Eurozpravy-sport

Seriálový herec (50) z Nemocnice: Boj s rakovinou! Fotky z onkologie mluví za vše
Ikonka času22. 1. 2022, 14:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slovenský herec Marcel Němec (50) krátce před Vánocemi skončil v nemocnici, kde musel neprodleně podstoupit operaci. Dalšími vyšetřeními vyšlo najevo, že má rakovinu. Herec hraje v oblíbeném seriálu Nemocnice na televizi Joj. 

Malířku z Blanenska připravila rakovina o dva prsty: Nikdy se nevzdávám, tvrdí statečná Marie
Ikonka času22. 1. 2022, 14:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Malování ji bavilo už na základce, čmárala prý, kde se dalo. Po talentových zkouškách zamířila na základní uměleckou školu. Až před sedmi roky ve zralém věku vstoupila do povědomí obrazy, které nadchnou fantazií a neotřelostí. Marie Kepáková (41) z Blanenska, maminka dvou chlapců, má nyní ještě větší motivaci přenést své představy na plátno. Zákeřná nemoc ji totiž připravila o palec a ukazováček na levé ruce. Ruce, která přenáší její představy na plátno.

„Jsme připraveni na cokoliv, není to poprvé.“ Ukrajinci v bojové linii Putinovi nic neradují
Ikonka času22. 1. 2022, 14:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hranice toho, co Rusko považuje za své území, nejsou na Ukrajině nikdy jisté. Aktuálně je takovým bodem most na maličkém poloostrově Čonhar. Ten vystupuje nad okolní třypící se hladinu na severu Rusy okupovaného Krymu. Armádní fotograf ukrajinské armády Mykola Čekman zkontroluje spojnici dalekohledem a k reportérům britského listu The Guardian pronáší: „Jsme připraveni na cokoliv, co přijde. Není to poprvé, co je poloostrov obsazen. Krym už zažil mnoho válek.“

Lucko, tahle tě nahradila! Vondráčkové přítel Petr Vojnar míří do rodiny Gotta (†80)
Ikonka času22. 1. 2022, 14:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přiřítila se zpět do Prahy! Nejstarší dcera Karla Gotta (✝80) tady hledá novou práci a má domluvený i jeden minikšeft. Podržte se: Dominika Gottová (48) zazpívá v nové písni herce a moderátora Petra Vojnara (45)! Ten ji také v pátek večer vyzvedl na letišti.

Miliardář varuje před superbublinou, upířím trhem a kolapsem amerických akcií
Ikonka času22. 1. 2022, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Britský investor a spoluzakladatel bostonské investiční společnosti GMO Jeremy Grantham očekává obrovský propad trhů. Americké burzy jsou podle jeho názoru ve čtvrté superbublině za posledních sto let. Uvedl to ve svém komentáři Divoká mela může začít. Grantham je dlouhodobě známý podobnými skeptickými názory.

Miliardář varuje před superbublinou, upířím trhem a kolapsem amerických akcií
Ikonka času22. 1. 2022, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Britský investor a spoluzakladatel bostonské investiční společnosti GMO Jeremy Grantham očekává obrovský propad trhů. Americké burzy jsou podle jeho názoru ve čtvrté superbublině za posledních sto let. Uvedl to ve svém komentáři Divoká mela může začít. Grantham je dlouhodobě známý podobnými skeptickými názory.

Proč si letos tolik připlatíme za rohlík, máslo a další potraviny? Vydejme se na „stopu zdražování“
Ikonka času22. 1. 2022, 13:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zemědělce napříč Evropou, i v Česku, teď trápí extrémně vysoké ceny hnojiv. Ty se v důsledku energetické krize zvýšily třeba až na šestinásobek úrovně roku 2020 (viz graf). K výrobě hnojiv je totiž třeba plynu, který v uplynulých měsících v Evropě extrémně zdražil v souvislosti s energetickou krizí. Informuje server Lukáš Kovanda.

Policejní specialistka na požáry: Smutný osud fenky Uny, zemřel jí páníček, žila na chatě
Ikonka času22. 1. 2022, 13:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Léta patřila ke čtyřnohým specialistům u policejního sboru, poté odešla do zaslouženého důchodu. Jenže osud poté připravil čtrnáctileté fence německého ovčáka Uně těžké chvíle. Loni přišla o svého páníčka a ochránce, který zemřel po vážné nemoci. Nakonec se na psí babičku usmálo štěstí, našla nový domov v psím hospici Dejte nám šanci v Bukovince na Blanensku.

České registrace Škody loni klesly, objednávky byly však rekordní. Jaký je výhled pro rok 2022?
Ikonka času22. 1. 2022, 13:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Registrace nových vozů značky Škoda loni na domácím trhu mírně klesly. Tuzemské zastoupení značky však z trhu vidí řadu pozitivních signálů.

Merz byl zvolen novým předsedou německé CDU
Ikonka času22. 1. 2022, 13:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Německá Křesťanskodemokratická unie (CDU) na dnešním digitálním sjezdu zvolila novým předsedou Friedricha Merze, který v čele největší opoziční strany střídá dosavadního šéfa Armina Lascheta. Delegáti sjezdu dnešní volbou podle očekávání potvrdili prosincový výsledek vnitrostranického referenda, které se pro Merze jasnou většinou hlasů vyslovilo.

Američané jednají s Katarem o zásobení Evropy plynem. Pokud by došlo k válce na Ukrajině
Ikonka času22. 1. 2022, 13:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Spojené státy jednají s Katarem a dalšími velkými exportéry zemního plynu z oblasti Blízkého východu o možnosti zásobení Evropy v případě, že by se významně narušily dodávky komodity z Ruska. Informuje o tom deník The Financial Times. Jednání se...

Američané jednají s Katarem o zásobení Evropy plynem. Pokud by došlo k válce na Ukrajině
Ikonka času22. 1. 2022, 13:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Spojené státy jednají s Katarem a dalšími velkými exportéry zemního plynu z oblasti Blízkého východu o možnosti zásobení Evropy v případě, že by se významně narušily dodávky komodity z Ruska. Informuje o tom deník The Financial Times. Jednání se...

Na proces čeká nejméně případů v historii české justice
Ikonka času22. 1. 2022, 13:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Počet nevyřízených případů u soudů znovu klesl a je nejnižší v historii samostatné české justice. Během pandemie covidu se lidé méně soudili. A státní zástupci obžalovali historicky nejmíň trestných činů. Soudům se také podařilo vynést verdikty v mnoha vleklých kauzách.

Tělo pohřešované holčičky (9†) našli na dně sudu s pískem: Zabil ji prý labilní Australan!
Ikonka času22. 1. 2022, 13:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Australští policisté po několika dnech pátrání nalezli tělo pohřešované Charlise Muttenové (†9). Většina z přítomných mužů zákona potom údajně skončila v rukou terapeutů. Obviněn z její vraždy byl muž s dlouhodobými psychickými problémy a snoubenec její matky. Ta nadále zůstává v rukou lékařů, kteří ji nechtějí vydat k policejnímu výslechu.

Skvělá Ledecká! Krátce před OH ve sjezdu v Cortině d´Ampezzo skončila třetí
Ikonka času22. 1. 2022, 13:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Do startu Zimních olympijských her v Pekingu zbývají puhé dva týdny a česká lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká dává veřejnosti najevo, že ji olympiáda zastihne vee výtečbné formě v obou sportovních odvětvích. V rámci Světového poháru se lyžařky tentokrát o tomto víkendu vydaly do italské Cortiny d´Ampezzo, kde byl v sobotu na programu sjezd žen a právě v něm Ester Ledecká navázala na své slušné výkony z předchozích dvou tréninků a ještě je navíc dokázala vylepšit. A to tak, že se svým skvělým výkonem umístila na třetí příčce se ztrátou 26 setin sekundy za domácí vítězkou Sofii Goggiaovou.

Schwarzenegger havaroval. A nebyl to filmový trik! (VIDEO)
Ikonka času22. 1. 2022, 13:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bývalý kalifornský guvernér, herec a nejúspěšnější kulturista historie Arnold Schwarzenegger havaroval, stal se v Los Angeles účastníkem dopravní nehody čtyř vozidel.

Německá CDU si zvolila nového předsedu. Lascheta střídá Merz
Ikonka času22. 1. 2022, 13:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Německá Křesťanskodemokratická unie (CDU) na dnešním digitálním sjezdu zvolila novým předsedou Friedricha Merze, který v čele největší opoziční strany střídá dosavadního šéfa Armina Lascheta. Delegáti sjezdu dnešní volbou podle očekávání potvrdili prosincový výsledek vnitrostranického referenda, které se pro Merze jasnou většinou hlasů vyslovilo.

Do Kyjeva dorazila první zásilka z americké vojenské pomoci
Ikonka času22. 1. 2022, 13:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Do Kyjeva v noci na dnešek dorazila první zásilka z nedávno schválené americké vojenské pomoci. Obsahuje mimo jiné munici pro vojáky na ukrajinských hranicích. Informovala o tom na twitteru americká ambasáda na Ukrajině. Jde o první dodávku z celkové pomoci v hodnotě 200 milionů dolarů (4,3 miliardy Kč).

Nepřítel číslo jedna: Křečci s covidem. Hongkong kvůli nim poslal celý panelák do karantény
Ikonka času22. 1. 2022, 13:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Hongkongu přibývá případů nákazy koronavirovou variantou delta kvůli infikovaným křečkům. Řekla to dnes správkyně Hongkongu Carrie Lamová a vyhlásila pětidenní uzávěru v bytovém domě, kde se objevil větší počet nakažených.

Hvězda Devadesátek Mikluš hraje »mladšího« Hanuše: Mirek se hodně smál! A co poradil?
Ikonka času22. 1. 2022, 12:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Za velkého zájmu diváků vtrhly v neděli na obrazovku Devadesátky, seriál, který dějově předchází Případům 1. oddělení. Z něho známí hrdinové omládli, a dostali tak i nové herecké představitele. Člena mordparty Josefa Korejse si v mladší verzi zahrál Robert Mikluš (39).

Německá konzervativní CDU si novým předsedou zvolila Friedricha Merze
Ikonka času22. 1. 2022, 12:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Merz v projevu slíbil, že stranu sjednotí a vyvede ji z vnitřní krize po loňské porážce v parlamentních volbách.

Strana Merkelové má nového šéfa. CDU si do čela zvolila „věčného konkurenta“ exkancléřky
Ikonka času22. 1. 2022, 12:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Německá Křesťanskodemokratická unie (CDU) na dnešním digitálním sjezdu zvolila novým předsedou Friedricha Merze, který v čele největší opoziční strany střídá dosavadního šéfa Armina Lascheta. Delegáti sjezdu dnešní volbou podle očekávání potvrdili prosincový výsledek vnitrostranického referenda, které se pro Merze jasnou většinou hlasů vyslovilo. Merz nyní musí stranu sjednotit, vyvést CDU z vnitřní krize po loňské porážce v parlamentních volbách a najít nový směr, který strana po politickém odchodu své kancléřky Angely Merkelové hledá. To vše již Merz v projevu přislíbil.

Tomášek se SMA měl podle lékařů umřít! Oslavil 2. narozeniny a je z něj neposeda
Ikonka času22. 1. 2022, 12:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tomášek Fiala z Ostravy oslavil druhé narozeniny. Chlapeček trpí svalovou atrofií (SMA) a lékaři mu moc šancí na život nedávali.  Po té, co chlapeček dostal nejdražší lék světa Zolgensma a především díky pravidelnému cvičení, úplně ožil. Z „máslového“ dítěte se stal malý neposeda.

Další šílené video nehody na D5: Skočili za svodidla, za 15 vteřin jejich auto smetl kamion
Ikonka času22. 1. 2022, 12:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Další video z hromadné nehody na dálnici D5 ukazuje, o jak nebezpečnou situaci šlo. Záznam ukazuje řidičův příjezd ke koloně a pak celou zkázu, která následovala. Nezastavitelné kamiony narážely do osobních aut, které odhazovaly jak hračky. Lidé z aut se naštěstí zachránili útěkem za svodidla. Nebýt včasné reakce, mohla být bilance nehody mnohem horší než jen šest zraněných...

Odsouzený exbankéř chtěl za pád své banky odškodné přes sto miliard. Sám jste ji položil, řekla soudkyně
Ikonka času22. 1. 2022, 12:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Takřka po třiceti letech ožil před soudem příběh první padlé banky v novodobé historii Česka. Na Kreditní a průmyslovou banku uvalila Česká národní banka v září 1993 nucenou správu. Konečná ztráta dosáhla tří a půl miliardy korun – peníze...

Odsouzený exbankéř chtěl za pád své banky odškodné přes sto miliard. Sám jste ji položil, řekla soudkyně
Ikonka času22. 1. 2022, 12:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Takřka po třiceti letech ožil před soudem příběh první padlé banky v novodobé historii Česka. Na Kreditní a průmyslovou banku uvalila Česká národní banka v září 1993 nucenou správu. Konečná ztráta dosáhla tří a půl miliardy korun – peníze...

První kopii vladařské koruny jsem tvořil trochu omylem, vzpomíná známý šperkař
Ikonka času22. 1. 2022, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Turnovský šperkař Jiří Urban se stal celorepublikově známým poté, co vytvořil dokonalé kopie hned několika stěžejních korun českých králů a římských císařů. Ani dnes, kdy je již pár let v důchodovém věku, nezahálí. Kromě malování, které provozuje pro potěchu, vyrobil pro soukromého zájemce kopii císařské koruny Napoleona Bonaparte.

Covid je kšeft století. Bohatí bohatnou, chudí se zlobí. Kam nejlíp schovat peníze?
Ikonka času22. 1. 2022, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V létě jsem založil firmu, která má v názvu „kryptoměnová“, žádná banka mi kvůli tomu nechtěla otevřít běžný účet. Asi se bály, že kryptoměny představují něco nekalého. To kdybych založil firmu mající v názvu covid, hned by mě vítaly a možná bych dostal ještě dotaci. Covid je přitom podle mě kšeft století. Miliardy zákazníků a vynucená poptávka tlačená státy. Co může být lepšího? Už jen povinné očkování v Rakousku. To je pro výrobce vakcín dar z nebe.

Saleen láká investory na vizionářské produkty, včetně elektrického supersportu
Ikonka času22. 1. 2022, 11:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Společnost o sobě dala vědět po delší době, slibuje ale zajímavou budoucnost.

Polsko nabízí 40 milionů za škody způsobené těžbou v Turowě, Česko trvá na padesáti
Ikonka času22. 1. 2022, 11:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Loni v září Soudní dvůr EU uložil Varšavě pokutu půl milionu eur denně (12,2 milionu korun), kterou však Polsko neplatí.

Šetřilka Kate: »Královna« za dvě stovky! A Meghan se pyšní klenoty za 8 milionů
Ikonka času22. 1. 2022, 11:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mezi Meghan Markleovou (40) a Kate Middletonovou (40) je jeden velký rozdíl, pro který se možná jedna z dam těší trochu větší popularitě než ta druhá – zatímco bývalá hvězdička se ráda chlubí šperky a značkovým, vždy novým oblečením, manželka budoucího následníka britského trůnu vsází spíš na skromnost, „recykluje“ své šaty a klidně sáhne i po bižuterii…

Trochu jiná zvířata. Atrakcí lyžařského areálu Kopřivná je ledová zoo
Ikonka času22. 1. 2022, 11:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve spolupráci vlekařů se ZOO Ostrava byla ve SKI areálu Kopřivná v Malé Morávce v Jeseníkách slavnostně otevřena galerie ledových a sněhových zvířat. Prvním návštěvníkům se sochy představily po setmění, kdy speciální nasvícení dodává všem těm slonům, hrochům a žirafám magické kouzlo.

Soukromá party po pohřbu Dušana Kleina (†82). Strach vzal hvězdu na panáka
Ikonka času22. 1. 2022, 11:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Byl jeho žákem na filmové fakultě, jen díky talentu se dostal mezi ty nejlepší a mohl Dušana Kleina (✝82) nazývat kolegou. Režisér a občasný herec Jiří Strach (48) pronesl na pohřbu smuteční řeč a posléze na počest milovaného režiséra vyrazil se spolužáky na panáka. 

Výjimečná podívaná na pouštích: Sněhová vánice a kroupy. Lidé se rozjeli za koulovačkou
Ikonka času22. 1. 2022, 11:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Saúdové mají z tohoto týdne nevšední zážitek, jejich pouště zasypal sníh a led, přes oblast se přehnala bouře doprovázená krupobitím a sněžením. Teploty klesly pod bod mrazu a místní neváhali a sníh využili například na koulovačku. Nesněžilo jen v Saúdské Arábii, sněhovou pokrývku hlásila tento týden i Sahara, uvedl list Daily Mail.

Veřejné zdravotní pojištění loni vykázalo schodek zhruba 15,6 miliardy korun
Ikonka času22. 1. 2022, 11:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Systém veřejného zdravotního pojištění zřejmě vykáže za loňský rok schodek zhruba 15,6 miliardy korun. Příjmy činily 405,6 miliardy korun, výdaje 421,3 miliardy korun. Deficit způsobilo především vysoké tempo růstu výdajů na zdravotní služby.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru