Denik.cz

Happy ECB Day! Co dnes čekat od Lagardeové a spol.?
Ikonka času9. 6. 2022, 6:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Červnové zasedání ECB bude to nejdůležitější v letošním roce. Dočkáme se hned několika změn. Rada guvernérů ukončí čisté nákupy aktiv, od července už budou probíhat „jen“ reinvestice prostředků z programu nákupů (APP) a z pandemického programu (PEPP). ...

Má to pro mě i duchovní rozměr, říká Fiala. Ve Vatikánu ho přijme papež
Ikonka času9. 6. 2022, 6:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Český premiér Petr Fiala se ve čtvrtek ve Vatikánu sejde s papežem Františkem. Mluvit spolu budou o situaci na Ukrajině, uprchlické vlně i nadcházejícím českém předsednictví Evropské unie. Předseda vlády chce také pozvat hlavu katolické církve na návštěvu České republiky, kam naposledy v roce 2009 zavítal Františkův předchůdce Benedikt XVI.

Petr Brož: Kouzlo vesmírných sopek
Ikonka času9. 6. 2022, 6:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vědecký pracovník na oddělení geodynamiky Geofyzikálního ústavu Akademie věd, laureát významných vědeckých cen, spoluautor popularizačního zařízení Flašinet deskové tektoniky. Zní vám to moc vědecky? Nenechte se odradit, i bahno na Marsu může být zábava.

Policie pátrá po třináctiletém chlapci z obce Boršice na Uherskohradišťsku
Ikonka času9. 6. 2022, 6:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Policie vyhlásila pátrání po třináctiletém Tadeáši Nečasovi z obce Boršice v okrese Uherské Hradiště. Rodina ho pohřešuje od středečního večera, kdy odešel po rozepři z domu.

Americká Sněmovna schválila zákon na omezení zbraní, Senátem nejspíš neprojde
Ikonka času9. 6. 2022, 6:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americká Sněmovna reprezentantů ve středu večer schválila zákon, který zvyšuje věkovou hranici pro nákup poloautomatických zbraní z 18 na 21 let a zakazuje prodej velkokapacitních zásobníků. Balík zákonů ovšem podle odborníků nemá šanci získat většinovou podporu v rovnoměrně rozděleném Senátu, píše deník The New York Times. Ke schválení zákonů zpřísňujících kontrolu zbraní vyzval republikány i prezident Joe Biden.

IoT síť se nám rozjela. Tržby jsou ve vyšších desítkách milionů, uvádí České Radiokomunikace
Ikonka času9. 6. 2022, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nový šéf Českých Radiokomunikací uvádí, že je zde asi tříleté zpoždění, ale IoT síť LoRa se rozjíždí. Do zisku se ale dostane až za pár let.

Marek Stoniš: Kdo za to může?
Ikonka času9. 6. 2022, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Otázka, která je stejně populární asi jako výrok: „Já jsem to říkal.“ V současné době zuří diskuse, kdo může za to, že máme téměř nejvyšší inflaci na světě. Fialova pětikoalice: Může za ni Andrej Babiš, protože jeho neodpovědné a populistické hospodaření s veřejnými penězi v dobách prosperity rekordně zadlužilo naši zemi. Babiš: Za mě byla inflace tři procenta, chleba stál dvacet korun. Za Fialy je inflace skoro patnáct a chleba stojí šedesát. A to se přitom nadávalo na Babišovu drahotu. Pětikoalice: Tak proč ten chleba nezlevníš, vždyť máš jako majitel Penamu možnost! A tak pořád dokola, diskuse nikam nevedoucí. Zkusme se proto raději dobrat podstaty.

Po válce málem zanikla. Unikátní Vísecká rychta v Kravařích slaví 225 let
Ikonka času9. 6. 2022, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V poválečných letech málem zanikla, nyní připomíná zaniklou slávu chmelařství na Kravařsku a lidovou architekturu a bydlení v severních Čechách. Vísecká rychta byla postavena v roce 1797 a je pobočkou Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě. Přízemí největšího roubeného stavení domu návštěvníky zavede do bohatého selského hospodářství na počátku 19. století. 

Developeři platí Brnu už rok desátky z výstavby, pravidla však pokulhávají
Ikonka času9. 6. 2022, 6:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vedení Brna připravilo před rokem i na popud developerů zásady o spolupráci při výstavbě bytů. Investoři nyní musejí městu odvádět peníze, za které Brno u domů postaví například školku či hřiště. Místo poplatku je však mohou postavit i sami developeři. Problém je, že se s úředníky neshodnou, co lze za náhradu poplatku považovat.

Organizace akcí je pro mě vášní, říká bavič z Polné. Udělal rekordní špagetu
Ikonka času9. 6. 2022, 6:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dechberoucí záležitost. Tak hovoří Jakub Skočdopole o velkolepé živelné show Magická Fontána, která měla loni po třech letech příprav premiéru. Byla to oslava sto třiceti let Křižíkovy fontány na holešovickém výstavišti v Praze. „Červencová premiéra byla v den narozenin Františka Křižíka, v rámci výročí 130 let výstaviště. Měli jsme sedm repríz a každou zhlédlo bezmála tisíc diváků. Při ceně vstupenky v průměru tisíc korun nás to u nového představení, v době bez zahraničních turistů, mile překvapilo,“ glosuje svou vděčnost člen produkčního týmu.

Musíme být jednotní, vyzval prezident Biden na summitu lídrů kontinentu
Ikonka času9. 6. 2022, 6:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Demokracie je zásadní pro budoucnost Ameriky, řekl prezident Spojených států Joe Biden v úvodu summitu amerických států Severní, Jižní a Střední Ameriky v Los Angeles. Vyzval k jednotě a vzájemnému respektu navzdory mnoha politickým i kulturním odlišnostem. Setkání se však neúčastní zástupci všech zemí kontinentu.

Autor knihy o lidech na okraji společnosti Aleš Palán: Snažím se nesoudit
Ikonka času9. 6. 2022, 6:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
O lidi, kteří žijí na okraji společnosti a podle svých vlastních pravidel, se Aleš Palán zajímá celoživotně. K napsání knihy Robinsoni a Donkichoti ho inspirovalo období jeho života, kdy žil podobně jako oni.

Krutá městská bitva. V troskách Severodoněcku se bojuje o každý dům, muž proti muži
Ikonka času9. 6. 2022, 6:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Severodoněcku zuří jedna z nejkrvavějších bitev od začátku invaze. Ukrajinští obránci strategické město dál hájí proti ruské přesile.

Zachraňme sklizeň. Snaha odvozit ukrajinské obilí po kolejích naráží na úzká hrdla
Ikonka času9. 6. 2022, 6:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na převozu vagonů s obilím se podílí i Česko. Přeprava po kolejích však naráží na velké logistické problémy, třeba nedostatečnou kapacitu překladišť.

Odhlasováno: Konec prodeje spalovacích motorů v EU v roce 2035. Půjde to splnit?
Ikonka času9. 6. 2022, 6:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Návrh je motivován klimatickými cíli, záleží však na splnění mnoha podmínek včetně environmentálních.

ECB ohlásí novou éru měnové politiky a začne bojovat s inflací
Ikonka času9. 6. 2022, 6:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tento týden zahájí Evropská centrální banka novou éru měnové politiky ve snaze čelit hrozbě inflace vymykající se kontrole. Prezidentka ECB Christine Lagardeová, vyzbrojená novými prognózami a daty o rekordně rostoucích cenách, ukončí nákupy aktiv za ...

Ukrajinci by měli Rusáky nakopat a vyhnat, říká válečný veterán Lumír Neměc, který zatýkal Kajínka
Ikonka času9. 6. 2022, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přesvědčení, že budoucnost se mění okamžikem, nezastával bezpečnostní poradce Lumír Němec vždy. Vrátil se s ním z války. „Bavil jsem se s britským vojákem, mladým klukem, a ten říkal, že je to jeho poslední mise u pěchoty, že se vrací za tři týdny domů a chce jít dělat pilota Apache (bitevní vrtulník pozn. red.). A druhý den se útočilo na Rahim Kalay, což bylo městečko v provincii, kde jsme byli. On to schytal od snipera,“ popisuje bývalý velitel operační skupiny SOG v Afghánistánu a účastník misí v Kosovu i Bagdádu zážitek, který ho přiměl přehodnotit přístup k životu i smrti, jež vnímá jako jeho nedílnou součást. Ať už měl ale na sobě policejní, nebo vojenskou uniformu, nikdy si ji nepřipouštěl.

Jana Steckerová: ECB připraví trhy na první zvýšení sazeb
Ikonka času9. 6. 2022, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
K jednacímu stolu dnes zasedne Evropská centrální banka. Vzhledem k inflaci na rekordní úrovni 8,1 procenta předpokládáme, že banka oznámí rozhodnutí ukončit ke konci června nákupy aktiv. Zároveň trhy připraví na červencové 25bodové zvýšení klíčové depozitní sazby, která teď činí –0,5 procenta.

Jana Steckerová: ECB připraví trhy na první zvýšení sazeb
Ikonka času9. 6. 2022, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
K jednacímu stolu dnes zasedne Evropská centrální banka. Vzhledem k inflaci na rekordní úrovni 8,1 procenta předpokládáme, že banka oznámí rozhodnutí ukončit ke konci června nákupy aktiv. Zároveň trhy připraví na červencové 25bodové zvýšení klíčové depozitní sazby, která teď činí –0,5 procenta.

Petr Dvořák: Jsem připravený na diskusi, co má ČT dělat. Ale už není moc času
Ikonka času9. 6. 2022, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Do několika týdnů Česká televize rozhodne, jestli prodá část přenosů fotbalového
mistrovství světa soukromým stanicím. I to je důsledek dlouhodobě neřešeného
financování.

VIDEO: Muž zkolaboval ve skalách. Z pískovcových věží ho vyzdvihl vrtulník
Ikonka času9. 6. 2022, 5:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Určitě jinou představu slunečného dne měl bezmála 70letý turista z Holandska, který včera dopoledne vyrazil na prohlídkový okruh do Adršpašských skal. Muž si společně s dalšími turisty nenechal ujít plavbu pramicí po jezírku a když v pravé poledne vystupoval na molo, tak zkolaboval.

"Jste nacisti!" Čínský výzkumník Akademie věd napadl kolegy kvůli fotce dalajlamy
Ikonka času9. 6. 2022, 5:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čínští špioni se vědeckým institucím snaží ukrást technologie, varuje BIS. Akademie věd ale zaměstnala čínského badatele v laserovém výzkumu.

Sociální dávky včetně důchodů strmě rostou o desítky miliard. Stát musí šetřit a hledat příjmy
Ikonka času9. 6. 2022, 5:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Financování sociálního systému začíná praskat ve švech. Přestože důchody nadále tvoří největší položku ve výdajích státního rozpočtu, těžkým břemenem se stávají i další dávky. Například příspěvek na péči spolkl za loňský rok o 12 miliard korun více než před několika lety, náklady na státní sociální podporu vzrostly o téměř deset miliard. Rychle je dohání náhradní výživné uzákoněné od poloviny minulého roku, na němž stát do prosince vyplatil přes 36 miliard. Vyplývá to z výročních zpráv Úřadu práce ČR.   

Sociální dávky včetně důchodů strmě rostou o desítky miliard. Stát musí šetřit a hledat příjmy
Ikonka času9. 6. 2022, 5:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Financování sociálního systému začíná praskat ve švech. Přestože důchody nadále tvoří největší položku ve výdajích státního rozpočtu, těžkým břemenem se stávají i další dávky. Například příspěvek na péči spolkl za loňský rok o 12 miliard korun více než před několika lety, náklady na státní sociální podporu vzrostly o téměř deset miliard. Rychle je dohání náhradní výživné uzákoněné od poloviny minulého roku, na němž stát do prosince vyplatil přes 36 miliard. Vyplývá to z výročních zpráv Úřadu práce ČR.   

OBRAZEM: Dálnice si vyžádala demolici mostu. Podívejte, jak ho stroje rozebírají
Ikonka času9. 6. 2022, 5:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Od 7. do 9. června letošního roku je úplně uzavřena komunikace I/4 v úseku mimoúrovňové křižovatky Mirotice na Písecku. Důvodem je demolice mostu přes silnici II/121. Demolice mostu je součástí probíhající stavby dálnice D4. Po dobu provádění stavebních prací je provoz veden po značených objízdných trasách.

Stavba dálnice D4 si vyžádala demolici mostu. Podívejte se, jak ho rozebírají
Ikonka času9. 6. 2022, 5:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Od 7. do 9. června letošního roku je úplně uzavřena komunikace I/4 v úseku mimoúrovňové křižovatky Mirotice na Písecku. Důvodem je demolice mostu přes silnici II/121. Demolice mostu je součástí probíhající stavby dálnice D4. Po dobu provádění stavebních prací je provoz veden po značených objízdných trasách.

KFC muselo v Austrálii sáhnout k neobvyklému kroku. Salát nahradilo zelím
Ikonka času9. 6. 2022, 5:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Společnost KFC, gigant v oblasti rychlého občerstvení, byla v Austrálii nucena začít dávat do svých hamburgerů a wrapů zelí. Země se totiž potýká s nedostatkem listového salátu. Oznámení o změně ve složení pokrmů oznámila firma poté, co úrodu zeleniny zničily masivní záplavy.  

SATIRA: Tomio Okamura prozradil, zda bude kandidovat na prezidenta
Ikonka času9. 6. 2022, 5:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hostem Nekorektního Deníku je tentokrát Tomio Okamura. I on má svérázný recept, jak řídit zemi. Vydrží ale v klidu ostré otázky Heleny Šulcové? Nebo se pokusí obstruovat jako v parlamentu? A možná nám přečte i recept ze své severokorejské kuchařky. Mňam!

Lidé se vrhli na jahody. Mezi řádky se občas i poperou, říká majitel plantáže
Ikonka času9. 6. 2022, 5:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jahodové plantáže se konečně začervenaly a lidé tak na mnoha místech v kraji mohou vyrazit mezi řádky. Oblíbeným cílem sběračů jahod je také plantáž v Dolní Pěně nedaleko Jindřichova Hradce. V pondělí tu proběhl první samosběr, který si nenechalo ujít kolem pěti stovek lidí. Během dvou hodin byla plantáž úplně vysbíraná.

Studentka prý hrozí zkázou světa. Z české VŠE není a její slova nic nepotvrzuje
Ikonka času9. 6. 2022, 5:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Česku se začala šířit zpráva o údajné „studentce magisterského studia na VŠE Laně Badwan“, která prý upozorňuje na to, že americké biolaboratoře na Ukrajině hrozí zničením veškerého života. Zpráva je ale zavádějící. Za prvé nikde neuvádí, že vůbec nejde o českou VŠE. Za druhé tato žena nedokládá svá tvrzení žádnými ověřitelnými fakty.

Informace k novele zákona o dani silniční
Ikonka času9. 6. 2022, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zákonem č. 142/2022 Sb., který novelizoval kromě jiného zákon č. 16/1993 Sb., o dani silniční (dále v „novela“), byly provedeny změny ve zdaňování vozidel. Tento zákon nabývá účinnosti od 1. 7. 2022, přičemž podle přechodných ustanovení se použije za c...

U osobních automobilů a vozidel do 12 tun se ruší silniční daň
Ikonka času9. 6. 2022, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Novela zákona o silniční dani ruší povinnost platit daň z vozidel do 12 tun a na základě přechodných ustanovení novely, která byla ve Sbírce zákonů vyhlášena dne 8. června 2022, podléhají od 1. 1. 2022 dani silniční pouze vybraná vozidla s hmotností 12...

Lidé lezli na stromy, domy hořely, voda ničila. Hororovou noc nepřežilo 238 lidí
Ikonka času9. 6. 2022, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Více než dvě stě obětí si vyžádaly jedny z nejničivějších záplav v americké historii. Velká voda přišla přesně před půl stoletím do okolí pohoří Black Hills ve státě Jižní Dakota. Po prudkých deštích se protrhla tamní přehrada a živel bral vše, co mu stálo v cestě. Přeživší mají z extrémního počasí strach dodnes.

Spolužáky napadá vulgárně i fyzicky. Kvůli žákovi čtvrté třídy vznikla petice
Ikonka času9. 6. 2022, 5:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Děti i učitelé jedné z plzeňských základních škol čelí dlouhodobému fyzickému i slovnímu napadání. Agresivního chování se dopouští žák čtvrté třídy. Podle rodičů ostatních dětí chlapec své spolužáky vulgárně napadá, cizí mu nebylo ani kopání do žeber a břicha nebo útoky pěstmi. Kvůli chování žáka sepsali petici, kterou z 25 zákonných zástupců podepsalo 21 rodičů.

Tři zámky doufají, že se dočkají zachránce. Jeden objekt už se mění v ruinu
Ikonka času9. 6. 2022, 4:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dlouhou dobu, někdy až desítky let, se jim z různých důvodů nedostávalo péče. Takový osud spojuje zámky v Chudobíně, Dlouhé Loučce a Ptení. Teď se snad konečně situace mění a všechny by se měly dočkat rekonstrukcí za miliony.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru