PozitivnĂ­ noviny - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4785 článků.|

PozitivnĂ­ noviny

Chyba: tato stránka se na serveru nenachází, pokračujte prosím na hlavní stránku zpravodajství

Turecký amulet je v islámu zakázán. Muslimy ochrání jen Alláh, řekl úřad
Ikonka času23. 1. 2021, 21:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Používání modrobílého sklíčka ve tvaru oka, které v Turecku i dalších zemích, zejména na Balkáně, nosí mnozí lidé u sebe jako amulet, není v souladu s islámem. Oznámil to turecký státní úřad pro náboženské záležitosti (Diyanet). Muslimové podle něj nesmí očekávat ochranu od talismanu, ale pouze od Boha.

Špatný den na Dakaru? Když jste v bezvědomí! Škodověnka porážela i meďoura
Ikonka času23. 1. 2021, 21:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Senzací bylo letošní pouštní dobrodružství plné. O jednu raritu se postarali také bývalí motocykloví jezdci Ondřej Klymčiw s Petrem Vlčkem. Poprvé v historii Rallye Dakar dovezli až do cíle automobil z Mladé Boleslavi, veteránskou Škodu 130 LR. V nové kategorii Klasik, v níž není účelem dorazit co nejrychleji do cíle, ale projet úsek za předem stanovený čas, jejich škodověnka s mnohem slabším motorem několikrát porazila dokonce i Mercedes-Benz třídy G. Podívat se můžete na reportáž v přiloženém videu.

Firmy chtějí očkovat své zaměstnance samy. Nejdřív na jaře, řekl ministr
Ikonka času23. 1. 2021, 21:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mají své lékaře a také střediska. Velké firmy nemusejí být závislé na volných termínech očkovacích center a jejich zaměstnanci by na očkování nemuseli nikam dojíždět. "Každý rok očkujeme zdarma zaměstnance proti chřipce, čili tu rutinu nastavenou máme, a pokud bychom dostali vakcínu, tak bychom zvládli zaměstnance očkovat," řekl televizi Nova Jiří Mareček, mluvčí řetězce Albert. "O očkování zaměstnanců proti covidu máme samozřejmě zájem, při očkování bychom využili svých zkušeností z očkování proti chřipce," prohlásil Vojtěch Kostiha z Metrostavu. 
Utajené očkování? Češi a Slováci uvádějí o vakcinaci nejmíň údajů!

 I podle prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého by očkování ve vlastní režii společnosti ocenily. "Většina podnikatelů považuje očkování za nejlepší středně a dlouhodobou cestu, jak se dostat z té složité ekonomické situace. A z toho vyplývá, že podporují očkování," konstatoval. Někteří zaměstnavatelé mají dokonce už nakoupené očkovací pomůcky. "My jsme v tuto chvíli již připraveni a našich celkem 18 očkovacích center, z nichž tři jsou mobilní, můžeme využívat okamžitě," řekl mluvčí automobilky Škoda Tomáš Kotera. "Jednáme s kraji i městy v místech našich pivovarů, nabízíme naše podnikové doktory, prostory i kapacity infolinky," uvedla Jitka Němečková, mluvčí Plzeňského Prazdroje. 
Dvoumetrové rozestupy už nebudou kvůli mutaci stačit, prohlásil Prymula

 "Při splnění těch základních podmínek nasmlouvaných od zdravotní pojišťovny mohou fungovat jako jakákoliv jiná očkovací místa," domnívá se ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). O očkování svých zaměstnanců mají velký zájem i firmy, které své závodní lékaře nemají. Přesto se chystají zaměstnance k očkování motivovat třeba prémiemi nebo volnem navíc. "Nejsme firma, která by měla zaměstance v jedné budově, ale máme tisíce prodejen po celé republice, vždy po jednotkách zaměstnanců, a potřebujeme, aby se nechali očkovat co nejblíže místu, kde pracují nebo bydlí," řekl mluvčí sítě obchodů s potravinami Coop Lukáš Němčík. 
Na operace si ještě počkáme. Blatný je kvůli počtu nemocných nepovolil

 Očkování ve firmách by v budoucnu výrazně odlehčilo očkovacím centrům, vakcíny se ale jen tak zřejmě nedočkají. "Stane se to tehdy, až tady bude vakcín dostatek a až to bude odpovídat té prioritě v té populaci, to znamená v podstatě zdravým lidem v produktivním věku. Takže se nebavíme o následujících týdnech ani blízkých měsících, ale spíše o konci jara," prohlásil Blatný. "Nejprve to musejí být prioritní skupiny. Ve chvíli, kdy budeme očkovat všeobecnou populaci pracujících, mladých, pak klidně fabriky, klidně školy, kde to všude půjde," uvedl poslanec Vlastimil Válek (TOP 09). 
Britská mutace může být smrtelnější, vědec ukázal čísla. Je i v Česku!

 Také poslankyně Olga Richterová (Piráti) vyzvala k tomu, aby se teď stát v očkování soustředil na nejohroženější. "Následně může probíhat očkování nás nerizikových skupin, ovšem tak, aby nikdo nebyl zvýhodněn. Ani firmy, ani živnostníci, ani státní zaměstnanci nesmí přijít na úkor," uvedla. Pracovníci některých velkých podniků, například společnosti ČEZ, Českých drah nebo České pošty, se vakcíny dočkají přece jen dřív. Patří totiž do kritické infrastruktury. 

Ve Španělsku fungují divadla a kina. Lidé mají roušky, pořadatelé jim měří teplotu
Ikonka času23. 1. 2021, 21:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zatímco v Německu, Francii nebo Česku kultura stojí, ve Španělsku fungují některá kina, divadla i koncertní sály.

Ve Španělsku fungují divadla a kina. Lidé mají roušky, pořadatelé jim měří teplotu
Ikonka času23. 1. 2021, 21:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zatímco v Německu, Francii nebo Česku kultura stojí, ve Španělsku fungují některá kina, divadla i koncertní sály.

Za Navalného vyšlo do ulic méně lidí než dřív, zato se demonstrovalo v desítkách měst
Ikonka času23. 1. 2021, 20:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mluvčí známého opozičníka už oznámil pokračování protestů, dokud nebude lídr hnutí osvobozen

SESTŘIHY: Slavia vyhrála v Karviné, Slovácko i Liberec slaví
Ikonka času23. 1. 2021, 20:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Šestnácté kolo FORTUNA:LIGY odstartoval páteční souboj Zbrojovky Brno s Libercem, ve kterém hosté ze severu Čech zvítězili jasně 3:0. Lídr soutěže Slavia si v sobotu odvezla tři body za výhru 3:1 v Karviné. Slovácko uspělo v Ďolíčku, kde porazilo Bohemians 3:1 a souboj Zlína s Baníkem skončil nerozhodně 1:1. Podívejte se na sestřihy dosud odehraných duelů 16. kola české nejvyšší fotbalové soutěže.

Mistr zapnul ve druhém poločase, Karviná nestačila
Ikonka času23. 1. 2021, 20:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté pražské Slavie zvítězili v 16. kole první ligy v Karviné 3:1 a upevnili si vedení v tabulce. Všechny branky padly až po pauze. V 51. minutě otevřel skóre Abdallah Sima a za 10 minut přidal druhý gól Jan Kuchta. V 82. minutě sice snížil z penalty Kristi Qose, ale poslední slovo měl střídající Peter Olayinka. V nastavení ještě dostal červenou kartu domácí brankář Petr Bolek.

Agentura Reuters spojila síly s Googlem, bude nabízet obsah na News Showcase
Ikonka času23. 1. 2021, 20:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Agentura Reuters, největší poskytovatel mediálních zpráv, na svém webu oznámila, že uzavřela partnerství se společností Google a bude zprostředkovávat mediální obsah prostřednictvím News Showcase. Stává se tak prvním globálním poskytovatelem zpráv na tuto platformu.

Papež František zrušil kvůli bolesti nohy tři veřejná vystoupení
Ikonka času23. 1. 2021, 20:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil tři veřejná vystoupení, která plánoval v příštích dvou dnech. Podle agentury Reuters to dnes oznámil Vatikán. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku.

Hlavní cenu Trilobit 2021 získali tvůrci dokumentu V síti
Ikonka času23. 1. 2021, 20:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tvůrci dokumentu V síti Barbora Chalupová a Vít Klusák získali cenu Trilobit 2021 za námět, scénář a režii snímku o sexuálním predátorství na internetu. Český filmový a televizní svaz FITES dále udělil poctu za celoživotní dílo v podobě Ceny Vladislava Vančury Janě Brejchové. Letošní vyhlášení vítězů audiovizuálních cen se kvůli pandemii koronaviru uskutečnilo on-line bez diváků v Kulturním domě Plzeňka v Berouně.

Hlavní cenu Trilobit 2021 získali tvůrci dokumentu V síti, slavnostní předávání se kvůli pandemii konalo bez diváků
Ikonka času23. 1. 2021, 20:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tvůrci dokumentu V síti Barbora Chalupová a Vít Klusák za námět, scénář a režii snímku o sexuálním predátorství na internetu získali cenu Trilobit 2021. Český filmový a televizní svaz FITES dále udělil poctu za celoživotní dílo v podobě Ceny Vladislava Vančury Janě Brejchové.

V roce 2020 se stihla seznámit s manželem, vdát i otěhotnět. Jedna z nejkrásnějších českých zpěvaček čeká miminko
Ikonka času23. 1. 2021, 20:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Muzikálová a operní hvězdaMichaela Gemrotová (35)

čeká miminko. Míša v loni zařadila pořádnou rychlost. V květnu se seznámila s budoucím manželem, v září ji podnikatel Jiří Štika požádal o ruku, v říjnu se vzali. To už zpěvačka byla těhotná.

Zájem o očkování se zvyšuje. Už ho chce 58 procent Čechů, stále je to ale málo
Ikonka času23. 1. 2021, 20:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Očkovat proti nemoci covid-19 by se nechalo 58 procent lidí, a to hlavně kvůli strachu o zdraví nejbližších. Ukázal to průzkum agentury STEM/MARK pro Českou televizi. Zhruba čtvrtina oslovených by si vakcínu aplikovat nenechala většinou proto, že jí nedůvěřuje. Procento respondentů už injekci dostalo. Zastánců očkování podle ČT přibylo.

Zlatan a spol. schytali doma od Atalanty výprask, zaváhal i Inter
Ikonka času23. 1. 2021, 20:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Lídr italské fotbalové ligy AC Milán prohrál ve šlágru 19. kola s Atalantou Bergamo 0:3 a jeho náskok se ztenčil na dva body.

Dvoumetrové rozestupy už nebudou kvůli mutaci stačit, prohlásil Prymula
Ikonka času23. 1. 2021, 20:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vědecký tým britské vlády zjistil, že mutace covidu-19, která už se šíří i v Česku, může být smrtelnější. A už dlouhou dobu je jisté, že se šíří o poznání rychleji. Podle epidemiologa Romana Prymuly se tomu budou muset uzpůsobit vládní opatření. "Určitě se na to reagovat bude. Těch mutací, které vznikají, je celá řada. Některé jsou i nebezpečnější, třeba jihoafrická nebo brazilská. Celý ten systém musí být bdělý a musí reagovat na takovéto změny," řekl poradce premiéra Andreje Babiše (ANO) televizi Nova. Odborníci doposud považovali kontakt dvou lidí do 15 minut za bezpečný, během tohoto času mělo být riziko přenosu nákazy nízké. Stejně tak neustále vyzývají k dodržování dvoumetrových rozestupů. Prymula přiznal, že už to nejspíš nebude stačit. 
Blatný: Pouze 30 % obětí zabil covid, dáváme tam i mrtvé po nehodách

 "Vzhledem k tomu, že to šíření je rychlejší, ty časy se budou nepochybně zkracovat. Zatím nebylo přesně stanoveno, kolik by to mělo přesně být. Není to jenom otázka šíření, které by ohrožovalo svým klinickým stavem ty, kteří budou nakažení. Už se ale ukazuje, že je méně protilátek, tyto mutace jsou v podstatě schopny snižovat schopnost protilátek bojovat s tímto virem," prohlásil epidemiolog, který na podzim krátce zastával i funkci ministra zdravotnictví. Vakcína, kterou zatím v Česku dostalo přes 187 tisíc lidí, prý zabírá i proti britské mutaci. "Zatím očkování funguje, nicméně těch protilátek, které v očkování vznikají, je celá řada. Nejsou jednotné a některé mají nižší účinnost. Zatím vakcína funguje, ale je tady určité riziko, které musíme sledovat," vysvětlil Prymula. Plán očkovat 50 tisíc lidí denně se zatím jeví jako nedostižný. Vakcíny je totiž stále málo. "Je to velký problém. Není to otázka jediného výrobce. Všichni tři výrobci, kteří dodávají na evropský trh, mají problémy. Zatím tyto dílčí nedostatky budou přetrvávat," uzavřel epidemiolog s tím, že do měsíce už by se mělo očkovat v původně zamýšleném rozsahu.

Atalanta smetla AC Milán. Inter ztrátu lídra nevyužil. AS Řím zvládl drama
Ikonka času23. 1. 2021, 20:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Lídr italské fotbalové ligy AC Milán prohrál ve šlágru 19. kola s Atalantou Bergamo 0:3 a jeho náskok se ztenčil na dva body. Městského rivala mohl předstihnout druhý Inter, který ale jen remizoval na hřišti Udine bez branek. AS Řím porazil nováčka ligy Spezii 4:3 díky dvěma brankám Borjy Mayorala a je třetí.

Drastické diety nečekejte: Nejkrásnější Češky prozradily, jak si udržují štíhlou a sexy figuru
Ikonka času23. 1. 2021, 20:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ani držitelky korunky krásy nemají své křivky zadarmo. Za jejich mírami ale rozhodně nehledejte drastické diety a hladovění. Štíhlé a pevné křivky si totiž nejkrásnější Češky udržují především zdravým životním stylem a cvičením.

Strategie pro život po uzávěře je ještě daleko, míní Laschet
Ikonka času23. 1. 2021, 20:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dlouhodobá strategie otvírání po plošné uzávěře nebude až do léta možná. Řekl to dnes podle agentury nový předseda nejsilnější německé strany, Křesťanskodemokratické unie (CDU), Armin Laschet na okraj regionálního sněmu své strany ve Stuttgartu. Podobně se Laschet vyjádřil v rozhovoru s deníkem Frankfurter Allgemeinen Zeitung (FAZ).

Česko a Slovensko zveřejňují nejméně dat o očkování, chybí i statistiky
Ikonka času23. 1. 2021, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká republika a Slovensko podle projektu České zájmy v EU zveřejňují ve srovnání s 12 dalšími zeměmi nejméně informací o očkování. České statistiky tak končí počtem vyočkovaných vakcín. Italové však vědí i to, jak je to s proočkovaností podle pohlaví, věku nebo regionu. Lepší statistiky má také Polsko, Litva, Německo, Dánsko či Španělsko.

Zvažovali ho pro role Bonda i Batmana. Ralph Fiennes kráčí napříč žánry
Ikonka času23. 1. 2021, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ačkoli se Ralph Fiennes proslavil rolí monstra s lidskou tváří, nebojí se hrát ani klaďáky, drsňáky, srandisty nebo dokonce romantické hrdiny.

Speciál: Dokument V síti o sexuálních predátorech dostal prestižní cenu Trilobit
Ikonka času23. 1. 2021, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přečtete si, co na dokument o sexuálních predátorech na síti říkají odborníci na bezpečnost v on-line prostoru či filmoví kritici.

Obrazem: Židovské hvězdy symbolizují bezmezné utrpení lidí a zločiny nacismu
Ikonka času23. 1. 2021, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Historici, představitelé církvi i další osobnosti veřejného života označují toto srovnávání s hrůzami nacismu a holokaustu za nepřijatelné a cynické.

Nevkusný cynismus, tvrdí o připínání židovské hvězdy v čase koronaviru historici
Ikonka času23. 1. 2021, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Společnost Post Bellum připomíná tragické válečné osudy lidí s židovskou hvězdou. Pro mnohé z nich byly předzvěstí úplné likvidace.

Speciál: Dokument V síti o sexuálních predátorech dostal prestižní cenu Trilobit
Ikonka času23. 1. 2021, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přečtete si, co na dokument o sexuálních predátorech na síti říkají odborníci na bezpečnost v on-line prostoru či filmoví kritici.

Jak založit startup: Vždy byl a bude prostor pro inovativní projekty, říká investor Hlavenka
Ikonka času23. 1. 2021, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podnikání je podle investora Jiřího Hlavenky vždycky především týmová práce. „Tým vás jako zakladatele hrozně moc obohatí. A pustit se do toho opravdu velkého podnikání s lidmi, které znáte, máte je ověřené a oni vás, to je skoro záruka úspěchu,“ říká podnikatel a andělský investor Jiří Hlavenka.

Jak založit startup: Vždy byl a bude prostor pro inovativní projekty, říká investor Hlavenka
Ikonka času23. 1. 2021, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podnikání je podle investora Jiřího Hlavenky vždycky především týmová práce. „Tým vás jako zakladatele hrozně moc obohatí. A pustit se do toho opravdu velkého podnikání s lidmi, které znáte, máte je ověřené a oni vás, to je skoro záruka úspěchu,“ říká podnikatel a andělský investor Jiří Hlavenka.

Rekordní jackpot 22,5 miliardy korun: Výherce se stále nepřihlásil!
Ikonka času23. 1. 2021, 19:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na předměstí Detroitu v americkém státu Michigan se prodal loterijní lístek, jehož majitel vyhrál v loterii Mega Millions 1,05 miliardy dolarů (22,5 miliardy korun). K výhře, která je třetí největší v americké historii, se však dosud nikdo nepřihlásil, oznámili pořadatelé loterie. Lístek stál jeho majitele dva dolary (43 korun).

Zájem o očkování stoupá, chce ho 58 procent Čechů, tvrdí průzkum
Ikonka času23. 1. 2021, 19:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Očkovat proti nemoci covid-19 by se nechalo 58 procent lidí, a to hlavně kvůli strachu o zdraví nejbližších. Ukázal to průzkum agentury STEM/MARK pro Českou televizi. Zhruba čtvrtina oslovených by si vakcínu aplikovat nenechala většinou proto, že jí nedůvěřuje. Procento respondentů už injekci dostalo. Zastánců očkování podle České televize přibylo.

Češi přešli ze sjezdovek do bílé stopy. Prodeje běžek rostou o stovky procent, firmy navyšují výrobu
Ikonka času23. 1. 2021, 19:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zavřené skiareály nutí Čechy hledat jiné sportovní vyžití. Na vzestupu je hlavně běžecké lyžování. Fotky lidí v upravených horských stopách nebo jen v čerstvě zasněžených městských parcích o uplynulých víkendech zahltily sociální sítě. Letošní...

Zájem o očkování dle průzkumu roste, chce ho nadpoloviční většina lidí
Ikonka času23. 1. 2021, 19:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Očkovat proti nemoci covid-19 by se nechalo 58 procent lidí, a to hlavně kvůli strachu o zdraví nejbližších. Ukázal to průzkum agentury STEM/MARK pro Českou televizi. Zhruba čtvrtina oslovených by si vakcínu aplikovat nenechala většinou proto, že jí nedůvěřuje. Procento respondentů už injekci dostalo. Zastánců očkování podle ČT přibylo.

Češi přešli ze sjezdovek do bílé stopy. Prodeje běžek rostou o stovky procent, firmy navyšují výrobu
Ikonka času23. 1. 2021, 19:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zavřené skiareály nutí Čechy hledat jiné sportovní vyžití. Na vzestupu je hlavně běžecké lyžování. Fotky lidí v upravených horských stopách nebo jen v čerstvě zasněžených městských parcích o uplynulých víkendech zahltily sociální sítě. Letošní...

Naštvaný Laštůvka: Před penaltou byl faul na Potočného. Bod je málo
Ikonka času23. 1. 2021, 19:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vařilo se to v něm. Brankář Baníku Jan Laštůvka (38) měl pocit, že Zlín vyrovnal na konečných 1:1 z pokutového kopu, který byl nařízen mylně. Byť na pokyn VAR. „Byly tam sporné momenty, které nás vytočily,“ těžko se smiřoval s výsledkem.

VIDEO: Nemám co do huby, zlobil se rebelující hostinský. Poté dorazila policie
Ikonka času23. 1. 2021, 19:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
FOTOGALERIE/ Konečně točené pivo, pochvalovali si hosté v restauraci U Macků na Svatém Kopečku u Olomouce. Vedle u stolu návštěvníci dojídali oběd. Podnik v sobotu otevřel na protest proti vládním opatřením proti šíření koronaviru.

Nějaké volno po tvrdém pádu? Ani náhodou! Ledecká pojede další závod už v neděli
Ikonka času23. 1. 2021, 19:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tvrdý pád Ester Ledeckou jen tak ze závodění nevyřadí. Jakkoli její karambol, po kterém v sobotním sjezdu v Crans Mortaně skončila v ochranné síti, vypadal zprvu šíleně a to až tak, že se z toho nejen fanouškům, ale i soupeřkám zastavil dech, tak svěřenkyně trenéra Tomáše Banka už figuruje ve startovní listině na nedělní super-G konajícího se taktéž v Crans Mortaně.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru