blesk

Obří požár internátu plného středoškoláků: Nejméně 20 mrtvých v jihoamerické Guyaně
22. 5. 2023, 11:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Při požáru na internátu v Guyaně zemřelo v noci na dnešek nejméně 20 lidí. Řada dalších se zranila. Informuje o tom agentura AFP s odkazem na prohlášení úřadů. Příčina neštěstí není zatím jasná.

Rekordní pokuta 1,2 miliardy eur pro majitele Facebooku: Odesílal data Evropanů do USA
22. 5. 2023, 11:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americká společnost Meta Platforms dostala v Evropské unii pokutu 1,2 miliardy eur (více než 28 miliard Kč) za odesílání informací o uživatelích do Spojených států prostřednictvím své sociální sítě Facebook, a to v rozporu s pravidly EU pro ochranu osobních údajů. Je to nejvyšší pokuta, jaká kdy byla v Unii za podobné prohřešky uložena. Podle médií to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU.

Boj o život v žižkovském parku! Muž (55) se náhle sesunul k zemi, pomohli policisté
22. 5. 2023, 11:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Štěstí v neštěstí měl pětapadesátiletý muž, který zkolaboval minulé pondělí v parku v Praze 3. Vše mohlo dopadnout tragicky nebýt rychlého zásahu policistů. Hlídka rychle přispěchala na pomoc a začala muže resuscitovat. Muž skončil v nemocnici. 

Brzobohatého se zastala Rola: Ostrá hádka sestry s farářem!
22. 5. 2023, 11:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jako správná straší sestra se Rola Brzobohatá (45) zastává a podporuje svého bratra Ondřeje (40), který šel s kůží na trh a přiznal svou zálibu v nošení ženských šatů. Dokonce se pustila i do sporu s farářem a důvěrníkem Ondrovy ex Taťány Kuchařové (35)...

Zapomenutý český malíř se „našel“ ve Francii. Chittussiho (†43) vyhodili ze studií, za vojny nosil štětce místo flinty
22. 5. 2023, 11:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dnes jeho jméno nese jedna z nejmalebnějších bubenečských ulic. Avšak málokterý ji zná. Že byl už za svého života pokládán za mimořádný talent, značí i to, že je pohřben mezi největšími velikány české historie – na vyšehradském hřbitově. O kom je řeč? Impresionistický malíř Antonín Chittussi (†43), kteréhož obrazy zaujímají čestná místa ve sbírkách Národní galerie i Pražského hradu, a jehož věhlas se v 19. století šířil daleko za hranice českých zemí, je dnes oproti mnohým svým vrstevníkům tak trochu pozapomenutou osobností. Jak lze z jeho obrazů a životní pouti vyčíst, neprávem.

Chorvatsko bez plavek: Velký přehled nudapláží a kempů pro naháče!
22. 5. 2023, 11:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Koupete se rádi »na Adama« a vyrážíte letos do Chorvatska? Vybrali jste správně, Chorvatsko je totiž rájem nudistů! Jadranská země nabízí nepřeberné množství naturistických pláží, a dokonce i kempů. Vyberte si to vaše z našeho obsáhlého seznamu chorvatských míst zaslíbených naháčům, který jsem pro vás připravili.

Táto, bojuj! Jan (47) zápolí s nemocí, nad kterou nejde vyhrát, rodina ukázala fotky plné radosti
22. 5. 2023, 10:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jan (47) ze Slaného se už pět let potýká se zákeřnou chorobou ALS, přesto miluje život a spolu se svou rodinou se snaží ukázat, že ani fatálním onemocněním nic končit nemusí. 

U Hulína zemřel při nehodě člověk, další jsou zranění: Jsou mezi nimi i děti
22. 5. 2023, 10:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Při čelní srážce dvou osobních aut u Hulína na Kroměřížsku v pondělí ráno zemřel jeden člověk. Další čtyři lidé včetně dvou dětí jsou zranění. Nehoda se stala u sjezdu z dálnice D55. Silnice druhé třídy mezi Hulínem a Holešovem na Kroměřížsku je kvůli ní uzavřena, policisté odklánějí dopravu na objízdné trasy. ČTK to sdělili mluvčí krajské záchranné služby Gabriela Netopilová Sluštíková a policejní mluvčí Petr Jaroš.

Babišovi „nevoní“ omluva demonstrantce, o které lhal. Podal ústavní stížnost
22. 5. 2023, 10:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bývalý premiér a předseda ANO Andrej Babiš podal ústavní stížnost ve sporu se svou kritičkou a účastnicí protibabišovských demonstrací Janou Filipovou. Podle pravomocného verdiktu se jí Babiš musel omluvit za výroky, že demonstranti byli za účast na protestech proti němu zaplaceni. Podání ústavní stížnosti je patrné z justičních databází. Rozhodnutí zatím nepadlo, uvedla mluvčí soudu Kamila Abbasi. Soudcem zpravodajem je Jiří Zemánek.

Jaderná elektrárna v Záporoží je definitivně bez proudu zvenčí. Záloha vydrží jen 10 dní
22. 5. 2023, 10:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Záporožská jaderná elektrárna byla zcela odpojena od dodávek elektrické energie zvenčí a byla převedena do záložního režimu, uvedl dnes zástupce Ruskem dosazené okupační správy ukrajinské Záporožské oblasti Vladimir Rogov. Ukrajinská strana podle něj odpojila vedení, které má pod kontrolou. Ukrajina přičítá odpojení největší jaderné elektrárny v Evropě od sítě ruskému ostřelování, které poškodilo poslední elektrické vedení do elektrárny.

Jurečka promluví o úřadech práce: Zrychlilo vyplácení dávek a dostane personál přidáno?
22. 5. 2023, 9:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
O aktuální situaci v úřadech práce budou dnes informovat ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) a pověřený šéf úřadu Karel Trpkoš. Podrobněji chtějí přiblížit nynější stav vyřizování dávek. Představit se chystají také vizi, jaké by mělo být další směřování instituce s postupující digitalizací i plánovanými úsporami.

Martha Stewartová (81): Na obálce slavného plavkového speciálu!
22. 5. 2023, 8:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký magazín Sports Illustrated si pro svůj prestižní plavkový speciál připravil velké překvapení. Na obálce jedné z mutací se totiž objeví tamní moderátorka a podnikatelka Martha Stewartová, které je již 81 let. Stane se tak nejstarší modelkou z titulní stránky SI Swimsuit Issue v historii!

Japonci pod rouškami zapomněli, jak se smát: Musí je to učit „úsměvový specialista“
22. 5. 2023, 8:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po třech letech, kdy skrývali tváře pod rouškami, se někteří Japonci nyní obracejí na specialisty, aby je naučili znovu se bez rozpaků usmívat. Píše o tom list The Guardian.

Tajemství přísné diety Karla III.? Překvapivý prohřešek!
22. 5. 2023, 7:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Britský král je známý tím, že k snídani si dává ořechy a semínka. Jenže další důležitou součást jídelníčku si Karel III. (74) dopřává k večeru!

Letní teploty, bouřky i přízemní mrazíky. Počasí bude dál bláznivé, sledujte radar Blesku
22. 5. 2023, 5:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česko má za sebou první letní víkend letošního roku, v neděli nejvyšší teplota v Doksanech vystoupila na 27,8 °C. Nejteplejší květnový den zažíváme dnes, teplé jižní proudění bude vrcholit a už v úterý nás čeká přechod studené fronty a poté studené severozápadní proudění. Z letních teplot se už ve středu ocitneme v maximech na teplotách do 21 °C a konec týdne přinese po ránu dokonce opět i přízemní mrazíky – teplota v 5 cm nad zemí bude klesat pod bod mrazu. Počátek týdne bude bohatý na bouřky - v pondělí se budou bouřky vyskytovat pouze místy, v úterý na většině území. Bouřky mohou být doprovázené přívalovým deštěm o intenzitě i přes 30 mm. Vzhledem k nasycení půdy vodou hrozí i lokální zvedání potoků. Od středy nás čeká převážně slunečné počasí. Vrátí se do konce května ještě letní teploty?

Dobytí Bachmutu nemusí být výhrou. Kam se Rusové vydají dál a proč je to rizikové?
22. 5. 2023, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pokud se Rusové skutečně zmocní Bachmutu, čeká je podle expertů a analytiků řada problémů. Po dobytí města by se totiž museli vydat dál na další území, aby se vyhnuli politickým důsledkům, to by je však postavilo do špatné pozice - museli by se vystavit ukrajinským obráncům, kteří číhají na dobře vyvýšených obranných pozicích. Navíc je údajně ruská armáda nedostatečně připravená k dalšímu postupu. Nicméně podle expertů hrozí také stáhnutí ruských jednotek na jih, kde se očekává, že začne nová ukrajinská protiofenziva. Je možné, že pokud Rusové obsadí Bachmut, Ukrajina přijde o podporu Západu?

Dcera Blaženy ze Slunce, seno… se provdá za miliardáře Chlada: Detaily romantické svatby!
22. 5. 2023, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dcera herečky Veroniky Kánské (56) Anna Marie (30), která se proslavila díky trilogii režiséra Trošky, bude už co nevidět vdanou paní. O svatebních plánech promluvil její snoubenec, miliardář Richard Chlad (61).

Nové zjištění o princezně Charlotte (8): Tajná zbraň monarchie?!
22. 5. 2023, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Princezně Charlotte je sice teprve 8, už teď ale dokazuje, že je skutečnou aristokratkou! Veřejnost o tom naposledy přesvědčila během prodlouženého korunovačního víkendu svého dědečka. Čím si získala přízeň davů?

Místo, kde se luxus setkává s uměním: V hotelu Le Palais mohou hosté obdivovat nejen Maroldovy fresky
22. 5. 2023, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na pomezí Vinohrad a Nuslí stojí v klidné ulici U Zvonařky luxusní Le Palais Art hotel. Je to jedinečné místo, kde se snoubí prvotřídní servis a pohodlí s uměním a kulturou. Není v Praze mnoho hotelů, které by se mohly pochlubit takovou výzdobou, jako má hotel Le Palais. Hosté se tu totiž mohou kochat jedinečným uměním věhlasného malíře Luďka Marolda. Jeho fresky jsou k vidění jak v společných hotelových prostorech, tak i v některých pokojích. A není to jediné známé jméno z uměleckého světa, se kterým se zde návštěvníci mohou setkat…

Plastiková sexbomba slaví 45: Tak šel čas s Katie Priceovou!
22. 5. 2023, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Britská modelka a někdejší playmate Katie Priceová slaví 45. narozeniny. Žena, která vystupovala pod pseudonymem Jordan coby glamour modelka, má za sebou už mnoho plastických operací a její tělo prošlo neskutečnou proměnou.

Bojar zatím neměl moc štěstí, v útulku je už podruhé. Je chytrý a pozorný, potřebuje jen výcvik
22. 5. 2023, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kříženec ovčáka Bojar (asi 2) je nalezenec. První majitelé, kteří si ho adoptovali z útulku v Řepnici na Litoměřicku, s ním neuměli pracovat. Chtěli, aby hlídal ovce, nenaučili ho ale ani základní povely. Nakonec ho vrátili zpět do útulku, kde teď Bojar čeká na tu správnou rodinu.

Nedostatek míst ve školách? Ministr Bek plánuje: Delší docházka a povinné dva roky střední
22. 5. 2023, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hodně dětí, ale málo míst, kde by chtěly (a mohly) studovat. A do toho vystresovaní rodiče. To je obrázek letošních přijímaček na střední školy. Novopečený ministr školství Mikuláš Bek (59, za STAN) ale má plán – chtěl by rozšířit povinnou školní docházku.

Kuchařová v církevní žalobě napadá exmanžela! Ondřej Brzobohatý kontruje: Ano! Rád se převlékám za ženu! »Je to hra! Nic víc!«
22. 5. 2023, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přestože jsou Taťána Kuchařová (35) a Ondřej Brzobohatý (40) úředně rozvedeni už více než rok, modelka požádala o církevní rozvod. Ve své žalobě obvinila exmanžela ze sexuální odlišnosti a záliby v nošení ženských šatů. Dokonce tvrdí, že po ní požadoval sex jako žena! Blesk kontaktoval herce a muzikanta a ten se rozhodl poskytnout exkluzivní rozhovor, který ho má očistit. Zároveň odhalil tajemství, které roky kvůli Taťáně skrýval...

Slavný ostrov ruského miliardáře: Vyfotili tam nahotou Kennedyovou, teď na něm vznikne luxusní resort
22. 5. 2023, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Soukromý ostrov Scorpios se nachází v Jónském moři u západního pobřeží Řecka. V minulosti patřil slavnému boháči Aristotelu Onassisovi a paparazzi zde vyfotografovali. nahou vdovu po americkém prezidentovi Jackie Kennedyovou. Ostrov v roce 2013 koupila od Onassisovi vnučky dcera ruského oligarchy Dmitrije Rybolovleva Jekatěrina. Na ostrově má nyní vzniknout neuvěřitelně luxusní resort.

Podcast: Ota (19) na silvestra brutálně napadl 2 bezdomovce. Ženu bil cihlou, skákal jí po hlavě a nakonec ji ubodal!
22. 5. 2023, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na silvestra v roce 2011 bestiálně zaútočil mladík Ota Šedivý společně s kamarádem na dvojici bezdomovců v malešickém lese. Od soudu nakonec odešel s trestem odnětí svobody v délce trvání 17,5 let. Nejen o tomto případu promluvily moderátorky Insta Crime Podcastu Terka a Tereza veřejně v pražském Rock Café.

Škrty na dotacích v zemědělství: Hrozí zdražení potravin? Výrobci mlží a ukazují na obchody
22. 5. 2023, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vláda se zveřejněním plánovaného ozdravného balíčku vyhlásila válku podle ní zbytečným dotacím. Jenom v oblasti zemědělství a dopravy má jít o úsporu 16,2 mld. Kč. Zároveň plánuje přesunout určité potraviny do nižší 12% sazby DPH. Otázkou ale zůstává, zda potraviny skutečně zlevní. Některé z potravinářských firem se zároveň již stihly ozvat s tím, že spolu s dotacemi přijdou v evropském měřítku i o konkurenceschopnost.

Žháři z Vítkova musí dodržovat striktní pravidla: Pravidelná hlášení a odškodné rodině!
22. 5. 2023, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Václav Cojocaru a Ivo Müller byli na počátku tohoto týdne po rozhodnutí Okresního soudu v Šumperku podmínečně propuštěni z věznice v Mírově. Tam si odpykávali dvacetiletý trest za žhářský útok na romskou rodinu z Vítkova. Oba muži se již nahlásili mediační a probační službě, jak jim nařídil soud. Muži si musí navíc najít stálé zaměstnání, nesmí bez svolení úřadů vycestovat a i nadále musí splácet poškozené rodině tučné odškodné.

Práce v továrně LEGO® nabízí stabilitu rodinné firmy a nadstandardní benefity
22. 5. 2023, 1:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kladenská továrna LEGO® je jedním z pěti výrobních závodů LEGO Group. Za úspěchem české továrny stojí především pověst stabilního zaměstnání a nabízené benefity, díky kterým se továrna pravidelně umísťuje mezi nejatraktivnějšími zaměstnavateli v České republice. Co všechno oceňují na práci v továrně snů, jsme se zeptali přímo zaměstnanců.

Proč používat umělou inteligenci při tvorbě obsahu?
22. 5. 2023, 1:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Umělá inteligence přináší revoluci v digitálním světě. V současné době se používá i v natolik specifickém odvětví, jako je tvorba obsahu. Umělá inteligence pomáhá s tvorbou příspěvků na sociálních sítích, psaním článků na blog, vytvořením popisků do e-shopu a podobně. V následujících řádcích vám prozradíme, proč byste takový nástroj měli využívat i vy.

Ruská kritička, které se udělalo špatně v Praze: Její údajnou otravu vyšetřuje německá policie
21. 5. 2023, 20:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Berlínská policie vyšetřuje podezření z otravy dvou účastnic konference ruské opozice uspořádané koncem dubna v německém hlavním městě. Jedna z žen, šéfka mezinárodní nadace Svobodné Rusko Natalija Arnoová, si podle zdrojů ruských nezávislých médií stěžovala, že se jí udělalo špatně během jejího pobytu v Praze, kam se přesunula začátkem května z berlínské konference. Setkání v Berlíně pořádal známý kritik Kremlu Michail Chodorkovskij.

Brutální pokus o vraždu z Teplic zůstal neobjasněný: Seniora unesli, postřelili a pak s ním zapálili auto!
21. 5. 2023, 19:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Německého seniora z Teplicka nejdřív unesli, nacpali do auta a chvíli s ním jezdili po okolí. Pak ho postřelili do hrudi, zamkli v kufru a BMW zapálili. Zřejmě doufali, že okradený důchodce zemře. Ten se ale díky neopravenému zámku dokázal dostat ven. Shodou náhod ho pak objevila policejní hlídka.

Povodně, vedra a požáry: Zdivočelé klima přeje šíření smrtelných nemocí, tvrdí výzkum
21. 5. 2023, 19:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Povodně, vedra, sucho, požáry, záplavové lijáky a další klimatické změny způsobují velké škody. Málokdo však tuší, že právě tyto jevy napomáhají, že se snadněji a rychleji šíří celá řada nemocí. Autoři studie zveřejněné v Nature Climate Change zjistili, že téměř 60 % známých patogenů, které způsobují lidem závažné nemoci, se zhoršují právě kvůli klimatickým změnám.

Jan zavraždil ukrajinskou modelku: Krásné tělo rozřezal!
21. 5. 2023, 18:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Brutální vražda se odehrála v hotelu v turistickém ráji. V hotelovém pokoji v Bangkoku našel personál znetvořené tělo ukrajinské modelky Alony Savčenkové. Obličej měla celý od krve a měla useknutou levou ruku. Policie později zadržela jejího přítele Jana Jerzyho Lagodu-Filippowa z Polska. Ten prý pomocí překladače prosil taxikáře, aby mu pomohl odklidit lidské tělo.

Řecké parlamentní volby ovládla strana premiéra. Hrozí ale, že nesestaví koalici
21. 5. 2023, 18:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Řecká konzervativní strana premiéra Kyriakose Mitsotakise Nová demokracie (ND) si podle prvních průzkumů po uzavření volebních místností zajistila náskok před opoziční levicovou stranou SYRIZA. S odvoláním na šest společností, které se dotazovaly voličů po jejich hlasování, o tom informuje agentura Reuters. Volební místnosti se uzavřely v 18:00 SELČ. Podle odhadů ND dostane 36 až 40 procent hlasů, SYRIZA 25 až 29 procent a sociálně demokratická strana PASOK bude třetí s 9,5 až 12,5 procenty.

Kristýna Leichtová v Agrometalu: Roztančila prsa na balonu!
21. 5. 2023, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Za svoje tělo se nikdy nestyděla, a to ani před kamerou. Z herečky Kristýny Leichtové (37) není stydlivka ani po dvou porodech.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru