Celkem 4250 článků.|

lupa.cz

Nový operační systém z Ruska, propadající se Lenovo, Google nabízí vlastní databázi [Výběr]
Ikonka času17. 2. 2017, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Cisco padá čtvrtý kvartál po sobě. Huawei chystá konkurenci pro Siri. Nvidia na rekordu. Velké věci v Číně. Zprávy z velkého IT, každý pátek na Lupě. Vždy v pátek připravuje reportér Jan Sedlák výběr zajímavých zpráv ze světa velkých IT firem. Co se událo v tomto týdnu?

Dominik Veselý (Ackee): Virtuální realita a intertnet věcí jsou bublina, stejně jako wearables [Rozhovor]
Ikonka času17. 2. 2017, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mobilní vývojáři Ackee v nových trendech zatím příliš velké příležitosti pro byznys nevidí. Společnost Ackee vznikla před pár lety jako projekt tří studentů ČVUT. Dnes už se rozrostla a čerstvě se přestěhovala do nových stylových kanceláří v pražském Karlíně. V Danube House zaujala prostory po Keen Software House a GoodAI.

Ministr Mládek předložil novelu, která operátorům zakazuje neveřejné nabídky [Aktuálně]
Ikonka času16. 2. 2017, 8:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Upravená novela zákona o elektronických komunikacích obsahuje slíbené posílení pozice spotřebitelů. A také zakazuje nabízet ceny, které nejsou v ceníku. Už žádné podpultové ceny, retenční nebo akviziční nabídky. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek poslal k projednání na vládě upravenou verzi novely zákona o elektronických komunikacích, která tuto rozšířenou praxi operátorům výslovně zakazuje.

Všichni o ní mluví, ale málokdo ji viděl. Virtuální realita se od dna ještě neodlepila [Komentář]
Ikonka času16. 2. 2017, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Snížené odhady prodejů, nejasná monetizace, věštění budoucnosti, žádný AAA obsah. VR zatím zázračnou trakci nemá. Když Facebook začátkem roku 2014 oznámil, že za dvě miliardy dolarů kupuje začínající startup Oculus zabývající se vývojem brýlí pro virtuální realitu (VR), nastal kolem celé oblasti nemalý boom. Technologický svět naznal, že Mark Zuckerberg musí vidět něco, co ještě ostatní vidět nemusí, a začalo se investovat, psát, vyvíjet, odhadovat.

Adam Paclt (IceWarp): Proti Microsoftu půjdeme tvrdě. Pomohou i další akvizice [Rozhovor]
Ikonka času16. 2. 2017, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká firma IceWarp nakupovala a v plánu má letos nákupy další. Nový prostor se jí otevírá díky cloudu. Česká společnost IceWarp už řadu let přímo konkuruje Microsoftu s jeho Exchange Serverem a tedy technologiemi kolem e-mailů, spolupráce a podobně.

Air Telecom se mění na Nordic Telecom, chce být čtvrtým velkým operátorem
Ikonka času15. 2. 2017, 11:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Od CDMA sítě přes národní roaming k vlastnímu LTE. Tak má vypadat cesta Air Telecomu, který chce udělat tlustou čáru za minulostí. Chceme se stát čtvrtým velkým operátorem, říká nový šéf Air Telecomu Libor Dočkálek. Ze stávající CDM sítě (na frekvenci 420 MHz), kterou podle firmy využívá několik desítek tisíc zákazníků, se chce vyvinout v plnohodnotného operátora.

Senzory Martina Malého: A jaký byl váš první počítač? [Sloupek]
Ikonka času15. 2. 2017, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Chlebíček technologického prognostika je obzvlášť tvrdý. Kdo by před třiceti lety vsadil na PC, když tu byly supervýkonné Amigy? Nejenom moderní mikroelektronikou živ je člověk. Pojďte se mnou opět na krátkou návštěvu do historie, do dob, kdy sedět u počítače znamenalo nejspíš programovat a taky často i “pálit si prsty páječkou”. Schválně, co z té doby přetrvalo dodnes a co je jen nostalgická připomínka?

Žijeme ve světě, kde nás může šmírovat naše chytrá televize [Komentář]
Ikonka času15. 2. 2017, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Firmu Vizio to bude stát pár milionů dolarů, ale možná se jí to šmírování zákazníků nakonec přeci jen vyplatilo. Více než jedenáct milionů televizí od společnosti Vizio si pořídili zákazníci ve Spojených státech od roku 2010. Šlo o moderní televize, připojené k internetu a doplněné o funkci, o které vlastníci neměli ani tušení. Při sledování televize výrobce zjišťoval o zákaznících vše, co mohl, odesílal to do vlastních databází a získané informace poté prodával. To vše minimálně od roku 2014 do roku 2016.

Žádný Google, ale taky žádné reklamy. Jak kdysi vypadal Internet? [Výročí]
Ikonka času14. 2. 2017, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V polovině devadesátých let Internet vypadal a fungoval o dost jinak než dnes. Ukažme si to na několika dobových videích. Tento týden jsme oslavili rovné čtvrtstoletí od připojení ČR k Internetu. Vlastně celé tehdejší České a Slovenské Federativní republiky (ČSFR), protože do světa Internetu jsme v únoru 1992 vstupovali ještě společně.

Michal Mička (Incomming Ventures): Zkombinovali jsme mé peníze a know-how Adama Kurzoka [Rozhovor]
Ikonka času14. 2. 2017, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mladé investiční fondy rostou jako houby po dešti. Incomming Ventures ale stihl během své krátké historie hned pět investic. A letos to chce zdvojnásobit. Mizivé úrokové sazby, další vlna internetových a jiných milionářů a vysoké množství volných peněz. Investorů přibývá a na tuzemskou startupovou scénu se dostávají nové tváře. Michal Mička založil svou investiční firmu potom, co částečně odešel z finanční skupiny DRFG.

Jan Gruntorád: Počátky Internetu byly založeny na fandovství
Ikonka času13. 2. 2017, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jak Internet dorazil do české kotliny? Vzpomíná muž, který se před 25 lety o připojení ČSFR k Internetu zasloužil. V roce 1992 USA a Rusko formálně ukončily studenou válku, čeští politici se dohodli na rozdělení ČSFR na samostatné státy Čechů a Slováků a začalo první kolo kupónové privatizace. A náš stát se poprvé připojil k Internetu.

Před čtvrt stoletím se náš stát připojil k Internetu. Jak to tehdy proběhlo? [Výročí]
Ikonka času13. 2. 2017, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přesně před 25 lety, 13. února 1992, se tehdejší Česká a Slovenská federativní republika připojila k Internetu. Od té doby se síť změnila k nepoznání. Dvacet pět let je hrozně dlouhá doba. Vlastně je to celá čtvrtina století! Za takovou dobu toho můžete prožít opravdu hodně, a kolem vás se může vystřídat celá jedna generace. Jenže pro Internet bylo ono čtvrtstoletí ještě mnohem delší věčností, během které se tento zázrak stihl změnit k nepoznání.

Pětina dark webu dole, audit čísel Facebooku a WhatsApp přidal heslo [Co týden dal]
Ikonka času12. 2. 2017, 19:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
USA opět touží po heslech, děravý WordPress, Samsungu hořela továrna a Twitter stále v problémech. Co přinesl právě končící #tyden? Wikipedia zakázala svým editorům citovat Daily Mail. Což, jak Wikipedia just banned contributors from citing the Daily Mail as a source upozorňuje, jsou jedny z nejoblíbenějších novin ve Velké Británii. A také jeden z nejčtenějších anglicky psaných novinových webů na světě. A taky jeden z nejhorších. Hodnocení „nejsou to ani tak moc noviny jako spíše seznam věcí, které se nikdy nestaly“ je poměrně trefné. Teď ještě kdyby české noviny pochopily, že se necitují věci jako Parlamentní listy a podobné líhně lží a výmyslů. Ale to bychom asi chtěli příliš.


Vrátit se nahoru