Auto-iDNES.cz - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4746 článků.|

Auto-iDNES.cz

Babiš i Maďar dovolenkují mimo Česko, kam lákali našince. Bída cestovek ale pokračuje
Ikonka času8. 8. 2020, 5:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Češi se stále bojí cestovat do různých koutů světa a mnohdy i do okolních zemí. Podle cestovních kanceláří na tom má velký podíl vláda, která lidi od výjezdů mimo republiku spíš odrazuje. Jak Blesk Zprávám řekl místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež, Češi už začali jezdit třeba do Chorvatska, řada z nich zřejmě nově zamíří i do Tuniska. Očekává také, že na podzim už bude strach z cestování bude menší. Ostatně na dovolenou do Řecka už vyrazil premiér Andrej Babiš (ANO), jeho paní Monika stihla v Chorvatsku předtím dvoutýdenní volno. A jakkoli je i k některým dovolenkářům kritický epidemiolog Rastislav Maďar, sám vyrazil k Jadranu na Makarskou.

Výbuch v Bejrútu přežilo silo postavené Čechy: Připomnělo Atomový dóm českého architekta v Hirošimě
Ikonka času8. 8. 2020, 5:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jaderný výbuch v Hirošimě na konci druhé světové války a úterní obrovská exploze nesprávně uskladněného ledku v bejrútském přístavu mají kromě obrovského utrpení lidí ještě něco společného. V obou případech totiž zůstaly v blízkosti epicentra exploze stát budovy českých stavitelů. V japonském městě dům architekta Jana Letzela, v Libanonu část gigantického sila z přelomu 60. a 70. let.   

Roky utíkal před nacisty. Pak se jim Josef Kajzr postavil v tanku u Dunkerku
Ikonka času8. 8. 2020, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Za hrdinství prokázané na frontách 2. světové války byly tisíce našich vojáků vyznamenány československými a stovky pak britskými, sovětskými a dalšími spojeneckými vyznamenáními. Jen jeden český voják však obdržel v letech 1939–1945 současně britskou Military Medal a americké vyznamenání Bronze Star Medal.

Poslední slovo Jaroslava Veise: Simply clever – nebo cheap?
Ikonka času8. 8. 2020, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejspíš taky znáte slogan, jímž končí reklamní klipy na škodovky: „Škoda, simply clever!“ Marketingový básník tím chce říci nejen, že tohle auto je jednoduše chytré, ale také že neméně chytrý je ten, kdo si škodovku koupí.

Bělorusko je pro Rusy otázkou prestiže. Demokratická revoluce je Putinova noční můra, říká expert
Ikonka času8. 8. 2020, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pro ruský režim je běloruský prezident Alexandr Lukašenko nevypočitatelný a málo poslušný, nicméně pád jeho diktátorského režimu je pro Putina nepřijatelný, říká pro server Lidovky.cz Jan Šír, odborník na moderní Rusko a postsovětský prostor z Univerzity Karlovy. Putin se podle něho zranitelného momentu po volbách pokusí využít pro udržení vlivu.

RECENZE: Proměna Herkula z hrdiny ve vraždící monstrum. Výpověď platná i dnes
Ikonka času8. 8. 2020, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Antický hrdina Herkules se proměnil v muže poznamenaného válkou a násilím natolik, že neumí uvažovat normálně a jeho pomatený mozek jej nasměruje už ne ke zničení zla, ale k bezdůvodným vraždám. Tak vykládá Senekovu hru Šílený Herkules režisér Tomáš Loužný, který zároveň antický příběh i patos spojený s hrdinnými skutky zpochybňuje jemnou ironií. Inscenace souboru Tygr v tísni je příspěvkem letošního 5. ročníku festivalu Antická Štvanice, který se odehrává na pražském ostrově.

Šéf Agrární komory: České potraviny v řetězcích musejí chtít i samotní zákazníci
Ikonka času8. 8. 2020, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na polích po celém Česku jsou právě nyní v plném proudu žně. Jen nedlouho před nimi si letos Agrární komora zvolila do svého čela nového prezidenta Jana Doležala. V rozhovoru pro Deník představil výzvy, které před českými zemědělci stojí, a také to, jak se chtějí přizpůsobit klimatickým změnám. Došlo i na potravinovou soběstačnost a podíl českých potravin na pultech.
 

Od vlakového neštěstí ve Studénce uplynulo 12 let. Rozsudek může padnout v září
Ikonka času8. 8. 2020, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V sobotu 8. srpna uplynulo dvanáct roků od jednoho z největších vlakových neštěstí u nás, které se stalo ve Studénce na Novojičínsku. Již brzy by mohl padnout definitivní verdikt.

Atletka Seidlová radí, jak se dostat do formy: Zvládnete to i v obýváku
Ikonka času8. 8. 2020, 4:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dlouhé týdny opatření proti šíření koronaviru nikomu na náladě nepřidaly. Taky jste tak trochu zlenivěli? Jak na sobě začít znovu makat a vrátit se do formy, to nám poradí atletka Zdeňka Seidlová. „Ukážeme si pár cviků s vlastním tělem, abychom posílili střed těla, trochu nohy, trochu tricepsy. Je to jednoduché cvičení, co každý zvládne. I doma v obýváku,“ ujistila běžkyně pražské Dukly. Sama trénovala i v době uzavřených sportovišť. „My, běžci, moc nepotřebujeme. Když nesmíme na stadion, běháme v parcích,“ zasmála se. Tak pojďme cvičit!

Odměna není nepřiměřená, hájí 200 tisíc pro ostravskou hygieničku její šéfka
Ikonka času8. 8. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na ministerstvu běhá ze schůzky na schůzku, z místnosti do místnosti, jako by kopírovala své podřízené – hygiena nestíhá, přiznává v rozhovoru pro MF DNES hlavní hygienička Jarmila Rážová: „V národu je tolik epidemiologů, že kdyby k nám všichni přišli pracovat, bylo by to skvělé,“ říká s úsměvem Rážová.

Policista zastřelil agresora třemi ranami. Muž ho měl napadnout mačetou
Ikonka času8. 8. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Před bílou vysokou chatu u rybníka Dvořiště u Lomnice nad Lužnicí na Jindřichohradecku vyběhla mladá žena a křičela, že ji partner zabije. Sousedé tomu nevěnovali příliš pozornost. Podobné hádky a křik tu byly dnes a denně a stejně jako jindy i tentokrát po lesní cestě přijížděla policejní octavia. Jenže tentokrát hádka skončila tragicky.

Poučená Itálie, marné Španělsko. Evropa sleduje dva odlišné koronavirové příběhy
Ikonka času8. 8. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Itálie byla v Evropě první zemí postiženou koronavirem, Španělsko jí kráčelo v patách. Počátkem března to vypadalo, jako by Španělsko bylo věrným odrazem vývoje v Itálii, vždy jen s několikadenním zpožděním. Teď, po pěti měsících, se ale příběhy obou zemí dokonale rozcházejí.

Trump versus TikTok. Bílý dům rozjel válku o data amerických teenagerů
Ikonka času8. 8. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čínská sociální síť TikTok měla v USA famózní nástup. Objevila se tam v srpnu roku 2018, už v září předčil měsíční počet stahování aplikace pro iPhony jak Facebook, tak Instagram a YouTube. Američtí teenageři byli v sedmém nebi. Nyní musí TikTok zamířit do amerických rukou, jinak jej prezident Trump zakáže. Čas má do poloviny září.

Zmizí zbytky Koněvova pomníku. Místo soklu bude trávník, pak nový památník
Ikonka času8. 8. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha 6 brzy odstraní masivní mramorový podstavec, na kterém až do letošního dubna stála socha maršála Koněva. Do konce roku vypíše soutěž na nový památník osvobození. Maršálův pomník by měl být součástí expozice na Velkém strahovském stadionu. Zhruba za dva roky má na místě sochy stát památník osvobození na konci druhé světové války.

Někdy bratrovi závidím. Když hraje s krásnou herečkou, usmívá se Václav Rašilov
Ikonka času8. 8. 2020, 2:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Je nejmladším pokračovatelem slavné umělecké dynastie. I když byl k herectví podstrčen, dnes si ho užívá. A těší se, co zas společně vymyslí se svým slavným bratrem Sašou. Co vše spolu řeší?

V Brazílii přibylo za den znovu přes 50 000 nákaz koronavirem
Ikonka času8. 8. 2020, 1:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Brazílie za poslední den opět zaznamenala více než 50.000 nákaz koronavirem a více než 1000 úmrtí pacientů s nemocí covid-19.

Koupily starou hospodu. Netočí v ní pivo, ale vymýšlejí originální kousky
Ikonka času8. 8. 2020, 1:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dřív se Kateřina Dvořáková věnovala keramice, ale když otěhotněla a objevily se kožní problémy, práci s hlínou musela dát vale. A protože její maminka pochází z krejčovské rodiny, pustily se obě do šití dámského oblečení. Před nedávnem založila vlastní studio Caldero a o její výrobky je stále větší zájem.

Ladný čínský elektromobil sviští do Evropy. Má ujet přes 600 kilometrů
Ikonka času8. 8. 2020, 1:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čínský koncern BYD specializovaný na elektrický pohon přiváží do Evropy svou vlajkovou loď. Ladnému sedanu Han EV nelze upřít skvělý design zevnitř i zvenčí.

Někdy bratrovi závidím. Když hraje s krásnou herečkou, usmívá se Václav Rašilov
Ikonka času8. 8. 2020, 1:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Je nejmladším pokračovatelem slavné umělecké dynastie. I když byl k herectví podstrčen, dnes si ho užívá. A těší se, co zas společně vymyslí se svým slavným bratrem Sašou. Co vše spolu řeší?

Šokující odhalení: Odbory pražské městské policie řekly, kdo je strážník s nakaženou rodinou!
Ikonka času8. 8. 2020, 0:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Notorně známá pražská „koronapárty“ zasáhla několik desítek rodin. Z klubu Techtle Mechtle si s sebou domů nákazu přineslo přes stovku lidí. Mezi nimi i syn strážníka pražské městské policie. Ten zkritizoval laxní přístup lékařů před tím, než jeho syna poslali na test, přesto, že vykazoval příznaky nákazy, a poté se mu nelíbil ani přístup hygienické stanice. Jeho výpověď o negativní zkušenosti se nakonec dostala na webové stránky městské policie a dál do médií. Nakonec případ prošetřilo ministerstvo zdravotnictví. Tím to ale neskončilo a kauza strážníka přináší další zajímavé rozuzlení.

Lukašenkova vláda je u konce? Prestižní deník má o výsledku voleb jasno
Ikonka času8. 8. 2020, 0:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
NÁZOR - Alexandr Lukašenko, který vládne Bělorusku od roku 1994, přičemž netoleruje kritické a opoziční názory, jde do nedělních voleb se stejnými, unavujícími autoritářskými metodami, deklaruje editorial serveru Washington Post. Prestižní deník dodává, že Lukašenko ovšem nedokáže potlačit poslední vývoj ve své zemi.

Bezohledný řidič náklaďáku vjel v rychlosti na přechod: Po tom šla dvojice s dítětem!
Ikonka času7. 8. 2020, 23:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Policie pátrá po řidiči nákladního vozu, který v pátek ráno v Ústí nad Labem nedal přednost chodcům na přechodu a ohrozil jejich životy. Jak je patrné ze zveřejněného záznamu, jedním z přecházejích bylo i malé dítě!

„Stojí proti Bohu.“ Trump do boje o Bílý dům zapojil i víru, Biden to má za ostudné
Ikonka času7. 8. 2020, 23:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký prezident Donald Trump v noci na dnešek zaútočil na svého demokratického soka v prezidentských volbách Joea Bidena tvrzením, že někdejší viceprezident stojí „proti Bohu“. Biden, který má podle průzkumů v současnosti nad Trumpem náskok, označil jeho výpad za „ostudný“, napsal britský list The Guardian.

Real Madrid v Lize mistrů skončil, vyřadili ho Citizens. Neuspěl ani Juventus
Ikonka času7. 8. 2020, 22:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Manchesteru City a Lyonu si zahrají čtvrtfinále Ligy mistrů. Rozhodly o tom páteční odvetné osmifinálové zápasy.

Citizens vystavili stopku Realu, Lyon navzdory porážce senzačně vyřadil Juventus
Ikonka času7. 8. 2020, 22:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Manchester City v odvetném osmifinálovém utkání Ligy mistrů udržel nadějný výsledek, který si přivezl ze Španělska. Ten naopak ještě navýšil, protože doma porazil Bílý balet 2:1. Do čtvrtfinále překvapivě pronikl také francouzský Lyon, ten vyřadil Juventus díky gólu na půdě soupeře.

Jak těžké je odpálit ledek? Reportér TV NOVA to vyzkoušel na univerzitě
Ikonka času7. 8. 2020, 22:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bílý granulát může být dobrý sluha, ale zlý pán. Jeho exploze připravila lidi o životy i bydlení. Jenže ve žhavou kouli se dusičnan amonný nepromění jen tak. "Není úplně jednoduché přivést ledek k detonaci,“ tvrdí Miloš Ferjenčík z chemicko-technologické fakulty pardubické univerzity. Ukazuje to pokus, u kterého reportér TV Nova asistoval. "Máme k dispozici gram výbušniny v rozbušce. Ten dokáže do ocelové destičky udělat ve zlomku vteřiny díru,“ popsal reportér Petr Brzek. 
Ledek, nebo bomba? Experti hledají příčinu výbuchu v Bejrútu

 Stejné množství spustí i explozi. Takovou sílu má dvě stě gramů semtexu. Objeví se oranžová záře, detonace nadzvedne zem. "Na stejném místě jsme odpálili i dvě stě gramů ledku. Rozbuška ránu dala, ale s ledkem se nic nestalo. Je slyšet, jak se granulát sype kolem,“ potvrdil Brzek. Rozbuška, která se roztrhne v ledku, v semtexu naopak skoro zmizela. "Ledek při pokusu tedy neexplodoval. Aby k tomu došlo, muselo by se splnit pět podmínek,“ dodal Brzek. "Musíte ho hodně a intenzivně zahřát. Také musí být v nějakém ohraničení,“ uvedl Ferjenčík. 
Podle Trumpa výbuch v Bejrútu způsobil atentát. Šlo prý o bombu


A hlavně musí být materiál silně znečištěný organickými látkami. Podle Ferjenčíka přicházejí v úvahu také saze z požáru. Posledním bodem je zmíněný výbuch, třeba pyrotechniky. Co se stalo v bejrútském přístavu, je stále spekulace. Ledek se používá jako zemědělské hnojivo, je ale i součástí trhavin. Zájem o něj mají prý na černém trhu také teroristé.

Je pátrání u konce? Vyhasly dva mladé životy, napsala matka jednoho z chlapců
Ikonka času7. 8. 2020, 22:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
/FOTOGALERIE/ Pátrání po dvou chlapcích z Moravy, které od středeční půlnoci hledaly kolem řeky Sázavy u Soběšína na Kutnohorsku až po jez u Českého Šternberka na Benešovsku desítky policistů a hasičů, nemá nejspíš šťastný konec. Vyplývá to ze zprávy matky jednoho z šestnáctiletých hochů, kterou zveřejnila v pátek 7. srpna na svém facebooku.

Tajné služby USA se obávají vměšování do voleb ze strany Ruska, Číny a Íránu
Ikonka času7. 8. 2020, 22:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americké tajné služby se obávají vměšování Ruska, Číny a Íránu do nadcházejících voleb prezidenta USA plánovaných na listopad. Každá z těchto mocností přitom svou činností sleduje jiný cíl, uvedl v pátek podle agentury AP šéf americké kontrarozvědky William Evanina.

V indickém Kalikutu havarovalo letadlo. Nejméně 16 mrtvých
Ikonka času7. 8. 2020, 22:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nehoda letadla společnosti Air India, které dnes havarovalo při přistánína jihu Indie, si vyžádala nejméně 16 obětí a 123 zraněných. Nejméně 15 zraněných je v kritickém stavu. O nové bilanci informovala indická policie, kterou citovala agentura AP.

Krkonoše praskají ve švech. Tisíce lidí se před horkem uchýlily do hor
Ikonka času7. 8. 2020, 22:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Peci pod Sněžkou bylo v pátek dost turistů, a to i přesto, že se reportér městem procházel v osm večer. Teplota byla po celý den zhruba o deset stupňů nižší než například v Hradci Králové, takže toho využily tisíce lidí, kteří se do hor ukryly před nesnesitelným horkem. Správci Krkonošského národního parku jsou si jisti, že letošní návštěvnost bude o desítky procent vyšší než v předchozích letech. Co se výrazně změnilo, je struktura návštěvníků a turistů. Zatímco v předchozích letech sem jezdila převážně zahraniční klientela - Dánové, Poláci, Němci, tak letos jsou to v naprosté většině Češi. 
Travte léto v Česku, chtěla vláda. Nemocných přibývá, lidé pobyty ruší!

 Je to samozřejmě dané i situací kolem koronaviru a s ním spojenými opatřeními. Správci parku upozorňují turisty, aby se rozhodně v tuto chvíli a v těchto dnech nevydávali na ta nejvíce frekventovaná místa, jako je Sněžka nebo pramen Labe. Pokud samozřejmě nechcete zažít tzv. Václavak, kdy jdete frontou a kolonou dalších lidí. Obrovským problémem nejen v Krkonoších, ale i například Orlických horách je parkování. Parkoviště jsou plná už brzy ráno, takže turisté pak parkují podél silnic či na lesních cestách, což je zakázané a volá to po pokutě. Pokud se v následujících dnech také plánujete vydat do hor, rozhodně zvažte lokaci a vyhněte se těm nejznámějším a tím pádem i nejfrekventovanějším místům.

V Moravskoslezském kraji se situace nelepší! Na Vysočině odloží roušky
Ikonka času7. 8. 2020, 22:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Právě v Moravskoslezském kraji platí od pátečního poledne mírnější opatření. Ta se týkají například koupališť. "Pro naše koupaliště uvolnění znamená to, že nejsme limitování maximálním počtem 500 osob na vstup do areálu. Momentální limit je deset metrů čtverečních na člověka,“ raduje se mluvčí Sportovního a rekreačního zařízení města Ostravy Lenka Papajová. Provozovatelé také musí zajistit člověka, který bude na pravidla dohlížet. "U nás to má na starosti vedoucí areálu, respektive také plavčíci,“ potvrdila Papajová. 
V Moravskoslezském kraji zmírňují opatření! Týkají se roušek a koupališť

 Rozvolnění se dočkali i sportovci, kteří mohou sundat roušky na hromadných akcích i ve vnitřních prostorách. "Velice to vítáme, ale musíme dodržovat nejen nařízení hygieny, ale také manuál fotbalové asociace. Určuje podmínky pro fanoušky,“ řekl ředitel SFC Opava Jaroslav Rovňan. Nařizuje třeba jejich počet na stadionu nebo jak daleko od sebe mohou sedět. Fotbalistům A týmu Opavy skončila dvoutýdenní karanténa, kvůli níž se nedohrála nejvyšší soutěž. "Po druhé sérii testů, ve které byly všechny výsledky negativní, jsme ve čtvrtek zahájili přípravu,“ oddechl si Rovňan. Opatření se od soboty zmírňují i na Vysočině, roušky tu budou muset lidé nosit už jen ve zdravotnických a sociálních zařízeních. 
Nárůst nakažených nezpomaluje, Vojtěch se pře s Hamáčkem o "alarmující situaci"

 Nejpostiženějším regionem je aktuálně Frýdecko-Místecko. Ve farnosti v Jablunkově jsou od pátku zrušeny bohoslužby. Důvodem je nákaza v klášteře s domovem důchodců, kde jsou desítky nemocných seniorů. Dezinfikovat prostory museli hasiči. "Celá akce trvala sedm hodin. Z toho pět hodin probíhala samotná dezinfekce. Hasiči Moravskoslezského kraje do pátku dezinfikovali okolo 60 objektů,“ popsal mluvčí hasičů Lukáš Popp. Většinou se jednalo o nemocnice, domovy důchodců, ale také prostory uhelné OKD. Ta chystá od pondělí přípravu dolů na obnovení těžby. Zaměstnance, kteří ještě koronavirus neprodělali, bude pravidelně testovat.

Muž měl v močovém měchýři 29 magnetických korálků. Sám si je narval do penisu
Ikonka času7. 8. 2020, 22:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Do penisu si narval neuvěřitelných 29 magnetických korálků. Ty se mu poté zformovaly v močovém měchýři v nebezpečný útvar, který ohrožoval muže z čínského Si-anu na zdraví. K lékaři ale zavítal až po více než 10 dnech, kdy byla bolest nesnesitelná a navíc začal močit krev.

Britští akademici musejí skrývat své politické názory, tvrdí studie
Ikonka času7. 8. 2020, 21:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Akademičtí pracovníci na britských univerzitách a výzkumných institutech raději neříkají své politické názory, protože se obávají agresivní reakce kolegů i dopadů, které by to mohlo mít na jejich kariéru. Tvrdí to studie pravicového think tanku Policy Exchange. Podle ní se zvláště pravicově orientovaní akademici setkávají s diskriminací.

Senzační Kubalík vystřelil Chicagu postup! Toronto předvedlo neskutečný obrat
Ikonka času7. 8. 2020, 21:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Český útočník Dominik Kubalík dnes v noci ukázal, jaký je kanonýr! Po dvouzápasovém čekání na gól udeřil v pravou chvíli a brankou na konečných 3:2 zařídil Blackhawks postup. Dál jdou také hokejisté Montrealu, NY Islanders a Arizony. Columbus přišel o tříbrankový náskok a po porážce 3:4 od Toronta rozhodne o postupujícím až 5. zápas.

V nemocnici následné péče v Horažďovicích má dvacet lidí koronavirus
Ikonka času7. 8. 2020, 21:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V horažďovické nemocnici na Klatovsku je zhruba 20 lidí nakaženo koronavirem. Pozitivní testy mají jak pacienti, tak personál. Podle mluvčího nemocnice nakažení nemají žádné zdravotní komplikace.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru