Celkem 149914 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 12.11.2021


Krása mozaiky opět na výsluní. Jaká je historie mozaiky a proč ji využít u sebe doma?
eStav.cz | 00:00:39
Menší poskládané geometrické tvary, pro něž se vžil název mozaika, využívají lidé již více než pět tisíc let. Dochovaly se vzácné exempláře z Persie, Číny, Indie či Řecka. Původně šlo o nejrůznější úlomky kamenů osekaných do tvaru krychle, aby bylo možné je umístit blízko sebe a dosáhnout tak zajímavého vykreslení obrazců a specifických forem; povrch bývá hlazen a leštěn, je kladen důraz na pevné vyplnění spár.


I v malém bytě si zasloužíte soukromí
eStav.cz | 00:00:39
Asi každý sní o vlastním bydlení, záruce soukromí, svobody a klidu. Dnešní doba ovšem snahu o získání vlastního bydlení komplikuje. Ceny nemovitostí jsou vysoko a čím dál více lidí tak volí menší byty. A tady přichází na řadu různé vychytávky, které jsou v bytě potřeba, ale nezaberou moc místa. Jednou z nich jsou posuvné dveře.


Wienerberger daruje 30 stromů městu Kostelec nad Orlicí
eStav.cz | 00:00:39
Wienerberger, výrobce cihel Porotherm a pálené střešní krytiny Tondach, slaví
v letošním roce jubileum. Dne 22. 10. 2021 je tomu právě 30 let, kdy společnost
vstoupila na český trh. U této příležitosti Wienerberger daroval 30 stromů městu
Kostelec nad Orlicí. Stromy dne 21. 10. 2021 zasadili zaměstnanci společnosti a
vytvořili tak zcela nový cenný krajinný prvek v katastru města.


Co se chystá pro Linux 5.16: rychlejší Xen i podpora Raspberry Pi CM4
Root.cz | 00:00:10
Xen bude rychleji spouštět hosty, lepší kód pro Retpoline, práce na Intel CXL, raná podpora FGKASLR, Raspberry Pi Compute Module 4, sondování vypnutého hardwaru, záměrná fragmentace disku s F2FS.


Vyklidil jsem stůl a šel, popsal moderátor Jan Vala náhlý vyhazov z televize
revue.idnes.cz | 01:00:08
Moderátor Jan Vala (78), známý z pořadu Televizní klub mladých nebo ankety Zlatý slavík, se kdysi musel po sedmi letech na výsluní vyrovnat se strmým profesním a společenským pádem. V roce 1984 ze dne na den zmizel z obrazovky poté, co se neuctivě vyjádřil na adresu tehdejšího ředitele televize.


ANALÝZA: Čínská auta jsou v Česku. Budou to mít těžké, míní experti
Auto-iDNES.cz | 01:00:39
Na český trh osobních automobilů vstupuje nová značka, která určitě vzbudí pozornost už jen tím, odkud její vozy pocházejí. Dongfeng má totiž původ v Číně, konkrétně ve Wu-chanu. Ve své domovině ji formou společného podniku učily vyrábět auta Mitsubishi nebo Peugeot. A Dongfeng teď přichází se záměrem dobýt Evropu. Může se to podařit?


Toyota Yaris Cross je městskou štikou, může mít i hybridní čtyřkolku
Auto-iDNES.cz | 01:00:39
Toyota reaguje na rostoucí poptávku po městských SUV novým kompaktem. Třetí ze smečky yarisů je svalovec. Má elektrickou čtyřkolku a kufr na fíkus.


Český pracovní trh je soutěživý. Firmy si proto musí své lidi hýčkat
Finance-iDNES.cz | 01:00:51
Zaměstnavatelům napříč obory se nedostává zaměstnanců. Nic na tom nezměnila ani pandemie koronaviru, a nic na tom zřejmě nezmění ani případná ekonomická krize. Firmám tak nezbývá, než si lidi předcházet, třeba různými benefity. Jdou na to ale jinak, než dříve.


Nákup pro sebe zaplatil firemní kartou, může dostat okamžitou výpověď
Finance-iDNES.cz | 01:00:51
Služební karty nejsou doménou už jen manažerů velkých zahraničních firem. Stále víc je používají i zaměstnanci malých a střední podniků. V Česku tak funguje už přes 1,5 milionu těchto karet. Pro některé zaměstnance jsou však lákadlem, jak si přilepšit do vlastní kapsy. Někteří však zneužijí kartu, aniž by si to uvědomili.


Jak si ulehčite, když máte vysoké zálohy nebo vyúčtování za energie?
Mesec.cz | 00:00:15
Drahé energie překvapily nejednoho spotřebitele. Přehled všech možností, jak si v této situaci můžete finančně ulehčit.


Uvíznete v karanténě na dovolené nebo na služební cestě. Co dělat?
Mesec.cz | 00:00:10
Když jdete do karantény v České republice, náleží vám náhrada mzdy. Co když se ale do karantény dostanete v zahraničí? Je rozdíl mezi karanténou v EU a mimo ni. A co když se dostanete do karantény na služební cestě?


Taktika na covid? Francouzské zákazy fungují: bez očkování nejde skoro nic
idnes.cz | 02:00:06
Letos v létě se Francie vydala cestou striktních vládních opatření, dlouhých karantén a silného tlaku na očkování. Dnes má v poměru na obyvatele desetkrát nižší výskyt nových případů než ostatní evropské státy. Svou roli v tom hraje i covidový pas, bez něhož se Francouzi takřka nikam nedostanou.


Sbohem plastová platební karto. Češi chtějí virtuální, jenže ty mají svá ale
idnes.cz | 02:00:06
Je to jenom „číslo“ v internetovém bankovnictví, v mobilní aplikaci nebo v chytrých hodinkách. Češi začínají přicházet na chuť platebním kartám, které existují čistě ve virtuální podobě. Jejich plastový předobraz nikdy nevznikl. Přesto s nimi lze zaplatit úplně stejně všude tam, kde je možné provádět bezkontaktní platby.


Prymula: Bez zásadních opatření bude vzestup viru razantní. Musí se jednat rychle
idnes.cz | 02:00:06
Vláda plánuje nová opatření, debata se točí okolo rakouského modelu, kdy na sportovní a kulturní akce či do restaurací už nestačí test, ale nutný je doklad o očkování nebo prodělané nemoci. Podle epidemiologa Romana Prymuly je to jedno z řešení, které však bude polarizovat společnost. V rozhovoru pro iDNES.cz zdůrazňuje, že nová opatření je nutná přijmout co nejdříve.


Pivo jako lék. Má přínos pro zdraví, říká lékař Matloch. A sám ho i vaří
idnes.cz | 02:00:06
Pivo je bezesporu velmi oblíbený nápoj, i když má řadu negativních účinků na lidské tělo, ale znáte i ty pozitivní? Omezuje tvorbu močových i žlučových kamenů a má i další přínosy pro naše zdraví, říká o pivu lékař a výrobce domácího „tekutého chleba“ Petr Matloch.


Konec lockdownů přinesl záchvat hubnutí, ukázala česká kalorická aplikace
idnes.cz | 02:00:06
Kdy se Češi snažili dostat do formy v době pandemie? Nejčastěji tři týdny před koncem lockdownu. Lze to vyčíst z mobilní aplikace Kalorické Tabulky, která lidem pomáhá vyznat se v tom, jak energeticky bohatá je jejich strava či kolik kalorií za den spálili sportem či běžnou činností.


S Mekym se dalo mluvit o fotbale i běžných věcech, říká režisér dokumentu Meky
idnes.cz | 02:00:06
Režisér Šimon Šafránek se s Miroslavem Žbirkou opakovaně setkával s filmovým štábem, nahlédnul do jeho soukromí a výsledkem byl v roce 2020 uvedený dynamický snímek Meky, na nějž navázal dokumentem o vzniku Modrého alba.


Afrikanista: Tigrajci jsou velmi silní, z oslabení Etiopie se raduje Egypt
idnes.cz | 02:00:06
Etiopie prochází jednou z nejtěžších krizí ve své moderní historii. Tigrajská lidová osvobozenecká fronta (TPLF) se blíží k hlavnímu městu a vláda vyhlásila mimořádný stav. Afrikanista Jan Záhořík si ovšem myslí, že povstalci na metropoli nezaútočí. „Musí si být velmi dobře vědomi, že se po nich nikomu v Addis Abebě nestýská,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz.


Finanční trhy (12. 11. 2021)
Hospodářské noviny | 02:00:07
Jedno z často používaných klišé v rámci politických diskusí svádí vše špatné, co se v Česku přihodí, na Evropskou unii. Jsou ale případy, kdy je to zejména český zákonodárce, kdo si zaslouží kritiku, protože je papežštější než papež. V paměti...\n


Chození na pivo mají Češi v DNA, říká výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven Martina Ferencová
Hospodářské noviny | 02:00:07
České pivovary zpravidla vedou muži. A ti také převažují na pozicích sládků, tedy těch, kdo nápoj vaří. Ve vzdálené minulosti, už kolem roku 970, to neplatilo, sládkové byly většinou ženy. Ale v posledních letech se v pivovarnictví opět začínají...


Svět extra: Náramky královny Marie Antoinetty byly vydraženy za nečekanou cenu
Hospodářské noviny | 02:00:07
Švýcarsko Královniny náramky byly vydraženy za nečekanou cenu Dva diamantové náramky, které kdysi patřily Marii Antoinettě, manželce francouzského krále Ludvíka XVI., byly v úterý prodány v aukci za 7,46 milionu švýcarských franků (178 milionů...


Tarantino mudruje o populární kultuře. Jeho prozaický debut vychází z filmu Tenkrát v Hollywoodu
Hospodářské noviny | 02:00:07
První román slavného režiséra Quentina Tarantina je poučenou výpravou do dějin americké kultury a láskyplným poděkováním všem vedlejším postavám kinematografie. Knihu nazval stejně jako svůj zatím poslední film Tenkrát v Hollywoodu. Obsahově však...


O tom, co bude dál
Hospodářské noviny | 02:00:07
Petr Mára a Jirka Král milují technologie, točí o nich videa, učí lidi i firmy se ve virtuálním světě pohybovat, a když se objeví něco nového, něco, co tu ještě nebylo, tak nad tím nemávnou rukou a musí se o tom dozvědět co nejvíc. Nechtějí prý, aby...


Akce, místa a novinky
Hospodářské noviny | 02:00:07
Akce, místa a novinky, které by vám podle magazínu
PročNe neměly uniknout.


Bez čeho se neobejde herní novinářka a příležitostná cosplayerka Alžběta Trojanová?
Hospodářské noviny | 02:00:07
Novinářka, která se dlouhodobě věnuje videohrám a technologiím. Píše a tvoří videa na web Games.cz, moderuje například pražský Comic Con nebo festival Future Port. Věnuje se také cosplay, tedy vytváření kostýmů na motivy herních či filmových...


Až na kraj květu
Hospodářské noviny | 02:00:07
Hlavičky růžových orchidejí, krvavých lilií a slunečnic se houpou nad mraky na zářivě modré obloze. Bezpečná zóna s kyslíkem už je daleko, ani ostré sluneční paprsky nepomohou v extrémně nízké teplotě. Co se stane s květinou, když se ocitne na...


Čtvrtstoletí krásy
Hospodářské noviny | 02:00:07
Klenoty z jejich dílny nosí Selena Gomez, Katie Holmes nebo Cynthia Erivo, najdete je už v šedesáti zemích světa a důležitou hodnotou je pro ně sociální odpovědnost. Italská značka luxusních šperků Roberto Coin slaví pětadvacet let na trhu a její...


Za lepší svět
Hospodářské noviny | 02:00:07
Co by se stalo, kdyby ze světa zmizely všechny včely? Pro některé jen zdroj medu, ale ve skutečnosti zdaleka nejpilnější opylovač drtivé většiny plodin, které my lidé následně zpracováváme. A jíme. Rajčata, meruňky, jablka, ale také káva, mandle a...


Spojení
Hospodářské noviny | 02:00:07
Před pár měsíci seděl Massimo Gismondi u svého stolu v pracovně a přemýšlel. Nad posledními dvěma lety a pandemií, která ochromila životy lidí na celém světě. On sám strávil hodně času doma, mnohem víc než kdy předtím, ani tam se ale nezastavil a...


Game on!
Hospodářské noviny | 02:00:07
Postavte vesmírnou stanici, vlakové impérium nebo si zkuste život bezdomovce. Česko vyrábí špičkové videohry a vedle těch nejznámějších, jako Kingdom Come nebo Beat Saber, vzniká řada dalších, které si zamilovaly statisíce hráčů po celém světě.


#jídlove Lukáše Hejlíka
Hospodářské noviny | 02:00:07
Poznali se v kiosku na Vltavě. Šárka Mieglová byla brigádnice u okýnka, Ondřej Brunclík vodák. Každý měl svůj život, nicméně po několika peripetiích je spojili v život jeden. Teď spolu mají dvě děti. A stánek. Ondřej je z Lulče na Vyškovsku, a tak...


Společná změna
Hospodářské noviny | 02:00:07
Umělecký svět se tématům klimatu a udržitelnosti vystavuje vlastní kritice již delší dobu. Stala se námětem uměleckých děl a kurátorských koncepcí, ale za svá si je vzali jednotlivci i představitelé institucí. Kritice je podrobován hlavně tržně...


Bránit se technologiím je nejhorší životní strategie, říkají Petr Mára a Jirka Král
Hospodářské noviny | 02:00:08
Jeden byl kdysi nejznámější český youtuber, druhý je technologický evangelista. Oba teď natáčejí videa o technologiích, nakupují kryptoměny i NFT a čekají na to, až se naše životy přesunou do online světů. Prý to bude brzy, jiné cesty není a zdá se,...


Oslava jubilea. Sto let od vymyšlení robota chystají Češi pokročilé stroje budoucnosti
Hospodářské noviny | 02:00:08
Slovo „robot“ slaví letos 100 let od svého vzniku a Češi jsou s ním spjati víc než jen díky Čapkově utopickému románu R.U.R. Robotika nám totiž opravdu jde.


All Blacks
Hospodářské noviny | 02:00:08
Ponořit se do tmy a objevit nové úhly pohledu. Poslepu se dotknout netušených křivek. Bezostyšně přičichnout, lačně ochutnat, drze zaslechnout i to, co se v záři reflektorů neříká. A nakonec zjistit, co je ono světlo na konci tunelu, které ani...


Inovativní, interaktivní, futuristické. Vybrali jsme nejkrásnější chrámy vědy a techniky
Hospodářské noviny | 02:00:08
Vybrali jsme pro vás šest míst, kde každý inženýr, fanoušek technologie či moderní dobrodruh najde nejen nové vize a prověřené mechanismy, ale také výjimečnou architekturu.


Sázka v baru zrodila unikát. Katarína Kývalová závodí ve veteránech s ženským týmem
Hospodářské noviny | 02:00:08
Katarína Kývalová boří stereotypy. V mužském světě motoristického sportu založila čistě ženský tým. Říkají si Bentley Belles, protože u Bentley a její lásky k předválečným vozidlům celý tenhle příběh začal.


Sám na oceánu. Michal Krysta postavil loď z překližky a pluje přes Atlantik
Hospodářské noviny | 02:00:08
Rok nechodil do práce, místo toho si v garáži stavěl jachtu, se kterou teď pluje přes Atlantik. Michal Krysta je dobrodruh a věří, že skutečné zážitky ve velkoměstě nebo v kanceláři nenajdete.


Vodíková jízda. Vyzkoušeli jsme Hyundai Nexo na cestě přes Německo
Hospodářské noviny | 02:00:08
Dlouhý dojezd a rychlé tankování pro éru bez ropy. Otestovali jsme nový vodíkový Hyundai Nexo a vzali ho na výlet přes celé Německo.


Nový život na Měsíci. Vesmírný architekt přibližuje, jak bude vypadat lunární město
Hospodářské noviny | 02:00:08
Nová éra kolonizace vesmíru právě začíná a skýtá spoustu prostoru k zamyšlení. Desatero poznatků pro lunární město budoucnosti jsme sestavili s vesmírným architektem Tomášem Rouskem.


Český projekt Somnium Space vám nabídne nový virtuální život. Na souboj ho vyzve Zuckerberg
Hospodářské noviny | 02:00:08
V tomhle světě můžete být kýmkoliv a dělat cokoliv. Najít si práci, kamarády, chodit na koncerty i do galerie. A vůbec přitom neopustit vlastní domov. Vítejte v Somniu Space, nové virtuální říši vytvořené v Česku, s níž jde na souboj i Mark...


Kovové tóny, hřejivá whiskey a inovativní technologie. A nejlépe ve vyvážené kombinaci. To je náš listopadový výběr
Hospodářské noviny | 02:00:08
Kovové tóny, hřejivá whiskey a inovativní technologie. A nejlépe ve vyvážené kombinaci. To je náš listopadový výběr poslední >> Kreativní spolupráce švýcarských hodinářů Hublot s italskou módní...


Nekonečná Fantazie Tvůrčí
Hospodářské noviny | 02:00:08
Za padesát tisíc si můžete koupit leccos. Výkonný počítač. Pěkné hodinky. Starší auto. Anebo taky toaletní papír. A to ještě takový, který vám na záchodě bude úplně k ničemu. Existuje totiž jen v digitálním světě jako NFT. Přijde vám to bizarní? Tak...


Česko jde vstříc pěstování a legálnímu byznysu s konopím, bude patřit k nejliberálnějším v Evropě
Hospodářské noviny | 02:00:08
Byl to jeden z posledních zákonů, který poslanci stihli schválit před letošními volbami, a během kampaně se pak na něj pozapomnělo. Uvolnění pravidel pěstování konopí přitom může Česko posunout mezi přední evropské producenty této rostliny, kolem...


Rekordní zadlužení nebo vliv komunistů. Sedm fenoménů končící vlády Andreje Babiše
iHned.cz | 02:00:09
Končící kabinet včera podal demisi. Odchází vláda, která se v mnoha ohledech vymykala běžným zvyklostem. Česko vedl po celé volební období trestně stíhaný premiér, který v době pandemické krize soustavně měnil ministry zdravotnictví. Vláda dokázala...


Finanční trhy (12. 11. 2021)
iHned.cz | 02:00:09
Jedno z často používaných klišé v rámci politických diskusí svádí vše špatné, co se v Česku přihodí, na Evropskou unii. Jsou ale případy, kdy je to zejména český zákonodárce, kdo si zaslouží kritiku, protože je papežštější než papež. V paměti...\n


Chození na pivo mají Češi v DNA, říká výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven Martina Ferencová
iHned.cz | 02:00:09
České pivovary zpravidla vedou muži. A ti také převažují na pozicích sládků, tedy těch, kdo nápoj vaří. Ve vzdálené minulosti, už kolem roku 970, to neplatilo, sládkové byly většinou ženy. Ale v posledních letech se v pivovarnictví opět začínají...


Svět extra: Náramky královny Marie Antoinetty byly vydraženy za nečekanou cenu
iHned.cz | 02:00:09
Švýcarsko Královniny náramky byly vydraženy za nečekanou cenu Dva diamantové náramky, které kdysi patřily Marii Antoinettě, manželce francouzského krále Ludvíka XVI., byly v úterý prodány v aukci za 7,46 milionu švýcarských franků (178 milionů...


Tarantino mudruje o populární kultuře. Jeho prozaický debut vychází z filmu Tenkrát v Hollywoodu
iHned.cz | 02:00:09
První román slavného režiséra Quentina Tarantina je poučenou výpravou do dějin americké kultury a láskyplným poděkováním všem vedlejším postavám kinematografie. Knihu nazval stejně jako svůj zatím poslední film Tenkrát v Hollywoodu. Obsahově však...


O tom, co bude dál
iHned.cz | 02:00:09
Petr Mára a Jirka Král milují technologie, točí o nich videa, učí lidi i firmy se ve virtuálním světě pohybovat, a když se objeví něco nového, něco, co tu ještě nebylo, tak nad tím nemávnou rukou a musí se o tom dozvědět co nejvíc. Nechtějí prý, aby...


Akce, místa a novinky
iHned.cz | 02:00:09
Akce, místa a novinky, které by vám podle magazínu
PročNe neměly uniknout.


Bez čeho se neobejde herní novinářka a příležitostná cosplayerka Alžběta Trojanová?
iHned.cz | 02:00:09
Novinářka, která se dlouhodobě věnuje videohrám a technologiím. Píše a tvoří videa na web Games.cz, moderuje například pražský Comic Con nebo festival Future Port. Věnuje se také cosplay, tedy vytváření kostýmů na motivy herních či filmových...


Až na kraj květu
iHned.cz | 02:00:09
Hlavičky růžových orchidejí, krvavých lilií a slunečnic se houpou nad mraky na zářivě modré obloze. Bezpečná zóna s kyslíkem už je daleko, ani ostré sluneční paprsky nepomohou v extrémně nízké teplotě. Co se stane s květinou, když se ocitne na...


Čtvrtstoletí krásy
iHned.cz | 02:00:09
Klenoty z jejich dílny nosí Selena Gomez, Katie Holmes nebo Cynthia Erivo, najdete je už v šedesáti zemích světa a důležitou hodnotou je pro ně sociální odpovědnost. Italská značka luxusních šperků Roberto Coin slaví pětadvacet let na trhu a její...


Za lepší svět
iHned.cz | 02:00:09
Co by se stalo, kdyby ze světa zmizely všechny včely? Pro některé jen zdroj medu, ale ve skutečnosti zdaleka nejpilnější opylovač drtivé většiny plodin, které my lidé následně zpracováváme. A jíme. Rajčata, meruňky, jablka, ale také káva, mandle a...


Spojení
iHned.cz | 02:00:09
Před pár měsíci seděl Massimo Gismondi u svého stolu v pracovně a přemýšlel. Nad posledními dvěma lety a pandemií, která ochromila životy lidí na celém světě. On sám strávil hodně času doma, mnohem víc než kdy předtím, ani tam se ale nezastavil a...


Game on!
iHned.cz | 02:00:09
Postavte vesmírnou stanici, vlakové impérium nebo si zkuste život bezdomovce. Česko vyrábí špičkové videohry a vedle těch nejznámějších, jako Kingdom Come nebo Beat Saber, vzniká řada dalších, které si zamilovaly statisíce hráčů po celém světě.


#jídlove Lukáše Hejlíka
iHned.cz | 02:00:09
Poznali se v kiosku na Vltavě. Šárka Mieglová byla brigádnice u okýnka, Ondřej Brunclík vodák. Každý měl svůj život, nicméně po několika peripetiích je spojili v život jeden. Teď spolu mají dvě děti. A stánek. Ondřej je z Lulče na Vyškovsku, a tak...


Společná změna
iHned.cz | 02:00:09
Umělecký svět se tématům klimatu a udržitelnosti vystavuje vlastní kritice již delší dobu. Stala se námětem uměleckých děl a kurátorských koncepcí, ale za svá si je vzali jednotlivci i představitelé institucí. Kritice je podrobován hlavně tržně...


Bránit se technologiím je nejhorší životní strategie, říkají Petr Mára a Jirka Král
iHned.cz | 02:00:09
Jeden byl kdysi nejznámější český youtuber, druhý je technologický evangelista. Oba teď natáčejí videa o technologiích, nakupují kryptoměny i NFT a čekají na to, až se naše životy přesunou do online světů. Prý to bude brzy, jiné cesty není a zdá se,...


Oslava jubilea. Sto let od vymyšlení robota chystají Češi pokročilé stroje budoucnosti
iHned.cz | 02:00:09
Slovo „robot“ slaví letos 100 let od svého vzniku a Češi jsou s ním spjati víc než jen díky Čapkově utopickému románu R.U.R. Robotika nám totiž opravdu jde.


All Blacks
iHned.cz | 02:00:09
Ponořit se do tmy a objevit nové úhly pohledu. Poslepu se dotknout netušených křivek. Bezostyšně přičichnout, lačně ochutnat, drze zaslechnout i to, co se v záři reflektorů neříká. A nakonec zjistit, co je ono světlo na konci tunelu, které ani...


Inovativní, interaktivní, futuristické. Vybrali jsme nejkrásnější chrámy vědy a techniky
iHned.cz | 02:00:09
Vybrali jsme pro vás šest míst, kde každý inženýr, fanoušek technologie či moderní dobrodruh najde nejen nové vize a prověřené mechanismy, ale také výjimečnou architekturu.


Sázka v baru zrodila unikát. Katarína Kývalová závodí ve veteránech s ženským týmem
iHned.cz | 02:00:09
Katarína Kývalová boří stereotypy. V mužském světě motoristického sportu založila čistě ženský tým. Říkají si Bentley Belles, protože u Bentley a její lásky k předválečným vozidlům celý tenhle příběh začal.


Sám na oceánu. Michal Krysta postavil loď z překližky a pluje přes Atlantik
iHned.cz | 02:00:09
Rok nechodil do práce, místo toho si v garáži stavěl jachtu, se kterou teď pluje přes Atlantik. Michal Krysta je dobrodruh a věří, že skutečné zážitky ve velkoměstě nebo v kanceláři nenajdete.


Vodíková jízda. Vyzkoušeli jsme Hyundai Nexo na cestě přes Německo
iHned.cz | 02:00:09
Dlouhý dojezd a rychlé tankování pro éru bez ropy. Otestovali jsme nový vodíkový Hyundai Nexo a vzali ho na výlet přes celé Německo.


Nový život na Měsíci. Vesmírný architekt přibližuje, jak bude vypadat lunární město
iHned.cz | 02:00:09
Nová éra kolonizace vesmíru právě začíná a skýtá spoustu prostoru k zamyšlení. Desatero poznatků pro lunární město budoucnosti jsme sestavili s vesmírným architektem Tomášem Rouskem.


Český projekt Somnium Space vám nabídne nový virtuální život. Na souboj ho vyzve Zuckerberg
iHned.cz | 02:00:10
V tomhle světě můžete být kýmkoliv a dělat cokoliv. Najít si práci, kamarády, chodit na koncerty i do galerie. A vůbec přitom neopustit vlastní domov. Vítejte v Somniu Space, nové virtuální říši vytvořené v Česku, s níž jde na souboj i Mark...


Kovové tóny, hřejivá whiskey a inovativní technologie. A nejlépe ve vyvážené kombinaci. To je náš listopadový výběr
iHned.cz | 02:00:10
Kovové tóny, hřejivá whiskey a inovativní technologie. A nejlépe ve vyvážené kombinaci. To je náš listopadový výběr poslední >> Kreativní spolupráce švýcarských hodinářů Hublot s italskou módní...


Nekonečná Fantazie Tvůrčí
iHned.cz | 02:00:10
Za padesát tisíc si můžete koupit leccos. Výkonný počítač. Pěkné hodinky. Starší auto. Anebo taky toaletní papír. A to ještě takový, který vám na záchodě bude úplně k ničemu. Existuje totiž jen v digitálním světě jako NFT. Přijde vám to bizarní? Tak...


Česko jde vstříc pěstování a legálnímu byznysu s konopím, bude patřit k nejliberálnějším v Evropě
iHned.cz | 02:00:10
Byl to jeden z posledních zákonů, který poslanci stihli schválit před letošními volbami, a během kampaně se pak na něj pozapomnělo. Uvolnění pravidel pěstování konopí přitom může Česko posunout mezi přední evropské producenty této rostliny, kolem...


Komu patří anglické fotbalové kluby: Křetínský je v první desítce nejbohatších (spolu)majitelů
iHned.cz | 04:00:26
Fanoušci fotbalu nejen v Británii si v uplynulých dvou týdnech googlovali jméno Daniela Křetínského. A čtvrtý nejbohatší Čech tuto středu skutečně oznámil, že koupil podíl ve West Ham United. Podnikatelé, kteří si pořídí klub v první anglické lize,...


V Bundeslize kapitalisty nechtějí. Pravidlo 50+1 tam brání firmám, aby v klubech získaly většinu
iHned.cz | 04:00:26
V Anglii, Itálii i dalších zemích vlastní řadu fotbalových klubů soukromé společnosti. A to včetně těch patřících východním oligarchům či ropným šejkům. Jiné to je v Německu, kde v tamní první i druhé lize platí pravidlo 50+1. Nařizuje, že mateřské...


Prostě jsem se rozhodla, že půjdu do války. Ukrajina mi za to stojí
iHned.cz | 04:00:26
Válka je ženského rodu, slavná běloruská spisovatelka a nositelka Nobelovy ceny míru Světlana Alexijevičová ale napsala, že má tvář muže. Ve válce na Donbasu, kde bojují Ukrajinci od roku 2014 s proruskými separatisty a Rusy, ovšem válčí také ženy....


Gorbačov nikdy nepoužil sílu. Nebyl to ale projev slabosti. Byl příliš lidský
iHned.cz | 04:00:26
Až v Rusku začnou stavět pomníky Michailu Gorbačovovi, bude to signál, že tato země směřuje k civilizované, demokratické společnosti, myslí si Vitalij Manskij, režisér filmového portrétu posledního sovětského prezidenta. Dokument Gorbačov. Ráj právě...


Filmové tipy
iHned.cz | 04:00:26
Hrana zlomu (ČR 2021) v kinech od 4. 11., distribuce Bionaut Mlha se převaluje nad oprýskanou žlutou dodávkou, opodál ze země čouhá lidská noha. A domek uprostřed zahrady, v němž žije syn s matkou v podivném svazku, skrývá další tajemství. Nedaleká...


Případ nesmrtelných buněk, odebraných před 50 lety bez vědomí majitelky, míří k soudu
iHned.cz | 04:00:26
V laboratořích po celém světě probíhá výzkum na buňkách, které byly v roce 1951 odebrány Afroameričance Henriettě Lacksové. Buňky umožnily vývoj vakcíny proti dětské obrně, léků proti leukemii nebo AIDS. Žena ale nedala souhlas k jejich odebrání....


Vláda bude řešit testování ve školách i zda už nebude stačit negativní test
idnes.cz | 05:50:00
O dalším povinném testování na covid-19 ve školách rozhodne vláda v demisi. Uskutečnit by se mělo 22. a 29. listopadu. Vláda také řeší, zda přitvrdí podobně jako v sousedním Rakousku, takže by už lidem nestačil negativní test na covid, pokud by chtěli na kulturní i sportovní akce, ale i třeba do restaurace, bazénu či fitness.


Vláda zpřísní covidová opatření. V Praze začíná ujgurská mezinárodní konference
lidovky.cz | 05:00:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?


Na českých dálnicích zrychlíte na 150 km/h, slibuje nová koalice. Vytipovala nejvhodnější úseky
lidovky.cz | 05:00:00
Vznikající kabinet pětikoalice Spolu a PirSTAN plánuje mimo jiné zvýšení maximální povolené rychlosti na vybraných úsecích českých dálnic. Řidiči by tak mohli na některých místech jezdit až 150 kilometrů v hodině, tedy o dvacet více, než je povoleno nyní. Stejně tak by mohly zrychlit některé tunely.


Lenin se směje. Jak se Praha postaví k průšvihu na hranici EU?
lidovky.cz | 05:00:00
Pnutí na polsko-běloruské hranici se už mediálně vyčerpává, neboť ty obrázky se opakují. Migranti se snaží překonat plot a polští pohraničníci se snaží jim v tom bránit. Ale kontrast zájmu je nápadný. Juknete na německý web a to téma vás uhodí do očí. Juknete na web český a musíte ho hledat.


České skiareály lákají na novinky, ale má to svá pravidla. Kde pořídíte levnější skipas a kam potřebujete test?
lidovky.cz | 05:00:00
Horská střediska jsou letos na lyžaře připravena. Nachystala řadu novinek a připravila i podmínky pro bezpečný průběh zimní sezony za pandemie.


Ubytovat se a stravovat v Česku, ale lyžovat jako v Alpách. Moderní skiareály leží pár kilometrů od hranic
lidovky.cz | 05:00:00
Česká lyžařská střediska postupně prochází modernizací a jsou snadno dostupná, přesto nevyhovují úplně každému. Nebo si lyžaři prostě jen chtějí dopřát změnu. Ale trávit spoustu hodin v autě, aby si zalyžovali v Alpách, se každému nechce. A vlastně to ani není nutné. Najde se totiž hned několik míst, kde si budete moct užít kombinaci obojího.


Hummus nemusí znít odpudivě. Ten arašídový má díky kuchařkám ze Žďáru ocenění
Denik.cz | 05:30:00
Arašídový hummus, pomazánka z červené řepy a černé čočky a nepečený cheescaske do skleničky. S těmito jídly bodovaly kuchařky ze žďárské Mateřské školky Vysočánek v celostátní soutěži Nejlepší kuchařka/kuchař roku 2021.


Jídlo mu smrdí jako odpadky. Muž kvůli koronaviru bojuje s poruchou čichu
Denik.cz | 05:15:00
Každoročně se na tradiční svatomartinskou husu těší, letos ji čtyřiadvacetiletý Petr Heinz z Brna musí oželet. Důvodem je porucha čichu, takzvaná parosmie, se kterou se potýká takřka půl roku.


Krvavá neděle na jachtě: Masakr přežilo jen děvčátko. Na záchranu čekalo tři dny
Denik.cz | 05:04:00
Na začátku byl akt šíleného kapitána námořní jachty, který v Atlantiku zabil svou ženu a ubodal všechny své klienty, aby ho nemohli usvědčit. Vlastně si myslel, že všechny. Masakr přežila jedenáctiletá dívka, jíž se podařilo z lodi uniknout. Strávila pak 84 hodin ve člunu na otevřeném moři bez vody, jídla i přístřešku, než ji zachránila jiná loď. Když se vrah dozvěděl, že existuje svědek jeho zločinu, spáchal sebevraždu.


Předvánoční potíže. E-shopy šetří na krabicích, jsou příliš drahé
Denik.cz | 04:25:00
Mají před sebou dvě hlavní prodejní události roku – slevovou akci Black Friday a Vánoce. Tuzemské internetové obchody ale kromě výpadků v dodávkách zboží nově řeší i další problém: na trzích zdražuje papír, který ale nutně potřebují na balení. Šetření tak probíhá na všech frontách. 


Komu patří anglické fotbalové kluby: Křetínský je v první desítce nejbohatších (spolu)majitelů
Hospodářské noviny | 07:00:12
Fanoušci fotbalu nejen v Británii si v uplynulých dvou týdnech googlovali jméno Daniela Křetínského. A čtvrtý nejbohatší Čech tuto středu skutečně oznámil, že koupil podíl ve West Ham United. Podnikatelé, kteří si pořídí klub v první anglické lize,...


V Bundeslize kapitalisty nechtějí. Pravidlo 50+1 tam brání firmám, aby v klubech získaly většinu
Hospodářské noviny | 07:00:12
V Anglii, Itálii i dalších zemích vlastní řadu fotbalových klubů soukromé společnosti. A to včetně těch patřících východním oligarchům či ropným šejkům. Jiné to je v Německu, kde v tamní první i druhé lize platí pravidlo 50+1. Nařizuje, že mateřské...


Prostě jsem se rozhodla, že půjdu do války. Ukrajina mi za to stojí
Hospodářské noviny | 07:00:12
Válka je ženského rodu, slavná běloruská spisovatelka a nositelka Nobelovy ceny míru Světlana Alexijevičová ale napsala, že má tvář muže. Ve válce na Donbasu, kde bojují Ukrajinci od roku 2014 s proruskými separatisty a Rusy, ovšem válčí také ženy....


Gorbačov nikdy nepoužil sílu. Nebyl to ale projev slabosti. Byl příliš lidský
Hospodářské noviny | 07:00:12
Až v Rusku začnou stavět pomníky Michailu Gorbačovovi, bude to signál, že tato země směřuje k civilizované, demokratické společnosti, myslí si Vitalij Manskij, režisér filmového portrétu posledního sovětského prezidenta. Dokument Gorbačov. Ráj právě...


Filmové tipy
Hospodářské noviny | 07:00:12
Hrana zlomu (ČR 2021) v kinech od 4. 11., distribuce Bionaut Mlha se převaluje nad oprýskanou žlutou dodávkou, opodál ze země čouhá lidská noha. A domek uprostřed zahrady, v němž žije syn s matkou v podivném svazku, skrývá další tajemství. Nedaleká...


Případ nesmrtelných buněk, odebraných před 50 lety bez vědomí majitelky, míří k soudu
Hospodářské noviny | 07:00:12
V laboratořích po celém světě probíhá výzkum na buňkách, které byly v roce 1951 odebrány Afroameričance Henriettě Lacksové. Buňky umožnily vývoj vakcíny proti dětské obrně, léků proti leukemii nebo AIDS. Žena ale nedala souhlas k jejich odebrání....


Rekordní zadlužení nebo vliv komunistů. Sedm fenoménů končící vlády Andreje Babiše
Hospodářské noviny | 07:00:12
Končící kabinet včera podal demisi. Odchází vláda, která se v mnoha ohledech vymykala běžným zvyklostem. Česko vedl po celé volební období trestně stíhaný premiér, který v době pandemické krize soustavně měnil ministry zdravotnictví. Vláda dokázala...


Předpověď počasí: Česko čeká další typicky podzimní týden, zatím bez sněhu a deště
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Ačkoliv má Česko za sebou oslavy svatého Martina, ten letošní sníh nepřivezl. Podle předpovědi počasí se příští týden nebude teplotně výrazně lišit od toho stávajícího a podzimních dešťů ani brzkého sněhu se zřejmě zatím nedočkáme.


Předpověď počasí: Česko čeká další typicky podzimní týden, zatím bez sněhu a deště
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Ačkoliv má Česko za sebou oslavy svatého Martina, ten letošní sníh nepřivezl. Podle předpovědi počasí se příští týden nebude teplotně výrazně lišit od toho stávajícího a podzimních dešťů ani brzkého sněhu se zřejmě zatím nedočkáme.


Tip na výlet: Výšlap na Lysou horu, královnu Moravskoslezských Beskyd
Reflex | 06:20:00
Pokud si chcete ke konci podzimu udělat ještě jeden poslední horský výšlap předtím, než hory zasype až přílišné množství sněhu, dejte si za svůj cíl majestátní královnu Moravskoslezských Beskyd, Lysou horu. Zhruba desetikilometrový výstup z Frýdlantu nad Ostravicí nás přivede na holý vrchol s charakteristickým vysílačem, na kterém se návštěvníkům představují nádherné výhledy na široké okolí.


Revoluční řešení: Ať si za zdravotní péči platí neočkovaní, kuřáci, alkoholici i obézní!
Reflex | 06:10:00
Covid se zajíždí do starých kolej, už je tu prakticky jak doma, tak coby ne. Do nemocnic už nahnal 3500 lidí, ve vážným stavu je 524 z nich. Z čehož začíná vyplývat pořádnej problém - zdravotnická krize. Ale nebojte, jinde ve světě přišli s nápadem, který stojí za to zvážit i pro naší republiku. Bezplatná léčba covidu jen pro očkované. Diskriminace? Ale kdeže. Více v Událostech Luďka Staňka z produkce internetové televize Mall.tv.


Vladimír Pikora: Rekordní inflace děsí střadatele. Řešení přitom existuje
Reflex | 06:00:00
Ekonomickou zprávou číslo jedna posledního týdne bylo zveřejnění rekordní inflace. Spotřebitelské ceny rostly nejvíce od října 2008, když si meziročně připsaly 5,8 %. To čekal málokdo. Nezapomínejme na to, že centrální banka cíluje inflaci jen kolem 2 % a my už máme skoro trojnásobek.


Kryptovlak se teprve rozjíždí a zdanění ho nezastaví, říká Václav Holler z Cryfinu
E15-ekonomika | 06:30:00
Investoři do kryptoměn zažívají období žní. Poroste dál jejich hodnota? Nebo nás čeká korekce? A blíží už se doba, kdy začne být Ethereum důležitější než bitcoin? O tom v dalším díle E15 Castu mluvil Nikita Poljakov s Václavem Hollerem, zakladatelem a CEO společnosti Cryfin, která zhodnocuje kryptoměny. 


Piráti budou hlasovat o vstupu do vlády. Atmosféra je napjatá, výsledek nejistý
E15-ekonomika | 05:30:00
Čtyři poslanci, tři ministři, místopředsedkyně sněmovny. Členská základna Pirátů začne v pátek hlasovat o tom, zda do takové vládní spolupráce s ODS, STAN, KDU-ČSL a TOP 09 půjdou. Technicky jejich čtyři poslance zbývající čtyři partneři se 104 hlasy k ničemu nepotřebují, z opozice ale půjde plnit stranický program ještě hůř. Rozpolcení Piráti mají čas do pondělí rozhodnout, jakou cestou se vydají. Výsledek si netroufá odhadovat žádný z oslovených členů strany.


Kryptovlak se teprve rozjíždí a zdanění ho nezastaví, říká Václav Holler z Cryfinu
E15-politika | 06:30:00
Investoři do kryptoměn zažívají období žní. Poroste dál jejich hodnota? Nebo nás čeká korekce? A blíží už se doba, kdy začne být Ethereum důležitější než bitcoin? O tom v dalším díle E15 Castu mluvil Nikita Poljakov s Václavem Hollerem, zakladatelem a CEO společnosti Cryfin, která zhodnocuje kryptoměny. 


Piráti budou hlasovat o vstupu do vlády. Atmosféra je napjatá, výsledek nejistý
E15-politika | 05:30:00
Čtyři poslanci, tři ministři, místopředsedkyně sněmovny. Členská základna Pirátů začne v pátek hlasovat o tom, zda do takové vládní spolupráce s ODS, STAN, KDU-ČSL a TOP 09 půjdou. Technicky jejich čtyři poslance zbývající čtyři partneři se 104 hlasy k ničemu nepotřebují, z opozice ale půjde plnit stranický program ještě hůř. Rozpolcení Piráti mají čas do pondělí rozhodnout, jakou cestou se vydají. Výsledek si netroufá odhadovat žádný z oslovených členů strany.


Huawei prodává divizi serverů, nové procesory AMD Epyc, Intel vykostil rivala VIA
lupa.cz | 06:30:01
McAfee prodáno za 14 miliard dolarů. Viasat se spojuje s Inmarsat. AR nástroje zdarma od tvůrců Pokémon Go. Informace o Zen 4. Zprávy z IT, každý pátek na Lupě.


Prodavači napadli v turecké tržnici muže, neuctil výročí Atatürkova úmrtí
idnes.cz | 06:54:00
V istanbulské tržnici Velký bazar ve středu skupina Turků napadla dalšího Turka, který nedržel minutu ticha u příležitosti 83. výročí úmrtí prvního tureckého prezidenta Mustafy Kemala Atatürka. Po celém Turecku se přesně v 9:05 jako každý rok rozezněly sirény a lidé na ulicích se zastavili, aby uctili památku zakladatele moderního tureckého státu.


Rekordní Van Gogh: Akvarel se v aukci prodal za 800 milionů korun
idnes.cz | 06:29:00
Obraz Snopy obilí z roku 1888 od Vincenta Van Gogha se v aukci v New Yorku prodal za 35,9 milionu dolarů (asi 792 milionů korun). Jde o dosud nejvyšší sumu kterou kdy sběratelé za akvarel tohoto postimpresionisty zaplatili.


Lékař v důchodu třídil krabice muzejních kostí, objevil nový druh dinosaura
idnes.cz | 06:18:00
Na jihoanglickém ostrově Wight byl objeven nový druh býložravého dinosaura, který se od jiných odlišuje výrazně baňatým nosem. Identifikoval ho praktický lékař v důchodu, který v době koronavirové uzávěry trávil čas tříděním prehistorických kostí z muzejních krabic.


Malý, menší a nejmenší aneb Kolik výkonu ztratí disk, když se zredukuje na velikost zapalovače
iHned.cz | 07:30:00
Některé technologie přichází na trh dříve, než jsou na ně zákazníci připravení, jiné přichází ve chvíli, kdy už nejsou tolik potřeba. A někdy zvládnou obojí najednou. Podle titulku je zřejmé, že nemluvíme o sítích 5G, ale o počítačových úložištích....


Kvůli Cimickému se mi přihlásilo přes 30 žen. Mluví o znásilnění i nátlaku, říká advokátka
iHned.cz | 07:18:00
„Spousta klientek mi řekla, že se s tím, co se jim stalo, svěřily jiným psychiatrům a psychologům, ke kterým po tom zážitku chodily. A ti jim prý říkali - no jo, o tom se ví,“ popisuje advokátka Lucie Hrdá. Mezi ženami, které se na ni...


Pád Písaříka spustil solární šílenství. Firmy, které staví elektrárny na střechách, zdvojnásobují kapacity
iHned.cz | 07:00:00
Poptávka po domácích fotovoltaikách raketově roste, říká předseda Cechu akumulace a fotovoltaiky Aleš Hradecký. Vysoké ceny elektřiny mohou návratnost investice srazit pod deset let. Případ údajných sexuálních ataků psychiatra Cimického na desítky...


Proměna 50 let starého bytu. Vypadal jako za normalizace, teď je z něj krásné bydlení
bleskove.cz | 06:00:00
Více světla a lepší dispozice. Bytu ze 70. let, který utemoval starý nábytek, architekti vrátili původní potenciál a vdechli modernější vzhled.


Vláda v demisi probere radikální zpřísnění pro neočkované. Školáky čeká i další testování
blesk | 07:18:00
Vláda ANO a ČSSD v demisi v pátek rozhodne o dalším plošném testování na covid-19 ve školách. Uskutečnit by se mělo 22. a 29. listopadu. Kabinet podle čtvrtečního vyjádření premiéra Andreje Babiše (ANO) probere také návrhy zpřísňujících opatření, které budou zřejmě platit od 29. listopadu. Jak nastínil v pořadu Blesk.cz Ptám se, pane premiére, Česko zřejmě nastoupí na tzv. rakouský model. O výsledcích jednání promluví v 9:30 ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).


V Ruzyni vzniknou nové byty a mateřská školka. Architekti upřednostnili nenápadnost a zelené střechy
blesk | 06:10:00
Každý rok Pražanů přibývá. Aby mohli noví obyvatelé kvalitně žít, musí se spolu s počtem lidí navyšovat i infrastruktura a občanská vybavenost. „Šestka“ tak vypsala architektonickou soutěž na stavbu mateřské školy a bytových domů. Vítězem se stal návrh architektů Martina Němce a Petra Dvořáka z ateliéru A.D.N.S. architekti. 


Loď Crew Dragon dorazila k Mezinárodní vesmírné stanici: Přivezla na ni 4 astronauty
blesk | 06:10:00
Loď Crew Dragon společnosti SpaceX se čtyřmi astronauty na palubě se v pátek brzy ráno připojila k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Cesta z Kennedyho vesmírného střediska na mysu Canaveral v americkém státě Florida jí trvala 21 hodin, napsala agentura AP.


Recenze: Aby po nás něco zůstalo vypráví příběhy sympatického bláznovství
blesk | 06:00:00
Snílci, dobrodruzi, trochu podivíni, milovníci historie, ale především úžasní lidé hodni obdivu. To jsou neobyčejní hrdinové pozoruhodné publikace Aby po nás něco zůstalo.


Dagmar (81) lékaři objevili vážnou nemoc plic: Kouřila jsem krabičku denně, přiznává
blesk | 06:00:00
Paní Dagmar (81) z Hradce Králové kouřila po většinu života. Když jí lékaři  diagnostikovali chronickou obstrukční plicní nemoc (CHOPN), věděla, že musí okamžitě přestat.


Jiřík s SMA vyrazil na procházku: Rodiče promluvili i o obavách
blesk | 05:25:00
Statečný Jiříček trpí obávanou spinální svalovou atrofií (SMA), která oslabuje svaly a donedávna byla neléčitelná. Počátkem roku přišla velká naděje v podobě zázračného léku Zolgensma. Po jeho podání se díky poctivému cvičení stav malého bojovníka stále zlepšuje. Nyní už vyrazil na procházku s chodítkem.


Fotil papeže, rozbouřené sopky i následky zemětřesení. Ekvádořan Juan David (41) se teď zaměřuje na Prahu
blesk | 05:15:00
Fotil prominentní osobnosti. Jeho zachycení rozbouřených živlů přírodních pohrom jsou dechberoucí, snímky z protestů a demonstrací zase výmluvné. Přitom jednoho dne dospěl uznávaný ekvádorský fotograf Juan David Cevallos (41) k přesvědčení, které mu obrátilo život vzhůru nohama. „Chtěl jsem se naučit něco nového,“ lze ve stručnosti shrnout přesvědčení nynějšího „slavného“ studenta pražské FAMU.


Mlhavo, námraza i déšť. Víkend bude sychravý, řidiči pozor na silnicích. Sledujte radar Blesku
blesk | 05:15:00
Klasické listopadové počasí bude pokračovat. Inverzní charakter počasí naruší jen v sobotu rozpadající se studená fronta. Jinak bude převážně skloňovat zataženo nízkou oblačností a mlhavo. Na horách a během dne místy i v nížinách bude jasno až polojasno. S oblačností budou i nadále souviset velké teplotní rozdíly – pod nízkou oblačností bude o poznání chladněji, při jasné obloze budou i nadále odpolední teploty stoupat až k 10 °C. Po ránu při vyjasnění a slabém větru naopak budou teploty klesat pod bod mrazu, tvořit se mohou ojediněle i mrznoucí mlhy nebo námraza. Řidiči musí být připraveni i na sníženou dohlednost.  


Dobré zprávy pro Terezu H. (25): Z pákistánské věznice by měla být propuštěna příští týden
blesk | 05:10:00
Podle posledních zpráv přímo z Pákistánu by se měla očištěná Tereza H. dostat na svobodu už příští týden. Alespoň to tvrdí zdroj Blesku obeznámený s případem mladé Češky, která v pákistánském vězení seděla od ledna 2018, kdy ji zadrželi celníci na letišti v Láhauru.


Vakcíny proti covidu: Hrozí u nich nežádoucí účinky? A jak se liší od trvalých následků
blesk | 05:00:00
Mnoho lidí, včetně fotbalové hvězdy Joshuy Kimmiche, kritizuje očkování proti covidu-19. Častým důvodem je strach z trvalých následků. Ale existují vůbec? Server Deutsche Welle ověřil fakta a vyvrátil mýty.


Pátá covidová vlna v Česku: Kolik očkovaných je v nemocnicích? A kolik bez vakcíny?
blesk | 05:00:00
Den ode dne nabírá pandemie v Česku na síle. Za úterý testy potvrdily nově covid u 14 539 lidí, což je nejvíce od poloviny března. Ve středu pak 13 502. Nákaza se šíří napříč věkovými skupinami, ale hlavně mezi neočkovanými.


Učitelka Andrea (†47), která zemřela na covid, nebyla očkovaná: Do nemocnice šla až tehdy, když nemohla dýchat!
blesk | 05:00:00
Poté, co se nakazila koronavirem, se učitelka češtiny a výtvarné výchovy Andrea P. (†47) z Bíliny týden léčila doma. Do nemocnice se dostala až tehdy, když nemohla dýchat. Kantorka základní školy Za Chlumem podle informací Blesku nebyla očkovaná.


Unikátní foto zesnulého Mekyho Žbirky (†69): Poslední show před smrtí! Nedal na sobě nic znát
blesk | 05:00:00
Snad všechny zaskočilo, když vyšla najevo zpráva, že ve věku 69 zemřel ve středu zpěvák Miro Žbirka. Jeho manželka uvedla, že příčinou úmrtí byly opakované zápaly plic. Vždyť nedávno se Meky z nemocnice hlásil. Ovšem ještě v září rozdával radost lidem...


Neuvěřitelné VIDEO: Miminko ukryté v plodovém vajíčku! Takhle se z něho klube
blesk | 05:00:00
Devět měsíců si roste v plodovém vajíčku v děloze a pak najednou musí ven. Neuvěřitelné video porodu císařským řezem, kdy miminko bylo po celou dobu ukryté ve vaku blan, zveřejnil porodník Ignacio Perez Tomasone z porodnice v Buenos Aires.


Davídek (9) je jeden ze sedmi lidí na světě s vzácnou nemocí: Pomáhají mu delfíni, rodina potřebuje peníze na terapii
blesk | 05:00:00
Malý David (9) trpí vzácným onemocněním RAC3. Je teprve sedmým člověkem na světě, který musí s touto nemocí bojovat. Společně s dalšími diagnózami mu choroba ztěžuje život, i přesto ale bojuje dál! Pomáhají mu hlavně rodiče, kteří teď žádají o pomoc. Hodně mu pomáhá delfinoterapie, kteoru by mu chtěli bližní opět dopřát.


Očkovat? Nikdy! Kouč Josef se vysmíval covidu, pak skončil ve vážném stavu v nemocnici!
blesk | 05:00:00
Životní kouč Josef H. zveřejnil na sociálních sítích fotografii z nemocnice, k níž napsal celý svůj příběh. Uvedl, že koronavirus zlehčoval, dokonce se mu vysmíval a domníval se, že díky životnímu stylu, jaký vede, se mu nemůže nic stát. Šeredně se mýlil! Při návštěvě Španělska se mu udělalo opravdu zle. Přítelkyně ho nakonec dovezla zpět do Čech a v Praze byl ihned hospitalizován. Nyní se kaje a vyzývá ostatní, aby nemoc nepodceňovali.


Babiš to Havlíčkem nevzdává. A drahé energie? Plakajícímu Písaříkovi nevěřil ani slovo
blesk | 05:00:00
Já a prezident? To prý předseda vlády v demisi Andrej Babiš (67, ANO) teď vůbec neřeší. V pořadu Blesku Ptám se, pane premiére také prozradil, jak je na tom on sám zdravotně, jaké kroky by mělo podniknout jeho hnutí v hledání svého kandidáta na Hrad či zda by měl vicepremiér Karel Havlíček zasednout ve vedení Sněmovny. Nechybělo ani téma drahých energií.


Oslavenkyně Jitka Boho (30) ukázala fotku z patnácti: Kde jsou moje prsa?!
blesk | 05:00:00
Ve čtvrtek 11. listopadu oslavila Jitka Boho krásné třicáté narozeniny a při té příležitosti se rozhodla trošku zavzpomínat. Udělala to ale poněkud netradičně! Vytáhla snímek z dospívání a podivovala se, kam zmizela její tehdejší prsa…


Docent Lukáš Zlatohlávek z VFN: Pacient se radil s „doktorem internetem“. Než zemřel, litoval
blesk | 05:00:00
Hororový podzim se opakuje. Znovu se celá oddělení mění v covidária a plánované výkony odkládají. Delta varianta se zdá být podle vedoucího lékaře covidária VFN Lukáše Zlatohlávka agresivnější než loňské varianty.


Komentář: Fiala přichází a Babiš neodchází. Co na to Zeman?
blesk | 05:00:00
Vláda ANO a ČSSD premiéra Andreje Babiše podala demisi, zatímco prezident Miloš Zeman pověřil šéfa ODS Petra Fialu sestavením vlády koalic SPOLU a PirStan. Současně se ustavila nová sněmovna. Vše tedy nejspíš spěje k předání moci. Zkomplikovat situaci ale ještě může Zeman. A poslední slovo pořád neřekl ani Babiš.


Neuvěřitelné: Patrasová se Slováčkem zase spolu! Za »usmířením« stojí Bohdalová
blesk | 05:00:00
Zázraky se dějí! Jiřina Bohdalová (90) natáčí v těchto dnech na Kavčích horách silvestrovskou estrádu Největší flám a dokázala nemožné. Na natáčení přišli i Dáda Patrasová (65) a Felix Slováček (78). A společně!


Vláda řeší testování ve školách i to, jak to bude dál s povolováním negativních testů
lidovky.cz | 07:57:00
O dalším povinném testování na covid-19 ve školách rozhodne vláda v demisi. Uskutečnit by se mělo 22. a 29. listopadu. Vláda také řeší, zda přitvrdí podobně jako v sousedním Rakousku, takže by už lidem nestačil negativní test na covid, pokud by chtěli na kulturní i sportovní akce, ale i třeba do restaurace, bazénu či fitness.


Rekordní Van Gogh: Akvarel se v aukci prodal za 800 milionů korun
lidovky.cz | 06:54:48
Obraz Snopy obilí z roku 1888 od Vincenta Van Gogha se v aukci v New Yorku prodal za 35,9 milionu dolarů (asi 792 milionů korun). Jde o dosud nejvyšší sumu kterou kdy sběratelé za akvarel tohoto postimpresionisty zaplatili.


Proměna 50 let starého bytu. Vypadal jako za normalizace, teď je z něj krásné bydlení
pikant | 06:00:00
Více světla a lepší dispozice. Bytu ze 70. let, který utemoval starý nábytek, architekti vrátili původní potenciál a vdechli modernější vzhled.


Za doplatky na léky vrací pojišťovny miliony. Často však nevědí, kam je lidem poslat
aktuálně.cz | 07:56:13
Každý, kdo za léky utratí víc, než stanovuje zákonný limit, dostane peníze zpět. Ne ke všem se ale přeplatky v hodnotě i několika stokorun dostanou.


Neveřejný verdikt: Trafika může být úplatek, Nečasovou lze za to samé trestat dvakrát
aktuálně.cz | 06:52:41
Aktuálně.cz získalo neveřejné rozhodnutí, které znovu spustilo trestní stíhání expremiéra Petra Nečase a jeho ženy v kauze trafik pro exposlance.


Nákladní Tatry dostaly nové muzeum. Láká na Drtikolku, Kačeny i expediční speciály
aktuálně.cz | 06:02:00
17. listopadu se veřejnosti otevře nové muzeum věnované nákladním automobilům Tatra. Aktuálně.cz už ho navštívilo.


Dokázaly začlenit uprchlíky? Příběhy tří evropských zemí, které čelily migrační vlně
aktuálně.cz | 05:30:56
Německo, Francie, Rakousko. Speciál Aktuálně.cz, ukazuje jak se tři evropské země dokázaly vypořádat s příchodem uprchlíků.


Dar z Rýmařova. Papež František obdržel relikviář a dvoje brokátové desky
Denik.cz | 06:56:00
Papež František 10. listopadu pozdravil skupinu českých řemeslníků a umělců, kteří pro něj vytvořili dary. K setkání došlo v rámci audience českých a moravských biskupů. Kromě relikviáře z tradičního českého skla dostal papež darem také dvoje brokátové desky vyrobené v tkalcovské dílně Hedva Český Brokát Rýmařov. 


Ceny půjdou nahoru. Za ryby na Vánoce si Češi letos připlatí
Denik.cz | 06:51:00
Pokud si budeme chtít také o letošních Vánocích dopřát řízek z kapra a bramborový salát, sáhneme hlouběji do peněženek. Podle jednatele Městského hospodářství Vodňany Ľudovíta Brehovského zdraží společnost přibližně o deset korun na kilogramu. 


OBRAZEM: Manévry na Sněžce. Vrtulník odstranil z lanovky jednu z podpěr
Denik.cz | 06:47:00
/FOTOGALERIE, VIDEO/ O jednu podpěru méně má od čtvrtka Lanová dráha Sněžka. Z vrchlolové části lanovky ji odstranil vrtulník. Největší zásah do technického provozu lanovky od její modernizace před osmi lety má zlepšit její jízdní vlastnosti.


Šikanujte hygieny, vyzval Landa. Na ústeckou stanici dorazilo 400 mailů
Denik.cz | 06:44:00
Stovky mailů s dotazy dorazily v posledních dnech na hygienické stanice, výjimkou není ani krajská hygienická stanice v Ústí nad Labem. Pisatelé reagují na výzvu iniciativy Zlatý špendlík Daniela Landy. Sami autoři výzvy přiznávají, že se jedná o šikanu krajských hygienických stanic. 


Otázka cti? Aktivní záložáci chybí v Klatovech i Plzni, armáda zájemce uvítá
Denik.cz | 05:39:00
Být aktivním armádním záložníkem je pro mnohé otázkou cti. Na tato místa se hlásí muži i ženy různých profesí – od právníka přes učitelku až po řidiče lokomotivy. V Plzeňském kraji nejsou kapacity aktivní zálohy zcela naplněné. Nové zájemce uvítají v Klatovech i v Plzni.


Partnerem ve společnosti Lekvi Development se stal Andrej Levin
Kurzy.cz | 07:32:18
Andrej Levin byl nově jmenován partnerem společnosti Lekvi Development a rovněž se stal vedoucím investičního oddělení Lekvi Group. Andrej Levin (31) zahájil svoji kariéru v oblasti nemovitostí v roce 2014, od roku 2015 je součástí týmu Lekvi Group.


Má ETF v názvu inflaci? Připravte se, že do něj natekly peníze
Kurzy.cz | 06:12:00
Nekončící poptávka po ochraně portfolií před rostoucími cenami zvedá zájem v jednom z koutů amerického trhu s burzovně obchodovanými fondy (ETF). Peníze podle Bloombergu letos přitékají do každého jednotlivého nízkonákladového fondu, který má v názvu č...


Když padla, tak padla. V Portugalsku vám musí dát šéf podle nového zákona po pracovní době pokoj, jinak hrozí firmě pokuta
Euro | 07:32:28
Portugalský parlament schválil nový zákoník práce, který představuje jasnější pravidla týkající se práce z domova. V rámci platné legislativy už nebude až na výjimky možné, aby šéf psal či volal svým zaměstnancům ohledně firemních záležitostí mimo pracovní dobu.


Počet zákazníků T-Mobile TV mírně roste
lupa.cz | 09:31:18
Operátor T-Mobile zveřejnil své hospodářské výsledky ke konci 3. čtvrtletí. Ve srovnání s prvními třemi čtvrtletími loňského roku se mu podařilo zvýšit počet klientů televizních služeb. Na konci září si je platilo 210 tisíc zákazníků. To je nárůst o 14 procent.


Střípky solárního barona: přenos údajů mezi on-grid měničem a PLC
Root.cz | 09:05:00
Ve svém předchozím příspěvku jsem se pokoušel vyhodnotit návratnost fotovoltaické elektrány. Dnes se podíváme na přenos údajů mezi on-grid měničem RCT inverter 6.0 a PLC řady Unipi Neuron s běžícím PLC Mervis.


Futoshiki: constraint programming
Root.cz | 09:00:00
V předchozím příspěvku jsem se pokusil naprogramovat řešení hry Futoshiki s využitím backtracking. To bylo to první, co mne napadlo. Nicméně jsem se dále pokusil vyzkoušet i jiné přístupy, které by mohly vést k vyřešení takové hry.


Lékař v důchodu objevil nový druh dinosaura. Měl baňatý nos a 28 zubů
bleskove.cz | 09:27:28
Identifikoval ho praktický lékař v důchodu, který v době koronavirové uzávěry trávil čas tříděním prehistorických kostí z muzejních krabic.


13. komnata moderátora Jana Valy: Skončil jako montér v JZD!
blesk | 09:45:00
Byl televizní hvězdou a pak ze dne na den zmizel z obrazovky. Jan Vala (78), který moderoval kdysi populární Televizní klub mladých, nedokázal za minulého režimu udržet jazyk za zuby.


V nemocnicích budou kvůli covidu opět pomáhat vojáci. První žádosti jsou z Moravy
blesk | 09:40:00
Od pondělí budou pomáhat v nemocnicích kvůli epidemii covidu-19 čtyři desítky vojáků, uvedla v pátek na twitteru armáda. První žádosti o pomoc obdrželi vojáci prostřednictvím Ústředního krizového štábu (ÚKŠ) z Moravy.


Míša (10 měs.) vypadl na sídlišti z pátého patra! Soused promluvil o tom, co se stalo
blesk | 09:32:00
Ve Vranově nad Topľou vypadlo z pátého patra desetiměsíční miminko. Chlapečkovi jménem Míša se jako zázrakem nic nestalo. Sousedé promluvili o tom, jak mohlo k nešťastné události dojít. Případ si mezitím přebrali policisté.


Žbirkova rodina oznámila, kdy bude pohřeb! Výběrem místa i způsobem obřadu překvapila!
blesk | 09:24:00
Poslední rozloučení s muzikantem Miroslavem Žbirkou (†69), který zemřel ve středu 10. listopadu, proběhne ve strašnickém krematoriu v Praze 19. listopadu jen pro pozvané. Přenos obřadu bude na Facebooku. Informaci přinesla ČTK.


Tři nejlepší polévky z brambor: Recept na zelňačku, kulajdu i bramboračku
blesk | 08:56:00
Chladný a sychravý podzim je obdobím, kdy si rádi dopřejeme něco teplého, co nás zároveň pořádně zasytí. Ideálním nápadem jsou proto vydatné polévky bohaté na ingredience, pro které nemusíme chodit daleko. Brambory, houby nebo kořenová zelenina? To vše by nám v těchto měsících v kuchyni rozhodně nemělo chybět. Pokud hledáte inspiraci, vsaďte na naše kulinářské tipy!


Smrt na kolejích: Vlak mezi Čakovicemi a Satalicemi srazil muže, provoz 2,5 hodiny stál
blesk | 08:53:00
Srážka vlaku s člověkem v pátek ráno zastavila na zhruba 2,5 hodiny provoz na trati v Praze mezi Čakovicemi a Satalicemi. Po dobu omezení provozu vlaků dopravu cestujících zajišťovaly autobusy. Sražený muž na následky zranění zemřel, řekl mluvčí pražské policie Jan Rybanský a České dráhy o tom informovaly na webu.


Dojemná prosba Žbirkovy (†69) lásky Katky: Dělejme, jako že Meky je!
blesk | 08:51:00
Už dva dny se celé Česko a Slovensko vzpamatovává z náhlého odchodu legendárního zpěváka Miro Žbirky (†69). Málokdo tušil, že je vážně nemocný, skoro nikdo nevěděl, s čím svádí boj a jak na tom ve skutečnosti je. Sám Meky totiž, i když čas od času skončil v nemocnici, měl hlavu plnou plánů a za fanoušky spěchal, kdykoliv to bylo byť jen trochu možné.


Lékař v důchodu během lockdownu z nudy třídil muzejní kosti. Objevil nový druh dinosaura
blesk | 08:44:00
Na jihoanglickém ostrově Wight byl objeven nový druh býložravého dinosaura, kterého od jiných odlišuje výrazně baňatý nos. Identifikoval ho praktický lékař v důchodu, který v době koronavirové uzávěry trávil čas tříděním prehistorických kostí z muzejních krabic, napsal list The Guardian.


Citron je dokonalý pomocník: 7 věcí, které v domácnosti skvěle zvládne!
blesk | 08:35:00
Někteří si bez citronu nedovedou přestavit čaj, pro jiné je to nezbytný doplněk ke smaženému řízku... Věděli jste ale, že tento žlutý citrus toho dokáže u vás doma udělat daleko více? Například provoní ledničku, poradí si se skvrnami na oblečení a jako sušený bezvadně funguje proti molům!


Strom pro Brno je 13 m vysoká jedle: Má bohatou korunu a voní po citrusech
blesk | 08:34:00
Letos si Brno vybralo na své hlavní náměstí, náměstí Svobody, 13 metrů vysokou jedli. Vánoční strom přiveze koňský povoz na náměstí Svobody v sobotu 20. listopadu. Na náměstí Svobody jedli uvítají trubači a cimbálová muzika.


Jak vybrat spořicí účet? Expertka poradila, co si hlídat
blesk | 08:17:00
Chcete si zřídit spořicí účet a nevíte, který vybrat? Poradí Lucie Nápravová, gestorka finančního vzdělávání České bankovní asociace.  


Ženy a děti vojáci tlačí přes plot. Lukašenko tlak stupňuje, migranti zvažují cestu skrz Česko
blesk | 08:13:00
Polská policie dnes uvedla, že se běloruští vojáci u hranice mezi oběma státy ve čtvrtek večer neúspěšně snažili vytlačit do Polska několik desítek migrantů, hlavně žen a dětí. Informoval o tom internetový portál onet.pl. Na běloruské straně u hraničního plotu živoří tisíce lidí z krizových oblastí, kteří se touží dostat do Evropské unie.


Vítězové ankety HN Nejlepší banka 2021 a Nejlepší pojišťovna 2021
iHned.cz | 09:09:00
V klání o nejlepší banku roku 2021 zvítězila Moneta Money Bank, která dokázala na nejvyšší stupínek poskočit z loňského třetího místa. Prvenství jí připadlo zejména proto, že dokázala ostatní peněžní ústavy překonat v kategoriích, které hodnotily...


Školáky čeká plošné testování. Do nemocnic míří znovu vojáci
iHned.cz | 08:53:00
V Česku se 22. a 29. listopadu uskuteční plošné testování žáků základních a středních škol antigenními testy. Schválila to v pátek vláda, oznámil dosluhující ministr školství Robert Plaga (za ANO) na Twiterru. Testy do škol rozvezou během příštího...


Průlom srovnatelný s prvním pozorováním černé díry. Čeští vědci potvrdili existenci sigma-děr
iHned.cz | 08:15:00
Vědci z Česka představili metodu, díky které jako první na světě pozorovali nerovnoměrné rozložení elektronového náboje kolem atomu halogenu. Pro tým je to dvojí úspěch. Jednak posunul technické možnosti výzkumu, neboť pozorování subatomární...


Američané varovali EU před možnou ruskou invazí na Ukrajinu, píše Bloomberg
iHned.cz | 07:51:00
Americké úřady varovaly Evropskou unii před Ruskem, které podle nich zvažuje možnou invazi na Ukrajinu. S odvoláním na zdroje blízké problematice o tom ve čtvrtek informovala agentura Bloomberg. O obavách kvůli „nezvyklé vojenské aktivitě...


Lékař v důchodu objevil nový druh dinosaura. Měl baňatý nos a 28 zubů
pikant | 09:27:28
Identifikoval ho praktický lékař v důchodu, který v době koronavirové uzávěry trávil čas tříděním prehistorických kostí z muzejních krabic.


Fotogalerie: Grand Prix Brazílie od osmdesátých let po dnešek
Auto.cz | 08:52:00
Velká cena Brazílie je v kalendáři F1 od roku 1973. Kromě Interalogosu, který ji hostí pravidelně od roku 1990, se jezdila také na okruhu Jacarepaguá (Autódromo Internacional Nelson Piquet).


Ferrari BR20 je další unikát pro šťastného majitele. Dvanáctiválcový speciál vzpomíná na 50. léta
Auto.cz | 08:00:00
Maranellská novinka postavená v jediném exempláři používá za základ Ferrari GTC4Lusso. Tvarově se pak inspirovala modely z padesátých a šedesátých let.


T-Mobile – hospodářské výsledky Q3 2021: Enormní nárůst objemu přenesených dat, propojování Česka kvalitní a stabilní infrastrukturou a nová generace mobilních tarifů
Kurzy.cz | 09:53:59
Růst provozního zisku a stabilní hospodaření Zdvojnásobené pokrytí 5G signálem, optické přípojky již v 70 městech ČR Vznik inovačního hubu na CIIRC ČVUT Výrazný růst počtu zákazníků využívajících mobilní služby i objemu přenesených dat T-Mobile zveřejnil&


Blíží se nejdražší a nejchudší Vánoce, nebude třeba elektronika. Na myčku se čeká i rok
Kurzy.cz | 09:46:55
Kvůli markantnímu růstu cen, nejrychlejšímu za posledních třináct let, budou letošní Vánoc nejdražší v historii. Zároveň budou ovšem o nejchudšími za uplynulá dlouhá. Poměrně chudý totiž bude z důvodu mezinárodní výrobní a přepravní krize sortiment&hellip


Překotný odklon od jádra a uhlí v EU je jedním z klíčových zdrojů současné rapidní inflace v ČR. Energetická krize v otázkách a odpovědích
Kurzy.cz | 09:42:43
1) Dělalo se něco v rámci prevence, když měl stát už několik let detekováno, kde hrozí nástrahy v souvislosti s cenami energií? Ne, nedělalo. Pro politiky i úředníky je současný růst cen energií studenou sprchou. Budíčkem. A nejen v ČR.


Převážení indexů MSCI. CZ zastoupení beze změn
Kurzy.cz | 09:31:54
MSCI včera veřer oznámilo změny v rámci pololetního převážení indexů. U českých akcií nedochází ke změnám v zastoupení v rámci hlavního indexu Emerging Markets – zůstává tedy ČEZ, KB a Moneta.


12.11.2021 Vybrané údaje o sociálním zabezpečení - 2020 (12.11.2021)
Kurzy.cz | 09:30:32
Základní informace o důchodovém pojištění, nemocenském pojištění, dávkách státní sociální podpory a pěstounské péče, dávkách pomoci v hmotné nouzi, dávkách pro osoby se zdravotním postižením a příspěvku na péči. Výdaje na dávky, počty příjemců a průměr...


12.11.2021 Vybrané údaje o sociálním zabezpečení - 2020
Kurzy.cz | 09:29:59
Základní informace o důchodovém pojištění, nemocenském pojištění, dávkách státní sociální podpory a pěstounské péče, dávkách pomoci v hmotné nouzi, dávkách pro osoby se zdravotním postižením a příspěvku na péči. Výdaje na dávky, počty příjemců a průměr...


12.11.2021 Stavební povolení v Pardubickém kraji v 1. až 3. čtvrtletí ...
Kurzy.cz | 09:29:14
12. 11. 2021 V průběhu 1. až 3. čtvrtletí 2021 bylo v Pardubickém kraji vydáno 3 846 stavebních povolení, přičemž 33,0 % těchto povolení připadalo na novou výstavbu budov (bytových i nebytových). Předpokládaná hodnota všech povolených staveb se...


Svátek v USA přinesl na trhy uklidnění, Disney výsledky zklamalo
Kurzy.cz | 09:28:59
Akciové trhy v USA během čtvrtka zastavily předchozí pokles, indexy v Evropě opětovně posilovaly. To platí i dnes pro asijské indexy. Poněkud se tak zatím uklidnil sentiment po středečním šoku po vysokých inflačních datech z USA s meziročním růstem CPI o&


Ranní okénko - Evropský průmysl pravděpodobně znovu poklesl
Kurzy.cz | 09:26:05
Na závěr týdne bude zveřejněna průmyslová výroba v eurozóně. V Polsku vyjde předběžný odhad HDP za Q3 a v USA listopadový výsledek spotřebitelské důvěry od University of Michigan, který budou doprovázet i zaktualizovaná inflační očekávání domácností.


Tržní výhled: scénáře pro rok 2022
Kurzy.cz | 09:20:57
Tržní výhled pro nadcházející rok svými rozhodnutím výrazně ovlivní jak voliči, tak politici. Mezi dominantní témata bude patřit role centrálních bank a přechod k udržitelnosti. Naše scénáře pro rok 2022 jsou vystavěny okolo čtyř neznámých: posílení&helli


Daimler: Kamionová divize Daimler Truck vstoupí na burzu 10. 12.
Kurzy.cz | 09:20:30
Společnost Daimler Truck, nedávno oddělená od Daimleru, uvedla, že na burzu ve Frankfurtu vstoupí 10. prosince. Po vstupu na burzu by současná mateřská společnost Daimler měla v Daimler Truck držet jen 35% podíl. Daimler Truck očekává, že bude v 1.


Rozbřesk: Německo a Česko hlásí výrazné zhoršování pandemického vývoje
Kurzy.cz | 09:13:00
Pandemická situace v Česku a v Německu se dál zhoršuje. V Česku přibývá denně kolem 13 tisíc nově nakažených - týdenní průměr nově nakažených na 100 tisíc obyvatel přesáhl 85, což je nejrychlejší přírůstek od března letošního roku.


Alibaba na Singles’ Day překonala loňský rekord
Kurzy.cz | 09:12:10
Společnost Alibaba uvedla, že během letošního prodejního festivalu Singles’ Day se na jejích webech prodalo zboží za 540,3 mld. juanů neboli 84,5 mld. USD. Prodeje tak byly vyšší o 8,5 % oproti loňsku. Singles’ Day označovaný v Číně také „11.


KBC: Zisk nad odhady zásluhou rozpouštění opravných položek
Kurzy.cz | 09:08:35
Banka KBC reportovala za 3Q čistý zisk ve výši 601 mil. EUR, mírně nad odhady trhu (594 mil. EUR). Úrokové výnosy byly meziročně nižší o 1 %, naopak výnosy z poplatků rostly o 20 % r/r.


Mají úrokové sazby větší vliv na ekonomiku, nebo na akciový trh?
Kurzy.cz | 09:04:40
Aktivistický investor Bill Ackman nedávno na Twitteru napsal, že se obává, že by růst úrokových sazeb mohl mít negativní vliv na akciové portfolio jeho investiční společnosti Pershing Square Capital Management. Na druhou stranu v jedné ze svých...


Výdaje na ošetřovné loni skokově vzrostly
Kurzy.cz | 09:03:36
V roce 2020 bylo na ošetřovné vydáno 11,4 mld. Kč, tedy o 9,7 mld. Kč více oproti roku 2019. Za nárůstem stojí jak vyšší počet případů, tak úprava podmínek vyplácení ošetřovného vzhledem k mimořádným vládním opatřením v souvislosti s epidemií onemocněn...


Wall Street 11.11. - den válečných veteránů přinesl snížení aktivity
Kurzy.cz | 09:03:17
Akcie na Wall Street se během svátečního dne pohybovaly v úzkém obchodním pásmu při podprůměrných objemech. Na Den válečných veteránů zůstal uzavřen dluhopisový trh, čemuž odpovídala minimální aktivita na ostatních aktivech.


Německá ekonomika letos viditelně zaostává za zbytkem Evropy. - Ranní glosa: Německo a Česko hlásí výrazné zhoršování pandemického vývoje
Kurzy.cz | 08:46:57
Německá ekonomika letos viditelně zaostává za zbytkem Evropy. Pandemická situace v Česku a v Německu se dál zhoršuje. V Česku přibývá denně kolem 13 tisíc nově nakažených - týdenní průměr nově nakažených na 100 tisíc obyvatel přesáhl 85, což je...


Koruně nehraje do karet zhoršující se ekonomická situace doma i v Německu
Kurzy.cz | 08:45:13
Česká měna se proto nehledě na vysoké domácí sazby neodvažuje prolomit hranici 25,20 EUR/CZK a na tom se pravděpodobně nic nezmění ani v závěru týdne.


Forint a zlotý slábnou
Kurzy.cz | 08:44:19
na vině jsou rostoucí dolarové úrokové sazby, které obecně ubližují emerging markets.


Nezaměstnanost v Libereckém kraji poklesla již potřetí v řadě
Kurzy.cz | 08:43:39
Nezaměstnanost v Libereckém kraji se meziměsíčně snížila o 0,13 procentních bodů na 3,66 %. V evidenci úřadů práce bylo vedeno 11 352 neumístěných uchazečů a 9 803 volných pracovních míst. Graf: Podíl nezaměstnaných na obyvatelstvu v Libereckém...


Trhy čekají na americká inflační očekávání podle UniMichigan
Kurzy.cz | 08:43:11
Eurodolar se po velmi vysoké říjnové americké inflaci sesunul pod klíčovou hladinu 1,15.


Ve středu 17. 11. je státní svátek, ale i velké obchody mohou být otevřené
Kurzy.cz | 08:42:48
Letos 17. listopad , kdy slavíme Den boje za svobodu a demokracii a také Mezinárodní den studenstva , připadá na středu. Tento volný den nám sice tentokrát neprodlouží víkend (pokud si sami nenaordinujeme volno a dovolenou), zato 17.


Vývoj ceny ropy byl včera jak na houpačce
Kurzy.cz | 08:42:27
Za turbulentním vývojem ceny za barel stála informace od kartelu OPEC, který varoval, že vyšší ceny energií mohou mít vliv na poptávku po komoditě.


Technologie tentokrát vítězem seance
Kurzy.cz | 08:41:10
Včerejší obchodování znamenalo obrat v trendu a akciové indexy umazaly část ztrát, které nabyly v úvodu tohoto týdne, primárně jmenovitě technologický Nasdaq Composite.


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 12.11.2021
Kurzy.cz | 08:38:00
Klíčové události
• Eurozóna: Míra inflace v rámci eurozóny se podle čtvrtečních závěrů Evropské komise během roku 2023 významně sníží, jelikož tou dobou dojde ke stabilizaci cen energií a zaseknutý dodavatelský řetězec bude opět fungovat tak jako dřív....


Čínské tržby na Singles Day opět trhaly rekordy. Nárůst byl však vlivem pandemie pomalejší
Kurzy.cz | 08:30:56
Tržby čínských internetových prodejců JD.com a Alibaba se při právě skončené nákupní slevové akci nazvané Den nezadaných (Singles Day) oproti loňsku zvýšily a překonaly tehdejší rekord.


Co by mohlo oslabit kurz koruny?
Kurzy.cz | 08:30:08
Koruna je nejsilnější od konce loňského února, její zisky by přitom mohly dále růst. Česká národní banka očekává, že se kurz v průběhu roku 2022 posune pod hranici 25,00 za euro. Tento vývoj však nebude bez rizik. Které faktory by mohly korunu oslabit ...


Pokojové rostliny: jak pečovat o pokojovky v zimě
Kurzy.cz | 08:23:09
Během vegetačního klidu rostlinám přehnaná péče spíše škodí, protože je aktivizuje a pudí k růstu. Odpočinek je důležitá součást jejich biorytmu a když jim jej dopřejete, budou mít více síly během následujícího růstového cyklu. V zimě rostliny ...


Čínský retail roste díky Single’s day prodejům. Xi Jingpin doživotním lídrem? - Ranní komentář
Kurzy.cz | 07:10:57
Čtvrteční seance větší změny na finanční trhy nepřinesla. Akciové indexy dokázaly mírně růst a své vysoké valuace si i nadále drží. Z jednotlivých jmen pak zaujala hlavně společnost Disney, která po zveřejnění výsledků začala výrazně klesat a během vče...


Běloruské vojsko se snaží přes hranici vytlačit i ženy a děti, říká polská policie
aktuálně.cz | 08:04:08
V Polsku v příhraničním pásmu platí výjimečný stav, do oblasti nemají přístup humanitární pracovníci ani novináři.


Rusko chystá invazi na Ukrajinu. Migranti jsou kouřová clona
Denik.cz | 09:23:00
Zatímco se Evropská unie zabývá krizí kolem nelegální migrace z Běloruska do Polska a Pobaltí organizované režimem Alexandra Lukašenka, Rusko se podle zdrojů USA připravuje k invazi na Ukrajinu.


Krize hranicích. Běloruští vojáci se snažili do Polska vytlačit desítky migrantů
Denik.cz | 08:58:00
Polská policie uvedla, že se běloruští vojáci u hranice mezi oběma státy ve čtvrtek večer neúspěšně snažili vytlačit do Polska několik desítek migrantů, hlavně žen a dětí. Informoval o tom internetový portál onet.pl. Na běloruské straně u hraničního plotu živoří tisíce lidí z krizových oblastí, kteří se touží dostat do Evropské unie.


V Česko znovu přibylo přes deset tisíc nakažených. Incidenční číslo se zvýšilo
Denik.cz | 08:40:00
Ve čtvrtek přibylo v Česku potřetí v týdnu přes deset tisíc nových případů nemoci covid-19. Laboratoře jich potvrdily 10 395, což je zhruba o 2000 více než před týdnem. V porovnání s úterým a středou byl ale čtvrteční nárůst počtu nakažených koronavirem zhruba o 4000, respektive 3000 nižší.


Do škol se vrátí plošné testování. Další kola se uskuteční na konci listopadu
Denik.cz | 08:13:00
V Česku se 22. a 29. listopadu uskuteční plošné testování žáků základních a středních škol antigenními testy. Schválila to dnes vláda, oznámil ministr školství Robert Plaga (za ANO) na twiterru. Testy do škol rozvezou během příštího týdne hasiči ze skladu Správy státních hmotných rezerv (SSHR).


Tenisová svatozář. Jan Kodeš pokřtil knihu o Federerovi
Denik.cz | 07:42:00
Na kurtech chladný stroj, v civilu vřelý chlap. Tak působí podle svých kolegů tenisová jednička Roger Federer, jemuž publicista Milan Hanuš zasvětil knihu. Novinku Živý mýtus Roger Federer (Prostor), která je určena všem fanouškům švýcarského olympionika, představil autor včera v pražském knihkupectví Luxor.


Roboty na nošení léků, jídla i piva. Autonomní vozítka z české dílny Vanilla Robotics umí mapovat prostor
Euro | 08:20:56
Český startup Vanilla Robotics uspěl v akcelerátoru Josefa Průši. Během půl roku se jeho zakladatelům podařilo vytvořit autonomní roboty, které se pohybují na základě senzorů a umělé inteligence.


Michálek se ministrem pro legislativu nestane, ustoupil tlaku spolustraníků
Hospodářské noviny | 10:07:00
Předseda pirátských poslanců Jakub Michálek po debatě spolustraníků o klouzavém mandátu ustoupil v noci na pátek od kandidatury na ministra pro legislativu, napsaly Respekt a Deník N. Michálek podle nich v uzavřené části diskuse uvedl, že předsedovi...


Vítězové ankety HN Nejlepší banka 2021 a Nejlepší pojišťovna 2021
Hospodářské noviny | 09:09:00
V klání o nejlepší banku roku 2021 zvítězila Moneta Money Bank, která dokázala na nejvyšší stupínek poskočit z loňského třetího místa. Prvenství jí připadlo zejména proto, že dokázala ostatní peněžní ústavy překonat v kategoriích, které hodnotily...


Školáky čeká plošné testování. Do nemocnic znovu míří vojáci, ke zpřísnění opatření zatím nedojde
Hospodářské noviny | 08:53:00
V Česku se 22. a 29. listopadu uskuteční plošné testování žáků základních a středních škol antigenními testy. Schválila to v pátek vláda, oznámil dosluhující ministr školství Robert Plaga (za ANO) na Twiterru. Testy do škol rozvezou během příštího...


Průlom srovnatelný s prvním pozorováním černé díry. Čeští vědci potvrdili existenci sigma-děr
Hospodářské noviny | 08:15:00
Vědci z Česka představili metodu, díky které jako první na světě pozorovali nerovnoměrné rozložení elektronového náboje kolem atomu halogenu. Pro tým je to dvojí úspěch. Jednak posunul technické možnosti výzkumu, neboť pozorování subatomární...


Američané varovali EU před možnou ruskou invazí na Ukrajinu, píše Bloomberg
Hospodářské noviny | 07:51:00
Americké úřady varovaly Evropskou unii před Ruskem, které podle nich zvažuje možnou invazi na Ukrajinu. S odvoláním na zdroje blízké problematice o tom ve čtvrtek informovala agentura Bloomberg. O obavách kvůli „nezvyklé vojenské aktivitě...


Malý, menší a nejmenší aneb Kolik výkonu ztratí disk, když se zredukuje na velikost zapalovače
Hospodářské noviny | 07:30:00
Některé technologie přichází na trh dříve, než jsou na ně zákazníci připravení, jiné přichází ve chvíli, kdy už nejsou tolik potřeba. A někdy zvládnou obojí najednou. Podle titulku je zřejmé, že nemluvíme o sítích 5G, ale o počítačových úložištích....


Kvůli Cimickému se mi přihlásilo přes 30 žen. Mluví o znásilnění i nátlaku, říká advokátka
Hospodářské noviny | 07:18:00
„Spousta klientek mi řekla, že se s tím, co se jim stalo, svěřily jiným psychiatrům a psychologům, ke kterým po tom zážitku chodily. A ti jim prý říkali – no jo, o tom se ví,“ popisuje advokátka Lucie Hrdá. Mezi ženami, které se na...


Pád Písaříka spustil solární šílenství. Firmy, které staví elektrárny na střechách, zdvojnásobují kapacity
Hospodářské noviny | 07:00:00
Poptávka po domácích fotovoltaikách raketově roste, říká předseda Cechu akumulace a fotovoltaiky Aleš Hradecký. Vysoké ceny elektřiny mohou návratnost investice srazit pod deset let. Případ údajných sexuálních ataků psychiatra Cimického na desítky...


Třetí den v řadě přibylo přes deset tisíc nakažených. V moravských nemocnicích bude pomáhat armáda
ČT24 | 08:14:30
Třetí den v řadě přibylo v Česku přes deset tisíc potvrzených případů covidu-19. Ve čtvrtek jich bylo 10 395. Týdenní incidence stoupla nad šest stovek. Činí 614 potvrzených případů na sto tisíc obyvatel, ve čtvrtek to bylo 596 nakažených na sto tisíc obyvatel. Počet lidí, kteří nově přicházejí kvůli covidu-19 do nemocnic, se v posledních dnech snižuje, přesto zejména na Moravě je situace v nemocnicích problematická, některé požádaly o pomoc armádu.


Vláda schválila plošné testování neočkovaných školáků. Vojtěch s Válkem jednali o konci uznávání testů v restauracích
ČT24 | 06:43:19
Končící vláda schválila obnovení plošného celostátního testování žáků na koronavirus. Podle ministra školství v demisi Roberta Plagy (za ANO) se uskuteční 22. a 29. listopadu a bude se týkat jen neočkovaných. Je to jeden z dvou kroků, kterými chce kabinet v demisi reagovat na prudce stoupající počty lidí nakažených koronavirem a plnící se nemocnice. Druhým krokem má být konec uznávání negativních testů jako důkazu bezinfekčnosti na hromadných akcích nebo například v restauracích, o čemž vláda začala jednat, ale opatření případně schválí až v příštím týdnu. Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) chce znát i stanovisko AntiCovid týmu nově vznikající vlády. Ministr Vojtěch bude také hostem Interview ČT24 od 18:28.


Michálek se pod tlakem Pirátů vzdal vládního angažmá
Respekt | 09:07:48
Zda to zvýší chuť strany vstoupit do koaličního kabinetu, bude jasno v pondělíVláda opatření zatím nezpřísnila. Chystá to na příští týden
Eurozpravy-domácí | 10:45:00
Vláda se s AntiCovid týmem shodla na nutnosti očkovat seniory třetí dávkou. Na tiskové konferenci to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který vyzval, aby osoby, které mají půl roku po druhé dávce, šly na třetí. Apeloval také na restaurace, aby důsledně kontrolovaly bezinfekčnost hostů. Zpřísnění opatření v této oblasti ale zatím nenastává.


Vláda schválila návrh na jmenování 79 nových profesorů, seznam putuje na Hrad
Eurozpravy-domácí | 09:53:00
Vláda schválila návrh na jmenování 79 nových profesorů. Informoval o tom tiskový odbor Strakovy akademie. Podněty vědeckých rad univerzit, které do 8. října obdržel ministr školství Robert Plaga (za ANO), nyní poputují k podpisu prezidentovi Miloši Zemanovi. Na seznamu, který má ČTK k dispozici, jsou například kytarista Vladislav Bláha nebo advokát Tomáš Gřivna.


Od pondělí budou kvůli covidu pomáhat v nemocnicích čtyři desítky vojáků
Eurozpravy-domácí | 09:50:00
Od pondělí budou pomáhat v nemocnicích kvůli epidemii covidu-19 čtyři desítky vojáků, uvedla na twitteru armáda. První žádosti o pomoc obdrželi vojáci prostřednictvím Ústředního krizového štábu (ÚKŠ) z Moravy.


Další den přibylo více než 10 tisíc nakažených
Eurozpravy-domácí | 09:07:00
Ve čtvrtek přibylo v Česku potřetí v týdnu přes 10.000 nových případů nemoci covid-19. Laboratoře jich potvrdily 10.395, což je zhruba o 2000 více než před týdnem. Údaje dnes ČTK poskytl mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl.


Ve školách se bude opět plošně povinně testovat
Eurozpravy-domácí | 08:34:00
V Česku se 22. a 29. listopadu uskuteční plošné testování žáků základních a středních škol antigenními testy. Schválila to dnes vláda, oznámil ministr školství Robert Plaga (za ANO) na twiterru. Testy do škol rozvezou během příštího týdne hasiči ze skladu Správy státních hmotných rezerv (SSHR). Podle Plagy by testování ve školách mělo přispět k lepší ochraně škol před šířením nákazy a zajištění prezenční výuky


Rusko znovu hlásí více než 40.000 nakažených koronavirem
Eurozpravy-zahraniční | 10:35:00
Rusko zaznamenalo během uplynulých 24 hodin úmrtí 1235 pacientů s covidem-19 a 40.123 nově odhalených případů nákazy koronavirem. Oznámily to dnes tiskové agentury s odvoláním na vládní krizový štáb. O den dříve to bylo 1237 úmrtí a 40.759 případů.


Nizozemsko zavede o víkendu první částečnou uzávěru v západní Evropě
Eurozpravy-zahraniční | 09:16:00
Nizozemsko zavede o víkendu první částečnou uzávěru v západní Evropě od léta. S odvoláním na zdroje z nizozemské vlády o tom dnes informovala veřejnoprávní stanice NOS. K restrikcím hodlá kabinet premiéra Marka Rutteho přistoupit kvůli novému rozmachu koronavirové nákazy. Tisková konference předsedy vlády je plánována na 19:00.


Německo eviduje 48.640 nových případů koronaviru
Eurozpravy-zahraniční | 08:06:00
Německo dnes oznámilo 48.640 nových případů koronaviru, tedy o zhruba dva tisíce méně, než dosavadní maximum z předchozího dne. Vyplývá to ze statistik tamního Institutu Roberta Kocha (RKI), podle kterého v zemi již pátý den za sebou dosáhla vrcholu takzvaná sedmidenní incidence. RKI zároveň podle agentury DPA vzhledem k síle čtvrté vlny v Německu vyzývá k navrácení přísných restrikcí.


Zboží a služby na Slovensku v říjnu zdražily nejvíce za posledních 13 let
Eurozpravy-ekonomika | 09:34:00
Zboží a služby na Slovensku v říjnu zdražily v meziročním srovnání nejvíce za posledních 13 let. Inflace dosáhla 5,1 procenta proti hodnotě 4,6 procenta v září, její tempo zrychluje nepřetržitě od letošního února. Vyplývá to z dnešních informací slovenského statistického úřadu. Spotřebitelské ceny rychleji rostou také v jiných zemích, včetně České republiky.


Známe návod na spokojený život! 8 tipů, které vás k němu dovedou
Reflex | 10:42:00Relaxace a uvolnění s Janem Cimickým. Nejlépe pravidelně a opakovaně, minimálně jednou denně
Reflex | 10:30:00
A už jste slyšeli tu o kmotře lišce? A co tu, kde se liška sešla i s kmotrem jezevcem a paní srnkou? To je prosím novinka z britského Kentu. Na jedné z místních zahrad jejich schůzku natočila milovnice přírody. A nebyli bychom to my, abychom si této vynikající zprávy nevšimli a nezařadili ji do týdenního seriálu o zbytečných zprávách s naších speciálním přispěvatelem Ondřejem Formánkem. Více v Událostech Luďka Staňka z produkce internetové televize Mall.tv.


Jak vzpomíná na své začátky trenér SK Slavia Jindřich Trpišovský? Poslechněte si ho v podcastu
Reflex | 09:53:00Jak si v komunistickém Sovětském svazu představovali Západ. Je to trapné i legrační
Reflex | 08:00:00
V Sovětském svazu si v 80. letech minulého století někteří lidé mysleli, že v podstatě dokážou kopírovat Západ. Například v populární a rockové hudbě. Jak to pak někdy dopadlo, se podívejte pomocí obalů desek, které tehdy komunistická supervelmoc produkovala. Někdy je to trapné, jindy legrační. Jenže tak nám to připadá pouze dnes, tehdy se to obyvatelům SSSR zdálo často hodně odvážné.


Přibylo přes 10 tisíc nakažených. Školy čeká testování, v nemocnicích bude pomáhat armáda
Tiscali-zprávy | 10:00:40
Ve čtvrtek přibylo v Česku potřetí v týdnu přes 10 000 nových případů nemoci covid-19. Laboratoře jich potvrdily 10 395, což je zhruba o 2000 více než před týdnem.


Motor táhnou „starci“: Čtyři hráči nad 35 let hvězdami týmu
Tiscali-zprávy | 08:16:49
Minulou sezonu? Raději zapomenout. Motor byl v nejvyšší hokejové soutěži účastníkem navýsost nedůstojným, vždyť za 52 kol nasbíral jen 33 bodů. Na předposlední Olomouc Jihočeši ztráceli neuvěřitelných 26 bodů a za celý rok vyhráli v základní hrací době jen šestkrát. Měli ale štěstí v neštěstí – kvůli covidu se nesestupovalo, tudíž si i přes žalostné výkony zajistili účast mezi elitou i pro další sezonu.


Brazílie si zajistila postup na fotbalový šampionát v Kataru
Tiscali-zprávy | 07:32:09
Fotbalisté Brazílie v kvalifikaci porazili 1:0 Kolumbii a jako první jihoamerický celek si zajistili postup na mistrovství světa v Kataru. O výhře pětinásobných šampionů v Sao Paulu rozhodl gólem Lucas Paquetá.


Orbánův soupeř slibuje změnu režimu. Maďarsku hrozí krize a násilí v ulicích, varuje expert
E15-ekonomika | 10:30:00
Za půl roku čekají Maďarsko klíčové parlamentní volby. Ty mohou odstartovat zásadní proměnu tamního politického režimu, ale také přivést zemi do ústavní krize. Naznačuje to nedávný rozhovor s kandidátem opozice na nového maďarského premiéra Péterem Márki-Zayem pro britský deník The Financial Times (FT). „Je směšné hrát podle Orbánových pravidel,“ uvedl Márki-Zay, jenž v případě vítězství hodlá svého soka zbavit veškerého vlivu.


Praha a její organizace v rámci akce Milostivé léto nabízí tisícům dlužníků možnost dostat se z exekucí  
E15-ekonomika | 09:56:00
Tisíce lidí, kteří se dostali do exekucí kvůli nesplaceným poplatkům, pokutám či nájmům vůči pražskému magistrátu, jeho městským organizacím či městským částem, mají nyní jedinečnou příležitost zaplatit mnohem menší dluh díky tzv. Milostivému létu. Akce začala 28. října 2021 a Praha kvůli tomu zavedla i bezplatnou infolinku.


Zisk Rosněfti za devět měsíců je na rekordu, firma prodala obří ropný projekt v Arktidě
E15-ekonomika | 09:50:00
Největší ruská ropná společnost Rosněfť vytvořila od ledna do září čistý zisk 696 miliard rublů (214 miliard korun), což je rekord. Ve stejném období loni byla firma kvůli dopadům koronavirové krize a následnému poklesu poptávky ve ztrátě 177 miliard rublů.


Konec fixace a velké zdražování hypoték. O kolik se navýší splátka a přeplatek?
E15-ekonomika | 09:34:00
Reakce bank na navýšení základních sazeb na sebe nenechaly dlouho čekat. Žadatelé o hypotéku se tak musejí smířit se zdražováním hypoték. U pár bank je ještě možné získat úrok kolem 3,5 procenta, ale standardem se stávají sazby kolem čtyř procentních bodů. U některých klientů, kterým končí fixace, navíc může dojít dokonce i ke zdvojnásobení sazby.


Babiš zmizel z vlády, teď nám bude lhát v prezidentské kampani
E15-ekonomika | 08:56:00
Slavíme. Sněmovna má konečně náležitého předsedu. Markéta Pekarová Adamová se stala druhou ženou na této pozici. Kromě Pekarové se ale na místo předsedy sápal i Karel Havlíček, ministr všech ministrů. Zjistil totiž, že v noci zbytečně dlouho spí, a tohle by mu s tím mohlo pomoct.


Marek Janečka: Lithium láme rekordy, šance na zahájení těžby na Cínovci roste
E15-ekonomika | 08:30:00
Tak trochu ve stínu růstu cen ostatních komodit aktuálně míří na nová historická maxima ceny lithia, tedy kovu, od jehož hodnoty se odvíjejí ceny lithiových baterií používaných nejen v elektromobilech. Cena 99procentního uhličitanu lithného v Asii překonala maxima z konce roku 2017 a od začátku roku se více než ztrojnásobila.


Místo plastové kartičky datový záznam. EU chystá jednotnou peněženku digitálních identit
E15-ekonomika | 07:00:00
Plastové kartičky jako prostředek prokazování totožnosti už mají své nejlepší roky za sebou. V následujících letech by mělo být možné prokazovat se po celé Evropě také digitálně. Nedávno zveřejněný návrh Evropské komise zastřeší nynější různé podoby e-identity do jedné mobilní aplikace. Návrh by měl být schválen v příštím roce. Stále se však počítá s možností používat klasický občanský průkaz.


Rekordní van Gogh: akvarel s pohnutou historií se prodal za skoro 800 milionů
E15-ekonomika | 06:55:00
Akvarel nizozemského malíře Vincenta van Gogha, který při okupaci Francie za druhé světové války ukradli nacisté, se během čtvrteční aukce v New Yorku vydražil za 35,9 milionů dolarů (792 milionů korun). Jedná se o dosud nejvyšší částku, kterou kdy sběratelé za akvarel tohoto postimpresionisty zaplatili.


Orbánův soupeř slibuje změnu režimu. Maďarsku hrozí krize a násilí v ulicích, varuje expert
E15-politika | 10:30:00
Za půl roku čekají Maďarsko klíčové parlamentní volby. Ty mohou odstartovat zásadní proměnu tamního politického režimu, ale také přivést zemi do ústavní krize. Naznačuje to nedávný rozhovor s kandidátem opozice na nového maďarského premiéra Péterem Márki-Zayem pro britský deník The Financial Times (FT). „Je směšné hrát podle Orbánových pravidel,“ uvedl Márki-Zay, jenž v případě vítězství hodlá svého soka zbavit veškerého vlivu.


Praha a její organizace v rámci akce Milostivé léto nabízí tisícům dlužníků možnost dostat se z exekucí  
E15-politika | 09:56:00
Tisíce lidí, kteří se dostali do exekucí kvůli nesplaceným poplatkům, pokutám či nájmům vůči pražskému magistrátu, jeho městským organizacím či městským částem, mají nyní jedinečnou příležitost zaplatit mnohem menší dluh díky tzv. Milostivému létu. Akce začala 28. října 2021 a Praha kvůli tomu zavedla i bezplatnou infolinku.


Zisk Rosněfti za devět měsíců je na rekordu, firma prodala obří ropný projekt v Arktidě
E15-politika | 09:50:00
Největší ruská ropná společnost Rosněfť vytvořila od ledna do září čistý zisk 696 miliard rublů (214 miliard korun), což je rekord. Ve stejném období loni byla firma kvůli dopadům koronavirové krize a následnému poklesu poptávky ve ztrátě 177 miliard rublů.


Konec fixace a velké zdražování hypoték. O kolik se navýší splátka a přeplatek?
E15-politika | 09:34:00
Reakce bank na navýšení základních sazeb na sebe nenechaly dlouho čekat. Žadatelé o hypotéku se tak musejí smířit se zdražováním hypoték. U pár bank je ještě možné získat úrok kolem 3,5 procenta, ale standardem se stávají sazby kolem čtyř procentních bodů. U některých klientů, kterým končí fixace, navíc může dojít dokonce i ke zdvojnásobení sazby.


Babiš zmizel z vlády, teď nám bude lhát v prezidentské kampani
E15-politika | 08:56:00
Slavíme. Sněmovna má konečně náležitého předsedu. Markéta Pekarová Adamová se stala druhou ženou na této pozici. Kromě Pekarové se ale na místo předsedy sápal i Karel Havlíček, ministr všech ministrů. Zjistil totiž, že v noci zbytečně dlouho spí, a tohle by mu s tím mohlo pomoct.


Marek Janečka: Lithium láme rekordy, šance na zahájení těžby na Cínovci roste
E15-politika | 08:30:00
Tak trochu ve stínu růstu cen ostatních komodit aktuálně míří na nová historická maxima ceny lithia, tedy kovu, od jehož hodnoty se odvíjejí ceny lithiových baterií používaných nejen v elektromobilech. Cena 99procentního uhličitanu lithného v Asii překonala maxima z konce roku 2017 a od začátku roku se více než ztrojnásobila.


Místo plastové kartičky datový záznam. EU chystá jednotnou peněženku digitálních identit
E15-politika | 07:00:00
Plastové kartičky jako prostředek prokazování totožnosti už mají své nejlepší roky za sebou. V následujících letech by mělo být možné prokazovat se po celé Evropě také digitálně. Nedávno zveřejněný návrh Evropské komise zastřeší nynější různé podoby e-identity do jedné mobilní aplikace. Návrh by měl být schválen v příštím roce. Stále se však počítá s možností používat klasický občanský průkaz.


Rekordní van Gogh: akvarel s pohnutou historií se prodal za skoro 800 milionů
E15-politika | 06:55:00
Akvarel nizozemského malíře Vincenta van Gogha, který při okupaci Francie za druhé světové války ukradli nacisté, se během čtvrteční aukce v New Yorku vydražil za 35,9 milionů dolarů (792 milionů korun). Jedná se o dosud nejvyšší částku, kterou kdy sběratelé za akvarel tohoto postimpresionisty zaplatili.


Odpovědnost za únik dat není bezbřehá, řekl soud v případu úniku dat z Mall.cz
lupa.cz | 11:07:40
Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) nemůže udělovat pokuty za úniky dat z firem jen na základě toho, že k úniku došlo, ale musí také zkoumat, jestli firma přijala dostatečná opatření k jejich ochraně. Tak se dá zjednodušeně popsat podstata rozsudku Nejvyššího správního soudu (NSS) (1 As 238/2021 – 33) v případu úniku obřího údajů o uživatelích online nákupní galerie Mall.cz.


Drogy, korupce a násilí. Poslední řada seriálu Narcos: Mexiko pohřbívá naději
bleskove.cz | 11:50:00
Stále tu dramaticky havarují letadla a střílí se ze zbraní od pistolí po bazuky. A stále jsou tu obrazy, které uvíznou v paměti.


Třikrát ho zastavila pandemie. Ostravské divadlo konečně uvádí Revizora
bleskove.cz | 11:24:00
Gogolova klasická komedie líčí, jak se bezvýznamný mladík z Petrohradu díky omylu prodere do čela politického života.


Opilí mladíci se v Pardubicích poprali se značkou: Nejdřív pěsti, poté kopy!
blesk | 11:42:00
Jen co vyšel ven z baru, už se opilec rval. Nebylo to ale s živým oponentem, nýbrž s dopravní značkou. „Třicítku“ nakonec ve dvou přeprali, za chvíli ale dva muže dopadli strážníci z Pardubic. Ke všemu se přiznal.


Pirát Michálek vzdal kandidaturu na ministra pro legislativu. Zůstane pouze jako poslanec
blesk | 11:34:00
Předseda pirátských poslanců Jakub Michálek po debatě spolustraníků o klouzavém mandátu ustoupil v noci na dnešek od kandidatury na ministra pro legislativu, napsaly Respekt a Deník N. Michálek podle nich v uzavřené části diskuse uvedl, že předsedovi Ivanu Bartošovi sdělil, že hodlá plně vykonávat poslanecký mandát, a Bartoš tak bude patrně hledat nového nominanta na oblast legislativy.


Přehrabovali se v pytli plném marihuany! Měli jí 1,5 kila, před hlídkou se muži dali na útěk
blesk | 11:19:00
Přes kilo a půl marihuany se podařilo zajistit dvoučlenné hlídky policistů z pražského Smíchova během několika dní. Zadrželi celkem čtyři lidi, kteří drogy měli u sebe, za přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu jim hrozí až rok za mřížemi.


Úder covidu v Evropě: První země zvažuje návrat lockdownu. Česko má přitom horší čísla
blesk | 11:17:00
Nizozemsku zavede o víkendu první částečnou uzávěru v západní Evropě od léta. S odvoláním na zdroje z nizozemské vlády o tom dnes informovala veřejnoprávní stanice NOS. K restrikcím hodlá kabinet premiéra Marka Rutteho přistoupit kvůli novému rozmachu koronavirové nákazy. Tisková konference předsedy vlády je plánována na 19:00. Vláda variantu uzávěry zvažuje, i když má v porovnání s Českem méně případů.


Buržoazní kráska, hokejisté „špioni“ i Palach. Příběhy bezpráví připomenou mladé odpůrce komunismu
blesk | 10:43:00
Jan Palach, 20 let. Augustin Bubník, 21. Dagmar Šimková, 23. Studenti stovek základních a středních škol si nad rámec hodin dějepisu připomenou, jak se žilo za komunismu a jak proti němu bojovali i mladí lidé. V listopadu proběhne již 17. ročník Měsíce filmu na školách, stejně jako v minulém roce převážně online formou. V letošním roce projekt prostřednictvím filmů, výstavy a dalších materiálů seznámí žáky a studenty s příběhy lidí, kteří i přes nízký věk bojovali za svobodu a zachování lidské důstojnosti. 


Tak i Meky Žbirka po injekci zemřel. Zpěvák neunikl dezinformačnímu boji
idnes.cz | 10:55:00
Na nečekané úmrtí slovenského zpěváka Miroslava Žbirky začali na sociálních sítích už ve středečních večerních hodinách reagovat jeho kolegové z branže i státníci Česka a Slovenska. Přestože většina lidí pouze v dobrém vzpomínala, objevila se mezi reakcemi i dezinformace o tom, že za úmrtím zpěváka je očkování proti covidu.


Tuny popela uvěznily lidi v domovech. Sopka na Kanárech vytvořila celé prašné duny
blesk | 10:34:00
Černým popelem jsou zasypané celé domovy. Kvůli erupci sopky Cumbre Vieja na ostrově La Palma, trvající již několik týdnů, zrušily tamní úřady lety i vyučování ve školách. S erupcemi vulkánu se španělský ostrov u severozápadního pobřeží Afriky potýká od 19. září.


Zloději odvedli psa ze zahrady, nastoupil s nimi do auta a odjeli
idnes.cz | 10:31:00
Přímo ze zahrady rodinného domu ukradli neznámí muži v Ostravě-Vítkovicích fenu německého ovčáka. Čtyřletá fenka Bára byla na zahradě v Barbořině ulici sama, muži ji vylákali ven a odjeli s ní neznámo kam. Majitelé spolu s policií po psovi i pachatelích pátrají.


Hudební projekt glorchestra už podpořil památky milionem a pokračuje v klubech
idnes.cz | 10:00:00
Po letní glorchestra tour, kdy fúze tradičních i alternativních hudebních žánrů navštívila celkem šest jedinečných architektonických a kulturních památek a na jejichž podporu a obnovu se prostřednictvím vstupného podařilo vybrat 1 082 200 korun, se z prostředí open air přesouvá do klubů.


Popelářský vůz nacouval do domu, poničil parapet i fasádu
idnes.cz | 09:43:00
Popelářský nákladní vůz ve Velkých Losinách couval tak nešťastně, že narazil do rodinného domu. Na domě i autě vznikly škody za desítky tisíc korun.


Kolik bere kolega? Finsko chystá zákon, který to zaměstnancům umožní zjistit
idnes.cz | 09:41:00
Finská vláda premiérky Sanny Marinové představila návrh zákona, na základě něhož by zaměstnanci mohli zjistit, jak vysoký plat mají jejich kolegové. To ale pouze případě, pokud se cítí diskriminovaní. Nový návrh je součástí dlouhodobé snahy vlády o zmírnění platové nerovnosti mezi muži a ženami, v níž Finsko na rozdíl od zbytku Skandinávie pokulhává.


Rozloučení se Žbirkou jen pro zvané, přenos bude na Facebooku
idnes.cz | 09:36:00
Poslední rozloučení s muzikantem Miroslavem Žbirkou bude ve strašnickém krematoriu 19. listopadu jen pro pozvané. Přenos obřadu bude k vidění na Facebooku i obrazovce před síní. Jeho fanoušci se budou moci na místě zapsat do kondolenčních knih.


Mladíci zdemolovali dopravní značku, zkoušeli na ní bojové umění
idnes.cz | 09:31:00
Partičku opilých vandalů přistihli před pár dny strážníci v Pardubicích. Na kamerách totiž viděli, jak výrostci ničí dopravní značku, a hned vyrazili na místo.


„Majitel má zbraň.“ Cedule na oploceném pozemku letiště se místním nelíbí
idnes.cz | 09:09:00
Obavy a nejistota panují mezi částí obyvatel Tábora. Na vině jsou změny na bývalém letišti Všechov. Areál je totiž v některých částech oplocený a nedá se jím projíždět tak, jak byli mnozí lidé donedávna zvyklí. K napětí přispěl i styl výstražných cedulí.


A přece se za „mediální žumpu“ omluvil. Okamurovi hrozila exekuce
idnes.cz | 09:00:00
Šéf SPD Tomio Okamura se omluvil Ústavu nezávislé žurnalistiky za to, že server HlídacíPes.org v minulosti označil za podvodný a jeho novináře za „mediální žumpu dokola obelhávající občany“. Ačkoli s tím otálel, nakonec tak učinil pod hrozbou soudní exekuce.


Nakažených je opět přes deset tisíc, v nemocnicích pomůže armáda
idnes.cz | 08:44:00
Ve čtvrtek v Česku přibylo 10 395 nakažených covidem. Je to o zhruba tři tisíce méně než o den dříve. Počet případů na 100 000 lidí za týden stoupl na 614, reprodukční číslo vzrostlo o tři setiny na 1,24. Armáda oznámila, že od pondělí budou v moravských nemocnicích pomáhat čtyři desítky vojáků.


Olympijské vítězce nadávali a napadli ji pepřovým sprejem. Rasismus, myslí si
idnes.cz | 08:28:00
Gymnastka Susane Leeová, olympijská vítězka ve víceboji z Tokia a vůbec první Američanka na hrách z etnické skupiny Hmongů, byla v říjnu v Los Angeles napadena pepřovým sprejem a čelila nadávkám. Leeová to řekla v rozhovoru pro magazín PopSugar. Podle ní šlo o rasistický útok.


GLOSA: To je hustý, co? Marie Rottrová polidští i fádní dokument
idnes.cz | 07:58:00
K osmdesátinám zpěvačky uvede ČT1 v sobotu večer premiérový dokument s názvem Marie Rottrová: To mám tak ráda. Tedy spíše běžný medailonek než mimořádný portrét, který naštěstí drží nad vodou Rottrová sama a její písně.


Hledáte lokalitu pro vánoční večírek? Díky Apartmánům Habánská už nemusíte!
blesk | 12:00:14
Vánoce se kvapem blíží a vy jste dostali v práci za úkol sehnat místo na vánoční večírek? Vašemu hledání je konec. Apartmány Habánská s rozlehlým vinným sklepem nabízí vše, co k firemní akci potřebujete – příjemné, plně vybavené zázemí, naprosté soukromí, výborné jídlo a pití v exkluzivním vinném sklepě přímo v domě, wellness i vnitřní krb s možností grilování. Zkrátka – nemusíte nic zařizovat extra, vše najdete na jednom místě na Jižní Moravě, včetně ubytování.


Drogy, korupce a násilí. Poslední řada seriálu Narcos: Mexiko pohřbívá naději
pikant | 11:50:00
Stále tu dramaticky havarují letadla a střílí se ze zbraní od pistolí po bazuky. A stále jsou tu obrazy, které uvíznou v paměti.


Třikrát ho zastavila pandemie. Ostravské divadlo konečně uvádí Revizora
pikant | 11:24:00
Gogolova klasická komedie líčí, jak se bezvýznamný mladík z Petrohradu díky omylu prodere do čela politického života.


Elon Musk prodal akcie Tesly za pět miliard dolarů
Auto.cz | 10:53:00
Elon Musk prodal tento týden zhruba 4,5 milionu akcií výrobce elektrických automobilů Tesla, což odpovídá přibližně třem procentům Muskova podílu ve firmě.


Cupra už nabízí první elektrický hot hatch. Za Born dáte zhruba milion
Auto.cz | 09:56:00
Nový kompaktní hot hatch s elektrickým pohonem je zatím dostupný ve dvou verzích, s výkonem 110 kW nebo 150 kW. Nabídka se ale bude rozšiřovat.


Michálek se ministrem pro legislativu nestane, ustoupil tlaku spolustraníků
iHned.cz | 10:07:00
Předseda pirátských poslanců Jakub Michálek po debatě spolustraníků o klouzavém mandátu ustoupil v noci na pátek od kandidatury na ministra pro legislativu, napsaly Respekt a Deník N. Michálek podle nich v uzavřené části diskuse uvedl, že předsedovi...


Průmysl v eurozóně oproti očekávání vzrostl
Kurzy.cz | 11:59:16
Průmyslová výroba v září vzrostla na 5,2 % meziročně oproti revidovaným 4,9 % v srpnu. Trhy naopak očekávaly pokles na 4,1 % meziročně.


Polský HDP klesl
Kurzy.cz | 10:48:48
Polská ekonomika ve 3. čtvrtletí podle předběžných odhadů zpomalila na 5,1 % meziročně oproti revidovaným 11,2 % ve 2Q. Trhy očekávaly pokles 4,8 % meziročně.


Ještě k americké inflaci - oproti jaru vychází ze širších základů
Kurzy.cz | 10:19:48
Včera se toho z pohledu ekonomických událostí příliš nestalo, tak bych se ještě vrátil k překvapivě vysoké americké inflaci. Ta nečekaně vyletěla v říjnu nad 6 %. Dolar rychle zareagoval a posílil směrem k hladině 1,14 spolu s tím, jak trhy dávají vyšší&h


Ekonomický kalendář: Odpoledne čekáme spotřebitelskou náladu University of Michigan
Kurzy.cz | 10:09:50
Evropské trhy otevřely v poklidu okolo včerejšího závěru Spotřebitelský sentiment z Michiganu by měl vykázat zlepšení Evropské trhy otevřely bez výrazných změn po nejednoznačné asijské seanci a mírných ztrátách na Wall Street. Ekonomický kalendář dn...


Lyžování v Itálii, Francii, Rakousku, na Slovensku a ve Švýcarsku - aktuální doporučení pro lyžařskou sezónu 2021/2022
Kurzy.cz | 09:32:00
Lyžařská sezóna 2021/2022: aktuální doporučení Stále v platnosti: 12.11.2021 Publikováno: 12.11.2021 / 09:32 | Aktualizováno: 12.11.2021 / 09:38 Lyžařská sezóna 2021/2022 Níže uvedené podmínky mohou být změněny a zpřísněny v důsledku zhoršeného&hel


Kdo nevěří v omezenost schopností, snadněji roste
Kurzy.cz | 09:12:47
Žáci, kteří jsou přesvědčeni, že díky zvýšenému úsilí mohou zvládnout i to, co jim nejde, dosahují lepších výsledků ve vzdělávání. Česká republika se již řadu let pravidelně zapojuje do mezinárodních šetření týkajících se výkonnosti vzdělávací soustavy...


Ústecký kraj v projektu podpořil polytechnickou soutěž T-Profi
Kurzy.cz | 12:00:22
Šestý ročník krajského kola polytechnické soutěže „T-PROFI“ – Talenty pro firmy obhájil teplický tým vedený zástupcem společnosti Mahr, s. r. o. a žáky ZŠ a MŠ Krupka a Střední školy stavební a strojní Teplice.


Neukážu, jdu domů. Podívejte se, kde kontroly odradily od návštěv hospod nejvíce lidí
aktuálně.cz | 11:56:48
Celkově v českých gastropodnicích ubylo skoro 16 procent procent zákazníků, průměrná tržba klesla téměř o čtvrtinu.


V Číně propukla tradiční slevová mánie. Tržby na Den nezadaných však brzdila pandemie
aktuálně.cz | 11:51:15
Čína slaví 11. listopadu takzvaný Singles Day, tedy svátek všech nezadaných. Pro Číňany to ale znamená především nákupní slevovou horečku.


"Necítím se podjatý." O kauze Pavla Zemana bude rozhodovat i jeho bývalý podřízený
aktuálně.cz | 10:50:30
Členem senátu v případě kárné žaloby na bývalého nejvyššího žalobce Pavla Zemana je jeho kolega z úřadu Zdeněk Snášel.


Ruská prokuratura navrhla likvidaci spolku Memorial, který mapuje politické represe
aktuálně.cz | 10:29:20
Jako důvod prokuratura uvedla, že organizace soustavně porušuje zákon o takzvaných "zahraničních agentech".


Obsloužíme všechny. Saské hospody musí kontrolovat očkování, pravidla ale obchází
aktuálně.cz | 10:26:19
Do restaurací, barů nebo klubů v Sasku smí nově jen očkovaní nebo vyléčení z covidu-19.


Piráti začali hlasovat o koaliční smlouvě. Michálek se vzdal vládního angažmá
Denik.cz | 11:01:00
Předseda pirátských poslanců Jakub Michálek po debatě spolustraníků o klouzavém mandátu ustoupil v noci na dnešek od kandidatury na ministra pro legislativu, napsaly Respekt a Deník N. Michálek podle nich v uzavřené části diskuse uvedl, že předsedovi Ivanu Bartošovi sdělil, že hodlá plně vykonávat poslanecký mandát, a Bartoš tak bude patrně hledat nového nominanta na oblast legislativy. 


Konec rohlíkům za dvě koruny. Pečivo zdražuje, ceny ještě drží velké řetěžce
Denik.cz | 09:48:00
Čtyři rohlíky s vlašským salátem – klasická svačina, po které jednou za čas s chutí a nostalgií sáhne nejeden Čech a jejíž cena často nepřesáhne padesátikorunu. To se však mění. Stoupá nejen cena oblíbené lahůdky, ale také pečiva. Příčin je celá řada. Některé pekárny ale upozorňují na skutečnost, že největší český výrobce pekařských výrobků, firma Penam, stále ještě ceny drží. 


Rusko chystá invazi na Ukrajinu. Migranti jsou kouřová clona
Denik.cz | 09:23:00
Zatímco se Evropská unie zabývá krizí kolem nelegální migrace z Běloruska do Polska a Pobaltí organizované režimem Alexandra Lukašenka, Rusko se podle zdrojů USA připravuje k invazi na Ukrajinu.


Evropské fondy v Česku
Hospodářské noviny | 13:35:00Zpráva, která může být pro PPF klíčová: preparát Sotia na rakovinu má slibné účinky
Hospodářské noviny | 12:59:00
Už šest let vyvíjí česká biotechnologická společnost Sotio, založená finančníkem Petrem Kellnerem, preparát, u kterého je šance, že by v budoucnosti mohl léčit rakovinu. Nyní možná dochází k průlomu, na který vědci netrpělivě čekali: testování na...


První náznak zlepšení? Toyota v Japonsku plně obnoví výrobu, potíže v logistice podle ní polevují
Hospodářské noviny | 12:44:00
Japonská automobilka Toyota od prosince v Japonsku plně obnoví výrobu, kterou podobně jako mnoho dalších firem v tomto odvětví musela kvůli pandemii a nedostatku součástek omezit. Toyota v pátek uvedla, že celosvětově chce vyrobit 800 tisíc aut, což...


Tříhodinový opus Mistr a Markétka láká na kouzla, magii i srozumitelnost
idnes.cz | 13:54:00
Více než tři hodiny prý až nečekaně utečou, láká herečka Eva Hacurová na divadelní adaptaci slavného Bulgakovova románu Mistr a Markétka. Pro pražské Divadlo v Dlouhé ji připravili a zrežírovalo duo SKUTR s Ondřejem Rychlým a Marií Poulovou v titulních rolích.


Žena pronásledovala své ukradené auto, potkala ho cestou z policie
idnes.cz | 13:50:00
Vlastním očím nemohla uvěřit žena, která byla koncem října na policii nahlásit vykradenou garáž v brněnské Bystrci. Když jiným vozem odjížděla s dcerou ze služebny, najednou před sebou na silnici uviděly hledané auto. Začaly je pronásledovat a zalarmovaly policisty.


Pro neočkované se ztíží návrat z Maďarska, Nizozemska a Řecka
idnes.cz | 13:48:00
Ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo cestovatelský semafor. Od pondělí 15. listopadu budou Maďarsko, Nizozemsko a Řecko nově v tmavě červené kategorii. Do červené kategorie se přesune Andorra a Baleárské ostrovy. Oranžová kategorie se rozroste o Kanárské ostrovy a Maltu. Naopak Německo zpřísňuje podmínky pro neočkované Čechy.


Mrtvý řidič ležel desítky metrů od havarovaného auta v příkopu
idnes.cz | 13:31:00
Policisté vyšetřují nehodu osobního auta ve Vranovicích na Příbramsku, při níž zemřel třiadvacetiletý řidič. Tělo policisté našli několik metrů od auta, které skončilo v příkopu.


Čínské nákupní šílenství bylo opět rekordní, účet za Singles Day je tři biliony
idnes.cz | 13:31:00
Tržby největších čínských online prodejců během Singles Day (Dne nezadaných) překonaly loňský rekord, meziroční růst však zpomalil. Akce je čínskou obdobou amerických slevových akcí Black Friday nebo Cyber Monday a bývá označována za největší nákupní událost na světě. Letos se útraty Číňanů vyšplhaly v přepočtu na více než tři biliony korun.


Rakousko přitvrzuje. Chystá celostátní lockdown pro neočkované
idnes.cz | 13:29:00
Rakousko čeká celostátní lockdown pro lidi bez očkování proti covidu. „Příslušná rozhodnutí budou učiněna v neděli,“ oznámil kancléř Alexander Schallenberg. Epidemie v Rakousku rychle sílí, k pátku připadá skoro 779 nově nakažených na 100 000 obyvatel v sedmidenním úhrnu. V Česku tato hodnota činí 614.


Hubáčková dostala nabídku vést životní prostředí. Manžel byl nadšený, říká
idnes.cz | 13:02:00
Senátorka Anna Hubáčková dostala od předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky oficiální nabídku, aby byla novou ministryní životního prostředí. „Nebudu kličkovat, nabídl mi to,“ řekla iDNES.cz Hubáčková. Chce si přes víkend prostudovat koaliční smlouvu.


Newton Media přináší rychlou orientaci v mediálních datech
idnes.cz | 13:00:00
Newton Media přichází s dalšími novinkami pro efektivnější práci s mediálními daty. Ve spolupráci se softwarovou společností Geneea vyvinul entity, které ze souboru článků vybírají nejvíce frekventované výrazy a umožňují tak rychlou orientaci ve velkém množství zpráv.


Oklika přes Ukrajinu? Kyjev se obává, kudy povedou další cesty migrantů
idnes.cz | 13:00:00
Kyjev se obává, že se migrační krize vyvolaná Lukašenkem přelije na Ukrajinu, přes kterou se běženci budou chtít dostat do Evropské unie. Posiluje ostrahu hranic. Ukrajinsko-běloruská je totiž minimálně hlídaná.


Ministerstvo nemá na nemocenské, sáhne na peníze určené na alimenty
idnes.cz | 12:55:00
Ministerstvu práce a sociálních věcí chybí v rozpočtu peníze na vyplácení nemocenských dávek. Do konce roku by mohlo potřebovat zhruba 4,3 miliardy korun navíc. Ve své pokladně chce proto přesunout téměř půl miliardy do výdajů na nemocenské, ošetřovné či mateřské. O povolení požádá rozpočtový výbor Sněmovny. Souhlasila s tím dnes vláda v demisi.


K Milostivému létu se nově připojila Moneta, další společnosti to chystají
idnes.cz | 12:32:00
Milostivé léto, tedy odpuštění části dluhu, se původně mělo týkat jen dlužníků státních institucí a polostátních firem. K akci se nicméně připojují i některé soukromé firmy; banky, úvěrové společnosti nebo třeba pojišťovny. Člověk se tak může zbavit dluhů, které mu vznikly nejen jízdou na černo v hromadné dopravě, ale taky těch, které nabobtnaly kvůli nesplácení spotřebitelských půjček.


Voličů Pirátů bylo 1,5krát víc, přesto o debaklu rozhodly kroužky
idnes.cz | 12:32:00
Hnutí STAN v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny drtivě porazilo svého koaličního partnera Piráty, ačkoliv ti měli z obou spojených subjektů větší voličskou základnu. Za úspěchem hnutí STAN stojí aktivnější voliči, kteří více kroužkovali. Dlouho diskutovaný důvod propadu Pirátů potvrdil průzkum agentury STEM.


Pětiletého chlapce doma nebavilo čekat, šel mamince naproti v tílku a bos
idnes.cz | 12:20:00
Dlouhou chvíli měl doma chlapec, který dostal od maminky nakázáno, aby na ni počkal. Rozhodl se, že jí půjde naproti. Nedělal si ale starosti s tím, že je venku zima, a vyrazil jen v tílku a ponožkách. Na ulici ho potkal kolemjdoucí a přivolal městskou policii.


Hasiči evakuovali kladrubské učiliště, žáci se nadýchali neznámé látky
idnes.cz | 12:13:00
Na jezdecké škole v Kladrubech nad Labem dopoledne předčasně skončila výuka. Kvůli neznámé dráždivé látce muselo být evakuováno všech 53 žáků včetně učitelů. Několik lidí mělo vážnější obtíže, se kterými museli do nemocnice.


Rusko chce zlikvidovat Memorial, organizaci zkoumající hrůzy stalinismu
idnes.cz | 12:11:00
Ruská generální prokuratura požádala Nejvyšší soud, aby uzavřel nevládní organizaci Mezinárodní Memorial patřící mezi nejstarší a nejrespektovanější skupiny hájící lidská práva v zemi. Jako důvod prokuratura podle Memorialu uvedla, že organizace soustavně porušuje kontroverzní zákon o takzvaných „zahraničních agentech“. „To, že nás zlikvidují, neznamená, že vše skončí,“ uvedl člen správní rady Oleg Orlov.


Nepřizpůsobiví „vyhánějí“ starousedlíky. Řešte to, žádají města poslance
idnes.cz | 12:05:00
Lidé z vedení Karviné, Orlové, Bruntálu, Sokolova a obvodu Ostrava-jih žádají poslance a stát, aby rychle řešili současný stav v sociálně vyloučených lokalitách. Původní obyvatelé si stěžují na nepřizpůsobivé sousedy. Situace se zhoršila, když Ústavní soud zrušil bezdoplatkové zóny.


Hříbě spadlo do třímetrové jámy a nemohlo ven, vytáhli ho hasiči
idnes.cz | 11:45:00
Hasiči zachraňovali v krušnohorské osadě Jelení hříbě, které spadlo do třímetrové jámy. Zvíře museli vytáhnout s pomocí lezecké techniky.


Rusko zvažuje invazi na Ukrajinu, varují USA. U hranic se shromažďují vojáci
idnes.cz | 11:41:00
Americké úřady varovaly Evropskou unii před Ruskem, které podle nich zvažuje možnou invazi na Ukrajinu. S odvoláním na zdroje blízké problematice o tom informovala agentura Bloomberg. O obavách kvůli „nezvyklé vojenské aktivitě Ruska“ hovořil i americký ministr zahraničí Antony Blinken. „Rusko nikoho neohrožuje," prohlásil mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov.


Z EU nesmí být „supernárodní federace“, řekl končící premiér Babiš
idnes.cz | 11:36:00
Národní suverenita by neměla být členstvím v Evropské unii ponižována, měla by být základem a konceptem evropské identity, řekl v předtočeném projevu na konferenci Stěžejní Evropa: Národní suverenita nebo evropská identita při integraci Evropské unie v pražském hotelu Grandium premiér končící vlády Andrej Babiš.


Běloruské aerolinky přestanou vozit migranty. Další dopravci nařčení odmítají
idnes.cz | 11:35:00
Běloruská letecká společnost Belavia uvedla, že nebude na žádost Ankary vozit z Turecka občany Iráku, Sýrie a Jemenu. Zákaz prodávat letenky občanům těchto zemí vydalo i Turecko. Evropská unie ve čtvrtek informovala, že chystá tresty pro aerolinie podílející se na dopravě migrantů, které běloruský režim převáží k hranicím Polska a pobaltských států.


Lanovkou na Ještěd se svezu první, bude bezpečnější, slíbil šéf drah
idnes.cz | 11:01:00
Generální ředitel Českých drah Ivan Bednárik přijel do Liberce vyjádřit úctu průvodčímu, který zahynul při pádu lanovky na Ještěd. Zaměstnance ubezpečil, že o práci nepřijdou. Zároveň konstatoval, že České dráhy počítají s obnovou 88 let staré dráhy.


Nebudeme potížisté, do koalice jsme šli s cílem uspět, říká Pirát Bartoš
idnes.cz | 11:00:00
Od pátku začíná referendum, ve kterém mají Piráti rozhodnout, zda budou, či nebudou ve vládě. Zastáncem setrvání je předseda Ivan Bartoš. „Myslím, že jsme vyjednali pro koalici i pro Piráty důstojné podmínky, které dle našich priorit dokážeme v resortech realizovat,“ říká v rozhovoru pro MF DNES.


RECENZE: Z Jaromíra Jágra je v komiksu Superman s hokejkou
idnes.cz | 10:57:00
Hokejista Jaromír Jágr ožívá těsně před padesátkou jako komiksový hrdina. Obrazově se jeho cestu za světovým úspěchem rozhodli zpracovat talentovaní mladí autoři Vojtěch Šeda a Lukáš Csicsely.


Michálek odmítl funkci ministra, těsně před hlasováním Pirátů o vládě
idnes.cz | 10:36:00
Pirátský poslanec Jakub Michálek se vzdal ambicí na funkci ministra pro legislativu. Učinil tak těsně před zahájením hlasování Pirátů o tom, zda budou v koaliční vládě. U adepta na ministra zahraničí se podle všeho nic nemění. Šéf strany Ivan Bartoš obhajoval v pátek schopnosti advokáta Jana Lipavského.


Evropské fondy v Česku
iHned.cz | 13:35:00Zpráva, která může být pro PPF klíčová: preparát Sotia na rakovinu má slibné účinky
iHned.cz | 12:59:00
Už šest let vyvíjí česká biotechnologická společnost Sotio, založená finančníkem Petrem Kellnerem, preparát, u kterého je šance, že by v budoucnosti mohl léčit rakovinu. Nyní možná dochází k průlomu, na který vědci netrpělivě čekali: testování na...


První náznak zlepšení? Toyota v Japonsku plně obnoví výrobu, potíže v logistice podle ní polevují
iHned.cz | 12:44:00
Japonská automobilka Toyota od prosince v Japonsku plně obnoví výrobu, kterou podobně jako mnoho dalších firem v tomto odvětví musela kvůli pandemii a nedostatku součástek omezit. Toyota v pátek uvedla, že celosvětově chce vyrobit 800 tisíc aut, což...


Michálek vzdal po vnitrostranické debatě Pirátů účast ve vládě, píší Respekt a Deník N
ČT24 | 10:51:10
Předseda pirátských poslanců Jakub Michálek ustoupil po debatě spolustraníků o klouzavém mandátu od kandidatury na ministra pro legislativu, napsaly Respekt a Deník N. V uzavřené části diskuse podle nich předsedovi Ivanu Bartošovi sdělil, že hodlá plně vykonávat poslanecký mandát. Členové pirátské strany začali v 10 hodin hlasovat o ratifikaci vládní koaliční smlouvy mezi koalicemi SPOLU a PirátiSTAN. Budou tak činit do pondělních 22 hodin, výsledky strana zveřejní nejdříve ve 23:15. Ostatní strany schválily koaliční smlouvu v závěru minulého pracovního týdne.


Celostátní lockdown pro neočkované. Rakousko přitvrzuje v boji proti covidu
lidovky.cz | 13:20:00
Rakousko čeká celostátní lockdown pro lidi bez očkování proti covidu-19. Příslušná rozhodnutí k zavedení tohoto opatření budou učiněna v neděli, oznámil v pátek podle agentury DPA rakouský kancléř Alexander Schallenberg.


Továrna na ztrátu jménem Sparta a proč Křetínský investuje do Kladivářů
lidovky.cz | 12:00:00
Česko-slovenská investiční skupina 1890s holdings koupila 27 procent ve slavném londýnském fotbalovém klubu West Ham United FC, který byl založen v roce 1895 pod názvem Thames Ironworks FC, a proto získal fanouškovskou přezdívku Kladiváři.


Napětí u Pirátů: jít s Fialou, nebo ne? Část strany nechce opakovat osud sociální demokracie
lidovky.cz | 12:00:00
Pirátská strana ve vnitrostranickém referendu rozhoduje, zda vstoupí do vládního uskupení, nebo se odebere do opozičních lavic.


Rusko zvažuje invazi na Ukrajinu, varují USA. U hranic se shromažďují vojáci
lidovky.cz | 11:41:00
Americké úřady varovaly Evropskou unii před Ruskem, které podle nich zvažuje možnou invazi na Ukrajinu. S odvoláním na zdroje blízké problematice o tom informovala agentura Bloomberg. O obavách kvůli „nezvyklé vojenské aktivitě Ruska“ hovořil i americký ministr zahraničí Antony Blinken. „Rusko nikoho neohrožuje," prohlásil mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov.


Expert: Jak v Evropě vznikl plynový průšvih. A co s tím Česko může udělat
lidovky.cz | 10:40:00
Krize mohou být rozmanité: manželské, vládní, na Blízkém východě nebo třeba energetické. Naposledy to svět odnesl během sedmdesátých let minulého století v podobě dvou po sobě následujících krizí ropných, vyvolaných snahou OPEC zvýšit své zisky růstem cen ropy.


Michálek se vzdal kandidatury na ministra pro legislativu. Učinil tak před hlasováním Pirátů o vládě
lidovky.cz | 10:36:00
Pirátský poslanec Jakub Michálek se vzdal ambicí na funkci ministra pro legislativu. Učinil tak těsně před zahájením hlasování Pirátů o tom, zda budou v koaliční vládě. U adepta na ministra zahraničí se podle všeho nic nemění. Šéf strany Ivan Bartoš obhajoval v pátek schopnosti advokáta Jana Lipavského.


Hlaste sexuální vztahy šéf-podřízený, dozvědělo se 16 tisíc zaměstnanců. Jaká bude budoucnost seznamování?
lidovky.cz | 10:00:00
Německý vydavatelský obr Axel Springer bude požadovat po svých 16 000 zaměstnancích, aby zveřejnili sexuální vztahy mezi nadřízenými a podřízenými. Jde o reakci na sesazení šéfredaktora vlajkové lodi firmy, bulvárního deníku Bild. Informují o tom Financial Times.


Nakažených přibylo 10 395, je to ale méně než ve středu. Reprodukční číslo vzrostlo
lidovky.cz | 08:44:00
Ve čtvrtek v Česku přibylo 10 395 nakažených covidem. Je to o zhruba tři tisíce méně než o den dříve. Počet případů na 100 000 lidí za týden stoupl na 614, reprodukční číslo vzrostlo o tři setiny na 1,24. Armáda oznámila, že od pondělí budou v moravských nemocnicích pomáhat čtyři desítky vojáků.


Zástupci škol souhlasí s plošným testováním, nevadilo by i pravidelné
Eurozpravy-domácí | 13:03:00
Zástupci škol souhlasí s dnešním rozhodnutím vlády o plošném testování neočkovaných žáků na covid-19. Může podle nich pomoct odhalit nakažené a poslat je do karantény dříve, než se infekce rozšíří a zasáhne výrazněji do fungování škol. ČTK to dnes řekli předsedkyně Asociace ředitelů základních škol Renata Schejbalová a šéf Unie školských asociací CZESHA Jiří Zajíček.


Voliče motivovala snaha o změnu, vyplývá z průzkumu k volbám
Eurozpravy-domácí | 12:32:00
Motivací v říjnových sněmovních volbách byla u dvou pětin voličů pozitivní snaha o změnu, nespokojenost a ekonomické obavy tvořily zhruba třetinu motivací. V koncovce kampaně se rozhodovalo, komu dají hlas, zhruba 30 procent voličů a hlasy mířily především ve prospěch koalice Spolu tvořené ODS, lidovci a TOP 09. ČTK to dnes sdělila agentura STEM.


KOMENTÁŘ: Končící vláda hází lidské životy přes palubu. Opět šplhá po titulu worst in covid
Eurozpravy-domácí | 12:21:00
Evropa se uzavírá. A má k tomu dobrý důvod. Šíření koronavirové nákazy zpomaluje prakticky všude, vyjma "starého kontinentu", kde počet úmrtí v souvislosti s koronavirovou nákazou vzrostl za minulý týden o deset procent. Evropa je tak podle Světové zdravotnické organizace (WHO) jediným regionem na světě, kde neustále přibývá nakažených i zemřelých. A jak na to reaguje Česko? Nijak.


Resortu práce chybí v rozpočtu peníze na nemocenské dávky, chce přesuny financí
Eurozpravy-domácí | 12:08:00
Ministerstvu práce v rozpočtu chybí peníze na vyplácení nemocenských dávek. Do konce roku by mohlo potřebovat zhruba 4,3 miliardy korun navíc. Ve své pokladně chce proto přesunout téměř půl miliardy do výdajů na nemocenské, ošetřovné či mateřské. O povolení požádá rozpočtový výbor Sněmovny. Souhlasila s tím dnes vláda v demisi.


Hasiči evakuovali 53 studentů a učitelů střední školy v Kladrubech nad Labem
Eurozpravy-domácí | 12:05:00
Hasiči dnes dopoledne evakuovali 53 studentů a učitelů Střední školy chovu koní a jezdectví v Kladrubech nad Labem na Pardubicku. V šatnách byla dráždivá látka, která nutila studenty ke kašli, některým se udělalo velmi špatně. Žáci i pedagogové se museli přesunout do tělocvičny, uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.


Michálek vzdal kandidaturu na ministra pro legislativu
Eurozpravy-domácí | 11:53:00
Předseda pirátských poslanců Jakub Michálek po debatě spolustraníků o klouzavém mandátu ustoupil v noci na dnešek od kandidatury na ministra pro legislativu, napsaly Respekt a Deník N.


Babiš varoval před tím, aby se z EU stala "supernárodní federace"
Eurozpravy-domácí | 11:10:00
Národní suverenita by neměla být členstvím v Evropské unii ponižována, měla by být základem a konceptem evropské identity. V předtočeném projevu na konferenci Stěžejní Evropa: Národní suverenita nebo evropská identita při integraci Evropské unie v pražském hotelu Grandium to dnes řekl premiér končící vlády Andrej Babiš (ANO). Varoval před tím, aby se z EU stala "supernárodní federace".


Konferenci COP26 ustupuje od výzvy k ukončení využívání uhlí a zrušení dotací na fosilní paliva
Eurozpravy-zahraniční | 13:52:00
Vyjednavači na klimatické konferenci v Glasgow zřejmě ustupují od výzvy k ukončení veškerého používání uhlí a úplnému zrušení dotací na fosilní paliva, napsala dnes agentura AP. O finální verzi dohody, z níž vzejdou závěry jednání označovaného zkratkou COP26, nyní jednají delegace téměř 200 zemí zastoupených na setkání, které končí dnes. Je možné, že jednání se protáhnou.


Při dodržování nových limitů koncentrace škodlivin by v Evropě zemřelo o 114.000 lidí méně
Eurozpravy-zahraniční | 13:35:00
Při dodržování nových limitů mezní koncentrace škodlivin ve vzduchu, které doporučila Světová zdravotnická organizace (WHO), by se evropská města mohla vyhnout až 114.000 úmrtím ročně v souvislosti se znečištěním ovzduší. Tvrdí to nová studie barcelonského ústavu globálního zdraví (ISG). Na pokles počtu úmrtí má rozsáhlý dopad zpřísnění limitu koncentrace oxidu dusičitého (NO2).


Rakousko čeká lockdown pro neočkované, rozhodnutí padne v neděli
Eurozpravy-zahraniční | 13:13:00
Rakousko čeká celostátní lockdown pro lidi bez očkování proti covidu-19. Příslušná rozhodnutí k zavedení tohoto opatření budou učiněna v neděli, oznámil dnes podle agentury DPA rakouský kancléř Alexander Schallenberg. Epidemie v Rakousku rychle sílí, k dnešku připadá skoro 779 nově nakažených na 100.000 obyvatel v sedmidenním úhrnu. V Česku tato hodnota činí 614.


Na Slovensku po výrazném zhoršení epidemické situace stoupl zájem o očkování
Eurozpravy-zahraniční | 12:13:00
Na Slovensku po výrazném zhoršení epidemické situace v uplynulých týdnech stoupl nyní zájem obyvatel o očkování proti nemoci covid-19, v němž země značně zaostává za průměrem EU. Vyplývá to z údajů národního centra zdravotnických informací.


Dánsko se vrátilo k elektronickým covid pasům
Eurozpravy-zahraniční | 11:41:00
Dánsko dnes znovu zavedlo elektronické covidové pasy, jimiž se lidé musí prokazovat například při vstupu do restaurací, nočních klubů či kaváren. Informovala o tom agentura AP. Podobně jako v dalších evropských zemích i v Dánsku nyní stoupají denní přírůstky nákaz koronavirem. Zatímco v polovině září přibývalo v této takřka šestimilionové zemi denně kolem 200 infekcí, nyní je to 2000 až 3000 nákaz.


Kreml odmítl americké podezření ohledně údajného plánu vpadnout na Ukrajinu
Eurozpravy-zahraniční | 11:37:00
Jako "prázdné a neodůvodněné zvyšování napětí" odmítl dnes mluvčí Kremlu zprávy západních médií, že Spojené státy varovaly své evropské spojence před plány Ruska na vpád na Ukrajinu. "Rusko nikoho neohrožuje," prohlásil mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov podle tiskových agentur.


Srovnejto přináší lidem 10 rad, jak ušetřit při skokovém zvýšení záloh na energie
Eurozpravy-ekonomika | 11:48:00
Téměř miliónu lidí v Česku se týká úpadek, který oznámila skupina Bohemia Energy letos v říjnu. Svoji činnost tak ukončily, z důvodu extrémního navýšení cen na energetické burze, společnosti Bohemia Energy, Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie. Firmy uvrhly své zákazníky do nejistoty a některé i do velkých finančních problémů. Dodavatelé, kteří od skupiny Bohemia Energy zákazníky převzali, jim totiž právě kvůli vysokým cenám energií vyměřili násobně vyšší zálohy.


Restauratéři začátkem listopadu utržili o 10 procent méně než v roce 2019
Eurozpravy-ekonomika | 11:33:00
Restauratéři podle dat společnosti Storyous v prvním listopadovém týdnu utržili o zhruba deset procent méně než v roce 2019, kdy byly ceny zboží, energií i služeb výrazně nižší. Návštěvnost se proti stavu před dvěma lety propadla o dvojnásobek. ČTK to dnes sdělili zástupci firmy Storyous, která dodává do restaurací technologie a pokladní systémy.


Babiš si nechce pálit prsty s covidem bez dohody s opozicí. Jen blázen by za něj tahal kaštany z ohně
Reflex | 12:30:00
Vláda Andreje Babiše už si nechce pálit prsty s řešením covidové krize, jejíž zbytečně velký rozsah a mimořádně tragické následky má za uplynulých dvacet měsíců plně na svědomí. Případné zpřísnění opatření nechce v situaci, kdy testy denně odhalují přes 10 tisíc nových případů a znovu rostou počty mrtvých, dělat bez dohody s opozicí.


Muž našel na ulici pětiletého chlapce, který měl na sobě jen tílko a ponožky
Denik.cz | 13:11:00
/VIDEO/ Pětiletého chlapce nebavilo doma čekat na maminku, a tak se rozhodl jít jí naproti. Neoblékl se a vyšel do zimy jen v tílku a ponožkách. Venku na ulici si ho pak všiml muž, který okamžitě zavolal městské strážníky. Událost se stala ve středu ráno v Praze.


Kandidát na ministra financí Zbyněk Stanjura: Chceme stavět na střední vrstvě
Denik.cz | 13:00:00
Podle budoucího druhého muže Fialovy vlády Zbyňka Stanjury (ODS) je ekologicko-sociální program typickou nabídkou pro lidi, kteří pracují a odvádějí nejvíc peněz do státní pokladny. Ti si od státu přejí dobré školství, infrastrukturu, životní prostředí a solidaritu.


Marie Rottrová slaví osmdesátiny. Tak to mám ráda, prozradí v dokumentu
Denik.cz | 13:00:00
Ostravská rodačka Marie Rottrová představuje jednu ze zásadních osobností české populární hudby. V sobotu oslaví významné životní jubileum - 80 let. U této příležitosti o ní Česká televize nabídne dokument s titulem Marie Rottrová: To mám tak ráda.


VIDEO: Neznámá látka přiotrávila studenty. Několik jich skončilo v nemocnici
Denik.cz | 12:34:00
V zemědělském učilišti v Kladrubech byla v pátek ráno v šatnách přítomná neznámá dráždivá látka, která nutila studenty ke kašli. Některým žákům se udělalo velmi špatně a museli být převezeni do nemocnice. Celkem bylo evakuováno 53 osob včetně učitelů. Případ řeší policisté. Podívejte se na video ze zásahu. 


OBRAZEM: Po utonutí mladíka vzniklo na labském břehu v Nymburce pietní místo
Denik.cz | 12:14:00
Zhruba tři desítky planoucích svíček, tričko a další vzpomínkové předměty. Tak vypadá pietní místo na labském břehu před Starou rybárnou v Nymburce, kde ve čtvrtek odpoledne utonul třiadvacetiletý mladík.


Lidskoprávní organizaci Memorial hrozí konec, ruská prokuratura ji chce zrušit
Tiscali-zprávy | 12:21:09
Ústav pro studium totalitních režimů (ÚSTR) kritizuje snahu o likvidaci ruské nevládní organizace Mezinárodní Memorial.


Rakousko chystá lockdown pro neočkované, rozhodne v neděli
E15-ekonomika | 13:41:00
Rakousko čeká celostátní lockdown pro lidi bez očkování proti nemoci COVID-19. Příslušná rozhodnutí k zavedení tohoto opatření budou učiněna v neděli, oznámil kancléř Alexander Schallenberg. Epidemie v Rakousku rychle sílí, k dnešku úřady evidují skoro 779 nově nakažených na 100 tisíc obyvatel v sedmidenním úhrnu. V Česku tato hodnota činí 614.


Kdy začíná Black Friday, jaký má původ a co bude letos jinak
E15-ekonomika | 12:30:00
Black Friday (nebo také česky Černý pátek) tradičně doprovázejí slevy a výprodeje. V letošním roce tento obchodní svátek přichází v době sílící krize, která podle všeho ovlivní nabídku i poptávku. Nejen Česko bojuje se stále se zvyšující inflací a cenami energií, globální řetězce zaznamenávají výpadky v zásobování a nedostatek čipů nadále ovlivňuje trh s elektronikou. 


ČSOB za tři čtvrtletí prudce zvýšila zisk. Růstový trend hypoték ale brzy zpomalí
E15-ekonomika | 11:33:00
Čistý zisk skupiny ČSOB za tři čtvrtletí letošního roku meziročně stoupl o 84 procent na 11,6 miliardy korun. Objem aktiv pod správou skupině vzrostl o 16 procent na 278 miliard korun. Jedna z největších českých bank tak následuje růstový trend celého trhu.


Toshiba se rozdělí na tři firmy, ty za dva roky vstoupí na burzu
E15-ekonomika | 11:11:00
Japonský konglomerát Toshiba se rozdělí na tři samostatné firmy, které se zaměří na infrastrukturu, elektronická zařízení a na polovodiče. S akciemi všech těchto podniků se pak bude obchodovat na burze, plánuje Toshiba. Ta je od účetního skandálu z roku 2015 pod tlakem takzvaných aktivistických akcionářů, kteří žádali zásadní změny ve fungování podniku.


Rakousko chystá lockdown pro neočkované, rozhodne v neděli
E15-politika | 13:41:00
Rakousko čeká celostátní lockdown pro lidi bez očkování proti nemoci COVID-19. Příslušná rozhodnutí k zavedení tohoto opatření budou učiněna v neděli, oznámil kancléř Alexander Schallenberg. Epidemie v Rakousku rychle sílí, k dnešku úřady evidují skoro 779 nově nakažených na 100 tisíc obyvatel v sedmidenním úhrnu. V Česku tato hodnota činí 614.


Kdy začíná Black Friday, jaký má původ a co bude letos jinak
E15-politika | 12:30:00
Black Friday (nebo také česky Černý pátek) tradičně doprovázejí slevy a výprodeje. V letošním roce tento obchodní svátek přichází v době sílící krize, která podle všeho ovlivní nabídku i poptávku. Nejen Česko bojuje se stále se zvyšující inflací a cenami energií, globální řetězce zaznamenávají výpadky v zásobování a nedostatek čipů nadále ovlivňuje trh s elektronikou. 


ČSOB za tři čtvrtletí prudce zvýšila zisk. Růstový trend hypoték ale brzy zpomalí
E15-politika | 11:33:00
Čistý zisk skupiny ČSOB za tři čtvrtletí letošního roku meziročně stoupl o 84 procent na 11,6 miliardy korun. Objem aktiv pod správou skupině vzrostl o 16 procent na 278 miliard korun. Jedna z největších českých bank tak následuje růstový trend celého trhu.


Toshiba se rozdělí na tři firmy, ty za dva roky vstoupí na burzu
E15-politika | 11:11:00
Japonský konglomerát Toshiba se rozdělí na tři samostatné firmy, které se zaměří na infrastrukturu, elektronická zařízení a na polovodiče. S akciemi všech těchto podniků se pak bude obchodovat na burze, plánuje Toshiba. Ta je od účetního skandálu z roku 2015 pod tlakem takzvaných aktivistických akcionářů, kteří žádali zásadní změny ve fungování podniku.


Seniora (†73) na kole srazila mladá řidička: Ve tmě nebyl vůbec vidět
blesk | 13:50:00
Ke zbytečné tragedii došlo v noci na pátek na jihu Moravy. Šoférka (23) osobního auta na silnici mezi Hodonínem a Ratíškovicemi srazila cyklistu (†73). Senior na místě zemřel.


Google postihly výpadky: I v Česku nefungoval mail a vyhledávač
blesk | 13:43:00
Internetový gigant postihly v pátek 12. listopadu 2021 problémy. Uživatelé z celé Evropy hlásili nejrůznější výpadky jeho služeb. Nefungoval jim zejména internetový prohlížeč nebo mailový klient. Potíže se týkaly i Česka.


Nová fakta o smrti Mira Žbirky (†69): Zemřel ve spánku!
blesk | 13:26:00
Předčasné úmrtí Mira Žbirky (†69) mnohé zaskočilo, podle informací jeho blízkých ale bojoval s těžkým zápalem plic už minimálně měsíc. Podle informací slovenského deníku Plus jeden deň odešel legendární hudebník v klidu ve spánku v nemocnici.


Uprostřed modlitby vybouchla bomba: Nejméně 15 zraněných po explozi v afghánské mešitě
blesk | 13:09:00
Nejméně 15 lidí utrpělo zranění při dnešním výbuchu bomby v mešitě ve východoafghánské provincii Nangarhár. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na mluvčího provinční vlády z řad Tálibánu. Podle jednoho z místních lékařů citovaného agenturou AFP si atentát vyžádal tři mrtvé.


Tragédie ve Vranovicích: Tělo mladíka (†23) leželo desítky metrů od havarovaného auta!
blesk | 13:04:00
Příbramští policisté vyšetřují tragickou nehodu, při které zemřel mladý řidič (†23). Jeho tělo leželo několik desítek metrů od havarovaného auta. Policisté nařídili soudní pitvu. 


Dcera Laufera (82) rozhodla za nemocného tátu: On by to tak chtěl!
blesk | 13:00:00
Už nemohli déle čekat. Josef Laufer (82) se ani po 19 měsících neprobudil zcela z umělého spánku, a tak v Divadle Broadway začali zkoušet jeho rodinný muzikál Ostrov pokladů bez něho.


Zakladatel WikiLeaks se bude ve vězení ženit. Assange má se svojí vyvolenou dva syny
blesk | 12:46:00
Aktivista a zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange dostal povolení se oženit se svou partnerkou Stellou Morisovou z vězení. Jeho žádost byla schválena jako u každého jiného vězně. Pár uvedl, že se jim ulevilo, a doufají, že na další překážky ve svém manželství nenarazí, uvedl deník BBC.


Nezdárná nevěsta Paris Hiltonová: Zakrytá jen květy!
blesk | 12:45:00
Paris Hiltonová (40) (se) umí prodat! Slavná plavovlasá dědička hotelového impéria, která se stala se čtyřmi křížky na krku vdanou paní, nejenom, že natáčí přímo na své veselce vlastní pořad, ale také postupně dávkuje příznivcům momentky ze svatby. Nyní se například ukázala ve svatebním…


Srdce ve správné kondici: Procházková trasa v Riegrových sadech upozorňuje na srdeční selhání
blesk | 12:37:00
Máte srdce na „pravém místě“? Ať tak, či tak, nezbytností je, aby bylo ve správné kondici. Upozorňuje na to projekt Ruku na srdce, který v pražských Riegrových sadech letos opět vyznačil „srdeční procházkovou trasu“ - zhruba 1,7 km dlouhý úsek, který představuje ideální terén pro zdravý a pravidelný pohyb pro pacienty s nemocným srdcem. 


Žáci z Kladrub nad Labem skončili v nemocnici: V šatnách se nadýchali dráždivé látky
blesk | 12:12:00
Hasiči museli v pátek dopoledne evakuovat učiliště v Kladrubech nad Labem. Žáci se zřejmě nadýchali dráždivé látky a udělalo se jim velmi špatně. Zasahovala i záchranná služba, povolán byl také evakuační autobus.


Pohřeb sestry (†88) Aloise Švehlíka: Dramatická scéna po smutečním obřadu!
blesk | 12:00:00
Přece jen jí přišel dát poslední sbohem! Alois Švehlík (82) neměl se svou sestrou Jiřinou Jakoubkovou (†88) zrovna idylické vztahy. Dokonce měl od ní zakázano, aby mluvil nad její rakví! Její syn a Švehlíkův synovec Marcel Vašinka (67) ho přesto pozval a po skončení obřadu si zřejmě vše vyříkali.


Bordel, smrad a mrtví potkani: Žilo tam 12 dětí! Vybydlenou barabiznu koupila Ostrava
blesk | 11:48:00
Když měli příležitost odkoupit od soukromníka jednu z nejděsivějších nemovitostí v Ostravě, radní obvodu Mariánské Hory neváhali. To, co na vlastní oči viděli, ale překonalo i ty nejhorší představy! V neuvěřitelném bordelu žilo několik rodin včetně 12 dětí...


Daimler se rozhodl prodat svůj zhruba tříprocentní podíl v Renaultu
Auto.cz | 13:52:00
Německý automobilový koncern Daimler se rozhodl prodat svůj podíl ve francouzské automobilce Renault. Oznámila to firma.


Dacia Duster dCi 115 4x4 Prestige Styling – Od pohledu nebojsa
Auto.cz | 12:51:00
Modernizovaná Dacia Duster vypadá již ve standardu velmi dobře, přesto se dá její vzhled ještě lehce dokořenit.


Kia skončí s prodejem spalovacích motorů v Evropě do roku 2035, ve světě do roku 2040
Auto.cz | 11:52:00
Společnost má v plánu postupně zcela eliminovat emise spojené se svými automobily i výrobou.


Vishing: Opětovné upozornění na telefonáty zneužívající jméno ČNB
Kurzy.cz | 14:00:13
Česká národní banka zaznamenala v posledních dnech další pokusy o podvodné hovory pod svým jménem. Cílem těchto podvodných telefonátů jménem ČNB z čísla 244001, 2441022 a 244100111 je vylákat přihlašovací údaje klienta do jeho elektronického bankovnict...


Zpráva od JPMorgan trvá na tom, že Ethereum může být vhodnější volbou než Bitcoin
Kurzy.cz | 13:50:30
V nově vydané zprávě JPMorgan oznámila, že má pocit, že Bitcoin je na cestě k dosažení ohroumující ??ceny zhruba $146 000 za jednotku.


COVID-19: Aktualizované souhrnné informace pro cestující, výjimka pro tranzit prodloužena
Kurzy.cz | 13:46:22
COVID-19: Aktualizované souhrnné informace pro cestující, výjimka pro tranzit prodloužena


MONETA se připojí k Milostivému létu, klientům v platební neschopnosti odpustí sankční poplatky
Kurzy.cz | 13:44:33
Klientům, kteří jsou v prodlení se splácením svých finančních závazků více jak tři měsíce, odpustí MONETA veškeré sankční poplatky a penalizace. Stane se tak za předpokladu, že nejdéle do sedmi let splatí původní jistinu včetně dlužného obchodního úroku.


Oříšky na chroupání, oříšky v kuchyni, které máte rádi vy?
Kurzy.cz | 13:38:00
Ořechy se po právu řadí mezi superpotraviny. Najdeme v nich mimo jiné omega-3 mastné kyseliny jako zdraví prospěšné “nenasycené tuky”, vlákninu, vitaminy řady B a E a řadu minerálních látek. Navzdory vysokému obsahu tuku, který je však pro naše fungování


Výsledky Skupiny ČSOB za 9M 2021: Silný růst u hypoték, podílových fondů a v digitalizaci
Kurzy.cz | 13:28:07
Skupina ČSOB za devět měsíců vykázala čistý zisk 11,6 miliardy korun zejména díky vysoké kvalitě portfolia úvěrů. Objem poskytnutých úvěrů vzrostl v souvislosti s přetrvávající poptávkou po hypotékách.


12.h - Evropa mírně optimistická díky výsledkům, BCPP naopak oslabuje, koruna slabší, ropa výrazněji oslabuje
Kurzy.cz | 13:16:55
Evropské akciové trhy v průběhu dnešního dopoledne vesměs mírně rostou. Hlavním faktorem jsou četné a důležité firemní výsledkové zprávy a výklady makroekonomických zpráv ukazujících akcelerující inflaci v hlavních ekonomikách světa.


Malajsie: HDP ve 3Q klesl o
Kurzy.cz | 12:01:19
Ekonomika Malajsie ve 3Q roku klesla o 4,5% a korigovala tak do značné míry skokový růst ze 2Q roku.Trh počítal s poklesem o 1,3%.Za nepříznivým vývojem stojí především opakované problémy s koronavirovou pandemií.


Češi jsou ve vztahu ke značkám konzervativní, za zdraví si ale dle průzkumu rádi připlatí. Největší důvěře se těší Jar
Euro | 12:50:54
Letos v listopadu proběhlo po dvouleté pauze vyhlašování soutěže o Nejdůvěryhodnější značky roku. Napříč kategoriemi opět kraluje Jar.


Na pardubické radnici se předávaly medaile města a čestné občanství
Kurzy.cz | 14:00:43
Město ocenilo další své nejvýznamnější osobnosti, které se zasloužily o rozvoj města a šíření jeho dobrého jména napříč republikou. Vzhledem k tomu, že slavnostní akt, který je v Pardubicích již tradicí, byl v minulém roce kvůli pandemické situaci odlo...


Aerolinky Lufthansa vrátily téměř čtyři miliardy eur covidové pomoci
idnes.cz | 15:03:00
Letecká společnost Lufthansa předčasně splatila veškerou finanční pomoc, kterou získala od německé vlády během pandemie. Podle zástupců firmy byl dopravce schopen vrátit celkem 3,8 miliardy eur (96 miliard Kč) vyčerpaných prostředků díky restrukturalizaci a „důvěře kapitálových trhů“. Výměnou za pomoc získala německá vláda v Lufthanse pětinový podíl, nyní jej vrátí.


Dánský sochař se bojí o život. Z Hongkongu si musí odvézt protičínskou sochu
idnes.cz | 15:03:00
Dánský sochař a aktivista Jens Galschiot žádá Hongkong o právní ochranu před čínskými úřady, neboť si ze země chce odvézt svoji sochu oslavující čínské demokratizační síly. Nyní mu tam totiž podle nového zákona o národní bezpečnosti hrozí vězení. Peking v Hongkongu zákon zavedl loni s cílem zabránit „podvracení, terorismu a spolčování nepřátelských sil“.


Písaříkovo impérium. Co zbylo ze stamilionů z Bohemia Energy
idnes.cz | 15:00:00
Jiří Písařík se ještě několik dní před oznámením krachu Bohemia Energy snažil své nemovitosti převést na jinou firmu. On sám však odmítá, že tímto přesunem usiloval o uchránění majetku. Naopak tvrdí, že do poslední chvíle bojoval za dodávky energií spotřebitelům.


První žena mezi snajpry. Gardistka z Montany dokončila výcvik odstřelovačů
idnes.cz | 14:47:00
Její identitu americká armáda vzhledem k povaze výcviku a zařazení tají. Příslušnice Národní gardy v Montaně se nicméně stala první ženou, která kdy dokončila náročný sedmitýdenní armádní výcvik pro odstřelovače. Velitelé to označují za milník k přístupu žen ke všem bojovým pozicím.


Režim DPI už opustilo více než 300 tisíc bývalých klientů Bohemia Energy
idnes.cz | 14:45:00
Uplynul bezmála měsíc od chvíle, kdy společnost Bohemia Energy ukončila činnost. Její klienti následně spadli do nevýhodného režimu dodavatelů poslední instance. K pátku se zhruba třetině z nich podařilo získat normální smlouvu na plyn či elektřinu, vyplývá z vyjádření dodavatelů.


Reinfekcí není tak moc, nákaz u proočkovaných bylo v říjnu 15krát víc
idnes.cz | 14:39:00
Od začátku pandemie do konce letošního října se v Česku potvrdilo 4 680 případů opakovaného nakažení koronavirem s typickými příznaky. Vyplývá to z analýzy dat Státního zdravotnického ústavu (SZÚ). Ani prodělání nemoci tak neposkytuje plnou ochranu před covidem, varuje SZÚ. Frekvence výskytu reinfekcí zůstává nicméně celkově nadále nízká.


VIDEO: Řidič ujížděl policistům stočtyřicítkou, překonal i zastavovací pás
idnes.cz | 14:35:00
Jako smyslů zbavený se na hlavním silničním tahu z východních Čech na Moravu choval agresivní řidič, který bez řidičáku a pod vlivem drog uháněl až stočtyřicetikilometrovou rychlostí. Nezablokoval ho ani zastavovací pás.


KOMENTÁŘ: Sněmovna plná pokrytců. V novém složení se starým přístupem
idnes.cz | 14:00:00
Končí týden, v němž se ustavila nová Sněmovna. A kdy se od řečnického pultu linula slova o poměrném zastoupení, demokracii a spravedlnosti. Ale šlo o něco úplně jiného, píše komentátor MF DNES Miroslav Korecký.


Neměla jsem ty věci vyhodit, oplakává Jitka Asterová šatník z devadesátek
revue.idnes.cz | 15:27:00
Jitka Asterová prozradila, že se v současnosti občas ráda věnuje modelingu a oplakává některé módní kousky z 90. let, kterých se v minulosti zbavila. V rozhovoru pro iDNES.cz zavzpomínala také na to, čím ji kdysi potěšila kolegyně herečka Helena Růžičková.


Rozplakalo je video s pokusy na zvířatech: Klip předčil naše očekávání, říká Večlová
iHned.cz | 14:49:00
„Záběry ukazují testování toxicity různých látek na psech, opicích, králících nebo myších v laboratoři ve Španělsku. A je na nich vidět i kruté zacházení s nimi. Klip předčil naše očekávání a po jeho zveřejnění se strhla lavina zájmu...


Žena Bohuše Matuše chce do muzikálu. Nejsem spokojená, řekla po konkurzu
revue.idnes.cz | 12:19:00
Manželka zpěváka Bohuše Matuše (48) Lucie (18) se již v minulosti svěřila, že by ráda zpívala. Nyní si vyzkoušela konkurz do připravovaného dětského muzikálu Ostrov pokladů, který uvede Divadlo Broadway. Se svým výkonem ale nebyla spokojená.


Poslední slova slavných sebevrahů. Co vzkázali nejbližším Cobain a Monroe?
revue.idnes.cz | 11:40:00
Frontman kapely Nirvana Kurt Cobain, punker Sid Vicious ze Sex Pistols či módní návrhářka Kate Spade a mnohé další slavné tváře se rozhodly odejít ze světa předčasně. Jaké poslední vzkazy na rozloučenou nechaly známé osobnosti pro své nejbližší?


Vévodkyně Meghan přiznala, že u soudu nemluvila pravdu
revue.idnes.cz | 09:40:00
Vévodkyně Meghan přiznala, že u soudu v minulosti pod přísahou nepravdivě vypovídala. Tvrdila, že si velmi přísně chrání soukromí a nikomu nesděluje informace z intimního života. To se nyní ukázalo jako lež. Manželka prince Harryho souhlasila s výrokem soudu, že některé informace zatajila.


Vražedná záhada luxusní jachty. Řádění kapitána přežila jen dívka na záchranném člunu
bleskove.cz | 15:07:51
Jedenáctiletá přeživší Terry Jo našla odvahu mluvit o tragických událostech na moři až po padesáti letech


Muž vyšlechtil strom s deseti různými plody ovoce. Připsal si tak nový světový rekord
bleskove.cz | 14:54:58
Australan sklízí z jednoho stromu dvě odrůdy švestek, dvě odrůdy nektarinek, dvě odrůdy broskví, meruňky, višně, mandle a hybridy meruněk a broskví.


Zemřel bubeník The Moody Blues Graeme Edge (†80): K bubnování se dostal náhodou!
blesk | 15:47:00
Smutná zpráva pro všechny milovníky hudby: Na věčnost se odebral britský bubeník Graeme Edge (†80), jenž s kapelou The Moody Blues koncertoval až do roku 2018. Jeho kariéru, která trvala neuvěřitelných padesát let, ukončila až mrtvice.


Ozbrojený šílenec vyloupil drogerii v Mladé Boleslavi: Napadl vedoucího a odjel na kole
blesk | 15:07:00
Mladoboleslavští kriminalisté pátrají po lupiči, který se zbraní v ruce a s patřičnou agresivitou vykradl prodejnu drogerie. Majitel se mu snažil v loupeži zabránit, zloděj ho ale skopl k zemi. Poté pachatel z místa ujížděl na kole a cestou upustil zbraň, se kterou do lékárny vtrhnul. Kolo nakonec zahodil u zahrádkářských kolonií. Nepoznáváte ho?


Je to definitivní: Půlmilionová pokuta pro pražský magistrát platí, rozhodl Nejvyšší správní soud
blesk | 14:53:00
Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil půlmilionovou pokutu, kterou Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil v roce 2017 pražskému magistrátu za chyby v trendu na výstroj pro městské strážníky. Vyplývá to z rozsudku zveřejněného na úřední desce soudu. Pokutu musela Praha zaplatit už v roce 2017, kdy rozhodnutí první instance ÚOHS potvrdil jeho tehdejší předseda Petr Rafaj.


Překvapivá slova Babčákové po vyřazení ze StarDance kvůli nemoci: S Martinem jsme oba v pořádku!
blesk | 14:30:00
Odchod Simony Babčákové (48) a Martina Prágra ze StarDance vzbudil řadu otázek. Za jejich koncem v soutěži měly stát zdravotní problémy, Babčáková teď ale poprvé promluvila a tvrdí: Oba s Martinem jsme v pořádku! A stále spolu komunikujeme.


Auto parkovalo na chodníku, řidič se třásl a lapal po dechu. Strážníci mu pomohli
blesk | 14:23:00
Strážníky v pražských Holešovicích upoutalo v úterý odpoledne auto zaparkované na chodníku, kde nemělo co dělat. Když chtěli ale řidiče (39), který seděl uvnitř, konfrontovat, zjistili, že se třese a lapá po dechu! Střážníci otevřeli dveře a začali s ním mluvit, muž si stěžoval na dýchání, přivolali proto záchranku. Podle záchranářů šlo o hyperventilaci, která je spojována s úzkostnými či panickými stavy. Pro muže si po ošetření přijela jeho žena.


Ukradli Báru (4)! Kulhající muž s kumpánem ji odvedli ze zahrady domu v Ostravě
blesk | 14:22:00
Hledá se Bára (4)! Ze zahrady u rodinného domu v Ostravě-Vítkovicích zmizela fenka německého ovčáka. Zbyla po ní jen otevřená branka. Pejska si v klidu odvedli dva neznámí muži.


Hubáčková dostala nabídku vést životní prostředí. Manžel byl nadšený, říká
lidovky.cz | 14:55:16
Senátorka Anna Hubáčková dostala od předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky oficiální nabídku, aby byla novou ministryní životního prostředí. „Nebudu kličkovat, nabídl mi to,“ řekla iDNES.cz Hubáčková. Chce si přes víkend prostudovat koaliční smlouvu.


Máma s dcerou v Brně pronásledovaly zloděje, který jim sebral auto: Úspěšně!
blesk | 14:07:00
Bizarní výjev se naskytl mámě s dcerou v Brně. Koncem října jim zloděj vykradl dům a odcizil i klíčky od auta zn. Subaru, kterým odjel. Ony jej ale hned ráno po krádeži spatřily na ulici a začaly jej pronásledovat!


Dojemná vzpomínka na vojačku Míšu (†27): Před rokem zemřela při pádu vrtulníku v Egyptě
blesk | 14:00:00
Michaela Tichá (†27) byla mladá a energická vojákyně, která jako první žena zemřela na zahraniční vojenské misi. Přesně před rokem s ní a několika dalšími spadl na Sinajském poloostrově vrtulník. Ona na místě zahynula.


Stovky tisíc Čechů už mají po krachu Bohemia Energy nové dodavatele. Nejvíc vydělal ČEZ
blesk | 14:00:00
Stovky tisíc bývalých klientů skupiny Bohemia Energy již odešly z režimu dodavatele poslední instance (DPI) a našly si nový běžný produkt u některého z dodavatelů, zjistila dnes ČTK mezi dodavateli poslední instance. Celkem se ocitlo v režimu DPI na 900 000 klientů Bohemia Energy. Bohemia Energy, jež před měsícem ukončila činnost, rozeslala statisíce vyúčtování.


Zavřu kohouty, vyhrožuje Lukašenko Evropě. Cena plynu může v zimě vyletět vzhůru
aktuálně.cz | 15:24:46
Běloruský diktátor Alexandr Lukašenko pohrozil Evropě zavřením plynovodu, když nezačne řešit uprchlickou krizi na hranici s Polskem a Litvou.


Co se teď děje v Afghánistánu? Země se propadá do temnoty, tvrdí lidé na útěku
aktuálně.cz | 14:39:00
Kolabující ekonomika má za následek nezaměstnanost, ale i nedostatek jídla a lékařské péče.


Ústav Akademie věd odvolal manažera. Sedí v institutu podezřelém ze špionáže pro Čínu
aktuálně.cz | 13:28:46
Kvůli vazbám na čínskou vládu odvolalo vedení Filosofického ústavu Akademie věd šéfa Centra globálních studií Marka Hrubce.


Tragická nehoda u Vranovic: Mrtvý řidič ležel několik desítek metrů od auta
Denik.cz | 13:47:00
Havarované auto v silničním příkopu a o několik metrů dál muž bez známek života. Takový pohled se naskytl policistům v pátek 12. listopadu brzy ráno u obce Vranovice na Příbramsku. 


Jen na nákup a do práce. Rakousko čeká celostátní lockdown pro neočkované
Denik.cz | 13:24:00
Rakousko čeká celostátní lockdown pro lidi bez očkování proti covidu-19. Příslušná rozhodnutí k zavedení tohoto opatření budou učiněna v neděli, oznámil podle agentury DPA rakouský kancléř Alexander Schallenberg. Epidemie v Rakousku rychle sílí, k dnešku připadá skoro 779 nově nakažených na sto tisíc obyvatel v sedmidenním úhrnu. V Česku tato hodnota činí 614.


Vražedná záhada luxusní jachty. Řádění kapitána přežila jen dívka na záchranném člunu
pikant | 15:07:51
Jedenáctiletá přeživší Terry Jo našla odvahu mluvit o tragických událostech na moři až po padesáti letech


Muž vyšlechtil strom s deseti různými plody ovoce. Připsal si tak nový světový rekord
pikant | 14:54:58
Australan sklízí z jednoho stromu dvě odrůdy švestek, dvě odrůdy nektarinek, dvě odrůdy broskví, meruňky, višně, mandle a hybridy meruněk a broskví.


Ludvík a Michal. Svatobarborské zvony míří na náročnou opravu do Astenu
Denik.cz | 09:34:00
Svatobarborské zvony Ludvík a Michal se v pátek 12. listopadu odpoledne vydaly na dalekou cestu až do nizozemského Astenu. Příprava na jejich transport začala už brzy ráno, samotné snesení zvonů pak začalo krátce po poledni. Jako první se pomocí velkého jeřábu dostal dolů větší Ludvík, poté následoval menší Michal. Na oba už pak čekal připravený kamion.


Další japonské superauto na obzoru? Lexus LFA se má vrátit!
Auto.cz | 15:50:00
Lexus LFA kdysi nadchnul svým vidlicovým desetiválcem. Nyní se rýsuje nástupce, V10 už ho ale bohužel pohánět nebude.


Škoda Fabia esport trophy: Extrémně rychlé Polsko přineslo největší úspěch!
Auto.cz | 14:54:00
Byl to tedy neskutečný šrumec, skoro si říkám, kam se hrabe Finsko. Na nepředstavitelně rychlých polských erzetách jsem si však vyjel zatím nejlepší umístění!


Trhy rostou a Buffett otáčí kormidlem. Letos zatím víc prodává než nakupuje
Kurzy.cz | 15:46:53
Warren Buffett se nechal při různých příležitostech slyšet, že když nakupuje akcie, je v jeho zájmu držet je napořád. Bohužel mu to tak vždycky nevychází.


Týdenní přehled dění v EU ve dnech 15.-21. listopadu
Kurzy.cz | 15:45:51
Shrnutí nejdůležitějších událostí V pondělí začíná ve slovinské Portoroži třídenní Shromáždění malých a středních podniků (EU SME Assembly). Na zasedání Rady pro zahraniční věci, které se uskuteční v pondělí, by měli ministři zahraničních věcí společně...


Kurzovní lístek ČNB na pátek 12.11.2021
Kurzy.cz | 14:28:13
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 11.11.Změna12.11. Americký dolar USD 1 22.0380 +0.04%22.0480...


Evergrande zatím drží hlavu nad vodou a prodává různá aktiva, aby měla na splátky dluhopisů
Kurzy.cz | 14:22:42
Problematický čínský obří developer Evergrande už potřetí za poslední měsíc na úplně poslední chvíli splatil své závazky plynoucí z vydaných dolarových dluhopisů.Poslední splátky úroků ve výši 148 mil.


Změna pravidel pro vstup do Německa z ČR s ohledem na opatření přijatá vůči SARS-CoV-2
Kurzy.cz | 14:07:45
S platností od 14.11.2021 od 0:00 hod. bude Česká republika spolu s Rakouskem a Maďarskem zařazena na seznam vysoce


FIXED.zone po týdnu na burze: Akcie stouply o rekordních 225 procent
Kurzy.cz | 14:06:06
Výrobce a distributor příslušenství pro mobilní zařízení FIXED.zone, který v pondělí vstoupil na trh START pražské burzy, zaznamenal v prvním týdnu svého obchodování rekordní nárůst ceny o 225,2 procenta.


Rakousko plánuje jako první na světě lockdown pro neočkované. V Německu čekají pendlery bez vakcíny testy
Hospodářské noviny | 14:58:00
V Evropě rychle přibývá nakažených. Některé země tak znovu přijímají omezení, která mají dostat epidemii koronaviru pod kontrolu. Sousední Rakousko chystá celostátní lockdown pro ty, kteří se zatím nenechali očkovat. Ti si tak budou moci zřejmě...


Rozplakalo je video s pokusy na zvířatech: Klip předčil naše očekávání, říká Večlová
Hospodářské noviny | 14:49:00
„Záběry ukazují testování toxicity různých látek na psech, opicích, králících nebo myších v laboratoři ve Španělsku. A je na nich vidět i kruté zacházení s nimi. Klip předčil naše očekávání a po jeho zveřejnění se strhla lavina zájmu...


Jurečka nabídl resort životního prostředí senátorce Hubáčkové, potvrdila to pro iDnes
ČT24 | 15:04:20
Senátorka Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) dostala od předsedy lidovců Mariana Jurečky nabídku stát se ministryní životního prostředí ve vládě SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN). Řekla to v pátek serveru iDNES.cz. Doufá, že s nominací bude souhlasit předseda ODS a kandidát na premiéra Petr Fiala. Post dříve odmítl lidovecký místopředseda Petr Hladík, který se chce soustředit na práci brněnského radního, náměstka primátorky a rodinu.


Chtěla jsem být jako ministryně i příkladem pro ženy, ale rodina mě potřebuje
Respekt | 16:13:58
Se senátorkou a místopředsedkyní KDU-ČSL Šárkou Jelínkovou: o odmítnutém postu, sociální politice i článku 66 ÚstavyNestačí si s paní Cichanouskou jen dělat fotky
Respekt | 15:57:50
Ustavující se vláda je nakloněna tomu, aby v Česku vzniklo diplomatické zastoupení běloruské opoziceCovidem se v Česku opakovaně nakazilo 4680 lidí z asi 1,7 milionu
Eurozpravy-domácí | 15:39:00
Od začátku epidemie covidu-19 do konce letošního října se opakovaně nakazilo koronavirem a mělo příznaky nemoci 4680 lidí z celkem 1,75 milionu pozitivně testovaných. Více než čtvrtina těchto reinfekcí byla za poslední měsíc. V tiskové zprávě o tom dnes informoval Státní zdravotní ústav (SZÚ). Dalších 4283 případů možné reinfekce ústav zaznamenal u lidí, kteří v jenom z případů neměli žádné příznaky.


WHO vyjádřila vážné obavy o zdraví tisíců migrantů v Bělorusku
Eurozpravy-zahraniční | 16:38:00
Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes vyjádřila vážné obavy o zdraví tisíců migrantů, kteří táboří v příhraničních oblastech v Bělorusku a snaží se dostat do Evropské unie. WHO vyslala tým odborníků do Litvy, aby přinesl rychlé zhodnocení situace tamních běženců, a zjistila, že nějakou formu zdravotní pomoci potřebuje 60 procent z nich.


Plán na kontrolu covid pasů u zaměstnavatelů a provozů dostal na Slovensku zelenou
Eurozpravy-zahraniční | 15:57:00
Slovenské úřady budou moci nařídit, aby vstup zaměstnanců do firem a zákazníků do provozů byl podmíněn předložením zejména covidového certifikátu, tedy buď potvrzení o očkování proti nemoci covid-19, o prodělání covidu-19 nebo o negativním testu na koronavirus.


Epidemie ve Španělsku a v Portugalsku díky vysoké proočkovanosti skončí na jaře, míní virolog
Eurozpravy-zahraniční | 15:11:00
Přední německý virolog Christian Drosten se domnívá, že ve Španělsku a v Portugalsku by epidemie covidu-19 mohla skončit na jaře, a to díky vysoké proočkovanosti obyvatel obou zemí. Informovala o tom dnes agentura EFE. Španělsko a Portugalsko by se tak mohly stát prvními unijními státy, kde se podaří výskyt koronavirové infekce snížit na endemickou úroveň.


Rekordních zhruba 1000 migrantů ve čtvrtek podniklo cestu přes Lamanšský průliv
Eurozpravy-zahraniční | 14:53:00
Rekordních zhruba 1000 migrantů ve čtvrtek podniklo cestu přes Lamanšský průliv z Francie do Británie. Skupiny žadatelů o azyl doprovodila do přístavu Dover na jihu Anglie čtyři plavidla pohraniční stráže a pět záchranných člunů, uvedla dnes stanice BBC. Tři migranti, kteří se pokusili překonat Lamanšský průliv na kajaku, se pohřešují, informovala agentura AFP.


Německo označilo Česko za epidemicky vysoce rizikové
Eurozpravy-zahraniční | 14:19:00
Německo dnes s účinností od neděle zařadilo Českou republiku na seznam epidemicky vysoce rizikových oblastí. Oznámil to Institut Roberta Kocha (RKI), který je hlavním německým úřadem pro potírání infekčních chorob.


Ruská ekonomika je na cestě k nejsilnějšímu růstu za posledních 13 let
Eurozpravy-ekonomika | 16:19:00
Ruská ekonomika je na cestě k nejsilnějšímu růstu za posledních 13 let. Řekl to dnes ruský prezident Vladimir Putin. Hrubý domácí produkt (HDP) by se za celý rok měl podle něj zvýšit o 4,7 procenta. Je to optimističtější předpoklad než prognózy ruské centrální banky i ruské vlády.


Noční můry a podivná smrt zatracovaného anglického krále Viléma II. Ryšavého
Reflex | 16:00:00
Berete své sny vážně? Co když se vám snaží sdělit důležité poselství z vašeho podvědomí nebo vás varovat před nebezpečím? Jeden z nejméně oblíbených anglických králů s rudě zbarvenou tváří šel prý svému snu naproti. Bohužel pro něj. Tragicky skonal hned příštího dne. 


Martin Roháček: Hraní mě chytlo a už nepustilo. Turnaje esportů dnes přitahují miliony diváků
Reflex | 14:10:00
Fandit týmům počítačových hráčů? To samé, jako fandit fotbalu, hokeji nebo cyklistice, myslí si Martin Roháček, který turnaje esportu žere už skoro dvacet let.


Milovník adrenalinových sportů z Moravy vyrazil na své vlastní lodi přes Atlantik
Reflex | 17:00:21
Michal Krysta je všechno, jen ne obyčejný kluk z vesnice. Vyzkoušel opravdu hodně sportů, aby nakonec zjistil, že je v první řadě milovníkem těch adrenalinových. Za sebou má extrémní štafety jako Red Bull Dolomitenmann, Xterru, Ironmana, X-Pyr, horolezeckou expedici v Himálaji nebo Paragliding Red Bull Xalps s přeletem přes Alpy a překonáním téměř dvoutisícové vzdálenosti.


Vědec nevědec – hlava dolů!
Tiscali-zprávy | 15:39:09
Jen málokdo symbolizuje spojení mezi osvícenstvím a revolucí jako francouzský astronom, akademik a politik Jean-Sylvain Bailly, autor zásadních vědeckých prací o dráze Halleyovy komety a Jupiterových měsících. Od jeho popravy uplynulo dnes 228 let.


Rakouský kancléř počítá s lockdownem pro neočkované, rozhodnutí má padnout v neděli
Tiscali-zprávy | 15:07:22
Rakouský kancléř Alexander Schallenberg počítá s tím, že zemi čeká plošný lockdown pro lidi bez očkování proti covidu-19.


Volkswagen po 36 letech končí s výrobou čínské Santany. Přestane vyrábět i Rapid
E15-ekonomika | 16:00:00
Rostoucí poptávka po SUV a vozech s elektrickým pohonem mění nabídku po celém světě. Podle informací magazínu Automotive News, kteří citují uniklé vládní dokumenty, se automobilka Volkswagen chystá po 36 letech zastavit výrobu svého prvního v Číně vyráběného modelu Santana. Spolu s ním by pak měly skončit také lokální verze modelů Škoda Rapid a VW Tharu současné generace.


Největší evropský zbrojař BAE kupuje vývojáře bojových simulátorů Bohemia Interactive
E15-ekonomika | 15:46:00
Původně česká společnost Bohemia Interactive Simulations přejde do britských rukou. Zbrojní gigant BAE Systems kupuje firmu, která se specializuje na vývoj bojových simulátorů umožňujících vojákům cvičit ve virtuální realitě.


Tržby mateřské společnosti Zary v Česku klesly o půl miliardy. Globálně se ale probouzí
E15-ekonomika | 15:21:00
Pandemický rok byl pro obchody s kamennými pobočkami komplikovaný. Společnost Inditex, která vlastní například značky Zara, Pull & Bear nebo Bershka, za rok 2020 zaznamenala v českých prodejnách pokles tržeb o pět set milionů korun. V celosvětovém měřítku se ovšem španělské korporaci podařilo vrátit se na předpandemická čísla. Koronavirové roky by tak pro skupinu neměly znamenat výraznou komplikaci.


Největší americký řetězec kin AMC začal přijímat kryptoměny. Bere i dogecoin
E15-ekonomika | 15:14:00
Americká společnost AMC, která je největším řetězcem kin ve Spojených státech, začala při platbách na internetu přijímat bitcoin, ethereum, bitcoin cash a litecoin. Na twitteru to oznámil šéf podniku Adam Aron. Podle něj přibude i možnost platit dogecoinem, tedy kryptoměnou, která původně vznikla z legrace. Firma reaguje na rostoucí oblibu kryptoměn, záměr začít přijímat bitcoin avizovala už v srpnu.


Německo označilo Českou republiku za vysoce rizikovou zemi. Pendlery čeká testování
E15-ekonomika | 14:40:00
Německo dnes s účinností od neděle zařadilo Českou republiku na seznam epidemicky vysoce rizikových oblastí. Oznámil to Institut Roberta Kocha (RKI), který je hlavním německým úřadem pro potírání infekčních chorob. Zpřísněné epidemické hodnocení, které je reakcí na rychlé šíření nemoci covid-19 v Česku, zkomplikuje cestování především neočkovaným, od nichž bude vyžadována karanténa. Krátkých cest, jejichž délka nepřesáhne 24 hodin, nebo každodenního dojíždění za prací a studiem se povinná izolace nedotkne. Pendleři se ale bez pravidelného testování neobejdou.


Volkswagen po 36 letech končí s výrobou čínské Santany. Přestane vyrábět i Rapid
E15-politika | 16:00:00
Rostoucí poptávka po SUV a vozech s elektrickým pohonem mění nabídku po celém světě. Podle informací magazínu Automotive News, kteří citují uniklé vládní dokumenty, se automobilka Volkswagen chystá po 36 letech zastavit výrobu svého prvního v Číně vyráběného modelu Santana. Spolu s ním by pak měly skončit také lokální verze modelů Škoda Rapid a VW Tharu současné generace.


Největší evropský zbrojař BAE kupuje vývojáře bojových simulátorů Bohemia Interactive
E15-politika | 15:46:00
Původně česká společnost Bohemia Interactive Simulations přejde do britských rukou. Zbrojní gigant BAE Systems kupuje firmu, která se specializuje na vývoj bojových simulátorů umožňujících vojákům cvičit ve virtuální realitě.


Tržby mateřské společnosti Zary v Česku klesly o půl miliardy. Globálně se ale probouzí
E15-politika | 15:21:00
Pandemický rok byl pro obchody s kamennými pobočkami komplikovaný. Společnost Inditex, která vlastní například značky Zara, Pull & Bear nebo Bershka, za rok 2020 zaznamenala v českých prodejnách pokles tržeb o pět set milionů korun. V celosvětovém měřítku se ovšem španělské korporaci podařilo vrátit se na předpandemická čísla. Koronavirové roky by tak pro skupinu neměly znamenat výraznou komplikaci.


Největší americký řetězec kin AMC začal přijímat kryptoměny. Bere i dogecoin
E15-politika | 15:14:00
Americká společnost AMC, která je největším řetězcem kin ve Spojených státech, začala při platbách na internetu přijímat bitcoin, ethereum, bitcoin cash a litecoin. Na twitteru to oznámil šéf podniku Adam Aron. Podle něj přibude i možnost platit dogecoinem, tedy kryptoměnou, která původně vznikla z legrace. Firma reaguje na rostoucí oblibu kryptoměn, záměr začít přijímat bitcoin avizovala už v srpnu.


Německo označilo Českou republiku za vysoce rizikovou zemi. Pendlery čeká testování
E15-politika | 14:40:00
Německo dnes s účinností od neděle zařadilo Českou republiku na seznam epidemicky vysoce rizikových oblastí. Oznámil to Institut Roberta Kocha (RKI), který je hlavním německým úřadem pro potírání infekčních chorob. Zpřísněné epidemické hodnocení, které je reakcí na rychlé šíření nemoci covid-19 v Česku, zkomplikuje cestování především neočkovaným, od nichž bude vyžadována karanténa. Krátkých cest, jejichž délka nepřesáhne 24 hodin, nebo každodenního dojíždění za prací a studiem se povinná izolace nedotkne. Pendleři se ale bez pravidelného testování neobejdou.


Přívalové deště vyvolaly na Srí Lance povodně
Slunečno.cz | 15:48:00
Některé části Srí Lanky zasáhly silné deště, které rozpoutaly záplavy a sesuvy půdy. Většina obětí utonula a desítky obyvatel utrpělo zranění. V některých oblastech Srí Lanky spadlo během několika hodin až 100 milimetrů srážek. Ke konci týdne se bouřky ze Srí Lanky přesunou do jihovýchodní Indie, ale meteorologové varují, že další deště by mohly spadnout na začátku příštího týdne. Stále častěji se na Srí Lance vyskytují i sesuvy půdy,...


Na Kolínsku srazilo auto dvě děti, jedno je ve vážném stavu
idnes.cz | 17:43:00
V obci Tatce v ulici Hořanská srazilo auto tři chodce. Na místě zasahují záchranné složky, zapojen je i vrtulník. Podle informací iDNES.cz jsou mezi zraněnými dvě děti, jedno je ve vážném stavu. Ulice je zatím neprůjezdná.


Mailový útok Landovy iniciativy prověří policie. Vojtěch mluví o sabotáži
idnes.cz | 17:38:00
Na krajské hygienické stanice přišlo na deset tisíc „zbytečných žádostí“ od iniciativy Zlatý špendlík. Informoval o tom ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, podle kterého kvůli těmto dotazům končí v nemocnicích více lidí nakažených covidem. Resort proto podá na iniciativu Daniela Landy trestní oznámení pro podezření ze sabotáže.


Vyšetřování výbuchu v Poličce po letech skončilo, pykat mají tři lidé a firma
idnes.cz | 17:29:00
Po čtyřech a půl letech policie ukončila vyšetřování výbuchu v Poličských strojírnách. Státnímu zástupci navrhla obžalovat tři fyzické a také jednu právnickou osobu. Obvinění už byli seznámeni s výsledky vyšetřování, obžaloba k soudu dosud podána nebyla, uvedla okresní státní zástupkyně ze Svitav Gabriela Chalupníková.


VIDEO: Seriál A jak to bylo dál naváže na Sex ve městě. Bez Samanthy
idnes.cz | 16:58:00
Desetidílný původní seriál A jak to bylo dál, jenž přinese novou kapitolu Sexu ve městě, bude na platformě HBO GO uveden dvěma epizodami 9. prosince. Zbylých osm dílů pak naváže postupně každý týden ve čtvrtek.


Restart po volebním fiasku. V Německu se rozhořel boj o post šéfa CDU
idnes.cz | 16:51:00
Dosavadní šéf kancléřského úřadu v Berlíně Helge Braun a zahraničněpolitický expert německé Křesťanskodemokratické unie (CDU) Norbert Röttgen oficiálně oznámili, že se budou ucházet o post šéfa této strany. O nástupci současného předsedy Armina Lascheta, který z čela strany odchází po nejhorší volební porážce v její historii, bude CDU rozhodovat příští rok v lednu.


PODCAST: Energokrize Česka. Písařík šel na hranu a ukázal svázané ruce vlády
idnes.cz | 16:50:00
Stovky tisíc odběratelů energií se už několik týdnů obávají další budoucnosti. Pád Bohemia Energy ukázal nejen možnosti trhu, ale také svázané ruce vlády či Energetického regulačního úřadu. Situaci kolem sílící krize na trhu s energiemi rozebírá v novém zpravodajském podcastu Kontext odborník ekonomické rubriky MF DNES Martin Petříček.


Český ekonomický růst bude druhý nejslabší v EU, odhaduje Evropská komise
idnes.cz | 16:16:00
České hospodářství po loňském rekordním propadu letos opět vzroste, tempo oživení však bude pomalejší, než se dosud čekalo. Ve své ekonomické prognóze to ve čtvrtek uvedla Evropská komise, podle níž letos hrubý domácí produkt (HDP) ČR vzroste o tři procenta. V rámci unijních zemí je to druhý nejnižší růst.


Češka vězněná v Pákistánu má problém se soudem, propuštění se oddaluje
idnes.cz | 16:07:00
Česká občanka Tereza Hlůšková by mohla být z vězení v Pákistánu propuštěna příští týden, kvůli přetíženosti tamních soudů ale ministerstvo zahraničí očekává spíše pozdější termín. Soud totiž stále nevyhotovil písemný rozsudek. Ministerstvo původně odhadovalo, že by Hlůšková mohla být propuštěna tento týden.


V Portugalsku a Španělsku skončí epidemie díky očkování na jaře, míní virolog
idnes.cz | 16:01:00
Přední německý virolog Christian Drosten se domnívá, že ve Španělsku a v Portugalsku by epidemie covidu-19 mohla skončit na jaře. A to díky vysoké proočkovanosti obyvatel obou zemí. Španělsko a Portugalsko by se tak mohly stát prvními unijními státy, kde se podaří výskyt koronavirové infekce snížit na endemickou úroveň.


Rakousko plánuje jako první na světě lockdown pro neočkované. V Německu čekají pendlery bez vakcíny testy
iHned.cz | 14:58:00
V Evropě rychle přibývá nakažených. Některé země tak znovu přijímají omezení, která mají dostat epidemii koronaviru pod kontrolu. Sousední Rakousko chystá celostátní lockdown pro ty, kteří se zatím nenechali očkovat. Ti si tak budou moci zřejmě...


Češi před 20 lety rozjeli vývoj armádních simulátorů. Firmu teď ovládne zbrojařský obr BAE Systems
iHned.cz | 13:42:00
Největší evropská zbrojovka British Aerospace Systems kupuje většinu ve společnosti Bohemia Interactive Simulations. Firma, která má výrazné české kořeny a jednu z poboček i v pražském Karlíně, na zakázku vyrábí software simulující konkrétní...


Nejhorší porážka v historii. V Německu se rozhořel boj o to, kdo ve vedení CDU nahradí Lascheta
lidovky.cz | 17:45:36
Dosavadní šéf kancléřského úřadu v Berlíně Helge Braun a zahraničněpolitický expert německé Křesťanskodemokratické unie (CDU) Norbert Röttgen oficiálně oznámili, že se budou ucházet o post šéfa této strany. O nástupci současného předsedy Armina Lascheta, který z čela strany odchází po nejhorší volební porážce v její historii, bude CDU rozhodovat příští rok v lednu.


Díky Landově iniciativě končí ve špitálech více lidí, tvrdí Vojtěch. Akci prověří policie, ministr mluví o sabotáži
lidovky.cz | 17:38:00
Na krajské hygienické stanice přišlo na deset tisíc „zbytečných žádostí“ od iniciativy Zlatý špendlík. Informoval o tom ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, podle kterého kvůli těmto dotazům končí v nemocnicích více lidí nakažených covidem. Resort proto podá na iniciativu Daniela Landy trestní oznámení pro podezření ze sabotáže.


Brusel pošilhává po rozpočtové flexibilitě. Ve hře je zvýšení dluhového stropu na sto procent HDP
lidovky.cz | 17:00:00
Mantinely, které Evropské unii narýsoval Pakt stability a růstu, jsou osmadvacítce čím dál těsnější.


Češka zavřená v Pákistánu kvůli pašování drog má problém se soudem, návrat domů se zatím oddaluje
lidovky.cz | 16:19:00
Česká občanka Tereza Hlůšková by mohla být z vězení v Pákistánu propuštěna příští týden, kvůli přetíženosti tamních soudů ale ministerstvo zahraničí očekává spíše pozdější termín. Soud totiž stále nevyhotovil písemný rozsudek. Ministerstvo původně odhadovalo, že by Hlůšková mohla být propuštěna tento týden.


Smejkal: Spějeme k povinnému očkování určitých profesí. Za porušení opatření bych dával pokuty od 10 tisíc
lidovky.cz | 14:30:00
Česko nevyhnutelně spěje k povinnému očkování zdravotníků, sociálních pracovníků a učitelů. Současná sázka na plošné testy u zdravotníků je jen předstupněm. Byť na to politické špičky země stále nechtějí slyšet, sílící koronavirová epidemie je k pomyslnému otevření Pandořiny skříňky dotlačí.


Poslankyně Pirátů vyzvala ke kritice polské vlády. Většina sněmovny se nepřidala
aktuálně.cz | 17:50:00
Chtěla jsem gesto udělat rychle a tak, jak jsem to cítila. Nechtěla jsem, aby to procházelo sáhodlouhým kolečkem připomínek, říká Klára Kocmanová.


Nejsem nijak zhrzený, tvrdí Skopeček, který zamířil místo vlády do vedení sněmovny
aktuálně.cz | 17:20:00
Problémem může být skutečnost, že ministerstvo zahraničí a ministerstvo pro evropské záležitosti míří ke konkurenci, říká Jan Skopeček z ODS.


Čeští vědci nahlédli jako první na světě dovnitř atomu. To, co uviděli, je senzace
aktuálně.cz | 16:36:09
Až dosud mohli vědci přímo pozorovat jen jednotlivé atomy - a i to bylo považováno za zázrak techniky.


Sabotáž. Vojtěch podá trestní oznámení na Landovo hnutí kvůli šikaně hygieniků
Denik.cz | 17:26:00
Hygienickým stanicím po celém Česku přišlo deset tisíc zbytečných žádostí od iniciativy Zlatý špendlík Daniela Landy. Ministerstvo zdravotnictví kvůli tomu podá na iniciativu trestní oznámení pro podezření ze sabotáže. Na twitteru o tom informoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.


Celý život za mřížemi: Jsem nevinný, tvrdí vězeň. Nyní má šanci na svobodu
Denik.cz | 16:38:00
Dvaašedesátiletý Kevin Strickland strávil ve vězení v západním Missouri 43 let. Odsoudili ho za hrdelní vraždu a za dvě další neplánované při trojnásobném zabití. Dostal padesátiletý doživotní trest bez možnosti podmínečného propuštění. Stále si ale stojí za tím, že je nevinný. O jeho nevině je přesvědčena i prokurátorka okresu Jean Peter Bakerová.


Sexy dorty. Cukrář Maršálek pekl pro královnu i miliardáře, teď vydává knihu
Denik.cz | 15:17:00
Cukrář Josef Maršálek „upekl“ další knihu. Čtvrtá publikace nese název Sexy dorty a kmotrami se staly zpěvačka Lucie Bílá a herečka Simona Stašová. Křtilo se v Divadle Lucie Bílé v centru Prahy.


M7 se ujme satelitní distribuce ezoterické stanice Osem
lupa.cz | 17:04:56
Slovenský program TV Osem se domluvil na satelitní distribuci se společností M7. Víceletá smlouva umožňuje volné šíření v HD rozlišení na satelitu Astra 23,5° východně. „Navíc jsme velmi rádi, že můžeme našim předplatitelům služby Skylink na Slovensku a v České republice nabídnout možnost sledovat TV Osem ve vynikající HD kvalitě obrazu prostřednictvím vyhrazené pozice EPG,“ poznamenal Jaromír Glisník, člen představenstva M7 Group.


Zápasy slovenské fotbalové reprezentace budou vysílat stanice Sport1 a Sport2
lupa.cz | 16:46:20
Společnost AMC Networks International získala práva na exkluzivní přímé přenosy zápasů slovenské fotbalové reprezentace. Odvysílají je stanice Sport1 a Sport2. „Sport1 a Sport2 získaly exkluzivní práva na živé vysílání 30 zápasů slovenské fotbalové reprezentace v letech 2022 až 2028. Balíček bude zahrnovat kvalifikační zápasy na UEFA EURO 2024 a UEFA EURO 2028 i FIFA mistrovství světa 2026, stejně jako přátelské zápasy Ligy národů UEFA,“ uvedl provozovatel stanic v tiskové zprávě.


Obi-Wana čeká další souboj s Vaderem, naznačují tvůrci seriálu ze světa Star Wars
bleskove.cz | 18:09:00
Herci Ewan McGregor a Hayden Christensen si role Obi-Wana Kenobiho a Dartha Vadera zopakují poprvé od roku 2005.


Minulost přerostla v ráj. Nabokovův mladík si idealizuje dětství v Rusku
bleskove.cz | 17:00:00
V českém překladu vyšel román o romantikovi, který trpí neopětovanými city k ruské femme fatale s tmavýma očima.


Meghan Markleová požaduje velké změny na internetu: Má to pomoci proti kyberšikaně!
blesk | 18:30:00
Manželka britského prince Harryho (37) Meghan Markleová (40) přišla s nápadem, jak snížit internetovou šikanu. Na sociální síti Instagram by prý bylo zapotřebí přidat i tlačítko „dislike“, tedy „to se mi nelíbí“. Lidé by pak nemuseli psát nenávistné komentáře.


Řidič na Kolínsku usnul za volantem: Na chodníku srazil maminku a dvě holčičky, jedna zemřela
blesk | 18:13:00
K tragické dopravní nehodě došlo v pátek před sedmnáctou hodinou hodinách v obci Tatce na Kolínsku. Starší řidič (75) podle prvotních informací zřejmě usnul za volantem a najel na chodník, kde srazil ženu a dvě malé holčičky. Jedna na místě zemřela.


Exotický ráj vyhlási nové restrikce. Zavřené školy, bary a zákaz pikniků na plážích
blesk | 17:42:00
Ostrov Mauricius, který se začátkem října znovu otevřel turistům, opět zpřísnil epidemická opatření, protože se potýká s růstem nových nákaz i úmrtí na covid-19. Nová opatření v televizi ohlásil premiér Pravind Jugnauth, oznámila dnes agentura AFP.


Trable KSČM: V centrále končí 9 zaměstnanců. A roční ztráta 30 milionů po propadáku
blesk | 17:22:00
Kvůli propadu financí po prohře komunistů ve sněmovních volbách končí v pražské centrále KSČM devět zaměstnanců s trvalým úvazkem. Rozhodl o tom dnes výkonný výbor strany. Zhruba za dva měsíce by mělo být jasné, kolik zaměstnanců bude muset odejít z trvalého pracovního poměru v okresních a krajských výborech.


Václav „Krychlič“ Kulhánek (†73) ve filmu: Autorům dokumentu o legendě Pardubic chybí peníze na jeho dokončení
blesk | 17:10:00
Václav Kulhánek přezdívaný Krychlič zaujal už na první pohled. Jak svým neobvyklým hranatým účesem, kterým si vysloužil svou přezdívku, tak extravagantním oblečením i výrazným líčením. Někdo ho miloval, někdo ho zrovna dvakrát nemusel, ale to nic nemění na tom, že byl nepřehlédnutelnou figurou města perníku a jedním z jeho maskotů. Svérázný muž si přál, aby na něj lidé nezapomněli, o což by se měl postarat časosběrný dokument, který má mít premiéru v den nedožitých narozenin pana Kulhánka.


Stopka pro neočkované poslance! Další evropská země přitahuje šrouby kvůli nárůstu covidu
blesk | 16:49:00
Lotyšský parlament dnes zakázal poslancům, kteří se odmítají nechat očkovat proti covidu-19, zúčastnit se plenárních schůzí a zasedání výborů a podílet se na schvalování zákonů a parlamentních debatách. Oznámily to tiskové agentury.


Sílící napětí na východě: Putinovi výsadkáři seskočili u Polska! Provokace, míní Kulhánek
blesk | 15:55:00
Rusko vyslalo dnes své výsadkáře na společné cvičení do Běloruska. Cvičení se koná u polských hranic, kde u hraničního plotu na běloruské straně živoří tisíce migrantů z krizových oblastí, kteří se touží dostat do Evropské unie. V předchozích dnech nad Běloruskem přelétaly ruské bombardéry jako výraz podpory Moskvy pro nejbližšího spojence.


Obi-Wana čeká další souboj s Vaderem, naznačují tvůrci seriálu ze světa Star Wars
pikant | 18:09:00
Herci Ewan McGregor a Hayden Christensen si role Obi-Wana Kenobiho a Dartha Vadera zopakují poprvé od roku 2005.


Minulost přerostla v ráj. Nabokovův mladík si idealizuje dětství v Rusku
pikant | 17:00:00
V českém překladu vyšel román o romantikovi, který trpí neopětovanými city k ruské femme fatale s tmavýma očima.


Škoda 14Tr je možná nejznámější český trolejbus. Znáte jeho historii?
Auto.cz | 18:54:00
Když se řekne trolejbus, mnozí si vybaví právě Škodu 14Tr, která se rozšířila napříč československými městy. Rozhodli jsme se proto připomenout její příběh.


Porsche do Los Angeles přiveze nejostřejší Cayman všech dob. A také třetí karosářskou verzi Taycanu
Auto.cz | 17:45:00
Letošní autosalon v Los Angeles bude místem světové premiéry Porsche 718 Cayman GT4 RS, které objelo Nürburgring Nordschleife s časem 7:04,511. V LA mimo to uvidíme také zcela nové verze Taycanu.


Před startem Rallye Český Krumlov: Netradiční termín a krásná účast
Auto.cz | 16:53:00
Před padesáti lety to začalo a tradice pokračuje! Rallye Český Krumlov netradičně uzavře s diváky podél tratí rychlostních zkoušek sezonu Sonax Mistrovství České republiky v rallye. Přihlášeno je 86 posádek a dalších osm se představí v rámci exhibiční XIII. Rallye Legendy Show.


Zaparkovat? Nevejdu se! Velká auta a malá parkovací místa trápí nejen řidičky
Auto-iDNES.cz | 16:00:00
Auta jsou větší, než bývala, parkovací místa zůstávají stejná. Aut přibývá, parkovacích míst ne. Výsledek? Umístit někam automobil je náročný a vzrušující výkon. Jde to líp ženám, nebo mužům? A kdo si v autoškole častěji objednává trénink parkování?


Johnson & Johnson se rozdělí na 2 společnosti
Kurzy.cz | 17:50:24
Společnost Johnson & Johnson (JNJ.US) oznámila, že se hodlá rozdělit do dvou společností, které budou mít oddělenou produkci a výrobu kosmetiky a farmaceutický a medicínský segment (včetně vakcín na COVID-19). Společnost plánuje dokončit celou restrukt...


Listopadové recepty: vydatná bramboračka plná kořenové zeleniny a hub
Kurzy.cz | 17:31:00
Vydatná polévka je přesně to, co v podzimním sychravém počasí spolehlivě zahřeje. Mezi takové patří pořádná bramboračka plná kořenové zeleniny a hub, které jí společně s česnekem, kmínem a majoránkou dodají pořádné grády. Nezapomínejte, že s výběrem ...


Seznam zemí nebo jejich částí s nízkým, středním, vysokým a velmi vysokým rizikem výskytu onemocnění covid-19, s účinností od 15. 11. 2021 - Ochranné opatření MZDR 20599/2020-129/MIN/KAN MZDRX01I7NSR
Kurzy.cz | 17:20:18
Ochranné opatření – seznam zemí nebo jejich částí s nízkým, středním, vysokým a velmi vysokým rizikem výskytu onemocnění covid-19, s účinností od 15. 11. 2021


Exekutorská komora představila Deklaraci za moderní exekuce. Jedinou cestou je nový a moderní exekuční řád.
Kurzy.cz | 16:52:35
Exekutorská komora ČR představila v rámci páteční konference svou Deklaraci za moderní exekuce. Zdůrazňuje v ní zejména nutnost přijetí nového exekučního řádu – tedy moderního procesněprávního kodexu, který bude poplatný změnám dlužnicko-věřitelského&hell


Souhrn 12.11. - zahraniční trhy vesměs mírně v plusech díky firemním výsledkům, BCPP pokračovala v bankovní a ČEZové korekci, měnové trhy relativně v klidu, ropa a zlato urovnaly výraznější odpolední ztráty
Kurzy.cz | 16:50:31
Pražská burza zakončila týden při průměrné likviditě v pokračující prodejní náladě. Evropské trhy naproti tomu dnes vesměs spíše lehce rostly. Trhy sledují především důležité firemní výsledkové zprávy a makra v čele s vývojem inflace v hlavních světových&


V Královéhradeckém kraji rychle přibývají hospitalizovaní s covidem-19. Hrozí podzimní scénář
Kurzy.cz | 16:44:18
Epidemie koronaviru nadále zrychluje. Královéhradecký kraj má aktuálně čtvrtý nejnižší sedmidenní přírůstek na 100 tisíc obyvatel mezi ostatními regiony České republiky. Za posledních sedm dní zde testy potvrdily 2089 nových případů nákazy covidem-19. ...


Spotřebitelská důvěra podle UniMichigan klesla (12.11.2021)
Kurzy.cz | 16:16:13
Spotřebitelská důvěra podle University of Michigan podle předběžných odhadů v listopadu klesla na 66,8 b. oproti 71,7 b. v říjnu. Trhy naopak očekávaly růst na 72,5 b.


Ochrana dýchacích cest, s účinností od 15. 11. 2021 - Změna mimořádného opatření MZDR 15757/2020-62/MIN/KAN MZDRX01I6WSD
Kurzy.cz | 16:14:32
Změna mimořádného opatření ze dne 27. 10. 2021 k ochraně dýchacích cest, s účinností od 15. 11. 2021


Inflace v ČR roste o 1 % měsíčně. Evropská komise predikuje růst HDP jen o 4,3 % v 2022
Kurzy.cz | 16:11:57
Evropská komise predikuje rychlejší zotavení ekonomiky z kovidové krize, když letos odhaduje růst HDP na 5 % z původně očekávaných 4,8 %. V příštím roce kvůli rostoucím cenám energií a nedostatku některých komponentů se Evropská komise domnívá, že ekon...


Johnson&Johnson se rozdělí na dva subjekty
Kurzy.cz | 16:09:05
Společnost Johnson & Johnson oznámila plány na rozštěpení společnosti na 2 samostatné subjekty, které se budou samostatně věnovat produkci spotřebního a zdravotnického zboží. Oba nové subjekty by měly být veřejně obchodovatelné.


Přístav Hluboká nad Vltavou je oblíbeným cílem plavby po Vltavě
Kurzy.cz | 16:06:42
Veřejný přístav Hluboká nad Vltavou potvrdil v plavební sezóně 2021 své pevné místo na Vltavské vodní cestě. Z celkových 70 míst pro stání malých plavidel bylo všech 48 vyčleněných pro dlouhodobé stání jako v předešlých letech plně obsazeno a u většiny...


Diskriminační RT-PCR vyšetření vzorků, PCR testy, s účinností od 15. 11. 2021 - Mimořádné opatření MZDR 9807/2021-3/MIN/KAN MZDRX01I6WVY
Kurzy.cz | 16:01:50
Mimořádné opatření – diskriminační RT-PCR vyšetření vzorků, s účinností od 15. 11. 2021


Setkání ČNB s bankovní radou rakouské centrální banky
Kurzy.cz | 15:58:39
V pátek 12. 11. 2021 se ve Vídni uskutečnilo setkání bankovních rad České národní banky a rakouské centrální banky – Oesterreichische Nationalbank.


Firma Optokon bude společně se Saúdy rozvíjet digitální řešení
Kurzy.cz | 15:54:58
Česká skupina Optokon Group se dohodla na globálním strategickém partnerství se saúdskou RMZ Group. Spolupráce umožní společný rozvoj nových digitálních řešení v oblasti civilní a obranné&hellip


Změna výplaty důchodů klientům České správy sociálního zabezpečení s bydlištěm na Slovensku od 1. 1. 2022
Kurzy.cz | 15:40:00
S účinností od 1. 1. 2022 dochází na základě Dohody o spolupráci v oblasti dvoustranné elektronické výměny údajů, uzavřené


Ministr Kulhánek na zasedání Rady pro zahraniční záležitosti v Bruselu
Kurzy.cz | 15:35:00
Ministři zahraničních věcí EU se v pondělí 15. listopadu 2021 sejdou v Bruselu k pravidelnému zasedání Rady pro zahraniční záležitosti. Vlastnímu jednání Rady bude předcházet setkání ministrů s jejich ukrajinským protějškem Dmytrem Kulebou věnované dis...


Vláda schválila plošné testování žáků. Proběhne 22. a 29. listopadu
Kurzy.cz | 15:19:37
Kabinet na svém dnešním jednání schválil návrh Ministerstva zdravotnictví na plošné screeningové testování žáků. To proběhne po celé České republice, a to ve dnech 22. a 29. listopadu. Ministerstvo zdravotnictví […]


Maďarsko, Nizozemsko a Řecko budou v tmavě červené kategorii podle míry rizika nákazy. Andorra a Baleárské ostrovy budou červené
Kurzy.cz | 15:17:24
Na základě dostupných dat z Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) aktualizovalo Ministerstvo zdravotnictví seznam zemí podle míry rizika nákazy, který bude účinný od pondělí 15. listopadu. Maďarsko, Nizozemsko a […]


Solární Energie na Kypru - česká firma zde otevřela svou první elektrárnu
Kurzy.cz | 15:00:00
Příležitosti pro české firmy v oblasti solární energie na Kypru. Společnost SOLEK otevřela na Kypru svou první elektrárnu.


Nehraje se o nic menšího, než je důvěra lidí v cenovou stabilitu
Kurzy.cz | 11:49:33
Zvýšení úrokových sazeb České národní banky o 1,25 procentního bodu na listopadovém měnovém zasedání bankovní rady vyvolalo velkou odezvu. Jako ředitel aparátu, který připravuje analýzu a prognózu inflačního vývoje, bych tímto textem chtěl přispět...


Skupina ČSOB navýšila zisk díky silnému růstu u hypoték a podílových fondů, pokračuje v digitalizaci
Kurzy.cz | 11:01:00
Skupina ČSOB za devět měsíců vykázala čistý zisk 11,6 miliardy korun zejména díky vysoké kvalitě portfolia úvěrů. Objem poskytnutých úvěrů vzrostl v souvislosti s přetrvávající poptávkou po hypotékách.


Hlavy států se setkají v nemocnici. Čaputová navštíví Zemana v ÚVN v úterý
idnes.cz | 19:54:00
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová se v úterý setká s českou hlavou státu Milošem Zemanem. V pátek večer o tom informoval Hrad. Zeman, který je hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN), bude moct od pondělí přijímat návštěvy. Kromě setkání s českým protějškem uctí Čaputová památku sametové revoluce a převezme Stříbrnou medaili předsedy Senátu.


Němec si dobrovolně „zrušil“ penis. Co mu zbylo, ukázal v dokumentu
idnes.cz | 19:39:00
Od puberty mu vadil jeho penis. Doktoři mu odmítali pomoci, a tak se nakonec nechtěného orgánu zbavil sám. Příběh mladého Němce, který si vlastnoručně provedl „genitální nulifikaci“, zachytil v krátkém dokumentu Nullo režisér Jan Soldat.


Stojí za současnou krizí na polské hranici skutečně Vladimir Putin?
Hospodářské noviny | 19:00:00
Za současnou migrační krizí na bělorusko-polské hranici ve skutečnosti stojí Vladimir Putin. Přinejmenším jsou o tom přesvědčeni polští a litevští politici. „Krizi vyprovokoval a řídí běloruský lídr Lukašenko, ale ten má svého pána v Moskvě a...


Ministerstvo zdravotnictví podalo trestní oznámení na Landovu iniciativu. Zaplavila hygieny žádostmi o informace
Hospodářské noviny | 17:54:00
Na krajské hygienické stanice během pár dní dorazilo 10 tisíc žádostí podle zákona o svobodném přístupu k informacím. K tomu, aby lidé tyto žádosti podávali, vyzvala začátkem týdne iniciativa Zlatý špendlík, za kterou stojí zpěvák Daniel Landa....


Čínská ocelárna dusí Srby toxickým prachem, rakoviny čtyřnásobně přibylo
idnes.cz | 19:00:00
Počet případů rakoviny v okolí čínské ocelárny v srbském Smederovu se za posledních deset let zčtyřnásobil. Lidé si stěžují na rudý déšť a mastný prach, který se usazuje nejen na jejich zahradách a domech, ale také hluboko v jejich plicích. Znepokojivá statistika vedla k výzvám, ať provozovatel továrnu vyčistí nebo uzavře. Vláda však kvůli přátelství s Pekingem odvrací zrak.


„Nečistý“ pes pošel po odvlečení z rezortu. Indonésané spílají halal turismu
idnes.cz | 18:42:00
Virální video, které zobrazuje týrání psa, jenž následně pošel, vyvolalo v Indonésii značné pobouření a rozpoutalo diskuzi ohledně způsobů, jak se země má stavět k takzvanému „halal turismu“. Indonésie se snaží přilákat muslimské cestovatele nabídkou ubytování v rezortech, které dodržují islámská pravidla. Pes je v islámu považován za nečisté zvíře.


Češi před 20 lety rozjeli vývoj armádních simulátorů. Firmu teď ovládne zbrojařský obr BAE Systems
Hospodářské noviny | 13:42:00
Největší evropská zbrojovka British Aerospace Systems kupuje většinu ve společnosti Bohemia Interactive Simulations. Firma, která má výrazné české kořeny a jednu z poboček i v pražském Karlíně, na zakázku vyrábí software simulující konkrétní...


AntiCovid tým doporučí nová opatření. Rozhodnout ale musí vláda, řekl Válek
idnes.cz | 18:35:00
AntiCovid tým, který vytvořila pro pomoc v boji proti koronaviru koalice Spolu, dodá ministru zdravotnictví Adamu Vojtěchovi doporučení k možným opatřením proti covidu. Všechna pravidla nejprve skupina zkonzultuje se svými odborníky, řekl Vlastimil Válek. O termínu, kdy opatření vejdou v platnost, musí rozhodnout vláda.


Zkratka nevyšla. Ústavní soud smetl první žalobu o odškodné za proticovidová opatření
iHned.cz | 19:50:00
Zodpovězení otázky, nakolik mohou být úspěšné žaloby na stát o odškodnění za proticovidová opatření – zejména uzavření provozoven – se odkládá. Ústavní soud toto úterý odmítl projednat první takovou stížnost, která k němu doputovala....


Jsme na tom jako James Bond, ale tahle zkáza je reálná. Přečtěte si top 10 výroků summitu COP26
iHned.cz | 19:26:00
Pátkem končí ve skotském Glasgow summit COP26. Na něm se 25 tisíc delegátů ze 200 zemí snažilo dosáhnout dohody, která by klimatické změny dostala pod kontrolu tak, aby teplota Země nestoupla o více než 1,5 stupně Celsia oproti hodnotám před...


Stojí za současnou krizí na polské hranici skutečně Vladimir Putin?
iHned.cz | 19:00:00
Za současnou migrační krizí na bělorusko-polské hranici ve skutečnosti stojí Vladimir Putin. Přinejmenším jsou o tom přesvědčeni polští a litevští politici. „Krizi vyprovokoval a řídí běloruský lídr Lukašenko, ale ten má svého pána v Moskvě a...


Ministerstvo zdravotnictví podalo trestní oznámení na Landovu iniciativu. Zaplavila hygieny žádostmi o informace
iHned.cz | 17:54:00
Na krajské hygienické stanice během pár dní dorazilo 10 tisíc žádostí podle zákona o svobodném přístupu k informacím. K tomu, aby lidé tyto žádosti podávali, vyzvala začátkem týdne iniciativa Zlatý špendlík, za kterou stojí zpěvák Daniel Landa....


Slovenská prezidentka Čaputová se v úterý setká v nemocnici s Milošem Zemanem
ČT24 | 19:35:22
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová se v úterý při návštěvě České republiky setká s prezidentem Milošem Zemanem. Schůzku potvrdil jak slovenský, tak český Hrad. Zeman se přes měsíc léčí v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN), kde se schůzka uskuteční. Lékaři ho plánují v pondělí přesunout z akutního lůžka na běžné na standardním oddělení, což znamená i možnost omezeně přijímat návštěvy.


Ministerstvo podává trestní oznámení na Landovu iniciativu za sabotáž hygieniků
ČT24 | 19:00:32
Ministerstvo zdravotnictví podává trestní oznámení na iniciativu Zlatý špendlík zpěváka Daniela Landy pro podezření ze sabotáže. Landova iniciativa vyzvala k zahlcení krajských hygienických stanic (KHS) žádostmi o informace podle zákona o svobodném přístupu k informacím. Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) sdělil, že podobných žádostí dorazilo na hygienické stanice po Landově výzvě asi 10 tisíc. K zahlcení hygieniků vyzvala iniciativa v pondělí na svém webu. Landa již v minulosti kritizoval opatření státu proti epidemii nemoci covid-19.


Zeman začne přijímat návštěvy, v úterý za ním zamíří slovenská prezidentka Zuzana Čaputová
lidovky.cz | 19:54:00
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová se v úterý setká s českou hlavou státu Milošem Zemanem. V pátek večer o tom informoval Hrad. Zeman, který je hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN), bude moct od pondělí přijímat návštěvy. Kromě setkání s českým protějškem uctí Čaputová památku sametové revoluce a převezme Stříbrnou medaili předsedy Senátu.


Starší řidič při jízdě usnul a najel na chodník, tam srazil matku s dětmi. Jedno nepřežilo, druhé je vážně zraněné
lidovky.cz | 19:11:00
V obci Tatce v ulici Hořanská srazilo v pátek kolem páté hodiny odpoledne auto matku a dvě děti. Jedna z holčiček na místě zemřela, druhá má vážné zranění, v nemocnici skončila i matka. Podle prvotních informací řidič vozu zřejmě usnul a vjel na chodník. Záchranné akce již skončily, zapojen byl i vrtulník.


Problém s migranty? Obraťte se na Lukašenka. Rusko od hranic s EU odvrací zrak, zasáhlo by prý v jediném momentu
lidovky.cz | 18:38:00
Krize na polsko-běloruské hranici, kde se nachází na čtyři tisíce uprchlíků převážně z iráckého Kurdistánu odhodlaných proniknout do Evropské unie, je v posledních dnech hlavní zprávou ruských médií. Mediální zájem o migranty u ostnatého drátu na západě Běloruska má podobu informačních výpadů proti EU. Moskva s neskrývanou radostí sleduje krizi prohlubující už tak napjaté vztahy mez Unií a Minskem.


Foto: V Jizerkých horách zkouší jednoduchý a přitom účinný způsob, jak zadržet vodu
aktuálně.cz | 19:49:39
Z českých hor mizí lesních cestách mnoho vody. Dosud neviditelného problému si všimli lidé z Milujeme Jizerky a rozhodli se s tím bojovat.


Konec uhlí kvůli klimatu se odkládá: Polsko má obavy, Rusko jde proti proudu
aktuálně.cz | 19:14:14
Možný konec uhlí je velkým tématem celosvětové klimatické konference v Glasgow.


Jak dobře znáte své blízké? Známí neznámí přinesou krutou hru s mobily na stole
Denik.cz | 18:31:00
/VIDEO/ Znáte ten pocit, kdy partner uchopí váš mobil, kam právě přistála sms od milence? Hrdinové filmu Známí neznámí tohle zažívají v rámci hry, která začala nevinně, její finále má ale mrazivé grády. Remake natočený podle původního scénáře i filmu Paola Genovesy Naprostí cizinci vstoupí do kin 6. prosince, zatím tvůrci nabízejí ochutnávku v podobě traileru.


Konečně odtah. Novela zákona rozvázala radnicím ruce, z ulic mizí první vraky
Denik.cz | 18:06:00
Dlouhodobě odstavená auta bez platné STK a jejich majitelé, kteří nekomunikují s radnicí. To jsou společné znaky několika případů, které v uplynulých dnech přiměly úředníky ve Vsetíně i Valašském Meziříčí využít možností, jež jim dává loňská novela zákona. Po marných výzvách nechali auta z parkovišť a místních silnic odtáhnout.


Tragédie na Kolínsku: Muž usnul za volantem a srazil ženu s dětmi, jedno zemřelo
Denik.cz | 17:39:00
Šestačtyřicetiletý řidič Škody Fabie srazil na chodníku matku se dvěma dětmi, podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové pravděpodobně usnul za volantem. Mluvčí středočeských záchranářů Petra Homolová Deníku potvrdila, že jedno z dětí na místě zemřelo. 


Test Deníku v Olympii: Každý sedmý Brňan nakupuje bez respirátoru
Denik.cz | 17:37:00
Deník Rovnost v pátek zjišťoval, jak lidé v brněnském obchodním centru Olympia dodržují vládní nařízení. Kolik jich neřeší zakrytá ústa a nos?


Neočkovaní mají problém. Němci Česko zařadili mezi vysoce rizikové země
Denik.cz | 17:35:00
Německá ministerstva zahraničí, vnitra a zdravotnictví s ohledem na situaci kolem šíření nemoci covid-19 v pátek 12. listopadu zařadila Českou republiku na seznam epidemicky vysoce rizikových oblastí. Nová nařízení platí od neděle 14. listopadu.


Francie vyzvala Rusko, aby se v Minsku zasadilo o ukončení migrační krize na hranicích EU
Eurozpravy-zahraniční | 19:01:00
Francie dnes vyzvala Rusko, aby v Bělorusku intervenovalo a zasadilo se o ukončení migrační krize na hranicích EU. Francouzský ministr zahraničí Yves Le Drian a ministryně obrany Florence Parlyová při jednání v Paříži řekli svým ruským protějškům, aby "využili svých blízkých vztahů s Běloruskem a učinili (migrační krizi) přítrž", napsala agentura AFP.


Polsko dál čelí náporu migrantů, napětí na hranici neslábne
Eurozpravy-zahraniční | 16:57:00
Napětí na hranici mezi Polskem a Běloruskem, odkud se na území Evropské unie staží dostat tisíce migrantů ze třetích zemí, neslábne. Varšava dnes informovala, že polská policie v posledních hodinách čelila snaze běloruských vojáků vytlačit přes hranice na polskou stranu desítky migrantů, hlavně ženy a děti.


Les Bains Douches: Staré pařížské lázně se staly obětí celebrit a dekadence 20. století
Reflex | 18:30:00
Původně se jednalo o místo, kde se již v 19. století scházeli vážení občané Paříže a během ne zrovna levných masáží, zábalů a dalších procedur rozmlouvali o obchodních záležitostech. Nad sklenkou calvadosu, v tichém prostředí garantovaném slavnou rodinou Guerbois, jež byla v Paříži proslulá pro kvalitní lázeňské služby. Tehdejší prostředí, které si oblíbil i Marcel Proust, by nemohlo být ve větším rozporu se situací, jež nastala o století později.


Svět očima Jacka Londona: Podívejte se na vzácné fotografie slavného dobrodruha
Reflex | 18:20:00
Jeho romány Bílý tesák a Volání divočiny zná i dnes snad úplně každý. Mnozí čtenáři si jistě vzpomenou i na Tuláka po hvězdách či knihu Démon alkohol, jež ve své době přispěla k přijetí zákona o prohibici v USA. Jen málokdo ale ví, že slavný dobrodruh a spisovatel Jack London byl rovněž vášnivým fotografem.


Děsivá sebevražda v Alpách připravila o život 149 lidí. Mezi nimi i krásné hvězdy Marie Radler
Reflex | 18:10:00
Jednou z největších tragédií posledního desetiletí je bezesportu sebevražda Andrease Lubitze. Tento psychicky nemocný pilot sebou totiž vzal 150 dalších lidí. Mezi oběťmi byla i nadaná operní pěvkyně Maria Radner, její partner a jejich dvouletý syn. Maria se zrovna vracela z úspěšného koncertu v Barceloně, kde prokázala, jak skvělou kontraaltistou je. Právě jejich letoun ale Lubitz nasměroval přímo do skalního masivu francouzských Alp. Nikdo nepřežil.


Castell de Sant Ferran: Největší pevnost v Evropě
Reflex | 17:00:00
Mohutná pevnost Castell de Sant Ferran se rozkládá na 32 hektarech nad městem Figueres v severním Katalánsku.


AntiCovid tým Spolu jednal s ministerstvem zdravotnictví, odmítá nouzový stav
Tiscali-zprávy | 18:44:06
Žádný z kroků pro řešení epidemie covidu v zemi nevyžaduje zavedení nouzového stavu, řekl dnes novinářům kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek


Automobilka Toyota od prosince obnoví v Japonsku výrobu, kterou omezila kvůli pandemii
Tiscali-zprávy | 18:09:04
Japonská automobilka Toyota od prosince v Japonsku plně obnoví výrobu, kterou podobně jako mnoho dalších firem v tomto odvětví musela kvůli pandemii a nedostatku součástek omezit.


Ústav Akademie věd odvolal manažera Hrubce, působil v čínské organizaci podezřelé ze špionáže
Tiscali-zprávy | 17:42:16
Vedení Filosofického ústavu Akademie věd ČR odvolalo Marka Hrubce z funkce šéfa podřízeného Centra globálních studií, které zastřešuje mimo jiné nezávislé bádání o Číně a Rusku.


AntiCovid tým Spolu jednal s ministerstvem zdravotnictví. Nouzový stav odmítá
E15-ekonomika | 18:30:00
Žádný z kroků pro řešení epidemie covidu v zemi nevyžaduje zavedení nouzového stavu a nemá jít o drastická řešení, řekl dnes novinářům kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) po společném jednání AntiCovid týmu koalice Spolu s týmem ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO). 


AntiCovid tým Spolu jednal s ministerstvem zdravotnictví. Nouzový stav odmítá
E15-politika | 18:30:00
Žádný z kroků pro řešení epidemie covidu v zemi nevyžaduje zavedení nouzového stavu a nemá jít o drastická řešení, řekl dnes novinářům kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) po společném jednání AntiCovid týmu koalice Spolu s týmem ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO). 


Omezení návštěv, sport bez diváků. Nizozemce kvůli covidu čekají tvrdé zákazy
idnes.cz | 21:05:00
Nizozemsko kvůli vzedmutí nákazy zavede nejméně na tři týdny přísnější protiepidemická opatření. Oznámil to v pátek premiér Mark Rutte. Vláda například nařídila, že se s okamžitou platností mají omezit soukromé návštěvy v domácnostech tak, že najednou smějí přijít nanejvýš čtyři další osoby. Zkrátí se také otevírací doba obchodů a restaurací, sportovní utkání budou bez diváků. Zaměstnavatelé mají v co nejvyšší míře umožnit práci z domova.


STALO SE DNES: Školáci se budou opět testovat, mailové útoky prověří policie
idnes.cz | 20:36:00
Ministerstvo zdravotnictví schválilo testování školáků, další opatření se zatím nechystají. Policie se zaměří na mailové útoky Landovy iniciativy. Návrat osvobozené pašeračky z Pákistánu se odkládá. Přinášíme přehled nejdůležitějších pátečních zpráv.


Sarančata jsou na seznamu schválených potravin. Mají hodně bílkovin, řekla EU
idnes.cz | 20:04:00
Evropská unie přidala v pátek na svůj seznam schválených potravin sarančata. Jde o součást její snahy o udržitelnější zemědělství a zdravou výživu. Z hmyzích zástupců se na seznam už v červnu dostaly jako první sušené žluté larvy potemníka moučného. Následovat by po nich mohl cvrček domácí. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na Evropskou komisi (EK).


Mrzačení psů jako tajný kšeft. Nelegální kupírování dělají i chovné stanice
idnes.cz | 20:00:00
Kupírování – nesmírně bolestivá technika, přesto se stále najdou chovatelé psů, kteří svým mazlíčkům nechají uřezat uši nebo i ocas. Důvody jsou přitom pouze estetické. MF DNES odhalila několik chovatelů, kteří kupírování umějí zařídit.


Musk prodal další část akcií Tesly. Za 640 tisíc kusů dostal v přepočtu přes 15 miliard korun
iHned.cz | 20:35:00
Šéf amerického výrobce elektromobilů Tesla Elon Musk prodal další část svých akcií v podniku. Podle dvou pátečních zpráv pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) prodal Musk ve čtvrtek celkem kolem 640 000 akcií Tesly za zhruba 687...


Elektromobilita investory táhne. V první desítce nejhodnotnějších automobilek už jsou tři výrobci elektroaut
iHned.cz | 20:00:00
Světoví investoři věří elektromobilitě. Dokazuje to i pořadí automobilek podle tržní kapitalizace. V první desítce jsou hned tři výrobci elektromobilů. Dva z nich – Rivian a Lucid – navíc zatím vyrobili jen něco přes stovku aut. Rivian...


Změní se v Česku strategie proti covidu? V otázce protilátek či testů zdarma se postoj obou vlád výrazně liší
lidovky.cz | 21:17:00
Další vlna epidemie přišla ve chvíli, kdy se po volbách střídá vláda. Ta v demisi chystá přísnější opatření, do praxe je ale nechce uvést bez konzultace s nastupující reprezentací. Jenže covid nepočká. V pátek ráno ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) jednal se zástupci pětikoalice. Jediné, co po této schůzce oznámil, jsou další testy na školách.


Poslední slovo Jaroslava Veise: Vládní prohlášení: reálné cíle
lidovky.cz | 20:23:00
Až nečekaně hladce bylo zvoleno vedení sněmovny, Babišova vláda mohla podat demisi a prezident dostal příležitost oslavit své přeložení na standardní pokoj tím, že jmenuje Petra Fialu novým premiérem. Můžeme jen doufat, že na novém oddělení nepookřeje natolik, aby si oživil staré dovednosti; vstupní pohovory s potenciálními ministry by mohl protahovat třeba až do Hromnic. A všichni přece chceme, aby nová vláda začala fungovat co nejdříve.


Indonésané spílají halal turismu. Nevraživost rozdmýchalo úmrtí ‚nečistého‘ psa odvlečení z rezortu
lidovky.cz | 20:08:14
Virální video, které zobrazuje týrání psa, jenž následně pošel, vyvolalo v Indonésii značné pobouření a rozpoutalo diskuzi ohledně způsobů, jak se země má stavět k takzvanému „halal turismu“. Indonésie se snaží přilákat muslimské cestovatele nabídkou ubytování v rezortech, které dodržují islámská pravidla. Pes je v islámu považován za nečisté zvíře.


Nejsprostější záběr Pařby ve Vegas. Herec kvůli němu zakázal film vlastní matce
bleskove.cz | 21:00:00
Herec zkusil i uplatit asistenta režiséra, aby se pasáž z filmu vystřihla. Nepovedlo se, a tak alespoň zakázal vlastní matce, aby se na film koukala.


Pejska vyděsil hlasitý ohňostroj: Utekl oknem ven, vběhl na koleje a zabil ho vlak
blesk | 21:22:00
Domácího mazlíčka v nepřítomnosti majitelů tak vyděsil rámus z ohňostroje, že proběhl zavřeným oknem ven a zaběhl se. Jeho majitelé tak doma místo chlupáče našli jen střepy. Jejich pejsek mezitím našel smrt pod koly vlaku.


Grossová ve Fantomovi povýšila! Dostala nabídku, která se neodmítá
blesk | 21:15:00
František Janeček (77) má pro svou kmotřenku Natálii Grossovou (19) další nabídku, která se „neodmítá“. Ve vracejícím se velkomuzikálu Fantom Opery, který čeká 26. listopadu obnovená premiéra, si má Natálka zahrát hlavní ženskou roli Christine.


Muž (38) dostal podivný záchvat: Tasemnice mu 20 let požírala mozek
blesk | 20:17:00
Podivný případ se stal v americkém státě Massachusetts. Osmatřicetiletý muž, který se do té doby s ničím neléčil a netrpěl zdravotními problémy, dostal nečekaný záchvat. Ukázalo se, že měl v mozku dvacetiletou tasemnici.


Za Zemanem do nemocnice zamíří Čaputová. Má termín návštěvy a starala se o jeho zdraví
blesk | 20:02:00
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová se v úterý při návštěvě České republiky setká s prezidentem Milošem Zemanem. Schůzku, o které kancelář slovenské prezidentky informovala na svém webu, potvrdil ČTK mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček. Zeman se přes měsíc léčí v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN), kde se schůzka uskuteční. Lékaři ho plánují v pondělí přesunout z akutního lůžka na běžné na standardním oddělení, což znamená i možnost omezeně přijímat návštěvy.


Slavná pohádka Tři oříšky pro Popelku: Letos na svátky v televizi hned čtrnáctkrát?!
blesk | 20:00:00
Není tajemstvím, že se koprodukční pohádka Tři oříšky pro Popelku těší v zahraničí stejné oblibě jako v našich končinách. A dost možná ještě větší! Drei Haselnüsse für Aschenbrödel se totiž od konce listopadu až do Tří králů na německých obrazovkách objeví opravdu mnohokrát…


Landa vyzval k zahlcení hygien, ministerstvo podává trestní oznámení. Odporná akce, míní svaz
blesk | 19:37:00
Ministerstvo zdravotnictví podává trestní oznámení na iniciativu Zlatý špendlík zpěváka Daniela Landy pro podezření ze sabotáže. Landova iniciativa vyzvala k zahlcení krajských hygienických stanic (KHS) žádostmi o informace podle zákona o svobodném přístupu k informacím. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dnes na twitteru sdělil, že podobných žádostí dorazilo na hygienické stanice po Landově výzvě asi 10.000. K zahlcení hygieniků vyzvala iniciativa v pondělí na svém webu. Landa již v minulosti kritizoval opatření státu proti epidemii nemoci covid-19.


Hladina pod sněhem? Nikoliv. Indickou posvátnou řeku Jamuna pokryla toxická pěna
Denik.cz | 20:56:00
Téměř 1400 kilometrů dlouhá Jamuna patří mezi nejposvátnější řeky v Indii. A proto se během hinduistického náboženského svátku, který se koná v těchto dnech, lidé noří, brodí či potápějí do jejích vod. Ovšem tentokrát je musí hledat pod kalně bělavými obláčky. Není to sníh - teploty během dne stoupají nad 25 stupňů Celsia - ale toxická pěna, která se na řece vytvořila z průmyslových odpadů a splašků, informoval server deníku The Washington Post s odvoláním na místní oficiální činitele.


Babisovi hrozí výjimečný trest! Zavraždil svou manželku (†20) i psa a policii vodil za nos
blesk | 19:14:00
Jak potvrdili žalobci, řeckého pilota Babise Anagnostopoulose (33) možná čeká výjimečný trest a v base tak může strávit klidně i zbytek svého života. Aby taky ne. Zavraždil svou manželku Carolinu Crouchovou (†20) před očima dcery (11 měs.) a z policistů si dělal dobrý den. Tvrdil jim, že za smrt jeho ženy mohou lupiči! Na krku má mimo to ještě týrání zvířat. Dokonce zabil rodinného pejska, aby vše nafingoval jako loupežné přepadení. 


Setkání v nemocnici. Slovenská prezidentka Čaputová se v úterý sejde se Zemanem
Denik.cz | 19:59:00
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová se v úterý při návštěvě České republiky setká s prezidentem Milošem Zemanem. Schůzku, o které slovenská prezidentka informovala na svém webu, potvrdil ČTK mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček. Zeman se přes měsíc léčí v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN), kde se schůzka uskuteční. Lékaři ho plánují v pondělí přesunout z akutního lůžka na běžné na standardním oddělení, což znamená i možnost omezeně přijímat návštěvy.


Nejsprostější záběr Pařby ve Vegas. Herec kvůli němu zakázal film vlastní matce
pikant | 21:00:00
Herec zkusil i uplatit asistenta režiséra, aby se pasáž z filmu vystřihla. Nepovedlo se, a tak alespoň zakázal vlastní matce, aby se na film koukala.


Kvalifikaci pro sprint vyhrál na Interlagosu s přehledem Lewis Hamilton
Auto.cz | 21:25:00
Lewis Hamilton vyhrál kvalifikaci, která určila startovní rošt pro sobotní sprint na GP São Paula.


Corona politika: Psychologická válka – nevzdávejte to prosím!
Kurzy.cz | 21:34:09
Katy Pracher-Hilander je poradkyní v oblasti obchod hospodářství a politiky. Informuje o psychologické válce a ukazuje, jak se můžeme připravit na nadcházející události a přehodit výhybku.


Vláda schválila plošné testování žáků. Proběhne 22. a 29. listopadu
Kurzy.cz | 19:41:49
Kabinet na svém dnešním jednání schválil návrh Ministerstva zdravotnictví na plošné screeningové testování žáků. To proběhne po celé České republice, a to ve dnech 22. a 29. listopadu. Ministerstvo zdravotnictví novým opatřením reaguje na zhoršující se...


Brusel (Belgie): Třetí dávka vakcín pro všechny
Kurzy.cz | 19:36:00
Ministři zdravotnictví se v úterý 9.11.2021 sešli v meziresortní komisi, aby rozhodli o strategii země v oblasti posilování vakcín, tj.


Webinář: Aktuální trendy v energetice
Kurzy.cz | 17:19:00
on-line | zdarma


Ministerstvo zahraničních věcí uspořádalo konferenci o budování důvěry „Intercultural and Interfaith Dialogue: Building Trust Among Future Communities"
Kurzy.cz | 15:43:00
Mezinárodní konference „Intercultural and Interfaith Dialogue: Building Trust Among Future Communities“ v Černínském paláci proběhla 11. listopadu 2021. Tématem konference byl koncept důvěry jakožto pojítko mezi společenskými a mezinárodními aktéry usi...


Vína z České republiky zabodovala na mezinárodní soutěži Catad´Or World Wine Awards v zemi vína - Chile
Kurzy.cz | 15:38:00
Za podpory Ministerstva zemědělství se v rámci marketingových aktivit na podporu ekonomické diplomacie v prvním listopadovém týdnu zúčastnilo 9 vybraných moravských vinařství nejvýznamnější vinařské soutěže na jihoamerickém kontinentě Catad´Or World Wi...


Německo považuje Českou republiku od 14. 11. 2021 za oblast s vysokým výskytem nákazy covid-19.
Kurzy.cz | 14:00:00
Aktualizováno: 12. 11. 2021 Německo považuje Českou republiku od 14. 11. 2021 za oblast s vysokým výskytem nákazy covid-19. Cestující, kteří v posledních 10 dnech nepobývali v oblastech s mimořádně nakažlivou variantou viru, ale pouze v České republice&he


Pravidla pro pendlery týkající se cestování do Německa
Kurzy.cz | 14:00:00
Stav: 12.11. 2021, 14:00Česká republika je od 14. 11. 2021 považována za oblast s vysokým výskytem nákazy nemoci covid-19. Stav: 12.11. 2021, 14:00 Česká republika je od 14. 11. 2021 považována za oblast s vysokým výskytem nákazy nemoci covid-19.


Cestování mezi státem Izrael a Českou republikou v souvislosti s šířením koronaviru ve světě - Od 1.11.2021 je vstup umožněn všem osobám, viz požadavky
Kurzy.cz | 13:27:00
Níže naleznete informace týkající se cestování a přechodu hranic mezi Izraelem a Českou republikou a možností cestování mezi ČR a Izraelem.


Musk prodal další část akcií Tesly. Za 640 tisíc kusů dostal v přepočtu přes 15 miliard korun
Hospodářské noviny | 20:35:00
Šéf amerického výrobce elektromobilů Tesla Elon Musk prodal další část svých akcií v podniku. Podle dvou pátečních zpráv pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) prodal Musk ve čtvrtek celkem kolem 640 000 akcií Tesly za zhruba 687...


Elektromobilita investory táhne. V první desítce nejhodnotnějších automobilek už jsou tři výrobci elektroaut
Hospodářské noviny | 20:00:00
Světoví investoři věří elektromobilitě. Dokazuje to i pořadí automobilek podle tržní kapitalizace. V první desítce jsou hned tři výrobci elektromobilů. Dva z nich – Rivian a Lucid – navíc zatím vyrobili jen něco přes stovku aut. Rivian...


Zkratka nevyšla. Ústavní soud smetl první žalobu o odškodné za proticovidová opatření
Hospodářské noviny | 19:50:00
Zodpovězení otázky, nakolik mohou být úspěšné žaloby na stát o odškodnění za proticovidová opatření – zejména uzavření provozoven – se odkládá. Ústavní soud toto úterý odmítl projednat první takovou stížnost, která k němu doputovala....


Jsme na tom jako James Bond, ale tahle zkáza je reálná. Přečtěte si top 10 výroků summitu COP26
Hospodářské noviny | 19:26:00
Pátkem končí ve skotském Glasgow summit COP26. Na něm se 25 tisíc delegátů ze 200 zemí snažilo dosáhnout dohody, která by klimatické změny dostala pod kontrolu tak, aby teplota Země nestoupla o více než 1,5 stupně Celsia oproti hodnotám před...


Zavést lockdown pro neočkované? Odborníci a politici se neshodnou
ČT24 | 17:10:01
Kvůli sílící epidemii vláda v demisi schválila další testování ve školách. S dalšími protiepidemickými opatřeními chce počkat až na názor dosavadní opozice. Uvažuje, že půjde rakouskou cestou a schválí také lockdown pro neočkované. Odborníci a politici se ale na takovém kroku neshodují, stejně jako na povinném očkování. Diskutovali o tom v Devadesátce ČT24.  


Plošné testování je jen krátkodobým řešením. Očkovací kampaň nestáhneme, uvedl Vojtěch
ČT24 | 18:16:53
Zhruba dva týdny lze podle ministra zdravotnictví v demisi Adama Vojtěcha (za ANO) očekávat denní nárůst počtu nakažených. Že se potom ale vlna zlomí, je nejisté. Končící kabinet proto přijímá opatření, v pátek schválil plošné testování ve školách. S dalšími omezeními chce ale vyčkat na souhlas budoucí vlády. Dlouhodobá strategie je však jasná - přimět co největší počet lidí k očkování, čemuž má pomoci i nová drsná kampaň. Adam Vojtěch byl hostem pořadu Interview ČT24.


Ministerstvo podává trestní oznámení na Landovu iniciativu kvůli možné sabotáži
Eurozpravy-domácí | 21:55:00
Ministerstvo zdravotnictví podává trestní oznámení na iniciativu Zlatý špendlík zpěváka Daniela Landy pro podezření ze sabotáže. Landova iniciativa vyzvala k zahlcení krajských hygienických stanic (KHS) žádostmi o informace podle zákona o svobodném přístupu k informacím.


Řidič usnul za volantem, srazil matku a dvě děti, jedno zemřelo
Eurozpravy-domácí | 20:10:00
V obci Tatce na Kolínsku dnes vpodvečer auto srazilo matku a dvě děti, jedno na místě zemřelo, druhé je vážně zraněné.


Čaputová přijede do Česka, v úterý se setká se Zemanem
Eurozpravy-domácí | 19:29:00
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová se v úterý při návštěvě České republiky setká s prezidentem Milošem Zemanem.


Nouzový stav ne, opatření nezpochybnitelná soudem ano. AntiCovid jednal s ministerstvem zdravotnictví
Eurozpravy-domácí | 18:04:00
Žádný z kroků pro řešení epidemie covidu v Česku nevyžaduje zavedení nouzového stavu a nemá se jednat o drastická řešení, řekl dnes novinářům kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) po společném jednání AntiCovid týmu koalice Spolu s týmem ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO).


E-shop klamal zákazníky, nabízel podvodné čipy proti covidu. Dostal pokutu přes milion korun
Eurozpravy-domácí | 17:37:00
Pokutu 1,15 milionu korun dostal od České obchodní inspekce (ČOI) e-shop nabízející čipy údajně chránící před nemocí covid-19. Je to nejvyšší pokuta uložená e-shopům za třetí čtvrtletí letošního roku. Inspekce to dnes oznámila v tiskové zprávě. Ve třetím čtvrtletí ČOI prováděla kontrolní akci zaměřenou právě na internetové obchody. Provedla přes 180 kontrol a ve více než 80 procentech případů zjistila pochybení, často spočívající právě v klamání zákazníků.


Evropská komise žaluje Portugalsko za špatnou kvalitu ovzduší
Eurozpravy-zahraniční | 21:06:00
Evropská komise žaluje Portugalsko kvůli špatné kvalitě ovzduší ve velkých městech. Podle komise jihoevropská země nedodržela stanovené limity pro emise oxidu dusičitého (NO2), které vznikají zejména v důsledku husté automobilové dopravy, a tamní úřady ani přes opakovaná upozornění nepřijaly nezbytná opatření. Informovala o tom dnes agentura Reuters.


Katar neplánuje normalizaci vztahů se Sýrií
Eurozpravy-zahraniční | 20:00:00
Katar se nechystá normalizovat vztahy se Sýrií. Jeho ministr zahraničí šajch Muhammad bin Abdar Rahmán Sání dnes řekl, že doufá, že ani jiné země nebudou vycházet vstříc vládě syrského prezidenta Bašára Asada. Ministr se tak vyjádřil na společné tiskové konferenci se svým americkým protějškem Antony Blinkenem ve Washingtonu.


Musk prodal další část svých akcií ve své automobilce Tesla
Eurozpravy-ekonomika | 21:37:00
Šéf amerického výrobce elektromobilů Tesla Elon Musk prodal další část svých akcií v podniku. Podle dvou dnešních zpráv pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) prodal Musk ve čtvrtek celkem kolem 640.000 akcií Tesly za zhruba 687 milionů dolarů (přes 15 miliard Kč), napsala agentura AP.


Britští zbrojaři kupují většinu v české Bohemia Interactive Simulations
Eurozpravy-ekonomika | 20:36:00
Britská zbrojařská skupina BAE Systems kupuje většinový podíl v české společnosti Bohemia Interactive Simulations, která vytváří počítačové simulace pro výcvik vojáků. Přesnou výši podílu, jaký zbrojovka získá, ani zaplacenou částku žádná ze stran neuvedla.


RECENZE: Specifická komiksovka Eternals si pohrává s alternativní historií světa
Eurozpravy-kultura | 21:57:00
Dočkali jsme se. Marvel fanouškům servíruje další snímek ze svého univerza, který tentokrát stojí na vlastních nohou. Netradiční podívaná s rozmáchlou stopáží ukazuje, že Marvel nejsou jen barvičky a atrakce. Režisérka a scénáristka Chloé Zhao se nebojí těžkých témat ani palčivých otázek, ale na jeden snímek je toho snad až příliš moc.


Pravá tvář komunistů. Od velkolepého přerodu ze socialismu do demokracie až po konec soudruhů v Čechách
Reflex | 20:00:00
Před několika týdny jsme společně s ostatními příčetnými voliči vyštípaly komouše z Poslanecké sněmovny. A tak když už po změně vlády konečně odtáhli i se svými pěti třešněmi, můžeme si popovídat o jejich minulosti. Ale protože je pátek, a my nechceme bejt vyloženě temný před víkendem, tak se vrátíme zpět jen třicet let. Do doby prvního úpadku Komunistické strany, kdy se jim z řad náhle vytratil milion členů. Kde je jim asi teď konec? Více v Událostech Luďka Staňka na Mall.tv.


Elon Musk prodal další část svých akcií Tesly za bezmála 700 milionů dolarů
E15-ekonomika | 20:44:00
Šéf amerického výrobce elektromobilů Tesla Elon Musk prodal další část svých akcií v podniku. Podle dvou dnešních zpráv pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) prodal Musk ve čtvrtek celkem kolem 640 tisíc akcií Tesly za zhruba 687 milionů dolarů (přes 15 miliard korun), napsala agentura AP.


Elon Musk prodal další část svých akcií Tesly za bezmála 700 milionů dolarů
E15-politika | 20:44:00
Šéf amerického výrobce elektromobilů Tesla Elon Musk prodal další část svých akcií v podniku. Podle dvou dnešních zpráv pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) prodal Musk ve čtvrtek celkem kolem 640 tisíc akcií Tesly za zhruba 687 milionů dolarů (přes 15 miliard korun), napsala agentura AP.


Třetí dávku vakcíny proti covidu dávat už po 5 měsících, navrhuje vládě MeSES
idnes.cz | 22:09:00
Odborníci z Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) navrhují, aby se zkrátil interval mezi druhou a třetí dávkou vakcíny proti covidu ze současných šesti měsíců na pět. V pátek večer to uvedl na Twitteru člen této skupiny imunolog Zdeněk Hel. Podle MeSES by měl krok pomoci kontrolovat vývoj pandemie.


Chtěl cigarety, skončilo to rvačkou. Soud v Lípě řeší loupež mezi bezdomovci
Denik.cz | 20:04:00
Běžný život lidí na dně prostupují časté násilnosti. Jen některé vyjdou najevo.


Tichý hrdina holokaustu. Petr Sís pokřtil knihu o Wintonovi a zachráněné židovce
bleskove.cz | 22:22:00
Vypráví příběh židovky Very Gissingové, kterou sir Nicholas Winton v předvečer druhé světové války odvezl před nacisty z Prahy.


S kapitánem Kirkem ze Star Treku letěl do vesmíru: Boháč teď zemřel při nehodě letadla
blesk | 23:10:00
Podnikatel a zakladatel výzkumné společnosti Medidata Solutions Glen de Vries zemřel ve čtvrtek při havárii malého letadla. Glen byl jedním ze členů posádky kosmické lodi New Shepard, která 13. října vylétla do vesmíru, kde strávila několik minut. Tohoto vesmírného dobrodružství se zúčastnil také slavný herec William Shatner.


Nástupce Merkelové hledají znovu, Laschet propadl. Uspěje v CDU politik z „východu“?
blesk | 22:17:00
Dosavadní šéf kancléřského úřadu v Berlíně Helge Braun a zahraničněpolitický expert německé Křesťanskodemokratické unie (CDU) Norbert Röttgen dnes oficiálně oznámili, že se budou ucházet o post šéfa této strany. O nástupci současného předsedy Armina Lascheta, který z čela strany odchází po nejhorší volební porážce v její historii, bude CDU rozhodovat příští rok v lednu.


Základna pivařů v Karlíně: Nejoblíbenější podnik v Praze 8 je U Zábranských, má známé štamgasty a bohatou historii
blesk | 20:35:00
Podle slov místních je Karlín hipsterský a kancelářský, zatímco Libeň si ještě stále zachovává svůj činžovní vzhled. Přestože jsou obě čtvrti rozdílné, jejich obyvatelé hlasovali v malé anketě na sociálních sítích nejčastěji pro restauraci a sportbar U Zábranských. Traduje se, že tu před válkou Sokolové zakopali poklad. Dnes sem „na jedno“ zajde i Tonda Panenka.


Tichý hrdina holokaustu. Petr Sís pokřtil knihu o Wintonovi a zachráněné židovce
pikant | 22:22:00
Vypráví příběh židovky Very Gissingové, kterou sir Nicholas Winton v předvečer druhé světové války odvezl před nacisty z Prahy.


12. listopadu: Tohle potřebujete vědět (nejen) o pátečním obchodování v USA
Kurzy.cz | 23:51:36
Americké akcie v pátek posílily, velkou měrou k tomu přispěly technologické společnosti. Nárůstu akciového trhu nezabránily ani nepříznivé ekonomické údaje ze Spojených států. Za celý týden však americké akcie oslabily po předchozích pěti týdenních&hellip


Možná bychom byli nejsilnější stranou v opozici, říká pirátská europoslankyně
Respekt | 23:44:43
S Markétou Gregorovou o kumulování funkcí a o tom, zda má strana vstoupit do vládyZpovídali Babiše i Fialu. Maturanti vytvořili speciální volební kalkulačku
Denik.cz | 15:07:00
Nesedí v poslaneckých lavicích, ale těch školních. O přestávkách diskutují nad reakcí premiéra Andreje Babiše či jeho nástupce Petra Fialy. Brněnští gymnazisté Vojtěch Hlavenka a Max Onderka nalákali desítky tisíc uživatelů na projekt odhalující názory vrcholných politiků. Podnikaví spolužáci z maturitního ročníku vytvořili web se stovkami profilů politických kandidátů, který funguje také jako volební kalkulačka.


Mobilita kvůli vývoji pandemie opět klesá, lidé doma pracují i tráví volný čas
ČT24 | 21:13:16
Mobilita v Česku opět klesá. Souvisí to zřejmě se současnou vlnou koronavirové nákazy. Ukazují to data z telematických systémů i od dopravců, která Česká televize analyzovala. V hromadných prostředcích se na přelomu léta a podzimu počty cestujících původním počtům jenom přiblížily a teď zase klesají. I individuální cestování tento týden zřetelně zesláblo, řada dat ukazuje, že lidé zůstávají víc doma.


Přehled kontrol krajských hygienických stanic v dodržování mimořádných opatření proti covid-19 ve stravovacích a maloobchodních provozovnách dne 11. 11. 2021
Kurzy.cz | 18:00:53
Počet kontrol Zjištěných nedostatků Hlavní město Praha 1 0 Jihočeský kraj 0 0 Jihomoravský kraj 0 0 Karlovarský kraj 0 0 Kraj Vysočina 0 0 Královéhradecký kraj 3 […]


Distribuční maturita v Ostravě: stříbro a bronz pro studenty z regionu
Kurzy.cz | 23:02:00
Oblíbená Distribuční maturita, která je pro studenty elektro oborů středních škol mimořádnou příležitostí nahlédnout pod pokličku práce energetiků, se po loňské covidové pauze opět vrátila do Ostravy. V závěrečném testu byl nejúspěšnější Petr Kutlvašr ...


Nabídka studijních stáží na Velvyslanectví ČR v Bruselu pro rok 2022 s důrazem na období předsednictví ČR v EU (1. červenec - 31. prosinec 2022)
Kurzy.cz | 19:59:00
Aktuálně Velvyslanectví ČR v Bruselu nabízí na rok 2022 a zejména na dobu předsednictví ČR v Radě EU možnost studijních stáží, které zahrnou činnost na politicko-ekonomickém a konzulárně-kulturním úseku.


Index digitální ekonomiky a společnosti 2021: digitalizace se celkově zlepšila, ale je třeba vyvinout další úsilí v celé EU
Kurzy.cz | 21:30:00
Komise dnes zveřejnila výsledky indexu digitální ekonomiky a společnosti (DESI) 2021. Index sleduje, jak se zlepšuje digitální konkurenceschopnost členských států EU v oblasti lidského kapitálu, širokopásmového připojení, integrace digitálních technolo...


Podle zprávy o zaměstnanosti a obchodu závisí 38 milionů pracovních míst v EU na vývozu z EU
Kurzy.cz | 21:15:00
Jedno z mnoha čísel v nové zprávě, kterou dnes zveřejnila Evropská komise, ukazuje, jak důležitá je politika otevřeného obchodu pro zaměstnanost v Evropě. Zpráva o obchodu a zaměstnanosti obsahuje řadu statistik o evropských pracovních místech souvisej...


Kratinova Accolade znovu investuje stamiliony ve Španělsku. Po Valencii postaví halu u Sevilly
iHned.cz | 14:29:00
Objevili jsme pro realitní trh některá polská města, teď to samé chceme udělat ve Španělsku. Tak šéf české nemovitostní skupiny Accolade Milan Kratina pro HN zdůvodnil, proč se jeho firma aktuálně zaměřila na pro tuzemské developery a investory...


Kratinova Accolade znovu investuje stamiliony ve Španělsku. Po Valencii postaví halu u Sevilly
Hospodářské noviny | 14:29:00
Objevili jsme pro realitní trh některá polská města, teď to samé chceme udělat ve Španělsku. Tak šéf české nemovitostní skupiny Accolade Milan Kratina pro HN zdůvodnil, proč se jeho firma aktuálně zaměřila na pro tuzemské developery a investory...


Šest týdnů do Vánoc: Zásilkové služby hlásí statisíce balíků týdně navíc a hledají brigádníky
ČT24 | 17:51:30
Zásilkové služby už pocítily předvánoční nákupy. Za poslední dva týdny stoupl počet přepravovaných balíků řádově o statisíce, firmy shání také brigádníky. České televizi to potvrdily čtyři oslovené společnosti. Zvýšený zájem souvisí s blížícími se Vánocemi, ale i s přechodem kamenných obchodů do online prostředí.


Zkušení zaměstnanci. Jak je najít a jak s nimi pracovat? | Martin Rozhoň
Mladý Podnikatel | 00:00:44
Zakladatel Vivantisu radí, jak do firmy přivést co nejzkušenější zaměstnance, a to i tehdy, pokud sídlíte na malém městě. Jak s nimi poté pracovat a jak je motivovat?
The post Zkušení zaměstnanci. Jak je najít a jak s nimi pracovat? | Martin Rozhoň first appeared on MladýPodnikatel.cz.Return to top