Eurozpravy-sport

Najdou se v Iráku zbraně hromadného ničení? Recenze The Dark Pictures Anthology: House of Ashes
Ikonka času28. 10. 2021, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
The Dark Pictures Anthology: House of Ashes je třetím počinem studia Supermassive Games z plánované osmidílné série hororových povídek The Dark Pictures Anthology. Pět hlavních aktérů se na pozadí americké invaze do Iráku nedobrovolně ocitá v zasypané sumerské svatyni s jediným cílem: přežít. A je pouze na hráči, komu se to podaří a zda vůbec někdo přežije.

Kolaps námořních tras posílil dopravu zboží z Asie po železnici. Ta už je na hraně možností
Ikonka času28. 10. 2021, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ucpané přístavy, zdržení a zdražování námořní dopravy zboží letos přinutily přepravní firmy hledat alternativní řešení. Mnoho kontejnerů se tak v Číně místo na lodě nakládá na vlaky. Železniční boom ale naráží na kapacity infrastruktury v Rusku, zboží se zdržuje i na hranici mezi Čínou a Kazachstánem. Jeho dodávky po souši do Česka už podle lidí z branže nejsou výrazně dražší než po moři, ale časová úspora není tak velká jako dříve.

Kolaps námořních tras posílil dopravu zboží z Asie po železnici. Ta už je na hraně možností
Ikonka času28. 10. 2021, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ucpané přístavy, zdržení a zdražování námořní dopravy zboží letos přinutily přepravní firmy hledat alternativní řešení. Mnoho kontejnerů se tak v Číně místo na lodě nakládá na vlaky. Železniční boom ale naráží na kapacity infrastruktury v Rusku, zboží se zdržuje i na hranici mezi Čínou a Kazachstánem. Jeho dodávky po souši do Česka už podle lidí z branže nejsou výrazně dražší než po moři, ale časová úspora není tak velká jako dříve.

Dramatické záběry: Takhle policisté zachraňovali chlapce (13), který se v Karlíně otrávil plynem
Ikonka času28. 10. 2021, 14:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Otřesnou tragédií mohla dopadnout záchrana teprve 13letého chlapce, který se při koupání ve vaně otrávil plynem. Na vině by podle policistů, kteří případ vyšetřují, mohla být závada plynového kotle. První na místo dorazili příslušníci pohotovostní motorizované jednotky – tzv. péjáci. Ti nyní zveřejnili dramatické záběry, jak chlapce zachraňovali.

Mynář nemá na Hradě co pohledávat, shoduje se poslanecká „mladá krev“
Ikonka času28. 10. 2021, 14:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kroužkování vyneslo do Poslanecké sněmovny mladou krev. Tři z nových zákonodárců vystoupili v pořadu CNN Prima NEWS Divoká karta. Poslankyně Barbora Urbanová ze STAN a poslanci Ondřej Babka z ANO a Jiří Havránek z ODS se shodli na tom, že Vratislav Mynář by neměl v současné době zůstávat ve své funkci.

Na přejezdu v Holýšově na Plzeňsku se srazil vlak s autem, vlaky nejezdí
Ikonka času28. 10. 2021, 14:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na železničním přejezdu se signalizací v centru Holýšova na Plzeňsku se srazil osobní vlak s autem. Řidič osobního vozu je lehce zraněn, ve vlaku se nikdo nezranil. Provoz na hlavní trati bude v úseku Stod - Staňkov přerušen zhruba do 18:00, jezdí náhradní autobusy.

Merkelová pojede na summit G20 se svým pravděpodobným nástupcem Scholzem
Ikonka času28. 10. 2021, 14:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Německá kancléřka Angela Merkelová hodlá absolvovat bilaterální schůzky během nadcházejícího víkendového summitu vyspělých ekonomik G20 společně se svým pravděpodobným nástupcem Olafem Scholzem.

Čaputová připomněla vznik Československa jako moderního státu. A Zemanovi popřála zdraví
Ikonka času28. 10. 2021, 14:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
První Československá republika byla moderním státem a stala se předpokladem samostatné slovenské státnosti, řekla ve čtvrtek slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Hlava slovenského státu si 103. výročí vzniku ČSR připomenula v Bratislavě položením věnců k sochám prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka a spoluzakladatele společného státu Čechů a Slováků Milana Rastislava Štefánika. V dopisu prezidentovi Miloši Zemanovi zmínila vznik Československa jako zásadní událost a hlavě českého státu popřála rychlé uzdravení i nabrání sil do dalšího období.

Chlapec se ve vaně nadýchal zplodin z karmy, zachránit ho museli policisté
Ikonka času28. 10. 2021, 14:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V úterý před půlnocí vyjížděli do jednoho z bytů v pražském Karlíně policisté i záchranáři. Při koupání se totiž třináctiletý chlapec nadýchal zplodin z karmy a upadl do bezvědomí. Informoval o tom ve čtvrtek policejní mluvčí Jan Rybanský.

Mezi migranty v Mexiku: Zemí putuje další karavana, policejním blokádám navzdory
Ikonka času28. 10. 2021, 14:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mexikem prochází karavana tisíců migrantů ze Střední Ameriky, Haiti i Afriky.

Není prý ostuda vypadat jako pornoherec: Sexy fešák s neuvěřitelně vymakaným tělem si nechal narůst obří knírek
Ikonka času28. 10. 2021, 14:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Roman Hajabáč je v 45 letech doslova důchodce mezi sportovci a reprezentanty Men's physique. Přesto vybojoval na letošním Diamond cupu bronzovou medaili. "Už jsem pět let veterán a nelepší se to. Třetí místo na můj věk je dobrý. V mé kategorii jsem byl nejstarší. A bude se to jenom horšit," řekl Super.cz s úsměvem.

Hvězda MasterChefa odstoupila ze SuperStar: Kvůli rakovině!
Ikonka času28. 10. 2021, 14:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejprve Chili Ta Thuy zabodovala v kulinářské soutěži MasterChef, pak se rozhodla zúčastnit pěvecké soutěže SuperStar. Jenže i když se jí podařilo postoupit do dalšího kola, rozhodla se odstoupit z rodinných důvodů.

Bizarní státní svátek: Bez metálů i bez Zemana, s Klausem na Hradě a Čaputovou v České televizi
Ikonka času28. 10. 2021, 14:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česko vypadá někdy jako země, která neví, co chce. Vždy je to vidět i 28. října, na který připadá státní svátek. Většina veřejnosti význam dne s gustem ignoruje a užívá si volna. Politici a aktivisté se naopak trochu vyřádí. Zatímco Miloš Zeman leží v nemocnici, tak letos na „jeho“ Pražském hradě 28. října na akci Českého svazu bojovníků za svobodu, který vede konfident komunistické Veřejné bezpečnosti, promlouval exprezident Václav Klaus. A po něm vystoupila v České televizi hlava cizího státu, slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přišlo mi to vše bizarní.    

Duel Slavie s Olomoucí měl dohru. Chuligáni napadli auto funkcionáře Hanáků
Ikonka času28. 10. 2021, 14:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Středeční dohrávka 3. kola fotbalové Fortuna ligy mezi pražskou Slavií a Olomoucí neskončil závěrečným hvizdnem hlavního sudího na fotbalovém trávníku v Edenu. Pokračoval i v ulicích a útrobách stadionu Sinobo Stadium. Konkrétně jednak útokem části fotbalových příznivců na auto jednoho z olomouckých funkcionářů, kterým byl obchodní ředitel Hanáků Aleš Škerle a terčem útoků se pak stal také bezpečnostní technik Milan Zapletal, jenž musel být následně ošetřen v nemocnici. Na Twitteru už se za chování fanoušků omluvil slávistický boss Jaroslav Tvrdík.

Macron mluvil s premiérem Austrálie poprvé od vypuknutí roztržky kolem ponorek
Ikonka času28. 10. 2021, 14:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes telefonoval s australským premiérem Scottem Morrisonem. Mluvil s ním přitom poprvé od zářijového oznámení bezpečnostního paktu Austrálie s USA a Británií, který rozhněval Francii. Podle prohlášení Elysejského paláce Macron Morrisonovi sdělil, že obnova narušené důvěry je na Austrálii.

Představitelka těhotné Marcely ze seriálu Kukačky: Myslím, že je to milník v mé kariéře, říká herečka
Ikonka času28. 10. 2021, 14:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Už jako malá holka si zahrála v Národním divadle a v současné době má na svém kontě již několik filmových (Jan Palach, Krajina ve stínu, Zrcadla ve tmě) i seriálových rolí (Profesor T., Božena). Do povědomí diváků se Denisa Barešová (25) výrazněji zapsala díky úspěšnému seriálu Kukačky, kde ztvárnila postavu těhotné Marcely.

Hejtman Jihomoravského kraje u papeže Františka
Ikonka času28. 10. 2021, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dne 27. října 2021 se hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich spolu s radním Vladimírem Šmerdou a Přemyslem Putnou zúčastnil

Po vybudování kanalizace čeká Borovou oprava silnice
Ikonka času28. 10. 2021, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Budování kanalizace a rekonstrukce silnice III/35724 z Borové u Poličky do Oldříše. To byla hlavní témata při jednání hejtmana Martina Netolického se starostkou Borové Lenkou Tlustou. Oprava pětikilometrového úseku silnice, která navazuje na budování k...

McDonalds rastie aj napriek vyšším nákladom (video)
Ikonka času28. 10. 2021, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký reťazec rýchleho občerstvenia nie je asi potrebné predstavovať. Firma sa posledné kvartály potýkala s viacerými faktormi, ktoré jej zvyšovali náklady. Spoločnosť ale tento problém vyriešila celkom jednoducho. Viac sa dozviete v našom videu

Láskyplný vztah mámy s dcerou. V divadle se z nás stávají kolegyně, říkají
Ikonka času28. 10. 2021, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
S Kristýnou Hrušínskou a Miluší Šplechtovou vstoupily do místnosti smích i něha, odrážející láskyplný vztah mámy a dcery. Vřele vyprávěly nejen o sobě a své práci, ale i slavné herecké rodině Hrušínských. „Seděl ve svém křesle a vrčel: Bacha, nohy!“ vzpomínají na dědečka Rudolfa Hrušínského.

Pravda dostává velmi zabrat, zpochybňují se fakta i odbornost, říká Zuzana Čaputová
Ikonka času28. 10. 2021, 13:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slováci si letos poprvé připomínají jako státní svátek 28. říjen, tedy vznik samostatného Československého státu. Hodnoty s první republikou spojené, jako je demokracie a pravda, jsou podle slovenské prezidentky Zuzany Čaputové důležitým odkazem i pro současné Čechy a Slováky. Uvedla to v mimořádném Interview ČT24.

Packard Predictor (1956): Vůz snů od automobilky bez budoucnosti
Ikonka času28. 10. 2021, 13:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Koncept Packard Predictor navrhl Dick Teague a jediný kus vyrobený v italské karosárně Ghia měl výstavní premiéru v roce 1956 na Auto Show v Chicagu.

Klaus varoval před „bořiteli našeho světa“: Česko stojí na klíčové křižovatce. Vyhráno není
Ikonka času28. 10. 2021, 13:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česko opět stojí na klíčové křižovatce, na které začíná jít o všechno. V Míčovně na Pražském hradě to řekl bývalý prezident Václav Klaus. Kritizoval politiku Bruselu, který podle něj sleduje jiné cíle, než jsou svoboda, prosperita a zvyšování životní úrovně obyvatel Evropy. Klaus to prohlásil na akci, která připomíná výročí 103 let od vzniku samostatného Československa. Společně s dalšími spolky ji pořádá Český svaz bojovníků za svobodu (ČSBS). Zúčastnilo se jí asi 100 lidí.

V Malešicích odpad nehořel, říká hasič. Při požáru skládky jsou nejhorší spreje
Ikonka času28. 10. 2021, 13:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zdlouhavý a nepříliš příjemný zásah. Těmito slovy popisuje mluvčí pražských hasičů Martin Kavka typické hašení odpadů na skládce. Jak nebezpečné hoření smetí je a co hořelo ve spalovně v pražských Malešicích?

Svatý Vít jako inspirace. Plzeň vystavuje Sudkovy fotografie a Špaňhelovy malby
Ikonka času28. 10. 2021, 13:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slavný soubor fotografií Josefa Sudka z rozestavěného Chrámu svatého Víta kontrastuje s malbami Jakuba Špaňhela.

Svatý Vít jako inspirace. Plzeň vystavuje Sudkovy fotografie a Špaňhelovy malby
Ikonka času28. 10. 2021, 13:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slavný soubor fotografií Josefa Sudka z rozestavěného Chrámu svatého Víta kontrastuje s malbami Jakuba Špaňhela.

Manželka Lukáše Hejlíka na dovolené: Otrava den před návratem a nehoda ve výtahu!
Ikonka času28. 10. 2021, 13:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Manželka herce a gastromilovníka Lukáše Hejlíka (41) Veronika (39) si se synem Vojtou (6) vyrazila na dovolenou do Emirátů. Těsně před návratem se ale bývalé modelce udělalo zle z jídla tak moc, že málem neodletěli domů. A aby toho nebylo málo, manžel je ani nemohl vyzvednout na letišti.

Prymula či sexuolog: na svá vyznamenání čekají ocenění už z loňska. Rychetskému Hrad metál vzal
Ikonka času28. 10. 2021, 13:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ještě loni se předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský těšil přízni prezidenta Miloše Zemana a stal se laureátem Řádu Tomáše Garrigua Masaryka. Aby taky ne, hlava státu už tradičně oceňuje staré známé ze svých vlád z dob opoziční smlouvy. A právě Rychetský, toho času místopředseda Zemanova kabinetu, pomohl na přelomu tisíciletí prosadit volební zákon, jehož sporné paragrafy začátkem roku Ústavní soud zrušil.

Politici či váleční veteráni si na Vítkově připomněli výročí vzniku státu. Kvůli mlze nevzlétly gripeny
Ikonka času28. 10. 2021, 13:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na Vítkově se po roční pauze způsobené pandemií koronaviru opět za účasti například premiéra Andreje Babiše nebo předsedy Senátu Miloše Vystrčila uskutečnilo pietní setkání. Již 103. výročí vzniku Československa si připomněli i zástupci armády a váleční veteráni. Akci komplikovalo počasí, nevzlétly gripeny.

Pieta na Vítkově připomněla výročí vzniku státu, kvůli epidemii bez veřejnosti
Ikonka času28. 10. 2021, 13:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zúčastnit se nemohl prezident Miloš Zeman, který je hospitalizovaný. Zastoupil ho náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky Jan Kaše.

Pieta na Vítkově připomněla výročí vzniku státu. Podle Babiše nemá EU zasahovat do svrchovanosti Česka
Ikonka času28. 10. 2021, 13:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Politici, zástupci armády i váleční veteráni si dnes u Národního památníku na pražském Vítkově připomněli 103. výročí vzniku samostatného Československa. U hrobu Neznámého vojína položili věnce premiér Andrej Babiš (ANO), předseda Senátu Miloš...

Pieta na Vítkově připomněla výročí vzniku státu. Podle Babiše nemá EU zasahovat do svrchovanosti Česka
Ikonka času28. 10. 2021, 13:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Politici, zástupci armády i váleční veteráni si dnes u Národního památníku na pražském Vítkově připomněli 103. výročí vzniku samostatného Československa. U hrobu Neznámého vojína položili věnce premiér Andrej Babiš (ANO), předseda Senátu Miloš...

Už oslavili druhé výročí svatby: Zpěvák s půvabnou manželkou ale dodnes nestihli svatební cestu
Ikonka času28. 10. 2021, 13:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jsou to dva roky, co se zpěvák

Peter Pecha (32)

oženil. Začátkem září 2019 si vzal svou dlouholetou přítelkyni a kolegyni Kateřinu, dnes už Pechovou. Před pár týdny oslavili výročí, svatební cestu ale stále nestihli.

Babiš večer vystoupí s projevem ke státnímu svátku
Ikonka času28. 10. 2021, 13:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes večer vystoupí s projevem, jeho tématem bude dnešní státní svátek připomínající výročí vzniku samostatného Československa. ČTK to dnes řekl mluvčí vlády Vladimír Vořechovský. Několikaminutový projev nabídnou ve 20:15 veřejnoprávní média i soukromé televize nebo servery.

Česko stojí na klíčové křižovatce. Začíná jít o všechno, řekl v projevu Klaus
Ikonka času28. 10. 2021, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česko opět stojí na klíčové křižovatce, na které začíná jít o všechno. V Míčovně na Pražském hradě to řekl bývalý prezident Václav Klaus. Kritizoval Evropskou unii. „Politika Bruselu sleduje jiné cíle, než jakými jsou svoboda, prosperita a zvyšování životní úrovně obyvatel Evropy,“ prohlásil.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru