iSport.cz - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4705 článků.|

iSport.cz

Covid: Nizozemí zpřísňuje omezení, situace je kritická na severovýchodě Anglie
Ikonka času28. 9. 2020, 20:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nizozemsko zpřísní restrikce zavedené v boji s koronavirovou nákazou, oznámil dnes premiér Mark Rutte. Nová nařízení v zemi, kde denní přírůstky nakažených tento měsíc překonaly dosud nejvyšší bilance z dubna, začnou platit od úterý šesti večer nejméně po tři týdny. Přísnější pravidla kvůli růstu počtu infikovaných pak hodlá na severovýchodě Anglie zavést britská vláda.

Hamáček: Nouzový stav podpořím, nemůžeme v tom Prymulu nechat
Ikonka času28. 9. 2020, 20:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček řekl Právu, žebude hlasovat pro nouzový stav, protože se situace nelepší a že musí podpořit ministerstvo zdravotnictví.

Aktuálně.cz získalo Novinářskou cenu za rozkrývání čínského vlivu v Česku
Ikonka času28. 9. 2020, 20:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Bratislavě byla v pondělí kromě ocenění pro slovenské novináře vyhlášena i Česko-slovenská cena veřejnosti, udělená letos redaktorům Aktuálně.cz.

Lze využít i odposlechy nařízené v jiné kauze, konstatoval Nejvyšší soud
Ikonka času28. 9. 2020, 20:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nové rozhodnutí soudu může mít dopad i na některé sledované kauzy, třeba případy spojené s lobbistou Ivem Rittigem.

Slovensko zpřísňuje opatření. Zakáže hromadné akce, roušky povinné i venku
Ikonka času28. 9. 2020, 20:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slovensko od čtvrtka 1. října zpřísní opatření proti koronaviru. Zakáže až na výjimky konání hromadných akcí, včetně sportovních. Omezí se také provoz restaurací, znovu se zavede limit počtu zákazníků v prodejnách. Roušky budou povinné venku, pokud nebude možné dodržet rozestupy. K jejich nošení vyzvala Slováky prezidentka Čaputová.

Muchovou bolely testy. Tyčinku nám strčí až do mozku, hodinu brečím
Ikonka času28. 9. 2020, 20:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rozhodně si nepřála končit na Roland Garros už po prvním zápase, útěchou po porážce v úvodním kole s Christinou McHaleovou (2:6, 4:6) ale pro Karolínu Muchovou bylo, že už nemusí ve Francii na další covidové testy. Ty mnoho jejích kolegů a kolegyň popsalo jako brutální a česká tenistka jim dala za pravdu.

Britové propadli diskontům. Aldi bude expandovat, nabízí službu "click and collect"
Ikonka času28. 9. 2020, 20:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Německý potravinový řetězec Aldi v Británii příští rok vytvoří 4000 pracovních míst a otevře dalších 100 poboček. Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení s tím, že v příštích dvou letech do rozvoje investuje 1,3 miliardy liber (téměř 39 miliard Kč), nejvíce za dobu své přítomnosti na britském trhu. V expanzi pokračuje díky rostoucímu zájmu Britů o nákupy v diskontních řetězcích.

Vláda ve středu vyhlásí nouzový stav, oznámil premiér Andrej Babiš
Ikonka času28. 9. 2020, 20:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
"Předpokládám, že na středu svolám mimořádné jednání vlády, abychom jeho (Prymulův) návrh na nouzový stav schválili," nechal se v debatě slyšet premiér. Zároveň připomněl, že už v úterý se sejde rada vlády pro zdravotní rizika. "Pan Prymula bude zítra mluvit s jednotlivými ministry," řekl také Babiš, podle nějž je zavedení nouzového stavu nutné. Co přesně by obnovení nouzového stavu obnášelo, podle předsedy vlády zatím jasné není, prý je to v pravomoci ministra zdravotnictví. Podle původního plánu přitom měl kabinet znovu jednat až za týden v pondělí, tedy až po víkendových volbách do krajských zastupitelstev a třetiny Senátu. Návrh na znovuvyhlášení nouzového stavu podpoří i předseda ČSSD, ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček. "Já to čtu tak, že situace je vážná a že je potřeba přijmout opatření, která se podle toho zákona (o ochraně veřejného zdraví), prostě přijmout nedají," zamyslel se Hamáček. A je tak prý potřeba silnější mandát, tedy mandát celé vlády. A tím pádem nouzový stav. Připomněl, že jakmile země přejde na nouzový stav, bude krizová opatření vyhlašovat vláda jako celek. Podle něj omezení budou směřovat na hromadné akce. Poslechněte si, co ministr vnitra řekl:  Záměr naopak popudil předsedu Pirátů Ivana Bartoše a šéfa ODS Petra Fialu, kteří se večerní předvolební debaty také účastní. Vláda podle nich nezvládla komunikaci, podle Bartoše měla například více propagovat apllikaci eRouška. 
Podle Babiše je nouzový stav v Česku nutný, ČSSD mu dá zelenou

 "Případné vyhlášení nouzového stavu je výsledkem neschopnosti současné vlády. Zemi absolutně nepřipravila na druhou vlnu. Nespustila chytrou karanténu, neposílila hygieny, nezajistila dostatečné testování a trasování. Občanům lhala a nesplnila úkoly. ODS zavedení nouzového stavu nepodpoří," uvedl na twitteru Fiala už odpoledne. Ministr Hamáček na kritiku opozičních politiků odvětil, že je podle něj špatně hádat se o to, kdo zapálil dům, když hoří všechna patra. "Semafory měly smysl, když byly přírůstky v desítkách. Teď už budou všechna opatření plošná," avizoval.

Babiš vyzval operátory ke zlevnění chytrých telefonů pro seniory
Ikonka času28. 9. 2020, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Premiér Andrej Babiš (ANO) apeloval na mobilní operátory, aby zlevnili chytré mobilní telefony pro seniory. Podle Babiše by to pomohlo k většímu rozšíření aplikace eRouška, která má pomoci při sledování možných kontaktů s osobami nakaženými koronavirem.

Babiš vyzval operátory ke zlevnění chytrých telefonů pro seniory
Ikonka času28. 9. 2020, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Premiér Andrej Babiš (ANO) apeloval na mobilní operátory, aby zlevnili chytré mobilní telefony pro seniory. Podle Babiše by to pomohlo k většímu rozšíření aplikace eRouška, která má pomoci při sledování možných kontaktů s osobami nakaženými koronavirem.

Manchester City získal Rúbena Diase z Benfiky. Opačným směrem míří Otamendi a 65 miliónů liber
Ikonka času28. 9. 2020, 19:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pep Guardiola musí začít řešit problémy v defenzivě. Bylo jasné, že si bude chtít přivést nějakého středního obránce. Teď přichází na Etihad Stadium Rúben Dias z portugalské Benfiky. Třiadvacetiletý stoper již prošel zdravotní prohlídkou a byly dohodnuty veškeré podmínky. Citizens za něj zaplatí i s bonusy 65 miliónů liber. Zároveň Benfice prodávají Nicoláse Otamendiho.

Řidička u Olomouce vjela do protisměru, po čelní srážce je 1 těžce zraněný, 6 lehce
Ikonka času28. 9. 2020, 19:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na silnici druhé třídy u Štěpánova u Olomouce se v pondělí odpoledne srazily dva osobní automobily. Na místě zasahovala i letecká záchranná služba.

Vážná nehoda na Olomoucku: Několik zraněných, jednoho museli hasiči vystříhat
Ikonka času28. 9. 2020, 19:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na silnici druhé třídy u Štěpánova u Olomouce se dnes odpoledne srazily dva osobní automobily. Na místě zasahovala i letecká záchranná služba.

Čím Pardubice rozsvítily ligu. Produktivita nováčka i úspěšný azyl
Ikonka času28. 9. 2020, 19:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na nováčcích FORTUNA:LIGY je krásně vidět, kdo postoupil vlastní zásluhou – a kdo bezprecedentním rozhodnutím od zeleného stolu. Zatímco Pardubice válí, Zbrojovka inkasuje příděl za přídělem. Tesla, jak fanoušci klubu podle jeho původního názvu stále říkají, je zatím i bez výrazných posil nejpříjemnějším překvapením soutěže. Deník Sport vybral pět důvodů, proč tomu tak je.

FOTBAL ONLINE: Bitva gigantů je tady! Ukončí Arsenal domácí neporazitelnost mistra?
Ikonka času28. 9. 2020, 19:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbaloví fanoušci, pozor! Bitva gigantů Liverpoolu s Arsenalem udělá tečku za víkendovým 3. kolem slavné Premier League. Jak úřadující šampioni z Liverpoolu, tak i jejich londýnský soupeř v úvodu nového ročníku ještě neztratili ani bod, domácí Reds na Anfieldu dokonce neprohráli už 60 (!) zápasů v řadě. Ukončí jejich obdivuhodnou sérii právě Kanonýři? Zápas má výkop v 21:00 a v podrobné online reportáži ho můžete sledovat na Sport.cz.

Zákaz hromadných akcí, omezení provozu podniků, roušky i venku. Slovensko výrazně zpřísňuje opatření
Ikonka času28. 9. 2020, 19:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slovensko od října kvůli šíření koronaviru zakáže až na výjimky konání hromadných akcí, včetně sportovních. Omezí také provoz restaurací a dalších podobných zařízení, opět zavede i limit počtu zákazníků v prodejnách. Vláda bude ve středu rozhodovat o vyhlášení nouzového stavu. Během jednání ústředního krizového štábu to v pondělí novinářům řekli premiér Igor Matovič a hlavní hygienik Ján Mikas.

Jednoduchým způsobem shodila 10 kilo, ale něco už má zpět. Kromě hubnutí se Sandra Pogodová nově věnuje otužování
Ikonka času28. 9. 2020, 19:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zatočila s kily navíc a vypadá fantasticky.

Sandra Pogodová (45)

se může chlubit postavou jako proutek. Tu tentokrát předvedla v šedých koktejlkách s květinovou aplikací na zádech a prozradila, jak se ke své figuře dopracovala.

Prymula navrhne vyhlášení nouzového stavu, Hamáček ho podpoří
Ikonka času28. 9. 2020, 19:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vyhlášení nouzového stavu kvůli šíření koronaviru zřejmě navrhne na dalším jednání vlády ministr zdravotnictví Roman Prymula. Řekl to serveru Respekt.cz. Vláda se sejde za týden. Ministr vnitra a předseda Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) řekl, že o Prymulově plánu ví a vyhlášení nouzového stavu podpoří.

Týnuš Třešničková dojala maminku! Za péči během léčby popálenin nové auto
Ikonka času28. 9. 2020, 19:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
To je dcera k pohledání. Youtuberka Týnuš Třešničková (24) rozplakala svou maminku dárkem v podobě auta. Dcera jí zavázala oči šátkem a k dárku dovedla. Její reakce je tak dojemná... 

Slovensko kvůli koronaviru výrazně zpřísňuje omezení, roušky budou povinné i venku
Ikonka času28. 9. 2020, 19:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slovensko od října kvůli šíření koronaviru zakáže až na výjimky konání hromadných akcí, včetně sportovních. Omezí také provoz restaurací a dalších podobných zařízení, opět zavede i limit počtu zákazníků v prodejnách.

Slovensko kvůli koronaviru výrazně zpřísňuje omezení. Zváží i nouzový stav
Ikonka času28. 9. 2020, 19:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slovensko od října kvůli šíření koronaviru zakáže až na výjimky konání hromadných akcí, včetně sportovních. Omezí i provoz restaurací a dalších podobných zařízení, opět zavede i limit počtu zákazníků v prodejnách. Vláda pak bude ve středu rozhodovat o vyhlášení nouzového stavu. Během jednání ústředního krizového štábu to novinářům řekli premiér Igor Matovič a hlavní hygienik Ján Mikas.

U Prahy se srazil autobus s osobním autem. Čtyři lidé se zranili
Ikonka času28. 9. 2020, 19:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na Praze západ se u obce Libeř střetly v pondělí 28. září v podvečer autobus s osobním vozidlem. Autobus jel bez cestujících. V osobním autě cestovali čtyři lidé, všichni se při srážce zranili. Nehoda se stala v lesním úseku mezi vesnicemi Libeř a Radlík. Proč se autobus čelně střetl s Dacií Duster, policie vyšetřuje.

V Praze přibylo za 24 hodin 238 nakažených. Po poklesu čísla opět rostou
Ikonka času28. 9. 2020, 19:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Praze přibylo za posledních 24 hodin 238 potvrzených případů koronaviru. Je to téměř o 50 více než v neděli, ale výrazně méně, než byly denní přírůstky od čtvrtka do soboty. Od začátku epidemie je v hlavním městě 20 060 potvrzených případů nemoci covid-19. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice. Další a podrobnější údaje, například počet vyléčených a zemřelých, v pondělí hygienici z technických důvodů nezveřejnili.

Českého řidiče obvinili kvůli konfliktu na hranicích. Teď poprvé promluvil
Ikonka času28. 9. 2020, 19:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ta se na Čecha měla vrhnout, a pokusila se mu prý sebrat mobil. Když instinktivně ucukl, upadla na zem a vše skončilo zásahem celníků i policie. Nyní šofér poprvé promluvil na kameru. Za vším přitom podle svědků stojí banální spor o otevření zavazadlového prostoru autobusu vezoucího české turisty. "Ta policajtka maďarská se podívala na občanku, koukla na mě a že chce otevřít kufr. Tak jsem teda šel. Ale kufr se jí zdál málo otevřený, tak jsem jí řekl, že se musí ohnout. A na to ona řekla: OK, problémy," popsal začátek hraniční kontroly pro TV Nova Libor Krejčů. Když řidiče zasypala slovy, podle něj nadávkami, požádal ji o číslo, aby si na ni mohl stěžovat. Úřednice ho prý ale ignorovala a tvrdila, že nerozumí. Číslo mu prý nechtěla dát ani poté, co si bleskově sehnal tlumočnici v podobě své bývalé manželky, která je Maďarka. "Trochu ztuhla, protože najednou jí někdo rozuměl. A na to se otočila zády ke mě, jako že ji to nezajímá," tvrdí Krejčů. Šofér si číslo tedy vyfotil a prý odcházel k autobusu. To policistku rozčílilo a rozběhla se za ním. "Chytila mě za levou ruku, zatáhla mě za ni. Já jsem tu ruku vytrhl a šel jsem dál. Otočím se a ona se tam válela na zemi jak Neymar, když filmuje faul. Jako kdyby ji někdo zbil, zkopal," pokračuje český autobusák. 
Pasažéři stojí za zadrženým řidičem, do ČR přijeli s obřím zpožděním

 Krátce nato se na šoféra sesypali policisté, kteří ho spoutali. A následně mu ještě nadávali a jeden ho měl praštit pěstí do oka. I na to si chtěl řidič stěžovat. Maďarští policisté na něj prý navíc tlačili a vyhrožovali mu. 50 cestujících z autobusu je ochotných dosvědčit, že před incidentem modřiny neměl. Šoférovi hrozí až pětileté vězení za útok na veřejného činitele. Jeho advokát to vidí spíš na pokutu. Krejčů ovšem nechce platit případně ani tu. Prý nikomu nic neprovedl. Naopak chystá trestní oznámení na policistku. Jednu pozitivní věc incident má. Policisté se na problémovém přechodu od té doby prý chovají korektně. Poslechněte si celý devítiminutový rozhovor s řidičem českého autobusu:

V Praze přibylo za 24 hodin 238 nakažených koronavirem, více než v neděli
Ikonka času28. 9. 2020, 19:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Praze přibylo za posledních 24 hodin 238 potvrzených případů koronaviru. Je to téměř o 50 více než v neděli, ale výrazně méně, než byly denní přírůstky od čtvrtka do soboty. Od začátku epidemie je v hlavním městě 20.060 potvrzených případů nemoci covid-19.

Slovensko drasticky přitvrzuje. Zakazuje většinu hromadných akcí, roušky vrací i ven
Ikonka času28. 9. 2020, 19:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slovensko od října kvůli šíření koronaviru zakáže až na výjimky konání hromadných akcí, včetně sportovních. Omezí také provoz restaurací a dalších podobných zařízení, opět zavede i limit počtu zákazníků v prodejnách. Vláda bude ve středu rozhodovat o vyhlášení nouzového stavu. Během jednání ústředního krizového štábu to v pondělí novinářům řekli premiér Igor Matovič a hlavní hygienik Ján Mikas.

O krok blíž běžnému provozu. Největší letecký motor na světě prošel certifikací
Ikonka času28. 9. 2020, 19:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký úřad civilního letectví (FAA) schválil provoz největšího leteckého motoru na světě. Motor GE9X bude pohánět nejdelší osobní letadlo na světě, Boeing 777X. O schválení jako první informoval server Aviation Week. Pro General Electric jako jeho výrobce i Boeing jde o zásadní posun v přípravě na schválení celého letadla k běžnému provozu.  

Zrušení superhrubé mzdy na dva roky vytváří prostor pro daňovou reformu, říká ministryně práce Maláčová
Ikonka času28. 9. 2020, 19:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jejím ministerstvem proteče skoro polovina státního rozpočtu. Přesto dokáže při projednávání státního rozpočtu na příští rok požadovat další miliardy pro sociální oblast nebo prosazovat výplatu části mezd ve firmách, které se ocitly v krizi. Na...

Zrušení superhrubé mzdy na dva roky vytváří prostor pro daňovou reformu, říká ministryně práce Maláčová
Ikonka času28. 9. 2020, 19:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jejím ministerstvem proteče skoro polovina státního rozpočtu. Přesto dokáže při projednávání státního rozpočtu na příští rok požadovat další miliardy pro sociální oblast nebo prosazovat výplatu části mezd ve firmách, které se ocitly v krizi. Na...

Slovensko zpřísňuje: Roušky povinně i venku, ruší se hromadné akce, omezí se hospody
Ikonka času28. 9. 2020, 19:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slovensko od října kvůli šíření koronaviru zakáže až na výjimky konání hromadných akcí, včetně sportovních. Omezí také provoz restaurací a dalších podobných zařízení, opět zavede i limit počtu zákazníků v prodejnách. Vláda bude ve středu rozhodovat o vyhlášení nouzového stavu. Během jednání ústředního krizového štábu to dnes novinářům řekli premiér Igor Matovič a hlavní hygienik Ján Mikas.

Na studentku vypadl kus nábytku z 12. patra: Rozdrtil jí lebku!
Ikonka času28. 9. 2020, 19:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nadaná americká studentka Annabel Senová si vyšla se svým přítelem na oběd. Polední pauza však málem skončila tragicky. Na čtyřiadvacetiletou ženu spadlo těžké dřevěné lehátko z terasy o 12 pater výš!  

Vítězné náměstí plné stromů, železniční spojení na letiště, nový háv Kongresového centra, dva nové mosty přes Vltavu nebo metro D Jak bude vypadat "Praha zítra"?
Ikonka času28. 9. 2020, 19:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vítězné náměstí plné stromů, železniční spojení na letiště, nový háv Kongresového centra, dva nové mosty přes Vltavu nebo metro D – Jak se v příštích letech změní tvář Prahy ukazuje výstavu v CAMPu.

[článek] Facebook hrozí odchodem z Evropy, Wikipedia chystá redesign a Twitter před retweetem vyzve k přečtení článku
Ikonka času28. 9. 2020, 19:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
[9 minut čtení] TikTok stále běží, AI v YouTube bude řešit věk, Google spustil Tables, WeChat v USA také běží, USA omezují vývoz SMIC. Co ještě přinesl právě končící #tyden? Čína nemá důvod pro odsouhlasení „prodeje“ TikToku a samozřejmě to neváhá v tamních novinách patřičně komentovat. Přímo slovy „špinavý a neférový“ deal založený na „šikaně a vydírání“ Donaldem Trumpem. Via China has no reason to approve ‚dirty‘ TikTok deal: China Daily.

Němci hledali nejlepší kompaktní SUV, Škodu postavili proti třem konkurentům
Ikonka času28. 9. 2020, 19:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Do bratrovražedného souboje aut koncernu VW doplněného o alternativy z Koreje a Velké Británie poslali Škodu Karoq kolegové z Auto Bildu. Přednost ji dali i před domácí značkou. (Petr Prokopec)

Sváteční JS LIVE s Jiřím Duškem, G. C. Bradáčovou, Marcelou Hauke, Danielou Luskovou a Alexandrou Udženijou
Ikonka času28. 9. 2020, 19:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Exkluzivními hosty Jaromíra Soukupa ve svátečním Jaromír Soukup LIVE budou lidé, pečující o seniory s alzheimerovou chorobou.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru