Celkem 4138 článků.|

lupa.cz

Petr Svoboda (Shopsys): B2B e-commerce jede, firmy on-line prodávají šroubky i potraviny [Rozhovor]
Ikonka času23. 1. 2017, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Padesátihlavá firma z Ostravy sází na vývoj e-shopů na míru. Teď získala první investici a chce nové zákazníky získávat skrz svou open-source platformu. Necelá pětistovka obchodů, ve kterých se loni protočilo víc než pět miliard korun. Ostravský Shopsys chce nové klienty z ciziny, a proto otevřel svou platformu. Kromě toho ale musí e-shopy ve své správě připravit na nástup EET, který zřejmě už s definitivní platností budou muset rozjet od prvního března.

Dušan Navrátil (NBÚ): Velké kyberútoky na český stát už probíhají, stojí za nimi jiné země [Rozhovor]
Ikonka času23. 1. 2017, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jeden z českých úřadů od prosince čelí velkým kybernetických útokům. Česko pomalu začíná budovat větší kapacity, aby podobným situacím umělo čelit. Na jeden z významných státních rezortů od prosince míří poměrně masivní kybernetické útoky. Národní bezpečnostní úřad říká, že jde o útoky jiného státu. Státní systémy jsou údajně prozatím oťukávány.

Bohuslavu Sobotkovi asi došel FUP, který Linux je nejlepší a Google+ nekončí [Co týden dal]
Ikonka času22. 1. 2017, 19:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Cutts opustil Google, RIP Vine, Lavabit se vrací, Mozilla mění značku, bankovky s GPS čipy, podvody v online obchodech. Co přinesl právě končící #tyden. Matt Cutts definitivně není v Googlu, teď už opravdu. V Staying with the US Digital Service píše, že bude působit v US Digital Service a vypadá to jako dream job, zachraňování světa a pomáhání potřebným. Což nepochybně být může, když to takhle postavíte. Zajímavé je, že odchod Cuttse z Googlu trval podstatně víc měsíců, než Cutts naznačuje. O práci pro Pentagon, tedy pro Defense Digital Service, informoval už v červnu 2016. Pročpak asi z toho Googlu odcházel tak dlouho? A proč to bylo takové odcházení/neodcházení?

Obama a Trump. Jak prezident 2.0 předává své účty prezidentovi 3.0
Ikonka času20. 1. 2017, 13:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Výměna stráží v Bílém domě neprobíhá jen v reálném světě, ale také na sociálních sítích. Američtí politici se bez nich už dnes neobejdou. Ať už budou dějiny vládu Baracka Obamy hodnotit jakkoli, jednu nálepku mu upřít nemohou: první sociálněmediální prezident USA. Už v prvním volebním období se do funkce dostal mimo jiné proto, že dokázal využít sílu digitální reklamy a vzestup sociálních sítí.

Prodej počítačů padá, Microsoft kupuje dvě firmy, neefektivní investice do IT v Česku [Výběr]
Ikonka času20. 1. 2017, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bělobrádek mluví o videohrách. Rekordní ESET v Česku. HPE, Salesforce.com a další nakupují. Výběr z velkého IT, každý pátek na Lupě. Vždy v pátek připravuje reportér Jan Sedlák výběr zajímavých zpráv ze světa velkých IT firem. Co se událo v tomto týdnu?

Joe Kim (SolarWinds): Vydělávání peněz se změnilo, záleží na IT a rychlosti inovace [Rozhovor]
Ikonka času20. 1. 2017, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Technologický ředitel softwarové společnosti SolarWinds v rozhovoru pro Lupu mluví o změnách v IT a vývoji v Brně. Joe Kim toho ve svém mladém věku stihl hodně. V současné době je globálním technologickým ředitelem (CTO) SolarWinds, softwarové společnosti s hodnotou na burze přes čtyři miliardy dolarů, ročními tržbami přes půl miliardy dolarů a plánem brzy se dostat na miliardu.

Českou firmu Apiary Jakuba Nešetřila kupuje světový gigant Oracle [Aktuálně]
Ikonka času19. 1. 2017, 14:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Skoro šest let práce a budování technologické firmy nabízející vytvoření API se zúročilo. Tým Apiary má po transakci ve firmě zůstat. Česká firma, kterou v roce 2011 založil programátor Jakub Nešetřil, mění majitele. Nově se má stát součástí světového softwarového koncernu Oracle. Podpis dohody o koupi oznámila firma v tiskové zprávě.

Komise vede s Českem řízení kvůli zákonu, který nadržuje operátorům
Ikonka času19. 1. 2017, 8:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ačkoli zástupce ministerstva průmyslu veřejně tvrdí opak, Evropská komise ještě neukončila šetření zlobbovaného převodu své směrnice do českých zákonů. „Vzhledem k tomu, že proti nám není vedeno žádné řízení, když to takto zjednoduším, mám za to, že tato úprava, která je v českém právním řádu, je v pořádku. V podstatě účastník, kterému se zhorší podmínky, má právo bez sankce odstoupit od smlouvy.“

Hyperloop z Brna do Prahy? Město podepsalo dohodu, hlavní ale bude spíše výzkum
Ikonka času19. 1. 2017, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Brno podepsalo dohodu s Hyperloop Transportation Technologies. Vedle společného výzkumu je ve hře i Hyperloop mezi Brnem, Prahou a Bratislavou. Říci v Česku nahlas, že bychom chtěli postavit revoluční přepravní systém Hyperloop, s jehož konceptem před časem přišel zakladatel Tesly a SpaceX Elon Musk, chce možná dost odvahy. S cenami našich dálnic a rychlostí železničních tratí určitě. Velké vize se u nás moc nenosí, přesto se nyní někdo o jednu takovou pokouší.

Senzory Martina Malého: Průkopník katastrofických scénářů [Sloupek]
Ikonka času18. 1. 2017, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Být early adopterem v Internetu věcí je docela řehole. To si takhle řeknete, že si pořídíte nějaký gadget – třeba Chytré auto od T-Mobilu. Díváte se, jestli je to kompatibilní s vaším autem: OBD-II tam je, model souhlasí, tak bezva. Pominete, že od objednání do dodání uběhne týden, však co, je před Vánocemi, a celí natěšení se chystáte vše zapojit a provozovat. Ostatní píšou, jak to zapojili do oktávky a jak jim to hezky funguje, i když to zatím nic moc neukazuje, ale je tam potenciál. Z druhé strany čtete vzkazy od lidí, co vám píšou, že nechápou, k čemu by to mohlo být užitečné, ale to je osud early adopterů.

Brněnské Kentico investuje do budoucnosti chatbotů či umělé inteligence
Ikonka času18. 1. 2017, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vytváření obsahu na jednom místě a jeho následné dodávání do různých služeb má firmě zajistit budoucí růst. Brněnská softwarová společnost Kentico měla dobrý rok. Ve fiskálu 2016 vykázala tržby ve výši 412 milionů korun a daří se jí růst. Pro představu, v roce 2012 byla na zhruba 154 milionech. Zisk před zdaněním se za poslední rok usadil na 22 milionech. „Velkou část peněz investujeme zpět do firmy a růstu,“ říká pro Lupu zakladatel a šéf Kentica Petr Palas.


Vrátit se nahoru