idnes.cz - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4570 článků.|

idnes.cz

The Joy Formidable v srpnu potěší novinkou "Into The Blue"
Ikonka času9. 5. 2021, 14:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Velšská parta The Joy Formidable přichází s druhým singlem předznamenávajícím pátou řadovou desku. Trojice si po tříleté odmlce od "Aaarth" nachystala dalších jedenáct skladeb, jež ...

Kanoistka Fišerová potřetí získala stříbro na ME ve vodním slalomu
Ikonka času9. 5. 2021, 14:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kanoistka Tereza Fišerová se stejně jako loni a v roce 2017 stala vicemistryní Evropy ve vodním slalomu. V italské Ivree ve finále předvedla svou nejpovedenější jízdu a získala pátou medaili z velké akce. Zlato jí ale stále uniká. Dnes prohrála o 36 setin se Španělkou Miren Lazkanovou. Kanoista Václav Chaloupka neobhájil loňský bronz, skončil desátý.

Davy lidí ve Španělsku a Belgii oslavovaly konec zákazu nočního vycházení, zakročila policie
Ikonka času9. 5. 2021, 14:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Konec španělského nouzového stavu a zákazu nočního vycházení v noci na neděli zpěvem i tancem oslavovaly převážně mladí lidé po celé zemi, informoval dnes list El País. Tisíce mladých lidí přivítaly konec koronavirové uzávěry i v belgické metropoli, kde večírek v neděli brzy nad ránem rozpustila policie, napsal list Le Soir.

Hamilton v boji o vedení už dohnal Verstappena
Ikonka času9. 5. 2021, 14:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podrobná on-line reportáž ze čtvrtého závodu mistrovství světa formule 1 v Barceloně.

Kopecký si upevnil vedení v MČR, pošesté vyhrál Rallye Šumava Klatovy
Ikonka času9. 5. 2021, 14:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jan Kopecký vyhrál pošesté v kariéře Rallye Šumava Klatovy a upevnil si vedení v mistrovství České republiky. V dramatickém souboji o druhé místo ve druhém dílu seriálu uspěl Jan Černý, který porazil třetího Filipa Mareše o tři desetiny sekundy. Kopecký při rekordním šestém triumfu v rallye zvítězil s náskokem půl minuty.

Češi nejvíce věří Pfizeru
Ikonka času9. 5. 2021, 14:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dvě třetiny Čechů věří, že nejúčinnější je vakcína společností Pfizer/BioNTech, kterou se v Česku očkuje nejdéle a nejvíce. Vyplývá to z průzkumu agentury Kantar pro Českou televizi (ČT).

FOTBAL ONLINE: Slovácko vede v Karviné. Vylepší Slavia rekord? Sparta narazí na Baník
Ikonka času9. 5. 2021, 14:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sešívaní mají titul v kapse, jde jim ovšem o vylepšení rekordu. Nedělní program 31. kola fotbalové Fortuna ligy nabízí čtyři zápasy. Od 15:00 hrají České Budějovice s Pardubicemi a Karviná se Slováckem. Od 17:00 pak Olomouc před kamerami O2 TV Sport hraje se Slavií. Sparta od 19:30 hostí Baník, utkání vysílá O2 TV Sport. Všechny ligové zápasy můžete sledovat v online reportážích na Sport.cz.

Výročí konce války. Putin při vojenské přehlídce zdůraznil, že Rusko bude vždy hájit své zájmy
Ikonka času9. 5. 2021, 14:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ruský prezident Vladimir Putin na vojenské přehlídce v Moskvě zdůraznil, že Rusko bude vždy rozhodně hájit své národní zájmy. Řekl to v projevu, jímž zahájil vojenskou přehlídku uspořádanou na Rudém náměstí u příležitosti 76. výročí vítězství nad nacistickým Německem ve druhé světové válce.

Výročí konce války. Putin při vojenské přehlídce zdůraznil, že Rusko bude vždy hájit své zájmy
Ikonka času9. 5. 2021, 14:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ruský prezident Vladimir Putin na vojenské přehlídce v Moskvě zdůraznil, že Rusko bude vždy rozhodně hájit své národní zájmy. Řekl to v projevu, jímž zahájil vojenskou přehlídku uspořádanou na Rudém náměstí u příležitosti 76. výročí vítězství nad nacistickým Německem ve druhé světové válce.

Tohle není Pamela Anderson! Fanoušci jsou v šoku z proměny známé herečky
Ikonka času9. 5. 2021, 14:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Do nového seriálu Pam & Tommy o dynamickém duu Pamele Anderson a Tommym Lee stanice Hulu obsadila trochu překvapivě hvězdu dobového Panství Downton Lily James. Maskéři si s ní ale tak vyhráli, že je od Pam téměř k nerozeznání. Posuďte sami.

Stovka za 53. Démon McDavid už je v klubu (nejen) s Jágrem
Ikonka času9. 5. 2021, 14:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zdá se, že jeho přezdívka McJesus vůbec není od věci. Edmontonský útočník Connor McDavid se o víkendu zařadil do exkluzivního klubu vyvolených. Čtvrtstoletí NHL čekala, než někdo zvládne nasbírat 100 bodů za pouhých třiapadesát startů. A kapitán Oilers výzvu s úspěchem naplnil bilancí 32+68.

Online: Velká cena Španělska 2021
Ikonka času9. 5. 2021, 14:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Průběžné zpravodajství a výsledky z Velké ceny Španělska 2021.

Davy lidí ve Španělsku a Belgii oslavovaly konec zákazu nočního vycházení
Ikonka času9. 5. 2021, 14:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Konec španělského nouzového stavu a zákazu nočního vycházení v noci na neděli zpěvem i tancem oslavovali převážně mladí lidé po celé zemi, informoval o tom list El País. Tisíce mladých přivítaly konec koronavirové uzávěry i v belgické metropoli, kde večírekbrzy nad ránem rozpustila policie, napsal list Le Soir.

Davy lidí ve Španělsku a Belgii oslavovaly konec zákazu nočního vycházení
Ikonka času9. 5. 2021, 14:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Konec španělského nouzového stavu a zákazu nočního vycházení v noci na neděli zpěvem i tancem oslavovali převážně mladí lidé po celé zemi, informoval o tom list El País. Tisíce mladých přivítaly konec koronavirové uzávěry i v belgické metropoli, kde večírekbrzy nad ránem rozpustila policie, napsal list Le Soir.

Zorka Hejdová pod palbou kritiky kvůli synovi: Zničená záda, problém s oblečením i hudbou!
Ikonka času9. 5. 2021, 14:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Moderátorka Zorka Hejdová (30) se stala maminkou sice teprve před měsícem, její sociální sítě však již stihly zaplnit nevyžádané rady. Všechny samozvané odbornice na mateřství ji totiž kárají za naprosto všechno, co se svým synkem Nikolasem dělá!

Kopecký na Šumavě potvrdil roli favorita, soutěž vyhrál už pošesté
Ikonka času9. 5. 2021, 14:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jan Kopecký vyhrál pošesté v kariéře Rallye Šumava Klatovy a upevnil si vedení v MČR. Druhý dojel ve druhém dílu seriálu Jan Černý, třetí Filip Mareš.

Davy lidí vyrazily do zoo. Kapacitu naplnily už dopoledne, místy kolabuje doprava
Ikonka času9. 5. 2021, 14:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Počasí o této neděli je pro návštěvu zoologické zahrady jako dělané. V Česku ale nadále platí protiepidemická opatření, jejichž součástí je i omezení kapacity návštěvníků v areálech zoo, která nesmí překročit 20 procent. Například v pražské zahradě to znamená maximálně 4000 návštěvníků v jednu chvíli. Když tohoto čísla dosáhne, nikoho dalšího dovnitř nepustí, dokud areál někdo neopustí a neuvolní tak místo. Deset minut před desátou dopolední Zoo Praha informovala, že dorazilo již 3000 lidí. O 25 minut později byla kapacita zcela naplněná. "Prosíme vás, abyste návštěvu zoo odložili minimálně na odpoledne, nebo lépe na jiný den. Omlouváme se a děkujeme za pochopení," napsala zoo na facebooku. Počítadlo na webových stránkách ve 13 hodin stále ukazovalo, že je v areálu přítomno 4000 návštěvníků. 
V pražské zoo se pořádně slavilo. Slůně Amalee má za sebou první rok

 V jiných koutech republiky je situace podobná. Plzeňská zoo návštěvníky uklidňuje, že i když se areál uzavře, čekací doba obvykle nepřesáhne 30 minut. O naplnění kapacity informovala těsně před polednem. "Momentálně dochází v zoo k regulovanému vpouštění návštěvníků," uvedla. Zlínská zoologická zahrada před devátou hodinou dopolední oznámila, že prodala všechny on-line vstupenky na neděli, a to jak osobní, tak i rodinné. "Pokud by se v odpoledních hodinách uvolnila kapacita, dáme do prodeje kolem 15 hodiny ještě pár vstupenek," dala návštěvníkům naději. V Olomouci dokonce museli sáhnout po uzavírce příjezdových silnic. "Krásné počasí vylákalo velké množství návštěvníků do zoologické zahrady na Svatý Kopeček. Z důvodu extrémního dopravního zatížení zde doprava zkolabovala. V rámci zajištění bezpečnosti jsme ve spolupráci s městskou policií uzavřeli příjezdové komunikace na Svatý Kopeček. Jakmile se dopravní situace uklidní, provoz bude obnoven," informoval po poledni mluvčí policie Libor Hejtman. 
V Česku se uvolní opatření. Obchody i zoo se připravují na otevření

 Omezený vstup se řadě lidí nelíbí, především těm, kteří jedou na výlet do zoo z daleka. "Taky se k vám chystáme, ale máme to do Prahy přes 100 km. Takže to máme vyrazit už v noci, abychom se k vám vůbec dostali? To je teda pěkně na prd," postěžovala si na facebookové stránce pražské zoo paní Kateřina. Způsob regulace počtu návštěvníků si zoo volí samy. Například ve Zlíně si návštěvníci musí předem zakoupit on-line vstupenku. Praha ale systém rezervací využít nechce. Tím, že bychom prodávali vstupenku na konkrétní den, bychom museli přistoupit i k tomu, že by měli povinnost registrace předem také držitelé již prodaných ročních vstupenek či dalších typů vstupenek s delší platností. To je prakticky nemožné zajistit," vysvětluje personál zoo. "Současně by to znamenalo, že zoo navštíví celkem 4000 lidí za celý den, nikoli že by jich bylo 4000 ve stejném okamžiku. Takhle se jich vystřídá mnohem víc," doplňuje. Galerie: GALERIE: Kvůli návalu u zoo museli v Olomouci uzavřít silnice

Davy lidí se v neděli vypravily do zoo - 2


Davy lidí se v neděli vypravily do zoo - 3


Davy lidí se v neděli vypravily do zoo - 4


Davy lidí se v neděli vypravily do zoo - 5 V sobotu oslavilo slůně Amalee první narozeniny. Podívejte se, co zoo přichystala za překvapení:

Jakou budoucnost chtějí pro EU občané? Společnou armádu i přísnou migrační politiku
Ikonka času9. 5. 2021, 14:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Evropská unie v neděli 9. května formálně zahajuje Konferenci o budoucnosti Evropy. "Srdcem" diskuse mají být tentokrát samotní občané.

Soupeř Česka na MS v hokeji staví silný tým. Přijede i jednička draftu
Ikonka času9. 5. 2021, 14:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejisty Švýcarska posílí na mistrovství světa v Rize útočník Nico Hischier z New Jersey. Jednička draftu z roku 2017 si zopakuje účast z minulého šampionátu před dvěma roky v Bratislavě a Košicích. Kouč Patrick Fischer může počítat také s Hischierovým klubovým spoluhráčem Jonasem Siegenthalerem a forvardy Timem Meierem ze San Jose a Philippem Kurashevem z Chicaga. Švýcaři budou v sobotu 22. května druhým soupeřem české reprezentace v základní skupině MS.

Přes aplikaci Můj vlak od ČD můžete koupit SMS jízdenky na MHD v 16 městech
Ikonka času9. 5. 2021, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mobilní aplikace Můj Vlak dostala novou funkci, která má ještě více usnadnit zákazníkům Českých drah cestování po celé republice. 

Na Lounsku se vážně zranil paraglidista. Do nemocnice ho přepravil vrtulník
Ikonka času9. 5. 2021, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vážná zranění utrpěl v neděli 9. května ráno u Rané na Lounsku zhruba třicetiletý paraglidista. Letecká záchranná služba ho přepravila do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

Staří asijští Američané nechápou demonstrace mladší generace proti rasismu
Ikonka času9. 5. 2021, 13:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nedávné protesty proti rasismu a násilí se nesetkaly u starších členů asijsko-americké komunity s přílišným pochopením. Někteří se domnívají, že jejich potomci by měli věnovat pozornost jiným záležitostem než demonstrovat proti zločinům z nenávisti. Nesouzní s nimi ani v náhledu na policejní složky.

Muradov před bitvou: Miluju Česko a fanoušky, ale stát mě nerespektuje
Ikonka času9. 5. 2021, 13:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Lepší smlouva s UFC na další čtyři zápasy a jméno nového soupeře. Machmud Muradov, rodák z Uzbekistánu žijící v Praze, v rychlém sledu oznámil hned několik novinek. A také jednu, která mnohé české fanoušky zamrzí. Už totiž nebude nastupovat do zápasu se dvěma vlajkami, uzbeckou a českou. „Proč bych to dělal, když mě Česká republika jako stát nerespektuje,“ říká rozmrzele úspěšný bojovník, který stále nedostal v Česku trvalý pobyt, i přesto, že zde založil rodinu se zpěvačkou Monikou Bagárovou.

Obě opoziční koalice by předstihly hnutí ANO, ukázal průzkum
Ikonka času9. 5. 2021, 13:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Do sněmovny by se dostalo ještě hnutí SPD a také komunisté. ČSSD by skončila pod hranicí pěti procent.

Příbram přišla v bláznivé přestřelce v Plzni o kapitána! Rameno nešlo nahodit ani v kabině
Ikonka času9. 5. 2021, 13:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Byl na svůj tým pyšný. Jak by také ne, fotbalisté Příbrami totiž dokázali remizovat na půdě Plzně. Velký favorit sice dokázal třemi góly smazat dvoubrankové manko Středočechů, ti ale v nastavení dokázali Zorvanem odpovědět a odvézt si z Doosan Areny bod. Bláznivý duel skončil 3:3. „Je škoda, že jsme nevyhráli, ale jsme pokorní, bod bereme," prohlásil kouč Jozef Valachovič.

Testy zdarma změníme, chceme lidi motivovat k očkování, řekl Arenberger
Ikonka času9. 5. 2021, 13:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Testování už nebude úplně zdarma jako doposud. Podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera je důvodem ke změně hlavně motivace lidí k očkování. Změna by měla přijít v červenci, v létě si je tak v nynější frekvenci budou hradit lidé sami, zdarma budou v mnohem větších intervalech.

Růžová paruka a ultrakrátké minišaty! Takhle se Vendula Pizingerová loučila se svobodou
Ikonka času9. 5. 2021, 13:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vendula Pizingerová (49)

si zavzpomínala na dobu, kdy si ještě mohla užít pořádný mejdan. Vytáhla fotografii starou šest let, kde je s kamarádkami při rozlučce se svobodou. A nuda to rozhodně nebyla.

Kolaps cestujícího na palubě letadla! Stroj nečekaně přistál v Praze
Ikonka času9. 5. 2021, 13:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Piloti to museli otočit! V letadle, které mělo namířeno z Londýna do Košic, zkolaboval jeden z cestujících. V neděli ráno, tak nečekaně na pražském letišti Václava Havla přistál letoun společnosti Wizzair.

Kde všude se zpozdí dálnice: Půjde to vůbec někdy podle plánu?
Ikonka času9. 5. 2021, 13:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Stejně jako v minulosti i letos hrozí, že přes údajnou snahu státu se zpozdí, nebo spíše na další rok odsune zahájení výstavby nových, rekonstrukce stávajících či otevření nových dálnic. Nejvíce to bude bolet na Moravě.

Česku hrozí další vlna covidu, varuje Arenberger. A zmínil 56 případů mutací z ciziny
Ikonka času9. 5. 2021, 13:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) je nutné se rychle naočkovat, jinak by také mohl přijít nová vlna koronaviru. Navíc je podle něj klíčové, že k nám proudí varianty viru ze zahraničí. V pořadu Partie na televizi Prima okomentoval i problémy s očkováním u praktických lékařů. 

Masivní sekvenování začne od příštího týdne, sdělil Arenberger. Zvažuje omezení testů zdarma
Ikonka času9. 5. 2021, 13:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Stát začne nejpozději od příštího týdne s masivním sekvenováním vzorků odebraných pacientům pozitivních na covid-19, aby odhalil nové mutace viru. V pořadu CNN Prima NEWS Partir Terezie Tománkové to řekl ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO).

FORMULE ONLINE: Vytěží Hamilton ze sté pole position také vítězství v závodě?
Ikonka času9. 5. 2021, 13:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dalšího parádního zářezu dosáhl při kvalifikaci na VC Španělska britský pilot Mercedesu Lewis Hamilton, jenž už posté získal pole position. Na tento absolutní rekord se pokusí navázat v závodu, který startuje na okruhu v Barceloně v 15 hodin. Tradičně obsáhlou online reportáž nabídne náš web Sport.cz. Přímým přenosem vysílá VC Španělska program Sport 2.

Foto: Slavná Zoo Dvůr Králové slaví 75 let. Podívejte se na snímky z její historie
Ikonka času9. 5. 2021, 13:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Královédvorská zoo dnes patří mezi nejvýznamnější světové zoologické zahrady.

Piráti zvažují zvýšit daně z nemovitostí pro velké firmy nebo sladkých nápojů
Ikonka času9. 5. 2021, 13:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nadále zvyšovat spotřební daně a rušit daňové výjimky, například přeřadit sladké nápoje z nižší sazby DPH, či zvýšit daně z nemovitých věcí pro "korporáty, které staví krabice na zelené louce" je receptem na snižování schodku státního rozpočtu podle pirátského senátora Lukáše Wagenknechta.

Skutečně elektromobily za 10 let ovládnou svět? IEA řekla, co lze reálně očekávat
Ikonka času9. 5. 2021, 13:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podle některých mají elektromobily už za 10 let vládnout světu, s trochou zamyšlení ale musí být každému rozumnému člověku jasné, jak moc je to nereálné. Pro ty ostatní je tu Mezinárodní agentura pro energii. (Petr Miler)


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru