Celkem 139932 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 28.11.2021


Poptejte hydrogeologický posudek online
eStav.cz | 00:00:36
Sháníte hydrogeologický posudek k ČOV, septiku nebo studně? Pomůžeme vám sehnat hydrogeologa a připravíme projekt. Vše vyřídíte rychle a online.


Linux 5.16 řeší chybu v taktování CPU jader Alder Lake, DVB má specifikaci pro 8k vysílání
Root.cz | 01:00:03
Novinky v projektu KDE, dílčí aktualizace GhostBSD 21.11.24, EuroLinux 8.5, další klon RHEL se připomíná, LibreOffice 7.2.3 Community, Endless OS 4.0.0 je prvním LTS vydáním.


Soutěž Nedělního Blesku o balíček cen k filmům na doma
blesk | 01:00:04
Pošlete správnou odpověď a vyhrajte!


Hrajte s Nedělním Bleskem o DVD nebo Blu-ray s filmem Croodsovi: Nový věk
blesk | 01:00:04
Pošlete správnou odpověď a vyhrajte!


Autozápisník: Mimoň Biden, Chinbertruck předjel Teslu. A máte kde nabíjet?
Auto-iDNES.cz | 01:00:30
Otevírání nové továrny GM bylo jako pokračování komedie Bláznivá střela, německé Auto roku je (téměř) bez německých aut, a zatímco Tesla váhala s Cybertruckem, Číňané ho již nabízejí. Jechová napříště již nejspíš nebude chtít vidět sklep, ale wallbox. Nebo jí postačí „kanystr“ pro elektromobily?


Autofotka týdne: první tesly Made in Germany u nedokončené továrny
Auto-iDNES.cz | 01:00:30
Na staveništi v Grünheide u Berlína se šturmuje, fabrika Tesly je těsně před dokončením. Tobias Lindh, nadšenec, který stavbu pečlivě sleduje, vyfotil a natočil pravděpodobně první německé tesly. Před několika dny byla vidět tři auta, jak vyjíždějí ze závodu, uvedl.


Hlinsko otevřelo sportovní halu za téměř 100 milionů korun
Kurzy.cz | 01:00:34
Sobotní odpoledne patřilo v Hlinsku otevření nové sportovní haly, která je jednou z nejvýznamnějších investic města v posledních letech. Slavnostního otevření haly se vedle starosty a krajského radní pro venkov, životní prostřední a zemědělství Mirosla...


KVÍZ: Co víte o restitucích?
Finance-iDNES.cz | 01:00:37
Téma restitucí se objevuje především v souvislosti s minulým režimem, ale jejich historie sahá až do období druhé světové války. Stále však existuje přes 40 000 oprávněných osob, které mají nárok na vrácení majetku, ale dosud o něj nezažádaly. Nepatříte náhodou mezi ně? A víte, jak na restituce? Otestujte si své znalosti.


Čínský fotbal měl velké oči. Prezidentův plán globální dominance se zadrhl
idnes.cz | 02:00:03
Je tomu už pár let, co ambiciózní Čína vyhlásila plán, že se stane globální velmocí – tentokrát ve fotbale. Státní list Global Times v roce 2015 psal, že tím pravým „kapitánem“, který povede čínské týmy od vítězství k vítězství, bude samotný svrchovaný vůdce Si Ťin-pching, velký fotbalový fanoušek. Ten má nyní ale důležitější starosti, a tak se „velký fotbalový skok“ zatím nejspíš odkládá.


Víc pohlaví? Fantazmagorie, je mi těch lidí líto, říká spisovatel Vondruška
idnes.cz | 02:00:03
Čipování lidí, chudoba způsobená zelenou politikou, vícero pohlaví. Nejen o nich píše v novém románu spisovatel a historik Vlastimil Vondruška. Proč právě tato témata vysvětluje v rozhovoru pro MF DNES. „Někdy cítím, že musím varovně zvednout prst: Pozor, ať takto nedopadneme! Stejně jako George Orwell,“ říká.


Povinné očkování proti covidu: stačí změna vyhlášky, odmítačům hrozí pokuta
idnes.cz | 02:00:03
V České republice v posledních dnech bují debata o povinném očkování. Premiér Andrej Babiš ve čtvrtek uvedl, že by se povinné očkování mělo zavést u vybraných profesních skupin, lidí starších 60 let a později doplnil, že se zvažuje i kategorie lidí starších 50 let. Na to, aby se vymezila skupina obyvatel buď podle věku nebo podle profese, pro kterou by bylo očkování povinné by legislativně stačila pouze změna vyhlášky.


Doma je často horší vzduch než u silnice, vyvětrat před spaním nestačí
idnes.cz | 02:00:03
Mezi čtyřmi stěnami tráví moderní člověk většinu svého života, a ne vždy je to zrovna zdravé. V uzavřených místnostech číhá nebezpečí v podobě vysoké koncentrace oxidu uhličitého a těkavých organických látek ve vzduchu. V novostavbě to může být se škodlivinami paradoxně horší než v budově se starými okny, kterými kvůli špatnému těsnění profukuje. Hlavně však záleží na tom, jak často domácnost větrá.


Chodila jsem brečet na záchod, vzpomíná na své začátky advokátka Hrdá
idnes.cz | 02:00:03
V poslední době se nemluví o sexuálním násilí, aniž by nezazněl její komentář. Advokátka Lucie Hrdá je specialistka na trestní a rodinné právo, která bojuje za oběti domácího a sexuálního násilí. V rozhovoru pro seriál iDNES.cz Inspirativní ženy vzpomíná na své začátky, vysvětluje, proč je advokacie „pro ženský“ a dodává, že ji často překvapují názory seniorů.


Klima čím dál víc ovlivňuje ekonomiku. Zezelenají centrální banky?
Respekt | 00:00:54
Staronový šéf FED Jerom Powell je umírněný, prezident Biden považuje řešení globálního oteplování za vrcholnou prioritu


A ejhle, máme po volbách, a náhle je všechno jinak
lidovky.cz | 05:00:00
Celou dobu pandemie upozorňuji na to, že nejen vláda je odpovědná za stav nemoci v Česku. Celou dobu pandemie dostává velmi milé reakce v podobě vzkazů „přestaň hájit toho estébáka“.


Vysoká kriminalita, chudoba i česká vesnice na ostrově. ‚Zapomenutý‘ Honduras volí prezidenta
lidovky.cz | 05:00:00
Desetimilionová středoamerická země může v neděli vykročit novým směrem. Občané mohou ukončit dvanáctiletou vládu Národní strany, rozhodnout o prezidentovi, složení parlamentu, starostech a radních.


Irsko je očkovacím premiantem. Pomohla církev i vakcinační týmy na odlehlém venkově, říká český velvyslanec
lidovky.cz | 05:00:00
Ostrovní republika dokazuje, že vysoký podíl vakcinace se blahodárně odrazí v tom, kolik lidí na covid (ne)umírá. „Očkovací program se tu mimo jiné zaměřil na osoby, pro něž bylo vakcínu obtížné získat,“ říká v rozhovoru pro Lidovky.cz český velvyslanec v Dublinu Petr Kynštetr.


Černé září nevraždilo poprvé na OH v Mnichově. Zvěrstvo předvedlo už o rok dřív
Denik.cz | 05:30:00
Palestinská teroristická skupina Černé září se nejvíce "proslavila" masakrem izraelské sportovní výpravy na olympijských hrách v Mnichově 5. září 1972. Tím její řádění vyvrcholilo, ale nezačalo. První teroristickou akcí, přisuzovanou Černému září, byl atentát na jordánského premiéra Wasfiho Tala, spáchaný právě před 50 lety, 28. listopadu 1971. Vrazi jordánského předsedu vlády doslova rozstříleli.


Svět děsí mutace z JAR. Místní jsou zodpovědnější než my, říká česká turistka
Denik.cz | 05:00:00
Teprve před krátkou dobou se v Jihoafrické republice (JAR) objevila nová mutace koronaviru, která dostala označení omikron. Podle vědců je daleko nakažlivější než všechny předchozí varianty viru. Jak se země s nákazou vypořádává, jestli mají místní obyvatelé obavy a jak situace zasáhla turisty jsme se zeptali reportérky časopisu Glanc Šárky Schmidtové, která do JAR přicestovala v pátek.


Na Zadově a Kvildě se vrší hromady sněhu. Sjezdovky už brázdí první nadšenci
Denik.cz | 04:57:00
/FOTO, VIDEO/ Zasněžování na šumavských sjezdovkách je v plném proudu a první nedočkavci naložili lyže, snowboardy, sáňky nebo boby a vyrazili na svahy. Někdo si vystačil i s igelitkou. 


Počasí v neděli: Může napadnout až 15 centimetrů sněhu, upozorňují meteorologové
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
V pásu od Šumavy přes Vysočinu po Krkonoše a Jeseníky může během neděle napadnout až deset centimetrů sněhu, na horách až 15 centimetrů. Očekávají se komplikace při chůzi, v dopravě nebo zásobování, uvedl dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Později odpoledne bude podle něj sněžení od jihozápadu ustávat.


Počasí v neděli: Může napadnout až 15 centimetrů sněhu, upozorňují meteorologové
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
V pásu od Šumavy přes Vysočinu po Krkonoše a Jeseníky může během neděle napadnout až deset centimetrů sněhu, na horách až 15 centimetrů. Očekávají se komplikace při chůzi, v dopravě nebo zásobování, uvedl dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Později odpoledne bude podle něj sněžení od jihozápadu ustávat.


Škola, do které je radost chodit: Odporuje českým normám, ale fascinuje celý svět
Reflex | 07:00:00
Rozzářené ozdoby v ulicích a vánoční stromy na náměstích každoročně symbolizují nezadržitelně se blížící svátky klidu a míru. Jejich předzvěstí je také tradičně napětí, a to nejen na poštách a v nákupních centrech, ale i ve školních lavicích. S adventem totiž přichází zkouškové období. Studenti musí opět na několik týdnů zatnout zuby a veškerou svou pozornost upřít do sešitů, učebnic a skript. Míra snesitelnosti takového mentálního vypětí je přitom přímo úměrná prostředí, ve kterém se na testy a zkoušky připravují. V kampusu legendárního architekta Rema Koolhaase je to radost!


Secondhandový oděvní obr Vinted zpoplatní služby. Hrozí mu útěk části uživatelů
E15-ekonomika | 06:30:00
Největší platforma pro výměnu oblečení či jeho nákup z druhé ruky v Česku s názvem Vinted už nebude fungovat zcela bezplatně. Zákazník nově zaplatí při nákupu poplatek za ochranu svých plateb i virtuální peněženky. Někteří zákazníci již na sociálních sítích diskutují o přechodu na jiné obchodní platformy, jako je například Facebook Marketplace.


Sedminásobně dražší elektřina a pád tržeb. Největší výrobce autodílů se pere s krizí
E15-ekonomika | 06:30:00
Zdražování materiálů a energií v kombinaci se zpřetrhanými dodavatelskými řetězci lomcuje těžce zkoušeným automobilovým průmyslem. Motor české ekonomiky se zadrhává, což pociťuje i největší tuzemský výrobce autodílů, nadnárodní skupina Brano Group. „Vzniknul smrtící mix, který bičuje firmy,“ varoval majitel Brana a jeden z nejbohatších Čechů Pavel Juříček ve velkém rozhovoru, který přinese deník E15 v příštích dnech.


Secondhandový oděvní obr Vinted zpoplatní služby. Hrozí mu útěk části uživatelů
E15-politika | 06:30:00
Největší platforma pro výměnu oblečení či jeho nákup z druhé ruky v Česku s názvem Vinted už nebude fungovat zcela bezplatně. Zákazník nově zaplatí při nákupu poplatek za ochranu svých plateb i virtuální peněženky. Někteří zákazníci již na sociálních sítích diskutují o přechodu na jiné obchodní platformy, jako je například Facebook Marketplace.


Sedminásobně dražší elektřina a pád tržeb. Největší výrobce autodílů se pere s krizí
E15-politika | 06:30:00
Zdražování materiálů a energií v kombinaci se zpřetrhanými dodavatelskými řetězci lomcuje těžce zkoušeným automobilovým průmyslem. Motor české ekonomiky se zadrhává, což pociťuje i největší tuzemský výrobce autodílů, nadnárodní skupina Brano Group. „Vzniknul smrtící mix, který bičuje firmy,“ varoval majitel Brana a jeden z nejbohatších Čechů Pavel Juříček ve velkém rozhovoru, který přinese deník E15 v příštích dnech.


"Skutečný" klaun z hororu To. Zavraždil 33 mladíků a pohřbil je doma ve sklepě
bleskove.cz | 07:23:00
Předlohou pro klauna Pennywise byl údajně skutečný sériový vrah, který připravil o život 33 mladých mužů.


Striptérka zneužila čtyřletého chlapce, a dokonce i psa: Bude za to pykat 20 let!
blesk | 07:12:00
Bývalá striptérka z New Orleans od roku 2015 čelila obvinění ze sexuálního zneužívání čtyřletého chlapce a sexu se psem. Díky přiznání jí soud trest snížil z doživotního na 20 let.


První vánoční cukroví k rozležení: Recepty na tlapky, zázvorky, perníčky i cantuccini
blesk | 06:00:00
Začal adventní čas a s ním i plánování pečení vánočního cukroví. Právě teď je ideální čas na ty druhy, které se potřebují rozležet, aby byly na štědrovečerním stole krásně vláčné a lahodné.  Po upečení křehké kousky uložte do čisté krabičky do chladu a sucha.


Takhle kreslí justiční stráž! Sympaťák Vojta (35) vysekl Gotta a další slavné!
blesk | 05:20:00
Nad jeho realistickými portréty známých osobností se vám zatají dech! A brada vám spadne znovu po zjištění, že kresby nevytvořil vystudovaný umělec, ale pracovník vězeňské služby a samouk! Nejčerstvější portrét věnoval Vojtěch Šebela (35) ze Znojma Karlu Gottovi (†80).


Kim v KLDR zakázal Hru na oliheň. Studenta, který seriál propašoval z Číny, čeká poprava
blesk | 05:10:00
Jihokorejský seriál Hra na oliheň se stal hitem, oblíbili si ho lidé po celém světě, kteří ho měli možnost vidět na Netflixu. V Severní Koreji tolik fanoušků nemá, vláda diktátora Kim Čong-una totiž zakazuje všechny západní a jihokorejské vlivy, mezi něž Netflix a Hra na oliheň spadají. V asijském tisku se navíc objevily zprávy o tom, že student, který seriál propašoval z Číny do KLDR, byl odsouzen k trestu smrti, uvedl list Daily Mail.


Natálie (30) tančila po boku Karla Gotta i Kanyeho Westa. Proslavila se v Jižní Koreji
blesk | 05:05:00
Už díky atraktivnímu vzhledu je nesnadné ji přehlédnout. Není to pouze nevšední krása, kterou se pražská rodačka Natálie Stejskalová (30) vymyká nad druhé. Mimořádné pohybové nadání zúročila modelka, herečka, tanečnice, choreografka a v neposlední řadě také zpěvačka na mezinárodní soutěži Miss Supertalent World, kterou v roce 2016 opanovala. Vítězství v těžké konkurenci jí vyneslo nejen pozornost i prestiž, ale také snový pobyt v Jižní Koreji. „Byla jsem tam v královské pozici,“ vzpomíná na půl rok strávený na poloostrově, jejž omývá Žluté a Japonské moře.


Mahulena Bočanová (54) vytáhla fotky z Playboye: Sexy poklad z antikvariátu!
blesk | 05:00:00
Herečka Mahulena Bočanová (54) se pochlubila fotkou ze svého prvního focení pro Playboy. Autorem je fotograf Tono Stano a jedna z uměleckých fotografií, kde mezi zkříženýma nohama vidíme její oko s uhrančivým pohledem, dokonce visí v rekreačním domě, který navrhla dvojice architektů Vít Máslo a David R. Chisholm. 


„Moje práce není zapínat lidi do černých pytlů,“ zlobí se sestřička ze Vsetína: Primář potvrzuje chmurnou prognózu
blesk | 05:00:00
Vsetínská nemocnice má největší počet pacientů s koronavirem od začátku pandemie. Většina z nich je neočkovaná. Nejde však o starší lidi se zdravotními problémy, jak uvádí primář anesteziologicko-resuscitačního oddělení Marek Proksa. Všichni, kdo tam zemřeli, byli podle něj soběstační lidé. Zdravotní sestra Zdeňka k tomu dodává, že pacienti, které připojují k přístrojům, často tuší, že mohou zemřít.


Vojtěch o covidových Vánocích v Česku. Delší nouzový stav možná, lockdown ne?
blesk | 05:00:00
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch nevylučuje další zpřísnění opatření v Česku. V rozhovoru pro Právo řekl, že ve hře je další omezení hromadných akcí, na které od pátku může maximálně 1000 lidí. Lockdown nepovažuje za řešení. S omezeními musí lidé počítat zřejmě i o Vánocích. V Česku za pátek laboratoře potvrdily 20 315 nově potvrzených, nákaz bylo o desetinu méně než před týdnem. Méně se ale i testovalo, ubylo zejména antigenních testů. Roste tlak na nemocnice, je v nich přes 6000 lidí, přes 900 na jednotkách intenzivní péče.


Pornoikona Cicciolina slaví 70. narozeniny: Prsa už neukazuje!
blesk | 05:00:00
Patří k Itálii stejně jako pizza, Colosseum či fotbalová squadra azzura! Bývalá pornohvězda, pak poslankyně, která projevy pronášela nahoře bez, dnes už prsa neukazuje. Taky by to bylo divné: Vždyť Cicciolina právě slaví 70. narozeniny!


Jiřina Bohdalová (90): Přiznala, co ji bolí! A to i při čtení
blesk | 05:00:00
K jejím 90. narozeninám vyšly dvě unikátní knihy. V publikaci Vždycky upřímná Jiřina Bohdalová herečku „drbou“ její kolegové, v té druhé - Mezi slzami a smíchem - vzpomíná ona sama. Teď ji nahrála i jako audioknihu.


Jako u Barbie doma? Krásná tanečnice ze StarDance Lálová: Ohromující sbírka! Skoro 100 párů bot
blesk | 05:00:00
Jsou ženy, které milují boty tak moc, že jejich botníky tvoří významnou část prostoru vyhrazeného pro bydlení. Když je navíc vášnivou milovnicí střevíčků, lodiček, kozaček i tenisek tanečnice, jež musí obstarat nejen civilní botník, ale i ten taneční, páry se počítají na desítky. Jako doma u Veroniky Lálové (30).


Do Česka míří pořádná zima. Budou konečně zase bílé Vánoce? Sledujte radar Blesku
blesk | 05:00:00
Česko má za sebou na východě území první sněhovou nadílku – v sobotu ráno leželo v Ostravě 14 cm sněhu, v Brně 7 cm, v Dukovanech 8 cm, v Náměstí nad Oslavou 10 cm, v Holešově 5 cm a v Kuchařovicích 11 cm sněhu. A s občasným sněžením musíme počítat po celý víkend – výraznější sněžení z víkendu přinese neděle. Zimní charakter počasí s nebezpečnými zimními meteorologickými jevy na silnicích, nás ale bude v Česku až na výjimky, provázet po celou první prosincovou dekádu. Můžeme se alespoň letos těšit na bílé Vánoce?


Prokleté křeslo ve Sněmovně: ANO vzdalo boj o „kytaristu“ Vondráčka, řešením má být Havlíček
blesk | 05:00:00
Stále jeden chybí. Místopředsedů v nové Sněmovně má být hned šest, jenže zvoleno jich bylo jen pět. Poslední křeslo, které má mít hnutí ANO, jako by bylo zakleté. Rozseknout to má nominace vicepremiéra Karla Havlíčka (52). ANO se dvakrát snažilo protlačit na pozici místopředsedy bývalého šéfa Sněmovny Radka Vondráčka, ani v jedné volbě ale neuspěl.


Muž z Plzeňska proti covidu nasadil ivermektin: Skončil v bezvědomí, utrpěl rozsáhlou mrtvici
blesk | 05:00:00
Zhruba šedesátiletý muž z Plzeňského kraje onemocněl covidem-19. Svému lékaři nic neřekl a doma se léčil ivermektinem určeným pro koně. Pak náhle zkolaboval a upadl do bezvědomí, zachraňovat ho museli záchranáři. V nemocnici později zjistili, že jde o rozsáhlou mrtvici. Případ na sociálních sítích popsal lékař.


Ondrovi (11) se vrátila leukemie, pomohla revoluční léčba. Agátce (4) zachránila život
blesk | 05:00:00
Leukemie je nejčastější nádorové onemocnění dětí. Zatímco mnoho se jich se zákeřnou chorobou díky současným léčbám dokáže vypořádat, existuje skupina dětí, které mají tu smůlu, že se jim nemoc vrací. Pořád dokola, jako Ondrovi (11) nebo Agátě (4). Oba jsou pacienty Kliniky dětské hematologie a onkologie FN Motol a jejich zdravotní výhled byl nejistý. Právě kvůli nešťastné prognóze si ale mohli vyzkoušet revoluční buněčnou terapii CAR T, která u obou měla neuvěřitelné výsledky - Ondra už je prakticky zdravý a Agáta přežila mimořádně agresivní relaps. Odborníci v terapii vidí budoucnost onkologické léčby jako takové, nejen leukemie.


Zdravotníci vzali těžce nemocnou stařenku (85) na výlet do hor: Toužila vidět milovanou krajinu
blesk | 05:00:00
Australance Evelyne Collinsové (85) byla v říjnu diagnostikována leukémie a je připoutána k nemocničnímu lůžku. Její ošetřovatelé se rozhodli dopřát vážně nemocné seniorce chvilku štěstí.


Petr Janda dvakrát terčem zlodějů: Přišel o peníze i doklady!
blesk | 05:00:00
Na předvánoční cestu s rodinou do Paříže dlouho nezapomene. Petr Janda (79) se hned dvakrát stal terčem zlodějů. Poprvé přišel jen o peníze, ale podruhé mu ukradli platební karty a všechny doklady.


Zuzaně se ve 100 km/h zasekl volant, několikrát se přetočila přes střechu: Stáli nade mnou všichni svatí
blesk | 05:00:00
Ženě z Karlových Varů se v září při jízdě zasekl volant. Auto se při nehodě několikrát obrátilo a skončilo na střeše za svodidly. Řidička z děsivé nehody vyvázla takřka bez zranění.


Omikron je dvakrát nakažlivější než delta. Účinnost vakcíny sníží na 40 procent, varují vědci
blesk | 05:00:00
Koronavirová „botswanská“ varianta omikron děsí experty i veřejnost. Někteří odborníci ji dokonce označují za „superkmen“, který obsahuje všechny nejhorší mutace alfa, beta a delta v kombinaci. Množství takzvaných spikeových mutací z ní tak navíc může udělat nejinfekčnější a nejodolnější variantu všech dob. Píše to například britský list Daily Mail.


Pravda o 120 dnech Sodomy: Chlípný markýz de Sade svázal žebračku, zbičoval ji a do krvavých ran lil vosk
blesk | 05:00:00
Osvícenec, umělec, intelektuál, ale také excentrik a zvrhlík. Markýz de Sade pocházel ze starobylého ale nijak veledůležitého šlechtického rodu, přesto je jeho jméno známé dodnes. Jeho předci by ovšem asi příliš nadšení nebyl - de Sade se totiž proslavil svými zvláštními sexuálními choutkami, kvůli kterým skončil několikrát ve vězení a dokonce měl zamířit i na popraviště.


"Skutečný" klaun z hororu To. Zavraždil 33 mladíků a pohřbil je doma ve sklepě
pikant | 07:23:00
Předlohou pro klauna Pennywise byl údajně skutečný sériový vrah, který připravil o život 33 mladých mužů.


V sobotu testy potvrdily 12 514 nakažených. V nemocnicích přibývá pacientů ve vážném stavu
lidovky.cz | 07:18:42
Nových případů koronaviru v mezitýdenním srovnání podruhé po sobě ubylo. Za sobotu jich bylo 12 514, zhruba o desetinu méně než před týdnem. Opět se ale snížil také počet testů. Na 100 000 obyvatel za sedm dní připadá 1191 nově potvrzených nákaz, incidence tak klesla z pátečních 1209. Počet hospitalizovaných s covid-19 se snížil pod 6000, dál ale přibývá pacientů ve vážném stavu.


Poláci chtěli dělat Fiaty, ale dostali sovětský GAZ. FSO Warszawa slaví 70 let
aktuálně.cz | 06:32:00
Před 70 lety ve Varšavě vyrobili první poválečné polské auto. Warszawou odstartovala historie automobilky FSO.


Žijeme obavami o budoucnost, říká novoměstský lékař Pavel Jenerál
Denik.cz | 06:01:00
Obdivuji všechny sestry i lékaře. Covidových pacientů přibývá a jsou to oni, kdo se s tím musí poprat. Pro mě jsou to hrdinové, chválí zdravotníky Kateřina Novotná ze Žďáru nad Sázavou.


Hotel Thermal vzdoruje pandemii. Nabízí i přitažlivé vodní afrodiziakum
Denik.cz | 06:00:00
Zřejmě k jedněm z mála výjimek z karlovarských lázeňských a hotelových zařízení, která se během znovu se šířící epidemii covidu neuzavřou, bude patřit hotel Thermal. Alespoň to předpokládá ředitel hotelu Vladimír Novák, protože už částečně rekonstruovaný hotel přitahuje nejen české návštěvníky, ale i hosty z Blízkého východu.


Doktor Sova i táta Za trnkovým keřem. Noblesní Ladislav Frej oslavil 80 let
Denik.cz | 06:00:00
Gentlemanský intelektuál s krásně usazeným a znělým hlasem, představitel klaďasů i záporáků. Takový je filmový a divadelní herec Ladislav Frej, rodák z Brna. V sobotu oslavil úctyhodné osmdesáté narozeniny.


OBRAZEM: Zámek v Chudenicích zaplnily betlémy. Jsou keramické i dřevěné
Denik.cz | 05:57:00
Na Starém czernínském zámku v Chudenicích odstartovala výstava Betlémy na zámku. Jde o společnou výstavu spolku Betlémáři Plzeňska a spolku Přátel betlémů Horního Bavorského lesa. A opravdu je co na zámku obdivovat.


Krocení turistického boomu: Známá obec stopla vznik nových penzionů
Denik.cz | 05:57:00
Naštvání skrývala jen těžko. Kristýna Zemková žije v Dolních Věstonicích na Břeclavsku – obci, kam v sezoně přijíždějí zástupy turistů. Podle mladé ženy je jich však až příliš. A mezi obyvateli není s tímto názorem sama. Někteří dokonce uvažují o odstěhování. Vedení tamní radnice se proto rozhodlo změnit územní plán. Díky tomu vzniknou takzvané klidové zóny.


Drážďany jsou bez trhů posmutnělé. Stritzelmarkt letos kvůli covidu nebude
Denik.cz | 05:40:00
Saská metropole se musela přizpůsobit covidové krizi a zrušit svoji chloubu, vánoční trhy.


Poslankyně odjela do porodnice na kole uprostřed noci. Zdravá holčička se narodila do hodiny
blesk | 09:20:00
Novozélandská poslankyně Julie Anne Genterová v neděli brzy ráno odjela do porodnice na kole, porodila o necelou hodinu později. Cesta jí trvala zhruba deset minut. Politička ze strany Zelených už zvolila tento netradiční způsob dopravy pro svou předchozí cestu k porodu v roce 2018, píše Reuters.


Onošené zimní bundy dopraváků z Brna v koši nekončí: Zahřejí bezdomovce
blesk | 09:15:00
Celkem 264 obnošených kusů zimních bund, které zaměstnanci vrátili výměnou za nové, zahřeje teď lidi v nouzi a bez přístřeší. Dopravní podnik je předal Sociálnímu nadačnímu fondu (SNF) města Brna a Jihomoravského kraje. Padesátka jich okamžitě najde uplatnění v brněnském sociálním šatníku, zbytek poputuje za lidmi bez domova do Vyškova, Znojma a Blanska.


Sexy tanečnice ze StarDance Marková (29) ukázala pevné půlky! Skutečná krása je ale prý jinde
blesk | 09:13:00
Tanečnice Martina Marková (29) opět ukázala svou perfektně vypracovanou postavu. Na svém instagramu se pochlubila snímky ve vysoko vykrojených kalhotkách a odhalila pozadí pevné jako kámen!


Cardi B, Pamela i Lady Gaga odhalily pravou tvář: Hvězdy bez make-upu: Poznali byste je vůbec?!
blesk | 09:10:00
To, že celebrity vypadají bez make-upu a v teplácích docela jinak než na červeném koberci a fotkách v časopisech, je známá věc. Moderní doba přitom nahrává právě nejrůznějším momentkám na sociálních sítích a i trendy směřují spíše k přirozenosti. Pojďte se s námi ohlédnout za tím, které slavné dámy se letos ukázaly bez líčení! Poznali byste je?


Meky Žbirka (†69) před smrtí ukázal byt v Londýně: Přímořský vzduch a odkaz jeho matky!
blesk | 08:45:00
Meky Žbirka (†69) byl sice rodilý Slovák, po mamince Ruth byl ale napůl Angličan. A k Velké Británii ho vždycky pojil velmi vřelý vztah. Nakonec si v místě maminčina někdejšího bydliště koupil byt. 


První případ nové varianty v Česku: Experti mají definitivně potvrdit omikron
blesk | 08:45:00
Během neděle by mohlo být jasněji kolem pravděpodobného prvního výskytu koronavirové varianty omikron v Česku. Sekvenační analýza v liberecké nemocnici u ženy, která se vrátila z africké Namibie, variantu omikron potvrdila na 90 procent, řekl v sobotu večer České televizi mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář. Podle něho bude definitivní výsledek zřejmě známý v průběhu několika desítek hodin. Šlo by o první potvrzený výskyt této varianty v ČR. Žena z Libereckého kraje se z Namibie vrátila do ČR v devítičlenné skupině. U jejích členů i rodinných příslušníků ženy hygienici ověřují, zda jsou nakažení koronavirem.


Zeman jmenuje Fialu za plexisklem bez podání ruky a předání listiny. S ceremoniálem radil Prymula
blesk | 08:35:00
Prezident Miloš Zeman v neděli jmenuje na zámku v Lánech předsedu ODS a lídra koalice Spolu Petra Fialu novým premiérem. Slavnostní akt se uskuteční sedm týdnů po sněmovních volbách, ve kterých volební uskupení Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) a Pirátů se STAN získala v dvousetčlenné dolní komoře 108 mandátů. Ceremoniál budou provázet kvůli prezidentově nákaze koronavirem přísná hygienická opatření, politici od sebe budou odděleni plexisklem. Jmenování se uskuteční v 11:00, Blesk Zprávy ho přinesou v přímém přenosu.


Přibylo 12 514 nakažených, počet hospitalizovaných po čtyřech dnech klesl
idnes.cz | 07:05:00
Nových případů koronaviru v mezitýdenním srovnání podruhé po sobě ubylo. Za sobotu jich bylo 12 514, zhruba o desetinu méně než před týdnem. Opět se ale snížil také počet testů. Na 100 000 obyvatel za sedm dní připadá 1191 nově potvrzených nákaz, incidence tak klesla z pátečních 1209. Počet hospitalizovaných s covid-19 se snížil pod 6000, dál ale přibývá pacientů ve vážném stavu.


Miloš Zeman dnes jmenuje Petra Fialu premiérem, mezi nimi bude průhledná stěna
iHned.cz | 09:04:00
Prezident Miloš Zeman dnes bude na zámku v Lánech při jmenování předsedy ODS Petra Fialy premiérem za průhlednou stěnou, zajištěn bude zvukový kontakt. Všichni přítomní budou mít respirátory třídy FFP3. Na webu Pražského hradu to dnes ráno uvedl...


Ferrari z Lega? S vlastním modelem bude možné dokonce i závodit!
Auto.cz | 09:44:00
Nová závodní dráha zábavního parku umožní postavit si vlastní Ferrari a pak s ním závodit. Do fronty dětí se zřejmě od jara přidá mnoho chtivých tatínků.


Silnice zasypává sníh, na některých místech je problém projet
lidovky.cz | 09:48:12
Téměř na celém území České republiky dnes bude sněžit, na některých místech i trvale. Ve všech krajích jsou v terénu silničáři, kteří se snaží zasněžené úseky upravit.


Izrael jako první země světa kvůli omikronu zcela uzavře hranice. Bude také sledovat telefony
lidovky.cz | 09:42:29
Izrael zakáže na dva týdny vstup do země všem cizincům. Chce tak omezit šíření nové a potenciálně nakažlivější varianty koronaviru nazvané omikron. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na prohlášení premiéra Naftaliho Bennetta. Izrael se tak stane první zemí, která kvůli nové variantě viru zcela uzavře své hranice.


S respirátory a za průhlednou stěnou. Prezident Zeman jmenuje Fialu premiérem
lidovky.cz | 08:54:00
Prezident Miloš Zeman bude při jmenování předsedy ODS Petra Fialy premiérem na zámku v Lánech za průhlednou stěnou a zajištěn bude zvukový kontakt. Všichni přítomní budou mít respirátory třídy FFP3, uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman, u nějž byl prokázán covid a má být v izolaci, podle mluvčího s takovou podobou jmenování souhlasil.


Dopravu v Česku místy komplikuje sníh a led, silničáři vyzývají řidiče k opatrnosti
aktuálně.cz | 09:02:00
Přes republiku přejde v pásu od Šumavy přes Vysočinu po Krkonoše sněžení, může napadnout až deset centimetrů sněhu, na horách až patnáct.


Do EET je po pěti letech zapojeno 200 tisíc podnikatelů, nová vláda ho chce zrušit
aktuálně.cz | 08:06:00
O tom, kolik projekt elektronické evidence tržeb přinesl do státní pokladny peněz, se jednotlivé politické strany neshodnou.


Smutný advent v Ostravě. Centrum prázdné, navštívili jsme i Karolinu a Avion
Denik.cz | 08:19:00
/FOTOGALERIE/ Působilo to poněkud smutně, Masarykovo náměstí v Ostravě, téměř neobsazené ruské kolo se pomalu otáčelo, náměstím se linula velmi tiše poklidná hudba, kolem dřevěných stánků ozdobených jehličím s baňkami bylo pusto a prázdno. Za jiné situace by bylo den před začátkem adventu určitě plné. Vzhledem k protiepidemickým opatřením se po jeho ploše pohybovalo v sobotu 27. listopadu jen několik skupinek lidí.


V sobotu přibylo 12 514 případů koronaviru. Méně než před týdnem
Denik.cz | 07:50:00
Nových případů koronaviru v ČR v mezitýdenním srovnání podruhé po sobě ubylo. Za sobotu jich bylo 12 514, zhruba o desetinu méně než před týdnem. Opět se ale snížil také počet testů. K dnešku na 100 tisíc obyvatel za sedm dní připadá 1191 nově potvrzených nákaz, incidence tak klesla z pátečních 1209. Počet hospitalizovaných s nemocí covid-19 se po čtyřech dnech snížil pod 6000, dál ale přibývá pacientů ve vážném stavu. Informace dnes na svém webu zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.


Víkendář: Opatrně s umělou inteligencí
Kurzy.cz | 08:57:00
Během posledních deseti let došlo k velkému pokroku v oblasti umělé inteligence, kterou nyní využívá řada odvětví. Nadšený z ní ale není Daron Acemoglu z MIT, který na stránkách VoxEU tvrdí, že její přínosy pro společnost mohou zaostávat za škodami, kt...


Miloš Zeman dnes jmenuje Petra Fialu premiérem, mezi nimi bude průhledná stěna
Hospodářské noviny | 09:04:00
Prezident Miloš Zeman dnes bude na zámku v Lánech při jmenování předsedy ODS Petra Fialy premiérem za průhlednou stěnou, zajištěn bude zvukový kontakt. Všichni přítomní budou mít respirátory třídy FFP3. Na webu Pražského hradu to dnes ráno uvedl...


ŽIVĚ: Prezident jmenuje Petra Fialu předsedou vlády
ČT24 | 08:16:09
Prezident Miloš Zeman jmenuje novým premiérem Petra Fialu (ODS). Hradní kancelář připravila zvláštní opatření kvůli prezidentově nákaze koronavirem. Oba politiky proto odděluje průhledná stěna. Jmenování premiéra ještě neznamená, že nová vláda nastupuje, to se stane až po jmenování ministrů. Kandidáty na ně sice Fiala představil již v polovině listopadu, Zeman však dal najevo, že je s jednou nominací nespokojen.


V sobotu přibylo 12 514 nakažených, méně než minulý týden. Počet hospitalizovaných se vrátil pod šest tisíc
ČT24 | 07:39:57
V sobotu prokázaly testy nákazu koronavirem u 12 514 lidí. Bylo jich o necelé dva tisíce méně než minulý týden. Proti konci pracovního týdne klesl i počet hospitalizovaných mírně pod šest tisíc. V sobotu se ale v Česku také prokázal první případ varianty omikron, u níž je podezření, že se dokáže šířit rychleji než nyní dominující delta.


Zeman bude kvůli nákaze při jmenování Fialy premiérem za průhlednou stěnou
Eurozpravy-domácí | 10:33:00
Prezident Miloš Zeman dnes bude na zámku v Lánech při jmenování předsedy ODS Petra Fialy premiérem za průhlednou stěnou, zajištěn bude zvukový kontakt. Všichni přítomní budou mít respirátory třídy FFP3. Na webu Pražského hradu to dnes ráno uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.


Ranní sněžení na jižní Moravě komplikuje dopravu, v Brně vyjely sypače
Eurozpravy-domácí | 10:18:00
Sněžení od časného rána komplikuje dopravu v Jihomoravském kraji. Silničáři vybízejí řidiče ke zvýšené opatrnosti téměř na celém území kraje. Sněžení by mělo během dopoledne podle předpovědi počasí ještě zesílit, teploty se pohybují kolem nuly.


Vláda se chystá v týdnu rozhodnout o obnovení příspěvků na mzdy z Antiviru
Eurozpravy-domácí | 09:39:00
Vláda se chystá příští týden rozhodovat o obnovení výplaty jednoho z příspěvků na mzdy z programu Antivirus. Firmy s omezením výroby a služeb by mohly znovu dostávat 60 procent vyplacené náhrady mzdy do 29.000 korun. Ministryně práce v demisi Jana Maláčová (ČSSD) ČTK sdělila, že poskytování tohoto příspěvku s označením B by kabinet mohl schvalovat případně už v pondělí.


Do EET je po pěti letech zapojeno 200 tisíc podnikatelů, projekt ale asi skončí
Eurozpravy-domácí | 08:33:00
Do elektronické evidence tržeb (EET) je po pěti letech fungování aktuálně zapojeno 201.140 podnikatelů, kteří zaevidovali zhruba 18,4 miliardy účtenek. Vyplývá to z údajů finanční správy. EET je kvůli pandemii do konce roku 2022 přerušena, žádný podnikatel tak nyní nemusí své tržby evidovat a úřady tuto povinnost nekontrolují. Podnikatelé nicméně mohou evidovat dobrovolně.


Nově nakažených je opět méně než před týdnem, ubylo i hospitalizovaných
Eurozpravy-domácí | 08:10:00
Nových případů koronaviru v ČR v mezitýdenním srovnání podruhé po sobě ubylo. Za sobotu jich bylo 12.514, zhruba o desetinu méně než před týdnem. Opět se ale snížil také počet testů. K dnešku na 100.000 obyvatel za sedm dní připadá 1191 nově potvrzených nákaz, incidence tak klesla z pátečních 1209.


Austrálie potvrdila první dva případy nákazy variantou omikron na svém území
Eurozpravy-zahraniční | 10:15:00
Austrálie dnes oznámila, že u dvou lidí, kteří o víkendu přiletěli do Sydney z jihu Afriky, se vyskytla varianta koronaviru omikron. Austrálie se tak přidává k zemím, které již potvrdily na svém území výskyt této nové varianty. Mimo jiné ji v uplynulých dnech zaznamenaly Česko, Německo, Belgie nebo Itálie.


Švýcaři budou dnes hlasovat, zda nechat v platnosti protikoronavirová opatření
Eurozpravy-zahraniční | 08:31:00
Voliči ve Švýcarsku budou dnes v referendu rozhodovat o tom, zda podpoří stávající vládní plán boje s pandemií covidu-19. Jeho součástí je kromě jiného finanční pomoc lidem zasaženým protikoronavirovými opatřeními a covidové pasy, které Švýcaři musí předkládat při vstupu do restaurací, kulturních či sportovních zařízení.


Tálibán chce mírové vztahy se světem, uvedl afghánský premiér v prvním projevu
Eurozpravy-zahraniční | 08:28:00
Režim Tálibánu si přeje mírové vztahy se zbytkem světa, prohlásil v sobotu afghánský premiér Muhammad Hasan Achund ve svém prvním projevu k národu, téměř tři měsíce po svém jmenování. Zároveň vyzval mezinárodní nevládní organizace, aby Afghánistánu letos v zimě pomohly vyhnout se humanitární katastrofě.


Německo hlásí 44 tisíc nových případů infekce a rekordní incidenci
Eurozpravy-zahraniční | 08:18:00
Sedmidenní incidence v Německu opět vzrostla a dosáhla historického maxima, nakažených je průměrně 446,7 lidí na 100.000 obyvatel. Dnes ráno o tom informovala agentura DPA s odvoláním na údaje Institutu Roberta Kocha (RKI). Zdravotníci za poslední den zachytili 44.401 nových případů infekce koronavirem, který způsobuje nemoc covid-19.


Snowboardcrossařka Samková ovládla olympijskou trať v Číně a vyhrála první závod sezóny
Eurozpravy-sport | 09:48:00
Česká reprezentantka ve snbowboiardcrossu Eva Samková vstoupila v neděli do nové sezóny, která bude vrcholit Ziimnmi olympijskými hrami v Pekingu a ve které bude obhajovat velký glóbus z předchoz sezóny, nejlépe jak mohla. Nová sezóna Světového poháru 2021/22 totiž začala v Číně na trati v čínském Secret Garden, kde se právě v únoru příštího roku budou konat snowboardcrossové olympijské závody a právě zde nyní Eva Samková triumfovala. Zaznamenala tak svůj již osmnáctý triumf v seriálu SP.


Víme, kolik marnosti se skrývá v našem koši na plasty? Recyklace nezvládá držet krok s tříděním
Reflex | 10:50:00
Zubní kartáček už má to nejlepší za sebou, tak proč ho nevytřídit do žlutého kontejneru? Můžu mít dobrý pocit, že něco dělám pro životní prostředí, recyklace je přeci skvělý způsob, jak plasty znovu smysluplně využít. Tak takhle to bohužel nefunguje. Ačkoli Češi jsou v třídění odpadu jedni z nejsvědomitějších, mnohé možná rozčaruje, že co se týče plastů, na recyklaci jde asi jen 30 % z těch, které ve žlutém kontejneru skončí. A zrovna zubní kartáčky mezi ně nepatří.


Vlakem kolem horského masivu Eiger aneb Cesta na nejvýše položené nádraží Evropy
Reflex | 07:40:00
S trochou štěstí prý tímhle vlakem vyjedeme až nad mraky, a tak jsme se těšili, že nad nejvýše položeným nádražím Evropy, v sedle pod horou Jungfrau, skutečně zahlédneme slunce. Paprsky na chvíli opravdu problikly, ale na žádné vysokohorské opalování to rozhodně nebylo. Naopak, vystrčit nos na čerstvý vzduch znamenalo bez přílišné nadsázky zabojovat o život.


Nejsou peníze, nejsou záchody. Turisté i místní, máte smůlu
Tiscali-zprávy | 08:52:24
Zajít si na veřejnou toaletu se na některých místech stává skoro nesplnitelnou bojovkou. Tedy alespoň v Británii. Úřady, které je většinou zajišťují, totiž šetří. A první škrty se týkají většinou právě provozu toalet. 


Místopředseda frakce CDU/CSU: Hrozí, že výjimečná opatření tu budou na věčné časy
E15-ekonomika | 10:30:00
Konzervativní CDU kancléřky Angely Merkelové, strana, která v zářijových volbách utrpěla největší porážku ve své dosavadní historii, hledá cestu z krize. Tu by měl ukázat nový šéf partaje, jenž by už v prosinci měl nahradit smutnou postavu neúspěšného kandidáta na kancléře Armina Lascheta, který dal svou funkci k dispozici. Největším favoritem je Laschetův minulý soupeř, stranický veterán Friedrich Merz, který v  posledních dvou dekádách prohrál hned několik soubojů o  unijní lídrovství, mimo jiné před šestnácti lety i  s  Angelou Merkelovou.


První případ varianty omikron v Česku analýza potvrdila na 90 procent
E15-ekonomika | 09:00:00
Sekvenační analýza v liberecké nemocnici u ženy, která se vrátila z africké Namibie, na 90 procent potvrdila koronavirovou variantu omikron. České televizi (ČT) to v sobotu večer řekl mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář. Šlo by o první potvrzený výskyt této varianty v ČR. Variantu omikron, kterou Světová zdravotnická organizace (WHO) kvůli potenciálně vyšší nakažlivosti zařadila mezi znepokojivé typy koronaviru, poprvé zaznamenali 9. listopadu v Jižní Africe.


Zeman jmenuje Fialu za plexisklem. Všichni budou mít respirátory FFP3
E15-ekonomika | 08:50:00
Prezident Miloš Zeman dnes bude na zámku v Lánech při jmenování předsedy ODS Petra Fialy premiérem za průhlednou stěnou, zajištěn bude zvukový kontakt. Všichni přítomní budou mít respirátory třídy FFP3. Na webu Pražského hradu to dnes ráno uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Prezident, u kterého se prokázala nákaza koronavirem, podle mluvčího s opatřeními souhlasil a je ochotný je v zájmu věci podstoupit.


Škoda T11: Inovativní projekt dvou silných značek, který se neuchytil
E15-ekonomika | 07:00:00
Značka Škoda je dnes primárně spojována s osobními automobily, existuje ale i plzeňský stejnojmenný podnik vyrábějící tramvaje, lokomotivy nebo trolejbusy.  A právě třeba trolejbusy byly jeho klíčovým produktem už za dob socialismu. Zatímco třeba Škoda Tr14 se stala běžnou součástí českých měst s trolejbusovou dopravou, jiné projekty zůstaly ve fázi prototypu, bohužel.


Místopředseda frakce CDU/CSU: Hrozí, že výjimečná opatření tu budou na věčné časy
E15-politika | 10:30:00
Konzervativní CDU kancléřky Angely Merkelové, strana, která v zářijových volbách utrpěla největší porážku ve své dosavadní historii, hledá cestu z krize. Tu by měl ukázat nový šéf partaje, jenž by už v prosinci měl nahradit smutnou postavu neúspěšného kandidáta na kancléře Armina Lascheta, který dal svou funkci k dispozici. Největším favoritem je Laschetův minulý soupeř, stranický veterán Friedrich Merz, který v  posledních dvou dekádách prohrál hned několik soubojů o  unijní lídrovství, mimo jiné před šestnácti lety i  s  Angelou Merkelovou.


První případ varianty omikron v Česku analýza potvrdila na 90 procent
E15-politika | 09:00:00
Sekvenační analýza v liberecké nemocnici u ženy, která se vrátila z africké Namibie, na 90 procent potvrdila koronavirovou variantu omikron. České televizi (ČT) to v sobotu večer řekl mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář. Šlo by o první potvrzený výskyt této varianty v ČR. Variantu omikron, kterou Světová zdravotnická organizace (WHO) kvůli potenciálně vyšší nakažlivosti zařadila mezi znepokojivé typy koronaviru, poprvé zaznamenali 9. listopadu v Jižní Africe.


Zeman jmenuje Fialu za plexisklem. Všichni budou mít respirátory FFP3
E15-politika | 08:50:00
Prezident Miloš Zeman dnes bude na zámku v Lánech při jmenování předsedy ODS Petra Fialy premiérem za průhlednou stěnou, zajištěn bude zvukový kontakt. Všichni přítomní budou mít respirátory třídy FFP3. Na webu Pražského hradu to dnes ráno uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Prezident, u kterého se prokázala nákaza koronavirem, podle mluvčího s opatřeními souhlasil a je ochotný je v zájmu věci podstoupit.


Škoda T11: Inovativní projekt dvou silných značek, který se neuchytil
E15-politika | 07:00:00
Značka Škoda je dnes primárně spojována s osobními automobily, existuje ale i plzeňský stejnojmenný podnik vyrábějící tramvaje, lokomotivy nebo trolejbusy.  A právě třeba trolejbusy byly jeho klíčovým produktem už za dob socialismu. Zatímco třeba Škoda Tr14 se stala běžnou součástí českých měst s trolejbusovou dopravou, jiné projekty zůstaly ve fázi prototypu, bohužel.


Šéf zdravotnictví Vojtěch má covid-19. Díky očkování mám mírný průběh, uvedl
idnes.cz | 11:57:00
Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch měl pozitivní test na koronavirus, uvedl v neděli na Twitteru. Na test šel preventivně, protože mu nebylo z pátku na sobotu dobře. Má mírný průběh, pracovat chce z domova.


Proč se nová mutace jmenuje omikron? WHO nechtěla urazit čínského prezidenta
idnes.cz | 11:48:00
Světová zdravotnická organizace (WHO) vysvětlila, proč při pojmenování nové varianty koronaviru přeskočila dvě písmena řecké abecedy. Ný je podle ní totiž snadno zaměnitelné s anglickým slovem „nový“ a ksí je v angličtině (xi) shodné s běžným příjmením, uvedl mluvčí organizace.


Silnice zasypává sníh, největší trable působí na jižní Moravě
idnes.cz | 11:34:00
Téměř celé území České republiky od rána zasypává sníh. Největší problémy působí na jižní Moravě, kde silné sněžení v části kraje přerostlo v kalamitu. Autobusové linky mají potíže hlavně na Blanensku a Znojemsku, zpožďují se, do některých obcí nezajíždí,


Berete nám kulturní dědictví, protestuje ředitel muzea proti zrušení trhů
idnes.cz | 11:30:00
Protiepidemická opatření, která v tomto týdnu zavedla vláda Andreje Babiše v demisi, se nesetkávají s pochopením. Lidé protestují zejména proti uzavření adventních trhů. Otevřeným dopisem se proti uzavření trhů s ohledem na kulturní dědictví ohradil i ředitel Muzea východních Čech v Hradci Králové Petr Grulich.


Autobusy a jižní Moravě se zpožďují. Problémy mají také vlaky
idnes.cz | 11:30:00
Silné sněžení v části Jihomoravského kraje přerostlo v kalamitu. Autobusové linky mají potíže hlavně na Blanensku a Znojemsku, zpožďují se, do některých obcí nezajíždí, plyne z informací od dopravců a silničářů. Během dopoledne začaly mít problémy také vlaky, kvůli počasí se zastavil provoz ve stanici Brno-Královo Pole. Některé spoje kvůli tomu mění trasu.


Prezident Zeman jmenoval Fialu premiérem, dělila je průhledná stěna
idnes.cz | 11:04:00
Padesátý den po volbách má Česko nového premiéra Petra Fialu. Po jmenování, které kvůli covidové situaci trochu připomínalo scénu ze sci-fi filmu, prezident Miloš Zeman za průhlednou stěnu šéfovi ODS řekl, že v pondělí zahájí rozhovory s kandidáty do vlády, které chce ukončit od 13. prosince. Nová vláda by tak mohla být jmenována do půli prosince, jak si Fiala přeje.


Afghánský premiér: Tálibán si přeje mírové vztahy se zbytkem světa
idnes.cz | 09:57:00
Režim Tálibánu si přeje mírové vztahy, prohlásil v sobotu afghánský premiér Muhammad Hasan Achund ve svém prvním projevu k národu, téměř tři měsíce po svém jmenování. Zároveň vyzval mezinárodní nevládní organizace, aby Afghánistánu letos v zimě pomohly vyhnout se humanitární katastrofě. Informovala o tom agentura AFP.


Hnutí Chcípl PES pořádá další protest proti opatřením. Lidé se sejdou na Letné
idnes.cz | 09:54:00
Chcípl PES pořádá v neděli na pražské letenské pláni další protest cílený proti vládě a protiepidemickým opatřením. Mezi řečníky vystoupí například šéfka Trikolory Zuzana Zahradníková Majerová nebo molekulární bioložka Soňa Peková, která v letošních volbách kandidovala za Švýcarskou demokracii. Akce nese název Festival odvahy a svobody.


Australské kočky míří do lockdownu, úředníkům vadí jejich vražedné choutky
idnes.cz | 09:46:00
Zatímco lidé se mohou v Austrálii těšit z postupného uvolňování opatření proti koronaviru, další skupinu naopak čeká zpřísnění. Řeč je o kočkách, na které se některá města v zemi rozhodla uvalit nepřetržitý zákaz vycházení. V jejich případě však není důvodem covid, ale snaha ochránit divokou zvěř. Majitelům koček hrozí za nedodržení pravidel pokuty.


Soubor Kupkových kreseb pro encyklopedii se bude dražit za 25 milionů korun
idnes.cz | 09:21:00
Bez přítomnosti veřejnosti se v neděli bude konat aukce výtvarného umění na pražském Žofíně. Galerie Kodl se tak rozhodla vzhledem ke zhoršující se situaci s pandemií nemoci covid-19. Po internetu či telefonu se tak budou sběratelům nabízet desítky položek, k nejvýznamnějším patří cyklus kreseb Františka Kupky vytvořených pro encyklopedii Člověk a Země, vydané ve Francii v letech 1904 až 1907. Cyklus se bude vyvolávat za 25 milionů korun.


Stále více Saúdek chodí do práce, některé už i tvrdě vyjednávají platy
idnes.cz | 09:17:00
Chodit do práce bylo pro Saúdky ještě před několika lety nepředstavitelné. Korunní princ Muhammad bin Salmán prosazuje reformy, i když je země stále kritizována za nedodržování lidských práv. Na pracovním trhu ale tvoří ženy 33 procent zaměstnanců, což je ve srovnání se situací před pěti lety skoro dvojnásobek. Pracují v oborech dosud obsazovaných muži - v restauracích, supermarketech, účtárnách a designérských firmách.


Uzavřené hranice a sledování telefonů. Izrael chce omezit šíření omikronu
idnes.cz | 08:49:00
Izrael zakáže na dva týdny vstup do země všem cizincům. Chce tak omezit šíření nové a potenciálně nakažlivější varianty koronaviru nazvané omikron. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na prohlášení premiéra Naftaliho Bennetta. Izrael se tak stane první zemí, která kvůli nové variantě viru zcela uzavře své hranice.


První prohřešek, druhý, třetí a čtvrtý. Řidič v Opavě udivil i strážníky
idnes.cz | 07:50:00
Velmi rychle se navršila různá provinění třicetiletému řidiči z Brněnska, který se vypravil do Opavy. Jakmile v centru města nedbal značky zakazující vjezd, začal se odvíjet příběh lidské lhostejnosti a hlouposti.


Švýcaři v referendu hlasují o tom, zda zachovat covidový certifikát
iHned.cz | 11:28:00
Voliči ve Švýcarsku dnes v referendu hlasují o tom, zda podpoří či odmítnou opatření, která zavedla švýcarská vláda v boji s pandemií covidu-19. Rozhoduje se především o covidovém certifikátu, kterým musí lidé prokazovat, že jsou proti nemoci...


Prezident ve vitríně. Bizarní lánská jmenovačka a co je na ní nejhorší
iHned.cz | 11:12:00
Bizarnější jmenování premiéra jsme v Česku ještě nezažili. Prezident nakažený koronavirem byl umístěn do plexisklové budky, připomínající muzejní vitrínu. Proběhla dezinfekce jmenovací listiny plus všeho, co bylo v místnosti, kam byl přiveden Petr...


Je potvrzené, že Slovanky jsou krásné, zajímavé ženy, říká Milada Karasová
revue.idnes.cz | 10:40:00
Začínala jako modelka v bývalém Československu. Bez kadeřníka, make-up artisty a konkrétního cíle. Na konci osmdesátých let už Milada Karasová úspěšně vyhledávala pro francouzskou agenturu nové tváře, načež si založila vlastní, která dala světu Terezu Maxovou, Evu Herzigovou, Simonu Krainovou nebo Taťánu Gregor Brzobohatou.


Česko má dva premiéry: Vládne ještě Babiš, nebo už Fiala?
blesk | 11:25:00
Česko má od nedělního dopoledne dva premiéry. Prezident Miloš Zeman jmenoval na zámku v Lánech předsedou vlády Ptera Fialu (ODS), v čele kabinetu v demisi zůstává Andrej Babiš (ANO). Situaci, kdy má republika dva premiéry, Ústava ČR přímo neřeší. Hovoří ale o tom, že prezident „pověřuje vládu, jejíž demisi přijal nebo kterou odvolal, vykonáváním jejích funkcí prozatímně až do jmenování nové vlády“. Pověření se vztahuje k vládě jako celku a končí jmenováním a slibem nové vlády do rukou prezidenta, byť by třeba poté nezískala důvěru Sněmovny. To je příklad současného kabinetu Andreje Babiše (ANO), který podal demisi 11. listopadu poté, co byla ustavena nová Sněmovna. Dál tak  povládne Babišův kabinet, a to až do jmenování nové vlády.


Na Staromáku hlava na hlavě: Vánoční trhy jsou zrušené, lidé ale chodí pořád
blesk | 10:25:00
Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) se trhy zrušily kvůli tomu, že se na nich setkává velké množství lidí a nelze tu pořádně kontrolovat, zda lidé dodržují protiepidemická opatření. Rozhodnutí vlády hned zkritizoval pražský primátor i Prahy 1. Zatím to ale vypadá, že většinu lidí zrušení vánočních trhů od cesty do centra metropole neodradilo a Staroměstské náměstí bylo v sobotu večer plné lidí. 


Lenka Nora Návorková má covid! Nezatančí si ani příští týden
blesk | 10:20:00
Původně se sice zdálo, že jde o celkové vyčerpání, teď ale tanečnice Miraie Navrátila (29) Lenka Nora Návorková (30) oznámila, že má covid. Další sobotu si tak opět nezatančí. V pořadí již osmý večer přitom bude první, o kterém tanečníci předvedou hned dva tance.


Ministr Vojtěch má covid. Nastupuje do 14denní izolace, pracovat bude z domova
lidovky.cz | 11:57:00
Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch měl pozitivní test na koronavirus, uvedl v neděli na Twitteru. Na test šel preventivně, protože mu nebylo z pátku na sobotu dobře. Má mírný průběh, pracovat chce z domova.


Proč se nová mutace jmenuje omikron? WHO nechtěla urazit čínského prezidenta
lidovky.cz | 11:53:44
Světová zdravotnická organizace (WHO) vysvětlila, proč při pojmenování nové varianty koronaviru přeskočila dvě písmena řecké abecedy. Ný je podle ní totiž snadno zaměnitelné s anglickým slovem „nový“ a ksí je v angličtině (xi) shodné s běžným příjmením, uvedl mluvčí organizace.


Hnutí Chcípl PES pořádá další protest proti opatřením. Lidé se sejdou na Letné
lidovky.cz | 10:49:00
Chcípl PES pořádá v neděli na pražské letenské pláni další protest cílený proti vládě a protiepidemickým opatřením. Mezi řečníky vystoupí například šéfka Trikolory Zuzana Zahradníková Majerová nebo molekulární bioložka Soňa Peková, která v letošních volbách kandidovala za Švýcarskou demokracii. Akce nese název Festival odvahy a svobody.


Na českých účtech se kupí úspory, i když ztrácejí hodnotu. Do čeho investovat?
lidovky.cz | 10:20:00
Úroky z vkladů skoro nic nenesou. Naopak, z každé uložené tisícikoruny každý měsíc v reálu pár korun mizí, protože inflace spolkne nejen úrok, ale i část úložky. Nic na tom nemění ani to, že banky po několikanásobném zvýšení sazeb ČNB konečně zvedly úročení vkladů, takže střadatelé dnes mohou dostat dvě až tři procenta ročně.


První profesor politologie, třetí nejstarší šéf vlády. Petr Fiala je novým premiérem
aktuálně.cz | 10:46:00
Na jmenování do křesla šéfa kabinetu prezidentem republiky čekal Petr Fiala (ODS) podobně dlouho jako jeho předchůdce Andrej Babiš (ANO).


Dárce kosí nákaza a nemocnicím chybí krev. Zařízení ji shánějí přes facebook
Denik.cz | 11:00:00
Pandemie covidu-19 zasáhla i pravidelné dárce krve. Není jí dost pro operace. Zdravotníci se musejí spoléhat na omezení plánovaných operací.


Tragická nehoda u Chomýže. Řidič je ve vážném stavu, spolujezdkyně nepřežila
Denik.cz | 10:52:00
K tragické dopravní nehodě došlo v neděli krátce po sedmé hodině ráno na Kroměřížsku. Pětašedesátiletý řidič Škody Felície skončil mimo vozovku a narazil do betonového mostku. Při nehodě na místě zahynula jeho spolujezdkyně, řidič skončil ve vážném stavu v nemocnici.


OBRAZEM: Flotila vánočně nazdobených vozidel MHD vyrazila do ulic Prahy
Denik.cz | 10:22:00
Více než 13 tisíc světýlek, vnitřní dekorace a vnější polepy se postaraly o výzdobu vánoční flotily vozidel Dopravního podniku hlavního města Prahy. Cestující se nimi mohou svézt na pravidelných linkách až do Tří králů, včetně lanovky na Petřín.


Zeman jmenoval Fialu premiérem. S kandidáty na ministry chce jednat dva týdny
Denik.cz | 09:50:00
Prezident Miloš Zeman dnes na zámku v Lánech jmenoval předsedu ODS Petra Fialu premiérem. Během slavnostního aktu byla hlava státu kvůli názake covidem za průhlednou stěnou, zajištěn byl zvukový kontakt. Všichni přítomní měli respirátory třídy FFP3. V následujících dvou týdnech chce Zeman jednat se všemi kandidáty na ministerské posty.


Sněžení komplikuje dopravu v Česku. Silnice jsou často sjízdné jen s opatrností
Denik.cz | 09:41:00
Sněžení od časného rána komplikuje dopravu v Česku. Silničáři vybízejí řidiče ke zvýšené opatrnosti téměř na celém území Jihomoravského kraje, kde situace přerostla v kalamitu. Sněží i na celé Vysočině, silnice jsou mokré, nebo se slabou vrstvou sněhu. Sněžit začalo i v Jihočeském kraji, silnice jsou s opatrností sjízdné.


Luxus po Rusku aneb busta Elona Muska z elektromobilu Model 3
Kurzy.cz | 11:48:28
Ruská společnost Caviar rozšířila sortiment svých „luxusních“ produktů. Pro globální trh nabídla limitované série bust tří vizionářů. Steve Jobs, coby zakladatel Applu je z nabídky nejlevnější, následuje JackMa, tedy zakladatel čínského gigantu Alibaba a&


Havlíček: Nelze vyloučit další omezení shromažďování. Plošný lockdown nebude
idnes.cz | 13:36:00
V případě dalšího zhoršování epidemie nelze podle ministra průmyslu a obchodu v demisi Karla Havlíčka vyloučit, že by vláda omezila další akce, kde se shromažďuje větší počet lidí. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch uvedl, že s vyhodnocením výsledků covidových omezení platných od pátku by se mělo počkat deset až 14 dní. Trend epidemie má ukázat až příští týden.


Malostranský zápisník: Ukaž mi, kde ve Sněmovně sedíš, a já ti řeknu, kdo jsi
idnes.cz | 13:00:00
Komouš Okamura a konzerva Rakušan? Podle nového zasedacího pořádku Sněmovny ano. Proč profesor Kysela připomíná doktora Grünsteina, který léčil hluchoněmost klystýrem? A jak láska k Zuzaně Čaputové zatemňuje mozek? V Malostranském zápisníku se ptá komentátor MF DNES Miroslav Korecký.


Politička chtěla do porodnice a neměla odvoz. Tak tam dojela na kole
idnes.cz | 12:45:00
Novozélandská poslankyně Julie Anne Genterová v neděli brzy ráno zamířila do porodnice. Dorazila tam však trochu netradičně - na kole. Cesta jí trvala zhruba deset minut, jednu hodinu po příjezdu porodila. O svém zážitku se podělila na svém profilu na Facebooku.


OBRAZEM: Kdo vypluje, vyhraje. Francouzi v dunách nahánějí migranty
idnes.cz | 12:27:00
Každodenní hru na honěnou připomíná snažení francouzských policistů, kteří se v dunách kolem Calais pokoušejí zabránit migrantům ve vyplutí přes kanál La Manche. Sami policisté přiznávají, že pašerácké gangy mají v této hře navrch.


Vláda v demisi podle Havlíčka úplný lockdown nechystá
iHned.cz | 12:25:00
V případě dalšího zhoršování epidemie nelze vyloučit podle ministra průmyslu a obchodu v demisi Karla Havlíčka (za ANO), že by vláda omezila další akce, kde se shromažďuje větší počet lidí. Celkovou uzávěru, tzv. lockdown, ale vláda v demisi...


Ministr zdravotnictví Vojtěch je pozitivní na covid-19, má mírný průběh
iHned.cz | 12:02:00
Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) měl pozitivní test na koronavirus. Uvedl to dnes na twitteru. Na test šel preventivně, protože mu nebylo z pátku na sobotu dobře. Má mírný průběh, pracovat chce z domova. „Z pátku na sobotu...


Prezident ve vitríně. Bizarní lánská jmenovačka a co je na ní nejhorší
Hospodářské noviny | 11:12:00
Bizarnější jmenování premiéra jsme v Česku ještě nezažili. Prezident nakažený koronavirem byl umístěn do plexisklové budky připomínající muzejní vitrínu. Proběhla dezinfekce jmenovací listiny plus všeho, co bylo v místnosti, kam byl přiveden Petr...


30 let kreslím denně jeden vtip. Když je humor dobrý, je jedno, jakou má barvu, říká karikaturista Kemel
Hospodářské noviny | 10:52:00
„Není to tak, že bych ke kreslení vždycky usedal s radostí. Denně čtu noviny a v poslední době cítím, že to na mně zanechává stopy, ale ten proces mě baví. Papír s tuší už nepoužívám, pracuji s tabletem, takže můžu pracovat od moře i na...


30 let kreslím denně jeden vtip. Když je humor dobrý, je jedno, jakou má barvu, říká karikaturista Kemel
iHned.cz | 10:52:00
„Není to tak, že bych ke kreslení vždycky usedal s radostí. Denně čtu noviny a v poslední době cítím, že to na mně zanechává stopy, ale ten proces mě baví. Papír s tuší už nepoužívám, pracuji s tabletem, takže můžu pracovat od moře i na...


Rokenrolu nazdar. Hudba Praha band vydala první samostatné album
bleskove.cz | 12:11:00
Autorské album chtěli natočit, aby se nestali revivalem sami sebe a vymanili se ze stínu staré Hudby Praha, kde působil Michal Ambrož.


Broadway truchlí: Zemřel autor West Side Story Stephen Sondheim (†91)!
blesk | 13:41:00
V americkém státu Connecticut v pátek zemřel autor textu k muzikálu West Side Story. Stephenu Sondheimovi bylo 91 let, ve čtvrtek ještě s přáteli oslavil Den díkuvzdání. Deníku New York Times to sdělil jeho advokát.


Proč omikron? WHO vysvětlila, proč u nové varianty přeskočila dvě písmena řecké abecedy
blesk | 13:40:00
Světová zdravotnická organizace (WHO) vysvětlila, proč při pojmenování nové varianty koronaviru přeskočila dvě písmena řecké abecedy. Jedno je podle ní totiž snadno zaměnitelné s anglickým slovem „nový“ a druhé je v angličtině shodné s běžným příjmením, uvedl mluvčí organizace. Než WHO v pátek zařadila variantu B.1.1.529 mezi znepokojivé a přiřadila jí řecké písmeno omikron, objevovalo se v médiích označení písmenem ný. Na sociálních sítích se později vyrojily spekulace, proč organizace přeskočila dvě řecká písmena, uvedla agentura Reuters.


Muž (56) přebíhal přes koleje a zakopl: Vlak mu uřízl nohu!
blesk | 13:34:00
Obrovskou smůlu měl muž, který na Slovensku přecházel nebezpečně přes koleje. Na kolejišti zakopl a zasekla se mu noha! V tu chvíli po dráze bohužel přejížděl vlak. Nebohý Slovák přišel o nohu. První pomoc mu poskytl duchaplný svědek Braňo.


Výhrady Zemana k jednomu adeptovi na ministra přetrvávají. Do Lán přijede Bartoš
blesk | 13:19:00
Výhrady prezidenta Miloše Zemana k jednomu z kandidátů na ministra podle nově jmenovaného premiéra Petra Fialy (ODS) trvají. Nominaci ale Fiala měnit nebude. Designovaný předseda vlády to řekl na tiskové konferenci po dnešním jednání se Zemanem na zámku v Lánech. „Výhrady přetrvávají, věřím, že mohou být rozptýleny rozhovory, jak budou vedeny,“ uvedl Fiala. Dodal, že když se tak nestane, určitě se s tou situací vypořádá. Jak by to provedl, ale dnes nepřiblížil.


Premiér Fiala: Jasný vzkaz pro neočkované! A kritika zavření vánočních trhů
blesk | 13:10:00
Novým premiérem ČR se stal Petr Fiala, který si po jmenování prezidentem Zemanem naplánoval před lánským zámkem první brífink, na kterém rovněž řešil i aktuální situaci kolem pandemie v Česku. Hned během úvodních slov vyslal jasný vzkaz neočkovaným spoluobčanům a děkoval zdravotníkům, aby jen o chvilku později kritizoval Babišovu vládu za přijímaná opatření. Lidé řadu z nich nechápou, včetně zákazu vánočních trhů, poznamenal.


Sněhová kalamita zasáhla Česko: Smrtelná nehoda na Zlínsku, jižní Morava hlásí potíže s dopravou
blesk | 13:07:00
Silné sněžení zasáhlo vetšinu území České republiky, v mnoha krajích způsobilo potíže zejména na silnicích nižších tříd. Většina hlavních tahů je po chemické úpravě bez problému sjízdná - sypače vyjížděly zejména na jihu země už v brzkých ranních hodinách, sever teprve sněhové přeháňky očekává. Na Jižní Moravě silné sněžení před polednem přerostlo v kalamitu. Zpoždění hlásí autobusové linky a některé vlakové spoje.


Vojtěch má koronavirus, zůstane v izolaci. Pošle do karantény vládu v čele s Babišem?
blesk | 12:50:00
Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) měl pozitivní PCR na koronavirus. Oznámil to na svém twitteru s tím, že díky očkování má mírný průběh onemocnění. Vojtěch byl naposledy ve čtvrtek v kontaktu s kolegy z vlády, včetně premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle Vojtěcha musí hygienici vyhodnotit, zda šlo o rizikový kontakt. Babiš i další ministři jsou plně očkovaní a podle stvajících pravidel hygieny lidé s plnou vakcinací do karantény nemusí.


Odkryli základy Mendelova skleníku: Poničil ho vichr, před 60 lety šel k zemi
blesk | 12:45:00
Byl místem, kde otec genetiky Gregor Johann Mendel (1822 až 1884) experimentoval. Základy skleníku z poloviny 19. století v areálu augustiniánského opatství na Starém Brně, který v roce 1870 poškodila větrná smršť a později i necitlivé úpravy, teď odkryli archeologové ze sdružení Archaia Brno. Příští rok, v roce 200. výročí narození Mendela, tady vyroste replika stavby z dílny architektonického studia Kryštof a Chybík.   


Tragédie na Kroměřížsku: Po nárazu do mostku zemřela spolujezdkyně!
blesk | 12:37:00
Při nehodě osobního automobilu na silnici nedaleko Bystřice pod Hostýnem na Kroměřížsku v neděli ráno zahynula spolujezdkyně, řidič je po nárazu vozidla do betonového mostku zraněný. Silnice 438 mezi obcemi Bílavsko a Hlinsko pod Hostýnem byla kvůli havárii uzavřena, provoz byl obnoven krátce po 11:00. ČTK to řekl policejní mluvčí Petr Jaroš.


Policie pátrá po Vladimírovi (85). Odešel z domova a už se nevrátil
blesk | 12:24:00
Pražští policisté od sobotního večera pátrají po Vladimíru N. (85) z Horních Počernic. Senior v půl druhé odpoledne odešel do obchodního centra na Černém Mostě, ale domů se už nevrátil. Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání. 


Rokenrolu nazdar. Hudba Praha band vydala první samostatné album
pikant | 12:11:00
Autorské album chtěli natočit, aby se nestali revivalem sami sebe a vymanili se ze stínu staré Hudby Praha, kde působil Michal Ambrož.


V listopadovém modelu Kantaru jsou preference SPOLU a ANO vyrovnané
ČT24 | 12:11:21
Nejvyššího výsledku v listopadovém volebním modelu agentury Kantar CZ dosahují shodně koalice SPOLU a hnutí ANO. Kromě nich by se do sněmovny za situace, že by strany kandidovaly v koalicích jako posledně, dostaly ještě další dva subjekty. V případě volebního souboje jednotlivých stran by ze současných sněmovních subjektů zůstala pod pětiprocentní hranicí KDU-ČSL. Průzkum, který ukazuje aktuální rozložení politické podpory, zpracovala agentura pro Českou televizi.


ŽIVĚ: V polovině prosince by mohla být vláda jmenována, prohlásil Fiala. Je hostem Otázek Václava Moravce
ČT24 | 11:27:57
Prezident Miloš Zeman před polednem jmenoval na zámku v Lánech novým premiérem předsedu ODS Petra Fialu. Kvůli nákaze Zemana onemocněním covid-19 byli odděleni průhlednou stěnou. Všichni přítomní zároveň měli respirátor. Zeman avizoval, že od pondělí se bude setkávat s kandidáty na ministry, připravit ustavení celé vlády podle něj bude možné po třináctém prosinci. S polovinou měsíce počítá i nový premiér. Petr Fiala je hostem pořadu Otázky Václava Moravce.


Ministr v demisi Vojtěch se nakazil covidem. Uvedl, že má mírný průběh
ČT24 | 11:45:39
Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) měl pozitivní test na koronavirus, uvedl na Twitteru. Na test šel preventivně, protože mu nebylo z pátku na sobotu dobře. Dodal, že má mírný průběh, pracovat chce z domova.


Čekají nás pekelné Vánoce, řekl Kubek v Otázkách Václava Moravce
ČT24 | 11:42:30
Česko se potýká s další vlnou nákazy covidem. Přestože po dvou měsících klesají denní přírůstky, je jasné, že v tomto týdnu bude nejvíc nově potvrzených případů koronaviru od začátku epidemie loni v březnu. V tuzemsku se navíc potvrdil výskyt nové varianty omikron. Situace byla tématem debaty ministra zdravotnictví v demisi Adama Vojtěcha (za ANO), kandidáta na post šéfa resortu Vlastimila Válka (TOP 09) a prezidenta České lékařské komory Milana Kubka v pořadu Otázky Václava Moravce.


Petr Fiala se dočkal a my s ním
Respekt | 13:48:35
Český úprk pryč od Babiše nezastavil ani covid a plexisklo v prezidentském obýváku


Když už slova nestačí
Respekt | 12:00:00
Andrej Babiš dokázal, že obava dělat efektivní rozhodnutí působí obrovské škody


Jak jste si představovali místo, kam vás odnese čert?
Respekt | 12:00:00
[image id="200246269" caption="spisovatelka, režisérka a hudebnice" align="left"][image id="200246268" caption="religionista" align="left"][image id="200246267" caption="filmová kritička a scenáristka" align="left"][image id="200246270" caption="režisér" align="left"]


Respekt • Despekt
Respekt | 12:00:00
[image id="200246336" align="center"][image id="200246335" align="center"]


V nejluxusnějším vlaku světa
Respekt | 12:00:00
Dopis od mysu Dobré naděje


Za hranou
Respekt | 12:00:00
Povinné očkování by pomohlo, vhodnou strategií pro covid přesto není


Nebát se pokroku
Respekt | 12:00:00
Nová německá vláda představila program pro převratná dvacátá léta


Život za tři stovky
Respekt | 12:00:00
V noci z 30. na 31. května 1954 se čtyřiadvacetiletý Jiří Vorlíček pokusil u obce Folmava na Domažlicku překročit československo-německé hranice. Tehdy již pevně vybudovanou železnou oponou ale neprošel a byl ve tři čtvrtě na dvě ráno – jak uvádí archiv pohraničníků – usmrcen elektrickým proudem.…


Michalikovo prozření
Respekt | 12:00:00
Jeden z nejschopnějších kandidátů na ministra se vzdal funkce a je to dobře


Amerika v plné jízdě
Respekt | 12:00:00
Co se děje, když k hranicím Spojených států dorazí uprchlíci z Afghánistánu


Lékař, nebo občan?
Respekt | 12:00:00
Zdravotníci pod náporem čtvrté vlny řeší, zda je povinné očkování správná cesta


Bez řečí a raději všichni
Respekt | 12:00:00
Jak se na povinné očkování dívají právníci


Ukážeme na ně jehlou
Respekt | 12:00:00
Politici řeší rébus, jestli povinně očkovat, koho a proč


Já se bojím tebe a ty mě
Respekt | 12:00:00
Co si o povinném očkování „podle věku“ myslí sami senioři


Jako tenkrát ve Wu-chanu
Respekt | 12:00:00
Zdravotní sestra z videa se chystá dál odhalovat pravdu


A možná přijde i prezident
Respekt | 12:00:00
Znovu nemocný Miloš Zeman chce dál držet Babišovu vládu a Petr Fiala tak stále neví, kdy naplno převezme moc


Bez lásky, Emmanuel
Respekt | 12:00:00
Jako by toho nebylo dost. Na světě je nová mutace koronaviru, vedle které delta působí jako kámoška odvedle, v běloruských lesích mrznou zubožení cizinci a čekají na svoji šanci dostat se do Evropy a Macron s Johnsonem, lídři dvou bývalých impérií s přistěhovaleckou historií, se pohádají nad těly…


Česko
Respekt | 12:00:00
Kuřecí lockdown kvůli ptačí chřipce
Veterinární správa kvůli nárůstu případů patogenní ptačí chřipky vyhlásila celostátní mimořádný zákaz chovu drůbeže pod širým nebem. Výjimku dostali jen drobní chovatelé. Ti mohou zvířata pustit ven „po dobu nezbytně nutnou“, měli by ale zajistit minimální…


Svět
Respekt | 12:00:00
Nová německá vláda
Podle plánu se sociální demokraté (SPD), Zelení a liberálové (FDP) do konce listopadu dohodli na koaliční smlouvě a rozložení ministerstev v příští vládě. Po kancléři druhý nejvlivnější post ministra financí nakonec obsadí šéf FDP Christian Lindner, ačkoli jeho strana má ze tří…


Kozel č. 37
Respekt | 12:00:00
Americká pozemní vojska se příliš nevyznamenala. V USA jsou toho plná média, co víc, na zklamání z neschopnosti příslušníků ozbrojených sil se nadstranicky shodnou liberální newyorské Times třeba s protrumpovskou stanicí Fox News. Rozčarováním se netají ani oprýmkované šarže. „Akce neodráží klíčové…


Princezna se našla
Respekt | 12:00:00
Čínská tenistka Pcheng Šuaj je naživu. Je ale svobodná?


Ode zdi ke zdi
Respekt | 12:00:00
Kolébka liberálních ekonomických reforem se má stát i jejich hrobem. Nebo možná ne.


Milostný dopis Západu
Respekt | 12:00:00
Vychytralý telefon mi dodnes občas automaticky vrací na obrazovku fotografii jednoho exotického domu. Stojí na malé zelené vyvýšenině a vypadá tropicky. Je bílý a musí mít tak sto let. Je krásný, vyzařuje nostalgii, napůl scéna z filmu Vzpomínky na Afriku, napůl něco podobně sentimentálního odněkud…


Do pekla
Respekt | 12:00:00
Pátrání opatrného rodiče po smyslu čerta ve 21. století


Instituce, instituce, instituce
Respekt | 12:00:00
Daron Acemoğlu a James A. Robinson zjistili, proč jsou některé státy bohaté a jiné chudé


Zdražování poleví, nemám o tom pochyb
Respekt | 12:00:00
Rusnok: Zdražování poleví, nemám o tom pochyb


Všichni na tom vydělají
Respekt | 12:00:00
Lesklý DVD disk před pětadvaceti lety změnil filmový byznys – a měl výhody, které nám dnes chybějí


Neodbytné pocity
Respekt | 12:00:00
Sedím v rakouském městečku Kremže a celé dopoledne telefonuju. Říkám: „Ano, samozřejmě. To nevadí. Chápu, anticovidová opatření. Tak to uspořádáme v nějakých lepších časech.“ A myslím si: „A v jakých, sakra?“ Právě mi zrušili další rakouskou akci. Měla jsem číst ze svého románu přeloženého do…


Tramvaj do stanice snění
Respekt | 12:00:00
Před devadesáti lety vznikla filmová továrna, kterou prošly celé československé dějiny


Za zadek větší
Respekt | 12:00:00
Už ne prsa, ale zadky. Čím větší, tím lepší. Už ne kosti, ale křivky. Už ne Kate Moss, ale Kim Kardashian. Pozornost se upírá na zadní část těla a ze všech zásahů plastické chirurgie na světě nejrychleji přibývá operací zvaných Brazilian Butt Lift, čili brazilský lifting hýždí. Je to však…


Opustíš-li mne, nezahyneš
Respekt | 12:00:00
O dost méně sentimentální příběh o návratu z emigrace


Knižní tipy
Respekt | 12:00:00
Blízký, a přece tak vzdálený
Judith Hermann studovala, pracovala jako číšnice v Berlíně a snila, že se stane spisovatelkou. Mezi její štamgasty patřili i dva Češi, kteří toužili založit nakladatelství. Podařilo se obojí. Dnes jednapadesátiletá autorka je jednou z nejúspěšnějších německých…


Kultura/mix
Respekt | 12:00:00
Dělníci kultury
Činohra Národního divadla v Praze bude mít nového uměleckého šéfa. Respektive šéfy, protože odstupujícího Daniela Špinara vystřídá na základě doporučení výběrové komise dvojice Lukáš Trpišovský – Martin Kukučka známá pod zkratkou Skutr. Režiséři už v divadle uvedli osm inscenací,…


Politika má být věcí rozumu, a ne sentimentu
Respekt | 12:00:00
Tento týden odpovídá filozof Miroslav Petříček


Mít logiku a dávat smysl
Respekt | 12:00:00
„Na první pohled to možná dává logiku.“ „Zákaz vycestování nedává logiku.“ „Srdcař, férovej chlap. Nedává to logiku, kritizuje odvolání šéfa Olympu bývalý biatlonista Šlesingr.“ Tyto a podobné věty na nás vyskakují z článků na českých zpravodajských webech, někdy se dokonce objeví i v titulku. V…


Otcovská jako preventivní program?
Respekt | 12:00:00
V 5.30 a bez snídaně jsem se vyplížil ze spící domácnosti. Pak hodina cestování veřejnou dopravou, autem by to bylo ještě horší. Poslední dva kilometry jsem si užil na sdíleném kole, hned poté však už jen první repetitivní úkony. Budil jsem pacienty, ptal se na nesmysly a tytaké zapisoval do ranní…


Peníze kdykoli
Respekt | 12:00:00
První hmatatelný záblesk kapitalismu – i to představoval první bankomat, který se v Československu objevil 1. prosince 1989, tedy pouhé dva týdny po začátku revoluce. Na Václavském náměstí ho začala pro veřejnost provozovat Česká státní spořitelna, předtím byl určen pouze pro zaměstnance. První…


Konec snění, čas běží
Respekt | 12:00:00
6.05 – hrůza, je pozdě. Musím rychle vstát, nakrmit rybičky, vyvenčit psa, nakrmit psa, možná i sebe, pokud to stihnu, a spěchat do práce. Počkat. Pes hlasitě odfukuje na dece, že nehnu ani nohama. Vždyť já už nemusím nic, jsem v důchodu a mohu vstávat, kdy chci. Mohu i zůstat ležet. Vlastně ne.…


Zen žen
Respekt | 12:00:00
[image id="200246330" caption="Zen žen" align="left"]


Uplynulých sedm dní očima Ivana Lampera
Respekt | 12:00:00
[image id="200246302"]

Rozsvícené vánoční stromy ozdobily náměstí českých měst. Při výkopových pracích na zahradě rodinného domu v Ostravě byla nalezena stokilová plně funkční puma z druhé světové války. I do nížin přišel sníh. Počet covidových pacientů dál stoupal, Jihomoravský kraj přestal…


Z webu Respektu
Respekt | 12:00:00
Svoboda umělce i publika
„Publikum může docela srozumitelně dát najevo, jak ty písně vnímá. Pak už je jen na interpretovi, jestli tyto pocity a reakce chce dál vyvolávat,“ píše Pavel Turek v komentáři o skladbě Marka Ztraceného Stává se to i v lepších rodinách.
Prudce doleva a rychle zase doprava…


Děsivý začátek adventu: Vnuk málem umlátil babičku a matku
Denik.cz | 13:00:00
Mimořádně smutně začal advent v malé vesnice na Horažďovicku. V neděli před polednem tam silně opilý vnuk zaútočil na svoji babičku. Velmi surově zbil nejen ji, ale i svoji matku, která se snažila stařenku chránit. Ženy mladík zřídil tak, že pro starší z nich dokonce musel letět vrtulník.


Zemřel profesor František Sehnal, světově uznávaný entomolog
Denik.cz | 12:13:00
Smutnou zprávu přineslo českobudějovické Biologické centrum Akademie věd ČR. V pátek 26. listopadu 2021 zemřel ve věku 83 let prof. RNDr. František Sehnal, CSc., světově uznávaný odborník v oboru entomologie. Ve své výzkumné práci se zabýval fyziologií hmyzu se zaměřením na hormonální regulaci jeho vývoje.


Ministr Vojtěch onemocněl covidem. Má mírný průběh a zůstává v izolaci
Denik.cz | 11:59:00
Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) měl pozitivní test na koronavirus. Uvedl to dnes na twitteru. Na test šel preventivně, protože mu nebylo z pátku na sobotu dobře. Má mírný průběh, pracovat chce z domova.


Babiš věří, že nová vláda bude jmenována v polovině prosince
Eurozpravy-domácí | 13:03:00
Končící premiér Andrej Babiš (ANO) pogratuloval předsedovi občanských demokratů Petru Fialovi k dnešnímu jmenování předsedou vlády. Lídra koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) jmenoval prezident Miloš Zeman v Lánech po 11:00. Babiš ČTK napsal, že věří, že v týdnu po 13. prosinci bude jmenována nová vláda.


Ministr zdravotnictví Vojtěch onemocněl covidem-19, má mírný průběh
Eurozpravy-domácí | 12:54:00
Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) měl pozitivní test na koronavirus. Uvedl to dnes na twitteru. Na test šel preventivně, protože mu nebylo z pátku na sobotu dobře. Má mírný průběh, pracovat chce z domova.


Starostové a nezávislí mají na ministra průmyslu čtyři kandidáty
Eurozpravy-domácí | 12:29:00
Hnutí STAN má na ministra průmyslu a obchodu v nové vládě čtyři kandidáty, řekl dnes místopředseda hnutí Petr Gazdík v České televizi (ČT). Finálního kandidáta na ministra bude dnes večer prostřednictvím on-line jednání schvalovat celostátní výbor hnutí. Nahradit má místopředsedu STAN Věslava Michalika, který na nominaci rezignoval v uplynulém týdnu kvůli spekulacím o střetu zájmů.


Vláda v demisi podle Havlíčka lockdown nechystá
Eurozpravy-domácí | 12:25:00
V případě dalšího zhoršování epidemie nelze vyloučit podle ministra průmyslu a obchodu v demisi Karla Havlíčka (za ANO), že by vláda omezila další akce, kde se shromažďuje větší počet lidí. Celkovou uzávěru, tzv. lockdown, ale vláda v demisi nechystá. Havlíček to uvedl v dnešním pořadu Partie CNN Prima News.


Zahraniční média si všímají jmenování Fialy. Ceremonii mají za neobvyklou
Eurozpravy-zahraniční | 13:41:00
Za neobvyklou označila francouzská agentura AFP ceremonii, během které dnes český prezident Miloš Zeman jmenoval Petra Fialu premiérem. O jmenování, při němž byl prezident kvůli pozitivnímu testu na koronavirus v proskleném prostoru, informují i další zahraniční agentury a média. První zahraniční gratulace Fialovi ke jmenování premiérem přišly ze Slovenska.


V Rusku se nakazilo koronavirem dalších 33.548 lidí, 1224 zemřelo
Eurozpravy-zahraniční | 11:33:00
V Rusku odhalily v sobotu testy 33.548 nových případů nákazy koronavirem, uvedla dnes agentura Interfax s odvoláním na krizový operativní štáb. Oproti minulé neděli, kdy úřady ohlásily 36.970 nových infekcí, i uplynulým dnům je dnešní bilance o něco nižší.


WHO vysvětlila, proč při pojmenovávání varianty omikron přeskočila dvě písmena
Eurozpravy-zahraniční | 11:21:00
Světová zdravotnická organizace (WHO) vysvětlila, proč při pojmenování nové varianty koronaviru přeskočila dvě písmena řecké abecedy. Jedno je podle ní totiž snadno zaměnitelné s anglickým slovem "nový" a druhé je v angličtině shodné s běžným příjmením, uvedl mluvčí organizace.


Ministr zdravotnictví Vojtěch měl pozitivní test na covid
Reflex | 11:42:00
Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) měl pozitivní test na koronavirus. Uvedl to dnes na twitteru. Na test šel preventivně, protože mu nebylo z pátku na sobotu dobře. Má mírný průběh, pracovat chce z domova.


Prezident Zeman jmenoval premiérem Petra Fialu, od zítřka začne jednat s ministry
Reflex | 11:17:00
Prezident Miloš Zeman dnes po 11:00 jmenoval na zámku v Lánech novým premiérem předsedu ODS Petra Fialu. Kvůli nákaze Zemana onemocněním covid-19 byli odděleni průhlednou stěnou. Všichni přítomní zároveň měli respirátor. Jmenování se původně mělo uskutečnit již v pátek, prezident byl ale po prokázání nákazy odvezen do nemocnice a svůj program zrušil.


Sněžení svírá Česko, na jihu Moravy způsobilo kalamitu
Tiscali-zprávy | 13:17:44
Silné sněžení od nedělního rána ztěžuje dopravu. V některých oblastech Jihomoravského kraje je situace kalamitní, silnice jsou tam neprůjezdné.


Ministr Vojtěch má covid
Tiscali-zprávy | 12:52:12
Adam Vojtěch měl pozitivní test na koronavirus. Ministr zdravotnictví o tom v neděli informoval na twitteru. Na test šel preventivně, protože se z pátku na sobotu necítil dobře. Má mírný průběh, pracovat chce z domova.


Zeman jmenoval Fialu premiérem. Z budky sestavené z plexiskla
Tiscali-zprávy | 11:33:37
Miloš Zeman v neděli dopoledne během bizarního ceremoniálu jmenoval Petra Fialu novým premiérem. Předseda příští vlády si z Lán odvezl dezinfikovaný jmenovací dekret.


EET funguje pět let. K výraznému naplnění státní pokladny nedošlo, tvrdí odborník
E15-ekonomika | 13:00:00
Do elektronické evidence tržeb (EET) je po pěti letech fungování aktuálně zapojeno 201 140 podnikatelů, kteří zaevidovali zhruba 18,4 miliardy účtenek. Vyplývá to z údajů finanční správy. EET je kvůli pandemii do konce roku 2022 přerušena, žádný podnikatel tak nyní nemusí své tržby evidovat a úřady tuto povinnost nekontrolují. Podnikatelé nicméně mohou evidovat dobrovolně. Projekt ale zřejmě skončí, vznikající vládní koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty deklarovala v koaličního programu zrušení EET.


Adam Vojtěch měl pozitivní test na covid. Má mírný průběh
E15-ekonomika | 11:55:00
Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) měl pozitivní test na koronavirus. Uvedl to na twitteru. Na test šel preventivně, protože mu nebylo z pátku na sobotu dobře. Má mírný průběh, pracovat chce z domova.


Index spotřebitelských úvěrů v říjnu klesl. Je jen otázka času než se zvýší, tvrdí odborníci
E15-ekonomika | 11:30:00
Index spotřebitelských úvěrů, který každý měsíc ukazuje průměrnou úrokovou sazbu u spotřebitelských úvěrů, v říjnu klesl. Jeho hodnota se snížila o 0,27 procentního bodu na 6,04 procenta. Vyplývá to z indexu spotřebitelských úvěrů, který poskytla poradenská firma Broker Consulting.


Prezident Miloš Zeman jmenoval Petra Fialu premiérem na zámku v Lánech
E15-ekonomika | 11:04:00
Předseda občanských demokratů Petr Fiala a lídr koalice Spolu, tvořené ODS, KDU-ČSL a TOP 09, která vyhrála říjnové sněmovní volby, se v neděli 28. listopadu v 11 hodin stal novým premiérem České republiky. Prezident Miloš Zeman ho jmenoval na zámku v Lánech za plexisklem pomocí zvukového přenosu. 


EET funguje pět let. K výraznému naplnění státní pokladny nedošlo, tvrdí odborník
E15-politika | 13:00:00
Do elektronické evidence tržeb (EET) je po pěti letech fungování aktuálně zapojeno 201 140 podnikatelů, kteří zaevidovali zhruba 18,4 miliardy účtenek. Vyplývá to z údajů finanční správy. EET je kvůli pandemii do konce roku 2022 přerušena, žádný podnikatel tak nyní nemusí své tržby evidovat a úřady tuto povinnost nekontrolují. Podnikatelé nicméně mohou evidovat dobrovolně. Projekt ale zřejmě skončí, vznikající vládní koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty deklarovala v koaličního programu zrušení EET.


Adam Vojtěch měl pozitivní test na covid. Má mírný průběh
E15-politika | 11:55:00
Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) měl pozitivní test na koronavirus. Uvedl to na twitteru. Na test šel preventivně, protože mu nebylo z pátku na sobotu dobře. Má mírný průběh, pracovat chce z domova.


Index spotřebitelských úvěrů v říjnu klesl. Je jen otázka času než se zvýší, tvrdí odborníci
E15-politika | 11:30:00
Index spotřebitelských úvěrů, který každý měsíc ukazuje průměrnou úrokovou sazbu u spotřebitelských úvěrů, v říjnu klesl. Jeho hodnota se snížila o 0,27 procentního bodu na 6,04 procenta. Vyplývá to z indexu spotřebitelských úvěrů, který poskytla poradenská firma Broker Consulting.


Prezident Miloš Zeman jmenoval Petra Fialu premiérem na zámku v Lánech
E15-politika | 11:04:00
Předseda občanských demokratů Petr Fiala a lídr koalice Spolu, tvořené ODS, KDU-ČSL a TOP 09, která vyhrála říjnové sněmovní volby, se v neděli 28. listopadu v 11 hodin stal novým premiérem České republiky. Prezident Miloš Zeman ho jmenoval na zámku v Lánech za plexisklem pomocí zvukového přenosu. 


Jste nacisti! Památník Buchenwald čelí nadávkám i výhrůžkám kvůli očkování
idnes.cz | 15:40:00
Památník v bývalém koncentračním táboře Buchenwald v Německu se potýká s nenávistnými e-maily i telefonáty od odpůrců vakcín proti covidu-19. Do prostor mají totiž přístup jen očkovaní nebo ti, kteří se z onemocnění vyléčili. Zaměstnanci muzea jsou mimo jiné označováni za nacisty. Informoval o tom Jens-Christian Wagner, ředitel nadace památníků Buchenwald a Mittelbau-Dora.


Zapomenutá východní trasa znovu ožila. Migranti na ní umírají
idnes.cz | 15:20:00
Řekli mu, že ho dostanou do Saúdské Arábie, kde si může vydělat spoustu peněz. Když tam dorazil, požádali ho o další peníze, a protože je neměl, nechali ho napospas svému osudu. K cíli jich nedorazí většina, o východní cestu však začíná být znovu zájem.


První průzkum po volbách: mezi ANO a Spolu remíza, ostatní ztrácejí
idnes.cz | 14:54:00
O první místo ve volbách do Sněmovny by se v listopadu dělila koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) s hnutím ANO. Obě uskupení by získala 28 procent hlasů. Na třetí příčce by se umístila koalice Pirátů a STAN, kterou by volilo 17 procent Čechů. Vyplývá to z volebního modelu agentury Kantar CZ pro Českou televizi.


Fiala se zastal Blažka, nový rozpočet jeho vláda připraví do šesti týdnů
idnes.cz | 14:39:00
Nový premiér, lídr koalice SPOLU a šéf ODS Petr Fiala se zastal kandidáta na ministra spravedlnosti Pavla Blažka. Nepočítá s tím, že by ještě dělal nějaké změny v seznamu navržených kandidátů. Nový rozpočet jeho příští vláda připraví do šesti týdnů, aby dlouho netrvalo provizorium.


Běloruská stráž našla ve spacáku zbitého mrtvého migranta, viní Litvu
idnes.cz | 14:29:00
Běloruská pohraniční stráž v neděli uvedla, že u hranic s Litvou našla ve spacáku mrtvého migranta, který měl na těle stopy po bití. Bělorusko obvinilo litevské bezpečnostní složky, že ho tam odhodily. Litevská ostraha hranic tvrdí, že o žádném incidentu neví a migranti se na zmíněném místě nepokusili hranici překonat.


Můj penis je kouzelná flétna, nabízel Ital pacientkám léčbu viru sexem
idnes.cz | 14:27:00
Gynekolog v italském městě Bari svým pacientkám tvrdil, že je sexem vyléčí z papilomavirové infekce. O svém penisu před ženami hovořil jako o „kouzelné flétně“, která jim uleví od potíží. Jedna z pacientek si však obtěžování nenechala líbit a s kauzou se obrátila na novináře.


Na stavbě komplexu Tři věže v Liberci zemřel člověk. Spadl z výšky
idnes.cz | 14:26:00
Jeden lidský život si vyžádala nehoda na stavbě bytového komplexu Tři věže v Liberci Pavlovicích. V sobotu v odpoledních hodinách tam zatím z neznámých příčin zahynul jeden z dělníků. Podle svědků mělo jít o jeřábníka, který se zřítil z výšky.


Hygieny by podle Válka měly více trestat nedodržování přijatých opatření
idnes.cz | 14:24:00
Kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek v diskuzním pořadu Otázky Václava Moravce České televize uvedl, že krajské hygienické stanice by měly více kontrolovat nedodržování platných opatření. Zároveň vyloučil plošný lockdown, podle něj se mají více zakazovat lokální akce.


Působila prý pasivně a tupě. Dnes má Kristen Stewartová oscarové ambice
revue.idnes.cz | 14:00:00
Americká herečka Kristen Stewartová zjistila, že není vůbec snadné utéct před vlastní slávou. Úspěch na stříbrném plátně nemusí automaticky znamenat důvod k oslavě, přináší totiž mnohdy i spoustu nepříjemností. Herečka o tom ví svoje, ale naštěstí to vypadá, že se s nimi umí poprat.


Data o šíření viru v hospodách chybí. Řadu podniků podržely rozvážkové služby, míní šéf výzkumu CETA
lidovky.cz | 15:42:00
Podnikatelé i ekonomové varují, že tato vlna pandemie může být pro mnoho firem poslední ranou. „Nejhorší z pohledu ztrát byla covidová vlna před rokem. Ta nynější by ale mohla mít pro podnikatele horší důsledky,“ říká Aleš Rod, ředitel pro výzkum v Centru ekonomických a tržních analýz (CETA).


První průzkum po volbách: mezi ANO a Spolu remíza, ostatní ztrácejí
lidovky.cz | 14:56:00
O první místo ve volbách do Sněmovny by se v listopadu dělila koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) s hnutím ANO. Obě uskupení by získala 28 procent hlasů. Na třetí příčce by se umístila koalice Pirátů a STAN, kterou by volilo 17 procent Čechů. Vyplývá to z volebního modelu agentury Kantar CZ pro Českou televizi.


Fiala se zastal Blažka. Nový rozpočet jeho vláda připraví do šesti týdnů
lidovky.cz | 14:47:58
Nový premiér, lídr koalice SPOLU a šéf ODS Petr Fiala se zastal kandidáta na ministra spravedlnosti Pavla Blažka. Nepočítá s tím, že by ještě dělal nějaké změny v seznamu navržených kandidátů. Nový rozpočet jeho příští vláda připraví do šesti týdnů, aby dlouho netrvalo provizorium.


Nelze vyloučit další omezení shromažďování, plošný lockdown ale vláda nechystá, řekl Havlíček
lidovky.cz | 14:45:00
V případě dalšího zhoršování epidemie nelze podle ministra průmyslu a obchodu v demisi Karla Havlíčka vyloučit, že by vláda omezila další akce, kde se shromažďuje větší počet lidí. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch uvedl, že s vyhodnocením výsledků covidových omezení platných od pátku by se mělo počkat deset až 14 dní. Trend epidemie má ukázat až příští týden.


Na stavbě komplexu v Liberci zemřel člověk. Mělo jít o jeřábníka, který spadl z výšky
lidovky.cz | 14:29:47
Jeden lidský život si vyžádala nehoda na stavbě bytového komplexu Tři věže v Liberci Pavlovicích. V sobotu v odpoledních hodinách tam zatím z neznámých příčin zahynul jeden z dělníků. Podle svědků mělo jít o jeřábníka, který se zřítil z výšky.


Hygieny by měly více trestat nedodržování opatření, míní kandidát na ministra Válek
lidovky.cz | 14:28:00
Kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek v diskuzním pořadu Otázky Václava Moravce České televize uvedl, že krajské hygienické stanice by měly více kontrolovat nedodržování platných opatření. Zároveň vyloučil plošný lockdown, podle něj se mají více zakazovat lokální akce.


Jaké topení se pro vás hodí nejvíce? Odborník radí, jak ušetřit a proč se vyplatí investovat do oken
lidovky.cz | 14:00:00
Ty nejefektivnější způsoby vytápění jsou drahé. Ušetřit se ale dá. „Kdo má ještě stará okna, dosáhne jejich výměnou vcelku snadno na významnou úsporu,“ říká profesor Jiří Bašta z Ústavu techniky prostředí Fakulty strojní ČVUT.


Téměř pětina Čechů má před svým protějškem finanční tajemství. Třetina tají nevěru
aktuálně.cz | 15:25:00
Většinou si jen něco koupí, aniž by to partner či partnerka věděli. Pět procent zadaných Čechů jde však mnohem dál, a vede si dokonce tajný účet.


Zabili jste migranta, obvinilo Bělorusko litevské bezpečnostní složky. Ty to odmítají
aktuálně.cz | 13:59:00
Hranici z Běloruska do Polska se v sobotu pokusilo nelegálně překročit 125 lidí. Z Minsku mezitím odletěly zpět do Iráku další stovky migrantů.


Kantar: V listopadových volbách by koalice Spolu i hnutí ANO získaly 28 procent
aktuálně.cz | 13:56:00
Bez spojení stran do koalic by v listopadu zvítězilo hnutí ANO s 27 procenty. Druhá by skončila ODS s 15,5 procenta a třetí STAN s 13 procenty.


Banky odírají klienty e-shopů na kurzech. Ti o tom často ani netuší
Denik.cz | 14:54:00
Levné nákupy přes zahraniční e-shopy se mohou klientům nepříjemně prodražit, a to kvůli nenápadné finanční operaci bank. Ty pro převod z korun na cizí měnu využívají na mezibankovním trhu směnný kurz, který se liší od takzvaného středového kurzu. Lidé přitom obvykle očekávají, že se transakce provádějí podle něj. Ve skutečnosti ale mohou na každém převedeném dolaru tratit několik haléřů. Když se tyto „zanedbatelné“ ztráty sečtou za velké nákupy, může jít o stokoruny nebo i o vyšší částky.


Introvert je pro talk show špatný materiál, říká Karel Šíp
Denik.cz | 13:55:00
Do hrobu si to nevemu. Tak se jmenuje knížka humoru a drobných úvah, kterou sepsal Karel Šíp a která je od konce týdne na pultech knihkupectví. Najdete v ní stejný nadhled a hravost, s jakou moderuje nejúspěšnější show České televize Všechnopárty.


Pozor v prodejnách obuvi! Zloději na Ostravsku mají před Vánoci novou fintu
Denik.cz | 12:42:00
I zloději jdou s dobou a inovují své „pracovní“ postupy. Psát o tom, že v době blížících se Vánoc stoupá aktivita nenechavců okrádajících zákazníky v nákupních centrech, asi nemá smysl. Jejich finty jsou všeobecně známé. V poslední době ale narůstá počet případů svědčících o tom, že zkoušejí nové, či zdokonalují staré finty. Jedna z nich se týká nakupování v prodejnách obuvi.


Místo chvály přišlo odříznutí: Proč mají v JAR pocit, že jsou trestání za objev nové mutace?
blesk | 15:48:00
Jihoafričané mají pocit, že jsou trestáni za objevení nové mutace covidu-19 zvané omikron. Výskyt nové varianty uvrhl svět do paniky, světové státy začaly přijímat přísnější restrikci, spousta se jich týká cestování. Vlády omezují či zakazují lety z afrických zemí včetně Jihoafrické republiky, což se výrazně podepíše na africké ekonomice, uvedl list Daily Mail. Případy varianty omikron jsou i v Česku, Německu nebo Británii.


Nikdy nezveřejněné fotky Šafránkové (†68): Popelka na dovolené!
blesk | 15:37:00
Ve své nejslavnější filmové roli musela Libuše Šafránková (†68) vymetat kamna a přebírat hrách smíchaný s popelem. Popelkou ale byla i na dovolené u moře! Deník Aha! přináší unikátní archivní fotky z roku 1996, kdy si s manželem Josefem Abrhámem (81) a jejich jediným synem vyrazili do Chorvatska.


Šťastný Mark Hoppus po boji s rakovinou: Jestli si někdy budu stěžovat, ukažte mi tuhle fotku!
blesk | 15:36:00
V září oznámil zpěvák pop-punkové kapely Blink-182 Mark Hoppus (49) svým fanouškům, že je z rakoviny oficiálně vyléčený. Nemoc přitom byla již ve čtvrtém stadiu a nebylo vůbec jasné, jestli zpěvák bude žít. Teď sdílel dosud nezveřejněnou fotku z léta, kdy na tom nebyl vůbec dobře. „Jestli si někdy budu stěžovat, ukažte mi ji,“ vzkázal všem. 


Tajemství ztracených pokladů: Zlato a drahokamy za miliardy čekají na svého nálezce
blesk | 15:28:00
Na světě by měla existovat celá řada pokladů, která čeká na svůj zářný návrat! Podívejte se s námi na seznam ztracených kořistí, po kterých sní každý hledač pokladů.


Lékaři a hasiči ano, učitelé ne. Vojtěch ladí povinné očkování, platnost covid pasů se zkrátí
blesk | 14:54:00
Očkování proti covidu-19 by mohlo být povinné i ve Vězeňské službě a zpravodajských službách, pro učitele ne, řekl dnes ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) v diskusním pořadu České televize. Vyhláška by mohla být připravená 15. prosince. Ministr podpořil zkrácení platnosti covidových certifikátů pro plně očkované na devět měsíců, jak to doporučila Evropská komise. Lidé by pak museli na přeočkování.


Američanka (40) má extrémně veliká prsa: Její chlouba jí ale přináší samé trable
blesk | 14:36:00
Shirley Flynnová z USA je obdařená extrémně velkým poprsím. Několikrát byla kvůli němu zablokována na Tiktoku. Někteří lidé jí spílají, že její ňadra nejsou pravá. „Jenom žárlí,“ tvrdí jejich majitelka.


Tak to je krása! Umělkyně Lucia "kouzlí" na Šumavě magické obrazce
blesk | 14:28:00
Pomíjivou krásu a proměny šumavské přírody zachycuje umělkyně Lucia Pec (48) ze Srní na Klatovsku. Tvoří z přírodních materiálů přímo v krajině, na které pak nechává další osud svých děl.


Čaputová popřála Fialovi a zmínila změnu. Svět zaujal Zeman za plexisklem
blesk | 14:19:00
Za neobvyklou označila francouzská agentura AFP ceremonii, během které v neděli český prezident Miloš Zeman jmenoval Petra Fialu premiérem. O jmenování, při němž byl prezident kvůli pozitivnímu testu na koronavirus v proskleném prostoru, informují i další zahraniční agentury a média. První zahraniční gratulace Fialovi ke jmenování premiérem přišly ze Slovenska.


Jako vyzvánění zvonů. Česká filharmonie uvede Hořínkovu premiéru
pikant | 15:55:00
Čtyřicetiletý skladatel z Valašského Meziříčí svou novinku přirovnává „k vyzvánění celé řady zvonů zároveň“.


Kolín má novou sportovní halu. Navrhli ji špičkoví architekti, odkazuje na sokolovny
pikant | 15:35:00
Studio Ov-a navrhlo v Kolíně univerzální sportovní halu se zázemím a tribunou pro diváky. Podívejte se.


Zajímavosti o výjimečně záhadném zakladateli stejnojmenné automobilky De Tomaso
Auto.cz | 15:45:00
Méně známé spojitosti s tvůrcem nejen italské automobilové historie. Emigrant a osobitý závodník či podnikatel žil pestrý život až do doby nuceného odevzdání práce vlastnímu synovi.


Subaru představilo WRX S4 a Levorg STI Sport R, ovšem jen pro domácí trh
Auto.cz | 13:46:00
Japonská automobilka představila další speciální verze známých modelů, ovšem pouze pro svůj domácí trh.


Přehledně: Všechny typy elektromotorů! Čím se liší? A jaké mají výhody/nevýhody?
Auto.cz | 11:46:00
Jak správně nabíjet elektroauta? Rychle? Pomalu? Co ukazují hodiny vs. kilometry?


Covid vystrašil také pražskou burzu, akcie Avast a MONETA však na historickém maximu
Kurzy.cz | 15:02:23
akcie likérky STOCK v pátek zakončily své působení na pražské i londýnské burze; BlackRock před dividendou snížila podíl v ERSTE zpět pod hranici 5 %, podíl v ČEZ udržuje nad procentní hranicí; akcionáři KOFOLA budou v pondělí na valné ...


Vláda v demisi podle Havlíčka úplný lockdown nechystá
Hospodářské noviny | 12:25:00
V případě dalšího zhoršování epidemie nelze vyloučit podle ministra průmyslu a obchodu v demisi Karla Havlíčka (za ANO), že by vláda omezila další akce, kde se shromažďuje větší počet lidí. Celkovou uzávěru, tzv. lockdown, ale vláda v demisi...


Ministr zdravotnictví Vojtěch je pozitivní na covid-19, má mírný průběh
Hospodářské noviny | 12:02:00
Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) měl pozitivní test na koronavirus. Uvedl to dnes na twitteru. Na test šel preventivně, protože mu nebylo z pátku na sobotu dobře. Má mírný průběh, pracovat chce z domova. „Z pátku na sobotu...


Švýcaři v referendu hlasují o tom, zda zachovat covidový certifikát
Hospodářské noviny | 11:28:00
Voliči ve Švýcarsku dnes v referendu hlasují o tom, zda podpoří či odmítnou opatření, která zavedla švýcarská vláda v boji s pandemií covidu-19. Rozhoduje se především o covidovém certifikátu, kterým musí lidé prokazovat, že jsou proti nemoci...


V Praze se sešly tři tisíce odpůrců protiepidemických opatření
Eurozpravy-domácí | 16:23:00
I přes nepříznivé počasí se dnes na pražské Letenské pláni sešly tisíce odpůrců vlády a opatření proti pandemii covidu-19. Svolalo ji hnutí Otevřeme Česko - Chcípl PES ve spolupráci s řadou dalších stran, hnutí a iniciativ podobného zařízení. Podle odhadu policie bylo ve 13:30 na akci zhruba 2500 až 3000 lidí.


Fiala slíbil, že pětikoalice s úpravami podpoří ošetřovné i bonus v karanténě
Eurozpravy-domácí | 15:13:00
Poslanci pětikoalice ve Sněmovně podpoří přijetí novel s obnovením krizového ošetřovného či bonusem v karanténě, které navrhla Babišova vláda v demisi. Nejdřív chce jejich podobu ale ještě upravit. V pořadu Otázky Václava Moravce (OVM) to řekl nový premiér Petr Fiala (ODS).


Očkování by mohlo být povinné i ve Vězeňské službě, řekl Vojtěch
Eurozpravy-domácí | 14:44:00
Očkování proti covidu-19 by mohlo být povinné i ve Vězeňské službě a zpravodajských službách, pro učitele ne, řekl dnes ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) v diskusním pořadu České televize. Vyhláška by mohla být připravená 15. prosince.


Fiala jednal ve Sněmovně s Babišem, mimo jiné o zahraniční politice
Eurozpravy-domácí | 14:26:00
Dnes jmenovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) se během jednání Poslanecké sněmovny v uplynulém týdnu setkal s končícím předsedou vlády Andrejem Babišem (ANO). Během zhruba dvacetiminutového rozhovoru spolu politici probírali mimo jiné zahraniční politiku, například blížící se evropský summit.


Vojtěch chce nová plošná opatření vyhodnotit za deset až 14 dní
Eurozpravy-domácí | 14:19:00
S vyhodnocením výsledků nových plošných opatření proti šíření koronaviru platných od pátku by se mělo počkat deset až 14 dní, řekl dnes ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) v diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Trend epidemie podle něj ukáže příští týden.


Prezident Zeman jmenoval novým premiérem Petra Fialu
Eurozpravy-domácí | 14:04:00
Prezident Miloš Zeman dnes po 11:00 jmenoval na zámku v Lánech novým premiérem předsedu ODS Petra Fialu. Kvůli nákaze Zemana onemocněním covid-19 byli odděleni průhlednou stěnou. Všichni přítomní zároveň měli respirátor.


V listopadu by volby skončily remízou. Spolu i ANO by získaly 28 procent
Eurozpravy-domácí | 13:58:00
O první místo ve volbách do Sněmovny by se v listopadu dělila koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) s hnutím ANO. Obě uskupení by získala 28 procent hlasů. Třetí by byla koalice Pirátů a STAN, kterou by volilo 17 procent Čechů. Vyplynulo to z volebního modelu agentury Kantar CZ pro Českou televizi.


KOMENTÁŘ: Důchody se příští rok zvyšují. Řešení problematiky penzí je však v nedohlednu
Eurozpravy-domácí | 13:30:00
Dobrou zprávou pro české důchodce je to, že v příštím roce budou dostávat vyšší státní důchod než dosud. Aby bylo jasno: státní důchod se skládá ze základní výměry a procentní výměry důchodu. Jeho výsledná výše je pak součtem zmíněných dvou položek. Dle nových parametrů základní výměra vyroste v příštím roce o 350 korun na 3 900. Ta procentní, aniž bych chtěl nějak zabíhat do příliš velkých podrobností, se zvyšuje o 300 korun, a ještě i o 1,3 procenta aktuálně pobírané procentní výměry. Měsíční částka starobního důchodu přiznaného v roce 2022 bude i dál záviset na získané době pojištění a výši osobního vyměřovacího základu.


Peru zasáhlo silné zemětřesení, nejsou hlášeny žádné oběti
Eurozpravy-zahraniční | 16:16:00
Peru dnes zasáhlo zemětřesení o síle 7,5 stupně. Podle americké geologické služby USGS se epicentrum nacházelo v regionu Amazonas, který leží u hranic s Ekvádorem. Podle peruánského geofyzikálního ústavu IGP bylo epicentrum necelých 100 kilometrů od města Santa María de Nieva. Ze severu Peru je hlášeno několik zraněných lidí a škody v podobě poničených budov.


Nizozemsko a Dánsko jako další hlásí variantu omikron u cestujících z JAR
Eurozpravy-zahraniční | 14:28:00
Nizozemské úřady dnes oznámily, že u 13 lidí, kteří v pátek přiletěli z Jihoafrické republiky (JAR), se potvrdila varianta koronaviru omikron. Nově dnes dva případy této varianty, kterou v pátek Světová zdravotnická organizace (WHO) označila za znepokojivou, ohlásilo také Dánsko. Informovaly o tom agentury AP a Reuters.


RECENZE: Francouzská depeše hraje vícerozměrnou hru s divákem i prostorem
Eurozpravy-kultura | 16:30:00
Režisér a scenárista Wes Anderson je známý svým dvourozměrným pojetí prostoru a častým používáním symetrie. V novém snímku zasazuje do svého charakteristického plánu trojici povídek, v nichž vynikají odlišné narativní postupy a různé přístupy k vlastním pravidlům prostoru, formy i času.


Od Hippokrata k Mengelemu! Na Letné se sešlo 10 tisíc odpůrců proticovidových opatření i očkování
Reflex | 15:25:00
I přes nepříznivé počasí se dnes na pražské Letenské pláni sešly tisíce odpůrců vlády a opatření proti pandemii covidu-19. Svolalo ji hnutí Otevřeme Česko - Chcípl PES ve spolupráci s řadou dalších stran, hnutí a iniciativ podobného zařízení. Podle odhadu policie bylo ve 13:30 na akci zhruba 2500 až 3000 lidí. Na místě na akci dohlíží desítky policistů. Demonstrace, kterou hnutí pořádalo 17. listopadu na Staroměstském náměstí, se podle odhadu policie tehdy zúčastnilo asi 10.000 lidí.


Neznámá válka: Československo se těsně po svém vzniku muselo bránit německé armádě
Reflex | 14:50:00
Od 29. listopadu 1918 zahájily armádní a dobrovolnické jednotky nově vzniklé československé armády systematický boj s německými jednotkami samozvaného Německého Rakouska, které ovládaly i část nově vzniklé Československé republiky. Tato československo-německá válka předznamenala následující československo-polskou a probíhala současně s československo-maďarskou válkou o slovenské území.


Volby by teď vyhrálo Spolu nebo ANO. Piráti a STAN by si lehce polepšili
Reflex | 13:40:00
V prvním volebním modelu společnosti Kantar po volbách do sněmovny by dnes získaly koalice Spolu a hnutí ANO téměř stejně hlasů - obě mají 28 procent. Piráty a Starosty by volilo 17 procent voličů, do sněmovny by prošlo ještě hnutí SPD s 9,5 procenty. Další strany by skončily pod hranicí pěti procent.


Adam Vojtěch má covid a home office
Tiscali-zprávy | 12:52:12
Adam Vojtěch měl pozitivní test na koronavirus. Ministr zdravotnictví o tom v neděli informoval na twitteru. Na test šel preventivně, protože se z pátku na sobotu necítil dobře. Má mírný průběh, pracovat chce z domova.


Společnost CZ Loko dodá do Turecka čtyři lokomotivy. Nahradí sovětsko-čínské konstrukce
E15-ekonomika | 16:42:00
Společnost CZ Loko z České Třebové na Orlickoústecku dodá do Turecka čtyři lokomotivy, objednaly si je ocelárny z města Eregli. V průmyslovém provozu nahradí zastaralé stroje sovětské a čínské konstrukce. Kontrakt je za 170 milionů korun, řekl mluvčí firmy Zdeněk Zuntych.


Rakouští aktivisté podali stížnost na tuzemské weby. Podcenily novou cookie legislativu
E15-ekonomika | 15:00:00
Praktiky firem uplatňované při sběru souhlasu s ukládáním dat o uživatelích formou cookies jsou mnohdy nezákonné. Iniciativy se chopili rakouští aktivisté, kteří automatickým programem po celé Evropě skenují webové stránky a posílají stížnosti místním úřadům. Byly už nahlášeny stovky firem, z toho jedenáct českých. Na další tuzemské společnosti může nově padnout obvinění kvůli zpřísňující se legislativě, která začne platit od ledna.


Byl jsem jmenován v podmínkách jako žádný jiný premiér, říká Fiala. Situace je ale neúnosná
E15-ekonomika | 14:12:00
„Myslím, že jsem byl jmenován premiérem v podmínkách jako žádný jiný premiér nikdy nebyl," zhodnotil své jmenování nový premiér Petr Fiala v Otázkách Václava Moravce. Nepochyboval prý o tom, že se jmenování bude konat v rámci hygienických pravidel. Vládu chce jmenovat co nejdříve a uvedl, že o harmonogramu jmenování panuje shoda i s prezidentem Milošem Zemanem.


Společnost CZ Loko dodá do Turecka čtyři lokomotivy. Nahradí sovětsko-čínské konstrukce
E15-politika | 16:42:00
Společnost CZ Loko z České Třebové na Orlickoústecku dodá do Turecka čtyři lokomotivy, objednaly si je ocelárny z města Eregli. V průmyslovém provozu nahradí zastaralé stroje sovětské a čínské konstrukce. Kontrakt je za 170 milionů korun, řekl mluvčí firmy Zdeněk Zuntych.


Rakouští aktivisté podali stížnost na tuzemské weby. Podcenily novou cookie legislativu
E15-politika | 15:00:00
Praktiky firem uplatňované při sběru souhlasu s ukládáním dat o uživatelích formou cookies jsou mnohdy nezákonné. Iniciativy se chopili rakouští aktivisté, kteří automatickým programem po celé Evropě skenují webové stránky a posílají stížnosti místním úřadům. Byly už nahlášeny stovky firem, z toho jedenáct českých. Na další tuzemské společnosti může nově padnout obvinění kvůli zpřísňující se legislativě, která začne platit od ledna.


Byl jsem jmenován v podmínkách jako žádný jiný premiér, říká Fiala. Situace je ale neúnosná
E15-politika | 14:12:00
„Myslím, že jsem byl jmenován premiérem v podmínkách jako žádný jiný premiér nikdy nebyl," zhodnotil své jmenování nový premiér Petr Fiala v Otázkách Václava Moravce. Nepochyboval prý o tom, že se jmenování bude konat v rámci hygienických pravidel. Vládu chce jmenovat co nejdříve a uvedl, že o harmonogramu jmenování panuje shoda i s prezidentem Milošem Zemanem.


Z JAR přiletěl do Amsterodamu také Čech. Už je doma v samoizolaci, čeká, jestli ho kontaktuje hygiena
iHned.cz | 16:09:00
Mezi 600 pasažéry, kteří v pátek přiletěli dvěma lety z Jihoafrické republiky do Amsterdamu, byl i Čech. Hospodářským novinám popsal svou cestu Jan Mezek, který v pátek letěl ze služební cesty z Johannesburgu přes Amsterdam do Prahy. Testy byly po...


Jednu vraždu, prosím. Lidé si objednávali zabijáky na internetu, byla to ale past
aktuálně.cz | 16:00:00
Američan Bob Innes má webovou stránku, přes kterou se lidé snaží objednat si vraždu. Jenže je falešná a pomáhá je dostat za mříže.


Nebezpečná varianta koronaviru omikron už je i v Česku. WHO vysvětlila název
aktuálně.cz | 11:15:58
Zákaz cestování do Švýcarska nebo na Filipíny. Státy kvůli nové variantě opět zavírají své hranice.


Další země hlásí první případy omikronu. Německo pokořilo rekord v incidenci
Denik.cz | 16:15:00
Nizozemsko, Dánsko a Austrálie dnes oznámily první případy výskytu varianty koronaviru omikron na svém území. Německo ohlásilo svoji dosavadní nejvyšší sedmidenní incidenci a do statistiky připsalo 44 401 nových případů nákazy. Filipíny kvůli výskytu varianty omikron dočasně pozastavily leteckou dopravu ze sedmi evropských zemí, včetně České republiky.


Podezření na mutaci omikron v Česku: Definitivní výsledek bude znám dnes
Denik.cz | 15:53:00
Definitivní výsledek koronavirové varianty omikron bude u ženy z Libereckého kraje, která se vrátila z africké Namibie, znám ještě dnes. ČTK to řekl mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář. Pokud se mutace prokáže, půjde o její první výskyt v ČR. Sekvenační analýza v liberecké nemocnici u pacientky mutaci potvrdila v sobotu na 90 procent.


Smrt a pocit marnosti. V Brně pečuje o covid pacienty dermatoložka i terapeuti
Denik.cz | 05:31:00
Oprášili vědomosti ze školy, jejich péče o pacienta se zcela proměnila. Setkávají se se smrtí, na což nebyli zvyklí. V jihomoravských nemocnicích se o pacienty s těžkým covidem znovu starají i zdravotníci na klinikách a odděleních s jinou specializací. Někteří to zvládají lépe, jiní hůře. „Největší změnou je pro mě setkávání se se smrtí a psychicky náročná komunikace s rodinami pacientů,“ říká dermatoložka Terézia Thomová.


EU chystá pravidla proti bigtech, Apple vyvíjí AR brýle a NFT je slovem roku
lupa.cz | 19:00:00
AMP leckde končí, Facebook a Google financují dezinformátory, Apple jde do vlastního 5G, děravé goDaddy, Tile prodáno. Co přinesl právě končící #tyden?


Prominentní sovětský básník zbavený dobového nánosu. Vyšel nový překlad Majakovského
bleskove.cz | 17:00:00
Jeho poemy se valí jako zběsilý rachot hlasu živlů, chaosu, člověka, pohromy i zoufalství.


Jako vyzvánění zvonů. Česká filharmonie uvede Hořínkovu premiéru
bleskove.cz | 15:55:00
Čtyřicetiletý skladatel z Valašského Meziříčí svou novinku přirovnává „k vyzvánění celé řady zvonů zároveň“.


Kolín má novou sportovní halu. Navrhli ji špičkoví architekti, odkazuje na sokolovny
bleskove.cz | 15:35:00
Studio Ov-a navrhlo v Kolíně univerzální sportovní halu se zázemím a tribunou pro diváky. Podívejte se.


Finalista SuperStar Nikolas Bitkovskij: Začínal na ulici! Proč se do soutěže vrátil podruhé?
blesk | 18:32:00
SuperStar už zná svou top desítku a ke konečnému vítězi je blíž a blíž. Jeden soutěžící ale v soutěži není tak úplně nováčkem a diváci ho mohou znát už ze série z roku 2018. Co vedlo Nikolase Bitkovského k tomu, aby se vrátil?


Dvě ženy na Klatovsku napadl opilý muž (29): letěl pro ně vrtulník!
blesk | 17:45:00
Dvě ženy v neděli dopoledne v menší obcí obci na Klatovsku napadl devětadvacetiletý opilý muž. Jedenaosmdesátiletá i dvaačtyřicetiletá žena utrpěly zranění a musely být převezené do nemocnic, seniorku na urgentní příjem plzeňské fakultní nemocnice dopravil vrtulník. Násilníka na místě zadrželi policisté, řekla týž den ČTK policejní mluvčí Michaela Raindlová a mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.


Sláva pro unikátní český supersport: Tatra si zahrála ve filmu Kanyeho Westa
blesk | 17:28:00
V půlhodinovém filmu amerického rappera Kanyeho Westa s názvem Runaway se objevuje český sporťák MTX Tatra V8. Vyrobily se jen čtyři kusy, pak vyhořela výrobní linka a moderní fáro se bohužel přestalo vyrábět. V klipu tak alespoň na chvíli ožívá. 


Kráska z Hunger Games o úniku nahých fotek: Jsem znásilněná celou planetou!
blesk | 17:22:00
Když v roce 2014 unikly lechtivé fotografie několika celebrit, změnil se postiženým celý život. Jednou z nich byla i oscarová herečka Jennifer Lawrenceová (31). Ta se teď po letech svěřila, že její trauma bude zřejmě trvat do konce života. Snímky totiž z internetu už nikdy nikdo neodstraní. „Kdokoliv se kdykoliv může podívat na moje nahé fotky,“ stýská si. 


Covidová „pohoda“ na Sicílii: Městečko hlásí proočkovanost 104 procent
blesk | 17:20:00
Neuvěřitelnou statistiku zaznamenala vesnice Palazzo Adriano na Sicílii. Tamní úřady tam evidují proočkovanost populace 104 %, uvedl deník The Guardian. Místní starosta vysokou proočkovanost přisuzuje úzkým vztahům lidí v této malé vesnici.


Soubor 106 Kupkových kreseb se v aukci prodal za 51 milionu. Vznikl jako ilustrace pro encyklopedii
blesk | 16:57:00
Soubor 106 kreseb Františka Kupky, které vznikly počátkem 20. století pro francouzskou encyklopedii, se dnes v Praze vydražil za 42,6 milionu korun. Včetně aukční přirážky za cyklus zaplatí kupec 51,12 milionu korun. Vyvolávací cena souboru byla 25 milionů korun, při aukci Galerie Kodl na Žofíně se postupně zvyšovala po 200.000 korunách příhozy dražitelů po telefonu či internetu.


Dívka uspořádala královskou večeři pro své kamarády: Nikdo nepřišel! Situaci zachránil přítel
blesk | 16:33:00
Maryann z USA naplánovala honosnou večeři a pozvala spoustu svých kamarádů. Přišel ale šok. Na večeři nejenže žádný z kamarádů nedorazil, ale ani nedal vědět, že nestíhá. Po internetu koluje video, kde dívka sedí zdrcená sama u stolu. Naštěstí nakonec vše dobře dopadlo, katastrofální večer zachránil dívčin přítel Christian.


Tajemství smutečního řečníka na pohřbu manžela Karasové Dujky (†67): Hemala tím splatil dluh!
blesk | 16:11:00
Ujal se smutečního proslovu. Moderátor Alexandr Hemala (69) před sedmi lety nemohl promluvit na svatbě Michala Dujky (†67) s Miladou Karasovou (71), protože musel být pracovně jinde. Teď to částečně napravil...


Internet boří vtipy na Zemana v „krabici“: Hannibal, zmrzlinář a Paroubkovo akvárko
blesk | 16:10:00
Způsob jmenování Petra Fialy (ODS) premiérem na zámku v Lánech vzbudil vlnu zájmu a kreativity uživatelů sociálních sítí. Ceremoniál se zčásti odehrál v uzavřeném boxu z plexiskla, ve kterém byl z důvodu nákazy covidem-19 umístěn prezident republiky Miloš Zeman. Mezi stěny ho na invalidním vozíku přivezli zdravotníci v ochranném oděvu. Hlava státu k designovanému premiérovi a přítomným novinářům hovořila prostřednictvím mikrofonu a reproduktorů.


Prominentní sovětský básník zbavený dobového nánosu. Vyšel nový překlad Majakovského
pikant | 17:00:00
Jeho poemy se valí jako zběsilý rachot hlasu živlů, chaosu, člověka, pohromy i zoufalství.


Mercedes-Benz Vision EQXX je vizí elektromobilu s dojezdem přes 1.000 km
Auto.cz | 16:53:00
Automobilka chce v novém konceptu vyzkoušet technologie, které by později mohly zvýšit efektivitu běžných silničních elektromobilů.


Prezident republiky jmenoval předsedu vlády
Kurzy.cz | 12:19:30
Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval v neděli dne 28. listopadu 2021 na zámku v Lánech podle čl. 68 odst. 2 ústavního zákona č.1/1993 Sb., Ústava České republiky, prof. Petra Fialu do funkce předsedy vlády ČR.


Uzavření hranic Izraele pro cizince
Kurzy.cz | 10:57:00
Uzavření hranic Izraele pro cizince


Voda v Emirátech bude vždy základ
Kurzy.cz | 08:23:00
Pro to, aby vůbec mohlo udržitelné zemědělství v těchto končinách fungovat, musí si podnikatelé a farmáři uvědomit a vyřešit pět


Podmínky vstupu z Nizozemska do České republiky v souvislosti s pandemií COVID-19 (aktualizováno k 28.11.2021)
Kurzy.cz | 08:07:00
Podmínky vstupu z Nizozemska do České republiky v souvislosti s pandemií COVID-19 (aktualizováno k 28.11.2021)


Z JAR přiletěl do Amsterodamu také Čech. Už je doma v samoizolaci, čeká, jestli ho kontaktuje hygiena
Hospodářské noviny | 16:09:00
Mezi 600 pasažéry, kteří v pátek přiletěli dvěma lety z Jihoafrické republiky do Amsterdamu, byl i Čech. Hospodářským novinám popsal svou cestu Jan Mezek, který v pátek letěl ze služební cesty z Johannesburgu přes Amsterdam do Prahy. Testy byly po...


Se ženou s podezřením na omikron cestovali čtyři Pražané, na testy se čeká
idnes.cz | 19:47:00
Se ženou z Libereckého kraje, která je pravděpodobně nakažená rizikovou koronavirovou variantou omikron, cestovali po Namibii čtyři lidé z Prahy. Hygienici jim nařídili karanténu, na vyhodnocení jejich testů se čeká. Žena cestovala s dalšími osmi lidmi z ČR, kteří byli vedle Prahy také ze Středočeského a Olomouckého kraje.


Babiš: Bez očkování by covid dostal Zemana na JIP, trhy žádal zavřít Vojtěch
idnes.cz | 18:39:00
Očkování proti covidu ochránilo prezidenta Miloše Zemana před těžkým průběhem nemoci, je přesvědčen premiér v demisi Andrej Babiš. „Kdyby se prezident Zeman nenaočkoval v jeho věku, tak by ležel někde na jipce a bojoval o život, tak to je," řekl Babiš ve svém Čau lidi. Dalším důkazem, jak funguje očkování, je podle premiéra ministr zdravotnictví.


KOMENTÁŘ: Green Deal smete vlna odporu a oběťmi budou evropští občané
idnes.cz | 18:00:00
Green Deal je ukázkou toho, co se stane, když se náboženství volného trhu srazí s náboženstvím zeleným: oběťmi budou evropští občané. Jestli se máme vyvarovat vlny společenské nevole, tak je potřeba tuto velkou tranzici lépe promyslet a analyzovat, píše pro MF DNES ekonomka Ilona Švihlíková.


VIDEA TÝDNE: Sražená dívka, agresivní cizinec a kamion v protisměru
idnes.cz | 17:40:00
Na přechodu v České Lípě srazil v pondělí řidič mladou ženu. Z místa nehody následně odjel, aniž by jí poskytl pomoc. Policisté v centru Prahy „krotili“ cizince, který si vybíjel vztek na odpadkovém koši. Za riskantní předjíždění hrozí trest řidiči kamionu, který ohrozil protijedoucí auta. Prezidentka Čaputová se rozohnila kvůli bludům o očkování a po letech oprav se opět rozburácel motor tanku z druhé světové války.


Mají testy na protilátky smysl? V Rozstřelu odpoví imunolog Ilja Stříž
idnes.cz | 16:30:00
Hostem pondělního Rozstřelu bude od 11:00 profesor Ilja Stříž, přednosta ambulance klinické imunologie a alergologie IKEM a místopředseda České imunologické společnosti. Jak moc se virus SARS-CoV-2 mění v průběhu času a jak se mění a reaguje na něj naše imunita? Na tyto a další otázky bude odpovídat v rozhovoru s moderátorem Vladimírem Vokálem.


Babiš: V pondělí se otevře registrace k očkování pro lidi nad šedesát let posilující dávkou po pěti měsících
ČT24 | 18:58:24
Lidé nad šedesát let a chronicky nemocní se budou už od pondělí moct registrovat k posilující dávce vakcíny proti covidu, když u nich uplynulo pět měsíců od dokončeného očkování. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) na sociálních sítích informoval, že se podařilo IT systémy připravit na novou vlnu registrací rychleji. Původně se měla možnost otevřít 1. prosince.


Ve většině Česka hrozí do pondělního poledne náledí. Na jihu Moravy sněžení způsobilo kalamitu
ČT24 | 09:29:32
Na většině území Česka hrozí nejméně do pondělního poledne náledí a zmrazky, varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Silné sněžení v části Jihomoravského kraje v neděli způsobilo kalamitu. Autobusové linky měly potíže na Blanensku a Znojemsku, zpožďovaly se a do některých obcí nezajížděly. Během dopoledne začaly mít problémy také vlaky. Situace se během dne postupně zlepšila. 


Se ženou s podezřením na omikron cestovali v Africe čtyři Pražané, na testy se čeká
lidovky.cz | 19:51:11
Se ženou z Libereckého kraje, která je pravděpodobně nakažená rizikovou koronavirovou variantou omikron, cestovali po Namibii čtyři lidé z Prahy. Hygienici jim nařídili karanténu, na vyhodnocení jejich testů se čeká. Žena cestovala s dalšími osmi lidmi z ČR, kteří byli vedle Prahy také ze Středočeského a Olomouckého kraje.


Ostrý start. Přejme 13. premiérovi štěstí, budeme je potřebovat
lidovky.cz | 19:31:00
/SLOUPEK/ Máme nového premiéra. Navzdory předpovědím se povolební vyjednávání všech aktérů jeví jako velmi snadné. Premiér Fiala sestavil vládu rychle a prezident Zeman mu přes cestu nepřeložil ani stéblo.


Ceny AdBlue se vrací do normálu. Byla to panika, dodavatelé nestíhali pumpy zavážet, říká expert
lidovky.cz | 18:05:00
Obchoduje se s ní na burze, jako sloučenina s vodou je nezbytná k výrobě kapaliny AdBlue, bez které se zastaví motory novějších náklaďáků a výkonnějších dieselových osobáků. A také třeba sanitek nebo některých aut hasičů. Močovina, zejména pak aditivum AdBlue, o němž donedávna neměla velká část řidičů ani tušení, se v poslední době ukázala být stejně strategickou komoditou jako benzin nebo nafta.


Ekologie je důležitá. Ale pozor, mění ceny
lidovky.cz | 16:30:00
V pondělí se cena emisních povolenek poprvé přehoupla nad 70 eur za tunu vypuštěného CO2. Ještě v lednu byla cena poloviční, od té doby ale roste, je tak jen otázkou času, kdy prolomíme hodnotu 80 nebo 100. Ale konkrétní příčina současného růstu je zajímavá. Ukazuje, že snaha o snížení emisí je může krátkodobě zvýšit.


První kusy šili ve starém mlýně. Firma nadšenců pak udělala z Česka balonovou velmoc
aktuálně.cz | 19:44:00
Celkově už firma Balóny Kubíček, která vznikla v roce 1990, prodala zhruba dva tisíce balonů.


Za rok Křivoklátsko, do čtyř let Moravská Amazonie. Koalice chystá nové národní parky
aktuálně.cz | 19:30:00
Ochranáři rozhodnutí vítají, starostové na Křivoklátsku ovšem proti parku protestují.


Křivoklátsko i největší lužní les. Podívejte se na krásy chystaných národních parků
aktuálně.cz | 19:25:00
Budoucí vláda koalice Spolu a Pirátů se starosty v koaliční smlouvě oznámila plán na vyhlášení dvou nových národních parků - Křivoklátska a Soutoku.


Narváno. Na zrušeném vánočním trhu v Mostě rozsvítili zimní „farmářský“ strom
Denik.cz | 19:27:00
V centru Mostu bylo večer v neděli 28. listopadu rušno jako na Václaváku. Davy lidí proudily na 1. náměstí, kde se u otevřených stánků za plotem konala na pódiu první, městem pořádaná kulturní akce takzvaných Zimních farmářských trhů.


Ve Cvikově auto srazilo chodce, ten na místě zemřel
Denik.cz | 19:04:00
U tragické dopravní nehody zasahovali v neděli 28. listopadu večer záchranáři a hasiči. Na průtahu městem auto srazilo chodce, který svým zraněním podlehl.


Černá neděle na železnici. Pod koly vlaků zemřeli v kraji dva lidé
Denik.cz | 18:19:00
Už druhá srážka s člověkem se dnes stala na hlavním koridoru z Pardubic na Moravu. Nejdřív dnes ráno před 6. hodinou usmrtil vlak muže nedaleko zastávky Černá za Bory, jedna z vyšetřovacích verzí je sebevražda. Podruhé pak podobná srážka zablokovala koridor v 15 hodin odpoledne na bezmála tři hodiny mezi Brandýsem a Ústím nad Orlicí. Některé vlaky měly zpoždění až 160 minut. Po 18. hodině už se situace na železnici začala stabilizovat. 


V Česku sílí nový trend: Nemusíš za mříže, ale zaplať
Denik.cz | 18:02:00
Prodávali padělané obrazy, které vydávali za pravé, vydělali na tom miliony. Coby pasáci řídili více než desítku dívek na ulici. Onanoval na nádraží před cestující. To jsou některé případy v poslední době odsouzených zločinců, kteří mají jedno společné – nemusí do vězení, nedostali podmínku ani prospěšné práce. Musí jen zaplatit pokutu.


Dorotu Máchalovou peklo v Pekelných dolech zpět nevydalo, děti si jej užívají
Denik.cz | 06:30:00
Vyhlášené Pekelné doly u Cvikova se každý rok na čtyři týdny, pokud to covidová situace dovolí, promění na skutečné peklo. V něm na děti čeká váha hříchů, Lucifer, ale i Mikuláš, který jim na konci jejich cesty peklem společně s anděly rozdá dárky.


Vladimír Mertlík: Dobrá značka zvuk neztrácí a Každá svině je nějak poznamenaná
Reflex | 17:55:00
Cesta Zpětného zrcátka po USA denně potvrzuje, že americkou veřejnost v pohledu na prezidenta Joea Bidena i v hodnocení jeho činnosti dělí propast nejen hluboká, ale i trvalá. Dlužno přiznat, že Biden sám svými vystoupeními do ohýnku konfliktu olej spíše přilévá, než aby jej hasil.


Skupiny, pro které má platit povinné očkování. Patříte do nich?
Tiscali-zprávy | 17:24:11
Povinné očkování proti covidu pro určité skupiny obyvatel by mělo platit od února. Řekl to v neděli Adam Vojtěch.


Britská dobrodružka jako první překonala dosud neprobádaný úsek Amazonie
Tiscali-zprávy | 16:50:26
Mladá průzkumnice Lucy Shepherdová z britského Henhamu se stala prvním člověkem, který zdolal nezmapovaný, více než 400kilometrový úsek Amazonského pralesa. Její tým po cestě čelil jaguárům, vosím rojům, obřím kajmanům i pětisethlavému stádu divočáků pekari.


Reinkarnace teleshoppingu. Během vysílání na internetu se prodá zboží za miliardy
E15-ekonomika | 18:30:00
Novým výsledkem snah o co nejpříjemnější nakupování v gigantech e-commerce se stává livestream shopping čili prodej zboží během živého vysílání na sociálních sítích. Tato reinkarnace teleshoppingu například na čínském trhu každoročně zvyšuje prodeje o desítky miliard dolarů. Trend se pomalu přelévá do západního světa, v Česku se už konaly první pokusy, ale celoevropsky je tento prodej stále ještě jen v rané fázi vývoje.


Co vám (ne)uteklo: Xixoio budí pochyby, důchody vzrostou, ČNB omezuje hypotéky...
E15-ekonomika | 18:15:00
Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu, nemáte čas vše přečíst? Právě pro vás jsme sestavili přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.


Moderna: Nová vakcína proti variantě omikron by mohla být k dispozici na začátku roku 2022
E15-ekonomika | 17:49:00
Podle hlavního lékaře společnosti Moderna Paula Burtona může být nová varianta koronaviru omikron nakažlivější a již zavedené vakcíny na ní nemusí fungovat. Pokud by to byla pravda, nová vakcína, která by na novou variantu fungovala, by mohla být k dispozici na začátku roku 2022, informoval Bloomberg. Vakcínou od společnosti Moderna se proti koronaviru již očkuje téměř rok. 


Reinkarnace teleshoppingu. Během vysílání na internetu se prodá zboží za miliardy
E15-politika | 18:30:00
Novým výsledkem snah o co nejpříjemnější nakupování v gigantech e-commerce se stává livestream shopping čili prodej zboží během živého vysílání na sociálních sítích. Tato reinkarnace teleshoppingu například na čínském trhu každoročně zvyšuje prodeje o desítky miliard dolarů. Trend se pomalu přelévá do západního světa, v Česku se už konaly první pokusy, ale celoevropsky je tento prodej stále ještě jen v rané fázi vývoje.


Co vám (ne)uteklo: Xixoio budí pochyby, důchody vzrostou, ČNB omezuje hypotéky...
E15-politika | 18:15:00
Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu, nemáte čas vše přečíst? Právě pro vás jsme sestavili přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.


Moderna: Nová vakcína proti variantě omikron by mohla být k dispozici na začátku roku 2022
E15-politika | 17:49:00
Podle hlavního lékaře společnosti Moderna Paula Burtona může být nová varianta koronaviru omikron nakažlivější a již zavedené vakcíny na ní nemusí fungovat. Pokud by to byla pravda, nová vakcína, která by na novou variantu fungovala, by mohla být k dispozici na začátku roku 2022, informoval Bloomberg. Vakcínou od společnosti Moderna se proti koronaviru již očkuje téměř rok. 


Štěpán Kozub: Nemám rád, když na mě na ulici někdo sahá a vulgárně pokřikuje
revue.idnes.cz | 20:00:00
Je příkladem, že i z Ostravy se dá dokráčet k celorepublikové popularitě. Štěpán Kozub je herec, komediant i zpěvák. V každé roli je výrazný, a přitom uvěřitelný. Jeho život ovlivnilo narození dcery i odchod jeho otce. Miluje Ostravu, dělá si legraci z Pražanů a v Brně mu nerozumějí.


Rooseveltova socha, kterou nechce New York, našla domov v Severní Dakotě
idnes.cz | 20:01:00
Kontroverzní jezdecká socha prezidenta Theodora Roosevelta, kterou úřady hodlají odstranit z piedestalu před budovou Amerického přírodovědného muzea v New Yorku, našla konečně svůj nový domov. Vztyčí ji v plánovaném prezidentově muzeu, které vznikne ve stejnojmenném národním parku v Severní Dakotě.


Přivoňte k parfému Kleopatry. Unikátní český výzkum jde po stopách vůní antiky
idnes.cz | 20:00:00
Jak voněla legendární královna Kleopatra nebo třeba vládce Říma Caesar? A kterak v antických časech fungoval byznys s parfémy, jejichž výroba se v dávných dobách podobala spíše alchymii a zasahovala celou řadu vědních oborů? Odpověď na to hledá tým historiků, egyptologů, filologů a organických chemiků z pražské Akademie věd ČR.


Válek: Praktici by měli očkovat proti covidu povinně, na úkor administrativy
idnes.cz | 20:00:00
Praktičtí lékaři by měli podle kandidáta na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka za TOP 09 z koalice SPOLU povinně očkovat proti covidu-19. Nyní tak totiž činí odhadem jen dvě třetiny z nich. Po dobu nouzového stavu by naopak měli přijít o část povinností, aby se mohli soustředit na péči související s epidemií.


Orion: Alkohol jsem ubral, zničil by mě. Závidím Rytmusovi, co vymyslí střízlivý
bleskove.cz | 12:24:00
První text jsem napsal, když mi bylo 15, teď už trochu mentálně vyklízíme pozice, jsem starý, ale je mi skvěle, říká raper, kterému vyšla nová deska.


Vánoce „na suchu“? V obchodech dochází víno i šampaňské, nemá je kdo rozvážet
blesk | 21:43:00
V mnoha britských prodejnách potravin ve Velké Británii hrozí před Vánoci nedostatek alkoholických nápojů. Důvodem je přetrvávající nedostatek řidičů nákladních aut včetně kamionů. Pití tak nemá kdo rozvážet. Varování zaslala minulý týden britská Asociace pro obchod s vínem a lihovinami (WTSA) ministru dopravy Spojeného království Grantu Shappsovi. Prohlášení podepsalo 48 členů průmyslové asociace, včetně výrobce šampaňského a koňaku Moët Hennessy, vlastněného konglomerátem LVMH (LVMHF), a Laurent-Perrier. Píše to stanice BBC.


Manželka premiéra odmítá mateřskou. Johnsonová se vrátí do práce hned po druhém porodu
blesk | 20:39:00
Manželka britského premiéra Borise Johnsona (57) Carrie (33) je známá tím, že je nadšená environmentální aktivistka a ochránkyně zvířat. V současnosti spolupracuje například s nadací Aspinall Foundation, práce se nevzdává ani v těhotenství a rozhodně se po porodu druhého potomka nechystá na mateřskou dovolenou, informoval list Daily Mail.


Na Prostějovsku zemřel řidič (†46) osobního auta: Osudným se mu stal náraz do stromu
blesk | 20:25:00
Při nehodě osobního automobilu v neděli v podvečer u Těšic na Prostějovsku zemřel šestačtyřicetiletý řidič, který s vozidlem vyjel ze silnice a narazil do stromu. Automobil poté začal hořet, muže z něj vyprostili hasiči. Okolnosti havárie vyšetřuje policie, řekla dnes ČTK policejní mluvčí Petra Vaňharová.


Počasí v Praze: Teploty klesnou až na -4 °C. Celý týden bude pršet nebo sněžit
blesk | 19:53:00
V týdnu na přelomu listopadu a prosince se v Praze očekává proměnlivé počasí. Zatímco v úterý klesnou teploty pod bod mrazu, ve středu vystoupají až na 7 stupňů a pak se zase bude ochlazovat. Podle předpovědi to vypadá, že sluníčka si Pražané už moc neužijí a po celý týden týden bude pršet nebo sněžit.


Nechutný zážitek z letadla: Američanka kojila svou kočku po celou dobu letu
blesk | 19:31:00
Personál letadla informoval dispečink o pasažérce, která přes upozornění odmítá přestat kojit svou kočku. Nejedná se však o první bizarní incident se zvířaty, který letecká společnost musela v minulosti řešit.


Na třetí dávku chodí ve Francii už i mladí. Proč se Macronová (68) chystá teprve na druhou?
blesk | 18:56:00
Francouzské ministerstvo zdravotnictví tento týden oznámilo, že od soboty mají všichni občané starší 18 let nárok na třetí posilovací dávku očkování proti covidu-19. Francouzům se tak stačí zaregistrovat a mohou si zajít na vakcínu, učiní tak i první dáma Brigitte Macronová (68), tu však nečeká třetí, ale teprve druhá dávka očkování. Reportéři magazínu Gala vysvětlili, jak je to možné.


Orion: Alkohol jsem ubral, zničil by mě. Závidím Rytmusovi, co vymyslí střízlivý
pikant | 12:24:00
První text jsem napsal, když mi bylo 15, teď už trochu mentálně vyklízíme pozice, jsem starý, ale je mi skvěle, říká raper, kterému vyšla nová deska.


Hyundai Kona N – Tohle je fakt zajímavé auto
Auto.cz | 19:20:00
Nabídka sportovní divize značky Hyundai se postupně rozrůstá. Najdeme v ní už také první SUV: model Kona N.


‚Je to horší než kdykoli předtím.‘ Lůžka pro nakažené se v celém Česku povážlivě tenčí
lidovky.cz | 20:45:00
V pražských nemocnicích zbývá pro covid pozitivní pacienty už jen sedm lůžek, na kterých se používá umělá plicní ventilace. V celé republice jich bylo v neděli odpoledne volných 131 a dalších sedm na infekčních odděleních. Volné kapacity lůžek se podle dat z ministerstva zdravotnictví tenčí po celém Česku. Pro pacienty s covidem jich zbývají v každém z krajů maximálně stovky.


Zemanova vládní partie. Česko ještě několik týdnů bude mít dva premiéry
lidovky.cz | 20:43:00
Po devětačtyřiceti dnech od voleb jmenoval v neděli za přísných hygienických opatření prezident Miloš Zeman nového českého premiéra. Stal se jím sedmapadesátiletý lídr koalice Spolu Petr Fiala (ODS). Na novou vládu ale Česko, v čase sílící koronavirové epidemie, nadále čeká. Patrně do poloviny prosince, věří Fiala.


Válek: Praktici by měli očkovat proti covidu povinně, na úkor administrativy
lidovky.cz | 20:06:34
Praktičtí lékaři by měli podle kandidáta na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka za TOP 09 z koalice SPOLU povinně očkovat proti covidu-19. Nyní tak totiž činí odhadem jen dvě třetiny z nich. Po dobu nouzového stavu by naopak měli přijít o část povinností, aby se mohli soustředit na péči související s epidemií.


Jak rozpršet mrak? Dubaj zaplatila vědcům, aby uměle vyvolali déšť
aktuálně.cz | 21:30:00
Film Jak zničit mrak sleduje výzkum finského týmu, který přišel s možností upravit atmosféru Spojených arabských emirátů.


Věneček za osm korun, punčový řez za šest. Zákusky ze „Štrusovky“ lákají davy
Denik.cz | 18:32:00
Poctivá koňaková špička, indiánek, větrník, ovocný košíček, věneček, kornoutek, banánek či punčový řez. To je jen část sortimentu Duhové cukrárny, kterou nedávno otevřela Střední odborná škola obchodu a služeb ve Štursově ulici v Olomouci. Zájem zákazníků je od samého začátku obrovský, mnozí u prodejny čekají ještě před jejím otevřením.


Co prožít advent a vánoce trochu jinak?
Kurzy.cz | 20:43:13
Vánoce mají být svátky lásky, pohody, míru a rodiny. Nevadí nám že z nich jsou svátky největšího masakrování zvířat?


Zelená dohoda: Co (ne)přinese střední třídě? A jak také uvažovat o klimatické změně?
Kurzy.cz | 20:36:14
Co nám hrozí se zavedením Zelené dohody pro Evropu? Na konferenci, jež se tímto tématem zabývala, vystoupil v polovině listopadu také europoslanec Jan Zahradil. Vedle historického okénka věnovaného vývoji globální energetiky se pokusil nastínit tři...


Ministerstvo reaguje na výskyt nové mutace Omikron z jižní Afriky
Kurzy.cz | 18:50:48
V reakci na šíření nové varianty viru přichází Ministerstvo zdravotnictví s krizovým opatřením, které od soboty 27. listopadu zakazuje vstup do České republiky občanům třetích států pobývajících v posledních 14 […]


Entry to the Czech Republic is suspended to foreigners traveling from Botswana, Eswatini, Lesotho, Mosambique, Namibia, South Africa, Zambia, Zimbabwe.
Kurzy.cz | 08:11:00
Entry to the Czech Republic is suspended to foreigners traveling from Botswana, Eswatini, Lesotho, Mosambique, Namibia, South Africa, Zambia


UAE on Green List as of 18 October 2021
Kurzy.cz | 07:00:00
ALL persons can as of 18 October 2021 arrive or apply for any visa to the Czech Republic:

Persons who are fully vaccinated


Plzeňský vánoční strom na náměstí Republiky už září
Kurzy.cz | 22:00:25
Primátor města Plzně Martin Baxa spolu s biskupem plzeňským Tomášem Holubem rozsvítil večer o první adventní neděli vánoční strom na náměstí Republiky. Přítomni byli i manželé Křížovi, kteří vzrostlou jedli obrovskou Plzni darovali. Rozsvícení vánočníh...


HBO, Voyo a Netflix na další týden: Konec Papírového domu, slovanští hrdinové nebo norská hitovka
Euro | 20:30:52
Netflix a HBO GO jsou v tuzemsku jasně nejpopulárnější streamovací platformy, každý měsíc nás zásobují desítkami nových seriálů a filmů. Proto nově přinášíme pravidelný přehled několika nejočekávanějších projektů, které si


Konečný výsledek u ženy s podezřením na omikron bude znám v pondělí
Eurozpravy-domácí | 20:15:00
Definitivní výsledek koronavirové varianty omikron, který měl být znám dnes, Krajská nemocnice Liberec oznámí v pondělí. ČTK to dnes večer řekl její mluvčí Václav Řičář. Šlo by o první potvrzený výskyt této varianty v ČR. Mutaci u pacientky na základě sekvenční analýzy liberecká nemocnice v sobotu potvrdila na 90 procent.


Havlíček bude v pondělí pokračovat v jednání s profesními svazy o kompenzacích
Eurozpravy-domácí | 20:10:00
Jednání s profesními svazy ohledně kompenzací pro podnikatele budou podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka pokračovat v pondělí. Řeší se více variant, sdělil po dnešní schůzce se zástupci podnikatelů ČTK.


Se ženou s podezřením na novou variantu cestovali čtyři Pražané, na testy se čeká
Eurozpravy-domácí | 19:19:00
Se ženou z Libereckého kraje, která je pravděpodobně nakažená rizikovou koronavirovou variantou omikron, cestovali po Namibii čtyři lidé z Prahy. Hygienici jim nařídili karanténu, na vyhodnocení jejich testů se čeká. Na dotaz ČTK to dnes uvedl mluvčí pražských hygieniků Zbyněk Boublík.


Registrace k očkování třetí dávkou se lidem nad 60 otevřou v pondělí, uvedl Babiš
Eurozpravy-domácí | 18:46:00
Lidé nad 60 let a chronicky nemocní se budou od pondělí moct registrovat k třetí dávce vakcíny proti covidu, když u nich uplynulo pět měsíců od druhého očkování. Původně se měla možnost otevřít 1. prosince. Končící premiér Andrej Babiš (ANO) dnes na sociálních sítích informoval, že se podařilo IT systémy připravit na novou vlnu registrací rychleji.


Iniciativa vyzvala k očkování třetí dávkou u milionu lidí za týden
Eurozpravy-domácí | 18:42:00
Iniciativa Lékaři pomáhají Česku vyzvala k naočkování posilující dávkou proti covidu-19 u milionu lidí za týden. Chce ulevit nemocnicím, které se nyní starají o zhruba 6000 pacientů s koronavirem. Iniciativa, která má mezi zakládajícími členy zejména stomatology, o tom dnes informovala ČTK. K záměru hledá pomoc u lékařů, dalších zdravotníků i nezdravotnických dobrovolníků.


WHO zatím nemá indicie, zda omikron způsobuje vážnější onemocnění
Eurozpravy-zahraniční | 22:04:00
Zatím není jasné, zda nová varianta koronaviru nazvaná omikron je ve srovnání s jinými variantami viru SARS-CoV-2 nakažlivější nebo způsobuje závažnější onemocnění. Oznámila to dnes Světová zdravotnická organizace (WHO). Vyzvala, aby proto "hranice zůstaly otevřené". Uzavírání hranic a rušení leteckého spojení s jeho zemí kritizoval také jihoafrický prezident Cyril Ramaphosa.


Změna kolem očkování: na třetí dávku můžou lidé nad 60 let už od zítra
Reflex | 20:50:00
Lidé nad 60 let a chronicky nemocní se od pondělí budou moct registrovat k třetí dávce vakcíny proti covidu, když u nich uplynulo pět měsíců od druhého očkování. Původně se měla možnost otevřít 1. prosince. Končící premiér Andrej Babiš (ANO) dnes na sociálních sítích informoval, že se podařilo IT systémy připravit na novou vlnu registrací rychleji.


V Británii jsou stále desítky tisíc lidí bez proudu po zimní bouři Arwen
idnes.cz | 21:12:00
Desítky tisíc lidí ve Skotsku a na severu Anglie v neděli zůstávaly dál bez dodávek elektrické energie, které byly přerušeny v důsledku bouře Arwen, jež zasáhla britské ostrovy v pátek. Meteorologové přitom varovali, že v noci na pondělí má oblast postihnout další mrazivá vlna s teplotami klesajícími k minus deseti stupňům Celsia.


Módní svět smutní. Zemřel Virgil Abloh, ikona moderních návrhářů
iHned.cz | 23:50:00
V neděli se do světa rozletěla smutná, nečekaná zpráva. Po dvouletém boji s rakovinou zemřel Virgil Abloh, hvězdný designér, zakladatel značky Off-White a kreativní ředitel Louis Vuitton. Bylo mu 41 let.


Evropa hlásí víc nákaz omikronem, hlavně zatím v Nizozemsku. Šlo o pasažéry dvou letů z JAR
lidovky.cz | 22:03:00
V Evropě rostl během uplynulého víkendu počet států, kde byla zjištěna nová agresivnější varianta koronaviru, zvaná omikron. Ani imunologové zatím nemají jasno, do jaké míry je nová varianta nebezpečná. Řada zemí ale na jejich závěry nečeká, ruší lety nebo zavádí jiná omezení.


Poslední slovo Ondřeje Neffa: O cenzuře
lidovky.cz | 21:24:00
Je to dobový paradox: o cenzuře se veřejně píše, když cenzura není, kdežto když cenzura funguje, nepíše se o ní, jelikož to cenzura zakáže. Samozřejmě jako všechno je i toto mnohem složitější. Jak se v tom vyznat?


Módní svět smutní. Zemřel Virgil Abloh, multitalent a ikona moderních návrhářů
Hospodářské noviny | 23:50:00
V neděli se do světa rozletěla smutná, nečekaná zpráva. Po dvouletém boji s rakovinou zemřel Virgil Abloh, hvězdný designér, zakladatel značky Off-White a kreativní ředitel Louis Vuitton. Bylo mu 41 let.


Hnutí STAN vybralo kandidáta na ministra průmyslu, jméno zveřejní v pondělí
ČT24 | 22:57:47
Celostátní výbor hnutí Starostové a nezávislí (STAN) v neděli večer vybral a schválil kandidáta na ministra průmyslu a obchodu. Na Twitteru to oznámil předseda hnutí Vít Rakušan. Jméno kandidáta ale Starostové zveřejní až v pondělí. Vybírali ze čtyř kandidátů, řekl místopředseda STAN Petr Gazdík. Nový kandidát nahradí místopředsedu Starostů Věslava Michalika, který na nominaci rezignoval v uplynulém týdnu kvůli spekulacím o střetu zájmů.


Sněžení sevřelo Česko, na jihu Moravy způsobilo kalamitu
Tiscali-zprávy | 13:17:44
Silné sněžení od nedělního rána ztěžuje dopravu. V některých oblastech Jihomoravského kraje je situace kalamitní, silnice jsou tam neprůjezdné.


Zimní bouře Arwen udeřila ve Velké Británii
Slunečno.cz | 23:51:00
Během řádění zimní bouře Arwen přišli o život tři lidé. Momentálně platí v Anglii výstraha před chladným počasím až do pondělí. Bouře paralyzovala nejvíce severní Anglii, Skotsko, Wales, jihozápad a Midlands. Silný vítr zapříčinil narušení dopravy, rozsáhlé výpadky elektřiny, a dokonce byly i poškozeny některé budovy. Na dálnicích uvízla celá řada kamionů, protože bouře přinesla do Velké Británie vydatné sněžení. Chladné počasí podle...


Novou sněmovnu čeká v týdnu první mimořádná schůze. Projedná návrhy reagující na covidová opatření
ČT24 | 18:01:31
Aktuální vlna epidemie covidu ovlivní i jednání nově ustavené sněmovny. Ve středu má na programu první mimořádnou schůzi. Poslanci posoudí návrhy končícího Babišova kabinetu, které reagují na zavádění nových protiepidemických zákazů. Až později přijdou na řadu plány příští vlády jako úprava státního rozpočtu.


Bouře Arwen v Anglii
Slunečno.cz | 23:51:00
Během řádění zimní bouře Arwen přišli o život tři lidé. Momentálně platí v Anglii výstraha před chladným počasím až do pondělí. Bouře paralyzovala nejvíce severní Anglii, Skotsko, Wales, jihozápad a Midlands. Silný vítr zapříčinil narušení dopravy, rozsáhlé výpadky elektřiny, a dokonce byly i poškozeny některé budovy. Na dálnicích uvízla celá řada kamionů, protože bouře přinesla do Velké Británie vydatné sněžení. Chladné počasí podle...Return to top