Celkem 149995 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 06.02.2022


Skrytá perla Amsterodamu je všem na očích. Hotel má dvacet osm adres
eStav.cz | 00:01:03
Amsterodam je městem, které si svou vřelostí a přepestrou skladbou umí získat každého. Když se ale zešeří, procházky muzei a ulicemi vás omrzí a po celodenním putování za pamětihodnostmi už bolí nohy, kam se nakonec složit k odpočinku? Architekti ze studia Space&Matter zde přispěli svou kreativitou k tomu, aby mimořádné zážitky cestovatelů nekončily ani s nezbytným přesunem na hotel.


Zdravé město - město budoucnosti. Hlasujte o nejlepší projekt
eStav.cz | 00:01:03
Co dělá města zdravými? Udržitelné projekty s pozitivním dopadem na společnost i životní prostředí. Právě na tento typ projektů se dlouhodobě zaměřuje společnost Wavin, přední světový výrobce plastových potrubních systémů a řešení pro hospodaření s dešťovou vodou.


Speciální hra „Stavařská matematika“
eStav.cz | 00:01:03
Návštěvníci vědecko-zábavního centra iQLANDIA v Liberci se budou moci seznámit nejen s výpočty staveb ve starověku, ale i s nejnovějšími trendy zahrnujícími informační modely budov či rozšířenou realitu.


Intel vydal Security Report 2021, Mesa nabídne 3Dfx Glide
Root.cz | 00:00:10
GStreamer 1.20 nejen s vylepšeními mp4/mkv a podporou FFmpeg 5.0, Blender ohlašuje filmařský Project Heist, výkon Intel Celeronu G6900 s různými linuxovými distribucemi.


Devadesátky? Děly se věci, na které se dosud doplácí, říká Pavel Batěk
revue.idnes.cz | 01:00:11
Pavel Batěk (47) promluvil o své roli v seriálu Devadesátky i o tom, jak vnímal dobu po revoluci on sám. Příští rok se objeví v připravovaném filmu Děti Nagana. Také o hokeji nebo třeba o muzice a covidu se herec rozpovídal v rozhovoru pro iDNES.cz.


Útok nožem kvůli lásce: V Praze se poprali dva muži
blesk | 00:26:00
Pořádně rušno bylo v sobotu večer na pražském Chodově. V ulici Zdiměřická došlo k napadení. Kudlu vzal jeden muž na druhého a zaútočil na něj. Údajně šlo o soky v lásce.


Soutěžte s Nedělním Bleskem o ceny k filmu Spící město
blesk | 01:00:15
Pošlete správnou odpověď a vyhrajte!


Hrajte s Nedělním Bleskem o ceny k filmu Tajemství staré bambitky 2
blesk | 01:00:15
Pošlete správnou odpověď a vyhrajte!


Autofotka týdne: Italové znali omicron skoro před sto lety, brázdil Řím
Auto-iDNES.cz | 01:00:22
Evropu začal zaplavovat covid před dvěma roky od Itálie, vzpomínáte? Aktuálni mutace koronaviru nese pojmenování omicron, po písmenu řecké abecedy. Znalci italské automobilové produkce vzpomenou, že znaky alfabety označuje své modely Lancia. Slavná značka tedy v roce 1927 představila autobus Omicron.


KVÍZ: Středoškoláci mají ve světě financí mezery. Jste na tom lépe?
Finance-iDNES.cz | 01:00:34
Co je to termínovaný účet? A jak funguje podřízený vklad? Anketa mezi studenty středních škol ukázala, jak jsou na tom mladí lidé s finanční gramotností. Troufnete si porovnat své znalosti bankovních produktů? Vyzkoušejte náš kvíz.


Řada úmrtí i covid. Alžběta II. dnes čelí velké samotě, říká protokolář Forejt
idnes.cz | 02:00:09
Královna Alžběta II. v neděli oslaví sedmdesát let na trůně. To je unikátní příležitost pro reflexi její vlády, říká v rozhovoru pro iDNES Premium bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt. Královna se podle něj stala konstantou našich životů, a proto vzbuzuje zájem i v těch zemích, kde nevládne. Dnes však čelí velké samotě.


Zemanův právník: Peroutkův článek existuje, Stehlíkovou žalujeme
idnes.cz | 02:00:10
Advokát Marek Nespala zastupuje prezidenta Miloše Zemana ve většině jeho soudních sporů z uplynulé doby. V rozhovoru vysvětluje, proč jsou přesvědčeni, že vyhráli spor s vnučkou Ferdinanda Peroutky Terezií Kaslovou, ačkoli se za Zemanovo tvrzení, že napsal článek s titulkem „Hitler je gentleman“, musel stát omluvit. Nespala mluví i o prověřování možnosti, že okolnosti Zemanovy hospitalizace mohly být ústavním pučem či o žalobě na Džamilu Stehlíkovou.


Florida jako poslední bašta svobody. Tady ještě zůstává „normální svět“
idnes.cz | 02:00:10
Republikánskou Floridu dnes mnozí vnímají jako poslední výspu „staré dobré Ameriky“. Na floridských ostrovech obklopených aligátory a krokodýly se žije svobodný život. Lidé zde oslavují svobodu a Donalda Trumpa, píše spolupracovnice MF DNES v USA Hedvika Millerová.


Letos dáme jen za elektřinu přes miliardu korun, říká šéf firmy Linde Gas
idnes.cz | 02:00:10
Linde Gas dodává technické, medicinální a speciální plyny velkým firmám i drobným podnikatelům. Šéf její české pobočky Petr Partsch díky tomu dokáže odhadnout, jak se bude dařit ekonomice. „Loňský rok se vyvíjel velmi dobře, slabší byly dodávky do automobilového průmyslu a do gastronomie. Překvapil nás však určitý celkový pokles v prosinci,“ říká.


Dálnice kolem Hradce už slouží, ale slíbené protihlukové stěny chybí
idnes.cz | 02:00:10
Dálnice kolem Hradce Králové slouží od prosince, ale slibované protihlukové stěny u Svobodných Dvorů stále chybí. Silničáři na ně získali stavební povolení teprve před týdnem. Podle místních je řešení nedostatečné.


KVÍZ: Středoškoláci mají ve světě financí mezery. Jste na tom lépe?
idnes.cz | 02:00:10
Co je to termínovaný účet? A jak funguje podřízený vklad? Anketa mezi studenty středních škol ukázala, jak jsou na tom mladí lidé s finanční gramotností. Troufnete si porovnat své znalosti bankovních produktů? Vyzkoušejte náš kvíz.


3 nejlepší investice s vyhlídkou dlouhodobého růstu
Reflex | 02:00:47
Investování je pro řadu lidí velmi zajímavé. Stále však panuje mínění o tom, že investovat mohou jen bohatí a běžní lidé si to nemohou dovolit. Dříve tomu možná tak bylo, ale v dnešní době můžeme začít investovat i s pár desítkami nebo stovkami korun.


Alžběta II. slaví královský rekord. Přesně před 70ti lety usedla na trůn, v době nástupu pobývala mimo zemi
lidovky.cz | 05:00:00
V neděli tomu bude právě 70 let, co Alžběta II. usedla na britský trůn. Oslavy platinového výročí se však chystají až na červen.


Lidé kvůli strachu o peníze chodí do práce i s covidem. Hygieny jsou na ně krátké
lidovky.cz | 05:00:00
„Výpadek práce kvůli karanténě mě finančně poznamenal, i když šlo jen o několik dní,“ řekl webu Lidovky.cz Roman. A někteří další lidé lamentují, že si nemůžou dovolit být doma a ležet. Strach z existenčních potíží přebíjí i ten z viru. Roman se částečně živí jako herec a během nuceného ústraní se nemohl dostavit na přislíbené konkurzy, utekly mu tak příležitosti k výdělku.


Istanbulská rozbuška ohrožuje koalici. Jsme za burany, zní od Pirátů k odložení ratifikace úmluvy o domácím násilí
lidovky.cz | 05:00:00
Ratifikace Istanbulské úmluvy, jež odsuzuje mimo jiné domácí násilí, sexuální obtěžování, znásilnění, nucené sňatky či mrzačení genitálií, nabírá skluz. Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) požádal o roční odklad projednání tohoto podle mnohých kontroverzního a dezinformace přitahujícího dokumentu Rady Evropy.


Do čínsko-ruského expresu s radostní naskakují Íránci. Mohou se stát vítězem ukrajinské krize
lidovky.cz | 05:00:00
Celá řada západních politiků v uplynulých týdnech automaticky pracovala s tezí, že se Rusko chystá zaútočit na Ukrajinu, a to tak vehementně, že i mnozí ukrajinští činitelé varovali před zbytečnou panikou a hysterií. Pragmatici upřesňovali, že o Ukrajinu vůbec nejde a že Kreml ve skutečnosti cílí na daleko vyšší metu – nové uspořádání vztahů se Spojenými státy.


V posteli jim to s Hitlerem šlapalo. Osudový krok učinila Eva Braunová v obchodu
Denik.cz | 05:00:00
Před 110 lety se v bavorském Mnichově narodila Eva Braunová. Žena, která jako poslední vydržela po boku Adolfa Hitlera až do společného konce, třebaže svůj vztah s ní nikdy nechtěl změnit v manželství a ostatní nacistické manželky ji očerňovaly. Nikdy nejspíš nebyla úplně šťastná, přesto německého vůdce vždy podporovala.


PŘEHLEDNĚ: Jaká opatření vláda od středy ruší, jaké zákazy budou platit dál
Denik.cz | 04:00:00
Vláda zrušila povinnost prokazovat bezinfekčnost. Od středy 9. února tak lidé neočkování proti nemoci covid-19 či bez certifikátu o prodělané nemoci budou moci vyrazit do hospod a restaurací, na kulturní a sportovní akce a rovněž budou moci využívat služby.  I nadále však platí další zákazy. Deník přináší přehled toho, co i nadále nesmíte v obchodech, dopravě či restauracích.   


Počasí se v neděli na horách přihlásí o slovo. Hrozí kalamita
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Zejména na českých horách hrozí v neděli sněhová kalamita. Podle meteorologů může odpoledne napadnout ojediněle až půl metru sněhu, tvořit se budou jazyky i závěje. Problémy budou v dopravě i energetice. On nedělního rána také platí výstraha před silným větrem, který může mít v nárazech až 70 km/h. ČTK o tom dnes informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Počasí se v neděli na horách přihlásí o slovo. Hrozí kalamita
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Zejména na českých horách hrozí v neděli sněhová kalamita. Podle meteorologů může odpoledne napadnout ojediněle až půl metru sněhu, tvořit se budou jazyky i závěje. Problémy budou v dopravě i energetice. On nedělního rána také platí výstraha před silným větrem, který může mít v nárazech až 70 km/h. ČTK o tom dnes informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Dnes je královna Alžběta II. na trůnu přesně 70 let. Platinové výročí oslaví až v červnu, mimo jiné pudingem
Reflex | 07:00:00
Na britský trůn usedla 6. února 1952, aby po svém zesnulém otci Jiřím VI. zdědila obří koloniální impérium, které během její vlády zaniklo a nahradil jej Commonwealth. Zažila dosud 14 britských premiérů a zjevně už brzy podá ruku patnáctému; nejradši měla Winstona Churchilla, pak dlouho nic, pak Johna Majora. Alžběta II. je nejdéle vládnoucím monarchou v historii britského společenství, prvním, který slaví platinové výročí. Pokud to „vydrží“ do roku 2024, stane se nejdéle vládnoucím panovníkem světa.


Kdo to zase pos***?! Nadávání v práci naznačuje vysoký výkon, tvrdí studie. Nejvíc klejí manažeři
E15-ekonomika | 05:00:00
V uplynulém roce se během pracovních videokonferencí nadávalo nejvíc v dějinách nových komunikačních technologií, zjistili výzkumníci z mezinárodní platformy Sentieo. Používání nadávek v průběhu dvou let vzrostlo o 60 procent a od roku 2018 dokonce o 80 procent, uvádí studie, která zkoumala databázi transkripcí firemní komunikace devíti tisíc společností. Mezi zaznamenané schůzky patřila čtvrtletní setkání, setkání akcionářů nebo investorů. Nejvíc podle závěrů studie nadávali manažeři.


Kdo to zase pos***?! Nadávání v práci naznačuje vysoký výkon, tvrdí studie. Nejvíc klejí manažeři
E15-politika | 05:00:00
V uplynulém roce se během pracovních videokonferencí nadávalo nejvíc v dějinách nových komunikačních technologií, zjistili výzkumníci z mezinárodní platformy Sentieo. Používání nadávek v průběhu dvou let vzrostlo o 60 procent a od roku 2018 dokonce o 80 procent, uvádí studie, která zkoumala databázi transkripcí firemní komunikace devíti tisíc společností. Mezi zaznamenané schůzky patřila čtvrtletní setkání, setkání akcionářů nebo investorů. Nejvíc podle závěrů studie nadávali manažeři.


Nejvíce nakažených za víkendový den. V sobotu přibylo necelých 24 tisíc případů
idnes.cz | 07:17:00
Laboratoře v Česku v sobotu odhalily 23 964 případů covidu-19, což je dosud nejvíce za víkendový den. V mezitýdenním srovnání je to nárůst o zhruba 5700 případů. Dalších 3992 lidí se koronavirem nakazilo opakovaně, minulou sobotu bylo asi o 850 reinfekcí méně. Počet testů se přiblížil 75 000. Počet hospitalizovaných klesl pod 3000, pacientů v těžkém stavu je méně než 200.


Pandemie přetavila restaurační byznys. V hospodách chybí hosté i obsluha
idnes.cz | 07:00:00
Již dva roky se stravovací a ubytovací služby potýkají s existenčními problémy. V restauracích po celém světě schází nejen hosté, ale také vyškolený personál. V USA chybí více než deset procent pracovníků, v Česku zase situaci komplikují vládní omezení a zásadně se mění přístup hospodských k hostům.


Prezident Zeman nesouhlasí se zrušením povinného očkování proti covidu
idnes.cz | 06:31:00
Prezident Miloš Zeman nesouhlasí se zrušením povinného očkování proti covidu. „Je to chyba. Podívejte se, nejenom Rakousko, ale teď i Německo a Belgie uvažuje o zavedení povinného očkování. A já si myslím, že časem se přidají i další země,“ řekl Zeman při natáčení diskusního pořadu, který televize Prima a CNN Prima News odvysílají v neděli v 11 hodin.


"Pažoute, ty mi ... dceru." Renč nechal klíčovou scénu na Stašové. Vyplatilo se to
bleskove.cz | 07:15:00
Legendární scénu slavného Románu pro ženy dala Simona Stašová na první dobrou. Sledujete Historky z placu nejúspěšnějšího filmu roku 2005.


Bude Sex ve městě pokračovat i dál? Carrie: Ano, ale bez Samanthy!
blesk | 06:30:00
Nadšeně očekávaný seriál A jak to bylo dál, pokračování slavného Sexu ve městě, desátým dílem skončil. Přes značné zklamání fanoušků a chladné přijetí kritiky to vypadá, že tvůrci už chystají další sérii.


Bella nechtěla žít na řetězu. Tak dlouho utíkala, až skončila v dočasné péči. Najde i milující domov?
blesk | 05:40:00
Fenka cane corso Bella (6) už zažila lepší časy. Kdysi byla milovaná, pak se ale její majitelé rozešli a ona skončila venku na řetězu. Žila tak tři roky, než se jí majitel definitivně vzdal. Teď je v dočasné péči, potřebuje už ale stálý domov.


Krakonoš z Vratimova zemřel: Rozdával lidem květiny a chtěl za to jen úsměv
blesk | 05:00:00
„Kytička potěší,“ říkával šedivý muž s dlouhým plnovousem a mysliveckým kloboukem na hlavě. František Bálent (†85), který dělal desítky let radost kytičkami lidem v ulicích, zemřel. Smutní města Ostrava i Vratimov. Pro lidi byl legendou, neřekli mu jinak než Krakonoš.


Krásná dcera Cindy Crawfordové v sexy kampani: V odvážných modelech a bez podprsenky!
blesk | 05:00:00
Někdo podědí po rodičích ploché nohy a sklony plešatět... někdo překrásnou tvář a dokonalé tělo. Tím druhým, šťastnějším případem je bezesporu Kaia Gerberová (20), která své slavné mamince Cindy Crawfordové (55) jako kdyby z oka vypadla. A stejně úspěšná je i v modelingu...


Zeman vyměnil alkohol za limonádu, pije coca-colu. Jako cukrovkář by neměl, varuje lékař
blesk | 05:00:00
Spatřit prezidenta Miloše Zemana (77) se sklenkou vína je dnes naprosto nemožné. Hlava státu má totiž alkohol od lékařů zakázaný, a to po nedávné hospitalizaci. Proto vínko vyměnila za sladké nealko, přesněji za coca-colu. Tu by ale Zeman jako diabetik konzumovat neměl, upozorňuje lékař.


Benetify za očkování: Drtivá většina firem je nenabízí. Zaznívají obavy z diskriminace
blesk | 05:00:00
Kvůli nakažlivosti varianty omikron se většina firem nestihla naočkovat 3. dávkou. Někteří zaměstnanci, kteří si ale pro posilující vakcínu došli, mohli ve svých firmách čerpat benefit. Šlo však jen o čtvrtinu firem. Ostatní výhody pro očkované stále nenabízí. Pozitivnější postoj ke zvýhodňování lidí s vakcínou nemá ani Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb.


Příznaky covidu se objeví už po dvou dnech, odhalili vědci. A proč je důležité krýt si nos?
blesk | 05:00:00
Příznaky covidu se mohou projevit už během prvních dvou dnů od nákazy, odhalila nová britská studie. Výsledky výzkumu do toho přinesly ještě několik dalších zjištění. Antigenní testy fungují lépe, než se předpokládalo, a v nose se hromadí větší virová nálož než v puse. Tým expertů také zřejmě brzy přijde na důvod, proč tak velké množství lidí ani nezjistí, že se nakazilo koronavirem.


Rakovinu plic je těžké odhalit. Myslela jsem, že umřu ve spánku, říká Nataša
blesk | 05:00:00
Když se Nataša (63) v roce 2017 dozvěděla, že má nádor na plicích, odmítla léčbu. Více než o sebe se bála, co její nemoc udělá s rodinou. Její manžel Vojtěch (66) si ale všiml změny jejího zdravotního stavu a na pohotovosti v nemocnici se dozvěděl, že má jeho žena možná pár měsíců života. Příčina byla jasná, Nataša kouřila krabičku cigaret denně. Právě kouření je nejzávažnějším rizikovým faktorem pro rozvoj nádorů plic.


Ladislav Frej (80) dál bojuje v IKEM: První slova z JIP! Selhání orgánů?!
blesk | 05:00:00
Udělalo se mu špatně a sanitka ho odvezla do nemocnice. Ladislav Frej (80), jak se ukázalo, udělal moc dobře, když situaci nepodcenil. „Ležím na jednotce intenzivní péče v IKEM,“ prozradil doktor Sova z Nemocnice na kraji města Nedělnímu Aha!.


Nacistický odboj nebo kolaborace? Polská jednotka osvobodila koncentrák v Česku, ale udávala i Židy
blesk | 05:00:00
Druhá světová válka má po celé Evropě své hrdiny, ale i zrádce. Do které škatulky patří polská odbojová skupina nazývaná Svatokřižská brigáda, se dodnes vedou spory. Za války tito nacionalisté bojovali proti Němcům, ale ještě před koncem války začali za reálnou hrozbu považovat spíše Sověty. Jenže existují důkazy, že s nacisty spolupracovali. Když při útěku z Polska přecházeli přes území Protektorátu v doprovodu nacistů, Češi měli jasno. Mnoho žen z koncentráku v Holýšově to ale může vidět jinak.


Sexy herečka Sydney Sweeneyová (24): Trápení kvůli natáčení nahých scén!
blesk | 05:00:00
Popularita herečky Sydney Sweeneyové (24) v posledních letech strmě stoupá. Mladá kráska ale vedle svého nesporného talentu zaujala masy i četnými nahými scénami, které se po internetu šíří jako lavina. O jejich natáčení teď upřímně promluvila veřejně. Co ji na nich trápí?


Lukáš Langmajer si pořídil vysněnou nemovitost! Díky Slunečné si plní sen?
blesk | 05:00:00
O tom, že seriály jsou pro herce na delší dobu stabilním a hlavně pořádně vysokým příjmem, si šuškají i vrabci na střeše. Zda tomu tak opravdu je? Těžko říct. Jisté však je, že jedna z hvězd seriálu Slunečná se teď chlubí domečkem, co si právě staví... a při ceně dnešních nemovitostí za něj jistě nedal malou částku.


Zoufalství v pohraničí: Nákupní horečka v Polsku, liduprázdné obchody v Česku!
blesk | 05:00:00
Polsko snížilo nebo dokonce zrušilo DPH na potraviny, cigarety, benzín a další zboží. Výsledkem je nákupní horečka na polské straně, na české je v pohraničí v obchodech ale pusto a prázdno! „K nám si chodí koupit tak půlku chleba a pár rohlíků,“ zoufá si prodavačka Petra Holubová (31) z Petrovic u Karviné. Je to tak další rána pro malé živnostníky…


Nejvíce nakažených za víkendový den. V sobotu přibylo necelých 24 tisíc případů
lidovky.cz | 07:44:55
Laboratoře v Česku v sobotu odhalily 23 964 případů covidu-19, což je dosud nejvíce za víkendový den. V mezitýdenním srovnání je to nárůst o zhruba 5700 případů. Dalších 3992 lidí se koronavirem nakazilo opakovaně, minulou sobotu bylo asi o 850 reinfekcí méně. Počet testů se přiblížil 75 000. Počet hospitalizovaných klesl pod 3000, pacientů v těžkém stavu je méně než 200.


"Pažoute, ty mi ... dceru." Renč nechal klíčovou scénu na Stašové. Vyplatilo se to
pikant | 07:15:00
Legendární scénu slavného Románu pro ženy dala Simona Stašová na první dobrou. Sledujete Historky z placu nejúspěšnějšího filmu roku 2005.


Konec lovu velryb. Island ho plánuje už za dva roky
aktuálně.cz | 07:54:50
Od roku 2024 plánuje plánuje Island ukončit lov velryb, oznámilo podle deníku The Guardian tamní ministerstvo rybolovu.


Mamutí nákladní ZiL zachraňoval kosmonauty. Modrý pták projel i skoro nemožné
aktuálně.cz | 06:32:00
Sověti vyráběli nejedno zvláštní nákladní auto. Měli dokonce i celý program vozidel pro záchranu kosmonautů při návratu na Zemi.


V sobotu přibylo 24 tisíc případů covidu. Za víkendový den dosud nejvíce
Denik.cz | 07:36:00
Laboratoře v Česku v sobotu odhalily 23 964 případů covidu-19, což je dosud nejvíce za víkendový den. V mezitýdenním srovnání je to nárůst o zhruba 5700 případů. Dalších 3992 lidí se koronavirem nakazilo opakovaně, minulou sobotu bylo asi o 850 reinfekcí méně. Na sto tisíc obyvatel připadá za uplynulých sedm dní 2283 nakažených, takzvané incidenční číslo se tak zvýšilo. Zlepšila se naopak situace v nemocnicích. Počet hospitalizovaných klesl pod 3000, pacientů v těžkém stavu je méně než 200.


Devadesátky: Kdo jsou hlavní hybatelé divoké éry a kdo je v seriálu hraje
Denik.cz | 07:30:00
S devadesátými léty se z hlediska kriminality dají srovnat i jiná období v našich dějinách. Hovoří o tom Radek Galaš, ředitel Muzea policie ČR, které exponáty vztahující se k případům ze zmíněné doby, dnes hodně mediálně frekventované, vystavuje.


OBRAZEM: Baterky a čelovky s sebou. Lidé si potmě prohlédli muzeum v Liberci
Denik.cz | 06:30:00
Neopakovatelnou prohlídku si mohli užít návštěvníci Severočeského muzea v Liberci. Naposledy v této sezóně proběhla akce muzejní budovy potmě.


Aféra Pegasus se Polskem šíří jako omikron. Vláda špehovala politické soupeře
Denik.cz | 06:00:00
Polskem zmítá odposlouchávací aféra. Táhne se již několik měsíců a rozhodně to nevypadá, že by měla brzy vyšumět, jak by si jistě polští vládci přáli.


Paralyzované školy? Situace je hraniční, zaznívá od části ředitelů
Denik.cz | 05:42:00
Konec antigenního testování ve školách a firmách. Takový je výsledek jednání vlády, který v týdnu představil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Situace se podle něho lepší a hromadné testování tak není třeba. Jiný názor však zaznívá ze škol a také z hygieny. Pozitivních žáků totiž podle nich rozhodně neubývá, spíše naopak. Náročnou organizaci navíc komplikuje pouze pětidenní karanténa.


V USA závratně rostou prodeje tequily, vodka už nemusí být kořalkou číslo jedna
idnes.cz | 09:49:00
Mexická tequila zažívá v posledních letech obrovský boom. Ve Spojených státech byla v loňském roce druhým nejprodávanějším destilátem. Bude-li tento trend pokračovat, mohla by podle některých odhadů překonat i vodku, která je v USA kořalkou číslo jedna.


Ježíše jsem si nahlas zpíval i na rozhledně Jarník, vzpomíná Dragoun
idnes.cz | 09:32:00
Muzikant Roman Dragoun nedá na rodný Písek dopustit. Stále se tam vrací, i když bydlí poblíž Brna. V budějovických Masných krámech vzpomínal na kapely, v nichž hrál, i na muzikál Jesus Christ Superstar, kde měl hlavní roli.


Z Camilly bude královna choť, přeje si Alžběta II. k 70. výročí své vlády
idnes.cz | 09:23:00
Královna Alžběta II. (95) přednesla k 70. výročí vlády proslov, v němž potvrdila svou oddanost a službu národu. Zmínila také zesnulého manžela prince Philipa, který jí byl léta oporou. Vyjádřila zároveň přání, že až bude princ Charles jednou králem, aby jeho druhá manželka Camilla byla oslovována jako královna choť.


V Krkonoších hrozí laviny a silně fouká, horská služba varuje před túrami
idnes.cz | 09:22:00
Horská služba v Krkonoších zvedla stupeň lavinového nebezpečí na třetí z pěti možných. Druhý platil pouze v sobotu. Zároveň varuje před silným větrem a nedoporučuje túry po hřebech hor. Počítá, že může napadnout až třicet centimetrů nového sněhu.


Island skoncuje s lovem velryb, kvůli Japoncům o jejich maso není zájem
idnes.cz | 09:16:00
Island plánuje od roku 2024 ukončit lov velryb. Ostrovní stát je jedním z mála, které stále povolují komerční lov těchto zvířat. Od doby, kdy se k němu v roce 2019 vrátilo Japonsko, však poptávka po velrybím masu z Islandu klesla a s ní i počet velryb zabitých islandskými rybáři. V posledních třech letech lovci zabili jen jednu velrybu.


GLOSA: Jediný český film na Zlatých glóbech ani u domácí kritiky neuspěl
idnes.cz | 08:58:00
Ceny české filmové kritiky vznikly v roce 2011 coby protiváha Českých lvů, aby upozornily na skromné skvosty, jež členové České filmové a televizní akademie třeba ani nevidí. A trvají si na tom, tak nejnověji vyhrála komorní Okupace nad velkolepým Zátopkem. Ale třetí hráč zmizel.


Pojišťovny loni vyplatily za živelní škody nejvíce od roku 2013, značně přispělo tornádo
idnes.cz | 08:33:00
Pojišťovny loni vyplatily za škody na majetku způsobenými povodněmi, vichřicemi, srážkami nebo krupobitím 6,45 miliardy korun, což byl proti roku 2020 se škodami za 2,97 miliardy korun nárůst o 117 procent. Ze statistik České asociace pojišťoven plyne, že šlo o nejvyšší živelní škody od roku 2013, kdy byly poslední rozsáhlé povodně na velké části ČR. Z hlediska množství i objemu škod bylo největší událostí tornádo, které udeřilo v červnu na jižní Moravě.


Kontrola koupeného zámku Postoloprty nemile překvapila. Je plný dřevomorky
idnes.cz | 08:15:00
Město Postoloprty, které loni koupilo tamní zchátralý zámek, se pustilo do prvních kroků k záchraně památky. Jako první čeká objekt likvidace dřevomorky, kterou tu při kontrole stavu zámku odhalili. Rozsah výskytu tohoto škůdce radnici nemile překvapil.


Stížností olympioniků na čínské karanténní hotely přibývá, důvodem je často strava
idnes.cz | 08:09:00
Nejprve si na sociálních sítích doslova vyplakala převoz do olympijské vesnice z karanténního hotelu belgická skeletonistka Kim Meylemansová, nyní se objevují zprávy o dalších stížnostech na podmínky v čínských ubikacích, které organizátoři vyčlenili pro sportovce s pozitivním testem, napsal zpravodajský server People. „Bolí mě žaludek, jsem bledá a mám obrovské černé kruhy pod očima,“ uvedla ruská biatlonistka Valerija Vasněcovová.


Nejslavnější automobilová milenka se převléká do doby elektrické. Soška Emily na vozech Rolls-Royce se mění
iHned.cz | 09:00:00
Na světě neexistuje jiná značka aut, která by více než sto let vozila na chladičích umělecké dílo. Rolls-Royce symbolizuje soška tajemné dámy, za kterou se skrývá pikantní příběh. Že vášnivá láska dokáže divy ukazuje historie. Dovedla některé muže k...


Sněžení i silný vítr: Na horách se chumelí, počasí komplikuje dopravu. Sledujte radar Blesku
blesk | 09:45:00
Cestu do hor na severu Čech dnes může komplikovat sněžení i silný vítr, místy se budou tvořit sněhové jazyky nebo i závěje. V Libereckém kraji by mělo na horách připadnout až 30 centimetrů, na hřebenech i kolem 40 centimetrů sněhu. V Ústeckém kraji to bude méně, meteorologové očekávají na horách kolem deseti centimetrů a na hřebenech až 15 centimetrů sněhu. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu pro sever Čech.


Zemanův advokát potvrdil: Žaloba na Stehlíkovou kvůli výrokům o demenci prezidenta
blesk | 09:43:00
Hrad tento týden podal žalobu na lékařku a bývalou ministryni Džamilu Stehlíkovou kvůli jejím výrokům o zdraví prezidenta Miloše Zemana. Serveru iDNES.cz to řekl Zemanův advokát Marek Nespala. Podle něj je chování Stehlíkové “za všemi hranami„. Hrad ji už dříve zaslal předžalobní výzvu, ve které kromě omluvy požadoval i zaplacení milionu korun na účet Fondu ohrožených dětí. Stehlíková už dříve v reakci na to řekla, že k omluvě ani zaplacení požadované částky důvod nevidí.


Královna Alžběta II. slaví 70 let na trůnu! Forejt: Pravda o její povaze
blesk | 09:40:00
Kdo je nejdéle vládnoucím panovníkem ve Velké Británii? Stávající královna Alžběta II. (95). Právě 6. února má své platinové jubileum, kdy si připomene 70 let od nástupu na trůn – v létě to s ní Britové a další národy spřízněné se Spojeným královstvím patřičně oslaví. Jaké je tajemství jejího úspěchu? A jaká je doopravdy? To v rozhovoru prozradil někdejší šéf hradního protokolu a odborník na královské rody Jindřich Forejt (44).


Záhada "ztraceného" Poštuc mostu: Jeho polohu určil senzibil virgulí
blesk | 09:15:00
Odhalit místo, kde v minulosti stával v Klenčí pod Čerchovem na Domažlicku historický Poštuc most, se snaží místní nadšenci. Polohu kamenné stavby, v minulosti zavezené, o které se přesně neví, kde konkrétně se nacházela, teď určil senzibil.


Radost v Zoo Hodonín: Stádo vzácných přímorožců rozšířila další samička
blesk | 08:15:00
Narodila se sice na konci minulého roku jako vůbec poslední přírůstek v hodonínské zoo. Samička přímorožce arabského ale až nyní zkoumá výběh, zatím ještě v blízkosti své matky. Zoologická zahrada si přírůstek hýčká, vždyť tento typ antilop má jako jediné zařízení v Česku.


Telefony se seniory a další vychytávky. Odborník také vysvětluje proč se k internetovému bankovnictví nepřihlašovat v knihovně
lidovky.cz | 10:00:00
Pandemie má i pozitivní dopady: řadu (nejen) starších klientů popostrčila k využívání moderních technologií včetně internetového bankovnictví. V přístupu ke správě svých financí „na dálku“ jsou nadále konzervativní, ale jak říká Pavel Kolář, gestor Komise České bankovní asociace pro digitalizaci, v obezřetnosti by se od seniorů mohly přiučit i mladší generace.


Video: Zrodila se legenda. Barevné záběry ukazují korunovaci královny Alžběty II.
pikant | 09:00:00
Připomeňte si hlavní milníky ze života panovnice.


Tequila dohání vodku. Ve Spojených státech je druhou nejprodávanější pálenkou
aktuálně.cz | 09:05:31
Dlouhodobý růst obliby potvrdila loni tequila. Stala se druhým nejprodávanějším destilátem v USA. Mohla by překonat nejoblíbenější vodku.


Ford údajně zvažuje vytvoření nové čistě elektrické značky
Auto.cz | 09:46:00
Modrý ovál se údajně chystá nasypat miliardy dolarů do restrukturalizace, která by měla značce pomoci prosadit se na trhu elektromobility.


Víkendář: Co dobře chápali Alan Greenspan a ve věštírně v Delfách a proč je to relevantní pro současnou monetární politiku
Kurzy.cz | 08:41:00
Princeton Bendheim Center for Finance uspořádal diskusi mezi Paulem Krugmanem a Larry Summersem, tedy dvěma ekonomy, kteří před časem zastávali poměrně rozdílný názor na vývoj inflace v USA.


Zažila první rakety ve vesmíru i příchod internetu. Královna Alžběta slaví 70. výročí usednutí na trůn
Hospodářské noviny | 10:40:00
Pro většinu svých poddaných je britská královna Alžběta II. jediným panovníkem, kterého zažili. Je nejdéle žijícím a nejdéle vládnoucím britským panovníkem v dějinách. Za dlouhá desetiletí své vlády zažila 14 premiérů, ve Vatikánu vystřídalo sedm...


Nejslavnější automobilová milenka se převléká do doby elektrické. Soška Emily na vozech Rolls-Royce se mění
Hospodářské noviny | 09:00:00
Na světě neexistuje jiná značka aut, která by více než sto let vozila na chladičích umělecké dílo. Rolls-Royce symbolizuje soška tajemné dámy, za kterou se skrývá pikantní příběh. Že vášnivá láska dokáže divy ukazuje historie. Dovedla některé muže k...


Hrad zažaloval Stehlíkovou kvůli výrokům o Zemanově zdraví
ČT24 | 08:50:36
Hrad podal žalobu na lékařku a bývalou ministryni Džamilu Stehlíkovou kvůli jejím výrokům o zdraví prezidenta Miloše Zemana. Serveru iDnes.cz to potvrdil Zemanův advokát Marek Nespala, podle nějž je chování Stehlíkové „za všemi hranami“. Prezidentská kancelář jí už dříve zaslala předžalobní výzvu, ve které kromě omluvy požadovala zaplacení milionu korun na účet Fondu ohrožených dětí. Stehlíková reagovala, že k omluvě ani zaplacení částky nevidí důvod.


V sobotu přibylo 27 956 případů covidu. Incidence se zvýšila, hospitalizovaných ubylo
ČT24 | 07:25:15
V sobotu české laboratoře odhalily bezmála 28 tisíc případů koronaviru, z toho 3992 pozitivních testů byly reinfekce. Na sto tisíc obyvatel připadá za uplynulých sedm dní 2283 nakažených, takzvané incidenční číslo se tak zvýšilo. Zlepšila se naopak situace v nemocnicích. Počet hospitalizovaných klesl pod tři tisíce, pacientů v těžkém stavu je méně než dvě stě.


KOMENTÁŘ: Nálada Čechů je na bodu mrazu. Protentokrát za to ale nemohou peníze
Eurozpravy-domácí | 11:00:00
Společenská nálada v tuzemsku nebyla kvůli šíření viru SARS-CoV-2 za poslední více jak dva roky nijak zvlášť výborná. Nebyla nouze i o novinové titulky, jak se kvůli existenci nebo neexistenci samotné nákazy rozkližují vztahy v rodinách, mezi přáteli nebo kolegy. Jenže, proč vlastně?


Pražský hrad zažaloval Stehlíkovou kvůli výrokům o prezidentově zdraví
Eurozpravy-domácí | 08:40:00
Hrad tento týden podal žalobu na lékařku a bývalou ministryni Džamilu Stehlíkovou kvůli jejím výrokům o zdraví prezidenta Miloše Zemana. Serveru iDNES.cz to řekl Zemanův advokát Marek Nespala. Podle něj je chování Stehlíkové "za všemi hranami".


Nezaměstnanost v lednu podle odhadů sezónně stoupla na 3,7 procenta
Eurozpravy-domácí | 08:16:00
Nezaměstnanost v lednu stoupla na 3,7 procenta z prosincových 3,5 procenta, vyplývá z odhadů většiny analytiků oslovených ČTK. V lednu nezaměstnanost zpravidla roste kvůli zimnímu počasí, které brání sezonním pracím. Celkově je ale situace na pracovním trhu podle ekonomů nadále příznivá. Úřad práce ČR zveřejní údaje o nezaměstnanosti za leden v úterý 8. února.


V sobotu padl víkendový rekord, přibylo téměř 24 tisíc případů nákazy
Eurozpravy-domácí | 08:06:00
Laboratoře v Česku v sobotu odhalily 23.964 případů covidu-19, což je dosud nejvíce za víkendový den. V mezitýdenním srovnání je to nárůst o zhruba 5700 případů. Dalších 3992 lidí se koronavirem nakazilo opakovaně, minulou sobotu bylo asi o 850 reinfekcí méně.


V Rusku za den přibylo 180 071 nově nakažených koronavirem, dosud nejvíce
Eurozpravy-zahraniční | 10:42:00
Počet potvrzených případů koronavirové infekce v Rusku za uplynulý den vzrostl o 180.071. Tím opět překonal jen den staré maximum, které činilo 177.282 případů. Celkem 661 pacientů s covidem-19 pak za poslední den zemřelo. S odvoláním na vládní krizový štáb to dnes uvedla agentura Interfax.


Johnson si vybral dva nové členy úřadu vlády místo těch, co odstoupili
Eurozpravy-zahraniční | 10:37:00
Britský premiér Boris Johnson si vybral dva nové členy úřadu vlády místo těch, kteří tento týden podali demisi kvůli účasti na večírcích v sídle vlády v Downing Street v době koronavirové uzávěry.


Alžběta II. si přeje, aby se po její smrti Camille říkalo královna
Eurozpravy-zahraniční | 09:15:00
Britská panovnice Alžběta II. si přeje, aby se po její smrti manželce jejího syna a následníka trůnu prince Charlese říkalo královna Camilla, a nikoliv princezna. Alžběta to takto jednoznačně v sobotu uvedla ve svém projevu k národu, který byl zveřejněn v předvečer oslav královniných 70 let na trůnu.


V Německu přibylo 133 tisíc nakažených koronavirem, incidence je rekordní
Eurozpravy-zahraniční | 09:10:00
V Německu za poslední den přibylo 133.173 nově nakažených koronavirem. Sedmidenní incidence, která udává počet nových infekcí v přepočtu na 100.000 obyvatel v týdenním úhrnu, poprvé překonala hranici 1400. Institut Roberta Kocha (RKI) dnes uvedl, že incidence momentálně činí 1400,8.


Olympionici si v Číně stěžují na podmínky v karanténních hotelech
Eurozpravy-zahraniční | 08:12:00
Nejprve upoutala pozornost světových médií belgická skeletonistka Kim Meylemansová, která si na sociálních sítích doslova vyplakala převoz do olympijské vesnice z karanténního hotelu, kam ji pořadatelé umístili po pozitivním testu na covid-19 po příletu do Pekingu. A nyní se objevují zprávy o dalších stížnostech na podmínky v čínských hotelích, které organizátoři vyčlenili pro sportovce s pozitivním testem, napsal zpravodajský server People.


Pro ženy z Holýšovského koncentráku byli hrdiny, ale pro polské židy zrádci: Kdo byla Svatokřižská brigáda
Reflex | 07:40:00
Za druhé světové války vznikaly po Evropě nejrůznější odbojová hnutí, vojenské brigády i partyzánská hnutí, jejichž členové bojovali na všech stranách konfliktu. Po konci války z nich byli buď hrdinové nebo zločinci. Speciálním případem je polská Svatokřižská brigáda, která působila jako protifašistická a později i protisovětská. Jenže celá řada Poláků je dnes vnímá jako kolaboranty. Vstřícní k nim nebyli ani Češi, ačkoliv pomáhali osvobodit koncentrák v Holýšově.


Zimní procházka krajinou mýtů a legend aneb Čarodějnice a ďáblové v lesích pod Bezdězem
Reflex | 07:20:00
Lesy, skály a údolí pod hradem Bezděz jsou dějištěm mnoha starých legend o zavražděných nevěstách, boji ďábla s čarodějnicí i sídle tajemného pohanského boha. K zimní procházce lákají i zvláštní stavby a skulptury, které najdeme na značených cestách i obyčejných lesních stezkách.


Hrad zažaloval Stehlíkovou kvůli výrokům o prezidentově zdraví - jsou prý za všemi hranami
Tiscali-zprávy | 10:35:30
Hrad tento týden podal žalobu na lékařku a bývalou ministryni Džamilu Stehlíkovou kvůli jejím výrokům o zdraví prezidenta Miloše Zemana.


Platinové jubileum Alžběty II.: Camilla bude královnou
Tiscali-zprávy | 10:01:29
Britská panovnice Alžběta II. si přeje, aby se po její smrti manželce jejího syna a následníka trůnu prince Charlese říkalo královna Camilla, a nikoliv princezna. Alžběta to takto jednoznačně v sobotu uvedla ve svém projevu k národu, který byl zveřejněn v předvečer výročí královniných 70 let na trůnu.


Nebuď broke: Investice do dluhopisů a jejich rizika. Co je třeba si pohlídat
E15-ekonomika | 09:00:00
Co to jsou dluhopisy a v čem je investování do nich rizikové? Konzervativní cestou je možnost investovat s nižším úrokem do státních dluhopisů – stát totiž velmi pravděpodobně nezkrachuje. Co je třeba si pohlídat u soukromých společností, které nabízejí vyšší úroky, a jakým řečem nepodlehnout, když už se jim rozhodujete půjčit své peníze? To se dozvíte v dalším díle pořadu Nebuď broke, který uvádí Josef Dvořák.


Úvodní ceremoniál olympijských her v Pekingu měl v USA rekordně nízkou sledovanost
E15-ekonomika | 08:30:00
Páteční zahajovací ceremoniál zimních olympijských her sledovalo na americké televizní stanici NBC v průměru jen šestnáct milionů diváků. To je nejméně v historii. Dosavadní negativní rekord 20,1 milionu diváků drželo slavnostní zahájení zimních olympijských her v Calgary v roce 1988, napsal server Yahoo! Sports.


Tequila zažívá v USA boom, je tam druhou nejprodávanější pálenkou po vodce
E15-ekonomika | 07:45:00
Mexický národní nápoj tequila zažívá v posledních letech obrovský boom a ve Spojených státech byl v loňském roce druhým nejprodávanějším destilátem. Bude-li tento trend pokračoval, mohla by tequila podle některých odhadů překonat vodku, která je v USA zatím stále kořalkou číslo jedna. Informoval o tom server CNBC, který se odvolává na údaje americké rady pro destiláty. Ta sdružuje výrobce a obchodníky s těmito nápoji.


Nezaměstnanost v lednu podle odhadů sezónně stoupla na 3,7 procenta
E15-ekonomika | 07:00:00
Nezaměstnanost v lednu stoupla na 3,7 procenta z prosincových 3,5 procenta, vyplývá z odhadů analytiků. Na začátku roku nezaměstnanost zpravidla roste kvůli zimnímu počasí, které brání sezonním pracím. Celkově je ale situace na pracovním trhu podle ekonomů nadále příznivá. Úřad práce České republiky zveřejní údaje o nezaměstnanosti za leden v úterý 8. února.


Nebuď broke: Investice do dluhopisů a jejich rizika. Co je třeba si pohlídat
E15-politika | 09:00:00
Co to jsou dluhopisy a v čem je investování do nich rizikové? Konzervativní cestou je možnost investovat s nižším úrokem do státních dluhopisů – stát totiž velmi pravděpodobně nezkrachuje. Co je třeba si pohlídat u soukromých společností, které nabízejí vyšší úroky, a jakým řečem nepodlehnout, když už se jim rozhodujete půjčit své peníze? To se dozvíte v dalším díle pořadu Nebuď broke, který uvádí Josef Dvořák.


Úvodní ceremoniál olympijských her v Pekingu měl v USA rekordně nízkou sledovanost
E15-politika | 08:30:00
Páteční zahajovací ceremoniál zimních olympijských her sledovalo na americké televizní stanici NBC v průměru jen šestnáct milionů diváků. To je nejméně v historii. Dosavadní negativní rekord 20,1 milionu diváků drželo slavnostní zahájení zimních olympijských her v Calgary v roce 1988, napsal server Yahoo! Sports.


Tequila zažívá v USA boom, je tam druhou nejprodávanější pálenkou po vodce
E15-politika | 07:45:00
Mexický národní nápoj tequila zažívá v posledních letech obrovský boom a ve Spojených státech byl v loňském roce druhým nejprodávanějším destilátem. Bude-li tento trend pokračoval, mohla by tequila podle některých odhadů překonat vodku, která je v USA zatím stále kořalkou číslo jedna. Informoval o tom server CNBC, který se odvolává na údaje americké rady pro destiláty. Ta sdružuje výrobce a obchodníky s těmito nápoji.


Nezaměstnanost v lednu podle odhadů sezónně stoupla na 3,7 procenta
E15-politika | 07:00:00
Nezaměstnanost v lednu stoupla na 3,7 procenta z prosincových 3,5 procenta, vyplývá z odhadů analytiků. Na začátku roku nezaměstnanost zpravidla roste kvůli zimnímu počasí, které brání sezonním pracím. Celkově je ale situace na pracovním trhu podle ekonomů nadále příznivá. Úřad práce České republiky zveřejní údaje o nezaměstnanosti za leden v úterý 8. února.


Ukrajině by Zeman žádnou výzbroj nedaroval, ale maximálně daroval
idnes.cz | 11:55:00
Prezident Miloš Zeman nemá obavy z ruské vojenské agrese vůči Ukrajině. Rusové podle něj nejsou blázni. „Když si srovnáte zisk a ztrátu, tak protože nejsou neinteligentní, tak jim vyjde, že by na tom prodělali, dokonce výrazně prodělali,“ řekl Zeman v diskusním pořadu televizí Prima a CNN Prima News. Ukrajině by dělostřelecké granáty nevěnoval, jak se rozhodla vláda, ale prodal.


Nejoblíbenější z Baťových ředitelů Hlavnička našel smrt pod koly vlaku
idnes.cz | 10:21:00
Od narození Josefa Hlavničky, „otce“ průmyslových Otrokovic a ředitele Baťových závodů během druhé světové války nedávno uplynulo 125 let. K Baťovi nastoupil ve 22 letech a s obuví neměl žádné zkušenosti, předtím studoval textilní školy.


Muž spadl s žebříkem a zaklínil se v něm. Příbuzní zůstali uvězněni v patře
idnes.cz | 10:03:00
Hasiči na Opavsku mají za sebou poměrně raritní zásah. V sobotu po poledni vyjeli do obce Kravaře, kde spadl muž ze žebříku do sklepa při malování zdí. Při události zlomil žebřík, který sloužil i jako jediná cesta do prvního patra, kde měl tchána s tchyní. Hasiči tak zachraňovali nejen uvázlého muže, ale i jeho příbuzné.


Zažila první rakety ve vesmíru i příchod internetu. Královna Alžběta slaví 70. výročí usednutí na trůn
iHned.cz | 10:40:00
Pro většinu svých poddaných je britská královna Alžběta II. jediným panovníkem, kterého zažili. Je nejdéle žijícím a nejdéle vládnoucím britským panovníkem v dějinách. Za dlouhá desetiletí své vlády zažila 14 premiérů, ve Vatikánu se vystřídalo sedm...


Z Camilly bude královna choť, přeje si Alžběta II. k 70. výročí své vlády
revue.idnes.cz | 09:23:00
Královna Alžběta II. (95) přednesla k 70. výročí vlády proslov, v němž potvrdila svou oddanost a službu národu. Zmínila také zesnulého manžela prince Philipa, který jí byl léta oporou. Vyjádřila zároveň přání, že až bude princ Charles jednou králem, aby jeho druhá manželka Camilla byla oslovována jako královna choť.


Hravý železobeton. Národní technická knihovna zaujme skleněným pláštěm i kresbami
bleskove.cz | 11:30:00
Budova Národní technické knihovny získala řadu domácích i zahraničních cen. Postavena byla v roce 2009. Její historie ale sahá až do roku 1718.


Video: Zrodila se legenda. Barevné záběry ukazují korunovaci královny Alžběty II.
bleskove.cz | 09:00:00
Připomeňte si hlavní milníky ze života panovnice.


Vyšetřování spisu o Vrběticích? Úsměvná špionománie, míní Zeman. A dal na radu Blesku
blesk | 11:50:00
Prezident Miloš Zeman se v Partii Terezy Tománkové na CNN Prima News vyjádřil k aktuálním tématům. Skartovaný dokument o Vrběticích podle něj nebyl jediný, stejnou zprávu by měli mít i jiní ústavní činitelé. Pochybení, které vedlo až ke skartaci, vidí u Bezpečnostní informační služby (BIS). „Lituji ty, kteří se zabývají tímto případem, místo aby se zabývali případy daleko důležitějšími,“ řekl. Před koncem svého mandátu by chtěl navštívit čínského prezidenta. A dal na radu Blesku, odpustil si coca-colu, místo toho jako nápoj zvolil „odpornou“ vodu.


V Železném Brodě hořela kůlna: Zasahující hasiči ji zbourali
blesk | 11:46:00
Hořící třicet metrů dlouhou a sedm metrů širokou kůlnu v Železném Brodě na Jablonecku hasiči v noci na neděli zbourali. 


Růžová vilka po bin Ládinovi je k mání za bezmála půl miliardy: Nikdo ji nechce!
blesk | 11:45:00
Chtěli byste honosnou vilku po nechvalně známém teroristovi? Bratr Usámy bin Ládina Ibrahim ji nabízí za bezmála půl miliardy korun. Sídlo ležící poblíž Los Angeles disponuje bazénem, vířivkou, sedmi ložnicemi a pěti koupelnami. Zájemci se ale nehrnou, a tak prodejce slevil o dvaačtyřicet milionu korun. Nemovitost má kromě bin Ládinova jména ale ještě jeden háček, natáčelo se v ní porno!


Víkendová výluka tramvají: Mezi Újezdem a Malostranskou svezou cestující autobusy
blesk | 11:28:00
Cestující v hlavním městě se příští víkend nesvezou tramvajemi mezi zastávkami Újezd a Malostranská. Důvodem je údržba tramvajové trati. Výluka provozu začne v pátek 11. února od 20:00 do neděle 13. února do 23:59. Tramvajové linky budou jezdit po objízdných trasách a zavedená bude náhradní doprava. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného na internetových stránkách dopravního podniku (DPP).


Hasiči likvidovali požár rodinného domu v Boňkově: Škoda je dva miliony korun
blesk | 11:15:00
V obci Boňkov na Havlíčkobrodsku v neděli nad ránem hořel rodinný dům. Zničené jsou dvě třetiny střechy a vybavení v budově. 


Ceny české filmové kritiky: Okupace rozdrtila Zátopka, jedinou cenu si odnesl Neužil!
blesk | 10:38:00
Tak už je to jasné! Nejlepším filmem roku 2021 je podle českých filmových kritiků Okupace. Snímek také získal celou řadu dalších cen, které jsou důkazem toho, že ambiciózní prvotina Michala Nohejla udeřila na tu správnou strunu. Favorizovaný Zátopek se může pochlubit pouze jednou jedinou cenou...


Překvapení: V Umrlčí jeskyni u Suchého žlebu zimují netopýři! Mají radši hrady a zámky
blesk | 10:33:00
Ochránci přírody našli v Moravském krasu dosud největší jeskynní zimoviště hvízdavého netopýra v Česku. V Umrlčí jeskyni u Suchého žlebu jich napočítali 175.


Neznámkovat domácí úkoly: Znevýhodněným dětem to pomůže, nebo přihorší?
blesk | 10:26:00
V Česku pobouřil veřejnost i pedagogy případ z první třídy, kdy učitelka dala pětku žačce, která omylem počítala jiné příklady (skoro všechny správně). Americké školy zvažují opačný extrém – úkoly vůbec neklasifikovat, aby se žáci upínali víc na látku než na známky a aby je nediskriminovaly podmínky doma. I to ale může být na škodu, píše Washington Post.


Vlastnil je slepý chemik, dvakrát čelily zkáze: Jak přišly Petrovice ke svému znaku?
blesk | 10:19:00
Z legend, které se mohou i nemusí zakládat na pravdě, víme, že počátky Prahy sahají do 8. století. Míněno je tím především bezprostřední okolí Pražského hradu, které muselo existovat nejpozději koncem 9. století. Praha však dnes nesestává jen z Hradčan, tvoří ji celkem 57 městských částí, které jsou různorodě staré. Mezi ty relativně „mladší“ spadají i Petrovice, vzdálené od Pražského hradu necelých 13 kilometrů vzdušnou čarou, na středověké poměry téměř den jízdy.


Demonstranti se šibenicemi by měli jít do vězení, řekl Zeman. Politický bojkot olympiády v Číně odmítl
lidovky.cz | 11:36:00
Prezident Miloš Zeman odmítl názor policie, že šibenice na demonstracích odpůrců novely pandemického zákona jsou pouze přestupek. „Zásadně nesouhlasím s šibenicemi a nesouhlasím ani s tím, že je to přestupek. Ti lidé by měli jít do vězení,“ řekl Zeman v diskusním pořadu televize Prima a CNN Prima News. Novelu pandemického zákona podepíše. Odmítl politický bojkot olympiády v Číně.


Zavřeno. Učitelky mají covid, vlna dopadla i na školky. Ochromené jsou po republice desítky mateřinek
lidovky.cz | 11:26:00
Uzavíraní mateřských škol kvůli covidu pokračuje. „Je opravdu vidět, že v těchto dnech kulminuje vlna pandemie. Dětí v rámci našeho regionu je ve školkách až mínus jedna třetina,“ potvrdil webu Lidovky.cz František Lukl (STAN), náměstek hejtmana Jihomoravského kraje a zároveň šéf Svazu měst a obcí.


Tristní podmínky v čínských ‚covid‘ ubikacích. Stížností olympioniků přibývá, důvodem je často strava
lidovky.cz | 10:34:11
Nejprve si na sociálních sítích doslova vyplakala převoz do olympijské vesnice z karanténního hotelu belgická skeletonistka Kim Meylemansová, nyní se objevují zprávy o dalších stížnostech na podmínky v čínských ubikacích, které organizátoři vyčlenili pro sportovce s pozitivním testem, napsal zpravodajský server People. „Bolí mě žaludek, jsem bledá a mám obrovské černé kruhy pod očima,“ uvedla ruská biatlonistka Valerija Vasněcovová.


Island skoncuje s lovem velryb, v posledních letech lovci zabili jen jednu. Kvůli Japoncům o jejich maso není zájem
lidovky.cz | 10:22:25
Island plánuje od roku 2024 ukončit lov velryb. Ostrovní stát je jedním z mála, které stále povolují komerční lov těchto zvířat. Od doby, kdy se k němu v roce 2019 vrátilo Japonsko, však poptávka po velrybím masu z Islandu klesla a s ní i počet velryb zabitých islandskými rybáři. V posledních třech letech lovci zabili jen jednu velrybu.


Upravený Yaris GR byl na okruhu rychlejší než Nissan GT-R Nismo
Auto.cz | 11:48:00
Toyota GR Yaris je již sám o sobě povedený vůz, který se rozhodně neztratí na trati ani nezpevněném povrchu. Tentokrát si jeden z upravených GR Yarisů připsal zajímavý úspěch v domácím Japonsku.


Foto: Dřevěný samopal i pro nejmenší. Ukrajinci cvičí, domobrana posílí vojáky
aktuálně.cz | 10:56:02
Civilisté by v případě útoku pomohli s obranou důležité infrastruktury nebo s evakuací obyvatel, tvrdí veteráni, kteří je cvičí.


Zeman podepíše pandemický zákon. Za šibenice patří ti lidé do vězení, uvedl
Denik.cz | 11:32:00
Prezident Miloš Zeman podepíše novelu pandemického zákona, který tento týden schválila Poslanecká sněmovna. Uvedl to v pořadu Partie na televizi Prima. Zároveň odmítl názor policie, že šibenice, které se objevily na demonstracích odpůrců upraveného zákona, jsou pouze přestupkem. 


Zimní paráda na Červenohorském sedle. Nová lanovka je blízko spuštění
Denik.cz | 11:15:00
Stovky lidí zamířily v sobotu 5. února do skiareálu Červenohorské sedlo. V jednom z nejznámějších lyžařských středisek v Jeseníkách panovaly ideální sněhové podmínky. V areálu byly v provozu téměř všechny vleky a sjezdovky. Jednou z mála výjimek byla více než kilometr dlouhá lanová dráha na Velký Klínovec. Ta nahradila svou zastaralou předchůdkyni.


Za všemi hranami. Hrad zažaloval Stehlíkovou kvůli výrokům o zdraví prezidenta
Denik.cz | 11:05:00
Hrad tento týden podal žalobu na lékařku a bývalou ministryni Džamilu Stehlíkovou kvůli jejím výrokům o zdraví prezidenta Miloše Zemana. Serveru iDNES.cz to řekl Zemanův advokát Marek Nespala. Podle něj je chování Stehlíkové "za všemi hranami". Hrad ji už dříve zaslal předžalobní výzvu, ve které kromě omluvy požadoval i zaplacení milionu korun na účet Fondu ohrožených dětí. Stehlíková už dříve v reakci na to řekla, že k omluvě ani zaplacení požadované částky důvod nevidí.


OBRAZEM: Mush. Lesnou se hnala psí spřežení, sjeli se závodníci z celého Česka
Denik.cz | 10:39:00
Arktickou atmosféru navodily závody psích spřežení, které o víkendu uspořádali v horském areálu Lesná na Chomutovsku. Na start se tam postavili musheři z celé České republiky.


Alžběta II. překvapila Británii. Chce, aby se Camille v budoucnu říkalo královna
Denik.cz | 08:49:00
Britská panovnice Alžběta II. si přeje, aby se po její smrti manželce jejího syna a následníka trůnu prince Charlese říkalo královna Camilla, a nikoliv princezna. Alžběta to takto jednoznačně v sobotu uvedla ve svém projevu k národu, který byl zveřejněn v předvečer oslav královniných 70 let na trůnu. Dosud panovaly nejasnosti, jak Camillu v budoucnu oslovovat. 


Pražská burza zažila nejlepší letošní týden. Index PX čeká výrazná změna
Kurzy.cz | 10:06:02
akcie ČEZ udržují likviditu na pražské burze, v týdnu se postaraly o 37% podíl; šéf společnosti PILULKA pokračuje v prodeji firemních akcií, společnost svolává valnou hromadu; Avast se sloučí s NortonLifeLock pravděpodobně již..


Nepracovat v neděli? Zapomeňte. Andrea Orcel má tvrdé metody, které ale nesou peníze. Jemu i UniCreditu
Hospodářské noviny | 12:00:00
Moritz Erhardt, jednadvacetiletý stážista pracující v Bank of America, zemřel poté, co musel nepřetržitě pracovat 72 hodin. V reakci na tuto tragickou událost z roku 2013 řada špičkových bankéřů vyslyšela výzvy, aby svým podřízeným povolili zvolnit...


Proti covidu nasadili laser. Terapie pomáhá, není ale v doporučeních k léčbě
idnes.cz | 13:04:00
Zdravotní problémy způsobené covidem pro mnoho pacientů nekončí negativním testem. Postcovidový syndrom může postihovat nervový systém, svaly, čich, chuť a dopad má i na psychiku. Bojuje se s ním nejen v centrech postcovidové péče, ale také v lázních nebo za pomoci MLS laserové terapie. Ta, jak se zdá, i přes původní pochyby lékařů funguje.


Útočíte na práva lidí, viní vládu Okamura. Šíříte nenávist, kontroval Bartošek
idnes.cz | 13:00:00
Zástupci vládních stran a opozice se střetli ve vášnivé diskuzi ohledně pandemického zákona. Vládní představitelé trvají na tom, že jde o pojistku, která se v případě návratu horších variant covidu na podzim může hodit. Podle hnutí SPD jde o porušení práv garantovaných ústavou. Obě strany se v Partii na CNN Prima News obviňovaly z vyvolávání nenávisti.


Malostranský zápisník: Když feministka zmlátí šovinistické prase deštníkem
idnes.cz | 13:00:00
Pozor, tento zápisník je určen mužům, citlivé ženy ho smějí číst jen na vlastní nebezpečí! Ale Alena Schillerová ať si ho na rozdíl od Olgy Sommerové přečte: třeba pochopí, že pozdě je přece jen lepší než vůbec, píše v Malostranském zápisníku komentátor MF DNES Miroslav Korecký.


O jídlo už v KLDR žebrají i filmové hvězdy, tajná policie zatím hoduje
idnes.cz | 12:21:00
Covidová pandemie a dlouhodobé ekonomické problémy tvrdě dopadají i na severokorejské filmové hvězdy. Herci údajně žebrali o jídlo u trhu ve městě Pchjongsong. Zatímco nedostatek potravin těžce postihuje velkou část obyvatel, ministerstvo státní bezpečnosti si podle svědků nechává dovážet luxusní zboží z Číny.


Tlak versus miliardy. Světové značky se kvůli olympiádě ocitly na horké půdě
idnes.cz | 12:19:00
Sponzoři po celém světě čelí kvůli olympijským hrám stále většímu tlaku. Mnohé západní země do Pekingu nevyslaly své představitele, řada významných značek však vlády nenásleduje. Firmy jsou většinou zdrženlivé a neochotné zaujmout jakékoli stanovisko. A vědí proč.


Velký Gatsby má pokračování. Sleduje minulost vypravěče Nicka
idnes.cz | 12:10:00
Takzvaných prequelů, tedy příběhů odehrávajících se před dějem jiného, již známého filmu či knihy, je kulturní svět v posledních letech plný. Málokdo se však odváží navazovat na myšlenky opravdových klasiků. Michael Farris Smith tuto odvahu měl.


KOMENTÁŘ: Globální konflikt na Ukrajině? Válka by byla prohrou všech
idnes.cz | 12:00:00
Ukrajina je obětí globálního konfliktu. Jednou z jeho příčin je poloha země, druhou příčinou je její politický vývoj a třetí jsou strategické zájmy NATO a Ruska. Zvítězí jednání, které dá šanci všem, aby si zachovali tvář? ptá se bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda.


Tajný recept. K výrobě anglických bonbonů se používá melasa i měděné kotle
idnes.cz | 12:00:00
Bonbony vyráběné v továrně Edward Gray ve střední Anglii připomínají časy, kdy se výrobci sladkostí potýkali s velkými kusy lepkavé melasy a měděnými kotli. Zakladatel firmy John Gray před téměř 200 lety objížděl místní výrobce a skupoval od nich bonbony, které pak prodával do obchodů.


Nepracovat v neděli? Zapomeňte. Andrea Orcel má tvrdé metody, které ale nesou peníze. Jemu i UniCreditu
iHned.cz | 12:00:00
Moritz Erhardt, jednadvacetiletý stážista pracující v Bank of America, zemřel poté, co musel nepřetržitě pracovat 72 hodin. V reakci na tuto tragickou událost z roku 2013 řada špičkových bankéřů vyslyšela výzvy, aby svým podřízeným povolili zvolnit...


Vyhořelá Karnola se přece jen dočká: Opravy začnou už letos
blesk | 13:45:00
Vyhořelou část bývalé krnovské textilky Karnola chce opravit šest firem, které se přihlásily o vyhlášenou městskou zakázku. Smlouva s vybraným dodavatelem by měla být uzavřena do měsíce. Práce za 16,5 milionu korun začnou ještě letos.


Jak před 100 lety: Parta nadšenců obnovila četnickou stanici v Kuřimi
blesk | 13:43:00
Pro fanoušky Četnických humoresek by to měla být téměř povinnost. Zavítat do Kuřimi. Tamní nadšenci tam obnovili četnickou stanici. Pocházel z ní skutečný velitel brněnské pátračky.


Drsný závod z Lužicích: Kolo a běh po koupeli v ledové vodě
blesk | 13:42:00
Unikátní měření sil připravili pro otužilce plavci z Hodonína. Nahnali je do ledové vody, poté na kolo a do běžeckého závodu. Lužického Drsňáka přesto dokončili všichni soutěžící.


Požár bytu na Sokolovsku: Dramatická evakuace a dva zranění!
blesk | 13:10:00
V noci ze soboty na neděli hořel byt v pátém patře desetipatrového domu v Chodově na Sokolovsku. Hasiči evakuovali 23 lidí, dvě osoby se zranily a převzali si je zdravotníci. Na místě zasahovalo 35 členů devíti požárních jednotek. Díky rychlému zásahu se požár nerozšířil, škoda tak vznikla jen v hořícím bytě a je odhadnuta na 100.000 korun, uvedli v neděli krajští hasiči. Příčina je podle nich v šetření.


Veterán (38) přišel o šanci na transplantaci ledvin. Odmítl se očkovat proti covidu
blesk | 12:44:00
Neočkovanému muži ze Severní Karolíny, který potřebuje životně důležitou transplantaci ledviny - a orgán mu nabídlo 100 dárců - lékaři zákrok odmítli, protože se nechtěl nechat očkovat vakcínou proti covidu-19. Osmatřicetiletý Chad Carswell je pevně přesvědčen, že očkování by mělo být volbou, a nemyslí si, že je v prevenci infekce příliš účinné. Informuje o tom britský Daily Mail.


Sníh trápí i dovolenkový ráj: 20 000 domácností bez elektřiny a zavřené školy v Turecku
blesk | 12:02:00
Pracovníci v turecké provincii Isparta na jihozápadě země se snaží obnovit dodávky elektřiny zhruba pro 20 000 domácností, které už třetím dnem zůstávají v důsledku sněhové kalamity bez proudu. Podle médií to řekl turecký ministr energetiky Fatih Dönmez.


Pandemickou novelu má Zeman v úmyslu podepsat. Demonstranti s šibenicí by měli být potrestáni, tvrdí
ČT24 | 12:27:28
Prezident Miloš Zeman podepíše vládní pandemickou novelu. Prohlásil to v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News. Zeman ocenil sněmovní úpravy zákona, které se týkaly omezení jeho platnosti do konce listopadu, snížení horní hranice pokut a nařizování karantény a izolace. Odsoudil také účastníky protestů, kteří přišli s maketami šibenic.


Zeman se neobává agrese vůči Ukrajině. Rusové dle něj „nejsou blázni“
ČT24 | 12:08:45
Prezident Miloš Zeman nesdílí obavy z případné ruské agrese vůči Ukrajině. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News prohlásil, že nynější napětí pokládá za slovní válku obou stran, a přál by si, aby to tak i zůstalo. Rusové podle Zemana „nejsou blázni“ a útok na Ukrajinu by pro ně znamenal čistý zisk jenom v tom, že dají Kyjevu vojenské varování, ale daleko větší ztrátu by utrpěli v podobě sankcí.


Pavel Haas Quartet vyrazil do světa, vydává album Brahmsových kvintetů
pikant | 13:00:00
Novou členkou mezinárodně uznávaného souboru se vloni stala violistka Luo-ša Fang, která vystřídala Jiřího Kabáta.


Hravý železobeton. Národní technická knihovna zaujme skleněným pláštěm i kresbami
pikant | 11:30:00
Budova Národní technické knihovny získala řadu domácích i zahraničních cen. Postavena byla v roce 2009. Její historie ale sahá až do roku 1718.


V Belgii je na prodej Volvo 480 ES s nájezdem 77 km. Za 550 tisíc korun
Auto.cz | 13:44:00
Pohledné Volvo 480 na silnicích příliš často nepotkáte, o to zajímavější pohled na něj je. Pokud po něm toužíte a chcete kousek v co nejlepším stavu, zamiřte do Belgie. Na prodej je tam jedno prakticky nové, ale má to háček. A cena téměř 550 tisíc korun to není.


Univerzita Karlova kupuje pivovar v centru Prahy, vlastní pivo už má. Chce tím zalepit ztráty kvůli covidu
lidovky.cz | 13:47:00
Oslavit úspěšnou zkoušku, nebo zapít žal z nedostatečné by studenti Univerzity Karlovy mohli v budoucnu ve vlastním pivovaru v centru Prahy.


Útočíte na práva lidí, viní vládu Okamura. Šíříte nenávist, kontroval Bartošek
lidovky.cz | 13:09:00
Zástupci vládních stran a opozice se střetli ve vášnivé diskuzi ohledně pandemického zákona. Vládní představitelé trvají na tom, že jde o pojistku, která se v případě návratu horších variant covidu na podzim může hodit. Podle hnutí SPD jde o porušení práv garantovaných ústavou. Obě strany se v Partii na CNN Prima News obviňovaly z vyvolávání nenávisti.


Putin místo Zuckerberga. Rusové zneužívají internet a technologie proti jejich západním tvůrcům
lidovky.cz | 12:01:00
Pokud byste měli vybrat jeden symbol ruské armády, pravděpodobně vás napadne legendární tank T-34, který svého času zdobil i pražské náměstí, chvíli i v růžovém kabátku. Málokdo ale ví, že se v srdci jednalo o paradoxně původem americký design vynálezce Johna Waltera Christieho, včetně tehdy revolučního závěsu kol. Dvojici prototypů jeho tanku počátkem třicátých let pokoutně (jako traktory) koupila sovětská rozvědka. A to poté, co je odmítla armáda Spojených států.


Noci s nepřítelem
Respekt | 12:00:00
Jak žít po boku trvale nebezpečného Ruska


A víra tvá tě uzdraví
Respekt | 12:00:00
Zatímco katolíků u nás ubývá, přibývá lidí, kteří věří v něco


Zhasneme a uvidíme
Respekt | 12:00:00
V nejbližší době padnou dvě opatření v boji s covidem: Od středy vláda ruší povinnou kontrolu covid pasů na veřejných místech, v pátek 18. února končí testy ve školách i firmách. Z hlediska boje s covidem nejde o dva stejně rozumné kroky.

Konce kontrol „tečky“ v mobilu asi není třeba litovat; v…


Krása amerického chaosu
Respekt | 12:00:00
Proč letošní olympiáda v Číně nemá čím oslnit svět


Covid: už je konec?
Respekt | 12:00:00
Kdy se život vrátí do normálu a jakou roli sehrají vakcíny a lékyHasičská stříkačka v garáži
Respekt | 12:00:00
Jaká jsou rizika právě schváleného pandemického zákona – a bude to všechno ještě vůbec potřeba?Alberte, tak kolik vakcín?
Respekt | 12:00:00
Pražský hrad skartoval tajnou zprávu k Vrběticím, jak zjistil tento časopis, a na půdě EU taky nejsou k sehnání klíčová svědectví.

Šéfka Evropské komise si loni v dubnu při vyjednávání vakcín proti covidu vyměňovala zprávy po mobilu s generálním ředitelem Pfizeru Albertem Bourlou. A právě tahle…


Česko
Respekt | 12:00:00
TŘETÍ STUPEŇ LAVINOVÉHO NEBEZPEČÍ NA HORÁCH
V Jeseníkách byl ve čtvrtek, poprvé za letošní zimu, vyhlášen třetí stupeň lavinového nebezpečí. Odborníky je tento stav považován za velmi zrádný. Na horách za středu a čtvrtek napadlo více než 40 centimetrů sněhové pokrývky, sněžení bylo doprovázené…Svět
Respekt | 12:00:00
ERDOĞANOVA NABÍDKA
Turecký prezident Erdoğan navštívil Kyjev a dohodl se se svým protějškem Zelenským na dalších dodávkách tureckých dronů Ukrajině. Ty jsou jedny z nejsofistikovanějších tureckých zbraní a Ukrajina je již loni na podzim použila v ostrém boji s proruskými separatisty. Oba…Všechno a nic
Respekt | 12:00:00
V New Yorku je, jak známo, možné úplně všechno, takže jeho obyvatelé měli například minulé úterý možnost na vlastní oči spatřit krychli ze zlata. Opravdovou, z opravdového 24karátového zlata, o váze 186 kilogramů. Taková krychle nedosahuje ani ke kolenům a vrhá krásné a nečekané odlesky. V Central…


Do rukou prezidenta
Respekt | 12:00:00
Proč Hrad skartoval tajnou zprávu k Vrběticím


Sázka na dohodu
Respekt | 12:00:00
Česká a polská vláda překvapivě našly „papírový“ smír ohledně dolu Turów. Problém na polské hranici zatím trvá, Češi věří, že za rok a půl už bude lépe.S klidem Portugalce
Respekt | 12:00:00
Staronový premiér Costa se naučil vznášet nad zemíNezávislý a dokonalý
Respekt | 12:00:00
Vláda se – zatím za zavřenými dveřmi – pouští do zásadní reformy státní správy


Raději Putina než imperialisty z Ameriky
Respekt | 12:00:00
Slovensko se bouří a hledá své místo v rozděleném světěTenis
Respekt | 12:00:00
Tenis na sebe v poslední době upozornil hlavně aférou Novaka Djokoviće a jeho trapného covidového mlžení. Ale to je málo.

Upozornil na to Thanasi Kokkinakis, australský tenista, který teď spolu s parťákem Kyrgiosem vyhrál čtyřhru na Australian Open.

„Pokuď tenis nezačne víc podporovat hráče,…


Jde i o vás
Respekt | 12:00:00
S Gideonem Rachmanem o soužití s Ruskem, síle Západu a o tom, že i trochu šílený prezident jednou musí odejítJsem zvyklá se vracet
Respekt | 12:00:00
„V jednu chvíli máte všechno na světě a pak přijde pád,“ vypráví Eva Samková. Přinášíme příběh sportovkyně, která se toho o sobě hodně naučila.Čína chce ukázat, že zvládne hry i v pandemii
Respekt | 12:00:00
Se sinologem Martinem Hálou o významu olympiády pro čínský režim, fiasku Miloše Zemana a příběhu o nakaženém netopýroviMá to cenu?
Respekt | 12:00:00
Jak se v Česku mění pohled na oceňování filmařů, hudebníků, literátů či výtvarných umělcůRopuchy a Bůh
Respekt | 12:00:00
Dětství bývá často nahlíženo jako doba nevinnosti a štěstí. Marieke Lucas Rijneveld však ve svém debutu S večerem přichází tíseň připomíná, jak strašlivý umí být dětský svět, zvlášť když se k fantazii přidají traumata, s nimiž zůstává dozrávající bytost bez pomoci.

Hlavní hrdinka, desetiletá…Barvy úzkosti
Respekt | 12:00:00
V dlouhé řadě historických a biografických tuzemských komiksů, které vyšly loni, se těžce hledá titul jiného žánru. Jednou z mála výjimek je Naprostá šílenost manželů Kopeckých, není proto s podivem, že se objevuje i v nominacích na domácí komiksovou cenu Muriel hned ve dvou kategoriích – za kresbu…Knižní tipy
Respekt | 12:00:00
Agatha Christie ve vyprahlé Austrálii
Narodila se v britském Manchesteru, od roku 2008 však žije trvale v Melbourne a děj svých ceněných kriminálních románů zasazuje do odlehlých končin australského vnitrozemí. První dvě prózy Jane Harper už česky známe, ta třetí se od nich liší tím, že zdánlivou…Kultura/mix
Respekt | 12:00:00
DĚLNÍCI KULTURY
Až se v polovině dubna v Galerii hl. města Prahy otevře velká výstava Heroin Crystal věnovaná naší výtvarné generaci devadesátých let, návštěvníci na ní kupodivu neuvidí dílo, jež z čerstvě porevolučního umění trčí stejně nepřehlédnutelně jako „televizní“ Mimina Davida Černého.…V Česku se za chytrý přístup zhusta považuje opozičnictví
Respekt | 12:00:00
Tento týden odpovídá novinář a spisovatel Martin GromanO tchyních
Respekt | 12:00:00
„Jaký je trest za bigamii? Dvě tchyně.“ Nebo ještě drsněji: „Pivo, tchyně, uzený, nejlepší je studený.“ Tyto a spousta dalších vtipů o „mamince“ manžela či manželky, které kolují mezi lidmi, naznačují, kdo patří v rámci příbuzenstva k těm nejméně oblíbeným. Nebo ne? Ať tak, či onak, v tomto dílu…


Zpátky do budoucnosti
Respekt | 12:00:00
Resuscitace! Opakovaně to hlásí červeně označený dron nad našimi hlavami, zatímco další z formace přistávají k člověku, který vedle nás zkolaboval. Jak příhodné pro místo, kam jsem dnes vzal svoje pravnoučata. Jsme v bývalé Nemocnici Na Františku, která se v roce 2064 dostala definitivně pod správu…


Televizní vzpoura robotů
Respekt | 12:00:00
11. 2. 1938Pohádka ještě nenastala
Respekt | 12:00:00
No jo, kocoure, už jsem tady,“ otevírám mu dveře z koupelny do předsíně, abychom společně zahájili nový den. Já už se stihl osvěžit i si skromně zacvičit, protáhnout klouby a ramena, nezbytnost k dalšímu provozu. Sahám si na levou paži, kde se včera po třetím očkování vyskytlo bolavé místečko, dnes…Zen žen
Respekt | 12:00:00
[image id="200250388" caption="Zen žen" align="left"]


Uplynulých sedm dní očima Ivana Lampera
Respekt | 12:00:00
[image id="200250301"]

Po vydatném sněžení vyhlásili v Krkonoších třetí stupeň lavinového nebezpečí. Začal desátý ročník festivalu měsíční abstinence Suchej únor. Na protest proti rozsáhlému pošlapávání lidských práv tamním komunistickým režimem se kabinet Petra Fialy odmítl účastnit…Z webu Respektu
Respekt | 12:00:00
Staronová energie Miloše Zemana je zneklidňující
Prezident Zeman se nadechl k novým výkonům, a Jaroslav Spurný glosuje, co to může znamenat.
Plyn a trocha ponížení. Co Viktor Orbán dojednal u dlouhého stolu v Moskvě.
Maďarský premiér přivezl svým voličům před volbami levnější plyn, a do Moskvy…


O obstrukcích a lidech
Respekt | 12:00:00
Co vydrží sněmovna? To byla otázka, která musela minulý týden napadnout každého, kdo dění v dolní komoře sledoval: unavení a zívající poslanci a poslankyně seděli ve svých lavicích celý den a noc, než se vůbec dostali ke schválení programu schůze, aby vzápětí projednávaný pandemický zákon předem…


Zahrála si v Slunce, seno. Slavná hospoda píše další kapitolu své existence
Denik.cz | 13:11:00
Není v Česku slavnější hospody. V trilogii režiséra Zdeňka Trošky ze života jedné obyčejné jihočeské vesnice Slunce, seno… byla dějištěm nezapomenutelných scén. A i když první díl triologie šel do kin už v září 1984, stále do Hoštic nedaleko Volyně jezdí návštěvníci, kteří chtějí vidět, kde se nešťastná Miluna nalévala kořalkou kvůli nenaplněné lásce k zemědělskému mechanikovi Vencovi.


VIDEO: Rozlučková jízda Brnem. Trolejbus 25Tr čeká po čtrnácti letech vyřazení
Denik.cz | 13:03:00
Svou rozlučkovou jízdu po Brně v neděli absolvuje nízkopodlažní kloubový trolejbus Škoda 25Tr. Cestující se jím svezou postupně na všech místních linkách s trolejemi. Tento typ vozu z brněnských ulic zmizí po čtrnácti letech.


OBRAZEM: Hvězdné války i Titanic. Výstava lega v Hradci Králové potěší oko
Denik.cz | 12:56:00
Více než 600 stavebnic, 1500 figurek a několik set tisíc dílků stavebnice Lego nabízí prázdninová výstava v Hradci Králové. Velký zájem o legendární stavebnici překvapil i pořadatele. Expozice je k vidění do 13. února v učebnách SPŠ, SOŠ a SOU Hradební.


Na Berounsku se převrátil autobus, jeden cestující je lehce zraněný
Eurozpravy-domácí | 13:18:00
V Hořovicích na Berounsku dnes odpoledne boural autobus, údajně se kvůli silnému větru převrátil na bok. Uvnitř cestovalo čtyři až pět lidí, jeden muž utrpěl lehké zranění, řekla ČTK mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.


Prezident Zeman nesdílí obavy z případné ruské agrese vůči Ukrajině
Eurozpravy-domácí | 12:04:00
Prezident Miloš Zeman nesdílí obavy z případné ruské agrese vůči Ukrajině. V dnešní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News Zeman řekl, že nynější napětí zatím pokládá za válku slov z obou stran a přál by si, aby to tak zůstalo.


Zeman prozradil, od koho očekává prezidentskou kandidaturu
Eurozpravy-domácí | 11:54:00
Prezident Miloš Zeman míní, že v prezidentských volbách budou kandidovat také odborový předák Josef Středula, prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý a předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš.


Zeman podepíše pandemickou novelu. Vyjádřil se ke skartaci zprávy o Vrběticích
Eurozpravy-domácí | 11:41:00
Prezident Miloš Zeman uvedl, že podepíše vládní pandemickou novelu. V dnešní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News Zeman poukázal na sněmovní úpravy předlohy, které se týkaly omezení platnosti zákona do konce listopadu, snížení horní hranice pokut a nařizování karantény nebo izolace.


Zeman se chtěl zúčastnit zahájení zimní olympiády v Číně
Eurozpravy-domácí | 11:28:00
Prezident Miloš Zeman uvedl, že by se zřejmě zúčastnil pátečního zahájení zimních olympijských her v čínském Pekingu, pokud by mu to umožnil zdravotní stav. Diplomatický bojkot her zdůvodňovaný porušováním lidských práv v Číně je téměř nulový, uvedl Zeman v dnešní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News.


Alžběta II a královská rodina jsou značky hodnotnější než Shell nebo Marks & Spencer, jen „brand“ samotné královny má hodnotu přes bilion korun. Monarchie přitom pro Brity není drahá
Kurzy.cz | 13:48:43
Královna Alžběta II., která dneškem završuje 70 let na trůnu, je nejen nejdéle vládnoucím britským monarchou historie, ale také nejvýdělečnějším. Pokud by britská královská rodina představovala firmu, byla by její značka, „brand“, jednou z...


Pojišťovny inovují produkty. Ruší limity nebo snižují spoluúčast
Kurzy.cz | 13:41:06
Pojišťovny na tuzemském trhu přicházejí v posledních měsících s novými či inovovanými produkty, které přinášejí klientům zajímavé možnosti. I vzhledem k narůstající inflaci některé pojišťovny ruší či výrazně zvedají limity pojistného plnění.


StartupJobs expanduje do Rumunska. Etablovat značku i na dalších trzích pomohou zkušené posily mezi žraloky
Kurzy.cz | 13:36:48
Portál StartupJobs pomáhající startupům najít ty správné lidi pro budování jednorožců vyráží do země hraběte Drákuly. K expanzi na jihovýchod proto rozšiřuje tým o zkušené manažery.


Kryptoměnový projekt od Facebooku definitivně končí
Kurzy.cz | 13:36:26
Mateřská společnost Facebooku a její partneři vystupují z problematického projektu kryptoměny.


Zeman: Prezidentem budu volit Babiše, na olympiádu bych jel, bojkot má nulový efekt
Reflex | 11:50:00
Prezident Miloš Zeman míní, že v prezidentských volbách budou kandidovat také odborový předák Josef Středula, prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý a předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš. Tito lidé, a také někdejší předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková mají šanci být zvoleni, řekl Zeman v dnešní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News. Zemanova nástupce budou obyvatelé vybírat za necelý rok.


Nejbizarnější kandidáti na prezidenta: Youtubeři, stalinisti, zločinci a soudkyně Barbara
Reflex | 10:40:00
Máme spoustu známých tváří, které chtějí kandidovat na prezidenta… nebo se to o nich alespoň šušká. Jména jako Andrej Babiš nebo Petr Pavel. Víte co, tak nějak pochopitelní kandidáti. Pak máte level Karel Janeček, u kterého máte oči na vrch hlavy a doufáte, že nic divnějšího už kandidovat nebude. No, pár kandidátů jste možná přehlédli. Koukněte na ně.


V čínských karanténních hotelech panují příšerné podmínky, stěžují si olympionici
Tiscali-zprávy | 11:56:34
Sportovci, kteří mají po příletu pozitivní test, jsou izolováni v budovách oddělených od olympijské bubliny, aby se zabránilo dalšímu přenosu viru. V některých zařízeních ale nemají odpovídající podmínky - od kvality podávaného jídla až po nedostatek tréninkového vybavení.


Zeman v Partii: Koudelku by nejmenoval, do Pekingu by jel, ruské agrese se nebojí
Tiscali-zprávy | 11:45:46
Prezident Miloš Zeman podepíše pandemickou novelu, opět nehodlá jmenovat Michala Koudelku do generálské hodnosti, debaty o skartaci zprávy k Vrběticím považuje za bouři ve sklenici vody, neobává se případné ruské agrese vůči Ukrajině, a kdyby byl zdráv, zřejmě by býval jel do Pekingu na zahájení zimních olympijských her. O těchto a dalších tématech hovořil v dnešní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News.


Devadesátky málem pohřbily české sklářství. Nyní ho ničí drahé energie
E15-ekonomika | 13:30:00
Špatná, a mnohdy neprůhledná privatizace v devadesátých letech minulého století se neblaze podepsala i na v té době tradičním průmyslovém oboru - sklářství. Jednalo se o zejména o kauzy Skloexport a Bohemia Crystal.


Čím se teď Babiš baví? Už si zase hledá nové teplé křesílko, o které vůbec nestojí?
E15-ekonomika | 11:14:00
Víte, jak se o některých lidech říká, že kam šlápnou, tam sto let tráva neroste? To je úplně, jak kdybyste mluvili o Babišovi. Tenhle týden byl pro něj a jeho stranu zvlášť výživný.


Zeman podepíše pandemickou novelu. Před koncem mandátu chce navštívit Izrael a Čínu
E15-ekonomika | 11:00:00
Prezident ČR Miloš Zeman uvedl, že podepíše vládní pandemickou novelu. V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News Zeman poukázal na sněmovní úpravy předlohy, které se týkaly omezení platnosti zákona do konce listopadu, snížení horní hranice pokut a nařizování karantény nebo izolace. Pokud by měla novela od počátku tuto formu, Zeman míní, že její obstrukce ve Sněmovně by nebyla tak výrazná a demonstrace proti zákonu by byly méně početné. Prezident také odsoudil počínání účastníků protestů, kteří na ně přinesli makety šibenic.


Devadesátky málem pohřbily české sklářství. Nyní ho ničí drahé energie
E15-politika | 13:30:00
Špatná, a mnohdy neprůhledná privatizace v devadesátých letech minulého století se neblaze podepsala i na v té době tradičním průmyslovém oboru - sklářství. Jednalo se o zejména o kauzy Skloexport a Bohemia Crystal.


Čím se teď Babiš baví? Už si zase hledá nové teplé křesílko, o které vůbec nestojí?
E15-politika | 11:14:00
Víte, jak se o některých lidech říká, že kam šlápnou, tam sto let tráva neroste? To je úplně, jak kdybyste mluvili o Babišovi. Tenhle týden byl pro něj a jeho stranu zvlášť výživný.


Zeman podepíše pandemickou novelu. Před koncem mandátu chce navštívit Izrael a Čínu
E15-politika | 11:00:00
Prezident ČR Miloš Zeman uvedl, že podepíše vládní pandemickou novelu. V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News Zeman poukázal na sněmovní úpravy předlohy, které se týkaly omezení platnosti zákona do konce listopadu, snížení horní hranice pokut a nařizování karantény nebo izolace. Pokud by měla novela od počátku tuto formu, Zeman míní, že její obstrukce ve Sněmovně by nebyla tak výrazná a demonstrace proti zákonu by byly méně početné. Prezident také odsoudil počínání účastníků protestů, kteří na ně přinesli makety šibenic.


S plastikami to na mě nezkoušejte, prohlašuje Emilia Clarke
revue.idnes.cz | 14:22:00
Herečka Emilia Clarke (35) není příznivkyní plastických operací. Prohlásila, že si mladistvý vzhled nemíní udržovat pomocí nejrůznějších zákroků, protože celý tento trend považuje za absurdní.


V Jeseníkách se zasekla lanovka, hasiči dostali dolů desítky lidí
idnes.cz | 15:41:00
Přes sto lidí uvázlo na zaseknuté lanovce ve skiareálu Přemyslov v Loučné nad Desnou v Jeseníkách. Na místo se sjely lezecké skupiny hasičů, pomáhají také horští záchranáři. Nikdo není zraněn. Všichni lidé jsou už nyní z lanovky dole.


Podnapilý muž v obci u Prahy ukazoval příbuznému zbraň, střelil ho do břicha
idnes.cz | 15:36:00
Policisté a záchranáři vyjížděli v sobotu večer do obce Kamenice na Praze-východ. Podnapilý muž zde ukazoval svému příbuznému zbraň, když z ní vyšel výstřel. Šestadvacetiletý muž utrpěl zranění v oblasti břicha a letecky byl přepraven do nemocnice. Případem se zabývají kriminalisté.


Pro okupanty i zamilované. Příběhy slavných hotelů jsou nositeli historie
idnes.cz | 15:00:00
Podobně jako jsou gotické či barokní katedrály symboly architektury své doby, ve 20. století převzaly jejích úlohu podle hotely. Ty jsou symboly architektonických stylů. Nejslavnější česká ubytovací zařízení jsou skutečnými nositeli slávy měst a míst, kde byly postaveny. Která jsou nejznámější?


Žaloba Hradu je zastrašovací a zastírací manévr, tvrdí Stehlíková
idnes.cz | 14:58:00
Lékařka a bývalá ministryně Džamila Stehlíková uvedla, že žalobu Hradu kvůli jejím výrokům o zdraví prezidenta Miloše Zemana čekala a vnímá ji jako další zastrašovací a zastírací manévr prezidentské kanceláře. Soudní řízení však pokládá za nejlepší cestu k odhalení pravdy okolo loňského dění na Hradě. Hrad podal žalobu tento týden, řekl iDNES.cz Zemanův advokát Marek Nespala.


Přívaly sněhu mohou ochromit dopravu i v pondělí, neustane ani silný vítr
idnes.cz | 14:50:00
Podobně jako v neděli očekávají meteorologové kalamitní situaci a s tím spojené problémy i v pondělí, ve vyšších polohách České republiky má opět silně sněžit. Ojediněle může napadnout až půl metru sněhu, hrozí sněhové jazyky a závěje. Neustane ani silný vítr, který může mít v nárazech až 70 km/h, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Do několika týdnů navrhneme kompenzace kvůli drahým energiím, uvedl Síkela
idnes.cz | 14:27:00
Ministerstvo průmyslu a obchodu plánuje předložit návrh o kompenzaci firmám, které se potýkají s vysokým nárůstem cen energií. Učinit tak chtějí do několika týdnů. V neděli to řekl v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela. Nechce zapomenout ani na domácnosti. Spoustě z nich hrozí energetická chudoba.


Strojařský ředitel exceluje u grilu, na jeho sumce se jezdí zdaleka
idnes.cz | 14:00:00
Přes den pracuje jako ředitel ve strojírenské firmě v Kuřimi, po večerech vaří delikatesy ve své domácí restauraci v Holštejně na Blanensku. Ačkoli by se mohlo zdát, že tyto dvě práce nelze skloubit, Martin Hájek je důkazem opaku.


V rebely ovládaném Idlíbu zbyli poslední tři křesťané, odejít nehodlají
idnes.cz | 13:59:00
Kdysi živá křesťanská komunita v Idlíbu na západě Sýrie během posledního desetiletí závratně prořídla, v tom příštím zřejmě navždy zmizí. Městu na jediném území v Sýrii, které stále ovládají rebelové, vládnou islamisté, kteří posledním třem křesťanům v praktikování náboženství brání. Přesto se tito lidé shodují, že odchod nepřipadá v úvahu.


Na Berounsku poryv větru převrátil autobus na bok, zranil se cestující
idnes.cz | 13:53:00
Silný vítr v neděli krátce po poledni pravděpodobně způsobil havárii autobusu na Berounsku. Vůz skončil mimo silnici na boku. Při události se lehce zranil jeden cestující. Na většině území do pondělí platí výstraha před silným větrem.


Zatím se přihlásili šašci, řekl Zeman. V boji o Hrad čeká Babiše i Dlouhého
idnes.cz | 13:07:00
Do soutěže o příštího prezidenta se podle prezidenta Miloše Zemana zatím přihlásilo několik šašků. V nedělní debatě na televizi Prima a CNN Prima News řekl, že očekává kandidaturu šéfa odborových svazů ČMKOS Josefa Středuly, prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého a předsedy ANO, bývalého premiéra Andreje Babiše.


Evakuace 48 tisíc lidí a šest obětí. Silný cyklon zasáhl Madagaskar, místní mluví o zkáze
blesk | 15:22:00
Cyklon Batsirai, který v sobotu večer udeřil na Madagaskar, připravil o život nejméně šest lidí a dalších téměř 48 000 přinutil opustit domovy. Informovala o tom dnes agentura AFP, která se odvolává na místní úřady.


Ženy z Bystřice obnovily tradici: Už zase derou po domech peří!
blesk | 15:20:00
Peříčko po peříčku bere do ruky Jiřina Szuchová (66) a zbavuje tvrdá brka praporků. V dětství milovala zimní večery, kdy se sešly ženy z okolních chalup, dralo se a povídalo. Teď je šťastná, že se sousedská tradice do Bystřice na Frýdecko-Místecku vrátila.


Noční požár na Horňácku: Ze silně zakouřeného domu zachránili hasiči staršího muže
blesk | 14:12:00
První stupeň požárního poplachu vyhlásili v neděli nad ránem hasiči na Horňácku. Ve Velké nad Veličkou hořel rodinný dům. Uvnitř zůstal starší muž, který byl v ohrožení života. Záchranáři proto na místo vyslali vrtulník.


Sobotní večer patřil novinkám: Bodovala kriminálka Duch: A co zábavná show Na lovu?
blesk | 14:00:00
Pro sobotní večer proti sobě postavily konkurenční televizní stanice TV Nova a FTV Prima, které se neustále přehahují o diváky, skutečně silné soupeře - zábavný pořad Na lovu proti novinkovému krimiseriálu Duch. Kdo si nakonec vedl lépe?


Dostali košem, ale nevzdávají to. Havlíček a Okamura znovu svedou boj o vedení Sněmovny
blesk | 13:58:00
O křeslo zbývajícího, šestého místopředsedy Sněmovny se znovu utkají někdejší vicepremiér Karel Havlíček (ANO) a předseda opozičního hnutí SPD Tomio Okamura. Vyplynulo to z jejich vyjádření v dnešní Partii Tereze Tománkové na CNN Prima News. Další volba se má konat na příští schůzi Sněmovny, která začne v polovině února.


Lesy ČR budou mít ředitele do konce února. Známe jména pěti uchazečů o funkci
iHned.cz | 14:21:00
Do konce února slíbil ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) představit nového generálního ředitele státního podniku Lesy ČR, který pečuje o polovinu lesů v zemi. Firma, jež zaměstnává téměř čtyři tisíce lidí, je od loňského prosince bez...


Zeman nepodpoří vyslání vojáků na Ukrajinu. Skartaci materiálů k Vrběticím má za bouři ve sklenici vody
iHned.cz | 14:00:00
Prezident Miloš Zeman podepíše vládní pandemickou novelu. V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News Zeman poukázal na sněmovní úpravy předlohy, které se týkaly omezení platnosti zákona do konce listopadu, snížení horní hranice pokut a...


Loni zemřelo nejvíce lidí od roku 1945. Některým úmrtím šlo předejít, říká demografka
iHned.cz | 14:00:00
Nejčastější příčinou smrti byla v Česku v minulém roce nemoc covid-19. Stála zhruba za pětinou z celkového počtu 140 tisíc úmrtí, což bylo nejvíce od konce druhé světové války. Podle demografky Dagmar Dzúrové na to mělo vliv špatné řízení epidemie....


O obstrukcích a lidech. Nefunkční sněmovna může u voličů symbolizovat nefunkční demokracii
iHned.cz | 13:20:00
Co vydrží sněmovna? To byla otázka, která musela minulý týden napadnout každého, kdo dění v dolní komoře sledoval: unavení a zívající poslanci a poslankyně seděli ve svých lavicích celý den a noc, než se vůbec dostali ke schválení programu schůze,...


Vydělal na bitcoinech a dal se na porno. Kniha líčí proměnu bílého stárnoucího muže
pikant | 15:00:00
Martin Vopěnka napsal napínavý román o prázdnotě člověka, kterému nechybí vůbec nic, kromě smyslu života.


Hennessey odstartoval výrobu Fordu F-150 Raptor na steroidech, říká mu VelociRaptor 600
Auto.cz | 15:45:00
Texaská společnost Hennessey koncem loňského roku představila svoji představu o úpravě třetí generace Fordu F-150 Raptor. VelociRaptor 600 nyní vstupuje do omezené výroby a při té příležitosti byla zveřejněna finální technická data a srovnání s neupraveným Fordem F-150 Raptor.


Zeman se marně snaží poškodit naše vztahy, čílil se ukrajinský ministr. Těším se na návštěvu Lipavského, vzkázal
lidovky.cz | 15:57:00
Prezident Miloš Zeman se svými výroky o Ukrajině marně snaží poškodit česko-ukrajinské vztahy, uvedl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Zeman označil vysílání vojáků k východní hranici NATO za „chrastění zbraněmi“ a českou vládu kritizoval za to, že Ukrajincům darovala čtyři tisíce dělostřeleckých granátů. Měla jim je prý prodat.


V Jeseníkách se zasekla lanovka se 130 lidmi. Dolů je sundavali hasiči pomocí lan a lezeckých technik
lidovky.cz | 15:49:00
Přes sto lidí uvázlo na zaseknuté lanovce ve skiareálu Přemyslov v Loučné nad Desnou v Jeseníkách. Na místo se sjely lezecké skupiny hasičů, pomáhají také horští záchranáři. Nikdo není zraněn. Všichni lidé jsou už nyní z lanovky dole.


Zastrašovací a zastírací manévr, tvrdí Stehlíková o žalobě Hradu. Soud ale pokládá za nejlepší cestu k pravdě
lidovky.cz | 15:08:13
Lékařka a bývalá ministryně Džamila Stehlíková uvedla, že žalobu Hradu kvůli jejím výrokům o zdraví prezidenta Miloše Zemana čekala a vnímá ji jako další zastrašovací a zastírací manévr prezidentské kanceláře. Soudní řízení však pokládá za nejlepší cestu k odhalení pravdy okolo loňského dění na Hradě. Hrad podal žalobu tento týden, řekl iDNES.cz Zemanův advokát Marek Nespala.


V rebely ovládaném Idlíbu zbyli poslední tři křesťané, odejít nehodlají
lidovky.cz | 14:57:46
Kdysi živá křesťanská komunita v Idlíbu na západě Sýrie během posledního desetiletí závratně prořídla, v tom příštím zřejmě navždy zmizí. Městu na jediném území v Sýrii, které stále ovládají rebelové, vládnou islamisté, kteří posledním třem křesťanům v praktikování náboženství brání. Přesto se tito lidé shodují, že odchod nepřipadá v úvahu.


Těžké váhy se ještě nepřihlásily. Zatím jen šašci, řekl Zeman k boji o Hrad. Několik favoritů vyjmenoval
lidovky.cz | 14:05:00
Do soutěže o příštího prezidenta se podle prezidenta Miloše Zemana zatím přihlásilo několik šašků. V nedělní debatě na televizi Prima a CNN Prima News řekl, že očekává kandidaturu šéfa odborových svazů ČMKOS Josefa Středuly, prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého a předsedy ANO, bývalého premiéra Andreje Babiše.


Kvůli nadužívání antibiotik tu umírá tolik lidí jako při nehodách, varuje infektolog
aktuálně.cz | 15:06:04
Lidé antibiotika užívají často chybně nebo úplně zbytečně. Bakterie jsou pak vůči lékům odolnější, což může způsobit vážný stav nebo i smrt.


V Jeseníkách se zasekla lanovka se 130 lidmi, evakuují je hasiči
Denik.cz | 15:17:00
Lanovka se 130 lidmi se zasekla v neděli 6. února odpoledne ve skiareálu Přemyslov v Loučné nad Desnou. Uvízlé zachraňují hasiči spolu s horskou službou.


K požárům jezdí veteráni. Na obměnu aut dobrovolných hasičů je třeba 14 miliard
Denik.cz | 15:10:00
Vyměnit nefungující díly, seřídit, opravit a Tatra 138 je opět připravená k zásahu. I když je to již více než padesát let, co toto vozidlo sjelo z výrobní linky v Kopřivnici, dobrovolným hasičům ve Mšeci na Rakovnicku slouží dodnes.


OBRAZEM: Rakovnická posádka začala stavět zázemí pro pobyt amerických vojsk
Denik.cz | 14:37:00
Na průjezd konvojů americké armády, které v druhé polovině února mají přes Českou republiku projíždět cestou ze základen v Německu na již tradiční spojenecké cvičení vojsk členských zemí NATO Saber Strike, se od víkendu začali naplno připravovat příslušníci praporu podpory nasaditelných sil, jenž se nově formuje v Rakovníku.


Převrácený autobus a uzavřené silnice. Počasí znovu komplikuje dopravu
Denik.cz | 14:30:00
Varování meteorologů se naplnilo. Silný vítr a čerstvě napadaný sníh komplikují v neděli odpoledne na řadě míst České republiky dopravu. Uzavřena je silnice na Boží dar na západě Čech. V Hořovicích na Berounsku se pak kvůli silnému větru převrátil autobus, přičemž se zranil jeden člověk. Silně sněžit má ve vyšších polohách České republiky také v pondělí, neustane ani silný vítr. 


Kvůli silnému větru se v Hořovicích převrátil autobus. Jeden cestující se zranil
Denik.cz | 14:14:00
Silný vítr komplikuje v neděli 6. února dopravu nejen na horách, ale také na středočeských silnicích. V Hořovicích se dokonce vlivem silného poryvu větru převrátil autobus s cestujícími. Jak uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková, oznámení o havárii přijala Policie ČR ve 12.24 hodin od zdravotnické záchranné služby.


Mileniálové a jejich ztracený sen o vlastním domově
Kurzy.cz | 15:11:00
Ekonom Paz-Pardo se ve svém výzkumu věnuje fenoménu ubývajících lidí z mladších generací, kteří vlastní svůj domov, oproti starším generací ve stejném věku.


Bezos za jeden den zbohatl o desítky miliard, zatímco Zuckerbergovo jméno mizí z žebříčku nejbohatších
Hospodářské noviny | 16:00:00
Výsledková sezona se blíží ke konci a akcie firem za sebou mají jízdu na horské dráze. Někteří investoři jsou po dávce adrenalinu spokojení, zatímco jiným se stále ještě točí hlava. Především dvěma mužům se zrychlil tep, jmenovitě zakladateli...


Snížení deficitu? Fiala je jako hasič, který honí slávu na hašení jím založeného požáru
Hospodářské noviny | 16:00:00
Jednání vlády o rozpočtu na letošní rok se vlečou jako rozhovor s hráčem amerického fotbalu – a pozorovatel si říká, v čem je problém. Z obludného deficitu 380 miliard uchystaného rozhazovačnou sestavou expremiéra Andreje Babiše chce ubrat...


Šéfem Lesů ČR chce být i stíhaný exředitel Szorád. Známe také jména dalších čtyř uchazečů
Hospodářské noviny | 14:21:00
Do konce února slíbil ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) představit nového generálního ředitele státního podniku Lesy ČR, který pečuje o polovinu lesů v zemi. Firma, jež zaměstnává téměř čtyři tisíce lidí, je od loňského prosince bez...


Zeman nepodpoří vyslání vojáků na Ukrajinu. Skartaci materiálů k Vrběticím má za bouři ve sklenici vody
Hospodářské noviny | 14:00:00
Prezident Miloš Zeman podepíše vládní pandemickou novelu. V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News Zeman poukázal na sněmovní úpravy předlohy, které se týkaly omezení platnosti zákona do konce listopadu, snížení horní hranice pokut a...


Loni zemřelo nejvíce lidí od roku 1945. Některým úmrtím šlo předejít, říká demografka
Hospodářské noviny | 14:00:00
Nejčastější příčinou smrti byla v Česku v minulém roce nemoc covid-19. Stála zhruba za pětinou z celkového počtu 140 tisíc úmrtí, což bylo nejvíce od konce druhé světové války. Podle demografky Dagmar Dzúrové na to mělo vliv špatné řízení epidemie....


O obstrukcích a lidech. Nefunkční sněmovna může u voličů symbolizovat nefunkční demokracii
Hospodářské noviny | 13:20:00
Co vydrží sněmovna? To byla otázka, která musela minulý týden napadnout každého, kdo dění v dolní komoře sledoval: unavení a zívající poslanci a poslankyně seděli ve svých lavicích celý den a noc, než se vůbec dostali ke schválení programu schůze,...


Konečná chce garanci neutrální Ukrajiny. Fischer jí připomněl budapešťské memorandum
ČT24 | 15:02:40
Česko by se nemělo podílet na eskalaci napětí kolem Ukrajiny darováním munice, je přesvědčena předsedkyně KSČM a europoslankyně Kateřina Konečná. V Otázkách Václava Moravce vyjádřila přání, aby se Ukrajina stala neutrální zemí. Podle senátora Pavla Fischera (nestr.) se takový záměr bude Kyjevu obtížně vysvětlovat, když Rusko porušilo garanci suverenity z roku 1994 a okupuje část ukrajinského území. Západ musí podle něj Kyjevu naslouchat a také připravit sankce proti okolí Vladimira Putina.


V lyžařském středisku v Jeseníkách se zasekla lanovka. Desítky lidí museli hasiči dostat dolů
ČT24 | 15:22:09
V lyžařském středisku Přemyslov v Jeseníkách se z technických důvodů zastavila sedačková lanovka. Uvázlo na ní na 130 lidí. Hasičům se už podařilo dostat všechny na zem a podle mluvčí hasičů Lucie Balážové se nikdo nezranil.


Silný vítr a sněžení způsobily potíže v dopravě, výstraha platí i na pondělí
ČT24 | 14:18:08
I v pondělí by mělo ve vyšších polohách Česka silně sněžit. Na horách může ojediněle napadnout až půl metru sněhu a hrozí sněhové jazyky a závěje. Podobně jako v neděli očekává Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) kalamitní situaci a s tím spojené problémy v dopravě nebo energetice. Kvůli silnému větru a sněžení uzavřeli silničáři komunikaci druhé třídy z Božího Daru na Klínovec. Kvůli spadlým stromům zasahovali i hasiči ve středních Čechách. 


Ministerstvo navrhne další pomoc kvůli vysokým cenám energií, řekl Síkela
ČT24 | 14:24:56
Ministerstvo průmyslu a obchodu chce do několika týdnů předložit návrh pomoci pro firmy potýkající se s vysokým nárůstem cen energií. Rozšířit by se měla i pomoc domácnostem, kterým hrozí energetická chudoba. V Otázkách Václava Moravce to řekl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN). Připustil také změny zákona ohledně cen energií.


Zle se vládne zemi s poškozenou opozicí
Respekt | 12:00:00
Po volbách jsme se překulili do opačné krajnosti: protiváhou kabinetu je jen extremistická strana SPD a populistické hnutí ANOZa svou práci jste byli oceněni. Znamenalo to pro vás nějaký posun, změnu v tom, co děláte?
Respekt | 12:00:00
[image id="200250295" caption="koreanistka" align="left"][image id="200250291" caption="architekt" align="left"][image id="200250292" caption="spisovatelka" align="left"][image id="200250293" caption="redaktor" align="left"]


Respekt • Despekt
Respekt | 12:00:00
[image id="200250349" align="center"][image id="200250348" align="center"]


„Přijď na čaj...“ aneb Jak si udržet dobrou náladu ve zlých časech
Respekt | 12:00:00
dopis z KyjevaDopisy
Respekt | 12:00:00
Rvačka o lepší školu
Respekt 5/2022

Děkuji, že se věnujete tématu vzdělávání a základního školství. Dovolte mi reagovat „rodičovským pohledem“.

Do šesti let věku dítěte rodič rozhoduje o všem zásadním, co se dítěte týká, sám. Bez vlivu vnějšího systému, pokud nechce, do pěti let dítě nemusí…


Čeho se bojí Spotify
Respekt | 12:00:00
Spor s hudebníky z generace hippies ukázal odvrácenou stranu globální streamovací službyMinistr Síkela přijde do několika týdnů s kompenzacemi kvůli zdražování energií
Eurozpravy-domácí | 14:25:00
Ministerstvo průmyslu a obchodu chce do několika týdnů předložit návrh pomoci pro firmy potýkající se s vysokým nárůstem cen energií. Rozšířit by se měla i pomoc pro domácnosti, kterým hrozí energetická chudoba. V dnešním pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to řekl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN).


Místopředsedové Sněmovny Kovářová a Bartošek by kvůli obstrukcím zatím neměnili pravidla
Eurozpravy-domácí | 14:00:00
Koaliční místopředsedové Sněmovny Věra Kovářová (STAN) a Jan Bartošek (KDU-ČSL) se shodli na tom, že kvůli poslední obstrukci opozičního hnutí SPD při schvalování vládní pandemické novely není teď potřeba měnit zákonná pravidla jednání Sněmovny. Obdobně v dnešní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News se vyjádřil poslanec opozičního hnutí ANO, bývalý vicepremiér Karel Havlíček.


Havlíček a Okamura budou opět usilovat o post místopředsedy Sněmovny
Eurozpravy-domácí | 13:26:00
O křeslo zbývajícího, šestého místopředsedy Sněmovny se znovu utkají někdejší vicepremiér Karel Havlíček (ANO) a předseda opozičního hnutí SPD Tomio Okamura. Vyplynulo to z jejich vyjádření v dnešní Partii Tereze Tománkové na CNN Prima News. Další volba se má konat na příští schůzi Sněmovny, která začne v polovině února.


Rusko by mohlo zahájit invazi na Ukrajinu do několika týdnů, zní z Bílého domu
Eurozpravy-zahraniční | 16:40:00
Rusko by mohlo zahájit invazi na Ukrajinu do několika dnů či týdnů. V rozhovoru s několika americkými televizemi to uvedl bezpečnostní poradce Bílého domu Jack Sullivan, podle kterého je také možné, že se Moskva rozhodne pro diplomatické řešení.


Do Polska přijíždějí další američtí vojáci, aby posílili východní členy NATO
Eurozpravy-zahraniční | 15:36:00
V Polsku dnes přistálo další letadlo s americkými vojáky, uvedla s odvoláním na očité svědky agentura Reuters. Vojáci mají posílit východní členy Severoatlantické aliance v situaci, kdy se za ukrajinsko-ruskou hranicí hromadí ruské jednotky. Přesun zhruba 3000 dalších vojáků do Polska a do Rumunska nařídil ve středu americký prezident Joe Biden, první část přiletěla už v sobotu.


Kanadu zachvátily protesty proti koronavirovým restrikcím
Tiscali-zprávy | 14:37:40
Kanadská města včetně nejlidnatějšího Toronta se potýkají s protesty proti covidovým opatřením, které se rozšířily z metropole Ottawy. Takzvaný Konvoj svobody začal před více než týdnem jako demonstrace proti povinnému očkování u řidičů kamionů, kteří přejíždějí hranice se Spojenými státy. Později přerostl v hnutí zaměřené proti koronavirovým opatřením a protestům proti vládě premiéra Justina Trudeaua.


MPO do několika týdnů navrhne kompenzace kvůli zdražování energií
Tiscali-zprávy | 14:24:11
Ministerstvo průmyslu a obchodu chce do několika týdnů předložit návrh pomoci pro firmy potýkající se s vysokým nárůstem cen energií. Rozšířit by se měla i pomoc pro domácnosti, kterým hrozí energetická chudoba, řekl v dnešním pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.


Kapitánem hokejové reprezentace bude na ZOH Roman Červenka
Tiscali-zprávy | 14:05:23
Kapitánem české hokejové reprezentace na olympijských hrách v Pekingu bude útočník Roman Červenka, jenž se představí pod pěti kruhy počtvrté. Jeho asistenty budou David Krejčí a Jakub Jeřábek.


ECB zvýší sazby ve čtvrtém kvartále, myslí si šéf nizozemské centrální banky
E15-ekonomika | 16:26:00
Šéf nizozemské centrální banky a člen Rady guvernérů Evropské centrální banky (ECB) Klaas Knot očekává, že ECB zvýší základní úrokovou sazbu v letošním čtvrtém čtvrtletí. Je přitom pro co nejrychlejší ukončení programu ECB na nákup dluhopisů. Knot to řekl v nizozemské televizi NPO 1. Nizozemský bankéř je známý jako takzvaný jestřáb, je pro něj důležitá nízká inflace. A to i za cenu vyšších úrokových sazeb.


Ministr Síkela do několika týdnů navrhne kompenzace firmám kvůli zdražování energií
E15-ekonomika | 14:20:00
Ministerstvo průmyslu a obchodu chce do několika týdnů předložit návrh pomoci pro firmy potýkající se s vysokým nárůstem cen energií. Rozšířit by se měla i pomoc pro domácnosti, kterým hrozí energetická chudoba. V nedělním pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to řekl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN).


ECB zvýší sazby ve čtvrtém kvartále, myslí si šéf nizozemské centrální banky
E15-politika | 16:26:00
Šéf nizozemské centrální banky a člen Rady guvernérů Evropské centrální banky (ECB) Klaas Knot očekává, že ECB zvýší základní úrokovou sazbu v letošním čtvrtém čtvrtletí. Je přitom pro co nejrychlejší ukončení programu ECB na nákup dluhopisů. Knot to řekl v nizozemské televizi NPO 1. Nizozemský bankéř je známý jako takzvaný jestřáb, je pro něj důležitá nízká inflace. A to i za cenu vyšších úrokových sazeb.


Ministr Síkela do několika týdnů navrhne kompenzace firmám kvůli zdražování energií
E15-politika | 14:20:00
Ministerstvo průmyslu a obchodu chce do několika týdnů předložit návrh pomoci pro firmy potýkající se s vysokým nárůstem cen energií. Rozšířit by se měla i pomoc pro domácnosti, kterým hrozí energetická chudoba. V nedělním pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to řekl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN).


Kamiony nemohou na Harrachov, silničáři cestu kvůli sněžení uzavřeli
iHned.cz | 17:17:00
Silné sněžení komplikuje dopravu na horách. Silničáři kvůli tomu v neděli odpoledne uzavřeli silnici 10 z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska pro nákladní dopravu. Omezení potrvá minimálně do pondělního odpoledne. Pokud se naplní výstraha...


Zhruba 130 lidí uvízlo na lanovce v Přemyslově na Šumpersku. Hasiči museli evakuovat na 40 lyžařů
iHned.cz | 17:07:00
Hasiči ve spolupráci s horskou službou evakuovali přibližně 40 lyžařů z lanovky v lyžařském středisku Přemyslov v Loučné nad Desnou v Jeseníkách. Jeden člověk utrpěl lehké zranění, řekla mluvčí krajských hasičů Lucie Balážová. Podle provozovatele...


Bezos za jeden den zbohatl o desítky miliard, zatímco Zuckerbergovo jméno mizí z žebříčku nejbohatších
iHned.cz | 16:00:00
Výsledková sezona se blíží ke konci a akcie firem za sebou mají jízdu na horské dráze. Někteří investoři jsou po dávce adrenalinu spokojení, zatímco jiným se stále ještě točí hlava. Především dvěma mužům se zrychlil tep, jmenovitě zakladateli...


Snížení deficitu? Fiala je jako hasič, který honí slávu na hašení jím založeného požáru
iHned.cz | 16:00:00
Jednání vlády o rozpočtu na letošní rok se vlečou jako rozhovor s hráčem amerického fotbalu – a pozorovatel si říká, v čem je problém. Z obludného deficitu 380 miliard uchystaného rozhazovačnou sestavou expremiéra Andreje Babiše chce ubrat...


Turci dopadli muže, který promluvil o tom, jak prodávají zbraně na černém trhu
aktuálně.cz | 17:27:07
Nuri Bozkir tvrdil, že jeho země posílá zbraně milicím v Sýrii i Libyi. Teď byl unesen.


Legendární soška na kapotách vozů Rolls-Royce se změní s příchodem elektromobilu
aktuálně.cz | 16:42:00
Je to nepochybně nejslavnější soška ve světě aut, Spirit of Ecstasy (Duch extáze) neboli Emily se už 111 let vozí na kapotách Rolls-Royců.


S gerontooblekem jsme zestárli o desítky let. A v bance jsme se nestačili divit
aktuálně.cz | 16:03:03
Redaktorka online deníku Aktuálně.cz vyzkoušela takzvaný gerontooblek, který simuluje stáří, a absolvovala v něm banální návštěvu banky.


Devadesátky sériového vraha aneb jak zabíjel Ivan Roubal. Dostal doživotní trest
Denik.cz | 16:48:00
Jedním z případů, které v 90. letech zahýbaly veřejností, byla kauza Ivana Roubala. Jeden z neznámějších českých sériových vrahů dostal nakonec doživotí. Odsouzen byl za pět vražd, ale kriminalisté byli přesvědčeni, že jich může mít na svědomí více.


Vydělal na bitcoinech a dal se na porno. Kniha líčí proměnu bílého stárnoucího muže
bleskove.cz | 15:00:00
Martin Vopěnka napsal napínavý román o prázdnotě člověka, kterému nechybí vůbec nic, kromě smyslu života.


Pavel Haas Quartet vyrazil do světa, vydává album Brahmsových kvintetů
bleskove.cz | 13:00:00
Novou členkou mezinárodně uznávaného souboru se vloni stala violistka Luo-ša Fang, která vystřídala Jiřího Kabáta.


Tragédie v Peru: Při havárii turistického letounu zemřelo sedm lidí!
blesk | 18:45:00
Sedm lidí zemřelo poté, co se s nim v Peru zřítilo turistické letadlo. Mezi cestujícími byli dva Chilané a tři lidé z Nizozemí. Další dva mrtví jsou členové posádky. Turisté chtěli z letounu obdivovat obrazce Nasca - tamní známou turistickou atrakci.


Zeman zlehčoval ruskou agresi, ukrajinský ministr se zlobí: Prezidentovi poslal ostrý vzkaz
blesk | 18:41:00
Český prezident Miloš Zeman se svými výroky o Ukrajině marně snaží poškodit česko-ukrajinské vztahy, uvedl dnes ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Zeman dnes v rozhovoru na televizní stanici CNN Prima News řekl, že nesdílí obavy z případné ruské agrese Moskvy vůči Ukrajině, a také že není důvod přesouvat kvůli Ukrajině vojáky k východním hranicím Severoatlantické aliance.


Vakcína neohrožuje plodnost, potvrdila studie. Těhotným ženám navíc poskytuje výhodu
blesk | 18:16:00
Nová americko-kanadská studie vyvrátila jednu z nejdiskutovanějších obav odpůrců očkování. Již od počátku distribuce vakcíny proti koronaviru se nejen na sociálních sítích objevovaly spousty příspěvků zmiňujících plodnost. Někteří lidé měli strach, že očkování nějak sníží jejich šance v budoucnu počít dítě, ačkoli tyto pochybnosti o vakcíně byly z pohledu lékařů již od začátku neopodstatněné. To, že očkování na plodnost nemá vliv, potvrdil další mezinárodní výzkum.


Parte fotografa Petra Našice (†57) přineslo překvapení! Co bude po obřadu?
blesk | 18:00:00
Na konci měsíce ledna zemřel divadelní a filmový fotograf a manažer Petr Našic (†57) - a podle zveřejněného parte se posledního rozloučení s příbuznými, přáteli i kolegy uskuteční 11. února. Co ale bude následovat po pohřbu jako takovém?


Střelba ve Švehlově ulici v Praze: Někdo ze vzduchovky vystřelil po autobusu, střela rozbila okno
blesk | 17:58:00
A nedá si pokoj! V Praze 10 ve Švehlově ulici opět došlo k poškození autobusu. Po něm měl někdo střlet pravděpodobně ze vzduchovky. Rána zasáhla okno, které se rozbilo. K podobnému případu ve stejné ulici vyjížděli pražští policisté před měsícem. 


Auto v Ostravě srazilo staříka (†90): V nemocnici svým zraněným podlehl
blesk | 17:37:00
Devadesátiletý muž nepřežil zranění, která utrpěl, když ho v sobotu v Ostravě srazilo auto. Záchranáři ho přivezli v kritickém stavu do Fakultní nemocnice Ostrava (FNO), tam ale později zemřel. ČTK to v neděli řekla mluvčí nemocnice Petra Petlachová.


Louh orlickým vrahům nepomohl: Soudní lékař popsal, jak otvírali sudy s rozloženými oběťmi
blesk | 17:05:00
Takzvané orlické vraždy jsou jedním z nejděsivějších kriminálních případů české historie. Materiály proti pětičlennému gangu policisté sbírali roky. Jejich práci na komplikovaném případu připomíná divácky oblíbený seriál České televize Devadesátky. Tři z pěti zavražděných zločinci shodili ze Žďákovského mostu do Orlické přehrady. Policii se nakonec podařilo dobře ukrytá těla objevit. Jak probíhala rozsáhlá akce, popsali sami kriminalisté.


„Doufám, že ji zavřou a zahodí klíč.“ Exmanžel nevěsty ISIS odhalil, že ho vydírala
blesk | 17:03:00
Problematika nevěst ISIS, tedy žen, které odešly do Sýrie, kde se přidaly k teroristické organizaci Islámský stát (ISIS), často rozděluje společnost, někteří lidé jsou připraveni jim odpustit, podle jiných ženy patří do vězení. Tento druhý názor sdílí i James Fluke (47) z amerického Kansasu, jeho exmanželka Allison (42) je jednou z nevěst ISIS. Do Sýrie s sebou však vzala i děti, syna Gabriela a dceru Alainu, Fluke tak skoro na 10 let ztratil s dětmi kontakt, uvedl list Daily Mail.


Kuriózní cestující v Brně: Jorkšír se vydal tramvají na samostatnou prohlídku města
blesk | 16:31:00
Nezvyklého spolucestujícího uviděli nastupovat do tramvaje lidé v jedné z brněnských tramvají. Po schůdkách naskákal do vozu drobný jorkšír. A to bez jakéhokoliv doprovodu.


Pláč za Rajána (†5)! Rodina je ze smrti chlapce ve studni zdrcená
blesk | 16:28:00
Chybělo tak málo. Maročtí záchranáři byli od maličkého Rajána Awrama, který od úterý trpěl v chladu a tmě ve studni, jen několik centimetrů. Bohužel se speciální tým dostal k nebohému chlapci moc pozdě. Maličký chlapec i přes statečný boj v podzemí zemřel. Rodina je naprosto zdrcená. Smutní i francouzský prezident nebo marocký král. 


Z muže Kenem a nakonec Barbie! Jessica Alvesová je rok od proměny k nepoznání
blesk | 16:00:00
Trasgender Barbie Jessica Alvesová (38) dnes díky svému tělu vydělává miliony. Ještě před rokem ovšem vypadala úplně jinak! Alvesová, která se narodila jako chlapec Rodrigo, prodělala během svého života bezpočet obrovských změn. 


Malý chlapec v Jeseníkách utrpěl úraz na lyžích: Letěl pro něj vrtulník!
blesk | 15:43:00
Sníh a chladno v horách vyzývaly o víkendu k zimním radovánkám. Ty se ale staly osudné malému chlapci ve Ski areálu Miroslav u Lipové. Na lyžích upadl tak nešťastným způsobem, že se pro něj musel vydat vrtulník záchranné služby. Nešlo přitom o jediný nedělní případ.


Rozhovor s mechanikem mistra světa superbiků: Toprak je bezva kluk!
Auto.cz | 17:50:00
Mistrem světa silničních motocyklů superbike je turecký závodník Toprak Razgatlioglu. O pneumatiky v továrním týmu Yamaha se mu stará český mechanik Ondřej Kocourek.


Sněžku zasáhl orkán, horní úsek lanovky nejezdí. Silničáři uzavřeli cesty na Harrachov či Klínovec
Hospodářské noviny | 17:17:00
Nejvyšší českou horu v neděli zasáhl orkán. Vítr dosahoval rychlosti v nárazech až 144 km/h, vyplynulo z údajů Českého hydrometeorologického ústavu. Hranice orkánu je přitom 118 km/h. Kvůli silnému větru se ráno nerozjel horní úsek lanovky na...


Zhruba 130 lidí uvízlo na lanovce v Přemyslově na Šumpersku. Hasiči museli evakuovat na 40 lyžařů
Hospodářské noviny | 17:07:00
Hasiči ve spolupráci s horskou službou evakuovali přibližně 40 lyžařů z lanovky v lyžařském středisku Přemyslov v Loučné nad Desnou v Jeseníkách. Jeden člověk utrpěl lehké zranění, řekla mluvčí krajských hasičů Lucie Balážová. Podle provozovatele...


Rusko nabízí v tající Arktidě milion hektarů zdarma, chce podpořit ekoturismus
idnes.cz | 19:42:00
Využijte změn klimatu a pojďte odstartovat své podnikání do Arktidy, vzkázalo Rusko svým občanům a v rychle tajícím regionu jim nabídlo půdu zdarma. V arktické oblasti je k mání více než jeden milion hektarů země. Úředníci lidem doporučují podnikat například v ekoturismu či zemědělství. Moskva si od programu slibuje rozvoj i osídlení vzdálených míst.


V cizině řeší Zemanovy výroky. Chcete poškodit vztahy, vyčítá mu Ukrajina
idnes.cz | 19:01:00
Prezident Miloš Zeman se svými výroky o Ukrajině marně snaží poškodit česko-ukrajinské vztahy, uvedl ukrajinský ministr zahraničí. Zeman označil vysílání vojáků k východní hranici NATO za „chrastění zbraněmi“ a českou vládu kritizoval za to, že Ukrajincům darovala čtyři tisíce dělostřeleckých granátů. Měla jim je prý prodat. Zemanových výroků si začali všímat i v zahraničí.


Portugalci oklamali diktátora. Salazar dva roky věřil, že je stále u moci
idnes.cz | 18:11:00
Portugalský diktátor António de Oliviera Salazar i dva roky po faktickém konci své vlády věřil, že stále stojí v čele země. Poslední roky života trávil kvůli nemoci na lůžku, jeho okolí se však zapojilo do hry, díky které si bývalý premiér jihoevropského státu myslel, že je pořád u moci. Vyplývá to z informací zveřejněných v nové knize o zesnulém diktátorovi.


I covid lidem ukázal, že armáda není zbytečná, říká Miroslav Hlaváč
idnes.cz | 17:30:00
Bez členství v Severoatlantické alianci by musely být investice státu do armády mnohem větší, říká zástupce náčelníka generálního štábu Miroslav Hlaváč. Podle něj armáda ukázala svou důležitost také během pandemie koronaviru.


Pro řadového policistu byl v devadesátkách každý případ velký, říká Galaš
idnes.cz | 17:21:00
Ředitel policejního muzea Radek Galaš v rozhovoru přibližuje jeho účast na případech v devadesátých letech a taktaké vystavené exponáty v muzeu policie ČR, na které se mohou návštěvníci těšit. Mezi nimi je například i pověstný sud z Orlické přehrady, ve kterém byly nalezeny lidské ostatky.


Ostravské stopy: Úžasné město s podivnou strukturou, líčí fotograf Kalhous
idnes.cz | 17:05:00
Specifické černobílé velkoformátové fotografie Michala Kalhouse ovládly nedávno horní patro ostravského Domu umění. Během hojně navštívené vernisáže autor působící na ostravské scéně téměř od počátku sametové revoluce prozradil pro seriál MF DNES a iDNES.cz Ostravské stopy svůj úhel pohledu na město.


Pojmenování orgánů, nastavení hranic. Pilíře sexuální nauky leží i na školce
idnes.cz | 16:56:00
Sexuální nauka by měla začít v podstatě od narození. Samotný termín sice může řadu lidí vyděsit, avšak pod ním se skrývá i vyjádření emocí, nesouhlasu, vytváření hranic nebo jednoduše správné pojmenování jednotlivých částí těla. Nejnovější díl seriálu Sexuální výchova v Česku se proto věnuje školkám, které by měly doplnit první vzdělání v rodině.


Žena objevila srnku s ptačím krmítkem na hlavě, vysvobodit ji byl boj
idnes.cz | 16:55:00
Dřevěné krmítko pro ptáky se stalo pastí pro srnku v libereckých Vratislavicích nad Nisou. Zvíře se nakonec osvobodilo díky ženě, která šla náhodou kolem. Podle záchranné stanice Archa by lidé měli krmítka a podobné věci umisťovat v takové výšce, aby na ně divoká zvěř nedosáhla.


VIDEA TÝDNE: Dítě v medvědím výběhu, Zemanova zdravice a náraz do opilce
idnes.cz | 16:23:00
Frustrovaná žena hodila v taškentské zoo dceru do medvědího výběhu, protože ji opustil manžel. Šelma na dítě naštěstí nezaútočila. Miloš Zeman ve své zdravici označil čínského prezidenta Si Ťin-pchinga za přítele. Potápěč v Rozstřelu popsal nález sudů s mrtvolami v Orlické přehradě. Bijící srdce ze Slovenska zachránilo život pětileté holčičce a opilec si ustlal na parkovišti, čehož záhy litoval.


K rozvolňování opatření v Česku řekne své v Rozstřelu biochemik Hostomský
idnes.cz | 16:00:00
Evropské země masivně rozvolňují koronavirové restrikce. Opírají se o vysokou proočkovanost i o to, že varianta omikron už nevede k přehlcení nemocnic. O tom, jestli je i v České republice čas na rozvolňování, promluví v pondělním Rozstřelu biochemik Zdeněk Hostomský. Rozhovor s ředitelem Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd sledujte živě na portálu iDNES.cz od 12:30.


Pojišťovny měly loni napilno. Odhalily podvody za více než miliardu a čtvrt
idnes.cz | 16:00:00
Pojišťovny loni odhalily podvody za 1,25 miliardy korun, což je o jedno procento více než v roce 2020. Nejčastěji se lidé snažili podvádět s pojištěním vozidel, přibývají ale i podvody v pojištění majetku.


„God bless you, Mrs. Robinson.“ Do role jsem dozrála, věří Schneiderová
idnes.cz | 15:56:00
V roli vilné paní Robinsonové, kterou proslavil snímek Absolvent s Dustinem Hoffmanem či píseň Simona a Garfunkela, se v divadelní verzi představí Jitka Schneiderová. Novinka má v Divadle Na Fidlovačce premiéru 12. února.


Tekuté zlato. Australští vědci chtějí lidskou močí hnojit městské parky
idnes.cz | 15:56:00
Australští vědci v rámci nového projektu zkoumají, jestli by mohla lidská moč sloužit jako levný a udržitelný zdroj hnojiva pro květiny a trávníky v městských parcích. Podle deníku The Guardian může studie ukončit splachování „hodnotných výměšků“ do kanálu. Projekt si také klade za cíl potlačit u veřejnosti instinktivní odpor k používání moči.


Rusko nabízí v tající Arktidě milion hektarů zdarma, chce podpořit ekoturismus
lidovky.cz | 19:45:53
Využijte změn klimatu a pojďte odstartovat své podnikání do Arktidy, vzkázalo Rusko svým občanům a v rychle tajícím regionu jim nabídlo půdu zdarma. V arktické oblasti je k mání více než jeden milion hektarů země. Úředníci lidem doporučují podnikat například v ekoturismu či zemědělství. Moskva si od programu slibuje rozvoj i osídlení vzdálených míst.


Šéf žalobců si posvítí na hrozby šibenicí. I makety a nenávistné projevy mohou mít trestněprávní dohru
lidovky.cz | 18:29:00
Všichni vlastizrádci a jejich posluhovači skončí na šibenici. To není výrok z předvečera okupace, ale autentická hesla, jež v doprovodu makety popravčích nástrojů zněla předminulý týden při demonstraci před sněmovnou. Odpůrci protipandemických opatření čím dál tím ostřeji dávají najevo svou nevoli. Přesto policie zatím ani kvůli šibenicím k razantnějšímu zákroku nesáhla. Přestože nejde o fyzické násilí, mohou mít podobné incidenty trestněprávní dohru. Do případu se podle zjištění webu Lidovky.cz vložil aktuálně šéfžalobce.


Dvojí metr liberální levice. Proč se volba šéfa Českého rozhlasu ‚uspěchala‘, ale výběr ředitele ČT ne?
lidovky.cz | 17:03:00
LÉKÁRNA. Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral (45), který tuto progresivní veřejnoprávní instituci řídí od ledna 2016, leží v žaludku pokrokovým politickým silám už delší dobu. Averze levice a liberálů vůči němu se jen zvýšila poté, co jej Rada Českého rozhlasu loni po výběrovém řízení opět zvolila ředitelem na dalších šest let.


Vlčí hlídky brojí proti pytlákům. Dobrovolníci procházejí české hory, aby v nich hledali stopy šelem
lidovky.cz | 16:56:00
I když se velké šelmy jako vlk a rys do české krajiny vracejí čím dál hojněji, rozhodně zde nemají na růžích ustláno. Nebezpečí pro ně představují hlavně pytláci, kteří jejich populaci dokážou stále citelně ohrožovat.


I v pondělí může napadnout až půl metru sněhu. Nadílka zkomplikuje dopravu, neustane ani silný vítr
lidovky.cz | 16:15:00
Podobně jako v neděli očekávají meteorologové kalamitní situaci a s tím spojené problémy i v pondělí, ve vyšších polohách České republiky má opět silně sněžit. Ojediněle může napadnout až půl metru sněhu, hrozí sněhové jazyky a závěje. Neustane ani silný vítr, který může mít v nárazech až 70 km/h, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Převrácený autobus i zastavené lanovky. V neděli místy hustě sněžilo a silně foukalo
aktuálně.cz | 18:49:00
Sněhu má ve vyšších polohách Česka přibývat také v pondělí. V průběhu 24 hodin by mělo napadnout 10 až 30 centimetrů, na horách ojediněle i půl metru.


Lidi s postižením čeká zdražení služeb. Mnozí mají problém už nyní
Denik.cz | 19:25:00
Osmatřicetiletý Kuba Neubert ze středočeských Dobřichovic trpí vrozenou dětskou mozkovou obrnou, je kvadruplegik, který se neobejde bez pomoci druhých. Každý den využívá pomoc pečovatelské služby, za kterou platí z peněz, které mu posílá stát. Teď mu ale hrozí, že na péči nebude mít dostatek financí.  Vláda totiž plánuje zvýšit odměny pro pečovatele, ale částka, kterou Kuba dostává jako příspěvek na péči, zůstane stejná.


Zeman se snaží poškodit naše vztahy, tvrdí ukrajinský ministr zahraničí
Denik.cz | 17:58:00
Český prezident Miloš Zeman se svými výroky o Ukrajině marně snaží poškodit česko-ukrajinské vztahy, uvedl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Zeman v rozhovoru na televizní stanici CNN Prima News řekl, že nesdílí obavy z případné ruské agrese vůči Ukrajině, a také že není důvod přesouvat kvůli Ukrajině vojáky k východním hranicím Severoatlantické aliance.


Cílem Ruska v krizi s Ukrajinou je nastavení vztahů s NATO a EU, tvrdí Macron
Eurozpravy-zahraniční | 18:40:00
Cílem Ruska v současné diplomatické krizi není Ukrajina, ale nastavení nových vztahů se Severoatlantickou aliancí a s Evropskou unií. Týdeníku Journal du Dimanche to řekl francouzský prezident Emmanuel Macron, který se v pondělí v Moskvě setká s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a v úterý v Kyjevě s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským.


Oběť i strůjce utrpení: Poslední komunistický prezident umně líbal a zplodil celou generaci dětí
Reflex | 17:40:00
Poslední komunistický prezident Československa z let 1975-1989 Gustáv Husák byl rozporuplnou osobností s osudem plným zvratů. Stal se jednou z vůdčích osobností Slovenského národního povstání, prvním slovenským poválečným „premiérem“, obětí komunistických čistek a posléze hlavním představitelem tvrdé linie téhož totalitního režimu.


Karanténa v Rusku stvořila nové umělce: Jak originálně si umí Rusové krátit čas v izolaci?
Reflex | 16:50:00
Před dvěma lety se celý svět ocitl v karanténě kvůli koronaviru. A jak se ukázalo, ne všichni toto omezení dobře nesli. V Rusku se lidé v izolaci rozhodli krátit dlouhé chvíle všelijak. Třeba napodobováním uměleckých děl. A chopili se toho způsobem sobě vlastním.


Německý kancléř striktně proti dodávkám zbraní Ukrajině: Občané si to nepřejí
Tiscali-zprávy | 19:33:41
Německý kancléř Olaf Scholz před svou první cestou do Spojených států znovu prohlásil, že je striktně proti dodávkám německých zbraní na Ukrajinu.


OSN: Severní Korea platí za vývoj jaderných zbraní ukradenými kryptoměnami
E15-ekonomika | 18:00:00
Severní Korea financuje svůj raketový program i z ukradených kryptoměn, uvádí nová zpráva Organizace spojených národů (OSN), na kterou v neděli upozornila britská televize BBC. Severokorejští hackeři odcizili od začátku roku 2020 do poloviny roku 2021 digitální aktiva za více než padesát milionů dolarů, tedy přes miliardu korun. Tyto prostředky jsou podle vyšetřovatelů OSN „důležitým finančním zdrojem“ pro jaderný výzkum KLDR a její testy balistických střel.    


Co vám (ne)uteklo: ČNB zvyšuje sazby, druhý český jednorožec a evropský důchod…
E15-ekonomika | 17:00:00
Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu? Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.


OSN: Severní Korea platí za vývoj jaderných zbraní ukradenými kryptoměnami
E15-politika | 18:00:00
Severní Korea financuje svůj raketový program i z ukradených kryptoměn, uvádí nová zpráva Organizace spojených národů (OSN), na kterou v neděli upozornila britská televize BBC. Severokorejští hackeři odcizili od začátku roku 2020 do poloviny roku 2021 digitální aktiva za více než padesát milionů dolarů, tedy přes miliardu korun. Tyto prostředky jsou podle vyšetřovatelů OSN „důležitým finančním zdrojem“ pro jaderný výzkum KLDR a její testy balistických střel.    


Co vám (ne)uteklo: ČNB zvyšuje sazby, druhý český jednorožec a evropský důchod…
E15-politika | 17:00:00
Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu? Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.


HBO, Voyo a Netflix na další týden: Spider-Man, Richieho revenge thriller a další série Groeningovy novinky
Euro | 18:44:59
Netflix a HBO GO jsou v tuzemsku jasně nejpopulárnější streamovací platformy, každý měsíc nás zásobují desítkami nových seriálů a filmů. Proto nově přinášíme pravidelný přehled několika nejočekávanějších projektů, které si


Facebook už neroste, souhlasy IAB odporují GDPR a velké online firmy žalují Německo
lupa.cz | 19:00:00
Hráči nechtějí NFT, Wordle prodáno, WhatsApp proti SMS, děravé HP servery, AirTags bez zvuku a Sony koupilo Bungie. Co ještě přinesl právě končící #tyden?


Spala snad s každým, její muž rovněž. Přesto byl život Marlene Dietrichové ctnostný
revue.idnes.cz | 19:00:00
Marlene Dietrichová uhranula celý svět, všichni k ní vzhlíželi a snažili se dostat do její přízně. Přesto se většinu života cítila opuštěná. Bohyně už holt takový osud mají. I ty filmové.


Odchod z dětského domova je šok, mladí často končí na ulici. Daniele pomohla patronka
bleskove.cz | 19:19:35
"Najednou vás hodí do vody a vy netušíte, jak si sehnat lékaře, zařídit bankovní účet nebo udělat řidičák," popisuje dívka odchod z dětského domova.


Obrazem: Jak vzniká animovaný film. Výstava v tržnici je určená nejen dětem
bleskove.cz | 19:07:00
Diváci uvidí, jak se rodily nadčasové filmy Karla Zemana, večerníčkové seriály či Chobotnice z II. patra.


Rap je mainstream s puncem muziky pro mladé. Důležité je nezaprodat se, říká Veselý
bleskove.cz | 18:23:00
„Rapeři jsou v dnešní době mainstream, ale pořád mají punc subkultury a muziky pro mladé,” říká hudební novinář.


Kuřáky covid prakticky minul, postihuje zdravé či astmatiky, říká lékařka
idnes.cz | 20:00:00
Ambulantní specialistka Drahomíra Nová se téměř 40 let stará o pacienty s plicními problémy. Do její ordinace na poliklinice v Plzni na Doubravce chodí hodně kuřáků. O jejich léčení tvrdí, že je to sisyfovská práce. „Nemají zájem o moderní léky, u kterých je podmínka, že pacient musí přestat kouřit,“ říká v rozhovoru pro MF DNES.


Pandemie ovlivnila italské rodinné firmy. Vstupují do nich cizí investoři
idnes.cz | 20:00:00
Koronavirová, logistická a energetická krize dopadly na italské rodinné firmy. Mnoho z nich se i kvůli tomu v poslední době více zaobírá otázkou nástupnictví. Až třetina malý rodinných italských podniků má totiž ve svém čele lídra, kterému je více než 70 let. Stále častějším řešením této výzvy je vstup cizích investorů do společnosti.


Už nechci být ženou, předělejte mě. Počet žádostí o změnu pohlaví roste
idnes.cz | 20:00:00
Rok od roku přibývá pacientů, kteří se léčí s transsexualitou a vyhledávají odborníky. V posledních letech jich také výrazně více přibývá i mezi nezletilými. V České republice postupně roste i počet žádostí o změnu pohlaví, které řeší komise ministerstva zdravotnictví. Ta v loňském roce posoudila 196 žádostí a povolila 195 operací.


Kucherenko ukázala vysvědčení syna a strhla se neskutečná mela!
blesk | 21:00:00
Známá slovenská sexbomba a influencerka Silvia Kucherenko (39) se rozhodla se svými followery na sociální síti podělit o radost z krásného vysvědčení svého synka. Jenže narazila - místo pochval se dočkala výsměchu. Na soukromé škole by prý dokázal být jedničkářem kdo kdo!


Afrika konečně dostává vakcíny. Jenže často skoro prošlé, nezvládají je rozdávat
blesk | 20:41:00
Konečně se do chudších zemí dostává očkování proti covidu-19 – ale nerovnost přetrvává. Místo nedostatku vakcín se teď Afrika a další rozvojové země potýkají s nedostatečnými kapacitami na očkovací kampaně, píše Washington Post. Spousta  darovaných vakcín se odmítá, ba dokonce likviduje, když expirují.


Zlaté časy herce Vasila Fridricha: Devadesátky, Ulice i Guru! U diváků trhá rekordy
blesk | 20:00:00
Herec Vasil Fridrich (45) zažívá zlaté časy. Ve stejný okamžik ho mohou diváci sledovat v oblíbeném seriálu Ulice i ve dvou žhavých novinkách! A všem projektům se nanejvýš daří... Devadesátky nedávno opět pokořily rekord ve sledovanosti. 


Nova bude mít zpravodaje v Bruselu: Do Belgie míří Háta Sassmannová
blesk | 19:50:00
Televize Nova hlásí zásadní novinku  od 1. března bude mít jako první česká komerční televize svého stálého zpravodaje v Bruselu. Tím se stane Háta Sassmannová, která se nyní věnuje tématům z domácí politiky, ale má zkušenosti i ze zahraniční redakce. Je to také vůbec poprvé, s výjimkou Slovenska v minulosti, kdy TV Nova vysílá do zahraničí vlastního stálého zpravodaje.


Domu vzplála střecha: Požár v Praze 4 způsobila jiskra z komína a silný vítr
blesk | 19:42:00
Hasiči v neděli vpodvečer vyjížděli do ulice Klánova v Praze 4. Začala tam hořet střecha domu. Tu zapálila jiskra z komína a pomohl ji k tomu silný vítr. Škoda se vyšplhala na 100 tisíc korun.


Kde bere KLDR peníze na zbrojení? Krade kryptoměny, tvrdí OSN. Mohla získat až 8 miliard
blesk | 19:37:00
Severní Korea používá ukradené kryptoměny pro financování rozvoje nových raket a svého jaderného programu. Tvrdí to zpráva odborníků OSN, na kterou dnes upozornil server BBC News. KLDR se snaží obcházet sankce, které vůči ní OSN zavedla, a shání vojenské technologie a materiály v zahraničí. Od začátku roku Pchjongjang provedl už sedm testů balistických raket.


Počasí v Praze: Dýchne na nás jaro! Teploty ve čtvrtek vystoupají až k 11 stupňům
blesk | 19:23:00
Loni bylo počasí začátkem února opravdu zimní. Letos se pořádná zima metropoli stále vyhýbá. A podle meteoroložky Dagmar Honsové to vypadá, že v nejbližších dvou týdnech to i tak zůstane. Ve čtvrtek se má dokonce ozvat jaro. Jak bude v nadcházejícím týdnu?


Odchod z dětského domova je šok, mladí často končí na ulici. Daniele pomohla patronka
pikant | 19:19:35
"Najednou vás hodí do vody a vy netušíte, jak si sehnat lékaře, zařídit bankovní účet nebo udělat řidičák," popisuje dívka odchod z dětského domova.


Obrazem: Jak vzniká animovaný film. Výstava v tržnici je určená nejen dětem
pikant | 19:07:00
Diváci uvidí, jak se rodily nadčasové filmy Karla Zemana, večerníčkové seriály či Chobotnice z II. patra.


Rap je mainstream s puncem muziky pro mladé. Důležité je nezaprodat se, říká Veselý
pikant | 18:23:00
„Rapeři jsou v dnešní době mainstream, ale pořád mají punc subkultury a muziky pro mladé,” říká hudební novinář.


Závěr dlouhodobého testu Kia Ceed SW 1.6 GDI PHEV – Ušetřili jsme 1287 litrů = 46.000 korun
Auto.cz | 18:52:00
Kia Ceed SW s možností dobíjení ze zásuvky dojela do cíle své roční cesty. Co ukázalo společných dvanáct měsíců a 35.000 kilometrů?


Legendární Porsche znovu oblékli do ikonických barev
Auto-iDNES.cz | 21:00:00
Porsche 956/962 je jedno z nejúspěšnějších aut ve slavné 24h v Le Mans, mezi lety 1982 a 1987 tento maraton vyhrálo šestkrát v řadě a mezi lety 1982 a 1986 obsadilo kompletní stupně vítězů. Hromadu úspěchů ovšem sbíralo i v řadě jiných závodních sérií jako IMSA, Intersérie atd. v barvách továrních i celé řady privátních týmů. Porsche se rozhodlo jeden exemplář vrátit do jeho původního stavu a obléknout do ikonických barev.


Johnson vrací úder zprava. Premiér přešel do protiútoku, z Downing Street ho prý ‚dostane jen tanková divize‘
lidovky.cz | 20:17:00
Takzvaná partygate nekončí. Britský premiér Boris Johnson se stále musí vypořádávat s následky kauzy ohledně lockdownových večírků v sídle vlády, jež vyplula na světlo před Vánoci. Hned pět jeho poradců koncem minulého týdne rezignovalo a kriticky se k některým jeho výrokům postavili dva členové vlády. Tento týden ho pravděpodobně čeká další pokus vlastních poslanců spustit hlasování o vyslovení nedůvěry jeho vládě.


Jahn (Škoda Auto): Elektromobilita nám může prospět, musíme ale zvládnout výzvy s ní spojené. Jinak také může automobilový průmysl z Česka nadobro odejít
Kurzy.cz | 21:13:14
Pracovní místa v některých oblastech automobilového sektoru budou s nastupující elektromobilitou zanikat, zároveň ale budou vznikat nová a bude potřeba měnit a zvyšovat kvalifikaci pracovníků. Přechod na novou technologii je příležitostí...


V červnu mimořádně vzrostou důchody. Podle výše inflace v průměru o osm set až tisíc korun
ČT24 | 18:02:50
Průměrný měsíční důchod od června vzroste o osm set až tisíc korun. O přesné částce rozhodne tempo lednového zdražování. České televizi to řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Vláda podle zákona musí přidat na penzích v mimořádném letním termínu, pokud inflace přesáhne pět procent, což se stalo. Při mimořádném zvýšení důchodů platí, že čím vyšší je penze, tím vyšší je přidání. To kritizuje opozice.


Hasiči za dnešek evidují 267 zásahů, které spojují s větrem
Eurozpravy-domácí | 21:20:00
Hasiči v Česku za celý dnešní den evidují 267 technických pomocí, uvedli na twitteru v souvislosti se silným větrem. Nejvíc jich měli ve Středočeském a Moravskoslezském kraji. Dlouhodobý denní průměr je kolem 360 zásahů včetně výjezdů k požárům a autonehodám.


Bennett gratuloval Bidenovi k operaci proti vůdci IS, mluvili o Íránu
Eurozpravy-zahraniční | 21:33:00
Izraelský premiér Naftali Bennett dnes mluvil po telefonu s americkým prezidentem Joem Bidenem a mimo jiné mu pogratuloval k operaci proti vůdci takzvaného Islámského státu (IS) abú Ibráhímovi Hášimímu Kurajšímu.


Severní Korea používá ukradené kryptoměny k financování zbrojních programů
Eurozpravy-zahraniční | 19:46:00
Severní Korea používá ukradené kryptoměny pro financování rozvoje nových raket a svého jaderného programu. Tvrdí to zpráva odborníků OSN, na kterou dnes upozornil server BBC News. KLDR se snaží obcházet sankce, které vůči ní OSN zavedla, a shání vojenské technologie a materiály v zahraničí. Od začátku roku Pchjongjang provedl už sedm testů balistických raket.


Scholz se vyslovil striktně proti dodávkám zbraní na Ukrajinu
Eurozpravy-zahraniční | 18:44:00
Německý kancléř Olaf Scholz se před svou první cestou do Spojených států znovu vyslovil, že je striktně proti dodávkám německých zbraní na Ukrajinu. Zdůraznil, že pokračuje v předchozím politickém kurzu bývalé kancléřky Angely Merkelové a že si to nepřejí němečtí občané. Scholz to dnes řekl v pořadu německé televizní stanice ARD.


Investice do vlastních platforem se televizím vyplatí, říká Vyskočil z Filmtoro
E15-ekonomika | 20:00:00
Trh se streamovacími službami se v posledních letech značně rozrůstá. Ačkoliv tento trend nepůsobí příliš příznivě vůči klasickým televizím, kterým od nástupu internetu klesá sledovanost, může pro ně být streaming ideální příležitostí. „Televize znají své diváky, umí vyrábět obsah, takže pokud sami spustí svoje platformy a začnou na ně své televizní diváky učit, může se jim dál dobře dařit,“ říká zakladatel filmového webu Filmtoro Tomáš Vyskočil. 


Investice do vlastních platforem se televizím vyplatí, říká Vyskočil z Filmtoro
E15-politika | 20:00:00
Trh se streamovacími službami se v posledních letech značně rozrůstá. Ačkoliv tento trend nepůsobí příliš příznivě vůči klasickým televizím, kterým od nástupu internetu klesá sledovanost, může pro ně být streaming ideální příležitostí. „Televize znají své diváky, umí vyrábět obsah, takže pokud sami spustí svoje platformy a začnou na ně své televizní diváky učit, může se jim dál dobře dařit,“ říká zakladatel filmového webu Filmtoro Tomáš Vyskočil. 


Smejkal: Rušme opatření, ne testování
Respekt | 22:45:35
S epidemiologem IKEM o inspiraci ze zahraničí a o tom, co je třeba udělat na jaře i na podzimUSA zasáhla ohromná zimní bouře
Slunečno.cz | 23:14:00
Během řádění zimní bouře v USA se ocitlo bez elektřiny kolem čtyř set tisíc obyvatel žijících v devíti státech. Nejvíce výpadků elektřiny je evidováno v Texasu, Arkansasu, Tennessee, Ohiu a New Yorku. Kombinace nízkých teplot a silného větru na mnoha místech vedla k tomu, že došlo ke stržení elektrického vedení a stovek vzrostlých stromů. Vzhledem k tomu, že bylo poškozeno elektrické vedení v několika státech, oprava a obnova dodávek elektřiny může...


Poslední slovo Ondřeje Neffa: Slyším trávu růst
lidovky.cz | 21:05:00
Nesplnily se obavy Petra Pitharta, když v prvním roce obnovené svobody varoval před protikomunistickým honem na čarodějnice a poukázal na jeho náznaky rčením o naslouchání rostoucí trávě. Doufám tedy, že se nenaplní moje obavy a budoucnost nenaplní mé černé scénáře. Nicméně taky slyším trávu růst a taky vnímám náznaky čehosi neblahého.


SPD chce blokovat korespondenční volbu, koalice zvažuje i mimořádnou schůzi
ČT24 | 19:12:32
Spor o korespondenční volbu mezi vládou a opozicí pokračuje. Se zákonem počítá i návrh únorové schůze sněmovny. Hnutí SPD chce ale normu blokovat. Podle koaličního kabinetu je právo volit pro české občany v cizině zásadní, zvažuje i svolání mimořádné schůze. Podobný způsob volby nabízí většina zemí Evropské unie.


Kampaň Suchej únor má pomoci změnit návyky ohledně alkoholu. Zapojily se i firmy
ČT24 | 17:38:25
Z analýz ministerstva zdravotnictví vyplývá, že rizikovému pití alkoholu se v Česku vystavuje zhruba jeden a půl milionu lidí. Odborníci se nyní snaží podpořit kampaň „Suchej únor“, která má lidem pomoct prověřit vztah k alkoholu a změnit návyky. Nově se zaměřila i na osvětu ve firmách.


Přímá volba prezidenta posílila, což způsobuje v systému řadu potíží, hodnotí politologové
ČT24 | 20:29:13
Přesně před deseti lety senátoři schválili přímou volbu hlavy státu a umožnili občanům vybírat, kdo bude sídlit na Pražském hradě. Změna úřad prezidenta výrazně posílila, což podle oslovených politologů způsobuje v českém parlamentním systému řadu potíží. Existují podle nich ale způsoby, jak je odstranit.Return to top