Auto.cz - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4554 článků.|

Auto.cz

Chyba: tato stránka se na serveru nenachází, pokračujte prosím na hlavní stránku zpravodajství

Primátor Hřib chce potrestat Prymulu. Pošle ho do správního řízení
Ikonka času23. 10. 2020, 10:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
"Magistrát povede správní řízení s právnickými a fyzickými osobami ve věci porušení vládních nařízení týkajících se restaurace Rio´s. I když si zjevně někteří myslí, že někteří lidé jsou si rovnější, pravidla tady stále platí pro všechny stejně,“ napsal na twitteru primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti). O možném porušení hygienických nařízení získala informace také policie. "Věcně příslušnými správními orgány k prošetření této události jsou pražský magistrát a krajská hygienická stanice. Předpokládáme, že se věcí již zabývají z úřední povinnosti," informovala policie na twitteru. 
Prymula přistižen! Vyrazil v noci do restaurace a bez roušky


Romana Prymulu totiž portál Blesk.cz přistihl, jak ve středu před půlnocí odchází z restaurace na pražském Vyšehradě. Ta však měla být kvůli zavedeným opatřením proti šíření koronaviru zavřená. Mimoto neměl podle fotografií ani roušku, a to ani ve chvíli, kdy nasedal do auta a odjížděl. Jen hodinu poté měl ze stejného podniku odejít také Jaroslav Faltýnek. Více se dočtete v tomto článku.
Předseda klubu ANO Faltýnek se za toto pochybení ve Sněmovně omluvil a celou vinu vzal na sebe. Podle něj se jedná o jeho chybu, protože s ministrem zdravotnictví Prymulou probírali v uzavřené restauraci misi zdravotníků. Vyjádření naleznete zde. 
Prymula zkritizoval lidi v obchodech. "Nepoučitelní, šlo jim jen o sebe!"


Oba nyní čelí velké kritice. Opozice i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) vyzývají Prymulu k okamžité rezignaci. "Ministr Prymula bohužel přišel tímto o veškerou důvěryhodnost jako hlavní tvář boje s pandemií. Jakkoliv je to složité, neboť je nezpochybnitelným odborníkem a hlavním autorem strategie proti covidu, nemůže podle mě pokračovat jako ministr zdravotnictví ČR,“ řekl Hamáček.  Podle opozice se jedná o neskutečnou drzost a výsměch všem lidem, kteří dodržují jednotlivá zavedená opatření. Názory politiků naleznete v tomto článku na TN.cz. Jen nedávno přitom Prymula apeloval na lidi, aby zavedená opatření dodržovali: 

Česko se kvůli koronaviru zadlužilo měně výrazně než v průměru země EU.
Ikonka času23. 10. 2020, 10:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česko se v letošním prvním pololetí, v době vrcholící koronavirové krize, zadlužilo méně než země EU v průměru. Veřejný dluh v poměru k hrubému domácímu produktu narostla mezi druhým čtvrtletým roku 2019 a druhým čtvrtletím roku letošního z 32,6 na 39,9&h

Slovinsko kvůli epidemii koronaviru zavírá školky, obchody a hotely
Ikonka času23. 10. 2020, 10:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slovinsko kvůli rapidně rostoucímu počtu nových případů nákazy koronavirem znovu zpřísní pravidla. Od soboty tak v zemi zůstane zavřená většina obchodů, ale také služby, hotely či školky. Oznámil to premiér Janez Janša, podle nějž mají opatření zůstat v platnosti týden a poté vláda rozhodne, zda je prodlouží nebo zmírní. Informovala o tom dnes agentura DPA.

Schůzku Prymuly a Faltýnka v restauraci vyřeší magistrát a hygiena
Ikonka času23. 10. 2020, 10:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zakázanou návštěvu pražské restaurace, kde se proti předpisům sešli ministr Roman Prymlula a šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek, bude řešit i pražský magistrát. Primátor Zdeněk Hřib na Twitteru uvedl, že se úředníci budou zabývat potrestáním fyzických i právnických osob, tedy i provozovatele podniku. Podle policie má z úřední povinnosti incident řešit i pražská hygiena,

Nezaměstnanost v Polsku stagnuje (23.10.2020)
Ikonka času23. 10. 2020, 10:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Míra nezaměstnanosti i v září zůstává na úrovni 6,1 % jako v srpnu. Trhy tuto stagnaci očekávaly.

Méně známé oleje v kuchyni: Jak správně používat kokosový, dýňový, makový nebo ořechový?
Ikonka času23. 10. 2020, 10:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Makový, sezamový, dýňový nebo třeba rýžový. Takové oleje jsou pro spoustu kuchařů záhadou a nevědí, co od nich vlastně mají čekat. Přitom tyhle neobvyklé oleje mohou chuť jídla ozvláštnit a v mnohém vylepšit.

Bezmocný muž ležel dva dny ve vaně, přímotop koupelnu vyhřál na 40 stupňů
Ikonka času23. 10. 2020, 10:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dvaaosmdesátiletý muž z Tišnova v okrese Brno-venkov zůstal dva dny uvězněný v prázdné vaně. Sesunul se tam poté, co se mu udělalo nevolno. Policisty přivolal soused, který slyšel volání o pomoc. Záchranáři muže převezli do nemocnice.

Prymula byl v restauraci, když měla mít zavřeno. Odstupte, zní z opozice
Ikonka času23. 10. 2020, 10:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) čelí od pátečního rána výzvám k rezignaci. Podle informací jednoho z tuzemských deníků totiž ve středu, kdy stát oznámil nová opatření proti šíření koronaviru, zavítal do restaurace, která měla mít tou dobou zavřeno.

Rozloučení s paní Černou z Arabely: I když ji v životě potkaly překážky, neztrácela humor a naději, vzpomínal přítel
Ikonka času23. 10. 2020, 10:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V pátek proběhlo rozloučení s Janou Andresíkovou. Herečka zemřela v pondělí v nemocnici v Mělníku. Podlehla onemocnění umocněnému koronavirovou nákazou.

Prymula by měl rezignovat, žádá Hamáček. Faltýnek se omluvil za schůzku v restauraci
Ikonka času23. 10. 2020, 10:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek se dnes ve Sněmovně omluvil za to, že se setkal s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO) v uzavřené restauraci. Faltýnek uvedl, že schůzka se uskutečnila ve středu a že jde o jeho chybu. S majitelem restaurace se, jak řekl, zná. S Prymulou probíral misi vojenských zdravotníků ze Spojených států.

V restauraci neměli Faltýnek s Prymulou co dělat. Obhajoba je v troskách
Ikonka času23. 10. 2020, 10:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Noční schůzka ministra zdravotnictví Romana Prymuly s šéfem poslanců ANO Jaroslavem Faltýnkem budí pochybnosti o tom, jaké má předseda nejsilnějšího poslaneckého klubu povědomí o platných opatřeních, která platí kvůli epidemii koronaviru.

ČNB posvětila vytěsnění minoritářů v PFNonwovens. Ti chystají žalobu kvůli nízké ceně
Ikonka času23. 10. 2020, 10:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Výrobce netkaných textilií PFNonwovens bude mít brzy jediného vlastníka a stáhne se z burzy. Česká národní banka schválila podmínky odkupu zbylých akcií. Majoritní akcionář PFNonwovens Holding by měl každému menšinovému akcionáři vyplatit 719,5 korun za akcii.

ČNB posvětila vytěsnění minoritářů v PFNonwovens. Ti chystají žalobu kvůli nízké ceně
Ikonka času23. 10. 2020, 10:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Výrobce netkaných textilií PFNonwovens bude mít brzy jediného vlastníka a stáhne se z burzy. Česká národní banka schválila podmínky odkupu zbylých akcií. Majoritní akcionář PFNonwovens Holding by měl každému menšinovému akcionáři vyplatit 719,5 korun za akcii.

Sněmovna dnes schvaluje novou zbraňovou legislativu
Ikonka času23. 10. 2020, 10:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
 

"Myslím, že jsem toho zas tolik neprovedl," reaguje Prymula
Ikonka času23. 10. 2020, 10:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
"Myslím, že jsem toho zas tolik neprovedl. Jestli jsem něco provedl, tak jedině, že jsem roušku neměl, když jsem nastupoval do auta," řekl ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) v rozhovoru, který zveřejnil týdeník Respekt.  Celé vyjádření Jaroslava Faltýnka, ve kterém bere vinu na sebe, najdete zde. "Já jsem byl pozván na schůzku vzhledem k tomu, že další den už mělo být omezení pohybu. Není pravdou, že bych tam vstupoval bez roušky. Já jsem do salonku vstupoval s rouškou," brání se ministr. Jaroslav Faltýnek už na sebe vinu vzal. Dočtete se v tomto článku. 
Prymula přistižen! Vyrazil v noci do restaurace a bez roušky


"V autě jsem si roušku vzal. Jestli jsem něco porušil, tak jedině, že jsem tu roušku neměl v době když jsem vstupoval do auta," přiznal jedinou chybu.  Opozice volá po rezignaci! Všechny reakce na Prmulovu návštěvu restaurace najdete zde. Kritice, že navštívil restauraci, se Prymula brání tím, že prý nevěděl kam jede. "Omlouvám se, nevěděl jsem to. Jel jsem na adresu," řekl ministr. Brání se také tím, že se tam nejel stravovat. Vevnitř prý roušku hosté neměli. Podle Prymuly měli na stole nápoje a proto nic neporušili. O schůzce jsme informovali v tomto článku.  Je ale připraven rezignovat. "Jestli si to veřejnost přeje, tak rezignuji," uvedl. K rezignaci Prymulu již vyzval ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Prymulovu hlavu chce i opozice, kdo přesně se dočtete zde. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) oznámil, že magistrát už se případem zabývá. Více se dočtete v tomto článku. S premiérem Andrejem Babišem (ANO) o situaci prý už mluvil a ještě mluvit bude. "Pan premiér řekl, že je to chyba," uvedl Prymula. Na rozhovor se můžet podívat zde: https://www.youtube.com/embed/i4u96lzP2Jo 

DE30 vyskočil v reakci na růst výrobního PMI
Ikonka času23. 10. 2020, 10:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V 9:30 byly zveřejněny výsledky německého PMI za říjen. Report vykázal výrazný růst výrobního sektoru. Ze sektoru služeb naopak přišlo zklamání. Výroba: 58 vs 55 oček. Služby: 48.9 vs 49.4 oček. Kompozitní ukazatel: 54.5 vs 53.3 oček. ...

Platnost zbrojních průkazů se zřejmě nezkrátí. Sněmovna schválila i zákaz paramilitárních skupin
Ikonka času23. 10. 2020, 10:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Platnost zbrojních průkazů pravděpodobně zůstane desetiletá. Nezkrátí se na polovinu, jak navrhovala vláda v novele zbraňového zákona. Právo mít zbraň bude zákonem výslovně zaručeno. Schválila to dnes Sněmovna. Novelu, která zavede do českého práva zavést kvůli sporné zbraňové směrnici EU nové kategorie zbraní, nyní dostane k projednání Senát.

Prymula plivl do tváře všech zdravotníků, řekl šéf ODS Fiala
Ikonka času23. 10. 2020, 10:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministr zdravotnictví Roman Prymula a Faltýnek se podle opozičních stran vysmáli občanům, když šli v době vládních restaurací omezení večer do uzavřené restaurace. „Ti lidé mají okamžitě odejít ze svých funkcí a všeho nechat,“ řekl šéf ODS Petr Fiala ve Sněmovně.

ZNÁMKOVÁNÍ Sparty: Lischka je příslib, Hanousek zaspal
Ikonka času23. 10. 2020, 10:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kurtý návrat do evropských pohárů po čtyřech letech. Sparta doma proti Lille padla 1:4, po vyloučení Ladislava Krejčího II dlouho hrála v deseti. Davidové Lischka a Pavelka v jejím dresu předvedli dobrý výkon, to ale na body nestačilo. U gólových situací zaspal Matěj Hanousek, a dopředu do taky skřípalo. Podívejte se v GALERII, jak sparťany ohodnotil deník Sport.

Prymula: Jestli si to veřejnost přeje, tak rezignuji
Ikonka času23. 10. 2020, 10:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) byl ve středu pozdě večer přistižen deníkem Blesk v restauraci na pražském Vyšehradě, opozice i ČSSD žádají jeho rezignaci.

Podnik na Vyšehradě čeká správní řízení. „Pravidla platí pro všechny stejně,“ řekl Hřib k fotkám Prymuly
Ikonka času23. 10. 2020, 10:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministr zdravotnictví Roman Prymula (ANO) si vyrazil ve středu pozdě večer do restaurace na Vyšehradě, ty jsou ale z jeho vlastního nařízení zavřené! S dalším mužem ANO, Jaroslavem Faltýnkem, tam prý „probírali věci u kafe“, nechal se slyšet Faltýnek. K jejich smůle je při vycházení z podniku vyfotil Blesk, ani jeden z mužů neměl roušku. Bouřlivé reakce na sebe nenechaly dlouho čekat - ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) vyzval Prymulu k rezignaci, primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti) uvedl, že restauraci čeká kvůli porušení nařízení správní řízení.

Železniční dopravci chtějí prominout poplatky za využívání železnice
Ikonka času23. 10. 2020, 10:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Největší železniční dopravci České dráhy, RegioJet a Leo Express, jednotně vyzvali vládu k plošnému prominutí poplatků za využívání železnice, je to podle nich klíčové pro další provoz. Ztráty z krize vyčíslují v řádech miliard korun.

Prymulův a Faltýnkův večírek je mega průšvih, nesmí vás ale rozhodit. Dodržujte opatření, oni shoří v pekle
Ikonka času23. 10. 2020, 10:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
To, co včera v noci provedl ministr zdravotnictví Prymula a druhý muž ANO Faltýnek, nejde rozumně vysvětlit ani omluvit. Je to věc, kterou si během koronaviru nedovolil žádný politik na světě. Notabene v době, kdy je na tom Česko ze všech zemí nejhůř a v posledních dnech tu po přepočtu na milion obyvatel umírá na covid nejvíce lidí. Absolutně se vysmát lidem, které svými nařízeními připravují o práci, jejich dětem zavírají školy, i zdravotníkům, kteří jsou už teď na hranici kolapsu. Dnes je všichni odsoudíme a zapomeneme na ně. Jako kdyby se jejich existence nikdy nestala a tady je pár dobrých důvodů, proč z toho nevyvozovat nic jiného.

Konec i na mezinárodní scéně. Damková rezignovala na svůj post v komisi sudích UEFA
Ikonka času23. 10. 2020, 10:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dagmar Damková po všech svých funkcích ve fotbalové asociaci FAČR složila mandát i jako členka Komise rozhodčích UEFA.

Počet firem v Česku se letos zvýšil o 8313, je to nejméně od roku 2010
Ikonka času23. 10. 2020, 10:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V prvních třech čtvrtletích 2020 se počet registrovaných společností v ČR zvýšil o 8313, což je nejméně od roku 2010. V tomto období vzniklo 20.211 obchodních společností, o desetinu méně než v roce 2019 a nejméně od roku 2016. Zároveň zaniklo 11.898 firem, o 21 méně než v roce 2019. Vyplývá to z analýzy dat společnosti CRIF.

Jak nepřijít o peníze při nákupu ojetého automobilu na ulici nebo od malého prodejce?
Ikonka času23. 10. 2020, 10:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Automobil je v dnešní moderní době pro většinu lidí nevyhnutelnou součástí života. Ne každý si ale může dovolit koupit nový automobil, který ztrácí již po odjezdu od prodejce třicet až čtyřicet procent své ceny. Nejvýhodnějším řešením je koupě ojetého automobilu, často lepšího modelu, než kdybyste si kupovali vůz nový. Při koupi automobilu na ulici nebo z malého autobazaru je ale potřeba být velmi ostražitý. Jde o nejrizikovější způsob pořízení si automobilu. Mnoho malých soukromých prodejců využívá prodeje auta přes inzerát potom, co neuspěli u profesionálních prodejců, kteří jejich automobil odmítli z důvodů technických nebo právních vad.

Online: První trénink na GP Portugalska
Ikonka času23. 10. 2020, 10:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Průběžné zpravodajství a výsledky z prvního tréninku na okruhu Algarve.

Pokračování Krotitelů duchů i Pravé blondýnky odsunul covid
Ikonka času23. 10. 2020, 10:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Filmy Krotitelé duchů: Afterlife i Pravá blondýnka 3 se odkládají. Odloženy byly během roku už desítky premiér, pandemie tak definitivně zrušila většinu hollywoodských projektů.

Faltýnek se omluvil za setkání s Prymulou v restauraci, Hamáček ho za ministra už nechce
Ikonka času23. 10. 2020, 10:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) podle vicepremiéra a šéfa Ústředního krizového štábu Jana Hamáčka (ČSSD) ztratil kvůli nedodržení vládních nařízení veškerou důvěryhodnost. Podle deníku Blesk byl ministr ve středu pozdě večer navzdory platnému zákazu v restauraci. 

"Moc příjemná obsluha, roušky nepovinné." Lidé se baví Prymulovou noční eskapádou
Ikonka času23. 10. 2020, 10:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Roman Prymula byl navzdory zákazu v restauraci na pražském Vyšehradě a sociální sítě se kromě kritiky plní i řadou vtipů na jeho adresu.

"Moc příjemná obsluha, roušky nepovinné." Lidé se baví Prymulovou noční eskapádou
Ikonka času23. 10. 2020, 10:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Roman Prymula byl navzdory zákazu v restauraci na pražském Vyšehradě a sociální sítě se kromě kritiky plní i řadou vtipů na jeho adresu.

Koronavirus v Evropě rychle na postupu - denní přírůstek poprvé přes 200 000
Ikonka času23. 10. 2020, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podle agenturních zpráv počet nových případů koronaviru v Evropě včera poprvé překonal hranici 200 000 za den. Během posledních 10 dnů se přírůstek více jak zdvojnásobil. Hranici 100 000 případů za den nákaza překonala 12. října.

Plzeň: Doubravka připravuje změnu Masarykovy ulice na bulvár
Ikonka času23. 10. 2020, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Novou tvář ji vtisknou i občané, které vedení obvodu do přeměny zapojí již nyní, a to v rámci dotazníku. Celý proces obnovy by měl vyvrcholit v roce 2024, kdy Doubravka oslaví sto let od chvíle, kdy se stala součástí takzvané velké Plzně.

Poučení z novozélandské reakce na COVID-19
Ikonka času23. 10. 2020, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Při neexistenci vakcíny proti viru SARS-CoV-2 nebo vysoce účinné farmaceutické léčby choroby COVID-19 státy zavedly široké rozpětí nefarmaceutických intervencí, aby kontrolovaly šíření viru. Tyto intervence se liší úrovní přísnosti (tj. vážností opatření) a jejich konečným cílem (mj. zabránit zahlcení zdravotnických systémů, potlačit incidenci na nízkou úroveň, nebo redukovat na nulu a udržet tam). Když mnoho zemí čelí obnově epidemie, vyhodnotit dopad různých strategií zavedených v raných fázích pandemie má klíčový význam pro vznik účinné dlouhodobé reakce, napsal v renomovaném časopise Lancet Alexis Robert.

Když bych mizí v dáli
Ikonka času23. 10. 2020, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Poté, co Babiš kvůli sobeckým kalkulacím ohledně krajských a senátních voleb nechal rozjet druhou vlnu pandemie, vláda neúspěšně honí bycha. Ve středu ČR navzdory postupnému zpřísňování opatření zaznamenala dosavadní rekord, takřka 15 000 nově nakažených. Podle evolučního biologa Jaroslava Flegra vláda problém dlouho zametala pod koberec, za což ostatně i čelí trestnímu oznámení.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru