Celkem 149775 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 09.12.2021


Nový stavební zákon v kostce: Projektová dokumentace, uznávání podkladů a vydaná oprávnění
eStav.cz | 00:00:38
Rozhodnout se pro stavbu rodinného domu za současných podmínek není pro stavebníky nic jednoduchého. I když první vlna „covidu“ stavební činnost víceméně neomezila, o to bolestněji se projevuje její následný dopad – všudypřítomný nedostatek stavebního materiálu a skokový nárůst cen. Aby změn, na které je třeba reagovat, nebylo málo, máme tu nový stavební zákon a novou povolební situaci, kdy jisté není už vůbec nic. Podívejme se na to podrobně s právničkou.


Moderní zabezpečovací systémy. Jaké chytré funkce vám nabídnou?
eStav.cz | 00:00:38
S důrazem na stále se zvyšující zabezpečení objektů, veřejných prostor i soukromých domů a bytů jsou vyvíjeny stále inteligentnější zabezpečovací systémy s chytrými funkcemi. Seznamte se s nimi.


Amiga 600: repase napájecího zdroje a dokončení seriálu
Root.cz | 00:00:10
V posledním díle se podíváme na trochu odstrčený HW, který je ale nepostradatelnou součástí počítače. Při té příležitosti si jej trochu důkladněji prohlédneme a rovnou zrepasujeme, aby s ním do budoucna nebyly žádné problémy.


Specializované jazyky pro práci s N-dimenzionálními poli: jazyk J
Root.cz | 00:00:05
Zatímco minule jsme se zabývali především univerzálními jazyky, dnes se zaměříme na programovací jazyk J, který je přímo určen pro práci s poli jedná se o skvělý doménově specifický jazyk.


Manželova závěť byla šok. Příště si dám na muže větší pozor, říká Pořízková
revue.idnes.cz | 01:00:06
V posledních letech získala její upřímnost ohledně ženského stárnutí obrovskou pozornost. Bývalá supermodelka Pavlína Pořízková vede na toto téma živý dialog s novináři i na Instagramu. A nejen slovně. V době filtrů a Photoshopu, které dokážou udělat modelku i z vašeho psa, Pavlína neváhá zveřejňovat nejen své nelichotivé snímky, ale i vlastní emocionální zranitelnost.


Hledáte vhodný dárek? Vsaďte na investiční zlato
blesk | 01:00:09
Chápeme, že trendové elektro výrobky, kosmetika, kabelky, hrací konzole i auta představují atraktivní dárky. Jenže každý z těchto výrobků, i ono nákladné auto, ztrácí na hodnotě. A to velmi rychle. Investiční zlato nabízí zcela nový rozměr daru, za který si v budoucnu koupíte požitky, na které dnes zatím nemáte.


Vyzdobte svůj domov a přilákejte Ježíška
blesk | 01:00:09
Děti odpočítávají dny, které zbývají do Štědrého dne. Každý den otevřou jedno okénka v adventním kalendáři, odškrtávají zbývající dny a možná skoro i hypnotizují kalendář, kdy už konečně bude 24. prosince a Ježíšek jim nadělí nějaké ty dárečky. Zároveň se trochu bojí, zda jim nějaké donese. Co když zabloudí? Aby se tak nestalo, vyzdobte dům a ukažte Ježíškovi cestu!


Vánoční kamion letos od Coca-Coly nečekejte. Značka přichází s novou emotivní kampaní
blesk | 01:00:09
Společnost Coca-Cola spustila vánoční kampaň Kouzlo být spolu (Real Magic at Christmas), která vyzdvihuje a oslavuje sílu sounáležitosti. Značka, která se stala synonymem vánočního období, nabízí jednoduché poselství vánoční radosti a připomínám nám, že skutečné kouzlo spočívá především ve chvílích, které trávíme spolu s ostatními.  


Neexistuje špatné počasí pouze špatné oblečení. Poradíme vám, jak se správně obléct na turistiku
blesk | 01:00:09
Podzim a zima jsou nejlepším obdobím pro venkovní zábavu, i když to tak na první pohled nevypadá. Počasí je chladnější, všichni jsou po letních prázdninách zpět v práci, a na turistických chodnících je míň lidí. To je jeden z důvodů, proč není důvod zavěsit vaše turistické boty na klinec a čekat na další letní sezonu. Využíjte poklidného neskorého podzimu, absenci davů a nástup mimosezónních cen, a užijte si outdoorové sporty naplno.


Svatý grál VW v rukách Škody. V Boleslavi vzniknou auta pro celý svět
Auto-iDNES.cz | 01:00:12
Před lety naučil koncern Volkswagen motoristy termín „modulární platforma“. Variaci na škálovatelnou architekturu dnes má většina světových výrobců aut, od Aston Martinu po Toyotu. Jenže svět se od té doby zas překulil jinam, k elektromobilitě. A s ní mají ve Wolfsburgu teď spoustu práce. Odpovědnost za svatý grál v podobě „spalovací“ platformy MQB ve variantě A0 pro malá auta pro svět za hranicemi Evropy nově převzala Škoda.


Slovinsko zavádí elektronické dálniční známky, online se kupují v předstihu
Auto-iDNES.cz | 01:00:12
Slovinci zavádějí elektronické dálniční známky. Pro auta budou v platnosti sedmidenní, měsíční a roční kupony. Ceny zůstávají. Od prosince 2021 do konce ledna 2022 je přechodné období, kdy platí ve Slovinsku obě verze mýtného: tedy papírové dálniční známky i elektronická roční viněta.


Výpověď těhotné je neplatná, řekl soud. Jak chrání zákon budoucí matky
Finance-iDNES.cz | 01:00:24
Ukončit pracovní poměr ve zkušební době je podle zákoníku práce možné kdykoli a z jakýchkoli důvodů. Nejvyšší soud ale nedávno určil, že propuštění těhotné zaměstnankyně ve zkušební době bylo diskriminační. Jak chrání zákoník práce nastávající matky, přibližuje advokátka Veronika Odrobinová.


Omikron srazil v listopadu ceny akciových podílových fondů
Finance-iDNES.cz | 01:00:24
Finanční trhy prošly v listopadu korekcí. Hlavní důvod bylo oznámení o nové variantě covidu-19, jež dostala název omikron. Klesly jak americké a evropské, tak i asijské akcie.


Filip Belant: Česká spořitelna: Nechceme na klientech vydělávat 50 let. Chceme, aby bydleli
Mesec.cz | 00:00:15
Je kde bydlet, ale není za co si bydlení koupit. Je řešením prodloužení doby splácení hypoték? Není to budoucí finanční past na mladé? Druhá část rozhovoru s Filipem Belantem, šéfem sekce bydlení České spořitelny.


Kvůli podezření na pašování diamantů musel požít projímadlo a jít dvakrát na CT. Má nárok na odškodnění?
Mesec.cz | 00:00:10
Někdo dal celníkům na letišti echo, že pasažér pašuje diamanty, které spolknul. CT po zadržení vzbudilo podezření, ale nakonec se zjistilo, že šlo jen o vaječné skořápky. Má podezřelý nárok na odškodnění za dvojí CT vyšetření a konzumaci projímadla?


Americká skepse a bolestivé poselství Bidenovi. Nezvládá ekonomiku, věří lidé
idnes.cz | 02:00:06
Americkou Demokratickou stranu nečekají hezké Vánoce a Silvestr bude ještě horší, protože na prahu roku kongresových voleb prohrávají na všech čarách. Jejich prezident Joe Biden jim nepomůže, jelikož prohrává taky. Čísla ve velkém průzkumu, který ukazuje momentální stav Ameriky, jsou neúprosná.


Zájem o kanceláře je nejmenší za pět let. Nové budovy se téměř nestaví
idnes.cz | 02:00:06
V Česku letos přibude nejméně nových kanceláří za posledních pět let. Pokračující pandemie a nejistota kolem příštího vývoje přiměla čekat jak developery, tak zájemce z řad firem. Zatímco v roce 2019 vzniklo v největších městech přes 270 tisíc metrů čtverečních kancelářských prostor, letos to bude necelých 90 tisíc.


Ubylo automatů a heren, přibývá kasin. Na vzestupu je online hazard
idnes.cz | 02:00:06
Už je to takřka rok, co ministerstvo financí spustilo rejstřík osob vyloučených z hazardních her. Jsou v něm lidé pobírající dávky v hmotné nouzi či v úpadku, o zápis může člověk také sám zažádat.


Bez robotů by v NC Line už nápor zakázek nezvládali
Hospodářské noviny | 02:00:07
Ve společnosti NC Line ze Suchdolu nad Odrou se připravuje další zásadní modernizace. Firma s 350 kmenovými zaměstnanci bude v příštím roce pořizovat novou lakovnu, která je na konci celého výrobního procesu různých plechových dílů. Jako vše, do...


Pomáháme firmám rozvíjet digitalizaci, ale také s ní začít, říká ředitel testbedu ČVUT
Hospodářské noviny | 02:00:07
Za vývoj ochranné polomasky získal Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT (CIIRC) před dvěma týdny cenu Inženýrské akademie ČR. Maska vznikala v rekordně krátkém čase v prostředí testbedu pro Průmysl 4.0. Ten vedle vlastního vývoje...


Vracejí se nám zákazníci, kteří dříve spoléhali na levnější dodavatele v Asii, říká ředitel ZPS‑Slévárny
Hospodářské noviny | 02:00:07
Když si v kanceláři ředitele společnosti ZPS‑Slévárna Zlín Karla Mikulčáka povídáme o nových technologiích, náš rozhovor občas přeruší zvláštní zvuky za oknem. To potrubní poštou letí z tavírny do laboratoře vzorek ke kontrole na spektrometru....


O inovace z libereckého VÚTS má zájem i prodejce sportovního zboží Decathlon
Hospodářské noviny | 02:00:07
Budoucnost českého strojírenství leží v propojení aplikovaného výzkumu s výrobní sférou. Z pozice výzkumné organizace se k tomu snažíme přispívat naším know‑how, bez grantů by však náš široký záběr nebyl možný. Díky propojení výzkumu, komerční...


Finanční trhy (9. 12. 2021)
Hospodářské noviny | 02:00:07
Budoucnost českého strojírenství leží v propojení aplikovaného výzkumu s výrobní sférou. Z pozice výzkumné organizace se k tomu snažíme přispívat naším know‑how, bez grantů by však náš široký záběr nebyl možný. Díky propojení výzkumu, komerční...\n


Bankovní identita a digitální podpis. Nutná dvojka pro poskytovatele on‑line služeb
Hospodářské noviny | 02:00:07
Internetové bankovnictví nás zbavilo mnohdy trochu obtížné nutnosti chodit kvůli každé finanční transakci do banky. Už několik měsíců stojí i za službou, díky níž může každý z nás ověřeně komunikovat se státem či dalšími soukromými firmami –...


Strojírenský trh se potýká s velkou nejistotou. Z pandemie se bude zotavovat hůře než jiné obory
iHned.cz | 02:00:08
Na začátku pandemie se strojírenské firmy musely vypořádat s krizí na straně poptávky – zákazníci vyčkávali, odkládali investice. V současnosti je u řady strojírenských firem patrná krize na straně nabídky – chybí komponenty, ze kterých...


Obrábění proměňují digitální dvojčata. Doplní i chybějící data pro optimalizační simulace
iHned.cz | 02:00:08
Nahrát do obráběcího stroje konstrukční model obrobku a stroj si již sám navrhne způsob, jakým bude dílec obrábět. Tímto směrem se nyní ubírá vývoj digitálních dvojčat v obrábění. Tedy jakýchsi virtuálních dvojníků výrobků, strojů i celých výrobních...


I špičkový robot je stále jen stroj, říká profesor Mostýn z VŠB‑TU Ostrava
iHned.cz | 02:00:08
Robotika a umělá inteligence hrají ve výrobě čím dál důležitější úlohu. Jaké jsou trendy v zavádění robotů a kam se ubírá aplikovaný výzkum, v rozhovoru popisuje profesor Vladimír Mostýn z katedry robotiky Fakulty strojní Vysoké školy báňské –...


Bez robotů by v NC Line už nápor zakázek nezvládali
iHned.cz | 02:00:08
Ve společnosti NC Line ze Suchdolu nad Odrou se připravuje další zásadní modernizace. Firma s 350 kmenovými zaměstnanci bude v příštím roce pořizovat novou lakovnu, která je na konci celého výrobního procesu různých plechových dílů. Jako vše, do...


Pomáháme firmám rozvíjet digitalizaci, ale také s ní začít, říká ředitel testbedu ČVUT
iHned.cz | 02:00:08
Za vývoj ochranné polomasky získal Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT (CIIRC) před dvěma týdny cenu Inženýrské akademie ČR. Maska vznikala v rekordně krátkém čase v prostředí testbedu pro Průmysl 4.0. Ten vedle vlastního vývoje...


Vracejí se nám zákazníci, kteří dříve spoléhali na levnější dodavatele v Asii, říká ředitel ZPS‑Slévárny
iHned.cz | 02:00:08
Když si v kanceláři ředitele společnosti ZPS‑Slévárna Zlín Karla Mikulčáka povídáme o nových technologiích, náš rozhovor občas přeruší zvláštní zvuky za oknem. To potrubní poštou letí z tavírny do laboratoře vzorek ke kontrole na spektrometru....


O inovace z libereckého VÚTS má zájem i prodejce sportovního zboží Decathlon
iHned.cz | 02:00:08
Budoucnost českého strojírenství leží v propojení aplikovaného výzkumu s výrobní sférou. Z pozice výzkumné organizace se k tomu snažíme přispívat naším know‑how, bez grantů by však náš široký záběr nebyl možný. Díky propojení výzkumu, komerční...


Finanční trhy (9. 12. 2021)
iHned.cz | 02:00:08
Budoucnost českého strojírenství leží v propojení aplikovaného výzkumu s výrobní sférou. Z pozice výzkumné organizace se k tomu snažíme přispívat naším know‑how, bez grantů by však náš široký záběr nebyl možný. Díky propojení výzkumu, komerční...\n


Bankovní identita a digitální podpis. Nutná dvojka pro poskytovatele on‑line služeb
iHned.cz | 02:00:08
Internetové bankovnictví nás zbavilo mnohdy trochu obtížné nutnosti chodit kvůli každé finanční transakci do banky. Už několik měsíců stojí i za službou, díky níž může každý z nás ověřeně komunikovat se státem či dalšími soukromými firmami –...


Českou hrou desetiletí je Kingdom Come: Deliverance, titulem roku pak Creaks
lupa.cz | 01:25:45
Českou hrou desetiletí se stalo Kingdom Come: Deliverance od Warhorse Studios. Historické RPG bylo oceněno v anketě Česká hra roku, a to díky hlasům veřejnosti. Titulu už se prodaly přes čtyři miliony kopií a i tři roky po vydání generuje pěkné tržby – loni to bylo 250 milionů.


Svátky na chatě letos v Jeseníkách netáhnou, lidé víc kupují letní pobyty
idnes.cz | 04:54:00
Vše je jinak než loni. Aspoň co se týká ubytování v zimě na horách. Zatímco minulou sezonu byly zimní pobyty na chatách v Jeseníkách beznadějně vyprodané, letos je ještě spousta chat volných. A to dokonce i na vánoční a silvestrovské termíny, kdy bývá v jiných letech obsazeno dlouhé měsíce předem.


Biden zahájí summit pro demokracii, Francie odtajní priority pro vedení EU a Zeman přijme Stanjuru se Šalamounem
lidovky.cz | 05:00:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?


Nenávist poslaná telegramem. Odmítači covidu používají ke svolávání demonstrací lišáckou kličku
lidovky.cz | 05:00:00
Východoněmecké Sasko patří v rámci Německa k regionům, kde je nejenom při stávající čtvrté koronavirové vlně nejvíc nakažených. Zároveň se tam naplno projevují i další „zákonitosti“, které s pandemií souvisí: nízká ochota nechat se očkovat a silné hnutí odpůrců jakýchkoli opatření potírajících nákazu.


USA hostí summit demokracií. Čína a Rusko nesou akci nelibě, pozdvižení vyvolalo i nepozvání Turecka s Maďarskem
lidovky.cz | 05:00:00
Zástupci více než stovky států, řady neziskových organizací i velkých firem se virtuálně scházejí na Summitu pro demokracii svolaným americkým prezidentem Bidenem. Debatovat se má o obraně proti autoritářství či lidských právech.


Do Česka míří vakcína, která může přesvědčit i odpůrce očkování. Klíčová látka se vyrábí u Prahy
lidovky.cz | 05:00:00
Zřejmě další vakcínou proti covidu, která se objeví v Česku, bude látka od americké společnosti Novavax. Evropská léková agentura (EMA) má na stole její žádost o podmínečnou registraci pro evropský trh.


Městské ulice, náměstíčka i obytné domy. Praha zaceluje staré jizvy po magistrále
lidovky.cz | 05:00:00
Magistrála zařízla do Prahy ránu, kterou se nyní metropole snaží zacelit. Před podobnými výzvami stojí i další města, která dopravní stavby či průmyslové areály rozdělily na části, mezi nimiž se kvůli tomu hůře přechází. Nově navrhují městské ulice, náměstíčka i obytné domy, které mají nyní oddělené čtvrti spojit v jeden celek.


Vracíme se do normálu, zákazy nebudou, tvrdil Babiš. Českem přitom už šla pátá vlna
aktuálně.cz | 05:30:00
"Na planetě neexistuje nikdo, kdo by něco takového odhadl," říká nyní Babiš. Aktuálně.cz analyzovalo přístup vlády, opozice i odborníků ke covidu.


Marek Ztracený: Slavíci mi dali velký impuls, nějak nejdu zastavit
Denik.cz | 05:28:00
Ve vrcholné formě uzavírá letošní rok trojnásobný držitel Českého slavíka – zpěvák a skladatel Marek Ztracený. Zároveň už spřádá plány na příští letní turné. Momentálně ale přichází k posluchačům s novým vánočním songem, který nazpíval s Hanou Zagorovou. Doprovází jej i krásný videoklip, v němž ztvárnila hlavní roli herecká hvězdička Valentýna Bečková.


Posudek na visutý most v Dolní Moravě: Přírodě neublíží, prospěje zdraví turistů
Denik.cz | 05:21:00
Nejdelší visutý most pro pěší na světě – to je další turistická atrakce, která v posledních měsících vyrostla na Dolní Moravě. Stavba má kritiky z řad místních i ochránců přírody, nicméně investor poukazuje údajné výhody projektu, z nichž některé se zdají být až pozoruhodné. Mezi nimi například pozitivní vliv na zdraví rekreantů. „Může dojít ke zvýšení pohybových aktivit osob s následnými příznivými dopady v oblasti zdraví. V Česku se projevuje trend zvyšování poruch pohybového aparátu, nárůst obezity a dalších projevů vyplývajících ze sedavého způsobu života,“ napsali v roce 2014 autoři dokumentace, když popisovali vliv stavby visuté lávky na životní prostředí.


Tvrdý pád Marie Alžběty. Sličnou koketu znetvořila nemoc, strašila okolí
Denik.cz | 05:00:00
V osmnáctém století lidi trápily a zabíjely nemoci, kterých už se naštěstí v současnosti lidstvo díky pokroku v medicíně bát nemusí. Jedním z takových postrachů byly pravé neštovice. V rodině Marie Terezie tato nemoc řádila opravdu vydatně. Její obětí se stala i dcera panovnice, Marie Alžběta. Z údajně nejkrásnější dívky na dvoře se stala znetvořená zatrpklá žena.


Nejčastější fámy o covidu: Za pandemii covidu můžou Soros a Gates
Denik.cz | 05:00:00
Dezinformace či manipulativní zprávy o koronaviru a očkování proti němu plní internet po celém světě. Mylné či cíleně lživé informace se proto logicky šíří i po českých sítích a emailových schránkách. Na takovou zprávu narazil jistě každý z nás a leckdy je těžké ji odlišit od pravdy. Deník se proto rozhodl pomoci čtenářům zorientovat se v desítkách a stovkách „zaručených pravd,“ které kolují světem.


Profesor Koleček: Budoucnost severních Čech není v lithiu
Denik.cz | 04:57:00
Fond spravedlivé transformace spolu s ukončením těžby uhlí dávají městu Ústí nad Labem a severním Čechám podle profesora Michala Kolečka šanci na změnu v moderní region vzdělání, inovací a kreativního průmyslu.


Podzimní vlna se přelila Českem. Covid se během ní vyhnul jen 106 obcím
Denik.cz | 04:55:00
Ve velké části okresů se křivky nově nakažených koronavirem „zlomily“ a začaly klesat už v minulém či předminulém týdnu.


Strojírenský trh se potýká s velkou nejistotou. Z pandemie se bude zotavovat hůře než jiné obory
Hospodářské noviny | 07:00:09
Na začátku pandemie se strojírenské firmy musely vypořádat s krizí na straně poptávky – zákazníci vyčkávali, odkládali investice. V současnosti je u řady strojírenských firem patrná krize na straně nabídky – chybí komponenty, ze kterých...


Obrábění proměňují digitální dvojčata. Doplní i chybějící data pro optimalizační simulace
Hospodářské noviny | 07:00:09
Nahrát do obráběcího stroje konstrukční model obrobku a stroj si již sám navrhne způsob, jakým bude dílec obrábět. Tímto směrem se nyní ubírá vývoj digitálních dvojčat v obrábění. Tedy jakýchsi virtuálních dvojníků výrobků, strojů i celých výrobních...


I špičkový robot je stále jen stroj, říká profesor Mostýn z VŠB‑TU Ostrava
Hospodářské noviny | 07:00:09
Robotika a umělá inteligence hrají ve výrobě čím dál důležitější úlohu. Jaké jsou trendy v zavádění robotů a kam se ubírá aplikovaný výzkum, v rozhovoru popisuje profesor Vladimír Mostýn z katedry robotiky Fakulty strojní Vysoké školy báňské –...


V Česku za středu přibylo 16 179 nakažených, denní nárůst klesl posedmé v řadě
ČT24 | 06:02:11
Ve středu v Česku přibylo 16 179 potvrzených případů covidu, zhruba o pět tisíc méně než před týdnem. Je to sedmý pokles v řadě. Incidenční číslo se poprvé od 21. listopadu dostalo pod tisícovku. Za posledních sedm dní připadá na sto tisíc obyvatel 979 nakažených. V nemocnicích je s covidem 6478 pacientů, což je nejméně od začátku prosince. V těžkém stavu je 1072 z nich.


Počasí může ochromit část Česka. Napadne až čtvrt metru sněhu
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
V některých částech České republiky se dnes projeví zima se vším všudy. Podle Českého hydrometeorologického ústavu je třeba počítat s vydatnou sněhovou nadílkou, spadnout může až čtvrt metru sněhu.


Počasí může ochromit část Česka. Napadne až čtvrt metru sněhu
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
V některých částech České republiky se dnes projeví zima se vším všudy. Podle Českého hydrometeorologického ústavu je třeba počítat s vydatnou sněhovou nadílkou, spadnout může až čtvrt metru sněhu.


Kokořínsko: Procházka Máchovým krajem plným hradů, tajemných příběhů a přírodních krás
Reflex | 06:30:00
Rokle se hluboce zařezávají do pískovcových skal, pod nohama šustí první spadané listí. Turisté od Máchova jezera už odjeli a Kokořínsko může znovu dýchat. Obléklo se do své nejkrásnější podoby.


Marek Stoniš: Nervózní majitelé jediné pravdy vyzývají k cenzuře Reflexu
Reflex | 06:10:00
V diskusní skupině facebookových podporovatelů iniciativy Sníh, která je věrozvěstem tvrdých restrikcí při řešení covidové pandemie, jsem pod debatou o minulé obálce Reflexu s karikaturou hlavní hygieničky Svrčinové narazil na zajímavý úkaz: kromě tradičních výkřiků těch, kteří nás nečtou proto, že Reflex je žumpa a kanál, několik podporovatelů Sněhu, tedy šéfa lékařské komory Kubka a spol., zašlo ještě o krok dál – nepokrytě vyzvalo k cenzuře ­Reflexu.


Vojtěch Thon: Včasná léčba musí být dostupná všem pacientům
Reflex | 06:00:00
Onemocnění covid-19 je urgentním stavem. V imunologii takových urgentních stavů nemáme mnoho, vlastně jen dva. Je to anafylaktická reakce a těžká kombinovaná imunodeficience. Covid-19 ale k urgentním stavům počítám, protože už při prvních projevech nemoci je třeba jednat. Covid-19 je lavina, je to smršť dějů. Podle imunologa Vojtěcha Thona jsou lékaři schopni je blokovat. Ale nesmíme ztrácet čas.


Petr Šonka: Praktičtí lékaři místo léčení vyplňují žádanky
Reflex | 06:00:00
Petr Šonka je praktickým lékařem v Přešticích poblíž Plzně. V roce 2017 byl zvolen předsedou Sdružení praktických lékařů ČR. Je také členem Klinické skupiny ministerstva zdravotnictví a Národního institutu pro zvládnutí pandemie. „V naší ordinaci jsme totálně vytíženi covidem, ale musíme zároveň dělat spoustu administrativních činností, které teď nejsou důležité,” říká o současné situaci praktických lékařů. 


E15 Technologic Festival ukázal, proč se nebát umělé inteligence, říká Filip Zelenka
E15-ekonomika | 06:30:00
V úterý pořádal deník E15 Technologic Festival, na kterém se mluvilo o umělé inteligenci nebo kyberbezpečnosti a vyhlašoval se i nejlepší startup. Na záznam celé konference se můžete podívat tady, v dnešním vydání E15 Castu vám ale s redaktorem Filipem Zelenkou připomeneme to nejdůležitější, co na festivalu zaznělo. 


První sponzor prezidentské kampaně Danuše Nerudové: brněnský investor Jiří Hlavenka
E15-ekonomika | 06:00:00
Dosluhující rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová, která zvažuje prezidentskou kandidaturu a chce ji případně ohlásit na začátku příštího roku, už získala prvního sponzora. Finanční podporu ji přislíbil brněnský investor a miliardář Jiří Hlavenka, který úspěšně investoval například do společnosti Kiwi.com a v minulosti byl jedním z vlastníků vydavatelství Computer Press.


Česko s Francií a Švédskem dolaďují společný program předsednictví. Nová vláda jej neovlivní
E15-ekonomika | 05:30:00
Už za několik dní pošle trojice států, které budou v nadcházejícím roce a půl předsedat Evropské radě, ke schválení společný program. Na agendě předsednického tria pracovala s Francií a Švédskem také končící vláda Andreje Babiše (ANO). Byť se budoucí ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek (za STAN) s dokumentem seznámil, před svým jmenováním už nemá možnost jej ovlivnit.


Cestovní kanceláře přišly o miliardy. Propad sahá až k devadesáti procentům
E15-ekonomika | 05:00:00
Většina českých cestovních kanceláří (CK) loni zažila jeden z nejhorších roků firemní historie. Ty, které spoléhají na příjezdový cestovní ruch, typicky na asijské trhy, loni spadly prakticky na nulu. Výrazně lépe si nevedly ani ty, které vozí klienty na zájezdy do zahraničí. Meziroční propad sahal k devadesáti procentům. Lépe dopadly ty CK, jenž se specializují na oblast Středomoří – tam se pokles pohyboval na úrovni sedmdesáti procent. Masivní ztráty, které popsal místopředseda Asociace CK Jan Papež, se odrážejí v hospodářských výsledcích CK za loňský rok.


E15 Technologic Festival ukázal, proč se nebát umělé inteligence, říká Filip Zelenka
E15-politika | 06:30:00
V úterý pořádal deník E15 Technologic Festival, na kterém se mluvilo o umělé inteligenci nebo kyberbezpečnosti a vyhlašoval se i nejlepší startup. Na záznam celé konference se můžete podívat tady, v dnešním vydání E15 Castu vám ale s redaktorem Filipem Zelenkou připomeneme to nejdůležitější, co na festivalu zaznělo. 


První sponzor prezidentské kampaně Danuše Nerudové: brněnský investor Jiří Hlavenka
E15-politika | 06:00:00
Dosluhující rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová, která zvažuje prezidentskou kandidaturu a chce ji případně ohlásit na začátku příštího roku, už získala prvního sponzora. Finanční podporu ji přislíbil brněnský investor a miliardář Jiří Hlavenka, který úspěšně investoval například do společnosti Kiwi.com a v minulosti byl jedním z vlastníků vydavatelství Computer Press.


Česko s Francií a Švédskem dolaďují společný program předsednictví. Nová vláda jej neovlivní
E15-politika | 05:30:00
Už za několik dní pošle trojice států, které budou v nadcházejícím roce a půl předsedat Evropské radě, ke schválení společný program. Na agendě předsednického tria pracovala s Francií a Švédskem také končící vláda Andreje Babiše (ANO). Byť se budoucí ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek (za STAN) s dokumentem seznámil, před svým jmenováním už nemá možnost jej ovlivnit.


Cestovní kanceláře přišly o miliardy. Propad sahá až k devadesáti procentům
E15-politika | 05:00:00
Většina českých cestovních kanceláří (CK) loni zažila jeden z nejhorších roků firemní historie. Ty, které spoléhají na příjezdový cestovní ruch, typicky na asijské trhy, loni spadly prakticky na nulu. Výrazně lépe si nevedly ani ty, které vozí klienty na zájezdy do zahraničí. Meziroční propad sahal k devadesáti procentům. Lépe dopadly ty CK, jenž se specializují na oblast Středomoří – tam se pokles pohyboval na úrovni sedmdesáti procent. Masivní ztráty, které popsal místopředseda Asociace CK Jan Papež, se odrážejí v hospodářských výsledcích CK za loňský rok.


Seznam.cz dává 10 milionů na sbírku SOS Milostivé léto
lupa.cz | 07:17:17
„Věříme, že každý z nás si zaslouží druhou šanci,“ říká jeden z členů představenstva Seznam.cz Pavel Zima. Firma se proto rozhodla věnovat 10 milionů Kč do sbírky SOS Milostivé léto, kterou organizuje charitativní organizace Člověk v tísni.


Rozpoznávání obličejů: na papíře regulace, praxe je ale kontroverznější
lupa.cz | 06:30:01
Kontroverze související s plošným sledováním veřejného prostoru za využití umělé inteligence se čím dál víc týkají i Evropské unie, a tudíž i České republiky. Jak na tom nyní jsme, pokud jde o kamerové systémy s funkcí rozpoznávání obličeje?


Stolní a přenosná rádia pro DAB+ mají často unikátní funkce
lupa.cz | 06:00:00
Nahrávání, dobrá citlivost, obsah ze streamingových služeb, povedený design a přijatelná cena. I taková mohou být rádia pro příjem digitálního rozhlasu DAB+.


Sníh komplikuje dopravu. Tvoří se kolony, kamiony nevyjedou kopce
idnes.cz | 07:45:00
Na většině území Česka začalo ve čtvrtek již brzy ráno sněžit, dochází proto ke komplikacím v dopravě. Povrch většiny silnic je mokrý po chemickém ošetření a při jízdě autem je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Za první dvě hodiny sněžení evidují policisté z Jihomoravského kraje, kde sněží nejvydatněji, téměř pět desítek nahlášených dopravních událostí.


Zemřel hudebník Robbie Shakespeare, připisuje se mu revoluce v reggae
idnes.cz | 07:33:00
Ve věku 68 let zemřel hudebník Robbie Shakespeare, oznámila jamajská ministryně kultury, která jej zároveň označila za jednoho z největších jamajských hudebníků. Baskytarista a člen reggae dua Sly & Robbie zesnul ve středu na americké Floridě, kde byl podle serveru BBC News hospitalizován kvůli operaci ledvin.


Častěji si na život sáhne žena, sebevražda se nemá romantizovat, říká expert
idnes.cz | 07:30:00
Český statistický úřad ve čtvrtek představí vývoj počtu sebevražd za posledních devět let. „Česko má stále vysoký počet sebevražd. S ohledem na prevenci se podle něj můžeme inspirovat například v Rakousku,“ říká přednosta Psychiatrické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Martin Anders.


Cestu k novým bytům v Bělé pod Bezdězem lemuje zájem policie a nejistota
idnes.cz | 07:07:00
Pětitisícové město Bělá pod Bezdězem na Mladoboleslavsku plánuje rozsáhlou výstavbu bytů a domů. Vzniknout by měly na pozemcích, které dosud leží ladem v bývalém vojenském prostoru. Na plánu města však mezi zastupiteli nepanuje shoda a v současné době je navíc předmětem zájmu tamní policie.


Až do konce týdne bude víc sněžit. Denní teploty kolem nuly, v noci mráz
idnes.cz | 06:52:00
Východní část Česka ve čtvrtek podle předpovědi ČHMÚ zasype sníh, zejména na jihovýchodě Moravy může napadnout až 25 centimetrů. V západní části země bude sněžit méně. V noci na pátek budou srážky ustávat. Noční teploty se budou do příštího týdne pohybovat od 0 do -5 stupňů, přes den pak kolem nuly.


„Toxické se změní v krásné“. Odstraněná socha generála skončí v peci
idnes.cz | 06:34:00
Socha vojevůdce Roberta Leeho, kterou v létě v americkém městě Charlottesville odstranili, a která se už před čtyřmi lety stala terčem násilných protestů, bude roztavena a vznikne z ní nové veřejné umělecké dílo.


Zeman se sejde v Lánech s kandidáty do vlády Stanjurou a Šalomounem
idnes.cz | 06:29:00
Prezident Miloš Zeman přijme další dva kandidáty do nové vlády Petra Fialy. Na zámek do Lán dorazí kandidát na ministra financí Zbyněk Stanjura z ODS a kandidát Pirátů na ministra pro legislativu Michal Šalomoun. Fiala ve středu potvrdil, že je připraven podat na prezidenta kompetenční žalobu u Ústavního soudu, pokud Zeman nejmenuje vládu jako celek.


Čísla v mezitýdenním srovnání dál klesají, incidence spadla pod tisícovku
idnes.cz | 06:05:00
Počet nových případů nákazy covidem v Česku klesl v mezitýdenním srovnání už sedmý den po sobě. Ve středu přibylo 16 179 případů, asi o pět tisíc méně než minulou středu. Incidenční číslo se poprvé od 21. listopadu dostalo pod hodnotu 1 000. V nemocnicích je s covidem 6 478 pacientů, což je nejméně v prosinci. V těžkém stavu je 1 072 z nich.


Umělecká škola Klementa Slavického dostala novou budovu. Ředitel už se těší na nové generace umělců
blesk | 07:10:00
V Praze 16 se staví nová budova pro místní základní uměleckou školu. Loňský rok na její stavbu poskytl magistrát 13 milionů a letošní rok 12 milionů. Nyní pražští radní odsouhlasili další 3 miliony na dofinancování stavby. Ředitel Pavel Motlík si vydařené zázemí pochvaluje. Již 30 let vede mladé generace k umění.


Silné sněžení na Moravě! Napadne přes 20 cm a meteoroložka varuje. Sledujte radar Blesku
blesk | 06:58:00
Nad územím Jihomoravského kraje začalo dnes brzy ráno hustě sněžit. Povrch většiny silnic je mokrý po chemickém ošetření a při jízdě autem je třeba dbát zvýšené opatrnosti.


Za Zemanem míří adept na ministra financí Stanjura. Do Lán přijede i Šalomoun
blesk | 06:51:00
Devátý den dnes budou pokračovat rozhovory kandidátů na ministry ve vládě nového premiéra Petra Fialy (ODS) s prezidentem Milošem Zemanem. Na zámek do Lán dorazí nejprve kandidát na ministra financí Zbyněk Stanjura (ODS) a odpoledne kandidát na ministra pro legislativu Michal Šalomoun (za Piráty). Prezident bude i dnes schůzky kvůli své nákaze covidem-19 absolvovat v prostoru odděleném plexisklem.


Nafukovací i čurající Ježíšek: Takhle vypadají Vánoce v Izraeli. Fotograf se kvůli nim vypravil na posvátná místa
blesk | 06:01:00
Jak vypadají Vánoce v místě, kde se střetávají různá náboženství i etnika? Pohled objektivem fotoaparátu nabízí komorní výstava na Malostranském náměstí, kde výběr svých snímků z cesty do Izraele představil fotograf Petr Našic. Do země se vydal, aby zjistil, jak to vypadá v místech, která jsou s neodmyslitelně spjatá s vánočními příběhy. 


Majk, Jack a Puči vyhlíží nový domov marně už několik měsíců. Stane se vánoční zázrak?
blesk | 05:30:00
Během celého roku přinášely Blesk tlapky příběhy týraných a opuštěných zvířat, která čekají v útulcích a záchranných spolcích na nový domov. Některá velmi dlouho. Tři psí nešťastníky, kteří nepadli zatím do oka nikomu, má v péči i spolek Pes nejvěrnější přítel. Jeho členové doufají ve vánoční zázrak, chtěli by, aby i tihle smolaři byli na svátky v nových domovech.


Emily (27) pracuje jako falešná přítelkyně: Přijde si na tři miliony ročně!
blesk | 05:15:00
Předstírá, že je přítelkyně a vydělává miliony! Emily Kathleenová (27) sekla se svou prací poradkyně a začala pracovat jako dívka na webkameře. Nejdříve nevěřila, že ji změna kariéry uživí, ovšem nyní si novou práci nemůže vynachválit. Bydlí v luxusním domě se čtyřmi ložnicemi a vydělává téměř tři miliony ročně!


Jí spolu, sprchují se spolu a sdílejí jednoho muže: Identická dvojčata (35) teď chtějí i naráz otěhotnět!
blesk | 05:10:00
Slavná australská dvojčata Anna a Lucy DeCinqueovy (35) chtějí být jako jedna osoba. Společně jí nebo se sprchují. Chtějí ale zajít ještě dál. Mají jednoho přítele a ve stejný čas s ním chtějí otěhotnět!


Kalendář detektivek z „organizovaného“ vyvolal pozdvižení: Ohrozili utajení sexy policistek?
blesk | 05:00:00
Velké pozdvižení vyvolal kalendář Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). V tom se totiž vyskytují ženy v líbivých pózách a se zbraněmi. Podle Ekonomického deníku to mají být detektivky z terénu. NCOZ ale uklidňuje, že jejich identita nebyla ohrožena.


Skrytá varianta omikronu: PCR testy jsou na ni krátké. Hrozí rychlejší šíření mutace?
blesk | 05:00:00
Britští vědci odhalili skrytou variantu mutace omikron, která je od ostatních mutací na základě pouhého PCR testu nerozpoznatelná. Podle expertů se zatím nedá říct, zda se bude varianta projevovat jinak než covid způsobený jakoukoli jinou mutací, vyloučit se to kvůli její genetické odlišnosti nedá.


Šokující pravda o životě vedle Hugha Hefnera (†91): Sedativa, nátlak a psychické týrání!
blesk | 05:00:00
Americká herečka a modelka Holly Madisonová (41) v nové dokumentární sérii popsala své roky v sídle zakladatele Playboye Hugha Hefnera (†91). Vedle luxusu a večírků s celebritami měl život v paláci Playboye i svou odvrácenou stranu: Hefner prý nebyl žádné zlatíčko!


10 otázek a odpovědí k přeočkování: Kdy, kde a jak dostat třetí dávku?
blesk | 05:00:00
V záplavě informací o covidu-19 může být snadné se ztratit. Jak ale doporučují odborníci po celém světě, je potřeba se naočkovat i třetí dávkou. Blesk proto připravil 10 otázek a odpovědí, co všechno je třeba o posilující dávce vědět.


Novinky adepta na šéfa dopravy Kupky: Změna slev na jízdné a 150 km/h na dálnicích
blesk | 05:00:00
40 kilometrů dálnic ročně, bezpečnější jízda, vyšší rychlost. Tohle všechno a mnohé další chce skloubit budoucí ministr dopravy Martin Kupka (46, ODS). A osobně bude prý všechny kolem urgovat a »prudit«, aby žádná stavba nestála. O tom, jak chce na »prokletém« rezortu uspět, mluvil v pořadu Blesku Epicentru.


Do bezvědomí zbitá barmanka Šárka „našla“ svého anděla-záchranáře: Poděkování ho potěšilo
blesk | 05:00:00
Rány do hlavy, kopance, mdloby a pak pomoc zdravotníka, na kterého myslela celých 13 let! Barmanka Šárka (36), která se stala obětí brutálního přepadení, teprve nyní po tak dlouhé době mohla poděkovat svému zachránci. A co na to on?


Nová kniha o Hegerové odhalila: Do vězení ji dostala Gottova rodina!
blesk | 05:00:00
Musela si odsedět půl roku za to, že jí chybou bankovní úřednice přišly na účet honoráře určené pro Karla Gotta (†80). Přestože ho Hana Hegerová (†89) prosila o pomoc, Slavík dělal mrtvého brouka. Do vězení ji totiž dostal jeho otec Karel (†71)!


Je ti vidět šourek! Sandra Bullocková zavzpomínala na vtipné natáčení s Ryanem Reynoldsem
blesk | 05:00:00
Sandra Bullocková (57) se s Ryanem Reynoldsem (45) zná už od dětství. Když spolu proto měli natáčet nahou scénu pro film Návrh, nebyla nouze o trapné momenty. Jeden ale všechny překonal! 


Zatrhne Zeman pětikoalici Lipavského? „Je to test odolnosti,“ míní experti
blesk | 05:00:00
Jednání o nové vládě mají první zádrhel. Prezident Miloš Zeman se dle všeho staví proti kandidátovi na ministra zahraničních věcí Janu Lipavskému (Piráti). Jak ale zní z úst expertů, hlava státu nemá přímé pravomoce, aby kandidáta přímo zatrhla. Odborníci vysvětlují pro Blesk Zprávy to, co by mohlo nastat za scénáře, ale i to, proč je zrovna Lipavský možným trnem v oku hlavy státu. 


Tvůrce seriálu Koruna: Harryho k chlastu a večírkům přivedl William. Princ Charles byl tehdy u milenky
blesk | 05:00:00
Na divoké roky dospívání prince Harryho si nejspíš pamatují lidé na celém světě. Málokdo ale ví, že tím prvním, kdo začal na večírcích pít a užívat si dámského doprovodu, byl princ William. Budoucí král podle spisovatele a historického konzultanta seriálu Koruna Roberta Laceyho proměnil protiletecký kryt na venkově v diskotéku a „kazil“ v něm i Harryho. Jakmile princ Charles odcestoval za Camillou, párty začala! 


Letošní Vánoce Leony Machálkové: Devět lidí a místo pro Bořka (†66)!
blesk | 05:00:00
Na Štědrý večer jsou u stolu jen čtyři, ale letos jich bude daleko víc. Zpěvačka Leona Machálková (54) bude připravovat večeři i pro sestru Adélu (41), která se provdala do Itálie. Bude jich dohromady devět, ale prostírat bude pro 10 lidí.


Porotkyně Tatiana Drexler (58): Konec ve StarDance kvůli covidu?!
blesk | 05:00:00
V roce 2007 se Tatiana Drexler (58) poprvé zúčastnila jako porotce televizní soutěže StarDance, od té doby je pravidelně v oblíbeném pořadu členkou poroty. Letos poprvé, kdy soutěž ztěžuje covid, ji ale napadla myšlenka skončit!


Otec (†40) měl vraždit kvůli falešnému covid pasu: Manželku a dcery zavraždil uprostřed noci!
blesk | 05:00:00
Plyšáci a květiny zaplavili prostranství před rodinným domkem v německém Königs Wusterhausenu jižně od Berlína. O víkendu byla v domě nalezena mrtvá těla pětičlenné rodiny. Mezi mrtvými byly tři holčičky Leni (†10), Janni (†8) a Rubi (†3). Zabít je měl uprostřed noci jejich otec Devid (†40), který kvůli falešnému certifikátu údajně zavraždil nejdříve své blízké a posléze se sám zastřelil.


Odešel jeden z největších jamajských hudebníků. V 68 letech zemřel Robbie Shakespeare
pikant | 07:19:31
Baskytarista se spojil s bubeníkem Slyem Dunbarem, s nímž vytvořili duo Sly & Robbie a stali se jednou z nejvlivnějších dvojic v historii reggae.


V Orlických horách postavili spaní ve včelíně. Je to zážitek na celý život, říká pár
pikant | 06:00:00
Na účinky včel se spoléhal už Karel Veliký. Pár v Orlických horách s nimi nabízí víkendový odpočinek. Člověk cítí jejich vibrace, když spí nebo snídá.


Až do konce týdne bude víc sněžit. Denní teploty kolem nuly, v noci mráz
lidovky.cz | 07:33:00
Východní část Česka ve čtvrtek podle předpovědi ČHMÚ zasype sníh, zejména na jihovýchodě Moravy může napadnout až 25 centimetrů. V západní části země bude sněžit méně. V noci na pátek budou srážky ustávat. Noční teploty se budou do příštího týdne pohybovat od 0 do -5 stupňů, přes den pak kolem nuly.


Počet nově nakažených stále klesá, nyní přibylo ‚jen‘ 16 179 případů. Snížilo se i incidenční číslo
lidovky.cz | 07:15:51
Počet nových případů nákazy covidem v Česku klesl v mezitýdenním srovnání už sedmý den po sobě. Ve středu přibylo 16 179 případů, asi o pět tisíc méně než minulou středu. Incidenční číslo se poprvé od 21. listopadu dostalo pod hodnotu 1 000. V nemocnicích je s covidem 6 478 pacientů, což je nejméně v prosinci. V těžkém stavu je 1 072 z nich.


Česká "krysa" v CIA: Legendární špion Köcher byl pro Sověty modlou, doma se ho báli
aktuálně.cz | 07:00:00
Příběh žijící špionské legendy Karla Köchera dodnes fascinuje.


Kde je ta osoba? Cenzoři mažou zmínky o zmizelé tenistce, Číňané se je snaží obejít
aktuálně.cz | 06:39:17
Tenistka Pcheng Šuaj obvinila bývalého čínského viceprezidenta ze znásilnění. Její příspěvek a další články pak v Číně zmizely z internetu.


Ženská vzpoura, kolaps Facebooku, návrat k uhlí. I to mohou být "šoky" roku 2022
aktuálně.cz | 06:18:56
Banka Saxo Bank sestavila pro rok 2022 přehled desítky "šokujících" scénářů. V přehledu zjistíte, že nikdy není tak špatně, aby nemohlo být hůř.


Ostudný výsledek v testu bezpečnosti. Propadl elektrický Renault i Dacia
aktuálně.cz | 06:02:00
Elektrické modely skupiny Renault zcela propadly v nárazových testech. Renault Zoe nedostal jedinou hvězdičku.


Dopravu na jihu Čech komplikuje sníh. Kamion uvěznila ledovka
Denik.cz | 07:29:00
Čtvrteční sněžení komplikuje na jihu Čech dopravu. Zdržení čekalo řidiče na hlavním tahu do Rakouska, na Strakonicku uvízl kamion kvůli ledovce a sněhu na silnici.


Počet nově nakažených klesl posedmé v řadě. Testy odhalily 16 179 případů covidu
Denik.cz | 06:47:00
Ve středu v Česku přibylo 16 179 potvrzených případů covidu, zhruba o 5000 méně než před týdnem. Je to sedmý pokles v řadě. Incidenční číslo se poprvé od 21. listopadu dostalo pod 1000. Za posledních sedm dní připadá na 100 tisíc obyvatel 979 nakažených. V nemocnicích je s covidem 6478 pacientů, což je nejméně v prosinci. V těžkém stavu je 1072 z nich. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.


Řezbář z Bransouz měl betlémy rád odmala: Hrozně rád vyřezávám koně, říká
Denik.cz | 05:57:00
/FOTO, VIDEO/ Betlém vystavený nyní na třebíčském zámku upoutá asi každého. Nejen svými rozměry, ale hlavně detailním zpracováním dřevěných figurek a prostředím, do něhož je zasazený. Jeho tvůrce, řezbář Zdeněk Zimola z Bransouz na Třebíčsku, se totiž inspiroval jedním místem známým asi všem obyvatelům Vysočiny.


09.12.2021 Nezaměstnanost poklesla již počtvrté v řadě
Kurzy.cz | 07:53:26
Nezaměstnanost v Libereckém kraji se meziměsíčně snížila o 0,13 procentních bodů na 3,53 %. V evidenci úřadů práce bylo vedeno 11 065 neumístěných uchazečů a 9 325 volných pracovních míst. K 30. listopadu 2021 dosáhl podíl nezaměstnaných osob...


Estenssoro: Marco Polo a digitální měny centrálních bank
Kurzy.cz | 06:11:00
Peněžní technologie zpočátku představovaly mince. Ty se začaly používat pět šest století před naším letopočtem a jejich nominální hodnota byla pevně svázána s hodnotou kovu, ze kterého byly vyrobeny.


Amazon dostal v Itálii za zvýhodňování vlastní rozvážkové služby pokutu 1,13 miliardy eur
lupa.cz | 09:48:17
Amazon dostal v krátké době druhou pokutu od italského antimonopolního úřadu. Tentokrát jde o sankci ve výši 1,13 miliardy eur (v přepočtu cca 29 miliard Kč) za zneužití dominantního postavení na trhu. Informovala o tom agentura Reuters.


Provoz datacenter a výroba serverů v Seznamu loni vyšly na 200 milionů
lupa.cz | 09:45:00
Provoz datových center a výroba serverů společnosti Seznam.cz loni vyšli na zhruba 200 milionů korun. Podnik Seznam.cz datová centra, který se o tyto aktivity stará, v roce 2020 vykázal tržby 195,4 milionu korun, meziročně je to o více než 55 procent více.


Heureka loni zvýšila tržby na 1,9 miliardy, kvůli dluhopisům je nadále ve ztrátě
lupa.cz | 08:19:00
Heureka Group v loňském fiskálním roce vygenerovala tržby 1,9 miliardy korun, meziročně o 35 procent více. Provozní zisk EBITDA činil 795 milionů korun.


O hraní občas sním, říká bývalá dětská hvězda, která je lékařkou
revue.idnes.cz | 09:31:00
Je někdejší dětskou hereckou hvězdou, kterou si diváci můžou pamatovat z filmů Babičky dobíjejte přesně!, Pavouk se smaragdovýma očima, Monika a hříbě s hvězdičkou nebo z pohádky Berenika. Kateřina Rusinová (46) se ovšem hraní už nevěnuje a je lékařkou. Medicínu a DAMU studovala současně.


Jak zjistíte, že vaše kočka je psychopat? Vědkyně na to sestavily speciální test
bleskove.cz | 09:16:54
Pokud kočky bezdůvodně mňoukají, pobíhají po domácnosti a pak ani nejsou provinilé, může jít o psychopatické rysy osobnosti, tvrdí britské vědkyně.


Odešel jeden z největších jamajských hudebníků. V 68 letech zemřel Robbie Shakespeare
bleskove.cz | 07:19:31
Duo Sly & Robbie znali také Pražané nebo návštěvníci ostravských Colours.


V Orlických horách postavili spaní ve včelíně. Je to zážitek na celý život, říká pár
bleskove.cz | 06:00:00
Na účinky včel se spoléhal už Karel Veliký. Pár v Orlických horách s nimi nabízí víkendový odpočinek. Člověk cítí jejich vibrace, když spí nebo snídá.


Čtyřem novinkám kin vévodí předělávka muzikálu West Side Story
idnes.cz | 09:55:00
S pandemickými limity a s blížícími se svátky ubrala kina na počtu premiér. Tentokrát nasazují pouze čtyři novinky, a to včetně Spielbergovy předělávky klasického muzikálu West Side Story.


Epsteinův život plný přepychu a sexu: Masáž nohou od milenky v soukromém tryskáči
blesk | 09:41:00
Pedofil Jeffrey Epstein si se svou láskou Ghislaine Maxwellovou (59) do syta užíval opulentního života. Ještě než ho úřady zatkly za sex s nezletilými dívkami, žil si bohatý finančník jako v ráji. Nechyběly soukromé tryskáče, drahé jachty nebo slunné pláže. Vše s ním sdílela právě Maxwellová, která v současné době stojí před soudem. Zvrhlíkovi měla domlouvat orgie s mladistvými


Viagrou proti Alzheimerově chorobě. Lék podle vědců snižuje riziko onemocnění
idnes.cz | 09:24:00
Viagra, lék používaný pro zlepšení erekce, možná snižuje riziko propuknutí Alzheimerovy choroby. Zjistili to v nové studii vědci z amerického Clevelandu, kteří zkoumali statistická data sedmi milionů pacientů a došli k závěru, že u uživatelů viagry existuje o 69 procent nižší riziko demence. Podle expertů jsou výsledky slibné, možný účinek viagry ale musí potvrdit klinické testy.


Babiš ocení vojáky za pomoc při pandemii, dostanou medaili Karla Kramáře
idnes.cz | 09:09:00
Několik desítek vojáků bude ve čtvrtek na pražském Vítkově oceněno za pomoc v boji s koronavirovou pandemií. Premiér v demisi Andrej Babiš jim udělí medaili Karla Kramáře. Zástupci končící vlády chtějí zároveň armádě za její nasazení poděkovat.


Operace odložené za covidu nedoženeme, někteří lidé zemřou, říká lékař Špičák
idnes.cz | 08:07:00
Pokles vyšetření i operačních zákroků během pandemie je očividný. Výpadek se nedá snadno nahradit, nemůžeme začít vyšetřovat více lidí ani operovat rychleji, řekl v rozhovoru pro iDNES.cz gastroenterolog Julius Špičák. Pokud provedeme o deset procent transplantací jater méně, těch deset procent čekatelů se bohužel transplantace nemusí dožít.


Animátor by měl vědět, kdy může být líný a ušetřit si práci, říká Podskalská
idnes.cz | 08:04:00
Kde je řeč o současné české animované tvorbě, tam padají superlativy. Mnohdy také v souvislosti se jménem studentky FAMU Anny Podskalské. Ta na sebe už v létě upozornila filmem Rudé boty, který byl uveden na festivalu v Cannes. Nyní je v kinech k vidění snímek Přes hranici, na kterém pracovala v týmu režisérky Florence Miailhe, držitelky ceny César.


Kontroverzní podnikatelka Mojsejová: Deprese a léky spustily lavinu!
blesk | 07:50:00
Slovenská podnikatelka Nora Mojsejová (63), která kralovala televizním obrazovkám, se po letech vrací zpět před kamery. V první části pořadu před kamerami Nového času neváhala se rozpovídat o svém těžkém životním období po propuštění z basy, když zápasila s těžkými depresemi.


Jak zjistíte, že vaše kočka je psychopat? Vědkyně na to sestavily speciální test
pikant | 09:16:54
Pokud kočky bezdůvodně mňoukají, pobíhají po domácnosti a pak ani nejsou provinilé, může jít o psychopatické rysy osobnosti, tvrdí britské vědkyně.


Dny Renaultu Talisman jsou sečteny. Francouzského elegána nahradí SUV
Auto.cz | 09:51:00
Produkce Talismanu skončí za několik týdnů. Přímého nástupce se nedočkáme, tím nepřímým má být zcela nové SUV-kupé.


Dovoz ojetých aut za 11 měsíců stoupl o čtvrtinu na 171.234 aut
Auto.cz | 08:58:00
Dovoz ojetých osobních aut vzrostl za 11 měsíců meziročně o 23 procent na 171.234 vozů. Jen v listopadu byl import zhruba o 1300 aut vyšší než prodej nových vozů. Vyplývá to z dnešních informací Svazu dovozců automobilů.


Dárky pro motoristy: Z butiku automobilky
Auto.cz | 08:31:00
Zajímavým tipem k hledání inspirace na vánoční dárky mohou být internetové obchody automobilek. Škoda Auto na to dokonce vytvořila speciální záložku, kde nabízí podněty pro každého člena rodiny. Takže se dostane i na děti nebo třeba fanoušky hokeje. Podívali jsme se na pár z nich.


Mercedes-Benz W140: Nejlepší auto na světě překvapivě sklidilo spoustu kritiky (1. díl)
Auto.cz | 08:00:00
Mercedes-Benz dotáhl svůj první dvanáctiválec do sériové produkce až na jaře 1991. Luxusní sedany série W140 byly těžké a okázalé. Dva roky po svém debutu se oficiálně proměnily v třídu S.


Nevěřím, že by sestry hromadně odešly v případě povinného očkování, říká jejich prezidentka. Sama jej podporuje
lidovky.cz | 09:50:00
Bezmála pětina zdravotních sester stále není očkovaná. Některé covid prodělaly, pro jiné je brzdou jejich zdravotní stav. I mezi nimi se ale nachází odmítači podléhající dezinformacím. „Zaujaly nějaký postoj a teď je jim třeba trapné ho změnit,“ říká v rozhovoru pro Lidovky.cz Martina Šochmanová, prezidentka České asociace sester, náměstkyně ředitele pro ošetřovatelskou péči a kvalitu a hlavní sestra IKEM.


Sníh komplikuje dopravu, padá na většině území Česka. Tvoří se kolony, kamiony nevyjedou kopce
lidovky.cz | 09:50:00
Na většině území Česka začalo ve čtvrtek již brzy ráno sněžit, řidiči proto musí dbát zvýšené opatrnosti. Kvůli hustému sněžení se na jihu Moravy staly desítky dopravních nehod, většinou bez zranění. Autobusy veřejné dopravy mohou mít i hodinové zpoždění. Aktuálně je omezen provoz na dálnici D3 ve směru České Budějovice - Praha.


VIDEO: Překrásná podívaná. V Barceloně slavnostně odhalili novou věž baziliky Sagrada Família
lidovky.cz | 09:10:00
Několik tisíc lidí ve středu večer v Barceloně přihlíželo slavnostnímu odhalení nové věže baziliky Sagrada Família, na jejímž vrcholku ve výšce 138 metrů se poprvé rozsvítila obrovská skleněná hvězda.


Dnešek má přinést velké změny v koncernu VW. Škoda může mít po roce nového šéfa
aktuálně.cz | 09:27:00
Dnes, tedy 9. prosince odpoledne, se má konat tisková konference dozorčí rady koncernu Volkswagen. Rozhodne prý i o budoucnosti šéfa Škody.


Husté sněžení na jihu Moravy komplikuje dopravu. Může napadnout až 20 centimetrů
aktuálně.cz | 08:50:47
Česko ve čtvrtek zasáhlo husté sněžení, které komplikuje dopravní situaci zejména na jihu Moravy.


Co způsobilo poslední propad ceny bitcoinu?
Kurzy.cz | 09:56:14
První prosincový víkend zaznamenal kurz bitcoinu k americkému dolaru hluboký propad, a to až ke 42 000 amerických dolarů za jeden bitcoin. Přitom ještě před víkendem se jeho cena na burzách pohybovala okolo 57 000 amerických dolarů.


Holub potvrdil, že ČNB je stále na cestě k vyšším sazbám
Kurzy.cz | 09:50:23
Člen bankovní rady České národní banky (ČNB) Tomáš Holub potvrdil, že bankovní rada je připravena pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb v souladu s podzimní prognózou. Tomáš Holub to uvedl v prezentaci, která byla zveřejněna na stránkách ČNB.


Ranné zhrnutie (09.12.2021): Americké indexy ukončili včerajšie obchodovanie vyššie
Kurzy.cz | 09:47:36
Americké indexy ukončili včerajšie obchodovanie vyššie. S&P 500 si pripísal 0,31 %, Dow Jones pridal 0,10 % a Nasdaq sa posunul o 0,64 % vyššie. Russell 2000 vyskočil o 0,91 %; V Ázii prevládajú zmiešané nálady.


Sazka Entertainment mění jméno na Allwyn
Kurzy.cz | 09:45:56
Sazka Entertainment mění své jméno na Allwyn . Jako důvod společnost uvádí to, že se mění z provozovatele evropských loterií na společnost s globálním zaměřením. Značky v jednotlivých zemích zůstávají beze změny.


Ekonomický kalendár: V centre pozornosti sú žiadosti o podporu v USA
Kurzy.cz | 09:43:29
Európske trhy sa otvorili mierne vyššie; Americké žiadosti o podporu v nezamestnanosti;EIA zásoby zemného plynu


Avast kupuje americkou společnost Evernym
Kurzy.cz | 09:40:32
Avast dnes oznámil akvizici americké technologické společnosti Evernym . Ta je průkopníkem v ochraně identity na internetu, kdy uživatelům dovoluje udržet osobní data mimo centrální databáze.


Krátké zprávy z ČR: O2, Moneta, ČNB
Kurzy.cz | 09:38:01
O2 ČR včera oznámila, že obdržela žádost od PPF ke svolání valné hromady k vytěsnění minoritních akcionářů za 270 Kč/akcii. Valná hromada by se tedy měla konat do 30 dnů. Moneta : Dnes je poslední obchodní den s právem na účast na valné hromadě Monety 20.


O2 CR obdržela žádost na svolání valné hromady od PPF
Kurzy.cz | 09:35:05
O2 CR oznámila, že včera (8. 12.) obdržela žádost od PPF Telco B.V. (hlavního akcionáře s více jak 90% podílem) na svolání valné hromady. Jedná se o další krok, který povede k dříve oznámenému procesu vytěsnění minoritních akcionářů.


Vysoká inflace přišla a zase odejde, má jasno Barry Ritholtz
Kurzy.cz | 09:33:25
Diskuze o tom, zda je vysoká inflace jen přechodnou záležitostí, neberou konce. Populární investor Barry Ritholtz má ovšem jasno - prudký růst cen podle něj nastal ze specifických důvodů, takže až tyto důvody pominou, inflace opět klesne.


Míra nezaměstnanosti v české ekonomice v listopadu meziměsíčně klesla o 0,1 procentního bodu na úroveň 3,3 %
Kurzy.cz | 09:29:04
Míra nezaměstnanosti v české ekonomice v listopadu meziměsíčně klesla o 0,1 procentního bodu na úroveň 3,3 % a meziročně klesla o 0,5 procentního bodu, což představuje nejvýraznější meziroční pokles od dubna 2019.


Pfizer utlumil obavy z Omicronu
Kurzy.cz | 09:23:01
Akciové indexy v USA ve středu pokračovaly v růstu z předchozích dní a ve většině případů již téměř či zcela umazaly ztráty z poklesu z minulého týdne. Index S&P500 se tak dostává opět na dostřel historických rekordů a pokud proběhne historicky tradiční&h


Ranní okénko - Trh práce v USA se pozvolna normalizuje
Kurzy.cz | 09:18:08
Ekonomický kalendář je den před zveřejněním inflace v Česku i USA poklidný. Nabídne pouze údaje o zahraničním obchodu v Německu a počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA. V Maďarsku centrální banka patrně znovu navýší týdenní repo sazbu.


Aktuální informace z kryptoměnového trhu na 9. prosince 2021
Kurzy.cz | 09:14:32
Analytici doufají, že uptrend bude pokračovat Bitcoin od 3. prosince pomalu stoupá ze svých minim. Jeho cenové pohyby vypadají následovně: BTC se během 2 dnů propadne a odrazí se od svých minim a vzroste o 7 000 USD.


09.12.2021 Česká republika od roku 1989 v číslech - aktualizováno 9.12.2021
Kurzy.cz | 09:09:45
Dlouhodobé časové řady vývoje vybraných ukazatelů ve 14 odvětvích. Doplněno animovanými grafy.


09.12.2021 Stav a lov vybraných druhů zvěře v Ústeckém kraji v roce 2020
Kurzy.cz | 09:09:17
Divoká zvěř byla v roce 2020 v honitbách Ústeckého kraje nejvíce zastoupena srnčí zvěří, která se na celkovém stavu populace u sledovaných druhů zvěře v kraji podílela více jak jednou čtvrtinou. Nejméně naopak bylo v kraji dančí a mufloní zvěře....


Rozbřesk: Německý i český říjnový průmysl nastavily laťku výš, než jsme čekal, konec roku nemusí být tak špatný
Kurzy.cz | 09:08:21
Říjnový výkon průmyslu v Česku i v Německu v zásadě přinesl pozitivní překvapení. Nejvíce zasažená odvětví v čele s výrobci automobilů již nezaznamenala další propad produkce, ale naopak lehké oživení.


Ranní přehled: Pražská burza se včera vydala proti klesajícím evropským burzám
Kurzy.cz | 09:06:49
Komentář k akciovému trhu Pražská burza - Index PX: 1,399 bodů (+0.8% d/d); objem: 994 mil. Kč Pražská burza se včera vydala proti klesajícím evropským burzám a index PX si připsal 0,8 %.


Pohonné hmoty letos poprvé výrazněji zlevňují, do Vánoc ještě spadnou. Pád cen ropy kvůli omikronu se ale zastavil
Kurzy.cz | 09:03:05
Pohonné hmoty poprvé v letošním roce výrazněji zlevňují. Cena benzínu Natural 95 klesla v uplynulém týdnu o 28 haléřů na cenu 36,75 koruny za litr, která je nejnižší od začátku letošního listopadu.


Ranní glosa: Německý i český říjnový průmysl nastavily laťku výš, než jsme čekali
Kurzy.cz | 08:33:04
Konec roku nemusí být tak špatný.


Česká měna se drží v okolí 25,45 EUR/CZK
Kurzy.cz | 08:32:26
Koruna zatím nebyla schopna ocenit relativně pozitivní zprávy ohledně nové varianty omikron ani o něco slabší americký dolar.


NBP zvýšila sazby "jen" o 50 bodů a zlotému se to nelíbí
Kurzy.cz | 08:30:50
Polská centrální banka nakonec včera zvýšila hlavní úrokovou sazbu jen o nutné minimum, tj. o 50 bazických bodů.


Dolar začal lehce ztrácet
Kurzy.cz | 08:30:13
Dolar pravděpodobně na vlně lepších zpráv ohledně varianty omikron začal lehce ztrácet a posunul se viditelně na 1,13 EUR/USD.


Ropa WTI i Brent posilovaly
Kurzy.cz | 08:28:24
Ropa WTI i včera posílila o téměř 1 procento a severomořská ropa Brent si připsala 0,7 %.


Nasdaq 100 po třetí v řadě v zeleném
Kurzy.cz | 08:27:22
Středeční obchodní seance byla ve znamení menších pohybů.


Ranní komentář: Trh práce v USA zůstává napjatý. Británie se chystá zpřísnit covidová pravidla
Kurzy.cz | 08:25:11
Středeční seance žádné větší změny na finanční trhy nepřinesla. Z makra zaujal hlavně amrický JOLTS report, který potvrdil, že je situace na trhu práce velmi napjatá, což může dál zvyšovat tlaky na růst mezd. V Británii se pak Boris Johnson chystá zpří...


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 09.12.2021
Kurzy.cz | 08:18:00
Klíčové události
• ČR: Míra nezaměstnanosti se v listopadu meziměsíčně snížila o jednu desetinu procentního bodu na hranici 3,3 %. Objem devizových rezerv ČNB dosáhl na konci uplynulého měsíce výše 150,51 miliardy eur.
• Polsko: Tamní centrální banka r...


Visa si nenechá ujít vlnu kryptoměnového šílenství a spustí krypto konzultační služby
Kurzy.cz | 08:12:14
Z 6 000 respondentů z celého světa jich 94 % vědělo alespoň něco málo o kryptoměnách, přičemž přibližně třetina do nich investovala nebo je používala jako formu směny. Společnost Visa (NYSE: V) oznámila spuštění konzultačních a poradenských služeb...


Živočišná výroba se koncentruje
Kurzy.cz | 07:39:55
Nižší stavy hospodářských zvířat jsou však z velké části kompenzovány zvýšením užitkovosti. Za posledních 20 let prošla živočišná výroba v Česku velkými změnami – snížením stavů hospodářských zvířat, snížením počtu zemědělských podniků s chovem zvířat,...


Lidi motivují hlavně peníze, proto je nutné udělat ekologii ziskovou, říká šéf Knihobotu Dominik Gazdoš
Euro | 08:50:30
Dominik Gazdoš je šéfem a jedním ze zakladatelů největšího knižního secondhandu v Česku. Jeho Knihobot, který vznikl teprve před dvěma a půl roky, shromažďuje nepotřebné knížky čtenářů z celé republiky a stejně tak efektivně pro ně dokáže najít zcela nové majitele. 


Miliardáři na pandemii zbohatli. Teď jim patří 3,5 procenta všech světových nemovitostí, polepšili si o 180 bilionů
Euro | 08:02:51
Světová laboratoř nerovnosti publikovala zprávu o tom, že po 18 měsících covidové krize miliardáři vlastní 3,5 všech nemovitostí a jejich jmění se rozrostlo o 180,5 bilionu korun. Mnoho lidí s nižšími příjmy v méně rozvinutých státech přitom padá pod hranici chudoby.


Doškové střechy a SuperFOIL
eStav.cz | 00:06:07
Pro doškové střechy je použití izolace SuperFOIL to nejlepší řešení. Nejen že váš dům perfektně tepelně izolujete, ochráníme ho před prohříváním v létě / promrznutím v zimě, ale hlavně ještě bude na vaší doškové střeše plnit funkci hydroizolace.


Johnson opět omezuje život v Británii. Jen odvrací pozornost od nové vládní aféry, reagují kritici
Hospodářské noviny | 10:30:00
Velká Británie v létě zrušila všechna covidová omezení. Teď ale vláda premiéra Borise Johnsona některá z nich zase vrací v život – v uzavřených prostorách a v místech s velkou koncentrací lidí jsou od pátku opět povinné roušky. Na shromáždění...


Česko bude během svého předsednictví EU rozdávat ponožky. Jako vzpomínku na Václava Havla
Hospodářské noviny | 10:00:00
Až bude Česko předsedat Evropské unii a do Prahy kvůli tomu přijede člen nebo členka německé, francouzské či třeba slovenské vlády, dostane jako dárek ponožky. Právě ty budou jedním z hlavních darů, kterými se chce Česko v rámci svého předsednictví...


Rozbouřený Volkswagen komplikuje výrobu Škodovky, stěžuje si šéf firemních odborů Povšík
Hospodářské noviny | 08:47:00
Napětí v německém koncernu Volkswagen dopadá i na mladoboleslavskou automobilku. Škodovka stále nemá jasno v tom, kolik čipů dostane v příštím roce z koncernu Volkswagen. To podle aktuálního vydání týdeníku Škodovácký odborář komplikuje kolektivní...


Česko zasáhlo husté sněžení, někde může napadnout až čtvrt metru mokrého a těžkého sněhu
ČT24 | 07:25:35
Nad územím Jihomoravského kraje začalo ve čtvrtek brzy ráno hustě sněžit. Povrch většiny silnic je mokrý po chemickém ošetření a při jízdě autem je třeba dbát zvýšené opatrnosti, vyplývá z údajů zveřejněných na webu Správy a údržby silnic. Hustě sněží také v Jihočeském, Zlínském, Olomouckém kraji nebo na Vysočině, postupně se sněžení přesouvá na sever Česka. Spadnout má až 15 centimetrů nového sněhu, na východě Moravy možná až 25 centimetrů. 


Ministerstvo kvůli covidu nebude měnit přijímací, maturitní ani závěrečné zkoušky
Eurozpravy-domácí | 10:49:00
Ministerstvo školství se nyní s ohledem na covid-19 nechystá upravit jarní přijímací, maturitní ani závěrečné zkoušky. Pokud by se plošně zavřely školy, mohlo by podobně jako v minulém školním roce změnit termín, délku či obsah zkoušek. V rozhovoru s ČTK to řekl ministr školství Robert Plaga (za ANO).


V Česku přibylo 16.179 nakažených, incidence se dostala pod 1000
Eurozpravy-domácí | 10:35:00
Ve středu v Česku přibylo 16.179 potvrzených případů covidu, zhruba o 5000 méně než před týdnem. Je to sedmý pokles v řadě. Incidenční číslo se poprvé od 21. listopadu dostalo pod 1000. Za posledních sedm dní připadá na 100.000 obyvatel 979 nakažených. V nemocnicích je s covidem 6478 pacientů, což je nejméně v prosinci. V těžkém stavu je 1072 z nich. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.


Začátek konce? ČSSD zažívá největší propad v polistopadové historii
Eurozpravy-domácí | 09:18:00
Tradiční parlamentní i vládní strana ČSSD zažila v poslední době největší propad v polistopadové historii. Volby do Sněmovny letos v říjnu prohrála, když získala pouhých 4,65 procenta hlasů a nepřekročila tak zákonný pětiprocentní práh nutný pro vstup do této parlamentní komory.


Česko zapadalo sněhem, řidiči by měli být opatrní
Eurozpravy-domácí | 08:58:00
Dopravu v celé zemi komplikuje dnes ráno čerstvě napadaný sníh, někde také námraza. Silnice jsou ale až na výjimky sjízdné. Řidiči musí být velmi opatrní zejména na vedlejších komunikacích ve vyšších polohách. Sněžit má i přes den. Podle výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) napadne dnes ve východní polovině ČR od sedmi do 20 centimetrů sněhu, na jihovýchodě Moravy to může být ojediněle až 25 centimetrů.


Polsko i dnes hlásí vysoké počty nově nakažených koronavirem a úmrtí
Eurozpravy-zahraniční | 08:44:00
V Polsku během uplynulých 24 hodin přibylo 27.458 nových případů nákazy koronavirem a 562 úmrtí pacientů s covidem-19, který koronavirus způsobuje. Oznámil to dnes ráno v polském rozhlase náměstek ministra zdravotnictví Waldemar Kraska.


Macron dnes představí priority francouzského předsednictví EU
Eurozpravy-zahraniční | 08:17:00
Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes představí priority předsednictví v Radě Evropské unie, kterého se jeho země ujme 1. ledna. Po půl roce Francii v čele EU vystřídá Česká republika. Osou francouzského předsednictví bude heslo "obnova, síla a sounáležitost", uvedl už dříve Macron. Naposledy Francie předsedala Radě EU v roce 2008.


Scholz bude s premiéry spolkových zemí jednat o karanténních opatřeních
Eurozpravy-zahraniční | 08:03:00
Nový německý kancléř Olaf Scholz dnes bude s premiéry spolkových zemí jednat o karanténních opatřeních a o koordinaci boje proti nemoci covid-19.


Důchodová reforma nové vlády v 10 bodech: Státní fond po vzoru Švédska a další změny
Reflex | 10:50:00
Nová vláda nastoupí už za pár týdnů a pověstných „100 dnů hájení“ se tentokrát nekoná. Na budoucí ministry prší kritika ještě předtím, než se ujali svých úřadů. Co ale od vlády reálně máme očekávat? Vypsali jsme hlavní body pětikoaličního programu v těch nejdůležitějších oblastech a během volebního období zkontrolujeme, jak Fialova vláda svůj program naplňuje. Začínáme tématem důchodů a reformy penzijního systému.


Pravda o začátku pandemie covidu-19? Důkazy mluví zcela jasně
Reflex | 09:00:00
Dneska si zahrajeme na takové Věřte-nevěřte. Covid tu s námi je už dva roky a vypadá to, že ještě chvíli pobude, tak bychom se měli podívat k jeho kořenům. A nebyl by to speciální díl, abychom nepřišli s něčím zvláštním. Tentokrát to má na triku náš speciální reportér Dominik Dabrowski, který si už před několika měsíci založil složku s důkazy o pravdě kolem pandemie. Takže pro všechny fanoušky konspiračních teorií - pusťte si Události Luďka Staňka na Mall.tv.


Nebudeme dovážet čínské zboží vyrobené nucenou prací Ujgurů, schválila americká Sněmovna
Tiscali-zprávy | 10:24:51
Americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona, který má zabránit dovozu zboží vyrobeného za využití nucené práce Ujgurů a dalších muslimských menšin v čínské provincii Sin-ťiang.


Posedmé v řadě klesl denní nárůst nakažených, roste zájem lidí o očkování
Tiscali-zprávy | 09:53:43
Ve středu v Česku přibylo 16 179 potvrzených případů covidu, zhruba o 5000 méně než před týdnem. Je to sedmý pokles v řadě.


České kluby v evropských pohárech uzavřou skupinovou fázi
Tiscali-zprávy | 09:05:40
Fotbalisté Sparty do vyřazovací fáze Evropské ligy nepostoupí, ale v dnešním duelu s Bröndby jim stačí na postup do play off Evropské konferenční ligy remíza. Ta stačí pro postup do vyřazovací fáze EKL i Slavii v Berlíně. O postup zabojuje v Kluži i Jablonec, ten ale nemá situaci ve svých rukou.


Italové uložili Amazonu pokutu téměř třicet miliard korun. Opět zneužil svého postavení na trhu
E15-ekonomika | 10:52:00
Italský antimonopolní úřad vyměřil americké internetové společnosti Amazon pokutu 1,13 miliardy eur (28,7 miliardy korun) za zneužití dominantního postavení na trhu. Firma podle dnešního sdělení úřadu porušila pravidla hospodářské soutěže ve fungování svého elektronického tržiště a v logistice. Společnost se může proti rozhodnutí úřadu odvolat.


Nová vláda zarazí bujení úřadů. Chystá brzdu, která dostane výdaje pod kontrolu
E15-ekonomika | 10:30:00
Po seškrtání peněz na provoz ministerstev, s nimiž počítá návrh státního rozpočtu na příští rok, chce nová vláda Spolu a Pirátů se STAN v úsporách pokračovat i v dalších letech. V programu kabinetu, s nímž pětikoalice předstoupí před poslance s žádostí o důvěru, se má objevit takzvaná výdajová brzda. Ta nastaví limity pro přijímání nových úředníků a pro různé neinvestiční nákupy. Programové cíle, které strany zveřejnily minulý měsíc, nepovažuje za zcela definitivní především Spolu.


Avast před sloučením posiluje. Kupuje americký startup Evernym 
E15-ekonomika | 09:18:00
Ačkoliv Avast brzy čekají velké změny, jelikož se sloučí s americkým Nortonem, jeho aktivitu na trhu to neovlivňuje. Nově kupuje americký startup Evernym, který provozuje digitální peněženku pro ochranu osobních dat. Akvizice Evernymu je obrovský krok vpřed pro realizaci digitálního světa, kde jsou decentralizované a přenosné identity dostupné univerzálně a globálně, uvedl k tomu šéf Avast Ondřej Vlček. Výši transakce ani jedna strana nezveřejnila. 


Ve Škodě Auto začíná boj o pracovní místa. Podle odborů může skončit až 10 tisíc zaměstnanců
E15-ekonomika | 09:08:00
Škodě Auto hrozí kvůli změnám ve výrobě způsobených přechodem na elektromobilitu v dlouhodobém horizontu hromadné rušení míst. „Existuje riziko poklesu vytíženosti a zaměstnanosti. V případě přijetí normy EU7 „hard“ se zvyšuje riziko ztráty až 10 tisíc pracovních míst,“ varují odbory ve svém týdeníku Škodovácký odborář.


Co se dělo na schůzce s prezidentem? Lipavský to nevzdává a zarytě drží bobříka mlčení
E15-ekonomika | 09:02:00
Jak všichni víme, včera proběhlo jednání mezi prezidentem Milošem Zemanem a navrhovaným ministrem zahraničí Janem Lipavským. V odborných kruzích se tomu říká vytírání podlahy s Honzou.


Jan Novotný: Lipavský jako jezevčík ve hře mazaného lva Zemana
E15-ekonomika | 09:00:00
Jan Lipavský se stal figurkou v šachové partii, která je mnohem důležitější než on sám. Přestože tuto hru nervů s prezidentem Fialova vláda díky celkem jasnému znění české ústavy nemůže nevyhrát, může se alespoň ztrapnit. A o to přesně prezidentovi jde.


Firma Lego postaví novou továrnu ve Vietnamu. Biden probere ukrajinskou krizi i s Českem
E15-ekonomika | 08:20:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout. 


Nejvíc trendy jsou teď elektromechanické brzdy, říká Lukáš Andrýsek z DAKO-CZ
E15-ekonomika | 08:00:00
Tlak na větší ekologii v průmyslu se projevuje i ve výrobě brzd pro kolejová vozidla. Místo hydraulických přicházejí ty elektromechanické. Tím se například tramvaje mohou úplně zbavit olejového hospodářství. „Dnes umíme tento výrobek nabídnout tak, že nepředstavuje pro zákazníka žádný extrémně vyšší náklad. Zároveň ho zbavíme čištění oleje, jeho skladování a tak dále. Takže na tom ušetří," říká Lukáš Andrýsek ředitel DAKO-CZ, předního evropského výrobce pneumatických, elektromechanických a hydraulických brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla.


Italové uložili Amazonu pokutu téměř třicet miliard korun. Opět zneužil svého postavení na trhu
E15-politika | 10:52:00
Italský antimonopolní úřad vyměřil americké internetové společnosti Amazon pokutu 1,13 miliardy eur (28,7 miliardy korun) za zneužití dominantního postavení na trhu. Firma podle dnešního sdělení úřadu porušila pravidla hospodářské soutěže ve fungování svého elektronického tržiště a v logistice. Společnost se může proti rozhodnutí úřadu odvolat.


Nová vláda zarazí bujení úřadů. Chystá brzdu, která dostane výdaje pod kontrolu
E15-politika | 10:30:00
Po seškrtání peněz na provoz ministerstev, s nimiž počítá návrh státního rozpočtu na příští rok, chce nová vláda Spolu a Pirátů se STAN v úsporách pokračovat i v dalších letech. V programu kabinetu, s nímž pětikoalice předstoupí před poslance s žádostí o důvěru, se má objevit takzvaná výdajová brzda. Ta nastaví limity pro přijímání nových úředníků a pro různé neinvestiční nákupy. Programové cíle, které strany zveřejnily minulý měsíc, nepovažuje za zcela definitivní především Spolu.


Avast před sloučením posiluje. Kupuje americký startup Evernym 
E15-politika | 09:18:00
Ačkoliv Avast brzy čekají velké změny, jelikož se sloučí s americkým Nortonem, jeho aktivitu na trhu to neovlivňuje. Nově kupuje americký startup Evernym, který provozuje digitální peněženku pro ochranu osobních dat. Akvizice Evernymu je obrovský krok vpřed pro realizaci digitálního světa, kde jsou decentralizované a přenosné identity dostupné univerzálně a globálně, uvedl k tomu šéf Avast Ondřej Vlček. Výši transakce ani jedna strana nezveřejnila. 


Ve Škodě Auto začíná boj o pracovní místa. Podle odborů může skončit až 10 tisíc zaměstnanců
E15-politika | 09:08:00
Škodě Auto hrozí kvůli změnám ve výrobě způsobených přechodem na elektromobilitu v dlouhodobém horizontu hromadné rušení míst. „Existuje riziko poklesu vytíženosti a zaměstnanosti. V případě přijetí normy EU7 „hard“ se zvyšuje riziko ztráty až 10 tisíc pracovních míst,“ varují odbory ve svém týdeníku Škodovácký odborář.


Co se dělo na schůzce s prezidentem? Lipavský to nevzdává a zarytě drží bobříka mlčení
E15-politika | 09:02:00
Jak všichni víme, včera proběhlo jednání mezi prezidentem Milošem Zemanem a navrhovaným ministrem zahraničí Janem Lipavským. V odborných kruzích se tomu říká vytírání podlahy s Honzou.


Jan Novotný: Lipavský jako jezevčík ve hře mazaného lva Zemana
E15-politika | 09:00:00
Jan Lipavský se stal figurkou v šachové partii, která je mnohem důležitější než on sám. Přestože tuto hru nervů s prezidentem Fialova vláda díky celkem jasnému znění české ústavy nemůže nevyhrát, může se alespoň ztrapnit. A o to přesně prezidentovi jde.


Firma Lego postaví novou továrnu ve Vietnamu. Biden probere ukrajinskou krizi i s Českem
E15-politika | 08:20:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout. 


Nejvíc trendy jsou teď elektromechanické brzdy, říká Lukáš Andrýsek z DAKO-CZ
E15-politika | 08:00:00
Tlak na větší ekologii v průmyslu se projevuje i ve výrobě brzd pro kolejová vozidla. Místo hydraulických přicházejí ty elektromechanické. Tím se například tramvaje mohou úplně zbavit olejového hospodářství. „Dnes umíme tento výrobek nabídnout tak, že nepředstavuje pro zákazníka žádný extrémně vyšší náklad. Zároveň ho zbavíme čištění oleje, jeho skladování a tak dále. Takže na tom ušetří," říká Lukáš Andrýsek ředitel DAKO-CZ, předního evropského výrobce pneumatických, elektromechanických a hydraulických brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla.


Bouře a záplavy na Havaji
Slunečno.cz | 08:25:00
Bouře, která se prohnala Havajskými ostrovy je součástí sezónního bouřkového systému Kona low. Dopady bouře jsou patrné i v hlavním městě Honolulu. Hasiči zde museli vyjíždět k více než šedesáti událostem spojených s bouří. Popadané stromy v Honolulu způsobily škody na elektrickém vedení a silný vítr poškodil desítky střech. V některých oblastech, kde se srážkové úhrny pohybovaly kolem tři set milimetrů museli hasiči odčerpávat vodu ze sklepů...


Novinky v mobilním bankovnictví v listopadu
Finparáda | 10:00:00
Přinášíme vám pravidelnou informaci o tom, jaké inovace v oblasti mobilního bankovnictví provedly banky za uplynulý měsíc. Novinky v průběhu listopadu oznámila Air Bank, Česká spořitelna, ČSOB, mBank...


Aplikace eObčanka má nové bezpečné přihlašování přes robohash
lupa.cz | 11:39:00
Aplikace eObčanka – identifikace má nový bezpečnostní prvek při přihlašování k online službám. Jde o takzvaný robohash. Ten “na základě podnětů uživatelů nahrazuje původní těžko zapamatovatelný identifikátor každé jednotlivé přihlašovací operace.”


Biden probere dění na Ukrajině i s Českem, začne summit demokracií bez Maďarů
idnes.cz | 11:48:00
Americký prezident Joe Biden bude ve čtvrtek jednat se zástupci takzvané bukurešťské devítky, do níž patří i Česká republika. Probere s nimi svou úterní videokonferenci s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, která se týkala především Ukrajiny. Biden také zahájí dvoudenní Summit pro demokracii, jehož se zúčastní více než stovka zemí, Česko nevyjímaje.


Talentů si nejvíce cení Švýcarsko. Česko sráží kvalita učňovského školství
idnes.cz | 11:33:00
V letošním žebříčku, který hodnotí schopnost zemí vychovat, přilákat a udržet si talenty, si nejlépe vede Švýcarsko. První pozici přitom drží už čtyři roky. Česká republika si polepšila o dvě příčky a nachází se na 37. pozici. Žebříček zveřejnil švýcarský institut IMD, na předních místech se objevují evropské země.


K seniorům se domů prosekal zdrogovaný muž, pak obsadil a zatarasil ložnici
idnes.cz | 11:26:00
Chvíle strachu prožil seniorský pár z menší obce na Prostějovsku, kterému do domu násilím vnikl muž ozbrojený sekerou. Pod vlivem drog měl utkvělou představu, že slyší hlasy a někdo ho pronásleduje, v cizím domě se proto zabarikádoval.


Vlak smetl kozu s ovcí, nehoda zastavila koridor z Plzně na Cheb
idnes.cz | 11:09:00
Kolem půl deváté ráno srazil osobní vlak ovci a kozu běhající po trati ve Stříbře na Tachovsku. Zvířata střet nepřežila, ve vlaku se nikomu nic nestalo. Nehoda ovšem zastavila provoz.


ČT na jaře: nové cykly s hrdiny Případů 1. oddělení doplní Špunti na cestě
idnes.cz | 11:00:00
Česká televize představila novinky svého vysílání na počátku roku 2022. Obsáhnou několik krimiseriálů, komediální cyklus z rodinné dovolené i druhou řadu soutěže Peče celá země.


Rakušanova tajná schůzka: hra o osud policejního prezidenta Švejdara
idnes.cz | 11:00:00
Budoucí ministr vnitra Vít Rakušan se tajně sešel s policejním prezidentem Janem Švejdarem. Ani jeden úterní schůzku ve Sněmovně nechce komentovat a na dotazy nereaguje. Podle zjištění MF DNES se ale hraje o to, zda policejní prezident Jan Švejdar skončí ve funkci.


Fiala se sešel se Zemanem, následně pohrozil kompetenční žalobou
idnes.cz | 10:49:00
Předseda vlády Petr Fiala se tento týden na neformální schůzce sešel s prezidentem Milošem Zemanem. Následně ve středu oznámil, že na prezidenta podá kompetenční žalobu, pokud Zeman nejmenuje celou vládu. „Mohu potvrdit, že jsem se s panem prezidentem sešel na neformální schůzce, kde jsem s ním hovořil o dalším postupu při jmenování vlády,“ napsal Fiala na Twitteru.


Amazon dostal v Itálii pokutu 1,13 miliardy eur za zneužití tržní síly
idnes.cz | 10:43:00
Italský antimonopolní úřad vyměřil americké internetové společnosti Amazon pokutu 1,13 miliardy eur, v přepočtu 28,7 miliardy korun. Firma pyká za zneužití dominantního postavení na trhu ve fungování svého elektronického tržiště a v logistice. Amazon s rozhodnutím úřadu zásadně nesouhlasí a odvolá se proti němu.


I s blízkými raději venku. Co radí Vojtěch k vánočním setkáním
idnes.cz | 10:36:00
Vyhněte se větším skupinám lidí, dodržujte rozestupy, odložte večírky a setkávejte se raději venku, radí mimo jiné v protiepidemických doporučeních k Vánocům ministerstvo zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ve čtvrtek zveřejnil na Twitteru jedenáct doporučení k nadcházejícím svátkům.


Žena nakažená covidem nebyla schopna řídit, s dítětem strávila noc v autě
idnes.cz | 10:34:00
Žena nakažená covidem strávila u Jihlavy noc v autě i se svým dítětem. Vyrazila s ním do místa svého předchozího bydliště, ale kvůli svému stavu nebyla schopna řídit. Posádku vozu zachránili strážníci městské policie, kterým o pomoc zavolal manžel ženy.


Řidič uvázl na kolejích. Vlak nákladní auto převrátil na bok, pak vykolejil
idnes.cz | 10:31:00
Do vany stojícího nákladního auta narazil strojvůdce osobního vlaku ráno na železničním přejezdu mezi Letohradem a Jablonném nad Orlicí na Orlickoústecku.Řidič tvrdí, že jej na kolejích zastavila technická závada. Jeden člověk se lehce zranil.


Vynucené přistání letadla v Minsku řídila KGB, odhalil běloruský dispečer
idnes.cz | 10:08:00
Běloruský dispečer, který v květnu přiměl k přistání v Minsku letoun společnosti Ryanair s běloruským opozičním novinářem Ramanem Pratasevičem na palubě, utekl do Polska. Polským vyšetřovatelům vypověděl, že celou operaci řídil důstojník běloruské tajné služby KGB, uvedl list The New York Times. Informace si všímají také ruská, polská a nezávislá běloruská média.


Zkoušky by se mohly upravit při plošné uzávěře, řekl ministr Plaga
idnes.cz | 10:05:00
Ministerstvo školství se nyní s ohledem na koronavirovou situaci nechystá upravit jarní přijímací, maturitní ani závěrečné zkoušky. Pokud by se plošně uzavřely školy, mohlo by podobně jako v minulém školním roce změnit termín, délku či obsah zkoušek, uvedl ministr školství Robert Plaga.


Moskvu hraje Praha. V novém filmu je Cumberbatch špionem proti své vůli
bleskove.cz | 12:00:00
Solidní drama z doby studené války vypráví o pašování tajných vojenských materiálů z Moskvy na Západ.


Ovce a koza vběhly do kolejí, srazil je vlak: Trať z Plzně do Chebu stála
blesk | 11:50:00
Domácí zvířata, ovci a kozu, srazil ve čtvrtek dopoledne vlak u Stříbra na Tachovsku. Nehoda zastavila provoz na trati z Plzně do Chebu, v úseku mezi Stříbrem a Svojšínem jezdily dopoledne náhradní autobusy.  


Téměř 30 miliard korun za zneužití dominantního postavení. Itálie vyměřila Amazonu obří pokutu
iHned.cz | 11:07:00
Italský antimonopolní úřad vyměřil americké internetové společnosti Amazon pokutu 1,13 miliardy eur (28,7 miliardy korun) za zneužití dominantního postavení na trhu. Firma podle čtvrtečního sdělení úřadu porušila pravidla hospodářské soutěže ve...


Jižní Moravu zasypává sníh: Desítky nehod, MHD uvázla v kopcích a bude hůř!
blesk | 11:45:00
Naplnila se výstraha meteorologů. Jižní Moravu od rána zasypává sníh, mnozí řidiči ovšem tento fakt zřejmě ignorují. Spousta silnic je ucpána dopravními nehodami. Na dálnici D1 u Brna se tvoří dlouhé kolony. Průběžně aktualizujeme.


Premiér Johnson se raduje. Manželka Carrie mu porodila dceru
blesk | 11:36:00
Manželka britského premiéra Borise Johnsona (57) Carrie porodila druhé dítě, potomstvo ministerského předsedy se tak rozrostlo na sedm dětí. Po ročním synovi Wilfredovi třiatřicetiletá Johnsonová má holčičku, informovala stanice Sky News.


Jak Jennifer Lawrenceová trávila lockdown? Tuny sexu!
blesk | 11:00:00
Skoro tříletou pauzu od natáčení si dala oscarová herečka Jennifer Lawrenceová (31). V rámci talkshow, kde propagovala svůj nový snímek K zemi hleď! (od 24. 12. na Netflixu), v němž si zahrála s Leonardem DiCapriem (47), zažertovala o tom, jak strávila volný čas.


Kvůli omikronu přijímají Britové nová opatření. Lockdown nebude, doufá ministr
blesk | 10:57:00
Británie se díky rozhodnutí znovu zavést některá opatření proti šíření koronavirové infekce nejspíš vyhne mnohem přísnějším omezením na začátku příštího roku. Britský ministr zdravotnictví Sajid Javid to dnes řekl v televizi Sky News.


11 doporučení na Vánoce: Vojtěch radí omezit návštěvy, rušit večírky a nakupovat na dálku
blesk | 10:40:00
Vyhněte se větším skupinám lidí, dodržujte rozestupy, odložte večírky a setkávejte se raději venku, radí mimo jiné v protiepidemických doporučeních k Vánocům ministerstvo zdravotnictví. Lidé by také měli využít možnost nechat se před rodinnými setkáními otestovat na covid-19, pokud se necítí dobře. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dnes zveřejnil na twitteru jedenáct doporučení k nadcházejícím svátkům.


Křehká vánoční klasika: Nejlepší mandlové hříbečky, vosí hnízda a pusinky
blesk | 10:34:00
Nikdy se neomrzí, nejsou náročné na čas a hravě je zvládnete i těsně před Štědrým dnem. Inspirujte se vánoční klasikou, která nepotřebuje čas k uležení.


Dva policisté zachránili bezvládnou stařenku z hořícího bytu: Sami skončili v nemocnici
blesk | 10:32:00
Pořádné drama se odehrálo ve čtvrtek brzy ráno v okrajové části Brna. Při požáru bytového domu šlo o život stařence. S nasazením vlastního života ji zachránila dvojice mladých policistů. Oba následně odvezla záchranka do nemocnice.


Váš lékař neordinuje? Chytrá aplikace pomůže zdravotní problém vyřešit po telefonu
blesk | 10:04:00
Nesnesitelná bolest zad, podivná vyrážka nebo zarudlé oči – snad každý už někdy podobný zdravotní problém řešil. Co si ale počít, když je víkend a váš lékař neordinuje? Nebo jste na dovolené? Řešení je jednoduché – nová mobilní aplikace mojeEUC. Stačí mít chytrý telefon a internetové připojení.


Zdrogovaný muž se na Prostějovsku vlámal k seniorům domů: Zabarikádoval se v pokoji, zasáhnout musela policie
blesk | 10:00:00
Do rodinného domu staršího manželského páru v Konici na Prostějovsku vnikl se sekerou v ruce zdrogovaný sedmadvacetiletý muž. Před zraky vyděšených majitelů se poté zabarikádoval v jejich ložnici, kterou odmítal opustit. Z domu jej nakonec dostali policisté, nikdo nebyl zraněn. Muži hrozí až tříletý trest za porušování domovní svobody a poškození cizí věci.


Andrea a Kadri z pořadu Svatba na první pohled: Ostrá hádka a rozchod před kamerami!
blesk | 10:00:00
Jeden z nejoblíbenějších párů pořadu Svatba na první pohled Andrea Eliášová (26) a Kadri Presheva (29) lásku na celý život nakonec neobjevili. V dnešním speciálním díle křehká kráska nebude šetřit obviněními ze lži a drsnými slovy a pořádně svému vědou vybranému – dnes už exmanželovi – zatopí.


Úpravy přijímaček a maturit kvůli covidu? Až v případě plošné uzávěry, říká Plaga
blesk | 09:59:00
Ministerstvo školství se nyní s ohledem na covid-19 nechystá upravit jarní přijímací, maturitní ani závěrečné zkoušky. Pokud by se plošně zavřely školy, mohlo by podobně jako v minulém školním roce změnit termín, délku či obsah zkoušek. V rozhovoru s ČTK to řekl ministr školství Robert Plaga (za ANO). Žáci připravující se na zkoušky podle něj mohou chodit na doučování. Jeho financování chce ministerstvo upravit tak, aby ho školy mohly využívat co nejlépe. Epidemii mezi žáky považuje za odpovídající celé společnosti. Případné omezení provozu škol by proto podle něj musely doprovázet restrikce i jinde.


Mokré silnice a silný vítr! Prahu zasypal sníh, vyjely sypače
blesk | 09:36:00
Hlavní silnice v Praze jsou kvůli hustému sněžení mokré, ale všechny jsou sjízdné. Do terénu vyjelo dnes ráno všech 73 sypačů a desítky dalších strojů. Na silný vítr se musí řidiči připravit na Pražském okruhu, uvedli mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková a policejní mluvčí Richard Hrdina.


Miroslav Etzler s covidem v nemocnici: Je to ukrutně náročné, říká
blesk | 09:25:00
Oblíbený herec Miroslav Etzler (56) se momentálně v nemocnici v České Lípě zotavuje z covidu, ke kterému se přidal oboustranný zápal plic. Jak sám dříve uvedl, jeho prognóza byla nejistá. Teď se ovšem pochlubil, že udělal první pokrok.


V poutech nikoho očkovat nebudu, radikální odmítače ale nechápu, říká lékař David Nosek
blesk | 08:50:00
Oba rodiče mu zemřeli na covid v nemocnici, ani tento těžký argument ale čtyřicetiletého pacienta k očkování nepřiměl. I takový případ zná ze své praxe praktický lékař David Nosek (32) z Velkých Karlovic na Valašsku. Jak jde v pandemii příkladem na »vlastní kůži« a co si myslí o očkování dětí?


Velkou většinu požadavků lze v Raiffeisenbank vyřídit online. A platí to i pro firmy
blesk | 12:00:09
Zatímco ještě několik let zpátky jste si v online bankovnictví maximálně prohlédli stav účtu a poslali platbu, dnes je toho jen málo, co v něm udělat nelze. A to platí i pro firemní online bankovnictví, které za tím osobním nijak nezaostává.


Moskvu hraje Praha. V novém filmu je Cumberbatch špionem proti své vůli
pikant | 12:00:00
Solidní drama z doby studené války vypráví o pašování tajných vojenských materiálů z Moskvy na Západ.


Z Číny unikly fotografie nového elektrického BMW řady 3
Auto.cz | 10:52:00
Elektrický sedan trojkové řady s elektrickým pohonem by se mohl představit v příštím roce pod označením i3.


Ve VW zuří válka, říká šéf odborů Škody. Varuje před propouštěním
Auto-iDNES.cz | 11:46:00
Čtvrtek 9. prosince se podle všeho zapíše do kroniky koncernu Volkswagen. V automobilce to vře a jednu z důležitých rolí v této situaci sehraje i Škoda. Českou značku totiž podle všeho po roce a půl čeká další změna ve vedení, její aktuální šéf má povýšit.


Nové technologie táhnou firmy nahoru
Kurzy.cz | 11:25:13
Nejnovější průzkum agentury IPSOS pro Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) v rámci Roku nových příležitostí 2021 představuje aktuální přístup firem k marketingovým, digitálním a technologickým trendům.


Rizikový apetit je zpátky. Euro je opět na vrcholu
Kurzy.cz | 11:15:15
Po nástupu nového německého kancléře do funkce se vrátil rizikový apetit. Mezitím členové ECB na svém včerejším politickém zasedání vyjádřili rozdílné názory. Člen Rady guvernérů Martins Kazaks ve svém projevu uvedl, že ECB by měla připravit další...


Vladimír Přikryl: Argumenty proti obhajobě monopolu zdravotního pojištění cizinců
Kurzy.cz | 11:09:58
Česká asociace pojišťoven (ČAP) podala 29. listopadu 2021 stížnost k Evropské komisi pro porušení evropského práva Českou republikou (ČR) a bude se domáhat zrušení tohoto monopolu Pojišťovny VZP, a. s, (PVZP) na povinné zdravotní pojištění cizinců.


Letošní pracovní trendy: boom digitalizace a prospěšný home office. HR získalo strategickou roli
Kurzy.cz | 11:07:53
Rok 2021 přinesl personalistům i manažerům několik výrazných změn. Společnosti se definitivně přizpůsobily dlouhotrvající pandemii a přesunuly řízení firmy i recruitment do online režimu. To vedlo k rozvoji digitalizace i trendu hybridní práce.


Rozbřesk: Německý i český říjnový průmysl nastavily laťku výš, než jsme čekali, konec roku nemusí být tak špatný
Kurzy.cz | 10:38:57
Říjnový výkon průmyslu v Česku i v Německu v zásadě přinesl pozitivní překvapení. Nejvíce zasažená odvětví v čele s výrobci automobilů již nezaznamenala další propad produkce, ale naopak lehké oživení.


Graf dňa - EMISS (09.12.2021)
Kurzy.cz | 10:38:20
Ceny emisných povoleniek počas decembra vyleteli na rekordné maximá, čo bolo spôsobené silným technickým nákupom a opatreniami, ktoré oznámila nová nemecká koaličná vláda na zosúladenie nemeckej dekarbonizácie na 1,5 °C. V novembri predstavitelia nemec...


K nulovým emisím přes extrémní zvýšení poptávky po komoditách
Kurzy.cz | 10:34:57
Ceny elektřiny opět rostou: cena emisní povolenky testuje 90 EUR. V globální ekonomice aktuálně vidíme, co způsobí převis poptávky nad nabídkou zboží => nedostatek všeho a v mnoha ekonomikách růst cen, jaký jsme nezažili desetiletí.


Zlato klesá a čeká na silný impuls
Kurzy.cz | 10:16:31
Zlato opět uvízlo v úzkém cenovém rozpětí. Ve středu se zdálo, že úroveň 1 780 USD k sobě přitahuje kotace zlata jako magnet. Do stavu strnulosti je přivedla rozsáhlá nejistota. Včerejší seanci drahý kov zakončil velmi mírným růstem.


Už 90 % odběratelů v DPI přechází na standardní smlouvy
Kurzy.cz | 09:55:00
• Dva měsíce od pádu Bohemia Energy a dalších dodavatelů už u ČEZ Prodej zůstává v režimu DPI jen 10 % původních více než 376 000 odběratelů, zbytek přechází na výhodnější standardní smlouvy • Většina zákazníků odcházejících z DPI si vybrala produkty Č...


Počasí: Řidiči pozor, Česko zasáhlo husté sněžení ⚠️🌨 (video)
Kurzy.cz | 09:55:00
V Česku od rána vydatně sněží, místy může napadnout až 25 centimetrů. Mokrý a těžký sníh působí komplikace hlavně v dopravě, nejhorší situace je na jihovýchodní Moravě. V Brně ráno stálo MHD. Dálnice D1 je opatrně průjezdná.


Hradec Králové: Poslední farmářské trhy v tomto roce
Kurzy.cz | 09:36:16
Dovolujeme si vás pozvat na poslední letošní farmářské trhy, které proběhnou v sobotu 11. prosince u OC ATRIUM.


Česká pošta: Balíkovna trhá rekordy
Kurzy.cz | 09:33:00
Balíkovna si užívá svou spanilou jízdu, jelikož počet podání zásilek předčil očekávání. V září Česká pošta rozšířila Balíkovny na všechny své pobočky a tento krok se jí opravdu vyplatil. Lidé by si mohli touto formou v prosinci vyzvednout až 1,5...


MPO představí první výzvy nového programu Digitální Evropa
Kurzy.cz | 09:09:25
Ministerstvo průmyslu a obchodu představí ve středu 15. prosince 2021 na online INFODAY K AKTUÁLNÍM VÝZVÁM PROGRAMU DIGITÁLNÍ


Dopis Andreje Babiše velvyslancům zemí EU působícím v ČR
Kurzy.cz | 08:25:34
Vzhledem k pandemii covid-19 se předseda vlády v demisi nemohl rozloučit s velvyslanci zemí evropské sedmadvacítky osobně a proto jim zaslal dopis, ve kterém poděkoval za přínosnou spolupráci nejen na evropských tématech.


Počasí: Dnes bude převážně zataženo se sněžením, ve východní polovině území trvalejším a vydatnějším, při kterém může místy napadnout 10 až 20 cm
Kurzy.cz | 06:43:00
Dnes bude převážně zataženo se sněžením, ve východní polovině území trvalejším a vydatnějším, při kterém může místy napadnout 10 až 20 cm, ojediněle, zejména na jihovýchodě Moravy až 25 cm nového sněhu.


40 milionů na snížení emisí těžkých kovů a Pakt starostů pro klima
Kurzy.cz | 01:00:00
V Národním programu Životní prostředí se otevírají dvě nové výzvy. Nabídnou dohromady 40 milionů korun, jedna se zaměří na snížení emisí z průmyslových zdrojů, druhá podpoří obce z Paktu starostů. Příjem žádostí odstartuje začátkem příštího roku.


Nezaměstnanost v Ústeckém kraji v listopadu 2021 - Podíl nezaměstnaných meziměsíčně poklesl o 0,17 p. b. a dosáhl hodnoty 4,88 %.
Kurzy.cz | 12:00:20
Podíl nezaměstnaných v Ústeckém kraji v listopadu 2021 meziměsíčně poklesl o 0,17 p. b. a dosáhl hodnoty 4,88 %. Nezaměstnanost mužů poklesla o 0,15 p. b. na hodnotu 4,30 %, nezaměstnanost žen se snížila o 0,19 p. b. na 5,50 %. Pokles...


Conditions for entry from the Netherlands to the Czech Republic due to the COVID-19 pandemic (updated on 9.12.2021)
Kurzy.cz | 12:00:20
Conditions for entry from the Netherlands to the Czech Republic due to the COVID-19 pandemic (updated on 9.12.2021)


Plzeňská čistírna odpadních vod slaví čtvrtstoletí své existence
Kurzy.cz | 12:00:20
Čistírna odpadních vod II (ČOV II) v Jateční ulici v Plzni slaví 25 let od svého uvedení do provozu. Vybudovaná byla v letech 1989 až 1996 a od povodní v roce 2002 čistí veškeré odpadní vody z města Plzně.


Liberec: Do konce roku mohou občané požádat o kotlíkovou dotaci
Kurzy.cz | 12:00:20
Zájemci o kotlíkovou dotaci se mohou obracet na Liberecký kraj do konce roku 2021, a to z důvodu zápisu do seznamu, jež bude předložen Ministerstvu životního prostředí a bude tvořit základ pro výpočet alokace pro Liberecký kraj.


Aktuálně+ | Co z tebe bude?! Podcast Tomáše Macy otevírá témata, která řeší mladí
aktuálně.cz | 11:00:00
Herec Josef Trojan, Štěpán Kozub, youtuber Vláďa z kanálu VláďaVideos nebo zpěvák Jan Bendig. To jsou někteří z hostů podcastu Co z tebe bude?!


Další země vyhlásily diplomatický bojkot her. Za svůj krok zaplatí, oznámila Čína
aktuálně.cz | 10:32:59
Čína ostře odsoudila rozhodnutí Británie, Austrálie a Kanady připojit se k diplomatickému bojkotu zimních olympijských her.


Učitel přišel o nohu, přesto naučil stovky dětí lyžovat. Potřebuje sportovní protézu
aktuálně.cz | 10:32:23
Učitel Josef Špinar i přes svůj handicap jezdí se svými žáky na hory a učí je lyžovat. K tomu ale potřebuje speciální protézu. Pomůžete mu?


Za vším byla KGB. Dispečer z Minsku prchl do Polska a popsal kauzu letadla Ryanair
aktuálně.cz | 10:02:55
Deník New York Times popsal případ letounu, který běloruská KGB donutila přistát v Minsku, aby zadržela novináře Ramana Prataseviče.


Sagrada Família se pyšní obrovskou hvězdou. Rozsvícení sledovaly tisíce lidí
Denik.cz | 11:17:00
Už 139 let čeká na dokončení monumentální chrám Sagrada Família v Barceloně. Minulý týden byla jedna z jeho věží osazena mohutnou, několik tun vážící hvězdou. Ta i svítí, poprvé se rozzářila při mši ve středu.


Hrůzostrašný zážitek: Feťák rozbil sekerou dveře a vyděsil manžele k smrti
Denik.cz | 10:35:00
Poklidný večer se změnil ve scénu z akčního filmu. Na úterý 7. prosince hned tak nezapomene starší manželský pár z Konicka. Při poklidném sledování televize ve svém rodinném domku vyrušily šestaosmdesátiletého seniora a jeho manželku hlučné rány z chodby.


Dispečer popsal vynucené přistání letadla v Minsku: Operaci řídil důstojník KGB
Denik.cz | 10:25:00
Běloruský dispečer, který v květnu přiměl k přistání v Minsku letoun společnosti Ryanair s běloruským opozičním novinářem Ramanem Pratasevičem na palubě, utekl do Polska. Polským vyšetřovatelům vypověděl, že celou operaci řídil důstojník běloruské tajné služby KGB, uvedl list The New York Times (NYT) na svém webu. Informace amerického deníku si podrobně všímají také ruská, polská a nezávislá běloruská média.


Mezi Letohradem a Jablonným se střetl náklaďák s vlakem. Jeden zraněný
Denik.cz | 10:23:00
/FOTO/ Srážka nákladního vozidla a osobního vlaku zkomplikovala ve čtvrtek ráno provoz na železnici mezi Letohradem a Jablonným nad Orlicí a uzavřela silnici II/311 mezi Verměřovicemi a Jablonným.


Lidé řeší smrt chemika Andrease Noacka. Zprávy o ní provází nejasnosti i lži
Denik.cz | 09:53:00
V posledních dnech se na dezinformačních webech, ve videích a na sociálních sítích masově rozšířila následující konspirační teorie: "Vakcíny proti covid-19 obsahují částice grafenu fungující jako nanožiletky, jež očkovaným lidem rozřezávají cévy a vedou k jejich vnitřnímu vykrvácení. Právě proto umírá tolik sportovců. Objevil to doktor Andreas Noack, a tak ho zavraždili." Nic z toho ale není prokázáno.


Starosta se v projevu pochlubil historickými motorkami. Za týden je někdo ukradl
Denik.cz | 05:20:00
/VIDEO/ Neuvěřitelné. Starosta města Seč na Chrudimsku Marcel Vojtěch natočil těsně před začátkem adventu z foyer radnice vánoční pozdrav obyvatelům. Hned z počátku představuje historické hasičské stříkačky, za jeho zády je vidět rovněž jeden ze čtyř historických motocyklů Jawa, vystavených ve vestibulu úřadu. Starosta poté rekapituluje úspěchy v letošním roce  a přidává přání obyvatelům do roku příštího. Co čert nechtěl, jako by to byla pozvánka pro zloděje. Za týden, přesně o mikulášské obchůzce, se kdosi do budovy městského úřadu vloupal a čtyři motorky ukradl. 


Umělá inteligence rozlouskla záhady, se kterými se lidstvo léta trápilo. Změní strojové učení pohled na matematiku?
Euro | 11:17:53
Tým firmy DeepMind vytvořil algoritmus, který hledá souvislosti mezi matematickými jevy a pomáhá vytvářet teorémy Umělá inteligence (AI) dokáže relativně rychle projít velké množství dat a objevit mezi nimi souvislosti.


Praha 15 přes kritiku uzavře dohodu ohledně plánu výstavby bytů
eStav.cz | 11:00:43
Praha 15 uzavře dodatek memoranda s developerskou firmou Central Group ohledně jejího plánu postavit byty na místě sportovišť u obchodního centra Vivo! v Hostivaři. Podle dohody, kterou dnes schválili zastupitelé městské části, nebude radnice bránit změně územního plánu a investor městské části přenechá pozemky pro park, na který přispěje třemi miliony korun. Dohodu kritizovalo opoziční uskupení Patnáctka náš domov, proti výstavbě vznikla i petice místních obyvatel.


Alexa.com končí, Amazon službu na analýzu webového provozu po 25 letech ruší
lupa.cz | 13:09:10
Služba Alexa Internet, která léta sloužila k analýze webového trafficu, končí. Její vlastník Amazon oznámil, že se Alexa.com definitivně odmlčí 1. května 2022. Konkrétní důvody firma neuvedla.


Avast koupí americkou Evernym, která se zabývá ochranou digitální identity
Hospodářské noviny | 13:29:00
Česká antivirová firma Avast uzavřela dohodu o koupi americké firmy Evernym, která se zabývá ochranou digitální identity. Akvizice má být uzavřena v polovině prosince a produkty založené na technologii Evernym začne Avast nabízet v příštím roce....


Mají kluby odpovědnost za své fanoušky?
Hospodářské noviny | 13:21:00
Pokuty pro kluby, jejichž fanoušci se chovají nepatřičně, představují stálou praxi národních fotbalových asociací v celé Evropě. Za přerušený zápas mezi Spartakem Trnava a Slovanem Bratislava letos v říjnu padly na Slovensku pokuty ve výši zhruba...


Souzený za vraždu otce a jeho manželky se hájí mnohahodinovou řečí online
idnes.cz | 13:46:00
Případ vraždy manželů z Přerova z roku 2009, kterým se soudy zabývají už deset let, se poněkolikáté vrátil k olomouckému vrchnímu soudu. Ostravský krajský soud ve vleklém procesu, který provázejí četné námitky a stížnosti obžalovaného Pavla Nárožného, syna jedné z obětí, vynesl výjimečný trest 25 let vězení. Muž si opět připravil několikahodinovou obhajobu.


V brněnské fakultní nemocnici mají dva zaměstnanci omikron, jsou doma
idnes.cz | 13:43:00
Ve Fakultní nemocnici Brno se u dvou zaměstnanců potvrdila varianta koronaviru omikron. Oba jsou v domácí izolaci a nepotřebují lékařskou péči.


Interval pro třetí dávku se zkrátí už od 50 let věku, řekl Vojtěch
idnes.cz | 13:19:00
Ministerstvo zdravotnictví příští týden zkrátí interval pro třetí dávku vakcíny proto covidu pro lidi starší 55 let, potažmo už od 50 let věku. Ve čtvrtek to v Rádiu Impuls řekl šéf resortu Adam Vojtěch.


První nová zastávka MHD je v provozu, do března jich v Praze vymění 200
idnes.cz | 13:04:00
Plánovaná výměna přístřešků zastávek hromadné dopravy v Praze už se stala realitou na Velké Ohradě. Do dvou let mají být nové přístřešky na téměř 700 místech po celé metropoli. Nabídnou například zabudovaný panel s odjezdovými časy.


Po solárech i vodík. Solek vybuduje v Chile zelenou elektrárnu
idnes.cz | 13:01:00
Česká energetická skupina Solek pro chilský přístav Puerto San Antonio vybuduje elektrárnu na tzv. zelený vodík. Skupina, která se doposud zaměřovala na výstavbu solárních elektráren, si od projektu slibuje snížit uhlíkovou stopu přístavu, ale také získat zkušenosti s výstavbou nesolárních zelených elektráren. Solek to sdělil v tiskové zprávě. Výši investice skupina nesdělila.


Peníze za naočkování. Slovenští senioři dostanou v přepočtu tisíce
idnes.cz | 13:01:00
Slovensko poskytne každému seniorovi, který se nechá očkovat proti covidu-19, 200 eur (5 100 korun). Starší obyvatelé, kteří už jsou očkovaní posilující dávkou vakcíny, dostanou odměnu 300 eur (7 650 korun). Vládní návrh ve čtvrtek schválil parlament.


VIDEO: Harry, Ron a Hermiona zase spolu. HBO uvede vzpomínkový speciál
idnes.cz | 13:01:00
Hlavní herecké tváře slavné kouzelnické ságy z pera J. K. Rowlingové se navrátí do Bradavic. Konkrétně do komnaty Nebelvíru, aby společně před kamerami oslavili dvacet let od uvedení prvního filmu Harry Potter a Kámen mudrců. Speciální pořad uvede na Nový rok HBO.


Dělníci odstranili podpěry a zavalila je klenba, obžalovaní dostali podmínky
idnes.cz | 12:39:00
Když v květnu 2019 dělníci odstranili podpěry ve sklepě při stavbě rodinného domu v Klentnici na Břeclavsku, klenba sklepa se na ně zřítila a zavalila je. Podle soudu byl právě toto zásadní okamžik nehody. Podpěry totiž dělníci odstranili dříve, než měli. Muži, kteří za to měli zodpovědnost, dostali podmínku.


Jako kolonizace Marsu. Pekarová znovu potvrdila konec „Zemanova“ kanálu
idnes.cz | 12:31:00
Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová ve čtvrtek znovu potvrdila záměr pětikoalice zcela skoncovat s projektem kanálu Dunaj-Odra-Labe, který ležel na srdci prezidentovi Miloši Zemanovi.


Narození po roce 2008 už si cigarety nekoupí. Zéland chce vymýtit kouření
idnes.cz | 12:14:00
Nový Zéland hodlá vychovat nekouřící generace. Každý, kdo se narodil po roce 2008, si už nebude moci během svého života koupit cigarety nebo tabákové výrobky. Chystají se také omezení pro prodejny. Návrh zákona předložený ministerstvem zdravotnictví by měl být schválen příští rok.


Bělorusko dál bojuje proti nezávislým médiím, zatkla šéfa serveru Ježedněvnik
idnes.cz | 12:00:00
Běloruská policie zadržela šéfredaktora zpravodajského serveru Ježedněvnik. Úřady Sjarheje Sacuka viní z podplácení a hrozí mu až deset let vězení. Novinář podle svého bratra obvinění odmítá. Sacuk je posledním terčem běloruských úřadů v jejich rozsáhlém zásahu proti nezávislým médiím, píše agentura AP.


Mirai Navrátil: Otevřeně o covidu a způsobu testování ve StarDance
blesk | 13:43:00
Víc než hodnocení poroty měl hned několikrát týdně obavy z výsledků PCR testů. Zpěvák Mirai Navrátil (29) prošel sedmi koly a pak ho zastavil covid. „Byla to ruleta, báli jsme se, abychom nebyli pozitivní,“ shrnul populární hitmaker.


Do strážníků naboural sváteční řidič. Chtěl jsem už vrátit řidičák, řekl
idnes.cz | 11:25:00
Na frekventované křižovatce ulic Dašická a Na Drážce v Pardubicích vrazil ráno sváteční řidič do auta městských strážníků. Ti vyvázli jen s odřeninami. Muž se hlídce přiznal, že autem moc nejezdí.


Avast koupí americkou Evernym, která se zabývá ochranou digitální identity
iHned.cz | 13:29:00
Česká antivirová firma Avast uzavřela dohodu o koupi americké firmy Evernym, která se zabývá ochranou digitální identity. Akvizice má být uzavřena v polovině prosince a produkty založené na technologii Evernym začne Avast nabízet v příštím roce....


Mají kluby odpovědnost za své fanoušky?
iHned.cz | 13:21:00
Pokuty pro kluby, jejichž fanoušci se chovají nepatřičně, představují stálou praxi národních fotbalových asociací v celé Evropě. Za přerušený zápas mezi Spartakem Trnava a Slovanem Bratislava letos v říjnu padly na Slovensku pokuty ve výši zhruba...


Malá televize, nebo obří monitor? Samsung UE43AU9000 může být obojím najednou
iHned.cz | 13:15:00
Příští rok se to možná změní, pokud však dnes chcete velký monitor nebo menší televizi, která se hodí do studentského pokoje či do ložnice, je možné vybírat jen mezi LCD panely. A tak jsme využili možnost vyzkoušet si protipól špičkových...


První rostlinná vakcína proti covidu je na světě. Výrobce by ji chtěl podávat odpůrcům očkování
iHned.cz | 13:00:00
Odpůrcům očkování proti covidu často vadí nejvíce to, že by si museli do těla vpravovat pro ně mnohdy neznámé chemické látky. To by mohla změnit nová vakcína od kanadské biotechnologické společnosti Medicago a britské nadnárodní korporace...


Rockaway rozjíždí další krypto fond, od investorů chce vybrat téměř 13 miliard
iHned.cz | 11:38:00
Nákup bitcoinu se v dnešní době může zdát jako výborná investice. Stále se ale jedná o velmi riskantní oblast a ceny kryptoměn jsou jak na houpačce. Svět blockchainu ale nabízí i výnosné alternativy pro ty, kteří nechtějí riskovat časté cenové...


Sedm let za podvedené fotbalisty: Limberskému musí splatit miliony, Daridovi statisíce
blesk | 12:56:00
Podvést fotbalisty Davida Limberského (38) a Vladimíra Daridu (31) při obchodování s auty se vymstilo Čeňku Pazderkovi (36). Pravomocně si odsedí sedm let, Limberskému musí nahradit škodu přes pět milionů korun i s úroky, Daridovi pak 800 tisíc, které mu dluží z prodeje fotbalistova auta.


Johnson opět omezuje život v Británii. Jen odvrací pozornost od nové vládní aféry, reagují kritici
iHned.cz | 10:30:00
Velká Británie v létě zrušila všechna covidová omezení. Teď ale vláda premiéra Borise Johnsona některá z nich zase vrací v život – v uzavřených prostorách a v místech s velkou koncentrací lidí jsou od pátku opět povinné roušky. Na shromáždění...


Česko bude během svého předsednictví EU rozdávat ponožky. Jako vzpomínku na Václava Havla
iHned.cz | 10:00:00
Až bude Česko předsedat Evropské unii a do Prahy kvůli tomu přijede člen nebo členka německé, francouzské či třeba slovenské vlády, dostane jako dárek ponožky. Právě ty budou jedním z hlavních darů, kterými se chce Česko v rámci svého předsednictví...


Rozbouřený Volkswagen komplikuje výrobu Škodovky, stěžuje si šéf firemních odborů Povšík
iHned.cz | 08:47:00
Napětí v německém koncernu Volkswagen dopadá i na mladoboleslavskou automobilku. Škodovka stále nemá jasno v tom, kolik čipů dostane v příštím roce z koncernu Volkswagen. To podle aktuálního vydání týdeníku Škodovácký odborář komplikuje kolektivní...


Blonďatá komunistka Aulická Jírovcová končí. KSČM opouští po 20 letech
blesk | 12:31:00
Mostecká zastupitelka a bývalá poslankyně Hana Aulická Jírovcová opouští KSČM. Členkou komunistické strany byla dvacet let. V říjnu se ucházela o post předsedkyně komunistů. Ke svému odchodu z KSČM a dalšímu politickému směřování se vyjádří v pátek v Mostě, řekla dnes ČTK.


Thor Chris Hemsworth o natáčení v Česku: Měli jsme raději pracovat jinde!
blesk | 12:00:00
Ukrutné množství Čechů nakažených koronavirem děsí hvězdného hollywoodského herce Chrise Hemswortha (38). Marvelovský Thor u nás natáčí druhý díl filmu Vyproštění, který se do Česka přesunul právě kvůli komplikacím s cestováním a pobytem štábu u protinožců. Teď by ale nejraději pláchl zpět do své vlasti...


Podnikatel Pazderka připravil fotbalové reprezentanty o miliony. Soud jej poslal na sedm let do vězení
ČT24 | 12:32:58
Podnikatel Čeněk Pazderka si odpyká sedm let ve vězení mimo jiné za to, že podvedl někdejší fotbalové reprezentanty Davida Limberského a Vladimíra Daridu při obchodech s auty. Souhrnný trest mu ve čtvrtek pravomocně potvrdil pražský vrchní soud. Součástí verdiktu je i to, že Pazderka musí nahradit Limberskému škodu 5,4 milionu s úroky a Daridovi 800 tisíc korun.


Počet sebevražd v Česku za poslední dekádu klesal, ani první rok pandemie trend nezměnil
ČT24 | 11:30:43
Podle informací Českého statistického úřadu (ČSÚ) u nás počet sebevražd mezi lety 2011 až 2020 setrvale klesal, přesto je stále nad průměrem Evropské unie. Na život si výrazně častěji sáhli muži, nejčernějším dnem v týdnu je z pohledu statistik pondělí. Vůbec největší sebevražednost je v Libereckém kraji.


Víkendové počasí bude vhodné k lyžování, od pondělí se začne oteplovat
ČT24 | 11:37:49
Na horách o víkendu vydrží zimní počasí. Teploty zůstanou většinou i přes den pod bodem mrazu a místy se přidá ještě občasné slabé sněžení nebo sněhové přeháňky. Po dlouhé době budou z kraje prosince velmi dobré podmínky pro zahájení zimní sezony na českých horách, ve většině lyžařských středisek se rozjedou lanovky a vleky, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na Facebooku. Některé areály už otevřely minulý víkend.


Ministerstvo vydalo seznam protiepidemických doporučení na Vánoce
ČT24 | 10:57:22
Vyhněte se větším skupinám lidí, dodržujte rozestupy, odložte večírky a setkávejte se raději venku, radí mimo jiné v protiepidemických doporučeních k Vánocům ministerstvo zdravotnictví. Nabádá k posilující dávce očkování a k přesvědčování neočkovaných během rodinných setkání. Lidé by také měli využít možnost nechat se otestovat na covid-19, necítí-li se dobře. 


Fiala se opět sešel se Zemanem, schůzku v Lánech už absolvoval i Stanjura
ČT24 | 10:06:51
Designovaný premiér Petr Fiala (ODS) se sešel s prezidentem Milošem Zemanem na neformální schůzce. Na Twitteru oznámil, že s ním hovořil o dalším postupu při jmenování vlády. Podle Frekvence 1 setkání proběhlo v úterý. Ve středu Fiala prohlásil, že bude nucen podat kompetenční žalobu k Ústavnímu soudu, pokud prezident nejmenuje všechny ministry nové vlády. Mezi ně patří i kandidát na ministra financí Zbyněk Stanjura (ODS), který debatoval se Zemanem ve čtvrtek dopoledne.


Stížností Pirátů a STAN kvůli přepočtu hlasů se bude zabývat soudce Filip, figuroval v nálezu k volebnímu zákonu
ČT24 | 10:55:25
Připomínkami koalice Pirátů a STAN k přepočtu hlasů podle nového volebního zákona se bude jako ústavní soudce zpravodaj zabývat Jan Filip. Jméno, určené podle rozvrhu práce, zveřejnil soud na svém webu, stejně jako text návrhu. Odborník na ústavní právo a volební systémy je jako zpravodaj podepsaný pod letošním diskutovaným nálezem k volebnímu zákonu. Právě v reakci na něj se měnila právní úprava.


V brněnské fakultní nemocnici mají dva zaměstnanci omikron, jsou doma a nepotřebují lékařskou péči
lidovky.cz | 13:49:50
Ve Fakultní nemocnici Brno se u dvou zaměstnanců potvrdila varianta koronaviru omikron. Oba jsou v domácí izolaci a nepotřebují lékařskou péči.


Interval pro třetí dávku se zkrátí už od 50 let věku, řekl Vojtěch. Vysvětlil, proč nemohou přijít všichni
lidovky.cz | 13:35:00
Ministerstvo zdravotnictví příští týden zkrátí interval pro třetí dávku vakcíny proto covidu pro lidi starší 55 let, potažmo už od 50 let věku. Ve čtvrtek to v Rádiu Impuls řekl šéf resortu Adam Vojtěch.


Přes 5000 korun pro prvoočkované, ‚třetidávkaři‘ dostanou skoro 8 tisíc. Slovensko chce motivovat důchodce
lidovky.cz | 13:10:00
Slovensko poskytne každému seniorovi, který se nechá očkovat proti covidu-19, 200 eur (5 100 korun). Starší obyvatelé, kteří už jsou očkovaní posilující dávkou vakcíny, dostanou odměnu 300 eur (7 650 korun). Vládní návrh ve čtvrtek schválil parlament.


Britský premiér Johnson má druhé dítě, tentokrát se mu narodila dcera
lidovky.cz | 12:38:00
Manželka britského premiéra Borise Johnsona Carrie Symondsová ve čtvrtek ráno v londýnské nemocnici porodila dceru. Pár to podle agentury AP oznámil prostřednictvím své mluvčí.


Doživotní zákaz kouření pro mladé. Nový Zéland nechce dopustit, aby si nová generace začala s tabákem
lidovky.cz | 12:25:23
Nový Zéland hodlá vychovat nekouřící generace. Každý, kdo se narodil po roce 2008, si už nebude moci během svého života koupit cigarety nebo tabákové výrobky. Chystají se také omezení pro prodejny. Návrh zákona předložený ministerstvem zdravotnictví by měl být schválen příští rok.


Biden probere dění na Ukrajině i s Českem, začne summit demokracií bez Maďarů
lidovky.cz | 12:24:21
Americký prezident Joe Biden bude ve čtvrtek jednat se zástupci takzvané bukurešťské devítky, do níž patří i Česká republika. Probere s nimi svou úterní videokonferenci s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, která se týkala především Ukrajiny. Biden také zahájí dvoudenní Summit pro demokracii, jehož se zúčastní více než stovka zemí, Česko nevyjímaje.


Daně zvyšovat nebudeme, ten závazek platí, řekl Stanjura po jednání u Zemana
lidovky.cz | 12:05:00
Prezident Miloš Zeman přijal kandidáta na ministra financí Zbyňka Stanjuru z ODS. Mluvili o přípravě státního rozpočtu na příští rok. „Daně zvyšovat nebudeme, ten závazek platí,“ řekl Stanjura. Po něm do Lán zamíří kandidát Pirátů na ministra pro legislativu Michal Šalomoun.


Bankovní svatba roku je blíž. Spojení Air Bank a Monety se zřejmě podaří ještě před Vánocemi
lidovky.cz | 12:00:00
Obří obchod, který ještě nedlouho před svou smrtí rozjednal nejmocnější podnikatel v Česku Petr Kellner, se nakonec možná stihne ještě před Vánoci. Akcionáři Moneta Money Bank, které oslovila skupina PPF s nabídkou vydat se na společnou cestu s jejich Air Bank (k níž patří i Zonky a český a slovenský Home Credit), o možném spojení mají opět hlasovat 20. prosince.


Muskova věštba o kolapsu civilizace
lidovky.cz | 11:17:00
Jeden z nejvýznamnějších podnikatelů dneška Elon Musk (50) v pondělí vyřkl dramatickou věštbu o kolapsu lidské civilizace. Na konferenci, již pořádal deník amerických finančních kruhů The Wall Street Journal, prohlásil, že by byl rád, kdyby se lidé rozhodli mít více dětí. V opačném případě prý civilizaci čeká kolaps.


Amazon dostal v Itálii drakonickou pokutu ve výši 28,7 miliardy korun za zneužití tržní síly
lidovky.cz | 11:12:00
Italský antimonopolní úřad vyměřil americké internetové společnosti Amazon pokutu 1,13 miliardy eur, v přepočtu 28,7 miliardy korun. Firma pyká za zneužití dominantního postavení na trhu ve fungování svého elektronického tržiště a v logistice. Amazon s rozhodnutím úřadu zásadně nesouhlasí a odvolá se proti němu.


Fiala se sešel se Zemanem, informoval jej o sestavování vlády. Následně pohrozil kompetenční žalobou
lidovky.cz | 10:52:00
Předseda vlády Petr Fiala se tento týden na neformální schůzce sešel s prezidentem Milošem Zemanem. Následně ve středu oznámil, že na prezidenta podá kompetenční žalobu, pokud Zeman nejmenuje celou vládu. „Mohu potvrdit, že jsem se s panem prezidentem sešel na neformální schůzce, kde jsem s ním hovořil o dalším postupu při jmenování vlády,“ napsal Fiala na Twitteru.


Mohla za to KGB, odhalil běloruský dispečer tajemství vynuceného přistání Ryanairu v Minsku
lidovky.cz | 10:11:00
Běloruský dispečer, který v květnu přiměl k přistání v Minsku letoun společnosti Ryanair s běloruským opozičním novinářem Ramanem Pratasevičem na palubě, utekl do Polska. Polským vyšetřovatelům vypověděl, že celou operaci řídil důstojník běloruské tajné služby KGB, uvedl list The New York Times. Informace si všímají také ruská, polská a nezávislá běloruská média.


Praha instaluje nové přístřešky na zastávkách. Reklamní plochy nahradí LCD panely
aktuálně.cz | 13:40:23
O nové zastávky se zatím provizorně stará firma Technologie hlavního města Prahy. Počítá se ale s tím, že jejich správu převezme dopravní podnik.


Poslala e-mail a získala klíčový post. Kdo je nová "paní Evropa" Petra Fialy
aktuálně.cz | 13:33:55
Jolana Mungengová dříve pracovala pro euroskeptickou frakci a také jako poradkyně eurokomisařky pro obchod.


Neobvyklý boj s cigaretami. Nový Zéland chystá doživotní zákaz kouření pro mladé
aktuálně.cz | 13:22:33
Podle návrhu nového zákona by se měl každoročně zvýšit minimální věk pro nákup cigaret o rok.


Přechod na elektroauta znamená ztrátu 10 000 pracovních míst, tvrdí odboráři ze Škody
aktuálně.cz | 12:31:35
Odbory Škoda Auto upozorňují na rušení pracovních míst v souvislosti s odklonem od výroby spalovacích motorů.


Hlavně ne zpátky do Běloruska. Migranti hovoří o brutalitě Lukašenkových sil
Denik.cz | 13:22:00
Alí, dvaatřicetiletý učitel ze Sýrie, má jediné přání - aby ho neposlali zpět do Běloruska. Teď stojí potmě v polském lese pokrytém sněhem, který padal celý večer, píše zpravodajský web Politico. Odhaduje, že v lesích je už tři týdny, několikrát překonal polskou hranici a pětkrát byl chycen pohraniční stráží, která ho poslala zpět do Běloruska. Pošesté měl ale více štěstí.


Učitel nemá stál nad žáky s rákoskou a snažit se je nachytat, říká Gazdík
Denik.cz | 12:10:00
Začínal jako učitel na Základní škole Josefa Bublíka v Bánově a nyní, dvě dekády poté má nakročeno do pozice ministra školství. Sedmačtyřicetiletý politik ze Suché Loze na Slovácku, Petr Gazdík, v rozhovoru pro čtenáře Deníku popisuje nejen svou cestu z podpalubí regionální politiky až k vrcholu politiky celorepublikové, či jak a kterou ministerskou nabídku už v minulosti odmítl, ale například i to, s jakým svým osobním cílem chce resort školství řídit.


Fiala se sešel se Zemanem. Hovořili o postupu při jmenování vlády
Denik.cz | 11:55:00
Designovaný premiér Petr Fiala (ODS) se sešel s prezidentem Milošem Zemanem na neformální schůzce. Hovořil s ním o dalším postupu při jmenování vlády, uvedl dnes na twitteru. Podle rádia Frekvence 1 se tak stalo v úterý. Ve středu Fiala České televizi řekl, že bude nucen podat kompetenční žalobu k Ústavnímu soudu, pokud prezident nejmenuje všechny ministry nové vlády.


Ministerstvo vydalo kvůli covidu doporučení na Vánoce. Obsahuje 11 bodů
Denik.cz | 11:55:00
Vyhněte se větším skupinám lidí, dodržujte rozestupy, odložte večírky a setkávejte se raději venku, radí mimo jiné v protiepidemických doporučeních k Vánocům ministerstvo zdravotnictví. Lidé by také měli využít možnost nechat se před rodinnými setkáními otestovat na covid-19, pokud se necítí dobře. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dnes zveřejnil na twitteru jedenáct doporučení k nadcházejícím svátkům.


Pozvání na výstavu děl Adrieny Šimotové v Lublani
Kurzy.cz | 13:41:04
Ve dnech 10. 12. 2021 - 8. 3. 2022 se uskuteční v prostorách Mezinárodního centra grafických umění (Mednarodni grafični likovni center, MGLC) v Lublani retrospektivní výstava o dílu významné české malířky, grafičky a sochařky Adrieny Šimotové.


P. Král – Globální inflace není takový problém jako naše vlastní
Kurzy.cz | 13:34:45
Rozhovor s P. Králem, ředitelem sekce měnové Jaroslav Balvín  (Deník 9. 12. 2021) Česká národní banka (ČNB) zaskočila pandemií otřesený trh i vládní představitele radikálním zvyšováním úrokových sazeb. Strážkyně české měny s tím kvůli alarmující...


Efektivní investice míří na Slovensko. Július Kaliský povede novou pobočku Fondee v Bratislavě
Kurzy.cz | 13:27:07
Český startup Fondee přináší efektivní možnosti investování také pro Slováky. Nově vybudovanou základnu v Bratislavě povede Július Kaliský (50), který má letité zkušenosti z dřívějších vedoucích pozic v organizacích UNICEF, Realpad či Lindström.


GBP/USD: plán pro evropskou seanci na 9. prosince. COT reporty. Býci ubránili důležitý support na úrovni 1,3192, ale situace se nelepší
Kurzy.cz | 13:25:57
K otevření long pozic na páru GBP/USD je potřeba: Librovým býkům se včera podařilo ubránit důležitý support na úrovni 1,3192, ale jejich situace se nijak nezlepšila – od dalšího výrazného poklesu je dělí jediný krok.


Chcete začít investovat a nevíte jak na to? Pomůže vám jedinečná finanční akademie od finGOODu
Kurzy.cz | 13:25:06
Investování často obklopuje chiméra složitosti. Dávno jsou ovšem pryč časy, kdy se do světa investic pouštěli zkušení obchodníci. V současné situaci, kdy inflace atakuje historické limity, by investování mělo být součástí finančního plánu každé...


Čtvrté zasedání Rady guvernérů Mezinárodní investiční banky: Srbsko novým akcionářem, realizace stávající strategie v předstihu, další cílený růst
Kurzy.cz | 13:21:12
8. prosince 2021 se konalo čtvrté zasedání Rady guvernérů Mezinárodní investiční banky (MIB), nejvyššího řídicího orgánu této instituce. Účast byla hybridní: sedm z devíti akcionářů bylo přítomno osobně v sídle MIB v Budapešti a další dva se zúčastnili&he


Šéf společnosti Pfizer – čtvrtá dávka vakcíny již v příštím roce
Kurzy.cz | 12:53:17
Ještě na jaře jsme stále mohli slyšet proklamace, jak na přelomu roku spuštěné očkování proti COVID-19 udělá brzy za pandemií definitivní „tečku“. V současnosti se však již stává standardem tzv. posilující třetí dávka.


Základní ukazatele vývoje stavebního spoření v České republice k 30.9.2021 včetně Komentáře
Kurzy.cz | 12:51:11
Základní ukazatele vývoje stavebního spoření v České republice a Komentář k základním ukazatelům vývoje stavebního spoření v České republice k 30.9.2021.


Základní ukazatele vývoje penzijního připojištění a doplňkového penzijního spoření k 30.9.2021 včetně Komentáře
Kurzy.cz | 12:50:14
Základní ukazatele vývoje penzijního připojištění a doplňkového penzijního spoření a Komentář k základním ukazatelům vývoje penzijního připojištění a doplňkového penzijního spoření v České republice k 30.6.2021.


Exmoorští divocí koně pomáhají Janovskému mokřadu v Plzeňském kraji
Kurzy.cz | 12:48:59
Exmoorští divocí koně pomáhají Janovskému mokřadu obrazek 09. prosince 2021 08:45, Bc. Eva Mertlová Exmoorští divocí koně pomáhají od dnešního dne s pastvinou v rezervaci Janovský mokřad v blízkosti dálnice D5 u Nýřan. Trojici hřebců zapůjčila...


Náhrada zemního plynu – experti zmiňují především biometan a vodík. Překážkou je zatím legislativa
Kurzy.cz | 12:44:38
Ozelenění a dekarbonizace českého plynárenství by měla být v budoucnu spojená především s biometanem a vodíkem. Většímu podílu biometanu aktuálně brání především zastaralá legislativa, do roku 2050 by však jeho podíl mohl narůst až na 40 procent.


Optimismus spotřebitelů ve světě roste, jejich ochota utrácet se podle PwC zvyšuje
Kurzy.cz | 12:41:13
Spotřebitelé se ve světě dívají do budoucnosti s větším optimismem než v předchozích čtvrtletích, tři z pěti lidí věří v pozitivní vývoj. S rostoucím optimismem roste ochota utrácet v kamenných obchodech, za zábavu i cestování, vyplývá z průzkumu, kter...


Technická analýza páru ETH/USD na 9. prosince 2021
Kurzy.cz | 12:30:58
Zprávy z krypto průmyslu: V úterý Google zveřejnil svůj tradiční každoroční seznam nejpopulárnějších vyhledávání za daný rok, který se dělí do několika kategorií včetně zpráv, lidí, her, filmů a dalších.


Avast kupuje americkou společnost Evernym, která je průkopníkem a lídrem v oblasti osobní identity
Kurzy.cz | 12:18:31
Česká antivirová firma Avast uzavřela dohodu o koupi americké firmy Evernym, která se zabývá ochranou digitální identity. Akvizice má být uzavřena v polovině prosince a produkty založené na technologii Evernym začne Avast nabízet v příštím roce.


Americké akcie pokračují v rally díky ustupujícím obavám z omikronu
Kurzy.cz | 12:16:23
Akciové indexy NASDAQ, S&P 500 a Dow Jones se ve středu uzavřely výše již čtvrtý nebo pátý den v řadě, a dosáhly tak svých historických maxim, od nichž se odrazily až po několika týdnech.


4/5 světových manažerů si myslí, že data umí využívat lépe než konkurence
Kurzy.cz | 12:15:46
82 % manažerů je přesvědčeno, že jejich společnost je datové vyspělejší než jiné společnosti. Vyplývá to z The Mazars Global Data Study.


Počasí: Sníh. Tato výstraha upřesňuje předchozí výstrahu na novou sněhovou pokrývku a rozšiřuje ji na celou východní polovinu území.
Kurzy.cz | 12:15:00
SOUHRNNÁ ZPRÁVA K VÝSTRAHÁM ČHMÚ Vydána: Čtvrtek 09.12.2021 10:58 Platnost: od čtvrtka 09.12.2021 10:44 do pátku 10.12.2021 08:00 Tato výstraha upřesňuje předchozí výstrahu na novou sněhovou pokrývku a rozšiřuje ji na celou východní polovinu území.


Technická analýza páru BTC/USD na 9. prosince 2021
Kurzy.cz | 12:09:11
Zprávy z krypto průmyslu: Islandská národní elektrárenská společnost Landsvirkjun omezila množství energie, kterou bude některým odvětvím, včetně těžby bitcoinů, poskytovat. Zástupce této energetické společnosti oznámil, že byl nucen snížit příděly&hellip


Korejská vláda začala uznávat očkování proti Covid-19 z ciziny
Kurzy.cz | 12:03:00
S platností od 9. prosince 2021 Korejská agentura pro kontrolu a prevenci nemocí (KDCA) oznámila, že zavádí nový přístup u


Milostivé léto pro dlužníky Ministerstva zemědělství
Kurzy.cz | 11:42:00
Ministerstvo zemědělství upozorňuje dlužníky na možnost zbavit se dluhu při tzv. milostivém létu. Pro dlužníky znamená milostivé léto velkou šanci splatit dluhy a zároveň ušetřit za pokuty, úroky z prodlení a náklady samotné exekuce.


Cestování na Slovensko: Od 25.11.2021 platí nouzový stav. Zákaz vycházení prodloužen do 9. ledna 2022, s postupným uvolňováním pro osoby očkované a po prodělání onemocnění.
Kurzy.cz | 11:28:00
Na Slovensku platí od 25.11.2021 NOUZOVÝ STAV a až na výjimky zákaz vycházení! Opatření se budou postupně uvolňovat pro osoby


Pravidla návratu do ČR od 6.12. 2021
Kurzy.cz | 10:32:00
Čeští občané starší 12 let vracející se ze zahraničí do ČR mají povinnost vyplnit příjezdový formulář. Nemusí jej


Lidé s covidem tvoří jen šest procent pacientů na JIP v JAR, uvádí WHO
Eurozpravy-zahraniční | 13:28:00
Jihoafrická republika, kde nová varianta koronaviru omikron rozpoutala čtvrtou vlnu epidemie covidu-19, v uplynulých sedmi dnech zaznamenala 255procentní nárůst v počtu nově infikovaných, ale pouze šest procent lůžek na jednotkách intenzivní péče je nyní obsazeno covidovými pacienty. Dnes to podle agentury Reuters uvedl představitel africké pobočky Světové zdravotnické organizace (WHO) Thierno Balde.


EU stanovila část pravidel pro zelené investice, o jádru a plynu rozhodne brzy
Eurozpravy-zahraniční | 13:21:00
Evropská unie dnes stanovila první část pravidel pro posuzování klimaticky šetrných investic, která mají od příštího roku pomoci nasměrovat peníze do takzvaných zelených projektů v energetice, dopravě či stavebnictví. Systém definuje například podrobnosti financování energetických zdrojů či výroby ekologicky čistých automobilů.


Nový Zéland chystá doživotní zákaz kouření pro mladé
Eurozpravy-zahraniční | 13:13:00
Novozélandská vláda přišla s unikátním plánem, jak v zemi skoncovat s kouřením. Podle návrhu nového zákona by se měl každoročně zvýšit minimální věk pro nákup cigaret o rok. Mladá generace by tak již neměla mít možnost koupit si legálně cigarety za svého života vůbec, píše agentura AFP.


Stažení české žaloby na Turów pokládá polská ministryně za klíčový prvek
Eurozpravy-zahraniční | 12:56:00
Za jeden z klíčových prvků připravované dohody s Českem o řešení sporu o těžbě uhlí v polském dole Turów považuje Varšava závazek české strany, že stáhne žalobu, kterou podala na Polsko u Soudního dvora Evropské unie. Uvedla to dnes polská ministryně životního prostředí Anna Moskwová. Unijní soud v září uložil Polsku pokutu ve výši půl milionu eur (asi 12,6 milionu Kč) denně za to, že neplní jeho květnové předběžné opatření nařizující okamžité zastavení těžby.


WHO doporučila posilující dávku vakcíny lidem se sníženou imunitou
Eurozpravy-zahraniční | 12:36:00
Experti Světové zdravotnické organizace (WHO) dnes doporučili aplikovat posilující dávku covidové vakcíny lidem se sníženou imunitou. Plošné doporučení kvůli přetrvávajícím nerovnostem v přístupu k očkování nevydali, informovaly agentury DPA a Reuters.


Slovensko dá peníze seniorům, kteří se nechali nebo nechají očkovat
Eurozpravy-zahraniční | 12:26:00
Slovensko poskytne 200 eur (5100 korun) každému neočkovanému seniorovi, který dostane vakcínu proti onemocnění covid-19. Starší obyvatelé, kteří už jsou naočkovaní posilující dávkou vakcíny, zase dostanou odměnu 300 eur (7650 korun), rozhodl dnes parlament.


Britskému premiérovi Johnsonovi a jeho ženě Symondsové se narodila dcera
Eurozpravy-zahraniční | 12:21:00
Manželka britského premiéra Borise Johnsona Carrie Symondsová dnes ráno v londýnské nemocnici porodila dceru. Pár to podle agentury AP oznámil prostřednictvím své mluvčí.


Německo eviduje za poslední den 70.611 nově nakažených koronavirem
Eurozpravy-zahraniční | 11:45:00
Německo ohlásilo 70.611 nově nakažených koronavirem za posledních 24 hodin. Je to méně než před týdnem, kdy byl přírůstek 73.209. Mírný ústup epidemie covidu-19 naznačuje také sedmidenní incidence, která klesla na hodnotu 422,3.


Británie se díky novým opatřením vyhne lockdownu, říká britský ministr
Eurozpravy-zahraniční | 10:59:00
Británie se díky rozhodnutí znovu zavést některá opatření proti šíření koronavirové infekce nejspíš vyhne mnohem přísnějším omezením na začátku příštího roku. Britský ministr zdravotnictví Sajid Javid to dnes řekl v televizi Sky News.


Firmy budou muset podle komory v důsledku zvyšování cen energií zdražit
Eurozpravy-ekonomika | 12:43:00
Firmy budou muset v důsledku růstu cen energií a dalších vstupů zdražit. Vyplývá to z šetření Hospodářské komory (HK) mezi jejími členy, kterého se zúčastnilo na 400 respondentů. Zvýšení cen energií je podle průzkumu zásadním faktorem, který ovlivní podnikání v příštím roce, na druhém místě je pracovní síla, třetí místo obsadily pohonné hmoty. Výsledky šetření dnes novinářům představil prezident Hospodářské Komory Vladimír Dlouhý.


Amazon dostal v Itálii za zneužití tržní síly obří pokutu
Eurozpravy-ekonomika | 11:15:00
Italský antimonopolní úřad vyměřil americké internetové společnosti Amazon pokutu 1,13 miliardy eur (28,7 miliardy Kč) za zneužití dominantního postavení na trhu. Firma podle dnešního sdělení úřadu porušila pravidla hospodářské soutěže ve fungování svého elektronického tržiště a v logistice. Úřad jí proto nařídil zajistit nápravné kroky. Amazon s rozhodnutím úřadu zásadně nesouhlasí a odvolá se proti němu, informovala agentura Reuters.


Jan Tománek: Vše bylo řečeno, je načase se vzbouřit!
Reflex | 12:50:00
Více než rok se snažíme s lékaři, vědci a právníky, kteří se sdružují kolem sdružení Zdravé fórum, hledat pravdu, nesrovnalosti a informovat o tom, co se v naší společnosti ohledně covidu ve skutečnosti děje, protože ti, kteří by to za normální situace měli dělat, fatálně selhali a stále selhávají.


Pražské jaro pohledem Němce: Böllovy deníky k morálnímu bankrotu z Moskvy řízeného socialismu
Reflex | 11:40:00
Ačkoli jsme si letos nepřipomínali žádné kulaté výročí srpnových událostí a pražského jara 1968, s tituly na dané téma se doslova roztrhl pytel.


Amazon musí zaplatit přes miliardu Eur. Společnost dostala v Itálii pokutu za zneužití tržní síly
Tiscali-zprávy | 12:15:18
Italský antimonopolní úřad vyměřil americké internetové společnosti Amazon pokutu 1,13 miliardy eur, tedy asi 28,7 miliardy Kč.


Fiala se sešel s prezidentem Zemanem. Řešili společně postup při jmenování vlády
Tiscali-zprávy | 11:48:20
Designovaný premiér Petr Fiala se sešel s prezidentem Milošem Zemanem na neformální schůzce.


Investice do akcií: Rady a doporučení pro úplné začátečníky
E15-ekonomika | 13:30:00
Zhodnocení volných peněz do akcií se stává pro řadu lidí lákavou příležitostí k rychlému zbohatnutí. Má však i svou odvrácenou tvář. Oproti fondům jsou totiž akcie náchylnější k rizikovosti, v mnoha případech nemají daleko od gamblingu. Do akciového trhu se totiž mohou promítat i emoce spekulantů. Redakce E15 proto připravila webový seriál pro začínající investory. V tomto díle se například dozvědí, kde a jak se akcie dají nakoupit a čeho se naopak vyvarovat.


DEK kupuje slovenskou firmu Stachema včetně její české pobočky
E15-ekonomika | 13:17:00
Investiční fond Dekinvest ze skupiny Dek Víta Kutnara kupuje slovenskou společnost Stachema včetně její české pobočky. Spojení posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).


Plánujete investovat do nemovitosti přes hypotéku? Podívejte se, kde se to ještě vyplatí
E15-ekonomika | 12:38:00
Přišla doba, kdy pořízení investičního bytu na hypotéku nemusí být tak atraktivní, jako v minulosti. Může se dokonce stát, že tato podnikatelská činnost může přinést i ztráty, nebo v případě díky zvýšení úrokových sazeb také nucený prodej investiční nemovitosti.


Martin Gürtler: Mzdy rostly i přes zpomalení ekonomiky
E15-ekonomika | 12:00:00
Podle dat Českého statistického úřadu vzrostla ve třetím čtvrtletí průměrná hrubá měsíční mzda v tuzemsku meziročně o 5,7 procenta. V porovnání s druhým letošním kvartálem, kdy růst dosahoval 11,4 procenta, byla dynamika českých mezd sice slabší, ale i tak poměrně výrazná.


Francouzi budují „evropskou SpaceX“. A Musk kvůli nové konkurenci panikaří
E15-ekonomika | 11:00:00
Je-li platná teze, že budoucnost lidstva leží ve vesmíru, lze i s ohledem na stávající vývoj konstatovat, že bude drahá. Tedy ne že by už dříve nebylo jasné, že odpálit gigantickou rachejtli k Mezinárodní vesmírné stanici, k Měsíci, k Marsu, nebo dokonce jen na suborbitu není zadarmo. Představy o brzkém levném cestování nebo vynášení nákladů na orbitu, které před dekádou zasel do myslí nadšených futuristů Elon Musk, se zatím nerealizují a přetavují se v PR hon na vesmírné milníky. Ani jedno však není špatně.


Online půjčka 9 000 Kč na účet i přes víkend
E15-ekonomika | 14:00:38
Když vás zaskočí neplánované výdaje, které nedokážete pokrýt z vlastních úspor, nemusí to hned znamenat konec. Řešením totiž může být online půjčka do výše 9 000 Kč, kterou získáte na účet už do 15 minut, ať je všední den nebo víkend. A žádat o ni můžete klidně z mobilního telefonu.


Investice do akcií: Rady a doporučení pro úplné začátečníky
E15-politika | 13:30:00
Zhodnocení volných peněz do akcií se stává pro řadu lidí lákavou příležitostí k rychlému zbohatnutí. Má však i svou odvrácenou tvář. Oproti fondům jsou totiž akcie náchylnější k rizikovosti, v mnoha případech nemají daleko od gamblingu. Do akciového trhu se totiž mohou promítat i emoce spekulantů. Redakce E15 proto připravila webový seriál pro začínající investory. V tomto díle se například dozvědí, kde a jak se akcie dají nakoupit a čeho se naopak vyvarovat.


DEK kupuje slovenskou firmu Stachema včetně její české pobočky
E15-politika | 13:17:00
Investiční fond Dekinvest ze skupiny Dek Víta Kutnara kupuje slovenskou společnost Stachema včetně její české pobočky. Spojení posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).


Plánujete investovat do nemovitosti přes hypotéku? Podívejte se, kde se to ještě vyplatí
E15-politika | 12:38:00
Přišla doba, kdy pořízení investičního bytu na hypotéku nemusí být tak atraktivní, jako v minulosti. Může se dokonce stát, že tato podnikatelská činnost může přinést i ztráty, nebo v případě díky zvýšení úrokových sazeb také nucený prodej investiční nemovitosti.


Martin Gürtler: Mzdy rostly i přes zpomalení ekonomiky
E15-politika | 12:00:00
Podle dat Českého statistického úřadu vzrostla ve třetím čtvrtletí průměrná hrubá měsíční mzda v tuzemsku meziročně o 5,7 procenta. V porovnání s druhým letošním kvartálem, kdy růst dosahoval 11,4 procenta, byla dynamika českých mezd sice slabší, ale i tak poměrně výrazná.


Francouzi budují „evropskou SpaceX“. A Musk kvůli nové konkurenci panikaří
E15-politika | 11:00:00
Je-li platná teze, že budoucnost lidstva leží ve vesmíru, lze i s ohledem na stávající vývoj konstatovat, že bude drahá. Tedy ne že by už dříve nebylo jasné, že odpálit gigantickou rachejtli k Mezinárodní vesmírné stanici, k Měsíci, k Marsu, nebo dokonce jen na suborbitu není zadarmo. Představy o brzkém levném cestování nebo vynášení nákladů na orbitu, které před dekádou zasel do myslí nadšených futuristů Elon Musk, se zatím nerealizují a přetavují se v PR hon na vesmírné milníky. Ani jedno však není špatně.


Online půjčka 9 000 Kč na účet i přes víkend
E15-politika | 14:00:39
Když vás zaskočí neplánované výdaje, které nedokážete pokrýt z vlastních úspor, nemusí to hned znamenat konec. Řešením totiž může být online půjčka do výše 9 000 Kč, kterou získáte na účet už do 15 minut, ať je všední den nebo víkend. A žádat o ni můžete klidně z mobilního telefonu.


Tisková zpráva: Vánoční nákupy bez starostí. Košík.cz představil expresní online reklamace, kredity za nedokonalý nákup dorazí okamžitě
Objevit.cz | 13:38:42
Na Košík.cz se se svými vánočními nákupy spoléhají stovky tisíc českých domácností. Aby bylo jejich online nakupování ještě jednodušší, přináší Košík.cz novinku v podobě pohodlných online reklamací. Pokud nebude nákup...
The post Vánoční nákupy bez starostí. Košík.cz představil expresní online reklamace, kredity za nedokonalý nákup dorazí okamžitě first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.


Tisková zpráva: Společnost dm otevírá 9. prosince novou prodejnu v Praze
Objevit.cz | 13:37:14
– Společnost dm drogerie markt otevírá ve čtvrtek 9. prosince v 8 hodin novou prodejnu v Praze v Burešově ulici. Prodejna dm v nejnovějším designu nabídne zákazníkům 374 metrů čtverečních prodejní plochy. Otevřená bude od pondělí do...
The post Společnost dm otevírá 9. prosince novou prodejnu v Praze first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.


Tisková zpráva: Wolt spouští vánoční projekt na podporu neziskových organizací
Objevit.cz | 13:35:34
„Vánoce jsou obdobím, kdy bychom si měli pomáhat, o to více to platí v této nejisté době. Proto jsme se rozhodli podpořit pět neziskových organizací z různých oblastí, aby se...
The post Wolt spouští vánoční projekt na podporu neziskových organizací first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.


Tisková zpráva: Když veřejná doprava pomáhá taxíkům: Mileus spouští intermodální službu v Bratislavě
Objevit.cz | 13:34:22
Obyvatelé Bratislavy mohou nyní dojíždět z práce domů o něco pohodlněji. Český startup Mileus spustil ve spolupráci s největším slovenským ride-hailovým operátorem HOPINem službu kombinované dopravy. Služba propojuje taxíky s...
The post Když veřejná doprava pomáhá taxíkům: Mileus spouští intermodální službu v Bratislavě first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.


Dceřiná společnost Xeroxu CareAR představila na Augmented World Expo poslední novinky z oblasti rozšířené reality
Objevit.cz | 13:33:09
Společnost CareAR nedávno oznámila několik novinek ve svém portfoliu – spuštění CareAR Instruct, akvizice platformy CraftAR nebo podpora dronů. CareAR, dceřiná společnost firmy Xerox, se mimo to zabývá zprostředkováním přístupu...
The post Dceřiná společnost Xeroxu CareAR představila na Augmented World Expo poslední novinky z oblasti rozšířené reality first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.


Avast kupuje americký startup Evernym pro decentralizovanou ochranu identit
lupa.cz | 15:25:23
Avast ještě před dokončením spojení s NortonLifeLock vyrazil na nákupy. Za nespecifikovanou částku získává americký startup Evernym zaměřený na ochranu digitální identity.


Socha upírky je zpět u majitele, po karavanu policisté dál pátrají
idnes.cz | 15:21:00
Více než rok a půl postrádal muž z malé obce Světlík na Českokrumlovsku dřevěnou sochu upírky, kterou loni v květnu ukradl neznámý pachatel společně s obytným přívěsem. Policistům se díky majiteli podařilo sochu vypátrat nedaleko odtud v jedné z osad v katastru obce Malšín.


Nikdy neměl řidičák, zákazů už posbíral dvanáct. Opět řídil pod vlivem drog
idnes.cz | 15:21:00
Policie zadržela nedaleko Hradce Králové muže, který pod vlivem drog řídil auto, aniž by vlastnil řidičský průkaz. Třiačtyřicetiletý muž byl ozbrojený a má v rejstříku trestů už 12 záznamů o zákazu řízení.


Prohlídky a svlékání do naha. Hyblerová u soudu popsala šikanu StB
idnes.cz | 15:17:00
Rodina Hyblerova, která byla v osmdesátých letech donucena k vystěhování z republiky, zažívala rok stupňujícího se nátlaku. Příslušníci Státní bezpečnosti (StB) u ní opakovaně prováděli domovní prohlídky, manžele vozili k výslechům a obtěžovali je v zaměstnání. Ve čtvrteční výpovědi to uvedla Ivanka Hyblerová Lefeuvre, kterou přes videokonferenci vyslechl Obvodní soud pro Prahu 1.


Místo pytle muž boxoval do metra, pak vyhrožoval strýcem na kriminálce
idnes.cz | 15:10:00
Stanici pražského metra použil místo boxovacího pytle 34letý muž s více než třemi promile alkoholu v krvi. „Trénink“ začal údery do vagónu, potom pokračoval krátkým odpočinkem pod automaty na lístky. Následně si zaposiloval na sloupcích u vchodu, přičemž vyhrožoval dozorčímu metra, který se ho snažil z prostoru vykázat.


Dezinformátoři zneužívají sociálních sítí či blogů, lidé jim věří a šíří lži dál
idnes.cz | 15:08:00
Sociální sítě plní dezinformační články informující o covidu. Často stojí na překroucených faktech či vyvrácených studiích. O podobný postup se pokusil i bloger iDNES.cz vystupující pod jménem Robert Kalina. Jeho blog administrátoři smazali. U dalších prověřují obsah. Portál se důrazně ohrazuje proti podobným manipulacím. Problém je, že lidé většinou sdílí cokoliv a fakta si neověřují.


Fotografa Stranku viní z plagiátorství. Jde o poctu vzorům, reaguje
idnes.cz | 15:02:00
Na nedávno ukončenou výstavu Dechem v pražském Mánesu, ve které fotograf Martin Stranka shromáždil většinu své práce, vrhá stín aktuální kauza. Skupina fotografů jej totiž viní z plagiátorství a opisování motivů od známých předchůdců. Strankova díla se přitom prodávají za miliony. Autor nařčení zcela odmítá.


Rakousko chystá vysoké pokuty pro neočkované, zaplatí až 3600 eur
idnes.cz | 15:01:00
Lidé, kteří nejsou očkovaní proti nemoci covid-19, budou v Rakousku nejspíše od února čelit hrozbě pokuty až do výše 3600 eur (91 500 korun). Vyplývá to z návrhu zákona o povinném očkování, který představila rakouská vláda. Podle ní budou vakcinaci muset podstoupit všichni lidé starší 14 let.


Ať Piráti vyberou jiného, kompetenční žaloba by byla zdlouhavá, míní Hraba
idnes.cz | 14:48:00
Designovaný premiér Petr Fiala ve středu oznámil, že na prezidenta Miloše Zemana podá kompetenční žalobu, pokud nejmenuje celou vládu. Podle senátora Zdeňka Hraby z koaliční strany STAN by žaloba výrazně odložila složení vlády, nejlepší možností je proto jednat. Za řešení by považoval i to, kdyby Piráti navrhli místo Jana Lipavského, se kterým má prezident problém, jiného kandidáta.


Čaputová se drží v seznamu nejmocnějších žen světa. Merkelovou Forbes vyřadil
idnes.cz | 14:46:00
Americký magazín Forbes zveřejnil svůj každoroční žebříček nejmocnějších žen světa. Do prestižní stovky se znovu dostala i slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, skončila na 86. místě. Několikanásobná vítězka minulých ročníků, bývalá německá kancléřka Angela Merkelová, naopak úplně vypadla. První je letos exmanželka miliardáře Jeffa Bezose MacKenzie Scottová.


Autobus zůstal po srážce trčet nad potokem, cestující lezli okénkem
idnes.cz | 14:09:00
Nad srázem do potoka se zastavil po dopolední srážce s nákladním autem autobus v Bystrém na Svitavsku. Cestovalo v něm osm lidí a řidič. Protože se nemohli dostat ven, museli jim hasiči pomoci vylézt okénkem.


Iniciativa Music Together chce udělat z Prahy Mekku světových hudebníků
idnes.cz | 14:08:00
Cílem aktivity Music Together je ve vzájemné spolupráci přivést do České republiky zásadní hybatele evropské, potažmo světové hudební scény z řad producentů, investorů a samozřejmě i muzikantů.


Britský premiér Boris Johnson je opět otcem, manželka porodila druhé dítě
revue.idnes.cz | 11:45:00
Manželka britského premiéra Borise Johnsona Carrie porodila ráno v londýnské nemocnici holčičku, oznámila mluvčí páru. Matka i dítě jsou podle ní v pořádku. Pár má spolu už syna, který se jmenuje Wilfred Lawrie Nicholas Johnson.


V listopadu uživatele internetu zajímalo hlavně zdraví
idnes.cz | 14:00:00
Listopadový nárůst počtu nakažených koronavirem a objev nové varianty nemoci pojmenované omikron ovlivnily zájem uživatelů o webové stránky v kategorii Zdraví. Stránky v kategorii Zdraví rostly výrazně na všech platformách, ukázalo měření NetMonitor. Návštěvnost webů ovlivnil i „černý pátek“.


Společenství vlastníků nesmí zakazovat krátkodobé pronájmy, otočil předchozí rozhodnutí vrchní soud
iHned.cz | 15:35:00
Dva roky žila společenství vlastníků jednotek (SVJ) v naději, že mohou pomocí stanov účinně bojovat proti krátkodobým pronájmům prostřednictvím platforem typu Airbnb v domech, které spravují. Takový postup obstál v listopadu 2019 před Městským...


V energetice vybuchl tlakový hrnec, shodli se účastníci debaty týdeníku Ekonom
iHned.cz | 15:33:00
Bezvětří, které panovalo v české energetice v posledních patnácti letech, skončilo, trh nyní čeká zásadní změna. Česko stejně jako celá Evropa čelí největšímu zdražování energií v historii, cena emisních povolenek je rekordní a uhlí v tuzemském...


Pracovala pro nejtvrdší euroskeptiky, teď bude radit Fialovi. Neznámé „paní Evropě“ stačil jeden e-mail
iHned.cz | 15:06:00
Takový příběh se v české politice běžně nevídá. Jolana Mungengová, která naposledy působila v Evropské komisi, napsala Petru Fialovi (ODS) před pár týdny e-mail, že by pro něj ráda pracovala kvůli předsednictví EU. Připojila svůj životopis a...


Schäfer opustí Škodovku. Nově převezme vedení hlavní značky koncernu Volkswagen
iHned.cz | 14:46:00
Předseda představenstva automobilky Škoda Auto Thomas Schäfer převezme funkci předsedy představenstva automobilky Volkswagen 1. července 2022. Do té doby se chce plně věnovat Škodě, která za tu dobu podle něj uvede řadu nových verzí současných...


Vémolova Lela: Sexy 9 dní po porodu!
blesk | 15:45:00
Je to vůbec možné? Lela Ceterová (32) minulý týden přivedla na svět malého Rockyho a už jí zbývá jen několik málo kilo do předporodní váhy. To má někdo štěstí! Přesto se snaží motivovat ostatní rodičky, aby na své tělo nekladly nereálné požadavky a daly mu čas vrátit se po těhotenství do původní podoby.


Vysílali jsme: Nerudová v Blesku o covidu, drahých energiích, důchodech, nové vládě i Hradu
blesk | 15:45:00
Hostem čtvrtečního pořadu Epicentrum na Blesk.cz byla Danuše Nerudová, profesorka, ekonomka, potenciální prezidentská kandidátka a dosluhující rektorka Mendelovy univerzity. Témat se sešla celá řada. Ekonomická situace v Česku v druhém roce pandemie, problémy s cenami energií, výhled na konec roku a začátek nového, výzvy nové vlády včetně důchodové reformy a nepopulárních rozhodnutí, jako je třeba zvyšování daní a nutnost škrtů, ale také její vlastní prezidentská kandidatura, o které se stále častěji hovoří. A co říkáte Nerudová na aktuální vyjednávání Miloše Zemana s kandidáty na ministry? Podívejte se na záznam rozhovoru s Jaroslavem Šimáčkem.


Zjištění Blesku: Zeman jmenuje Fialovu vládu 17. prosince a Bartoš i Jurečka na dvou židlích
blesk | 15:30:00
Podle informací Blesku by vláda mohla být jmenována 17. prosince. A to i v případě, že prezident Miloš Zeman (77) odmítne jmenovat Jana Lipavského (36, Piráti) šéfem diplomacie. Podle informací Blesku je totiž ve hře ještě jedna varianta: že bude dočasně pověřen řízením resortu šéf Pirátů Ivan Bartoš (41).


Doživotí za vraždu otce a jeho ženy: Pavel Nárožný (46) slyšel po 10 letech konečný verdikt. Těla se dosud nenašla
blesk | 15:29:00
Za dvojnásobnou vraždu manželů z Přerova z roku 2009, jejichž těla se dosud nenašla, uložil ve čtvrtek olomoucký vrchní soud šestačtyřicetiletému Pavlu Nárožnému doživotní trest. Vyhověl tak žalobci, který argumentoval mimořádnou společenskou nebezpečností. Ostravský krajský soud muži původně uložil výjimečný souhrnný trest 25 let vězení. Obžalovaný vinu po celou dobu desetiletého procesu odmítal a žádal zproštění. Uložený trest zahrnuje i jeho předchozí pravomocné odsouzení za přípravu vraždy jeho tety v délce 13 let.


Přítelkyni táhl po chodníku za vlasy a zatínal pěsti! Zastavil ho až "pepřák"
blesk | 15:25:00
S nebývale agresivním násilníkem (27) se museli vypořádat brněnští strážníci. Vykračoval si proti nim po chodníku a svou nyní již zřejmě bývalou přítelkyni táhl za vlasy! Vůbec mu nevadilo, že žena křičela a řvala bolestí. Soustředil se zřejmě na to, jak by to nandal ještě strážníkům. To se ale šeredně spletl.


Omikron se dostal na jižní Moravu: Nakaženi jsou dva zdravotníci a děti ze základky
blesk | 15:14:00
Nová varianta koronaviru s názvem omikron byla zjištěna hned u dvou zaměstnanců brněnské fakultní nemocnice (FN Brno) a jednoho školáka z Brna. Další záchyt omikronu hlásí i ze školy v Adamově na Blanensku. Dosud byly v Česku potvrzené dva případy.


V Průhonickém parku začala rozsáhlá obnova. Vyjde na 205 milionů a potrvá dva roky
blesk | 15:09:00
V Průhonickém parku tento týden začala rozsáhlá obnova, která potrvá dva roky. Cílem je ošetřit a zabezpečit stromy, opravit cesty i drobné historické stavby a obnovit tak jedinečnou krajinářskou kompozici. Akce vyjde na 205 milionů korun, většina nákladů je hrazena z dotace EU a státního rozpočtu, uvedla ve čtvrtek Mirka Dvořáková z Botanického ústavu Akademie věd. Ústav se podle ní na projektu podílí částkou přes deset milionů korun.


Ke třetí dávce už za pět měsíců: Padesátníci se dočkají ještě v prosinci, oznámil Babiš
blesk | 14:55:00
Lidé nad 55 a 50 let budou moci od 13., respektive 20. prosince dostat už po pěti měsících třetí dávku očkování proti nemoci covid-19. Novinářům to dnes řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Stane se tak podle něj po dohodě s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO) a centrálním integrovaným řídícím týmem. V současné době mohou dostat třetí dávku po pěti měsících lidé starší 60 let.


Velké změny v pražské dopravě: Některé příměstské spoje přibudou, další zaniknou
blesk | 14:41:00
Cestující v pražské integrované dopravě (PID) čekají od neděle 12. prosince změny. Týkají se zejména příměstských spojů, kdy vzniknou nové linky, některé změní trasu a další naopak zaniknou. V Praze pak budou nově na Zahradním Městě zastavovat rychlíky, uvedl ve čtvrtek Filip Drápal, mluvčí pražské organizace Ropid, která plánuje PID. V systému PID je integrována pražská a středočeská veřejná doprava, které tak fungují jako jeden celek.


Povídal si s vířivkou a policistům utekl na strom: Čech žijící v Anglii se postaral o pořádný poprask
blesk | 14:39:00
Čech Andrej Gabor se v Británii dopustil série podivných přestupků proti zákonu - vlezl například na střechu nad vířivku, ve které se zrovna koupala místní rodina, a křičel „Ahoj, vířivko!“. Za jeho šílenými kousky měl stát rozchod s přítelkyní a závislost na drogách.


Otřes ve vedení Volkswagenu, do čela značky VW zamíří šéf Škody Schäfer. Zatím se neví, kdo jej v Česku nahradí
lidovky.cz | 15:35:00
Předseda představenstva automobilky Škoda Auto Thomas Schäfer od 1. července příštího roku povede VW, která je hlavní značkou skupiny Volkswagen. Koncern to ve čtvrtek oznámil po zasedání dozorčí rady. Kdo Schäfera v českém podniku nahradí, německá automobilka nesdělila. Uvedla jen, že dosavadní šéf VW Ralf Brandstätter od srpna převezme aktivity Volkswagenu v Číně.


Rakousko chystá vysoké pokuty pro neočkované, v přepočtu zaplatí až 91 tisíc korun
lidovky.cz | 15:28:00
Lidé, kteří nejsou očkovaní proti nemoci covid-19, budou v Rakousku nejspíše od února čelit hrozbě pokuty až do výše 3600 eur (91 500 korun). Vyplývá to z návrhu zákona o povinném očkování, který představila rakouská vláda. Podle ní budou vakcinaci muset podstoupit všichni lidé starší 14 let.


Tisíce hodin ve špitálech i u očkování: Babiš rozdal medaile vojákům za pomoc při pandemii
blesk | 14:12:00
Zástupci končící vlády dnes na pražském Vítkově ocenili vojáky za jejich pomoc v boji s epidemií koronaviru. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se rozhodl pět desítek vojáků vyznamenat medailí Karla Kramáře. Slavnostního nástupu se účastnil i končící ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) nebo náčelník generálního štábu Aleš Opata.


Kancléřka ovací i rozdělení. Kdo je vítězem šestnáctileté vládní éry Merkelové?
lidovky.cz | 15:01:00
Skončila éra Angely Merkelové. Je to banální konstatování, neboť všude se střídají vlády. Ale v Německu střídají vlády uměřeněji než jinde a ještě uměřeněji se střídají establishmenty (éry vládnutí pravice a levice, konzervativců a sociálních demokratů). Takže ač 16 let vlády působí rekordně, v Německu to extrém není.


Gábina Partyšová a playmate Morávková: Spojily svoji krásu!
blesk | 14:00:00
Moderátorka Života ve hvězdách Gábina Partyšová (43) vyrazila do salonu krásy, aby podpořila nový projekt. Společně s playmate Kristýnou Morávkovou vyzkoušely všemožné modely.


Dva případy omikronu nově hlásí nemocnice v Brně. Zaměstnanci nebyli v zahraničí
blesk | 13:58:00
Ve Fakultní nemocnici Brno se u dvou zaměstnanců potvrdila africká varianta koronaviru omikron. ČTK to dnes řekla mluvčí nemocnice Veronika Plachá. Oba zaměstnanci jsou v domácí izolaci a nepotřebují lékařskou péči, dodala. Prvním potvrzeným případem omikronu v ČR byla koncem listopadu žena z Liberce, která se vrátila z Afriky.


Dcera Michaela Jacksona (†50): Paris a její půlnoční sexy rituál!
blesk | 13:35:00
Dcera krále popu Michaela Jacksona (†50) Paris (23) opět ukázala, jaké se svými kamarádkami provádí rituály. Nadšená vyznavačka moderního čarodějnictví se s kolegyněmi svlékla do naha a při měsíčku se věnovala magii!


Genetik varuje před nakažlivostí omikronu. Získaná imunita na mutaci nevystačí, říká Pačes
blesk | 13:31:00
Varianta omikron je výrazně více infekční než ty předchozí. Imunita u lidí, kteří prodělali covid některou z předcházejících variant, není proti omikronu moc dobrá. Očekává se i snížení účinnosti vakcín, pomoci může přeočkování. Zatím ale nejsou data o tom, že by varianta omikron způsobovala horší průběh onemocnění. Řekl to molekulární genetik Jan Pačes z Ústavu molekulární genetiky Akademie věd ČR (AV ČR). Záznam rozhovoru s Pačesem ČTK poskytlo tiskové oddělení AV ČR.


Kdo převezme po Merkelové žezlo lídra v EU? Nejvlivnějším Evropanem italský premiér
blesk | 13:13:00
Nejvlivnějším Evropanem je podle letošního hodnocení serveru Politico italský premiér Mario Draghi. Podle serveru se mu podařilo zvýšit váhu Itálie v Evropské unii a patří mezi politiky, kteří by mohli zaujmout obdobnou pozici v unijních strukturách, jako měla bývalá kancléřka Angela Merkelová. Po Draghim následují nový německý kancléř Olaf Scholz a francouzský prezident Emmanuel Macron. Na seznamu 28 nejvlivnějších osobností letos nefiguruje žádný Čech, je na něm Slovák a místopředseda Evropské komise Maroš Šefčovič.


Zpěvačka Rihanna napíná fanoušky: Bude dřív album, anebo miminko?!
blesk | 13:00:00
Od vydání posledního alba Anti barbadoské pěnice Rihanny (33) uběhlo už pět let. Kdy přijde další? A bude vůbec? „Brzy, brzy, brzy,“ dráždí fanoušky čokoládová kráska, která se tento týden nechala slyšet, že nové skladby jsou už na cestě!


Na petřínský kopec pěšky: Lanovka nepojede, opraví se kola a náprava
blesk | 12:58:00
Pražskou lanovku na Petřín čeká příští týden ve čtvrtek 16. prosince výluka. Důvodem je oprava kol a nápravy jednoho z vozů. Výluka potrvá od 08:00 do 23:00 a do provozu se lanovka vrátí v pátek 17. prosince 2021. Vyplývá to z informace zveřejněné na webových stránkách dopravního podniku (DPP). Podnik lanovku pravidelně dvakrát ročně zastavuje také kvůli celkové kontrole.


Pohádkové záběry z českých hor. Většina areálů do víkendu rozjede vleky
aktuálně.cz | 15:15:00
Tak dobré podmínky na začátku prosince lyžaři na českých horách už dlouho neměli. Zimní počasí vydrží i o víkendu.


Agresivní opilec (34) řádil na Floře: Bušil pěstmi do metra, pak si ustlal u automatu
blesk | 12:53:00
Bušil pěstmi do metra a pak si ustlal u automatu na jízdenky! Agresivního opilce (34) museli řešit pražští strážníci v sobotu dopoledne ve stanici metra Flora. Muž nadýchal přes tři promile.


Volání v EU bude dál bez poplatků. Brusel prodloužil bezplatný roaming do roku 2032
aktuálně.cz | 14:34:44
Na prodloužení dosavadních pravidel, která ruší roamingové poplatky, se dohodli zástupci unijních států s Evropským parlamentem.


Vynucené přistání letadla s Pratasevičem řídil důstojník KGB, vypověděl uprchlý dispečer
blesk | 12:47:00
Běloruský dispečer, který v květnu přiměl k přistání v Minsku letoun společnosti Ryanair s běloruským opozičním novinářem Ramanem Pratasevičem na palubě, utekl do Polska. Polským vyšetřovatelům vypověděl, že celou operaci řídil důstojník běloruské tajné služby KGB, uvedl list The New York Times (NYT) na svém webu. Informace amerického deníku si podrobně všímají také ruská, polská a nezávislá běloruská média.


Dárky pro očkované zákazníky. I v ČR už lidé dostávají slevy či vstupenky zdarma
Denik.cz | 15:14:00
Češi platí za milovníky různých slevových a letákových akcí. V době covidu ale tento „národní sport“ dostává zcela jinou dimenzi. Některé firmy a organizace ve snaze zvýšit proočkovanost tuzemské populace přicházejí s vlastními iniciativami – nabízejí slevy či bonusy, ale jen pro ty, kteří svoji imunitu podpořili očkováním.


Nešťastné vztahy Marie Stuartovny: jeden manžel byl vrah, druhý ji znásilnil
Denik.cz | 15:00:00
Život málokteré panovnice byl tak dobrodružný, jako život Marie Stuartovny. Žena, která se narodila takzvaně se zlatou lžičkou v puse, nakonec ztratila úplně všechno.


Výhoda jednotného trhu. Bezplatný roaming se prodlouží do roku 2032, rozhodla EU
Denik.cz | 14:47:00
Zákazníci evropských telefonních operátorů budou moci volat ve všech zemích Evropské unie za stejné ceny jako doma nejméně do roku 2032. Na prodloužení dosavadních pravidel, která ruší roamingové poplatky, se  dohodli zástupci členských států s Evropským parlamentem (EP).


Omikron na jihu Moravy: nová varianta covidu se vyskytla ve škole
Denik.cz | 14:32:00
Varianta covidu s označením omikron je na jihu Moravy. Vyskytla se na jedné ze škol v Adamově na Blanensku a také v Brně.    


Učitel nemá stát nad žáky s rákoskou a snažit se je nachytat, říká Gazdík
Denik.cz | 12:10:00
Začínal jako učitel na Základní škole Josefa Bublíka v Bánově a nyní, dvě dekády poté má nakročeno do pozice ministra školství. Sedmačtyřicetiletý politik ze Suché Loze na Slovácku, Petr Gazdík, v rozhovoru pro čtenáře Deníku popisuje nejen svou cestu z podpalubí regionální politiky až k vrcholu politiky celorepublikové, či jak a kterou ministerskou nabídku už v minulosti odmítl, ale například i to, s jakým svým osobním cílem chce resort školství řídit.


Drásavá samota. Bezručovo divadlo po desítkách let uvádí Bratry Karamazovy
pikant | 14:01:00
"Dostojevského člověk se naučil nevěřit v lidskou pomoc. Pořád se jen třese strachem o své peníze a práva, která získal," říká režisér Jan Holec.


Zimní průvodce Rakouskem. Kam vyrazit s dětmi na lyže a kde se nejlépe běžkuje
pikant | 12:16:04
Pokud plánujete zimní dovolenou v Rakousku, Aktuálně.cz připravil praktický rozcestník. Podívejte se.


Šéf Škoda Auto Thomas Schäfer povede nově VW, hlavní značku koncernu
Auto.cz | 15:17:00
Předseda představenstva automobilky Škoda Auto Thomas Schäfer nově povede VW, která je hlavní značkou skupiny Volkswagen. Koncern to dnes oznámil po zasedání dozorčí rady.


Chtěli byste Caterham Seven, ale rádi byste stylovější vzhled? Italové nabízejí řešení
Auto.cz | 14:56:00
Caterham Seven sice poskytuje úžasné jízdní vlastnosti, pravdou ale je, že svým vzhledem zrovna nenadchne. Nabízí se však jedno řešení.


Volkswagen stále uvažuje o uvedení divize Porsche na burzu
Auto.cz | 13:57:00
Německý automobilový koncern Volkswagen stále uvažuje o uvedení divize pro výrobu luxusních vozů Porsche na burzu, jehož prostřednictvím by mohl získat peníze k financování nákladného přechodu k automobilům s elektrickým pohonem. Agentuře Reuters to dnes sdělily zdroje obeznámené se situací.


Unikátní Aston Martin Bulldog se chystá na svou rekordní jízdu, už zvládl 260 km/h
Auto.cz | 12:55:00
Jedinečný vůz měl zazářit již v osmdesátých letech, nyní se však vrací a chce dosáhnout původních cílů.


Elektrické Lamborghini uvidíme do roku 2028, spalováky snad zachrání syntetický benzín
Auto.cz | 11:58:00
Stephan Winkelmann, šéf automobilky Lamborghini, v nedávném rozhovoru opět nastínil budoucnost značky.


Je to oficiální: šéf Škody odejde za půl roku vést VW. Nástupce není
Auto-iDNES.cz | 15:45:00
O tak raketové kariéře Thomas Schäfer nejspíš ani nesnil. Když před třemi lety otevíral ve Rwandě montovnu volkswagenů jako zástupce automobilky pro jižní Afriku a subsaharský region, asi netušil, že brzy povede největší a nejdůležitější značku koncernu VW celou. Na cestě do Wolfsburgu se zastavil na zkušenou ve Škodě Auto.


Glass Lewis, další globální poradenská společnost doporučuje akcionářům hlasovat „PRO“ akvizici skupiny Air Bank
Kurzy.cz | 15:52:20
Další z globálně působících poradenských agentur – Glass Lewis – doporučila akcionářům Monety hlasovat pro navrhované spojení MONETA Money Bank a skupiny Air Bank, a to včetně financování této transakce prostřednictvím navýšení kapitálu banky. Glass Le...


BREAKING: USD posiluje po dobrých datech z trhu práce
Kurzy.cz | 15:50:09
Počet Američanů žádajících o podporu v nezaměstnanosti klesl v týdnu do 4. prosince na 184 tisíc. Jedná se o nejnižší výsledek od září 1969. V minulém týdnu dosáhl počet žádostí na 222 tisíc. Očekávání dnes byla nastavena na pokles na 215 tisíc. Pokrač...


Počet nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti klesl (9.12.2021)
Kurzy.cz | 15:27:38
Počet nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti v minulém týdnu klesl na 184 tis. oproti revidovaným 227 tis. v předminulém týdnu. Trhy očekávaly pokles na 220 tis. nových žádostí.


Bitcoin nabírá na síle
Kurzy.cz | 15:27:02
Vzestupný pohyb bitcoinu by mohl být stejně dramatický jako jeho pokles. Navíc se zdá, že hlavní kryptoměna je vůči fundamentálním útokům imunní. Poté, co Čína zakázala těžbu, se její podíl na globálním hash rate snížil ze 75 % v září 2019 na nynější&hell


Češi si v investování věří méně než Slováci. Investiční gramotnost v Česku je však lepší
Kurzy.cz | 15:24:46
Investiční gramotnost v Česku je mírně vyšší než na Slovensku. I přes slabší výsledky si Slováci v investování věří více. Stejně jako u nás i v hlavním městě Slovenska mají lidé nejvyšší investiční gramotnost.


Velká výměna zastávek MHD v Praze začala. Dnes se slavnostně otevřela první z nich
Kurzy.cz | 14:54:52
Zástupci městské společnosti Technologie hlavního města Prahy (THMP) a pražského magistrátu dnes slavnostně přestřihli pásku na první dokončené zastávce, jejichž přístřešky a další součástí plánuje Praha do roku 2023 vyměnit.


MONETA: Globální poradce Glass Lewis doporučuje akcionářům hlasovat pro akvizici skupiny Air Bank
Kurzy.cz | 14:41:01
Další z globálně působících poradenských agentur – Glass Lewis – doporučila akcionářům Monety hlasovat pro navrhované spojení MONETA Money Bank a skupiny Air Bank, a to včetně financování této transakce prostřednictvím navýšení kapitálu banky.


Kurzovní lístek ČNB na čtvrtek 09.12.2021
Kurzy.cz | 14:28:15
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 8.12.Změna9.12. Americký dolar USD 1 22.5440 -0.23%22.4900...


Firmy i domácnosti musí počítat s tím, že se drahé energie v roce 2022 propíší do celé ekonomiky
Kurzy.cz | 14:20:51
Až 83 % účastníků šetření HK ČR bude nuceno zdražit, a to především v důsledku vývoje cen energií a dalších vstupů. Situace souvisí mj. se skokovým nárůstem cen elektřiny i plynu na trhu, ale i s krachy několika distribučních společností, kvůli kterým&hel


Americký dolar se vzdal, ale jeho slabost je ošidná
Kurzy.cz | 14:18:56
Americká měna se chová jako kočka, která sice schovala drápky, ale je připravena kdykoli zase zaútočit. Taková taktika pomáhá této měně obcházet soupeře, i když prochází obdobími znatelného oslabení.


Sebevražednost v Česku setrvale klesá
Kurzy.cz | 12:58:43
9. prosince 2021 Od vzniku samostatné České republiky u nás počet sebevražd klesá, stále je ale nad průměrem EU. Na život si výrazně častěji sahají muži, nejčernějším dnem týdne je z pohledu statistik pondělí. Vůbec největší sebevražednost je...


Zemědělských subjektů ubylo, ty zbývající se zvětšily
Kurzy.cz | 11:53:25
Mezi lety 2000 a 2020 došlo ve struktuře českého zemědělství k výrazným změnám. Jednou z nejvýraznějších je přechod podnikajících fyzických osob na nějakou formu obchodní společnosti. Prahové hodnoty pro zařazení do Agrocenzu 2020 splnilo 28 909 zemědě...


Lego postaví ve Vietnamu továrnu za 23 miliard. Odpovídá tak na velký zájem asijských rodičů
Euro | 13:40:25
Fabrika, která je v pořadí šestou pobočkou firmy, bude stát asi 50 kilometrů od Ho Či Minova města. Lego tak reaguje na stoupající poptávku po stavebnicích v Asii. V regionu dochází ke zvětšování střední třídy a zároveň se tu rodí mnoho dětí, a tak jsou tu hračky v poslední době velmi žádané.


Nic nevyhodit! Firma Retex boduje s materiálem k zadržení vody a těší se na rekordní obrat
Hospodářské noviny | 16:00:00
Zprvu pěkné kousky oblečení se časem ničí a míří do popelnic. Pokud se ale vytřídí a dostanou do Moravského Krumlova, jejich život nekončí. Právě naopak. Ještě desítky let mohou sloužit k zadržování vody nebo izolaci stěn vlaků. Nové využití jim...


Společenství vlastníků nesmí zakazovat krátkodobé pronájmy, otočil předchozí rozhodnutí vrchní soud
Hospodářské noviny | 15:35:00
Dva roky žila společenství vlastníků jednotek (SVJ) v naději, že mohou pomocí stanov účinně bojovat proti krátkodobým pronájmům prostřednictvím platforem typu Airbnb v domech, které spravují. Takový postup obstál v listopadu 2019 před Městským...


V energetice vybuchl tlakový hrnec, shodli se účastníci debaty týdeníku Ekonom
Hospodářské noviny | 15:33:00
Bezvětří, které panovalo v české energetice v posledních patnácti letech, skončilo, trh nyní čeká zásadní změna. Česko stejně jako celá Evropa čelí největšímu zdražování energií v historii, cena emisních povolenek je rekordní a uhlí v tuzemském...


Pracovala pro nejtvrdší euroskeptiky, teď bude radit Fialovi. Neznámé „paní Evropě“ stačil jeden e-mail
Hospodářské noviny | 15:06:00
Takový příběh se v české politice běžně nevídá. Jolana Mungengová, která naposledy působila v Evropské komisi, napsala Petru Fialovi (ODS) před pár týdny e-mail, že by pro něj ráda pracovala kvůli předsednictví EU. Připojila svůj životopis a...


Schäfer opustí Škodovku. Nově převezme vedení hlavní značky koncernu Volkswagen
Hospodářské noviny | 14:46:00
Předseda představenstva automobilky Škoda Auto Thomas Schäfer převezme funkci předsedy představenstva automobilky Volkswagen 1. července 2022. Do té doby se chce plně věnovat Škodě, která za tu dobu podle něj uvede řadu nových verzí současných...


Malá televize, nebo obří monitor? Samsung UE43AU9000 může být obojím najednou
Hospodářské noviny | 13:15:00
Příští rok se to možná změní, pokud však dnes chcete velký monitor nebo menší televizi, která se hodí do studentského pokoje či do ložnice, je možné vybírat jen mezi LCD panely. A tak jsme využili možnost vyzkoušet si protipól špičkových...


První rostlinná vakcína proti covidu je na světě. Výrobce by ji chtěl podávat odpůrcům očkování
Hospodářské noviny | 13:00:00
Odpůrcům očkování proti covidu často vadí nejvíce to, že by si museli do těla vpravovat pro ně mnohdy neznámé chemické látky. To by mohla změnit nová vakcína od kanadské biotechnologické společnosti Medicago a britské nadnárodní korporace...


Rockaway rozjíždí další krypto fond, od investorů chce vybrat téměř 13 miliard
Hospodářské noviny | 11:38:00
Nákup bitcoinu se v dnešní době může zdát jako výborná investice. Stále se ale jedná o velmi riskantní oblast a ceny kryptoměn jsou jak na houpačce. Svět blockchainu ale nabízí i výnosné alternativy pro ty, kteří nechtějí riskovat časté cenové...


Téměř 30 miliard korun za zneužití dominantního postavení. Itálie vyměřila Amazonu obří pokutu
Hospodářské noviny | 11:07:00
Italský antimonopolní úřad vyměřil americké internetové společnosti Amazon pokutu 1,13 miliardy eur (28,7 miliardy korun) za zneužití dominantního postavení na trhu. Firma podle čtvrtečního sdělení úřadu porušila pravidla hospodářské soutěže ve...


Vláda v demisi ocenila vojáky za pomoc pří zvládání epidemie
ČT24 | 16:15:20
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) spolu s končícím ministrem obrany Lubomírem Metnarem (za ANO) na pražském Vítkově předali madaile Karla Kramáře vybraným vojákům, kteří pomáhali v nemocnicích nebo v sociálních zařízeních během epidemie koronaviru.


Vrchní soud v Olomouci uložil Pavlu Nárožnému za vraždu manželů z Přerova doživotí
ČT24 | 15:06:36
Vrchní soud v Olomouci uložil doživotní trest Pavlu Nárožnému za vraždu manželů z Přerova, vyhověl tak žalobci, který nejvyšší trest požadoval. Ostravský krajský soud šestačtyřicetiletému muži původně uložil výjimečný souhrnný trest 25 let vězení. Obžalovaný vinu po celou dobu desetiletého procesu odmítal a žádal zproštění. Uložený trest zahrnuje i jeho předchozí pravomocné odsouzení za přípravu vraždy jeho tety v délce 13 let. K dvojnásobné vraždě došlo v roce 2009, těla manželů se však dodnes nenašla. 


Post rektora JAMU Oslzlý neobhájil, nahradí jej ředitel zlínského divadla Michálek
ČT24 | 15:14:38
Novým rektorem Janáčkovy akademie múzických umění v Brně (JAMU) bude ředitel Městského divadla ve Zlíně Petr Michálek, absolvent divadelní fakulty. V opakované volbě jako kandidát zvenčí porazil děkanku hudební fakulty Barbaru Marii Williovou. Akademický senát zasedal bez účasti veřejnosti, jednání se přenášelo přes internet.


Testy potvrdily omikron i na školách v Brně a Adamově. Třídy musely do karantény
ČT24 | 14:29:55
Varianta covidu-19 omikron se objevila u dvou zaměstnanců Fakultní nemocnice Brno, žáka Základní školy Arménská v Brně a u dvou žáků základní školy v Adamově na Blanensku. Náměstek Fakultní nemocnice Brno Ondřej Ludka uvedl, že všichni nakažení omikronem mají velmi lehký průběh a jsou v domácím ošetřování. Očekává šíření varianty omikron i nadále. Podle informací ČTK spolu případy nákazy z nemocnice a brněnské školy souvisí s ohledem na rodinné vztahy, na Adamov ale vazbu nemají.


Zámek Hrubý Rohozec zatím zůstává státu. Soud zamítl nárok Walderodových dědiců
ČT24 | 14:23:47
Dědicové Karla des Fours Walderode nedostanou od státu zámek Hrubý Rohozec ani další majetek v celkové hodnotě zhruba tři miliardy korun. Jejich nárok na restituci nepravomocně zamítl Okresní soud v Semilech. Soudce Michal Polák odkázal na rozhodnutí Nejvyššího soudu, podle něhož není Walderode oprávněnou osobu z hlediska restitučního nároku. Advokát Walderodů avizoval, že podají odvolání.


Lidem starším padesáti let se zkrátí čekací lhůta na posilující dávku. Bude pětiměsíční, řekl Babiš
ČT24 | 14:29:03
Lidé nad 55 a 50 let budou moci od 13., respektive 20. prosince dostat už po pěti měsících třetí dávku očkování proti nemoci covid-19. Informoval o tom premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Stane se tak podle něj po dohodě s končícím ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO) a centrálním integrovaným řídicím týmem. V současné době mohou dostat třetí dávku po pěti měsících lidé starší 60 let.


Česko po volbách: Pomoct Polsku, podat kompetenční žalobu, propojit instituce
Respekt | 12:30:55
Newsletter Respektu o politice vás dvakrát týdně provede nejdůležitějšími událostmiVe FN Brno mezi zaměstnanci a ve škole se objevila varianta omikron
Eurozpravy-domácí | 16:41:00
Varianta covidu-19 omikron se objevila u dvou zaměstnanců Fakultní nemocnice Brno, žáka ZŠ Arménská v Brně a u dvou žáků základní školy v Adamově na Blanensku. Náměstek Fakultní nemocnice Brno Ondřej Ludka uvedl, že všichni nakažení omikronem mají velmi lehký průběh a jsou v domácím ošetřování. Očekává šíření varianty omikron i nadále.


Zájem o nové očkování proti covidu kleslá
Eurozpravy-domácí | 16:31:00
Zájemců o první dávky očkování proti covidu-19 v posledních dnech po nárůstu v říjnu a listopadu ubylo. Od pondělí jich bylo méně než 8000 za den, před koncem listopadu každý pracovní den přes 18.000. Nyní se tak podávají hlavně posilující dávky očkování, ve středu jich bylo přes 78.000. Vyplývá to z informací ministerstva zdravotnictví o očkování.


Ve dvou třetinách zemědělských firem je proočkovanost nad 70 procent
Eurozpravy-domácí | 15:54:00
Zhruba ve dvou třetinách zemědělských podniků (63,6 procenta) je proočkováno více než 70 procent zaměstnanců proti koronaviru. Ve 13,5 procenta firem je naočkováno 61 až 70 procent lidí a v pětině podniků pak 90 až 100 procent pracovníků.


V prosinci budou moci po pěti měsících dostat třetí dávku vakcíny lidé nad 50 let
Eurozpravy-domácí | 15:42:00
Lidé nad 55 a 50 let budou moci od 13., respektive 20. prosince dostat už po pěti měsících třetí dávku očkování proti nemoci covid-19. Novinářům to dnes řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Stane se tak podle něj po dohodě s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO) a centrálním integrovaným řídícím týmem. V současné době mohou dostat třetí dávku po pěti měsících lidé starší 60 let.


V Česku se šíří podvodné e-maily vydávající se za zprávy od pošty nebo DHL
Eurozpravy-domácí | 15:35:00
V Česku se šíří podvodné e-maily a SMS, které se vydávají za zprávy od České pošty nebo DHL. Uživatelům oznamují nevyzvednutou zásilku. za kterou je potřeba zaplatit nebo na falešném odkaze vyzývají ke změně doručovací adresy. Jde o phishingové zprávy, které se snaží získat osobní údaje nebo peníze. Vyplývá to z informací firem.


Iniciativa Chcípl PES podala trestní oznámení na Rakušana
Eurozpravy-domácí | 14:33:00
Iniciativa Chcípl PES podala trestní oznámení na předsedu Starostů a nezávislých (STAN) a kandidáta na ministra vnitra v budoucí vládě Víta Rakušana. V tiskové zprávě dnes uvedla, že Rakušan se ve své někdejší funkci kolínského starosty mohl dopustit porušení povinnosti při správě cizího majetku kvůli uzavření smluv o právním zastupování města. Rakušan ČTK napsal, že účelově vytvořené podezření rád při podání vysvětlení vyvrátí.


Převážná většina očkovaných chce i posilující dávku
Eurozpravy-domácí | 14:19:00
Přeočkování proti covidu-19 posilující dávkou chce podstoupit asi 82 procent lidí, kteří se už očkovat nechali. V září to byly asi dvě třetiny. Vyplývá to z dlouhodobého sociologického výzkumu Život během pandemie, v tiskové zprávě o něm informoval Daniel Prokop ze společnosti P&Q Research. Agentura Newton Media, která se věnuje analýzám médií a sociálních sítí, dnes v tiskové zprávě uvedla, že třetina diskutujících na sociálních sítích, kteří jsou očkovaní, zvažuje, že ji nepodstoupí.


U omikronu bude zřejmě nižší účinnosti vakcín i imunity po prodělání covidu
Eurozpravy-domácí | 13:16:00
Varianta omikron je výrazně více infekční než ty předchozí. Imunita u lidí, kteří prodělali covid některou z předcházejících variant, není proti omikronu moc dobrá. Očekává se i snížení účinnosti vakcín, pomoci může přeočkování. Zatím ale nejsou data o tom, že by varianta omikron způsobovala horší průběh onemocnění. Řekl to molekulární genetik Jan Pačes z Ústavu molekulární genetiky Akademie věd ČR (AV ČR). Záznam rozhovoru s Pačesem ČTK poskytlo tiskové oddělení AV ČR.


Rozpočtové provizorium bude podle Stanjury nejdéle do března
Eurozpravy-domácí | 12:57:00
Kandidát na ministra financí Zbyněk Stanjura (ODS) nepředpokládá, že by se rozpočtové provizorium protáhlo déle než do konce března. Vláda je podle něj schopná připravit přepracovaný návrh rozpočtu na příští rok do šesti týdnů, tedy do přelomu ledna a února. Vyplývá to ze Stanjurova vyjádření pro novináře po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech.


Statistici loni zaznamenali 1224 sebevražd, druhý nejnižší počet za 144 let
Eurozpravy-domácí | 12:39:00
Celkem 1224 lidí loni úmyslně ukončilo svůj život. Ve srovnání s předcovidovým rokem 2019 tak bylo sebevražd o tři procenta víc. Celkově je to ale druhý nejnižší počet za 144 let, co jsou údaje k dispozici. Data dnes na tiskové konferenci zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). I přes pokles počtu je Česko v sebevražednosti nad průměrem EU. Mnohem častěji si na život sahají muži než ženy.


ČSSD si dva měsíce po neúspěšných volbách zvolí nové vedení
Eurozpravy-domácí | 12:30:00
Dva měsíce po neúspěšných sněmovních volbách, ve kterých poprvé za dobu samostatné ČR nepronikla sociální demokracie do dolní komory Parlamentu, si ČSSD na pátečním sjezdu zvolí nové vedení. O funkci předsedy sociální demokracie se zatím přihlásilo sedm kandidátů, favority volby jsou ministryně práce v demisi Jana Maláčová a starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda. Sjezd se s ohledem na stav epidemie covidu-19 uskuteční on-line formou.


Prezident Zeman ve středu jmenuje v Lánech soudce
Eurozpravy-domácí | 12:23:00
Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje soudce obecných soudů. ČTK to dnes potvrdil jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Ceremonie, při které 50 soudců složí do rukou prezidenta soudcovský slib, se uskuteční ve středu v Lánech. Jmenovací dekrety všech soudců již Zeman podle Pražského hradu podepsal během pobytu v Ústřední vojenské nemocnici. Na jmenovací akt upozornil server Česká justice.


Babiš se večer připojí k on-line jednání Bidena se zástupci východního křídla NATO
Eurozpravy-domácí | 12:00:00
Končící premiér Andrej Babiš (ANO) se dnes večer připojí k on-line jednání takzvané bukurešťské devítky s americkým prezidentem Joem Bidenem. Řekl to ČTK. S lídry zemí východního křídla NATO chce Biden během konferenčního hovoru probrat svou úterní videokonferenci s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, která se týkala především situace na Ukrajině. U jejích hranic Moskva podle Washingtonu a Severoatlantické aliance shromažďuje desetitisíce vojáků v přípravě na invazi, Kreml to však opakovaně popírá.


Fiala se neplánovaně sešel s prezidentem Zemanem
Eurozpravy-domácí | 11:22:00
Designovaný premiér Petr Fiala (ODS) se sešel s prezidentem Milošem Zemanem na neformální schůzce. Hovořil s ním o dalším postupu při jmenování vlády, uvedl dnes na twitteru. Podle rádia Frekvence 1 se tak stalo v úterý. Ve středu Fiala České televizi řekl, že bude nucen podat kompetenční žalobu k Ústavnímu soudu, pokud prezident nejmenuje všechny ministry nové vlády.


Německá očkovací komise zatím nedoporučuje plošné očkování dětí
Eurozpravy-zahraniční | 16:52:00
Německá Stálá očkovací komise (Stiko) doporučuje proti covidu-19 očkovat ty děti mezi pěti a 11 lety, které trpí zdravotními problémy, nebo jsou ve styku s lidmi z rizikových skupin. Dnes o tom informovala agentura DPA, podle které jde o stanovisko odborného grémia Stiko a ne ještě o konečné doporučení. Zdravé děti mohou podle expertů očkování dostat, pokud si to přejí jejich zákonní zástupci a získají poučení od lékaře.


Obyvatelé EU se méně připojují k webům, které pirátsky šíří hudbu nebo filmy
Eurozpravy-zahraniční | 15:59:00
Obyvatelé Evropské unie se méně často připojují na weby, které šíří v rozporu s autorským právem filmy, hudbu nebo televizní pořady. Počet přístupů na pirátské weby se od roku 2017 do konce roku 2020 snížil o více než polovinu, uvádí dnešní zpráva Úřadu EU pro duševní vlastnictví (EUIPO). V České republice byl počet přístupů vyšší než unijní průměr.


Rakousko představilo model povinného očkování. Vakcína od 14 let, jinak pokuta 90 tisíc
Eurozpravy-zahraniční | 15:20:00
Lidé, kteří nejsou očkovaní proti nemoci covid-19, budou v Rakousku nejspíše od února čelit hrozbě pokuty až do výše 3600 eur (91.500 korun). Vyplývá to z návrhu zákona o povinném očkování, který dnes představila rakouská vláda. Podle ní budou vakcinaci muset podstoupit všichni lidé starší 14 let, informovala agentura APA.


Šéf Škody Thomas Schäfer převezme funkci předsedy představenstva Volkswagenu
Eurozpravy-ekonomika | 16:14:00
Předseda představenstva automobilky Škoda Auto Thomas Schäfer převezme funkci předsedy představenstva automobilky Volkswagen 1. července 2022. Do té doby se chce plně věnovat Škodě, která za tu dobu podle něj uvede řadu nových verzí současných modelů. Schäfer to dnes uvedl v dopise zaměstnancům, který má ČTK k dispozici.


Bohumil Doležal: Českou demokracii ohrožuje politický, ústavní i morální svinčík
Reflex | 15:00:00
V úterý informovalo Právo o tom, že poslanci ANO v nové, již ustavené Poslanecké sněmovně iniciovali schůzi, na níž se projednají tři jejich návrhy, směřující k zlevnění výdajů občanů za energii.


Podcast O všem!: Jak se budeme učit v budoucnosti
Reflex | 14:00:00
Jak bude probíhat výuka v budoucnosti. Budou děti chodit stále do školy nebo nás čeká už jen online vzdělávání? Jaký názor na to má generace, které se to nejvíce týká a co naopak ti, kteří děti sami vychovávají? Hosty dalšího dílu podcastu O všem! byli Jana Hanušová, generální ředitelka společnosti ESSOX a děti z mateřské a základní školy.


Rafael Lemkin: Muž, který pojmenoval genocidu a v OSN prosadil přijetí úmluvy o jejím trestání
Reflex | 13:50:00
Dnes uplynulo 73 let od přijetí Úmluvy o zabránění a trestání zločinu genocidy. Devátého prosince 1948 Valné shromáždění OSN přijalo vůbec první lidskoprávní úmluvu, která byla výsledkem dlouholetého úsilí polského právníka židovského původu a autora pojmu genocidy, Rafaela (Rafała) Lemkina. Od roku 2015 je pak 9. prosinec „Mezinárodním dnem připomínky a důstojnosti obětí zločinu genocidy a prevence tohoto zločinu“.


„Čas přestěhovat se do lepšího!“ zavelela máma od rodiny, které Sportka nadělila přes 8 milionů
Reflex | 17:00:20
Sází jen občas, v minulosti už jednou vyhrála a teď si na konto připsala několik milionů. Téhle Češce štěstí rozhodně přeje a brzy si ho bude užívat v novém domě.


Premiér Babiš se připojí k on-line konferenci Bidena se zástupci východního křídla NATO
Tiscali-zprávy | 16:05:14
Končící premiér Andrej Babiš se dnes večer připojí k on-line jednání takzvané bukurešťské devítky s americkým prezidentem Joem Bidenem.


Klesl denní nárůst nakažených. V Brně mají tři lidé variantu covidu omikron
Tiscali-zprávy | 09:53:43
Ve středu v Česku přibylo 16 179 potvrzených případů covidu. V Brně se u tří lidí potvrdila varianta koronaviru omikron.


Rošáda ve vedení Volkswagenu: Diess přežil, šéf Škody Auto Schäfer převezme vedení VW
E15-ekonomika | 16:42:00
Vrcholový management automobilového koncernu Volkswagen prošel na zasedání dozorčí rady radikální proměnou. Šéf skupiny Herbert Diess sice obhájil svůj post, přijde ale o část pravomocí. Čínské aktivity koncernu převezme dosavadní šéf značky Volkswagen Ralf Brandstätter a na jeho místo se posune nynější předseda představenstva Škody Auto Thomas Schäfer. Tiskovou konferenci po jednání dozorčí rady Vokswagenu si můžete pustit ze záznamu.


Čínské společnosti Evergrande a Kaisa jsou v částečné platební neschopnosti
E15-ekonomika | 14:00:00
Agentura Fitch snížila rating čínských developerských společností China Evergrande Group a Kaisa Group a označila je za podniky v částečné platební neschopnosti. Kaisa podle zdroje agentury Reuters začala pracovat na restrukturalizaci dluhu v objemu 12 miliard dolarů (269,5 miliardy korun). Samy podniky částečnou platební neschopnost neoznámily, Fitch je ale první, kdo je tak označil.


Rošáda ve vedení Volkswagenu: Diess přežil, šéf Škody Auto Schäfer převezme vedení VW
E15-politika | 16:42:00
Vrcholový management automobilového koncernu Volkswagen prošel na zasedání dozorčí rady radikální proměnou. Šéf skupiny Herbert Diess sice obhájil svůj post, přijde ale o část pravomocí. Čínské aktivity koncernu převezme dosavadní šéf značky Volkswagen Ralf Brandstätter a na jeho místo se posune nynější předseda představenstva Škody Auto Thomas Schäfer. Tiskovou konferenci po jednání dozorčí rady Vokswagenu si můžete pustit ze záznamu.


Čínské společnosti Evergrande a Kaisa jsou v částečné platební neschopnosti
E15-politika | 14:00:00
Agentura Fitch snížila rating čínských developerských společností China Evergrande Group a Kaisa Group a označila je za podniky v částečné platební neschopnosti. Kaisa podle zdroje agentury Reuters začala pracovat na restrukturalizaci dluhu v objemu 12 miliard dolarů (269,5 miliardy korun). Samy podniky částečnou platební neschopnost neoznámily, Fitch je ale první, kdo je tak označil.


Hygiena řeší omikron u 8 lidí a vodních pólistů, vánoční testy školáků nebudou
idnes.cz | 17:50:00
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na tiskovém brífinku řekl, že v současnosti jsou v Česku pouze dva potvrzené případy varianty omikron. Zbylých osm pozitivně testovaných jsou pouze v podezření. V Jihomoravském kraji se budou sekvenovat vzorky šesti případů, v okrese Blansko dvou. Prošetřují se také vodní pólisté. Hlavní hygienička Pavla Svrčinová potvrdila, že žádné speciální testování dětí před vánočními svátky neproběhne.


VIDEO: Seniorku museli ze zakouřeného bytu vynést policisté
idnes.cz | 17:13:00
Čtvrteční brzké ráno se v bytovém domě v Brně Žabovřeskách změnilo v boj o přežití. V bytě seniorky v osmém patře vypukl požár a toxický kouř se postupně rozšířil po domě.


Zeman nejmenuje dva ministry. Vláda i tak má vzniknout, za týden v pátek
idnes.cz | 17:11:00
Prezident Miloš Zeman patrně nejmenuje nejen jednoho, ale dokonce dva ministry nové vlády vítězné pětikoalice. Vláda však podle všeho má přece jen vzniknout, a to příští týden v pátek. Jen po vzoru dosluhujícího dvojministra Karla Havlíčka bude mít „superministry“ hned dva. Takové, kteří kromě vlastních resortů převezmou právě i druhé po těch, kteří se do vlády alespoň prozatím nedostanou.


Nakloněná lávka v Radotíně půjde k zemi, novou postaví příští rok
idnes.cz | 17:05:00
Lávka přes Berounku v pražském Radotíně roky marně čeká na kompletní výměnu. Radnice už do její stabilizace musela dát miliony korun. Dlouhodobě je stavba v tak špatném stavu, že už musela být dokonce na dvou místech podepřena. Podle místostarosty Prahy 16 ji za celou dobu existence provází technické problémy.


Posilující dávku má přes 1,3 milionu lidí, nových zájemců o očkování ubylo
idnes.cz | 17:00:00
Zájemců o první dávky očkování proti covidu-19 v posledních dnech po nárůstu v říjnu a listopadu ubylo. Od pondělí jich bylo méně než osm tisíc za den, před koncem listopadu přitom zdravotníci každý pracovní den naočkovali přes 18 tisíc nových zájemců. Nyní se podávají hlavně posilující dávky očkování, ve středu jich bylo přes 78 tisíc.


STALO SE DNES: Interval mezi dávkami se zkrátí. Ceny benzinu nadále klesají
idnes.cz | 16:55:00
Interval pro třetí dávku se zkrátí už od 50 let věku na pět měsíců. Premiér Petr Fiala po schůzce s prezidentem Zemanem pohrozil kompetenční žalobou. Kandidát na ministra financí Zbyněk Stanjura neplánuje zvýšení daní. Americký prezident Joe Biden zahájil Summit pro demokracii. Paliva v Česku dál výrazně zlevňují, trend by měl pokračovat do Vánoc.


Strážníci odchytávali sele divočáka do podběráku, schovalo se pod kamion
idnes.cz | 16:50:00
Jako v Menzelově filmu Slavnosti sněženek si mohli připadat pardubičtí strážníci. V městské části Doubravice, kterou obklopují z jedné strany lesy, naháněli zatoulaného divočáka. Zvíře se nejdřív pohybovalo v obydlené čtvrti, pak zaběhlo do areálu firmy.


Sokolovské nemocnici pomáhají vojáci, karlovarská už zapisuje dobrovolníky
idnes.cz | 16:46:00
Čtyři vojáci ze žatecké posádky pomáhají v Nemocnici Sokolov. Důvodem k jejich nasazení je personální situace. Špitálu totiž chybí desítky zdravotníků.


Očkování, nebo nic. Velké firmy v Německu mění své slogany na očkovací apel
idnes.cz | 16:25:00
Více než 150 velkých společností v úterý obměnilo svá tradiční motta za účelem propagace očkování v Německu. Například automobilka BMW má nyní místo „radosti z jízdy“ „radost z očkování“. Mezi dalšími zapojenými firmami jsou McDonald’s, Lidl, Hornbach nebo Vodafone. Kampaň iniciovala berlínská reklamní agentura Antoni.


Za únos ženy dostal senior tři roky, demenci podle znalců pouze předstíral
idnes.cz | 16:04:00
Václav Schaidt si odpyká tři roky vězení za to, že se jako člen gangu seniorů podílel na únosu ženy v Ústí nad Labem. Pravomocně o tom rozhodl pražský vrchní soud. Obhajoba tvrdila, že Schaidt je dementní a nechápe smysl trestního řízení. Podle znalců však simuluje.


Transparent v pořadu Máte slovo byla chyba, uznala Česká televize
idnes.cz | 16:00:00
Česká televize (ČT) se podle ředitel zpravodajství Zdeňka Šámala dopustila hrubé chyby, když nechala v diskusním pořadu Máte slovo viset transparent iniciativy Vraťme děti do škol. Informoval o tom server Médiář.


POLITICKÝ DIÁŘ: Hovory Rakušan Soukup a spousta překvapení
idnes.cz | 16:00:00
Víceméně každý asi tak nějak tuší, že po létu přichází podzim a po podzimu zima. Přesto se najdou tací, kteří halasně vyjadřují překvapení, když po srpnových vedrech na přelomu září a října začínají žloutnout listy nebo když na začátku prosince padá sníh. V politice je podobných „překvapení“ řada, poslední týden je toho nejlepším příkladem, píše ve svém komentáři Petr Kolář, zástupce šéfredaktora MF DNES.


Okresní soud v dalším kole odmítl vrátit miliardový majetek rodině Walderode
idnes.cz | 14:02:00
Okresní soud v Semilech zamítl nárok Karla des Fours Walderode na zkonfiskovaný majetek za tři miliardy korun. Navrácení se jeho rodina domáhá 29 let. Podle Nejvyššího soudu stejný soud dříve chyboval, když mezitímním rozsudkem vyšel vstříc restituentům. Nejvyšší soud proto předchozí rozhodnutí zrušil.


Když se politici bojí a občané jim nevěří. Proč zvládá Rakousko pandemii lépe než visegrádská čtyřka
iHned.cz | 17:14:00
Těžko najít obor, v němž by Rumunsko bylo průkopníkem. Ale zhruba před dvěma týdny v zemi, která zároveň měnila vládu a kde panuje k očkování ještě větší odpor než v Česku, začala dramaticky klesat čísla nově nakažených. Co zázračného Rumuni...


Nestřílejte na družice! Ztřeštěné vojenské experimenty ohrožují vesmírný výzkum i samotné kosmonauty
iHned.cz | 17:10:00
V polovině listopadu došlo na nízké oběžné dráze ke srážce. Tentokrát ale nešlo o nehodu jedné z tisíců našich družic, ale o záměr. Ruská armáda se totiž rozhodla za pomoci speciální rakety sestřelit svou vysloužilou špionážní družici Kosmos 1408 a...


Z Británie odchází pracovní síly. Na stůl v restauraci se čeká i měsíc a rezervace je za poplatek
iHned.cz | 17:01:00
Obsazeno, hlásí většina rezervačních systémů restaurací ve Velké Británii. Nejbližší volný termín na večeři pro dva lze sehnat v lepším případě za dva týdny, někdy ale lidé na stůl čekají i měsíc. Za rezervaci navíc mohou zaplatit v přepočtu až 1200...


Nic nevyhodit! Firma Retex boduje s materiálem k zadržení vody a těší se na rekordní obrat
iHned.cz | 16:00:00
Zprvu pěkné kousky oblečení se časem ničí a míří do popelnic. Pokud se ale vytřídí a dostanou do Moravského Krumlova, jejich život nekončí. Právě naopak. Ještě desítky let mohou sloužit k zadržování vody nebo izolaci stěn vlaků. Nové využití jim...


Hygiena řeší omikron u osmi lidí a vodních pólistů, vánoční testy školáků nebudou
lidovky.cz | 17:50:00
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na tiskovém brífinku řekl, že v současnosti jsou v Česku pouze dva potvrzené případy varianty omikron. Zbylých osm pozitivně testovaných jsou pouze v podezření. V Jihomoravském kraji se budou sekvenovat vzorky šesti případů, v okrese Blansko dvou. Prošetřují se také vodní pólisté. Hlavní hygienička Pavla Svrčinová potvrdila, že žádné speciální testování dětí před vánočními svátky neproběhne.


Nakloněná lávka v Radotíně půjde k zemi, novou postaví příští rok
lidovky.cz | 17:40:28
Lávka přes Berounku v pražském Radotíně roky marně čeká na kompletní výměnu. Radnice už do její stabilizace musela dát miliony korun. Dlouhodobě je stavba v tak špatném stavu, že už musela být dokonce na dvou místech podepřena. Podle místostarosty Prahy 16 ji za celou dobu existence provází technické problémy.


Sázka na piráta. Kompetenční žaloba nemusí být výhrou vlády
lidovky.cz | 17:11:00
Vypadá to jako jednoduchý a báječný plán. Nová vláda se chopí moci bez ministra zahraničí, protože prezident Jana Lipavského odmítne jmenovat, a vzápětí u Ústavního soudu podá na hlavu státu kompetenční žalobu.


Zeman nejmenuje hned dva ministry. Vláda i tak má vzniknout, za týden v pátek
lidovky.cz | 17:11:00
Prezident Miloš Zeman patrně nejmenuje nejen jednoho, ale dokonce dva ministry nové vlády vítězné pětikoalice. Vláda však podle všeho má přece jen vzniknout, a to příští týden v pátek. Jen po vzoru dosluhujícího dvojministra Karla Havlíčka bude mít „superministry“ hned dva. Takové, kteří kromě vlastních resortů převezmou právě i druhé po těch, kteří se do vlády alespoň prozatím nedostanou.


Fiala a další čeští politici vítají bojkot her v Číně. EU však váhá, Němci chtějí diskutovat
lidovky.cz | 15:50:00
Letní přehlídka toho největšího sportovního umu letos v Tokiu narazila na koronavirus, zimní olympijské klání opepří politický spor. Řada zemí v čele s USA už deklarovala diplomatický bojkot her, které se v únoru uskuteční v Pekingu. Zdůvodňují to porušováním lidských práv v Číně, mimo jiné v Ujgurské autonomní oblasti Sin ťiang.


Premiér vs. prezident u Ústavního soudu: První na tahu by byl Fiala, Zeman má 30 dní
aktuálně.cz | 17:06:26
Aktuálně.cz popisuje, jak by před Ústavním soudem proběhl kompetenční spor, který kvůli prezidentovi avizuje designovaný premiér Petr Fiala.


Dlužníci na povinném ručení dostanou šanci. K milostivému létu přistupuje těžká váha
aktuálně.cz | 16:40:42
O řešení dluhové situace nově mohou požádat řidiči, kteří mají pohledávku za nepojištěné vozidlo. Těch jsou přitom v Česku tisíce.


Obyvatelé EU méně často navštěvují pirátské weby. Češi si ale odvykají pomaleji
aktuálně.cz | 16:33:37
Lidé v Česku se na tyto weby připojují častěji, než jaký je unijní průměr.


Inkluze měla být přínosná pro všechny. O nadané či slabé však umějí pečovat jen někde
aktuálně.cz | 16:25:17
Na společné vzdělávání nebyli připraveni učitelé, poradny ani rodiče. Školy si s některými dětmi nevědí rady. Výjimky ale ukazují, že cesta tu je.


Šéf Škody Auto Schäfer přejde do vedení Volkswagenu, kdo jej nahradí, se zatím neví
aktuálně.cz | 14:50:00
Ve vedení Volkswagenu dochází k velkým změnám. Šéf Škody Schäfer přechází do vedení značky Volkswagen, v Česku byl teprve od léta loňského roku.


Vláda měla být jmenována v listopadu, míní šéf Pirátů Bartoš
Denik.cz | 16:44:00
Předseda Pirátů a kandidát na ministra pro místní rozvoj míní, že vláda „měla a mohla vzniknout v momentě, kdy Petr Fiala představil kandidáty na ministry a byl hotov koaliční program“. Sdělil to v rozhovoru s Deníkem. „Kdyby v dané chvíli existovala rychlejší cesta ke vzniku nové vlády, vybrali bychom si ji. Silové řešení a trvání na okamžitém jmenování by tento proces ovšem spíš zdrželo,“ uvedl budoucí vicepremiér pro digitalizaci.


Demokracie musí držet při sobě proti autoritářství, prohlásil na summitu Biden
Denik.cz | 16:43:00
Demokratické země čelí závažným a znepokojivým výzvám a musí stát při sobě tváří v tvář postupu autoritářství, řekl dnes americký prezident Joe Biden při zahájení virtuálního dvoudenního summitu pro demokracii. Biden na něj pozval zástupce více než 100 zemí, za Českou republiku dnes vystoupil odcházející premiér Andrej Babiš.


Dva roky od střelby v Ostravě. Vrahova pistole by mohla skončit v muzeu
Denik.cz | 16:06:00
Několik nezodpovězených otázek zůstává v případu Ctirada Vitáska, který má na svědomí jeden z nejotřesnějších zločinů v novodobé historii. Před dvěma roky – 10. prosince 2019 – přijel ve svém vozidle značky Renault Laguna k Fakultní nemocnici Ostrava, v níž po chvíli zahájil střelbu z nelegálně držené pistole.


Legální schránka na sebevraždu. Ve Švýcarsku se bude používat už příští rok
Denik.cz | 16:00:00
I když ve většině zemí je něco podobného nelegální, Švýcarsko umožňuje vykonání takzvané asistované sebevraždy. Od příštího roku k tomu budou lidé, kteří chtějí zemřít, zřejmě moct využít další způsob. Australská firma Exit International totiž představila kapsli ve tvaru rakve, ve které člověk zemře do minuty.


ŽIVĚ: Umělá inteligence nás začíná ohrožovat. EU navrhuje opatření
Denik.cz | 15:58:00
Mluví to s námi hlasem, který je k nerozeznání od lidského, řeší s námi problémy ohledně účtů v bankách, či pojištění, spoluřídí naše auta, rozhoduje to o tom, zda dostaneme úvěr, hraje to s námi videohry. Umělá inteligence je už dnes všude kolem nás. Otázkou bezpečnosti umělé inteligence se i proto začala intenzivně zabývat Evropská unie. A tomuto problému se bude věnovat i dnešní debata Café Evropa.


Šéf Škoda Auto Schäfer povede nově VW. Jméno jeho nástupce není zatím známo
Denik.cz | 15:43:00
Významnou pozici v Německu získá nynější předseda představenstva automobilky Škoda Auto Thomas Schäfer. Stane v čele značky Volkswagen ve Wolfsburgu, tedy lídra celého koncernu, k němuž patří i mladoboleslavská Škodovka. Rozhodnutí, které je součástí širšího balíku personálních změn, vyplynulo ze čtvrtečního jednání dozorčí rady. 


OBRAZEM: Autobus visel po nehodě nad čtyřmetrovým srázem, lidé vylézali oknem
Denik.cz | 15:04:00
Hrozivě vypadající nehodu řešili hasiči v Bystrém u Poličky na Svitavsku. Autobus po střetu s kamionem zůstal viset na čtyři metry vysoké hraně mostku přes potok. Cestující museli být evakuováni přes okénko, autobus musel být před pádem stabilizován pomocí lan. 


S Dolanským jsme jako dva kohouti na smetišti, říká herec Marek Němec
revue.idnes.cz | 18:00:00
Diváci jej znají zejména z televizních obrazovek, Marek Němec ale patří také mezi talentované divadelní režiséry. Založil divadlo Terminus, k vidění je navíc v pražském Divadle v Celetné nebo v Divadle J. K. Tyla v Plzni.


Kdysi morbidně obézní herec John Goodman zhubl devadesát kilogramů
revue.idnes.cz | 13:11:00
John Goodman (69) se pochlubil úbytkem neskutečných devadesáti kilogramů. Ty zhubl pomalu v průběhu posledních několika let. Lékaři kdysi pohrozili morbidně obéznímu hollywoodskému herci tím, že pokud se nezbaví zásob přebytečného tuku, už na světě dlouho nebude.


Povídky Kábrtové skvěle zachycují normalizaci, s reáliemi pomohl Facebook
bleskove.cz | 17:00:00
Vymyslela opravdu silnou story. Skvěle zachycuje normalizační atmosféru.


Berlínské techno patří na seznam UNESCO, tvrdí aktivisté. Chtějí chránit místní kluby
bleskove.cz | 16:00:35
Pokud by se berlínské techno zařadilo na seznam UNESCO, získávaly by místní kluby finanční dotace a město by je muselo bránit před novou výstavbou.


Drásavá samota. Bezručovo divadlo po desítkách let uvádí Bratry Karamazovy
bleskove.cz | 14:01:00
"Dostojevského člověk se naučil nevěřit v lidskou pomoc. Pořád se jen třese strachem o své peníze a práva, která získal," říká režisér Jan Holec.


Zimní průvodce Rakouskem. Kam vyrazit s dětmi na lyže a kde se nejlépe běžkuje
bleskove.cz | 12:16:04
Pokud plánujete zimní dovolenou v Rakousku, Aktuálně.cz připravil praktický rozcestník. Podívejte se.


V tornádem zničených Hruškách rozdávali vánoční stromečky nebo cukroví: Mikuláš dětem rozdával i nadílku
blesk | 18:57:00
Dobrovolníci rozdali ve čtvrtek v Hruškách na Břeclavsku zasažených červnovým tornádem lidem 330 vánočních stromků s ozdobami, cukrovím a dárky. K tomu dětem rozdali Mikuláš, anděl a čert asi 800 balíčků. Celkem byly rozdané věci odhadem za 1,5 milionu korun, řekla ČTK za dobrovolníky Barbora Zdráhalová. Od červnového tornáda, které nejvíce postihlo pět obcí jižní Moravy, uspořádala s dobrovolníky v těchto obcích různé akce na pomoc lidem.


Omikron se objevil i v Praze a středních Čechách? A Vojtěch chce prodloužit pandemický zákon
blesk | 18:30:00
V Česku jsou nad rámec hlášení z Liberce a Jihomoravského kraje ještě další dvě podezření na nákazu novou variantou koronaviru omikron. Jedno pochází z Prahy a další ze Středočeského kraje, řekla dnes na tiskové konferenci hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Definitivně potvrzený ale omikron i nadále zůstává pouze u dvou osob z Liberce. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dnes mluvil také o pandemickém zákonu, resort chce jeho platnost prodloužit minimálně o rok.


Catwoman Halle Berryová (55): Flitry posetý overal dokonale kopíroval její dokonalé křivky!
blesk | 18:30:00
Tak tohle si může dovolit málokterá žena. Herečka Halle Berryová (55) je ve skvělé formě, její figura se od roku 2004, kdy ztvárnila oblíbenou komiksovou postavu Catwoman, vůbec nezměnila. 


Vpadne Putin na Ukrajinu? Horší než válka v Jugoslávii, děsí se britský velitel
blesk | 18:20:00
U ukrajinské hranice Rusko shromáždilo nejméně 90 tisíc vojáků. Podle nového velitele ozbrojených sil Spojeného království by případná invaze vyústila v nejhorší válku v Evropě od porážky Adolfa Hitlera.


Pozor, spoiler! Nový Sex ve městě začne pohřbem
blesk | 18:17:00
Fanoušci se konečně dočkali! Ve středu se v New Yorku konala slavnostní premiéra seriálu And Just Like That (A jak to bylo dál...), který je pokračováním kultovního seriálu Sex ve městě.


Napětí mezi Prahou 4 a magistrátem: Radnice nesouhlasí s postupem města ohledně věžáku na Budějovické
blesk | 18:14:00
Vedení radnice Prahy 4 se ohradilo proti rozhodnutí magistrátu, který nařídil místnímu stavebnímu úřadu vydat rozhodnutí o umístění stavby týkající se plánovaného věžáku na rohu ulic Vyskočilova a Budějovická. Radnice se stavbou dlouhodobě nesouhlasí a navíc je v rozporu s územním plánem. Magistrát se výtce brání, podle mluvčího Víta Hofmana šlo pouze o procesní krok k odstranění nečinnosti stavebního úřadu a magistrát neposuzoval samotnou podstatu, jakou je oprávněnost stavby.


Očkování dětí od 5 do 11 let proti covidu? Němečtí experti řekli, komu ho doporučují
blesk | 17:55:00
Německá Stálá očkovací komise (Stiko) doporučuje proti covidu-19 očkovat ty děti mezi pěti a 11 lety, které trpí zdravotními problémy nebo jsou ve styku s lidmi z rizikových skupin. Ve čtvrtek o tom informovala agentura DPA, podle které jde o stanovisko odborného grémia Stiko a ne ještě o konečné doporučení. Zdravé děti mohou podle expertů očkování dostat, pokud si to přejí jejich zákonní zástupci a získají poučení od lékaře.


Budvar zdražuje pivo: Za půllitr od ledna padesátník navíc, po sudech sáhne i na balené
blesk | 17:35:00
Budějovický Budvar zdraží od ledna příštího roku sudové pivo zhruba o tři procenta. V prvním čtvrtletí roku 2022 zdraží i balené pivo. Ve čtvrtek to řekla PR manažerka pivovaru Markéta Ježková. Půllitr piva zdraží zhruba o padesát haléřů. Příčinou jsou rostoucí náklady, které u některých komodit stoupají až o stovky procent, řekl ve čtvrtek ČTK obchodní ředitel Budvaru pro tuzemský trh Petr Kubín.


Christina Ricciová s manželem mají první miminko: Překvapivé jméno pro jejich holčičku!
blesk | 17:30:00
Wednesday Addamsová je dvojnásobná máma! Herečka Christina Ricciová (41) s manželem Markem Hamptonem přivítali na světě své první miminko. Holčička dostala jméno Cleopatra, rodiče jí ale říkají Cleo. Ricciová má z předchozího vztahu ještě syna Freedieho (7). 


Žárlivec si myslel, že mu přítelkyně zahýbá se ženou: Ubodal ji! Máma mu pomohla se zametáním stop
blesk | 17:19:00
Poté, co Ian Bennett (38) ubodal přítelkyni 54 ranami nože, obrátil se na pomoc se zahlazením stop na svoji matku. Soud oba shledal vinnými z ohavných činů. 


Začala výměna téměř 700 zastávek MHD: Z městské kasy padne až k 1 miliarda korun
blesk | 16:49:00
Snad každý Pražan uzná, že značná část pražských zastávek hromadné dopravy svým vzhledem spíše odpuzuje, než by cestující lákala. S předchozím koncesionářem z „devadesátek“ nyní nebyla prodloužena smlouva. Praha získá vlastní zastávky se vším všudy. Sníží se vizuální smog a zvýší pohodlí cestujících. Hotovo by mělo být v březnu 2023.  


Porodní asistentka Petra z covidária ve Zlíně: Nevybraly jsme si to! Jen se snažíme ze všech sil pomoci
blesk | 16:22:00
Porodní asistentka Petra kvůli náporu pacientů přešla ze svého oblíbeného oboru na covid oddělení ve Zlíně. Dělá, co může, ale štvou ji rádoby odborníci, kteří zdravotníky ještě kritizují. Kdo to prý nezažil, nepochopí.


Loni si vzalo život 1224 Čechů, počty sebevražd ale klesají: Metodám vévodí oběšení
blesk | 16:17:00
Celkem 1224 lidí loni úmyslně ukončilo svůj život. Ve srovnání s předcovidovým rokem 2019 tak bylo sebevražd o tři procenta víc. Celkově je to ale druhý nejnižší počet za 144 let, co jsou údaje k dispozici. Data ve čtvrtek na tiskové konferenci zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). I přes pokles počtu je Česko v sebevražednosti nad průměrem EU. Mnohem častěji si na život sahají muži než ženy.


MasterChef Roman Staša: Syna tají, ale bydlením za Prahou se chlubí!
blesk | 14:35:00
Vítěz kuchařského klání MasterChef Roman Staša (33) si bedlivě chrání soukromí, a tak když se v září pochlubil novorozeným synem Samuelem, byl to pro fanoušky šok. Ale teď udělal další výjimku a ukázal, jak bydlí v novostavbě za Prahou. 


Neočkované seniory zkouší nalákat penězi. Slováci slibují přes 5 tisíc korun na osobu
blesk | 14:17:00
Slovensko poskytne 200 eur (5100 korun) každému neočkovanému seniorovi, který dostane vakcínu proti onemocnění covid-19. Starší obyvatelé, kteří už jsou naočkovaní posilující dávkou vakcíny, zase dostanou odměnu 300 eur (7650 korun), rozhodl ve čtvrtek parlament. Na pětimilionovém Slovensku, které se v EU řadí k zemím s nejnižším podílem naočkovaného obyvatelstva proti covidu-19, nárok na zmíněný příspěvek bude mít po splnění stanovených podmínek zhruba 1,29 milionu lidí. Schválená novela příslušného zákona se liší od původního návrhu, který počítal s rozdáváním poukázek na využívání služeb.


Získejte podepsané předměty od sportovních hvězd v aukci Dětské dopravní nadace
blesk | 14:03:00
Dětská dopravní nadace (DDN), která pomáhá dětem, jejichž rodiče zahynuli při dopravních nehodách, letos podpořila 25 dětí částkou v celkové výši 385 000 korun. Od roku 1999 rozdala již přes 15 milionů korun, které slouží zejména na podporu studia sirotků na středních a vysokých školách.


Podmínka za zřícení sklepa na Břeclavsku: Čtyři dělníci v troskách, jednoho oživovali
blesk | 12:49:00
Dva roky vězení s čtyřletou podmínkou vyfasovali za těžké ublížení na zdraví z nedbalosti u odvolacího senátu Krajského soudu v Brně Jan Hrnčíř a Marcel Vašíček z Břeclavska. První si objednal stavbu sklepa, druhý měl dílo zajistit. Jenže v květnu 2019 čtveřice ukrajinských dělníků předčasně odstranila podpěry a stavba se na ně sesypala. Tři utrpěli vážná zranění, čtvrtého museli záchranáři oživovat.


Povídky Kábrtové skvěle zachycují normalizaci, s reáliemi pomohl Facebook
pikant | 17:00:00
Vymyslela opravdu silnou story. Skvěle zachycuje normalizační atmosféru.


Berlínské techno patří na seznam UNESCO, tvrdí aktivisté. Chtějí chránit místní kluby
pikant | 16:00:35
Pokud by se berlínské techno zařadilo na seznam UNESCO, získávaly by místní kluby finanční dotace a město by je muselo bránit před novou výstavbou.


Martin Vaculík představuje speciál ke čtvrtstoletí Octavie: Právě teď na stáncích!
Auto.cz | 17:51:00
Čtvrtý a poslední letošní speciál časopisu Svět motorů je věnovaný jedinému modelu – první generaci novodobé Škody Octavia, která letos oslavuje pětadvacet let.


Odbory Škody: Kvůli přechodu na elektromobily hrozí ztráta 10.000 pracovních míst
Auto.cz | 16:55:00
Odbory mladoboleslavské automobilky Škoda Auto upozorňují kvůli změnám ve výrobě způsobených přechodem na elektromobilitu na hromadné rušení pracovních míst v dlouhodobém horizontu.


Svítící ledvinky se stanou novým trendem, říká BMW. Nedávný únik to potvrzuje
Auto.cz | 15:53:00
Sportovní divize BMW M před pár dny ukázala koncept XM, samostatný model s designem, na který prostě nejde nemít názor. A některé jeho prvky se brzy objeví v sériové produkci.


Práce z domova nahrává kutilům. Co související akcie?
Kurzy.cz | 18:02:00
Liz Suzuki z Bank of America Securities hovořila na CNBC o tom, že v USA neopadá nadšení pro práci z domova tak, jak podle některých názorů mělo. Spíše se zdá, že vývoj je opačný.


Program QE je "mrtvý". Fed se může dostat do problémů / BIG EXPERT - zahraniční trhy: týden od 6. 12. 2021
Kurzy.cz | 17:06:48
Pandemie, inflace, měnová politika. To jsou tři hlavní témata, která řeší světové trhy. Nervozita z nové mutace viru Covid-19, jak se zdá, opadla. Do popředí se tak dostává inflace ve spojení s měnovou politikou, v čele s americkou ekonomikou a Fedem.


Šéf Škodovky Schäfer odejde za půl roku vést Volkswagen, nástupce zatím nepojmenován
Kurzy.cz | 16:57:30
Předseda představenstva automobilky Škoda Auto Thomas Schäfer převezme funkci předsedy představenstva automobilky Volkswagen 1. července 2022. Do té doby se chce plně věnovat Škodě, která za tu dobu podle něj uvede řadu nových verzí současných modelů.


Může technologie blockchainu vyřešit případy podvodů a manipulace s dokumenty?
Kurzy.cz | 16:56:07
Ověřování dokumentů je pro instituce, společnosti, univerzity atd. stále náročnější kvůli monotónním a složitým procesům potřebným k jejich ověřování.


Bank of Canada zvýší sazby společně s americkým Fedem
Kurzy.cz | 16:54:11
Bank of Canada ponechala úrokové sazby beze změny, ale uvedla, že do poloviny roku 2022 plánuje svou politiku změnit. Nemohla tak učinit dříve, protože ekonomika se v rámci současného měnového systému stále zlepšuje.


Analýza BTC na 9. prosince 2021 – ve hře je pokračující pokles
Kurzy.cz | 16:53:56
Technická analýza: Jak jsem očekával, BTC se obchoduje směrem dolů. Má potenciál dalšího poklesu k nejbližším hladinám supportu. Obchodní doporučení: Vzhledem k silnému sestupnému cyklu v pozadí vnímám potenciál dalšího poklesu k nejbližším referenčním&he


Bělorusko zavede od 1. ledna 2022 embargo na dovoz některých zemědělských produktů z Evropské unie, včetně České republiky, a dalších zemí
Kurzy.cz | 16:42:00
Rada ministrů Běloruska přijala 6. prosince rozhodnutí, kterým od začátku roku 2022 zakazuje dovoz vybraných zemědělských produktů z EU, USA, Velké Británie, Kanady a dalších zemí jako odpověď na uvalení pátého balíčku sankcí, který byl směřován na běl...


Přehled registrovaných lékových forem Comirnaty, vakcíny BioNTech, Pfizer proti covid-19
Kurzy.cz | 16:12:21
V souvislosti s nedávnými změnami registrace vakcíny Comirnaty, které spočívaly v přidání nové lékové formy bez ředění a nové lékové formy pro děti od 5 do 11 let informuje Státní ústav pro kontrolu léčiv přehlednou formou o těchto lékových formách.


Prognózy inflace a úrokových sazeb
Kurzy.cz | 16:08:28
Americký statistický úřad v pátek zveřejní nejnovější zprávu o inflaci za listopad 2021. Od června se inflační tlaky vymkly kontrole a neustále se pohybují na úrovni 5,3 % nebo vyšší.


Aktuální informace k cestování do/z Francie v souvislosti s koronavirem COVID 19 - Od 15.12.2021 bude platit přeočkovací povinnost osob od 65 let,
Kurzy.cz | 14:46:00
Pro vstup do Francie je třeba se prokázat platným covid pasem. Začíná platit přeočkovací povinnost.


Aktuální informace k cestování českých občanů do Portugalska v souvislosti se šířením koronaviru - Od 1. 12. 2021 je znovu vyhlášen stav kalamity.
Kurzy.cz | 14:38:00
Níže naleznete informace o aktuálních podmínkách pro cesty českých občanů do Portugalska


Přerušení letů do/z Marockého království a možnosti návratu do ČR - Na 14.12.2021 je naplánován trajekt Janov-Tanger-Janov
Kurzy.cz | 13:57:00
V neděli 28. 11. 2021 marocké autority oznámily, že v reakci na novou mutaci koronaviru budou od 29. 11. 2021 23:59 na 14 dnů


Pedofil v královnině chatě. V USA odhalili dosud neviděné snímky Epsteina
idnes.cz | 19:30:00
Usmívající se Ghislaine Maxwellová a finančník Jeffrey Epstein na chatě britské královny Alžběty II. ve Skotsku. I tak vypadá jedna z fotografií, které americká prokuratura zveřejnila v rámci procesu s Maxwellovou, která čelí obvinění, že napomáhala sexuálnímu vykořisťování dívek, za které měl být Epstein souzen, než v roce 2019 ve vězení spáchal sebevraždu.


Obavy z drahých energií nekončí. Podnikatelé chystají nové ceníky a pořizují solární panely
Hospodářské noviny | 18:23:00
Krátce před krachem svého dodavatele plynu uzavřela sklárna Glass Ladislav Breznický dočasně provoz kvůli rekonstrukci. Teď mluví o štěstí osudu, že období turbulence cen za energie mohou přečkat v plánované odstávce. „Kdybychom ji neměli a...


Škoda Auto bude opět hledat nového šéfa. Schäfer míří do centrály Volkswagenu
Hospodářské noviny | 18:22:00
Několik měsíců trvající mocenský boj ve Volkswagenu, kam patří i největší tuzemský průmyslový podnik Škoda Auto, je u konce. Pozornost soustředěná na osud šéfa skupiny Herberta Diesse zastiňovala jiné rozhodnutí, pro budoucnost koncernu důležité...


Zákon antivaxery nepřesvědčí. Lidé nedodržují ani jiné, míní advokátka
idnes.cz | 18:27:00
„Zaryté odpůrce očkování proti covidu-19 nepřesvědčí ani vládou nařízené povinné očkování pod podmínkou pokut,“ řekla advokátka Klára Long Slámová v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima News. „Kolik lidí dluží v republice peníze? Miliony. Vražda se také nesmí provozovat a stejně se vraždí,“ poukázala advokátka. Lidi, kteří se nechtějí očkovat, podle ní potřebují další vysvětlení.


Když se politici bojí a občané jim nevěří. Proč zvládá Rakousko pandemii lépe než visegrádská čtyřka
Hospodářské noviny | 17:14:00
Těžko najít obor, v němž by Rumunsko bylo průkopníkem. Ale zhruba před dvěma týdny v zemi, která zároveň měnila vládu a kde panuje k očkování ještě větší odpor než v Česku, začala dramaticky klesat čísla nově nakažených. Co zázračného Rumuni...


PRVNÍ DOJMY: A jak to bylo dál? Míň sexu, víc tklivosti v Sexu ve městě
idnes.cz | 17:46:00
Jedna z televizních legend je zpátky, platforma HBO GO začala vysílat seriál A jak to bylo dál...?, navazující na někdejší hit Sex ve městě. Pokračování ságy udělalo z třicátnic padesátnice a vyslalo je do éry korektnosti.


Z Británie odchází pracovní síly. Na stůl v restauraci se čeká i měsíc a rezervace je za poplatek
Hospodářské noviny | 17:01:00
Obsazeno, hlásí většina rezervačních systémů restaurací ve Velké Británii. Nejbližší volný termín na večeři pro dva lze sehnat v lepším případě za dva týdny, někdy ale lidé na stůl čekají i měsíc. Za rezervaci navíc mohou zaplatit v přepočtu až 1200...


Z podnikatelů investory. Čeští dolaroví milionáři řeší, jak vyzrát na inflaci
Hospodářské noviny | 15:30:00
Jiří S. z Otrokovic nechal po letech podnikání, IT firmu na firemní účetní software před dvěma roky prodal a nyní se věnuje své nové rodině, přestavbě domu a sportování. A místo pracovních porad a schůzek s klienty teď občas tráví čas investováním a...


Inflace je vyšší, než říkají oficiální čísla, myslí si bohatí Češi. A podle toho také investují
Hospodářské noviny | 13:44:00
Movití Češi teď nejvíc řeší, jak ochránit hodnotu svého majetku v době, kdy Česko zažívá nejrychlejší inflaci za posledních nejméně deset let. Ukazuje to průzkum, který slovensko-česká privátní banka J&T každoročně dělá mezi dolarovými...


Co už se ví o omikronu: třetí dávka vakcíny je spolehlivá pomoc, protilátky po nemoci méně
iHned.cz | 18:40:00
Dva týdny žádali vědci na to, aby zhodnotili, jaká rizika představuje omikron – nová mutace koronaviru. Tato doba nyní uplynula. A jaké jsou první závěry? Z prvních dat vychází, že se omikron šíří mnohem rychleji než předešlé varianty viru a...


Obavy z drahých energií nekončí. Podnikatelé chystají nové ceníky a pořizují solární panely
iHned.cz | 18:23:00
Krátce před krachem svého dodavatele plynu uzavřela sklárna Glass Ladislav Breznický dočasně provoz kvůli rekonstrukci. Teď mluví o štěstí osudu, že období turbulence cen za energie mohou přečkat v plánované odstávce. „Kdybychom ji neměli a...


Škoda Auto bude opět hledat nového šéfa. Schäfer míří do centrály Volkswagenu
iHned.cz | 18:22:00
Několik měsíců trvající mocenský boj ve Volkswagenu, kam patří i největší tuzemský průmyslový podnik Škoda Auto, je u konce. Pozornost soustředěná na osud šéfa skupiny Herberta Diesse zastiňovala jiné rozhodnutí, pro budoucnost koncernu důležité...


Investoři se bojí inflace. Podle expertů se už ale nebudou moci spoléhat jen na akcie
iHned.cz | 18:08:00
Inflace a vysoké daně – dvě největší obavy movitých lidí s volnými penězi. A tedy témata, která budou mezi nimi rezonovat i příští rok. Investoři budou proto podle odborníků hledat pestřejší a rizikovější investice, aby znehodnocení peněz...


Z podnikatelů investory. Čeští dolaroví milionáři řeší, jak vyzrát na inflaci
iHned.cz | 15:30:00
Jiří S. z Otrokovic nechal po letech podnikání, IT firmu na firemní účetní software před dvěma roky prodal a nyní se věnuje své nové rodině, přestavbě domu a sportování. A místo pracovních porad a schůzek s klienty teď občas tráví čas investováním a...


Inflace je vyšší, než říkají oficiální čísla, myslí si bohatí Češi. A podle toho také investují
iHned.cz | 13:44:00
Movití Češi teď nejvíc řeší, jak ochránit hodnotu svého majetku v době, kdy Česko zažívá nejrychlejší inflaci za posledních nejméně deset let. Ukazuje to průzkum, který slovensko-česká privátní banka J&T každoročně dělá mezi dolarovými...


Bilance letošního podzimu: Žádný tropický den, nečekané bouřky a opožděné sněžení
ČT24 | 18:27:52
Před pár dny skončil meteorologický podzim. Na území České republiky byl především suchý. Spadlo jen 58 procent dlouhodobého průměru srážek za období 1981-2010. Z teplotního hlediska byl podzim poněkud teplejší, ale jen lehce (asi o šest desetin stupně) se vzdálil od dlouhodobého normálu.


Jaké jsou novinky ve společenské odpovědnosti firem? Sledujte on-line debatu o CSR
lidovky.cz | 19:00:00
Server Lidovky.cz bude v pátek 10. prosince vysílat on-line debatu CSR-Společenská odpovědnost firem. Sledujte ji zde živě od 9.30.


Část očkovaných Čechů zvažuje, že třetí dávku nepodstoupí. Zpochybňují její účinnost
aktuálně.cz | 18:29:24
Nejčastěji mají lidé strach z nežádoucích účinků. Často také argumentují lékařskými autoritami, které její aplikaci neschvalují.


Doufat není strategie, říká Petr Král z ČNB k radikálním krokům centrální banky
Denik.cz | 19:20:00
Česká národní banka (ČNB) zaskočila pandemií otřesený trh i vládní představitele radikálním zvyšováním úrokových sazeb. Strážkyně české měny s tím kvůli alarmující inflaci začala v létě, v listopadu je zvýšila dokonce o 1,25 procenta, v prognóze banky se hovoří ještě o dalším zvyšování až mírně nad 3 procenta na přelomu roku.


Řidička zmožená covidem už nemohla dál. Spolu s dítětem nocovala v autě
Denik.cz | 19:15:00
Krušnou noc zažila žena pozitivní na onemocnění covid-19, která jela autem i s dítětem do Pávova u Jihlavy. Na místo, kam měla namířeno, už ale nedorazila.


Mutace omikron v Česku: Definitivně potvrzeny jsou dva případy, osm se prověřuje
Denik.cz | 18:00:00
Definitivně potvrzené sekvenací viru jsou podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) zatím jen dva případy varianty koronaviru omikron u dvou lidí z Liberce. Dalších osm případů laboratoře prověřují, sekvenace je ale ještě nepotvrdila. Podle hlavní hygieničky Pavly Svrčinové je šest z Jihomoravského kraje, o kterých dnech média už informovala, a prověřuje se také jeden v Praze a jeden ve Středočeském kraji. Vojtěch a Svrčinová to dnes řekli na on-line tiskové konferenci.


EU musí posílit schopnost bránit vnější hranice, řekl Macron
Eurozpravy-zahraniční | 18:24:00
Francie využije svého nadcházejícího předsednictví v Radě EU, které na půl roku převezme od ledna, k posílení schopnosti Evropské unie bránit vlastní vnější hranice. Při představování priorit francouzského předsednictví dnes prohlásil prezident Emmanuel Macron.


Budvar zdraží příští rok sudové i balené pivo
Eurozpravy-ekonomika | 17:44:00
Budějovický Budvar zdraží od ledna příštího roku sudové pivo zhruba o tři procenta. V prvním čtvrtletí roku 2022 zdraží i balené pivo. ČTK to dnes řekla PR manažerka pivovaru Markéta Ježková. Půllitr piva zdraží zhruba o padesát haléřů. Příčinou jsou rostoucí náklady, které u některých komodit stoupají až o stovky procent, řekl dnes ČTK obchodní ředitel Budvaru pro tuzemský trh Petr Kubín.


Sexuální architektura: Hodinový hotel, kde si můžete užít v kulisách nacistického Německa
Reflex | 18:30:00
V kolumbijském městě Cali čeká na sexuchtivé návštěvníky netradiční hodinový hotel. Motel s názvem Kiss me má 180 pokojů a každý z nich je svým způsobem jedinečný. Poněkud kýčovité pokoje mají interiér ve stylu exotických zemí, návštěvníci si ale mohou užít i na fantastičtějších místech, jako například v arktickém iglú nebo pod vodní hladinou. Součástí pokojů je samozřejmě televize s výběrem pornografických kanálů.


Petr Havlík: Doba je neklidná a touha na splátku
Reflex | 18:20:00
V písničce „Tak jenom pojistit“ na albu „Rakovina“ zpívá Karel Kryl o neklidné době i o těch, kteří hrají dvojí, trojí hru a o čtvrtou se snaží. Velmi dobře znal své rodáky. Věděl, že v neklidných časech se naši furianti vždy projeví. I dnes u nás zažíváme neklidnou dobu plnou nejistot.


Miloš Zeman byl dnes propuštěn z akvária. Škoda
Reflex | 18:00:00
Po řadě dní, kdy prezident republiky přijímal návštěvy za zvýšených bezpečnostních opatření (čtěte: ve skleněný bedně), mu dnes končí infekčnost a bude propuštěn ze svého průhledného zajetí. Končí tak jedna z nejkomičtějších ér úřadu prezidenta.


Protižidovský pogrom, neočkovaní a další příběhy českých holubic
Reflex | 17:10:00
Po měsíci nepřítomnosti dráždila zvědavost Zpětného zrcátka otázka, jak se změnila v českém veřejném prostoru atmosféra a nálada. Záhy po přistání se ukázalo, že platí pravidla „všechno špatně skončí“ a „z nejhoršího jsme uvnitř“. Debilizační hysterie stáda blbů vykrystalizovala v demonstrace ohavností kriminálních zjevů bývalého poslance a aktuálního idiota a rváče Lubomíra Volného, straky a expředsedkyně socanských žen Jany Volfové a Tomáše Vandase, kterému stále ještě nenarostl pod nosem signifikantní Dolfík.


Jako ministr pro legislativu chci zrušit nesmyslné normy, slibuje Šalomoun
Tiscali-zprávy | 19:17:52
Michal Šalomoun chce jako ministr pro legislativu zlepšit kvalitu právního řádu a zrušit nevyhovující normy.


Na tradiční české Vánoce je i koronavirus krátký
Tiscali-zprávy | 18:47:15
Možná není daleko doba, kdy Mikulajda obdaruje hodné děti drahocenným uhlím a bramborami, zatímco ty zlobivé odbude jablíčky, mandarinkami, perníčkem, čokoládičkami a podobnými kalorickými dobrůtkami. Koneckonců – teploučko a plný žaludek jsou nad všechny mlsky světa.


Skupina PPF pokračuje v realitní expanzi. Akvizicí varšavské New City vstupuje do Polska
E15-ekonomika | 19:00:00
Investiční skupina PPF rodiny Kellnerových koupila významnou administrativní budovu New City ve Varšavě. Vstupuje tím na polský realitní trh, který v poslední době poutá stále větší pozornost investorů. Polsko je po USA druhým novým trhem, na kterém začala letos PPF působit.


Zemětřesení v českém Accomangu. Propouští zaměstnance a vydává se novým směrem
E15-ekonomika | 18:00:00
V začínající technologické firmě Accomango zbyli ze třiceti zaměstnanců dva zakladatelé a finanční analytik. Startup narazil na limity trhu s ubytováním pro dělníky, pro který vyvíjel rezervační a správcovskou platformu. Růst Accomanga se zastavil na nedostatku kapacit i špatném stavu ubytoven. V příštím roce začne pomoci nového týmu vytvářet vlastní portfolio ubytoven.


Zemanovi hrozí kompetenční žaloba. Sám ji v minulosti podal na prezidenta Havla kvůli ČNB
E15-ekonomika | 17:30:00
Termín jmenování nové vlády, který designovaný premiér Petra Fialy (ODS) předpokládal v polovině prosince, je krajně nejistý. Hlavním důvodem mají být výhrady prezidenta Miloše Zemana ke kandidátovi na ministra zahraničí za Piráty Janu Lipavskému. Po úterní neformální schůzce s hlavou státu Fiala řekl, že pokud nebudou jmenováni všichni členové kabinetu, podá kompetenční žalobu k Ústavnímu soudu.


Skupina PPF pokračuje v realitní expanzi. Akvizicí varšavské New City vstupuje do Polska
E15-politika | 19:00:00
Investiční skupina PPF rodiny Kellnerových koupila významnou administrativní budovu New City ve Varšavě. Vstupuje tím na polský realitní trh, který v poslední době poutá stále větší pozornost investorů. Polsko je po USA druhým novým trhem, na kterém začala letos PPF působit.


Zemětřesení v českém Accomangu. Propouští zaměstnance a vydává se novým směrem
E15-politika | 18:00:00
V začínající technologické firmě Accomango zbyli ze třiceti zaměstnanců dva zakladatelé a finanční analytik. Startup narazil na limity trhu s ubytováním pro dělníky, pro který vyvíjel rezervační a správcovskou platformu. Růst Accomanga se zastavil na nedostatku kapacit i špatném stavu ubytoven. V příštím roce začne pomoci nového týmu vytvářet vlastní portfolio ubytoven.


Zemanovi hrozí kompetenční žaloba. Sám ji v minulosti podal na prezidenta Havla kvůli ČNB
E15-politika | 17:30:00
Termín jmenování nové vlády, který designovaný premiér Petra Fialy (ODS) předpokládal v polovině prosince, je krajně nejistý. Hlavním důvodem mají být výhrady prezidenta Miloše Zemana ke kandidátovi na ministra zahraničí za Piráty Janu Lipavskému. Po úterní neformální schůzce s hlavou státu Fiala řekl, že pokud nebudou jmenováni všichni členové kabinetu, podá kompetenční žalobu k Ústavnímu soudu.


Pád cestou z postele k počítači je pracovní úraz, rozhodl německý soud
idnes.cz | 21:33:00
Muži na home office, který při cestě z postele k počítači uklouzl a poranil si záda, německý soud zranění uznal jako pracovní úraz. Byl technicky vzato na cestě do práce, rozhodla porota. Díky tomuto průlomovému verdiktu se na zranění vztahuje pojištění zaměstnavatele. Pojišťovny dosud odmítaly takovou pojistnou událost hradit.


Zavoral už nebude Zemanovým lékařem. Péči o prezidenta svěřil praktikovi
idnes.cz | 21:15:00
Ředitel Ústřední vojenské nemocnice, Prof. MUDr. Miroslav Zavoral, Ph.D, už nebude hlavním lékařem při péči o prezidenta Miloše Zemana. Ve čtvrtek o tom informoval portál Seznam Zprávy. Starost o hlavu státu převezme neurčený praktický lékař z ÚVN, jeho jméno ale nemocnice nesdělila.


Močila před lidmi, má svou ulici. Přejmenování po ženě v Belgii narazilo
idnes.cz | 20:21:00
Města po celém světě v posledních letech přejmenovala řadu ulic po významných ženách s cílem napravit to, že v minulosti při výběru upřednostňovala významné muže. Ke stejnému kroku se nyní rozhodla i obec ve Vlámsku, její volba však vyvolala místo ovací kritiku. Ulici totiž pojmenovala po ženě, které na lidech údajně vůbec nezáleželo.


Český Top Gun. NATO vybralo centrum v Pardubicích pro výcvik svých pilotů
idnes.cz | 20:02:00
Desítka členských zemí NATO vybrala pardubické Centrum leteckého výcviku za jedno ze dvou prvních míst, kde bude trénovat své vojenské piloty. První letci by zde v rámci programu NATO Flight Training Europe měli absolvovat výcvik už v roce 2023.


Nepřeceňujme protilátky. Nechrání před variantami viru, říká profesor Grubhoffer
idnes.cz | 20:00:00
Protilátky proti nemoci covid–19 vyvolávají diskuse. Lze na ně spoléhat? Na ty vzniklé po očkování, či po nemoci? Jak dlouho vydrží Laická veřejnost v té sféře „plave“ a chytá se dezinformačních stébel. „Protilátky je dobré měřit, posilovat a nepřecenit,“ míní Libor Grubhoffer, virolog a ředitel Biologického centra Akademie věd České republiky.


KOMENTÁŘ: Srovnávat omezení otevírací doby s genocidou? A kam se poděla úcta?
idnes.cz | 20:00:00
Oběti genocid lze urážet nejen popíráním těchto historických křivd, ale i jejich relativizací. Jak vůbec může někdo soudný srovnávat omezování otevírací doby v supermarketech s norimberskými zákony? „Je nepřijatelné srovnávat současnou očkovací kampaň s nacistickými lékařskými experimenty,“ píše ve svém komentáři šéf Centra studií genocid Terezín Šimon Krbec.


Vejce s kostřičkou dinosuara, meteorit i dráp z Jurského parku: Galerie Kvalitář představuje batolecí věk Země
blesk | 21:57:00
Která hornina je na Zemi nejstarší? Otázka, která nejspíše jen tak někoho nenapadne, ale pro jejíž odpověď se nemusí chodit daleko. Je totiž obsažená v nové výstavě, která doznává vpravdě muzejních parametrů, pražské galerie Kvalitář. Dvojím způsobem se zaobírá třemi etapami vývoje naší planety. Kombinuje v sobě jednak prehistorické nálezy nejen tisíce, ale miliony let staré, tak i originální soudobá umělecká díla, která vznik Země a vývoj života na ni reflektují. Na jednom místě je možné shlédnout nejen fragment dinosauřího vejce s kosterním pozůstatkem, ale pro představu i obraz symbolicky malovaný koncentrovaným uhlíkem.


Exposlanec ODS čelí dalšímu obvinění. Šnajdr měl s někdejší šéfkou Bulovky falšovat listiny
blesk | 21:39:00
Bývalý poslanec ODS Marek Šnajdr a někdejší ředitelka pražské Nemocnice Na Bulovce Andrea Vrbovská čelí dalšímu obvinění v kauze manipulace nemocničních zakázek. Jejich obvinění bylo rozšířeno o padělání listin, uvedl dnes server Deník N na základě vyjádření anonymních zdrojů. Státní zástupce Zdeněk Matula z Vrchního státního zastupitelství v Praze, který má kauzu na starosti, serveru pouze potvrdil, že bylo rozšířeno stíhání dvou lidí. O koho jde, neupřesnil. Advokáti Šnajdra a Vrbovské se k tomu podle serveru nevyjádřili.


Pád na cestě z postele k počítači je pracovní úraz, rozhodl soud
blesk | 21:24:00
Německý soud rozhodl, že muž, který při cestě z postele k počítači uklouzl a poranil si záda, byl technicky vzato na cestě do práce, a jde proto o pracovní úraz. Díky verdiktu soudu se na zranění vztahuje pojištění zaměstnavatele. Pojišťovna dosud odmítala pojistnou událost uhradit. O soudním sporu informoval list The Guardian.


Vláda vzkazuje: Pokud neočkovaný chytí covid, léčbu si zaplatí. Singapur zkouší další přitvrzení
blesk | 21:20:00
Singapur stejně jako další světové země hledá správný postup, jak motivovat lidi, aby se nechali očkovat. Zatímco některé státy sáhly po odměnách, Singapur se vydal poněkud jinou cestou a pohrozil, že pokud se někdo neočkovaný nakazí covidem-19, bude si léčbu hradit sám, kdežto očkovaným lidem ji zaplatí stát, uvedl list Daily Mail.


Zemřel legendární zpěvák Steve Bronski! Jeho hit zná každý
blesk | 21:00:00
Ve věku 61 let zemřel Steve Bronski, spoluzakladatel synth-popového tria Bronski Beat, které největší úspěchy slavilo v 80. letech. Na svých internetových stránkách o tom informuje rozhlasová a televizní stanice BBC.


Rodinné vztahy v divadle: Janžurová, Paulová i Mayerová pod taktovkou svých potomků!
blesk | 20:30:00
V žádném divadle není tolik rodinných propojení jako v pražském Kalichu. Tady se ukazuje, že jablko nepadlo daleko od stromu a potomci slavných jdou v uměleckých šlépějích svých rodičů. 


Povinné očkování je nezbytné, míní experti. „Nechceme se už dívat na zbytečná úmrtí“
blesk | 20:25:00
Společnost infekčního lékařství plně podporuje zavedení povinného očkování proti covidu-19 pro vybrané profesní skupiny a pro osoby starší 60 let. Jde podle ní o nezbytné opatření, které má omezit dopady pandemie na zdraví a životy obyvatel. Společnost, jejímž předsedou je primář infekčního oddělení ústecké nemocnice Pavel Dlouhý, to uvedla v prohlášení zaslaném dnes ČTK.


Absolutní zákaz kouření: Na Novém Zélandu si mladí za pár let už nezapálí
blesk | 20:02:00
Novozélandská vláda přišla s unikátním plánem, jak v zemi skoncovat s kouřením. Podle návrhu nového zákona by se měl každoročně zvýšit minimální věk pro nákup cigaret o rok. Mladá generace by tak již neměla mít možnost koupit si legálně cigarety za svého života vůbec, píše agentura AFP.


Policie pátrá po lupiči z České Lípy: Nožem poranil barmanku
blesk | 19:39:00
Policisté pátrají po lupiči, který ve středu nožem poranil barmanku v herně v České Lípě. Její zranění nejsou vážná. Lupič si odnesl řádově tisíce korun. O pomoc žádá policie veřejnost.


Jak dnes vypadá talentovaná Joanna z Lásky nebeské? Vyrostla do krásy!
blesk | 19:30:00
V roce 2003 zazářila v komedii Láska nebeská a od té doby ji všichni vidí jako roztomilou a talentovanou malou holčičku. Olivia Olsonová (29) už ale dávno vyrostla v mladou ženu! Jak se jí dnes vede?


Zátah celníků v Sapě: V tajné skrýši a starých kontejnerech našli padělky za desítky milionů
blesk | 19:04:00
Desítky tisíc kusů padělaného zboží zajistili pražští celníci a inspektoři České obchodní inspekce při společné kontrolní akci v tržnici Sapa v Praze 4 - Libuši. V tiskové zprávě to dnes oznámil Celní úřad pro hlavní město Prahu. Zajištěn byl podle něj padělaný textil, kožená galanterie, obuv, hodinky a parfémy. V případě prodeje všech zajištěných padělků by škoda majitelům ochranných známek byla několik desítek milionů korun, uvedla mluvčí úřadu Ivana Kurková.


Zavoral už nebude Zemanovým lékařem. Péči o prezidenta svěřil praktikovi
lidovky.cz | 21:18:00
Ředitel Ústřední vojenské nemocnice, Prof. MUDr. Miroslav Zavoral, Ph.D, už nebude hlavním lékařem při péči o prezidenta Miloše Zemana. Ve čtvrtek o tom informoval portál Seznam Zprávy. Starost o hlavu státu převezme neurčený praktický lékař z ÚVN, jeho jméno ale nemocnice nesdělila.


Poslední slovo Petrušky Šustrové: Energetické nejasnosti
lidovky.cz | 21:02:00
Tenhle týden je bohatý na témata, o nichž se dá napsat, a ještě k tomu jsou to témata historická, takže člověk nemusí ani vystrčit nos. Já tedy nos moc nevystrkuju, smrkám, kašlu a kýchám a vlastně bych nejradši zůstala celý den zalezlá v posteli.


Jak se mají zdravotníci bránit agresi? Nejlepší je se proti ní hned vymezit a tím si i ulevit, radí psycholožka
lidovky.cz | 20:00:00
Ideální odpovědí na projevy agrese je slušnost, říká psycholožka Zuzana Masopustová z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. „Vnitřního boje se lze zbavit i tak, že jej nějak slušně pojmenuji. Pomůže to ke kýžené emoční regulaci,“ popisuje členka vědecké iniciativy Sníh.


Johnsonův skandál. Zatímco Brity svíral lockdown, v jeho bytě se konaly tajné mejdany
aktuálně.cz | 20:15:37
V době britského lockdownu se přímo v Downing Street konaly tajné večírky. Premiér Boris Johnson tvrdí, že o nich nevěděl.


Legendární Auto Krotitelů duchů má stále vyšší cenu. Zdražují i repliky
Auto.cz | 18:50:00
Zásahové vozidlo Ecto-1 roste na ceně každým dnem. Kromě originálu za miliony lidé ochotně skupují i stále dražší repliky.


Česko vyzvalo k postupnému a ekonomicky racionálnímu rozvoji infrastruktury pro kamiony a letadla
Kurzy.cz | 18:32:24
K dosažení klimatických ambicí počítá Evropská komise s transformací celého hospodářství a společnosti. Spolu s dalšími sektory představuje doprava značný zdroj znečistění. Navrhované změny se tak významně dotknou celého odvětví i jeho uživatelů. Mini...


České firmy ze sektoru stavebnictví a designu se úspěšně prezentovaly v Kolumbii a Panamě
Kurzy.cz | 18:23:00
Velvyslanectví ve spolupráci se zahraniční kanceláří CzechTrade podpořily v rámci projektu ekonomické diplomacie (PROPED) účast


Velká Británie zavádí od 1. ledna 2022 hraniční kontroly pro zboží
Kurzy.cz | 16:48:00
Přestože přechodné období po odchodu Spojeného království z Evropské unie oficiálně skončilo k 1. 1. 2021, velká změna pro


Co už se ví o omikronu: třetí dávka vakcíny je spolehlivá pomoc, protilátky po nemoci méně
Hospodářské noviny | 18:40:00
Dva týdny žádali vědci na to, aby zhodnotili, jaká rizika představuje omikron – nová mutace koronaviru. Tato doba nyní uplynula. A jaké jsou první závěry? Z prvních dat vychází, že se omikron šíří mnohem rychleji než předešlé varianty viru a...


Investoři se bojí inflace. Podle expertů se už ale nebudou moci spoléhat jen na akcie
Hospodářské noviny | 18:08:00
Inflace a vysoké daně – dvě největší obavy movitých lidí s volnými penězi. A tedy témata, která budou mezi nimi rezonovat i příští rok. Investoři budou proto podle odborníků hledat pestřejší a rizikovější investice, aby znehodnocení peněz...


Nestřílejte na družice! Ztřeštěné vojenské experimenty ohrožují vesmírný výzkum i samotné kosmonauty
Hospodářské noviny | 17:10:00
V polovině listopadu došlo na nízké oběžné dráze ke srážce. Tentokrát ale nešlo o nehodu jedné z tisíců našich družic, ale o záměr. Ruská armáda se totiž rozhodla za pomoci speciální rakety sestřelit svou vysloužilou špionážní družici Kosmos 1408 a...


Až tři čtvrtiny firem na začátku roku zdraží zboží, uvedla Hospodářská komora
ČT24 | 19:20:13
Zhruba pětasedmdesát procent firem se podle Hospodářské komory chystá zdražit své produkty. Podobný krok už oznámil například pivovar Budvar. Důvodem je především růst cen energií, paliv a další zvýšené náklady, třeba na zaměstnance. 


Dálnice D1 byla kvůli vzpříčenému kamionu neprůjezdná
Eurozpravy-domácí | 21:47:00
Vzpříčený kamion zastavil dnes večer na dálnici D1 u Klimkovic na Ostravsku zhruba na hodinu provoz ve směru na Olomouc. Nehoda se stala asi 500 metrů před dálničním tunelem, když jeden kamion předjížděl druhé nákladní vozidlo.


Děti se nevyhnou testům ve školách ani v předvánočním týdnu. Proběhne pouze jednou
Eurozpravy-domácí | 19:16:00
Testování dětí ve školách se uskuteční v předvánočním týdnu pouze v pondělí 20. prosince. V dalších dnech bude případně doplněno testováním v ohniscích nákazy na základě rozhodnutí krajských hygienických stanic. Na on-line tiskové konferenci to dnes řekla hlavní hygienička Pavla Svrčinová.


Ministerstvo zdravotnictví chce prodloužit pandemický zákon, jinak by v únoru skončil
Eurozpravy-domácí | 17:50:00
Ministerstvo zdravotnictví chce prodloužit pandemický zákon, příští týden pošle novelu do připomínkového řízení. Bez novely by pandemický zákon v únoru příštího roku skončil. Na on-line tiskové konferenci to dnes řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).


Trump by kvůli kauze daňových úniků mohl vypovídat pod přísahou
Eurozpravy-zahraniční | 21:58:00
Generální prokurátorka státu New York Letitia Jamesová chce vyzpovídat exprezidenta Donalda Trumpa pod přísahou v rámci případu vyšetřování možných daňových úniků v jeho firmě The Trump Organization.


Putin: Události v Donbasu připomínají genocidu
Eurozpravy-zahraniční | 21:41:00
Ruský prezident Vladimir Putin dnes podle agentury TASS prohlásil, že mu události v Donbasu připomínají genocidu. Svůj názor na zasedání Rady pro rozvoj občanské společnosti a lidských práv odůvodnil tam podle něj existující rusofobií.


Britská vláda podle Macrona nectí své slovo a v praxi nedělá to, k čemu se sama zavázala
Eurozpravy-zahraniční | 20:55:00
Britská vláda podle francouzského prezidenta Emmanuela Macrona nectí své slovo a v praxi nedělá to, k čemu se sama zavázala. Proto dál trvají mezi Francií a Británií napjaté vztahy v otázkách rybolovu, migrace a bezpečnosti, řekl dnes šéf Elysejského paláce.


Británie varovala Putina před dlouhodobými těžkými důsledky, pokud napadne Ukrajinu
Eurozpravy-zahraniční | 20:14:00
Britský ministr obrany Ben Wallace dnes vyzval ruského prezidenta Vladimira Putina, aby stáhnul ruské vojáky z hranic s Ukrajinou a varoval Moskvu před dlouhodobými těžkými následky, pokud by proti svému sousedovi podnikla výpad. Americké tajné služby odhadují, že Rusko plánuje invazi na Ukrajinu možná již začátkem příštího roku.


RECENZE: Opera Peter Grimes v Národním divadle v Brně je hravá i dramatická
Eurozpravy-kultura | 21:18:00
Opera britského hudebního velikána přichází na brněnskou hudební scénu. Benjamin Britten připomíná svou kompoziční tvorbou Mozartovu nebo snad také Schubertovu lehkost a hravost. Cítím v ní vždy neoklasicizmus spíše, než třeba dodekafonii jeho současníků. Je bližší k Stravinskému, než k Orffovi nebo Schönbergovi. A je hravý... bože jak je hravý i v těch nejdramatičtějších pasážích.


České kluby v evropských pohárech: Do EKL postupuje Sparta, Jablonec končí
Tiscali-zprávy | 20:56:16
Fotbalisté Sparty sice do vyřazovací fáze Evropské ligy nepostoupili, ale v dnešním duelu s Bröndby si zajistili postup do play off Evropské konferenční ligy. V té naopak skončil Jablonec, který prohrál s Kluží a ze skupiny nepostoupil.


Dilema ČSSD: Se Šmardou do ztracena, nebo s Maláčovou do nikam
iHned.cz | 23:34:00
Změna platí v politice za úspěšný slogan. Se „změnou“ vyhrál v roce 2016 americké prezidentské volby Barack Obama, nyní s ní u nás úspěšně zašermoval Petr Fiala. Takže není divu, že oba hlavní kandidáti na předsednický post v ČSSD...


Emisní povolenky se staly novým zlatem investičních bank
iHned.cz | 23:30:00
Cena emisní povolenky překonala rekord. Zpráva, která se v průběhu posledních měsíců vrací jako kukačka do hodin. Nyní to bylo 90 eur za tunu, v srpnu byl rekord 60 eur a na začátku loňského roku šlo o 20 eur za tunu. Přes reálné snižování emisí...


Kaskadér: Kauza Baldwin ovlivní filmový průmysl, u nás ostrá zbraň na setu neexistuje
bleskove.cz | 17:07:00
Bezpečnost se při natáčení často podceňuje. V Evropě je ale jiná zbraňová legislativa, ostrou zbraň na setu nepotkáte, říká Jiří Kosorinský.


Hrozba invaze na Ukrajinu: Biden jednal i s Kulhánkem a Babišem. Chtějí konec ruské agrese
blesk | 23:00:00
Americký prezident Joe Biden ujistil během dnešní večerní videokonference členy východního křídla NATO o tom, že Spojené státy jsou plně připraveny bránit spojence v rámci článku pět Severoatlantické smlouvy o kolektivní obraně. Po jednání, kterého se účastnil také ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD), to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). U ukrajinských hranic Moskva podle Washingtonu a Severoatlantické aliance shromažďuje desetitisíce vojáků v přípravě na invazi, Kreml to však opakovaně popírá. Biden ve středu novinářům řekl, že by USA v případě ruské agrese nevyslaly na východ Evropy svoje vojáky, uvalily by však vůči Putinově režimu sankce, „jaké ještě neviděl“.


Sestry pohřbily tatínka: Po třech letech se ukázalo, že žije! Leží v pražské nemocnici
blesk | 22:46:00
Pražská policie vyšetřuje záhadu! V roce 2018 úřady oznámily Lence Pencákové, že ji zemřel tatínek. Přesto, že se s tátou nevídaly, s informací o smrti otce se musely vypořádat a domluvily se, že zajistí zpopelnění a pohřbí ho v rodném Slovensku. Po třech letech ale přišel pořádný šok, když zjistili, že jejich tatínek žije a právě leží v jedné z pražských nemocnic. Rozjelo se tedy kolo vyšetřování, aby se zjistilo, koho sestry vlastně nechaly pohřbít a jak k omylu došlo.


Kaskadér: Kauza Baldwin ovlivní filmový průmysl, u nás ostrá zbraň na setu neexistuje
pikant | 17:07:00
Bezpečnost se při natáčení často podceňuje. V Evropě je ale jiná zbraňová legislativa, ostrou zbraň na setu nepotkáte, říká Jiří Kosorinský.


9. prosince: Tohle potřebujete vědět (nejen) o čtvrtečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 23:13:41
Americké akcie ve čtvrtek oslabily, šlo o jejich první pokles v tomto týdnu. Investoři nyní čekají na páteční data o americké inflaci, která by mohla naznačit, jak moc Fed (ne)bude spěchat s utahováním měnové politiky.


Evropská Komise chce zlepšit podmínky pro pracovníky digitálních platforem
Kurzy.cz | 21:23:56
Evropská komise dnes navrhla nová pravidla, která by měla zajistit zlepšení pracovních podmínek osob pracujících prostřednictvím digitálních pracovních platforem. Ta by těmto zaměstnancům měla zajistit pracovní práva a sociální benefity stejně jako běž...


Roaming bez poplatků se prodlouží o dalších 10 let. Aktuálně platná pravidla skončí 30. června 2022.
Kurzy.cz | 21:11:13
Zástupci Evropského parlamentu a Rady se dohodli na prodloužení současných roamingových pravidel až do roku 2032. Aktuálně platná pravidla, která jsou postavená na principu, že uživatelé mohou telefonovat, psát sms a využívat data v rámci celé EU za st...


Ropa reaguje na klíčovou technickou rezistenci
Kurzy.cz | 20:02:33
Volatilita na trzích je dnes docela nízká. Růst cen ropy, který povzbudil pokles obav z mutace Omicron, zastavila technická rezistence ve formě klesající trendové čáry. Mimo technických faktorů dnes vystoupil irácký ministr pro ropu. Řekl, že plánované...


Slavnostní předání Vázaného peněžního daru nemocnici v Ijebu-Ife, Ogun state
Kurzy.cz | 15:47:00
Dne 29. listopadu 2021 proběhl v místní nemocnici v Ijebu-Ife v Ogun state v Nigérii slavnostní ceremoniál předání „vázaného peněžního


Dilema ČSSD: Se Šmardou do ztracena, nebo s Maláčovou do nikam
Hospodářské noviny | 23:34:00
Změna platí v politice za úspěšný slogan. Se „změnou“ vyhrál v roce 2016 americké prezidentské volby Barack Obama, nyní s ní u nás úspěšně zašermoval Petr Fiala. Takže není divu, že oba hlavní kandidáti na předsednický post v ČSSD...


Emisní povolenky se staly novým zlatem investičních bank
Hospodářské noviny | 23:30:00
Cena emisní povolenky překonala rekord. Zpráva, která se v průběhu posledních měsíců vrací jako kukačka do hodin. Nyní to bylo 90 eur za tunu, v srpnu byl rekord 60 eur a na začátku loňského roku šlo o 20 eur za tunu. Přes reálné snižování emisí...


Slavia se Spartou budou působit na evropské scéně i na jaře, Jablonec v Kluži prohrál
Eurozpravy-sport | 23:32:00
I na jaře budou k vidění na evropské scéně čeští fotbaloví zástupci a jedná se hned o obě pražská "S". Jak Sparta, tak i Slavia totiž po svých čtvrtečních zápasech v Evropské lize, potažmo v Evropské konferenční lize budou hrát play-off Evropské konferenční ligy. Zatímco pražská Sparta si doma poradila s dánským Bröndby 2:0, Slavia v Berlíně s tamním Unionem remizovala 1:1. Třetí český fotbalový zástupce Jablonec potřeboval k tomu, aby si taktaké na jaře hrál v této nové evropské soutěži, vyhrát v rumunské Kluži. To se ale Severočechům nepodařilo, prohráli 0:2 a v Evropě tak pro tuto sezónu končí.


Do play off Evropské konferenční ligy postupuje Sparta a Slavia, Jablonec končí
Tiscali-zprávy | 23:20:02
Fotbalisté Sparty sice do vyřazovací fáze Evropské ligy nepostoupili, ale dnešním vítězným duelem s Bröndby si zajistili postup do play off Evropské konferenční ligy, stejně jako Slavia remízou s Unionem Berlín. V konferenční lize naopak skončil Jablonec, který prohrál s Kluží a ze skupiny nepostoupil.


Villarreal vyhrál v Bergamu a je posledním osmifinalistou Ligy mistrů
Tiscali-zprávy | 22:46:24
Fotbalisté Villarrealu zvítězili v odloženém utkání závěrečného 6. kola Ligy mistrů na hřišti Atalanty Bergamo 3:2 a stali se posledními osmifinalisty prestižní soutěže. Dvakrát se prosadil Arnaut Danjuma, další branku přidal Etienne Capoue. Za domácí jen snížili Ruslan Malinovskij a Duvan Zapata. Úřadující šampioni Evropské ligy si tak zajistili ve skupině F druhé místo s 10 body, jejich italský soupeř nastřádal o čtyři body méně a bude bojovat v Evropské lize.


Seniory sice ohrožuje covid, ale také osamělost. Chodí za nimi proto dobrovolníci
ČT24 | 17:46:59
Blížící se Vánoce a další vlna koronaviru zhoršují psychiku seniorů. Stále častěji se obracejí na bezplatné linky. Organizace, které je provozují, také nabízejí osobní kontakt. Senioři se scházejí s dobrovolníky. Zatím je to možné.


Provizorium ohrozí covidovou podporu, varuje Schillerová. Potrvá jen nutnou dobu, reaguje Skopeček
ČT24 | 23:10:58
Po setkání s prezidentem představil kandidát na ministra financí Zbyněk Stanjura (ODS) úsporný plán, který zahrnuje snížení schodku státního rozpočtu na příští rok o osmdesát miliard korun, zároveň ale nepočítá se zvyšováním daní. V jakých oblastech konkrétně chce nový ministr škrtat, však neuvedl. „Kde ušetříme jsme avizovali v minulých letech,“ odkázal místopředseda sněmovny Jan Skopeček (ODS). „Jsme v extrémní krizi a nedozvěděli jsme se od nové vlády nic. Dosud nepadla jediná konkrétní položka,“ reagovala ministryně financí v demisi Alena Schillerová (ANO) během diskuze v pořadu Události, komentáře. 


Haló, pane doktore! Telemedicíně pomohla pandemie, nikdy nebude řešením pro všechny
Euro | 05:09:25
Světová laboratoř nerovnosti publikovala zprávu o tom, že po 18 měsících covidové krize miliardáři vlastní 3,5 všech nemovitostí a jejich jmění se rozrostlo o 180,5 bilionu korun. Mnoho lidí s nižšími příjmy v méně rozvinutých státech přitom padá pod hranici chudoby.\n


Žít až do 150 let? Průvodce dlouhověkostí vás navede na správnou cestu
iHned.cz | 09:58:00
V poslední době společností rezonuje cokoliv, co se dotýká investování. A tak získaly na popularitě různé ankety, kam investovat tisíc nebo milion korun. Většinou v nich odpovídají analytici a ekonomové, kteří už z podstaty své profese upozorňují na...


Žít až do 150 let? Průvodce dlouhověkostí vás navede na správnou cestu
Hospodářské noviny | 09:58:00
V poslední době společností rezonuje cokoliv, co se dotýká investování. A tak získaly na popularitě různé ankety, kam investovat tisíc nebo milion korun. Většinou v nich odpovídají analytici a ekonomové, kteří už z podstaty své profese upozorňují na...


Pořiďte si ty nejlepší bezdrátové reproduktory
Reflex | 00:00:00
Vánoce klepou pomalu ale jistě na dveře, nastane čas setkávání se s blízkými nad krásně prostřenou tabulí, k tomu budou hrát vánoční koledy. No jo, ale jak je přiblížit k uším všech zúčastněných? No přeci díky výkonnému reproduktoru. Co třeba toho bezdrátového?


Blaško chtěl kandidovat na šéfa SPD, na sjezd ho nepozvali. Pro Okamuru neexistuji, říká europoslanec
iHned.cz | 14:05:00
Europoslanec Hynek Blaško chtěl na volební konferenci hnutí SPD, která se konala on-line začátkem prosince, kandidovat na předsedu. Jenže vůbec nedostal pozvánku. Akce se tak nemohl ani zúčastnit, natož se ucházet o post ve vedení. Funkci předsedy...


Blaško chtěl kandidovat na šéfa SPD, na sjezd ho nepozvali. Pro Okamuru neexistuji, říká europoslanec
Hospodářské noviny | 14:05:00
Europoslanec Hynek Blaško chtěl na volební konferenci hnutí SPD, která se konala on-line začátkem prosince, kandidovat na předsedu. Jenže vůbec nedostal pozvánku. Akce se tak nemohl ani zúčastnit, natož se ucházet o post ve vedení. Funkci předsedy...


Cookies pohledem advokáta. Co máme dělat? | Josef Bátrla
Mladý Podnikatel | 00:00:56
Od 1. ledna 2022 připadne provozovatelům webových stránek mnoho nových povinností ohledně cookies. Jaké to jsou a co musíte na svém webu změnit?
The post Cookies pohledem advokáta. Co máme dělat? | Josef Bátrla first appeared on MladýPodnikatel.cz.


Záplavy na Havaji
Slunečno.cz | 08:25:00
Bouře, která se prohnala Havajskými ostrovy je součástí sezónního bouřkového systému Kona low. Dopady bouře jsou patrné i v hlavním městě Honolulu. Hasiči zde museli vyjíždět k více než šedesáti událostem spojených s bouří. Popadané stromy v Honolulu způsobily škody na elektrickém vedení a silný vítr poškodil desítky střech. V některých oblastech, kde se srážkové úhrny pohybovaly kolem tři set milimetrů museli hasiči odčerpávat vodu ze sklepů...Return to top