Celkem 139943 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 29.12.2021


Finanční trhy (29. 12. 2021)
iHned.cz | 00:00:18


Co číst (a vidět), abyste lépe pochopili rok, jenž končí, i ten, který začíná
iHned.cz | 00:00:18
Následující výběr knih a filmů dali dohromady redaktoři zahraniční rubriky Hospodářských novin podle toho, co jim letos připadalo důležité a zajímavé. Po přečtení těchto knih (a zhlédnutí filmu) je možné lépe pochopit, kam a proč se v těchto letech...


Instalace chytrého stromu AS-POUSTR
eStav.cz | 00:00:45
Podívejte se na video, jak jsme instalovali chytrý popínavý uliční strom AS-POUSTR.


Parní čistič Lavor usnadní váš úklid
eStav.cz | 00:00:45
Parní čističe značky lavor vhodné na údržbu podlah, obkladů, skla ale i sedaček a čalounění.


Nádraží Zvonařka v Brně změnilo majitele
eStav.cz | 00:00:45
Nádraží Zvonařka je klíčovým brněnským dopravním uzlem pro linky městské i meziměstské hromadné dopravy. Postaveno bylo v letech 1977 až 1985.


Softwarová sklizeň (29. 12. 2021)
Root.cz | 00:00:10
Dnes si představíme řešení pro jednotný přístup pro SSH servery, Kubernetes clustery a databáze, budeme skenovat QR kódy, označíme fragmenty obrázku ohraničovacími rámečky a nakonec se seznámíme s nástrojem pro nahrávání obrazovky.


Pokáč: Všichni mi Elišku záviděli. Nikdo nevěřil, že mám tak hezkou holku
revue.idnes.cz | 01:00:12
Rok 2021 byl pro písničkáře Jana Pokorného (31) alias Pokáče úspěšný. Narodil se mu syn, vydal třetí album a stihl také svatbu s atletkou Eliškou Klučinovou (33). Také o tom oba promluvili v dvojrozhovoru pro Magazín DNES.


Silvestrovské zpřísnění v Česku: Válek seškrtal počet hostů na oslavách i židle u stolů
blesk | 01:00:17
Od půlnoci z úterý na středu se v Česku znovu zpřísnila proticovidová pravidla. Vláda Petra Fialy (ODS) se rozhodla snížit maximální počet lidí u jednoho stolu v restauraci ze šesti na čtyři a seškrtala možnou účast na silvestrovských oslavách na 50 neusazených lidí. Představila ale několik výjimek. Při plánovaném středečním jednání by měl kabinet přihlížet k nejnovějším datům o šíření mutace omikron z Británie a Dánska. Na základě těch se bude zřejmě uvažovat o dalších opatřeních.


Ovlivňuje očkování menstruaci? Pozor na silné krvácení, varují norští vědci v nové studii
blesk | 01:00:17
Již delší dobu se spekuluje, zda aplikace vakcín proti covidu-19 nějak neovlivňuje menstruační cyklus. Nejnovější norská studie, která ještě neprošla revizí, naznačuje, že očkování zřejmě může ovlivnit jak délku menstruace, tak i intenzitu krvácení. Vědci ale uklidňují, že změny v menstruačním cyklu jsou pouze dočasné. Přesto však radí ženám, které po první dávce vakcíny zaznamenají silnější krvácení, aby se poradily před druhou dávkou s lékařem.


Zkrácení karantény a izolace na pět dní v Česku? Prymula nápadu tleská, virolog je opatrnější
blesk | 01:00:18
Představitelé amerického Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) doporučili zkrátit izolaci Američanům nakaženým koronavirem z deseti na pět dní, pokud nemají příznaky. Podobně se má zkrátit také karanténa u lidí, kteří přišli s nakaženým člověkem do styku. Jedná se o pouhé doporučení, nicméně např. Itálie už uvažuje, že zkrátí karantény pro lidi očkované proti covidu-19, a to zejména vzhledem k šíření varianty omikron. Omikron totiž ohrožuje provozuschopnost nemocnic, leteckých společností a dalších podniků. Dá na doporučení i Česko? Epidemiolog Roman Prymula Blesk Zprávám řekl, že se změnu snažil před časem sám prosadit. Epidemiolog Rastislav Maďar potvrdil, že o doporučení již intenzivně jednají různé pracovní skupiny.


Digitalizace státu: údaje z registru vozidel či o STK jsou na internetu
Auto-iDNES.cz | 01:00:22
Motoristé si budou moci zjišťovat údaje z registru vozidel přes internet. Stát je zpřístupnil prostřednictvím nového projektu Datová kostka. Další novinkou je pak elektronické rozšíření dat z technických prohlídek vozidel. Informovalo o tom ministerstvo dopravy.


5 nejvzácnějších aut světa. Jejich tajemství je v příběhu
Auto-iDNES.cz | 01:00:22
Myslíte, že nejvzácnější jsou ta auta, kterých je nejméně? Jenže aby mělo auto historickou hodnotu, musí rovněž vyprávět zajímavý příběh, mnohdy spojený s významnými událostmi nebo postavami z politiky, společenského dění a hlavně motorsportu. Auta vystavená na britské show Concours of Elegance 2021 mají historii opravdu bohatou. Představujeme pětici nejzajímavějších.


Machři, bez kterých by Škodovka nebyla: tragický začátek, překotný dnešek
Auto-iDNES.cz | 01:00:22
Už je to třicet let, co se česká Škoda zasnoubila s koncernem Volkswagen. Automobilku na to připravoval manažer Ludvík Kalma. Není to však jediné jméno, které se navždy zapíše do novodobé historie české značky. Prolistujte seriál z úspěšné novodobé historie značky ilustrovaný příběhy osobností Škody. S koncem letoška se vše znovu zašmodrchalo.


Vydělali jste přes limit? Paušální daň se vám nevyplatí? Expertka radí
Finance-iDNES.cz | 01:00:40
Podnikatelé v režimu paušální daně nemusí podávat daňové přiznání. Pokud ovšem splní základní podmínky, mezi něž patří i příjem do jednoho milionu korun. Jak se příjem počítá a kdy budete muset vyplňovat růžové formuláře? Nejen na dotazy čtenářů odpovídá Gabriela Ivanco, daňová poradkyně společnosti Mazars.


Finanční trhy (29. 12. 2021)
Hospodářské noviny | 02:00:04


Co číst (a vidět), abyste lépe pochopili rok, jenž končí, i ten, který začíná
Hospodářské noviny | 02:00:04
Následující výběr knih a filmů dali dohromady redaktoři zahraniční rubriky Hospodářských novin podle toho, co jim letos připadalo důležité a zajímavé. Po přečtení těchto knih (a zhlédnutí filmu) je možné lépe pochopit, kam a proč se v těchto letech...


Jsou to přece lidé. V mrazivých Alpách migrantům pomáhá „armáda“ dobrovolníků
idnes.cz | 02:00:09
Několik set dobrovolníků v Alpách denně pomáhá migrantům přejít nepozorovaně z Itálie do Francie. Na cestu zrádným terénem se každý měsíc vydává řada mužů, žen i dětí, kteří doufají v lepší budoucnost. Charitativní organizace na obou stranách hranic při pomoci těmto lidem spoléhají na dlouhou místní tradici nenechat nikoho napospas přírodním živlům.


Rok 2021 ovládly covidové dezinformace. Na šíření lží doplatili nakonec i jejich tvůrci
Hospodářské noviny | 02:00:05
Ta reklama na zapadlé zastávce autobusové linky B43 v newyorské čtvrti Brooklyn vyvolala takový poprask na sociálních sítích, že se dostala i do celostátních amerických médií. Ve stejném designu a stejným druhem písma, jakým newyorská radnice...


Digitalizace mzdové agendy. Růžové prohlášení vyřídíte online
E15-ekonomika | 02:00:25
Online. Jednoduše. Bezpečně. A bez papíru. Tak se zpracovává mzdová agenda, pokud firma otevře dveře digitalizaci. Co konkrétně to znamená? Jak usnadní spolupráci mezi mzdovou účetní a zaměstnanci?


Digitalizace mzdové agendy. Růžové prohlášení vyřídíte online
E15-politika | 02:00:26
Online. Jednoduše. Bezpečně. A bez papíru. Tak se zpracovává mzdová agenda, pokud firma otevře dveře digitalizaci. Co konkrétně to znamená? Jak usnadní spolupráci mezi mzdovou účetní a zaměstnanci?


Omikron v lednu otočí epidemii. Jediná zbraň je třetí dávka vakcíny
idnes.cz | 04:00:10
Počty nakažených covidem v Česku nadále strmě klesají, momentálně jsme na číslech jako v první polovině října. To je sice způsobeno tím, že odběrová centra prováděla během vánočních svátků zhruba o polovinu méně testů než obvykle, optimisticky se ale vyvíjí i situace v nemocnicích.


Odhodlaní bránit se Rusům. Partyzáni mají šanci, Kyjev cvičí civilisty
idnes.cz | 04:00:10
Pročesávají lesy, obsazují „opuštěné budovy“, cvičí se ve střelbě a odrážejí přitom „palbu“ nepřítele. Nejsou regulérními vojáky, přesto, pokud by Rusko příští rok zaútočilo, by se mohli na straně ukrajinské armády zapojit do bojů v řadách dobrovolnických jednotek. Do těch už se přihlásilo několik tisíc Ukrajinců, na válku se připravují během pravidelných cvičení. Třetina Ukrajinců by šla bránit zemi proti útoku Rusů.


Renty za poškozené zdraví v práci se od 1. ledna 2022 opět zvyšují
Mesec.cz | 00:00:10
Jako každý rok se zvyšují náhrady za ztrátu na výdělku z důvodu pracovního úrazu nebo nemoci z povolání. A to jednak pro samotného poškozeného a také pro případné pozůstalé po něm. O kolik vzrostou a jak správně vypočítat míru valorizace?


Čínský hokej řešil, jak se na olympiádě vyhnout blamáži. Spásou je covid
lidovky.cz | 05:00:00
Situace, kdy čínská reprezentace odjíždí z olympijského ledu s přídělem patnácti a více gólů, je patrně zažehnána.


Čapí hnízdo i korupce ve fotbale. Justiční kauzy příštího roku budou plné hvězd
lidovky.cz | 05:00:00
/VÝHLEDY 2022/ Těžko najít případ, který by přitahoval takovou pozornost jako okolnosti financování středočeské farmy Čapí hnízdo. Dnes již expremiér Andrej Babiš kvůli němu sedmým rokem čelí obvinění z dotačního podvodu. Už třetí sněmovna bude rozhodovat o jeho případném vydání ke stíhání.


Příští rok porostou mzdy i důchody, ohlodává je ale inflace. V jakých oborech hledají nejvíc lidí?
lidovky.cz | 05:00:00
/VÝHLEDY 2022/ V roce 2022 půjdou výdělky i nadále nahoru. Firmy mají čím dál větší nedostatek lidí a také musejí konkurovat platům ve veřejném sektoru. A ty by se měly, pokud na tom vláda něco nezmění, zvednout také. Roste však i inflace.


Chybí nám člověk s ocelovou páteří. Od svého zvolení naštval Joe Biden téměř všechny
lidovky.cz | 05:00:00
/ÚHEL POHLEDU/ Otcové zakladatelé USA věděli, že někdy i nehodný člověk se stane prezidentem. Je výjimečné, aby se dobrý člověk prezidentem stal. Může se to přihodit, ale je to nezvyklé.


Vláda projedná pomoc kvůli drahým energiím nebo opatření proti covidu
lidovky.cz | 05:00:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?


Zapomenutý výsadek. Muži ze Silveru B přežili, vděku za odvahu se ale nedočkali
Denik.cz | 05:02:00
Ze sedmi parašutistů, které v noci na 29. prosince 1941 vysadil nad protektorátním územím britský letoun Handley-Page Halifax, se konce války dožili jen dva. Rotný Jan Zemek a četař Vladimír Škacha, tvořící paravýsadek Silver B. Oba dokázali v ilegalitě unikat gestapu, po válce ale čelili nespravedlivému osočování a represi.


Náročná noc pro útulky. Ze silvestrovských petard mají zvířata panický strach
Denik.cz | 05:02:00
Ohňostroje, dělobuchy a petardy. Pro mnohé Jihomoravany nezbytná součást oslav Nového roku naopak děsí obyvatele psího hospice Dejte nám šanci v Bukovince na Blanensku.


Co bude se Zvonařkou? Brněnské nádraží změnilo majitele, plány firma zatím tají
Denik.cz | 05:02:00
Změna vlastníka brněnského autobusového nádraží Zvonařka nemá, minimálně krátkodobě, ovlivnit cestující ani dopravce. Nový majitel, firma patřící do holdingu miliardáře Daniela Křetínského, může podle ekonoma areál posunout po loňské modernizaci na vyšší úroveň.


Superlockdown. V Číně je pod zámkem 13 milionů lidí, nakupovat smí obden
Denik.cz | 05:00:00
Životem kypící hlavní město Si-an provincie Šen-si ve střední Číně se doslova ze dne na den úplně zastavilo. Vláda zde zavedla přísná opatření kvůli rostoucímu počtu nakažených koronavirem. Doma muselo zůstat přes třináct milionů lidí.


Evropský parlament ukončí „zákony džungle“ na internetu
Denik.cz | 05:00:00
Velká část života Čechů a dalších Evropanů se už dnes odehrává v digitálním prostředí. Nakupujeme tam, hledáme zprávy, zábavu, je to pro nás komunikační kanál jak v práci, tak pro kontakty s přáteli a známými.


Lyžaři vzali hory útokem. Skiareály jsou plné, navzdory oblevě
Denik.cz | 05:00:00
Lyžaři aktuálně berou hory útokem. Mohou za to dovolené na konci roku i varování meteorologů před deštěm a oblevou, která právě dorazila. V lednu už by se zase měly podmínky lyžařům i běžkařům zlepšit, ale v posledních dnech teploty skáčou z extrému do extrému.


PŘEHLEDNĚ: Jak se změní ceny elektřiny a plynu, a co čeká energošmejdy
Denik.cz | 04:00:00
Zdražování energií bude pokračovat i v příštím roce, od ledna domácnostem mírně stoupne i regulovaná cena elektřiny a plynu. Zatím není jasné, zda jim stát stejně jako v listopadu a prosinci i nadále odpustí placení DPH na energie. Začne platit také očekávaný nový energetický zákon, který by měl "šmejdům" zabránit v jejich "podnikání" s podvodnými smlouvami na energie.


Odhalených případů covidu je opět méně. Začínají platit přísnější pravidla v restauracích a barech
ČT24 | 05:52:08
V úterý přibylo v Česku 9089 potvrzených případů nemoci covid-19, což bylo téměř o čtvrtinu méně než před týdnem. Opět klesl počet hospitalizovaných. Oproti předchozímu úterý se snížil o zhruba 30 procent na 3460 lidí, z nichž 673 bylo ve vážném stavu. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Snížilo se i incidenční číslo, tedy počet nových případů za poslední týden na sto tisíc obyvatel. Pokleslo z úterních 363 na 338 případů.


Předpověď počasí na silvestrovský víkend: Zima si bere pauzu, bude až 15 stupňů
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Po mrazivém víkendu se v Česku tento týden oteplí. Teploty budou stoupat hlavně koncem týdne. O silvestrovském víkendu se maxima mohou dostat až k 15 stupňům Celsia.


KOMENTÁŘ: Před 80 lety vypukla Operace Anthropoid. Kubiš s Gabčíkem se snesli z nebes zabít tyrana. Bez odboje by neuspěli
Eurozpravy-domácí | 03:24:00
Tušili, že se z mise, na níž se pečlivě připravovali, živí nevrátí. Do svých deníků si rotmistři Jan Kubiš a Josef Gabčík napsali, že je čeká zvláštní, nebezpečný úkol, jehož se nebojí a nezastaví je ani to nejhorší. Přesně před osmdesáti lety vypukla slavná Operace Anthropoid, jejímž cílem bylo zneškodnění třetího nejvyššího muže Třetí říše, a to zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, architekta holocaustu. Parašutisté se neplánovaně u Nehvizd snesli z nebes do Protektorátu Čechy a Moravy, aby v mrazivé noci 29. prosince 1941 ve 3:24 hodin započali měnit dějiny druhé světové války. Geniální dvojice po výsadku prokázala mimořádné hrdinství, talent, chladnokrevnost i schopnosti. Avšak bez odvahy domácích odbojářů by se atentát na tyrana nezdařil, jen díky nim se rozkaz naplnil.


Předpověď počasí na silvestrovský víkend: Zima si bere pauzu, bude až 15 stupňů
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Po mrazivém víkendu se v Česku tento týden oteplí. Teploty budou stoupat hlavně koncem týdne. O silvestrovském víkendu se maxima mohou dostat až k 15 stupňům Celsia.


Dostat se až na dno aneb Canyoning v Pekelné díře
Reflex | 06:20:00
O lidech, kteří provozují canyoning, se říká, že jsou blázni a hazardéři. Možná jsou. Spouštějí se do nejhlubších a nejdivočejších kaňonů téhle planety, odkud nevede cesta ven. Musí se dojít až na konec. Anebo umřít – jiná varianta neexistuje.


Omikron je naděje, naočkujte se a promořte se. Hostomský vs. Prymula o vývoji pandemie i útočné diskuzi
Reflex | 06:00:00
„Diskuze se za rok a půl velmi dramaticky polarizovala, dneska už to není ani diskuze, ale deklarace osobních stanovisek a poměrně významná míra neochoty přijmout argumenty druhé strany,“ říká profesor Roman Prymula, epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví. „Není to ani tak o vědě, ale o politických preferencích řečníka. Věda je pouze kolbištěm, dominantní sílou je politické přesvědčení,“ přitakává ředitel Ústavu organické chemie a biochemie při Akademii věd Zdeněk Hostomský. Protože tento trend odmítají, přijali pozvání ke společnému rozhovoru. Na neshodu dojde i během něj, když je řeč o nošení roušek a respirátorů, zavírání škol nebo lockdownech. Poslechněte si, čím oba odborníci argumentují.


Na startupovém trhu panuje optimismus. Brzy ale může přijít korekce 
E15-ekonomika | 05:30:00
Uplynulý rok byl z hlediska investic do startupů rekordní, a to ze všech úhlů pohledu – globálního, evropského i českého. Konkrétně tuzemské startupy za rok 2021 nabraly investice v hodnotě téměř osmi miliard korun, což je více než trojnásobek investic za předchozí čtyři roky dohromady. Ze Spojených států se už nyní ovšem ozývají hlasy, které všudypřítomný optimismus brzdí. 


Z desítek miliard až přes hranici 2,5 bilionu. Stát se skokově zadlužil, vláda musí brzdit
E15-ekonomika | 05:00:00
Covidová pandemie a také volební dárky bývalé vlády Andreje Babiše (ANO) zadlužily Česko zdaleka nejvíce za posledních třicet let. Sekeru hluboko zaťala už minulá krize, od roku 2008 postupně přesáhla 1,5 bilionu korun. V období prosperity však ANO a ČSSD snížily závazky pouze nepatrně, které pak od roku 2019 raketově vzrostly. Letos zřejmě přesáhnou hranici 2,5 bilionu.


Na startupovém trhu panuje optimismus. Brzy ale může přijít korekce 
E15-politika | 05:30:00
Uplynulý rok byl z hlediska investic do startupů rekordní, a to ze všech úhlů pohledu – globálního, evropského i českého. Konkrétně tuzemské startupy za rok 2021 nabraly investice v hodnotě téměř osmi miliard korun, což je více než trojnásobek investic za předchozí čtyři roky dohromady. Ze Spojených států se už nyní ovšem ozývají hlasy, které všudypřítomný optimismus brzdí. 


Z desítek miliard až přes hranici 2,5 bilionu. Stát se skokově zadlužil, vláda musí brzdit
E15-politika | 05:00:00
Covidová pandemie a také volební dárky bývalé vlády Andreje Babiše (ANO) zadlužily Česko zdaleka nejvíce za posledních třicet let. Sekeru hluboko zaťala už minulá krize, od roku 2008 postupně přesáhla 1,5 bilionu korun. V období prosperity však ANO a ČSSD snížily závazky pouze nepatrně, které pak od roku 2019 raketově vzrostly. Letos zřejmě přesáhnou hranici 2,5 bilionu.


Kryptoměny v roce 2021: Taproot, Musk, NFT a regulace
lupa.cz | 06:57:38
Bezprecedentní pandemické stimuly ze strany centrálních bank, selhávající dodavatelské řetězce nebo energetická krize, to vše byla v roce 2021 voda na mlýn nejdivočejší třídy aktiv, jakou lidstvo zatím vymyslelo.


Český eGovernment v roce 2021: Bankovní identita, zákon DEPO a unijní digitální peněženky
lupa.cz | 06:30:01
O největší rozruch se v českém eGovernmentu letos postarala bankovní identita. Pozadu ale nezůstal ani zákon DEPO, jehož dopady pocítíme až v dalších letech. To už možná budeme nosit i nové unijní peněženky digitální identity.


Ledovka na Vysočině a sníh na Pardubicku i v Brně: Pozor na silnicích a sledujte radar Blesku
blesk | 07:45:00
Na Vysočině padal v noci na středu déšť se sněhem, tvořila se ledovka. Místy je mlha. Silnice jsou sjízdné s velkou opatrností, uvedl dispečer krajské správy a údržby Roman Hubený. Na většině území Jihomoravského kraje dnes ráno hrozí tvorba ledovky na silnicích i chodnících. V Brně přes noc napadl čerstvý sníh, jinde na území kraje prší nebo padá sníh s deštěm, teploty se pohybují těsně pod bodem mrazu, případně jsou na nule. A ve výše položených oblastech Pardubického kraje zůstávají na menších silnicích zbytky sněhu. Většinou je po solení rozbředlý, někde ale tvoří i zledovatělou vrstvu. Všechny komunikace jsou s opatrností sjízdné.


Jakoby nestačila rakovina kůže! Hugh Jackman (53) má covid
blesk | 07:00:00
Australský herec Hugh Jackman (53) se fanouškům pochlubil nemilou novinkou. I jemu vyšel pozitivní test na koronavirus.


FOTO: V Zoo Praha dostala zvířátka vánoční jedličky pro chuť i zábavu: Slůňata si hrála, Ajabu se divil
blesk | 07:00:00
Z vánoční nadílky se těší zvířátka v Zoo Praha. Někdo začal stromky ihned žvýkat, jiný se pustil do jejich zkoumání. Další v jehličích hledal schované dobroty. Rozdělují se ale i další dárky.


Američané se loučí s politickým velikánem: Zemřel dlouholetý lídr demokratů Harry Reid (†82)
blesk | 06:55:00
Ve věku 82 let v úterý umřel dlouholetý senátor za americký stát Nevada Harry Reid, který mezi lety 2005 a 2017 v Senátu Spojených států vedl členy Demokratické strany. Jeho manželka Landra Reidová v prohlášení uvedla, že čtyři roky bojoval s rakovinou slinivky břišní. Americký prezident Joe Biden Reida označil za velikána amerických dějin.


Muž útočil na ženy v obchodě: Policie tam zastřelila Valentinu (†14)!
blesk | 06:38:00
Muž v nákupním centru útočil na ženy. Tloukl je těžkým zámkem na kolo a počínal si jako smyslů zbavený. Přivolaná policie reagovala rychle. Stalo se ale něco, s čím nikdo nepočítal. V kabinkách se ukrývala také teprve 14letá Valentina Orellanovou-Peraltovou. Tu zasáhl patrně odražený projektil do hlavy. Dívka byla na místě mrtvá. Muže zadrželi. Policie ve snaze vysvětlit, jak k tragédii došlo, zveřejnila videa pořízená na místě zásahu.


To bylo slibů: Zatrhli ohňostroje nad Prahou, dražší videomapping se ale dosud konal jen jednou
blesk | 06:20:00
Velkou novoroční show i bez ohňostroje sliboval pražský primátor Zdeněk Hřib (40, Piráti) hned na začátku své městské kariéry. Dosud město jedenkrát uvedlo novoroční videomapping, tedy promítání speciálně připraveného videa, na Historické budově Národního muzea jen 1. ledna 2020. Už dva roky jsou ale obyvatelé metropole bez tradiční podívané.


Bezradnou Míšu (14) uvěznily plameny v bytě: Skončila v kómatu, babička (†81) zahynula
blesk | 05:25:00
Pár dní před Vánoci vypukl požár v jednom z jičínských bytů. Požár měl tragické následky. Zemřela při něm babička (†81), jíž přivolaní záchranáři už nedokázali pomoci. V nemocnici skončila i čtrnáctiletá Míša, která je v kómatu. Jičínská charita se rodině rozhodla pomoci a vyhlásila na ni sbírku.


Nejbrutálnější útoky letošního roku: Mrtvoly na ulici, řádění šíleného střelce i čtrnáctiletý chlapec s nožem
blesk | 05:15:00
Policisté měli letos plné ruce práce. Museli zasahovat u celé řady kriminálních činů. Asi nejšílenější událostí letošního roku bylo řádění pomateného střelce Jiřího D. (66), který má svědomí útok kyselinou a vraždu úřednice. Policisté, ale také i záchranáři, museli vyjíždět k případům, kdy partnerské rozepře skončily brutálním napadením nebo k případům, kdy agresoři zničehonic napadli člověka na ulici. Řešil se i případ, kdy útočníkem byl dokonce nezletilý chlapec!


Reklamace dárků krok za krokem: Právník prozradil nejčastější fígle výrobců
blesk | 05:00:00
Přestal dárek fungovat, anebo dokonce ani nezačal? Reklamujte ho! „V případě vad dárků je vždy možná reklamace,“ potvrzuje právník a Ombudsman Blesku Lukáš Zelený.


Elitní voják Richard Marcinko (†81): Ukradl kódy k jaderným hlavicím a unesl Air Force One
blesk | 05:00:00
„Jsem dobrý ve válce,“ řekl v jednom rozhovorů Richard Marcinko, který v jednaosmdesáti letech zemřel na Štědrý den obklopený rodinou. Elitní voják, který stál za vznikem speciální jednotky SEAL Team 6, jejíž členové zabili Usámu Bin Ládina. Američan s československými kořeny v uniformě zažil tolik, že by to vystačilo na několik životů. 


Vánoční zázrak pro rodinu malého Jiříčka s SMA: Ke stromečku už šel po svých!
blesk | 05:00:00
Jiříčkovi byla bohužel diagnostikována vážná spinální svalová atrofie, zákeřná nemoc, na kterou donedávna neexistovaly účinné léky. Velkou naději pro děti trpící touto nemocí však přinesla genová terapie lékem Zolgensma. Toho se počátkem letošního roku dočkal i Jiřík. Samotná aplikace však nestačí. Aby byla léčba úspěšná musí děti podstupovat velmi časté a náročné rehabilitace. Jiříčkovi se poctivé cvičení vyplácí, letos totiž k vánočnímu stromečku došel po vlastních nožičkách jen s oporou tatínka. Rodina doufá, že příští rok už to zvládne úplně bez pomoci.


Rok 2022 podle ezožínky Heleny Houdové: Orgasmický život a vibrační komunikace!
blesk | 05:00:00
Modelka, koučka a Miss České republiky 1999 Helena Houdová (41) se u příležitosti zimního slunovratu ohlédla za uplynulým rokem. V rozsáhlé videozpovědi také popsala, co nás podle ní čeká v tom následujícím... To dobré prý musíme nechat jít!


Skončí nejvyšší státní zástupce, jak chtěla Pekarová Adamová? Stříž se setká s Blažkem
blesk | 05:00:00
Blíží se konec Igora Stříže v čele Nejvyššího státního zastupitelství? Vláda Andreje Babiše (ANO) ho potvrdila ve funkci v polovině července, nahradil Pavla Zemana, který rezignoval k 30. červnu. Tehdejší opozice, dnešní vládní strany, ministry vyzývala, ať počkají s definitivním jmenováním Stříže až po říjnových volbách. Stávající předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) ve volební kampani avizovala, že pokud bude koalice Spolu u moci, šéfa státních zástupců odvolá. To jí nyní připomínají i někteří lidé na twitteru. Stříž se už příští týden setká s novým ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem (ODS).


Tohle jsou ty nejžhavější krásky letošního Instagramu: Pozor, ledy tají!
blesk | 05:00:00
Instagram je rozhodně místo, kde o polonahé krásky není nouze. Řada žen i mužů si na tom dokonce postavila živobytí. Ne každé lechtivé selfíčko zaujme davy, ale těmhle dámám se to rozhodně podařilo. Mrkněte na ty nejžhavější krásky Instagramu roku 2021.


Utajené zákulisí z natáčení Silvestrů: Smrt Žbirky (†69), komplikace na Nově a recesista Kozub!
blesk | 05:00:00
Natáčení silvestrovského Největšího flámu s Jiřinou Bohdalovou (90), který Česká televize odvysílá poslední den v roce, neprovázel jen bouřlivý smích. V ten den totiž nečekaně zemřel Miro Žbirka (†69), který měl ve scénáři zábavného pořadu velké místo. Silvestr na Nově se ponese v duchu show Tvoje tvář má známý hlas s podtitulem Utrženi ze řetězu! Moderátoři a kormidelníci Ondřej Sokol (50) a Aleš Háma (48) vyplují vstříc roku 2022 na lodi plné hvězd. A slibují, že se nalodí i Jiří Bartoška (74) či Jiřina Bohdalová slavící konec roku u konkurence! Pro ostrá slova nejde Štěpán Kozub (25) daleko. To se o mladém herci už dávno ví. Tentokrát si v primácké silvestrovské show 7 pádů Honzy Dědka došlápl i na režiséra samotného pořadu, kterého nazval srabem!


Nejobsazovanější princové a princezny! Šafránková ani Trávníček by nevyhráli...
blesk | 05:00:00
K nejoblíbenějším pohádkovým postavám kromě vodníků, čertů a čarodějů patří hlavně princové a princezny. Při sledování českých pohádek jistě nejednoho diváka nejednou napadlo, že se v rolích těchto hrdinů a hrdinek opakují pořád ty samé tváře. Je to ale pravda?


Nejsme jen loutkami rozmarů hvězd, slibuje astrolog! Jaký bude rok 2022?
blesk | 05:00:00
Konec roku je obdobím rekapitulování událostí, které se nám přihodily, a zároveň obdobím očekávání věcí přístích. Astrolog Vít Kuntoš naznačil, jak bude vypadat začátek roku 2022 z pohledu nebeských těles. Prozradil také, jakému astrologovi se rozhodně vyhnout a na co se jeho klienti ptají nejčastěji.


Smutné Vánoce u Belmondových: Po smrti Jeana-Paula (†88) přišla rodina o dalšího člena!
blesk | 05:00:00
Letošní rok byl pro rodinu Belmondových obzvlášť těžký. Poté, co v září zemřel legendární Bébel Jean-Paul Belmondo (†88), opustil pozůstalé krátce před Vánoci další blízký. Smutnou zprávu na sociálních sítích oznámili Paul Belmondo (58) a jeho manželka Luana (50). 


Otevírací doba na Silvestra a Nový rok: Jak nakoupíte na novoroční oslavy a po nich?
blesk | 05:00:00
Na Nový rok musí obchody s prodejní plochou větší než 200 metrů čtverečních zůstat zavřené. 1. leden je jedním ze svátků, kdy obchody musí zůstat zavřené. Řada obchodů pak plánuje, že své prodejny uzavře dříve i na Silvestra.


Vládě chybí strategie proti dezinformacím a proč polská ekonomika rychle roste
iHned.cz | 07:00:00
O roku 2021, který byl rokem dezinformací nejen kolem covidu, hovoří v Ranním brífinku hlavní analytik Hospodářských novin Martin Ehl. Co Česko potřebuje, aby příští rok byl v této oblasti lepší, a jak je na tom Západ ve srovnání s Východem? Nejen o...


Prognóza Credit Suisse na roky 2022 a 2023
Kurzy.cz | 07:56:18
Trh zlata začíná poslední obchodní týden roku 2021 nad 1 800 USD za unci a analytici říkají, že drahý kov by mohl v novém roce zaujmout býčí pozici. V nedávné zprávě švýcarský bankovní analytik drahých kovů Fahad Tariq uvedl, že i když se Fed připravuje&h


Investoři jsou příliš medvědí, akciové výprodeje jen tak nepřijdou, tvrdí JPMorgan
Kurzy.cz | 05:55:00
Podle stratégů JPMorgan Chase není důvod se obávat, že by rally, která letos katapultuje americké akcie na stále nové a nové rekordy, brzy skončila. Naopak, v blízké době se může připojit ještě více investorů.


Ústí převezme hrobky významných průmyslníků, například tvůrce ‚mýdla s jelenem‘ Schichta
lidovky.cz | 07:21:27
Zastupitelé Ústí nad Labem schválili záměr převzít do správy města šest opuštěných a zdevastovaných hrobek významných Ústečanů. Jde o hrobky rodin, které se podílely na rozvoji města – Wolfrumů, Futerových, Baseltů, Köhlerů, Johanna Schichta a Alexandra Wölfela.


Kriminalita v Česku letos opět klesla. Největší úspěšnost je v řešení vražd
lidovky.cz | 07:17:35
Kriminalita v Česku v letošním roce pravděpodobně opět klesla. Od počátku ledna do konce listopadu policisté zaznamenali zhruba 142 500 trestných činů, tedy o 13 500 méně než ve stejném období loňského roku.


Za úterý přibylo 9089 nových případů, téměř o čtvrtinu méně než před týdnem. Počet hospitalizovaných klesl
lidovky.cz | 07:10:01
Za úterý v Česku testy odhalily 9089 nových případů nemoci covid-19, což je téměř o čtvrtinu méně než před týdnem. Počet hospitalizovaných po nedělním a pondělním nárůstu opět klesl. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.


legalTV.cz: Počet insolvencí v Česku vzroste v roce 2023
lidovky.cz | 07:00:00
Advokátka Jarmila Veselá. Zakladatelka společnosti Insolcentrum. Už dvanáct let se zabývá zpracováním a analýzou dat o insolvenci.


Slepé uličky motorismu a jejich záhadné kouzlo. Díl první: Wankelův motor
aktuálně.cz | 06:01:01
Nahradit pístový motor čímkoli sofistikovanějším se nikdy nepodařilo. Wankel sice odstranil parazitní pohyby, ale o to hůře hospodařil s teplem.


Děsivá srážka u Rožné: převrácený náklaďák, vlak ve strouze a dva zranění lidé
Denik.cz | 07:42:00
Deset minut před šestou hodinou ranní přijali hasiči na lince tísňového volání oznámení o střetu nákladního vozidla a osobního vlaku. K nehodě, která si vyžádala dvě zranění, došlo na železničním přejezdu v Rožné na Žďársku. „Následkem střetu došlo k vykolejení vlaku, který skončil ve strouze,“ popsala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.


Velikán amerických dějin. Zemřel někdejší lídr demokratů v Senátu USA Harry Reid
Denik.cz | 07:16:00
Ve věku 82 let v úterý umřel dlouholetý senátor za americký stát Nevada Harry Reid, který mezi lety 2005 a 2017 v Senátu Spojených států vedl členy Demokratické strany. Jeho manželka Landra Reidová v prohlášení uvedla, že čtyři roky bojoval s rakovinou slinivky břišní. Americký prezident Joe Biden Reida označil za velikána amerických dějin.


V úterý přibylo 9089 případů covidu. Vláda bude jednat kvůli hrozbě omikronu
Denik.cz | 06:46:00
V úterý přibylo v Česku 9089 potvrzených případů nemoci covid-19, což bylo téměř o čtvrtinu méně než před týdnem. Množství hospitalizovaných po nedělním a pondělním nárůstu opět kleslo. Oproti předchozímu úterý se snížilo o zhruba 30 procent na 3460 lidí, z nichž 673 bylo ve vážném stavu. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Snížilo se i tzv. incidenční číslo, tedy počet nových případů nákazy za poslední týden na každých 100 tisíc obyvatel. Ve středu pokleslo z úterních 363 na 338 případů.


Dálnice a rok 2022: Na D3 vznikne další úsek, pokračovat má i stavba D4
Denik.cz | 06:02:00
V roce 2022 se na jihu Čech chystá zahájení dalšího úseku na dálnici D3, pokračovat bude i stavba D4 a dokončen má být obchvat Chýnova. Pracovat se bude pro Jihočeský kraj i na Jižní tangentě.


Ptačí chřipka v Hovoranech: Utratili tisícovku bažantů, i bez hasičů
Denik.cz | 05:02:00
Jako vysoce patogenní vyhodnotili pracovníci Státního veterinárního ústavu vir ptačí chřipky H5N1 u uhynulých bažantů v Hovoranech. Deníku to v úterý odpoledne potvrdil mluvčí Státní veterinární správy Petr Majer.


Speciál: Jak posílit svou obranu a nezruinovat firemní rozpočet?
lupa.cz | 09:17:02
Metod a cest, kudy mohou být firmy napadené, rok od roku přibývá. Zatímco před desítkami let šlo o relativně neškodné programy, dnes hackeři na firmy útočí, kde se dá. Důvodem je jednak finanční zisk útočníků, který v poslední době raketově roste, jednak zvyšující se počet vektorů, kterými se záškodníci mohou do podnikové infrastruktury dostat.


Ladislav Frej: životní lásky i rodinné tragédie seriálového doktora Sovy
revue.idnes.cz | 09:40:00
Ladislav Frej oslavil koncem listopadu své 80. narozeniny. Ač měl v rejstříku mnoho jiných vynikajících rolí ve filmu, divadle či dabingu, pro mnoho diváků je tou osudovou postava doktora Sovy mladšího z legendárního seriálu Nemocnice na kraji města a s ní spojená nesmrtelná hláška „Karel pije!“.


Charta 77 slaví 45 let. Začala honičkou s StB, byla inspirací pro Ćesko i svět
idnes.cz | 09:53:00
Disidentská iniciativa Charta 77 byla jedním z významných milníků pro Česko i další státy. Nejenže se stala nejdéle působícím opozičním hnutím v komunistickém bloku. Inspirovala také k podobným aktivitám v jiných zemích.


Řidička zapomněla tankovací pistoli v nádrži, způsobila škodu šedesát tisíc
idnes.cz | 09:45:00
Škodu za desítky tisíc korun způsobila na čerpací stanici na Domažlicku nepozorná řidička. Zapomněla vyndat z nádrže hadici s tankovací pistolí a rozjela se.


Po střetu s nákladním autem vykolejil na Žďársku vlak, tři lidé se zranili
idnes.cz | 09:41:00
U Rožné na Žďársku se krátce před šestou hodinou ranní střetl osobní vlak s nákladním autem, vlak vykolejil a skončil ve strouze. Nehoda si vyžádala tři zraněné.


Případ převráceného raftu se dvěma mrtvými policie odložila, viník utonul
idnes.cz | 09:34:00
Červencové převrácení raftu na jezu v Českém Šternberku a úmrtí dvou lidí zavinil podle závěru policejních vyšetřovatelů vedoucí vodáckého výletu. Jde však o muže, který při tragické události zemřel, tudíž jej nelze trestně stíhat. Policisté proto případ odložili.


Zemřel dlouholetý vůdce demokratů v Senátu Reid, pomáhal prosadit Obamacare
idnes.cz | 09:21:00
Ve věku 82 let v úterý zemřel dlouholetý senátor za americký stát Nevada Harry Reid, který mezi lety 2005 a 2017 v Senátu Spojených států vedl členy Demokratické strany. Jeho manželka Landra Reidová v prohlášení uvedla, že čtyři roky bojoval s rakovinou slinivky břišní. Americký prezident Joe Biden Reida označil za velikána amerických dějin.


Stoletá lanovka na Ještěd po pádu kabiny už nepojede, nahradí ji nová
idnes.cz | 09:09:00
České dráhy upouštějí od záměru opravit lanovku na Ještěd, kde na konci října zemřel po pádu jedné z kabin průvodčí. Přiklánějí se k možnosti postavit lanovku úplně novou, téměř o tři čtvrtiny delší, než je ta současná. MF DNES to potvrdilo vedení Českých drah, kterým lanovka patří.


Na Václavském náměstí v Praze srazilo auto chodce, zraněním podlehl
idnes.cz | 08:58:00
Osobní auto ve středu brzy ráno srazilo v centru Prahy chodce, na místě zemřel. Informoval o tom mluvčí pražské policie Richard Hrdina. Okolnosti nehody vyšetřují policisté.


Staleté stromy rostou i jinde v Boubíně, vědci chtějí větší plochu bez kácení
idnes.cz | 08:47:00
Výzkum ukázal, že stovky let staré stromy rostou i na dalších místech známého šumavského pralesa, kde se nyní může těžit. Národní přírodní rezervace Boubínský prales zabírá plochu přibližně 670 hektarů. Její část, kde se nyní nesmí zasahovat, se rozkládá na 140 hektarech. Odborníci na základě výsledků výzkumů navrhují bezzásahové jádro ještě rozšířit.


Krétu zasáhlo zemětřesení o síle 5,7. Otřesy byly znát i v Egyptě
idnes.cz | 07:46:00
Řecký ostrov Kréta ve středečních ranních hodinách zasáhlo zemětřesení o síle 5,7 stupně Richterovy škály. Otřesy byly znát i v několika egyptských městech.


Střelec z Denveru má na svědomí pátou oběť. Zemřela 28letá recepční z hotelu
idnes.cz | 07:03:00
Pondělní útok střelce v Denveru a přilehlém městě Lakewood má pátou oběť. Americké úřady oznámily smrt hotelové recepční. Pachatel, který zemřel po přestřelce s policií, podle vyšetřovatelů útočil cíleně v návaznosti na předchozí osobní či obchodní styky.


Kriminalita v Česku letos opět klesla. Největší úspěšnost je v řešení vražd
idnes.cz | 06:59:00
Kriminalita v Česku v letošním roce pravděpodobně opět klesla. Od počátku ledna do konce listopadu policisté zaznamenali zhruba 142 500 trestných činů, tedy o 13 500 méně než ve stejném období loňského roku.


Vláda rozhodne, zda bude kvůli covidu povinné testování zaměstnanců
idnes.cz | 06:27:00
Vláda projedná protiepidemická opatření. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek z TOP 09 před vánočními svátky avizoval, že by měla být dostupná data z Velké Británie a Dánska ohledně dopadů nákazy omikronem. Podle CNN Prima News by vláda mohla rozhodnout o povinném testování zaměstnanců, kteří nemají třetí dávku očkování proti covidu.


Za úterý přibylo 9089 nových případů. Počet hospitalizovaných klesl
idnes.cz | 06:17:00
Za úterý v Česku testy odhalily 9089 nových případů nemoci covid-19, což je téměř o čtvrtinu méně než před týdnem. Počet hospitalizovaných po nedělním a pondělním nárůstu opět klesl. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.


U Rožné na Žďársku vykolejil vlak: Narazil do kamionu!
blesk | 09:50:00
Středeční vážná nehoda u Rožné na Žďársku si vyžádala dva zraněné po střetu osobního vlaku s nákladním automobilem. Vlak po srážce vykolejil. Provoz na trati musel být zastaven. Škoda dosahuje 32 milionu korun. 


Důchodci dostanou poslední Babišův dárek. Penze jim od ledna vzrostou nejméně o 650 korun
blesk | 09:45:00
Starobní, invalidní a pozůstalostní penze se od 1. ledna zvednou všem příjemcům minimálně o 650 korun. Další přidání pak bude záviset na výši jejich důchodu. Průměrná starobní penze se tak navýší celkem o 805 korun. Upravuje to přijaté vládní nařízení a důchodová novela, který šla ještě z dílny bývalého kabinetu Andreje Babiše (ANO). Starobní, invalidní a pozůstalostní důchod pobíralo v Česku na konci září téměř 2,86 milionu lidí.


Sexy Anička Slováčková se pochlubila dárkem: Papučí si nikdo nevšiml!
blesk | 09:00:00
Zpěvačka a herečka Anna Slováčková (26) rozhodně nepatří mezi celebrity, které by na svém internetovém účtu vsázely na lascivnost, nahotu a provokaci. Právě naopak, takové snímky u ní nenajdete. Stačí ale jenom jedna jediná fotka, na níž je až nečekaně sexy… a div že tím svůj instagram „nezboří“.


Neosvětleného chodce srazilo u Slušovic auto: Zraněním na místě podlehl
blesk | 09:00:00
Řidič osobního auta srazil v úterý večer u Slušovic na Zlínsku chodce, který nehodu nepřežil. Její okolnosti nyní zjišťují kriminalisté a dopravní policisté. Silnice byla po dobu vyšetřování nehody uzavřena. Chodec se pohyboval na silnici bez reflexním prvků v tmavém oblečení. 


Černé ráno v Praze. Chodce na Václavském náměstí srazil vůz, byl na místě mrtev
blesk | 08:43:00
Osobní auto dnes brzy ráno srazilo v centru Prahy chodce, který na místě zemřel. ČTK to řekl mluvčí pražské policie Richard Hrdina. Okolnosti nehody vyšetřují policisté.


Dovolenkový ráj Čechů zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy na Krétě byly cítit až v Egyptě
blesk | 08:40:00
Zemětřesení o síle 5,7 stupně Richterovy škály ve středu ráno zasáhlo řecký ostrov Kréta, oblíbenou destinaci pro letní dovolené Čechů. Otřesy byly znát i v několika egyptských městech. Zprávy o případných obětech, zraněních či materiálních škodách zatím nejsou k dispozici, informovala agentura Reuters.


Proradný kancléř z Pyšné princezny Miloš Kopecký (†73): Dostával elektrošoky!
blesk | 08:05:00
Obrovská bolest na duši, jež se nedala léčit. Před kamerami představitel proradného kancléře Miloš Kopecký (†73) z pohádky Pyšná princezna zářil, v soukromí trpěl těžkými depresemi.


Pazderková a Jánová: Jdou do boje o přežití!
blesk | 07:55:00
Už brzy vtrhne i na naše obrazovky nejdrsnější reality show Survivor. První epizodu uvede televize Nova 11. ledna. Z obrovského množství přihlášených bylo vybráno 8 Čechů a 4 Slováci, jež čeká boj o přežití (a výhru 2,5 milionu korun) v Dominikánské republice.


Top foto 2021: Koroně navzdory, džípem do Hollywoodu. Rok očima Tomáše Vocelky
pikant | 09:30:00
Jaký byl uplynulý rok pohledem fotografa Aktuálně.cz Tomáše Vocelky? Přinesl mu úspěch v prestižní světové soutěži i práci na seriálu o chudobě.


Čipová krize podle budoucího šéfa Bosche ještě zdaleka neskončila
Auto.cz | 09:30:00
Problémy s nedostatkem čipů budou ještě delší dobu pokračovat. Uvedl to budoucí šéf německého dodavatele automobilových součástek Bosch Stefan Hartung v rozhovoru s časopisem Focus. "Čipová krize neskončila," prohlásil.


Mansory vyladil Rolls-Royce Cullinan speciálně pro Spojené arabské emiráty
Auto.cz | 08:00:00
Limitovaná edice nabízí výstřední vzhled exteriéru, luxusnější interiér a ještě větší stádo koní pod kapotou.


Trendy ve světě nemovitostí a vývoj za 3. kvartál (29.12.2021)
Kurzy.cz | 09:57:15
Trendy ve světě nemovitostí a vývoj za 3. kvartál


Jak chránit hodnotu peněz proti inflaci? Tohle (ne)fungovalo v historii
Kurzy.cz | 09:51:47
Vysoká inflace byla velkým tématem končícího roku a podle většiny stratégů a analytiků se jí investoři budou muset zabývat i v roce 2022. Martin Babocký ze společnosti Swiss Life Select na listopadové Online investiční konferenci 2021 pořádané XTB...


Plynová krize stále zuří, i když cena plynu spadla o desítky procent. Fialova vláda by měla znova dojednat zelenou agendu EU, docílit na úrovni EU uznání jádra jakožto bezemisního zdroje
Kurzy.cz | 09:40:49
Z titulků našich i zahraničních médií se zdá, že plynová krize v EU zásadně polevuje. Přitom cena plynu v EU stále činí zhruba 100 eur za megawatthodinu, což byla ještě na počátku prosince zcela nebývalá suma, která snesla srovnání jen s máločím, co do&he


DAOs spouští vlastní airdropy! Tisíce dolarů pro uživatele OpenSea
Kurzy.cz | 09:27:40

V dnešním videu navážeme na video z minulého týdne, kde jsme rozebírali potenciální airdrop MetaMask. Situace okolo airdropů se totiž v posledním týdnu značně změnila a ziskové a nepodvodné airdropy se již nemusí pojit jen s oficiálním týmem daného ...


Akcie v USA si daly po silném růstu pauzu
Kurzy.cz | 09:25:31
Akciové indexy v USA včera po čtyřech dnech růstu oslabovaly, i když index S&P500 vytvořil během obchodování nová maxima. Nasdaq ztrácel více, kdy se pokles projevil zejména v technologickém sektoru, většina sektorů ale posilovala v čele s utilitami a&hel


TMR: Podíl akcionáře Neevas Investment přesáhl 15 %
Kurzy.cz | 09:11:21
Společnost TMR uvedla, že na základě hlášení regulátorovi dosáhl podíl akcionáře Neevas Investment Limited 16,21 %. Akcionář zvýšení hlásil vzhledem k překročení prahu 15 %. Podle oznámení však došlo k této změně již 15. 11.


29.12.2021 Index cen bytových nemovitostí - 3. čtvrtletí 2021
Kurzy.cz | 09:08:37
Nákupy existujících a nových rodinných domů a bytů včetně pozemků


29.12.2021 Ukazatele sociálního a hospodářského vývoje České republiky - 3. čtvrtletí 2021
Kurzy.cz | 09:08:31
Časové řady (2000 až 2021) a čtvrtletní (měsíční) údaje od roku 2010 za vybrané ukazatele národního hospodářství.


29.12.2021 V regionu vyšší produkce hovězího a vepřového masa
Kurzy.cz | 09:08:27
V Plzeňském kraji bylo v roce 2021 za období ledna až září poraženo více kusů skotu i prasat než ve stejném období předchozího roku. V případě porážky ovcí a jehňat šlo o meziroční pokles poražených kusů. Nejvyšší regionální produkce masa bez...


Rozbřesk: Inflační spekulace
Kurzy.cz | 09:08:00
S koncem roku přichází čas na bilancování a také na výhledy, s nimiž vstoupíme do roku nového. Letos se největší pozornost upíná k inflaci, která se nečekaně tak trochu utrhla ze řetězu, když v průběhu roku začaly prudce růst ceny surovin a energií, zn...


Koruna včera poprvé od února 2020 prolomila hranici 25 Kč za eur
Kurzy.cz | 09:07:22
Koruna včera pokračovala v posilování vůči euru. Poprvé od února 2020 prolomila hranici 25 Kč za euro a posunula se až na 24,92 Kč/EUR. Guvernér ČNB Jiří Rusnok v médiích řekl, že úroveň sazeb nad 5 % je v příštím roce velmi nepravděpodobná, nicméně&helli


Wall Street 28.11. - nevýrazná seance blízko rekordních úrovní
Kurzy.cz | 09:01:26
Hlavné americké indexy nepredviedli výraznejší pohyb vo včerajší obchodný deň, kde oscilovali okolo nuly a v blízkosti svojich historických maxím. Investori sú k záveru roku však optimistický a to aj napriek tomu, že v pozadí sa mierne objavuje neistota&h


S koncem roku přichází čas na bilancování a také na výhledy, s nimiž vstoupíme do roku nového. - Ranní glosa: Inflační spekulace
Kurzy.cz | 08:31:33
S koncem roku přichází čas na bilancování a také na výhledy, s nimiž vstoupíme do roku nového.


Koruna prolomila hranici 25 EUR/CZK
Kurzy.cz | 08:30:59
Koruně se včera nakonec podařilo prolomit hranici 25 EUR/CZK a zamířila k další metě, a sice 24,90 EUR/CZK.


Eurodolar se dál drží hranice 1,13
Kurzy.cz | 08:30:27
Za absence nových ekonomických zpráv zůstává eurodolar bez výraznějších pohybů dál na úrovni 1,13.


S&P 500 s končícím rokem opět na maximech
Kurzy.cz | 08:29:43
Index S&P 500 včera začal obchodní den ve stejné notě, ve které skončil ten předešlý.


Počasí: V průběhu dne se bude postupně oteplovat, srážky budou většinou přecházet do deště a zároveň jich bude ubývat.
Kurzy.cz | 08:18:00
Včera večer a během dnešní noci se na mnoha místech vyskytoval mrznoucí déšť s tvorbou ledovky, v severovýchodních Čechách, na Moravě a ve Slezsku se srážky objevovaly nejčastěji ve formě sněžení.


Gabčík s Kubišem měli štěstí. Jak vypadaly jejich první dny po seskoku do vlasti
aktuálně.cz | 09:16:14
Přesně před osmdesáti lety seskočili do Československa parašutisté Josef Gabčík a Jan Kubiš. Později provedli atentát na Reinharda Heydricha.


Starobní, invalidní a pozůstalostní penze se od ledna zvýší nejméně o 650 korun
aktuálně.cz | 08:45:07
Další přidání pak bude záviset na výši jejich důchodu. Průměrná starobní penze se tak navýší celkem o 805 korun.


Novým stavebním zákonem má Česko dohnat Polsko. Na úkor lidí i přírody, tvrdí kritici
aktuálně.cz | 08:31:38
Zákon má zjednodušit stavební řízení, nová vláda v něm ale chce změny. Přečtěte si, jak funguje stavební právo v jiných zemích.


Mlha a zledovatělý sníh komplikují dopravu. Silničáři varují před náledím
Denik.cz | 08:50:00
Dopravu v Česku ve středu po ránu na některých místech komplikuje nově napadaný sníh. Jde hlavně o méně významné silnice ve vyšších polohách. Místy mohou být vozovky kvůli náledí kluzké. Silničáři proto vyzývají motoristy, aby věnovali řízení zvýšenou pozornost. Vyplývá to ze zjištění krajských zpravodajů ČTK.


Netradiční mazlíčci. Chovatelé na Ústecku fandí jedovatým hadům i šelmám
Denik.cz | 06:30:00
Obýváková stěna, kterou netvoří regály plné knih, ale terária s hady, anebo dobře rostlá puma jako „vítač“ návštěvníků. Chovatelé v Ústeckém kraji mají ve svém držení 861 zvířat vyžadujících zvláštní péči a evidovaných krajskou veterinární správou (KVS).


Vlastní bydlení je stále dražší, trend nájmů je na vzestupu, tvrdí ředitel realitní kanceláře Lexxus Višňovský
Euro | 08:20:47
Možnost vlastního bydlení celé řadě lidí komplikují rostoucí ceny nemovitostí. Situaci zhoršují i hypotéky, jejichž úrokové sazby se od počátku roku zdvojnásobily.


Dobitý elektromobil během pár minut a kardiostimulátor s výdrží půl století. Lithium-metalové baterie mohou brzy změnit svět
Euro | 08:17:16
Společnost Solid Power vyvíjí polovodičové lithium-metalové baterie, které mohou zcela proměnit dosud známé standardy nabíjení. Zjištění Harvardovy univerzity naznačují, že všechny překážky při vývoji jsou, nebo brzy budou překonány.


Kam investovat příští rok? Jsou dva evergreeny, jejichž výnosnost je stabilní a vysoká
Hospodářské noviny | 10:54:00
Každý rok je i ve finančním světě nějakým způsobem zvláštní. I když čteme, že zrovna ten který rok je specifický, je tomu tak ve skutečnosti u všech. Jednou máme recesi, jindy zotavení, občas konjunkturu. K tomu slabou inflaci, nízké úrokové sazby...


Vládě chybí strategie proti dezinformacím a proč polská ekonomika rychle roste
Hospodářské noviny | 07:00:00
O roku 2021, který byl rokem dezinformací nejen kolem covidu, hovoří v Ranním brífinku hlavní analytik Hospodářských novin Martin Ehl. Co Česko potřebuje, aby příští rok byl v této oblasti lepší, a jak je na tom Západ ve srovnání s Východem? Nejen o...


Česko si připomíná 80 let od výsadku Kubiše a Gabčíka nad tehdejším protektorátem
ČT24 | 10:37:08
Uplynulo osmdesát let od výsadků Jozefa Gabčíka a Jana Kubiše nad tehdejším protektorátem. O pět měsíců později provedli atentát na Reynharda Heydricha. V Pardubicích jejich čin připomněla vzpomínková akce.  


Koalice odmítá plošný růst platů státních zaměstnanců, zní od ministrů
ČT24 | 10:16:44
Vláda Petra Fialy jedná o protiepidemických opatřeních pro školy nebo řešení energetické krize. Kabinet by měl rozhodnout o konkrétní pomoci lidem, na které dopadají vysoké ceny elektřiny a plynu. Dalším tématem jsou platy lidí ve veřejné sféře, podle některých ministrů chce vláda zrušit plán předchozího kabinetu na plošné přidání. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) také uvedl, že vládě navrhne rozšíření očkování posilující dávkou pro lidi nad 18 let. 


Kriminalita letos opět poklesla
ČT24 | 08:40:46
Za posledních jedenáct měsíců v Česku opět poklesla kriminalita. Od počátku ledna do konce listopadu totiž policisté zaznamenali zhruba 142 500 trestných činů, což bylo o třináct a půl tisíce méně než ve stejném období loňského roku. Ze statistik policie vyplývá, že se snížil počet krádeží, majetkových trestných činů i obecné kriminality. 


Jurečka vládě navrhne pozastavení programu Antivirus B od 1. ledna
Eurozpravy-domácí | 10:45:00
Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) by měl vládě dnes navrhnout pozastavení programu Antivirus, konkrétně příspěvku B, a to od 1. ledna. Kabinet by se podle něj měl zaměřit na analýzu nastavení programu a posoudit jeho efektivitu. Zhodnotit má především to, zda současný rozsah protiepidemických opatření odpovídá výši finančních prostředků, které mohou zaměstnavatelé z Antiviru B čerpat.


Za převržení raftu ve Šternberku mohl vedoucí vodáků, sám při nehodě zemřel
Eurozpravy-domácí | 10:35:00
Viníkem tragické nehody raftu na jezu v Českém Šternberku letos v červenci byl podle policie vedoucí vodáckého výletu. Protože patřil mezi dvě oběti neštěstí, rozhodli se benešovští kriminalisté případu odložit. O závěru vyšetřování dnes na webu informovala policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.


Iniciativa žádá Válka o zrušení vyhlášky o povinném očkování proti covidu
Eurozpravy-domácí | 10:27:00
Skupina lékařů, zdravotních sester, hasičů, policistů či právníků se obrátila v otevřeném dopise na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) se žádostí, aby bezodkladně zrušil vyhlášku o povinném očkování některých profesí a lidí nad 60 let proti covidu-19. Uvedli několik lékařských i politických důvodů, kvůli nimž je podle nich vyhláška "bezprecedentním selháním medicíny, práva a morálky".


Nové tratě, vozy, přístřešky. I přes vysoké ztráty brněnský Dopravní podnik letos uskutečnil své plány
Eurozpravy-domácí | 10:03:00
I přes ztráty přesahující 160 miliónů korun Dopravní podnik města Brna uskutečnil všechny naplánované projekty, ať už to byly rekonstrukce tratí, nákup nových vozů nebo oprava zastávek a instalace nových přístřešků. Investice do pohodlného a bezpečného cestování se vyšplhaly téměř na 1,5 miliardy korun.


Starobní, invalidní a pozůstalostní penze se od ledna zvýší nejméně o 650 Kč
Eurozpravy-domácí | 09:22:00
Starobní, invalidní a pozůstalostní penze se od 1. ledna zvednou všem příjemcům minimálně o 650 korun. Další přidání pak bude záviset na výši jejich důchodu. Průměrná starobní penze se tak navýší celkem o 805 korun. Upravuje to přijaté vládní nařízení a důchodová novela. Starobní, invalidní a pozůstalostní důchod pobíralo v Česku na konci září téměř 2,86 milionu lidí.


České dráhy mají uvažovat o výstavbě nové lanovky na Ještěd
Eurozpravy-domácí | 08:55:00
České dráhy uvažují po říjnové havárii kabinové lanovky na Ještěd, při které zemřel průvodčí, o výstavbě lanovky nové. Byla by zhruba o 800 metrů delší a začínat by měla u konečné tramvajové trati v Liberci - Horním Hanychově. Informuje o tom MF Dnes.


Řidiči musí dávat pozor, dopravu komplikují zbytky sněhu a náledí
Eurozpravy-domácí | 08:45:00
Dopravu v Česku dnes po ránu na některých místech komplikuje nově napadaný sníh. Jde hlavně o méně významné silnice ve vyšších polohách. Místy mohou být vozovky kvůli náledí kluzké. Silničáři proto vyzývají motoristy, aby věnovali řízení zvýšenou pozornost. Vyplývá to ze zjištění krajských zpravodajů ČTK.


Pro restaurace a večírky platí přechodně přísnější epidemická pravidla
Eurozpravy-domácí | 08:36:00
Dneškem začínají platit přísnější protiepidemická opatření, která pro období na přelomu roku schválila vláda premiéra Petra Fialy (ODS). V restauracích mohou do 2. ledna příštího roku sedět u jednoho stolu nanejvýš čtyři hosté místo dosavadních šesti. Výjimku mají lidé žijící ve společné domácnosti.


V úterý přibylo přes 9 tisíc případů nákazy, méně než před týdnem
Eurozpravy-domácí | 08:23:00
V úterý přibylo v Česku 9089 potvrzených případů nemoci covid-19, což bylo téměř o čtvrtinu méně než před týdnem. Počet hospitalizovaných po nedělním a pondělním nárůstu opět klesl. Oproti předchozímu úterý se snížil zhruba o 30 procent na 3460 lidí, z nichž 673 bylo ve vážném stavu. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.


Satirické události Petra Nutila: Vánoční apokalypsa
Eurozpravy-domácí | 08:00:00
Skončily Vánoce a nový rok je za dveřmi. To ale neznamená, že se v té naší zemi nedějí věci. Tady je souhrn toho nejpodstatnějšího, co se událo za poslední dny.


Polsko hlásí navzdory dalšímu poklesu počtu nakažených vysoký počet úmrtí
Eurozpravy-zahraniční | 09:49:00
Polsko eviduje 794 nových úmrtí s covidem-19. To je nejvíce ve čtvrté vlně pandemie, uvedl dnes náměstek ministra zdravotnictví Waldemar Kraska. Vysoký počet zemřelých by však podle něj mohl být způsoben zpožděným hlášením těchto údajů kvůli vánočním svátkům.


Izrael vyškrtl desítky zemí ze seznamu epidemicky rizikových. ČR na něm není
Eurozpravy-zahraniční | 09:38:00
Izrael seškrtal seznam epidemicky rizikových zemí a z původních 69 je jich nyní 15. Zůstaly mezi nimi pro Izraelce klíčové destinace jako USA, Británie a Kanada, Česko v rizikové skupině není. Izraelské zdravotnické úřady se rozhodly uvolnit podmínky pro cestování, protože koronavirová varianta omikron se už v zemi šíří lokálně, nejen od lidí přijíždějících z ciziny. Za minulý den Izrael zaznamenal 600 nových případů omikronu.


USA registrují nejvíce nákaz koronavirem od začátku pandemie
Eurozpravy-zahraniční | 08:40:00
Ve Spojených státech v posledním týdnu přibývaly odhalené nákazy koronavirem rychleji než v kterékoli předchozí fázi pandemie a sedmidenní průměr se po úterku dostal nad 267.000 infekcí na den. Uvádí to deník The New York Times (NYT), v jehož databázi bylo dosud rekordní hodnotou 251.232 nákaz z 11. ledna.


Krétu zasáhlo zemětřesení o síle 5,7 stupně, cítit bylo i v Egyptě
Eurozpravy-zahraniční | 08:33:00
Zemětřesení o síle 5,7 stupně Richterovy škály dnes ráno zasáhlo řecký ostrov Kréta. Otřesy byly znát i v několika egyptských městech. Zprávy o případných obětech, zraněních či materiálních škodách zatím nejsou k dispozici, informovala agentura Reuters.


Nových případů koronaviru v Německu ubývá, ale údaje mohou být neúplné
Eurozpravy-zahraniční | 08:29:00
Počet nových případů koronavirové nákazy v Německu dále klesá. Za posledních 24 hodin Institut Roberta Kocha (RKI) zaznamenal 40.043 nově nakažených, zatímco před týdnem byl jejich počet o více než 5000 vyšší. RKI nicméně varoval, že údaje nemusí poskytovat úplný obraz nynější situace, protože v době vánočních svátků klesl počet testovaných, napsal zpravodajský server Zeit Online.


Vánoční show Miloše Zemana a nová kára Andreje Babiše
Reflex | 09:30:00
Vánoční svátky nám každý rok přináší spoustu krásných tradic. Zapalujeme adventní svíčky, zdobíme stromeček, mlsáme cukroví a pak nám 24. večer maličký Ježíšek nadělí radost samotnou! No a 26. si ji pak stařičký děda mráz zase odnese... Pojďte se s námi v Událostech Luďka Staňka z produkce internetové televize Mall.tv podívat, co nám letos nadělil náš prezident a co jeho možný nástupce.


Nejslavnější anglická kurtizána pohoršovala i zhýralou Paříž. V hlavní roli veřejná nahota
Reflex | 09:00:00
Kousky, jaké předváděla Cora Pearl na večírcích šokovaly i Pařížany, kteří zažili kde co. Krásná Britka se v polovině 19. století nebála ukázat celé své tělo tak, jak ho Pánbůh stvořil. Byla jednou z nejznámějších a nejluxusnějších společnic, které ve francouzské metropoli existovaly a tomu také odpovídala i její klientela a ceny, které si za jejich pobavení účtovala. Přesto zemřela zapomenutá a chudá.


Musk prodal další akcie Tesly. Blíží se k cíli snížit svůj podíl o deset procent
Tiscali-zprávy | 10:48:09
Šéf amerického výrobce elektromobilů Tesla Elon Musk prodal dalších 934 090 akcií podniku.


Za úterý přibylo 9089 nakažených. Vláda kvůli omikronu projedná protiepidemická opatření
Tiscali-zprávy | 10:29:43
V úterý přibylo v Česku 9089 potvrzených případů nemoci covid-19, což bylo téměř o čtvrtinu méně než před týdnem.


Nejmenší chráněná krajinná oblast v Česku vznikla před 40 lety, láká na harmonii i slavný kopec
Tiscali-zprávy | 08:42:06
Před 40 lety byla vyhlášena chráněná krajinná oblast Blaník - nejmenší v České republice. Navzdory skromné rozloze zhruba 40 kilometrů čtverečních nabízí mnoho přírodních pokladů i historických zajímavostí. A láká na procházky v každém ročním období.


První evropská gigafactory se otevřela. Závod na severu Švédska vyrobí baterie pro VW nebo BMW
E15-ekonomika | 10:27:00
Švédská společnost Northvolt ve své gigafactory vyrobila první bateriový článek. Firma tvrdí, že jde o první baterie vyvinuté a velkosériové vyráběné v Evropě. Jako konkurenci vnímá především americkou Teslu a dodávat bude hned několika evropskm automobilkám.


Musk prodal další akcie Tesly, většinu výnosů odevzdá na daních
E15-ekonomika | 09:15:00
Šéf amerického výrobce elektromobilů Tesla Elon Musk prodal dalších 934 090 akcií podniku za miliardu dolarů. Vyplývá to ze zprávy pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC). Musk se tak přiblížil ke svému cíli snížit svůj podíl v automobilce o deset procent.


První evropská gigafactory se otevřela. Závod na severu Švédska vyrobí baterie pro VW nebo BMW
E15-politika | 10:27:00
Švédská společnost Northvolt ve své gigafactory vyrobila první bateriový článek. Firma tvrdí, že jde o první baterie vyvinuté a velkosériové vyráběné v Evropě. Jako konkurenci vnímá především americkou Teslu a dodávat bude hned několika evropskm automobilkám.


Musk prodal další akcie Tesly, většinu výnosů odevzdá na daních
E15-politika | 09:15:00
Šéf amerického výrobce elektromobilů Tesla Elon Musk prodal dalších 934 090 akcií podniku za miliardu dolarů. Vyplývá to ze zprávy pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC). Musk se tak přiblížil ke svému cíli snížit svůj podíl v automobilce o deset procent.


Tisková zpráva: Jakub Šulta: Ceny ojetin porostou i v roce 2022. Máme poslední šanci koupit auto, které chceme, za cenu, na jakou jsme zvyklí
Objevit.cz | 08:54:57
Globální krize v automobilovém průmyslu, způsobená nedostatkem čipů, materiálu, ale i pracovních kapacit, se dramaticky promítá také do trhu ojetin. Počet nabízených vozů z druhé ruky spadl na úroveň krizového...
The post Jakub Šulta: Ceny ojetin porostou i v roce 2022. Máme poslední šanci koupit auto, které chceme, za cenu, na jakou jsme zvyklí first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.


Úrokové sazby rostou i na termínovaných vkladech
Finparáda | 10:00:00
Bankovní rada České národní banky přesně před týdnem na svém jednání zvýšila dvoutýdenní repo sazbu o 1 procentní bod na 3,75 procenta. Na zvýšení repo sazby zareagovaly některé tuzemské banky, které oznámily...


Bolest a strach o něj už nikdy neodejde, říká Kašáková o vzácné nemoci syna
revue.idnes.cz | 11:22:00
Veronika Kašáková promluvila o nemoci svého syna Matyáše, vzácné metabolické vadě. Modelka a finalistka České Miss 2014 se svěřila s tím, že na věcech, které nemůže v životě ovlivnit se snaží najít aspoň něco pozitivního.


Top foto 2021: Na cestách, kdykoliv to bylo možné. Rok očima Michala Novotného
bleskove.cz | 10:04:00
Fotograf Michal Novotný strávil během roku 2021 pět měsíců na cestách po světě - navzdory pandemii. Toto je výběr jeho nejlepších snímků.


Top foto 2021: Koroně navzdory, džípem do Hollywoodu. Rok očima Tomáše Vocelky
bleskove.cz | 09:30:00
Jaký byl uplynulý rok pohledem fotografa Aktuálně.cz Tomáše Vocelky? Přinesl mu úspěch v prestižní světové soutěži i práci na seriálu o chudobě.


Soud v Rusku zrušil i lidskoprávní hnutí Memorialu. Obhájkyně se chce odvolat do Štrasburku
blesk | 11:40:00
Moskevský městský soud ve středu nařídil rozpuštění Lidskoprávního centra Memorial, sesterské organizace Mezinárodního Memorialu. Informovaly o tom tiskové agentury, podle níž tak soud vyhověl žádosti prokuratury, která středisko mimo jiné obvinila z porušení zákona o „zahraničních agentech“. Právní zástupkyně Memorialu Maria Ejsmontová uvedla, že uskupení se proti verdiktu odvolá.


Vodácká tragédie v Českém Šternberku: Viníkem byl podle policie vedoucí
blesk | 11:35:00
Viníkem tragické nehody raftu na jezu v Českém Šternberku letos v červenci byl podle policie vedoucí vodáckého výletu. Protože byl jednou z obětí neštěstí, rozhodli se benešovští kriminalisté případu odložit. Do nesnásí se tehdy dostalo šest dětí (13–19). Muž, policií označený jako viník, zemřel na místě, v nemocnici po transportu vrtulníkem pak zahynula i kriticky zraněná nezletilá dívka. 


Přehledně: Razantně proškrtaný návrh na zvyšování platů pro Stanjuru. Učitelé „ostrouhají“?
blesk | 11:30:00
Růst platů ve veřejné sféře navrhuje ministerstvo práce a sociálních věcí o konkrétní částku 700 korun, nebo procentuálně až o šest procent. Úřad nenavrhuje plošné zvýšení. Platy by měly stoupnout například pracovníkům v sociálních službách, ozbrojeným složkám, tedy policistům a vojákům, pracovníkům ve zdravotnictví nebo učitelům. Vyplývá to z návrhu pro středeční jednání vlády, který má ČTK k dispozici. Zatímco v minulosti patřil mezi mistry ve škrtání výdajů někdejší ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09), nový šéf resortu Zbyněk Stanjura z kabinetu Petra Fialy (oba ODS) má našlápnuto mu zdatně sekundovat.


Z pekla štěstí potrápilo Laurinovou i Kuklovou: Noha kopím probodnutá!
blesk | 11:00:00
Z pekla štěstí měly krásky ze stejnojmenné Troškovy pohádky. Jak hodnou Markýtku Michaelu Kuklovou (53), tak zlou princeznu Eufrozínu v podání Sabiny Laurinové (49) potrápily rekvizity. Jedna si z natáčení odnesla sedřené ruce od 25kilových pout, druhá zase nohu probodnutou kopím!


„Péjáci“ letos vyjížděli k 350 případům: Asistovali u požárů, zachraňovali životy, nacházeli pohřešované
blesk | 10:43:00
Nezastupitelnou úlohu mají v řadách pražské policie příslušníci pohotovostní motorizované jednotky, kterým se zkráceně říká „péjáci“ nebo také „rychlá rota“. Jde o specializovaný útvar, který je v České republice unikátní, poněvadž jinde než v Praze nepůsobí. Letos vyjížděli k více než 350 událostem. Jak tato jednotka funguje, a kdo jsou její velitelé?


Vytočená Jasmina Alagič: Cizí žena rýpala do Sanela! Vrátila jí to i s úroky
blesk | 10:40:00
Asi každá matka vnímá rýpavé komentáře na adresu svého dítěte obzvlášť citlivě. Výjimkou není ani moderátorka Jasmina Alagič Vrbovská (32). Když se dočkala nevybíravé poznámky na adresu malého Sanela (2), vytočila se do běla a reagovala s rázností sobě vlastní. 


Obézní žena zhubla 55 kilogramů za rok: Od základu změnila svůj život
blesk | 10:23:00
Australanka Jessica Lovejoyová (32) překvapila nejen sebe, ale i celou svou rodinu. Za rok se jí podařilo zhubnout 55 kilogramů. Pro razantní změnu se rozhodla ze dne na den. „Každý může změnit své návyky,“ říká pečovatelka.


Omikron sužuje dopravní firmy. A kamioňáci ani námořníci nestojí o prodlužování smluv
blesk | 10:05:00
S nedostatkem zaměstnanců se stále více potýkají logistické společnosti, od globálních gigantů po malé firmy, kvůli koronavirové variantě omikron, jejíž šíření nutí státy k dalším a tvrdším protipandemickým opatřením. Podle Mezinárodní unie silniční dopravy (IRU) je nyní neobsazena přibližně pětina všech pracovních míst profesionálních řidičů kamionů, přestože mnozí zaměstnavatelé nabízejí zvýšené mzdy. Zpět na paluby lodí se nehrnou ani námořníci, napsala agentura Bloomberg.


Gabriela Soukalová se pořádně odvázala: Boží koupačka v potoce!
blesk | 10:00:00
Biatlonistka a moderátorka Gabriela Soukalová (31) patří mezi ženy, které se pyšní perfektní vysportovanou postavou. Po nedávném porodu není na jejím těle ani památky, což dokázala snímkem na sociální síti, který kromě toho ukazuje i její obrovskou odvahu a lásku k zimním radovánkám.


Policisté na Českolipsku vyšetřují smrt cizince, nevyloučili cizí zavinění
idnes.cz | 10:51:00
Kriminalisté na Českolipsku vyšetřují podezřelé úmrtí mladého cizince. Tragédie se stala v jednom z bytů na sídlišti ve Stráži pod Ralskem. Policie zatím nevyvrátila ani nepotvrdila, jestli muž zemřel násilnou smrtí.


Opilá dvojice spadla do nádrže. Žena vylezla, muže nechala bez pomoci
idnes.cz | 10:37:00
Tragicky skončila hádka partnerů v Hradci Králové. Oba opilí spadli do požární nádrže. Zatímco žena z vody vyvázla, přítele tam nechala, aniž by mu pomohla nebo někoho přivolala. Teď čelí obvinění za neposkytnutí pomoci a také za pozdější nebezpečné vyhrožování.


Logistické firmy zoufale shánějí zaměstnance. Nejvíc chybějí řidiči kamionů
idnes.cz | 10:22:00
S nedostatkem zaměstnanců se stále více potýkají logistické společnosti od globálních gigantů až po malé firmy. Na vině je koronavirová varianta omikron, jejíž šíření nutí státy k dalším a tvrdším protipandemickým opatřením.


Dvojice spadla do požární nádrže a muž utonul: Ženu obvinili z neposkytnutí pomoci
blesk | 09:35:00
Devětačtyřicetiletá žena podle policie nechala v srpnu v Hradci Králové utonout svého opilého přítele v požární nádrži, do které s ním spadla. Muže ve vodě nechala aniž mu pomohla nebo zavolala pomoc. Policie ji kvůli tomu v minulých dnech obvinila. 


Policistka poznala v cestujícím sériového onanistu, skončil ve vazbě
idnes.cz | 09:57:00
Na nepřekonatelné nutkání masturbovat ve veřejné dopravě před zraky žen doplatil pětatřicetiletý muž z Ostravska. Při jízdě autobusem poznala hledaného pachatele policistka mimo službu, která na něj upozornila své kolegy. Muž tak do plánovaného cíle své cesty nedojel.


Čínské vakcíny jsou proti omikronu bezbranné. Zemi čekají další tvrdé lockdowny a svět bude trpět
iHned.cz | 11:20:00
Miliony Číňanů žijí v tak tvrdém lockdownu, jaký Češi nezažili ani v nejhorších fázích pandemie. Zhruba 13 milionů obyvatel města Si-an v centrální Číně smí vyjít ze svých domovů jedině kvůli testu na covid-19. Nakoupit základní potraviny může vždy...


Užijte si akci a drama: Nejlepší videohry, které byste si měli ještě v roce 2021 zahrát
iHned.cz | 11:00:00
Forza Horizon, Deathloop, Farm Simulator, Mass Effect, Ratchet & Clank, Halo, Monster Hunt Rise a stovky až tisíce dalších titulů vyšly za poslední rok. Více, než kolik do kin nebo na Netflix zamířilo filmů, a více, než se dá za celý rok...


Kam investovat příští rok? Jsou dva evergreeny, jejichž výnosnost je stabilní a vysoká
iHned.cz | 10:54:00
Každý rok je i ve finančním světě nějakým způsobem zvláštní. I když čteme, že zrovna ten který rok je specifický, je tomu tak ve skutečnosti u všech. Jednou máme recesi, jindy zotavení, občas konjunkturu. K tomu slabou inflaci, nízké úrokové sazby...


Top foto 2021: Na cestách, kdykoliv to bylo možné. Rok očima Michala Novotného
pikant | 10:04:00
Fotograf Michal Novotný strávil během roku 2021 pět měsíců na cestách po světě - navzdory pandemii. Toto je výběr jeho nejlepších snímků.


Opilá dvojice spadla v Hradci Králové do požární nádrže. Žena vylezla, muže nechala bez pomoci
lidovky.cz | 11:26:32
Tragicky skončila hádka partnerů v Hradci Králové. Oba opilí spadli do požární nádrže. Zatímco žena z vody vyvázla, přítele tam nechala, aniž by mu pomohla nebo někoho přivolala. Teď čelí obvinění za neposkytnutí pomoci a také za pozdější nebezpečné vyhrožování.


Třídit odpad je o zdraví, lidé mezi plasty hází i mrtvá zvířata, injekční stříkačky či pleny
lidovky.cz | 11:23:49
Do žlutých kontejnerů, kde by se měl objevit jen čistý plast, jsou lidé schopni vyhodit třeba i mrtvá zvířata nebo injekční stříkačky. To všechno přitom přijde pod ruku lidem na dotřiďovacích linkách. Ve firmě Hantály ve Velkých Pavlovicích už se museli potýkat i s nepříjemnými zraněními.


Co bude s Dzurillou? Vláda plánuje revizi zmocněnců, židle se kýve i pod hlavní postavou digitalizace
lidovky.cz | 11:21:00
I když ve vládě Andreje Babiše (ANO) žádný z jejích členů za oblast IT přímo neodpovídal, v praxi byl takovým „e-ministrem“ Vladimír Dzurilla. Jeho otisk nesou jedny z nejdůležitějších elektronických projektů poslední dekády: od elektronické evidence tržeb přes vystavění rezervačních covidových registrů až po elektronizaci komunikace na ose občan–stát.


Policistka poznala v autobuse sériového onanistu z Ostravy, muž skončil ve vazbě
lidovky.cz | 10:29:00
Na nepřekonatelné nutkání masturbovat ve veřejné dopravě před zraky žen doplatil pětatřicetiletý muž z Ostravska. Při jízdě autobusem poznala hledaného pachatele policistka mimo službu, která na něj upozornila své kolegy. Muž tak do plánovaného cíle své cesty nedojel.


Starobní, invalidní a pozůstalostní penze se od ledna zvýší o 650 korun
lidovky.cz | 09:23:28
Všichni příjemci starobní, invalidní a pozůstalostní penze dostanou od 1. ledna minimálně o 650 korun více. Další přidání pak bude záviset na výši jejich důchodu.


Před 80 lety začal největší odbojový čin druhé světové války. Heydrichovi zbývalo posledních pět měsíců života
lidovky.cz | 09:17:00
Před 80 lety, v noci z 28. na 29. prosince 1941, byli na území Protektorátu vysazeny tři výsadky, ve kterých byli i autoři atentátu na Reinharda Heydricha.


Záhadná smrt nacionalistického novináře, který vedl stránky Sputnik a Pogrom. Vypadl nahý z okna
lidovky.cz | 08:02:00
Ruský radikálně-nacionalistický novinář Jegor Prosvirnin, který vedl nyní zakázané stránky Sputnik a Pogrom pro nacionalistickou komunitu, v pondělí zemřel v Moskvě. Podle informací ruských médií se 35letý publicista zabil při pádu z okna bytu na Tverském bulváru. Smrt nastala ještě před příjezdem záchranné služby.


Moskevský soud nařídil rozpuštění Lidskoprávního centra Memorial
aktuálně.cz | 11:19:43
Ruský nejvyšší soud organizaci obvinil z porušení zákona o "zahraničních agentech". Sdružení obvinění odmítá jako politicky motivovaná.


Tragická nehoda na Václavském náměstí: Chodec nepřežil střet s autem
Denik.cz | 11:02:00
Auto se na Václavském náměstí střetlo s chodcem. Ten nehodu nepřežil. Událost se stala ve středu před šestou hodinou ráno na magistrále. 


Tragickou nehodu raftu ve Šternberku zavinil vedoucí. Policie případ odložila
Denik.cz | 10:42:00
Tragickou nehodu vodáků na jezu v Českém Šternberku, při které zemřeli dva lidé, zavinil podle policie vedoucí výletu, který tehdy při snaze děti zachránit sám utonul. Případ byl kvůli jeho úmrtí odložen.


Tři scénáře pro zlato v roce 2022
Kurzy.cz | 11:16:41
Čím více se blíží nový rok, tím více se investoři zaobírají budoucností zlata. Účastníci trhu se obávají extrémně vysoké volatility cen drahého kovu. Ve skutečnosti byly takové obavy docela očekávané vzhledem k současné epidemiologické situaci a...


Ekonomický kalendár: správa DOE, údaje druhého stupňa z USA
Kurzy.cz | 11:14:40
 


Európske trhy začali obchodovanie nižšie
Obchodná bilancia USA a očakávané údaje o predaji domov za november
Správa DOE o zásobách ropy


Indexy z Ázie klesli po negatívnej seanse na Wall Street. Nálady sa však začali zlepšovať, keď sa blížila e...


Ranné zhrnutie (29.12.2021)
Kurzy.cz | 11:14:11
Americké indexy včera prerušili víťaznú sériu a ukončili obchodovanie zmiešane. S&P 500 klesol o 0,10 %, Nasdaq sa znížil o 0,56 % a Russell 2000 klesol o 0,66 %. Dow Jones si pripísal 0,26 %
Akcie v Ázii sa dnes obchodovali väčšinou nižšie. Nikkei kl...


Hledáte levné akcie? Ty čínské jsou velice atraktivní, rychlý obrat nahoru u nich ale nečekejte, varuje UBS
Kurzy.cz | 11:12:51
Čínské akcie v současné době vypadají „velice, velice atraktivně“, ale podle Kelvina Taye z UBS Global Wealth Management není pravděpodobné, že by v příštích několika měsících šly rychle nahoru.


Graf dňa - BITCOIN (29.12.2021)
Kurzy.cz | 11:12:18
Bitcoin po krátkej korekcii smerom nahor a niekoľkých dňoch pohybu v pásme opäť poklesol. Najväčšia kryptomena sa včera prepadla po tom, čo býci nedokázali stlačiť cenu nad hlavnú cenovú zónu. Zóna odporu pohybujúca sa okolo 61,8% retracementu pohybu n...


Fincentrum & Swiss Life: Co přinesl rok 2021 pro naše peněženky?
Kurzy.cz | 10:56:15
Rok 2021 byl, stejně jako ten loňský, poznamenaný probíhající globální pandemií onemocnění Covid-19. Od roušek jsme se posunuli k vakcínám a počáteční paniku vystřídala spíše únava z čekání na definitivní konec.


Musk prodal další akcie Tesly za cca 1 mld. USD a zároveň zrealizoval opci na 1,6 milionu akcií
Kurzy.cz | 10:52:51
Elon Musk oznámil, že prodal dalších více jak 934 000 akcií Tesly v hodnotě více jak 1 miliardy USD. Musk prodává akcie automobilky kvůli daňovým důvodům a doposud takto realizoval prodeje za cca 11 mld. USD.


Vývoz saúdské ropy uprostřed vysokých cen prudce vzrostl
Kurzy.cz | 10:38:11
Saúdská Arábie těžila z cen ropy, které v říjnu dosáhly vrcholu roku 2021. Export se tehdy zvýšil až na celkových 28 mld. USD, uvedl Generální statistický úřad. 77,6 % celkového vývozu tvoří ropa, oproti 66,1 % o rok dříve.


Koruna je nejsilnější za skoro 10 let, nechává daleko za sebou polský zlotý i maďarský forint. Silnější koruna zlevňuje pohonné hmoty nebo elektroniku
Kurzy.cz | 10:32:02
Česká koruna dnes pokračuje ve svém zpevňování. Dopoledne podle údajů Bloombergu vůči euru posílila pod 24,90 za euro, až na 24,873. Od roku 2012 dosáhla silnější úrovně pouze v pěti obchodních dnech, vesměs v únoru 2020, přes vypuknutím pandemie.


USA hlásí přes 500 000 nových případů, Francie trhla evropský rekord blízko 180 000
Kurzy.cz | 10:28:08
USA na začátku týdne reportují přes 500 000 nových covidových případů. Francie nahlásila přes 179 800 nových případů a připsala si tak nový evropský rekord a blíží se tak důležitému milníku 200 000 případů, který doposud překonaly pouze USA a Indie.


Co přinesl rok 2021 pro naše peněženky?
Kurzy.cz | 10:00:52
Rok 2021 byl, stejně jako ten loňský, poznamenaný probíhající globální pandemií onemocnění Covid-19. Od roušek jsme se posunuli k vakcínám a počáteční paniku vystřídala spíše únava z čekání na definitivní konec.


10 TOP žen roku 2021. Charita Kataríny Vlčkové, zákroky Barbory Votíkové i byznys Renáty Kellnerové
Hospodářské noviny | 13:30:00
Kdo jsou ženy, které v roce 2021 měnily Česko, své okolí nebo samy sebe? Připravili jsme pro vás výběr deseti nejzajímavějších a nejvýznamnějších příběhů uplynulého roku, za nimiž stojí ženy, které jsou Češky nebo působí v tuzemsku. Celý tradiční...


Asi jsem tam nechal peněženku, vysvětlil muž hlídce dobývání do kontejneru
idnes.cz | 13:00:00
K vypáčenému kontejneru na použitý oděv vyjížděli pardubičtí městští strážníci. Muž, který se v taškách s nepotřebným textilem přehraboval, jim vysvětlil, že sem odložil obnošené oblečení a zřejmě i peněženku.


Likvidace pokračuje. Soud nařídil rozpuštění Lidskoprávního centra Memorial
idnes.cz | 12:56:00
Moskevský městský soud nařídil rozpuštění Lidskoprávního centra Memorial, sesterské organizace Mezinárodního Memorialu, o jehož likvidaci bylo rozhodnuto v úterý. Podle právní zástupkyně se uskupení hodlá odvolat.


Plány Miloše Zemana na příští rok: dohánění restů, do Číny spíše ne
idnes.cz | 12:43:00
Miloše Zemana, matadora české politiky, čeká poslední celý rok ve funkci prezidenta. Redakce iDNES.cz proto oslovila Hrad, aby plány hlavy státu přiblížil. Zeman chce dohnat schůzky, které se odložily kvůli covidové situaci. Zahraniční cesty ale neplánuje, brání mu v nich i zdravotní stav. Priority prezident nemění a slibuje koordinaci s novou vládou.


Hongkongský prodemokratický web po policejní razii končí, redaktory zatkli
idnes.cz | 12:42:00
Policie v Hongkongu ve středu prohledala redakci prodemokratického zpravodajského webu Stand News a zatkla sedm současných a bývalých pracovníků za publikování „rozvratného“ obsahu. Razie přináší nové obavy ohledně svobody projevu a médií v čínské zvláštní administrativní oblasti. Web ohlásil ukončení činnosti.


O pyrotechniku je zájem, hlásí prodejci. Nejvíce letí kompaktní ohňostroje
idnes.cz | 12:41:00
Obchodníci v Česku si letošní prodeje zábavní pyrotechniky chválí, někteří dokonce sledují i vyšší poptávku než v předkrizovém roce 2019. Češi před oslavami Nového roku nejvíce kupují takzvané kompaktní ohňostroje, kdy je jedna krabice naplněna větším počtem ran a na jedno zapálení a vytvoří bohatý světelný efekt.


Břeclavští hasiči testovali průjezdnost ulic, auta míjeli o milimetry
idnes.cz | 12:20:00
Ne na centimetry, ale na milimetry těsně míjejí břeclavští hasiči zaparkovaná auta. Jak obtížné je projet ulicemi města, testovali se třemi zásahovými vozidly na ulicích Husova, Hrnčířská, Riegrova, Žižkova a Svatoplukova. Tedy na těch se zástavbou klasických rodinných i bytových domů.


Skupina senátorů podává ústavní stížnost na vyhlášku o povinném očkování
idnes.cz | 11:51:00
Skupina senátorů v čele s Jiřím Růžičkou se rozhodla podat ústavní stížnost na vyhlášku bývalé vlády o povinném očkování pro vybrané skupiny lidí. Povinně mají být od března naočkováni lidé nad 60 let, zdravotníci, pracovníci sociálních služeb nebo policisté.


Z kamionu odlétl kus ledu, autu v protisměru rozbil čelní sklo a zrcátko
idnes.cz | 11:48:00
Velmi nepříjemný zážitek má za sebou řidička, které při průjezdu Přerovem spadl na auto velký kus ledu z návěsu protijedoucího kamionu. Viník z místa odjel.


V roce 2020 se konalo nejméně hudebních festivalů za posledních 12 let
idnes.cz | 09:59:00
Kvůli pandemii se v roce 2020 konalo o polovinu méně hudebních festivalů než v předešlém roce a nejméně za posledních 12 let. Zatímco v roce 2019 se jich v České republice uskutečnilo 224, o rok později to bylo pouze 114.


10 TOP žen roku 2021. Charita Kataríny Vlčkové, zákroky Barbory Votíkové i byznys Renáty Kellnerové
iHned.cz | 13:30:00
Kdo jsou ženy, které v roce 2021 měnily Česko, své okolí nebo samy sebe? Připravili jsme pro vás výběr deseti nejzajímavějších a nejvýznamnějších příběhů uplynulého roku, za nimiž stojí ženy, které jsou Češky nebo působí v tuzemsku. Celý tradiční...


Čína si stěžuje, že její vesmírné stanici hrozil střet se satelity Starlink Elona Muska
iHned.cz | 12:31:00
Čína si u OSN stěžuje, že se její vesmírná stanice Tchien-kung (Nebeský palác) musela letos dvakrát vyhnout střetu se satelity sítě Starlink amerického miliardáře Elona Muska. Na stížnost, kterou Peking v prosinci podal k příslušné agentuře OSN,...


Jako první vyvinuli vakcínu proti covidu. Pár z Mohuče se teď zase zaměří na rakovinu
iHned.cz | 11:38:00
Před dvěma lety je skoro nikdo neznal. V současné době je turecký manželský pár Özlem Türeciová a Ugur Sahin, žijící v Mohuči, mezi nejbohatšími Němci na třináctém místě. Časopis Manager Magazin jejich jmění v září odhadl na 13,5 miliardy eur....


Turecká kráska (23) pózovala s obřím penisem! Soud ji za to tvrdě potrestal
blesk | 13:52:00
Turecká třiadvacetiletá kráska Merve Taskinová musí pěkně litovat svého nápadu vyfotit se s obřím penisem v amsterodamském Muzeu sexu. Když snímky zveřejnila na sociální síti, došlápla si na ni turecká policie. Sexy dračice podle úřadů publikovala obscénní snímky a za to jí hrozily až  tři roky ve vězení! Nakonec od soudu odešla s podmínkou. 


Bidenova pravá ruka zabilancovala nad prvním rokem ve funkci. Co Harrisová označila za chybu?
blesk | 13:49:00
Americká viceprezidentka Kamala Harrisová za sebou nemá nejlehčí ani nejúspěšnější první rok ve funkci. Loni v listopadu se stala první ženou a osobou tmavé pleti zastávající druhý nejdůležitější úřad Spojených států. Po nástupu do nové práce dostala Harrisová na starost dost složité úkoly, mimo jiné i migraci. Podle průzkumů s jejím výkonem Američané nejsou moc spokojení, uvedl magazín People.


Král trapna, gangsteři z rezervace, rozkošně vulgární Rusko. Seriály roku 2021
Respekt | 11:47:48
Pokud si šlo na něco v roce 2021 nestěžovat, byly to televizní seriály. Producenti na všech digitálních i terestriálních frontách nepolevili v zásobování publika seriálovými počiny. Ať už to byla pokračování těch osvědčených nebo seriály nové. Přinášíme výběr deseti nejlepších. Do Top 10 se letos…


V části Moravy a Slezska zas hrozí ledovka: Výstraha je až do Silvestra, sledujte radar Blesku
blesk | 13:40:00
Na většině území Olomouckého a v části Moravskoslezského kraje znovu hrozí zrádná ledovka, která se tvoří při mrznoucím dešti. Výstraha platí od středečního večera do silvestrovského rána, největší riziko přitom bude ve čtvrtek ráno a dopoledne, uvedl dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Ledovka se na většině území republiky tvořila i v předchozích dnech a i dnes ráno místy zkomplikovala dopravu.


Luxusní Vánoce sexbomby Belohorcové: Dárek od manžela za 130 tisíc!
blesk | 13:30:00
Takový dárek pod stromečkem opravdu nečekala! Zuzana Belohorcová (45) dostala od manžela, podnikatele Vlasty Hájka (46) a jejich dětí ručně psaný poukaz na kabelku v přepočtu za více než 130 tisíc korun. Má to ale háček!


Asi jsem tam nechal peněženku, vysvětloval policistům muž, který vypáčil kontejner s textilem
lidovky.cz | 13:43:06
K vypáčenému kontejneru na použitý oděv vyjížděli pardubičtí městští strážníci. Muž, který se v taškách s nepotřebným textilem přehraboval, jim vysvětlil, že sem odložil obnošené oblečení a zřejmě i peněženku.


Ano, to byl náš rok. Přinesl nové výzvy a upevnil priority
lidovky.cz | 13:30:00
Za uplynulý rok jsme ušli velký kus cesty. Nejen naši starostové, ale i my ve Svazu. Naučili jsme se běžně využívat moderní technologie a pořádat konference či školení v on-line formě. Přesto jsme byli nadšení z možnosti uspořádat náš Sněm začátkem podzimu fyzicky. Nic nenahradí osobní kontakt, příležitost potřást si rukou, popovídat si.


Opět se dají čekat dopravní komplikace v Letňanech. Začátkem roku se bude opravovat Tupolevova
blesk | 12:57:00
Řidiče a cestující MHD čekají v příštím roce v pražské Tupolevově ulici dopravní komplikace. Kvůli opravě komunikace zde bude omezen provoz. Rekonstrukce by měla začít na začátku příštího roku po zimní stavební přestávce. Vyplývá to z informací zveřejněných na stránkách Technické správy komunikací (TSK). Oprava naváže na rekonstrukci autobusových zastávek, která se uskutečnila letos.


Po požáru pečovatelského domu zemřeli čtyři klienti: Ředitel zařízení si pak vzal život
blesk | 12:44:00
Ty nejhorší možné svátky prožili příbuzní obětí tragického požáru ve slovenské obci Osadné. Na následky nešťastné události z 21.prosince tam zahynuli čtyři klienti pečovatelského domu. Další skončili v nemocnici s vážnými zraněními. Situace podle všeho dolehla i na ředitele zařízení Jána Š (†54). Ten si totiž podle slovenských médií sáhl na život.


Povinné očkování pod palbou senátorů STAN: Na pomoc se zrušením vyhlášky povolali Ústavní soud
blesk | 12:40:00
Skupina senátorů v čele s Jiřím Růžičkou z klubu STAN se rozhodla podat ústavní stížnost na vyhlášku o povinném očkování, které se bývalá vláda Andreje Babiše (ANO) rozhodla zavést od března 2022 pro lidi nad 60 let a vybrané profese. Místopředseda Senátu Růžička to ve středu oznámil na twitteru. Nový kabinet Petra Fialy (ODS) plánuje z předpisu vyřadit povinné očkování minimálně pro seniory.


Spor o jméno ministra zahraničí nechtěně odhalil úpadek Černínského paláce
lidovky.cz | 12:03:00
Pryč jsou časy, kdy byl ministr zahraničí hned po premiérovi ta druhá nejdůležitější persona. Dnes se partaje rvou o jiné úřady, do čela ministerstva přicházejí politicky slabé váhy a nádherný palác na Hradčanech je pro strany méně atraktivní než řízení kultury. Přiznejme si: nejsme v tom sami.


Skupina senátorů podává ústavní stížnost na vyhlášku bývalé vlády o povinném očkování
lidovky.cz | 11:57:00
Skupina senátorů v čele s Jiřím Růžičkou se rozhodla podat ústavní stížnost na vyhlášku bývalé vlády o povinném očkování pro vybrané skupiny lidí. Povinně mají být od března naočkováni lidé nad 60 let, zdravotníci, pracovníci sociálních služeb nebo policisté.


Stříbrná SuperStar Elizabeth Kopecká »klofla« fotbalistu! Zdědila ho po Sandevě
blesk | 12:00:00
Nemá malých cílů! Elizabeth Kopecká (27) si je dobře vědoma svých (nejen pěveckých) předností. Stříbrná SuperStar přiznala vztah s fotbalovým reprezentantem Václavem Černým (24)!


Obvoďáci z Mariánských Lázní pomáhají pejskům v útulku: Je to tradice, říká policista Jiří
blesk | 11:59:00
Policisté z Mariánských Lázní ani letos nezapomněli na čtyřnohá zvířátka a během Štědrého dne do jednoho z útulku přivezli plno granulí a pamlsků. Dělají to tak už několik let, považují to za svou vlastní tradici.


Oblíbený slovenský politik (†60) zemřel na dovolené na Sicílii. „Takovou smrt si nezasloužil“
blesk | 11:09:00
Na Štědrý den se na internetu objevila zpráva o tragické smrti oblíbeného slovenského exposlance Národní rady Jozefa Buriana (†60). Jenže chyběla informace o příčině smrti, což nastartovalo spekulace. Je snad viníkem koronavirus, ptali se lidé. Jasno v tom udělal až politikův blízký přítel: Šlo o nešťastný pád.


Ve středních Čechách je potvrzený první případ varianty omikron
Eurozpravy-domácí | 14:00:00
Referenční laboratoř potvrdila první případ nákazy koronavirovou variantou omikron ve Středočeském kraji. Dalších několik podezření na omikron laboratoř nyní prověřuje, řekla dnes ČTK vedoucí protiepidemického oddělení krajské hygienické stanice Dana Taclová. Omikron je podle expertů nakažlivější a snadněji překoná vakcinaci, ale má zřejmě mírnější následky.


Zeman bude příští rok jednat hlavně s jinými státníky v Česku
Eurozpravy-domácí | 13:52:00
Pražský hrad očekává, že prezident Miloš Zeman bude příští rok jednat se zahraničními státníky především během jejich oficiálních návštěv v České republice. Důvodem je doporučení lékařů, aby nelétal na delší trasy. ČTK to sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zahraniční cesty a návštěvy cizích státníků podle něj bude kromě zdravotního stavu ovlivňovat i pandemická situace.


Skupina senátorů se rozhodla podat ústavní stížnost proti povinnému očkování
Eurozpravy-domácí | 13:08:00
Skupina senátorů v čele s Jiřím Růžičkou z klubu STAN se rozhodla podat ústavní stížnost na vyhlášku o povinném očkování, které se bývalá vláda Andreje Babiše (ANO) rozhodla zavést od března 2022 pro lidi nad 60 let a vybrané profese. Místopředseda Senátu Růžička to dnes oznámil na twitteru. Nový kabinet Petra Fialy (ODS) plánuje z předpisu vyřadit povinné očkování minimálně pro seniory.


V Olomouckém kraji je první případ varianty omikron
Eurozpravy-domácí | 13:03:00
Hygienici v Olomouckém kraji mají potvrzený první případ koronavirové varianty omikron, u dalších čtyř případů s podezřením na výskyt této varianty se čeká na výsledky. Známy by měly být ve čtvrtek odpoledne, řekla dnes ČTK mluvčí olomoucké krajské hygienické stanice Markéta Koutná.


Po roce elektronických dálničních známek jich řidiči koupili přes 6 milionů
Eurozpravy-domácí | 11:47:00
Téměř rok je nutné pro cesty po českých dálnicích kupovat elektronické dálniční známky. Řidiči jich od spuštění prodejů nakoupili přes šest milionů kusů za více než 5,43 miliardy korun. Největší zájem je o roční kupony, nejčastěji pak motoristé k nákupům využívají internetové stránky. Vyplývá to z informace správce systému známek společnosti Cendis.


Dohra smrtelné nehody lanovky na Ještěd: Cestující se možná dočkají až o 800 metrů delší trasy
blesk | 10:03:00
České dráhy uvažují po říjnové havárii kabinové lanovky na Ještěd, při které zemřel průvodčí, o výstavbě lanovky nové. Byla by zhruba o 800 metrů delší a začínat by měla u konečné tramvajové trati v Liberci - Horním Hanychově. Informuje o tom MF Dnes. Ve hře ale zůstává i základní oprava lanovky nebo větší rekonstrukce v současné trase, která vychází ekonomicky a časově nejlépe. Podle náměstka generálního ředitele Českých drah pro osobní dopravu Jiřího Ješety ale ČD zatím preferují novou lanovku.


Na výstavě děl Ester Krumbachové v Brně se procházejí živé kočky
pikant | 13:10:00
Ve dne chodí po síních, mají tam škrabadla a konstrukci na šplhání z přírodních materiálů.


Film s DiCapriem: Na Zemi se řítí kometa, ale všichni jsou zahledění do sebe
pikant | 12:07:00
V novince od Netflixu hrají Leonardo DiCaprio a Jennifer Lawrencová vědce, Meryl Streepová ženskou obdobu Donalda Trumpa.


Mladí jsou citlivky a jen si užívají. Podcast Co z tebe bude?! boří mýty o generaci Z
pikant | 12:01:47
Herec Štěpán Kozub, youtuber Vláďa Kadlec i zpěvačka Zea. Tomáš Maca letos v podcastu Co z tebe bude?! zpovídal známé lidi z řad porevoluční generace.


Už i Dartz vyvíjí elektromobil, základem má být Mercedes nebo GM
Auto.cz | 12:30:00
Známý tvůrce výstředních vozů se chystá na svůj první elektromobil, který ponese jméno Royal Cypher.


Rallye Dakar: Moskal vzpomíná nejen na legendární start s Liazkou
Auto.cz | 11:10:00
Jako kluk chtěl Jiří Moskal léčit zvířata, ale nakonec zůstal u koní. V přeneseném slova smyslu i doslova. Závodil totiž jedenadvacet let v terénu i na okruzích.


Policie dopadla mladíka, který zničil anděly v Železné Rudě. Škoda je 70 tisíc
Denik.cz | 12:12:00
Vandal, který zničil svítící anděly v Železné Rudě a způsobil škodu téměř sedmdesát tisíc korun, byl obviněn.


Nebezpečný trend: Reproduktor Alexa vyzval dítě, aby strčilo minci do zásuvky
Denik.cz | 11:53:00
Kristin Livdahlová by si ani ve snu nepředstavovala, že bude reproduktor Alexa její dceru navádět, aby si hrála s elektřinou. Když toho dne Američanka zjistila, že je venku špatné počasí, rozhodla se s dítětem zůstat doma. Aby dceru zabavila, našla na YouTube video s různými fyzickými výzvami. Desetiletá dívka byla nadšená. Ve chvíli, kdy jim došly nápady z videa, požádala chytrý reproduktor Alexu, aby jí dala novou výzvu. Co přišlo, ale nikdo nečekal.


Na 90 procent lidí na JIP v Británii podle Johnsona nedostalo posilovací dávku
Eurozpravy-zahraniční | 13:36:00
Britský premiér Boris Johnson dnes prohlásil, že na 90 procent všech lidí s těžkým covidem-19, kteří leží na jednotkách intenzivní péče, nedostalo posilovací dávku vakcíny. Británie se nyní potýká s rekordními nárůsty počtu nakažených, nemocnice však zatím přijímají výrazně méně pacientů než v předchozích vlnách.


Muž děsil cestující v Porubě onanií v autobusech. Dopadla ho všímavá policistka
Denik.cz | 10:10:00
Díky pozornosti ostravské policistky se podařilo zadržet pětatřicetiletého muže, který se nejméně ve dvou případech před zraky cestujících ukájel v autobusech v Ostravě-Porubě. Ochránci zákona měli k dispozici kamerové záběry z autobusu, nevěděli však, o koho jde.


Petr Havlík: Workoholik Babiš chystá spanilé jízdy po republice v pojízdné prodejně Agrofertu
Reflex | 13:30:00
V posledních dnech letošního roku chrlí Andrej Babiš jeden neotřelý nápad za druhým. Ne, ne, nenechme se zmást, to nejsou fóry jeho imitátora Petra Jablonského, to je Babiš sám. Bývalý premiér sestavuje stínovou vládu ze svých stínů, slibuje, že jeho fanklub ANO bude mluvit jedním hlasem (sic!), a také to, že bude hájit i zájmy voličů KSČM a ČSSD. Jako úplnou marketingovou pecku nám nyní představil svůj nový luxusní obytný vůz.


K zemi hleď! V katastrofickém hitu Netflixu si každý najde svůj terč, aby si mohl připadat chytře
Reflex | 12:00:00
Hvězdně obsazená satira K zemi hleď! z produkce Netflixu patří i u nás k nejsledovanějším a nejdiskutovanějším filmům závěru roku. Její ohlas stojí z velké části na jednoduchém populistickém poselství: politici lžou, miliardáři kradou a všichni kromě nás jsou idioti.


Sazby nahoru, technologie neatraktivní. Kam se obrátit?
Kurzy.cz | 13:37:35
Akcie velkých technologických firem mají za sebou dlouhé roky výjimečných zisků. Rostoucí sazby ale dolehnou na jejich vysoké valuace. Pro CNBC to uvedl John Rogers, který stojí v čele společnosti Ariel Investments.


Sváteční recept: hrachová polévka se slaninou a krutony
Kurzy.cz | 13:33:27
Vyzkoušejte na Silvestra, nebo Nový rok sváteční hrachovku. Pokrm vás prohřeje třeba po vaší procházce, nebo vám naopak dodá sílu těsně před ní. Snoubí se v něm hned několik chutí – cibulka, česnek, majoránka i restovaná slaninka. Věřte, že i ze zdánlivě


Aby se děti doma o svátcích a prázdninách nenudily
Kurzy.cz | 13:00:29
Jak zařídit, aby se zvídavé děti nezačaly nejen během svátků a prázdnin doma nudit a nepřerostly vám tak za chvíli přes hlavu? Přece jen aktivní hraní si s ostatními stimuluje vývoj dětí úplně jiným způsobem než mobil a PC. Děti se díky deskovým hrám učí


Důchody se v roce 2022 zvýší suverénně rekordně, o zhruba 1500 korun, a to kvůli mimořádné druhé valorizaci. Posunutím odchodu do důchodu na 1. ledna 2022 lze penzi navýšit až o tisíce
Kurzy.cz | 12:57:01
V příštím roce dojde pravděpodobně k suverénně nejvýraznějšímu navýšení průměrného důchodu v celé historii ČR. Penzisté se dohromady dočkají navýšení orientačně o 1500 korun. Nejprve v lednu jim důchod v průměru naroste o zhruba 800 korun a pak nejspíše&h


Technická analýza BTC/USD na 29. 12. 2021
Kurzy.cz | 12:45:59
Bitcoin po nepodařené rally stále klesá. Zprávy z krypto průmyslu: Chytří držitelé bitcoinu neutratili téměř žádné mince, přestože bylo letos dosaženo rekordní ceny 69 000 USD. Podle indexu Coin Days Destroyed (CDD) společnosti Glassnode pro analýzu sítí&


Technická analýza ETH/USD na 29. 12. 2021
Kurzy.cz | 12:41:23
Ethereum testuje support trendové linie shora. Zprávy z krypto průmyslu: Rok 2021 byl nepochybně skvělým rokem pro Shiba Inu (SHIB), protože memecoin nadále zaznamenává úspěch. Po dosažení dalšího milníku se „killer“ Dogecoinu stal nejsledovanější...


12.h - Evropa lehce oslabuje, BCPP naopak lehce roste, dolar posiluje, ropa a zlato klesají
Kurzy.cz | 12:39:37
Evropské akciové trhy v polovině posledního týdne roku při slabé likviditě lehce oslabují. Sledují se především aktuální covidová data a ladí se poslední kroky v portfoliích ve snaze uzavřít letošní rok a připravit se na ten další.


Tři největší rizika pro rozvíjející se trhy v roce 2022
Kurzy.cz | 12:03:03
Nad rozvíjejícími trhy může v příštím roce viset Damoklův meč. Efektivní oživení těchto zemí by mohlo být omezeno finančními, ekonomickými a biomedicínskými problémy. Mezi hlavní problémy patří zpřísnění měnové politiky ze strany amerického Fedu,...


Jurečka navrhuje pozastavit část programu Antivirus, chce jej přehodnotit
E15-ekonomika | 13:17:00
Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) by měl vládě navrhnout pozastavení programu Antivirus, konkrétně příspěvku B bránícího propouštění, a to od 1. ledna. Kabinet by se podle něj měl zaměřit na analýzu nastavení programu a posoudit jeho efektivitu. Zhodnotit má především to, zda současný rozsah protiepidemických opatření odpovídá výši finančních prostředků, které mohou zaměstnavatelé čerpat.


Dominik Stroukal: Pohádali jste se u stromečku o očkování, inflaci nebo o politice?
E15-ekonomika | 13:15:00
V celé řadě domácností kolem světa se podávala ke stromečku jako příloha ke sváteční politice i zuřivá hádka. Na tom by nebylo nic tak divného, asi jsme každý zažili v rodině nesmyslné vánoční dohady jako vystřižené z Pelíšků. Příjemná není ani hádka o výšce medvědů, ale ty letošní byly v něčem jiné. Hádali jsme se totiž vedle politiky také o očkování. A o inflaci.


Růst streamovacích služeb zpomalil, přesto mají za sebou úspěšný rok. V Česku se daří Voyu
E15-ekonomika | 12:15:00
Obliba streamovacích platforem rostla i v roce 2021. Nevystřelila sice raketově vzhůru jako v prvním roce pandemie, ale i tak ale mohou být streamovací služby se svými výsledky spokojené. Rostl počet předplatitelů, výše obratu i finance investované do vlastního obsahu. Jasným vítězem na streamovacím trhu je Netflix, dominantní pozici si nadále udržuje i v Česku. V tuzemsku se však pomalu probouzejí i lokální platformy a v příštím roce na český trh vstoupí další zahraniční konkurence. 


Škoda Transportation dodá Českým drahám zabezpečovací zařízení za 1,4 miliardy
E15-ekonomika | 10:59:00
České dráhy uzavřely rámcovou dohodu se Škodou Transportation na vybavení 51 vozů zabezpečovacím zařízením ETCS za více než 1,4 miliardy korun. 


Jurečka navrhuje pozastavit část programu Antivirus, chce jej přehodnotit
E15-politika | 13:17:00
Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) by měl vládě navrhnout pozastavení programu Antivirus, konkrétně příspěvku B bránícího propouštění, a to od 1. ledna. Kabinet by se podle něj měl zaměřit na analýzu nastavení programu a posoudit jeho efektivitu. Zhodnotit má především to, zda současný rozsah protiepidemických opatření odpovídá výši finančních prostředků, které mohou zaměstnavatelé čerpat.


Dominik Stroukal: Pohádali jste se u stromečku o očkování, inflaci nebo o politice?
E15-politika | 13:15:00
V celé řadě domácností kolem světa se podávala ke stromečku jako příloha ke sváteční politice i zuřivá hádka. Na tom by nebylo nic tak divného, asi jsme každý zažili v rodině nesmyslné vánoční dohady jako vystřižené z Pelíšků. Příjemná není ani hádka o výšce medvědů, ale ty letošní byly v něčem jiné. Hádali jsme se totiž vedle politiky také o očkování. A o inflaci.


Růst streamovacích služeb zpomalil, přesto mají za sebou úspěšný rok. V Česku se daří Voyu
E15-politika | 12:15:00
Obliba streamovacích platforem rostla i v roce 2021. Nevystřelila sice raketově vzhůru jako v prvním roce pandemie, ale i tak ale mohou být streamovací služby se svými výsledky spokojené. Rostl počet předplatitelů, výše obratu i finance investované do vlastního obsahu. Jasným vítězem na streamovacím trhu je Netflix, dominantní pozici si nadále udržuje i v Česku. V tuzemsku se však pomalu probouzejí i lokální platformy a v příštím roce na český trh vstoupí další zahraniční konkurence. 


Škoda Transportation dodá Českým drahám zabezpečovací zařízení za 1,4 miliardy
E15-politika | 10:59:00
České dráhy uzavřely rámcovou dohodu se Škodou Transportation na vybavení 51 vozů zabezpečovacím zařízením ETCS za více než 1,4 miliardy korun. 


Reklamy na auta ve Francii doplní ekologické slogany. Pokud ne, hrozí pokuty
idnes.cz | 15:51:00
Reklamy na auta budou muset ve Francii od 1. března příštího roku povinně obsahovat ekologické slogany vybízející k chůzi nebo využití hromadné, případně sdílené dopravy. Francie už podobný přístup v roce 2007 zavedla u potravin, kdy se snažila propagovat zdravý životní styl.


VIDEO: Strážníci odchytávali pašíka, do klece jej nalákali na piškoty
idnes.cz | 15:38:00
Zatoulaný vepřík pobíhající po poli zaměstnal v úterý dopoledne brněnské strážníky. Ti přátelské zvíře odchytili pomocí klece, sítě a piškotů. Protože nevypátrali majitele, umístili pašíka na farmu.


Platy ve veřejné sféře neporostou plošně, ústavním činitelům budou zmrazeny
idnes.cz | 15:32:00
Vláda schválila, jak se budou v příštím roce vyvíjet platy ve veřejné sféře. Neporostou všem ve veřejném sektoru stejně, v případě ústavních činitelů mají být dokonce na rok zmrazené. „Vláda schválila takové navýšení, které zohledňuje stav rozpočtu,“ řekl po jednání vlády premiér Petr Fiala.


Z vyšehradských hradeb spadl muž, zachránili ho hasiči s lezeckou technikou
idnes.cz | 15:30:00
Asi třicetiletý muž spadl odpoledne z pražských vyšehradských hradeb. Na místě zasahovali hasiči s lezeckou technikou a záchranáři, kteří muže vyprošťovali. Pád přežil a byl při vědomí. Kvůli zásahu záchranných složek byla na Rašínově nábřeží omezena doprava.


Nekonečný pořadník pacientů a vyčerpání. S čím jdou nemocnice do nového roku
idnes.cz | 15:07:00
Dlouhé měsíce čekání na neakutní operace, finance ovlivněné výdaji na zvládání epidemie a vyčerpaní zdravotníci. Nemocnice jdou do Nového roku s deficitem, který se jim bude jen těžko dohánět.


Smolný výsadek Silver B. Selhalo vše, přesto se parašutistům podařilo přežít
idnes.cz | 15:00:00
Od výsadku hrdinů uplynulo 80 let. V noci na 29. prosince 1941 seskočili nad Protektorátem tři skupiny, z nichž jsou proslulé Anthropoid a Silver A. O poznání méně je známý osud té třetí – Silver B. Oba její členové, Jan Zemek a Vladimír Škácha, přitom patří k velmi úzké skupině přeživších z první vlny výsadků. V Protektorátu přežili téměř zázračně více než tři roky.


Artefakty jako stovky kousků puzzle. V Iráku obnovují muzeum, jež zničil IS
idnes.cz | 14:20:00
Pracovníci muzea v iráckém Mosulu se snaží obnovit pozůstatky sbírky vzácných artefaktů starých přes dva tisíce let, které před několika lety zničili bojovníci Islámského státu. S restaurátorskými pracemi Iráčanům pomáhá také dvacet pracovníků francouzského muzea Louvre.


Hned z porodnice šla matka k babyboxu, dítě odložila v nemocničním oblečení
idnes.cz | 14:14:00
Netypický případ odložení dítěte zaznamenali v teplické nemocnici. V úterý odpoledne propouštěli domů po porodu matku se zdravou holčičkou. Jen chvíli poté hlásila signalizace, že někdo použil nemocniční babybox. Uvnitř ležela ta samá holčička, oděná stále v nemocničním oblečení. Vrátila se tak zase zpět na novorozenecké oddělení.


Nechali přírodu ležet a ta se uzdravila, vrací se i zvířata, hlásí ze Šumavy
idnes.cz | 13:00:00
Návrat různých forem života patří k dokladům toho, jak přírodě svědčí, pokud je v ní dost prostoru pro divočinu. Názorně se to ukazuje na vývoji v Národním parku Šumava. Správcům parku a přírodovědcům dělá radost například návrat pstruhů do jezera Laka nebo klesající obsah uhlíku a rostoucí podíl vápníku ve spadaném jehličí a listí.


Ben Cristovao: O alkoholu, lásce k Brnu i novém byznysu s dorty
revue.idnes.cz | 14:00:00
Ben Cristovao promluvil o nové práci i své lásce k Brnu. Zpěvák se stal nedávno kmotrem knihy Milý Bene spisovatelky Haliny Pawlowské. V rozhovoru pro iDNES.cz se muzikant svěřil i s tím, že už delší dobu nepije alkohol.


Plošnou pomoc k cenám energií nechceme, oznámila vláda. Podpora má být adresná, žádat půjde i zpětně
iHned.cz | 15:25:00
Stát přichází s pomocí lidem zasažených energokrizí, kterou zapříčinilo zdražování energií a následný pád některých dodavatelských firem. Pomoc má být podle premiéra Petra Fialy (ODS) adresná, nikoli plošná. „Navýšíme příspěvek na bydlení tak,...


Ženy v herním průmyslu nemusí v tichosti snášet nerovnost a obtěžování. Riot Games zaplatí 100 milionů dolarů
iHned.cz | 13:51:00
Americký vydavatel videoher Riot Games, který je známý hlavně díky hře League of Legends, zaplatí 100 milionů dolarů (zhruba 2,2 miliardy Kč) za urovnání hromadné žaloby. Ta zahrnuje obvinění z diskriminace podle pohlaví a ze sexuálního obtěžování,...


Třetí dávka bude pro všechny nad 18 let, firmy musí testovat všechny zaměstnance
lidovky.cz | 15:57:00
Všechny zaměstnance, i ty, kteří se již třikrát očkovali proti covidu, čeká od 17. ledna jednou za tři až pět dnů testování antigenními testy. Testování bude hrazené. Po jednání vlády to oznámil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek z TOP 09. Od 4. ledna bude podle něj očkování posilující dávkou umožněno všem občanům nad 18 let.


Vojákům, policistům či zdravotníkům vzrostou platy. Naopak ústavním činitelům budou zmrazeny
lidovky.cz | 15:32:00
Vláda schválila, jak se budou v příštím roce vyvíjet platy ve veřejné sféře. Neporostou všem ve veřejném sektoru stejně, v případě ústavních činitelů mají být dokonce na rok zmrazené. „Vláda schválila takové navýšení, které zohledňuje stav rozpočtu,“ řekl po jednání vlády premiér Petr Fiala.


Z vyšehradských hradeb spadl muž, zachránili ho hasiči s lezeckou technikou
lidovky.cz | 15:30:00
Asi třicetiletý muž spadl odpoledne z pražských vyšehradských hradeb. Na místě zasahovali hasiči s lezeckou technikou a záchranáři, kteří muže vyprošťovali. Pád přežil a byl při vědomí. Kvůli zásahu záchranných složek byla na Rašínově nábřeží omezena doprava.


OKD letos vytěžila víc uhlí, než plánovala. Hospodaření uzavře se ziskem
lidovky.cz | 13:12:00
Těžební společnost OKD v letošním roce vytěžila víc uhlí, než plánovala. Hospodaření za rok 2021 uzavře se ziskem. Informovala o tom mluvčí firmy Naďa Chattová.


Hongkongský prodemokratický web po policejní razii končí, redaktory zatkli
lidovky.cz | 13:11:00
Policie v Hongkongu ve středu prohledala redakci prodemokratického zpravodajského webu Stand News a zatkla sedm současných a bývalých pracovníků za publikování „rozvratného“ obsahu. Razie přináší nové obavy ohledně svobody projevu a médií v čínské zvláštní administrativní oblasti. Web ohlásil ukončení činnosti.


Velké zdravotnické změny. Za co pacienti příští rok ušetří a kde si naopak budou muset připlatit
lidovky.cz | 12:54:00
Do letoška měli všichni pojištěnci nárok na hrazenou zdravotní péči, kterou s ohledem na svůj zdravotní stav potřebují, v nejlevnější ekonomické variantě. Pokud požadovali variantu nákladnější, museli hradit její plnou cenu, což se teď změní.


Celeste Buckinghamová (26) ze SuperStar: Vyhoření, úzkosti, deprese!
blesk | 15:30:00
Hvězda Česko Slovenské SuperStar Celeste Buckinghamová (26) opět zabrousila do temných vod své duše a otevřeně promluvila o své zkušenostmi se syndromem vyhoření a úzkostmi. Detaily pozradila pro slovenský Nový Čas. 


Rušno pod Vyšehradem: Z hradeb spadl muž (50). Chtěl spáchat sebevraždu?
blesk | 15:17:00
Neklidný výjezd čekal ve středu odpoledne pražské policisty, hasiče i záchranáře. Z hradeb Vyšehradu totiž spadl muž. Pád naštěstí nebyl fatální. Podle prvotních informací se nicméně mohlo jednat o pokus o sebevraždu.


Řidička zapomněla v nádrži tankovací pistoli: Rozjela se a poničila stojan i auto
blesk | 15:16:00
Zasunutou tankovací pistoli zapomněla v nádrži řidička (47) u čerpací stanice v Horní Folmavě na Domažlicku. Když se i s ní rozjela, poničila stojan, auto i obložení benzinky.


„Absurdní“ vedro na Aljašce: Naměřili tu téměř 20 °C. A namrzající déšť paralyzoval dopravu
blesk | 15:05:00
Americký stát Aljaška zaznamenal v posledních dnech nezvykle vysoké teploty, které na některých místech překonaly dosavadní historické rekordy. Město Kodiak na stejnojmenném ostrově v neděli naměřilo 19,4 stupně Celsia, což jeden z místních expertů označil za „absurdní“. Vysoké teploty způsobily ve vnitrozemí silné bouře, ačkoliv bývá prosinec v oblasti obvykle velmi suchý. Kromě sněžení řadu oblastí zasáhl silný déšť, který velmi rychle namrzal a na mnoha místech tam znemožnil dopravu.


Čech pořídil unikátní snímek: Zachytil Webbův teleskop, když byl ve vzdálenosti Měsíce
blesk | 15:04:00
Pozoruhodný snímek pořídil český astrofotograf Zdeněk Bardon. Ze své soukromé hvězdárny v Rasoškách na Náchodsku vyfotografoval vesmírný teleskop Jamese Webba (JWST), když byl teleskop od Země už na vzdálenost Měsíce. O fotografii dnes informoval Pavel Suchan, místopředseda České astronomické společnosti (ČAS). Webbův teleskop po mnoha odkladech opustil Zemi 25. prosince. Dosud největší a nejvýkonnější dalekohled vypuštěný lidmi dokáže nahlédnout do nejhlubší historie vesmíru i pátrat po známkách možného života mimo Sluneční soustavu.


Jiřík (9,5) se narodil s krutou genetickou nemocí: Chybou lékařů mu utekla jedna velká šance
blesk | 14:48:00
Když se Jiřík Frank (9,5) narodil, zdálo se, jako by mu na hrudníčku vyčnívalo žebro, ale lékaři maminku ujišťovali, že vše bude v pořádku. Situace však byla mnohem vážnější, na krutou diagnózu ovšem museli rodiče chlapečka čekat další čtyři roky…Za tu dobu jim utekla velká šance na zmírnění následků Jiříkovy smrtelné choroby.


Spoření je mrtvé, zabili jsme ho. Nahradí ho jedno velké kasino, říká ekonom Stroukal
aktuálně.cz | 14:14:24
Klasické spoření nahradily rizikové investice. Pro řadu lidí jde o bolestivou změnu, jenž může vést i k osobním krachům, říká ekonom Dominik Stroukal.


Prezident Zeman nebude létat na zahraniční cesty, se státníky bude jednat v Česku
aktuálně.cz | 13:47:42
Zahraniční cesty a návštěvy cizích státníků bude kromě zdravotního stavu ovlivňovat i pandemická situace.


Slováček drsně o Gelemové: Skončí tam, kde začínala, předpovídá Felix temnou budoucnost
blesk | 12:25:00
Bývalí partneři Lucie Gelemová (38) a Felix Slováček (78) si nemohou přijít na jméno. Zatímco výtvarnice vyhrožuje saxofonistovi právníky, známý muzikant se vrátil ke své manželce Dagmar Patrasové (65) a na milence nenechá ani nit suchou. Nyní se ostře pustil do jejích uměleckých děl…


Křupavé silvestrovské pohoštění: Zkuste parmazánové tyčinky, cibulové kroužky s dipem i domácí bakerolls
blesk | 12:25:00
Některé z nás čeká největší párty roku. Ať už plánujete oslavit příchod nového roku s rodinou, nebo kamarády, rozhodně k tomu budete potřebovat dobré jídlo a pití. Inspirujte se naším křupavým pohoštěním. Příprava je snadná a chuť skvělá!


Protiteroristická jednotka míří do světa. Trailer představuje pokračování Faudy
pikant | 15:18:00
Čtvrtá řada možná nejpopulárnějšího izraelského seriálu všech dob bude mít na Netflixu premiéru příští rok.


Vyhrocený rozvod: Vládce Dubaje zaplatí 15 miliard manželce, která od něj utekla
Denik.cz | 15:01:00
Více než půl miliardy liber, tedy patnáct miliard korun, dostane od dubajského emíra jeho dnes již bývalá manželka princezna Hadži a jejich dvě děti. Z této horentní sumy se bude platit mimo jiné i obrněný vůz, který má exmanželku chránit před nehorázně bohatým a uraženým manželem. Před Vánoci o tom rozhodl britský soud. Kdyby nebyla šejkova manželka muslimka, mohli bychom říct, že dostala od Ježíška opravdu obrovský superdárek pod stromeček.


Deník „vybral“ premiéra. Předvolební debaty ovládl Petr Fiala
Denik.cz | 14:31:00
My jsme vám to říkali. Tak by mohl znít souhrnný komentář k unikátnímu projektu Deníku a denik.cz k letošním sněmovním volbám.


Vykolejený vlak: Nehody jsou tu časté. Zázrak, že nikdo nezemřel, říká starosta
Denik.cz | 14:01:00
Středeční srážka vlaku s nákladním autem není jediná, která se na přejezdu stala. Starosta Rožné Libor Pokorný jich zažil už několik. 


Vánoční překvapení: V kladenské teplárně se narodil beránek, dostal jméno Adam
Denik.cz | 13:33:00
/FOTOGALERIE/ To, že v areálu Teplárny Kladno žije už čtyřicet let ovčí stádo, které zde spásá v technologické části rozvodny trávu, není pro Kladeňáky novinkou, stejně jako fakt, že se o zvířata stará celoročně už mnoho let zaměstnanec firmy Stanislav Beránek. Velkou radostí nejen pro něj, ale i všechny pracovníky podniku, je proto nejčerstvější vánoční přírůstek. Narodil se přímo na Štědrý den a je to beránek. Zaměstnanci mu vybrali jméno Adam, které v kalendáři připadá na stejný den. Aktuálně má teplárna celkem 12 zvířat – jednoho berana, pět ovcí a šest letošních mláďat.


Vláda jedná o změnách opatření. Válek chce třetí dávku pro Čechy nad 18 let
Denik.cz | 13:03:00
Vláda na středečním zasedání projedná změny protiepidemických opatření kvůli šíření covidové varianty omikron. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) oznámil, že na jednání navrhne rozšíření očkování třetí dávkou pro lidi nad 18 let. O konkrétním datu rozhodne kabinet.


ANALÝZA: Kdo povede Prahu, Brno a Senát? A zbrojí se na Hrad
Denik.cz | 13:00:00
Razítko na vítězství ve sněmovních volbách mohou na podzim dodat koalicím SPOLU a PirSTAN starostové, primátoři a třetina senátorů.


Citrony se povedly, z mandarinek bude kořalka, těší se zahradník z Moravce
Denik.cz | 12:51:00
/FOTO, VIDEO/ Mandarinek se mi letos urodilo strašně málo. Vloni byla úroda rekordní, takže si rostliny potřebovaly odpočinout. Některé kvetly málo, jiné pozdě. A ty, co kvetly, často neudržely plod. Takže letošní úroda teď končí v sudu a bude z ní speciální kořalka, hodnotí své výpěstky zahradník Petr Broža z Moravce.


Vláda zmrazila platy úředníků. Vojáci, hasiči i policisté si polepší o 700 korun
Denik.cz | 12:29:00
Platy ve veřejné sféře zřejmě plošně nestoupnou, jejich možný růst aktuálně projednává vláda. Její zástupci také podle nejnovějších informací České televize schválili zmrazení platů státních úředníků. Navrhl to ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Změna se týká například zaměstnanců finanční správy nebo úřadů práce. Vláda současně schválila zvýšení platů policistů, hasičů a vojáků plošně o 700 korun měsíčně. Původní návrh předchozí vlády počítal s růstem o 1 400 korun.


Nová baterie pro Ford Mustang Mach-E je dražší než nejlevnější pick-up značky
Auto.cz | 15:30:00
Ceny baterií sice v posledních letech padají, přesto pořád nejde o žádnou levnou srandu.


Kdy vrah zabíjel? Unikající pachatele pomůže chytit unikátní kalendář pro vězně
Denik.cz | 12:00:00
Zhruba čtyřicetiletý muž zanedbaného zevnějšku zavraždil 29. července 2006 nožem prodavačku v obchodě s textilem ve Kdyni na Domažlicku. Mrtvý novorozenec byl 2. června 2012 nalezen v příkopu mezi obcemi Kraslice a Rotava na Sokolovsku. Analýza DNA prokázala, že od stejné matky pochází novorozeně, které bylo v lednu 2011 nalezeno mrtvé v Německu. To jsou dva z policejních pomníčků, které by kriminalisté po letech rádi rozlouskli.


Kuriózní zásah strážníků v Brně: Zatoulané miniprase lákali do klece na piškoty
Denik.cz | 11:10:00
/FOTO/ Odchyt netradičního zvířete provedli v úterý dopoledne brněnští strážníci. V okolí Medláneckého kopce a Palackého vrchu se toulalo göttingenské miniprase.


Akcie sektoru námořní přepravy LNG v uplynulém týdnu připsaly 5 %
Kurzy.cz | 15:01:02
Jsme rádi, že mají naše články přibližující problematiku zemního plynu resp. námořní přepravy LNG tuzemským investorům rostoucí oblibu. Jádrem činnosti naší datově-analytické společnosti je zpřehlednit a zpřístupnit tento sektor investorům.


Co se mění v roce 2022? Novinky Ministerstva práce a sociálních věcí
Kurzy.cz | 14:32:00
Rok 2022 přinese další změny v oblasti práce a sociálních věcí. Jedná se například o zvýšení minimální mzdy, valorizaci důchodů, pomoc v hmotné nouzi a řadu novelizací zákonů. Přehled novinek najdete v tiskové zprávě Ke stažení Tisková zpráva.pdf...


Akciová výjimečnost USA bude uvadat, domnívá se JPMorgan
Kurzy.cz | 14:31:24
Americké akcie by si v příštím roce měly vést dobře, ale ne tak jako akcie zahraniční. Pro Bloomberg Markets to uvedla Joyce Chang, která vede globální akciový výzkum v JPMorgan Chase & Co.


Kurzovní lístek ČNB na středu 29.12.2021
Kurzy.cz | 14:28:14
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 28.12.Změna29.12. Americký dolar USD 1 22.0500 +0.13%22.0790...


Valorizace platů ve veřejné sféře od 1. ledna roku 2022: Přidáno dostanou pracovníci v sociálních službách, zdravotníci či učitelé - platové tarify 2022
Kurzy.cz | 14:19:00
Místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) předložil na základě jednání vládní koalice návrh nařízení vlády, kterým se mění platové tarify ve veřejné sféře s účinností od 1. ledna 2022. Podrobnosti najdete v...


Nejvýhodnější stravenka má nově hodnotu 150 korun
Kurzy.cz | 14:17:05
Jako každý rok i letos Ministerstvo práce a sociálních věcí zvyšuje od 1. ledna 2022 hodnotu stravného na pracovních cestách na 118 korun na den. Letos je změna výraznější, což je dáno především vysokou inflací, která na konci roku 2021 dosahuje 6 %.


Švédská Northvolt začala produkovat bateriové články ve své gigafactory
Kurzy.cz | 14:15:12
Švédská společnost Norhvolt oznámila, že z výrobní linky její nové gigafactory sjely první bateriové články. Firma tím splnila svůj závazek spustit produkci do konce tohoto roku. Zahájení komerčních dodávek firma plánuje plánuje v roce 2022.


Top tri grafy tohto týždňa: US100, DE30, ETHEREUM
Kurzy.cz | 14:06:59
Trhy sú počas posledného týždňa roka mierne utlmené. Investori sú stále vo vianočnej nálade a očakáva sa, že táto situácia bude pokračovať až do Nového roka. Znížená likvidita však vytvára riziko väčších, rýchlejších pohybov na trhoch a vytvára určité ...


Izolačka – výše a odečet od pojistného. Kdo má na karanténní příspěvek nárok? Jaká je výše příspěvku? Jak zaměstnavatel odečte příspěvky od pojistného?
Kurzy.cz | 12:59:00
Zákonem č. 518/2021 Sb., o mimořádném příspěvku zaměstnanci při nařízené karanténě, se opětovně zavádí poskytování mimořádného příspěvku (tzv. izolačky). Zákon nabyl účinnosti dnem vyhlášení ve Sbírce zákonů, tj. dne 23. 12. 2021. Podmínky nároku na př...


Qatar Airways nebude přepravovat pasažéry z JAR do 13/01/2022
Kurzy.cz | 09:43:00
Letecká společnost Qatar Airways prodlužuje jednosměrný ban na lety z JAR a do (nejméně) 13/1/2022 nepřepravuje pasažéry. Lety do JAR nejsou


Reaktor v Dukovanech bude poprvé v historii řídit žena, Zuzana Fraňová
Kurzy.cz | 09:11:00
Jadernou elektrárnu Dukovany už 36 let bezpečně a spolehlivě řídí 102 operátorů blokových dozoren čtyř dukovanských bloků. Za méně než dva roky doposud ryze mužského kolektivu nastoupí první žena, Zuzana Fraňová, která se právě připravuje na práci oper...


Olomouc: Covid už podruhé ruší novoroční ohňostroj
Kurzy.cz | 16:00:29
Novoroční ohňostroj se kvůli nepříznivé epidemiologické situaci v Olomouci opět neuskuteční. Oslavy příchodu nového roku, které se od roku 2015 přesunuly ze silvestrovské půlnoci až na podvečer 1. ledna, vždy přilákaly do centra města tisíce Olomoučanů...


Střemhlavý pád letadla. Janatova investiční firma byla údajně iluzí, lidé hledají cesty k miliardě
Hospodářské noviny | 16:05:00
Jeho rychlé bohatnutí na burze veřejnost ohromovalo. Média jeho příběh nazývala pohádkou nebo americkým snem. První milion prý vydělal Ondřej Janata v 17 letech. Původním vkladem byly desetitisíce, které uspořil z brigád v lese, kde kopal příkopy....


Testování v práci opět pro všechny? Vláda ho chce od 17. ledna zavést dvakrát týdně
Hospodářské noviny | 15:42:00
Vláda podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) chce, aby zaměstnavatelé od 17. ledna testovali všechny své pracovníky dvakrát týdně. Ideální by podle něj byla varianta testování vždy po třech dnech. Návrh má podle něj projednat ještě...


Plošnou pomoc k cenám energií nechceme, oznámila vláda. Podpora má být adresná, žádat půjde i zpětně
Hospodářské noviny | 15:25:00
Stát přichází s pomocí lidem zasaženým energokrizí, kterou zapříčinilo zdražování energií a následný pád některých dodavatelských firem. Pomoc má být podle premiéra Petra Fialy (ODS) adresná, nikoli plošná. „Navýšíme příspěvek na bydlení tak,...


Lichvářská kauza otočila pohled na „lidového“ Vondráčka. Narazila i na etickou hranu advokacie
Hospodářské noviny | 14:29:00
I přes menší skandály stoupala politická hvězda Radka Vondráčka z ANO vzhůru. Šéf sněmovny si budoval image obyčejného chlapa a od svých fanoušků dostával vzkazy, že by jej rádi jednou viděli na Pražském hradě. Obrazem sympatického lidového politika...


Ženy v herním průmyslu nemusí v tichosti snášet nerovnost a obtěžování. Riot Games zaplatí 100 milionů dolarů
Hospodářské noviny | 13:51:00
Americký vydavatel videoher Riot Games, který je známý hlavně díky hře League of Legends, zaplatí 100 milionů dolarů (zhruba 2,2 miliardy Kč) za urovnání hromadné žaloby. Ta zahrnuje obvinění z diskriminace podle pohlaví a ze sexuálního obtěžování,...


Čína si stěžuje, že její vesmírné stanici hrozil střet se satelity Starlink Elona Muska
Hospodářské noviny | 12:31:00
Čína si u OSN stěžuje, že se její vesmírná stanice Tchien-kung (Nebeský palác) musela letos dvakrát vyhnout střetu se satelity sítě Starlink amerického miliardáře Elona Muska. Na stížnost, kterou Peking v prosinci podal k příslušné agentuře OSN,...


Jako první vyvinuli vakcínu proti covidu. Pár z Mohuče se teď zase zaměří na rakovinu
Hospodářské noviny | 11:38:00
Před dvěma lety je skoro nikdo neznal. V současné době je turecký manželský pár Özlem Türeciová a Ugur Sahin, žijící v Mohuči, mezi nejbohatšími Němci na třináctém místě. Časopis Manager Magazin jejich jmění v září odhadl na 13,5 miliardy eur....


Čínské vakcíny jsou proti omikronu bezbranné. Zemi čekají další tvrdé lockdowny a svět bude trpět
Hospodářské noviny | 11:20:00
Miliony Číňanů žijí v tak tvrdém lockdownu, jaký Češi nezažili ani v nejhorších fázích pandemie. Zhruba 13 milionů obyvatel města Si-an v centrální Číně smí vyjít ze svých domovů jedině kvůli testu na covid-19. Nakoupit základní potraviny může vždy...


Užijte si akci a drama: Nejlepší videohry, které byste si měli ještě v roce 2021 zahrát
Hospodářské noviny | 11:00:00
Forza Horizon, Deathloop, Farm Simulator, Mass Effect, Ratchet & Clank, Halo, Monster Hunt Rise a stovky až tisíce dalších titulů vyšly za poslední rok. Více, než kolik do kin nebo na Netflix zamířilo filmů, a více, než se dá za celý rok...


Kvůli cenám energií chce vláda zvýšit příspěvek na bydlení. Rozšíří se také program pro podnikatele
ČT24 | 16:07:48
Vláda kvůli vysokým cenám energií schválila na středečním zasedání soubor opatření. Před plošnou pomocí upřednostňuje adresnou. Lidem má pomoci zvýšení příspěvku na bydlení, v souvislosti s tím se připravuje návrh novely zákona o státní sociální podpoře. Využít bude možné také mimořádnou okamžitou pomoc, pro podnikatele se rozšíří program Záruka v souvislosti s vynucenou změnou dodavatele energií.


Jak se zbavit "Babišových" úředníků, a přitom neporušit zákon
Respekt | 11:46:40
Navýšení pozic ve Strakově akademii dává logiku, ale je těžké vysvětlit ho voličům


Vláda řešila nárůsty platů, polepší si vojáci, zdravotníci nebo učitelé
Eurozpravy-domácí | 16:36:00
Platy pracovníků v sociálních službách v příštím roce stoupnou o 700 korun. Zdravotníkům se vláda rozhodla platy zvýšit o šest procent a pedagogickým pracovníkům o dvě procenta. Zároveň vláda rozhodla zmrazit platy státních úředníků na ministerstvech a dalších úřadech a všem ústavním činitelům.


Vláda v lednu obnoví plošné testování ve firmách, pozastavuje jim Antivirus
Eurozpravy-domácí | 16:24:00
Vláda podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) chce, aby zaměstnavatelé od 17. ledna testovali všechny své pracovníky dvakrát týdně. Ideální by podle něj byla varianta testování vždy po třech dnech. Návrh má podle něj projednat ještě tripartita, teprve poté by ho schválili ministři. Válek to dnes řekl na tiskové konferenci po jednání vlády.


Na přeočkování budou moci od 4. ledna všechny dospělé osoby
Eurozpravy-domácí | 16:18:00
Od 4. ledna se budou moci po pěti měsících od druhé dávky vakcíny proti covidu-19 přeočkovat všichni starší 18 let. Po dnešním jednání vlády to oznámil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Dosud měli tito lidé možnost získat posilující vakcínu až po šesti měsících.


Česko chce za předsednictví rozvíjet vztahy se zeměmi mimo V4, uvedl Bek
Eurozpravy-domácí | 16:05:00
Česká republika využije svého předsednictví v Radě EU v druhé polovině příštího roku k budování vztahů se zeměmi, které jsou v Evropské unii v hlavním proudu. V dnes zveřejněném rozhovoru s agenturou Bloomberg to řekl český ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek.


Lipavský nezruší nominace velvyslanců, které schválila Babišova vláda
Eurozpravy-domácí | 15:58:00
Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) nakonec nechce rušit nominace velvyslanců, které schválila bývalá vláda Andreje Babiše (ANO). Sdělil to Deníku N. Dříve měl přitom výhrady k nominaci někdejšího ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) do Finska a k vyslání zástupce ředitele zahraničního odboru prezidentské kanceláře Petra Pirunčíka na Ukrajinu.


Vláda schválila opatření kvůli cenám energií, pomoci má vyšší příspěvek na bydlení
Eurozpravy-domácí | 15:53:00
Soubor opatření kvůli vysokým cenám energií dnes schválila vláda. Lidem má pomoci zvýšení příspěvku na bydlení, v souvislosti s tím se připravuje návrh novely zákona o státní sociální podpoře. Využít bude možné také mimořádnou okamžitou pomoc, pro podnikatele se rozšíří program Záruka v souvislosti s vynucenou změnou dodavatele energií. Opatření připravovala skupina ministrů financí, práce, průmyslu a životního prostředí.


Brněnská nemocnice potvrdila dalších 18 nákaz omikronem
Eurozpravy-domácí | 15:38:00
Ve Fakultní nemocnici Brno zaznamenali od pondělí 18 nových případů laboratorně potvrzené nákazy covidem-19 v nakažlivější variantě omikron. Momentálně jde o 11,4 procenta ze všech pozitivních vzorků zkoumaných v nemocnici. Celkem nemocnice eviduje 53 případů omikronu, řekla ČTK mluvčí Veronika Plachá. V pondělí jich bylo 35.


Případ sedmi dozorců ženské věznice Světlá nad Sázavou bude řešit soud H. Brod
Eurozpravy-domácí | 14:10:00
Případem sedmi dozorců ze ženské věznice Světlá nad Sázavou, kteří jsou podezřelí z mučení a nelidského a krutého zacházení, se bude zabývat Okresní soud Havlíčkův Brod. ČTK to dnes řekl dozorující státní zástupce Lukáš Vodička z Krajského státního zastupitelství v Hradci Králové. Podle obžaloby se dozorci loni v lednu podíleli na několikahodinovém fyzickém i psychickém mučení odsouzené ženy.


Ministerstva kvůli cenám energií chystají příspěvky i záruky pro podnikatele
Eurozpravy-domácí | 11:23:00
Soubor opatření, který připravuje skupina ministrů financí, práce, průmyslu a životního prostředí kvůli vysokým cenám energií, obsahuje například návrh na zvýšení příspěvku na bydlení, v souvislosti s tím se připravuje návrh novely zákona o státní sociální podpoře.


Světu kvůli variantám delta a omikron hrozí tsunami případů, míní WHO
Eurozpravy-zahraniční | 16:50:00
Světu nyní hrozí kvůli variantám omikron a delta "cunami případů" nákazy koronavirem. Řekl to dnes šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Celosvětově by podle WHO mohlo brzy přibývat přes milion nových případů infekce denně.


Francie dnes očekává přes 200 000 nových nákaz koronavirem
Eurozpravy-zahraniční | 16:12:00
Francie dnes ohlásí přes 200.000 nových nákaz koronavirem za jediný den, uvedl ministr zdravotnictví Olivier Véran. Podle agentury Reuters půjde nejen o francouzský, ale také celoevropský rekord od začátku pandemie covidu-19. Své dosavadní maximum překonala Francie už v úterý, kdy oznámila 179.807 nových případů koronaviru.


Čína použila za nedodržení epidemických nařízení trest z doby kulturní revoluce
Eurozpravy-zahraniční | 11:30:00
Úřady jižní čínské oblasti Kuang-si donutily čtyři lidi kvůli porušení epidemických opatření spoutané pochodovat před shromážděným davem. Informovala o tom dnes agentura AFP, podle níž některá čínská média označila trest za přehnaný.


Vláda chce od 17. ledna testování v práci. Příští týden se mohou třetí dávkou očkovat všichni 18+
Reflex | 16:21:00
Vláda podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) chce, aby zaměstnavatelé od 17. ledna testovali všechny své pracovníky dvakrát týdně. Ideální by podle něj byla varianta testování vždy po třech dnech. Návrh má podle něj projednat ještě tripartita, teprve poté by ho schválili ministři. Válek to dnes řekl na tiskové konferenci po jednání vlády.


Bohumil Doležal: Prezidentův vánoční projev aneb Kdo je vlastně Mnichovan?
Reflex | 16:00:00
Na prezidentův projev reagovali představitelé vládní garnitury řadou kritických připomínek. Zároveň byla cítit jakási radostná úleva: tentokrát žádné brutální útoky, s lecčíms lze dokonce souhlasit; představovali si to daleko horší.


Zažít nudu? Nevadí! Hloupneme, přestáváme žít podle biologických parametrů, varuje neurolog Stránský
Reflex | 15:00:00
Homo sapiens fungují jako mravenci v mraveništi. Pokud do něj kopnete, dostanou se do hyperexcitovaného stavu, a to se děje i s lidmi následkem technologií. Všichni musí vědět všechno hned. Jak technologie působí na nervová spojení v mozku, jak bychom je měli používat, abychom se rozvíjeli, a v čem jsou si podobné závislosti na heroinu a hraní her, popisuje Martin Jan Stránský, neurolog a profesor prestižní univerzity Yale. Zároveň přitom upozorňuje, že největšímu riziku jsou v digitální džungli vystaveny děti. Minimalizovat ho lze přitom jednoduše – stačí zažít nudu.


Kvůli nízké sledovanosti odsunou televize příští Vánoční poselství prezidenta na březen
Reflex | 14:00:00
Prezident Miloš Zeman se dlouhodobě potýká s nízkou sledovaností, což se samozřejmě dotýká i jeho výstavní skříně – Vánočního poselství. Jakkoliv se mohlo zdát, že dlouhodobá hospitalizace a všemožné spekulace, zda je vůbec ještě na živu a kdo tedy zastává ve skutečnosti jeho funkci, hrály ve prospěch pana prezidenta v tom směru, že zájem veřejnosti o jeho osobu vzrostl, bohužel tomu tak není. Minimálně se to tedy neprojevilo na číslech sledovanosti.


Etická komise FAČR zahájila disciplinární řízení se čtveřicí sudích
Tiscali-zprávy | 16:20:06
Etická komise Fotbalové asociace ČR zahájila disciplinární řízení se čtveřicí rozhodčích, kteří se v letech 2019 až 2020 pokusili ovlivnit zápasy tehdy druholigového Vyšehradu. Rozhodlo o tom úterní zasedání komise, která se opět zabývala kauzou údajné korupce kolem bývalého místopředsedy FAČR Romana Berbra a s ním spojených osob. Kvůli protažení zasedání byl výstup komise zveřejněn až ve středeční tiskové zprávě.


Ve veřejné sféře platy zřejmě příští rok nestoupnou, projednává to vláda
Tiscali-zprávy | 13:21:36
Růst platů ve veřejné sféře navrhuje ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) o konkrétní částku 700 korun, nebo procentuálně až o šest procent.


Přes 23 tisíc Bělorusů hledalo v Polsku od loňského léta ochranu
Tiscali-zprávy | 11:08:43
Do Polska přišlo od loňského léta více než 23 000 Bělorusů, kteří ze své vlasti utekli před perzekucí.


Platy vojáků i policistů vzrostou o 700 korun, úředníkům zamrznou. Antivirus B vláda zastaví
E15-ekonomika | 15:23:00
Vláda se dnes zabývala otázkou výše platů vojáků, policistů, hasičů a dalších zaměstnanců státu. Zatímco platy ústavních činitelů se Fialův kabinet rozhodl zmrazit, vojákům, policistům i hasičům platy příští rok vzrostou o 700 korun. Je to ale méně, než o kolik platy v armádě a dalších složkách původním rozhodnutím zvyšovala předchozí vláda. Vláda také od 1. ledna pozastavuje vyplácení příspěvku B z programu Antivirus.


Pokud stát neochrání Krušné hory, budeme za deset let brečet, říká teplická naděje ODS Petr Šíla
E15-ekonomika | 14:00:00
Jeho politickou dráhu určil Jaroslav Kubera, je mladým teplickým politikem a začal ovlivňovat svět kolem sebe. Tenhle refrén tu už, pravda, jednou byl. Ale sedmadvacetiletý Petr Šíla není Dominik Feri. A prý ani nebude. „Uměl to dobře s instagramem, ale jinak nic moc neudělal,“ říká o něm nejmladší ředitel botanické zahrady v Česku, který bojuje za zřízení Chráněné krajinné oblasti Krušné hory nebo za to, aby botanické zahrady vyšly ven z areálů a začaly určovat podobu měst, kde sídlí. Vedení „jeho“ ODS by mělo pomalu zbystřit.


Sklady.cz – více než 700 skladových hal na jednom místě
E15-ekonomika | 17:00:29
Optimální řešení skladových a logistických potřeb pro velké i začínající hráče přináší portál Sklady.cz. Firma spolupracuje s mezinárodními i českými developery a má detailní přehled o tom, co se na trhu děje. Zákazník tak může přehledně a na jednom místě vybírat ze 700 průmyslových nemovitostí – ať už se jedná se o haly určené k pronájmu či pořízení do vlastnictví. A to ve všech regionech Čech a Slovenska. Součástí databáze jsou také pozemky pro průmyslové využití.


Platy vojáků i policistů vzrostou o 700 korun, úředníkům zamrznou. Antivirus B vláda zastaví
E15-politika | 15:23:00
Vláda se dnes zabývala otázkou výše platů vojáků, policistů, hasičů a dalších zaměstnanců státu. Zatímco platy ústavních činitelů se Fialův kabinet rozhodl zmrazit, vojákům, policistům i hasičům platy příští rok vzrostou o 700 korun. Je to ale méně, než o kolik platy v armádě a dalších složkách původním rozhodnutím zvyšovala předchozí vláda. Vláda také od 1. ledna pozastavuje vyplácení příspěvku B z programu Antivirus.


Pokud stát neochrání Krušné hory, budeme za deset let brečet, říká teplická naděje ODS Petr Šíla
E15-politika | 14:00:00
Jeho politickou dráhu určil Jaroslav Kubera, je mladým teplickým politikem a začal ovlivňovat svět kolem sebe. Tenhle refrén tu už, pravda, jednou byl. Ale sedmadvacetiletý Petr Šíla není Dominik Feri. A prý ani nebude. „Uměl to dobře s instagramem, ale jinak nic moc neudělal,“ říká o něm nejmladší ředitel botanické zahrady v Česku, který bojuje za zřízení Chráněné krajinné oblasti Krušné hory nebo za to, aby botanické zahrady vyšly ven z areálů a začaly určovat podobu měst, kde sídlí. Vedení „jeho“ ODS by mělo pomalu zbystřit.


Sklady.cz – více než 700 skladových hal na jednom místě
E15-politika | 17:00:30
Optimální řešení skladových a logistických potřeb pro velké i začínající hráče přináší portál Sklady.cz. Firma spolupracuje s mezinárodními i českými developery a má detailní přehled o tom, co se na trhu děje. Zákazník tak může přehledně a na jednom místě vybírat ze 700 průmyslových nemovitostí – ať už se jedná se o haly určené k pronájmu či pořízení do vlastnictví. A to ve všech regionech Čech a Slovenska. Součástí databáze jsou také pozemky pro průmyslové využití.


Bojíš se smrti? Spor o rozsvícené světlo skončil probodnutým hrudníkem
idnes.cz | 17:25:00
Ranou nožem do hrudníku vedle srdce hlubokou asi 15 centimetrů měl podle obžaloby řešit konflikt s mladým Polákem pětačtyřicetiletý Bulhar. Ten nyní stojí před Krajským soudem v Praze. Muži sdíleli pokoj na ubytovně v Mladé Boleslavi a letos v březnu se pohádali kvůli rozsvícenému světlu. Pokus o vraždu, jak útok hodnotí státní zástupce, pobodaný Polák přežil.


Žena od svých klientů podvodem získala skoro pět milionů. Řešila tak dluhy
idnes.cz | 17:08:00
Až osm let vězení hrozí ženě z Jindřichohradecka za to, že jako zprostředkovatelka pojištění od svých klientů podvodem získala více než 4,7 milionu korun. Takto se obohacovala dlouhé čtyři roky. Policie ji nyní stíhá na svobodě.


Mozek mě fascinuje, říká Kaleta, jenž uspěl v soutěži s výzkumem mrtvice
idnes.cz | 17:07:00
Jeho celoživotním snem je pomáhat druhým a dostat se na medicínu. Rád hraje tenis či pořádá přednášky na téma mrtvice a jak ji poznat. A taky tráví hodiny v laboratoři, kde ji zkoumá. Za její výzkum nyní obdržel cenu České hlavičky. Řeč je o osmnáctiletém studentovi Purkyňova gymnázia ve Strážnici Martinu Kaletovi. „Mrzí mě, že většina lidí příznaky mrtvice nepozná,“ říká Kaleta.


Zloději vykradli veterinární ordinaci, odnesli přístroje a léky za 700 tisíc
idnes.cz | 17:00:00
Berounští kriminalisté pátrají po pachatelích, kteří začátkem listopadu vykradli veterinární kliniku v obci Malé Přílepy. Protože zloděje dosud nedopadli, zveřejnili nyní policisté videozáznam z místa činu. Ordinace přišla o elektroniku, hotovost či léky v hodnotě několika stovek tisíc.


Francie oznámí 200 tisíc případů za den, evropský rekord od začátku pandemie
idnes.cz | 16:49:00
Francie ohlásí rekordní počet nově nakažených covidem-19 za jediný den, informoval ministr zdravotnictví Olivier Véran. Přírůstek 200 tisíc nakažených je podle agentury Reuters nejvyšší nárůst za den nejen ve Francii, ale i v celé Evropě od počátku pandemie. Francie překonala své dosavadní maximum už v úterý, kdy laboratoře odhalily 179 807 nových případů koronaviru.


Potkejte se s Židem. Projekt proti stereotypům slaví v Německu úspěch
idnes.cz | 16:28:00
Poznejte se s Židem! Takové jméno dostal nevšední projekt, jenž má napříč Německem vyvolat debatu, v níž se lidé mohou zeptat na cokoli ohledně židovského života či judaismu. Cílem vládou financovaného projektu nicméně není učit lidi o náboženství, ale poskytnout jim osobní kontakt s židovskou komunitou a zbořit tak řadu zakořeněných stereotypů.


Příspěvek na bydlení se zvýší, vláda chce kompenzovat drahé energie
idnes.cz | 16:27:00
Vláda ve středu zveřejnila soubor opatření, která mají lidem pomoct s vysokými cenami energií. Zvýší se například příspěvek na bydlení, v souvislosti s tím se připravuje návrh novely zákona o státní sociální podpoře. Využít bude možné také mimořádnou okamžitou pomoc.


„Woke“ už jsou v Británii i obchodní smlouvy. Pokrývají gender i domorodce
idnes.cz | 15:58:00
Velká Británie při uzavírání obchodních smluv ve stále větší míře bere v úvahu progresivistická témata, jako jsou ženská práva či ochrana klimatu. Uvádí to list Politico. Experti jsou v otázce začleňování morálních otázek do obchodních smluv rozděleni. Podle některých jsou tak dohody „znehodnocovány“.


Fialova vláda začala šetřit: Zmrazí platy státních úředníků a zastaví Antivirus
iHned.cz | 17:52:00
Policisté, vojáci nebo pracovníci v sociálních službách dostanou příští rok přidáno méně, než kolik jim slíbila předchozí vláda Andreje Babiše (ANO). Současný kabinet Petra Fialy (ODS) ve středu schválil nižší růst platů ve veřejné sféře, a to...


Vláda od ledna pozastaví část programu Antivirus. Pokračování zatím neplánuje
iHned.cz | 16:52:00
Vláda od 1. ledna pozastavuje vyplácení příspěvku B z programu Antivirus, doplatí podporu za listopad a prosinec. Kabinet bude vyhodnocovat, zda v současné situaci jde o efektivní nástroj pomoci. Na tiskové konferenci po středečním jednání kabinetu...


Střemhlavý pád letadla. Janatova investiční firma byla údajně iluzí, lidé hledají cesty k miliardě
iHned.cz | 16:05:00
Jeho rychlé bohatnutí na burze veřejnost ohromovalo. Média jeho příběh nazývala pohádkou nebo americkým snem. První milion prý vydělal Ondřej Janata v 17 letech. Původním vkladem byly desetitisíce, které uspořil z brigád v lese, kde kopal příkopy....


Testování v práci opět pro všechny? Vláda ho chce od 17. ledna zavést dvakrát týdně
iHned.cz | 15:42:00
Vláda podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) chce, aby zaměstnavatelé od 17. ledna testovali všechny své pracovníky dvakrát týdně. Ideální by podle něj byla varianta testování vždy po třech dnech. Návrh má podle něj projednat ještě...


Eurozóna je pevná, ale permanentně zachraňuje slabé
lidovky.cz | 17:39:00
Začátek ledna 2002 znamenal důležitý předěl v historii novodobé Evropy. Do cirkulace vstoupily bankovky a mince společné evropské měny. Ačkoli euro již existovalo tři roky, doposud mělo pouze elektronickou podobu, členské státy přechodně používaly své původní měny v pevném kurzu k euru. Zavedením bankovek se z něho v očích veřejnosti stala „skutečná“ měna.


Francie oznámí 200 tisíc případů za den, evropský rekord od začátku pandemie
lidovky.cz | 16:56:00
Francie ohlásí rekordní počet nově nakažených covidem-19 za jediný den, informoval ministr zdravotnictví Olivier Véran. Přírůstek 200 tisíc nakažených je podle agentury Reuters nejvyšší nárůst za den nejen ve Francii, ale i v celé Evropě od počátku pandemie. Francie překonala své dosavadní maximum už v úterý, kdy laboratoře odhalily 179 807 nových případů koronaviru.


Příspěvek na bydlení stoupne, lidé ho dostanou i zpětně. Vláda kompenzuje drahé energie
lidovky.cz | 16:29:00
Vláda ve středu zveřejnila soubor opatření, která mají lidem pomoct s vysokými cenami energií. Zvýší se například příspěvek na bydlení, v souvislosti s tím se připravuje návrh novely zákona o státní sociální podpoře. Využít bude možné také mimořádnou okamžitou pomoc.


Skupina senátorů podá stížnost proti povinnému očkování pro lidi nad šedesát let
aktuálně.cz | 16:13:00
Skupinu vede Jiří Růžička ze senátorského klubu STAN.


Vláda zvýšila platy zdravotníkům a učitelům, naopak je zmrazila státním úředníkům
aktuálně.cz | 16:10:00
Vedle toho vláda ve středu rozhodla také o zvýšení platů ozbrojených složek, tedy například vojáků nebo policistů, o 700 korun.


V Teslách už si za jízdy nepůjde hrát. Automobilka prý vyhověla požadavkům úřadů
aktuálně.cz | 15:59:59
Tesla v dalším softwarovém updatu zablokuje možnost, aby na palubním displeji šly za jízdy pustit hry.


"Je rvačka nevyhnutelná? Musíte udeřit první." Putin se krvavých konfliktů nebojí
aktuálně.cz | 14:17:00
V druhé čečenské válce bombardovalo Rusko sídliště, kritiku si Putinův režim vyslechl i za bombardování v Sýrii.


Zemřel Richard Marcinko. Založil jednotku, která zabila Usámu bin Ládina
Denik.cz | 16:51:00
Dostanou se k ní jen ti nejlepší z nejlepších. Členové speciální jednotky SEAL Team Six jsou v zámoří považováni za hrdiny - komando zabilo například Usámu bin Ládina. Jednotku založil Američan se slovenskými kořeny Richard Marcinko, který o svátcích zemřel ve věku jednaosmdesát let. O skonu na sociální síti informoval jeho syn.


PŘEHLEDNĚ: Platy státních zaměstnanců. Komu vláda přidala a kdo nic nedostane
Denik.cz | 16:03:00
Vláda premiéra Petra Fialy utahuje opasky. Kvůli rostoucímu zadlužení státu zmrazila plošný růst mezd ve státní správě, který prosadil ještě kabinet Andreje Babiše. Ten chtěl plošně přidat 1400 korun. Přidávat se nakonec od ledna 2022 bude jen některým zaměstnancům, převážně lidem z „první linie“ boje s koronavirem a pedagogům. 


Vláda schválila opatření kvůli cenám energií, chce vyšší příspěvek na bydlení
Denik.cz | 15:50:00
Soubor opatření kvůli vysokým cenám energií dnes schválila vláda. Lidem má pomoci zvýšení příspěvku na bydlení, v souvislosti s tím se připravuje návrh novely zákona o státní sociální podpoře. Využít bude možné také mimořádnou okamžitou pomoc, pro podnikatele se rozšíří program Záruka v souvislosti s vynucenou změnou dodavatele energií. Opatření připravovala skupina ministrů financí, práce, průmyslu a životního prostředí.


Na Vyšehradě skočil muž z hradeb, pokoušel se spáchat sebevraždu
Denik.cz | 15:10:00
/FOTOGALERIE/ Zhruba třicetiletý muž spadl ve středu odpoledne z vyšehradských hradeb v Praze, podle policie se pokusil spáchat sebevraždu.


Podcast Na dotek: Slováky jsem považoval za iracionální pachatele rozpadu
bleskove.cz | 18:00:00
Se spisovatelem Pavlem Kosatíkem o jeho nové knize Slovenské století, o mostu mezi Východem a Západem i o zápasu mezi Pithartem a Mečiarem.


Protiteroristická jednotka míří do světa. Trailer představuje pokračování Faudy
bleskove.cz | 15:18:00
Čtvrtá řada možná nejpopulárnějšího izraelského seriálu všech dob bude mít na Netflixu premiéru příští rok.


Na výstavě děl Ester Krumbachové v Brně se procházejí živé kočky
bleskove.cz | 13:10:00
Ve dne chodí po síních, mají tam škrabadla a konstrukci na šplhání z přírodních materiálů.


Film s DiCapriem: Na Zemi se řítí kometa, ale všichni jsou zahledění do sebe
bleskove.cz | 12:07:00
V novince od Netflixu hrají Leonardo DiCaprio a Jennifer Lawrencová vědce, Meryl Streepová ženskou obdobu Donalda Trumpa.


Mladí jsou citlivky a jen si užívají. Podcast Co z tebe bude?! boří mýty o generaci Z
bleskove.cz | 12:01:47
Herec Štěpán Kozub, youtuber Vláďa Kadlec i zpěvačka Zea. Tomáš Maca letos v podcastu Co z tebe bude?! zpovídal známé lidi z řad porevoluční generace.


Každou vteřinu se nakazí dva lidé. Francie hlásí celoevropský rekord 208 000 případů za den
blesk | 18:46:00
Francie za posledních 24 hodin zaznamenala rekordních více než 208 000 nových nákaz koronavirem. Podle agentury Reuters jde nejen o francouzský, ale také celoevropský rekord od začátku pandemie covidu-19. Své dosavadní maximum překonala Francie už v úterý, kdy oznámila 179 807 nových případů koronaviru.


30 lidí v ohrožení: Uvízli na jihlavské lanovce!
blesk | 18:22:00
Pořádné rušno bylo ve středu ve Ski areálu v Lukách nad Jihlavou. Na lanovce tam uvízlo na 30 lidí. 10 z nichy byly teprve děti.


Rusko začne kontrolovat zdravotní stav cizinců. Vyšetření zahrne testy na HIV i syfilis
blesk | 18:14:00
Rusko zavádí povinné lékařské prohlídky pro cizince. Opatření obsahuje zákon podepsaný prezidentem Vladimirem Putinem, který dneškem vstupuje v platnost. Nutnost podstupovat pravidelné vyšetření na řadu nemocí nebo užívání drog, kritizovaly Spojené státy i zástupci podnikatelů či novinářů. Podle ruských úřadů má nařízení zlepšit zdravotní i epidemickou situaci v zemi.


Evakuace ubytovny ve Vysočanech: 40 lidí vyhnal z bytů dráždivý kouř, hasiči hledají zdroj kouře
blesk | 17:45:00
Pražští hasiči vyjížděli do pražských Vysočan do ulice U Vinných sklepů. Ve středu odpoledne tam dráždivý kouř vyhnal z bytů 40 lidí. Dvě osoby podle informace hasičů skončily v péči lékařů.


Martin Zounar k nepoznání! Další kila dole, chlubil se na Vánoce
blesk | 17:35:00
Herec Martin Zounar (54) nestále pracuje na své fyzičce. Neskutečným způsobem v uplynulém roce zhubnul a ve své proměně nadále pokračuje – i přes obvyklé vánoční obžerství si drží linii. Jak vypadá představitel Boba Švarce z Ordinace v růžové zahradě 2 dnes?


Putin jednal s Lukašenkem, uspořádají společné vojenské cvičení. Souvisí to s Ukrajinou?
blesk | 17:23:00
Rusko a Bělorusko uspořádají v únoru nebo březnu příštího roku společní vojenské cvičení. Konat se bude na běloruském území, uvedl dnes ruský prezident Vladimir Putin na setkání se svým běloruským protějškem Alexandrem Lukašenkem v Petrohradě. Informovala o tom agentura TASS.


Terminátor Arnold Schwarzenegger se po 10 letech konečně rozvedl: Přišel tím o 4 miliardy!
blesk | 16:45:00
Po deseti letech soudních tahanic jsou Arnold Schwarzenegger (74) a Maria Shriverová (66) konečně rozvedeni! Dvojice si dělila majetek za 8,8 miliardy korun, a protože nepodepsali žádnou předmanželskou smlouvu, pořádně to trvalo. 


Veroniku (34) z Broumovska od září nikdo neviděl: Může být v ohrožení!
blesk | 16:37:00
Policie z Broumova znovu žádá veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešované čtyřiatřicetileté Veronice Baníkové. Ta odešla z domu 19. září a od té doby ji nikdo neviděl. Podle policie by mohla být ohrožena na zdraví nebo dokonce na životě.


Notorický onanista unikal base: Dopadla ho policistka mimo službu!
blesk | 16:33:00
Tohle notorický onanista (35) z Ostravska, který masturboval před ženami na veřejnosti, nečekal! V autobuse na něj ukázala jakási žena s dvěma malými dětmi a hned nato měl pouta na rukou. Šlo o policistku v civilu na cestě na nákup!


Tereza H. (25) zmizela i svým ochráncům: Další naději jí zhatil soud
blesk | 16:25:00
Jako by se po ní slehla zem. Ani Saif ul Malúk právník Češky Terezy H., který ji po 4 letech dostal z basy, netuší, kde by se jeho klientka mohla nacházet. Dál tedy bojuje alespoň o to, aby jí úřady vydaly její doklady a osobní věci. Jenže v Pákistánu nejde  nic tak hladce, jak by si nejspíš přál.


Vojtěchovi v odjezdu do Finska nic nebrání. Lipavský nechce rušit nominace velvyslanců
blesk | 16:24:00
Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) nakonec nechce rušit nominace velvyslanců, které schválila bývalá vláda Andreje Babiše (ANO). Sdělil to Deníku N. Dříve měl přitom výhrady k nominaci někdejšího ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) do Finska a k vyslání zástupce ředitele zahraničního odboru prezidentské kanceláře Petra Pirunčíka na Ukrajinu.


Polyamorní hvězda slavného dokumentu Tereza Těžká: Na Vánoce lezla po stropě!
blesk | 16:09:00
Polyamorní herečka Tereza Těžká, kterou diváci znají zejména z dokumentu V síti, o svátcích ukázala, že se jen tak něčeho nezalekne. Aby ozdobila vánoční strom, lezla i po stropě!
 


Sex, drogy a „rozevírač stehen“: Hefnerova asistentka popsala práci v sídle Playboye
blesk | 16:09:00
Dvanáct let strávila jako asistentka Alexe Hefnera v sídle Playboye. O svých zážitcích z domu hříchů se Lisa Barrettová nebojí mluvit. A rozmluvila se především o drogách, které měly udělat ze sexu nezapomenutelný zážitek. Ženy prý po nich byly schopné udělat cokoliv...


Vláda schválila pomoc kvůli drahým energiím: Vyšší příspěvek na bydlení a další podpora
blesk | 16:06:00
Soubor opatření kvůli vysokým cenám energií dnes schválila vláda. Lidem má pomoci zvýšení příspěvku na bydlení, v souvislosti s tím se připravuje návrh novely zákona o státní sociální podpoře. Využít bude možné také mimořádnou okamžitou pomoc, pro podnikatele se rozšíří program Záruka v souvislosti s vynucenou změnou dodavatele energií. Opatření připravovala skupina ministrů financí, práce, průmyslu a životního prostředí.


Olympic přišel už o 11 členů! Tragická smrt Chrastiny (†81) a další tajemná úmrtí
blesk | 14:20:00
Čtyři dny po Vánocích opustil náš svět jeden ze zakládajících členů kapely Olmypic, Pavel Chrastina (†81). Přidal se tak k řadě svých někdejších kolegů, kteří se ve slavné skupině během let vystřídali. Připomeňme si společně, kteří členové skupiny už nejsou mezi námi. 


Podcast Na dotek: Slováky jsem považoval za iracionální pachatele rozpadu
pikant | 18:00:00
Se spisovatelem Pavlem Kosatíkem o jeho nové knize Slovenské století, o mostu mezi Východem a Západem i o zápasu mezi Pithartem a Mečiarem.


Hyundai Kona 1.6 T-GDI (145 kW) DCT - Stylové, ale pořád dostupné
Auto.cz | 18:50:00
Hyundai je po příchodu modelu Bayon zastoupen v kategorii malých SUV hned dvěma modely. Dosavadní Kona je ale po faceliftu pořád velice zajímavým vozem.


Rallye Dakar: Prokopův nový Shrek, Zapletal vůz nemění
Auto.cz | 16:50:00
Dvě auta a tři čeští muži budou v kategorii automobilů na startu Rallye Dakar 2022. Startovní číslo 209 mají Martin Prokop a Viktor Chytka (Benzina ORLEN Team, Ford Raptor RS Cross Country), označení 228 pak Miroslav Zapletal se slovenským navigátorem Markem Sýkorou (Offroadsport.cz, Ford F150).


Jak se zúčastňovat esportových turnajů v rallye: Je to brnkačka!
Auto.cz | 14:10:00
Chtěli byste si zkusit virtuální závodění? Není to žádná věda!


Írán zavádí program "Palivo pro všechny" v rámci zvýšení příjmů
Kurzy.cz | 18:13:19
Íránský ministr pro ropu Javad Owji v pondělí oznámil, že každému Íránci bude přiděleno 15 litrů paliva měsíčně za cenu 15 000 riálů za litr. Lidé můžou svůj podíl paliva buď použít, prodat nebo obdržet celkem 225 000 riálů (asi 1 dolar).


EUR/USD. "Černá labuť" jménem omikron
Kurzy.cz | 18:10:59
Pár EUR/USD pokračuje v bočním trendu v úzkém rozmezí, které pomalu klesá. Soudě podle cenové dynamiky v posledních dnech se pár obchoduje v 50bodové úrovni, jejíž hranice tvoří 1,1280 a 1,1340.


6 technologických akcií, které by mohly dosáhnout masivních zisků, pokud index S&P 500 vzroste nad 5000
Kurzy.cz | 18:05:52
Výhled JPMorgan Chase předpovídá, že S&P 500 dosáhne v roce 2022 úrovně 5 000 díky oživení globální ekonomiky. Z tohoto vzestupného trendu budou pravděpodobně nejvíce těžit technologické akcie.


Musk dokončil avizované prodeje akcií, svůj podíl ve firmě však přitom navýšil. Čtyřkolka Cyberquad vyprodána
Kurzy.cz | 17:58:27
Elon Musk krátce před Vánoci v rozhovoru prohlásil, že je již „téměř hotov“ s prodeji akcií Tesla (TSLA). Dle všeho poslední krok v tomto ohledu zřejmě učinil včera 29. prosince. Uplatnil totiž poslední várku opcí na akcie Tesla, na kterou měl v...


Negativní návratnost akcií?
Kurzy.cz | 17:55:00
Akcie někdy přináší ztráty, a tudíž by zmínka o jejich negativní návratnosti neměla být ničím zajímavým. Pokud se tedy namísto návratnosti realizované nejedná o návratnost požadovanou.


Od 4. ledna bude registrace na třetí dávku otevřena pro všechny osoby starší 18 let
Kurzy.cz | 17:22:41
Od 4. ledna se na třetí dávku očkování budou moci registrovat všechny osoby starší 18 let, které mají minimálně 5 měsíců od dokončeného očkování. Od 3. ledna 2022 bude plošné […]


Příslušníci bezpečnostních sborů dostanou přidáno 700 korun měsíčně
Kurzy.cz | 17:18:58
Vláda dnes, 29. prosince 2021, schválila navýšení platů příslušníků bezpečnostních sborů o 700 korun měsíčně. Navýšení tarifních platů se kromě příslušníků vězeňské služby týká policistů, hasičů a celníků. Navýšení platů částečně kompenzuje...


Americký dolar výrazně oslabil. V posledních dvou hodinách jsme svědky výrazného rostoucího pohybu na EURUSD.
Kurzy.cz | 17:18:50
V posledních dvou hodinách jsme svědky výrazného rostoucího pohybu na EURUSD. To může být způsobeno změnou toku likvidity s koncem měsíce, kvartálu i roku. Pohyb je kromě své razance zajímavý také nízkým objemem, což by mohlo znamenat, že za ním nestoj...


Zásoby ropy v USA klesly více, než se čekalo a hůře dopadla také data stavu zásob benzínu a destilovaných paliv.
Kurzy.cz | 17:12:08
Report stavu zásob ropy v USA z pera Department of Energy nezpůsobil výraznější pohyby na trhu. Zásoby ropy klesly více, než se čekalo a hůře dopadla také data stavu zásob benzínu a destilovaných paliv. • Zásoby ropy: - 3.576 million barrels vs -3.14 ...


Domácnostem ohroženým růstem cen energie pomůže upravený příspěvek na bydlení. Podnikatelé pak při vynucené změně dodavatele energií mohou využít rozšíření programu Záruka 2015 až 2023.
Kurzy.cz | 16:45:00
Domácnostem, které nejvíce postihl skokový nárůst cen energií, pomůže překlenout finanční problémy změna příspěvku na bydlení. Legislativní úpravu předložil vládě ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Změna zajistí, že na pomoc dosáhne...


Výsledky jednání vlády 29. prosince 2021
Kurzy.cz | 15:57:18
Tyto údaje mají pouze informativní charakter a závazná jsou až oficiálně zveřejněná usnesení, která naleznete v sekci jednání vlády. B. K projednání s rozpravou: 1. Návrh poslanců Radka Kotena, Tomia Okamury, Radima Fialy a dalších na vydání zákona,&helli


Podmínky pro maloobchodní prodej zboží a služeb, poskytování služeb a hromadné akce s účinností ode dne 3. ledna 2022 - Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví
Kurzy.cz | 15:56:06
Příloha usnesení vlády ze dne 29. prosince 2021 č. … M I M O Ř Á D N É O P A T Ř E N Í Ministerstvo zdravotnictví jako správní úřad příslušný podle § 80 odst. 1 písm. g) zákona č. 258/2000 Sb.


Změna práva hospodařit s majetky Lesů ČR a Vojenských lesů a statků ČR se prozatím odkládá. Je důležité zpřesnit seznam pozemků, které mají být vyměněny
Kurzy.cz | 15:46:00
Pověřený ministr zemědělství Marian Jurečka a ministryně obrany Jana Černochová se po vzájemné dohodě rozhodli odložit úpravu majetkoprávních vztahů mezi státními podniky Lesy České republiky a Vojenské lesy a statky ČR. Důvodem je více optimalizovat s...


Jedním z oborů, který pokračující pandemie celosvětově neomezila, ale naopak posílila, je herní 🍄 průmysl. Česko patří spolu s Polskem ke špičce v regionu střední a východní Evropy.
Kurzy.cz | 15:29:00
Jedním z oborů, který pokračující pandemie celosvětově neomezila, ale naopak posílila, je herní průmysl. Česko patří spolu s Polskem ke špičce v regionu střední a východní Evropy.


Policisté a hasiči získají měsíčně o 700 korun více. Navýšení tarifních platů se týká policistů, hasičů, celníků i příslušníků vězeňské služby.
Kurzy.cz | 15:05:00
Vláda dnes, 29. 12. 2021, schválila na návrh Ministerstva vnitra navýšení platů příslušníků bezpečnostních sborů o 700 korun měsíčně. Navýšení tarifních platů se týká policistů, hasičů, celníků i příslušníků vězeňské služby.


Ministerstvo zemědělství upravuje Strategický plán českého zemědělství do roku 2027. Bude více zaměřený na ekologii
Kurzy.cz | 15:02:00
Nové vedení Ministerstva zemědělství (MZe) upravuje podle koaličního programu konečnou podobu Strategického plánu Společné zemědělské politiky do roku 2027. Cílem je ochrana přírody, půdy, vody a podpora druhové rozmanitosti. V rámci pracovních skupin ...


Zlato opäť klesá pod hladinu 1800USD
Kurzy.cz | 14:58:58
Volatilita trhu zostáva obmedzená, no na trhu drahých kovov vidíme pomerne jasné pohyby. Zlato patrí medzi najhoršie drahé kovy, keďže jeho cena klesla pod hladinu 1 800 USD, no momentálne testuje úroveň 1 790 USD. Predtým EURUSD klesol pod hladinu 1,1...


Brazilský stát Bahia postihly katastrofální záplavy, 21 obětí na životech
Kurzy.cz | 13:55:00
Brazilský stát Bahia, ležící na severovýchodě země, postihly silné záplavy, které guvernér Rui Costa označil za největší živelnou pohromu


Vážná nehoda auta u Chebu uzavřela hraniční přechod. Zasahovat musel i vrtulník
idnes.cz | 19:44:00
Ve středu v podvečer zasahovali záchranáři u těžké nehody auta u Chebu. Čtyři lidé se těžce zranili. Záchranáři na místo povolali leteckou službu z Plzně a Bavorska. Mezi zraněnými jsou podle mluvčího karlovarské záchranné služby Radka Hese i Němci. Vozidlo mělo německou registrační značku. Silnice 2141 mezi Chebem a hraničním přechodem Svatý Kříž na Německo je uzavřená, informoval krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.


V poštovních skladech se hromadí tisíce zásilek. Čekají na proclení
idnes.cz | 19:34:00
Ve skladech České pošty se hromadí tisíce balíčků, které čekají na proclení. Jde o zásilky ze zemí mimo Evropskou unii. Od října i drobné zásilky ze zemí mimo EU podléhají dani z přidané hodnoty a proclení.


Erdogan vytáhl do boje proti pouličním psům. Odvádění pozornosti, zuří kritici
idnes.cz | 19:31:00
Tváří v tvář rostoucí inflaci a klesající oblibě se turecký prezident Recep Tayyip Erdogan rozhodl ukázat prstem na neobvyklého viníka – toulavé psy. Ti se stali v polarizované zemi dalším zdrojem kontroverzí a sporů poté, co Erdogan o Štědrém dnu vyzval k jejich odchytu a odvozu do útulků. Ty ale ochránci zvířat přirovnávají ke koncentračním táborům.


U sjezdovky v Lukách se zasekla lanovka, hasiči zachránili 28 lidí včetně dětí
idnes.cz | 19:16:00
V Lukách nad Jihlavou se ve středu odpoledne v místním skiareálu zasekla sedačková lanovka. V době poruchy na ní jelo 28 lidí, z nich bylo deset dětí. Lyžaře dostali na zem hasiči s pomocí lezecké techniky, nikdo se nezranil, řekla mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.


Rukou partnera zemřou ročně v ČR dvě desítky žen, říká zakladatelka centra Rosa
idnes.cz | 19:01:00
V Česku ročně zemřou rukou násilného partnera zhruba dvě desítky žen. Jejich smrt je smutným koncem dlouhodobého týrání, ponižování a násilí. I proto se organizace ROSA v roce 2003 přidala k projektu Tiché svědkyně, který osudy těchto žen mapuje a připomíná. V rozhovoru o něm mluví Zdena Prokopová, zakladatelka centra ROSA, které pomáhá obětem domácího násilí.


STALO SE DNES: Třetí dávka bude pro všechny 18+, Francie má rekord nakažených
idnes.cz | 18:39:00
Třetí dávka očkování proti covidu bude od 4. ledna zpřístupněna pro všechny plně naočkované starší 18 let. Vláda seškrtala růst platů, politikům je chce zmrazit. Drahé energie chce částečně kompenzovat například příspěvkem na bydlení. Francie oznámí překonání svého i celoevropského rekordu denního přírůstku nakažených. Letos podle policie zřejmě opět klesla kriminalita.


Iglú na kolech? Loď přivezla do Ruska auta zamrzlá v tlusté vrstvě ledu
idnes.cz | 18:27:00
Třeskutá zima se podepsala na přepravě automobilů lodí z Japonska do Ruska. Nekrytý náklad na palubě při cestě bičovaly vlny a mořská voda se v teplotách hluboko pod nulou změnila v led. V přístavu ve Vladivostoku tak zakotvilo téměř zmrzlé plavidlo. Vykládání aut přilákalo místní obyvatele, zda se mráz projeví na funkčnosti vozů, není jasné.


Obchodníci budou mít problém. Češi přestávají utrácet, říká ekonom
idnes.cz | 18:25:00
Růst spotřeby českých domácností zpomaluje, a to by se mohlo negativně podepsat na zotavování české ekonomiky. Podle hlavního ekonoma České spořitelny Davida Navrátila klesá ochota utrácet kvůli všudypřítomným zprávám o zdražování. „Nákupy budou muset omezit zejména chudší domácnosti,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz.


Válečné paravýsadky v Pardubickém kraji připomíná výstava i památník
idnes.cz | 18:06:00
Bylo mezi druhou a třetí hodinou ranní, když 29.prosince 1941 vyskočily z bombardéru výsadky - Silver A, Silver B a Anthropoid. Měly zajistit spojení s Londýnem a připravit atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.


Ministři covidu: Zapomenuté nemovitosti, PES, oběti autonehod či Sputnik
idnes.cz | 18:06:00
Během uplynulého roku se za vlády Andreje Babiše vystřídali ve vedení resortu zdravotnictví tři ministři. Redakce iDNES.cz přináší přehled jejich opatření či výroků. Do paměti se jistě zapíše omezení, kdy lidé nemohli cestovat mezi okresy či výrok exministra Petra Arenbergera: „Každý si představí, že mám někde 50 baráků, tak to není.“ Ve skutečnosti měl přes 60 nemovitostí.


Testovat je složité už teď, pro velké firmy to může být nemožné, říká komora
idnes.cz | 17:56:00
Bez ohledu na to, zda jsou očkovaní se mají od 17. ledna testovat všichni zaměstnanci ve firmách. Testování bude probíhat dvakrát týdně antigenními testy, které budou hrazené. Návrh vlády ještě projedná tripartita, poté ho schválí vláda. Podle Hospodářské komory je to hlavně pro velké firmy logisticky náročné až nemožné. Některé firmy naopak plánují dobrovolné testování zaměstnanců už od 3. ledna.


U sjezdovky v Lukách nad Jihlavou se zasekla lanovka s 28 lyžaři, na zem je dostali hasiči
ČT24 | 19:05:14
Ve skiareálu v Lukách nad Jihlavou se ve středu odpoledne zasekla sedačková lanovka. V době poruchy na ní jelo osmadvacet lidí, z nich bylo deset dětí. Lyžaře dostali na zem hasiči, nikdo se nezranil, informovala mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.


Vláda chce testování všech zaměstnanců dvakrát týdně. Pozastaví také výplatu Antiviru B
ČT24 | 17:29:21
Vláda chce od 17. ledna zavést povinné celoplošné testování zaměstnanců dvakrát týdně. Na středeční tiskové konferenci to oznámil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Návrh ještě projedná tripartita. Vláda dále rozhodla, že od 4. ledna bude mít po pěti měsících od druhé dávky vakcíny proti covidu-19 nárok na přeočkování každý nad osmnáct let. Zároveň od Nového roku pozastavila vyplácení příspěvku B z programu Antivirus.


Na sjezdovce v Lukách se zasekla lanovka, hasiči s pomocí lezecké techniky zachránili 28 lidí
lidovky.cz | 19:30:06
V Lukách nad Jihlavou se ve středu odpoledne v místním skiareálu zasekla sedačková lanovka. V době poruchy na ní jelo 28 lidí, z nich bylo deset dětí. Lyžaře dostali na zem hasiči s pomocí lezecké techniky, nikdo se nezranil, řekla mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.


Izraelské bombardování Sýrie cílí na materiál z Íránu. Nálety v posledních měsících zesílily
lidovky.cz | 19:28:00
Letectvo židovského státu znovu zaútočilo na syrský přístav Latákia. Zesílení náletů může souviset s pokrokem jednání v rámci obnovy dohody o kontrole íránského jaderného programu.


‚Začínáme se dostávat do skutečné nemovitostní krize.‘ Hypotéky budou ještě dražší a hůř dostupné
lidovky.cz | 18:03:00
/VÝHLEDY 2022/ Rekordní růst cen bydlení bude pokračovat. Kvůli vyšší inflaci i úrokům a zpřísnění podmínek pro získání hypoték tak na vlastní byt dosáhne ještě méně lidí.


Výroky politiků 2021: Hrozili flákancem, chtěli na jinou planetu i tisknout sestřičky
aktuálně.cz | 19:26:07
Deník Aktuálně.cz vybral výroky politiků, které v letošním roce pobavily veřejnost nejvíce.


Míříte v zimě za teplem? Tato pravidla platí v nejoblíbenějších destinacích
aktuálně.cz | 18:34:05
Některé z oblíbených zimních destinací českých turistů jsou otevřené. Jaká v nich jsou omezení?


Nová opatření: Očkování pro všechny dospělé, povinné testování v zaměstnání
Denik.cz | 18:42:00
Také Česko se připravuje na nástup rychle se šířící varianty koronaviru nazývané omikron. Vláda nyní představila nová opatření. Jde zejména o častější testování ve školách, nově se budou také testovat všichni zaměstnanci ve firmách. Pro třetí vakcínu si budou smět přijít všichni dospělí po pěti měsících od té druhé.


V Lukách se zasekla lanovka, hasiči z ní evakuovali děti i dospělé
Denik.cz | 17:51:00
Téměř třicet lidí, z toho deset dětí, uvázlo ve středu 29. prosince odpoledne na lanovce ve Skiareálu Luka nad Jihlavou. Na místě zasahovali hasiči, nikdo nebyl zraněn.


Rozhodnutí vlády o platech je podle Schillerové nepochopitelné a neobhajitelné
Eurozpravy-domácí | 18:56:00
Dnešní rozhodnutí vlády o nižším růstu platů, než který navrhovala předchozí vláda Andreje Babiše (ANO), a zmrazení platů státních úředníků je podle bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) nepochopitelné a neobhajitelné. Schillerová to uvedla ve vyjádření pro ČTK. V souvislosti s rozhodnutím vlády zmrazit platy ústavních činitelů v příštím roce upozornila na to, že od ledna platy vrcholných politiků stoupnou o šest procent.


Ministryně Černochová v Nehvizdech dnes odhalila nový památník výsadku Anthropoid
Eurozpravy-domácí | 18:15:00
V Nehvizdech nedaleko Prahy dnes slavnostně odhalili nový památník, který připomíná výsadek operace Anthropoid za druhé světové války. Právě u této obce před 80 lety, v noci na 29. prosince 1941, seskočili parašutisté Jan Kubiš a Jozef Gabčík, kteří o pět měsíců později v Praze provedli atentát na na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Památník odhalila spolu s dalšími hosty ministryně obrany Jana Černochová (ODS).


Odbory rozhodnutí vlády zmrazit platy ve státní službě považují za výsměch
Eurozpravy-domácí | 17:53:00
Odbory dnešní rozhodnutí vlády zmrazit platy ve státní službě považují za výsměch desítkám tisíc státních zaměstnanců a zaměstnankyň i úředníků územních samosprávných celků. V tiskové zprávě to uvedl Odborový svaz státních orgánů a organizací (OSSOO), který státní zaměstnance a zaměstnance veřejné správy sdružuje.


Vláda souhlasila s nákupem dalších 14 milionů antigenních testů do škol
Eurozpravy-domácí | 17:30:00
Vláda souhlasila s nákupem dalších 14 milionů antigenních testů na koronavirus, které jsou určené pro samotestování ve školách. Měly by vystačit na testování dvakrát týdně, dodání očekává v únoru a březnu. Zakázku by měla Správa státních hmotných rezerv vypsat podle materiálu pro jednání vlády, který má ČTK k dispozici, ještě před koncem roku, nejpozději pak 3. ledna. Po skončení nouzového stavu musí jít o běžnou veřejnou zakázku.


Fialova vláda odmítla Babišův návrh na zmrazení platů, přijde s vlastním
Eurozpravy-domácí | 17:04:00
Vláda Petra Fialy (ODS) odmítla návrh poslance Andreje Babiše (ANO) na pětileté zmrazení platů vrcholných politiků. Uvedla to po dnešním jednání na vládním webu. Chce místo toho na jeden rok zmrazit platy všem ústavním činitelům a také státním úředníkům. Stanovisko vlády je doporučením pro Parlament.


Válek čeká vrchol vlny epidemie omikronu na přelomu ledna a února
Eurozpravy-domácí | 17:00:00
Vlna epidemie koronaviru způsobená variantou omikron bude v Česku podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) vrcholit poslední týden v lednu a první týden v únoru. Už teď se nakažlivější varianta šíří komunitně v některých krajích. Řekl to dnes na tiskové konferenci po jednání vlády.


Biden bude ve čtvrtek telefonicky hovořit s Putinem
Eurozpravy-zahraniční | 19:19:00
Americký prezident Joe Biden bude ve čtvrtek telefonicky hovořit s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. V prohlášení o tom dnes informoval Bílý dům. Rozhovor se podle něj zaměří na řadu témat, včetně nadcházejících diplomatických jednání s Ruskem. Mluvčí Kremlu agentuře Reuters řekl, že telefonát je plánovaný na pozdní večer.


Plynovod Nord Stream 2 je připraven k exportu zemního plynu, oznámil Putin
Eurozpravy-zahraniční | 19:05:00
Plynovod Nord Stream 2 je připraven k exportu zemního plynu, oznámil dnes ruský prezident Vladimir Putin. Kontroverzní projekt dokončený v září podle něj v Evropě pomůže snížit cenu této suroviny, která dosáhla rekordních hodnot. Plynovod čeká na souhlas německých úřadů.


V lednu bude řešit údajný Kúdelův rasismus vůči Kamarovi arbitrážní soud v Lausanne
Eurozpravy-sport | 19:47:00
Kauza, která vyvolala v českých luzích a hájích veliký rozruch a která skoro až spojila odvěké rivaly. Jistě si nejeden zvláště slávistický fotbalový fanoušek vzpomene na letošní jaro, osmifinále Evropské ligy a duel mezi Glaasgow Rangers s pražskou Slavii. Právě během tohoto duelu hraného ve Skotsku měl totiž slávistický obránce Ondřej Kúdela rasisticky urazit domácího záložníka tmavé pleti Glena Kamaru. Ten ho měl pak po zápase v útrobách stadionu zbít pěstmi. Zatímco pak Kamara dostal od Evropské fotbalové unie UEFA pouze třízápasovou stopku, za dosud neprokázaný rasismus si Kúdela nezahrál deset zápasů na evropské scéně včetně mistrovství Evropy. Teď tento případ míří se Sportovní mezinárodní arbitráži (CSA) v Lausanne, která zveřejnila termín projednání tohoto případu. Je jím 21. leden.


Může jeden z nejprestižnějších vědeckých časopisů světa šířit dezinformace? Facebook tvrdí, že ano
Reflex | 18:00:00
Článek publikovaný na stránkách světově uznávaného média British Medical Journal, který dokumentuje, že při klinických zkouškách vakcín společnosti Pfizer nebyly dodržovány správné postupy, označuje společnost Facebook za nevěrohodný a omezuje jeho šíření. Redakce British Medical Journal se proti tomu ostře ohradila. Svůj protest nejdříve adresovala společnosti Lead Stories, která pro Facebook ověřuje fakta. Když nepochodili, obrátili se přímo na vedení Facebooku. Ani tam se ale nedovolali změny přístupu. Nyní se otevřeným dopisem obracejí přímo na spoluzakladatele, prezidenta a výkonného ředitele Facebooku Marka Zuckerberga a žádají jej, aby zasáhl. Současně se ale objevují i obvinění na adresu British Medical Journal, podle nichž je zmíněný text  o pochybeních při klinických zkouškách vakcíny Pfizer manipulativní a redakce jej neměla zveřejnit.


Slavný spisovatel Karel Čapek: Na konci života ho odepsala společnost i přátelé
Reflex | 17:00:00
Jeden z největších českých spisovatelů měl pohřeb přesně před 83 lety. A ačkoliv by si kde kdo mohl představovat pohřeb monumentální, šlo spíš o rozpačité zakončení slavného života. Karel Čapek totiž v jeho závěru přišel o obdivovatele a také přátele, zejména kvůli kritice nacismu. Geniální spisovatel a plachý milovník zemřel těsně před tím, než pro něj přijelo gestapo. 


Snaživí rytíři rozdupali arcibiskupův mozek po podlaze katedrály
Tiscali-zprávy | 19:59:44
Copak se nenajde nikdo, kdo by mě zbavil toho fláterníka? povzdechl si anglický král. Samozřejmě se před 851 lety někdo našel – jako ostatně vždy, když jde o to spáchat nějakou špinavost.


Bek: Česko chce během předsednictví rozvíjet vztahy se zeměmi mimo V4
Tiscali-zprávy | 17:20:56
Česká republika využije svého předsednictví v Radě EU v druhé polovině příštího roku k budování vztahů se zeměmi, které jsou v Evropské unii v hlavním proudu.


Vrchol vlny epidemie omikronu bude nejspíš na přelomu ledna a února, očekává Válek
Tiscali-zprávy | 17:11:32
Vlna epidemie koronaviru způsobená variantou omikron bude v Česku podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka vrcholit poslední týden v lednu a první týden v únoru.


Firmy budou od 17. ledna testovat všechny pracovníky dvakrát týdně, plánuje vláda
E15-ekonomika | 18:53:00
Vláda podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) chce, aby zaměstnavatelé od 17. ledna testovali všechny své pracovníky dvakrát týdně. Ideální by podle něj byla varianta testování vždy po třech dnech. Návrh má podle něj projednat ještě tripartita, teprve poté by ho schválili ministři. Válek to ve středu řekl na tiskové konferenci po jednání vlády.


Daně se v roce 2022 zásadně měnit nebudou. Mohou zdražit cigarety či alkohol
E15-ekonomika | 18:07:00
Po loňském daňovém balíčku, který snížil daň z příjmů na 15 procent a pomohl především zaměstnancům, neplánuje vláda Petra Fialy (ODS) v příštím roce pro firmy ani občany žádné zásadní změny v odvodech. Z pětikoalice jsou to především občanští demokraté nebo TOP 09, kteří zvyšování daní odmítají.


Pražská burza posílila, přispěly akcie Avastu
E15-ekonomika | 16:42:00
Pražská burza posílila. Index PX posílil o 0,12 procenta na 1422,64 bodu. Nejvýraznější nárůst zaznamenaly akcie českého výrobce antivirových programů Avast a tabačky Phillip Morris. Nejvýraznější pokles postihl akcie SHS PHOTON ENERGY a společnosti Komerční banka. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.


Firmy budou od 17. ledna testovat všechny pracovníky dvakrát týdně, plánuje vláda
E15-politika | 18:53:00
Vláda podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) chce, aby zaměstnavatelé od 17. ledna testovali všechny své pracovníky dvakrát týdně. Ideální by podle něj byla varianta testování vždy po třech dnech. Návrh má podle něj projednat ještě tripartita, teprve poté by ho schválili ministři. Válek to ve středu řekl na tiskové konferenci po jednání vlády.


Daně se v roce 2022 zásadně měnit nebudou. Mohou zdražit cigarety či alkohol
E15-politika | 18:07:00
Po loňském daňovém balíčku, který snížil daň z příjmů na 15 procent a pomohl především zaměstnancům, neplánuje vláda Petra Fialy (ODS) v příštím roce pro firmy ani občany žádné zásadní změny v odvodech. Z pětikoalice jsou to především občanští demokraté nebo TOP 09, kteří zvyšování daní odmítají.


Pražská burza posílila, přispěly akcie Avastu
E15-politika | 16:42:00
Pražská burza posílila. Index PX posílil o 0,12 procenta na 1422,64 bodu. Nejvýraznější nárůst zaznamenaly akcie českého výrobce antivirových programů Avast a tabačky Phillip Morris. Nejvýraznější pokles postihl akcie SHS PHOTON ENERGY a společnosti Komerční banka. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.


Lucie: Naplnily se nám pubertální sny, devadesátky byly velká party a bezbřehá naděje
bleskove.cz | 16:47:00
Počet koncertů v roce 1989 a 1990 byl tak enormní, že se to nedalo vydržet, proto jsme se poprvé rozpadli. Vždycky jsme se k sobě ale vrátili, říkají.


Češi víc a víc touží po zdravých potravinách. Mlékárny musí pravidelně inovovat, co chystají?
blesk | 21:25:00
V době pandemie rapidně roste poptávka po zdravých potravinách. Čechy čím dál tím častěji zajímají nutriční hodnoty, obsah soli, přidaná „éčka“ i recyklovatelnost obalů, s trendem takzvaného slow food tak jde ruku v ruce i větší tlak na tuzemské mlékárny. Ty musejí neustále přicházet s inovacemi a nápady, jak svými výrobky uspokojit náročného spotřebitele, který nyní upřednostňuje vysokou kvalitu před nízkou cenou. To, jak takové inovace vypadají, představil projekt Potravinářské a Agrární komory ČR Žijeme jídlem.


Zaměstnanec nemocnice zapálil svíčku za oběť covidu, vyhořela celá JIP: 3 mrtví na Ukrajině
blesk | 20:33:00
Tři lidé zemřeli v důsledku požáru, který v úterý zachvátil jednotku intenzivní péče v nemocnici na západě Ukrajiny. Informovala o tom dnes agentura AFP. Několik dalších lidí utrpělo zranění. Podle záchranné služby požár způsobila svíčka, kterou zapálil zaměstnanec zařízení poté, co zemřel jeden z pacientů s covidem-19, informoval server Ukrajinska pravda.


Čeští policisté eskortovali do basy v Praze mezinárodní uprchlíky. V letadle navíc zpacifikovali ožralu
blesk | 20:21:00
Policie do Česka v závěru roku eskortovala dva uprchlíky, kteří se vyhýbali vězení v Latinské Americe. Na webu policie o tom informoval mluvčí policejního prezidia David Schön. Jeden byl podle něj zadržen v Kolumbii a druhý v Panamě. Po přistání v Praze je policisté převezli do věznice.


Vypjaté Vánoce Jany Bernáškové: Řev, hádky, mokrá večeře a slova o rozvodu!
blesk | 19:59:00
Nevydařil se vám Štědrý večer podle vašich představ? Nesmutněte, nejste v tom sami. Místo pohody si totiž nervy užila i herečka Jana Bernášková (40). Na instagram sdílela příspěvky, jimiž vykreslila dusnou atmosféru, která u ní doma na Vánoce panovala…


Kšeft Meghan a Harryho skončil fiaskem: Přijdou o 500 milionů! Budou se soudit?
blesk | 19:55:00
Poté, co se princ Harry (37) s Meghan Markleovou (40) přesunuli z Anglie do Ameriky, uzavřeli celou řadu výhodných smluv, například s Netflixem nebo Spotify. Od těch ale přislíbených 18 milion liber nejspíš nedostanou. Za celý minulý rok pro danou značku natočili pouze jeden jediný podcast…


Vážná nehoda u Chebu: Těžce se zranili čtyři lidé!
blesk | 19:50:00
 Při dopravní nehodě osobního automobilu u Chebu se ve středu vpodvečer těžce zranili čtyři lidé. Vozidlo mělo německou registrační značku. Silnice 2141 mezi Chebem a hraničním přechodem Svatý Kříž směrem na Německo je uzavřená, informoval ČTK krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.


Smutné Vánoce: Neočkovaná Natalie (†30) podlehla covidu, čerstvě narozeného syna si ani neužila
blesk | 19:12:00
Británie se už delší dobu potýká s problémem neočkovaných těhotných žen, které po nákaze covidem-19 skončí na jednotce intenzivní péče. Takový byl i případ třicetileté Natalie Forshawové z Manchesteru. Kadeřnice a kosmetička po dvou měsících prohrála boj s nákazou, které podlehla na 2. svátek vánoční, uvedl list Daily Mail.


Jak se promění okolí Severojižní magistrály? Nejen dopravní tepnu čekají nové projekty, na řadě je i železnice
blesk | 19:05:00
Využíváme ji všichni. Hlavní město Praha už dříve představilo možnosti budoucí proměny jednotlivých lokalit spjatých s rušnou pražskou magistrálou. Spadá do nich například proměna Vltavské kvůli budově filharmonie, nebo také proměna Vrchlického sadů.


Zdeněk Troška (68) v režisérském důchodu: Pilně čtu, než mě klofne Alzheimer!
blesk | 19:00:00
V páté třídě měl jasno, že jednou bude režisérem. Dnes, v osmašedesáti, se rozhodl, že s filmováním končí. Zdeněk Troška si prý chce v klidu užívat důchodu a za léta nakoupených knih. Po třiceti letech od dokončení filmu Slunce, seno, erotika jsme se společně prošli po Hošticích a zavzpomínali na místa, kde se tenkrát natáčelo. Při té příležitosti nám režisér prozradil, co by se muselo stát, aby ve svém rozhodnutí udělal výjimku.


Testy v práci i po třetí dávce a rychlejší přeočkování pro všechny dospělé. Vláda se chystá na omikron
lidovky.cz | 21:04:00
„V jednoduchosti je síla. Zaměstnanci ve firmách se budou testovat všichni,“ řekl včera na tiskové konferenci po zasedání vlády ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Výjimku z povinných testů dostanou podle něj jen zdravotníci a pracovníci v sociálních službách. „Ti se testují v jiném režimu,“ dodal ministr.


Poslední slovo Karla Olivy: Traduttore – traditore
lidovky.cz | 21:02:00
Spoiler alert! Což se užívá i v neformální češtině, neboť „upozornění na rušič vztlaku“ by bylo matoucí (přiznávám, že jsem schválně vybral ten nejméně vhodný význam anglického výrazu „spoiler“ – ale na druhou stranu ten nejfrekventovanější).


‚Kdo má problém se zaplacením, nechť se obrací na úřady práce.‘ Vláda pomůže s účty za drahé energie
lidovky.cz | 20:51:00
Vláda schválila soubor opatření, která mají pomoci lidem, na něž dopadají rostoucí ceny energií. „Nikoho nenecháme ve štychu,“ uvedl ve středu po jednání kabinetu Marian Jurečka (KDU-ČSL), vicepremiér a ministr práce a sociálních věcí.


Síla koruny 2021: Zemí, kde si Češi mohou dopřát více než doma, opět o něco přibylo
aktuálně.cz | 20:44:29
Kolik si toho ve světových metropolích koupíte za českou tisícikorunu? Srovnali jsme sílu české koruny v 99 zemích po celém světě.


Lucie: Naplnily se nám pubertální sny, devadesátky byly velká party a bezbřehá naděje
pikant | 16:47:00
Počet koncertů v roce 1989 a 1990 byl tak enormní, že se to nedalo vydržet, proto jsme se poprvé rozpadli. Vždycky jsme se k sobě ale vrátili, říkají.


Příprava D55 do Kokor má stopku. Zemědělci uspěli se žalobou
Denik.cz | 15:57:00
Příprava stavby dálnice D55 z Olomouce do Kokor se komplikuje. Krajský soud v Ostravě totiž vyhověl žalobě, kterou podala společnost Agra Velký Týnec. Zemědělci chovají v blízkosti budoucí dálnice dobytek a obávají se dopadů nové stavby na zvířata. První část dálnice z Olomouce do Přerova se měla začít stavět příští rok.


Alibaba plánuje snížení podílu ve Weibo
Kurzy.cz | 19:20:16
Akcie společnosti Alibaba (BABA.US) dnes ztrácejí více než 2,5 % v reakci na zprávu Bloombergu, že čínský gigant z oblasti e-commerce zvažuje prodej 30% podílu v reklamní společnosti zaměřené na sociální média Weibo (WB.US) do rukou státní společnosti ...


Fialova vláda začala šetřit: zmrazí platy státních úředníků a zastaví Antivirus
Hospodářské noviny | 17:52:00
Policisté, vojáci nebo pracovníci v sociálních službách dostanou příští rok přidáno méně, než kolik jim slíbila předchozí vláda Andreje Babiše (ANO). Současný kabinet Petra Fialy (ODS) ve středu schválil nižší růst platů ve veřejné sféře, a to...


Navalnyj se rozhodl pokračovat v nebezpečné hře. Přišel o svobodu a jeho organizaci rozprášil Kreml
Hospodářské noviny | 17:08:00
Mluvilo se o něm během prosincového předávání Nobelovy ceny za mír. Podle ruského vyhledávače Yandex bylo jeho jméno letos nejvyhledávanějším spolu s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Ten ovšem jeho jméno už celá léta na veřejnosti nevyslovil....


Vláda od ledna pozastaví část programu Antivirus. Pokračování zatím neplánuje
Hospodářské noviny | 16:52:00
Vláda od 1. ledna pozastavuje vyplácení příspěvku B z programu Antivirus, doplatí podporu za listopad a prosinec. Kabinet bude vyhodnocovat, zda v současné situaci jde o efektivní nástroj pomoci. Na tiskové konferenci po středečním jednání kabinetu...


Muži, kteří se v prosinci 1941 snesli z nebe, museli ukrýt nejen sebe. Prozradit je mohl i padák
ČT24 | 20:22:28
Přesně před osmdesáti lety seskočili u Nehvizd nedaleko Prahy parašutisté ze tří výsadků. Mezi nimi i Jan Kubiš a Jozef Gabčík. Exilová vláda v Británii je na území tehdejšího protektorátu vyslala s jasným cílem: zabít zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Úspěch atentátu závisel i na tom, jak si parašutisté hned po výsadku poradí s řadou problémů, například museli dobře ukrýt šedesátimetrové padáky.


V Rusku zazněl návrh prodloužit kvůli omikronu novoroční prázdniny
Eurozpravy-zahraniční | 21:31:00
Místopředsedkyně školského výboru ruské sněmovny Jana Lantratovová navrhla ministrovi školství Sergeji Kravcovovi, aby kvůli šíření koronavirové varianty omikron prodloužil školní prázdniny až do 16. ledna. Oznámila to dnes agentura Interfax.


Belgie po zásahu soudu znovu otevírá divadla či kina
Eurozpravy-zahraniční | 21:00:00
V Belgii se ve čtvrtek znovu otevřou divadla, kina či koncertní haly. Příslušné opatření dnes schválila vláda premiéra Alexandera De Croo. Informovala o tom agentura DPA. Státní rada, která je nejvyšší instancí v belgickém správním soudnictví, v úterý zrušila uzavření kulturních zařízení z minulého týdne s argumentem, že kabinet uzávěru dostatečně nezdůvodnil.


Duel s Finskem česká dvacítka kontumačně prohraje. Ocitl se v ní pozitivní hráč
Eurozpravy-sport | 20:04:00
Doufali, že ve středečním zápase proti Finsku zlepší své postavení v tabulce, když nejprve s Kanadou prohráli 3:6 a pak s Německem 1:2 po prodloužení. Nakonec je ale všechno jinak. Kvůli jednomu pozitivnímu testu na covid totiž české hokejové reprezentanty do 20 let potkal stejný osud jako Američany. Během MS v Kanadě tak musejí do karantény, s Finy prohráli kontumačně 0:1 a je otázka, jak to bude se čtvrtečním zápasem proti Rakousku.


Kvůli koronaviru prohráli čeští hokejoví junioři kontumačně s Finskem
Tiscali-zprávy | 20:43:02
Kvůli pozitivnímu testu na koronavirus jednoho z hokejistů skončil český tým na mistrovství světa hráčů do 20 let v Kanadě v karanténě. Dnešní zápas s Finskem, který měl začít ve 20 hodin našeho času, byl zkontumován ve prospěch Seveřanů s výsledkem 1:0.


Kvůli zvýšeným cenám energií připravila vláda pomoc pro domácnosti i podnikatele
E15-ekonomika | 20:22:00
Vláda ve středu schválila soubor opatření kvůli vysokým cenám energií. Lidem má pomoci zvýšení příspěvku na bydlení, v souvislosti s tím se připravuje návrh novely zákona o státní sociální podpoře. Vláda připravila také program zaměřený na podnikatele. Má jim pomoci překlenout období spojené s prudkým nárůstem cen energií a umožnit snadnější přístup k úvěrům od komerčních bank na pokrytích zvýšených provozních nákladů.


Kvůli zvýšeným cenám energií připravila vláda pomoc pro domácnosti i podnikatele
E15-politika | 20:22:00
Vláda ve středu schválila soubor opatření kvůli vysokým cenám energií. Lidem má pomoci zvýšení příspěvku na bydlení, v souvislosti s tím se připravuje návrh novely zákona o státní sociální podpoře. Vláda připravila také program zaměřený na podnikatele. Má jim pomoci překlenout období spojené s prudkým nárůstem cen energií a umožnit snadnější přístup k úvěrům od komerčních bank na pokrytích zvýšených provozních nákladů.


Zemřel bývalý policista, poslanec a zastupitel Stanislav Huml
idnes.cz | 22:14:00
Zemřel Stanislav Huml, dopravní expert, bývalý policista, poslanec a zastupitel Brandýsa nad Labem. Huml zemřel po krátké nemoci 28. prosince. O úmrtí informoval jeho syn. Bývalému poslanci za Věci veřejné a později ČSSD bylo 66 let.


Zemřel Richard Marcinko. Založil speciální jednotku, která dopadla bin Ládina
idnes.cz | 21:57:00
Zemřel americký hrdina se slovenskými kořeny Richard Marcinko. Odešel 25. prosince, bylo mu 81 letech, informovala jeho rodina. V roce 1980 založil a vedl supertajnou jednotku speciálně cvičených vojáků SEALs Team Six. Ta v roce 2011 dopadla tehdy nejhledanějšího teroristu světa, Usámu bin Ládina.


Milujeme stranu i svou víru. Tibetští katolíci udržují s Čínou křehké příměří
idnes.cz | 21:00:00
Katolická komunita v jihozápadní Číně si uchovala svou víru po dlouhá desetiletí, během nichž čelila válce, hladomoru i změně režimu. Nyní se ale obyvatelé vesnice Cch'-čung a jejího okolí obávají, že křehké příměří s čínskou komunistickou vládou nepotrvá věčně. „Naše víra zůstává silná,“ říkají místní tváří v tvář narůstajícím represím.


Odborníci hodnotí plán vlády na pomoc lidem a firmám s drahými energiemi různě
idnes.cz | 20:08:00
V řadách odborníků panují různé názory na středeční rozhodnutí vlády o pomoci lidem zasaženým vysokými cenami energií. S některými opatřeními souhlasí, kritizují ale například zaměření pomoci na lidi, kteří skončili v záchranném režimu dodavatele poslední instance. Nedostatečná je pak pomoc pro podnikatele. Podle některých je znát, že se vláda snaží šetřit.


Stačilo ujít kilometr k babyboxu. Co stojí za smutným případem mrtvého dítěte
idnes.cz | 20:00:00
MF DNES přináší rekonstrukci příběhu ženy, která na Vánoce přinesla na policii v Neratovicích mrtvé dítě. Před porodem zmizela, její známí a lidé z okolí čin nechápou. Byla podle nich v zoufalé situaci.


Zemřel bývalý policista a poslanec Stanislav Huml. Bylo mu 66 let
lidovky.cz | 22:18:00
Zemřel Stanislav Huml, dopravní expert, bývalý policista, poslanec a zastupitel Brandýsa nad Labem. Huml zemřel po krátké nemoci 28. prosince. O úmrtí informoval jeho syn. Bývalému poslanci za Věci veřejné a později ČSSD bylo 66 let.


Možná se jednou potkáme v Bohnicích, jak je to náročné, říká Vendula Pizingerová
revue.idnes.cz | 17:00:00
Pro ředitelku Nadačního fondu Kapka naděje a maminku Jakuba a malého Josífka je nejkrásnějším dárkem zdraví jejích dětí. „Jsem člověk, který se nerad ohlíží dozadu a pitvá se v minulosti,“ říká Vendula Pizingerová.


Maxwellová je vinna. Pedofilnímu milenci Epsteinovi napomáhala zneužívat dívky
blesk | 23:48:00
Soudní porota v New Yorku uznala britskou celebritu Ghislaine Maxwellovou vinnou, že napomáhala svému někdejšímu společníkovi, americkému finančníkovi Jeffreymu Epsteinovi, zneužívat nezletilé dívky. Šedesátileté Maxwellové hrozí desítky let za mřížemi.


Zemřel exposlanec a policista Stanislav Huml (†66). Osudná mu byla krátká nemoc
blesk | 23:06:00
Bývalý poslanec, zastupitel Brandýsa nad Labem, policista a dopravní expert Stanislav Huml zemřel v 66 letech. Po krátké nemoci zemřel 28. prosince.


Taková byla Praha v roce 2021: Jaké změny zahýbaly českou metropolí?
blesk | 20:59:00
Jaký byl rok 2021 pro hlavní město? I když se metropole stejně jako zbytek republiky i světa potýkala s pandemií koronaviru, podařilo se zrealizovat i zajímavé projekty. Na svědomí je má nejen vedení města, ale i městské a soukromé firmy. Za zmínku stojí například zcela nová identita hlavního města, otevření prvního Primarku v České republice, kompletní pokrytí metra mobilním signálem nebo nový přírůstek v pražské zoo - roztomilý wombat.


29. prosince: Tohle potřebujete vědět (nejen) o středečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 23:52:53
Americké akcie se ve středu na směru neshodly. Indexy Dow a S&P 500 stouply a dosáhly nových maxim, technologický Nasdaq Composite ovšem oslabil. Dařilo se cenným papírům maloobchodních prodejců.


Omezení maloobchodního prodeje zboží a poskytování služeb, s účinností od 30. 12. 2021 - Mimořádné opatření MZDR 14601/2021-33/MIN/KAN MZDRX01IU3IQ
Kurzy.cz | 22:11:16
Mimořádné opatření – omezení maloobchodního prodeje zboží a poskytování služeb, s účinností od 30. 12. 2021 MZDR 14601/2021-33/MIN/KAN MZDRX01IU3IQ


Vláda schválila záměr pomoci domácnostem a firmám postiženým nárůstem cen energií, zmrazila také platy části státních zaměstnanců
Kurzy.cz | 18:54:42
Domácnosti i firmy, které se dostaly do potíží kvůli nečekanému dramatickému nárůstu cen energií, budou moci využít několika forem státní pomoci. Jejich podobu schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 29. prosince 2021. Rozhodla také o definiti...


Zemřel bývalý policista, poslanec a zastupitel Stanislav Huml
Eurozpravy-domácí | 23:03:00
V 66 letech zemřel v úterý bývalý policista, poslanec a někdejší zastupitel města Brandýs nad Labem-Stará Boleslav Stanislav Huml.


Koronavirus zastavil juniorský hokejový šampionát v Kanadě
Tiscali-zprávy | 20:43:02
Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Kanadě se nedohraje. Mezinárodní hokejová federace turnaj zrušila kvůli obavám z dalšího šíření koronaviru. Po hladkém začátku šampionátu musel v posledních dvou dnech zakročit direktoriát kvůli výskytu koronavirové nákazy ve třech týmech. Kontumován byl i dnešní zápas českého týmu proti Finsku.


ODS, ANO, Piráty a lidovce čeká příští rok volba vedení. Kandidáti se již hlásí
ČT24 | 21:39:47
V příštím roce čeká hned čtyři sněmovní strany volba vedení. Už v lednu bude na kongresu ODS obhajovat post lídra nynější premiér Petr Fiala. Andrej Babiš předstoupí před delegáty celorepublikového sněmu hnutí ANO v únoru. Během roku 2022 budou vedení volit i KDU-ČSL a Piráti. Všechna politická uskupení chtějí na svých shromážděních řešit přípravu na obecní a senátní volby.


Na nový kloub čekají lidé kvůli pandemii i dva roky, k operačním plánům se vracejí jen některé nemocnice
ČT24 | 21:19:33
Pandemie opakovaně zasahuje do operačních plánů. Některé nemocnice se k plánovaným zákrokům chtějí vrátit už na začátku nového roku, jiné tak optimistické nejsou. Lidé proto čekají třeba i několik měsíců na operaci žlučníku, na výměnu kyčelního kloubu dokonce i dva roky.


Manželé Vlčkovi mění paliativní péči v Česku. Na hospic pro děti dali letos třetinu svého majetku
iHned.cz | 11:32:00
Těžký rok 2021 přinesl i pár pozitivních zpráv. Kromě toho, že se ukázalo, jak si Češi umí navzájem v těžkých momentech pomoci, ukázali štědrost i ti nejbohatší. V polovině března manželé Katarína a Ondřej Vlčkovi oznámili, že zakládají rodinnou...


Manželé Vlčkovi mění paliativní péči v Česku. Na hospic pro děti dali letos třetinu svého majetku
Hospodářské noviny | 11:32:00
Těžký rok 2021 přinesl i pár pozitivních zpráv. Kromě toho, že se ukázalo, jak si Češi umí navzájem v těžkých momentech pomoci, ukázali štědrost i ti nejbohatší. V polovině března manželé Katarína a Ondřej Vlčkovi oznámili, že zakládají rodinnou...


Hello, Česko! Na kterou televizní stanici se vykašlete dnes?
Hospodářské noviny | 17:40:00
Příští rok se ve finančních výkazech několika velkých mediálních společností objeví nová položka: Česká republika. Na náš trh totiž postupně zamíří světové streamovací služby bojující o každého diváka. Konkurovat chtějí hlavně Netflixu, protože ten...


Přišel čas odčinit intervence proti koruně
Hospodářské noviny | 15:46:00
ČNB šponuje úrokové sazby s vervou, nad níž žasne ekonomický svět. Koruna přesto posílila mnohem méně, než podle modelů a předchozí praxe měla. Důvodem je trvající deformace trhu, kterou způsobily intervence z let 2013–2017. V roce 2022 bude...


Hello, Česko! Na kterou televizní stanici se vykašlete dnes?
iHned.cz | 17:40:00
Příští rok se ve finančních výkazech několika velkých mediálních společností objeví nová položka: Česká republika. Na náš trh totiž postupně zamíří světové streamovací služby bojující o každého diváka. Konkurovat chtějí hlavně Netflixu, protože ten...


Přišel čas odčinit intervence proti koruně
iHned.cz | 15:46:00
ČNB šponuje úrokové sazby s vervou, nad níž žasne ekonomický svět. Koruna přesto posílila mnohem méně, než podle modelů a předchozí praxe měla. Důvodem je trvající deformace trhu, kterou způsobily intervence z let 2013–2017. V roce 2022 bude...


Tři koncepty Citroënu Berlingo z roku 1996: Hatchback, pick-up pro volný čas a minivan
Auto.cz | 22:00:00
První generace Citroënu Berlingo se dala koupit i coby osobní Multispace s plátěnou shrnovací střechou. Toto provedení mělo svůj předobraz ve studii Grand Large. Zajímavý hatchback Berline Bulle a pick-up Coupé de Plage jsme si bohužel pořídit nemohli...


Snímky důležité, zajímavé i silné. Jak zachytili český rok 2021 fotoreportéři?
ČT24 | 18:18:13
Uplynulých dvanáct měsíců nebylo pouze druhým pandemickým rokem. V České republice se událo mnoho důležitých věcí a u většiny z nich byli také agenturní reportéři, kteří pořídili tisíce fotografií. Podívejte se na výběr některých z těch nejzajímavějších.


V 80. letech ulice halil přísně tajný smog. Dnes je vzduch čistší, škodí ale topeniště a doprava
iHned.cz | 11:16:00
Stalo se to necelý týden před tím, než se v Československu začal hroutit komunistický režim. V sobotu 11. listopadu 1989 už lidem v Teplicích došla trpělivost. Asi osm stovek se jich sešlo na výjimečné spontánní demonstraci na tehdejším náměstí...


V 80. letech ulice halil přísně tajný smog. Dnes je vzduch čistší, škodí ale topeniště a doprava
Hospodářské noviny | 11:16:00
Stalo se to necelý týden před tím, než se v Československu začal hroutit komunistický režim. V sobotu 11. listopadu 1989 už lidem v Teplicích došla trpělivost. Asi osm stovek se jich sešlo na výjimečné spontánní demonstraci na tehdejším náměstí...


Jak přistupujete sami k sobě?
Mladý Podnikatel | 10:34:11
Nezáleží jen na tom, jak přistupujeme k práci, penězům a dalším lidem. Důležité je i to, jak přistupujeme sami k sobě.
The post Jak přistupujete sami k sobě? first appeared on MladýPodnikatel.cz.


Úspěch i po odchodu z práce. Co úspěšní muži dělají doma špatně? | Sláva Černý
Mladý Podnikatel | 00:00:14
Jak nebýt úspěšný jen v práci, ale i doma? Co dělají muži se ženami špatně a jak mohou porazit své vnitřní strachy? O vědomém životě se Slávou Černým.
The post Úspěch i po odchodu z práce. Co úspěšní muži dělají doma špatně? | Sláva Černý first appeared on MladýPodnikatel.cz.


Projekt Třídím olej s mapou popelnic
eStav.cz | 00:00:00
Oleje v žádném případě nepatří do kanalizace. Prakticky všechny potravinářské oleje a tuky používané v domácnosti lze recyklovat a můžou tak člověku znovu posloužit.Return to top