idnes.cz

Bludy okolo vakcín neberou konce. Pravda se prý skrývá „někde na internetu“
Ikonka času29. 5. 2021, 17:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Minulý týden jsme načali téma očkování a antivaxxerů, neštovice, historie a tak. Dneska je třeba to dotáhnout, protože očkování nebo spíš ne-očkování je pořád jedno z hlavních témat, zvlášť když už se proti covidu prakticky můžou očkovat všichni, kdo nejsou malý děti. Právě ty malý děti jsou ale v jiných případech ale nic netušícími oběťmi svých nemyslících rodičů.

Bludy okolo vakcín neberou konce. Pravda se prý skrývá „někde na internetu“
Ikonka času29. 5. 2021, 17:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Minulý týden jsme načali téma očkování a antivaxxerů, neštovice, historie a tak. Dneska je třeba to dotáhnout, protože očkování nebo spíš ne-očkování je pořád jedno z hlavních témat, zvlášť když už se proti covidu prakticky můžou očkovat všichni, kdo nejsou malý děti. Právě ty malý děti jsou ale v jiných případech ale nic netušícími oběťmi svých nemyslících rodičů.

Země uvolňují hranice, pravidla pro vstup a návrat se mění. PŘEHLED
Ikonka času29. 5. 2021, 17:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Léto se blíží a velké množství Čechů zamíří nejenom do Chorvatska, ale i na Slovensko. Ať už na návštěvu příbuzných, anebo na dovolenou. Od pondělí 31. května bude cesta jednodušší. Lidé s uzavřeným očkováním si mohou k našim východním sousedům zajet bez omezení. Jedinou povinností je vyplnit příjezdový formulář. Od druhé dávky musí ale uplynout 14 dní, v případě jednodávkové vakcíny 28 dní. Stejná pravidla začnou od pondělí platit i pro ty, kteří v posledních 180 dnech prodělali onemocnění covid-19. V obou případech bude nutné se prokázat příslušnými doklady, tedy certifikátem o očkování nebo lékařským potvrzením. Test a karanténa se ruší i pro všechny mladší 18 let. 
Chystáte se na dovolenou? Tipy, jak se vyhnout riziku nákazy a karanténě

 Snazší bude i návrat ze Slovenska do Česka. Přestože na semaforu zůstává mezi zeměmi s vysokým rizikem nákazy, povinnost mít negativní test už před odjezdem a nechat si udělat další po příjezdu ruší už první dávka očkování, od níž uplynuly tři týdny. To vzhledem k tomu, že Slovensko vyžaduje uzavřené očkování, využijí ti, kteří si nechali vakcínu aplikovat v zahraničí. Jednodušší návrat ze sedmi zemí
Výjimku mají i lidé ve 180 dnech po covidu. Nezbytné je vyplnit příjezdový formulář. V platnosti zůstávají všechny dosavadní výjimky pro řidiče mezinárodní dopravy nebo studenty. Do karantény nemusejí ani lidé, kteří jedou na svatbu či pohřeb, negativní test ale předložit musejí. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v pátek oznámil, že stejný režim bude platit i pro návrat z Rakouska, Německa, Maďarska, Polska, Chorvatska a Slovinska. Naočkovaní ale musejí první dávku dostat v některé z těchto zemí kromě Maďarska, kde používají i ruský Sputnik V neschválený Evropskou lékovou agenturou (EMA). A kdybyste se nechali naočkovat třeba ve Francii, zmírněná pravidla pro vás také neplatí. 
Češi vypravují první vlak do Chorvatska! PŘEHLED podmínek cesty

 S jednou dávkou nebo 180 dny po nemoci se dostanete kromě Slovenska třeba i do Rakouska a Maďarska, Německo ale stejně jako Bratislava vyžaduje obě dávky a patřičný odstup od aplikace.   @ZdravkoOnline aktualizovalo seznam zem podle mry rizika nkazy. Od 31. kvtna se do erven kategorie zem pesune Kypr, Litva a vdsko. Do oranov se zaad Rakousko, Bulharsko, Maarsko, Itlie a Polsko. V zelen bude nov Malta. https://t.co/wQrPyiGXJL pic.twitter.com/WwpcUdgxD6— MZV R (@mzvcr) May 29, 2021 " Od 31. května se zároveň mění český cestovatelský semafor. "Od 31. května se do červené kategorie zemí přesune Kypr, Litva a Švédsko. Do oranžové se zařadí Rakousko, Bulharsko, Maďarsko, Itálie a Polsko. V zelené bude nově Malta," informovalo ministerstvo zahraničí. Cestování by v průběhu června a července měly usnadnit takzvané covidové pasy. Přesný termín, kdy začnou fungovat, je zatím neznámý. Podívejte se na reportáž TV Nova o cestování po první dávce:

Sborná si poradila se Švýcary a čtvrtfinále MS má na dosah
Ikonka času29. 5. 2021, 17:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejisté Ruska porazili na mistrovství světa Švýcarsko 4:1 a je blízko čtvrtfinále. Ještě po odehrání 35 minut zápasu skupiny A, v níž je i český tým, byl stav bezbrankový. Sborná rozhodla třemi góly v poslední desetiminutovce a udělala důležitý krok k postupu. Třemi body za dvě branky a nahrávku se na vítězství podílel útočník Sergej Tolčinskij.

‚Češi to teď nebudou mít snadné.‘ Ruská média komentují odjezd pracovníků velvyslanectví v Praze
Ikonka času29. 5. 2021, 17:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sobotního odjezdu několika desítek pracovníků ruského velvyslanectví v Praze, kteří Česko museli opustit kvůli kauze Vrbětice, si všímají i ruská média. Agentura RIA Novosti tématu věnuje několik článků. V jednom z nich zveřejnila video z okamžiku, kdy se autobus s desítkami Rusů vydal v Praze na letiště. V jiném textu se věnuje důsledkům snížení počtu zaměstnanců na českém velvyslanectví v Moskvě. „Do konce května česká ambasáda propustí 79 Rusů. Jejich práci - vaření, opravy, nakládání - budou muset vykonávat diplomaté,“ píše státní agentura.

Jak investovat s výnosem 10,4 % p.a. se zajištěním nemovitostí?
Ikonka času29. 5. 2021, 17:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kdo by nechtěl získat výnos 10,4 % p.a. při bezpečné investici zajištěné nemovitostí? Tuto výjimečnou příležitost nyní nabízí svým investorům společnost RONDA INVEST. Poslední dobou si získávají čím dál větší oblibu platformy, které umožňují jednoduše,&he

Bernal ustál útok Carusa a má na dosah vítězství na Giru d'Italia
Ikonka času29. 5. 2021, 17:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kolumbijského cyklistu Egana Bernala dělí už jen závěrečná nedělní časovka od triumfu na Giru d'Italia. Předposlední 20. etapu vyhrál po nástupu v závěru domácí Damiano Caruso a připsal si premiérový triumf, Bernal ale útok na růžový dres ustál. Lídr závodu zaostal na druhém místě za svým nejbližším rivalem o 24 sekund a v celkovém pořadí má před ním náskok 1:59 minuty.

Skvělá Krejčíková má první titul, premiérový triumf získal i Američan Korda
Ikonka času29. 5. 2021, 17:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Je to tam, tenistka Barbora Krejčíková slaví premiérový titul ve dvouhře na okruhu WTA. Česká hráčka vyhrála z pozice nasazené pětky antukový turnaje ve Štrasburku, kde ve finále porazila Rumunku Soranu Cirsteaovou dvakrát 6:3. Prvního triumfu se dočkal i Američan Sebastian Korda, syn bývalého českého grandslamového šampiona Petra Kordy.

Chlapeček (5) přežil tragický pád lanovky v Itálii: Srdcervoucí první věty po probuzení!
Ikonka času29. 5. 2021, 17:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Eitan Biran je jediným zázračným přeživším pádu lanovky v Itálii. Při tom zahynulo čtrnáct lidí, včetně jeho rodičů a bratříčka. On sám podle všeho přežil jen díky tomu, že ho otec v posledních chvílích života uchránil od nejhoršího svým vlastním tělem. V nemocnici se teď o malého sirotka starají nejenom lékaři, ale také jeho teta. K té poprvé od nehody promluvil. 

Čím víc nahoty, tím větší úspěch: Tahle nová pěvěcká hvězda se průhledných modelů opravdu nebojí
Ikonka času29. 5. 2021, 17:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na předávání cen Grammy v březnu si odnesla hned tři gramofonky včetně oceněnění za nejlepšího nového umělce. A v získávání cen pokračuje. Za píseň Savage získala

Megan Thee Stallion (26)

další cenu na předávání cen iHeart rádia. Pro tu si došla podle všeho naostro.

Motocyklová VC Itálie 2021: Dupasquier utrpěl vážné zranění hlavy při kvalifikaci Moto3
Ikonka času29. 5. 2021, 17:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nebylo důležité, že pole positions v Mugellu získali Fabio Quartararo (MotoGP), Raúl Fernández (Moto2) a Tatsuki Suzuki (Moto3). V nejslabší kategorii došlo ve druhé kvalifikaci k vážné nehodě...

Obrazem: Unikátní fotografie z rekonstrukce atentátu na "kata Čechů" Heydricha
Ikonka času29. 5. 2021, 17:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Letos v květnu a červnu uplyne 79 let od atentátu na Reinharda Heydricha a následné smrti čs. parašutistů v kryptě kostela v pražské Resslově ulici.

Snáze do Chorvatska? Stačit bude pouze jedna dávka vakcíny, obě strany ladí pouze technické detaily
Ikonka času29. 5. 2021, 17:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Chorvatsko se stane další zemí, kam budou Češi moci vycestovat bez větších omezení již 22 dní po první dávce vakcíny. Po sobotním jednání s chorvatskými představiteli v Záhřebu to uvedl šéf české diplomacie Jakub Kulhánek. Opatření začne platit v příštím týdnu.

Kvitová nechápe mlčící Japonku. Před nejtěžší tiskovkou si dala panáka
Ikonka času29. 5. 2021, 17:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hvězdná Naomi Ósakaová vyhlásila pro Roland Garros bojkot tiskových konferencí, které se prý podepisují na jejím mentálním zdraví. Petra Kvitová tenhle přístup příliš nechápe. „Ráda vás vidím,“ zdravila novináře z Paříže, kde se pokusí navázat na loňské podzimní tažení do semifinále. A zavzpomínala, jakým trikem si pomohla, když před čtyřmi lety právě na antukovém grandslamu předstoupila před světová média a poprvé nahlas mluvila o loupežném přepadení.

Před domem v Ostravě ležela kupa sedaček z tramvají. Někdo si sedl, jiný je bral
Ikonka času29. 5. 2021, 17:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
/FOTOGALERIE/ Spousta lidí nechtěla věřit vlastním očím, když se před jedním z paneláků v ulici Oskara Motyky v západní části sídliště v Moravské Ostravě objevila kupa dvousedaček z městské hromadné dopravy.

VIDEO: Somniate zvou v klipu "In Bone Incorruptible" do vyšinutého světa Gustava Meyrinka
Ikonka času29. 5. 2021, 17:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Blackmetaloví Somniate se loni představili vyzrálým debutem "The Meyrinkian Slumber", který patří k nejvýraznějším žánrovým nahrávkám roku 2020. "Půlhodina hracího času nedává ...

Kvůli vyhoštění ruských diplomatů končí i sto let stará škola v Praze, na jejímž vzniku měl podíl Masaryk
Ikonka času29. 5. 2021, 17:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podle původních plánů se letos mělo oslavovat. Základní a střední škola při ruském velvyslanectví slaví sto let od svého založení, považuje se totiž za pokračovatelku ruské školy a gymnázia, které vznikly v roce 1921 v rámci Masarykovy Ruské pomocné...

Kvůli vyhoštění ruských diplomatů končí i sto let stará škola v Praze, na jejímž vzniku měl podíl Masaryk
Ikonka času29. 5. 2021, 17:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podle původních plánů se letos mělo oslavovat. Základní a střední škola při ruském velvyslanectví slaví sto let od svého založení, považuje se totiž za pokračovatelku ruské školy a gymnázia, které vznikly v roce 1921 v rámci Masarykovy Ruské pomocné...

Jak je to s důkazem, že princezna Latifa žije? Některé ženy z fotek mohly být vydírány
Ikonka času29. 5. 2021, 16:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tři zveřejněné snímky, na kterých je princezna Latifa (35), mezi jejími přáteli a humanitárními organizacemi bojujícími za její propuštění z domácího vězení vyvolaly nadšení. Latifa se před 3 roky neúspěšně pokusila utéct před despotickým otcem, kterým není nikdo jiný než dubajský korunní princ, premiér Spojených arabských emirátů (SAE) a v podstatě nejmocnější muž země, šejch Muhammad bin Rašíd Al Maktúm (71). Zdroj blízký princezně Latifě deníku The Times však vypověděl, že s fotkami je to trochu jinak.

Péťa (6) trpí vážnou poruchou a potřebuje terénní kočárek. Pomoci mu chtějí sportovci i Jitka Boho
Ikonka času29. 5. 2021, 16:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Malý Péťa (6) trpí metabolickou poruchou a středně těžkou mentální retardací. S oporou udělá pár kroků, jinak se ale plazí. Přesto je velký bojovník a on i jeho rodina se s nepřízní osudu perou, jak to jen jde. Pomoci se jim rozhodli lidé z uskupení, které si říká Darujeme milion. Cílem je během třiceti dnů udělat milion dřepů a vybrat pro Péťu peníze na terénní kočárek.

Do Chorvatska už po první dávce, nová pravidla začnou platit příští týden
Ikonka času29. 5. 2021, 16:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Chorvatsko se stane další zemí, kam budou Češi moci vycestovat bez větších omezení už 22 dní po první dávce vakcíny. Opatření začne platit v příštím týdnu, až obě strany doladí technické detaily. Po sobotním jednání s chorvatskými představiteli v Záhřebu to uvedl šéf české diplomacie Jakub Kulhánek.

Na Sokolovsku hořel panelák, hasiči evakuovali desítky lidí. Likvidace plamenů netrvala dlouho
Ikonka času29. 5. 2021, 16:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Desítky lidí museli v sobotu odpoledne evakuovat hasiči a policisté z panelového domu v Chodově na Sokolovsku, kde začalo hořet v jednom bytě. Nikdo z lidí nebyl vážně zraněn, řekla policejní mluvčí Eva Valtová.

Krejčíková se dočkala, ovládla turnaj ve Štrasburku. První titul má i mladý Korda
Ikonka času29. 5. 2021, 16:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tenistka Barbora Krejčíková vyhrála antukový turnaj ve Štrasburku, když v sobotním finále zdolala Rumunku Soranu Cirsteaovou dvakrát 6:3.

Mimořádný sjezd a volba nového vedení KSČM do říjnových voleb nebude
Ikonka času29. 5. 2021, 16:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mimořádný sjezd KSČM se neuskuteční. Strana tak do voleb nebude volit nové vedení. V sobotu o tom rozhodl ústřední výbor strany na žádost třetiny okresních organizací.

Poslechněte mord ukrutný! Vědkyně prověřily 200 let starou píseň o vraždě: Je pravdivá
Ikonka času29. 5. 2021, 16:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Poslechněte mord ukrutný!, vyvolávali před dvěma staletími na slováckých poutích potulní kramáři. Zkoprněnému publiku zpívali „senzační“ píseň. Sousedé jí však odmítali věřit. Popisovala krutou vraždu manžela. Historičky nyní vypátraly, že je do písmene pravdivá!

Budou peníze na metro D? Náklady na Klimatický plán Prahy jsou astronomické
Ikonka času29. 5. 2021, 16:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pražské zastupitelstvo schválilo Klimatický plán metropole do roku 2030. Strategický dokument, který připravil magistrát pod vedením exministra životního prostředí Martina Bursíka, navrhuje 69 konkrétních opatření, kterými má Praha do konce dekády snížit množství produkovaných emisí oxidu uhličitého o 45 % oproti roku 2010. Předpokládané náklady všech opatření ve výši 231 miliard korun kritizuje především opoziční ODS.

Na lágry nezapomeneme. Muklovská rodina se v Jáchymově sešla podvaatřicáté
Ikonka času29. 5. 2021, 16:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tradiční akce Konfederace politických vězňů vyslala jasný vzkaz: na utrpení tisíců lidí v komunistických lágrech se zapomenout nesmí! Památku desetitisíců muklů i tisíců těch, kteří zvěrstva pracovních táborů nepřežili, si Konfederace politických vězňů každoročně připomíná akcí nazvanou příznačně Jáchymovské peklo. Letos se muklovská rodina, jak sami sebe nazývají, sešla už podvaatřicáté.

Teď je to nejstřeženější řeka, říká ministr Brabec o Bečvě. Inspektoři podle něj postupovali po nehodě standardně
Ikonka času29. 5. 2021, 16:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jednotlivé kroky se dnes probírají detailně v přímém přenosu. Ale zkusme se na to podívat z pohledu 20. září, kdy nikdo nevěděl, co se vlastně stalo, říká ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

KSČM mimořádný sjezd neuspořádá, do voleb ji povede stávající vedení s Filipem
Ikonka času29. 5. 2021, 16:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Předseda KSČM Vojtěch Filip, který chce komunisty dovést až k volbám, řekl, že žádost byla motivována snahou o co nejlepší přípravu na volby.

Britský výrobce chce na nebe vrátit vzducholodě. Kvůli nižším emisím
Ikonka času29. 5. 2021, 16:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zatímco kontinentální Evropa sází při omezování emisí z letectví hlavně na vlaky, britská firma navrhuje, aby na krátké vzdálenosti lidi dopravovaly místo letadel vzducholodě. Společnost Hybrid Air Vehicles ve středu představila detaily připravované moderní vzducholodi pro stovku pasažérů, která má mít o 90 procent nižší uhlíkovou stopu než letadlo.

Nůžky jsou nuda, holič si na své zákazníky bere sekáček a oheň
Ikonka času29. 5. 2021, 16:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sekáčky na maso, kladivo, dláto, skleněné střepy nebo třeba flambovací pistole vyskládané na stolečku vedle sebe netrpělivě čekají na své zákazníky. Ti ale nemíří do dílny řemeslníka ani BDSM salonu, nýbrž ke kadeřníkovi. 

Sjezd nebude. Vojtěch Filip povede KSČM až do říjnových voleb
Ikonka času29. 5. 2021, 16:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mimořádný sjezd KSČM, na kterém by strana ještě před říjnovými sněmovními volbami zvolila nové vedení, se neuskuteční. Rozhodl o tom ústřední výbor strany na žádost třetiny okresních organizací. Předseda KSČM Vojtěch Filip, který chce komunisty dovést až k volbám, po jednání novinářům řekl, že žádost byla motivována snahou o co nejlepší přípravu na volby. "Nakonec jsme se shodli, že příprava je dostatečná a má dynamiku a že sjezd nebudeme organizovat," uvedl. Sjezd strany s volbou nového vedení se tak uskuteční až v listopadu, tedy po volbách.

Bitva jako v Keni: Čtyři Češky bojují o tři místa v maratonu na OH
Ikonka času29. 5. 2021, 16:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Emil Zátopek by měl určitě radost, protože něco takového tady nikdy nebylo. V olympijském maratonu jsou pro české běžkyně tři volná místa a perou se o ně hned čtyři. Jasno bude po nedělním unikátním závodě The Battle of the Teams (6.30, PP ČT sport), který startuje z Karlova mostu a poběží se mezi pražskými monumenty v uličkách Starého Města.

Cestu do Chorvatska otevře Čechům už první dávka vakcíny
Ikonka času29. 5. 2021, 16:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Chorvatsko se stane další zemí, kam budou Češi moci vycestovat bez větších omezení již 22 dní po první dávce vakcíny. Opatření začne platit v příštím týdnu, až obě strany doladí technické detaily. Po sobotním jednání s chorvatskými představiteli v Záhřebu to uvedl šéf české diplomacie Jakub Kulhánek.

České derby hned na úvod Roland Garros. Siniaková proti Bouzkové, v akci i Kvitová a Veselý
Ikonka času29. 5. 2021, 16:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V úvodním dnu grandslamového French Open se na pařížské antuce v neděli představí čtyři čeští zástupci ve třech zápasech. Jedenáctá nasazená Petra Kvitová se utká v druhém duelu dne na kurtu Suzanne Lenglenové s belgickou kvalifikantkou Greet Minnenovou. Jiří Veselý odehraje rovněž druhý zápas v pořadí na dvorci č. 9 proti Karenu Chačanovovi z Ruska a Marie Bouzková s Kateřinou Siniakovou uzavřou vzájemným utkáním program na kurtu č. 13. Hrát se v Paříži začne v 11:00.


<< Nejnovější   < Novější    Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru