E15-ekonomika - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4596 článků.|

E15-ekonomika

Chyba: tato stránka se na serveru nenachází, pokračujte prosím na hlavní stránku zpravodajství

CNN Prima News má podíl sledovanosti 0,37 procenta
Ikonka času3. 8. 2020, 20:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zpravodajská stanice CNN Prima News po čtvrt roce fungování zatím dosahuje průměrného podílu celodenní sledovanosti 0,37 procenta mezi diváky nad 15 let. Vyplývá to z měření ATO-Nielsen Admosphere. Stanice začala vysílat 3. května. Na českém trhu se stala konkurencí ČT 24.

Janov otevřel nový most. Rodiny obětí ceremonii bojkotovaly
Ikonka času3. 8. 2020, 20:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dva roky po zřícení dálničního mostu v severoitalském Janově vrcholní italští představitelé posvětili otevření nově zbudovaného mostu. Zároveň si připomněli i oběti tragédie, která si vyžádala přes čtyři desítky mrtvých. Ceremonii bojkotovaly rodiny obětí i záchranáři, kteří při incidentu pomáhali.  

Reakce na nevpuštění klubu do ligy: sportovní ředitel pražské Dukly Vandas rezignoval
Ikonka času3. 8. 2020, 20:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalová Dukla měla podle původního plánu hrát baráž o postup do prvníligy, protože v té druhé skončila na třetí příčce. Kvůli nákaze covidem-19 v týmu Opavy však tuzemská nejvyšší soutěž svůj ročník 2019/20 předčasně ukončila a zatímco tak z první ligy nikdo nesestoupil, z druhé ligy postoupili pouze prvnídvě mužstva, tedy Pardubice a Brno. Právě s takovýmto černým scénářem počítal i sám sportovní ředitel Dukly Praha Pavel Vandas. Ten v pondělí nakonec na svůj post oznámil rezignaci, přičemž zároveň skončil i jako člen klubového představenstva.

Politici posvětili otevření nového mostu v Janově. Záchranáři ceremonii bojkotovali
Ikonka času3. 8. 2020, 20:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dva roky po zřícení dálničního mostu v severoitalském Janově dnes vrcholní italští představitelé posvětili otevření nově zbudovaného mostu. Zároveň si připomněli i oběti tragédie, která si vyžádala přes čtyři desítky mrtvých. Ceremonii bojkotovaly rodiny obětí i záchranáři, kteří při incidentu pomáhali.

Před čtvrt stoletím utekl policii Winkelbauer, který vraždil semtexem
Ikonka času3. 8. 2020, 20:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mimořádně horké léto prožili před pětadvaceti lety čeští policisté. Hlídka převážela 3. srpna 1995 do pankrácké věznice Ladislava Winkelbauera obviněného ze dvou vražd. Během eskorty se vězni podařilo dostat z želízek, policisty odzbrojit, spoutat je, odcizit jim auto a zmizet. Winkelbauer se stal rázem nejhledanější osobou v Česku. Po sedmi měsících ho v Praze zneškodnili dva američtí turisté.

Praděd čelí bezohledným turistům. Cedule a plot jsou jim k smíchu!
Ikonka času3. 8. 2020, 20:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na problém upozornila Tereza K., která na sociálních sítích sdílela fotografii z Pradědu. "Všude ploty a cedule, že se chodí jen po vyznačených cestách, ale nezájem, že jo," okomentovala snímek, na kterém jsou vidět skupinky lidí sedících na trávě za plotem. Nechybí tam ani cedule, na které je výslovně napsáno: "Choďte jen po turistických stezkách, děkujeme." Vyznačené trasy přitom neslouží k otravování či omezování turistů, ale k ochraně tamního biotopu. Pradědská rezervace leží v nejvyšších polohách Jeseníků, a má tudíž charakter severské tundry, která je typická spíše pro Alpy či polární oblasti. Na Moravě je arktický biotop pochopitelně vzácný, díky čemuž se území Pradědu stalo domovem řady unikátních druhů rostlin a živočichů. 
Sezóna na Sněžce začala... Davy lidí lezou za řetězy a ničí unikátní přírodu

 Tím, že horskou tundru utvářejí extrémní klimatické podmínky, které jsou výsledkem kombinace chladu, sněhu a větru, se obnovuje velmi pomalu. Jakékoliv poškození tak může mít pro místní faunu a flóru neblahé následky. S podobným problémem se potýká i Krkonošský národní park, jehož správci v polovině června na vrcholu Sněžky nechali nainstalovat ochranné sítě. Předtím unikátní horskou přírodu od turistických stezek dělily "pouze" cedule, které turisté ignorovali. A také řetězy, přes které nebyl problém přelézt.

‚Červené‘ Česko. Norsko zvažuje znovuzavedení karantény pro lidi přijíždějící z ČR
Ikonka času3. 8. 2020, 20:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Norsko uvažuje o tom, že pro lidi přijíždějící z České republiky znovu zavede povinnou desetidenní karanténu. V pondělí to podle norských médií doporučil tamní institut veřejného zdraví (FHI). Norské ministerstvo zdravotnictví bude o návrhu FHI rozhodovat v pátek, sdělila Mariana Wernerová z odboru komunikace českého ministerstva zahraničí. Povinnost izolovat se pro lidi z ČR přitom Norsko zrušilo teprve v půlce července.

Otevření nového mostu v Janově. Akci posvětili italští politici, ceremoniál bojkotovali rodiny obětí i záchranáři
Ikonka času3. 8. 2020, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dva roky po zřícení dálničního mostu v severoitalském Janově v pondělí vrcholní italští představitelé posvětili otevření nově zbudovaného mostu. Zároveň si připomněli i oběti tragédie, která si vyžádala přes čtyři desítky mrtvých. Ceremonii bojkotovaly rodiny obětí i záchranáři, kteří při incidentu pomáhali.

Bývalé nádraží v pražské Bubenči se dočká rekonstrukce: Vznikne tu multifunkční prostor Stanice 6
Ikonka času3. 8. 2020, 19:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nádraží Bubeneč zná konečně svého nového provozovatele. Výsledky výběrového řízení na nové využití tohoto bývalého nádraží Praha 6 vyhlásila loni v listopadu. Vyhrál návrh Richarda Preislera, Martina Kontry a Martina Krba, kteří zde chtějí vybudovat komunitní centrum s názvem Stanice 6. Jejich projekt vyhrál mezi 50 dalšími zájemci, možná i proto, že stejní pánové mají na svědomí úspěšný projekt Bajkazyl. S rekonstrukcí by se mělo začít na jaře 2021 a během jednoho roku by mělo být hotovo.

Červencové novinky o klimatu: Do 100 let vyhynou lední medvědi a stovky druhů ryb
Ikonka času3. 8. 2020, 19:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Deník Aktuálně.cz přináší další díl pravidelného měsíčního přehledu informací o klimatu.

Mladou korejskou volejbalistku nalezli mrtvou! Byla to sebevražda?
Ikonka času3. 8. 2020, 19:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Policie v jihokorejském Kwangdžu šetří smrt bývalé profesionální volejbalistky. Go Yoo-min byla nalezena v sobotu ve svém bytě bez známek života. Pětadvacetiletá hráčka celku Hyundai Hillstate kariéru ukončila letos v březnu.

Velká Británie: Home office u konce. Chtějí zaměstnanci zpět do kanceláří?
Ikonka času3. 8. 2020, 19:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Skoro každý z nás to v uplynulých týdnech a měsících zakusil: nepřetržitý home office. V té souvislosti vyvstalo mnoho otázek. Postrádali jsme své kolegy, kancelářské vtípky a chodbové klepy? Ulevili jsme si od každodenního dojíždění a získali jsme&hellip

Deficit rozpočtu narostl už na 205 miliard. Je to nejhorší výsledek od vzniku Česka
Ikonka času3. 8. 2020, 19:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Schodek státního rozpočtu ke konci července stoupl na 205,1 miliardy korun z červnových 195,2 miliardy korun. Loni ke konci července byl schodek 9,7 miliardy korun. Informovalo o tom v pondělí ministerstvo financí (MF). Letošní červencový výsledek je nejhorší od vzniku ČR. Dosud byl ke konci července nejvyšší schodek rozpočtu v roce 2009, a to 76,2 miliardy korun.

Koronavirus předčasně ukončil dětský tábor na Jablonecku. 58 lidí je v karanténě
Ikonka času3. 8. 2020, 19:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V souvislosti s koronavirem před týdnem předčasně skončil dětský tábor na Jablonecku. Pozitivní test mělo po návratu domů dítě, které z jiných než zdravotních důvodů předčasně odjelo. U dalších 58 lidí byly výsledky negativní, vztahují se ale na ně karanténní opatření. V tiskové zprávě o tom dnes informovala ředitelka odboru hygieny dětí a mládeže z Krajské hygienické stanice v Liberci Kateřina Hochmalová. „Vzhledem k tomu, že účastníci nebyli z Libereckého kraje, byly předány informace místně příslušným hygienickým stanicím,“ dodala.

Bez "imperialistů", zato s legendárním Míšou. Před 40 lety skončily hry v Moskvě
Ikonka času3. 8. 2020, 19:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přesně před 40 lety v Moskvě proběhly letní olympijské hry, které se zapsaly do historie jako jedny z nejkontroverznějších.

Muž visel za jízdy na kapotě kamionu! Řidič se ho kličkováním snažil setřást
Ikonka času3. 8. 2020, 19:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na sociálních sítích se objevilo šokující video, které bylo natočeno na dálnici na Floridě. Ve videu je vidět muž, který se zoufale snaží udržet na kapotě kamionu. Ten se řítí po dálnici. Video natočila vyděšená dvojice jedoucí v autě vedle kamionu.

Opouštím Španělsko, oznámil bývalý král. Čelí finančnímu skandálu
Ikonka času3. 8. 2020, 19:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bývalý španělský král Juan Carlos I., který čelí vyšetřování kvůli finančnímu skandálu, se rozhodl odstěhovat ze Španělska. Oznámil to v dopisu, který v pondělí zveřejnila královská rodina. "Informuji vás o svém uváženém rozhodnutí vystěhovat se v této době ze Španělska," napsal v listu.

Hollywoodský krasavec brzy oslaví padesátku: Takhle teď vypadá jeho vysportované tělo
Ikonka času3. 8. 2020, 19:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Oblíbený herec


Matt Damon (49)

už v říjnu oslaví padesátiny, ale jak vidno, své tělo si představitel akčního hrdiny Jasona Boureho udržuje stále ve formě.

Bývalý španělský král se stěhuje ze země, je vyšetřován kvůli finančním skandálům
Ikonka času3. 8. 2020, 19:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bývalý španělský král Juan Carlos I., který čelí vyšetřování kvůli finančnímu skandálu, se rozhodl odstěhovat ze Španělska do jiné země. Informoval o tom dopisem, který v pondělí královská rodina zveřejnila na své webové stránce. Dopis je určený Juanovu synovi a současnému králi Felipemu VI. Zatím není jasné, kam se chce bývalý panovník vydat.

Bývalý papež Benedikt XVI. těžce onemocněl
Ikonka času3. 8. 2020, 19:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bývalý papež Benedikt XVI. těžce onemocněl, informoval dnes s odvoláním na papežova životopisce Petera Seewalda deník Passauer Neue Presse. Vatikán zdravotní stav emeritní hlavy církve označil za "ne příliš znepokojující", uvedla agentura Reuters.

Královský exil. Bývalý španělský panovník Juan Carlos I. se stěhuje ze země pryč
Ikonka času3. 8. 2020, 19:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Juan Carlos I. čelí vyšetřování kvůli finančnímu skandálu, o stěhování informoval veřejnost dopisem. Kam chce jet, zatím neuvedl.

Nový design pražské městské dopravy? Šedo-červené mají být vozy metra, tramvají, autobusů i vlaků: Ne ale všechny!
Ikonka času3. 8. 2020, 19:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přichází revoluce ve vzhledu městské pražské dopravy? Loni vyhlášená designerská soutěž zná svého vítěze a v pondělí ho schválili i pražští radní.  Studio superlative.works uspělo s jednotným šedo-červeným designem pro autobusy, tramvaje, příměstské vlaky i soupravy metra zapojené do Pražské integrované dopravy (PID). Vedení Prahy nejprve musí ale schválit kompletní designový manuál, aby mohly vozy mohly přebarvit, do té doby design bude testovat pražský dopravní podnik (DPP) jen na některých jeho vozech. A ani potom se nepočítá s tím, že všechny vozy městské dopravy budou brázdit Prahu v nových barvách, dostanou je jen nově pořizovaná vozidla nebo při opravách či výměně polepů.

NAžIVO: Hodina zpěvu? S Palečkem a Žalmanem byly v Telči rovnou tři
Ikonka času3. 8. 2020, 19:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prázdniny v Telči jsou v plném proudu a nedělní večer nabídl na zámeckém nádvoří vystoupení Miroslava Palečka a Žalmanova spolu. Oba hlavní protagonisté předvedli skvělá vystoupení. Ve svém oboru jsou legendami, takže se zpívalo, a to i přes velkou nepřízeň počasí.

Závodník slavil, trofej pro vítěze skončila na několik kusů
Ikonka času3. 8. 2020, 19:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Parádní manévr v infarktovém závěru mu přinesl triumf. Německý automobilový závodník René Rast si o víkendu připsal vítězství v prvním podniku nového ročníku DTM Championship na okruhu Spa-Francorchamps v Belgii. S trofejí pro vítěze potom slavil tak vehementně, že ji rozbil na několik kousků.

Baobaby, pirogy a kozy aneb Fotoreportáž Honzy Čermáka z afrického Senegalu
Ikonka času3. 8. 2020, 19:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tahle země není pro zelenáče. Ať už jde o cestovatelské zkušenosti, nebo o vztah k ekologii. Zkrátka černá Afrika se vším všudy. Na druhou misku vah přidávám přívlastky autentická a bezpečná. A objektivem zachycené zážitky, které se mi do paměti vryly nejhlouběji.

Velké srovnání mrtvých. V Evropě si nejhůř vedla Anglie, ukázala studie
Ikonka času3. 8. 2020, 19:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Během prvních pěti měsíců tohoto roku zemřelo v Anglii o 7,55 procenta lidí víc než je průměrný údaj za posledních pět let. Ukázala to analýza britských statistiků, kteří porovnávali nárůst úmrtnosti v dvaceti evropských zemích.

Kolik je potvrzených nakažených v krajích? Aktuální data v mapě Česka
Ikonka času3. 8. 2020, 19:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Potvrzené případy nákazy koronavirem v krajích České republiky a přehled prvních nakažených na našem území.

Denné zhrnutie: US500 sa blíži k historickým maximám
Ikonka času3. 8. 2020, 19:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Akciové indexy v Európe a v USA sa dnes obchodujú v zelených číslach, pričom výnosy na amerických dlhopisoch dnes zaznamenali nárast. Výrazný pokles zaznamenali výnosy na brazílskych dlhopisoch a to až o takmer 40 bázických bodov. Na komoditných trhoch...

Tramvaje a autobusy v Praze změní barvy, pruhy povedou svisle. Autor hrozí žalobou
Ikonka času3. 8. 2020, 19:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Praha představila nový design vozů veřejné dopravy. Tak razantní změnu barevného provedení MHD v hlavním městě dlouho nezažilo.

Další obnovená dálková linka. Emirates se po dlouhé pauze vrátily do Prahy
Ikonka času3. 8. 2020, 19:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Do Prahy se po koronavirové krizi vrátila druhá dálková linka. Po více než čtyřměsíční pauze se na zdejším letišti objevil letoun společnosti Emirates Airlines. Mezi Prahou a Dubají budou létat zatím třikrát týdně.

Bývalý král Juan Carlos I. se stěhuje ze Španělska. Panovníka vyhnal finanční skandál
Ikonka času3. 8. 2020, 19:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bývalý španělský král Juan Carlos I., který čelí vyšetřování kvůli finančnímu skandálu, se rozhodl odstěhovat ze Španělska do jiné země. Informoval o tom dopisem, který dnes královská rodina zveřejnila na své webové stránce. Dopis je určený Juanovu synovi a současnému králi Felipemu VI.

Ondřej Martínek: Soudný den pražských bank přijde na konci roku
Ikonka času3. 8. 2020, 19:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Své výsledky hospodaření za druhý kvartál poznamenaný koronavirem reportovaly banky listované na pražské burze. Banky dostaly zásah v podobě osekání čistého zisku až o polovinu, v případě Erste dokonce až o 83 %.

Všechno sežerou tři týmy kolem Prahy, láteří Páník přes demarkační čáru
Ikonka času3. 8. 2020, 19:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V minulé sezoně se natrápili víc než dost, spadli do nedokončené skupiny o záchranu. Příští sezonu by fotbalisté Zlína rádi odehráli v klidnějších patrech, jejich kouč si ovšem přehnané ambice nedělá. „Těžko se budeme dostávat na úroveň mužstev, která vyberou Slavii, Spartu, Plzeň a pravidelně se doplňují každý rok. I když skládají nový tým, pracují s opravdu kvalitními hráči,“ poukázal trenér Bohumil Páník v rozhovoru pro klubovou televizi. O soupeření s elitní trojkou ani nemluvě.

Extrémní počasí zaměstnává hasiče! Řeší spadlé stromy a zatopené sklepy
Ikonka času3. 8. 2020, 19:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
"Jen za neděli vyjeli středočeští hasiči přibližně k 82 událostem. Šlo zejména o technickou pomoc při čerpání vody v souvislosti se silným deštěm a popadané větve,“ informoval mluvčí hasičů Petr Svoboda.
První žádost o pomoc zaznamenala tísňová linka přibližně pár minut po sedmé hodině večer z Černošic. Tam došlo k zatopení garáže a sklepa rodinného domu.
Další události však na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejvíce zasaženou oblastí byl podle Svobody okres Praha-východ, kde hasiči zasahovali přibližně u čtrnácti případů. 
Nová výstraha ČHMÚ: Hrozba povodní potrvá do středy! MAPA


Největší problémy zaznamenali hasiči v obci Vodochody, která se nachází právě v tomto okrese. "Od půl jedenácté večer v obci zasahovalo postupně sedm jednotek. Voda se obcí valila na bývalý mlýn a hasiči museli postavit z pytlů s pískem a mobilních povodňových zábran hráz,“ popsal situaci Svoboda.
Také v pondělí vyjížděli středočeští hasiči k několika desítkám událostem. "Operační středisko zaznamenalo v pondělí do dvanácti hodin dopoledne 44 událostí. Nejčastěji šlo opět o čerpání vody, nebo odstraňování popadaných větví a stromů,“ dodal Svoboda.
Podobná situace je také v Pardubickém kraji. "V pondělí od dvanácti do šestnácti hodin jsme zasahovali u 15 událostí v souvislosti s počasím. Jednalo se o popadané podmáčené stromy,“ informovali na twitteru pardubičtí hasiči. Galerie: GALERIE: Extrémní počasí zaměstnalo hasiče

Zásahy hasičů kvůli počasí v Pardubickém kraji - 4


Zásahy hasičů kvůli počasí v Pardubickém kraji - 3


Zásahy hasičů kvůli počasí v Pardubickém kraji - 2


Zásahy hasičů kvůli počasí v Pardubickém kraji - 1


Extrémní počasí zaměstnává hasiče ve Středočeském kraji - 7


Extrémní počasí zaměstnává hasiče ve Středočeském kraji - 6


Extrémní počasí zaměstnává hasiče ve Středočeském kraji - 5


Extrémní počasí zaměstnává hasiče ve Středočeském kraji - 4


Extrémní počasí zaměstnává hasiče ve Středočeském kraji - 3


Extrémní počasí zaměstnává hasiče ve Středočeském kraji - 2


Extrémní počasí zaměstnává hasiče ve Středočeském kraji - 1

Willian odmítl i poslední nabídku Chelsea. Blíží se jeho přesun do Arsenalu?
Ikonka času3. 8. 2020, 19:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Křídelní záložník Willian podle všeho v nejbližší době opustí Chelsea poté, co odmítl i zatím poslední nabídku nového kontraktu. Brazilský reprezentant by tak brzy mohl vyměnit dres Chelsea za městského rivala Arsenal, který je připraven nabídnout Willianovi tříletou smlouvu.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru