Pressweb - aktuální přehled na Elchron.cz

Celkem 4777 článků.|

Pressweb

Chyba: tato stránka se na serveru nenachází, pokračujte prosím na hlavní stránku zpravodajství

Řecko zrušilo povinné testy na covid při letu z Česka. Turisté mohou ale být testováni namátkově
Ikonka času14. 8. 2020, 11:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Řecko zrušilo povinnost předkládat negativní test na covid-19 při letu z České republiky, která měla platit od pondělí. Na pozemní hranici ale turisté test předkládat musí, uvedlo na svých internetových stránkách české velvyslanectví v Aténách. Řecko původně chtělo zařadit Česko spolu s dalšími státy mezi rizikové, po jednání premiéra Andreje Babiše (ANO) a české diplomacie změnilo názor. Cestovní kanceláře změnu vítají, Řecko letošním prodejům dominuje, uvedli zástupci tuzemských CK.

OKD obnovilo těžbu, Moravskoslezský kraj rozvolňuje opatření
Ikonka času14. 8. 2020, 11:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve všech dolech společnosti OKD, která je musela počátkem července kvůli koronaviru uzavřít, se v pátek v plném rozsahu obnovila těžba. Důl Darkov byl mimo provoz dokonce už od května. Od dnešních 12 hodin také končí povinnost nošení roušek v Moravskoslezském kraji. Výjimkou zůstává akorát Frýdecko-Místecko. Do práce se vrátilo už přes 900 zaměstnanců a další budou následovat. "OKD postupně stále navyšuje počet důlních pracovníků na jednotlivých lokalitách," stojí v tiskové zprávě firmy. V pondělí 17. srpna spustí OKD preventivní testy na Covid-19. „Díky kontinuálnímu preventivnímu testování budeme schopni velmi rychle zachytit a izolovat potenciální nové ohnisko. Případné pozitivní výsledky budou samozřejmě hlášeny KHS v Ostravě, se kterou budeme i nadále úzce spolupracovat“, vysvětlila Vanda Staňková, předsedkyně představenstva OKD. 
Rekordní nárůst v Česku! Ve čtvrtek se nakazilo nejvíc lidí od dubna

 Těžbní společnost představila i plány až do příštího roku. "Podařilo se úspěšně obnovit dobývání ve čtyřech činných porubech, vybavování dalších čtyř porubů, kde bude postupně zahájeno dobývání v průběhu letošního roku a ražení důlních děl, která připravují dalších pět porubů pro rok 2021," řekl ředitel provozu OKD David Hájek. "Obnoveny byly i práce na údržbě, zmáhání a plenění důlních děl, které jsou pro provoz dolů velmi potřebné. Rovněž jsou v potřebné míře prováděny práce související s bezpečností při plném provozu," doplnil. Koronavirus se šířil nejprve mezi horníky z Dolu Darkov a jejich příbuznými, na přelomu června a července už ve všech dolech. Ke kompletnímu přerušení provozu společnost přistoupila po plošném testování na Dolech ČSM-Sever a ČSM-Jih. OKD uzavřelo všechny doly 3. července. Na to, jak zastavení těžby probíhalo, se podívejte v reportáži TV Nova:

Po skoro ročním vztahu je prý s láskou konec: Miley Cyrus se měla rozejít se zpěvákem, s nímž společně abstinovali
Ikonka času14. 8. 2020, 11:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Miley Cyrus (27)

a Cody Simpson tvořili téměř nerozlučný pár. Poté, co si zpěvačka loni po rozchodu s manželem Liamem Hemsworthem užila krátký románek s televizní hvězdou Kaitlynn Carter, se do australského krasavce bezhlavě zamilovala. Jenže nic netrvá věčně.

Spor o Peroutku kvůli výrokům Zemana míří k Nejvyššímu soudu. Ministerstvo financí podalo dovolání
Ikonka času14. 8. 2020, 11:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ministerstvo financí podalo dovolání ve sporu, který se týká výroků prezidenta Miloše Zemana o novináři Ferdinandu Peroutkovi. Zjistila to ČTK z databáze Infosoud. Tiskový odbor ministerstva doplnil, že úřad navrhl i odklad vykonatelnosti rozsudku. Pokud by Nejvyšší soud tomuto požadavku vyhověl, ministerstvo by se nemuselo Peroutkově vnučce omlouvat až do rozhodnutí o dovolání.

Stát se vnučce Ferdinanda Peroutky neomluví. Ministerstvo se obrátilo na soud
Ikonka času14. 8. 2020, 11:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sledovaný spor kvůli výrokům prezidenta republiky Miloše Zemana, které pronesl o Ferdinandovi Peroutkovi, stále není u konce. Stát se totiž zatím nebude omlouvat, ministerstvo financí se obrátilo na Nejvyšší soud. Na něj se chce obrátit i novinářova vnučka Terezie Kaslová. 

Další problém na železnici na jihu Moravy: V Bzenci smetl vlak osobní auto
Ikonka času14. 8. 2020, 11:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Bzenci na Hodonínsku se před 11. hodinou na přejezdu srazil vlak s osobním autem. Zranil se řidič auta, na místě jsou zdravotníci.

Pivní kola se do pražských ulic zatím nevrátí, chystá se jejich nová koncepce
Ikonka času14. 8. 2020, 11:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Oblíbená vozítka pro turisty servírující alkohol se do pražských ulic od soboty 15. srpna zatím nevrátí. Provozovatelé připravují zbrusu novou koncepci fungování takzvaných pivních kol v Praze. Představí ji zhruba za dva týdny zástupcům vedení města. Než bude koncepce hotova, kola nevyjedou.

Fortnite zmizel z App Store i Google Play. Epic Games podává hned dvě žaloby
Ikonka času14. 8. 2020, 11:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000

Po menší potyčce mezi Epic Games a Apple, na základě níž byl Fortnite stažen z jejich App Store, na sebe nenechal dlouho čekat ani Google, a teď už ani na Google Play Fortnite nenajdeme.

Devadesátník Soros hraje třikrát týdně tenis. Maďarskému deníku prozradil, co si myslí o současném světě
Ikonka času14. 8. 2020, 11:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Světoznámý finanční spekulant a filantrop George Soros ve středu slavil devadesáté narozeniny. Kontroverzní magnát, který se narodil v Budapešti a dnes je nejštědřejším podporovatelem tzv. pokrokových sil ve světě, poskytl rozhovor maďarskému levicovému deníku Népszava (Hlas lidu).

Zemřelo by obrovské množství lidí. Fauci před hercem radikálně odmítl stádní imunitu
Ikonka času14. 8. 2020, 11:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fauci v rozhovoru s Matthewem McConaugheym ostře odsoudil možnost získání tzv. stádní imunity.

Spor prezidenta a Peroutkovy vnučky míří k Nejvyššímu soudu, ministerstvo se dovolalo
Ikonka času14. 8. 2020, 11:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Omluvu musí úřad zaslat dopisem a také ji zveřejnit na svém webu.

Ve Mstěticích u Prahy vykolejily vagony, zničily auto a drážní domek. Na Hodonínsku se srazil vlak s autem
Ikonka času14. 8. 2020, 11:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve Mstěticích u Prahy v pátek ráno vykolejily vagony poblíž železničního přejezdu. Poškodily osobní auto a drážní domek. Dva lidé jsou zranění, řidič osobního vozu lehce, po ošetření na místě byl převezen do Nemocnice na Bulovce, pracovník dráhy byl ošetřen na místě. Řekli to mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel a mluvčí středočeské záchranky Petr Mach.

Slavný noční klub se promění v galerii. Berlínský Berghain reaguje na pandemii
Ikonka času14. 8. 2020, 11:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Od příštího měsíce bude vystavovat díla umělců žijících v německé metropoli. Akci vymyslel majitel sbírky umístěné v bývalém nacistickém bunkru.

Slavný noční klub se promění v galerii. Berlínský Berghain reaguje na pandemii
Ikonka času14. 8. 2020, 11:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Od příštího měsíce bude vystavovat díla umělců žijících v německé metropoli. Akci vymyslel majitel sbírky umístěné v bývalém nacistickém bunkru.

Negativní test, nebo karanténa. Česko vyřadí Španělsko od 24. srpna ze seznamu bezpečných zemí
Ikonka času14. 8. 2020, 11:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česko vyřadí Španělsko s výjimkou Kanárských ostrovů od 24. srpna ze seznamu bezpečných zemí. Čeští turisté tak při návratu ze země po tomto datu budou muset předložit negativní test na covid-19, nebo jít do karantény. Stejná pravidla budou platit i pro cizince, kteří ze Španělska přicestují do Česka. Uvedlo to v pondělí ministerstvo zdravotnictví.

Ze Španělska povinně na test nebo do karantény, rozhodlo ministerstvo
Ikonka času14. 8. 2020, 11:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čeští turisté, kteří se ze Španělska vrátí po 24. srpnu, se budou muset povinně nechat otestovat na Covid-19. Po návratu do Česka musí cestující povinně kontaktovat krajskou hygienickou stanici a na vlastní náklady se podrobit testování. Výsledek je pak nutné hygienikům oznámit nejpozději do 72 hodin od vstupu do země. Druhou možností je 14denní karanténa. Během této doby musí povinně nosit ochranu nosu a úst a volný pohyb omezit na cestu do práce, z práce a jiné nezbytné cesty. Povinnost neplatí pro ty, kteří ve Španělsku strávili méně než 12 hodin a pro děti do pěti let. 
Cestovní kanceláře proplatí testy na Covid-19, některé i plnou částku!

 Změny nastanou také od pondělí 17. srpna. Ty se budou týkat zahraničních pracovníků z Belgie a Malty a příjezdu zaměstnanců z Bulharska, Lucemburska a Španělska. Tito cestující budou mít rovněž povinnost nechat se otestovat na koronavirus. Opatření se netýká cestujících z Portugalska a Švédska. Povinnost platí i pro ty, kteří více než 12 hodin za posledních 14 dní pobývali na území některého ze států, který patří na seznam rizikových zemí. Pokud test nepředloží, nebudou puštěni do práce. Cestující, kteří Českem jen projíždí a nezdrží se déle než 12 hodin, mají výjimku.

Muže, který útočil sekerou, mohou pustit z léčení. Žalobce podal stížnost
Ikonka času14. 8. 2020, 11:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Okresní soud v Jihlavě rozhodl o propuštění z ochranné léčby psychicky nemocného muže, který před lety útočil sekerou a nožem na starostu obce Jistebnice na Táborsku.

Ach, ta proklatá zeď... Alonso po roce zase boural v tréninku na Indy 500
Ikonka času14. 8. 2020, 11:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dvojnásobný šampion F1 tentokrát u své formule urazil na slavném americkém oválu jen dvě kola...

Taťána Makarenko sdělila, jaké sankce čekají těhotnou Miss za porušení smlouvy: Ve finále byla už ve 3. měsíci
Ikonka času14. 8. 2020, 11:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Před měsícem se dvacetiletá blondýnka z Karviné
Natálie Kočendová

umístila na třetím místě v soutěži krásy Miss Czech Republic a získala titul Miss Intercontinental Czech Republic. V té době byla již ve třetím měsíci těhotenství. Pravidla všech soutěží Miss ale nedovolují účast těhotné ženy ani mladé maminky.

Jednání o druhém balíčku v USA stále bezvýsledná. Dohoda je na hony vzdálená
Ikonka času14. 8. 2020, 11:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podle agenturních zpráv ani další jednání obou komor amerického Kongresu nepřinesla kýžený efekt v podobě dosažení potřebné dohody pro přijetí druhého fiskálního podpůrného balíčku.

Čeští turisté už mohou do Řecka cestovat bez povinných testů
Ikonka času14. 8. 2020, 11:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Řecko zrušilo povinnost předkládat negativní test na covid-19 při letu z České republiky, která měla platit od pondělí.

Neuvěřitelné! Tahle partička si k pikniku pozvala medvěda, který si s nimi dal sendvič
Ikonka času14. 8. 2020, 11:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Umíte si představit, že sedíte v parku u piknikového stolu a přijde k vám medvěd? Partičce z následujícího videa se to stalo a oni se tím ani trochu nenechali rozhodit. Jeden z nich dokonce obřímu medvídkovi namazal toast burákovým máslem a nakrmil jej. I lidé, kteří celou akci natáčeli, stále nevěřícně kroutili hlavami, jak je to možné...

Vystrčil dělá šaška Američanům, kteří se na Tchaj-wan neodváží, míní Filip
Ikonka času14. 8. 2020, 11:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Komunistická strana zkritizovala návštěvu amerického ministra zahraničí Mikea Pompea, kterému šlo podle KSČM především o obchodní vztahy. Předseda komunistů Vojtěch Filip označil předsedu Senátu Miloše Vystrčila za šaška, kterého Spojené státy postrčily k návštěvě Tchaj-wanu, protože si to prý samy nedovolí.

Autobus vzplanul za jízdy, řidič i jediný cestující stihli utéct
Ikonka času14. 8. 2020, 11:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Při ranní jízdě začal hořet autobus teplické hromadné dopravy. Požár se obešel bez zranění, řidič a jediný cestující stihli vůz včas opustit.

Jak jsou na tom Češi s věrností automobilovým značkám? Dědí se z rodičů na děti
Ikonka času14. 8. 2020, 11:16 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podle aktuálního průzkumu si řada řidičů volí stejnou značku auta jako jejich rodiče.

[aktualita] Bezrealitky kupuje podnikatel Rosenbaum, portál chce rozšířit do Polska a Maďarska
Ikonka času14. 8. 2020, 11:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Český podnikatel a investor Marek Rosenbaum za blíže neupřesněnou částku kupuje 100% podíl v portálu Bezrealitky, ovládne jeho českou i slovenskou část. Firma o tom právě informovala v tiskové zprávě. Rosenbaum dosud působil v pozici člena dozorčí rady společnosti MMS Digital a. s., která v projektu držela majoritní 51% podíl. O zbývající podíly se dělil Rockaway Jakuba Havrlanta a investiční fond Genesia Investments. Rosenbaum nově ovládne 100% podíl jak ve společnosti Bezrealitky s. r. o.,…

Centrální bankéři diskutovali především o inflaci (Komentář)
Ikonka času14. 8. 2020, 11:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Investiční služby Komerční banky, aktuální tržní data, analýzy a komentáře.

Perly týdne: Po časech zlých časy dobré, dolar v nemilosti a u nás konec bezohledných vymahačů
Ikonka času14. 8. 2020, 11:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ed Yardeni míní, že se může zopakovat boom dvacátých let, dolar je nejpřeprodanější v historii, trhy spekulují o tom, jaký dopad budou mít americké prezidentské volby.

Ze zemí Visegrádu čelí ekonomickým dopadům koronaviru nejlépe Polsko. Následuje Česko, Slovensko a Maďarsko
Ikonka času14. 8. 2020, 11:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Z ekonomik Visegrádu zatím koronaviru nejlépe čelí ta polská. Následují česká, slovenská a maďarská. Alespoň tedy vyjdeme-li z údajů za meziroční změnu ekonomického výkonu daných zemí.

Bývalý šéf pojišťovny se verdikt za podvod nedozvěděl, našli ho v bezvědomí
Ikonka času14. 8. 2020, 11:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ačkoli krajský soud uznal bývalého ředitele plzeňské pobočky Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra Josefa Cibulku vinným v kauze podvodů s proplácením fiktivních lékařských výkonů, výši trestu se muž zatím nedozvěděl. Během vícedenního vyhlašování rozsudku totiž skončil v nemocnici a bez jeho souhlasu nebylo možné pokračovat.

Česko vyřadí Španělsko ze seznamu bezpečných zemí. Při návratu bude nutný test, nebo karanténa
Ikonka času14. 8. 2020, 11:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česko vyřadí Španělsko s výjimkou Kanárských ostrovů od 24. srpna ze seznamu bezpečných zemí. Čeští turisté tak při návratu ze země po tomto datu budou muset předložit negativní test na covid-19, nebo jít do karantény. Stejná pravidla budou platit i...

Ve Mstěticích u Prahy vykolejilo osm nákladních vagonů, dva lidé jsou zraněni
Ikonka času14. 8. 2020, 11:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vykolejené vagony poškodily osobní auto a drážní domek.

Bruno Fernandes: Případný triumf v Evropské lize by nám mohl do budoucna hodně pomoct
Ikonka času14. 8. 2020, 11:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Velmi záhy se po svém lednovém příchodu stal jednou z ústředních postav základní jedenáctky Manchesteru United. Právě jím proměněná penalta v prodloužení duelu s Kodaní poslala Rudé ďábly do semifinále Evropské ligy, ve kterém se utkají se Sevillou. Bruno Fernandes touží celou soutěž vyhrát. Ví, jaký pocit by to mohlo v hráčích United vybudovat.

Zlodějka z Orlové usnula na zemi. Našli ji až majitelé bytu
Ikonka času14. 8. 2020, 11:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve čtvrtek přišli domů z práce, otevřeli dveře do bytu a nevěřili svým očím. Na zemi spala neznámá žena! Majitelé bytu proto ihned volali policisty.

Po 174 dnech pokračuje ve Spa sezona WEC, jeden z týmů je v izolaci kvůli koronaviru
Ikonka času14. 8. 2020, 11:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dosud poslední závod sezony vytrvalostního mistrovství světa FIA WEC se uskutečnil 23. února na Okruhu Amerik v Texasu, poté svět pohltila pandemie koronaviru a závodní okruhy utichly. Již v sobotu ...

 Starší >  Nejstarší >>

Vrátit se nahoru