Novinky-kultura - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4676 článků.|

Novinky-kultura

Tragédie v Bohumíně: Z oken skákali hořící lidé, vypověděla obyvatelka paneláku
Ikonka času8. 8. 2020, 22:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Svědkyně tragického požáru v Bohumíně na Karvinsku, při němž zemřelo 11 lidí včetně tří dětí, dnes novinářům řekla, že policie na místě zadržela jednoho muže. Tvrdil, že požár založil úmyslně. Žena popsala, že z oken skákali hořící lidé. Policejní mluvčí Tomáš Kužel následně novinářům potvrdil, že policie zadržela jednu osobu.

Turecké vězení je lepší než české, míní Všelichová. Problémy vidí jinde
Ikonka času8. 8. 2020, 21:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Markéta Všelichová a Miroslav Farkas jsou Češi, které v roce 2017 v Turecku odsoudili za spolupráci s kurdskými milicemi k více než šesti letům odnětí svobody. Koncem letošního července se jim ale podařilo docílit předčasného propuštění. Z Turecka je vyhostili.

Vše nasvědčuje tomu, že v Bohumíně šlo o žhářský útok, řekl hejtman Vondrák. Policie zadržela jednoho člověka
Ikonka času8. 8. 2020, 21:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vše nasvědčuje tomu, že dnešní požár v panelovém domě v Bohumíně na Karvinsku byl žhářský útok. Novinářům to dnes na místě tragédie řekl moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO). Policie zadržela v souvislosti s požárem jednoho člověka, uvedl ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel.

11 mrtvých po požáru v Bohumíně: Útočil žhář! Důvod je naprosto šílený!
Ikonka času8. 8. 2020, 21:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bohumín v sobotu odpoledne zasáhla tragédie, která nemá v novodobých dějinách České republiky obdoby. Při požáru panelového domu zemřelo 11 lidí, z toho 3 děti. Šest lidí uhořelo v bytě, pět přišlo o život poté, co se pokusili zachránit si život skokem z 11. patra domu. Děsivý na už tak hrozivé tragédii je navíc fakt, že se podle všeho jednalo o žhářský útok. A policie už v souvislosti s požárem zadržela jednoho muže. Proč to udělal? Mluví se o vyhrocených sousedských sporech!

Po turistech se v Praze slehla zem. Umělci a prodejci suvenýrů lamentují
Ikonka času8. 8. 2020, 21:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tržby podnikatelů v centru Prahy se i nadále nezvyšují a mnoho z nich je krok od krachu. Mezi nejvíce ohrožené skupiny patří také umělci z Karlova mostu. "Už se sem měsíc dá chodit, ale k ničemu to nebylo. Nejsou lidi. Trochu jsme slevovali a ještě slevujeme," postěžoval si jeden z umělců. Obchody se suvenýry ještě nedávno byly plné návštěvníků, během koronavirové krize ale musely zavřít. "My spolu mluvíme v době, kdy máme za sebou těžké období, musím ale na druhou stranu říct, že občané městské části si oddechli. Byli jsme pod velkým tlakem turismu. My se jim snažíme pomoci, vypisujeme v rámci možností různé granty," říká člen rady Petr Burgr. 
V Česku drasticky ubylo turistů! Největší ránu dostala Praha

  Do Prahy se sice vracejí turisté, ale jde většinou o Čechy. Ti sice tolik umění nekupují, ale přece jen se umí slušně rozšoupnout. Výtvarníci a umělci se pomalu vrací na populární turistická místa v Praze, avšak prodejci se suvenýry na svůj návrat stále čekají. Turismu v Čechách letos podle odhadu ekonomů hrozí až padesátiprocentní propad příjmů oproti minulým letům.

Požár paneláku v Bohumíně byl žhářský útok, soudí hejtman. Jeden muž zadržen
Ikonka času8. 8. 2020, 21:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vše nasvědčuje tomu, že dnešní požár v panelovém domě v Bohumíně na Karvinsku byl žhářský útok. Novinářům to dnes na místě tragédie řekl moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO). Policie zadržela v souvislosti s požárem jednoho člověka, uvedl ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel.

Strašlivá tragédie. Zpráva o požáru v Bohumíně zasáhla celou zemi
Ikonka času8. 8. 2020, 21:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Požár v Bohumíně je co se poštu obětí týče nejtragičtějším požárem v Česku od roku 1990. Hrozivá zpráva zasáhla celou zemi, své kondolence a slova podpory zasílají do Bohumína lidé a politici z celé země. 

V rybníku na Pardubicku hynou ryby ve velkém. Jsou otrávené, tvrdí místní
Ikonka času8. 8. 2020, 21:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Uhynulé ryby místní objevili v pátek večer. Přilákal je velmi silný zápach. Hladinu u zdymadla a břehů pokryla už zčásti hnijící těla. Lidé z okolí mají jasno. Vodu otrávily splašky z polí dál proti proudu. "Je z toho cítit močka," tvrdí jeden z místních. Místní si dnes ráno museli udělat brigádu. Z rybníka vylovili zatím na 300 kilogramů uhynulých ryb - kaprů, štik nebo línů. Teď je skladují v igelitových pytlích. A další stovky kilogramů ještě vylovit musí. "Tak 500 - 600 kilo toho bude. Musíme počkat do pondělí, než je budeme moct odvézt do kafilérky, všechno na náklady obce, protože pachatel je neznámý," říká starosta Sezemic Martin Staněk. 
Pod jezem uhynuly tisíce ryb, rybáři viní elektrárnu. Ta nařčení odmítá

 Dřív to byl chovný rybník, když ale před pěti lety, pouhý den před rybářskými závody, dosud neznámý pachatel rybník otrávil poprvé, chovné kousky už sem místní znovu nenasadili. Tehdy přišli o tunu ryb. Podle rozborů ryby otrávila směs několika chemikálií. "Bylo toho tolik, že se nedá přesně určit, co bylo zásadní," řekl tehdy ředitel veterinární správy Josef Boháč. Od té doby tu ryby v létě hynou pravidelně. Vzorky vody i ryb ještě večer odebrali odborníci ze životního prostředí. Pro místní je to naděje, že to, co vodu otrávilo, ukáže na viníka. Pak už by se snad podobná zkáza nemusela opakovat

Policistům řekl, že dům zapálil. Mohlo jít o rodinné neshody, popsala požár svědkyně
Ikonka času8. 8. 2020, 21:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Při požáru panelového domu v Bohumíně zemřelo celkem 11 lidí. Zřejmě šlo o žhářství.

Svědkyně požáru: Viděla jsem pět lidí vyskočit, žhář se přiznal policii
Ikonka času8. 8. 2020, 21:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Svědkyně tragického požáru v Bohumíně na Karvinsku, při němž zemřelo 11 lidí včetně tří dětí, novinářům řekla, že policie na místě zadržela jednoho muže. Tvrdil, že požár založil úmyslně. Žena popsala, že z oken skákali hořící lidé. Policejní mluvčí Tomáš Kužel následně novinářům potvrdil, že policie zadržela jednoho člověka. Ministr vnitra večer potvrdil, že šlo o žhářský útok.

Obamová v době pandemie přiznala, že trpí depresí. Bývalá první dáma zmínila i strach
Ikonka času8. 8. 2020, 21:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jedna z nejoblíbenějších prvních dam v historii Spojených států Michelle Obamová (56) se přiznala k tomu, že si během pandemie koronaviru prošla „lehkou“ depresí. Zároveň ale ujistila, že „je jí dobře“ a není třeba, aby se o ni její fanoušci strachovali. O svém duševním zdraví promluvila v týdnu v rámci svého debutu na platformě Spotify, kde má někdejší první dáma vlastní podcast, informoval deník Daily Mail.

Požár v Bohumíně: zemřelo 8 dospělých a 3 děti, mělo jít o žhářský útok
Ikonka času8. 8. 2020, 21:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Bohumíně začal v sobotu odpoledne hořet byt v 11. patře panelového domu. Šéf moravskoslezských hasičů Vladimír Vlček uvedl, že přímo v bytě uhořely 3 děti a 3 dospělí. Pět lidí pak vyskočilo z balkonu, když se snažili zachránit. Deset lidí se zranilo, mezi nimi i hasiči a policista. Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák řekl, že požár vypadá na žhářský útok. To potvrdil ministr vnitra Jan Hamáček.

Da Costova dominance skončila, další berlínský závod vyhrál Günther
Ikonka času8. 8. 2020, 21:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V sobotu byl na programu třetí ze šesti finálových závodů formule E v Berlíně a letiště Tempelhof v tomto roce poprvé poznalo jiného vítěze než Antónia Félixe da Costu.

Rekordní nárůst hashrate na Moneru
Ikonka času8. 8. 2020, 21:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Známý privacy-coin Monero zažil největší denní nárůst svého hashrate za celou dobu své existence. Tento nárůst přišel 2 dny zpět, tedy k 6. srpnu a hashrate se po něm vyšvihlo daleko nad svá dosavadní maxima v kontextu s hashrate.

Italská modelka, která nahrála, jak ji obtěžuje Weinstein, se slunila v bikinách: Trčící žebra moc sexy nebyla!
Ikonka času8. 8. 2020, 21:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Italská modelka a finalistka Miss Itálie Ambra Gutierrez (28) je nadšená, že už se po koronavirových restrikcích aspoň načas konečně otevřely pláže v Miami. Půvabná modelka toho hned využila a svlékla se do bikin.

Náklaďáku se při jízdě uvolnilo kolo. Narazilo do auta v protisměru! VIDEO
Ikonka času8. 8. 2020, 21:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pro řidiče osobního auta to musel být v sobotu v deset hodin dopoledne v Klíčanech děsivý okamžik. Uvolněné kolo z náklaďáku se řítilo přímo proti němu a vzápětí následovala srážka. Šofér utrpěl zranění a musel do nemocnice. Řidiče náklaďáku vyšetřují policisté - pravděpodobně dostane pokutu. Jeho povinností bylo před jízdou stav auta zkontrolovat. U nových vozů je utržené kolo zpravidla chybou servisu. A čím starší vůz, tím se škála příčin rozrůstá. Třeba řidičům autobusů královéhradeckého dopravního podniku v kontrole pomáhají plastové terčíky na šroubech kol. "Ty šipky mají směřovat proti sobě, to pak řidič pozná, že se šrouby neuvolnily," vysvětluje Petr Voltr z dopravního podniku. 
Řidiči se asi pomátli! S autem vjel do paneláku, další lovil vůz z řeky

 Samotné kolo, ať už od autobusu nebo od nákladního auta, váží bezmála sto kilogramů. Když se k tomu připočítá kinetická energie, stává se utržené kolo dělovou koulí, která dokáže mít ničivé účinky. Auta po střetu s utrženým kolem vykazují velmi podobné deformace - kapotu vmáčklou až na motor, rozbité sklo a místo rovné střechy je plechové koryto. Pokud řidiči přežijí, mají velké štěstí. A paní štěstěna v roce 2006 políbila i pana Křížka. Když tehdy tankoval u benzínky, i jeho sestřelilo utržené kolo z kamionu.

Návštěvníky filmové školy opatření neodradila, zvládnou i roušky
Ikonka času8. 8. 2020, 21:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Návštěvníky letošní Letní filmové školy (LFŠ) v Uherském Hradišti opatření kvůli pandemii koronaviru neodradila. Pokud počet diváků v sále překročí stovku, musejí si nasadit roušku.

Překvapení v Juventusu. Odvolaného Maurizia Sarriho na lavičce nahradil Andrea Pirlo
Ikonka času8. 8. 2020, 20:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Juventusu netrvalo hledání nástupce Maurizia Sarriho ani jeden den. Jen pár hodin poté, co byl oznámen vyhazov Sarriho po vypadnutí z Ligy mistrů s Olympiquem Lyon, byl novým hlavním trenérem Juventusu jmenován jeho bývalý záložník Andrea Pirlo.

V zatáčce na Českolipsku se čelně srazila auta, zemřela spolujezdkyně
Ikonka času8. 8. 2020, 20:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na Českolipsku při čelním střetu dvou aut dnes odpoledne zemřela spolujezdkyně. Středně těžké zranění utrpěli řidič a řidička obou osobních aut. ČTK to řekla mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Kam na dovolenou v Česku? Můžete třeba za Boženou Němcovou do Babiččina údolí
Ikonka času8. 8. 2020, 20:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mnozí z nás si známé dílo spisovatelky Boženy Němcové, jejíž portrét zdobí dnešní české pětisetkorunové bankovky, Babička spojují spíše s otravnou četbou, k níž byli nuceni v dobách povinné školní docházky. Podle kastelána a správce Ratibořického zámku, v němž se děj zmiňované knihy odehrává, Ivana Češky by se taková literatura měla dostat spíše do dospělých rukou.

Čtvrthodinka stačila. Slavia třemi góly bleskově otočila duel s maďarským vicemistrem
Ikonka času8. 8. 2020, 20:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Český šampion vyhrál na soustředění v Rakousku i druhý přípravný zápas.

Slovenskou vládní stranu Za lidi povede Remišová. Nahradí exprezidenta Kisku, který v politice končí
Ikonka času8. 8. 2020, 20:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Novou předsedkyní slovenské vládní strany Za lidi se stala dosavadní místopředsedkyně a vicepremiérka Veronika Remišová, píší slovenská média. Remišová nahradí v čele strany bývalého prezidenta Andreje Kisku, který v červnu oznámil odchod z politiky. Premiér Igor Matovič (OLaNO) Remišové na facebooku poblahopřál.

Slovenskou vládní stranu Za lidi povede Remišová. Nahradí exprezidenta Kisku, který v politice končí
Ikonka času8. 8. 2020, 20:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Novou předsedkyní slovenské vládní strany Za lidi se stala dosavadní místopředsedkyně a vicepremiérka Veronika Remišová, píší slovenská média. Remišová nahradí v čele strany bývalého prezidenta Andreje Kisku, který v červnu oznámil odchod z politiky. Premiér Igor Matovič (OLaNO) Remišové na facebooku poblahopřál.

Kambodža chce zakázat nošení příliš odhalujícího oblečení. Ženy zuří
Ikonka času8. 8. 2020, 20:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kambodžanky se bouří proti navrhovanému zákonu, který plánuje zavést nová pravidla ohledně odívání na veřejnosti. Kritizují jej jako sexistický. Na protest na sociálních sítích zveřejňují své fotky v plavkách.

Kiska je zřejmě těžce nemocný. V čele strany Za lidi ho nahradí Remišová
Ikonka času8. 8. 2020, 20:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Novou předsedkyní slovenské vládní strany Za lidi se dnes stala dosavadní místopředsedkyně a vicepremiérka Veronika Remišová. Informují o tom slovenská média. Remišová nahradí v čele strany bývalého prezidenta Andreje Kisku, který v červnu oznámil odchod z politiky. Premiér Igor Matovič (OLaNO) Remišové na facebooku poblahopřál.

Pep Guardiola: Vyřadit Real Madrid nám nestačí. Chceme vyhrát celou Ligu mistrů
Ikonka času8. 8. 2020, 20:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Byl to včera večer od Manchesteru City excelentní výkon. Zopakoval výsledek ze Santiaga Bernabéu a znovu porazil Real Madrid, tentokrát na domácí půdě bez diváků, 2:1. Po konečném skóre 4:2 se může těšit na vyvrcholení letošního výjimečného ročníku Champions League, které se odehraje v Portugalsku. Pep Guardiola má velké plány.

Dívka při natáčení videa na TikTok dotwerkovala rovnou do koše
Ikonka času8. 8. 2020, 20:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Balancovat jednou nohou na žebříku a druhou na okraji velkého plastového koše a u toho twerkovat? Proč ne, řekla si slečna při natáčení videa na TikTok. Originální choreografie ale skončila dřív, než začala. Brunetce se smýkla noha a spadla rovnou do koše.

V Bohumíně při požáru panelového domu zemřelo 11 lidí
Ikonka času8. 8. 2020, 20:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Při požáru v panelovém domě v Bohumíně na Karvinsku dnes v podvečer zemřelo 11 lidí. Požár už je uhašen. Původně zněla informace, že mrtvých je deset, později hasiči upřesnili, že obětí je 11, z toho tři děti.

Fotogalerie: Sobota před GP 70. výročí F1
Ikonka času8. 8. 2020, 20:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pole position pro Valtteriho Bottase i třetí místo pro Nica Hülkenberga.

Juventus už má nového kouče. Italského šampiona povede trenérský nováček Pirlo
Ikonka času8. 8. 2020, 20:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bývalý italský reprezentant podepsal smlouvu na dva roky.

Obec doporučila lidem, aby si udělali zásoby. Přišla kritika, ozval se i Prymula
Ikonka času8. 8. 2020, 20:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kdo by si nevzpomněl na tu jarní paniku, kdy začínala první vlna epidemie koronavir, a kdy lidé vykupovali trvanlivé potraviny? Nyní to vypadá, že by se tento scénář mohl znovu opakovat. Například v australské Victorii už bylo něco takového zaznamenáno, načež následně skutečně vyhlásila na svém území karanténu.

Foto: Prague Pride jinak. Duhový průvod nahradily lodě a party se stovkami lidí
Ikonka času8. 8. 2020, 20:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tradiční karnevalový průvod nahradil výjezd na otevřených lodích. Podívejte se na fotografie z akce.

V Bohumíně hořel panelový dům. Lidé skákali z oken, 11 mrtvých
Ikonka času8. 8. 2020, 20:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Při požáru v panelovém domě v Bohumíně na Karvinsku dnes zemřelo 11 lidí, z toho tři děti. ČTK to řekl mluvčí hasičů Lukáš Popp, který upřesnil původní informaci policie o deseti mrtvých. Hasiči už požár uhasili. Co do počtu obětí je netragičtějším od roku 1990.

Čech (†52) se v Rakousku zřítil z ferraty. Vrtulník vyzvedl tělo a šokovanou dceru
Ikonka času8. 8. 2020, 20:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čech (†52) v sobotu zahynul při pádu ze zajištěné cesty (ferraty) v rakouském pohoří Rax. Český občan podle místní policie vyrazil již ráno se svou dcerou (18) na horskou túru po ferratě Gustav Jahn Steig. Při přechodu na další ferratu Alpenvereinssteig se ze zatím nejasných příčin zřítil.

Masarykův okruh se změnil v pevnost: hledá se nový král, Pešek radí Salačovi
Ikonka času8. 8. 2020, 20:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Král je zraněn. A jeho budoucnost je nejasná. Jsou aspiranti na jeho trůn? Jen do toho. Brno se mění v bitevní pole možných nástupců! „Absence Marka Márqueze tomu dává nový náboj," uznává před víkendovou Grand Prix ČR bývalý jezdec Lukáš Pešek. Valentino Rossi, Maverick Viňales či Fabio Quartararo... Ti všichni se porvou o body, jež by je mohly přiblížit titulu. A nebude to jediný tahák.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru