Celkem 4269 článků.|

lupa.cz

Jens Rothenstein (IFH Köln): S Amazonem se nedá bojovat cenou [Rozhovor]
Ikonka času21. 10. 2016, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ovládne jednou Amazon celou e-commerce scénu? Na německém trhu se stal velkým hegemonem, který se postupně rozrůstá do nových oblastí. Jak s ním bojovat? České e-shopy zatím otázka, kdy na tuzemský trh vstoupí Amazon, příliš netrápí. Pokud se to jednou stane, můžou se ale těšit na tvrdou konkurenci, se kterou není jednoduché bojovat.

Chomutov jako Google, HP propustí další tři tisíce lidí, Amazon vládne cloudům [Výběr]
Ikonka času21. 10. 2016, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Další poklesy IBM. Cisco na dalších nákupech. Výsledky Intelu nepřesvědčují. Výběr zpráv z velkého IT, každý pátek na Lupě. Vždy v pátek připravuje reportér Jan Sedlák výběr zajímavých zpráv ze světa velkých IT firem. Co se událo v tomto týdnu?

Příležitosti ve světě mobilní komunikace odhalí Mobile Internet Forum
Ikonka času21. 10. 2016, 6:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mobilní marketing je nedílnou součástí komunikační strategie firem. O vývoji mobilního webu a aplikací i mobilní reklamě bude řeč už za 2 týdny na #MIFprague. Mobilních zařízení je na světě víc než lidí a ne každá firma toto médium ve své strategii využívá. Často totiž neví jak. Proto je tu konference Mobile Internet Forum, která nabídne case studies o mobilním marketingu i úspěšných aplikacích. Chyťte příležitost mobilní mánie za bezdrát a dorazte i vy.

IT v českých firmách: Dokud se něco nepokazí, IT nikdo nevnímá [Seriál]
Ikonka času20. 10. 2016, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
IT je přítomné takřka ve všech oborech podnikání. V budoucnu prý splyne s podnikáním jako takovým, řízení firem se bez chápání IT už neobejde. V seriálu o českém firemním IT jsme se věnovali různým tématům technickým a dotkli jsme se i vztahu mezi IT odděleními a zbytkem firmy.

Lubor Nosek (Bazarobot): Od investora teď chceme především rychlé jednání [Rozhovor]
Ikonka času20. 10. 2016, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hradecký startup má za sebou divoký rok, během kterého stihl koupit konkurenci, získat silného šéfa a spolumajitele a ještě by do konce roku jednoho investora sehnal. Před třemi lety byli jedním ze startupů, které opravdu řešily reálné lidské problémy, a to bez toho, aby zapojovali nebo vyvíjeli nějakou drahou a sofistikovanou technologii. Měli prostě nápad. Ve zkratce – svezeme od vás nepotřebné věci, ty prodáme na Aukru a o výtěžek se podělíme. A vydrželi.

Senzory Martina Malého: Jak si vedou české sítě pro IoT [Sloupek]
Ikonka času19. 10. 2016, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jak na tom jsou nejznámější technologie LPWAN v České republice? Kromě dvou známých velkých provozovatelů se objevili i další. Možná by se hodila pravidelná rubrika “Ze světa LPWAN”, tedy nízkovýkonových bezdrátových sítí, jejichž nejznámějšími představiteli jsou Sigfox a LoRa (LoRaWAN). Minimálně jednou za čas si shrnout, jak na tom jsou nejznámější technologie LPWAN v České republice. Jak to tedy vypadá?

EET měsíc a půl před startem. Vypadá to, že nápor podniků zvládne [Glosa]
Ikonka času19. 10. 2016, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po technické stránce by EET nemuselo být “průšvihem”. I když samozřejmě platí, že pokazit se vždy mohou věci, se kterými nikdo nepočítá. Spuštění první vlny elektronické evidence tržeb (EET) se blíží. Týkat se bude přes 60 000 gastronomických zařízení a hotelů po celé České republice a přijde 1. prosince, tedy v době, kdy se právě hospody a restaurace připravují na každoroční špičku. Je tedy na místě se ptát, jak je celé řešení připraveno a zda má šanci celý nápor zvládnout. Ti, kteří znají například chorvatské evidenční pokladny s dlouhým prodlením v komunikaci při špatném internetovém signálu, se možná oprávněně ptají, zda něco podobného nečeká také nás.

Příběh poslední chybějící služby Seznamu (o které už asi ani nevíte) [Glosa]
Ikonka času18. 10. 2016, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po pěti letech od spuštění už vlastně ani nevíme, jestli vůbec někdy existovala. A její příběh doprovází spletitá autorská práva-nepráva. Když 10. října 2011 spouštěl Seznam „poslední chybějící službu“, bylo to velké. Pozůstalost Járy Cimrmana ve webové podobě se měla stát nejenom „poslední chybějící službou“, ale také s ní byly spojeny velké plány do budoucnosti a možná ještě větší očekávání (viz tehdejší tisková zpráva).

Český chatbot řeší zákaznický servis Dellu. Datasys ho chce nabízet dalším firmám
Ikonka času18. 10. 2016, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Chatboti mají potenciál zejména ve Státech, kde bývá tragická zákaznická podpora. Datasys chce toho svého nasadit v Česku. Silicon Valley se v posledních měsících vedle virtuální reality chytá další myšlenky – takzvaných chatbotů, chatovacích botů. Princip spočívá v tom nabídnout lidem například ve Facebook Messengeru či WhatsAppu další „kontakt“, se kterým je možné si povídat přirozenou řečí a vyřídit požadované věci jako nákup letenky či lístku do kina, objednávku pizzy či vyřešení reklamace. Trochu to připomíná dřívější textové adventury či prográmky typu Pokec.

Máme pro vás vstupenky na konferenci Mobile Internet Forum 2016
Ikonka času18. 10. 2016, 6:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jako spoluorganizátor konference zaměřené na mobilní komunikaci nabízíme 3 z našich čtenářů volnou vstupenku. Zapojte se do soutěže i vy. Devátý ročník konference Mobile Internet Forum 2016 se bude konat ve čtvrtek 3. listopadu v Praze a vy tam můžete být také. Mobilní marketing se čím dál tím výrazněji prosazuje ve strategiích nejen velkých firem. Letos se proto budeme věnovat technologickým novinkám i úspěšným případovým studiím, jež mohou být inspirací právě pro váš byznys.

Děti, tak tohle je kazeta. Majitelé historických počítačů se sjeli na ByteFest 2016 [Reportáž]
Ikonka času17. 10. 2016, 8:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Další ročník pražského ByteFestu vedle počítačů nabídl i konzole, periferie a paměťová média. Podívejte se s námi do počítačové historie. „Děti, tak tohle je kazeta,“ ukazuje pán svým dvěma malým potomků stůl, kde je vyskládáno několik starých videoher nahraných na tradičních magnetofonových páskách. Děti se diví a vůbec netuší, o co jde, i u graficky jednoduchých her se ale nakonec s historickými joysticky dokáží zabavit.

Hlasování v anketě Křišťálová Lupa 2016 je v polovině
Ikonka času17. 10. 2016, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Už jen tři týdny budou služby českého internetu svádět boj o přední příčky „internetových Oscarů“. Podpořte i vy své favority a dejte jim hlas. Na základě nominací 11. ročníku ankety Křišťálová Lupa, které probíhaly přes léto, se do finálního hlasování veřejnosti dostalo 61 projektů a služeb v těchto 6 kategoriích:

Sobotka chce opisovat u Pirátů, ČSSD začlení digitální oblast do volebního programu [Komentář]
Ikonka času17. 10. 2016, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
První velká vládní strana chce digitální ekonomiku tlačit jako volební téma. Zůstane jen u slov? Premiér Bohuslav Sobotka po neslavných krajských a senátních volbách vyhlásil nové směřování jím vedené strany ČSSD. Inspiraci chce mimo jiné hledat u Pirátů a hodlá se více zaměřit na věci kolem digitální agendy a ekonomiky. ČSSD chce tuto oblast začlenit do volebního programu.

Značkám politika nesluší, Verizon couvá z koupě Yahoo a konec Piana [Co týden dal]
Ikonka času16. 10. 2016, 19:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Facebook Trendy stále hoaxují, Unicode funguje, Workplace od Facebooku hned tak mít nebudete, Pinterest má 150M MAU. Co přinesl právě končící #tyden. Facebook do Trendů stále dává falešné zprávy, hoaxy a výmysly. Vyhození týmu editorů ničemu nepomohlo, algoritmus je k ničemu. Viz Facebook has repeatedly trended fake news since firing its human editors, kde konstatují, že řeči o tom, že minulé omyly byly anomálií, jsou jenom řeči. Od 31. srpna do 22. září Washington Post zjistil pět zcela falešných zpráv a tři zásadně nepřesné. A také to, že do Trendů se dostávají ne-zpravodajské odkazy, včetně odkazů na iTunes či tiskové zprávy.


Vrátit se nahoru