Celkem 149887 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 27.11.2021


Redakční návštěva: Jak se dělá větrání s rekuperací Zehnder v panelovém bytě
eStav.cz | 00:00:37
Systém nuceného větrání s rekuperací tepla i vlhkosti Zehnder se do bytu v panelovém domě instaloval v rámci jeho kompletní rekonstrukce. Dům je již zateplen a má vyměněná okna. Rekonstrukce bytu byla ideální příležitostí k řešení obvyklého nedostatku v kvalitě vnitřního prostředí starších bytových domů: nedostatečného přísunu čerstvého vzduchu.


Filtrace a úprava pitné vody: jaké existují metody?
eStav.cz | 00:00:37
Domácí filtrace vody není pouhým módním trendem. V dnešní době jsou v pitné vodě prokazatelně přítomny různé škodliviny, které je s ohledem na vaše zdraví namístě odstranit. Jak na to?


Připravte vaši stavbu pro elektrické ovládání venkovních rolet
eStav.cz | 00:00:37
Pokud plánujete stavbu, rekonstrukci, nebo zrovna stavíte a rozhodli jste se pro instalaci venkovních rolet, zbystřete. Inteligentní domácnosti a s ní i dálkovému ovládání rolet za poslední dobu výrazně vzrostla obliba, a to právem. Pokud jste se i vy rozhodli využít pohodlí, které dálkové ovládání poskytuje, přečtěte si, jak se na takovou montáž připravit.


Zažil období, kdy šlo do tuhého. S podporou synů se drží na špici
Finance-iDNES.cz | 01:01:09
Richard Obyt se pustil do podnikání se třemi kolegy pár let po sametové revoluci. Jako ekonomický ředitel a společník sbíral podnikatelské zkušenosti. Rozjezd s úvěrem u Záruční a rozvojové banky přitom nebyl snadný. Po osmi letech došlo k prodeji většiny firmy a on převzal Popelku mezi ostatními provozy.


Válkův recept na boj s covidem: přísné pokuty a PCR testy pro každého
idnes.cz | 02:00:06
Budoucí vláda chce ke covidu přistupovat jinak. Plošná opatření mají nahradit rozhodnutí krajských hygien, PCR testy opět umožní vstup do hospod. Co se změní, představuje kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek v rozhovoru pro MF DNES.


„Viděla jsi ty ceny?!“ Nejdražší Den díkůvzdání v historii ukázal skutečný stav USA
idnes.cz | 02:00:06
Amerika má za sebou nejdražší Den díkůvzdání v historii, ve snaze ušetřit dokonce rodiny nakupovaly suroviny na tradiční večeři už v polovině října. Benzin na cestu ale Američané v případě, že chtěli svátky trávit s nejbližšími na druhé straně států, dřív koupit nemohli. Na černý pátek pak všechny postihlo slevové šílenství.


Bez rezerv a na dně. Tahle vlna už neměla přijít, zoufají si v Alpách
idnes.cz | 02:00:06
K nástupní stanici lanovky v jediném celoročně otevřeném ledovcovém lyžařském areálu Rakouska – Hintertuxer Gletscher – se blíží česká rodina. Je středa 17. listopadu. Lidí je tu proti předchozímu víkendu minimum. Není divu, od pondělí sem mohou jen ti, kdo se z covidu uzdravili nebo jsou očkovaní. Netuší přitom, že za pár dnů se i tady lanovky kvůli opětovnému kompletnímu lockdownu zastaví. Už potřetí.


Zažil období, kdy šlo do tuhého. S podporou synů se drží na špici
idnes.cz | 02:00:07
Richard Obyt se pustil do podnikání se třemi kolegy pár let po sametové revoluci. Jako ekonomický ředitel a společník sbíral podnikatelské zkušenosti. Rozjezd s úvěrem u Záruční a rozvojové banky přitom nebyl snadný. Po osmi letech došlo k prodeji většiny firmy a on převzal Popelku mezi ostatními provozy.


Bojím se, že za chvíli bude na světě jen nuda a šeď, říká Jitka Zelenková
revue.idnes.cz | 05:00:06
Narozeninové turné jí loni přerušila pandemie, proto se Jitka Zelenková rozhodla, že kulatiny ve velkém oslaví až o dva roky později. Hlavní koncert chystá na 15. května 2022 v pražském divadle ABC a naváže na něj turné Znovu 70. „Vlastně jsem si tak ušetřila dva roky,“ říká s nadsázkou zpěvačka.


Encyklopedie vesp: První vosa vybzučela před 75 lety. Naučte se je poznávat
Auto-iDNES.cz | 05:00:11
„Sembra una vespa! (vypadá jako vosa),“ prohlásil Enrico Piaggio, když uviděl prototyp nové motorky. A když se k tomu přidal bzučivý hlas motoru, bylo jméno Vespa na světě. Nejslavnější skútr vyjel z továrny v toskánské Pontedeře před 75 lety. Podívejte se do jejich rodinného alba a projděte si první modely i limitované edice.


Autonovinky: Kalašnikov nabíjí, Vietnam útočí v USA a vítr zaražený čipy
Auto-iDNES.cz | 05:00:11
Automobilový Ježíšek naděluje v předstihu. Vietnamský nudlový král servíruje Američanům elektrická SUV, Američané pro změnu nabídnou světu nový dieselový pick-up. Nové kompaktní SUV od Maserati je stále na „čekačce“, zatímco tak trochu nečekaně se představilo extra auto Barbie v životní velikosti. Pojďme se podívat na to, jaké novinky v autobranži přinesl konec listopadu.


Státní hypotéky až do šesti milionů. Nastupující ministr práce Jurečka chce masivněji podpořit rodiny
lidovky.cz | 05:00:00
Spousta rodin s dětmi stojí tváří v tvář tvrdé realitě toho, že vlastní bydlení si při současných cenách realit asi nepořídí. Změnit to chce šéf lidovců Marian Jurečka, který míří na ministerstvo práce a sociálních věcí.


Itálie přitvrzuje opatření, zavádí super zelený pas pro očkované. Ohrožené je lyžování na severu země
lidovky.cz | 05:00:00
Už nikoli jednotný covidový certifikát, ale hned dvě jeho varianty. Italská vláda se rozhodla zavést tzv. super zelený pas, na který budou mít nárok pouze lidé naočkovaní proti covidu, případně jedinci, kteří tuto nemoc v posledním půlroce prodělali. Jen tato skupina populace bude moci nadále využívat „privilegií“, jako je vstup do vnitřních prostor restaurací, do divadel či muzeí.


Pro malé děti stačí třetinová dávka vakcíny, říká pediatrička. První závoz půjde do očkovacích center
lidovky.cz | 05:00:00
Očkování dětí starších pěti let by v Česku mohlo odstartovat v období okolo Vánoc. „První závoz vakcín bude do očkovacích center, kde bude zajištěna i pediatrická péče,“ řekla pediatrička a místopředsedkyně České vakcinologické společnosti Hana Cabrnochová. Ordinace dětských lékařů se do vakcinace zapojí později, už nyní je řada z nich přetížena.


Tvář pražského jara. Před sto lety se narodil ‚hodný komunista‘ Alexander Dubček
lidovky.cz | 05:00:00
V sobotu 27. listopadu uplynulo sto let od narození Alexandra Dubčeka, Slováka z Uhrovce, československého politika, symbolu pražského jara 1968 a polistopadového předsedy československého Federálního shromáždění.


Od upírky k Dianě. Kristen Stewartová jako Lady Diana všem vytřela zrak
Denik.cz | 05:48:00
Jako unylá Bella visící na rtech bledého upíra se v sáze Stmívání trochu ztrácela. Divačky šílely hlavně z onoho upíra, Roberta Pattinsona. Kristen Stewartová na sobě ale zapracovala. A letos vynesla svůj zatím největší trumf: lady Dianu. Film Spencer budí pozornost a kritici mluví o oscarové šanci.


Koupání v nebi. V Dubaji otevřel nejvýše položený "nekonečný" bazén
Denik.cz | 05:30:00
Dubajská sbírka světových "nej" se opět rozšířila. Ve městě otevřeli nejvýše položený venkovní infinity bazén s tři sta šedesáti stupňovým výhledem. Nachází se v padesátém patře jednoho z mrakodrapů.


VIDEO: Děti zdobily stromky v Brtnici. Jeden z nich byl covidový
Denik.cz | 05:02:00
/FOTOGALERIE/ Hele, Karle, covid. Takovými slovy volá jeden z Brtnických školáků svého kamaráda k specificky ozdobenému stromku. Oba chlapci před chvílí dozdobili „svůj“ vánoční strom a šli se podívat na ostatní. Jeden z nich opravdu poutal mimořádnou pozornost.


Jak Čechoslováci pomohli uhájit Tobruk. V šíleném pekle zabíjely střely i počasí
Denik.cz | 05:00:00
Byla to rozhodující chvíle. Právě před 80 lety, ve čtvrtek 27. listopadu 1941, prolomila novozélandská divize poprvé obležení libyjského přístavního města Tobruk. Německý polní maršál Erwin Rommel se ale záhy pokusil vrazit do vzniklého koridoru tankový klín. Kdyby uspěl, mohlo to znamenat zkázu i pro československé vojáky. Ale neuspěl.


Kurýrní služby stanovily Den D pro vánoční dárky. Časový hazard se nevyplatí
Denik.cz | 04:00:00
Kdo letos nechce mít pod stromečkem prázdno, musí přidat ve vybírání vánočních dárků. Balíkové a kurýrní firmy totiž již stanovily takzvaný „Rozhodný den“. Tedy nejzazší den pro odesílání balíkové zásilky s garancí dodání do Štědrého dne. Letos je termín o něco dřívější.


Dlouhodobá předpověď počasí: Sněhu si zatím příliš neužijeme
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Z období do posledního předvánočního týdne byl ten uplynulý nejchladnější. Další týdny až do 19. prosince se nebudou vymykat z průměrných hodnot. Do konce listopadu by sice podle meteorologů mělo sněžit více, než je obvyklé, souvislá vrstva ale zatím vydrží pouze na horách.


Dlouhodobá předpověď počasí: Sněhu si zatím příliš neužijeme
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Z období do posledního předvánočního týdne byl ten uplynulý nejchladnější. Další týdny až do 19. prosince se nebudou vymykat z průměrných hodnot. Do konce listopadu by sice podle meteorologů mělo sněžit více, než je obvyklé, souvislá vrstva ale zatím vydrží pouze na horách.


Na dovolenou za bitcoin. Cestovní agentura Invia Group začne přijímat kryptoměny
E15-ekonomika | 05:30:00
Cestovní agentura Invia Group plánuje umožnit platbu za zájezdy a turistické balíčky vybranými kryptoměnami v čele s nejrozšířenějším bitcoinem. Jde o součást širší iniciativy, v rámci které Invia Group hledá způsob, jak vyjít vstříc svým klientům, a zároveň využít výhod technologie blockchainu.


Hořká turecká burzovní bonanza. Sázky na akcie a krypto zachraňují lidi před chudobou
E15-ekonomika | 05:00:00
Až třicet procent za pět týdnů. Tolik dokázala investorům za zhruba pět uplynulých týdnů vydělat akciová burza v Turecku, která se zhruba od poloviny října potýká s měnovou krizí i neřízenou inflací. Akciový boom na pozadí hospodářského chaosu má pochopitelně háček, a to v podobě zhroucené turecké liry. Ta totiž za stejnou dobu obdobnou silou propadla, a zahraničním investorům tak zbyla v rukách kulatá nula. Téměř třetinový růst akcií především Turkům pomáhá zvládnout palčivý růst cen. Akcie jsou totiž vedle kryptoměn jediným řešením, jak v zemi nepřijít o úspory.


Na dovolenou za bitcoin. Cestovní agentura Invia Group začne přijímat kryptoměny
E15-politika | 05:30:00
Cestovní agentura Invia Group plánuje umožnit platbu za zájezdy a turistické balíčky vybranými kryptoměnami v čele s nejrozšířenějším bitcoinem. Jde o součást širší iniciativy, v rámci které Invia Group hledá způsob, jak vyjít vstříc svým klientům, a zároveň využít výhod technologie blockchainu.


Hořká turecká burzovní bonanza. Sázky na akcie a krypto zachraňují lidi před chudobou
E15-politika | 05:00:00
Až třicet procent za pět týdnů. Tolik dokázala investorům za zhruba pět uplynulých týdnů vydělat akciová burza v Turecku, která se zhruba od poloviny října potýká s měnovou krizí i neřízenou inflací. Akciový boom na pozadí hospodářského chaosu má pochopitelně háček, a to v podobě zhroucené turecké liry. Ta totiž za stejnou dobu obdobnou silou propadla, a zahraničním investorům tak zbyla v rukách kulatá nula. Téměř třetinový růst akcií především Turkům pomáhá zvládnout palčivý růst cen. Akcie jsou totiž vedle kryptoměn jediným řešením, jak v zemi nepřijít o úspory.


Přibylo 20 315 nakažených. Hospitalizovaných je o 900 víc než před týdnem
idnes.cz | 07:31:00
Denní přírůstek případů koronaviru v mezitýdenním srovnání poprvé po dvou měsících klesl. Pátečních 20 315 nově potvrzených nákaz bylo o desetinu méně než před týdnem. Méně se ale i testovalo. Poprvé od září se snížila také týdenní incidence. Hospitalizovaných s nemocí covid-19 dál přibývá.


Hosty vyhazujeme už potřetí, říká šéf turistické centrály v Rakousku
idnes.cz | 07:00:00
Zillertal patří k nejznámějším lyžařským regionům v Rakousku. Údolí disponuje 542 kilometry sjezdovek, včetně celoročně otevřeného ledovce Hintertux, a za normálních okolností tady hosté uskuteční přes 7,7 milionů přenocování za rok. „Pokud vypadne celá zimní sezona jako loni, budeme mít skutečně obrovské problémy,“ říká Andreas Hundsbichler, šéf správní rady turistické centrály Zillertal Tourismus.


Za pátek přibylo 20 315 nakažených. Je to méně než před týdnem, méně se ale i testovalo
lidovky.cz | 07:46:00
Denní přírůstek případů koronaviru v Česku v mezitýdenním srovnání poprvé po dvou měsících klesl. Pátečních 20 315 nově potvrzených nákaz bylo o desetinu méně než před týdnem. Méně se ale i testovalo, ubylo zejména antigenních testů.


V pátek přibylo přes 20 tisíc nakažených. Testy odhalily méně případů než před týdnem
aktuálně.cz | 07:01:22
Události kolem covidu v Česku i ve světě sledujeme v on-line reportáži.


Foto: Zde zjišťují, jestli jste pozitivní. Prošli jsme PCR laboratoř s novými testy
aktuálně.cz | 07:00:03
Nahlédli jsme do laboratoří českého výrobce PCR testů Diana Biotechnologies.


Páteční testy odhalily 20 315 nakažených. V nemocnicích je přes šest tisíc lidí
Denik.cz | 07:24:00
Laboratoře v Česku odhalily v pátek 20 315 nových případů nákazy onemocněním covid-19. Téměř dva tisíce z nich patří mezi osoby starší 65 let, které jsou nákazou nejvíce ohroženy. V nemocnicích zůstává hospitalizováno více než šest tisíc pacientů.


OBRAZEM: Co skrývají prostory pod bývalým pomníkem Stalina v Praze
Denik.cz | 07:00:00
Atraktivní prostory pod někdejším pomníkem sovětského diktátora Stalina ukázal magistrát zástupcům médií. Místnosti a chodby jsou v havarijním stavu a nepřístupné veřejnosti už dva roky.


Dobrušský „Cimrman“ Alois Beer: Zanechal po sobě jedinečné dílo
Denik.cz | 06:00:00
„Největším světovým spisovatelem, vynálezcem, malířem, fyzikem, lyžařem a filosofem za posledních sto let byl český velikán Jára Cimrman,“ pronesl o sobě sám tento zneuznaný génius ve filmu Jára Cimrman lžící, spící. Češi humor cimrmanologů milují, stejně jako Járu Cimrmana. Tato fiktivní postava se zrodila před 55 lety a její stopy vedou i do našeho regionu. Naší první zastávkou bude Dobruška, právě tady totiž 27. února roku 1833 přišel na svět Alois Beer, který se stal hlavní předlohou dnes už legendárního Járy Cimrmana.


Jak Čechoslováci pomohli uhájit Tobruk. V šíleném pekle zabíjely střely i počasí
Denik.cz | 05:00:00
Byla to rozhodující chvíle. Právě před 80 lety, ve čtvrtek 27. listopadu 1941, prolomila novozélandská divize poprvé obležení libyjského přístavního města Tobruk. Německý polní maršál Erwin Rommel se ale záhy pokusil vrazit do vzniklého koridoru tankový klín. Kdyby uspěl, mohlo to znamenat zkázu i pro československé vojáky. Ale neuspěl.


Mladíkův hysterický záchvat pobavil lidi po celém světě. Důvod k němu totiž moc neměl
bleskove.cz | 07:28:00
Ještě větší legraci z něj měla jeho spolucestující. Je snadné pochopit, proč je z videa virální hit.


Šílený rapper vjel do předvánočního průvodu: Šestou obětí masakru je chlapec (†8)
blesk | 06:22:00
Osmiletý chlapec Jackson Sparks se stal šestou obětí šíleného rappera Darella Brookse (39), který ve Wisconsinu vjel SUV do předvánočního průvodu a způsobil na místě smrt pěti nevinným lidem a zranění dalším 60. Hoch zemřel v nemocnici po operaci mozku. Na malého talentovaného hráče baseballu se vybralo už téměř 10 milionů korun.  


Šokující svědectví o nehodě autobusu v Bulharsku: Promluvil kamioňák i dívka, která přežila ohnivé peklo
blesk | 05:20:00
Svědci tragické nehody autobusu v Bulharsku promluvili o prvních minutách po neštěstí, při němž uhořelo 45 lidí. Dramatické okamžiky přibližují skutečnou hrůzu této katastrofy. „Je tam syn!“ křičel otec jedné z obětí a marně se dral do hořícího stroje. Vyjádřila se i jedna ze zraněných dívek, která katastrofu přežila. Ani netuší, jak se jí to podařilo.


Oblíbená kluziště po celé Praze zase fungují! Nouzovému stavu navzdory
blesk | 05:10:00
I když v České republice platí nouzový stav, na možnost si jít zabruslit to naštěstí nemá moc velký vliv. Jen je třeba počítat s tím, že horkáý svařák bude třeba vyměnit za čaj, alkohol se na veřejnosti v nouzovém stavu pít nesmí. Horkou novinkou letošní bruslařské sezóny je kluziště na Střeleckém ostrově, které zde vybudovala Praha 1 ve spolupráci s Malostranskou besedou.


Mafián ze Slovenska rozemlel oběť v mlýnku na maso: Jeho poslední řeč u soudu trvala 7,5 hodiny!
blesk | 05:05:00
Za vraždu pěti lidí, z nichž jednoho měl s kumpány rozemlít v mlýnku na maso, krádež 45 milionů a členství v mafiánské skupině udělil soud nájemnému vrahovi Lehelu H., přezdívanému Hrobař, výjimečný trest doživotí. Obžalovaný využil práva poslední řeči doslova „do mrtě“, mluvil s přestávkami 7 a půl hodiny!


Podcast: Velké přiznání Jiřího Suchého. Se Šlitrem se skamarádili až rok před jeho smrtí
blesk | 05:00:00
Nesmírně talentovaní Jiří Suchý (90) a Jiří Šlitr založili před 62 roky divadlo Semafor. Role byly jasné. Suchý psal hry a texty, Šlitr zase skládal hudbu. Úspěch se dostavil velmi rychle, ale divadelníkům nezbýval čas na kamarádství. Jako profesionálové spolu vystupovali, zkoušeli a tvořili. Ve volném čase se však každý věnoval svým přátelům a zálibám. Jiří Suchý pro Blesk Podcast přiznal, že si vyčítá, že se skamarádili příliš pozdě. Dne 26. prosince 1969 Jiří Šlitr (†45) za nevyjasněných okolností zemřel s milenkou Jitkou Maxovou (†18). 


Neočkované (35) se osmkrát zastavilo srdce. Snoubenka varuje před antivaxerským „vymýváním mozků“
blesk | 05:00:00
Neočkovaná Britka se ve svých 35 letech a bez žádných dlouhodobých nemocí ocitla na jednotce intenzivní péče ještě ten den, co se u ní projevil první příznak covidu. V nemocnici strávila dva měsíce na ventilátoru a za tu dobu se jí osmkrát zastavilo srdce. Nyní se svou partnerkou prosí veřejnost, aby nevěřila „hovadinám anti-vaxerů“.


Jessie a Ája živořily po smrti pána opuštěné v chatě. Záchrana přišla na poslední chvíli
blesk | 05:00:00
Samy v těžko přístupné chatě poblíž Hradištka zůstaly dvě staré fenky. Jejich majitel se 7. října utopil, fenky tam od té doby pomalu umíraly hlady a žízní. Naštěstí je objevila paní ze sousedství. Záchrana přišla v poslední chvíli.


Vyhozené tuny jídla, zboží za miliony. Bezmocní trhovci varují: „Zažalujeme stát!“
blesk | 05:00:00
Zákaz ze dne na den! Do včerejší šesté hodiny večerní směli trhovci své zboží prodávat zákazníkům na vánočních trzích. Pak začala platit stopka, kterou jim ve čtvrtek vystavila vláda. Trhy jsou přitom na čerstvém vzduchu, na rozdíl od klasických obchodů, nebo dokonce tržnic pod střechou, které omezené nejsou. Naštvaní prodejci se shodují, že to byl od státu podraz a mluví o žalobě na stát.


Profesor Hel v Epicentru o nebezpečné mutaci z Afriky i cestě z pandemie. Ptejte se i vy!
blesk | 05:00:00
Máme důvody se obávat nové mutace z jižní Afriky? V čem spočívá její nebezpečnost? Chrání před ní dostupné vakcíny? Měli bychom naočkovat naše děti a proč? Kdy skončí koloběh lockdownů, restriktivních opatření a nouzových stavů? Nejen na tyto otázky bude v úterním Epicentru odpovídat český imunolog a profesor Alabamské univerzity, Zdeněk Hel a tentokrát se můžete zeptat i vy! Vysíláme v úterý 30. listopadu od 15:00.


Zemana mohli nakazit v nemocnici už dřív. Vondráček a nejbližší bez respirátoru. Přijde pokuta?
blesk | 05:00:00
Prezident Miloš Zeman byl v nemocnici vystavený nákaze koronavirem už i v době, kdy ležel na jednotce KARIM. A to minimálně v případě, kdy k němu kancléř Vratislav Mynář přivedl prý nepozorovaně a bez předešlé konzultace s lékaři v polovině října tehdejšího předsedu Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka (ANO). Oni dva a další lidé byli na pokoji u nemocničního lůžka prezidenta bez respirátorů nebo jiné ochrany dýchacích cest.


Virolog Černý o původu nové varianty: Vznikla možná u HIV pozitivního. Obejde protilátky?
blesk | 05:00:00
Svět se obává nové varianty koronaviru označené jako Omikron. Šířit se začala na jihu Afriky.  Varianta vykazuje mutace, kvůli kterým by mohla být nakažlivější. Většina zemí, včetně Česka, už přistoupila k opatřením, aby zabránila jejímu šíření, a pozastavila lety z osmi zemí JAR. Podle vědců nese varianta, kterou poprvé identifikovali před dvěma týdny, "velmi nezvyklou konstelaci" mutací, kvůli kterým by pro ni mohlo být snazší překonat imunitu a být nakažlivější. Blesk Zprávy oslovily virologa Jiřího Černého, aby vysvětlil informace, které jsou o nové variantě dosud známé.


Další změny ve StarDance kvůli covidu: Vozíčkáři si nezatančí!
blesk | 05:00:00
Bývalo zvykem, že během benefičního večera pro Centrum Paraple tančili soutěžící s přiděleným vozíčkářem ve třech. V sobotu to ale bude jinak. Produkce se rozhodla dnešní večer trošku pozměnit, a vozíčkáři tak budou pouze v rolích patronů a zbylých pět párů bude tančit jen pro ně.


Video policisty (†42) z Výměny manželek, který spáchal sebevraždu: Bál se, že ublíží jeho ženě!
blesk | 05:00:00
Jak se policista měnil před sebevraždou? Soudce včera pouštěl kamerové záběry z reality show TV Nova Výměna manželek. Měly odhalit, zda režisér externí firmy Jan B. (43) může za sebevraždu účastníka výměny Stanislava K. (†42).


Památka na Olomoucku je na prodej: Unikátní pevnost je k mání za víc jak 15 milionů!
blesk | 05:00:00
Pánem unikátní pevnosti na Olomoucku se nyní může stát kdokoliv z vás. K prodeji je totiž pevnost Fort č. II v Radíkově. Architektonický skvost byl postaven v druhé polovině 19. století a může být využit k podnikání či dokonce bydlení! Na parcele si lze totiž postavit dům.


Hanbatá Barbie nevěsta Jessica Alvesová: Bývalému Kenovi chybí ženich!
blesk | 05:00:00
Od chvíle, kdy se z Kena Rodriga Alvese (38) stala Barbie Jessica Alvesová, změnil se od základu její život. Muž posedlý plastickými operaci se přetransformoval v ženu, která rovněž estetickou medicínou nešetří, plánuje svatbu, dítě… a s gustem se svléká. Výsledky svého hubnutí totiž chce dát všem na odiv!


Kvůli pandemii končí na ulici mnohem víc Čechů. Bezdomovec Ludvík málem přišel o ruku
blesk | 05:00:00
Pandemie koronaviru zvýšila počet lidí bez domova. Přitom již podle posledního sčítání osob žilo v Česku téměř 24 tisíc bezdomovců. Nejčastější příčinou ztráty bydlení jsou problémy v partnerských vztazích i ztráta zaměstnání. Na situaci upozornila organizace Nový Prostor. Na ulici skončil i Ludvík (62) , který žil od pěti let bez rodičů a nejraději pracoval na statku. Když poznal svoji budoucí ženu, přestěhoval se kvůli ní do města. Manželství kvůli nešetrnému hospodaření ženy neskončilo šťastně, Ludvík se rozvedl a zůstal bez domova.


Neočkovaný Etzler (56) si sype popel na hlavu: Psycholog ho za kajícnou zprávu chválí
blesk | 05:00:00
Velmi kajícnou zprávu napsal z nemocnice v České Lípě svým fanouškům na instagram neočkovaný herec Miroslav Etzler (56). Nakazil se covidem a s těžkým průběhem skončil na kyslíku. Psycholog Jan Kulhánek vysvětlil, proč může být  veřejné přiznání takové chyby prospěšné.


Skromný pohřeb hraběte Dujky (†67): Statečná vdova Karasová! A kdo další se přišel rozloučit?
blesk | 05:00:00
Dnes ve 14 hodin se modelingová matadorka Milada Karasová (71) rozloučila s milovaným manželem Michalem Dujkou (†67), který zemřel 17. listopadu přímo na výročí sametové revoluce. Skonal náhle doma, když šel do koupelny a upadl. 


Mladíkův hysterický záchvat pobavil lidi po celém světě. Důvod k němu totiž moc neměl
pikant | 07:28:00
Ještě větší legraci z něj měla jeho spolucestující. Je snadné pochopit, proč je z videa virální hit.


Zatímco Evropa posiluje restrikce, chodí Britové do divadel i na pivo
idnes.cz | 09:30:00
Zavřené bary ve Vídni či prázdné vánoční trhy v Mnichově: i takové jsou dopady nové vlny protiepidemických restrikcí v několika evropských zemích. V Londýně mezitím páry popíjejí u stánků poblíž Temže svařené víno, v nedalekém národním divadle se hraje bez kapacitních omezení a napříč metropolí se lidé schází v hospodách u piva. Takový je „nový normál“ života v Británii.


Až 28 procent domácností nemusí mít na nové zálohy za energie, ukázal průzkum
idnes.cz | 09:24:00
Až 28 procent domácností zasažených ukončením činnosti některého z dodavatelů energií nemusí mít na nové zálohy dostatek peněz, ukázal průzkumu společnosti NMS Market Research, který zmapoval situaci odběratelů po ukončení činnosti některých dodavatelů energií. V říjnu ukončila činnost skupina Bohemia Energy, následně několik menších dodavatelů.


TELEVIZIONÁŘ: Princezna zakletá v čase odstartuje adventní pohádky
idnes.cz | 08:59:00
Svižná pohádka s prvky sci-fi Princezna zakletá v čase měla loni smůlu, do kin se po odkladu jarní premiéry kvůli pandemii vklínila jen nakrátko před druhou vlnou covidu. Zato při nedělní televizní premiéře na Primě může rozbít bank.


Zeman by měl opustit Ústřední vojenskou nemocnici, zamíří přímo do Lán
idnes.cz | 08:49:00
Prezident Miloš Zeman by měl v sobotu odpoledne opustit pražskou Ústřední vojenskou nemocnici, kam byl převezen ve čtvrtek po zjištění nákazy covidem-19. Ředitel prezidentské kanceláře Vratislav Mynář uvedl, že Zeman z nemocnice pojede na zámek do Lán, podle premiéra v demisi Andreje Babiše by se tak mělo stát v 16:00.


Desítky cestujících z Afriky v Amsterdamu mají covid. Úřad ověřuje omikron
idnes.cz | 08:36:00
Desítky cestujících, kteří v pátek přiletěli ve dvou letadlech z Jihoafrické republiky do Amsterdamu, mají zřejmě covid-19, zjistily podle agentury Reuters nizozemské zdravotnické úřady. Nyní testují, zda si pasažéři nepřivezli novou nedávno objevenou nakažlivější variantu omikron.


Voják provozuje válečné muzeum, během covidové pauzy ho výrazně zvětšil
idnes.cz | 07:58:00
Majitel Válečného muzea v Libočanech na Lounsku během vynucené covidové pauzy, kdy musel mít pro návštěvníky několik měsíců zavřeno, rozhodně nezahálel. Využil ji k rozšíření expozice. Teď tu na příchozí čeká více než čtyřnásobně větší výstavní plocha s řadou novinek.


Zemřel autor textu k muzikálu West Side Story Sondheim. Bylo mu 91 let
bleskove.cz | 08:35:12
Sondheim podle advokáta zemřel náhle. Odešel v pátek ráno u sebe doma v Roxbury na severovýchodě Spojených států.


Zrekonstruovaná Lesnická: Za 204 milionů bezhlučný asfalt, nová zeleň i linka tramvaje
blesk | 09:15:00
Do ulice Lesnické v Brně se po bezmála roční uzavírce vrátila auta. Ulice prošla rozsáhlou rekonstrukcí vodovodu, kanalizace, tramvajové trati, obnovou povrchů i úpravou zeleně. Práce vyšly na 204 milionů korun.


Rozvod jí dal křídla: Máma (45) se vyspala s dvaceti muži a stala se hvězdou sociálních sítí
blesk | 09:04:00
Modelka Nita Marie se tedy opravdu nenudí. Sekla s neuspokojivým manželstvím a dosyta si užila volnosti. Tedy především sexu! Jak sama přiznává, je náruživá žena a potřebovala dohnat to, co promeškala. Během pár měsíců se prý oddala dvacítce mužů. Své tělo dává na odiv i na sociálních sítích. Obojí jí prý pomohlo vyrovnat se s komplexy a začít znovu naplno žít.


Krach Bohemia Energy dostal Čechy na dno: Na nové zálohy nebude mít skoro třetina domácností
blesk | 08:46:00
Až 28 procent českých domácností zasažených ukončením činnosti některého z dodavatelů energií nemusí mít na nové zálohy dostatek peněz. Vyplývá to z průzkumu společnosti NMS Market Research, který zmapoval situaci odběratelů po ukončení činnosti některých dodavatelů energií. V polovině října ukončila činnost skupina Bohemia Energy, do režimu dodavatele poslední instance (DPI) se dostalo na 900 000 klientů. Následně ukončilo činnost několik menších dodavatelů.


Benjamín (†98) jako miminko přežil lavinu, později i bombardování: Zemřel krátce před stovkou na covid
blesk | 08:27:00
Byl to oddaný manžel, otužilý sportovec i dlouholetý pracovník Lesů Slovenské republiky. V životě se narodil nejméně třikrát, když ještě jako kojenec jen zázrakem přežil historicky největší lavinu na Slovensku a později za války ho minula bomba. Až dva roky před dosažením stých narozenin se bohužel nakazil covidem, kterému podlehl.


Zeman má opustit nemocnici. Hrad dál chystá nedělní jmenování Petra Fialy premiérem
blesk | 08:20:00
Prezident Miloš Zeman by měl dnes odpoledne opustit pražskou Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN), kam byl převezen ve čtvrtek po zjištění nákazy covidem-19. Ředitel prezidentské kanceláře Vratislav Mynář uvedl, že Zeman z nemocnice pojede na zámek do Lán, podle premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) by se tak mělo stát v 16:00.


„Zamořené“ lety z JAR: 85 nakažených ve dvou letadlech, v Amsterodamu se bojí nové mutace
blesk | 08:03:00
Desítky cestujících, kteří v pátek přiletěli ve dvou letadlech z Jihoafrické republiky do Amsterodamu, mají zřejmě covid-19, zjistily podle agentury Reuters nizozemské zdravotnické úřady. Nyní testují, zda si pasažéři nepřivezli novou nedávno objevenou nakažlivější variantu omikron.


Šílená střelba v autobusu: O život přišly i dvě náctileté děti!
blesk | 08:02:00
Na západě Kosova v sobotu zemřeli při přestřelce v autobusu převážejícím i školní děti tři lidé. Maskovaný muž usmrtil řidiče a dva náctileté. S odkazem na tamní policii o tom informovala agentura Reuters.


Náruživý kněz v noci budil sousedy podivnými zvuky: Hlučné sexuální eskapády musí utnout arcibiskup
blesk | 07:15:00
Když věřící sousedé zjistili, že katolický kněz v bytě asi dělá „neplechu“ a porušuje celibát, už prý nechtějí jít se synem ani na biřmování. Možná tedy nad církví zlomí hůl. Kněz se z bytu po kauze odstěhoval a není k zastižení. Od rodiny na něj ale přišla stížnost až k arcibiskupovi.


Zemřel autor textu k muzikálu West Side Story Sondheim. Bylo mu 91 let
pikant | 08:35:12
Sondheim podle advokáta zemřel náhle. Odešel v pátek ráno u sebe doma v Roxbury na severovýchodě Spojených států.


Zvláštní finta v Japonsku: Policie používá k vyšetřování 17.000 katalogů aut
Auto.cz | 09:44:00
Policejní oddělení spíše odpovídá sběratelskému kroužku. Sbírka tištěných brožur o autech čítající tisíce výtisků slouží i v době elektronické k detailnímu vyšetřování zločinů.


Další omezování dopravy: Toto je neférový bič na řidiče!
Auto.cz | 08:00:00
Města se snaží vyřešit stále houstnoucí dopravu na úkor aut. Přibývají nová zúžení, speciální pruhy pro ostatní účastníky provozu či se stávající pro motorová vozidla rovnou ruší. Je jejich smyslem řidiče otrávit?


Zatímco Evropa posiluje restrikce, chodí Britové do divadel i na pivo
lidovky.cz | 09:34:00
Zavřené bary ve Vídni či prázdné vánoční trhy v Mnichově: i takové jsou dopady nové vlny protiepidemických restrikcí v několika evropských zemích. V Londýně mezitím páry popíjejí u stánků poblíž Temže svařené víno, v nedalekém národním divadle se hraje bez kapacitních omezení a napříč metropolí se lidé schází v hospodách u piva. Takový je „nový normál“ života v Británii.


Zeman má odpoledne opustit vojenskou nemocnici, zamíří přímo do Lán
lidovky.cz | 08:53:57
Prezident Miloš Zeman by měl v sobotu odpoledne opustit pražskou Ústřední vojenskou nemocnici, kam byl převezen ve čtvrtek po zjištění nákazy covidem-19. Ředitel prezidentské kanceláře Vratislav Mynář uvedl, že Zeman z nemocnice pojede na zámek do Lán, podle premiéra v demisi Andreje Babiše by se tak mělo stát v 16:00.


Desítky cestujících z Afriky v Amsterdamu mají covid. Úřady ověřují omikron
lidovky.cz | 08:47:00
Desítky cestujících, kteří v pátek přiletěli ve dvou letadlech z Jihoafrické republiky do Amsterdamu, mají zřejmě covid-19, zjistily podle agentury Reuters nizozemské zdravotnické úřady. Nyní testují, zda si pasažéři nepřivezli novou nedávno objevenou nakažlivější variantu omikron.


Obytňák, jediná jistota dovolené v lockdownu. V Praze probíhá výstava karavaningu
aktuálně.cz | 09:30:00
Když máte vlastní dům na kolech, můžete vyrazit na dovolenou, i kdyby byly zavřené všechny hotely světa.


Až 28 procent domácností nemusí mít na nové zálohy za energie, ukázal průzkum
aktuálně.cz | 08:56:59
Průzkum společnosti NMS Market Research zmapoval situaci odběratelů po ukončení činnosti některých dodavatelů energií.


Stáli nade mnou všichni svatí, říká žena, která přežila vážnou nehodu
Denik.cz | 08:32:00
Karlovaračka se při nehodě několikrát obrátila a skončila na střeše za svodidly. Mohl za to ale zaseknutý volant. Stejně byla terčem haterů v diskusích.


Desítky cestujících z JAR do Nizozemska mají covid. Může jít o novou mutaci
Denik.cz | 08:12:00
Desítky cestujících, kteří v pátek přiletěli ve dvou letadlech z Jihoafrické republiky do Amsterodamu, mají zřejmě covid-19, zjistily podle agentury Reuters nizozemské zdravotnické úřady. Nyní testují, zda si pasažéři nepřivezli novou nedávno objevenou nakažlivější variantu omikron.


Víkendář: Německý ekonomický paradox
Kurzy.cz | 08:50:00
S masivní digitalizací německá ekonomika prošla znatelným poklesem tempa růstu produktivity. Désirée Christofzik, Steffen Elstner, Lars Feld a Christoph Schmidt na stránkách VoxEU vysvětlují, že příčinou mohou být změny na německém trhu práce a struktu...


Přes 60 cestujících z Jihoafrické republiky přiletělo do Nizozemska s koronavirem
Hospodářské noviny | 09:58:00
Přes 60 cestujících, kteří v pátek přiletěli ve dvou letadlech z Jihoafrické republiky do Amsterodamu, má koronavirus, zjistily podle agentur Reuters a AFP nizozemské zdravotnické úřady. Nyní testují, zda se pasažéři nenakazili novou, nedávno...


Byznys podle Martina Ehla: Česko jako ekonomika, již mají zachránit migranti, kteří ale nepřijdou
Hospodářské noviny | 09:34:00
Česku chybí oficiálně 350 tisíc pracovníků, podle některých jiných odhadů ale až půl milionu. České firmy se tedy nevyhnou tomu, aby buď zásadně změnily způsoby výroby, což by obnášelo v mnoha případech vysoké investice do automatizace či radikální...


Zadeh je na svobodě, vězení podmíněn opustil po šesti letech
ČT24 | 10:57:04
Podnikatel Shahram Zadeh, souzený v kauze miliardových daňových úniků, byl podle zjištění  v pátek České televize podmíněně propuštěn z brněnské vazební veznice. Na konci října uzavřel dohodu o vině a trestu. Z devítiletého trestu, který dohodou přijal, si odseděl zhruba šest a půl roku, mohl tedy požádat o předčasné propuštění.


Vlaky se loni v Českém Brodě srazily kvůli zdravotním problémům strojvedoucího, zjistila inspekce
ČT24 | 09:58:51
Srdeční příhoda, která postihla strojvedoucího osobního vlaku, byla podle Drážní inspekce hlavní příčinou srážky tohoto vlaku s nákladním Českém Brodě, která se stala loni v červenci. Přispělo k ní však i to, že strojvedoucí před srážkou opakovaně zasahoval do systému automatického vedení vlaku. Strojvedoucí při nehodě zahynul a 36 cestujících utrpělo zranění.


Prezident by měl odpoledne opět opustit nemocnici. Izolace kvůli koronaviru zkomplikuje jmenování premiéra
ČT24 | 08:35:36
Ústřední vojenskou nemocnici by měl opustit prezident republiky Miloš Zeman. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) v pátek oznámil, že by měla být hlava státu propuštěna ve čtyři hodiny. Zeman pak zamíří do Lán, kde chce v neděli jmenovat novým premiérem Petra Fialu (ODS). Zatím není jasné, jakým způsobem ho jmenuje, v nemocnici totiž Zeman skončil kvůli pozitivnímu testu na koronavirus. Podle ministerstva zdravotnictví se i na něj vztahuje povinnost zůstat dva týdny od pozitivního testu v izolaci, i když nemá žádné příznaky onemocnění covid-19. 


V noci pokryl některé silnice led, v Orlických horách potřebují řidiči řetězy
ČT24 | 08:11:22
Povinnost mít v autě zimní výbavu ukládají řidičům značky na silnici I/11 přes Suchý vrch v Orlických horách. Silničáři je osadili poté, co začalo v pátek v horách vydatně sněžit. V noci také některé silnice na východě Čech, na Moravě a ve Slezsku pokryl led a náledí. Náledí se může opět tvořit i v noci na neděli.


Nově nakažených přibylo v pátek méně než minulý týden i ve čtvrtek, stále však přes 20 tisíc
ČT24 | 07:33:29
Méně nakažených než předchozí den i než předchozí týden ukázaly testy v pátek. Bylo jich 20 315. Poprvé od konce září se zastavil růst sedmidenní incidence, ta však zůstává i tak vysoko nad tisícem, na hodnotě 1207 nakažených na sto tisíc obyvatel. Ve dvoutýdenní retrospektivě relativní počet nakažených stále roste. V nemocnicích je 6169 covidových pacientů. Od pátečního večera platí přísnější protiepidemická pravidla. Vláda věří, že zastavit šíření covidu-19 pomůže zákaz vánočních trhů účinný od pátečních 18 hodin či zavírací hodina restaurací ve 22 hodin.


V chovu u Nových Hradů se znovu potvrdila ptačí chřipka, hejno hus se utratí
Eurozpravy-domácí | 10:18:00
Ptačí chřipka se potvrdila u dalšího hejna chovných hus v komerčním chovu u Kachního rybníka u obce Údolí nedaleko Nových Hradů. V hejnu bylo asi 600 mladých hus, 65 už jich uhynulo. ČTK to dnes řekl mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Majer. Veterináři dnes hejno utratí, informovala krajská veterinární správa.


Za tragickou srážku vlaků u Českého Brodu mohly zdravotní problémy strojvůdce
Eurozpravy-domácí | 09:12:00
Příčinou tragické srážky vlaků loni v červenci u Českého Brodu byly zdravotní problémy strojvedoucího Českých drah, které nebylo možné odhalit. Podle soudního lékaře strojvedoucího mohla postihnout náhlá srdeční příhoda. S odkazem na zprávu o výsledcích vyšetřování, kterou zveřejnila Drážní inspekce, to dnes napsal server Zdopravy.cz.


Necelá třetina domácností nemusí mít na nové zálohy za energie
Eurozpravy-domácí | 08:24:00
Až 28 procent českých domácností zasažených ukončením činnosti některého z dodavatelů energií nemusí mít na nové zálohy dostatek peněz. Vyplývá to z průzkumu společnosti NMS Market Research, který zmapoval situaci odběratelů po ukončení činnosti některých dodavatelů energií.


V Česku za pátek přibylo méně případů nákazy než před týdnem
Eurozpravy-domácí | 08:05:00
Denní přírůstek případů koronaviru v Česku v mezitýdenním srovnání poprvé po dvou měsících klesl. Pátečních 20.315 nově potvrzených nákaz bylo o desetinu méně než před týdnem. Méně se ale i testovalo, ubylo zejména antigenních testů. Poprvé od konce září se snížila také týdenní incidence, k dnešku na 100.000 obyvatel připadalo za posledních sedm dní 1207 případů koronaviru.


V JAR končí s variantou omikron v nemocnicích častěji i mladí lidé
Eurozpravy-zahraniční | 10:12:00
Odborníci v Jihoafrické republice upozornili, že nová varianta koronaviru omikron, kterou Světová zdravotnická organizace (WHO) označila za znepokojivou, postihuje často mladé lidi. Někteří z nich přitom končí i na jednotkách intenzivní péče, upozornila agentura AP.


Desítky lidí mají po návratu z JAR do Nizozemska covid-19
Eurozpravy-zahraniční | 10:04:00
Přes 60 cestujících, kteří v pátek přiletěli ve dvou letadlech z Jihoafrické republiky do Amsterodamu, má koronavirus, zjistily podle agentur Reuters a AFP nizozemské zdravotnické úřady. Nyní testují, zda se pasažéři nenakazili novou nedávno objevenou nakažlivější variantu omikron, kvůli níž řada zemí omezila cestování z jihu Afriky.


V Německu v mezitýdenním srovnání případů nákazy dál přibývá
Eurozpravy-zahraniční | 08:20:00
V Německu za uplynulých 24 hodin přibylo 67.125 nově potvrzených případů nákazy koronavirem, o 3201 více než před týdnem. Dalších 303 lidí po onemocnění covidem-19, který koronavirus vyvolává, zemřelo. Uvedly to tiskové agentury s odvoláním na Institut Roberta Kocha. O den dříve to bylo 76.414 případů a 357 úmrtí.


V klubu Juventusu Turín provedla finanční policie razii. Mezi podezřelými je i Nedvěd
Eurozpravy-sport | 09:49:00
Italská média informují o tom, že do tamního fotbalového velkoklubu Juventusu Turín vtrhla finanční policie, která klub vyšetřuje kvůli podezřelému účetnictví. Jak také média píší, v tomto případě je několik podezřelých a to i včetně klubového viceprezidenta, kterým, jak známo, bývalý český reprezentant Pavel Nedvěd.


Lidstvo vymírá. Jen aby se po epidemii nezačaly rodit zvířecí děti…
Reflex | 10:40:00
Vertigo, dospělá a jaksi nezávislejší odnož slavného amerického komiksového vydavatelství DC, je už sice mrtvá, ale pořád má českému čtenáři co vydat z chladného hrobu. Tak třeba poepidemického Mlsouna, kterého nakladatelství Crew nechává poněkud nešťastně s původním názvem Sweet Tooth. Tahle postapo komiksová řada se letos dočkala i seriálu na Netflixu.


Veleúspěšná kampaň Tečka dostala zcela zbytečnou cenu. Proč tedy Babiš kupuje horu Říp?
Reflex | 09:50:00
Tak nějak jsme loni ale i před pouhými několika týdny věřili, že letos už budeme trošku jinde. Ať už se týče covidu nebo vlády. A jak to dopadlo? Úplně na ho*no - stará vláda dál úřaduje a covid nás kosí víc jak loni. Což je docela s podivem, když máme očkování a k němu takovou krásnou kampaň. Nevadí, že je kampaň zcela jasně k ničemu, je třeba ji ocenit nějakou supr cenou. Spíš než tečka za koronavirem to byla dvojtečka a slovo má teď právě covid. Více v Událostech Luďka Staňka na Mall.tv.


Velký návrat a smrt ikony pražského jara a "hodného komunisty" Alexandra Dubčeka
Reflex | 07:30:00
Narodil se 27. listopadu 1921. Za svého života byl ikonou pražského jara 1968, patřil však i k významným postavám listopadu 1989. Milióny lidí ho milovaly, poněvadž pro ně ztělesňoval naději na lepší život. Stejně tak byl i nenáviděn a proklínán, protože znamenal ohrožení rudého panství. Zkusme si připomenout některá dějství jeho života, který byl nabit událostmi. Přervala jej tragická „havárie v úseku častých nehod“. Došlo k ní 1. září 1992 na osmaosmdesátém kilometru dálnice D1, zemřel o pár měsíců později.


TOP 10: Největší povrchové doly
Reflex | 07:20:00
K těm vizuálně nejvýraznějším zásahům člověka do okolní krajiny bezesporu patří hornická činnost. Zatímco hlubinné doly se jako roztoči zavrtávají do zemské kůry, doly povrchové si neberou servítky a pro své poklady si nekompromisně jdou před zraky všech. Výsledkem jsou tisíce tun přemístěné horniny a zdevastovaná krajina posetá v jistém smyslu impozantními díly lidských rukou. Na ty největší povrchové doly se podíváme v komentované fotogalerii.


Jurečka: Lockdown není řešení, nemocnice zvládají. O aktivaci článku 66 jsme připraveni jednat příští týden
Reflex | 07:00:00
Lockdown tu byl měsíce a řešení to nepřineslo, nemocnice to zvládají, říká předseda KDU-ČSL a kandidát na ministra práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Nová vláda chce zvýšit kapacity PCR testování, podle Jurečky půjdou zdvojnásobit, testovat by se navíc měli i očkovaní. Chce taky posílit trasování a vymáhat víc dodržování opatření. Zapojit se má hygiena, ale i městská a státní policie. Dál chce znovu lidi přemlouvat k očkování. Jurečka zdůrazňuje, že je třeba naučit se s covidem žít. Ve hře je podle něj znovu i aktivace článku 66 a převedení pravomocí prezidenta, pokud ten nebude schopný do 15. prosince jmenovat novou vládu.


Mladí Číňané utíkají z byznysu na pole. Zemědělství se učí podle videí
Tiscali-zprávy | 08:27:00
Už dost bylo stresu, nucených přesčasů, přeplněných ulic a života ve stísněných bytech ve velkoměstech. Mladí Číňani z vyšších manažerských pozic utíkají zpět ke kořenům - stěhují se na venkov a objevují nový smysl života v obdělávání pronajatých políček. Práci v zemědělství se přitom učí narychlo z instruktážních videí. 


Vánoční dárek pro ženy? Sluchátka Huawei ve tvaru rtěnky
Tiscali-zprávy | 07:46:05
Vánoce jsou prakticky za rohem a lidé vymýšlí, jaké dárky nakoupit. Společnost Huawei připravila novinky, se kterými v těchto dnech přichází na český trh. Například muži mohou svým partnerkám pořídit dárek v podobě elegantních sluchátek ve tvaru rtěnky. Mezi další novinky od Huawei pak patří notebook MateBook 14s, hodinky Watch GT 3, herní monitor MateView GT a bezdrátový reproduktor Sound Joy. Společné bezdrátové propojení uvedených produktů pak usnadní funkce Huawei Share. 


Přes 60 cestujících z JAR přiletělo do Nizozemska s koronavirem
E15-ekonomika | 10:24:00
Přes 60 cestujících, kteří v pátek přiletěli ve dvou letadlech z Jihoafrické republiky do Amsterodamu, má koronavirus, zjistily podle agentur Reuters a AFP nizozemské zdravotnické úřady. Nyní testují, zda se pasažéři nenakazili novou nedávno objevenou nakažlivější variantu omikron, kvůli níž řada zemí omezila cestování z jihu Afriky.


Téměř pětina Čechů má před svým protějškem tajemství ohledně peněz
E15-ekonomika | 08:13:00
Tajemství týkající se peněz má před partnerem nebo partnerkou 18 procent Čechů. Častěji jsou to muži než ženy, nejvíce ve věku 35 až 44 let se základním nebo středoškolským vzděláním a z menších obcí od 1000 do 1900 obyvatel. Vyplývá to z průzkumu, který agentura NMS Market Research uskutečnila pro Raiffeisenbank mezi více než tisícovkou respondentů.


Přes 60 cestujících z JAR přiletělo do Nizozemska s koronavirem
E15-politika | 10:24:00
Přes 60 cestujících, kteří v pátek přiletěli ve dvou letadlech z Jihoafrické republiky do Amsterodamu, má koronavirus, zjistily podle agentur Reuters a AFP nizozemské zdravotnické úřady. Nyní testují, zda se pasažéři nenakazili novou nedávno objevenou nakažlivější variantu omikron, kvůli níž řada zemí omezila cestování z jihu Afriky.


Téměř pětina Čechů má před svým protějškem tajemství ohledně peněz
E15-politika | 08:13:00
Tajemství týkající se peněz má před partnerem nebo partnerkou 18 procent Čechů. Častěji jsou to muži než ženy, nejvíce ve věku 35 až 44 let se základním nebo středoškolským vzděláním a z menších obcí od 1000 do 1900 obyvatel. Vyplývá to z průzkumu, který agentura NMS Market Research uskutečnila pro Raiffeisenbank mezi více než tisícovkou respondentů.


Česko má první podezření nákazy mutací omikron, stejně jako Německo
idnes.cz | 11:53:00
Česko má první podezření na mutaci covidu omikron. Laboratoře ji zaznamenaly u Češky, která se vrátila z Egypta. Nález prověřují, jasno bude do zítřka. První možnou nákazu novou mutací hlásí i Německo


Česko zasáhlo vydatné sněžení. Výstraha je prodloužená až do neděle
idnes.cz | 11:33:00
Východ Česka v pátek zasáhlo vydatné sněžení. Na jihovýchodě Moravy spadly srážky především v dešti, sněžilo i na Vysočině a ve Slezsku. Vydatnější sněžení Česko zasáhne také v neděli, Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu s nízkým stupněm nebezpečí. Silničáři varují před mlhami a vrstvami ujetého sněhu.


Ptačí chřipku má další hejno v Nových Hradech. Utratit se musí 2000 ptáků
idnes.cz | 11:28:00
Ptačí chřipka se potvrdila u dalšího hejna chovných hus v komerčním chovu u Kachního rybníka u obce Údolí nedaleko Nových Hradů. V hejnu bylo asi 600 mladých hus, 65 už jich uhynulo. Řekl to mluvčí Státní veterinární správy Petr Majer. Veterináři dnes hejno utratí, informovala krajská veterinární správa.


Podnikatel Zadeh, odsouzený za daňové úniky, je podmínečně na svobodě
idnes.cz | 11:09:00
Podnikatel íránského původu Shahram Zadeh, odsouzený za daňové úniky a ovlivňování svědků, je od pátku podmínečně na svobodě, informovala Česká televize. V říjnu Krajský soud v Brně v hlavní daňové kauze schválil dohodu o vině a trestu mezi Zadehem a žalobcem. Podnikatel si vyjednal devítiletý trest vězení a peněžitý trest 17,5 milionu korun.


Mutace omikron často postihuje mladé lidi, hlásí jihoafrické nemocnice
idnes.cz | 10:51:00
Odborníci v Jihoafrické republiky upozornili, že nová varianta koronaviru omikron, kterou Světová zdravotnická organizace (WHO) označila za znepokojivou, postihuje často mladé lidi. Někteří z nich přitom končí i na jednotkách intenzivní péče, upozornila agentura AP.


Hanba, volali trhovci po zavření stánků. Věří, že nová vláda verdikt změní
idnes.cz | 10:45:00
V pátek úderem šesté hodiny večer byli trhovci na náměstí Republiky v Plzni nuceni zabednit své stánky. Adventní trhy uzavřelo rozhodnutí vlády. Živnostníci, kteří měli možnost prodávat své zboží jen čtyři dny, pak symbolicky zapálili svíčky na pódiu za zmařené prodejní příležitosti.


Turecká armáda používala algoritmy při čistkách odpůrců, tvrdí zpráva
idnes.cz | 10:41:00
Turecká armáda používala algoritmy, aby odhalila a ze svých řad vyloučila odpůrce vlády a stoupence hnutí klerika Fethullaha Gülena. Podle serveru Balkan Insight to uvádí zpráva britské nevládní organizace StateWatch, podle níž byly na základě této metody pronásledovány tisíce lidí.


Za nehodu vlaků u Českého Brodu mohly zdravotní problémy strojvedoucího
idnes.cz | 10:14:00
Příčinou tragické srážky vlaků loni v červenci u Českého Brodu byly zdravotní problémy strojvedoucího Českých drah, které nebylo možné odhalit. Podle soudního lékaře strojvedoucího mohla postihnout náhlá srdeční příhoda.


Nike představil virtuální lunapark v populární hře Roblox. Na mladých uživatelích chce testovat trendy
iHned.cz | 11:30:00
Velké firmy se připravují na příchod metavesmíru a začínají experimentovat s virtuální reklamou. Sportovní gigant Nike v polovině listopadu představil virtuální park Nikeland, který vytvořil v prostředí populární videohry Roblox. Připojil se tak ke...


Přes 60 cestujících z Jihoafrické republiky přiletělo do Nizozemska s koronavirem
iHned.cz | 09:58:00
Přes 60 cestujících, kteří v pátek přiletěli ve dvou letadlech z Jihoafrické republiky do Amsterodamu, má koronavirus, zjistily podle agentur Reuters a AFP nizozemské zdravotnické úřady. Nyní testují, zda se pasažéři nenakazili novou, nedávno...


Byznys podle Martina Ehla: Česko jako ekonomika, již mají zachránit migranti, kteří ale nepřijdou
iHned.cz | 09:34:00
Česku chybí oficiálně 350 tisíc pracovníků, podle některých jiných odhadů ale až půl milionu. České firmy se tedy nevyhnou tomu, aby buď zásadně změnily způsoby výroby, což by obnášelo v mnoha případech vysoké investice do automatizace či radikální...


Českem se dál šíří ptačí chřipka. Utracení čeká stovky hus u Nových Hradů
blesk | 11:30:00
Ptačí chřipka se potvrdila u dalšího hejna chovných hus v komerčním chovu u Kachního rybníka u obce Údolí nedaleko Nových Hradů. V hejnu bylo asi 600 mladých hus, 65 už jich uhynulo. ČTK to dnes řekl mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Majer. Veterináři dnes hejno utratí, informovala krajská veterinární správa.


Kontroverzní podnikatel Zadeh je na svobodě: Pykal za daňové úniky a ovlivňování svědků
blesk | 11:21:00
Podnikatel íránského původu Shahram Zadeh, odsouzený za daňové úniky a ovlivňování svědků, je od pátku podmínečně na svobodě, informovala Česká televize.


Nebezpečná varianta omikron už je i v Česku: První případ má vazby zřejmě na Egypt
blesk | 11:20:00
I Česko má podle všeho první případ nové varianty covidu-19 známého jako mutace omikron. Podle informací stanice TN.cz se jedná o Češku, která se měla vrátit domů z Egypta. Reportéři TV Nova uvedli, že tento typ nákazy u ženy měly potvrdit dva sekvenční testy. První případ hlásí i Německo, oznámiln na twitteru  hesenský ministr sociálních věcí Kai Klose. U člověka, který se vrátil z Jihoafrické republiky, bylo detekováno několik mutací typických pro omikron, napsal a dodal, že na výsledky kompletního sekvenování úřady stále čekají.


Nová verze koronaviru omikron často postihuje mladé lidi, hlásí jihoafrické nemocnice
lidovky.cz | 11:20:27
Odborníci v Jihoafrické republiky upozornili, že nová varianta koronaviru omikron, kterou Světová zdravotnická organizace (WHO) označila za znepokojivou, postihuje často mladé lidi. Někteří z nich přitom končí i na jednotkách intenzivní péče, upozornila agentura AP.


Legendární labuť bez křídla se zranila: Je jí 19 a aspiruje na rekord
blesk | 10:37:00
Nejstarší žijící labutí v Česku má ambice se stát handicapovaný pták (19) z Plzeňska. Poprvé na něj ochránci "natrefili" v roce 2002, naposledy mu před pár dny odstraňovali z nohy rybářský háček.


Rekordní Rolls-Royce i spotřeba jako u auta: Nové letouny slibují nezamořovat ovzduší
blesk | 10:15:00
Anglická firma Rolls-Royce ohlásila několik světových rekordů. Slavná je spíše svými limuzínami, ale hodně se zabývá leteckými motory. Její elektrické letadlo teď letělo nejrychleji ze všech takových. Jiné stroje blízké budoucnosti slibují létat na ekologický vodík, další zase ohromné úspory paliva.


Monstra jménem Gucci. Film Ridleyho Scotta vypráví divokou historii módního impéria
pikant | 11:11:00
Snaží se být co nejitalštější. Spoléhá na oblečení, auta, výpravu či známé tváře herců Adama Drivera, Al Pacina a zpěvačky Lady Gaga.


Foto: Socialismus s lidskou tváří skončil kapitulací. Před sto lety se narodil Dubček
aktuálně.cz | 11:53:10
Bývalý generální tajemník komunistické strany je dnes více uznáván na Slovensku než v Česku. Podívejte se na rozsáhlou fotogalerii.


Na horách může napadnout až 15 centimetrů sněhu. Hrozí komplikace v dopravě
aktuálně.cz | 11:41:24
V pásu od Šumavy přes Vysočinu po Krkonoše a Jeseníky může během neděle napadnout až deset centimetrů sněhu, na horách až 15 centimetrů.


Podcast: Pro ženy je ponižující si říct o férovou mzdu. Pandemie prohloubila rozdíly
aktuálně.cz | 11:37:44
V podcastu Aktuálně.cz hovořila mentorka Lenka Šťastná o nerovném odměňování žen a mužů.


Turecká armáda používala při čistkách algoritmy. Pronásledovala tak tisíce lidí
aktuálně.cz | 10:53:44
Uvádí to zpráva britské nevládní organizace StateWatch.


Za srážkou vlaků u Brodu byly zdravotní problémy strojvůdce. Mohl mít srdeční příhodu
aktuálně.cz | 10:10:49
Příčinou tragické srážky vlaků loni v červenci u Českého Brodu byly zdravotní problémy strojvedoucího Českých drah, které nebylo možné odhalit.


Tohle je nový elektrobus pro Prahu. Dodá ho Škoda
Auto.cz | 11:46:00
Pražský dopravní podnik si objednal 14 elektrobusů. Půjde o nový model Škoda E’City, 12 metrů dlouhý autobus s prostorem pro 69 cestujících.


Kvůli variantě omikron končí v JAR v nemocnicích i mladí. Někteří dokonce na JIP
Denik.cz | 11:52:00
Odborníci v Jihoafrické republice upozornili, že nová varianta koronaviru omikron, kterou Světová zdravotnická organizace (WHO) označila za znepokojivou, postihuje často mladé lidi. Někteří z nich přitom končí i na jednotkách intenzivní péče, upozornila agentura AP.


Varianta omikron v Evropě: První možné případy prověřují v Česku i v Německu
Denik.cz | 11:40:00
Do České republiky se mohl dostat první případ nákazy novou variantou koronaviru, která dostala označení omikron. Podezření prověřují hygienici. Nová mutace koronaviru, která se šíří rychleji než všechny předchozí, se s velkou pravděpodobností objevila také v sousedním Německu. 


Drážní inspekce: Příčinou srážky vlaků u Českého Brodu bylo selhání srdce
Denik.cz | 11:03:00
Za jednou z největších nehod na tuzemské železnici v roce 2020 byly zdravotní problémy strojvedoucího Českých drah, které nebylo možné odhalit. Jednotka CityElefant 14. července večer narazila před Českým Brodem do poštovního nákladního expresu. Strojvedoucího potíže ovlivnily ještě krátce před samotnou srážkou, při které bylo zraněno 36 lidí a škoda dosáhla 45 milionů korun. Ten samý strojvedoucí v roce 2017 zabránil jiné srážce vlaků.


Konec adventních trhů je pro prodejce likvidační. Bereme to jako pohřeb, říkají
Denik.cz | 11:02:00
Rozčarování, zmar a nejisté vyhlídky na budoucnosti. To přinesl řadě prodejců zákaz vánočních trhů. Příběhy, které jen pár hodin po jeho oznámení začali lidé vyprávět reportérům Deníku, se někdy poslouchají jen těžko.


Evropa se kvůli covidu propadá do dluhů. K šetření se nikdo nemá
Denik.cz | 07:27:00
Evropská unie kvůli pandemii dočasně zavřela oči před nadměrným utrácením svých členských zemí. V současné době se jedná o tom, jestli je má zase naplno otevřít, nebo jen pootevřít.


Manželství Paroubkových je minulostí, rozvodové řízení trvalo 4,5 roku
revue.idnes.cz | 13:00:00
Finále jednoho z mediálně nejsledovanějších tuzemských rozvodů proběhlo v naprosté tichosti. Obvodní soud pro Prahu 5 před týdnem ukončil manželství bývalého premiéra Jiřího Paroubka a jeho ženy Petry. Fotografové a kameramani po několika zrušených termínech nepřišli.


Opravdu velké ponížení je hrát počítačové hry s dítětem, říká Ondřej Sokol
revue.idnes.cz | 12:00:00
Jako by mu televizní obrazovka a divadelní pódium nestačily. Herec Ondřej Sokol si v době koronavirových omezení našel cestu i k sociálním sítím. Pro Instagram natáčí tento někdejší umělecký šéf Činoherního klubu, moderátor a herec vtipná videa. I v padesáti se prý cítí jako teenager, jen počítačové hry mu už tolik nejdou, líčí v rozhovoru pro týdeník 5plus2.


Museum Kampa připomíná výtvarníka Kopeckého, vyzdobí stanici pražského metra
bleskove.cz | 13:08:00
Devadesátiletý umělec vymyslel podobu stanice Nádraží Krč. Prosklené stěny s ornamenty se tam opticky rozpohybují při příjezdu a odjezdu vlaku.


Do aukce jdou tři obrazy Karla Gotta. Včetně Lady Carneval a Hurá do přírody
idnes.cz | 12:03:00
Karel Gott se umělecky vyjadřoval nejen svým hlasem, ale také tahem štětce. Jeho obrazy se vyznačují specifickou pestrostí a rozmanitostí námětů. V neděli se budou tři z jeho výtvarných děl dražit v aukci pražské Galerie KODL.


Jedna z laboratoří ověřuje možný výskyt nové varianty omikron v Česku
iHned.cz | 12:13:00
Jedna z laboratoří ověřuje možný výskyt nové koronavirové varianty omikron v Česku. Podezřelý vzorek zachytil PCR test. ČTK o tom informovala mluvčí Státního zdravotního ústavu (SZÚ) Štěpánka Čechová. SZÚ nyní čeká na výsledky. Premiér v demisi...


Vítězka MasterChefa Veronika Danišová alias Besky: V práci dávám výpověď!
blesk | 13:20:00
Ráno poté, co národ viděl její vítězství v soutěži MasterChef, Veronika Danišová (27) alias Besky poskytla rozhovor Blesku. V něm mimo jiné přiznala, že má přítele, který ji ve všem podporuje. Už odmítá nabídky vařit v restauracích u nás a na Slovensku a chystá se psát vlastní kuchařku.


Kambodžanka (74) se provdala za krávu. Tvrdí, že se do telete reinkarnoval její zesnulý manžel
blesk | 13:06:00
Žena si vzala krávu, o které je přesvědčena, že se do ní reinkarnovala duše jejího mrtvého manžela. Svým dětem nařídila, aby se k zvířeti chovali jako k vlastnímu otci.


Česko zasype sníh, napadne až 15 centimetrů. Kde platí výstraha? Sledujte radar Blesku
blesk | 13:02:00
V pásu od Šumavy přes Vysočinu po Krkonoše a Jeseníky může během neděle napadnout až deset centimetrů sněhu, na horách až 15 centimetrů. Očekávají se komplikace při chůzi, v dopravě nebo zásobování, uvedl dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Později odpoledne bude podle něj sněžení od jihozápadu ustávat.


StarDance je ve druhé polovině! Mezi favority se probojovala Černochová
blesk | 12:19:00
Taneční soutěž StarDance už je ve druhé polovině a čím dál víc se tak blíží velké finále. Sázkaři opět upravili své kurzy a naznačili tím, kdo má podle nich největší šanci vyhrát!


Nech ježka jít! Bodlináče nenoste domů, zimu venku přežijí
blesk | 12:18:00
Choulil se pod schody do domu a sem tam čumáčkem testoval, jestli na ně nevyleze. Petra Slabá (42) z Kunína si malého ježka všimla a poskytla mu azyl. „Pokud není zraněný nebo vyloženě malinký, nedělejte to,“ vzkazují lidem ochránci přírody.


Varianta omikron dostává do nemocnic i mladé. „Testovat, trasovat, očkovat,“ radí Maďar
blesk | 12:09:00
Odborníci v Jihoafrické republice upozornili, že nová varianta koronaviru omikron, kterou Světová zdravotnická organizace (WHO) označila za znepokojivou, postihuje často mladé lidi. Někteří z nich přitom končí i na jednotkách intenzivní péče, upozornila agentura AP.  Podle epidemiologa Rastislava Maďara se Česko může připravit na novou variantu třemi kroky - více testy, lepším trasováním a zrychlením očkování. První případ varianty omikron už v ČR zřejmě je.


„Trkal mi kozu“: Malajsijci (60) hrozí bičování za sex se zvířetem
blesk | 11:55:00
Malajsijci hrozí až 20 let natvrdo a možné bičování za to, že údajně souložil se sousedčinou kozou. Zvíře v důsledků znásilnění zemřelo.


Lopraisova Tatra 815 Puma zpět na scéně. Podívejte na první fotky speciálu pro Dakar 2022
Auto.cz | 13:47:00
První ročník kategorie Dakar Classic vypsané pro historická vozidla nadchnul, a tak se příští rok vrátí ještě v nabitější podobě. Na startu nebude chybět ani legendární Tatra 815 „Puma“.


Z banky mezi top piloty. Tom Kristensen o závodění v Japonsku, Le Mans i prohrách
Auto-iDNES.cz | 13:00:00
Dánský závodník Tom Kristensen je devítinásobný vítěz čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans, nikdo jiný na tomto okruhu nezískal více triumfů než on. Dnes čtyřiapadesátiletý mistr světa vytrvalostních závodů vyhrál německé i japonské mistrovství F3 a má na kontě i titul v American Le Mans Series. Přesto lituje, že mu jedna trofej ve sbírce chybí.


KOMENTÁŘ: Ceny potravin hýbou burzami. Může se to projevit v našich peněženkách
Eurozpravy-domácí | 14:00:00
Pokud patříte mezi ty čtenáře, kteří si myslí, že sledovat dění na světových burzách je nuda, ani dál tento komentář nečtěte. Fakt. Jenže, i v historii snad nejlepší autorka detektivek, Agatha Christie, moc dobře věděla, že čísla obchodování nejrůznějších komodit jsou nejen inspirací pro psaní napínavých románů, ale bohužel mají i rázný dopad na skutečný život každého z nás. Proto je dobré se nevyhýbat burzovnímu dění, ale naučit se z něj vyvozovat správné závěry. Tak třeba dění z posledních dní na komoditních burzách naznačuje, jak se s největší pravděpodobností budou ubírat ceny potravin v příštích týdnech a měsících. A že to může být pořádná detektivka není snad třeba dodávat.


Ústavní soud se příští týden vyjádří k zastavení stíhání Štrougala a Vajnara
Eurozpravy-domácí | 12:58:00
Ústavní soud (ÚS) příští týden v pátek vyhlásí, jak rozhodl o stížnosti proti zastavení stíhání bývalých vrcholných představitelů komunistického režimu Lubomíra Štrougala a Vratislava Vajnara. Týkalo se používání střených zbraní na hranicích.


Česko eviduje první podezření na výskyt nové varianty omikron
Eurozpravy-domácí | 12:50:00
Jedna z laboratoří ověřuje možný výskyt nové koronavirové varianty omikron v Česku. Podezřelý vzorek zachytil PCR test. ČTK o tom informovala mluvčí Státního zdravotního ústavu (SZÚ) Štěpánka Čechová. SZÚ nyní čeká na výsledky.


KOMENTÁŘ: Před sto lety se narodil Dubček, symbol pražského jara. Tragicky se mýlil v přesvědčení o reformovatelnosti komunismu
Eurozpravy-domácí | 12:05:00
Byl symbolem pražského jara, které po krutých padesátých letech náhle předsta-vovalo záblesk svobody uprostřed čtyřicetileté komunistické totality. Alexander Dubček, od jehož narození právě dnes uplynulo sto let, působil na konci šedesá-tých let pro svou lidskost jako zjevení a v zemi se stal nesmírně populární. Jeho socialismus s lidskou tváří však v srpnu 1968 rozdrtily tanky Varšavské smlouvy. Rodák z Uhrovce se tak tragicky mýlil ve svém přesvědčení, že komunismus je možné reformovat. Do historie se bývalý první tajemník ÚV KSČ zapsal jako velmi slabý a naivní politik. Velkým zklamáním pro jeho příznivce bylo zjištění, že při ročním výročí okupace podepsal takzvaný pendrekový zákon umožnující ještě větší perzekuci zadržených demonstrantů. Po nuceném odchodu do ústraní nepodporoval disent a po Listopadové revoluci byli i někteří Slováci proti tomu, aby se stal prezidentem.


Většina lidí s diagnózou HIV se v ČR léčí, díky tomu jsou neinfekční
Eurozpravy-domácí | 11:05:00
Naprostá většina lidí, kteří ví o své HIV pozitivitě, se v Česku léčí. Pokud berou léky správně, mohou dosáhnout takové hladiny virové nálože, kterou lékaři označují jako nezjistitelnou, a tudíž neinfekční. Takového výsledku léčby dosahuje 97,5 procenta léčených. V rozhovoru s ČTK to řekl Robert Hejzák, předseda pacientské organizace Česká společnost AIDS pomoc.


Německo má podezření na výskyt varianty omikron po návratu cestovatele
Eurozpravy-zahraniční | 12:52:00
Do Německa se s "velkou pravděpodobností" dostala nová varianta koronaviru označovaná jako omikron. Na twitteru to dnes uvedl hesenský ministr sociálních věcí Kai Klose.


Parádní úvod biatlonové sezóny. Davidová vyhrála první závod Světového poháru
Eurozpravy-sport | 13:37:00
V sobotu ve švédském Östersundu začala nová biatlonová sezóna 2021/22 a z českého pohledu se jednalo o začátek naprosto famózní. Hned první závod Světového poháru 2021/22, kterým byl řženský vytrvalostní závod, totiž ovláldla česká biatlonbová jednička mezi ženami Markéta Davidová.


Superinfekční varianta omikron v Česku? Výskyt se ověřuje
Reflex | 11:50:00
Jedna z laboratoří ověřuje možný výskyt koronavirové varianty omikron v Česku. Podezřelý vzorek zachytil PCR test. ČTK o tom informovala mluvčí Státního zdravotního ústavu (SZÚ) Štěpánka Čechová. SZÚ nyní čeká na výsledky.


Podezření na omikron v Česku. Zkoumá ho laboratoř
Tiscali-zprávy | 12:14:01
Jedna z laboratoří ověřuje možný výskyt nové koronavirové varianty omikron v Česku. Podezřelý vzorek zachytil PCR test. Agenturu ČTK o tom v sobotu informovala mluvčí Státního zdravotního ústavu Štěpánka Čechová.


Strach z omikronu v Nizozemsku. Desítky lidí přiletěly z jihu Afriky s koronavirem
Tiscali-zprávy | 09:40:53
Přes 60 cestujících, kteří v pátek večer přiletěli ve dvou letadlech z Jihoafrické republiky na amsterodamské letiště Schiphol, má koronavirus. Zdravotníci testují, zda se nenakazili obávanou variantou omikron.


Veleúspěšná kampaň Tečka dostala zbytečnou cenu. Proč tedy Babiš kupuje horu Říp?
E15-ekonomika | 12:01:00
Stará vláda dál úřaduje, kdo si myslel, že tomu už bude utrum, se mýlil. A spolu s vládou úřaduje i náš starý známý covid.


Veleúspěšná kampaň Tečka dostala zbytečnou cenu. Proč tedy Babiš kupuje horu Říp?
E15-politika | 12:01:00
Stará vláda dál úřaduje, kdo si myslel, že tomu už bude utrum, se mýlil. A spolu s vládou úřaduje i náš starý známý covid.


Podnikatel Zadeh je podmínečně na svobodě. Odpykal si šest a půl roku
aktuálně.cz | 12:12:35
Podnikatel íránského původu Shahram Zadeh byl odsouzen za daňové úniky a ovlivňování svědků.


Kvůli ptačí chřipce vybijí další husy, nákaza řádí u Kachního rybníka
Denik.cz | 12:07:00
Další husí hejno musí utratit veterináři na Novohradsku. Onemocnění ptačí chřipkou se po případech v Byňově a v Údolí u Nových Hradů po pár dnech potvrdilo také u ptáků chovaných v sousedství.


V neděli může napadnout až deset centimetrů sněhu, varují meteorologové
Denik.cz | 11:57:00
V pásu od Šumavy přes Vysočinu po Krkonoše a Jeseníky může během neděle napadnout až deset centimetrů sněhu, na horách až 15 centimetrů. Očekávají se komplikace při chůzi, v dopravě nebo zásobování, uvedl dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Později odpoledne bude podle něj sněžení od jihozápadu ustávat.


Chtěla překvapit snoubence. Na cestě k němu se utopila v průlivu La Manche
idnes.cz | 15:36:00
První identifikovanou obětí středeční tragédie, při níž se v Lamanšském průlivu utopilo 27 migrantů, je čtyřiadvacetiletá kurdská žena ze severního Iráku, informovala v sobotu na svém webu britská BBC. Marjam Núrí Mohamed Aminová podle britské veřejnoprávní stanice cestovala do Británie za svým snoubencem, který už v zemi žije.


Hledá se schopný „kasař“. Firma našla obří trezor, ale nemá od něj klíče
idnes.cz | 15:02:00
Hledá se „kasař“. Tuto neobvyklou výzvu učinila rakouská energetická společnost EVN poté, co během prací v bývalé elektrárně Peisching objevila zapomenutý trezor o váze zhruba 800 kilogramů. Klíče nejsou k nalezení a neví se ani, co je v něm uloženo, informovala agentura APA.


„Nepřijímám pacienty bez očkování.“ To si lékař dovolit nemůže, říká šéf praktiků
idnes.cz | 15:00:00
Na sociálních sítích se objevují příspěvky, kdy si lidé stěžují, že je nechtěl ošetřit lékař, neboť nebyli očkováni proti covidu. Podle České lékařské komory však doktor musí svého pacienta ošetřit bez ohledu na očkování. Šéf praktických lékařů Petr Šonka uvedl, že takové chování by nebylo v pořádku. Lékař může pacienta odmítnout jen z kapacitních důvodů.


První země hlásí 100 % očkovaných. Dávku mají všichni od 3 let věku
idnes.cz | 14:08:00
Spojené arabské emiráty oznámily, že v zemi dostalo první dávku vakcíny proti covidu-19 už sto procent z těch, kdo mohou být očkováni. Tamní ministerstvo zdravotnictví podle agentury AFP tvrdí, že jde o světové prvenství.


Proč vládě vadí adventní trhy? Dělící čára se udělat musela, míní expert
idnes.cz | 14:00:00
Vláda ve čtvrtek oznámila zákaz vánočních trhů. Prodejci cukroví, ozdob a svařáku musí zavírat stánky pouhých pár dnů od chvíle, co je postavili. Ministerstvo zdravotnictví opatření zdůvodňuje tím, že se na adventních trzích lidé shromažďují a popíjejí. Dotčení podnikatelé si stěžují, že zatímco jejich sezonní činnost je zakázána, celoroční farmářské trhy mohou fungovat dál. Dělící čára, co zavřít a co ne, se ale někde udělat musela, komentuje situaci odborník.


Luxus jen pro bohaté. Lufthansa plánuje letadlo s posilovnou i taneční plochou
idnes.cz | 13:41:00
Helikoptéra s veganskými sedadly, soukromý tryskáč s terasou na opalování nebo plán hoteliéra pořádat diskotéky deset tisíc metrů nad zemí. Všechny tři koncepty byly představeny bohatým cestovatelům na Airshow v Dubaji.


Zeman opustil Ústřední vojenskou nemocnici, Fialu chce jmenovat v neděli
iHned.cz | 15:39:00
Prezident Miloš Zeman dnes v 15:30 opustil Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN) v Praze, kam byl převezen ve čtvrtek večer ze zámku v Lánech po zjištění nákazy covid-19. Prezidenta podle zpravodaje ČTK na místě odvezla sanitka. V nemocnici pobyl...


Tahle vlna je pro zdravotníky jiná. V první jim lidé tleskali na balkonech, teď toho všichni mají dost
iHned.cz | 14:50:00
Hrudník šedesátníka pana Jana zvedají pravidelné prudké, krátké nádechy. Snaží se do těla dostat potřebný vzduch, ale jeho vlastní plíce mu to nedovolí. Tkáň, která je tvoří, ztuhla. Nedokážou už pojmout takový objem kyslíku jako plíce zdravého...


Šíří se rychle. Jestli si s ním poradí očkování, je otazník. Co víme a nevíme o nové variantě koronaviru?
iHned.cz | 12:52:00
Nová varianta koronaviru se snáze přenáší a objevuje se u ní vysoké množství mutací. První potvrzený případ varianty omicron, jak ji označila Světová zdravotnická organizace, se dnes objevil v České republice. Podobné zprávy plní v posledních dnech...


První země hlásí 100 procent očkovaných. Dávku mají všichni od 3 let věku
lidovky.cz | 14:47:19
Spojené arabské emiráty oznámily, že v zemi dostalo první dávku vakcíny proti covidu-19 už sto procent z těch, kdo mohou být očkováni. Tamní ministerstvo zdravotnictví podle agentury AFP tvrdí, že jde o světové prvenství.


Chci vyslat lidem signál, že pokud mají dvě nebo tři děti, stát to patřičně ocení, říká Marian Jurečka
lidovky.cz | 13:30:00
Bereme automaticky, že se rodiče starají o své děti. Rádi bychom vrátili to, co bylo dříve také automatické, tedy že se děti starají o rodiče, říká v rozhovoru šéf KDU-ČSL Marian Jurečka, který se v nové vládě má stát ministrem práce a sociálních věcí.


Očkování na rozkaz. Je lepší, když lidé nadávají státu než svým bližním
lidovky.cz | 13:00:00
Má stát zavést povinné očkování proti covidu? Aspoň pro jisté profese a věkové skupiny? To je třeskutá otázka v Evropě. O plošné verzi se spíše mlčí, byť ji už schválilo Rakousko (od 1. února). Druhá verze, pro „zaháčkované“ profese a seniory, je ve hře víc.


V Česku je první podezření na variantu omikron. Jde o ženu, která pobývala v Namibii
lidovky.cz | 12:25:00
Česko má první podezření na mutaci covidu omikron. Laboratoře ji zaznamenaly u Češky, která před návratem do vlasti pobývala v Namibii. „Nyní laboratoře provádí celogenomovou sekvenci. Teprve pak bude možné s jistotou říct, zda u nás tento typ viru je, nebo zatím nikoliv,“ uvedl na Twitteru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Možnou nákazu novou mutací hlásí i Německo.


Česko zasáhlo vydatné sněžení. Výstraha je prodloužená až do neděle
lidovky.cz | 11:37:00
Východ Česka v pátek zasáhlo vydatné sněžení. Na jihovýchodě Moravy spadly srážky především v dešti, sněžilo i na Vysočině a ve Slezsku. Vydatnější sněžení Česko zasáhne také v neděli, Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu s nízkým stupněm nebezpečí. Silničáři varují před mlhami a vrstvami ujetého sněhu.


Hanba, volali trhovci po zavření stánků. Věří, že nová vláda verdikt změní
lidovky.cz | 11:31:00
V pátek úderem šesté hodiny večer byli trhovci na náměstí Republiky v Plzni nuceni zabednit své stánky. Adventní trhy uzavřelo rozhodnutí vlády. Živnostníci, kteří měli možnost prodávat své zboží jen čtyři dny, pak symbolicky zapálili svíčky na pódiu za zmařené prodejní příležitosti.


Podnikatel Zadeh je podmínečně na svobodě. Odsouzený byl za daňové úniky
lidovky.cz | 11:15:00
Podnikatel íránského původu Shahram Zadeh, odsouzený za daňové úniky a ovlivňování svědků, je od pátku podmínečně na svobodě, informovala Česká televize. V říjnu Krajský soud v Brně v hlavní daňové kauze schválil dohodu o vině a trestu mezi Zadehem a žalobcem. Podnikatel si vyjednal devítiletý trest vězení a peněžitý trest 17,5 milionu korun.


Prezident Zeman opustil Ústřední vojenskou nemocnici, vrátil se do Lán
aktuálně.cz | 15:37:00
Prezident byl bez příznaků nemoci a v nemocnici strávil dvě noci, zdravotníci mu aplikovali infuze s monoklonálními protilátkami.


Turisty vyjde od ledna hotel v Praze dráž. Hoteliéři město za růst sazby kritizují
aktuálně.cz | 14:52:20
Praha chce od roku 2022 zvednout turistický poplatek na více než dvojnásobek. Mnohá města přitom sazbu zrušila, aby hoteliéry podpořila v době krize.


Stát obdržel bezpečnostní dotazníky od uchazečů na stavbu Dukovan. Nyní je vyhodnotí
aktuálně.cz | 14:26:41
Uvedl to ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO). Dotazníky měly zaslat francouzská EdF, americký Westinghouse a jihokorejská firma KHNP.


Agresivita roste. Devět z deseti zdravotníků se setkalo s násilím od pacienta
Denik.cz | 14:56:00
Nejvíce útoků míří na sestry. Vysoká míra násilí se ale objevuje i v prostředí záchranných služeb, akutních a urgentních příjmů a ambulancí či psychiatrie.


Módu Lichtenštejnů předvádí na zámku v Kuníně: Unikátní exponáty jsou k vidění poprvé
blesk | 15:35:00
Ojedinělou kolekci uniforem a pokrývek hlavy, která původně byla v majetku knížecího rodu Lichtenštejnů, připravili v adventním čase v zámku v Kuníně. K vidění zatím nebyla nikde jinde.


Omikron zastavil i Tatru kolem světa 2: Expedice čeká na vývoj situace v Namibii
blesk | 15:19:00
Organizátoři projektu Tatra kolem světa 2 předčasně ukončili kvůli šířící se nové jihoafrické mutaci koronaviru letošní africkou část expedice, která měla trvat do 17. prosince.


Paroubek přiznal rozvod! Po čtyřech letech soudních tahanic
blesk | 15:15:00
Po letech soudních sporů je manželství Jiřího (69) a Petry (48) Paroubkových oficiálně rozvedeno. Politik přiznal, že k ukončení manželství došlo minulý týden. Informoval o tom server ŽivotvČesku.cz.


Daneček (4) trpí dětskou mozkovou obrnou a kvůli rakovině přišel o očičko: Teď má navíc zdravotní potíže i jeho maminka
blesk | 15:13:00
Dvojčátka Adélka a Daneček se narodila předčasně. Holčička byla zcela zdravé miminko a měla se k světu, jejího bratříčka však takové štěstí nepotkalo. Od narození se potýkal s vážnými zdravotními komplikacemi. Hned po porodu ho museli resuscitovat, diagnostikovali mu dětskou mozkovou obrnu a kvůli rakovině přišel o oko. Osud byl na rodinu opravdu krutý a v roce 2020 potkaly velmi vážné zdravotní obtíže i maminku dětí Lucii. 


Exprezident Václav Klaus (80) je znovu v péči lékařů: Infuze v Motole
blesk | 15:05:00
Bývalý prezident Václav Klaus (80) má stále zdravotní potíže. Kvůli nim musí podle informací Blesku opakovaně docházet na urologii do nemocnice v pražském Motole. Problémy měla bývalá hlava státu už v září. Tehdy byl Klaus hned třikrát krátce hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici.


Tendr na dostavbu Dukovan se přiblížil: Bezpečnostní dotazník poslali tři zájemci
blesk | 14:16:00
Stát obdržel všechny tři bezpečnostní dotazníky od uchazečů o stavbu nového jaderného bloku v elektrárně v Dukovanech, uvedl dnes na twitteru ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO). Dotazníky se budou nyní vyhodnocovat, stát následně udělí souhlas se zahájením tendru.


Fatální srážka vlaků u Českého Brodu: Šokující výsledky vyšetřování! Co nehodu způsobilo?
blesk | 14:10:00
Dle Drážní inspekce za loňskou nehodu na železnici u Českého Brodu mohly zdravotní problémy strojvedoucího. Souprava CityElefant 14. července narazila do poštovního nákladního expresu. Při srážce bylo zraněno na 36 lidí a škoda dosáhla 45 milionů korun.


Nejdřív petice, teď modernizace: Brno chce zvelebit podchod pod nádražím
blesk | 14:01:00
Poté, co se v metropoli takřka po 100 letech debat dohodli na poloze nového hlavního nádraží, rozhořel se nyní spor o podobu železničního podchodu v tom stávajícím. Obchodníci dokonce sepsali petici, pod kterou jsou už tisíce podpisů. Bojí se o své živnosti. Brno nyní po mlžení ukázalo svou představu modernizace.


První dávku má 100 % těch, kteří se očkovat mohou, hlásí SAE. Emiráty očkují děti už od tří let
blesk | 13:58:00
Spojené arabské emiráty oznámily, že v zemi dostalo první dávku vakcíny proti covidu-19 už 100 procent z těch, kdo mohou být očkováni. Tamní ministerstvo zdravotnictví podle agentury AFP tvrdí, že jde o světové prvenství.


Museum Kampa připomíná výtvarníka Kopeckého, vyzdobí stanici pražského metra
pikant | 13:08:00
Devadesátiletý umělec vymyslel podobu stanice Nádraží Krč. Prosklené stěny s ornamenty se tam opticky rozpohybují při příjezdu a odjezdu vlaku.


Rozhovor se spisovatelem a ilustrátorem Martinem Sodomkou: Na obrázku musí vše fungovat!
Auto.cz | 15:51:00
Technické pohádky Martina Sodomky baví děti i dospělé, když na příbězích partičky malých zvířátek popisuje, jak funguje třeba manuální převodovka.


Omikron, dolar a sázky na centrální banky
Kurzy.cz | 15:15:33
Nová mutace se přes trhy přehnala poměrně bouřlivě. Viděli jsme ukázkový výprodej rizika a odliv kapitálu do bezpečných přístavů. Jedinou výjimkou bylo posilující euro proti dolaru.


Havlíček: Prodejci ze zrušených vánočních trhů dostanou vyšší náhrady
Hospodářské noviny | 16:25:00
Prodejci a provozovatelé zrušených vánočních trhů dostanou vyšší náhrady, uvedl dnes na twitteru ministr průmyslu a obchodu v demisi Karel Havlíček (ANO). Kompenzace by se měly pohybovat od 30 do téměř 100 procent, řekl ministr v České televizi...


Zeman opustil Ústřední vojenskou nemocnici, Fialu chce jmenovat v neděli
Hospodářské noviny | 15:39:00
Prezident Miloš Zeman dnes v 15:30 opustil Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN) v Praze, kam byl převezen ve čtvrtek večer ze zámku v Lánech po zjištění nákazy covidem-19. Prezidenta podle zpravodaje ČTK na místě odvezla sanitka. V nemocnici pobyl...


Tahle vlna je pro zdravotníky jiná. V první jim lidé tleskali na balkonech, teď toho všichni mají dost
Hospodářské noviny | 14:50:00
Hrudník šedesátníka pana Jana zvedají pravidelné prudké, krátké nádechy. Snaží se do těla dostat potřebný vzduch, ale jeho vlastní plíce mu to nedovolí. Tkáň, která je tvoří, ztuhla. Nedokážou už pojmout takový objem kyslíku jako plíce zdravého...


Šíří se rychle. Jestli si s ním poradí očkování, je otazník. Co víme a nevíme o nové variantě koronaviru?
Hospodářské noviny | 12:52:00
Nová varianta koronaviru se snáze přenáší a objevuje se u ní vysoké množství mutací. První potvrzený případ varianty omicron, jak ji označila Světová zdravotnická organizace, se dnes objevil v České republice. Podobné zprávy plní v posledních dnech...


Jedna z laboratoří ověřuje možný výskyt nové varianty omikron v Česku
Hospodářské noviny | 12:13:00
Jedna z laboratoří ověřuje možný výskyt nové koronavirové varianty omikron v Česku. Podezřelý vzorek zachytil PCR test. ČTK o tom informovala mluvčí Státního zdravotního ústavu (SZÚ) Štěpánka Čechová. SZÚ nyní čeká na výsledky. Premiér v demisi...


Nike představil virtuální lunapark v populární hře Roblox. Na mladých uživatelích chce testovat trendy
Hospodářské noviny | 11:30:00
Velké firmy se připravují na příchod metavesmíru a začínají experimentovat s virtuální reklamou. Sportovní gigant Nike v polovině listopadu představil virtuální park Nikeland, který vytvořil v prostředí populární videohry Roblox. Připojil se tak ke...


Stát obdržel všechny tři bezpečnostní dotazníky od uchazečů na dostavbu Dukovan
ČT24 | 15:41:18
Stát obdržel všechny tři bezpečnostní dotazníky od uchazečů o stavbu nového jaderného bloku v elektrárně v Dukovanech, uvedl na Twitteru ministr průmyslu a obchodu a dopravy v demisi Karel Havlíček (ANO). Dotazníky se budou nyní vyhodnocovat, stát následně udělí souhlas se zahájením tendru.


Archeologové odkryli základy Mendelova skleníku v Brně. Zakladatel genetiky v něm křížil rostliny
ČT24 | 13:52:37
Kompletní základy skleníku, ve kterém kdysi augustinián a zakladatel genetiky Gregor Johann Mendel prováděl své experimenty s křížením rostlin, odhalili v uplynulých třech týdnech v parčíku kláštera na Starém Brně archeologové ze společnosti Archaia. Dle vedoucí výzkumu Lenky Sedláčkové byl interiér skleníku pod povrchem překvapivě nepoškozený.


Prodejci ze zrušených vánočních trhů dostanou vyšší náhrady, uvedl Havlíček
Eurozpravy-domácí | 16:30:00
Prodejci a provozovatelé zrušených vánočních trhů dostanou vyšší náhrady, uvedl dnes na twitteru ministr průmyslu a obchodu v demisi Karel Havlíček (ANO). Kompenzace by se měly pohybovat od 30 do téměř 100 procent, řekl ministr v České televizi (ČT). Dohoda se zástupci profesních svazů by podle Havlíčka měla být v neděli.


Zeman opustil nemocnici, Fialu chce jmenovat v neděli
Eurozpravy-domácí | 15:57:00
Prezident Miloš Zeman dnes v 15:30 opustil Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN) v Praze, kam byl převezen ve čtvrtek večer ze zámku v Lánech po zjištění nákazy covid-19. Prezidenta podle zpravodaje ČTK na místě odvezla sanitka.


Na Černé hoře v Krkonoších chtějí v pátek 3. prosince zahájit lyžařskou sezonu
Eurozpravy-domácí | 15:22:00
Krkonošský SkiResort Černá hora - Pec pod Sněžkou by chtěl v pátek 3. prosince zahájit v areálu Černá hora lyžařskou sezonu. Pokud chladné počasí vydrží, rozjet by se mohly vlek Anděl a šestisedačková lanovka Hofmanky. Lyžovat by se mohlo na dvou až třech kilometrech sjezdovek. ČTK to dnes řekla mluvčí SkiResortu Zina Plchová.


Stát dostal tři bezpečnostní dotazníky od uchazečů na stavbu Dukovan
Eurozpravy-domácí | 14:30:00
Stát obdržel všechny tři bezpečnostní dotazníky od uchazečů o stavbu nového jaderného bloku v elektrárně v Dukovanech, uvedl dnes na twitteru ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO). Dotazníky se budou nyní vyhodnocovat, stát následně udělí souhlas se zahájením tendru.


Tisíce španělských policistů demonstrovaly proti reformě bezpečnostního zákona
Eurozpravy-zahraniční | 16:48:00
V Madridu dnes protestovaly tisíce policejních příslušníků, kteří se domnívají, že jim chystaná reforma bezpečnostního zákona ztíží práci a zhorší jejich ochranu. K policistům se přidali politici ze tří hlavních španělských konzervativních stran, informuje agentura Reuters.


Británie odhalila dva případy nové mutace koronaviru, oznámil ministr
Eurozpravy-zahraniční | 15:53:00
Británie odhalila dva případy nové varianty koronaviru zvané omikron, oznámil dnes ministr zdravotnictví. Případy jsou spolu propojené a mají souvislost s cestováním na jih afrického kontinentu, doplnil šéf resortu zdravotnictví Sajid Javid podle agentury Reuters.


V Rusku zatkli po důlním neštěstí pět lidí včetně ředitele dolu
Eurozpravy-zahraniční | 15:25:00
Ruský soud nařídil zatčení pěti lidí po čtvrtečním neštěstí v uhelném dole v Kemerovské oblasti na Sibiři s 51 oběťmi. Mezi zatčenými je i ředitel dolu a jeho zástupce. Hrozí jim až sedm let odnětí svobody. Uvedl to server Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda.


Slovensko a Maďarsko reagují na omikron, omezí cesty z jihu Afriky
Eurozpravy-zahraniční | 15:09:00
Slovensko a Maďarsko omezují kvůli nové variantě koronaviru nazvané omikron cestování do některých afrických zemí. Bratislava zastavuje lety ze sedmi států na jihu afrického kontinentu, informovalo slovenské ministerstvo dopravy a výstavby. Maďarsko zavede pro cestovatele ze stejných zemí omezení pro vstup do země, uvedla agentura Reuters, která zatím nespecifikovala, jak budou restrikce vypadat.


Bouře Arwen zabila v Británii dva muže, spadly na ně stromy
Eurozpravy-zahraniční | 14:50:00
Nejméně dva lidé zemřeli při bouři Arwen, která udeřila na Británii. Desítky tisíc lidí zůstaly bez elektrického proudu. První letošní zimní bouře zasáhla obzvláště tvrdě sever Anglie, Skotsko a Severní Irsko, uvedla agentura AP. Bouři provázel silný vítr, který místy dosahoval rychlosti až 160 kilometrů za hodinu.


RECENZE: Přání Ježíškovi je nevyvážená pocta kouzlu Vánoc si plete komediia drama
Eurozpravy-kultura | 17:00:00
Kolik lidských osudů se může změnit za jediný den? Štědrý den je často považován za noc plnou zázraků, kdy je možné téměř vše. Nejinak je tomu i ve snímku, v němž je Richard Krajčo bezva táta, Jiří Langmajer táta na baterky, a Táňa Pauhofová se snaží zapomenout na trýznivé trauma. Že to nezní moc jako komedie, tak to se nepletete.


Zvídavý medvěd narazil v lese na ztracené GoPro a natočil krátké video. Nálezce kamery se pak nestačil divit
Reflex | 16:40:00
Když při jízdě na sněžném skútru v zasněžených lesích Wyomingu ztratíte GoPro kameru, je naděje na opětovné nalezení poměrně malá. Lovci Dylanu Schiltovi se to ovšem povedlo. Po roztátí sněhu na ztracenou kameru náhodou narazil a i přes 4 měsíce povalování ve sněhu stále fungovala. Po nabití kamery a zkontrolování záznamu však na lovce čekalo překvapení.


Prezidenta Zemana opět pustili z nemocnice, zítra chce jmenovat Fialu
Reflex | 15:45:00
Prezident Miloš Zeman dnes v 15:30 opustil Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN) v Praze, kam byl převezen ve čtvrtek večer ze zámku v Lánech po zjištění nákazy covid-19. Prezidenta podle zpravodaje ČTK na místě odvezla sanitka. V nemocnici pobyl prezident bez příznaků nemoci dvě noci, zdravotníci mu aplikovali infuze s monoklonálními protilátkami. Nyní by měl zamířit na zámek do Lán, kde plánuje v neděli jmenovat novým předsedou vlády šéfa ODS Petra Fialu.


Inkubus souložící s ženami do jejich úplného vyčerpání. I takový byl romantismus
Reflex | 14:55:00
Romantismus není pouze láska, romantika a milování na růžovém obláčku. Je to také temnota, násilí a chlípná erotika. Tu ve svém obraze Noční můra zobrazil anglicko-švýcarský umělec Henry Fuseli. Dílo zobrazuje spící ženu, kterou znásilňuje inkubus - démon z temnot.


Sucho odhalilo „vesnici duchů“. Pod přehradou skončily domy i auta v garážích
Tiscali-zprávy | 16:22:52
Hladina španělské přehrady Lindoso klesla téměř na dno a odhalila trosky „vesnice duchů“ Acerado. Přestože to může na první pohled působit jako dávná historie, své domovy muselo 120 obyvatel definitivně opustit teprve v roce 1992.


Nedvěd v nesnázích. Figuruje v kauze falšování účetnictví Juventusu
Tiscali-zprávy | 13:40:58
Management fotbalového velkoklubu Juventusu Turín včetně bývalého českého reprezentanta Pavla Nedvěda je podezřelý z falšování účetnictví.


Strach z omikronu v Nizozemsku. Desítky lidí přiletěly z Afriky s koronavirem
Tiscali-zprávy | 09:40:53
Přes 60 cestujících, kteří v pátek večer přiletěli ve dvou letadlech z Jihoafrické republiky na amsterodamské letiště Schiphol, má koronavirus. Zdravotníci testují, zda se nenakazili obávanou variantou omikron.


Havlíček: Prodejci ze zrušených vánočních trhů dostanou vyšší náhrady
E15-ekonomika | 16:32:00
Prodejci a provozovatelé zrušených vánočních trhů dostanou vyšší náhrady, uvedl dnes na twitteru ministr průmyslu a obchodu v demisi Karel Havlíček (ANO). Kompenzace by se měly pohybovat od 30 do téměř 100 procent, řekl ministr v České televizi (ČT). 


Prezident Zeman opustil nemocnici
E15-ekonomika | 15:40:00
Prezident Miloš Zeman dnes v 15:30 opustil Ústřední vojenskou nemocnici v Praze. V neděli plánuje v Lánech jmenovat premiérem předsedu ODS Fialu.


Stát obdržel všechny tři bezpečnostní dotazníky od uchazečů na stavbu Dukovan
E15-ekonomika | 14:46:00
Stát obdržel všechny tři bezpečnostní dotazníky od uchazečů o stavbu nového jaderného bloku v elektrárně v Dukovanech, uvedl dnes na twitteru ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO). Dotazníky se budou nyní vyhodnocovat, stát následně udělí souhlas se zahájením tendru.


Nastal další nouzový stav. Světlo na konci tunelu zhaslo, říkají hospodští
E15-ekonomika | 14:00:00
Barmani a hospodští již predikují ztráty, které jim přinese vládní vyhlášení nouzového stavu. Konec roku je pro ně díky vánočním večírkům jedním z nejlepších období roku. Večírky se ale ruší a zavírací doba všech podniků je v deset večer. Provozovatelé restaurací vládní opatření kritizují.


Havlíček: Prodejci ze zrušených vánočních trhů dostanou vyšší náhrady
E15-politika | 16:32:00
Prodejci a provozovatelé zrušených vánočních trhů dostanou vyšší náhrady, uvedl dnes na twitteru ministr průmyslu a obchodu v demisi Karel Havlíček (ANO). Kompenzace by se měly pohybovat od 30 do téměř 100 procent, řekl ministr v České televizi (ČT). 


Prezident Zeman opustil nemocnici
E15-politika | 15:40:00
Prezident Miloš Zeman dnes v 15:30 opustil Ústřední vojenskou nemocnici v Praze. V neděli plánuje v Lánech jmenovat premiérem předsedu ODS Fialu.


Stát obdržel všechny tři bezpečnostní dotazníky od uchazečů na stavbu Dukovan
E15-politika | 14:46:00
Stát obdržel všechny tři bezpečnostní dotazníky od uchazečů o stavbu nového jaderného bloku v elektrárně v Dukovanech, uvedl dnes na twitteru ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO). Dotazníky se budou nyní vyhodnocovat, stát následně udělí souhlas se zahájením tendru.


Nastal další nouzový stav. Světlo na konci tunelu zhaslo, říkají hospodští
E15-politika | 14:00:00
Barmani a hospodští již predikují ztráty, které jim přinese vládní vyhlášení nouzového stavu. Konec roku je pro ně díky vánočním večírkům jedním z nejlepších období roku. Večírky se ale ruší a zavírací doba všech podniků je v deset večer. Provozovatelé restaurací vládní opatření kritizují.


Havlíček: Prodejci ze zrušených vánočních trhů dostanou vyšší náhrady
iHned.cz | 16:25:00
Prodejci a provozovatelé zrušených vánočních trhů dostanou vyšší náhrady, uvedl dnes na Twitteru ministr průmyslu a obchodu v demisi Karel Havlíček (ANO). Kompenzace by se měly pohybovat od 30 do téměř 100 procent, řekl ministr v České televizi...


PCR testy narážejí na nedostatek personálu. Zvyšování jejich počtu všechny laboratoře nezvládnou
lidovky.cz | 17:30:00
Budoucí kabinet slibuje vrátit do hry PCR testy – které nyní nelze použít jako covidový certifikát –, dokonce hodlá kapacity testování navýšit.


Aukce nabídla obrazy od Toyen, její Serenáda se prodala za 49 milionů korun
lidovky.cz | 17:18:00
Obraz malířky Toyen s názvem Serenáda, který pochází z roku 1924, se na dnešní aukci v Praze prodal za 49 milionů korun včetně aukční přirážky. Sobotní dražbu obrazů pořádala síň Adolf Loos Apartment and Gallery. Kromě tří obrazů malířky Toyen, nabídla síň také díla malířů Františka Kupky, Jana Preislera či Josefa Šímy.


Za zrušené adventní trhy budou vyšší náhrady. Ale čára se udělat musela, míní expert
lidovky.cz | 17:02:32
Vláda kvůli covidu zakázala vánoční trhy a tak prodejci cukroví, ozdob a svařáku musí zavírat stánky jen pár dnů od chvíle, co je postavili. Zdůvodnění? Lidé se tam shromažďují a popíjejí. Stát nyní piluje náhrady ve výši 30 až 100 procent. Podnikatelé si ale stěžují, že zákaz sezonní činnosti oproti celoročním trhům není fér. Dělící čára, co zavřít a co ne, se někde udělat musela, míní odborník.


Mladá kurdská žena chtěla překvapit snoubence v Británii, utopila se ale v průlivu La Manche
lidovky.cz | 16:06:00
První identifikovanou obětí středeční tragédie, při níž se v Lamanšském průlivu utopilo 27 migrantů, je čtyřiadvacetiletá kurdská žena ze severního Iráku, informovala v sobotu na svém webu britská BBC. Marjam Núrí Mohamed Aminová podle britské veřejnoprávní stanice cestovala do Británie za svým snoubencem, který už v zemi žije.


Za chorvatskou stranu kandidovala většina žen, na základě kvót jí za to hrozí pokuta
aktuálně.cz | 17:08:01
Chorvatské levicové hnutí Můžeme!, které od letoška vládne na radnici v Záhřebu, řeší neobvyklý problém.


Zeman opustil nemocnici. Fialu chce jmenovat v neděli v Lánech
Denik.cz | 15:54:00
Prezident Miloš Zeman dnes v 15:30 opustil Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN) v Praze, kam byl převezen ve čtvrtek večer ze zámku v Lánech po zjištění nákazy covid-19. Prezidenta podle zpravodaje ČTK na místě odvezla sanitka. V nemocnici pobyl prezident bez příznaků nemoci dvě noci, zdravotníci mu aplikovali infuze s monoklonálními protilátkami. Nyní by měl zamířit na zámek do Lán, kde plánuje v neděli jmenovat novým předsedou vlády šéfa ODS Petra Fialu.


Obraz od Toyen nazvaný Serenáda byl vydražen za 49 milionů korun
bleskove.cz | 18:05:00
Dílo zůstávalo veřejnosti dlouho neznámé, naposledy bylo vystaveno roku 1926 v Paříži.


Monstra jménem Gucci. Film Ridleyho Scotta vypráví divokou historii módního impéria
bleskove.cz | 11:11:00
Snaží se být co nejitalštější. Spoléhá na oblečení, auta, výpravu či známé tváře herců Adama Drivera, Al Pacina a zpěvačky Lady Gaga.


Kemel: 30 let kreslím denně jeden vtip. Když je humor dobrý, je jedno, jakou má barvu
bleskove.cz | 09:56:00
„Není to tak, že bych ke kreslení vždycky usedal s radostí. Denně čtu noviny a v poslední době cítím, že to na mně zanechává stopy,” říká v DVtv.


SuperStar jde do finále! Kdo je největším favoritem?
blesk | 18:33:00
SuperStar je ve finále! Čtveřice finálových večerů postupně odhalí, kteří soutěžící zaujali diváky nejvíc a nakonec prozradí i úplného vítěze. A kdo to bude? Sázkaři mají jasno už teď!


Museli zavřít ze dne na den, Havlíček slibuje vyšší kompenzace. Až 100 procent pro trhovce?
blesk | 18:30:00
Prodejci a provozovatelé zrušených vánočních trhů dostanou vyšší náhrady, uvedl v sobotu na twitteru ministr průmyslu a obchodu v demisi Karel Havlíček (ANO). Kompenzace by se měly pohybovat od 30 do téměř 100 procent, řekl ministr v České televizi (ČT). Dohoda se zástupci profesních svazů by podle Havlíčka měla být v neděli. Vláda v demisi nařídila uzavření adventních trhů od pátečních 18:00 jako opatření proti šíření koronaviru. Rozhodnutí čelí kritice trhovců, provozovatelů trhů i některých měst.


Vánoční flotila vozů MHD vyrazila do ulic Prahy! Zdobí je 13 tisíc světel
blesk | 18:13:00
Přestože kvůli epidemii koronaviru se musely zrušit vánoční trhy i různé doprovodné akce, lidé si v ulicích mohou užít alespoň sváteční výzdobu. Dopravní podnik hl. města Prahy (DPP) při této přiležitosti vypraví nazdobené vánoční tramvaje a tzv. retrobus. V sobotu se vozy poprvé rozsvítí a vydají se na cestu po Praze z vozovny ve Střešovicích až na Karlovo náměstí. Přímý přenos z jízdy můžete sledovat živě na Blesk.cz.


Tvrdý úder zimní bouře Arwen v Británii: Dvě oběti a 100 tisíc lidí bez elektřiny
blesk | 18:00:00
Nejméně dva lidé zemřeli při bouři Arwen, která udeřila na Británii. Desítky tisíc lidí zůstaly bez elektrického proudu. První letošní zimní bouře zasáhla obzvláště tvrdě sever Anglie, Skotsko a Severní Irsko, uvedla agentura AP. Bouři provázel silný vítr, který místy dosahoval rychlosti až 160 kilometrů za hodinu.


Novorozenec zemřel kvůli covidu: Nakazil se od neočkované matky! Šokující slova ženy
blesk | 18:00:00
Neočkovaná matka Katie Leemingová (22) z Anglie, jejíž novorozeně zemřelo s covidem, prý nelituje svého rozhodnutí nenechat se očkovat. Vakcínu odmítá i nadále. Na fóru, kde diskutují další maminky se prý dočetla o děsivých vedlejších účincích očkování.


Dojemný vzkaz pro Ladislava Freje od dcery Kristýny: Děkujeme, tacynku!
blesk | 16:34:00
26. listopadu oslavil Ladislav Frej krásné 80. narozeniny a o gratulace neměl nouzi. Dojemné přání tátovi poslala i jeho dcera Kristýna Frejová (50) s vnučkou Ráchel. Popsala, co na svém otci miluje a připojila krásnou fotografii. 


Otec Bukáček zůstal na čápátka sám: Jak pokračuje dojemný ptačí příběh z Trutnovska?
blesk | 16:31:00
Čapí rodinku z Mladých Buků na Trutnovsku potkala koncem května tragédie. Čápice uhynula na drátech elektrického vedení a táta Bukáček zůstal na mláďátka sám. Díky obrovské solidaritě lidí a pomoci místních, především díky pánům Jiřímu Zemanovi a Šándoru Havránovi, to ptačí rodinka zvládla. Přestože jedno z čápat později potkal stejně krutý osud jako jeho matku, další dvě vyrostla a vydala se na dalekou cestu do Afriky. Jaké je šance, že se ještě vrátí do Mladých Buků?


Bývalou první dámu už život v ústraní nebaví. Na Den díkůvzdání Trumpová vyrazila mezi děti
blesk | 16:30:00
Melania Trumpová jako první dáma Spojených států uváděla, že na prvním místě je matka. Mezi dětmi bylo také jediné prostředí, ve kterém se dokázala uvolnit a naplno usmát. Právě návštěva u dětí v organizaci zaměřené na pěstounství byla jednou z jejích ojedinělých oficiálních událostí. Jinak se Trumpová od odchodu z Bílého domu stáhla z veřejného života, uvedl magazín People.


Večírky, celebrity a sex...a drsná pravidla! Kráska popsala život v sídle slavného Playboye
blesk | 16:07:00
Úspěšná modelka Playboye Jenna Bentleyová, která je bývalou rezidentkou nechvalně známého sídla společnosti, se rozpovídala o tom, jaké to bylo na místě plném večírků a celebrit žít. Ačkoli v sídle Hugha Hefnera panovaly striktní podmínky, život to byl podle playmate neuvěřitelný. 


Obraz od Toyen nazvaný Serenáda byl vydražen za 49 milionů korun
pikant | 18:05:00
Dílo zůstávalo veřejnosti dlouho neznámé, naposledy bylo vystaveno roku 1926 v Paříži.


Kemel: 30 let kreslím denně jeden vtip. Když je humor dobrý, je jedno, jakou má barvu
pikant | 09:56:00
„Není to tak, že bych ke kreslení vždycky usedal s radostí. Denně čtu noviny a v poslední době cítím, že to na mně zanechává stopy,” říká v DVtv.


Škoda Fabia esport trophy: V Americe kousek za dvacítkou. A jdeme do finále!
Auto.cz | 17:53:00
Do živého finále tedy ještě zatím ne, zatím jdeme "jen" do finále základní části. Pak už ale následuje vrchol Škoda Fabia esport trophy pro osmičku nejlepších!


Počasí: V neděli další sněžení, napadne až 10 cm sněhu
Kurzy.cz | 17:51:33
Zima sevřela zejména jihovýchodní polovinu republiky. Sníh napadl i v nižších polohách. Od středních poloh se utvořila sněhová pokrývka kolem 10 cm. Sněžení komplikovalo dopravu. Severozápadní polovina Česka zatím na sníh čeká.


Aktuálni informace o cestovních požadavcích KLM
Kurzy.cz | 17:25:00
S okamžitou platností VŠICHNI cestující, kterým je povoleno cestovat, bez ohledu na požadavky cílové destinace nebo stav očkování, musí


Lufthansa - pravidla návratu do EU ze zemí s nebezpečnou mutací Omikron
Kurzy.cz | 16:37:00
Institut Roberta Kocha zařadil s účinností od 28.11.2021 Botswanu, Svazijsko, Lesotho, Malawi, Mosambik, Namibii, Zimbabwe a


Aktuální ekonomický vývoj a měnová politika ČNB
Kurzy.cz | 10:08:30
Sdílejte [1] [2] [3] [4] Prezentace viceguvernéra Marka Mory Aktuální ekonomický vývoj a měnová politika ČNB pro Ekonomické fórum Komerční banky, jehož záznam byl zveřejněn dne 26. 11. 2021. Prezentace (pdf, 1 MB)[5] Záznam[6]


Validity of rules for travelling from Czechia to Bulgaria since 23rd November 2021 (27.11.2021)
Kurzy.cz | 09:53:00
Due to the new orderof Ministry of Health of the Republic of Bulgaria RD-01-954 confirming R-D-01-733 from 27. 8. 2021) ) the


Vánoční atmosféra z Olomouce nezmizí. Snad zůstane i část trhů
Kurzy.cz | 19:00:17
Včera úderem 18. hodiny vešlo v platnost nejnovější nařízení vlády o uzavření všech vánočních trhů. S prvním letošním sněhem stánky na Horním i Dolním náměstí potemněly, a s nimi i vánoční strom a výzdoba v centru města. To samozřejmě vyvolalo vlnu nev...


Švýcarsko omezí vstup Čechů do země. Bez ohledu na očkování musí do karantény
idnes.cz | 19:12:00
Švýcarsko omezuje od sobotních 20.00 vstup občanů České republiky na své území bez ohledu na očkování. O okamžitém rozhodnutí švýcarských úřadů, za kterým je výskyt mutace koronaviru omicron v Česku, informoval český ministr zahraničí Jakub Kulhánek.


Přítelkyně rozdělila Křišťálová noc, nyní se po 83 letech opět setkaly
idnes.cz | 19:00:00
Sbohem si řekly v roce 1938 v Berlíně. Byly kamarádky odmala, vyrůstaly vedle sebe, až jim nacisté po Křišťálové noci obrátili život vzhůru nohama. Tehdy jim bylo devět let. Setkaly se až letos, po dlouhých třiaosmdesáti letech v odloučení. Přesto si obě přesně vzpomínají na společné chvíle v dětství.


Měl jsem jídlo a má rodina za plotem ne. Iráčan v Polsku pomáhá migrantům
idnes.cz | 18:39:00
Sedmi členům jeho rodiny se hranici z Běloruska směrem do Evropské unie už podařilo překonat, Arás Palani však dál tráví dny a noci tím, že pomáhá i dalším migrantům, kteří při pokusu dostat se do některé ze západoevropských zemí uvázli v lese u polských hranic. „Říkají mi Arás 24/7, protože mi nonstop zvoní telefon,“ vypráví.


Data hovoří jasně. Nákaza se šíří hlavně ve školách. V hospodách a na akcích málo
idnes.cz | 18:00:00
Rekordní počty nakažených a nová opatření, tak vypadá současný stav epidemie v Česku. Redakce iDNES.cz zjišťovala, kde se lidé nejčastěji nakazí. Z dat ministerstva zdravotnictví vyplývá, že nejčastějším místem nákazy jsou základní a střední školy. Naopak nejméně lidí se nakazilo na sportovních akcích či ve stravovacích službách.


Švýcarsko omezí vstup Čechů do země. Bez ohledu na očkování musí do karantény
lidovky.cz | 19:29:00
Švýcarsko omezuje od sobotních 20.00 vstup občanů České republiky na své území bez ohledu na očkování. O okamžitém rozhodnutí švýcarských úřadů, za kterým je výskyt mutace koronaviru omicron v Česku, informoval český ministr zahraničí Jakub Kulhánek.


Češi jsou na přetápění odborníci. Kolik nás stojí každý stupeň navíc?
lidovky.cz | 18:00:00
Ceny energií nyní trápí mnoho domácností. Jejich dramatický růst v topné sezoně může přinést nečekané výdaje. Nejvíce mohou vzrůst těm, kdo dům či byt vytápí plynem nebo elektřinou. Rychlé řešení, jak ušetřit, neexistuje. Cesty k úsporám tyto domácnosti mohou přestat hledat – často ale buď za cenu vyšších investic, nebo sníženého komfortu.


Největší upíři elektřiny? I hráči videoher. Úsporný dům je základ, říká expert
Denik.cz | 18:54:00
Zdražování elektrické energie či home-office v době koronavirové a vyšší spotřeba. Důvody, proč nejen bývalí klienti Bohemia Energy vytáhnou z peněženky za provoz domácnosti víc peněz. Jak ušetřit a na které žrouty si dát pozor? „Největší spotřeba je obecně na ohřevy: vytápění, příprava teplé vody, vaření a v menší míře praní, mytí nádobí. Další kategorií jsou nepřetržitě běžící spotřebiče, sem spadá zejména chlazení a mrazení potravin,“ vyjmenoval Jan Truxa, energetický specialista EkoWatt.


Pokud OC ohraničí jídelní zóny, budou moci fungovat, tvrdí asociace
Eurozpravy-domácí | 18:58:00
Pokud obchodní centra ohraničí jídelní zóny od ostatních prostor pevnou a jasnou bariérou, aby zamezila neautorizovanému vstupu, a u vchodu zajistí kontrolu dokladů o očkování nebo prodělání nemoci, budou podle Asociace nákupních center moci fungovat.


Vláda ničí malé podnikání, zrušení vánočních trhů nedává smysl
Reflex | 17:25:00
Vláda Andreje Babiše nepolevuje v sérii covidových lapsů. Promeškala ochranu nejrizikovějších skupin, Česko je znovu na světové špici počtu nových případů a dnes utahuje šrouby tam, kde to nedává smysl. Zrušením vánočních trhů pokračuje v likvidaci drobných podnikatelů.


Zeman se vrátil do Lán, v neděli se chystá jmenovat Fialu premiérem
Tiscali-zprávy | 17:38:32
Miloše Zemana v sobotu odpoledne převezla sanitka z Ústřední vojenské nemocnice v Praze do Lán.


Pokud obchodní centra ohraničí jídelní zóny, budou moci fungovat
E15-ekonomika | 19:01:00
Pokud obchodní centra ohraničí jídelní zóny od ostatních prostor pevnou a jasnou bariérou, aby zamezila neautorizovanému vstupu, a u vchodu zajistí kontrolu dokladů o očkování nebo prodělání nemoci, budou podle Asociace nákupních center moci fungovat. Lidé, kteří se prokážou platnými certifikáty, budou moci zakoupené občerstvení zkonzumovat na místě v těchto oddělených prostorech. Asociace se na tom domluvila s ministerstvem zdravotnictví. ČTK to dnes sdělil předseda výkonného výboru Asociace nákupních center ČR Jan Kubíček.


Od telefonů k autům. Xiaomi postaví v Pekingu továrnu na elektromobily
E15-ekonomika | 16:59:00
Čínský výrobce chytrých telefonů Xiaomi Corp. postaví pro svoji divizi elektrických aut v Pekingu továrnu s kapacitou výroby 300 tisíc elektromobilů ročně. Uvedlo to dnes vedení hlavního města Číny.


Pokud obchodní centra ohraničí jídelní zóny, budou moci fungovat
E15-politika | 19:01:00
Pokud obchodní centra ohraničí jídelní zóny od ostatních prostor pevnou a jasnou bariérou, aby zamezila neautorizovanému vstupu, a u vchodu zajistí kontrolu dokladů o očkování nebo prodělání nemoci, budou podle Asociace nákupních center moci fungovat. Lidé, kteří se prokážou platnými certifikáty, budou moci zakoupené občerstvení zkonzumovat na místě v těchto oddělených prostorech. Asociace se na tom domluvila s ministerstvem zdravotnictví. ČTK to dnes sdělil předseda výkonného výboru Asociace nákupních center ČR Jan Kubíček.


Od telefonů k autům. Xiaomi postaví v Pekingu továrnu na elektromobily
E15-politika | 16:59:00
Čínský výrobce chytrých telefonů Xiaomi Corp. postaví pro svoji divizi elektrických aut v Pekingu továrnu s kapacitou výroby 300 tisíc elektromobilů ročně. Uvedlo to dnes vedení hlavního města Číny.


Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu
idnes.cz | 20:00:00
Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z nemocnic Krajské zdravotní za dopisem, ve kterém minulý týden prosily veřejnost o pomoc. A žádaly, aby se lidé nechali očkovat. V rozhovoru pro MF DNES otevřeně vypráví o své práci.


Jen na vodítku, nebo vůbec. Austrálie zakáže kočkám ve městech „volný pohyb“
blesk | 21:10:00
V australském městečku Freemantle se připravuje nové nařízení, kočky se budou moct na veřejnosti vyskytovat pouze na vodítku. Kočky na volno budou mít zakázaný vstup na veškerý pozemek ve vlastnictví obce včetně cest, trávníků a křovin, uvedla stanice Sky News.


Vzal život třem malým dětem a přítelkyni: Čtyřnásobný vrah (31) má na krku i znásilnění!
blesk | 20:10:00
Jakoby mu čtyřnásobná vražda byla málo. Ještě předtím než šílenec Damien Bendall zavraždil tři malé děti a svou přítelkyni, měl podle soudu znásilnit jednu z obětí, jedenáctiletou Connie Gentovou. Vrah a zvrhlík mezitím stále čeká na svůj trest. 


Dva případy omikronu a zpřísňuje se: Británie vrací roušky a PCR testy s karanténou pro přijíždějící
blesk | 19:35:00
Británie v sobotu zpřísnila opatření týkající se nošení roušek a příjezdů do země poté, co byly v zemi potvrzeny dva případy nové varianty koronaviru zvané omikron. Případy jsou spolu propojené a mají souvislost s cestováním na jih afrického kontinentu, uvedl ministr zdravotnictví Sajid Javid podle agentury Reuters. Oba infikovaní lidé jsou v izolaci společně se členy svých domácností. Úřady nyní provádějí další testy a také trasování případných kontaktů.


Joker navedl Supermana k zabití těhotné Loise Lane! Minirecenze filmu Injustice
blesk | 19:25:00
Sérii animovaných filmů se superhrdiny z vydavatelství DC rozšířil nový snímek Injustice (Nespravedlnost). Ten však není natočen přímo podle žádného komiksu, ale podle stejnojmenné videohry, jež je velmi podařenou bojovkou.


Stačí bariéra a restaurace v obchoďácích mohou otevřít. Asociace se dohodla s ministerstvem
blesk | 19:08:00
Pokud obchodní centra ohraničí jídelní zóny od ostatních prostor pevnou a jasnou bariérou, aby zamezila neautorizovanému vstupu, a u vchodu zajistí kontrolu dokladů o očkování nebo prodělání nemoci, budou podle Asociace nákupních center moci fungovat. Lidé, kteří se prokážou platnými certifikáty, budou moci zakoupené občerstvení zkonzumovat na místě v těchto oddělených prostorech. Asociace se na tom domluvila s ministerstvem zdravotnictví. ČTK to dnes sdělil předseda výkonného výboru Asociace nákupních center ČR Jan Kubíček.


Jízdní dojmy s Volkswagenem Taigo a první dojmy s Volkswagenem T-Roc
Auto.cz | 18:56:00
Crossovery táhnou, dobře to ví i Volkswagen. Kromě nového malého Taiga jsme se mrkli i na modernizovaný T-Roc.


Vydatné sněžení v Česku (video)
Kurzy.cz | 17:30:00
Solidní nadílka. Docela pořádná porce sněhu napadla od pátku do sobotního rána od Jeseníků přes Ostravu až po Beskydy.


COVID-19: Kritická situace v nemocnicích (video)
Kurzy.cz | 16:45:00
Nejkritičtější je kvůli covidu situace v jihomoravských nemocnicích. Podle prognóz se tamní zařízení už příští týden dostanou k rekordním počtům hospitalizací. A pacienti přibývají i jinde v republice.


Komplikace v dopravě kvůli sněhu - Kdo nepřezul, nevyjede. Nebo nedojede (video)
Kurzy.cz | 12:45:00
Sněžení včera večer a v noci komplikovalo dopravu na řadě míst. Pomalu se jezdilo i po dálnicích, v kopcích vázly kamiony. Podobná situace se ale může opakovat i zítra. Na mokrých a podchlazených vozovkách mrzl v noci rozbředlý sníh a další připadne dnes&


Vstup do Bulharska dle opatření z 26. 11. 2021 platného od 1. 12 . 2021 do 31. 3. 2022!
Kurzy.cz | 09:33:00
Zbrusu nové Opatření Ministerstva zdravotnictví Bulharské republiky č. RD-01-977 z 26. 11. 2021 upravuje podmínky vstupu z opatření


Liberecká nemocnice potvrdila první případ varianty omikron v Česku
ČT24 | 20:09:38
Liberecká nemocnice potvrdila výskyt nové koronavirové varianty omikron v Česku. Čeká teď ještě na potvrzení pozitivity v Národní referenční laboratoři. Podezřelý vzorek zachytil PCR test. Jde o ženu z Libereckého kraje, která se do Česka vrátila z Namibie přes Jihoafrickou republiku a Dubaj, je očkovaná a má lehký průběh nákazy. 


USA doporučují necestovat do osmi zemí v jižní Africe
Eurozpravy-zahraniční | 20:25:00
Americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) a ministerstvo zahraničí vydaly doporučení pro občany USA, aby necestovali do osmi zemí v jižní Africe. Rozhodnutí přišlo poté, co Bílý dům oznámil nová cestovní omezení kvůli variantě koronaviru nazvané omikron.


Obávaná varianta omikron v Česku potvrzena (AKTUALIZOVÁNO)
Tiscali-zprávy | 21:06:44
(Aktualizováno) Liberecká nemocnice v sobotu potvrdila první známý výskyt nové koronavirové varianty omikron v Česku. Informovala o tom Česká televize.


Bečovský poklad berou návštěvníci útokem, novou expozici chválí
Denik.cz | 18:03:00
/FOTOGALERIE/ Po nově dlážděné cestě, samozřejmě v přísně dobovém stylu, stoupají návštěvníci k opravenému Pluhovskému paláci v areálu zámku a hradu v Bečově nad Teplou. Jejich kroky míří do nové expozice, určené pro Relikviář sv. Maura, jednu ze dvou - vedle korunovačních klenotů - nejcennějších movitých historických památek Česka.


Další taneční večer StarDance byl plný změn a nejen kvůli covidu
revue.idnes.cz | 22:08:00
Sedmý večer StarDance opět nikdo nevypadl. Benefiční kolo ovšem poznamenala řada změn. Chyběli porotce Zdeněk Chlopčík, jenž byl ještě stále v karanténě a tanečnice Lenka Nora Návorková, kterou kvůli bolavým zádům nahradila kolegyně Tereza Prucková. Nově také vozíčkáři netančili samostatně.


StarDance bez tančících vozíčkářů a vyřazování: Žárlivec Godla a Miraiův erotický tanec!
blesk | 22:28:00
V sobotu večer mohly být všechny taneční páry bez obav, toto kolo se totiž obešlo bez vyřazování. Polevit ale nebylo radno ani tak: body od poroty totiž zůstanou párům do dalšího kola. Všechny dvojice získaly pro speciální benefiční večer svého patrona z řad vozíčkářů. 


Aktuální podmínky pro cestování do Spojeného království (27.11.2021)
Kurzy.cz | 21:03:00
V současné chvíli se podmínky vstupu na území Spojeného království řídí


Po stopách českých cestovatelů: Objevování Brazílie
Kurzy.cz | 20:24:00
Během oslav státního svátku 28. října byla v Sao Paulu pokřtěna kniha s názvem Po stopách českých cestovatelů: Objevování


Školy někdy dostaly na doučování více peněz, než zvládnou utratit. Žáci nemají vždy zájem
ČT24 | 15:03:44
Čtvrt miliardy korun dostaly základní a střední školy na pomoc žákům, kteří měli potíže kvůli dlouhé distanční výuce. Podle ministerstva školství se Národní plán doučování díky nasazení učitelů a ředitelů i přes složitou epidemickou situaci většinou daří. Někdy ale žáci o dobrovolné doučovaní nemají zájem, některé školy zase dostaly peněz tolik, že je nestihnou využít.


Brazílie získala dvě čestná uznání v Mezinárodní dětské výtvarné výstavě LIDICE 2021
Kurzy.cz | 22:01:00
49. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice přinesl dvě čestná uznání brazilské škole Colégio Humboldt -


Pravidla pro cesty do Švýcarska a Lichtenštejnska (platná od 27.11.2021 od 20.00 hod.)
Kurzy.cz | 20:12:00
Pravidla pro přicestování do Švýcarska a Lichtenštejnska se zpřísnila. Cestující z České republiky musí od 27.11.2021 od 20.00


Světové burzy zaskočil omikron. Nová varianta koronaviru už je i v Česku
iHned.cz | 19:45:00
Myslel jsem si, že Black Friday znamená něco úplně jiného – uvedl na Twitteru Jan Hájek, manažer fondu EAM Top Stocks České spořitelny. Komentoval tak páteční masivní výprodeje na akciových trzích, které se přelévaly z Asie do Evropy a...


Informace k cestování Česká republika - Itálie. Od pondělí 29.11. bude ve žluté zóně region Furlansko Julské Benátsko (Friuli Venezia Giulia).
Kurzy.cz | 16:06:00
Na cestu do Itálie z ČR je potřeba splnit DVĚ podmínky: EU Certifikát (v digitální či papírové podobě - o provedeném testu,


Světové burzy zaskočil omikron. Nová varianta koronaviru už je i v Česku
Hospodářské noviny | 19:45:00
Myslel jsem si, že Black Friday znamená něco úplně jiného – uvedl na Twitteru Jan Hájek, manažer fondu EAM Top Stocks České spořitelny. Komentoval tak páteční masivní výprodeje na akciových trzích, které se přelévaly z Asie do Evropy a...Return to top