Slunečno.cz

Rakušanku napadl v Hurghadě žralok. Přišla o ruku a nohu, zemřela v sanitce
Ikonka času2. 7. 2022, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Poblíž populárního egyptského turistického letoviska Hurghada zaútočil na osmašedesátiletou Rakušanku žralok. Žena přišla o ruku a nohu a následně zemřela v sanitce při převozu do nemocnice, informovala místní média.

Jak mluvit s dětmi o válce? Těžko, uznává americký herec Liev Schreiber
Ikonka času2. 7. 2022, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hollywoodský herec Liev Schreiber, který často dostává role drsných chlapíků včetně seriálů Roy Donovan nebo Kriminálka Las Vegas, představil na karlovarském festivalu jinou svou podobu, a to charitativní projekt BlueCheck Ukraine. Jeho předkové totiž z Ukrajiny pocházejí.

Liev Schreiber ve Varech: Pacifikoval fotografy, slzel při vzpomínce na dědečka a vyprávěl o Ukrajině
Ikonka času2. 7. 2022, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Musel počkat, než ho vyfotí chuml fotografů, které si ale sám zorganizoval, protože mediální cirkus k jeho tiskovce, kterou vedla reportérka Reflexu Veronika Bednářová, úplně nepasoval. Představil iniciativu BlueCheck Ukraine, která skrze finanční dary pomáhá přímo Ukrajincům a místním organizacím, které čelí ruské invazi. LIEV SCHREIBER tak nepatří k celebritám, které by pomoc Ukrajině brali jako prodlouženou ruku osobního PR, má navíc se zemí rodinné vazby - jeho dědeček, ukrajinský emigrant Alex Milgram, ho po rozvodu rodičů v mnoha ohledech vychoval.

Žralok zaútočil v Egyptě na seniorku. Ukousl jí končetiny
Ikonka času2. 7. 2022, 17:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rakouská občanka, 68letá Elizabeth Squierová, byla u egyptské Hurghady napadena žralokem, který jí ukousl dvě končetiny. I bez nich doplavala na břeh, nakonec ale komplikacím spojeným s vážnými zraněními podlehla.

Jak jsem taxikařil s cupovou octavií. A zkuste si to za volantem taky!
Ikonka času2. 7. 2022, 17:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pokus o znovuoživení Octavia Cupu sice úplně nevyšel, ale závodní škodovky ze světa úplně nezmizely. Můžete si je vyzkoušet sami.

Zemřel lídr Hell’s Angels. Sonny Barger proslavil obraz motorkáře jako psance a rebela
Ikonka času2. 7. 2022, 17:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pod jeho vedením se z roztříštěné skupiny stal celosvětový fenomén


Při dopravní nehodě v Rakousku zemřel Čech, v autě jel se synem
Ikonka času2. 7. 2022, 17:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Při dopravní nehodě u Poysdorfu v Dolních Rakousích přišel v noci na dnešek o život 35letý český občan. Jeho desetiletý syn utrpěl vážná zranění, informovala v tiskové zprávě dolnorakouská policie.

Odškodnění za sterilizaci mnoho žen nedostane. Nemocnice zničily důkazy
Ikonka času2. 7. 2022, 17:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Před rokem dostaly nedobrovolně sterilizované ženy šanci na odškodnění. Více než polovinu žádostí, které doposud ministerstvo zdravotnictví vyřídilo, však zamítlo. Ve všech případech ženy nedokázaly protiprávnost zákroku. Podávání důkazů komplikuje, že mnoho nemocnic již dokumenty o zákrocích skartovalo.

Carlos Sainz získal pole position na Velkou cenu Velké Británie 2022
Ikonka času2. 7. 2022, 17:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Carlos Sainz vyhrál kvalifikaci na Velkou cenu Velké Británie 2022. V první řadě bude vedle něj Max Verstappen. Druhá řada bude patřit Leclercovi a Pérezovi.

Lotyšsko chce zbourat stovky sovětských památníků, gesto zemi rozdělí
Ikonka času2. 7. 2022, 17:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Lotyšsko se chystá zbourat téměř tři stovky sovětských památníků včetně obřího pomníku sovětským vojákům-osvoboditelům v Rize. Symbolické gesto pravděpodobně pobouří Kreml a mnoho příslušníků početné ruskojazyčné menšiny tohoto pobaltského státu, napsal deník The Times.

Část věřících české pravoslavné církve je ve sporu s jejím vedením
Ikonka času2. 7. 2022, 16:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V české pravoslavné církvi sílí kritika vedení v čele s arcibiskupem Michalem Dandárem a jeho tajemníkem Igorem Střelcem. Část věřících jim vyčítá vazby na Rusko a spolupráci s komunistickou tajnou policií, tedy StB. Některé řádové sestry původem z Ukrajiny a další zástupci církve tento týden protestovali před sídlem arcibiskupa v Praze. O sporu natáčeli redaktoři ČT Natalia Kosiaková a Jiří Hynek.

OBRAZEM: Londýnem prošel pochod Pride. Účastníci oslavili jeho 50. výročí
Ikonka času2. 7. 2022, 16:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Londýně se v sobotu konal pochod Pride, akce na podporu členů komunity LGBT+, jejich práva na sebevyjádření a rovnocennost. Události se zúčastnily tisíce lidí, slavili také 50. výročí prvního Pride průvodu ve Spojeném království.

Lotyšsko se chystá zbourat téměř 300 sovětských památníků
Ikonka času2. 7. 2022, 16:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Lotyšsko se chystá zbourat téměř 300 sovětských památníků, včetně obřího pomníku sovětským vojákům-osvoboditelům v Rize. Symbolické gesto pravděpodobně pobouří Kreml a mnoho příslušníků početné ruskojazyčné menšiny tohoto pobaltského státu, napsal dnes deník The Times.

Deník Ukrajinky: Rusové si užívají smrti a své beztrestnosti
Ikonka času2. 7. 2022, 16:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Anna Rybak je mladá Ukrajinka z města Dnipro. Se svými malými syny uprchla před válkou. Společně s dalšími ženami a dětmi našla po strastiplné cestě zázemí v Ostravě. iDNES.cz vydává její deník se zážitky a postřehy v zemi, která jí i dětem poskytla azyl.

Gangy na síti. Hackeři útočí častěji a jsou rychlejší, nepodceňte volbu hesla
Ikonka času2. 7. 2022, 16:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zločinecké gangy se v kyberprostoru činí. Přestože se specializovaným firmám daří útoky stále častěji odhalovat, hackeři jsou pořád o něco napřed. Navíc pracují mnohem rychleji než dříve. Za poslední dva roky se jim podařilo zkrátit dobu, kdy napadané společnosti zašifrují data, o více než polovinu. Na kyberzločin má vliv i válka na Ukrajině.

Zemřel Joe Turkel, hollywoodský veterán hrál v Blade Runnerovi i Osvícení
Ikonka času2. 7. 2022, 15:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve věku 94 let zemřel koncem června americký herec Joe Turkel. Na samý závěr kariéry si zahrál v kultovních snímcích Stanleyho Kubricka či Ridleyho Scotta. Natáčení se ovšem věnoval už od konce 40. let.

Odborník žasne, laik se diví: HBO Max odhazuje rodinné stříbro v dál
Ikonka času2. 7. 2022, 15:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
To si takhle v pátek večer člověk sedne k bedně, že se připraví na debatu s Lukášem Hejlíkem a jeho dcerou Klárou, kterou moderuje na Reflex stagi v rámci Colours of Ostrava. A že si pustí ty dva z osmi dílů jejich gastrocestopisného dokumentu Spolu a hladoví, které ještě neviděl. Jenže hups, ony tam nejsou. Z knihovny streamovací platformy HBO Max nečekaně a nelogicky zmizelo tolik dobrých titulů, že nad tím zůstává rozum stát.

Volkswagenu se ve Spojených státech nedaří. Meziročně tam prodal o třetinu méně
Ikonka času2. 7. 2022, 15:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Odbyt Volkswagenu ve Spojených státech se ve druhém čtvrtletí dál snižoval. Meziročně klesl o 34,4 procenta na 78 281 vozů, uvedla firma v pátek na svém webu. Na vině je přetrvávající nedostatek čipů a problémy se zásobovacími řetězci, které brzdí výrobu.

Volkswagenu se ve Spojených státech nedaří. Meziročně tam prodal o třetinu méně
Ikonka času2. 7. 2022, 15:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Odbyt Volkswagenu ve Spojených státech se ve druhém čtvrtletí dál snižoval. Meziročně klesl o 34,4 procenta na 78 281 vozů, uvedla firma v pátek na svém webu. Na vině je přetrvávající nedostatek čipů a problémy se zásobovacími řetězci, které brzdí výrobu.

Další dopad zdražování. Šumava letos turisty netáhne
Ikonka času2. 7. 2022, 15:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dosavadní letošní turistická sezona v Národním parku Šumava je slabší než loni. V západní části Šumavy byl červen návštěvnicky zhruba poloviční oproti loňskému červnu. Na vině může být podle správců parku i inflace a růst cen. Neumí odhadnout, do jaké míry se projeví na prázdninové návštěvnosti. Na návštěvníky je ale Šumava připravena, řekl ČTK ředitel Správy NP Šumava Pevel Hubený.

Sirény nad Ukrajinou. Mykolajiv zasáhlo sedm ruských střel, říká guvernér
Ikonka času2. 7. 2022, 15:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jihoukrajinské město Mykolajiv brzy ráno zasáhly ruské střely, oznámil podle agentury Unian gubernátor Mykolajivské oblasti Vitalij Kim. Starosta Mykolajivu dříve uvedl, že městem otřásly silné výbuchy. Nejméně sedm Ruskem vyslaných raket zasáhlo infrastrukturu a výrobnu cihel, některé dopadly do polí. Podle Kima zatím nejsou hlášeny žádné oběti.

Festival v Karlových Varech představil výstavu na počest bývalé ředitelky Evy Zaoralové
Ikonka času2. 7. 2022, 15:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na počest dlouholeté umělecké ředitelky Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary (MFF KV) Evy Zaoralové, která letos zemřela, představilo dnes vedení festivalu speciální výstavu. Sbírka fotografií připomíná její celoživotní sepětí s filmem, působení v čele karlovarského festivalu i jedinečný vztah s prezidentem MFF KV Jiřím Bartoškou. Výstava nazvaná Naše paní doktorka… pocta Evě Zaoralové je k vidění po celou dobu festivalu v prvním patře hotelu Thermal.

U Hongkongu se v bouři potopila loď, pohřešují se desítky námořníků
Ikonka času2. 7. 2022, 15:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zhruba tři desítky námořníků se pohřešují poté, co se jejich loď kvůli tajfunu potopila v Jihočínském moři nedaleko Hongkongu. Záchranáři po nich pátrají ze vzduchu. S odkazem na hongkongské úřady o tom v sobotu informovaly zahraniční agentury.

Negativní nálady je ve světě víc, uvádí průzkum. Nejsmutnější jsou Afghánci
Ikonka času2. 7. 2022, 15:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Index pozitivních pocitů ve světě se snížil a negativní nálady je víc. Výsledky rozsáhlého mezinárodního průzkumu ukazují, že v loňském roce byli smutní nejvíce lidé v Afghánistánu, naopak nejvíce pozitivní emoce prožili obyvatelé Střední a Jižní Ameriky.

Porsche přesouvá výrobu do závodu VW. Nestíhá vyrábět boxstery a caymany
Ikonka času2. 7. 2022, 15:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přesun souvisí s uspokojením vysoké poptávky po modelech německého výrobce sportovních automobilů.

Železniční koridor z Prahy přes Českou Sibiř je přímější. Porovnejte snímky
Ikonka času2. 7. 2022, 15:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V sobotu začal provoz na novém úseku železničního koridoru z Prahy do Lince přes Českou Sibiř, konkrétně mezi Voticemi a Sudoměřicemi u Tábora. Po 151 letech tak zanikla specifická část, kde vlaky překonávaly nejvyšší převýšení na trati.

Regulátoři tabáku by měli zapojit mozek, říká expert Farsalinos
Ikonka času2. 7. 2022, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Řecký vědec Konstantinos Farsalinos vystoupil v červnu ve Varšavě na nikotinovém fóru Global Forum for Nicotine, kde veřejně zkritizoval Světovou zdravotnickou organizaci (WHO). Mezinárodní orgán podle něj stigmatizuje tabák jako takový a nerozlišuje mezi různými formami užívání nikotinu. V rámci kulatého stolu pohovořil o problematice regulací tabáku se zúčastněnými novináři.

PRVNÍ DOJMY: Pavla Tomicová si ve Varech jasně říká o hereckou cenu
Ikonka času2. 7. 2022, 15:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve filmu A pak přišla láska..., který na karlovarském festivalu v soutěži Proxima zastupuje Česko, hrají jen čtyři ženy. Pavla Tomicová, Sára Venclovská, Tereza Hofová a Eliška Soukupová. Všechny také pracovaly s režisérem Šimonem Holým na scénáři. A je to znát.

Jihoukrajinské město Mykolajiv dnes zasáhly ruské střely
Ikonka času2. 7. 2022, 14:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jihoukrajinské město Mykolajiv dnes brzy ráno zasáhly ruské střely, oznámil podle agentury Unian gubernátor Mykolajivské oblasti Vitalij Kim. Starosta Mykolajivu dříve uvedl, že městem otřásly silné výbuchy. Nejméně sedm Ruskem vyslaných raket zasáhlo infrastrukturu a výrobnu cihel, některé dopadly do polí. Podle Kima zatím nejsou hlášeny žádné oběti.

Mladá generace má mobily vrostlé do dlaní, lidé bez telefonů jsou prakticky mrtví, říká Marek Eben
Ikonka času2. 7. 2022, 14:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Filmový festival v Karlových Varech tradičně zahajuje svým břitkým projevem Marek Eben. Zatímco v minulých letech básnil o chlebíčcích či popkornové vůni kinosálů, tentokrát si vzal na paškál mobilní telefony. Zahajovací choreografie bratří Cabanů se nesla v duchu mobilů, QR kódů a digitální covidové doby. Eben na to navázal úvahou, jak to mají s telefony různé generace, a připojil návod, jak si vyndat v kině mobil z kapsy. Celý úvodní projev najdete ve videu v úvodu článku.

Pro lidi, kteří kvůli nemoci potřebují být napojeni na přístroje, je zdražování energií velkou zátěží
Ikonka času2. 7. 2022, 14:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zdražování energií v Česku výrazně dopadá i na tisíce pacientů s nemocnými plícemi nebo dýchacími cestami. Ti totiž potřebují k životu přístroje, které jsou připojené na elektřinu. Vedení Národní rady osob se zdravotním postižením proto o podpoře jednalo s ministerstvem práce a sociálních věcí. To teď zvažuje rozšíření mimořádné okamžité pomoci. 

Vyčerpané české turisty musel v rakouských Alpách zachraňovat vrtulník
Ikonka času2. 7. 2022, 14:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vrtulník musel v pátek vyrazit k záchraně dvou českých horolezců, kteří se vydali na alpskou skalní stěnu nedaleko rakouského města Hallstatt. Informovala o tom dnes v tiskové zprávě hornorakouská policie.

Češi se při sestupu ze stěny v Rakousku nedokázali vrátit, pomáhal vrtulník
Ikonka času2. 7. 2022, 14:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vrtulník musel v pátek vyrazit k záchraně dvou českých horolezců, kteří se vydali na alpskou skalní stěnu nedaleko rakouského města Hallstatt.

Obrat v kauze podvodu za miliony na Úřadu vlády. Udělala jsem to, přiznala se žena
Ikonka času2. 7. 2022, 14:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bývalá pracovnice Úřadu vlády podle zjištění Aktuálně.cz dostane podmíněný trest, zákaz činnosti a povinnost podle svých slov uhradit škodu.

Aktivisté narušili koncert k předsednictví. Jsou zadržení, vypovídat odmítají
Ikonka času2. 7. 2022, 14:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dva aktivisté v pátek večer v Litomyšli na Svitavsku narušili koncert k zahájení předsednictví Česka v Radě EU. Během soboty odmítli vypovídat. Policie čin ještě právně nekvalifikovala. Musí vyslechnout svědky. Řekla to krajská policejní mluvčí Markéta Janovská. Dva muži se připoutali k zábradlí, měli transparenty za ochranu klimatu.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru