Celkem 4354 článků.|

lupa.cz

Hazdra, Kalousek (Profinaut): Těšíme se, až nás firmy svým zaměstnancům zakážou [Rozhovor]
Ikonka času24. 3. 2017, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Proč by měli zaměstnavatelé chtít, aby jejich zaměstnanci chodili pracovat do jiných firem? LMC spustilo experiment, který má změnit pracovní zvyky lidí. Propojení profesionálů s novými projekty bez toho, že by museli odcházet ze svého stávajícího zaměstnání. To slibuje nová služba Profinaut, kterou před několika dny spustila firma LMC. Ta v Česku provozuje pracovní servery Jobs.cz, Práce.cz, Práce za rohem a další služby.

Osobnost českého e-governmentu, Google ruší gigabitový internet, akcie Oraclu mají rekord [Výběr]
Ikonka času24. 3. 2017, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Roboti práci neničí, ale přidávají. Samsung vypustí vlastní Siri. Víza do Silicon Valley se neruší. Zprávy z velkého IT, každý týden na Lupě. Vždy v pátek připravuje reportér Jan Sedlák výběr zajímavých zpráv ze světa velkých IT firem. Co se událo v tomto týdnu?

Veselé Vánoce aneb jak ransomware zašifroval firmám z Prahy data před účetní uzávěrkou
Ikonka času23. 3. 2017, 7:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Další příběh o ransomwaru má nakonec šťastný konec. Jen obnovení dat a doplnění informací z nekompletních záloh ale zabralo měsíc. Náš článek z konce loňského roku o tom, jak jednu malou zdravotnickou firmu v Brně napadl ransomware, vyvolal řadu debat. Hodně lidí se podivovalo především nad tím, že si někdo v podniku stále nechá dělat IT od „syna souseda od vedle“ a kvůli tomu zvýší bezpečnostní rizika. Dnešní příběh je z Prahy a ukazuje, že ransomware může zatopit i menší firmě plné technicky zdatnějších lidí.

Státní podpora startupů se rozjíždí. EIF už hledá investory
Ikonka času23. 3. 2017, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Evropský investiční fond začíná shánět partnery, se kterými by mohl obhospodařit miliony eur, které by mohly v následujících letech získat české startupy. Pro jedny je to zbytečnost a přesně ta věc, kterou by stát neměl dělat. Pro druhé možná zajímavá příležitost, která by mohla aspoň dostat šanci. „Dalo se do toho už hodně energie a byla by škoda to nezkusit,“ říká Silke Horáková z Asociace venture kapitálu.

Jak poslanci a lobbisté bez spotřebitelů o mobilních operátorech jednali [Komentář]
Ikonka času22. 3. 2017, 18:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hospodářský výbor Poslanecké sněmovny projednal návrh novely zákona o elektronických komunikacích. Bylo to poučné. V místnosti, kde zasedá sněmovní hospodářský výbor, bylo ve středu dopoledne nabito. Hosté, kteří se na jednání přišli podívat, plně obsadili židle, které pro ně má sněmovna po stranách jednacího stolu připravené, a museli postávat i u dveří. V hloučku zasedání sledoval i Lukáš Zelený z organizace DTest, která se věnuje ochraně práv spotřebitelů. Místo u jednacího stolu pro něj – na rozdíl od lidí z Asociace provozovatelů mobilních sítí, Hospodářské komory, ICT Unie, Asociace virtuálních operátorů, Českého telekomunikačního úřadu či Českých radiokomunikací – nebylo. Zástupce spotřebitelů k jednání nikdo nepozval.

Richard Marko (ESET): Chceme být světová trojka. Spojení Avastu a AVG vítáme [Rozhovor]
Ikonka času21. 3. 2017, 7:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
S ústupem počítačů ze slávy se musí tvrdě makat, růst ale chce slovenská bezpečnostní ikona i nadále. Výkonný ředitel slovenské bezpečnostní společnosti ESET Richard Marko běžně rozhovory nedává. V jednom ojedinělém pro Lupu na konferenci Mobile World Congress v Barceloně mluví například o tom, co pro firmu znamená spojení konkurenčního Avastu a AVG, jak bude možné s antiviry vydělávat na mobilech či o pozici zabudovaného Defenderu ve Windows a možné neférové výhodě Microsoftu.

Rozšíření výsledků vyhledávání Googlu v ČR: jak je Google používá? [Analýza]
Ikonka času21. 3. 2017, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rozšíření postupně začínají čím dál více ovlivňovat uživatelské rozhodování ve výsledcích vyhledávání Googlu. V posledních letech Google postupně začíná ve svých výsledcích vyhledávání využívat takzvaných “rozšíření”. Jedná se o různé druhy netypických výstupů, zahrnutých jako součást výsledků vyhledávání. Často se snaží uživateli přiblížit odpověď na jeho dotaz nebo naznačit, co může na konkrétním výsledku vyhledávání nalézt za informace. Co je ale nejdůležitější, je to, že dokáže hodně ovlivnit chování uživatele.

Jaroslav Javornický (Spaceknow): Tvoříme nový „Google ze satelitu“, dopady budou obrovské [Rozhovor]
Ikonka času20. 3. 2017, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Analýza satelitních snímků pomocí AI má přinést zprůhlednění světa. A českému startupu brzy další investici, tentokrát přes 10 milionů dolarů. Česká společnost Spaceknow začátkem letošního února získala investici čtyři miliony dolarů s oceněním na 17,5 milionu. Firmu založili dva bývalí spolužáci – dřívější zaměstnanec NASA Pavel Machálek a spoluzakladatel eM Clienta Jaroslav Javornický. Ten v rozhovoru pro Lupu mluví i o tom, že se čeká na další investici přesahující 10 milionů dolarů a proč má Spaceknow ambici být takovým novodobým Googlem.

Snapchat prý nepřežije rok 2017, 15 % účtů na Twitteru jsou roboti a jak může iPad porazit PC [Co týden dal]
Ikonka času19. 3. 2017, 19:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Únik do virtuální reality, Disk Google se zbláznil, McDonalds India je děravý, RIP LivingSocial a dětské porno na Facebooku. Co přinesl právě končící #tyden. Vědecká žurnalistika? Je to jako s tou klasickou: na jedné straně jsou mýty, výmysly a manipulace, na druhé straně média, která skutečně stojí na vědě a faktech. Ve Science journalism can be evidence-based, compelling — and wrong to navíc ukazují na užitečné vizualizaci. Nejlepší je pravý dolní roh s označením „pure garbage“ a lahůdkami jako je Infowars, Natural News, Mercola a Food Babe. Víte, co čtete?

Blázinec v Silicon Valley, Intel za 15 miliard dolarů kupuje Mobileye, GoPro zase propouští [Výběr]
Ikonka času17. 3. 2017, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jak je dobře v technologické Izraeli. Videa k 25 letům internetu v Česku. Brněnský Flowmon zase v Gartneru. Zprávy z velkého IT, každý pátek na Lupě. Vždy v pátek připravuje reportér Jan Sedlák výběr zajímavých zpráv ze světa velkých IT firem. Co se událo v tomto týdnu?

Elysia Howell (N26): Banka nepotřebuje po­bočky. Vše řešíme přes mobilní aplikaci [Rozhovor]
Ikonka času17. 3. 2017, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čistě mobilní banka z Německa sbírá klienty po tisících. Zatím se drží jen v rámci eurozóny. Přesto má po necelých dvou letech už kolem 300 tisíc klientů. Banky si zvykají na novou konkurenci, která přichází z mobilního a internetového světa. Takzvaný fintech se specializuje na sbírání smetany z bankovního mléka. Čistě mobilní banka N26 ukazuje, jak jde na hraně bruslit i v tak regulovaném byznysu, jako je právě bankovnictví.

Dotační miliardy na broadband jsou na spadnutí. Složité podmínky nahrávají velkým hráčům [Komentář]
Ikonka času16. 3. 2017, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rozdělování evropských peněz na stavbu vysokorychlostního internetu má vysokou politickou důležitost, v praxi to ale poskytovatelé budou mít těžké. Dnes už v podstatě letitá taškařice kolem rozdělování 14 miliard korun z evropských dotací na budování vysokorychlostního připojení v nepokrytých místech Česka se brzy dočká rozuzlení. Podle informací Lupy má nyní celá záležitost vysokou politickou podporu ze strany premiéra Bohuslava Sobotky.

Do tuzemského fintechu mohou natéct miliony eur. Nový fond otevírá i mBank
Ikonka času16. 3. 2017, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fintech, PSD2 a digitalizace hýbají bankovním světem. U finančních institucí ale, jak už to u velkých firem bývá, stočit kormidlo tankeru trvá déle. Ale vypadá to, že už se bankéři rozhodli. Nebo možná byli k rozhodnutí dotlačeni. Každopádně digitalizace bank pokračuje, a to nejen kvůli blížícímu se příchodu směrnice PSD2. Ta by podle účastníků amsterodamské fintech konference The Future of Retail Banking mohla tradičním bankám sice přinést novou konkurenci, ale na druhou stranu je také donutit k tomu, aby si udělaly pořádek v infrastruktuře a architektuře svých systémů.


Vrátit se nahoru