Autoforum.cz - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4720 článků.|

Autoforum.cz

Chyba: tato stránka se na serveru nenachází, pokračujte prosím na hlavní stránku zpravodajství

Zabíjí, ač by neměly. Gumovými projektily se do demonstrantů střílí už 50 let
Ikonka času5. 8. 2020, 11:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Měly zklidnit rozzuřené davy během demonstrací bez toho, aby někoho zabily. Gumové projektily, které byly poprvé použity před 50 lety v Severním Irsku, ale mají co do bezpečnosti daleko.

[aktualita] Blogovací platforma Blog.cz po patnácti letech definitivně končí
Ikonka času5. 8. 2020, 11:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Už jen do 16. srpna zůstane na internetu aktivní blogovací platforma Blog.cz a její souputník Galerie.cz. Jejich provoz bude ukončen, oznámili provozovatelé. „Důvodem je především zastaralost této platformy a dlouhodobý pokles uživatelů. Doba v online prostředí se velmi rychle vyvíjí a uživatelé aktuálně vyhledávají jiné služby,“ vysvětlují. Uživatelé si mohou svá data stáhnout a zazálohovat nejpozději do 16. srpna. Služba Blog.vz vznikla v srpnu 2005, kdy ji založila firma Jyxo podnikatele…

Lewis Hamilton chystá pěveckou kariéru. Trénovat ho bude Justin Bieber
Ikonka času5. 8. 2020, 11:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Závodník, bojovník proti rasismu a nyní i zpěvák. Když formuli 1 kralujete s obrovským náskokem, stíháte vedle toho nespočet dalších aktivit.

Světoznámá designérka Matragi byla během výbuchu v Bejrútu. Je to tu zoufalé, město je zcela opuštěné, říká
Ikonka času5. 8. 2020, 11:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Výbuch v Bejrútu zasáhl i módní návrhářku a designérku Blanku Matragi, která se svým manželem Makramem žije v hlavním městě Libanonu. V rozhovoru pro Lidovky.cz oba popisují situaci v metropoli, která se podle nich náhle proměnila ve město duchů.

[aktualita] Vznikla nová asociace za bezpečnější open source
Ikonka času5. 8. 2020, 11:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pod hlavičkou neziskové organizace The Linux Foundation, která zastřešuje vývoj linuxového jádra a dalších open source projektů, vznikla tento týden nová iniciativa Open Source Security Foundation (OpenSSF). Chce prosazovat bezpečnější otevřený software. Ve správní radě nové nadace zasedají zástupci GitHubu, Google, IBM, JPMorgan Chase, Microsoftu, NCC Group, OWASP Foundation a Red Hat. Mezi zbylé členy zatím patří ElevenPaths, GitLab, HackerOne, Intel, Okta, Purdue, SAFECode, StackHawk, Trail…

Commerzbank očekává za celý rok čistou ztrátu
Ikonka času5. 8. 2020, 11:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Druhá největší německá banka reportovala za 2Q téměř 7% růst tržeb na 2,27 mld. EUR (oček. 2,26 mld.) a čistý zisk 220 mil. EUR (oček. 94 mil.). Management zároveň snížil celoroční výhled, kde nyní očekává čistou ztrátu.

Patnáctiprocentní daň z příjmu má šanci. Díky pravici
Ikonka času5. 8. 2020, 11:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zrušení superhrubé mzdy a snížení daně z příjmů na patnáct procent by ve Sněmovně mohlo projít i bez hlasů vládní ČSSD a komunistů, kteří menšinovou vládu podporují. S prosazením opatření, jež by všem zaměstnancům zvedlo výplaty o stovky až tisíce korun měsíčně, nabídli v úterý pomoc premiérovi Andreji Babišovi občanští demokraté. ANO a ODS mají dohromady 101 hlasů, tedy většinu.

Better World Summit umožnil pohled do digitální budoucnosti
Ikonka času5. 8. 2020, 11:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pandemie koronaviru Covid-19 změnila způsob, jakým žijeme i pracujeme, a zasadila těžkou ránu světové ekonomice. Ze dne na den vystoupilo do popředí odvětví telekomunikací, jehož nepostradatelnost jsme si nikdy neuvědomili tak reálně, jako v posledních měsících.

Česko a Slovensko bylo zařazeno Ukrajinou do červené koronavirové zóny
Ikonka času5. 8. 2020, 11:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ukrajinské ministerstvo zdravotnictví zařadilo do tzv. červené zóny s nepříznivou koronavirovou situací více než 120 států včetně Česka a Slovenska. Při příjezdu na Ukrajinu ze země z červené zóny je podle ukrajinského tisku nutné předložit negativní test na koronavirus nebo absolvovat karanténu. Seznam se má každý týden aktualizovat.

V Brně je třetí vážně nemocný s koronavirem: Muž dostává remdesivir a je na plicní ventilaci
Ikonka času5. 8. 2020, 11:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Třetího pacienta ve vážném stavu, který je nakažen koronavirem Covid-19, přijala ve středu Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Muž ve vyšším věku byl napojen na umělou plicní ventilaci a dostává lék remdesivir. Na jižní Moravě, která má více než milion obyvatel, jsou kvůli této nemoci tři vážně nemocní.

Klubům v pohárech bude nově kvůli koronaviru hrozit i kontumace
Ikonka času5. 8. 2020, 11:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pokud v nadcházející sezoně evropských pohárů kluby včas neinformují UEFA o cestovních omezeních zavedených kvůli koronaviru, bude jim hrozit kontumace. Vyplývá to z nových pravidel, která pro nový ročník zavedla Evropská fotbalová unie.

Nelegální sklad poblíž Žatce schovával 30 kg masa v nevhodné teplotě
Ikonka času5. 8. 2020, 11:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kontrola Státní veterinární správy (SVS) pro Ústecký kraj odhalila poblíž Žatce na Lounsku sklad, v němž bylo nelegálně skladováno maso. Nebyly tam dodrženy teploty pro skladování, chybělo i náležité označení, část potravin byla neznámého původu a prostor byl znečištěný. Ve správním řízení hrozí provozovateli skladu za všechna zmíněná pochybení pokuta až do výše jednoho milionu korun. Ve středu o tom informoval tiskový mluvčí SVS Petr Vorlíček.

Křižíkovy pavilony a divadlo Spirála se dočkají opravy za skoro půl miliardy
Ikonka času5. 8. 2020, 11:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Léta odkládaná rekonstrukce Křižíkových pavilonů a divadla Spirála na pražském Výstavišti má zelenou. Rada hlavního města Prahy schválila opravu pavilonů B, C a E a divadla Spirála, práce na obou projektech začnou do konce tohoto roku. Hodnota rekonstrukce Křižíkových pavilonů bude činit 245 milionů korun a u divadla Spirála to bude 217 milionů korun.

Spoluzakladatel skupiny Lucie Michal Dvořák: Na čtvrtý rozvod už bych neměl!
Ikonka času5. 8. 2020, 11:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jeden ze zakládajících členů skupiny Lucie, producent a skladatel Michal Dvořák (54), na sebe prozradil, proč měl už čtyři svatby a tři rozvody, jak prožíval vyhazov z kapely a zda ho finančně zruinoval koronavirus, jako jiné hudebníky...

BP končí éru ropného obra, přechází na zelenou
Ikonka času5. 8. 2020, 11:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Koncem devadesátek využil šéf BP John Browne poklesu cen ropy, koupil své americké rivaly Amoco a Arco a vytvořil velký transatlantický kolos. Tím se zapsal mezi ropné obry spolu s Exxon Mobil a Chevronem v USA a Royal Dutch Shell a Totalem v Evropě.

Podnikatelé nerezignovali. Znovu se pouští do byznysu
Ikonka času5. 8. 2020, 11:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Maloobchod, kadeřnické služby, stravování nebo příprava staveniště – to jsou oblasti podnikáním které přímo zasáhla koronavirová pandemie. Podle analýzy poradenské společnosti Bisnode v první polovině letošního roku, s výjimkou stravování, byl v těchto&he

Slovenská zpěvačka DomiNika v písni tvrdí, že nás spojuje hudba
Ikonka času5. 8. 2020, 11:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mladá slovenská zpěvačka DomiNika představuje svůj nový singl. Skladba se jmenuje Poď so mnou a je letní, optimistická a rytmická. Doprovází ji videoklip, který vznikl i v kukuřičném bludišti.

Soud snížil trest matce za vyhození syna z okna na českobudějovickém sídlišti
Ikonka času5. 8. 2020, 11:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Odvolací Vrchní soud v Praze snížil trest matce za vraždu jednadvacetiměsíčního syna. Původně jí Krajský soud v Českých Budějovicích před dvěma měsíci uložil 17,5 roku vězení, nyní dostala 16 let. Žena (28 let) dítě v listopadu 2018 vyhodila ze čtvrtého patra paneláku na českobudějovickém sídlišti Šumava a potom skočila za ním.

Výrobce hudebních nástrojů Strunal definitivně končí. Reorganizaci firmy bránila pandemie
Ikonka času5. 8. 2020, 11:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tradiční výrobce hudebních nástrojů Strunal - Schönbach v Lubech na Chebsku ukončuje činnost. Firma, která prodávala smyčcové nástroje a kytary do celého světa, se potýkala od přelomu s roku s existenčními problémy. I když se jí podařilo najít řešení v podobě reorganizace, pandemie koronaviru a s ní spojený globální pokles prodeje nakonec vedl k vyhlášení konkurzu a nyní i k ukončení provozu firmy, vyplývá z dokumentů v insolvenčním rejstříku.

Výrobce hudebních nástrojů Strunal definitivně končí. Reorganizaci firmy bránila pandemie
Ikonka času5. 8. 2020, 11:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tradiční výrobce hudebních nástrojů Strunal - Schönbach v Lubech na Chebsku ukončuje činnost. Firma, která prodávala smyčcové nástroje a kytary do celého světa, se potýkala od přelomu s roku s existenčními problémy. I když se jí podařilo najít řešení v podobě reorganizace, pandemie koronaviru a s ní spojený globální pokles prodeje nakonec vedl k vyhlášení konkurzu a nyní i k ukončení provozu firmy, vyplývá z dokumentů v insolvenčním rejstříku.

Látka, která zabíjela v Bejrútu, se používá běžně i v Česku. Hrozí nebezpečí?
Ikonka času5. 8. 2020, 11:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čistý dusičnan amonný se v Česku používá pouze pro zemědělské účely jako hnojivo. Řekl to mluvčí Českého báňského úřadu (ČBÚ) Bohuslav Machek. Přidává se podle něj také do výbušnin, dováží se hlavně z Polska. Obří exploze v libanonské metropoli Bejrútu si vyžádala přes 100 mrtvých a více než 4000 zraněných. Libanonský premiér Hasan Dijáb uvedl, že pravděpodobně explodovaly tuny právě dusičnanu amonného, které byly v přístavu uskladněny.

Češi vyslaní do Bejrútu jsou elita. I oni ale sundávají kočky ze stromů, říká hasič
Ikonka času5. 8. 2020, 11:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tým USAR se specializuje na vyprošťování osob ze zavalených budov. Když nejsou mimořádné události, tito hasiči vykonávají běžnou práci.

Nezaměstnaných přibylo. Velký nárůst se teprve čeká, přijde na podzim
Ikonka času5. 8. 2020, 11:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nezaměstnanost v Česku stoupla v červenci na 3,8 procenta z červnových 3,7 procenta. Příčinou mírného nárůstu byl kromě aktuální situace kolem koronaviru i každoroční příchod části zaměstnanců ze školství do evidence úřadů práce. Příchod hlavní vlny nezaměstnanost se podle úřadů i ekonomů očekává v září.

Bejrút: Obří výbuch v přístavu způsobil zkázu srovnatelnou se zemětřesením
Ikonka času5. 8. 2020, 11:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Exploze ledku potvrdila, že Libanon zmítaný ekonomickou krizí a systémovými problémy je na hraně kolapsu

O skladu s výbušnou látkou se vědělo roky. V Libanonu je korupce, odpovídá novinář
Ikonka času5. 8. 2020, 11:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hassan Ezzeddine, libanonský novinář žijící v Česku, odpovídá v on-line rozhovoru.

Chalupeckého cenu letos nikdo nevyhraje, finalisté nechtějí soutěžit
Ikonka času5. 8. 2020, 11:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Účastníci chtějí, aby se všem dostalo stejné pozornosti a publikum aby se soustředilo na nová díla, ne srovnávalo, kdo je lepší.

Chalupeckého cenu letos nikdo nevyhraje, finalisté nechtějí soutěžit
Ikonka času5. 8. 2020, 11:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Účastníci chtějí, aby se všem dostalo stejné pozornosti a publikum aby se soustředilo na nová díla, ne srovnávalo, kdo je lepší.

Zvrhlík lovil na internetu malé dívky. Pak je vydíral, někdy i roky
Ikonka času5. 8. 2020, 11:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Moravskoslezští policisté ukončili vyšetřování závažného mravnostního zločinu, který má na svědomí šestačtyřicetiletý muž. Jeho oběťmi se v letech 2014 až 2019 stalo osmnáct dívek ve věku od dvanácti do patnáct let. Pocházely nejen z Moravskoslezského kraje.

BMW: Výsledky pod očekáváním, výhled nemění
Ikonka času5. 8. 2020, 11:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Automobilka BMW vykázala za 2Q20 tržby 19,97 mld. EUR, mírně pod odhadem trhu 20,07 mld., a provozní ztrátu -666 mil. EUR, poměrně výrazně pod očekáváním trhu -420 mil. Hlavní segment výroby aut vykázal zápornou provozní marži -10,4 %.

Nemohla ji vidět, zastal se soud tramvajačky, která srazila seniorku
Ikonka času5. 8. 2020, 11:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejvyšší soud zprostil obžaloby řidičku tramvaje, která v roce 2014 Plzni srazila chodkyni. Ukončil tak justiční ping-pong, při kterém se střídala osvobozující a odsuzující rozhodnutí. Zároveň zkritizoval Krajský soud v Plzni za nerespektování dříve vysloveného názoru nejvyšší instance a prodlužování „zbytečné kriminalizace“ řidičky po nezaviněném neštěstí.

Ukrajina zařadila Česko a Slovensko do červené koronavirové zóny s nepříznivou koronavirovou situací
Ikonka času5. 8. 2020, 11:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ukrajinské ministerstvo zdravotnictví zařadilo do tzv. červené zóny s nepříznivou koronavirovou situací více než 120 států včetně Česka a Slovenska. Při příjezdu na Ukrajinu ze země z červené zóny je podle ukrajinského tisku nutné předložit negativní test na koronavirus nebo absolvovat karanténu. Seznam se má každý týden aktualizovat.

Šéf Pirátů Bartoš se raduje z prvního dítěte. Syn dostal netradiční jméno
Ikonka času5. 8. 2020, 11:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Předseda Pirátů Ivan Bartoš oznámil radostnou novinu. S manželkou Lýdií Frankou mají prvního potomka. „Kněžka chaosu“, jak se Bartošové přezdívá, porodila víc než čtyřkilového chlapce v úterý těsně před půlnocí. Rodiče už přijímají gratulace k prvnímu synovi, který dostal netradiční jméno. Společně už vychovávají manželčinu dceru Amelii z předchozího vztahu.

Evropská liga se dohraje v Německu. Jaký je program a pavouk play off?
Ikonka času5. 8. 2020, 11:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Evropská liga se podobně jako Liga mistrů dohraje v rámci finálového turnaje. Nejprve se dnes a zítra musí dohrát osmifinále. Osm nejlepších se od 10. srpna utká na čtyřech stadionech v Německu. Rozhodl o tom výkonný výbor UEFA. Finále je na programu v Kolíně nad Rýnem 21. srpna.

Autor McLarenu F1 ukázal jeho hotového nástupce, čeká ho nejspíš velké zklamání
Ikonka času5. 8. 2020, 11:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nechápejte nás špatně, tohle auto je každým coulem podle našeho gusta a jsme ohromeni vším od motoru po jeho hmotnost. Představa Gordona Murrayho, že s tímto autem budou lidé jezdit, je ale lichá. (Petr Prokopec)

Nezaměstnanost jde nahoru jen velmi pomalu (Komentář)
Ikonka času5. 8. 2020, 11:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Investiční služby Komerční banky, aktuální tržní data, analýzy a komentáře.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru