O spoĹ™enĂ­ - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4628 článků.|

O spoření

Chyba: tato stránka se na serveru nenachází, pokračujte prosím na hlavní stránku zpravodajství

Hong Kong - HDP ve 2Q propadl o 9%. Vláda snižuje odhady pro celý rok 2020
Ikonka času14. 8. 2020, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
HDP Hong Kongu ve 2Q roku poklesl meziročně o 9%, což plně odpovídá vládním odhadům.Vláda při té příležitosti oznámila, že snižuje své výhledy pro výsledky za celý letošní rok a nově počítá s oslabením ekonomiky o 6-8% oproti dříve odhadovému zpomalení o&

Kamala Harrisová: Kdo je spolukandidátka Bidena a jaká je její funkce?
Ikonka času14. 8. 2020, 13:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Joe Biden v úterý oznámil jméno svého spolukandidáta. Je jím kalifornská senátorka Kamala Harrisová. Senátorka se stala první Afroameričankou jmenovanou jednou z předních stran americké politiky na tento post. Většina expertů holduje Bidenovu rozhodnutí, někteří však poukazují na možný problém u nestranických voličů a Hispánců.

Oliverek trpící SMA oslavil druhé narozeniny, Zolgensmu už nedostane
Ikonka času14. 8. 2020, 13:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po odmítnutí ve FN Motol vkládali rodiče malého Oliverka veškeré naděje do nemocnice v USA, kde by mu Zolgensmu podali. Lék za 51 milionů korun však nedostal ani tam, protože kvůli komunikačním prodlevám by ho nestihli hospitalizovat ve stanovených lhůtách. Amerika totiž stejně jako Česko trvá na tom, že lék se musí aplikovat před druhými narozeninami. Oliverek je oslavil ve čtvrtek.  Doposud neúspěšné snahy o podání Zolgensmy však neznamenají, že by Oliverka nelíčili vůbec. "Dnešním dnem překonáváš jeden obrovský milník svého života, protože nebýt zázraku jménem Spinraza, už by jsi tady dnes nejspíš nebyl a to si každým dnem uvědomuji a jsem za tuhle možnost moc vděčná," stojí ve vzkazu chlapečkovy maminky. Galerie: GALERIE: Druhé narozeniny Oliverka

Oliverek trpící SMA oslavil druhé narozeniny - 2


Oliverek trpící SMA oslavil druhé narozeniny - 1


Oliverek trpící SMA oslavil druhé narozeniny - 3


Oliverek trpící SMA oslavil druhé narozeniny - 4


Oliverek slaví své druhé narozeniny "Za svůj kraťoučký život jsi toho dokázal víc než si vůbec umíš představit, spojil jsi neuvěřitelnou hromadu skvělých lidí se srdcem na správném místě a svým odkazem pomáháš dál dětem s podobným osudem," doplnila. Rodiče Oliverkovi připravili menší narozeninovou oslavu, ještě předtím s ním ale vůbec poprvé vyrazili na koupaliště. "Kdyby byla voda v bazénu o něco teplejší, tak by se Oli určitě nezlobil, ale byl venku, koukal na lidi, hlavně děti, stromy a mraky a vypadal spokojeně," popsali na facebookové stránce Oliverkovy cesty s SMA.  Zobrazit pspvek na Instagramu Oliverek dnes slav 2.narozeniny Pspvek sdlen OLIVEREK (@oliverkovy_cesty_sma), Srp 13, 2020 v 4:04 PDT  Zolgensma pro ně ještě není uzavřené téma. Momentálně usilují o hospitalizaci v některé z nemocnic v Evropě, kde podle nich nesejde na věku, ale na váze. Ta nesmí přesahovat 21 kilogramů. 
Další rána pro rodiče malého Oliverka. Syna odmítli léčit i v USA!

 Jak FN Motol vysvětlila odmítnutí Oliverka?„Jsem lékař a musím jednat v nejlepším zájmu dítěte. Chápu, že emoce jsou na straně Olivera. Ale já jako lékař se jen emocemi řídit nemůžu. Jeho současný zdravotní stav nemohu ignorovat s vědomím, že bych ohrozila jeho život,“ řekla v červenci lékařka Jana Haberlová. Co je spinální svalová atrofie?Spinální svalová atrofie (SMA, z angl. spinal muscular atrophy) je vrozenou nemocí, která způsobuje postupný úbytek svalstva. Vede tudíž ke znemožnění pohybu. Postihuje zejména dolní končetiny, dostavují se rovněž problémy s dýcháním a polykáním. Do experimentálního léku Zolgensma jsou vkládány velké naděje, u dětí by mohl nemoc zastavit. Oliverek trpící SMA si poprvé zaplaval v bazénu. Podívejte se na video:

Pithart promluvil o možném zákazu komunistů v roce 1989. Proč k němu nedošlo?
Ikonka času14. 8. 2020, 13:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Bývalý předseda vlády a aktivní reprezentant porevolučního Občanského fóra Petr Pithart upozornil, že minulosti chtě nechtě nelze utéct, ba se s ní dokonce ani vyrovnat.

Nejrychlejší stroj s tradičním motorem? Speed Demon dosáhl 756 km/h
Ikonka času14. 8. 2020, 13:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na slavných pláních v Bonneville se opět překonávaly světové rekordy. Včetně rekordu pro nejrychlejší stroj se spalovacím pístovým motorem.

Sanitku pod svahem spatřil muž ve zpětném zrcátku, šofér byl v bezvědomí
Ikonka času14. 8. 2020, 13:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Štěstí měli řidič a pacient v převozové sanitce, která havarovala u Neuraz na Plzeňsku. Vyjela z mokré silnice a skončila pod svahem, kde nebyla na první pohled vidět. Stop po smyku a sanitky na boku si všiml až jeden z dalších řidičů ve zpětném zrcátku.

Exministr Kremlík čelí kárné žalobě, nechal skrytě nahrávat schůzku s právníkem
Ikonka času14. 8. 2020, 13:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jednání Kremlíka nebylo podle advokátní komory poctivé, ale "spíše přímo záludné".

Délka směn, aplikace na telefon. Havlíček jednal s Pracovní komisí
Ikonka času14. 8. 2020, 13:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V pátek 14. srpna se ve 13.30 hodin uskuteční tiskový brífink po dalším jednání Pracovní komise ke zvýšení bezpečnosti železničního provozu. Ministr dopravy Karel Havlíček ( za ANO)  bude informovat o dalších krocích na cestě k bezpečnější železnici v ČR. "Jasně se ustanoví délka směny, a to tak, že bude maximálně 13 hodin a odpočinek trvat nejméně 6 hodin" informoval Havlíček na tiskové konferenci. 
Na Brněnsku vykolejil rychlík z Prahy, cestující evakuovali hasiči!

 Podle ministra Havlíčka budou strojvůdci mít také speciální aplikaci, která je vždy upozorní, když se bude v blízkosti 500 metrů nacházet jiný stroj.  
U Prahy se samo rozjelo 32 vagonů! Zdemolovaly auto i drážní domek

  "Od zítřejší dne, je každý strojvůdce na trati D3 se vždy ohlásit operátorovi. Všichni zaměstnanci už jsou s touto změnou informování," řekl ředitel Drážní inspekce Jan Kučera.  PŘÍMÝ PŘENOS MŮŽETE SLEDOVAT V TOMTO ČLÁNKU.

Jezero Matylda u Mostu zůstane pro rekreanty otevřené až do konce prázdnin
Ikonka času14. 8. 2020, 13:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Příměstský rekreační areál u mosteckého jezera Matylda, který se měl během srpna veřejnosti uzavřít, bude nakonec přístupný bez omezení až do konce prázdnin.

Slovensko zpřísňuje opatření: Ve školách povinné roušky, zákaz akcí nad tisíc lidí
Ikonka času14. 8. 2020, 13:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Starší žáci slovenských škol budou muset od zářijového návratu do lavic nosit roušky. Slovensko také zakáže hromadné akce nad 1000 lidí ve vnějších a nad 500 lidí ve vnitřních prostorách. Rozhodl o tom ve čtvrtek večer vládní tým odborníků, a to v reakci na aktuální nárůst počtu nových případů koronavirové nákazy.

Rozhledna Černá Studnice slaví 115 let! Dohlédnete z ní až do Krkonoš
Ikonka času14. 8. 2020, 13:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prázdniny ještě nekončí a počasí vybízí k výletům. Využijte proto volných dnů a vyrazte na krásné české vyhlídky. Třeba na Černou Studnici v Jizerských horách, která byla otevřena přesně před 115 lety!

"Messi? Na toho se nezaměříme." Bayern nasadí do šlágru s Barcelonou odvážnou taktiku
Ikonka času14. 8. 2020, 13:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pokud katalánský velkoklub vypadne, poprvé od ročníku 2007/08 zakončí sezonu bez trofeje.

Turecko kritizuje dohodu SAE s Izraelem: Pokrytectví a zrazení Palestiny
Ikonka času14. 8. 2020, 13:39 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Z pokrytectví a "zrady ve věci Palestiny" dnes Turecko obvinilo Spojené arabské emiráty, které ve čtvrtek oznámily navázání diplomatických vztahů s Izraelem. Naopak Německo novou dohodu, kterou považuje zásadní pro mír na Blízkém východě, uvítalo, píší agentury AFP a DPA.

Záhada v KLDR: Covid nemáme, tvrdí Kim. Přesto zavřel hranice, města a mění politiky
Ikonka času14. 8. 2020, 13:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Je Severní Korea jednou z mála zemí na světě, které se nákaza koronavirem prakticky vyhnula? Vyplývalo by to z vyjádření severokorejského vůdce Kim Čong-una, který dlouhodobě tvrdí, že v zemi není nikdo nakažený. Indicie ale naznačují pravý opak.

Peníze stojí, psaní nepočkají. Pošta si chce půjčit na provoz miliardy
Ikonka času14. 8. 2020, 13:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česká pošta si chce od bank nebo od státu půjčit až pět miliard korun. Půjčkou chce překlenout období, než dostane od státu úhradu nákladů za poskytování tzv. univerzální služby v letech 2018 až 2022. Notifikaci těchto nákladů nyní provádí Evropská komise.

Pompeo pokračuje v evropském turné, jedná v Rakousku
Ikonka času14. 8. 2020, 13:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po České republice a Slovinsku zahájil dnes americký ministr zahraničí Mike Pompeo jednání v Rakousku. Nejprve se sešel s ministrem financí Gernotem Blümelem, informovala agentura DPA. Na programu má i schůzku s ministrem zahraničí, s prezidentem i s kancléřem. Středoevropskou cestu zakončí Pompeo o víkendu v Polsku.

Nákaza koronavirem z jídla? Podle odborníků neexistují přesvědčivé důkazy
Ikonka času14. 8. 2020, 13:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tento týden čínské úřady informovaly o mražených kuřecích křídlech z Brazílie s přítomností koronaviru. Podle odborníků není třeba propadat panice, protože neexistuje žádný důkaz, že by se nákaza mohla šířit potravinami.

V plavkách i bez nich, ale hlavně šťastná: Popová diva Rolins předvedla luxusní křivky ve svém domově na Bali
Ikonka času14. 8. 2020, 13:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sexy snímky nafotila


Dara Rolins (47)

už před půl rokem. Nyní se fotografie od jejího oblíbeného fotografa Lukáše Kimličky dostávají na světlo světa v srpnovo-zářijovém čísle magazínu Grade. My jsem vám ostatně již ukázali ty nejodvážnější z celé série.

Miss Slovensko ohrozil Covid-19! Návrhář Babišové nebo Krainové je na zhroucení
Ikonka času14. 8. 2020, 13:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Panika okolo pátečního finále Miss Slovensko 2020 graduje! Několik účinkujících má pozitivní test na Covid-19, tudíž došlo k zásadním změnám. Organizátoři včetně ředitele soutěže Michaela Kováčika do včerejší noci jednali o tom, jak vlastně soutěž udržet a odvysílat. 

Oliverek s SMA oslavil "osudové" druhé narozeniny: V ČR jsou limitem po podání "zázračného" léku
Ikonka času14. 8. 2020, 13:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nemocný Oliverek, který trpí SMA, jako jediný ze tří kandidátů nedostal vytoužený lék Zolgensma. Prý je to nebezpečné kvůli jeho zdravotnímu stavu. Horní hranice pro podání léku se přitom často uvadí jako dva roky. Ty chlapeček oslavil zrovna včera. V Evropě sice prý věkový limit neplatí, ale dítě nesmí vážit více než 21 kg.

Ruská vakcína proti koronaviru ve vás nejspíš zůstane mnohem déle, než budou tvrdit
Ikonka času14. 8. 2020, 13:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ano Rusové přicházejí s první vakcínou proti covidu-19. Jak se jim asi povedlo vyvinout očkovací látku tak rychle? Celý díl Událostí Luďka Staňka najdete v článku.

Do snímačů otisků prstů u Xiaomi se lze snadno nabourat a využít je jako kameru
Ikonka času14. 8. 2020, 13:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Na Redditu se objevilo video, které představuje, jak jednoduše můžete pomocí snímače otisků prstů integrovaného u Xiaomi v displeji vyfotit fotografii. Otevřela se tím však otázka ohledně bezpečnosti smartphonů Xiaomi.

Zemanův nekonečný příběh: Ve sporu o Peroutku padlo dovolání kvůli omluvě vnučce
Ikonka času14. 8. 2020, 13:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministerstvo financí podalo dovolání ve sporu, který se týká výroků prezidenta Miloše Zemana o novináři Ferdinandu Peroutkovi. ČTK to dnes zjistila z databáze Infosoud. Tiskový odbor ministerstva doplnil, že úřad navrhl i odklad vykonatelnosti rozsudku. Pokud by Nejvyšší soud tomuto požadavku vyhověl, ministerstvo by se nemuselo Peroutkově vnučce Terezii Kaslové omlouvat až do rozhodnutí o dovolání.

Daňové přiznání podejte včas. Sankce se počítají už od dubna
Ikonka času14. 8. 2020, 13:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministerstvo financí kvůli nouzovému stavu a s ním spojenými problémy v polovině března odložilo povinnost podat daňové přiznání za rok 2019 pro fyzické a právnické osoby. V červenci přišel další odklad, a to až na 18. srpen. Termín 18.

VIDEO: Nebetyčná drzost! Zloděj vlezl servírce za bar, čmajzl jí peněženku a odkráčel pryč
Ikonka času14. 8. 2020, 13:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Oči pro pláč zbyly servírce z restaurace v Praze 9. Zatím neznámý týpek jí totiž ukradl peněženku, škoda šplhá přes osm tisíc korun. Zlodějíčka ale při činu zachytily kamery, policisté tak znají jeho podobu. Pokud ho poznáváte, kontaktujte linku 158.

Filip se nechce omlouvat exřediteli Národní galerie Fajtovi. Odvolal se
Ikonka času14. 8. 2020, 13:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip (KSČM) se nechce omluvit bývalému řediteli Národní galerie Praha (NGP) Jiřímu Fajtovi. Podal proto odvolání ve sporu, který v červnu prohrál u Obvodního soudu pro Prahu 1. Ten rozhodl tak, že se má Filip za své nepravdivé nařknutí Fajta z finančních machinací.

V Praze na Václavském náměstí bylo otevřeno odběrové místo
Ikonka času14. 8. 2020, 13:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na Václavském náměstí v centru Prahy se v pátek v poledne otevřelo nové odběrové místo, kde se lidé mohou nechat otestovat na nákazu novým koronavirem.

MPSV vyplatilo poradcům a advokátům 4,67 milionu korun, v týmu už není Škromach
Ikonka času14. 8. 2020, 13:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) vyplatilo v prvním pololetí letošního roku externím poradcům, poradenským a právním firmám odměny ve výši 4,67 milionu korun. Vyplývá to ze seznamu, který ministerstvo zveřejnilo na svém webu. Oproti předchozímu pololetí se částka zvýšila zhruba o půl milionu korun, v minulosti ale přesáhla i 100 milionů korun.

"Po víně je mi jedno, co se mnou dělá." Svědectví tety zmizelé Paurové
Ikonka času14. 8. 2020, 13:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Záhadné prohledávání domu ve Slavětíně na Lounsku pokračuje pátým dnem a patrně se ale blíží ke konci. Už včera se policisté přesunuli z venkovních prostor do interiéru domu, kde zřejmě prohledávají sklepy nebo prostory pod domem.
Na místě zasahují od pondělního rána. Na pozemku se střídají různí specialisté a každý den tam tráví mnoho hodin. Na noc dům zapečetí a pokaždé vrátí se ráno. Opakovaně se tam střídají také psovodi se psy cvičeným na vyhledávání pachových stop.
"Nalila si víno do flašky od piva, říkám: ‚Jano, co to piješ, čaj?' A ona na to: 'Ne, teto víš, to mám víno. Já si to vypiju a jdu spát a je mi jedno, co on se mnou dělá.' Ta holka byla zoufalá," řekla TV Nova teta pohřešované ženy Renata Winklerová. 
Třetí den prohledávala policie dům Paurové! Ta zmizela před sedmi lety


Podle Winklerové je hlavním podezřelým manžel pohřešované, který v domě stále bydlí se dvěma dcerami. V minulosti ji měl týrat, soud mu za to uložil podmínečný trest vězení. Zároveň odmítl jít na detektor lži. Policie se k pátrání po pohřešované vrátila po sedmi letech.

Elitní tenista Wawrinka v Praze otestuje svou formu
Ikonka času14. 8. 2020, 13:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Trojnásobný grandslamový šampion Stan Wawrinka dorazil do Prahy. Stráví zde dva týdny, během nichž na dvou turnajích kategorie challenger otestuje svou formu po dlouhé zápasové pauze vynucené koronavirem. Aktuálně sedmnáctý tenista světového žebříčku se chce rozehrát na antukovou sezonu v Evropě.

Kam s ním?! Ronalda nabízeli i Barceloně, řekl znalec a spustil bouřku
Ikonka času14. 8. 2020, 13:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Cristiano Ronaldo do Barcelony? Tahle fotbalová spekulace se ve čtvrtek rozeběhla po internetu rychlostí blesku a spustila pořádnou bouři. Tuhle možnost zmínil uznávaný španělský novinář Guillem Balague. Podle něj Juventus svůj portugalský klenot nabízel jiným klubům, včetně Barcelony. Ronaldovi zástupci ale možnost, že by jejich klient přešel do tábora Lionela Messiho, důrazně vyloučili.

Tenisová hvězda v Praze. Wawrinku přivedlo i spojení s Plíškovou
Ikonka času14. 8. 2020, 13:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Trojnásobný grandslamový šampion Stan Wawrinka dorazil do Prahy. Stráví zde dva týdny, během nichž na dvou turnajích kategorie challenger otestuje svou formu po dlouhé zápasové pauze vynucené koronavirem. Aktuálně sedmnáctý tenista světového žebříčku se chce rozehrát na antukovou sezonu v Evropě.

Polsko se připravuje na možný příliv uprchlíků z Běloruska
Ikonka času14. 8. 2020, 13:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes sdělil, že s českým protějškem Andrejem Babišem hovořili o nutnosti jednat o situaci v Bělorusku po kontroverzních prezidentských volbách na Evropské radě, tedy schůzce šéfů států a vlád sedmadvacítky. Předseda české vlády k otázce summitu EU předtím mimo jiné řekl, že v Bělorusku se musejí uspořádat nové prezidentské volby.

Policisté začali vrtat před domem Paurových! Ukrývá skalka strašlivé tajemství? „Věřím, že ji zabil,“ řekla příbuzná
Ikonka času14. 8. 2020, 13:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jana Paurová je sedm let nezvěstná, zmizela ze dne na den. V jejím domě od tohoto pondělí znovu pracují kriminalisté a pravděpodobně hledají její ostatky. Práce aktuálně probíhají na předzahrádce s nádhernou skalkou. Přítomný je i manžel Pavel. „Dám ruku do ohně za to, že ji zabil,“ řekla její teta.

Žalobce zastavil stíhání politika Korytáře obviněného z vydírání úřednice
Ikonka času14. 8. 2020, 13:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Státní zastupitelství zastavilo trestní stíhání Jana Korytáře. Ten se před třemi lety jako šéf politického hnutí Změna a tehdejší náměstek primátora zastal úředníků z libereckého magistrátu, které údajně šikanovala jejich nadřízená. Sám však byl obviněn z vydírání této ženy.

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru