Celkem 149826 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 19.02.2022


Měření průvzdušnosti obálky domu Blower door testem pro individuální stavebníky
eStav.cz | 00:00:50
Jedním z předpokladů pro získání dotace je úspěšné absolvování Blower door testu, tedy měření kvality provedení obvodového pláště budovy z pohledu jeho vzduchotěsnosti. Toto měření si lze nově objednat u společnosti HELUZ, jejíž certifikovaný technik je oprávněn protokol o měření průvzdušnosti vystavit. HELUZ provede Blower door test a vystaví protokol o měření průvzdušnosti pro získání dotace. Dotaci až půl milionu korun na stavbu energeticky úsporného domu poskytuje program Nová zelená úsporám.


Nejde to. Desítky farem zavírají chovy prasat
idnes.cz | 02:00:08
Firma Rolnická z Hroznové Lhoty na Hodonínsku, Družstvo vlastníků Polanka nad Odrou, Zemědělské družstvo Hraničář Loděnice na Opavsku, Zemědělské družstvo Novosedly na Strakonicku nebo Agropodnik Znojmo. Všechny tyto firmy mají jednu společnou věc. Ještě loni chovaly stovky prasnic, které každoročně rodily výkrmová selata.


V Devadesátkách ze mě udělal blbce, viní Mareše kolega z kauzy orlických vražd
idnes.cz | 02:00:08
Seriál Devadesátky skončil obrovským úspěchem. Každý díl sledovalo v průměru 2,3 milionu diváků, čímž série trhala rekordy. Zároveň však filmové ztvárnění toho, jak v polovině 90. let rozkrývali řádění gangu orlických vrahů, vyvolalo sváry mezi bývalými kolegy z pražské mordparty. Jan Štoček říká, že je autor scénáře Josef Mareš zneuctil, ten však odpovídá, že jeho kritiku nechápe.


ANALÝZA: Hry jako potvrzení moci. Olympiáda přináší světu i temná poselství
idnes.cz | 02:00:08
Končící zimní olympiádu v Pekingu můžeme také chápat jako test moci čínského svrchovaného vůdce Si Ťin-pchinga. Z tohoto pohledu to vlastně byly Siovy hry. Asijská velmoc prosperuje v mnoha ohledech, avšak „Siova olympiáda“ vedle důkazu schopností Číny přináší světu i temná poselství.


S příštími rozpočty čeká vládu hodně práce, shodují se ekonomové
idnes.cz | 02:00:08
Ekonomika by po pandemii měla začít opět růst, takže je čas začít splácet dluhy vzniklé v minulých letech, vyzval prezident Miloš Zeman poslance před projednáváním rozpočtu. Podle ekonomů však při odstraňování deficitů čeká vládu ještě hodně práce, a to na straně rozpočtových příjmů i výdajů.


Týden s technologiemi: Nalezené a znovu ztracené oči, chystané telefony a ironie kolem Webu3
iHned.cz | 00:06:00
Představte si, že jste oslepli, ale někdo extrémně chytrý a schopný vytvořil zařízení, které vám alespoň částečně vrátí možnost vnímat světlo a tvary. Zní to fantasticky, ale je to realita pro více než 350 lidí, kteří získali neurologický implantát...


Překvapení: Vláda už tolik škrtat nemusí, pomůže jí inflace
Respekt | 00:53:25
Rozpočet prošel prvním čtením, zdražování ho teď vylepší víc, než se čekaloPutin už o invazi na Ukrajinu rozhodl. Rusové se chystají zaútočit v příštích dnech, řekl Biden
Tiscali-zprávy | 01:32:24
Joe Biden je přesvědčený, že Vladimir Putin se už rozhodl pro vojenský vpád na Ukrajinu. Rusko podle amerického prezidenta chystá útok na příští dny, včetně útoku na ukrajinskou metropoli Kyjev.


Sdílím nástroj, jak si vyčistit vztah se svojí sexualitou, říká Houdová
revue.idnes.cz | 05:00:09
Na Valentýna se vyznala, že miluje ženy, momentálně podniká pouť v Egyptě a s dětmi žije už nějakou dobu na Bali. Bývalá královna krásy Helena Houdová (42) v rozhovoru pro iDNES.cz promluvila nejen o svých kurzech nebo posvátné sexualitě.


V Česku se objevily zatopené ojetiny z Německa, varuje Cebia
Auto-iDNES.cz | 05:00:32
Na českém trhu se v posledních týdnech začaly prodávat ojeté vozy z Německa, které byly zatopené při záplavách v letních měsících loňského roku. Prodejci na nich vydělávají desítky tisíc korun. Uvedla to společnost Cebia, která se zabývá prověřováním původu vozů.


Měl super nápad, ale na úspěch čekal dlouho. Teď má milionové obraty
Finance-iDNES.cz | 05:00:49
Vystudoval energetiku, po škole sbíral zkušenosti v zahraničí a hned po návratu domů začal budovat vlastní firmu. Začátky jednoduché nebyly, Zdeněk Matějovský to ale nevzdal. Dnes jeho firma GeoCore dodává i do zahraničí.


‚Biden je zloděj roku 2022.‘ Afghánci chudnou a ztrácejí naději, zemí se navíc šíří spalničky
lidovky.cz | 05:00:00
Za půl roku vlády Tálibánu prošel Afghánistán velkou proměnou – ulice se zdají bezpečnější, země ale míří k ekonomickému kolapsu a obyvatelstvo sužuje hlad. Ženy nadále čekají na svá práva.


Energetický rébus. Snaha zmírnit energokrizi míří špatným směrem
lidovky.cz | 05:00:00
Ceny elektřiny a plynu jsou stále vysoké a dusí lidi i firmy. Vláda to chce řešit, ostatně energetickou krizi označila za jednu z největších výzev, které čelí Česká republika, už ve svém programovém prohlášení. Nebyla v něm ale, pokud jde o rychlá opatření, příliš konkrétní.


Švejnar: Kroky centrální banky mohou vést k recesi. Proti inflaci nepomohou
lidovky.cz | 05:00:00
Kroky České národní banky (ČNB) mohou podstatně zpomalit tempo ekonomického růstu, a mohly by dokonce vést i k recesi. Zvýší totiž náklady českým firmám a zhorší jejich konkurenční pozici na zahraničním i domácím trhu, říká pro Lidovky.cz ekonom Jan Švejnar, ředitel Centra pro globální hospodářskou politiku na Kolumbijské univerzitě a spoluzakladatel CERGE-EI.


Připravíme vás na přijímačky na gymnázium! Procvičte si literaturu
lidovky.cz | 05:00:00
Vyzkoušejte si, jak jste na tom s literaturou.


Připravíme vás na přijímačky na střední školy! Procvičte si vztahy mezi slovy
lidovky.cz | 05:00:00
Vyzkoušejte si, jak jste na tom se vztahy mezi slovy a porozuměním textu.


Obrátila se konečně karta? Zaměstnavatelé začali nadbíhat seniorům
lidovky.cz | 05:00:00
Lektor cizích jazyků, kustodka v muzeu, šofér turistického vláčku, tazatel výzkumné agentury nebo distributor tisku. Čím dál víc lidí v seniorním věku se hrne do práce. Profitují z toho všichni. Firmy naplňují prořídlé stavy zaměstnanců, senioři připočítávají k důchodu peníze navíc.


Muž, který utekl z Běloruska: Dodnes mám noční můry, že nevím, jak ven
Denik.cz | 05:52:00
/ROZHOVOR/ Narodil se v Bělorusku, nesouhlasil s diktátorským režimem prezidenta Alexandra Lukašenka, několikrát byl vězněn. Andrej Ramašeuski v roce 1996 odešel do Čech. O rok později zde získal politický azyl, dnes žije v malé vesnici nedaleko Vysokého Mýta a je zastupitelem Pardubického kraje. Současné dění v Bělorusku i na Ukrajině se ho ale stále dotýká.


Bezpečnější hraní. Unie chce učinit přítrž přívalu nebezpečných hraček
Denik.cz | 05:31:00
Jsou často levnější, a tak lákají k nákupu. Zároveň ale mohou být pro děti nebezpečné. Řeč je o hračkách, které si lze koupit na internetu, a dovážené jsou především ze zemí mimo EU. Evropští poslanci tento týden rozhodli, že chtějí zpřísnit pravidla pro hračky prodávané v Unii. Úprava současné legislativy podle nich zajistí, aby si děti hrály bezpečněji.


Nejhorší letecký útok proti Austrálii v dějinách: 30 minut z nebe pršela smrt
Denik.cz | 05:00:00
Čtvrtek 19. února 1942 se stal ve světové historii dnem, kdy druhou světovou válku poznal zblízka další světový kontinent. Ten den podniklo 242 japonských letadel ničivý nálet na Darwin – hlavní město Severního teritoria v Austrálii.


Lidé si stěžují na poplatky za registrace u lékařů. Ti si ale nic účtovat nemají
Denik.cz | 04:00:00
Poplatek beru už jako normální věc, jsem ráda, že mě vůbec vzali. Tak popisuje Tina Duong z Prahy svoje potíže s hledáním gynekologa. Po tom, co se ze severních Čech přestěhovala do hlavního města, snažila se zapsat v nové ordinaci několik měsíců. Nakonec musela zaplatit. A nebyla sama, problém řeší řada dalších lidí.


Týden s technologiemi: Nalezené a znovu ztracené oči, chystané telefony a ironie kolem Webu3
Hospodářské noviny | 00:06:00
Představte si, že jste oslepli, ale někdo extrémně chytrý a schopný vytvořil zařízení, které vám alespoň částečně vrátí možnost vnímat světlo a tvary. Zní to fantasticky, ale je to realita pro více než 350 lidí, kteří získali neurologický implantát...


Nově nakažených covidem je za pátek v pracovním dni nejméně za pět týdnů
ČT24 | 06:30:10
Testy v Česku v pátek prokázaly 13 774 případů koronaviru, což bylo v pracovním dni nejméně za pět týdnů. Proti předchozímu pátku nakažených ubylo o víc než třetinu. Podobným tempem na 2568 se snížil také páteční počet podezření na opakovanou nákazu. Méně než před týdnem se ale také testovalo. Incidence dál klesla, za sedm dní připadá na 100 tisíc obyvatel 1048 nových případů. Počet lidí v nemocnicích s covidem-19 se snížil na 3578.


Počasí: Eunice dnes zasáhne Česko. Vítr oproti západní Evropě zeslábne
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Tlaková níže Eunice dnes zasáhne Česko a podle meteorologů hrozí silný vítr na většině území až do dnešního večera. Měl by ale být slabší než ve čtvrtek.


Počasí: Eunice dnes zasáhne Česko. Vítr oproti západní Evropě zeslábne
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Tlaková níže Eunice dnes zasáhne Česko a podle meteorologů hrozí silný vítr na většině území až do dnešního večera. Měl by ale být slabší než ve čtvrtek.


Putin už o invazi na Ukrajinu rozhodl. Rusové chystají útok na příští dny, řekl Biden
Tiscali-zprávy | 01:32:24
Joe Biden je přesvědčený, že Vladimir Putin se už rozhodl pro vojenský vpád na Ukrajinu. Rusko podle amerického prezidenta chystá útok na příští dny, včetně útoku na ukrajinskou metropoli Kyjev.


V holešovické tržnici začnou rekonstrukce. Z burzy dobytka bude restaurace
E15-ekonomika | 06:00:00
Prahy letos vyhlásí zakázku na rekonstrukci burzy dobytka v holešovické tržnici. Ta začne procházet zásadní proměnou. Vyhlášení soutěží ale nabírá skluz.


Nevěřím na sdílení. I za sto let budou lidé chtít vlastní auto, říká Martin Jahn v podcastu
E15-ekonomika | 05:30:00
Elita byznysu je nová podcastová série, ve které bude redaktor Jiří Liebreich zpovídat důležité postavy přítomnosti i budoucnosti českého autolandu. Kdy se rozloučíme s výrobou spalovacích motorů? Jak se bude Česká republika přizpůsobovat elektromobilitě? Co budou všechny změny znamenat pro Čechy, kteří si budou chtít pořídit nové auto? A jak se změní život zaměstnanců a zaměstnavatelů v autoprůmyslu?


V holešovické tržnici začnou rekonstrukce. Z burzy dobytka bude restaurace
E15-politika | 06:00:00
Prahy letos vyhlásí zakázku na rekonstrukci burzy dobytka v holešovické tržnici. Ta začne procházet zásadní proměnou. Vyhlášení soutěží ale nabírá skluz.


Nevěřím na sdílení. I za sto let budou lidé chtít vlastní auto, říká Martin Jahn v podcastu
E15-politika | 05:30:00
Elita byznysu je nová podcastová série, ve které bude redaktor Jiří Liebreich zpovídat důležité postavy přítomnosti i budoucnosti českého autolandu. Kdy se rozloučíme s výrobou spalovacích motorů? Jak se bude Česká republika přizpůsobovat elektromobilitě? Co budou všechny změny znamenat pro Čechy, kteří si budou chtít pořídit nové auto? A jak se změní život zaměstnanců a zaměstnavatelů v autoprůmyslu?


Fila: Labilní soutěžící a málo peněz. Zájem o Survivora opadá, rozfoukává ho nenávist
bleskove.cz | 06:55:00
"Lidé se jim tam hroutí a nejsou schopni ani soutěžit," všímá si kritik osudů zpěváka Vojtěcha Drahokoupila či herečky Ivy Pazderkové.


Richarda (35) srazilo auto: Lékaři mu nedávali skoro žádnou naději, dnes závodí v atletice
blesk | 06:25:00
Pětatřicetiletého Richarda z Přerova nad Labem potkalo velké neštěstí v roce 2009, kdy ho srazilo auto, a skončil ve vážném stavu. Doktoři mu nedávali příliš velkou naději. On však svůj boj nikdy nevzdal a díky vytrvalosti, péči lékařů a především díky své mamince Táně se jeho stav zlepšil. Potřebuje však každodenní péči. V pražském stacionáři má přátele, jenomže si nemůže dovolit za nimi dojíždět.


Mučednická smrt svatého Vojtěcha: Srdce pražského biskupa probodli pohané na misii v Prusku
blesk | 06:20:00
Pražský hrad. Odnepaměti sídlo knížat, králů – a také pražských biskupů a arcibiskupů. Pouze jeden z nich byl svatořečený. Není těžké uhádnout, který. Ostatně jeho jménem je zasvěcena nejvýznamnější církevní památka, kterou v Čechách máme a v jejíchž zdech spočívají jeho ostatky. Na den přesně před 1040 lety byl za pražského biskupa zvolen sv. Vojtěch (†asi 41).


Máma tří dětí popsala evakuaci z Ukrajiny: Všichni jsme plakali, manžel tam zůstal, smutní
blesk | 06:10:00
Sympatická maminka tří dětí Ahuva Rosiliová (26) měla pěkně napilno. Žila v na Ukrajině pět let, když přišel příkaz k evakuaci kvůli možné hrozbě ruské invaze. Měla čtyřiadvacet hodin na to, aby se sbalila i se svými třemi dětmi a odcestovala zpět do rodných Spojených států. Její manžel Shlomo (36), lékař první pomoci, zatím zůstal na Ukrajině a pomáhá evakuovat dalších 250 žen i s jejich dětmi.


Energokrize v Česku a dílčí řešení: Lidé, odejděte od DPI! Firmy, pokryjeme vám úvěry, vzkázal Síkela
blesk | 05:50:00
Od krachu Bohemia Energy, což byla první vlaštovka energetické krize, už uplynuly více než 4 měsíce. Trend rostoucích cen ale pokračuje. Jak pomoci lidem, se snaží vymyslet i současná vláda – například motivací, ať si seženou normální tarif, státní podporou anebo úvěry pro podnikatele. DPH ale snížit odmítá.


Nakažlivější a závažnější, tvrdí vědci o variantě BA.2. Příbuznost s omikronem zpochybňují
blesk | 05:40:00
Když se v listopadu loňského roku objevila varianta covidu-19 omikron, zastavila zpomalování pandemie a mnohé země přinutila znovu přistoupit k restrikcím. Zpřísňovalo se i v Česku, naštěstí nedošlo k dalšímu lockdownu. Jak u koronavirů bývá zvykem, virus dál mutoval. Subvarianta omikronu s označením BA.2 se stala předmětem zkoumání japonských vědců, podle nich se šíří rychleji, je tedy nakažlivější, a nejen to, způsobuje zřejmě i závažnější průběh nemoci, uvedla stanice CNN. V Evropě je varianta známá jako skandinávská mutace.


Kdo jsou nebezpeční žoldáci od Wagnera? Tajná cizinecká legie pro rozšiřování vlivu Kremlu
blesk | 05:00:00
Ukrajina, Sýrie, Libye, Mali… V řadě konfliktů bojují rusky mluvící vojáci, ale nejde o příslušníky ruských ozbrojených sil. Kreml zadává riskantní a experimentální operace Wagnerově skupině žoldnéřů, aby mohl své vměšování popírat a nemusel čelit kritice kvůli ztrátám v regulérní armádě, napsal list The Sunday Guardian (TSG).


Slovutný popravčí K. H. Franka byl opilec a kriminálník: Měl umučit ženu k smrti, skončil v Jáchymově!
blesk | 05:00:00
O popravčích se toho napovídá hodně, člověk by ale čekal, že se bude jednat o jedince, které je morálně na výši. Realita je ale jinde, patrně nejslavnější kat moderních dějin František Nenáhlo, který popravil Karla Hermanna Franka, byl kriminálník a notorický opilec. Ve vězení byl už jako dítě, nakonec tam skončil i po dvouleté „kariéře“ na pankráckém popravišti. Vyšetřovali ho za umučení ženy a nakonec skončil v jáchymovském lágru. 


Zrádný pásový opar: Vir v těle »probudí« stres i slabá imunita
blesk | 05:00:00
Stres a slabá imunita nejsou v dnešní době nic vzácného. A jsou to právě i tyto dvě příčiny, které mohou v organismu »probudit« virus, tentokrát herpetický. A z něho se vyvine pásový opar.


Podcast: Ponor jako k sudům Orlických vrahů. Freediver Vencl se chystá překonat další rekord
blesk | 05:00:00
Skoro přesně před rokem pokořil teplický freediver David Vencl světový rekord. Pod ledem uplaval bez neoprenu, čepice, závaží nebo dýchacích přístrojů 81 metrů. Nyní se chystá, že by se opět bez neoprenu potopil. Tentokrát však bude směřovat do hloubky 50 metrů. Tedy do přibližně stejné hlubiny, z níž potápěči vytáhli sudy Orlických vrahů. O jak náročný pokus půjde, prozradil Vencl v Blesk Podcast.


Josef Abrhám (82) 8 měsíců po smrti Šafránkové (†68): Jeho dům už mu nepatří!
blesk | 05:00:00
Nemovitost v pražských Záběhlicích, kde Josef Abrhám (82) prožíval se svou manželkou Libuškou Šafránkovou (†68) nejkrásnější období, už má nového majitele. Vila za několik milionů byla nově přepsána na syna Josefa Abrháma mladšího (44). Vážně nemocný herec přebývá u synovy rodiny na Mělnicku a s návratem domů už nepočítá.


Mrazivé tajemství Jonákova Discolandu: Zdravotní sestřičku Andreu věznili ve sklepě a nutili k prostituci?!
blesk | 05:00:00
Ikonický Discoland Sylvie i jeho majitel Ivan Jonák neodmyslitelně patří k divokým devadesátým létům. Do klubu chodili celebrity i politici a Jonák svými výstřednostmi šokoval běžnou veřejnost. V dokumentárním cyklu České televize Polosvět novinář Jaroslav Kmenta popsal příběh jedné z pracovnic klubu, který se měl odehrát přímo za zdmi slavného podniku. Strašlivý zážitek prý nakonec dohnal Andreu k sebevraždě.


Daniela Peštová ukázala luxusní kuchyni: Tady vaří pro Haberu!
blesk | 05:00:00
Daniela Peštová (51) se sice proslavila díky své kráse, ale pravidelně ukazuje, že je v ní mnohem víc. Trojnásobná máma je například skvělá kuchařka! Na sociálních sítích ukázala své skvosty.


Šichtařová a Pikora: Konec partnerství?! Ekonomka promluvila o odchodu manžela z firmy
blesk | 05:00:00
Ekonomický pár Markéta Šichtařová a Vladimír Pikora už společně nepodnikají v Next Finance. Uvedla to Šichtařová na stránkách analytické a finanční společnosti, kterou v roce 2004 založila. Dříve hlavní ekonom Pikora už ve firmě nepůsobí od dubna 2021. Proč po letech přestal podnikat s manželkou, se kterou má sedm dětí a společně napsali také velké množství knih?


Neskutečně sexy dcera (22) Johnnyho Deppa: V novém seriálu odhaluje části těla!
blesk | 05:00:00
Mladinká herečka Lily-Rose Deppová (22) se rozhodně před kamerou neostýchá. Nedlouho poté, co předvedla své drobné vnady v mysteriózním thrilleru Wolf, se objevila na natáčení nového seriálu v opět náramně odvážném outfitu. Tahle mladá žena má rozhodně co nabídnout!


Vdova po Brzobohatém (†79) Gregorová si žije: Získala další dědictví!
blesk | 05:00:00
Herečka Hana Gregorová (69) je díky dědictví pohádkově zaopatřená. Nejde přitom jen o majetek, který jí odkázal zesnulý manžel Radoslav Brzobohatý (†79). Teď přiznala, že jí hodně pomohli i rodiče! Co s majetkem plánuje udělat?


Covidové novinky v Česku: Dnes už bez karantény! Izolace se prodlouží na týden
blesk | 05:00:00
Denní počty nakažených jsou stále poměrně vysoké, oproti situaci ze začátku roku ale o poznání lepší. A tak po prvotním velkém rozvolnění, kdy padla povinnost certifikátů, přichází další a menší povolení otěží. Tentokrát jsou na řadě testy a karanténa.


Fila: Labilní soutěžící a málo peněz. Zájem o Survivora opadá, rozfoukává ho nenávist
pikant | 06:55:00
"Lidé se jim tam hroutí a nejsou schopni ani soutěžit," všímá si kritik osudů zpěváka Vojtěcha Drahokoupila či herečky Ivy Pazderkové.


Přibylo o třetinu méně nakažených než před týdnem, lidí v nemocnicích dál ubývá
aktuálně.cz | 07:24:40
Dění okolo covidu v Česku i ve světě sledujeme v online reportáži.


Rusko zaútočí každým dnem, řekl Biden. Putin bude sledovat vojenské cvičení
aktuálně.cz | 07:09:49
Napětí kolem Ukrajiny sledujeme v online reportáži.


Vyrobit film a nepoškodit životní prostředí. O zelené natáčení se pokoušel i Zátopek
aktuálně.cz | 07:01:25
Výroba filmů kvůli výkonné technice, ale i množství spotřebovaného materiálu zanechává velkou uhlíkovou stopu.


Nabíjet, či nenabíjet? Test dvou Fordů ukazuje, že smysl má i hybrid bez kabelu
aktuálně.cz | 06:34:00
Hybridní pohon má velký potenciál provozních úspor a ekologické citlivosti, i když nespoléhá na elektřinu ze sítě.


Putin se již rozhodl pro invazi na Ukrajinu, přijde v příštích dnech, řekl Biden
Denik.cz | 07:47:00
Prezident Spojených států Joe Biden je přesvědčený, že se jeho ruský protějšek Vladimir Putin již rozhodl pro invazi na Ukrajinu. Ačkoliv stále existuje prostor pro diplomacii, Rusko plánuje útok v příštích dnech, včetně útoku na ukrajinskou metropoli Kyjev, řekl šéf Bílého domu.


Bouře Eunice má oběti. V Německu při nehodách kvůli větru zemřeli dva lidé
Denik.cz | 07:37:00
Nejméně dva mrtvé si od pátku vyžádala v Německu silná bouře, která předtím způsobila značné škody i oběti v Británii, Irsku, Nizozemsku a Belgii. 


Covid v Česku: V pátek přibylo 13 774 nakažených, nejméně za pět týdnů
Denik.cz | 07:30:00
Testy v Česku v pátek prokázaly 13 774 případů koronaviru, což bylo v pracovním dni nejméně za pět týdnů. Proti předchozímu pátku nakažených ubylo o víc než třetinu. Podobným tempem na 2568 se snížil také páteční počet podezření na opakovanou nákazu. Méně než před týdnem se ale také testovalo. Incidence dál klesla, za sedm dní připadá na 100 tisíc obyvatel 1048 nových případů. Počet lidí v nemocnicích s covidem-19 se snížil na 3578. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.


Vymlácená okna a byty bez koupelen. Z ruiny má vzniknout luxusní bydlení
Denik.cz | 07:29:00
/FOTOGALERIE/ Velký bytový dům s 32 byty v Zengrově ulici (čp. 441/1 a 441/2) v Kolíně by se měl změnit k nepoznání. Městu jakožto původnímu majiteli se objekt v lokalitě s vyšším podílem osob sociálně vyloučených a osob ohrožených sociálním vyloučením koncem loňského roku podařilo prodat v dražbě.


Z budovy na Střekově Schicht ovládal své impérium. Dnes ji ničí bezdomovci
Denik.cz | 06:30:00
/FOTO/ Kdysi byla symbolem úspěšného podnikání rodu Schichtů. V současnosti je už nějaký ten pátek historická správní budova ústecké Setuzy z roku 1913 ve střekovské Žukovově ulici na prodej za 29,9 milionu korun. Zeje prázdnotou a pomalu chátrá. Může za to porevoluční vytunelování podniku za Pitrovy vlastnické éry. Pamětníci marně doufají, že se do ní zase vrátí život.


S Formanem na kole. Za dobrým jídlem jsme jeli světa kraj, říká Radim Kratochvíl
Denik.cz | 06:02:00
Autor dva roky staré publikace Ecce Homo Forman, která nyní vychází i ve formě audioknihy, měl to štěstí, že byl oscarovému režisérovi často nablízku. Radim Kratochvíl, syn Formanovy bývalé manželky Věry Křesadlové a dramaturga Jana V. Kratochvíla, poznával svého „skorootce“ při dlouhých cyklotoulkách po Evropě, partiích mariáše či při setkáních s největšími osobnostmi světové kinematografie. V těchto dnech, kdy by tvůrci filmového Amadea bylo devadesát let, na něj myslí se stejným úsměvem a respektem, jako kdyby se rozloučili včera.


Na zámku v Lysicích vyrábí kopie historických lemovek. Ozdobí záhony
Denik.cz | 05:02:00
/FOTO/ Dělníci, archeologové ale také keramici. Všechny tyto profese se nyní potkávají na zámku v Lysicích na Blanensku, kde je v plném proudu rozsáhlá rekonstrukce tamní zahrady a zahradnictví.


Boj o třebíčský obchvat. Odpůrci se odvolali i kvůli ochraně vzácných živočichů
Denik.cz | 05:02:00
Mnozí Třebíčané nechápou, co se to kolem nich v posledních dnech děje. „Zajímalo by mě, zda v Třebíči ty Děti Země vůbec někdy byly. Každý den jezdím nebo chodím po Bráfově třídě. Jako řidič trčím v koloně, jako chodec dýchám zplodiny. Tomu tyhle Děti Země říkají ekologie?“ zamyslel se Jan Votava.


Bez elektřiny je po nočním vichru 26 tisíc míst, problémy mají i vlaky
idnes.cz | 09:53:00
Po nočním silném větru je v sobotu bez elektřiny v Česku zhruba 26 tisíc domácností. Výpadkem je nejvíce postižený Karlovarský a Plzeňský kraj. Na řadě vlakových tratích zůstává přerušený provoz. V sobotu zůstane kvůli větru zavřená i pražská zoo. Výstraha meteorologů před silným větrem platí až do noci ze soboty na neděli.


Šestnáctiletý chlapec utekl z domova, možná chce spáchat sebevraždu
idnes.cz | 09:45:00
Policisté hledají šestnáctiletého Davida Holečka z Prahy, který utekl z domova po hádce s matkou. Obávají se, že by se mohl pokusit o sebevraždu. V sobotu o tom informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk. Policisté prosí veřejnost o pomoc při pátrání.


Pražská zoo je kvůli větru zavřená, čeká ji úklid popadaných stromů
idnes.cz | 09:37:00
Kvůli silnému větru zůstane v sobotu zavřená pražská zoologická zahrada. Vítr v areálu zatím napáchal menší škody, polámal několik stromů. Zaměstnanci budou v sobotu uklízet, v neděli by mělo být otevřeno. Pražský magistrát v noci na sobotu vyzval, aby lidé nechodili do parků, lesů a na podobná místa.


Vůdci neuznané Doněcké a Luhanské lidové republiky vyhlásili mobilizaci
idnes.cz | 08:47:00
Vůdci neuznávané Doněcké i Luhanské lidové republiky, které na východě Ukrajiny vyhlásili proruští separatisté, vyhlásili dekretem „všeobecnou mobilizaci“. Oznámení přichází v době, kdy pozorovatelé OBSE hovoří o dramatickém nárůstu počtu násilných incidentů na frontě mezi ukrajinskou armádou a Ruskem podporovanými separatisty.


Trumpa budou kvůli útoku na Kapitol soudit. Imunita mu nepomůže, řekl soud
idnes.cz | 08:24:00
Bývalý americký prezident Donald Trump neuspěl s žádostí, aby soud zamítl projednávání případů, v nichž čelí obvinění z podněcování k útoku na Kapitol z 6. ledna loňského roku. Soudce Amit Mehta v pátek rozhodl, že Trumpa v tomto případě nechrání imunita, protože jeho projev před útokem nespadal do oficiálních prezidentských povinností.


Západ bude v případě invaze Ruska na Ukrajinu reagovat, řekl Fiala
idnes.cz | 08:19:00
Pokud se Rusko rozhodne pro invazi na Ukrajinu, reakce Západu bude společná a jednotná, napsal premiér Petr Fiala v pátek v noci na Twitter. Reagoval tak na slova amerického prezidenta Joe Bidena, podle kterého se Rusko již pro invazi rozhodlo. Ačkoliv stále existuje prostor pro diplomacii, Rusko plánuje útok v příštích dnech, řekl Biden.


Přibylo 13 tisíc nakažených. V pracovním dni nejméně za pět týdnů
idnes.cz | 07:04:00
Testy v pátek odhalily 13 774 případů koronaviru. Je to nejméně v pracovním dni za posledních pět týdnů. V porovnáním s minulým pátkem je pokles více než třetinový. Snížila se incidence i počet reinfekcí, oproti minulému pátku se však méně testovalo. Počet hospitalizovaných s covidem-19 klesl na 3578.


Výstava, dokument a něco navíc: Vinohradská radnice chystá k „dvojkovému“ roku překvapení
blesk | 09:32:00
Pěkně zakulacené datum 22. 2. 2022 nás čeká v úterý. Mnozí mu připisují pomyslnou magickou moc, pro jiné je nadmíru symbolické – tak jako je tomu v případě radnice Prahy 2. Nejen pro obyvatele hlavního města připravila na ten den poutavý program, který vypukne v čase, jenž symbolicky magické datum doplňuje – ve 12:22. Však také celoroční program, který radnice uchystala, nenechá nikoho na pochybách, že se letos jedná o Rok Dvojky.


Tramvaj s hrášky sviští Brnem: Připomíná 200. výročí narození genetika G. J. Mendela
blesk | 09:15:00
Speciální zelená tramvaj projíždí Brnem, aby upozornila na oslavy 200. výročí narození Gregora Johanna Mendela (1822 až 1884). Slavný vědec, který předběhl svou dobu o desítky let, prováděl pokusy především v Brně.


Princezna Latifa: Na svobodě i na cestách. Sešla se s komisařkou pro lidská práva
blesk | 09:13:00
Dcera dubajského vládce Muhammada bin Rašída Maktúma princezna Latífa se sešla v Paříži s vysokou komisařkou OSN pro lidská práva Michelle Bacheletovou. Princezna vyvolala rozruch, když loni na videu tvrdila, že je vězněná ve vile a bojí se o život.


Stát letos bude počítat se schodkem 280 miliard korun, odhlasovali poslanci
iHned.cz | 09:04:00
Poslanecká sněmovna v pátek hlasy vládní koalice schválila základní parametry státního rozpočtu na letošní rok, který počítá se schodkem 280 miliard korun. Předchozí vláda Andreje Babiše (ANO) navrhla schodek o 97 miliard vyšší, současný kabinet...


Návrat Brouka? Šéf VW po čase promluvil o comebacku legendy
Auto.cz | 09:47:00
Generální ředitel VW Herbert Diess se rozhovořil o možném návratu modelu Brouk. Pokud skutečně ožije, pak coby elektromobil.


Devadesátky v automobilech i kriminalitě: Byla to jízda po tobogánu!
Auto.cz | 08:00:00
Mercedes W 124 jako symbol mafiánů, kteří se v něm vraždili, Fiat Uno pro pražské prostitutky. Kdo čím jezdil a jak vypadal autosvět těsně po roce 1989?


Bez elektřiny je po nočním vichru 26 tisíc míst, problémy mají i vlaky
lidovky.cz | 09:53:00
Po nočním silném větru je v sobotu bez elektřiny v Česku zhruba 26 tisíc domácností. Výpadkem je nejvíce postižený Karlovarský a Plzeňský kraj. Na řadě vlakových tratích zůstává přerušený provoz. V sobotu zůstane kvůli větru zavřená i pražská zoo. Výstraha meteorologů před silným větrem platí až do noci ze soboty na neděli.


Biden: Putin se už rozhodl pro invazi, cílem útoku bude i Kyjev
lidovky.cz | 09:36:00
Americký prezident Joe Biden je přesvědčený, že se jeho ruský protějšek Vladimir Putin již rozhodl pro invazi na Ukrajinu. Ačkoliv stále existuje prostor pro diplomacii, Rusko plánuje útok v příštích dnech, včetně útoku na ukrajinskou metropoli Kyjev, řekl v pátek šéf Bílého domu.


Vůdci neuznané Doněcké a Luhanské lidové republiky vyhlásili mobilizaci
lidovky.cz | 08:47:00
Vůdci neuznávané Doněcké i Luhanské lidové republiky, které na východě Ukrajiny vyhlásili proruští separatisté, vyhlásili dekretem „všeobecnou mobilizaci“. Oznámení přichází v době, kdy pozorovatelé OBSE hovoří o dramatickém nárůstu počtu násilných incidentů na frontě mezi ukrajinskou armádou a Ruskem podporovanými separatisty.


Víkendář: Volcker neměl na počátku důvěru, i proto bylo snížení inflace sedmdesátých let tak bolestivé
Kurzy.cz | 09:06:00
Thomas J. Sargent a William L. Silber psali v lednu letošního roku na stránkách WSJ o tom, že „nízká důvěra ve Volckera pravděpodobně zvýšila náklady spojené s inflací sedmdesátých let“.


Po nočním větru je bez proudu 26 tisíc domácností. Provoz na tratích je omezený
Denik.cz | 09:45:00
Po nočním větru je bez elektřiny v Česku zhruba 26 tisíc odběratelů, hlavně v Karlovarském a Plzeňském kraji. Vyplývá to z vyjádření mluvčích společnosti ČEZ Distribuce a EG.D ze skupiny E.ON. Zejména na západě Čech vítr omezil také provoz na železničních tratích.


FOTO: Vichr v noci poslal na Hradecku k zemi dvacítku stromů
Denik.cz | 08:40:00
Ke dvacítce spadlých stromů vyjížděli v noci z pátku na sobotu v celém hradeckém kraji profesionální hasiči. Vítr se v druhé polovině noci uklidnil, přesto nadále hrozí nebezpečí pádu již nalomených větví či stromů.   


Hasiči v Praze měli kvůli větru přes dvacet výjezdů. Počasí zavřelo i zoo
Denik.cz | 08:37:00
Hasiči v Praze měli v noci na sobotu dvacítku výjezdů k následkům silného větru. Odstraňovali spadlé stromy a zajišťovali uvolněné plechy. Kvůli větru je zavřená zoologická zahrada.


Násilí na Ukrajině přibývá. Vůdce doněckých separatistů vyhlásil mobilizaci
Denik.cz | 08:11:00
Vůdce neuznávané Doněcké lidové republiky, kterou na východě Ukrajiny vyhlásili proruští separatisté, vyhlásil dekretem "všeobecnou mobilizaci". Oznámení přichází v době, kdy pozorovatelé OBSE hovoří o dramatickém nárůstu počtu násilných incidentů na frontě mezi ukrajinskou armádou a Ruskem podporovanými separatisty.


Liberecký Burian boduje u kritiků. Má dvě nominace na divadelní ceny
Denik.cz | 06:30:00
Liberecké představení získalo hned dvě nominace na cenu. Jestli ji získá, bude jasné v březnu.


Eva Vrabcová Nývltová se vrátila na běžky. Olympiáda byla osobní ostuda, říká
Denik.cz | 06:00:00
/FOTOGALERIE/ Atletický maraton jí nestačí, tak si česká vytrvalkyně Eva Vrabcová Nývltová z Trutnova dopřála i lyžařský. Po sedmi letech se postavila v závodě na běžky. Při nedělní Jizerské padesátce se návrat do bílé stopy mamince zanedlouho dvouleté dcery Adélky povedl, 50 kilometrů zvládla jako čtvrtá nejlepší Češka ve velké konkurenci na 18. místě. Uvažuje dokonce o tom, že v březnu vyrazí na 100. ročník slavného Vasova běhu ve Švédsku, kde se jezdí 90 kilometrů.


Dvaadvacet zimních ponorů. Báňští záchranáři z Ostravy mají za sebou perný týden
Denik.cz | 05:00:00
/FOTOGALERIE/ Dokud se bude kopat uhlí, bude mít Hlavní báňská záchranná stanice Ostrava i svou potápěčskou skupinu. Právě o ní se v poslední době hodně mluví. Sice většinou pouze v souvislosti s krimi seriálem Devadesátky a pátrání po obětech Orlických vrahů, je toho ale mnohem víc, co důlní záchranáři z Ostravy umí a co všechno dělají.


Větrná bouře Eunice roztáčí větrníky a sráží ceny elektřiny, zároveň ale trhá vedení
Hospodářské noviny | 10:23:00
Atlantická bouře Eunice už od minulého týdne sužuje Evropu, z pátku na sobotu dorazila i do Česka a nechala tisíce domácností bez proudu. V Anglii, Německu nebo Francii si vyžádala už několik obětí. Vítr ženoucí se místy rychlostí 200 kilometrů za...


Stát letos bude počítat se schodkem 280 miliard korun, odhlasovali poslanci
Hospodářské noviny | 09:04:00
Poslanecká sněmovna v pátek hlasy vládní koalice schválila základní parametry státního rozpočtu na letošní rok, který počítá se schodkem 280 miliard korun. Předchozí vláda Andreje Babiše (ANO) navrhla schodek o 97 miliard vyšší, současný kabinet...


Kvůli silnému větru jsou tisíce domácností bez elektřiny, problémy jsou i na železnici
ČT24 | 09:10:38
Česko znovu zasáhl silný vítr. Hasiči vyjížděli od večera ke stovkám událostí, hlavně popadaným stromům. Kvůli poškozenému elektrickému vedení je bez proudu 26 tisíc domácností, hlavně na Karlovarsku a Plzeňsku. V Krkonoších a Jizerských horách můžou kvůli vydatnému dešti stoupat hladiny řek. 


Události Petra Nutila: Ukrajina, Okamurohodiny, gurmánský McDonald´s a mrtvý český hokej
Eurozpravy-domácí | 10:00:00
Žijeme v báječně absurdní době! Pojďme si tedy shrnout to podstatné, co se za posledních pár dnů stalo.


Zaměstnavatelé za pátek nahlásili 1124 pozitivních testů
Eurozpravy-domácí | 09:57:00
Zaměstnavatelé za pátek nahlásili 1124 pozitivních testů na koronavirus, zhruba o 1500 méně než před týdnem. Počet se ještě může zvýšit, na oznámení mají firmy dva dny. Většina pracovníků ale testy podstupovala v pondělí a ve čtvrtek. Od začátku plošného testování ve frekvenci dvakrát týdně, tedy od 17. ledna, ministerstvo zdravotnictví eviduje 172.435 nakažených pracovníků.


Po nočním větru je bez elektřiny v Česku zhruba 26 tisíc odběratelů
Eurozpravy-domácí | 09:30:00
Po nočním větru je bez elektřiny v Česku zhruba 26.000 odběratelů, hlavně v Karlovarském a Plzeňském kraji. Vyplývá to z vyjádření mluvčích společnosti ČEZ Distribuce a EG.D ze skupiny E.ON. Zejména na západě Čech vítr omezil také provoz na železničních tratích.


Na hromadné akce může nově více lidí. Izolace se prodlužuje na sedm dní
Eurozpravy-domácí | 08:48:00
Na hromadných akcích může být ode dneška nově až 500 lidí místo stovky. U sedících se kapacity zvýšily z dosavadního tisíce na tisíc plus polovina míst do využití maximální kapacity prostoru, kde se akce koná. Umožnilo to zmírnění mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví.


Páteční přírůstek nových případů byl za pracovní den nejnižší za pět týdnů
Eurozpravy-domácí | 08:15:00
Testy v Česku v pátek prokázaly 13.774 případů koronaviru, což bylo v pracovním dni nejméně za pět týdnů. Proti předchozímu pátku nakažených ubylo o víc než třetinu. Podobným tempem na 2568 se snížil také páteční počet podezření na opakovanou nákazu. Méně než před týdnem se ale také testovalo.


Rusko podle šéfky EK podkopává bezpečnost v Evropě a porušuje Chartu OSN
Eurozpravy-zahraniční | 10:45:00
Rusko se nesnaží podkopat jen evropský systém bezpečnosti, ale porušuje i Chartu OSN, když používá hrozbu síly proti jinému státu. V Mnichově na bezpečnostní konferenci to dnes řekla šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová.


NATO nedělí členy na kategorie, všichni jsem spojenci, řekl Stoltenberg
Eurozpravy-zahraniční | 10:38:00
Severoatlantická aliance nemá členy první a druhé kategorie, všichni jsme jednotně spojenci. Dnes to v Mnichově na bezpečnostní konferenci prohlásil generální tajemník NATO Jens Stoltenberg. Řekl, že NATO nevidí žádné známky stahování ruských vojáků od hranic s Ukrajinou, posilování rozmístěných vojsk naopak pokračuje.


Putin a Macron budou v neděli telefonicky jednat, Zelenskyj míří do Mnichova
Eurozpravy-zahraniční | 09:35:00
Ruský prezident Vladimir Putin a jeho francouzský protějšek Emmanuel Macron budou v neděli telefonicky hovořit o situaci na Ukrajině. Podle agentury TASS to dnes potvrdil Kreml. Agentura Reuters zase uvedla, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes zavítá na bezpečnostní konferenci do Mnichova, aby se ještě tentýž den vrátil do Kyjeva.


Rusko odmítlo, že stojí za kybernetickými útoky na Ukrajinu. Vůdce separatistů vyhlásil mobilizaci
Eurozpravy-zahraniční | 08:40:00
Rusko dnes odmítlo obvinění Spojených států, že je zodpovědné za kybernetické útoky na ukrajinské banky a vládní úřady. Ruské velvyslanectví v USA toto tvrzení na twitteru označilo za nepodložené. Upozornila na to agentura Reuters. Kybernetické útoky typu DDoS dočasně vyřadily z provozu weby ukrajinského ministerstva obrany, dalších vládních úřadů a dvou bank.


Německo zaznamenalo přes 189 000 nových případů nákazy koronavirem
Eurozpravy-zahraniční | 08:33:00
V Německu za posledních 24 hodin přibylo 189.105 nových případů nákazy koronavirem a 210 úmrtí souvisejících s nemocí covid-19. Oznámil to dnes Institut Roberta Kocha (RKI). Před týdnem německé úřady hlásily 209.789 infekcí a 198 úmrtí.


Putin se rozhodl pro invazi, řekl Biden. Až polovina vojáků u Ukrajiny je v útočných pozicích
Eurozpravy-zahraniční | 08:25:00
Prezident Spojených států Joe Biden je přesvědčený, že se jeho ruský protějšek Vladimir Putin již rozhodl pro invazi na Ukrajinu. Ačkoliv stále existuje prostor pro diplomacii, Rusko plánuje útok v příštích dnech, včetně útoku na ukrajinskou metropoli Kyjev, řekl šéf Bílého domu.


Českému čtyřbobu první dvě jízdy nevyšly, je zatím až dvaadvacátý. Vedou Němci
Eurozpravy-sport | 08:54:00
V sobotu se jely úvodní dvě jízdy z celkových čtyř v rámci závodu mužských čtyřbobů. Toho se účastní i česká posádka pilota Dominika Dvořáka s jeho kolegy Janem Šindelářem, Jakubem Noskem a Dominikem Záleským. Po polovině závodu, který bude dalšími dvěma jízdami pokračovat v neděli, však figurují až dvaadvacáté místo v osmadvacetičlenném startovním poli. Na čele se pro zatím ocitá německý pilot Francesco Friedrich pronásledovbaný druhým jeho krajanem Johannesem Lochnerem.


Kat K. H. Franka popravoval opilý, vinili ho z vraždy a poslali do uranových dolů. Alkohol ho nakonec zabil
Reflex | 09:00:00
Kat František Nenáhlo, který se proslavil popravou Karla Hermanna Franka, byl pro své povolání jako zrozený - násilník, kterého se lidské utrpení moc nedotýkalo. Jenže byl také opilec a kriminálník, a proto ve své práci vydržel pouhé dva roky. Vězení si před i po popravčí kariéře vyzkoušel několikrát, jednou byl dokonce podezřelý i z brutální vraždy. Jeho život ukončil démon alkohol - Nenáhlo se upil k smrti!


Saharou na dromedárovi aneb Jak se padá z velbloudího hrbu
Reflex | 07:20:00
Datle a solné jezero jsou asi největší atrakcí oázového města Tozeur na jihozápadě Tuniska. Když seberete dost odvahy, čeká na vás i další – vyjížďka na velbloudím hřbetě. Netrénovaným svalům Středoevropana se ale může pořádně vymstít.


Covid v Česku ustupuje, karantény končí
Tiscali-zprávy | 10:25:58
Testy v pátek prokázaly 13 774 případů koronaviru, což bylo v pracovním dni nejméně za pět týdnů. Proti předchozímu pátku nakažených ubylo o víc než třetinu. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.


Princ Harry se ve Velké Británii necítí bezpečně
revue.idnes.cz | 10:14:00
Princ Harry nechce přivézt své děti zpět do vlasti, protože to podle něj není bezpečné. Vnuk královny Alžběty II., který žije s manželkou Meghan a dvěma dětmi v USA, požádal o soudní přezkum rozhodnutí vlády. Podle kabinetu nemá na britské půdě nárok na policejní ochranu, ani kdyby si výlohy na ni hradil sám.


Alžběta II. prodává vlastní med: Pěkně drahé mlsání!
blesk | 11:00:00
Britská panovnice Alžběta II. (95) začala prodávat svůj vlastní med produkovaný včelkami poletujícími kolem jejího venkovského panství Sandringham.


Štěňata psa dingo baví ve Vyškově: Chlouba zoo se už prohání ve výběhu
blesk | 10:35:00
Ze čtyřměsíčních štěňátek jsou zvědaví junioři, kteří zkoumají okolní svět. Zoologická zahrada ve Vyškově svou chloubu, čtveřici štěňat psa dingo, právě vypustila do výběhu.


Rakovina kůže! Zemřela muzikálová herečka (†34) z Trháku a Kvítku Mandragory
blesk | 10:08:00
Divadlo Broadway přišlo o mladou muzikálovou herečku Petru Březinu Vaškovou. Ta bohužel zemřela, ačkoliv jí bylo pouhých 34 let. Oplakávají ji ale nyní nejen kolegové, ale i diváci. 


Ikona poválečného umění: Museum Kampa chystá retrospektivní výstavu malíři Sopkovi (80)
blesk | 09:59:00
Retrospektivu jednoho z nejvýraznějších malířů poválečné generace Jiřího Sopka uspořádalo Muzeum Kampa. Připomene jí také umělcovy 80. narozeniny, které připadají na neděli. Výstavě muzeum věnuje všechna tři patra hlavní budovy, lidé se na ni budou moci přijít podívat od 12. března do 29. května.


Výroba aut v lednu klesla o 11 % na 92.657 vozů, nejméně od 2010
Auto.cz | 11:44:00
Výroba osobních aut v Česku v lednu klesla meziročně o 11,4 procenta na 92.657 vozů. Jde o nejhorší lednový výsledek od roku 2010. Důvodem je stále nedostatek čipů, ale i změna výrobního programu v kolínské Toyotě po ukončení produkce pro Citroën a Peugeot. Oznámilo to Sdružení automobilového průmyslu.


Jaká rizika ohrožují kryptoměny v roce 2022? VIDEO
Kurzy.cz | 10:49:17
Zasáhne kryptoměny regulace? Přežije Bitcoin všechno? Neztratí Čína díky svým zákazům?


Větrná bouře Eunice roztáčí větrníky a sráží ceny elektřiny, zároveň ale trhá vedení
iHned.cz | 10:23:00
Atlantická bouře Eunice už od minulého týdne sužuje Evropu, z pátku na sobotu dorazila i do Česka a nechala tisíce domácností bez proudu. V Anglii, Německu nebo Francii si vyžádala už několik obětí. Vítr ženoucí se místy rychlostí 200 kilometrů za...


Německo si pojistí plynové zásoby na zimu už v létě. Řada hrozeb přiměla Berlín ke změně strategie
lidovky.cz | 10:00:00
Zdá se, že zima pomalu končí a vzhledem ke geopolitické situaci máme štěstí, že měla velice lehký průběh. Evropa těsně unikla výpadku dodávek plynu, platí to pro Českou republiku i pro Německo. Každopádně Berlín se nyní snaží udělat vše pro to, aby se taková situace už nikdy neopakovala, příští zima by jinak mohla být velmi krutá.


Mobilní domy s elánem. Pokud nechcete dům jako přes kopírák, nechte se inspirovat
lidovky.cz | 10:00:00
Kdo hledá mobilní dům, narazí na to, že drtivá většina z nich je jako přes kopírák. Kvádry velikosti kontejneru s historizujícími „karavanovými“ prvky či různé formy „chatiček“.


Daně 2022: Jaké termíny si musíte ohlídat a jak je to s daní z nemovitosti
aktuálně.cz | 11:38:35
Daňové přiznání i přehledy se musí odevzdat včas, jinak hrozí sankce. Platbu daně z nemovitých věcí lze zase rozložit do dvou splátek.


Česko bude mít první „umělohmotnou“ silnici. Vznikne v Hradci Králové
Denik.cz | 11:30:00
Snese více než klasická silnice a k tomu je navíc ekologičtější. Čeští řidiči si už za několik měsíců vyzkouší možná revoluční novinku v dopravním stavitelství. Výzkumníci z Českého vysokého učení technického spolu se silničáři totiž položí v Hradci Králové na cestu nový povrch s příměsí plastového odpadu.  


VIDEO: Hasiči likvidovali popadané stromy. Před dalšími museli uskakovat
Denik.cz | 10:53:00
V Dolanech u Jaroměře začaly ve čtvrtek při větrné smršti padat stromy na hasiče v okamžiku, kdy pracovali na odstranění již popadaných kmenů. Hasiči perné chvilky natočili na video, podívejte se. 


Vlčák u Hlinska zabil matku čtyř dětí. Majitelé nyní u soudu dostali podmínku
Denik.cz | 09:17:00
S podmínkou a nařízeným vyplacením dvoumilionového odškodného korun odešli od chrudimského soudu manželé, jejichž československý ovčák jménem Kajínek před Vánocemi roku 2019 zabil v Otradově u Hlinska jejich sousedku, 35letou matku čtyř dětí. Skočil na ni a prokousl jí hrdlo. Ženě nebylo pomoci. Majitelé psa se chtějí proti rozsudku odvolat. Policii se dlouho nedařilo prokázat, že vraždil právě sousedův pes.


Hasiči opět vyjíždí kvůli vichru. Na Benešovsku narazil vlak do stromu
Denik.cz | 09:12:00
Středočeští hasiči vyjížděli od pátečního večera ke 180 případům, většinou šlo o spadlé stromy a další následky silného větru. V Čerčanech na Benešovsku narazil vlak do stromu, událost se obešla bez zranění, řekla mluvčí krajských hasičů Dagmar Zemanová.


Firmy začínají žehrat na vysoké sazby, zastání by mohly najít po letních změnách v ČNB
Hospodářské noviny | 12:14:00
Čeští byznysmeni začínají být nervózní z velkého růstu úroků v ČR, který se dříve či později dostane i do eurozóny, kde část z nich své podniky také financuje. Brněnský miliardář Igor Fait, zakladatel skupiny Jet Investment, upozornil v našem...


Evropě hrozí válka, řekl kancléř Scholz. Rusko se konference neúčastní
idnes.cz | 13:10:00
V Evropě opět hrozí válka a více než 100 000 ruských vojáků na hranicích s Ukrajinou nemá žádné ospravedlnění. V sobotu to v Mnichově na bezpečnostní konferenci prohlásil německý kancléř Olaf Scholz. Ten opětovně vyzval ruského prezidenta Vladimira Putina k jednáním. Scholz také řekl, že možný vstup Ukrajiny do NATO není aktuální otázkou.


KOMENTÁŘ: Americký rasismus aneb když se boj za rovnoprávnost mění v opak
idnes.cz | 13:00:00
Nástupem Baracka Obamy do Bílého domu měla v Americe skončit obsese rasou. Aspoň si to mnozí mysleli. Jenže to byl omyl, přidaly se další obsese, píše ředitel Občanského institutu Roman Joch.


Rusko zahájilo z rozkazu Putina cvičení se strategickými jadernými zbraněmi
idnes.cz | 12:54:00
Rusko zahájilo vojenské cvičení zaměřené na strategické jaderné zbraně, uvedla v sobotu agentura Reuters s odvoláním na mluvčího Kremlu. Dohlíží na něj přímo ruský prezident Vladimir Putin. Podle dřívějších informací by měl spolu s ním celou akci, která přichází v době prudké eskalace na východě Ukrajiny, sledovat také běloruský prezident Alexandr Lukašenko.


Další výhoda omikronu: i postcovidových syndromů bude postupně ubývat
idnes.cz | 12:25:00
V Česku denně přibývá několik tisíc pacientů s nemocí covid-19, zvláště pak s mutací omikron. Tu podle lékařů provází slabší průběh než předchozí varianty viru, a stále méně lidí proto končí s těžkými příznaky v nemocnici. Podobně tomu bude i s tzv. postcovidovým syndromem. Ten se pacientům sice nevyhne, pneumologové však očekávají méně případů než doposud.


Praha představí svůj Metropolitní plán, chce chránit parky a vnitrobloky
idnes.cz | 12:19:00
Metropolitní plán z roku 2018, který má platit nejdříve od roku 2024, se dočká veřejného projednání. Hlavní město chce nově chránit parky a své zahrádkářské kolonie. Ochranu získají také vnitrobloky, které často plní úlohu zelené oázy města. Zároveň dojde také na velkou revizi sídlišť.


Popularita západních značek v Číně uvadá. V zemi sílí vlastenecká vlna
idnes.cz | 12:00:00
Čínští spotřebitelé se čím dál víc odvracejí od tradičně oblíbených značek západního světa. Pozorněji naslouchají tamějším politikům, kteří se ve veřejném prostoru snaží vyzdvihovat společnosti původem z Číny. Ačkoliv americké i evropské firmy investovaly v minulých letech do marketingových aktivit v Asii biliony dolarů, nyní postupně ztrácejí půdu pod nohama.


Osmé letošní ohnisko ptačí chřipky je v malochovu na Plzeňsku
idnes.cz | 11:16:00
Osmé letošní ohnisko ptačí chřipky v České republice objevili veterináři v malochovu drůbeže v obci Lišice na jihu Plzeňska. Jde o stejnou obec jako v případě šestého ohniska, o němž Státní veterinární správa informovala 8. února.


Den, kdy byla poprvé napadena Austrálie. Před 80 lety Japonci zničili Darwin
idnes.cz | 11:07:00
Dne 19. února 1942 zažila Austrálie první a také nejhorší útok zahraniční mocnosti na své území. Město Darwin nacházející se na jejím severním pobřeží napadly přesně před 80 lety téměř dvě stovky japonských letounů. Výsledkem byla nejen ztráta 240 životů ale také kompletní zničení některých částí města.


Odstupte z vedení Plzně, vyzvaly ODS, TOP 09 a ČSSD krajského šéfa ANO
idnes.cz | 11:04:00
Odejděte z rady města Plzně! To je výzva, se kterou se v pátek zástupci ODS, TOP 09 a ČSSD, kteří jsou s členy ANO součástí kolice na plzeňské radnici, obrátili na krajského šéfa ANO a náměstka primátora Romana Zarzyckého. Jednalo se o důsledek napětí, které mezi plzeňskými politiky vyvolalo pondělní odvolání krajské rady složené ze zástupců ODS, TOP 09, Pirátů a STAN a následným nástupem nové koalice ANO, Pirátů a STAN.


Zážitek je při pandemii kratší, ale hlubší, tvrdí šéf dětské galerie
idnes.cz | 11:04:00
Ředitel písecké Sladovny Adam Langer popisuje získání prestižní značky i změny, jak galerie pro děti funguje v době pandemie. „Poslední dva roky byly velmi netradiční a složité, zároveň ale cítím, že se nám otevřely nové cesty,“ myslí si Langer.


Bouře a extrémní vítr sužují část Evropy, kvůli počasí je nejméně 11 mrtvých
idnes.cz | 11:01:00
Kvůli silné bouři již v Německu zemřeli nejméně dva lidé. V Severním Porýní-Vestfálsku narazil řidič s autem do spadlého stromu, v Dolním Sasku se muž zřítil ze střechy, kterou chtěl opravit. Atlantická bouře Eunice se v pátek přehnala přes západní Evropu s místy rekordními poryvy větru. Způsobila značné škody v Británii, Irsku, Nizozemsku a Belgii, v celé Evropě je nejméně 11 obětí.


Autovraky mizí z ulic. Některá města se je učí dražit, v jiných levitují
idnes.cz | 11:00:00
Automobilové vraky mizí z ulic českých měst raketovou rychlostí. Dříve neřešitelný problém je díky dvěma novelám silničního zákona z roku 2020 a 2021 minulostí. Vraky jsou lukrativním zbožím, řada měst je s drobným ziskem úspěšně draží. První dražby už má za sebou Praha, Bohumín, Ústí nad Labem, Ostrava, Rakovník, Most a Písek.


Harry má strach z návratu do Británie?! Kvůli Meghan a dětem hodlá bojovat
blesk | 13:09:00
Princ Harry (37) se bojí vrátit do Velké Británie? Alespoň to tak vypadá - vévoda ze Sussexu totiž u soudu uvedl, že se v rodné zemi necítí bezpečně a stejně tak by se obával tam přivézt své dvě děti... 


Stará fara skrývá tajemství, církev plánuje prozkoumat podzemí
idnes.cz | 10:12:00
Loni před Vánoci musel bývalou vílaneckou faru opustit poslední nájemník. Muž, který zde prožil většinu svého života. Statik totiž zjistil, že památkově chráněné budově se zajímavými klenbami a trámovými stropy hrozí zřícení. V obvodovém zdivu se šíří pukliny. Nyní je tak fara uzavřená.


Firmy začínají žehrat na vysoké sazby, zastání by mohly najít po letních změnách v ČNB
iHned.cz | 12:14:00
Čeští byznysmeni začínají být nervózní z velkého růstu úroků v ČR, který se dříve či později dostane i do eurozóny, kde část z nich své podniky také financuje. Brněnský miliardář Igor Fait, zakladatel skupiny Jet Investment, upozornil v našem...


Rusko na Ukrajinu útočí roky, má k tomu vlastní hackery. Ohroženo je i Česko
blesk | 12:17:00
Rusko a Ukrajina vedou nefalšovanou válku dlouho, jen ne za pomocí tanků a střel, nýbrž počítačů. Ukrajina již několik let čelí tvrdým hackerským útokům ze strany Ruska, napadlo její energetickou infrastrukturu i volební systémy a jak tvrdí ukrajinská vláda, poslední týdny se situace zhoršuje. V ohrožení jsou navíc i západní instituce, Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) informoval, že krize na Ukrajině ohrožuje i IT systémy Česka.


Modrá je dobrá! Ostrava mění vozový park, novou tramvají už v pondělí
blesk | 12:15:00
Už v pondělí jako první v republice vyjedou do ostravských kolejí špičkové nové tramvaje škodovky 3T9. Pro řidiče, fotografa a milovníka tramvají Dalibora Škutu (50) to bude nová výzva. Soupravy totiž fotí ze všeho nejraději.


Veronika Žilková (60) strachy bez sebe: Dcera (16) už týden bojuje s vysokými horečkami!
blesk | 12:00:00
Měla domluvený kurz snowboardingu a místo toho se ujala role ošetřovatelky. Veronika Žilková (60) se už týden snaží své dceři Kordulce (16) srazit teplotu, která dosahuje až čtyřicítky! 


Influencerka, která tvrdí, že má největší vaginu, zbožňuje plastiky: Dala za ně už víc jak 2 miliony
blesk | 11:52:00
Plastické operace zbožňuje Mary Magdalene, jež tvrdí, že má největší vaginu na světě. Pětadvacetiletá Američanka už za plastiky utratila 100 tisíc amerických dolarů (2,1 miliony Kč) a zdá se, že nehodlá přestat. Nedávno podstoupila už čtvrtou operaci nosu, aby prý vypadala jako Barbie.


Vláda je připravena na jakýkoliv vývoj na Ukrajině. Válka ani ústupky nejsou řešením, řekl Fiala
ČT24 | 12:42:39
Vláda je připravena na všechny scénáře vývoje na Ukrajině včetně přerušení dodávek energií. Ve videu zveřejněném na sociálních sítích to řekl premiér Petr Fiala (ODS). Řešením situace podle něj není válka, ale ani nepromyšlené ústupky. Ze strany Ruska je podle něj vidět snaha udělat z Česka opět slabou a rozdělenou zemi, kterou bude moct ovlivňovat. Základní podmínkou, jak odradit Rusko od agrese, je ukázat jednotu a nekompromisní postoj.


Rozhovor s Alexandrem Lexou Holubem: Servisoval jsem auta i mafiánům!
Auto.cz | 13:44:00
„Kdo moc mluvil, dostal přes prsty. V lepším případě… Ale já byl hlavně opravář aut,“ říká Alexandr Holub alias Lexa o divokých devadesátkách. Díky úpravě a servisu luxusních vozů přišel do styku s kupou pozoruhodných osob. „Samozřejmě i s mafiány,“ dodává. Jací byli? Co chtěli? A kdy mu šlo o život?


Vláda je podle Fialy připravena na všechny scénáře vývoje na Ukrajině
Eurozpravy-domácí | 12:40:00
Vláda je připravena na všechny scénáře vývoje na Ukrajině včetně přerušení dodávek energií. Ve videu zveřejněném na sociálních sítích to dnes řekl premiér Petr Fiala (ODS). Řešením situace podle něj není válka, ale ani nepromyšlené ústupky.


Nápad na fotky s nádechem divokosti přišel z východu. Lidé za snímky s liškami či ‚vlky‘ platí tisíce korun
lidovky.cz | 13:43:00
Nechat se zvěčnit s divokým zvířetem je móda, které k většímu rozšíření pomohla i pandemie. Lidé méně cestují a vyhledávají alternativní zážitky, za něž jsou ochotni si připlatit.


Rusko zahájilo z rozkazu Putina cvičení se strategickými jadernými zbraněmi
lidovky.cz | 12:54:00
Rusko zahájilo vojenské cvičení zaměřené na strategické jaderné zbraně, uvedla v sobotu agentura Reuters s odvoláním na mluvčího Kremlu. Dohlíží na něj přímo ruský prezident Vladimir Putin. Podle dřívějších informací by měl spolu s ním celou akci, která přichází v době prudké eskalace na východě Ukrajiny, sledovat také běloruský prezident Alexandr Lukašenko.


Západ bude v případě invaze Ruska na Ukrajinu reagovat, jsme připraveni na vše, řekl Fiala
lidovky.cz | 12:38:00
Vláda je připravena na všechny scénáře vývoje na Ukrajině, řekl premiér Petr Fiala v sobotním videu. Česko je podle něj připraveno na všechny možnosti, ať už dojde třeba k přerušení energií nebo by nastala nějaká uprchlická vlna. Rusko chce z Česka udělat opět slabou a rozdělenou zemi, dodal premiér.


Dodavatelé energií sází na jistotu, že vydělají. Ze smluv na dobu neurčitou je podpultové zboží
lidovky.cz | 12:00:00
Hledat nového dodavatele elektřiny je složitější než dřív. Velcí hráči ČEZ, E.ON a PRE aktuálně rozlišují nově příchozí a své stávající zákazníky. Ti noví platí mnohem víc. Týká se to i zbývajících 35 tisíc lidí, kteří se nacházejí v režimu dodavatele poslední instance (DPI).


O 40 tisíc méně než předloni. Propad vyplácených penzí ukazuje skrytá covidová úmrtí
aktuálně.cz | 13:24:40
V posledních dvou letech se výrazně zvýšil počet zemřelých zejména kvůli epidemii covidu. Předtím počty lidí pobírajících penzi naopak rychle rostly.


Příjmy rozpočtu nafoukla inflace, na skutečném osekání výdajů bude muset Fialova vláda ještě zapracovat. Nebo zvýšit daně, jak radí prezident Zeman i Mezinárodní měnový fond
Kurzy.cz | 12:09:01
Po včerejšku máme nový rozpočet. Alespoň tedy jeho základní rámec. Vláda tak učinila první krok ven z provizoria, úplně by se z něj měla dostat zhruba za měsíc. Oproti rozpočtu Babišovy vlády omezila výdaje o 77 miliard korun.


Příští týden bude opětovně o geopolitice, výsledková sezóna bude již jen mírně dokreslovat celkově nevýrazné vyznění
Kurzy.cz | 12:01:59
Uplynulý týden investoři sledovali geopolitiku a výsledkovou sezónu . Dění kolem Ukrajiny na sebe poutá velkou pozornost vzhledem k zapojení velmocí Ruska a USA. Obě zmíněné strany zásobují tiskové agentury informacemi, které ovlivňují dění na finančním&h


Šéf biatlonu Hamza chválil výkony Davidové. Nevyloučil změny v realizačních týmech
Eurozpravy-sport | 11:17:00
Zatímco na předešlých dvou Hrách vždy český biatlon nějakou medali přivezl, přičemž v Soči 2014 se jednalo o známý biatlonový boom, tentokrát čeští biatlonisté odjíždějí z Pekingu s prázdnou. Měřítko snad snese pouze česká ženská jednička Markéta Davidová, to ví i samotný šéf českého biatlonu Jiří Hamza. Ten v rozhovoru pro server isport.cz řekl, že biatlonový český tým měl v Pekingu rozhodně na víc, než na co ve skutečnosti předvedl.


Jágrův deníček: Jarda sice vyhrál kanadské bodování, ale na tribuně ani tak není klid
Reflex | 13:30:00
Jaromír Jágr počtvrté v řadě vyhrál kanadské bodování a získal tak Art Ross trophy. Přesto se ale týmu v klíčových momentech příliš nedařilo. A stejně jako v NHL nemá žádný tým své místo jisté, tak ani fanoušci na stadionu netuší, odkud může přiletět rána. Další informace ze zákulisí nejlepší hokejové ligy světa se dočtete v dubnovém vydání 21 let starého Jágrova deníčku.


Jack, holky a medvěd. K Formanovým nedožitým devadesátinám si dejte vzpomínky od něj i od jiných
Reflex | 12:40:00
Baví vás věčné debaty o tom, jestli jsou lepší Vlasy, Amadeus, nebo Přelet nad kukaččím hnízdem? Možná vám s nimi pomůže nové cédéčko vzpomínek Ecce Homo Forman od Formanova „skorosyna“ Radima Kratochvíla. Případně k nedožitým narozeninám speciálně „odemknutý“ dokumentární film režisérské dvojice Helena Třeštíková – Jakub Hejna s názvem Forman vs. Forman z roku 2019. Nebo autobiografická kniha Co já vím?, respektive její rozšířené a aktualizované vydání z roku 2013. 


Zemanova asociální utopie: Navrhuje zvýšit daně o 470 miliard korun
Reflex | 12:30:00
Prezident Miloš Zeman nabídl svůj evergreen masivního růstu daní jakožto receptu na splácení dluhů. Jeho návrhy na zrušení daňových výjimek a zvýšení daně z příjmu by tvrdě dopadly především na rodiny s nízkými příjmy a seniory.


Bouře Eunice bušila do Evropy. Videa zachytila její děsivou sílu
Tiscali-zprávy | 12:29:07
Atlantická bouře Eunice, která se v pátek přehnala přes západní Evropu a v noci na sobotu zasáhla i Česko, za sebou zanechala značné škody a mrtvé.


Na východě Ukrajiny se střílí, separatisté vyhlašují mobilizaci
Tiscali-zprávy | 11:08:14
Na frontě mezi ukrajinskou armádou a Ruskem podporovanými separatisty stoupá napětí. Čím dál častěji e tam ozývá střelba.


Úzce specializované pozice pohltí umělá inteligence nejdříve, říká koučka startupů Šedivá
E15-ekonomika | 11:00:00
To, jak se postavíme k umělé inteligenci, výrazně ovlivní budoucnost. Teď se nacházíme v období maximální specializace, ale to se začíná měnit. Kvůli nástupu umělé inteligence přijdou nejdříve o práci zejména úzce specializovaní lidé některých oborů, pokud se nebudou rozvíjet. „Měli bychom jít zpátky k 'člověčenství' a propojování oborů, abychom pro umělou inteligenci uměli připravit kvalitní podklady,“ tvrdí v rozhovoru pro deník E15 bývalá marketingová ředitelka společností McDonald’s, Tesco a Johnson&Johnson Ivana Šedivá. 


Úzce specializované pozice pohltí umělá inteligence nejdříve, říká koučka startupů Šedivá
E15-politika | 11:00:00
To, jak se postavíme k umělé inteligenci, výrazně ovlivní budoucnost. Teď se nacházíme v období maximální specializace, ale to se začíná měnit. Kvůli nástupu umělé inteligence přijdou nejdříve o práci zejména úzce specializovaní lidé některých oborů, pokud se nebudou rozvíjet. „Měli bychom jít zpátky k 'člověčenství' a propojování oborů, abychom pro umělou inteligenci uměli připravit kvalitní podklady,“ tvrdí v rozhovoru pro deník E15 bývalá marketingová ředitelka společností McDonald’s, Tesco a Johnson&Johnson Ivana Šedivá. 


Jak to všechno může skončit? Rusko zatím celkem přesně kopíruje plány z války s Gruzií
iHned.cz | 14:42:00
Na internetu a v médiích se od čtvrtečního odpoledne vede brutální informační a dezinformační válka mezi Ruskem na jedné straně a Ukrajinou a jejími spojenci na straně druhé. Rusko se snaží vytvořit pomocí falešných zpráv a různých provokací, jako...


Vítězka show Peče celá země: S celou rodinou musí spát na zemi! Proč?
blesk | 15:20:00
Výherkyně první řady televizní show Peče celá země Petra Burianová (46) a její rodina mají pořádné trable. Sešlo se jí doma hned několik řemeslníků a hrozí jim, že budou muset do „fóliové“ izolace. A k tomu všemu skončili na zemi ve spacácích. To bude panečku proměna obydlí, když je kvůli tomu tolik obětí.


Sklářům Marii a Liborovi učarovala benátská zrcadla: Vyrábí je metodou starou stovky let
blesk | 15:20:00
Krása benátských zrcadel učarovala sklářům Marii Skolkové (54) a Liboru Vopatovi (53). V ateliéru v Druztové na Plzeňsku skleněné skvosty sami navrhují a vyrábí až do finální podoby. Historická zrcadla také opravují, ze skla kouzlí i obrazy, vitráže či plakety.


Ukamenovali milence! Tálibán krutě potrestal pár za nemanželský sex a „ilegální vztah“
blesk | 15:12:00
Kruté smrti se dočkal nesezdaný pár na severovýchodě Afghánistánu. Hnutí Tálibán informovalo o tom, že byli oba lidé ukamenování. Důvodem bylo provozování nemanželského, a tedy dle místních zvyklostí nelegálního, sexu. Informoval o tom německý server Bild. 


Nejen Orličtí vrazi: Těla v sudech nacházejí kriminalisté dodnes
blesk | 14:45:00
Orličtí vrazi, známí i díky populárnímu seriálu Devadesátky, své obětí shazovali do přehrady zabalené v pletivu, nebo uložené do sudů s žíravinou. Přestože jejich krutost neznala mezí, podobné případy v České historii zdaleka nejsou tak vzácné, jak by si detektivové přáli.


Theodor Pištěk se pustil do Formanové: Nemám rád vypočítavost
blesk | 14:13:00
Vendula má narozeniny ve stejný den, jako je měl Miloš Forman (†86). Oscarový režisér by dnes slavil devadesátiny. Oba jubilanti se znali přes Theodora Pištěka (89).


Nicole Kidmanová pod palbou kritiky: Pravá, nebo retušovaná?
blesk | 14:00:00
Po sestrách Kardashianových se do podezření, že před zveřejněním retušuje svoje fotografie, dostala i Nicole Kidmanová (54). Nestárnoucí hollywoodská kráska se dostala do řečí poté, co se ocitla na titulce magazínu Vanity Fair.


Unikátní křížová cesta v Brně: Jidášem je Milan Kundera!
blesk | 13:48:00
V novém brněnském kostele, který je zasvěcený místní rodačce Marii Restitutě (1894 - 1943), odhalili unikátní křížovou cestu. Ta kromě křesťanského příběhu připomíná i bojovníky za svobodu. Jedno jméno se ale podle autorky díla trochu vymyká. Jde o Milana Kunderu, kterého nechala připsat k 1. zastavení, které symboluzuje zradu Jidáše.


Rusko zahájilo obávané jaderné cvičení. „V Evropě hrozí válka,“ varuje německý kancléř
blesk | 13:48:00
Rusko v sobotu zahájilo vojenské cvičení zaměřené na strategické jaderné zbraně, uvedla agentura Reuters s odvoláním na mluvčího Kremlu. Dohlíží na něj přímo prezident Vladimir Putin. Podle dřívějších informací by měl spolu s ním celou akci, která přichází v době prudké eskalace na východě Ukrajiny, sledovat také běloruský prezident Alexandr Lukašenko.


Speciální vakcína proti omikronu nejspíš nebude nutná. Velmi dobrá zpráva, říkají vědci
blesk | 13:41:00
Výzkumníci ze společnosti Moderna a Pfizer vyvíjí vakcínu proti koronaviru, která má chránit specificky před variantou omikron. Důvodem jsou případné další varianty tohoto typu a také snižující se účinnost současných posilovacích dávek. Studie na opicích ale ukázala, že speciální očkování proti omikronu se tolik neliší od toho „běžného“ a možná tak nebude potřeba.


Bývalý Epsteinův spolupracovník zemřel ve vězení: Spáchal sebevraždu?
blesk | 13:13:00
Někdejší spolupracovník Jeffreyho Epsteina, modelingový agent Jean-Luc Brunel, zřejmě spáchal sebevraždu ve francouzském vězení. Dozorci ho podle agentury AFP v pátek večer našli oběšeného. Šestasedmdesátiletý muž čelil stejně jako v minulosti Epstein obžalobě ze znásilnění a dalších sexuálních zločinů.


Bouře Eunice zabíjela i u sousedů, Německo hlásí dva mrtvé. Labe se vylilo do ulic
blesk | 13:10:00
Nejméně dva mrtvé si od pátku vyžádala v Německu silná bouře, která předtím způsobila značné škody i oběti v Británii, Irsku, Nizozemsku a Belgii. V Severním Porýní-Vestfálsku zemřel 56letý řidič automobilu, který na silnici narazil do spadlého stromu. V Dolním Sasku přišel o život 68letý muž, který se při bouři zřítil ze střechy, již se snažil opravit. V celé Evropě je obětí nejméně 11.


Tři roky od nehody došlo k vysvěcení obnovené kapličky v Sobíně. Původní zboural kamion
blesk | 12:38:00
V pražském Sobíně v Hostivické ulici dnes opat Strahovského kláštera Daniel Peter Janáček vysvětil obnovenou novogotickou kapličku se zvoničkou. Do původní před více než třemi roky narazil nákladní automobil a její torzo muselo být strženo. Obnovena byla podle plánů z 19. století. Dovnitř byly vráceny zachované části a ty poničené nahradily repliky. Původní kaple vznikla díky sbírce místních občanů v roce 1885 na osmiúhelníkovém půdorysu podle návrhu V.K.Panoše. V roce 2007 se stala kulturní památkou.


Jsou opravdu nejskandálnějšími postavami kmotrů ti veřejně známí jako kmotři?
lidovky.cz | 15:20:00
Jan Štern v LN a na serveru Lidovky.cz zveřejnil pozoruhodný článek s názvem Za všechno (ne)může revoluce. Za totality byl známým představitelem disentu, po sametové revoluci působil jako poslanec ve Federálním shromáždění za Občanské fórum, později produkoval televizní pořady, v roce 2012 se stal zmocněncem sdružení Veřejnosti proti korupci a dnes svoje texty podepisuje jako dramaturg a publicista.


Mink je neobvyklý obytný přívěs do terénu. Koupit ho můžete i u nás
Auto.cz | 15:40:00
Obytný přívěs Mink zaujme kompaktními rozměry, moderní výbavou, schopnostmi v terénu i netradičním designem.


Pacienti v epidemii rušili polovinu kontrol. Zanedbávají prevenci, upozorňují lékaři
aktuálně.cz | 14:46:27
Nemoci srdce a cév dlouhodobě tvoří až 40 procent úmrtí v Česku a jsou tak jejich nejčastější příčinou.


"Devadesátky" v New Yorku. Nájemný gang usměvavého Louise zlikvidoval přes tisíc lidí
aktuálně.cz | 14:11:45
Nejvýkonnější skupina nájemných zabijáků v historii USA dělala ve velkém to, o co se pokoušeli orličtí vrazi. Odklízela lidi na objednávku.


Od německé potravinované banky po italské gelato. Jak se inflace zakousla do eurozóny
Kurzy.cz | 15:37:00
Nejvyšší míra inflace od vzniku eurozóny dopadá na životní úroveň Evropanů. A rychle se z ní stává politické téma. V eurozóně jako celku se spotřebitelské ceny zvedly jen o něco přes 5 procent.


Milovníci vystřihovánek měli žně. V Brně obdivovali stovky modelů z papíru
Denik.cz | 15:39:00
/FOTO/ Stovky malých i velkých papírových modelů byly k vidění na mezinárodní výstavě Papírové království 2022 v Centru volného času Lužánky. Malí i velcí návštěvníci mohli zavzpomínat na své vlastní pokusy s vystřihovánkami časopisu ABC nebo se inspirovat pro budoucí. 


Houfy na Jihlavu. Turisté u Rokštejna se vydali na historický pochod
Denik.cz | 14:07:00
/FOTO/ Originální akce pod zříceninou Rokštejna připomíná historickou událost z patnáctého století. V sobotu sem přijeli turisté z celé republiky, pěšky i na koloběžkách. Ten první až od Karlštejna.


Stromodoktor po tornádu léčí i stoleté lípy. Stále není vyhráno, říká Colledani
Denik.cz | 14:01:00
Brzy po řádění jihomoravského tornáda dorazil do jedné z poškozených obcí také arborista Pavel Colledani z Břeclavska alias Stromodoktor. Zachraňoval rozlámané stromy a ořezával je kvůli bezpečnosti. Jako první odlehčil vyvrácený dub visící nad bytovkou. V Moravské Nové Vsi stále řeší stav poškozených dřevin, včetně stoletých lip. Městys za přispění regionálních nadací připravuje komplexní obnovu zeleně. I sousední obce postupně znovuvysazují parky, aleje, sady či stromořadí.


Fiala: Rusko z nás chce opět mít slabou, rozdělenou zemi. Jsme připraveni na vše
Denik.cz | 13:35:00
/VIDEO/ Vláda je připravena na všechny scénáře vývoje na Ukrajině včetně přerušení dodávek energií. Ve videu zveřejněném na sociálních sítích to v sobotu řekl premiér Petr Fiala (ODS). Řešením situace podle něj není válka, ale ani nepromyšlené ústupky. Ze strany Ruska je podle něj vidět snaha udělat z Česka opět slabou a rozdělenou zemi, kterou bude moct ovlivňovat. Základní podmínkou, jak odradit Rusko od agrese, je ukázat jednotu a nekompromisní postoj.


Od té doby, co máme hospodu, jsem přestala pít, říká hospodská z Hrachoviště
Denik.cz | 13:23:00
/PŘÍBĚH/ Hrachoviště u Býště je malá vesnice se stovkou obyvatel, přesto se zde daří udržet hospodu. Provozují ji Kristýna Kolářová a Jakub Veselý. Chválí si především skvělou, téměř rodinnou partu místních, kteří do hospody pravidelně chodí. Jakub s Kristýnou provozují Bumbálku už šestým rokem. Původně se přitom rozhodli jít do provozování hospody jen na zkoušku.


OBRAZEM: Bourání prasete, masky, hudba, zábava. Ve Frýdku-Místku začal masopust
Denik.cz | 13:05:00
/FOTOGALERIE/ Tradiční průvod masek odstartoval v sobotu ráno masopustní oslavy na náměstí Svobody ve Frýdku-Místku. Stovky návštěvníků dorazily užít si nejen bourání prasete s komentářem řezníka Krkovičky, ale i vystoupení komediantů, kejklířů či muzikantů.  


Ředitel developmentu Pekník: Nová Zbrojovka nabídne mix, bude to žijící město
Denik.cz | 12:44:00
/ROZHOVOR/ Proměňují největší dlouhodobě chátrající plochu v Brně. Sešlý areál v místě původní Zbrojovky v brněnských Židenicích developer CPI Property Group postupně přetváří v novou městskou čtvrť Nová Zbrojovka. Po dobu končící zimní olympiády hostí Olympijský festival, který je tentokrát jediným v celé České republice. Do areálu s jeho pomocí přilákali tisíce lidí. „Jsme velice nadšení. Olympiádou žijeme,“ vypráví ředitel developmentu brněnské pobočky firmy Miroslav Pekník.


Devadesátky: Berdychův gang loupil i na jihu Čech, mafiáni měli navrch
Denik.cz | 12:08:00
Devadesátá léta na jihu Čech byla pestrá na zločin. Jak prozradil policejní operativec ve výslužbě, major Václav Hýsek, měla jihočeská kriminálka co dočinění i s tzv. Berdychovci.


Česko dál rozvolňuje. Přinášíme seznam opatření, na která si dávat pořád pozor
Hospodářské noviny | 16:22:00
Opatření proti šíření koronaviru se v Česku postupně rozvolňují. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) věří, že od dubna budou platit jen některá opatření týkající se nošení respirátorů. Po zrušení omezení pro vstup do restaurací z minulého...


Jak to všechno může skončit? Rusko zatím celkem přesně kopíruje plány z války s Gruzií
Hospodářské noviny | 14:42:00
Na internetu a v médiích se od čtvrtečního odpoledne vede brutální informační a dezinformační válka mezi Ruskem na jedné straně a Ukrajinou a jejími spojenci na straně druhé. Rusko se snaží vytvořit pomocí falešných zpráv a různých provokací, jako...


KOMENTÁŘ: Česko proti všem. Na pozadí rekordního zdražování letí úrokové sazby nahoru, ale jen u nás
Eurozpravy-domácí | 13:30:00
Boj s inflací nabírá ve světě obrátky. I na těchto stránkách jste si mohli milí čtenáři už přečíst, že inflace v Česku je nejvyšší od 90. let, ale že ani tato čísla nejsou pravděpodobně ještě u konce, takže i stávající rekordní znehodnocení úspor a navyšování cen ještě minimálně během letošního roku stoupne. Ano, ano, dle veřejných zpráv meziroční míra inflace v lednu letošního roku stoupla na 9,9 procenta z prosincových 6,6 procenta a stala se tak nejvyšší od července 1998. Ne příliš dobrou zprávou ale je, že uvedená čísla byla bohužel vyšší, než očekávala Česká národní banka, která i kvůli tomu odhadla, že je více než pravděpodobné, že v následujících měsících inflace překoná deset procent.


Další letošní ohnisko ptačí chřipky je opět v Plzeňském kraji
Eurozpravy-domácí | 11:15:00
Osmé letošní ohnisko ptačí chřipky v ČR objevili veterináři v malochovu drůbeže v obci Lišice na jihu Plzeňska. Jde o stejnou obec jako v případě šestého ohniska, o němž Státní veterinární správa (SVS) informovala 8. února.


Zelenskyj chce mír, Ukrajina se však v případě útoku bude bránit
Eurozpravy-zahraniční | 16:45:00
Ukrajina si přeje mír, ale v případě ruského útoku se bude bránit. V Mnichově to dnes na bezpečnostní konferenci prohlásil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Řekl také, že evropský systém bezpečnosti je rozvrácen, proto musí být vybudována zcela nové bezpečnostní architektura. Chce rovněž, aby se zajištěním bezpečnostních záruk Ukrajině věnovala Rada bezpečnosti OSN.


Německo a Rakousko vyzvaly své občany, aby opustili Ukrajinu
Eurozpravy-zahraniční | 16:22:00
Německo, Rakousko a Francie doporučily svým občanům pobývajícím na Ukrajině, aby opustili zemi. Informovaly o tom tiskové agentury. Tyto tři státy se tím přidaly ke skupině zemí včetně Česka, které vyzvaly své občany k odjezdu z Ukrajiny kvůli obavám z ruské invaze.


Baerbocková varovala před dezinformacemi. Rusko by mělo upustit od útoku
Eurozpravy-zahraniční | 15:43:00
Německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková varovala před dezinformacemi, které se šíří především od proruských separatistů z východní Ukrajiny. V dnešním rozhovoru s novináři na okraj Mnichovské bezpečnostní konference zdůraznila, že je nutné zabránit tomu, aby se dezinformace staly příčinou války.


Rusko uskutečnilo cvičení se strategickými jadernými zbraněmi
Eurozpravy-zahraniční | 14:55:00
Rusko dnes uskutečnilo vojenské cvičení zaměřené na strategické jaderné zbraně, uvedla agentura Reuters s odvoláním na mluvčího Kremlu. Dohlížel na něj přímo prezident Vladimir Putin. Celou akci, která přišla v době prudké eskalace na východě Ukrajiny, spolu s ním sledoval také běloruský prezident Alexandr Lukašenko.


Není možné dovolit Rusku znovuzavedení sfér vlivu, míní Johnson
Eurozpravy-zahraniční | 14:02:00
Západ nemůže dovolit Rusku opětovné zavedení sfér vlivu v Evropě a ani změnu systému evropské bezpečnosti. Dnes to v Mnichově na bezpečnostní konferenci prohlásil britský premiér Boris Johnson. Proto je podle něj podpora Ukrajiny jako nezávislého a demokratického státu klíčová.


USA budou bránit členy NATO, ujistila viceprezidentka Harrisová
Eurozpravy-zahraniční | 12:46:00
Spojené státy budou bránit členy Severoatlantické aliance, pokud budou napadeny. Dnes to v Mnichově na bezpečnostní konferenci prohlásila viceprezidentka USA Kamala Harrisová. Varovala Rusko, že případná invaze na Ukrajinu povede nejen k ekonomickým sankcím, ale také k výraznému posílení východního křídla NATO. Zároveň vyzvala Moskvu k dialogu.


Ruské vojsko u hranic s Ukrajinou nemá ospravedlnění, řekl Scholz
Eurozpravy-zahraniční | 11:36:00
V Evropě opět hrozí válka a více než 100.000 ruských vojáků na hranicích s Ukrajinou nemá žádné ospravedlnění. Dnes to v Mnichově na bezpečnostní konferenci prohlásil německý kancléř Olaf Scholz, který opětovně vyzval ruského prezidenta Vladimira Putina k jednáním.


Historická olympijská medaile. Slováci v boji o bronz porazili Švédy 4:0
Eurozpravy-sport | 16:31:00
V historii slovenského hokeje už národní tým dokázal vyhrát zlatou medaili na mistrovství světa. To se stalo už v roce 2002. Jakákoli medaile ze Zimních olympijských her jim ale stále ve vitríně chyběla. Ve Vancouveru 2010 se jim duel o bronz nevydařil, ale v Pekingu 2022 už je to jiná pohádka. Tým kouče Craiga Ramseyho porazil v boji o bronz Švédy 4:0, když o tomto vítězství rozhodli talentovaný sedmnctiletý mladík Juraj Slafkovský a Samuel Takáč ve druhé třetině, v té třetí už jen navýšili na konečné skóre trefami do prázdné branky, kdy se trefil opět Slafkovský a pak i Regenda. Oslava z historického úspěchu tak mohla u našich východních sousedů vypuknout.


Ostře sledovaná diva Ema: Odmítla Carusa i hvězdný život v USA a vrátila se do Čech, kde jí hrozil trest smrti
Reflex | 16:30:00
Doslova o senzaci se před 113 lety postarala na prknech newyorské Metropolitní opery sopranistka Ema Destinnová. Pražská rodačka se ze všech sil snažila v éře Rakouska-Uherska šířit povědomí o českém národu. O tom, že s Prodanou nevěstou Bedřicha Smetany (přestože zpívanou v němčině) se jí to podařilo, svědčí například recenze v novinách The Globe, které napsaly, že je udivení hodné, že nikdo tuto operu neuvedl v Americe o desetiletí dříve.


Dying Light 2: Zombie parkour s hasákem v ruce je sranda, s příběhem je to horší
Reflex | 14:30:00
Pokračování úspěšné hry Dying Light z roku 2015 nedávno přistálo na našich monitorech a obrazovkách. Polské studio Techland se po téměř sedmi letech vývoje vrací s kombinací zombie akce, otevřeného prostředí a parkuru. Dying Light 2 Stay Human je ambiciózním počinem, který by si měl vyzkoušet každý hráč. Pověstnou otázkou za milion dolarů je však kdy. Techland pro jedny zachrání pověst polských vývojářů, pro jiné nevyužije jedinečnou šanci dosáhnout herní síně slávy. Tak jako tak je Dying Light 2 zábavným počinem s velkým potencionálem do budoucna. 


Rusko zahájilo cvičení s jadernými zbraněmi
Tiscali-zprávy | 15:04:07
V době vystupňovaného tlaku na Ukrajinu ukazuje Rusko Západu, že je jadernou velmocí. V sobotu zahájilo vojenské cvičení zaměřené na strategické jaderné zbraně.


Metrostav čeká další soud. Hrozí pokuta i zákaz účasti na veřejných zakázkách
E15-ekonomika | 14:00:00
Podniku Metrostav se blíží dubnový termín soudního řízení, které se bude týkat druhé větve kauzy Rath. Firma může vyváznout s tučnou peněžitou pokutou, avšak v krajním případě mu hrozí i mnohaletý zákaz účasti na veřejných zakázkách. Cestu k nim si ostatně Metrostav v souladu s pravidly antimonopolního úřadu udržel už v roce 2021 převedením části soutěží na dceřiné firmy, které nejsou zatížené soudním řízením. 


Metrostav čeká další soud. Hrozí pokuta i zákaz účasti na veřejných zakázkách
E15-politika | 14:00:00
Podniku Metrostav se blíží dubnový termín soudního řízení, které se bude týkat druhé větve kauzy Rath. Firma může vyváznout s tučnou peněžitou pokutou, avšak v krajním případě mu hrozí i mnohaletý zákaz účasti na veřejných zakázkách. Cestu k nim si ostatně Metrostav v souladu s pravidly antimonopolního úřadu udržel už v roce 2021 převedením části soutěží na dceřiné firmy, které nejsou zatížené soudním řízením. 


Kybernetický útok na Červený kříž připomíná, že ženevské konvence by měly platit i na internetu
iHned.cz | 17:26:00
Červený kříž se stal obětí přesně cíleného a velmi pokročilého kybernetického útoku. Neznámí útočníci získali osobní údaje půl milionu lidí, kterým tato humanitární organizace pomáhá. Za útokem by mohl být některý stát. Mezinárodní výbor Červeného...


Česko dál rozvolňuje. Přinášíme seznam opatření, na která si dávat pořád pozor
iHned.cz | 16:22:00
Opatření proti šíření koronaviru se v Česku postupně rozvolňují. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) věří, že od dubna budou platit jen některá opatření týkající se nošení respirátorů. Po zrušení omezení pro vstup do restaurací z minulého...


Proč mají žlutou na vlajce a co jedí? Vyzkoušejte v kvízu, jak dobře znáte Ukrajinu
aktuálně.cz | 17:06:37
Ověřte, jak dobře znáte zemi, která sice s Českem nesousedí, ale přesto je Čechům blízká.


Mezi geologickými zlomy a trilobity. Raziči ukázali snímky z průzkumných štol metra D
aktuálně.cz | 17:03:08
Zatím vzniklo celkem půl kilometru průzkumných děl, která budou součástí budoucích tunelů i stanic. Podívejte se na snímky z průběhu prací.


Vynášení odpadků jako kulturní zážitek. Popeláři na Tchaj-wanu hrají Beethovena
aktuálně.cz | 16:08:25
Tchajwanci využívají vynášení odpadků jako prostředek k upevňování soudržnosti. Tradují se příběhy dvojic, které se seznámily při čekání na popeláře.


Ihned opusťte Ukrajinu, konfrontace je možná kdykoli, vyzvaly Německo a Rakousko
Denik.cz | 17:08:00
Německo, Rakousko a Francie doporučily svým občanům pobývajícím na Ukrajině, aby opustili zemi. Informovaly o tom tiskové agentury. Tyto tři státy se tím přidaly ke skupině zemí včetně Česka, které vyzvaly své občany k odjezdu z Ukrajiny kvůli obavám z ruské invaze.


Nákupy až domů. Donáškový prodej slaví deset let, Češi loni utratili 200 miliard
Denik.cz | 16:03:00
Stačí párkrát kliknout myší, peníze z účtu poslat přes mobil, pohodlně se usadit v křesle a pak s trochou nadsázky už jenom klidně čekat, až vám kurýr až domů ochotně přiveze tašku s nákupem. Spousta lidí dnes již jiným způsobem potraviny ani nenakupuje. Jejich prodej přes internet s donáškou až domů je přitom v Česku vlastně celkem nedávnou záležitostí. Jako první s ním právě před deseti lety přišla společnost Tesco.


Mladý muž zkolaboval na sjezdovce v Peci. Život mu zachránila resuscitace
Denik.cz | 16:00:00
V pátek odpoledne zkolaboval přímo na sjezdovce na Hnědém vrchu v Peci pod Sněžkou 38letý muž. Život mu zachránila resuscitace horských záchranářů i pohotová reakce lyžařů, kteří byli blízko.


Obraz zkázy. Pláže poděbradského Jezera zpustošila divoká prasata
Denik.cz | 15:49:00
Velká část zelených ploch po pravé straně od hlavního vchodu na poděbradské Jezero je zničená. Plochu zpustošila podobně jako před dvěma lety divoká prasata.


Na středočeských sjezdovkách to lyžařům frčí navzdory oteplení. Kam vyrazit?
Denik.cz | 14:47:00
Slunečno, větrno; teploměr poměrně hodně nad nulou. A holo: po sněhu ani památky. Taková zjištění přinesl řadě lidí po sobotním probuzení pohled z okna. Po zkušenostech z minulých dnů ostatně nejde o překvapení. Krajský úřad nicméně na facebooku připomíná: lyžování ve středních Čechách, lákající nejen lidi z okolí, ale třeba i zájemce z Prahy, je v kraji stále aktuální. Odhaduje nicméně, že někde už na to, aby si užívali sněhu, zájemcům mnoho dnů nezbývá.


Provokují mě radikální křesťané ve vládě, říká zpěvačka Zuzana Mikulcová
revue.idnes.cz | 18:00:00
Na Slovensku je Zuzana Mikulcová velmi populární, ale známá je i v Praze, kde studovala a zajíždí sem koncertovat a točit v televizi. Na jejím posledním albu Fúzie se podílí také české vydavatelství.


Švédská princezna s manželem vydali prohlášení ke zprávám o rozvodu
revue.idnes.cz | 14:40:00
Švédská korunní princezna Victoria (44) a princ Daniel (48) vydali společné prohlášení. V tamních médiích se objevily spekulace, že manželé chystají rozvod. Princezna si bývalého fitness trenéra vzala v roce 2010.


Norbert Lichý: Možná už nikdo nepotřebuje nikoho. Jen připojení na wi-fi
revue.idnes.cz | 14:00:00
Jeho tvář je nepřehlédnutelná a ani hlas si nespletete. Norbert Lichý patří mezi uznávané divadelní herce, z filmu a televize je známý hlavně jako mistr malých, ale zato výrazných rolí. Do světa internetové zábavy se však nehrne, přiznává v rozhovoru pro týdeník 5plus2.


Pejsek vypadá jako Yoda a užívá si slávu: Zachránili ho z čínského chovu na maso
blesk | 18:19:00
Pejsek Mork je neskutečně populární. A má to vícero důvodů. Jedním z nich je ten, že se neskutečně podobá postavám Yody ze Star Wars a skřítka Dobbyho z Harryho Pottera, zvláště kvůli svým špičatým uším. Navíc měl pěkně namále. Aktivisté ho zachránili z čínského chovu na maso. Byl tak zubožený, že skoro zemřel. Na instagramu ho teď obdivuje čtvrt milionu lidí.


Přes 100 zatčených a útoky na policisty i koně. V Ottawě při protestech to vře
blesk | 18:15:00
Policie v sobotu po zatčení více než 100 demonstrantů donutila další desítky kamionů k odjezdu z kanadského hlavního města Ottawa, kde protesty proti pandemickým opatřením už tři týdny blokují provoz. Podle agentury AP tak stoupla naděje úřadů, že se blokády v blízkosti kanadského parlamentu podaří ukončit.


Vichřice bičuje Česko: Spadlé vedení, polámané stromy, zničená auta. Sledujte radar Blesku
blesk | 18:05:00
Silný vítr v noci a během dneška opět působil výpadky dodávek elektřiny a omezoval dopravu. Bez proudu bylo přes 50.000 odběratelů, spadlé stromy přes trať postupně zastavily provoz na desítkách úseků železnic. Hasiči zasahovali od půlnoci do 14:00 u víc než 1100 událostí souvisejících s větrem, nejvíce v Plzeňském kraji. Po odpoledním uklidnění se silný vítr do Česka podle meteorologů vrátí od dnešní půlnoci a foukat bude až do úterního rána.


35 let od Hříšného tance: Jak skončily jeho hvězdy? Sláva, rakovina, drogy, rozchody a zapomnění!
blesk | 17:45:00
Celosvětový úspěch, z představitelů hlavních postav se staly hvězdy první velikosti. Film Hříšný tanec se během 35 let od premiéry stal legendou. Jenže pod leskem slávy zůstaly skryty tragédie lidí, kteří film tak neskutečně proslavili. Včetně hlavního hrdiny...


Na ulicích před špitály se hromadí nakažení na lehátkách. Hongkong sužuje dramatický nárůst případů
blesk | 17:40:00
V Hongkongu drasticky rostou počty nově nakažených a nemocnice praskají ve švech. Pacientů, kteří vyžadují lékařskou péči, rychle přibývá a dosud se zaplnilo už 90 procent nemocničních kapacit. Nemocní musí proto na volné lůžko čekat na ulici před vstupem do budovy, kde leží na pojízdných lehátkách sanitářů. Místní občané v zoufalství čekají i dvě hodiny ve frontách u testovacích center. Oblast chce kvůli zhoršující se situaci odložit volby.


Mámě odložili kvůli covidu léčbu rakoviny: Teď jí zbývá jen pár měsíců života!
blesk | 17:22:00
Pandemie koronaviru ovlivnila veškeré aspekty života a silně zasáhla i zdravotnictví. Mnoha nemocným byla odkládána vyšetření či operace. Jednou z takových pacientek byla i Angličanka Elaina Serghiová, které trpí rakovinou tlustého střeva. Její léčba se odkládala a rakovina se rozšířila dál do těla. Elaina doufá, že se podaří vybrat ve veřejné sbírce dostatek peněz na soukromou léčbu, aby mohla být co nejdéle se svými dvěma dětmi, Leem (6) a Christinou (3).


Tři grácie Jirešovy! Hvězda Ordinace ukázala celou rodinu
blesk | 16:56:00
Hvězda Ordinace Ivana Jirešová (44) vypadá i po čtyřicítce pořád božsky. A teď už známe její tajemství - mladistvý vzhled má totiž podle všeho v genech. Stejně tak to totiž sluší i její mamince, kterou ukázala světu u příležitosti jejích narozenin.


Fiala: Všichni máme obavy z války v Evropě, Ukrajina není daleko. Rusko nás chce oslabit
blesk | 16:15:00
Vláda je připravena na všechny scénáře vývoje na Ukrajině včetně přerušení dodávek energií. Ve videu zveřejněném na sociálních sítích to v sobotu řekl premiér Petr Fiala (ODS). Řešením situace podle něj není válka, ale ani nepromyšlené ústupky. Ze strany Ruska je podle něj vidět snaha udělat z Česka opět slabou a rozdělenou zemi, kterou bude moct ovlivňovat. Základní podmínkou, jak odradit Rusko od agrese, je ukázat jednotu a nekompromisní postoj.


Jízdní dojmy s Renaultem Mégane E-Tech 100% Elektrický: Klasik s kabelem
Auto.cz | 17:49:00
Renault se vrhá do bezemisní budoucnosti s tradičním jménem Mégane. Pátá generace už totiž bude jen elektrická a my jsme ji poprvé vyzkoušeli v okolí jihošpanělské Marbelly.


Koděra (J&T Banka): Drobní investoři si od těch nejbohatších mohou vzít tuto užitečnou lekci
Kurzy.cz | 18:41:06
Jsem vděčný za to, že se mohu setkávat s bohatými lidmi a vnímat to, jak oni chápou majetek, jeho hodnotu a vztah k němu. Vybudovali firmy nebo jiné projekty a mnohdy tomu věnovali řadu let. Vědí, že bohatství (většinou) nevzniká přes noc, ale...


Napětí kolem Ukrajiny povážlivě houstne, benzín v Česku je teď i proto nejdražší od roku 2012
Kurzy.cz | 17:25:12
Kolem situace na Ukrajině opět přituhuje. Podle amerického prezidenta Joea Bidena se již jeho ruský protějšek Vladimir Putin rozhodl na Ukrajinu zaútočit. Během několika dní by měl podle informací amerických zpravodajských služeb, z nichž Biden čerpá,&hel


Postřehy Evy Gmentové: Chci vidět svět pozitivně! Negace je slepá ulička
Kurzy.cz | 17:15:15
Kam dospěla tahle doba, že se v novinách píše jen o katastrofách, problémech, podvodech a podobně? Proč se přestalo psát o úspěších, o radostech a o lásce? Přinesl to covid, nebo ne? Neumím na to odpovědět, protože negativní zprávy vnímám&


Kybernetický útok na Červený kříž připomíná, že ženevské konvence by měly platit i na internetu
Hospodářské noviny | 17:26:00
Červený kříž se stal obětí přesně cíleného a velmi pokročilého kybernetického útoku. Neznámí útočníci získali osobní údaje půl milionu lidí, kterým tato humanitární organizace pomáhá. Za útokem by mohl být některý stát. Mezinárodní výbor Červeného...


Konvoje britských tanků a obrněnců míří do Estonska. Spojenci posilují obranu
idnes.cz | 19:16:00
Konvoje britských obrněných vozidel a tanků jsou na cestě do Estonska. Londýn tam v reakci na chování Ruska zdvojnásobuje svou vojenskou přítomnost. V zemi by tak mělo v rámci mise NATO na odstrašení Moskvy zakrátko působit 1 600 britských vojáků a nově také bitevní vrtulníky Apache.


Okamžitě opusťte Ukrajinu, vyzvaly Německo či Francie. Varuje i Česko
idnes.cz | 19:15:00
Německo, Rakousko a Francie doporučily svým občanům pobývajícím na Ukrajině, aby opustili zemi. Informovaly o tom tiskové agentury. Tyto tři státy se tím přidaly ke skupině zemí, které v minulých dnech vyzvaly k odjezdu z Ukrajiny kvůli obavám z ruské invaze. V neděli zasedne krizový štáb českého ministerstva zahraničí.


Řidič na Slovensku srazil při couvání chlapce. Dítě střet s dodávkou nepřežilo
idnes.cz | 18:49:00
Východoslovenské město Medzev v Košickém kraji zasáhla v pátek tragédie. Řidič tam při couvání s dodávkou zachytil sedmiletého chlapce, který byl v tu chvíli za vozidlem. Dítě na místě zemřelo, případ vyšetřuje policie.


Každý Čech ročně vyhodí porci jídla denně. Domácnosti tím přicházejí o tisíce
idnes.cz | 18:36:00
Z plýtvání potravinami se stává celospolečenské téma. V koši končí zhruba třetina veškerého jídla. U nás nejvíc vyhazují domácnosti. Téměř polovina Čechů to považuje za významný problém. Redakce iDNES.cz proto oslovila ty, kteří se s plýtváním snaží něco dělat. Omezení potravinového plýtvání může pomoci v boji s klimatickou změnou, zároveň šetří peníze.


Půl roku Tálibánu u moci: Afghánistán je bezpečnější, ale na hraně kolapsu
idnes.cz | 18:11:00
Afghánistán se za šestiměsíční vlády Tálibánu výrazně změnil. Země se zdá být bezpečnější a méně násilná než v posledních desetiletích, ale hospodářství, které dříve využívalo zahraniční pomoc, se řítí vstříc kolapsu. Desítky tisíc Afghánců utekly nebo byly evakuovány, včetně velké části vzdělaných elit.


V Kanadě zatkli odpůrce covidových opatření. Úřady věří v konec blokády kamionů
idnes.cz | 17:56:00
Policie v sobotu po zatčení více než stovky demonstrantů donutila další desítky kamionů k odjezdu z kanadského hlavního města Ottawa. Protesty proti pandemickým opatřením tam totiž už tři týdny blokují provoz. Jeden policista utrpěl lehké zranění. Podle agentury AP tak stoupla naděje úřadů, že se blokády v blízkosti kanadského parlamentu podaří ukončit.


Zemřela hvězda muzikálu Mýdlový princ Petra Březina Vašková, bylo jí 34 let
idnes.cz | 16:14:00
Těžké nemoci podlehla mladá muzikálová herečka Petra Březina Vašková, bylo jí 34 let. Pravidelně hrála v muzikálech Mýdlový princ, Trhák a Kvítek mandragory. O jejím úmrtí informovalo Divadlo Broadway na Facebooku. Herečka zemřela na rakovinu kůže.


Když dva dělají totéž. Hračkoví giganti vidí budoucnost oboru každý jinak
idnes.cz | 16:00:00
Dvě dominantní globální hračkářské společnosti, Mattel a Hasbro, vykázaly během klíčového prázdninového čtvrtletí a v průběhu roku 2021 silný růst. Vhled do budoucnosti se však u obou diametrálně liší. Zatímco Mattel optimisticky věří v pokračujícím růstu zájmu o hračky po celosvětové epidemii, Hasbro naopak předpovídá útlum hračkářského průmyslu.


U metra Vltavská hořel přístřešek bezdomovců, hasiči vynášeli plynové lahve
idnes.cz | 15:14:00
Hasiči zasahovali v sobotu odpoledne u požáru v centru Prahy. Vypukl v Bubenské ulici nedaleko stanice metra Vltavská v přístřešku bezdomovců, kde byly také plynové lahve. Při zásahu se nikdo nezranil.


Finanční gramotnost: středoškolákům nejdou procenta, v testu uspěje polovina
idnes.cz | 15:09:00
Finančně a ekonomicky nejgramotnější středoškoláci jsou pardubičtí a olomoučtí gymnazisté. Celkově je ale finanční gramotnost středoškoláků poměrně nízká. Jak se čeští středoškoláci vyznají v penězích, zjišťoval Institut ekonomického vzdělávání (INEV). Ten se snaží o zavádění předmětu finanční gramotnost do osnov středních škol.


Popeláři na Tchaj-wanu hrají Beethovena. Stačí pár tónů a lidé nosí odpadky
idnes.cz | 15:00:00
Klavírní skladba Pro Elišku Ludwiga van Beethovena na Tchaj-wanu znamená jediné - jít vysypat odpadky. Melodii, již znají ve světě všichni adepti klavírní hry, tady vyhrávají žluté vozy popelářů pomalu projíždějící uličkami. Bývá to večer a lidé se na to těší, protože se dostanou mezi známé, napsal list The New York Times.


Okamžitě opusťte Ukrajinu, vyzvaly Německo či Francie. Varuje i Česko
lidovky.cz | 19:15:00
Německo, Rakousko a Francie doporučily svým občanům pobývajícím na Ukrajině, aby opustili zemi. Informovaly o tom tiskové agentury. Tyto tři státy se tím přidaly ke skupině zemí, které v minulých dnech vyzvaly k odjezdu z Ukrajiny kvůli obavám z ruské invaze. V neděli zasedne krizový štáb českého ministerstva zahraničí.


Rasové čistky elfů v podání Amazonu. Tolkien nepsal ani o ‚černých trpaslících‘
lidovky.cz | 18:06:00
Možná jste to zaznamenali. Streamovací služba Prime Video od společnosti Amazon ukázala první záběry z připravovaného seriálu ze světa Pána prstenů. Ten se má odehrávat dávno před událostmi Hobita a i samotným stvořením prstenů moci. Moc se mi to líbilo, to nemohu říct.


Gambleři z obýváku utrácejí víc. Na dani z hazardu se loni vybralo přes 11 miliard korun
lidovky.cz | 16:15:00
Pandemií koronaviru zasažený byznys hazardních her se vrací na úroveň let před úderem covidu. Alespoň to vyplývá z čísel referujících o státem vybraných sumách daně, která se vypočítává z rozdílu prosázených a vyhraných peněz. Z dat plnění státního rozpočtu za rok 2021 je patrné, že inkaso z hazardu loni přesáhlo hranici 11 miliard korun, což je více než v letech 2020, 2019 i 2018.


Z libanonského Tripolisu mizí mladí muži. Odcházejí k islamistům v Iráku
aktuálně.cz | 18:34:02
"Snažil se vybudovat si budoucnost, tak jako stovky chlapců z města. To, co se stalo, mě ničí. Jsem jednoduše v šoku," říká matka jednoho z mužů.


Do Česka se v neděli vrátí silný vítr, varují odborníci. Foukat bude až do úterý
Denik.cz | 19:00:00
Do Česka se v neděli vrátí silný vítr, v nárazech může mít rychlost nad 65 kilometrů v hodině a na horách kolem 90 km/h. V Čechách bude foukat do úterního rána, na Moravě zejména během pondělí. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Masopust bavil Olomouc. Dobroty a atrakce přilákaly davy, podívejte se
Denik.cz | 18:17:00
Tanec s medvědem, rej masopustních maškar, výskot a jásání Hanáků. Horní náměstí v Olomouci v sobotu ovládlo masopustní veselí a z láhve slivovičky si dokonce přihnula i smrtka, která se spolu s kominíkem, řezníkem, hanáckými tetkami a ostatními maskami vrhla do víru tance.


Když paří důchodci. V Heřmanově Městci to o masopustu pořádně roztočili
Denik.cz | 15:42:00
/FOTOGALERIE/ Klienti a personál Domova pro seniory v Heřmanově Městci si umí ze sebe udělat legraci. Po dvou letech covidové přestávky se konečně na zámku, kde domov sídlí, mohl uskutečnit masopust. Všichni se oblékli do krásných převleků, takže v sále se sešli král s královnou, dvorní šašci, skřítci, princezny, žabička, šmoula, čarodějnice a spousta dalších masek. Podívejte se ve fotogalerii.


Masopustní veselí v ulicích. Lešetínský fašank bavil Zlín, přilákal tisíce lidí
Denik.cz | 13:44:00
Tradiční masopustní veselí se opět tuto sobotu vrátilo do ulic Zlína. Po roční přestávce v důsledku pandemických omezení, se Zlíňané mohli opět radovat a užívat si tradiční Lešetínský fašank. Tentokrát ve žlutomodrých barvách, neboť i tato událost byla věnovaná významnému výročí Zlína, které letos slaví, a to 700 let od první písemné zmínky o tomto městě.


Morawiecki varoval Západ před naivitou v přístupu k Rusku
Eurozpravy-zahraniční | 19:55:00
Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes v Mnichově na bezpečnostní konferenci varoval Západ před naivitou, pokud si myslí, že splnění části ruských podmínek povede k mírovému soužití. Umožnění Rusku prosazovat válečnou politiku povede podle Morawieckého k dalekosáhlým následkům nejen pro evropskou bezpečnost, ale také pro mezinárodní pořádek.


Blinken se sejde s Lavrovem za podmínky, že Rusko do té doby nenapadne Ukrajinu
Eurozpravy-zahraniční | 19:53:00
Americký ministr zahraničí Antony Blinken dnes potvrdil, že je připravený sejít se 24. února se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem za podmínky, že do té doby nezačne Rusko útočit na Ukrajinu.


Rusové už přes 20 let špiní olympiády dopingem. Měli by být úplně vyloučeni z her
Reflex | 17:30:00
Cirkus kolem dopingu ruské krasobruslařské hvězdy Kamily Valijevové na olympiádě v Pekingu byl dalším výsměchem všech sportovců, kteří pravidla dodržují. Přestože mladá Ruska podle výsledků testů před hrami dopovala, Sportovní arbitrážní soud (CAS) rozhodl, že se může dál účastnit soutěží. Přitom Rusko špiní dopingem olympiády už po několik desetiletí. Toto bezostyšné jednání by mělo vést k úplnému zákazu startu jeho sportovců na hrách.


Rusko pořádalo jaderné manévry. Zasáhli jsme všechny cíle, hlásí velení
Tiscali-zprávy | 15:04:07
V době vystupňovaného tlaku na Ukrajinu ukazuje Rusko Západu, že je jadernou velmocí. V sobotu uskutečnilo vojenské cvičení se strategickými zbraněmi.


Politika Bruselu je pokrytecká, měří emise jen na výfuku, říká předseda asociace čerpacích stanic
E15-ekonomika | 19:15:00
Zákaz prodeje motorů produkujících emise oxidu uhličitého od roku 2035 nechává spoustu otazníků v celé řadě odvětví. Čerpací stanice budou zřejmě zasaženy změnou nejvíc, i když spíše v dlouhodobějším horizontu. Stále ovšem není jasné, která bezemisní technologie bude kralovat budoucí Evropě. „Brusel zatím měří emise jen na výfuku. Co proženete zásuvkou, je čisté, všechno ostatní je špinavé,“ shrnuje předseda SČS – Unie nezávislých petrolejářů a České asociace LPG Ivan Indráček.


Politika Bruselu je pokrytecká, měří emise jen na výfuku, říká předseda asociace čerpacích stanic
E15-politika | 19:15:00
Zákaz prodeje motorů produkujících emise oxidu uhličitého od roku 2035 nechává spoustu otazníků v celé řadě odvětví. Čerpací stanice budou zřejmě zasaženy změnou nejvíc, i když spíše v dlouhodobějším horizontu. Stále ovšem není jasné, která bezemisní technologie bude kralovat budoucí Evropě. „Brusel zatím měří emise jen na výfuku. Co proženete zásuvkou, je čisté, všechno ostatní je špinavé,“ shrnuje předseda SČS – Unie nezávislých petrolejářů a České asociace LPG Ivan Indráček.


V poslední době mě to stárnutí nějak otravuje, postěžoval si Luděk Sobota
revue.idnes.cz | 20:00:00
Většina kumštýřů na měsíce omezování kvůli pandemii žehrá. Herec Luděk Sobota má však odlišný názor. „Představení a vystoupení je nesrovnatelně méně, ale mně to nevadí. Jsem docela pohodlný a líný člověk,“ tvrdí komik. Tak docela pravda to ale není. V létě totiž Sobota pod taktovkou režiséra Tomáše Magnuska natočil novou komedii Stáří není pro sraby, která půjde letos do kin. Ale především dopsal knihu vzpomínek Paraziti mezi námi, v níž bilancuje svůj život. A zpověď je to mnohdy až syrově upřímná...


Martin Rota: Na nové školní předměty nebudou peníze. E-booky pro děti jsou zvrácenost
bleskove.cz | 19:29:25
Popularizátor vědy Martin Rota v rozhovoru vysvětluje, proč nelze do škol jen tak přidat nové předměty i proč se na budoucnost díváme špatně.


Chyba výpočtů: Do Měsíce nenarazí raketa od Muska, ale z Číny?!
blesk | 20:44:00
Nezávislý vesmírný pozorovatel Bill Gray vypočítal, že 4. března spadne na Měsíc zbytek rakety, který byl po splnění mise zanechán svému osudu. NASA teď jeho kalkulace ověřila; byly správné, akorát americký inženýr udělal jednu chybu. Kosmický odpad považoval za druhý stupeň rakety Falcon 9 Elona Muska, ale nejspíš je to pozůstatek čínské lunární mise.


Bývalý bezdomovec natočil dokument s bohatou influencerkou: Červenému kříži dala poukaz Gucci
blesk | 20:17:00
Bývalá modelka a influencerka Amanda Croninová (45) ukázala svůj život v novém dokumentu „The Millionairess and Me”, který natočil bývalý bezdomovec, který dokonce seděl v kriminálu!


Švýcaři podpořili zákaz tabákové reklamy. Ochránit má hlavně mladistvé
idnes.cz | 20:00:00
Reklamy propagující cigarety budou ve Švýcarsku brzy minulostí. Švýcarští voliči si minulý týden drtivou většinou schválili zákon zakazující tabákovým společnostem jejich zobrazování na veřejných prostranstvích. Ve Švýcarsku zatím neplatí žádný zákon o zákazu jejich reklam, hlavním důvodem je silný lobbing některých světových tabákových společností se sídlem v této alpské zemi.


Prezident Zelenskyj: Ukrajina chce mír, v případě útoku Rusů se ale budeme bránit
blesk | 20:05:00
Ukrajina si přeje mír, ale v případě ruského útoku se bude bránit. V Mnichově to dnes na bezpečnostní konferenci prohlásil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Řekl také, že evropský systém bezpečnosti je rozvrácen, proto musí být vybudována zcela nové bezpečnostní architektura. Chce rovněž, aby se zajištěním bezpečnostních záruk Ukrajině věnovala Rada bezpečnosti OSN.


V poslední době mě to stárnutí nějak otravuje, postěžoval si Luděk Sobota
idnes.cz | 20:00:00
Většina kumštýřů na měsíce omezování kvůli pandemii žehrá. Herec Luděk Sobota má však odlišný názor. „Představení a vystoupení je nesrovnatelně méně, ale mně to nevadí. Jsem docela pohodlný a líný člověk,“ tvrdí komik. Tak docela pravda to ale není. V létě totiž Sobota pod taktovkou režiséra Tomáše Magnuska natočil novou komedii Stáří není pro sraby, která půjde letos do kin. Ale především dopsal knihu vzpomínek Paraziti mezi námi, v níž bilancuje svůj život. A zpověď je to mnohdy až syrově upřímná...


Bouře Eunice zabíjí v Evropě, vědci varují: Oteplování přesune hurikány blíž k městům
blesk | 19:27:00
Na západní Evropu udeřila bouře Eunice, která si vyžádala již více než 10 lidských životů. Ve střední Evropě se objevila dokonce hrozba nových tornád. Jsou zde však i další nebezpečí spjatá s počasím. Kvůli klimatickým změnám se rozšíří dosah tropických cyklón, ničivé bouře budou ohrožovat mnoho milionů lidí v Americe i Asii, varuje nová studie. Včetně velkoměst jako New York, Peking, Boston či Tokio, píše BBC. A hurikány i tajfuny jsou v posledních letech nadprůměrně silné, početné a přicházejí i nezvykle brzo.


Josefína Napravilová (†100) zemřela před osmi lety: Statečná žena zachránila desítky dětí!
blesk | 19:07:00
Před osmi lety, měsíc po svých stých narozeninách, zemřela válečná veteránka a odbojářka Josefína Napravilová. Statečná žena po válce objížděla Evropu a hledala ztracené děti, kterým pomáhala s návratem do Česka. Podařilo se jí dostat domů celkem čtyřicet dětí, jedním z nich byl i chlapec z vypálených Lidic. Paní Napravilová byla také nositelkou nejvyššího státního vyznamenání.


Martin Rota: Na nové školní předměty nebudou peníze. E-booky pro děti jsou zvrácenost
pikant | 19:29:25
Popularizátor vědy Martin Rota v rozhovoru vysvětluje, proč nelze do škol jen tak přidat nové předměty i proč se na budoucnost díváme špatně.


Sranda i pořádný bizár: Další várka českých registraček na přání
Auto.cz | 19:10:00
Od roku 2016 lze na auto pořídit registrační značku na přání. Podívali jsme se, za co všechno jsou motoristé ochotni utratit deset tisíc korun.


Souboj rallye speciálů: utkaly se Yaris, Impreza a zasněžené šumavské silnice
Auto-iDNES.cz | 19:00:00
Pakliže máte alespoň trochu benzinu v krvi, je zasněžená Šumava místo, které vás prostě nemůže nechat v klidu. Tamní klikaté okresky posypané jen drobným štěrkem místo soli jsou totiž jako stvořené pro zábavné čtyřkolky. Proto jsme ostrý Yaris s původní Imprezou postavili proti sobě právě tam. Homologační speciály dvou slavných epoch rallye, sníh a Šumava.


Nekonečné větrné počasí. Vichr poleví až ve čtvrtek
Kurzy.cz | 18:19:04
Letošní sezóna větrných bouří od oceánu je mimořádná. Máme za sebou minimálně dvě velmi silné vichřice, na horách o síle orkánu. Aktuální dny jsou opravdu vrchol všeho, protože po mimořádně silné vichřici ve čtvrtek pokračuje dennodenní větrné počasí .


Cancel culture po čínsku. Populární spisovatelka kritizovala prezidenta, zmizela z internetu
lidovky.cz | 20:02:15
Čínská populární autorka Jen Ke-Ling se stala obětí čínské obdoby takzvané „kultury rušení“ (cancel culture). Její jméno zmizelo či bylo přinejmenším silně zcenzurováno v hlavních čínských vyhledávačích a sociálních platformách poté, co zkritizovala prezidenta Si Ťin-Pchinga kvůli případu psychicky nemocné ženy připoutané ke zdi řetězy vlastní rodinou.


OBRAZEM: Lámat ledy nikdo nemusel. Otužilci v Litomyšli se ponořili do kádí
Denik.cz | 19:55:00
Otužování je nejen hit posledních let, ale hlavně zdravé. Zájemci si v sobotu vyzkoušeli ponor do kádí s ledovou vodou u Lidového domu v Litomyšli. Přípravou na ponoření do studené vody provedl účastníky benefiční akce zkušený kouč Michal Havlík. Soustředění, dýchání a pak odchod ke kádím. Voda měla krásných sedm stupňů, vzduch pět.


Vítr ulomil těžký kříž na sokolovském kostele. Visel jen na hromosvodu
Denik.cz | 19:23:00
Opravdu náročné dny prožívají v současnosti hasiči Karlovarského kraje v souvislosti s počasím. Nejenže vítr láme stromy, ale v sokolově dokonce v sobotu odpoledne zlomil těžký litinový kříž na kostele.


Češi kvůli drahému teplu hledají alternativy. Podle odborníků si teplárny řeknou o více peněz i příští rok
ČT24 | 14:57:49
České domácnosti si letos kromě energií připlatí také za teplo. Teplárny, které vyrábějí z uhlí, hlásí zdražení v průměru o dvacet procent. Jenže některé menší teplárny navýšily své ceny ještě výrazněji, lidé tak na zálohách zaplatí o tisíce, někdy i o desítky tisíc víc. Navíc se očekává, že ceny tepla porostou i v příštím roce. Teplárny totiž komodity nakupují dopředu, do cen tepla se to tak promítá až se zpožděním. 


Demonstrace na podporu Ukrajiny
Respekt | 20:18:17
V Praze na Václavském náměstí dnes proběhla demonstrace na podporu Ukrajiny, které se mimo jiné zúčastnil i velvyslanec Ukrajiny v ČR Jevhen Petrovič Perebyjnis.Hory vyšší nebudou, ceny však stoupají jak v Alpách, vadí Čechům v Krkonoších
idnes.cz | 20:00:00
Již týden se nemusí na českých horách prokazovat lidé covid pasy a Češi vyrazili užít si zimní radovánky v hojném počtu srovnatelném s předpandemickými roky. Ale na horách je čekaly vyšší ceny. Reportéři iDNES.cz se vydali zmapovat situaci do Pece pod Sněžkou v Krkonoších. „Posouváme se do stejné situace jako na Západě, kdy se lyžování stává sportem bohatých lidí nebo těch, kteří si dokážou odříci jinde,“ soudí provozovatel Husovy boudy Libor Konkolský.


Cancel culture po čínsku. Autorka kritizovala prezidenta, zmizela z internetu
idnes.cz | 20:00:00
Čínská populární autorka Jen Ke-Ling se stala obětí čínské obdoby takzvané „kultury rušení“ (cancel culture). Její jméno zmizelo či bylo přinejmenším silně zcenzurováno v hlavních čínských vyhledávačích a sociálních platformách poté, co zkritizovala prezidenta Si Ťin-Pchinga kvůli případu psychicky nemocné ženy připoutané ke zdi řetězy vlastní rodinou.


V Česku už nejsem doma. Eliška Krausová nejen o tom, co jí vadí na Kolumbijcích
idnes.cz | 20:00:00
Ve dvaadvaceti se vypravila za strýcem do Kolumbie, aby se zdokonalila ve španělštině, kterou studovala. Uvěznil ji tam však osmašedesátý rok. A tak se Eliška Krausová, dcera spisovatele Oty Krause a sestra Ivana a Jana Krausových, stala hrdou Kolumbijkou. Vdala se za váženého profesora španělské literatury a sama se stala vysokoškolskou profesorkou. O tom, jak se jí žije v zemi proslavené kokainem a jaké to je, být součástí klanu Krausů, teď s novinářem Vladimírem Krocem vydala knihu Letenka do neznáma.


OBRAZEM: Adrenalin na vyškovském letišti. Řidiči zkoušeli limity svých aut
Denik.cz | 22:54:00
/FOTO/ Dva kurzy zimní jízdy si mohli vyzkoušet účastníci na vyškovském letišti. Na betonové ploše speciálně připravené pro kluzký povrch zkoušeli řidiči limity svých aut.


Děsivé záběry: V Miami Beach spadla helikoptéra, zřítila se pár metrů od pláže
Denik.cz | 21:50:00
/VIDEO/ Událost, která se snadno mohla změnit v tragédii. V americkém městě Miami Beach na Floridě se v sobotu odpoledne místního času do Atlantského oceánu zřítila helikoptéra. Stroj šel k zemi jen několik metrů od pláže plné lidí. 


Pákistánskou Kim Kardashian zabil vlastní bratr: Po pěti letech je venku z vězení!
blesk | 21:49:00
Pákistánec, který dostal původně doživotní vězení za vraždu své sestry a hvězdy sociálních sítí Kandíl Balúčové, dnes vyšel na svobodu. Odvolací soud mu trest prominul, ale pákistánská vláda se proti tomu chce podle ministra informací odvolat.


Situace na Ukrajině se vyhrotila: Dva mrtví vojáci a série explozí v Doněcku
blesk | 21:43:00
Napjatá situace kolem Ukrajiny se dnes ještě o poznání vyhrotila. Proruští rebelové na východě země vyhlásili všeobecnou mobilizaci, zesílila intenzita střetů mezi povstalci a ukrajinskými silami, ukrajinská armáda ohlásila dva mrtvé vojáky, Rusko testovalo strategické jaderné zbraně. Západní země se obávají, že každým dnem může vypuknout největší konflikt v Evropě nejméně od válek v bývalé Jugoslávii a Čečensku v 90. letech minulého století. I proto neustávají v diplomatickém tlaku na Moskvu, což bylo patrné i z řady vystoupení na mnichovské bezpečnostní konferenci. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na ní ujistil, že se Ukrajina bude případnému ruskému útoku bránit.


Porodila olympiáda slovenského Jágra?
Tiscali-zprávy | 20:34:25
Sedmnáctiletý útočník Juraj Slafkovský je talent, který můžeme Slovákům závidět. Jako nejmladší hráč olympijského turnaje v Pekingu výrazně podepsal pod historický úspěch slovenského hokeje. Sedmi góly pomohl týmu k bronzu, první olympijské medaili v historii samostatné Slovenské republiky.


Rusko pořádalo jaderné manévry. Charašo, zasáhli jsme všechny cíle, hlásí velení
Tiscali-zprávy | 15:04:07
V době vystupňovaného tlaku na Ukrajinu ukazuje Rusko Západu, že je jadernou velmocí. V sobotu uskutečnilo vojenské cvičení se strategickými zbraněmi.


Covid v Česku ustupuje, karantény končí. Budou pomlázkové Velikonoce?
Tiscali-zprávy | 10:25:58
Testy v pátek prokázaly 13 774 případů koronaviru, což bylo v pracovním dni nejméně za pět týdnů. Proti předchozímu pátku nakažených ubylo o víc než třetinu. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.


Ukrajina: Výrazné zhoršení bezpečnostní situace a omezení služeb leteckých společností
Kurzy.cz | 15:00:00
S ohledem na stále se zvyšující pravděpodobnost náhlého a podstatného zhoršení bezpečnostní situace v souvislosti s aktuálním velmi vysokým napětím mezi Ruskem a Ukrajinou MZV ČR varuje před cestami na Ukrajinu. Pokud na Ukrajině jste, zvažte možnost o...


Stát loni vyplatil miliony za nezákonné stíhání. Lidé se kvůli tomu soudí i roky
ČT24 | 13:58:23
Rekordních téměř 150 milionů korun vyplatilo ministerstvo spravedlnosti vloni lidem, které poškodila rozhodnutí justice. Meziročně je to nárůst o téměř třicet milionů. Řada lidí se přesto o odškodnění musí soudit déle než deset let. Ministr spravedlnosti apeluje na soudy, aby nemajetkovou újmu posuzovaly citlivěji.Return to top