Celkem 149817 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 13.11.2021


Nejvyšší železniční most světa vypadá jako křehké monstrum
eStav.cz | 00:00:38
Cesta z Udhampuru do Baramully, tedy napříč údolím Kašmíru, dost dobře nepatří k výletům, které si lidé mimo Indii plánují jako cíl dovolené. Přesto si naši pozornost zaslouží. Trasa železnice dlouhá 338 kilometrů je totiž plná překvapení. Nechybí strhující výhledy do hlubokých údolí, dramatické scenérie velehor a skalisek, 63 kilometrů tunelů včetně jednoho dlouhého 11 kilometrů, a nyní nově i nejvyšší železniční most světa.


Dům, který ve fjordu nepřehlédnete. Připomíná rozřezané válce
eStav.cz | 00:00:38
Dánské město Vejle s nádhernou krajinou lemovanou tajemnými fjordy se může pyšnit celou řadou turistických stezek, krásných vyhlídek a specifických staveb. Jednou z nich je dům s příznačným názvem Fjordenhaus, tedy Dům ve fjordu, podle návrhu dánsko-islandského výtvarníka Olafura Eliassona.


Elektrické radiátory Zehnder pro vysoký tepelný komfort v koupelně
eStav.cz | 00:00:38
Designové koupelnové radiátory švýcarské značky Zehnder vytvoří domov nejen teplejší, ale i krásnější. Spojují v sobě prvotřídní kvalitu a estetický vzhled. Ten není nijak narušen ani u radiátorů pro elektrické nebo kombinované vytápění, neboť elektrické topné těleso je zcela skryté v radiátoru nebo opticky sladěné s jeho tvarem. Umožňují pohodlnou regulaci vytápění a tím komfortní a úsporný provoz.


Emanuele Ridi o transplantaci vlasů: Nestydím se za to, cítím se mladší
revue.idnes.cz | 01:00:08
Emanuele Ridi promluvil otevřeně o transplantaci vlasů, kterou si nechal letos udělat v Turecku. Osmačtyřicetiletý šéfkuchař popsal v rozhovoru pro iDNES.cz i to, jaká česká jídla opravdu nemusí a jak vnímá rozdíl mezi naší a italskou televizní zábavou.


Americký soud ukončil téměř 14 let trvající opatrovnictví zpěvačky Britney Spearsové
bleskove.cz | 00:02:09
Zpěvačka se kvůli opatrovnictví nemohla například vdát za svého přítele a mít s ním děti.


SOUTĚŽ S BLESKEM HOBBY
blesk | 01:00:13
Pošlete fotografii a vyhrajte!


Americký soud ukončil téměř 14 let trvající opatrovnictví zpěvačky Britney Spearsové
pikant | 00:02:09
Zpěvačka se kvůli opatrovnictví nemohla například vdát za svého přítele a mít s ním děti.


Sen všech penzijních systémů: Brit jde do důchodu po 75 letech v jedné práci
Auto-iDNES.cz | 01:00:15
Letos devadesátiletý Bryan Webb se v roce 1946 rozhodl zajít k prodejci automobilky Vauxhall zeptat se, zda by pro něj neměli nějakou práci. Uspěl a zůstal u něj nakonec tři čtvrtě století! Zhmotnil tak sen všech ministrů práce a sociálních věcí a vzor zaměstnanecké loajality.


Věří v bio a mají vlastní výzkumný tým. Semix zásobuje cereáliemi Česko i svět
Finance-iDNES.cz | 01:00:26
Když se dva hádají, třetí se směje, říká známé přísloví. V případě tří společníků firmy Semix Pluso to ale neplatí, a to ani po čtvrt století společného podnikání. Podle Michala Čižmára, který dnes stojí v čele firmy, si za tu dobu vytvořili silnou důvěru a odlišných pohledů na věc se nebojí. Naopak, těží z nich.


Koalice Spolu si nechává změřit šance šéfa STAN v boji o Hrad. Teď mám jiné starosti, říká Rakušan
Hospodářské noviny | 02:00:03
Poté co začaly sílit spekulace o možné prezidentské kandidatuře šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, nechce pozadu zůstat ani po volbách nejsilnější koalice Spolu. Podle informací HN si představitelé ODS, KDU-ČSL a TOP 09 nechávají vypracovat průzkum,...


Koalice Spolu si nechává změřit šance šéfa STAN v boji o Hrad. Teď mám jiné starosti, říká Rakušan
iHned.cz | 02:00:05
Poté co začaly sílit spekulace o možné prezidentské kandidatuře šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, nechce pozadu zůstat ani po volbách nejsilnější koalice Spolu. Podle informací HN si představitelé ODS, KDU-ČSL a TOP 09 nechávají vypracovat průzkum,...


PŘEHLEDNĚ: Strmý nárůst covidu táhnou neočkovaní a mladší lidé, potvrzují data
idnes.cz | 04:00:06
Tři dny za sebou víc než deset tisíc nakažených za den. Za poslední týden 338 mrtvých, plní se nemocnice. Covidová situace v Česku je vážná, nebezpečně se podobá konci loňského října. Není však stejná. MF DNES analyzovala data ministerstva zdravotnictví, kdo jsou aktuálně nemocní.


Německo na prahu 2G. Spolkové země chtějí plošná omezení pro neočkované
idnes.cz | 04:00:06
V Německu stoupají na hodnoty, na něž země zatím nebyla zvyklá. Nově nastupující vláda tak vymýšlí další opatření, která by šíření viru zmírnila. Zvažuje se návrat bezplatných testů, které byly ve snaze motivovat občany k očkování zrušeny. Pro přístup do zaměstnání bude vyžadováno pravidlo 3G, vláda však zvažuje takzvaný lockdown pro neočkované, tedy pravidlo 2G (očkování či prodělaný covid).


Dopravci chystají boom spacích vlaků, ČD slibují rodinná kupé
idnes.cz | 04:00:06
Počet nočních vlaků jezdících do zahraničí se v příštím roce rozroste. K dříve oznámeným plánům RegioJetu na otevření linky do polského Krakova a ukrajinského Lvova nebo spoje do Berlína, Amsterdamu a Bruselu chystají lůžkové vagony i České dráhy. Ty po vzoru Nightjetu rakouských ÖBB vytvoří vlastní značku nočních vlaků a rozšíří nabídku služeb.


Třetí dávku vakcíny proti covidu dávat už po 5 měsících. MeSES navrhla vládě, jak kontrolovat epidemii
lidovky.cz | 00:13:32
Odborníci z Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) navrhují, aby se zkrátil interval mezi druhou a třetí dávkou vakcíny proti covidu ze současných šesti měsíců na pět. V pátek večer to uvedl na Twitteru člen této skupiny imunolog Zdeněk Hel. Podle MeSES by měl krok pomoci kontrolovat vývoj pandemie.


V Belfastu vzplály autobusy, předtím byly uneseny ozbrojenci. Motiv? Nesouhlas s brexitovou dohodou
lidovky.cz | 05:00:00
Zatímco v severoirském Belfastu hoří autobusy, EU jedná s Brity o změnách v severoirském protokolu brexitové dohody. Premiér Boris Johnson pohrozil jeho částečným vypovězením.


Komando rozprášilo černou továrnu s otrockou prací. Jak vypadal zásah na padělatele cigaret v Česku a okolí
lidovky.cz | 05:00:00
Nelegální výroba cigaret se přesouvá z východu do zemí EU. Další z takových případů odhalili kriminalisté na území Slovenska, Česka a Polska.


Německé potíže s průmyslem. A to souseda čeká nákladnější úkol, než bylo sjednocení země
lidovky.cz | 05:00:00
Německá průmyslová výroba je podle posledních údajů (srpen 2021) zhruba na 85 procentech hodnoty z prosince 2017. Dokonce je i pod úrovní z roku 2015. Není to důsledek pandemie: pokles začal již v průběhu roku 2018. Dále je zde pozoruhodný fakt, že kupříkladu italský průmysl již důsledky covidu překonal, zatímco německý ještě ne.


Psích pohřbů přibývá, lidských naopak. O smrti mluvit neumíme, říká farář Vacek
Denik.cz | 05:31:00
Období okolo Dušiček vybízí k vzpomínkám na pozůstalé a mnohdy nutí k zamyšlení nad smrtí jako takovou. Doba covidová pootevřela téma umírání a přiblížila jej společnosti více, než jsme byli v novém tisíciletí zvyklí. Proč nás výroky politiků o mrazácích na těla pohoršují a zároveň tak trochu přitahují? Jak s dětmi mluvit o smrti a co o nás říká fenomén pohřbů v kruhu rodinném? O tom hovořil emeritní farář z Letohradu Václav Vacek.


Nejen Romeo a Julie mezi bombami. Startuje divadelní festival německého jazyka
Denik.cz | 05:09:00
Zavřeno/nezavřeno. Pod tímto mottem (německy Aufgeschlossen) – tak trochu ve stylu chytré horákyně – proběhne letošní ročník Pražského divadelního festivalu německého jazyka. Odstartuje v pondělí 15. listopadu.


Brusel je na migranty příliš tvrdý, říká polská právnička
Denik.cz | 05:08:00
Evropská unie směřuje k migrační politice „zavřených dveří“, říká v rozhovoru pro EURACTIV.cz Marta Górczyńska. Striktní přístup a stavění plotů na hranicích ale nejsou řešením migrace do Evropy a současná krize na bělorusko-polských hranicích může vést k humanitární katastrofě, dodává.


Hvězdná Lady Soul má osmdesát. Oslavu Marie Rottrové zrušila nákaza
Denik.cz | 05:07:00
Její písně miluje několik generací posluchačů, speciální pozornost zaslouží její interpretace takzvané černošské hudby, která jí vynesla přízvisko Lady Soul. Výjimečná dáma české pop-music Marie Rottrová v sobotu oslaví osmdesáté narozeniny.


Zbojník Ondráš nezabíjel, ale ochráncem chudých nebyl. Dostala ho žárlivost
Denik.cz | 05:00:00
Přelom 17. a 18. století poznamenaly ve střední Evropě selské bouře a nástup zbojnictví. Na Slovensku je tato éra spojena se jménem Juraje Jánošíka, ve Slezsku se však stal nejslavnějším zbojníkem Ondráš z Janovic, vlastním jménem Ondřej Fuciman. Narodil se 13. listopadu 1680.


O víkendu může počasí zkazit déšť, místy i mrholení
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Ačkoliv teploty během víkendu vyrostou až na 11 stupňů, bude většinou zataženo až oblačno. Počasí pak podle meteorologů může místy zkazit i déšť.


O víkendu může počasí zkazit déšť, místy i mrholení
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Ačkoliv teploty během víkendu vyrostou až na 11 stupňů, bude většinou zataženo až oblačno. Počasí pak podle meteorologů může místy zkazit i déšť.


Miliardář financuje studentské koleje pro Kalifornskou univerzitu. Jenže bez oken
E15-ekonomika | 06:00:00
Tíživý nedodstatek pokojů pro studenty, se kterým se potýká Kalifornská univerzita v Santa Barbaře, se rozhodl rázně vyřešit viceprezident Buffettovy společnosti Berkshire Hathaway Charles Munger. Sedmadvacetiletý miliardář věnuje univerzitě dvě stě milionů dolarů, aby mohla podle jeho návrhu postavit studentské koleje. Má to však háček – drtivá většina studentů by v pokoji neměla okno.


Švédské úřady chtějí v EU zakázat těžbu bitcoinu. Státní energetický kolos je proti
E15-ekonomika | 05:00:00
Společné prohlášení šéfů švédského finančního regulátora a tamní agentury na ochranu životního prostředí vybízí k celoevropskému zákazu těžby nejrozšířenější kryptoměny. Se záměrem ale nesouhlasí část manažerů švédské státní energetické společnosti Vatenfall.


Miliardář financuje studentské koleje pro Kalifornskou univerzitu. Jenže bez oken
E15-politika | 06:00:00
Tíživý nedodstatek pokojů pro studenty, se kterým se potýká Kalifornská univerzita v Santa Barbaře, se rozhodl rázně vyřešit viceprezident Buffettovy společnosti Berkshire Hathaway Charles Munger. Sedmadvacetiletý miliardář věnuje univerzitě dvě stě milionů dolarů, aby mohla podle jeho návrhu postavit studentské koleje. Má to však háček – drtivá většina studentů by v pokoji neměla okno.


Švédské úřady chtějí v EU zakázat těžbu bitcoinu. Státní energetický kolos je proti
E15-politika | 05:00:00
Společné prohlášení šéfů švédského finančního regulátora a tamní agentury na ochranu životního prostředí vybízí k celoevropskému zákazu těžby nejrozšířenější kryptoměny. Se záměrem ale nesouhlasí část manažerů švédské státní energetické společnosti Vatenfall.


Fila: Vánoční film s Krajčem? Čistá komerce a "kopírka", kladem je bláznivý Dušek
bleskove.cz | 07:30:00
„Film Přání Ježíškovi vypadá, jako by ho točili v nějakém chudším Londýně. Stává se tím jakýmsi globalizovaným produktem," tvrdí kritik Kamil Fila.


Smrt slavné zpěvačky, plačící střelec, natěšené dívky v plavkách. Výpověď fotek týdne
bleskove.cz | 06:00:00
Fotografové zpravodajské agentury Reuters měli v uplynulém týdnu napilno. Podívejte se na výběr nejlepších snímků.


Jonathan s rakovinou na mozku prodělal přes 170 chemoterapií: Teď se mu narodil zdravý syn!
blesk | 07:30:00
Jonathan Jones je rekordmanem v počtu chemoterapií za život. Těch mu lékaři provedli už na 170! Zároveň se zdálo, že nikdy nebude moci mít děti. Štěstí mu ale i přes nešťastný osud přálo. Se sympatickou manželkou zplodil zdravého syna!


Britney Spearsová je po 14 letech bez opatrovnictví! Nejlepší den života, jásala zpěvačka
blesk | 06:50:00
Soud v Los Angeles v pátek ukončil téměř 14 let trvající opatrovnictví týkající se majetku i soukromých záležitostí americké popové zpěvačky Britney Spearsové. Její fanoušci před soudní budovou přivítali rozhodnutí jásotem. Devětatřicetiletá Spearsová se pátečního soudního slyšení nezúčastnila, na svém instagramovém účtu nicméně uvedla, že jde o nejlepší den v jejím životě.


Cimický není jediný: Řada Češek zažila obtěžování u psychiatrů i gynekologů, říkají experti
blesk | 05:30:00
Poté, co bylo oznámeno, že psychiatr a spisovatel Jan Cimický dostane od prezidenta Miloše Zemana vyznamenání, zpěvačka a herečka Jana Fabiánová uvedla, že ji Cimický v minulosti sexuálně napadl. Ten nařčení odmítl. Hospodářské noviny vzápětí přinesly anonymní svědectví dalších žen, které měl psychiatr údajně obtěžovat. Další šokující zpovědi odvysílal i pořad 168 hodin na České televizi. Jak řekly Blesk Zprávám neziskové organizace, které pomáhají obětem sexuálního násilí, obtěžování ze strany lékařů bohužel není nic ojedinělého. Jak se lze v takových případech bránit?


Vezme SPOLU útokem i Prahu? „Byl by hřích, nevyslyšet vůli voličů,“ míní Pospíšil. Nebrání se ani ostatní
blesk | 05:20:00
Volby do poslanecké sněmovny dopadly pro některé strany a uskupení nad očekávání. Dokonce natolik, že se v Praze začíná hovořit o podobném předvolebním rozložení sil. Vznik pražské koalice SPOLU (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) totiž nevylučují předsedové jejich krajských sdružení, a to vzdor tomu, že ODS je na magistrátu aktuálně v opozici, kdežto TOP 09 s KDU-ČSL a ještě se STAN v rámci uskupení Spojené síly pro Prahu vládnou metropoli v koalici s Piráty a Prahou Sobě.


Pohnutá minulost podezřelého z únosu malé Cleo: Po smrti matky se podivínský samotář stáhl do ústraní
blesk | 05:15:00
Objevila se audio nahrávka, na níž nevlastní matka Terence Kellyho, podezřelého z únosu malé Cleo v západní Austrálii, hovoří o jeho pohnutém dětství. Ženě, která zemřela v roce 2020, jejích šest vlastních dětí odebral sociální úřad.   


Zpěvák Miro Žbirka (†69): Před smrtí svěřil manželce důležité úkoly!
blesk | 05:00:00
Pro přátele i fanoušky byl odchod Mekyho Žbirky náhlý a nečekaný. Zpěvák totiž moc nemluvil o tom, co ho trápí, a o svém zdraví zpravidla informoval jen ve chvílích, kdy skončil v nemocnici a musel jít zkrátka s pravdou ven. I když měl pořád spoustu snů a plánů, moc dobře si podle všeho uvědomoval, že stát se může opravdu cokoliv. Jak prozradila vdova Kateřina (54), před smrtí dostala od Mira jasné instrukce.


V covidáriu 15 léků denně. Odpírači očkování přitom tvrdí, že nechtějí podporovat firmy z farmacie
blesk | 05:00:00
Odmítám podporovat farmaceutické PR firmy. Nechci do těla žádnou chemii. Takové jsou často argumenty odpůrců vakcín. Jenže když skončí v nemocnici, dostanou hned první den až patnáct medikamentů. A farmaceutické firmy na nich vydělají 42 tisíc. Za jeden den.


Žhavé focení Heidi Klumové (48) v Řecku: Orgasmické vzdechy na pláži!
blesk | 05:00:00
Původem německá topmodelka Heidi Klumová (48) je pořádná dračice! Je dokonalým důkazem toho, že věk je pouze číslo, a když to rozjela během focení na řeckém Mykonosu, mnozí nestačili zírat. Předvedla totiž velice smyslné pózy (nejen) při válení v písku…


Děti a antibiotika: Rodiče je někdy odmítají ze strachu, varuje pediatrička. Jak je správně podávat?
blesk | 05:00:00
Ambulance praktických dětských lékařů se plní dětmi, které mají jiné virózy než covid, v některých regionech jsou kvůli tomu zaplněna i dětská oddělení nemocnic. Více než tisíc lékáren v Česku se příští týden zapojí do osvětové kampaně o užívání antibiotik. Odborníci chtějí edukovat hlavně rodiče, aby antibiotika po pediatrovi nepožadovali v neopodstatněných případech, ale ani je striktně neodmítali v momentech, kdy jsou jediným a správným léčebným řešením. Dětský organismus reaguje na podávání antibiotika mnohem citlivěji než dospělý a neuvážené podávání těchto léčiv může mít i dlouhodobé následky. 


Pořádně žhavá Alenka v říši divů! Kráska Bella Hadidová dráždí v nové reklamě
blesk | 05:00:00
Ačkoliv nedávno Victoria's Secret oznámila, že jejich 'andílci' končí a nahradí je skutečné ženy, další jejich kampaň opět sází na svůdné křivky a erotické dusno. A v hlavní roli je nádherná Bella Hadidová (25). Jaký outfit pro ni vymysleli?


„Pili jsme z louží.“ Migranti popsali strastiplnou cestu přes Bělorusko
blesk | 05:00:00
Tisíce migrantů převážně z Blízkého východu na polsko-běloruské hranici uvízly mezi kladivem a kovadlinou, z jedné strany je běloruské bezpečnostní složky tlačí do Polska, z druhé strany jim polští pohraničníci znemožňují vstup na své území. Stále více migrantů promlouvá s tiskem o podmínkách před hraničním plotem i po cestě k němu, uvedla stanice CNN.


Podcast: Romové osvobozovali Slovensko, tvrdí dokumentaristka. Jejímu pradědovi gestapo vyvraždilo rodinu
blesk | 05:00:00
Tragický příběh pradědečka Very Lackové se předává v rodině z generace na generaci. Ján Lacko byl jeden z romských vězňů v koncentračním táboře, podařilo se mu však utéci a přidal se k partyzánům. Jenže nacisté jej chytili a nechali zavraždit jeho matku, ženu a čtyři dcery včetně dvouměsíčního miminka. Vera o romském odboji natočila dokument „Jak jsem se stala partyzánkou“ a její činnost podpořila i slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. 


Písaříkova Bohemia Energy šla do „kopru“: Ve firemních garážích zatím parkují auta za miliony!
blesk | 05:00:00
Jeho milovaná Bohemia Energy, která pro něj byla dlouhé roky zlatým vejcem, nevyhnutelně spěla ke krachu. Jenže místo toho, aby Jiří Písařík (44) šetřil, tak on i jeho manažeři rozhazovali miliony! Kromě nemovitostí třeba za luxusní auta.


Hvězdní hosté na svatbě Paris Hiltonové: Módní nebe i peklo!
blesk | 05:00:00
Dlouho očekávaná veselka Paris Hiltonové (40), movité dědičky hotelového impéria, přilákala celou řadu hvězdných hostů. Ti se sjeli do Bel Air, tedy do bývalého domu Parisina dědečka Williama Barrona Hiltona (†91), a mnozí vynesli róby vskutku neobvyklé…


Odborník o čekání vězněné Terezy (25) na svobodu: Devastující období! A srovnání s koncentračním táborem
blesk | 05:00:00
Jedno z nejhorších období života s devastujícími účinky na psychiku právě teď prožívá Tereza H. (25), která je už čtyři roky v pákistánském vězení. Odvolací soud ji sice na začátku listopadu zprostil obvinění z pašování drog, ona ale stále není volná. Psycholog Daniel Štrobl (47) se její situaci nebál srovnat s příběhy vězňů v koncentračním táboře.


Podmínky pro neočkované: Přituhuje! Přehled opatření napříč Evropou
blesk | 05:00:00
S rostoucím počtem nových případů nákazy koronavirem začínají země zpřísňovat opatření. Zde je výběr plánovaných opatření v cizích zemích, která se budou týkat lidí, kteří nemají platné očkování.


Než se Zápotocký stal prezidentem, měl v koncentráku týrat vězně: V Teplicích ho pak chtěli otrávit cukrem
blesk | 05:00:00
Když před 64 lety zemřel na infarkt ještě ve funkci prezident Antonín Zápotocký, mnoho lidí pro něj netruchlilo. Hned ze začátku svého prvního - a jediného - volebního období provedl měnovou reformu, kterou doslova okradl vlastní obyvatelstvo. Přitom pouhé dva dny předtím zkazky o reformě tvrdě popíral. Smutečního průvodu po jeho smrti se zúčastnily tisíce lidí, ale je jen otázkou, kolik z nich upřímně za prezidenta truchlilo. Ještě roky před jeho nástupem do prezidentského křesla se na něj navíc pokusili spáchat atentát. Chtěli ho otrávit cukrem! A to není všechno...


Americké ministerstvo doporučilo stíhat Trumpova exporadce, hrozí mu dva roky
idnes.cz | 07:36:00
Americké ministerstvo spravedlnosti v pátek doporučilo stíhání Stephena Bannona, exporadce bývalého prezidenta Donalda Trumpa, za neuposlechnutí kongresových obsílek vydaných zvláštní komisí vyšetřující lednový útok exprezidentových přívrženců na sídlo Kongresu. Bannonovi by v případě uznání viny hrozily až dva roky vězení.


Smrt slavné zpěvačky, plačící střelec, natěšené dívky v plavkách. Výpověď fotek týdne
pikant | 06:00:00
Fotografové zpravodajské agentury Reuters měli v uplynulém týdnu napilno. Podívejte se na výběr nejlepších snímků.


My jsme les. Indiáni přijeli do Glasgow podpořit klima až z pralesů Amazonie
aktuálně.cz | 07:02:58
Původní obyvatelé ochraňují až 80 procent biodiverzity na celé planetě. Přesto mají během debat o přírodě jen malé zastoupení.


Příběh Hillmanu: Ty z Tuzexu Češi milovali. Firma vyráběla i britské "embéčko"
aktuálně.cz | 06:22:00
Čeští motoristé si zamilovali model Minx, nástupnický Imp byl zase technickým ekvivalentem našeho "embéčka".


Víkendář: V Číně musíte vědět, co děláte
Kurzy.cz | 07:27:00
Z geopolitického hlediska je pro akcie nejvýznamnějším tématem vztah mezi Spojenými státy a Čínou. Ten se za současné vlády ve srovnání s dobou, kdy byl prezidentem Donald Trump, moc nezlepšil, možná dokonce zhoršil.


Poprvé po pěti měsících doma. S následky bouře se ve Stebně potýkají dodnes
Denik.cz | 06:30:00
Manželé Květuše a Tomáš Ratiborští měli v pátek 12. listopadu zvláštní den. Poprvé se po téměř pěti měsících chystali spát ve svém domě ve Stebně na Podbořansku. Naposledy se v něm probudili ve čtvrtek 24. června. Ten den odpoledne zpustošila jih Ústeckého kraje silná bouře, dům manželů Ratiborských patřil ve Stebně k těm nejvíc poškozeným.


Obchodník s bitcoinem v ústecké říši divů. Drsný Vopěnkův román voní Setuzou
Denik.cz | 06:30:00
Nová kniha Martina Vopěnky se jmenuje Poslední stanice Hamburk, z velké části se ale odehrává v Ústí. Severočeské město spisovatele odpuzuje i fascinuje.


Výprasky a noci v kazajce. Z vyprávění pacientů dětských léčeben dodnes mrazí
Denik.cz | 06:15:00
Ponižování, výprasky a oplzlé komentáře sester. Nedávný případ batolete, kterého úřady nechaly řadu měsíců přivázaného k nemocniční posteli, oživuje vzpomínky lidí s podobným osudem. Deníku se po zveřejnění případu exkluzivně svěřili ti, kteří v dětství zažili týrání v českých léčebnách a lázních.


Brečeli i padesátiletí chlapi. Známý pivovar zaujal jedinečným spotem
Denik.cz | 05:53:00
Chtěli jsme dodat lidem sílu a pozitivní myšlení. Neprodávali jsme produkt, otevřeli jsme lidem náruč. Psali nám třeba i padesátiletí chlapi, že se cítí životem otřískaní, ale u našeho spotu jim tekly slzy. Tak hovoří marketingový ředitel pivovaru Bernard Tomáš Lipták o spotu z reklamní kampaně Svět se zbláznil, držme spolu, za kterou obdržel cenu Marketér roku.


Zbrojařský kolos BAE kupuje český vojenský software Bohemia Interactive Simulations
lupa.cz | 09:57:16
Původně česká společnost Bohemia Interactive Simulations po letech opět mění majitele. Od americké investiční skupiny Riverside jí kupuje britský zbrojařský kolos BAE Systems. Ten je největší firmou svého druhu v Evropě.


Konec sporu po 14 letech. Britney Spears může opět nakládat se svým majetkem
revue.idnes.cz | 09:48:00
Soud v Los Angeles v pátek ukončil téměř čtrnáct let trvající opatrovnictví týkající se majetku i soukromých záležitostí Britney Spears. Její fanoušci před soudní budovou přivítali rozhodnutí jásotem. Devětatřicetiletá americká zpěvačka se soudního slyšení nezúčastnila.


Po jednodenním poklesu přišel další skok. Oproti čtvrtku přibylo v pátek o 4 tisíce více nakažených
lidovky.cz | 09:30:33
Za pátek přibylo 14 199 nově nakažených covidem-19. Je to o asi pět tisíc případů více než před týdnem a o necelé čtyři tisíce více než ve čtvrtek. Reprodukční číslo stouplo na 1,32, sedmidenní incidence na 661 nakažených na 100 tisíc obyvatel. Pozitivní výsledek měl každý pátý PCR test.


Brno rozdá rekordní sumu: Dvě miliardy pro městské části!
blesk | 09:15:00
Zastupitelé Brna schválili, že městské části příští rok dostanou 1,9 miliardy korun do rozpočtů. Je to o 162 milionů více než letos.


25 od tragédie v Egyptě: Potopení výletní lodi na Nilu nepřežilo 8 Čechů
blesk | 09:01:00
K velké tragédii došlo před 25 lety. Vlivem špatného počasí ztroskotal 14. listopadu 1996 parník plující po Nilu. Na palubě bylo tehdy 128 lidí, z toho 61 Čechů a 14 Slováků.


Potápěč strávil vážně zraněný přes padesát hodin v jeskyni: Dojatí záchranáři po jeho osvobození tleskali
blesk | 08:55:00
Průzkumník po hrůzostrašném pádu uvízl vážně zraněný na šestapadesát hodin uvnitř největší jeskyně v Británii. Nebýt jeho matky, příběh by zřejmě skončil tragicky, ona ale zalarmovala záchranáře. Zraněného muže se jim jako zázrakem podařilo dostat ven. George Linnane si sice nějakou dobu poleží v nemocnici, ale bude zdravý. 


Pekarová rozhodla o své zástupkyni. Kovářová si přijde na 182 500 korun měsíčně
blesk | 08:47:00
První místopředsedkyní Sněmovny se stala Věra Kovářová z hnutí STAN. Rozhodla o tom o předsedkyně dolní komory Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), když stanovila pořadí nyní pětice místopředsedů. Kovářová tak bude Pekarovou Adamovou přednostně zastupovat při její absenci, pokud bude sama přítomná. Jde například o svolávání schůzí Sněmovny a o řízení organizačního výboru.


Testování neočkovaných zdravotníků v Praze: Žádný problém, zní z nemocnic
blesk | 08:24:00
Testovat neočkované pracovníky na nákazu covidem-19, jak nařídila vláda, nebude pro nemocnice v Praze problém, některé už k tomu dříve přistoupily. Testování se bude týkat asi desetiny až čtvrtiny zaměstnanců pražských nemocnic. Počet pacientů hospitalizovaných s covidem-19 se zvyšuje, k omezení neakutní péče však nemocnice v metropoli zatím nepřistupují. Na dotaz ČTK to uvedli mluvčí pražských nemocnic.


Migranti se pokusili překonat hraniční ploty do Polska. Policie našla mrtvého Syřana
aktuálně.cz | 09:48:23
Migrační krize na polsko-běloruských hranicích má další oběť. Polská policie nalezla u hranic tělo mladého Syřana.


Do hospody na dražšího panáka. Oproti jaru zdražilo i pivo, v hotelech také nealko
aktuálně.cz | 08:45:24
V českých restauracích ve třetím čtvrtletí podle analýzy společnosti SharpGrid zdražily z nápojů ve srovnání s jarem především lihoviny.


Epidemie v Česku sílí. V pátek přibylo podruhé v týdnu 14 tisíc případů covidu
Denik.cz | 08:15:00
V pátek přibylo v České republice podruhé v tomto týdnu přes 14 tisíc potvrzených případů nákazy covidem-19. Laboratoře jich odhalily 14 199, téměř o pět tisíc více než před týdnem.   


Kauza Turów: Zaplaťte, nebo vám strhneme peníze z dotací, vyzvala komise Polsko
Denik.cz | 06:30:00
Německé vydání serveru Euractiv informovalo o tom, že začátkem týdne Evropská komise požádala Polsko o uhrazení pokuty za nedodržování předběžného opatření, které vydal Evropský soudní dvůr.


Fila: Vánoční film s Krajčem? Čistá komerce a "kopírka", kladem je bláznivý Dušek
pikant | 07:30:00
„Film Přání Ježíškovi vypadá, jako by ho točili v nějakém chudším Londýně. Stává se tím jakýmsi globalizovaným produktem," tvrdí kritik Kamil Fila.


Jak kdysi koncern GM omylem propagoval konkurenční Volkswagen
Auto.cz | 09:45:00
Vymyšlená soutěž téměř splnila účel, ale následně se naplno projevila výhoda vítěze. Konkurence ze starého kontinentu měla rázem solidní reklamu prakticky bez práce.


Dva řidiči, stejná pojišťovna, ale povinné ručení 2041 vs. 25.055 Kč. Proč takový rozdíl?
Auto.cz | 08:00:00
Přes tři desetiletí mapujeme ve Světě motorů ceny povinného ručení pro zkušeného řidiče z menšího města a mladou ženu z Prahy. Jedinečná tabulka se právě rozrůstá o další kolonku. Jak dopadají sazby roku 2021 ve srovnání s minulostí?


Největší akciový trh a jeho hvězdný sektor na technické křižovatce a jeden trik Wall Street, na který neskáču
Kurzy.cz | 09:34:36
Věřím, že trend je můj přítel, jakkoli otřepané toto burzovní úsloví je. Podívejme se společně na dva grafy akciových trendů, které dospěly do dlouhodobě (teoreticky) významných bodů, a nakonec pár vět k tomu, proč se neřídím jiným, na první pohled...


První místopředsedkyní sněmovny se stala Věra Kovářová (STAN)
ČT24 | 08:53:11
První místopředsedkyní sněmovny se stala Věra Kovářová z hnutí STAN. Rozhodla o tom předsedkyně dolní komory Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), když stanovila pořadí nyní pětice místopředsedů. Kovářová tak bude Pekarovou Adamovou přednostně zastupovat při její absenci, pokud bude sama přítomná. Jde například o svolávání schůzí sněmovny a o řízení organizačního výboru.


Testy v pátek odhalily přes čtrnáct tisíc nových případů covidu, podruhé v tomto týdnu
ČT24 | 08:31:18
V pátek přibylo v Česku podruhé v tomto týdnu přes čtrnáct tisíc potvrzených případů nákazy covidem-19. Laboratoře jich odhalily 14 199, téměř o pět tisíc více než před týdnem. Údaje poskytl mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl. Páteční nárůst byl druhý nejvyšší v tomto týdnu po úterý, kdy bylo 14 555 nově nakažených, což bylo i nejvíce od poloviny března.


Odborníci se neshodnou, jestli Česku chybí další "PES" pro řízení epidemie
Eurozpravy-domácí | 10:15:00
Odborníci se neshodnou, zda je třeba další systém pro řízení epidemie jako byl před rokem představený PES. Podle evolučního biologa Jaroslava Flégra by mohl lidi motivovat, imunolog Václav Hořejší se domnívá, že není dostatečně operativní. Rozhodovat by se podle nich mělo po okresech, a ne jen podle zaplněnosti nemocnic.


Neobsazená místa v nové vládě. Jasno není třeba o ministrovi kultury
Eurozpravy-domácí | 10:03:00
Po víkendu by podle předsedy ODS Petra Fialy mělo být jasno o personálním obsazení vznikající vlády koalic Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN). Kandidát na premiéra plánuje jména předložená jednotlivými stranami nejprve představit prezidentovi Miloši Zemanovi, u většiny postů se však již jména kandidátů dostala na veřejnost.


V Česku přibylo podruhé v týdnu přes 14 000 nově nakažených
Eurozpravy-domácí | 09:30:00
V pátek přibylo v Česku podruhé v tomto týdnu přes 14.000 potvrzených případů nákazy covidem-19. Laboratoře jich odhalily 14.199, téměř o 5000 více než před týdnem. Údaje dnes ČTK poskytl mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl.


Epidemická situace nemá podle CK negativní vliv na prodej letních zájezdů
Eurozpravy-domácí | 09:19:00
Současná epidemická situace, kdy rostou počty nakažených koronavirem, nemá podle tuzemských cestovních kanceláří (CK) negativní vliv na prodej letních zájezdů. O ty je podle kanceláří značný zájem. Mezi nejpoptávanější destinace na letní dovolenou znovu patří Řecko, Turecko či Bulharsko. S rezervacemi mnoho Čechů naopak vyčkává u zájezdů na nejbližší období, týká se to Alp či exotiky. Vyplývá to z ankety ČTK mezi CK.


První místopředsedkyní Sněmovny se stala rozhodnutím předsedkyně Kovářová
Eurozpravy-domácí | 08:40:00
První místopředsedkyní Sněmovny se stala Věra Kovářová z hnutí STAN. Rozhodla o tom o předsedkyně dolní komory Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), když stanovila pořadí nyní pětice místopředsedů. Kovářová tak bude Pekarovou Adamovou přednostně zastupovat při její absenci, pokud bude sama přítomná. Jde například o svolávání schůzí Sněmovny a o řízení organizačního výboru.


Péči nemocnice v Praze neomezují, testování zdravotníků problém nebude
Eurozpravy-domácí | 08:08:00
Testovat neočkované pracovníky na nákazu covidem-19, jak nařídila vláda, nebude pro nemocnice v Praze problém, některé už k tomu dříve přistoupily. Testování se bude týkat asi desetiny až čtvrtiny zaměstnanců pražských nemocnic. Počet pacientů hospitalizovaných s covidem-19 se zvyšuje, k omezení neakutní péče však nemocnice v metropoli zatím nepřistupují. Na dotaz ČTK to uvedli mluvčí pražských nemocnic.


Polská policie nalezla poblíž hranic s Běloruskem tělo mladého Syřana
Eurozpravy-zahraniční | 10:55:00
Polská policie nalezla u hranic s Běloruskem tělo mladého Syřana. Příčina jeho smrti zatím nebyla zjištěna, informovala dnes na twitteru policie Podleského vojvodství. Ve stejné oblasti se v noci pokusila překročit hranice zhruba stovka migrantů. Bělorusové zde podle polských pohraničníků strhli část improvizovaného hraničního plotu. Na běloruské straně hranice s Polskem táboří několik tisíc migrantů, kteří se snaží dostat do Evropské unie.


Rusko hlásí rekordní počet 1241 úmrtí v souvislosti s covidem-19 za poslední den
Eurozpravy-zahraniční | 10:37:00
Ruské úřady dnes hlásí rekordní počet 1241 úmrtí v souvislosti s covidem-19 za posledních 24 hodin. Za poslední den testy odhalily 39.256 nových případů koronavirové nákazy. Předchozí den Rusko hlásilo 1235 úmrtí a 40.123 nově infikovaných. Celkový počet infikovaných virem SARS-CoV-2 od počátku pandemie překročil devět milionů, aktuálně je to 9,031.851 nakažených.


Politická reklama na internetu má být přísněji regulována, řekla Jourová
Eurozpravy-zahraniční | 08:20:00
Politická reklama na internetu má být podle Evropské komise v budoucnu silněji regulovaná. V rozhovoru s německým týdeníkem Welt am Sonntag to řekla místopředsedkyně Evropské komise odpovědná za justiční záležitosti Věra Jourová. Dodala, že za několik týdnů představí normu, která má vnést pořádek do světa politické volební reklamy.


Německo hlásí přes 45 000 nově nakažených, sedmidenní incidence je rekordní
Eurozpravy-zahraniční | 07:55:00
Úřady v Německu za posledních 24 hodin ohlásily 45.081 nových případů nákazy koronavirem a 228 úmrtí souvisejících s nemocí covid-19. Oznámil to dnes Institut Roberta Kocha (RKI). Počet nových případů tak druhý den za sebou klesl. Takzvaná sedmidenní incidence, která udává, kolik lidí se v průměru nakazilo na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní, však vystoupila na novou rekordní úroveň 277,4.


Kolik by si vydělali skladatelé klasické hudby, kdyby v jejich době existovalo Spotify? Jsou to zajímavé částky
Reflex | 10:30:00
Spotify je zcela jistě fenoménem současnosti a jeho základem je bezpochyby současná populární hudba. Své posluchače však má na této hudební a podcastové platformě i hudba klasická. Jaké by byly příjmy velikánů klasické hudby? Kolik by si vydělali skladatelé, jako například Bach, Mozart nebo Vivaldi, pokud by v jejich éře existoval Spotify? Vše najdete přehledně v následujících infografikách.


Život Briana po francouzsku: vychází komiks o (ne)mocném Šninklovi
Reflex | 07:20:00
Legenda francouzského komiksu je po dvaceti letech od prvního českého a třiatřicet od původního uvedení zpátky. A tentokrát v barvě, jen se bohužel trochu srazila. Ale vzhledem k tomu, že hlavní hrdina příběhu Šninkl a velká síla byl hobitího vzrůstu už původně, dá se to přežít.


Když stromy pláčou, lidé se smějí. Alespoň ti na řeckém ostrově Chíos
Reflex | 07:10:00
Slzy zdejších lentišků jim totiž celé věky přinášely hotové jmění. Nízké stromy roní vzácnou pryskyřici, která správně tuhne právě jen zde – mastichu. Ve starověku byla stejně cenná jako bájné kadidlo či myrha a jih ostrova se díky ní proměnil v chráněnou, ale také přísně uzavřenou oblast.


Česko má za pátek přes 14 tisíc nových nakažených. Podruhé v týdnu
Tiscali-zprávy | 09:55:31
Počet potvrzených případů nákazy covidem-19 se podruhé v tomto týdnu přehoupl přes 14 tisíc. Laboratoře odhalili 14 199 případů, což je o pět tisíc víc než před týdnem. Čísla tak opět dosahují březnových hodnot.


Sopečné bahno pohřbilo tisíce lidí. Symbolem tragédie byl marný boj zavalené dívky
Tiscali-zprávy | 09:11:00
Chyběla hodina do půlnoci 13. listopadu 1985 a kolumbijské město Armero, nacházející se desítky kilometrů pod sopkou Nevado del Ruiz, se ukládalo k spánku. Z něj se neprobudilo více než 21 tisíc z celkových 23 tisíc obyvatel. Jejich domy zaplavila třicetimetrová přívalová vlna laharu, sopečného bahnotoku.


Kdo vaří ekonomům? Práce žen v domácnosti patří do HDP, říká novinářka Katrine Marçalová
E15-ekonomika | 10:10:00
Svou první knihu napsala těsně po vrcholu ekonomické krize před deseti lety. „Když jsem ji představovala na Londýnské ekonomické škole, posluchače tak pobouřila, že na mě pokřikovali,“ vzpomíná Katrine Marçalová, s níž deník E15 připravil rozhovor. Kniha se pak dočkala překladu do více než dvaceti jazyků a letos i českého vydání. Pod titulem Kdo vaří ekonomům? se švédsko-britská novinářka a publicistka zamýšlí, proč odborníci dlouhodobě přehlížejí ekonomickou hodnotu neplacené práce, kterou ženy vykonají v domácnostech celá století, jak by to bylo možné napravit a co by se díky tomu změnilo.


Politická reklama na webu je „soutěží špinavých a neprůhledných metod“. Jourová chystá novou regulaci
E15-ekonomika | 09:01:00
Politická reklama na internetu má v budoucnu podléhat silnějši regulaci. V rozhovoru pro německý list Welt am Sonntag to řekla místopředsedkyně Evropské komise odpovědná za justiční záležitosti Věra Jourová. Dodala, že za několik týdnů představí normu, která má vnést pořádek do světa politické volební reklamy.


Regulátoři schválili spojení byznysových datařů S&P Global a IHS Markit za 44 miliard dolarů
E15-ekonomika | 07:37:00
Antimonopolní úřady USA posvětily plán poskytovatele finančních informací S&P Global na převzetí konkurenta IHS Markit za 44 miliard dolarů. Regulátoři podmínili souhlas mimo jiné tím, že S&P Global některé aktivity firmy IHS prodá. Transakci již v říjnu schválila Evropská komise, která pro ni stanovila podobné podmínky.


Kdo vaří ekonomům? Práce žen v domácnosti patří do HDP, říká novinářka Katrine Marçalová
E15-politika | 10:10:00
Svou první knihu napsala těsně po vrcholu ekonomické krize před deseti lety. „Když jsem ji představovala na Londýnské ekonomické škole, posluchače tak pobouřila, že na mě pokřikovali,“ vzpomíná Katrine Marçalová, s níž deník E15 připravil rozhovor. Kniha se pak dočkala překladu do více než dvaceti jazyků a letos i českého vydání. Pod titulem Kdo vaří ekonomům? se švédsko-britská novinářka a publicistka zamýšlí, proč odborníci dlouhodobě přehlížejí ekonomickou hodnotu neplacené práce, kterou ženy vykonají v domácnostech celá století, jak by to bylo možné napravit a co by se díky tomu změnilo.


Politická reklama na webu je „soutěží špinavých a neprůhledných metod“. Jourová chystá novou regulaci
E15-politika | 09:01:00
Politická reklama na internetu má v budoucnu podléhat silnějši regulaci. V rozhovoru pro německý list Welt am Sonntag to řekla místopředsedkyně Evropské komise odpovědná za justiční záležitosti Věra Jourová. Dodala, že za několik týdnů představí normu, která má vnést pořádek do světa politické volební reklamy.


Regulátoři schválili spojení byznysových datařů S&P Global a IHS Markit za 44 miliard dolarů
E15-politika | 07:37:00
Antimonopolní úřady USA posvětily plán poskytovatele finančních informací S&P Global na převzetí konkurenta IHS Markit za 44 miliard dolarů. Regulátoři podmínili souhlas mimo jiné tím, že S&P Global některé aktivity firmy IHS prodá. Transakci již v říjnu schválila Evropská komise, která pro ni stanovila podobné podmínky.


ÚOHS: Nasazovat použité softwarové licence je v pořádku
lupa.cz | 10:08:24
Nasazovat použité softwarové licence je v pořádku. Rozhodl o tom Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ve sporu se společností PREDNY SLM, která použité licence prodává. PREDNY SLM vedla spor s Exportní garanční a pojišťovací společností (EGAP), která do tendru dala podmínku, aby nabízené softwarové licence byly pouze nové.


Třídenní svatba Paris Hiltonové: Nevěsta slaví v růžové, ženich v teplákovce
revue.idnes.cz | 11:30:00
Paris Hiltonová se ve čtvrtek vdala. Podnikatele Cartera Reuma si dědička sítě hotelů Hilton vzala za účasti příbuzných, přátel a mnoha známých celebrit. Velkolepou třídenní svatbu si prý podnikatelka vystrojila sama a svatební den nazvala nejdůležitějším okamžikem svého života.


RECENZE: Bratři přivedli zaplněný Palác Akropolis do tanečního transu
idnes.cz | 11:57:00
Dvojčata Jiří a Ondřej Veselí, fungující jako duo Bratři, uvedli do světa dlouhohrající debut Two Minds bezchybně šlapajícím živým setem, který předestřel, v čem spočívají největší přednosti jejich hudby.


Gruzínské víno ohrožují změny klimatu. Vláda zajišťuje déšť vystřelováním raket
idnes.cz | 11:47:00
Hrozny na vinici Solomona Nersezašviliho byly téměř zralé, když udeřilo silné krupobití. Za půl hodiny zničilo většinu úrody a měsíce tvrdé práce. Podobné bouře přitom gruzínský region Kachetii v podhůří Kavkazu, který mnozí považují za kolébku vína, sužují už dlouho. Změny klimatu tak vyvolávají debatu o budoucnosti vína z Gruzie.


Vláda bude na Mikuláše. Marian Jurečka nejen o ministerských postech lidovců
idnes.cz | 11:00:00
Koalice SPOLU a hnutí STAN vyčkávají, jak dopadne celostátní hlasování Pirátů o účasti v nové vládě. „Věřím, že v ní budou,“ řekl v rozhovoru pro MF DNES předseda lidovců Marian Jurečka.


Policie na polsko-běloruských hranicích našla mrtvého Syřana. Napětí trvá
idnes.cz | 10:58:00
Polští policisté našli u hranic s Běloruskem mrtvého Syřana, příčina smrti není jasná. Polská policie čelí snaze běloruských vojáků vytlačit přes hranice na polskou stranu desítky migrantů, a to zejména ženy a děti, uvedla Varšava. Bělorusko naopak tvrdí, že poslalo zpět do zemí původu na dva tisíce migrantů.


Ve veřejném sektoru Česka pracuje stále víc cizinců. Je jich přes osm tisíc
idnes.cz | 10:57:00
Pro stát a veřejný sektor v Česku pracuje stále více cizinců. Letos v prvním pololetí jich bylo přes osm tisíc. Za posledních deset let jich tak přibylo zhruba o dvě třetiny. Většinu zahraničních sil ve veřejné sféře země tvoří Slováci, následují zaměstnanci z Ukrajiny, Ruska a Polska.


Evropa je přebyrokratizovaná a přeregulovaná, říká Jourová
idnes.cz | 10:52:00
Hostem Rozstřelu byla místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová. V debatě zaznělo jak téma odhalení střetu zájmů, tak i ohrožení demokracie a vlády práva. Jourová zmínila taktaké budoucnost digitální daně či předsednictví ČR v rámci Evropské unie. Prozradila i to, zda zvažuje kandidaturu na post prezidenta.


Nadšenec obnovuje kříže v okolí rodné obce, jeden vyměnil za basu piv
idnes.cz | 10:13:00
Josef Zeman, rodák z Radětic na Táborsku, vrací kříže a svaté obrazy na místa, kde dříve stávaly. „Jsou součástí naší krajiny. V každém kraji vypadají jinak. Chtěl bych, aby po mně něco zbylo. Proto to dělám,“ vysvětluje.


OKD zbývá rok těžby, říká předsedkyně představenstva
idnes.cz | 10:10:00
Za rok už může být po všem. Těžba černého uhlí v OKD, v kraji, v republice může být minulostí, nebo se bude chýlit ke konci, poslední dva činné doly na Karvinsku mohou jít do útlumu. Kdy přesně se tak stane a co se bude v OKD dít dál, přibližuje předsedkyně představenstva OKD Vanda Staňková.


Lázně loni přivítaly nejméně pacientů od 90. let. Nepomohla ani podpora státu
idnes.cz | 09:55:00
Do českých a moravských lázní přijelo za loňský rok nejméně pacientů od devadesátých let. Meziročně počet klientů klesl o 170 tisíc na 196 307. Z celkového počtu pacientů bylo loni 38 835 cizinců, což je proti roku 2019 necelá třetina. Vyplývá to z údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS).


S kapitánem Kirkem letěl do vesmíru, teď podnikatel zahynul při pádu letadla
idnes.cz | 09:21:00
Americký podnikatel Glen de Vries, který v říjnu vyletěl na okraj vesmíru v raketě společnosti patřící Jeffu Bezosovi, zemřel ve čtvrtek při havárii malého letadla ve státu New Jersey. V pátek to oznámila místní policie. Nehodu nepřežil ještě jeden člověk.


Řekli jim, aby Madlenku dali do ústavu. Dnes vozí ze světa medaile
idnes.cz | 09:16:00
Magdaléna Sailerová, která se narodila s Downovým syndromem, se díky péči svých rodičů a své obrovské vůli a talentu dostala mezi světovou sportovní špičku. Šestnáctiletá dívka ze Svojkovic na Rokycansku, které všichni říkají Madlenka, běhá, hraje tenis, jezdí na lyžích, skáče do dálky. A ze světa vozí medaile.


Řidič kamionu zaslechl z návěsu hlasy. Policisté tam našli 15 migrantů
idnes.cz | 09:14:00
Policisté našli v návěsu kamionu na D1 v Ostrovačicích na Brněnsku 15 migrantů, pravděpodobně z Afghánistánu. Přivolal je řidič rumunského kamionu, který z návěsu slyšel hlasy. Policie to uvedla na svém Twitteru.


Pekarovou bude zastupovat Kovářová, rozhodla šéfka Sněmovny
idnes.cz | 08:59:00
První místopředsedkyní Sněmovny se stala Věra Kovářová z hnutí STAN. Rozhodla o tom o předsedkyně dolní komory Markéta Pekarová Adamová, když stanovila pořadí nyní pětice místopředsedů. Kovářová ji tak bude přednostně zastupovat při její absenci, pokud bude sama přítomná. Jde například o svolávání schůzí Sněmovny a o řízení organizačního výboru.


V pátek přibylo 14199 nakažených, pozitivní byl každý pátý PCR test
idnes.cz | 08:37:00
Za pátek přibylo 14 199 nově nakažených covidem-19. Je to o asi pět tisíc případů více než před týdnem a o necelé čtyři tisíce více než ve čtvrtek. Reprodukční číslo stouplo na 1,32, sedmidenní incidence na 661 nakažených na 100 tisíc obyvatel. Pozitivní výsledek měl každý pátý PCR test.


Marie Rottrová slaví 80. Dřív nechtěla zpívat v češtině, dnes ji brání
idnes.cz | 08:05:00
Zpěvačka Marie Rottrová slaví osmdesáté narozeniny. Oslavy kvůli onemocnění covidem zrušila, připomíná se však kompilačním albem Lady Soul s třinácti hity a novou písní Pozhasínej.


Šéfe, padla, nevolej! Portugalsko zakázalo firmám rušit zaměstnance ve volnu
idnes.cz | 07:00:00
Portugalský parlament schválil legislativu, která se týká práce z domova. Nová pravidla ukládají firmám například povinnost uhradit lidem na home office zvýšené výdaje za elektřinu či internetové připojení. Jedna z přijatých norem také zakazuje psát či volat zaměstnancům mimo pracovní dobu. Zaměstnavatelům za to hrozí pokuta.


Čtyři miliony za metr čtvereční. Nejdražší byt Asie je v Hongkongu
idnes.cz | 12:00:07
Nejdražší byt v Asii se nachází v hongkongské čtvrti The Peak. Má rozlohu 442 metrů čtverečních a prodal se za 640 milionů hongkongských dolarů (1,8 miliardy korun), což vychází asi na čtyři miliony korun za jeden metr čtvereční. Informovala o tom tento týden agentura Bloomberg.


Věří v bio a mají vlastní výzkumný tým. Semix zásobuje cereáliemi Česko i svět
idnes.cz | 12:00:07
Když se dva hádají, třetí se směje, říká známé přísloví. V případě tří společníků firmy Semix Pluso to ale neplatí, a to ani po čtvrt století společného podnikání. Podle Michala Čižmára, který dnes stojí v čele firmy, si za tu dobu vytvořili silnou důvěru a odlišných pohledů na věc se nebojí. Naopak, těží z nich.


Teplárna ZT Energy naštvala Blansko: Lidem zvýšila razantně platby, město zuří
blesk | 11:20:00
O polovinu víc, než dosud mají platit za teplo obyvatelé Blanska, kteří ho odebírají od společnosti ZT Energy. Radnice je rozzlobená, že teplárna jednala bez jejího vědomí. Nápravu žádá přes Energetický regulační úřad. Ročně se účet rodiny navýší až o pět tisíc!


První fotky z třídenní svatby královny (ne)vkusu Paris Hiltonové: Jen růžová to může být!
blesk | 11:18:00
Zdálo se, že slavná plavovlasá dědička hotelového impéria, která se stala se čtyřmi křížky na krku vdanou paní, upustila od své záliby v růžovou barvu a stylizaci do panenky Barbie alespoň ve svůj svatební den. Ale opak je pravdou. Poté, co svlékla nádherné krajkové šaty, vklouzla do modelu, co budí rozpaky…


Postrach jižní Moravy: Hledají nočního fantoma na kole, vykradl už desítky aut
blesk | 11:17:00
Už tři desítky zaparkovaných aut během jediného měsíce vykradl na Hodonínsku a Břeclavsku neznámý pachatel. Útočí zásadně v noci. Na kole objíždí osobáky, svítilnou nahlíží dovnitř, a když spatří kořist, rozbije okénko. Policie získala záznamy z bezpečnostních kamer, má i podrobný popis chmatáka. 


Nové letadlo vymysleli v Praze, sestrojili v Brně: Umí přistát i při malé rychlosti
blesk | 10:37:00
Unikátní letoun vyvinuli vědci z Českého vysokého učení v Praze (ČVUT), sestrojili ho v Brně. Bude sice malý, ale použitelný i v těch nejtěžších podmínkách. Zájemci si ho navíc budou moci sestavit sami. Výrobce je totiž schopen ho dodat jako skládačku.


Laco Lučenič v Podcastu: Mekyho (†69) smrt nepřijal. Prozradil, jak spolu tvořili hity
blesk | 10:00:00
Jako Paul McCartney měl Johna Lennona, tak Laco Lučenič měl Miro Žbirku. Společně hráli od roku 1977 do roku 1996, kdy se jejich hudební kroky rozešly. Byl to právě Laco, kdo produkoval slavné desky Mekyho z osmdesátých let a přinášel do nich unikátní světový zvuk. Pro Blesk Podcast muzikant přiznal, že si ještě nezvykl mluvit o Mekym v minulém čase. 


Karty se obrátily! Kdo je teď jednou nohou venku ze StarDance? Mirai si oddychl, ale co Šoposká?!
blesk | 09:57:00
Minulý týden opustily taneční soutěž StarDance hned dva páry. Vyřazování ale musí i nadále pokračovat a další dvojice opustí parket i v sobotu večer. Kdo to bude? Sázkaři mají jasno už teď!


Tyto sportovně založené modely zničila jediná chyba
Auto.cz | 11:20:00
Výběr evropských sportovních vozů doprovodila na trhu veliká smůla, protože jediná zásadní chyba navždy poškodila jejich hodnotu. Důležitý nedostatek zastínil často i četná pozitiva postižených modelů.


Policie našla mrtvého Syřana. Napětí na polsko-běloruských hranicích přetrvává
lidovky.cz | 10:58:00
Polští policisté našli u hranic s Běloruskem mrtvého Syřana, příčina smrti není jasná. Polská policie čelí snaze běloruských vojáků vytlačit přes hranice na polskou stranu desítky migrantů, a to zejména ženy a děti, uvedla Varšava. Bělorusko naopak tvrdí, že poslalo zpět do zemí původu na dva tisíce migrantů.


Pekarová si stanovila pořadí místopředsedů. zastupovat ji bude Kovářová
lidovky.cz | 10:03:00
První místopředsedkyní Sněmovny se stala Věra Kovářová z hnutí STAN. Rozhodla o tom o předsedkyně dolní komory Markéta Pekarová Adamová, když stanovila pořadí nyní pětice místopředsedů. Kovářová ji tak bude přednostně zastupovat při její absenci, pokud bude sama přítomná. Jde například o svolávání schůzí Sněmovny a o řízení organizačního výboru.


S Bezosem vystoupal na okraj vesmíru, nyní zahynul v troskách cessny. Druhou obětí se stal instruktor létání
lidovky.cz | 09:33:00
Americký podnikatel Glen de Vries, který v říjnu vyletěl na okraj vesmíru v raketě společnosti patřící Jeffu Bezosovi, zemřel ve čtvrtek při havárii malého letadla ve státu New Jersey. V pátek to oznámila místní policie. Nehodu nepřežil ještě jeden člověk.


Rekonstrukce: Srážka vlaků u Stéblové vzala život 118 lidem, režim se ji snažil tajit
aktuálně.cz | 11:12:07
Pomocí vyšetřovacího spisu, fotografií z místa neštěstí i vzpomínek pamětnice nabízíme pokus o rekonstrukci tragédie, která dodnes není vysvětlena.


Díla Karla Gotta i unikátní hodinky. Výtěžek aukce Galerie Kodl dostane Paměť národa
aktuálně.cz | 10:01:00
Charitativní listopadová aukce Galerie Kodl nabídne výtvarná díla současných umělců.


Mrtvý muž. Polská policie nalezla poblíž hranic s Běloruskem tělo mladého Syřana
Denik.cz | 10:43:00
Polská policie nalezla u hranic s Běloruskem tělo mladého Syřana. Příčina jeho smrti zatím nebyla zjištěna, informovala na twitteru policie Podleského vojvodství. Ve stejné oblasti se v noci pokusila překročit hranice zhruba stovka migrantů


Plzeň má na náměstí Republiky vánoční strom. Ustaven byl před jedenáctou hodinou večerní
Kurzy.cz | 12:00:27
Ve 22:45 hodin v pátek 12. listopadu byl ustaven vánoční strom na plzeňském náměstí Republiky. Poprvé má krajské metropole 15 metrů vysokou jedli vysokou od manželů Křížových ze Zahrádky v Teplé v Karlovarském kraji. Zdobit strom začnou pracovníci Plze...


V Portugalsku nesmí šéfové úkolovat zaměstnance mimo pracovní dobu. Hrozí jim pokuta
bleskove.cz | 13:18:08
Práce z domova podle portugalských poslanců smazává rozdíly mezi profesí a volným časem. Proto chtějí šéfy firem trestat za porušování pracovní doby.


Mašíngun Brothers. Liberecký balet uvádí taneční gangsterku inspirovanou Mašíny
bleskove.cz | 12:37:00
Tvůrci se nesnažili naznačovat, co je dobře, nebo špatně. Skupinu bratří Mašínů na jevišti reprezentují tři postavy.


Vrcholí festival Blues Alive, šumperská nemocnice u vstupu zřídila testovací místo
bleskove.cz | 12:00:00
V sále je letos znatelně méně lidí, atmosféra se však nezměnila.


Zemřel Václav Zelenka (†83). Někdejší starosta Lidic přežil jako dítě útlak nacistů
blesk | 13:41:00
Ve věku 83 let dnes ráno zemřel Václav Zelenka, přeživší lidické dítě a dlouholetý starosta Lidic. Během svého života se věnoval šíření odkazu lidické tragédie mezi širokou veřejností, uvedla na webu Památníku Lidice Jana Chourová Plachá. Zelenka byl z jedním z několika dětí vybraných nacisty k poněmčení, 82 lidických dětí zahynulo v deportačním táboře v plynovém autě.


Tohle vozí hasiči s sebou: 400 kusů "nádobíčka" pro záchranu životů
blesk | 13:40:00
Téměř 400 položek obsahuje výbava jednoho prvosledového, tedy na jakoukoli událost připraveného, hasičského auta. Kvůli focení ho čtyři ostravští hasiči zvládli vyložit za hodinku! Taková příležitost vidět kompletní vybavení jen jednou za mnoho let.


Rakousko hlásí nový rekord v počtu případů. Lockdown neočkovaných zpochybnil hejtman
blesk | 13:15:00
Rakousko a Slovensko dnes ohlásily nové nejvyšší přírůstky počtu nakažených koronavirem za den. V Rakousku přibylo za posledních 24 hodin 13.152 infikovaných, na Slovensku za pátek nákazu nově potvrdili u 7244 testovaných. Vysoko se drží počty nakažených také v Polsku, kde za den přibylo 14.292 nových případů.


Děsivý požár na Slovensku: V plamenech zemřelo 12 psů!
blesk | 13:11:00
Tragicky skončil páteční požár v obci Dolní Streda na Slovensku. V hořícím objektu se nacházelo 34 nebohých pejsků, 12 z nich bohužel nepřežilo.


StarDance svírá strach z dalšího covidového průšvihu: Nová opatření! S respirátory i na parketu
blesk | 13:00:00
Česká televize dnes večer odvysílá pátý přímý přenos StarDance! Jeho přípravy provázejí brutální zpřísnění koronavirových opatření. Údajně např. všechny zkoušky musí účinkující od tohoto týdne absolvovat v respirátorech, před sobotní generálkou podstoupit kontrolní PCR testy a musí mezi sebou dodržovat doporučené rozestupy.


Na Cibulkách vyroste nová školka. Kdy to bude? ptají se místní a žádají transparentnost
blesk | 12:22:00
Praha 5 dlouhodobě bojuje s nedostatkem míst jak na základních, tak v mateřských školách. Zvýšit počet míst ve školkách by měla výstavba zcela nové mateřinky, která se chystá na cibuleckém kopci v ulici Naskové místo současné školky, která je malá a zastaralá. Radnice představila i první vizualizace, jde však pouze o studii, a tak reálné kopnutí do země nepřijde dříve než za několik let.


Sportovce Marka Parkinsonova choroba "zmrazila": Pomáhá mu o ní mluvit
blesk | 12:15:00
Přišlo to bez varování a v době, kdy byl plný sil. Marek Bilko (45) z Třince posiloval, vzpíral, zdraví sloužilo. Pak mu ale nečekaně v 36 letech diagnostikovali zákeřnou Parkinsonovu chorobu. S nemocí Marek Bilko bojuje už devět let.


Papaláši v Číně umetají cestičku pro další vládu vůdce: Se Si Ťin-pchingem na věčné časy?
blesk | 12:03:00
Si Ťin-pching má nejen nakročeno k třetímu období ve funkci prezidenta Číny, možná se o něm už zanedlouho budou školáci učit jako o velikánovi, jehož předčí leda zakladatel komunistického státu Mao Ce-tung. Tento týden mu to potvrdili nejvyšší představitelé strany, píše Washington Post.


Zájezdy podraží? Češi vyčkávají se zimními Alpami, kupují však letní dovolené
blesk | 11:57:00
Současná epidemická situace, kdy rostou počty nakažených koronavirem, nemá podle tuzemských cestovních kanceláří (CK) negativní vliv na prodej letních zájezdů. O ty je podle kanceláří značný zájem. Mezi nejpoptávanější destinace na letní dovolenou znovu patří Řecko, Turecko či Bulharsko. S rezervacemi mnoho Čechů naopak vyčkává u zájezdů na nejbližší období, týká se to Alp či exotiky. Vyplývá to z ankety ČTK mezi CK.


V Portugalsku nesmí šéfové úkolovat zaměstnance mimo pracovní dobu. Hrozí jim pokuta
pikant | 13:18:08
Práce z domova podle portugalských poslanců smazává rozdíly mezi profesí a volným časem. Proto chtějí šéfy firem trestat za porušování pracovní doby.


Mašíngun Brothers. Liberecký balet uvádí taneční gangsterku inspirovanou Mašíny
pikant | 12:37:00
Tvůrci se nesnažili naznačovat, co je dobře, nebo špatně. Skupinu bratří Mašínů na jevišti reprezentují tři postavy.


Vrcholí festival Blues Alive, šumperská nemocnice u vstupu zřídila testovací místo
pikant | 12:00:00
V sále je letos znatelně méně lidí, atmosféra se však nezměnila.


Zajímavá úsporná novinka Scanie: Odpojitelná tandemová náprava snižuje spotřebu paliva až o šest procent!
Auto.cz | 13:46:00
Švédská značka začala nabízet odpojení a zvednutí druhé nápravy v tandemu.


Řidič auta, které na Kolínsku srazilo matku a dvě holčičky, je podezřelý z usmrcení z nedbalosti
ČT24 | 13:25:43
Pětasedmdesátiletý řidič, který při páteční nehodě v Tatcích na Kolínsku usmrtil tříleté dítě a druhé vážně zranil, stejně jako jejich matku, je podezřelý z usmrcení z nedbalosti a z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Příčinou nehody byl zřejmě mikrospánek, uvedla v sobotu v tiskové zprávě policejní mluvčí Vlasta Suchánková.


Pekarová Adamová už má své zástupce. První místopředsedkyní sněmovny bude Věra Kovářová
iHned.cz | 13:28:00
První místopředsedkyní Sněmovny se stala Věra Kovářová z hnutí STAN. Rozhodla o tom předsedkyně dolní komory Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), když stanovila pořadí nyní pětice místopředsedů. Kovářová tak bude Pekarovou Adamovou přednostně...


V Česku roste počet nakažených, v pátek se počet nových případů opět přehoupl přes 14 tisíc
iHned.cz | 10:12:00
V pátek laboratoře zjistili 14199 nově nakažených. Po čtvrtečním poklesu, který se počet nových případů vyšplhal na 10411, čísla znovu rostou. Jde o druhý nejvyšší nárůst v tomto týdnu, jak vyplývá ze statistiky ministerstva zdravotnictví. Stouplo...


Zámek Tloskov představuje pozdní dozvuk historismu
Eurozpravy-domácí | 13:30:00
Zámek Tloskov, který leží ve stejnojmenné obci nedaleko Neveklova ve středních Čechách, patří k našim málo známým památkám. Dáno je to především tím, že zámek samotný není přístupný, neboť v něm sídlí Centrum sociálních služeb. Okolní zámecký park je však otevřený a láká k podzimním procházkám mezi pestrobarevnými korunami stromů.


KOMENTÁŘ: Prioritou nové vlády nemusí být jen covid. Hlavně to nemá být nic „lehkého“
Eurozpravy-domácí | 13:10:00
Covid, zadlužení země, nové dálnice, rychlostní železnice, digitální stát, školství, důchodová reforma, daně nebo něco dalšího? Co má nová vláda začít řešit jako vůbec ten nejdůležitější úkol po vládě Andreje Babiše? Lidé chtějí vidět a zažít rychle dobré výsledky a změny k lepšímu, a to nejlépe vůbec ve všech oblastech života. Má to ale háček. Nebude třeba sázka jen na ten viditelně nejlehčí úkol, který přinese právě rychle dobré výsledky, brána proto spíše jako prohra než výhra? Nespoléhejme tak jen na to, že nová vláda jsou jen princové na bílých koních, kteří mají v rukávech jednoduché a rychlé recepty na všechny potíže, se kterými se potýkáme. Neschopnost lidí z Babišova týmu ukazuje, že ministři vlády nejsou schopni vyvarovat se stejných chyb (nicnedělání) ani po opakujících se potížích. Neznamená to ale, že bychom měli stejné chyby jen tolerovat i těm, kteří slibovali změnu.


V Česku se dosud zlikvidovalo 123 000 dávek vakcíny proti covidu
Eurozpravy-domácí | 12:42:00
V Česku se od počátku očkování proti nemoci covid-19 do tohoto čtvrtku zlikvidovalo na 123.000 dávek vakcíny zhruba za 26 milionů korun. K využití zůstává kolem 3,7 milionu očkovacích dávek proti koronaviru. Informoval o tom dnes Radiožurnál na základě aktualizovaných dat ministerstva zdravotnictví, která má k dispozici.


Francie si připomněla 130 obětí teroru v Paříži
Eurozpravy-zahraniční | 13:59:00
Francie dnes, šest let po atentátech z 13. listopadu 2015, vzpomínkovými akcemi uctila tehdejších 130 obětí a více než 350 zraněných. Pietní akty se konaly za přítomnosti premiéra Jeana Castexe na různých místech Paříže a jejího předměstí Saint-Denis, které byly dějišti islamistických útoků. Vzpomínky se konají v době, kdy Francie sleduje proces s obviněnými z atentátů.


Češi ve velkém skupují kamna i kotle, chtějí ušetřit. Jaké mají možnosti a kolik za co zaplatí
lidovky.cz | 11:48:00
Vysoké účty za elektřinu nutí odběratele hledat cesty, jak ušetřit. Prodejci kamen, kotlů na tuhá paliva nebo solárních panelů se proto nyní nezastaví a nestíhají uspokojit obří poptávku. Vedle růstu cen elektrické energie podporuje zájem také zákon o ochraně ovzduší, který od příštího podzimu zakazuje provoz starých neekologických kotlů.


Rakousko a Slovensko hlásí nová maxima počtu nakažených koronavirem za den
Eurozpravy-zahraniční | 12:35:00
Rakousko a Slovensko dnes ohlásily nové nejvyšší přírůstky počtu nakažených koronavirem za den. V Rakousku přibylo za posledních 24 hodin 13.152 infikovaných, na Slovensku za pátek nákazu nově potvrdili u 7244 testovaných. Vysoko se drží počty nakažených také v Polsku, kde za den přibylo 14.292 nových případů.


Britové v Glasgow předložili nové návrhy klimatické dohody
Eurozpravy-zahraniční | 12:32:00
Ve skotském Glasgow pokračují jednání na prodloužené klimatická konferenci OSN, která měla skončit v pátek. Předsedající Britové předložili nové návrhy konečné dohody. Podle agentury AP návrh obsahuje mimo jiné opatrnou výzvu zemím k postupnému utlumení výroby energie ze spalování uhlí.


Bohumil Doležal: 17. listopad podruhé ve stínu pandemie
Reflex | 13:00:00
Blíží se oslava výročí  17. listopadu 1989. Vzpomínáme dne, který symbolizuje skutečnost, že jsme se zbavili odporného režimu, přestali být kolonií orientální despocie a vrátili jsme se do společnosti civilizovaných západních národů, tam, kam jsme skoro tisíc let patřili. Je třeba poznamenat, že jsme tam patřili jako periferie (což samo o sobě není žádná ostuda) a že náš vlastní podíl na návratu nebyl tak velký, jak si občas namlouváme.


Bojím se o svou zemi, řekl v minulosti Reflexu poslední bělošský prezident JAR Frederik Willem de Klerk
Reflex | 12:00:00
Poslední bělošský prezident Jihoafrické republiky a nositel Nobelovy ceny za mír Frederik Willem de Klerk zemřel ve čtvrtek 11. listopadu ve věku 85 let. S odvoláním na nadaci F. W. de Klerka o tom informovala agentura Reuters. Nadace v prohlášení uvedla, že bývalý prezident bojoval s rakovinou a dnes ráno zemřel pokojně ve svém domě v Kapském Městě. V roce 2010 poskytl Reflexu exkluzivní rozhovor.


Unikátní lokomotiva „laminátka“ se stěhuje do Národního technického muzea
E15-ekonomika | 13:19:00
Jedinečný prototyp lokomotivy zvaný Velká laminátka vyjel z plzeňského nádraží do Chomutova. Míří do železničního depozitáře, které tam má Národní technické muzeum (NTM). Šestinápravový unikát je největší a nejtěžší elektrickou lokomotivou pro traťovou službu na území Česka.


Unikátní lokomotiva „laminátka“ se stěhuje do Národního technického muzea
E15-politika | 13:19:00
Jedinečný prototyp lokomotivy zvaný Velká laminátka vyjel z plzeňského nádraží do Chomutova. Míří do železničního depozitáře, které tam má Národní technické muzeum (NTM). Šestinápravový unikát je největší a nejtěžší elektrickou lokomotivou pro traťovou službu na území Česka.


Zemřel dlouholetý starosta Lidic, přeživší válečného vyhlazení
aktuálně.cz | 13:09:00
Zelenka byl z jedním z několika dětí vybraných nacisty k poněmčení, 82 lidických dětí zahynulo v deportačním táboře v plynovém autě.


Migrační krize u Polska obrazem: “Je mi zima.” Za ostnatým drátem jsou i malé děti
aktuálně.cz | 12:06:47
Podívejte se v galerii, jak to na polsko-běloruské hranici v posledních hodinách vypadá.


Drahé a veselé. Za vánoční cukroví si Češi připlatí, výhodnější je upéct ho doma
Denik.cz | 13:48:00
/GRAFIKA/ Pečení několika druhů vánočního cukroví je takřka celonárodní sport. Letos se však mnoho hospodyněk ohlíží nejen po rodinné receptuře, ale stále častěji bloumá pohledem po slevových akcích. Sváteční pečení nyní znamená citelný zásah pro rodinný rozpočet, především kvůli cenám surovin a energií. 


OBRAZEM: Jelenku zaplnila závodní auta. Rallye Krumlov 2021 odstartovalo
Denik.cz | 13:13:00
Do Rallye Krumlov, které slaví půl století od svého vzniku, se letos přihlásilo 94 posádek. V sobotu se představily na tradičním startu, v Jelení zahradě v Českém Krumlově. Kromě soudobých aut na trať vyrazili i historici, auta vyrobená do začátku 90. let, jako jsou škodovky nebo eskort, do kterého usedl Tomáš Enge, první Čech ve formuli 1, a také legendy, historická auta, která nezávodí na čas, ale hlavně pro diváky.


Loučení s legendou. Karosou vezl lidi po budějovických ulicích naposledy
Denik.cz | 12:08:00
Usedl za volant a výjimečně nezapnul rádio. To proto, aby ještě slyšel krásný zvuk starého motoru. Řidič českobudějovické MHD Matyáš Palkovič měl v pátek brzy ráno před zahájením směny stejný plán jako doktor Skružný ve filmu Vesničko má, středisková. „Budu se kochat,“ měl jasno, když usedal do šoférské sedačky Karosy B941 z roku 1998. Naposledy.


Kšefty s kradenými koly a jehly. Ostrava dále čistí slum bezdomovců na Zárubku
Denik.cz | 12:00:00
/FOTOGALERIE/ Šest let byla na pozemcích Slezské Ostravy a Lesů ČR nedaleko centra kolonie bezdomovců. Do likvidace se minulý týden pustil městský obvod společně se strážníky. O tom, jak tady bezdomovci žili, přinesl v minulých dnech reportáž Deník. Zaujaly hlavně solární panely na střeše chatrče a desítky injkečních stříkaček uvnitř. Nyní odtud radnice vyváží až pět kontejnerů smetí denně, ale spousta nepořádku zůstává nadále na místě. Nejvíce je pozůstatků jízdních kol.


Pokud Lukašenko utáhne kohout, změní to vztahy mezi zeměmi, řekl Putin
idnes.cz | 15:40:00
Bělorusko s Ruskem nekonzultovalo případné přerušení dodávek ruského zemního plynu do Evropy. Řekl to v sobotu prezident Vladimir Putin v rozhovoru s ruskou státní televizí. Zároveň připustil, že běloruský prezident Alexandr Lukašenko může přerušení dodávek teoreticky nařídit.


Šest let od islamistických útoků. Francie uctila památku stovek obětí atentátu
idnes.cz | 15:35:00
Francie šest let po atentátech z 13. listopadu 2015 uctila tehdejších 130 obětí a více než 350 zraněných. Pietních aktů, které se konaly na různých místech Paříže a jejího předměstí Saint-Denis, se účastnil premiér Jean Castex i americká vicepremiérka Kamala Harrisová. Islamistické útoky byly nejhoršími v dějinách Francie v době míru.


Ohnisko ptačí chřipky je na Jindřichohradecku. Veterináři utratili 40 ptáků
idnes.cz | 15:23:00
Veterináři potvrdili v malochovu v Dolní Lhotě u Stráže nad Nežárkou na Jindřichohradecku další ohnisko ptačí chřipky. Utratili proto 40 kusů slepic a kohoutů. Je to subtyp nákazy H5N1, který může být potenciálně nebezpečný i pro člověka. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček.


Půl roku bez protézy po amputaci nohy. Zákroky se již přitom znovu odkládají
idnes.cz | 15:07:00
Hospitalizovaných s covidem-19 je již více než 3,5 tisíce a očekává se, že počet bude nadále růst. Nemocnice proto už leckde opět omezují některé neakutní zákroky, jinde to zatím jen hrozí. Přes léto přitom ještě ani nedohnaly ty, které odložily při předchozích vlnách epidemie.


Problematický Roblox. I v online hrách se děti mohou setkat se sexem a násilím
idnes.cz | 14:30:00
Populární videohra Robolox má desítky milionů hráčů a fanoušků po celém světě. Přestože cílí zejména na malé děti, i ty se v rámci některých her mohou setkat s nevhodným obsahem – sexem či násilím. „Nevhodný obsah se objevuje čas od času uvnitř kterékoli hry, která umožňuje modifikovat herní obsah,“ upozorňuje Kamil Kopecký, expert na bezpečí v online prostředí.


Sousední země Česka hlásí covidová maxima. Kritická je situace i v Rusku
idnes.cz | 13:54:00
Sousedi České republiky v sobotu ohlásili nové nejvyšší přírůstky počtu nakažených koronavirem za den. Na Slovensku se nákaza potvrdila u 7 244 testovaných, v Rakousku přibylo za posledních 24 hodin 13 152 infikovaných. Vysoko se drží čísla také v Polsku, kde za den přibylo 14 292 nových případů. Německo za uplynulý den ohlásilo 45 081 případů. Rekord v počtu úmrtí pak opět hlásí Rusko.


Zemřel Václav Zelenka, přeživší lidické dítě a později starosta obce
idnes.cz | 13:36:00
Ve věku 83 let zemřel v sobotu ráno Václav Zelenka. Jako dítěti se mu podařilo přežít vyhlazení Lidic, později byl ve vsi dlouholetý starosta. Během svého života se věnoval šíření odkazu lidické tragédie mezi širokou veřejností, uvedla na webu Památníku Lidice Jana Chourová Plachá. Zelenka byl z jedním z několika dětí vybraných nacisty k poněmčení.


Zrušení Memorialu je ztráta pro Rusko. Mělo by se přehodnotit, míní Kulhánek
idnes.cz | 13:23:00
Zrušení ruské lidskoprávní organizace Memorial by se mělo přehodnotit, uvedl ministr zahraničních věcí v demisi Jakub Kulhánek. Konec organizace by považoval za ztrátu pro ruský lid, doplnil. O její rozpuštění nyní žádá ruská generální prokuratura tamní Nejvyšší soud kvůli závažnému porušování zákona o takzvaných zahraničních agentech.


ABBA na vrcholu hitparády. Voyage je nejrychleji prodávaným albem roku
idnes.cz | 12:18:00
Švédská hudební skupina ABBA obhájila po dlouhé odmlce svou pozici na hudební scéně. Album Voyage, které skupina vydala v minulém týdnu po 40leté pauze, se okamžitě dostalo do čela britské hitparády. Jde o zatím nejrychleji prodávané album roku 2021, uvedla britská společnost Official Charts Company. Za první týden od jeho uvedení se prodalo 204 tisíc kusů.


Usmrcení z nedbalosti. Policie šetří nehodu, při níž zemřela tříletá dívka
idnes.cz | 12:03:00
Policisté vyšetřují řidiče, který v pátek způsobil nehodu v obci Tatce na Kolínsku. Při té zemřela tříletá dívka, její matka a sestra utrpěly těžká zranění. Pětasedmdesátiletého řidiče policisté šetří pro dva trestné činy, a to z usmrcení z nedbalosti a z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.


Kyberútočníci žhaví telefonní linky. V posledních dnech opět vzrostl počet útoků na bankovní účty
iHned.cz | 15:35:00
Jeden telefonát může znamenat ztrátu životních úspor. Podvodníci volají lidem a přesvědčují je, že jsou pracovníky České národní banky (ČNB), kteří jim pomohou zabezpečit účet. O „pravosti“ své identity je ujistí třeba tím, že vědí o...


Zemřel Václav Zelenka. Ten byl jedním z několika dětí vybraných nacisty k poněmčení, později se stal starostou obce
lidovky.cz | 15:40:04
Ve věku 83 let zemřel v sobotu ráno Václav Zelenka. Jako dítěti se mu podařilo přežít vyhlazení Lidic, později byl ve vsi dlouholetý starosta. Během svého života se věnoval šíření odkazu lidické tragédie mezi širokou veřejností, uvedla na webu Památníku Lidice Jana Chourová Plachá. Zelenka byl z jedním z několika dětí vybraných nacisty k poněmčení.


Víno v ohrožení kvůli klimatu. Gruzínci proto zajišťují déšť vystřelováním raket
lidovky.cz | 13:57:02
Hrozny na vinici Solomona Nersezašviliho byly téměř zralé, když udeřilo silné krupobití. Za půl hodiny zničilo většinu úrody a měsíce tvrdé práce. Podobné bouře přitom gruzínský region Kachetii v podhůří Kavkazu, který mnozí považují za kolébku vína, sužují už dlouho. Změny klimatu tak vyvolávají debatu o budoucnosti vína z Gruzie.


Okolní země hlásí covidová maxima. Kritická je situace i v Rusku, milion nakažených přibyl za necelý měsíc
lidovky.cz | 13:54:00
Sousedi České republiky v sobotu ohlásili nové nejvyšší přírůstky počtu nakažených koronavirem za den. Na Slovensku se nákaza potvrdila u 7 244 testovaných, v Rakousku přibylo za posledních 24 hodin 13 152 infikovaných. Vysoko se drží čísla také v Polsku, kde za den přibylo 14 292 nových případů. Německo za uplynulý den ohlásilo 45 081 případů. Rekord v počtu úmrtí pak opět hlásí Rusko.


Žbirka, de Klerk a Schmidt. Obrácená mediální logika, svět na ně bude vzpomínat v opačném pořadí
lidovky.cz | 13:52:00
CHLÍVEK. V týž čas zemřeli Frederik Willem de Klerk, Eduard Schmidt a Miroslav Žbirka. Přesně v tomto pořadí na ně bude vzpomínat historie, přesně takový byl jejich význam a přesně obrácené bylo zpravodajství. Ani to není přesné – zprávy o panu Schmidtovi se nedostaly jinam než do lokálních, jihomoravských médií.


Ptačí chřipka na Jindřichohradecku. Veterináři tu utratili desítky slepic a kohoutů
aktuálně.cz | 15:10:33
Jedná se o subtyp nákazy H5N1, který může být potenciálně nebezpečný i pro člověka.


Řemeslníci jsou příliš drazí, myslí si polovina Čechů. Na jejich práci se čeká týdny
aktuálně.cz | 14:40:43
Polovina Čechů, kteří v posledním roce rekonstruovali své nemovitosti, si na pomoc přizvala řemeslníky.


Zastavit plyn do Evropy Lukašenko může, naruší tím ale vztahy s námi, říká Putin
aktuálně.cz | 14:26:00
Bělorusko s Ruskem nekonzultovalo případné přerušení dodávek ruského plynu do Evropy, prohlásil prezident Vladimir Putin.


Mnohatunoví Michal a Ludvík v oknech věže. Prastaré zvony v Kutné Hoře tři roky mlčí
aktuálně.cz | 14:24:57
Prastaré zvony v Kutné Hoře už tři roky mlčí a místní farnost se je rozhodla opravit. Předtím je ale musela s hodinářskou precizností sundat.


Zemřel Václav Zelenka, přeživší lidické dítě. V obci žil až do své smrti
Denik.cz | 15:31:00
V sobotu ráno zemřel Václav Zelenka, přeživší lidické dítě a dlouholetý starosta obce, který pomáhal šířit odkaz lidické tragédie mezi děti i širokou veřejnost. Bylo mu 83 let. Smutnou zprávu oznámila na webu Památníku Lidice Jana Chourová Plachá, zástupkyně ředitele. 


Celý chov utracen. Na Jindřichohradecku se objevilo ohnisko ptačí chřipky
Denik.cz | 15:10:00
Je to tu zas, ptačí chřipka. Další výskyt se objevil v malochovu slepic v Dolní Lhotě u Stráže nad Nežárkou na Jindřichohradecku v Jihočeském kraji, kde za jediný den uhynulo deset slepic ze čtyřiceti. Nakazily se nejspíš od volně žijících vodních ptáků na Nežárce. A i tentokrát jde o subtyp H5N1, který může být potenciálně nebezpečný i pro člověka.


Alfa pasáž v Brně voněla exotikou. Africké trhy nabídly chlebovník i dračí ovoce
Denik.cz | 14:23:00
/VIDEO/ Milovníci exotického ovoce se v sobotu vyřádili v Alfa pasáži v centru Brna. Na Afrických trzích pořídili nejrůznější plodiny od drobných pěstitelů z Ugandy a Indonésie.


Havlíček zamítl rozklad proti povolení D55 mezi Moravským Pískem a Bzencem
Denik.cz | 13:54:00
Ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) zamítl rozklad týkající se stavebního povolení na více než čtyřkilometrový úsek dálnice D55 mezi Moravským Pískem a Bzencem na Hodonínsku. Povolení, které stavba dostala v létě, tak nabude právní moci. Na twitteru to v sobotu uvedl generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘDS) Radek Mátl. Podle jeho dřívějších informací rozklad proti stavebnímu povolení podal jeden vlastník pozemku.


Vjel na chodník a zabil tříleté dítě. Řidič je podezřelý z usmrcení z nedbalosti
Denik.cz | 13:39:00
Ze dvou trestných činů je nyní podezřelý pětasedmdesátiletý řidič, který v pátek kolem páté odpoledne na chodníku v Tatcích na Kolínsku usmrtil tříletou dívku a těžce zranil její matku a taktaké tříletou setru.


Přiletěl jsem z Marsu a chci vás varovat: Tajemný chlapec tvrdí, že má zachránit Zemi před zkázou
blesk | 15:38:00
Dnes již čtyřiadvacetiletý Boriska Kipriyanovich v osmnácti měsících uměl mluvit, číst i psát. Záhadný kluk tvrdí, že přiletěl z Marsu a má za úkol zachránit lidstvo před jadernou katastrofou...


Unikátní objev: Archeologové našli na Plzeňsku smajlíka starého přes 800 let
blesk | 15:12:00
Nejstarší smajlík v Česku našli archeologové při vykopávkách v areálu kláštera v Plasích na Plzeňsku. Pochází z románského období kolem roku 1190.


Božský Thor Chris Hemsworth v Praze: Do akce ho při nočních toulkách městem lákal mladší bratr Liam
blesk | 15:00:00
Osmkrát ztvárnil božského Thora v komiksové sérii Avengers, známý je rolemi bojovníků a také díky své dokonalé muskulatuře. Teď ji Chris Hemsworth (38) předvede v Praze, kam přijel natáčet pokračování akčního filmu Vyproštění. A do akce ho mimo kamery lákal brácha Liam (31)!


14 199 případů za pátek v Česku! A varování expertů před lockdownem i opakováním chyb
blesk | 14:30:00
V pátek přibylo v Česku podruhé v tomto týdnu přes 14 tisíc potvrzených případů nákazy covidem-19. Laboratoře jich odhalily 14 199, téměř o 5000 více než před týdnem. Dál přibývá i lidí v nemocnicích. Čeká Česko nový lockdown? Odborníci jsou před možnými plošnými opatřením na pozoru a varují před opakovánm starých chyb.


Lada se připravuje ukončit výrobu pětidvéřové Nivy
Auto.cz | 15:44:00
Pětidveřová Niva se mezi zákazníky nikdy nedočkala příliš velké popularity, Lada už ale místo ní nabízí nepřímého nástupce.


Použité dražší než nové? V některých segmentech jde o nový normál
Kurzy.cz | 15:23:00
Až do pandemie se cena nového auta snížila v okamžiku, kdy odjelo od dealera. To už ale neplatí. Například rok starý Volkswagen Golf byste dnes mohli v Irsku prodat za v průměru o 15 % vyšší cenu, než za kterou jste ho předtím koupili, a to i s 20 000 ...


Kyberútočníci žhaví telefonní linky. V posledních dnech opět vzrostl počet útoků na bankovní účty
Hospodářské noviny | 15:35:00
Jeden telefonát může znamenat ztrátu životních úspor. Podvodníci volají lidem a přesvědčují je, že jsou pracovníky České národní banky (ČNB), kteří jim pomohou zabezpečit účet. O „pravosti“ své identity je ujistí třeba tím, že vědí o...


Pekarová Adamová už má své zástupce. První místopředsedkyní sněmovny bude Věra Kovářová
Hospodářské noviny | 13:28:00
První místopředsedkyní Sněmovny se stala Věra Kovářová z hnutí STAN. Rozhodla o tom předsedkyně dolní komory Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), když stanovila pořadí nyní pětice místopředsedů. Kovářová tak bude Pekarovou Adamovou přednostně...


V Česku roste počet nakažených, v pátek se počet nových případů opět přehoupl přes 14 tisíc
Hospodářské noviny | 10:12:00
V pátek laboratoře zjistili 14 199 nově nakažených. Po čtvrtečním poklesu, kdy se počet nových případů vyšplhal na 10 411, čísla znovu rostou. Jde o druhý nejvyšší nárůst v tomto týdnu, jak vyplývá ze statistiky ministerstva zdravotnictví. Stouplo...


Vojtěch: Po souhlasu AntiCovid týmu se budou uznávat jen PCR testy
ČT24 | 16:24:07
Kabinet v demisi po souhlasu AntiCovid týmu přijme opatření, podle kterého se nadále nebudou uznávat antigenní testy a samotesty na covid-19, ale pouze nejspolehlivější PCR testy. Na Twitteru to v sobotu uvedl ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Stanovisko týmu koalice SPOLU k opatřením, které si nynější vláda vyžádala s ohledem na blížící se výměnu vlády, však Vojtěcha zklamalo. V doporučení podle něho nejsou nové konkrétní kroky.


Zemřel Václav Zelenka, přeživší lidické dítě a dlouholetý starosta obce
ČT24 | 13:59:53
Ve věku 83 let v sobotu ráno zemřel Václav Zelenka, přeživší lidické dítě a dlouholetý starosta Lidic. Během svého života se věnoval šíření odkazu lidické tragédie mezi širokou veřejností, uvedla na webu Památníku Lidice Jana Chourová Plachá. Zelenka byl jedním z několika dětí vybraných nacisty k poněmčení, 82 lidických dětí zahynulo v deportačním táboře v plynovém autě.


Uznávat se budou jen PCR testy, oznámil Vojtěch po konzultaci s AntiCovid týmem
Eurozpravy-domácí | 16:21:00
Kabinet v demisi po souhlasu AntiCovid týmu přijme opatření, podle kterého se nadále nebudou uznávat antigenní testy a samotesty na covid-19, ale pouze nejspolehlivější PCR testy. Na twitteru to dnes uvedl ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO).


Hovořit o rozvodu s Piráty je zatím předčasné. Žádná nevraživost mezi námi nepanuje, říká Kovářová ze STAN
Eurozpravy-domácí | 15:30:00
Místopředsedkyně hnutí Starostové a Nezávislí (STAN) Věra Kovářová se zatím nezabývá myšlenkou, co by nastalo, kdyby Piráti, jejich koaliční partner z voleb, neschválili v celostátním stranickém referendu vstup do rodící se vlády Petra Fialy. „Zatím se jedná o spekulativní otázku. Výsledek jejich hlasování budeme znát až v pondělí večer. Doposud platí, že dochází k naplňování povolební strategie. O případném rozvodu nechci mluvit, vše je zatím předčasné,“ říká exkluzivně pro EuroZprávy.cz Věra Kovářová, která se v Dolní komoře stala I. místopředsedkyní Poslanecké sněmovny. „Doufám, že svoji novou roli budu plnit důstojně a neudělám ostudu svému tatínkovi, který ve čtvrtek zesnul. Za mnohé v životě mu totiž vděčím,“ tvrdí.


Veterináři potvrdili v malochovu na Jindřichohradecku ohnisko ptačí chřipky
Eurozpravy-domácí | 15:18:00
Veterináři potvrdili v malochovu v Dolní Lhotě u Stráže nad Nežárkou na Jindřichohradecku další ohnisko ptačí chřipky. Utratili proto 40 kusů slepic a kohoutů. Jedná se o subtyp nákazy H5N1, který může být potenciálně nebezpečný i pro člověka. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.


Erupce sopky na La Palmě trvající už osm týdnů si vyžádala první oběť
Eurozpravy-zahraniční | 15:50:00
Erupce sopky na jednom ze španělských Kanárských ostrovů, která trvá už osm týdnů, si vyžádala první oběť. Stal se jí sedmdesátiletý muž, který zemřel při odstraňování sopečného popela ze svého domu, informoval dnes deník El País. Okolnosti úmrtí vyšetřuje policie.


Putin: Lukašenko mi o přerušení dodávek plynu neřekl, teoreticky to může udělat
Eurozpravy-zahraniční | 14:35:00
Bělorusko s Ruskem nekonzultovalo případné přerušení dodávek ruského zemního plynu do Evropy. Řekl to dnes prezident Vladimir Putin v rozhovoru s ruskou státní televizí. Zároveň připustil, že běloruský prezident Alexandr Lukašenko může přerušení dodávek teoreticky nařídit. Takový krok by nicméně podle Putina mohl narušit vztahy mezi Minskem a Moskvou.


Marie Rottrová jak jí možná neznáte. Elegantní dáma českého popu slaví 80. narozeniny
Reflex | 14:00:00
Před 80. lety se v Ostravě - Hrušově varhaníku Rotterovi a jeho ženě zpěvačce narodila dcera Marie. Také zpěvačka. Jasně, česká lady soul, Ostrava nebo Jarek Nohavic textující Black Sabbath, to všechno o ní víme. My jsme vyštrachali 10 písní, které byste možná od téhle kultivované a elegantní dámy českého popu nečekali. 


Stovka migrantů zkusila překročit polsko-běloruskou hranici, na místě se našel mrtvý Syřan
Tiscali-zprávy | 16:11:33
Zhruba stovka migrantů se v noci na sobotu pokusila překročit hranice mezi Běloruskem a Polskem, podle polských pohraničníků strhli číst improvizovaného hraničního plotu. Polská policie zároveň u hranic s Běloruskem objevila tělo mladého Syřana, příčina jeho smrti je zatím neznámá.


V ekvádorské věznici zemřelo při násilnostech 58 lidí. Válka gangů neutichá
idnes.cz | 17:44:00
Při násilnostech ve věznici v ekvádorském Guayaquilu zemřelo v noci na sobotu 58 trestanců, informuje o tom agentura AFP a místní média. Podle nich to potvrdil na tiskové konferenci místní guvernér. Koncem září v takée věznici, která je největší v Ekvádoru, zemřelo při střetech gangů 118 lidí.


Nejen lidé, i včely dodržují rozestupy. Zamezí tak šíření parazitů
idnes.cz | 17:36:00
Lidé nejsou jediní, kteří v době epidemie dodržují rozestupy, vyplývá ze studie vědců z University College London (UCL). Podle nich takzvaný společenský odstup praktikují také včely, když jim úl napadne parazit.


Vojtěcha zklamala reakce AntiCovid týmu. Shoda je na uznávání jen PCR testů
idnes.cz | 17:22:00
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dostal stanovisko AntiCovid týmu, který má vládě pomoct v boji proti koronaviru. Šéf resortu zdravotnictví je z doporučení pro nedostatek aplikovatelných kroků zklamaný. S ohledem na některé rady ale bude na vládě jednat o zrušení možnosti antigenního testování a samotestů.


Vzal rodičům auto a odvezl kamarády na párty. Řidiči bylo teprve třináct
idnes.cz | 16:23:00
Třináctiletý mladík z Německa si půjčil auto rodičů a sám usedl za jeho volant. Namířeno měl se svými kamarády do Lingenfeldu na narozeninovou oslavu. Sledovala ho však jiná řidička, které to přišlo divné. Zavolala policii, která mladíka po cestě zastavila. O případu informovali v sobotu místní policisté.


TELEVIZIONÁŘ: Jack Nicholson hrozí nejdražší sekyrou na světě
idnes.cz | 16:00:00
K ponurým podzimním večerům se výtečně hodí proslulý Kubrickův horor Osvícení, který v sobotu připomene ČT art. Obrazy nahé mrtvé ženy v koupelně, proudů krve valících se z výtahu či vypjatého finále v parkovém bludišti se zapsaly do dějin kinematografie.


Nákladní letadla jako odpověď na ucpané přístavy? Poptávka po nich roste
idnes.cz | 13:00:00
Výrobce letadel Airbus má na nedělní mezinárodní přehlídce Airshow v Dubaji představit očekávanou novinku – nákladní verzi širokotrupého letounu A350F, který bude místo lidí přepravovat zboží. Jde o odpověď na současný trend, v rámci nějž logistici využívají leteckou dopravu čím dál častěji. Ta námořní je sice levnější, ale svírá ji až příliš dlouhá řada problémů.


ODS chce po končící vládě, aby vyslala policisty do Polska. Mají pomoci s krizí na Běloruské hranici
iHned.cz | 17:33:00
Poslanecký klub ODS vyzval vládu v demisi, aby Česko vyslalo policisty do Polska, kde by pomohli se zvládáním krize na hranici s Běloruskem. Občanští demokraté o tom dnes informovali v tiskové zprávě. Česká vláda by měla podle ODS podpořit jakákoliv...


Lukašenko o případném přerušení dodávek plynu do Evropy Putinovi neřekl, teoreticky to může udělat
iHned.cz | 16:53:00
Bělorusko s Ruskem nekonzultovalo případné přerušení dodávek ruského zemního plynu do Evropy. Řekl to v sobotu prezident Vladimir Putin v rozhovoru s ruskou státní televizí. Zároveň připustil, že běloruský prezident Alexandr Lukašenko může přerušení...


Nebudou se uznávat antigenní testy, řekl ministr Vojtěch po souhlasu AntiCovid týmu
iHned.cz | 16:52:00
Kabinet v demisi po souhlasu AntiCovid týmu přijme opatření, podle kterého se nadále nebudou uznávat antigenní testy a samotesty na covid-19, ale pouze nejspolehlivější PCR testy. Na Twitteru to dnes uvedl ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch...


Byznys podle Milana Mikulky: Automobilka bez tržeb je hvězdou investorů a Buffett hromadí hotovost
iHned.cz | 10:15:00
Americký akciový trh má za sebou jeden z nejpozoruhodnějších vstupů na burzu v historii. Postarala se o něj automobilka Rivian. Při úpisu akcií získala 12 miliard dolarů, v přepočtu přes čtvrt bilionu korun. Zájem byl velký, první dva dny...


Vojtěcha zklamalo doporučení AntiCovid týmu. Shodují se pouze na uznávání PCR testů
lidovky.cz | 17:22:00
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dostal stanovisko AntiCovid týmu, který má vládě pomoct v boji proti koronaviru. Šéf resortu zdravotnictví je z doporučení pro nedostatek aplikovatelných kroků zklamaný. S ohledem na některé rady ale bude na vládě jednat o zrušení možnosti antigenního testování a samotestů.


Lukašenko může přerušit naše dodávky plynu do Evropy, připustil Putin. Do Běloruska kvůli tomu poslal varování
lidovky.cz | 17:11:31
Bělorusko s Ruskem nekonzultovalo případné přerušení dodávek ruského zemního plynu do Evropy. Řekl to v sobotu prezident Vladimir Putin v rozhovoru s ruskou státní televizí. Zároveň připustil, že běloruský prezident Alexandr Lukašenko může přerušení dodávek teoreticky nařídit.


Ještě ostřejší než Le Penová, neštítí se ani rasistických výpadů. Doyenku krajní pravice chce vytlačit Zemmour
lidovky.cz | 16:06:00
Myšlenkově nabízejí Francouzům prakticky totaké. Stálici krajní pravice Marine Le Penovou však poprvé v průzkumu předběhl komentátor Éric Zemmour.


Tragédie v ekvádorské věznici. Při nepokojích zemřelo 58 trestanců
aktuálně.cz | 17:34:06
Koncem září v takée věznici, která je největší v Ekvádoru, zemřelo při střetech gangů 118 lidí.


Průzkum: Každý osmý neočkovaný váhá, zda jít pro vakcínu. Chybí nám informace, říkají
aktuálně.cz | 17:28:13
Vláda by měla podle expertů akcentovat výhody vakcíny pro společnost. "Že je očkovaný nakažený méně infekční, jsem netušil," přiznává neočkovaný.


ODS kritizuje premiéra Babiše. Vyzývá ho, aby do Polska poslal české policisty
aktuálně.cz | 17:24:00
Polská pohraniční stráž a další státní orgány čelí bezprecedentnímu zneužívání uměle vytvořené migrační vlny, tvrdí poslanci ODS.


Západ slunce a inverze. Ještěd nabídl dechberoucí pohled na okolí
Denik.cz | 17:40:00
Ti, kteří dorazili v pátek na Ještěd, se mohli kochat krásným výhledem. Jedním z nich byl i čtenář Deníku, který si nezapomněl vzít s sebou na vrchol fotoaparát. Prohlédněte si snímky zachycující dominantu Liberce a okolí. Právě v zimě je možné pozorovat z Ještědu výrazné inverze.


PCR ano, rakouský model ne. Vojtěch vládě navrhne zrušení antigenních testů
Denik.cz | 16:22:00
Kabinet v demisi po souhlasu AntiCovid týmu přijme opatření, podle kterého se nadále nebudou uznávat antigenní testy a samotesty na covid-19, ale pouze nejspolehlivější PCR testy. Na twitteru to v sobotu uvedl ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). AntiCovid tým budoucí vládní koalice ve svém stanovisku mimo jiné odmítl celoplošné povinné očkování proti covidu-19 či tzv. lockdown. 


Velká laminátka odjela z Plzně. Unikátní lokomotivu vystaví v Chomutově
Denik.cz | 16:22:00
/FOTO, VIDEO/ Do Železničního depozitáře Národního technického muzea v Chomutově v sobotu odjela Velká laminátka z Plzně. Vystavena byla v Techmanii, nyní ji kupuje do sbírek Národního technické muzeum. Časem by lokomotivu mohli vidět zájemci i v Praze či domovské Plzni.


Otužilci se ponořili do Žermanické přehrady. Plavali pro nevidomého Kamila
Denik.cz | 16:11:00
/FOTOGALERIE/ Parta milovníků zimního plavání a otužování z Horních Bludovic se rozhodla, že své ponory do chladné vody povýší na další úroveň. Na Žermanické přehradě u kempu Lučina se proto v sobotu sešli nejen členové spolku Zimní koupelníci, jak si otužilci říkají, ale i dobrovolníci, aby svým plaváním podpořili nevidomého Kamila Kotase z Horních Bludovic. 


Být chlapem nemohla, tak jako oni žila. Slavná Annie Girardotová věrnost neznala
revue.idnes.cz | 15:00:00
Okamžiky slávy střídaly stavy hořkosti. Ale nikdy se nesnížila ke fňukání. Možná proto dráždila tolik lidí. „Se včerejškem je amen, nad zítřkem visí otazník. Jsem volná, připravená na všechno, co přijde. Balím si kufr a čekám na znamení odjezdu. Na klapku, na zvednutí opony…“ V takovém rozpoložení se francouzská herečka Annie Girardotová nacházela většinu života. Byla hrdá, nespoutaná, soběstačná a nezávislá.


Vyšlete pomoc na polskou hranici, žádá ODS Babišovu vládu. Ukázala i na Lukašenka
blesk | 18:01:00
Poslanecký klub ODS vyzval vládu v demisi, aby Česko vyslalo policisty do Polska, kde by pomohli se zvládáním krize na hranici s Běloruskem. Občanští demokraté o tom dnes informovali v tiskové zprávě. Česká vláda by měla podle ODS podpořit jakákoliv opatření, která přijmou unijní orgány proti běloruskému režimu. Z Běloruska se v posledních dnech na území Evropské unie snaží dostat tisíce migrantů ze třetích zemí.


Šílené nepokoje ve vězení v Ekvádoru: Zemřelo 58 trestanců
blesk | 17:45:00
V noci z pátku na sobotu vypukly ve věznici ve městě Guayaquil v Ekvádoru nepokoje. Během nich údajně zemřelo 58 trestanců.


Přehledně: 11 návrhů Válkova týmu. Lockdown i rakouské omezení neočkovaných odmítají
blesk | 17:39:00
AntiCovid tým budoucí vládní koalice, v němž figuruje i poslanec, lékař a adept na nového ministra Vlastimil Válek (TOP 09) ve svém stanovisku mimo jiné odmítl celoplošné povinné očkování proti covidu-19 či tzv. lockdown. Žádá také větší kapacity testování a vymáhání opatření i jinými institucemi než hygienickými stanicemi, uvedl v tiskové zprávě.


Vojtěch navrhne konec antigenních testů. Jednání s Válkovým týmem ho zklamalo
blesk | 17:27:00
Kabinet v demisi po souhlasu AntiCovid týmu přijme opatření, podle kterého se nadále nebudou uznávat antigenní testy a samotesty na covid-19, ale pouze nejspolehlivější PCR testy. Na twitteru to dnes uvedl ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). AntiCovid tým budoucí vládní koalice ve svém stanovisku mimo jiné odmítl celoplošné povinné očkování proti covidu-19 či tzv. lockdown. Žádá také větší kapacity testování a vymáhání opatření i jinými institucemi než hygienickými stanicemi, uvedl v tiskové zprávě.


Herec a režisér Igor Ondříček slaví padesátku: Mám štěstí na lidi, děkuji za to osudu
blesk | 16:45:00
Herec, režisér a šéf zpěvoherního souboru brněnského Městského divadla (MdB) Igor Ondříček slaví jubileum 50 let. Již jako dítě navštěvoval dramatický kroužek a ještě za studií na JAMU získal své první herecké zkušenosti. Jeho kolegové o něm mluví jako o renesančním člověku, neboť se mu daří zároveň režírovat a také působit jako herec jak v činohře, tak i na hudební scéně. Hrál také v televizním seriálu Četnické Humoresky a v mnoha filmových pohádkách.


Přeruší Lukašenko dodávky plynu do Evropy? Putin připustil: Nařídit to může
blesk | 16:25:00
Bělorusko s Ruskem nekonzultovalo případné přerušení dodávek ruského zemního plynu do Evropy. Řekl to dnes prezident Vladimir Putin v rozhovoru s ruskou státní televizí. Zároveň připustil, že běloruský prezident Alexandr Lukašenko může přerušení dodávek teoreticky nařídit. Takový krok by nicméně podle Putina mohl narušit vztahy mezi Minskem a Moskvou. Evropská komise v pátek uvedla, že pokud Lukašenko splní své hrozby, ještě více to poškodí dodavatele plynu.


Slavný český klan světských se raduje: Jan Kočka st. (54) provdal dceru Gábinu (30)!
blesk | 16:14:00
Známý klan Kočků, který se proslavil především organizováním Matějské pouti, stíhala v posledních letech jedna tragédie za druhou. Nyní však přišla i opravdu radostná novinka. Starší dcera Jana Kočky st. (54), Gabriela (30), se totiž vdala. Veselky u Příbrami se zúčastnila jenom rodina.


Gorilí samec Richard slaví třicetiny: Hostina v Zoo Praha! Podívejte se, jak si zamlsal
blesk | 16:07:00
Velká sláva se o druhé listopadové sobotě koná v Zoo Praha. 9. listopadu totiž oslavila třicetiny nejslavnější tamní gorila - samec Richard, který do hlavního města dorazil před 18 lety z anglického Paigntonu a jenž je vůdcem tlupy a otcem všech pražských mláďat. Gorily v sobotu odpoledne dostaly k Richardovu jubileu od chovatelů tubusy napěchované dobrotami, popřát i přes sychravé počasí dorazily přes dva tisíce lidí.


7 zajímavostí o filmu Marečku, podejte mi pero!: Proč právě Filipovský a kdo objevil Holého (†21)?
blesk | 16:00:00
Od natočení legendárního filmu Marečku, podejte mi pero! uběhlo letos již 45 let, diváci ho ale stále milují a mnohé hlášky naprosto zlidověly. Dnes už je zná i ten, kdo film nikdy neviděl. Řada věcí se ale do oblíbené komedie dostala jen dílem náhody!


Sledujeme online: Hamilton diskvalifikován, Verstappen s tučnou pokutou
Auto.cz | 18:32:00
Nečekanou zápletku přinesla kvalifikace na GP São Paula. Hamilton i Verstappen musí před sportovní komisaře


Rallye Český Krumlov po 1. dnu: Vede Kopecký, Pech je v dohledu
Auto.cz | 18:22:00
První místo na Rallye Český Krumlov patří po prvním dnu soutěže Janovi Kopeckému (Škoda Fabia Rally2 evo), který vede s náskokem 10,5 sekundy před Václavem Pechem (Ford Focus RS WRC 06). Závěrečný podnik Sonax mistrovství České republiky vyvrcholí v neděli čtyřmi rychlostními zkouškami.


Kvalifikace motocyklové VC Valencie 2021: V MotoGP excelovala Ducati, vyhrál Martín
Auto.cz | 18:00:00
Nejvýhodnější postavení na startu získali ve Valencii v jednotlivých kubaturách Jorge Martín (Moto3), Simone Corsi (Moto2) a Pedro Acosta (Moto3).


Výroba elektromobilu vyprodukuje o 70 % více emisí, přiznává Volvo
Auto.cz | 17:46:00
Studie automobilky Volvo se zaměřila na měření emisí při výrobě a provozu stejného vozu s elektrickým, plug-in hybridním i čistě spalovacím pohonem.


Po deseti měsících Nizozemci znovu protestují v ulicích – stejně jako v lednu proti opatřením v boji s COVID (video)
Kurzy.cz | 17:15:00
Po deseti měsících Nizozemci znovu protestují v ulicích – stejně jako v lednu proti opatřením v boji s covidem. Ze dne na den padlo rozhodnutí, kvůli kterému se země ocitá minimálně v třítýdenní částečné uzávěře.


Někteří na to, aby se nechali očkovat, asi nemají inteligenční kapacitu, říká primář ze Sokolova
Hospodářské noviny | 18:15:00
V únoru patřilo Karlovarsko k nejpostiženějším krajům v zemi. Pacienti s covidem-19 tam plnili nemocnice, mezi nimi i tu v Sokolově. Nakažených měla tolik, že musela nové pacienty převážet do jiných špitálů. Nyní patří k těm méně zasaženým....


ODS chce po končící vládě, aby vyslala policisty do Polska. Mají pomoci s krizí na běloruské hranici
Hospodářské noviny | 17:33:00
Poslanecký klub ODS vyzval vládu v demisi, aby Česko vyslalo policisty do Polska, kde by pomohli se zvládáním krize na hranici s Běloruskem. Občanští demokraté o tom dnes informovali v tiskové zprávě. Česká vláda by měla podle ODS podpořit jakákoliv...


Lukašenko o případném přerušení dodávek plynu do Evropy Putinovi neřekl, teoreticky to může udělat
Hospodářské noviny | 16:53:00
Bělorusko s Ruskem nekonzultovalo případné přerušení dodávek ruského zemního plynu do Evropy. Řekl to v sobotu prezident Vladimir Putin v rozhovoru s ruskou státní televizí. Zároveň připustil, že běloruský prezident Alexandr Lukašenko může přerušení...


Byznys podle Milana Mikulky: Automobilka bez tržeb je hvězdou investorů a Buffett hromadí hotovost
Hospodářské noviny | 10:15:00
Americký akciový trh má za sebou jeden z nejpozoruhodnějších vstupů na burzu v historii. Postarala se o něj automobilka Rivian. Při úpisu akcií získala 12 miliard dolarů, v přepočtu přes čtvrt bilionu korun. Zájem byl velký, první dva dny...


Někteří na to, aby se nechali očkovat, asi nemají inteligenční kapacitu, říká primář ze Sokolova
iHned.cz | 18:15:00
V únoru patřilo Karlovarsko k nejpostiženějším krajům v zemi. Pacienti s covidem-19 tam plnili nemocnice, mezi nimi i tu v Sokolově. Nakažených měla tolik, že musela nové pacienty převážet do jiných špitálů. Nyní patří k těm méně zasaženým....


O koaliční smlouvě hlasovaly už téměř tři čtvrtiny Pirátů
Eurozpravy-domácí | 18:36:00
Hlasování o ratifikaci koaliční smlouvy mezi Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Piráty a Starosty a nezávislými (STAN) se do dnešních 18:00 zúčastnily již téměř tři čtvrtiny členů Pirátů. Hlasování začalo v pátek a potrvá do pondělního večera, výsledky budou poté zveřejněny nejdříve ve 23:15. Ostatní strany zastoupené v pětikoalici schválily koaliční smlouvu v závěru minulého pracovního týdne.


ODS žádá, aby vláda vyslala policisty chránit polskou hranici s Běloruskem
Eurozpravy-domácí | 17:41:00
Poslanecký klub ODS vyzval vládu v demisi, aby Česko vyslalo policisty do Polska, kde by pomohli se zvládáním krize na hranici s Běloruskem. Občanští demokraté o tom dnes informovali v tiskové zprávě. Česká vláda by měla podle ODS podpořit jakákoliv opatření, která přijmou unijní orgány proti běloruskému režimu. Z Běloruska se v posledních dnech na území Evropské unie snaží dostat tisíce migrantů ze třetích zemí.


PŘEHLEDNĚ: Jak vybrat dodavatele energií na webu? Nevěřte prvnímu v pořadí
Denik.cz | 19:05:00
Plně obsazené telefonní linky a přepracovaní operátoři call center. I to je důsledek momentální snahy statisíců klientů, kteří kvůli krachu Bohemia Energy přišli o dodavatele energií, a nechtějí dlouho platit extrémně vysoké částky účtované dodavateli poslední instance. Mnozí z nich proto chtějí využít různé internetové srovnávače. 


Při nepokojích ve věznici v Ekvádoru zemřelo 58 lidí
Eurozpravy-zahraniční | 17:44:00
Při násilnostech ve věznici v ekvádorském Guayaquilu zemřelo v noci na dnešek 58 trestanců, informuje o tom agentura AFP a místní média. Podle nich to potvrdil na tiskové konferenci místní guvernér.


RECENZE: Kurz manželské touhy promarnil potenciál a rozpadá se v šedivý průměru
Eurozpravy-kultura | 19:40:00
Snímek se snaží nenápadnou formou ukázat lidem vztahové problémy a nabídnout jim nenásilnou formou možná řešení. Bohužel se nejedná o další závan čerstvého větru v podobě Teorie tygra a Kurz manželské touhy je spíše průměrnou českou komedií, která se bere až příliš vážně.


Jiná tvář války ve Vietnamu: Dívky, které obšťastňovaly americké vojáky
Reflex | 18:00:00
O válce ve Vietnamu se mluví poměrně často, ale následující fotografie ukazují její ne tak často probíranou, přesto samozřejmou stránku. Tou je prostituce. Vietnamské prostitutky se začaly ve velkém shromažďovat v barech, kde američtí vojáci popíjeli, a nabízely jim tam své služby.


Japonská ředitelka porodnice nechávala zemřít poválečné novorozence, od chudých rodičů za to brala peníze
Reflex | 17:00:00
Některá monstra jsou horší než jiná - mezi ty nejodpornější bezpochyb patří Japonka Mijuki Išikawa, porodní asistentka a později i ředitelka porodnice. Na svědomí má několik desítek životů novorozenců. Ráda o sobě tvrdila, že vražděním pomáhá chudým rodinám, které by se o dítě nemohly postarat. Od rodičů si ale za svou službu nechala dobře zaplatit. Spolu se svým manželem, který jí byl nápomocen, dostala směšně krátký trest.


Antigenní testy a samotesty přestanou platit, navrhne vláda
Tiscali-zprávy | 18:52:48
Antigenní testy a samotesty na covid-19 se už nadále nebudou uznávat. Podle opatření, které vláda v demisi přijme po souhlasu AntiCovid týmu, se budou uznávat pouze nejspolehlivější PCR testy. Uvedl to ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch. AntiCovid tým odmítl celoplošné povinné očkování i lockdown, žádá zároveň navýšení kapacit testování a vymáhání opatření i jinými institucemi než hygienickými stanicemi.


Izraelci místo „kešek“ sbírají při procházkách odpadky
Tiscali-zprávy | 18:03:27
V mobilní aplikaci vidí, kde se válí odpadky a kolik zhruba pytlů na jejich úklid budou potřebovat. Při venčení psa nebo rodinné procházce tak lidé přesně vědí, kam mají jít. Někdy je to ale pro osvěžení bojovka podobná hledání kešek nebo Pokémonů. Izraelci se do hry zapojují rádi - za uklizené pytle dostávají virtuální měnu, za níž si mohou koupit vybrané zboží nebo třeba dovolenou. 


Summit v Glasgow skončil ústupkem Číně a Indii, úplný konec uhlí neprošel
idnes.cz | 21:21:00
Představitelé téměř dvou set zemí světa se v sobotu na konferenci COP26 ve skotském Glasgow shodli na společném znění dohody o dalším postupu v boji s klimatickými změnami. Země souhlasily s postupným odklonem od používání uhlí k výrobě elektrické energie.


KOMENTÁŘ: Malé strany aneb moc skrytá pod pěti procenty
idnes.cz | 21:00:00
V posledních parlamentních volbách propadl ve prospěch velkých stran dosud historicky rekordní počet hlasů těch, kdo volili strany malé. Co pozitivního to může znamenat do budoucna? Stojíme na prahu éry malých stran? ptá se v komentáři pro MF DNES politolog Petr Robejšek.


CIA se nedaří špionáž v Číně. Chybí jí informace z nejvyšších pater moci
idnes.cz | 20:00:00
Americké Ústřední zpravodajské službě (CIA) se nedaří proniknout do vrchních pater čínské politiky a získat informace týkající se čínského prezidenta Si Ťin-pchinga a jeho vnitřního kruhu. Kroky čínské vlády pak Američany zastihují nepřipravené. Výzvědné aktivity americkým zpravodajským službám komplikuje stále silnější čínský sledovací stát.


Nůžky mezi bohatými a chudými se rozevírají, lidé vyjdou do ulic, varuje ekonom
idnes.cz | 20:00:00
Tornádo ve formě nezadržitelného zdražování bude vysávat naše peněženky. Nejde jen o energie, stavební materiály nebo jídlo, zdražovat bude téměř všechno. Podle ekonoma a analytika Vladimíra Pikory současná krize zřejmě donutí politiky částečně revidovat i ambiciózní plány na brzkou bezuhlíkovou Evropu a emisní povolenky jsou podle něj ekvivalentem středověkých církevních odpustků.


Paříž koupí vyhlášený gay klub, chce zachovat „kulturní rozmanitost“
idnes.cz | 19:05:00
Pařížská radnice má v plánu koupit slavný gay klub Le Tango, který se nachází ve čtvrti Marais. Podle představitelů francouzské metropole je akvizice za 6,7 milionu eur (169 milionů korun) nezbytná pro zachování „kulturní rozmanitosti“ hlavního města. Radní se obávají, že jinak se z podniku stane supermarket.


Neočkovaní starší 65 let ať si sbalí do nemocnice, vzkazuje ředitel FN Motol
idnes.cz | 18:00:00
Podle ředitele Fakultní nemocnice v Motole Miloslava Ludvíka mají před sebou neočkovaní senioři jasnou perspektivu – hospitalizace s covidem-19 je nemine. „Varianta koronaviru delta je extrémně nakažlivá a setká se s ní opravdu každý,“ vysvětluje.


Hrdinové se nerodí jen na bitevní poli, připomínají osudy z války
idnes.cz | 18:00:00
Britská rodačka Suzanne Kelman se ve světě proslavila jako scenáristka, českému publiku se však nyní představuje hlavně jako spisovatelka. V knize Výhled přes střechy, kterou přeložila Michaela Teličková, podniká se čtenáři cestu do Amsterdamu roku 1941 a ptá se — co všechno jste ochotni riskovat pro záchranu cizího života?


Zelený lék na drahotu. Nejlepší recept na krocení inflace jsou masivní investice do ekonomiky
lidovky.cz | 19:20:00
Potřebujeme novou investiční politiku. Musíme vybojovat dvojí bitvu – o inovace i industrializaci. Ne, to nejsou projevy na úterním sněmu Svazu průmyslu v Brně, ale ve stejné době pronesená slova Emmanuela Macrona. Ten pod praporem Zeleného údělu, známého jako Green Deal, vyhlásil masivní balíček investic do francouzské ekonomiky v přepočtu ve výši 800 miliard korun, tedy poloviny ročního rozpočtu českého státu.


Pro vnučku byt, pro vnuka dům. Přibývá seniorů, co kupují nemovitost pro svoje děti a vnoučata
lidovky.cz | 18:39:00
Dřív babičky pletly vnoučatům pod stromeček šálu, děda zabalil med své výroby. V posledním roce ale potomkům čím dál častěji pořizují nemovitost. Nedostatek bytů v kombinaci s jejich stále bobtnající cenou přiměl řadu důchodců, aby ve prospěch (pra)dětí sáhli do železných rezerv, notabene když mezigenerační solidarita představuje v Česku dlouhodobé specifikum.


Velký návrat konstruktéra justice. Blažek patří mezi nevlivnější politiky ODS, odkud pramení jeho síla?
lidovky.cz | 18:08:00
Ačkoli favorit na post ministra spravedlnosti Pavel Blažek uvnitř ODS nezastává žádné viditelné funkce, patří mezi její nevlivnější politiky.


U Památníku Vojna roste nová alej, na výsadbě se podílely rodiny politických vězňů
aktuálně.cz | 21:00:50
Do akce se také zapojili dobrovolníci, celkem šlo o čtyři stovky lidí. Alej tvoří 11 lip a 89 javorů.


Omezení uhlí. Státy světa odhlasovaly v Glasgow společné znění klimatické dohody
Denik.cz | 21:32:00
Představitelé téměř 200 zemí světa se v sobotu na konferenci COP26 ve skotském Glasgow shodli na společném znění dohody o dalším postupu v boji s klimatickými změnami. Země souhlasily s postupným odklonem od používání uhlí k výrobě elektrické energie.


Světlana Hrabánková končí jako ředitelka Českého muzea stříbra. Kraj ji odvolal
Denik.cz | 20:17:00
Světlana Hrabánková, která stála v čele Českého muzea stříbra v Kutné Hoře 31 let, končí. O jejím odvolání, které už schválili krajští radní, informoval v pátek 12. listopadu krajský úřad. Hrabánková má ve funkci skončit 31. prosince 2021.


Ručně vyráběná móda, šperky, hračky. Ostrava hostí veletrh Kreativ, pomáhá dětem
Denik.cz | 18:54:00
/FOTOGALERIE/ Šperky, bižuterie, dekorace, originální móda a doplňky, výrobky ze dřeva, krajky či skla, keramika, hračky, šicí stroje. To a ještě mnohem více nabídl desátý ročník veletrhu Kreativ na ostravském výstavišti Černá louka.


Retro Garáž. Na podzimní veteránskou burzu v Lysé dorazily tisíce lidí
Denik.cz | 18:34:00
Celý areál výstaviště v Lysé nad Labem zaplnila v sobotu 13. listopadu veteránská burza Retro Garáž. K vidění toho bylo skutečně mnoho - od kompletních strojů, přes nové, replikové, původní i staré náhradní díly až po spousty dalších předmětů spojených s veteránismem. Akci jsme dopoledne navštívili s redakčním objektivem.


Národní paměť a hrdost. Alej svobody u Příbrami vysadilo na pět set dobrovolníků
Denik.cz | 18:12:00
U Památníku Vojna u Příbrami se v sobotu uskutečnila hromadná akce, na kterou se registrovalo více jak 500 dobrovolníků. Ti vysadili 11 lip a 89 javorů. Nově vysazená Alej svobody poblíž vězeňského zařízení pro politické odpůrce komunistického režimu má připomínat symbol národní paměti, hrdosti, suverenity, úcty a vděčnosti za svobodnou zem. Alej u Příbrami je již čtvrtou v pořadí, která byla v Česku vysazena.


Sanitky a prosby o pomoc. Při nepokojích ve věznici v Ekvádoru zemřelo 58 vězňů
Denik.cz | 17:48:00
Při násilnostech ve věznici v ekvádorském Guayaquilu zemřelo v noci na sobotu 58 trestanců, informuje o tom agentura AFP a místní média. Podle nich to potvrdil na tiskové konferenci místní guvernér. Koncem září v takée věznici, která je největší v Ekvádoru, zemřelo při střetech gangů 118 lidí.


Lidé bruslí v mosteckém parku. Stadionek nezdražil, důchodci jezdí zadarmo
Denik.cz | 17:22:00
První víkend je v provozu městské venkovní kluziště v centru Mostu. Smontovaný stadionek s půjčovnou bruslí, občerstvením a přezouvárnou ležel loni ve skladu kvůli covidu. V této sezóně má ledová plocha sloužit až do konce ledna. Bruslí se bez potvrzení o bezinfekčnosti.


Havlíček zamítl rozklad proti povolení D55 mezi Moravským Pískem a Bzencem
Denik.cz | 13:54:00
Ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) zamítl rozklad týkající se stavebního povolení na více než čtyřkilometrový úsek dálnice D55 mezi Moravským Pískem a Bzencem na Hodonínsku. Povolení, které stavba dostala v létě, tak nabude právní moci. Na twitteru to v sobotu uvedl generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘDS) Radek Mátl. Podle jeho dřívějších informací rozklad proti stavebnímu povolení podal jeden vlastník pozemku.


Takhle se změnila hvězda seriálu Dallas: Alkoholičce Sue Ellen je už 81 let!
blesk | 21:00:00
V legendárním seriálu Dallas hrála alkoholičku Sue Ellen Erwingovou, v reálném životě jde ale o charismatickou a přívětivou babičku, která nade vše miluje svou rodinu. Letos v létě oslavila herečka Linda Grayová už 81. narozeniny. Podívejte se, jak se za ty roky změnila! 


Jsou před námi velmi těžké týdny, varuje Merkelová. Pandemie zesílila i v Německu
blesk | 20:49:00
Úřady v Německu za posledních 24 hodin ohlásily 45.081 nových případů nákazy koronavirem a 228 úmrtí souvisejících s nemocí covid-19. Oznámil to dnes Institut Roberta Kocha (RKI). Počet nových případů tak druhý den za sebou klesl. Sedmidenní incidence však vystoupila na novou rekordní úroveň 277,4.


Nehoda kamionu na dálnici D1: Cizinec havaroval kvůli koronaviru?
blesk | 20:37:00
Na 109. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno havaroval v sobotu ve večerních hodinách nákladní vůz. Řidič cizí státní příslušnosti naboural kvůli zdravotní indispozici spojené s nákazou koronavirem.


Porotce Tománek o vztazích ve StarDance: Týdny tělo na tělo, je snadné se zamilovat!
blesk | 20:00:00
Velmi otevřeně o zákulisí StarDance promluvil porotce Jan Tománek (50). Podle jeho slov je velmi snadné se v soutěži – a celkově při tanci – zamilovat do svého protějšku. A ve StarDance o to více, když spolu páry tráví tělo na tělo většinu jejich dnů.


Kam se zklamaným „kytaristou“ Vondráčkem? Rýsuje se nové křeslo pro exšéfa Sněmovny
blesk | 19:44:00
Radek Vondráček (ANO) neuspěl při volbě místopředsedů Poslanecké sněmovny a vše směřuje k tomu, že již další šanci získat dostatek hlasů poslanců v tajné volbě patrně nedostane. Premiér Andrej Babiš (ANO) by si dokázal představit coby kandidáta ANO do sněmovního vedení Karla Havlíčka. Pro Vondráčka, kterému i během ustavující schůze připomínali mj. jeho výkon s kytarou na sněmovním stole, se však rýsuje alternativa. Křeslo v čele jednoho z výborů.


Zamilovaná Kim Kardashianová (41): Místo Kayne Westa (44) si našla zajíčka (27)!
blesk | 19:00:00
Zdá se, že Kim Kardashianová (41) už má za Kanye Westa (44) solidní náhradu. Podle zdrojů z jejího okolí se čím dál víc zamilovává do mladého komika Petea Davidsona (27) a po jeho boku jenom kvete! 


Kvůli osočení, že za komunistů udával, Kundera trpěl, říká režisér
pikant | 14:27:00
Nechtěl být disidentem, těžce ale nesl obvinění, že údajně udal západního agenta Dvořáčka, říká Miloslav Šmídmajer.


Sprintovou kvalifikaci na GP São Paula 2021 vyhrál Bottas. Hamilton to dotáhl na páté místo
Auto.cz | 21:35:00
Sprint na GP São Paula 2021 vyhrál Valtteri Bottas před Verstappenem a Sainzem. Hamilton dojel pátý, do závodu odstartuje z 10. místa.


První jízda s Cuprou Born: Budou emoce?
Auto.cz | 19:30:00
Seat představuje svůj první elektromobil. I když to tedy nakonec není Seat, pro svou elektrickou prvotinu si ve Španělsku nakonec vybrali subznačku Cupra. Tím pádem by ale nejeden vzhledem k zaměření Cupry mohl čekat i nějaké ty emoce. Povedlo se?


Svět se shodl, že musí pro klima dělat víc, pod tlakem budou státy i firmy. Skončil summit v Glasgow
Hospodářské noviny | 21:38:00
O den a půl později než měla, v sobotu pozdě večer, skončila klimatická konference OSN v Glasgow. Delegáti téměř dvou stovek států se dohadovali o znění závěrečného prohlášení. Země jako Indie, Írán, Čína nebo Jižní Afrika se bránily, aby v něm byl...


Vondráček by mohl vést ústavně-právní výbor, sněmovna bude rozhodovat o rozdělení dalších postů
ČT24 | 18:25:00
Bývalý předseda dolní komory Radek Vondráček (ANO) by mohl ve sněmovně vést ústavně-právní výbor. Spekuluje se o tom v kuloárech. On sám to nevyloučil. Výbory by měly vzniknout na první řádné schůzi. Posty předsedů pro jednotlivé strany a hnutí už jsou rozdělené.


Uhlí se nevzdáme
Respekt | 21:49:14
Klimatický summit v Glasgow připomněl, jak těžké bude se zbavit fosilních palivV Glasgow si státy odhlasovaly společné znění klimatické dohody
Eurozpravy-zahraniční | 21:23:00
Představitelé téměř 200 zemí světa se dnes na konferenci COP26 ve skotském Glasgow shodli na společném znění dohody o dalším postupu v boji s klimatickými změnami. Země souhlasily s postupným odklonem od používání uhlí k výrobě elektrické energie.


Svět se shodl, že musí pro klima dělat víc, pod tlakem budou státy i firmy. Skončil summit v Glasgow
iHned.cz | 21:38:00
O den a půl později než měla, v sobotu pozdě večer, skončila klimatická konference OSN v Glasgow. Delegáti téměř dvou stovek států se dohadovali o znění závěrečného prohlášení. Země jako Indie, Írán, Čína nebo Jižní Afrika se bránily, aby v něm byl...


Masakr v ekvádorské věznici. Během nepokojů zahynulo 68 lidí, válka gangů neutichá
lidovky.cz | 22:40:39
Při násilnostech ve věznici v ekvádorském Guayaquilu zemřelo v noci na sobotu 68 trestanců, informuje o tom agentura AFP a místní média. Podle nich to potvrdil na tiskové konferenci místní guvernér. Koncem září v takée věznici, která je největší v Ekvádoru, zemřelo při střetech gangů 118 lidí.


Summit v Glasgow skončil ústupkem Číně a Indii, úplný konec uhlí neprošel
lidovky.cz | 22:36:00
Představitelé téměř dvou set zemí světa se v sobotu na konferenci COP26 ve skotském Glasgow shodli na společném znění dohody o dalším postupu v boji s klimatickými změnami. Země souhlasily s postupným odklonem od používání uhlí k výrobě elektrické energie.


Folklór: nádherné kroje, krásné ženy, styloví muži. To byly hody v Kyjově
Denik.cz | 22:50:00
Podzimní hody jsou v Kyjově nejdůležitější folklórní akcí roku. Krojovaný průvod prochází městem mezi domy stárků a radnicí, kde je vítá krojovaný starosta František Lukl. Hody trvají tři dny. začínají v pátek na Rozmarýnové besedě u cimbálu, a každý z krojovaných je pak vyzdoben snítkou rozmarýnu. Zvláštností hodů je hodový kačer, který je v neděli nesen na čele průvodu na ozdobené židli


U hranic s Běloruskem zemřel polský voják. Zřejmě šlo o nešťastnou náhodu
Denik.cz | 22:07:00
U polsko-běloruské hranice, kde se v posledních dnech zdramatizovala situace kvůli příchodu stovek migrantů, zemřel polský voják. Informovala o tom agentura PAP. Podle ní šlo zřejmě o nešťastnou náhodou a na události, při níž došlo k výstřelu z jeho služební zbraně, neměla podíl další osoba.


Kvůli osočení, že za komunistů udával, Kundera trpěl, říká režisér
bleskove.cz | 14:27:00
Nechtěl být disidentem, těžce ale nesl obvinění, že údajně udal západního agenta Dvořáčka, říká Miloslav Šmídmajer.


Zásadní okamžiky pátého kola StarDance: Bezpečná Kostková, zklamání z vyžehleného Ciny a konec Šoposké!
blesk | 23:08:00
Populární pořad StarDance …když hvězdy tančí je tento ročník plný překvapení. A leckdy nepříjemných – to kvůli komplikacím, které tanečníkům a celebritám způsobila koronavirová pandemie. Soutěž během pátého soutěžního večera opustila herečka Marika Šoposká (32). Zajímavého se toho ale stalo mnohem víc.


Pátý večer StarDance má svou oběť: V soutěži dotančila Marika Šoposká alias Bibi z Ordinace
blesk | 22:00:00
Divácky velice oblíbená taneční soutěž StarDance …když hvězdy tančí je během tohoto ročníku plná překvapení. Soutěž během pátého soutěžního večera překvapivě opustila herečka Marika Šoposká (32), jejímž tanečníkem byl Robin Ondráček.


Nové klimatické závazky: Konference v Glasgow má dohodu, rozpaky budí ústupky Číně a Indii
blesk | 21:45:00
Představitelé téměř 200 zemí světa se dnes na konferenci COP26 ve skotském Glasgow shodli na společném znění dohody o dalším postupu v boji s klimatickými změnami. Země souhlasily s postupným odklonem od používání uhlí k výrobě elektrické energie. Formulace závazku byla pod tlakem Číny a Indie ale na poslední chvíli oslabena a namísto původně navrhovaného postupného zavržení uhlí hovoří jen o postupném omezení jeho používání. Mnoho delegátů vyjádřilo z ústupku těmto dvěma zemím zklamání, ale kvůli „vyššímu dobru“ pro text nakonec hlasovalo.


Čeští fotbalisté mají jisté play off o postup na mistrovství světa
Tiscali-zprávy | 23:33:21
Po kvalifikační výhře Francie nad Kazachstánem 8:0 mají čeští fotbalisté definitivně jistou účast v březnovém play off o postup na mistrovství světa v příštím roce. Do baráže projdou svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého nejhůře coby jeden ze dvou vítězů skupin Ligy národů.


Se StarDance se loučí herečka Marika Šoposká. Hlasujte pro tanec večera
revue.idnes.cz | 22:01:00
Pátý přímý přenos show StarDance byl věnován filmovým hitům. Zahájilo ho speciální akrobatické číslo v podání divadelního souboru Cirk La Putyka. V závěru večera soutěž opustil na základě hlasování televizních diváků taneční pár Marika Šoposká a Robin Ondráček.


Výrobci nápojů chtějí zavést vratné PET lahve. Malé obchody kritizují vysoké náklady
ČT24 | 16:48:52
Velcí výrobci nápojů jako Kofola, Plzeňský prazdroj nebo Coca-Cola plánují zavést vratné zálohy na PET lahve a plechovky. Mělo by to podle nich zvýšit podíl vytříděných plastů. Kritikům ale vadí, že náklady ponesou především malé obchody. 


Praha 8 chce postavit pomník Jindřišce Novákové. Dívce, která po atentátu odvezla Kubišovo kolo
ČT24 | 15:17:48
V Praze 8 by měla vzniknout socha Jindřišky Novákové, která pomohla parašutistům z výsadku Anthropoid. Jde o jednu z nejmladších hrdinek odboje. Jindřišku a dalších pět členů její rodiny zavraždili nacisté v říjnu 1942 v koncentračním táboře Mauthausen.


Do akce Milostivé léto se už zapojily tisíce lidí, dlužníkům pomáhají i dárci
ČT24 | 19:24:42
Už tisíce zájemců se přihlásily k takzvanému Milostivému létu, tedy možnosti zbavit se některých exekucí. Pro dlužníky je potřeba zaplatit původní částku plus poplatek 908 korun, penále bude odpuštěno a exekuce zastavena. Týká se to zejména pohledávek vůči státu, samosprávám a jejich organizacím.


Vytoužený post. O charakteru příští německé vlády napoví obsazení funkce nového ministra financí
iHned.cz | 22:15:00
Zelený Robert Habeck vystudoval filozofii, liberál Christian Lindner vystudoval filozofii – a oba tito intelektuálové nyní soupeří o ministerstvo s prozaickou a technokratickou pověstí: finance. Jedná se přitom o největší personální rivalitu...


Vytoužený post. O charakteru příští německé vlády napoví obsazení funkce nového ministra financí
Hospodářské noviny | 22:15:00
Zelený Robert Habeck vystudoval filozofii, liberál Christian Lindner vystudoval filozofii – a oba tito intelektuálové nyní soupeří o ministerstvo s prozaickou a technokratickou pověstí: finance. Jedná se přitom o největší personální rivalitu...Return to top