Sport

FIA potvrdila zrušení GP Ruska F1, ruští a běloruští jezdci ale smí závodit
Eurozpravy-sport | 1. 3. 2022, 21:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Mezinárodní automobilová federace FIA odsoudila po mimořádném zasedání Světové rady motorsportu ruskou invazi na Ukrajinu a potvrdila avizované zrušení Velké ceny Ruska formule 1. Ruským a běloruským jezdcům ale v mezinárodních soutěžích povolí i nadále startovat, pokud budou vystupovat jako neutrální sportovci pod vlajkou FIA.

Český národní tým pod taktovkou Fina? Nedvěd má již připraven seznam pro svaz
Eurozpravy-sport | 1. 3. 2022, 19:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Generální manažer české hokejové reprezentace Petr Nedvěd už má připravený návrh jmen pro Český svaz ledního hokeje (ČSLH), kteří by měli vést národní tým poté, co byl minulý týden z funkce trenéra odvolán Filip Pešán a také jeho asistenti Martin Straka a Jaroslav Špaček. Nyní se má stát alespoň podle Nedvědova návrhu hlavním reprezentačním stratégem Fin Kari Jalonen.

Ukrajinka Svitolinová nechtěla nastoupit proti ruské tenistce, cizinci opouští ruský fotbal
Eurozpravy-sport | 1. 3. 2022, 17:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve sportovním světě se nadále reaguje na ruskou agresi vůči Ukrajině. Třeba ukrajinská tenistka Elena Svitolinová nenastoupila do zápasu 1. kola tenisvého turnaje v mexickém Monterrey a to proto, že její soupeřkou měla být Ruska Anastasia Potapovová. Zároveň zkritizovala liknbavý prozatímní postup vůči Rusku ze strany tenisových organizací ITF, ATP a WTA. Kromě tohoto případu pak v úterý zaujaly i odchody cizinců z ruské fotbalové ligy. Skončil v ní například německý trenér Markus Gisdol z Lokomotivu Moskva, za níž hraje exslávista Jan Kuchta.

Představitelé českého sportu podporují vyloučení Rusů a Bělorusů ze soutěží
Eurozpravy-sport | 1. 3. 2022, 16:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Představitelé českého sportu podporují vyloučení Rusů a Bělorusů z mezinárodního sportovního dění, k němuž vyzval Mezinárodní olympijský výbor. Předseda Českého olympijského výboru (ČOV) Jiří Kejval a předseda České unie sportu (ČUS) Miroslav Jansta podepsali společné prohlášení, v němž stejně jako česká politická reprezentace zastávají nekompromisní postoj kvůli okupaci Ukrajiny. Věří, že tvrdý přístup v oblasti sportu může pomoci.

Putin přišel o černý pásek v taekwondu. Rusko je kvůli invazi vyřazeno z řady sportovních událostí
Eurozpravy-sport | 1. 3. 2022, 10:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ruský prezident Vladimir Putin přišel kvůli vojenskému útoku na Ukrajinu o čestný černý pásek v taekwondu. O odebrání nejvyššího možného ocenění na svém webu informovalo vedení světové federace. Jde o další z řady kroků proti ruskému sportu kvůli invazi na Ukrajinu.Stránka:
0

Vrátit se nahoru