Zpravodajství

Omikron je šance, pandemie by po něm mohla zeslábnout, řekl epidemiolog Prymula
ČT24 | 14. 1. 2022, 23:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vlna způsobená variantou omikron vyvrcholí podle epidemiologa a předsedy představenstva říčanské nemocnice Romana Prymuly během dvou týdnů, v únoru by mělo nakažených již ubývat. V nemocnicích se to ale projeví se zpožděním. Ty by ale měly být méně zatížené než při předchozích vlnách, Prymula to považuje za naději, že pandemie po omikronu zeslábne. Coby bývalý předseda vakcinologické společnosti se však přidal k varování před opakovaným přeočkováním proti koronaviru. Řešením podle něj není podávat stále další dávky takée vakcíny, protože jsou její efekty čím dál slabší. Roman Prymula byl hostem Událostí, komentářů.

Pracovní karanténa je jen extrémní nástroj, couvá Válek
Respekt | 14. 1. 2022, 22:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vláda upřesnila koncept pro práci s nákazou. Má se případně týkat maximálně stovek zdravotníků


Už ani očkovaní zaměstnanci se testům na covid od pondělí nevyhnou. Povinnost se vztahuje také na část živnostníků
lidovky.cz | 14. 1. 2022, 21:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přinejmenším polovinu národa čeká od pondělí pravidelné testování na koronavirus. Nařízení ministerstva zdravotnictví, jež reaguje na masivní šíření nakažlivější varianty omikron, se nově vedle školáků dotkne i všech zaměstnanců, kterých je v Česku asi čtyři a půl milionu.

Biden chystá příští týden před výročím inaugurace tiskovou konferenci
Eurozpravy-zahraniční | 14. 1. 2022, 21:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americký prezident Joe Biden bude příští středu odpovídat na otázky novinářů na tiskové konferenci, oznámila dnes mluvčí Bílého domu Jen Psakiová. Prezident vystoupí před novináře den před prvním výročím své inaugurace a v situaci, kdy čelí velkým problémům hned na několika frontách.

Ve Francii za den přibylo znovu přes 300 tisíc nakažených
Eurozpravy-zahraniční | 14. 1. 2022, 20:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve Francii testy za poslední den odhalily znovu více než 300.000 nových případů nákazy koronavirem. Téměř 330.000 nakažených je o něco vyšší číslo, než úřady hlásily ve čtvrtek, ale méně než rekordní bilance z úterý, která činila bezmála 370.000. Zároveň v zemi ale už podruhé za sebou klesl počet pacientů s covidem-19 na jednotkách intenzivní péče, napsala agentura Reuters.

Mapují se dálniční nadjezdy, o které se nikdo nestará. Bez jasného vlastníka jich je nejméně deset
ČT24 | 14. 1. 2022, 20:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Silničáři začali mapovat dálniční nadjezdy, u kterých je nejasný vlastník. Ve většině případů jsou také ve špatném stavu. Spory o vlastnictví se zatím řešit nedaří. Nehlásí se k nim ani stát, ani kraje, ani města. V jednom případě padla žaloba, na dalším mostě zase úřady omezily pohyb.

Alžběta II. ‚vydědila‘ oblíbeného syna Andrewa, přišel i o oslovení. Doplatil na účast při Epsteinových orgiích
lidovky.cz | 14. 1. 2022, 20:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Britská královna Alžběta II. udělila svému oblíbenému synovi Andrewovi další trest. Poté, co před třemi roky přišel o možnost podílet se na oficiálních akcích královské rodiny a musel se stáhnout do ústraní, byl nyní zbaven svých čestných vojenských hodností a není už ani „Jeho královskou Výsostí“.

Poslední slovo Jaroslava Veise: Jak se aspirant na pozici Mirka Dušína mezi politiky do experimentu pustil
lidovky.cz | 14. 1. 2022, 20:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sedět na dvou židlích, ba na třech, jedné parlamentní, druhé krajské, třetí obecní, samozřejmě dokáže kdejaký poslanec či senátor. Otázka za milion však zní, zda lze sedět jedním zadkem na dvou židlích vzdálených od sebe 8733 kilometrů.

Prasečí srdce voperovali v USA násilníkovi. Volba pacienta vyvolala otázky
idnes.cz | 14. 1. 2022, 20:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Americkým lékařům se povedla historická operace. Sedmapadesátiletému pacientovi transplantovali srdce geneticky modifikovaného vepře. Nyní ale vyšlo najevo, že muže v minulosti odsoudili za to, že pobodal muže, který kvůli tomu skončil ochrnutý. Případ, který vzbudil vlnu reakcí na sociálních sítích, vyvolal etické otázky o kritériích pro obdržení transplantace.

Za slova o úmrtích po očkování soud nepravomocně vyměřil čtvrtmilionovou sankci
Denik.cz | 14. 1. 2022, 20:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Odstranit závadné informace a zaplatit čtvrt milionu korun. Takový vzkaz poslal ve čtvrtek Městský soud v Praze na adresu aktivistky odmítající obecně přijímané způsoby boje s šířením koronaviru Jany P., která v tomto duchu aktivně a dlouhodobě vystupuje na internetu (a to nejen ve vztahu k očkování, ale i v dalších covidových souvislostech). Soud tak vyhověl žalobě organizace provozující seniorské bydlení v Měšicích na na Praze-východ. Jana P. se chce bránit odvoláním.

Pohřební turistika na vzestupu. Až faktura prozradí, že tělo zpopelnili jinde
idnes.cz | 14. 1. 2022, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přes tři čtvrtiny pohřbů v Česku jsou žehem. Právě s cestou do krematoria se objevuje pojem pohřební turistika. Někdy do konkrétního krematoria, které si vybere rodina zesnulého, jindy do toho s nejnižší cenou, aby se ušetřilo. Podle šéfa Správy pražských hřbitovů Martina Červeného však někdy organizované svozy těl mají k pietě velmi daleko. Zákon ale nijak neporušují.

Stříbrná liška Wendy Shermanová. Biden na Rusy poslal zkušenou vyjednavačku
idnes.cz | 14. 1. 2022, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Američané k jednáním s Rusy povolali jednu ze svých nejzkušenějších diplomatek. Náměstkyně ministra zahraničí Wendy Shermanová seděla u jednoho stolu s Íránci i Severokorejci, a to už za vlády Billa Clintona. Původně přitom začínala jako sociální pracovnice, která jen chtěla zlepšit život lidem v Baltimoru. Známí ji popisují jako tvrdou, avšak lidskou vyjednavačku.

Hádka v Bohnicích skončila pobodáním staršího muže. Je ve vážném stavu
Denik.cz | 14. 1. 2022, 19:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
K ostré slovní rozepři došlo v pátek večer v Řesovské ulici v Bohnicích. Konflikt vyvrcholil napadením a pobodáním pětašedesátiletého účastníka hádky. Ten je v umělém spánku a ve vážném stavu byl hospitalizován ve střešovické nemocnici.

Teenageři našli na Sibiři opuštěné novorozeně. Leželo v krabici v minus dvaceti
Denik.cz | 14. 1. 2022, 19:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Když si parta kamarádů vyšla v den pravoslavných Vánoc na vycházku, neočekávali žádné velké dobrodružství. Jaké bylo jejich překvapení, když se za tmy vraceli domů a u cesty hluboko ve sněhu našli box od vajec, ze kterého se ozývaly podivné zvuky. S baterkami se podívali dovnitř a nevěřili svým očím. V boxu ležela malá novorozená holčička. Venku bylo minimálně minus dvacet stupňů a děvčátko přes sebe mělo jen tenký kus látky. Teď už je v pořádku v péči lékařů.

Počty podezření na covidové reinfekce se zvedají, nejsou ale součástí údaje o denním přírůstku nakažených
ČT24 | 14. 1. 2022, 19:19 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Počet lidí, kteří mají podruhé pozitivní test na covid-19, v posledních dnech roste a bude se ještě zvyšovat, uvedl ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek. Za poslední tři dny, kdy je pozitivních testů jedenáct až dvanáct tisíc, je zaznamenáno denně také kolem čtrnácti set případů, které jsou oficiálně vedeny jako podezření na reinfekci. Do každodenně sledovaného čísla zjištěných nákaz se ale nezahrnují.

Nefandíme cancel culture. BBC dá prostor i těm, kteří věří v placatou Zemi
idnes.cz | 14. 1. 2022, 19:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
„Pokud bude hodně Britů věřit, že Zeměkoule není kulatá, budeme jim muset dát ve vysílání více prostoru,“ prohlásil v úterý zástupce britské stanice BBC, když mluvil o dodržování novinářské nestrannosti. Ujistil také, že veřejnoprávní vysílání nepodlehne fenoménu takzvané cancel culture, tedy potírání nepohodlných názorů.

Páteční počasí na jihu Čech? Třináct stupňů připomínalo spíše půlku března
Denik.cz | 14. 1. 2022, 19:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Skoro na třináct stupňů se dostala v pátek teplota na řadě míst jižních Čech. Husinec a Vimperk na Prachaticku, Křemže na Ćeskokrumlovsku, Rožnov u Českých Budějovic a Lužnice na Třeboňsku, to je pět míst, kde se teploty vyšplhaly vůbec nejvýš v celém Česku. V Husinci teploměr ukazoval 12,9 °C.

Podle Válka se nikdo nemusí bát sankcí kvůli vyhlášce o očkování
Eurozpravy-domácí | 14. 1. 2022, 19:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nikdo se podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) nemusí bát sankcí vyplývajících z vyhlášky kvůli povinnému očkování proti covidu-19. Její platnost vláda zruší, bude upravena, řekl dnes na tiskové konferenci po jednání vlády. V březnu či dubnu pak chce představit nový systém, který by nastavil standardizovanou péči a pravidelné očkování proti covidu-19 podobné každoročnímu očkování proti chřipce.

Markéta z Connaughtu patřila k nejkrásnějším princeznám Evropy, její smrt Švédy zdrtila
Tiscali-zprávy | 14. 1. 2022, 19:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Markéta z Connaughtu, vnučka královny Viktorie, našla nový domov i lásku na chladném severu. Manželství se švédským princem Gustavem Adolfem prý bylo šťastné a vzešlo z něj pět potomků. Princezna bohužel zemřela předčasně - a Švédy to velmi zarmoutilo. Šlechtična, která byla považována za jednu z nejkrásnějších evropských princezen své doby, se narodila před 140 lety.

Západ potřebuje více legálních migrantů. Česko a Německo ulehčí přístup na své pracovní trhy
E15-politika | 14. 1. 2022, 19:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pokud chtějí západní země v příštích měsících a letech vyřešit kritický nedostatek pracovních sil a úspěšně zvládnout energetickou transformaci, budou muset přijímat více legálních migrantů. Shodují se na tom politici a ekonomové od Spojených států až po Českou republiku. Některé vlády včetně české proto chtějí cizincům usnadnit vstup na svůj pracovní trh.

Omikron není tak nebezpečný ani pro neočkované, tvrdí vědci z JAR. Vyvolává menší komplikace než jeho předchůdci
lidovky.cz | 14. 1. 2022, 19:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ani neočkovaným lidem v případě nákazy variantou omikron tolik nehrozí těžší průběh či smrt, jak to u nich platilo za předchozích mutací koronaviru. Zjistili to autoři studie prováděné v Jihoafrické republice. Omikron však způsobuje více hospitalizací u nejmenších dětí ve srovnání s těmi staršími, konstatovali zase britští vědci ve své studii.

Peterková musí za lži o úmrtích po očkování zaplatit 250 tisíc a omluvit se
Eurozpravy-domácí | 14. 1. 2022, 18:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Omluvu a úhradu škod za 250.000 korun uložil soud ženě, která šířila na sociálních sítích lži o úmrtích po očkování na nemoc covid-19. Uvedl to dnes server Aktuálně.cz. Nepravomocně odsouzená Jana Peterková před rokem ve videích na sociálních sítích lhala, že v domově pro seniory v Měšicích u Prahy zemřelo po očkování několik lidí.

STALO SE DNES: Covid ve školách sílí, Gazdík chce více ředitelského volna
idnes.cz | 14. 1. 2022, 18:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve školách se díky testování odhalil až trojnásobek případů covidu-19 oproti minulému týdnu. Ministr školství Gazdík na to chce reagovat navýšením počtu dnů, které mohou ředitelé škol využít k udělení volna školákům v případě špatné epidemické situace. Kvůli omikronu zčervenaly další státy na mapě cestovatele. Přinášíme přehled hlavních pátečních událostí.

Týden s technologiemi: Falešný inkoust přímo od Canonu a samé dobré zprávy
Hospodářské noviny | 14. 1. 2022, 18:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tento týden musíme začít ironickým příběhem, který poznamenal společnost Canon. I na ni dolehl čipový hladomor, který se projevil v nečekané oblasti – u čipů, které potvrzují „pravost“ inkoustu, a v zásadě tak chrání nejziskovější...

Týden s technologiemi: Falešný inkoust přímo od Canonu a samé dobré zprávy
iHned.cz | 14. 1. 2022, 18:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tento týden musíme začít ironickým příběhem, který poznamenal společnost Canon. I na ni dolehl čipový hladomor, který se projevil v nečekané oblasti – u čipů, které potvrzují „pravost“ inkoustu, a v zásadě tak chrání nejziskovější...

Green Dealu se dá vyhnout jen odchodem z EU. To by ale bylo špatné, říká velvyslanec pro energetickou bezpečnost
ČT24 | 14. 1. 2022, 18:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jedinou možností, jak se vyhnout Zelené dohodě pro Evropu, je odejít z Evropské unie, řekl v Interview ČT24 zvláštní velvyslanec České republiky pro energetickou bezpečnost Václav Bartuška. Doplnil však, že odejít z EU by nebylo správné. Jako lepší řešení vidí to, že by se Česko zavázalo ke spolupráci s ostatními zeměmi, které Green Deal chtějí, ale s tím, že přednese i problémy, které je třeba v souvislosti s dohodou řešit.

PŘEHLEDNĚ: Jak se v Česku změní testování? Pět PCR zdarma a žádanka v SMS
Denik.cz | 14. 1. 2022, 18:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Školský personál, učitelé a žáci se budou od pondělí opět testovat pouze jednou týdně. Naopak zaměstnanci ve firmách mají testování dvakrát týdně před sebou. Vláda předpokládá, že tomu tak bude maximálně tři týdny. „Záležet bude na vývoji epidemiologické situace,“ řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Vláda nyní v boji s epidemií zavádí další novinky, oznámila je v pátek po jednání kabinetu.

Za stíhání si můžete sám, odmítl soud odškodnit nevinného byznysmena ze solární kauzy
aktuálně.cz | 14. 1. 2022, 18:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Pravomocně osvobozený slovenský byznysmen Pavol Hubočan si měl způsobit stíhání tím, že odmítl vypovídat. Na odškodnění má ale znovu šanci.

Odjíždím do USA zachránit ČR. Vrátím se jako hrdina, tvrdí poslanec Farský, který se nevzdá mandátu
Reflex | 14. 1. 2022, 18:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Poslanec za STAN Jan Farský přinesl v těchto složitých časech do srdcí nás všech, osudem zkoušených občanů České republiky závan dobra a alespoň prchavý pocit z blížících se lepších časů.  Aby totiž pomohl České republice k zářné budoucnosti, odjíždí do USA na stáž na univerzitu v Oregonu, kde bude studovat, jak aplikovat zkušenosti amerického federalismu na Evropskou unii, a vytvořit tak Spojené státy evropské. 

Školy budou testovat jen jednou týdně, Gazdík pro ně chce víc ředitelského volna
Eurozpravy-domácí | 14. 1. 2022, 18:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Školy budou od pondělí 17. ledna testovat žáky a zaměstnance na covid-19 jen jednou týdně, po jednání vlády o postupu proti šíření epidemie covidu-19 to potvrdil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Záchyt antigenním testem má být potvrzován přesnějšími PCR testy. Stejná pravidla mají platit i pro lyžařské kurzy.


 Starší >  Nejstarší >>

Stránka:
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Vrátit se nahoru