Celkem 3838 článků.|

Eurozpravy-ekonomika

Nokia se snaží o comeback? Čína horlivě spekuluje
Ikonka času26. 4. 2015, 17:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Helsinky - Nokia patřila v devadesátých letech k největším výrobcům mobilních telefonů a v čínském tisku nyní kolují zprávy, že se finská firma snaží o návrat. Co je na tom pravdy?

Padne řecký ministr financí? Na zasedání eurozóny zcela "vybouchl"
Ikonka času26. 4. 2015, 17:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Atény - V řeckých médiích se stále častěji spekuluje o možném odchodu ministra financí Janise Varufakise z vlády. Údajně je nedůvěryhodný. Aténám se zatím nepodařilo s věřiteli na podobě reforem dohodnout.

Růst platů v Česku: ČNB je vývojem překvapena. Nemile
Ikonka času26. 4. 2015, 16:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha - Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) odhaduje, že letos porostou mzdy o tři a čtyři procenta. Oslabení kurzu koruny a následný růst exportů a výkonnosti podniků se dle jeho slov do odměňování zaměstnanců dosud plně nepromítly.

Evidence tržeb online? Vláda začne jednat v květnu, opozice protestuje
Ikonka času26. 4. 2015, 13:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha - Již 6. května by měla vláda začít projednávat návrh zákona o elektronické evidenci tržeb. Na Primě v pořadu Partie to dnes uvedl ministr financí Andrej Babiš (ANO). Ten zároveň potvrdil návrh na snížení DPH v restauracích.

Odchod Řecka z eurozóny už není tabu. Evropští ministři financí mluví o 'plánu B'
Ikonka času25. 4. 2015, 22:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Riga - Někteří ministři financí eurozóny dnes poprvé připustili, že uvažují o plánech postupu v případě, že se Řecko nedokáže do konce června dohodnout s mezinárodními věřiteli na dalším financování. Prolomili tak dosavadní tabu kolem možnosti odchodu Řecka z eurozóny. Informuje o tom list The Wall Street Journal. Politici podle listu doposud trvali na tom, že se soustředí výhradně na udržení Řecka v eurozóně. Slovinský ministr financí Dušan Mramor dnes ale potvrdil, že při pátečních jednáních se svými kolegy z eurozóny nastolil otázku "plánu B".

Otřes ve vedení Volkswagenu: Vnuk Porscheho rezignoval. Důvod?
Ikonka času25. 4. 2015, 20:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Wolfsburg - Ferdinand Piëch (78), šéf dozorčí rady Volkswagenu, dnes rezignoval, a to s okamžitou platností. Stejný krok učinila i jeho manželka Ursula. Důvodem je prohra mocenského boje v největší evropské automobilce.

Tabu prolomeno: Eurozóna připouští "plán B" pro zadlužené Řecko
Ikonka času25. 4. 2015, 19:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Riga - Někteří ministři financí eurozóny dnes poprvé připustili, že uvažují o plánech postupu v případě, že se Řecko nedokáže do konce června dohodnout s mezinárodními věřiteli na dalším financování. Prolomili tak dosavadní tabu kolem možnosti odchodu Řecka z eurozóny. Informuje o tom list The Wall Street Journal. Politici podle listu doposud trvali na tom, že se soustředí výhradně na udržení Řecka v eurozóně. Slovinský ministr financí Dušan Mramor dnes ale potvrdil, že při pátečních jednáních se svými kolegy z eurozóny nastolil otázku "plánu B".

Řecko bojuje o přežití, parlament schválil radikální plán
Ikonka času25. 4. 2015, 14:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Atény - Řecko se dlouhodobě potýká s nedostatkem peněz a hrozí mu bankrot, země proto přistoupila ke kontroverznímu kroku. Parlament v pátek schválil vládní plán záboru veškeré volné hotovosti na všech stupních státní správy a ve veřejnoprávních institucích, mimo jiné i v nemocnicích a školách. Levicová vládní Syriza začíná přicházet o voliče.

Bankrot Řecka odvrácen? Atény nabízejí ústupky v reformách
Ikonka času24. 4. 2015, 14:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Atény - Řecko nabídlo ústupky v některých reformách, které po něm požadují jeho mezinárodní věřitelé výměnou za další peníze ze záchranného programu. Na internetovém blogu to dnes napsal řecký ministr financí Janis Varufakis. Evropští věřitelé Řecka před dnešní schůzkou ministrů financí eurozóny v lotyšské Rize uvedli, že jednání o řeckém reformním plánu musí zrychlit, aby bylo možné dospět k dohodě ještě do června.

Jak zachránit poštu na vesnicích? Chovanec představil nový projekt
Ikonka času24. 4. 2015, 14:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha - Česká pošta provozuje v současné době 3 217 poboček. Provozování jedné z nejhustších pobočkových sítí v Evropě je značnou finanční zátěží. "Projekt Pošta Partner je cestou, jak zachovat poštovní služby pro občany České republiky ve stávající šíři a zároveň finančně optimalizovat náklady České pošty na jejich existenci," uvedl dnes tiskový mluvčí Matyáš Vitík.

Jižní Korea objevuje Česko, turisté se jen hrnou
Ikonka času24. 4. 2015, 9:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha - Ubytovací služby v České republice poskytovalo v roce 2014 přes 9 tisíc hromadných ubytovacích zařízení. Celková lůžková kapacita činila téměř 520 tisíc lůžek, dalších 51 tisíc míst bylo pro stany a karavany. Nejvíce hostů přijelo z Německa, největší nárůst byl zaznamenán u hostů z Jižní Koreje, uvedl Český statistický úřad.

Efektivita pošty pokulhává, od státu by měla letos dostat až půl miliardy
Ikonka času23. 4. 2015, 14:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) se dnes sešel s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD) a Martinem Elkánem, generálním ředitelem České pošty. Té by měl stát letos poskytnout až půl miliardy korun na úhradu základních služeb, které si od podniku objednává.

Buzerace, fízlování, slibotechna Babiš. Soukromníci se pustili do vlády
Ikonka času23. 4. 2015, 13:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha - Strana soukromníků ČR (SsČR) ostře kritizuje záměry vlády, mezi které patří mimo jiné elektronická evidence tržeb, zákaz kouření nebo omezení výherních automatů. Tyto kroky údajně povedou k likvidaci malých restaurací, venkovských hospod a dalších živností.

Ficova slova podle ČEZu snížila šance na podání nabídky na koupi SE
Ikonka času22. 4. 2015, 21:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha - Kvůli rostoucímu sporu mezi slovenskou vládou a italskou společností Enel ohledně prodeje Slovenských elektráren (SE) se snižuje pravděpodobnost, že by český energetický podnik ČEZ podal nabídku na koupi většinového podílu v SE od Enelu. Agentuře Reuters to dnes řekl člen představenstva ČEZ Pavel Cyrani v reakci na nedávné vyjádření slovenského premiéra Roberta Fica.

Ostrý spor o titulek: Mafra se České televizi neomluvila. Bude soud?
Ikonka času22. 4. 2015, 15:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha - Vydavatelství Mafra by se mělo omluvit České televizi (ČT) za článek v deníku MF Dnes. Dosud se tak nestalo, veřejnoprávní televize proto zvažuje, že se obrátí na soud.

Telekomunikační gigant Samart I-Mobile vstupuje do Česka. Na co se můžeme těšit?
Ikonka času22. 4. 2015, 14:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha - Společnost Samart I-Mobile, jeden z největších východoasijských mobilních operátorů, dnes oznámila vstup na český a slovenský trh, kam bude v první fázi dodávat smartphony. Jedná se o špičková zařízení, která si na náročných jihoasijských trzích získala silnou pozici zejména velmi kvalitním dílenským zpracováním a technologickou vyspělostí – i díky tomu, že Samart I-Mobile provozuje vlastní centra technologického vývoje.

Jak si chytře přivydělat? Pět zajímavých tipů
Ikonka času22. 4. 2015, 8:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha - Chcete si přivydělat? Máte chuť, čas i příležitost, ale netušíte, jak na to? Bojíte se byrokratického šimla? Poradíme vám, jak se nejlépe a nejlevněji proplést sítí paragrafů a právních nástrah a přinést si domů co možná největší obnos.

EU se chystá obvinit Gazprom z porušení pravidel konkurence
Ikonka času20. 4. 2015, 23:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Brusel - Evropská komise ve středu oficiálně obviní ruskou plynárenskou společnost Gazprom z porušování antimonopolních pravidel ve střední a východní Evropě. Agentuře Reuters to dnes řekly zdroje z Evropské unie.

Kritika sankcí se vyplatila? Moskva patrně zmírní embargo třem zemím EU
Ikonka času20. 4. 2015, 15:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Moskva - Ruská kontrolní organizace Rosselchoznadzor zahajuje kontroly podniků v Řecku, Maďarsku a na Kypru. Pokud vše proběhne hladce, Moskva by mohla vybraným zahraničním firmám opět umožnit dovoz ovoce a zeleniny do Ruska. Napsal to vládní list Rossijskaja gazeta.

Zeman proti ČNB: Intervence může ohrozit přijetí eura ve výhodném kurzu
Ikonka času20. 4. 2015, 14:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha - Prezident Miloš Zeman dnes opět zkritizoval Českou národní banku za její intervenšní politiku. Podle Hradu hrozí, že by Česko při možném přijetí eura nemuselo přijímat společnou měnu v tak výhodném kurzu, jako kdysi Slovensko.

Odchod Řecka z eurozóny? Dopady budou hrozivé, varuje ministr
Ikonka času20. 4. 2015, 9:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Berlín/Atény - Jednání mezi zadluženým Řeckem a mezinárodními věřiteli se v posledních dnech pohnula vpřed, nicméně dohoda je stále daleko. Řecký ministr financí Janis Varufakis varoval, že odchod Atén z eurozóny spustí lavinu.

Deficit veřejných financí by měl být nižší než 2 procenta HDP
Ikonka času20. 4. 2015, 1:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha - Výdaje na vzdělání, investice do infrastruktury a snížení nezaměstnanosti budou hlavními prioritami ČSSD v rozpočtu na rok 2016. Celkový deficit veřejných financí v roce 2016 by měl být nižší než dvě procenta HDP. V tiskové zprávě to dnes ČTK sdělil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Čína snižuje požadavek na minimální rezervy bank
Ikonka času19. 4. 2015, 17:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Peking - Čínská centrální banka dnes oznámila, že s platností od pondělí sníží o jeden procentní bod úroveň vkladů, které u ní musí mít uložené komerční banky.

Farmářské trhy v Ostravě lákají stále více lidí
Ikonka času19. 4. 2015, 16:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ostrava - Zájem Ostravanů o výrobky farmářů roste. Obyvatelé krajského města mají možnost nakupovat výrobky výhradně tuzemských, převážně malých a středních producentů, zatím jen v několika málo obchodech.


Vrátit se nahoru