Celkem 6002 článků.|

Zpravodajství

Potupné porážky Putina: Rusko prohrává souboj se Západem o vliv na Balkáně
Reflex | Ikonka času10. 2. 2019, 18:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Celá desetiletí vede Rusko strategický souboj se Západem o získání vlivu nad Balkánem. Přestože se Moskva snaží politicky i pomocí dezinformační války získat v tomto evropském regionu silnější pozice, vůbec se jí to nedaří. Zejména pro Vladimira Putina je to potupná strategická porážka, protože Evropská unie i NATO k nevoli Moskvy na Balkáně neustále expandují. Navíc se do této oblasti ekonomicky tlačí Čína. Rusko nemá kromě silných řečí co nabídnout.

Ztracen ve světě emoji: Snědl klobásu afroamerický andělíček? Odfoukla šunku Matka příroda?
Reflex | Ikonka času10. 2. 2019, 17:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pokud se kolem nás děje příliš bizarních věcí, můžeme snadno podlehnout dojmu, že nás už nic nepřekvapí. Ale ten dojem je vždy mylný. Tak třeba dneska. Dneska jsem zjistil, že existuje něco, co se jmenuje The Unicode Consortium. Je to neziskovka sídlící v Mountain View v Kalifornii, která ve svých řadách sdružuje typografické experty. A tihle experti mají práci, kterou by asi mnozí z nás chtěli dělat. Rozhodují o tom, jaké emoji budeme ve svých telefonech a počítačích používat, a na jaké si můžeme nechat zajít chuť. Jejich rozhodnutím se můžeme podivovat, ale jedno se jim musí nechat – jejich fantasie je fascinující.

Tajemství Antarktidy: Vědci objevili obrovskou jeskyni velkou jako okresní město
Reflex | Ikonka času10. 2. 2019, 16:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vědci objevili gigantickou dutinu, která se vytvořila v ledovci Thwaites v Západní Antarktidě. Vzniklá masivní jeskyně je velká zhruba 45 kilometrů čtverečných a její výška dosahuje až 300 metrů. Objev je součástí studie ledovce, prováděné pod patronátem NASA. Agentura zdůraznila, že zjištění podněcuje detailní sledování spodní strany antarktických ledovců. Jde totiž o jeden ze způsobů, jak vypočítat, jak rychle se zvyšuje globální hladina moří kvůli klimatickým změnám.

Užitečná a skvělá „GastroMappka“ aneb aplikace, na kterou jsme dlouho čekali
Reflex | Ikonka času10. 2. 2019, 15:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tohle už jsme dlouho potřebovali. Jednoduchou a přehlednou aplikaci, která vás spolehlivě dovede na místa, kde si můžete dát fajn oběd, skvělou kávu nebo luxusní večeři. Přesně taková je aplikace Gastromapa, za níž stojí Lukáš Hejlík. Kdysi hlavně herec, dnes především gastronomický nadšenec a stále ještě také herec, člověk s nevyčerpatelnou energií a jediné živoucí perpetuum mobile, které znám.

230 nových emoji pro rok 2019: Už brzy ve vašich telefonech
Reflex | Ikonka času10. 2. 2019, 14:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Věděli jste, že smajlíci a emoji, které chtějí výrobci telefonů nebo vývojáři chatovacích softwarů používat napříč různými platformami, procházejí „výběrovým řízením“ odborného typografické organizace? Ta se jmenuje The Unicode Consortium a každoročně schvaluje sady nových emoji, které se poté dostanou „do oběhu“. Letošní nová sada přináší 230 nových emoji.

Kvalitní dálniční síť chybí, vláda ale fantazíruje o elektronických dálničních známkách
Reflex | Ikonka času10. 2. 2019, 12:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V České republice by mohly od roku 2021 elektronické známky nahradit papírové dálniční kupony. Vláda si od tohoto opatření slibuje vyšší výnos do rozpočtu a nižší provozní náklady. O zvýšení ceny ročních známek zatím neuvažuje. No ještě aby! Při současném stavu většiny komunikací a celé dálniční sítě v zemi by to byl opravdu výsměch. Při dnešním stavu je ale podle mě stejným nesmyslem i samotné zavádění elektronických známek.

Skandální rozhodnutí pražského soudu: Pět měsíců za vraždu!
Reflex | Ikonka času10. 2. 2019, 11:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Naprosto skandální soudní proces – alespoň tedy z dnešního pohledu – se odehrál v únoru 1926 v Praze. Zákeřný vrah vyvázl s minimálním trestem jenom proto, že byl opilý. Vše začalo v sobotu 17. října 1925, když šestačtyřicetiletý zedník ze Záběhlic Alois Petrlík obdržel krátce před polednem svou týdenní mzdu. Rovných 167 korun.

Novoroční předsevzetí plní na počátku února už jen 70 procent Čechů, kteří si je dali
Reflex | Ikonka času10. 2. 2019, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
53 procent Čechů si letos k Novému roku nadělilo i nějaké to novoroční předsevzetí. Mezi ty nejčastější patří snaha zhubnout, pravidelně cvičit nebo omezit kouření. Zajímavé je, že Češi sami sebe nepovažují za příliš rozhazovačné – snaha ušetřit byla novoročním závazkem jen pro 10 procent těch, kteří si předsevzetí dali. Mnohým ale už novoroční předsevzetí nevydržela, během ledna svým osobním závazkům nedostála téměř třetina lidí. Vyplynulo to z výzkumu IPSOS-Instant Research, který proběhl na počátku února.

Ramsay Bolton ve Hře o trůny je pěknej parchant, ale diváci ho mají rádi, říká herec Iwan Rheon
Reflex | Ikonka času10. 2. 2019, 8:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Velšský herec IWAN RHEON se milovníkům kvalitních seriálů zapsal do povědomí už svými rolemi v britské televizní sci-fi bombě Misfits: Zmetci a v „důchodcovském“ sitcomu Vicious. Ve Hře o trůny ztvárnil nadaný muzikant (někdejší frontman populárních The Convictions a autor skvělého sólového alba Dinard) a velký sympaťák sadistického psychopata Ramsayho Boltona, který kastruje, znásilňuje a vraždí jak o život. Tedy vraždil; než ho na konci šesté řady před Sansinýma očima sežrali jeho vlastní hladoví psi. Ještě před tím jsme se s Iwanem Rheonem sešli v Londýně k rozhovoru.

Cestovatelské fotografie a jejich průkopníci: Kochejte se krásou století starých snímků
Reflex | Ikonka času10. 2. 2019, 7:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotografování a cestování dnes patří k sobě. Cestovatele, jenž by neměl u sebe fotografický aparát a místo toho pokrýval stránky svého skicáře kresbami, bychom považovali za nepraktického podivína. Vždyť dnešní digitální fotoaparáty jsou poměrně levné, lehké, technicky dokonalé a nezaberou mnoho místa.Stránka:
0

Vrátit se nahoru