Celkem 149876 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 25.01.2022


Finanční produkt roku 2021 na Finparádě. Kdo nabízel nejlepší finanční produkty v uplynulém roce?
Finparáda | 00:01:00
Portál Finparáda.cz, který se specializuje na finanční produkty, vyhlásil výsledky 11. ročníku soutěže Finparáda.cz - Finanční produkt roku, ve kterých najdete to nejlepší z nabídky bank, družstevních záložen, stavebních spořitelen...


Vše z týdne na ESTAV.cz ve vaší schránce! Aktivujte si zpravodaj zdarma
eStav.cz | 00:00:42
Nechcete si nechat ujít novinky z našeho portálu? Projděte si obsah za celý týden, kdy se vám to hodí. Aktivujte si zasílání týdenního přehledu článků na portálu ESTAV.cz!


Kde si půjčit až 150 000 Kč během několika minut
eStav.cz | 00:00:42
Když vám na poslední chvíli odpadne financování, nebo dostanete nabídku, která se zkrátka neodmítá, můžete získat potřebné peníze už do čtvrt hodiny. Žádost o dlouhodobou nebankovní půjčku až 150 000 Kč je vyhodnocována ihned, takže za pár minut víte, na čem jste. Finanční prostředky je přitom možné použít na cokoliv, zcela dle vašeho uvážení.


Dopřejte své koupelně nádech luxusu
eStav.cz | 00:00:42
Koupelna je intimním prostorem, ve kterém strávíte denně spoustu času nejenom kvůli hygieně, ale také odpočinku a úniku před starostmi všedního dne. I proto by kromě praktičnosti měla nabídnout pohodlí a trochu rozmazlování, třeba v podobě designových a luxusních prvků. Koupelnový prostor přitom nemusí být do posledního kousku podle nejnovějších trendů, i malá změna může přinést nádech luxusu, který si dnes může dopřát každý. Na co se zaměřit?


Upgrade databáze z PostgreSQL 9.6 na verzi 13 v doménovém registru
Root.cz | 00:00:10
V roce 2021 jsme velice intenzivně pracovali na softwarových upgradech všech systémů registru FRED. Na úplný konec jsme si, jako takovou třešničku na dortu, nechali databáze PostgreSQL.


Komunikace realizovaná binárním formátem MessagePack (dokončení)
Root.cz | 00:00:05
Ukážeme si, že datové struktury pole a mapa jsou v Message Packu heterogenní (což odpovídá původnímu textovému JSONu). Taktaké provedeme porovnání mezi formáty JSON, XML, BSON, gob a právě Message Packem.


Občas mě někdo pozná, ale davy fanynek nemám, směje se dabér Bohdan Tůma
revue.idnes.cz | 01:00:06
S dabingem začal před 40 lety a svůj hlas propůjčil hvězdám jako Denzel Washington, Jim Carrey, Wesley Snipes, Erdogan Atalay, Jorge Garcia nebo Jack Black. Herec a režisér Bohdan Tůma (54) v rozhovoru pro iDNES.cz zavzpomínal na Brandona Walshe z Beverly Hills 90210 i na zeleného mužíčka z reklamy.


Moderní distribuční centrum v Olomouci. Větší efektivita vyskladnění a výrazně lepší ergonomie pro zaměstnance
blesk | 01:00:07
Společnost Kaufland si ve všech zemích zajišťuje logistickou službu vnitrofiremně a do trvalého vývoje logistických procesů neustále investuje. Koncem minulého roku dokončila novou přístavbu distribučního centra v Olomouci, kde vyrostl sklad pro automatické zaskladňování palet tzv. Hochregal (HRL) s kapacitou 23 500 paletových míst a do finální fáze se dostává stavba haly s integrovaným automatickým vyskladňovacím systémem AKL pro distribuci pomalu obrátkového sortimentu s kapacitou do 10 000 palet.


Kobra 11 v ojetině z „áček“. Semir tváří českého bazaru v Německu
Auto-iDNES.cz | 01:00:13
Driverama, technologická online platforma skupiny Aures Holdings pro obchod s ojetými vozy v západní Evropě, uzavřela oficiální partnerství s Erdoğanem Atalayem, který je známý především jako představitel hlavní role Semira Gerkhana v populárním seriálu televize RTL Kobra 11.


VW se vešel do emisních limitů, šéf varuje před koncem výroby spalovacích aut
Auto-iDNES.cz | 01:00:13
Průměrné emise oxidu uhličitého u nových osobních aut z koncernu Volkswagen v Evropské unii loni činily 118,5 gramu na kilometr, a byly tak zhruba dvě procenta pod stanoveným cílem. Vše souvisí s přechodem k elektromobilitě. Šéf koncernu ovšem náhle změnil rétoriku a vyzývá k racionálnímu přístupu – skončit náhle se spalovacími motory je podle něj nereálné.


Jen za hotové, nebo i na leasing? O dotacích na elektroauta se ještě jedná
Auto-iDNES.cz | 01:00:13
Podpora elektromobility formou státní dotace se chystá i v Česku. Vláda plánuje uvolnit skoro miliardu. Zatím však není jasné, zda se dotace budou týkat i zákazníků leasingových společností. Většina firem přitom pořizuje elektromobily na operativní leasing.


24. ledna: Tohle potřebujete vědět (nejen) o pondělním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 00:01:33
Akcie ve Spojených státech v pondělí po většinu dne oslabovaly, v druhé polovině seance ale smazaly hluboké ztráty a nakonec uzavřely se ziskem. Část investorů zřejmě začala po výrazných poklesech z uplynulých dnů nakupovat.


TOP finanční produkty roku má MONETA, Trinity, KB, Hello bank a ČS
Finance-iDNES.cz | 01:00:22
V soutěži o nejlepší finanční produkty roku 2021 zvítězila mezi bankami v kategorii osobních bankovních účtů MONETA Money Bank s běžným účtem Tom Plus. V kategorii hypoték zvítězila Česká spořitelna a známe i vítěze v kategorii spořicích účtů a neúčelových úvěrů.


Vláda nabízí příspěvek na bydlení. Kdo na něj má nárok, a kdo už ne
Finance-iDNES.cz | 01:00:22
Zdražování energií, komunálních služeb i nájemného zvýší počet domácností s nárokem na příspěvek na bydlení. Ne každý si o něj ale požádá. Nárok na něj přitom odhadne od stolu kdokoli a dokumenty přijme úřad práce i online.


Předchozí nájemník má dluhy na energiích. Jak se jich zbavíte?
Mesec.cz | 00:00:15
Ne všichni si svoje závazky plní pečlivě. Snadno se může stát, že po nastěhování do nájemního bydlení vám ve schránce přistane dopis s nedoplatkem na elektřině na jméno bývalého nájemníka. Vy dluh platit nemusíte, ale je potřeba s dodavatelem komunikovat.


Když musíte být o přestávce na oběd k dispozici, byť nepracujete, musí vám být proplacena
Mesec.cz | 00:00:10
Přestávka v práci, kdy nic pro zaměstnavatele neděláte, je neplacená. Pokud máte dovoleno se občerstvit, ale musíte být stále ve střehu, nejde o přestávku, ale připravenost k práci a musíte ji mít zaplacenou.


Janukovyčovi muži prý chystají v Kyjevě převrat. Ukrajinci nevěří, že uspějí
idnes.cz | 02:00:03
Stáli v propadlišti ukrajinských dějin a jejich politická kariéra se zdála být u konce. Teď se o nich mluví jako o politicích, kteří by s pomocí Moskvy mohli vytvořit nový loutkový režim na Ukrajině. Takové spekulace rozžehlo britské ministerstvo zahraničí, které tvrdí, že právě to má Rusko za lubem.


Autoškola podraží až na 20 tisíc korun. Za zvýšením cen stojí nejen covid
idnes.cz | 02:00:03
Oldřich Žáček provozuje v Plzni autoškolu už šestatřicet let. Dlouhé roky se podle svých slov snažil držet s cenou při zemi, a to i kvůli velké konkurenci, která v krajském městě je. Ještě loni u něj stál základní kurz na řidičské oprávnění pro osobní automobily 15 tisíc korun. Letos ale cenu zvýšil na 19 tisíc, tedy o téměř 27 procent.


Dělal jsem jen satiru a nestydím se za to, říká autor falešného Ovčáčkova účtu
idnes.cz | 02:00:03
„Jsem přesvědčený, že jsem neudělal nic, co by bylo nelegální nebo co by bylo špatné,“ řekl v Rozstřelu Ondřej Langr, autor falešného facebookového účtu hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka. Nemyslí si, že by se za to měl stydět. Stránku neoficiálního mluvčího Hradu vedl Langr osm let.


Zelené hujerství EU může vést až k vyšším emisím, říká zástupce chemiček
idnes.cz | 02:00:04
Vysoké ceny energií se začínají hodně promítat do hospodaření firem. Energeticky náročné podniky by kombinaci drahých emisních povolenek a energií nemusely přežít. „Nemůžeme provozovat zelenou chemii bez dodávek zelené elektřiny, a ta není,“ říká prezident Svazu chemického průmyslu Petr Cingr.


Test kávy na čerpacích stanicích: z auta uděláte kavárnu jen výjimečně
idnes.cz | 02:00:04
Může to být lahodná vzpruha na cestách i utrejch, který vám znechutí další kilometry za volantem. Kde nabízejí opravdu dobrou kávu? Přinášíme vám velký test kávy z čerpacích stanic.


Konkurence na evropské železnici se přiostřuje. FlixTrain jedná o miliardovém nákupu vlaků
iHned.cz | 02:00:07
Německý FlixTrain se připravuje na nákup nových vlaků v hodnotě jedné miliardy eur, tedy necelých 25 miliard korun. S odkazem na své zdroje to uvedl německý deník Handelsblatt. Dopravce teď jedná s bankami a dalšími finančními partnery. Rozhodnutí...


Finanční trhy (25. 1. 2022)
iHned.cz | 02:00:07
Německý FlixTrain se připravuje na nákup nových vlaků v hodnotě jedné miliardy eur, tedy necelých 25 miliard korun. S odkazem na své zdroje to uvedl německý deník Handelsblatt. Dopravce teď jedná s bankami a dalšími finančními partnery. Rozhodnutí...\n


Názorový spor v ČNB: Na inflaci se díváme špatně a šponování úrokových sazeb nepomůže, varuje radní Dědek
lidovky.cz | 00:10:00
Jsem proti zvyšování sazeb, protože na současnou inflaci podle mne nezabere, poškodí export a ekonomiku, říká v rozhovoru pro Lidovky.cz člen bankovní rady České národní banky (ČNB) Oldřich Dědek.


O prázdniny v Jeseníkách a okolí je rekordně malý zájem
idnes.cz | 05:46:00
Ačkoli je zimní sezona v plném proudu, vlekaři i chataři teď vzhlíží k jarním prázdninám, které začínají 7. února a poslední týdenní „turnusy“ končí v půli března. Po svátcích na přelomu roku jde totiž pro podnikatele o druhou nejvýdělečnější část zimy. Vyhlídky jsou ovšem zatím spíše neveselé.


Přibylo 30 350 pozitivních případů, nejvíc od začátku epidemie
idnes.cz | 05:05:00
Laboratoře v Česku v pondělí odhalily 30 350 pozitivních případů nákazy covidem. Je to nejvyšší denní přírůstek od vypuknutí epidemie.


Brněnská korupce kolem ODS: detektiv vzal podezřelého na domovní prohlídku. A sám jde teď k soudu
iHned.cz | 06:00:14
Měl rozkrýt jeden z aktuálně nejcitlivějších případů v republice, místo toho bývalý elitní detektiv stane ve středu před soudem kvůli podezření z jeho manipulace. Někdejší šéf brněnské hospodářské kriminálky Vladimír Machala totiž podle obžaloby...


‚Nejlepší zastrašení pro Rusko je americká vlajka.‘ Pobaltí hlasitě žádá vojáky Aliance na svém území
lidovky.cz | 05:00:00
Pobaltí se právem obává ruské agrese. Pomoc již přislíbilo několik států NATO včetně Dánska, Londýn i Washington zvažují vyslání tisíců vojáků.


Příležitost mlčet. Lze fakta vykládat jediným přípustným způsobem?
lidovky.cz | 05:00:00
Slova „propásli jste příležitost mlčet“ se používají skoro dvacet let. V únoru 2003 je pronesl francouzský prezident Chirac, když kritizoval postkomunistické země za to, že podporují válečný kurz USA vůči Iráku Saddáma Husajna.


Stavební pozemky zdražují z realit nejvíce. Proč mohou prodávající hnát ceny stále výše?
lidovky.cz | 05:00:00
Hledat v současnosti stavební pozemek chce pevné nervy. Inzertní servery jsou plné nabídek za přemrštěné ceny, případně takových, kde částka teprve vyplyne z jednání s realitní kanceláří. Je stále těžší odhadovat, kde je realita. Údaje v cenových mapách nebo částky zapsané v katastru při posledních transakcích vůbec nemusí pomoci.


Připravíme vás na přijímačky na gymnázium! Prověřte si, jak jste na tom s pravopisem
lidovky.cz | 05:00:00
Sérii setkání s tématy českého jazyka, která obvykle tvoří náplň testů přijímacích zkoušek na víceletá gymnázia, zahajme pohledem na vybrané oblasti pravopisu, které bychom v páté třídě základní školy měli znát a umět užívat v praxi.


Připravíme vás na přijímačky na střední školy! Prověřte si, jak jste na tom s tvaroslovím a slovními druhy
lidovky.cz | 05:00:00
V dalším čísle série, která je věnována podpoře žáků při přípravě na jednotné přijímací zkoušky na střední školy, projdeme jedním z témat, s nímž se v testech často setkáváme, a sice morfologií neboli tvaroslovím.


Vlády Bulharska a Severní Makedonie budou řešit spor o dějiny a jazyk, sněmovna projedná pandemický zákon
lidovky.cz | 04:55:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?


Policista tvrdí, že řešil korupci ODS. Jde před soud za vynášení informací podezřelým
aktuálně.cz | 05:30:00
Žalobci Vladimíra Machalu viní z toho, že se pokusil vyšetřování manipulací s brněnským městským majetkem zmanipulovat.


Život v Zimbabwe: Dívkám končí dětství i ve třinácti. Otěhotní a vzdají se školy
Denik.cz | 05:30:00
Třináctiletá Virginia Mavhungaová tráví své dny cestami ke studni s balancujícím vědrem na hlavě, prodejem ovoce se zeleninou u silnice nebo uklízením a praním. Sotva si najde čas uklidnit své plačící novorozeně. „Tohle je teď můj každodenní život,“ říká mladá matka. Současně s dospělými povinostmi musí navíc připravovat své čtyři mladší sourozence do školy. Po vyučování jim poté pomáhá s úkoly, což zvládá nejhůře. Není nic, co by si přála víc, než chodit do školy jako normální třináctileté dítě.


Bulharsko za šedesát let nebude. Z devíti milionů obyvatel je šest
Denik.cz | 05:04:00
Obyvatel České republiky podle údajů ze sčítání lidu znovu o několik desítek tisíc lidí přibylo. V Česku tak dnes žije deset a půl milionu obyvatel. Za třicet let se počet lidí žijících u nás zvýšil z 10,3 na 10,5 milionu. Z postkomunistických zemí je Česko spolu se Slovenskem ale naprostou výjimkou. Ve všech ostatních státech této skupiny se počet obyvatel snižuje. 


Zuřivá bitva o Cholm: Šílený masakr trval 105 dnů, přinesl sběratelskou vzácnost
Denik.cz | 05:00:00
Jde o méně známou kapitolu z bojů na východní frontě. V lednu 1942 byla německá pěchota pod velením generálmajora Theodora Scherera obklíčena ve městě Cholm, které bylo během tříměsíčních bojů úplně zničeno. Němci se v obklíčení ubránili početně silnější Rudé armádě a po 105 dnech byli 5. května vyproštěni. Obklíčení však současně vyslalo další signál, že německá nadvláda na ruské frontě končí.


Ostrava hledá fenku border kolie. Za ztracenou Eli majitelé nabízí 50 tisíc
Denik.cz | 05:00:00
/FOTOGALERIE/ Ne, to opravdu není legrace, suma na plakátech objevujících se v severozápadní části Ostravy i okolních obcích je reálná; panička chce zaběhlou fenku border kolie doma stůj, co stůj.


Poloprázdné sborovny, chybějící uklízečky. Nákaza opět paralyzuje školy v Česku
Denik.cz | 04:01:00
Tento týden poslanci schválí návrh, podle něhož by ředitelé škol mohli vyhlásit deset dnů mimořádného volna nebo přechod na online výuku. Úprava se sice vztahuje především k aktuální omikronové situaci, ale podle ministra školství Petra Gazdíka (STAN) bude mít trvalou platnost pro případ jakékoli pandemie.


Brněnská korupce kolem ODS: detektiv vzal podezřelého na domovní prohlídku. A sám jde teď k soudu
Hospodářské noviny | 07:00:09
Měl rozkrýt jeden z aktuálně nejcitlivějších případů v republice, místo toho bývalý elitní detektiv stane ve středu před soudem kvůli podezření z jeho manipulace. Někdejší šéf brněnské hospodářské kriminálky Vladimír Machala totiž podle obžaloby...


Konkurence na evropské železnici se přiostřuje. FlixTrain jedná o miliardovém nákupu vlaků
Hospodářské noviny | 07:00:09
Německý FlixTrain se připravuje na nákup nových vlaků v hodnotě jedné miliardy eur, tedy necelých 25 miliard korun. S odkazem na své zdroje to uvedl německý deník Handelsblatt. Dopravce teď jedná s bankami a dalšími finančními partnery. Rozhodnutí...


Finanční trhy (25. 1. 2022)
Hospodářské noviny | 07:00:09
Německý FlixTrain se připravuje na nákup nových vlaků v hodnotě jedné miliardy eur, tedy necelých 25 miliard korun. S odkazem na své zdroje to uvedl německý deník Handelsblatt. Dopravce teď jedná s bankami a dalšími finančními partnery. Rozhodnutí...\n


Česko znovu hlásí rekordní čísla. Pozitivních testů na covid-19 bylo přes 33 tisíc
ČT24 | 05:43:00
Epidemie covidu-19 v Česku zesiluje. V pondělí už podruhé za uplynulý týden padl rekord v počtu nově nakažených. Přibylo 30 350 případů, to je zhruba o polovinu víc než před týdnem. Dalších 3195 tisíc lidí se zřejmě znovu nakazilo. Hospitalizovaných s koronavirem bylo k úternímu ránu téměř 1 700. Z toho 207 lidí ve vážné stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. 


Počasí bude tento týden zatažené, nasněží až o víkendu
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Tento týden bude v Česku převážně oblačno až zataženo s občasným deštěm či sněžením. Více srážek, na horách sněhových, očekávají meteorologové o víkendu.


Počasí bude tento týden zatažené, nasněží až o víkendu
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Tento týden bude v Česku převážně oblačno až zataženo s občasným deštěm či sněžením. Více srážek, na horách sněhových, očekávají meteorologové o víkendu.


Nejslavnější filmové prostitutky: Julii Roberts v Pretty Woman zastupovala sexy modelka
Reflex | 06:30:00
Film Pretty Woman se za více jak 30 let své existence stal synonymem pro romantickou komedii. Motiv prostitutky, do které se zamiluje bohatý chlápek a i přes veškeré jejich rozdíly skončí spolu - šťastně až na věky - byl později použit v jiných filmech možná až příliš často. I ve sladkém filmu jako je Pretty Woman ale nesmí chybět nějaká ta žhavější scéna nebo odhalená bradavka. Jenže ta ve filmu nepatří Julii Roberts!


Oranžový rej bohů a tradiční propichování jazyka. Tak vypadá oslava Nového roku v nepálském Thimí
Reflex | 06:20:00
První den nového roku podle nepálského kalendáře připadá na 15. dubna. V městečku Thimí mezi Káthmándú a historickým městem Bhaktapur se Nový rok slaví jako Sindrúk džatra, tedy Oranžový svátek. Název je to víc než přiléhavý. Díky potměšilým mladíkům s oranžovým práškem se během dopoledne všichni obyvatelé i přespolní návštěvníci vesnice změní ve svéráznou hliněnou armádu. Oranžová je ovšem barvou požehnání, které na Nový rok nezbývá než přijmout.


Znásilnění bych neoznámil ani dnes, nevěřím policii, LGBT práva jsou lidská práva, říká aktivista Kryštof Stupka
Reflex | 06:00:00
„Je hrozně jednoduché ukázat na nějakého aktivistu a říct: ‚Kdyby byli trošku tišší a dělali to jinak, tak by se něco změnilo.‘ Ale ono se nic nemění,“ říká Kryštof Stupka, který si sám nálepku ukřičeného aktivisty vysloužil. Za poslední rok na sebe strhl pozornost hned několikrát, a to když rozjel kauzu Dominika Feriho, označil výroky současného premiéra Fialy za homofobní, upozornil na vystřiženou scénu s polibkem dvou mužů v norském remaku Popelky nebo zorganizoval protestní pochod za rovnost Reclaim Pride. Nahlas přitom nemluví jen o útlaku, kterého je svědkem. Otevřeně popisuje také osobní zkušenost s konverzní terapií, stupňujícími nenávistnými výpady i znásilněním, které v gay komunitě není ničím výjimečným.


Německo se rušením jádra připravuje o obrovské peníze, výstavbu v EU nedopustí, říká Šnobr
E15-ekonomika | 06:30:00
Jaká je budoucnost energetiky v Evropě? Jak návrh zelené taxonomie rozdělil společnost? Vyhráli zastánci plynu, jádra, nebo obnovitelných zdrojů? O tom v dnešním díle E15 Castu mluvil Nikita Poljakov s podnikatelem, investorem a akcionářem skupiny ČEZ Michalem Šnobrem. 


Helena Horská: Haló, paní ministryně a páni ministři, hledá se 40 miliard!
E15-ekonomika | 06:25:00
Veřejné rozpočty jsou rozvrácené. Te po zadlužování je jedno z rychlejších v celé Evropě. Vláda Andreje Babiše rezignovala na krocení dluhů a vytváření rezerv nejen pro „bídné časy“, ale i pro neodkladné reformy důchodů, zdravotnictví, školství či státní správy. Podle původních plánů ministryně Schillerové jsme měli být v roce 2024 spolu s Belgií nejhůře hospodařící zemí EU!


Škoda Auto se potýká se skepsí vůči elektromobilům, říká o českém trhu Martin Jahn
E15-ekonomika | 06:00:00
Mladoboleslavská Škoda se zatím nepřidá k automobilkám, které již oznámily, kdy ukončí výrobu vozů se spalovacími motory. Takové datum nemáme, nepotřebujeme a ani nechceme stanovovat, uvedl v pořadu Elita byznysu člen představenstva Škoda Auto Martin Jahn. Zatímco na převážně západoevropských trzích bude nástup elektromobilů rychlejší, než se dnes očekává, v Rusku, Indii či severní Africe, kde má Škoda zodpovědnost za celý mateřský koncern Volkswagen, budou dál dominovat vozy se spalovacími motory. Na zmíněných trzích by tak Škoda mohla dál vyrábět a prodávat konvenční vozy, zatímco v Česku by jejich produkci v budoucnu ukončila.


Developeři couvají z nájemního bydlení. Nevědí, za kolik bytové domy postaví
E15-ekonomika | 05:00:00
Nájemní bydlení nebude takovým šlágrem, jak se dosud zdálo. Velký pražský developer YIT ustoupil od plánu pronajímat byty ve svém projektu Lappi Hloubětín a vrací se naplno k prodeji do osobního vlastnictví. Další developeři si výstavbu nájemních domů rozmysleli poté, co kvůli cenovým turbulencím na trhu nedokázali stanovit, za kolik hotové projekty prodají investorům do realit.


Německo se rušením jádra připravuje o obrovské peníze, výstavbu v EU nedopustí, říká Šnobr
E15-politika | 06:30:00
Jaká je budoucnost energetiky v Evropě? Jak návrh zelené taxonomie rozdělil společnost? Vyhráli zastánci plynu, jádra, nebo obnovitelných zdrojů? O tom v dnešním díle E15 Castu mluvil Nikita Poljakov s podnikatelem, investorem a akcionářem skupiny ČEZ Michalem Šnobrem. 


Helena Horská: Haló, paní ministryně a páni ministři, hledá se 40 miliard!
E15-politika | 06:25:00
Veřejné rozpočty jsou rozvrácené. Te po zadlužování je jedno z rychlejších v celé Evropě. Vláda Andreje Babiše rezignovala na krocení dluhů a vytváření rezerv nejen pro „bídné časy“, ale i pro neodkladné reformy důchodů, zdravotnictví, školství či státní správy. Podle původních plánů ministryně Schillerové jsme měli být v roce 2024 spolu s Belgií nejhůře hospodařící zemí EU!


Škoda Auto se potýká se skepsí vůči elektromobilům, říká o českém trhu Martin Jahn
E15-politika | 06:00:00
Mladoboleslavská Škoda se zatím nepřidá k automobilkám, které již oznámily, kdy ukončí výrobu vozů se spalovacími motory. Takové datum nemáme, nepotřebujeme a ani nechceme stanovovat, uvedl v pořadu Elita byznysu člen představenstva Škoda Auto Martin Jahn. Zatímco na převážně západoevropských trzích bude nástup elektromobilů rychlejší, než se dnes očekává, v Rusku, Indii či severní Africe, kde má Škoda zodpovědnost za celý mateřský koncern Volkswagen, budou dál dominovat vozy se spalovacími motory. Na zmíněných trzích by tak Škoda mohla dál vyrábět a prodávat konvenční vozy, zatímco v Česku by jejich produkci v budoucnu ukončila.


Developeři couvají z nájemního bydlení. Nevědí, za kolik bytové domy postaví
E15-politika | 05:00:00
Nájemní bydlení nebude takovým šlágrem, jak se dosud zdálo. Velký pražský developer YIT ustoupil od plánu pronajímat byty ve svém projektu Lappi Hloubětín a vrací se naplno k prodeji do osobního vlastnictví. Další developeři si výstavbu nájemních domů rozmysleli poté, co kvůli cenovým turbulencím na trhu nedokázali stanovit, za kolik hotové projekty prodají investorům do realit.


Chystá se moderní Czech POINT 2.0. Běží veřejné zakázky, některé už byly zrušeny
lupa.cz | 06:30:01
Stát chystá technologickou modernizaci Czech POINTu. Začal vypisovat veřejné zakázky, dvě už ale zrušil.


Český telekomunikační úřad pro své PR manipuluje daty
lupa.cz | 06:30:00
Telekomunikační regulátor v rámci sebechvály vyvozuje z vlastních dat nesmyslné závěry a odmítá vysvětlit, jak k nim došel. ČTÚ tak hazarduje s vlastní důvěryhodností.


V bytě se už 14 dní svítilo. V Polsku šetří smrt seniorek matky s dcerou
idnes.cz | 07:38:00
V Polsku šetří smrt dvou seniorek - matky s dcerou. Na to, že ženy nežijí, se přišlo po dvou týdnech, kdy se v bytě nepřetržitě svítilo.


Máte se kam vrátit, vzkazuje Ukrajincům viceprezident hospodářské komory
idnes.cz | 07:30:00
Jak se napjatá situace na hranici Ukrajiny s Ruskou federací dotkne českého hospodářství, vysvětluje v rozhovoru Tomáš Prouza, viceprezident Hospodářské komory ČR. „Ukrajinci jsou pro Českou republiku v současné chvíli nenahraditelní, a to nejen, co se počtu chybějících zaměstnanců týče. Mnoho z nich se vypracovalo, vedou pracovní kolektivy, dělají kvalifikovanou práci,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz.


V Peru zničili sochu s obřím penisem. Kulturní památka, bránil ji starosta
idnes.cz | 07:10:00
Neznámí útočníci v Peru zničili sochu s obřím penisem, která měla připomínat předkolumbovskou civilizaci Močiků. Vedení města Moche, na jehož území tato civilizace žila, chtěla sochou odhalenou teprve nedávno přitáhnout zájem turistů. Podle kritiků se ale jednalo pouze o snahu starosty Artura Fernándeze zviditelnit se před volbami.


Za výjezdem z Blanky na magistrálu zůstanou dva pruhy, osvědčily se
idnes.cz | 07:07:00
Řidičům, kteří po výjezdu z tunelového komplexu Blanka najíždějí na Severojižní magistrálu za mostem Barikádníků, zůstanou natrvalo dva pruhy. Magistrát na mimoúrovňové křižovatce Pelc-Tyrolka od června testoval experimentální dopravní opatření, kdy nájezd od Blanky získal jeden pruh navíc na úkor směru z Argentinské ulice.


Boj s korupcí v Česku stagnuje, země v žebříčku TI zůstává na 49. místě
idnes.cz | 06:39:00
Česko je v žebříčku vnímání korupce za loňský rok opět na 49. místě, uvedla organizace Transparency International (TI), která hodnotí korupci ve 180 zemích a oblastech světa. ČR dosáhla 54 ze 100 možných bodů. Žebříček zveřejnila organizace v úterý.


Dopravci si za cestu do Znojma připlatí, na tahu z Jihlavy bude mýto
idnes.cz | 06:22:00
Znojmo nemá dostavěný obchvat a ani jedna ze dvou silnic první třídy směřujících do druhého největší města Jihomoravského kraje není zpoplatněná. To je důvod, proč se tam sbíhá nákladní doprava. Město od loňska usiluje o změnu, která se z poloviny povedla – kamiony na hlavním tahu z Jihlavy přes Znojmo nově zaplatí mýto.


Poslanci rozhodnou o pandemickém zákonu a větších oprávněních vlády
idnes.cz | 05:55:00
Poslanci mají v úterý rozhodovat o pandemickém zákonu a také o možnosti vyhlášení mimořádného ředitelského volna kvůli covidu-19. Podstatná část pandemického zákona pozbývá platnost 28. února, ale vláda chce jeho účinnost prodloužit a také rozšířit oprávnění vlády vydávat mimořádná opatření.


Erotika i chytlavé melodie. 90. léta byla plná směšných, ale i povedených reklam
bleskove.cz | 07:00:00
Mnohé z nich dnes už působí směšně, jiné naopak překvapí originalitou i velikášskou produkcí.


Odkoupili od tety chátrající statek na Broumovsku. Proměnili ho v krásné ubytování
bleskove.cz | 06:00:00
Statek v malé vesnici Maršov nad Metují nabízí výlet do starých časů. Manželé Hanišovi ho zrekonstruovali ve stylu selského baroka. Podívejte se.


Školní volno a pravidla pro restrikce: Poslanci rozhodnou o novele pandemického zákona
blesk | 07:40:00
Poslanci by v úterý mohli projednat vládní novelu pandemického zákona a možnost vyhlášení mimořádného ředitelského volna kvůli covidu-19. Kabinet chce, aby Sněmovna schválila předlohy zrychleně ve stavu legislativní nouze. Dopoledne se k nim sejdou výbory. Schůze pléna pokračuje odpoledne.


Lipavský se štábem probere krizi na Ukrajině. Pošle domů rodiny českých diplomatů?
blesk | 06:47:00
Krizový štáb ministerstva zahraničí se bude v úterý po poledni zabývat mimo jiné ochranou zaměstnanců velvyslanectví a českých občanů na Ukrajině. O stažení rodinných příslušníků pracovníků ambasády či přímo části jejích zaměstnanců už kvůli hrozící ruské invazi rozhodly například Spojené státy nebo Británie. Po jednání štábu je v plánu od 15:00 tisková konference ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) v Černínském paláci.


Oscarová herečka Regina Kingová v slzách: Její jediný syn (†26) spáchal sebevraždu!
blesk | 06:30:00
Oscarová herečka a režisérka Regina Kingová (51) zažívá v těchto dnech tu nejhorší možnou ztrátu. Médiím potvrdila, že přišla o svého jediného syna Iana Alexandera. Mladík, který si vzal vlastní život 26 dní po svých 26. narozeninách, byl jejím jediným dítětem.


Mrtvé ženy našli ve Slezsku až po týdnech: Stopy naznačují, že mohly zemřít kvůli covidu
blesk | 06:04:00
Dva týdny z bytu nikdo nevycházel a nepřetržitě se v něm svítilo. Sousedům to bylo jedno. Teprve starosti příbuzných o osud 70leté ženy z polské obce Świebodzice a její 94leté matky přivedly úřady na stopu neštěstí. Když hasiči vnikli do jejich bytu, čekal je šok.


Norský influencer navrhuje luxusní jachty. Nechybí na nich heliport, vodopád či bazén
blesk | 05:21:00
Influencer Denis Suka své sledující zásobuje na účtu TheYachtMogul fotografiemi luxusních jachet. Sám je navrhuje a pak prodává či pronajímá miliardářům, kteří si na takový přepych potrpí. Nejnovější přírůstek je ale speciální. Má devět kajut, vodopád nebo vlastní bazén.


Žena věří, že je vlčice! Ve volném čase vyje na měsíc a nosí ocas
blesk | 05:15:00
Ve dne je vyšetřovatelkou, která neziskovým organizacím pomáhá chytat na sítích sexuální predátory, po práci je vlkem. Nebo alespoň se tak sedmadvacetiletá žena ze Seattlu cítí. Naia Ōkamiová (27) to tak prý mám od svých 10 let. Aby své vnitřní zvíře co nejvíce ukázala, nosí uši i ocas nebo vyje na měsíc.


Romantická svatba moderátorky Perkausové: Obřad už chtěli zrušit!
blesk | 05:00:00
Chybělo maličko, aby vysněná svatba Evy Perkausové (27) vůbec neproběhla! V den D to dlouho vypadalo, že nevěsta své životní »ano« prostě nevysloví!


Hradní stráž už nemusí tahat bednu s klenoty: Získá pojízdné trezory za 14 milionů
blesk | 05:00:00
Do poloviny roku už by měla Hradní stráž mít ve svém arzenálu opancéřované toyoty. Co s nimi bude převážně ceremoniální složka armády dělat, není zcela zřejmé. Jisté je jen to, že daňové poplatníky tato přibližovadla vyjdou na 14 milionů!


Ikonický boeing spadl krátce před přistáním: Při tragédii na Guamu zahynulo 229 lidí!
blesk | 05:00:00
K obrovské tragédii došlo 5. srpna roku 1997 na ostrově Guam. Do exotického ráje měl namířeno obří ikonický Boeing 747 korejských aerolinek. Na jeho palubě bylo 254 lidí. Vlivem špatného počasí a navigačních chyb ale došlo k tragédii. Letoun spadl do terénu nedaleko od letiště - konečné destinace. Bilance tragédie je strašná, zemřelo 229 lidí. 


Ministr kultury Baxa pro Blesk: Vyšší poplatky za televizi? …budeme se o tom bavit!
blesk | 05:00:00
Potřebujeme silnější veřejnoprávní média. To je plán ministra kultury Martina Baxy (46, ODS). K větší nezávislosti České televize i Českého rozhlasu mohou podle něj pomoci i vyšší koncesionářské poplatky, které platí každá domácnost, která má televizi nebo rádio.


Přehledně: Jak se v Evropě ruší opatření. Řada zemí se učí žít s covidem
blesk | 05:00:00
Jsou to skoro přesně dva roky, co se po světě rozšířil covid-19 a způsobil omezení, jaká svět nikdy dříve neviděl. Dnes jsme mnohem moudřejší než předtím, virus do jisté míry snížil svou schopnost zabíjet nemocné a ještě máme k dispozici vakcíny. Řada zemí proto přemýšlí o kompletní změně strategie přístupu ke covidu, chce se s ním naučit žít. Nemoc prostě bude sezonní chorobou, proti níž se budeme jednou ročně očkovat, ale kvůli které nebude třeba nařizovat žádné restrikce. Už se tímto směrem vydala Británie, Irsko nebo Španělsko a ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) by byl rád, aby se do této fáze dostalo i Česko.


Další trápení Aničky z Peče celá země: Boj s anorexií! Požár domu to ještě zhoršil
blesk | 05:00:00
Šikovná cukrářka Anna Klápšťová (26) už roky bojuje s mentální anorexií. Touha po dokonalosti ji kdysi dohnala až do nemocnice, kde jí museli dávat umělou výživu, protože tehdy vážila pouhých 32 kilogramů!


Domov Muže roku Míry z pořadu DREAM TEAM Mistři dílny: Žádné koberce kvůli vážnému zranění!
blesk | 05:00:00
Být manuálně zručný má jistě nesporné výhody. Když se Muž roku 2008 Miroslav Jech (40) rozhodl zrekonstruovat svůj pražský byt, vyštukoval si ho sám a bez pomoci řemeslníků zvládl vyrobit i podsvícené podhledy v obýváku. Soutěžící pořadu DREAM TEAM Mistři dílny má v bytě i další vychytávky. Co u něj doma ovšem nemá své místo v žádném případě, jsou koberce. Na ty zelenooký svalovec zanevřel, když si právě kvůli koberci přivodil nepříjemné zranění.


Tereza Ramba s orgasmickým porodem: Žádný úlet ani sex nečekejte, vysvětluje odbornice
blesk | 05:00:00
Když oblíbená herečka Tereza Ramba (32) oznámila na sociální síti narození svého druhého dítěte, holčičky Miřenky, popsala ho jako orgasmický a promluvila o klidu a lásce. Co si ale pod pojmem orgasmický porod ve skutečnosti představit? Pro Blesk.cz ho popsala Majka Staňková z České asociace dul.


Tátu mafiána mu »rozstříleli«, máma spáchala sebevraždu. Takhle si nezasloužila zemřít, lituje Běla junior
blesk | 05:00:00
Léta platila za pomyslnou „královnu“ českého podsvětí. Byť nekorunovanou, neboť se k zločinné činnosti svého vlivného manžela Antonína Běly (†52), o němž pojednával momentálně nadmíru populární seriál České televize Devadesátky, Marie Bělová (†77) neznala. Přežila jej o 24 let, kdy 8. listopadu 2020 zemřela. Údajně spáchala sebevraždu. „Budu strašně ráda, až odejdu z tohohle světa, ať už mě nic nebolí,“ svěřila se v jednom z mála rozhovorů, které před svou smrtí poskytla.


Šéf dobrovolníků o speciálních covidových týmech, psychických šrámech i nenápadných hrdinech
blesk | 05:00:00
Pandemie koronaviru je i pro tak zkušenou organizaci jako je Červený kříž naprosto bezprecedentní událostí, a to nejen v náročnosti koordinace velkého počtu dobrovolníků, ale také v délce, kdy bylo krizové řízení potřeba zapojit. V Epicentru Blesk Zpráv o tom hovořil velitel Ústředního krizového týmu Českého červeného kříže, Richard Smejkal. Pandemie definitivně změnila požadavky kladené na dobrovolníky. Někteří se podle jeho slov z přeplněných nemocnic vraceli motivovaní pomáhat dál, někteří si odnášeli psychické šrámy.


Vendula Pizingerová s manželem: Dovádění v posteli! A řídí se přitom radou od mámy
blesk | 05:00:00
Patří mezi rodiče, co si dopřejí společný čas jen pro sebe. Vendula Pizingerová (49) s manželem Pepou (skoro 34) vyrazila na pár dní do rezortu v Jičíně. Užívají si společně nejen snídaně v posteli, ale i sněhovou nadílku.


Vražda muže (†57) ve Vysoké na Mělnicku: Martina (43) ho vykastrovala?!
blesk | 05:00:00
Byl zavražděn kvůli domácímu násilí? Muž (†57) nalezený v domě ve Vysoké-Bosyni na Mělnicku byl podle sousedů před smrtí vykastrován. Záchranáři uvedli, že měl poranění v oblasti břicha. Policie z činu podezírá jeho družku Martinu (43).


Hvězda Šlapeta Radan Dolejš (†57): Poslední vzkaz před náhlou smrtí!
blesk | 05:00:00
Král televizní zábavy Radan Dolejš (†57) odešel z tohoto světa osamocený. Jen devět dní před nečekaným skonem totiž zveřejnil na facebooku smutnou vzpomínku. Ze vzkazu, který připojil, až mrazí.


Erotika i chytlavé melodie. 90. léta byla plná směšných, ale i povedených reklam
pikant | 07:00:00
Mnohé z nich dnes už působí směšně, jiné naopak překvapí originalitou i velikášskou produkcí.


Odkoupili od tety chátrající statek na Broumovsku. Proměnili ho v krásné ubytování
pikant | 06:00:00
Statek v malé vesnici Maršov nad Metují nabízí výlet do starých časů. Manželé Hanišovi ho zrekonstruovali ve stylu selského baroka. Podívejte se.


Rubenstein: Rostoucí sazby v USA a určitá korekce na trzích
Kurzy.cz | 06:09:00
Fed indikuje, že letos zvedne sazby třikrát, čtyřikrát, možná i pětkrát. Ekonomika si sice vede dobře, ale až skutečně dojde na zvedání sazeb, na trzích s investičními aktivy může přijít určitá korekce.


Spořicí účty konečně zajímavě vynášejí. Šampiónů je několik, pozor však na podmínky
aktuálně.cz | 06:10:26
V přehledu Aktuálně.cz zjistíte, jaké úročení momentálně nabízí na spořicích účtech jednotlivé banky. Důležité jsou ale i omezující podmínky úročení.


Situace a nálada na východě Ukrajiny se změnily. Putin by Charkov dobýval obtížně
aktuálně.cz | 06:09:56
Podle reportáže NPR vlají v Charkově ukrajinské vlajky a na tržišti v centru města je výstava věnovaná ruské agresi z roku 2014.


Nejprodávanější auta v 15 zemích Evropy: Modely, které se kupují za hranicemi Česka
aktuálně.cz | 06:02:00
Jaká auta kupují lidé na největších evropských trzích s novými auty? Podívejte se do přehledu.


V pondělí přibylo 30 350 potvrzených případů covidu. Nejvíce od počátku pandemie
Denik.cz | 06:58:00
V pondělí už podruhé za uplynulý týden padl rekord v denním počtu nově nakažených koronavirem v Česku. Přibylo 30.350 potvrzených případů nemoci covid-19, což bylo o polovinu více než před týdnem a nejvíce za den od začátku epidemie. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Původní rekord v počtu nově potvrzených případů covidu-19 za den byl z 18. ledna, kdy přibylo 28.494 nakažených.


Omikron řádí i mezi řidiči MHD. Ve Zlíně spoje vyjedou podle letního řádu
Denik.cz | 06:24:00
Mimořádně vysoký počet řidičů, kteří v posledních dnech z důvodu rychlého šíření onemocnění covid-19 skončili v pracovní neschopnosti nebo ošetřují nemocného člena rodiny, způsobil, že Dopravní společnost Zlín – Otrokovice (DSZO) již nedokáže obsadit všechny služby. Je tak nucena řešit situaci dočasným převedením provozu na letní jízdní řády.


Spory o územní plán Brna: Splnit námitky mnohdy nešlo, brání se úředníci
Denik.cz | 06:15:00
Připravovaný nový územní plán Brna bude zřejmě řešit i soud. Nespokojeným aktérům vadí nenaslouchání návrhům veřejnosti ze strany města. Plánovači se brání, že řadě námitek a připomínek nemohli vyhovět, třeba kvůli jejich protichůdnosti nebo rozporu s podmínkami stavebního zákona.


Smutný konec Němcové: První výtisky Babičky ji rozplakaly, druhý den zemřela
Denik.cz | 06:14:00
Dne 21. ledna uplynulo 160 let od úmrtí Boženy Němcové. Známá česká spisovatelka zemřela tiše v nedožitých 42 letech po vleklé nemoci v domě U tří lip v Praze.


Pravěké výjevy i kostra jeskynního lva. Muzeum Blanenska otevře novou expozici
Denik.cz | 05:57:00
Tahák na turisty. Kostra jeskynního lva ve 3D, velkoformátové obrazy s pravěkými výjevy Moravského krasu, unikátní sbírky badatelů v čele s legendárním archeologem a speleologem Jindřichem Wankelem. V Muzeu Blanenska otevřou koncem února novou expozici Obrazy z Moravského Švýcarska.


V sedmi letech nemluví, má pleny a jí rukama. Rodiče věří v genovou terapii
Denik.cz | 05:44:00
Sedmiletému Martínkovi, který žije s rodinou ve Stříbře na Tachovsku, byl ve třech letech diagnostikován dětský autismus. Ten je u něj doprovázen středně těžkým mentálním postižením a s tím souvisejícími komplikacemi, které ovlivňují život celé rodiny. Proto se chlapcovi rodiče rozhodli našetřit na speciální léčbu, genovou terapii, jež se provádí v Německu.


Absolutní abstinent ze mě nikdy nebude, říká Gottová po změně image
revue.idnes.cz | 08:57:00
Přestože bulvár spekuloval, že se opět nastálo vrací z Finska do Česka, není to pravda. Dominika Gottová (48) se v Praze jen zastavila, aby si nechala změnit image a představila píseň Gabriela Grillottiho, v níž recituje. V rozhovoru pro iDNES.cz promluvila i o svém vztahu s alkoholem.


Volba, jež může způsobit bouři. V Itálii se rozjelo hledání nového prezidenta
idnes.cz | 09:55:00
Italští zákonodárci a zástupci regionů budou v úterý pokračovat ve volbě nového prezidenta republiky. V pondělním první kole hlasování převažovaly prázdné lístky. Politické strany podle očekávání nenašly shodu nad kandidáty, které by chtěly ve volbě prosadit. Několik hlasů získal stávající prezident Sergio Mattarella, který ale o další mandát neusiluje.


Jsme jednotní. Západní lídři si slíbili rychlou odvetu v případě ruské agrese
idnes.cz | 09:31:00
NATO a evropští lídři po on-line jednání s americkým prezidentem Joem Bidenem potvrdili jednotný postup vůči Moskvě. Varovali Rusko, že invaze na Ukrajinu bude mít vážné dopady. Kyjev na ruskou žádost stáhl z parlamentu zákon o reintegraci Krymu a Donbasu, uvolnil tak prostor pro jednání Ruska, Ukrajiny, Německa a Francie.


Ledová zoo v Jeseníkách upozorňuje na ohrožená zvířata, vydrží do oblevy
idnes.cz | 09:19:00
Led a sníh se staly stavebním materiálem pro Ledovou zoo v lyžařském areálu Kopřivná v Malé Morávce v Jeseníkách. Sochy vznikly ve spolupráci s ostravskou zoologickou zahradou a na místě budou, dokud neroztají.


Doslova samoobsluha. Ve Strakonicích lidé nakoupí i v noci a bez prodavačů
idnes.cz | 08:52:00
Přes den s obsluhou, v noci bez. S myšlenkou na obchod budoucnosti fungující 24 hodin sedm dní v týdnu přichází síť družstevních prodejen COOP. První automatický obchod otevřou v únoru ve Strakonicích. Při tvorbě nového konceptu se inspirovali sesterskými řetězci ve Skandinávii.


PŘEHLEDNĚ: Kdo všechno oznámil či zvažuje boj o Hrad
idnes.cz | 08:35:00
Kandidátů na Pražský hrad přibývá. Portál iDNES.cz připravil přehled těch, kteří svou kandidaturu v prezidentských volbách v roce 2023 již potvrdili nebo ji zvažují.


Televizní ceny iDNES.cz mají Ochránce, Hra na oliheň a Honza Dědek
idnes.cz | 07:59:00
Sedmý ročník televizních cen iDNES.cz zná vítěze. Čtenáři, kteří hlasovali v pěti kategoriích, vynesli na první místo mezi premiérovými českými seriály roku 2021 titul Ochránce. Příběh školského ombudsmana předstihl jinou novinku ČT, drama dvou rodin Kukačky.


Série námořních manévrů pokračuje. Rusko a Čína uspořádaly společné cvičení v Arabském moři
iHned.cz | 09:15:00
Ruské a čínské námořnictvo uspořádaly v západní části Arabského moře společné vojenské cvičení, oznámila v úterý agentura Interfax. Podle ruského ministerstva obrany posádky plavidel nacvičovaly taktické manévry a osvobození unesené nákladní lodi....


Telefon Poco M4 Pro 5G je pracant za solidní cenu. Šetří na paměti a jasu, na výdrži vůbec
iHned.cz | 08:40:00
Inflace je reálná a vidět je i na cenách mobilních telefonů. Po letech souběžného zlepšování a snižování cen telefonů a cenového ataku spojeného s příchodem nových značek impéria BBK v čele s Realme nastává zdražování. Poco M4 Pro 5G je telefon,...


Jednotný postup a rychlá odveta v případě další ruské agrese. Biden jednal s NATO a evropskými lídry o Ukrajině
iHned.cz | 07:38:00
NATO a evropští lídři po pondělním on-line jednání s americkým prezidentem Joem Bidenem potvrdili jednotný postup vůči Moskvě. Další ruská agrese vůči Ukrajině bude mít podle generálního tajemníka aliance Jense Stoltenberga „vážné...


Falešný Ovčáček: Přišel jsem o inspiraci. To, co se na Hradě děje, už nejde parodovat
iHned.cz | 07:26:00
„Už mi to přijde hloupé. Ten člověk, který na Hradě sedí, a lidé, kteří ho řídí, už nepředstavují něco, z čeho by se měla dělat legrace, protože je to spíš smutné než k smíchu,“ vysvětluje Ondřej Langr, proč ukončil činnost falešného...


Řidička vjela na přejezd, i když svítila světla: Auto smetl vlak!
blesk | 09:23:00
Ani výstražná světla neodradila v úterý ráno řidičku (65) na jihu Plzeňska od hazardního přejíždění železničních kolejí. Vlak byl rychlejší, její auto smetl a sešrotoval. Žena se podruhé narodila, zraněná skončila v nemocnici.


Vinohradská nemocnice má nový archiv za 200 tisíc měsíčně. Přesídlila z Arenbergerovy budovy
blesk | 09:13:00
Pražská Fakultní nemocnice Královské Vinohrady vybrala nové prostory pro svůj archiv místo původního objektu, který měla pronajatý od bývalého ředitele nemocnice a exministra zdravotnictví Petra Arenbergera. Uvedl to server iRozhlas.cz na základě vyjádření nemocnice. Původně byl archiv nemocnice v obci Netřeba na Mělnicku. Nové prostory jsou ve Vodňanech na Strakonicku. Jejich pronájem začne platit od 1. února.


Utrpěli jste úraz na náledí či sněhu? Nenechte se připravit o peníze! Expert radí, jak získat odškodné
blesk | 09:11:00
Pád na zledovatělém chodníku může být začátkem dlouhé a nelítostné bitvy o náhradu škody. Jako nejlepší zbraně v boji o peníze z odškodnění vám poslouží vytrvalost, pevné nervy a neprůstřelné argumenty.


Volno ve školách a paralyzovaná doprava: Řecko a Turecko bojují s nebývalými přívaly sněhu
blesk | 09:05:00
Přívaly sněhu dál komplikují život v řadě oblastí Řecka a Turecka. Řecká vláda na dnešek kvůli tomu vyhlásila den volna pro všechny s výjimkou osob, které zajišťují chod státu a základní služby. V Turecku prodloužili kvůli sněhu do jedné odpoledne místního času (11:00 SEČ) uzavírku mezinárodního letiště v Istanbulu, kde jsou zastaveny odlety a přílety už od pondělka.


Umíte správně pečovat o nože? Rady, jak je čistit a brousit! Který vybrat?
blesk | 08:52:00
Bez nožů se v kuchyni neobejdeme. Jsou to ovšem nástroje, které vyžadují péči a jistou obezřetnost při používání. Vyberte si takové, které vám budou dobře sloužit, a postarejte se o ně tak, jak si zaslouží.


Veronika Kopřivová (30) s dcerou na pohotovosti: Naštěstí byla statečná!
blesk | 08:50:00
Expřítelkyně Jaromíra Jágra (49) Veronika Kopřivová prožívá s malou dcerou Ellou nejenom radosti, ale i starosti. Na sociální síti prozradila, že její holčičce není dobře, dokonce navštívila i pohotovost.


Hustý dým je vyhnal z postelí! Hasiči při požáru v Krči zachránili 20 lidí, tři psy a dvě kočky
blesk | 08:29:00
Plameny a hustý dým vyhnaly v noci na úterý z postelí obyvatele domu ve Vikově ulici v pražské Krči. Začalo hořet vybavení jednoho z bytů, hasiči zachránili celkem 20 lidí, tři psy a dvě kočky. Škoda vyšplhala ke 200 tisícům, za požár může nedbalost.


„Pitomý zku*vysyn.“ Bidena vytočil reportér „trumpovské“ televize, nadávku zachytily kamery
blesk | 08:17:00
Americký prezident Joe Biden pronesl v pondělí odpoledne do zapnutého mikrofonu vulgarismus na adresu novináře z televizní stanice Fox News. Zda Biden věděl, že je mikrofon před ním stále zapnutý, není jasné, ale inkriminovaný moment zachytily kamery, poznamenala stanice CBS News. Bílý dům se k věci nevyjádřil, žurnalista později uvedl, že mu prezident po incidentu osobně zatelefonoval.


Jitka Sedláčková o krvavém porodu: Musela na terapii!
blesk | 07:55:00
Představitelka barmanky v oblíbeném seriálu Polda – Jitka Sedláčková (60) přiznala, že už od malička ji trápí strach. Přiznala nejen, čeho se bojí, ale i to že musela vyhledat pomoc terapeuta.


Další žena ohlásila kandidaturu na prezidentku. Alena Vitásková se rozhodla zabojovat o Hrad
lidovky.cz | 09:45:52
Kandidátů na prezidentský post začíná přibývat. Záměr ucházet se o roli hlavy státu v pondělí oznámila i bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková. Rozhodla se po mnohaletém zvažování, aby dle svých slov „zvítězila a byla oporou lidem“.


Potřebujeme nástroj pro podzimní vlnu, hájí Válek pandemický zákon
lidovky.cz | 08:55:00
Poslanci rozhodnou o novele pandemickém zákoně, kterou už v úterý ráno podpořil zdravotní výbor Sněmovny. „Potřebujeme nástroj, abychom byli připraveni na podzimní vlnu,“ řekl zdravotnímu výboru ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Není podle něj také možné automaticky počítat s tím, že se neobjeví mutace jiných virů.


Boj s korupcí v Česku stagnuje, země v žebříčku TI zůstává na 49. místě
lidovky.cz | 08:30:50
Česko je v žebříčku vnímání korupce za loňský rok opět na 49. místě, uvedla v úterý organizace Transparency International (TI), která hodnotí korupci ve 180 zemích a oblastech světa. Podle TI nemá Česko, které dosáhlo 54 ze 100 bodů, klíčové zákony o ochraně oznamovatelů, lobbingu či státní službě. Organizace proto navrhuje zřízení protikorupčního úřadu.


30 350. Přibylo nejvíc pozitivních případů od začátku epidemie, počet hospitalizací ale nadále klesá
lidovky.cz | 08:03:17
Laboratoře v Česku v pondělí odhalily 30 350 pozitivních případů nákazy covidem. Je to o polovinu více pozitivních záchytů než před týdnem, zároveň se jedná o nejvyšší denní přírůstek od začátku epidemie.


Vinohradská nemocnice přesune archiv z pronájmu od Arenbergera do Vodňan
aktuálně.cz | 08:53:16
Původní archiv v obci Netřeba na Mělnicku nemocnici pronajímal její exředitel Petr Arenberger za 100 tisíc měsíčně, nyní bude platit dvakrát tolik.


Česko v korupčním žebříčku Transparency International zůstává na 49. příčce
aktuálně.cz | 08:32:31
Česko se v mezinárodním žebříčku vnímání korupce umístilo na 49. příčce. Nadále tak zaostává za průměrem Evropské unie.


Firma odstartovala nebezpečnou virální výzvu. Mladí lidé kvůli ní končí v nemocnici
pikant | 09:11:00
Výzva spočívá ve snězení smaženého lupínku vyrobeného z těch nejpálivějších chilli papriček na světě.


Stíhačka havarovala při přistání na letadlovou loď. Zranilo se sedm lidí
Denik.cz | 09:51:00
Pokročilá stíhačka F-35 amerického námořnictva v pondělí havarovala při pokusu o přistání na letadlovou loď Carl Vinson, která se účastní vojenských cvičení v Jihočínském moři. Informovala o tom americká armáda, podle níž se při incidentu zranilo sedm lidí včetně pilota, který se stihl ze stroje včas katapultovat.


Soud: brodská nemocnice je zodpovědná za smrt pacientky po operaci žlučníku
Denik.cz | 09:00:00
Okresní soud v Havlíčkově Brodě v úterý rozhodl, že lékaři v tamní nemocnici mohou za smrt pacientky po operaci žlučníku.


Lidé se bojí, že přijdou o oblíbený rybník v Žerotíně. Podepisuje se petice
Denik.cz | 06:30:00
/FOTO,VIDEO/ Obyvatelé Žerotína i okolních obcí a měst na Lounsku a Kladensku se podepisují pod petici, která nesouhlasí s případným převodem místního rybníka ze státních do soukromých rukou.


Ekonomický kalendár: Údaje z prieskumov z USA a Nemecka, výsledky spoločnosti Microsoft, Johnson&Johnson
Kurzy.cz | 09:54:04
Európske indexy začali obchodovanie vyššie; Nemecký index IFO a index US Conference Board; General Electric, Johnson & Johnson a Microsoft dnes oznámia výsledky Európske indexy blue chips začali obchodovanie vyššie po včerajšom ohromujúcom obrat...


Dva světy, rozdílné nálady
Kurzy.cz | 09:52:17
Včera jsme dostali nadílku indexů nákupních manažerů, které dobře indikují náladu v průmyslu a ve službách. Průmysl se drží na výrazně pozitivních úrovních (očekávání růstu) na obou stranách Atlantiku: v USA mírné snížení optimismu kompenzuje nárůst&helli


Bitcoin klesl v důsledku hromadného panického prodeje a otestoval cenovou hranici 33 000 USD
Kurzy.cz | 09:50:45
Bitcoin klesl v důsledku hromadného panického prodeje a otestoval cenovou hranici 33 000 USD. Největší propad nastal v pátek, kdy došlo k třídennímu poklesu. Podle Coinglass, informační platformy pro obchodování s kryptoměnovými futures, uzavřelo za&helli


IBM včera po zavření trhu předvedlo solidní výsledky
Kurzy.cz | 09:45:47
IBM včera po zavření amerického trhu představilo své výsledky za 4Q21. Tržby dosáhly 16,7 (+6,5 % r/r) vs. oček. 16,0 mld. USD. Zaznamenaný meziroční růst byl nejvyšší za posledních 10 let. Dařilo se jak divizi softwaru s 7,3 mld.


Ranní okénko - Známky odeznění komplikací na nabídkové straně neznamenají okamžitou úlevu pro inflaci
Kurzy.cz | 09:43:58
Lednový konjunkturální průzkum včera ukázal na zlepšení důvěry v tuzemskou ekonomiku. Povzbudivě vyzněly také PMI indexy pro Německo a eurozónu, a to zejména pro zpracovatelský sektor.


Eurozóna: Smíšené výsledky předstihových ukazatelů
Kurzy.cz | 09:40:13
Předstihové ukazatele (PMI – Index nákupních manažerů) v eurozóně naznačily, že kvůli vlně nákazy omikron došlo na začátku roku k mírnému zvolnění ekonomické aktivity. Naopak pozitivní zpráva je, že tentokrát by zpomalení mělo být mírnější, než tomu bylo&


Solana se potýká s nestabilitou sítě
Kurzy.cz | 09:35:12
Solana, jedna z největších blockchainových sítí, byla během náročného týdne pro kryptoměny zasažena nestabilitou. Podle oznámení na internetových stránkách Solany z 22. ledna byl problém, který se vyskytl u validátorů, kteří využívají svůj výpočetní&helli


Imperial News – Akciové indexy odepsaly třetinu zisků z roku 2021
Kurzy.cz | 09:35:02
S&P 500, akciový index zahrnující akcie 500 největších na burze obchodovaných podniků ve Spojených státech, od začátku nové roku odepsal k včerejší seanci 8,06 % Technologický Nasdaq100 zahrnující 100 největších společností z hlediska tržní kapitalizace&h


Akciovým indexem v USA se podařilo zvrátit strmý propad z úvodu dne
Kurzy.cz | 09:24:50
Po prudkém propadu přes 4% během obchodního dne se nakonec hlavním akciovým indexem v USA podařilo uzavřít v kladných číslech. Na druhé straně evropské akciové indexy uzavřely výrazně níže, kde hlavní index STOXX 600 se propadl o téměř 4%.


Rozbřesk: Mírně optimistický začátek roku v ČR. Korunu však sráží výprodeje aktiv
Kurzy.cz | 09:14:00
Do nového roku vstoupili podnikatelé v ČR v relativně dobré náladě. Alespoň to potvrzují ukazatelé důvěry, které včera zveřejnil statistický úřad. Vyplývají z nich velká očekávání, pokud jde o vývoj poptávky v průmyslu i ve stavebnictví, ale také silná...


Kolik stojí jídlo, které Češi vyhodí? Až 46 korun na osobu a den
Kurzy.cz | 09:13:42
Češi ročně vyhodí 57,1 kilogramu jídla v přepočtu na obyvatele. Takový je závěr loňské studie vědců z Univerzity Karlovy (zde: www.mdpi.com/2304-8158/10/4/875 ). V době letošní očekávané rapidní inflace v oblasti potravin, až desetiprocentní, rekordní v&h


Ranní přehled: Evropa obchodovala v rudé, index PX propadl o „pouhých“ 1,88 %
Kurzy.cz | 09:06:02
Komentář k akciovému trhu Pražská burza - Index PX: 1,391 bodů (-1.9% d/d); objem: 880 mil. Kč Strach z vyhrocení rusko-ukrajinského konfliktu poslal evropské trhy do krvavé lázně.


25.01.2022 Krajské statistiky pod drobnohledem
Kurzy.cz | 09:03:46
V roce 2020 pokračoval ve všech krajích Česka trend stárnutí obyvatelstva. Rostly také průměrné hrubé měsíční mzdy. Nadále však mezi kraji přetrvávaly rozdíly, které mimo jiné vycházejí z dlouhodobého vývoje. Aktuální informace poskytující detailní poh...


Ranní glosa: Mírně optimistický začátek roku v ČR
Kurzy.cz | 08:35:21
Do nového roku vstoupili podnikatelé v ČR v relativně dobré náladě.


Ojetých aut na trhu ubývá a rizika pro kupující se výrazně zvyšují. Auta s kompletním prověřením proto budou stále žádanější.
Kurzy.cz | 08:34:45
Podle Asociace autobazarů se do České republiky každoročně dováží desítky tisíc vozidel ze zahraničí ve velmi špatném technickém stavu. Takové vozy se však neprodávají v autobazarech, ale napřímo, tzv. na ulici.


Korunu sráží výprodeje aktiv
Kurzy.cz | 08:34:43
Rostoucí averze k riziku zasahující zahraniční trhy aktiv dostihla i měny v našem regionu, včetně koruny.


MNB dnes zvedne základní úrokovou sazbu
Kurzy.cz | 08:33:35
Základní sazba by mohla být dnes zvýšena o 45 bazických bodů.


Indexy PMI dopadly v eurozóně lépe než v USA
Kurzy.cz | 08:32:29
Obava ze zítřejšího zasedání Fedu a strach ze zažehnutí vojenského konfliktu na Ukrajině budou zřejmě udržovat dolar silný.


Volatilní úvod týdne v USA (25.1.2022)
Kurzy.cz | 08:31:48
Včerejší obchodní den v USA byl extrémně volatilní, rovněž objemy obchodů byly nadprůměrné.


Propast mezi tím, co lidé chtějí, a co si pouze myslí, že chtějí
Kurzy.cz | 08:27:04
Pokud chcete regulovat trh tak, aby nabízel určité věci, v podstatě jen donutíte výrobce násilím k tomu, že musí nabízet něco, o co doopravdy není významný zájem.


Divoká seance na vysokých objemech, nervozita zatím neustupuje - Ranní komentář
Kurzy.cz | 08:00:10
Máme za sebou velmi divoký vstup do nového týdne. Akciové indexy v Evropě i v USA včera na vysokých objemech prudce klesaly a Nasdaq dokonce v jednu chvíli ztrácel téměř 5 %. Odpoledne se však situace začala otáčet a pondělní seanci nakonec všechny hla...


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 25.01.2022
Kurzy.cz | 07:57:00
Klíčové události
• ČR: Lednový konjunkturální průzkum ukázal, že souhrnný indikátor důvěry se meziročně zvýšil o rovné dva body na hranici 97,6 bodu. Indikátor důvěry podnikatelů narostl o 2,3 bodu na aktuálních 98,8 bodu, na straně spotřebitelů eviduj...


Japonští zemědělci sázejí na prémiové odrůdy
Kurzy.cz | 02:35:00
Od roku 1994 se počet registrovaných japonských odrůd ovoce, zeleniny, rýže a dalších plodin více než ztrojnásobil v důsledku orientace


Nákupy, které chrání úspory před inflací. Mallpay a Patria společně vstupují do světa mikroinvestic
Euro | 08:50:50
Fintech Mallpay, fungující jako systém odložených plateb, ve spolupráci se skupinou Patria Finance nabízí investiční nástroj pro úplné začátečníky. Platforma funguje tak, že s každou odloženou platbou zároveň převede drobný finanční vklad na burzu. O tom, co čeho uživatel investuje, kdy nakupuje a kdy prodává, rozhoduje algoritmus.


Souostroví Tonga zůstává po výbuchu sopky odříznuté od světa. Čeká na opravu optického kabelu
Euro | 08:01:14
Výbuch sopky Hunga Tonga-Hunga Ha’apai a následná vlna tsunami přetrhly datový kabel, který zajišťoval na souostroví Tonga signál a internetové připojení. Na opravu kabelu vyrazí loď Reliance, která ale kotví 4700 kilometrů daleko. Až dorazí, bude práce mechanikům trvat další týden.


Série námořních manévrů pokračuje. Rusko a Čína uspořádaly společné cvičení v Arabském moři
Hospodářské noviny | 09:15:00
Ruské a čínské námořnictvo uspořádaly v západní části Arabského moře společné vojenské cvičení, oznámila v úterý agentura Interfax. Podle ruského ministerstva obrany posádky plavidel nacvičovaly taktické manévry a osvobození unesené nákladní lodi....


Telefon Poco M4 Pro 5G je pracant za solidní cenu. Šetří na paměti a jasu, na výdrži vůbec
Hospodářské noviny | 08:40:00
Inflace je reálná a vidět je i na cenách mobilních telefonů. Po letech souběžného zlepšování a snižování cen telefonů a cenového ataku spojeného s příchodem nových značek impéria BBK v čele s Realme nastává zdražování. Poco M4 Pro 5G je telefon,...


Jednotný postup a rychlá odveta v případě další ruské agrese. Biden jednal s NATO a evropskými lídry o Ukrajině
Hospodářské noviny | 07:38:00
NATO a evropští lídři po pondělním on-line jednání s americkým prezidentem Joem Bidenem potvrdili jednotný postup vůči Moskvě. Další ruská agrese vůči Ukrajině bude mít podle generálního tajemníka aliance Jense Stoltenberga „vážné...


Falešný Ovčáček: Přišel jsem o inspiraci. To, co se na Hradě děje, už nejde parodovat
Hospodářské noviny | 07:26:00
„Už mi to přijde hloupé. Ten člověk, který na Hradě sedí, a lidé, kteří ho řídí, už nepředstavují něco, z čeho by se měla dělat legrace, protože je to spíš smutné než k smíchu,“ vysvětluje Ondřej Langr, proč ukončil činnost falešného...


Sněmovna zřejmě omezí platnost části pandemického zákona, doporučil to výbor
ČT24 | 10:10:02
Sněmovna zřejmě omezí časovou platnost části pandemického zákona o vydávání protikoronavirových mimořádných opatření. Mohla by ji vymezit do konce letošního listopadu. Úpravu vládní novely v úterý doporučil plénu zdravotnický výbor na návrh jeho předsedy Bohuslava Svobody (ODS). Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) s pozměňovacím návrhem souhlasil. Sněmovna by měla předlohu projednat odpoledne, zrychleně ve stavu legislativní nouze.


Daleko za Německem na úrovni Rwandy či Gruzie. TI vydala nový žebříček vnímání korupce
ČT24 | 08:48:05
Česku chybí koncepce boje proti korupci a politikům vůle prosadit potřebné zákony, zejména na ochranu oznamovatelů, o lobbingu a o státní službě, tvrdí česká pobočka organizace Transparency International. Ta zveřejnila svůj žebříček vnímání korupce, Česko je na 49. místě ze 180 zemí a oblastí – pod průměrem Evropské unie. Oproti minulému roku se pozice nezměnila.


Sněmovna platnost části pandemického zákona zřejmě omezí
Eurozpravy-domácí | 10:28:00
Sněmovna zřejmě omezí časovou platnost části pandemického zákona o vydávání protikoronavirových mimořádných opatření. Její platnost by mohla ohraničit do konce letošního listopadu. Úpravu vládní novely dnes doporučil plénu zdravotnický výbor na návrh předsedy Bohuslava Svobody (ODS).


Na korupčním žebříčku Transparency International se pozice Česka nezměnila
Eurozpravy-domácí | 09:06:00
Česko na dnes zveřejněném žebříčku organizace Transparency International (TI), která hodnotí korupci ve 180 zemích a oblastech, zůstalo v roce 2021 na 49. příčce.


Nemocemi, které přenášejí klíšťata, se loni nakazilo méně lidí
Eurozpravy-domácí | 08:39:00
Klíšťovou encefalitidou a lymskou boreliózou se loni nakazilo méně lidí než v předchozích letech. Encefalitidu lékaři zaznamenali u 587 lidí, což je nejméně od roku 2016, boreliózu pak u 2835 lidí, což je nejnižší číslo za posledních deset let. Vyplývá to ze statistik Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Podle odborníků mohlo být příčinou poklesu chladné jaro i obavy lidí z návštěvy zdravotnických zařízení během epidemie covidu.


Nový rekord. Přibylo přes 30 tisíc nově nakažených
Eurozpravy-domácí | 08:08:00
V pondělí už podruhé za uplynulý týden padl rekord v denním počtu nově nakažených koronavirem v Česku. Přibylo 30.350 potvrzených případů nemoci covid-19, což bylo o polovinu více než před týdnem a nejvíce za den od začátku epidemie. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Původní rekord v počtu nově potvrzených případů covidu-19 za den byl z 18. ledna, kdy přibylo 28.494 nakažených.


Laboratoře na Slovensku v pondělí zjistily nejvíce nakažených od prosince
Eurozpravy-zahraniční | 10:45:00
Laboratoře na Slovensku v pondělí odhalily 8120 případů koronavirové infekce, v pětimilionové zemi jde o nejvyšší denní přírůstek od první poloviny loňského prosince. Vyplývá to z dnešních údajů národního centra zdravotnických informací. Počtem obyvatel dvojnásobně větší Česká republika zaznamenala v úvodu tohoto týdne rekordních 30.350 potvrzených případů nemoci covid-19.


Nizozemsko se chystá uvolnit protiepidemická opatření navzdory rekordním počtům nakažených
Eurozpravy-zahraniční | 10:08:00
Nizozemsko se chystá uvolnit protiepidemická opatření navzdory rekordním počtům nově nakažených koronavirem. Očekává se, že to večer oznámí vláda, uvedla dnes agentura Reuters. Otevřít mají restaurace, bary i divadla. V pondělí Nizozemsko, které má zhruba 17,4 milionu obyvatel, hlásilo více než 60.000 nově nakažených.


Stíhačka F-35 amerického námořnictva havarovala při pokusu o přistání na letadlovou loď
Eurozpravy-zahraniční | 09:42:00
Pokročilá stíhačka F-35 amerického námořnictva v pondělí havarovala při pokusu o přistání na letadlovou loď Carl Vinson, která se účastní vojenských cvičení v Jihočínském moři. Informovala o tom americká armáda, podle níž se při incidentu zranilo sedm lidí včetně pilota, který se stihl ze stroje včas katapultovat.


Panel izraelských odborníků doporučil začít očkovat čtvrtou dávkou všechny dospělé
Eurozpravy-zahraniční | 09:27:00
Panel izraelských odborníků dnes doporučil začít očkovat čtvrtou dávkou proti covidu-19 všechny dospělé Izraelce. Jedinou podmínkou je, že od aplikace třetí dávky nebo od vyléčení se z covidu-19 musí uplynout nejméně pět měsíců. Informovala o tom dnes izraelská média.


Německo oznámilo téměř 127.000 nakažených
Eurozpravy-zahraniční | 08:18:00
V Německu za uplynulý den přibylo 126.955 nových případů koronavirové infekce. Sedmidenní incidence, která udává počet nově nakažených v přepočtu na 100.000 obyvatel v průměru za posledních sedm dní, vzrostla na 894.3. Je to nejvyšší hodnota od začátku pandemie, informovala s odvoláním na statistiky Institutu Roberta Kocha (RKI) agentura DPA.


Laserové řezání stroji Eagle přetaví vyšší výkon do vyššího zisku
Reflex | 11:00:23
Řezání laserem se v průmyslu užívá velice hojně. Jeho principem je řezání, u kterého vzniká na počátku průpal a postupně se materiál odtavuje. Laserové stroje se pak liší také výkonem vláknového laseru. Zatímco ještě před nedávnem byly za dostatečné považovány lasery o výkonu 4 až 6 kW (což platilo u CO2 laserů), dnes se využívají lasery s výkonem 10 až 20 kW, dokonce i 30 kW. Takové laserové řezací stroje nabízí značka Eagle.


Vinohradská nemocnice našla náhradu za nájem prostor od Arenbergera
Tiscali-zprávy | 10:02:47
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady má nové prostory pro svůj archiv místo původního objektu, který měla pronajatý od bývalého ředitele nemocnice a exministra zdravotnictví Petra Arenbergera.


V pondělí přibylo rekordních 30 350 případů, dalších 3 195 lidí se nakazilo znovu
Tiscali-zprávy | 09:43:00
V pondělí už podruhé za uplynulý týden padl rekord v denním počtu nově nakažených koronavirem v Česku.


Hyundai loni skoro ztrojnásobil zisk. Nedostatek čipů bude podle automobilky polevovat
E15-ekonomika | 10:52:00
Jihokorejská automobilka Hyundai Motor v loňském roce téměř ztrojnásobila čistý zisk na 5,7 bilionu wonů (přes 100 miliard korun). V samotném čtvrtém čtvrtletí však zisk meziročně klesl o více než 40 procent na 701,4 miliardy wonů, oznámila firma v tiskové zprávě. Hyundai se v poslední době podobně jako další výrobci automobilů potýká s nedostatkem součástek a růstem cen surovin.


Mička uspěl s oddlužením. Soud shledal lehkomyslnost, nikoli nepoctivý záměr
E15-ekonomika | 10:47:00
Městský soud v Praze v pondělí povolil oddlužení bývalému vlastníkovi módních značek Kara a Pietro Filipi Michalu Mičkovi. Zkrachovalý podnikatel na sebe podal insolvenční návrh loni koncem dubna. Jako fyzická osoba dluží nejméně 120 milionů korun. Mezi jeho dlužníky jsou známá jména českého byznysu.


Evropa má větší potenciál než Silicon Valley, říká Šíma z Depo Ventures
E15-ekonomika | 09:30:00
První fond pro andělské investory Depo Ventures otevřelo v roce 2019, druhý na konci loňského roku. Takto chce postupovat každý rok a investovat pravidelně do patnácti startupů ročně. Po třech letech existence je první fond na trojnásobku původní hodnoty. „Investorů začíná být víc a víc. A zlepšuje se to po celé Evropě," říká v rozhovoru pro deník E15 Petr Šíma. 


Černochová zintenzivní nábor vojáků. O lidi se na trhu práce popere s policií či s hasiči
E15-ekonomika | 09:00:00
Až o stovky nových vojáků a vojákyň ročně plánuje šéfka rezortu obrany Jana Černochová (ODS) posílit dosavadní nábor armády. Její záměr však komplikuje nízká nezaměstnanost a také to, že tisíce nových lidí potřebuje i Policie České republiky. Většina zájemců navíc vypadne při testech.


Další skandál pro Johnsona. Během lockdownu pořádal narozeninovou oslavu
E15-ekonomika | 08:50:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout. 


Marketplace je džungle, každý prodejce ji musí prozkoumat sám, říká David Cikánek z Expanda
E15-ekonomika | 08:00:00
Expando je firma, která radí e-shopům s růstem, především prostřednictví m internetových tržišť. Čeští internetoví prodejci jsou docela vyspělí a na Marketplaces jako Amazon se jim proti konkurenci daří prosadit, řekl loni na E15 International E-commerce Summitu David Cikánek, konzultant společnosti Expando. S osobnostmi světa e-commerce se můžete opět setkat od 23. do 24. března 2022 na E15 International E-commerce Summitu 2022.


Další rekord v počtu nakažených. Za pondělí je v Česku přes 30 tisíc lidí s pozitivním testem
E15-ekonomika | 07:26:00
V pondělí už podruhé za uplynulý týden padl rekord v denním počtu nově nakažených koronavirem v Česku. Přibylo 30 350 potvrzených případů nemoci covid-19, což bylo o polovinu více než před týdnem a nejvíce za den od začátku epidemie. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Původní rekord v počtu nově potvrzených případů covidu-19 za den byl z 18. ledna, kdy přibylo 28 494 nakažených.


Hyundai loni skoro ztrojnásobil zisk. Nedostatek čipů bude podle automobilky polevovat
E15-politika | 10:52:00
Jihokorejská automobilka Hyundai Motor v loňském roce téměř ztrojnásobila čistý zisk na 5,7 bilionu wonů (přes 100 miliard korun). V samotném čtvrtém čtvrtletí však zisk meziročně klesl o více než 40 procent na 701,4 miliardy wonů, oznámila firma v tiskové zprávě. Hyundai se v poslední době podobně jako další výrobci automobilů potýká s nedostatkem součástek a růstem cen surovin.


Mička uspěl s oddlužením. Soud shledal lehkomyslnost, nikoli nepoctivý záměr
E15-politika | 10:47:00
Městský soud v Praze v pondělí povolil oddlužení bývalému vlastníkovi módních značek Kara a Pietro Filipi Michalu Mičkovi. Zkrachovalý podnikatel na sebe podal insolvenční návrh loni koncem dubna. Jako fyzická osoba dluží nejméně 120 milionů korun. Mezi jeho dlužníky jsou známá jména českého byznysu.


Evropa má větší potenciál než Silicon Valley, říká Šíma z Depo Ventures
E15-politika | 09:30:00
První fond pro andělské investory Depo Ventures otevřelo v roce 2019, druhý na konci loňského roku. Takto chce postupovat každý rok a investovat pravidelně do patnácti startupů ročně. Po třech letech existence je první fond na trojnásobku původní hodnoty. „Investorů začíná být víc a víc. A zlepšuje se to po celé Evropě," říká v rozhovoru pro deník E15 Petr Šíma. 


Černochová zintenzivní nábor vojáků. O lidi se na trhu práce popere s policií či s hasiči
E15-politika | 09:00:00
Až o stovky nových vojáků a vojákyň ročně plánuje šéfka rezortu obrany Jana Černochová (ODS) posílit dosavadní nábor armády. Její záměr však komplikuje nízká nezaměstnanost a také to, že tisíce nových lidí potřebuje i Policie České republiky. Většina zájemců navíc vypadne při testech.


Další skandál pro Johnsona. Během lockdownu pořádal narozeninovou oslavu
E15-politika | 08:50:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout. 


Marketplace je džungle, každý prodejce ji musí prozkoumat sám, říká David Cikánek z Expanda
E15-politika | 08:00:00
Expando je firma, která radí e-shopům s růstem, především prostřednictví m internetových tržišť. Čeští internetoví prodejci jsou docela vyspělí a na Marketplaces jako Amazon se jim proti konkurenci daří prosadit, řekl loni na E15 International E-commerce Summitu David Cikánek, konzultant společnosti Expando. S osobnostmi světa e-commerce se můžete opět setkat od 23. do 24. března 2022 na E15 International E-commerce Summitu 2022.


Další rekord v počtu nakažených. Za pondělí je v Česku přes 30 tisíc lidí s pozitivním testem
E15-politika | 07:26:00
V pondělí už podruhé za uplynulý týden padl rekord v denním počtu nově nakažených koronavirem v Česku. Přibylo 30 350 potvrzených případů nemoci covid-19, což bylo o polovinu více než před týdnem a nejvíce za den od začátku epidemie. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Původní rekord v počtu nově potvrzených případů covidu-19 za den byl z 18. ledna, kdy přibylo 28 494 nakažených.


Česko.digital získalo 4 miliony od Nadace Avast, sdružuje už 4 485 dobrovolníků
lupa.cz | 10:42:44
Komunitní organizace Česko.digital, která pomáhá neziskovkám a státu s digitálními projekty, má nového finančního partnera. Celkem 4 miliony Kč ji podpoří loni vzniklá Nadace Avast, oznámilo sdružení.


Ředitelství silnic a dálnic představuje výsledky celostátního sčítání dopravy
idnes.cz | 11:58:00
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v úterý představuje výsledky historicky pátého sčítání dopravy. Podle odhadů měl provoz zhoustnout především na dálnicích, a to o šestnáct procent. Získaná data pomohou s plánováním nových dopravních staveb na nejvytíženějších uzlech Česka.


Auto začalo couvat i s překvapeným zlodějem, nabouralo do plotu
idnes.cz | 11:51:00
Nečekaně skončil v Písku pokus zloděje o vloupání do zaparkovaného auta. Když se dostal dovnitř a hledal, co ukradne, vůz se s ním náhle rozjel a naboural do plotu na druhé straně silnice.


Neřekl jsem pravdu. Papež Benedikt přiznal účast na setkání o zneužívání
idnes.cz | 11:39:00
Emeritní papež Benedikt XVI. uznal, že k případům zneužívání v bavorské arcidiecézi, kterou kdysi vedl, vydal dříve nepravdivé prohlášení. Prostřednictvím svého sekretáře Georga Gänsweina zdůraznil, že tak neučinil ze zlého úmyslu. Chyba podle něj vznikla při „editaci výroku“.


Kamion měl vézt roušky, celníci v něm objevili třicítku palet cigaret
idnes.cz | 11:32:00
Téměř sedm milion kusů cigaret ukrytých za několika balíky roušek převážel kamion, který celníci zadrželi a zkontrolovali na hraničním přechodu u Mikulova. Byly neoznačené v zadním prostoru chladírenského návěsu.


Kanceláře mají poslanci doma, v hotelu či u stran. Sněmovna jim štědře přispívá
idnes.cz | 11:30:00
MF DNES skoro čtyři měsíce po loňských volbách mapovala, kde se poslanci budou po nadcházející čtyři roky potkávat se svými voliči. Každý poslanec má ze zákona nárok zřídit si ve svém volebním kraji kancelář. Sněmovna mu na to dá podle velikosti města až 27 tisíc korun měsíčně. Další peníze pak zákonodárce může čerpat na vybavení, kancelářský materiál nebo telefony.


Vlakem odhozený náklaďák smetl „stopku“, před kterou měl zastavit
idnes.cz | 11:26:00
Bez zranění se obešla srážka nákladního auta s vlakem, který převážel čtrnáct cestujících na trati ze Šumperka do stanice Olomouc hlavní nádraží. Na vině byl řidič, který ignoroval značku Stůj, dej přednost v jízdě.


Stíhačka F-35 havarovala při přistání na letadlovou loď, sedm lidí je zraněno
idnes.cz | 11:09:00
Pokročilá stíhačka F-35 amerického námořnictva havarovala při pokusu o přistání na letadlovou loď Carl Vinson, která se účastní vojenských cvičení v Jihočínském moři. Podle americké armády se při incidentu zranilo sedm lidí včetně pilota. Ten se stihl ze stroje včas katapultovat.


Pomoci mají online terapie. Sledovanost dětského porna stoupla
idnes.cz | 11:06:00
Odborníci z Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ) v pondělí začali s online terapiemi pro lidi s neobvyklými sexuálními preferencemi, neboli parafiliemi. Provozují také krizovou linku. Ústav tak reaguje na dopady pandemie, jelikož odborníci během ní zaznamenali prohloubení problémů dotčených osob a rozšíření problematického sexuálního chování zejména v internetu.


Vzpomínka na nejstaršího skauta. Přezdívku Hroznýš mu daly naštvané dívky
idnes.cz | 11:00:00
Eduard Marek, který zemřel v sobotu 22. ledna ve věku nedožitých 105 let, byl nejstarším skautem v republice. Zdůrazňoval, že Češi by měli držet při sobě, vážit si svobody a učit se umění dohodnout se. „Jak jsem si uchoval dobré zdraví? Skautoval jsem a střídal kriminály,“ usmíval se v roce 2020 při rozhovoru pro týdeník 5plus2.


Biden dal průchod emocím, reportéra Fox News nazval „blbým zk***synem“
idnes.cz | 10:28:00
Americký prezident Joe Biden dal na pondělní tiskové konferenci průchod svému znechucení z novinářů. Po otázce reportéra televizní stanice Fox News na inflaci odpověděl sarkasticky a novináře označil za „blbého zkurvysyna“. Bílý dům se k věci nevyjádřil, reportér později uvedl, že mu prezident po incidentu osobně zatelefonoval a omluvil se.


Vinohradská nemocnice stěhuje archiv od Arenbergera, zaplatí dvojnásobek
idnes.cz | 10:27:00
Pražská Fakultní nemocnice Královské Vinohrady vybrala nové prostory pro svůj archiv místo původního objektu, který měla pronajatý od bývalého ředitele nemocnice a exministra zdravotnictví Petra Arenbergera. Podle vyjádření nemocnice se archiv stěhuje do Vodňan na Strakonicku.


KOMENTÁŘ: Stateční porotci. Udělili anticenu České televizi v České televizi
idnes.cz | 10:00:00
Panečku, jak jsou ti naši tvůrci stateční! Jen považte, že porotci výročních cen Filmového a televizního svazu zvaných Trilobit udělili v přímém přenosu na stanici ČT art kyselou anticenu Citron přímo hostitelce svého ceremoniálu, tedy České televizi, a to za dramaturgický plán jejích hraných seriálů na letošní rok, píše Mirka Spáčilová.


Orbánovo mezinárodní mediální impérium by mělo v Bruselu vyvolat poplach
iHned.cz | 10:36:00
V souvislosti s parlamentními volbami v Maďarsku, které se mají konat 3. dubna, se pozornost veřejnosti i kritických médií opět zaměřila na nové mediální akvizice oligarchů blízkých vládnoucí straně Fidesz v čele s premiérem Viktorem Orbánem. Od...


Rusko hrozí válkou na východě Evropy. Na čí straně je Německo?
iHned.cz | 10:12:00
V roce 1853 získala berlínská firma Siemens & Halske kontrakt od ruské vlády na vybudování telegrafní linky z (tehdy ruské) Varšavy na hranice s Pruskem. Carské úřady byly spokojené, a tak firmě umožnily budovat devět tisíc kilometrů dlouhou...


Poslední vzkaz před krveprolitím: „Musí být potrestáni,“ psal vrah (†18) z univerzity otci
blesk | 11:48:00
Běsnění na univerzitě v Heidelbergu se dvěma mrtvými mohlo skončit mnohem hůř. Podle policie měl vrah v batohu dalších 100 nábojů. Podle policie muž bezprostředně předtím poslal svému otci zprávu přes WhatsApp. Napsal, že „lidé musí být potrestáni“, uvedl šéf mannheimské policie Siegfried Kollmar. Dodal, že podrobnosti je třeba ještě ověřit. „V příštích dnech budeme zkoumat jeho okolí, a to za plného provozu,“ řekl. Píše to německý list Bild.


Hvězda Kill Billa Michael Madsen oplakává syna (✝26): Našli ho s prostřelenou hlavou!
blesk | 11:40:00
Oblíbený herec režiséra Quentin Tarantina (58) Michael Madsen (64) přišel o nejstaršího syna! Hudsona Lee (✝26) našli s kulkou v hlavě v jeho domě na Havaji. Podle policie si nejspíš vzal život.


Kdo je Vladimír Čapek z drsné reality show Survivor? Nevlastní bratr Perkausové!
blesk | 11:30:00
Příbuzenský vztah drželi pěkně pod pokličkou. Nakonec ale vyšlo najevo, že Vladimír Čapek (44), bojující v Dominikánské republice o přežití v drsné reality show Survivor, je nevlastním bratrem primácké moderátorky a novopečené vdané paní Evy Hecko Perkausové (27).


Brno přikleplo byty družstevníkům: Lidé se báli soudních tahanic
blesk | 11:04:00
Brno bezplatně převede lidem družstevní byty, které vznikly před více než 20 lety za podpory státu. Týká se to asi 1300 bytů 35 bytových družstev. Lidé už v nájmech byty splatili. Panovaly ale obavy ze soudních sporů.


Jiřího Wimmera (†57) rozdrtil před 21 lety autobus! Kolega ho chtěl nahradit konkurencí!
blesk | 11:00:00
Jeho lekce maďarštiny či houslí v pořadu Možná přijde i kouzelník společně se zpěvákem Karlem Černochem (†64) udělaly z Jiřího Wimmera (†57) bavičskou hvězdu. Dnes je to 21 let, co opilý tragicky zahynul pod koly autobusu. Kým chtěl svého kamaráda Černoch po smrti nahradit? 


Nečekaný rozchod v královské rodině: Podvod, vězení, milenka a rozvod?!
blesk | 10:58:00
Fanoušky evropské monarchie zasáhla nepříjemná novinka: španělská princezna Cristina (56) a její manžel Iňaki Urdangarin (54), který byl v roce 2018 uvězněn za podvod, v pondělí 24. ledna oznámili svůj rozchod. Muž, který si poseděl ve vězení kvůli daňovým podvodům, má prý už za Cristinu náhradu…


Tajný pohřeb zpěvačky Hany Horké (†57), která se nechala nakazit covidem: Rodina se rozloučila v pondělí!
blesk | 10:48:00
Rodina a nejbližší přátelé se se zpěvačkou kapely Asonance Hanou Horkou (†57), která podlehla 16. ledna covidu, rozloučili v pondělí 24. ledna na neveřejném obřadu. Hana se covidem nakazila dobrovolně z přesvědčení, že získá protilátky a vyhne se tak očkování.


Jágrova láska ve svatebním: Jardo, té nejde říct ne!
blesk | 10:21:00
K nadcházejícím padesátinám dostal Jaromír Jágr první dáreček: Jeho sexy přítelkyně Dominika Branišová (27) se nechala nafotit jako nevěsta! Že by do toho hokejový bůh konečně praštil?


Kličkoval po silnici jako zajíc: Řidič si dal šest piv, nafoukal přes tři promile
blesk | 09:56:00
Šofér (36) škodovky "štrikující" na Brněnsku po silnici zleva doprava a zpět zaujal jiného motoristu natolik, že ten neváhal a vytočil linku 158. Policejní hlídka zastihla řidiče ve Veverské Bítýšce a záhy měla jasno.     


Ničivý požár diskotéky nepřežilo 19 lidí: Gangy po sobě házely zápalné lahve
blesk | 09:54:00
Při požáru diskotéky v indonéském městě Sorong zemřelo v noci na dnešek nejméně 18 lidí, informovala o tom dnes agentura AFP. Jiné zdroje informují o 19 obětech. Podle sdělení policie se tam před požárem střetly dva místní gangy. Většina obětí ale zemřela kvůli požáru.


Od malého Jardy po vrchol v Pittsburghu. Komiks o Jágrovi se zaměřuje na 90. léta
pikant | 11:40:00
Protihráči na ledě se převtělují v týmová zvířata. Proti hokejistovi zasahují tu medvědi, tu černí jestřábi nebo bizoni.


Stíhačka F-35 nezvládla přistání na letadlovou loď, při havárii sedm lidí utrpělo zranění
lidovky.cz | 11:48:41
Pokročilá stíhačka F-35 amerického námořnictva havarovala při pokusu o přistání na letadlovou loď Carl Vinson, která se účastní vojenských cvičení v Jihočínském moři. Podle americké armády se při incidentu zranilo sedm lidí včetně pilota. Ten se stihl ze stroje včas katapultovat.


Životní trápení se smrtí otce. Tragická historie rodu Plachých se uzavřela
lidovky.cz | 11:24:00
Minulý týden zemřel herec Jiří Plachý, dobrý herec a slušný a příjemný člověk, který poněkud postrádal tzv. podpůrný talent, jak kdysi režisér Krejčík označil schopnost sebepropagace.


Sledovanost dětské pornografie stoupla. Pomoci mají online terapie, situaci zhoršil covid
lidovky.cz | 11:23:55
Odborníci z Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ) v pondělí začali s online terapiemi pro lidi s neobvyklými sexuálními preferencemi, neboli parafiliemi. Provozují také krizovou linku. Ústav tak reaguje na dopady pandemie, jelikož odborníci během ní zaznamenali prohloubení problémů dotčených osob a rozšíření problematického sexuálního chování zejména v internetu.


Na prodej je vzácný, prakticky nejetý Jaguar XJR-15
Auto.cz | 10:57:00
Model XJ220 není jediným sportovním Jaguarem z 90. let. Má o něco staršího, ostřejšího a podstatně vzácnějšího sourozence – model XJR-15. Jeden exemplář je právě na prodej.


Školy mají problém s omikronem. Chybí až polovina učitelů, desítky tříd jsou v karanténě
lidovky.cz | 11:13:00
Omikronová vlna zasáhla české školství ve všech patrech: od mateřinek po univerzity. Výpadky učitelů i dalších zaměstnanců, kteří skončili v karanténě či izolaci, řeší školy improvizací. Stejně tak šířící se nákazu mezi dětmi.


To je ale blbý zkur**syn, pronesl Biden na adresu reportéra Fox News. Předcházela tomu nepříjemná otázka
lidovky.cz | 10:49:00
Americký prezident Joe Biden dal na pondělní tiskové konferenci průchod svému znechucení z novinářů. Po otázce reportéra televizní stanice Fox News na inflaci odpověděl sarkasticky a novináře označil za „blbého zkurvysyna“. Bílý dům se k věci nevyjádřil, reportér později uvedl, že mu prezident po incidentu osobně zatelefonoval a omluvil se.


Vinohradská nemocnice stěhuje archiv od Arenbergera, zaplatí dvojnásobek
lidovky.cz | 10:34:44
Pražská Fakultní nemocnice Královské Vinohrady vybrala nové prostory pro svůj archiv místo původního objektu, který měla pronajatý od bývalého ředitele nemocnice a exministra zdravotnictví Petra Arenbergera. Podle vyjádření nemocnice se archiv stěhuje do Vodňan na Strakonicku.


V Itálii se rozjelo hledání nového prezidenta. Volba může způsobit bouři, bude trvat několik dnů
lidovky.cz | 10:19:12
Italští zákonodárci a zástupci regionů budou v úterý pokračovat ve volbě nového prezidenta republiky. V pondělním první kole hlasování převažovaly prázdné lístky. Politické strany podle očekávání nenašly shodu nad kandidáty, které by chtěly ve volbě prosadit. Několik hlasů získal stávající prezident Sergio Mattarella, který ale o další mandát neusiluje.


Nejsme populisti, naše vláda vyvede zemi z krize. Ale nebude to hned, říká Bartoš
aktuálně.cz | 10:58:15
"Babiš dal lidem pětistovku nebo slevy, ale ve skutečnosti je mnohem více zadlužoval," říká vicepremiér a šéf Pirátů.


Kybernetičtí partyzáni napadli systémy běloruských drah. Požadují propuštění 50 vězňů
aktuálně.cz | 10:05:09
Cílem kyberútoku mělo být zabránit přesunům ruských jednotek, ale zatím je příliš brzy na hodnocení, zda akce uspěla.


Stokrát silnější než výbuch v Hirošimě. Po erupci u Tongy zmizela část pevniny
Denik.cz | 10:45:00
Erupce podmořské sopky poblíž souostroví Tonga, která si vyžádala nejméně tři oběti, měla obrovskou sílu. Podle výpočtu Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) byla exploze dokonce stonásobně mohutnější než ta po svržení atomové bomby v Hirošimě.


Vyhublá a psychicky zlomená. Fenu tibetské dogy kdosi v Chrasti uvázal u křoví
Denik.cz | 10:08:00
/FOTO/ Tibetskou dogu jménem Rita kdosi v sobotu v Chrasti na Chrudimsku uvázal u křoví a ponechal ji v mraze jejímu osudu. Vyhublá na kost a psychicky zlomená fenka nyní hledá ztracenou důvěru k člověku v azylu pro týraná a opuštěná zvířata Heaven Ranch v Srbcích u Luže. Tam sídlí Unie práv zvířat.


PŘEHLEDNĚ: Omikron zavírá školy. Jak a kde rodiče požádají o krizové ošetřovné
Denik.cz | 10:00:00
Koronavirus a zejména jeho aktuální mutace omikron válcuje české školství. Mnoho tříd či celých škol proto zůstává zavřených, a i tam, kde se stále chodí do školy, se karanténa často týká alespoň jednotlivých školáků. Rodičům, kteří s nimi musí zůstat doma, pomůže dočasný institut krizového ošetřovného. Díky němu dostanou více peněz, než by měli z běžné „ošetřovačky“. Podívejte, jak se o dávku žádá a pro koho je určena.  


Vlekaři nemohou zaručit bezpečnost lyžařů. Končí proto sezonu
Denik.cz | 08:25:00
/FOTO, VIDEO/ Lyžařský klub Kraslice provozuje dva areály Krajka a Saporo. Na prvně jmenovaném musel klub ukončit sezonu, protože vlek neprošel revizí drážních inspektorů. Důvodem je náhradní cesta pro automobily, která protíná trasu vleku.


Dědění kryptoaktiv není jednoduché
Kurzy.cz | 11:37:37
Přímá držba Kryptoaktiva jsou zcela pod vaší kontrolou. Je to jedna z jejich největších výhod, avšak v některých situacích představovuje jejich slabinu a potenciální problém. Na…


Ojetiny hrají prim
Kurzy.cz | 11:30:01
Jedná se o zcela přirozenou reakci běžných kupujících – na nové vozy se čeká dlouho (na Octavii 5 až 12 měsíců), jsou drahé (letos opět ceny vzrostou minimálně o inflaci), a tak motoristé stále častěji sáhnou po ojetině. Podle dostupných dat se vloni v...


Přichází velký spotřební boom, říká ekonom Morgan Stanley
Kurzy.cz | 11:27:28
Podle nové analýzy od Morgan Stanley může v americké ekonomice přicházet velký boom. Tuto tezi na CNBC vysvětloval ekonom banky Vijay Chandar, který zmínil i megatrendy související s tímto boomem.


Technická analýza páru BTC/USD na 25. ledna 2022
Kurzy.cz | 11:23:44
Zprávy z krypto průmyslu: Podle zprávy, která cituje Assena Vasileva, bulharského vicepremiéra pro evropské finance a ministra financí, vláda jedná se zúčastněnými stranami v odvětví a bulharskou národní bankou o iniciativě týkající se plateb v...


„Nej“ auta Ameriky
Kurzy.cz | 11:15:30
Shodu „přes Atlantik“ najdeme v tom, že v Evropě i v USA rok co rok novináři a odborníci volí nejlepší automobil daného aktuálního roku. Tím podobnost končí. Proč? Evropa volí nikoliv to, oč mají zájem motoristé, a rolí odborníků by tedy mělo být, dopo...


Suchej únor už 10 let mění Česko
Kurzy.cz | 11:11:40
Jen loni si měsíční střízlivost vyzkoušelo až 700 tisíc lidí – každý druhý konzumaci omezil i po únoru. Kampaň podpořilo také město Liberec.


Technická analýza páru ETH/USD na 25. ledna 2022
Kurzy.cz | 11:08:59
Zprávy z krypto průmyslu: Myšlenka zakázat v Rusku kryptoměny vyvolala mezi mnohými známými osobnostmi, včetně náčelníka generálního štábu Alexeje Navalného Leonida Volkova a zakladatele komunikační platformy Telegram Pawla Durova, vlnu kritiky.


Přehled páru EUR/USD. 25. 1. 2022. Geopolitika, Fed, kolaps světových trhů.
Kurzy.cz | 11:06:06
Měnový pár EUR/USD v pondělí dle očekávání znovu klesl. Situace ve světě je každým dnem zajímavější, i když samozřejmě za současných okolností je zajímavější tak trochu špatné slovo. Lépe řečeno nebezpečnější nebo intenzivnější.


Jože Plečnik na stříbrné minci ČNB
Kurzy.cz | 10:47:30
Česká národní banka vydává pamětní stříbrnou minci v hodnotě 200 Kč, která připomene 150. výročí narození slavného architekta Jože Plečnika. V prodeji bude od středy 26. ledna 2022. ...


25.01.2022 Ceny pohonných hmot v roce 2021 téměř nepřetržitě rostly
Kurzy.cz | 10:45:26
V roce 2021 se ceny benzínu Natural 95 pohybovaly od 27,91 Kč/l v 1. a 2. týdnu do 37,20 Kč/l ve 47. týdnu. Cena motorové nafty kolísala od 27,38 Kč/l v 2. týdnu do 36,13 Kč/l ve 46. týdnu. LPG měl nejnižší cenu v 1. týdnu sledovaného období, kdy...


Index podnikatelské nálady Ifo vzrostl (25.1.2022)
Kurzy.cz | 10:45:14
Index podnikatelské nálady Ifo v lednu vzrostl na 95,7 b. oproti revidovaným 94,8 b. Trhy naopak očekávaly pokles na 94,5 b.


Tržby IBM narostly nejvíce za 10 let. Zdá se, že sázka na hybridní cloud přináší své ovoce
Kurzy.cz | 10:44:22
Tržby společnosti International Business Machines překonaly odhady trhu. Podpořila je silná poptávka v softwarové divizi, která zahrnuje nabídku hybridních cloudů IBM.


Čtenářský deník a.k.a. Pelmel
Kurzy.cz | 10:41:02
Dneska další výběr ze čtenářského deníku = výpisky z období vánočních svátků. Většinu sázím rovnou na Twitter. Které země drží nejvíce surovin pro elektroauta a baterie: Austrálie (60% lithia), Kongo (70% kobaltu), Čína (68% grafitu), Indonésie (26%&helli


Akcie FIXED.zone budou od února dostupnější, velikost lotu se sníží na polovinu
Kurzy.cz | 10:40:02
Akcie českobudějovické společnosti FIXED.zone, obchodované na trhu START Burzy cenných papírů Praha, budou dostupnější i pro menší investory. Od 1. února se velikost lotu sníží ze současných 100 kusů na 50 kusů.


Graf dňa - JAP225 (25.01.2022)
Kurzy.cz | 10:38:57
Indexy na Wall Street sa včera vydali na horskú dráhu s masívnym poklesom na začiatku obchodovania a ešte väčším obratom neskôr. Pozitívna nálada sa však nepredĺžila do ázijských obchodných hodín, pričom hlavné indexy z ázijsko-pacifického regiónu sa d...


Evropské akciové trhy zaznamenaly nejhorší pokles od listopadu 2021
Kurzy.cz | 10:33:24
Souhrnný index největších podniků v regionu Stoxx Europe 600 klesl o 3,81 % a dosáhl 456,36 b. Francouzský index CAC 40 ztratil téměř 4 %, německý DAX 3,8 % a britský FTSE 100 2,6 %.


Ranné zhrnutie (25.01.2022): Indexy na Wall Street boli včera pripravené na ďalší deň veľkých strát, zaznamenali však masívny obrat a podarilo sa im skončiť deň vyššie
Kurzy.cz | 10:23:35
Indexy na Wall Street začali včerajšie obchodovanie nižšie a boli pripravené na ďalší deň veľkých strát. Indexy však zaznamenali masívny obrat a podarilo sa im skončiť deň vyššie S&P 500 (US500) si pripísal 0,28 % (najnižšia úroveň: -4,01 %), Dow Jone...


Investorský magazín: Vodíkový výhled na rok 2022
Kurzy.cz | 10:02:25
Investoři v poslední době ve stále větší míře lijí peníze do projektů zaměřujících se na vodíkové pohony. V jakých segmentech a konkrétních akciích jsou největší vodíkové investiční příležitosti, přibližuje aktuální Investorský magazín. Tržní mix doplňují


Výzkumníci u nás tvoří pestrou paletu národností
Kurzy.cz | 09:08:21
Mezi osobami, které se věnují výzkumu a vývoji, jsou klíčoví výzkumní pracovníci. Jejich počet v České republice v průběhu posledních 10 let rostl a v roce 2020 dosáhl 65 tisíc. Na konci roku 2020 bylo ve výzkumu a vývoji na území Česka zaměstnáno více...


Knihovna Ústí nad Labem otevírá veřejné polytechnické dílny a audiovizuální studio
Kurzy.cz | 12:00:29
Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem otevírá veřejné polytechnické dílny a audiovizuální studio. V dílnách si čtenáři budou moci vyzkoušet práci s 3D tiskárnami, termolisem nebo ručním a akumulátorovým nářadím, studio pak nabídne prostor pro f...


Pardubický kraj začíná oceňovat nejlepší učitele v regionu. Ceny nesou jméno Gustava Habrmana
Kurzy.cz | 12:00:29
V Pardubickém kraji začíná letošním rokem nová tradice, a to oceňování pedagogů všech stupňů vzdělávání. Nové ocenění, jehož součástí je kromě jednotlivých kategorií pro mateřské, základní, střední školy a mimoškolní vzdělávání také síň slávy krajského...


Město Pardubice řeší, co s nepořádkem kolem kontejnerů
Kurzy.cz | 12:00:29
Pardubice v poslední době trápí rostoucí množství odpadků kolem kontejnerů na komunální a tříděný odpad. Město proto ve spolupráci se Službami města Pardubic hledá cestu, jak tuto situaci vyřešit. Jednou z možností je rozšíření kontejnerových stanovišť...


Krajský studentský sněm Pardubického kraje má svého předsedu a připravuje první projekty
Kurzy.cz | 12:00:29
V sále Zastupitelstva Pardubického kraje se uskutečnilo další jednání Krajského studentského sněmu. Ten byl z iniciativy studentů středních škol v Pardubickém kraji ustanoven v listopadu loňského roku a má za sebou již několik setkání.


Erbovní zvíře plzeňské zoo se dočká lepšího bydlení
Kurzy.cz | 12:00:29
Voliéra pro plameňáky, kteří jsou ve znaku Zoologické a botanické zahrady města Plzně, a ptáci Baleár se v plzeňské zoo dočkají nové expozice. Ta současná nezasíťovaná již delší dobu nevyhovuje nárokům na zodpovědný chov plameňáků. Plameňáky již nelze ...


Atletický úspěch dostala ředitelka plzeňského gymnázia k narozeninám
Kurzy.cz | 12:00:29
Atleti Sportovního gymnázia v Plzni dokázali, že jejich gymnázium patří k republikové špičce. Ze Středoškolského poháru sportovních gymnázií, které proběhlo v ostravské hale, si tým plzeňských děvčat přivezl zlato, chlapecký k němu přidal překvapivé st...


Šťastné a veselé v podání Smarty. Syrůčkova skupina vloni zaznamenala rekordní růst, jen za listopad a prosinec utržila více než miliardu
Euro | 10:55:12
Velmi pěkné Vánoce si užila skupina Smarty Brands, do níž patří například e-shop s elektronikou Smarty.cz, resseler Apple iWant nebo síť herních obchodů JRC. Za uplynulý rok utržila přes 3,2 miliardy korun a meziročně vyrostla o 41 procent. Vydařené byly zejména poslední dva měsíce, za které si připsala více než miliardu. Výborně se i díky novým e-shopům dařilo divizi e-commerce, rekordní růst zaznamenal její sektor B2B. Letos chce skupina dokončit spojení s JRC a nahlédnout do světa e-sportu.


Server iRozhlas povede Martin Samek, ve zpravodajství budou i další změny
lupa.cz | 13:34:27
Český rozhlas bude mít od března nového šéfredaktora serveru iRozhlas.cz, vedoucího domácí redakce, posílí investigativní tým a rozšíří síť zahraničních zpravodajů. Zpravodajský web povede Martin Samek, který dosud řídil redakci domácího zpravodajství a na vzniku portálu iRozhlas se před několika lety podílel. Nahradí Radka Kedroně, který odchází do Seznamu.


Zruší Dánsko všechna opatření? Podle tamních médií to premiérka Frederiksenová oznámí už zítra
Hospodářské noviny | 13:50:00
Dánská premiérka Mette Frederiksenová podle očekávání ve středu oznámí, že ke konci měsíce vláda zruší všechna opatření proti šíření koronaviru. S odkazem na několik zdrojů to v úterý uvedl dánský list Jyllands-Posten. Dánsko před dvěma týdny...


Pomáháme firmám připravit se na budoucnost, Velká čtyřka už je passé, říká Rádl Rogerová z Deloitte
Hospodářské noviny | 13:30:00
Diana Rádl Rogerová je řídící partnerkou poradenské společnosti Deloitte, která podle ní už není jen auditorskou a daňovou firmou, ale čím dál víc staví na technologiích. „Připravujeme řešení na míru, pohybujeme se na poli analytiky, umělé...


Lufthansa chce ve spolupráci s rejdaři koupit většinu v italských aeroliniích ITA, se kterými létá i papež
Hospodářské noviny | 13:17:00
Na trhu aerolinií se schyluje k největší akvizici od vypuknutí pandemie koronaviru a následné krize, která doposud neskončila. Německá Lufthansa a švýcarsko-italská rejdařská společnost MSC jednají o vstupu do italské státní firmy ITA. Aerolinky to...


Trable Borise Johnsona se prohlubují. Lockdownové mejdany v čísle 10 vyšetřuje londýnská policie
Hospodářské noviny | 12:41:00
Londýnská policie v úterý oznámila, že vyšetřuje „společenské akce“, které se konaly v rezidenci a kanceláři britského premiéra Borise Johnsona v londýnské Downing Street v době přísných protiepidemických uzávěr. Policie předtím...


Orbánovo mezinárodní mediální impérium by mělo v Bruselu vyvolat poplach
Hospodářské noviny | 10:36:00
V souvislosti s parlamentními volbami v Maďarsku, které se mají konat 3. dubna, se pozornost veřejnosti i kritických médií opět zaměřila na nové mediální akvizice oligarchů blízkých vládnoucí straně Fidesz v čele s premiérem Viktorem Orbánem. Od...


Rusko hrozí válkou na východě Evropy. Na čí straně je Německo?
Hospodářské noviny | 10:12:00
V roce 1853 získala berlínská firma Siemens & Halske kontrakt od ruské vlády na vybudování telegrafní linky z (tehdy ruské) Varšavy na hranice s Pruskem. Carské úřady byly spokojené, a tak firmě umožnily budovat devět tisíc kilometrů dlouhou...


Poslat syna na Krym je zarážející. O únos ale nešlo, Babiš mladší nebyl obětí zvůle lékařů, píše žalobce
Hospodářské noviny | 08:42:00
Expremiérův syn Andrej Babiš mladší měl spíš politické zájmy, než že by mu skutečně záleželo na vyšetření jeho zavlečení na Krym a na Ukrajinu. Je to jeden z důvodů, kterým státní zástupce vysvětluje, proč zamítl stížnost advokáta Babiše juniora na...


Kdybych se o transsexualitě dozvěděl dřív, byl bych šťastnější, říká Matty
idnes.cz | 13:49:00
Nejtěžší bylo vnitřní přijetí. Pak už šlo všechno téměř přesně tak, jak o tom nyní jedenadvacetiletý Matty snil. Narodil se v ženském těle a o své cestě za změnou pohlaví píše na sociálních sítích. „Každý je jedinečný, ale zaručeně člověka podpoříte, když ho bude brát takového, jaký je. I když se nám změní jméno nebo tělo, uvnitř se neměníme,“ říká.


Okamura zablokoval pandemický zákon. Vadí mu diskriminace neočkovaných
idnes.cz | 13:48:00
Hnutí SPD Tomia Okamury zablokovalo jednání o novele pandemického zákona. „Uplatnili jsme právo veta, tento týden se pandemický zákon projednávat nebude,“ prohlásil Okamura. „My odmítáme tento pandemický zákon, který je jinak pojmenovaným nouzovým stavem,“ řekl šéf SPD. Tvrdí, že pokračuje diskriminace neočkovaných.


ANALÝZA: Ukrajinská krize je boj dvou pohledů na svět, živí ji Putinův mindrák
idnes.cz | 13:42:00
Krize na Ukrajině se jen těžko zažehná sama od sebe – jde o souboj dvou pohledů na svět, který by mohl obrátit Evropu vzhůru nohama. Nese v sobě ozvěny studené války a oživuje starou představu, jež zůstala po jaltské konferenci z roku 1945, že by měl Západ respektovat ruskou sféru vlivu ve střední a východní Evropě, napsala ve své analýze agentura AP.


RECENZE: Že se fotíme s Babišem? To je legrace, tvrdí Prvovoliči
idnes.cz | 13:40:00
Dokumentaristka Markéta Válková-Ekrtová sledovala půl roku několik studentů středních škol a učilišť, aby vytvořila portrét generace, jež zažije svou volební premiéru. Výsledek pod názvem Prvovoliči 2021 uvede v úterý ČT 2.


Napětí na Ukrajině stoupá. Lipavský se vyjádří k dalšímu postupu Česka
idnes.cz | 13:33:00
Česko oznámilo, že Ukrajině pomůže před ruskou hrozbou. Ministryně obrany Jana Černochová v pondělí řekla, že ukrajinské straně daruje dělostřeleckou munici. Zatím není v plánu stahování českých občanů ani diplomatů. K dalšímu postupu Česka vůči Ukrajině se v úterý ve tři hodiny vyjádří ministr zahraničí Jan Lipavský. iDNES.cz přinese jeho tiskovou konferenci živě.


Johnson měl za lockdownu i oslavu narozenin. Jeho večírky už se zabývá policie
idnes.cz | 13:05:00
Britský premiér Boris Johnson měl na jaře 2020 během lockdownu narozeninovou oslavu. V úterý to uvedla televizní stanice ITV. V té době platily přísné restrikce zakazující společenská shromáždění uvnitř budov. Kancelář předsedy vlády informace popírá, Johnsonovými večírky se už nicméně začíná zabývat i policie.


VIDEO: Nejdřív kradl, pak se oháněl obuškem. Hledá se agresor z večerky
idnes.cz | 12:47:00
Do jedné z večerek v pražských Holešovicích přišel zatím neznámý muž s úmyslem krást. Když ho přistihli při činu, odešel a vrátil se s teleskopickým obuškem. Kriminalisté teď po muži, který loni v prosinci napadl v prodejně jiného zákazníka a zbraní mu způsobil krvavé zranění, pátrají.


O post policejního prezidenta má zájem jen jeden člověk. Měl by to být Vondrášek
idnes.cz | 12:38:00
Do výběrového řízení na místo policejního prezidenta se zatím přihlásil jeden kandidát. V úterý to uvedlo ministerstvo vnitra na Twitteru. Spekuluje se o Martinovi Vondráškovi, který v současnosti působí na postu prvního náměstka policejního prezidenta.


Po operaci žlučníku žena zemřela. Lékaři v Brodě pochybili, rozhodl soud
idnes.cz | 12:07:00
Nemocnice Havlíčkův Brod je odpovědná za úmrtí Jaroslavy Vencelidesové, které tamní lékaři v roce 2011 operovali žlučník, rozhodl dnes okresní soud. Žena po následných komplikacích, kterým nedokázali zabránit ani lékaři jiných zdravotních zařízení, v říjnu 2015 zemřela.


Hackeři napadli běloruské dráhy, žádají odchod Rusů a propuštění vězňů
idnes.cz | 12:02:00
Běloruská opoziční skupina počítačových pirátů v pondělí ohlásila, že zašifrovala některé počítačové systémy běloruských státních drah, aby narušila přepravu ruských jednotek do Běloruska. Za odblokování požaduje propuštění politických vězňů a odchod ruské armády.
Skupina samozvaných kybernetických partyzánů se již dříve přihlásila k řadě počítačových útoků.


Vymýtili jsme korupci z nejvyšších pater politiky, tvrdí Babiš. TI nesouhlasí
idnes.cz | 12:00:00
Předchozí vláda vymýtila korupci z nejvyšších pater politiky, pokud se někde dnes mluví o korupci v politice, je to ve spojení se samosprávou. Bývalý premiér Andrej Babiš tak reagoval na to, že Česko v žebříčku organizace Transparency International, která hodnotí korupci ve 180 zemích a oblastech, loni zůstalo na 49. příčce.


Premiérové díly Inkognita ozdobí nový design studia i nečekaný host
idnes.cz | 12:00:00
Od čtvrtka začne televize Prima vysílat nové díly zábavního pořadu Inkognito. Známé televizní tváře v něm hádají povolání tří pozvaných hostů a identitu čtvrtého VIP hosta. Pozornému oku diváka neunikne nový design studia a v prvním premiérovém dílu se představí nečekaný VIP host, slíbila Prima v tiskové zprávě.


Syna hollywoodského herce našli s prostřelenou hlavou
revue.idnes.cz | 13:21:00
Šestadvacetiletý Hudson Madsen byl nalezen s prostřelenou hlavou. Podle vyšetřovatelů šlo nejspíš o sebevraždu. Syn herce Michaela Madsena (64), známého z filmů režiséra Quentina Tarantina, trpěl dlouhodobě depresemi.


Ceterová poprvé o údajné nevěře: Manipuloval mě, k intimnostem nedošlo
revue.idnes.cz | 10:20:00
Lela Ceterová (32) přiznala, že se scházela s mužem, o kterém mluví jako o kamarádovi a sponzorovi Karlose „Terminátora“ Vémoly (36). Bývalá slovenská playmate tvrdí, že údajný milenec manipuloval nejen ji, ale i jejího partnera a svou manželku. K intimnostem mezi nimi prý nikdy nedošlo.


Žádný anarchismus, vyhrál stát. Film Klub rváčů má v Číně jiný konec
bleskove.cz | 12:30:00
„Policie plán rychle odhalila a zatkla všechny zločince,“ dozví se diváci snímku s herci Edwardem Nortonem a Bradem Pittem.


Od malého Jardy po vrchol v Pittsburghu. Komiks o Jágrovi se zaměřuje na 90. léta
bleskove.cz | 11:40:00
Protihráči na ledě se převtělují v týmová zvířata. Proti hokejistovi zasahují tu medvědi, tu černí jestřábi nebo bizoni.


Firma odstartovala nebezpečnou virální výzvu. Mladí lidé kvůli ní končí v nemocnici
bleskove.cz | 09:11:00
Výzva spočívá ve snězení smaženého lupínku vyrobeného z těch nejpálivějších chilli papriček na světě.


V chladírenském voze pašoval miliony cigaret, vydával je za roušky: Kontraband za 22 milionů
blesk | 13:54:00
Téměř sedm milionů neznačených cigaret odhalili jihomoravští celníci při silniční kontrole u bývalého hraničního přechodu v Mikulově. Kontraband za 22 milionů korun se pokoušel propašovat kamioňák, který jel z Čech do Slovinska. V papírech drze deklaroval místo cigaret zdravotnické roušky.


Zemanovi navzdory: Vláda chce „čučkaře“ Koudelku trvale do čela BIS. Čeká už jen na poslance
blesk | 13:49:00
Sněmovní bezpečnostní výbor příští týden projedná návrh jmenovat Michala Koudelku řádným ředitelem Bezpečnostní informační služby (BIS). ČTK to dnes sdělil předseda výboru Pavel Žáček (ODS). Projednání návrhu výborem je předpokladem pro to, aby mohla vláda šéfa kontrarozvědky jmenovat. Výbor minulý týden v usnesení doporučil kabinetu, aby Koudelku ředitelem BIS jmenoval.


Pařby u premiéra už vyšetřuje policie: Johnson průšvihy nemusí ustát, tvrdí experti
blesk | 13:45:00
Londýnská policie dnes oznámila, že vyšetřuje společenské akce, které se konaly v rezidenci a kanceláři britského premiéra Borise Johnsona v londýnské Downing Street v době přísných protiepidemických uzávěr. Policie předtím vyšetřování záležitosti odmítala. Kvůli konání sešlostí a oslav se Johnson ocitl pod značným politickým tlakem, který by podle některých komentátorů nemusel ustát.


Boj o šestého místopředsedu Sněmovny. „Zařízne“ koalice Havlíčka? „Nesníží se k tomu,“ zní z ANO
blesk | 13:35:00
Poslanci by v úterý odpoledne mohli konečně zvolit posledního místopředsedu Sněmovny. Prozatím neobsazené šesté křeslo ve vedení dolní komory by mohlo připadnout favoritovi opozičního hnutí ANO Karlu Havlíčkovi. Je ale možné, že jej vládní koalice nepodpoří. Dokonce se mluvilo i o úplném zrušení pozice poté, co se hnutí ANO v předminulém týdnu zablokovalo projednávání stavebního zákona. K volbě vedení se Sněmovna dostala poté, co se změnil úterní pořad schůze. Původně se měl projednávat pandemický zákon.


Modelka Bella Hadidová (25): Přiznala potíže s chlastem!
blesk | 13:22:00
V nové reklamní kampani pro prestižní značku Victoria‘s Secret, k níž se vrátila po více než roce, jen září a ve vyzývavém spodním prádle pro valentýnskou kolekci i dráždí. Přesto americká modelka Bella Hadidová (25), označována jako jedna z nejkrásnějších žen světa, za sebou má těžké časy v podobě boje s alkoholem.


Lufthansa chce ve spolupráci s rejdaři koupit většinu v italských aeroliniích ITA, se kterými létá i papež
iHned.cz | 13:17:00
Na trhu aerolinií se schyluje k největší akvizici od vypuknutí pandemie koronaviru a následné krize, která doposud neskončila. Německá Lufthansa a švýcarsko-italská rejdařská společnost MSC jednají o vstupu do italské státní firmy ITA. Aerolinky to...


Trable Borise Johnsona se prohlubují. Lockdownové mejdany v čísle 10 vyšetřuje londýnská policie
iHned.cz | 12:41:00
Londýnská policie v úterý oznámila, že vyšetřuje „společenské akce“, které se konaly v rezidenci a kanceláři britského premiéra Borise Johnsona v londýnské Downing Street v době přísných protiepidemických uzávěr. Policie předtím...


Nosorožec Seha plakal, když mu pytláci krutě uřezali roh. Po záchraně se ale vrátí do divočiny!
blesk | 12:53:00
Pytláci v Africe řádí dál a berou zvířatům to, co jim příroda nadělila. Často za cenu jejich životů. Před šesti lety zmrzačili nosorožce Sehu, když mu uřízli jeho majestátní roh. Naštěstí ale přežil a po pár dnech ho našli policisté. Zvíře plakalo a emotivní snímek byl díky internetu vidět po celém světě. Seha podstoupil přes 30 operací a je již téměř v pořádku. Může se tak znovu po více než šesti letech vrátit do divočiny a ochutnat svobodu.


Vdova po Jiřím Menzelovi (†82) Olga překvapila: »Loví« v popelnicích! A co si odnesla domů?
blesk | 12:52:00
Olga Menzelová (43) během nedělní procházky po Praze 6 neodolala popelnici narvané knihami. Při „bufetění“ ji ale natočil její přítel, egyptolog Miroslav Bárta, s nímž má syna Alberta. 


Poslat syna na Krym je zarážející. O únos ale nešlo, Babiš mladší nebyl obětí zvůle lékařů, píše žalobce
iHned.cz | 08:42:00
Expremiérův syn Andrej Babiš mladší měl spíš politické zájmy, než že by mu skutečně záleželo na vyšetření jeho zavlečení na Krym a na Ukrajinu. Je to jeden z důvodů, kterým státní zástupce vysvětluje, proč zamítl stížnost advokáta Babiše juniora na...


Cizinci kradli autodíly: Ostraha akci popisovala policii v "živém vstupu"
blesk | 12:29:00
Částí palubních desek z výrobního závodu na Hodonínsku za pět prstů se zachtělo trojici cizinců. V noci přistavili dodávku a odnášeli lup k plotu. Po celou dobu je však sledovala žena u bezpečnostní kamery a navigovala policisty.


Opilec jezdil po obchoďáku na kole, napadl ostrahu i strážníky! Skončil v poutech a na záchytce
blesk | 12:28:00
Po obchoďáku jezdil na kole, neměl respirátor, k návštěvníkům byl agresivní a napadl ochranku! S opilým cizincem si v neděli bezpečnostní služba nevěděla rady, zavolala proto strážníky. Ti ho spoutali, 35letý Ukrajinec nadýchal 2,5 promile a skončil na záchytce.


Radan Dolejš (†57) ze Šlapeto: Amputace před náhlou smrtí!
blesk | 12:18:00
Dlouhé čtyři roky bojoval král televizní zábavy, lídr kapely Šlapeto a dvorní scenárista Karla Gotta (†80) o život. Nakonec Radan Dolejš (†57) problémům spojeným s těžkou cukrovkou v neděli večer náhle podlehl. A odcházel v úplném osamocení.


Švejdara chce v čele policie nahradit náměstek. Vondrášek se přihlásil jako jediný
blesk | 12:07:00
Do nabídkového řízení na místo policejního prezidenta se přihlásil jeden kandidát. Na twitteru to dnes uvedlo ministerstvo vnitra. Během dnešního dne ještě mohou přijít přihlášky, které případní uchazeči poslali poštou. Česká televize a deník Právo v pondělí uvedly, že přihlášku do nabídkového řízení podal náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek. Současný policejní prezident Jan Švejdar ve funkci skončí k 31. březnu.


Žádný anarchismus, vyhrál stát. Film Klub rváčů má v Číně jiný konec
pikant | 12:30:00
„Policie plán rychle odhalila a zatkla všechny zločince,“ dozví se diváci snímku s herci Edwardem Nortonem a Bradem Pittem.


Evropský trh v prosinci 2021: Tesla Model 3 opět nejprodávanější, Octavia skoro dostihla Golf
Auto.cz | 12:50:00
Poslední měsíc roku 2021 byl z hlediska registrací opravdu zajímavý. V top 10 modelů najdeme jak dvě Dacie, tak Teslu nebo Mini.


Toyota už prý testuje drsný pick-up, zřejmě konkurenta F-150 Raptor
Auto.cz | 11:57:00
Nabídka úchvatných amerických pick-upů, upravených ve stylu Baja, by se brzy mohla rozrůst o další zajímavý stroj.


Do nabídkového řízení na místo policejního prezidenta se přihlásil jeden kandidát
ČT24 | 11:35:07
Do nabídkového řízení na místo policejního prezidenta se přihlásil jeden kandidát. Na Twitteru to v úterý uvedlo ministerstvo vnitra. Během dne ještě mohou přijít přihlášky, které případní uchazeči poslali poštou. Česká televize a deník Právo v pondělí uvedly, že přihlášku podal náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek. Současný policejní prezident Jan Švejdar ve funkci skončí k 31. březnu.


VW oznámil, že splnil loňský cíl pro emise u nových vozů v EU
Auto.cz | 09:56:00
Průměrné emise oxidu uhličitého u nových osobních automobilů z koncernu Volkswagen v Evropské unii v loňském roce činily 118,5 gramu na kilometr, a nacházely se tak zhruba dvě procenta pod stanoveným cílem.


Tesla Cybertruck má zase o krok blíže sériové verzi. Jak se liší od originálu?
Auto.cz | 08:57:00
Elektrický pick-up od Tesly se poprvé představil v roce 2019, zahájení sériové verze se však postupně odsouvá. To však neznamená, že by se na voze čile nepracovalo.


Na český trh míří další Číňan. Co je zač Maxus Euniq 6 za 1,2 milionu korun?
Auto.cz | 08:00:00
Maxus Euniq 6 bude na český trh uveden v březnu 2022. Jde o 4,7 metru dlouhé SUV, co u nás pořídíte s cenovkou 1.199.990 korun.


Okamura zablokoval jednání o pandemickém zákoně. Vadí mu údajná diskriminace neočkovaných
lidovky.cz | 13:48:00
Hnutí SPD Tomia Okamury zablokovalo jednání o novele pandemického zákona. „Uplatnili jsme právo veta, tento týden se pandemický zákon projednávat nebude,“ prohlásil Okamura. „My odmítáme tento pandemický zákon, který je jinak pojmenovaným nouzovým stavem,“ řekl šéf SPD. Tvrdí, že pokračuje diskriminace neočkovaných.


Berňák přidusil covidovou pomoc. Ministerstvo financí připustilo ‚dílčí pochybení‘
lidovky.cz | 13:17:00
Doložte seznam zákazníků či odběratelů, kteří nevyužili vašich služeb. Případně i s telefonním kontaktem. Takové i další požadavky, nebo až obstrukce zaznívají v poslední době ze strany některých finančních úřadů při projednávání žádostí malých podnikatelů o kompenzační bonus – státní pomoc pandemií postiženým oborům za loňský listopad a prosinec.


Vymýtili jsme korupci z nejvyšších pater politiky, tvrdí Babiš. TI nesouhlasí
lidovky.cz | 12:19:00
Předchozí vláda vymýtila korupci z nejvyšších pater politiky, pokud se někde dnes mluví o korupci v politice, je to ve spojení se samosprávou. Bývalý premiér Andrej Babiš tak reagoval na to, že Česko v žebříčku organizace Transparency International, která hodnotí korupci ve 180 zemích a oblastech, loni zůstalo na 49. příčce.


‚Neřekl jsem pravdu.‘ Papež Benedikt přiznal účast na setkání o zneužívání, chyba prý vznikla při editaci
lidovky.cz | 12:10:07
Emeritní papež Benedikt XVI. uznal, že k případům zneužívání v bavorské arcidiecézi, kterou kdysi vedl, vydal dříve nepravdivé prohlášení. Prostřednictvím svého sekretáře Georga Gänsweina zdůraznil, že tak neučinil ze zlého úmyslu. Chyba podle něj vznikla při „editaci výroku“.


O. Dědek – Nesouhlasím s razancí růstu sazeb, ale nulu také nechci
Kurzy.cz | 13:09:26
* LN Setrvale s kolegou Alešem Michlem hlasujete proti zvýšení sazeb.


M. Mora – Inflace se sama o sobě nezahojí
Kurzy.cz | 13:08:26
M. Mora, viceguvernér ČNB v debatě s profesorem Janem Švejnarem Jan Macháček (24. 1. 2022, pořadatel: Institut pro politiku a společnost) Viceguvernér Marek Mora v debatě s profesorem Janem Švejnarem, kterou pořádal Institut pro politiku a...


Krypto talenty jsou na roztrhání. Počty pracovních pozic pro odborníky na kryptoměny se zvýšily během jednoho roku o stovky procent
Kurzy.cz | 13:06:59
Pracovní trh se oficiálně otevřel těm, kteří mají co říci ke kryptoměnám a k blockchainu. Potvrzují to data publikovaná provozovatelem nejznámější profesní sociální platformy LinkedIn, ale i report vydaný společností Bloomberg.


Hlavní sazba bude vrcholit na jaře poblíž 5 procent, říká Nidetzký z ČNB. Díky prudkému zvyšování by trápení mohlo skončit dříve
Kurzy.cz | 13:01:13
Česká národní banka příští týden pravděpodobně zvedne hlavní úrokovou sazbu minimálně o dalších půl procentního bodu, aby ji dostala nad úroveň 4 procent.


Nové trio v čele Evropy
Kurzy.cz | 13:00:35
Francie, Česká republika a Švédsko tvoří tzv. předsednické trio zemí, jež mají v následujících osmnácti měsících vést jednu z hlavních institucí Evropské unie. Pomyslné žezlo v předsednickém křesle v Radě EU převzala od ledna 2022 Francie, další dvě ze...


Hobby zboží vévodí dvě třetiny roku zahradní sortiment. Nejméně kutilové nakupují v lednu, nejvíce pak v květnu
Kurzy.cz | 12:59:14
Při nakupování hobby sortimentu se lidé nejčastěji poohlíží po vybavení na zahradu. Tato kategorie vévodí prodejům od března do října. Vyplývá to z loňských statistik tuzemského hobbymarketu Kinekus.


EuroNCAP: Odebírání hvězdiček
Kurzy.cz | 12:52:38
Crash testům, které provádí nezávislá společnost EuroNCAP, na základě kterých následně uděluje konečné hodnocení v podobě hvězdiček, můžeme vyčítat kde co, nižší rychlost srážek než třeba v USA (IIHS testuje při rychlosti 64 km/h), přílišnou váhu udělo...


Online investování je nejen moderní, ale také chytré
Kurzy.cz | 12:45:00
Stále více mladých lidí v Německu v těchto dnech investuje do akcií. Během pandemie je na akciovém trhu zapojeno téměř tolik lidí, jako naposledy před 21 lety. Na akciovém trhu je zapojeno téměř 12 milionů občanů.


Skupina studentů vyzvala k ukončení údajné diskriminace neočkovaných
Eurozpravy-domácí | 11:55:00
K odmítnutí pandemického zákona a údajné diskriminace neočkovaných proti covidu-19 vyzvala otevřeným dopisem ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) skupina zhruba 30 studentů lékařských fakult. Dopis ČTK zaslala jeho signatářka Viktorie Tomancová z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně.


Předchozí vláda podle Babiše vymýtila korupci z nejvyšších pater politiky
Eurozpravy-domácí | 11:45:00
Předchozí vláda vymýtila korupci z nejvyšších pater politiky, pokud se někde dnes mluví o korupci v politice, je to ve spojení se samosprávou. Na dotaz ČTK to dnes odpověděl bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) v reakci na to, že Česko v žebříčku organizace Transparency International (TI), která hodnotí korupci ve 180 zemích a oblastech, loni zůstalo na 49. příčce.


Někdejší šéfka ERÚ Vitásková chce kandidovat na prezidentku
Eurozpravy-domácí | 11:41:00
Někdejší šéfka Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková bude kandidovat na prezidentku. Oznámila to v tiskové zprávě. Podrobnosti ke své kandidatuře plánuje představit po stanovení termínu a podmínek voleb. ČTK řekla, že do voleb bude chtít jít díky petičním podpisům občanů, které nyní začne sbírat.


Bezpečnostní výbor příští týden projedná jmenování Koudelky šéfem BIS
aktuálně.cz | 13:08:00
Výbor minulý týden v usnesení doporučil kabinetu, aby Koudelku ředitelem BIS jmenoval.


Bývalá ředitelka energetického úřadu Vitásková chce kandidovat na prezidentku
aktuálně.cz | 12:43:36
Podrobnosti ke kandidatuře a své priority oznámí Vitásková až po stanovení termínu voleb.


Policie vyšetřuje večírky, které se konaly během lockdownu v sídle Borise Johnsona
aktuálně.cz | 12:33:44
V médiích se objevují zprávy o stále dalších akcích a večírcích, které se konaly v rezidenci premiéra. Dohromady už jich je deset.


Nejsledovanější spoty na YouTube: Uspěla reklama Pořád online a Agresivita zabíjí
aktuálně.cz | 12:14:00
Žebříček YouTube Ads Leaderboard každý rok srovnává úspěšnost reklamních spotů na základě počtu zhlédnutí a celkové interakce diváků s videem.


Americké státy žalují Google, zasahuje prý do soukromí uživatelů
Eurozpravy-zahraniční | 13:09:00
Tři americké státy a federální okrsek kolem metropole Washingtonu podaly v pondělí žalobu na americkou technologickou společnost Google, která podle nich zasahuje do soukromí svých zákazníků. Uživatelé podle stížnosti v podstatě nemají možnost zamezit tomu, aby firma sledovala jejich polohu.


Britská policie vyšetřuje sešlosti a oslavy v Downing Street během lockdownů
Eurozpravy-zahraniční | 12:42:00
Londýnská policie dnes oznámila, že vyšetřuje společenské akce, které se konaly v rezidenci a kanceláři britského premiéra Borise Johnsona v londýnské Downing Street v době přísných protiepidemických uzávěr. Policie předtím vyšetřování záležitosti odmítala. Kvůli konání sešlostí a oslav se Johnson ocitl pod značným politickým tlakem, který by podle některých komentátorů nemusel ustát.


Japonsko má za den poprvé přes 60.000 nakažených
Eurozpravy-zahraniční | 12:26:00
Denní přírůstek lidí nakažených koronavirem v Japonsku poprvé překonal hranici 60.000. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na japonskou televizi FNN. Vláda asijské země s téměř 126 miliony obyvatel dnes oznámila zpřísnění opatření proti šíření covidu v dalších 18 regionech, včetně Ósaky či Kjóta, s platností do 20. února.


Evakuace ambasád a tlak Kremlu prohlubují úzkost Ukrajinců, píše deník
Eurozpravy-zahraniční | 11:50:00
Oznámení o evakuacích části personálu či rodin diplomatů Spojených států a Británie z Ukrajiny prohloubilo úzkost některých Ukrajinců, kteří se obávají ozbrojeného konfliktu a už delší dobu čelí psychologickému tlaku také z Kremlu. Napsala o tom dnes moskevská zpravodajka španělského deníku El País.


Podnikatelská nálada v Německu se po šesti měsících propadů v lednu začala zlepšovat
Eurozpravy-ekonomika | 11:11:00
Podnikatelská nálada v Německu se po šesti měsících propadů v lednu začala opět zlepšovat. V dnes zveřejněném průzkumu to uvedl mnichovský institut Ifo. Náladu podle ankety povzbudila zejména lepší očekávání podnikatelů, ačkoliv současnou situaci hodnotí ve srovnání s prosincem hůře. Podnikatelská nálada podle indexu Ifo vzrostla na 95,7 ze zpřesněné prosincové hodnoty 94,8 bodu.


V roce 2021 začalo v Česku podnikat nejvíce lidí za devět let
Eurozpravy-ekonomika | 10:59:00
V roce 2021 začalo v ČR podnikat nejvíce lidí za devět let. Šlo o 64.599 nových živnostníků, o 3563 více než v roce 2020. V uplynulém roce zároveň ukončilo své podnikání 38.306 lidí, o 3766 méně než o rok dříve a nejméně za deset let. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz společnosti CRIF.


Všichni vlastizrádci skončí na šibenici, hrozili demonstranti před Sněmovnou
Denik.cz | 12:22:00
Příznivci hnutí Chcípl PES se v úterý 25. ledna ráno sešli na pražském Malostranském náměstí v blízkosti Poslanecké sněmovny, aby demonstrovali proti přijetí novely pandemického zákona. Poslanci dnes ale nakonec vládní předlohu neprojednají kvůli vetu SPD.


Ve slepém rameni v Budějovicích našli tělo. Koronerka nezjistila cizí zavinění
Denik.cz | 12:12:00
Lidské tělo objevili kolemjdoucí dopoledne ve slepém rameni řeky Malše v centru Českých Budějovic. Na místo vyrazili policejní i hasičtí potápěči, kteří ho z vody vytáhli. Koronerka po ohledání nezjistila cizí zavinění.


Co mají společné Kajínek, Černý a Chodounský? Devadesátky oživily spojení
Denik.cz | 12:06:00
Od prvního dílu seriálu České televize Devadesátky se na radaru policistů objevuje Ludvík Černý, kterého hraje Matouš Ruml. A v zatím posledním díle na scénu vstoupil Petr Chodounský, kterého hraje Viktor Zavadil. Toho mohou diváci znát jako Jana Palacha ze stejnojmenného filmu režiséra Roberta Sedláčka.


Tabáku pro celou Moravu. Celníci u Mikulova našli v kamionu pašované cigarety
Denik.cz | 12:05:00
Bezmála krabička pro každého Brňana. Takové množství neznačených cigaret objevili jihomoravští celníci v sobotu v kamionu poblíž bývalého hraničního přechodu v Mikulově na Břeclavsku.


Divoká honička na Karvinsku: Policisté zveřejnili výzvu a trasu pronásledování
Denik.cz | 12:00:00
Ohrozil vás v pátek řidič volva bezohlednou jízdou? Oznamte to. Policisté zveřejnili výzvu v souvislosti s pátečním pronásledováním prchajícího řidiče na Karvinsku. Uvítají nejen svědectví, ale i záběry z palubních kamer.


Nikola z Liberce odpověděla na inzerát. Uspěla a našla si práci snů
Denik.cz | 12:00:00
Je venku tvůj svět? Tvůj život? Nevynecháš jediný výlet do přírody a ráda se posouváš a překonáváš své limity? Každá minuta venku je pro tebe největší odměnou? Chceš konečně celý den dělat, co tě baví nejvíc? Na všechny otázky si Nikola Bergmanová z Liberce odpověděla v duchu ano a neváhala zkusit štěstí ve výběrovém řízení. 


V Bohumíně je stálé toxický odpad z Polska. Nikdo neví, kdy si ho odvezou
Denik.cz | 10:25:00
Jsou tomu tři roky, co policisté v Bohumíně a ve Starém Městě u Frýdku-Místku objevili nelegálně uskladněný toxický odpad. Ten tam na přelomu let 2018 a 2019 nechala navézt polská firma, která měla skladové prostory na obou místech pronajaté. Zatímco Frýdek-Místek nechal odpad prostřednictvím specializované firmy zlikvidovat, v Bohumíně barely s hořlavinou v celkovém objemu 150 tisíc litrů stále jsou.


Macron a Putin se tento týden chystají probrat situaci kolem Ukrajiny
Tiscali-zprávy | 12:32:28
Do konce tohoto týdne si budou ohledně situace kolem Ukrajiny telefonovat ruský prezident Vladimir Putin se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem.


Volkswagen a Bosch se dohodli. Budou spolu vyvíjet technologii pro automatické řízení vozidel
E15-ekonomika | 13:32:00
Společnost Cariad, která je softwarovou divizí automobilky Volkswagen, a dodavatel automobilových součástek Bosch se dohodli na spolupráci při vývoji technologií pro automatické řízení vozidel. Firmy to dnes uvedly ve společném tiskovém prohlášení. Spolupráce by podle nich měla přinést řidičům více bezpečí a méně stresu, a zároveň urychlit zavádění funkcí automatického řízení do všech typů vozidel.


Sněmovna novelu pandemického zákona neprojedná. Brání tomu veto SPD
E15-ekonomika | 13:05:00
Poslanecká sněmovna v úterý novelu pandemického zákona kvůli vetu hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) neprojedná. Novinářům to před zasedáním řekl předseda pirátských poslanců Jakub Michálek. Strany vládní koalice kvůli předpisu svolají mimořádnou schůzi dolní komory patrně na příští úterý. Michálek počítá s pozměňovacím návrhem, který omezí platnost předpisu.


Jiří Polanský: Dogmatický přístup ČNB může tvrdě dopadnout na investice firem
E15-ekonomika | 13:00:00
Inflace v lednu pravděpodobně přesáhne devět procent, když k tomu přispívá silná poptávka domácností, přehřátý trh práce a výrazně expanzivní fiskální politika z loňska. Proto je zcela namístě přitáhnout měnovou politiku. Otázkou je, zdali současné prudké zvyšování sazeb nemůže nakonec českou ekonomiku spíše poškodit.


Německý diář Petra Fischera: Vlažný postoj Německa k Ukrajině a horké kohouty plynovodů
E15-ekonomika | 12:00:00
Už dlouho nemířila na Německo tak silná kritika jako nyní. Důvodem je poměrně vlažný postoj německé diplomacie vůči řinčení ruských zbraní u ukrajinských hranic. Německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková sice při návštěvě Moskvy po jednání s ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem prohlásila, že válka není řešením situace, silnější slova směrem k nátlaku Ruska ale nezazněla. Německo dlouhodobě odmítá, aby západní země posílaly na Ukrajinu zbraně, dokonce se objevily zprávy, že nepovolilo přelety některých spojeneckých letadel přes své území.


Investiční společnost Igora Faita kupuje německou tiskařskou skupinu Euro-Druckservice GmbH
E15-ekonomika | 11:51:00
Brněnská investiční společnost Jet Investment finančníka Igora Faita kupuje prostřednictvím firmy Jet 2 Kappa německou tiskařskou skupinu Euro-Druckservice GmbH (EDS), která v Česku vlastní tiskárny Typos, Svoboda Press a Severotisk. Spojení posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který o tom informoval na svých internetových stránkách.


Volkswagen Multivan T7 dorazil do Česka. Prodejci registrují stovky objednávek
E15-ekonomika | 11:35:00
České zastoupení divize Volkswagen Užitkové vozy uspořádalo v industriálním areálu libčického Uhelného mlýna českou premiéru nového modelu Multivan s interním označením T7. Současně s prezentací navíc oficiálně oznámila zahájení prodejů nejnovějšího Multivanu na českém trhu.


Teleskop Jamese Webba dosáhl konečné pozice, od Země je vzdálený 1,5 milionů kilometrů
E15-ekonomika | 11:28:00
Další úspěšný krok má za sebou vesmírný teleskop Jamese Webba, který dosáhl své konečné pozice. V tuto chvíli je od Země vzdálený zhruba 1,5 milionů kilometrů. Na Twitteru to uvedl americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Dosud největší a nejvýkonnější zařízení svého druhu začne fungovat asi za čtyři měsíce.


Číňané: Jak jsou spokojeni se Škodou?
Kurzy.cz | 08:58:50
Zkusme rovnou odpovědět na otázku položenou v titulku. Pokud jde o běžnou produkci, podle mínění čínských majitelů si zaslouží jako značka 5. pozici. Ve srovnání s luxusními značkami jde o totožné ohodnocení. To zní solidně, nicméně je na tom podle mín...


Volkswagen a Bosch se dohodli. Budou spolu vyvíjet technologii pro automatické řízení vozidel
E15-politika | 13:32:00
Společnost Cariad, která je softwarovou divizí automobilky Volkswagen, a dodavatel automobilových součástek Bosch se dohodli na spolupráci při vývoji technologií pro automatické řízení vozidel. Firmy to dnes uvedly ve společném tiskovém prohlášení. Spolupráce by podle nich měla přinést řidičům více bezpečí a méně stresu, a zároveň urychlit zavádění funkcí automatického řízení do všech typů vozidel.


Sněmovna novelu pandemického zákona neprojedná. Brání tomu veto SPD
E15-politika | 13:05:00
Poslanecká sněmovna v úterý novelu pandemického zákona kvůli vetu hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) neprojedná. Novinářům to před zasedáním řekl předseda pirátských poslanců Jakub Michálek. Strany vládní koalice kvůli předpisu svolají mimořádnou schůzi dolní komory patrně na příští úterý. Michálek počítá s pozměňovacím návrhem, který omezí platnost předpisu.


Jiří Polanský: Dogmatický přístup ČNB může tvrdě dopadnout na investice firem
E15-politika | 13:00:00
Inflace v lednu pravděpodobně přesáhne devět procent, když k tomu přispívá silná poptávka domácností, přehřátý trh práce a výrazně expanzivní fiskální politika z loňska. Proto je zcela namístě přitáhnout měnovou politiku. Otázkou je, zdali současné prudké zvyšování sazeb nemůže nakonec českou ekonomiku spíše poškodit.


Německý diář Petra Fischera: Vlažný postoj Německa k Ukrajině a horké kohouty plynovodů
E15-politika | 12:00:00
Už dlouho nemířila na Německo tak silná kritika jako nyní. Důvodem je poměrně vlažný postoj německé diplomacie vůči řinčení ruských zbraní u ukrajinských hranic. Německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková sice při návštěvě Moskvy po jednání s ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem prohlásila, že válka není řešením situace, silnější slova směrem k nátlaku Ruska ale nezazněla. Německo dlouhodobě odmítá, aby západní země posílaly na Ukrajinu zbraně, dokonce se objevily zprávy, že nepovolilo přelety některých spojeneckých letadel přes své území.


Investiční společnost Igora Faita kupuje německou tiskařskou skupinu Euro-Druckservice GmbH
E15-politika | 11:51:00
Brněnská investiční společnost Jet Investment finančníka Igora Faita kupuje prostřednictvím firmy Jet 2 Kappa německou tiskařskou skupinu Euro-Druckservice GmbH (EDS), která v Česku vlastní tiskárny Typos, Svoboda Press a Severotisk. Spojení posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který o tom informoval na svých internetových stránkách.


Volkswagen Multivan T7 dorazil do Česka. Prodejci registrují stovky objednávek
E15-politika | 11:35:00
České zastoupení divize Volkswagen Užitkové vozy uspořádalo v industriálním areálu libčického Uhelného mlýna českou premiéru nového modelu Multivan s interním označením T7. Současně s prezentací navíc oficiálně oznámila zahájení prodejů nejnovějšího Multivanu na českém trhu.


Teleskop Jamese Webba dosáhl konečné pozice, od Země je vzdálený 1,5 milionů kilometrů
E15-politika | 11:28:00
Další úspěšný krok má za sebou vesmírný teleskop Jamese Webba, který dosáhl své konečné pozice. V tuto chvíli je od Země vzdálený zhruba 1,5 milionů kilometrů. Na Twitteru to uvedl americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Dosud největší a nejvýkonnější zařízení svého druhu začne fungovat asi za čtyři měsíce.


Google představil novou náhradu cookies, Topics mají vystřídat dříve plánovaný FLoC
lupa.cz | 15:06:13
Po kritice, která se snesla na technologii Federated Learning of Cohorts (FLoC), jíž chtěl Google výhledově nahradit funkčnost cookies třetích stran, je tady nový pokus. Google představil Topics, které by po předpokládaném zrušení podpory cookies v Chromu měly vydavatelům a zadavatelům reklamy umožnit cílení inzerce na základě zájmů uživatelů.


Poslanci rozhodují kvůli covidu o návrhu na desetidenní ředitelské volno
idnes.cz | 15:53:00
Návrh vlády, podle kterého by ředitelé škol mohli v případě velkého počtu učitelů v karanténě nebo v izolaci kvůli covidu vyhlásit výuku na dálku či mimořádné ředitelské volno po dobu až deseti dnů ve školním roce, schvalují zrychleně poslanci. Už dopoledne to jednomyslně podpořil školský výbor.


OBRAZEM: Akropolis i Hagia Sofia se zahalily do bílé. Lidé uvázli na cestách
idnes.cz | 15:52:00
Přívaly sněhu v posledních dnech komplikují život lidem v Řecku a Turecku. Řecká vláda proto na úterý a středu vyhlásila volno pro všechny s výjimkou těch, kteří zajišťují chod státu. V Turecku zase až v úterý odpoledne a zatím jen částečně obnovili provoz istanbulského letiště. Podívejte se, jak zasněžený Istanbul s Athénami zachytili fotografové světových agentur.


Muž nahlásil krádež, pak zahlédl zloděje, jak se veze na jeho elektrokole
idnes.cz | 15:50:00
Bystrý postřeh prokázal okradený majitel elektrokola z Hořic na Jičínsku. Když se vracel z policejní stanice, kde byl krádež oznámit, ujíždějícího zloděje zahlédl. Hlídka tak pachatele za chvíli dopadla v sousední vesnici.


Ukončete diskriminaci neočkovaných, vyzvala Válka skupina studentů
idnes.cz | 15:49:00
Nepřijatelné, že neočkovaní nemohou do restaurace nebo na koncert, vytýkají studenti v otevřeném dopise ministru zdravotnictví Vlastimilu Válkovi. Chybí jim také zdůvodnění, proč se neuznává i prodělané onemocnění nebo přítomnost protilátek. Skupina 30 studentů lékařských fakult vyzvala Válka k odmítnutí pandemického zákona a údajné diskriminace neočkovaných proti covidu-19.


Američané svěřili letadlovou loď pod velení NATO. Poprvé od studené války
idnes.cz | 15:11:00
Pentagon převedl americkou letadlovou loď USS Harry S. Truman, plavící se ve Středomoří, pod velení NATO. Stalo se tak poprvé po třiceti letech od konce studené války. Plavidlo se i se skupinou svých doprovodných lodí účastní dlouho plánovaného námořního cvičení „Neptune Strike“. Podle Aliance není cvičení namířeno vůči Rusku.


Převrat v Burkině Faso. Prezident je neznámo kde, svět žádá jeho propuštění
idnes.cz | 15:01:00
Vzbouření vojáci v Burkině Faso sesadili prezidenta země Rocha Marka Christiana Kaborého. Pozastavili platnost ústavy, rozpustili vládu a parlament a uzavřeli hranice. Převzetí moci se podle nich obešlo bez násilí, na místě jsou však patrné stopy po střelbě. Úřad vysoké komisařky OSN pro lidská práva vyzval armádu, aby prezidenta propustila. V hlavním městě Ouagadougou slaví příznivci puče.


Rodina by se s nenarozenými dětmi měla rozloučit, říká pracovnice hospice
idnes.cz | 15:00:00
Rodiče a někdy i celé rodiny, které přišly o dítě, si často zoufají v obrovském stresu a stesku. Takovým lidem nově nabízí pomoc chebský Hospic sv. Jiří. Provází těžkým obdobím rodiny, které přišly o dítě v těhotenství, při porodu či krátce po něm. „Ztrátu neprožívá těžce jen matka, ale všichni kolem. Třeba i dítě, které v té rodině už je,“ říká v rozhovoru pro MF DNES sociální pracovnice Soňa Škvareninová.


A policie všechny pochytala. V Číně změnili anarchistický konec Klubu rváčů
idnes.cz | 14:58:00
Zcela jiný konec amerického kultovního snímku Klub rváčů prý svým divákům nabídla čínská streamovací služba Tencent Video. Místo zneklidňujících záběrů na bortící se bankovní sídla dodala text, ve kterém píše, že policie všechny zločince pochytala a výbušniny zneškodnila.


Ostrava prodá pozemky u Stodolní ulice, v rezidenci vznikne 158 bytů
idnes.cz | 14:50:00
Město Ostrava jedná s firmou, která chce odkoupit pozemky poblíž centra města. Na jejich místě by měl vzniknout komplex budov podle dříve schváleného architektonického návrhu.


Fialova vláda chce Koudelku v čele BIS, projedná to bezpečnostní výbor
idnes.cz | 14:47:00
Sněmovní bezpečnostní výbor příští týden projedná návrh jmenovat Michala Koudelku řádným ředitelem Bezpečnostní informační služby (BIS). V úterý to sdělil předseda výboru Pavel Žáček (ODS). Projednání návrhu výborem je předpokladem pro to, aby mohla vláda ředitele kontrarozvědky jmenovat. Výbor minulý týden v usnesení doporučil vládě, aby Koudelku ve funkci potvrdila.


Odmítáme agresi ze strany Ruska, máme s okupací zkušenosti, řekl Fiala
idnes.cz | 14:41:00
Hrozí agrese Ruska proti Ukrajině v nejbližší době, řekl ve Sněmovně premiér Petr Fiala. Česko spolu s dalšími spojenci podle něj vyzývá Rusko, aby začalo uvolňovat napětí. „Jasně odmítáme jakoukoli agresi ze strany Ruska,“ prohlásil předseda vlády. „Čelíme jedné z největších hrozeb pro evropskou bezpečnost za poslední desetiletí,“ řekl Fiala.


Auto s osmdesátníky vrazilo do vozu silničářů, uklízeli po jiné nehodě
idnes.cz | 14:40:00
Starší řidič narazil v pondělí večer na přivaděči mezi sjezdem z dálnice D5 u Ejpovic a Plzní do auta silničářů, které uklízelo následky srážky dvou jiných osobních vozidel. Při kolizi se vážně zranil šofér, v nemocnici skončila i jeho spolujezdkyně.


Zneškodnili jsme Ruskem organizovanou skupinu chystající útoky, hlásí Ukrajina
idnes.cz | 14:34:00
Ukrajinská tajná služba SBU oznámila, že zneškodnila zločineckou skupinu koordinovanou ruskými zpravodajskými agenturami. Podle SBU tito lidé chystali sérii útoků v příhraničních oblastech s cílem destabilizovat situaci v ukrajinských regionech.


Hrubá nedbalost až manipulace s daty. Podle komise budoucí rektor chyboval
idnes.cz | 14:13:00
Expertní komise zjistila pochybení v několika odborných článcích týmu vedeného Vojtěchem Adamem, budoucím rektorem Mendelovy univerzity v Brně. Komise v závěrečné zprávě doporučila jejich stažení z časopisů.


Rychlotrati do Brna a Ostravy mají zelenou. Vyjdou na více než 400 miliard
idnes.cz | 14:01:00
Dvojice plánovaných vysokorychlostních tratí z Prahy do Brna a dále do Břeclavi a spojení Brno – Přerov – Ostrava dostaly zelenou. Stavby za více než 400 miliard korun se vyplatí vybudovat, rozhodla centrální komise ministerstva dopravy. První část z Poříčan do pražských Běchovic by měla být dokončená v roce 2030.


Pandemický zákon je útok státní moci na svobodu, napsal Klaus
idnes.cz | 13:57:00
Bývalý prezident Václav Klaus se v úterý ostře vyhranil proti chystané novele pandemického zákona, který se vládní koalice snaží prosadit v Poslanecké sněmovně v režimu legislativní nouze. Podle něho jde o „mimořádný útok státní moci na svobodu, demokratické uspořádání a ústavou chráněná práva“.


Důvěrná vzpomínka na Davida Stypku. Byl výjimečný, popisuje zpěvačka z kapely Jelen
revue.idnes.cz | 14:00:00
Má za sebou průlomový rok. Vydala album Sami, začala hrát s kapelou Bandjeez, jíž zároveň pomohla dokončit desku zesnulého zpěváka a muzikanta Davida Stypky, a v létě vystoupila jako speciální host na osmi koncertech kapely Kryštof. Vedle toho jí vyšla básnická sbírka. Zpěvačka Kateřina Marie Tichá, která od roku 2013 spolupracuje s kapelou Jelen, konečně rozjíždí sólovou kariéru. „Neznám jediného člověka, který by se potkal s Davidem Stypkou a řekl by, že ho nijak neovlivnil. Měl neuvěřitelnou schopnost nadchnout,“ říká Tichá.


"Byl to jen neuvážený vtip." Turistka gestem připomněla nacismus, policie ji zatkla
bleskove.cz | 16:00:00
Turistka z Nizozemska při návštěvě bývalého koncentračního tábora v Osvětimi pózovala se vztyčenou pravicí. Pokus o vtipnou fotku jí příliš nevyšel.


Noční můry a neřesti. Zlínská galerie vystavuje Goyovy grafické listy
bleskove.cz | 15:03:00
Poprvé vyšly roku 1799, jednu sadu získal majitel panství Hradec nad Moravicí. Státní zámek teď listy zapůjčil zlínské galerii.


Obytný karavan, obří loď i umělá paže. Prohlédněte si dechberoucí výtvory z Lega
bleskove.cz | 15:00:00
Vynálezce figurek Lego Jens Nygaard Knudsen by letos oslavil 80. narozeniny. Prohlédněte si dechberoucí výtvory, které z ikonické stavebnice vznikly.


Čínskou strategii nulové tolerance ke covidu čekají dva testy: olympiáda a oslavy Nového roku
iHned.cz | 15:10:00
Ani ne dva týdny před slavnostním zahájením zimních olympijských her v Pekingu se tamní úřady rozhodly zpřísnit opatření proti šíření koronaviru. V hlavním městě Číny se v lednu objevilo několik desítek případů komunitního přenosu a tamější politici...


První investoři už pěchují nákupní koše akciemi. Propady mohou pokračovat, varují stratégové
iHned.cz | 14:40:00
Vítám vás v pekle. Pokud jste investovali do technologických akcií, prosím o usazení se vedle lidí z kryptotrhu, čeká vás promítání filmu Margin Call. Všichni indexoví investoři nechť se k nim pomalu přidávají. Akcionářům Netflixu pouštíme speciální...


Dobrá či špatná zpráva pro ČNB
iHned.cz | 14:13:00
Statistický úřad začátkem týdne zveřejnil indikátory důvěry za leden. Na první pohled to nevypadá zle, důvěra u podnikatelů vzrostla na nejvyšší úroveň od loňského léta. Druhý bližší pohled však ukázal, že růst důvěry byl tažen zejména...


Zruší Dánsko všechna opatření? Podle tamních médií to premiérka Frederiksenová oznámí už zítra
iHned.cz | 13:50:00
Dánská premiérka Mette Frederiksenová podle očekávání ve středu oznámí, že ke konci měsíce vláda zruší všechna opatření proti šíření koronaviru. S odkazem na několik zdrojů to v úterý uvedl dánský list Jyllands-Posten. Dánsko před dvěma týdny...


Pomáháme firmám připravit se na budoucnost, Velká čtyřka už je passé, říká Rádl Rogerová z Deloitte
iHned.cz | 13:30:00
Diana Rádl Rogerová je řídící partnerkou poradenské společnosti Deloitte, která podle ní už není jen auditorskou a daňovou firmou, ale čím dál víc staví na technologiích. „Připravujeme řešení na míru, pohybujeme se na poli analytiky, umělé...


Loni se ve středních Čechách méně vraždilo. Policisté se chtějí zaměřit zvláště na silniční hříšníky
blesk | 15:51:00
Kriminalita ve Středočeském kraji loni klesla o 2,6 procenta. Policisté zaznamenali 17 625 skutků, meziročně o 466 méně. Objasnili 43,4 procenta případů, o 1,4 procentního bodu méně než předloni. Kriminalitu ovlivnila mimo jiné pandemická omezení, řekl dnes novinářům náměstek krajského ředitele pro trestní řízení Ondřej Smotlacha. Upozornil i na změnu statistického vykazování a zvýšení hranice škody pro posouzení skutku jako trestného činu na 10 000 korun.


Zloděj ukradl v Jihlavě dva telefony, na útěku mu vypadl ten jeho: Když si pro něj přišel, sebrali ho policisté
blesk | 15:46:00
Lehce kuriózní případ vyřešili, nutno podotknout, že s vydatnou pomocí pachatele, policisté z Jihlavy. Zloděj totiž při krádeži dvou telefonů vytratil ten svůj. Pak na něj zavolal s tím, že by si mobil rád vyzvedl. Byť se snažil policisty obalamutit, že on zlodějem není, nevyšlo mu to. Recidivista putoval rovnou do vězení. 


Laura (55) ve složce s nevyžádanou poštou našla opravdovou výhru. Získala 3 miliony dolarů
blesk | 15:45:00
Ve složce nevyžádané pošty se nemusí nacházet jen nevyžádaná pošta. To může potvrdit Laura Spearsová z Oakland County v Michiganu, která v ní nedávno objevila výhru v loterii ve výši 3 milionů dolarů. Informuje o tom CNN.


Metro na lince C stojí: Muž se na Vyšehradě chtěl zabít skokem do kolejiště
blesk | 15:44:00
Provoz linky C ochromil pád muže do kolejiště metra ve stanici Vyšehrad. Podle informací Policie ČR mělo jít o pokus o sebevraždu. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) nasadil v úseku Florenc - Pražského povstání náhradní autobusovou dopravu.


Nevídaná zoufalost: Babičku trápily rodinné spory, lehla si na chodník a chtěla umrznout
blesk | 15:38:00
Na půlnoční zákrok v jedné z obcí na Brněnsku jen tak nezapomenou policisté ze Šlapanic. Přes tísněnou linku je přivolal vyděšený místní obyvatel. Na chodníku našel nehybně ležící starší ženu.


Pomoc pro okradeného Boriska (12): Postiženému chlapci sebrali sedačku, bez ní se bojí
blesk | 15:33:00
Ještě v polovině ledna měla rodina postiženého Boriska (12) slzy v očích. Z auta jim někdo ukradl synovu speciální autosedačku. Nyní jeho maminka Eva Farníková (42) slzela radostí. Příběh, který zveřejnil i Blesk.cz, vzal hodné lidi za srdce a ti rodinu nenechali ve štychu!


Vdova po Formanovi (†86) Martina (56) ukázala na svůj věk božskou postavu: Takhle sundavá kokosy!
blesk | 15:30:00
Spisovatelka Martina Formanová (56), vdova po slavném režisérovi Miloši Formanovi (†86), patří mezi ženy, které si stále zachovávají líbivý zevnějšek i skvělou postavu. A to dokonce i ve věku, kdy se z dam stávají babičky! A dokázala to svou nejnovější fotkou v bikinách…


Novinářka (43) onemocněla encefalitidou a zapomněla na 20 let života: Nepamatovala si ani narození dětí
blesk | 15:24:00
Dvacet let vzpomínek ztratila novinářka Claire Muffett-Reeceová (43). Maminka dvou chlapců (9 a 11) si šla lehnout s nachlazením, ale už druhý den skončila v nemocnici a v bezvědomí. Lékaři zjistili, že má otok na mozku způsobený encefalitidou. Když se probrala, nepamatovala si svatbu se svým manželem, narození dětí a znovu musela oplakat smrt svých nejbližších.


Přejel do protisměru a zemřel: Řidič osobního auta nepřežil srážku s náklaďákem
blesk | 15:20:00
Lidský život vyhasl hodinu po úterním poledni v Průmyslové ulici na okraji brněnské části Slatina. Podle policie řidič osobního auta přejel do protisměru a čelně se srazil s kamionem.


Za obří velkovarnu pervitinu v Kyjově definitiva: 10 let pro drogového šéfa
blesk | 15:17:00
Byl již pětkrát soudně trestaný a navíc v podmínce. Jan Moravanský se přesto výrazně podílel na velkokapacitní výrobě pervitinu v chemické laboratoři v Kyjově. Jeho i ostatní čtyři členy gangu potrestal Krajský soud v Brně. Proti rozsudku se odvolal k Vrchnímu soudu v Olomouci jen Moravanský. Deset let žaláře se mu zdálo příliš.


Za brutální vraždu Verunky (†8) dostal Stanislav Večeřa doživotí: Před soudem žadonil o smrt
blesk | 14:54:00
Před 26 lety odsoudili na doživotí bestiálního vraha a úchyla Stanislava Večeřu. Dostal ho za vraždu osmileté Verunky, kterou přepadl v lese. Sám žadonil o trest smrti. Nakonec ho vykonal sám na sobě. V cele na Mírově se oběsil. Dívku v lese zneužil, tloukl paličkou na maso, škrtil, a když se snažila utéct, dostihl ji a ubodal několika ranami nožem. To všechno prý proto, že nebyl schopen uspět ve vztahu s dospělou ženou.


Epicentrum: Kdy Česko rozvolní po vzoru Británie? Biochemik Konvalinka nejen o postupu omikronu
blesk | 14:50:00
Jsou to dva roky, co se po světě rozšířil covid-19. Převažuje vysoce nakažlivá, zato méně virulentní, varianta omikron. Některé země zahájily rozsáhlá rozvolňování a plánují k nemoci přistupovat jako k sezónní chorobě. Kdy se do této fáze dostane Česko? Nejen tomu se věnovalo úterní Epicentrum Blesku s Janem Konvalinkou - biochemikem a prorektorem pro vědeckou činnost UK.


Zdrogovaný útočil s nožem v ruce: Mladou matku ohrozil, jejího muže i sebe pobodal
blesk | 14:43:00
Otřesný zážitek přichystal mladé rodině z Domažlicka Patrik S. (24). Zdrogovaný vběhl do cizího domu, ohrožoval ženu s miminkem nožem! Sebe i partnera (28) ženy pak pobodal. U Krajského soudu v Plzni mu hrozí až 10 let v base.


Drsné přiznání Marie Rottrové: Totální vyhoření!
blesk | 14:30:00
Bezmála půl století patří Marie Rottrová (80) mezi stálice našeho hudebního nebe. Nestárnoucí zpěvačka má za sebou ale i krušné období, kdy ji postihl tzv. syndrom totálního vyhoření. Zpívání jí už nepřinášelo radost, ale spíše smutek a stres.


VIDEO: Krvavé napadení v holešovické večerce. Místo šrajtofle tasil zloděj teleskopický obušek
blesk | 14:05:00
Brutální přepadení v Holešovicích. Odedálo se konkrétně v jedné z tamních večerek, nepřekvapivě v pozdních večerních hodinách. Neznámý pachatel začal zboží místo do nákupního košíku skládat k sobě do batohu. Když si toho všiml jeden ze zákazníků, schytal několik úderů pěstí do obličeje. Zloděj na něj pak následně vyrukoval i s teleskopickým obuškem!


Jaroslava zemřela po operaci žlučníku: Podle soudu za to může havlíčkobrodská nemocnice
blesk | 13:20:00
Krajem zřizovaná Nemocnice Havlíčkův Brod je podle úterního rozhodnutí soudu odpovědná za úmrtí Jaroslavy V., které lékaři operovali v roce 2011 žlučník. Žena po následných komplikacích, kterým nedokázali zabránit ani lékaři jiných zdravotních zařízení, v říjnu 2015 zemřela. Nemocnici zažalovala rodina, která požaduje odškodnění. Soud jí dal zapravdu, ale výši kompenzace zatím nestanovil.


Senioři a postižení si připlatí za domovy i služby: Ceny vyletí až o tisíce měsíčně
blesk | 13:05:00
 Lidé s postižením a senioři by mohli za pobyt v domovech i péči doma od března zaplatit víc. Navýšení úhrad má umožnit novela vyhlášky, kterou připravilo ministerstvo práce. Upravuje nejvyšší možné částky, které mohou poskytovatelé za sociální služby žádat. Úhrady se neměnily osm let. Za den v zařízení a za stravu by se podle návrhu mohly zvednout o pětinu, za hodinu pomoci a podpory pak o 12 až 14 procent. Provozovatelé služeb si dlouhodobě stěžují na nedostatek peněz a žádají navýšení částek. Poukazují na zdražování a vyšší náklady, ale i na růst penzí a příspěvků na péči. Některé organizace na podporu handicapovaných ale záměr zvednout ceny kritizují.


Nová kuchařka všeuměla Ládi Hrušky: Na smažené kůžičky zapomeňte! 5 skvělých receptů
blesk | 12:46:00
Všichni chceme být štíhlí, a tak hubneme do plavek, shazujeme kila po Vánocích, zkoušíme stále dokola zázračné diety, které nás bez námahy zbaví přebytečných kil. Pokud se i vy snažíte vylepšit svou postavu, inspirujte se kuchařkou známého moderátora »Fit krabičky Ládi Hrušky« . 


"Byl to jen neuvážený vtip." Turistka gestem připomněla nacismus, policie ji zatkla
pikant | 16:00:00
Turistka z Nizozemska při návštěvě bývalého koncentračního tábora v Osvětimi pózovala se vztyčenou pravicí. Pokus o vtipnou fotku jí příliš nevyšel.


Noční můry a neřesti. Zlínská galerie vystavuje Goyovy grafické listy
pikant | 15:03:00
Poprvé vyšly roku 1799, jednu sadu získal majitel panství Hradec nad Moravicí. Státní zámek teď listy zapůjčil zlínské galerii.


Obytný karavan, obří loď i umělá paže. Prohlédněte si dechberoucí výtvory z Lega
pikant | 15:00:00
Vynálezce figurek Lego Jens Nygaard Knudsen by letos oslavil 80. narozeniny. Prohlédněte si dechberoucí výtvory, které z ikonické stavebnice vznikly.


Odmítáme agresi ze strany Ruska, máme s okupací zkušenosti, řekl Fiala
lidovky.cz | 15:04:00
Hrozí agrese Ruska proti Ukrajině v nejbližší době, řekl ve Sněmovně premiér Petr Fiala. Česko spolu s dalšími spojenci podle něj vyzývá Rusko, aby začalo uvolňovat napětí. „Jasně odmítáme jakoukoli agresi ze strany Ruska,“ prohlásil předseda vlády. „Čelíme jedné z největších hrozeb pro evropskou bezpečnost za poslední desetiletí,“ řekl Fiala.


Putinovo skvělé načasování. Šéf Kremlu má nejlepší karty, jaké kdy mohl mít
lidovky.cz | 14:50:00
Pravděpodobnost ruského útoku na Ukrajinu se zvyšuje, o lecčem svědčí nová výzva americké vlády, aby Američané z Ukrajiny odjeli.


Ukrajina ohlásila zničení Ruskem organizované zločinecké skupiny. Údajně chystala útoky v pohraničí
lidovky.cz | 14:44:35
Ukrajinská tajná služba SBU oznámila, že zneškodnila zločineckou skupinu koordinovanou ruskými zpravodajskými agenturami. Podle SBU tito lidé chystali sérii útoků v příhraničních oblastech s cílem destabilizovat situaci v ukrajinských regionech.


Britská herečka nemá hrát izraelskou premiérku. Byl snad Spartakus ruský Žid?
lidovky.cz | 14:44:00
Čím víc identit herců budeme preferovat, tím hůř se budou filmové role obsazovat.


Alfa Romeo Tonale má konečně datum premiéry. Představí se 8. února
Auto.cz | 15:52:00
Nové SUV automobilky Alfa Romeo má konečně datum, kdy se odhalí světu. A bude to už brzy.


Mimořádný útok státní moci na svobodu, ohradil se Václav Klaus vůči pandemickému zákonu
lidovky.cz | 14:28:00
Bývalý prezident Václav Klaus se v úterý ostře vyhranil proti chystané novele pandemického zákona, který se vládní koalice snaží prosadit v Poslanecké sněmovně v režimu legislativní nouze. Podle něho jde o „mimořádný útok státní moci na svobodu, demokratické uspořádání a ústavou chráněná práva“.


V letošním roce uvede Lamborghini poslední vůz s čistě spalovacím motorem
Auto.cz | 13:53:00
Konce bývají těžké a obzvlášť tento se nebude snášet vůbec snadno. Italská automobilka podle informací přímo od generálního ředitele nabídne letos naposled model s čistě spalovacím motorem.


Demonstranti postavili před sněmovnou šibenici, poslanci požádají vnitro o prošetření
aktuálně.cz | 14:57:14
Jsem pro svobodu, budu ji vždy hájit, ale šibenice a vyhrožování smrtí není projevem svobody, varoval šéf poslanců TOP 09 Jan Jakob.


Petrůj byl u soudu v kauze Vidkun definitivně očištěn, chce se vrátit k policii
aktuálně.cz | 14:00:22
Bývalý šéf olomoucké krajské hospodářské kriminálky podle rozsudku nemusel vědět o vynášení informací svým nadřízeným.


Smyčka okolo Trumpa se utahuje. Amerika se dozví, jaký vliv měl v útoku na Kapitol
aktuálně.cz | 13:38:33
Zvláštní vyšetřovací výbor Sněmovny reprezentantů postupně rozkrývá, jakou úlohu měl Donald Trump v loňském útoku na Kongres.


Gates i vynálezce vakcíny Pfizer. Jak se politici i vědci mýlili v konci pandemie
aktuálně.cz | 13:37:00
Konec pandemie předpokládal v loňském roce americký podnikatel Bill Gates i zakladatel společnosti BioNTech Ugur Sahin.


Novelu pandemického zákona čeká úprava. Ve sněmovně ho SPD vetovala
aktuálně.cz | 13:12:41
Strany vládní koalice kvůli předpisu svolají mimořádnou schůzi dolní komory patrně na příští úterý 1. února.


Rostoucí napětí na Ukrajině: Putin bude o situaci hovořit s Macronem
Denik.cz | 14:44:00
Do konce tohoto týdne si budou ohledně situace kolem Ukrajiny telefonovat ruský prezident Vladimir Putin se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem. Podle agentury TASS to sdělil dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Moskva podle něj s velkým znepokojením sleduje poslední kroky a prohlášení Washingtonu, které prý mají za cíl eskalovat napětí. Ukrajinská tajná služba oznámila dopadení skupiny, která plánovala útoky v zemi.


Záhada léčivého (ne)léku
Denik.cz | 14:34:00
Značný rozruch vzbudila nyní studie vědců z amerického Michiganu, podle níž placebo – tedy neutrální látka bez jakéhokoli účinku – funguje jako lék i u pacientů, kteří vědí, že ho dostávají. Doktor jim oznámí, že místo léku polykají kapsli cukru či slanou vodu, a přesto se jejich zdravotní stav lepší. Jak je to možné?


Spolu v Praze: ODS, TOP 09 a lidovci půjdou do komunálních voleb v koalici
Denik.cz | 14:18:00
Pražská ODS, TOP 09 a KDU-ČSL půjdou do podzimních komunálních voleb společně v koalici Spolu, která bude stejná jako na parlamentní a vládní úrovni. Koaliční smlouvu chtějí mít hotovou do konce března. Za volební úspěch budou považovat výsledek nad 30 procent hlasů. Lídr kandidátky bude z řad občanských demokratů. Při podpisu memoranda o spolupráci to řekli předsedové krajských organizací Marek Benda (ODS), Jiří Pospíšil (TOP 09) a Vít Šolle (KDU-ČSL). TOP 09 a lidovci nyní v Praze v uskupení Spojené síly pro Prahu (TOP 09 a STAN) vládnou s Piráty a Prahou Sobě, ODS je v opozici.


Americké státy žalují Google. Zasahuje podle nich do soukromí uživatelů
Denik.cz | 13:13:00
Tři americké státy a federální okrsek kolem metropole Washingtonu podaly v pondělí žalobu na americkou technologickou společnost Google, která podle nich zasahuje do soukromí svých zákazníků. Uživatelé podle stížnosti v podstatě nemají možnost zamezit tomu, aby firma sledovala jejich polohu. Google, který provozuje největší internetový vyhledávač stejného názvu, podle žaloby uživatele klame. Dává jim totiž falešný dojem, že se mohou rozhodnout, které informace o nich Google shromažďuje, informuje agentura AP. Google se hodlá bránit a tvrdí, že žaloba vychází ze zastaralých a nepřesných informací.


Doba řeznického temna. Domácí zabijačky jsou na ústupu, trendem je „půlprase“
Denik.cz | 13:08:00
Ještě před několika lety měl řezník Pavel Tichý z Nového Města nedaleko Hradce Králové jasno a věděl, že se kvůli zabijačkám prakticky každý konec a začátek roku nezastaví. Teď však nad českou tradicí zvoní umíráček.


XRPUSD atakuje červnová a červencová minima
Kurzy.cz | 15:46:03
Pokles XRPUSD se zastavil na úrovni 0,5457 USD. Cena se obchoduje mezi 0,54 a 0,63 USD. Jak jsme vysvětlili v předchozích příspěvcích, XRPUSD prorazil pod dvě klíčové trendové linie supportu a je nadále zranitelný vůči poklesu.


Co přijde po včerejším obratu na amerických trzích?
Kurzy.cz | 15:45:36
Pondělní seance na americkém trhu byla divočejší než většina seancí v historii. Index S&P 500 klesl asi o 4 %, aby nakonec zakončil v zelených číslech.


Akvizice Armu ztrácí podporu i uvnitř Nvidie. Co bude dál? (komentář analytika)
Kurzy.cz | 15:25:01
Podle neoficiálních zpráv se zdá, že Nvidia (Investiční tipy) definitivně opouští záměr převzít společnost Arm ze skupiny SoftBank za 40 mld. USD. Akvizice od začátku čelila značné nevoli celého odvětví, a to kvůli klíčové roli, kterou Arm sehrává v c...


Prognóza úrokových sazeb Fedu
Kurzy.cz | 15:14:45
Fed již zahájil proces snižování nákupů aktiv, které činily 120 mld. USD měsíčně. Při současném tempu dokončí tento proces do března tohoto roku. Po dokončení se však zůstatek aktiv zvýší na přibližně 8,9 bil. USD.


Analýza BTC na 25. ledna 2022 – Mód bočního trendu
Kurzy.cz | 15:10:56
Technická analýza: BTC/USD se posledních 24 hodin obchoduje v bočním trendu. Pro dnešek vidím den konsolidace a potenciál pro další proražení. Doporučení k obchodování: Pokud uvidíte proražení rezistence na úrovni 37 600 USD, sledujte příležitosti k&helli


Akcie Johnson & Johnson mierne oslabujú po zverejnení výsledkov
Kurzy.cz | 14:54:06
Najväčšia farmaceutická spoločnosť na svete Johnson & Johnson má za sebou historicky zatiaľ najlepší rok 2021 a počas tohto roka dokonca počíta s tým, že sa tržby prvýkrát dostanú nad 100 miliárd USD. Ako sa darilo jednotlivým segmentom a koľko firma z...


Kurzovní lístek ČNB na úterý 25.01.2022
Kurzy.cz | 14:28:16
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 24.1.Změna25.1. Americký dolar USD 1 21.6940 +0.19%21.7370...


4 kroky k záchraně situace, když nezbylo na splátky/faktury/složenky
Kurzy.cz | 14:27:04
Je na účtu nebo v peněžence málo peněz, takže nebude čím splatit další splátku půjčky, uhradit povinné platby nebo zatáhnout fakturu třeba za opraváře? Nevadí. I taková situace se dá řešit. Vždycky.


MNB zvedla úrokovou sazbu o 50 bps
Kurzy.cz | 14:22:39
Maďarská centrální banka na svém dnešním zasedání zvedla úrokovou sazbu o 52 bps na 2,90 %. Trhy očekávaly zvýšení o 30 bps na 2,70 %.


Přívaly sněhu dál komplikují život v řadě oblastí Řecka a Turecka. Řecká vláda na úterý vyhlásila den volna, v Turecku prodloužili kvůli sněhu uzavírku mezinárodního letiště
Kurzy.cz | 13:55:00
Přívaly sněhu dál komplikují život v řadě oblastí Řecka a Turecka. Řecká vláda na úterý vyhlásila den volna, v Turecku prodloužili kvůli sněhu uzavírku mezinárodního letiště Atény Santorini


Nové auto: Než drahé, to raději žádné
Kurzy.cz | 12:43:29
Situace, kdy nové vozy neustále zdražují a ještě ke všemu nejsou dostupné, sice žene motoristy do autobazarů, ale i ty zvedají ceny. A tak se stává, že zánovní vskutku málo jeté ojetiny vyjdou na víc, než jsou ceníkové ceny těch samých zcela nových voz...


Byty dále zdražily, meziroční růst činí až 61 procent
Kurzy.cz | 12:28:45
Ceny bytů rostou a tempo je oproti předchozímu období poměrně enormní. V Ústí nad Labem dokonce byty zdražily meziročně o 61 procent na 37 373 korun za metr čtvereční v průměru.


AUD/USD. Australská inflace kupující AUD nepovzbudila
Kurzy.cz | 12:07:15
Během úterní asijské seance byly zveřejněny údaje o inflaci v Austrálii. Zveřejněné údaje předčily očekávání většiny odborníků, neboť všechny složky vyšly v zeleném pásmu, což odráží silný růst inflace ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku.


CRIF: V roce 2021 začalo podnikat nejvíce lidí od roku 2012. Svoji živnost zároveň ukončilo nejméně podnikatelů za posledních 10 let
Kurzy.cz | 12:00:48
Během uplynulého roku začalo podnikat nejvíce lidí za posledních 9 let. Celkem se jednalo o 64 599 nových živnostníků, o 3 563 více než v roce 2020. V uplynulém roce zároveň ukončilo své podnikání 38 306 lidí, což je o 3 766 méně než o rok dříve a...


S Tálibánem je nutné jednat – kvůli Afgháncům
Hospodářské noviny | 16:22:00
Je nějaký důvod, proč si sednout se zástupci ve světě nikým neuznaného režimu, jehož ministrem vnitra je osoba, na niž se vztahuje mezinárodní zatykač pro terorismus a na jejíž dopadení je vypsána odměna? Hledají se těžko, ale jsou, a proto od...


Češi budou v čele Evropy řešit, jak zvýšit výrobu čipů, říká eurokomisařka Vestagerová
Hospodářské noviny | 15:40:00
Evropská unie se snaží dohnat náskok svých globálních soupeřů USA a Číny v digitální ekonomice. Na starosti to má výkonná viceprezidentka Evropské komise, Dánka Margrethe Vestagerová z Radikálně liberální strany. Právě ona má zásadní vliv na tvorbu...


S Ruskem jednejme, ale jen tvrdě. To je jediný přístup, kterému rozumí, říká německý historik
Hospodářské noviny | 15:39:00
Západ nemusí vzhledem k Rusku vymýšlet nic nového – úplně stačí, když se bude držet přístupu, který fungoval v době studené války. V rozhovoru s HN to říká německý historik Stephan Kieninger. „Klíčovým ponaučením je to, že bychom měli k...


Akciové trhy se otřásají v základech, zažívají nejhorší období za rok. Strastiplné mohou být i příští dny
Hospodářské noviny | 15:30:00
Americký index Nasdaq 100 minulý týden uzavřel na nejhorších hodnotách od března 2020. Technologické akcie se přitom stále nevzpamatovaly z novoroční kocoviny. Turbulence na trzích očekávají investoři i tento týden, a to hned z několika důvodů....


Namísto zákazů všeho by měli politici vymyslet, jak žít dál
Hospodářské noviny | 15:15:00
Projednávání novely pandemického zákona sněmovna v úterý odložila. Kvůli vetu SPD. Připomeňme, že vláda jej chce schválit co nejrychleji, protože ten současný končí s posledním únorovým dnem. A protože se dá s jistotou očekávat, že ve stejný den...


Čínskou strategii nulové tolerance ke covidu čekají dva testy: olympiáda a oslavy Nového roku
Hospodářské noviny | 15:10:00
Ani ne dva týdny před slavnostním zahájením zimních olympijských her v Pekingu se tamní úřady rozhodly zpřísnit opatření proti šíření koronaviru. V hlavním městě Číny se v lednu objevilo několik desítek případů komunitního přenosu a tamější politici...


První investoři už pěchují nákupní koše akciemi. Propady mohou pokračovat, varují stratégové
Hospodářské noviny | 14:40:00
Vítám vás v pekle. Pokud jste investovali do technologických akcií, prosím o usazení se vedle lidí z kryptotrhu, čeká vás promítání filmu Margin Call. Všichni indexoví investoři nechť se k nim pomalu přidávají. Akcionářům Netflixu pouštíme speciální...


Dobrá či špatná zpráva pro ČNB
Hospodářské noviny | 14:13:00
Statistický úřad začátkem týdne zveřejnil indikátory důvěry za leden. Na první pohled to nevypadá zle, důvěra u podnikatelů vzrostla na nejvyšší úroveň od loňského léta. Druhý bližší pohled však ukázal, že růst důvěry byl tažen zejména...


Česko podle Lipavského zatím nebude evakuovat zastupitelské úřady na Ukrajině
ČT24 | 13:59:28
Česko zatím nevydává pokyn k evakuaci personálu zastupitelských úřadů na Ukrajině kvůli hrozící ruské invazi. Po jednání krizového štábu resortu zahraničí to řekl ministr Jan Lipavský (Piráti). Apeloval na české občany, aby necestovali do příhraničních oblastí na východě a severu Ukrajiny. Ti, kteří se v zemi nacházejí, by se měli registrovat v systému DROZD. Premiér Petr Fiala (ODS) v úterý ve sněmovně řekl, že kvůli krizi se sejde v úterý 1. února Bezpečnostní rada státu. Ministr Lipavský bude v 18:30 hostem pořadu Interview ČT24.


Za pět let vzrostla intenzita dopravy o desetinu, ukázalo sčítání. Nejvíce aut jezdí po D1 u Říčan
ČT24 | 13:32:44
Nejvytíženější komunikací v Česku je dálnice D1 mezi modletickou křižovatkou s Pražským okruhem a Říčany. Za posledních pět let vzrostla intenzita dopravy na silnicích v Česku celkově o desetinu, avšak nákladní doprava zesílila o dvacet procent. Vyplývá to z předběžných výsledků loňského celostátního sčítání dopravy, které představilo Ředitelství silnic a dálnic. Aut jezdilo více než při předchozím sčítání v roce 2016, přestože uplynulé období poznamenala pandemie covidu-19 spojená s restrikcemi, které měly vliv i na mobilitu lidí.


Některé školy fungují v nouzovém režimu, omikron uvěznil doma žáky i učitele
ČT24 | 13:47:14
Některé školy v Česku fungují kvůli omikronu v nouzovém režimu a podle prezidenta Asociace ředitelů základních škol Luboše Zajíce je na části z nich situace kritická. České televizi to potvrdily i oslovené velké základní a střední školy. Stávajících pět dnů ředitelského volna má mnoho ředitelů podle Zajíce už vyčerpaných. Rozhodnout o přechodu na distanční výuku nyní nemohou. Školský výbor sněmovny v úterý podpořil vládní návrh zákona, který by umožnil ředitelům vyhlásit výuku na dálku nebo mimořádné ředitelské volno. Doporučil jej také projednat zrychleně ve stavu legislativní nouze.


Kauce pro pracovní agentury platí. Ústavní soud zamítl návrh na zrušení části zaměstnaneckého zákona
ČT24 | 13:51:27
Ústavní soud zamítl návrh Krajského soudu v Ostravě na zrušení části zákona o zaměstnanosti. Novela přijatá v roce 2017 stanovila, že člověk nebo firma žádající o povolení ke zprostředkování zaměstnání musí složit na zvláštní účet generálního ředitelství Úřadu práce ČR kauci 500 tisíc korun. Povinnost se vztahovala i na agentury práce, které povolení získaly už v minulosti podle dřívější právní úpravy.


Komise potvrdila chyby v článcích týmu budoucího rektora Mendelovy univerzity. Doporučila je stáhnout
ČT24 | 13:14:59
Expertní komise zjistila pochybení v několika odborných článcích týmu vedeného Vojtěchem Adamem, budoucím rektorem Mendelovy univerzity v Brně. Doporučila jejich stažení z časopisů. Adam se omluvil, ale tvrdí, že u žádného z článků neměly vytýkané chyby signifikantní dopady na hlavní závěry prací. Zpráva uvádí, že zjištěné problémy sahaly od „hrubé nedbalosti při kontrole kvality“ až po „jasné známky manipulace s daty“.


Za péči v sociálních službách i doma by se podle ministerstva od března mohlo platit víc
ČT24 | 13:01:57
Lidé s postižením a senioři by mohli za pobyt v domovech i péči doma od března zaplatit víc. Navýšení úhrad má umožnit novela vyhlášky, kterou připravilo ministerstvo práce. Upravuje nejvyšší možné částky, které mohou poskytovatelé za sociální služby žádat. Úhrady se neměnily osm let. Za den v zařízení a za stravu by se podle návrhu mohly zvednout o pětinu, za hodinu pomoci a podpory pak o 12 až 14 procent. Provozovatelé služeb si dlouhodobě stěžují na nedostatek peněz a žádají navýšení částek. Poukazují na zdražování a vyšší náklady, ale i na růst penzí a příspěvků na péči. Některé organizace na podporu handicapovaných ale záměr zvednout ceny kritizují.


Bývalý šéf hospodářské kriminálky Petrůj je očištěn v kauze Vidkun. Státní zástupce vzal zpět odvolání
ČT24 | 11:04:03
Bývalý šéf olomoucké krajské hospodářské kriminálky Radek Petrůj je definitivně očištěn v olomoucké korupční kauze Vidkun. Státní zástupce Miroslav Stoklásek vzal své odvolání proti jeho zproštění obžaloby zpět. Žalobce v úterý řekl ČTK, že se v jeho případě ocitá v důkazní nouzi. Petrůj, který byl kvůli projednávání kauzy v lednu roku 2016 zproštěn výkonu služby, se tak nyní může vrátit zpět k policii a doplacena mu bude také mzda. Podle jeho obhájce má návrat v plánu. Případ zbylých tří obžalovaných bude projednávat kvůli odvolání vrchní soud.


Reportéři ČT: Angažmá poslance Krejzy v Českém holdingu skončilo dluhy, nejasnosti jsou kolem jeho nemovitostí
ČT24 | 08:52:44
Poslanec ODS a místostarosta Litoměřic Karel Krejza působil v představenstvu velkého privatizačního fondu, který založila rakouská banka Creditanstalt. Později z něj vystoupil a fond dodnes působí pod jménem Český holding. Z původního majetku ve výši více než dvou miliard korun nezůstalo kvůli nepovedeným obchodům téměř nic. Jeden z nich řídil sám nynější poslanec Krejza. Akcionáři sice prodělali, ale on zkrátka nepřišel. Pro Reportéry ČT se tématu věnovala Jana Neumannová.


Rakušan: Při eskalaci situace na Ukrajině by ČR a SR měly postupovat společně
Eurozpravy-domácí | 15:54:00
Pro případ vyhrocení situace na Ukrajině by Česká republika a Slovensko měly při opatřeních postupovat společně a Česko by bylo připraveno pomoci Bratislavě s ochranou slovensko-ukrajinské hranice, která je vnější hranicí schengenského prostoru volného pohybu osob.


ODS, TOP 09 a KDU-ČSL půjdou i do podzimních voleb v koalici Spolu
Eurozpravy-domácí | 14:08:00
Pražská ODS, TOP 09 a KDU-ČSL půjdou do podzimních komunálních voleb společně v koalici Spolu, která bude stejná jako na parlamentní a vládní úrovni. Koaliční smlouvu chtějí mít hotovou do konce března. Za volební úspěch budou považovat výsledek nad 30 procent hlasů.


Ministr dopravy Kupka rezignoval na funkci statutárního náměstka středočeské hejtmanky
Eurozpravy-domácí | 13:57:00
Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) rezignoval na funkci statutárního náměstka středočeské hejtmanky, odchází i z krajského zastupitelstva. Nového radního pro silniční dopravu budou krajští zastupitelé volit příští týden v pondělí, řekl dnes ČTK mluvčí hejtmanství David Šíma. Kupku by měl podle dřívějších informací ve funkci vystřídat starosta Benátek nad Jizerou na Mladoboleslavsku Karel Bendl (ODS).


V Praze se demonstruje proti pandemickému zákonu
Eurozpravy-domácí | 13:39:00
Příznivci hnutí Chcípl PES se dnes ráno sešli na pražském Malostranském náměstí v blízkosti Poslanecké sněmovny, aby demonstrovali proti přijetí novely pandemického zákona. Vládní předlohu měli poslanci projednávat dnes.


Sněmovna kvůli vetu SPD dnes novelu pandemického zákona neprojedná
Eurozpravy-domácí | 13:29:00
Poslanecká sněmovna dnes novelu pandemického zákona kvůli vetu hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) neprojedná. Novinářům to před zasedáním řekl předseda pirátských poslanců Jakub Michálek. Strany vládní koalice kvůli předpisu svolají mimořádnou schůzi dolní komory patrně na příští úterý. Michálek také počítá s pozměňovacím návrhem, který omezí platnost předpisu.


Zájem o posilující dávku má zhruba desetina mladých 12 až 17 let
Eurozpravy-domácí | 13:22:00
Posilující dávku očkování zdravotníci aplikovali za první den asi 900 mladým ve věku 12 až 17 let. Vyplývá to z dat o očkování za pondělí. K očkování se do pondělního podvečera registrovalo asi 12.000 osob v tomto věku.


Do nabídkového řízení na místo policejního prezidenta se přihlásil jeden kandidát
Eurozpravy-domácí | 11:35:00
Do nabídkového řízení na místo policejního prezidenta se přihlásil jeden kandidát. Na twitteru to dnes uvedlo ministerstvo vnitra. Během dnešního dne ještě mohou přijít přihlášky, které případní uchazeči poslali poštou.


Výbor podpořil návrh, aby ředitelé škol mohli vyhlásit výuku na dálku nebo volno
Eurozpravy-domácí | 11:32:00
Sněmovní školský výbor dnes podpořil předlohu, podle níž by ředitelé škol mohli v případě velkého počtu učitelů v karanténě nebo v izolaci kvůli covidu-19 vyhlásit výuku na dálku či mimořádné ředitelské volno po dobu až deseti dnů ve školním roce. Návrh zákona získal hlasy všech přítomných členů.


K očkování loni motivovala pracovníky čtvrtina zaměstnavatelů
Eurozpravy-domácí | 11:26:00
K očkování motivovalo své zaměstnance v průběhu loňského listopadu a prosince 23 procent zaměstnavatelů. Z toho více než polovina těchto podniků svým zaměstnancům za to nabízela dny placeného volna, třetina finanční odměny a pětina odměny z interního programu benefitů.


S covidem se naučíme žít, roušky ale asi zůstanou, tvrdí šéf WMA
Eurozpravy-zahraniční | 16:25:00
Lidstvo se jednou s koronavirem naučí žít, část preventivních opatření včetně roušek ale pravděpodobně zůstane. V rozhovoru se zahraničními novináři to dnes řekl šéf Světové lékařské asociace (WMA) Frank Ulrich Montgomery, který na počátku pandemie nemoci covid-19 povinnou ochranu nosu a úst kritizoval.


Rusko zařadilo na seznam teroristů a extremistů opozičního předáka Alexeje Navalného
Eurozpravy-zahraniční | 16:15:00
Ruský úřad Rosfinmonitoring, který má na starosti boj proti praní špinavých peněz a proti financování terorismu, zařadil uvězněného opozičního předáka Alexeje Navalného a několik jeho spolupracovníků na seznam "teroristů a extremistů". Ruská federální vězeňská služba (FSIN) mezitím požádala soud, aby změnil roční podmíněný trest Navalného bratrovi Olegovi na nepodmíněný.


Pokud Rusko napadne Ukrajinu, Británie nebude váhat se zpřísněním sankcí
Eurozpravy-zahraniční | 16:05:00
Pokud Rusko napadne Ukrajinu, Británie nebude váhat se zpřísněním sankcí a bude se snažit přispět k jakémukoli rozmístění sil NATO v zájmu ochrany svých spojenců. Podle agentury Reuters to dnes prohlásil britský premiér Boris Johnson.


Pfizer a BioNTech zahájily klinické testy vakcíny zaměřené na variantu omikron
Eurozpravy-zahraniční | 15:48:00
Společnosti Pfizer a BioNTech dnes oznámily, že zahájily klinické testy nové verze jejich vakcíny proti covidu-19, která je zaměřená na vysoce nakažlivou variantu omikron. Firmy to uvedly v prohlášení. Omikron podle studií dokáže do určité míry obejít ochranu, kterou proti covidu-19 poskytovaly dvě dávky stávající vakcíny.


Macron s Putinem do konce týdne probere situaci kolem Ukrajiny
Eurozpravy-zahraniční | 15:08:00
Do konce tohoto týdne si ohledně situace kolem Ukrajiny zatelefonují ruský prezident Vladimir Putin se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem. Podle agentury TASS to dnes sdělil mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Řekl, že Moskva s velkým znepokojením sleduje poslední kroky a prohlášení Washingtonu, které podle Ruska mají za cíl vystupňovat napětí.


MMF zhoršil výhled růstu globální ekonomiky na letošní rok na 4,4 procenta
Eurozpravy-ekonomika | 15:29:00
Mezinárodní měnový fond (MMF) zhoršil výhled růstu globální ekonomiky na letošní rok na 4,4 procenta. To je o půl procentního bodu méně, než čekal v říjnu. Důvodem je zejména slabší růst ve dvou největších ekonomikách, tedy ve Spojených státech a v Číně, uvedl dnes fond v aktualizaci podzimního výhledu. Na příští rok MMF počítá se zpomalením tempa růstu na 3,8 procenta, což je však o 0,2 procentního bodu více, než čekal v podzimním výhledu.


Biatlonista Václavík ve čtvrtek do Pekingu neodletí. Kvůli pozitivnímu testu na covid
Eurozpravy-sport | 16:44:00
Nepříjemnost nyní krátce před Zimními olympijskými hrami v Pekingu musí řešit český biatlonový tým. Ve čtvrtek totiž do dějiště Her neodletí kompletní, neboť bude postrádat jednoho z biatlonistů Adama Václavíka. Ten byl po návratu z podniku Světového poháru v italské Anterselvě pozitivně testován na koronavirus. A to navzdory tomu, že ještě v sobotu měl Václavík test negativní a mohl tak tedy odcestovat z Anterselvy domů do Česka.


Válka o pornografii je v plném proudu a na žádné straně není spravedlivých
Reflex | 16:00:00
Loni v dubnu vyhořel v Montrealu barák. Nebyla to jen nějaká ledajaká chajda, bylo to takové Wayne Manor na steroidech a viagře. Sídlo s vlastní posilovnou, jednadvaceti pokoji, jedenácti koupelnami, garážemi pro devět vozů a obřím sálem totiž patřilo Ferasi Antoonovi, což je CEO společnosti MindGeek. Nikdy jste neslyšeli o MindGeeku? No, možná znáte jejich nejslavnější dceřinou společnost. Pornhub.


Poslance štve vlna e-mailů kvůli pandemickému zákonu. Držte hubu a krok, vzkazují voličům
Reflex | 15:00:00
V Česku máme zastupitelskou demokracii, což znamená, že si lidé volí své zástupce, aby v parlamentu hájili jejich zájmy. Část těchto zástupců/poslanců si teď ale stěžuje, že se jim do schránek elektronické pošty valí tsunami zpráv, v nichž je lidé/voliči informují o svém nesouhlasu s novou podobou chystaného pandemického zákona. Je to totaké, jako kdyby poslanci voličům vzkázali, že si své názory mohou strčit někam.


Bohumil Pečinka: Je důležité, že premiér našel s prezidentem nějaká pravidla komunikace
Reflex | 13:00:00
Hostem speciálního Press klubu ve spolupráci s Frekvencí 1 byl moderátor Luboš Procházka. S politickým komentátorem Bohumilem Pečinkou probrali aktuální politické dění v České republice. Mimo jiné se věnovali otázce důvěry lidí vůči vládě Petra Fialy, kontroverzi ohledně povinného očkování, ale i třeba témata z akutálního čísla časopisu Reflex s titulkem Devadesátky.


Odmítnout povinné očkování nestačí. Je třeba obnovit demokracii
Reflex | 12:00:00
Minulou středu vláda odmítla povinné očkování proti covidu-19 jak u některých profesí, tak u osob nad 60 let. Současně doporučila očkování jako nejsilnější zbraň v boji proti nemoci. Když si odmyslíme militárně silácké formulace (stačilo by „zatím nejúčinnější prostředek proti nemoci“), je to podle mne docela OK.


Americké státy žalují Google. Zasahuje podle nich do soukromí uživatelů
Tiscali-zprávy | 16:05:38
Tři americké státy a federální okrsek kolem metropole Washingtonu podaly v pondělí žalobu na americkou technologickou společnost Google.


Sněmovna dnes novelu pandemického zákona neprojedná kvůli SPD
Tiscali-zprávy | 15:48:48
Poslanecká sněmovna dnes novelu pandemického zákona kvůli vetu hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) neprojedná.


Bach: Čína je teď zemí zimních sportů a začíná nová éra těchto odvětví
Tiscali-zprávy | 14:45:06
Opatření proti koronaviru a podpora zimních her byly hlavními tématy jednání předsedy Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomase Bacha s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Zimní olympijské hry začnou v Pekingu za deset dní.


Index S&P 500 oslabuje nejrychleji od začátku pandemie. Investoři vyhlížejí zasedání Fedu
E15-ekonomika | 15:00:00
Americký akciový index S&P 500 se za poslední měsíc snížil přibližně o osm procent ke 4410 bodům. Navzdory mírnému růstu na začátku tohoto týdne tak směřuje k nejhoršímu lednovému výsledku v historii. Zároveň prožívá nejstrmější propad od března 2020, kdy vypukla pandemie koronaviru. „Nyní jsou ale důvody výprodejů amerických akcií jiné. Stojí za nimi zejména obavy z inflace a rychlého zvyšování úrokových sazeb,“ říká hlavní ekonom Patria Finance Jan Bureš.


Index S&P 500 oslabuje nejrychleji od začátku pandemie. Investoři vyhlížejí zasedání Fedu
E15-politika | 15:00:00
Americký akciový index S&P 500 se za poslední měsíc snížil přibližně o osm procent ke 4410 bodům. Navzdory mírnému růstu na začátku tohoto týdne tak směřuje k nejhoršímu lednovému výsledku v historii. Zároveň prožívá nejstrmější propad od března 2020, kdy vypukla pandemie koronaviru. „Nyní jsou ale důvody výprodejů amerických akcií jiné. Stojí za nimi zejména obavy z inflace a rychlého zvyšování úrokových sazeb,“ říká hlavní ekonom Patria Finance Jan Bureš.


Lidé se dočkali. Družstevní byty po dvaceti letech získají bez doplatku
idnes.cz | 17:42:00
Brno bezplatně převede lidem družstevní byty, které byly vybudovány před více než dvaceti lety za podpory státu. Dnes o tom rozhodli zastupitelé. Týká se to asi pěti tisíc Brňanů. Lidé ve svých nájmech podle původní smlouvy už tehdejší hodnotu bytu zaplatili. Kvůli nezveřejnění smluv před stavbou však nyní hrozily komplikace. Lidé až dodnes nevěděli, zda na byt nebudou muset doplatit peníze až do výše současné tržní ceny.


Milostivé léto končí, další může být v září. Politici chtějí akci zopakovat
idnes.cz | 17:33:00
Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo letos od začátku září do konce listopadu zopakovat. Nyní se jedná o parametrech oddlužovací akce, oznámil to na tiskové konferenci ministr spravedlnosti Pavel Blažek a šéf poslaneckého klubu lidovců Marek Výborný. Současná státem pořádaná akce končí v pátek.


Tanec s brýlemi a ovladači. Budoucí zedníci staví zeď ve virtuální realitě
idnes.cz | 17:00:00
Zdeněk Machálek se učí na zedníka. V dílně havlíčkobrodské střední stavební školy si nasadí brýle a do každé ruky vezme ovladač. Pohyby, které pak začne předvádět, vypadají jako tanec v prostoru. Na monitoru však sledujeme, jak pod jeho rukama roste zeď. Škola vyučuje i pomocí virtuální reality.


Brit zabil autem útočníka, který na ulici bodal ženu. Je podezřelý z vraždy
idnes.cz | 16:46:00
Šestadvacetiletý řidič se stal svědkem útoku v západní části Londýna. Všiml si, jak muž několikrát bodl ženu na ulici kuchyňským nožem. Rozhodl se proto svým automobilem útočníka srazit. Ten po střetu na místě zemřel a policie řidiče zadržela pro podezření z vraždy. Také žena bodným zraněním podlehla.


O třetí dávku má zatím zájem jen desetina mladých ve věku 12 až 17 let
idnes.cz | 16:45:00
Za první den, kdy se mohli nechat očkovat posilující dávkou všichni mladiství ve věku 12 až 17 let, ji zdravotníci aplikovali asi 900 dětem. K očkování se jich za pondělí podle České televize registrovalo téměř 16 tisíc. Pro vakcínu si ale mohou dojít jen do některých očkovacích center či praktickým lékařům.


Soud povolil oddlužení byznysmena Mičky, šéf Pietro Filipi dluží stamiliony
idnes.cz | 16:38:00
Městský soud v Praze v pondělí schválil oddlužení podnikatele Michala Mičky, majitele módní značky Pietro Filipi a bývalého majitele značky Kara. Mička dluží nejméně 120 milionů korun a za další stamilionové půjčky svých firem ručí. Proti oddlužení někteří věřitelé protestovali.


Vláda zváží zvýšení poplatků za rádio a TV. Babiš by je odpustil důchodcům
idnes.cz | 16:37:00
Televize a rádio se domácnostem možná prodraží. Vláda zvažuje, že by po 14 letech zvýšila koncesionářské poplatky. Ty slouží k financování veřejnoprávních médií České televize a Českého rozhlasu. Jednání na toto téma redakci iDNES.cz potvrdil premiér Petr Fiala.


Území bobrů, vstup zakázán. V Berouně zjišťují počet hlodavců na ostrově
idnes.cz | 16:19:00
Špička berounského ostrova je momentálně nepřístupná, oblast ohradila policejní páska. Hrozí tam pád několika topolů okousaných bobrem. Ochránci zvířat se pomocí fotopasti snaží odhalit, kolik hlodavců se v oblasti vyskytuje. Zatím předpokládají samotného jedince.


Chřipka nezmizela, laboratoře jen nemají vzorky. Praktici nespolupracují, tvrdí
idnes.cz | 16:16:00
Státní zdravotní ústav (SZÚ) nemá dost vzorků chřipky ke sledování. Praktici nespolupracují a netestují pacienty, protože jde o nehrazenou a dobrovolnou aktivitu, tvrdí. Monitorování chřipky je přitom důležité pro sledování cirkulace viru i vývoj vakcín. „Test na chřipku je drahý a na léčbě nic nemění, lékaři ho tedy běžně nedělají,“ tvrdí předseda praktiků Petr Šonka.


U Chrastavy se srazily dva kamiony, jednoho z řidičů vyprošťovali hodinu
idnes.cz | 16:00:00
Dva kamiony se v úterý odpoledne srazily na rychlostní silnici mezi Libercem a Chrastavou. Jednoho z řidičů museli hasiči vyprošťovat déle než hodinu. Na místě přistál i vrtulník záchranářů. Silnice je ve směru na Liberec zavřená, a to na několik hodin.


iROZHLAS.cz bude řídit Martin Samek, ČRo opět posílá zpravodaje do Francie
idnes.cz | 16:00:00
Český rozhlas oznámil další personální změny. Od března bude šéfredaktorem serveru iRozhlas.cz Martin Samek, který dosud řídil domácí redakci. Toto místo obsadí David Macháček, který v rozhlase vedl ekonomickou redakci. Rozhlas obnovuje pozici zpravodaje ve Francii. Posilu dostane i investigativní redakce.


Praha chce po developerech příspěvky na rozvoj města. Byty díky tomu zlevní, říká náměstek Hlaváček
iHned.cz | 17:23:00
Developeři, kteří chtějí stavět v Praze velké čtvrti, budou muset část svých zisků odvést městu. Hlavní město je po dvou letech příprav a jednání konečně blízko schválení takzvané metodiky spoluúčasti investorů, neboli jednotných pravidel, podle...


Milostivé léto zopakujeme v září, shodla se koalice. Potrvá opět tři měsíce, naroste ale odměna exekutorů
iHned.cz | 17:15:00
Mimořádná šance zbavit se mnohdy vysokých a letitých dluhů vůči státním a veřejnoprávním podnikům a institucím, kterou lidem dává až do pátku 28. ledna takzvané milostivé léto, se bude opakovat. Shodli se na tom představitelé pěti stran vládní...


Sokolovská uhelná investuje 300 milionů, aby její elektrárna ve Vřesové byla ekologičtější
iHned.cz | 17:15:00
Sesterská společnost Sokolovské uhelné Suas Group investuje 300 milionů korun do ekologizace provozu paroplynové elektrárny ve Vřesové. Jde o největší investici společnosti v posledních pěti letech. Motivací je skokový nárůst ceny emisních povolenek...


Siláci z českého čtyřbobu: Většinou jsme bývalí atleti, jen teď máme trochu víc kil
iHned.cz | 17:12:00
„Jsme vlastně dost podobní Jamajce z Kokosů na sněhu. Nechci brečet, ale nejsme Němci nebo Američané a nemáme vlastní dráhu. Ale za poslední roky se to posunulo a Jamajčané už jsou dost za námi,“ říká Dominik Dvořák, který bude na zimní...


S Tálibánem je nutné jednat – kvůli Afgháncům
iHned.cz | 16:22:00
Je nějaký důvod, proč si sednout se zástupci ve světě nikým neuznaného režimu, jehož ministrem vnitra je osoba, na niž se vztahuje mezinárodní zatykač pro terorismus a na jejíž dopadení je vypsána odměna? Hledají se těžko, ale jsou, a proto od...


Co vlastně víme o bitcoinu? Kromě kurzu, který teď nováčky děsí?
iHned.cz | 15:52:00
Kdy jindy by měl bitcoin ukázat své přednosti než v době, kdy se na svět valí nebývalá inflační vlna? Nejstarší kryptoměna je přece podle roky opakovaných pouček proti inflaci imunní, a proto vhodná k uchování hodnoty. Bitcoin – a další...


Češi budou v čele Evropy řešit, jak zvýšit výrobu čipů, říká eurokomisařka Vestagerová
iHned.cz | 15:40:00
Evropská unie se snaží dohnat náskok svých globálních soupeřů USA a Číny v digitální ekonomice. Na starosti to má výkonná viceprezidentka Evropské komise, Dánka Margrethe Vestagerová z Radikálně liberální strany. Právě ona má zásadní vliv na tvorbu...


S Ruskem jednejme, ale jen tvrdě. To je jediný přístup, kterému rozumí, říká německý historik
iHned.cz | 15:39:00
Západ nemusí vzhledem k Rusku vymýšlet nic nového – úplně stačí, když se bude držet přístupu, který fungoval v době studené války. V rozhovoru s HN to říká německý historik Stephan Kieninger. „Klíčovým ponaučením je to, že bychom měli k...


Akciové trhy se otřásají v základech, zažívají nejhorší období za rok. Strastiplné mohou být i příští dny
iHned.cz | 15:30:00
Americký index Nasdaq 100 minulý týden uzavřel na nejhorších hodnotách od března 2020. Technologické akcie se přitom stále nevzpamatovaly z novoroční kocoviny. Turbulence na trzích očekávají investoři i tento týden, a to hned z několika důvodů....


Namísto zákazů všeho by měli politici vymyslet, jak žít dál
iHned.cz | 15:15:00
Projednávání novely pandemického zákona sněmovna v úterý odložila. Kvůli vetu SPD. Připomeňme, že vláda jej chce schválit co nejrychleji, protože ten současný končí s posledním únorovým dnem. A protože se dá s jistotou očekávat, že ve stejný den...


Skaut Eduard Marek pomáhal lidem v nouzi. Potrestali ho za to nacisti i komunisti
aktuálně.cz | 17:46:36
Za války pomáhal Židům, za komunistů lidem, které režim pronásledoval. A vždycky zůstal skautem. Pomáhat druhým pokládal za svou povinnost.


Šest pruhů z Prahy do Boleslavi: Provoz na dálnicích se zvedl za pět let o desetinu
aktuálně.cz | 16:52:00
Ředitelství silnic a dálnic dnes zveřejnilo předběžné výsledky celostátního sčítání dopravy. Rostoucí objem mají vyřešit i kapacitnější dálnice.


Dezinformátorka Peterková je stíhaná za šíření poplašné zprávy. Chce být prezidentkou
aktuálně.cz | 16:39:37
Dezinformátorce Janě Peterkové hrozí až osmileté vězení, protože lživé informace o úmrtí kvůli vakcíně šířila v době nouzového stavu.


Z Prahy do Brna za hodinu. Rychlodráhy mají začít fungovat za osm let, plánuje studie
aktuálně.cz | 16:04:00
Podle současných odhadů vyjdou investice na připravované rychlodráhy z Prahy do Brna a Ostravy na více než 400 miliard korun.


Návrat milostivého léta. Oddlužovací akce se může od září do listopadu zopakovat
Denik.cz | 17:26:00
Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo letos od začátku září do konce listopadu zopakovat. Nyní se jedná o parametrech oddlužovací akce. Na úterní tiskové konferenci to oznámili ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a šéf poslaneckého klubu lidovců Marek Výborný.


Razítko pro rychlovlaky přes Brno. Cesta do Prahy se zrychlí, potrvá do hodiny
Denik.cz | 17:02:00
/MAPA/ Další krok pro výstavbu vysokorychlostních tratí přes Brno, která by měla výrazně zrychlit například cestu vlakem mezi Prahou a Brnem. Centrální komise ministerstva dopravy schválila studie proveditelnosti u tratí z Prahy do Brna a Břeclavi a z Brna do Ostravy. Mají větší ekonomický přínos, než je výše plánované investice.


Napětí na Ukrajině sílí. Odpověď na ruskou agresi musí být rychlá, řekl Lipavský
Denik.cz | 16:02:00
Napětí mezi Ruskem a Ukrajinou se stále nedaří vyřešit diplomatickou cestou. Česko je tak vůči Rusku v případě eskalace konfliktu připraveno využít sankce. „V případě jakékoli ruské agrese jsme připraveni na rychlou a silnou odpověď," řekl na tiskové konferenci po jednání krizového štábu ministerstva zahraničí ministr Jan Lipavský (Piráti). Štáb prozatím nedoporučil evakuaci zaměstnanců velvyslanectví a českých občanů na Ukrajině. 


K brutální vraždě v centru Ostravy přispěla covidová izolace. Na soud nedošlo
Denik.cz | 16:00:00
Covid se výrazným způsobem podepsal na brutální vraždě, která se stala v centru Ostravy. Odehrála se mezi nakaženými partnery. Oba museli být delší dobu v izolaci. Třiapadesátiletý muž situaci psychicky nezvládl a rozhodl se, že družku a pak i sám sebe zabije.


Když NASA nemůže, veřejnost pomůže. Kosmická agentura vyhlásila soutěž, ze které vzejde řešení pro stravování astronautů během cesty na Mars
Euro | 16:07:48
Kosmická agentura NASA řeší potíž, jak během cesty na Mars astronautům zajistit přísun potravin. Vyhlásila proto veřejnou soutěž, kde mohou soukromí vývojáři přinášet svá řešení. Technologii, která by měla umět nejen produkovat jídlo, ale i zpracovávat odpad, a ještě při tom čerpat minimum energie, se snaží vyvinout 18 soutěžních týmů. Zájemci se ale mohou hlásit i dál. Najde se mezi nimi i česká stopa, a to v podobě startupu Rocket Lunch podnikatele Jakuba Krejčíka. NASA v soutěži nabízí finanční odměny, týkají se však pouze projektů se sídlem v USA a Kanadě.


YouTube zvažuje co s NFT, do světa "nezaměnitelných tokenů" míří i Twitter, Facebook či Instagram
lupa.cz | 17:32:02
Velká sociální média začínají experimentovat s digitálními tokeny NFT (non-fungible tokens). Šéfka YouTube Susan Wojcicki v dopise tvůrcům videí čerstvě oznámila, že její služba zvažuje, jak se k novinkám ze světa kryptoměn, blockchainu a web3 postaví.


Zneužíval klientky a říkal tomu terapie. Vrcholí minisérie o guruovi Járovi
bleskove.cz | 18:05:00
Vojtěch Kotek dostal nejzápornější roli své kariéry. Anna Fialová přesvědčivě hraje zneužitou matku samoživitelku.


Pandemické ředitelské volno dostalo od poslanců zelenou. Školy můžou rozdat až deset dnů
blesk | 18:28:00
Ředitelé škol zřejmě budou moci vyhlásit až na deset dní mimořádné ředitelské volno nebo zavést distanční výuku, pokud to bude třeba kvůli absenci velkého počtu pedagogů v důsledku koronavirové karantény nebo izolace. Schválila to dnes zrychleně Sněmovna. Normu ještě projedná Senát, který by souhlas mohl dát příští týden. Předloha předpokládá, že při výuce na dálku i při mimořádném ředitelském volnu by měli rodiče žáků do deseti let věku nárok na ošetřovné. Poslancům ANO se nepovedlo prosadit požadavek, aby tento nárok měli i rodiče dětí až do 13 let věku.


Policisté viní z vraždy učitelky (†23) Slováka: Důkazy hledali ve dvou autech
blesk | 18:10:00
Celým Irskem otřásla vražda učitelky a nadané mladé hudebnice Ashling Murphyové (†23). Sympatická dívka zemřela rukou násilníka, který ji uškrtil, když si šla přes den zaběhat v malebném městečku Tullamore. V mordu má mít podle místní policie prsty Slovák Jozef P. Dvaatřicetiletý muž sedí v současné době ve vazbě a před soud by se měl dostat ve středu. Kriminalisté mezitím sbírají důležité forenzní materiály, mimo jiné ve dvou automobilech.


Koalice SPOLU s ODS v čele chce ovládnout Prahu. Povolební spolupráci se STAN a Piráty nevylučují
blesk | 17:30:00
Předsedové pražských organizací ODS, TOP 09 a KDU-ČSL v úterý svými podpisy definitivně potvrdili, že do podzimních komunálních voleb, ve kterých se rozhodne o novém vedení pražského magistrátu, půjdou společně. Vznikla tedy pražská varianta koalice SPOLU, která loni vyhrála volby do Poslanecké sněmovny. Nová koalice se netají ambicí obsadit post primátora, ve volbách by chtěli podle slov předsedy pražské ODS Marka Bendy dostat alespoň třicet procent hlasů. 


Žhavé vzpomínky Herzigové na zesnulého návrháře Muglera (✝73): Křehká Marylin i svůdná žena vamp!
blesk | 17:30:00
Česká topmodelka Eva Herzigová (48) byla vyhledávanou múzou nedávno zesnulého módního návrháře Thierryho Muglera (✝73). Jeho náhlý skon jí zarmoutil, a tak z archivu vytáhla pár fotek modelů, které vynesla na jeho přehlídkách. 


Milostivé léto se může vrátit, oznámil Výborný. Kdy se má konat a koho se bude týkat?
blesk | 17:08:00
V pátek končí akce milostivé léto, která běžela od 28. října a měla pomoci dlužníkům v exekucích. Exekutorská komora začne od exekutorů sbírat data a zjišťovat, kolik lidí se díky tomu zbavilo dluhů. Vláda plánuje milostivé léto zopakovat a šanci na oddlužení tak nejspíš dostane další množství dlužících. To odpoledne na tiskové konferenci potvrdili ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a šéf poslaneckého klubu lidovců Marek Výborný. Podle nich má vládní koalice na uspořádání tříměsíční další etapy shodu.


Emotivní Výměna manželek plná slz: Rodinný rozkol po smrti dědečka!
blesk | 16:41:00
Ve středeční premiérové Výměně manželek budou mít diváci možnost vidět, jak dokáže pohodová Naďa zvládnout početnou rodinu a hlavně tatínka, který vůbec s ničím nepomáhá, a jestli se podaří unavené Gabriele najít v náhradní rodině novou chuť do života.


„Šmírovací“ aplikace čínské olympiády budí rozpaky. Hrozí únik dat i cenzura?
blesk | 16:39:00
Zimní olympiáda v Číně se kvapem blíží, kontroverzí kolem ní se nyní točí více. Pochybnosti vzbuzuje to, že každý účastník musí mít aplikaci MY2022 a už čtrnáct dnů před příletem do Číny do ní každý den zadávat svůj zdravotní stav a teplotu. „Šmírovací aplikace“ má pekingské olympijské bublině na jednu stranu pomoci s klidnějším průběhem s ohledem na pandemii covidu, jenže objevují se stále četnější varování, že tahle aplikace má značné bezpečnostní mezery.


Rodinná idylka ve Vémolandu: Děti na prvním místě, ale na společnou fotku po rozchodu to ještě není!
blesk | 16:30:00
Po bouřlivém rozchodu a následném obvinění z nevěry ve Vémolandu nastal klid. Lela Ceterová (32) se s dětmi Lily (2) a Rockym (2 měsíce) vrátila domů, omluvila se Karlosovi a společně předvádějí dokonalou rodinku. 


Policejní honička v Nuslích: Na muže se zákazem řízení neplatily výzvy k zastavení, i tak neujel daleko
blesk | 16:15:00
„Kdepak, s blikajícími majáky na mne nechoďte,“ jako by si říkal řidič, který se v pražských Nuslích pokoušel dostat z dosahu blikajících policejních vozidel. Měl pádný důvod. Sám za volantem svého červeného Passatu neměl co dělat. Jeho řečnické přání zůstalo nevyslyšeno. Nakonec totiž skončil na policejní služebně.


Zpěvačka Helena Zeťová po útěku do hor: Razantní proměna!
blesk | 16:06:00
Už dva roky žije zpěvačka Helena Zeťová (41) na Valašsku, kde si zrekonstruovala rodinnou chaloupku. Přestala se také barvit na blond a nechala si svou přirozenou barvu.


Zneužíval klientky a říkal tomu terapie. Vrcholí minisérie o guruovi Járovi
pikant | 18:05:00
Vojtěch Kotek dostal nejzápornější roli své kariéry. Anna Fialová přesvědčivě hraje zneužitou matku samoživitelku.


Shelby představuje nový F-150 Raptor, nabízí stylovější vzhled a 532 koní
Auto.cz | 17:54:00
Raptor v podání Shelby nabízí ještě výraznější vzhled i větší porci koní, stále však zaboduje i v náročnějším terénu.


Německá policie vyšetřuje Passera kvůli jízdě přes 400 kilometrů v hodině
Auto.cz | 16:54:00
Německá policie zahájila vyšetřování českého podnikatele Radima Passera kvůli tomu, že loni na jedné z německých dálnic jel rychlostí přes 400 kilometrů v hodině. Podle agentury DPA úřady miliardáře, který záběry z jízdy zveřejnil na internetu, podezřívají z účasti na nelegálním silničním závodu.


Počet aut v ČR stoupl o 163.251 na 6,29 milionu. Máme pátý nejstarší vozový park v EU
Auto.cz | 14:51:00
Počet osobních aut na českých silnicích se loni zvýšil o 163.251 na 6,29 milionu vozů. Jejich průměrné stáří se zvýšilo o 0,3 roku na 15,6 roku.


Růst klíčových sazeb Fedu a relativní atraktivita hodnotových a růstových akcií
Kurzy.cz | 18:05:00
Po většinu minulého roku získávaly růstové akcie znatelný náskok před hodnotovými. Zlomilo se to na počátku prosince a od té doby hodnota smazala znatelnou část svých předchozích (relativních ztrát).


Putin straší investory
Kurzy.cz | 17:25:29
Jak moc zaplatíme za rusko-ukrajinský konflikt?


VIDEO: Lockheed Martin ťaží zo zvýšeného napätia v Európe
Kurzy.cz | 16:52:33
Americká zbrojárska firma Lockheed Martin posledné dni ukazuje odolnosť voči výpredajom na trhoch. Od začiatku roka sa index S&P 500 prepadol o 10%, akcie LMT za rovnaké obdobie pridali 8 %. V rámci výsledkov však firma oznámila, že pravdepodobne sa ne...


BREAKING: USD nereaguje na data spotřebitelské důvěry Conference Board
Kurzy.cz | 16:51:35
Americká spotřebitelská důvěra Conference Board klesla v lednu na 113,8 z prosincových 115,8. Trh čekal pokles až na 111,8. Zde jdou detaily reportu: Aktuální situace: 148.2 vs 144.1 prior Očekávání: 90.8 versus 96.9 prior (revised to 96.9) EUR...


ŘSD zveřejňuje výsledky celostátního sčítání dopravy 2020
Kurzy.cz | 16:27:35
Ředitelství silnic a dálnic ČR zajišťuje v pravidelných pětiletých intervalech celostátní sčítání dopravy (CSD), a to nejen na dálnicích a silnicích I. třídy v jeho správě, ale rovněž i na silnicích II. třídy a vybraných silnicích III. třídy a místních...


Čtvrtletní komentář k vývoji trhů
Kurzy.cz | 16:18:37
Poslední čtvrtletí minulého roku rozhodně nebylo nudné. Akcie a nemovitosti ho zakončily prudkým růstem. Výnosy státních dluhopisů zaznamenaly určitou volatilitu, ale na konci čtvrtletí byly na podobných hodnotách jako na jeho začátku.


Spotřebitelská důvěra v USA klesla (25.1.2022)
Kurzy.cz | 16:18:36
Spotřebitelská důvěra v lednu klesla na 113,8 b. oproti revidovaným 115,2 b. v prosinci. Trhy očekávaly pokles 111,1 b.


Český byznys s Ukrajinou roste. Napětí s Ruskem sledují i čeští oceláři, kteří dovážejí železnou rudu
Hospodářské noviny | 19:44:00
Více než čtyřicetimilionová Ukrajina je pro české firmy druhým největším vývozním trhem v oblasti bývalého Sovětského svazu, a to hned po Rusku. Exportéři z Česka sem za období od ledna do listopadu roku 2021 vyvezli zboží za téměř 32 miliard korun....


Kde vzít 80 miliard v rozpočtu? Cestou jsou škrty v „nedotknutelných“ položkách
Hospodářské noviny | 18:08:00
Jaký bude mít Česko rozpočet pro letošní rok, by mělo být brzy jasné. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) hodlá návrh představit v nejbližších dnech. Konečně by tak mělo být jasné, jak chce vláda ušetřit 80 miliard, jak dříve slibovala. Stanjura i...


Komárkova loterijní firma Allwyn chce na burzu v USA. Pomůže jí i bývalý Trumpův poradce a exbankéř z Goldman Sachs
Hospodářské noviny | 18:00:00
Provozovatel loterií Allwyn Entertainment, donedávna známý pod názvem Sazka Group, stojí před klíčovou transakcí, která mu má otevřít dveře na americký trh. Firma ze skupiny KKCG druhého nejbohatšího Čecha Karla Komárka se po deseti letech budování...


Kvůli škodlivinám ročně umírají tisíce Čechů. Jak vypadají látky, které dýcháme, pod mikroskopem?
Hospodářské noviny | 17:25:00
Obrázek fialových kuliček, které tvoří různě propojené řetízky, vypadá jako abstraktní dílo umělce. Ve skutečnosti jde ale o ultrajemný prach neboli takzvaný aerosol s vysokým podílem sazí. V ostravském obvodu Mariánské Hory ho ze vzduchu získali...


Praha chce po developerech příspěvky na rozvoj města. Byty díky tomu zlevní, říká náměstek Hlaváček
Hospodářské noviny | 17:23:00
Developeři, kteří chtějí stavět v Praze velké čtvrti, budou muset část svých zisků odvést městu. Hlavní město je po dvou letech příprav a jednání konečně blízko schválení takzvané metodiky spoluúčasti investorů neboli jednotných pravidel, podle...


Milostivé léto zopakujeme v září, shodla se koalice. Potrvá opět tři měsíce, naroste ale odměna exekutorů
Hospodářské noviny | 17:15:00
Mimořádná šance zbavit se mnohdy vysokých a letitých dluhů vůči státním a veřejnoprávním podnikům a institucím, kterou lidem dává až do pátku 28. ledna takzvané milostivé léto, se bude opakovat. Shodli se na tom představitelé pěti stran vládní...


Sokolovská uhelná investuje 300 milionů, aby její elektrárna ve Vřesové byla ekologičtější
Hospodářské noviny | 17:15:00
Sesterská společnost Sokolovské uhelné Suas Group investuje 300 milionů korun do ekologizace provozu paroplynové elektrárny ve Vřesové. Jde o největší investici společnosti v posledních pěti letech. Motivací je skokový nárůst ceny emisních povolenek...


Siláci z českého čtyřbobu: Většinou jsme bývalí atleti, jen teď máme trochu víc kil
Hospodářské noviny | 17:12:00
„Jsme vlastně dost podobní Jamajce z Kokosů na sněhu. Nechci brečet, ale nejsme Němci nebo Američané a nemáme vlastní dráhu. Ale za poslední roky se to posunulo a Jamajčané už jsou dost za námi,“ říká Dominik Dvořák, který bude na zimní...


Co vlastně víme o bitcoinu? Kromě kurzu, který teď nováčky děsí?
Hospodářské noviny | 15:52:00
Kdy jindy by měl bitcoin ukázat své přednosti než v době, kdy se na svět valí nebývalá inflační vlna? Nejstarší kryptoměna je přece podle roky opakovaných pouček proti inflaci imunní, a proto vhodná k uchování hodnoty. Bitcoin – a další...


Nedostatek čipů srazil výrobu aut v Německu do poloviny 70. let. Je to znát i v Česku
Hospodářské noviny | 15:41:00
Odstávky vynucené pandemií, výrazný nedostatek čipů a dalších komponentů, jenž se projevil hlavně během loňského druhého pololetí, způsobily v Evropě propad výroby osobních aut a následně i jejich prodeje. Nejhůř dopadlo Německo, které na kontinentu...


Post místopředsedy Sněmovny zůstává neobsazený, neuspěl Havlíček ani Okamura
idnes.cz | 19:28:00
Poslední neobsazené místo místopředsedy Sněmovny zůstává zatím stále neobsazené. V prvním ani druhém kole tajné volby zbývajícího, šestého místopředsedy Sněmovny neuspěli exministr Karel Havlíček (ANO) ani šéf SPD Tomio Okamura. Původně měly být výsledky tajného hlasování ve druhém kole zveřejněny až ve středu ráno.


KOMENTÁŘ: Učitelé krotí chaos. Na svůj úkor
idnes.cz | 19:00:00
Mimořádná doba s sebou zpravidla nese mimořádné mrzutosti, ale také příležitosti vykonat mimořádné činy. Za krize se ukáže, co v lidech doopravdy je a ­k jakým výkonům se dokážou vzepnout. V­ té aktuální krizi to ukázali učitelé, píše editor MF DNES Bohumil Špaček.


Ukrajinští vojáci střeží Černobyl, leží na nejkratší cestě z Ruska do Kyjeva
idnes.cz | 18:26:00
Ukrajina má kvůli potenciální ruské invazi připravenou obrannou strategii pro černobylskou uzavřenou zónu, kde v posledních měsících posílila svou armádní přítomnost. Místo, které je i šestatřicet let po nejhorší jaderné katastrofě v dějinách lidstva neobyvatelné, totiž leží na nejkratší cestě mezi Ruskem a ukrajinským hlavním městem Kyjev.


STALO SE DNES: Lipavský pojede na Ukrajinu. Přibyl rekordní počet nakažených
idnes.cz | 18:23:00
Ministr zahraničí Jan Lipavský zatím neplánuje evakuaci českých diplomatů z Ukrajiny. Hnutí SPD vetovalo novelu pandemického zákona. V Česku v pondělí přibylo 30 350 nově nakažených covidem, nejvíce od začátku epidemie. Policie se zabývá večírky britského premiéra Borise Johnsona, které pořádal během lockdownu. Emeritní papež Benedikt XVI. přiznal účast na setkání o zneužívání.


Je třeba vypadat k světu, covid necovid. Indie zažívá boom průmyslu s krásou
idnes.cz | 18:00:00
Říká se, že Indky jsou nejkrásnější na světě. To je jistě diskutabilní a věc vkusu, který nemusí být u všech zdaleka stejný. Faktem nicméně je, že Indky se už mnoho let výrazně prosazují na nejvyšší místa v nejprestižnějších světových soutěžích krásy.


Český byznys s Ukrajinou roste. Napětí s Ruskem sledují i čeští oceláři, kteří dovážejí železnou rudu
iHned.cz | 19:44:00
Více než čtyřicetimilionová Ukrajina je pro české firmy druhým největším vývozním trhem v oblasti bývalého Sovětského svazu, a to hned po Rusku. Exportéři z Česka sem za období od ledna do listopadu roku 2021 vyvezli zboží za téměř 32 miliard korun....


Kde vzít 80 miliard v rozpočtu? Cestou jsou škrty v „nedotknutelných“ položkách
iHned.cz | 18:08:00
Jaký bude mít Česko rozpočet pro letošní rok, by mělo být brzy jasné. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) hodlá návrh představit v nejbližších dnech. Konečně by tak mělo být jasné, jak chce vláda ušetřit 80 miliard, jak dříve slibovala. Stanjura i...


Komárkova loterijní firma Allwyn chce na burzu v USA. Pomůže jí i bývalý Trumpův poradce a exbankéř z Goldman Sachs
iHned.cz | 18:00:00
Provozovatel loterií Allwyn Entertainment, donedávna známý pod názvem Sazka Group, stojí před klíčovou transakcí, která mu má otevřít dveře na americký trh. Firma ze skupiny KKCG druhého nejbohatšího Čecha Karla Komárka se po deseti letech budování...


Kvůli škodlivinám ročně umírají tisíce Čechů. Jak vypadají látky, které dýcháme, pod mikroskopem?
iHned.cz | 17:25:00
Obrázek fialových kuliček, které tvoří různě propojené řetízky, vypadá jako abstraktní dílo umělce. Ve skutečnosti jde ale o ultrajemný prach neboli takzvaný aerosol s vysokým podílem sazí. V ostravském obvodu Mariánské Hory ho ze vzduchu získali...


Nedostatek čipů srazil výrobu aut v Německu do poloviny 70. let. Je to znát i v Česku
iHned.cz | 15:41:00
Odstávky vynucené pandemií, výrazný nedostatek čipů a dalších komponentů, jenž se projevil hlavně během loňského druhého pololetí, způsobily v Evropě propad výroby osobních aut a následně i jejich prodeje. Nejhůř dopadlo Německo, které na kontinentu...


Léčba covidu v zahraničí zatěžuje pojišťovny. Komplikovaný průběh stojí miliony, karanténa desetitisíce
ČT24 | 18:25:26
Komplikované případy onemocnění covidem v exotických zemích a repatriační lety do České republiky stály pojišťovny v loňském roce desítky milionů korun. První milionové případy už se objevily i letos. České televizi to potvrdily největší tuzemské pojišťovny. Zdražovat pojistné ale zatím neplánují.


Podle Lipavského je Česko připraveno podpořit sankce proti Rusku
ČT24 | 18:07:13
Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) mluvil v Interview ČT24 o rusko-ukrajinském konfliktu a české reakci na něj. Dříve v úterý po jednání krizového štábu resortu zahraničí sdělil, že deeskalace konfliktu se nedaří. Česko ale zatím nestahuje z Ukrajiny svoje diplomaty, nabádá však občany, aby nejezdili do rizikových oblastí.


Oddlužovací milostivé léto se může od září do listopadu zopakovat, řekli vládní politici
ČT24 | 17:07:40
Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo letos od začátku září do konce listopadu zopakovat. Nyní se jedná o parametrech druhé oddlužovací akce. Na úterní tiskové konferenci to oznámili ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a šéf poslaneckého klubu lidovců Marek Výborný.


Post místopředsedy Sněmovny zůstává neobsazený, neuspěl Havlíček ani Okamura
lidovky.cz | 19:28:00
Poslední neobsazené místo místopředsedy Sněmovny zůstává zatím stále neobsazené. V prvním ani druhém kole tajné volby zbývajícího, šestého místopředsedy Sněmovny neuspěli exministr Karel Havlíček (ANO) ani šéf SPD Tomio Okamura. Původně měly být výsledky tajného hlasování ve druhém kole zveřejněny až ve středu ráno.


Fialova totalita? Pandemický zákon je jako hůl o dvou koncích
lidovky.cz | 19:00:00
Všechny pravomoci, které jsme nechtěli dát Babišově vládě v rámci pandemického zákona, si nyní přiklepneme. Tak lze v kostce charakterizovat novelu pandemického zákona, který chystá sněmovna.


Blažek poslal Farskému analýzu ohledně rezignace na mandát poslance
Eurozpravy-domácí | 18:03:00
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) zaslal poslanci Janu Farskému (STAN) analýzu, jak řešit rezignaci na mandát zákonodárce, když je v cizině. Blažek to dnes řekl ČTK. Sám dokument zveřejnit nechce.


Milostivé léto se může letos zopakovat
Eurozpravy-domácí | 17:24:00
Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo letos od začátku září do konce listopadu zopakovat. Nyní se jedná o parametrech oddlužovací akce. Na tiskové konferenci to oznámili ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a šéf poslaneckého klubu lidovců Marek Výborný.


Milostivé léto končí, další může být v září. Politici chtějí akci zopakovat
lidovky.cz | 17:57:00
Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo letos od začátku září do konce listopadu zopakovat. Nyní se jedná o parametrech oddlužovací akce, oznámil to na tiskové konferenci ministr spravedlnosti Pavel Blažek a šéf poslaneckého klubu lidovců Marek Výborný. Současná státem pořádaná akce končí v pátek.


Deset dní ředitelského volna Gazdíka napadlo, když šel po ulici do sněmovny
lidovky.cz | 17:47:00
Návrh vlády, podle kterého by ředitelé škol mohli v případě velkého počtu učitelů v karanténě nebo v izolaci kvůli covidu vyhlásit výuku na dálku či mimořádné ředitelské volno po dobu až deseti dnů ve školním roce, schválili zrychleně poslanci. Pro bylo všech 162 přítomných poslanců. Zákon teď posoudí Senát.


Rozhodnutí o vyslání válečných lodí na pomoc Ukrajině drolí španělskou vládu
lidovky.cz | 17:38:00
Španělský premiér Pedro Sánchez, šéf Španělské socialistické dělnické strany (PSOE), v těchto dnech poznává, že mít za koaličního partnera stranu z levého okraje politického spektra může být v dobách krizí problém.


Vláda zváží zvýšení poplatků za rádio a televizi. Babiš by je odpustil důchodcům
lidovky.cz | 17:01:43
Televize a rádio se domácnostem možná prodraží. Vláda zvažuje, že by po 14 letech zvýšila koncesionářské poplatky. Ty slouží k financování veřejnoprávních médií České televize a Českého rozhlasu. Jednání na toto téma redakci iDNES.cz potvrdil premiér Petr Fiala.


Downing Street v hledáčku policie. O osudu britského premiéra může rozhodnout jedna úřednice
lidovky.cz | 16:48:00
Na seznam prohřešků britského premiéra přibyla další párty, tentokrát narozeninová. Borise Johnsona v tomto týdnu čeká zveřejnění zprávy, jejíž závěry budou rozhodující pro celou krizi zvanou „partygate“.


Soud povolil oddlužení majitele módní značky Pietro Filipi Mičky, někteří věřitelé protestovali
lidovky.cz | 16:40:47
Městský soud v Praze v pondělí schválil oddlužení podnikatele Michala Mičky, majitele módní značky Pietro Filipi a bývalého majitele značky Kara. Mička dluží nejméně 120 milionů korun a za další stamilionové půjčky svých firem ručí. Proti oddlužení někteří věřitelé protestovali.


Lipavský pojede na Ukrajinu, navštíví i linii dotyku na východě. Věří v diplomatické řešení
lidovky.cz | 15:58:00
Odpověď Rusku musí být rychlá a silná, řekl v úterý na tiskovém brífinku po jednání krizového štábu ministr zahraničí Jan Lipavský. Je připravený na protiruské sankce. Česko podle něj stále věří v diplomatické řešení krize, to se však nedaří a Rusko nadále zostřuje aktivity. Lipavský dodal, že se na Ukrajinu 7. a 8. února vydá, aby jí vyjádřil podporu.


Američané svěřili letadlovou loď pod velení NATO. Poprvé od studené války
lidovky.cz | 15:31:59
Pentagon převedl americkou letadlovou loď USS Harry S. Truman, plavící se ve Středomoří, pod velení NATO. Stalo se tak poprvé po třiceti letech od konce studené války. Plavidlo se i se skupinou svých doprovodných lodí účastní dlouho plánovaného námořního cvičení „Neptune Strike“. Podle Aliance není cvičení namířeno vůči Rusku.


Přehledně: Dítěti vyšel pozitivní antigenní test. Musí jít do karantény i rodina?
aktuálně.cz | 19:14:37
Kvůli rostoucímu počtu nakažených žáků končí mnoho lidí v karanténách. Shrnujeme, co dělat, když dítěti vyjde pozitivní antigenní test.


Ministr Blažek poslal Farskému analýzu, jak rezignovat na mandát poslance vzdáleně
aktuálně.cz | 17:43:00
Dopis poslal na vědomí i premiérovi Petru Fialovi (ODS) a ministru vnitra a šéfovi koaličních Starostů Vítu Rakušanovi. Obsah přiblížit nechtěl.


Polské školáky a studenty čeká kvůli šíření koronaviru od čtvrtka distanční výuka
Eurozpravy-zahraniční | 19:58:00
Polské školáky a studenty od pátých tříd výše čeká kvůli šíření varianty koronaviru omikron od čtvrtka distanční výuka. Učit se doma budou do konce února, oznámil dnes podle portálu onet.pl ministr školství Przemyslaw Czarnek. Za pondělí v 38milionovém Polsku přibylo skoro 37.000 nových případů nákazy koronavirem.


Johnson si pod sebou řeže větev. Policie vyšetřuje jeho večírky v době lockdownu
Denik.cz | 19:02:00
Londýnská metropolitní policie (MET) vyšetřuje řadu událostí v Downing Street 10, sídle britského premiéra Borise Johnsona a také ve Whitehall, které je centrem vládní administrativy. V době přísné uzávěry se zde konaly večírky a porušovala se řada pravidel a opatření.


Sněmovna schválila možnost volna ve školách kvůli covidu. Trvat může až 10 dnů
Denik.cz | 18:48:00
Ředitelé škol zřejmě budou moci vyhlásit až na deset dní mimořádné ředitelské volno nebo zavést distanční výuku, pokud to bude třeba kvůli absenci velkého počtu pedagogů v důsledku koronavirové karantény nebo izolace. V úterý to zrychleně schválila Sněmovna.


Demolice v Ostravě-Vítkovicích. Most šel k zemi, takto nyní Rudná vypadá
Denik.cz | 18:45:00
/FOTOGALERIE/ Velmi rychlý průběh nabraly demoliční práce na mostě v Rudné ulici v Ostravě mezi městským fotbalovým stadionem a vítkovickým vlakovým nádražím. Trvat mají dva roky.  


Válka o Ukrajinu na 25 procent bude. Tři scénáře vývoje konfliktu s Ruskem
Denik.cz | 18:31:00
Na východních hranicích Evropské unie je dnes největší napětí za mnoho posledních let a mnozí se ptáte, zda hrozí válka. Otevřeně řečeno na Ukrajině hrozí. Rusko přesunulo k ukrajinské hranici mohutné jednotky dosahující síly armád největších zemí EU. A vůči NATO a USA vzneslo požadavky na návrat do situace před rozšířením aliance na Východ. V této analýze vám Deník nabízí pro lepší orientaci tři scénáře, jak by se mohla situace na východě vyvinout.


Obec Vysoká dva dny po vraždě. Choval se k ženě jako uzurpátor, říkají o oběti
Denik.cz | 18:04:00
Redakce Deníku se vypravila do Vysoké – Bosyně, kde v neděli zemřel sedmapadesátiletý muž. Policisté z vraždy podezírají jeho třiačtyřicetiletou družku.


Kvůli pravidlu IIHF může Pešán a spol. mít až šest náhradníků. Nakonec vezmou jen tři
Eurozpravy-sport | 17:51:00
Zpočátku počítal realizační tým hokejového národního A-týmu v čele s koučem Filipem Pešánem a generálním manažerem Petrem Nedvědem až se třiceti, později s patnácti náhradníky, kteří by přicházeli v úvahu tehdy, pokud se někdo z nominovaných reprezentantů v Pekingu nakazí koronavirem. Jak začátkem tohoto týdne vyšlo najevo, pravidla Mezinárodní hokejové federace IIHF počítá pro olympijský turnaj maximálně s šesti náhradníky. Češi nakonec budou mít k dispozici jen tři náhradníky, jak to v úterý potvrdil Petr Nedvěd.


Plážové volejbalistky se nezúčastní zimní olympiády v Pekingu na protest proti porušování lidských práv v Číně
Reflex | 18:30:00
Zimní olympiáda v Pekingu budí u některých vášně z toho důvodu, že Čína není tak úplně kolébkou lidských práv. Na nedodržování lidských práv Číny dlouhodobě upozorňuje kdekdo a kdekdo při příležitosti blížící se olympiády nabádá sportovce, aby tuto olympiádu bojkotovali.


Kecy a politika: Justice bez lidskosti je pomsta. A mstí se mafie
Reflex | 18:00:00
Velké reakce vyvolalo vystoupení nového ministra spravedlnosti Pavla Blažka a odstupující ministryně Marie Benešová v nedělním pořadu Partie na CNN Prima News. Mluvili zde o řadě velkých trestněprávních kauz z poslední doby, které se u soudu ukázaly jako bezdůvodné. Popisovali občas tragickou roli médií, s nimiž manipulují někteří státní zástupci prostřednictvím řízených úniků informací z vyšetřovacích spisů.


Karanténa pro žáky a ve firmách: Děti musí být doma, zaměstnancům stačí negativní PCR
Tiscali-zprávy | 18:59:29
Pro karanténu žáků a učitelů po kontaktu s nakaženým covidem-19 platí v současnosti jiná pravidla než u zaměstnanců firem po antigenním testování.


Bitcoin není digitální zlato. Investor Vávra hodnotí nynější propady akcií a kryptoměn
E15-ekonomika | 18:30:00
Hlavní akciové indexy ve Spojených státech procházejí nejtěžším obdobím od začátku pandemie. Benchmark S&P 500 za leden ztrácí kolem osmi procent, technologický Nasdaq Composite dokonce zhruba čtrnáct procent. Příčinou jsou podle investora a exšéfa Komerční banky Radovana Vávry obavy ze zvyšování úrokových sazeb.  „Pokud se americká centrální banka Fed zachová jako tuzemská ČNB, vyvolá tím ve Spojených státech recesi,“ varuje Vávra v rozhovoru s deníkem E15.    


Zásilkovna se stala nejoblíbenější firmou roku. Nejlépe se vyrovnala s pandemií
E15-ekonomika | 18:00:00
Poradenská společnost KPMG ČR sestavila žebříček sta nejlepších firem z hlediska zákaznických zkušeností. První místo obsadila logistická společnost Zásilkovna, a to na základě padesáti tisíc zákaznických zkušeností. V desítce nejoblíbenějších firem se umístily například Air Bank, lékárny Benu nebo prodejce sýrů La Formaggeria Gran Moravia. Největší pokrok udělal sektor telekomunikací.


Francouzské jaderné reaktory mají vážné potíže. Země místo exportu elektřinu dováží
E15-ekonomika | 17:30:00
Tradiční vývozce elektrické energie je už třetí měsíc čistým dovozcem. Francie, jež za normálních okolností zásobuje okolní státy, čelí neplánované a protahující se odstávce části reaktorů. Pro Evropu přišla v nejméně vhodnou dobu, kdy se kontinent potýká s prudkým zdražením energií. Ve Francii se začíná hovořit o tom, že by její stárnoucí jaderné elektrárny potřebovaly něco na způsob Marshallova plánu, aby přežily.


Kazachstán trpí blackouty. V pondělí byli ze sítě odpojeni těžaři kryptoměn
E15-ekonomika | 17:15:00
V Kazachstánu, Uzbekistánu a Kyrgyzstánu se potýkají s rozsáhlými výpadky proudu. Bez elektřiny je většina obyvatel největšího kazachstánského města Almaty, které má asi dva miliony obyvatel. Výpadek nastal po odpojení hlavního elektrického vedení v Kazachstánu. Den před výpadky proudy byly ze sítě odpojení těžaři kryptoměn, kteří ve středoasijské republice našli útočiště po loňském zákazu těžby v Číně. 


Spolu chce získat v Praze přes třicet procent. Kandidát na primátora bude z ODS
E15-ekonomika | 17:00:00
V zákulisí pražské politiky se už zkraje roku rozhořel boj o příštího pražského primátora. Ve výhodné pozici se ocitla TOP 09, která se v posledních komunálních volbách dostala do rady hlavního města v koalici se STAN a KDU-ČSL. Několikatýdenní snahy Starostů se znovu domluvit ale nevyšly a koaliční partneři dali přednost nabídce opoziční ODS na vytvoření pražské podoby Spolu. Trojice stran podepsala v úterý memorandum o spolupráci, koaliční smlouvu chce sestavit do konce března.


Bitcoin není digitální zlato. Investor Vávra hodnotí nynější propady akcií a kryptoměn
E15-politika | 18:30:00
Hlavní akciové indexy ve Spojených státech procházejí nejtěžším obdobím od začátku pandemie. Benchmark S&P 500 za leden ztrácí kolem osmi procent, technologický Nasdaq Composite dokonce zhruba čtrnáct procent. Příčinou jsou podle investora a exšéfa Komerční banky Radovana Vávry obavy ze zvyšování úrokových sazeb.  „Pokud se americká centrální banka Fed zachová jako tuzemská ČNB, vyvolá tím ve Spojených státech recesi,“ varuje Vávra v rozhovoru s deníkem E15.    


Zásilkovna se stala nejoblíbenější firmou roku. Nejlépe se vyrovnala s pandemií
E15-politika | 18:00:00
Poradenská společnost KPMG ČR sestavila žebříček sta nejlepších firem z hlediska zákaznických zkušeností. První místo obsadila logistická společnost Zásilkovna, a to na základě padesáti tisíc zákaznických zkušeností. V desítce nejoblíbenějších firem se umístily například Air Bank, lékárny Benu nebo prodejce sýrů La Formaggeria Gran Moravia. Největší pokrok udělal sektor telekomunikací.


Francouzské jaderné reaktory mají vážné potíže. Země místo exportu elektřinu dováží
E15-politika | 17:30:00
Tradiční vývozce elektrické energie je už třetí měsíc čistým dovozcem. Francie, jež za normálních okolností zásobuje okolní státy, čelí neplánované a protahující se odstávce části reaktorů. Pro Evropu přišla v nejméně vhodnou dobu, kdy se kontinent potýká s prudkým zdražením energií. Ve Francii se začíná hovořit o tom, že by její stárnoucí jaderné elektrárny potřebovaly něco na způsob Marshallova plánu, aby přežily.


Kazachstán trpí blackouty. V pondělí byli ze sítě odpojeni těžaři kryptoměn
E15-politika | 17:15:00
V Kazachstánu, Uzbekistánu a Kyrgyzstánu se potýkají s rozsáhlými výpadky proudu. Bez elektřiny je většina obyvatel největšího kazachstánského města Almaty, které má asi dva miliony obyvatel. Výpadek nastal po odpojení hlavního elektrického vedení v Kazachstánu. Den před výpadky proudy byly ze sítě odpojení těžaři kryptoměn, kteří ve středoasijské republice našli útočiště po loňském zákazu těžby v Číně. 


Spolu chce získat v Praze přes třicet procent. Kandidát na primátora bude z ODS
E15-politika | 17:00:00
V zákulisí pražské politiky se už zkraje roku rozhořel boj o příštího pražského primátora. Ve výhodné pozici se ocitla TOP 09, která se v posledních komunálních volbách dostala do rady hlavního města v koalici se STAN a KDU-ČSL. Několikatýdenní snahy Starostů se znovu domluvit ale nevyšly a koaliční partneři dali přednost nabídce opoziční ODS na vytvoření pražské podoby Spolu. Trojice stran podepsala v úterý memorandum o spolupráci, koaliční smlouvu chce sestavit do konce března.


Tisková zpráva: Dodavatelský řetězec 4.0 – výhled do roku 2022 ve výrobě
Objevit.cz | 17:19:25
Úvod aneb proměna cihel v domov Téma Průmyslu 4.0 se nejen ve výrobě šíří již dlouhou dobu. Význam tohoto pojmu se navíc vyvíjel a vyostřoval s tím, jak byla jeho teorie...
The post Dodavatelský řetězec 4.0 – výhled do roku 2022 ve výrobě first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.


Tisková zpráva: DoDo v roce 2021 rozvezlo téměř 4 miliony zásilek a poprvé se přiblížilo miliardovému obratu. V 7 zemích má již na 2 000 kurýrů
Objevit.cz | 17:18:27
Logistický startup DoDo dokázal i v roce 2021 navázat na svůj každoroční růst a rozvezl téměř 4 miliony zásilek, celkově o 1,2 milionu více než loni. Firma tak dle předběžných...
The post DoDo v roce 2021 rozvezlo téměř 4 miliony zásilek a poprvé se přiblížilo miliardovému obratu. V 7 zemích má již na 2 000 kurýrů first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.


Tisková zpráva: Webové oddělení v agentuře Lesensky.cz povede Jan Polzer
Objevit.cz | 17:16:49
Po devíti letech externí spolupráce se stane zkušený vývojář Jan Polzer šéfem oddělení pro tvorbu webů agentury Lesensky.cz. Brněnská PR a marketingová agentura v oblasti web developmentu v minulém roce významně posílila...
The post Webové oddělení v agentuře Lesensky.cz povede Jan Polzer first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.


Tisková zpráva: Ondřej Tyleček z Fairy Tailors: Proč je důležité, aby obce používali sociální sítě?
Objevit.cz | 17:15:55
Marketér a odborník na komunikaci a sociální sítě, spolumajitel a business director kreativní agentury Fairy Tailors Ondřej Tyleček se s námi podělil o to, proč je důležité, aby obce používali sociální...
The post Ondřej Tyleček z Fairy Tailors: Proč je důležité, aby obce používali sociální sítě? first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.


Tisková zpráva: Startup SoftVision s pomocí AI obchoduje kryptoměny. Za čtyři roky znásobil kapitál více než 40x a nyní zakládá regulovaný fond p-hat
Objevit.cz | 17:14:26
Český technologický startup SoftVision od svého založení v roce 2018 vyvíjí software, který řeší výzvy v oblasti algoritmického obchodování a zdravotnictví s využitím umělé inteligence (AI). Startupem vyvinutý tradingový systém...
The post Startup SoftVision s pomocí AI obchoduje kryptoměny. Za čtyři roky znásobil kapitál více než 40x a nyní zakládá regulovaný fond p-hat first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.


Karanténa přes SMS nestačí, říká právník. I další kritizují pandemický zákon
idnes.cz | 20:51:00
Novelu pandemického zákona, kterou projednává Sněmovna, kritizují politici i odborná veřejnost. „Karanténu a izolaci by měli zadávat pouze lékaři nebo hygiena,“ uvedl v pořadu K věci televize CNN Prima News právník Ondřej Dostál. Ten kritizoval ukládání karantény prostřednictvím SMS. Lídr hnutí SPD Tomio Okamura v novele zase vidí jinak pojmenovaný nouzový stav.


Omikron dorazil s poštovními zásilkami, věří Čína. Příjemci musejí na test
idnes.cz | 20:30:00
Obyvatelé jihočínského města Kanton musejí podstoupit PCR test, pokud obdrží poštu ze zahraničí. Příjemce balíčků z ciziny k tomu automaticky vyzve SMS. Čínská provincie Kuang-tung se tak snaží předejít šíření koronavirové varianty omikron na svém území.


Hlavně žádnou paniku. Západ bije na poplach, ale Kyjev zůstává v klidu
idnes.cz | 20:00:00
Nemine den, aby Washington či Londýn nevypustily novou zprávu naznačující, že ruská invaze na Ukrajinu je na spadnutí. Politici v Kyjevě ovšem zůstávají víceméně v klidu. Západní obavy krotí s připomínkou, že jejich země je ve válce s Ruskem už téměř osm let.


Za krajně pravicovou AfD chce na prezidenta kandidovat muž ze strany Merkelové. CDU zuří
blesk | 21:36:00
Protiimigrační strana Alternativa pro Německo (AfD) jako svého prezidentského kandidáta nominovala politika Křesťanskodemokratické unie (CDU) Maxe Otteho. CDU, která jakoukoli spolupráci s AfD odmítá, dnes Otteho zbavila práv člena strany a zahájila proces, který povede k jeho vyloučení. CDU a její sesterská Křesťanskosociální unie, stejně jako strany vládní koalice, už dříve pro druhé funkční období v prezidentském úřadu podpořily Franka-Waltera Steinmeiera.


Máma (31) kvůli covidu upadla do kómatu: Porod si nepamatuje a své miminko viděla až po třech týdnech
blesk | 21:19:00
Traumatický zážitek má za sebou jednatřicetiletá Britka Erem Aliová. Těšila se na nové miminko, ale kvůli komplikacím s covidem musela být po porodu uvedena do kómatu! Své nové děťátko tři týdny neviděla a na porod si podle svých slov nepamatuje. Když se dověděla že má syna, byla zmatená. Erem teď apeluje na další rodičky, aby se nechaly včas naočkovat.


Fotbal na Žižkově zůstává: Radnice pronajme Viktorii stadion na tři dekády, ve hře je ale i předkupní právo
blesk | 20:55:00
Praha 3 pronajme FK Viktoria Žižkov stadion v Seifertově ulici na 30 let za korunu ročně. Zastupitelé městské části dnes schválili nájemní smlouvu. Klub podle ní bude mít zároveň předkupní právo pro případ, že by se městská část rozhodla v budoucnu v době trvání nájmu sportoviště prodat. Bývalý majitel Viktorie Martin Louda původně usiloval o odkup stadionu. Poté, co u radnice neuspěl, klub loni prodal.


Biden zvažuje uvalení sankcí přímo na Putina. Konflikt by měl „obrovské globální následky“
blesk | 20:49:00
Americký prezident Joe Biden dnes uvedl, že zváží uvalení sankcí přímo na ruského prezidenta Vladimira Putina, pokud Rusko napadne Ukrajinu. Varoval také, že ruský útok by měl obrovské globální následky, uvedla agentura Reuters.


Nová odhalení sexuálních choutek prince Andrewa: Dovolená ve vykřičené čtvrti!
blesk | 20:30:00
Od státu dostával ročně v přepočtu 9 milionů korun na reprezentaci, která ale z dnešního pohledu vzorná nebyla ani omylem. Princ Andrew (61), prostřední syn britské královny Alžběty (95), totiž v dalekém Thajsku místo propagace své domoviny raději zkoumal dovednosti místních prostitutek!


Dopravní peklo kvůli opravě Barrandovského mostu? ODS lže jako když tiskne, vrací úder Čižinský
blesk | 20:14:00
Stal se z opravy Barrandovského mostu nástroj předvolebního boje? Strany už se začaly seskupovat do předvolebních koalicí a zrovna doprava se nejspíše stane jedním z hlavních témat během souboje o křeslo primátora. Pražská ODS v minulý dnech začala tvrdit, že kvůli plánované opravě Barrandovského mostu hrozí kolaps dopravy a vytýká magistrátu nedostatečnou komunikaci s radnicemi městských částí. Brzy se ale ozval lídr Prahy Sobě Jan Čižinský, který říká, že ODS jen »kalí vodu« a dokonce lže.


Farský dostal od Blažka analýzu, jak může složit mandát. Ministr ji ale odmítá zveřejnit
blesk | 19:55:00
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) zaslal poslanci Janu Farskému (STAN) analýzu, jak řešit rezignaci na mandát zákonodárce, když je v cizině. Blažek to dnes řekl ČTK. Sám dokument zveřejnit nechce. Farský před týdnem odletěl na stáž do Spojených států, po tlaku opozice a posléze i koalice se později rozhodl, že na poslanecký mandát rezignuje. Zákon to ale umožňuje udělat jen osobně, nebo formou notářského zápisu.


Kuciaka a jeho snoubenku zavraždili před čtyřmi lety: Maminka Martiny poslala drsný vzkaz!
blesk | 19:45:00
Dlouhé čtyři roky zanedlouho uplynou od chladnokrevné vraždy novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny Kušnírové (†27). Objednavatelem zločinu měl být podle obžaloby podnikatel Marián Kočner. Jeho proces ovšem dosud neskončil pravomocným rozsudkem. Rodiny obětí se stále nedočkaly odpovědi na otázku, kdo stál za smrtí jejich blízkých. Maminka Martiny se rozhodla promluvit. A nebrala si servítky.


Neteři Julie Robertsové krachl vztah: Pouhý rok po narození syna! Expartner má problémy s alkoholem
blesk | 19:30:00
Vztahy slavných nemívají dlouhá trvání. Bohužel. A je to o to smutnější, když je do toho zapletena nějaká nevinná dušička, tedy společné dítko. Herečka Emma Robertsová (30) a herec Garrett Hedlund (37) ohlásili rozchod pouhý rok poté, co se stali rodiči...


Ruská armáda už má na Ukrajině lidi, varují Britové. Tajné služby rozprášily gang útočníků
blesk | 18:56:00
Členové NATO varovali Vladimira Putina, že nebudou tolerovat sebemenší pronikání ruských vojáků na ukrajinské území. Náměstek britského ministerstva obrany ovšem uvádí, že už tam ruská armáda své lidi má, a ne málo.


Vrcholná Cupra Formentor zná českou cenu. Kolik dáte za pětiválcovou limitku?
Auto.cz | 18:58:00
Cupra Formentor VZ5 je poháněn přeplňovaným benzinovým pětiválcem 2.5 TSI o výkonu 287 kW. Díky němu z 0-100 km/h zrychlí za 4,2 sekundy.


Ukrajinští vojáci střeží Černobyl, leží na nejkratší cestě z Ruska do Kyjeva
lidovky.cz | 21:32:31
Ukrajina má kvůli potenciální ruské invazi připravenou obrannou strategii pro černobylskou uzavřenou zónu, kde v posledních měsících posílila svou armádní přítomnost. Místo, které je i šestatřicet let po nejhorší jaderné katastrofě v dějinách lidstva neobyvatelné, totiž leží na nejkratší cestě mezi Ruskem a ukrajinským hlavním městem Kyjev.


Poslední slovo Ivana Krause: Trochu o dialogu
lidovky.cz | 21:00:00
Občas se scházíme. Dialog vznikne zčistajasna. „Tak co?“ zeptám se úvodem. „Věci jsou, jak jsou,“ odpoví.


Zdražování potravin nabírá na rychlosti. Důvodem je až ekoteroristická politika EU, míní šéf Madety
lidovky.cz | 20:02:00
Rohlíky, chléb, máslo, mléko, ale třeba i rajčata nebo květák. Za nákup v obchodě už nyní zaplatíme výrazně více než před rokem. A inflace, která by podle predikce ministerstva financí mohla za letošek dosáhnout 8,5 procenta, požene ceny ještě výš. Navíc rostou ceny primárních surovin, jako je třeba mouka, mléko či tuky.


Vědci zaznamenali "neviditelný omikron". Další verze koronaviru se šíří velmi rychle
aktuálně.cz | 20:39:57
Novou verzi omikronu je těžší odhalit a možná je ještě nakažlivější. Vědci ale zatím nezaznamenali, že by způsoboval vážnější onemocnění.


Londýnská mutlifunkční věž byla technickou výzvou
Kurzy.cz | 21:32:00
Tvar 170 metrů vysoké věže v srdci developerského projektu South Bank je inspirován vázou Lansetti II z 50. let 20. století, jejímž autorem je známý sklářský umělec a designér Timo Sarpeneva. Tento design je obdivován zejména pro jeho dynamickou formu...


Recepty inspirované Rumunskem: dušené fazole s uzeným masem (Lahnie fasole ciolan)
Kurzy.cz | 20:22:54
Tušíte, co běžně vaří v Rumunsku? Přestože je tento národ velmi temperamentní, nemusíte mít obavy, že budou pokrmy příliš pikantní. Co jsme si tedy pro vás připravili? Dušené fazole s uzeným masem...


Varování u počasí. Blíží se série vichřic
Kurzy.cz | 18:10:06
Momentálně probíhá zimní sezóna vichřic od oceánu. Některé roky nejsou zimní vpády vzduchu od západu nějak nápadné, jiné ano. Letos zřejmě bude sezóna nadprůměrná. Blíží se další prudké vpády západního proudění.


České solární kauzy znají verdikt Soudního dvora EU. ČR spor v hodnotě zhruba 2 miliard vyhrála
Kurzy.cz | 17:30:00
SDEU dnes vynesl rozsudek solárních kauz, které běží před vnitrostátními soudy. V řízení o předběžné otázce ve věci „VYSOČINA WIND“ dal za pravdu české právní úpravě financování nakládání s odpadními solárními panely. Více než 230 běžících soudních spo...


Rada pro obecné záležitosti k posílení demokracie, Konferenci o budoucnosti Evropy i covidu-19
Kurzy.cz | 17:29:11
V úterý 25. ledna 2022 proběhlo v Bruselu zasedání Rady pro obecné záležitosti (GAC). Na programu byla prezentace priorit francouzského předsednictví či debata k legislativnímu balíčku k posílení demokracie a integrity voleb. Proběhla výměna názorů ohl...


Kuba otevřela investiční příležitosti pro rok 2022
Kurzy.cz | 17:15:00
Kuba každoročně zveřejňuje přehled investičních příležitostí pro zahraniční zájemce. Pro letošní rok připravila elektronickou databázi


Pozvánka na webinář o obchodních příležitostech v Mexiku a Střední Americe
Kurzy.cz | 16:53:00
Ministerstvo zahraničních věcí společně se zastupitelským úřadem v Mexiku připravili webinář pro české firmy a podnikatele.


Platforma českého Unicornu řídí nabíjení elektromobilů v Göteborgu
Kurzy.cz | 16:26:00
Česká společnost Unicorn pokračuje ve svých úspěšných aktivitách ve Švédsku. Prostřednictvím své platformy ChargeUp


Je Bank of Canada připravena konečně zvýšit sazby?
Kurzy.cz | 15:53:00
Ještě v prosinci se zdálo, že Bank of Canada ponechá svou klíčovou základní úrokovou sazbu na


Island jako ideální destinace pro datová centra
Kurzy.cz | 15:49:00
Island sám sebe deklaruje jako ideální destinaci pro umisťování datových center. Je přitom jasné, že poptávka po jejich výstavbě


Podmínky cestování na Island
Kurzy.cz | 15:48:00
Island umožňuje vstup do země všem občanům EU/EEA. Všichni cestující jsou povinni předložit při odletu a po příletu na Island negativní PCR-test. Neočkovaní cestující a ti, kteří neprodělali nemoc Covid 19 jsou při příletu do země povinni absolvovat dalš


Česko a Slovensko budou na Ukrajině koordinovat svůj postup, shodli se ministři vnitra
Kurzy.cz | 15:27:00
V Bratislavě se dnes uskutečnilo bilaterální jednání českého a slovenského ministra vnitra. Ministři se věnovali situaci na Ukrajině, společným nákupům pro bezpečnostní sbory, rozšíření jejich spolupráce či problematice migrace.


Po lithiu je poptávka
Kurzy.cz | 15:17:00
Růst trhu s lithiem na historická maxima může v roce 2022 trochu zpomalit. Bank of America se však domnívá, že se jedná pouze o začátek většího pohybu v dlouhodobém horizontu. Michael Widmer, komoditní analytik Bank of America, uvedl, že fundamenty&hellip


Pár faktů k ministerské cestě do Rwandy
Kurzy.cz | 14:45:00
Ministerstvo financí reaguje na článek Ministerští úředníci v exotické Africe: Za erární peníze do Rwandy. Cesta stála 198 tisíc, který vyšel v tištěném vydání deníku Blesk v pondělí 24. ledna 2022 a na webových stránkách Blesk.cz.


Vloni vysázel Liberecký kraj více než 6 tisíc stromů. Spustil také aplikaci informující o stavu alejí  
Kurzy.cz | 14:29:13
Celkem 6 tisíc nových stromů vysadila vloni Krajská správa silnic Libereckého kraje (KSS LK) podél silnic II.


VRT do Brna a Ostravy jsou ekonomicky obhajitelnou investicí, ukázaly studie
Kurzy.cz | 14:23:29
Oba materiály obsahují podrobné prognózy budoucího počtu cestujících, návrh linkového vedení dálkových vlaků, varianty technického řešení včetně propojení na konvenční síť, stejně tak jako ekonomickou analýzu projektů. Příprava VRT Praha-Brno-Břeclav a...


Zima v Jizerských horách: lyže, brusle, sáňky i nafukovací duše
Kurzy.cz | 13:58:44
Dokonalým místem po zimní období jsou Jizerské hory.


Přibývá podvodníků vydávajících se za Českou poštu
Kurzy.cz | 13:55:00
Česká pošta už v posledních měsících loňského roku informovala veřejnost před novým podvodným jednáním v souvislosti s inzeráty na prodej či koupi zboží, při němž je zneužito jméno České pošty. Podobné případy se stále množí a liší se pouze v...


Počet uchazečů o zaměstnání ve Zlínském kraji oproti prosinci předchozího roku poklesl o 14,5 % - Nezaměstnanost ve Zlínském kraji k 31. 12. 2021
Kurzy.cz | 13:44:00
Počet uchazečů o zaměstnání ve Zlínském kraji oproti prosinci předchozího roku poklesl o 14,5 %, což představuje více než 1,8 tisíc osob, na 10 957. Podíl nezaměstnaných osob v kraji činil 2,73 %. Úřad práce ČR evidoval ve Zlínském kraji na konci...


Od půlnoci dne 25.1.2022 zrušila norská vláda povinnost neočkovaných osob nastoupit po příjezdu do Norska do karantény.
Kurzy.cz | 13:20:00
Norská vláda s platností od 5. července 2021 umožnila vstup do Norska některým kategoriím cestovatelů. Vstup do země je


Ve vedení Středočeského kraje končí Martin Kupka. Dnes rezignoval na pozici náměstka pro oblast silniční dopravy
Kurzy.cz | 13:17:10
Ke dni 25. ledna 2022 rezignoval na pozici statutárního náměstka hejtmanky pro oblast silniční dopravy Martin Kupka. Vzhledem ke jmenování ministrem dopravy byl tento krok dopředu avizován. Nového radního pro silniční dopravu budou krajští zastupitelé ...


Uplynulo 16 let od smrti Františka Mrázka. Vrah bosse českého podsvětí je stále neznámý
ČT24 | 16:55:34
Přesně před šestnácti lety byl zastřelen jeden z nejvlivnějších lidí českého podsvětí František Mrázek. Policistům se vraha najít nepodařilo. Podle bývalého detektiva Karla Tichého, který Mrázka dlouhodobě vyšetřoval, byl motivem boj o potravinářský podnik Setuza. Mrázkův vliv sahal i do státní správy, kontakty měl i s řadou politiků.


Bartoš: O kompenzacích pro podnikatele rozhodneme v nejbližších dnech
Eurozpravy-domácí | 20:59:00
Předsedové vládní pětikoalice spolu s představiteli ministerstev financí a průmyslu a obchodu jednají podle ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše (Piráti) o spuštění kompenzačních programů COVID 2021 a COVID Nepokryté náklady, které připravila předchozí vláda.


Sněmovna schválila možnost až deseti dnů volna ve školách kvůli karanténě a izolaci
Eurozpravy-domácí | 19:07:00
Ředitelé škol zřejmě budou moci vyhlásit až na deset dní mimořádné ředitelské volno nebo zavést distanční výuku, pokud to bude třeba kvůli absenci velkého počtu pedagogů v důsledku koronavirové karantény nebo izolace.


Křeslo šestého místopředsedy zůstalo neobsazené, neuspěli Havlíček ani Okamura
Eurozpravy-domácí | 18:49:00
Křeslo zbývajícího, šestého místopředsedy Sněmovny zůstalo i po prvním kole dnešní tajné volby neobsazené.


Pro karanténu žáků platí jiná pravidla než ve firmách po antigenních testech
Eurozpravy-domácí | 17:20:00
Pro karanténu žáků a učitelů po kontaktu s nakaženým covidem-19 platí v současnosti jiná pravidla než u zaměstnanců firem po antigenním testování. Zatímco pracovníci firem mohou pro rychlejší ukončení karantény po antigenním testování využít negativního PCR testu, spolužáci nemocného školáka musí zůstat v karanténě minimálně pět dní. Vyplývá to z metodiky hlavní hygieničky. ČTK to potvrdilo ministerstvo školství.


Evropa na vrcholu pandemie. Francie hlásí přes půl milionu nakažených za jediný den
Eurozpravy-zahraniční | 20:22:00
Ve Francii za poslední den přibylo rekordních více než půl milionu lidí s potvrzenou nákazou koronavirem. Podle ministerstva zdravotnictví vyšlo s pozitivním výsledkem téměř 32 procent provedených testů na přítomnost viru SARS-CoV-2, přesně jich bylo 501.635.


Eriksen se po srdečním kolapsu pomalu vrací na hřiště. Začal trénovat s rezervou Ajaxu
Eurozpravy-sport | 20:23:00
Půlroku po srdečním kolapsu, kterým během zápasu Dánska s Finskem na loňském mistrovství Evropy vyděsil nejen fotbalovou veřejnost, se dánský záložník Christian Eriksen pomalu ale jistě dostává do zpátky do hry. V současnosti totiž trénuje s rezervním týmem Ajaxu Amsterdam, klubu, ve kterém v minulosti působil. Podle posledních informací jeho další v kariéře zamíří na Ostrovy, konbkrétně do týmu nováčka z Brentfordu, s nímž se měl už domluvit na spolupráci. Kvůli voperovanému defibrilátoru byl nucen skončit své poslední angažmá v Interu Milán.


Bez žen, bez medaile a třicítka od Kanady
Tiscali-zprávy | 19:53:47
Před 98 lety byly ve francouzském Chamonix zahájeny první zimní olympijské hry. Československo skončilo bez medaile a mezi jeho reprezentanty nebyla ani jedna žena.


General Motors chce do roku 2025 vyrábět v Severní Americe přes milion elektromobilů ročně
E15-ekonomika | 21:45:00
Největší americká automobilka General Motors (GM) chce do roku 2025 vyrábět v Severní Americe přes milion elektromobilů ročně. Dnes oznámila, že do elektromobility ve státě Michigan investuje sedm miliard dolarů (152 miliard korun).


General Motors chce do roku 2025 vyrábět v Severní Americe přes milion elektromobilů ročně
E15-politika | 21:45:00
Největší americká automobilka General Motors (GM) chce do roku 2025 vyrábět v Severní Americe přes milion elektromobilů ročně. Dnes oznámila, že do elektromobility ve státě Michigan investuje sedm miliard dolarů (152 miliard korun).


Pokud Rusko napadne Ukrajinu, zvážíme sankce přímo na Putina, slibuje Biden
idnes.cz | 22:17:00
Americký prezident Joe Biden v úterý upozornil, že zváží uvalení sankcí přímo na ruského prezidenta Vladimira Putina, pokud Rusko napadne Ukrajinu. Varoval také, že ruský útok by měl obrovské globální následky, uvedla agentura Reuters.


Pokud Rusko napadne Ukrajinu, zvážíme sankce přímo na Putina, slibuje Biden
lidovky.cz | 22:21:00
Americký prezident Joe Biden v úterý upozornil, že zváží uvalení sankcí přímo na ruského prezidenta Vladimira Putina, pokud Rusko napadne Ukrajinu. Varoval také, že ruský útok by měl obrovské globální následky, uvedla agentura Reuters.


Ani Havlíček, ani Okamura. Křeslo šestého místopředsedy Sněmovny je stále volné
Denik.cz | 21:51:00
Křeslo zbývajícího, šestého místopředsedy Sněmovny zůstalo i po úterní tajné volbě neobsazené. Nominant opozičního hnutí ANO, někdejší vicepremiér Karel Havlíček a předseda dalšího opozičního hnutí SPD Tomio Okamura (SPD) neuspěli podle očekávání ani v druhém kole.


Policistka (46) musela odejít z práce: Kolegové našli její nahé fotky a rozeslali je všem!
blesk | 22:13:00
Účet na erotické stránce OnlyFans si bývalá policistka založila, aby okořenila sexuální život se svým partnerem. Šestačtyřicetiletá Melissa Williamsová, která pracovala pro policii osmadvacet let, netušila, že na stránku občas zabrousí i její kolegové, kteří o jejím přivýdělku řekli všem v práci, a máma dvou dětí byla nucena odejít od sboru.


25. ledna: Tohle potřebujete vědět (nejen) o úterním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 23:21:28
Akcie ve Spojených státech oslabily, nejvýrazněji pak cenné papíry technologických firem citlivé na úrokové sazby. Na trhu panuje nejistota spojená se zpřísňováním měnové politiky americké centrální banky a napětím na Ukrajině.


Zákon o mezinárodní spolupráci při správě daní
Kurzy.cz | 21:33:54
Informace k zákonu č. 164/2013 Sb., o mezinárodní spolupráci při správě daní. Seznam smluvních států a rozhodných dnů.


Kolumbijský prezident otevřel největší větrný park v zemi
Kurzy.cz | 21:27:00
Větrný park Guajira I je první kolumbijskou větrnou farmou uvedenou do provozu od roku 2005. Jedná se o jeden z celkem 14


V pátek 28. ledna končí "milostivé léto" pro dlužníky
Kurzy.cz | 16:29:21
Od 28. října 2021 do 28. ledna 2022 mohou dlužníci využít „milostivé léto a rychle se zbavit svých dluhů. Zejména u dlouhodobých exekucí může „milostivé léto zachránit nemalý finanční obnos, dlužníkovi se zcela odpouští úroky z prodlení a jiné...


Češi o jarních prázdninách vyrazí na hory i k moři. Omikronu navzdory
ČT24 | 15:15:21
Čechů, kteří se chystají na jarní prázdniny na hory nebo k moři, oproti loňsku výrazně přibylo – až o třicet procent. České televizi to sdělily největší cestovní kanceláře. Při nákupu zájezdů zákazníci volí odlišnou strategii než v minulých letech. Rezervují si je a platí až na poslední chvíli, a to kvůli nejistotě vyplývající z koronavirové situace. Nejčastějšími cíli jsou letos tuzemské hory a rakouské Alpy. Roste ale zájem i o exotiku – Egypt nebo Spojené arabské emiráty.


„Všem nám jde o to, aby nebyla válka.“ Politici doufají v mírové řešení konfliktu Rusko-Ukrajina, expert je skeptičtější
ČT24 | 22:05:49
Napětí mezi Kyjevem a Moskvou se už několik týdnů stupňuje a znepokojuje jak evropské státy, Česko nevyjímaje, tak politiky na druhé straně Atlantiku. Otevřeně se hovoří o možnosti, že ruská armáda znovu vtrhne přes hranice na Ukrajinu, i když to Kreml vytrvale odmítá. Tématu se věnovalo úterní vydání pořadu 90' ČT24 i Události, komentáře, o krizi debatovali jak čeští poslanci, tak novinář či bezpečnostní analytik. 


Zdravotní pojišťovny začaly lékařům proplácet nové materiály, ocení to třeba pacienti zubních ordinací
ČT24 | 20:18:15
U lékařů se začaly projevovat změny v hrazení zdravotní péče pojišťovnami. Ty od začátku roku proplácejí třeba kvalitnější zubní náhrady a korunky. Rozšiřuje se také rozsah nepovinného očkování, které mají lidé plně hrazené. Umožnila to novela zákona. Úprava se má vyrovnat s moderními postupy v péči o pacienty a více je zpřístupnit.


Válka o Ukrajinu na 25 procent bude. Tři scénáře vývoje konfliktu s Ruskem
Denik.cz | 18:31:00
Na východních hranicích Evropské unie je dnes největší napětí za mnoho posledních let a mnozí se ptáte, zda hrozí válka. Otevřeně řečeno na Ukrajině hrozí. Rusko přesunulo k ukrajinské hranici mohutné jednotky dosahující síly armád největších zemí EU. A vůči NATO a USA vzneslo požadavky na návrat do situace před rozšířením aliance na Východ. V této analýze vám Deník nabízí pro lepší orientaci tři scénáře, jak by se mohla situace na východě vyvinout.


Návrat milostivého léta. Oddlužovací akce se může od září do listopadu zopakovat
Denik.cz | 17:26:00
Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo letos od začátku září do konce listopadu zopakovat. Nyní se jedná o parametrech oddlužovací akce. Na tiskové konferenci to oznámili ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a šéf poslaneckého klubu lidovců Marek Výborný. 


Podmínky cestování do USA a návratu do ČR
Kurzy.cz | 23:02:00
Občané ČR mohou od listopadu 2021 opětovně cestovat do USA přímo ze zemí schengenského prostoru, ale jen v případě,


Medellín, druhé největší město Kolumbie, chce být nejdynamičtější kolumbijské město. Pomoci mají investoři
Kurzy.cz | 17:35:00
Medellín, druhé největší město Kolumbie, nemá zrovna dobrou pověst kvůli násilné drogové minulosti. Současná administrativa se však


Rusko se na konflikt dobře přichystalo. V lepší kondici už asi nikdy nebude
Respekt | 14:40:31
Moskva udržuje státní rozpočet v přebytku a z krátkodobého hlediska by zastavení vývozu surovin uškodilo víc ZápaduUkrajina je připravena na přímý střet i partyzánský boj
Respekt | 09:36:15
S Tomášem Forróem o taktice Moskvy ve východní Evropě a cílech prezidenta PutinaPadající měsíc, Malostranský ďábel, další Batman, smrt v Krkonoších i na Nilu
Respekt | 00:20:59
Deset nejočekávanějších českých i zahraničních filmů první půle roku 2022Marketing e-shopu s obuví LittleShoes.cz | Martin Borl
Mladý Podnikatel | 00:00:39
Jak přistoupit ke tvorbě marketingové strategie e-shopu a co funguje LittleShoes.cz nejvíce? Poslechněte si spolumajitele firmy Martina Borla.
The post Marketing e-shopu s obuví LittleShoes.cz | Martin Borl first appeared on MladýPodnikatel.cz.Return to top