Celkem 5418 článků.|

E15-ekonomika

ČNB bude dále zvyšovat úrokové sazby, avizoval člen rady Dědek
Ikonka času11. 1. 2019, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká národní banka bude i nadále zvyšovat úrokové sazby, nicméně je třeba mít na paměti vnější podmínky a uvolněnou politiku ostatních centrálních bank. V rozhovoru s agenturou Bloomberg to řekl člen bankovní rady Oldřich Dědek.

Novým šéfem ČEPS je bývalý manažer Unipetrolu Durčák
Ikonka času11. 1. 2019, 12:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Novým předsedou představenstva provozovatele energetické přenosové soustavy ČEPS se stal Martin Durčák. Do funkce ho na mimořádném zasedání zvolilo představenstvo firmy, sdělila mluvčí ČEPS Hana Klímová. Durčák od roku 2006 do roku 2016 pracoval jako manažer v petrochemickém holdingu Unipetrol. Členem představenstva ČEPS je od začátku loňského listopadu, dozorčí rada firmy ho do něj zvolila v polovině října. Bývalého předsedu představenstva Jana Kalinu odvolala rada v polovině října.

Americké vojenské jednotky se začaly stahovat ze Sýrie. Jednotky se přesouvají do Iráku
Ikonka času11. 1. 2019, 12:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Spojené státy začaly stahovat své vojenské jednotky ze Sýrie, řekl agentuře AP mluvčí mezinárodní koalice vedené USA bojující v regionu proti organizaci Islámský stát. Potvrdil tak čtvrteční informace televize CNN, která se odvolávala na nejmenovaného vládního činitele. Záměr zahájit stahování vojáků ze Sýrie oznámil překvapivě minulý měsíc americký prezident Donald Trump.

Bývalý šéf české armády Bečvář vede zbrojařskou firmu Glomex MS
Ikonka času11. 1. 2019, 11:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bývalý náčelník generálního štábu Josef Bečvář se stal od ledna prezidentem zbrojařské firmy Glomex Military Supplies. Ve funkci bude odpovědný za strategii firmy či kontakt s partnery a zákazníky. Firma to sdělila v tiskové zprávě. Bečvář chce rozšířit spolupráci firmy s francouzským obranným průmyslem a hledat obchodní příležitosti ve frankofonních zemích. Glomex MS se zabývá dodáváním bezpečnostních technologií pro ozbrojené složky. V minulosti společnost získala několik zakázek pro českou armádu či policii.

Polská tajná služba zadržela manažera Huawei, viní ho ze špionáže
Ikonka času11. 1. 2019, 11:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Polská civilní kontrarozvědka v úterý zadržela jednoho Poláka a jednoho Číňana a obvinila je ze špionáže pro čínské tajné služby. V případě čínského občana jde o jednoho z ředitelů polské pobočky čínské telekomunikační firmy Huawei, informovala dnes na svých internetových stránkách Polská televize. Zatčený Polák je někdejší vysoce postavený důstojník ABW. Ke špionáži, za niž jim hrozí až deset let vězení, se ani jeden ze zadržených nepřiznal. Čína uvedla, že ji informace o zadržení jejího občana „velmi znepokojily“.

Z EU nakonec nemusíme odejít, prohlásil britský ministr zahraničí
Ikonka času11. 1. 2019, 11:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ani necelé tři měsíce před konečným termínem nelze vyloučit, že Velká Británie z Evropské unie nakonec neodejde. Prohlásil to britský ministr zahraničí Jeremy Hunt. Podle něj by taková možnost mohla nastat v případě, že poslanci příští týden odmítnou brexitovou dohodu, což by mohlo vést k ochromení země.

Babiš v důchodové reformě sází na třetí pilíř
Ikonka času9. 1. 2019, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nekonečná debata o reformě důchodů v Česku dostala další drobný impulz. Premiér Andrej Babiš v rozhovoru pro deník E15 naznačil, jak si změny v důchodovém systému představuje on.

Makro rozjíždí v Česku zkušební provoz obřího skladu
Ikonka času9. 1. 2019, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Velkoobchodní společnost Makro Cash & Carry ČR začne z distribučního centra u Prahy rozvážet zboží zákazníkům.

Zakladatel Exim Tours převezme Grand hotel Evropa na Václavském náměstí
Ikonka času9. 1. 2019, 14:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Grand hotel Evropa v centru Prahy mění ještě během probíhající rekonstrukce a dostavby nové části skladbu vlastníků. Nový investor Ferid Nasr hodlá hotelu vrátit luxusní prvorepublikový charakter.

IBM pustí kvantový počítač na trh. K technologii se poprvé dostanou běžní zákazníci
Ikonka času9. 1. 2019, 14:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Společnost IBM na technologickém veletrhu CES v Las Vegas představila své první pro komerční účely určené datové centrum vybavené kvantovým počítačem IBM Q pod názvem System One. Centrum stojí ve městě Poughkeepsie v americkém státu New York a připojeným firmám umožní přístup ke kvantovým výpočením operacím. Jde o vůbec první instalaci kvantového počítače na světě mimo laboratorní podmínky. 

Glosa Jany Havligerové: Stopka pro Maláčovou
Ikonka času9. 1. 2019, 14:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministryně práce narazila ve vládě hned se dvěma návrhy. Kabinet nesouhlasí s tím, aby stát poskytoval zdarma obědy všem dětem ve školkách a na prvním stupni základních škol. Zvyšovat se nebude ani životní a existenční minimum, nejnižší uznaná částka pro život využívaná pro stanovení dávek, alimentů nebo nezabavitelného minima při exekuci.

Dělníci v Bangladéši demonstrují za aspoň čtyřtisícové mzdy, policie je rozhání obušky
Ikonka času9. 1. 2019, 11:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bangladéšská policie použila slzný plyn a obušky proti tisícům dělníků v textilním průmyslu, kteří již čtvrtý den v řadě demonstrují za vyšší mzdy. Při střetech s policií zemřel jeden člověk, továrny kolem hlavního města Dháky zůstávají zavřené. Informovala o tom agentura AP.

Nejvýnosnější kov roku 2018 dál boří rekordy
Ikonka času8. 1. 2019, 19:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Lednový nárůst ceny palladia znamená pro tento kov další rekord – cenový rozdíl oproti konkurenční platině je poprvé vyšší než 500 dolarů za unci (31,1 g), píše Bloomberg. Cena palladia, které bylo nejúspěšnějším kovem loňského roku, se na začátku roku zvýšila na 1325 dolarů za unci, zatímco konkurenční platina se v současnosti obchoduje za cenu okolo 821 dolarů za unci.  

Babiš chce znovu přidat důchodcům
Ikonka času8. 1. 2019, 19:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zvýšení průměrného důchodu o dvě stě korun nad plánovanou valorizaci by státní kasu přišlo zhruba na sedm miliard korun.

Italská vláda pomůže problémové bance, před volbami přitom Hnutí pěti hvězd deklarovalo opak
Ikonka času8. 1. 2019, 18:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Řím pomůže problémovému finančnímu domu Banca Carige, aby "ochránil práva a zájmy střadatelů", uvedl podle agentury DPA italský premiér Giuseppe Conte a dodal, že kabinet schválil odpovídající dekret. Rozhodnutí představuje obrat v záležitosti záchrany bank, protože koaliční strana Hnutí pěti hvězd (M5S) se dříve stavěla proti vynakládání státních peněz na pomoc bankám a kritizovala za ně předchozí kabinet.

NN Group dokončila koupi životní pojišťovny Aegon
Ikonka času8. 1. 2019, 18:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nizozemská pojišťovna NN Group dokončila koupi životní pojišťovny Aegon v Česku a životní pojišťovny a důchodové správcovské společnosti Aegon na Slovensku. Transakci v hodnotě 155 milionů eur (čtyři miliardy korun) schválili regulátoři i antimonopolní úřady obou zemí. Informovala o tom NN, která vstoupila na český trh jako první ze zahraničních pojišťoven.

Česko se dostalo mezi nejpohostinnější země světa v žebříčku Booking.com
Ikonka času8. 1. 2019, 18:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ubytovacího portál Booking.com každoročně uděluje cenu Nejlepší recenze hostů ubytovacím zařízením, s nimiž mají hosté nejlepší zkušenosti. Z něj letos poprvé portál odvodil i žebříček nejpohostinnějších míst na zemi, do kterého zařadil i Českou republiku. 

Pinkasův palác u Karlova mostu vydražila PPF Reality
Ikonka času8. 1. 2019, 16:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pinkasův palác na pražské Kampě vydražila před Vánoci za 480 milionů korun společnost PPF Reality, která patří do holdingu PPF Real Estate. Sdělila mluvčí PPF Zuzana Migdalová. Dosud největší nedobrovolné dražby v Česku se 20. prosince zúčastnily dva subjekty, vítěz si tehdy nepřál zveřejnit svoji totožnost. Podnět k dražbě dala PPF banka, vyvolávací cena byla o deset milionů nižší.

Penta kupuje síť rumunských lékáren Belladonna
Ikonka času8. 1. 2019, 16:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česko-slovenská investiční skupina Penta Investments se těsně před koncem loňského roku dohodla na koupi rumunské sítě lékáren Belladonna. Transakci v současnosti posuzuje tamní antimonopolní úřad. Uvedl to web Euro.cz. Penta do lékáren vstupuje prostřednictvím svého řetězce Dr. Max. Mluvčí Penty Ivo Mravinac nechtěl transakci komentovat. Penta již nyní v Rumunsku vlastní přes 600 lékáren a je jedničkou na tamním trhu.


<< Nejnovější   < Novější   

Vrátit se nahoru