Celkem 4057 článků.|

lupa.cz

Pražská technika založila vědecké centrum zaměřené na umělou inteligenci
Ikonka času29. 8. 2016, 15:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vědci z Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze založili výzkumné centrum Artificial Intelligence Center. Michal Pěchouček opět zasahuje. Šéf katedry počítačů na pražské elektrotechnice stál i u zrodu nového vědeckého centra, tentokrát zasvěceného umělé inteligenci. „Chceme navázat na technologické úspěchy Centra agentních technologií, které je známé jednou z nejrozsáhlejších výzkumných spoluprací s americkými obrannými složkami ve střední Evropě, ale i efektivním partnerstvím s průmyslem a zakládáním úspěšných startupových společností. Výzkumně se však pracoviště za poslední léta výrazně rozrostlo a jeho význam zdaleka přesahuje multiagentní systémy,“ tvrdí Pěchouček v tiskové zprávě fakulty.

Miliony hesel z několika herních diskuzních fór skončily v rukou hackerů
Ikonka času29. 8. 2016, 10:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Minimálně dvanáct fór patřících k různým, často i velmi známým hrám se stalo obětí útoků útočníků. Dobré vědět, pokud tyto hry hrajete. Poslední dva měsíce přinesly hack několika herních fór a úniky e-mailů, uživatelských jmen a hesel. Pokud jste hráči některých z těchto her a pro diskuzní fóra jste použili shodné přihlašovací údaje jako do hry, může to pro vás znamenat velký problém. Jde například o Dota 2, fanouškovský web GTA, Unreal od Epic Games a vývojářské fórum onlinovky Secret World od Funcomu.

Hackeři zaútočili na Opera Sync, unikly údaje o uložených heslech
Ikonka času29. 8. 2016, 9:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Servery Opery používané pro službu Sync neodolaly útoku hackerů. Pokud Operu Sync používáte, všechna vaše hesla mohou být kompromitována. Opera rozeslala v pátek varování uživatelům služby Opera Sync, kde je upozorňuje na poměrně zásadní problém. Došlo k napadení serverů a hackerům se podařilo získat data, mezi kterými velmi pravděpodobně jsou nejenom přihlašovací údaje pro Opera Sync, ale také veškerá hesla, která si uživatelé prostřednictvím této služby ukládali a synchronizovali. Detaily o útoku známý nejsou.

Sliby chyby, jako vždy. Změna pravidel WhatsAppu je modelová situace [Glosa]
Ikonka času29. 8. 2016, 8:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
WhatsApp mění pravidla soukromí, bude Facebooku dávat (pokud už to stejně dávno nedělá) informace o uživatelích. Proč? Protože peníze. Facebook koupil WhatsApp za 19 miliard dolarů před dvěma lety a nechal službu, podobně jako Instagram, dosud fungovat poměrně beze změn. Nevydrželo to. Facebook se teď začal věnovat nejenom Instagramu (masivní filtrování newsfeedu a následné zavedení placení, jako je tomu u stránek na Facebooku), ale přišel také s omezením soukromí uživatelů WhatsApp.

eIDAS a elektronická identifikace: dlouhá cesta k uznávání elektronických občanek [Analýza]
Ikonka času29. 8. 2016, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kdy se například Estonec, který má v České republice firmu, bude moci se svojí elektronickou občankou přihlásit do zdejší datové schránky? Jednu z nejvýznamnějších novinek, kterou eIDAS přináší, představuje vzájemné uznávání elektronické identifikace (eID). Zatímco u elektronických podpisů vychází Nařízení především z dnes již neplatné Směrnice č. 99/93/ES (byť jak psal Jiří Peterka, změn je zde i díky naší vnitrostátní úpravě více než dost), regulace eID představuje značné rozšíření oblasti regulace, byť ani zde Komise nestavěla na „zelené louce“ a navázala na výsledky především tzv. rozsáhlých pilotních projektů (LSP), zejm. projektu STORK 2.0 a e-SENS.

Napadená Opera Sync, děravý iOS a konec soukromí ve WhatsApp [Co týden dal]
Ikonka času28. 8. 2016, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
OpenStreetMap, porno na MegaUploadu, hashtagy na LinkedIn, TV v problémech a Facebook vyhodil lidské editory. Co přinesl právě končící #tyden? Přes deset tisíc fotografií z mise Apollo na Měsíci je nově dostupných na webu NASA, tedy lépe řečeno na účtu NASA na Flickru. Viz Project Apollo Archive.

Blokování webů míří k Ústavnímu soudu. Stížnost podepsalo 21 senátorů
Ikonka času26. 8. 2016, 11:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Částí zákona o hazardních hrách se bude zabývat Ústavní soud. Stížnost k němu podala skupina senátorů zejména z ODS. Část zákona o hazardních hrách, která dává ministerstvu financí pravomoc nechat zablokovat weby s nepovolenými hrami, míří k Ústavnímu soudu.

TechSquare jde poprvé mimo Prahu. Pouští se do ostravského dobrodružství
Ikonka času26. 8. 2016, 9:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jeden z prvních pražských co-workingových prostor postupně mění své zaměření a specializuje se spíš na propojování korporací a startupů. TechSquare toho za šest let historie zažil hodně. Byl v podstatě líhní tuzemského startupového ekosystému. Teď je ale všechno jinak. Firma se zaměřila na hledání společné řeči mezi korporacemi a startupy. To se stalo hlavní náplní Veroniky Peterkové a Renaty Nemkyové.

SUSE v Česku rozšíří vývoj Linuxu a open source, investuje také do obchodu
Ikonka času26. 8. 2016, 8:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Red Hat není jediný linuxový hráč, který se slušně zabydlel v České republice. SUSE nabírá nové zaměstnance a rozšiřuje centrálu. Softwarová společnost SUSE v Praze rozšíří vývojářskou centrálu. K současné zhruba stovce lidí má přibýt dalších 40 zaměstnanců, pozice už jsou otevřeny. Vedle brněnského Red Hatu tak na český vývoj ve značné míře spoléhá další významná firma zabývající se Linuxem a open source. SUSE spolu s tím v Česku a na Slovensku více rozjíždí obchodní aktivity.

Snadný přístup k online pornu ničí sexuální život mladých mužů
Ikonka času26. 8. 2016, 7:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ty internety by se měly samozřejmě zakázat – třeba i proto, jak zásadně lidem usnadnily přístup k pornu. To pomalu míří do virtuální reality. Mladí muži stále častěji vykazují zdravotní příznaky mužů podstatně starších. Což by nevadilo, kdyby to byly příznaky pozitivní. Podle BBC Newsbeat ale jde o poruchy erekce, které však nejsou vyvolány žádnými chorobami. Podle britské psychosexuální terapeutky Angely Gregory jsou postižení mladí muži fyzicky zcela zdraví. A za jejich problémy může internet.

Socialbakers ve ztrátě, Torvalds kamarádí s Microsoftem, Hello World na YouTube [Výběr]
Ikonka času26. 8. 2016, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Microsoft kupuje další AI firmu. Uber chce autonomní náklaďáky. Nakupuje také Apple a znovu Japonci. Výběr zpráv ze světa velkého IT, každý pátek na Lupě. Vždy v pátek připravuje reportér Jan Sedlák výběr zajímavých zpráv ze světa velkých IT firem. Co se událo v tomto týdnu?

Jan Zinek (ANECT): Největším rizikem je určitě vnitřní uživatel [Rozhovor]
Ikonka času26. 8. 2016, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Povědomí a vzdělanost o kybernetických hrozbách zvyšují, přesto si firmy neuvědomují všechna rizika s nezabezpečenými částmi jejich IT. Firma ANECT je na českém a slovenském trhu už 23 let a od července má nového výkonné ředitele. Stal se jím Jan Zinek, který je ve společnosti již deset let a nyní tak na pozici CEO vystřídal zakladatele firmy Miroslava Řiháka. Ten ale zůstává v představenstvu firmy.

Seznam zavírá klipovou televizi Mixér.cz. Hudby je prý dost na Streamu
Ikonka času25. 8. 2016, 10:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Klipy už příliš netáhnou a dnes již mírně zapadlou službu zřejmě převálcovaly streamovací služby typu Spotify. „Můj čas, je pouhopouhé prozatím…“ zpívala Hana Zagorová s Petrem Kotvaldem a Standou Hložkem. S koncem prázdnin se po čtyřech letech fungování do zapomnění odebere i klipová služba Mixér. „Mixér zahraje naposledy 31. srpna,“ tvrdí krátká zpráva na webu.

Internetový autobazar posbíral na Fundliftu tři miliony za pět dní
Ikonka času25. 8. 2016, 9:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Služba, která sází na prověřená auta, získala peníze na rychlý rozvoj v podstatě za jeden týden. Fundliftu se daří hledat zajímavé projekty. Nebo se trefuje do vkusu investorů. Zakladatelé služby Carismo – Jakub Kábrt a Marek Moravec si na Fundlift šli pro dva miliony, ale pak cíl ještě o polovinu zvýšili.


Vrátit se nahoru