Celkem 149782 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 01.12.2021


Co stojí za nepřetržitě rostoucími cenami bytů v Česku? Podívejme se na to podrobně
eStav.cz | 00:00:36
Je to inflace, nedostatek nových bytů, dočasný převis poptávky nad nabídkou ekonomická krize spojená s krizí stavebních materiálů, dochucená o vliv pandemie covid-19? S odhadem je těžké se splést, protože nezanedbatelný vliv na současnou situaci mají všechny tyto faktory. Podívejte se na to ale podrobněji.


Softwarová sklizeň (1. 12. 2021)
Root.cz | 00:00:10
Dnes si představíme nástroj pro automatizaci workflow, budeme spravovat hesla z GUI nebo CLI, vytvoříme úplný uzel v Lightning Network síti a nakonec si představíme hudební streamovací platformu postavenou na blockchainu.


Hvězdy StarDance a ambasadorky Aukčních lahví Pilsner Urquell podpořily Paraple
blesk | 01:00:10
Ladný pohyb, štědrá srdce a dobré pivo - o tom bylo sobotní kolo taneční soutěže celebrit. StarDance totiž již po páté podpořila charitativním večerem Centrum Paraple, na jehož kontu se díky divákům sešlo přes 21,6 milionu korun.


Křížovková soutěž časopisu Blesk Vaše recepty
blesk | 01:00:10
Pošlete správnou tajenku a vyhrajte!


Polská krabice od banánů umí drift, přežije crashtest a pak se opraví větví
Auto-iDNES.cz | 01:00:14
Před třiceti roky představil Fiat revoluční miniauto Cinquecento. Ne, to není vtip. Ta krabice na kolečkách, kterou vidíte na obrázku, je posledním skutečným miniautem v automobilových dějinách. Se všemi klady i zápory, které toto označení znamená.


Pro drsňáky, rychlíky i cestovatele: první motocyklové novinky 2022
Auto-iDNES.cz | 01:00:14
Podzim pro motorkáře rozhodně není období klidu, protože před tradičním listopadovým veletrhem v EICMA v italském Miláně se představují horké novinky na další sezonu. Některé značky si to nejlepší schovávají až na výstavu, většina ovšem nechce zapadnout v záplavě výstavních prezentací a svoje hlavní karty pro sezonu 2022 už vyložila.


30. listopadu: Tohle potřebujete vědět (nejen) o úterním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 00:29:25
Americké akcie výrazně oslabily. Americká centrální banka bude zřejmě na svém prosincovém zasedání jednat o rychlejším omezování nákupů aktiv, řekl před před bankovním výborem Senátu její šéf Jerome Powell.


Auto na úvěr, leasing, či raději za hotové? Servis praktických rad
Finance-iDNES.cz | 01:00:20
Málo čipů a dalších materiálů pro výrobu aut, vysoká inflace a energetická krize stojí za tím, že je na trhu míň nových i ojetých aut. Jejich ceny proto stoupají ke hvězdám. Jak si s tím poradit?


Přidávají těm, co umí něco navíc. Kolik berou „ajťáci“ i další profese
Finance-iDNES.cz | 01:00:20
Výroba a IT jsou obory, které takzvaně jedou. Tolik volných pozic jinde nenajdeme. Ne všude je však stejně zaplatí. Ve výrobě musíte předvést nějakou specializaci, v technologiích zase záleží, kde bydlíte nebo jaké znáte jazyky.


Pravidla pro poskytování hypoték zpřísní. Někteří už na ně nedosáhnou
Mesec.cz | 00:00:15
Úvěrové ukazatele, které ovlivňují, zda se svými příjmy dosáhnete na hypotéku, či nikoli, se změní. Jak se to projeví a od kdy začnou novinky platit?


Recenze Xiaomi Pay (Mi Smart Band 6 NFC). Pravý Číňan. Je levný a dělá, co má
Mesec.cz | 00:00:10
Xiaomi se podařilo vyrobit levné zařízení, které splní většinu potřeb pro nenáročné uživatele. Netestoval jsem ale samotné funkce náramku, nýbrž hlavně jeho platební funkce – Xiaomi Pay.


Nájemné za haly a sklady znovu roste. Zdražování pocítí hlavně Praha, říká Kratina z Accolade
Hospodářské noviny | 02:00:06
Roky platilo, že výnosy realitních fondů, které umožňují zhodnocovat peníze prostřednictvím komerčních nemovitostí, tvořily hlavně příjmy z nájemného. U průmyslových nemovitostí typu výrobních hal a skladů je to však letos jinak. Kvůli slabé...


Finanční trhy (1. 12. 2021)
Hospodářské noviny | 02:00:06
Roky platilo, že výnosy realitních fondů, které umožňují zhodnocovat peníze prostřednictvím komerčních nemovitostí, tvořily hlavně příjmy z nájemného. U průmyslových nemovitostí typu výrobních hal a skladů je to však letos jinak. Kvůli slabé...\n


Země, kde policie lidem domlouvá. Kontroly jsou formální, pokuty nedává
idnes.cz | 02:00:09
V pátek začal v České republice platit nouzový stav. Policie vykazuje ohromné množství kontrol a případů porušení koronavirových zákazů. Pouze v pěti případech byla udělena pokuta. Většina kontrol je však zcela formální.


V covidu nelze předpokládat dne ani hodiny, říká šéf Batist Medical
idnes.cz | 02:00:09
Firma Batist Medical vyrábí nyní deset milionů nanoroušek měsíčně. Chybějící zaměstnance si zapůjčila z automobilového průmyslu a­ nažhavila linky. I jich se nicméně dotklo zdražování, které se promítne zřejmě do koncových cen. „Teď jeden kontejner z Asie stojí skoro desetkrát tolik,“ říká šéf firmy Tomáš Mertlík.


Čína se diví, jak Západ přistupuje k pandemii. Chválí si nulovou toleranci
idnes.cz | 02:00:09
Zatímco ostatní svět se klopotně a zatím nepříliš zdařile učí s koronavirem žít, Čína se zuby nehty drží strategie urputného boje proti každičkému viru, ať to stojí, co to stojí. A ironicky hledí na to, jak Západ zaplavuje jedna pandemická vlna za druhou.


Nejoblíbenějším hercem v reklamě je Trojan, z maskotů vyhrály myšky z Madety
idnes.cz | 02:00:10
Každoroční ceny pro nejlepšího herce či herečku v reklamě jsou rozdány. Na nejvyšší stupeň vítězů se po několika letech vrátil Ivan Trojan, kterého vídáme v reklamách Českých drah a spotech k mistrovství Evropy v basketbale. V kategorii Nejlepší maskot, která byla letos vyhlášena poprvé, uspěly myšky z reklam Madety.


Internet nenechá stánkaře na holičkách, rozjíždí se online vánoční trhy
idnes.cz | 02:00:10
Tradiční vánoční trhy, které vláda kvůli covidu pro letošek v Česku zrušila, dostaly zcela novou podobu. Stánkaři se z rušných náměstí přesouvají do online prostředí na virtuální tržiště. Záchranné lano jim hodily e-shopy, poskytovatelé webových stránek i některé městské části.


Nájemné za haly a sklady znovu roste. Zdražování pocítí hlavně Praha, říká Kratina z Accolade
iHned.cz | 02:00:13
Roky platilo, že výnosy realitních fondů, které umožňují zhodnocovat peníze prostřednictvím komerčních nemovitostí, tvořily hlavně příjmy z nájemného. U průmyslových nemovitostí typu výrobních hal a skladů je to však letos jinak. Kvůli slabé...


Finanční trhy (1. 12. 2021)
iHned.cz | 02:00:13
Roky platilo, že výnosy realitních fondů, které umožňují zhodnocovat peníze prostřednictvím komerčních nemovitostí, tvořily hlavně příjmy z nájemného. U průmyslových nemovitostí typu výrobních hal a skladů je to však letos jinak. Kvůli slabé...\n


Kritický paradox: spásu rozumu od škol a kritického myšlení nečekejme
Respekt | 00:45:30
V informačním chaosu rozhoduje hlavně míra důvěry ve státDatová schránka pomáhá předejít podvodům s nemovitostmi. I to je důvod, proč začít využívat služby eGovernmentu
Reflex | 02:00:28
Každý z nás, kdo má zkušenost s prodejem nebo nákupem nemovitosti, může potvrdit, že administrativa kolem vyřízení všech dokumentů, výpisů a podání není žádná legrace. Situace navíc může být ještě komplikovanější, pokud se jedná o dům, byt či pozemek, který není v místě vašeho současného trvalého pobytu, takže musíte dokumenty vyřizovat na úřadech vzdálených desítky, někdy i stovky kilometrů daleko. Podvodníci toho pak mohou zneužít tak, že vám odcizí listovní zásilky a vy nedostanete z katastrálního úřadu důležité informace.


Jaké jsou trendy v designu dveří? Harmonie, elegance a čisté linie
eStav.cz | 03:00:00
Kdo si někdy vybavoval interiér, jistě potvrdí, že nejde o jednoduchou záležitost. Obzvláště tehdy, když se začíná opravdu „od podlahy“. Zařizování vnitřních prostor bývá náročné i v případě, že cílem je minimalistický vzhled. Důležitým prvkem, který by neměl být nikdy opomíjen, jsou dveře. Nejenže musí být funkční, ale je vhodné si s jejich výběrem pohrát a věnovat mu dostatek času, protože dveře jsou zároveň designovým kouskem, který dokáže interiér pozvednout na vyšší úroveň. Jaké modely patří v současnosti mezi nejoblíbenější a proč?


Někteří lidé si myslí, že je moje jméno pseudonym, říká Vilém Udatný
revue.idnes.cz | 05:00:10
Herec Vilém Udatný (52) kvůli svému jménu občas zažívá vtipné situace. Nejenže si lidé myslí, že jde o pseudonym, ale často ho zaměňují za roli. Herec v rozhovoru pro iDNES.cz mimo jiné prozradil, jak se ho dotkla covidová omezení, nebo koho z kolegů považuje za přátele.


‚Zeman byl připravený, ale prošel jsem.‘ Bartoš mířící na ministerstvo popsal svoje i pirátské ambice ve vládě
lidovky.cz | 05:01:00
Šéf Pirátů Ivan Bartoš míří na ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), ale musí zároveň řídit pirátskou účast v nové, rozmanité vládě. „Garantem toho, že vláda ke shodě dojde, je Petr Fiala,“ říká v rozhovoru pro Lidovky.cz.


Zeman přivítá další ministerské kandidáty, vláda probere kompenzace a začne platit zahrádkářský zákon
lidovky.cz | 05:00:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?


Omezení práv a svobod? S otázkou očkovací povinnosti se budou muset vyrovnat soudy, říká právník Přibáň
lidovky.cz | 05:00:00
ÚHEL POHLEDU. Na konci listopadu na vídeňském Náměstí Hrdinů protestovali proti dalšímu lockdownu a povinnému očkování, které rakouská vláda plánuje zavést od února 2022 pro celou populaci, kromě jiných i usvědčení neonacisté a extremisté.


Tajenka: Itálie hledá prezidenta, mluví se i o Berlusconim. Jeden jasný favorit tu ale je, má to však háček
lidovky.cz | 05:00:00
Ačkoli italský parlament bude volit prezidenta země již za pár týdnů, stále není jasné, kdo se bude o nejvyšší funkci ucházet. Úvahy o příští hlavě státu se často točí kolem stávajícího premiéra Draghiho, má to ale háček.


Očkování dětí drhne, problémy hlásí i pediatři. Nápor od 13. prosince ještě zesílí vakcína pro nejmladší skupinu
lidovky.cz | 05:00:00
Vakcína pro děti od pěti let dorazí 13. prosince. Už u starších dětí ale systém vázne a zbytečně čekají. Některé děti na dávku čekají i více dní, zatímco pro dospělé je k dispozici prakticky okamžitě.


3D tisk odstartoval automatizaci stavebnictví, obor se promění, říká odborník
lidovky.cz | 05:00:00
Stavebnictví se v příští dekádě zásadně promění, říká Tomáš Vránek, šéf společnosti ICE, která patří do skupiny MTX Group Petra Otavy. Chce být u toho se svou technologií 3D tisku betonu, jež má podle něj umožnit stavět domy rychle, levně a kvalitně.


Zasloužíme si uznání, ne izolaci. Netrestejte nás za omikron, vzkazují Jihoafričané
aktuálně.cz | 05:30:00
Špičkové laboratoře v Jihoafrické republice nalezly novou variantu koronaviru a včas varovaly svět. Teď se ale země ocitá v izolaci.


Smutné výročí dálnice D52. Dělníci nekopli do země už čtvrtstoletí
Denik.cz | 05:35:00
Termíny výstavby zbývajících úseků D52 z Brna k rakouským hranicím se jen posouvají. Od zprovoznění posledního úseku dálnice uplynulo už pětadvacet let.


Emotivní podoby lásky. Zpěvačka Lucie Bílá představila nový videoklip
Denik.cz | 05:09:00
Dvacetinásobná česká slavice Lucie Bílá připravila pro své početné příznivce jedno milé překvapení a tím je nový videoklip. Jedná se o emotivní obrazové ztvárnění písničky O lásce, která pochází z jejího posledního studiového alba Ta o mě.


Bitva o Pljevlju: Lidské štíty i drama v kině. Akce partyzánů měla děsivý konec
Denik.cz | 05:00:00
Dvoudenní bitva o Pljevlju, která začala právě před 80 lety, představovala asi největší bojové vystoupení partyzánů Černé hory. Skončila jejich porážkou, ale nezlomila je.


Přibylo téměř 22 tisíc nakažených, je to méně než před týdnem
ČT24 | 05:52:08
Denní přírůstek případů koronaviru v Česku v mezitýdenním srovnání klesl. V úterý testy odhalily 21 973 nakažených, zhruba o 3900 méně než před týdnem. I tak je to ale pátý nejvyšší nárůst od začátku epidemie. Počty hospitalizovaných s covidem zůstávají nad šest tisíc, v úterý evidovalo ministerstvo zdravotnictví v nemocnicích 6527 pacientů s onemocněním covid-19, v těžkém stavu bylo 1069 z nich.


Předpověď počasí na měsíc: Zima se do Česka nežene, naopak se oteplí
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Teploty se tento týden navzdory sněžení budou držet většinou nad nulou. V první polovině prosince se pak dokonce zřejmě ještě mírně oteplí.


Předpověď počasí na měsíc: Zima se do Česka nežene, naopak se oteplí
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Teploty se tento týden navzdory sněžení budou držet většinou nad nulou. V první polovině prosince se pak dokonce zřejmě ještě mírně oteplí.


Unikáty středního Portugalska: Pojedete na koňský svátek, nebo si koupíte keramický penis?
Reflex | 06:30:00
Koně uprostřed města, penisy uprostřed hrnků, knihy uprostřed melounů a otevřené vězení uprostřed pevnosti. Střední Portugalsko toho nabízí k poznání překvapivě hodně a ne vždycky musí člověk zůstat přikovaný k bílému písku zdejších pláží.


Bagarová: Politici seniory zneužívají, fotí se s nimi v kampani a pak pro ně nic nedělají, je to trapné a nevkusné
Reflex | 06:00:00
„Dejte mi polštář, já už se chci udusit,“ byla věta, která předurčila profesní dráhu Simony Bagarové, manažerky, která se věnuje péči pro seniory. Vyslechla ji z úst téměř stoleté klientky v domově pro seniory, kde dobrovolničila. Otřesena pohledem na zoufalou ženu zašla za zdravotní sestrou s tím, jestli by nebylo možné podat nějaké uklidňující léky, a narazila. Odpovědí jí bylo: „To je konec, už ji nech být.“ Když posléze na nedůstojné a nekvalitní zacházení, kterého byla opakovaně svědkem, upozornila zřizovatele služby, narazila podruhé. Její stížností se nikdo ani nezabýval. O neadekvátní péči o seniory se totiž většinu času nemluví. Atraktivním tématem je pouze před volbami, kdy se pár „starostlivých fotek“ se seniory hodí do kampaně. „Myslím si, že je mimořádně nevkusné chodit jednou za rok, nebo jednou za čtyři roky, podle toho, kdy se to hodí, do domova seniorů si tam potřást rukou a vyfotit se, a pak nedělat nic,“ říká Bagarová s tím, že státu chybí dlouhodobá vize a strategie péče.


Akcie firmy Apple neřekly poslední slovo. Jejich koupě může investorům stále vydělat
E15-ekonomika | 06:00:00
Světové burzy se sice v posledních dnech otřásají kvůli obavám z nové mutace koronaviru, na kurzech akcií velkých amerických technologických skupin to však příliš vidět není.


Akcie firmy Apple neřekly poslední slovo. Jejich koupě může investorům stále vydělat
E15-politika | 06:00:00
Světové burzy se sice v posledních dnech otřásají kvůli obavám z nové mutace koronaviru, na kurzech akcií velkých amerických technologických skupin to však příliš vidět není.


Kvantová nadvláda ještě nepřišla, ale je blízko. Kvantové počítače IBM testují i Češi
lupa.cz | 06:30:01
IBM dosáhla dalšího milníku ve vývoji kvantových počítačů. Své výpočty nad nimi spouští i Češi. Budoucnost vypadá zajímavě.


Tetování s Putinem jsem se zbavil pro své čisté já, přiznává tanečník Polunin
idnes.cz | 07:54:00
Je mu 32 let a už dávno se těší přízvisku „legenda“. Ukrajinský rodák, svérázný tanečník a nekompromisní umělec Sergej Polunin se proslavil svým baletním mistrovstvím, mnohdy avšak i rebelstvím. Tento týden přijíždí do Prahy.


Zeman přijme další dva kandidáty do vlády. Blažka se zastal premiér Fiala
idnes.cz | 07:33:00
Dva kandidáty do nové vlády Petra Fialy přijme na zámku v Lánech prezident Miloš Zeman. Nejprve dopoledne poslance ODS Pavla Blažka, který má být novým ministrem spravedlnosti, odpoledne občanskou demokratku Janu Černochovou, ta se má stát novou ministryní obrany. Fiala se zastává Blažka, jehož výměnu žádá nevládní organizace Transparency International.


Je tu kometa Leonard. Jestli nezeslábne, uvidíme ji pouhým okem, říká astronom
idnes.cz | 07:30:00
K Zemi se blíží nejjasnější kometa roku pojmenovaná po svém objeviteli Gregorym Leonardovi. Kometa se stala první letošní objevenou kometou a astronomové dosud očekávali, že by mohla být vidět pouhým okem. Avšak podle astronoma Petra Horálka kometa v současné době ztrácí na síle a není jisté, zda bude okem viditelná.


Provoz na trati z Benešova do Budějovic je přerušený. Na koleje spadl strom
idnes.cz | 07:23:00
Provoz vlaků na koridoru z Benešova do Českých Budějovic je v úseku mezi Sudoměřicemi u Tábora a Střezimíří přerušen kvůli pádu stromu do kolejí. České dráhy nasadily v omezené míře náhradní autobusovou dopravu. Předpokládané přerušení provozu na koridoru je po celé středeční dopoledne.


Ženu narkobarona Guzmána odsoudili na tři roky. Prosím o odpuštění, žádala
idnes.cz | 06:56:00
Americký soud v úterý uložil tříletý trest vězení Emmě Coronelové Aispurové, manželce někdejšího mexického narkobarona Joaquína Guzmána známého jako El Chapo (Prcek). Podle soudu žena spolupracovala s drogovým kartelem Sinaloa, k tomu se také přiznala. Obhajoba poukázala, že se za Guzmána provdala, když jí bylo sotva 17 let, žena navíc s prokuraturou po dopadení spolupracovala.


Poslanci budou schvalovat návrhy vlády na vyšší ošetřovné i kompenzační bonus
idnes.cz | 06:47:00
Kvůli epidemii koronaviru budou poslanci na mimořádné schůzi ve zrychleném režimu schvalovat návrhy vlády Andreje Babiše na obnovení krizového ošetřovného, příspěvku pro lidi v izolaci a kompenzačního bonusu. „Upravíme je a v nějaké formě je necháme projít, aby to odpovídalo i naší představě,“ řekl nový premiér Petr Fiala z ODS.


Nakažených mezitýdenně ubylo, i tak čísla hlásí pátý nejvyšší nárůst případů
idnes.cz | 06:20:00
Denní přírůstek případů koronaviru v Česku v mezitýdenním srovnání klesl. V úterý testy odhalily 21 973 nakažených, zhruba o 3 900 méně než před týdnem. I tak je to ale pátý nejvyšší nárůst od začátku epidemie. Počty hospitalizovaných s covidem zůstávají nad 6 000.


Policie v USA vyšetřila vraždu dívky po 42 letech. Pomohla analýza DNA
idnes.cz | 06:02:00
Policie ve Spojených státech dokázala po dlouhých 42 letech odhalit vraha šestnáctileté dívky, která zmizela v roce 1979 v Las Vegas. Pomohlo jí v tom sekvenování genomu ze vzorku DNA pachatele. Ačkoli muž, který zločin spáchal, zemřel v roce 1993, bylo uzavření vyšetřování pro rodinu zavražděné dívky ulehčením, uvedla stanice CNN.


Vyšetřovatelé po 42 letech vyřešili vraždu 16leté dívky: Pomohla analýza DNA
blesk | 07:34:00
Policie ve Spojených státech dokázala po dlouhých 42 letech odhalit vraha šestnáctileté dívky, která zmizela v roce 1979 v Las Vegas. Pomohlo jí v tom sekvenování genomu ze vzorku DNA pachatele. Ačkoli muž, který zločin spáchal, zemřel v roce 1993, bylo uzavření vyšetřování pro rodinu zavražděné dívky ulehčením, uvedla stanice CNN.


Kamila Nývltová přiznala: Rodina tlačí na mého přítele, aby se už vyjádřil!
blesk | 07:25:00
Muzikálová Kleopatra Kamila Nývltová (32) je víc jak tři roky zamilovaná do fitness trenéra Pepy a už by byla ráda, kdyby se jejich vztah posunul o další krok. A nejenom ona, ale i její rodina, která už v dáli slyší znít svatební zvony. 


„Akvárium“ v Lánech čeká na další vládní adepty. Za Zemanem dorazí Blažek a Černochová
blesk | 07:25:00
Prezident Miloš Zeman ve středu přijme na zámku v Lánech kandidátku na ministryni obrany Janu Černochovou a uchazeče o post ministra spravedlnosti Pavla Blažka (oba ODS). Pokračovat tak bude série schůzek, na kterých se Zemanovi představují kandidáti na členství ve vládě premiéra Petra Fialy (ODS).


Vyroste pod Dívčími hrady moderní monstrum? Praha 5 proti stavbě podává žalobu
blesk | 05:15:00
Obyvatelé malebné čtvrti pod Dívčími hrady se už několik let bezvýsledně bouří proti výstavbě sedmipodlažní novostavby, která má vyrůst mezi vilami ze 30. let. Ta by dramaticky změnila ráz celého okolí. Místní žádali zrušení všech povolení pro stavbu bytové vily jak na magistrátu, tak na ministerstvu pro místní rozvoj, neúspěšně. Nyní se do problému vložila Praha 5 a rozhodla se proti povolení ohradit žalobou.


„Odmítli mě ošetřit,“ říká Petr. HIV pozitivní stále naráží na předsudky, pomoci má Kontakt+
blesk | 05:10:00
V době pokročilého zdravotnictví, kdy včas diagnostikovaní lidé s HIV nemohou nakazit nikoho dalšího, se musí infikovaní neustále potýkat s nemalou dávkou stigmatu. Neoprávněně je navíc neodsuzuje pouze „neznalá veřejnost“, ale i profesionálové z lékařského sektoru. Česká společnost AIDS pomoc rozjela nový projekt Kontakt+, který má HIV pozitivním a jejich rodinám pomoct se vyrovnat s diagnózou i složitým postavením v často nepřátelské společnosti.


Sašu (5) potrhal krvelačný pes: Statečný chlapec se pomalu zotavuje
blesk | 05:00:00
Spoustu trápení má teď maličký Čech Saša i s celou svou rodinou. Chlapce v Malajsii, kde rodina žije, napadl krvežíznivý pes! Po čtyrhodinové operaci se hochův stav zlepšuje, ale stále nemá vyhráno. Statečného chlapce možná čeká další operace.


Imunolog Hel o omikronu: „Černý scénář“, kterého jsme se obávali. Pomohou vakcíny?
blesk | 05:00:00
Varianta omikron, jejíž mutace ji předurčují k vyšší infekčnosti i k tomu, že umí obalamutit náš imunitní systém se šíří světem, na posouzení její nebezpečnosti si však musíme počkat zhruba dva týdny. Nejen o tom hovořil v Epicentru Blesk Zpráv imunolog z Alabamské univerzity a zakladatel Iniciativy Sníh Zdeněk Hel. Podrobně vysvětlil, jak v těle hostitele mutuje virus i nejnovější poznatky v oblasti výzkumu koronavirů a vakcinace.


Erotické dusno v Riu! Barbie, co bývala Kenem, vyšpulila zadeček a vyvalila poprsí
blesk | 05:00:00
Přešitá „Barbie“ Jessica Alvesová (38), která ještě donedávna bývala „Kenem“ Rodrigem, opět šokuje! Po snímcích v bílých šatech, v nichž vypadla jako nevěsta hledající toho pravého, nafotila (další) svůdné snímky. Tentokrát v plavkách… a s nanukem.


Madonno, proč?! Fanoušci jí spílají za provokativní fotky
blesk | 05:00:00
Madonno, proč? Na to se známé provokatérky táží fanoušci po celém světě v reakci na sérii dráždivých snímků, které zpěvačka vystavila na instagramu a na kterých lascivně odhalila i bradavku a řadu dalších pohledů do intimních partií těla. Jenže se se zlou potázala!


Podcast: Učitelky procestovaly celý svět. V jižní Americe se bály víc pastevců než tarantulí
blesk | 05:00:00
Dvě nadšené sportovkyně Mája Šnajderová (33) a Alča Mahlejová (30) se setkaly ve sborovně a po několika měsících se rozhodly, že projedou celý svět. V roce 2018 se vydaly z Číny, přes Vietnam, Kambodžu, Nový Zéland, Mexiko až na Aljašku. Při druhé cestě potom pěšky prošly jižní Ameriku. Jaké bylo jejich první setkání s obří tarantulí, a proč se nejvíc bály pastevců, prozradily v Blesk Podcast.


Kvůli jedné večeři lockdown a drastická opatření tří velkoměst. Čína tak chce odolat i omikron
blesk | 05:00:00
Čína nadále spoléhá na nulovou toleranci neboli politiku zero covid – tvrdě se snaží utnout každé ohnisko infekce, než se rozbují. Jediné setkání přátel takto bleskově zabrzdilo život hned tří mnohamilionových měst, píše South China Morning Post.


Letos Vánoce bez táty! Jachtař Křížek poslal svým dětem dojemné dárky
blesk | 05:00:00
Nejdojemnější dárek od tatínka z vězení! Takový právě posílá jachtař David Křížek (49) svým dvěma malým dětem, které letos na Vánoce bolestně pocítí jeho absenci u vánočního stromečku. Proto jim vyrobil něco, co si mohou postavit na poličku a pokaždé si pak na něj vzpomenout…


Rozklad u Pirátů? Stranu opustil další kritik. Přes palubu jde i „covidový“ právník Dostál
blesk | 05:00:00
Pnutí v Pirátské straně pokračuje. Po rezignaci místopředsedy Martina Kučery opustil nejmenší stranu mířící do vlády Petra Fialy další kritik současného vedení Pirátů. Předsedovi strany také došla podle jeho slov trpělivost s právníkem Ondřejem Dostálem. Před volbami byl přitom adeptem partaje na ministra zdravotnictví. U soudu pak Dostál napadl úspěšně některá vládní proticovidová opatření.


Možný důvod k optimismu: Ukončí omikron pandemii? Expert zmínil vánoční dárek
blesk | 05:00:00
Zhouba, nebo spása? Rychle se šířící jihoafrická mutace koronaviru omikron vyděsila celý svět. Podle epidemiologa Romana Prymuly (57) však může udělat za pandemií tečku, jasno prý bude za 14 dní.


Exprotokolář Forejt: Plexisklo mělo zabránit pochybám! …Zeman technologie moc nepoužívá
blesk | 05:00:00
Bylo jmenování za plexisklem důstojné? A jak by to řešil muž, který sloužil všem českým prezidentům. To v rozhovoru pro Blesk popsal bývalý šéf hradního protokolu Jindřich Forejt (44).


Děsivá pravda o masovém vrahovi z Bohumína: Jednoho syna miloval, druhého upálil!
blesk | 05:00:00
Bolest a smrt 11 lidí způsobil v Bohumíně nejšílenějším žhářským útokem našich dějin vrah Zdeněk Konopka (55). Ovlivnila ho tragická smrt syna Marka (†19), po níž ho semlel alkohol. Lukáše (†30), druhého syna, s ním i svou ženu Silvii (†53) a zbytek rodiny včetně vnoučka Dominika (†9), kterého také upálil, začal nenávidět.


Loupež století: Před čtrnácti lety ukradli dva muži přes půl miliardy! Jeden z aktérů spravedlnosti dodnes utíká
blesk | 05:00:00
Zatímco autoři detektivek vymýšlejí stále komplikovanější zápletky, scénář, podle kterého zmizelo před čtrnácti lety z pražské pobočky bezpečnostní agentury G4S Cash Services více než půl miliardy korun, byl překvapivě jednoduchý. Dvojice pachatelů mírně upravila běžnou dodávku tak, aby svým vzhledem připomínala firemní vůz používaný k převozu peněz. Pak už stačilo prokázat nebetyčnou drzost a pro rekordní sumu si zajet přímo do „jámy lvové“.


Žbirkův (†69) syn David: Pár dní po tátově pohřbu utekl do USA!
blesk | 05:00:00
Show must go on - rčení, které vyznávají všichni umělci. Také syn nedávno zesnulého Mekyho Žbirky (†69) David (27) musel otřít slzy a jen pár dní po tátově pohřbu odjel do USA, kde má naplánované koncertní turné.


“Kachlíkárnu” v Praze obdivovala celá Evropa. Chátrala, teď znovu září novotou
pikant | 06:00:00
Podívejte se na srovnání, jak to v budově vypadalo před obnovou a jaká atmosféra je v ní nyní.


legalTV.cz: Přináším do vedení ČAK zkušenosti z řízení velké advokátní kanceláře
lidovky.cz | 07:00:00
Jakou funkci má plnit Česká advokátní komora? Jaké priority považuje její nový předseda za nejdůležitější? Bude navazovat na svou předešlou práci?


Čísla nakažených za úterý mírně klesla. I přesto jde ale o pátý nejvyšší nárůst od začátku epidemie
lidovky.cz | 06:25:00
Denní přírůstek případů koronaviru v Česku v mezitýdenním srovnání klesl. V úterý testy odhalily 21 973 nakažených, zhruba o 3 900 méně než před týdnem. I tak je to ale pátý nejvyšší nárůst od začátku epidemie. Počty hospitalizovaných s covidem zůstávají nad 6 000.


Pražská burza v listopadu přidala za nejvyšší letošní likvidity. Má našlápnuto zažít nejúspěšnější rok v historii indexu PX
Kurzy.cz | 06:01:12
závěr poslední listopadové seance přinesl nečekanou obchodní aktivitu na akciích ČEZ, MONETA a KB; objem obchodů v listopadu přesáhl 15,3 mld. Kč (nejvíce od března 2020); z odchodu akcií STOCK profitují ...


Fidelity International: Hlavní trendy na nemovitostních trzích v roce 2022
Kurzy.cz | 05:59:00
Nemovitosti vstupují do nového věku. Opět se vynořila inflace, stále je otázkou, co je "nový normál" u využívání kanceláří, a vztah mezi pronajímatelem a nájemcem mění přechod na nízkouhlíkové technologie.


Lidé se v pandemii naučili chodit do laboratoří napřímo. Testují si celiakii i játra
aktuálně.cz | 07:58:11
Podívejte se, co všechno můžete o svém zdraví zjistit z laboratorního vyšetření. Pacient si v takovém případě musí ale vše zaplatit z vlastní kapsy.


Hygieny nestíhají dávat třídy do karantény. Spolužáci nakaženého chodí do školy dál
aktuálně.cz | 06:50:21
Experti se shodují, že školy je potřeba nechat otevřené. Třídy, kde mají žáky s koronavirem, by místo karantény každý den testovali.


Představuje se ikonický kalendář Pirelli. Bryan Adams zachytil muzikanty na cestě
aktuálně.cz | 06:04:00
Gumárenský gigant zveřejnil další vydání kalendáře plného známých hudebních hvězd. Koupit si ho nemůžete, pořídit ho lze v dražbě.


OBRAZEM: Plzeňská zoo v zimě. Návštěvníkům nově poradí moderní technologie
Denik.cz | 07:40:00
Dva nové informační kiosky i tabule, aplikační platforma na počítání návštěvníků, environmentální stanice a také ampliony veřejného rozhlasu rozšířily informační systém Zoologické a botanické zahrady města Plzně. Návštěvníci mají nyní přehled o aktuálních novinkách, třeba o přírůstcích v zoo, nebo o stavu ovzduší či o tom, za jak dlouho se bude zoo zavírat.


Pozor! Sezóna vykradených chalup začala, drzost zlodějů nezná hranic
Denik.cz | 07:10:00
Chalupy a chaty jsou zazimované, začala sezóna vloupání. I když se lidé snaží rekreační objekty zabezpečit, zlodějům nevědomky dávají jasný signál: Pojďte dál. Jak poznají, kudy vede cesta dovnitř? Proč je neodradí bezpečnostní zámek? Tuší, jaké cenné věci se v domě skrývají? Vloupání je kumšt, který vyžaduje nejen fyzickou zručnost, ale i prvky psychologie.


Před lety utekl přímo z policejní cely. Hadí muž je znovu za mřížemi
Denik.cz | 07:02:00
Rukama roztáhl mříže jihlavské policejní cely a protáhl se ven. Na svobodě nebyl dlouho. Po několika hodinách byl dopaden. Michal Šály, který za tento čin před lety dostal mediální přezdívku hadí muž, je znovu za mřížemi. Okresní soud v Jihlavě ho ve čtvrtek 25. listopadu poslal do vazby kvůli opakovaným krádežím. 


Obyvatelé finských domků v Doubravě žijí v nejistotě. Nechte nám je, prosí
Denik.cz | 06:57:00
„Lidé žijí v nejistotě a hledají šanci, jak ty jistoty nabýt zpět. Kdo má tu možnost, už přemýšlí, že by odešel, než se to tu začne likvidovat,“ říká zmocněnec nájemníků finských domků v Doubravě na Karvinsku Ondřej Frej. Přibližuje tak atmosféru, jaká panuje v bývalé hornické kolonii téměř čtvrt roku poté, co společnost Heimstaden oznámila, že připravuje revitalizaci starých domků. 


Denní přírůstek poklesl. Za úterý přibylo v Česku 21 973 nakažených
Denik.cz | 06:32:00
Denní přírůstek případů koronaviru v Česku v mezitýdenním srovnání klesl. V úterý testy odhalily 21 973 nakažených, zhruba o 3900 méně než před týdnem. I tak je to ale pátý nejvyšší nárůst od začátku epidemie. Počty hospitalizovaných s covidem zůstávají nad 6000, v úterý evidovalo ministerstvo zdravotnictví v nemocnicích 6527 pacientů s onemocněním covid-19, v těžkém stavu bylo 1069 z nich. 


Přístroj měla vypůjčený. Liberecká laboratoř přesto omikron odhalila jako první
Denik.cz | 06:30:00
Laboratoř Krajské nemocnice v Liberci (KNL) odhalila minulý týden jako první novou variantu koronaviru zvanou omikron. Stalo se tak při analýze vzorku ženy z Liberecka, která měla po návratu z Jižní Afriky pozitivní antigenní test. Sekvenace jejího vzorku novou variantu viru potvrdila. 


Proměna Německa. Nová vláda chystá legalizaci marihuany i volby od 16 let
Denik.cz | 06:06:00
Nejen zelená, ale i technologická a sociální modernizace mají z Německa udělat vzor dobře vedené země. To je cíl tamní nové koalice, která po týdnech obtížných rozhovorů za zavřenými dveřmi ohlásila dohodu o budoucím vládnutí. 


Nebezpečná závislost. Muž málem prohrál svou rodinu, nyní před hazardem varuje
Denik.cz | 06:01:00
Obával se, že ztratí svou rodinu. Tak vysvětloval Milan z Vyškovska svoji motivaci k vyhledání pomoci odborníků s jeho závislostí na hazardním hraní. Jeho cesta pravidelně mířila k hracím automatům, kvůli kterým bylo v sázce mnohé. Nyní se snaží varovat ostatní i svou účastí na besedách spojených právě s rizikem závislosti.


Nová covidová hrozba: hodně zájemců o třetí dávky, které nebude mít kdo očkovat
Denik.cz | 06:00:00
O posilující dávku ode dneška může zažádat i víc než milion lidí. V poslední době se přitom dařilo takzvaným boosterem očkovat v průměru jen 150 tisíc lidí týdně.


Smutné výročí dálnice D52. Dělníci nekopli do země už čtvrtstoletí
Denik.cz | 05:35:00
Řadu let čekají řidiči na moment, až se projedou po dálnici D52 z Brna ke státní hranici. Marně. Spojnice mezi krajským městem a Vídní stále není hotová. Dokonce od prosince 1996, tedy už čtvrt století, dělníci nekopli do země.


V DVB-T2 začal vysílat Šláger Originál, skončila Klenot TV
lupa.cz | 08:47:06
V terestrickém vysílání DVB-T2 Multiplexu 24 nastalo od prosince několik změn. V této síti přestaly vysílat dvě stanice, hudební program Šláger Muzika a teleshoppingová televize Klenot TV.


V noci jsem sexy drag queen, přes den MMA zápasník, říká otec od rodiny
revue.idnes.cz | 09:40:00
Přes den bojuje Diego Garijo v ringu a rozdává rány, v noci obléká třpytivé sexy šaty, nosí make-up, paruku a umělé nehty a proměňuje se v drag queen. Dvaačtyřicetiletý sportovec přiznává, že ne všichni mají pro jeho nevšední zálibu pochopení.


Terminátorova bunda i světelný meč. Unikátní aukce nabídne slavné filmové rekvizity
bleskove.cz | 09:14:05
K hlavním lákadlům patří oblek, který nosil John Travolta ve filmu Pulp Fiction, světelný meč Liama Neesona z Hvězdných válek.


“Kachlíkárnu” v Praze obdivovala celá Evropa. Chátrala, teď znovu září novotou
bleskove.cz | 06:00:00
Podívejte se na srovnání, jak to v budově vypadalo před obnovou a jaká atmosféra je v ní nyní.


Čína dělá dodavatelům další vrásky. Přestala poskytovat údaje o poloze lodí
idnes.cz | 09:50:00
Snaha Číny se izolovat od světa a její nedůvěra v zahraniční instituce ještě více zhoršuje situaci dodavatelského řetězce. Lodě v čínských vodách totiž přestaly být viditelné na sledovacích systémech a rejdařské společnosti tak nemají přesné informace o jejich poloze, což velmi komplikuje logistiku dodávek ve vytíženém předvánočním období.


„Zeman ve skleněné boudě, zřízenec ve skafandru.“ Slovenský list rozebírá bizarnosti z Lán
blesk | 09:40:00
Schůzkami s kandidáty na ministry v nové české vládě prezident Miloš Zeman stupňuje dlouhou řadu bizarností při předávání moci po volbách, nově jmenovaný premiér Petr Fiala zůstane bez ministrů až do doby, než prezident promluví s každým kandidátem, napsal dnes slovenský list Sme.


Kandidáti mají menší stůl. Zeman na ně z „akvária“ shlíží shora
idnes.cz | 09:42:00
Prezident Miloš Zeman z důvodu nákazy koronavirem úřaduje z improvizovaného skleněného výklenku. Odtud například jmenoval Petra Fialu premiérem nebo se tímto způsobem nadále setkává s kandidáty na posty ministrů. Interiér výklenku se ale neustále vylepšuje, přibyl mu tam honosný stůl.


Regulátor oznámí, jak se změní poplatky za dopravu elektřiny a plynu
idnes.cz | 09:24:00
Vzestup cen elektřiny a plynu z posledních měsíců už řada zákazníků pocítila ve svých peněženkách. Od ledna se zřejmě zvednou i regulované poplatky, které jsou spojeny s přenosem energií. O kolik přesně to bude, ohlásí ve středu v 11. hodin předseda Rady Energetického regulačního úřadu Stanislav Trávníček. Zpravodajský portál iDNES.cz bude tiskovou konferenci přenášet živě.


Proočkovanost pražských bezdomovců je nízká, vakcínu nabídnou i noclehárny
idnes.cz | 09:20:00
I když jsou Pražané oproti zbytku České republiky mnohem více proočkovaní vakcínou proti covidu, místní lidé bez domova jsou na tom podstatně hůř. Už letos v létě magistrát zajistil očkování v terénu, to ale zdaleka nestačí. Nyní budou vakcíny k mání také v noclehárnách.


Živočišné zákulisí StarDance: Ebenovy klobásy a dechberoucí »beránek« Kostková!
blesk | 09:18:00
Sedmý soutěžní večer StarDance byl speciální – byl totiž charitativní, věnovaný Centru Paraple. Během něj se nejenom, že se vůbec nevypadávalo, ale také došlo na sbírku, během níž se podařilo vybrat téměř 22 milionů korun! Se zbývajícími soutěžními páry tentokrát vystupovali i lidé, jež nehoda či nemoc upoutala na vozíčkové křeslo. Co po skončení dalšího kola píší, alespoň někteří, na sociální sítě?


Spisovatelka se omluvila, že pomohla muži do vězení. Za znásilnění seděl 16 let
idnes.cz | 07:53:00
Známá americká spisovatelka Alice Seboldová se omluvila muži, jehož před téměř čtyřiceti lety neprávem odsoudili za její znásilnění. Strávil kvůli tomu šestnáct let za mřížemi. Soud jej minulý týden v přezkumném řízení osvobodil.


Soud neměl slitování: Žaneta okradla s nožem v ruce bezmocnou vozíčkářku, dostala 4,5 roku
blesk | 08:37:00
Na čtyři a půl roku za mříže půjde po rozhodnutí Krajského soudu v Brně Žaneta Šandorová (38), která loni v prosinci s nožem v ruce oloupila v tramvaji vozíčkářku. Bezmocnou ženu (42) připravila o kabelku s peněženkou. Odvolací senát Krajského soudu v Brně označil počínání lupičky za neodpustitelné a bezcitné. Verdikt je pravomocný.


Změny v rodině Petry Černocké (72): Dcera se stala tiskovou mluvčí a z vnučky je hvězda dabingu!
blesk | 08:30:00
Bára Vaculíková (41) je stejně jako její maminka Petra Černocká (72) zpěvačka, ale v pandemii obě přišly o kšefty. A tak Bára oprášila své znalosti ze studia žurnalistiky a vrátila se k této profesi. 


Ošetřovné 80 procent i kompenzace pro živnostníky: Sněmovna probere covidové plány vlády
blesk | 08:30:00
Sněmovna projedná ve středu odpoledne návrhy na obnovení krizového ošetřovného, bonusu pro lidi v karanténě a kompenzací pro živnostníky. Předlohy podal dosluhující kabinet ANO a ČSSD v souvislosti s epidemií koronaviru. Nově jmenovaný premiér Petr Fiala (ODS) už avizoval, že je poslanci pětikoalice upraví. Své požadavky budou moci uplatnit při dopoledním jednání sněmovních výborů.


„Babišův“ zahrádkářský zákon je po letech čekání tu. Premiér v demisi ho stavěl i nad covid
blesk | 08:25:00
Zahrádkáři se po mnoha letech dočkali svého zákona. Ode dneška vstupuje v účinnost nový zahrádkářský zákon, který Parlament schválil letos na jaře. Kromě jiného zakotvuje veřejnou prospěšnost zahrádkářské činnosti. definuje například zahrádkářské osady nebo podmínky pachtu pozemků. Upravuje možnost Státního pozemkového úřadu nebo obcí přenechat pozemky k zahrádkářské činnosti.


Omikron o víkendu snížil obsazenost letadel o desetinu. Rušení letů se na pražském letišti zatím nechystá
iHned.cz | 09:20:00
Kvůli nové variantě koronaviru omikron začínají státy znovu zavádět cestovní omezení. I když se v Evropě dotýkají zatím zejména cestování z Afriky, třeba podle aerolinek Easyjet už se zprávy o nové variantě projevily na nižších prodejích letenek....


Vobořil: Stíhání za hrnek konopné masti je zbytečné, prohibice je zločinný nástroj
iHned.cz | 08:04:00
„Dávno víme, že drogová prohibice přesáhla svými dopady tu alkoholovou. A přesto žijeme v přesvědčení, že když se sníží nabídka drog na trhu, tak se sníží i poptávka po nich. Ale tak to nefunguje,“ říká bývalý protidrogový koordinátor...


Digitronový budík NoyceJoyce je menší, ale praktičtější a levnější než původní hodiny
iHned.cz | 07:50:00
Energeticky efektivní LED svítidla všech možných tvarů s výkonem, který osvítí i fotbalový stadion, jsou praktická. Existují i retro „žárovky“ s LED zdroji světla, které jen imitují tvar a teplejší tón světel s uhlíkovými a později...


Je nepřesný a uráží rodinné dědictví. Gucciovi zvažují žalobu kvůli filmu Ridleyho Scotta
iHned.cz | 07:20:00
Pozůstalí po italském podnikateli v módě Aldovi Guccim zvažují, že podají žalobu v souvislosti s novým filmem Klan Gucci od amerického režiséra Ridleyho Scotta. Tvrdí, že tvůrci s nimi nekonzultovali postavu Alda Gucciho, kterého ve snímku hraje Al...


První vánoční ochutnávka: Slavné ženy prozradily své recepty na sváteční pečení!
blesk | 05:00:00
Pomalu sbíráte vánoční inspiraci a rádi byste letos zkusili nový recept? Inspirujte se tradičními svátečními recepty slavných dam. Jak dělá vanilkové rohlíčky Lucie Borhyová? Na čem si pochutnává moderátorka Renata Czadernová a herečka Ilona Svobodová?


Terminátorova bunda i světelný meč. Unikátní aukce nabídne slavné filmové rekvizity
pikant | 09:14:05
K hlavním lákadlům patří oblek, který nosil John Travolta ve filmu Pulp Fiction, světelný meč Liama Neesona z Hvězdných válek.


Opel Astra přijíždí jako kombi: Velký kufr má i chytrou podlahu
Auto.cz | 09:14:00
Krátce po představení hatchbacku doplňuje paletu Astry praktičtější kombík. Láká především na objem kufru a motorizace do zásuvky.


Němci postavili policejní Porsche 911. Piráty silnic ale stíhat nebude
Auto.cz | 08:53:00
Vedle policejního zbarvení a majáků dostalo Porsche 911 Targa také nový bodykit, stojí na nových kolech a nechybí ani drobné úpravy kabiny.


Omlazená Škoda Karoq už má ceny. Nový základ je dražší a lépe vybavený
Auto.cz | 08:00:00
Škoda krátce po odhalení modernizovaného Karoqu představuje také nové ceny.


Spisovatelka se omluvila za křivé obvinění ze znásilnění, muž si odseděl 16 let. Je mi to líto, řekla
lidovky.cz | 08:35:00
Známá americká spisovatelka Alice Seboldová se omluvila muži, jehož před téměř čtyřiceti lety neprávem odsoudili za její znásilnění. Strávil kvůli tomu šestnáct let za mřížemi. Soud jej minulý týden v přezkumném řízení osvobodil.


Jaká byla reakce na větu, na kterou trhy čekaly tak dlouho?
Kurzy.cz | 09:42:21
Nastal čas vypustit termín „přechodná“, když hovoříme o inflaci. Tak zní věta, na kterou trhy čekaly už delší dobu, když sázely na začátek zvyšování amerických úrokových sazeb.


Německé maloobchodní tržby meziměsíčně znovu poklesly, český PMI, HDP a inflace v eurozóně
Kurzy.cz | 09:33:59
Z českých ekonomických dat je dnes na řadě index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru (PMI) a odpoledne Ministerstvo financí zveřejní údaje o státním rozpočtu. Listopadový PMI výsledky již dorazily také pro regiony Číny, což investorům slouží&hel


Čína - index nákupních manažerů Caixin za listopad zaostal za odhady
Kurzy.cz | 09:28:46
Index nákupních manažerů Caixin pro Čínu za listopad dosáhl úrovně 49,9 bodů a dostal se tak do zóny kontrakce. Trh očekával dosažení 50,6 bodu.


Apple: Silná poptávka po iPhone 13 v Číně
Kurzy.cz | 09:22:57
Apple (165,3 USD, +3,2 % d/d) byl včera jednou z mála akcií, která se vyhnula všeobecnému prodejnímu tlaku poté, co šéf Fedu Powell naznačil, že měnová politika bude rychleji restriktivní, než se doposud očekávalo.


Eurozona - rekordní inflace v listopadu
Kurzy.cz | 09:19:54
Podle předběžných údajů míra inflace za listopad v eurozóně zrychlila na 4,9 % r/r (4,1 % v říjnu vs. oček. 4,5 %). Jádrová inflace (bez cen potravin a energií) zrychlila na 2,6 % r/r (2,0 % v říjnu).


Viceguvernér Mora potvrdil, že ČNB bude dál zvyšovat sazby
Kurzy.cz | 09:16:52
Viceguvernér ČNB Marek Mora v rozhovoru pro Frankfurter Allgemeine Zeitung uvedl, že bankovní rada je stále připravena dál sazby zvyšovat. Podle Mory ovšem další růst sazeb už nebude tak razantní jako během podzimu.


ČEZ požádal o povolení pro další provoz 2. bloku Temelína
Kurzy.cz | 09:14:08
Společnost ČEZ včera doručila státnímu úřadu pro jadernou bezpečnost žádost o povolení pro další provoz druhého bloku jaderné elektrárny Temelín. ČEZ musí každých 10 let prokázat, že plní všechny podmínky bezpečného provozu jaderných bloků, přičemž u&hell


Varianta koronaviru omikron sužuje trhy
Kurzy.cz | 09:12:17
Za prvé, v Jihoafrické republice a v Botswaně byla zaznamenána další varianta covidu-19. Vlády ve světě proto zakázaly cestujícím z Jihoafrické republiky a sousedních zemí vstup na své území.


Wall Street 30.11. - Powell a omicron sráží trhy do silnějších poklesů, ropa je už v medvědím trendu
Kurzy.cz | 09:09:41
Americké akcie poslední listopadový den opět klesaly poté, co šéf Fedu Powell řekl, že inflace nebude dočasná, a připustil také výrazně rychlejší stahování likvidity z trhu, přičemž zároveň zmínil rizika nových variant Covidu-19.


Rozbřesk: Ekonomika si vede lépe, než ČNB předpokládala, Fed opouští pohádku o dočasně vysoké inflaci
Kurzy.cz | 09:09:06
Dva měsíce po konci třetího kvartálu máme konečně možnost seznámit se s podrobnými – i když ještě ne se všemi – výsledky české ekonomiky. Růst HDP byl nakonec o něco málo lepší, než naznačoval bleskový odhad, což je s ohledem na situaci v automobilovém...


Powell (Fed): Na prosincovém zasedání zvážíme zrychlení útlumu nákupu aktiv. Inflace už není transitorní
Kurzy.cz | 09:06:04
Šéf Fedu Jerome Powell včera naznačil, že centrální bankéři na svém prosincovém zasedání měnového výboru zváží zrychlení původně plánovaného útlumu programu nákupu aktiv. Ukončování tohoto programu bylo původě domluveno na 15 mld. USD měsíčně.


01.12.2021 Jarní kmenový stav černé zvěře byl nejvyšší mezi kraji
Kurzy.cz | 09:04:26
Plzeňský kraj se významně podílel na jarním kmenovém stavu zvěře ČR v černé, daňčí, mufloní a jelení zvěři. V porovnání s ostatními regiony se na území kraje vyskytoval nižší počet zajíců a bažantů. V odstřelech kachny divoké, daňčí, mufloní a černé...


01.12.2021 Téměř 15 % nových rodinných domů jsou dřevostavby
Kurzy.cz | 09:04:23
Za první tři čtvrtletí roku 2021 bylo v Česku dokončeno bezmála 13 tisíc nových rodinných domů. Dřevěnou nosnou konstrukci přitom mělo 14,6 % z nich. V nejšetrnější energetické třídě A bylo dokončeno 8,9 % domů.


Růst HDP byl nakonec o něco málo lepší, než naznačoval bleskový odhad, což je s ohledem na situaci v automobilovém průmyslu docela malý zázrak. - Ranní glosa: Ekonomika si vede lépe, než ČNB předpokládala
Kurzy.cz | 08:52:53
Růst HDP byl nakonec o něco málo lepší, než naznačoval bleskový odhad, což je s ohledem na situaci v automobilovém průmyslu docela malý zázrak.


Koruna v průběhu včerejšího obchodování posilovala
Kurzy.cz | 08:51:40
Situace se začíná normalizovat, nicméně trhy stále počítají s pomalejším růstem sazeb ČNB, než předpokládaly ještě před několika dny.


Polská inflace vyskočila skoro na 8 %
Kurzy.cz | 08:50:50
Polská inflace také v listopadu překvapila velmi vysokým číslem, takže NBP bude muset příští týden opět agresivně utáhnout měnovou politiku.


Fed opouští pohádku o dočasně vysoké inflaci
Kurzy.cz | 08:49:30
Americká centrální banka opouští pohádku o dočasnosti vysoké inflace a začíná se připravovat na zvyšování úrokových sazeb.


Strach z pandemie a šéf Fedu poslaly Wall Street do hlubokých ztrát
Kurzy.cz | 08:48:33
Šéf Fedu Powell včera zčista jasna uvedl, že Fed by mohl ukončit nákupy aktiv o pár měsíců rychleji, než se původně očekávalo.


Ranní komentář: Podle Powella už inflace není transitory, bondy zůstávají v klidu
Kurzy.cz | 08:47:50
Včera se na finanční trhy znovu vrátily obavy z omicron varianty covidu, které už v brzkých ranních hodinách dostaly akciové indexy a futures na indexy pod prodejní tlak. Daleko nejzajímavějším fundamentem ale nakonec byl projev šéfa Fedu Powella, kter...


Evropské indexy navzdory obavám z nové varianty koronaviru rostou
Kurzy.cz | 08:34:27
Evropské indexy zakončily pondělní obchodování růstem. Index STOXX Europe 600 získal 0,7 %, britský index FTSE 100 vzrostl o 0,94 %, francouzský benchmark akciového trhu CAC-40 získal 0,54 %, španělský IBEX a italský FTSE MIB vzrostly o 0,7 % a německý&he


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 01.12.2021
Kurzy.cz | 08:07:00
Klíčové události
• ČR: Domácí ekonomika ve 3. čtvrtletí dle finálních dat vzrostla o 1,5 % k/k a o 3,1 % r/r.
• Eurozóna: Spotřebitelské ceny v listopadu dle předběžného odhadu vzrostly o 0,5 % m/m a o 4,5 % r/r.
• Německo: Míra nezaměstnanosti se v...


V Rusku podporují domácí výrobu léků a procesorů
Kurzy.cz | 05:20:00
Regionalizace výroby nabírá v Rusku obrátky. Ruská vláda chce dvěma dalšími projekty z oblasti náhrady dovozů podpořit domácí výrobce a


Od 2.12.2021 změna podmínek příjezdu do Hongkongu z České republiky
Kurzy.cz | 01:16:00
ČR bude hongkongskou vládou kvůli potvrzenému výskytu varianty Omicron od 00:00 dne 2.12.2021 (tj. ze středy na čtvrtek) zařazena na seznam


Od nuly až k obratům v miliardách korun a prvenství na světovém trhu. Česká společnost ComAp slaví 30 let od svého založení
Euro | 08:20:37
Firmu v roce 1991 založili tři kamarádi - Libor Mertl, Aleš Procházka a Martin Málek. Od začátku viděli budoucnost v práci s technologiemi, nabízely se tedy počítače. V polovině devadesátých začali své úsilí věnovat řízení záložních zdrojů a nezávislých malých elektráren. V této oblasti si dali za cíl stát se jedničkou na světovém trhu.


Silnice, která dobíjí elektromobil za jízdy. Ve Spojených státech by se nová technologie měla začít testovat do dvou let
Euro | 08:05:22
Americká vláda do rozvoje elektromobility dává nemalé prostředky. Investice 7,5 miliardy dolarů má do konce dekády zajistit vybudování 500 tisíc dobíjecích stanic. Hustá síť nabíječek však nevyřeší problém s pomalým dobíjením, výzkumníci proto pracují na vybudování silnic, které dokážou automobil napájet za jízdy.


Extrémně levná a rychlá druhá vrstva bitcoinu je tady. Víte, jak funguje tzv. lightning network a co přináší?
Hospodářské noviny | 10:00:00
Bitcoin chce být nová digitální měna nezávislá na vládách či bankovním systému. S počtem uživatelů se ale ukázalo, že na globální platební síť není designovaný a že jeho využívání se stává extrémně drahé. Vkládaný objekt typu Podcast: Druhá vrstva...


Omikron o víkendu snížil obsazenost letadel o desetinu. Rušení letů se na pražském letišti zatím nechystá
Hospodářské noviny | 09:20:00
Kvůli nové variantě koronaviru omikron začínají státy znovu zavádět cestovní omezení. I když se v Evropě dotýkají zatím zejména cestování z Afriky, třeba podle aerolinek Easyjet už se zprávy o nové variantě projevily na nižších prodejích letenek....


Vobořil: Stíhání za hrnek konopné masti je zbytečné, prohibice je zločinný nástroj
Hospodářské noviny | 08:04:00
„Dávno víme, že drogová prohibice přesáhla svými dopady tu alkoholovou. A přesto žijeme v přesvědčení, že když se sníží nabídka drog na trhu, tak se sníží i poptávka po nich. Ale tak to nefunguje,“ říká bývalý protidrogový koordinátor...


Digitronový budík NoyceJoyce je menší, ale praktičtější a levnější než původní hodiny
Hospodářské noviny | 07:50:00
Energeticky efektivní LED svítidla všech možných tvarů s výkonem, který osvítí i fotbalový stadion, jsou praktická. Existují i retro „žárovky“ s LED zdroji světla, které jen imitují tvar a teplejší tón světel s uhlíkovými a později...


Je nepřesný a uráží rodinné dědictví. Gucciovi zvažují žalobu kvůli filmu Ridleyho Scotta
Hospodářské noviny | 07:20:00
Pozůstalí po italském podnikateli v módě Aldovi Guccim zvažují, že podají žalobu v souvislosti s novým filmem Klan Gucci od amerického režiséra Ridleyho Scotta. Tvrdí, že tvůrci s nimi nekonzultovali postavu Alda Gucciho, kterého ve snímku hraje Al...


Žalobkyně Tittková, která v opilosti způsobila nehodu, skončila ve funkci, píše Česká justice
ČT24 | 09:22:28
Ostravská krajská státní zástupkyně Petra Tittková skončila v září ve funkci. V opilosti způsobila dopravní nehodu a už za to byla pravomocně odsouzena, uvedl to server Česká justice. Okresní soud v Ostravě jí letos v květnu uložil trest dvanáct měsíců s podmíněným odkladem na osmnáct měsíců. Zároveň přišla na čtyři a půl roku o řidičský průkaz.


Reprodukční číslo kleslo poprvé od konce srpna pod hodnotu jedna
Eurozpravy-domácí | 09:56:00
Reprodukční číslo, které udává, kolik lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, kleslo poprvé od konce srpna pod hodnotu jedna, což naznačuje zpomalování epidemie.


V listopadu mělo Česko nejvíc nakažených koronavirem
Eurozpravy-domácí | 09:10:00
Od loňského března, kdy se v ČR potvrdily první nákazy novým typem koronaviru, se nemoc covid-19 prokázala u 2,172.084 lidí, přičemž nejhorší situace panovala v právě skončeném měsíci listopadu. Celkový počet pozitivních testů dosáhl v uplynulém měsíci epidemie přes 405.000.


ANALÝZA: Před patnácti lety byl zatčen heparinový vrah Zelenka. Kauzu stále obestírá tajemství kolem motivu a dodnes budí vášně
Eurozpravy-domácí | 08:30:00
I v relativně nedávné minulosti nalezneme události, které výrazně otřásly celou Českou republikou. Jednou z nich byla nepochybně i kauza takzvaného heparinového vraha Petra Zelenky, od jehož zatčení v jihlavské nemocnici dnes uplynulo patnáct let. Chladnokrevnost, s jakou měly být vraždy provedeny, tehdy šokovala celou společnost. Petr Zelenka, který nejdříve působil v havlíčkobrodské nemocnici jako zdravotní bratr, byl obviněný a následně odsouzený za sedm vražd a deset pokusů o vraždu. Těch se měl dopustit od května do září 2006 na ARO v havlíčkobrodské nemocnici, když pacientům v bezvědomí podával silné dávky heparinu. Byl odsouzen k odnětí svobody na doživotí. Bohužel nikdo z rodin obětí se nedočkal odškodnění. Tragickou událost stále obestírá tajemství kolem motivu a dodnes budí vášně.


V úterý přibylo 21.973 nakažených, pátý nejvyšší nárůst od začátku epidemie
Eurozpravy-domácí | 08:12:00
Denní přírůstek případů koronaviru v Česku v mezitýdenním srovnání klesl. V úterý testy odhalily 21.973 nakažených, zhruba o 3900 méně než před týdnem. I tak je to ale pátý nejvyšší nárůst od začátku epidemie. Počty hospitalizovaných s covidem zůstávají nad 6000, v úterý evidovalo ministerstvo zdravotnictví v nemocnicích 6527 pacientů s onemocněním covid-19, v těžkém stavu bylo 1069 z nich. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.


USA zřejmě kvůli šíření nové varianty koronaviru zpřísní podmínky pro vstup do států
Eurozpravy-zahraniční | 10:38:00
Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena zřejmě kvůli šíření nové varianty koronaviru omikron zpřísní podmínky pro vstup do USA. S odkazem na svoje vládní zdroje o tom informoval list The Washington Post (WP).


Británie hlásí už 22 případů varianty omikron, očekává se odhalení dalších
Eurozpravy-zahraniční | 09:40:00
V Británii je celkem 22 potvrzených případů koronavirové varianty omikron a čeká se odhalení dalších, řekl dnes britský ministr zdravotnictví Sajid Javid televizi Sky News. Ještě v úterý odpoledne měla přitom Británie 14 případů, z toho devět ve Skotsku. Kvůli obavám z nové varianty koronaviru, která se poprvé objevila minulý týden na jihu Afriky, vláda zpřísnila pravidla pro cestování a zavedla povinné roušky v obchodech a veřejné dopravě v Anglii.


Slovenský tisk: Nejhorší prezident Česka jmenoval Fialu z akvária
Eurozpravy-zahraniční | 09:22:00
Schůzkami s kandidáty na ministry v nové české vládě prezident Miloš Zeman stupňuje dlouhou řadu bizarností při předávání moci po volbách, nově jmenovaný premiér Petr Fiala zůstane bez ministrů až do doby, než prezident promluví s každým kandidátem, napsal dnes slovenský list Sme.


Brazílie a Nigérie ohlásily první případy nákazy variantou omikron
Eurozpravy-zahraniční | 08:44:00
Brazílie potvrdila výskyt prvních dvou případů varianty omikron na svém území. Informovaly o tom zahraniční agentury. Jedná se rovněž o první dva případy v Latinské Americe. Několik dalších možných případů výskytu varianty omikron brazilské úřady prošetřují.


V Německu přibylo přes 67.000 nově nakažených
Eurozpravy-zahraniční | 08:29:00
V Německu druhý den v řadě klesla sedmidenní incidence, která udává týdenní počet nově nakažených koronavirem na 100.000 obyvatel. Dnes je na hodnotě 442,9, o den dříve to bylo 452,2. Vyplývá to z dat zveřejněných Institutem Roberta Kocha (RKI).


Korea hlásí rekordní počet nově nakažených a pacientů v těžkém stavu
Eurozpravy-zahraniční | 07:58:00
Korea poprvé od začátku pandemie zaznamenala více než 5000 nových případů nákazy koronavirem za den, rekordní jsou nyní v zemi i počty pacientů s těžkým průběhem covidu-19 na jednotkách intenzivní péče. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Stoupající trend infekcí země zažívá od začátku listopadu, kdy vláda zrušila většinu protiepidemických opatření.


Češi vybrali jako nejabsurdnější bankovní poplatek výběr z bankomatu vlastní banky
Eurozpravy-ekonomika | 10:17:00
Vítězem ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek se stal poplatek za výběr z bankomatu vlastní banky. Rozhodlo o tom téměř 2500 hlasů od čtenářů serveru Bankovnipoplatky.com. Poplatek za výběr z bankomatu vlastní banky obdržel 24 procent hlasů. Druhý v pořadí se umístil poplatek za potvrzení o zůstatku úvěru za účelem jeho splacení s dvaceti procenty a třetí místo obsadil poplatek za změnu oznámením banky s 19 procenty hlasů.


Chcete mít doma geniálního investora? Pořiďte si křečka!
Reflex | 10:15:00
Sledovaly ho tisíce lidí a byl pomalu úspěšnější než Warren Buffet, pak ale zasáhl osud. Celý svět šokovala zpráva o náhlé smrti Mr. Goxxe. Pojďte se s námi v dnešním bonusovém dílu Událostí Luďka Staňka z produkce internetové televize Mall.tv podívat, jak lidstvo přišlo o jednoho z nejgeniálnějších investorů.


Betlémské světlo odkazuje k příběhu o splněném slibu i vzpomínce spjaté s Čechami
Tiscali-zprávy | 09:42:14
Betlémské světlo v současnosti i v Česku pevně patří k období adventu. Jeho novodobá tradice začala v 80. letech 20. století, odkazuje však ke středověké legendě o splněném slibu mladého bojovníka. A trochu se pojí i s Čechami. Tradice Betlémského světla má šířit myšlenku míru, pokoje a přátelství.


Nové Huawei FreeBuds Lipstick - netradiční sluchátka ve tvaru rtěnky
Tiscali-zprávy | 08:00:00
Sluchátka schovaná v pouzdře na rtěnku - novinka, se kterou přichází na český trh společnost Huawei. Podmaní si nejen všechny dámy, ale funkcemi také pány. Na návrhu sluchátek se podíleli designeři z rozličných odvětví, například z módního, automobilového nebo digitálního průmyslu.


Evropa chystá vlastní cloud. Zapojení Číny a USA do projektu budí vášně
E15-ekonomika | 10:30:00
Starý kontinent si chce vybudovat vlastní bezpečný cloud jako alternativu k dominantním cloudům ze Spojených států. Poslouží mu k tomu loni založená organizace Gaia-X. Mezi její členy a sponzory však patří čínské a americké firmy, což uvnitř sdružení způsobuje rozpory. Česko zase mluví o vytváření technologického protekcionismu.


Společnost CS Soft a Univerzita obrany zahájily realizaci projektu rozvoje ATC simulátoru
E15-ekonomika | 10:00:00
Česká společnost CS Soft odstartovala projekt rozvoje ATC simulátoru o nové funkcionality, které jsou v tomto segmentu inovativní a nejsou běžnou součástí jiných ATC simulátorů. Projekt definuje dva hlavní výzkumně-vývojové cíle: vzdálený uživatelský přístup k ATC simulátoru a automatizaci činnosti pseudopilota.
 
 
 
 


Jozo Perič: Pfizer trefil koronajackpot, ale na trhu jsou i nové příležitosti
E15-ekonomika | 10:00:00
Jestli má pandemie covidu nějaké vítěze, jsou to jednoznačně farmaceutické společnosti. A především ty, které hned na začátku vsadily na vývoj účinné a bezpečné vakcíny proti koronaviru.


Tel Aviv je nejdražší město na světě. Sestřelil Paříž, Hongkong nebo Curych
E15-ekonomika | 09:32:00
Nejdražším městem na světě je izraelská pobřežní metropole Tel Aviv, která vystřídala trojici Paříž, Hongkong a Curych, které se o první příčku dělily loni. Francouzské hlavní město je nově druhé, spolu se Singapurem. Vyplývá to z průzkumu britské analytické společnosti Economist Intelligence Unit (EIU), který srovnává ceny 200 výrobků a služeb ve 173 městech po celém světě. Praha postoupila o osm příček nahoru na 79. místo.


Řecko bude pokutovat odmítače vakcín. Facebook musí prodat platformu Giphy
E15-ekonomika | 08:36:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout. 


Čipový obchod za 40 miliard dolarů zřejmě neprojde. Spojení Nvidie a ARM se bojí Čína, EU i USA
E15-ekonomika | 08:00:00
Jeden z největších obchodů v historii informačních technologií se pravděpodobně nakonec neuskuteční. Regulátoři v několika zemích začali prověřovat odkup původně britské společnosti ARM ze strany amerického producenta čipů Nvidia. Ten loni na podzim oznámil, že za ARM zaplatí 40 miliard dolarů. Transakce měla být hotová začátkem příštího roku, termín ale nevypadá reálně.


Erdoğan si hraje s ekonomikou, Turci se raději vrhají na akcie a krypto, říká Jaroslav Bukovský
E15-ekonomika | 06:30:00
Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan si hraje s tureckou ekonomikou jako s míčkem na jojo a prakticky řídí tamní měnovou politiku. Máme se toho obávat? A jak turecká ekonomická situace dopadne na Česko? O tom v dalším díle E15 Castu mluvil Nikita Poljakov s ekonomickým redaktorem deníku E15 Jaroslavem Bukovským. 


Ondřej Malý: Stát je nejlepší spořitelna. Dluhopisy republiky mají rekordní výnos
E15-ekonomika | 05:30:00
Když ministerstvo financí před lety představovalo své dluhopisy republiky, byl to nudný nástroj s nízkým výnosem, který využili leda ti nejkonzervativnější investoři. Tedy přesně to, co si představujeme, když se řekne „státní dluhopis“. Letos je situace úplně jiná. Protože roste inflace, stává se z protiinflační varianty těchto dluhopisů rázem jeden z nejzajímavějších finančních nástrojů na trhu a velmi zajímavá součást portfolia.


Evropa chystá vlastní cloud. Zapojení Číny a USA do projektu budí vášně
E15-politika | 10:30:00
Starý kontinent si chce vybudovat vlastní bezpečný cloud jako alternativu k dominantním cloudům ze Spojených států. Poslouží mu k tomu loni založená organizace Gaia-X. Mezi její členy a sponzory však patří čínské a americké firmy, což uvnitř sdružení způsobuje rozpory. Česko zase mluví o vytváření technologického protekcionismu.


Společnost CS Soft a Univerzita obrany zahájily realizaci projektu rozvoje ATC simulátoru
E15-politika | 10:00:00
Česká společnost CS Soft odstartovala projekt rozvoje ATC simulátoru o nové funkcionality, které jsou v tomto segmentu inovativní a nejsou běžnou součástí jiných ATC simulátorů. Projekt definuje dva hlavní výzkumně-vývojové cíle: vzdálený uživatelský přístup k ATC simulátoru a automatizaci činnosti pseudopilota.
 
 
 
 


Jozo Perič: Pfizer trefil koronajackpot, ale na trhu jsou i nové příležitosti
E15-politika | 10:00:00
Jestli má pandemie covidu nějaké vítěze, jsou to jednoznačně farmaceutické společnosti. A především ty, které hned na začátku vsadily na vývoj účinné a bezpečné vakcíny proti koronaviru.


Tel Aviv je nejdražší město na světě. Sestřelil Paříž, Hongkong nebo Curych
E15-politika | 09:32:00
Nejdražším městem na světě je izraelská pobřežní metropole Tel Aviv, která vystřídala trojici Paříž, Hongkong a Curych, které se o první příčku dělily loni. Francouzské hlavní město je nově druhé, spolu se Singapurem. Vyplývá to z průzkumu britské analytické společnosti Economist Intelligence Unit (EIU), který srovnává ceny 200 výrobků a služeb ve 173 městech po celém světě. Praha postoupila o osm příček nahoru na 79. místo.


Řecko bude pokutovat odmítače vakcín. Facebook musí prodat platformu Giphy
E15-politika | 08:36:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout. 


Čipový obchod za 40 miliard dolarů zřejmě neprojde. Spojení Nvidie a ARM se bojí Čína, EU i USA
E15-politika | 08:00:00
Jeden z největších obchodů v historii informačních technologií se pravděpodobně nakonec neuskuteční. Regulátoři v několika zemích začali prověřovat odkup původně britské společnosti ARM ze strany amerického producenta čipů Nvidia. Ten loni na podzim oznámil, že za ARM zaplatí 40 miliard dolarů. Transakce měla být hotová začátkem příštího roku, termín ale nevypadá reálně.


Erdoğan si hraje s ekonomikou, Turci se raději vrhají na akcie a krypto, říká Jaroslav Bukovský
E15-politika | 06:30:00
Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan si hraje s tureckou ekonomikou jako s míčkem na jojo a prakticky řídí tamní měnovou politiku. Máme se toho obávat? A jak turecká ekonomická situace dopadne na Česko? O tom v dalším díle E15 Castu mluvil Nikita Poljakov s ekonomickým redaktorem deníku E15 Jaroslavem Bukovským. 


Ondřej Malý: Stát je nejlepší spořitelna. Dluhopisy republiky mají rekordní výnos
E15-politika | 05:30:00
Když ministerstvo financí před lety představovalo své dluhopisy republiky, byl to nudný nástroj s nízkým výnosem, který využili leda ti nejkonzervativnější investoři. Tedy přesně to, co si představujeme, když se řekne „státní dluhopis“. Letos je situace úplně jiná. Protože roste inflace, stává se z protiinflační varianty těchto dluhopisů rázem jeden z nejzajímavějších finančních nástrojů na trhu a velmi zajímavá součást portfolia.


Komerční banka zdražila hypotéky. Úrokové sazby hypoték mohou dosáhnout i 6 procent ročně
Finparáda | 10:00:00
V uplynulých týdnech úrokové sazby u hypotečních úvěrů skokově rostly. V závěru roku se tak podle některých analytiků mohou dostat k hranici čtyř procent ročně. Některé banky se k této hranici teprve přibližují, jiné banky...


Foto: Nová verze iVysílání odstartuje 6. prosince, potvrdila ČT
lupa.cz | 10:35:27
Česká televize představí v pondělí 6. prosince novou generaci iVysílání. V první fázi nabídne přehlednější katalog pořadů, vyšší uživatelský komfort a vůbec poprvé také exkluzivní obsah – tvorbu určenou pro ryze internetovou distribuci. Web bude přístupný divákům s různými typy smyslového znevýhodnění. Po první fázi budou v příštím roce následovat aplikace pro chytrá zařízení i HbbTV a rozsáhlou rekonstrukci pak zakončí nové možnosti uživatelských účtů.


Zeman v boudě. Nejhorší prezident stupňuje bizarnosti, píší na Slovensku
idnes.cz | 11:40:00
Schůzkami s kandidáty na ministry v nové české vládě prezident Miloš Zeman stupňuje dlouhou řadu bizarností při předávání moci po volbách. Nově jmenovaný premiér Petr Fiala zůstane bez ministrů až do doby, než prezident promluví s každým kandidátem, píše komentátor slovenského listu Sme. Zemana v textu označil za nejhoršího českého prezidenta.


300. Zhruba tolik se přihlásilo lékařů k proočkování milionu lidí za týden
idnes.cz | 11:13:00
Na výzvu iniciativy Lékaři pomáhají Česku se za první den přihlásilo 302 lékařů pro dospělé a 24 dětských lékařů. Zapojit se chce také 68 zdravotních sester a více než 200 dobrovolníků. Iniciativa, která si dala za cíl urychlit očkování třetími dávkami vakcíny proti covidu-19, to ve středu uvedla na Twitteru.


Náklady na život v Praze prudce rostou, nejdražším městem světa je Tel Aviv
idnes.cz | 11:04:00
Nejdražším městem na světě je izraelská pobřežní metropole Tel Aviv, která vystřídala trojici Paříž, Hongkong a Curych, které se o první příčku dělily loni. Francouzské hlavní město je nově druhé, a to společně se Singapurem. Praha postoupila o osm příček nahoru na 79. místo a zařadila se mezi města, ve kterých meziročně život nejvíc podražil.


CNN odvolala moderátora Cuoma. Kvůli aféře jeho bratra exguvernéra
idnes.cz | 11:00:00
Stanice CNN odvolala moderátora Chrise Cuoma kvůli jeho angažmá v aféře jeho bratra exguvernéra Andrew Cuomo po obviněních ze sexuálního obtěžování. Jedna z nejznámějších tváří televize má obrazovky opustit na neurčito poté, co se objevily nové detaily z vyšetřování případu.


Zákaz vstupu k hranici bude možný i bez výjimečného stavu, schválili v Polsku
idnes.cz | 10:12:00
Polští poslanci v úterý schválili novelu zákona o ochraně hranice, jež umožní i po vypršení výjimečného stavu zakázat pobyt v pohraničním pásmu, a to pouhým nařízením ministra vnitra. Senát a ombudsman tvrdí, že novela odporuje polské ústavě.


Nepřipoutaný řidič jel na neotevřenou dálnici pracovat, narazil do tvárnic
idnes.cz | 09:57:00
Přesně za dva týdny se má otevřít úsek dálnice D35 z Opatovic nad Labem do Časů, ovšem už nyní na něm policisté evidují první karambol. V úterý tam boural zaměstnanec dodavatelské firmy, se zraněním jej museli odvézt záchranáři.


U D1 vyrostla designová Pumpa, dobije elektromobily a odcloní hluk
idnes.cz | 09:54:00
Na dálnici D1 u Průhonic vyrostla stavebně unikátní čerpací stanice. Designový objekt s lakonickým názvem Pumpa stojí na 6,1. kilometru ve směru na Brno a lidem nabízí kromě pohonných hmot i deset dobíječek pro elektromobily a občerstvení v restauraci a pekárně. Navíc stavba slouží jako protihluková stěna.


J&T Ventures naleje desítky milionů korun do českého start-upu, který chrání bezpečnost mobilního bankovnictví
iHned.cz | 11:40:00
Jak roste počet kybernetických útoků na české banky, roste i aktivita a posilování bezpečnostních firem na trhu. Mezi ně patří i tuzemský start-up Wultra, který chrání mobilní a internetové bankovnictví řady významných bank před kybernetickými...


Extrémně levná a rychlá druhá vrstva bitcoinu je tady. Víte, jak funguje tzv. lightning network a co přináší?
iHned.cz | 10:00:00
Bitcoin chce být nová digitální měna nezávislá na vládách či bankovním systému. S počtem uživatelů se ale ukázalo, že na globální platební síť není designovaný a že jeho využívání se stává extrémně drahé. Vkládaný objekt typu Podcast: Druhá vrstva...


Muž se na dvoře polil hořlavinou a zapálil! Kamarád policista ho uhasil sněhem, dostane ocenění
blesk | 11:37:00
Šlo o minuty! Na policistu, který slouží jako dozorčí v pražské Lhotce, se v době jeho volna, jež trávil ve Zlínském kraji, obrátil kamarád s tím, že se rozhodl spáchat sebevraždu. Policista neváhal a vydal se k němu domů, aby si s ním promluvil. Sotva však dorazil, spatřil svého kamaráda, jak se na dvoře polévá hořlavinou a zapaluje! Rychle vysadil vrata, strhl ho na zem a uhasil ho sněhem. Nebohého muže pak vrtulník přepravil do nemocnice.


Těhotné ženy s covidem mají 59krát vyšší šanci, že skončí na JIPce, varuje nová studie
blesk | 11:30:00
Experti z francouzské vysoké školy Université de Paris se během svého výzkumu zaměřili na rizika pro těhotné ženy, které se nakazí covidem-19. Podle závěrů jejich studie mají nakažené těhotné ženy 59krát vyšší pravděpodobnost, že s covidem-19 skončí hospitalizované na jednotce intenzivní péče. Je u nich i vyšší pravděpodobnost, že nákaze podlehnou, a to až 40krát, než těhotné, kterým se onemocnění vyhne, uvedl list Daily Mail.


Elektřina i plyn už zase zdraží. Češi si připlatí i za regulovanou složku ceny energií
blesk | 11:30:00
Elektřina a plyn v příštím roce lidem zdraží. Regulovaná složka ceny elektřiny pro domácnosti příští rok vzroste v průměru o 3,7 procenta a u plynu o 2,4 procenta. Vyplývá to z dnešního oznámení Energetického regulačního úřadu (ERÚ), který část výsledné ceny energií stanovuje. V celkových cenách se projeví přibližně dvouprocentním nárůstem u elektřiny, jednoprocentním u plynu. Další zdražení lidi čeká u neregulované složky ceny energie, do které dodavatelé energií promítají nákupy drahých energií na burze, uvedl ERÚ.


Láska mu zatemnila mozek! Mladík postaršího soka vážně pořezal, dostal pak pálkou
blesk | 11:28:00
Na pořádný malér si zadělal mladík (22), který se, kvůli sporu o ženu, dobýval s nožem v ruce do bytu muže (50) v Domažlicích. Při následné potyčce skončil starší z obou mužů s přeťatou loketní tepnou a téměř vykrvácel! Útočníkovi hrozí až 10 let v base.


Cizinec v Prostějově znásilnil ženu: Svědek se ho snažil zastavit, útočník skončil ve vazbě
blesk | 11:23:00
Cizinec v Prostějově přepadl ženu na ulici, kterou následně znásilnil. Při tom ho ale vyrušil svědek, který ho pak pronásledoval. Gauner cestou odhodil svůj lup, po dopadení a obvinění skončil ve vazbě.


Den hrůzy! Muže (25) v Praze 3 napadli a okradli dva gauneři, pak platili jeho kartami
blesk | 11:20:00
Hrůzu si prožil 9. října 25letý muž. V ulici Pod Krejcárkem ho po čtvrté ráno napadla dvojice mužů, srazili ho na zem a pak mu ukradli mobil i osobní věci včetně platebních karet. Poznáte je?


Božský Thor Chris Hemsworth řádí po celém Česku: Trdlo a líbačka v Praze i zvonkohra ve Varech!
blesk | 11:15:00
V Česku už je skoro jako doma a po Praze začíná poznávat i další kouty České republiky. Ještě než se marvelovský Thor Chris Hemsworth (38) vrhl naplno do práce, stihl s manželkou romantiku v Praze i dovádění se synem na kolonádě v Karlových Varech.


Masakr na střední škole: Střelec (15) zabil tři spolužáky! Fotbalista (†16) zemřel jako hrdina
blesk | 11:08:00
V horor se změnilo vyučování na střední škole v Oxfordu v americkém státě Michigan. Teprve patnáctiletý mladík se chopil zbraně a spustil palbu! Při jeho krvavém a chladnokrevném běsnění bylo zraněno osm lidí. Tři lidé zraněním podlehli. Na střelná zranění zemřel nadějný fotbalistaTate Myre (†16), který se snažil své spolužáky zachránit a jeho dvě spolužačky Hana St. Juliana (†14) a Madisyn Baldwinová (†17).


Rozpočet má počkat na novou vládu, radí sněmovní výbor. Schillerová: Česku hrozí provizorium
blesk | 11:00:00
Sněmovna by měla začít projednávat v prvním čtení státní rozpočet na příští rok až po jmenování nové vlády vzešlé z říjnových voleb. Sněmovně to ve středu doporučil její rozpočtový výbor. Výbor také zároveň projednávání návrhu přerušil do jmenování nové vlády. Podle dosavadních informací by prezident Miloš Zeman mohl novou vládu jmenovat v polovině prosince.


Covid u Haliny Pawlowské: Partner v nemocnici a smrt nejlepšího kamaráda!
blesk | 10:57:00
Spisovatelka Halina Pawlowská (66) se po souboji s covidem objevila na první klapce primáckého seriálu ZOO, kde má malou roli. Zatímco moderátorka se vyléčila doma, i když to nebylo jednoduché, její partner Karel Czaban (72) skončil v nemocnici! 


Záblesk naděje v Česku: Reprodukční číslo poprvé od srpna kleslo, vlna covidu ustupuje?
blesk | 10:50:00
Reprodukční číslo, které udává, kolik lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, kleslo poprvé od konce srpna pod hodnotu jedna, což naznačuje zpomalování epidemie. Aktuálně je 0,97, sdělil ČTK mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl. V denní zprávě ke statistikám ministerstvo uvádí, že některá data za úterý ukazují na zpomalování růstu virové nálože v populaci.


Záchranáři na pokraji sil: Kvůli enormnímu počtu výjezdů hrozí kolaps!
blesk | 10:33:00
„Prosím, záchranku volejte opravdu jen v krajní situaci!“ S naléhavou výzvou se na obyvatele Jihomoravského kraje obracejí záchranáři. Jsou na hranici svých možností a nemají už kde brát rezervy. Situace je extrémně vážná.


V listopadu bylo v Česku nejvíce nakažených covidem: Přes 400 tisíc odhalených případů
blesk | 10:30:00
Od loňského března, kdy se v ČR potvrdily první nákazy novým typem koronaviru, se nemoc covid-19 prokázala u 2 172 084 lidí, přičemž nejhorší situace panovala v právě skončeném měsíci listopadu. Celkový počet pozitivních testů dosáhl v uplynulém měsíci epidemie přes 405 000. V listopadu bylo navíc i sedm nejvyšších denních přírůstků vůbec, z toho šest přes 20 000 případů. Druhý nejhorší měsíc byl letošní březen, kdy bylo odhaleno necelých 300 000 případů, přes čtvrt milionu nakažených se objevilo loni v říjnu a letos v lednu a únoru. V letních měsících se počet nakažených snižoval, zlom nastal v září, kdy bylo přes 12 900 nakažených, za říjen stoupl počet o 60 000 na 73 195 a za listopad o více než 330 000 na 405 710 případů.


Vítězka MasterChefa Besky: Chladné vztahy s Kašpárkem! Co za tím vězí?
blesk | 10:15:00
Kdo čekal, že jsou v pravidelném kontaktu a pracují na zajímavých projektech, ten se plete. Byl mentorem nové vítězky MasterChefa Besky (27), velmi jí od začátku fandil, ale vztahy šéfkuchaře Radka Kašpárka (40) a sympatické Slovenky jsou nyní chladné.


Výrobce slavných Mozartových koulí končí: Firma je v úpadku kvůli covidu
blesk | 10:10:00
Rakouský producent pamlsků Salzburg Schokolade je v úpadku. S firmou vyrábějící slavné čokoládové bonbóny Mozartovy koule (Mozartkugeln) pro americký koncern Mondelez bude v úterý zahájeno insolvenční řízení, informovala ve středu agentura APA. Společnost vlastní v Česku závod na balení cukrovinek, kterého se však úpadek podle vedení společnosti týkat nebude.


Covid se mezi zabijáky v Česku dostal na třetí místo. Loni zemřelo nejvíc lidí za 35 let
blesk | 10:00:00
Covid je zabiják, opakuje premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Konkrétně v Česku se stal třetí nejčastější příčinou úmrtí, zároveň byl loňský rok po 35 letech největší v počtu zemřelých na celou republiku. Navždy odešlo celkem 129 289 lidí. Naopak ubylo mrtvých při dopravních nehodách.


Dvakrát a dost! Opilá státní zástupkyně z Ostravy skončila: Propila se k vyhazovu
blesk | 09:58:00
Ostravská krajská státní zástupkyně Petra Tittková skončila v září ve funkci. V opilosti způsobila dopravní nehodu a už za to byla pravomocně odsouzena.


Známého moderátora uklidila CNN z obrazovky. Radil bratrovi exguvernérovi s jeho skandálem
blesk | 09:45:00
Stanice CNN odvolala moderátora Chrise Cuoma kvůli jeho angažmá v aféře, které čelí jeho bratr a bývalý guvernér Andrew Cuomo po obviněních ze sexuálního obtěžování. Jedna z nejznámějších tváří televize má obrazovky opustit na neurčito poté, co se objevily nové detaily z vyšetřování případu. Ty ukázaly, že moderátor se opakovaně snažil bratrovi a jeho týmu pomoci s krizovou komunikací poté, co se o obviněních dozvěděla veřejnost.


Vzpoura na Masarykově univerzitě: Studenti poslali předžalobní výzvu kvůli očkování
blesk | 09:28:00
Koronavirová situace se hrotí i na brněnské Masarykově univerzitě (MUNI). Skupina pěti studentů adresovala vedení univerzity předžalobní výzvu. Důvodem je údajný tlak na vakcinaci proti covidu-19 a vyžadování pravidelných testů od těch vysokoškoláků, kteří očkování nepodstoupí.


Noční záře v Prostějově: Autobus zachvátil požár, škody jsou statisícové
blesk | 09:19:00
Prostějovští hasiči mají za sebou další noční ostrý zásah, v Pražské ulici začal ve středu brzy ráno hořet autobus. Plameny způsobily škodu několik stovek tisíc korun. Nikdo se při incidentu nezranil. 


Nečekaná smrt bývalého redaktora České televize! Zemřel Josef Šíf (†68)
blesk | 08:53:00
Ve věku 68 let nečekaně zemřel bývalý redaktor československé a české televize, novinář, Josef Šíf.


Elektřina i plyn zdraží i kvůli regulaci, ERÚ zvedne poplatky. Firmy se bojí poplatků za zelené zdroje
lidovky.cz | 11:47:00
Regulovaná složka v ceně za energie se v příštím roce zvýší. Poplatek spojený zejména s dopravou elektřiny se v Česku domácnostem v průměru zvedne o 3,7 procenta. U plynu se zvýší v průměru o 2,4 procenta. Na středeční tiskové konferenci o tom informoval Energetický regulační úřad (ERÚ).


Jak šel čas se ‚Zemanovým akváriem‘? Interiér výklenku se prezidentovi neustále vylepšuje
lidovky.cz | 11:26:48
Prezident Miloš Zeman z důvodu nákazy koronavirem úřaduje z improvizovaného skleněného výklenku. Odtud například jmenoval Petra Fialu premiérem nebo se tímto způsobem nadále setkává s kandidáty na posty ministrů. Interiér výklenku se ale neustále vylepšuje, přibyl mu tam honosný stůl.


Recepty na hot dog i smaženky. Jiří Babica vydává komiksovou kuchařku pro hráče
pikant | 11:00:02
"Jsem si jistý, že pro rodiče to bude skvělý dárek pro jejich teenagery," říká kuchař.


Letní rukávy. Proč by se měli testovat i očkovaní
lidovky.cz | 10:22:00
Očkovaní proti covidu-19 se nemusí testovat. Platí to pro testování očkovaných žáků a učitelů ve školách, platí to pro testování na pracovišti a donedávna to platilo i při rizikovém kontaktu očkovaného s nakaženým. Mnozí proti tomu protestují a snaží se testovat i očkované. Jak ve školách, tak v práci. Stát by měl takové testy proplácet. Netestování očkovaných totiž ztratilo nyní smysl.


Škoda k odpovědnosti za platformu MQB A0: Vstupenka k důležitějším úkolům?
Auto.cz | 10:52:00
Poprvé od dob Škody Favorit byla mladoboleslavská automobilka pověřena vývojem platformy, co to ale vlastně znamená?


Musíme jednat s Moskvou, nebojím se přímého dialogu, vyzval ukrajinský prezident
aktuálně.cz | 11:57:53
Výzvu Zelenskyj pronesl v době vystupňovaného napětí kvůli zprávám o stahování ruských ozbrojených sil k ukrajinským hranicím.


ERÚ: Elektřina a plyn lidem i firmám příští rok zdraží, zvýší se i regulovaná složka
aktuálně.cz | 11:57:42
Regulovaná složka ceny elektřiny pro domácnosti příští rok vzroste v průměru o 3,7 procenta a u plynu o 2,4 procenta.


Z chyb se ODS snad poučila, za Blažkem ale stojím, říká budoucí šéf financí Stanjura
aktuálně.cz | 11:52:24
"Ministrem financí nemá být vítěz soutěže o nejlepšího ekonoma. Tím já určitě nejsem," přiznává v rozhovoru pro Aktuálně.cz nový šéf státní kasy.


USA rozhodují o interrupcích. Tato žena stála na jejich počátku jako "nechtěné dítě"
aktuálně.cz | 11:10:31
Nejvyšší soud USA ve středu vyslechne případ, který může vyústit ve zrušení práva na umělé přerušení těhotenství v zemi.


Poplatek za výběr z bankomatu či za výši zůstatku. Podívejte se na absurdity roku
aktuálně.cz | 10:58:37
Vítězem ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek roku se stal poplatek za výběr z bankomatu vlastní banky. Jaké další poplatky Čechům vadí?


Vy se ptáte, my odpovídáme: Jak pracujeme v Aktuálně.cz?
aktuálně.cz | 10:12:00
Rychlost, kvalita a pestrost. To jsou naše základní hodnoty. V jejich duchu zpracováváme jak aktuální dění, tak i speciální projekty.


Rozhovory s lidmi, které stojí za to poslouchat. Znáte podcast Na dotek?
aktuálně.cz | 10:01:00
Jeden z prvních podcastů, které na Aktuálně.cz vznikly. Na dotek Petra Viziny vám přiblíží příběhy výrazných kulturních osobností.


Co ukrývá jeden z nejtajnějších trezorů na světě? Jeho strážce konečně promluvil
Denik.cz | 11:32:00
Co a komu ve své poslední vůli odkázal princ Philip, manžel britské královny Alžběty II., který zemřel letos v dubnu, je tajemstvím. Podle více než stoleté tradice nebyl obsah testamentu zveřejněn, tajný bude po 90 let. Závěť je uložena v sejfu, jehož obsah byl rovněž tajemstvím. To už ale od konce minulého týdne neplatí. Strážce trezoru nyní odhalil, jaké dokumenty v něm lze najít.


Český lev se uskuteční 5. března. Večerem provede Jiří Havelka
Denik.cz | 10:20:00
Česká filmová a televizní akademie vyhlásí své ceny v sobotu 5. března 2022. Slavnostní ceremoniál se uskuteční ve Dvořákově síni pražského Rudolfina. Večerem Českého lva bude poprvé provázet režisér, herec a moderátor Jiří Havelka, který letos natočil svůj druhý režijní počin Mimořádná událost.


Začal platit nový zahrádkářský zákon: Co obsahuje a co se mění
Denik.cz | 10:20:00
Zahrádkáři se po mnoha letech dočkali svého zákona. Od prvního prosince vstupuje v účinnost nový zahrádkářský zákon, který Parlament schválil na jaře. Kromě jiného zakotvuje veřejnou prospěšnost zahrádkářské činnosti. Rovněž definuje zahrádkářské osady nebo podmínky pachtu pozemků. 


OBRAZEM: Lampář vyrazil na Karlův most. Každý den rozsvěcí 46 plynových luceren
Denik.cz | 10:05:00
Adventní atmosféru historického centra Prahy dokresluje lampář. Ten každý den se soumrakem vychází rozsvítit 46 plynových luceren.


Nejkrásnější svátky v roce klepou na dveře
Kurzy.cz | 11:54:48
Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé… Ano, tak přesně takové vánoční koledy, co nevidět začnou znít v obchodních domech, ozdobených vánočními ozdobičkami a světélky. Jejich příchod oznamuje nejen kalendář, ale i nastávající atmosféra všude kolem&he


EUR/USD. Powellův jestřábí postoj vůči nové variantě covid-19 omikron
Kurzy.cz | 11:37:40
Pár EUR/USD se včera obchodoval v rozmezí 150 bodů, což svědčí o zvýšené volatilitě. Nejnižší hodnota dne byla konsolidována na úrovni 1,1235, zatímco nejvyšší hodnota se nacházela na 1,1383. Takovéto intradenní přelety jsou pozorovány zřídka.


Kvůli omikronu je zapotřebí nové vakcíny proti covid-19
Kurzy.cz | 10:55:28
Včerejší slova předsedy Jeromea Powella o inflaci vyvolala na trhu nervozitu. Přesto se nic mimořádného nestalo. Trhy si již dávno uvědomily, že to, co Powell a Lagardeová myslí slovem přechodný, se liší od toho, co si myslí ostatní.


Jak pravděpodobná je recese v USA?
Kurzy.cz | 10:43:47
Americká ekonomika je stále největší na světě a její vývoj je důležitý pro temní centrální banku, již pak dále sleduje celý finanční svět. Podívejme se tedy na pravděpodobnost recese ve Spojených státech podle dvou často používaných modelů.


Powell si vynucuje události, emoce dolaru se bouří. Kdy očekávat zvýšení sazeb Fedu?
Kurzy.cz | 10:26:12
Konečně se tak stalo! Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell řekl to, co dolaroví býci toužili slyšet. Někteří analytici označují jeho komentáře za nečekané a překvapivě jestřábí.


Směr Brno ultrarychle: ČEZ pokračuje ve výstavbě páteřní sítě dobíjecích stanic
Kurzy.cz | 12:00:28
Rychle a bez čekání doplnit baterie elektromobilu a vyrazit po D1 na Brno! Od dneška to není žádný problém díky desítce nových dobíjecích stojanů ČEZ u čerpací stanice v Průhonicích. Provozovatel největší veřejné dobíjecí sítě v ČR pokračuje...


Další část rekonstrukce brněnského hlavního nádraží je u konce
Kurzy.cz | 12:00:28
V úterý odpoledne, tedy den před oficiálním otevřením, proběhlo za účasti zástupců ČD a investora slavnostní uvedení východního křídla do provozu. Zítra už se tato část výpravní budovy po více než roce otevře také veřejnosti. Kompletní rekonstrukce n...


Plzeňská kampaň Respektuj 18! upozorňuje na alkohol u nezletilých
Kurzy.cz | 12:00:28
Město Plzeň začátkem prosince znovu upozorňuje na problematiku pití alkoholu u nezletilých. Kampaň Respektuj 18! začíná právě dnes, 1. prosince 2021 v centru města, v sobotu 4. prosince vyvrcholí takzvaným Dnem Respektuj 18!


Olomoucký kraj ocení počiny v kultuře za dva roky
Kurzy.cz | 12:00:28
Do konce prosince mohou lidé nominovat osobnosti i významné počiny na Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury. Vítěze jednotlivých kategorií vyhlásí krajské zastupitelstvo, o ceně veřejnosti rozhodnou lidé prostřednictvím internetového hlas...


Cena tepla v Liberci stoupne jen minimálně
Kurzy.cz | 12:00:28
Cena tepla pro zákazníky Teplárny Liberec stoupne v příštím roce jen o 71 Kč za GJ. Měsíční výdaje domácností za teplo a teplou vodu tak budou při průměrné spotřebě 20 GJ vyšší pouze o 120 korun.


Plzeňská zoo má informační systém vybavený moderními technologiemi
Kurzy.cz | 12:00:28
Dva nové informační kiosky i tabule, aplikační platforma na počítání návštěvníků, environmentální stanice a také ampliony veřejného rozhlasu rozšířily informační systém Zoologické a botanické zahrady města Plzně. Návštěvníci mají nyní přehled o aktuáln...


Nechci být jen manažerkou, říká zakladatelka netradičního květinářství Zahrada na niti. Lenka hrubá věší rostliny do vzduchu
Euro | 10:53:17
Lenka Hrubá před téměř deseti lety založila v Praze květinářství Zahrada na niti, kde prodává takzvané kokedamy – mechové koule, na nichž pokojovky visí v prostoru.


Jablotron Systém 21 pro splnění legislativních kritérií výstavby rodinného domu
eStav.cz | 12:00:45
Nové projekty rodinných domů musí splňovat čím dál přísnější kritéria z hlediska energetické náročnosti. Od loňského září platí vyhláška č. 264/2020 Sb. o energetické náročnosti budov a od 1. 1. 2022 vejde platnost úprava definice budovy s téměř nulovou spotřebou energie (tzv. nZEB II).


Perla Ostravy ožívá, začíná obnova módního domu Ostravica
idnes.cz | 13:48:00
Po bývalých městských jatkách, kde už finišuje přestavba na centrum moderního umění, čeká vzkříšení i další památkově chráněný, ale přitom zdevastovaný objekt v centru Ostravy. Konečně začne dlouho slibovaná obnova bývalého Módního domu Ostravica-Textilia.


EET končí, není ale důvod, aby nepřišla nová, lepší
Hospodářské noviny | 12:51:00
V létě roku 2015 ohromil své publikum na YouTube tehdejší ministr financí a stávající premiér Andrej Babiš akčním videem z Chorvatska, v němž po vzoru Jamese Bonda a dalších hrdinů sice neměl povolení zabíjet, o to vehementněji se ale dožadoval...


Imunolog: Proti omikronu zřejmě nebudou monoklonální protilátky účinné
idnes.cz | 13:35:00
Současné léky na covid-19, takzvané monoklonální protilátky podle imunologa Zdeňka Hela zřejmě nebudou účinné proti variantě koronaviru omikron. Na tuto novou variantu covidu budou pravděpodobně i méně účinné stávající vakcíny, řekl už v minulých dnech například šéf firmy Moderna. Nová varianta se zatím prokázala v Česku u jedné ženy cestující z Namibie.


Škoda Auto chystá tři elektromobily, kvůli covidu jí denně chybí stovky lidí
idnes.cz | 13:33:00
Výroba ve Škodě Auto běží kvůli v Česku kvůli pandemii jen zhruba na 75 až 80 procent kapacity. Automobilce denně ve směnách chybí asi 800 zaměstnanců, není proto možné udržet běžný takt ve výrobě a linky jsou tak zpomalené. Automobilka zároveň oznámila rozšíření nabídky elektromobilů.


Nejabsurdnějším poplatkem je výběr z bankomatu vlastní banky, rozhodla anketa
idnes.cz | 13:16:00
Vítězem ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek se stal poplatek za výběr z bankomatu vlastní banky. Rozhodlo o tom téměř 2500 hlasů od čtenářů portálu Bankovnipoplatky.com, tento poplatek obdržel 24 procent hlasů.


V USA váhavě doporučili pilulku proti covidu, bojí se vedlejších účinků
idnes.cz | 13:10:00
Nezávislý panel expertů při americkém Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) v úterý jen váhavě doporučil nasazení pilulky proti covidu-19 od společnosti Merck & Co. Poradci, jejichž verdiktem se FDA nemusí řídit, se vyslovili poměrem 13 ku 10 hlasům pro schválení léku molnupiravir. Ten cílí na nakažené s mírnými příznaky, u nichž však hrozí riziko těžkého covidu.


V nemocnicích přibývají děti s covidem. Nejčastěji je trápí zápal plic
idnes.cz | 13:09:00
Ačkoliv většina dětí má jen mírný průběh covidu-19, nemocnice nyní hlásí, že přibývá těch, které je třeba kvůli nákaze hospitalizovat. Nejčastěji kvůli „covidovému“ zápalu plic. V nemocnici jsou většinou jen krátce, přesto se objevují i ty, které nemoc přivede až na jednotku intenzivní péče.


Okamura navrhl, ať Sněmovna vládě zatrhne povinné očkování proti covidu
idnes.cz | 13:07:00
Tomio Okamura řekl, že jeho SPD bude chtít hlasovat o tom, aby Sněmovna vládě zatrhla vyhláškou určit povinné očkování proti covidu. „Odchod deseti tisíc policistů by byla katastrofa, to je problém, u kterého nemůžeme mlčet.“ řekl Okamura. Jeho hnutí má ale ve Sněmovně jen 20 poslanců, a tak záleží na tom, jak se k návrhu postaví budoucí vládní strany.


Zloději se zaměřili na katalyzátory. Policie už řeší desítky případů
idnes.cz | 13:00:00
Když se řidič vrací ke svému zaparkovanému autu, leckdy ani netuší, že ho okradli. Na Českolipsku si mnoho lidí své vozy před jízdou už kontroluje. Od začátku roku tu policie řešila šedesát odcizených katalyzátorů. Některým autům ho odřízli dokonce třikrát.


Nova připravila divákům vánoční dárek. Štědrovečerní díl Ulice
idnes.cz | 13:00:00
Nova prozradila hlavní dárek, který Ulice letos nadělí divákům přímo pod vánoční stromeček. Po šesti letech připravila vánoční díl, který se na obrazovkách objeví na Štědrý den. Poslední roky se Ulice vysílala pouze do konce předvánočního týdne.


Žárlivý mladík řízl soka do ruky, muž ho z bytu vyhnal baseballovou pálkou
idnes.cz | 12:46:00
Až deset let vězení hrozí mladíkovi, který se snažil násilím dostat do jednoho z bytů v Domažlicích. Když mu dveře otevřel starší muž, řízl ho do ruky. Zraněný muž útočníka následně několikrát praštil baseballovou pálkou. Důvodem incidentu byl spor o ženu, která dala před mladíkem staršímu muži přednost.


Pirátské čistky pokračují. V ohrožení je bojovník za uznávání protilátek
idnes.cz | 12:40:00
Ondřej Dostál, pirátský odborník na zdravotnické právo, má podle předsedy strany Ivana Bartoše problém. Zvažuje se proto jeho odvolání z poradního vládního týmu Pirátů. Dostál na Twitteru pravidelně zveřejňuje statistiky nakažených, kteří covid prodělali, a kteří ne. Podle Bartoše tím podněcuje k zpochybňování vědeckých názorů.


VIDEO: Dva muži okradli třetího, pak platili jeho kartami. Kdo je pozná?
idnes.cz | 12:31:00
Kriminalisté z Prahy 3 pátrají po dvojici mužů, která v sobotu 9. října krátce po čtvrté hodině ranní v ulici Pod Krejcárkem oloupila pětadvacetiletého muže. Podezřelí muže srazili na zem, fyzicky ho napadli a následně mu ukradli mobilní telefon a veškeré osobní věci včetně platebních karet.


Snažíme se najít záblesk naděje, říká kapela Imagine Dragons
idnes.cz | 11:00:00
Imagine Dragons vydali v září album Mercury – Act 1, první část chystaného dvojdílného cyklu. Příští rok v květnu se chystají do pražské O2 areny, přičemž zájem o koncert byl tak velký, že skupina přidala ještě jeden termín.


Exekutor Podkonický se desítek milionů navíc nechce zříct, výzvu Prahy k milostivému létu odmítá
iHned.cz | 13:00:00
Pražský exekutor Juraj Podkonický nehodlá ani po kritice pražského magistrátu, některých právníků a expertů na oddlužení ustoupit ze svého pojetí akce milostivé léto. Exekutor účtuje u vymáhaných pokut, které uděloval pražský městský dopravní podnik...


EET končí, není ale důvod, aby nepřišla nová, lepší
iHned.cz | 12:51:00
V létě roku 2015 ohromil své publikum na YouTube tehdejší ministr financí a stávající premiér Andrej Babiš akčním videem z Chorvatska, v němž po vzoru Jamese Bonda a dalších hrdinů sice neměl povolení zabíjet, o to vehementněji se ale dožadoval...


ČEZ koupil téměř za 300 milionů korun nizozemského výrobce solárních panelů
iHned.cz | 12:28:00
Polostátní energetická skupina ČEZ dál posiluje v oblasti energetických služeb a úspor. Na konci srpna zamířila prostřednictvím své společnosti Elevion Group na nizozemský trh, kde koupila 66procentní podíl ve společnosti ZOHD Groep. Ta se zabývá...


Nejen energie na burzách. Lidem a firmám podraží i regulovaná složka elektřiny a plynu
iHned.cz | 12:17:00
Firmy i domácnosti si v příštím roce významně připlatí za energie. Energetický regulační úřad ve středu oznámil, že zvýší regulovanou složku cen: u elektřiny pro domácnosti příští rok vzroste v průměru o 3,7 procenta a u plynu o 2,4 procenta. V...


Karlos Vémola a Lela Ceterová přivítali na svět druhého společného potomka
revue.idnes.cz | 13:07:00
Bývalá slovenská playmate Lela Ceterová a MMA zápasník Karlos „Terminátor“ Vémola přivítali na svět druhého společného potomka. Radostnou novinou se Vémola pochlubil na sociálních sítích.


Ve StarDance předčasně skončil Mirai Navrátil
revue.idnes.cz | 13:04:00
Ještě před sobotním večerem StarDance je jasné, že se s taneční soutěží musí rozloučit zpěvák Mirai Navrátil. Vyšel mu pozitivní test na covid. Jeden večer už vynechal, druhá absence není podle pravidel BBC možná. Podobně v show skončila herečka Simona Babčáková.


Japonská princezna slaví dvacetiny. Jako žena nemá nárok na trůn
revue.idnes.cz | 11:42:00
Japonská princezna Aiko slaví 1. prosince dvacetiny. Je jediným dítětem císaře Naruhita a jeho manželky Masako. Podle tradic nejstarší vládnoucí dynastie světa nemůže žena stanout v čele císařství, následníkem trůnu je tak Naruhitův mladší bratr princ Akišino.


Bojovala proti rasistům i nacistům, pomáhala odboji. Slavnou tanečnici pohřbili mezi francouzskými hrdiny
lidovky.cz | 13:12:00
Zpěvačka a tanečnice Joséphine Bakerová spočinula v Panthéonu. Poctu, kterou Francie prokazuje jen největším národním hrdinům, si renomovaná umělkyně zasloužila za boj proti rasismu, ale i nacistům.


Poradil mi zemanovsky, ať se nenechám udolat novináři,‘ řekl Blažek. Odpoledne do Lán dorazí Černochová
lidovky.cz | 12:40:00
Kandidáta na ministra spravedlnosti Pavla Blažka z ODS přijal v Lánech prezident Miloš Zeman. „Zemanovsky mi poradil, ať se nenechám v žádném případě udolat novináři,“ řekl Blažek po setkání s ním. Prezidentovi slíbil, že se udolat nenechá. „Vyšetřován nejsem,“ prohlásil kandidát na ministra, od prezidenta neslyšel, že by se ho nechystal jmenovat.


Proti omikronu zřejmě nebudou fungovat monoklonální protilátky, myslí si imunolog
lidovky.cz | 12:38:00
Současné léky na covid-19, takzvané monoklonální protilátky podle imunologa Zdeňka Hela zřejmě nebudou účinné proti variantě koronaviru omikron. Uvedl to na twitteru. Už v minulých dnech například šéf firmy Moderna řekl, že méně účinné budou na tuto variantu pravděpodobně také vakcíny. Nová varianta se zatím prokázala v Česku u jedné ženy cestující z Namibie.


Povinná vakcína? Rakušané ji chápou, bude platit i pro české rezidenty, říká diplomat ve Vídni
lidovky.cz | 12:10:00
Náš jihozápadní soused sáhl po razantním kroku. Když apely na solidaritu nestačily, zavádí Rakousko povinné očkování pro všechny. „Většina to přijala s porozuměním,“ říká pro Lidovky.cz Jakub Novák, chargé d’affaires ve Vídni.


Policie nařídila šéfovi běloruského fotbalu Bazanovovi opustit Česko
ČT24 | 13:48:23
Policie nařídila předsedovi běloruského fotbalového svazu Vladimiru Bazanovovi opustit Českou republiku, informoval o tom server Deník N. Bazanova v úterý společně s manželkou zadržela na několik hodin Moravskoslezská cizinecká policie, protože na zápas kvalifikace mistrovství světa fotbalistek v Opavě přijeli bez povolení ke vstupu. Navíc porušili podmínky ministerstva zdravotnictví související s pandemií koronaviru.


Po návratu ze zemí s nízkým rizikem nákazy není příjezdový formulář potřeba, rozhodl soud
ČT24 | 13:31:46
Městský soud v Praze zrušil část opatření ministerstva zdravotnictví, podle kterého musí lidé po návratu z jiných zemí do České republiky vyplnit příjezdový formulář. Ruší se současná povinnost v případě individuální dopravy a návratu ze zemí s nízkým rizikem nákazy. Podle soudu porušují právo na ochranu soukromí. Rozhodnutí nabude účinnosti 6. prosince, ministerstvu tak soud poskytl prostor opatření upravit. 


Policisté obvinili muže, který ohrožoval zdravotníky v benešovské nemocnici. Hrozí mu až tři roky vězení
ČT24 | 13:13:37
Benešovští kriminalisté obvinili třiašedesátiletého muže, který v pondělí ohrožoval nožem a střelnou zbraní zdravotníky v nemocnici v Benešově, z trestného činu nebezpečného vyhrožování a výtržnictví. Informovala o tom mluvčí středočeských policistů Barbora Schneeweissová s tím, že mu hrozí až tři roky vězení. Soudce mezitím v úterý poslal muže do vazby.


Úřad v JAR zamítl Draslovce Holding akvizici tamního výrobce kyanidu
ČT24 | 12:54:32
Antimonopolní úřad Jihoafrické republiky zamítl Draslovce Holding více než dvoumiliardovou akvizici tamního producenta kyanidu sodného, uvedl to server SeznamZprávy. Český chemický výrobce ohlásil akvizici firmy Sasol z JAR letos v červenci, k dokončení potřeboval souhlas úřadů. Den před vypršením lhůty na posouzení transakce vydal jihoafrický antimonopolní úřad negativní stanovisko. Obával se hlavně toho, jaké cenové dopady by spojení obou firem mělo.


Ženy měly dle Ústavního soudu dostat prostor vyjádřit se v řízení ohledně oprávnění asistentky vést domácí porod
ČT24 | 11:32:08
Ústavní soud (ÚS) vyhověl stížnosti klientek porodní asistentky, která se od roku 2015 neúspěšně domáhala rozšíření svého oprávnění také na vedení fyziologického porodu v sociálním prostředí pacientek, tedy v podstatě na domácí porody. Klientky se chtěly řízení účastnit, což jim ale justice neumožnila. V podstatě tak přišly o možnost vyjádřit se k záležitosti, která je pro ně zásadní.


Kandidát na ministra spravedlnosti Blažek se sešel se Zemanem. Odmítl údajný podíl na korupci
ČT24 | 10:25:31
Prezident Miloš Zeman má ve středu na zámku v Lánech další dvě schůzky s budoucími ministry nové vlády. Hlava státu se už setkala s Pavlem Blažkem (ODS), který je kandidátem na šéfa resortu spravedlnosti. Ten na brífinku po schůzce odmítl, že by se podílel na korupci, jak psaly server Aktuálně.cz a deník Hospodářské noviny. Zeman později přijme i nominantku na ministryni obrany Janu Černochovou (ODS). Schůzky s členy budoucí vlády zahájil prezident v pondělí, kdy přijal šéfa Pirátů Ivana Bartoše, který má být ministrem pro místní rozvoj. 


Tučné lákadlo na očkování seniorů: Na Slovensku jim rozdají poukázky skoro na 13 tisíc
blesk | 13:40:00
Slovenská vláda ve středu schválila návrh zákona, na jehož základě má stát motivovat seniory k očkování proti onemocnění covid-19 poukázkami v hodnotě 500 eur (12.750 korun) na úhradu různých služeb. Ministerstvo financí odhadlo, že v pětimilionové zemi tuto možnost využije milion lidí. Vládní koalice neměla ke zmíněnému návrhu, který ještě posoudí parlament, jednotný postoj. Slovensko se v EU řadí k zemím s nejnižším podílem naočkovaného obyvatelstva.


Město na Černém Mostě otevřelo nové záchytné parkoviště: Řidiči za parkování zaplatí za den 50 Kč
blesk | 13:32:00
Řidiči přijíždějící do Prahy mohou ode středy zaparkovat na novém záchytném parkovišti P+R na Černém Mostě v Chlumecké ulici. Parkovací dům má 886 parkovacích stání, z nichž část je pro elektromobily nebo vozy poháněné LPG. Dům slavnostně otevřeli primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a jeho náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě) a místostarosta Prahy 14 Petr Hukal (Piráti). Řidiči na Černém Mostě zaplatí za den 50 korun a 100 korun za noc. Stavba vyšla na asi půl miliardy korun a město získalo asi polovinu peněz z evropských fondů. Další záchytná parkoviště vzniknou mj. v Hostivaři, v Nových Butovicích nebo na Zličíně bude parkovací dům.


Slavný kalendář Pirelli pro rok 2022: Tajné chvilky Rity Ory či Iggyho Popa! Zachytil je Bryan Adams
blesk | 13:15:00
Přestože na jeho stránkách se už nevyskytují modelky a světové celebrity obnažené (světový diktát říká: Fuj, je to sexistické!), i tak zůstává kalendář Pirelli jedním z nejočekávanějších. A letos to platí dvojnásob, protože realizaci loňského čísla znemožnila pandemie. Navíc poprvé v 48leté historii byl autorem fotografií přímo jeden z modelů – kanadský muzikant Bryan Adams (63).


Zagorová podruhé ruší vánoční Lucernu: Zpívala by prý i s nalomenými obratli
blesk | 13:12:00
Vládní nařízení zpěvačce zrušilo už druhou vánoční Lucernu. Hana Zagorová (75) má smůlu, ale koncert s vánoční atmosférou zkrátka 17. prosince nebude!


Stíhačka za 3 miliardy skončila na dně moře: Fiasko při startu z letadlové lodi někdo natočil na mobil
blesk | 13:09:00
Britské námořnictvo prošetřuje únik videa, který má mít na svědomí zřejmě některý z jeho vojáků. Tajně pořízené záběry ukazjí, jak armáda ve zlomku vteřiny přišla o technologiemi prošpikovanou stíhačku za 100 milionů liber! Po nepovedeném vzletu z letadlové lodi skončila nadzvuková stíhačka na mořském dně.


Miroslav Etzler bojující s covidem: Omlouvám se! Už nemám sílu...
blesk | 13:07:00
Před pár dny herec Miroslav Etzler (56) na sociální síti zveřejnil zprávu, že leží s covidem a oboustranným zápalem plic v nemocnici. Je neočkovaný, a za to si vysloužil kritiku od svého bratra Tomáše a drsné útoky od okolí. 


Známý „hadí muž“ z Jihlavy je opět ve vězení: Před lety rukama roztáhl mříž a utekl z cely!
blesk | 13:00:00
Michal Š. (40) se proslavil svým ojedinělým útěkem z policejní cely, když roztáhl mříže a prchl. Svobody si moc dlouho neužil, soud ho znovu poslal za mříže. A zase kvůli krádežím. 


Další rána pro StarDance: Mirai končí, má covid!
blesk | 12:44:00
Další rána pro nejoblíbenější taneční show v Česku. Mirai Navrátil (29) musí ve StarDance skončit, protože mu podle informací Blesku dnes vyšel pozitivní test na koronavirus! A protože už v soutěži jednou chyběl, musí podle pravidel odstoupit.


Zakrvácený ležel v příkopu a nemohl mluvit! Strážník našel v lese zraněného cyklistu
blesk | 12:43:00
Obrovské štěstí v neštěstí měl muž, který si v tento týden vyjel na výlet do Klánovického lesa v Praze. Měl totiž nehodu, při které se o řidítka nešťastně poranil na krku. Zůstal ležet v příkopě, kde si ho v úterý odpoledne všiml vedoucí útvaru psovodů pražských strážníků. Zraněný muž skončil v nemocnici, jak dlouho v lese ležel, není jasné.


Tajnosti v ODS: Benda nahradil Stanjuru jako šéf poslanců, strana s oznámením vyčkává. Proč?
blesk | 12:40:00
ODS má od minulého týdne nové vedení poslaneckého klubu, jak zjistily Blesk Zprávy. Strana to před veřejností ale zatím tají. Jako šéf poslanců bude zatím i nadále vystupovat Zbyněk Stanjura, který má v nové vládě řídit resort financí. Novým předsedou už je přitom poslanec a předseda pražské ODS Marek Benda. K oficiální výměně na postech dojde podle informací Blesk Zpráv až po jmenování vlády Petra Fialy (ODS). Stanjura ministerská funkce je totiž s vedením poslaneckého klubu neslučitelná.


Nadílka bez úlev. Mikuláši vyrazí s respirátorem, čerti si odstup změří vidlemi
Denik.cz | 13:00:00
Žádné výjimky. I nadpřirozené bytosti v podobě Mikuláše, anděla a čerta budou muset dodržovat bezpečný odstup a mít nasazený respirátor. Ministerstvo zdravotnictví žádné úlevy neplánuje, a to i vzhledem ke stále se zhoršující epidemiologické situaci v Česku. 


Milada Karasová sama našla mrtvého manžela v koupelně! Zabil ho infarkt!
blesk | 12:15:00
Zemřel tam, kde si po dvaceti letech řekli v roce 2014 ano. Manžel Milady Karasové (71), hrabě Michal Důjka (†67) dostal infarkt na svém sídle v Horním Jelení.


Tel Aviv se stal nejdražším městem světa. Náklady na život rostou i v Praze
Denik.cz | 12:06:00
Nejdražším městem na světě je izraelská pobřežní metropole Tel Aviv, která vystřídala trojici Paříž, Hongkong a Curych, které se o první příčku dělily loni. Francouzské hlavní město je nově druhé, spolu se Singapurem. Vyplývá to z průzkumu britské analytické společnosti Economist Intelligence Unit (EIU), který srovnává ceny 200 výrobků a služeb ve 173 městech po celém světě. 


Dvojice agresorů zbila na ulici mladého muže, sebrala mu platební karty
Denik.cz | 12:04:00
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Dvojice zlodějů si vyhlédla k přepadení pětadvacetiletého muže. V sobotu 9. října krátce po čtvrté hodině ráno ho v ulici Pod Krejcárkem v Praze 3 srazila na zem, fyzicky ho napadla a sebrala mu mobil s veškerými osobními věcmi včetně platebních karet.


Kafe „kvůli Bruselu” podraží. Ale zachráníme pralesy. Podcast Evropa pro Čechy
Denik.cz | 12:00:00
Evropská unie zveřejnila nový plán ochrany lesů, který by měl omezit kácení pralesů kvůli pěstování plodin dovážených do Unie. Může to přinést nejméně dočasné zvýšení ceny některých potravin, třeba právě kávy.


Chyby strojvedoucího i zarostlá trať. Inspekce už vyšetřila nehodu ve Kdyni
Denik.cz | 11:51:00
Hlavní příčinou loňské srážky motorového vozu 810 Českých drah s nákladním vlakem ČD Cargo ve stanici Kdyně byly chyby strojvedoucího motorového vozu, který zvolil nesprávnou technologii brzdění. Přispívajícím faktorem ale byla i vysoká rychlost, se kterou vjel do stanice, a současně také zarostlé koleje.


Muž z Klatov zpronevěřil firmě přes milion korun. Vybíral pro své potřeby
Denik.cz | 11:32:00
Více než jeden milion korun si vzal z firemních účtů čtyřiačtyřicetiletý muž z Klatov, který byl obviněn ze spáchání třech pokračujících přečinů zpronevěra. Od komisaře převzal usnesení o zahájení trestního stíhání.


Černoška na prodej a krutá pomsta bílých mužů. Výstava rozplétá dědictví otroctví
pikant | 12:00:00
Snaží se vzbudit zájem o témata, která řeší umělci na druhé straně Atlantiku. Obsahuje i dílo pěveckého sboru založeného Kanyem Westem.


Kamera natočila mladé Angličany, jak na přejezdu dělají stojky. Policisté zuří
pikant | 11:56:00
Kamera zachytila riskantní chování lidí na železnici nedaleko města Nottingham, kudy běžně projíždějí vlaky rychlostí až 130 kilometrů za hodinu.


Zelenskyj vyzval k přímému jednání s Moskvou o konfliktu na Ukrajině
Eurozpravy-zahraniční | 12:48:00
Ukrajina potřebuje přímé rozhovory s Moskvou, aby mohla v oblasti Donbasu na východě země ukončit válku proti silám, které mají ruskou podporu. Prohlásil to dnes ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve výročním projevu předneseném v parlamentu.


Klusák: V Gottově příběhu je hodně nesrovnalostí. Výpovědi psychiatra jsou důležité
pikant | 08:57:00
„Pokračovat v kariéře pro něj bylo důležitější než osvědčit vztah k hodnotám,” říká hudební novinář.


Video: Život s vodíkovou Toyotou Mirai je příjemný. A příští rok bude ještě jednodušší
Auto.cz | 12:50:00
Letos jsem už podruhé zkusil vodíkové auto. Po Hyundaii Nexo se v redakci zastavila druhá generace Toyoty Mirai, která se na našem trhu již oficiálně prodává.


Dacia Jogger odhaluje české ceny, 7 míst a dojezd 1000 km nabídne pod 400.000 Kč
Auto.cz | 12:18:00
Nový model dorazí na český trh na přelomu března a dubna příštího roku, příjem objednávek ale automobilka zahájí již 2.12.


Polovinu prodaných aut v Číně a USA budou do 2030 činit elektromobily
Auto.cz | 11:54:00
Elektromobily se budou do roku 2030 na prodeji nových vozů ve Spojených státech a v Číně podílet o něco málo více než polovinou, a to i bez státních dotací.


Soutěž o knihy Autobusy Škoda 706 RO a RTO zná své výherce
Auto-iDNES.cz | 12:00:00
Soutěž o knihy z nakladatelství Grada popisující Autobusy Škoda 706 RO a RTO už zná své výherce. Ti odpověděli správně na většinu otázek v cyklokvízu, a pět z nich se tak může těšit na bonusový dárek pod stromečkem. Jména výherců najdete v článku.


Za elektřinu si kvůli cenám na burzách příští rok připlatí i firmy
Eurozpravy-ekonomika | 13:59:00
Za elektřinu si příští rok připlatí i firmy, zásadní vliv má růst cen na velkoobchodních burzách. Vyplývá to z dnešního vyjádření Energetického regulačního úřadu (ERÚ), který část výsledné ceny určuje. Regulovaná složka elektřiny na hladině velmi vysokého napětí tvoří 17 procent z ceny, u vysokého napětí to je 29 procent.


OECD pohoršila české ekonomice, letos čeká růst o 2,5 procenta
Eurozpravy-ekonomika | 13:39:00
Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky se v letošním roce zvýší o 2,5 procenta, příští rok tempo jeho růstu zrychlí na tři procenta. Ve svém novém výhledu to dnes předpověděla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Výrazně tak zhoršila svou květnovou prognózu, podle které měl růst HDP v letošním roce dosáhnout 3,3 procenta a napřesrok 4,9 procenta.


FlixBus startuje linky v Brazílii
Eurozpravy-ekonomika | 13:10:00
FlixMobility, rychle rostoucí technologická společnost v oblasti mobility, pokračuje ve své globální expanzi a od 1. prosince 2021 zahajuje první autobusová spojení v Brazílii. Současná síť v Brazílii zahrnuje města São Paulo, Rio de Janeiro a Belo Horizonte. FlixBus nabízí až dvanáct odjezdů denně na dvou hlavních trasách ze São Paula do Rio de Janeira a Belo Horizonte. Nabídka nového spojení se setkala s velkým ohlasem brazilských zákazníků, kteří si mohou rezervovat jízdenky již od poloviny listopadu.


Škoda Auto nyní kvůli pandemii vyrábí v Česku na 75 až 80 procent kapacity
Eurozpravy-ekonomika | 11:20:00
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto nyní kvůli pandemii koronaviru vyrábí v Česku zhruba na 75 až 80 procent své kapacity. Denně ji chybí asi 800 zaměstnanců, řekl dnes novinářům člen představenstva Škody Auto Michael Oeljeklaus.


Sopranistka Lenka Graf se spojila s Jaroslavem Svěceným v modlitbě Ave Maria. Ke skladbě vznikl také videoklip
Eurozpravy-kultura | 13:00:00
Modlitba Ave Maria je oblíbeným textem hudebníků všech epoch. Nyní se dočkala další verze v podání sopranistky Lenky Graf a houslisty Jaroslava Svěceného. Ke skladbě, kterou má většina lidí spojenou s Vánocemi, vznikl také videoklip.


Index PMI hlásí expanzi výroby a zlepšení poptávky
Kurzy.cz | 13:26:02
Index nákupních manažerů z českého zpracovatelského sektoru v listopadu vzrostl více, než se předpokládalo, když dosáhl na 57,1 bodů oproti očekávaným 55,5 bodů. V říjnu se index nacházel na 55,1, kam spadl z úrovně 58 bodů.


Ničivě drahý plyn: několik poučení z plynového vývoje. Plyn v EU je opět u hranice 100 eur za megawatthodinu
Kurzy.cz | 13:22:39
Plynová krize EU sice v posledních dnech mediálně ustoupila dalšímu z comebacků covidu, ale zažehnána není. Vždy třeba zrovna včera burzovní cena plynu v EU vyhoupla zpět na 100 eur za megawatthodinu.


Naděje z voleb vypadá čím dál víc jako fata morgana
Reflex | 12:00:00
Své informace čerpám co nejvíc z oficiózních médií. Jsou tu už zase, podobně jako v letech mého mládí, cca 1958–1989. Tedy např. Právo, Mladá fronta Dnes, Lidové noviny a další. Je to sice hnusné čtení, ale za ta léta jsem si zvykl na leccos.


Americký akciový trh kvůli Powellově prohlášení klesá
Kurzy.cz | 13:14:22
Americké akcie v úterý klesly poté, co předseda Fedu Jerome Powell oznámil dřívější termíny pro omezení nákupů dluhopisů. Před bankovním výborem Senátu také řekl, že je čas přestat používat slovo dočasný pro popis inflace, a proto obchodníci zvýšili své&h


12.h - Evropa silně roste, BCPP se ochotně přidává, euro silnější, ropa se vrací z medvědího trendu zpět nad 70 USD, zlato lehce v plusu
Kurzy.cz | 12:45:36
Evropa dopoledne silněji posiluje. Investoři věnují pozornost především komentářům šéfa amerického Fedu Powella a dalšímu vývoji koronavirové situace s ohledem na novou variantu viru.


Pojistitelé mají obavy ze „šrotu“ ve vesmíru
Kurzy.cz | 12:40:00
Americká NASA řeší velký problém. Oběžná dráha Země je doslova obehnána odpadky. Po více než po 50 letech od přistání Neila Armstronga na Měsíci tak lze konstatovat, že máme kolem naší planety velké smetiště.


Lidya se spojila se Shoptetem, reagují na prudký rozvoj e-commerce
Kurzy.cz | 12:29:34
Finančně-technologická společnost Lidya zahájila spolupráci s firmou Shoptet, největším tuzemským poskytovatelem řešení pro tvorbu a správu e-shopů. Pandemie koronaviru pomohla v posledním roce vzniku nových internetových obchodů i prudkému rozvoji&hellip


Kandidát na ministra spravedlnosti Blažek odmítl, že by byl vyšetřován kvůli korupci
Tiscali-zprávy | 13:12:59
Kandidát na ministra spravedlnosti Pavel Blažek po jednání s prezidentem Milošem Zemanem odmítl, že by byl vyšetřován kvůli korupci či manipulacím s městským majetkem v Brně.


Šéf běloruského fotbalu musí opustit Česko
Tiscali-zprávy | 12:51:12
Policie nařídila předsedovi běloruského fotbalového svazu Vladimiru Bazanovovi opustit Českou republiku. Úterní zápas fotbalistek v Opavě se nakonec beztak nehrál, protože tři běloruské hráčky měly pozitivní test na koronavirus.


Nový crossover Kia: zhmotněná vize mobility budoucnosti
Tiscali-zprávy | 12:00:05
Ve všech směrech přelomový. Tak lze popsat nový model EV6. Elektromobil Kia je od počátku navrhovaný s elektrickým pohonem, což mu pomáhá překonat jízdní vlastnosti a možnosti současných elektrických vozů. Zároveň jde o první zhmotnění nové strategie značky a vize budoucí trvale udržitelné mobility. 


Můžeme zastavit energetické zdroje z Ruska, hrozí Lukašenko
Tiscali-zprávy | 11:14:59
Běloruský vůdce Alexandr Lukašenko dnes zopakoval svoji hrozbu, že přeruší tranzit ruských energetických zdrojů přes Bělorusko na západ.


V úterý přibylo 21 973 případů covidu. Je to pátý nejvyšší nárůst od začátku epidemie
Tiscali-zprávy | 11:02:23
Denní přírůstek případů koronaviru v Česku v mezitýdenním srovnání klesl. V úterý testy odhalily 21 973 nakažených, zhruba o 3900 méně než před týdnem.


Soutěž o proměnu Florence vyhráli čeští a britští urbanisté, plánují hned několik parků
E15-ekonomika | 13:20:00
Budoucí podobu území kolem dopravního uzlu na Florenci a Masarykově nádraží určí konsorcium převážně tuzemských ateliérů. Vítězem urbanistické soutěže, kterou vyhlásili investoři Penta Real Estate a ČSAD Praha holding ve spolupráci s hlavním městem, jsou UNIT architekti a studio A69 spolu s londýnskou firmou se slovenskými kořeny Marko and Placemakers. Ta se specializuje na regeneraci měst a udržitelné plánování. 


Elektřina a plyn opět zdraží. ERÚ zvýšil distribuční poplatky
E15-ekonomika | 11:39:00
Elektřina a plyn v příštím roce zdraží nejen kvůli vysokým cenám komodit. Regulovaná složka ceny elektřiny pro domácnosti příští rok vzroste v průměru o 3,7 procenta a u plynu o 2,4 procenta, oznámil Energetický regulační úřad (ERÚ). Firmám regulovaná složka ceny alektřiny v některých případech i zlevní. 


Škoda Auto přestaví za víc než dvě miliardy svou teplárnu, bude spalovat biomasu
E15-ekonomika | 11:04:00
Automobilka Škoda Auto investuje 80 milionů eur do modernizace své teplárny Ško-Energo, která teplem zásobuje výrobní závod i domácnosti a další firmy v Mladé Boleslavi. Teplárna bude spalovat pouze biomasu. Přestavěná teplárna má být uvedena do provozu do konce roku 2025


Mobilní bankovnictví se neustále vyvíjí. Víme, čím překvapí!
E15-ekonomika | 14:00:29
Mobilní bankovnictví se mezi lidmi prosazuje čím dál více. Je pohodlné, rychlé a bezpečné. Není to navíc jen záležitostí mladých lidí, oblibu si nachází i u starší generace. Jaká je budoucnost „banky v mobilu“? Poslechněte si nový podcast O všem! s Jiřím Suchým, vedoucím oddělení Digitálního bankovnictví Air Bank, který byl hostem moderátorů Kateřiny Machové a Ondřeje Jünglinga.


Soutěž o proměnu Florence vyhráli čeští a britští urbanisté, plánují hned několik parků
E15-politika | 13:20:00
Budoucí podobu území kolem dopravního uzlu na Florenci a Masarykově nádraží určí konsorcium převážně tuzemských ateliérů. Vítězem urbanistické soutěže, kterou vyhlásili investoři Penta Real Estate a ČSAD Praha holding ve spolupráci s hlavním městem, jsou UNIT architekti a studio A69 spolu s londýnskou firmou se slovenskými kořeny Marko and Placemakers. Ta se specializuje na regeneraci měst a udržitelné plánování. 


Elektřina a plyn opět zdraží. ERÚ zvýšil distribuční poplatky
E15-politika | 11:39:00
Elektřina a plyn v příštím roce zdraží nejen kvůli vysokým cenám komodit. Regulovaná složka ceny elektřiny pro domácnosti příští rok vzroste v průměru o 3,7 procenta a u plynu o 2,4 procenta, oznámil Energetický regulační úřad (ERÚ). Firmám regulovaná složka ceny alektřiny v některých případech i zlevní. 


Škoda Auto přestaví za víc než dvě miliardy svou teplárnu, bude spalovat biomasu
E15-politika | 11:04:00
Automobilka Škoda Auto investuje 80 milionů eur do modernizace své teplárny Ško-Energo, která teplem zásobuje výrobní závod i domácnosti a další firmy v Mladé Boleslavi. Teplárna bude spalovat pouze biomasu. Přestavěná teplárna má být uvedena do provozu do konce roku 2025


Mobilní bankovnictví se neustále vyvíjí. Víme, čím překvapí!
E15-politika | 14:00:30
Mobilní bankovnictví se mezi lidmi prosazuje čím dál více. Je pohodlné, rychlé a bezpečné. Není to navíc jen záležitostí mladých lidí, oblibu si nachází i u starší generace. Jaká je budoucnost „banky v mobilu“? Poslechněte si nový podcast O všem! s Jiřím Suchým, vedoucím oddělení Digitálního bankovnictví Air Bank, který byl hostem moderátorů Kateřiny Machové a Ondřeje Jünglinga.


Zoner Software je partnerem nové hudební stanice v DAB+
lupa.cz | 15:03:55
Brněnská firma Zoner Software, která je známá hlavně díky fotoeditoru Zoner Photo Studio, podpořila vznik nového digitálního rádia zaměřeného na elektronickou taneční hudbu. Stanice dostala název Zoner Underground Network, testovací provoz zahájila 1. prosince v multiplexu firmy Teleko.


Množí se petice k očkování. Proti povinnému se podepsalo 770 lékařů
idnes.cz | 15:49:00
V Česku vznikly petice pro i proti povinnému očkování proti covidu-19, podepsaly je desetitisíce lidí. Vyplývá to z informací o peticích, které lze podepsat na internetu. V jedné z nejvíce podporovaných, nazvané Deklarace lékařů, označují její autoři přístup státu k neočkovaným za omezování svobody a nátlak vůči skupině osob.


Výbuch pumy z války zranil v Mnichově čtyři lidi a zastavil vlakovou dopravu
idnes.cz | 15:46:00
Exploze na staveništi poblíž vlakového nádraží v Mnichově zranila čtyři lidi, z toho jednoho vážně. Podle bavorského ministra vnitra Joachima Herrmanna vybuchla letecká puma. Kvůli explozi byla pozastavena veškerá vlaková doprava, včetně příměstské železnice S-Bahn.


Hypoteční boom trvá. Banky a spořitelny letos rozdaly úvěry za 301 miliard
idnes.cz | 15:45:00
Banky a stavební spořitelny poskytly letos do konce října hypotéky za 301,2 miliardy korun, což je více než za celý loňský rok, kdy to bylo téměř 217 miliard korun. Meziročně jde o nárůst o 76 procent.


Na Černém Mostě už zaparkujete. Nové P+R pojme 886 aut, zaplatíte 50 korun
idnes.cz | 15:32:00
Řidiči přijíždějící do Prahy mohou od středy zaparkovat na novém záchytném parkovišti P+R na Černém Mostě v Chlumecké ulici. Dům ve středu slavnostně otevřeli primátor Zdeněk Hřib, jeho náměstek Adam Scheinherr a místostarosta Prahy 14 Petr Hukal.


Začal sběr podpisů za Babišův boj o Hrad. První výstřel, říká autor petice
idnes.cz | 15:15:00
Na pražském Andělu se ve středu objevil stánek s peticí za kandidaturu Andreje Babiše na prezidenta ve volbách v roce 2023. Iniciativa reaguje na fakt, že Babiš nedávno poprvé boj o Hrad připustil, sdělil autor petice Miloslav Ondra. Podobných až padesát stánků připravuje na dalších místech země. Zatím je to spontánní akce, uvidíme, jaký bude zájem, dodal Ondra.


Zavření škol by bylo v případě nutnosti až na posledním místě, řekl Gazdík
idnes.cz | 15:12:00
Zavření škol kvůli epidemii covidu-19 bude pro nastupující vládu ODS, TOP 09, KDU-ČSL, a Pirátů se STAN v případě nutnosti omezení kontaktů mezi lidmi až na posledním místě, nedá se ale vyloučit. V pořadu Benešovský Impuls to řekl kandidát na ministra školství,místopředseda hnutí STAN. Zda se letos prodlouží vánoční prázdniny, je podle něj zatím nejasné.


Spravedlivé, lepší, pokrokové. Německo čeká nejspíš velká revoluce
idnes.cz | 15:00:00
Nová doba si žádá nová řešení. Přesně to má nová německá vláda v plánu. Už v samotném názvu koaliční smlouvy strany budoucí vlády avizují, že budou mít „odvahu k většímu pokroku“. Jak konkrétně má tento pokrok vypadat, zatím není zřejmé.


Zvažme povinné očkování, vybízí von der Leyenová. Dětské vakcíny budou dřív
idnes.cz | 14:38:00
Země Evropské unie by měly pokročit v očkování proti covidu-19 posilujícími dávkami, vyzývá předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Podle ní je také čas na diskusi o povinném očkování, do něhož však komise nemá členským zemím právo mluvit. Vakcíny pro děti od pěti do 11 let budou mít členské státy k dispozici 13. prosince. To je o týden dříve, než počítal původní plán.


Babiš uspěl s odvoláním, nemusí se omlouvat senátorovi za „psychopata“
idnes.cz | 14:32:00
Krajský soud v Praze zrušil rozsudek, podle kterého se měl premiér Andrej Babiš omluvit senátoru Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že je psychopat a udavač. Odvolací senát o tom rozhodl v pondělí. Sporem Babiše a Wagenknechta, který byl jeho náměstkem v době, kdy Babiš vedl ministerstvo financí, se bude znovu zabývat Okresní soud Praha-západ.


Dívenka ztratila týden starý mobil, na služebnu ho vrátili dva páťáci
idnes.cz | 14:21:00
Dva páťáci přinesli na služebnu pardubických strážníků chytrý telefon, který jeden z nich našel ráno cestou do školy. Ve škole se svěřil kamarádovi a po vyučování zavolali na linku 156 a přístroj odevzdali.


Poprvé padla hranice 400 miliard. Rozpočet míří k rekordnímu schodku
idnes.cz | 14:11:00
Hospodaření státu směřuje podle očekávání k historicky nejhoršímu výsledku. Zatímco loni za celý rok skončil v mínusu 367 miliard korun, letos to jen ke konci listopadu bylo už přes 400 miliard.


V norské Popelce chybí polibek mužů. Bontonfilm se brání nařčení z cenzury
idnes.cz | 14:02:00
Norská variace Vorlíčkova filmu Tři oříšky pro Popelku se v českých kinech objeví v jiné verzi než v Norsku. Do české distribuce jde snímek Tři přání pro Popelku bez scény obsahující polibek dvou mužů. Bontonfilm se brání nařčení z cenzury a chce se pokusit sehnat původní verzi.


KOMENTÁŘ: Nový premiér, stará vláda. Kdo teď tahá za delší konec provazu?
idnes.cz | 14:00:00
Nacházíme se v zajímavé fázi dvojpremiérství. V kulisách vládnutí starého kabinetu nový premiér skládá novou vládu. Jak to může oddálit spor o jednoho ministra? A kdo všechno u nás vlastně může být ministrem? „Se jmenováním vlády to nemusí být tak jednoduché,“ píše ve svém komentáři pro MF DNES právník a publicista Jiří Němec.


Černoška na prodej a krutá pomsta bílých mužů. Výstava rozplétá dědictví otroctví
bleskove.cz | 12:00:00
Snaží se vzbudit zájem o témata, která řeší umělci na druhé straně Atlantiku. Obsahuje i dílo pěveckého sboru založeného Kanyem Westem.


Kamera natočila mladé Angličany, jak na přejezdu dělají stojky. Policisté zuří
bleskove.cz | 11:56:00
Kamera zachytila riskantní chování lidí na železnici nedaleko města Nottingham, kudy běžně projíždějí vlaky rychlostí až 130 kilometrů za hodinu.


Recepty na hot dog i smaženky. Jiří Babica vydává komiksovou kuchařku pro hráče
bleskove.cz | 11:00:02
"Jsem si jistý, že pro rodiče to bude skvělý dárek pro jejich teenagery," říká kuchař.


Klusák: V Gottově příběhu je hodně nesrovnalostí. Výpovědi psychiatra jsou důležité
bleskove.cz | 08:57:00
„Pokračovat v kariéře pro něj bylo důležitější než osvědčit vztah k hodnotám,” říká hudební novinář.


Akcie aerolinek a cestovního byznysu se odrazily od pátečního dna. Někteří investoři v tom vidí příležitost
iHned.cz | 15:37:00
Manažeři firem v cestovním ruchu neměli v minulých dnech lehké spaní. Akcie většiny podniků v oboru se v reakci na zprávy o šíření nové varianty koronaviru omikron oslabily. Dosud svou ztrátu nedohnaly, nicméně ve středu již začaly zřetelně růst. I...


Second hand je sexy, říká zakladatel start-upu Leepa. Cílí na mladé, kteří si oblíbili swap
iHned.cz | 14:15:00
Skříně přetékající nenošeným oblečením, komora zaplněná nepotřebným nádobím nebo dávno odloženými plyšáky z dětství. „Kam s tím?“ zeptal se někdy snad každý. Stále více lidí si ale začíná uvědomovat, že pro někoho nežádoucí věc může být...


Šéf České exportní banky Výborný končí. Zájem o služby banky je mizivý a nedaří se jí prodat Adularyi
iHned.cz | 14:14:00
Česká exportní banka bude muset hledat nového generálního ředitele. Jaroslav Výborný, který ji vedl od jara 2018, se rozhodl skončit. Bance v posledních letech strmě padá objem obchodů a už tři roky se nedaří prodat ani rozestavěnou tureckou...


Zelená příležitost: nehledejme důvody, podívejme se na způsoby
iHned.cz | 14:08:00
Vyvrcholením odborné části Dne TA ČR je on-line pořad alternující tradiční mezinárodní konferenci, který přinese střízlivý a informovaný pohled na Zelenou dohodu v tuzemském i evropském kontextu. Cílem je podívat se na zelené principy selským...


90 milionů pro "tornádo obce": Lužice dostanou nejméně
blesk | 15:31:00
Jihomoravský kraj rozdělí 90 milionů korun ze sbírky pro obce zasažené tornádem a na vlastní zničený majetek. Obcím Hrušky, Lužice, Mikulčice a Moravská Nová Ves půjde 65 milionů, 25 milionů si nechá na obnovu svého majetku kraj.


Blíží se Mikuláš! Připravte pro děti domácí snickers, nutellu nebo želé bonbony!
blesk | 15:17:00
Mikulášská nadílka bývá pro děti úvodem do nejkrásnějšího období roku. Sice to vypadá, že letos bude nejcennějším darem uhlí od čerta, ale sladkosti jsou přece jen sladkosti. Zkuste místo nakupování udělat laskominy doma, a nadělit tak nejen dětem poctivé želé bonbony z ovoce, nutellu nebo snickers tyčinky.


Korunovaná královna sexu Zuzana Belohorcová: Nechala si vyzdobit tělo!
blesk | 15:15:00
Další obrázek na těle si nechala udělat Zuzana Belohorcová (45). Krk bývalé moderátorky erotického pořadu Peříčko zdobí malá korunka, která vznikla pod rukou jedné z nejlepších tatérek Ivany Belakové.


Mercedes naboural do citroenu a ten do dalšího auta: Při nehodě v Dobřichovicích se zranilo i dítě
blesk | 14:48:00
Policisté a záchranáři ve středu v Dobřichovicích vyjížděli k nehodě tří aut. Při té bylo zraněno i malé dítě, které bylo převezeno do nemocnice. Příčinou byla patrně náhlá indispozice jednoho z řidičů, který měl mít cévní příhodu.


Epicentrum: Prezidentka asociace sester o přeplněných nemocnicích a situaci na JIPkách
blesk | 14:45:00
S tím, jak epidemie koronaviru v Česku stále sílí, přibývá hlasů zdravotníků, kteří upozorňují na neúnosnou zátěž a mnohdy vyzývají k tomu, aby se lidé nechali očkovat. O tom, jak je situace náročná především pro zdravotní sestry na jednotkách intenzivní péče, byla řeč ve středečním Epicentru s prezidentkou České asociace sester, Martinou Šochmanovou. 


Část hlavního nádraží v Brně je jako nová: Legendární secesní "nádražka" ale zmizela
blesk | 14:34:00
Brána do Brna zase o něco prokoukla. Po sedmi měsících se otevřelo zcela přestavěné levé křídlo historické budovy hlavního nádraží. Opravy vyšly na150 milionů. Nyní bude následovat uzavření pravého křídla, které také projde kompletní rekonstrukcí.


»Malíř« Karel Gott (†80) by měl radost: Dražba tří obrazů za 7 milionů!
blesk | 14:15:00
Rád maloval nahé ženy a o jeho díla je stále velký zájem. Galerie KODL uspořádala v neděli dražbu obrazů, v níž nabídla také tři práce Karla Gotta (†80). Vydělaly svým původním majitelům téměř 7 milionů korun. V aukci, která na internetu trvala téměř šest hodin, přihazovali dražitelé rovnou po statisících.


Výbuch bomby z 2. světové války v Mnichově: Exploze zranila lidi u vlakového nádraží
blesk | 14:08:00
U německého vlakového nádraží Donnersbergerbruecke v Mnichově vybouchla 250 kilová bomba z druhé světové války, zranění jsou tři lidé. Policie oblast uzavřela a zablokovala hlavní silnici. Podle policejního prezidenta pravděpodobně nešlo o úmyslný útok. O události informoval server DailyMail.


Izrael zvažuje povinné očkování, minulý ministr navrhuje pokuty za jeho odmítání
blesk | 13:55:00
Salman Zarka, který v Izraeli koordinuje postup v boji proti covidu-19, navrhl zavést povinné očkování proti tomuto nakažlivému onemocnění. V rozhovoru s izraelským rozhlasem řekl, že je to jeho osobní názor, nikoli stanovisko ministerstva zdravotnictví, ale že by se o tom mělo uvažovat. Navzdory vysoké proočkovanosti je v Izraeli stále přes 600 000 lidí bez jediné dávky vakcíny.


Český lev 2021 bude 5. března 2022, moderátorem Havelka
blesk | 11:32:00
Ceny Český lev České filmové a televizní akademie (ČFTA) předají filmovým tvůrcům 5. března 2022 ve Dvořákově síni pražského Rudolfina. Večerem bude provázet režisér, herec a moderátor Jiří Havelka. 


Na svatbě začalo hořet a vypukla panika. Světová média zaujalo chování dvou hostů
pikant | 15:49:00
Na záběrech z tradiční indické svatby je patrné, jak dva muže téměř jako jediné hosty nevyvedl rozsáhlý požár vůbec z míry.


V norské Popelce se líbají dva muži, v Česku tato scéna nebude. Distributor se brání
pikant | 14:02:59
Norský remake obsahuje i scénu, ve které se líbají dva muži. Tu ale mezinárodní verze, která se bude promítat i v Česku, neobsahuje.


Elektrická limuzína BMW i7 už dostává do těla. Podívejte se na fotky a video
Auto.cz | 15:55:00
Příští rok představí BMW vlajkovou elektrickou limuzínu i7. Zabrat v nejnáročnějších podmínkách však dostává už teď.


Aston Martin láká na nový Vantage V12, půjde o hlasitou rozlučku
Auto.cz | 14:58:00
Automobilka v krátkém videu poodhaluje působivý zvuk, současně však dodává, že půjde o posledního dědice.


V Česku je vyvíjena vodíková lokomotiva, o stavbě prototypu se teprve rozhodne
Auto.cz | 13:52:00
Podobně jako automobilky, také výrobci lokomotiv hledají alternativní pohony – včetně vodíku.


V Mnichově vybuchla puma z druhé světové války, explodovala po vrtu na staveništi. Zranila čtyři lidi, vlaky nejezdí
lidovky.cz | 15:53:27
Exploze na staveništi poblíž vlakového nádraží v Mnichově zranila čtyři lidi, z toho jednoho vážně. Podle bavorského ministra vnitra Joachima Herrmanna vybuchla letecká puma. Kvůli explozi byla pozastavena veškerá vlaková doprava, včetně příměstské železnice S-Bahn.


Vyšší ošetřovné i kompenzační bonus. Poslanci schvalují opatření vázající se ke covidu
lidovky.cz | 15:34:13
Kvůli epidemii koronaviru poslanci na mimořádné schůzi ve zrychleném režimu schvalují návrhy vlády Andreje Babiše na obnovení krizového ošetřovného, příspěvku pro lidi v izolaci a kompenzačního bonusu. „Upravíme je a v nějaké formě je necháme projít, aby to odpovídalo i naší představě,“ řekl nový premiér Petr Fiala z ODS.


Ivermektinem se v Česku otrávili nejméně 4 lidé. Předávkování se dá snadno splést s covidovými příznaky
lidovky.cz | 15:01:00
V Česku podle informací webu Lidovky.cz došlo k několika otravám po předávkování lékem Ivermektin. Ten je oblíbeným zejména u vakcinačních odpíračů. Mnozí si přitom pořizují verzi určenou pro koně, která ovšem není stavěná pro lidský organismus. „Předávkování se nejčastěji projevuje zejména spavostí, vyrážkami, otoky, bolestmi hlavy, závratěmi, nevolností, zvracením a průjmem,“ popsala Kateřina Kotíková, vedoucí lékařka střediska ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.


Vyčerpali jsme pozitivní motivace, hájí Babiš povinné očkování. Okamura vyzval sněmovnu, aby jej zamítla
lidovky.cz | 14:49:00
Povinné očkování pro některé skupiny občanů ve Sněmovně hájil premiér Andrej Babiš. „Je to jasný signál pro občany, že očkování je jediná cesta. Vyčerpali jsme všechny pozitivní motivace k očkování," prohlásil předseda vlády. Tomio Okamura neúspěšně navrhoval jménem hnutí SPD, aby Sněmovna vládě povinné očkování proti covidu zatrhla.


U vlakového nádraží v Mnichově vybuchla stará letecká puma, zranili se čtyři lidé
aktuálně.cz | 15:54:18
Kvůli explozi byla pozastavena veškerá vlaková doprava, včetně příměstské železnice S-Bahn.


Paříž už není nejdražší město světa. Žebříček ukazuje, jak se zvedly životní náklady
aktuálně.cz | 14:59:05
Nový žebříček britské společnosti Economist Intelligence Unit srovnává ceny 200 výrobků a služeb ve 173 městech celého světa.


"Vybrali si mě jako cíl." Blažek po schůzce s prezidentem útočil na novináře
aktuálně.cz | 14:40:02
Aktuálně.cz a HN zjistily, že kandidáta na ministra spravedlnosti podezřívá policie v kauze manipulace s městským majetkem v Brně.


Přepych salonního kupé. Nahlédněte do originálních vagonů slavného Orient Expresu
aktuálně.cz | 13:51:10
Jezdili jím géniové a považovali ho za geniální. Legendární souprava Orient Expres je k vidění v bruselském muzeu.


Je to bezcitný zbabělec, řekl o masovém vrahovi Konopkovi advokát Kausta
Denik.cz | 14:50:00
/ROZHOVOR/ Jako jeden z mála lidí se v uplynulých měsících několikrát setkal s masovým vrahem Zdeňkem Konopkou (55) z Bohumína, který byl tento týden za smrt jedenácti lidí pravomocně odsouzen k doživotnímu žaláři. Právní zástupce části pozůstalých, ostravský advokát Petr Kausta, za svou letitou praxi pamatuje mnohé, něco takového ale ještě nezažil.


Nejhorší listopadový výsledek. Schodek rozpočtu stoupl na 401,5 miliardy
Denik.cz | 14:38:00
Schodek státního rozpočtu ke konci listopadu stoupl na 401,5 miliardy korun z říjnových 335 miliard korun. Informovalo o tom ministerstvo financí. Jde o nejhorší listopadový výsledek od vzniku ČR. Loni ke konci listopadu byl schodek 341,5 miliardy korun. Podle ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) bude tak schodek rozpočtu za celý rok nižší než schválených 500 miliard korun.


Česko zasypal sníh. V závějích u Mariánských Lázní uvízlo přes dvacet lidí
Denik.cz | 12:22:00
Přívaly sněhu úplně uzavřely v noci z úterý na středu silnici u Horní Kramolína u Mariánských Lázní. Kromě kamionů tam zapadl i pluh silničářů. Hasiči přichystali pro uvízlé lidi i evakuační vozidlo.


Nejabsurdnější bankovní poplatek pro rok 2021: poplatek za výběr z bankomatu vlastní banky
Kurzy.cz | 15:31:30
Bezmála 2500 hlasů od čtenářů serveru Bankovnipoplatky.com rozhodlo o vítězi anket o nejabsurdnější bankovní poplatek roku 2021 a o nejabsurdnější bankovní postup či proces. Hlavním partnerem projektu je Air Bank.


Powellovo kouzlo
Kurzy.cz | 15:28:53
Zlato kleslo pod úroveň 1 800 USD za unci a ztratilo téměř 40 USD, když Powell oznámil agresivnější snížení a problematičtější inflaci, což znělo agresivněji než dříve. Předseda Fedu v americkém Senátu řekl, že americká centrální banka zváží možnost&helli


Nejabsurdnějším bankovním postupem: výpověď bankovních služeb při neaktualizaci osobních údajů
Kurzy.cz | 15:27:08
Bezmála 2500 hlasů od čtenářů serveru Bankovnipoplatky.com rozhodlo o vítězi anket o nejabsurdnější bankovní poplatek roku 2021 a nejabsurdnější bankovní postup či proces. Partnerem projektu je Air Bank.


Připravte váš domov a zahradu na zimu
Kurzy.cz | 15:25:51
Možná teď ještě s přípravami domu na zimní období váháte a vašemu seznamu úkolů dominují jiné aktivity. Realita je však jiná. Jestli chcete stihnout přípravy domu a zahrady na zimní živly, nemůžete otálet.


Listopad na pražské burze
Kurzy.cz | 15:22:59
V průběhu listopadu posílil index PX o 2,35 procenta a poslední den v měsíci zakončil na 1 357,22 bodu. Hned začátkem měsíce benchmark zpevnil o 1,84 procenta, což je největší nárůst, který index zaznamenal od poloviny července.


Plnění státního rozpočtu ČR za listopad 2021 s deficitem 401,5 mld Kč
Kurzy.cz | 15:12:55
Hospodaření státního rozpočtu skončilo na konci listopadu deficitem ve výši 401,5 mld. Kč. Po očištění o příjmy z Evropské unie a finančních mechanismů, stejně jako o výdaje na tyto projekty, činil deficit 389,9 mld. Kč.


Musk: SpaceX by mohla čelit reálné hrozbě bankrotu, když nebude dostatek motorů pro Starshipy
Kurzy.cz | 15:11:20
Elon Musk zaslal zaměstnancům jeho společnosti SpaceX dopis, ve kterém zmínil poměrně reálné riziko možného krachu firmy v důsledku krize ve vývoji potřebných raketových motorů Raptor.


Jsou akcie společnosti Rivian vhodné pro vaše portfolio?
Kurzy.cz | 15:10:12
Přesun přes Teslu, přichází další společnost, kterou můžete milovat nebo nenávidět, ale nemůžete ji jednoduše ignorovat. Společnost Rivian Automotive (NASDAQ:RIVN), která zatím dodala méně než 200 vozidel, má tržní kapitalizaci zhruba 100 miliard dolarů.


US - soukromý sektor podle ADP v listopadu vytvořil 534 000 nových míst. Trh čekal lehce nad 500 000. Údaje celkově podobné jako v říjnu
Kurzy.cz | 14:36:43
Podle statistik americké agentury ADP soukromý sektor v USA v listopadu vytvořil celkem 534 000 nových pracovních míst ( v říjnu 570 000 respektive 571 000 předběžně).Trh počítal s 506 000 nových míst.


Investice do nemovitostních společností - správná volba?
Kurzy.cz | 14:28:19
Málokde se investování do nemovitostí těší takové popularitě jako v Česku a na Slovensku. Pro řadu lidí představují nemovitosti poměrně konzervativní způsob, jak zhodnocovat peníze a zároveň jim umožňuje dosáhnout na relativně stabilní příjem...


BREAKING: USD mírně oslabil po zveřejnění pozitivního ADP reportu
Kurzy.cz | 14:27:54
ADP report stavu zaměstnanosti v USA byl zveřejněn ve 14:15. Data ukázala vzestup počtu nových pracovních míst o 534 tisíc po negativně revidovaném říjnovém výsledku ve výši 570 tisíc (předchozí 571 tisíc). Očekával se vzestup o rovných 500 tisíc novýc...


Kurzovní lístek ČNB na středu 01.12.2021
Kurzy.cz | 14:25:37
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 30.11.Změna1.12. Americký dolar USD 1 22.4650 +0.10%22.4880...


Ceny kávy jsou na 10letém maximu a ještě dále porostou. Hlavním důvodem jsou problémy v klíčové Brazílii
Kurzy.cz | 14:24:56
Ceny kávy v poslední době stouply na nová 10letá maxima. Analytici odhadují, že růst bude i nadále pokračovat a to minimálně do roku 2023.Ceny hlavního kontraktu International Coffee Association na konci minulého týdne stouply na 2,07 USD za libru, což&he


Technická analýza páru EUR/USD na 1. prosince 2021
Kurzy.cz | 14:11:59
Technický výhled na trh: Pár EUR/USD se odrazil od hladiny 1,1185, ale byl odmítnut hlavní klíčovou krátkodobou technickou zónou rezistence (zónou nabídky) mezi hladinami 1,1347 a 1,1375.


EIA: Letošní instalace OZE budou celosvětově rekordní na úrovni 290 GW
Kurzy.cz | 14:09:05
Podle statistik a odhadů IEA svět letos instaluje celkem 290 GW nových obnovitelných zdrojů energií (OZE). To by vytvořilo nový historický rekord.Podle odhadů analytiků agentury bude svět v roce 2026 operovat s celkovou kapacitou obnovitelných zdrojů v&he


Ekonomika USA je na tom mnohem lépe než v roce 2019, míní ekonom Rupkey
Kurzy.cz | 13:24:14
Americká ekonomika je na tom nyní mnohem lépe než na konci roku 2019, mzdy rostou, a to se projeví na budoucí spotřebě domácností. Pro Yahoo Finance to uvedl Chris Rupkey, který působí jako hlavní ekonom u FWDBONDS.


Long signál $320 na akcie Salesforce (CRM)
Kurzy.cz | 13:20:45
Tato analýza je součástí investičního newsletteru Breakout trader. Každé úterý zasíláme 5 aktuálních tipů na světové akcie a ETF. Přihlaste se zdarma k odběru pod článkem. Salesforce je americká IT společnost, která prodává softwarová a úložná řešení pro&


V žebříčku čerpání z fondů EU si Česká republika polepšila na 11. místo
Kurzy.cz | 12:53:21
Česká republika poskočila na 11. místo v žebříčku Evropské komise srovnávající čerpání evropských fondů napříč sedmadvacítkou. V posledních letech se jedná o další posun směrem nahoru a značí to úspěšnou koordinaci evropských fondů. Ke konci října byl...


Podle prodejců je největší výběr oblečení teď. Co čeká módní trh?
Euro | 05:54:00
Americká vláda do rozvoje elektromobility dává nemalé prostředky. Investice 7,5 miliardy dolarů má do konce dekády zajistit vybudování 500 tisíc dobíjecích stanic. Hustá síť nabíječek však nevyřeší problém s pomalým dobíjením, výzkumníci proto pracují na vybudování silnic, které dokážou automobil napájet za jízdy.\n


AirTag od Applu má pomáhat najít ztracené klíče. Stalkeři ho ale zneužívají ke sledování obětí
Hospodářské noviny | 16:52:00
Když společnost Apple letos v dubnu představila zařízení AirTag, měli nejspíš radost všichni, kdo občas své věci nechají někde ležet a zapomenou na ně. Je to totiž lokátor, který se dá připevnit na cokoliv, co by se vám mohlo ztratit – klíče,...


Vánoční prázdniny se podle ministra školství Plagy prodlužovat nebudou
Hospodářské noviny | 16:33:00
Vánoční prázdniny se podle ministra školství Roberta Plagy prodlužovat nebudou, svůj odmítavý postoj dnes zopakoval kandidátovi na ministra Petru Gazdíkovi.


Zemřel novinář, bývalý disident a politický vězeň, dlouholetý zastánce lidských práv Petr Uhl
Hospodářské noviny | 16:19:00
Ve věku 80 let dnes zemřel novinář a publicista, bývalý disident, politický vězeň a signatář Charty 77 Petr Uhl, který se během komunistického režimu i v polistopadové éře zasazoval o ochranu lidských práv. ČTK to sdělila jeho manželka, někdejší...


Akcie aerolinek a cestovního byznysu se odrazily od pátečního dna. Někteří investoři v tom vidí příležitost
Hospodářské noviny | 15:37:00
Manažeři firem v cestovním ruchu neměli v minulých dnech lehké spaní. Akcie většiny podniků v oboru se v reakci na zprávy o šíření nové varianty koronaviru omikron oslabily. Dosud svou ztrátu nedohnaly, nicméně ve středu již začaly zřetelně růst. I...


Second hand je sexy, říká zakladatel start-upu Leepa. Cílí na mladé, kteří si oblíbili swap
Hospodářské noviny | 14:15:00
Skříně přetékající nenošeným oblečením, komora zaplněná nepotřebným nádobím nebo dávno odloženými plyšáky z dětství. „Kam s tím?“ zeptal se někdy snad každý. Stále více lidí si ale začíná uvědomovat, že pro někoho nežádoucí věc může být...


Šéf České exportní banky Výborný končí. Zájem o služby banky je mizivý a nedaří se jí prodat Adularyi
Hospodářské noviny | 14:14:00
Česká exportní banka bude muset hledat nového generálního ředitele. Jaroslav Výborný, který ji vedl od jara 2018, se rozhodl skončit. Bance v posledních letech strmě padá objem obchodů a už tři roky se nedaří prodat ani rozestavěnou tureckou...


Zelená příležitost: nehledejme důvody, podívejme se na způsoby
Hospodářské noviny | 14:08:00
Vyvrcholením odborné části Dne TA ČR je on-line pořad alternující tradiční mezinárodní konferenci, který přinese střízlivý a informovaný pohled na Zelenou dohodu v tuzemském i evropském kontextu. Cílem je podívat se na zelené principy selským...


Exekutor Podkonický se desítek milionů navíc nechce zříct, výzvu Prahy k milostivému létu odmítá
Hospodářské noviny | 13:00:00
Pražský exekutor Juraj Podkonický nehodlá ani po kritice pražského magistrátu, některých právníků a expertů na oddlužení ustoupit ze svého pojetí akce milostivé léto. Exekutor účtuje u vymáhaných pokut, které uděloval pražský městský dopravní podnik...


ČEZ koupil téměř za 300 milionů korun nizozemského výrobce solárních panelů
Hospodářské noviny | 12:28:00
Polostátní energetická skupina ČEZ dál posiluje v oblasti energetických služeb a úspor. Na konci srpna zamířila prostřednictvím své společnosti Elevion Group na nizozemský trh, kde koupila 66procentní podíl ve společnosti ZOHD Groep. Ta se zabývá...


Nejen energie na burzách. Lidem a firmám podraží i regulovaná složka elektřiny a plynu
Hospodářské noviny | 12:17:00
Firmy i domácnosti si v příštím roce významně připlatí za energie. Energetický regulační úřad ve středu oznámil, že zvýší regulovanou složku cen: u elektřiny pro domácnosti příští rok vzroste v průměru o 3,7 procenta a u plynu o 2,4 procenta. V...


J&T Ventures naleje desítky milionů korun do českého start-upu, který chrání bezpečnost mobilního bankovnictví
Hospodářské noviny | 11:40:00
Jak roste počet kybernetických útoků na české banky, roste i aktivita a posilování bezpečnostních firem na trhu. Mezi ně patří i tuzemský start-up Wultra, který chrání mobilní a internetové bankovnictví řady významných bank před kybernetickými...


Zemřel novinář a disident Petr Uhl
ČT24 | 16:19:02
Ve věku 80 let ve středu zemřel novinář, bývalý disident a politický vězeň, dlouholetý zastánce lidských práv Petr Uhl. Potvrdila to jeho manželka a někdejší ombudsmanka Anna Šabatová. 


Podzimní kolo potravinové sbírky vyneslo i s on-line obchody 580 tun zboží
ČT24 | 15:36:17
Podzimní kolo potravinové sbírky v kamenných i on-line obchodech vyneslo 580 tun zboží pro potřebné. Nejštědřejší byli lidé v Praze, Středočeském a Jihomoravském kraji. V kamenných prodejnách se potravinová sbírka konala 20. listopadu, v internetových supermarketech začala 16. listopadu, skončila v úterý. Na jaře lidé darovali 450 tun potravin a drogistického zboží, loni na podzim potravinové banky vybraly 440 tun zboží.


Babiš se Wagenknechtovi za označení psychopat a udavač zatím omlouvat nemusí, rozhodl soud
ČT24 | 14:07:57
Odvolací Krajský soud v Praze v pondělí zrušil rozsudek, podle kterého se měl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že je psychopat a udavač. Sporem Babiše a Wagenknechta, který byl jeho náměstkem v době, kdy Babiš vedl ministerstvo financí, se bude znovu zabývat Okresní soud Praha-západ, informoval server Seznam Zprávy.


Schodek rozpočtu je nyní 401,5 miliardy, nejvíc od vzniku České republiky
ČT24 | 14:11:23
Schodek státního rozpočtu ke konci listopadu stoupl na 401,5 miliardy korun z říjnových 335 miliard korun, informovalo ministerstvo financí. Je to nejhorší listopadový výsledek od vzniku České republiky. Loni ke konci listopadu činil deficit 341,5 miliardy korun. Podle ministryně financí v demisi Aleny Schillerové (ANO) bude schodek rozpočtu za celý rok nižší než schválených 500 miliard korun.


ŽIVĚ: Poslanci jednají o covidové podpoře. Schválili bonus pro lidi v karanténě a krizové ošetřovné
ČT24 | 12:14:16
Sněmovna má na programu středeční schůze návrhy vlády v demisi na covidovou podporu. Návrh na obnovení krizového ošetřovného a příspěvek pro lidi v karanténě poslanci již schválili. Hlasovat budou ještě o kompenzaci pro živnostníky. Předlohy podal dosluhující kabinet ANO a ČSSD v souvislosti s epidemií koronaviru. Nově jmenovaný premiér Petr Fiala (ODS) už avizoval, že je poslanci pětikoalice upraví. Návrhy projednaly dopoledne sněmovní výbory.


Zemřel novinář a disident Petr Uhl, bylo mu 80 let
Eurozpravy-domácí | 16:54:00
Ve věku 80 let dnes zemřel novinář a publicista, bývalý disident, politický vězeň a signatář Charty 77 Petr Uhl, který se během komunistického režimu i v polistopadové éře zasazoval o ochranu lidských práv. ČTK to sdělila jeho manželka, někdejší ombudsmanka Anna Šabatová.


Černochová se sešla se Zemanem, hovořili o směřování armády nebo modernizaci
Eurozpravy-domácí | 16:53:00
Kandidátka na ministryni obrany Jana Černochová (ODS) mluvila s prezidentem Milošem Zemanem o směřování armády, modernizačních nákupech nebo o výdajích dvou procent HDP na obranu. Černochová to po schůzce řekla novinářům. Uvedla, že se s prezidentem na prioritách shodla, jednání označila za velmi příjemné.


Vánoční prázdniny se prodlužovat nebudou, rozhodl Plaga
Eurozpravy-domácí | 16:46:00
Vánoční prázdniny se podle ministra školství Roberta Plagy (za ANO) prodlužovat nebudou. Dnes o této možnosti jednal s kandidátem na ministra Petrem Gazdíkem (STAN), kterému zopakoval svůj odmítavý postoj. Plaga to dnes uvedl na twitteru. Reakci Gazdíka ČTK zjišťuje.


Soud zrušil v některých případech povinnost vyplnit příjezdový formulář
Eurozpravy-domácí | 16:10:00
Městský soud v Praze dnes zrušil část opatření ministerstva zdravotnictví, podle kterého musí lidé po návratu z jiných zemí do České republiky vyplnit příjezdový formulář. Ruší se současná povinnost v případě individuální dopravy a návratu ze zemí s nízkým rizikem nákazy. Podle soudu porušují právo na ochranu soukromí.


SPD vadí vládní plán na povinné očkování, debatu ve Sněmovně neprosadila
Eurozpravy-domácí | 15:43:00
Opoziční hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) dnes neprosadilo ve Sněmovně debatu o povinném očkování proti koronaviru, které odmítá. Nepomohla ani přímluva dosluhujícího premiéra Andreje Babiše (ANO), který chtěl debatu využít k objasnění nezbytnosti očkování.


Prezident Zeman přijal kandidátku na ministryni obrany Černochovou
Eurozpravy-domácí | 15:23:00
Prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech přijal kandidátku na ministryni obrany Janou Černochovou (ODS). Na twitteru to oznámil jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Schůzkou s poslankyní a starostkou Prahy 2 pokračuje série jednání hlavy státu s možnými členy vlády premiéra Petra Fialy (ODS).


Gazdík vidí zavření škol jako poslední možnost, kterou nelze vyloučit
Eurozpravy-domácí | 15:05:00
Zavření škol kvůli epidemii covidu-19 bude pro nastupující vládu Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) a Pirátů se STAN v případě nutnosti omezení kontaktů mezi lidmi až na posledním místě, nedá se ale vyloučit. V pořadu Benešovský Impuls to dnes řekl kandidát na ministra školství Petr Gazdík (STAN).


Výbor doporučil Sněmovně projednávat rozpočet až po jmenování nové vlády
Eurozpravy-domácí | 14:14:00
Sněmovna by měla začít projednávat v prvním čtení státní rozpočet na příští rok až po jmenování nové vlády vzešlé z říjnových voleb. Sněmovně to dnes doporučil její rozpočtový výbor. Výbor také zároveň projednávání návrhu přerušil do jmenování nové vlády.


Veterináři kvůli chřipce utratili chov na Plzeňsku se 120 kusy drůbeže
Eurozpravy-domácí | 14:05:00
Veterináři potvrdili další ohnisko ptačí chřipky, bylo v malochovu se 120 kusy drůbeže ve Ždírci u Blovic v okrese Plzeň - jih. Nemoc byla také potvrzená u volavek na Českolipsku. V obou případech šlo o subtyp H5N1, který je potenciálně přenosný na člověka, sdělil dnes ČTK za Státní veterinární správu (SVS) Petr Majer.


Babiš se zatím nemusí omlouvat Wagenknechtovi za výrok, že je psychopat
Eurozpravy-domácí | 13:30:00
Krajský soud v Praze zrušil rozsudek, podle kterého se měl premiér Andrej Babiš (ANO) omluvit senátoru Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že je psychopat a udavač. Odvolací senát o tom rozhodl v pondělí. Sporem Babiše a Wagenknechta, který byl jeho náměstkem v době, kdy Babiš vedl ministerstvo financí, se bude znovu zabývat Okresní soud Praha-západ. Uvedl to dnes server Seznam Zprávy.


Sněmovna patrně schválí příspěvek až 370 Kč denně pro lidi v karanténě
Eurozpravy-domácí | 13:00:00
Lidé v nařízené karanténě nebo izolaci patrně budou znovu dostávat příspěvek až 370 korun za den k náhradě mzdy či platu. Sněmovní sociální výbor dnes doporučil poslancům, aby předlohu dosluhující vlády ANO a ČSSD schválili. Na návrh sněmovní většiny ODS, KDU-ČSL, TOP 09, Pirátů a STAN ale podpořil zkrácení platnosti opatření. Sněmovna bude návrh zákona projednávat odpoledne.


Blažek po jednání se Zemanem odmítl, že by byl vyšetřován
Eurozpravy-domácí | 12:53:00
Kandidát na ministra spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) po dnešním jednání s prezidentem Milošem Zemanem odmítl, že by byl vyšetřován kvůli korupci či manipulacím s městským majetkem v Brně. O tom, že policie Blažka podezírá, psaly tento týden server Aktuálně.cz a deník Hospodářské noviny (HN).


Monoklonální protilátky zřejmě nebudou účinné proti variantě omikron
Eurozpravy-domácí | 12:19:00
Současné léky na covid-19, takzvané monoklonální protilátky podle imunologa Zdeňka Hela zřejmě nebudou účinné proti variantě koronaviru omikron. Uvedl to na twitteru. Už v minulých dnech například šéf firmy Moderna řekl, že méně účinné budou na tuto variantu pravděpodobně také vakcíny. Nová varianta se zatím prokázala v Česku u jedné ženy cestující z Namibie.


Francie zpřísňuje pravidla pro cestující ze zemí mimo EU, bude chtít testy
Eurozpravy-zahraniční | 16:02:00
Cestující přijíždějící do Francie ze zemí mimo Evropskou unii se budou muset nově prokázat negativním testem na koronavirus starým maximálně 48 hodin, a to nehledě na to, zda jsou naočkovaní. Nenaočkovaní občané EU se pak budou muset prokázat testem ne starším než 24 hodin. Po jednání vlády to dnes řekl mluvčí kabinetu Gabriel Attal.


V Mnichově vybuchla u nádraží letecká puma. Čtyři zranění, nejezdí vlaky
Eurozpravy-zahraniční | 15:40:00
Exploze na staveništi poblíž vlakového nádraží v Mnichově zranila čtyři lidi, z toho jednoho vážně. Podle agentury DPA vybuchla letecká puma. Kvůli explozi byla pozastavena veškerá vlaková doprava, včetně příměstské železnice S-Bahn.


Slovenská vláda chce motivovat seniory k očkování poukázkami v hodnotě 500 eur
Eurozpravy-zahraniční | 15:01:00
Slovenská vláda dnes schválila návrh zákona, na jehož základě má stát motivovat seniory k očkování proti onemocnění covid-19 poukázkami v hodnotě 500 eur (12.750 korun) na úhradu různých služeb. Ministerstvo financí odhadlo, že v pětimilionové zemi tuto možnost využije milion lidí.


EU musí podle von der Leyenové očkovat rychleji, dětská vakcína bude dřív
Eurozpravy-zahraniční | 13:56:00
Země Evropské unie by měly v rámci zpomalení současné vlny koronavirové nákazy pokročit v očkování proti nemoci covid-19 posilujícími dávkami a dokončení vakcinace dosud nechráněných lidí. Vyzvala k tomu dnes předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, podle níž je čas na diskusi o povinném očkování, do něhož však EK nemá členským zemím právo mluvit.


Norsko hlásí první dva případy varianty omikron u lidí, kteří byli v JAR
Eurozpravy-zahraniční | 12:24:00
Norsko je další evropskou zemí, kde byla odhalena nová koronavirová varianta omikron. O dvou potvrzených případech v oblasti nedaleko města Bergen dnes informoval místní tisk. Podle listu Bergens Tidende byli nakažení nedávno v Jihoafrické republice. Kromě toho norské laboratoře prověřují několik podezřelých případů infekce omikronem z různých částí země.


Panel expertů při FDA doporučil nasazení pilulky od firmy Merck
Eurozpravy-zahraniční | 11:25:00
Nezávislý panel expertů při americkém Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) v úterý jen váhavě doporučil nasazení pilulky proti covidu-19 od společnosti Merck. Poradci, jejichž verdiktem se FDA nemusí řídit, se vyslovili poměrem 13 ku deseti hlasům pro schválení léčiva molnupiravir pro osoby s mírnými příznaky, u nichž však hrozí riziko těžkého covidu-19.


Izraelský expert pro boj s covidem-19 navrhl zvážit povinné očkování
Eurozpravy-zahraniční | 11:03:00
Salman Zarka, který v Izraeli koordinuje postup v boji proti covidu-19, navrhl zavést povinné očkování proti tomuto nakažlivému onemocnění. V rozhovoru s izraelským rozhlasem dnes řekl, že je to jeho osobní názor, nikoli stanovisko ministerstva zdravotnictví, ale že by se o tom mělo uvažovat. Navzdory vysoké proočkovanosti je v Izraeli stále přes 600.000 lidí bez jediné dávky vakcíny.


Takový byl náš Bohuš, přibližuje skladatele Bohuslava Martinů stylizovaný dokument České televize
Reflex | 16:00:00
Hned dva vypravěče má dokument Můj život s Bohuslavem Martinů: život a dílo,  světoznámého skladatele (1890–1959) v něm přibližují jeho manželka Charlotte a dlouholetý přítel Miloš Šafránek, čímž portrét dostává osobní až důvěrný charakter. Výpravný a stylově pestrý film režiséra Jakuba Sommera měl na ČT premiéru 30. listopadu; k vidění je dále v jejím webovém archivu a ve vybraných kinech.


Utajovaný zločin v Liliové ulici: Až historik zjistil, kdo byl vrah
Reflex | 15:00:00
Před padesáti lety neznámý muž zastřelil v Liliové ulici na Starém Městě sedmnáctiletou dívku. Veřejná bezpečnost ještě týž večer zjistila, kdo byl pachatel. Jeho totožnost však záměrně kryla, vyšetřovací spis se skartoval. Přísně utajovanou vraždu před osmi lety odhalil historik Prokop Tomek. Příbuzní oběti se až od něj dozvěděli, kdo na konci listopadu 1971 vraždil.


Rus nikdy nespí. Vojenská agrese nás nesmí překvapit
Reflex | 13:00:00
V českých médiích se v posledních dnech objevily zprávy o tom, že ukrajinští politici a úředníci veřejně varovali před možným útokem ruské armády na Ukrajinu. Jejich obavy nepřímo potvrdil i polský generál Roman Polko, který varoval před nevyzpytatelností Vladimíra Putina a vyjádřil názor, že současná krize na polsko-běloruské hranici je součástí širší strategie.


Zavření škol je poslední možnost, nedá se ale úplně vyloučit, vyjádřil se Gazdík
Tiscali-zprávy | 15:14:44
Zavření škol kvůli epidemii covidu-19 bude pro nastupující vládu Spolu a Pirátů se STAN v případě nutnosti omezení kontaktů mezi lidmi až na posledním místě, nedá se ale vyloučit.


Shipmonk už je nejspíš jednorožcem. Plánujeme vstup na burzu, říká technologický šéf Pavlík
E15-ekonomika | 15:00:00
Americká společnost ShipMonk, která se zabývá logistikou pro malé a střední internetové obchody, patří k nejrychleji rostoucím firmám s českými kořeny. Firma, kterou založil dnes už jeden z nejbohatších Čechů Jan Bednář, má navíc nakročeno k tomu být globálním lídrem ve svém oboru. „Naším cílem je být do pěti let světovou jedničkou,“ hlásí technologický šéf společnosti David Pavlík. Pomoci k tomu má i plánovaný vstup na burzu. 


Jak se vypočítá cena elektřiny pro domácnost
E15-ekonomika | 15:00:00
Cena elektrické energie je v posledních měsících velmi žhavé téma. Vyúčtování spotřeby a plateb přitom mnohým na první pohled připomíná nesrozumitelnou džungli čísel a nicneříkajících termínů. Důvodem není snaha dodavatele zmást odběratele, ale složitá legislativa na pozadí.


Michal Macenauer: Dokumentů o energetice už máme dost, vláda má stejně jen omezený vliv
E15-ekonomika | 14:45:00
Nová vláda se už rovná na startovní čáře a čeká ji „běh na delší trať“. Díky zveřejněné koaliční smlouvě už nyní víme, jakou trasu si běžci naplánovali. Obecně mohu říci, že většina programových bodů k energetice dává smysl a lze s nimi přinejmenším v hrubých rysech souhlasit. Cíl ukončit spalování především pevných fosilních paliv je jasný. Otázkou ale je, jak vše správně načasovat, kam soustředit síly a jakou výbavu si pro dlouhý běh zvolit. Přinejmenším ve třech případech bych doporučoval jednat v duchu přísloví, že méně je někdy  více. 


Káva a pšenice jsou nejdražší za celé roky. Drahá hnojiva nutí farmáře riskovat pozdější nákup
E15-ekonomika | 14:05:00
Ceny kávy se vyšplhaly na desetiletá maxima a podle odborníků ještě porostou. Pšenice je nejdražší za posledních téměř deset let a nejvýše za pět let se dostaly i ceny cukru. Globální ceny potravin vyhnala vzhůru kombinace špatného počasí a pandemických problémů s logistikou a pracovní silou. Příští farmářskou sezónu ohrožuje napjatá situace na trhu s hnojivy.


Shipmonk už je nejspíš jednorožcem. Plánujeme vstup na burzu, říká technologický šéf Pavlík
E15-politika | 15:00:00
Americká společnost ShipMonk, která se zabývá logistikou pro malé a střední internetové obchody, patří k nejrychleji rostoucím firmám s českými kořeny. Firma, kterou založil dnes už jeden z nejbohatších Čechů Jan Bednář, má navíc nakročeno k tomu být globálním lídrem ve svém oboru. „Naším cílem je být do pěti let světovou jedničkou,“ hlásí technologický šéf společnosti David Pavlík. Pomoci k tomu má i plánovaný vstup na burzu. 


Jak se vypočítá cena elektřiny pro domácnost
E15-politika | 15:00:00
Cena elektrické energie je v posledních měsících velmi žhavé téma. Vyúčtování spotřeby a plateb přitom mnohým na první pohled připomíná nesrozumitelnou džungli čísel a nicneříkajících termínů. Důvodem není snaha dodavatele zmást odběratele, ale složitá legislativa na pozadí.


Michal Macenauer: Dokumentů o energetice už máme dost, vláda má stejně jen omezený vliv
E15-politika | 14:45:00
Nová vláda se už rovná na startovní čáře a čeká ji „běh na delší trať“. Díky zveřejněné koaliční smlouvě už nyní víme, jakou trasu si běžci naplánovali. Obecně mohu říci, že většina programových bodů k energetice dává smysl a lze s nimi přinejmenším v hrubých rysech souhlasit. Cíl ukončit spalování především pevných fosilních paliv je jasný. Otázkou ale je, jak vše správně načasovat, kam soustředit síly a jakou výbavu si pro dlouhý běh zvolit. Přinejmenším ve třech případech bych doporučoval jednat v duchu přísloví, že méně je někdy  více. 


Káva a pšenice jsou nejdražší za celé roky. Drahá hnojiva nutí farmáře riskovat pozdější nákup
E15-politika | 14:05:00
Ceny kávy se vyšplhaly na desetiletá maxima a podle odborníků ještě porostou. Pšenice je nejdražší za posledních téměř deset let a nejvýše za pět let se dostaly i ceny cukru. Globální ceny potravin vyhnala vzhůru kombinace špatného počasí a pandemických problémů s logistikou a pracovní silou. Příští farmářskou sezónu ohrožuje napjatá situace na trhu s hnojivy.


Nejabsurdnější bankovní poplatek a nejabsurdnější bankovní postup či proces roku 2021
Finparáda | 16:00:00
Bezmála 2 500 hlasů od čtenářů serveru Bankovnipoplatky.cz rozhodlo o vítězi anket o nejabsurdnější bankovní poplatek roku 2021 a o nejabsurdnější bankovní postup či proces. Absolutním vítězem ankety...


NATO podpořilo Ukrajinu vůči Rusku. Od napadení mají Moskvu odradit sankce
idnes.cz | 17:49:00
Severoatlantická aliance jednomyslně podpořila Ukrajinu, u jejíchž hranic Rusko koncentruje desetitisíce vojáků. „Za případnou agresi ponese Rusko následky,“ varoval šéf NATO Jens Stoltenberg. Moskvu mají odradit ekonomické a politické sankce. Ruský prezident Putin chce záruky, že se NATO nebude dál rozšiřovat k ruským hranicím.


Vyšel návrh vyhlášky o odškodném za povinná očkování. Covid nezahrnuje
idnes.cz | 17:29:00
Ministerstvo zdravotnictví připravilo vyhlášku k zákonu o odškodnění za újmu způsobenou povinným očkováním. Obsahuje seznam deseti nemocí, proti kterým jsou vakcíny povinné, například spalničky, tetanus nebo pneumokoky. S povinnou vakcinací na covid-19, kterou pro některé profese a lidi nad 60 let končící vláda zvažuje, vyhláška zatím nepočítá.


Hasiči havarovali cestou k požáru u Jičína, cisterna skončila na střeše
idnes.cz | 17:20:00
Profesionální jednotka hasičů havarovala v Kopidlně na Jičínsku při cestě k požáru rodinného domu. Cisterna se převrátila na střechu a poničila zaparkované auto. Dva hasiči se zranili.


Zemřel bývalý disident, novinář a politik Petr Uhl, bylo mu 80 let
idnes.cz | 17:12:00
Ve věku 80 let zemřel novinář, bývalý disident a politický vězeň a dlouholetý zastánce lidských práv Petr Uhl, který se během komunistického režimu i po revoluci zasazoval o ochranu lidských práv.


Maturovat půjde celý rok, zkouška má mít dva druhy, chce nový ministr i experti
idnes.cz | 17:00:00
Maturitní zkouška by se mohla v následujících letech změnit. Vzniknout by mohly dva druhy osvědčení o závěrečné zkoušce středoškolského studia. Vedle běžné maturity by středoškoláci mohli získat i profesní zkoušku, která by stačila pro výkon povolání, ne ale pro studium vysoké školy. Maturitu by nebylo nutné skládat v přesném termínu, ale klidně během studia či několik let po něm.


VIDEO: Řidič nebezpečně předjížděl na sněhu, ostatní se mu zdáli moc pomalí
idnes.cz | 16:54:00
Zatímco většina řidičů se po nedělní sněhové nadílce snažila na silnicích chovat opatrně, šestatřicetiletý šofér na jižní Moravě na žádná rizika nehleděl. Několik aut předjížděl dokonce v úseku, kde je to zakázáno. Jeho počínání ovšem nahráli policisté.


Rakušan chce tlačit na policii k očkování i větším covidovým kontrolám
idnes.cz | 16:13:00
Nízká proočkovanost policistů proti covidu-19 je jednou z prvních věcí, kterou bude po nástupu do funkce řešit s policejním prezidentem kandidát nové vlády na ministra vnitra Vít Rakušan. „Deset tisíc nenaočkovaných z celkového počtu čtyřiceti tisíc policistů je obrovsky vysoké číslo,“ uvedl Rakušan v rozhovoru pro Český rozhlas Plus.


Padl rekord. Reynkův grafický list se vydražil za 564 tisíc korun
idnes.cz | 15:08:00
Galerie Goltzova tvrz vydražila na online aukci grafický list Bohuslava Reynka Veronika IV. za 564 000 korun, což je podle galerie nový autorův prodejní rekord. Vyvolávací cena dosud neznámého díla byla 150 000 korun.


Soud zrušil v některých případech povinnost vyplnit příjezdový formulář
idnes.cz | 13:55:00
Městský soud v Praze ve středu zrušil část opatření ministerstva zdravotnictví, podle kterého musí lidé po návratu z jiných zemí do České republiky vyplnit příjezdový formulář. Ruší se současná povinnost v případě individuální dopravy a návratu ze zemí s nízkým rizikem nákazy.


Vánoční razítko s kružnicemi a hvězdami letí z Božího Daru do celého světa
idnes.cz | 13:33:00
Do celého světa se i letos rozletí pohlednice a dopisy orazítkované příležitostným ručním razítkem České pošty. Takzvaná Ježíškova pošta začala v božídarském infocentru oficiálně fungovat dnes.


Sázka na velké burzovní nováčky je letos riskantnější než kdy jindy
iHned.cz | 17:04:00
Ještě nikdy si burzovní debutanti nešli na trh pro tolik peněz jako letos. Rok ještě není u konce a investoři už do primárních úpisů akcií (IPO) nalili 330 miliard dolarů, tedy přes 7,4 bilionu korun. Vyrojila se i řada „mega IPO“, což...


Kolik mít dnes v portfoliu akcií či nemovitostí?
iHned.cz | 17:01:00
Jak se má privátní investor vyrovnat s inflací? Nejprve v hlavě a pak na trzích. Je přitom nutné přijmout dvě skutečnosti: 1) Ne každá složka portfolia dokáže porazit inflaci každý rok. 2) Nemusí se to podařit ani celému portfoliu. Jen taková...


AirTag od Applu má pomáhat najít ztracené klíče. Stalkeři ho ale zneužívají ke sledování obětí
iHned.cz | 16:52:00
Když společnost Apple letos v dubnu představila zařízení AirTag, měli nejspíš radost všichni, kdo občas své věci nechají někde ležet a zapomenou na ně. Je to totiž lokátor, který se dá připevnit na cokoliv, co by se vám mohlo ztratit – klíče,...


Provokatér Zemmour padá ve hře o prezidenta rychle dolů
iHned.cz | 16:44:00
Načasování oficiální kampaně se zdálo dokonalé – těsně před primárkami francouzské tradiční pravice a po týdnech dohadů, kdy a jak politický provokatér Éric Zemmour ohlásí kandidaturu na prezidentský úřad. Výsledek připomínal úsloví, že kdo...


Vánoční prázdniny se podle ministra školství Plagy prodlužovat nebudou
iHned.cz | 16:33:00
Vánoční prázdniny se podle ministra školství Roberta Plagy prodlužovat nebudou, svůj odmítavý postoj dnes zopakoval kandidátovi na ministra Petru Gazdíkovi.


První úkol pro nového ministra financí: zvítězit nad ekonomickou teorií
iHned.cz | 16:22:00
Pandemie covidu-19 vyvolala silný tlak na veřejné finance mnoha zemí světa. Vlády, kabinet Andreje Babiše nevyjímaje, přijímaly za účelem ztlumení dopadů pandemie řadu opatření, která však z pohledu veřejných financí znamenala skokové zvýšení výdajů...


Zemřel novinář, bývalý disident a politický vězeň, dlouholetý zastánce lidských práv Petr Uhl
iHned.cz | 16:19:00
Ve věku 80 let dnes zemřel novinář a publicista, bývalý disident, politický vězeň a signatář Charty 77 Petr Uhl, který se během komunistického režimu i v polistopadové éře zasazoval o ochranu lidských práv. ČTK to sdělila jeho manželka, někdejší...


Síkela si čistí stůl před nástupem na ministerstvo. Prodává svůj podíl ve fondu
iHned.cz | 16:18:00
Závěr roku musel investory z Prime Fundu překvapit. Bývalý uznávaný bankéř ze skupiny Erste Jozef Síkela, který fond letos na jaře spoluzaložil, měl být zárukou dalších dobrých investic. Jenže místo toho z něj zase odchází. V pondělí ráno se stal...


Zemřel bývalý disident, novinář a politik Petr Uhl. Bylo mu 80 let
lidovky.cz | 17:12:00
Ve věku 80 let zemřel novinář, bývalý disident a politický vězeň a dlouholetý zastánce lidských práv Petr Uhl, který se během komunistického režimu i po revoluci zasazoval o ochranu lidských práv.


Jsem zděšen světem, říkal zesnulý kritik Ruska i USA Petr Uhl. Loajalitu k Česku neuznával
lidovky.cz | 16:53:00
„Do jisté míry jsem byl loajální ke státu za Československa, kdy jsem žertoval, že s ním mám společný jen kriminál,“ říká kritik Ruska i USA Petr Uhl. V souvislosti se středečním úmrtí bývalého disidenta novináře a politika připomínáme nadčasový rozhovor, který vznikl před šesti lety pro přílohu Lidových novin Česká pozice.


Začal sběr podpisů za Babišův boj o Hrad. Autor petice v předchozích volbách pomáhal Drahošovi
lidovky.cz | 16:06:12
Na pražském Andělu se ve středu objevil stánek s peticí za kandidaturu Andreje Babiše na prezidenta ve volbách v roce 2023. Iniciativa reaguje na fakt, že Babiš nedávno poprvé boj o Hrad připustil, sdělil autor petice Miloslav Ondra. Podobných až padesát stánků připravuje na dalších místech země. Zatím je to spontánní akce, uvidíme, jaký bude zájem, dodal Ondra.


Poslanci schválili kompenzační bonus pro živnostníky a dohodáře
aktuálně.cz | 17:35:00
Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) a společníci malých společností dostanou kompenzační bonus až 1000 korun denně, dohodáři pětistovku.


Dezinformace jako veřejný nepřítel. Vláda zvažuje, že je bude regulovat zákonem
aktuálně.cz | 17:31:38
Aktuálně.cz má k dispozici akční plán proti hybridním hrozbám, jejž schválila vláda Andreje Babiše v demisi. Jde o první dokument svého druhu.


Zemřel novinář, bývalý disident a bojovník za lidská práva Petr Uhl. Bylo mu 80 let
aktuálně.cz | 16:58:18
Uhl patřil k nejvýraznějším postavám československého disentu, byl spoluzakladatelem, signatářem a aktivistou Charty 77.


Minsk si předvolal českého diplomata kvůli vyhoštění šéfa běloruského fotbalu
aktuálně.cz | 16:55:48
Šéf běloruského fotbalu Bazanov podle českých úřadů přicestoval do ČR bez povolení a navíc porušil epidemická opatření.


Krok ke smíru Británie a Francie. Ostrov Guernsey vydal 40 povolení k rybolovu
aktuálně.cz | 16:40:02
Pokud by tak správa ostrova, který leží v Lamanšském průlivu, neučinila, musely by se francouzské lodě z těchto vod do konce ledna stáhnout.


Krádež psa spícímu muži v metru: Policie dopadla trojici podezřelých
Denik.cz | 17:06:00
Policii se podařilo ztotožnit trojici mužů, které podezřívá z toho, že ukradli v metru spícímu cestujícímu psa. Přímo v soupravě, která jela ze stanice Chodov na Muzeum, zloději odřízli muži vodítko a vzali si s sebou křížence pražského krysaříka a německého pinče. 


Norská Popelka bude bez mužského polibku. Bontonfilm čelí nařčení z cenzury
Denik.cz | 16:52:00
Zahraniční verze pohádky Tři oříšky pro Popelku ještě ani nevstoupila do kin a už je kolem ní aféra. Natočili ji podle české předlohy Norové, Popelka alias herečka Astrid S je méně půvabná než Libuška Šafránková, výprava a obrazová stránka je ale mimořádná. Na rozdíl od norské verze však u nás poběží bez polibku dvou mužů. Distributor Bontonfilm byl nařčen z cenzury kvůli vystřižení dané scény, společnost se ale brání.


Liga pro muže. Tvůrci hitu sKORONAmizině nabídnou novinku brojící proti Me Too
Denik.cz | 16:42:00
Loni vzbudili pozornost internetovým seriálem sKORO NA mizině, v němž se vypořádali s pandemií a nápaditě zviditelnili své divadlo Mír. Teď přichází parta kolem Vladimíra Skórky s novým seriálem. Jmenuje se Liga mužské moudrosti a je opět financován pouze z finančních příspěvků jejich fanoušků.


Na Plzeňsku se objevila ptačí chřipka, uhynuly kachny i nosnice
Denik.cz | 16:26:00
Ptačí chřipka byla nově potvrzena i na Plzeňsku. Nové ohnisko  se nachází v malochovu drůbeže ve Ždírci u Blovic v okrese Plzeň-jih.


Mrtvice za volantem: Muž vezl malé dítě, s autem se zastavili až o sloup
Denik.cz | 16:23:00
Řidič mercedesu pravděpodobně dostal mozkovou mrtvici a naboural se svým autem do jiných dvou vozů a do sloupu. Jelo s ním také malé dítě. Událost se stala ve středu po 13. hodině v ulici 5. května v Dobřichovicích na Praze-západ.


Zemřel novinář a bývalý disident Petr Uhl. Bylo mu osmdesát let
Denik.cz | 16:20:00
 Ve věku osmdesáti let ve středu zemřel novinář a publicista, bývalý disident, politický vězeň a signatář Charty 77 Petr Uhl, který se během komunistického režimu i po revoluci zasazoval o ochranu lidských práv. ČTK to sdělila jeho manželka, někdejší ombudsmanka Anna Šabatová.


Krvavé stopy, slzy a nůžky na obranu. Žáci popsali drama na škole v Michiganu
Denik.cz | 15:41:00
Strach, panika, neovladatelný třes celého těla a kalkulačky či nůžky na obranu proti střelné zbrani. Tak reagovali žáci třídy Aidena Page z michiganské střední, kde patnáctiletý student zastřelil tři své spolužáky a osm dalších zranil. Nejenom Aiden napsal svým nejbližším, že je miluje a s hrůzou přihlížel, jak se do jednoho ze stolů zabořila kulka. 


Nekonečný příběh nádraží v Ústí: Budovu čeká aukce. O jejím osudu ale nerozhodne
Denik.cz | 14:42:00
Mezi vlastníky Staré dámy, jak je poeticky přezdíváno nádražní budově v Ústí nad Orlicí, nastal další rozkol. Na webových stránkách Ousteckého nádraží se totiž objevila informace, že budova jde do aukce. S tím ale jeden z vlastníků nesouhlasí a aukci považuje za neplatnou. Názor právních zástupců tří společníků, které rozdělily osobní spory, se tak diametrálně liší.


Bydlení v Tel Avivu stojí majlant. The Economist opět sestavil žebříček nejdražších míst k životu
Euro | 16:32:52
Podle Economist Intelligence Unit (EIU), výzkumné divize stejnojmenného deníku, je městem s nejvyššími životními náklady na světě Tel Aviv. Následují Paříž, Singapur, Curych a Hong Kong. Na opačné straně žebříčku se pak nachází syrské hlavní město Damašek a lybijský Tripolis.


Petr Dvořák do firmy Wultra pustil investory, J&T za desítky milionů získává minoritu
lupa.cz | 18:44:37
Česká kyberbezpečnostní firma Wultra získává desítky milionů korun od J&T Ventures. Již v zahraničí působící společnost díky tomu chce posílit pozici v Evropě a expandovat na další trhy.


Livesport najal Alana Zárubu, má vybudovat nový multimediální pilíř
lupa.cz | 14:36:43
Bývalý kreativní ředitel televize Nova Alan Záruba nastoupil do společnosti Livesport, která se specializuje na poskytování rychlého zpravodajství o výsledcích sportovních utkání. Její síť FlashScore celosvětově používá přes 100 milionů fanoušků měsíčně. Záruba se stal ředitelem digitálního obsahu.


Český rozhlas vylepšil pokrytí signálem v Brně
lupa.cz | 14:05:23
Pro město Brno a okolí spustil Český rozhlas dva nové vysílače. Signál začaly šířit ve středu 1. prosince ve 13 hodin. Místním obyvatelům zajistí lepší poslech stanic Český rozhlas Radiožurnál a Český rozhlas Dvojka. Vysílač pro stanici Radiožurnál byl spuštěn na kmitočtu 89,5 MHz s výkonem 50 W ERP, pro stanici ČRo Dvojka na kmitočtu 100,2 MHz s výkonem 50 W ERP. U obou vysílačů je použita vertikální polarizace.


Z eIdentity je Identita občana, nová značka převzala styl Portálu občana
lupa.cz | 13:57:39
Správa základních registrů (SZR) provedla očekávané přejmenování brány pro přihlašování k online službám státu. Místo eIdentita používá nově jméno Identita občana. Obdobně se změnila také adresa webu: nově je výchozí identitaobcana.cz a eidentita.cz je na tuto URL přesměrovaná.


Podcast Na dotek: Indiáni si velmi rádi vyprávějí o sexu
bleskove.cz | 18:00:00
S etnologem Mnislavem Zeleným-Atapanou o darované indiánské dívce, drogách i zhoubě duchovní turistiky.


"Krásné. Tleskám." Norové zazpívali titulní píseň Popelky, Češi jsou nadšeni
bleskove.cz | 16:30:00
Trojice norských zpěváků zazpívala v češtině píseň Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš.


Na svatbě začalo hořet a vypukla panika. Světová média zaujalo chování dvou hostů
bleskove.cz | 15:49:00
Na záběrech z tradiční indické svatby je patrné, jak dva muže téměř jako jediné hosty nevyvedl rozsáhlý požár vůbec z míry.


V norské Popelce se líbají dva muži, v Česku tato scéna nebude. Distributor se brání
bleskove.cz | 14:02:59
Remake obsahuje i scénu, kdy se líbají dva muži. Ta však chybí v mezinárodní verzi, která se má promítat také v Česku.


Tragédie v rodině šéfa Netflixu: Zastřelili mu tchyni (†81)!
blesk | 18:25:00
V americkém Los Angeles byla zastřelena tchyně generálního ředitele streamovací služby Netflix Teda Sarandose (57) Jacqueline Avantová (†81). K tragédii údajně došlo během vloupání do domu, kde žila se svým manželem, hudební legendou Clarencem Avantem (90).


Excentrický Kavalčík v Prostřenu láme rekordy! Válcuje Kazmu
blesk | 18:15:00
Přestože si díky svému účinkování v pořadu Prostřeno! proti sobě postavil celou řadu svých příznivců, u jiných Michal Kavalčík (46) zase nečekaně boduje. A naopak si libuje, že epizody, v nichž se objevil, jsou prozatím sledovanější než kdy dříve! Ostatně, negativní reklama, taky reklama…


Sedm dokonaných vražd a deset pokusů: Před patnácti lety byl zatčen heparinový vrah Zelenka
blesk | 18:13:00
Jako zdravotník měl zachraňovat lidské životy. Místo toho jich Petr Zelenka několik zmařil svévolným podáním léku heparin. Za sedm dokonaných vražd a deset pokusů mu soud 21. února 2008 vyměřil trest doživotí. Případ ve své době poutal mimořádnou pozornost veřejnosti a inspiroval filmaře k natočení snímku Hodinu nevíš.


Lékařka pacientovi omylem amputovala nesprávnou nohu: Soud jí napařil jen pokutu
blesk | 18:13:00
Soud v rakouském Linci ve středu uložil pokutu 2700 eur (68.800 korun) lékařce, která letos v květnu omylem amputovala pacientovi nesprávnou nohu. Odškodnění dostane vdova po operovaném, který mezitím zemřel. Verdikt je nepravomocný, informovala agentura APA.


Soud „rozcupoval“ Vojtěchovi příjezdový formulář při návratu do ČR. Porušení práv lidí?
blesk | 18:12:00
Městský soud v Praze dnes zrušil část opatření ministerstva zdravotnictví, podle kterého musí lidé po návratu z jiných zemí do České republiky vyplnit příjezdový formulář. Ruší se současná povinnost v případě individuální dopravy a návratu ze zemí s nízkým rizikem nákazy. Podle soudu porušují právo na ochranu soukromí. Rozhodnutí nabude účinnosti 6. prosince, ministerstvu tak soud poskytl prostor opatření upravit.


Na Litoměřicku se v řepkovém poli objevil Pac-Man: Policie případ odložila
blesk | 18:02:00
Na Litoměřicku se letos v květnu objevil v řepkovém poli obrazec postavičky Pac-Mana ze stejnojmenné počítačové hry. Přestože se k vysekání postavy přihlásila iniciativa Ztohoven, policii se nepodařilo vypátrat konkrétního pachatele. Případ tedy odložila.


Svoz odpadu v Praze se zdraží, město i přesto bude doplácet 200 milionů. Kdo si nejvíce připlatí?
blesk | 17:57:00
Velké vášně mezi pražskými zastupitely, hlavně tedy z řad opozice, budí v poslední době chystaná magistrátní vyhláška, která zdraží svoz odpad. Pokud projde radou hl. města i zastupitelstvem, bude se příští rok platit za litr odpadu pevná cena 50 haléřů. Nejvíce se to dotkne hlavně lidí žijících na sídlištích, kde se používají velké nádoby na odpad, které mají i více než 1000 litrů. Podle náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN) kritika od opozice není na místě, někteří lidé podle něj budou platit méně. Upozornil také na to, že město bude i přes zdražení na svoz odpadu doplácet z rozpočtu nejméně 200 milionů korun. 


Nemocnicím v Praze dochází lůžka s plicní ventilací. Krizi zažívá obzvláště VFN
blesk | 17:34:00
Počty osob hospitalizovaných s covidem-19 v pražských nemocnicích rostou, je zcela zaplněna kapacita lůžek na běžných infekčních odděleních s možností plicní ventilace. Téměř je vyčerpaná i kapacita lůžek s kyslíkem na standardních i infekčních odděleních. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Mnohé nemocnice v metropoli kvůli epidemiologické situaci v zemi zakázaly návštěvy a omezily neakutní péči.


Až 370 korun denně pro lidi v karanténě. Sněmovna schválila novou „izolačku“
blesk | 17:22:00
Příspěvek až 370 korun denně zřejmě budou znovu pod dobu až dvou týdnů dostávat lidé, kteří se ocitli v nařízené karanténě nebo izolaci kvůli nemoci covid-19. Schválila to dnes Sněmovna. Příspěvek k nemocenské, tedy k náhradě mzdy či platu, má být podle sněmovních úprav vyplacen těm, kteří se do koronavirové karantény dostali od konce letošního listopadu do konce února příštího roku. Bonus má podle vlády pomoci zabránit propadu příjmů lidí v karanténě a motivovat je k tomu, aby po setkání s nakaženými koronavirem zůstávali v karanténě a nemoc dál nešířili.


Václav Noid Bárta: S plozením končím! Už prozradil jméno pro třetí dceru
blesk | 17:15:00
Vašek Noid Bárta (41) společně s Eliškou Grabcovou (30) před časem oznámili, že čekají druhé miminko. Pro muzikanta to bude třetí potomek a opět to bude holka. On ale tvrdí, že je to jeho poslední dítě a rozhodně se o kluka pokoušet nebude. 


Vánoční prázdniny se prodlužovat nebudou, potvrdil ministr Plaga po schůzce s Gazdíkem
blesk | 17:00:00
Vánoční prázdniny se podle ministra školství Roberta Plagy (za ANO) prodlužovat nebudou. Dnes o této možnosti jednal s kandidátem na ministra Petrem Gazdíkem (STAN), kterému zopakoval svůj odmítavý postoj. Plaga to dnes uvedl na twitteru.


Měla být novou radnicí Prahy 8, zůstala na ocet. Metrostav za nedostavbu Nové Palmovky dostane odškodné
blesk | 16:56:00
Radnice Prahy 8 zaplatí firmě Metrostav Alfa za nedostavěnou budovu Centra Palmovka zhruba 142 milionů Kč. Budova s pozemky následně přejde do majetku hlavního města. Vyplývá to z třístranné dohody, jejíž znění dnes schválili zastupitelé městské části. Výměnou od magistrátu dostane Praha 8 dotaci 550 milionů Kč a zároveň jí město odpustí dluh. Část opozice dnes kritizovala vedení radnice, kdy podle ní městské části nezůstala budova ani pozemky a přišla o peníze.


Palác Bristol v Dlouhé ulici v Praze je hotový: Developer ho opravil za 350 milionů korun
blesk | 16:27:00
Developerská společnost Amádeus Real dokončila rekonstrukci takzvaného trojdomu v Dlouhé ulici nedaleko pražského Staroměstského náměstí za 350 milionů korun. Historické budově developer navrátil její původní jméno Palác Bristol. Práce trvaly téměř tři roky a podle firmy napravily chyby z oprav za socialismu. ČTK to ve středu v tiskové zprávě sdělila společnost Amádeus Real.


Zemřel disident Petr Uhl. Spoluzakladatel Charty 77 měl za ženu exombudsmanku Šabatovou
blesk | 16:26:00
Ve věku 80 let dnes zemřel novinář, bývalý disident a politický vězeň, dlouholetý zastánce lidských práv Petr Uhl. ČTK to sdělila jeho manželka.


Rozvod manželů Paroubkových je u konce: Nečekaná dohoda!
blesk | 16:15:00
Po letech soudních sporů je manželství Jiřího (69) a Petry (48) Paroubkových oficiálně rozvedeno. Bývalý premiér může slavit, soud dopadl podle jeho představ!


Jak bude vypadat Florenc? Urbanistickou soutěž vyhrál česko-britský tým architektů
blesk | 16:11:00
Urbanistickou soutěž na budoucí podobu Florence, kterou společně vyhlásili Penta Real Estate a ČSAD Praha holding ve spolupráci s hlavním městem, vyhrál tým složený z ateliéru Unit Architekti, A69 Architekti spolu s londýnskou firmou se slovenskými kořeny Marko and Placemakersm která se specializuje na udržitelné plánován. V týmu nechyběli ani krajinářští architekti nebo specialisté na dopravu. Podle vítězů je okolí Florence jedno z urbanisticky nejsložitějších míst ve střední Evropě, což s sebou přináší mnohá úskalí. „O to víc si vážíme příležitosti podílet se na této proměně,“ řekli vítězové.


Hasičská cisterna skončila na Jičínsku na střeše: Dva požárníci se zranili!
blesk | 16:01:00
Dva hasiči se ve středu odpoledne lehce zranili při nehodě cisterny v Kopidlně na Jičínsku. Hasiči profesionální jednotky Jičín jeli k požáru půdy rodinného domu v Kopidlně.


Přepychové monstrsídlo Krejčíře se prodalo za hubičku. Gangster na něm nešetřil, teď je spíše ruinou
blesk | 15:58:00
Osm pokusů zabralo, než se černošické honosné sídlo kontroverzního podnikatele Radovana Krejčíře (53), který si toho času odpykává pětatřicetiletý trest v jihoafrickém vězení, prodalo. Do té doby, jako by potenciální zájemci měli ze sídla, které překypovalo přepychem strach, snad i pro pověst, jaká Krejčíře doprovází. Teprve když osmý dražební pokus ponížil hodnotu Krejčířovi vily prakticky dvojnásobně, přihlásili se o ni dva zájemci, z nichž jeden uspěl s nabídkou 21,38 milionů korun. Jaké zajímavosti a historie se k vile vztahují?


Úleva řidičům na jižní Moravě: Veselí nad Moravou je průjezdné, ale jen dočasně
blesk | 15:58:00
Půl roku museli řidiči objíždět objíždět Veselí nad Moravou na Hodonínsku. Silničáři dělali v centru města, kde se kříží dvě významné silnice I/54 a I/55 dva kruhové objezdy. Stavbou mohl projíždět jen málokdo. Od středy je Veselí opět průjezdné.


Reakce na náhlý konec Miraie ve StarDance: Dojemná slova Tatiany Drexler! Hrozí Ebenovi karanténa?
blesk | 15:49:00
Všechny fanynky japonsko-českého zpěváka Miraie Navrátila (29), co mu držely palce a posílaly každý týden SMSky v taneční soutěži StarDance, se nyní nacházejí v slzách. Mirai totiž onemocněl koronavirovým onemocněním a ze soutěže vypadnul. Co mu vzkazuje porotkyně Tatiana Drexler (58)?


Na chirurgii v Benešově vytáhl nůž a pistoli: Muže (63) obvinili a skončil ve vazbě
blesk | 15:43:00
Pořádné pozdvižení způsobil v benešovské nemocnici muž (63), který měl na tamní chirurgické ambulanci ohrožovat zdravotníky nožem a plynovou pistolí. Policisté na něj po neúspěšném vyjednávání použili taser a zadrželi ho. Byl už obviněn a sedí ve vazbě.


Covidová zkáza Dejvického divadla: Ruší jedno představení za druhým!
blesk | 15:43:00
Koronavirová doba skutečně není žádný med pro milovníky kultury a pro umělce. Sociální sítě teď plní jedna smutná zpráva za druhou, jak divadlo po divadlu ruší předem naplánovaná představení a vrací lístky. Nejnověji „padlo“ Dejvické divadlo.


Vémolova vnadná Lela porodila! Karlos syna oznámil vodkou a šokoval: Všichni máme covid!
blesk | 15:35:00
Modelka proslulá svým nadupaným dekoltem Lela Ceterová (32) a MMA zápasník Karlos Vémola (36) přivítali na světě své druhé miminko! Snoubencům se tak splnil jejich sen. O jedno miminko již v minulosti přišli, stále ale toužili dát Lilince (2) ještě sourozence. A to se jim 1. 12. 2021 splnilo. 


Podcast Na dotek: Indiáni si velmi rádi vyprávějí o sexu
pikant | 18:00:00
S etnologem Mnislavem Zeleným-Atapanou o darované indiánské dívce, drogách i zhoubě duchovní turistiky.


"Krásné. Tleskám." Norové zazpívali titulní píseň Popelky, Češi jsou nadšeni
pikant | 16:30:00
Trojice norských zpěváků zazpívala v češtině píseň Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš.


Crossover Škoda Kamiq dostal hasičskou úpravu, sloužit bude v Synthesii
Auto.cz | 17:53:00
Společnost KOBIT-THZ se pochlubila novým hasičským speciálem, který vznikl na základech městského crossoveru Škoda Kamiq.


Mistrovská matematika před Grand Prix Saúdské Arábie
Auto.cz | 16:53:00
Sezóna 2021 jde do finále. Saúdská Arábie něco přinese. Buď se rozhodne o titulech i dalších místech, nebo se alespoň dozvíme, s jakými kartami půjdou jezdci a týmy do posledního závodu.


Ve finále o auto roku je šest vozů ze sedmi na baterky, mezi nimi i škoda
Auto-iDNES.cz | 18:00:00
Předsednictvo poroty renomované ankety volící evropské auto roku Car of the Year (COTY) zveřejnilo sedm finalistů pro rok 2022. Jen jeden z nich není bateriový. Českým zástupcem v porotě je Jiří Duchoň, šéfredaktor tradičního magazínu Automobil a spolupracovník Auto.iDNES.cz.


Technický pohled na Apple a jeho základní fundamentální srovnání s Microsoftem
Kurzy.cz | 17:52:00
Apple v podstatě zaostával, až nyní se probouzí k životu. Tak vidí aktuální situaci na této akcii Carter Worth z Worth Charting, který na CNBC Apple notně vychvaloval a z velké části kvůli technickým faktorům.


Gazdík: Vánoční prázdniny se prodlužovat nebudou, děti se otestují těsně před nimi
Kurzy.cz | 17:50:15
Vánoční prázdniny zůstanou v původním termínu. Dohodli se na tom navržený ministr školství Petr Gazdík (STAN) a stávající ministr Robert Plaga. Zároveň se shodli na tom, že by žáci a studenti měli na prázdniny odejít otestovaní na covid-19.


Náměstek pražského primátora Hlubuček: Kvůli změně legislativy musíme upravit výpočet poplatků za svoz odpadu
Kurzy.cz | 17:42:49
Rada hl. m. projedná návrh vyhlášky upravující výši poplatku za svoz komunálního odpadu. Nová vyhláška vychází ze změněné národní legislativy, která nadále už neumožňuje zachovat dosavadní metodiku výpočtu platby za odpad v hlavním městě.


Zásoby ropy v USA v uplynulém týdnu klesly pod očekávání
Kurzy.cz | 17:37:58
Dnešní report DoE ukázal nižší pokles zásob, než se čekalo. Zde jsou hlavní data: Zásoby ropy: - 0.910 million barrels vs -1.237 million barrels expected (API: -0.75 million barrels) Zásoby benzínu: 4.029 million barrels vs 0.


Souhrn 1.12. - akciové trhy v Evropě a USA silněji rostou, BCPP se také svezla, ropa se vyšvihla zpět nad 70 USD za barel Brentu
Kurzy.cz | 17:37:49
Pražská burza v polovině týdne a na začátku posledního měsíce roku při nadprůměrné likviditě rostla a následovala tak obecného evropského příkladu. Evropské akciové trhy dnes výrazněji rostly a to i přes vesměs spíše negativní fundamenty.


ISM výrobní index v USA roste na historické maximum
Kurzy.cz | 16:52:14
Výrobní ISM index z USA vyskočil v listopadu na 61,1 z říjnových 60,8. Jedná se o historické maximum indexu. Analytici očekávali vzestup na 61,0 bodů. Dnešní report indikuje pokračující expanzi americké ekonomiky, která po březnovém 2020 propadu roste ...


Snabe (DR Siemens a Maersk): Problémy dodavatelských řetězců přetrvají do poloviny roku 2022
Kurzy.cz | 16:51:46
Člen představenstva německého průmyslového konglomerátu Siemens a dánské přepravní společnosti Mearsk Jim Snabe vyjádřil přesvědčení, že problémy globálních dodavatelských řetězců přetrvají do léta příštího roku.


Inflace způsobila kolaps eura
Kurzy.cz | 16:23:01
Euro se již několik dní snaží udržet své pozice. Tento boj však probíhal se střídavými úspěchy. Euru podrazila nohy inflace, která dosáhla svých nejvyšších hodnot. Dříve byla evropská měna pod tlakem kvůli holubičí rétorice ECB.


Akcie Salesforce v premarketu propadají
Kurzy.cz | 16:17:00
Akcie společnosti Salesforce (CRM.US) jsou dnes v premarketu pod tlakem. Ztrácejí více než 6 % po zveřejnění kvartálních výsledků. Softwarový gigant vydělal $1,27 na akcii při očekávání $0,92 na akcii (+27 % YoY). Tržby vyšplhaly na $6,86 mld. při oček...


Trh s ESG ovládá pár velkých investorů. Jaký je další cíl?
Kurzy.cz | 16:16:36
Trh s veřejně obchodovanými fondy ETF zaměřenými na otázky udržitelnosti, společenských nešvarů a řízení (ESG) patří k už více než dva roky k nejvyhledávanějším investičním oblastem na světě.


Deficit státního rozpočtu prolomil 400 miliard korun
Kurzy.cz | 16:10:20
Za prvních jedenáct měsíců letošního roku dosáhl deficit úrovně 401,5 mld. Kč po říjnových 335,0 mld. Kč. Prohloubení deficitu je celkem vysoké, když jsme v prognóze počítali s tím, že deficit kumulovaně do konce roku nepřevýší 400 miliardovou hranici.


Antibakteriální výbor FDA těsně podpořil schválení nového léku proti covidu od Mercku
Kurzy.cz | 16:02:12
Podle agenturních zpráv antibakteriální výbor americké lékové FDA počtem hlasů 13 ku 10 doporučil v nouzovém režimu proticovidový lék Molnupiravir od společnosti Merck.Lék je určený pro orální podání pro rizikové dospělé osoby s mírnými či středně...


Češi počítají s dražší zimní dovolenou a v tuzemsku, ukázal průzkum
idnes.cz | 19:30:00
I přes nepříznivou epidemiologickou situaci Češi stále počítají se zimní dovolenou na horách. Na rozdíl od předešlých let ale více lidí počítá s tím, že si lyžovačku užije pouze v České republice a také, že si oproti předešlým letem za celý pobyt připlatí.


Vytěsníme Vánoce a křestní jména. „Pokroková“ příručka z Bruselu narazila
idnes.cz | 19:00:00
Když Evropská komise představila na 32 stránkách příručky své rady, jak mají její úředníci hovořit „korektním“ jazykem, strhl se poprask. Podle unijních „pokynů pro inkluzivní komunikaci“ je třeba zcela nevhodné hovořit o vánočním čase nebo oslovovat ženy slečna či paní.


STALO SE DNES: Vánoční prázdniny delší nebudou. Zemřel Petr Uhl
idnes.cz | 18:46:00
Vánoční prázdniny se neprodlouží, shodli se na tom ministr školství Robert Plaga s budoucím ministrem Petrem Gazdíkem. Zemřel novinář, bývalý disident a politický vězeň Petr Uhl. Státní rozpočet skončil na konci listopadu v deficitu 401,5 miliardy korun. NATO podpořilo Ukrajinu vůči Rusku. Norská Popelka se v českých kinech objeví v jiné verzi než v Norsku.


Je smutné, že Británii vede takový klaun, řekl Macron o Johnsonovi
idnes.cz | 18:45:00
Francouzský prezident Emmanuel Macron si v soukromých hovorech se svými poradci postěžoval na britského premiéra Borise Johnsona. Údajně ho označil za klauna, který si z Francie dělá obětního beránka, aby stoupl v očích Britů.


Žák je v karanténě, ale rodiče ho pošlou do školy. Hrozí jim milionová pokuta
idnes.cz | 18:36:00
Kantoři učí podle svého běžného rozvrhu, do toho suplují za kolegy v karanténě. Nově jim ke spolupráci na testování a trasování přibývá nový nelehký úkol. Dohadují se s rodiči, aby děti, jimž hygienická stanice nařídila karanténu, zůstaly doma. Těm podle mluvčí středočeské hygienické stanice hrozí za porušení nařízení až milionová pokuta.


Pachatel neznámý, řekla policie a případ Pacmana v poli řepky odložila
idnes.cz | 18:08:00
Policie odložila případ vysekání Pacmana do řepkového pole společnosti Agrobech z koncernu Agrofert. Uvedla to Česká televize, které policejní mluvčí řekla, že se nepodařilo vypátrat konkrétního pachatele.


VIDEO: Jak může být cikán bledý jak stěna? ptá se Liga mužské moudrosti
idnes.cz | 18:00:00
Tvůrci internetového hitu sKORO NA mizině přicházejí s novým seriálem Liga mužské moudrosti, který je opět financován pouze z finančních příspěvků fanoušků. Ukázka zve na premiéru prvního dílu 8. prosince.


Ropní šejkové a Rusko rozhodují o těžbě ropy. Její cena stoupla na 70 dolarů za barel
Hospodářské noviny | 18:37:00
Prosincové zasedání ropného kartelu OPEC a Ruska mělo být původně předvídatelná nuda. Ropný kartel v čele se Saúdskou Arábií, který od roku 2016 koordinuje svoji těžební politiku s Ruskem, dával nepokrytě najevo, že neustoupí tlaku Spojených států,...


Češi k inovacím přistupují jako Němci. Nejdřív chtějí důkazy, že to bude fungovat, říká Biljana Weber z HPE
Hospodářské noviny | 18:16:00
Biljana Weber přijela do Prahy o pár dní dříve, než musela. Regionální ředitelka americké technologické společnosti Hewlett Packard Enterprise chtěla navštívit oblíbená místa, Národní divadlo i kamarády. Mezi roky 2013 a 2018 v Praze působila jako...


Šéfa běloruského fotbalu vyhostili z Česka. Za podporu Lukašenka míří na sportovní činovníky sankce
Hospodářské noviny | 18:12:00
Pro šéfa běloruského fotbalového svazu Vladimira Bazanova to byl vůbec smolný výlet. Oficiálně do Česka přijel na utkání ženských reprezentací o postup na fotbalové mistrovství světa. Utkání se kvůli covidu nekonala, navíc Bazanov s manželkou...


Sázka na velké burzovní nováčky je letos riskantnější než kdy jindy
Hospodářské noviny | 17:04:00
Ještě nikdy si burzovní debutanti nešli na trh pro tolik peněz jako letos. Rok ještě není u konce a investoři už do primárních úpisů akcií (IPO) nalili 330 miliard dolarů, tedy přes 7,4 bilionu korun. Vyrojila se i řada „mega IPO“, což...


Kolik mít dnes v portfoliu akcií či nemovitostí?
Hospodářské noviny | 17:01:00
Jak se má privátní investor vyrovnat s inflací? Nejprve v hlavě a pak na trzích. Je přitom nutné přijmout dvě skutečnosti: 1) Ne každá složka portfolia dokáže porazit inflaci každý rok. 2) Nemusí se to podařit ani celému portfoliu. Jen taková...


Umělá inteligence je zbraní budoucnosti, jejíž podoba se tvoří už dnes
iHned.cz | 19:02:00
Na obrazovce se pohybuje několik malých čtyřkolových vozítek. Jezdí zdánlivě chaoticky ve virtuální realitě, která je reálnou 3D kopií jednoho českého vojenského letiště. A programátor jim občas zlomyslně hodí do cesty (virtuální) větev nebo postaví...


Provokatér Zemmour padá ve hře o prezidenta rychle dolů
Hospodářské noviny | 16:44:00
Načasování oficiální kampaně se zdálo dokonalé – těsně před primárkami francouzské tradiční pravice a po týdnech dohadů, kdy a jak politický provokatér Éric Zemmour ohlásí kandidaturu na prezidentský úřad. Výsledek připomínal úsloví, že kdo...


Ropní šejkové a Rusko rozhodují o těžbě ropy. Její cena stoupla na 70 dolarů za barel
iHned.cz | 18:37:00
Prosincové zasedání ropného kartelu OPEC a Ruska mělo být původně předvídatelná nuda. Ropný kartel v čele se Saúdskou Arábií, který od roku 2016 koordinuje svoji těžební politiku s Ruskem, dával nepokrytě najevo, že neustoupí tlaku Spojených států,...


První úkol pro nového ministra financí: zvítězit nad ekonomickou teorií
Hospodářské noviny | 16:22:00
Pandemie covidu-19 vyvolala silný tlak na veřejné finance mnoha zemí světa. Vlády, kabinet Andreje Babiše nevyjímaje, přijímaly za účelem ztlumení dopadů pandemie řadu opatření, která však z pohledu veřejných financí znamenala skokové zvýšení výdajů...


Šéfa běloruského fotbalu vyhostili z Česka. Za podporu Lukašenka míří na sportovní činovníky sankce
iHned.cz | 18:12:00
Pro šéfa běloruského fotbalového svazu Vladimira Bazanova to byl vůbec smolný výlet. Oficiálně do Česka přijel na utkání ženských reprezentací o postup na fotbalové mistrovství světa. Utkání se kvůli covidu nekonala, navíc Bazanov s manželkou...


Síkela si čistí stůl před nástupem na ministerstvo. Prodává svůj podíl ve fondu
Hospodářské noviny | 16:18:00
Závěr roku musel investory z Prime Fundu překvapit. Bývalý uznávaný bankéř ze skupiny Erste Jozef Síkela, který fond letos na jaře spoluzaložil, měl být zárukou dalších dobrých investic. Jenže místo toho z něj zase odchází. V pondělí ráno se stal...


Jen na omezenou dobu, s kolaudací a licencí. Praha ve sněmovně znovu zkusí prosadit regulaci Airbnb
Hospodářské noviny | 15:07:00
Praha patří k evropským městům, která jsou nejvstřícnější ke krátkodobým pronájmům. Zatímco Paříž nebo Amsterdam zavedly přísná pravidla typu lhůty na počet dnů v roce, po které smí pronajímatelé své nemovitosti hostům nabízet, byty v české...


Kvalitní portfolio klientů je základem úspěšného podnikání
Hospodářské noviny | 14:18:00
Dnešní podnikatelské prostředí je charakteristické velkou mírou nejistoty a dynamiky, na které jsme v Česku nebyli řadu let zvyklí. Příčin je celá řada, ať už jde o narušení dodavatelsko-odběratelských řetězců, překotný růst cen materiálů a dalších...


Jen na omezenou dobu, s kolaudací a licencí. Praha ve sněmovně znovu zkusí prosadit regulaci Airbnb
iHned.cz | 15:07:00
Praha patří k evropským městům, která jsou nejvstřícnější ke krátkodobým pronájmům. Zatímco Paříž nebo Amsterdam zavedly přísná pravidla typu lhůty na počet dnů v roce, po které smí pronajímatelé své nemovitosti hostům nabízet, byty v české...


Kvalitní portfolio klientů je základem úspěšného podnikání
iHned.cz | 14:18:00
Dnešní podnikatelské prostředí je charakteristické velkou mírou nejistoty a dynamiky, na které jsme v Česku nebyli řadu let zvyklí. Příčin je celá řada, ať už jde o narušení dodavatelsko-odběratelských řetězců, překotný růst cen materiálů a dalších...


Školy by testovaly i očkované žáky. Po takovém řešení volají i někteří epidemiologové, někde se tak už děje
lidovky.cz | 19:52:00
Plošný screening na covid se týká jen neočkovaných školáků. Ředitelé i někteří rodiče by však uvítali, kdyby se testovali i vakcinovaní.


Podivné manželství. Covid spojil neonacisty, libertariány a spiritisty
lidovky.cz | 19:35:00
Před pár lety (nebo dokonce před pár měsíci) by to bylo něco nemožného a tihle lidé by se nepotkali nebo si v případě setkání jeden před druhým uplivli. Dnes je ale vidíme stát vedle sebe. Z jednoho pódia mluví ke shromážděnému davu libertariáni a zastánci co nejsvobodnější demokratické společnosti, neonacisté, zastánci různých podivných esoterických názorů a lidé vyznávající tradiční křesťanské hodnoty. Spojuje je odpor proti proticovidovým omezením či očkování.


Zavření škol není ve hře, vánoční prázdniny se neprodlouží. Taková možnost je až na posledním místě
lidovky.cz | 18:54:10
Zavření škol kvůli covidu bude pro nastupující vládu v případě nutnosti omezení kontaktů mezi lidmi až na posledním místě, řekl v pořadu Benešovský Impuls kandidát na ministra školství Petr Gazdík. Končící ministr Robert Plaga trvá na tom, že vánoční prázdniny se prodlužovat nebudou a kývl na to i Gazdík.


Připravovaná vyhláška o odškodném za povinná očkování s covidem nepočítá
lidovky.cz | 18:12:12
Ministerstvo zdravotnictví připravilo vyhlášku k zákonu o odškodnění za újmu způsobenou povinným očkováním. Obsahuje seznam deseti nemocí, proti kterým jsou vakcíny povinné, například spalničky, tetanus nebo pneumokoky. S povinnou vakcinací na covid-19, kterou pro některé profese a lidi nad 60 let končící vláda zvažuje, vyhláška zatím nepočítá.


Zmizeli a byli za lháře. Co se stalo s Číňany, kteří jako první promluvili o covidu?
aktuálně.cz | 19:17:03
Uplynuly dva roky od prvního zaznamenaného případu nemoci covid-19. I přes zákaz o ní informovali někteří čínští lékaři a novináři.


Je to definitivní. Vánoční prázdniny se neprodlouží, dohodli se Plaga a Gazdík
Denik.cz | 18:58:00
Vánoční prázdniny se letos prodlužovat nebudou. Dohodli se na tom ve středu ministr školství v demisi Robert Plaga (za ANO) a kandidát na ministra Petr Gazdík (STAN). Plaga to uvedl na twitteru, Gazdík to potvrdil v tiskové zprávě. Stávající ministr návrh na prodloužení prázdnin odmítl, podle Gazdíka ale souhlasil s požadavkem, že by se žáci měli těsně před prázdninami otestovat.


Ostrava je město vizualizací, bude to ale někdy skutečnost? Na řadě je Ostravica
Denik.cz | 18:39:00
/VIZUALIZACE/ V legendárním obchodním domě Ostravica-Textilia, kde už léta probíhají základní udržovací práce, by v nejbližších letech mohlo být pořádně rušno. Podívejte se, jak by nová Ostravica měla vypadat.


Muž napadl na Mělnicku známého. V těle měl drogy a na krku zatykač
Denik.cz | 18:32:00
/FOTOGALERIE/ Muži ovlivněnému pervitinem a marihuanou (jak alespoň naznačovaly výsledky provedených orientačních testů na návykové látky), zřejmě policejní fena Orna na Mělnicku zachránila život. Ve středu o tom informoval policejní mluvčí Pavel Truxa. Původně přitom policisté z Lužce nad Vltavou vyjížděli do Horních Počapel proto, aby řešili vloupání do domu spojené s fyzickým napadením.


Vozíčkář napadl na silnici u Kostelního Hlavna dítě, policie hledá svědky
Denik.cz | 18:17:00
Vozíčkář napadl dítě na silnici poblíž křížku mezi obcemi Sudovo Hlavno a Kostelní Hlavno na Praze-východ. Incident se stal v pondělí kolem čtvrt na osm ráno. 


Proslulý magazín Time Out zve na výlet do Brna. Ocenil kulturu i gastronomii
Denik.cz | 18:07:00
Arles, Oslo, Valencia nebo Sheffield. To všechno jsou města, které redakce světově proslulého magazínu Time Out zvolila jako nejlepší místa pro víkendový výlet v roce 2022. A města z Francie, Norska, Španělska i Anglie se tak mohou pyšnit, že stojí po boku té nejvytříbenější společnosti. Na seznamu se totiž ocitla vedle Brna.


Petr Uhl. Obhájce slabých a ryzí člověk, po němž zůstane prázdno
Denik.cz | 17:49:00
Žijeme v době, kdy se smrt stala součástí našich životů. V nemocnicích umírají na covid staří i mladí lidé. Je to smutné. A bohužel všední. Vtom přijde zpráva, která z těch anonymních statistik vyskočí a zasáhne vás přímo do srdce. Dnes je to ta o smrti Petra Uhla.


Loupil lídr hnutí Chcípl PES? Podle soudu nešlo o trestný čin
Denik.cz | 17:45:00
Jiří Janeček v únoru třísknul o zem telefonem provokatérovi z Ústí, věc šla k soudu. Podle něj šlo ale maximálně o přestupek.


Kandidát na ministra Síkela zahájil kroky k ukončení působení v Prime Fundu
Eurozpravy-domácí | 20:00:00
Bankéř a investor Jozef Síkela, který se jako nominant hnutí STAN zřejmě stane ministrem průmyslu a obchodu v nové vládě designovaného premiéra Petra Fialy (ODS), zahájil kroky k ukončení svého působení v technologickém fondu Prime Fund. "Síkela svůj odchod z fondu oznámil, takže proces prodeje byl zahájen v tom smyslu, že my to respektujeme a teď to budeme řešit. S právníky připravujeme konkrétní kroky," řekl dnes večer ČTK výkonný partner fondu Jan Svoboda.


Sněmovna schválila příspěvek pro lidi v karanténě a obnovení krizového ošetřovného
Eurozpravy-domácí | 19:56:00
Při zavření škol nebo tříd kvůli epidemii koronaviru zřejmě budou pečující dostávat ošetřovné opět po celou dobu karantény. Dávka by navíc měla obecně vzrůst o třetinu na 80 procent redukovaného základu výdělku.


Zdravotnictví má dle Babiše ještě rezervu. Navzdory chybějícím zdravotníkům
Eurozpravy-domácí | 18:26:00
Zdravotnictví má teď ještě rezervu ke zvládnutí covidové epidemie. Má ale výpadek tisícovek zdravotníků, kteří jsou na nemocenské či na ošetřovném. Novinářům to dnes řekl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Výpadek personálu by mohl komplikovat péči i chystané masivnější očkování.


Ministerstvo připravilo vyhlášku o odškodnění za povinná očkování
Eurozpravy-domácí | 17:13:00
Ministerstvo zdravotnictví připravilo vyhlášku k zákonu o odškodnění za povinná očkování. Obsahuje seznam deseti nemocí, proti kterým jsou vakcíny povinné, například spalničky, tetanus nebo pneumokoky. S povinnou vakcinací na covid-19, kterou pro některé profese a lidi nad 60 let končící vláda zvažuje, však vyhláška zatím nepočítá.


WHO očekává nové informace o nakažlivosti omikronu v následujících dnech
Eurozpravy-zahraniční | 18:05:00
Světová zdravotnická organizace (WHO) očekává, že během několika dní bude mít více informací o nakažlivosti nové varianty koronaviru omikron. Prohlásila to dnes podle agentury Reuters epidemioložka WHO Maria van Kerkhoveová. Další zástupkyně WHO uvedla, že zatím nic nenasvědčuje tomu, že by omikron snižoval účinnost dostupných vakcín proti covidu-19.


Rusko chce podle Putina záruky, že se NATO nerozšíří dál na východ
Eurozpravy-zahraniční | 17:37:00
Ruský prezident Vladimir Putin dnes prohlásil, že jeho země bude žádat záruky, že se Severoatlantická aliance nebude rozšiřovat dále na východ. Šéf ukrajinské diplomacie Dmytro Kuleba ale oponoval, že Rusko nemá právo bránit sblížení Kyjeva s NATO. Jakékoliv bezpečnostní záruky, které by Moskva mohla žádat od Západu, by byly nelegitimní, uvedl Kuleba v Rize.


Kdo přiletí z Jihoafrické republiky bude zastřelen. Je to levnější než testy, tvrdí Babiš
Reflex | 18:30:00
Nová mutace omikron, která byla poprvé pozorována v Jihoafrické republice a kterou Světová zdravotnická organizace WHO označila za znepokojivou, budí obavy a vládní činitelé se napříč celým světem snaží zamezit jejímu rozšíření. Nejinak je tomu i u nás, kdy vláda pod vedením Andreje Babiše dělá vše možné, aby šíření omikronu na našem území zabránila.


Kalousek v Reflexích: Program české i německé vlády může narazit na realitu
Reflex | 18:00:00
„Česká republika je v nouzovém stavu, zdravotní systém je přetížený, umírají lidé a prezident republiky místo toho, aby jmenoval rychle vládu, pořádá absurdní divadlo před vitrínou, kdy vyslýchá budoucí ministry Fialovy vlády,“ zahájil dnešní Reflexe Miroslava Kalouska a Marka Stoniše první z nich. „Kvůli tomu nám stále vládne Babišova vláda bez mandátu,“ dodává Kalousek. „Co udělá prezident po tom, co promluví s posledním kandidátem Fialovy vlády, což bude budoucí ministr zdravotnictví Válek? Jmenuje vládu? Nebo řekne, že se rozhodl vetovat, přestože k tomu nemá právo? To, že je prezidentův krok nepředvídatelný, je obrovská chyba a proviňuje se tím na vlastní zemi. On je nepředvídatelný schválně,“ komentuje Kalousek.


Zrůdy v sukni: Osvětimská bestie milovala mučení vězňů a hudbu. Obojí spojila příšerně dohromady
Reflex | 17:00:00
Půl milionu nevinných žen a dětí má na svědomí nacistická dozorkyně Maria Mandel. Tato neuvěřitelně krutá žena začínala podobně jako celá řada jejích kolegyň - nevzdělaná, chudá a bez perspektivní budoucnosti. A stejně jako ostatní se shlédla v kariéře u nacistů. Vynikala v mučení vězňů a krutosti, kterých se vůči nim dopouštěla, ji evidentně uspokojovaly. Podobně jako vážná hudba, kterou doprovázela práci i mučení svých vězenkyň.


Putin: Rusko chce záruky, že se NATO nerozšíří dál na východ
Tiscali-zprávy | 19:45:45
Ruský prezident Vladimir Putin dnes prohlásil, že jeho země bude žádat záruky, že se Severoatlantická aliance nebude rozšiřovat dále na východ.


Zemřel Petr Uhl
Tiscali-zprávy | 19:12:02
Ve věku 80 let dnes zemřel novinář a publicista, bývalý disident, politický vězeň a signatář Charty 77 Petr Uhl, který se během komunistického režimu i v polistopadové éře zasazoval o ochranu lidských práv.


Pouze pro bílé: Před 66 lety řekla statečná Afroameričanka rozhodné „ne“
Tiscali-zprávy | 18:46:22
Prvního prosince 1955 odmítla Afroameričanka Rosa Parksová uvolnit v autobuse místo bělochovi. Její "ne" se zapsalo do dějin jako přelomový krok v boji za práva černochů.


Kompenzace pro zasažené epidemií: Sněmovna schválila příspěvky pro podnikatele
Tiscali-zprávy | 18:33:41
Sněmovna dnes schválila příspěvky pro lidi zasažené pandemií, podnikatelé budou moci čerpat bonus spolu s dalšími covidovými programy.


Rusové mají svůj vlastní TikTok, Gazprom spustil Yappy
E15-ekonomika | 18:30:00
Rusko v rámci snahy zbavit se závislosti na zahraničních technologiích a digitálních službách nabídlo mladým aplikaci pro vytváření a sdílení videí Yappy. Tento týden ji spustila společnost Gazprom-Media, odnož plynárenského gigantu Gazprom. Platforma má být konkurentem populárního TikToku, píší The Moscow Times.


Energetická krize těžce postihuje obce. Musejí posilovat rozpočty o stovky milionů
E15-ekonomika | 17:45:00
Inflace, rostoucí ceny energií i zvyšování mezd ve veřejné sféře poznamenají obecní rozpočty v příštím roce. Jednotky až desítky milionů musejí najít starostové malých a středních obcí, stovky milionů primátoři Prahy a Brna. Zvyšovat svůj rozpočet kvůli cenám energií plánuje nejméně čtyřicet procent obcí. Ukazuje to průzkum Sdružení místních samospráv. Investice ale města a obce omezovat nechtějí, v příštím roce je totiž mimo jiné čekají komunální volby.


Sněmovna schválila příspěvek pro lidi v karanténě. Vrací se i ošetřovné
E15-ekonomika | 16:57:00
Příspěvek až 370 korun denně zřejmě budou znovu dostávat lidé, kteří se ocitli v nařízené karanténě nebo izolaci kvůli nemoci covid-19. Schválila to dnes Sněmovna. 


Nové vakcíny proti koronaviru jsou na dosah. Společnosti připravují i tablety
E15-ekonomika | 16:55:00
V Česku se dosud používají čtyři druhy vakcín. Příští rok však několik variant, které by v boji s pandemií pomohly, nejspíš přibude. Řeč je například o vakcíně francouzské společnosti Sanofi nebo americké Novavax, jejíž látka se dokonce vyrábí v Česku. Farmaceutičtí giganti Pfizer a Meck navíc chystají tabletky pro léčbu covidu.


Rusové mají svůj vlastní TikTok, Gazprom spustil Yappy
E15-politika | 18:30:00
Rusko v rámci snahy zbavit se závislosti na zahraničních technologiích a digitálních službách nabídlo mladým aplikaci pro vytváření a sdílení videí Yappy. Tento týden ji spustila společnost Gazprom-Media, odnož plynárenského gigantu Gazprom. Platforma má být konkurentem populárního TikToku, píší The Moscow Times.


Energetická krize těžce postihuje obce. Musejí posilovat rozpočty o stovky milionů
E15-politika | 17:45:00
Inflace, rostoucí ceny energií i zvyšování mezd ve veřejné sféře poznamenají obecní rozpočty v příštím roce. Jednotky až desítky milionů musejí najít starostové malých a středních obcí, stovky milionů primátoři Prahy a Brna. Zvyšovat svůj rozpočet kvůli cenám energií plánuje nejméně čtyřicet procent obcí. Ukazuje to průzkum Sdružení místních samospráv. Investice ale města a obce omezovat nechtějí, v příštím roce je totiž mimo jiné čekají komunální volby.


Sněmovna schválila příspěvek pro lidi v karanténě. Vrací se i ošetřovné
E15-politika | 16:57:00
Příspěvek až 370 korun denně zřejmě budou znovu dostávat lidé, kteří se ocitli v nařízené karanténě nebo izolaci kvůli nemoci covid-19. Schválila to dnes Sněmovna. 


Nové vakcíny proti koronaviru jsou na dosah. Společnosti připravují i tablety
E15-politika | 16:55:00
V Česku se dosud používají čtyři druhy vakcín. Příští rok však několik variant, které by v boji s pandemií pomohly, nejspíš přibude. Řeč je například o vakcíně francouzské společnosti Sanofi nebo americké Novavax, jejíž látka se dokonce vyrábí v Česku. Farmaceutičtí giganti Pfizer a Meck navíc chystají tabletky pro léčbu covidu.


Školka v Mexiku vyhrála v loterii. Teď bojuje s gangem, který peníze chce
idnes.cz | 21:52:00
Původní radost z výhry ve výši 20 milionů pesos (přes 21 milionů Kč) se pro mexickou školku změnila v noční můru. Rodiče asi dvaceti dětí, které ji navštěvují, začal ohrožovat místní zločinecký gang. Po rodičích chce, aby mu za peníze z výhry nakoupili zbraně. Někteří rodiče dokonce museli uprchnout ze vsi.


Drama na jihu Čech. Prázdný kočárek na mostě, v řece se topila žena s dítětem
idnes.cz | 21:27:00
Pořádné drama se kolem půl osmé večer odehrálo na jihu Čech. V řece Blanici u Vodňan se topila žena s malým dítětem. Policisté za nimi skočili do vody, ženu i dítě vytáhli. To pak ve vážném stavu předali záchranářům.


Útok v Michiganu má čtvrtou oběť. Hocha obvinili z vraždy a terorismu
idnes.cz | 20:51:00
Úterní střelba na střední škole v americkém státě Michigan si vyžádala čtvrtý život, zraněním podlehl sedmnáctiletý hoch. Policie stále nezná motiv střelce. Podezřelý patnáctiletý mladík, který je vazbě, s úřady nespolupracuje. I tak už ho obvinily z vraždy i terorismu, informuje agentura Reuters. Státní zástupkyně zvažuje obvinit i jeho rodiče.


Romský aktivista Torák získal v Británii prestižní ocenění pro pedagogy
idnes.cz | 20:24:00
Český Rom Petr Torák a Britka Lynn Mayesová převzali Pearsonovu národní cenu pro pedagogy, která se každoročně uděluje ve Velké Británii. Dvojice získala jednu ze zlatých cen za výsledky partnerské spolupráce.


Mluvčími roku jsou Hrubý ze Spořitelny a Rendlová z Policejního prezidia
idnes.cz | 20:15:00
Cenu Mluvčí roku 2021 získal za soukromý sektor Filip Hrubý z České spořitelny, za veřejný a neziskový sektor Kateřina Rendlová z Policejního prezidia. Titul PR tým roku patří týmu podnikové komunikace Škoda Auto. Ocenění za přístup ke komunikaci v době pandemie má skupina PPF a Petr Kellner in memoriam.


„Lidé umírají jako mouchy“. Rusko hlásí nejvyšší mortalitu od války
idnes.cz | 20:10:00
Ruští demografové zaznamenali další antirekord. Během posledních dvanácti měsíců zemřelo přes 2 400 000 lidí, nejvíc od druhé světové války. Na vině je pandemie koronaviru a přetížení zdravotního systému, mezi Rusy však dál panuje hluboká nedůvěra k vakcinaci.


Za den 383 výjezdů, třetina kvůli covidu. Když jsou záchranáři na hraně
idnes.cz | 20:00:00
Ráno převezmou službu a vůz a v podstatě ihned vyrážejí za prvním pacientem. Na základnu se nevrátí i několik hodin. V praxi to znamená, že se nenasvačí, nenapijí, nenaobědvají. Natož aby si vydechli. A to všechno v ochranných „skafandrech“ a často za doprovodu vulgárních slov. Jihomoravští záchranáři v posledních týdnech zažívají obrovský nápor.


Setkání s papežem nelze slovy popsat, říká propagátor fotbalu v ghettech
idnes.cz | 20:00:00
Dlouhodobě se věnuje aktivitám, jejichž cílem je dostat romské děti v sociálně vyloučených lokalitách z ulice a přivést je ke sportu. Ústečan Lukáš Pulko proto před lety založil fotbalový oddíl Mongaguá. Minulý týden se díky své činorodosti setkal ve Vatikánu s papežem Františkem.


Nejlepší mluvčí mají Policejní prezidium ČR a Česká spořitelna. Ocenění dostal i Petr Kellner
iHned.cz | 19:30:00
Oborové ocenění Mluvčí roku 2021 má vítěze. Nejlepší mluvčí veřejného a neziskového sektoru se stala Kateřina Rendlová, vedoucí odboru komunikace a vnějších vztahů Policejního prezidia ČR. Ve veřejném sektoru získal ocenění nejlepšího mluvčího Filip...


Covidová pomoc se vrací. Dosáhnou na ni podnikatelé, nemocní lidé i rodiče školáků
iHned.cz | 19:16:00
Poslanci oprášili covidovou pomoc jak podnikatelům, tak pro běžné lidi. Ve stavu takzvané legislativní nouze během jediného dne schválili tři typy podpory. Podnikatelé tak mohou opět žádat o tisíc korun denně coby kompenzační bonus, vrací se...


Ať se škola přizpůsobí dětem, ne naopak. A učitelé musí být nejen kolegové, ale i přátelé, říká ředitelka z Trmic
iHned.cz | 19:11:00
Do Základní školy v Trmicích u Ústí nad Labem chodí na 320 dětí, zhruba polovina jich je ale v karanténě. Výuka je tak hybridní – na dálku i ve třídách. Podmínky se podle ředitelky Marie Gottfriedové, jejíž zkušenosti využila i studie o řízení...


Na PCR testování ve školách změna pravidel nedopadne, uklidňuje ministerstvo. Stačí přítomnost zdravotníka
iHned.cz | 19:05:00
Plánované zpřísnění podmínek pro využívání samoodběrných testovacích sad vyvolalo na některých školách nejistotu. Redakci se ozvali pracovníci ze škol, které plánovaly přejít od antigenních testů k citlivější PCR metodě, s obavami, že jim to změna...


Nabízíme lepší deal. Evropa chce konkurovat čínským investicím ve světě, uvolní na to 300 miliard eur
iHned.cz | 19:03:00
Udělali jste zkušenost s penězi od Číny, tak teď zkuste vsadit na nás. Zhruba tak by se dal shrnout vzkaz Evropské unie zemím třetího světa, které si v posledních letech nechávají od Číny stavět infrastrukturu. Pekingští komunisté tím budují okruh...


Pro stát musí pracovat lidé, kteří usínají a budí se s tím, že chtějí něco změnit, říká Jakub Drbohlav
iHned.cz | 18:52:00
Má zkušenosti z práce na strategických projektech pro největší firmy v Evropě. Teď už ale Jakub Drbohlav rok a čtvrt pracuje pro stát, konkrétně na ministerstvu školství je zástupcem ředitele odboru řízení regionálního školství. Může tak srovnávat,...


Češi k inovacím přistupují jako Němci. Nejdřív chtějí důkazy, že to bude fungovat, říká Biljana Weber z HPE
iHned.cz | 18:16:00
Biljana Weber přijela do Prahy o pár dní dříve, než musela. Regionální ředitelka americké technologické společnosti Hewlett Packard Enterprise chtěla navštívit oblíbená místa, Národní divadlo i kamarády. Mezi roky 2013 a 2018 v Praze působila jako...


Nerad mluvím o sobě a nerad odhaluju svoje city, říká komik Lukáš Pavlásek
revue.idnes.cz | 20:00:00
Proslavila ho postava „tydýta“ z reklam na mobilního operátora. Mixem přitroublosti a neohrabanosti před šesti lety navzdory svému tanečnímu antitalentu zabodoval i u diváků StarDance, díky nimž skončil na třetím místě. Tu a tam však kromě různých komických poloh, typických pro jeho standupová vystoupení i některé filmové role, ukáže Lukáš Pavlásek i svou romanticky nostalgickou tvář. Třeba ve sbírce básní, kterou si stejně jako sérii humoristických příběhů o ajťákovi nebo knížky pro děti vydal sám.


Žena skočila s dítětem do řeky Blanice? Policisté našli na mostě kočárek
blesk | 21:43:00
Neskutečné drama se odehrálo v jihočeském městě Vodňany na Strakonicku. Policisté tam nalezli na mostě prázdný kočárek. Jen o pár chvil později zjistili, že se v řece Blanici topí žena s dítětem. Strážci zákona neváhali ani sekundu a vydali se jim do vody pomoci...


„Byla to jen otázka času.“ USA hlásí první případ mutace omikron. V Kalifornii
blesk | 21:24:00
Spojené státy dnes oznámily první případ nákazy novou variantou koronaviru omikron. Jde o člověka v Kalifornii, který se 22. listopadu vrátil z Jihoafrické republiky a o týden později měl pozitivní test na koronavirus, informuje agentura AP s odvoláním na vrchního epidemiologa americké vlády Anthonyho Fauciho.


Fashion Awards 2021: Shaiková v síti i elegantní matka (74) miliardáře Elona Muska!
blesk | 21:15:00
V londýnské Royal Albert Hall odehrál slavnostní galavečer London's Fashion Awards 2021. V rámci něj se rozdávala ocenění významným osobnostem ze světa módy. 


Bankéř a adept na ministra Síkela končí ve fondu. Odkup nebude problém, vzkázal partner
blesk | 20:53:00
Bankéř a investor Jozef Síkela, který se jako nominant hnutí STAN zřejmě stane ministrem průmyslu a obchodu v nové vládě designovaného premiéra Petra Fialy (ODS), zahájil kroky k ukončení svého působení v technologickém fondu Prime Fund.


»Dával naději do života.« Deset let od smrti připomene výstava Václava Havla, jeho chvíle na výsluní i v soukromí
blesk | 20:47:00
Přelomové okamžiky v politickém životě bývalého československého a českého prezidenta Václava Havla, jeho setkání se světovými státníky i střípky ze soukromí ukazuje výstava, která dnes večer začala v pražské Galerii 1. Autoři, fotograf Alan Pajer a Tomáš Oliva, který působil v Kanceláři prezidenta republiky, ji uspořádali u příležitosti výročí úmrtí Václava Havla, od něhož 18. prosince uplyne deset let. Pajer byl jeden z fotografů, kteří prezidenta často doprovázeli. Na výstavě jsou však i snímky jiných tvůrců.


Šok pro ženu na Pardubicku: V posteli našla mrtvé manžele
blesk | 20:44:00
Hrozný šok čekal na ženu v Hlavečníku na Pardubicku. Starší manželský pár (85) našla v posteli mrtvý. Podle policie se nejednalo o násilnou smrt, případ se vyšetřuje.


Tanečnice Návorková ze StarDance přiznala: Hnusné útoky kvůli Miraiovi!
blesk | 20:43:00
Nejprve vypadla ze StarDance ona a měla za to, že jsou na vině jen bolesti zad spojené s únavou, jenže to byl covid. Teď musí odejít i Mirai Navrátil (29)... a jeho fanynky to podle všeho nemůžou vydýchat. Ošklivé a zlé zprávy tak posílají právě i jeho tanečnici Lence Noře Návorkové (30). 
 


Teď tu byl a najednou není! Policie na Liberecku šetří krádež celého altánu
blesk | 20:29:00
Policie pátrá po pachatelích kuriózní krádeže. Došlo k ní na kopci Výhledy na česko-polské hranici, nedaleko Chrastavy u Liberce. Zmizel celý altán.


Počet obětí masakru ve škole vzrostl na čtyři. Střelec (15) z Michiganu poslal děsivý vzkaz
blesk | 20:22:00
Střelba na střední škole Oxford v americkém státě Michigan si vyžádala už čtyři oběti. Ve středu večer to uvedla tamní média s tím, že zatím poslední obětí je sedmnáctiletý student. Na internetu se pak objevil děsivý vzkaz, který patnáctiletý střelec umístil na svůj instagram před střelbou.


Marie Rottrová porazila covid: Oslava 80. narozenin bude, ale bez syna! Uvízl v Kanadě
blesk | 20:15:00
V polovině listopadu oznámila Marie Rottrová (80) že je pozitivní na covid, ale má velmi lehký průběh. Bohužel se musely posunout rodinné oslavy a koncert plánovaný na 25. listopadu byl přesunutý na příští rok. 


Z gynekologa se vyklubal perverzák: Ženám nabízel léčbu svou „kouzelnou flétnou“
blesk | 19:48:00
Itálie řeší skutečně bizarní případ, ve kterém figuruje perverzní gynekolog. Lékař Giovanni Miniello (60) ve městě Bari tvrdil svým pacientkám, že je dokáže vyléčit sexem. Svému penisu přitom přímo před nimi přezdíval „kouzelná flétna“.


Rasista z paláce, který řešil barvu Archieho kůže, odhalen v nové knize!
blesk | 19:15:00
Byl to poprask, když britský princ Harry (37) a jeho manželka Meghan (40) v březnu osočili nejmenovaného člena královské rodiny z rasismu. „Kdo to asi je?“ vrtalo všem hlavou. Nově vydaná kniha teď konečně odhaluje, že má jít o Harryho otce, prince Charlese (73)! Palác to odmítá.


Tvrdý zásah a razie proti opozičníkům v Bělorusku. Represe jako v KLDR, míní kritik
blesk | 19:14:00
Běloruské úřady dnes podnikly domovní prohlídky v domovech desítek novinářů a opozičních aktivistů. Podle ochránců lidských práv to byl největší jednodenní zásah proti odpůrcům režimu za poslední tři měsíce. Nezávislým novinářům, obhájcům lidských práv a aktivistům v nejméně devíti velkých běloruských městech byly během prohlídek zabaveny mobilní telefony a počítače a byli podrobeni výslechům, uvedla AP s odvoláním na nevládní organizaci Vjasna.


Útok v Michiganu má čtvrtou oběť. Hocha obvinili z vraždy a terorismu
lidovky.cz | 21:59:18
Úterní střelba na střední škole v americkém státě Michigan si vyžádala čtvrtý život, zraněním podlehl sedmnáctiletý hoch. Policie stále nezná motiv střelce. Podezřelý patnáctiletý mladík, který je vazbě, s úřady nespolupracuje. I tak už ho obvinily z vraždy i terorismu, informuje agentura Reuters. Státní zástupkyně zvažuje obvinit i jeho rodiče.


Poslední slovo Karla Olivy: Nehubitelé
lidovky.cz | 21:00:00
Zcela nedávno jsme si připomněli dvě stě let od narození Karla Havlíčka Borovského. Pokud ale postoupíme proti proudu času o dvě další stovky podzimů, budeme mít důvod k další kulaté připomínce: 3. 12. 1621 se narodil Bohuslav Balbín z Vorličné.


Odešel novinář a bojovník za lidská práva. Petr Uhl patřil k nejvýznamnějším disidentům
lidovky.cz | 20:15:00
Asi všichni komentátoři se shodnou, že Petr Uhl patřil k nejvýznamnějším disidentům někdejšího Československa. Shodovali se na tom i představitelé komunistického režimu, proto také Petr strávil ve vězení dlouhých devět let (1969–1973 a 1979–1984) – a navíc musel absolvovat nekonečnou řadu výslechů, domovních prohlídek a krátkodobých zadržení.


Prohlédněte si základní Volkswagen Multivan T7. Za tento dáte 1,2 milionu Kč
Auto.cz | 18:50:00
Volkswagen Užitkové vozy spouští konfigurátor Multivanu T7. Můžeme se tedy podívat, jak vypadají jednotlivé verze včetně té nejdostupnější.


Byl statečný a zásadový, vzpomínají přátelé a politici na zesnulého Petra Uhla
aktuálně.cz | 20:59:56
Novinář a publicista, politický vězeň, signatář Charty 77 a levicově smýšlející politik dnes po dlouhé nemoci zemřel, bylo mu 80 let.


Za střelbu na škole v Michiganu čelí obvinění z vraždy a terorismu 15letý chlapec
aktuálně.cz | 19:52:00
Oběťmi střelby jsou čtyři mladiství. Učitel a sedm dalších studentů bylo zraněno, stav tří studentů je velmi vážný.


V Blanici se topila žena s dítětem, zachraňovali je policisté
Denik.cz | 20:50:00
Prázdný dětský kočárek na mostě a topící se žena s dítětem v řece Blanici. Takový pohled se ve středu kolem půl osmé večer naskytl policistům z Vodňan na Strakonicku. Na místě zasahovalo i několik posádek záchranářů, dítě převážel vrtulník do nemocnice v Praze.


Střelba na škole v USA má čtvrtou oběť. Útočníka obvinili z terorismu
Denik.cz | 20:07:00
Úterní střelba na střední škole v americkém státě Michigan má čtvrtou oběť na životě. Informují o tom dnes americká média. Patnáctiletý chlapec střílel na své spolužáky a vyšetřovatelé se snaží objasnit motiv jeho chování. Útočník byl ve středu večer podle místních médií obviněn z vraždy i terorismu.


Ztohoven vyzráli na „soudruhy z kriminálky“. Pacmana v poli Agrofertu odložili
Denik.cz | 20:01:00
K „majstrštyku“ si nejspíš gratulují anonymně vystupující umělci spříznění s politicky a společensky angažovanou skupinou Ztohoven. Přestože se totiž po několika dnech skupina přihlásila ke květnovému vysekání obřího obrazce Pacmana ze známé počítačové hry do pole Agrofertu, policie případ odložila.


Jak je české podnikatelské prostředí připraveno na whistleblowery? Tři čtvrtiny firem, které oznamovací kanál zavedly, si ho pochvalují, vyplývá z průzkumu EY
Kurzy.cz | 20:02:34
Už 17. prosince začne pro české firmy zaměstnávající více jak 250 zaměstnanců platit evropská směrnice o ochraně whistleblowerů. Národní legislativa Parlamentem ale zatím neprošla.


Cena kávy je nejvýše za 10 let. Podle analytiků může dál zrát
Kurzy.cz | 19:29:00
Ceny kávy se pohybují na desetiletých maximech a situace na trhu se podle expertů do roku 2023 nezlepší.
Kontrakty na prosincové dodání zakončily pondělní obchodní seanci na 2,34 dolaru za libru.


Nejlepší mluvčí mají Policejní prezidium ČR a Česká spořitelna. Ocenění dostal i Petr Kellner
Hospodářské noviny | 19:30:00
Oborové ocenění Mluvčí roku 2021 má vítěze. Nejlepší mluvčí veřejného a neziskového sektoru se stala Kateřina Rendlová, vedoucí odboru komunikace a vnějších vztahů Policejního prezidia ČR. Ve veřejném sektoru získal ocenění nejlepšího mluvčího Filip...


Covidová pomoc se vrací. Dosáhnou na ni podnikatelé, nemocní lidé i rodiče školáků
Hospodářské noviny | 19:16:00
Poslanci oprášili covidovou pomoc jak podnikatelům, tak pro běžné lidi. Ve stavu takzvané legislativní nouze během jediného dne schválili tři typy podpory. Podnikatelé tak mohou opět žádat o tisíc korun denně coby kompenzační bonus, vrací se...


Ať se škola přizpůsobí dětem, ne naopak. A učitelé musí být nejen kolegové, ale i přátelé, říká ředitelka z Trmic
Hospodářské noviny | 19:11:00
Do Základní školy v Trmicích u Ústí nad Labem chodí na 320 dětí, zhruba polovina jich je ale v karanténě. Výuka je tak hybridní – na dálku i ve třídách. Podmínky se podle ředitelky Marie Gottfriedové, jejíž zkušenosti využila i studie o řízení...


Na PCR testování ve školách změna pravidel nedopadne, uklidňuje ministerstvo. Stačí přítomnost zdravotníka
Hospodářské noviny | 19:05:00
Plánované zpřísnění podmínek pro využívání samoodběrných testovacích sad vyvolalo na některých školách nejistotu. Redakci se ozvali pracovníci ze škol, které plánovaly přejít od antigenních testů k citlivější PCR metodě, s obavami, že jim to změna...


Nabízíme lepší deal. Evropa chce konkurovat čínským investicím ve světě, uvolní na to 300 miliard eur
Hospodářské noviny | 19:03:00
Udělali jste zkušenost s penězi od Číny, tak teď zkuste vsadit na nás. Zhruba tak by se dal shrnout vzkaz Evropské unie zemím třetího světa, které si v posledních letech nechávají od Číny stavět infrastrukturu. Pekingští komunisté tím budují okruh...


Umělá inteligence je zbraní budoucnosti, jejíž podoba se tvoří už dnes
Hospodářské noviny | 19:02:00
Na obrazovce se pohybuje několik malých čtyřkolových vozítek. Jezdí zdánlivě chaoticky ve virtuální realitě, která je reálnou 3D kopií jednoho českého vojenského letiště. A programátor jim občas zlomyslně hodí do cesty (virtuální) větev nebo postaví...


Pro stát musí pracovat lidé, kteří usínají a budí se s tím, že chtějí něco změnit, říká Jakub Drbohlav
Hospodářské noviny | 18:52:00
Má zkušenosti z práce na strategických projektech pro největší firmy v Evropě. Teď už ale Jakub Drbohlav rok a čtvrt pracuje pro stát, konkrétně na ministerstvu školství je zástupcem ředitele odboru řízení regionálního školství. Může tak srovnávat,...


Eliška je slunce, Johanka si vše uvědomuje – 13letá dvojčata bez koordinované podpory státu
Respekt | 17:00:22
Dokumentární seriál o individuální podpoře lidí se zdravotním postiženímNa opoziční mítink v Kyjevě přišly stovky lidí, žádaly demisi prezidenta a volby
Eurozpravy-zahraniční | 21:38:00
Stovky lidí přišly dnes večer na opoziční demonstraci na kyjevském náměstí Nezávislosti, zvaném Majdan. Demonstranti požadovali předčasné parlamentní volby, aby vznikla nová vláda, odstoupení prezidenta Volodymyra Zelenského a odvolání šéfa prezidentské kanceláře Andrije Jermaka, uvedla agentura Unian.


Spojené státy hlásí první případ nákazy variantou omikron
Eurozpravy-zahraniční | 21:17:00
Spojené státy dnes oznámily první případ nákazy novou variantou koronaviru omikron. Jde o člověka v Kalifornii, který se 22. listopadu vrátil z Jihoafrické republiky a o týden později měl pozitivní test na koronavirus, informuje agentura AP s odvoláním na vrchního epidemiologa americké vlády Anthonyho Fauciho.


Portugalsko se vrátilo do stavu nouze, zpřísnilo kontrolu na hranicích
Eurozpravy-zahraniční | 21:08:00
Portugalsko se dnes vrátilo do stavu nouze, který se vláda rozhodla vyhlásit kvůli rostoucímu počtu případů koronavirové infekce v zemi. Dnes zdravotnické úřady oznámily bezmála 4700 nových případů, což je nejvyšší denní přírůstek od začátku února. Desetimilionové Portugalsko, jež patří mezi premianty v očkování proti covidu-19, také zpřísnilo kontroly při vstupu do země.


Maďarsko má náskok před dalšími státy v Evropě v očkování třetí dávkou
Eurozpravy-zahraniční | 20:53:00
Třetí, posilující dávku vakcíny proti covidu-19 dostal v Maďarsku větší díl populace, než v jakékoliv jiné zemi Evropské unie. S odvoláním na údaje maďarské vlády to dnes uvedla státní agentura MTI. Třetí injekci již obdrželo 26,19 procenta z bezmála deseti milionů obyvatel této středoevropské země, zatímco průměr Evropské unie činí 10,5 procenta, zdůraznila agentura.


Geniální předpovědi vývoje pandemie a výroky, které už snad nemohly být víc mimo
Reflex | 20:00:00
Koronavirus už je tu s námi skoro dva roky a konec pandemie je stále v nedohlednu. Nemocnice jsou opět přetížené, spousta lidí umírá, ale i přesto se jich stále dost nechce neočkovat. Pojďte se s námi v Událostech Luďka Staňka z produkce internetové televize Mall.tv podívat, proč je nemůžeme vinit.


Prémiová kosmetika z Plzně dobývá evropský trh. Chystá parfém inspirovaný Šumavou
E15-ekonomika | 20:00:00
Jen za poslední měsíc zaznamenal vyšší tržby než za loňské první pololetí postižené lockdownem. Šéf a spolumajitel české kosmetické značky Beviro Daniel Trnka si letošní poptávku po svých produktech pochvaluje. „Celkově očekávám tržby za letošní rok okolo 12 milionů korun, což by byl trojnásobný růst oproti loňsku. A když to klapne, budeme příští rok otevírat i vlastní výrobu,” popisuje pětatřicetiletý byznysmen z Plzně, který před patnácti lety začínal svou kariéru jako kadeřník.


Prémiová kosmetika z Plzně dobývá evropský trh. Chystá parfém inspirovaný Šumavou
E15-politika | 20:00:00
Jen za poslední měsíc zaznamenal vyšší tržby než za loňské první pololetí postižené lockdownem. Šéf a spolumajitel české kosmetické značky Beviro Daniel Trnka si letošní poptávku po svých produktech pochvaluje. „Celkově očekávám tržby za letošní rok okolo 12 milionů korun, což by byl trojnásobný růst oproti loňsku. A když to klapne, budeme příští rok otevírat i vlastní výrobu,” popisuje pětatřicetiletý byznysmen z Plzně, který před patnácti lety začínal svou kariéru jako kadeřník.


Prázdného kočárku na mostě si všimli policisté, v řece se topila žena s dítětem
lidovky.cz | 22:08:47
Pořádné drama se kolem půl osmé večer odehrálo na jihu Čech. V řece Blanici u Vodňan se topila žena s malým dítětem. Policisté za nimi skočili do vody, ženu i dítě vytáhli. To pak ve vážném stavu předali záchranářům.


Na mítink v Kyjevě přišly dva tisíce lidí. Žádaly demisi prezidenta a volby
Denik.cz | 22:02:00
Stovky lidí přišly ve středu večer na opoziční demonstraci na kyjevském náměstí Nezávislosti, zvaném Majdan. Demonstranti požadovali předčasné parlamentní volby, aby vznikla nová vláda, odstoupení prezidenta Volodymyra Zelenského a odvolání šéfa prezidentské kanceláře Andrije Jermaka, uvedla agentura Unian.


Do očkovacího portálu se bude i po novém roce dát přihlásit přes SMS, ne jen eIdentitou
lupa.cz | 19:13:30
Ačkoli na očkovacím portálu ocko.uzis.cz stále najdete upozornění, že od 1. ledna 2022 se do něj bude možné přihlásit jen prostřednictvím elektronické eIdentity (nově přejmenované na Identitu občana), nakonec to tak nebude.


Turnerovu cenu získala skupina ze Severního Irska, postavila gay bar
bleskove.cz | 23:15:00
Porota ocenila, jak se členové kolektivu zabývají sociálními i politickými tématy v Severním Irsku a převádějí je do uměleckých děl.


Hádky o úplný zákaz potratů: „Barbarský návrh fanatiků,“ čílila se polská poslankyně
blesk | 23:12:00
Polští poslanci dnes debatovali o návrhu zákona, který by v zemi úplně zakázal ženám možnost podstoupit potrat. Zástupci několika stran, včetně nejsilnějšího Práva a spravedlnosti (PiS), dali najevo, že chtějí zákon zamítnout v prvním čtení. Podle nového zákona by za potrat hrozil stejný trest jako za vraždu.


Babiš o povinné vakcinaci: Vyčerpali jsme možnosti pozitivní motivace k očkování
blesk | 22:02:00
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) by dál stál o povinné očkování pro jednotlivé profese a pro lidi nad 60 let. Podle něj jsme nyní vyčerpali všechny možnosti pozitivní motivace k očkování. Babiš ve Sněmovně upozorňoval na to, že se v různé míře zavádí povinné očkování v řadě zemí, opět tasil především rakouský příklad. Babiš vedle toho dnes reagoval i na dotazy ohledně toho, jaké jsou aktuálně rezervy českého zdravotnictví.


Turnerovu cenu získala skupina ze Severního Irska, postavila gay bar
pikant | 23:15:00
Porota ocenila, jak se členové kolektivu zabývají sociálními i politickými tématy v Severním Irsku a převádějí je do uměleckých děl.


1. prosince: Tohle potřebujete vědět (nejen) o středečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 23:35:21
Americké akcie zahájily první prosincovou seanci růstem, posléze ale zisky odevzdaly a sestoupily do minusu poté, co Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí oznámilo záchyt prvního případu nové varianty koronaviru omikron na území USA.


Přichází zima a někteří stále nemají okna. (video)
Kurzy.cz | 20:37:00
Obce na jihu Moravy, které na konci června zasáhlo tornádo, stále řeší potíže s dodávkami stavebního materiálu. Kvůli nedostatku se zakázky zpožďují i o několik týdnů. A přetrvává i poptávka po řemeslnících.


Covid-19: Aktuální podmínky pro vstup českých občanů do Kanady - Od 1.12. se všichni plně očkovaní cestující musí podrobit příjezdovému testování
Kurzy.cz | 19:29:00
Nabízíme vám informace o aktuálních podmínkách pro cestování českých občanů do Kanady a platných omezeních přijatých kanadskou


České pivovarnické technologie a suroviny se představily na „konci světa“
Kurzy.cz | 18:23:00
Dne 25. 11. se uskutečnil na půdě Univerzity San Sebastián v chilské Valdivii hybridní seminář, v rámci kterého se chilským


Stanoviska MŠMT ke školnímu stravování
Kurzy.cz | 18:00:50
Níže naleznete důležitá stanoviska MŠMT ke školnímu stravování, která zahrnují informace k aplikaci vyhlášky č. 282/2016 Sb., k pitnému režimu, k nároku na dotovaný oběd v době karantény (covid-19) a k prokazování OTN ve školní jídelně od 1. 11. 2021. ...


Sněmovna dala zelenou pokračování Kompenzačního bonusu
Kurzy.cz | 17:30:00
Poslanecká sněmovna dnes schválila návrh nového zákona o kompenzačním bonusu Ministerstva financí, který umožní podnikatelům žádat o 1000 Kč denně v rámci dvou nových bonusových období.


Kompenzační bonus pro podnikatele - Obnovení kompenzačního bonusu 1000 korun denně je přímou podporou pro covidovou pandemií poškozené OSVČ,
Kurzy.cz | 17:30:00
Obnovení kompenzačního bonusu 1000 korun denně je přímou podporou pro covidovou pandemií poškozené OSVČ, společníky malých s.r.o. a lidi pracující na DPČ a DPP.


Poslanci schválili krizové ošetřovné ve výši 80 procent. Rodiče ho budou moci čerpat například při uzavření škol
Kurzy.cz | 17:23:00
Ve zkráceném jednání poslanci schválili návrh ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) na krizové ošetřovné, které budou moci čerpat rodiče v případě, že školy zavřou třídy v souvislosti s epidemií COVID-19. Krizové ošetřovné dosáhne...


„Izolačka“ prošla Sněmovnou. O pomoci při výpadku příjmů kvůli karanténě bude nyní ještě jednat Senát
Kurzy.cz | 17:21:00
Poslanecká sněmovna v takzvaném zkráceném jednání schválila návrh MPSV na vyplácení mimořádného příspěvku až 370 Kč za den pro lidi, kteří jsou v karanténě nebo izolaci kvůli infekčnímu onemocnění. Zaměstnanci se tak nemusí bát ztráty příjmů, pokud...


Ústecký kraj bude v rámci veřejné dražby prodávat zbytný majetek
Kurzy.cz | 17:16:52
Ústecký kraj představuje objekty a nemovitosti, které budou nabízeny k prodeji v rámci veřejné dražby majetku 7. prosince 2021. Mezi nabízenými nemovitostmi jsou areály bývalých hraničních přechodů, zdravotnických zařízení či pozemek určený k plnění fu...


Mohl by kvantový výkon ublížit Bitcoinu? Bez kvantového zabezpečení je budoucnost blockchainu nejistá
Kurzy.cz | 16:45:28

Mohl by decentralizovaný svět postavený na technologii blockchainu vyhrát bitvu s rozsáhlým kvantovým počítačem z nočních můr?
Očkovací kapacity v Pardubickém kraji dostačují zájmu o očkování
Kurzy.cz | 16:23:54
Portál Pardubického kraje, Krajský úřad Pardubického kraje


Návrh nařízení vlády o investování investičních fondů a o technikách k jejich obhospodařování publikován ve Sbírce zákonů
Kurzy.cz | 16:00:00
Vláda České republiky dne 12. listopadu 2021 projednala a schválila návrh nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 243/2013 Sb., o investování investičních fondů a o technikách k jejich obhospodařování, ve znění pozdějších předpisů.


Ambassador Miroslav Toman met with Minister of Defense of the Republic of North Macedonia Radmila Šekerinska
Kurzy.cz | 15:55:00
On December 1, 2021 Ambassador Miroslav Toman met with Minister of Defense of the Republic of North Macedonia Radmila Šekerinska in order to


Velvyslanec Miroslav Toman se setkal s ministryní obrany Republiky Severní Makedonii Radmilou Šekerinskou
Kurzy.cz | 15:52:00
Dne 1. Prosince 2021 se velvyslanec Miroslav Toman setkal s ministryní obrany Republiky Severní Makedonii Radmilou Šekerinskou


V Muzeu východních Čech v Hradci Králové se otevře nová stálá expozice města
Kurzy.cz | 15:46:49
Muzeum východních Čech v Hradci Králové otevře v prosinci 2021 novou expozici přibližující dějiny města Hradce Králové. Čtyři sály ve dvou patrech výstavní Historické budovy MVČ zaplní nová expozice nazvaná „Cesty města“.


Ukrajinský bohemista Evžen (Jevhen) Topinka
Kurzy.cz | 15:43:00
Vzpomínka na našeho krajana, českého vlastence a propagátora česko-ukrajinských vztahů, v souvislosti s jeho nedožitými 80.


Státní tajemník Stašek přijal velvyslankyni Indonésie
Kurzy.cz | 15:29:00
Státní tajemník ministerstva zahraničních věcí Miloslav Stašek se setkal dne 1. prosince 2021 s velvyslankyní Indonésie


Rozšiřování studijních oborů v Kambodži
Kurzy.cz | 15:21:00
Kambodžský zdravotní systém je dobře technologicky vybavený, avšak chybí mu kvalifikovaní technici, kteří by zajistili servis a opravy zdravotnické techniky. V návaznosti na rozvojové projekty, které měly za cíl zlepšit vybavenost zdravotnických zaříze...


Ukrajina, Zakarpatská oblast
Kurzy.cz | 15:19:41
Kambodžský zdravotní systém je dobře technologicky vybavený, avšak chybí mu kvalifikovaní technici, kteří by zajistili servis a opravy zdravotnické techniky. V návaznosti na rozvojové projekty, které měly za cíl zlepšit vybavenost zdravotnických zaříze...\n


Ministři NATO se sešli v Rize. Jednali hlavně o Rusku a budoucnosti Aliance
Kurzy.cz | 15:12:00
V lotyšské Rize se 30. listopadu a 1. prosince 2021 uskutečnilo jednání ministrů zahraničí zemí Severoatlantické aliance.


Chilské Iquique jako vstupní brána pro české výrobky a služby na regionální trh
Kurzy.cz | 15:05:00
Severochilský přístav Iquique je se svojí bezcelní zónou a díky své strategické poloze vhodným místem pro vstup českých firem nejen do Chile


Podzimní včelařský veletrh BageBee v Tbilisi
Kurzy.cz | 14:59:00
V Gruzii patří včelařství k jedné z nejvýdělečnějších zemědělských aktivit. Česká rozvojová agentura zde proto už od roku 2016 podporuje projekt udržitelného včelařství, jehož cílem je přispět ke zvýšení produkce kvalitního medu a podpořit zavedení efe...


A nebuďte smutnej, Vaňku! Plzeň si připomene desáté výročí úmrtí Václava Havla
Kurzy.cz | 14:36:51
A nebuďte smutnej, Vaňku! Plzeň si připomene desáté výročí úmrtí Václava Havla čtením jeho klíčových proslovů a kulturním programem v Moving Station


Ústecký: Krajská zdravotní hledá dárce krve skupiny nula negativní
Kurzy.cz | 14:35:01
Zdravotníci z Transfuzního oddělení Krajské zdravotní, a. s., – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., a Hematologicko-transfuzního oddělení Krajské zdravotní, a.s.,– Nemocnice Chomutov, o. z., hlásí nedostatek krve skupiny 0 s negativním Rh fak...


Pivní stezka představí legendární i skryté půvaby Lužických hor. Zejména pivo
Kurzy.cz | 14:33:56
Zvlněná krajina, která si stále střeží kouzlo neobjeveného, to jsou Lužické hory.


Baxa chce dostat kulturu do škol a zachovat daňové úlevy pro mecenáše
ČT24 | 20:23:34
Kultura nemá být první, co se zavírá nebo kde se škrtá, je přesvědčen kandidát na ministra kultury Martin Baxa (ODS). Připustil však, že očekávané rozpočtové provizorium se i na tomto resortu podepíše, například nebude možné na počátku roku proplácet filmové pobídky. Chce však bránit tomu, aby kulturu postihly covidové restrikce více, než ji svazují nyní. Je přesvědčen, že divadla nebo koncerty vážné hudby jsou díky zavedeným opatřením velmi bezpečné. Mezi jeho priority patří propojení kultury a vzdělávání nebo podpora mecenášství. Martin Baxa byl hostem Interview ČT24.


Qualcomm s novým Snapdragonem 8 nestačí na Apple, tak to zkouší s konkurencí pro Nintendo
iHned.cz | 09:15:00
Qualcomm na tradiční akci uprostřed Pacifického oceánu oficiálně představil svou novou vlajkovou loď, na kterou sází většina výrobců chytrých telefonů. Čipy se „šťastným“ označením Snapdragon 888 dostanou nástupce v podobě Snapdragonu 8...


Qualcomm s novým Snapdragonem 8 nestačí na Apple, tak to zkouší s konkurencí pro Nintendo
Hospodářské noviny | 09:15:00
Qualcomm na tradiční akci uprostřed Pacifického oceánu oficiálně představil svou novou vlajkovou loď, na kterou sází většina výrobců chytrých telefonů. Čipy se „šťastným“ označením Snapdragon 888 dostanou nástupce v podobě Snapdragonu 8...


Hollywood i přes covid točí v Česku nejvíc v historii. Druhý díl thrilleru Vyproštění utratí dvě miliardy
ČT24 | 18:48:04
V Česku začalo natáčení akčního thrilleru Vyproštění 2, které bude ještě rozsáhlejší než projekt The Gray Man, který obsadil Prahu v létě. V tuzemsku tak Netflix točí svoje největší snímky pro příští rok – a další studia české služby rovněž využívají ve velkém. Podle objemu zakázek je současné období nejsilnějším v historii, Státní fond kinematografie tak volá po navýšení pobídek. Podle informací ČT24 by se mohl v Česku točit i nákladný horor Nosferatu s Anyou Taylor-Joy v hlavní roli, herečkou známou z Dámského gambitu.


Maláčová se obává, že provizorium ohrozí vyplácení covidových programů. Skopeček věří, že ne
ČT24 | 21:48:22
Ve středu sněmovna schválila návrhy vlády v demisi na covidovou podporu. I když předlohy prošly hladce a panovala na nich široká shoda, designovaný premiér Petr Fiala (ODS) avizoval, že jeho vládní pětikoalice je upraví. Stejně jako návrh rozpočtu na příští rok, kvůli čemuž bude země v rozpočtovém provizoriu. Ministryně práce a sociálních věcí v demisi Jana Maláčová (ČSSD) před tím v situaci další těžké covidové vlny varuje. Podle místopředsedy sněmovny za ODS Jana Skopečka by provizorium pro vyplácení covidových podpor neměl být problém. Oba politici debatovali v Událostech, komentářích.


Dva velcí autobossové: Šéf VW Diess to má nahnuté, Källenius v Daimleru drží otěže pevně
Hospodářské noviny | 17:04:00
Světové německé automobilky Volkswagen a Daimler mají ve svém čele silné osobnosti. Ani v jednom případě ale nejde o Němce. Prvně jmenovaného největšího výrobce aut na světě ve Wolfsburgu vede od dubna 2018 dnes třiašedesátiletý Rakušan Herbert...


Dva velcí autobossové: Šéf VW Diess to má nahnuté, Källenius v Daimleru drží otěže pevně
iHned.cz | 17:04:00
Světové německé automobilky Volkswagen a Daimler mají ve svém čele silné osobnosti. Ani v jednom případě ale nejde o Němce. Prvně jmenovaného největšího výrobce aut na světě ve Wolfsburgu vede od dubna 2018 dnes třiašedesátiletý Rakušan Herbert...


Jak prodat firmu? Příběh Queens | Lenka Ondruchová
Mladý Podnikatel | 00:00:03
Ztráta smyslu v budování firmy. Malý respekt od některých zaměstnanců. Neúspěšné pokusy o prodej. To je příběh Lenky Ondruchové z Queens. Jak firmu prodala?
The post Jak prodat firmu? Příběh Queens | Lenka Ondruchová first appeared on MladýPodnikatel.cz.


Losování Sazky učinilo z 9 lidí nové milionáře. Sázející z Plzeňska trefil přes 36 milionů
Reflex | 00:00:00
Přes 1,4 milionu, 1,7 milionu, ale také více než 2 miliony a bezmála 5 milionů, 7,5 milionu i fantastických 36,5 milionu. To jsou statistiky výher z uplynulého týdne, které trefili sázející Sportky. Nejvíc špuntů létalo zcela jistě na Plzeňsku, radovali se ale výherci po celé republice.


Které dárky letos zkrátka nesmí chybět pod vánočním stromečkem?
Reflex | 00:00:00
Vánoce jsou za dveřmi. Pokud si vysloveně neužíváte adrenalin během nákupu dárků na poslední chvíli, přijdou vám vhod naše tipy!Return to top