Celkem 5418 článků.|

Zpravodajství

Nejvýše položenou poštu na světě najdeme v obci Hikkim na severu Indie
Reflex | Ikonka času11. 1. 2019, 18:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Údolí Spiti v Himálaji na severu Indie je jedním z nejvýše obývaných míst na Zemi. Mobilní pokrytí je tady omezené, internet nedorazil a spojení s okolním světem má na svých bedrech pošta.

Efektivní odpalování, iPhony zdarma, řešení feminismu – čím imigranti obohatí Evropu
Reflex | Ikonka času11. 1. 2019, 17:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ať se nám to líbí nebo ne, ilegální imigranti přicházejí. Tedy ne tak úplně k nám, protože co taky u nás, že jo? Přicházejí do sousedních zemí. Lepších zemí, kde už mají uprchlíci nejen z Afriky nějaké to zázemí. Současná vlna imigrace má samozřejmě jak své stinné, tak i světlé stránky. Pomineme-li to, že na uprchlících si založili kariéru někteří politici (takhle z hlavy například Okamura nebo… Okamura), nalézt lze i další pozitiva. Pojďme se nyní podívat, v čem všem jsou muslimští imigranti lepší než my a čím dokážou obohatit Evropu.

Startuje anketa Žebřík. O svých hudebních favoritech můžete hlasovat on-line
Reflex | Ikonka času11. 1. 2019, 16:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hudební ceny Žebřík vkročily už do 27. roku své existence. Výsledky hlasování, které probíhá na webu www.anketazebrik.cz celý leden a únor, budou odtajněny na velkém finálovém večeru 8. března v Plzni. Na něm se koncertně představí například Divokej Bill, Tomáš Klus, Mydy Rabycad, Gaia Mesiah či Vladimír Mišík.

Trump se chytil do vlastní pasti. Pokud je před vámi betonová zeď, jděte skrz, radil v roce 2004
Reflex | Ikonka času11. 1. 2019, 16:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V USA je teď na pořadu dne rozkol mezi Donaldem Trumpem a demokraty. Nancy Pelosi, předsedkyně Sněmovny reprezentantů, prezidentovi znovu zopakovala, že demokraté jeho návrh na stavbu hraniční zdi nepodpoří. A proč také, kdy dříve tvrdil, že zdi se mají překonávat.

Karel Steigerwald: Brusel nás z toho nevyseká, Babiše si musíme vyřešit sami
Reflex | Ikonka času11. 1. 2019, 15:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Naše zraky jsou upřeny k Bruselu, odkud přijíždí švadrona komisařů, kontrolorů, vyhledavačů či jak to nazvat, aby si posvítila na Čapí hnízdo. Víra, kterou do ní Češi vkládají, proměňuje tuto švadronu v jakési blanické rytíře. Jde totiž do tuhého, zemi je velmi zle. V čele vlády je možná podvodník, který ukradl padesát milionů. Češi si s tím nevědí rady, spor je může už brzy všechny udusit. Očekává se, že problém Babiš a Čapí hnízdo za nás rozlousknou bruselští odborníci a nastolí v Čechách zase jasno a vládu zákona, protože domácí úřady už dlouho okolkují a rozhodnutí odkládají. Jsou ale taková očekávání realistická?

Colours of Ostrava 2019: Program festivalu a hlavní hvězdy. Letos bude hrát i opice
Reflex | Ikonka času11. 1. 2019, 14:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Festival Colours of Ostrava se tento rok bude konat už poosmnácté, a to od středy 17. července do soboty 20. července. Za ty roky se z malé akce na ostravské Černé louce pořádně rozrostl. Letos slaví další velký úspěch – dostal se na shortlist European Festival Awards 2018 v kategorii Best Major Festival. V první desítce je mimo jiné s maďarským Szigetem. Tento ročník konečně přinese také dlouho očekávanou hvězdu Florence and the Machine. Kdo další do Ostravy zavítá?

Miss Alžírsko 2019: Afričané devatenáctileté vítězce nadávají do černochů. Posuďte sami
Reflex | Ikonka času11. 1. 2019, 13:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V sobotu 5.1. byla zvolena královnou krásy. Od té doby se musí vyrovnávat s rasistickými urážkami a nadávkami. Nikoliv ze zahraničí, ale z vlastních řad. Alžířané nechtějí, aby jejich národní krásu prezentovala na Miss World tmavá žena. Vítězství devatenáctileté Khadijy Ben Hamou v soutěži krásy znovu připomnělo, že severní Afrika má velký problém s rasismem.

Ariel Šaron: Král Izraele, Řezník z Bejrútu i Poslední skutečný vůdce
Reflex | Ikonka času11. 1. 2019, 12:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Šaron se narodil 26. února 1928. Izraelské sdělovací prostředky, i ty levicové, které mu nikdy příliš nestranily, označily Ariela Šarona za Posledního skutečného vůdce. Tedy příslušníka generace, která Izrael založila, obhájila jeho existenci v několika válkách a nakonec se postavila do čela politiky. Šaron zemřel po dlouhodobém kómatu 11. ledna 2014, tedy přesně před pěti lety.

Slovenský politický virál: Video starostky šikanující své zastupitele ovládlo sociální sítě
Reflex | Ikonka času11. 1. 2019, 12:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slovenská média a sociální sítě zaplavila videa z ustavující schůze zastupitelstva malé východoslovenské obce Fekišovce, kterou velmi nevybíravým způsobem řídí starostka Miloslava Fedorová z vládní strany Smer-SD. Své zastupitele starostka nejdříve nutí zpívat hymnu, pak už je ovšem v průběhu celého, více než dvouhodinového jednání ke slovu příliš nepouští. Na zastupitele křičí a zesměšňuje je. Pokud někdo přece jen názor projeví, starostka ho přeruší, opraví a poučí. Jednání tak připomíná spíše výuku despotické učitelky v první třídě základní školy než politické jednání. V závěru jednání zastupitelstva starostka také vyhrožuje autorovi videa žalobou, pokud by záznam zveřejnil.

THE BEA5T: Proč si „espézetkový“ primátor Děčína pořídil luxusní auto a vládne s kontroverzním exprimátorem
Reflex | Ikonka času11. 1. 2019, 11:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hlava děčínského magistrátu JAROSLAV HROUDA (49) si nezískala za dva měsíce ve funkci pozornost tím, že maká a že chce podobně jako další členové ANO řídit stát jako firmu – ačkoli je to v případě člena představenstva hospodářské komory a majitele devíti firem zjevně pravda. Kontroverzi vyvolal jeho vozový park. Své služební auto v luxusní úpravě získal bez výběrového řízení a rovnou si pořídil prominentní značku na přání s písmeny PRIMATOR. Jeho sporťák Ford Mustang GT má SPZ THE BEA5T, jeho SUV pak hrdě nese SPZ MONSTER. Je to klukovina nehodná primátora?

Pohled Žižkováka: Klinika čtvrti pomohla, soudy ale respektujme
Reflex | Ikonka času11. 1. 2019, 10:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V záplavě zpráv o vyklizení squattu Klinika zaznívá z obou stran spousta ideologických výkřiků. Rád bych na problémový barák na Žižkově nabídl trochu jiný pohled – názor člověka, který pár desítek metrů od squattu žije a denně kolem něj prochází. Přestože nesouhlasím skoro s ničím, co osazenstvo centra hlásá a prosazuje, musím říct, že obsazení Kliniky Žižkovu celkově spíš pomohlo.

Poláci zadrželi dva špiony. Jeden z nich je ředitel pobočky firmy Huawei, před kterou varoval i český úřad
Reflex | Ikonka času11. 1. 2019, 9:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Polská civilní kontrarozvědka (ABW) v úterý zadržela jednoho Poláka a jednoho Číňana a obvinila je ze špionáže pro čínské tajné služby. V případě čínského občana jde o jednoho z ředitelů polské pobočky čínského telekomunikačního koncernu Huawei, informovala dnes na svých internetových stránkách Polská televize (TVP). Zatčený Polák je někdejší vysoce postavený důstojník ABW. Ke špionáži, za kterou jim hrozí až deset let vězení, se ani jeden ze zadržených nepřiznal.

Rozhovor Britských listů 201: Obětí exekuční kriminality jsou v ČR ti nejchudší
Britské listy | Ikonka času11. 1. 2019, 9:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
"Bez radikální změny insolvenčního zákona se oběti exekutorů budou dále propadat do dluhů." S publicistkou a dokumentaristkou Apolenou Rychlíkovou o prekarizaci velké části české společnosti hovoří v tomto rozhovoru Britských listů Bohumil Kartous. Rozhovor se vysílá v Regionální televizi, která je k dispozici satelitem, pozemním vysíláním a na kabelu i na internetu, od pátku 11. ledna 2019.
Všechny Rozhovory Britských listů jsou nyní k
dispozici ke stažení v audiu jako podcasty, k poslechu na vašem mobilu
kdekoli. Informace ZDEK tomu: Observer: Českou demokracii ohrožuje rostoucí dluhová krize
Rozhovor Britských listů 197. Osvobodí politikové skoro milion občanů z pekla exekucí?  

Útok na poslance AfD: Násilí je nutné odsoudit, ať se děje komukoli
Reflex | Ikonka času11. 1. 2019, 8:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejprve německá, poté i další evropská média publikovala fotografie zraněného německého poslance Franka Magnitze ze strany Alternativa pro Německo (AfD). Ten byl před pár dny brutálně zmlácen dřevěnou tyčí údajně třemi, prozatím neznámými útočníky. Na věci je obzvláště alarmující, že německé orgány činné v trestním řízení už mají do značné míry jasno, že zde šlo o politický motiv. Ano, odlišné politické smýšlení se stalo důvodem pro brutální napadení osoby. A to by nemělo zapadnout – bez ohledu na kontroverznost napadené osoby.

Údolí řeky Côa je unikátní galerií pravěkého umění pod širým nebem
Reflex | Ikonka času11. 1. 2019, 7:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Žhavé portugalské slunce zapadá za obzor, čas na sklenku portského vína. Ne však pro nás. My nazouváme pohorky, balíme teplé bundy a nasedáme do terénního auta. Vyrážíme na noční „cestu do pravěku“. V údolí řeky Côa na nás čeká největší skalní galerie prehistorického umění na světě.

„Odvážná teoložka“: po stopách jednoho hoaxu o zdravotně závadných potravinách
Reflex | Ikonka času11. 1. 2019, 6:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Žena s vysokoškolským vzděláním na Facebooku šíří naprosté nesmysly. Nepěkná vizitka je to nejen pro ni samotnou, ale i pro Jihočeskou univerzitu. Rozdávají se tam snad diplomy každému, kdo jde náhodou kolem?

Šéf Senátu Kubera: Všichni se dožijeme komunismu, Češi peníze na obědy pro děti propijí a prokouří
Reflex | Ikonka času11. 1. 2019, 6:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Chvíli předseda Senátu, chvíli řadový senátor. Jaroslav Kubera chce dál svobodně říkat to, co ho trápí a co mu přijde na mysl. Sílu svých slov vnímá, opatrností se při svém vyjadřování ale neřídí. A důraz neklade ani na přesnost, třeba když mluví o tom, kolik státu přinesou kuřáci. Tvrdí přitom, že za rakovinu kouření nemůže, jde spíš o stres. S prezidentem Zemanem ale chce mluvit o ostré kritice BIS, která prý už byla za hranou. Sám kandidaturu na prezidenta vylučuje. A říká, že pokud jeho slova urazila některou z žen, která zažila domácí násilí, tak ať se mu prý ozvou. Nevěří totiž, že existují.Stránka:
0

Vrátit se nahoru