idnes.cz - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4705 článků.|

idnes.cz

Chyba: tato stránka se na serveru nenachází, pokračujte prosím na hlavní stránku zpravodajství

EU hrozí odvetou, pokud Londýn do středy nezmění sporný návrh
Ikonka času28. 9. 2020, 16:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pokud britská vláda do středy neodstraní z navrhovaného tržního zákona kontroverzní pasáže, které porušují brexitovou dohodu, Evropská unie sáhne k právním krokům. Prohlásil to dnes místopředseda Evropské komise (EK) Maroš Šefčovič, podle něhož má evropský blok stále zájem na dojednání smlouvy o budoucích vztazích. Jednání však musejí výrazně zrychlit.

Honda se na rovince v Soči zadýchávala
Ikonka času28. 9. 2020, 16:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podle Christiana Hornera byl výkon Red Bullu v Soči zkreslený očekávanými problémy s motorem Honda.

Norský král Harald V. byl propuštěn z nemocnice, testy na covid má negativní
Ikonka času28. 9. 2020, 16:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Norský král Harald V. dnes opustil hlavní nemocnici v Oslu, kam byl před několika dny přijat kvůli dýchacím potížím. Oznámil to norský královský palác.

V Česku dochází remdesivir, Prymula nakupuje další
Ikonka času28. 9. 2020, 16:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nemocnicím v Česku dochází lék remdesivir na těžké formy nemoci covid-19. Uvedl to dnes Český rozhlas - Radiožurnál na základě informací Sekce nemocničních lékárníků a vedoucího lékaře Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) Martina Balíka. Ministr zdravotnictví Roman Prymula ČTK sdělil, že jeho úřad dojednává s výrobcem léku, americkou firmou Gilead Sciences, dodání další várky remdesiviru do konce tohoto týdne. Mluvčí ministerstva zdravotnictví Gabriela Štěpanyová sdělila ČTK, že remdesiviru je v současnosti dost pro všechny pacienty, kteří ho potřebují.

Útočil na Němcovou? Uchazeč o Senát Hampl s ní bude debatovat v Rozstřelu
Ikonka času28. 9. 2020, 16:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hosty dalšího předvolebního Rozstřelu budou v úterý kandidáti do Senátu v obvodu Praha 1. Poslankyně Miroslava Němcová usiluje o zvolení do horní komory Parlamentu znovu po 24 letech, senátor Václav Hampl obhajuje svůj stávající post. Oba zástupci opozičních stran představí své kampaně, Hampl v ní čelil kritice kvůli údajné narážce na Němcovou.

Lucie Zedníčková věří, že její dceru Amelii seriálová popularita nesejme: Mít dvakrát týdně obličej v televizi není vrchol
Ikonka času28. 9. 2020, 16:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dcera


Amelie Pokorná (15)

kráčí v jejích stopách a po natáčení seriálu Krejzovi se nyní objevuje v Sestřičkách a natáčí i další primácký seriál Hvězdy nad hlavou. S herečkou


Lucií Zedníčkovou (51)

jsme si na soustředění soutěže Anděl mezi zdravotníky, kde s dcerou fotila stránku do kalendáře, povídali hlavně na tohle téma.

Hasiči už druhý den zápolí s požárem na Olomoucku, hoří halda štěpky
Ikonka času28. 9. 2020, 16:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hasiči již druhý den likvidují požár velké haldy štěpky v Kozlově na Olomoucku. Halda materiálu uskladněného až do výšky deseti metrů o hmotnosti přes 7500 tun začala doutnat v neděli před polednem. Jde o velkou plochu zhruba o velikosti fotbalového hřiště, řekla dnes ČTK mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Severní Korea pátrá po těle zastřeleného Jihokorejce
Ikonka času28. 9. 2020, 16:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Severní Korea pátrá po těle jihokorejského úředníka zastřeleného severokorejskými vojáky a je ochotna ho předat, pokud bude při pátrací operaci nalezeno. Podle agentury Reuters to uvedla severokorejská státní média.

Záhada. Čvančara se prý přiznal k faulu. Ale sám o tom nechce slyšet
Ikonka času28. 9. 2020, 16:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Potlesk pro jabloneckého Tomáše Čvančaru. Přiznal se k faulu a pomohl odvolat gól v duelu proti Opavě (4:1). Tak to tvrdí rozhodčí Karel Hrubeš a potvrzuje to i opavský kapitán Jan Žídek. Ovšem jablonecký klub gesto fair play odmítá.

VW faceliftoval svůj nejluxusnější model, k Volkswagenu se hlásí jako žádný před ním
Ikonka času28. 9. 2020, 16:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Volkswagen je známý modernizacemi, které na první pohled zrovna nepraští do očí a tato obecně vzato není výjimkou. Nový, poněkud pouťový prvek na přídi ji ale nepochybně ozvláštňuje. (Petr Miler)

Černé BMW M3 s díly M Performance je tak brutální, že zapomenete i na obří ledvinky
Ikonka času28. 9. 2020, 16:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nové BMW M3 (G80) už se oficiálně představilo, stejně jako originální díly M Performance, kterými jej můžete vylepšit. Jak to vypadá, když si takové auto nakonfiguruje fanoušek Dartha Vadera?

Severní Korea pátrá po těle zastřeleného Jihokorejce
Ikonka času28. 9. 2020, 16:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Severní Korea pátrá po těle jihokorejského úředníka zastřeleného severokorejskými vojáky a je ochotna ho předat, pokud bude při pátrací operaci nalezeno. Podle agentury Reuters to uvedla severokorejská státní média.

Slovo partyzán mám spojené s hrůzou, vzpomíná pamětník Ferdinand Korbel
Ikonka času28. 9. 2020, 15:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Je to jediná chvíle, kdy se mu hlas rozechvěje až do ztracena. „Jsem nedávno po mozkové mrtvici. Mám strach, co se mnou film udělá,“ svěří se po třech hodinách rozhovoru Ferdinand Korbel (76). Jeho život je součástí drsných událostí po 2. světové válce, jež inspirovaly vznik nového filmu Krajina ve stínu, který je právě teď v kinech.

Na Náchodsku je šest až sedm ohnisek nákazy covid-19
Ikonka času28. 9. 2020, 15:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V okrese Náchod v Královéhradeckém kraji je šest až sedm ohnisek nákazy koronaviru, především ve středních školách. Náchodsko je nejzasaženějším okresem v kraji. Hygienici mají situaci pod kontrolou a k žádným konkrétním razantním opatřením se nechystají, sdělili dnes ČTK zástupci náchodské radnice. Ministerstvo zdravotnictví zařadilo Náchodsko do druhého, oranžového stupně nebezpečí, což značí počínající komunitní přenos.

EU hrozí odvetou, pokud Londýn do středy nezmění sporný návrh porušující brexitovou dohodu
Ikonka času28. 9. 2020, 15:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pokud britská vláda do středy neodstraní z navrhovaného tržního zákona kontroverzní pasáže, které porušují brexitovou dohodu, Evropská unie sáhne k právním krokům. Prohlásil to v pondělí místopředseda Evropské komise (EK) Maroš Šefčovič, podle něhož má evropský blok stále zájem na dojednání smlouvy o budoucích vztazích. Jednání však musejí výrazně zrychlit. Obě strany zahajují další kolo rozhovorů, které stále nedospěly ke sblížení v klíčových sporných bodech. O jejich úspěchu by podle Bruselu i Londýna měly rozhodnout nejbližší týdny.

Zastavit plynovod Nord Stream 2 kvůli kauze Navalnyj? Německo je rozpolcené
Ikonka času28. 9. 2020, 15:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zvýšení energetické závislosti Německa, a tím i Evropy, na Rusku například vicekancléř Scholz odmítá.

„Svatý Václav víno chrání, po něm bude vinobraní.“ Zprávy o révě jsou i svědectvím o klimatu
Ikonka času28. 9. 2020, 15:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V rámci září patří svátek svatého Václava k těm na pranostiky bohatším. A jak to tak bývá, najdeme pro 28. září lidové říkanky slibující jak slunečné, tak deštivé počasí. Kterým letos připíšeme body za splněnou vizi o budoucím stavu povětrnosti? A v čem může pěstování vína pomoci meteorologům a klimatologům? Odpovídá meteoroložka ČT Alena Zárybnická. 

Konflikt v Náhorním Karabachu eskaluje. EU, Rusko i Turecko vyzývají k ukončení bojů
Ikonka času28. 9. 2020, 15:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Evropská unie i regionální velmoci Rusko a Turecko dnes vyzvaly Arménii a Ázerbájdžán k ukončení bojů v oblasti Náhorního Karabachu. Ankara si ale současně klade podmínky - požaduje navrácení okupovaných území zpět Ázerbájdžánu. Nejtvrdší boje mezi arménskými a ázerbájdžánskými vojsky od roku 2016 si od nedělního rána vyžádaly desítky obětí.

Volební týden je tady. Strany i jednotlivci se utkají o moc v krajích a o křesla v Senátu
Ikonka času28. 9. 2020, 15:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česko vstoupilo do volebního týdne. Lidé rozhodnou o tom, kdo zasedne ve vedení třinácti krajů a kdo zaplní křesla třetiny Senátu. Volební místnosti se otevřou tradičně v pátek a v sobotu, tentokrát ale do volebního klání vstoupil i koronavirus, a to na ryze praktické úrovni; už ve středu a ve čtvrtek totiž odevzdají hlas lidé, kteří jsou v karanténě nebo izolaci. Volit budou speciálním způsobem.

Svérázné chorvatské ostrovy Iž, Olib, Ugljan a Dugi otok jsou místem, kde je ještě možné zažít klidnou dovolenou na Jadranu
Ikonka času28. 9. 2020, 15:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jediný chorvatský ostrov, kde se v zimě lyžuje, pyramida jako v Egyptě, trus pro štěstí, a k tomu ještě pohoda bez aut a sudy plné ryb. Ostrovy roztroušené kolem Zadaru nejenže patří k těm méně známým, ale navíc nabízejí hodně svébytné věci.

Tisk: Trump v deseti z posledních 15 let neplatil daně z příjmů
Ikonka času28. 9. 2020, 15:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký prezident Donald Trump v deseti letech z uplynulých patnácti neplatil žádné daně z příjmů. Tvrdí to list The New York Times s odvoláním na daňové záznamy.

Gulag jsme přežily díky vzdělání a kultuře, říkají ženy v knize Moniky Zgustové
Ikonka času28. 9. 2020, 15:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tři roky po španělském originálu vychází v češtině kniha emigrantky Moniky Zgustové. Vedla rozhovory s devíti ženami, jež prošly sovětskými gulagy.

Turisté našli na zastávce v Zátoni tělo muže: Měl čisté značkové oblečení a oholenou hruď
Ikonka času28. 9. 2020, 15:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Začátkem února turisté na vlakové zastávce Prales Boubín našli tělo muže. Strážci zákona začali pátrat po jeho identitě, ovšem od nálezu těla uplynulo víc jak půl roku a stále se nepodařilo zjistit jeho totožnost. Muž zemřel na podchlazení v souvislosti s intoxikací léky.

Gulag jsme přežily díky vzdělání a kultuře, říkají ženy v knize Moniky Zgustové
Ikonka času28. 9. 2020, 15:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tři roky po španělském originálu vychází v češtině kniha emigrantky Moniky Zgustové. Vedla rozhovory s devíti ženami, jež prošly sovětskými gulagy.

Maďarsko a Polsko založí institut pro výzkum právního státu v EU
Ikonka času28. 9. 2020, 15:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Maďarsko a Polsko společně založí institut pro výzkum právního státu v jednotlivých zemích Evropské unie, aby nemusely čelit obviňování z porušování principů demokratické vlády. Dnes to oznámil maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó, uvedla agentura Reuters.

"Ježíš ze Sibiře" souvěrcům zakazoval peníze i jíst maso. Teď ho zatkla policie
Ikonka času28. 9. 2020, 15:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ruští policisté zatkli Sergeje Toropa, který v hloubi Sibiře vedl sektu Církev poslední vůle. Souvěrci měli zakázáno používat peníze i jíst maso.

Tuzemskému stavebnictví chybí podpora vlády, proto se mezinárodně propadá
Ikonka času28. 9. 2020, 15:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
České stavebnictví bylo v letošním prvním pololetí s meziročním poklesem o 4,6 procenta mezi 26 zeměmi Evropské unie na 13. místě, údaje z Itálie a Kypru nejsou k dispozici. Meziročně si Česko polepšilo o čtyři místa, v porovnání s koncem prvního...

Princ George dostal od Attenborougha zub vyhynulého žraloka, Malta ho chce zpět
Ikonka času28. 9. 2020, 15:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Malta bude po Británii žádat vrácení zubu obřího prehistorického žraloka, který minulý týden daroval britský přírodovědec sir David Attenborough (94) princi Georgeovi, pravnukovi královny Alžběty II. V pondělí o tom informoval deník Times of Malta.

[aktualita] UčíTelka na ČT končí, televize se zaměří na web ČT edu
Ikonka času28. 9. 2020, 15:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká televize už nebude od 29. září vysílat na ČT2 odpolední vzdělávací pásmo UčíTelka. Mluvčí televize to potvrdila Právu. „Záměrem UčíTelky bylo během září pomáhat dětem s opakováním látky při návratu do škol po téměř šesti měsících bez prezenční výuky. Tento úkol jsme nyní naplnili. Teď se bude ČT soustřeďovat na rozvoj webu ČT edu, který pomáhá s učením doma i přímo ve třídách, a bude připravovat další televizní vzdělávací formáty,“ sdělila mluvčí. Natáčení pořadu UčíTelka Skončí rovněž…

Život na Venuši? Vědci bojují s oblačností i ničivou teplotou a tlakem, říká expert
Ikonka času28. 9. 2020, 15:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na Marsu se mohou vozítka pohybovat několik let a ujet třeba maraton. Na Venuši vydržela sonda nejdéle hodinu a půl, říká v rozhovoru Dušan Majer.

Toaletní papír místo roušky. Na severu Čech sílí odpor vůči vládnímu nařízení
Ikonka času28. 9. 2020, 15:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Někteří obyvatelé Ústeckého kraje nenosí roušky na protest proti vládním opatřením. Na sociálních sítích si vzájemně radí, kam například chodí bez ústenek nakupovat. Někteří píšou, kde všude bez zakrytí úst a nosu byli. S lidmi, kteří roušky odmítají, se tak setkávají průvodčí, řidiči autobusů, prodavačky v obchodech i policisté, zjistila ČTK.

Češi budou kvůli krizi dál tratit. Reálná mzda klesne letos i příští rok, uvádí prognóza
Ikonka času28. 9. 2020, 15:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Průměrná mzda v letošním roce i příštím roce po zohlednění inflace podle odhadů ministerstva financí klesne. Letos by měla průměrná hrubá mzda dosáhnout 34 682 korun a příští rok 35 006 korun. Reálný pokles by tak měl být letos o 1,6 procenta a příští rok o 0,9 procenta. Nominálně by měla průměrná mzda letos i příští rok mírně růst. Vyplývá to z aktuální zářijové prognózy zveřejněné ministerstvem financí.

Vondroušová - Swiateková. Loňská finalistka vyzve na úvod turnaje polskou tenistku
Ikonka času28. 9. 2020, 15:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sledujte online přenos z první kola tenisového French Open mezi Markétou Vondroušovou a Polkou Igou Swiatekovou.

Současné teplo mělo podle historických modelů Česko zažít až po roce 2040, tvrdí klimatolog. Extrémů prý přibude
Ikonka času28. 9. 2020, 15:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jako lidstvo jsme překonali všechny statistiky, které vědci zabývající se suchem a globálním oteplováním v minulých letech vytvořili. Teplo, které se stalo součástí našich každodenních životů, historické modely předpokládaly až po roce 2040, říká v rozhovoru pro server Lidovky.cz Pavel Zahradníček, klimatolog z týmu CzechGlobe zabývající se klimatickou změnou v České republice.

Slavia si musí dát pozor, šance se změnily. Favorizuji Dány, říká Novák
Ikonka času28. 9. 2020, 15:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jediný zápas dělí fotbalisty Slavie k otevření brány do hlavní fáze Ligy mistrů. Jenže v Dánsku je čeká pořádná fuška. Český obránce Filip Novák očekává, že fotbalisté Midtjyllandu podají ve středeční domácí odvetě závěrečného 4. předkola ještě lepší výkon než v úvodním duelu v Edenu, který v minulém týdnu skončil bez branek. Bývalý hráč dánského celku nyní mírně favorizuje Seveřany.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru