blesk - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 6611 článků.|

blesk

Foto: Hotel Thermal po opravě "nebude kopií". Posuďte nové vizualizace a průběh oprav
Ikonka času7. 2. 2020, 21:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ikona Karlových Varů a dějiště filmového festivalu, hotel Thermal, prochází kompletní rekonstrukcí za více než půl miliardy korun. Podívejte se.

V opavském babyboxu nalezli chlapečka. Dostal jméno Emil, jde letos o třetí odložené dítě
Ikonka času7. 2. 2020, 21:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Do babyboxu ve Slezské nemocnici v Opavě pátek ve 20.17 někdo odložil chlapečka. Je to 202. dítě, které bylo v Česku do tohoto zařízení odloženo. V letošním roce jde o třetí případ. V pátek to sdělil zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess. V opavském babyboxu se jedná o páté odložené dítě.

Zdráhalová začala vylepšeným osobákem. A se Sáblíkovou hned jde do další bitvy
Ikonka času7. 2. 2020, 21:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si při prvním startu během pokračování SP v Calgary vylepšila osobní rekord na kilometrové trati. Čas 1:15,54, o 42 setin lepší než její dva roky staré maximum, ji zařadil v závodě na sedmnácté místo. Vyhrála Japonka Nao Kodairová (1:12,62).

V babyboxu v Opavě našli novorozeného chlapečka
Ikonka času7. 2. 2020, 21:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Do babyboxu ve Slezské nemocnici v Opavě dnes ve 20:17 někdo odložil chlapečka. Je to 202. dítě, které bylo v Česku do tohoto zařízení odloženo. V letošním roce jde o třetí případ. ČTK to dnes sdělil zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess. V opavském babyboxu se jedná o páté odložené dítě.

Babybox v Opavě přivítal letošní třetí odložené děťátko. Pojmenovali ho Emil
Ikonka času7. 2. 2020, 21:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V pátek po 20. hodině zabzučela dvířka babyboxu ve Slezské nemocnici v Opavě. „Na fotografii vidím jenom uzel šedofialové látky, ale v jednom místě z něj vykukuje bílá čepička. Za chvíli mi na novorozeneckém oddělení sestřička potvrdí, že je to klučík, novorozený, oblečený, na první pohled v pořádku,“ sdělili zakladatel babyboxů Ludvík Hess.

Snížení DPH u piva? ‚Nejde o populistický příslib, voliči si to vyhodnotí,‘ říká Feranec z hnutí ANO
Ikonka času7. 2. 2020, 21:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na pivo budou platit dvě sazby daně z přidané hodnoty – desetiprocentní na točené pivo ve stravovacích zařízeních a 21procentní sazba pro zbylé případy. Na snižování DPH u točeného piva se objevila vlna negativních reakcí v souvislosti s tím, že jde o komplikovanou změnu. S takovým názorem nesouhlasil v pořadu 20 minut Radiožurnálu poslanec hnutí ANO Milan Feranec z hospodářského a rozpočtového výboru sněmovny.

Emil z babyboxu dostal jméno po mrtvém příteli. Na cestu v Opavě dostal bílou čepičku
Ikonka času7. 2. 2020, 21:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Do babyboxu ve Slezské nemocnici v Opavě v pátek 20:17 někdo odložil chlapečka. Je to 202. dítě, které bylo v Česku do tohoto zařízení odloženo. V letošním roce jde o třetí případ. ČTK to dnes sdělil zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess. V opavském babyboxu se jedná o páté odložené dítě.

Po práci legraci: Takhle si Bella Hadid užila exotickou dovolenou. O fotky v bikinách není nouze!
Ikonka času7. 2. 2020, 21:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vypadá to, že si


Bella Hadid (23)

svou poslední dovolenou velmi užila. Na Instagramu se modelka pochlubila sérií snímků a videí v leopardích bikinách z exotické destinace, kam zavítala s přáteli.

Do opavského babyboxu někdo odložil chlapečka
Ikonka času7. 2. 2020, 21:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Do babyboxu ve Slezské nemocnici v Opavě v pátek večer někdo odložil chlapečka. Je to 202. dítě, které bylo v Česku do tohoto zařízení odloženo. Sdělil to zakladatel babyboxů v česku Ludvík Hess.

AXA odchází ze střední Evropy včetně Česka. Její byznys přebírá za 25 miliard UNIQA
Ikonka času7. 2. 2020, 21:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Finanční skupina AXA odprodá své aktivity v České republice, Polsku a na Slovensku za miliardu eur (25 miliard korun) společnosti UNIQA Insurance Group AG. Vyplývá to z tiskové zprávy, kterou AXA v pátek zaslala ČTK. Potvrdila tak dřívější informaci...

AXA odchází ze střední Evropy včetně Česka. Její byznys přebírá za 25 miliard UNIQA
Ikonka času7. 2. 2020, 21:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Finanční skupina AXA odprodá své aktivity v České republice, Polsku a na Slovensku za miliardu eur (25 miliard korun) společnosti UNIQA Insurance Group AG. Vyplývá to z tiskové zprávy, kterou AXA v pátek zaslala ČTK. Potvrdila tak dřívější informaci...

Trump chce, aby Sněmovna reprezentantů stáhla ústavní žalobu
Ikonka času7. 2. 2020, 21:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký prezident Donald Trump dnes prohlásil, že by měla Sněmovna reprezentantů vzít zpět ústavní žalobu za zneužití pravomoci a z obstrukcí vůči Kongresu, kterou na něj podala na konci loňského roku.

Kvůli růstu nájmů chce ministryně regulaci, podle expertů je to krok zpět
Ikonka času7. 2. 2020, 21:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve městech se v posledních letech zvýšily nájmy o desítky procent. V těch velkých se pohybuje v průměru kolem 200 korun za metr čtvereční a v Praze je to dokonce bez poplatků 335 korun za metr čtvereční. Podle ministryně práce a sociálních věcí je situace neudržitelná. "My v tuhle chvíli v sociální demokracii debatujeme o tom, zda po vzoru západní Evropy nezavést opět regulaci nájemného," sdělila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta se chce prý inspirovat v Berlíně, kde radnice zmrazila na pět let hladinu nájmů. "Měli bychom začít diskutovat o tom, jak v roce 2020 udělat bydlení dostupnějším, aby lidé neměli pocit, že mít střechu nad hlavou je luxus," vysvětlila Maláčová. Diskuzi se prý nebrání ani koaliční hnutí ANO, naopak části opozice se zavedení regulace nelíbí. "Každá regulace není dobrá, protože potom je snaha to nějak obejít, takže můžeme o tom diskutovat. Už teďka máme nějaký návrh zdanění, když má někdo větší počet bytů," sdělil premiér Andrej Babiš. 
Tady se staví nejvíc bytů. Podívejte se, jak je na tom váš kraj! PŘEHLED

 "Je to další nesmyslný nápad paní ministryně, která všechno řeší buď regulací, nebo dotací, ale my přece dobře víme, že by to přivodilo další problémy, ze kterých jsme se tak tak dostali," reagoval místopředseda ODS Martin Kupka. "Domnívám se, že budeme proti. Dlouhodobě navrhujeme třeba konkrétní opatření týkající se Airbnb. Třeba v hlavním městě zmizelo z trhu zhruba patnáct tisíc bytů," uvedla první místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová. Růst nájmů patrně nepřímo ovlivní i čtvrteční zvýšení úrokových sazeb centrální bankou, což patrně povede ke zdražení hypoték. V roce 2000 označil regulované nájemné Ústavní soud ČR za neúnosně nízké. Zrušeno bylo postupně až mezi lety 2007 a 2012, až v roce 2014 nastavil vztahy mezi nájemníkem a pronajímatelem občanský zákoník. 
Tato města jsou nejvhodnější pro rodiny. Praha pohořela! ŽEBŘÍČEK

 Vysoké nájmy a nedostupnost hypoték jsou podle odborníků obrovským problémem hlavně pro mladé lidi a rodiny. Podle ekonomů by regulované nájemné bylo krokem zpátky. Stát i města by naopak měly mladé lidi podpořit například zvýhodněnými půjčkami nebo výstavbou obecních bytů. Inspirovat bychom se mohli třeba Vídní, v centru tam město poskytlo pozemky k výstavbě nových bytů se sníženým nájmem. Více v reportáži TV Nova: Za nájem bytu v některých částech republiky dávají lidé až 70 procent vydělaných peněz. Na hypotéky většinou nedosáhnou. A tak jim zbývá jen platit právě přemrštěné ceny. A ty u nás podle ekonomů rostou druhým nejrychlejším tempem v Evropské unii. Navíc další zdražování se prý čeká v následujících měsících. Jak je to s nájmy, mapuje reportáž TV Nova, kterou můžete shlédnout zde: Právě vysoké nájmy spoustu mladých rodin vyhánějí z měst. Přestože pak musejí často za prací dojíždět, vyplatí se jim to, i tak totiž ušetří. Více zde:
 

Umírající pár viděl naposledy sníh: Dojemné přání mu splnil dobrotivý záchranář s manželkou
Ikonka času7. 2. 2020, 21:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Byli spolu dlouhé roky, milovali se a prožili mnohé. Nyní se už ale nezadržitelně blíží smrt. Nizozemský pár si před odchodem ze světa nepřál nic jiného, než naposledy vidět sníh. Splnilo se mu to díky dobrotivému záchranáři a jeho manželce.

Hušbauerova paráda rozvášnila fanoušky. Body ale Drážďanům nezajistila
Ikonka času7. 2. 2020, 20:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Parádní trefa s jediným kazem. Josef Hušbauer se blýskl krásným gólem v dresu Drážďan, k bodovému zisku však jeho premiérová soutěžní trefa v novém působišti nestačila. Exslávista poslal poslední tým druhé bundesligy do vedení v bitvě s Darmstadtem, ale nakonec žlutočerní prohráli 2:3 a zůstávají u dna tabulky.

‚Nechceme tam žádné čerty.’ Souboj o mediální rady přeje manažerům, Dvořáka zřejmě neohrozí
Ikonka času7. 2. 2020, 20:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Byť do „semifinále“ volby nových členů mediálních rad proklouzli i kontroverzní uchazeči, sněmovna se asi shodne na kompromisních tvářích oplývajícími zejména manažerskými schopnostmi.Další články k tématu:Poslanci zúžili výběr kandidátů do mediálních rad. Šanci mají moderátor Xaver Veselý nebo hokejista ŠlégrO mediální rady se strhla hádka. Juchelka obvinil Hilšera z fabulací a vymýšlení siŠlégr, Xaver, Šmíd, Slováček či Kysilka. Kdo všechno chce do rad ČT a Českého rozhlasu

Dívka se ubránila pedofilovi koloběžkou, vyklubal se z něj policista
Ikonka času7. 2. 2020, 20:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jedenáctiletá dívka se v Moskvě ubránila útoku pedofila, když ho udeřila koloběžkou do genitálií. Pachatel ale před příjezdem policie zmizel. Vyšetřovatelé ho později odhalili pomocí záběrů z bezpečnostních kamer a zjistili, že jde o policistu z ruského ministerstva vnitra. Ruský soud nyní poslal pachatele na šest let za mříže.Další články k tématu:Podmínka nestačila, za půjčování dcerky pedofilovi půjde žena do vězeníPedofilové sdílejí fotky znásilněných dětí. Rodiny obětí jsou bezmocnéVětšina pedofilů jsou nešťastní lidé, snaží se neškodit, říká psychoterapeutka

Hušbauer se poprvé trefil za Drážďany, ale Dynamu to na body nestačilo
Ikonka času7. 2. 2020, 20:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po příchodu ze Slavie nastoupil Josef Hušbauer poprvé v základní sestavě Drážďan a v druhé německé lize byl u porážky 2:3 proti Darmstadtu.

Issová s Ondříčkem překvapují: Po 9 letech vztahu konečně svatba!?
Ikonka času7. 2. 2020, 20:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Od roku 2011 tvoří pár, vychovávají dvě dcery Františku (7) a Emilku (skoro 2), ale o svatbě zatím ani slovo. Herečka Martha Issová (38) v jednom z posledních rozhovorů svého životního partnera Davida Ondříčka (50) nazývala manželem! Že by do toho dvojice tajně praštila?

Divoký debut v základu: Hušbauer zavěsil, následovaly obrat a žlutá
Ikonka času7. 2. 2020, 20:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Líp se před svými novými fanoušky snad ani nemohl uvést. Josef Hušbauer po příchodu ze Slavii nastoupil poprvé v základní sestavě Drážďan a hned v úvodu zápasu jistým volejem poslal Dynamo do vedení. Jenže poslední tým tabulky druhé bundesligy nadějný výsledek ztratil a prohrál s Darmstadtem 2:3.

Dominika Myslivcová odložila své růžové svršky a už podruhé se svlékla pro pánský časopis: Křtila ho v sexy modelu
Ikonka času7. 2. 2020, 20:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Už podruhé se svlékla pro pánský časopis a tentokrát si to opravdu užila. A vzhledem ke snímkům, které nafotila, si to užijí i čtenáři.


Dominika Myslivcová (25)

odložila své růžové svršky a nechala se fotit v rouše Evině.

Hasiči kvůli počasí hlásili čtyřnásobný počet zásahů, vichr se má brzy vrátit!
Ikonka času7. 2. 2020, 20:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Někde husté sněžení a první letošní kalamita, jinde popadané stromy, které blokovaly dopravu, nebo řeky hrozící vylitím z břehů, tisíce lidí bez proudu. Hasiči se za poslední dny nezastavili, stejně jako čety energetiků, které opravovaly poničená vedení. "Každý den vyjeli hasiči ke čtyřem stovkám takových událostí. Oba ty dva dny se nejvíc vyjíždělo v Jihomoravském kraji," sdělila mluvčí Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR Nicole Studená. Nadprůměrné dešťové srážky zachytily na východě Moravy přehrady. Ty jsou tak třeba ve Zlínském kraji naplněné ze sta procent. To je ale spíš výjimka. Sucho na většině míst trvá dál. Orlické přehradě hrozí, že se ji kvůli minimálním zásobám sněhu na horách během jara nepodaří napustit. Hluboko pod limitem je i jih Moravy. "Na vodní nádrži Výr jsme plni přibližně ze dvou třetin, na vodní nádrži Vranov dokonce jen z poloviny," popsal mluvčí společnosti Povodí Moravy Petr Chmelař. A meteorologové vydatné srážky nečekají. Naopak po pár dnech přijde další obleva. Koncem týdne se teploty přehoupnou přes desítku a po víkendu se přidá silný vítr. "V nárazech může dosahovat až 90 kilometrů za hodinu, od vyšších poloh ty nárazy mohou být až kolem 110 kilometrů za hodinu. Tento vítr už může napáchat škody," potvrdil meteorolog Pavel Šimandl. 
Česko nemá dost podzemní vody. Jak je na tom váš region? MAPA

 "V současnosti to nevypadá příliš dobře vzhledem k tomu, že zásoby vody ve sněhu jsou prakticky žádné nebo téměř žádné," zhodnotil Chmelař. "Z dlouhodobého hlediska situace není dobrá, pole nejsou pokryta sněhem. To znamená, že bude chybět doplnění zimní vláhy," vysvětlil předseda Agrodružstva Postoupky Jan Hašek. Rekordní škody kvůli suchu hlásili zemědělci v roce 2018. To se podle některých odhadů vyšplhaly až nad deset miliard korun.
 

Po půl roce se mu vrátila akutní leukémie. Rodina tříletého Milana hledá dárce kostní dřeně
Ikonka času7. 2. 2020, 20:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V pražské motolské nemocnici je hospitalizovaný tříletý chlapec Milan, kterému se vrátila akutní leukémie a je v ohrožení života. V registru pro něj ale není vhodný dárce. Rodiče malého chlapce se proto obrátili na Český národní registr dárců dřeně s prosbou o pomoc, ten zveřejnil výzvu na svých facebookových stránkách.

Apple dostal pokutu 25 milionů eur za zpomalování iPhonů
Ikonka času7. 2. 2020, 20:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký technologický gigant Apple dostal ve Francii pokutu 25 milionů eur (626 milionů Kč) kvůli úmyslnému zpomalování starších telefonů iPhone. Pokutu vyměřil francouzský úřad pro ochranu hospodářské soutěže a spotřebitelů (DGCCRF), podle kterého firma o svém postupu dostatečně neinformovala zákazníky. Uvedl to dnes server BBC.

Vítězové, legendy, sexy grid girls i krásná auta. To bylo vyhlášení Zlatého volantu
Ikonka času7. 2. 2020, 20:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prohlédněte si fotografie z vyhlášení ankety Zlatý volant za rok 2019, které proběhlo ve čtvrtek v prostorách pražského Cubex Centra.

Díky bohu za tenis, nemusím chodit do práce, oddechla si slovenská hvězda
Ikonka času7. 2. 2020, 20:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slovensko je v pozoru! Tamní tenisová hvězda se možná definitivně rozloučí s kariérou. Od kvalifikace loňského US Open nepinkla do balonu, Magdaléna Rybáriková ale stejně nechybí v nominaci do čtyřhry na probíhající fedcupový zápas s Velkou Británií. Wimbledonská semifinalistka z roku 2017 v rozhovoru pro slovenský Denník Šport přiznala, že si zvyká na život bez tenisu. A užívá si. „Díky bohu za tenis, že teď nejsem odkázaná na to, abych musela hned do práce," přiznala.

Běsnící Sabine straší Němce, orkán zasáhne i Česko, dopravci před ním varují
Ikonka času7. 2. 2020, 20:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Německo se připravuje na úder orkánu Sabine, který by zejména kvůli silnému větru o rychlosti až 120 kilometrů za hodinu mohl v neděli a v pondělí způsobit citelné problémy v dopravě. Informovala o tom v pátek agentura DPA. Podle meteorologů zasáhne orkán nejprve severozápad Německa, na horách pak mohou nárazy větru dosahovat až 150 kilometrů v hodině. Se silným větrem počítají předpovědi na neděli i v Česku.

O eutanazii byl loni v Nizozemsku rekordní zájem, specializované centrum obdrželo přes 3000 žádostí
Ikonka času7. 2. 2020, 20:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jediné nizozemské klinice specializující se na poradenství o eutanazii loni meziročně stoupla poptávka o více než pětinu, když pracoviště obdrželo 3122 žádostí o spolupráci. O statistikách Expertisecentrum Euthanasie sídlícího v Haagu v pátek informovala agentura AFP.

Další články k tématu:Belgický soud zprostil viny lékaře obviněné z ‚amatérsky‘ provedené eutanazieVeřejná diskuse o eutanazii by se neměla vést ideologickyNevíme, co vše o mozku nevíme, říká jeden z předních světových neurochirurgůItalský soud osvobodil muže, jenž pomohl k asistované sebevraždě ochrnutému příteliVelké bolesti a svalové křeče. Paralympijská vítězka Vervoortová ukončila život eutanaziíPo jedenácti letech ve vegetativním stavu zemřel ochrnutý Francouz. Jeho případ dělil tamní veřejnost

Obyvatelé Prahy 2: Rozvodná skříň stále hyzdí kostel sv. Ludmily. „Pořád není hotovo,“ brání se firma
Ikonka času7. 2. 2020, 20:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rozvodná skříň na elektřinu přizděná ke kostelu svaté Ludmila na Náměstí Míru na pražských Vinohradech se stále nelíbí obyvatelům Prahy 2. Podle nich to ve svém svítivě bílém provedení působí jak pěst na oko. Rozvodná skříň v součastnosti je ale už po opravě. Před ní vypadala mnohem hůř, nebezpečně. Čouhali z ní dráty a byla obložená cihlami a přízdívku podpíralo prkno. 
 
I když původní zcela zfušovaná práce, kdy byla skříň obložena pálenými cihlami, byla uvedena do pořádku. Výsledek pořád evokuje spíše provizorium než dokončenou práci.

Apokalypsa je na obzoru: Vědci zmínili pět pohrom, které lidstvo přiblíží záhubě
Ikonka času7. 2. 2020, 20:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tým vědců pod vedením Marii Ivanovové se ve své studii shodl, že svět stojí před apokalypsou. „Globální systematický kolaps může zahájit hned několik spouštěčů,“ uvedli experti. Za největší hrozbu považují stoupající teplotu, úbytek biodiverzity a ztenčující se zdroje potravy. Na studii spolupracovalo 200 odborníků. Zprávu přinesl list Daily Mail.

Univerzita očekává návrat čínských studentů. Na čtrnáct dní poputují do izolace
Ikonka času7. 2. 2020, 20:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava očekává před začátkem letního semestru návrat až čtyřiceti čínských studentů. Po příletu pak studenty v duchu hesla „safety first“ – bezpečnost především – čeká izolace. 

Nejvýkonnější přídavná světla světa jsou tak silná, že vypalují zrak na kilometry
Ikonka času7. 2. 2020, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Moderní tovární LED nebo dokonce laserová světla zašla s výkonem hodně daleko, ani taková se ale nedokáží vyrovnat podomácku sestavené světelné rampě s výkonem 1,8 kW. Svítí opravdu daleko. (Mirek Mazal)

Autosalon v Novém Dillí ve velké fotogalerii: Malý velký autosalon
Ikonka času7. 2. 2020, 19:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
O úpadku evropských autosalonů píšeme dlouho. Indie se má stát jedním z největších automobilových trhů, a tak jsme alespoň od výstavy v Novém Dillí čekali pompéznost. Ale marně.

Evropská sonda za pár dní odstartuje ke Slunci, na palubě má i zařízení z Česka
Ikonka času7. 2. 2020, 19:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Z Česka pocházejí mimo jiné zrcadla teleskopu pro pozorování sluneční koróny nebo software spektrometru pro rentgenové záření.

Dálnice D1 uzavřena. Po hromadné nehodě kamionů je neprůjezdná
Ikonka času7. 2. 2020, 19:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dálnici D1 zablokovala dnes večer nedaleko Kroměříže ve směru na Brno nehoda tří automobilů.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru