IN-Pocasi - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4673 článků.|

IN-Pocasi

Chyba: tato stránka se na serveru nenachází, pokračujte prosím na hlavní stránku zpravodajství

Trump nařídil ByteDance, aby do devadesáti dní prodala TikTok. Čínská firma podle něj ohrožuje národní bezpečnost
Ikonka času15. 8. 2020, 7:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký prezident Donald Trump nařídil čínské společnosti ByteDance, aby prodala americké operace své aplikace pro sdílení videa TikTok do 90 dní. Oznámila to agentura Reuters. "Existují přesvědčivé důkazy, které mě vedou k přesvědčení, že...

Denní nárůst nakažených se vrátil ke třem stovkám, v pátek jich bylo 293
Ikonka času15. 8. 2020, 7:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V poslední době Česko eviduje kolem tří stovek nově nemocných s covidem-19 denně. Během pátku počet nakažených vzrostl o 293, nárůst se tak po čtvrtku zmírnil. Od začátku epidemie už lékaři evidují 19 693 případů koronaviru. Přibližně 70 procent z nich se uzdravilo a 394 pacientů zemřelo, za poslední den přibyl jeden. Aktuálně nemocných je rekordních 5 567.

Vrána ztratil puk a Islanders z toho vytěžil vítězný gól
Ikonka času15. 8. 2020, 7:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejisté New Yorku Islanders porazili v 1. kole play off NHL Washington 5:2. U vítězného gólu potrestali chybu Jakuba Vrány a vedou 2:0 na zápasy.

USA oznámily, že zabavily náklad íránské ropy mířící do Venezuely. Írán vlastnictví popírá
Ikonka času15. 8. 2020, 7:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Spojené státy v pátek oznámily, že zabavily náklad íránského benzinu ze čtyř tankerů, které mířily do Venezuely. Konkrétně má jít o 1,1 milionu barelů paliva, které nyní směřují nebo už jsou v texaském Houstonu. Podle agentury Reuters jde o dosud největší náklad íránského paliva zkonfiskovaný Američany. Dovoz íránské benzinu do Venezuely podle Washingtonu obcházel americké sankce.

Vážil 150 kilo, teď jezdí na kole tisíce kilometrů. Změnit se může každý, stačí chtít, říká Majk na cestách
Ikonka času15. 8. 2020, 7:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Každý večer jsem vyžral ledničku. Došlo mi to, až když jsem na sebe nesehnal kalhoty, vzpomíná Michal Kamermeier. Kremermeir, který dnes na Instagramu jako Majk na cestách sdílí zážitky z cest po Evropě, vážil v 17 letech bezmála 150 kilo, během...

Nadprůměrně inteligentní, ale bez kamarádů. Proklatě rychlá teenagerka vyčnívá z řady
Ikonka času15. 8. 2020, 7:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vždycky byla trochu jiná než ostatní děti, neměla kamarádky a kamarády. Je nadprůměrně inteligentní, má skvělé analytické schopnosti a vynikající jazykové předpoklady, zároveň však těžko navazuje kontakty či sociální interakce. Čerstvě šestnáctiletá automobilová závodnice Aliyyah Kolocová píše nevšední příběh. Žije s Aspergerovým syndromem a chystá se na pozici budoucí ambasadorky projektu, který má přinést peníze ve prospěch dětí s podobnými problémy.

Herec a režisér Lukáš Hlavica: Vidím svět očima Hercula Poirota
Ikonka času15. 8. 2020, 7:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Před sto lety se v knize Záhada na zámku Styles světu představil jeden z nejslavnějších detektivů, Hercule Poirot, kterého stvořila britská spisovatelka Agatha Christie. Příběhy, v nichž hrají úlohu malé šedé buňky, si jejich čeští fanoušci v posledních letech spojují s rozhlasovým režisérem a hercem Lukášem Hlavicou (54), který načetl pět „poirotovských“ detektivek. Zatím poslední audiokniha Smrt na Nilu vyšla letos v květnu.

Ústecký protiatomový kryt získali muzejníci, ukážou ho začátkem září
Ikonka času15. 8. 2020, 7:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jsou to celkem nenápadná plechová vrata na začátku serpentin kolem ústecké Mariánské skály. Za nimi se však ukrývá jedna z největších, avšak veřejně nepřístupných, a tudíž málo známých zajímavostí krajského města. Je tu někdejší protiatomový kryt, památka na období studené války.

Strach o "nenahraditelného" Pastrňáka. Jeho absence odhaluje obrovský problém
Ikonka času15. 8. 2020, 7:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejový Boston stále neví, jestli bude moct pro příští zápas počítat s Davidem Pastrňákem, což u fanoušků Bruins vzbuzuje obavy.

Cihelnu v Králíkách nahradí ležení armády a spanilá jízda
Ikonka času15. 8. 2020, 7:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tradiční přehlídka vojenské techniky Cihelna obohacená o každoroční historickou vojenskou ukázku se sice kvůli koronaviru pro diváky nekoná, avšak akce na Králicku navštěvovaná tisíci lidmi bude mít v následujících prázdninových víkendech důstojnou náhradu.

V pátek přibylo v Česku 293 nakažených, denní nárůst se tak vrátil pod 300 případů
Ikonka času15. 8. 2020, 7:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Události kolem pandemie v Česku i ve světě sledujeme v on-line reportáži.

Fila: Sláma v nové roli. Nic lepšího než Krajina ve stínu u nás letos nevzniklo
Ikonka času15. 8. 2020, 7:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Letní filmovou školu zakončilo černobílé drama režiséra Bohdana Slámy. “Je o něco lepší než Nabarvené ptáče," hodnotí z místa kritik Kamil Fila.

Plzeňské divadlo J.K.Tyla přichystalo na víkend dvě premiéry
Ikonka času15. 8. 2020, 7:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Netradičně dvě premiéry přichystalo na víkend Divadlo J. K. Tyla v Plzni. V sobotu uvede ve Velkém divadle operu Korunovace Poppey od Claudia Monteverdiho a v neděli v Novém divadle balet Anastázie - poslední dcera cara na hudbu Petra Iljiče Čajkovského.

Eliška se narodila měsíce po smrti své mámy: Slaví 1. narozeniny, Evu odpojili těsné poté
Ikonka času15. 8. 2020, 6:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Eva (†27) z Třebíče utrpěla vážnou mozkovou příhodu a nepodařilo se ji zachránit, byla teprve ve čtvrtém měsíci těhotenství. Lékaři ji dlouhých 117 dnů udržovali na přístrojích. Když se malá Eliška narodila, lékaři ženu odpojili. Holčička bude mít v sobotu první narozeniny.

Zatopené sklepy, místo silnic řeky. Silné bouřky znovu zasáhly Česko
Ikonka času15. 8. 2020, 6:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
"Nejvíce událostí bylo hlášeno od půl šesté večer, kdy během první hodiny průtrže vyjížděly profesionální i dobrovolné jednotky ke dvaceti událostem jenom ve městě Zlín. V další hodině se situace uklidňovala a během další hodiny se počet vyšplhal na celkem 24 událostí. Téměř všechny se týkaly čerpání vody ze zatopených sklepů a garáží, jen ve dvou případech se jednalo o zaplavené podjezdy, kde se vlivem přívalového deště vytvořily hluboké vodní laguny. I když přívalový déšť trval asi hodinu a půl, následky řešili hasiči na několika místech do pozdních večerních hodin," informují na svém facebooku hasiči ze Zlínského kraje. Déšť nejsilněji zasáhl střed Zlína. Náročný den zřejmě hasiče čeká také v sobotu. Meteorologové varují před silnými bouřkami:#pocasi Sobota pinese oblano a zataeno, na vtin zem d nebo pehky, msty bouky, ojedinle i siln. Rno ojedinle mlhy. Nejvy teploty 22 a 26 C. Slab promnliv vtr 1 a 4 m/s, v boukch pechodn zesl.Obrzek ukazuje pestr rozloen srek. pic.twitter.com/MO5ELxDQgH— esk hydrometeorologick stav (HM) (@CHMUCHMI) August 15, 2020  "Hasiči za celý den řešili celkem 124 mimořádných událostí, z toho jich 86 přímo souviselo s bouřkami. V 52 případech jsme čerpali vodu, 11 výjezdů bylo na odstraňování nebezpečných stavů a u 23 událostí jsme řezali popadané stromy a větve," popsali na facebooku středočeští hasiči. 
Silné bouřky se prohnaly Českem! Hasiči řešili více než 600 událostí

 "Dvě jednotky hasičů odklízely v Podlešíně na Slánsku zeminu z komunikace, pak přejížděly na čerpání vody ze dvora rodinného domu. U Rudné v okrese Praha-západ dvě jednotky čerpaly vodu z podjezdu pod dálnicí D5. V Neratovicích hasiči vykopali strouhu, aby voda mohla odtéci z parkoviště, kde hrozilo zaplavení osobních vozidel. V Poleradech, Zdibech a Hovorčovicích v okrese Praha-východ hasiči čerpali vodu ze zaplavených domů, sklepů, výkopů a zahrad," řekl mluvčí hasičů Středočeského kraje Jaroslav Gabriel. 
Odstřihli obec od světa. Lidé jsou bezmocní, úřady si přehazují vinu

 "Na strakonické dálnici D4 havarovalo za Obořištěm ve směru od Prahy jedno osobní auto do svodidel, pravděpodobně v důsledku aquaplaningu. Po 20. hodině se situace v celém kraji zklidnila, těsně před půlnocí byly řešeny jen dvě události. V kempu v Chrustenicích na Berounsku říčka Loděnice zaplavila kemp a okolní domy. Ve Zdibech se hromadila voda v podjezdu pod dálnicí D8," shrnul mluvčí situaci.

Amerika je v plamenech. Hasiči stále bojují s ohněm ve třech státech USA

 Výstraha před bouřkamiMeteorologové varují před silnými bouřkami na většině území Česka i v průběhu soboty. Výstraha platí do 21 hodin a upozorňuje na nízký stupeň nebezpečí. Bouřky silně zasáhnou všechny kraje, situace by měla být mírnější jen v Moravskoslezském kraji a na Šumpersku a Jesenicku v Olomouckém kraji. Mapa výstrahy před bouřkami:https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Aug2020/2415116.jpg?d41d Měsíční výhledDéšť neustane ani v nejbližších dnech. Přeháňky a bouřky nás čekají také během neděle a v průběhu následujícího týdne. Zejména v průběhu víkendu mohou padat také kroupy, zejména po ránu je třeba počítat s mlhami. Noční teploty mohou klesnout až na 12 °C, přes den se budou pohybovat mezi 22 až 30 °C. Oblačnosti začne ubývat až v závěru příštího týdne, kdy bude polojasno až skoro jasno a nejvyšší denní teploty vyšplhají až na 33 °C. Místy však budou přeháňky a bouřky hrozit i nadále. Galerie: GALERIE: Bouřky a silný déšť zasáhly Česko

Bouřky v Zlínském kraji - 2


Bouřky v Zlínském kraji - 1


Bouřky v Zlínském kraji - 3


Bouřky ve Středočeském kraji - 1


Bouřky ve Středočeském kraji - 2


Bouřky ve Středočeském kraji - 4


Bouřky ve Středočeském kraji - 5


Bouřky ve Středočeském kraji - 6


Bouřky v Praze - 1


Bouřky v Praze - 2


Bouřky v Praze - 3


Bouřky v Tróji


Bouřky v Praze Prahou se prohnaly bleskové povodně. Voda napáchala značné škody:

ON-LINE: Počet nově nakažených v Česku atakoval 300
Ikonka času15. 8. 2020, 6:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Během pátku se v Česku koronavirem nakazilo 293 dalších lidí. Už několik dní se čísla drží kolem hodnoty 300, ve čtvrtek ji dokonce překročila. Počet aktálně nakažených je 5567.

Žhář z Bohumína je stíhán i za červnový incident s pistolí
Ikonka času15. 8. 2020, 6:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejen kvůli sobotnímu žhářskému útoku, při němž zahynulo jedenáct lidí, se bude před justičními orgány zodpovídat čtyřiapadesátiletý Zdeněk K. z Bohumína. Policie muže totiž obvinila nejen z vraždy a obecného ohrožení. Obviněn byl i za červnový incident, při kterém s plynovou pistolí vyhrožoval stejným lidem, které nyní upálil.

Trump dál tlačí na Číňany, dává jim 90 dní na prodej amerického byznysu aplikace TikTok
Ikonka času15. 8. 2020, 6:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký prezident Donald Trump nařídil čínské společnosti ByteDance, aby prodala americké operace své aplikace pro sdílení videa TikTok do 90 dní.

Trump dál tlačí na Číňany, dává jim 90 dní na prodej amerického byznysu aplikace TikTok
Ikonka času15. 8. 2020, 6:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký prezident Donald Trump nařídil čínské společnosti ByteDance, aby prodala americké operace své aplikace pro sdílení videa TikTok do 90 dní.

Vosy jsou teď hladovější, alergie po bodnutí může začít kdykoli, říkají záchranáři
Ikonka času15. 8. 2020, 6:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kvůli vyšším teplotám a přemnožení jsou vosy na konci léta hladovější. U lidí hledají potravu, záchranáři proto varují před alergií po možném bodnutí.

Nejluxusnější japonské auto, o kterém jste neslyšeli. Toyota Century překoná i Lexus
Ikonka času15. 8. 2020, 6:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Toyota Century je nejluxusnější japonské auto. Jeho historie sahá do roku 1967 a nabízelo se i s dvanáctiválcem.

Bělorusko stávkuje proti režimu. Ten začíná couvat
Ikonka času15. 8. 2020, 6:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Situace v Bělorusku se týden po zfalšovaných volbách začíná podobat listopadu 1989 v Československu. Místo demonstrací může režim ochromit stávka velkých běloruských podniků.

Entropiq posiluje divizi Valorantu o druhý tým
Ikonka času15. 8. 2020, 6:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká esportová organizace Entropiq nedávno ohlásila akvizici mezinárodního týmu pro hru Valorant. Černozelení teď přišli s další novinkou. Ve Valorantu budou Entropiq reprezentovat týmy dva! S ambiciózní organizací svou budoucnost nově spojil i suverénní jednička české scény Ferrari Peek.

Komentář Julie Urbišové: Seznamte se s příští americkou prezidentkou
Ikonka času15. 8. 2020, 6:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pokud v listopadu v amerických prezidentských volbách zvítězí demokrat Joe Biden, bude to velké vítězství pro americké ženy.

Komentář Julie Urbišové: Seznamte se s příští americkou prezidentkou
Ikonka času15. 8. 2020, 6:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pokud v listopadu v amerických prezidentských volbách zvítězí demokrat Joe Biden, bude to velké vítězství pro americké ženy.

S dozimetrem na kapse aneb Za radioaktivním odpadem v dole Richard
Ikonka času15. 8. 2020, 6:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
„Přilbu nasadit. Dozimetr na kapsu pláště. Dýchací přístroj přes rameno,“ opakuji si postup při oblékání v šatně u dolu Richard na Litoměřicku. Ještě, než do něj vstoupím, zkontroluji si radiaci, která mě na Zemi obklopuje. Za pár minut se ocitnu pod úrovní terénu, v prostorách, kam se od roku 1964 vozí radioaktivní odpad.

Sexbomba Alice Bendová (46) přiznala pravdu o plastikách: Nechci vypadat na 60!
Ikonka času15. 8. 2020, 6:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fanoušci Alice Bendové (46) jsou nadšení z jejího profilu na sociální síti, protože je velmi často navnadí vyprsenou fotkou nebo sexy pózou v bikinách. Herečka se nikdy netajila s tím, že si ale ke svému vzhledu vypomáhá umělým vylepšováním u profíků na estetických klinikách. 

U Agathy Christie může být vrah kdokoli
Ikonka času15. 8. 2020, 6:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Britská spisovatelka Agatha Christie, jedna z největších osobností v oblasti detektivního žánru, je spjata především s postavami svérázného Belgičana Hercula Poirota a osobité slečny Marplové. Žádnou z nich ovšem v knize Zkouška neviny, která nyní vyšla v audiopodobě, nepotkáte. Román je poněkud jiného druhu, ale přesto se čte, v tomto případě poslouchá, jedním dechem, k čemuž nesporně přispívá i výrazný herecký projev Aleše Procházky, který příběh načetl.

Stifi má problémy se zažíváním, našli ho vyhublého na kost. Najde kříženec nový domov?
Ikonka času15. 8. 2020, 6:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vyhublý na kost a psychicky zlomený. V takovém stavu přišel do tachovského útulku kříženec bulteriéra Sfiti. Přivezla ho tam městská policie, protože se potuloval ulicemi s náhubkem a ostnatým obojkem na krku. Dát ho dohromady nebylo jednoduché. Teď konečně, po několika měsících, je už připraven k adopci.

Teplo bude až do poloviny září
Ikonka času15. 8. 2020, 6:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Teploty lehce nad průměrem by podle dlouhodobého výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) měly vydržet v následujících čtyřech týdnech. Co se srážek týče, příští týden by mělo pršet dost, v těch dalších pak průměrně až lehce nadprůměrně.

Monika Bagárová upřímně: Takhle to u nás po narození dcery chodí v ložnici!
Ikonka času15. 8. 2020, 6:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jednou za čas se Monika Bagárová (26) svým fanouškům svěří, jak probíhá výchova maličké Rumie. V posledních odpovědích došlo i na to, jak to po narození holčičky vypadá u nich v ložnici. 

Další úder bouřek v Česku přijde v sobotu, co všechno hrozí? Sledujte radar Blesku
Ikonka času15. 8. 2020, 6:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sobotní počasí se ponese v duchu toho pátečního, doznívat budou zejména bouřky, před kterými vydal výstrahu i Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Přes den bude oblačno až zataženo, na většině území očekáváme déšť nebo přeháňky. Srážek by tak mělo ubývat až k večeru. Už v pátek se bouřky „vyřádily“ například na Olomoucku nebo v hlavním městě. Na Trutnovsku kvůli nim musel být dokonce evakuován dětský tábor. A bouřit bude i příští týden, míní meteorologové.

Svěřujeme technologickým službám moc velkou moc? Lidé jim nevěří a chtějí regulace
Ikonka času15. 8. 2020, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V posledních měsících naplno běží debata o regulaci velkých technologických služeb, jako jsou

Expanzi do světa plánují čtyři z pěti českých startupů. Pomoci může stát
Ikonka času15. 8. 2020, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Průzkum, který zmapoval českou startupovou scénu, ukázal jasný trend: české začínající firmy

Home office není brzdou, Slováci pracovali doma, produktivita firem ale neklesla
Ikonka času15. 8. 2020, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Většina lidí se na pracoviště vrátila po třech měsících, tedy v červnu.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru