Tyden-Kultura - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4548 článků.|

Tyden-Kultura

Na repertoár Národního divadla se vrací Moliérův Misantrop
Ikonka času21. 5. 2019, 6:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Předposlední premiérou Činohry Národního divadla v současné sezoně bude ve čtvrtek Moliérův Misantrop. Vedle Tartuffa a Lakomce představuje postava muže, který nenávidí lidi, základní komediální archetyp. První česká scéna hru slavného představitele francouzského klasicismu svěřila do rukou Jana Friče a do hlavní role obsadila Vladimíra Javorského. Inscenaci bude uvádět Stavovské divadlo.

Pražské jaro nabídne PKF pod vedením dirigenta Glassberga
Ikonka času19. 5. 2019, 15:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Program mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro v neděli v Rudolfinu nabídne vystoupení PKF - Prague Philharmonia pod taktovkou Brita Bena Glassberga, vítěze Mezinárodní soutěže pro mladé dirigenty v Besançonu v září 2017. Jako sólista se představí francouzský hornista Alexandre Collard, loňský vítěz Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro.

Střecha Lucerny se nastálo otevře veřejnosti
Ikonka času19. 5. 2019, 12:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Obyvatelé a návštěvníci Prahy mohou ode dneška každou neděli a pondělí navštívit unikátní prostory střechy paláce Lucerny v pražské Štěpánské ulici. Stane se tak symbolicky po 110 letech od dokončení první části multifunkční budovy. Kromě nevšedních výhledů na centrum hlavního města si mohou návštěvníci prohlédnout výstavu Jak Lucerna povznesla velkoměstský ráz Prahy, která pojednává o rodině Havlů a jejich budování secesního paláce. Otevřeno bude od 15.00 do setmění až do konce října.

Eurovizi vyhrál Nizozemec, česká kapela Lake Malawi je jedenáctá
Ikonka času19. 5. 2019, 8:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vítězem 64. ročníku mezinárodní písňové soutěže Eurovize se stal nizozemský zpěvák Duncan Laurence. Česká indie-popová kapela Lake Malawi skončila se skladbou Friend of a Friend na jedenáctém místě.


<< Nejnovější   < Novější   

Vrátit se nahoru