E15-ekonomika - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4589 článků.|

E15-ekonomika

Mayová chce další hlasování o brexitové dohodě začátkem června
Ikonka času15. 5. 2019, 8:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Britská premiérka Theresa Mayová hodlá předložit brexitovou dohodu parlamentu k dalšímu hlasování v prvním červnovém týdnu. Po jejím jednání s vůdcem opozičních labouristů Jeremym Corbynem o tom podle britských médií informoval úřad Mayové. Rozhovor lídrů obou stran, které zatím marně hledají kompromis zajišťující schválení smlouvy o vystoupení z EU, označil mluvčí premiérky za „užitečný a konstruktivní“.

Monetův obraz Kupky sena se vydražil za rekordní 2,5 miliardy
Ikonka času15. 5. 2019, 7:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Obraz francouzského impresionisty Claudea Moneta s motivem kupek sena vydražila v úterý newyorská aukční síň Sotheby's za rekordních 110,7 milionu dolarů (přes 2,5 miliardy korun). Dražební dům uvedl, že je to dosud nejvyšší částka, za kterou byl jakékoli Monetovo plátno prodáno. Podle agentury Reuters je to rovněž poprvé, co za impresionistické dílo nabídl kupec více než sto milionů dolarů.

Američtí senátoři navrhují sankce pro stavitele plynovodu Nord Stream 2
Ikonka času15. 5. 2019, 7:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký republikánský senátor Ted Cruz a jeho demokratická kolegyně Jeanne Shaheenová v úterý představili návrh zákona, který zavádí sankce vůči společnostem a osobám podílejícím se na výstavbě plynovodu Nord Stream 2 z Ruska do Německa po dně Baltského moře. Informoval o tom portál The Hill. Spojené státy projekt ropovodu dlouhodobě kritizují.

Češka vymyslela navigační nákrčník pro nevidomé. Vyhrála s ním největší designérskou soutěž na světě
Ikonka času15. 5. 2019, 7:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Navrhovat zdravotní pomůcku bylo jejím snem, který se jí podařilo uskutečnit ve třetí ročníku na pražském ČVUT. Za bakalářský projekt, nákrčník pro nevidomé Cles neboli Clever Seek, získala Tereza Vacková na prestižní designové soutěži Taiwan International Student Design Competition první místo. 

Zápisník Jiřího Frydlewicze: Vesmírná dramata
Ikonka času15. 5. 2019, 6:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americká vládní agentura NASA se začala připravovat na možný náraz cizího tělesa z vesmíru do planety Země. Využila k tomu simulaci, ve které mělo asi dvousetmetrové těleso dopadnout nedaleko města Denver v Coloradu. Když však vědci zjistili, že by taková srážka vyhubila vše živé v tamní oblasti, pokusili se těleso odklonit. To se jim zdařilo a těleso tak slavnostně vybuchlo nad New Yorkem. Přesto snad můžeme zůstat klidní. Pořád máme režiséra katastrofických filmů Michaela Baye.


<< Nejnovější   < Novější   

Vrátit se nahoru