Celkem 3823 článků.|

Eurozpravy-ekonomika

Kvalita pohonných hmot v Česku? ČOI má dobrou zprávu
Ikonka času22. 8. 2014, 10:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha - Léto je na vrcholu a nejen Češi se změnili v stěhovavý národ – cestují po vlastní ose i veřejnou dopravou, nezastavila se ani kamionová přeprava a další služby, které jsou bez dopravní obsluhy, a tedy i pohonných hmot, nemyslitelné. Pro tuto chvíli má Česká obchodní inspekce pro všechny uživatele motorových vozidel dobrou zprávu: v průběhu července zjistila při kontrole jakosti pohonných hmot neshodu s jakostními požadavky příslušné technické normy pouze u dvou vzorků motorové nafty z 222 vzorků celkem odebraných paliv, uvedla ČOI v tiskové zprávě.

Hrozba pro firmy v pohraničí. Co se chystá v Německu?
Ikonka času21. 8. 2014, 19:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Berlín - Sotva se Česko a Německo dostaly z ekonomické krize, už je tady další zádrhel. Zpoplatnění všech německých silnic dle návrhu ministra dopravy Alexander Dobrindt by způsobilo firmám u hranic s Českem škody v řádu desítek milionů eur a ohrozilo by existenci řady podniků. Varuje před tím studie, kterou zveřejnila Bavorská průmyslová a obchodní komora (IHK).

Živnostníci, pozor na sdělování IČ u telefonických nabídek. Co vám hrozí?
Ikonka času21. 8. 2014, 13:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha - Víte, v čem spočívá rozdíl, když smlouvu po telefonu uzavře spotřebitel a když ji uzavře živnostník? Sdělíte-li v reakci na telefonickou nabídku prodejci své identifikační číslo (IČ), přijdete o právo na odstoupení od smlouvy. Někteří obchodníci tohoto faktu zneužívají.

Hrozba pro české firmy v pohraničí. Co se chystá v Německu?
Ikonka času21. 8. 2014, 10:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Berlín - Zpoplatnění všech německých silnic, jak to navrhuje tamní ministr dopravy Alexander Dobrindt, by způsobilo firmám u hranic s Českou republikou škody v řádu desítek milionů eur a ohrozilo by existenci řady podniků. Upozorňuje na to studie, kterou tento týden zveřejnila Bavorská průmyslová a obchodní komora (IHK). Plány na zavedení mýtného dlouhodobě kritizují i starostové německých obcí v pohraničí.

Sháníte kvalitní potraviny? Farmářské prodejny rozjíždějí vlastní výrobu
Ikonka času21. 8. 2014, 10:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha - Některé řetězce farmářských prodejen v Česku začali s výrobou vlastních potravin, nebo její zahájení plánují. Vlastní produkcí si chtějí zajistit zboží, které se jim nedostává či pouze rozšířit a zpestřit nabídku, vyplývá z vyjádření řetězců na dotaz ČTK. Prodejen zaměřených na výrobky a výpěstky malých lokálních producentů přibývá v důsledku expanze nynějších farmářských řetězců i díky vzniku nových.

Čtyři restaurace McDonald's v Moskvě skončily. Proč?
Ikonka času20. 8. 2014, 22:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Moskva - Ruský úřad na ochranu spotřebitelů Rospotrebnadzor nařídil zastavení provozu ve čtyřech moskevských restauracích amerického řetězce s rychlým občerstvením McDonald's kvůli údajnému porušování hygienických předpisů. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Dopad protiruských sankcí na český průmysl? Svaz přišel s děsivým odhadem
Ikonka času20. 8. 2014, 16:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha - Celkové ztráty u českých průmyslových firem se v důsledku sankcí mezi Ruskem a EU mohou v krátkodobém horizontu pohybovat v řádech desítek miliard korun. V dlouhodobém horizontu pak až v řádech stovek miliard. Vyplývá to z výsledků ankety, kterou mezi českými firmami provedl Svaz průmyslu a dopravy.

Argentina zápasí s platební neschopností, kuje plány proti USA
Ikonka času20. 8. 2014, 10:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Buenos Aires - Argentina chce soukromým věřitelům nabídnout přesun splátek státního dluhu do Buenos Aires ze Spojených států, kde tyto platby v rámci vleklého sporu s investory zablokovala tamní justice. Argentina se kvůli tomu v červenci po zhruba 12 letech opět dostala do platební neschopnosti.

Pomůže "kurzarbeit" českým firmám? Analytici se shodují
Ikonka času19. 8. 2014, 16:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha - Nová jednodušší pravidla pro takzvaný kurzarbeit firmám pomůže a omezí hromadné propouštění. Shodli se na to experti oslovení ČTK. Nový program kurzarbeitu by stát mohl spustit od ledna. Podniky, které by neměly pro své lidi dost práce, by mohly získat příspěvek na mzdu od úřadu práce.

Kreml se sekl, sankce už začínají nepříznivě ovlivňovat ceny zboží v Rusku
Ikonka času19. 8. 2014, 13:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Moskva - Navzdory ujišťování Kremlu o tom, že sankce vyhlášené Ruskem proti západním státům neovlivní cenovou hladinu zboží na ruském trhu, začaly v Moskvě i v ruských regionech růst velkoobchodní ceny. Napsal to dnes ruský list Kommersant. Zatímco v hlavním městě se ceny zvýšily jen mírně, na Dálném východě podle listu zaznamenali skokový nárůst o desítky procent.

Vite, co je tzv. kurzarbeit? Čtěte, co na nás stát chystá
Ikonka času19. 8. 2014, 13:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha - Nová pravidla pro tzv. kurzarbeit by měla být výrazně jednodušší, než tomu bylo dosud. Po dnešním jednání zástupců podnikatelů a odborů u místopředsedy Sněmovny Jana Bartoška (KDU-ČSL) to řekl prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák. Všichni zúčastnění se shodli na tom, že nová pravidla by měla platit od 1. ledna 2015.

Marně čekáte na dodání balíku? Braňte se, radí dTest
Ikonka času19. 8. 2014, 10:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha - Kdo by to neznal. Poslali vám poštou zásilku prostřednictvím služby Balík Do ruky, doma však v určeném termínu marně čekáte na příchod doručovatele. Zásilka se totiž buď opozdila, nebo místo doručení leží na poště a vy máte ve schránce oznámení o nezastižení adresáta. Obrana však existuje.

Žrouti mezi regály děsí supermarkety. Co na to ochranka?
Ikonka času19. 8. 2014, 9:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha - Škody za stovky miliónů korun působí každý rok obchodním řetězcům zloději a hlavně pak zákazníci, kteří se chodí do prodejny zdarma najíst. A po kterých zůstávají pouze prázdné obaly.

Firmě Philip Morris ČR vzrostl zisk. Které značky cigaret táhnou?
Ikonka času19. 8. 2014, 9:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kutná Hora - Kutnohorskému výrobci tabáku Philip Morris ČR vzrostl v pololetí meziročně čistý zisk o 23,4 procenta na 1,1 miliardy Kč. Konsolidované tržby bez spotřební daně a DPH se ve srovnání se stejným obdobím loňského roku zvýšily o 6,2 procenta na 6,4 miliardy Kč. Firma to dnes uvedla v pololetní zprávě. Výsledky ovlivnil pozitivní vývoj měnového kurzu a nižší provozní náklady.

Tatra jde na odbyt. Vyprodala už téměř vyprodala roční kapacitu výroby
Ikonka času18. 8. 2014, 20:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kopřivnice - Kopřivnické automobilce Tatra se daří, vyprodala už téměř letošní roční kapacitu výroby. Počítala s prodejem 760 a výrobou 735 vozů, výrobní plán ale navýší o desítky aut. Oznámil to dnes mluvčí Tatra Trucks Andrej Čírtek.

Zpřísnění sankcí? Protitah Moskvy by byl pro EU a USA tvrdý
Ikonka času18. 8. 2014, 15:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Moskva - Rusko by mohlo zakázat dovoz aut ze západních zemí, pokud Spojené státy a Evropská unie uvalí další sankce na Moskvu. Napsal to dnes podle agentury Reuters ruský deník Vedomosti. Případné nové embargo by se prý netýkalo produkce zahraničních automobilek na území Ruska. Výrobní závody tam mají firmy jako Ford, Volkswagen, Toyota či Hyundai. Automobily v Rusku vyrábí také mladoboleslavská Škoda Auto. Pro českou automobilku, která patří do koncernu Volkswagen, je Rusko jedním z největších trhů.

Západ vzteky bez sebe: Proč mají autoritářské režimy mnohdy navrch?
Ikonka času18. 8. 2014, 13:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ankara/Washington - Mají autoritářské vlády negativní vliv na ekonomiku? Turečtí voliči si to nejspíš nemyslí, když prezidentské volby vyhrál 10. srpna s absolutní většinou Recep Tayyip Erdogan. Píše to agentura Reuters.

ČNB proklepla praktiky směnáren, výsledek je žalostný. Čtěte
Ikonka času18. 8. 2014, 13:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha - Směnárny neustávají v používání nezákonných praktik a poskytování klamavých či zavádějících informací. Česká národní banka přijala k dnešnímu dni 135 stížností na činnost směnáren, za celý rok 2013 jich řešila 218. Nejvyšší pokuty ČNB uložila za vážné nedostatky při informování klientů o směnných kurzech a výši poplatků, a to především u pražských směnáren.

Nová čísla: Co zdražilo a které výrobky naopak zlevnily?
Ikonka času18. 8. 2014, 9:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha - Ceny průmyslových výrobců v červenci dál meziročně klesaly, snížily se o desetinu procenta. Pokračoval také pokles cen v zemědělství, naopak ve stavebnictví a službách ceny stouply. Informoval o tom dnes Český statistický úřad. Proti červnu se ceny v průmyslu zvýšily, ve stavebnictví nezměnily a v zemědělství a službách klesly.

Další sankce? Protitah Moskvy by byl pro EU a USA tvrdý
Ikonka času18. 8. 2014, 9:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Moskva - Rusko by mohlo zakázat dovoz aut, pokud Spojené státy a Evropská unie uvalí další sankce na Moskvu. Napsal to dnes podle agentury Reuters ruský deník Vedomosti. Případné nové embargo by se prý netýkalo produkce zahraničních automobilek na území Ruska. Výrobní závody tam mají zahraniční automobilky jako Ford, Volkswagen, Toyota či Hyundai Motor. Automobily v Rusku vyrábí také mladoboleslavská Škoda Auto. Pro českou automobilku, která patří do koncernu Volkswagen, je Rusko jedním z největších trhů.

Německá ekonomika se zadrhává, expert mluví dokonce o Titaniku
Ikonka času18. 8. 2014, 9:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Berlín - Německá ekonomika se začala v posledních měsících zadrhávat a nový "wirtschaftswunder”, jak Němci říkají hospodářskému zázraku, zřejmě končí, napsala agentura Reuters. Vedle dočasných příčin v podobě rusko-ukrajinské krize nebo počasí ji podle ekonomů podkopává vládní energetická politika a ústup velké koalice od reforem, které ekonomiku hnaly vzhůru v minulých letech.

Německá ekonomika se zadrhává, expert mluví dokonce o Titaniku
Ikonka času18. 8. 2014, 9:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Berlín - Německá ekonomika se začala v posledních měsících zadrhávat a nový "wirtschaftswunder”, jak Němci říkají hospodářskému zázraku, zřejmě končí, napsala agentura Reuters. Vedle dočasných příčin v podobě rusko-ukrajinské krize nebo počasí ji podle ekonomů podkopává vládní energetická politika a ústup velké koalice od reforem, které ekonomiku hnaly vzhůru v minulých letech.


Vrátit se nahoru