Celkem 3958 článků.|

lupa.cz

Seznam dál přetahuje z velkých redakcí. Další jméno je Jindřich Šídlo
Ikonka času29. 7. 2016, 16:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nová redakce tuzemské internetové jedničky se pomalu začíná rýsovat. Jakub Unger přilákal kromě bývalých lidí z Aktuálně i komentátora Hospodářských novin. Pavel Zima ve své nové pozici šéfa obsahu vyzobává z tuzemské mediální scény jedno jméno za druhým. Potom, co jeho hlavní architekt nové redakce Jakub Uger ohlásil nástup svých parťáků z Aktuálně, zaznělo s končícím měsícem i další jméno.

Úřad vlády bude měřit českou digitální ekonomiku, chce pomoci s metodikou
Ikonka času29. 7. 2016, 9:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Oficiální národní čísla pro digitální ekonomiku neexistují, má se to ale změnit. Úřad vlády nejdříve potřebuje pomoci s metodikou. Oficiální statistiky a údaje o tom, jak na tom vlastně je česká digitální ekonomika, v podstatě chybí. Úřad vlády ČR by to prostřednictvím kanceláře národního koordinátora digitální agendy Tomáše Prouzy chtěl brzy změnit. V chystaném Akčním plánu pro rozvoj digitálního trhu, který se ještě dolaďuje a jehož aktuální podobu má Lupa k dispozici, je mezi prioritami i měření vývoje digitální ekonomiky.

Jaroslav Vavřina (Zavezu.cz): Zkoušíme zapojovat lidi do rozvážky. Jako Amazon [Rozhovor]
Ikonka času29. 7. 2016, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Další komunitní tržiště zkouší štěstí na českém internetu. Tentokrát propojuje zájemce o převoz věcí s „převozníky“, kteří si dopravou přivydělají. Takzvané „uberizaci“ se bude muset ubránit – nebo jí podlehnout – plno oborů. Dvojice Jaroslav Vavřina a David Pertl teď testuje odolnost scény individuálního doručování zásilek.

Oracle kupuje NetSuite, Applu padá zisk, ESET roste v Česku [Výběr]
Ikonka času29. 7. 2016, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Šéf Ericssonu končí. BlackBerry má nový telefon s Androidem. Huawei roste. Studie IDC o průmyslu 4.0 v ČR. Výběr zpráv ze světa velkého IT, každý pátek na Lupě. Vždy v pátek připravuje reportér Jan Sedlák výběr zajímavých zpráv ze světa velkých IT firem. Co se událo v tomto týdnu?

Kde v ČR není rychlý internet? Ministerstvo zveřejnilo mapu pokrytí [Aktuálně]
Ikonka času28. 7. 2016, 17:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česko nevzdává opožděný boj o 14 miliard na stavbu vysokorychlostních sítí. Ministerstvo průmyslu má od ČTÚ data o pokrytí a teď se ptá, jestli sedí. Bílá, šedá a černá místa. Mapa pokrytí Česka vysokorychlostním internetem je výsledkem sběru dat, který provedl Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) teď vyhlásilo veřejnou konzultaci, ve které „…dává možnost všem zájemcům se vyjádřit k tomu, zda údaje, poskytnuté dotčenými subjekty, jsou pravdivé.“

O provozování iVysílání se uchází čtyři firmy, jedna z nich je nová
Ikonka času28. 7. 2016, 14:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kdo bude iVysílání provozovat v letech 2017 až 2019? Česká televize by výherce tendru měla oznámit během týdne. Zájemci tady jsou. Provozovatel internetové služby iVysílání České televize v letech 2017 až 2019 má vzejít ze čtyř zájemců. Podle informací Lupy se o zakázku za přibližně 30 milionů korun tradičně uchází trojice O2, T-Mobile a Livebox. Novým zájemcem je firma SuperNetwork, která stojí například za SuperHostingem. Televize v současné době kontroluje formality, výsledek tendru by měl být znám za týden.

RoboNodes: Slováci žádají o patenty na novou koncepci datacentra. Nemá větráky
Ikonka času28. 7. 2016, 8:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Robotická ruka, zcela překopaný systém racků, oddělené chlazení a žádné větráky. RoboNodes čeká na americké patenty. Datová centra se v mnoha detailech rychle rozvíjejí, ve své podstatě už jsou ale dlouho dost podobná. Vycházejí z koncepce standardizovaných serverových skříní (racků) a do nich zapadajících hardwarových komponent typu servery, storage a tak dále.

StartupYard hledá nové investory. Zkouší kampaň na Fundliftu
Ikonka času28. 7. 2016, 6:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Crowdfundingový projekt finančnického Roklenu ulovil po několika projektech startupový akcelerátor. Šest milionů korun chce získat pražský startupový akcelerátor pro své sedmé kolo. Potom, co mu došly peníze od konsorcia CEEDtech, hledá nové možnosti pro financování. „Cíl je nastaven na šest milionů, zbytek prostředků pro rozjezd dalšího kola už máme posbírán od několika andělských investorů a od Rockaway,“ vysvětluje Nikola Rafaj ze StartupYardu.

Státu chybi kyberbezpečnostní odborníci a je závislý na dodavatelích, hlásí NBÚ [Aktuálně]
Ikonka času28. 7. 2016, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bezpečnostní rada státu projednávala i kybernetickou bezpečnost. NBÚ doporučil vládě přijmout opatření v některých mezerách. Bezpečnostní rada státu se před pár dny zabývala mimo jiné kybernetickou bezpečností a oficiálně došla k závěru, který není překvapivý – v tuzemské státní správě chybí odborníci právě na tuto neustále rostoucí oblast. Národní bezpečnostní úřad (NBÚ) o tom vládu informovala ve své zprávě upozorňuje také na další mezery v digitální obraně.

Facebook doporučuje přátele i dle geolokace. Jak je vlastně najde? [Glosa]
Ikonka času28. 7. 2016, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kontroverzní, nejasný, potvrzený a vzápětí popřený. Takový je nový algoritmus pro doporučování dalších lidí jako přátel na Facebooku. Pokud používáte Facebook, tak to znáte. Čas od času se divíte, jak Facebook přišel na to, že by vám měl doporučit mezi přátele zrovna toho člověka, kterého vám doporučuje. V letech minulých jste takové lidi většinou opravdu mohli znát, protože doporučování bylo většinou založené na vztazích a údajích, které měly poměrně racionální podstatu (ale o tom až později).


Vrátit se nahoru