Tyden-sport - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4706 článků.|

Tyden-sport

Na ranvej se boeingu připletlo jiné letadlo, musel přerušit přistání
Ikonka času20. 1. 2021, 13:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V úterý večer vznikla na přistávací a vzletové dráze na Letišti Praha nebezpečná situace. Pilot vjel do cesty Boeingu 737, který se chystal k přistání. Střetu musel zabránit řídící letového provozu. Situaci si můžete prohlédnout na záznamu serveru Flightradar24.com.

Když nenatáčí, věnuje se rodince: Dorka z Ordinace se pochlubila roztomilými dcerami
Ikonka času20. 1. 2021, 13:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Herečka Lucie Černíková vychovává se svým manželem, bubeníkem kapely Chinaski Lukášem Pavlíkem, dvě kouzelné dcerky Elenku (1) a Sofinku (6). I když přišla o veškerá divadelní představení, stále natáčí Kouzelnou školku a po letech se na skok vrátila jako Dorka do seriálu Ordinace v růžové zahradě. My jsme oblíbenou a sympatickou herečku vyzpovídali.

Poslanci nařídili, kolik českých potravin prodávat. Kdy dojde na oblečení, elektroniku a další zboží?
Ikonka času20. 1. 2021, 13:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Schválením kvót na prodej českých potravin poslanci předvedli, jaké myšlenkové klima ve sněmovně panuje. Státní dirigismus, krok zpět k plánovanému socialistickému hospodářství. Proč ale zůstávat na půli cesty, tedy jen u potravin, a nenařídit zákonem kompletně všem obchodníkům, co (ne)mohou zákazníkům nabízet?

Komise představuje klíčová opatření pro jednotný postup proti COVID-19
Ikonka času20. 1. 2021, 13:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dva dny před zasedáním vedoucích představitelů EU o koordinované reakci na krizi COVID-19 vytyčila Komise řadu opatření potřebných k zintenzivnění boje proti pandemii. Ve sdělení, které bylo dnes přijato, vyzývá členské státy EU, aby urychlily proces o...

Nový PES naznačuje dlouhou dobu temna ve stupni 5
Ikonka času20. 1. 2021, 13:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministerstvo zdravotnictví připravuje novou podobu tabulky protiepidemického systému (PES). Ta by měla nově zohledňovat i zatížení zdravotního systému, což je parametr počtu hospitalizovaných osob a počtu pacientů na jednotkách intenzivní péče. V nemocnicích jsou ale desítky procent pacientů s covidem, kteří mají lehký průběh. Vžil se pro to pojem sociální hospitalizace.

Vlekaři z Vysočiny: Náhrady jsou směšné. Musíme otevřít, jinak nás to zlikviduje
Ikonka času20. 1. 2021, 13:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Provozovatelé sjezdovek na Vysočině vidí tuto sezonu černě. Pro řadu z nich může být likvidační. A ani sami lyžaři nejsou z vládních opatření nadšení.

Konec hornictví na Karvinsku se blíží. Výpověď do konce února obdrží 1770 lidí
Ikonka času20. 1. 2021, 13:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Personalisté OKD už vědí, kolik lidí opustí řady této firmy. Ke konci února 2021 přejde pod státní podnik DIAMO celkem 1770 lidí. 

ČNB vydává zprávu o úvěrech s odkladem splátek k 31. 12. 2020
Ikonka času20. 1. 2021, 13:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
ČNB dnes zveřejnila zprávu o úvěrech, u nichž klienti v loňském roce čerpali odklad splátek nebo jiné úlevy v souvislosti s dopady pandemie nemoci COVID-19 (pdf, 748 kB). ...

Kraje se marně dožadují vakcín. Kdy konečně začne očkování veřejnosti?
Ikonka času20. 1. 2021, 13:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
"Středočeský kraj získal 15 210 vakcín. Stále probíhá očkování zdravotnického personálu v lůžkových zdravotnických zařízeních, doočkováváme personál v sociálních zařízeních s pobytovou službou, záchranáře a část praktických lékařů. V tomto týdnu začínáme očkovat také klienty pobytových sociálních zařízení," konstatovala hejtmanka Středočeského kraje. Připouští, že princip, podle kterého stát určuje, kolik vakcín které kraje dostanou, je i pro hejtmany velkou neznámou. "Priority stanovuje stát, a já pevně věřím, že politická příslušnost vedení kraje v přidělování žádnou roli nehraje," uvedla na dotaz TN.cz. 
Seniorům zrušili druhé očkování! Chyba systému, reaguje nemocnice

 Nepřekvapilo ji, že největší příděly dostalo hlavní město, protože Praha je spádovou oblastí i pro obyvatele středních Čech. Zájemce ze Středočeského kraje, kteří se k očkování zaregistrovali v některé z pražských nemocnic, zaznamenala i redakce TN.cz. "Větší objem očkovací látky dále dostaly ty kraje, kde byla aktuálně nejhorší epidemiologická situace – Jihomoravský a Moravskoslezský," uvedla hejtmanka Pecková. Vyplývá z toho, že nelze mluvit o protežování krajů, kde má ve vedení rozhodující slovo vládní hnutí ANO. Z uvedených regionů patří do ANO jen hejtman Moravskoslezského kraje. Naproti tomu hejtman Jihomoravského kraje reprezentuje opoziční lidovce a primátor české metropole patří k opozičním Pirátům. 
Češi mění názor, téměř polovina se chce nechat očkovat proti covidu

 Z vyjádření hejtmanky Středočeského kraje dále vyplývá, že očkování nejohroženější skupiny obyvatel (lidí starších 80 let) se v ČR hned tak nezlepší. "Na úrovni krajů nemůžeme dělat mnoho – hlavním ´nákupčím´ očkovací látky je Evropská unie, respektive stát," popisuje hejtmanka situaci. "Na koordinačních konferenčních hovorech všichni nedostatek vakcín v krajích neustále zmiňujeme, takže věřím, že vláda tuto urgenci vnímá. Situace je pro nás, a hlavně pro ohrožené skupiny obyvatel, samozřejmě nepřijatelná, ale jsme odkázáni na výrobce vakcín," sdělila dále. 
Hejtman Kuba: Vláda o očkování s kraji nemluví, máme vlastní koncepci

 Ve středních Čechách očkují zdravotníci v 17 zdravotnických zařízeních. Středočeši začínají po vzoru ostatních regionů budovat i velkokapacitní očkovací místa. "Ovšem bez vakcín toho mnoho dělat nemůžeme," posteskla si hejtmanka. Podívejte se na reportáž TV NOVA, jak kraje chystaly vlastní očkovací plány:  

Kvóty na potraviny mohou narazit v Evropě, agrární komora je vítá
Ikonka času20. 1. 2021, 13:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Reakce na schválení zákona, který od příštího roku zavádí kvóty na české potraviny ve velkých obchodech, jsou podobně kontroverzní jako jeho projednávání ve Sněmovně. Agrární komora kvóty chválí, kritici upozorňují na likvidaci malých zemědělců a potíže v Evropské unii.

Kreml potvrdil ochotu prodloužit odzbrojovací dohodu s USA
Ikonka času20. 1. 2021, 13:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Moskva dnes prostřednictvím mluvčího Kremlu opět potvrdila ochotu prodloužit poslední odzbrojovací dohodu se Spojenými státy a uvítala úsilí, které v tomto směru slibuje nastupující administrativa nového amerického prezidenta Joea Bidena. Uvedla to agentura Reuters. Kreml dal dnes také najevo, že zlepšení vzájemných vztahů závisí na Bidenovi.

Amerika míří k urovnání obchodních sporů se spojenci
Ikonka času20. 1. 2021, 13:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ekonomika bude pochopitelně jednou z hlavních priorit nové administrativy Joea Bidena. Zahraniční obchod je přitom doména, kde americký prezident může rozhodovat relativně suverénně, bez ohledu&

Na kvóty pro české potraviny i tvrdé pokuty za dvojí kvalitu kývla Sněmovna. Státy EU varují
Ikonka času20. 1. 2021, 13:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sněmovna dnes schválila návrh poslanců SPD, aby prodejny potravin o ploše nad 400 metrů čtverečních musely od příštího roku prodávat povinný minimální podíl stanovených potravin vyprodukovaných v Česku. Pro příští rok by šlo o 55 procent. Osmička států EU varuje Česko před diskriminací, upozornily Hospodářské noviny. Sněmovna vedle toho dnes schválila také další opatření - za prodej potravin dvojí kvality, tedy zaměnitelných s výrobky v jiných státech EU, ale s jiným složením, bude hrozit pokuta až 50 milionů korun.

Rakousko zasáhlo zemětřesení. Poničilo kostel, cítit bylo i v Česku
Ikonka času20. 1. 2021, 13:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zemětřesení o síle 4,5 stupně zasáhlo v dnešních ranních hodinách centrální části Rakouska. Škody zatím hlásí poutní kostel. Podle ředitele Geofyzikálního ústavu Akademie věd ČR Aleše Špičáka lidé pocítili slabé otřesy i na několika místech v Česku.

Škoda chce prodat více aut, a přitom si udržet tržní podíl
Ikonka času20. 1. 2021, 13:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Největší tuzemská automobilka Škoda Auto plánuje letos zvýšit prodej na českém trhu zhruba o pět tisíc vozů na osmdesát tisíc aut. Tržní podíl by tak měl zůstat na 36,9 procenta. Prodej ojetých aut v programu Škoda Plus má vzrůst o šest procent na 57 tisíc vozů, jak uvedl vedoucí českého zastoupení Škody Jiří Maláček.

US100 je zpět nad 13 000 body
Ikonka času20. 1. 2021, 13:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
US100 včera vyskočil výrazně vzhůru a už smazal výraznou část korekce s počátkem 11. ledna. Hlavní americký technologický index se dostal nad úroveň 13 000 bodů a blíží se historickému maximu v blízkosti 13 100 bodů. Včera pokračovala výsledková sezóna...

Takhle přehlídnout semafor? To se snad ani nemohlo stát za střízliva
Ikonka času20. 1. 2021, 13:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Není úplně jasné, co chtěl mladík ve videu udělat, když běžel za odjíždějící tramvají. Možná chtěl předvést nějaký akrobatický kousek, ale to se nepovedlo, protože mu do cesty vstoupil semafor. Tahle kocovina druhý den musela ale bolet.

Ekonomický kalendář: Proběhne inaugurace nového amerického prezidenta a BoC bude rozhodovat o sazbách
Ikonka času20. 1. 2021, 13:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Shrnutí:

· Evropské trhy otevřely na mírně vyšších úrovních

· Biden dnes bude inaugurován na prezidenta

· BoC by měla ponechat sazby beze změny

Evropské akciové trhy otevřely dnešní seanci na mírně vyšších úrovních. Hlavní událostí je dnes inaugura...

Kalousek v politice nekončí. Ať je premiér či prezident, přeje si Topolánek
Ikonka času20. 1. 2021, 13:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po úterním oznámení svého konce v Poslanecké sněmovně se Miroslav Kalousek z TOP 09 nechal slyšet, že svou budoucnost si musí rozmyslet. Později v pořadu 360° na CNN Prima News uvedl, že z politiky se nechystá. Expremiérovi Mirku Topolánkovi by se líbil jako premiér i jako prezident. V podzimních parlamentních volbách Kalousek věří v úspěch opoziční koalice.

Česko patří mezi země, kde se polétavý prach nejvíce podílí na úmrtích
Ikonka času20. 1. 2021, 13:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jemný polétavý prach se nejvíce podílí na úmrtnosti v oblastech v Itálii, České republice a v Polsku. Uvádí to srovnávací studie, kterou dnes vydal barcelonský Ústav globálního zdraví (ISG). Tato forma znečištění ovzduší má naopak nejnižší dopad na podíl zemřelých v populaci v severských zemích Evropy.

Otřesné týrání: Ženu mlátil léta, zlomil jí čelist, znásilnil! Před zraky malého dítěte
Ikonka času20. 1. 2021, 13:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hrůzostrašný případ řeší opavští kriminalisté. Soužití mladé ženy (22) s brutálním partnerem (27) bylo plné strachu a bolesti. Muž ji brutálně bil a držel „pod zámkem“. Vše před zraky malého dítěte! Po posledním napadení dostal muž konečně želízka.

Krásná modelka Daniela odhalila: Jsem bisexuálka a žiji ve vztahu tří lidí!
Ikonka času20. 1. 2021, 13:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Půvabná modelka Daniela Zálešáková (21) nasadila fanouškům pořádně velkého brouka do hlavy. Fotografie, na níž je zachycena po boku svého o 32 let staršího snoubence Josefa Smolíka a další ženy, vyvolala zmatení, pohoršení, ale i pochopení. Bývalá misska bez skrupulí uvedla, že je bisexuálka a ve vztahu jich je o jednoho víc, než bývá zvyklostí.

Bez nouzového stavu se neobejdeme, vše by se rozvolnilo, řekl Hamáček
Ikonka času20. 1. 2021, 13:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česko se bez nouzového stavu neobejde, jeho konec by totiž znamenal rozvolnění všech protiepidemických opatření, řekl ve středu po jednání Ústředního krizového štábu jeho předseda a ministr vnitra Jan Hamáček. Třetí vlna epidemie podle něj v Česku již kulminovala, na rozvolnění však ještě není vhodná doba.

Mezi Alonsem a Oconem to bude na začátku sezóny vyrovnané, myslí si Sirotkin
Ikonka času20. 1. 2021, 13:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sergej Sirotkin velmi dobře zná prostředí Renaultu. Podle jeho názoru to mezi Fernandem Alonsem a Estebanem Oconem bude minimálně na začátku sezóny vyrovnané.

GBP/USD roste nad 1,37
Ikonka času20. 1. 2021, 13:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dnes ráno vidíme silný rostoucí trend na GBPUSD. Na H4 intervalu je zřetelné, že pár testuje klíčovou rezistenci na 1,37. V případě průrazu mohou hrát klíčovou roli externí Fibo retracementy 127,2 % a 161,8 %. Pokud naopak převáží na trhu prodejci, tak...

Náročné stěhování v Bílém domě. Hotovo musí být za pět až šest hodin
Ikonka času20. 1. 2021, 13:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pouhých několik hodin mají dnes zaměstnanci Bílého domu na to, aby vystěhovali z prezidentského sídla končící hlavu státu Donalda Trumpa a nastěhovali nového prezidenta Joea Bidena. Trump se chystá opustit prezidentskou rezidenci v osm ráno (14:00 SEČ) a Bidenova inaugurace začne kolem 11:00 (17:00 SEČ).

O 60 bytů vystavěné zkrachovalým H-Systemem má zájem 58 současných obyvatel
Ikonka času20. 1. 2021, 13:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve středu končí termín pro podání nabídek na odkup 60 bytů v Horoměřicích u Prahy po zkrachovalé společnosti H-System. Nabídku podalo 58 z 60 současných uživatelů bytů, dva konkurzní správkyni napsali, že o byt nemají zájem a vyklidí ho.

Poslanci schválili kvóty na české potraviny v obchodech
Ikonka času20. 1. 2021, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sněmovna dnes v novele zákona o potravinách schválila návrh poslanců SPD, aby prodejny potravin o ploše nad 400 metrů čtverečních musely od příštího roku prodávat povinný minimální podíl stanovených potravin vyprodukovaných v tuzemsku. Osm zemí EU podle Hospodářských novin přitom varovalo Česko, aby nezaváděla kvóty na podíl českých potravin v obchodech.

Facebook pozastavuje reklamy na zbraně do 22. ledna, v důsledku útoků na Kapitol
Ikonka času20. 1. 2021, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

V souvislosti k útokům na Kapitol společnost Facebook zakázala propagovat, nabízet zbraňové doplňky na svých stránkách. To mělo platit do konce dne inaugurace, nyní tento zákaz prodlužuje. Ujišťuje, že stále jde o dočasný zákaz.

Babiš chce povinné chirurgické roušky a respirátory v hromadné dopravě a obchodech
Ikonka času20. 1. 2021, 12:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vláda podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nechce rozvolňovat epidemická opatření, po souhlasu Sněmovny s prodloužením nouzového stavu prodlouží nyní platná. Babiš ve středu ČTK řekl, že rozvolnění nenapovídají čísla nově nakažených a hospitalizovaných.

Poslanci schválili zahrádkářský zákon, který chtěl Babiš v září řešit místo covidu
Ikonka času20. 1. 2021, 12:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sněmovna ve středu odklepla zahrádkářský zákon ve třetím čtení. Na dokončení projednání předlohy dlouho naléhal i premiér Andrej Babiš (ANO), který se návrhem chtěl na podzim zabývat místo tehdy nastupující druhé vlny koronaviru.

Česko se učí lépe čerpat dotace. Ne vždy jsou však podle ekonomů účelné
Ikonka času20. 1. 2021, 12:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Evropská komise do konce loňského roku Česku proplatila 54,2 procenta dotací určených na programové období 2014 až 2020. Jde o 338,2 miliardy korun z celkově přidělených 623,8 miliardy korun. Smluvně zajištěno má Česko 596,8 miliardy korun, tedy 95,7 procenta. Tempo čerpání se zrychluje, ekonomové varují před samoúčelností některých projektů.

Vakcína Pfizeru patrně účinkuje i proti nakažlivější mutaci viru
Ikonka času20. 1. 2021, 12:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vakcína od firem Pfizer a BioNTech je nejspíše účinná i proti nakažlivější variantě koronaviru, která byla prvně zaznamenána v Anglii. Podle agentury Reuters to vyplývá z dnes zveřejněné studie na základě dalšího laboratorního testování.

Prago Union klipem "Olympionik" dokazují svou nadčasovost
Ikonka času20. 1. 2021, 12:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Existuje lepší ukázka nadčasovosti? Je to pár dní, co Prago Union dostali zlatou desku za prodej alba "Smrt Žije" z roku 2016, zatímco právě dokončovali klip k písni "Olympionik" z desky ...

Washington je před inaugurací plný vojáků, Trump odlétá na Floridu
Ikonka času20. 1. 2021, 12:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hlavní město Spojených států je před dnešní inaugurací nového amerického prezidenta v podstatě uzavřené a panuje v něm nervozita. Tak hodnotí situaci ve Washingtonu agentura AP. Bezpečnostní složky se potýkají nejen s možností vnější hrozby, ale také s obavami z útoku vedeného někým z těch, kteří mají nastupujícího prezidenta Joea Bidena chránit.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru