Celkem 5402 článků.|

E15-ekonomika

Obraně i vnitru zůstaly miliardy z loňska
Ikonka času18. 1. 2019, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hospodaření silových rezortů, které mají podobnou organizační a výdajovou strukturu, loni skončilo téměř stejným přebytkem. Ministerstvu vnitra zůstalo 3,6 miliardy korun, obraně o sto milionů méně. Vnitro však mělo o 13 miliard vyšší rozpočet než rezort obrany. Podle ministra obrany Lubomíra Metnara (ANO) se ale využívání peněz zlepšuje.

Reuters: Křetínský se připravuje na převzetí německé firmy Metro
Ikonka času18. 1. 2019, 17:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Český investor Daniel Křetínský se připravuje na převzetí německé maloobchodní společnosti Metro, v níž už má podíl a k níž drží také opční kontrakty, které ho opravňují k nákupu dalších akcií. Nyní dokončuje podmínky financování případné akvizice, uvedla dnes s odvoláním na zdroje obeznámené se situací agentura Reuters. Společnost EP Global Commerce (EPGC), kterou Křetínský vlastní se slovenským investorem Patrikem Tkáčem, odmítla na dotaz ČTK informaci komentovat.

Pořadí nejlépe vydělávajících českých sportovců může projít zásadní změnou
Ikonka času18. 1. 2019, 16:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Českému basketbalistovi týmu Washington Wizards Tomáši Satoranskému po sezoně vyprší smlouva. Přestože podle svých slov otázku angažmá zatím neřeší, už nyní se jeví pravděpodobně, že by se po podpisu nové mohl stát nejlépe placeným českým sportovcem. Gáže 3,1 milionu dolarů za sezonu Satoranskému už stačit nebude, díky svým výkonům si může říci o víc.

Na Václavském náměstí se zapálil člověk, kolemjdoucí ho uhasili
Ikonka času18. 1. 2019, 15:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Praze na Václavském náměstí před sochou svatého Václava se kolem patnácté hodiny polil hořlavinou a zapálil čtyřiapadesátiletý muž české národnosti. Kolemjdoucí ho uhasili, uvedla na twitteru policie. Očití svědci na místě řekli, že viděli hořícího muže, který měl popálené ruce a obličej. Muž je ve velmi vážném stavu, řekla mluvčí vinohradské nemocnice Jana Roubalová. Podle prvotních informací nemělo jeho jednání politický motiv, nešlo ani o společenský protest, řekla novinářům mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová.

Analytik upozornil na dosud největší únik e-mailů a hesel
Ikonka času18. 1. 2019, 15:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na únik téměř 773 milionů e-mailových adres a více než 21 milionů individuálních hesel upozornil na svém blogu nezávislý bezpečnostní analytik, Australan Troy Hunt. Podle listu The Guardian se jedná o dosud největší soubor uniklých osobních dat.

Filip: Kauza Huawei je konkurenční boj USA, ve kterém se čeští úředníci nedokáží vyznat
Ikonka času18. 1. 2019, 14:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Předseda KSČM Vojtěch Filip jednal v uplynulých dnech během cesty do Číny se zástupci firmy Huawei, před jejímiž technologiemi před Vánoci varoval Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost. Filip plánuje schůzku s prezidentem Milošem Zemanem, kterého chce o výsledcích jednání informovat. Filip po návratu řekl, že spor o využívání technologií Huawei a ZTE v Česku má za umělou kauzu vyvolanou konkurenčním bojem vedeným ze Spojených států, ve kterém se čeští úředníci nedokážou vyznat.

Stánky v holešovické tržnici zmizí až v únoru
Ikonka času18. 1. 2019, 14:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vedení pražského magistrátu prodloužilo termín, dokdy se mají stánkaři v holešovické tržnici vystěhovat. Na její rozvoj má také dohlížet nový kurátor.

V Jižní Americe nesmíte nikdy kritizovat, říká obchodník Pavel Šembera
Ikonka času18. 1. 2019, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Latinoameričany lidé často vnímají zažitým stereotypem, že jsou líní a pomalí. „Přitom často pracují mnohem více než my. Ale kromě toho jinak vnímají čas,“ říká obchodník a autor knih o kulturních rozdílech a obchodování mezi Latinskou Amerikou a Evropou Pavel Šembera s tím, že pro české podniky mají trhy Jižní Ameriky velký potenciál, ale firmám chybí trpělivost.

Ukrajina jedná s USA o zbraňových dodávkách
Ikonka času18. 1. 2019, 13:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ukrajina jedná se Spojenými státy o možných dodávkách bojových zbraní a o „velmi podstatném“ posílení obranných možností ukrajinské armády. Na tiskové konferenci v Kyjevě to řekl ukrajinský ministr zahraničí Pavlo Klimkin.

Evropská unie uvalí cla na dovoz elektrokol z Číny
Ikonka času18. 1. 2019, 13:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Evropská unie začne od soboty uplatňovat cla na dovoz elektrokol z Číny. Podle úředního věstníku EU budou cla v rozmezí od 18,8 do 79,3 procenta. Evropští výrobci si v minulosti stěžovali, že čínští vývozci elektrických kol dosahují nižších cen díky vládním subvencím Pekingu a zaplavují jimi trh.

Policie evakuovala stanici metra Anděl, kvůli hlášení o výbušnině
Ikonka času18. 1. 2019, 13:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V prostorách stanice metra Anděl se podle anonymního oznámení má nacházet výbušnina.  Policie ve spolupráci s hasiči přijala veškerá bezpečnostní opatření. Na místo již míří policejní pyrotechnik. Stanice je nyní uzavřena. Policie o tom informovala na svém twitteru.

Ve zkratce: Hon na církevní miliardy
Ikonka času18. 1. 2019, 13:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Debatu o náhradách za majetek, který komunisté sebrali církvím, čeká zásadní posun. Sněmovna za pár dní pravděpodobně schválí návrh, který na finanční část náhrad uvaluje daň. Příběh tím ale zdaleka neskončí.

Zaměstnanci Audi v Maďarsku stávkovali. Chtějí stejné platy jako Češi
Ikonka času18. 1. 2019, 13:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zaměstnanci továrny Audi v západomaďarském městě Györ uspořádali dopoledne dvouhodinovou stávku. Chtějí zvýšit mzdy a vadí jim mimo jiné to, že pracovníci koncernu Volkswagen ve všech ostatních zemích Visegrádské skupiny berou víc než oni. Konkrétně v Česku mají platy vyšší o 25 procent. Informovala o tom agentura MTI.

Šéf ČEZ Beneš vydělal na akciích firmy 16 milionů. Vedení svému podniku nevěří, vzkázal Šnobr
Ikonka času18. 1. 2019, 12:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Akcie vlastní firmy za zhruba sedmdesát milionů korun „otočil“ během uplynulého týdne na burze šéf energetické skupiny ČEZ Daniel Beneš. V pondělí mu z titulu opčního programu vznikl nárok na 150 tisíc akcií ČEZ za zvýhodněnou cenu 417 korun za kus. Ty Beneš koupil a postupně do konce týdne většinu prodal s průměrnou cenou kolem 540 korun. Na jedné akcii tak vydělal 123 korun, celkový Benešův výdělek z prodeje 130 tisíc akcií je tak prozatím kolem 16 milionů korun. Informace vyplývají z regulatorního hlášení České národní bance.

Fidurock Nemovitosti vydá dluhopisy za 300 milionů, za pět let chce mít až 30 retailových parků
Ikonka času18. 1. 2019, 11:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Společnost Fidurock Nemovitosti získala od České národní banky povolení k emisi dluhopisů ve výši 300 milionů korun s možností zvýšení až na 450 milionů korun. Kapitál firma použije pro další expanzi na realitním trhu.

Šefčovič oznámil kandidaturu na slovenského prezidenta. Patří mezi favority
Ikonka času18. 1. 2019, 11:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Místopředseda Evropské komise Maroš Šefčovič bude kandidovat na slovenského prezidenta v březnových přímých volbách. Oznámil to na tiskové konferenci v Bratislavě. Přijal tak nabídku nejsilnější vládní strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica. Podle bookmakerů patří Šefčovič k favoritům za zvolení hlavou státu.

Poldi našla nového majitele, bývalá chlouba českého průmyslu byla na popáté vydražena
Ikonka času18. 1. 2019, 11:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kladenská Poldi byla v elektronické aukci dnes prodána za 140 milionů korun, tedy za vyvolávací cenu. Koupila ji společnost Opimo Trade, která byla založena předloni. „Vydražitel splnil veškeré podmínky pro účast v dražbě,“ řekl jednatel společnosti OK dražby Petr Sefzig. Aby byla dražba platná, musí vydražitel doplatit padesát milionů do 15 dnů.

Komentář Martina Čabana: Obžaloba referenda? Brexit nestačí
Ikonka času18. 1. 2019, 10:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Stále hlasitější a bezvýchodnější debaty o otázkách brexitu v britském parlamentu přirozeně doléhají i do ostatních evropských zemí včetně Česka. Zvláště silně u nás rezonoval momentální britský chaos jako zdánlivě neprůstřelná obžaloba samotného institutu referenda, zejména rozhoduje-li se v něm o otázkách celonárodního významu. Jakkoli nyní debaty o českém zákonu o obecném referendu na chvíli utichly, není pochyb, že se vrátí.

Wall Street se vzbouřila proti zásnubám Monety a PPF. Akcionáři banky chtějí více peněz
Ikonka času18. 1. 2019, 10:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jedna z největších plánovaných fúzí tohoto roku v Česku se zřejmě protáhne. Moneta Money Bank totiž odmítla některé z podmínek, které původně dojednala s protistranami, tedy úvěrovou společností Home Credit a bankou Air Bank, které vlastní skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera a Emma Capital miliardáře Jiřího Šmejce. Moneta o tom informovala ve čtvrtek večer v regulatorním hlášení České národní bance. Zadrhl se tak loni v říjnu ohlášený obchod, který měl být největší fúzí na českém bankovním trhu minimálně za poslední dekádu.

Tatra dodá šedesát vozů pro jordánskou armádu za 200 milionů
Ikonka času18. 1. 2019, 9:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kopřivnická automobilka Tatra Trucks získala v Jordánsku zakázku v hodnotě okolo 200 milionů korun. Jde o dodávku 60 vozů pro jordánskou armádu. Informace přinesly Hospodářské noviny.

Škoda Scala zná svou cenu, automobilka chce letos v Česku dosáhnout 10 tisíc objednávek
Ikonka času18. 1. 2019, 8:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejlevnější varianta nového modelu automobilky Škoda Auto Scala bude stát 369 900 korun. Nepůjde ji ale objednat hned po zahájení prodeje, nejlevněji tak budou moci zájemci Scalu ze začátku pořídit za 394 900 korun. Dealeři již přijímají objednávky na Scalu, informovala automobilka. Na trh bude vůz uveden 24. dubna, první vozy budou zákazníkům dodány v květnu. Letos chce automobilka dosáhnout 10 tisíc objednávek nové Scaly.

V Česku loni přibylo nejvíce podnikatelů za posledních šest let
Ikonka času18. 1. 2019, 8:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Česku loni přibylo 13 tisíc fyzických osob podnikatelů, což je nejvyšší přírůstek za posledních šest let. Polovinu nových podnikatelů tvořili mladí lidé do 30 let. Zatímco lidé do 30 let se v posledních letech pouštěli do podnikání stále častěji, počet starších podnikatelů se postupně snižuje. Vyplývá to z analýzy společnosti CRIF. V roce 2018 začalo v Česku podnikat téměř 59 tisíc lidí, zatímco necelých 46 tisíc lidí své podnikání naopak ukončilo.

Dieselgate nekončí. V USA byli obvinění čtyři bývalí manažeři Audi
Ikonka času18. 1. 2019, 7:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Velká porota ve Spojených státech vznesla obvinění vůči čtyřem bývalým manažerům německé automobilky Audi v rámci vyšetřování skandálu kolem falšování testů emisí naftových vozů. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na soudní dokumenty. Upozornila, že v souvislosti s touto aférou tak již bylo ve Spojených státech obviněno 13 lidí.

Zápisník Michala Noska: Brexit, rozvod, vražda
Ikonka času18. 1. 2019, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Británie byla loni pro Českou republiku pátou nejdůležitější exportní zemí. Roční vývoz do ostrovního království představuje dvě stovky miliard, a pokud by se po tvrdém brexitu propadl, tak by to tuzemští exportéři výrazně pocítili. První unijní rozvod by tak nastartoval mnohem vážnější krizi, než se očekává.

Nejdražší brambory za pět let. Cenu nestlačily ani levné dovozy
Ikonka času18. 1. 2019, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hranici dvaceti korun za kilogram překročila koncem loňského roku průměrná cena brambor. Tentokrát ji nebylo možné snížit levným dovozem.

Zeman: Čína zrušila schůzku ministerstev zahraničí kvůli varování před Huawei
Ikonka času17. 1. 2019, 21:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čína v reakci na varování před technologiemi čínské firmy Huawei v Česku zrušila schůzku ministerstev zahraničí a odložila bez udání náhradního termínu jednání mezivládní komise pro ekonomickou spolupráci, řekl prezident Miloš Zeman v televizi Barrandov. Prezident se chce sejít se šéfem Huawei, aby si vyjasnil situaci. Domnívá se, že varování je součástí obchodní války počítačových firem, dodal.

Google koupil technologii chytrých hodinek od výrobce Fossil, zaplatil téměř miliardu
Ikonka času17. 1. 2019, 20:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký výrobce hodinek a dalších módních doplňků Fossil prodá zhruba za 40 milionů dolarů (více než 897 milionů korun) svou technologii chytrých hodinek společnosti Google. Fossil to dnes uvedl v tiskové zprávě. Akcie firmy v reakci zpevnily až o 11 procent, než zisk zmírnily asi na polovinu.

Společný podnik s českou účastí koupil solární parky v Bulharsku
Ikonka času17. 1. 2019, 19:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Společnost Samsung C&T prodala svých sedm solárních parků v Bulharsku společnému podniku německé společnosti KGAL a české firmy Micronix Group. Informovala o tom agentura Reuters. Server SeeNews uvedl, že transakce minulý měsíc získala souhlas regulátorů a oficiálně byla uzavřena 7. ledna.

Seat loni překonal hranici půl milionu prodaných vozů
Ikonka času17. 1. 2019, 19:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Španělská automobilka Seat překonala prodejní rekord z roku 2000, když v loňském roce prodala 517 tisíc vozů. Meziročně počet prodaných vozidel stoupl o více než deset procent.

Palladium je na dalším maximu, analytici ale drahému kovu příliš nevěří
Ikonka času17. 1. 2019, 18:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Burzovně nejúspěšnější kov loňského roku palladium má další rekord. Jeho cena se poprvé v historii přehoupla přes 1400 dolarů za unci (31,1 g). 

Babiš stáhl žalobu na bývalého agenta StB. Ten tvrdil, že premiér donášel tajné službě
Ikonka času17. 1. 2019, 16:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Český premiér Andrej Babiš stáhl žalobu na bývalého příslušníka československé Státní bezpečnosti Jána Sarkocyho, který v minulosti veřejně tvrdil, že Babiš donášel komunistické tajné službě a bral za to peníze. Uvedl to slovenský list Denník N na svém webu s tím, že mu Babiš dosud neodpověděl na otázky, proč stáhl žalobu na Sarkocyho a také na list, který Sarkocyho tvrzení zveřejnil.

Leo Express předloni snížil ztrátu, navzdory nehodě v Přerově
Ikonka času17. 1. 2019, 16:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Soukromý železniční a autobusový dopravce Leo Express hospodařil v roce 2017 se ztrátou 28,2 milionu korun, meziročně tak prodělal o 47 milionů méně, a to i díky převodu majetku. Tržby meziročně stouply o 47 milionů na 326 milionů a celkové zadlužení firmy meziročně stouplo o téměř 134 milionů na 891 milionů. Vyplývá to z účetní závěrky společnosti za předminulý rok. Informaci deníku E15 potvrdil generální ředitel dopravce Peter Köhler.

Trumpův právník Cohen platil za ovlivnění předvolebních průzkumů. Peníze přišly od prezidenta
Ikonka času17. 1. 2019, 16:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bývalý právník Donalda Trumpa Michael Cohen financoval v roce 2015 pokusy ovlivnit průzkumy veřejného mínění ve prospěch budoucího prezidenta. Napsal to list The Wall Street Journal (WSJ) s odvoláním na soudní dokumenty v Cohenově kauze. Právník byl loni v létě obviněn z porušení zákona o financování volební kampaně a z bankovních a daňových podvodů, v prosinci byl odsouzen ke třem letům vězení.

Zoot přestal splácet. Jeho dluhy skupuje Natland
Ikonka času17. 1. 2019, 15:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Internetový obchod s módou Zoot se dostal do finančních problémů, když přestal splácet své finanční závazky. Firma o tom informovala v oznámení pro Českou národní banku.

Politologové: Soukupovo hnutí může přebrat voliče ANO a SPD
Ikonka času17. 1. 2019, 15:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nové politické hnutí List Jaromíra Soukupa by případné voliče mohlo přebrat levicovým stranám, SPD a ANO, shodli se oslovení politologové. Cílit bude podle nich i na sympatizanty prezidenta Miloše Zemana. V celostátních volbách moc šancí na úspěch nemá, volby do Evropského parlamentu by mu mohly vyhovovat, míní politologové. Oslovení politici si nemyslí, že by je Soukupovo hnutí ve volbách výrazněji ohrozilo.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru