Celkem 149977 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 03.02.2022


Skupina ČSOB zavádí výhradní doručování korespondence do Hypoteční zóny
Finparáda | 14:00:00
Skupina ČSOB nabízí klientům zrušení poštovní korespondence k hypotékám. Veškerou komunikaci kromě úvěrové smlouvy díky tomu klienti obdrží elektronicky skrze Hypoteční zónu. Do roku 2023 má skupina ČSOB v plánu digitalizovat


Nejlepší spořicí účet v roce 2021 nabízela Hello bank!
Finparáda | 10:00:00
Finanční portál Finparáda.cz minulý týden v rámci soutěže Finparáda.cz - Finanční produkt roku vyhlásil nejlepší finanční produkty za rok 2021. Jedničkou v kategorii spořicích účtů do 300 tisíc korun se stala Hello bank! Po celý uplynulý rok


Využití Redisu z jazyka Clojure pomocí knihovny Carmine (dokončení)
Root.cz | 00:00:10
Na úvodní článek o knihovně Carmine, která umožňuje používat Redis v aplikacích naprogramovaných v Clojure, dnes navážeme. Ukážeme si mj. i komunikaci založenou na strategii publish-subscribe a taktaké použití front zpráv (queues).


Blokace nevhodného obsahu ve vyhledávání pomocí nastavení DNS
Root.cz | 00:00:10
Pokud jste správcem počítače nebo celé sítě, kterou používají děti, určitě jste přemýšleli, jak je nepustit k nevhodnému obsahu. Některé služby k tomu poskytují jednoduché nástroje.


Autonovinky, ze kterých Greta dostane psotník: drahé superkáry hýří výkonem
Auto-iDNES.cz | 01:00:22
Varování: Dnešní novinky by ekologům mohly způsobit srdeční slabost. Stovky kilowattů, většinou šest, osm nebo dvanáct válců, a třeba navíc také čalounění z krokodýlí kůže. Greta by jistě řekla: Jak jste si mohli dovolit mi takhle zkazit dětství!


Sněžná kočka Julia po nocích žehlí manšestr
Auto-iDNES.cz | 01:00:22
Julia Molingová je třiadvacetiletá kráska z italské Alta Badie, která každý den dlouho do noci žehlí manšestr na sjezdovce. Je jedinou zdejší řidičkou sněžné rolby, kterým se v Itálii říká „gatto delle nevi“, sněžná kočka.


Zdědili jste po příbuzných byt nebo dům? Radost z majetku může být předčasná
Finance-iDNES.cz | 01:00:35
Ze zákona se dědictví sice nabývá již smrtí zůstavitele, praktická cesta k němu však může být v případě neshod mezi dědici trnitá. Jak se k věcem v pozůstalosti chovat, dokud není řízení skončeno, přibližují právníci Anežka Večeřová a Bořivoj Líbal z advokátní kanceláře Noerr.


KOMENTÁŘ: Jak čelit Inflaci v pojištění bytů, rodinných domů i aut
Finance-iDNES.cz | 01:00:35
Jedním nejdiskutovanějších finančních témat posledních týdnů, a to jak v hospodách, tak v kuchyňkách korporátních gigantů, je inflace. Řeší ji snad každý člověk, a to hlavně s dopadem na vlastní peněženku. Finanční poradce Partners Jiří Matusík však v komentáři rozebírá i dopad inflace na pojištění bytů, rodinných domů i na povinné ručení.


Inflace je tu. Vše, co se oficiálně nedozvíte
Mesec.cz | 00:00:15
Nepředpokládaná inflace oškubává střadatele. Inflační daň, inflační účetnictví, stejně jako inflační financování se opět jednou dostalo ke slovu. Ztrácejí-li peníze na hodnotě pádivým tempem, vznikají nejistoty. Když už je jasné, že kupní síla peněz je a bude destruována, nastupují snahy inflaci utéci. Léčení inflace ovšem není tak jednoduché, jak by se zdálo.


Ruší vaše místo, ale současně vzniká nové se stejným druhem práce. Můžete dostat výpověď pro nadbytečnost?
Mesec.cz | 00:00:10
Abyste mohli být propuštěni pro nadbytečnost, druh vaší práce musí být pro zaměstnavatele opravdu nadbytečný a nepotřebný. Tak tomu není, když vaši práci převezme někdo jiný.


PŘEHLEDNĚ: Co je zelené a co už ne? Vysvětlivky bruselské taxonomie
idnes.cz | 02:00:04
Evropa už ví, jaké energetické zdroje lze považovat za udržitelné. Evropská komise včera zveřejnila finální podobu taxonomie. Tedy určitého vodítka pro finanční instituce, jak přistupovat k jaderným či plynovým elektrárnám a dalším zdrojům. Zjednodušeně řečeno, v Bruselu zvítězil střízlivě realistický přístup k budoucím energetickým potřebám evropských zemí.


Dezinfikování všeho způsobuje alergie. Má je už čtvrtina Čechů, přibývají nové
idnes.cz | 02:00:04
V městských bytech lidé častěji chytnou alergii na domácí zvířata než na venkově. Rýma, dušnost, svědění, otoky. To jsou časté příznaky doprovázející alergickou reakci. Zdaleka se už neomezují jen na pylovou sezonu, ale objevují se celoročně. Posedlost mnoha lidí čistotou a sterilním prostředím, která v posledních letech kvůli pandemii prudce zesílila, nese následky.


Fotky Schillerové? Byl jsem naštvaný, vyjádřil se v rozhovoru Andrej Babiš
idnes.cz | 02:00:04
Proč hnutí ANO odmítá podpořit novelu pandemického zákona nebo jak bude pracovat coby opoziční poslanec. I na to odpovídá v rozhovoru pro MF DNES předseda hnutí ANO Andrej Babiš.


Uvnitř na pořádek dbáme, venkovní úklid se ale přehlíží, říká ředitelka
idnes.cz | 02:00:04
Přestože v kancelářích se pohybuje lidí méně, uklízí se více. Německá společnost Kärcher, která se zabývá úklidovou technikou, zaznamenala v pandemii rychlý růst. „Hygiena se dostala do centra zájmu, protože se všichni zajímali o dezinfekci, ale dezinfikovat můžete pouze vyčištěné prostory,“ říká šéfka české pobočky Milada Skutilová.


Vůdce, lágry, propaganda. Olympiáda v Pekingu připomíná Hitlerovy hry
idnes.cz | 02:00:04
Bude to asi nejkontroverznější olympiáda za poslední čtyři dekády. Západní státníci zimní hry v Pekingu bojkotují a některá média a aktivisté je kvůli porušování lidských práv srovnávají se dvěma olympiádami, které se v roce 1936 konaly v nacistickém Německu.


Zdědili jste po příbuzných byt nebo dům? Radost z majetku může být předčasná
idnes.cz | 02:00:05
Ze zákona se dědictví sice nabývá již smrtí zůstavitele, praktická cesta k němu však může být v případě neshod mezi dědici trnitá. Jak se k věcem v pozůstalosti chovat, dokud není řízení skončeno, přibližují právníci Anežka Večeřová a Bořivoj Líbal z advokátní kanceláře Noerr.


Jádro a plyn nejsou zelené, ale přechodné technologie. Pomohou k uhlíkové neutralitě
iHned.cz | 02:00:07
Před dvěma týdny poslalo Česko do Bruselu řadu připomínek k návrhu tzv. taxonomie. Návod pro budoucí investory v EU rozděluje technologie podle toho, jak moc jsou zelené, a ty potom zvýhodňuje. Proto už kolem taxonomie rok zuří tvrdý otevřený i...


Americký fond investuje přes tři miliardy korun do české chemičky Draslovka
iHned.cz | 02:00:07
České společnosti Draslovka pomohou ke globální expanzi peníze z fondů americké společnosti Oaktree Capital Management. Ta bude do Draslovky investovat 150 milionů dolarů, v přepočtu přes tři miliardy korun. Firma loni uvedla, že chce do roku 2025...


Finanční trhy (3. 2. 2022)
iHned.cz | 02:00:07
České společnosti Draslovka pomohou ke globální expanzi peníze z fondů americké společnosti Oaktree Capital Management. Ta bude do Draslovky investovat 150 milionů dolarů, v přepočtu přes tři miliardy korun. Firma loni uvedla, že chce do roku 2025...\n


Potravinová banka marně hledala prostory v Praze. Nakonec nejspíš získá tři
Respekt | 00:25:19
Nově se pomoci dostává i lidem zasaženým pandemií a inflacíO svatbě se bavíme spíše v legraci, říká Jágrova Dominika
revue.idnes.cz | 05:00:10
Modelingu se věnuje už jen příležitostně, spolupráce si vybírá. Dominika Branišová (27) nedávno fotila snímky ve svatebních šatech a tak muselo dojít i na otázku ohledně případné svatby s hokejistou Jaromírem Jágrem, který v polovině února oslaví padesátiny.


Fiala pojede do Lán za Zemanem, projedná se jmenování Koudelky do čela BIS a pokračuje olympiáda
lidovky.cz | 05:00:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?


Írán pozastavil těžbu kryptoměn, aby předešel blackoutům. Hroutící síti má ulevit i vypínání pouličního osvětlení
lidovky.cz | 05:00:00
Ještě měsíc musí vydržet kryptotěžaři v Íránu, než budou opět moci naplno rozjet svoje stroje. Až do 6. března totiž v zemi platí přísný zákaz těžby bitcoinu a dalších digitálních měn. Vláda v Teheránu se k tomuto kroku rozhodla, aby ochránila elektrickou síť v energeticky náročném zimním období a zamezila hrozícím blackoutům.


Rasa jako trumf. Goldbergová jen logicky rozvíjí ideu pokrokářů
lidovky.cz | 05:00:00
Kdo chce zdůraznit zhoubnost rasového vidění světa, často sahá do zásobníku reálií nacistického Německa: rasové zákony, trestný čin hanobení rasy, oddělení rasové hygieny v akademickém ústavu. Známe to z knih, dokumentárních i hraných filmů, třeba podle Oty Pavla. Jenže v pokrokovém světě, který sem míří z USA, to vypadá jinak.


Připravíme vás na přijímačky na gymnázium! Jak jste na tom s mluvnickými kategoriemi?
lidovky.cz | 05:00:00
V tomto čísle si prostřednictvím otevřených úloh zopakujeme mluvnické kategorie, které určujeme u ohebných slovních druhů, kam řadíme podstatná jména, přídavná jména, zájmena, číslovky a slovesa.


Připravíme vás na přijímačky na střední školy! Procvičte si pravopisné jevy
lidovky.cz | 05:00:00
Tento díl českého jazyka je zaměřen na vybrané pravopisné jevy, na které můžeme v přijímacích testech narazit. V procvičovací části si pak za pomoci dichotomických úloh neboli úloh, v nichž se budeme rozhodovat mezi možnostmi ANO – NE nejčastěji v souvislosti s výchozím textem, vyzkoušíme, jak jsme naše společné opakování pravopisu zvládli.


Vedení policie musí vysvětlit, proč shromažďuje osobní údaje o lidech v karanténě
aktuálně.cz | 05:30:00
Policie musí vysvětlit okolnosti shromažďování osobních údajů o lidech v karanténě


Vlna omikronu se přelila na východ. V Praze a okolí se pomalu vyčerpává
Denik.cz | 06:00:00
Ještě na přelomu roku to byly poslední dva ostrůvky bez jediného zaznamenaného případu koronaviru během celé pandemie. Pak ale do Česka vtrhla mnohem nakažlivější varianta omikron. A poprvé se covid objevil i v malé obci Důl na Pelhřimovsku.


Jak milovat prezidentku. Do kin míří romance s Annou Geislerovou
Denik.cz | 05:45:00
Prezidentka. Tak se jmenuje nový český film Rudolfa Havlíka, jehož titulní hrdinka hledá cesty, jak uplatnit právo milovat a být milována mužem svých snů. Režisér snímků Pohádky pro Emu, Bábovky či Minuta věčnosti obsadil do hlavní role Annu Geislerovou a v tyto dny dokončuje poslední scény svého příběhu.


Britové chystají největší párty v historii. Deset milionů lidí oslaví královnu
Denik.cz | 05:30:00
Čtyřdenní volno a nespočet akcí. Britové se už nyní pečlivě připravují na počátek letošního června. Právě tehdy je totiž čekají mohutné oslavy výročí sedmdesáti let od korunovace královny Alžběty II. V jeden ze dnů se pak obyvatelé britských ostrovů pokusí překonat národní rekord v podobě největší celonárodní párty v dějinách.


Bílá smrt. Nejhorší sněhová bouře v dějinách trvala týden, lidi pohřbila zaživa
Denik.cz | 05:00:00
Když se prudký vítr po šesti dnech utišil a do vzduchu konečně mohlo vzlétnout několik helikoptér záchranářů, krajinu pod sebou poznávali jen těžce. Místo vesnic viděli stále jen bílou planinu, někde trčely alespoň špičky elektrických sloupů, které trochu naznačovaly, kudy dříve vedly silnice či ulice. Pod metry těžkého sněhu se v tu chvíli nacházely tisíce lidí. Někteří ještě žili, většinu z nich ale bílá studená masa zabila. Přesně před padesáti lety v Íránu vypukla nejhorší sněhová bouře v dějinách lidstva.


S úložištěm jaderného odpadu do roku 2050 bude problém, říká Dana Drábová
Hospodářské noviny | 06:40:00
Dnes se podíváme na to, jak je to s perspektivou jaderných elektráren v Česku poté, co Brusel schválil zařazení jádra mezi takzvané čisté zdroje. Není v něčem háček? Vyzpovídáme Danu Drábovou, šéfku státního úřadu pro jadernou bezpečnost. A podíváme...


Jádro a plyn nejsou zelené, ale přechodné technologie. Pomohou k uhlíkové neutralitě
Hospodářské noviny | 07:00:04
Před dvěma týdny poslalo Česko do Bruselu řadu připomínek k návrhu tzv. taxonomie. Návod pro budoucí investory v EU rozděluje technologie podle toho, jak moc jsou zelené, a ty potom zvýhodňuje. Proto už kolem taxonomie rok zuří tvrdý otevřený i...


Americký fond investuje přes tři miliardy korun do české chemičky Draslovka
Hospodářské noviny | 07:00:04
České společnosti Draslovka pomohou ke globální expanzi peníze z fondů americké společnosti Oaktree Capital Management. Ta bude do Draslovky investovat 150 milionů dolarů, v přepočtu přes tři miliardy korun. Firma loni uvedla, že chce do roku 2025...


Finanční trhy (3. 2. 2022)
Hospodářské noviny | 07:00:04
České společnosti Draslovka pomohou ke globální expanzi peníze z fondů americké společnosti Oaktree Capital Management. Ta bude do Draslovky investovat 150 milionů dolarů, v přepočtu přes tři miliardy korun. Firma loni uvedla, že chce do roku 2025...\n


Ve středu přibylo 50 674 případů koronaviru
ČT24 | 06:34:43
Testy ve středu odhalily v Česku 50 674 případů koronaviru. Nově potvrzených případů bylo 43 307, to je o zhruba 11 400 méně než před týdnem. Opakovaných nákaz bylo 7367, ve srovnání s minulou středu o 2500 víc. Celkový počet nakažených byl tak uplynulý den v mezitýdenním srovnání nižší o 8860 případů. Lidí s covidem-19 v nemocnicích za uplynulý týden přibylo o asi 800 na 2856, počet pacientů ve vážném stavu ale neroste a zůstává od konce ledna kolem dvou stovek. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.


Předpověď počasí na víkend: Oteplí se, místy se ale vrátí sněžení
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
O víkendu se může do Česka vrátit sněžení, které koncem pracovního týdne zasáhne zejména oblasti vyšších poloh. Denní teploty by se měly držet nad nulou, v noci ale budou dál klesat pod bod mrazu.


Předpověď počasí na víkend: Oteplí se, místy se ale vrátí sněžení
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
O víkendu se může do Česka vrátit sněžení, které koncem pracovního týdne zasáhne zejména oblasti vyšších poloh. Denní teploty by se měly držet nad nulou, v noci ale budou dál klesat pod bod mrazu.


Argentinou na bambusovém kole přes hory sedmi barev
Reflex | 06:30:00
„Vy chcete projet hornatou severozápadní částí Argentiny až k bolivijské hranici bez přípravy, jen na kole a ještě k tomu na bambusovém?!“ Právě takhle reagovala většina lidí v našem okolí. Prý bez zkušeností, pořádného plánu a drahé cyklistické výbavy nemáme šanci. Ale já a můj argentinský kamarád Nicolas jsme přesvědčeni, že naše cesta bude vítězství ducha nad tělem – a možná taky bambusu nad kovem!


Marek Stoniš: Trudeau na českém ministerstvu pro pravdu
Reflex | 06:10:00
Progresívní kanadský premiér Trudeau, což je ten pán, který se před volbami omlouval, když na něj vytáhli fotku z maškarního plesu, kde byl v masce za Indiána, že to nebylo správné a progresívní a že už to nikdy neudělá, v minulých dnech progresívně i s rodinou zdrhl před miliónovými protesty Kanaďanů proti covidovým restrikcím a povinnému očkování a schoval se neznámo kam. Masové protesty za svobodu označil v dobrém duchu bolševické propagandy za akci hrstky zoufalců.


Opatření proti covidu byla často nelegální. Jak ale dál? Dostál vs. Wintr o pandemickém zákonu
Reflex | 06:00:00
„Kdybychom si měli na konci února vyrazit z ruky všechny nástroje, bylo by to poněkud neopatrné,“ podpořil přijetí novely pandemického zákona ústavní právník Jan Wintr. Jeho kolega z oboru a expert na zdravotní právo Ondřej Dostál je přesvědčený, že se bez zmocnění, která s sebou navrhovaná úprava přináší, obejdeme. „Jeden z důvodu mého odporu proti zvyšování kompetencí ministerstva zdravotnictví, je jeho vnitřní fungování, které považuju za protiprávní a protiústavní, neboť tvorba opatření tam reálně neprobíhá prostřednictvím úředníků pod služebním zákonem, ale cestou nejrůznějších komisí, jejichž členové rozhodně nedávají záruky absence podjatosti,“ říká Dostál, který by případné další koronavirové krizi čelil vyhlášením nouzového stavu. Ten Wintr považuje za nebezpečný pro základní práva a svobody občanů.


Karina Kubelková: Nedostatek pracovníků trápí firmy víc než chybějící suroviny
E15-ekonomika | 06:00:00
Vstoupili jsme do dalšího roku plného nejistot. Pravděpodobnost restartu ekonomiky je podobně velká jako pravděpodobnost útlumu pod tíhou případných dalších pandemických vln a jejich následků. Přestože se mediální pozornost upíná především na vývoj koronaviru, ceny energií a na dostupnost vstupů, je třeba si uvědomit, co nejvíce trápí podnikatele v Česku.


Čeští šéfové se obávají nedostatku lidí a růstu mezd. Špatná legislativa je trápí méně
E15-ekonomika | 05:30:00
Vedení tuzemských firem se těší na lepší výnosy než loni, ukazuje průzkum PwC CEO Survey, kterého se loni v listopadu a prosinci zúčastnilo 185 generálních ředitelů. Téměř čtyři pětiny z nich předpokládají, že se jim letos bude dařit lépe než loni. To je o osm procentních bodů více než loni a o čtyři body více než v předpandemickém roce 2019, kdy s většími výnosy počítaly tři čtvrtiny šéfů.


Nižší daň na solární panely, kola či půjčování knih. Vláda zvažuje podporu zelených výrobků
E15-ekonomika | 05:00:00
Ekologicky šetrné produkty se možná dočkají nižšího zdanění. Vláda chce podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) využít prosincového rozhodnutí ministrů financí EU o možnosti zařazení zelených výrobků a služeb do nižší sazby DPH. Kromě lidovců podporují záměr i koaliční Starostové a nezávislí.


Karina Kubelková: Nedostatek pracovníků trápí firmy víc než chybějící suroviny
E15-politika | 06:00:00
Vstoupili jsme do dalšího roku plného nejistot. Pravděpodobnost restartu ekonomiky je podobně velká jako pravděpodobnost útlumu pod tíhou případných dalších pandemických vln a jejich následků. Přestože se mediální pozornost upíná především na vývoj koronaviru, ceny energií a na dostupnost vstupů, je třeba si uvědomit, co nejvíce trápí podnikatele v Česku.


Čeští šéfové se obávají nedostatku lidí a růstu mezd. Špatná legislativa je trápí méně
E15-politika | 05:30:00
Vedení tuzemských firem se těší na lepší výnosy než loni, ukazuje průzkum PwC CEO Survey, kterého se loni v listopadu a prosinci zúčastnilo 185 generálních ředitelů. Téměř čtyři pětiny z nich předpokládají, že se jim letos bude dařit lépe než loni. To je o osm procentních bodů více než loni a o čtyři body více než v předpandemickém roce 2019, kdy s většími výnosy počítaly tři čtvrtiny šéfů.


Nižší daň na solární panely, kola či půjčování knih. Vláda zvažuje podporu zelených výrobků
E15-politika | 05:00:00
Ekologicky šetrné produkty se možná dočkají nižšího zdanění. Vláda chce podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) využít prosincového rozhodnutí ministrů financí EU o možnosti zařazení zelených výrobků a služeb do nižší sazby DPH. Kromě lidovců podporují záměr i koaliční Starostové a nezávislí.


Počet uživatelů Facebooku už neroste, firma Meta vidí spásu v krátkých videích
lupa.cz | 07:43:00
Rekordní příjmy, ale stagnace počtu uživatelů a dopady změn ochrany soukromí v systému iOS – čerstvě zveřejněné hospodářské výsledky společnosti Meta, která provozuje Facebook, za poslední čtvrtletí roku 2021 nejsou pro firmu úplně pozitivní.


Jakub Krajčovič (Sandberg): České hostingy byly fragmentované. Můžeme je spojit a prodat
lupa.cz | 06:30:01
Slovenský fond Sandberg Capital v Česku investuje do IT firem a skrze Webglobe rozjel konsolidaci hostingových hráčů.


Zimní olympiáda 2022: Kde všude ji naladíte a kolik toho odvysílá ČT?
lupa.cz | 06:00:00
Českým sportovcům můžete fandit při sledování přenosů v České televizi a na Eurosportu. Přímé vysílání nabídnou také Radiožurnál a Radiožurnál Sport.


Vodafone a T-Mobile přistupují na podmínky TV Prima
lupa.cz | 06:00:00
Společnosti T-Mobile a Vodafone potvrdily agentuře ČTK, že se domluvily s televizí Prima na podmínkách dalšího šíření jejích stanic.


Facebook investory zklamal. Po zveřejnění výsledků ztratil přes 20 procent tržní hodnoty
iHned.cz | 07:25:00
Sérii pozitivních výsledků velkých technologických firem od Applu po Microsoft a Sony narušila společnost Meta Platforms, které patří Facebook, Whats App a další internetové sociální sítě. Meta nenaplnila očekávání finančních analytiků a při...


Měli jsme dobrý nápad ve správnou chvíli, říká spolumajitel nového českého „jednorožce“ Productboard Hejl
iHned.cz | 07:24:00
Jak vypadá 1,725 miliardy dolarů, v přepočtu 37 miliard korun? Jako český start-up Productboard, který založili Hubert Palán a Daniel Hejl. Právě na takovou obří sumu totiž ocenili jejich společnost investoři, kteří jim v nejnovějším investičním...


Po 35 hodinách schváleno. Novela pandemického zákona prošla sněmovnou
iHned.cz | 07:09:00
Protikoronavirová mimořádná opatření vydaná podle pandemického zákona zřejmě budou moci zahrnout širší okruh činností než teď. Úřady budou moci nařídit testování na covid-19 také například podnikatelům, studentům, žákům a předškolákům, nejen...


S úložištěm jaderného odpadu do roku 2050 bude problém, říká Dana Drábová
iHned.cz | 06:40:00
Dnes se podíváme na to, jak je to s perspektivou jaderných elektráren v Česku poté, co Brusel schválil zařazení jádra mezi takzvané čisté zdroje. Není v něčem háček? Vyzpovídáme Danu Drábovou, šéfku státního úřadu pro jadernou bezpečnost. A podíváme...


Nová formule z ČVUT nepotřebuje řidiče! Budeme se brzy vozit v autech s rukama za hlavou?
blesk | 07:05:00
ČVUT válí v Dubaji. Na světové výstavě EXPO 2020 se chlubí samořiditelnou formulí. K vidění bude do 13. února v pavilonu České republiky, za jejím stvořením stojí tým eForce FEE Prague Formula z Fakulty elektrotechnické ČVUT. V závodech už stihla porazit i tým z americké MIT. Jak rychle dokáže jet? Může na dálnici? A jak těžko se ovládá?


Bolestivý úraz Veroniky Žilkové: A je po cvičení!
blesk | 06:45:00
Oblíbená herečka Veronika Žilková (60) si přivodila nepříjemný úraz. Smutnou novinkou se pochlubila svým příznivcům na instagramu, kam přiložila i fotografii.


Jiří Mádl (35) překvapil jako zpěvák! Pro dobrou věc shání 25 milionů
blesk | 06:10:00
Herec Jiří Mádl (35) spojil svůj život s organizaci Arpida. Ta pomáhá lidem s tělesným a kombinovaným postižením. Dokonce se i v souvislosti s tím stal na chvíli zpěvákem!


Testovali jsme drahé proteinové tyčinky: Kolik bílkovin skutečně obsahují?
blesk | 06:00:00
Snažíte se zhubnout, nabrat svaly, nebo se držíte zdravého životního stylu, takže jste propadli »kouzlu« proteinových tyčinek? Na jejich složení si posvítil Potravinový Sherlock. 


„Žen ve vedení bude čím dál víc,“ říká první dáma České spořitelny. Co mužům projde a ženám ne?
blesk | 05:20:00
Daniela Pešková je jedinou ženou v čele největší české banky. V představenstvu České spořitelny působí šest let a s úsměvem o sobě tvrdí, že ženské zbraně nepatří k jejím silným stránkám. Přiznává, že skloubit kariéru s rodinným životem rozhodně jednoduché není. Má ale pár pravidel, kterými si řídí a většinou se osvědčily. Jedním z nich je i nebát se říct si o pomoc.


Zaniklá ves zmizela z pražských map, její název však přetrval. Víte, kde stával Humenec?
blesk | 05:17:00
V dobách dávno minulých bychom na historických mapách Prahy nalezli názvy, která nepamatují ani naše prababičky s pradědečky. Na území dnešní metropole se totiž kdysi rozprostíralo neuvěřitelné množství vsí, osad, statků, usedlostí a tvrzí – ne každá však přečkala hektický koloběh dějin a dožila se roku 2022. Tak jako maličká osada Humenec, kterou dodnes připomínají dokonce hned dvě pražské ulice.


Kulhající a chřadnoucí Kim: Nový propagandistický film vyobrazuje strádání severokorejského vůdce
blesk | 05:10:00
Severokorejský diktátor Kim Čong-un (38) má k dispozici celé oddělení zaměřené na propagandu, které ho běžným občanům prezentuje jako „mírumilovného vůdce oddaného lidu“. V posledním roce 2021 Kim na veřejnosti často mluvil o krizi a těžkostech, kterými si země prochází. To je pro lídry KLDR nevídané, navíc Kim výrazně zhubnul, což samozřejmě využila propaganda, a vyzvedla, že vůdce strádá stejně jako jeho občané. I nejnovější propagandistický film ukazuje trápení vládce KLDR, uvedl web Business Insider.


Přichází doba kožních problémů? Omikron mění typické příznaky covidu za nové
blesk | 05:00:00
Mutace omikron, která se ve většině případů projevuje mírněji než předchozí dominantní varianty, s sebou přinesla celý seznam nových příznaků covidu. Pacienti si stěžují na bolest v krku, bolesti zad, motání hlavy, kašel a symptomy poukazující spíš na klasickou zimní rýmu. Nejnovější data z britského výzkumu teď navíc k  typickým příznakům zařadila i hned několik typů kožních problémů. Ať už se jedná o vysušené rty nebo svědivé pupínky na loktech, preventivním testem na covid rozhodně nic nezkazíte.


Zahlcené maily, nepřesné informace od hygien a chaos: Omikron zavalil ordinace praktiků
blesk | 05:00:00
Denní přírůstek případů koronaviru v Česku byl v úterý rekordní, testy jich potvrdily 57 195. I když počet hospitalizovaných stoupá, omikron nijak výrazně nezatěžuje nemocnice, podle lékařů, které Blesk Zprávy oslovily, ale nakažlivější varianta koronaviru zcela zavalila primární péči. Někde počty nakažených strmě stoupají, jinde vrchol teprve očekávají. Praktici se ale shodují, že telefony neustále zvoní, e-mailové schránky jsou zahlcené dotazy a od medicíny lékaře zdržuje náročná administrativa. Někteří hovoří i o nepřesných informacích od hygien a chaosu.


Bezos kupuje jachtu za neuvěřitelných 11 miliard! Padne kvůli ní historický skvost
blesk | 05:00:00
Rotterdam částečně rozebere svůj ikonický most Koningshaven, mezi místními obyvateli známý jako „De Hef“, aby pod ním mohla proplout nová výletní jachta Jeffa Bezose, píše deník Rijnmond. To se nelíbí Rotterdamské historické společnosti, která poukázala na to, že město slíbilo, že po dokončení rekonstrukce mostu v roce 2017 už ho nikdy nebude demontovat. Superjachta nese prozatímní název Projekt Y721.


Exministr zdravotnictví se dočkal. Za 12 dní získá nový titul: Jeho excelence Adam Vojtěch
blesk | 05:00:00
Tervetuloa Suomeen! (Vítejte ve Finsku!). Tuto větu už brzy uslyší exministr zdravotnictví Adam Vojtěch (35, za ANO). Blesk totiž zjistil, že za dvanáct dní, tedy na svatého Valentýna, opustí Česko a oficiálně se stane novým velvyslancem v Helsinkách.


Gottová pracuje v obchodě jako prodavačka! Její sestra zatím dál práci shání
blesk | 05:00:00
Dospělé dcery Karla Gotta (†80) si vybraly odlišný způsob života! Zatímco Dominiku Gottovou (48) teď finančně živí píseň, kterou natočila, její sestra Lucie (34) se práce nebojí. Prodává v módním řetězci a skoro vůbec se na svých směnách nezastaví!


Historici pátrají po jménech osob z terezínského ghetta: Lucii v 19 poslali do koncentráku, identifikovala ji neteř
blesk | 05:00:00
Před několika měsíci se s prosbou na veřejnost i vědce obrátili historici z projektu Paměť národa. V pozůstalosti po novináři Milanu Weinerovi se našlo drobné fotoalbum s fotografiemi z terezínského ghetta. Historici doufají, že se jim po téměř osmdesáti letech podaří vypátrat identitu lidí a zjistit jejich osudy. Nyní Paměť národa oznámila, že pátrání má první výsledky. Na portrétu číslo 6 je údajně Lucie Weisbergerová, která byla předvolána k transportu ve svých devatenácti letech v roce 1942. Opředen záhadou je ale stále portrét číslo 7, patří tvář muže umělci Petru Kienovi?


Vaňková ze SuperStar nahá ve vaně: Bramboru na zadku zakryla obrázkem
blesk | 05:00:00
Tetování andílka by nebylo na místě. Jak to tak vypadá, Šárka Vaňková (34) je pěkná dračice. Stříbrná SuperStar z roku 2004 se pochlubila provokativními snímky, zapózovala nahá ve vaně. Zrak všech upoutalo rozsáhlé tetování na zadní části těla.


Orlické vraždy: Báňský potápěč Dalibor lovil sudy s mrtvolami!
blesk | 05:00:00
Čtyři týdny, tři vylovené mrtvoly! Ostravští báňští potápěči byli jediní v republice, kteří díky speciálnímu vybavení a zkušenostem mohli v roce 1995 pomoci vyšetřovatelům s pátráním v případu přezdívaném Orličtí vrazi. Dodali jim důkazy. Byl mezi nimi i Dalibor Tekiela (57).


Šílený pád cen v Polsku u jídla i benzínu! Češi už berou obchody útokem
blesk | 05:00:00
Základní potraviny jako chleba či mléčné výrobky, ale také benzin by měly být v Polsku ještě levnější. Důvod? Tamní vláda v rámci boje s inflací totiž některé daně dočasně snížila, nebo dokonce zcela zrušila! Jak se Blesk.cz přesvědčil, Čechům tato novinka neunikla! Obchody i čerpací stanice vzali útokem…


Hrabal (†82) mi skočil z 5. patra před auto, popsal lékař. Od smrti spisovatele uplynulo 25 let
blesk | 05:00:00
Od smrti geniálního spisovatele, jehož věhlas přesáhl hranice republiky, ve středu uplynulo již 25 let. Odchod Bohumila Hrabala (†82) z tohoto světa je však dodnes opředen záhadou. Podle některých vypadl z okna nemocnice, když krmil ptáky. Jiní jsou přesvědčeni o tom, že spáchal sebevraždu. Mezi nimi i profesor Pavel Dungl, přednosta ortopedické kliniky Nemocnice Na Bulovce, kde Hrabal před smrtí ležel. Lékař při příležitosti smutného výročí popsal, co tragédii předcházelo.


Zbídačeného Bena zachránili z množírny. Operace nemocných kloubů bude stát desítky tisíc. Pomůžete?
blesk | 05:00:00
Ben (asi 3) byl spolu s dalšími desítkami čivav odebrán z rozprášené množírny. Ujal se ho třebíčský spolek Kapka pro tlapky, který ho dal dohromady po fyzické i psychické stránce. Ukázalo se ale, že má vrozenou vadu kloubů. Čeká ho proto už druhá náročná operace.


Jeptiška pouští draka, vepřík si hoví v obýváku. Neobyčejné snímky našich dní
pikant | 06:01:00
Fotograf Daniel Šperl své nové snímky označil souhrnným názvem Všednosti, ale všední rozhodně nejsou. Nyní je vystavuje v sušické galerii Sirkus.


Zaostřeno na Londongrad a Kreml. Toto jsou tváře Putinova režimu, kterým hrozí sankce
aktuálně.cz | 06:37:17
Jména těchto Rusů figurují už delší dobu na západních sankčních seznamech. Ať už schválených, či navrhovaných.


Čeho se šéfové českých firem nejvíce obávají: Green Deal ani pandemie to nejsou
aktuálně.cz | 06:19:23
Aktuální průzkum CEO Survey od poradenské společnosti PwC mapuje, jak vidí šéfové českých firem situaci na trhu.


Zlaté české ruce opraví neopravitelné. Mladí automechanici ale odcházejí za pohodlím
aktuálně.cz | 06:02:00
Češi stále rozebírají věci, které se oficiálně dají pouze vyměnit. O jejich služby je zájem i v Německu. Mladou generaci ale řemeslo neláká.


Seniora si zlodějka vyhlédla na zastávce. Pak použila fintu, aby ho doma okradla
Denik.cz | 06:30:00
Senioři jsou v důvěřivosti vůči potenciálním zlodějům nepoučitelní. Přestože slyší často z televize, aby si dávali pozor na lidi, kteří je mohou okrást, nechají se snadno obalamutit. Dokládá to aktuální případ z Teplic.


Řidiči se dočkají dalšího úseku dálnice D6. Stavět se začne za pár týdnů
Denik.cz | 06:30:00
Prodloužení dálnice D6 Praha – Karlovy Vary u Krupé na Rakovnicku už nic nebrání v cestě. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) tento týden uzavřelo smlouvu se zhotovitelem, úsek zrychlí cestu řidičům z Podbořanska a části Žatecka do české metropole.


Ve středu přibylo 43 307 nově potvrzených případů covidu. Ubylo lidí v nemocnici
Denik.cz | 06:16:00
Středeční testy odhalily 43 307 nových případů nemoci covid-19 a dalších 7367 případů reinfekce. Oproti předchozímu dni se ale méně testovalo. Mírně pak poklesl počet hospitalizovaných pacientů i počet lidí, kteří jsou ve vážném stavu. 


John Mucha: Dědečkovu epopej nechám Praze. Podmínkou je ale Savarin
Denik.cz | 05:46:00
Důstojný prostor pro dvacítku velkoformátových pláten Slovanské epopeje Alfonse Muchy by mohl ukončit vleklý soudní spor o vlastnictví díla. Místo už se rýsuje v podobě připravované stavby paláce Savarin na Václavském náměstí v Praze. Radní české metropole v něm začátkem týdne schválili umístění obrazů na pětadvacet let.


Pro české pivo za hranice. Kvůli zdražení potravin nakupují Češi v Německu
Denik.cz | 05:44:00
Zdražování základních potravin "nahání" české zákazníky do obchodů v Německu. Za nákupy tam jezdí ve velkém především lidé z příhraničních měst. Levněji v Německu paradoxně vyjdou i vyhlášená česká piva. 


Statisíce fuč. Podvodníci se stěhují na internet, varuje kriminalista
Denik.cz | 05:36:00
Zloději v ulicích už téměř nejsou, je to totiž dřina. V dnešní době jim stačí poslat mail a brzy mají na účtu stovky tisíc korun, říká k trendům dnešní doby ředitel vysočinských policistů Miloš Trojánek. Strážci zákona se přitom setkávají s až neuvěřitelnou naivitou podvedených.


Fed má řadu neviditelných cílů, pouhá expirace cenných papírů zajistí znatelný pokles rozvahy, domnívá se centrální bankéř
Kurzy.cz | 06:11:00
Prezident Minneapolis Fedu Neel Kashkari pro Yahoo Finance uvedl, že Fed by neměl prudce šlapat na brzdu a současné sazby nemusí být zase tak vzdáleny sazbám neutrálním (viz první část rozhovoru zde).


SkyShowtime získala všechna povolení, letos přijde na český trh
lupa.cz | 09:38:40
Společnosti Comcast a ViacomCBS získaly všechna potřebná povolení evropských regulačních úřadů ke spuštění společné streamovací služby SkyShowtime. Bude přístupná ve více než dvaceti evropských zemích včetně České republiky.


Maurerová o rozvodu s Kožíškem: Není to jednoduché, ale děti jsou priorita
revue.idnes.cz | 09:30:00
Michaela Maurerová (42) promluvila o rozvodu i vztahu s otcem svých dnes už třináctiletých dvojčat, podnikatelem Milanem Kožíškem. Se současným partnerem má herečka a moderátorka tříletou dceru.


Havanský syndrom mohou působit útoky paprsky energie, tvrdí experti USA
idnes.cz | 09:53:00
Komise amerických zpravodajských expertů neidentifikovala jedinou příčinu zjevných neurologických problémů amerických úředníků ve světě, spojovaných s takzvaným havanským syndromem. V úvahu připadá několik možných příčin, včetně cílených útoků s použitím zařízení vysílajících paprsky energie.


Za Fialou přijíždí Morawiecki kvůli Turówu, advokát soudu EU se zastal Česka
idnes.cz | 09:50:00
Do Prahy ve čtvrtek přijede polský premiér Mateusz Morawiecki. Úřad vlády ráno sdělil, že bude jednat s předsedou české vlády Petrem Fialou o bilaterální spolupráci. Premiéři obou sousedních zemí podepíšou smlouvu o podmínkách těžby v polském hnědouhelném dole Turów u českých hranic, kvůli němuž vedou oba státy spor.


Erdoganův ekonomický plán se bortí. Turecká inflace dál trhá rekordy
idnes.cz | 09:36:00
Míra inflace v Turecku v lednu vystoupila na 48,7 procenta a dostala se nejvýše za téměř 20 let. Informoval o tom místní statistický úřad. Výsledek překonal očekávání analytiků, kteří čekali, že inflace vystoupí zhruba na 46 procent. V prosinci byla na 36,1 procenta.


Jeptiška pouští draka, vepřík si hoví v obýváku. Neobyčejné snímky našich dní
bleskove.cz | 06:01:00
Fotograf Daniel Šperl své nové snímky označil souhrnným názvem Všednosti, ale všední rozhodně nejsou. Nyní je vystavuje v sušické galerii Sirkus.


Matku viněnou z opakovaného dušení malé dcery soud zprostil obžaloby
idnes.cz | 09:32:00
Krajský soud v Plzni zprostil obžaloby dvaadvacetiletou ženu z Plzeňska viněnou z týrání dcery. Podle rozsudku nebylo prokázáno, že se skutek stal. Žalobce ženu vinil z toho, že opakovaně dusila své půlroční dítě, které v jednom případě dokonce přestalo dýchat. K poškození mozku nedošlo jen díky rychlé lékařské pomoci.


Tobiáš z Písku je prvním miminkem dvakrát odloženým do babyboxu
idnes.cz | 09:05:00
Přes měsíc starý Tobiáš se stal prvním miminkem, které dvakrát odložili do babyboxu v ČR. Poprvé ho někdo ve schránce v Písku nechal v pátek 7. ledna, nyní se tam objevil podruhé. Zřejmě ho tam odložila babička, která chlapce dostala do péče, ale nezvládala ji.


BIS nás s Vrběticemi vystavila hrozbě obvinění z porušení zákona, píše Hrad
idnes.cz | 09:02:00
Bezpečnostní a informační služba nepřizpůsobila označení spisu týkajícího se výbuchu ve Vrběticích a způsob jeho doručení tomu, aby s utajovanými informacemi určenými do rukou prezidenta republiky byl adresát seznámen co nejdříve. Jak Hrad uvedl ve čtvrtek, předání dokumentu Miloši Zemanovi šest dní po převzetí tak bylo v souladu s předpisy.


Testy potvrdily 43 307 nově nakažených, vzrostl počet reinfekcí na 7 367
idnes.cz | 08:20:00
Testy ve středu odhalily 43 307 nově potvrzených případů covidu, to je o zhruba 11 400 méně než před týdnem. Opakovaných nákaz bylo 7 367, ve srovnání s minulou středu o 2 500 víc. Celkový počet nakažených byl tak uplynulý den v mezitýdenním srovnání nižší o 8 860 případů.


Speciální protiteroristické jednotky USA udeřily v Sýrii, šly po muži Al-Káidy
idnes.cz | 08:11:00
Americké speciální jednotky podnikly ve středu ve městě Atma na severu Sýrie úspěšnou protiteroristickou operaci, sdělil to Pentagon. Místní obyvatelé a povstalci bojující proti syrské vládě tvrdí, že cílem byl údajný džihádista napojený na teroristickou síť Al-Káida. Podle nich při útoku zemřelo několik civilistů.


Nechceme mít z výstavy zábavní atrakci, říká kurátor Světů české animace
idnes.cz | 07:30:00
V Pražské tržnici ve čtvrtek začíná výstava Světy české animace, která vzdává hold osmi desetiletím existence tohoto jedinečného umění. O výstavě v rozhovoru pro iDNES.cz hovoří její kurátor Jan Bubeníček, mimo jiné režisér animovaného filmu Myší patří do nebe, který měl premiéru loni a dostal nominaci na Evropské filmové ceny.


Rada ČNB zřejmě výrazně zvýší úrokové sazby a představí novou prognózu inflace
idnes.cz | 07:25:00
Bankovní rada České národní banky (ČNB) bude ve čtvrtek jednat o nastavení úrokových sazeb a zveřejní novou makroekonomickou prognózu. Podle odhadů ekonomů opět dojde k výraznému zvýšení úrokové sazby, nejpravděpodobněji o 0,75 procentního bodu. Základní úroková sazba by v takovém případě stoupla na 4,5 procenta, tedy na nejvyšší hodnotu od ledna 2002.


Výraz „bezprostředně hrozící“ už nebudeme používat, řekla mluvčí Bílého domu
idnes.cz | 07:05:00
Bílý dům už nebude mluvit o možné ruské invazi jako o bezprostředně hrozící. Ve středu to řekla jeho mluvčí Jen Psakiová. Tento obrat se podle ní dá vyložit tak, že Washington ví, že se ruský prezident Vladimir Putin už rozhodl na Ukrajinu zaútočit. Prezident Joe Biden kvůli Ukrajině mluvil s Emmanuelem Macronem, jednali o koordinaci dalšího postupu.


Výbor projedná jmenování Koudelky do čela BIS i skartování tajné zprávy
idnes.cz | 06:45:00
Návrh jmenovat Michala Koudelku ředitelem Bezpečnostní informační služby projedná sněmovní bezpečnostní výbor. Projednání ve výboru je podmínkou, aby mohla vláda Petra Fialy šéfa BIS. Dlouholetý ředitel civilní kontrarozvědky byl rozhodnutím bývalé vlády vedením BIS jen pověřen s tím, že o řediteli rozhodne až vláda, která vzejde z voleb.


Konec týdne bude opět větrný, po víkendu se oteplí i na horách
idnes.cz | 06:43:00
Ve čtvrtek meteorologové očekávají počasí s velkou oblačností a srážkami. Konec týdne bude celkově opět větrný, avšak vítr by neměl být tak silný jako v minulých dnech. Příští týden se oteplí, na některých místech i nad 10 °C, noční teploty mají klesat pod nulu jen výjimečně. Srážky se očekávají jen ojediněle. Častěji by se také mohlo na obloze objevit slunce.


iDNES Premium nabízí roční předplatné za 290 korun i se sportovním balíčkem
idnes.cz | 06:00:00
Nejnovější akční nabídka iDNES Premium cílí především na sportovní fanoušky, ale využít ji může každý zájemce o výhodné předplatné. Roční členství zakoupené v těchto dnech přijde na 290 korun a vedle přístupu ke všem obvyklým benefitům přináší ještě sportovní balíček, který zahrnuje olympijské zpravodajství, možnost sledovat přenosy na 5 kanálech Eurosportu a soutěž o oblečení českých olympioniků.


Školy hlásí sebevraždy dětí. Až teď se ukazuje, jak pandemii prožívaly, říká Laurenčíková
iHned.cz | 08:16:00
„Nejvíc nás zasáhly konkrétní příběhy dětí, které nemusely zemřít a vzít si život. Školy teď intenzivně hledají pomoc. Celou dobu jsme se snažili bít na poplach,“ říká předsedkyně vládního výboru pro práva dítěte Klára Šimáčková...


Developer CTP vstupuje do Německa miliardovým obchodem. Chystá tam další velké investice
iHned.cz | 08:10:00
Byl to obchod, na který nizozemský podnikatel působící v Česku Remon Vos čekal přes dva roky. Dlouhá jednání ale nakonec slaví úspěch. Jeho developerská skupina CTP ve čtvrtek nad ránem oznámila, že ovládla německou realitní skupinu DIR. Dohodla se...


Volkswagen dokáže v roce 2023 v Číně vyrobit milion elektromobilů
Auto.cz | 09:56:00
Automobilka Volkswagen dokáže v roce 2023 v Číně vyrobit milion elektromobilů. Listu Nikkei to podle agentury Reuters řekl generální ředitel značky Volkswagen osobní vozy Ralf Brandstätter. Ten má od 1. srpna aktivity Volkswagenu v Číně převzít.


Carvana: Jak funguje nákup auta z automatu
Auto.cz | 08:53:00
Usnadnění nákupu z automatu se prosazuje už i v automobilovém oboru. Stále více lidí si objednává auta z obýváku, specializovaná firma se postará také o prodej nahrazované ojetiny.


Honda e dostala rozšířený bodykit a design mistrovského Red Bullu Maxe Verstappena
Auto.cz | 08:00:00
První elektrická Honda prodávaná v Evropě přišla už s mnoha designovými úpravami. Tato designová úprava ve sportovním pojetí odkazuje na posledního mistra světa Formule 1 Maxe Verstappena.


Pandemie jen tak neskončí, varuje zástupce WHO v Česku. Rozvolňování je prý motivováno ekonomickými cíli
lidovky.cz | 07:59:00
Postupné rozvolňování protiepidemických opatření, k němuž se chystá řada zemí, je přílišným optimismem. „Je to pravděpodobně více motivováno ekonomickými cíli než potřebami zdraví a blahobytu obyvatel,“ říká v rozhovoru pro Lidovky.cz šéf české pobočky Světové zdravotnické organizace (WHO) Srdan Matić.


Konec týdne bude opět větrný, po víkendu se oteplí i na horách. Srážky budou ojedinělé
lidovky.cz | 06:56:00
Ve čtvrtek meteorologové očekávají počasí s velkou oblačností a srážkami. Konec týdne bude celkově opět větrný, avšak vítr by neměl být tak silný jako v minulých dnech. Příští týden se oteplí, na některých místech i nad 10 °C, noční teploty mají klesat pod nulu jen výjimečně. Srážky se očekávají jen ojediněle. Častěji by se také mohlo na obloze objevit slunce.


Šest procent. Malé děti se v Česku neočkují, stát přehodil povinnost na pediatry
aktuálně.cz | 09:36:00
V nejmladší věkové skupině od 5 do 11 let dostalo vakcínu pouze šest procent dětí.


Americká komise zkoumala "havanský syndrom". Za některými případy mohou být útoky
aktuálně.cz | 09:24:30
Existuje několik desítek případů, které by podle expertů bylo možné vysvětlit úmyslným použitím zařízení vysílajících paprsky energie.


Černošice: "nová šlechta" objevila venkov díky železnici. Z Prahy donesla eleganci
aktuálně.cz | 09:13:16
Zdejší vily patřily k nejmodernějším své doby a zařadily se mezi klenoty evropského funkcionalismu. Zaujmou i starší domy zdobných slohů.


USA podnikly v Sýrii protiteroristickou operaci. Měla cílit na džihádistu z al-Káidy
aktuálně.cz | 08:12:07
Místní obyvatelé a povstalci bojující proti syrské vládě tvrdí, že cílem byl údajný džihádista napojený na teroristickou síť al-Káida.


Přes Česko přejde ve čtvrtek teplá fronta, na víkend se ale zas ochladí
Denik.cz | 09:47:00
Přes Česko dnes bude přecházet teplá fronta, na víkend se pak zas slabě ochladí. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat v sobotu od jednoho do pěti stupňů Celsia a v neděli se teploty dostanou o stupeň výš. Na horách očekávají meteorologové místy sněhové přeháňky, v nižších polohách déšť. Foukat bude vítr s nárazy kolem 55 kilometrů v hodině. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Proticovidová opatření v Itálii: Bez vakcíny toho lidé mnoho nemohou
Denik.cz | 09:38:00
Ve stejné ráno, kdy se Dánsko probudilo do prvního dne bez jakýchkoli covidových omezení, se trojice Italů nedostala na palubu vnitrostátního letu FR 95B4 do Palerma. Do letadla je nepustila kontrola na letišti v Pise. Neměli v pořádku covidový certifikát. Jako by Dánsko a Itálie, dvě země v jedné EU, zvolily zcela odlišné strategie boje proti šíření viru.


Do babyboxu v Písku někdo odložil podruhé stejného chlapce. Byl v péči babičky
Denik.cz | 09:34:00
Do babyboxu v písecké nemocnici někdo odložil chlapce Tobiáše, který byl v péči své babičky. Chlapec se v babyboxu ocitl podruhé. Před měsícem jej tam jako dvoutýdenního někdo odložil s rodným listem.


Ukrajinský New York Rusům na dostřel. Na válku tu jsou zvyklí
Denik.cz | 09:11:00
Na Donbase, kde válka zuří od roku 2014, se zdá atmosféra klidnější než v Kyjevě. Pro místní lidi je válka každodenní realitou, se kterou se snaží žít.


Kofola: Vláda v reakci na rozhodnutí soudu uvolní vstup do restaurací a hotelů
Kurzy.cz | 09:58:11
Nejvyšší správní soud ČR včera zrušil vládní nařízení, které umožňovalo využívat gastronomických služeb a hotelů jen očkovaným či s nedávným proděláním nemoci Covid-19. Podle soudu tzv. pandemický zákon takové omezení neumožňuje.


Krátké zprávy z ČR: Kofola, CPT
Kurzy.cz | 09:56:37
Kofola : Premiér Fiala včera uvedl, že návštěva restaurací, klubů, hotelů a jiných kulturních zařízení nebude od 9.února vyžadovat prokázání vakcinace či prodělání nemoci COVID-19.


Moneta zítra zveřejní čísla za 4Q
Kurzy.cz | 09:52:57
Moneta zveřejní zítra ráno výsledky za 4Q 2021. Na úrovni čistého zisku očekáváme více jak 60% meziroční nárůst na 1 107 mil. Kč, za kterým jsou především vyšší úrokové výnosy a nižší rizikové náklady. Za celý rok by tak čistý zisk na úrovni 4 mld.


Inflace v eurozóně hluboko pod Českem
Kurzy.cz | 09:48:52
Spotřebitelské ceny v eurozóně se v lednu meziročně zvýšily o 5,1 %. Šlo o docela slušné překvapení, protože trh čekal jen 4,4 % (v průzkumu agentury Bloomberg nečekal růst inflace z prosincových 5 % nikdo).


Ranné zhrnutie (03.02.2022): Americké indexy skončili včerajšiu seansu väčšinou vyššie
Kurzy.cz | 09:42:01
Americké indexy skončili včerajšiu seansu väčšinou vyššie. S&P 500 (US500) vzrástol o 0,94 %, Dow Jones (US30) sa posunul o 0,63 % vyššie, Nasdaq (US100) si pripísal 0,50 %, zatiaľ čo Russell 2000 (US2000) klesol o 0,95 %


Ranní přehled: Tahouny včerejšího růstu pražské burzy (+1,2 %) , stejně jako v západní Evropě, byly banky
Kurzy.cz | 09:39:52
Komentář k akciovému trhu Pražská burza - Index PX: 1,431 bodů (+1.2% d/d); objem: 889 mil. Kč Tahouny růstu na burze v Praze, stejně jako v západní Evropě, byly banky. Výsledky rakouské Raiffeisen Bank International vytáhly výše také Erste Group (+2,96&h


Ranní okénko - ČNB znovu navýší úrokové sazby, ECB pod tlakem
Kurzy.cz | 09:34:31
Dnešek bude patřit centrálním bankám. Zvyšovat sazby bude s největší pravděpodobností Česká národní banka, stejně tak v neobvykle krátkém intervalu i Bank of England. Včerejší rekordní inflace v eurozóně připravila test na dnešek také pro ECB.


Výsledky Meta v poobchodní fázi kazí trhům předchozí dobrou náladu
Kurzy.cz | 09:31:26
Akciové trhy v hlavní fázi obchodování ve středu většinou pokračovaly v růstu čtvrtý den po sobě, díky podpoře od velmi dobrých výsledků Google v úterý večer, jež pomohly titulu k růstu bez mála 8%.


Průzkum Reuters: Česká koruna na ročním horizontu oslabí, zatímco zlotý a forint posílí
Kurzy.cz | 09:23:00
Česká koruna na horizontu příštích 12 měsíců oslabí k euru o 2,1 % na hladinu 24,80 EURCZK, vyplývá z průzkumu Reuters mezi analytiky a ekonomy. Před měsícem bylo očekávání za rok posazeno na 24,90 EURCZK.


Rozbřesk: ČNB dnes velmi pravděpodobně znovu prudce zvedne sazby
Kurzy.cz | 09:04:00
Evropské trhy dnes budou dýchat s centrálními bankéři. Pokud tomu nevěříte, tak tady je lehká rekapitulace Velkého čtvrtku s centrální bankami: 9:30 Maďarsko, 13:00 Velká Británie.


03.02.2022 Zaměstnanost a nezaměstnanost podle výsledků VŠPS - 4. čtvrtletí 2021
Kurzy.cz | 09:03:44
Celková zaměstnanost ve 4. čtvrtletí 2021 meziročně vzrostla o 43,0 tis. osob. Počet nezaměstnaných osob podle metodiky Mezinárodní organizace práce (ILO) klesl o 43,4 tis. a počet ekonomicky neaktivních 15letých a starších se snížil o 29,1 tis.


Bitcoin by se mohl stát národní měnou internetu: Jack Dorsey
Kurzy.cz | 08:56:13
Jack Dorsey, bývalý generální ředitel Twitteru a současný generální ředitel fintech společnosti Block, se na online akci Bitcoin pro korporace připojil ke generálnímu řediteli Microstrategy Michaelu Saylorovi.


Evropské trhy předbíhají ECB. Rada guvernérů však může letos překvapit
Kurzy.cz | 08:50:55
Evropské peněžní trhy sázejí na zvýšení sazeb ECB už v letošním roce. V těchto sázkách se promítají zahraniční i domácí faktory. Guvernérka Lagardeová bude dnes nepochybně pod palbou otázek týkajících se především evropské inflace. Trhům s předpokladem...


Technická analýza páru BTC/USD na 3. února 2022
Kurzy.cz | 08:49:38
Zprávy z krypto průmyslu: Podle úterního prohlášení generálního ředitele Alphabetu Sundara Pichaie společnost zkoumá možnosti integrace blockchainové technologie do svých vlajkových produktů a služeb.


Ranní glosa: ČNB zřejmě zvedne sazby o dalších 75 bazických bodů
Kurzy.cz | 08:49:03
Bank of England doručí druhé zvýšení úroků o 25 bps v řadě.


Ranní komentář: FB v after-market po výsledcích -22 %. Nasdaq dnes ráno klesá o 2 %
Kurzy.cz | 08:48:27
Včerejší seance přinesla další prudké pohyby na akciových trzích, a to jak během samotného dne (PayPal -25 %), tak v after-market obchodování, kdy se akcie Meta platforms po zveřejnění výsledků propadly o 22 %. Společně s sebou pak dolů stáhly také dal...


Koruna čeká na ČNB (3.2.2022)
Kurzy.cz | 08:48:11
Zasedá totiž bankovní rada ČNB, která rozhodně nejenom o zvýšení úrokových sazeb, ale také ukáže svoji novou prognózu.


Nová vlna podvodů s platebními kartami. Vykukové „jdou“ po inzerentech nabízejících k prodeji použité věci
Kurzy.cz | 08:46:41
Podvodníci v posledních dnech opět vytáhli do boje, aby získali citlivá data týkající se platebních karet uživatelů internetu, resp. inzerentů různého zboží. Například z telefonního mobilního čísla 737 342 599 kontaktují přes WhatsApp občany, kteří&hellip


Dokáže ECB vysedět pětiprocentní inflaci?
Kurzy.cz | 08:45:00
Výrazné pozitivní inflační překvapení v eurozóně a naopak ztráty pracovních míst v USA (lednový ADP) nemohly mít jiný než pozitivní dopad na eurodolar.


Trhy v USA si připisují další růstový den
Kurzy.cz | 08:44:09
Americké akcie si včera připsaly další zisky a prodlužují tak šňůru růstových dnů na čtyři.


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 03.02.2022
Kurzy.cz | 08:23:00
Klíčové události
• Eurozóna: Spotřebitelské ceny v lednu vzrostly o 0,3 % m/m a o 5,1 % r/r a v jádrové složce o 2,3 % r/r.
• USA: V lednu v soukromém sektoru podle ukazatele ADP zaniklo 301 tis. pracovních míst.


Práci na dálku umožňují především velké podniky
Kurzy.cz | 07:46:29
Pandemie onemocnění covid-19 přinesla do života celé naší společnosti řadu změn. Změnil se i postoj mnoha firem k vykonávání práce v kanceláři. Firmy, kde to druh práce a podmínky dovolily, umožnily svým zaměstnancům pracovat z domova. Aby mohly podnik...


Přímý přenos z tiskové konference po měnověpolitickém jednání bankovní rady
Kurzy.cz | 10:00:28
3. 2. 2022 Předpokládaný začátek přenosu v 15.45. Situační zpráva o hospodářském a měnovém vývoji Upozornění: Pro sledování streamu je nutno mít povolenu komunikaci z IP adresy 91.103.163.3 na portu 443.


Mimořádné sdělení KPR
Kurzy.cz | 10:00:28
Zveřejňujeme doplňující informace k závěrům, že Bezpečnostní informační služba zaslala prezidentu republiky utajovaný spis č. j.: D56/2021-OST dne 7. dubna 2021 v hrubém nepořádku.1.BIS nepřizpůsobila označení spisu D56/2021-OST a způsob jeho doručení ...


HOCHTIEF CZ a. s. - rozhodnutí k porušení zákazu poškození plynárenského zařízení
Kurzy.cz | 10:00:28
Číslo jednací: 16284-3/2021-ERU


ČNB - Inflační očekávání finančního trhu – leden
Kurzy.cz | 10:00:28
VI. NOMINÁLNÍ MZDY PROGNÓZY RŮSTU NOMINÁLNÍCH MEZD


Titul EY Podnikatel roku Zlínského kraje získali Daniel Večeřa a Petr Res, majitelé společnosti HP TRONIC
Kurzy.cz | 10:00:28
ZLÍNSKÝ KRAJ – Majitelé společnosti HP TRONIC se stali držiteli prestižního ocenění EY Podnikatel roku 2021 Zlínského kraje, které bylo ve středu 2. února slavnostně předáno v sídle krajského úřadu. Společnost HP TRONIC aktuálně ovládá 15 % českého trh...


Na olympiádu do Pekingu zamířili i sportovci z Olomouckého kraje
Kurzy.cz | 10:00:28
Do Číny odletěli běžci na lyžích Adam Fellner a Jan Pechoušek, snowboardistka Vendula Hopjáková, hokejisté David Krejčí a Vendula Přibylová.


Realitní trh v metaverzu vloni nabíral na obrátkách. Letos by se hodnota prodaných virtuálních parcel měla zdvojnásobit a překonat miliardu dolarů
Euro | 09:02:33
Rok 2021 byl, co se týče metaverza, zlomový. Realitní trh s virtuálními pozemky se začal hýbat a hodnota prodaných parcel celkově překonala 500 milionů dolarů. Experti předpovídají, že letos by mělo dojít až ke zdvojnásobení tohoto čísla. Lednové prodeje zatím nasvědčují, že meta miliardy dolarů by měla být poměrně snadno dosažitelná. K největšímu boomu v prodejích došlo poté, co Mark Zuckerberg v říjnu minulého roku oznámil přejmenování Facebooku na Metu.


Na Výstavišti v Praze 7 začala dostavba vyhořelého křídla Průmyslového paláce
eStav.cz | 09:33:09
Na Výstavišti v Praze 7 začala dostavba vyhořelého křídla Průmyslového paláce. Dělníci ji zahájili přeložkou inženýrských sítí a takzvanými zimními pracemi. Rovněž začne průzkum pravého křídla, které bude úplně opraveno. Zástupci magistrátu a městské firmy Výstaviště Praha předali prostor staveniště. Novinářům to řekl náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha Sobě), šéf Výstaviště Tomáš Hübl a předseda sboru jednatelů Metrostav DIZ Karel Volf.


Poláci Česku kvůli Turówu zaplatí desítky milionů. Polský premiér to dnes stvrdí v Praze
Hospodářské noviny | 10:00:00
Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes v Praze podepíše s českým protějškem Petrem Fialou dohodu o dole Turów. Stane se tak v den, kdy se Soudní dvůr EU postavil na stranu Česka ve sporu, který vypukl zhruba před rokem, když Česko podalo na Polsko...


Školy hlásí sebevraždy dětí. Až teď se ukazuje, jak pandemii prožívaly, říká Laurenčíková
Hospodářské noviny | 08:16:00
„Nejvíc nás zasáhly konkrétní příběhy dětí, které nemusely zemřít a vzít si život. Školy teď intenzivně hledají pomoc. Celou dobu jsme se snažili bít na poplach,“ říká předsedkyně vládního výboru pro práva dítěte Klára Šimáčková...


Developer CTP vstupuje do Německa miliardovým obchodem. Chystá tam další velké investice
Hospodářské noviny | 08:10:00
Byl to obchod, na který nizozemský podnikatel působící v Česku Remon Vos čekal přes dva roky. Dlouhá jednání ale nakonec slaví úspěch. Jeho developerská skupina CTP ve čtvrtek nad ránem oznámila, že ovládla německou realitní skupinu DIR. Dohodla se...


Facebook investory zklamal. Po zveřejnění výsledků ztratil přes 20 procent tržní hodnoty
Hospodářské noviny | 07:25:00
Sérii pozitivních výsledků velkých technologických firem od Applu po Microsoft a Sony narušila společnost Meta Platforms, které patří Facebook, WhatsApp a další internetové sociální sítě. Meta nenaplnila očekávání finančních analytiků a při...


Měli jsme dobrý nápad ve správnou chvíli, říká spolumajitel nového českého „jednorožce“ Productboard Hejl
Hospodářské noviny | 07:24:00
Jak vypadá 1,725 miliardy dolarů, v přepočtu 37 miliard korun? Jako český start-up Productboard, který založili Hubert Palán a Daniel Hejl. Právě na takovou obří sumu totiž ocenili jejich společnost investoři, kteří jim v nejnovějším investičním...


Po 35 hodinách schváleno. Novela pandemického zákona prošla sněmovnou
Hospodářské noviny | 07:09:00
Protikoronavirová mimořádná opatření vydaná podle pandemického zákona zřejmě budou moci zahrnout širší okruh činností než teď. Úřady budou moci nařídit testování na covid-19 také například podnikatelům, studentům, žákům a předškolákům, nejen...


ŽIVĚ: Senát rozhoduje o mimořádném volnu a distanční výuce na školách
ČT24 | 08:39:09
Zákon, který umožní vyhlásit až na deset dní mimořádné ředitelské volno ve školách nebo zavést distanční výuku, je hlavním bodem čtvrteční schůze Senátu. Očekává se, že horní komora tuto úpravu hladce schválí. Doporučily jí to oba výbory, které se vládní předlohou zabývaly.


Česko a Polsko našly dohodu o Turówu, Morawiecki míří do Prahy
ČT24 | 09:03:20
Vláda ve středu schválila návrh smlouvy o dolu Turów, ČT to potvrdil mluvčí vlády Václav Smolka. Bod byl podle médií na jednání zařazen v utajeném režimu. Do Prahy ve čtvrtek přijede polský premiér Mateusz Morawiecki. Úřad vlády ráno sdělil, že bude jednat s předsedou české vlády Petrem Fialou (ODS) o bilaterální spolupráci, polská média píší o tom, že přijíždí právě kvůli Turówu. Dohodu by podle neoficiálních informací mohli podepsat, podle Fialy budou ladit „poslední detaily“. Praha s Varšavou vedla spor o podmínkách těžby. Advokát soudu EU dal ve čtvrtek za pravdu české žalobě, Polsko podle něj porušilo unijní právo.


Pandemický zákon prošel, ale místo zpřísňování se má rozvolňovat
Respekt | 07:14:33
Premiér Fiala slíbil, že zákaz hospod a služeb pro neočkované za týden odvoláPolsko v kauze dolu Turów porušilo právo. Morawiecki se jede do Prahy dohodnout
Eurozpravy-domácí | 10:50:00
Do Prahy dnes přijede polský premiér Mateusz Morawiecki. Úřad vlády dnes ráno oznámil, že bude jednat s předsedou české vlády Petrem Fialou (ODS) o bilaterální spolupráci. Podle neoficiálních informací ČTK by mohli premiéři obou sousedních zemí podepsat smlouvu o podmínkách těžby v polském hnědouhelném dole Turów u českých hranic, kvůli němuž vedou oba státy spor.


Restauratéři vítají zrušení opatření, z novely pandemického zákona mají strach
Eurozpravy-domácí | 10:35:00
Restauratéři podle Asociace malých a středních podniků a živnostníků (AMSP) vítají zrušení přísných opatření od příštího týdne. Silné oživení poptávky nečekají hned v únoru, v březnu se stoupajícími teplotami by se ale mělo dostavit.


Kancelář prezidenta republiky trvá na obvinění, že BIS tajnou zprávu zaslala v rozporu s legislativou
Eurozpravy-domácí | 10:23:00
Kancelář prezidenta republiky (KPR) trvá na obvinění, že Bezpečnostní informační služba (BIS) zaslala tajnou zprávu o Vrběticích v rozporu s platnou legislativou. Hrad tajné službě vyčítá, že neupozornila na potřebu rychlého předání prezidentu Miloši Zemanovi.


Do babyboxu v Písku podruhé někdo odložil stejného chlapce
Eurozpravy-domácí | 09:47:00
Do babyboxu v písecké nemocnici někdo odložil chlapce Tobiáše, který byl v péči své babičky. Chlapec se v babyboxu ocitl podruhé. Před měsícem jej tam jako dvoutýdenního někdo odložil s rodným listem. Orgán sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) ho pak svěřil babičce. Jedná se o první dítě v republice, které bylo do babyboxu odloženo dvakrát. Novináře o tom dnes informoval zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess.


KOMENTÁŘ: Cena ropy opět letí nahoru. Poděkovat můžeme i totalitnímu Rusku
Eurozpravy-domácí | 09:35:00
Nejen tuzemská média, ale snad i většina „mainstreamových“ světových titulů, v těchto dnech s velkou vervou varují před tím, že cena ropy nezadržitelně míří k magické hranici 100 amerických dolarů za barel. To je 2150 korun, přepočteno aktuálním měnovým kurzem české koruny k americkému dolaru, když ještě před rokem to bylo necelých 1380 korun. Laskavý čtenář, který si ale umí najít na internetu graf dlouhodobého vývoje obou klíčových značek ropného segmentu, totiž americké ropy WTI a ropy Brent, ale rychle zjistí, že ona „stovka“ u cenovky není za posledních třicet let žádnou novinkou. A že už bylo s cenami ropy hůř, je taky fakt. Pravdou ale je, že rostoucí ceny ropy mají nyní značně nepříznivý dopad na růst všeobecné cenové hladiny. Ale ani to není výjimečné. Chce se tak říct: Hlavně žádnou paniku.


Testy ve středu odhalily v Česku 43.307 nově potvrzených případů koronaviru
Eurozpravy-domácí | 08:17:00
Testy ve středu odhalily v Česku 43.307 nově potvrzených případů koronaviru, to je zhruba o 11.400 méně než před týdnem. Opakovaných nákaz bylo 7367, ve srovnání s minulou středu o 2500 víc. Celkový počet nakažených byl tak uplynulý den v mezitýdenním srovnání nižší o 8860 případů.


Polsko podle advokát soudu EU v kauze dolu Turów porušilo unijní právo
Eurozpravy-zahraniční | 10:53:00
Advokát Soudního dvora Evropské unie dal dnes za pravdu České republice ve sporu o pokračování těžby v polském hnědouhelném dole Turów. Polsko podle něj porušilo unijní právo, když neposoudilo vliv nových prací v dole poblíž českých hranic na životní prostředí.


Švédsko se připojí k zemím, které zruší většinu opatření proti šíření koronaviru
Eurozpravy-zahraniční | 10:48:00
Švédsko příští týden zruší většinu opatření proti šíření koronaviru, včetně očkovacích pasů či omezení hromadných akcí a zkrácené otvírací doby restaurací. Podle švédské televize SVT to dnes řekla premiérka Magdalena Anderssonová. Stejný krok již dříve oznámily i další severské země Dánsko a Norsko.


Rusko má 14. den v řadě rekordní přírůstek nových případů nákazy
Eurozpravy-zahraniční | 10:41:00
Rusko během uplynulých 24 hodin zaznamenalo 155.768 nově potvrzených případů nákazy koronavirem a 667 úmrtí pacientů s covidem-19, oznámily dnes tiskové agentury s odvoláním na vládní krizový štáb.


Počet mrtvých v souvislosti s nemocí covid-19 překročil 5,7 milionu
Eurozpravy-zahraniční | 09:13:00
Počet mrtvých v souvislosti s nemocí covid-19 na celém světě podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) překročil 5,7 milionu.


Ve světě už bylo podáno přes deset miliard dávek vakcín proti covidu
Eurozpravy-zahraniční | 08:57:00
Počet podaných dávek vakcín proti koronaviru ve světě podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) překonal deset miliard.


Německo hlásí rekordních 236.120 nových případů koronaviru
Eurozpravy-zahraniční | 08:12:00
V Německu za středu přibylo 236.120 nových případů koronaviru, což je nejvíce od začátku pandemie. Vyplývá to z aktuální statistiky Institutu Roberta Kocha (RKI). I minulou středu počet nově nakažených překonal hranici 200.000.


Nový Zéland začne postupně otevírat hranice
Eurozpravy-zahraniční | 08:03:00
Nový Zéland od konce tohoto měsíce začne postupně otevírat hranice, lidé z většiny zemí světa tam ale budou smět až v říjnu, oznámila premiérka Jacinda Ardernová. Její země kvůli pandemii covidu-19 zavedla jedna z nejpřísnějších opatření na světě.


Vzpomínáte, jaké hodnoty vyznávala ODS? Pandemický zákon ani Green Deal na ně nepasuje
Reflex | 10:40:00
Snaha o posílení pozice státních institucí na úkor soukromých osob, nadřazenost kolektivních práv právům jednotlivce, kapitulace (to v lepším případě) před rudo-zeleným šílenstvím sociálních inženýrů z EU... To vše je součástí politické agendy ODS, která je momentálně nejsilnější vládní partají. Stačí pár kliků na internetu a člověk zjistí, jak se tato dříve pravicová a konzervativní strana proměnila.


27 obětí staroměstské exekuce: Jak žili a jací byli Harant, Jessenius a další popravení páni-nepáni?
Reflex | 10:00:00
Loni jsme si připomínali čtyřsté výročí popravy sedmadvaceti „českých pánů“ na pražském Staroměstském náměstí 21. června 1621 za jejich účast na neúspěšné protihabsburské revoltě.


Kauza Turów: Polsko podle EU porušilo unijní právo. Do Prahy míří Morawiecki
Tiscali-zprávy | 10:49:07
Advokát Soudního dvora Evropské unie dal dnes za pravdu České republice ve sporu o pokračování těžby v polském hnědouhelném dole Turów.


Ve středu přibylo 43 307 případů covidu, navíc ještě 7367 opakovaných nákaz
Tiscali-zprávy | 10:18:01
Testy ve středu odhalily v Česku 43 307 nově potvrzených případů koronaviru, to je zhruba o 11 400 méně než před týdnem.


Při olympijské premiéře porazily české hokejistky Čínu 3:1
Tiscali-zprávy | 10:07:07
České hokejistky porazily v Pekingu v historické premiéře na olympijských hrách Čínu 3:1. Góly daly Tereza Radová, Denisa Křížová a Michaela Pejzlová. Branku domácího výběru, v jehož dresu nastoupilo třináct hráček narozených v Kanadě nebo USA, vstřelila Hannah Millerová.


EU dala za pravdu Česku. Polsko porušilo unijní právo, když pokračovalo v těžbě v dole Turów
E15-ekonomika | 10:34:00
Advokát Soudního dvora Evropské unie dal ve čtvrtek za pravdu České republice ve sporu o pokračování těžby v polském hnědouhelném dole Turów. Polsko podle něj porušilo unijní právo, když neposoudilo vliv nových prací v dole poblíž českých hranic na životní prostředí. Advokátovo stanovisko není pro soudce závazné, většinou k němu však přihlížejí. Soud by měl konečný verdikt vynést na jaře. Pokud by však česká strana v případě úspěchu probíhajících mezivládních jednání žalobu stáhla, soudci případ přestanou projednávat.


Škoda Auto nepřeruší výrobu po víkendovém požáru. Bude ale vyrábět nedokončené vozy
E15-ekonomika | 10:22:00
Výroba v mladoboleslavské automobilce Škoda Auto se po ničivém víkendovém požáru u jednoho z dodavatelů nepřeruší, z linky budou sjíždět nekompletní vozy. Kromě nedostatkových čipů jim budou chybět také dveřní výplně. Problém se týká modelu Octavia. Škoda proto začne opět využívat odstavné plochy. Přebytečný personál z montáže octavie firma přesune na jiné pozice, chce například zvýšit objem výroby modelů Fabia a Scala, a to s využitím domluvených směn navíc, uvedl odborový předák Jaroslav Povšík v týdeníku Škodovácký odborář.


Nestlé zavírá anglickou továrnu na cukrovinky. Výrobu přesune i do Česka
E15-ekonomika | 09:00:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout. 


Akcie Facebooku se propadly o více než dvacet procent. Jeho zisk byl nižší než se předpokládalo
E15-ekonomika | 08:44:00
Čistý zisk společnosti Meta Platforms, která je majitelem sociální sítě Facebook, ve čtvrtém čtvrtletí meziročně klesl o osm procent na 10,3 miliardy dolarů (220 miliard korun). Odhad podniku pro vývoj tržeb v nynějším čtvrtletí navíc zaostal za očekáváním. Akcie podniku se krátce po jejím zveřejnění propadly o více než 20 procent. Pod tlak se dostaly také akcie dalších internetových firem, výrazně ztrácely například akcie Twitteru či Pinterestu.


Bitva o pandemický zákon nebere konce. Okamura se tři hodiny rozehřívá, Válek se dal raději na modlení
E15-ekonomika | 08:39:00
Od včerejška probíhalo jednání ve Sněmovně ohledně pandemického zákona. A opět se ukázalo, že schůze vysílané masově v televizi by mohly sloužit jako mučící nástroj. Jednání totiž probíhalo celou noc a ještě i druhý den.


EU dala za pravdu Česku. Polsko porušilo unijní právo, když pokračovalo v těžbě v dole Turów
E15-politika | 10:34:00
Advokát Soudního dvora Evropské unie dal ve čtvrtek za pravdu České republice ve sporu o pokračování těžby v polském hnědouhelném dole Turów. Polsko podle něj porušilo unijní právo, když neposoudilo vliv nových prací v dole poblíž českých hranic na životní prostředí. Advokátovo stanovisko není pro soudce závazné, většinou k němu však přihlížejí. Soud by měl konečný verdikt vynést na jaře. Pokud by však česká strana v případě úspěchu probíhajících mezivládních jednání žalobu stáhla, soudci případ přestanou projednávat.


Škoda Auto nepřeruší výrobu po víkendovém požáru. Bude ale vyrábět nedokončené vozy
E15-politika | 10:22:00
Výroba v mladoboleslavské automobilce Škoda Auto se po ničivém víkendovém požáru u jednoho z dodavatelů nepřeruší, z linky budou sjíždět nekompletní vozy. Kromě nedostatkových čipů jim budou chybět také dveřní výplně. Problém se týká modelu Octavia. Škoda proto začne opět využívat odstavné plochy. Přebytečný personál z montáže octavie firma přesune na jiné pozice, chce například zvýšit objem výroby modelů Fabia a Scala, a to s využitím domluvených směn navíc, uvedl odborový předák Jaroslav Povšík v týdeníku Škodovácký odborář.


Nestlé zavírá anglickou továrnu na cukrovinky. Výrobu přesune i do Česka
E15-politika | 09:00:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout. 


Akcie Facebooku se propadly o více než dvacet procent. Jeho zisk byl nižší než se předpokládalo
E15-politika | 08:44:00
Čistý zisk společnosti Meta Platforms, která je majitelem sociální sítě Facebook, ve čtvrtém čtvrtletí meziročně klesl o osm procent na 10,3 miliardy dolarů (220 miliard korun). Odhad podniku pro vývoj tržeb v nynějším čtvrtletí navíc zaostal za očekáváním. Akcie podniku se krátce po jejím zveřejnění propadly o více než 20 procent. Pod tlak se dostaly také akcie dalších internetových firem, výrazně ztrácely například akcie Twitteru či Pinterestu.


Bitva o pandemický zákon nebere konce. Okamura se tři hodiny rozehřívá, Válek se dal raději na modlení
E15-politika | 08:39:00
Od včerejška probíhalo jednání ve Sněmovně ohledně pandemického zákona. A opět se ukázalo, že schůze vysílané masově v televizi by mohly sloužit jako mučící nástroj. Jednání totiž probíhalo celou noc a ještě i druhý den.


Microsoft chtěl údajně koupit službu Windy, za kterou stojí Ivo Lukačovič
lupa.cz | 11:21:55
Microsoft se údajně vloni na jaře měl pokusit koupit českou službu Windy.com, za kterou stojí majitel Seznamu Ivo Lukačovič. “Slibovali hory, doly,” informoval Lukačovič. “Dobře vědí, že jsme zdaleka nejnavštěvovanější profi server o počasí. Odmítl jsem.”


Rotterdam rozebere historický most, aby mohla proplout Bezosova jachta
idnes.cz | 11:39:00
Radnice nizozemského přístavního města Rotterdamu nechá dočasně rozebrat historický most, aby pod ním mohla proplout obří jachta postavená pro amerického miliardáře Jeffa Bezose. Je to jediná cesta k moři, vysvětlila mluvčí radnice.


Škoda Auto výrobu nepřeruší, nedodělaná auta nechá na odstavných plochách
idnes.cz | 11:08:00
Z výrobních linek automobilky Škoda Auto bude sjíždět více nedokončených vozů. Kromě nedostatkových čipů jim budou chybět také dveřní výplně. Na vině je ničivý požár u jednoho z dodavatelů. Problém se týká modelu Octavia. Škoda proto začne opět využívat odstavné plochy.


Exministr Vojtěch se dočkal. V únoru se stane velvyslancem Česka ve Finsku
idnes.cz | 11:03:00
Bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který se stane velvyslancem ve Finsku, odletí do Helsinek už v průběhu února. Informaci potvrdila redakci iDNES.cz mluvčí ministerstva zahraničí Lenka Do.


Porušení dohod. Severoirský ministr stopnul brexitové kontroly v Irském moři
idnes.cz | 10:42:00
Severoirský ministr zemědělství Edwin Poots nařídil ukončit o půlnoci ze středy na čtvrtek celní kontroly potravin dovážených do severoirských přístavů z ostatních částí Velké Británie. Kontroly jsou součástí dohody uzavřené v souvislosti s odchodem Británie z Evropské unie. Podle Irska a Evropské komise by jejich zrušení bylo porušením mezinárodního práva.


Muž z Orlickoústecka choval zvířata ve špatných podmínkách, některá uhynula
idnes.cz | 10:31:00
Pardubická krajská veterinární správa společně s policií ve středu kontrolovala chov dravců u obce Radhošť na Orlickoústecku. Na místě našli policisté a pracovníci veterinární správy zvířata žijící ve špatných podmínkách, některá uhynulá.


Babiš: Covid pas končí, nerozumím tomu, proč potřebujeme pandemický zákon
idnes.cz | 10:11:00
Změna v přístupu vlády Petra Fialy ke covidu byla jedním z témat jednání stínové vlády opozičního hnutí ANO, která se ráno sešla. „Skutečně nerozumím tomu, proč potřebujeme pandemický zákon,“ řekl šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Dal to do kontextu s tím, že vláda ve středu rozhodla, že 9. února končí povinnost se prokazovat certifikátem o očkování či prodělaném covidu.


Stát přerozdělí vlastníkům lesů čtyři miliardy. Podle nich je systém složitý
idnes.cz | 10:00:00
Až 4,1 miliardy korun ročně mají směřovat na podporu pestrých lesů nebo na lepší zadržování vody. Nový dotační titul Lesy ve čtvrtek představil ministr zemědělství Zdeněk Nekula. Lesníci kritizují složitost a tvrdé podmínky nového systému.


Newton Media: Udržitelnost propagují v médiích nejvíce banky, ČEZ a auditoři
idnes.cz | 10:00:00
Společensky odpovědné podnikání představuje prudce rostoucí trend v globální ekonomice. Podle analýzy společnosti Newton Media se i zájem českých médií o ESG (Environmental, Social a Governance) během roku 2021 ztrojnásobil a už začíná být jasné, kdo v Česku aspiruje na pozici lídra. Jsou to velké banky, auditorské společnosti a Skupina ČEZ.


Muž ze středečního vlakového dramatu bojuje v nemocnici na ARO o život
idnes.cz | 09:36:00
Muž, který ve středu odpoledne v rychlíku Pendolino na cestě z Prahy do Bohumína vyhrožoval sebevraždou a následně sám sebe těžce zranil nožem, bojuje v nemocnici o život. Je hospitalizovaný ve Fakultní nemocnici Olomouc ve vážném stavu.


Ředitelé budou moci rozhodovat o distanční výuce a dát 10 dní volna. Za poslední týden zavřelo na žádost 50 škol
iHned.cz | 11:40:00
Ředitel základní školy Šlapanice na Brněnsku musel na podzim jako jeden z prvních požádat o uzavření školy. Téměř 40 procent personálu byla buď nemocná, nebo v karanténě kvůli covidu. „Tehdy jsem vydával jídlo já, úklid se dělal jen základní....


České hospodářství zřejmě čeká další skokové zvýšení úroků. Klíčová sazba ČNB by tak byla nejvýše za dvě desetiletí
iHned.cz | 10:43:00
Česká národní banka ve čtvrtek podle analytiků znovu razantně zasáhne proti inflaci a už po šesté v řadě zvýší úrokové sazby. Klíčová sazba, kterou ČNB řídí ekonomiku, by se tak mohla dostat až na 4,5 procenta, kde byla naposledy v roce 2001....


Poláci Česku kvůli Turówu zaplatí desítky milionů. Polský premiér to dnes stvrdí v Praze
iHned.cz | 10:00:00
Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes v Praze podepíše s českým protějškem Petrem Fialou dohodu o dole Turów. Stane se tak v den, kdy se Soudní dvůr EU postavil na stranu Česka ve sporu, který vypukl zhruba před rokem, když Česko podalo na Polsko...


Herci Bára Jánová a Ladislav Ondřej se po půlročním vztahu rozešli
revue.idnes.cz | 10:10:00
Bára Jánová (32) a Ladislav Ondřej (30) se rozešli. Herec známý ze seriálů Ulice či Ordinace v růžové zahradě a herečka ze Slunečné spolu chodili půl roku. Jánová se po vyřazení z reality show Survivor před pár dny vrátila z Dominikánské republiky, kde soutěžila o výhru ve výši dva a půl milionu korun.


Hrabal byl citlivý i rabiátský. 25 let po jeho smrti neexistuje jeden správný výklad
bleskove.cz | 10:02:00
Velký světový spisovatel Bohumil Hrabal jedinečně zachytil kouzlo periferie a do literatury vnesl hospodskou historku.


Bára Poláková zveřejnila děsivý snímek: Zranění jí otevřelo nový rozměr! Havlová souhlasí
blesk | 11:45:00
Herečka a zpěvačka Barbora Poláková (38) zveřejnila na sociální síti děsivý snímek sebe samé. Na fotografii sedí v autě, na první pohled jí není dobře a její krk je  zafixovaný pomocí zdravotní pomůcky. Bára ovšem své sledující neinformovala přímo o svém zranění, ale o tom, k jaké myšlence ji přivedlo.


Expremiér Babiš se pustil do novely pandemického zákona, nemá podle něj logiku. Co dál vyčetl vládě?
blesk | 11:44:00
Novela pandemického zákona, kterou ve čtvrtek Sněmovna schválila, absolutně nemá logiku, na dnešní tiskové konferenci po jednání stínové vlády hnutí ANO to řekl bývalý premiér Andrej Babiš. Nejsou podle něj zřejmé některé kompetence. Zároveň ho překvapilo například zrušení povinnosti prokazovat se covidovými certifikáty, které večer oznámil premiér Petr Fiala (ODS). Platit bude od 9. února.


Polský premiér dorazil do Prahy. S Fialou bude řešit Turów, český premiér věří, že se dohodnou
blesk | 11:20:00
Do Prahy dnes přijede polský premiér Mateusz Morawiecki. Úřad vlády ráno oznámil, že bude jednat s předsedou české vlády Petrem Fialou (ODS) o bilaterální spolupráci. Podle neoficiálních informací ČTK mají premiéři obou sousedních zemí podepsat smlouvu o podmínkách těžby v polském hnědouhelném dole Turów u českých hranic, kvůli němuž vede Praha s Varšavou spor. Premiér Fiala věří, že se zátěž na česko-polských vztazích kvůli dolu Turów dnes podaří ukončit. S Morawieckým budou dolaďovat poslední detaily. Polská tisková agentura PAP napsala, že vyjednávači obou zemí se ohledně dolu Turów dohodli a ve středu večer dohodu schválila polská vláda.


Rozjuchaná premiéra filmu Mimořádná událost: Okouzlující Boková, rozlítaný Švehlík a elegán Mikluš alias strážmistr Topinka!
blesk | 11:15:00
Po obrovském úspěchu filmu Vlastníci režisér Jiří Havelka (41) uvedl další film Mimořádná událost a jak na premiéře řekl - očekává milionovou návštěvnost! Slavnostní uvedení v kině Lucerna si kromě Jany Plodkové (40), která ve snímku hraje alkoholičku, nenechali herci ujít.  


Fiala doporučil do vedení BIS Koudelku. Nominaci bude schvalovat vláda na příštím zasedání
blesk | 11:10:00
Sněmovní bezpečnostní výbor dnes projednal návrh jmenovat Michala Koudelku opětovně ředitelem Bezpečnostní informační služby (BIS). Po necelé čtvrthodině schválil 11 hlasy ze 12 přítomných poslanců usnesení, které vládě umožňuje Koudelku do čela kontrarozvědky jmenovat. Premiér Petr Fiala (ODS) předpokládá, že vláda Koudelku jmenuje na svém nejbližším zasedání.


Nové fotky Sylvestera Stallona trápí fanoušky: Ach ty RO(C)KY!
blesk | 11:08:00
Dlouho odolával, ale nakonec nemilosrdnému zubu času podlehl i Sylvester Stallone (75).


Hrad útočí na BIS: Dokument o Vrběticích nebyl označen a přišel po pracovní době
blesk | 10:55:00
Podle Kanceláře prezidenta republiky dorazil tajný dokument o Vrběticích v hrubém nepořádku. Vedle špatného označení vyzdvihuje Hrad v novém vyjádření, že dokument navíc přišel v pozdních hodinách, po pracovní době a navíc v době, kdy nebyl na Hradě přítomen prezident Miloš Zeman. Šéf BIS Michal Koudelka řekl Blesku před tajným jednáním výboru, že nebude zprávu nijak komentovat, zpráva o skartování dokumentu ho podle vlastních slov překvapila.


Opilý a na červenou: Flamendr nechtěl domů po svých, drandil na koloběžce
blesk | 10:42:00
Z flámu se mu nechtělo pěšky, nevyhovalo mu ani taxi či městská doprava. Brňan (22) se rozhodl pro přepravu domů sdílenou elektrokoloběžkou. Mělo to ale háček, opilý totiž neušel v Kounicově ulici pozornosti policejní hlídky.


Etzler dál doplácí na covid: Přišel o další kšeft!
blesk | 10:40:00
Ani šest neděl po prodělaném covidu s těžkým průběhem se Miroslav Etzler (57) nepostaví na prkna, jež znamenají svět. V hlavní roli v zítřejší premiéře detektivní hry Mléčné sklo v pražském divadle Mana uvidí diváci místo něho Martina Dejdara (56).


Basák Sex Pistols se po obvinění z vraždy své lásky předávkoval: Nebo ho zabila jeho vlastní matka?
blesk | 10:35:00
Nebýt své smrti a tragédie, která jí předcházela, patrně by Johna Simona Ritchieho alias Sida Viciouse (†21) dnes nikdo neznal. Basák punkové skupiny Sex Pistols neuměl na svůj hudební nástroj hrát, zesilovač mu na koncertech vypínali a basu musel na nahrávkách přehrát někdo jiný. Přesto patří mezi ikony, je to ale zasloužené? K drogám, které ho vlastně nakonec vynesly mezi slavné, měl vztah už v dětství. S velkou pravděpodobností ale stály za vraždou jeho lásky Nancy a nakonec i za jeho smrtí.


Suchej únor asi nedržel: Na mol opilého muže v Pardubicích uvěznila značka!
blesk | 09:59:00
Muže se třemi promile v Pardubicích uvěznila značka, sedl si proti ní obkročmo. Vstát a odejít už bylo nad jeho síly, pomoci mu museli strážníci. Noc strávil na záchytce. Druhý den pak objevili řidiče, který v Harrachově naboural do svodidel. S autem prý chtěl dojet do servisu.


Nedorozumění v tramvaji eskalovalo v kopance do hlavy. Policie hledá blonďatého agresora
blesk | 09:46:00
Těžko soudit, co se dotyčnému vlastně honilo hlavou, když napadl mladšího muže. Stalo se tomu tak v Praze 3, konkrétně ve Slezské ulici v tramvaji. Slovní rozepři vedl tak vehementně, až místo slov přišly na řadu pěsti. Po agresorovi nyní pátrají policisté.


Malého Tobiáška někdo odložil do babyboxu podruhé: Měsíc byl v péči babičky
blesk | 09:23:00
Tak tohle byl pro zdravotníky písecké nemocnice, kteří obsluhují tamní babybox, pořádný šok. Někdo tam odložil chlapce Tobiáše, který byl v péči své babičky. Chlapec se v babyboxu ocitl už podruhé. Před měsícem jej tam jako dvoutýdenního někdo nechal s rodným listem. Orgán sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) ho pak svěřil právě babičce. Jedná se o první dítě v republice, které bylo do babyboxu odloženo dvakrát. 


Rozbředlý sníh komplikuje situaci na silnicích. Místy bude dál sněžit, sledujte radar Blesku
blesk | 09:08:00
Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMI) bude v Česku převážně oblačno až polojasno, přes území bude přecházet teplá fronta. Situaci už po ránu v několika krajích komplikoval rozbředlý sníh na silnicích, někde se tvořily sněhové jazyky a náledí. Silničáři proto vyzývají k opatrnosti. Meteorologové v některých oblastech předpovídají další sněžení, které bude v nižších polohách přecházet v déšť se sněhem nebo déšť, sledujte proto radar Blesku.


Švandová, Gajerová, Slavíková, Zawadská: Dolinová z nich udělala prostitutky
blesk | 08:15:00
Ne vždycky dostanou role královen. Veronika Gajerová (58), Jana Švandová (75), Zuzana Slavíková (56), Valérie Zawadská (63) a Michaela Dolinová (57) se nově představují ve hře Nejstarší řemeslo jako dosluhující prostitutky!


Nový Zéland otevírá hranice, turisty ale čeká izolace. A premiérka zrušila svatbu
blesk | 08:04:00
Nový Zéland od konce tohoto měsíce začne postupně otevírat hranice, lidé z většiny zemí světa tam ale budou smět až v říjnu, oznámila premiérka Jacinda Ardernová. Její země kvůli pandemii covidu-19 zavedla jedna z nejpřísnějších opatření na světě.


Hrabal byl citlivý i rabiátský. 25 let po jeho smrti neexistuje jeden správný výklad
pikant | 10:02:00
Velký světový spisovatel Bohumil Hrabal jedinečně zachytil kouzlo periferie a do literatury vnesl hospodskou historku.


Ford Mondeo (1993–2000): Jak se světové auto stalo evropským vozem roku
Auto.cz | 10:52:00
Čtyřdveřové sedany a pětidveřové hatchbacky a kombi Ford Mondeo první generace se pro evropský trh vyráběly v belgickém Genku a nahradily model Ford Sierra. V roce 1994 se staly Evropským vozem roku a o dva roky později prošly faceliftem.


Smír po šesti letech tahanic. Premiéři Polska a Česka mají podepsat dohodu o Turówu
aktuálně.cz | 11:22:46
Podle informací deníku Aktuálně.cz dostane Česko od Varšavy 45 milionů eur odškodného za dopady těžby na české území.


Advokát soudu EU se zastal Česka. Polsko v kauze dolu Turów podle něj porušilo právo
aktuálně.cz | 11:11:00
Advokátovo stanovisko není pro soudce závazné, většinou k němu však přihlížejí.


Rotterdam dočasně rozebere historický most, aby proplula jachta zakladatele Amazonu
aktuálně.cz | 11:02:38
Jeff Bezos si nechal postavit luxusní jachtu v Alblasserdamu nedaleko Rotterdamu. Je ale příliš velká.


Nedodají zboží, nevrací peníze. Jeden z největších českých e-shopů prověřuje inspekce
aktuálně.cz | 10:04:31
Prodejce s elektronikou a nábytkem se v e-mailech zákazníkům plošně omlouvá a situaci zdůvodňuje problémy na straně dodavatelů.


Mimořádné volno či výuka na dálku. Senát schválil pravomoci pro ředitele škol
Denik.cz | 11:10:00
Ředitelé škol budou moci vyhlásit kvůli covidu-19 mimořádné volno nebo přejít na distanční výuku, a to až na dobu deseti dnů. Návrh ve čtvrtek schválil Senát. Ještě ho musí podepsat prezident.


Škatulata batulata na americkém nejvyšším soudu. Biden je na tahu
Denik.cz | 10:42:00
Nedůležitější instance americké spravedlnosti, Nejvyšší soud, se opět objevil na titulních stránkách předních deníků. Ne ani tak z důvodu, že by snad konečně rozhodla o některých současných ideologických sporech, které půlí Spojené státy, jako je přístup k potratům, volný prodej zbraní či práva LGBT skupin. Řeší se personálie a tanec mezi zákonnými termíny. Nejstarší člen sboru se totiž chystá do důchodu. A to předčasného.


Polsko v kauze dolu Turów porušilo unijní právo, uvedl advokát soudu EU
Denik.cz | 10:15:00
Advokát Soudního dvora Evropské unie dal dnes za pravdu České republice ve sporu o pokračování těžby v polském hnědouhelném dole Turów. Polsko podle něj porušilo unijní právo, když neposoudilo vliv nových prací v dole poblíž českých hranic na životní prostředí. 


Česká a polská vláda se dohodly o Turówu. Premiér Morawiecki se setká s Fialou
Denik.cz | 10:10:00
Česká i polská vláda ve středu schválily dohodu igkedbě těžby v polském hnědouhelném dole Turów. Premiér Petr Fiala (ODS) věří, že zátěž na česko-polských vztazích kvůli dolu se dnes podaří ukončit. S polským protějškem Mateuszem Morawieckým budou dnes v Praze dolaďovat poslední detaily, řekl na dotaz ČTK. 


Elliottova vlnová analýza ropy na 3. února 2022
Kurzy.cz | 11:40:37
Ropa momentálně testuje cíl 200 % pro rally z hladiny 62,43 na hladinu 73,34. U obou indikátorů zároveň vidíme zřetelnou negativní divergenci, která přináší možnost blízkého vrcholu a začátku vlny C dolů ke korekčnímu cíli 50 % u hladiny 59,70.


Velká novela vyhlášky ČNB o platebních službách
Kurzy.cz | 11:13:35
V lednu 2022 vyšla ve Sbírce novela vyhlášky České národní banky (ČNB) č. 7/2008 Sb., o některých podmínkách výkonu činnosti platební instituce, poskytovatele platebních služeb


Eurozóna: Další zrychlení inflace na nové rekordy
Kurzy.cz | 11:05:05
Podle předběžných údajů míra inflace v lednu v eurozóně nečekaně zrychlila na 5,1 % r/r (5,0 % v prosinci), což je opět nejvyšší údaj v dostupné časové řadě (od roku 1997). Konečný výsledek také představuje rekordní přestřelení očekávání (oček.


Shell: Zisk nad odhady, výrazný odkup akcií
Kurzy.cz | 11:02:32
Společnost Shell reportovala za 4Q 2021 očištěný čistý zisk ve výši 6,39 mld. USD, výrazně nad odhady trhu (5,3 mld.). Management podle očekávání ponechal kvartální dividendu za 4Q na úrovni 0,24 USD (3,6% hrubý div.


Meta Platforms: Zastavení růstu počtu uživatelů a slabší výhled
Kurzy.cz | 11:00:54
Facebook včera po zavření trhu oznámil čísla za 4Q. Tržby meziročně vzrostly o 20 % na 33,7 mld. USD a čistý zisk na akcii dosáhl 3,67 USD. Medián odhadů analytiků počítal s tržbami ve výši 33,4 mld. a ziskem na akcii 3,84 USD.


ČAP k výsledkům roku 2021: Trh meziročně rostl o 4,4 %
Kurzy.cz | 10:54:58
Celkové předepsané smluvní pojistné upravené metodikou ČAP z předběžných výsledků získaných od členů asociace dosahuje ke konci roku 2021 hodnoty 147 mld. Kč. Meziročně se navýšilo o 4,4 %, resp. o 6,1 mld. Kč.


Trhy se bojí inflace a zvyšování sazeb. Do čeho v takové situaci investovat?
Kurzy.cz | 10:51:19
Po silném roce 2021, kdy největší korekce činila snad 6 %, je větší pokles trhů přirozený. Mladí investoři si to pravděpodobně nepamatují, ale v posledním desetiletí byly korekce o 10-15 % běžné. Hlavní témata letošního roku jsou ale jasná. Trhy se nej...


Obchodní plán pro zlato na 3 . února 2022
Kurzy.cz | 10:44:27
Technický výhled: Ceny zlata se zdají být připraveny protlačit se během několika příštích obchodních seancí nahoru přes zónu 1 825 – 1 830 USD. Po propadu z minulého týdne na minimum 1 780 USD vytváří žlutý kov protitrendovou rally.


Technická analýza páru ETH/USD na 3. února 2022
Kurzy.cz | 10:41:26
Zprávy z krypto průmyslu: Softwarová společnost ConsenSys získala ETH rozhraní MyCrypto s cílem integrovat MyCrypto do peněženky MetaMask a zlepšit bezpečnost všech produktů. MetaMask je rozšíření, které vám ve webovém prohlížeči umožní přístup k...


Covid-19: Vláda plánuje zrušit většinu restrikcí
Kurzy.cz | 10:27:34
Premiér Petr Fiala uvedl, že vláda od 9. února zruší povinnost předkládat certifikát o očkování či prodělání nemoci ve službách (restaurace, hotely, sportovní a kulturní akce). Fiala dodal, že rozhodnutí jen uspíšilo rozhodnutí Nejvyššího správního&hellip


Dnes mají centrální banky pré
Kurzy.cz | 10:24:19
Kromě ČNB má dnes na programu rozhodování o nastavení měnověpolitických sazeb taky ECB a Bank of England . Zatímco u BoE se čeká zvýšení (z 0,25 % na 0,5 %), od ECB se nejspíš dočkáme jen mírného posunu v komunikaci směrem k uznání, že zpřísnění měnové&he


Zdražování pohonných hmot nabírá na obrátkách, hrozí ropa za 100 dolarů za barel. Jedinou úlevou je Polsko – benzín je hned za hranicemi levnější o osm korun na litr
Kurzy.cz | 10:21:30
Zdražování pohonných hmot v ČR nabírá na obrátkách. V uplynulém týdnu zdražily jak benzín, tak nafta o více než dvacet haléřů na litr. V rozsahu kolem dvaceti haléřů na litr zdraží i v příštích sedmi dnech. Navzdory sílící koruně.


ČNB: Dnes čekáme další výrazné zvýšení sazeb
Kurzy.cz | 10:18:27
Dnes, 3. února, se opět sejde bankovní rada ČNB a bude diskutovat nastavení měnové politiky. Spolu s trhem očekáváme zvýšení 2T repo sazby o 75 bodů na 4,50 % (nyní 3,75 %). Ovšem poslední komentáře z bankovní rady naznačují, že kvůli nárůstu inflace&hell


Kam může vystoupit sazba z nových hypoték?
Kurzy.cz | 10:15:59
Velké pozornosti se v posledních měsících těší vývoj úrokových sazeb z nových hypoték. Už máme k dispozici oficiální číslo za loňský prosinec: 2,85 %. Jde o číslo zřetelně pod hodnotami, které zaznívají v médiích na základě ceníků.


ČEZ: Evropská komise schválila taxonomii
Kurzy.cz | 10:12:07
Evropská komise podle očekávání schválila dočasné zařazení plynu a jádra mezi čisté zdroje energie. Konečné znění obsahuje jen dílčí úpravy oproti původní verzi zveřejněné na přelomu roku.


Ekonomický kalendár: Centrálne banky v centre pozornosti
Kurzy.cz | 10:10:19
Európske trhy sa otvorili vyššie;Finálne PMI služieb za január z Európy;Americké ISM služieb a žiadosti o podporu;Rozhodnutie o sadzbách od BoE a ECB


Graf dňa - UK100 (03.02.2022)
Kurzy.cz | 10:09:03
UK100 sa v poslednom čase obchoduje v stabilnom pohybe smerom nahor. Volatilita sa môže popoludní zvýšiť počas dvoch veľmi očakávaných menovopolitických zasadnutí Bank of England a Európskej centrálnej banky. Investori očakávajú, že centrálna banka Spo...


ČEZ: EK zahrnula jádro a zemní plyn do “taxonomie”
Kurzy.cz | 10:00:43
Evropská komise včera představila druhou verzi tzv. taxonomie EU pro udržitelné zdroje, do níž zahrnula jaderné zdroje a zdroje na zemní plyn. Podmínky pro zemní plyn byly oproti původnímu návrhu zmírněny.


Jordánsko rekordně navyšuje podporu turismu
Kurzy.cz | 12:00:48
Nová strategie cestovního ruchu, nedávno schválená jordánskou vládou, bude jen v roce 2022 dotována částkou v přepočtu vyšší než 2,5 miliardy Kč.


Vlastníci lesů dostanou od Ministerstva zemědělství další významnou pomoc pro obnovu lesů. Příspěvek může být až 4,1 miliardy korun ročně
Kurzy.cz | 12:00:48
Ministerstvo zemědělství (MZe) spouští nový program na podporu adaptace lesů na změny klimatu. Příspěvky až do 4,1 miliardy korun za rok budou moci získat vlastníci, kteří připravují lesy na dopady klimatické změny , hospodaří přírodě blízkým způsobem,...


ŠKODA AUTO : Jela tudy i vaše ŠKODA. Prozkoumejte zkušební polygon kvality
Kurzy.cz | 12:00:49
Každý vůz ŠKODA podstoupí po opuštění výrobní linky krátký, ale intenzivní test na zkušebním polygonu kvality. Ten odhalí případné nedostatky ještě před tím, než se auto vydá k zákazníkovi. Sledujte, co všechno se musí prověřit. The post Jela tudy i v...


Aplikace společnosti Livesport převléknou kabát. Novou vizuální identitu jim vytvořili autoři loga Ligy mistrů
Euro | 11:52:39
Webové i mobilní aplikace Flashscore, za nimiž stojí česká vývojářská společnost Livesport, mění design. Rebranding si Hájkova firma si objednala u londýnského DesignStudia. Od včerejška mají aplikace nová loga, odlišnou barevnou paletu a produktové motto ‚Game changing numbers‘.


Solana v Praze uspořádá globální blockchainový, DeFi a NFT hackathon
lupa.cz | 12:26:27
Blockchainová platforma Solana, která před pár dny představila novou službu Solana Pay, chystá velkou akci v Praze. Od prvního do sedmého března se zde uskuteční Prague Hacker House, jenž je součástí globálních hackathonů Solana Hacker House.


Ředitelé budou moci rozhodovat o distanční výuce a dát 10 dní volna. Za poslední týden zavřelo na žádost 50 škol
Hospodářské noviny | 11:40:00
Ředitel základní školy Šlapanice na Brněnsku musel na podzim jako jeden z prvních požádat o uzavření školy. Téměř 40 procent personálu bylo buď nemocných, nebo v karanténě kvůli covidu. „Tehdy jsem vydával jídlo já, úklid se dělal jen...


Služba Genius TV nasadí kvůli Primě systém Tivio
lupa.cz | 12:22:38
Poskytovatelé televizních služeb v celé republice řeší, jak technicky vyhovět novým požadavkům televize Prima. Ta chce od března zabránit přeskakování reklam při zpětném sledování pořadů.


Těhotenství sestry mě neinspirovalo, Michal na mě netlačí, říká Plíšková
revue.idnes.cz | 13:03:00
Karolína Plíšková (29) se po zlomenině pravé ruky dostává postupně zpátky do formy. Tenistka přiznala, že náhlý úraz nesla psychicky velice špatně. Promluvila také o tom, zda už s manželem Michalem Hrdličkou (33) plánují rodinu a za co momentálně nejvíc a nejraději utrácí.


Zeman se sejde s premiérem Fialou, jde o jejich první letošní schůzku
idnes.cz | 13:50:00
Prezident Miloš Zeman bude ve čtvrtek večer jednat s předsedou vlády Petrem Fialou (ODS). Politici se sejdou v 18:30 na zámku v Lánech. Bude to jejich první setkání v rámci pravidelných schůzek, na kterých se domluvili na začátku roku.


Z hořícího domu zachránil nic netušící seniory projíždějící hasič se svědky
idnes.cz | 13:48:00
Obrovské štěstí měli dva senioři, jejichž dům na Liberecku zachvátil požár. Z domu, který rychle plnil kouř, je dostali svědci, kteří náhodou projížděli kolem. Jeden z nich byl hasič v civilu, vzápětí se tak přidal i k hašení požáru. Další ze zachránců se při pomoci nadýchal kouře.


Necháváte umrznout běžence, viní Turci Řecko. To kontruje slovy o propagandě
idnes.cz | 13:34:00
U turecko-řeckých hranic v posledních dnech umrzlo nejméně šestnáct běženců. Našli se na území Turecka, které tvrdí, že je za smrt těchto lidí odpovědné Řecko, protože je vytlačilo zpět na turecké území. Řekové to popírají a označují za propagandu.


Mladá řidička se střetla s kamionem, přes pomoc svědků na místě zemřela
idnes.cz | 13:25:00
Jednadvacetiletá řidička zemřela při ranní nehodě na Českokrumlovsku. V zatáčce vyjela zřejmě kvůli vysoké rychlosti do protisměru, kde se střetla s kamionem. Nezachránila ji ani rychlá pomoc svědků.


Youtuberka z USA: Češi mají stěžování jako národní sport. Praha je nejkrásnější město
bleskove.cz | 12:39:01
Na svém YouTube kanálu Jennifer alias Jen srovnává život v Česku a v Kalifornii, glosuje chování místních, recenzuje Pelíšky a zkouší vařit kulajdu.


Výbor je proti schválení zprávy o ČT. Nesouhlasí, že SPD měla málo prostoru
idnes.cz | 13:22:00
Sněmovní volební výbor, který má ve své působnosti sdělovací prostředky, dnes doporučil Sněmovně, aby neschválila výroční zprávu Rady České televize (ČT) o činnosti ČT za rok 2020. Výroční zprávy předkládá rada, nikoli přímo televize.


Vítězství zdravého rozumu, vítá Landa zrušení kontrol. Plánuje koncerty
idnes.cz | 13:08:00
Zpěvák Daniel Landa už dříve kritizoval politiku plošného očkování obyvatelstva proti koronaviru. V současnosti také nesouhlasí s novelou pandemického zákona, ale zároveň vítá zrušení kontrol covidových certifikátů. Letos by měl po dvouleté přestávce uspořádat opět koncerty.


Přestaňte stupňovat napětí. Kreml odsuzuje vyslání amerických vojáků na východ
idnes.cz | 12:48:00
Kreml ve čtvrtek vyzval USA, aby přestaly stupňovat napětí v Evropě zvyšováním počtu svých vojáků v blízkosti Ruska. Rovněž pohrozil blíže neupřesněnými ruskými protiopatřeními. Moskva tak zareagovala na středeční rozhodnutí amerického prezidenta Joea Bidena, jenž schválil rozmístění tří tisíc amerických vojáků v Polsku, Německu a Rumunsku.


Slabé vyhlídky, méně uživatelů. Akcie firmy Meta se propadly o 20 procent
idnes.cz | 12:40:00
Počet lidí, kteří denně užívají sociální síť Facebook se poprvé v historii této platformy snížil, a to z 1,930 miliard na 1,929 miliard. Když o tom a o dalších výsledcích a prognózách mateřská společnost Facebooku Meta ve středu informovala, její akcie ještě před otevřením burz v USA ztratily pětinu své hodnoty. Šéf a zakladatel firmy Mark Zuckerberg tak rázem může přijít o 24 miliard dolarů.


Od poloviny února se uzavře Rašínovo nábřeží. Auta ho objedou přes náplavku
idnes.cz | 12:27:00
V půlce února se kvůli opravám tramvajové trati mezi Palackého náměstí a Výtoní uzavře na měsíc a půl Rašínovo nábřeží. Linky hromadné dopravy budou odkloněny, auta dotčený úsek objedou v prvních třech týdnech přes náplavku. Tam by i tak mělo zbýt dost místa pro pěší. V druhé půlce rekonstrukce čeká objízdná trasa přes okolní ulice všechny řidiče.


VIDEO: Řidič ujížděl policistům ve vánici, z louky pak utekl do lesa
idnes.cz | 12:26:00
Výzva k silniční kontrole vozidla u Valašského Meziříčí vyústila v akční honičku. Řidič červené Škoda Octavia, kterého chtěli policisté zastavit, totiž na jejich výzvu nereagoval a začal před nimi ujíždět po zasněžené silnici. Nebezpečnou jízdou přitom ohrožoval sebe i ostatní.


Řidiči při parkování sklouzla noha z brzdy, vůz sjel ze srázu do potoka
idnes.cz | 12:14:00
Kuriózní nehoda se stala ve středu v Mohelnici na Šumpersku, kde řidič při parkování sjel s autem ze srázu do potoka. Při nehodě se zranil a od policistů navíc dostal pokutu.


Skandál, kritizuje Greenpeace. Výhra i pro Čechy, jásají Piráti k Turówu
idnes.cz | 12:10:00
Organizace Greenpeace považuje za skandální, že vláda premiéra Petra Fialy schválila dohodu o dole Turów s Polskem. Nový kabinet podle Greenpeace pošlapává vlastní sliby, že povede zemi transparentně a demokraticky. Dohodu provází oznámení advokáta soudu EU, že Polsko doposud porušovalo unijní právo. To uvítala Česká pirátská strana.


Srna uvázla uprostřed rybníku, zachraňovali ji hasiči ve člunu
idnes.cz | 11:56:00
Rybník u Domažlic se stal pastí pro srnu. Zvíře v ledové vodě uvázlo a nemohlo ven. Na pomoc přijeli hasiči se člunem, srnu se jim podařilo zachránit.


Nevíme, jestli máme být rádi, nebo mít o to větší vztek, reaguje Chcípl PES
idnes.cz | 11:54:00
Hnutí Chcípl PES, které dlouhodobě kritizuje plošná protiepidemická opatření předchozí i současné vlády, uvítalo rozhodnutí Nejvyššího správního soudu o zrušení platnosti kontrol očkovacích certifikátů mimo jiné v restauracích. Vláda to k 9. únoru vzápětí potvrdila.


Nezvyšujte napětí v Evropě, vyzývá Kreml USA. Reaguje na Bidenovo rozhodnutí vyslat vojenské posily
iHned.cz | 11:42:00
Kreml ve čtvrtek vyzval Spojené státy, aby přestaly stupňovat napětí v Evropě zvyšováním počtu svých vojáků v blízkosti Ruska, a pohrozil blíže neupřesněnými ruskými protiopatřeními. Moskva tak zareagovala na středeční rozhodnutí amerického...


Kuchařka Kamu šokovala fanoušky: Tajná svatba ve Vegas!
blesk | 12:25:00
Šéfkuchařka a influencerka Kamila Rundusová (31) alias Kamu ve své nové knize prozradila ledacos. Jedna informace ale přece jen ty ostatní trochu zastínila: Kamu přiznala tajnou svatbu s přítelem Robím! Dojít k ní mělo v Las Vegas. 


Filípka zachránilo včasné vyšetření: Odběr krve z paty odhalil spinální svalovou atrofii
blesk | 12:22:00
Štěstí v neštěstí! Tak popsala maminka šokující výsledek vyšetření svého synka Filípka. Miminko podstoupilo vyšetření na nemoc spinální svalovou atrofii, které zahájila loni na podzim ostravská nemocnice. U Filípka se jako prvního dítěte nemoc potvrdila. Chlapec už dostal dávku nejdražšího léku Zolgensma, který stojí 50 milionů korun.


Šokující přiznání po Výměně: Manžel sháněl kamarády na erotické hry, hlásí nevěrná Bětka
blesk | 12:20:00
Středeční premiérový díl Výměny manželek přinesl jednu skutečně kuriózní situaci - přímo před kamerami se diváci od souseda dozvěděli o nevěře v jedné domácnosti, což notně otřáslo tatínkem Rosťou (41) ze Svitávky. Mezi osmi očima tím pak svou partnerku konfrontoval. Jak to nakonec mezi rodiči tří dětí dopadlo?


Na horách leží sníh, ale... Meteorologové promluvili o přelomu února a března: Bude až 20 °C
blesk | 12:19:00
Už žádné mrazy? Podle výpočtů meteorologů dorazí jaro letos do Evropy už na přelomu února a března. V Česku se prý mohou teploty přiblížit i ke 20 stupňům.


Švédsko oznámilo rozvolňování. Restrikce spojené s covidem ruší i další skandinávské státy
blesk | 12:09:00
Švédsko příští týden zruší většinu opatření proti šíření koronaviru, včetně očkovacích pasů či omezení hromadných akcí a zkrácené otvírací doby restaurací. Podle švédské televize SVT to dnes řekla premiérka Magdalena Anderssonová. Stejný krok již dříve oznámily i další severské země Dánsko a Norsko.


Vicepremiér Bartoš živě v Blesku o drahém bydlení, digitalizaci i o tom, co se po volbách nepovedlo
blesk | 12:00:00
Ceny bytů se za posledních pět let více než zdvojnásobily a například průměrná česká rodina už na bydlení v naší metropoli dosáhne jen stěží. Určitou nadějí by měl být nový stavební zákon, který snad výhledově zjednoduší stavební řízení, čímž i urychlí výstavbu nových bytů. Vláda ve středu však schválila částečný odklad účinnosti tohoto zákona. Jak řešit situaci s drahým bydlením? Kdy si budeme moci zažádat o stavební povolení z pohodlí svého gauče? Jak to bude s elektronickou občankou? A jak hodnotí povolební fungování nové vlády i to, co se už nepovedlo? Nejen o tom bude v Epicentru Blesk Zpráv hovořit místopředseda vlády, ministr pro místní rozvoj a digitalizaci a staronový šéf Pirátské strany Ivan Bartoš. Sledujte naše vysílání od 15:00.


Udělali z něj detektivku. Liberecké divadlo uvádí adaptaci Aloise Nebela
pikant | 13:20:00
Skromného výpravčího, který žije na zapadlém horském nádraží, hraje Václav Helšus. "V tom dennodenním, šedivém světě má ostrůvky své fantazie," říká.


"Cítil jsem se ohrožený." Farmář si s mladíky poradil jako v bláznivé komedii
pikant | 12:51:00
Farmář nyní skončil kvůli svému činu před soudem.


Youtuberka z USA: Češi mají stěžování jako národní sport. Praha je nejkrásnější město
pikant | 12:39:01
Na svém YouTube kanálu Jennifer alias Jen srovnává život v Česku a v Kalifornii, glosuje chování místních, recenzuje Pelíšky a zkouší vařit kulajdu.


Manhart MH7 400d je supersedan s dieselem. Upravené BMW řady 7 má víc než 400 koní
Auto.cz | 12:59:00
Německá společnost Manhart Performance představuje balíček úprav pro BMW 740d xDrive. Výsledek dává vzpomenout na bavorácký diesel se čtyřmi turbodmychadly.


Toyota postavila autonomní driftující Supru, na trati předvádí úžasné kousky
Auto.cz | 11:58:00
Nejde přitom o zábavu, ale o vývoj ještě bezpečnějších automobilů.


Fyzické tresty jako efektivní nástroj výchovy dětí? Debatu tentokrát odpálil Jurečka
lidovky.cz | 13:30:00
/ÚHEL POHLEDU/ Čas od času se u nás rozhoří debata na téma tělesných trestů. Tentokrát pochodeň odpálil ministr Marian Jurečka rozhovorem, v němž fyzické tresty řadí k účinným výchovným nástrojům a současně vyjadřuje vděčnost svým rodičům, že ho v tomto ohledu nešetřili.


Přestaňte stupňovat napětí. Kreml odsuzuje vyslání amerických vojáků na východ Evropy
lidovky.cz | 13:26:38
Kreml ve čtvrtek vyzval USA, aby přestaly stupňovat napětí v Evropě zvyšováním počtu svých vojáků v blízkosti Ruska. Rovněž pohrozil blíže neupřesněnými ruskými protiopatřeními. Moskva tak zareagovala na středeční rozhodnutí amerického prezidenta Joea Bidena, jenž schválil rozmístění tří tisíc amerických vojáků v Polsku, Německu a Rumunsku.


Sněmovní výbor doporučil neschválení zprávy o činnosti České televize. Nesouhlasí se závěrem Rady ČT
lidovky.cz | 13:22:00
Sněmovní volební výbor, který má ve své působnosti sdělovací prostředky, dnes doporučil Sněmovně, aby neschválila výroční zprávu Rady České televize (ČT) o činnosti ČT za rok 2020. Výroční zprávy předkládá rada, nikoli přímo televize.


Vláda jmenuje Koudelku řádným šéfem BIS. Neustoupíme žádným tlakům, slíbil dlouholetý ředitel
lidovky.cz | 13:13:00
Vláda jmenuje na nejbližším jednání Michala Koudelku ředitelem BIS. Na jednání výboru pro bezpečnost to řekl premiér Petr Fiala. „Neustoupíme žádným tlakům,“ řekl Koudelka. Výbor také řešil skartování utajované zprávy na Hradě. Kontrolu nakládání s utajovanými informacemi na Hradě má provést Národní bezpečnostní úřad.


Polsko uzavřelo s Českem smlouvu o Turówu, zabrání hluku i odtoku vody. Premiéři se dohodli na náhradě za škody
lidovky.cz | 12:40:00
Dohoda o polském Dolu Turów u českých hranic má finální podobu. Premiér Petr Fiala jednal ve čtvrtek v Praze s polským protějškem Mateuszem Morawieckým. Polsko se zavázalo k dostavbě podzemní stěny, která má zabránit odtoku pozemních vod z ČR, a valu, který má chránit obce před hlukem. Česko má od Polska dostat 45 milionů eur za kompenzace, pak stáhne žalobu.


Hmyzí hotel pro děti. Jak také může vypadat venkovní učebna pro děti
lidovky.cz | 12:00:00
Architektuře se občas podaří otevřít oči. Ukáže, co vlastně chceme a potřebujeme, jen to nevíme. Nová venkovní učebna v mateřské škole v Plané je jedním z takových případů.


Vládní pomoc cílí na malé firmy. Návrh je velmi nefér, reaguje Prouza
lidovky.cz | 11:15:00
Vláda přišla s dlouho vyhlíženým návrhem na kompenzace pro pandemií nejvíce postižené firmy a živnostníky. Parametry ale nejsou fér, reagují podnikatelé.


Babiš: Covid pas končí, pandemický zákon nepotřebujeme. ANO zvažuje ústavní stížnost
lidovky.cz | 10:16:00
Změna v přístupu vlády Petra Fialy ke covidu byla jedním z témat jednání stínové vlády opozičního hnutí ANO, která se ráno sešla. „Skutečně nerozumím tomu, proč potřebujeme pandemický zákon,“ řekl šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Dal to do kontextu s tím, že vláda ve středu rozhodla, že 9. února končí povinnost se prokazovat certifikátem o očkování či prodělaném covidu.


BIS nás s Vrběticemi vystavila hrozbě obvinění z porušení zákona, stěžuje si Hrad
lidovky.cz | 09:35:00
Bezpečnostní a informační služba nepřizpůsobila označení spisu týkajícího se výbuchu ve Vrběticích a způsob jeho doručení tomu, aby s utajovanými informacemi určenými do rukou prezidenta republiky byl adresát seznámen co nejdříve. Jak Hrad uvedl ve čtvrtek, předání dokumentu Miloši Zemanovi šest dní po převzetí tak bylo v souladu s předpisy.


Testy potvrdily 43 307 nově nakažených, vzrostly počty reinfekcí i lidí v nemocnicích
lidovky.cz | 08:20:00
Testy ve středu odhalily 43 307 nově potvrzených případů covidu, to je o zhruba 11 400 méně než před týdnem. Opakovaných nákaz bylo 7 367, ve srovnání s minulou středu o 2 500 víc. Celkový počet nakažených byl tak uplynulý den v mezitýdenním srovnání nižší o 8 860 případů.


Před 80 lety nacisté odvezli téměř deset tisíc zvonů. Připomene je nový zvon v Praze
aktuálně.cz | 13:31:40
V létě roku 1942 nacisté odvezli z tehdejšího Protektorátu Čechy a Morava až 90 procent zvonů z radnic a kostelů.


V Česku se elektroautům nedaří. Vloni u nás měla menší prodejní podíl než v Rumunsku
aktuálně.cz | 13:05:33
S podílem 1,3 procenta nových bateriových elektrických osobních aut na prodeji nových vozů bylo Česko v Evropské unii až na 25. místě.


Druhý největší zvon po slavném Zikmundovi bude připomínat zvony zabavené nacisty
aktuálně.cz | 13:03:34
Téměř desetitunový zvon by měl být umístěný na Rohanském ostrově v Praze. Odtud je nacisté vozili do hamburských válečných továren


Aktuálně+ | Přepište dějiny. Podcast Gromana a Stehlíka vyvrací mýty z české historie
aktuálně.cz | 13:00:00
Podcast historiků Martina Gromana a Michala Stehlíka se snaží narovnat historii a vyvrátit stereotypy ve vnímání českých dějin.


Jarní Nova a Voyo nabídnou příběhy Dámy a Krále, Šéfky i Ivety Bartošové
Denik.cz | 13:15:00
Spoustu nových titulů, vedle těch tradičních a oblíbených, připravila pro jarní programové schéma televize Nova. „Soustředíme se zejména na hranou tvorbu. Už na podzim jsme představili nové formáty jako Pan profesor a Souboj na talíři, které byly divácky ohromně úspěšné. Chceme tímto směrem pokračovat a věříme, že novinky se budou těšit stejné oblibě,“ říká programová ředitelka TV Nova Silvia Majeská.


Historický okamžik. V Praze se otevře první esportové centrum v České republice
Denik.cz | 12:55:00
V pražském obchodním centru Westfield Chodov bude postavena zbrusu nová Vodafone PLAYzone Arena, multifunkční esportové centrum, rozkládající se na více než tisíci metrech čtverečních. Díky své velikosti i nabídce volnočasových aktivit se v Česku stane unikátem.


Pěsti i kopance do hlavy: Hádka v pražské tramvaji skončila rvačkou
Denik.cz | 12:51:00
Hádka v tramvaji vyvrcholila fyzickým napadením. Jeden z cestujících uštědřil druhému takovou ránu pěstí do obličeje, že spadl na zem. Následovaly kopance do hlavy a hrudníku. Zmlácený muž skončil v nemocnici. Policie nyní pátrá po útočníkovi a mladé ženě, která ho doprovázela s dítětem ve sportovním kočárku. Událost se stala v pátek 22. října minulého roku krátce po osmé hodině večer.


Devadesátky: První nájemná vražda v Severomoravském kraji? Poprava v lese
Denik.cz | 12:45:00
Nájemný vrah čekal schovaný za stromem. V ruce držel loveckou kuši značky Barnett. Když zahlédl muže, kterého měl sprovodit ze světa, zamířil a vystřelil. Minul. Následovaly další pokusy, šípy ale cíl nezasáhly. Naštvaně opustil úkryt. Zamířil k mladíkovi (21 let), kterého v té chvíli dělily od popravy sekundy. 


Při nehodě kamionu s autem u Vyššího Brodu zemřela mladá řidička
Denik.cz | 12:22:00
Ve čtvrtek kolem deváté hodiny ranní přijalo jihočeské Zdravotnické operační středisko tísňové hlášení o dopravní nehodě u Vyššího Brodu, kde došlo k bočnímu střetu osobního auta s kamionem. 


V Jeseníkách byl vyhlášen třetí lavinový stupeň, znamená značné nebezpečí
Denik.cz | 12:05:00
V Jeseníkách byl dnes vyhlášen třetí stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály, který znamená značné nebezpečí. Za poslední dva dny napadlo na horách až 40 centimetrů sněhu, sníh navíc padal za silného větru.


Volební sněm hnutí ANO se uskuteční druhý lednový víkend
Eurozpravy-domácí | 12:13:00
Sněm hnutí ANO, vedeného bývalým premiérem Andrejem Babišem, se uskuteční v sobotu 12. února v Praze na Chodově. Na programu bude především volba předsednictva. V dnešní pozvánce to sdělil mluvčí opozičního hnutí Martin Vodička. Babiš už dříve řekl, že post předsedy ANO bude obhajovat.


Senát novelu pandemického zákona zřejmě bez problémů schválí, není tam zástupce SPD
Eurozpravy-domácí | 11:46:00
Senát zřejmě novelu pandemického zákona projedná 10. února, kdy bude pokračovat jeho únorová schůze. Horní komora o tom rozhodla v úvodu dnešního jednání na návrh svého předsedy Miloše Vystrčila (ODS). Očekává se, že Senát vládní novelu bez problémů schválí, protože v horní komoře není žádný zástupce SPD, jejíž poslanci bránili obstrukcemi přijetí novely půldruhého dne.


Babiš nevidí v novele pandemického zákona logiku v době, kdy vláda potlačuje covid pasy
Eurozpravy-domácí | 11:31:00
Novela pandemického zákona, kterou ve čtvrtek Sněmovna schválila, absolutně nemá logiku, řekla na dnešní tiskové konferenci po jednání stínové vlády hnutí ANO to bývalý premiér Andrej Babiš. Nejsou podle něj zřejmé některé kompetence.


Řízení nemovitostního portfolia RSBC HOLDING nově převzala Radmila Kuzicová
Kurzy.cz | 13:55:21
Českou investiční skupinu RSBC Holding posílila zkušená manažerka Radmila Kuzicová. Na pozici Chief Real Estate Officer bude odpovídat za řízení nemovitostního portfolia a rozvoj realitních investičních projektů skupiny.


Vláda může jmenovat Koudelku šéfem BIS, rozhodl bezpečnostní výbor
Eurozpravy-domácí | 11:02:00
Sněmovní bezpečnostní výbor dnes projednal návrh jmenovat Michala Koudelku opětovně ředitelem Bezpečnostní informační služby (BIS). Po necelé čtvrthodině schválil 11 hlasy ze 12 přítomných poslanců usnesení, které vládě umožňuje Koudelku do čela kontrarozvědky jmenovat. Premiér Petr Fiala (ODS) předpokládá, že vláda Koudelku jmenuje na svém nejbližším zasedání.


Poštovní spořitelna se změní na ČSOB Poštovní spořitelnu
Kurzy.cz | 13:27:22
Poštovní spořitelna se letos v létě přejmenuje na ČSOB Poštovní spořitelnu a začne používat modré ČSOB logo. Výhodou pro klienty Poštovní spořitelny bude snadnější přístup ke všem službám, které skupina ČSOB nabízí, včetně nejmodernějšího digitálního&hell


Obchodní signály pro pár USD/CAD na 3.-4. února 2022: nakupujte nad úrovní 1,2695 (4/8 – 21 SMA)
Kurzy.cz | 13:14:39
Po rally z minima 1,2451 k úrovni 1,2795 pár USD/CAD tři dny po sobě klesal a na 200 EMA našel support. Americký dolar oproti tomu ovlivnila nižší očekávání březnového zvýšení úrokových sazeb Fedu o 50 bodů.


ČSÚ přináší nový pohled na domácnosti
Kurzy.cz | 13:13:25
Český statistický úřad jako jeden z prvních statistických úřadů světa začal poskytovat údaje o finanční situaci domácností založené na kombinaci makroekonomických dat z národních účtů a výsledků sociálních šetření v domácnostech.


Koruna dnes zpevňuje na nejsilnější úroveň vůči euru od září 2011, pod 24,10. Šéf Svazu průmyslu se začíná bát o zdraví českého průmyslu
Kurzy.cz | 13:01:45
Česká měna dnes v poledne středoevropského času poprvé od 1. září 2011 prolomila psychologickou hranici 24,10 koruny za euro. Vyplývá to z dat Bloombergu (viz níže). Podle nich zpevnila až na 24,094 koruny za euro (viz graf níže).


Poštovní spořitelna se změní na ČSOB Poštovní spořitelnu. Klienti tak získají ještě snadnější přístup ke všem službám skupiny ČSOB
Kurzy.cz | 12:56:00
Poštovní spořitelna se letos v létě přejmenuje na ČSOB Poštovní spořitelnu a začne používat modré ČSOB logo. Výhodou pro klienty Poštovní spořitelny bude snadnější přístup ke všem službám, které skupina ČSOB nabízí, včetně nejmodernějšího...


Nakolik jsou zelená ETF skutečně zelená a nakolik prostě jen sledují trh
Kurzy.cz | 12:53:44
Na současném volatilním trhu mají největší burzovně obchodované fondy (ETF) v USA zaměřené na ESG horší výkon než široký akciový index S&P 500, přitom se od širokých benchmarkových indexů příliš neliší.


POVOLENÍ DÁLKOVÉ FORMY VZDĚLÁVÁNÍ U REKVALIFIKAČNÍCH A OSTATNÍCH VZDĚLÁVACÍCH KURZŮ
Kurzy.cz | 12:48:16
Do 30. 6. 2022 je možné u všech kurzů nahradit prezenční formu teoretické výuky dálkovou formou, a to za dodržení následujících pravidel:


Morris (BNP Paribas AM): Fed chce částečně znormalizovat měnovou politiku ve světle silného růstu ekonomiky, trhy by se s tím měly vyrovnat
Kurzy.cz | 12:32:10
Růst sazeb v USA, který letos podle všeho opravdu začne, lze vnímat dvěma způsoby - jako riziko pro ekonomiku směrem k možné recesi, nebo jako normalizaci měnové politiky v době, kdy hospodářství silně (po)roste. Věříme, že půjde o druhý scénář...


Facebook dnes na burze nejspíše čeká tak obrovský pád akcií, jaký ještě nikdy žádná firma nepoznala. Drtí jej TikTok a špatné vyhlídky hospodaření
Kurzy.cz | 12:13:50
Akcie Facebooku, resp. jeho mateřské společnosti Meta Platforms, dnes podle všeho ztratí zhruba 200 miliard dolarů své tržní hodnoty. Suma 200 miliard dolarů odpovídá 4,3 bilionu korun.


Německá pravidla pro příjezd z ČR (3.2.2022)
Kurzy.cz | 12:09:29
Německo považuje ČR z epidemiologického hlediska za vysoce rizikovou zemi. Osoby očkované a tzv. uzdravené mohou nadále cestovat volně.


GBP/USD. Náhled na únorové zasedání BoE: subvarianta omikronu BA.2, rostoucí inflace a klesající nezaměstnanost
Kurzy.cz | 12:07:27
Cena páru GBP/USD už několik obchodních dní roste a překonává hladiny rezistence. Od minulého pátku libra postupně nabírá na síle a dobývá ztracené pozice. Za necelý týden pár posílil o více než 200 bodů a vystoupal z hladiny 1,3364 na lokální maximum&hel


Dědíte nemovitost? Kdokoliv si může zjistit nejen vaše osobní údaje, ale i co dalšího jste v rámci dědictví získali
Kurzy.cz | 12:07:00
Pokud je součástí dědictví nemovitost, což je velmi častý případ, jsou detailní informace o pozůstalosti obsažené v dědickém usnesení uloženy na katastru. Jak upozorňuje advokát Pavel Strnad z AK Polverini Strnad, tak tyto informace zdaleka nezahrnují&hel


České hokejistky i v Pekingu jedou. Je národ připraven na to, že ženy budou lepší než mužská reprezentace?
Reflex | 13:30:00
Česká hokejová ženská reprezentace má úspěšně za sebou historickou premiéru na zimních olympijských hrách. Porazila ve čtvrtek ráno po lítém boji domácí Čínu 3:1. Nevíme, kam až mohou hokejistky v turnaji postoupit, ale jejich příběh je inspirující. Je ale vyspělý (český) hokejový národ schopen skousnout, že by byly ženy lepší než naši muži? Jsme na to mentálně připraveni? Posměváčků, kteří ženy opomíjejí, je totiž dost.


Tomáš Zdechovský: Kdy už Babiš konečně pochopí, jak funguje poslanecká sněmovna?
Reflex | 12:20:00
Bývalý premiér Andrej Babiš připomíná nepozorného žáka v době lockdownu, k němuž se dosud nedoneslo, že se výuka přesunula do online prostoru a pak se diví tomu, že je škola zavřená. Na Twitteru jsme se mohli dočíst o jeho stescích nad tím, jak on chudák dorazil na jednání výborů poslanecké sněmovny sám.


Senát schválil možnost až 10 dnů volna ve školách, chce zabránit plošnému uzavírání škol
Tiscali-zprávy | 12:20:46
Ředitelé škol budou moci vyhlásit až na 10 dní mimořádné volno nebo zavést distanční výuku, pokud to bude třeba kvůli absenci velkého počtu pedagogů v důsledku koronavirové karantény nebo izolace.


Britská centrální banka zvýšila kvůli inflaci úrokovou sazbu na 0,50 procenta
E15-ekonomika | 13:38:00
Britská centrální banka ve snaze omezit prudce rostoucí inflaci zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu na 0,50 procenta. Banka o tom dnes informovala v tiskové zprávě.


Premiéři Česka a Polska podepsali dohodu o dole Turów
E15-ekonomika | 13:31:00
Premiéři České republiky a Polska dnes podepsali mezistátní dohodu o řešení vlivu těžební činnosti v polském hnědouhelném dole Turów u českých hranic. Na tiskové konferenci po jednání s polským premiérem Mateuszem Morawieckým to oznámil předseda české vlády Petr Fiala (ODS).


Platformu Wormhole napadli hackeři. Ukradli kryptoměny v hodnotě téměř sedm miliard korun
E15-ekonomika | 13:20:00
Decentralizovanou finanční platformu Wormhole napadli hackeři a ukradli kryptoměny za více než 320 milionů dolarů (6,8 miliardy korun). To by byla čtvrtá největší krádež kryptoměn v historii, uvedla agentura Reuters. Firma ale na síti Telegram uživatele ujistila, že všechny jejich prostředky jsou v bezpečí. Žádné další informace neposkytla.


Až čtrnáctá verze byla ta pravá. Příběh Productboardu, nejcennějšího startupu Česka
E15-ekonomika | 12:45:00
Služba, kterou firma Productboard nabízí, je pro člověka mimo korporátní svět stěží pochopitelná, byť na softwarovém trhu scházela. Pomáhá zefektivnit práci produktových manažerů. Startup založený Hubertem Palánem a Danielem Hejlem v posledních letech zažívá raketový vzestup a jeho hodnota díky poslednímu investičnímu kolu přesáhla bájnou hranici jedné miliardy dolarů. Stal se tak pověstným jednorožcem. Od začátku přitom nešlo vše podle plánu. 


Třesk Marka Schwarzmanna: Historický průlom s čipem v mozku se za cenu malých kauz stále vyplácí
E15-ekonomika | 12:15:00
V Neuralinku to stále nefunguje tak, jak má. Tvrdí to alespoň časopis Fortune s odkazem na své kontakty se šesticí bývalých zaměstnanců této nejmladší společnosti Elona Muska. Ti firmu, která si v roce 2016 dala za cíl „vrtat se v mozku“ tak dlouho, dokud nevyvine spolehlivé, multifunkční, bezdrátové komunikační rozhraní mezi mozkem a strojem (čti čip), označili jako disfunkční katastrofu.


Konflikt na Ukrajině přehledně: Napětí na hranicích ohrožuje energetiku i obchod
E15-ekonomika | 11:15:00
Mezinárodnímu dění už řadu týdnů dominuje napětí na východě Evropy a obavy z ruského vpádu na Ukrajinu. Deník E15 proto shrnuje okolnosti, které ve vývoji situace hrají a budou hrát roli.


Britská centrální banka zvýšila kvůli inflaci úrokovou sazbu na 0,50 procenta
E15-politika | 13:38:00
Britská centrální banka ve snaze omezit prudce rostoucí inflaci zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu na 0,50 procenta. Banka o tom dnes informovala v tiskové zprávě.


Premiéři Česka a Polska podepsali dohodu o dole Turów
E15-politika | 13:31:00
Premiéři České republiky a Polska dnes podepsali mezistátní dohodu o řešení vlivu těžební činnosti v polském hnědouhelném dole Turów u českých hranic. Na tiskové konferenci po jednání s polským premiérem Mateuszem Morawieckým to oznámil předseda české vlády Petr Fiala (ODS).


Platformu Wormhole napadli hackeři. Ukradli kryptoměny v hodnotě téměř sedm miliard korun
E15-politika | 13:20:00
Decentralizovanou finanční platformu Wormhole napadli hackeři a ukradli kryptoměny za více než 320 milionů dolarů (6,8 miliardy korun). To by byla čtvrtá největší krádež kryptoměn v historii, uvedla agentura Reuters. Firma ale na síti Telegram uživatele ujistila, že všechny jejich prostředky jsou v bezpečí. Žádné další informace neposkytla.


Až čtrnáctá verze byla ta pravá. Příběh Productboardu, nejcennějšího startupu Česka
E15-politika | 12:45:00
Služba, kterou firma Productboard nabízí, je pro člověka mimo korporátní svět stěží pochopitelná, byť na softwarovém trhu scházela. Pomáhá zefektivnit práci produktových manažerů. Startup založený Hubertem Palánem a Danielem Hejlem v posledních letech zažívá raketový vzestup a jeho hodnota díky poslednímu investičnímu kolu přesáhla bájnou hranici jedné miliardy dolarů. Stal se tak pověstným jednorožcem. Od začátku přitom nešlo vše podle plánu. 


Třesk Marka Schwarzmanna: Historický průlom s čipem v mozku se za cenu malých kauz stále vyplácí
E15-politika | 12:15:00
V Neuralinku to stále nefunguje tak, jak má. Tvrdí to alespoň časopis Fortune s odkazem na své kontakty se šesticí bývalých zaměstnanců této nejmladší společnosti Elona Muska. Ti firmu, která si v roce 2016 dala za cíl „vrtat se v mozku“ tak dlouho, dokud nevyvine spolehlivé, multifunkční, bezdrátové komunikační rozhraní mezi mozkem a strojem (čti čip), označili jako disfunkční katastrofu.


Konflikt na Ukrajině přehledně: Napětí na hranicích ohrožuje energetiku i obchod
E15-politika | 11:15:00
Mezinárodnímu dění už řadu týdnů dominuje napětí na východě Evropy a obavy z ruského vpádu na Ukrajinu. Deník E15 proto shrnuje okolnosti, které ve vývoji situace hrají a budou hrát roli.


V boji proti koronaviru pomáhají větrací systémy Viessmann pro rodinné domy, byty, školy a ordinace
eStav.cz | 14:00:52
Během pandemie koronaviru se prokázalo, že dobré ventilační systémy hrají zásadní roli při péči o zdraví a celkovou pohodu. Nejde jen o svěží vzduch, ale i vzduch čistý, bez bakterií, který z místností vytěsní vzduch vydýchaný, s případným výskytem virů. A pokud je větrací systém vybaven zpětným získávání tepla, šetří energii a náklady na vytápění a pomáhá tak i v boji proti změnám klimatu.


Kaldewei - historický milník v oblasti udržitelných koupelen
eStav.cz | 14:00:52
Kaldewei je prvním odběratelem bluemint® Steel, oceli se sníženou bilancí CO2 od výrobce Thyssenkrupp Steel.


Prezident CNN Jeff Zucker rezignoval kvůli vztahu s kolegyní
revue.idnes.cz | 14:00:00
Šéf zpravodajské stanice CNN Jeff Zucker ve středu oznámil rezignaci s okamžitou platností. Důvodem je jeho vztah s kolegyní a členkou vedení stanice. Zucker ji ve svém rezignačním oznámení nejmenoval, ale podle CNN jde o šéfku obchodního oddělení stanice Allison Gollustovou. Ta sdělila, že ve funkci zůstává.


Maluje také koštětem. Merta při tvorbě nových obrazů využil i rozlitou kávu s mlékem
bleskove.cz | 15:07:00
Přehlídku v pražské Galerii Zdeněk Sklenář věnoval teoretikům umění Janě a Jiřímu Ševčíkovým.


Kostel v Číně připomíná jeskyni. Minimalistický chrám spojuje tradici s budoucností
bleskove.cz | 14:18:34
Autoři chrámu v čínském městě Čching-tao se inspirovali tradičními kostely, ale vzali si z nich jen základní tvary. Podívejte se, jak stavba vypadá.


Udělali z něj detektivku. Liberecké divadlo uvádí adaptaci Aloise Nebela
bleskove.cz | 13:20:00
Skromného výpravčího, který žije na zapadlém horském nádraží, hraje Václav Helšus. "V tom dennodenním, šedivém světě má ostrůvky své fantazie," říká.


"Cítil jsem se ohrožený." Farmář si s mladíky poradil jako v bláznivé komedii
bleskove.cz | 12:51:00
Farmář nyní skončil kvůli svému činu před soudem.


Lídr ISIS je mrtvý! Zabily ho jednotky USA, oznámil Biden. Záchranáři: Zemřely i děti
blesk | 15:20:00
Při operaci amerických speciálních jednotek v severozápadní Sýrii byl v noci na dnešek zabit lídr teroristické skupiny Islámský stát (IS) abú Ibráhím Hášimí Kurajší, oznámil dnes americký prezident Joe Biden. Všichni Američané se z operace podle něj vrátili v pořádku. Biden hodlá o akci později dnes promluvit k Američanům.


Zneškodnili jsme vůdce Islámského státu, oznámili Američané
idnes.cz | 15:21:00
Americké speciální jednotky podle prezidenta Joea Bidena v severozápadní Sýrii zabily lídra Islámského státu abú Ibráhíma Hášimího Kurajšího. Na jeho hlavu USA v minulosti vypsaly odměnu. Podle dřívějších informací Kurajší patřil k hlavním ideologům IS a osobně vedl největší zvěrstva, kterých se tato teroristická skupina dopustila. Včetně genocidy jezídů.


Mama Štika chce za peníze hazardovat s cizím zdravím? Fotka v tangách jako pochybný důkaz!
blesk | 15:16:00
Monika Binias (49) alias Mama Štika mnohé zaskočila, když rozjela nový byznys s výživovým poradenstvím a koučingem. Protože ale nemá v oboru patřičné vzdělání, někteří její rozhodnutí nepřivítali zrovna s nadšením. Všem kritikům se teď pokusila zavřít ústa sexy fotkou! Ta ale není tak úplně aktuální...


Úvěry a hypotéky zase zdraží: ČNB kvůli inflaci opět zvedla základní úrokovou sazbu
blesk | 15:14:00
Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 4,5 procenta. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Důvodem růstu sazeb je rostoucí inflace a s tím spojená snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste. Základní úroková sazba je tak nejvyšší od počátku roku 2002. Zároveň dnes šlo o čtvrté nadstandardní zvýšení základní sazby o více než 0,25 procentního bodu v řadě za sebou. Ekonomové dnešní krok centrální banky očekávali.


Za posprejování Karlova mostu padl výchovný trest: 60 hodin prospěšné činnosti mohou věnovat i odstraňování graffiti
blesk | 15:10:00
Chlapec (18) a dívka (17), kteří loni v červenci posprejovali Karlův most nápisy jako „sorry“ nebo „hate you“, dostali u Obvodního soudu pro Prahu 10 výchovný trest. Sud jim vyměřil 60 hodin společensky prospěšné činnosti, mohou je tedy věnovat i třeba odstraňování graffiti. Soud bude také rok sledovat, zda vedou řádný život. Rozsudek zatím není pravomocný.


Válek chce rozvolňovat. Učitelé nesouhlasí, žáky by testovali dál: Nemocných je pořád hodně
blesk | 15:08:00
Česko se řítí do masivního rozvolnení. Od příští středy nebude nutné se prokazovat covidovým certifikátem v restauracích, ubytovacích zařízeních a na hromadných akcích. O týden později skončí i povinné testování ve firmách a školách. Podle šéfa Pedagogické komory Radka Sárköziho ale není šťastné, že tyto testy skončí. V posledním týdnů se nakazilo velké množství studentů, upozornil. Ministerstvo zdravotnictví si za uvolněním podmínek stojí, nastaví harmonogram rušení protiepidemických opatření vydaných podle pandemického zákona. Rozhodovat se bude podle dat z 15. února.


Ledový muž Maroš Kramár: Po výšlapu v Krkonoších mu omrzl obličej!
blesk | 15:00:00
Slovenský herec Maroš Kramár (62) jde po hlavě do každé výzvy, kde je aspoň náznak adrenalinu. Naposledy se pustil do výšlapu na ledem pokrytou stěnu. Mrzlo až praštilo a moderátor Zázraků přírody měl vousy celé pokryté ledem. 


Neuvěřitelné štěstí lupičů: S policisty se minuli jen o pár metrů!
blesk | 14:54:00
O dvě loupeže se v centru Brnu pokusila parta zatím neznámých mladíků. Gang si své oběti vybíral naprosto náhodně. Policisté se o darebácích brzy dozvěděli, rychle proto vyrazili na místo. Jenže, lupiči právě odešli. S policisty se minuli doslova o pár metrů.


Konec vztahu Kuchařové a Brzobohatého: Táňa už podepsala rozvodové papíry?!
blesk | 14:50:00
Miss World 2006 Taťáně Gregor Brzobohaté (34) se rozpadlo manželství. Nepříjemná životní situace ji natolik zasáhla, že skončila v péči terapeuta. Ostatně toho vyhledala už s Ondřejem Gregorem Brzobohatým (39) ve chvílích, kdy se pokoušeli jejich manželskou krizi zažehnat. To se ovšem nepovedlo. Podle posledních informací to však vypadá, že jejich rozvod je na spadnutí.


Sexy funus, nebo morbidní hnus? Pohřební služba najala krásky v erotickém prádélku
blesk | 14:47:00
Sexy krásky v erotických korzetech, tanga kalhotkách a v botách na vysokých podpatcích se předvádějí ve svůdných pózách. Přilákat chtějí svou vizáží a vzhledem co nejvíce lidí. Tohle však není výjev z erotického veletrhu ani nevěstince. Jde o reklamu na pohřební službu, která v chladném Rusku vzbudila žhavé vášně. Není se čemu divit.


Dopravní nehoda v Dejvicích: Vůz skončil na střeše, řidič si poranil nohu
blesk | 14:35:00
Katastrofickými rozměry mohla skončit dopravní nehoda, při níž jeden z vozů skončil na střeše. Naštěstí se tomu tak nestalo. I tak se ovšem kolize dvou vozidel neobešla bez účasti záchranářů.


Úchylný učitel bil za chyby v testu žačku na holou! Už dříve věšel dívky na hák
blesk | 14:16:00
Vrbovým proutkem nebo holou rukou přes holou zadnici trestal učitel z Plzeňska dospívající dívky! U Okresního soudu Plzeň-město se k činu pedagog (55), kterému byly diagnostikované hned dvě sexuální deviace, více méně přiznal. Navíc byl za podobný čin již dříve odsouzen!


Svérázný dárek ke 40. narozeninám: Hanka Mašlíková v soutěži pro fitness bohyně!
blesk | 14:00:00
Že by nový trend mezi celebritami? Další slavná kráska se rozhodla, že i s čtyřicítkou „na krku“ začne pracovat na své figuře a vyladí jí k takové dokonalosti, že se s ní dokonce zúčastní soutěže svalovkyň.  Po Ivě Pazderkové (41) se odhodlala jít do soutěže bikini fitness i modelka a moderátorka Hana Mašlíková (39)!


Tobiášek skončil v babyboxu podruhé: Co s ním bude? Babička zklamala, zoufá si Hess
blesk | 13:47:00
V České republice se ještě donedávna nestalo, že by jedno dítě skončilo v babyboxu dvakrát. Tobiášek je prvním smutným případem, během jednoho měsíce ho do boxu dvakrát odložili. Prvně tam skončil před měsícem i s rodným listem, následně skončil v péči své babičky. Podle zakladatele babyboxů Ludvíka Hesse to babička asi nezvládla.


Nové náměstíčko v centru Prahy: Travnatý kopeček má svádět k procházkám k Vltavě
blesk | 13:29:00
Vedení Prahy 1 chce na přelomu února a března začít s úpravami takzvaného Anenského trojúhelníku na Smetanově nábřeží. Má tam vzniknout vydlážděné náměstíčko s průchodem k Vltavě a vodním prvkem. Novinářům to dnes řekl starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN). Projekt původně počítal s pokácením vzrostlého javoru, po kritice opozice a místních obyvatel od toho radnice ustoupila. Kolem javoru podle Hejmy bude travnatý kopeček a na prostranství přibude další strom.


Rihanna už se neskrývá! Fanouškům ukázala nahé těhotenské bříško
blesk | 13:00:00
Před pár dny Rihanna (33) poprvé po dlouhé době na veřejnosti odhalila bříško a práskla tak dlouho utajované těhotenství. Teď už nemá smysl nic skrývat, a tak na sítích ukázala i první těhotenské fotky! A zdá se, že už to má za pár...


Mladíka zavraždili a uřízli mu hlavu: Jeho sestry chtějí hlavu nalézt a důstojně bráchu pohřbít
blesk | 12:51:00
Otřesná vražda otřásla před patnácti lety hrabstvím Kent ve Velké Británii. Neznámý pachatel tam zvlášť surovým způsobem usmrtil tehdy devatenáctiletého Ashleyho Dightona. Aby toho nebylo málo, odřízl mu hlavu a tu ukryl neznámo kam. Vražda je dodnes nevyřešena a sestry zavražděného muže pátrají po jeho hlavě. Potřebují ji, aby mohly svého milovaného důstojně pohřbít se vším všudy. 


Srnka doplavala doprostřed rybníka: Na břeh jí pomohli hasiči
blesk | 12:51:00
Až do půlky rybníka u Tří vrb u Domažlic doplavala srna. Síly jí ale ubývaly a břeh byl stále daleko. Naštěstí si ztrápeného zvířete všimli lidé a zavolali strážníky.


Vařili pervitin, vybuchla jim kuchyň! Hasiče "neukecali"
blesk | 12:39:00
Překvapení čekalo na hasiče, kteří v pondělí večer spěchali do centra Brna k nahlášenému požáru kuchyně v bytovém domě. Po úspěšném boji s plameny jim bylo jasné, že za vším jsou drogy. Místo tak rovnou předali policistům.


Rusko má 30 tisíc vojáků v Bělorusku, varuje NATO. Kreml žádá USA, aby nezvyšovaly napětí v Evropě
blesk | 12:34:00
Rusko má nyní v Bělorusku zhruba 30 000 vojáků, uvedl dnes generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg. Podle něj je to nejvíce od konce studené války, informovala agentura AP. V době napětí kolem Ukrajiny se ruští vojáci mají účastnit společného cvičení ruské a běloruské armády.


Rohanský ostrov v Praze ozdobí desetitunový zvon. Připomene všechny válečné ztráty
blesk | 12:32:00
Lidé mohou nově přispívat na vznik zvonu, který má připomínat zvony, které z českých kostelů, radnic a návsí zabavili za druhé světové války nacisté, aby z nich vyrobili zbraně. Zvon by měl vážit 9 801 kilogramů a měl by být umístěný na pražském Rohanském ostrově. Vznik zvonu, který by byl po zvonu Zikmund druhým největším v metropoli, je iniciativou spolku Sanctus Castulus. Novinářům to dnes sdělili iniciátoři projektu.


Lídr Islámského státu je mrtev. Kurajšího, který se ukrýval v Sýrii, zabili Američané
iHned.cz | 14:38:00
Při operaci amerických speciálních jednotek v severozápadní Sýrii byl v noci na čtvrtek zabit lídr teroristické skupiny Islámský stát (IS) abú Ibráhím Hášimí Kurajší, oznámil americký prezident Joe Biden. Všichni Američané se z operace podle něj...


60 hodin prospěšných činností. Soud potrestal chlapce a dívku, kteří loni posprejovali Karlův most
iHned.cz | 14:15:00
Chlapci i dívce, kteří loni v létě posprejovali Karlův most, uložil soud vykonat 60 hodin společensky prospěšné činnosti. Rok bude navíc mladistvé sledovat, zda vedou řádný život. Chlapec, který měl nedávno osmnácté narozeniny, i šestnáctiletá dívka...


Maluje také koštětem. Merta při tvorbě nových obrazů využil i rozlitou kávu s mlékem
pikant | 15:07:00
Přehlídku v pražské Galerii Zdeněk Sklenář věnoval teoretikům umění Janě a Jiřímu Ševčíkovým.


Kostel v Číně připomíná jeskyni. Minimalistický chrám spojuje tradici s budoucností
pikant | 14:18:34
Autoři chrámu v čínském městě Čching-tao se inspirovali tradičními kostely, ale vzali si z nich jen základní tvary. Podívejte se, jak stavba vypadá.


Roztomilý Hyundai Casper se proměnil v mini-užitkáč s mřížemi na oknech
Auto.cz | 15:54:00
Nejmenší crossover v nabídce jihokorejské automobilky nabídne v užitkové verzi 940 litrů úložného prostoru a pár nevšedních řešení.


První elektrický pick-up RAM může dostat jméno Revolution
Auto.cz | 14:55:00
Možné jméno prvního elektrického pick-upu RAM prozradil patentový úřad.


Automobilka Ferrari loni zvýšila zisk i tržby, dodala rekordní počet vozů
Auto.cz | 13:52:00
Automobilka Ferrari loni zvýšila čistý zisk o 37 procent na 833 milionů eur (přes 20 miliard Kč) a na trh dodala rekordní počet vozů.


V EU se loni poprvé prodalo víc hybridních aut než dieselů
Auto-iDNES.cz | 12:00:00
Loni se v Evropě poprvé prodalo víc hybridních aut než vozů s dieselovým motorem. Rozdíl činil 48 aut. Ve své zprávě to ve čtvrtek uvedlo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Každé jedenácté loni prodané auto pohání baterie, úhrnem jich na silnicích přibylo 878 432.


V Kanadě přituhuje, policie zvažuje vojenskou akci proti blokádě antivaxerů
lidovky.cz | 15:45:55
V centru hlavního města Kanady Ottawy pokračují antivaxerské protesty řidičů kamionů. Policii se nedaří blokádu rozehnat. Připouští, že zvažuje i možnost vojenské akce, jež by byla velmi vzácná. Existují obavy, že takový zásah by se mohl ošklivě zvrtnout. Jenže demonstrace omezují fungování města a veřejnost je naštvaná.


Myši a nezvládnutý úklid. Potravinářská inspekce zavřela nejvíc provozů za pět let
lidovky.cz | 15:31:00
Nejvíce podniků od roku 2017 zavřela v lednu Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Celkem šlo o 21 provozoven. Nejčastějším pochybením byl výskyt myší, jejich trusu nebo okousaných potravin. Mezi zavřenými podniky byly restaurace, hospody, cukrárny, rychlá občerstvení, ale i prodejny velkých řetězců.


Zneškodnili jsme vůdce Islámského státu, oznámil americký prezident Biden
lidovky.cz | 15:21:00
Americké speciální jednotky podle prezidenta Joea Bidena v severozápadní Sýrii zabily lídra Islámského státu abú Ibráhíma Hášimího Kurajšího. Na jeho hlavu USA v minulosti vypsaly odměnu. Podle dřívějších informací Kurajší patřil k hlavním ideologům IS a osobně vedl největší zvěrstva, kterých se tato teroristická skupina dopustila. Včetně genocidy jezídů.


Poničení Karlova mostu si mladí sprejeři odpracují, rok budou pod dohledem probačního úředníka
lidovky.cz | 15:17:00
Mladé dvojici, která loni v létě posprejovala pražský Karlův most modrými anglickými nápisy, uložil soud vykonat společensky prospěšnou činnost. Chlapec, který měl nedávno osmnácté narozeniny, i šestnáctiletá dívka se k činu přiznali a uhradili škodu 95 tisíc korun. Nyní budou pod dohledem probačního úředníka.


Krejčíř v Česku narazil. Ústavní soud smetl jeho stížnost na porušování základních práv
lidovky.cz | 15:04:00
Světská spravedlnost dostihla Radovana Krejčíře až v Jihoafrické republice, kde si aktuálně odpykává 35letý trest. Z Česka uprchl v roce 2005 po zpackaném zásahu v jeho černošické vile. České justici i tak nedopřává oddech. Jeho právníci usilují o možnost, aby se do Česka vrátil a mohl čelit trestnímu řízení zde. Nejnověji o případu rozhodoval Ústavní soud. Krejčířovu stížnost však v polovině ledna smetl ze stolu.


Radioučitelismus. Ministři nejsou žáčci a novináři učitelé
lidovky.cz | 14:41:00
Tak prý šest ministrů nezná základy fungování Evropské unie, což je v situaci, kdy budeme Unii předsedat, skandál. Opravdu? Skutečně ministři nevědí, jakou chtějí prosazovat agendu ani jaké problémy chtějí se svými kolegy řešit?


‚Sperma neočkovaných je nový bitcoin,’ stálo na transparentu. Co znamená heslo, jež zaujalo i Válka
lidovky.cz | 14:24:47
Během protestů u Poslanecké sněmovny byly v rukou odpůrců novely pandemického zákona k vidění různé transparenty. Většina hlásala obvyklé výzvy k nastolení „svobody“ a ukončení „covidové totality“, vyčnívala však cedule s heslem „Sperma neočkovaných mužů bude nový bitcoin“. Všiml si jí a při svém projevu okomentoval i ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.


ČNB opět zasáhla proti inflaci. Sazbu zvedla na 4,5 procenta, nejvýše od roku 2002
aktuálně.cz | 15:48:47
ČNB zároveň v nové prognóze zhoršila odhad růstu ekonomiky letos na tři procenta a příští rok na 3,4 procenta. Inflaci letos čeká na 8,5 procenta.


Americké jednotky v Sýrii zabily lídra Islámského státu Kurajšího, oznámil Biden
aktuálně.cz | 15:40:23
Podle sdělení místních záchranářů při operaci přišlo o život nejméně 13 lidí, včetně žen a dětí.


Rusko nařídilo uzavření pobočky německé Deutsche Welle, zakáže i její vysílání v zemi
aktuálně.cz | 15:34:21
Moskva činí tento krok v reakci na nedávný zákaz vysílání ruské státní televize RT v Německu.


Bude audit, rozhodl Stanjura o výdajích na mediální obraz Schillerové za dva miliony
aktuálně.cz | 14:57:31
Fotografa a kameramana přivedla na ministerstvo financí Alena Schillerová, ve stejné doba začali pracovat i pro ANO. Od hnutí dostali 400 tisíc.


Výbor doporučil úřadům, aby prověřily, jak Hrad zachází s tajnými informacemi
aktuálně.cz | 14:14:37
Poslanci k tomu dospěli po projednání případu skartování tajné zprávy o zapojení ruských tajných služeb do výbuchu ve Vrběticích.


Týrání zvířat a maso neznámého původu. Veterináři zasahovali v tržnici Sapa
Denik.cz | 15:06:00
Státní veterinární správa (SVS) ve spolupráci s celníky odhalila v jedné z prodejen v pražské tržnici Sapa více než 300 kilogramů masných produktů neznámého původu. Za to hrozí majiteli obchodu pokuta až 50 milionů korun.


Zranitelná Tesla: Chyba v aplikaci umožnila teenagerovi ovládat cizí auta
Denik.cz | 15:05:00
Devatenáctiletý mladík z Německa prozradil, že našel zranitelné místo v aplikaci nainstalované v modelech elektromobilu Tesla, které mu umožnilo ovládat některé funkce vozu. Hackem upozornil na nedostatek dohledu nad aplikacemi třetích stran, které je možné stáhnout do automobilů.


Hypotéky a úvěry zdraží. ČNB kvůli inflaci znovu zvýšila základní úrokovou sazbu
Denik.cz | 15:04:00
Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 4,5 procenta. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Důvodem růstu sazeb je rostoucí inflace a s tím spojená snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste. Základní úroková sazba je tak nejvyšší od počátku roku 2002.


Rusko má v Bělorusku 30 tisíc vojáků, řekl generální tajemník NATO
Denik.cz | 14:36:00
Rusko má nyní v Bělorusku zhruba 30.000 vojáků, uvedl dnes generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg. Podle něj je to nejvíce od konce studené války, informovala agentura AP. V době napětí kolem Ukrajiny se ruští vojáci mají účastnit společného cvičení ruské a běloruské armády.


Úspěch v Sýrii. Američané podle Bidena zabili lídra Islámského státu
Denik.cz | 14:12:00
Americké jednotky podle prezidenta Joea Bidena zabily v severozápadní Sýrii lídra teroristické organizace Islámský stát Abú Ibrahíma Hšimího Kurajšího. Zda k tomu došlo během operace ve městě Atma, po které byly hlášeny i k civilní oběti, zatím není jasné.


Polsko v kauze dolu Turów porušilo unijní právo, uvedl advokát soudu EU
Denik.cz | 10:15:00
Advokát Soudního dvora Evropské unie dal dnes za pravdu České republice ve sporu o pokračování těžby v polském hnědouhelném dole Turów. Polsko podle něj porušilo unijní právo, když neposoudilo vliv nových prací v dole poblíž českých hranic na životní prostředí. Advokátovo stanovisko není pro soudce závazné, většinou k němu však přihlížejí. Soud by měl konečný verdikt vynést na jaře. Pokud by však česká strana v případě úspěchu probíhajících mezivládních jednání žalobu stáhla, soudci případ přestanou projednávat.


Do čela právního oddělení Sberbank byl jmenován Michal Földeš
Kurzy.cz | 15:56:53
Na pozici ředitele právního oddělení Sberbank CZ byl jmenován Michal Földeš, Head of Legal. Jedná se o zkušeného právníka, který ve Sberbank působí od roku 2019. Oddělení legal poskytuje odbornou právní podporu k fungování a činnosti banky.


Tržní kapitalizace bitcoinu dosáhne za 5–7 let 5 bil. USD
Kurzy.cz | 15:55:24
Zakladatel a generální ředitel společnosti Parallax Digital Robert Breedlove uvedl, že cena bitcoinu by měla v příštích několika letech vzrůst nejméně čtyřikrát až pětkrát. Breedlove se domnívá, že centrální banky nakonec začnou bitcoin nakupovat, což&hel


Bankovní rada ČNB na letošním prvním měnově-politickém zasedání zvýšila repo sazbu o tři čtvrtiny procentního bodu
Kurzy.cz | 15:37:38
Bankovní rada ČNB na letošním prvním měnově-politickém zasedání zvýšila repo sazbu o tři čtvrtiny procentního bodu, na úroveň 4,50 %, což je nejvyšší úroveň od ledna 2002. Finanční trh zvýšení v tomto rozsahu předpokládal, neboť představitelé ČNB...


Komunikaci a marketing ČBA povede Radek Šalša
Kurzy.cz | 15:31:16
Do čela komunikace České bankovní asociace (ČBA) na pozici manažera PR a marketingu přichází Radek Šalša. Ve funkci uplatní dlouholeté zkušenosti z médií. Radek Šalša (37) před nástupem do ČBA pracoval řadu let ve zpravodajství České televize.


Evropský soud pro lidská práva - Osmnáctiměsíční pobyt ve vydávací vazbě kvůli nepřiměřené délce souběžného azylového řízení porušil dle štrasburského soudu práva ruského občana
Kurzy.cz | 15:28:55
Evropský soud pro lidská práva dnes ve věci Komissarov proti České republice rozhodl o porušení práva stěžovatele na osobní svobodu. Dotyčný měl být vydán k trestnímu stíhání a ve vydávací vazbě setrval osmnáct měsíců. Tato doba vyplývá ze souběžně...


ECB je znepokojena vysokou inflací. Hlubší analýzu představí v březnu
Kurzy.cz | 15:27:44
Evropská centrální banka na únorovém zasedání potvrdila nastavení měnové politiky představené v prosinci. Rada guvernérů je dle guvernérky Lagardeové znepokojena vysokou inflací. Hlubší analýzu ale představí až v březnu.


Základní úroková sazba je nejvyšší za 20 let (3.2.2022)
Kurzy.cz | 15:17:33
„Nízké úrokové sazby v posledních dvou dekádách nahrávaly dlužníkům. Razantní kroky České národní banky však mění pravidla hry. Nyní se vyplatí žít bez dluhů. Lidé by se proto měli zaměřit na brzké splacení svých závazků, jinak je vysoké úrokové sazby&hel


Zastavia Fed slabšie NFP dáta
Kurzy.cz | 15:05:47
Údaje z trhu práce v USA sú pre väčšinu investorov zvyčajne najdôležitejšími mesačnými údajmi. Zdalo by sa, že po nedávnych ubezpečeniach Fedu o sile trhu práce by sa mala pozornosť sústrediť na mzdy, ktoré budú mať väčší vplyv na infláciu a prípadné z...


V souladu s očekáváními zvýšila ČNB na svém dnešním zasedání hlavní úrokovou sazbu o 75bb na 4,50 %.
Kurzy.cz | 15:00:23
Reaguje tak na neutichající inflační tlaky, které na ekonomiku působí nejen z vnějšku, ale jsou vytvářeny i v domácí ekonomice. Přispívá k tomu přehřátý trh práce i expanzivně nastavená fiskální politika od začátku pandemie.


Trhy čekají na rozhodnutí ECB o úrokových sazbách
Kurzy.cz | 14:59:34
Evropská centrální banka dnes oznámí své rozhodnutí o opatřeních proti inflaci. Údaje zveřejněné ve středu, kdy začalo dvoudenní zasedání Rady guvernérů, ukázaly, že spotřebitelské ceny v lednu nečekaně vzrostly o 5,1 %.


Zvýšení úrokových sazeb importovanou inflaci nezbrzdí, zato zdraží úvěry i hypotéky
Kurzy.cz | 14:58:10
„Snaha centrální banky tlumit inflační očekávání dalším výrazným zvýšením úrokových sazeb bude mít na růst cen pouze omezený vliv. Tento monetární nástroj totiž zasahuje pouze menší část inflačních vlivů, většina jich vzniká na globálních trzích,...


Analýza BTC na 3. února 2022 – ve hře je pokračování poklesu
Kurzy.cz | 14:53:18
Technická analýza: Jak jsem očekával, BTC se obchoduje sestupně. Cena míří k mým cílům poklesu. Sestupné momentum je stále velmi aktivní. Obchodní doporučení: Vzhledem k silnému sestupnému momentu v pozadí a průrazu kontrakce a klínové formace vnímám pro&


Česká národní banka dále razantně zvyšuje základní úrok, koruna ale v reakci oslabuje
Kurzy.cz | 14:52:25
Bankovní rada České národní banky na svém dnešním měnověpolitickém zasedání zvýšila základní úrokovou sazbu dle očekávání o 0,75 procentního bodu na 4,5 procenta. Základní sazba je tím pádem nejvyšší za více než dvacet let, za celé období od ledna 2002.


OPEC reviduje své měsíční zvýšení produkce
Kurzy.cz | 14:49:27
OPEC stále očekává, že světový trh s ropou bude letos v přebytku. Provedl však úpravy svého měsíčního zvýšení produkce a revidoval ji na 1,3 mil. barelů denně. Původně se skupina chtěla držet svého plánu přidat k celkové měsíční produkci 400 000 barelů&he


BREAKING: Euro zaznamenalo len malú reakciu na zasadanie ECB
Kurzy.cz | 14:39:02
ECB na svojom februárovom zasadnutí ponechala menovú politiku nezmenenú. Úrokové sadzby boli ponechané na rekordne nízkych úrovniach a potvrdilo sa, že koncom marca 2022 preruší čisté nákupy aktív v rámci programu pandemických stimulov


BREAKING: Žiadosti o podporu v USA klesli viac, ako sa očakávalo
Kurzy.cz | 14:38:19
Počet Američanov, ktorí žiadali podporu, bol v týždni, ktorý sa skončil 29. januára, vo výške 0,238 milióna v porovnaní s 0,261 miliónmi zaznamenanými v predchádzajúcom týždni. Dnešné údaje boli pod očakávaniami trhu, ktoré boli na úrovni 0,245 milióna...


ČNB zvyšuje úrokové sazby3.2.2022
Kurzy.cz | 14:30:00
Bankovní rada ČNB na svém dnešním jednání zvýšila dvoutýdenní repo sazbu (2T repo sazbu) o 0,75 procentního bodu na 4,50 %. ...


Kurzovní lístek ČNB na čtvrtek 03.02.2022
Kurzy.cz | 14:28:15
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 2.2.Změna3.2. Americký dolar USD 1 21.4490 -0.21%21.4020...


Rekordní počet adres Etherea, které drží více než 0,1 ETH
Kurzy.cz | 14:24:55
Podle údajů společnosti Glassnode počet adres Etherea držících více než 0,1 ETH dosáhl nového historického maxima. Celkový počet takových adres nyní činí zhruba 6,823 mil. Graf adres držící 0,1 a více mincí ETH | zdroj Glassnode Ethereum v posledních&hell


Americký akciový trh dosáhl největšího čtyřdenního růstu od roku 2020
Kurzy.cz | 14:01:35
Americké akcie zaznamenaly největší čtyřdenní rally od roku 2020 díky tomu, že investoři obnovili obchody s technologickými akciemi. Index S&P 500 vzrostl o 0,6 %, zatímco technologický Nasdaq 100 vzrostl o 0,3 % díky ziskům společností Alphabet a...


MŠMT představilo své priority v rámci předsednictví ČR v Radě EU
Kurzy.cz | 13:32:00
Praha, 3. února 2022 – Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy dnes představilo své priority v rámci nadcházejícího předsednictví České republiky v Radě EU. Stěžejnými tématy, která zazněla ve čtyřech panelech na kulatém stolu v Národní technické ...


BREAKING: BoE zvyšuje úrokovú sadzbu až na 0,5 %!
Kurzy.cz | 13:31:45
Ako predpokladali analytici, Bank of England zvýšila hlavnú úrokovú sadzbu o 25 bázických bodov na 0,5 %. Pripomíname, že britská centrálna banka v decembri 2021 zvýšila úrokové sadzby o 15 bázických bodov. Ide o najväčší nárast nákladov na financovani...


Mladá Boleslav - V Klaudiánově nemocnici vznikají centrální laboratoře
Kurzy.cz | 12:51:13
Klaudiánova nemocnice začala v těchto dnech s budováním centrálních laboratoří. Ty vzniknou sloučením hematologické, biochemické a mikrobiologické laboratoře. V rámci tohoto projektu nemocnice již vybudovala v loňském roce novou krevní banku. Stávající...


Rada středočeského kraje schválila rozdělení 1,6 milionu korun mezi sedm kontaktních míst POSEZ
Kurzy.cz | 11:50:00
Rada Středočeského kraje schválila poskytnutí dotací na realizaci a provoz kontaktních míst POSEZ (Pomoc seniorům a zdravotně postiženým) na rok 2022. Celkem 1 624 800 korun se rozdělí nově již mezi sedm kontaktních míst. Středočeský kraj je autorem ...


Očekávaná obměna vozů v dánské státní správě příležitostí pro české výrobce elektromobilů
Kurzy.cz | 11:37:00
Prodej elektromobilů v Dánsku zaznamenává trvalý a kontinuální růst a s ohledem na očekávanou postupnou obměnu vozového parku


Provoz Auditního orgánu V.
Kurzy.cz | 11:13:26
Projekt spolufinancovaný z prostředků EU.


3. února 2022: Brífink předsedy vlády po jednání s prezidentem republiky
Kurzy.cz | 11:08:52
Premiéra Petra Fialu přijme ve čtvrtek 3. února 2022 prezident republiky Miloš Zeman. Po jednání poskytne předseda vlády vyjádření pro média ve Strakově akademii.


VIDEO: Akcie Meta odpisujú v after markete 23 %
Kurzy.cz | 11:03:39
Včera sme sa dočkali v rámci výsledkovej sezóny ďalšieho veľkého prekvapenia, ktorým bolo zverejnenie výsledkov materskej spoločnosti Facbooku. Výsledky neboli zlé, firma medziročne na tržbách výrazne vzrástla, v rámci výsledkov však bolo spomenutých v...


Nejvíce nás brzdí státní správa, stěžují si v anketě zakladatelé startupů. Výrazně pomoci může rychlejší digitalizace a vzdělávání úředníků
Euro | 15:20:19
Česko není zemí zaslíbenou pro rozjezd startupu. Alespoň takový pocit mají sami jejich zakladatelé, kteří dali najevo svůj názor na zdejší podmínky v anketě společnosti Deloitte. Za největší překážky považují složité hledání zaměstnanců a přemrštěné administrativní požadavky ve spojení se špatnou komunikací ze strany státní správy. I přes kritiku ale uvádějí, že situace se dlouhodobě zlepšuje. Naději do budoucna vkládají do rychlejší digitalizace a vzdělávání úředníků, kteří sami často v nastavených pravidlech tápou.


Místo zeleného vodíku elektromobily. Investice do životního prostředí rostou, většina jich ale míří špatným směrem
Euro | 14:15:25
nvestice do technologií, jež mají přispět k ochraně životního prostředí, se za posledních 12 měsíců ztrojnásobily. Až tři čtvrtiny z nich se ale ubírají méně efektivním směrem, nejvíce peněz míří dlouhodobě do elektromobilů. Daleko smysluplnější je však momentálně spíše podpora solární energetiky, produkce zeleného vodíku a prevence plýtvání jídlem.


Instagram Schillerové má dohru. Stanjura zadal audit týkající se milionů za fotky své předchůdkyně
Hospodářské noviny | 16:41:00
Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) zadal audit nákladů na mediální servis své předchůdkyně Aleny Schillerové (ANO), včetně milionů za fotografie a videa na sociální sítě. Uvedl to ve čtvrtek server Aktuálně.cz. Ministerstvo pod vedením...


Rozvod nemusí být noční můrou. Plynulejšímu soudu i prospěchu dětí napomáhá tzv. cochemská praxe
Hospodářské noviny | 16:37:00
Způsobů, jak ku prospěchu dětí řešit jejich svěření do péče rodičů při rozvodu či rozchodu, je mnoho a odvíjí se od samotných aktérů řízení. Za jeden z nejšetrnějších přístupů ke složitému období, které je náročné nejen pro odloučené partnery, ale...


Zapomenutá česká stopa na Wall Street
Hospodářské noviny | 16:06:00
Při investování na akciovém trhu občas člověk narazí na pozoruhodnou historii některých firem. Možná zvažujete stát se nebo jste akcionářem jedné velice úspěšné společnosti obchodované na americké burze. Je málo známá, ale posunula svět...


Lídr Islámského státu je mrtev. Kurajšího, který se ukrýval v Sýrii, zabili Američané
Hospodářské noviny | 14:38:00
Při operaci amerických speciálních jednotek v severozápadní Sýrii byl v noci na čtvrtek zabit lídr teroristické skupiny Islámský stát (IS) abú Ibráhím Hášimí Kurajší, oznámil ve čtvrtek americký prezident Joe Biden. Všichni Američané se podle něj...


60 hodin prospěšných činností. Soud potrestal chlapce a dívku, kteří loni posprejovali Karlův most
Hospodářské noviny | 14:15:00
Chlapci i dívce, kteří loni v létě posprejovali Karlův most, uložil soud vykonat 60 hodin společensky prospěšné činnosti. Rok bude navíc mladistvé sledovat, zda vedou řádný život. Chlapec, který měl nedávno osmnácté narozeniny, i šestnáctiletá dívka...


Nezvyšujte napětí v Evropě, vyzývá Kreml USA. Reaguje na Bidenovo rozhodnutí vyslat vojenské posily
Hospodářské noviny | 11:42:00
Kreml ve čtvrtek vyzval Spojené státy, aby přestaly stupňovat napětí v Evropě zvyšováním počtu svých vojáků v blízkosti Ruska, a pohrozil blíže neupřesněnými ruskými protiopatřeními. Moskva tak zareagovala na středeční rozhodnutí amerického...


ČNB sáhla po dalším skokovém zvýšení úroků. Koruna je na desetiletém maximu
Hospodářské noviny | 10:43:00
Tažení České národní banky proti inflaci má další pokračování. Centrální bankéři ve čtvrtek odhlasovali další zvýšení úrokových sazeb – v pořadí už šesté a opět větší, než je obvyklé. Klíčová sazba, kterou ČNB řídí ekonomiku, se tak dostane až...


Česká národní banka zhoršila odhad vývoje ekonomiky, čeká i výrazně vyšší inflaci
ČT24 | 16:19:08
Česká národní banka (ČNB) v nové prognóze zhoršila odhad vývoje ekonomiky pro letošní i příští rok. Letos čeká růst HDP o tři procenta a příští rok o 3,4 procenta. V předchozí listopadové prognóze přitom centrální počítala banka letos s růstem o 3,5 procenta a příští rok o 3,8 procenta. ČNB ve čtvrtek také rozhodla o zvýšení základních úrokových sazeb o 0,75 procentního bodu na 4,5 procenta.


Polsko postaví val a podzemní stěnu, Česko stáhne žalobu. V čem spočívá dohoda o Dole Turów?
ČT24 | 14:54:02
Premiéři Česka Petr Fiala a Polska Mateusz Morawieck podepsali ve čtvrtek dohodu o řešení vlivu těžební činnosti v hnědouhleném Dole Turów u českých hranic. Uzavření mezistátní dohody ukončilo dlouholetý spor.


Výbor doporučil neschválit zprávu Rady ČT o činnosti ČT kvůli tvrzení o SPD
ČT24 | 14:33:26
Sněmovní volební výbor, který má ve své působnosti sdělovací prostředky, doporučil sněmovně, aby neschválila výroční zprávu Rady České televize (ČT) o činnosti ČT za rok 2020. Výroční zprávy předkládá rada, nikoli přímo televize. Důvodem odmítavého postoje je nespojenost části výboru s konstatováním rady, že zastoupení představitelů hnutí SPD v debatních i zpravodajských pořadech bylo nepřiměřeně nízké ve srovnání s ostatními stranami, a to vzhledem k zastoupení SPD v Poslanecké sněmovně. Zástupce rady argumentoval tím, že rada vycházela z dat, která jí poskytla Česká televize. Dvojí neschválení výroční zprávy o činnosti by mohlo vést ke konci Rady ČT.


ČNB zvedla úrokovou sazbu na 4,5 procenta, je nejvýše za posledních dvacet let
ČT24 | 10:41:17
Česká národní banka (ČNB) ve čtvrtek rozhodla o zvýšení základních úrokových sazeb o 0,75 procentního bodu na 4,5 procenta. Jsou tak na nejvyšší úrovni za posledních dvacet let. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Důvodem růstu sazeb je nadále vysoká míra inflace a s tím spojená snaha centrální banky ji tlumit. Česká národní banka také v nové prognóze zhoršila odhad vývoje ekonomiky pro letošní i příští rok, uvedl na tiskové konferenci její guvernér Jiří Rusnok.


Státní zástupce znovu obžaloval tři muže stíhané za obchodování s vojenským materiálem
ČT24 | 12:44:07
Státní zastupitelství znovu obžalovalo tři muže, kteří byli společně s generálem Vladimírem Halenkou obviněni z nezákonných obchodů s vojenským materiálem. Halenkovo stíhání je zastaveno, protože se podle státního zástupce Pavla Prygla nepodařilo prokázat, že dané skutky spáchal právě tento bývalý příslušník armády. Přispělo k tomu podle něj i to, že někteří svědci změnili před soudem svou původní výpověď. 


Sněmovní výbor podpořil jmenování Koudelky do čela BIS, služba současně znovu čelí kritice Hradu
ČT24 | 11:08:38
Sněmovní bezpečnostní výbor schválil návrh jmenovat Michala Koudelku opětovně ředitelem Bezpečnostní informační služby (BIS). Premiér Petr Fiala (ODS) předpokládá, že ho vláda do funkce jmenuje na nejbližším zasedání. Koudelka je za své působení ve funkci dlouhodobě kritizován prezidentem Milošem Zemanem, nově si Hrad stěžuje na fungování BIS v souvislosti s doručením tajné zprávy o zapojení ruských špionů do výbuchu ve Vrběticích.  


Dohoda o dole Turów je na světě. Podle premiéra Fialy je to úspěch, podle místních chyba
Respekt | 13:52:49
Hlavním problémem je mizení vody z české strany. Pokud nebudou fungovat polská opatření, mohlo by Česko smlouvu vypovědět  Ministerstvo je nespolehlivá mašina, ale dosavadní zákony mu nepřály
Respekt | 12:41:55
Anketa: Proč má ministerstvo zdravotnictví opakovaně takové potíže přijmout protipandemická opatření, která by nezrušily správní soudy?Řádný ředitel Koudelka, odsunutý stavební zákon, nejlepší prezident Skála
Respekt | 10:58:26
Newsletter Respektu o politice vás dvakrát týdně provede nejdůležitějšími událostmiVýbor doporučil úřadům prověřit zacházení s tajnými informacemi na Hradě
Eurozpravy-domácí | 16:55:00
Bezpečnostní výbor Sněmovny v dnešním usnesení doporučil Národnímu bezpečnostnímu úřadu (NBÚ) a archivní a spisové službě ministerstva vnitra provést kontrolu, jak se v Kanceláři prezidenta republiky (KPR) dodržovaly požadavky na ochranu utajovaných informací v období od začátku loňského roku do dnešního data.


Exministr Brabec ocenil podpis smlouvy o Turówu
Eurozpravy-domácí | 16:32:00
Bývalý ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) ocenil, že premiéři Česka a Polska dnes podepsali mezistátní dohodu o řešení vlivu těžební činnosti v polském hnědouhelném dolu Turów u českých hranic. Brabec to napsal na twitteru.


Česká národní banka zvýšila základní úrokovou sazbu na 4,5 procenta
Eurozpravy-domácí | 16:26:00
Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 4,5 procenta. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Důvodem růstu sazeb je rostoucí inflace a s tím spojená snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste.


Stanjura měl zadat audit týkající se milionů za fotky Schillerové
Eurozpravy-domácí | 16:15:00
Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) zadal audit nákladů na mediální servis své předchůdkyně Aleny Schillerové (ANO), včetně milionů za fotografie a videa na sociální sítě. Uvedl to dnes server Aktuálně.cz.


Dohoda o dolu Turów je podle Greenpeace protiprávní, zásoby vody neochrání
Eurozpravy-domácí | 15:59:00
Uzavření dohody o polském hnědouhelném dolu Turów je protiprávní, dohoda neochrání české příhraničí a tamní zásoby vody. Na dnešním protestu v Praze to v reakci na schválení mezistátní dohody uvedla Nikol Krejčová z organizace Greenpeace. Před Strakovou akademií odpoledne demonstrovala desítka aktivistů.


Vláda podle Gazdíka ponechá pandemickou pohotovost, dokud bude nutná pro školy
Eurozpravy-domácí | 15:41:00
Dokud bude ve školách potřebné vyhlašování mimořádného ředitelského volna nebo výuky na dálku kvůli covidu-19, vláda nenechá zrušit pandemickou pohotovost. V Senátu to dnes při schvalování návrhu zákona o nové pravomoci ředitelů škol uvedl ministr školství Petr Gazdík (STAN).


Fiala a Morawiecki podepsali dohodu o řešení vlivu těžby v dole Turów
Eurozpravy-domácí | 15:18:00
Premiéři České republiky a Polska dnes podepsali mezistátní dohodu o řešení vlivu těžební činnosti v polském hnědouhelném dole Turów u českých hranic. Na tiskové konferenci po jednání s polským premiérem Mateuszem Morawieckým to oznámil předseda české vlády Petr Fiala (ODS). Oba premiéři se shodli a tom, že urovnání sporu povede k obnově do té doby velmi dobrých česko-polských vztahů.


Fiala řešil s Morawieckým také Ukrajinu, země jí vyjádřily podporu
Eurozpravy-domácí | 15:07:00
Premiéři České republiky Petr Fiala (ODS) a Polska Mateusz Morawiecki dnes v Praze jednali kromě dohody o dolu Turów také o mezinárodních záležitostech, situaci na Ukrajině nebo energetické politice Evropské unie. V řadě věcí mají shodu, potvrdili předsedové vlád na dnešní tiskové konferenci.


Konečná podoba taxonomie je podle Havlíčka lepší než původní návrh
Eurozpravy-domácí | 12:30:00
Konečná podoba takzvané taxonomie, kterou ve středu schválila Evropská komise, je lepší proti původnímu návrhu z přelomu roku. Na dnešní tiskové konferenci po zasedání stínové vlády hnutí ANO to řekl bývalý ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček. Výsledek považuje za velký úspěch některých zemí, zejména Francie a České republiky.


Ředitelé škol budou moci vyhlásit mimořádné volno nebo zavést distanční výuku, schválil Senát
Eurozpravy-domácí | 12:25:00
Ředitelé škol budou moci vyhlásit až na deset dní mimořádné volno nebo zavést distanční výuku, pokud to bude třeba kvůli absenci velkého počtu pedagogů v důsledku koronavirové karantény nebo izolace. Počítá s tím zákon, který dnes schválil zrychleně a beze změn Senát. Normu, pro niž hlasovalo 60 ze 62 přítomných senátorů, nyní dostane k podpisu prezident.


Asociace horských středisek vítá zrušení opatření, dorazí víc lidí
Eurozpravy-domácí | 12:23:00
Asociace horských středisek (AHS) zrušení některých opatření proti šíření koronaviru od středy vítá. Lze očekávat zvýšení návštěvnosti lyžařských areálů. ČTK to dnes řekl ředitel AHS Libor Knot. Vláda k 9. únoru zruší povinnost prokazovat se certifikátem o očkování nebo o prodělaném covidu.


Při operaci amerických speciálních jednotek v Sýrii byl zabit lídr IS
Eurozpravy-zahraniční | 16:08:00
Při operaci amerických speciálních jednotek v severozápadní Sýrii byl v noci na dnešek zabit lídr teroristické skupiny Islámský stát (IS) abú Ibráhím Hášimí Kurajší, oznámil dnes americký prezident Joe Biden. Všichni Američané se podle něj vrátili v pořádku. Podle sdělení místních záchranářů při operaci přišlo o život nejméně 13 lidí, včetně žen a dětí.


Evropa se s jarem blíží ke koncovce pandemie, uvedla WHO
Eurozpravy-zahraniční | 16:05:00
Evropa se blíží ke koncovce pandemie nemoci covid-19 a čeká ji klidnější období. Na tiskové konferenci to dnes prohlásil šéf evropské sekce Světové zdravotnické organizace (WHO) Hans Kluge. Podle něj je výhled optimistický díky vysoké míře proočkovanosti a imunity získané proděláním nákazy, nižší nebezpečnosti varianty omikron a nadcházejícímu jaru a létu, které šíření viru tolik nepřejí.


Rušení opatření neznamená konec pandemie, covid-19 možná nezmizí nikdy
Eurozpravy-zahraniční | 14:57:00
Stále více evropských států včetně Česka postupně opouští od opatření proti šíření koronaviru, se kterým svět bojuje už více než dva roky. Navzdory rozvolňování ale nadále přetrvává pandemický stav a je možné, že onemocnění covid-19 ze světa v blízké době nezmizí. Část lékařů dokonce tvrdí, že k tomu nemusí dojít nikdy. Masové šíření koronaviru a vysoká míra nakažlivosti by se však mohly časem snížit a podle některých odborníků se covid stane běžnou součástí lidských životů.


Polský prezident Duda chce ukončit spor Varšavy s Bruselem o polskou justici
Eurozpravy-zahraniční | 14:07:00
Polský prezident Andrzej Duda dnes před novináři oznámil, že poslal do Sejmu, dolní komory parlamentu, návrh novely zákona o nejvyšším soudu, od kterého si slibuje ukončení sporu Varšavy s Bruselem a uvolnění peněz určených Polsku z fondů Evropské unie.


Kreml kritizuje avizované vyslání amerických vojenských posil do Evropy
Eurozpravy-zahraniční | 12:04:00
Kreml dnes vyzval Spojené státy, aby přestaly stupňovat napětí v Evropě zvyšováním počtu svých vojáků v blízkosti Ruska, a pohrozil blíže neupřesněnými ruskými protiopatřeními. Moskva tak zareagovala na středeční rozhodnutí amerického prezidenta Joea Bidena, který schválil rozmístění 3000 amerických vojáků v Polsku, Německu a Rumunsku.


Rusko má v Bělorusku nejvíce vojáků od konce studené války, varuje Stoltenberg
Eurozpravy-zahraniční | 11:59:00
Rusko má nyní v Bělorusku zhruba 30.000 vojáků, uvedl dnes generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg. Podle něj je to nejvíce od konce studené války, informovala agentura AP. V době napětí kolem Ukrajiny se ruští vojáci mají účastnit společného cvičení ruské a běloruské armády.


Hodnota firmy, pod kterou spadá Facebook, klesla o 200 miliard dolarů
Eurozpravy-ekonomika | 15:56:00
Akcie společnosti Meta Platforms, dříve Facebook, dnes na burze oslabily o více než 20 procent. Hodnota podniku se tak snížila o více než 200 miliard dolarů (více než 4,3 bilionu Kč), což je nejvíce v historii akciových trhů, uvedla agentura Bloomberg. Akcie oslabují v reakci na horší výsledky hospodaření, které firma zveřejnila ve středu.


Ceny potravin jsou téměř nejvyšší za posledních deset let
Eurozpravy-ekonomika | 11:44:00
Světové ceny potravin se v lednu zotavily a zůstávají blízko nejvyšší hodnoty za deset let. Přispěl k tomu hlavně růst cen rostlinných olejů, uvedla ve své dnešní zprávě Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).


Paulovi v curlingu na OH: Nejprve prohra se Švédy, pak další výhra nad Australany
Eurozpravy-sport | 16:45:00
I ve čtvrtek pokračoval curlingový turnaj smíšených dvojic na letošních Zimních olympijských hrách v Pekingu, které budou oficiálně zahájeny slavnostním ceremoniálem. A i tentokrát se ho zúčastnil český manželský pár Zuzana a Tomáš Paulovi. Ti po středečním premiérovém zápase českých curlerů na olympijských hrách vůbec, který navíc čeští manelé vyhráli nad Nory 7:6 v extra endu, se ve čtvrtek nejprve střetli se Švédy Almindou De Valovou a Oskarem Erikssonem. Tento zápas rozhodl osmý end, kde Seveřané uzmuli dva body a tak tedy celkově díky tomu vyhráli 7:4. Později se Paulovi střetli s australským párem Tahli Gillová, Dean Hewitt, nad kterými tentokrát vyhráli jasně 8:2.


Za Čínu hrají na olympiádě hokej hráči a hráčky z USA i Kanady, na poslední chvíli si změnili jména na čínská
Reflex | 16:00:00
Letošní Zimní olympijské hry v Pekingu jsou opravdu přehlídkou bizarních úkazů. Jak psal kolega Vili Buchert, na sjezdovkách leží téměř výhradně umělý sníh a diváky hraje pár důvěrných a prověřených Číňanů. Další bizár se pak odehrál v prvním hokejovém zápase žen, kdy český tým narazil na domácí výběr. Jenže v týmu s 13 naturalizovanými hráčkami ze Severní Ameriky nebylo při nástupu na dresu ani jedno povědomě znějící jméno. Hráčky totiž před turnajem přijaly svá čínská jména.


Santini-Aichel: Jeden z nejlepších českých architektů i díky vrozenému hendikepu
Reflex | 15:20:00
Nejvýraznější český barokní architekt Jan Blažej Santini-Aichel se nesmazatelně zapsal do české a moravské krajiny a jeho stavby uchvacují i dnes milovníky architektury. Zkráceně se o něm hovoří jako o Santinim a nebýt jeho zdravotního hendikepu, tak by se nejspíše nikdy nestal geniálním architektem. Mezi jeho vrcholná díla patří například poutní areál Zelená hora u Žďáru nad Sázavou. Jeho jedinečný architektonický styl je označován jako barokní gotika.


Biden: Při americké operaci v severozápadní Sýrii byl zabit lídr Islámského státu
Tiscali-zprávy | 16:41:47
Při operaci amerických speciálních jednotek v severozápadní Sýrii byl v noci na dnešek zabit lídr teroristické skupiny Islámský stát (IS) abú Ibráhím Hášimí Kurajší.


Výbor doporučil neschválit zprávu Rady ČT o činnosti televize. Vadí mu tvrzení o SPD
Tiscali-zprávy | 14:42:56
Sněmovní volební výbor, který má ve své působnosti sdělovací prostředky, dnes doporučil Sněmovně, aby neschválila výroční zprávu Rady České televize o činnosti ČT za rok 2020.


Fiala a Morawiecki podepsali dohodu o řešení vlivu těžby v dole Turów
Tiscali-zprávy | 10:49:07
Premiéři České republiky a Polska dnes podepsali mezistátní dohodu o řešení vlivu těžební činnosti v polském hnědouhelném dole Turów u českých hranic. 


ČNB zvýšila základní úrokovou sazbu na 4,5 procenta. Zhoršila také odhad vývoje ekonomiky
E15-ekonomika | 16:27:00
Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 4,5 procenta. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová.


Na poště leží třicet tisíc zásilek ze třetích zemí. Zdržují je celní řízení a covid
E15-ekonomika | 16:17:00
Česká pošta nestíhá doručovat zásilky z Číny a dalších zemí mimo Evropskou unii. Zákazníci čekají často několik měsíců, než se balíků dočkají. Státní podnik má ve skladech na třicet tisíc takových zásilek a hledá způsoby, jak proclení a doručení zrychlit.


Covid otevřel hranice, zákazník už nerozlišuje mezi Mallem a Amazonem, říká Hana Součková ze SAP
E15-ekonomika | 15:00:00
Nákupní košíky zákazníků na internetu se oproti předkovidové době rychle nafoukly, říká Hana Součková, generální ředitelka SAP. „Očekávání zákazníků stanovuje Amazon, Rohlík a další. Je úplně jedno, co prodáváte. Zákazníci se dívají na to, jak nakupují na Rohlíku, a to samé očekávají od vás,“ dodává Tomáš Vondráček, CEO Actum Digital. S osobnostmi světa e-commerce se můžete opět setkat od 23. do 24. března 2022 na E15 International E-commerce Summitu 2022. 


Spotify má za sebou úspěšný rok, poprvé skončilo v černých číslech
E15-ekonomika | 14:00:00
Největší hudební streamovací služba opět vyrostla, a to po všech stránkách. Švédské Spotify ve své zprávě hlásí, že v posledním čtvrtletí utržilo 2,7 miliardy eur, o 19 procent než v předchozím roce. 


ČNB zvýšila základní úrokovou sazbu na 4,5 procenta. Zhoršila také odhad vývoje ekonomiky
E15-politika | 16:27:00
Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 4,5 procenta. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová.


Na poště leží třicet tisíc zásilek ze třetích zemí. Zdržují je celní řízení a covid
E15-politika | 16:17:00
Česká pošta nestíhá doručovat zásilky z Číny a dalších zemí mimo Evropskou unii. Zákazníci čekají často několik měsíců, než se balíků dočkají. Státní podnik má ve skladech na třicet tisíc takových zásilek a hledá způsoby, jak proclení a doručení zrychlit.


Covid otevřel hranice, zákazník už nerozlišuje mezi Mallem a Amazonem, říká Hana Součková ze SAP
E15-politika | 15:00:00
Nákupní košíky zákazníků na internetu se oproti předkovidové době rychle nafoukly, říká Hana Součková, generální ředitelka SAP. „Očekávání zákazníků stanovuje Amazon, Rohlík a další. Je úplně jedno, co prodáváte. Zákazníci se dívají na to, jak nakupují na Rohlíku, a to samé očekávají od vás,“ dodává Tomáš Vondráček, CEO Actum Digital. S osobnostmi světa e-commerce se můžete opět setkat od 23. do 24. března 2022 na E15 International E-commerce Summitu 2022. 


Spotify má za sebou úspěšný rok, poprvé skončilo v černých číslech
E15-politika | 14:00:00
Největší hudební streamovací služba opět vyrostla, a to po všech stránkách. Švédské Spotify ve své zprávě hlásí, že v posledním čtvrtletí utržilo 2,7 miliardy eur, o 19 procent než v předchozím roce. 


Posledních pět let věznění slepic. Investice do hal bez klecí ale brzdí nízká cena vajec i omezení dotací
iHned.cz | 17:33:00
Drůbežárna Kosičky na Královéhradecku nyní ve čtyřech halách chová asi 150 tisíc slepic. Provoz tam plně obnovili teprve nedávno. Kvůli ptačí chřipce museli loni na jaře nechat všechna zvířata vybít. Podnik využil prázdných hal a dvě staré zboural....


Pojištění i tvrdé kontroly. ERÚ chce nová pravidla pro obchodníky s energiemi
iHned.cz | 17:31:00
Garážoví či nezodpovědní obchodníci s elektřinou a plynem zřejmě budou státem donuceni zmizet z trhu. Vyplývá to z některých návrhů, které poslal Energetický regulační úřad (ERÚ) ministrovi průmyslu a obchodu za STAN Jozefu Síkelovi. Celkem jich je...


Konec pandemie skrze pandemii aneb vir nedokonavý
iHned.cz | 16:54:00
Tak to opět vypadá, teď snad doopravdy, že je covid pomalu definitivně za námi. Státy postupně opouštějí restrikce, až do úplné nuly. Až to vypadá, že se z covidu – ve formě omikronu – stává konečně to, co jsme si přáli od začátku a co...


Instagram Schillerové má dohru. Stanjura zadal audit týkající se milionů za fotky své předchůdkyně
iHned.cz | 16:41:00
Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) zadal audit nákladů na mediální servis své předchůdkyně Aleny Schillerové (ANO) včetně milionů za fotografie a videa na sociální sítě. Uvedl to ve čtvrtek server Aktuálně.cz. Ministerstvo pod vedením Schillerové...


Rozvod nemusí být noční můrou. Plynulejšímu soudu i prospěchu dětí napomáhá tzv. cochemská praxe
iHned.cz | 16:37:00
Způsobů, jak ku prospěchu dětí řešit jejich svěření do péče rodičů při rozvodu či rozchodu, je mnoho a odvíjí se od samotných aktérů řízení. Za jeden z nejšetrnějších přístupů ke složitému období, které je náročné nejen pro odloučené partnery, ale...


Dokumenty i tajné zprávy. Na Hrad míří kontroly kvůli skartaci různých spisů
iHned.cz | 16:28:00
Ministerstvo vnitra a Národní bezpečnostní úřad (NBÚ) zkontrolují, jak Kancelář prezidenta republiky nakládá s dokumenty. Vyzvali je k tomu poslanci bezpečnostního výboru sněmovny v reakci na to, že Hrad skartoval tajnou zprávu o zapojení ruských...


Pohled chronického optimisty: co je na hrách v komunistické totalitní Číně pozitivního?
iHned.cz | 16:16:00
V Pekingu začínají zimní olympijské hry. Mají hodně daleko do sportovního svátku, ze kterého je nadšen celý svět. Diplomaticky je bojkotuje většina demokratických zemí. A z toho, že hry pořádá komunistická totalitní velmoc, je rozladěna i řada...


Zapomenutá česká stopa na Wall Street
iHned.cz | 16:06:00
Při investování na akciovém trhu občas člověk narazí na pozoruhodnou historii některých firem. Možná zvažujete stát se nebo jste akcionářem jedné velice úspěšné společnosti obchodované na americké burze. Je málo známá, ale posunula svět...


Pandemie skončila, mrtví zůstávají
iHned.cz | 15:41:00
Co oči nevidí, srdce nebolí, říkával mi kdysi vedoucí prodejny, když namáčel nelibě páchnoucí maso do octu, okoralou šunku do mokré utěrky a ztvrdlý chleba po ránu v pytli osvěžoval ranami o podlahu. I jako studentce gymnázia mi bylo jasné, že...


Jak klidná síla Petra Fialy donutila Poláky v případě Turówa ustoupit
iHned.cz | 14:38:00
Téměř rok se polští politici a diplomaté divili, že musí tvrdě jednat s Čechy o žalobě u Soudního dvora EU kvůli dopadům těžby v dole Turów. V Polsku to byla loni jedna z prominentních politických záležitostí, vycházející hlavně z překvapení, že...


Ústavní soud zamítl Krejčířovu stížnost na postup soudů v kauze Čepro
aktuálně.cz | 17:31:58
Krejčířovi vadilo, že české soudy vynesly verdikt v jeho nepřítomnosti. Podle soudu se vyhýbal trestnímu zřízení v Česku pobytem v cizině.


Studovali na prestižních školách, teď chtějí pracovat pro stát. V Česku ale narazili
aktuálně.cz | 17:10:47
Čeští absolventi, kteří se vracejí ze zahraničních univerzit, musí zažádat o uznání svého studia, pokud chtějí pracovat ve státní správě.


Další šok už ČNB nezpůsobí, míní experti. Na levné úvěry však na dlouho zapomeňme
aktuálně.cz | 16:59:16
Bankovní rada České národní banky ve čtvrtek zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 4,5 procenta.


Nasadí ho, když půjde do tuhého. Policisté ukázali zásahový kamion za 30 milionů
aktuálně.cz | 16:17:00
Zařízení dokáže také vyhledat lidi v nepřístupném terénu. Samo vozidlo má i vlastní ochranu doplněnou o systém kamer.


ŽIVĚ: Rusko hrozí Západu válkou. Evropská reakce je slabá
Denik.cz | 17:00:00
Už víc než měsíc žije celý svět v napětí, jak se vyvine situace kolem Ukrajiny. U hranic této země totiž Rusko, jež už před osmi lety okupovalo ukrajinský Krym a vede nevyhlášenou válku proti Ukrajině na Doněcku, soustředilo mohutné vojenské síly. A zároveň dalo Západu ultimátum v podobě požadavku bezpečnostních záruk, mimo jiné zákazu rozšiřování NATO směrem k Rusku.


Marian Jurečka: Máte-li práci a děti, budete mít důstojnou penzi
Denik.cz | 16:55:00
V souvislosti s růstem cen energií se s žádostí o dávku mimořádné okamžité pomoci na ministerstvo práce a sociálních věcí zatím obrátilo několik set žadatelů. Deníku to sdělil šéf resortu, vicepremiér a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. 


OBRAZEM: Velký nacistický zločin. Před osmdesáti lety ukradli tisíce zvonů
Denik.cz | 16:37:00
Z Protektorátu Čechy a Morava zmizelo za druhé světové války 9 801 zvonů. Byly odvezeny a přetaveny na zbraně. Tento zločin chce připomenout sbírka. Z jejího výtěžku bude vyroben zvon pro Rohanský ostrov.


Učitel rád bil nahé dívky. I potřetí však nejspíše vyvázne s podmínkou
Denik.cz | 16:23:00
Dvakrát už byl za zneužívání mladých dívek trestán soudem, dvakrát se musel léčit. I tak si ale nedal čtyřiapadesátiletý Václav V. z Plzně pokoj a coby třídní učitel na základní škole zneužíval svoji žačku. Trestal ji např. bitím na holou. Stanul tak potřetí před soudem, zdá se ale, že i tentokrát vyvázne s podmínkou a léčením.


Dohoda o Turówu české pohraničí neochrání, domnívá se Greenpeace
Denik.cz | 16:17:00
Uzavření dohody o polském hnědouhelném dolu Turów je protiprávní, dohoda neochrání české příhraničí a tamní zásoby vody. Na protestu v Praze to v reakci na schválení mezistátní dohody uvedla Nikol Krejčová z organizace Greenpeace. Před Strakovou akademií odpoledne demonstrovala desítka aktivistů.


Asistenti pedagoga se státu vyplatí. Hlavně mezi Romy
Denik.cz | 16:16:00
Je to jako s výzkumem účinných očkovacích látek. Nejdříve stojí hodně peněz, ale pak vakcíny zachrání miiliardy lidí. Asistenti pedagoga hrají ve školství a společnosti podobnou úlohu. Pomáhají žákům, kteří by jinak pravděpodobně končili v praktických základních školách a mnohé z nich vzápětí na úřadech práce.


Spor graduje: Turci viní Řecko ze smrti uprchlíků, kteří umrzli nedaleko hranic
Denik.cz | 16:08:00
Napůl oblečená těla ležící v bahně u tureckého města Ipsala blízko řeckých hranic. Nehybné postavy bez bot, jen v tričkách a šortkách. Dvanáct migrantů umrzlo během středeční noci, když jim podle tureckého ministra řečtí vojáci zakázali vstup do země. V mrazu a zbytcích sněhu, který napadl minulý týden, pak více než polovina skupiny nepřežila. Řecký ministr obvinění popírá.


Inflace je tu. Vše, co se oficiálně nedozvíte
Euro | 06:13:12
Rok 2021 byl, co se týče metaverza, zlomový. Realitní trh s virtuálními pozemky se začal hýbat a hodnota prodaných parcel celkově překonala 500 milionů dolarů. Experti předpovídají, že letos by mělo dojít až ke zdvojnásobení tohoto čísla. Lednové prodeje zatím nasvědčují, že meta miliardy dolarů by měla být poměrně snadno dosažitelná. K největšímu boomu v prodejích došlo poté, co Mark Zuckerberg v říjnu minulého roku oznámil přejmenování Facebooku na Metu.\n


Královna Letizia nosí šaty po tchyni. Recykluje i královna Máxima
revue.idnes.cz | 16:01:00
Španělská královna Letizia nachází inspiraci v šatníku své tchyně, bývalé královny Sofie. Při nedávné příležitosti měla na sobě šaty, ve kterých se jejich původní majitelka naposledy ukázala v roce 1977. Podobně recykluje šatník své tchyně také nizozemská královna Máxima.


Špinavá vévodkyně. Minisérie prozkoumává jeden z nejskandálnějších britských rozvodů
bleskove.cz | 18:16:00
Skandál po britsku na HBO líčí aristokratický rozvod, který v 60. letech hýbal anglickou společností. Odstartovala ho explicitní fotografie.


Sexy Mirka z Love Islandu: Nejdřív soutěžícího Honzu odmítla, teď znovu randí!
blesk | 18:30:00
V seznamovací reality show Love Island se modelka Mirka Pikolová (28) málem dala dohromady s vysokým krasavcem Honzou (33), který byl jako jediný z účastníků otcem. Po skončení soutěže ale kráska cukla a vztah mezi nimi vznikl jen kamarádský.Teď ale spolu dvojice opět randí!


„Je slabý a v šoku.“ Čínská armáda zadržela mladíka na výletu, podle rodiny ho mučila
blesk | 18:11:00
Rodina sedmnáctiletého Inda, kterého téměř deset dní zadržovala čínská armáda, tvrdí, že mladíka v zajetí čínští vojáci mučili. Informovala o tom dnes agentura AFP.


Půvabná Jenovéfa Boková: Rozchod s Robinsonem?! Na premiéře seznámila nového muže s tátou Bokem
blesk | 17:45:00
Už to že Jenovéfu Bokovou (29) na premiéru místo Robinsona Martina Složila (31) doprovodil otec John Bok (76) bylo přinejmenším podivné. Dcera s otcem ale sama dlouho nezůstala, před odchodem do sálu se k nim připojil sympaťák v obleku a Jenovéfa ho nadšeně svému tátovi představila. 


Poradkyně pro Romy v Praze 3: Pomoct má se začleňováním nebo při hledání práce
blesk | 17:45:00
Novou poradkyni mohou využít Romové v Praze 3. Městská část tuto novou pozici zřídila proto, že Romové, kterých zde žije okolo třech tisíc, jsou často diskriminováni především při shánění práce, bydlení, ale i ve vzdělávání. Nyní se mohou obrátit na poradkyni Veroniku Poláškovou, která má bohaté zkušenosti ze sociálně-právní ochrany dětí a probační a mediační služby.


Policie zadržela lupiče z Mělnicka: Vloupal se nejméně do 10 domů!
blesk | 17:33:00
Ve čtvrtek policisté zadrželi podezřelého z vloupání do nejméně deseti domů na Mělnicku, obvinili jej z krádeže a porušování domovní svobody. Nyní je ve vazbě, v případě odsouzení mu hrozí tři roky vězení, uvedl v tiskové zprávě mělnický policejní mluvčí Pavel Truxa.


Kuchař Maršálek pekl pro královnu: Překvapí vás, co jí úplně nejvíc šmakovalo!
blesk | 17:30:00
Cukrář Josef Maršálek (39), kterého si čeští milovníci kulinářských pořadů oblíbili v pořadu Peče celé země, jednu dobu působil i v zahraničí - a díky svému umu se dostal až do Buckighamského paláce, kde pekl pro královnu Alžbětu II. (95)! Na čem si britská vladařka nejraději pochutnávala?


Blíží se konec pandemie covidu v Evropě, míní WHO. Jaro bude klidné, co pomohlo?
blesk | 17:00:00
Evropa se blíží ke koncovce pandemie nemoci covid-19 a čeká ji klidnější období. Na tiskové konferenci to dnes prohlásil šéf evropské sekce Světové zdravotnické organizace (WHO) Hans Kluge. Podle něj je výhled optimistický díky vysoké míře proočkovanosti a imunity získané proděláním nákazy, nižší nebezpečnosti varianty omikron a nadcházejícímu jaru a létu, které šíření viru tolik nepřejí.


S nožem chodil po vlaku, pořezal se na krku a pak se bodl: Svědek popsal drama z vlaku v Zábřehu
blesk | 16:53:00
Ve středu vpodvečer došlo ve vlaku pendolino směřujícím z Prahy do Ostravy k dramatické události. Jeden z cestujících (72) začal nožem vyhrožovat sebevraždou. Vlak skončil odstavený v Zábřehu na Moravě. Cestující Martin a paní Holá Blesku popsali, co se uvnitř vlaku dělo. Průvodčí se snažil muži jeho sebevražedné sklony vymluvit, nakonec se senior před policisty bodl do hrudníku a ve vážném stavu skončil v nemocnici. 


Ze 40 tisíc za pojištění vznikl panu B. dluh skoro 400 tisíc. Pomohlo mu milostivé léto a „sousedská“ sbírka
blesk | 16:47:00
Minulý týden skončila akce milostivé léto, která umožnila lidem v exekucí zbavit se často astronomických dluhů, u kterých mnozí roky spláceli jen úroky bez naděje na změnu. Aby se mohli akce zúčastnil, museli uhradit původní dluh, a to někteří neměli šanci kvůli jejich výši splatit. Pomocnou ruku se rozhodla lidem podat radnice Prahy 7, kde odpustili dluh například paní v invalidním důchodu, která jen na úrocích za 10 let zaplatila přes 400 tisíc. 


Stanjura zadal audit milionů za fotky Schillerové. Babiš od exministryně dává ruce pryč
blesk | 16:31:00
Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) zadal audit nákladů na mediální servis své předchůdkyně Aleny Schillerové (ANO), včetně milionů za fotografie a videa na sociální sítě. Uvedl to dnes server Aktuálně.cz. Ministerstvo pod vedením Schillerové najalo profesionálního fotografa a kameramana, kteří pořizovali snímky a videa Schillerové, která si je pak dávala mimo jiné na osobní účty na sociálních sítích. Stát za platy fotografa a kameramana zaplatil od září 2020 do konce loňského listopadu 1,93 milionu korun, s odvody na zaměstnance 2,5 milionu. Schillerová tvrdí, že snímky sloužily k propagaci ministerstva.


Královna Instagramu Plačková: Po drsné kritice slepici Lívii přemístila k sestře!
blesk | 16:30:00
Zuzana "Queen" Plačková (30) před nedávnem vzbudila poprask, když se na sítích pochlubila, že mají s manželem Reném Strauszem doma slepici. Ta tehdy vyděšeně běhala po dlažbě kolem bazénu a později ji dvojice ubytovala v párty domečku. Nakonec to ale s opeřencem dopadlo dobře! Influencerka ji "uklidila" k sestře na statek. 


Tvrdá rána pro Facebook: Náhle ztratil hodnotu o 4,3 bilionu. Burzy nic podobného nepamatují
blesk | 15:57:00
Akcie společnosti Meta Platforms, dříve Facebook, dnes na burze oslabily o více než 20 procent. Hodnota podniku se tak snížila o více než 200 miliard dolarů (více než 4,3 bilionu Kč), což je nejvíce v historii akciových trhů, uvedla agentura Bloomberg. Akcie oslabují v reakci na horší výsledky hospodaření, které firma zveřejnila ve středu.


Špinavá vévodkyně. Minisérie prozkoumává jeden z nejskandálnějších britských rozvodů
pikant | 18:16:00
Skandál po britsku na HBO líčí aristokratický rozvod, který v 60. letech hýbal anglickou společností. Odstartovala ho explicitní fotografie.


Video: Land Cruiser LC300 má uvnitř chladící box, hromadu prostoru i výbavy. Seznamte se
Auto.cz | 17:50:00
Ještě před zítřejším testem nové Toyoty Land Cruiser LC300 tu máme malou videoochutnávku. Zaměřili jsme se hlavně na pracoviště řidiče.


Rozhádaná F1 se zřejmě nedohodne na sprintech. Letos jich tak bude méně
Auto.cz | 16:56:00
Formule 1 vloni uspořádala tři sprintové kvalifikace. Letos jich mělo být šest, ale nakonec to bude zřejmě jinak.


ČNB opět zvýšila základní sazby, zdražování hypoték zrychlí a dostupnost bydlení klesne
Kurzy.cz | 17:40:31
Česká národní banka (ČNB) opět přiložila pod rozpálený hypoteční kotel. Na čtvrtečním zasedání zvýšila základní úrokovou sazbu o dalších 0,75 procentního bodu na 4,5 procenta. Tak je tak nejvýše za posledních dvacet let.


Ceny plynu klesá napriek prudkému zníženiu zásob
Kurzy.cz | 17:36:01
Ceny plynu dnes klesá po silnom náraste v posledných dňoch v očakávaní silnej zimy. Zásoby plynu klesli o 268 miliárd kubických stôp. Zásoby klesli pod 5-ročný priemer. Zásoby plynu klesajú pod 5-ročný priemer. Zdroj: EIA Ceny plynu sa včera zvýšil...


Cyklus zvyšování úrokových sazeb je téměř na vrcholu
Kurzy.cz | 17:34:41
Bankovní rada ČNB na dnešním zasedání zvýšila hlavní úrokovou sazbu o 75bb, čímž se dvoutýdenní repo sazba dostala z 3,75 % na 4,50 %. To je v souladu s odhadem analytiků. V tržních sazbách byl před zasedáním již zaceněn „hike“ o 100bb.


Tisková konference bankovní rady podpořila názor, že se úrokové sazby ČNB již dostaly do blízkosti svého vrcholu
Kurzy.cz | 17:32:34
Tisková konference bankovní rady podpořila názor, že se úrokové sazby ČNB již dostaly do blízkosti svého vrcholu. Guvernér Rusnok zdůrazňoval velkou míru nejistoty, kterým čelí ekonomika, výhled inflace a tím i ČNB při svém rozhodování.


Dolar, komodity a začátek cyklu zvedání sazeb
Kurzy.cz | 17:28:00
Obecně se tvrdí, že silný dolar jde ruku v ruce se slabším vývojem na komoditách, a naopak slabší dolar jim prospívá. Pokud se ale podívám na skutečný vývoj, tak zhruba do roku 2000 se mi takový vztah od oka hledá dost těžko.


ECB už nevylučuje zvýšenie sadzieb a oznamuje rekalibráciu politiky
Kurzy.cz | 17:10:40
Objavili sa správy, že niektorí členovia ECB sa domnievajú, že v tomto roku nemožno vylúčiť zvýšenie úrokových sadzieb. To by súhlasilo s vyhlásením Lagardeovej, že situácia sa zmenila. Tie isté zdroje navyše naznačujú, že po marcových nových prognózac...


Akcie Meta (Facebook, FB.US) klesli o viac ako 20 % po slabých prognózach rastu
Kurzy.cz | 17:08:17
Akcie spoločnosti Meta (FB.US), materskej spoločnosti Facebooku, klesli o viac ako 20 % po tom, čo gigant sociálnych médií vykázal za štvrtý štvrťrok slabší zisk, než sa očakávalo a slabé vyhliadky tržieb v aktuálnom štvrťroku. Zisk na akciu: 3,67...


ČNB zvedla základní sazbu na 4,50 %, nejvýše od 2002. Inflace bude letos 8,5 %, odhaduje nová prognóza
Kurzy.cz | 16:59:41
Česká národní banka dnes v souladu s očekáváním zvýšila základní úrokovou sazbu o o 75 bazických bodů na 4,50 procenta, což je nejvyšší úroveň od roku 2002.


Konec zvyšování českých úrokových sazeb?
Kurzy.cz | 16:54:58
Česká národní banka na svém letošním prvním měnověpolitickém zasedání zvýšila hlavní úrokovou...


ČNB šponuje úrokové sazby na nejvyšší úroveň od roku 2002
Kurzy.cz | 16:49:18
ČNB podle očekávání znovu zvýšila úrokovou 2T repo sazbu, tentokrát o 75 bazických bodů na úroveň 4,50 %, jako součást boje proti neustále rostoucí inflaci.


Koruna citelně oslabuje po rozhodnutí ČNB o sazbách, ale i v reakci na tiskovku guvernéra Rusnoka a šéfky ECB Lagardeové
Kurzy.cz | 16:42:58
Koruna nyní citelně oslabuje v reakci na dnešní rozhodnutí České národní banky zvýšit základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu a v reakci na následně zveřejněnou prognózu a tiskovou konferenci guvernéra Jiřího Rusnoka.


Prohlášení bankovní rady na tiskové konferenci po skončení měnového zasedání (3.2.2022)
Kurzy.cz | 16:34:28
Bankovní rada České národní banky na svém dnešním jednání zvýšila dvoutýdenní repo sazbu na 4,50 %, tedy o 0,75 procentního bodu. Současně rozhodla o zvýšení diskontní sazby ve stejném rozsahu na 3,50 % a lombardní sazby na 5,50 %.


Premiéři České republiky a Polské republiky podepsali dohodu o řešení vlivů těžební činnosti v povrchovém dole Turów
Kurzy.cz | 16:28:04
Předseda české vlády Petr Fiala přijal ve čtvrtek 3. února 2022 v Kramářově vile polského premiéra Mateusze Morawieckého. Oba státníci na prvním vzájemném jednání hovořili o česko-polských vztazích a podepsali mezistátní dohodu o řešení vlivů těžební č...


Zasadanie ECB - Riziká vysokej inflácie rastú
Kurzy.cz | 16:24:34
Kľúčové body tlačovej konferencie ECB s Christine Lagardeovou: Ekonomike sa darí, ale rast je v útlme; Inflácia rastie dlhšie a zostáva vysoká aj napriek predchádzajúcim očakávaniam; K rastu prispievajú viaceré zdroje jadrovej inflácie


Sazby na vrcholu (!?)
Kurzy.cz | 16:21:10
ČNB zvýšila svoji hlavní úrokovou sazbu podle očekávání o 75 základních bodů na 4,50 %; nepřekvapivě v poměru 5:2.


Australský dolar: jeden krok vpřed, dva kroky vzad
Kurzy.cz | 16:17:45
Australský dolar po zasedání australské centrální banky (RBA) tento týden klesl ze svých maxim. Australské měně se nepodařilo konsolidovat své zisky, ačkoli se může brzy zotavit. Ve čtvrtek 3.


Náměstek ministra Kozák přijal katarského velvyslance
Kurzy.cz | 16:16:00
Dne 1. února 2022 přijal náměstek ministra Jiří Kozák nerezidentního velvyslance Státu Katar J.E. Šejcha Abdullu bin Mohammed


Krátkodobá technická analýza bitocinu
Kurzy.cz | 16:02:30
Bitcoin byl dle očekávání odmítnut ve chvíli, kdy cena dosáhla horní hranice kanálu. Cena bitcoinu zůstává uvnitř medvědího kanálu od svých historických maxim. Trend je nadále medvědí a dokud se cena bude držet pod 41 000 USD, očekáváme další pokles.


Jaké jsou možnosti zaměstnávání občanů Ukrajiny v ČR
Kurzy.cz | 15:20:00
Zaměstnávání občanů Ukrajiny v ČR.


Nové příležitosti při rozvoji litevské energetické infrastruktury
Kurzy.cz | 15:14:00
V lednu 2022 EU schválila podporu druhé fáze energetických projektů pro pokračování synchronizace litevské elektroenergetické


ČNB zvyšuje úrokové sazby - dvoutýdenní repo sazbu (2T repo sazbu) o 0,75 procentního bodu na 4,50 %
Kurzy.cz | 14:30:00
Bankovní rada ČNB na svém dnešním jednání zvýšila dvoutýdenní repo sazbu (2T repo sazbu) o 0,75 procentního bodu na 4,50 %. Současně rozhodla o zvýšení diskontní sazby ve stejném rozsahu na 3,50 % a lombardní sazby na 5,50 %.


Premiéři ČR a Polska dnes podepsali mezivládní dohodu o spolupráci při řešení dopadů těžby uhlí v dole Turów. Dohoda ochrání české obyvatele, krajinu a přinese i finanční kompenzace
Kurzy.cz | 13:29:16
Premiéři České a Polské republiky dnes podepsali mezivládní dohodu o spolupráci při řešení dopadů těžby hnědého uhlí v povrchovém dole Turów.


Pomoc se snižováním rizik pro životní prostředí a obyvatele Gruzie
Kurzy.cz | 13:27:00
Gruzie patří mezi prioritní země české rozvojové spolupráce. Kromě sociálních a hospodářských problémů je zatížena rovněž ekologickými zátěžemi z minulosti, které je za současné hospodářské situace velmi těžké vlastními silami odstranit.


V restauracích upadá Tečka do zapomnění. Hospodské už mnohdy nezajímá, i když ještě opatření platí
Hospodářské noviny | 19:15:00
„Dobrý den, jedno pivo a poprosím i o jídelní lístek,“ objednává si host. „Ale zajisté. A mohu vidět vaši Tečku?“ odpovídá obsluha. Ještě nedávno běžná konverzace téměř v každé restauraci postupně upadá do zapomnění. Nejvyšší...


Na vrcholu americké justice může poprvé usednout Afroameričanka. Favoritem je zastánkyně nižších trestů za drogy
Hospodářské noviny | 19:00:00
Když v roce 2016 zemřel vlivný člen amerického Nejvyššího soudu Antonin Scalia, napsala jedenáctiletá dcera federální soudkyně Ketanji Brownové Jacksonové dopis tehdejšímu prezidentovi Baracku Obamovi. Doporučila mu, aby na uvolněné místo vybral...


Pořadatelé adventních trhů chtějí žalovat stát, nabízený milion a půl za zrušené akce je nespasí
Hospodářské noviny | 18:35:00
Firmy pořádající předvánoční akce, zejména ty z větších měst, se začaly vážně obávat o svoji budoucnost. Trochu paradoxně se tak stalo poté, co ministr průmyslu Jozef Síkela (za STAN) oznámil, že má pro ně připravenou covidovou pomoc. Podpora...


Tykač koupil procento akcií ČEZ. Takový balík má hodnotu řádově miliard korun
Hospodářské noviny | 18:33:00
Firma Belviport Trading Limited miliardáře Pavla Tykače koupila jedno procento akcií energetické skupiny ČEZ. Jde o balík více než 5,38 milionu kusů akcií, který by měl podle aktuální ceny akcií ČEZ na pražské burze hodnotu zhruba 4,38 miliardy...


Modré nebe nad Porúřím. Jak německý hospodářský zázrak či švédský Stockholm změnily znečištěné ovzduší
Hospodářské noviny | 18:10:00
Děsivé výsledky výzkumů ukazují, že v souvislosti se znečištěním vzduchu a vody roste počet případů rakoviny, leukémie, křivice a mění se krevní obraz dokonce i u dětí. Je šokující, že tento kolektivní úkol, který se týká zdraví milionů lidí, byl...


Posledních pět let věznění slepic. Investice do hal bez klecí ale brzdí nízká cena vajec i omezení dotací
Hospodářské noviny | 17:33:00
Drůbežárna Kosičky na Královéhradecku nyní ve čtyřech halách chová asi 150 tisíc slepic. Provoz tam plně obnovili teprve nedávno. Kvůli ptačí chřipce museli loni na jaře nechat všechna zvířata vybít. Podnik využil prázdných hal a dvě staré zboural....


Pojištění i tvrdé kontroly. ERÚ chce nová pravidla pro obchodníky s energiemi
Hospodářské noviny | 17:31:00
Garážoví či nezodpovědní obchodníci s elektřinou a plynem zřejmě budou státem donuceni zmizet z trhu. Vyplývá to z některých návrhů, které poslal Energetický regulační úřad (ERÚ) ministrovi průmyslu a obchodu za STAN Jozefu Síkelovi. Celkem jich je...


Je tu rok drahých peněz. Tohle ještě čtyřicátníci nezažili, ČNB lze ale inflační cíl věřit
Hospodářské noviny | 17:18:00
Letošní Valentýn bude v České národní bance hodně nervózní. V pondělí 14. února totiž Český statistický úřad zveřejní data o tempu zdražování, k němuž došlo během ledna. A už dopředu, a tedy bez znalosti přesných čísel, je jasné, že to bude mazec....


Konec pandemie skrze pandemii aneb vir nedokonavý
Hospodářské noviny | 16:54:00
Tak to opět vypadá, teď snad doopravdy, že je covid pomalu definitivně za námi. Státy postupně opouštějí restrikce, až do úplné nuly. Až to vypadá, že se z covidu – ve formě omikronu – stává konečně to, co jsme si přáli od začátku a co...


Dokumenty i tajné zprávy. Na Hrad míří kontroly kvůli skartaci různých spisů
Hospodářské noviny | 16:28:00
Ministerstvo vnitra a Národní bezpečnostní úřad (NBÚ) zkontrolují, jak Kancelář prezidenta republiky nakládá s dokumenty. Vyzvali je k tomu poslanci bezpečnostního výboru sněmovny v reakci na to, že Hrad skartoval tajnou zprávu o zapojení ruských...


Pohled chronického optimisty: co je na hrách v komunistické totalitní Číně pozitivního?
Hospodářské noviny | 16:16:00
V Pekingu začínají zimní olympijské hry. Mají hodně daleko do sportovního svátku, ze kterého je nadšen celý svět. Diplomaticky je bojkotuje většina demokratických zemí. A z toho, že hry pořádá komunistická totalitní velmoc, je rozladěna i řada...


Pandemie skončila, mrtví zůstávají
Hospodářské noviny | 15:41:00
Co oči nevidí, srdce nebolí, říkával mi kdysi vedoucí prodejny, když namáčel nelibě páchnoucí maso do octu, okoralou šunku do mokré utěrky a ztvrdlý chleba po ránu v pytli osvěžoval ranami o podlahu. I jako studentce gymnázia mi bylo jasné, že...


Jak klidná síla Petra Fialy donutila Poláky v případě Turówa ustoupit
Hospodářské noviny | 14:38:00
Téměř rok se polští politici a diplomaté divili, že musí tvrdě jednat s Čechy o žalobě u Soudního dvora EU kvůli dopadům těžby v dole Turów. V Polsku to byla loni jedna z prominentních politických záležitostí, vycházející hlavně z překvapení, že...


Tykač dosáhl na jedno procento akcií ČEZ, mají cenu 4,38 miliardy korun
idnes.cz | 19:10:00
Firma Belviport Trading Limited miliardáře Pavla Tykače oznámila, že už vlastní jedno procento akcií energetické skupiny ČEZ. Jedná se o balík více než 5,38 milionu kusů akcií. Podle aktuální ceny akcií ČEZ na pražské burze má hodnotu zhruba 4,38 miliardy korun.


Pětiletý chlapec spadl do úzké studny. Vytáhnout se ho snaží už dva dny
idnes.cz | 18:44:00
Na severu Maroka pokračuje přes 40 hodin záchranná operace. Snaží se pomoct pětiletému chlapci, který v úterý spadl do studně hluboké 32 metrů. Dítě pravděpodobně utrpělo zranění na hlavě.


„S radostí bych tě znásilnil.“ Britští policisté žertovali o bití manželek
idnes.cz | 18:23:00
Britská policie řeší nový skandál poté, co její inspekce zveřejnila výsledky vyšetřování chování londýnských mužů zákona. Ti si spolu psali o znásilňování a bití žen, zprávy se také hemžily rasistickými a homofobními urážkami. Vedení policie už se oficiálně omluvilo a viníci dostali tresty. Podle inspekce však jejich činy nejsou v policejním sboru ojedinělé.


Covid vyšel Čechy na tisíce. Nejvíc stály hospitalizace, vakcíny jen stovky
idnes.cz | 17:10:00
Asi 6,5 tisíce korun. To je částka, kterou zhruba průměrného Čecha stála skrz státní rozpočet či zdravotní pojištění epidemie covidu-19. Alespoň počítáme-li přímé náklady v podobě testů, hospitalizací, léků či vakcín. Ty byly přitom laciné, každého vyšly na asi 676 korun. Naopak na hospitalizace šly na každého tisíce korun.


Úspěšná spolupráce akademiků a byznysu. Inovativní testy vydělaly miliony
idnes.cz | 16:58:00
Pouhý rok a půl od založení má český startup GeneSpector obrat přes půl miliardy korun. Zisk firmy zaměřené na medicínskou laboratorní diagnostiku nemocí včetně covidu-19 loni dosáhl téměř 124 milionů korun. Na vzniku startupu se podílela Univerzita Karlova (UK) v Praze.


Do norských slovníků míří genderově neutrální zájmeno, mezi lidmi se uchytilo
idnes.cz | 16:55:00
Norština se během letoška zřejmě rozšíří o nové genderově neutrální zájmeno. Ve středu to uvedla norská Jazyková rada, podle které by se slovo „hen“ stalo alternativou k existujícím zájmenům ve třetí osobě jednotného čísla. Aktivisté doufají, že uznání rodově neutrálních zájmen může být prvním krokem k právnímu uznání třetího pohlaví.


Za pátrání po „kolaborantovi a hovadu“ Vojtěchovi zaplatí aktivista pokutu
idnes.cz | 16:30:00
Vinen odešel od žďárského okresního soudu aktivista Ivo Osovský. Soudce mu za vyhrožování tehdejšímu ministru zdravotnictví Adamu Vojtěchovi a podněcování k trestnému činu uložil pokutu 15 tisíc korun. Osovský se na místě odvolal. Před soud přišli obžalovaného podpořit příznivců s vlajkami a transparenty.


Kilo za každý umlčený. Zvon na Rohanském ostrově bude vážit 9801 kg
idnes.cz | 16:24:00
Téměř deset tisíc odstraněných zvonů za časů Protektorátu Čechy a Morava má symbolizovat Zvon #9801. Vážit bude přesně 9 801 kilogramů, jedno kilo za každý umlčený zvon. Iniciativa Zvon #9801 chce peníze na jeho odlití získat ve veřejné sbírce.


Pandemická pohotovost zůstane, dokud ji potřebují školy, řekl Gazdík
idnes.cz | 16:05:00
Dokud bude ve školách potřebné vyhlašování mimořádného ředitelského volna nebo výuky na dálku kvůli covidu-19, vláda nenechá zrušit pandemickou pohotovost. Ve čtvrtek to v Senátu řekl ministr školství Petr Gazdík během. Ředitelé budou moci podle předlohy vyhlašovat mimořádné až desetidenní volno nebo dálkovou výuku jen při pandemické pohotovosti.


Láska k Slovensku nerezaví, ani nedůvěra k Rusku a Číně, ukázal průzkum
idnes.cz | 15:42:00
Nejvíce Češi sympatizují se Slovenskem, stejně jako v předešlých letech. Na druhém místě se umístilo Rakousko následované Francií, Velkou Británií a Maďarskem. Konec žebříčku zabraly Turecko, Rusko a Čína. Výzkum CVVM uvádí, že ve srovnání s minulým šetřením došlo u všech zemí kromě Slovenska k určité změně sympatií.


V Kanadě přituhuje, policie zvažuje vojenskou akci proti blokádě antivaxerů
idnes.cz | 15:33:00
V centru hlavního města Kanady Ottawy pokračují antivaxerské protesty řidičů kamionů. Policii se nedaří blokádu rozehnat. Připouští, že zvažuje i možnost vojenské akce, jež by byla velmi vzácná. Existují obavy, že takový zásah by se mohl ošklivě zvrtnout. Jenže demonstrace omezují fungování města a veřejnost je naštvaná.


Za znásilnění na dispečinku i v autě dostal šéf taxislužby sedm let
idnes.cz | 15:31:00
Se sedmiletým trestem vězení odešel od Krajského soudu v Hradci Králové provozovatel taxislužby za to, že nezávisle na sobě znásilnil dvě ženy. Jedna u firmy pracovala jako taxikářka, druhou opakovaně vezl autem. Téměř padesátiletý muž trvá na své nevině.


Poničení Karlova mostu si mladí sprejeři odpracují, rok budou pod dohledem
idnes.cz | 15:14:00
Mladé dvojici, která loni v létě posprejovala pražský Karlův most modrými anglickými nápisy, uložil soud vykonat společensky prospěšnou činnost. Chlapec, který měl nedávno osmnácté narozeniny, i šestnáctiletá dívka se k činu přiznali a uhradili škodu 95 tisíc korun. Nyní budou pod dohledem probačního úředníka.


Sperma neočkovaných je nový bitcoin. Co znamená heslo, jež zaujalo i Válka
idnes.cz | 14:15:00
Během protestů u Poslanecké sněmovny byly v rukou odpůrců novely pandemického zákona k vidění různé transparenty. Většina hlásala obvyklé výzvy k nastolení „svobody“ a ukončení „covidové totality“, vyčnívala však cedule s heslem „Sperma neočkovaných mužů bude nový bitcoin“. Všiml si jí a při svém projevu okomentoval i ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.


Matka se snažila skrýt peníze u syna, ten tvrdí, že nic nedostal
idnes.cz | 14:07:00
Rodinný spor o milion korun začal v Lipníku nad Bečvou třemi výběry peněz z účtů, jimiž se žena chtěla fiktivně zbavit majetku. Peníze podle svých slov svěřila svému synovi, aby je uschoval. Ten ovšem tvrdí, že žádné finance nedostal. Žena se proto obrátila na policii.


Prezident CNN Jeff Zucker rezignoval kvůli vztahu s kolegyní
idnes.cz | 14:00:00
Šéf zpravodajské stanice CNN Jeff Zucker ve středu oznámil rezignaci s okamžitou platností. Důvodem je jeho vztah s kolegyní a členkou vedení stanice. Zucker ji ve svém rezignačním oznámení nejmenoval, ale podle CNN jde o šéfku obchodního oddělení stanice Allison Gollustovou. Ta sdělila, že ve funkci zůstává.


POLITICKÝ DIÁŘ: O návštěvách Pekarové, Vystrčila, Husáka a Biľaka
idnes.cz | 14:00:00
Zatímco se obstruovalo kvůli pandemickému zákonu, rozeslala v úterý večer tisková oddělení Sněmovny a Senátu tiskovou zprávu s titulkem: „Předsedové obou komor parlamentu prezentují v Bruselu jednotný a proaktivní přístup k evropské politice.“ Cituji dále z této zprávy, píše v komentáři zástupce šéfredaktora MF DNES Petr Kolář.


Popáleného a sraženého orla měsíce piplali, teď mu mohli vrátit svobodu
idnes.cz | 13:51:00
Před čtyřmi měsíci mu naději na uzdravení dával jen málokdo. Samec orla mořského měl za sebou těžká zranění a byl totálně vysílený. V záchranné stanici Falco na Litoměřicku, kam si ho tehdy přivezli, to ale nevzdali. A dobře udělali. Nyní majestátního dravce vypustili zpět na svobodu.


Nešikové zkoušeli uvařit pervitin, při třetím pokusu zapálili kuchyň
idnes.cz | 13:22:00
Dva muži v centru Brna zapálili kuchyň poté, co se v bytě neúspěšně snažili vyrobit pervitin. Kriminalistům se pak snažili namluvit, že od cigarety vzplály malířské potřeby.


V restauracích upadá Tečka do zapomnění. Hospodské už mnohdy nezajímá, i když ještě opatření platí
iHned.cz | 19:15:00
„Dobrý den, jedno pivo a poprosím i o jídelní lístek,“ objednává si host. „Ale zajisté. A mohu vidět vaši Tečku?“ odpovídá obsluha. Ještě nedávno běžná konverzace téměř v každé restauraci postupně upadá do zapomnění. Nejvyšší...


Na vrcholu americké justice může poprvé usednout Afroameričanka. Favoritem je zastánkyně nižších trestů za drogy
iHned.cz | 19:00:00
Když v roce 2016 zemřel vlivný člen amerického Nejvyššího soudu Antonin Scalia, napsala jedenáctiletá dcera federální soudkyně Ketanji Brownové Jacksonové dopis tehdejšímu prezidentovi Baracku Obamovi. Doporučila mu, aby na uvolněné místo vybral...


Pořadatelé adventních trhů chtějí žalovat stát, nabízený milion a půl za zrušené akce je nespasí
iHned.cz | 18:35:00
Firmy pořádající předvánoční akce, zejména ty z větších měst, se začaly vážně obávat o svoji budoucnost. Trochu paradoxně se tak stalo poté, co ministr průmyslu Jozef Síkela (za STAN) oznámil, že má pro ně připravenou covidovou pomoc. Podpora...


Tykač koupil procento akcií ČEZ. Takový balík má hodnotu řádově miliard korun
iHned.cz | 18:33:00
Firma Belviport Trading Limited miliardáře Pavla Tykače koupila jedno procento akcií energetické skupiny ČEZ. Jde o balík více než 5,38 milionu kusů akcií, který by měl podle aktuální ceny akcií ČEZ na pražské burze hodnotu zhruba 4,38 miliardy...


Modré nebe nad Porúřím. Jak německý hospodářský zázrak či švédský Stockholm změnily znečištěné ovzduší
iHned.cz | 18:10:00
Děsivé výsledky výzkumů ukazují, že v souvislosti se znečištěním vzduchu a vody roste počet případů rakoviny, leukémie, křivice a mění se krevní obraz dokonce i u dětí. Je šokující, že tento kolektivní úkol, který se týká zdraví milionů lidí, byl...


Je tu rok drahých peněz. Tohle ještě čtyřicátníci nezažili, ČNB lze ale inflační cíl věřit
iHned.cz | 17:18:00
Letošní Valentýn bude v České národní bance hodně nervózní. V pondělí 14. února totiž Český statistický úřad zveřejní data o tempu zdražování, k němuž došlo během ledna. A už dopředu, a tedy bez znalosti přesných čísel, je jasné, že to bude mazec....


Do Česka se vrací méně lososů. Důvodem je porouchaný přechod u Hamburku
ČT24 | 18:47:37
Sto tisíc malých lososů se každý rok vypouští do řek v národním parku České Švýcarsko. Zpátky rozmnožit se jich však ze Severního moře vrací jenom zlomek, momentálně i kvůli poničenému rybímu přechodu u Hamburku, který je největší na řece Labi. Ročně přes něj přeplulo na půl milionu ryb. Nefungují žlaby, které ryby navádějí. Migrovat sice mohou, ovšem cestu hledají mnohem obtížněji. Problém se nyní v Německu řeší i na vládní úrovni. 


Ministr financí Stanjura zadal audit nákladů i na fotky své předchůdkyně Schillerové. Vyšly na dva miliony
ČT24 | 17:06:52
Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) zadal audit nákladů na mediální servis své předchůdkyně Aleny Schillerové (ANO), včetně milionů za fotografie a videa na sociální sítě. Uvedl to ve čtvrtek portál Aktuálně.cz.


Jak drahý bude boj se zdražováním
Respekt | 18:49:11
Centrální banka zvedla úroky nejvýš za 20 let, ekonomika poroste pomalejiNejvětší pokles v historii akciových trhů. Hodnota firmy Meta, dříve Facebook, klesla o biliony
lidovky.cz | 19:40:30
Akcie společnosti Meta, která se dříve jmenovala Facebook, ve čtvrtek krátce po otevření burz odepisovaly 26 procent. Tržní hodnota firmy se tím smrštila o více než 200 miliard dolarů (4,25 bilionů korun). Podle agentury Bloomberg jde o největší propad v historii akciových trhů. Důvodem je stagnující počet uživatelů sociální sítě Facebook i horší prognózy budoucích tržeb.


V Lánech jednají prezident Zeman a premiér Fiala
Eurozpravy-domácí | 19:03:00
Na zámku v Lánech začala schůzka prezidenta Miloše Zemana s premiérem Petrem Fialou (ODS). ČTK to sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. O schůzce také informoval na twitteru. Jde o první z pravidelných setkání, která by se měla konat zhruba jednou za měsíc. Mluvit spolu budou o aktuálních otázkách. Průběh následně Fiala okomentuje na tiskové konferenci na úřadu vlády.


‚Je to asi mírně předčasné.‘ Podnikatelé rychlé rozvolnění vítají, epidemiologové jsou v rozpacích
lidovky.cz | 19:34:00
V Česku se bude rozvolňovat rychleji, než se původně plánovalo. Středeční rozhodnutí Nejvyššího správního soudu zrušilo opatření, podle kterého byl ke vstupu do restaurace či třeba na lyžařský vlek nutný očkovací certifikát nebo potvrzení o prodělání nemoci.


‚Měli by ji vyhodit.‘ Goldbergová za svou hlášku o holokaustu možná přijde o místo
lidovky.cz | 19:20:00
Jako obrácená „cancel culture“ je interpretována kauza moderátorky Whoopi Goldbergové, jež byla americkou televizí ABC na dva týdny postavena mimo službu. Důvod? Prohlásila, že holokaust „nebyl o rase“.


Někteří odborníci považují zrušení části opatření už od středy za předčasné
Eurozpravy-domácí | 17:43:00
Někteří odborníci považují zrušení povinnosti kontrolovat covidové certifikáty v restauracích, hotelích nebo na hromadných akcích od příští středy za předčasné. Vláda opatření zmírnila po rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, podle některých ale může jít i o rezignaci na realitu, protože se opatření stejně často nedodržují.


Poslední slovo Petrušky Šustrové: Dohoda o Turówě
lidovky.cz | 18:48:00
Tak český a polský premiér podepsali dohodu o tom, co dál s dolem Turów. No, vlastně spíš o polských kompenzacích za to, co obří povrchový důl tropí s životním prostředím na české straně. Ale že to trvalo!


Covid vyšel každého Čecha na tisíce. Nejvíc stály hospitalizace, vakcíny jen stovky
lidovky.cz | 17:59:00
Asi 6,5 tisíce korun. To je částka, kterou zhruba průměrného Čecha stála skrz státní rozpočet či zdravotní pojištění epidemie covidu-19. Alespoň počítáme-li přímé náklady v podobě testů, hospitalizací, léků či vakcín. Ty byly přitom laciné, každého vyšly na asi 676 korun. Naopak na hospitalizace šly na každého tisíce korun.


Za pátrání po ‚kolaborantovi a hovadu‘ Vojtěchovi dostal aktivista pokutu. U soudu měl příznivce
lidovky.cz | 17:27:18
Vinen odešel od žďárského okresního soudu aktivista Ivo Osovský. Soudce mu za vyhrožování tehdejšímu ministru zdravotnictví Adamu Vojtěchovi a podněcování k trestnému činu uložil pokutu 15 tisíc korun. Osovský se na místě odvolal. Před soud přišli obžalovaného podpořit příznivců s vlajkami a transparenty.


Největší ruský lobbista v Německu? Poslední vydání podcastu exkancléře Schrödera vyvolalo pobouření
lidovky.cz | 16:35:00
Vyjádření bývalého německého kancléře Gerharda Schrödera budí stále ještě pozornost, i když je už téměř dvacet let mimo politiku. Důvodem je, že po odchodu z veřejného života začal téměř okamžitě pracovat pro ruskou státní firmu Gazprom. Stal se předsedou dozorčí rady společnosti, která staví plynovod Nord Stream. Jejím většinovým vlastníkem je právě ruský plynárenský koncern. Před několika lety také usedl do křesla šéfa dozorčí rady další ruské energetické firmy - Rosněft.


Pandemická pohotovost zůstane, dokud ji potřebují školy, uvedl ministr Gazdík
lidovky.cz | 16:10:26
Dokud bude ve školách potřebné vyhlašování mimořádného ředitelského volna nebo výuky na dálku kvůli covidu-19, vláda nenechá zrušit pandemickou pohotovost. Ve čtvrtek to v Senátu řekl ministr školství Petr Gazdík během. Ředitelé budou moci podle předlohy vyhlašovat mimořádné až desetidenní volno nebo dálkovou výuku jen při pandemické pohotovosti.


ČNB zvedla základní úrokovou sazbu na 4,5 procenta, je nejvyšší za dvacet let. Koruna posiluje vůči euru
lidovky.cz | 15:51:00
Bankovní rada České národní banky oznámila výrazné zvýšení úrokové sazby. Bankéři se trefili do očekávání ekonomů a klíčovou sazbu zvedli o 0,75 procentního bodu na 4,5 procenta, což je nejvyšší hodnota od ledna 2002.


Spoléhat, že to dobře dopadne, je málo. Vláda rozvolňuje příliš brzy, míní odborníci
aktuálně.cz | 19:54:53
Vláda oznámila, že od 9. února už nebude vyžadovat kontroly osvědčení o očkování nebo prodělání covidu ve službách i na akcích.


Šéfka TOP 09: Klimatická změna je fakt. Kdo to popírá, pohybuje se v rovině mýtů
aktuálně.cz | 19:18:09
Markéta Pekarová Adamová byla tento týden na návštěvě Bruselu. "Chtěli jsme ukázat, že se nestavíme k evropským tématům zády," říká v rozhovoru.


Firma miliardáře Tykače koupila procento akcií ČEZ za více než čtyři miliardy korun
aktuálně.cz | 18:36:19
Firma miliardáře Pavla Tykače zakoupila jedno procento z akcií největší české energetické firmy ČEZ v hodnotě 4,38 miliardy korun.


Obrazem: Homesharing. Hostitel sdílí domov s postiženým dítětem, uleví tak rodičům
aktuálně.cz | 18:05:53
"Zjistila jsem, jak jednoduše může člověk pomoci. Stačí jen trocha věnovaného času," říká hostitelka Katka.


Za rohem mají novou dálnici. Obcím přesto hrozí, že je opět zahltí kamiony
Denik.cz | 18:30:00
Na konci loňského roku si obyvatelé i Holohlav na Královéhradecku mnuli ruce a těšili se, že se díky otevření nového dvacetikilometrového úseku nedaleké dálnice D11 konečně zbaví kamionové dopravy. Ta do té doby pendlovala přes obec s necelou tisícovkou obyvatel po páteřní komunikaci z Hradce Králové do Polska. Z dvaceti tisíc aut, která přes obec denně jezdila, tvořily kamiony jednu třetinu. 


VIDEO: Nehoda tří kamionů uzavřela silnici u Slaného na dlouhé hodiny
Denik.cz | 18:03:00
Srážka tří kamionů uzavřela ve čtvrtek 3. února hodinu po poledni páteřní komunikaci I/16 ve směru ze Slaného na Velvary.


Vítězná olympijská premiéra českých hokejistek. Nad Číňankami vyhrály 3:1
Eurozpravy-sport | 17:49:00
Ve čtvrtek se udál v rámci Zimních olympijských her v Pekingu historický okamžik. Poprvé v historii do olympijské turnaje totiž vstoupil český ženský národní tým a to duelem proti domácí Číně. Svěřenkyně kouče Tomáše Paciny se hned v úvodu turnaje dočkali prvního olympijského vítězství, když nad domácími Číňankami, za které nastoupilo hned třináct hokejistek narozených v severní Americe, vyhráli 3:1.


Zeman popřál čínskému prezidentovi k Vánocům, nakreslil mu obrázek a vyrobil mu z papíru sněhovou vločku
Reflex | 18:30:00
Prezident Miloš Zeman v dojemném videu popřál svému příteli, čínskému prezidentovi hodně štěstí k čínským Vánocům a taky mu nakreslil hezký obrázek sluníčka a z papíru mu vyrobil sněhovou vločku.


Erotické představy české Toyen, zmrzačené Kahlo nebo Dalího masturbátor: To je surrealismus
Reflex | 18:20:00
Ty nejtajnější sny a představy plné erotiky a tajemství zachycuje umělecký směr a také životní styl surrealismus. Pojďte nahlédnout na plátna malířky Fridy Kahlo s pohnutým osudem, české umělkyně Toyen nebo slavného Salvadora Dalího.


Stoniš: Bitva o pandemický zákon byla zbytečná; Kalousek: Vláda zákon potřebuje, ale ten spěch nutný nebyl
Reflex | 18:00:00
„Dva dny a téměř dvě noci trvala parlamentní bitva o pandemický zákon, zejména opoziční poslanci SPD se snažili za každou cenu oddálit jeho přijetí. Ale šlo opravdu jen o pandemický zákon a jeho věcný obsah, nebo spíše o poměřování sil mezi vládou a opozicí?“ zeptal se řečnicky v úvodu aktuálních Reflexí  Miroslav Kalousek.


Kariéra a konec bitevní lodi Musaši: Ani nejlépe opancéřované lodě nepomohly Japonsku k vítězství
Reflex | 17:10:00
Bitevní loď Císařského japonského námořnictva Musaši pojmenovali podle japonské provincie (stejné jméno ovšem nesl slavný šermíř žijící v letech 1584 až 1645). Představovala druhou a zároveň i poslední loď třídy Jamato, kterou postavili jako bitevní loď, kdežto třetí jednotka této třídy, nesoucí jméno Šinano (pojmenována rovněž po japonské provincii), byla dokončena jako ve své době největší letadlová loď světa.


Ministr Stanjura zadal audit týkající se milionů za fotky Schillerové
Tiscali-zprávy | 17:21:53
Ministr financí Zbyněk Stanjura zadal audit nákladů na mediální servis své předchůdkyně Aleny Schillerové, včetně milionů za fotografie a videa na sociální sítě.


Tykačova firma Belviport koupila procento akcií ČEZ. Mají hodnotu v řádu miliard
E15-ekonomika | 19:18:00
Firma Belviport Trading Limited miliardáře Pavla Tykače koupila jedno procento akcií energetické skupiny ČEZ. Jde o balík více než 5,38 milionu kusů akcií, který by měl podle aktuální ceny akcií ČEZ na pražské burze hodnotu zhruba 4,38 miliardy korun. Informace o pořízení akcií byla zveřejněna v Centrálním úložišti regulovaných informacíČeské národní banky. Cena transakce uvedena nebyla.


Potravinářské řetězce v pandemii rekordně posílily. Otevřely desítky nových provozoven
E15-ekonomika | 18:00:00
Koronakrize nezabránila obchodním řetězcům v další silné expanzi, počet tuzemských prodejen nadnárodních potravinářských řetězců rekordně vzrostl. Nejvíce v počtu prodejen posílily řetězce Lidl, Albert supermarket, Billa a Penny Market.


Tykačova firma Belviport koupila procento akcií ČEZ. Mají hodnotu v řádu miliard
E15-politika | 19:18:00
Firma Belviport Trading Limited miliardáře Pavla Tykače koupila jedno procento akcií energetické skupiny ČEZ. Jde o balík více než 5,38 milionu kusů akcií, který by měl podle aktuální ceny akcií ČEZ na pražské burze hodnotu zhruba 4,38 miliardy korun. Informace o pořízení akcií byla zveřejněna v Centrálním úložišti regulovaných informacíČeské národní banky. Cena transakce uvedena nebyla.


Potravinářské řetězce v pandemii rekordně posílily. Otevřely desítky nových provozoven
E15-politika | 18:00:00
Koronakrize nezabránila obchodním řetězcům v další silné expanzi, počet tuzemských prodejen nadnárodních potravinářských řetězců rekordně vzrostl. Nejvíce v počtu prodejen posílily řetězce Lidl, Albert supermarket, Billa a Penny Market.


Vědci objevili v Nizozemsku nakažlivější variantu HIV. Šířila se už v 80. letech
idnes.cz | 20:43:00
Dosud neznámou a nakažlivější variantu viru HIV způsobující nemoc AIDS objevili při dlouhodobé studii vědci v Nizozemsku. Varianta nazvaná VB má podle nich v sobě 3,5krát až 5,5krát vyšší virovou nálož, je snadněji přenosná a může napáchat větší škody v imunitním systému nakaženého. Podle odborníků ale nově objevená varianta viru nepředstavuje výraznější zdravotní riziko.


Když nezabijete nepřítele, zabije vaše děti. Proti Rusům chtějí bojovat i ženy
idnes.cz | 20:14:00
Tváří v tvář potenciální ruské invazi se k ukrajinské armádě vedle mužů přidává také stále více žen, které jsou připravené bránit svou vlast a své děti. Některé z nich přiznávají, že to není lehká volba, jsou ale odhodlané uchovat zemi svobodnou pro příští generace. „Nechceme být oběťmi, nenecháme se okupovat a nebudeme utíkat,“ shodují se.


STALO SE DNES: Nejvyšší úroková sazba za 20 let. Dohoda o Turówě má finální podobu
idnes.cz | 20:01:00
Česká národní banka zvedla úrokovou sazbu na 4,5 procenta. Dohoda o polském dole Turów má finální podobu, Česko dostane 45 milionů eur jako kompenzaci. Americká armáda zneškodnila vůdce Islámského státu. Hnutí Chcípl PES uvítalo zrušení kontrol očkovacích certifikátů, dále bojuje proti novele pandemického zákona. Na turecko-řeckých hranicích umrzlo minimálně devatenáct migrantů.


Dohoda s Poláky je výpalné. Do pěti let jsme bez vody, zní od hranic
idnes.cz | 20:00:00
Letitý a vyhrocený spor Polska a Česka o polský důl Turów končí. Vlády obou zemí ve středu v noci tajně schválily vzájemnou dohodu, následně ji ve čtvrtek v Praze podepsali premiéři Petr Fiala a Mateusz Morawiecki. Český stát dostane jako kompenzaci za následky těžby od Polska 875 milionů korun, Liberecký kraj pak od Poláků obdrží dalších čtvrt miliardy korun na vybudování vodovodů. Česko výměnou za to stahuje žalobu na Polsko u Evropského soudního dvora.


Spojené státy podezírají Moskvu z plánu na tvorbu videa jako záminky pro útok na Ukrajinu
iHned.cz | 20:45:00
Spojené státy získaly zpravodajské informace, které naznačují, že Rusko se souhlasem vysoce postavených vládních činitelů vypracovalo plán na zveřejnění falešných informací, které by mohly sloužit jako záminka k ruské invazi na Ukrajinu, uvádějí...


Nestlé míří do Česka. Továrnu ve Velké Británii zavře kvůli nedostatku levné pracovní síly
iHned.cz | 20:00:00
Společnost Nestlé, největší potravinový koncern na světě podle tržní kapitalizace, uzavře svou továrnu ve Velké Británii a výrobu sladkostí přesune do východoevropských zemí. Továrna poblíž Newcastlu by měla být uzavřena do roku 2023 a podle návrhu...


Největší krádež v historii DeFi. Hacker z protokolu ukradl kryptoměny za sedm miliard
iHned.cz | 18:00:00
Pokud se rozhodnete rozjet finanční služby na blockchainu a spravujete miliardy dolarů, měli byste si dát pozor, ať nemáte chyby v svém kódu. O tom se ve středu poučil protokol Wormhole (v překladu červí díra). Nedostatku v jeho kódu si všiml hacker...


Nabyl jsem dojmu, že podepíše pandemický zákon, řekl Fiala po schůzce s prezidentem
lidovky.cz | 21:26:00
Prezident Miloš Zeman jednal ve čtvrtek večer na zámku v Lánech s předsedou vlády Petrem Fialou. Bylo to jejich první setkání v rámci pravidelných schůzek, na kterých se domluvili na začátku roku. Na schůzce se bavili o pandemickém zákoně nebo krizi na Ukrajině. Nezaznělo naopak téma tajné zprávy k výbuchům ve Vrběticích ani opětovné jmenování Michala Koudelky šéfem BIS.


Úroky jsou nejvyšší za 20 let. Podle Rusnoka už by další zvyšování nemělo být potřeba
lidovky.cz | 20:45:00
Centrální bankéři vyslali další silný impuls pro boj s inflací, která od loňska výrazně zdražuje život v Česku. Činí tak přes základní úrokovou sazbu, již podle očekávání zvýšili o 0,75 bodu na 4,5 procenta.


Neočkovaná spermie má zachránit svět. Ale kdo ji včas neprodá, je podle expertů ‚trouba‘
lidovky.cz | 20:26:00
Pandemie koronaviru vytvořila další nečekaný fenomén. Od listopadu se obchoduje s novou kryptoměnou Neočkovaná spermie (Unvaxxed sperm/NUBTC). Ta sice není kryta těžbou spermatu pro přežití lidstva, ale i tak má zachránit starý dobrý svět.


Tykač dosáhl na jedno procento akcií ČEZ, mají cenu 4,38 miliardy korun
lidovky.cz | 20:25:23
Firma Belviport Trading Limited miliardáře Pavla Tykače oznámila, že už vlastní jedno procento akcií energetické skupiny ČEZ. Jedná se o balík více než 5,38 milionu kusů akcií. Podle aktuální ceny akcií ČEZ na pražské burze má hodnotu zhruba 4,38 miliardy korun.


Prezident Zeman chce v případě Ukrajiny zachovat zdrženlivost, prozradil Fiala
Denik.cz | 21:18:00
Prezident Miloš Zeman zastává ohledně napětí na ukrajinsko-ruské hranici podle premiéra Petra Fialy (ODS) názor, že je třeba zachovat zdrženlivost. Podle Zemana jde spíše o konflikt v rétorické rovině a věří v mírové řešení. Fiala to řekl novinářům po schůzce, na níž s prezidentem řešili také dohodu o polském dolu Turów či přípravu rozpočtu na letošní rok.


Deset let stačilo. Konec ohyzdného skeletu na nábřeží v Ostravě se blíží
Denik.cz | 20:08:00
Deset let a dost! Skelet, který od roku 2012 hyzdí Havlíčkovo nábřeží v centru Ostravy, se má v dohledné době pod novým majitelem konečně dočkat dokončení. Deník bude mít k informacím exkluzivní přístup.


Výhodné nákupy v Polsku: Benzin za 27 korun, vepřová panenka za čtyřicet
Denik.cz | 20:05:00
Cenový šok zažijí čeští řidiči, kteří v těchto dnech přijedou natankovat do polského příhraničí. Pohonné hmoty jsou u severních sousedů levnější zhruba o čtvrtinu. Ušetřit lze i při nákupu potravin. Peněženky Čechů šetří výhodný směnný kurs i daňové úlevy polské vlády.


Hon na čarodějnice jako alegorie. Tylovo divadlo uvádí Millerovu slavnou hru
bleskove.cz | 20:33:00
O procesu s čarodějnicemi z roku 1692 psal Arthur Miller v době, kdy stanul před protikomunistickým Výborem pro neamerickou činnost.


Zeman novelu pandemického zákona podepíše, řekl Fiala. Nad večeří v Lánech řešili i drahotu
blesk | 21:42:00
Na zámku v Lánech dnes večer proběhla schůzka prezidenta Miloše Zemana s premiérem Petrem Fialou (ODS). Jde o první z pravidelných setkání, která by se měla konat zhruba jednou za měsíc. Premiér po skončení uvedl, že Zeman zastává ohledně napětí na ukrajinsko-ruské hranici názor, že je třeba zachovat zdrženlivost. Podle Zemana jde spíše o konflikt v rétorické rovině a věří v mírové řešení. Dále spolu ústavní činitelé řešili dohodu o polském dolu Turów, přípravu rozpočtu na letošní rok či novelu pandemického zákona.


Pohádkově bohatý influencer (20) vyzve těžkou váhu: V ringu se utká s Floydem Mayweatherem!
blesk | 21:35:00
Dvacetiletý influencer Rashed Belhasa, který je synem podnikatele a miliardáře z Abú Dhabí, se připravuje na boj v ringu s boxerem a bývalým mistrem světa Floydem Mayweatherem. Youtuber díky bohatství svého táty žije v luxusním domě, kde je dokonce i zoo s pětistovkou zvířat. Nemovitost navštěvují celebrity jako Lionel Messi či Nicki Minaj.


Policie pátrá po Veronice (14): Mohla by se nacházet v Praze s chlapcem
blesk | 21:21:00
Policisté na Chomutovsku pátrají po Veronice Roscher. Jak uvedla její maminka, dívka se může nacházet v Praze s chlapcem jménem Martin. Kriminalisté prosí o pomoc veřejnost. 


Hrůzný nález v Sapě: Týrané ryby a 300 kilo nevyhovujících potravin
blesk | 20:53:00
Veterináři při společné kontrole s Celní správou České republiky našli v pražské tržnici Sapa zhruba 300 kilogramů nevyhovujících potravin. Na místě je znehodnotili obarvením a nařídili jejich neškodné odstranění. Prodejci bude v přestupkovém řízení uložena pokuta, ta může podle zákona činit až 50 milionů korun. Veterinární inspektoři na místě odhalili také týrání ryb. Případ předají příslušnému městskému úřadu, který má pravomoc vést přestupkové řízení.


Umělé výbuchy a herečky jako vdovy. Rusko chtělo invazi Ukrajiny podpořit falešným videem?
blesk | 20:51:00
Spojené státy získaly zpravodajské informace, které naznačují, že Rusko se souhlasem vysoce postavených vládních činitelů vypracovalo plán na zveřejnění falešných informací, které by mohly sloužit jako záminka k ruské invazi na Ukrajinu, uvádějí světové agentury. O závěrech zpravodajců nejprve informovaly deníky The Washington Post a The New York Times, později je potvrdil mluvčí amerického ministerstva obrany John Kirby.


Boj s koronavirem v Praze: Počet hospitalizovaných se od ledna zdvojnásobil
blesk | 20:38:00
Počet hospitalizovaných s covidem-19 v pražských nemocnicích se za poslední tři týdny zdvojnásobil. Ve středu jich bylo 328 a 52 z nich přibylo za poslední den. Pacientů na jednotkách intenzivní péče je za stejnou dobu asi o třetinu víc, aktuálně jich je 63. Vyplývá to z dat, které zveřejňuje ministerstvo zdravotnictví. Vlna epidemie způsobená variantou omikron zasáhla metropoli nejdříve ze všech regionů, aktuálně už počet případů za týden na 100.000 obyvatel začal mírně klesat.


Herec (†54) ze slavné kriminálky nezemřel vlastní vinou! Policie zatkla čtyři muže
blesk | 20:30:00
V USA zatkli čtyři muže a obvinili je ze smrti herce Michaela Kennetha Williamse (†54), který zemřel loni v září na předávkování drogami. Soudní lékař tehdy považoval smrt za nezaviněnou jinou osobou, to se však po dalším šetření změnilo. Informovala o tom agentura AP.


O2 TV odmítá couvnout od přetáčení reklam. Kanály Primy zřejmě od března opravdu vyřadí
blesk | 20:17:00
Spor mezi O2 TV a skupinou Prima nekončí. Poté, co obě společnosti oznámily, že od března všechny kanály Primy zmizí z nabídky operátora, protože se podniky nedomluvily na nových podmínkách, O2 uvedla, že neplánuje ustoupit. Stále chce svým divákům zachovat u všech pořadů v nabídce možnost přetáčení obsahu a reklam, což byl aspekt, který Prima kritizovala. Kvůli přetáčení reklam může přijít o stomilionové částky.


Oslava konce roku dopadla tragicky: Autistický chlapec (†16) se utopil
blesk | 19:55:00
Šestnáctiletý chlapec z britského Rotherhamu slavil se svými přáteli konec loňského roku a parta se vydala k vodě, kde hrála kámen, nůžky, papír. Nevinná hra měla rozhodnout, kdo se první namočí. Chlapec, jemuž byl diagnostikován autismus, prohrál a skočil z mostu do vody. Jeho oslabené tělo pobyt ve studené vodě nevydrželo a hoch se i přes pomoc ostatních utopil. 


Nehoda na Vinohradech: Žena přebíhala koleje, srazil ji vlak
blesk | 19:14:00
Ženu, která se zřejmě pokoušela přeběhnout koleje, srazil ve čtvrtekvpodvečer vlak poblíž Bělehradské ulice v Praze 2. Utrpěla zranění, řekla ČTK mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Kvůli nehodě je omezen provoz vlaků mezi pražským hlavním nádražím a Smíchovem, upozorňuje web Českých drah (ČD).


Nerovnosti mezi domácnostmi se snižují. Ekonom: Boháči ale během covidu ještě zbohatli
blesk | 18:54:00
Nerovnosti mezi nejbohatšími a nejchudšími se před pandemií koronaviru mezi lety 2015-2019 snížily, důvodem bylo přerozdělování. Na čtvrteční tiskové konferenci to uvedl Český statistický úřad, který chce letos zveřejnit ještě data za rok 2020. Obecně se ale majetkové i příjmové nerovnosti od pádu komunismu ve společnosti zvyšují, jak uvedl pro Blesk Zprávy ekonom Štěpán Křeček. „Přerozdělování je nutné, přestože to budí nevoli,“ uvedl pro Blesk Zprávy.


Hon na čarodějnice jako alegorie. Tylovo divadlo uvádí Millerovu slavnou hru
pikant | 20:33:00
O procesu s čarodějnicemi z roku 1692 psal Arthur Miller v době, kdy stanul před protikomunistickým Výborem pro neamerickou činnost.


Policie se pochlubila unikátním mobilním operačním centrem, nástavba vznikala v Česku
Auto.cz | 18:54:00
Mobilní operační centrum bude primárně určeno pro SPJ a nasazováno během mimořádných opatření, hromadných a pátracích akcí.


Ohlédnutí za rokem 2021
Kurzy.cz | 19:26:52
Ilustrační obrázek | zdroj CoinBank.cz Co přinesl rok 2021 Začátek roku 2021 se nesl ve znamení býčího trhu, který se přenesl z konce roku 2020. Navíc tento býčí trend byl hned v lednu podpořen společností Tesla, která zainvestovala do nejznámější...


Kde získat 3% výnos za měsíc? Na pražské burze / BIG EXPERT - zahraniční trhy: týden od 31. 1. 2022
Kurzy.cz | 18:56:22
Přestože akcie nejsou vkladní knížka, i na nich lze občas nalézt vlastně jistý a prakticky zaručený výnos (navíc v porovnání mnohem vyšší). V ČNB taková či podobná slovní spojení ve vztahu k akciím nemají rádi a nejeden obchodník s cennými papíry v&hellip


Spojené státy podezírají Moskvu z plánu na tvorbu videa jako záminky pro útok na Ukrajinu
Hospodářské noviny | 20:45:00
Spojené státy získaly zpravodajské informace, které naznačují, že Rusko se souhlasem vysoce postavených vládních činitelů vypracovalo plán na zveřejnění falešných informací, které by mohly sloužit jako záminka k ruské invazi na Ukrajinu, uvádějí...


Nestlé míří do Česka. Továrnu ve Velké Británii zavře kvůli nedostatku levné pracovní síly
Hospodářské noviny | 20:00:00
Společnost Nestlé, největší potravinový koncern na světě podle tržní kapitalizace, uzavře svou továrnu ve Velké Británii a výrobu sladkostí přesune do východoevropských zemí. Továrna poblíž Newcastlu by měla být uzavřena do roku 2023 a podle návrhu...


Největší krádež v historii DeFi. Hacker z protokolu ukradl kryptoměny za sedm miliard
Hospodářské noviny | 18:00:00
Pokud se rozhodnete rozjet finanční služby na blockchainu a spravujete miliardy dolarů, měli byste si dát pozor, ať nemáte chyby v svém kódu. O tom se ve středu poučil protokol Wormhole (v překladu červí díra). Nedostatku v jeho kódu si všiml hacker...


Na hypotéku kvůli vyšším sazbám dosáhne méně lidí, spořicí účet peníze neochrání. Experti radí investovat
ČT24 | 18:53:53
Zvýšení základní úrokové sazby na 4,5 procenta, tedy na nejvyšší hodnotu za posledních 20 let, může řadě Čechů například ztížit pořízení vlastního bydlení. Po aktuálním kroku České národní banky (ČNB) by ale měli zpozornět třeba i lidé, kteří mají uložené peníze na spořicích účtech nebo ve stavebním spoření. Experti tak radí investovat.


Fiala věří, že Zeman podepíše pandemický zákon. Na pracovní schůzce hovořili o něm, o Turówu i Ukrajině
ČT24 | 18:51:56
První pravidelnou schůzku, na nichž se domluvili, mají za sebou prezident Miloš Zeman s premiérem Petrem Fialou (ODS). Předseda vlády uvedl, že hovořili o čerstvě podepsané dohodě s Polskem o dole Turów, o rozpočtu, covidové epidemii i o situaci na Ukrajině. Fiala původně hovořil o tom, že by chtěl s hlavou státu hovořit i o skartaci dokumentu od Bezpečnostní informační služby, který se týkal vyšetřování explozí ve Vrběticích, na to ale podle něj nedošlo.


OBRAZEM: Fiala a Morawiecki uzavřeli historickou dohodu o polském dole Turów
Eurozpravy-domácí | 22:04:00
V Praze dnes došlo k historickému momentu pro česko-polské vztahy. Sousedící země se dohodly na řešení problematiky kolem hnědouhelného dolu Turów, dokument podepsali premiéři Petr Fiala a Mateusz Morawiecki. Někteří lidé ale přímo na místě vyjádřili nesouhlas s domluveným řešením.


Síkela jednal s profesními svazy o náhradách, debata bude pokračovat
Eurozpravy-domácí | 18:52:00
Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) dnes odpoledne jednal s profesními svazy o kompenzacích pro podnikatele zasažené v souvislosti s pandemií koronaviru. Ocenil, že šlo o velmi otevřenou, někdy tvrdou, ale především produktivní diskusi. Zástupci resortu se sejdou se svazy a asociacemi znovu nad konkrétními návrhy. Síkela to napsal na twitteru.


Macron si volal s Putinem a Zelenským, se šéfem Kremlu mluvil potřetí za týden
Eurozpravy-zahraniční | 21:59:00
Francouzský prezident Emmanuel Macron si dnes telefonoval s prezidenty Ruska a Ukrajiny - Vladimirem Putinem a Volodymyrem Zelenským. Hovořil s nimi zvlášť a podle prohlášení Elysejského paláce se snažil dosáhnout pokroku v otázce ukrajinského Donbasu a to v rámci úsilí o zmírnění napětí v oblasti, uvedla agentura Reuters. S Putinem si Macron telefonoval už potřetí za poslední týden.


Rakouská Spolková rada schválila očkovací povinnost, může tak začít platit
Eurozpravy-zahraniční | 20:40:00
Horní komora rakouského parlamentu, Spolková rada, dnes schválila zákon o povinném očkování proti covidu-19 pro lidi starší 18 let. Dolní komora, Národní rada, zákon podpořila už 20. ledna. Zákon, který měl původně platit od 1. února, vstoupí oficiálně v platnost po podpisu prezidenta Alexandera Van der Bellena.


Ve Francii počet nakažených překročil 20 milionů, přibylo 274 tisíc případů
Eurozpravy-zahraniční | 20:35:00
Ve Francii za uplynulý den přibylo 274.352 nových případů nákazy koronavirem, a počet infikovaných od začátku pandemie tak v zemi překročil hranici 20 milionů. S odvoláním na francouzské ministerstvo zdravotnictví to dnes uvedla agentura Reuters, která vede vlastní koronavirové statistiky.


USA podezírají Moskvu z plánu na tvorbu videa jako záminky pro útok na Ukrajinu
Eurozpravy-zahraniční | 20:28:00
Spojené státy získaly zpravodajské informace, které naznačují, že Rusko se souhlasem vysoce postavených vládních činitelů vypracovalo plán na zveřejnění falešných informací, které by mohly sloužit jako záminka k ruské invazi na Ukrajinu, uvádějí světové agentury.


Izrael má během epidemie přes tři miliony nakažených a víc než 9000 mrtvých
Eurozpravy-zahraniční | 19:51:00
V Izraeli dnes počet lidí, kteří zemřeli v souvislosti s covidem-19, překročil 9000 a počet nakažených od začátku epidemie překonal tři miliony. Odborníci ale tvrdí, že vlna nákazy variantou omikron opadá. Reprodukční číslo, které udává, kolik lidí může nakažený infikovat, je nižší než jedna.


Polsko zkusí odvrátit pokuty, které má platit za Turów
Eurozpravy-zahraniční | 19:45:00
Polsko se určitě pokusí odvrátit povinnost platit pokuty, které mu uložil Soudní dvůr Evropské unie za to, že ignorovalo jeho dřívější předběžné opatření nařizující okamžité zastavení těžby v dole Turów. Podle agentury PAP to řekl polský premiér Mateusz Morawiecki, který dnes hnědouhelný důl navštívil. Česko a Polsko před tím v Praze uzavřely dohodu o řešení vlivu těžební činnosti v dole u českých hranic.


Den, kdy zemřela hudba
Tiscali-zprávy | 19:51:49
Před 63 lety se odehrála nedaleko Mason City v americkém státě Iowa tragédie, pro niž se vžil termín Den, kdy zemřela hudba (The Day the Music Died). Třetího února 1959 tu při leteckém neštěstí zahynula trojice nadějných mladých rokenrolových muzikantů: Buddy Holly (1936-1959), Ritchie Valens (1941-1959) a The Big Bopper (1930-1959).


Policisté zatkli nahého muže. Na cestě do LA střílel po cestujících v autobuse
idnes.cz | 22:40:00
Policisté v Kalifornii ve středu večer zadrželi v obchodním domě Walmart nahého muže, který o několik okamžiků dříve střílel po spolucestujících v autobuse. Muž zabil ženu a zranil čtyři lidi. Podle šerifa okresu se u něj projevovalo „něco, co se dá popsat jako paranoidní chování“.


Zvrhlý Japonec (72) zabil dívku a živil se jejím masem: Po vraždě si zahrál v pornofilmu
blesk | 22:59:00
Šílený Japonec Issei Sagawa v roce 1981 zavraždil ve Francii svou krásnou kamarádku, načež začal pojídat její maso. A aby toho nebylo málo, mezi jedením částí jejich těl nebohou dívku opakovaně znásilňoval. Když se na hrůzný čin přišlo, jeho bohatý otec zařídil, aby zvrhlík nebyl soudně trestaný. Po čase se dostal na svobodu a zahrál si v pornofilmu. Dodnes žije v Japonsku a na lidské maso má prý stále chuť. 


Vědci objevili nakažlivější variantu HIV: Má větší virovou nálož a více škodí imunitě
blesk | 21:52:00
Vědci v Nizozemsku při dlouhodobé studii objevili dosud neznámou a nakažlivější variantu viru HIV, který způsobuje nemoc AIDS. Varianta nazvaná VB podle nich s sebou nese 3,5krát až 5,5krát vyšší virovou nálož, je snadněji přenosná a může napáchat větší škody v imunitním systému nakaženého. Odborníci z Oxfordské univerzity své závěry zveřejnili v článku pro časopis Science.


Zemřela Ludmila Vaňková, autorka mnoha především historických románů
Kurzy.cz | 23:20:19
Dnes ve věku 94 let zemřela Ludmila Vaňková, spisovatelka především historických románů. Její doménou byly příběhy z období Přemyslovců a Lucemburků, ve kterých respektovala historická fakta, nicméně dotvářela je vnitřními monology, splétala soukromé&hell


3. února: Tohle potřebujete vědět (nejen) o čtvrtečním obchodování na Wall Street
Kurzy.cz | 23:05:04
Americké akcie ve čtvrtek prudce oslabily. Pokles vedly cenné papíry technologické firmy Meta Platforms, které se v reakci na její neuspokojivý výhled propadly o více než čtvrtinu.


Uložení financí formou spořicího účtu
Kurzy.cz | 22:23:00
Spořicí účet je výhodnější alternativou k běžnému účtu, a to díky několikaprocentním úrokům, které vám pomohou alespoň minimálně ochránit uložené finance. Úroky navíc jednotlivé banky zvyšují v závislosti na inflaci.


Setkání ministrů vnitra EU. Řešila se bezpečnost hranic nebo civilní ochrana
Kurzy.cz | 18:07:00
Vznik Schengenské rady nebo klimatické změny a na ně navázaná civilní ochrana. To byla hlavní témata jednání ministrů spravedlnosti a vnitřních věcí v Lille, na kterém Česko zastupoval ministr Vít Rakušan. Obě témata je Česká republika připravena dále ...


Beneš, Bém i komunisti. Praha stála o olympiádu několikrát, při poslední kandidatuře lhala, říká historik
Hospodářské noviny | 10:42:00
Češi chtěli uspořádat olympiádu hned několikrát. Kandidatura jim nikdy nevyšla, i když jednou byli k vítězství opravdu blízko. To ale není případ posledního pokusu, kdy Praha chtěla pořádat hry v roce 2016 nebo 2020. Tehdy ve své přihlášce uvedla...


Bez vlivu ČNB by inflace nezačala klesat, říká europoslanec Niedermayer o zvýšení úrokových sazeb
ČT24 | 21:10:18
Česká národní banka (ČNB) ve čtvrtek rozhodla o zvýšení základních úrokových sazeb o 0,75 procentního bodu na 4,5 procenta. Podle centrálních bankéřů letos inflace vystoupá na průměrných 8,5 procenta. „Bez vlivu ČNB by však inflace nezačala klesat a byli bychom na tom ještě hůř,“ řekl bývalý viceguvernér ČNB a současný europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09), který byl hostem čtvrtečního Interview ČT24.


Beneš, Bém i komunisti. Praha stála o olympiádu několikrát, při poslední kandidatuře lhala, říká historik
iHned.cz | 10:42:00
Češi chtěli uspořádat olympiádu hned několikrát. Kandidatura jim nikdy nevyšla, i když jednou byli k vítězství opravdu blízko. To ale není případ posledního pokusu, kdy Praha chtěla pořádat hry v roce 2016 nebo 2020. Tehdy ve své přihlášce uvedla...


Cestování z Kanady a očkování - dne 28. 02. 2022 končí přechodné období
Kurzy.cz | 23:56:00
Podle požadavků kanadských orgánů musí být od 30. října 2021 každá osoba starší 12 let plně očkována.Přechodné období pro neočkované cizí státní příslušníky platí pouze do 28. 2. 2022.Od 1. 3. 2022 bude vyžadováno očkování


V Česku přibývá vážných případů rakoviny plic. Lékaři začali využívat nový screening
ČT24 | 17:20:16
Přibývá lidí s vážným průběhem rakoviny plic. Většinou přijdou pozdě, to se podle lékařů v covidové době ještě zhoršilo. Nejrizikovějším faktorem je kouření, specialisté se proto více zaměřují na prevenci už u dětí. Zároveň se v Česku rozjíždí nový screeningový program.


Hvězdy Reflexu: Lékař Jan Machač, lékař léčící covid
Reflex | 04:30:00
Nominace za leden! Čtvrtým rokem pokračujeme v projektu Hvězdy Reflexu. Jeho smyslem je hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá.


Hvězdy Reflexu: Tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková, vítězky Australian Open
Reflex | 04:30:00
Nominace za leden! Čtvrtým rokem pokračujeme v projektu Hvězdy Reflexu. Jeho smyslem je hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá.


Hvězdy Reflexu: Řidič David Hrůza, hrdina z tramvaje
Reflex | 04:30:00
Nominace za leden! Čtvrtým rokem pokračujeme v projektu Hvězdy Reflexu. Jeho smyslem je hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá.


Hvězdy Reflexu: Čeští letci, hvězdy In memoriam
Reflex | 04:30:00
Nominace za leden! Čtvrtým rokem pokračujeme v projektu Hvězdy Reflexu. Jeho smyslem je hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá.


Hvězdy Reflexu: Politik Petr Fiala, nový premiér
Reflex | 04:30:00
Nominace za leden! Čtvrtým rokem pokračujeme v projektu Hvězdy Reflexu. Jeho smyslem je hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá.


Hvězdy Reflexu: Dirigent Jakub Hrůša, prestižní ocenění
Reflex | 04:30:00
Nominace za leden! Čtvrtým rokem pokračujeme v projektu Hvězdy Reflexu. Jeho smyslem je hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá.


Československé vojáky dovedl z Buzuluku Ludvík Svoboda. Potýkal se s protichůdnými vlivy
ČT24 | 15:57:13
Probít domů se českoslovenští vojáci během druhé světové války snažili z Východu i Západu. Zatímco pro Londýn byli vojáci ze srdce Evropy klíčoví zejména v počátcích války, na východní frontě se začala samostatná československá jednotka formovat až v únoru 1942 v Buzuluku. Zpočátku měla pod sto příslušníků, na konci války jich byly desetitisíce. Velel jim Ludvík Svoboda, který však od počátků čelil politickým tlakům Moskvy. Během druhé světové války se tak Svoboda vydal na cestu, která mířila nejen z Buzuluku do Prahy, ale také na ministerstvo, do vězení i na Pražský hrad.


Co udělat pro to, abyste dýchali čistší vzduch? Přinášíme pět tipů, jak pomoci sobě i ovzduší
Hospodářské noviny | 12:09:00
V důsledku škodlivin ve vzduchu ročně předčasně zemřou tisíce Čechů, další lidé kvůli nim trpí dlouhodobými zdravotními potížemi a různými onemocněními, včetně rakoviny. Přitom stačí málo k tomu, abychom všichni mohli dýchat o něco volněji. Projděte...


Co udělat pro to, abyste dýchali čistší vzduch? Přinášíme pět tipů, jak pomoci sobě i ovzduší
iHned.cz | 12:09:00
V důsledku škodlivin ve vzduchu ročně předčasně zemřou tisíce Čechů, další lidé kvůli nim trpí dlouhodobými zdravotními potížemi a různými onemocněními, včetně rakoviny. Přitom stačí málo k tomu, abychom všichni mohli dýchat o něco volněji. Projděte...


25 let Nadace Via. Jak se řídí a buduje svůj majetek? | Zdeněk Mihalco
Mladý Podnikatel | 00:00:43
I nadace se dnes řídí jako firmy. Zjistěte, co se můžete naučit od 25 let staré Nadace Via, kterou řídí bývalý byznysový novinář a ve správní radě má Petra Kasu.
The post 25 let Nadace Via. Jak se řídí a buduje svůj majetek? | Zdeněk Mihalco first appeared on MladýPodnikatel.cz.Return to top