Eurozpravy-poÄŤasĂ­ - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4617 článků.|

Eurozpravy-poÄŤasĂ­

Chyba: tato stránka se na serveru nenachází, pokračujte prosím na hlavní stránku zpravodajství

Pobere jedno jeviště tolik půvabu? Tyhle muzikálové krásky si zazpívají hity Waldemara Matušky
Ikonka času20. 9. 2020, 21:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mají nejen krásné hlasy. V připravovaném muzikálu z hitů Waldemara Matušky nebude nouze o mladé zpěvačky, které rozhodně nestrádají ani na půvabu. V novém představení Láska nebeská se objeví hned několik muzikálových krásek a diváci si tak určitě přijdou na své.

Vláda zvažuje další opatření. Ministr Vojtěch nevylučuje uzavření škol
Ikonka času20. 9. 2020, 21:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Už příští týden by kvůli rostoucímu počtu nakažených mohla přijít na řadu další opatření. Ještě víc se nejspíš zpřísní pravidla pro hromadné akce. "Jsou připravena omezení, ale může se stát, že ty akce budou úplně zakázány. Je to nejčastější riziko," prohlásil Prymula. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) by se například sportovní utkání mohla konat před prázdnými tribunami. "Toto je opatření, které je ve hře. Případně by to platilo i pro další hromadné akce pro lidi, kteří stojí, křičí, zpívají. To jsou ta nejrizikovější místa," vysvětluje. "My v těch opatřeních budeme muset virus předběhnout, aby se nešířil. Některá opatření by byla preventivní," doplnil ho Prymula. Plošné uzavření škol by ale podle hlavní hygieničky Jarmily Rážové nemělo přijít na řadu dřív, než budou omezeny právě hromadné akce. "Nemohu takové opatření vyloučit, ale nemyslím si, že by mělo být první, které bychom měli zavádět. Víte, že jsme dali povinnost roušek ve třídách. I od toho si slibujeme, že by mohlo dojít ke snížení počtu nakažených," uvedl Vojtěch. 








Premiér Andrej Babiš vystoupí s mimořádným projevem!

 Vláda by měla v pondělí aktivovat Ústřední krizový štáb a projednat také možnost zavedení nouzového stavu. Podle Prymuly je na místě. Ministr zdravotnictví, ministr vnitra, ale i šéf opoziční ODS jsou ale zatím proti. "V dohledné době nevidím důvod pro nouzový stav. Pokud by se situace zhoršila, potom by ta diskuze byla na stole," vyjádřil se ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). "Já zatím nevidím důvod. Ať dělá ministerstvo, co má, ať se aktivuje krizový štáb," dodal předseda ODS Petr Fiala. Podle odborníků je kapacita záložních lůžek intenzivní péče v Praze na 15 procentech. Vyčerpána může být už na konci příštího týdne. V takovém případě by mohla být omezena ostatní necovidová péče.

Ve Varšavě mají nový kostel. Vzorem byl istanbulský chrám, má i jeho název
Ikonka času20. 9. 2020, 21:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve Varšavě byl dnes slavnostně vysvěcen nový pravoslavný kostel, první po více než 100 letech. Nazván byl chrám Boží moudrosti, Hagia Sofia, tedy stejně jako istanbulský chrám, který novostavbě posloužil jako předloha.

Kalamita ve Zbrojovce! Dvanáct hráčů mimo, čeká se na transfer Gajiče
Ikonka času20. 9. 2020, 21:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kdy tohle skončí?! Neskutečná smůla zasáhla v rozjezdu sezony Zbrojovku Brno. Na výpočet absencí nováčka už nestačí prsty obou rukou. Tím pádem nepřichází ani výsledky, po čtyřech kolech je nováček s jediným bodem u dna tabulky. Proti Olomouci (2:4) nemohlo nastoupit jedenáct borců užšího kádru!

Chrání brýle před covidem? Pravděpodobnost nákazy je nižší, tvrdí v Číně. Expertka varuje
Ikonka času20. 9. 2020, 20:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čínští vědci představili překvapivou studii, podle jejíchž závěrů je u lidí s brýlemi menší pravděpodobnost, že se nakazí koronavirem než u lidí bez brýlí. Problematikou brýlí se začali zabývat poté, co průzkumy potvrdily, že koronavirové kapénky se do těla můžou dostat i přes oči. Denní nošení brýlí tak podle všeho může snížit riziko nákazy, shodli se Číňané. Zprávu přinesl list Daily Mail.

Frustrovaný Páník po ztrátě na Spartě: Snesu hodně, ať to posoudí komise
Ikonka času20. 9. 2020, 20:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na tiskovou konferenci dorazil pořádně naštvaný. Zlínskému trenérovi Bohumilu Páníkovi se nešlo moc divit. Jeho svěřenci předvedli v utkání na Spartě poctivou robotu, po prvním poločase vedli 1:0 a sahali po senzačním bodovém zisku. Po změně stran však čelili jedné pohromě za druhé. Vyloučení Lamina Jawa, penalta v samotném závěru a nakonec porážka 1:3... „Já snesu hodně, ať to posoudí odborníci,“ odfrkl si zkušený kouč.

V létě byla Karviná černou ovcí. Nyní hlásí nejnižší přírůstky nakažených
Ikonka času20. 9. 2020, 20:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ještě před pár měsíci hlásila Karviná rekordní čísla a ve zdejších hotelech a lázních masivně rušili pobyty hosté z celé republiky. Teď se situace obrátila. "Nás na Karviné hodně očernili. Teď by se Pražáci měli chytit za nos a něco udělat. Ale ne tak, že to bude platit pro celou republiku. Proč bychom zase měli trpět," zaznívá od místních. V sobotu přibylo na Karvinsku pouze 26 případů nákazy koronavirem. Za celý Moravskoslezský kraj to bylo pouze 98 případů, a to i přes enormní testování horníků v OKD. Právě Moravskoslezský kraj patří ke krajům, které nejvíce testují. Ještě v půlce prázdnin měla šéfka moravskoslezských hygieniků Pavla Svrčinová namále. Situaci podle ministra zdravotnictví nezvládala. "Už v rámci OKD tam byla nedorozumění. Teď tam udělali opatření a neinformovali lidi. Nevím, jak to tam funguje, ale nelíbí se mi to," prohlásil v červenci premiér Andrej Babiš (ANO). 








Situace v Praze je velmi vážná, tvrdí Hřib. Dodržujte opatření, žádá lidi

 "Paní ředitelka musí situaci napravit a já pak vyhodnotím, jestli k tomu došlo, nebo nikoliv. Beru to jako určitou žlutou kartu," řekl tehdy ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Teď je vše jinak a další žlutá nebyla třeba. "Musím smeknout před paní Svrčinovou, že to zvládla absolutně skvěle, že to funguje a že nemá žádné resty. Podle informací, které máme, je na tom Moravskoslezský kraj nejlíp ze všech. Praha si musí vzít příklad," okomentoval současnou situaci Babiš. "Teď je situace stabilizovaná a já jako ředitelka musím smeknout před prací všech svých zaměstnanců," sdělila televizi Nova Svrčinová. Podle krajské hygieny je vše na lidech. Pokud nebudou dbát pravidel, může brzy Karviná Prahu zase přeskočit.

Romský účastník SuperStar se stal součástí hromadné rvačky. Rasismus a šikanu v tom ale nehledejte
Ikonka času20. 9. 2020, 20:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Co se týká tvorby hudebních idejí, patří





Jan Bendig (26)

k nejproduktivnějším českým umělcům. Zpěvák právě přichází s coverem písně Bella Ciao, známé z populárního seriálu La Casa de Papel.

Smutný pohled, do O2 areny nikdy nedorazilo tak málo lidí! A hokej se bojí, co přijde dál...
Ikonka času20. 9. 2020, 20:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Byl to v neděli odpoledne hodně smutný pohled do ochozů O2 areny. Ta za normálních okolností pojme na hokejové zápasy přes 17 tisícovek fanoušků, kvůli opatřením spojených s koronavirem byla ale kapacita snížena na zhruba osm tisícovek sedadel. Jenže realita? Na zápas Sparty se Zlínem dorazilo jen 2511 diváků, což je nejmenší návštěva na domácí zápas Pražanů od roku 2015, kdy se přestěhovali z Holešovic do moderní haly v Libni.

Covid drtí domovy seniorů. Nová ohniska jsou v Brně, Kyjov má 32 nakažených
Ikonka času20. 9. 2020, 20:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dvě nová ohniska nákazy v domovech důchodců. V Zastávce u Brna a v Kyjově na Hodonínsku. Informaci zveřejnila Česká televize. V Zastávce jedna z klientek zemřela, bylo jí 89 let.

Zločinci prali ve velkých bankách špinavé peníze, prozradily uniklé dokumenty
Ikonka času20. 9. 2020, 20:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Únik dokumentů o podezřelých finančních transakcích ve výši dvou bilionů dolarů (asi 45 bilionů Kč) odhalil, jak některé z největších bank na světě umožnily zločincům prát špinavé peníze. Ukazuje také, jak ruští oligarchové využívali banky, aby se vyhnuli západním sankcím, které měly zabránit převodu jejich peněz na Západ, uvedl server BBC News o úniku více než 2500 dokumentů z let 2000 až 2017. Jde převážně o hlášení bank o podezřelých aktivitách americkému úřadu FinCEN, který spadá pod ministerstvo financí USA a který potírá finanční kriminalitu. Některé z dokumentů se týkají i bank působících v Česku.

Prospal po další prohře Motoru: Hokej se hraje 60 minut, ne jen 49…
Ikonka času20. 9. 2020, 20:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Motor neprožívá ideální návrat mezi českou elitu. Po čtvrtečním domácím výplachu od Mountfieldu HK 1:5 schytal další „bůro“ i ve 2. kole Tipsport extraligy na ledě Mladé Boleslavi (2:5). Nováček sice předvedl sebevědomější výkon, ani zlepšená hra ale na zisk bodů nestačila. Trenéra Václava Prospala mrzela především ztracená třetí třetina, ve které jeho tým inkasoval tři góly.

Rozvrácené státy: Zkorumpovanou Nikaraguu ovládají autoritář a "Čarodějnice"
Ikonka času20. 9. 2020, 20:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nikaraguu ovládají autoritářský vůdce Daniel Ortega a jeho manželka, viceprezidentka Rosario Murillová.

Vedení Prahy chce zastoupení v Ústředním krizovém štábu
Ikonka času20. 9. 2020, 20:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vedení hlavního města chce mít zástupce v Ústředním krizovém štábu. Důvodem je to, že v hlavním městě je vysoký počet lidí s koronavirem. Novinářům to řekli primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a radní Milena Johnová (Praha Sobě) po dnešním jednání pražské bezpečnostní rady.

FinCEN Files: Únik dokumentů odhaluje podezřelé transakce bank, Rusové obcházeli sankce
Ikonka času20. 9. 2020, 20:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Únik dokumentů o podezřelých finančních transakcích ve výši dvou bilionů dolarů (asi 45 bilionů Kč) odhalil, jak některé z největších bank na světě umožnily zločincům prát špinavé peníze. Ukazuje také, jak ruští oligarchové využívali banky, aby se vyhnuli západním sankcím, které měly zabránit převodu jejich peněz na Západ, uvedl dnes server BBC News o úniku více než 2500 dokumentů z let 2000 až 2017.

Premiér Babiš chystá prohlášení. Pronese ho v pondělí večer v televizi
Ikonka času20. 9. 2020, 20:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Předseda vlády Andrej Babiš chystá na pondělní večer zásadní projev, který přednese ve 20:00 v televizním vysílání. Informoval o tom na svém profilu na sociální síti Facebook namísto tradičního nedělního videa s názvem „Čau lidi“. Zatím není jasné, která stanice projev odvysílá.

BBC: Banky pomáhaly zločincům prát biliony dolarů, únik dokumentů se týká i Česka
Ikonka času20. 9. 2020, 20:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dokumenty amerického úřadu FinCEN pro potírání finanční kriminality obsahují informace o podezřelých transakcích ve výši v přepočtu 45 bilionů korun.

Rozborka Motoru, Boleslav má nové komando. Jde nám to, těší Šťastného
Ikonka času20. 9. 2020, 20:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mladá Boleslav má nové útočné komando. První trojka ve složení Mário Lunter – Radim Zohorna – David Šťastný ve 2. kole Tipsport extraligy rozebrala Motor. Slovák Lunter zavelel ve druhé třetině k obratu a celá formace při výhře 5:2 zařídila tři góly. „Jde nám to, snad to bude takhle pokračovat,“ usmíval se i pod rouškou dvougólový střelec Šťastný.

Tajné místo v Chorvatsku vyměnila Lucie Bílá za pobyt na chalupě. Ani ten ji ale před koronavirem nezachránil
Ikonka času20. 9. 2020, 20:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Léto zasvětila





Lucie Bílá (54)

psaní své nové knihy a rekonstrukci hospody v Otvovicích a divadla TaFantastika, které s novým kabátem dostalo i nové jméno Divadlo Lucie Bílé. Na stavební práce chtěla zlatá slavice osobně dohlížet, a tak neodcestovala ani na své oblíbené tajné místo v Chorvatsku. Jedinou její dovolenou byla návštěva chalupy v Českém ráji.

Hradec Králové vyhrál v Litvínově a uspěl i podruhé v sezoně
Ikonka času20. 9. 2020, 20:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejisté Litvínova při vstupu do extraligové sezony podlehli v předehrávce 20. kola doma Hradci Králové 2:4. Mountfield naopak naplno bodoval i ve...

Banky umožnily podezřelé transakce za 2 biliony dolarů. Uniklé dokumenty hovoří i o ČSOB nebo České spořitelně
Ikonka času20. 9. 2020, 20:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Únik dokumentů o podezřelých finančních transakcích ve výši dvou bilionů dolarů (asi 45 bilionů korun) odhalil, jak některé z největších bank na světě umožnily zločincům prát špinavé peníze. Ukazuje také, jak ruští oligarchové využívali banky, aby...

Některé banky umožňovaly zločincům prát biliony dolarů, ukazují uniklé dokumenty. Podezřelé transakce plynuly i přes Česko
Ikonka času20. 9. 2020, 20:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Únik dokumentů o podezřelých finančních transakcích ve výši dvou bilionů dolarů (asi 45 bilionů korun) odhalil, jak některé z největších bank na světě umožnily zločincům prát špinavé peníze. Ukazuje také, jak ruští oligarchové využívali banky, aby...

Otevření Severočeského muzea v Liberci se odkládá na prosinec
Ikonka času20. 9. 2020, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Severočeské muzeum v Liberci o čtvrt roku odložilo plánované otevření po rekonstrukci za 143 milionů korun. Kvůli koronavirové krizi a zavřeným hranicím na jaře se zpozdily dodávky některých materiálů. Nyní se dokončují expozice a poté je bude třeba vybavit ještě exponáty.

Počet úmrtí na koronavirus: Česko patří v rámci EU k nejméně postižených státům
Ikonka času20. 9. 2020, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česko patří podle počtu mrtvých s covidem-19 na 100.000 obyvatel mezi nejméně postižené země EU. V současnosti je na tom z tohoto pohledu jen pět zemí EU lépe.

Ševci přežili i penaltu podle videa, kapitánův vlastní gól je ovšem v oslabení zlomil
Ikonka času20. 9. 2020, 19:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Minule se dostali po čtyřech letech na první příčku tabulky. Fotbalistům pražské Sparty hrozilo, že o ni hned zase přijdou. V utkání 4. ligového kola však nakonec Zlín přece jen 3:1 porazili a vedení v tabulce uhájili. Ševci na Letné vedli, i bez vyloučeného Jawa dlouho drželi aspoň bod, ale vlastní gól exsparťana Jiráčka je dvě minuty před koncem zlomil.

Sparta udolala Zlín s nulou, úřadující mistři rozehráli extraligu výhrou ve Varech
Ikonka času20. 9. 2020, 19:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejisté Sparty porazili doma ve 2. kole extraligy Zlín 3:0 a po páteční prohře 3:5 v Plzni poprvé v sezoně bodovali. Třinec zvítězil ve Varech 5:2.

Pogačar přivezl žlutý dres do Paříže, ve spurtu vyhrál Saganův přemožitel Bennett
Ikonka času20. 9. 2020, 19:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tadej Pogačar se stal prvním slovinským vítězem Tour de France. Poslední etapu 107. ročníku závodu vyhrál první muž bodovací soutěže Sam Bennett.

Nejmladší šampion. Pogačar je prvním slovinským vítězem Tour de France
Ikonka času20. 9. 2020, 19:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tadej Pogačar dovezl žlutý trikot do Paříže a stal se prvním slovinským vítězem Tour de France. Závěrečnou jednadvacátou etapu 107. ročníku nejslavnějšího cyklistického závodu světa vyhrál na bulváru Champs-Élysées irský spurtér Sam Bennett, jenž tak symbolicky potvrdil své prvenství v bodovací soutěži.

Není na co čekat, lidé v Bělorusku trpí
Ikonka času20. 9. 2020, 19:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
S Michaelou Šojdrovou nejen o tom, co může Evropský parlament udělat pro běloruskou opozici

Situace v Praze je velmi vážná, tvrdí Hřib. Dodržujte opatření, žádá lidi
Ikonka času20. 9. 2020, 19:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podle primátora je situace v Praze velmi vážná. V tuto chvíli je na tom podle něj třikrát hůře než Itálie na jaře, co se týká denního nárústu nových případů. "Jediný způsob, jak to zvládnout, je respektovat opatření, která jsou vydaná," žádá lidi. Vzhledem k tomu, že je Praha nejpostiženějším regionem Česka, podá Hřib žádost, aby měla zástupce v Ústředním krizovém štábu. "Spustíme informační kampaň, která bude cílit na seniory, osoby s příznaky a mladé lidi, aby se chovali zodpovědně. Součástí kampaně bude i rozesílání informací o aplikaci eRouška například přes aplikaci Lítačka," informoval primátor. Bezpečnostní rada uvedla, že oproti jaru má Praha dostatek kapacit v domovech pro seniory pro lidi, kteří nemohou doma využít služby pečovatelů například z důvodu karantény. Kdyby nebyla lůžka pro seniory, má Praha vyčleněnou kapacitu na odděleních následné péče. V nejhorším případě je podle rady možné lidi umístit v tělocvičnách a dalších prostorech. Ve spolupráci s neziskovými organizacemi má zajištěnou i kapacitu pro bezdomovce, kteří by potřebovali do karantény. 








Některé kraje zavádí roušky na akcích venku. Tady všude budou povinné!

 Tento týden Zdeněk Hřib na twitteru oznámil, že na semaforu bude hlavní město červené. Už v pátek začala v hlavním městě platit některá další mimořádná opatření. Po dobu jednoho měsíce jsou v nemocnicích a dalších zdravotnických zařízeních či sociálních službách zakázány návštěvy. V pondělí pak vejde v platnost nařízení pražské hygienické stanice, která ukládá lidem povinnost nošení roušek na venkovních akcích s účastí nad 100 účastníků. V průběhu příštího týdne by se měly rovněž dočasně zavřít vysoké školy, přičemž studenti přejdou na distanční výuku. Původně primátor oznámil, že doma zůstanou i středoškoláci, vzápětí to však odvolal a upřesnil, že hygienici s tím nesouhlasí. Platí i cestovní omezení. Střední Čechy a Praha jsou momentálně například pro Němce zakázanou oblastí. Více informací se dozvíte v reportáži TV Nova:

Návrat „starých“ koronačasů: Babiš chystá projev. Připomeňte si, co říkal na jaře
Ikonka času20. 9. 2020, 19:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Premiér Andrej Babiš (ANO) v pondělí ve 20:00 vystoupí s televizním projevem. Řekl to dnes ve svém tradičním nedělním videu na facebooku. Proslov se pravděpodobně bude týkat koronavirové epidemie. Při jarní vlně covidu-19 Babiš vystoupil v televizi s připravenými projevy v březnu i dubnu, v prvním z nich se přihlásil k osobní odpovědnosti za všechna krizová opatření.

Vedení ligy apeluje na vládu: Nezavírejte stadiony, hledejte řešení!
Ikonka času20. 9. 2020, 19:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zůstanou zápasy nejvyšší fotbalové či hokejové soutěže v Česku přístupné i dál alespoň pro omezený počet diváků? Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch i vládní zmocněnec pro výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula to vzhledem k rostoucímu počtu nakažených nemocí COVID-19 zpochybnili. Vedení FORTUNA:LIGY se ale takový scénář, o němž může rozhodnout pondělní zasedání vlády, nelíbí. Šéf LFA Dušan Svoboda se navíc diví tomu, proč by se ke sportu mělo přistupovat jinak než třeba ke kulturním akcím.

Kouč Sparty Hořava se nepřímo trefil do Kvapila: Nikdo není víc než tým!
Ikonka času20. 9. 2020, 19:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Odčinili úvodní porážku v Plzni. Chtěli zlepšit obranu, hru ve středním pásmu i disciplínu. Klaplo to všechno. Za vítězstvím Spartu táhl výborný výkon elitní formace. Z té přitom den před startem soutěže nečekaně vypadl snajpr Marek Kvapil. Jako jediný nepřistoupil na snížení platu. Trenéři mu ukázali dveře. „Nikdo není víc než tým. Nikdo!“ reagoval po výhře 3:0 nad Zlínem trenér Miloslav Hořava.

Úplatek i fajn dárek. Co pěti tisícům od vlády říká padesátka seniorů?
Ikonka času20. 9. 2020, 19:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vláda rozhodla o mimořádném příspěvku 5 tisíc korun, který by letos v prosinci mohli dostat senioři. Co si o příspěvku myslí ti, kterých se týká.

V Praze přibylo 162 případů nákazy covidem. V tomto týdnu je to nejméně
Ikonka času20. 9. 2020, 19:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Laboratoře v Praze za 24 hodin potvrdily 162 případů koronaviru, to je o šest méně než v sobotu a nejméně tento týden. O víkendu se ale zpravidla méně testuje. Od březnového začátku epidemie se v hlavním městě nakazilo 9004 lidí.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru