Eurozpravy-sport

Začal podnikat sám a z ničeho, teď má parťačku a vydělávají miliony
Ikonka času1. 10. 2022, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Štěpán Hodač se proslavil vlastním receptem na hummus a kimchi. Se svými produkty oslovil spoustu zákazníků a svou firmu a značku I love Hummus dobře rozjel. Po deseti letech se mu podařilo získat investora a spolu s ním i manažerku Kamilu Lhotákovou. A bylo to dobré rozhodnutí.

Zavedení investičního penzijního účtu odstraní dosavadní diskriminaci, říká šéfka AKAT
Ikonka času1. 10. 2022, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I přes letošní propady na světových akciových i dluhopisových trzích tuzemští investoři v masivnějších objemech nevyprodávají své investice v podílových fondech, říká v rozhovoru pro deník E15 ředitelka Asociace pro kapitálový trh Jana Brodani. V rozhovoru se rovněž vyjádřila k plánům vlády ohledně mimořádného zdanění některých velkých firem a také k oživenému plánu na zavedení daňově zvýhodněného investičního penzijního účtu. Ten by mohl být pro část investorů alternativou ke stávajícím penzijním fondům.

Zavedení investičního penzijního účtu odstraní dosavadní diskriminaci, říká šéfka AKAT
Ikonka času1. 10. 2022, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
I přes letošní propady na světových akciových i dluhopisových trzích tuzemští investoři v masivnějších objemech nevyprodávají své investice v podílových fondech, říká v rozhovoru pro deník E15 ředitelka Asociace pro kapitálový trh Jana Brodani. V rozhovoru se rovněž vyjádřila k plánům vlády ohledně mimořádného zdanění některých velkých firem a také k oživenému plánu na zavedení daňově zvýhodněného investičního penzijního účtu. Ten by mohl být pro část investorů alternativou ke stávajícím penzijním fondům.

KOMENTÁŘ: Jak (ne)sesadit Si Ťin-pchinga. Měli bychom o Asii více číst
Ikonka času1. 10. 2022, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
O minulém víkendu byl čínský prezident Si Ťin-pching po vojenském puči odstaven od moci a skončil v domácím vězení. Pak se ukázalo, že to celé byla jenom fáma. Jak vznikla a co o Západu vypovídá, že jí tak snadno uvěřil? Svůj pohled na aktuální dění v Číně nabízí provozovatel webu asiascop.cz Vít Vojta.

Pavel Vítek oslavil šedesátiny. Začínal se švihadlem místo mikrofonu
Ikonka času1. 10. 2022, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve velkém stylu oslavil v pátek večer v pražské Lucerně svoje šedesáté narozeniny zpěvák Pavel Vítek. Popřála mu například Helena Vondráčková, Jitka Zelenková, Josef Zíma nebo spolužačka z DAMU Veronika Žilková. Koncert připravil Vítkův životní partner Janis Sidovský.

Downův syndrom Magdu v plnění snů nezastavil. Své umění vystavila v Balbineu
Ikonka času1. 10. 2022, 9:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Magdalena Fejfarová měla tvořivého ducha odjakživa. Už jako malou dívku ji bavilo vystřihování a vytváření sešitů, do kterých si lepila obrázky svých oblíbených seriálových hrdinů. Později si je začala překreslovat. Magda se narodila s Downovým syndromem, který ji v běžném životě limituje, přesto ale už dlouho snila o tom, že uspořádá výstavu svých obrázků. To se jí nyní díky spolupráci s jičínskou organizací Apropo a Balbineem podařilo a 28. září v galerii Prostor v jezuitské koleji uvedla spolu se svou mentorkou Radkou Mizerovou svou první vernisáž.

Dokázalo by nás Rusko ochromit útokem na internetové kabely?
Ikonka času1. 10. 2022, 9:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bombové útoky na plynovody Nord Stream vyvolaly obavy o bezpečí podmořských sítí. Proudí jimi nejen plyn, ale také informace, na kterých jsou západní společnosti životně závislé.

Lidé přebytečné ovoce vyhodí na kompost, místo aby ho odvezli do palírny
Ikonka času1. 10. 2022, 9:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jablek i švestek se letos urodilo dost, palírny však přesto rekordní sezonu neočekávají. Kvůli drahým energiím musely zdražit své služby a lidé jsou často kvůli krizi nuceni šetřit, pálenku si tak řada z nich raději odpustí. Situaci komplikuje také celoevropský nedostatek skleněných lahví.

Nově odhalený futuristický prototyp solárního elektromobilu má dojezd 1000 mil
Ikonka času1. 10. 2022, 9:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Aerodynamický elektromobil poháněný slunečními paprsky zkušebně existuje. Vývojové postupy naznačují možnosti sériové výroby už příští rok.

Jižní Korea neuznává výsledky Moskvou organizovaných hlasování v oblastech Ukrajiny
Ikonka času1. 10. 2022, 9:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jižní Korea neuznává výsledky Moskvou organizovaných hlasování ve čtyřech okupovaných oblastech Ukrajiny a jejich následnou anexi Ruskem. Prohlásil to dnes podle agentury Reuters mluvčí jihokorejského ministerstva zahraničí.

Rallye Nový Zéland po 2. dnu: Rovanperä je první a míří za titulem
Ikonka času1. 10. 2022, 9:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Finský jezdec Kalle Rovanperä (Toyota Yaris Rally1) vede po druhém dnu Rallye Nový Zéland, který je jedenáctým podnikem letošního mistrovství světa v automobilových soutěžích. Jeho největší soupeř Estonec Ott Tänak (Hyundia i20 N Rally1) je aktuálně třetí. Za této konstelace by se stal Rovanperä světovým šampionem.

Turisté opět mohou vyrazit na Pravčickou bránu. Přístupná je cesta ze Hřenska
Ikonka času1. 10. 2022, 9:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Z oblíbených cílů zůstanou nepřístupné soutěsky řeky Kamenice a Gabrielina stezka.

Převaděč s migranty havaroval u Břeclavi, záchranáři ošetřili 21 zraněných včetně dětí
Ikonka času1. 10. 2022, 9:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Převaděč s dodávkou, v níž převážel 29 migrantů ze Sýrie, ráno havaroval na kraji Břeclavi poté, co se od hraničního přechodu snažil ujet policejní hlídce. Dodávka narazila do zaparkovaných aut a do domu, zranilo se 21 lidí, z toho šest těžce a 15 středně těžce a lehce. Bylo mezi nimi i pět dětí, uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Do Evropy se vrací ohrožené druhy, největší comeback zažívá vlk
Ikonka času1. 10. 2022, 9:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Důsledná ochrana, obnova jejich přirozeného prostředí nebo řízený návrat do přírody. To všechno uvádí odborníci v nové zprávě jako důvody pomalého návratu populace vlků, hnědých medvědů a orlů mořských do Evropy. Právě vlci zažívají z masožravců největší comeback. Tyto a další druhy zde byly dříve běžné, kvůli lidské činnosti se ale ocitly v ohrožení.

Převaděč ujížděl v dodávce s 29 migranty před policisty a havaroval
Ikonka času1. 10. 2022, 9:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na kraji Břeclavi v sobotu ráno havaroval převaděč, který převážel 29 migrantů ze Sýrie. Nehoda vznikla v důsledku ujíždění policejní hlídce. Záchranáři zatím ošetřili sedm pacientů včetně jednoho dítěte, dalším se stále věnují na místě.

Šíření covidu zrychluje. V pátek přibylo o tisíc případů více než před týdnem
Ikonka času1. 10. 2022, 9:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Šíření covidu-19 v Česku několik týdnů zrychluje. V pátek laboratoře potvrdily 3859 nových případů nákazy, asi o 1000 víc než před týdnem. K tomu ministerstvo za uplynulý den eviduje 1564 podezření na opakovanou infekci. V nemocnicích je 1480 lidí s covidem, mezitýdně asi o 430 více. Ve vážném stavu je 54 hospitalizovaných, minulý pátek to bylo o 20 méně.

Fiskální uvolnění jen zvýší potřebu razantního monetárního utažení - Víkendář
Ikonka času1. 10. 2022, 9:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mezinárodní měnový fond vyzývá britskou vládu, aby přehodnotila plánované snížení daní. Centrum pozornosti je ale na Bank of England, která v případě výrazného fiskálního uvolnění bude muset reagovat a agresivně zvedat sazby.

Hledá se nový lídr evropského trhu s plynem. Profitovat mohou Američané
Ikonka času1. 10. 2022, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Evropské firmy i domácnosti bojují v posledních měsících s velmi vysokými cenami plynu. Vrcholní politici ale zatím nepřišli s tím, jaká země v pozici největšího plynárenského dodavatele nahradí v dalších letech Rusko. Některé vědecké studie se ale tímto tématem už začaly zaobírat a přišly s tím, že ze situace mohou profitovat hlavně Spojené státy americké.

TELEVIZIONÁŘ: Rudolf Hrušínský znovu vyšetřuje. Nyní Příbuzenstvo
Ikonka času1. 10. 2022, 8:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jako major Kalaš se Rudolf Hrušínský čas od času připomíná v dobových filmech Vrah skrývá tvář, Po stopách krve a Diagnóza smrti, tentokrát však vede pátrání pro změnu v hodnosti televizního kapitána.

Šance na přežití pacientů s rakovinou jater za léta výrazně vzrostla
Ikonka času1. 10. 2022, 8:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pětadvacet let uběhlo v plzeňské fakultní nemocnici od doby, kdy se zde ve velkém začala rozvíjet jaterní chirurgie. Tehdy se jednalo o dobu, kdy se téměř všichni pacienti s rakovinným nádorem jater dozvěděli, že se choroba nedá léčit. Od té doby udělala medicína obrovský skok a křivka počtu úmrtí šla výrazně dolů.

Na trase z Budějovic do Prahy začal sloužit obchvat Olbramovic
Ikonka času1. 10. 2022, 8:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po třicet let končil u Olbramovic sjezd z mostu nebezpečným "esíčkem". Znali ho všichni řidiči mířící na jih. Od pátku 30. září je "esíčko" minulostí. Hlavní pomocí dopravě má být D3. Ředitelství silnic a dálnic předpokládá zahájení výstavby středočeské části dálnice D3 v roce 2026.

Autu vrací tvar, urychlí tím záchranu. V Budislavi cvičí hasiči z české armády
Ikonka času1. 10. 2022, 8:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
/FOTO, VIDEO/ Motorkář přejetý těžkou plošinou, osobní auto na boku a vybuchlé airbagy. V Budislavi cvičili hasiči z Armády České republiky. Běžně na dopravní nehody nevyjíždějí, ale i v rozsáhlých vojenských areálech může dojít k vážným kolizím. „Musíme cvičit a být připraveni na nenadálou událost, jakkoli vzácnou,“ říká Josef Řeháček z Agentury logistiky Armády ČR ve Staré Boleslavi. Starý sklad v Budislavi se na dva dny proměnil ve cvičiště hasičů, kde je školí instruktoři z Rescue Profi Academy.

Policie pátrá po chlapci z Kroměřížska, naposledy byl spatřen ve Zlíně
Ikonka času1. 10. 2022, 8:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Policie pátrá v režimu dítě v ohrožení po šestnáctiletém Kevinu Ghoubrialovi z Kroměřížska, kterého od pátku pohřešují jeho rodinní příslušníci. „Chlapec odešel v 10:00 z gymnázia v Kroměříži, kde studuje, a doposud se nevrátil domů. Mobilní telefon u sebe nemá,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Sněmovna by měla schvalovat návrh státního rozpočtu koncem listopadu
Ikonka času1. 10. 2022, 8:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sněmovna by měla schvalovat návrh státního rozpočtu na příští rok na schůzi, která začne 29. listopadu, tedy nejspíše ve středu 30. listopadu. Předpokládá to schválený harmonogram projednávání rozpočtu. Rozpočet na letošní rok schválila dolní komora v souvislosti se změnou vlády až 10. března.

Lyman padne během 72 hodin, předvídají analytici. Rusku chybí důstojníci
Ikonka času1. 10. 2022, 8:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ukrajinská vojska nejspíše plně obklíčí či dobudou strategicky důležité město Lyman na východě Ukrajiny během nadcházejících 72 hodin, předpověděl americký Institut pro studium války (ISW). Ukrajinský generální štáb uvedl, že Rusko kvůli nedostatku důstojníků chystá nasadit do bojů posluchače vojenských škol

Česká pošta od dnešního dne zpoplatnila SIPO
Ikonka času1. 10. 2022, 8:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká pošta od dnešního dne zpoplatnila službu SIPO i pro bezhotovostní platby formou inkasa z bankovního účtu. Pokud zákazník vyžadoval potvrzení pouze e-mailem, byla služba dosud zdarma. Nově za ní podnik vybírá pět korun. Důvodem jsou rostoucí náklady.

Hurikán Ian má ve Spojených státech na svědomí nejméně sedmadvacet obětí
Ikonka času1. 10. 2022, 8:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přestože předchozí zprávy hovořily asi o sedmnácti obětech ničivého hurikánu Ian ve Spojených státech amerických, po pár hodinách vystoupl počet mrtvých na sedmadvacet. Některá média ale uvádí horší bilanci, například zpravodajská stanice CNN informuje o 45 mrtvých. V Jižní Kalifornii bouře zeslábla na posttropickou cyklónu.

Dodávka s 29 migranty bourala u Břeclavi po honičce s policií, zraněné je i dítě
Ikonka času1. 10. 2022, 8:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
/BUDEME AKTUALIZOVAT/ U Břeclavi havarovala dodávka s devětadvaceti migranty. Na místě byli zranění lidé, včetně jednoho dítěte. Převadeč při honičce ujížděl policii a snažil se vytlačit ze silnice policejní auto. U nehody zasahovaly všechny složky IZS. 

Vlna ženu strhla do oceánu. Počet obětí hurikánu Ian v USA vzrostl na nejméně 27
Ikonka času1. 10. 2022, 8:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Oficiální počet obětí ničivého hurikánu Ian ve Spojených státech vzrostl na nejméně 27 poté, co úřady na Floridě potvrdily několik utonulých a dalších mrtvých. Informovala o tom v noci na sobotu agentura AP. Předchozí bilance hovořila o 17 obětech. Některá média uvádějí ještě horší bilanci, například zpravodajská televize CNN 45 mrtvých. Při postupu státem Jižní Karolína bouře zeslábla na posttropickou cyklónu. Přesto tam ničila mola na pobřeží a zaplavila ulice.

Začal druhý den senátních voleb. Výsledky budou už dnes odpoledne
Ikonka času1. 10. 2022, 8:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Česku začal druhý den závěrečného kola letošních senátních voleb. Volební místnosti se otevřely dnes v 08:00. Hlasování skončí o šest hodin později. Jeho výsledky včetně jmen 24 nových či staronových senátorů by měly být známy před setměním.

Ježíš na kříži, mobil i brýle. Liberecká přehrada vydává své poklady
Ikonka času1. 10. 2022, 8:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Doslova ve „zlatý důl“ se proměnily obnažené břehy liberecké přehrady. Vodní dílo čeká náročná rekonstrukce, Povodí Labe tak minulý týden začalo nádrž vypouštět. Toho využili lovci pokladů vybaveni detektory kovů. Vcítit se do jejich kůže vyrazili i zástupci redakce MF DNES.

Ferrari SP51 je unikátní model, který pravděpodobně nikdy nepotkáte
Ikonka času1. 10. 2022, 8:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ferrari SP51 je postavené na základech modelu 812 GTS a bylo vyrobeno pro váženého zákazníka z Taiwanu.

Severní Korea odpálila balistickou střelu. Dopadla do moře, tvrdí Japonsko
Ikonka času1. 10. 2022, 7:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podle Soulu odpálila Severní Korea v sobotu brzy ráno balistickou střelu. V souvislosti s nimi odeslala japonská pobřežní stráž dvě upozornění. Raketa měla podle pozorovatelů dopadnout do moře. Naposledy se k podobnému kroku KLDR odhodlala minulou neděli.

Hrozba centralizace sítě Ethereum po přechodu na Proof of Stake
Ikonka času1. 10. 2022, 7:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ilustrační obrázek | zdroj CoinBank Přechod Etherea na Proof of Stake (PoS) lze považovat za jednu z nejvýznamnějších událostí v kryptosvětě. Je důležité zdůraznit, že rozhodnutí vývojářů přejít z původního konsensuálního protokolu Proof of Work (PoW) na&

Začíná platit zákaz výroby a prodeje jednorázových plastových příborů
Ikonka času1. 10. 2022, 7:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sobotou 1. října nabývá účinnosti zákon, který zakazuje výrobu a prodej jednorázových plastových příborů, talířů nebo brček v souladu s předpisy Evropské unie. Horní hranice pokuty za porušení zákona bude až pět milionů. Změny se měly do českého práva dostat v červenci 2021, Sněmovna ale nestihla návrh Andreje Babiše do konce volebního období projednat.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru