Elchron.cz - kategorie zpravodajství

Celkem 4570 článků.|

Zpravodajství

Šéfredaktor Kubík: Psali jsme o ruské cestě pravdivé informace, mnozí by se ještě měli vyjádřit
ČT24 | Ikonka času4. 5. 2021, 23:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Chtěl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v Moskvě vyměnit kauzu Vrbětice za vakcíny Sputnik? Podle informací Seznam Zpráv ano, podle Hamáčka jde o pomluvu. Důkazy jsou naprosto věrohodné a jsem si jistý, že informace, které jsme publikovali, jsou pravdivé, řekl v Událostech, komentářích šéfredaktor Seznamu Jiří Kubík. V rozhovoru s ním mluvila Jana Peroutková.

Manchester City je poprvé ve finále Ligy mistrů
Tiscali-zprávy | Ikonka času4. 5. 2021, 23:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Manchesteru City poprvé v historii postoupili do finále Ligy mistrů. V domácí semifinálové odvetě porazili díky dvěma brankám Rijáda Mahrize Paris St. Germain 2:0 a navázali na úvodní výhru 2:1 z Parku princů. Od 69. minuty hráli hosté bez vyloučeného Ángela Di Maríi.

Lidí na ulici za pandemie přibývá a jsou na tom hůř
Novinky.cz | Ikonka času4. 5. 2021, 22:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Počet bezdomovců v Česku v posledním desetiletí stoupl zhruba na dvojnásobek. Zatímco sčítání lidu v roce 2011 zaznamenalo 11 496 lidí bez domova, o osm let později, tedy v roce 2019, jich podle průzkumu Výzkumného ústavu práce a sociálních věcí bylo už zhruba 23 830, z toho 2600 dětí.

Biden doufá v setkání s Putinem. Mohlo by se uskutečnit během červnové cesty do Evropy
lidovky.cz | Ikonka času4. 5. 2021, 22:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Washington pracuje na organizaci summitu s ruským prezidentem Vladimirem Putinem při červnové cestě šéfa Bílého domu Joea Bidena do Evropy. Reportérům to řekl sám americký prezident. Prý doufá, že k setkání dojde. Podrobnosti o možném termínu nebo dějišti neuvedl.

Je třeba hledat služby, které lze otevřít co nejdříve, míní Vondrák. Podle Kuby by opatření měla být o kompromisu
ČT24 | Ikonka času4. 5. 2021, 22:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Podle hejtmana Moravskoslezkého kraje Iva Vondráka (ANO) by se při otevírání škol mělo postupovat opatrně. Chce ale hledat služby, které je možné otevřít co nejdříve. Hejtman Jihočeského kraje a předseda Asociace krajů České republiky Martin Kuba (ODS) v té souvislosti podotkl, že při snahách o kontrolu epidemie je potřeba hledat kompromis. Nynější populace je podle něj díky očkování jiná než v lednu. Oba byli hosty pořadu Události, komentáře. 

Brusel dal k ledu dohodu s Čínou o investicích, důvodem jsou i sankce kvůli Ujgurům
lidovky.cz | Ikonka času4. 5. 2021, 22:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Brusel dal kvůli sankcím k ledu investiční dohodu, na níž se s Čínou domluvil na konci minulého roku. S odvoláním na vyjádření místopředsedy Evropské komise Valdise Dombrovskise o tom informovala agentura AFP.

Koalice SPOLU shání podporu pro vyslovení nedůvěry vládě, SPD je pro
tnbiz.cz | Ikonka času4. 5. 2021, 21:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
ODS, TOP 09 a KDU-ČSL v úterý společnými silami začaly sbírat podpisy pro svolání mimořádné schůze Poslanecké sněmovny, na které by chtěly vládě Andreje Babiše (ANO) podtrhnout židli. "Já si myslím, že právě tato kauza pana Hamáčka v Moskvě, nebo jeho plánované cesty do Moskvy, ukazuje, že přibývají další a další důvody, které jsou naprosto zásadní," vyjádřila se předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Pro vyslovení nedůvěry je i hnutí SPD. Koalice spolu nejprve deklarovala, že bude o podpisy žádat jen demokratické strany. V úterý se ale rozhodla oslovit všechny poslanecké kluby. "Pakliže by k tomu hlasování skutečně došlo, tak samozřejmě hnutí SPD hlasuje pro nedůvěru," nechal se slyšet předseda SPD Tomio Okamura. 
Hamáček prý chtěl vyměnit Vrbětice za Sputnik, opozice chce jeho hlavu

 Podle komunistů jde ze strany koalice SPOLU o politikaření, které zdržuje od práce. "Nebudeme ti, kteří budou iniciovat vyvolání nedůvěry o hlasování vládě," prohlásil místopředseda KSČM Leo Luzar. Koalice Pirátů a STAN s nápadem koalice SPOLU nesouhlasí. Kauza Jana Hamáčka jejich názor nijak nezměnila, raději by stále získali 120 podpisů rovnou pro rozpuštění Sněmovny. "My máme s panem předsedou Bartošem tento týden x schůzek, kde se pokusíme přesvědčit předsedy a zástupce stran o tom, že náš koncept předčasných voleb dává naději naší zemi," svěřil se předseda STAN Vít Rakušan. "Vyslovením nedůvěry v tuto těžkou chvíli by veškeré karty a moc nad premiérem, zda bude druhý den premiér, zůstala v rukou prezidenta Zemana," doplnil jej předseda Pirátů Ivan Bartoš. Návrh na vyslovení nedůvěry vládě musí podepsat nejméně 50 poslanců. Koalice SPOLU má dohromady 40 zákonodárců, potřebný počet by tak pohodlně získala s 19 poslanci SPD.

Styděl jsem se, řekl Zeman po jednání Sněmovny. Řešil se Hamáček
tnbiz.cz | Ikonka času4. 5. 2021, 21:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Poslaneckou sněmovnu v úterý ovládla debata o výbuchu muničních skladů ve Vrběticích. Opoziční poslanci požádali, aby bylo svoláno neveřejné jednání kvůli plánované a zrušené návštěvě vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) v Moskvě. Sněmovna nakonec na návrh kývla, a jednání tak proběhlo za zavřenými dveřmi. Zúčastnil se také šéf Bezpečnostně informační služby Michal Koudelka, policejní prezident Jan Švejdar a Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Ten po jednání uvedl, že se za jeho průběh styděl. 
Hamáček prý chtěl vyměnit Vrbětice za Sputnik, opozice chce jeho hlavu

 "Styděl jsem se za to, jak to probíhalo, za ten způsob komunikace. Bylo mi líto lidí, kteří od roku 2014 vyšetřují tuto trestnou činnost. Strávili na tom hodiny, týdny, měsíce času, dospěli jsme k nějakému řešení. Místo toho, aby se jim dostalo poděkování, a teď nehovořím o sobě, ale o policii, BIS, příslušném dozorovém státním zástupci, tak jsem byl přítomen nejapnému a nedůstojnému divadlu," uvedl krátce po jednání Zeman. "Ta kauza je věc, na kterou bychom měli být hrdí, zvládli jsme ji," dodal. Vicepremiér Hamáček čelí nařčení, že cílem schůzky v Moskvě měl být "výměnný obchod" v rámci kterého měl chtít dohodnout utajení informace, že za výbuchem ve Vrběticích stáli agenti ruské rozvědky GRU výměnou za dodávku vakcíny Sputnik V a uspořádání summitu amerického prezidenta Joe Bidena a jeho ruského protějšku Vladimira Putina v Praze. Informaci přinesl portál SeznamZprávy. Poslanci za zavřenými dveřmi jednali zhruba hodinu a půl. Jednání však bylo poté přerušeno a to bez výsledku. Co se v úterý řešilo za zavřenými dveřmi ve Sněmovně shrnula TV Nova v reportáži:

Ve třech krajích je situace nepříznivá, do škol se tu další děti možná nevrátí
tnbiz.cz | Ikonka času4. 5. 2021, 21:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zatímco v pondělí 10. května se v celém Česku otevřou obchody, návrat dětí do mateřských škol a na druhé stupně základních škol už tak jistý není na Vysočině, ve Zlinském a Jihočeském kraji. "Původně jsme předpokládali, že otevřeme druhý stupeň škol v podstatě na celém území České republiky, ale čísla, která jsme měli včera (v pondělí, pozn. red.) k dispozici, nám to zatím úplně neumožnila ve třech krajích," vysvětlil ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) ve Snídani s Novou.  Znamená to, že na Vysočině, ve Zlínském a Jihočeském kraji se dříve než školy otevřou některé služby. "Myslím si, že děti by měly být na prvním místě," posteskla si maminka školou povinného dítěte z Českých Budějovic. Podívejte se, jak na otevírání škol reaguje hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba: 
Otevřely se školky a školy v dalších krajích! Brzy se dočkají i ostatní děti

  "Přijde nám v zásadě nelogické, proč například Ústecký kraj, který má vyšší parametry incidence, je otevřený a ty další kraje jsou uzavřeny," postěžoval si ředitel českobudějovického gymnázia Antonín Sekyrka. "Povolují se například fotbalové zápasy. To mě úplně nadzvedlo ze židle, že se dělají nějaké výjimky a to školství je až někde na druhé koleji," nešetří kritikou ředitel ZŠ Bezdrevská Pravoslav Němeček. Definitivně má vláda rozhodnout ve čtvrtek. Školy tak ale budou mít minimum času na přípravu. "Dodávka testů je přerušená, vláda nám je nedodala. Máme si je nakoupit sami, teď nevíme, jestli si máme nakoupit jenom pro první stupeň, nebo jestli první a druhý stupeň budou otevřeny dohromady," poukazuje na nejistotu ředitelka rožnovské základní školy Romana Kábelová. 
Plaga řekl, kdy se vrátí středoškoláci a kdy může skončit rotační výuka

  "U nás je to komplikace třeba pro školní jídelnu, protože ta do poslední chvíle neví, jestli si má objednat potraviny, nebo nemá," vysvětluje Němeček. V Praze, kde už se školy otevřely, řeší rostoucí počet nakažených žáků. "Číslo R se bohužel pozvolna vrací k 1 a v pražských školách už je 714 žáků v karanténě. Musíme se teď zaměřit na to, aby byl přechod na PCR testování co nejrychlejší a co nejvíce metodicky propracovaný, aby mohly být školy v tomto i dalším školním roce skutečně bezpečné," informoval na twitteru pražský radní pro oblast školství Vít Šimral (Piráti).

Lidé se vysmívají Arenbergerovi. Roušky už venku dávno nenosíme!
tnbiz.cz | Ikonka času4. 5. 2021, 20:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Od příštího týdne se nemusí nosit venku ochrana úst v místech, kde se neshlukují lidé a je možné dodržet dvoumetrový rozestup. Pokud budete na autobusové nebo tramvajové zastávce, ochranu úst mít musíte. V případě, že se budete pohybovat ve volné přírodě, respirátor můžete sundat. "Dneska v noci jsme podepsali mimořádné opatření, které už má tuto možnost natvrdo zakotvenou," potvrdil v úterý Arenberger ve Snídani s Novou. 
Arenberger: Odložení roušek venku je schválené, návrat školáků ohrožen

 Jenže lidé na ministrův podpis nečekali a opatření, které jim nedává smysl, prostě nedodržují. "Špatně se mi pod ním dýchá. Venku ho sundávám, když třeba nastoupím do tramvaje, tak si ho dám," řekla žena, která už nad nařízením zlomila hůl dávno. "Řekl někdo vládě, že lidé už roušky na ulici dávno odložili a že to nikdo nevymáhá?" ptal se jeden z uživatelů twitteru. Ale pozor, ochrana úst má podle odborníků stále smysl. A v některých případech i venku. "Okolo vás stojí 20 lidí a ty roušky nemají a jeden bude infekční, tak přestože je to venku, to je situace, kdy to klidně můžete chytit," uvedl pro TV Nova imunolog Václav Hořejší. 
V Česku se objevily nové mutace! Jsme pod tlakem, přiznal Arenberger

 "Na ulici na čerstvém vzduchu, tak to nebude až tak potřeba, ale pokud se setkám s osobami, které mohou být rizikové, tak je respirátor vhodnou volbou," doplnil lékař Marek Dvořák. V hromadné dopravě, obchodech a na dalších frekventovaných místech bude i nadále respirátor povinný.  Prezident České lékařské komory Milan Kubek se vyjádřil k tématu roušek na veřejnosti:

Hamáček a jeden z nejhorších kšeftů: Vyměnit Vrbětice za milion vakcín, které nefungují
Reflex | Ikonka času4. 5. 2021, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Není dne, kdy bychom se u ranních, odpoledních i večerních zpráv nenas*ali. Jednou to je best in covid, jindy best in očkování, škatulata na ministerstvech a pak tu máme Vrbětice. Kauzička, která nám nedá spát. A spát teď asi nebude ani Jeník Hamáčků, který jak se zdá plánoval vyměnit Vrbětice za milion Sputniků. Ano, čtete dobře - informace o teroristickém útoku na území Česka chtěl dát nepříteli za milion kusů vakcíny, která na Slovensku rozstřelila vládu, a která ani neobsahovala tytéž složky, na které mají studie. Ba-dum-tsss...více v Událostech Luďka Staňka na Mall.tv.

V řece Svratce našli plovoucí tělo! Poblíž místa, odkud zmizel Tomáš
tnbiz.cz | Ikonka času4. 5. 2021, 19:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Veslař našel tělo ve Svratce u ulice Veslařská v brněnském Jundrově v úterý odpoledne. Na místo okamžitě vyrazili policisté a hasiči. Sanitka podle informací TN.cz už nebyla potřeba. "Po 15. hodině odpoledne jsme dostali oznámení od veslaře, který si ve Svratce všiml těla. Potápěči ho vytáhli a probíhají identifikační úkony," řekl TN.cz policejní mluvčí Bohumil Malášek. "Policejní potápěči tělo vytáhli po hodině od oznámení," doplnil jeho kolega Petr Vala. Další informace mají kriminalisté zveřejnit během středy. Právě poblíž Svratky ve stejné městské části před třemi týdny zmizel 15letý Tomáš Pospíšil. Ten je i nadále v policejní pátrací databázi. Jeho bratr si zamkl facebookový profil, na němž donedávna informoval o průběhu pátrání. 
Nové svědectví o zmizelém Tomášovi. Policie popsala další postup

 Po chlapci se slehla zem ve středu 14. dubna pozdě večer. Potom, co vyděšení rodiče zalarmovali policii, do akce vyrazil vrtulník, psovodi a do hledání se zapojili i desítky dobrovolníků. Tomáš se však dosud nenašel. Podívejte se na reportáž TV Nova o pátrání po Tomášovi:

Exekutor vymáhal po postižené dívce peníze, zastal se jí až Ústavní soud
tnbiz.cz | Ikonka času4. 5. 2021, 19:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nemocná žena ani její rodiče však výdaje za hospitalizaci, kterou žena podstoupila v roce 2009, nezaplatili. Na řadu proto v roce 2014 přišel exekutor, který se rozhodl peníze strhávat z důchodu nemocné ženy. Výše vymáhané částky nakonec vzrostla na téměř 20 tisíc korun. Nicméně podle České správy sociálního zabezpečení se vymáhání formou srážek ukázalo jako nemožné, jelikož po úhradě nákladů na pobyt v ústavu sociální péče nebylo již z čeho srážky provádět. Krajský soud v Hradci Králové ale odmítnul exekuci zastavit a pohledávku si přezvala soukromá firma. Ústavní soud nyní tento krok označil za chybu. 
Muž z Českolipska měl zastřelit svého souseda. Čeká ho 14 let vězení

 "Uložení takové povinnosti proto představuje zásadní vadu exekučního titulu, jehož výkon by vedl ke zjevné nespravedlnosti a mířil by proti základním principům právního státu. S principy právního státu totiž přímo souvisí i to, jak se stát postará o své objektivně "slabé" občany, mezi které stěžovatelka nepochybně patřila a patří," uvedla mluvčí Ústavního soudu Miroslava Číhalíková Sedláčková. Ústavní soud navíc zdůraznil, že postižená žena byla v té době nezletilá, vážně nemocná a zbavena způsobilosti, tudíž soud měl vymáhat peníze po jejích zákonných zástupcích.

"Ústavní soud zároveň uložil krajskému soudu povinnost zaplatit stěžovatelce náklady řízení před Ústavním soudem. Porušení jejího práva na soudní ochranu ze strany krajského soudu bylo totiž natolik intenzivní, že tento výjimečný postup ospravedlnilo," dodala Číhalíková Sedláčková. Ústavní soud rozhodl, zámek Opočno zůstane státu. Podívejte se na reportáž televize Nova:

Škoda představila novou Fabii: je větší, modernější, úspornější a také dražší
Hospodářské noviny | Ikonka času4. 5. 2021, 19:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Škoda v úterý představila novou generaci svého nejmenšího modelu, Fabia. Ta byla tradičně druhým nejprodávanějším modelem české automobilky, loni ale zastarávající a služebně nejstarší škodovka vyklidila pozice, v celosvětových prodejích ji...

Žárlivec udělal ženě ze života peklo! Policie ho stíhá i za čtení SMS zpráv
tnbiz.cz | Ikonka času4. 5. 2021, 19:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Chebští kriminalisté stíhají muže, který na konci února letošního roku ohrožoval svou bývalou přítelkyni. Ta k němu nastoupila do auta, při jízdě se ale dvojice pohádala a muž měl po ženě chtít, aby mu řekla jméno muže, se kterým se zrovna vídá.  "To žena odmítala a obviněný na to měl reagovat tak, že zvyšoval rychlost vozidla a ženě vyhrožoval nabouráním do mostu. Po chvíli svého jednání zanechal a při zastavení vozidla měla žena okamžitě utéct," sdělil policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Pokud si žena myslela, že je z nejhoršího venku, byla na omylu. Muž se schoval v bytě, kde spolu dříve bydleli. Když se o několik hodin později vrátila domů, zaútočil na ni.  
Muž téměř ubil partnerku. Případů domácího násilí neubývá

 "Když měla po svém příchodu v bytě telefonicky hovořit s jiným mužem, tak k ní měl přistoupit, sebrat jí bez jejího souhlasu mobilní telefon a přečíst si její soukromou konverzaci. Následně měl ženu fyzicky napadnout několika údery do oblasti hlavy. Přitom jí měl vyhrožovat zabitím," vysvětlil Kopřiva. Ženu zachránil až příbuzný, který po chvíli přišel do bytu. Agresora zpacifikoval a přivolal policejní hlídku. Šestapadesátiletý muž skončil v poutech. Žena v péči lékařů.  "Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání místního šestapadesátiletého muže, kterého obvinili ze spáchání přečinů vydírání, krádeže a porušení tajemství dopravovaných zpráv," oznámil Kopřiva s tím, že v případě prokázání viny hrozí muži vězení až na čtyři roky.

Proč měly pivní korbele cínové víčko
Tiscali-zprávy | Ikonka času4. 5. 2021, 18:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Známe je z filmů, obrázků či z obchodů se suvenýry: Pivní korbele mívaly dříve cínové víčko, které ale při popíjení přece jen krapet překáží. K čemu tam tedy vlastně bylo?

Už v červnu může být více vakcín než zájemců, ke kolektivní imunitě bude třeba očkovat děti, míní farmaceutický expert
Hospodářské noviny | Ikonka času4. 5. 2021, 18:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dodávek vakcín do Česka stále přibývá. Brzy budou lidé z prioritních skupin, kteří o vakcínu proti covidu-19 stojí, naočkováni a řada začne přicházet na mladší ročníky. Těch si ale pro injekci nemusí přijít zdaleka tolik, jako lidí z rizikových...

Policejní inspekce zkoumá, zda došlo k únikům ze spisu k Vrběticím
Hospodářské noviny | Ikonka času4. 5. 2021, 18:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) začala prověřovat možné úniky z vyšetřování kauzy výbuchů muničního skladu ve Vrběticích. „Ke kauze Vrbětice jsme obdrželi několik podnětů, kterými se zabýváme, a to v úzké součinnosti s Policií...

Slovinci lákají Česko k investici do železnice z přístavu Koper
Hospodářské noviny | Ikonka času4. 5. 2021, 17:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vůně Jaderského moře a historické město s benátským šarmem. Slovinský Koper ale není jen místo, kam jet na dovolenou. Je to také významný přístav důležitý i pro českou ekonomiku. A před vládou Andreje Babiše bude brzy rozhodnutí, zda neinvestovat do...

Únava jako příčina tragické železniční nehody? Podle indicií možná pracoval strojvedoucí mnohem déle, než směl
ČT24 | Ikonka času4. 5. 2021, 17:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mnohem déle než povolených patnáct hodin zřejmě seděl podle informací České televize za ovládacím pultem lokomotivy strojvedoucí jednoho z vlaků, které se o Velikonocích čelně srazily na nádraží ve Světci na Teplicku. Dopravce – firma Orlen Unipetrol – ale jakékoli porušení zákona odmítla, o údajném několikanásobném překračování délky směn ale promluvil i další strojvedoucí. Oficiální závěr vyšetřování zatím není na světě. Drážní inspekce má na závěrečnou zprávu čas až do příštího roku.

Stát nezabránil, aby investorovi ukradli akcie ČEZ za desítky milionů. Teď mu navíc hrozí, že o část vrácených peněz přijde
Hospodářské noviny | Ikonka času4. 5. 2021, 17:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přes dvě stě milionů korun muselo před dvěma roky vyplatit ministerstvo financí Ivanu G. kvůli tomu, že stát neohlídal jeho akcie uložené na účtu u Střediska cenných papírů. Nešlo přitom o málo, ale o 140 tisíc akcií společnosti ČEZ. Teď okradenému...

Covid není hlavní viník, rekordní schodek rozpočtu má na svědomí utrácení státu
Hospodářské noviny | Ikonka času4. 5. 2021, 17:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Může za to covid, musíme podpořit ekonomiku, hájí ministerstvo financí schodek rozpočtu, který za letošní první čtyři měsíce překonal celý rekordní rok 2009. Ke konci dubna stoupl na 192 miliard korun. Bližší pohled ale ukazuje, že pandemická krize...

Hamáček si naběhl sám. Silné a slabé stránky obhajoby předsedy ČSSD v kauze Vrbětice a zrušené cesty do Ruska
Hospodářské noviny | Ikonka času4. 5. 2021, 17:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vážným pochybnostem kolem cesty do Ruska čelí vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček. Návštěvu Moskvy plánoval v dubnu, nakonec ji ale neuskutečnil. Podle opozičních politiků tím ohrožoval bezpečnost Česka, choval se vlastizrádně a chtěl ututlat...

Britského premiéra straší skotské referendum o nezávislosti
Hospodářské noviny | Ikonka času4. 5. 2021, 16:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Proč je možné, že když většina Skotů v lidovém hlasování před sedmi lety odmítla odchod ze Spojeného království, tak si tento čtvrtek volbou poslanců do parlamentu v Edinburghu mohou vynutit nové referendum o tomtéž? Vysvětlení podobné změny kdysi...

Plnou parou a stále rychleji směřujeme k dluhové brzdě
Hospodářské noviny | Ikonka času4. 5. 2021, 12:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V důsledku populistického chování našich politiků vykazovaly české veřejné finance chronicky neuspokojivý stav ještě před příchodem pandemie. Například poslední výrok ratingové agentury Fitch, učiněný již v probíhající pandemické krizi,...

Komunikovat s Ruskem, či nikoliv? V Bulharsku a na Ukrajině mají jasno
Britské listy | Ikonka času4. 5. 2021, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ilustrace: Jáchym Bohumil KartousKarel Dolejší ve svém –
eufemisticky řečeno – expresivně laděném textu konstatuje,
že před kremelskou mocí už po vrbětických událostech není kam ustupovat.
Docela by mne zajímalo, co tím autor konkrétně myslí. Máme snad Rusku vyhlásit
válku (sic!), přestože naši spojenci v západní Evropě nepřistoupili ani k
solidárnímu vyhošťování diplomatů? Anebo to spíše značí, že na rozdíl od některých
zemí, které mají s kremelským režimem daleko větší potíže, nemáme
s Moskvou vůbec komunikovat? A čeho tím vlastně – jako malá a v jádru
nesebevědomá země – chceme docílit?

Nárůst znečištění vzduchu zřejmě poškozuje myšlení starších mužů
Britské listy | Ikonka času4. 5. 2021, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
 I krátké, dočasné zvýšení koncentrace partikulátů ovzduší poškozuje zdraví mozku, zjišťuje studieDočasný
nárůst znečištění vzduchu zřejmě poškozuje paměť a myšlení u starších
mužů. Vědci zjistili, že kognitivní schopnosti mužů klesaly v důsledku
nárůstu intenzity znečištění vzduchu během měsíce před testováním, i
když nejvyšší intenzita znečištění byla nižší, než jsou bezpečnostní
limity pro toxické ovzduší, které určila Světová zdravotnická organizace
a národní regulační instituce.

Polsko jako nevolník Panny Marie
Britské listy | Ikonka času4. 5. 2021, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Foto: Polsko je podle polských biskupů "bezpodmínečným nevolníkem Panny Marie".

lust4lthr via Flickr (Creative Commons 2.0)

Przemek P. via Wikipedia (Creative Commons 3.0)
"Bezohledný útok oprganizace Watchdog na okruh kolem Rádia Maryja!"
Univerzita Otce Rydzyka se stává dalším terčem! Děkan říká: „Jsme
mučeni. Jaký to má účel? “ - pláče server
wPolityce.pl, extremistický portál, který nekriticky podporuje stranu PiS.  Takže o
co jde? Watchdog Polska, nevládní organizace zaměřená na občanskou
kontrolu institucí získáváním  veřejných informací, bojuje u soudu s
Rydzykovým impériem - chce, aby zpřístupnila své finanční informace, a poukazuje na to, že
jelikož je Rydzykovo impérium příjemcem velkých  vládních grantů, a jde
tedy o veřejné peníze a občané mají právo vědět, jak jsou jejich
peníze vynakládány.

Kde berou Babiš a Hamáček sílu vzdorovat prezidentovi?
Britské listy | Ikonka času4. 5. 2021, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ilustrace: Jáchym Bohumil Kartous


Jan
Hamáček v nedělních Otázkách
V. Moravce
řekl dvě věci, které mne zaujaly: 1. spolu s premiérem
Babišem mohli během tiskové konference v sobotu 17.4., kdy
ohlásili diplomatickou válku s Ruskem, počítat s podporou
Hradu, protože prezident Zeman byl informován o zapojení policie a
měl jednání s policejním prezidentem, 2. během týdne, kdy
Hrad mlčel, došlo podle Hamáčka k návštěvě exprezidenta
Václava Klause u Miloše Zemana, což mohlo změnit Zemanův postoj.

Poslední dny před skotskými volbami: KDE JSI, BORISI?
Britské listy | Ikonka času4. 5. 2021, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
KDE JSI, BORISI?

SRAB PREMIÉR SE BOJÍ DO SKOTSKA
(Johnson navštívil severoanglické město Hartlepool - tak proč nezajel jen o kus dál a "nepomohl" kampani svých konzervativců?)
 
Jinak list The National informuje, že po celé zemi nechal vylepit
předvolební billboardy, na nichž cituje "báseň", kterou Boris Johson
publikoval jako šéfredaktor konzervativního týdeníku Spectator:

"Skoti, jaká škodlivá, zavšivená rasa!"...!


 Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1

Vrátit se nahoru