Celkem 4354 článků.|

Root.cz

Certifikáty od Symantecu čeká postupné odebrání důvěry
Ikonka času24. 3. 2017, 13:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Společnost Symantec dostatečně nezabezpečila svůj proces vydávání certifikátů, vyplývá z vyšetřování Googlu. Ten proto plánuje částečné odebrání důvěry v Chromu a vyzývá k tomu další prohlížeče. Vývojový tým prohlížeče Google Chrome představil svůj úmysl potrestat společnost Symantec, konkrétně její certifikační autoritu. Na začátku roku se totiž objevila podezření, že praktiky společnosti při vydávání certifikátů nebyly takové, jaké by měly být. Zejména co se týče certifikátů s rozšířeným ověřením (EV), tedy ověřením samotné společnosti.

Má ještě tradiční neutrální peering smysl nebo stačí komerční uzly?
Ikonka času24. 3. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pátý ročník mezinárodní konference CEE Peering Days se tentokrát konal ve slovinské Lublani. Přinesl přehled situace v současném peeringu a položil zásadní otázky ohledně budoucnosti neutrálních peeringových center. Původně byla v Evropě peeringová centra řízena komunitně, typicky se v jedné zemi v 90. letech nacházel nejvýše jeden uzel. Propojovaly se především místní sítě, což umožnilo snížit vysoké poplatky za tranzit, začal svou přednášku Christian Panigl z VIX.at.

2014: vážné bezpečnostní chyby a konec TrueCryptu
Ikonka času23. 3. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rok 2014 byl označován rokem hrozivých bezpečnostních chyb, objevila se známá jména jako Heartbleed, Shellshock, POODLE nebo rom-0. Skončil také například vývoj Adobe Readeru pro Linux nebo TrueCryptu. Rok děsivých bezpečnostních chyb začal objevením chyby Heartbleed, která ohrožovala bezpečnost aplikací používajících OpenSSL. Kvůli špatně ošetřené práci s paměti bylo možné například ze serveru vyčíst velké bloky paměti, které mohly obsahovat uživatelská data nebo privátní klíče k TLS. Útok ale mohl přijít i z druhé strany a server tak mohl z klienta vylákat třeba části komunikace s jinými servery. Chyba byla zrádná hlavně v tom, že její zneužití nezanechávalo stopy.

Datové kolekce v programovacím jazyku Rust: mapy
Ikonka času23. 3. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Druhou skupinou datových kolekcí, které můžeme nalézt ve standardní knihovně programovacího jazyka Rust, jsou mapy (asociativní pole). První implementace je založena na hešovacích tabulkách, druhá implementace na B-stromech. 1. Mapy (asociativní pole)

SixXS vypne IPv6 tunely, služby ukončí 6. června
Ikonka času22. 3. 2017, 12:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
IPv6 už by vám měl zařídit poskytovatel připojení, říká nezisková organizace SixXS a plánuje ukončit provoz svých IPv6 tunelů. A poskytovatel možná zůstane jedinou možností, protože alternativ mnoho není. Organizace SixXS svým partnerům rozeslala oznámení, že plánuje vypnout své IPv6 tunely. Už před časem přestala organizace přijímat nové registrace. Datum ukončení provozu bylo stanoveno na 6. června 2017. Několik dní nato by měl být ukončen celý projekt. Služba byla užitečná zejména v počátcích IPv6, kdy umožňovala připojení do IPv6 sítě bez toho, aniž by konkrétní poskytovatel internetového připojení nový protokol podporoval.

DDoS útoky: objemy stoupají, nejčastěji se útočí z Číny na USA
Ikonka času21. 3. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Společnost Incapsula zveřejnila data o DDoS útocích z posledních čtvrtletí loňského roku. Zprávy to nejsou příliš pozitivní: útoky jsou stále dostupnější a nabírají na síle. I přesto, že ubývá používání zesilujících odrazů. Společnost Incapsula zveřejnila zprávu o globálních DDoS útocích, která se týká dat z posledního čtvrtletí loňského roku. Výsledek není příliš pozitivní, charakter útoků se poměrně rychle proměňuje a útočníci upravují také používané metody. Trend je ovšem jasný: situace se zhoršuje a útoků je čím dál více.

2013: Snowden odhalil NSA, Bitcoin se utrhl ze řetězu
Ikonka času21. 3. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Android má nové konkurenty ve Firefox OS, Sailfish OS a Ubuntu Touch, lidé se začínají dozvídat o dark netu, Valve uvádí první herní Linux a Ubuntu vychází ve variantě speciálně pro Čínu. Edward Snowden, kontraktor americké CIA, vystupuje na veřejnost a odhaluje tajné informace o tom, jak americké vládní agentury masivně monitorují internet a mají zadní vrátka do řady služeb a systémů. Dosud sice není jasné, kam všude mohly či nemohly, ale jisté je, že zejména aktivity Národní bezpečnostní agentury (NSA) se pohybovaly na hraně zákona. Minimálně v tom ohledu, že špehovaly také občany USA, kteří jsou proti takovým aktivitám chráněni ústavou.

Mikrořadičová jádra TriCore: dokončení popisu instrukční sady
Ikonka času21. 3. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Popis mikrořadičových jader TriCore, v nichž se kombinují možnosti mikrořadičů, digitálních signálových procesorů a RISCových procesorů, dnes dokončíme. Zabývat se budeme především zajímavými vlastnostmi instrukční sady těchto čipů. 1. Mikrořadičová jádra TriCore: dokončení popisu instrukční sady

Na návštěvě u atomových hodin: přesnost vylepšuje mobilní sítě
Ikonka času20. 3. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
O atomových hodinách slyšel každý, většina lidí tuší, že jde o zdroj velmi přesného času. My jsme se byli na takové hodiny podívat ve společnosti CETIN. Nemají tu zdaleka jen jedny. V Ústřední telekomunikační budově společnosti CETIN na pražských Olšanech se toho ukrývá hodně. Vždyť to taky byla ve své době nejrozsáhlejší stavba v Československu. Mají tu i atomové hodiny, a ne jedny. Průvodcem nám byl Ing. Martin Getmančuk, senior specialista síťové infrastruktury. To on se tu stará o to, aby atomové hodiny spokojeně tikaly.

Postřehy z bezpečnosti: firma Google zvítězila nad Kamzíkem
Ikonka času20. 3. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V dnešním díle Postřehů si povíme o botnetu Chamois (Kamzík), o záplatách Linuxu, MS Windows a Adobe Flash Playeru, o možných problémech
s geolokací a o úspěchu nizozemské policie v boji se zločinci. Chamois (Kamzík) je jedna z tzv. potenciálně škodlivých aplikací pro Android, která umí:


Vrátit se nahoru