Celkem 4344 článků.|

lupa.cz

Hlava 22 Babišova ministerstva: jak se budou blokovat weby s hazardem? [Komentář]
Ikonka času8. 12. 2016, 8:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ještě že ministerstvo financí spravuje jen státní peníze. Jeho postup v otázce blokování webů ukazuje, že kdyby mělo dělat něco skutečně důležitého… oh, wait. Je to klasická Hlava 22. Představte si, že vám stát nařídí nějakou povinnost, ale odmítá vám prozradit, jak ji máte splnit. A pokud ji nesplníte, hrozí vám vysokou pokutou. V podobně absurdní situaci se po přijetí nového zákona o hazardních hrách (186/2016 Sb.) ocitli poskytovatelé připojení (ISP). A ani tři týdny před tím, než má zákon začít platit, není zdaleka jasné, co vlastně mají od ledna dělat.

Svatopluk Bartík: Operátoři ovlivňují média a tvoří kartel. Ten chci zničit [Rozhovor]
Ikonka času8. 12. 2016, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Radní z Brna-střed neuspěl s výzvou, aby operátoři nabídli levné tarify pro občany. Po rozbití hazardní lobby nyní chce vyrazit i proti mobilním obrům. Svatopluk Bartík jako zastupitel Brno-střed před měsícem vyzval mobilní operátory, aby předložili nabídku tarifů pro obyvatele této městské části. Žádná nakonec nepřišla a Bartík prohlásil, že T-Mobile, O2 a Vodafone tvoří kartel, proti kterému chce aktivně bojovat. Stejně, jako bojovat proti hazardu. V rozhovoru pro Lupu popisuje plány, autocenzuru médií či to, že na tuto akci má času dost.

Senzory Martina Malého: Čím méně státní regulace a pobídek, tím lépe [Sloupek]
Ikonka času7. 12. 2016, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Díky počíná ministerstva financí kolem EET máme představu, proč bude lepší, když se do internetu věcí nebude stát vůbec cpát. Tradiční téma IoT je “běh zařízení na baterie”. V článku How to Run Your ESP8266 for Years on a Battery je popsáno několik základních postupů, jak snížit spotřebu konstrukce tak, aby si brala naprosté minimum proudu. Ve stručnosti: uspávat, co to jde, snížit frekvenci (čím nižší frekvence, tím nižší odběr), a pokud možno vyeliminovat všechna světélka a blikátka, která jsou zbytečná. Autor píše, že díky tomu snížil odběr na 0,077 mA, což by, teoreticky, s baterií 2500mAh vystačilo na 3,7 let provozu. Jenže nevystačí, protože správně připomíná, že baterie má určité vlastnosti, které způsobí, že reálná životnost bude mnohem kratší.

Ubiquiti rozšiřují vývoj do Plzně a jejich nový projekt rozjíždějí lidé od Turrisu
Ikonka času7. 12. 2016, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ubiquiti Networks mají svůj největší softwarový vývoj v Praze. Vzniká pobočka v Plzni a lidé z Turrisu budou dělat na projektu pasivní optiky. Když se letos v květnu v Česku začala šířit informace o virem napadených neaktualizovaných bezdrátových vysílačích od společnosti Ubiquiti Networks, šéf tuzemské vývojové pobočky Vladimír Vyskočil byl celkem v klidu. Zasažená zařízení airMAX, která s oblibou využívají tuzemští internetoví provideři, se totiž vyvíjejí v Litvě a situace se tedy řešila především tam.

Jak používat Product Listy v Google Analytics – analytickou zbraň e-shopů
Ikonka času6. 12. 2016, 8:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jak efektivně měřit chování návštěvníků v e-shopu? Nabízíme jeden tip pro okamžitou optimalizaci problémových míst e-shopu. Vlastníte nebo provozujete e-shop? Pak jistě víte, že není jednoduché změřit, a poté interpretovat chování návštěvníka. Pokud na stránkách e-shopu máte nasazené měření, například pomocí Google Analytics, pravděpodobně znáte různé dílčí informace (např. z jakých zdrojů a přes jaké stránky k vám návštěvnost vstupuje, jak se pohybuje v checkoutu nebo jaký je konverzní poměr vašeho webu).

Veřejné Wi-Fi hotspoty na Signal Festivalu v Praze odchytily přes milion zařízení
Ikonka času6. 12. 2016, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Další ukázka toho, co je i bez aktivního připojení k Wi-Fi sítím možné zjišťovat, analyzovat a zužitkovávat v byznysu. Signal Festival je v současné době jedna z největších veřejných kulturních akcí v Česku, která vždy jednou za rok výrazně ucpe ulice hlavního města. Letošního ročníku se podle oficiálních údajů zúčastnilo zhruba 600 tisíc lidí, kteří se navíc setkávali v krátkém období (13. až 16. října) blízko u sebe, konkrétně na 22 místech ve třech pražských částech (Praha 1, 2 a 3). To už jsou pěkná čísla na to, aby s nimi šlo něco dělat.

Ohlasy Křišťálové Lupy 2016: Kdo vám mezi vítězi chyběl? [Křišťálová Lupa]
Ikonka času5. 12. 2016, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tradičně se po vyhlášení výsledků Křišťálové Lupy zúčastněných ptáme, na koho se podle nich při oceňování zapomnělo. A jaké jsou vaše tipy? Uvnitř: GALERIE Dopašováno a dobojováno. Jedenáctý ročník Křišťálové Lupy přinesl velké překvapení v kategorii Zpravodajství i rekordní počet hlasujících, kterých letos bylo přes 79 tisíc.

Brněnští vývojáři MoroSystems dělají pro eBay a pokukují po západním pobřeží [Startupy]
Ikonka času5. 12. 2016, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
MoroSystems míří na tržby kolem 150 milionů. Firmám dodává vývojářské týmy zaměřené převážně na Javu, dělá také projekty nad Atlassianem. Brněnská společnost MoroSystems širší veřejnosti nemusí být tak známá jako některé jiné tuzemské firmy, které zákazníkům staví vývojářské týmy na míru, případně jim dodávají hotové projekty. V kancelářích nemá žádné houpačky a nejede na moderní startupové vlně. Firma nemá ani personální manažerku a recruitery, neměří osobní KPI.

Facebook vrací do hry hry, Netflix umí offline a Wordpress je zranitelný [Co týden dal]
Ikonka času4. 12. 2016, 19:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fake news, kam se podíváš, Santa Tracker, aplikace už nefrčí, RIP Flash, kalendářový spam na iPhone, děravý AirDroid. Co ještě přinesl právě končící #tyden? Google už spustil klasický Santa Tracker. Otázkou zůstává, jestli to je ještě tak zábavné, jako to bylo na počátku. A také je otázkou, proč je ten web tak zoufale přeplácaný. A ještě jak to vlastně bude s Microsoftem a NORAD. Vlastně proč se ptát, www.noradsanta.org už taky jede. A je to stejně přeplácané a zmatečné.

Lukáš Záhoř (Stream.cz): Homepage Seznamu je pro nás něco jako televize Nova [Rozhovor]
Ikonka času2. 12. 2016, 9:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Celovečerní film od nás nečekejte, ale něco delšího určitě v budoucnu vyzkoušíme, říká v rozhovoru pro Lupu šéfproducent Stream.cz. Neustále experimentujeme, jen tak se dá uspět, říká Lukáš Záhoř, který z pozice šéfproducenta vede internetovou televizi Stream.cz. V Česku se podle něj nedá překvapovat technologicky, proto se Stream soustředí na obsah.

Fitbit kupuje Pebble, Mládek má vyřešit rychlý internet, prodeje počítačů stále padají [Výběr]
Ikonka času2. 12. 2016, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Lenovo chce koupit PC divizi Samsungu. GoPro propouští. SUSE od HPE kupuje další sekce. Samsung by se mohl rozdělit. Zprávy z velkého IT, každý pátek na Lupě. Vždy v pátek připravuje reportér Jan Sedlák výběr zajímavých zpráv ze světa velkých IT firem. Co se událo v tomto týdnu?


Vrátit se nahoru