Celkem 149889 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 26.02.2022


Biblické rychlé tempo stavby. Dům z CLT panelů postavili za sedm dnů
eStav.cz | 00:00:45
Od zahájení stavby po kolaudaci k nastěhování za 7 dní. Až biblické tempo stvoření, stavby rodinného domu, si architekti ale mohli dovolit jen díky tomu, že vsadili na prefabrikovanou konstrukci z CLT.


Ukrajinci mají civilisty jako lidské štíty, my žádné nezabili, perlil Rus
idnes.cz | 01:53:00
Ruský velvyslanec v Radě bezpečnosti OSN Vasilij Něbenzja odmítl návrh „protiruské“ rezoluce jako „nelidský a brutální tah na ukrajinské šachovnici“ a poděkoval těm členům rady, kteří ji nepodpořili. Rusko podle očekávání vetovalo návrh rezoluce kritizující ruskou invazi na Ukrajinu. Čína, India a Spojené arabské emiráty se zdržely hlasování.


Husarský kousek ukrajinské obrany: sestřelila Il-76 s ruskými výsadkáři
idnes.cz | 01:32:00
Těžké boje, které mají rozhodnout o osudu Kyjeva, pokračují. Ukrajinské armádě se podařilo zasadit tvrdý úder ruským invazním jednotkám. Podařilo se jí sestřelit letoun Il-76 plný ruských výsadkářů. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v novém projevu k národu řekl, že obránce země čeká těžká noc. Rusko podle něj zaútočí plnou silou.


Volyňští Češi se chtějí dostat do ČR. Chybějí však autobusy i řidiči
idnes.cz | 02:00:10
Češi na Ukrajině plánují vyslat sto dětí a žen do bezpečí. Nedaří se jim však sehnat autobusy. Když řidiče seženou, o hodinu později to zruší. Hlavním problémem však je, že kvůli silničním zácpám a bojům autobus daleko nedojede. Rodiny se tedy schovávají a modlí se, co bude dál.


Karas: Putin se zastaví tam, kde mu budou klást odpor. Bojím se o Kazachstán
idnes.cz | 02:00:10
Miroslav Karas je zkušený televizní reportér. Jako zahraniční zpravodaj působil v Polsku a v Rusku a zná perfektně tamní mentalitu a reálie. MF DNES poskytl rozhovor, ve kterém se zamýšlel nad možnými pohnutkami ruského prezidenta Vladimíra Putina. „Ukrajina je v Rusku obecně vnímána velmi negativně, jako nepřítel,“ říká mimo jiné Karas.


Strach, vztek a nejvyšší pohotovost. V Moldavsku i Pobaltí se bojí útoku Rusů
idnes.cz | 02:00:10
Ruská invaze na Ukrajinu vzbuzuje strach i v lidech žijících v okolních zemích. Obzvlášť v sousedním Moldavsku, které není součástí Severoatlantické aliance a s Ruskem má už neblahé zkušenosti. Lidé si nemohou být jistí, že Rusko skončí se svou agresí na Ukrajině. Strach však pociťují i v Pobaltí, například v Litvě nebo Lotyšsku.


Husarský kousek ukrajinské obrany: sestřelila Il-76 s ruskými výsadkáři
lidovky.cz | 01:32:00
Těžké boje, které mají rozhodnout o osudu Kyjeva, pokračují. Ukrajinské armádě se podařilo zasadit tvrdý úder ruským invazním jednotkám. Podařilo se jí sestřelit letoun Il-76 plný ruských výsadkářů. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v novém projevu k národu řekl, že obránce země čeká těžká noc. Rusko podle něj zaútočí plnou silou.


Ukrajina souhlasí s Putinovou nabídkou na jednání. Řeší se čas a místo
lidovky.cz | 00:07:00
Ukrajinské vedení souhlasilo s nabídkou ruského prezidenta Vladimira Putina na jednání, sdělil v pátek mluvčí ukrajinského prezidenta Serhij Nykyforov. V těchto hodinách obě strany podle něho konzultují místo a čas vyjednávání. Rusko nabídlo setkání v Minsku, Ukrajina to však odmítla.


Štáby České televize i Novy se dostaly na Ukrajině do potíží, zadržela je policie
lidovky.cz | 00:03:29
Do potíží se v pátek dostali na Ukrajině reportéři České televize a Novy, a to při cestě z Kyjeva směrem na západ. Zadržela je totiž ukrajinská policie, která si myslela, že si na kameru natáčí blízké vojenské objekty. Novináři museli na služebnu, nakonec je ale policisté propustili.


Konec bratrství. Města, kraje i firmy v Česku ruší spolupráci s Ruskem
Denik.cz | 01:00:00
Všechno ruské musí pryč. Den po zahájení invaze kraje a města v Česku pozastavují spolupráci s ruskými a běloruskými protějšky. Činí tak i některé vědecké instituce či pořadatelé kulturních akcí.


Na polsko-ukrajinské hranici
Respekt | 00:24:54
Polsko-ukrajinská hranice v Medyce a nádraží v Przemyslu 26.2. 2022.Rusko vetovalo v Radě bezpečnosti rezoluci odsuzující invazi na Ukrajinu
Eurozpravy-zahraniční | 00:10:00
Rusko dnes v Radě bezpečnosti OSN podle očekávání vetovalo návrh rezoluce odsuzující ruskou invazi na Ukrajinu.


Kyjev a Moskva podle mluvčího ukrajinského prezidenta rokují o diplomatických rozhovorech
Eurozpravy-zahraniční | 00:05:00
Kyjev a Moskva, která ve čtvrtek zahájila vojenský útok na Ukrajinu, jednají o místě a času diplomatických rozhovorů. Uvedl to dnes podle agentury Reuters mluvčí ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Popřel přitom ruské tvrzení, že Kyjev odmítl nabídku zasednout za jednací stůl.


Césara za nejlepší film vyhrály Ztracené iluze. Sošku dostala i Blanchettová
idnes.cz | 02:03:00
Udílení francouzských filmových cen César v pátek večer ovládl film Ztracené iluze režiséra Xaviera Giannoliho. Historické drama vyhrálo v sedmi kategoriích, sošku si odneslo za nejlepší kameru či scénář a hlavní cenu za nejlepší film. Čestného Césara za kariéru dostala australská herečka Cate Blanchettová.


Osudový muž může přijít do života ženy kdykoli, říká Kateřina Brožová
revue.idnes.cz | 05:00:12
Kateřina Brožová (54) zavzpomínala na devadesátá léta i začátky své herecké i pěvecké kariéry. Herečka promluvila v rozhovoru pro iDNES.cz také o lásce, vzhledu a dnešní době sociálních sítí.


Cupra má šancí být první automobilkou nové doby: věří virtuálnímu světu NFT
Auto-iDNES.cz | 05:00:20
Španělská automobilová značka Cupra slaví 4. narozeniny. Při této příležitosti oznámila automobilka přípravu dvou nových modelů a novou strategii Cupra2, která automobilku mimo jiné zavede i do digitálního světa. Vznik celé nové značky tak začíná dávat čím dál větší smysl. Tedy, alespoň v daných souvislostech.


Práskla s dobře rozjetou kariérou a začala dělat to, co ji baví. Vyplatilo se
Finance-iDNES.cz | 05:00:28
Před nástupem na mateřskou pracovala Karolína Podstavcová jako manažerka německého obchodního oddělení. Byla zvyklá na velký zápřah. Po žebříčku se v zaměstnání sunula stále výš. Jenže pak otěhotněla a všechno bylo jinak. Začala vyrábět sójové svíčky. Nejdříve jen tak pro sebe a kamarády. Dnes ji tato práce dobře živí a o zákazníky nemá nouzi.


Je šokující přijít s tím, že 30 let uznávaný stát není státem, říká expertka o vztahu Putina k Ukrajině
lidovky.cz | 05:00:00
Z pohledu mezinárodního práva se dlouho neobjevil případ tak jednoznačného porušení zákazu použití síly, který je zakotvený v Chartě OSN, jako u ruského útoku na Ukrajinu, soudí Veronika Bílková z Ústavu mezinárodních vztahů v Praze.


Některé zbraně jsou moderní, ale tanky už něco pamatují. S jakou technikou Ukrajinci a Rusové bojují?
lidovky.cz | 05:00:00
Ukrajinský rovinatý terén je ideální pro manévrování velkého množství obrněné techniky. Jde jim o postupné obklíčení a zničení bránících se ukrajinských jednotek. Ukrajinci s tím ovšem zřejmě počítají a vedou elastickou obranu. I když ustupují, snaží se o údery a chtějí způsobovat Rusům citelné ztráty.


‚Autokrati vrací úder.‘ Čínská vyjádření k situaci na Ukrajině potvrzují expanzivní choutky Pekingu
lidovky.cz | 05:00:00
Jako jedna z mála zemí na světě Čína neodsoudila ruskou invazi na Ukrajinu. Naopak se Moskvy zastala a pravděpodobně jí pomůže s překonáním ekonomických sankcí. Experti hovoří o zformování neformální aliance dvou autokratických hegemonů.


Invaze a invaze. Co si Leonid Brežněv veřejně nedovolil
lidovky.cz | 05:00:00
Když se řekne invaze, pomyslíme na Ukrajinu a ruská vojska. Ale když se u nás řekne invaze, mnozí si vybaví 21. srpen 1968. Obsazení Československa vojsky Sovětského svazu a dalších států Varšavské smlouvy. Má smysl tyto dvě invaze srovnávat? Inu, jak v čem.


Solidarita s Ukrajinou: Češi nabízejí ubytování, pro uprchlíky jezdí k hranicím
Denik.cz | 05:04:00
Už tisíc Čechů dobrovolně nabídlo úřadu ubytování pro uprchlíky. Jednotlivci dokonce vyrazili pro rodiny svých známých až na ukrajinské hranice se Slovenskem či Polskem. Vlna solidarity se odráží i ve veřejných finančních sbírkách a materiální pomoci.


Krvavý masakr v Náhorním Karabachu: Civilisty nikdo nešetřil, zemřely i děti
Denik.cz | 05:00:00
Současná situace na Ukrajině vyvolává bolestné vzpomínky na 30 let vzdálené dění po rozpadu Sovětského svazu. I přes jeho relativně poklidný zánik ovládlo tehdy mnoho bývalých sovětských regionů násilí. K jedné z nejkrvavějších událostí došlo v noci z 25. na 26. února 1992 v Náhorním Karabachu. Arménské ozbrojené síly tam obsadily město Chodžaly. Následoval masakr více než 600 ázerbájdžánských civilistů.


Většina dětí sleduje porno, ztrácí ostražitost před pedofily, uvádí studie
Denik.cz | 04:00:00
Viděls? Víš, kdo s nima chrápe, jenom jedničkáři Pepane, jenom jedničkáři. A takhle nějak to dělají i motýly! Scéna z filmu Kameňák 3, kdy má otec Pepa v podání Václava Vydry poučit dospívajícího syna o sexu a narazí na to, že chlapec už shlédl lechtivý snímek, není jen uměleckou licencí. Je to odraz reality.


Rusové se ve vojenské taktice poučili. Chtějí demoralizovat Ukrajinu, říká bývalý diplomat Schneider
Hospodářské noviny | 06:53:00
„K diplomatickému stolu by si Putin sedl jen pokud by byl skutečně ohrožen. Je o krok napřed a neskrývá, že má za zády jaderné zbraně. Proti tomu Západ dává jasně najevo, že nechce jít do otevřeného konfliktu,“ říká bývalý diplomat Jiří...


Předpověď počasí na víkend: V noci bude mrznout a ve dne sněžit
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Poslední únorový víkend přinese počasí, které bude pravou zimu připomínat pouze v noci, kdy teploty klesnou i pod nulu. Během dne se však bude oteplovat. Vyplývá to z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.


První zbraně pro Ukrajinu: Dorazila zásilka zbraní a munice z Polska
Eurozpravy-zahraniční | 05:51:00
Na Ukrajinu dorazila kolona kamionů naložených municí a zbraněmi, které Polsko předalo Ukrajině, uvedla média s odvoláním na ukrajinský generální štáb a polského ministra obrany.


USA chtějí evakuovat ukrajinského prezidenta, ten to odmítá
Eurozpravy-zahraniční | 05:01:00
Vláda Spojených států je připravená pomoci ukrajinskému prezidentovi Volodymyru Zelenskému opustit Kyjev a zabránit tak, aby byl zajat nebo zabit postupujícími ruskými silami.


Válka na Ukrajině: V Kyjevě se bojuje, jsou slyšet výbuchy i střelba
Eurozpravy-zahraniční | 04:49:00
Ruské nálety se podle ukrajinských médií snaží vyřadit tepelnou elektrárnu v Kyjevě. Jsou slyšet výbuchy i střelba z automatických zbraní. Na sociálních sítích se objevily záběry hořících vozidel na kyjevské třídě Vítězství. Podle armádní velení se tyto útoky podařilo odrazit. Jednotlivé incidenty jsou podle ukrajinských a zahraničních médií součástí probíhající bitvy o ukrajinské hlavní město.


Francie vysílá stíhačky a stovky vojáků jako posily pro NATO na východě
Eurozpravy-zahraniční | 04:40:00
Francie se chystá vyslat čtyři stíhačky Mirage-2000 a 200 vojáků do Estonska jako posily pro jednotky Severoatlantické aliance v Pobaltí po ruské invazi na Ukrajinu.


Sankce na Putina a Lavrova uvalí také USA a Kanada
Eurozpravy-zahraniční | 04:35:00
Vláda Spojených států se chystá uvalit sankce na ruského prezidenta Vladimira Putina a šéfa ruské diplomacie Sergeje Lavrova; půjde o další krok reagující na útok Moskvy na Ukrajinu. Informaci amerických médií při pravidelném brífinku potvrdila mluvčí Bílého domu Jen Psakiová. Učinila tak jen několik hodin poté, co se na zmrazení majetku Putina a Lavrova dohodly členské země Evropské unie. Uvalení sankcí na oba ruské představitele ohlásil na tiskové konferenci také kanadský premiér Justin Trudeau.


Avast varoval před lidmi, kteří zneužívají války na Ukrajině k získaní kryptoměn
Eurozpravy-ekonomika | 04:33:00
Česká společnost Avast, která se zabývá kybernetickou bezpečností, dnes varovala před lidmi, kteří se snaží zneužít chaosu kolem ruské invaze na Ukrajinu k získaní kryptoměn.


Předpověď počasí na víkend: V noci bude mrznout a ve dne sněžit
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Poslední únorový víkend přinese počasí, které bude pravou zimu připomínat pouze v noci, kdy teploty klesnou i pod nulu. Během dne se však bude oteplovat. Vyplývá to z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.


České firmy přetahují lidi z ruských podniků. Nastane masivní přesun, říká Havel z Actum 
E15-ekonomika | 05:00:00
Ruská invaze na Ukrajinu vyvolala nový trend na pracovním trhu v podobě přetahování zaměstnanců ruských firem. Šéf agentury Actum Tomáš Vondráček přímo vyzývá, aby se české firmy pokoušely získávat pracovníky ruských společností. Firma EnvyRail zase zaměstnancům finančního domu Sberbank, kteří by chtěli změnit práci, nabízí speciální nástupní bonus. 


České firmy přetahují lidi z ruských podniků. Nastane masivní přesun, říká Havel z Actum 
E15-politika | 05:00:00
Ruská invaze na Ukrajinu vyvolala nový trend na pracovním trhu v podobě přetahování zaměstnanců ruských firem. Šéf agentury Actum Tomáš Vondráček přímo vyzývá, aby se české firmy pokoušely získávat pracovníky ruských společností. Firma EnvyRail zase zaměstnancům finančního domu Sberbank, kteří by chtěli změnit práci, nabízí speciální nástupní bonus. 


Covid zpomalil pod 10 tisíc případů. Nemocnice pečují o 3020 nakažených
idnes.cz | 07:32:00
V pátek se počet pozitivních testů na covid dostal v Česku poprvé za 7 týdnů v pracovní den pod 10 tisíc. Bylo jich 9127, o 4600 méně než před týdnem. Snížil se také počet hospitalizovaných s koronavirem, v nemocnicích jich bylo k pátku 3020. O týden dříve jich bylo přibližně o 700 více.


Nejsme kámoši Putina, vysvětlil Suchý náhlé stažení Nižního Novgorodu
idnes.cz | 07:02:00
Jiří Suchý na poslední chvíli změnil dlouho plánovanou premiéru novinky Nižní Novgorod. Vzhledem k aktuální situaci na Ukrajině a vpádu ruských jednotek se rozhodl neuvádět muzikál vycházejí z ruských reálií a kultury. Divákům pátečního a sobotního uvedení místo toho nabídl improvizovaný program.


Nejmilejší loudění o kojení, jaké jste kdy viděli. Virál sbírá miliony zhlédnutí
bleskove.cz | 07:30:00
Novorozenec překvapil maminčinu kamarádku nebývalým zájmem o její prsa, jako by se dožadoval kojení.


Proč Ukrajině nepomůžeme, na koho Putin zaútočí příště a jak válka ovlivní život v Česku?
iHned.cz | 07:00:00
Rusko dobývá Ukrajinu, zatímco Západ na Moskvu uvalil sankce. Co se stane, pokud by Česko z Ruska přestalo dostávat ropu a zemní plyn? Proč jsme Ukrajinu nechtěli v NATO? A co se stane poté, až Rusové Ukrajinu obsadí? Přinášíme odpovědi na osm...


Rusové se ve vojenské taktice poučili. Chtějí demoralizovat Ukrajinu, říká bývalý diplomat Schneider
iHned.cz | 06:53:00
„K diplomatickému stolu by si Putin sedl jen pokud by byl skutečně ohrožen. Je o krok napřed a neskrývá, že má za zády jaderné zbraně. Proti tomu Západ dává jasně najevo, že nechce jít do otevřeného konfliktu,“ říká bývalý diplomat Jiří...


„Bůh nikdy nedělá chyby!“ Američanka porazila rakovinu a během magického dne porodila vymodlenou dcerku!
blesk | 05:55:00
Američanka se dlouhá léta obávala, že kvůli zákeřné nemoci nebude moct nikdy mít děti. Na magické datum 22. února 2022 ale porodila vymodlenou dcerku. Dítě přišlo na svět přesně ve 2:22 hodin ráno na sále číslo 2. Pobožná žena věří, že se jedná o zázrak.


Ukrajinská realita: Miminka se rodí a žijí v protileteckém krytu
blesk | 05:40:00
Jsou situace, kdy se ani válka neptá. V průběhu posledních hodin a dní na svět přišlo ve městě Dnipro na Ukrajině několik desítek novorozenců. Jenže kvůli obavám z probíhající války je zdravotnický personál přemístil do provizorního protileteckého krytu. Některým tam musely zdravotní sestry podávat i kyslík.


163letý mnich procházející sebe-mumifikací? Sociální síť šokovala videa s thajským starcem!
blesk | 05:20:00
Sociální síť TikTok šokovala videa, která byla natočena v thajské nemocnici. Zachycují starého muže, jenž se v nemocnici léčí. Stařec vypadá neuvěřitelně křehce. Je kost a kůže. Uživatelé proto začali okamžitě spekulovat, o koho jde. Objevily se dokonce informace, že se jedná o 163 let starého buddhistického mnicha, jenž prochází sebe-mumifikací!


„Ne, nebude jich škoda, ubohých činžáků z periferie.“ Žižkov unikl asanaci jen o vlásek
blesk | 05:10:00
Nákladové nádraží Žižkov se v příštích deseti letech promění v cela novou čtvrť, Žižkov má za sebou ale i jinou velkou proměnu. Tou byla tzv. asanace. Původní nízké pavlačové domky chtěla komunistická vládní garnitura srovnat se zemí a nahradit "moderním sídlištěm". Naštěstí se celý plán nerealizoval, ale dodnes vidíme pzůstatky zmiňované asanace třeba v oblasti Olšanského náměstí, kde vedle klasických činžáků, která známe z jiných míst na Žižkově nebo z Vinohrad, najednou stojí panelák.


Podcast: Kolem Lanegana umírali kamarádi. Jak se vypořádal se závislostí, řekl publicista
blesk | 05:00:00
Koncertní pódia v úterý 22. února opustil americký zpěvák Mark Lanegan s nezaměnitelným hlasem, zemřel ve věku 57 let. Účinkoval v řadě hudebních projektů a jeho kapela Screaming Trees patřila v 80. letech k předchůdcům grungeové scény. Ve své autobiografii Lanegan přiznal, že jeho milenku zabil sériový vrah, a že s Kurtem Cobainem chtěl založit kapelu. Čím nahradil svou závislost na drogách a alkoholu, prozradil publicista Ondřej Štindl.


Mediální magnáti, nebo znovu Janukovyč? Expert řekl, kdo by vedl „loutkovou“ vládu na Ukrajině
blesk | 05:00:00
Jedním z možných scénářů ruské invaze na Ukrajinu podle expertů je, že Vladimir Putin dosadí do vedení proruskou loutkovou vládu. Kdo by stanul v jejím čele? Hovoří se o Putinově oblíbenci Viktorovi Medvedčukovi nebo vlastníkovi televizních studií Jevhenijovi Murajevovi. Anebo to bude někdo z okolí bývalého proruského prezidenta Viktora Janukovyče? „Možný scénář je ten, že Putin Ukrajinu rozdělí na dvě oblasti a na obsazené kontrolované území si sjedná loutku, kterou může vytáhnout odkudkoli," řekl Blesk Zprávám expert David Svoboda.


Sexy moderátorka Eva Perkausová: Křivky rýsuje u boxovacího pytle!
blesk | 05:00:00
O tom, že Eva Hecko Perkausová (27) patří mezi české sexbomby, se může přesvědčit každý divák, který sleduje zprávy na FTV Prima. Ale ani moderátorka nemá své svůdné křivky zadarmo. Po svatbě s podnikatelem Ivanem Heckem (39) dře u boxovacího pytle.


Influenceři proti Putinovi: Hvězda popsala úprk před studenou válkou: A je to tu znova, říká
blesk | 05:00:00
Influencerka původem z Uzbekistánu se v souvislosti s invazí ruských vojsk na Ukrajinu rozhovořila o svém útěku z rodné země. Žena v roce 1991 s rodinou utekla před studenou válkou a od té doby žije v australském Melbourne. K válečné krizi na ukrajinsko-ruských hranicích se na sociálních sítích vyjádřilo mimo jiné i několik ruských influencerů. Někteří si své názory musí hájit před tisíci naštvaných sledujících, shodnou se ale na jednom – s válkou absolutně nesouhlasí.


Zatáhli nás do války, kterou nechceme. Putinův spojenec Lukašenko rozezlil i Bělorusy žijící v Česku
blesk | 05:00:00
Bělorusové žijící v České republice se Blesku svěřili, jak prožívají válku, do které byla zatažená i jejich země. „Válčí nikoliv Bělorusko či běloruský národ, ale nelegitimní prezident Alexandr Lukašenko," uvedla pro Blesk Zprávy Kryscina Šyjanoková za Běloruskou národnostní menšinu v Česku. Ani další Bělorusové s válkou proti Kyjevu nesouhlasí a Vladimira Putina vnímají jako agresora. Bojí se o své přátele na Ukrajině, kde teď mimo jiné hrozí pronásledování běloruským uprchlíkům z Lukašenkova režimu. „Je hrozné, co se děje, jsme ve 21. století, a přitom máme pocit, jako by byl rok 1938,“ řekl běloruský historik Pavel Kotau.


Stropnický ubytuje na zámku 20 lidí, kteří utíkají před válkou. Českem se šíří nebývalá vlna solidarity
blesk | 05:00:00
Češi opět projevili solidární myšlení a chystají pomoc pro Ukrajince v bojových liniích, ale i pro ty, kteří se budou chtít před válkou schovat do bezpečí. Neziskové organizace chystají ubytovací zařízení, stejně tak kraje i obce. Najdou se dokonce i jednotlivci, kteří se chtějí k pomoci přidat. Mezi nimi je i politik Matěj Stropnický, který nabídnul 20 lůžek ve svém zámku. Jen pár hodin po uveřejnění příspěvku, kde pomoc nabízel, už se kapacity vyčerpaly, jak informoval Blesk Zprávy.  


Generál Pavel o Putinově ultimátu pro Ukrajinu: Místo jednání zemřít, nebo poslouchat
blesk | 05:00:00
V bojích na Ukrajině umírají stovky lidí a to včetně dětí. Země Evropské unie a Severoatlantické aliance Putinovu agresi jednoznačně odsoudily, ale doposud volily opatrnější přístup a situaci řeší zejména „tvrdými" sankcemi. Podle generála Petra Pavla jsme měli zaujmout silnější postup vůči Putinovi a to mnohem dříve, než došlo k samotné intervenci. „Teď kdybychom měli aktivovat všechny naše síly a měli je uvést do nějakého stavu pohotovosti, která by měla Ukrajině pomoci, tak už skutečně může být pozdě,“ varoval v Epicentru Blesk Zpráv bývalý náčelník Generálního štábu Armády České republiky s tím, že na to bohužel doplatí velice silně právě Ukrajina.


Nářek ukrajinských krásek: Nechceme válku! Chceme mír!
blesk | 05:00:00
Slavné ukrajinské krásky se jen těžko vzpamatovávají z ruské invaze na jejich rodnou zem, ke které došlo ve čtvrtek nad ránem. Mnohé z nich se rozhodly využít své popularity a své názory vyjádřily veřejně.


Zoufalství jako za druhé světové války: Ukrajinci se kvůli bombardování tísní uvnitř stanic metra
blesk | 05:00:00
Děsivé obrázky jako z druhé světové války. Ukrajinci se po nocích schovávají ve stanicích metra, aby nezemřeli při bombardování ze strany ruských invazních vojsk. Ve městech Kyjev a Charkov se na sebe v otřesných podmínkách tisknou maminky s nešťastnými dětmi.


Tanečník Marek Dědík má o StarDance jasno: Na parket už ne!
blesk | 05:00:00
Tanečník Marek Dědík (38) se pětkrát zúčastnil StarDance, z toho třikrát na druhém místě. Na krále tanečního parketu nikdy nedosáhl. Letos se tancovat nebude, ale příští rok ano a Marek by rád byl zase u toho.


Nejmilejší loudění o kojení, jaké jste kdy viděli. Virál sbírá miliony zhlédnutí
pikant | 07:30:00
Novorozenec překvapil maminčinu kamarádku nebývalým zájmem o její prsa, jako by se dožadoval kojení.


Covid zpomalil pod 10 tisíc případů. Nemocnice pečují o 3020 nakažených
lidovky.cz | 07:32:00
V pátek se počet pozitivních testů na covid dostal v Česku poprvé za 7 týdnů v pracovní den pod 10 tisíc. Bylo jich 9127, o 4600 méně než před týdnem. Snížil se také počet hospitalizovaných s koronavirem, v nemocnicích jich bylo k pátku 3020. O týden dříve jich bylo přibližně o 700 více.


"Potřebuji munici, ne odvoz". Zelenskyj odmítl nabídku k evakuaci, zůstává v Kyjevě
aktuálně.cz | 06:58:00
I přes čím dál těsnější ruské obklíčení Kyjeva řídí Volodymyr Zelenskyj osobně obranu ukrajinské metropole.


Chytrá horákyně na cestách: S Fordem Kuga do Knedlíkových hor za drifty i Římany
aktuálně.cz | 06:26:00
Je to auto do zásuvky, se kterým se nemusíte bát dlouhých cest. Kromě baterie si s sebou totiž Ford Kuga vozí také 2,5litrový benzinový motor.


POSTUP BOJŮ: Ostré střety v Kyjevě. Ukrajinci zabili tisíce ruských vojáků
Denik.cz | 07:22:00
V ulicích ukrajinského hlavního města Kyjeva probíhají tvrdé boje. Ukrajinská armáda ráno aktualizovala odhady ztrát na straně soupeře, její vojáci zabili 3,5 tisíce Rusů, dalších 200 zajali. Obě strany konfliktu již v pátek projevily ochotu jednat o řešení situace.


KVÍZ: Jak dobře znáte Vladimíra Kratinu a jeho role?
Denik.cz | 06:01:00
Vladimír Kratina je především divadelní herec, přesto jsou některé jeho byť menší role před kamerou nezapomenutelné. Patří k nim třeba traktorista Drtikol z filmu Prázdniny pro psa. Do povědomí diváků se zapsal i svým účinkováním v taneční soutěži StarDance. 25. února bylo rodákovi z Prahy rovných 70 let.


Kauza tepla v Havířově se přiostřuje. Na stole je i trestní oznámení
Denik.cz | 06:00:00
Trestní oznámení. I tak může dle informací Deníku dopadnout hlasování o akcionářské smlouvě s ČEZ ESCO, kterou zastupitelé Havířova schválili před koncem loňského roku.


Hradec má nový klenot. Podívejte se, jak vypadají zrekonstruovaná kasárna
Denik.cz | 05:54:00
/FOTO/ Kdo někdy v minulost zavítal do areálu Muzea východních Čech v Gayerových kasáren v centru Hradce Králové, mohl si připadat jako v kancelářích, které jako by vypadly z filmových políček komunistických filmů Věry Chytilové. Neuvěřitelné retro povznášelo na vyšší level jen nadšení muzejních badatelů a pracovníků, kteří se každé ráno dostávali do pravěku už jen tím, že prošli kolem vrátnice. To vše se však nyní změnilo a budova vkročila do 21. století.


Česko posílá Ukrajině zbraně za 188 milionů, Polsko své už dovezlo
idnes.cz | 09:34:00
Česko poskytne Ukrajině zbraně a munici za 188 milionů korun, informoval v sobotu ráno resort obrany. Současně zajistí i jejich transport na místo, které si tamní vláda určí. Vláda už dříve pro Ukrajinu schválila 4006 protitankových střel, dosud ale zůstávaly v českých skladech.


Ukrajinci překvapivě cestují velmi nalehko, říká Vondráček z evakuačního vlaku
idnes.cz | 09:12:00
Už třetím dnem se válčí na území Ukrajiny. Civilisté proto prchají do zahraničí. České dráhy v této souvislosti v pátek večer vypravily humanitární vlak do polské Přemyšle na polsko-ukrajinském pomezí. „Máme tady naše dva vlaky. Příliv lidí z Ukrajiny se oproti očekávání zpomalil,“ řekl pro iDNES.cz z místa Ředitel obchodu a dopravy ČD Petr Vondráček.


Pardubice po letech zdraží nájemné ve svých bytech, seniory nepostihne
idnes.cz | 09:04:00
Po deseti letech budou pardubičtí radní zvedat nájemné v městských bytech. I tak však bude nižší, než je u soukromých majitelů. Navíc zdražení se nebude týkat lidí starších 65 let.


Za schvalování ruské invaze hrozí až tři roky vězení, varuje státní zástupce
idnes.cz | 09:00:00
Veřejná prohlášení na demonstracích i sociálních sítích, která schvalují útok Ruska na Ukrajinu nebo vyjadřují podporu vedení Ruska, mohou být za současných okolností posuzována jako trestný čin, za který hrozí až tříleté vězení. V tiskové zprávě to v sobotu uvedl nejvyšší státní zástupce Igor Stříž. Policie ČR na Twitteru dodala, že se zaměří i na kybernetický prostor.


Analytik: Moldavsko čeká uprchlíky, k Rusku přistupuje opatrně
idnes.cz | 08:40:00
Moldavsko se snaží vystupovat vůči Rusku neutrálně, kvůli ruskému útoku ale očekává příjezd dalších tisíců uprchlíků z Ukrajiny. ČTK to řekl analytik Mihai Mogildea z kišiněvského Ústavu pro evropské politiky a reformy (IEPR). Moldavsko také pozorně sleduje situaci v Podněstří, separatistickém regionu, kde působí na 2000 ruských vojáků. Kvůli konfliktu na Ukrajině země vyhlásila výjimečný stav.


Děti jsou po pandemii vyčerpané, trápí je úzkosti a problémy v rodině
idnes.cz | 08:18:00
Pražské děti nyní mnohem více trápí sociální fobie. Nejvíce je zasáhly karantény, problémy ve škole či v rodině. Na Linku bezpečí se nyní obracejí také zoufalí rodiče. Řada případů bohužel stále častěji končí tragicky, za poslední dva měsíce v Praze dobrovolně ukončilo svůj život už osm mladých lidí.


Vojenskou pomoc Ukrajině poskytne 28 států. Kulomety, pušky i potřebnou munici dodá i Česko
iHned.cz | 09:08:00
V noci z pátku na sobotu zorganizoval britský ministr zahraničí virtuální dárcovskou konferenci, na které se dvacet osm států dohodlo na materiální podpoře Ukrajiny. Informovala o tom stanice Sky News. Do země, která čelí ruské invazi, pošlou...


Západ odřízne velké ruské banky od globálních trhů. Sankce Evropy a Ameriky ale nezahrnují SWIFT
iHned.cz | 09:00:00
Ruská agrese proti Ukrajině trvá už třetí den. Vedle dodávek zbraní z některých států NATO přicházejí Spojené státy, Evropská unie a jejich další spojenci s několika vlnami koordinovaných sankcí. Jejich cílem je tlačit na okolí prezidenta Vladimira...


Česko dá Ukrajině zbraně za 188 milionů a doručí je i na místo. Polská kolona už dorazila
lidovky.cz | 09:36:00
Česko poskytne Ukrajině zbraně a munici za 188 milionů korun, informoval v sobotu ráno resort obrany. Současně zajistí i jejich transport na místo, které si tamní vláda určí. Vláda už dříve pro Ukrajinu schválila 4006 protitankových střel, dosud ale zůstávaly v českých skladech.


Nový sportovní areál v Pisárkách: Vyroste tam terénní dráha i hřiště na futsal
blesk | 09:15:00
Už letos by měla začít stavba sportovního a rekreačního areálu u Anthroposu v brněnských Písárkách. Řešit se bude i dopravní situace a neustálé zácpy hromadné dopravy v této oblasti. Odhadované náklady na vybudování areálu jsou 600 milionů korun.


Historie Severoatlantické aliance: Kdy se přidaly jednotlivé státy a kdo má ke vstupu nejblíž?
blesk | 09:15:00
Severoatlantická aliance (NATO) vznikla původně v polovině 20. století jako obranný pakt, který měl členské země chránit před útokem Sovětského svazu a později Varšavské smlouvy. Po rozpadu východního bloku pak funguje jako obraná aliance. Aliance vznikla podpisem Severoatlantické smlouvy ve Washingtonu v roce 1949 12 zakládajícími státy. Do konce studené války se počet členů rozrostl na šestnáct a později až na současných třicet.


Zelenskyj jako číslo 1 na ruském seznamu: Prezident odmítl evakuaci, zůstává v Kyjevě
blesk | 08:29:00
Vláda Spojených států je připravená pomoci ukrajinskému prezidentovi Volodymyru Zelenskému opustit Kyjev a zabránit tak, aby byl zajat nebo zabit postupujícími ruskými silami. Prezident však zatím odmítá opustit Kyjev i zemi, informoval dnes list The Washington Post, jehož zprávu zaznamenala i některá ruská média. Prezident v sobotu ráno znovu vyzval k obraně Ukrajiny.


Veřejná podpora ruské agrese na Ukrajině může být trestná, varuje nejvyšší žalobce
aktuálně.cz | 08:17:00
Za schvalování ruské agrese na Ukrajině lze uložit v případě uznání viny trest až v délce tří let vězení.


"Miluju vůni krve, rozpářu ti obličej." Tušl je pětkrát trestaný, teď podporuje Rusko
aktuálně.cz | 07:00:00
Dezinformátor stíhaný za pronásledování lékařů je podle zjištění Aktuálně.cz recidivista, vyhrožoval třeba zavražděním matce své dcery.


Nejstarší dochovaný vůz Ferdinanda Porscheho v muzeu značky připomíná její elektrickou historii
Auto.cz | 09:45:00
Stuttgartské muzeum automobilky Porsche představilo novou instalaci nejstaršího dochovaného vozu, na kterém pracoval Ferdinand Porsche. Tematicky propojuje historii značky s její budoucností.


Driftovali jsme s Hyundaiem Ioniq 5 v Rakousku: Baterková smršť na ledu
Auto.cz | 08:00:00
Elektromobily pokládá řada konzervativnějších motoristických nadšenců za těžké vehikly, jejichž jedinou devízu představuje akcelerace. Tyhle představy jsme roztloukli s elektrickým Ioniqem 5, s nímž jsme dováděli a driftovali na zamrzlém okruhu v rakouském Lungauringu.


Francouzského Césara vyhrály Ztracené iluze. České animáky neuspěly
Denik.cz | 08:21:00
Ztracené iluze. To je nejlepší domácí film podle francouzských akademiků, kteří včera večer udíleli národní ceny César. Historický snímek natočený podle knihy Honoré de Balzaka v režii Xaviera Giannoliho uspěl v sedmi kategoriích, mimo jiné za nejlepší film, scénář a kameru. Pětkrát bodoval muzikál Annette, jenž měl premiéru loni v Cannes a který jsme mohli vidět i v našich kinech. Leos Carax si odváží cenu za nejlepší režii, Ron a Russell Maelovi za nejlepší hudbu, kterou pro film nahrála jejich kapela Sparks.


ON-LINE: Zelenskyj odmítl opustit Ukrajinu. Kyjev žádá úplnou izolaci Ruska
Denik.cz | 08:10:00
Ukrajina již třetí den odráží útoky ruské armády. Tvrdé boje probíhají už i v Kyjevě. USA se nabídly, že evakuují prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského, ten však svou zemi opustit odmítl. EU zmrazila majetek ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi i ministru zahraničí Sergeji Lavrovovi. Myšlenku odpojení Ruska od mezinárodního platebního systému SWIFT již podporuje také Itálie či Kanada.


EXKLUZIVNĚ: Ukrajinci čekají na zázrak. Věří, že Putin přece nemůže vyhrát
Denik.cz | 07:53:00
/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE Z UŽHORODU/ Hostel Kakadu je vlastně takový utečenecký tábor. Před několika lety, kdy do Užhorodu, krásného město se historickým centrem a výstavní vládní čtvrtí postavenou Čechoslováky ve třicátých letech dvacátého století, to tu prosperovalo. 


Válka na Ukrajině: Jak ovlivní ekonomiku a trhy? VIDEO
Kurzy.cz | 09:34:16
Zakaždým, keď nám Putin ukazuje, aký je nedôveryhodný a nespoľahlivý, Európa vynakladá kroky na diverzifikáciu dodávok ropy a plynu.


Proč Damodaran prodal Facebook a jak vnímá příběhy velkých technologických firem - Víkendář
Kurzy.cz | 08:18:00
Skupina společností, která bývá nazývána zkratkou FANGAM, tvoří jednak podstatnou část celkové kapitalizace amerického akciového trhu a také je součástí běžného života řady lidí.


Vojenskou pomoc Ukrajině poskytne 28 států. Kulomety, pušky i potřebnou munici dodá i Česko
Hospodářské noviny | 09:08:00
V noci z pátku na sobotu zorganizoval britský ministr zahraničí virtuální dárcovskou konferenci, na které se 28 států dohodlo na materiální podpoře Ukrajiny. Informovala o tom stanice Sky News. Do země, která čelí ruské invazi, pošlou munici,...


Západ odřízne velké ruské banky od globálních trhů. Sankce Evropy a Ameriky ale nezahrnují SWIFT
Hospodářské noviny | 09:00:00
Ruská agrese proti Ukrajině trvá už třetí den. Vedle dodávek zbraní z některých států NATO přicházejí Spojené státy, Evropská unie a jejich další spojenci s několika vlnami koordinovaných sankcí. Jejich cílem je tlačit na okolí prezidenta Vladimira...


Proč Ukrajině nepomůžeme, na koho Putin zaútočí příště a jak válka ovlivní život v Česku?
Hospodářské noviny | 07:00:00
Rusko dobývá Ukrajinu, zatímco Západ na Moskvu uvalil sankce. Co se stane, pokud by Česko z Ruska přestalo dostávat ropu a zemní plyn? Proč jsme Ukrajinu nechtěli v NATO? A co se stane poté, až Rusové Ukrajinu obsadí? Přinášíme odpovědi na osm...


Vláda schválila další pomoc Ukrajině. Pošle kulomety, odstřelovací pušky i munici
ČT24 | 09:40:30
Česká vláda v sobotu schválila další pomoc Ukrajině, která čelí ruskému útoku. Do země pošle kulomety, samopaly, odstřelovací pušky, pistole a odpovídající munici v hodnotě 188 milionů korun. Na Twitteru to uvedlo ministerstvo obrany. Česká strana také zajistí dopravu materiálu na místo, které určí ukrajinská strana.


Veřejná podpora ruského útoku na Ukrajinu může být trestným činem, varuje nejvyšší státní zástupce
ČT24 | 09:05:27
Veřejná prohlášení na demonstracích i sociálních sítích, která schvalují útok Ruska na Ukrajinu nebo vyjadřují podporu vedení Ruska, mohou být za současných okolností posuzována jako trestný čin, za který hrozí až tříleté vězení, uvedl nejvyšší státní zástupce Igor Stříž.


Zástupci sněmovních stran podpořili pomoc Ukrajině. Zvažují omezení činnosti ruské ambasády
ČT24 | 06:22:40
Vláda se v pátek zavázala k humanitární pomoci a podpoře lidí prchajících před konfliktem. Zároveň přijala kroky, které mají zajistit i bezpečnost v tuzemsku. V pořadu Události, komentáře o postupu kabinetu debatovali zástupci všech sněmovních stran – místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL), člen sněmovního zahraničního výboru Jaroslav Bašta (SPD), předseda senátorského klubu STAN Petr Holeček, ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová (TOP 09), předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek, místopředseda sněmovního výboru pro obranu Pavel Růžička (ANO) a místopředseda sněmovního výboru pro bezpečnost a člen výboru pro obranu Pavel Žáček (ODS).


Počet hospitalizovaných se snížil. V nemocnicích leží s covidem přes tři tisíce lidí
ČT24 | 07:01:52
V pátek se počet pozitivních testů na covid-19 dostal v Česku v pracovní den poprvé za sedm týdnů pod deset tisíc. Laboratoře jich potvrdily 9127, o zhruba 4600 méně než před týdnem. O 845 na 1722 ubylo také podezření na opakovanou nákazu. Současně ale bylo v mezitýdenním srovnání méně testů. Snížil se také počet hospitalizovaných s koronavirem, v nemocnicích jich bylo k pátku 3020. O týden dříve jich bylo přibližně o 700 více, vyplynulo z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Počet lidí s posilující dávkou překonal čtyři miliony.


Ukrajinská zdravotnice neskrývá překvapení. Nikdy by nečekala, že Rusko zaútočí
Eurozpravy-domácí | 10:37:00
Nikdy by si nepomyslela, že Rusko na Ukrajinu zaútočí. Sama v Rusku studovala a oba národy považuje za tak blízké, jako jsou si blízcí Češi a Slováci. Nejvíce obav má nyní o dvaaosmdesátiletou matku, která na Ukrajině zůstala. Všichni byli v šoku, nebyli na to připravení, řekla v rozhovoru s ČTK ukrajinská zdravotnice Halyna Lecyková, která pracuje na 1. chirurgické klinice Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.


Vláda pošle na Ukrajinu zbraně za 188 milionů
Eurozpravy-domácí | 10:25:00
Vláda dnes schválila další pomoc Ukrajině pro boj s ruskou agresí. Zahrnuje kulomety, samopaly, ostřelovací pušky, pistole a odpovídající munici v hodnotě 188 milionů korun.


V Česku mají třetí dávku očkování proti covidu přes čtyři miliony lidí
Eurozpravy-domácí | 09:33:00
V Česku dostaly třetí posilující dávku očkování proti covidu přes čtyři miliony lidí, což činí 37 dávek na 100 obyvatel. To ČR řadí v EU na 18. místo z 27 zemí, nejvíce jich v unii v přepočtu zatím vydaly Malta, Dánsko a Itálie.


Za souhlas s ruským útokem na sociálních sítích hrozí až tři roky vězení
Eurozpravy-domácí | 08:28:00
Veřejná prohlášení na demonstracích i sociálních sítích, která schvalují útok Ruska na Ukrajinu nebo vyjadřují podporu vedení Ruska, mohou být za současných okolností posuzována jako trestný čin, za který hrozí až tříleté vězení. V tiskové zprávě to dnes uvedl nejvyšší státní zástupce Igor Stříž.


V pátek přibylo v Česku přes 9 tisíc nakažených
Eurozpravy-domácí | 07:57:00
V pátek se počet pozitivních testů na covid-19 dostal v Česku v pracovní den poprvé za sedm týdnů pod 10.000. Laboratoře jich potvrdily 9127, o zhruba 4600 méně než před týdnem. O 845 na 1722 ubylo také podezření na opakovanou nákazu. Současně ale bylo v mezitýdenním srovnání méně testů.


Lékaři: Většina následků po covidu odezní, vyšší je riziko problémů se srdcem
Eurozpravy-domácí | 07:20:00
Většina následků po prodělání covidu-19 odezní za tři až šest měsíců, mohou být ale i trvalé. Vyšší je u lidí, kteří se nakazili koronavirem, riziko problémů se srdcem. Na dotaz ČTK to sdělili oslovení lékaři různých odborností. První případy koronaviru se v ČR objevily téměř před dvěma lety, 1. března 2020. Od té doby se nakazilo podle dat ministerstva zdravotnictví již více než 3,5 milionu lidí, z nich asi 190.000 opakovaně.


ŽIVĚ: Raketa zasáhla obytný dům v Kyjevě. Boje pokračují
Eurozpravy-zahraniční | 10:20:00
Při pokračujících bojích o ukrajinské hlavní město Kyjev bylo v noci na dnešek zraněno 35 lidí včetně dvou dětí, uvedl starosta města Vitalij Kličko. Podle agentury Reuters ale není jasné, zda se toto oznámení týká pouze civilistů. Ukrajinská služba pro mimořádné události rovněž informovala, že jedna z raket zasáhla v Kyjevě vícepodlažní obytný dům, tento incident si ale nevyžádal mrtvé ani zraněné.


Většina států už si stranu vybrala. Moldavsko s postojem vůči Kremlu váhá
Eurozpravy-zahraniční | 09:48:00
Moldavsko se snaží vystupovat vůči Rusku neutrálně, kvůli ruskému útoku ale očekává příjezd dalších tisíců uprchlíků z Ukrajiny. ČTK to řekl analytik Mihai Mogildea z kišiněvského Ústavu pro evropské politiky a reformy (IEPR).


Takhle se chová lídr. Zelenskyj vyvrací dezinformace a vyzývá k obraně vlasti. Schovávat se nehodlá
Eurozpravy-zahraniční | 09:08:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes časně ráno na twitteru zveřejnil další video, na němž sám sebe natočil v ulicích Kyjeva. Snažil se tak vyvrátit nepravdivé informace ze sociálních sítí, že se vzdal. Boje o ukrajinskou metropoli mezitím pokračují.


Ukrajinu opouští kolony autobusů. Na hranicích se stojí desítky hodin
Eurozpravy-zahraniční | 08:18:00
Kolony na polsko-ukrajinských hranicích jsou až na desítky hodin. Autobusy jezdící mezi Prahou a Ukrajinou jsou v současné době plné, dnes by se měly na linky z Česka na Ukrajinu vrátit některé zrušené spoje. Některé linky změnily kvůli kolonám na hraničních přechodech s Ukrajinou svou trasu.


Ruská armáda se podle Moskvy zmocnila města Melitopol
Eurozpravy-zahraniční | 08:09:00
Ruské vojenské velení ohlásilo, že ovládlo město Melitopol na jihu Ukrajiny, uvedla dnes agentura Interfax. Rovněž zprávy místních médií potvrzují, že ruské jednotky jsou ve městě.


ON-LINE: Ruská armáda se snaží vybojovat Kyjev. Na Ukrajinu míří drony i minomety
Eurozpravy-zahraniční | 07:43:00
Už třetí ráno se obyvatelé ukrajinského hlavního města Kyjeva probouzejí za zvuků explozí, zatímco k samotnému městu se blíží postupující ruské invazní jednotky. Po celou noc na dnešek se v Kyjevě ozývaly nejen výbuchy, ale i střelba na předměstí i poblíž centra města.


Žádné nabídky na ruské soutěže a peníze pro pomoc Ukrajině, uvedly sázkové kanceláře
Eurozpravy-sport | 10:57:00
Celý svět nyní sleduje jako ruská vojjska po čtvrtečním vpádu na Ukrajinu míří do hlavního města Kyjeva, kde se očekávají nejtěžší boje a jak Ukrajinci brání svou zemi. Na základě těchto bezprecedentních událostí přišla řada sankcí vůči Rusku jak v politické, tak ekonomické oblasti, stejně tak jako v té sportovní. Mezinárodní sportovní akce se postupně přesouvají z Ruska jinam a v zákulií se mluví o možném vyloučení ruských sportovců z takovýchto sportovních akcí. Nyní se k celé záležitosti vyjádřily i české sázkové kanceláře, kterým taktaké není situace na Ukrajině lhostejná.


Aleuté, domorodí obyvatelé Aljašky
Reflex | 10:20:00
Aljaška není jen synonymem pro nádhernou, odlehlou přírodu, ale patří i k oblastem s bohatou historií původních obyvatel, jako jsou Aleuté, Inuité, Tlingitové nebo Haidové. Jaká byla historie osidlování prvně jmenovaných?


Česko pomůže Ukrajině další dodávkou zbraní, daruje kulomety, samopaly a další vybavení za 188 milionů
Reflex | 09:45:00
Vláda dnes schválila další pomoc Ukrajině pro boj s ruskou agresí. Zahrnuje kulomety, samopaly, ostřelovací pušky, pistole a odpovídající munici v hodnotě 188 milionů korun. Ministerstvo obrany bezprostředně zajišťuje dopravu na místo, které určí ukrajinská strana. Na svém twitterovém účtu to dnes oznámila ministryně obrany Jana Černochová (ODS).
 


Polní výzkum ukrajinského sexu i vyprávění o holodomoru. Čtyři knihy o Ukrajině, zemi ve válce
Reflex | 07:10:00
Když mi předevčírem ukrajinský zedník Jura při opravě vodovodní baterie líčil aktuální situaci ve své vlasti tak, jak ji vidí on, slyšela jsem samozřejmě úplně jinou „pravdu“ než z úst tuzemských politických komentátorů. To ale ještě nebyla válka...


Putin se raduje: EU není kvůli Ukrajině schopna zásadní a  rozhodné akce, jsou to jen řeči
Reflex | 07:00:00
Přijmeme sankce, kterých se Putin lekne a Rusko to ekonomicky položí. Pak nebude válčit. To jsme slyšeli několik týdnů od představitelů Evropské unie i Ameriky. Skutečnost? Sankce ano, ale ne ty nejtvrdší. Putin se neleká, naopak na Ukrajině útočí. Je to další důkaz toho, že EU je v případě podobných životně závažných rozhodnutí jen poloprázdnou nádobou, z které se občas ozývají hlasité zvuky. A nezmění se to.


Ruský útok na Ukrajinu - den třetí
Tiscali-zprávy | 10:15:13
Česká vláda schválila další pomoc Ukrajině pro boj s ruskou agresí - pošle kulomety, pušky i munici. Kyjev má za sebou těžkou noc, bojovalo se na příjezdových silnicích, ostřelování zasáhlo i bytový dům.


Nevěřte dezinformacím, nevzdal jsem se, hlásí Zelenskyj ve videu z centra Kyjeva
Tiscali-zprávy | 09:22:42
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes časně ráno na twitteru zveřejnil další video, na němž sám sebe natočil v ulicích Kyjeva. Snažil se tak vyvrátit nepravdivé informace ze sociálních sítí, že se vzdal. Boje o ukrajinskou metropoli mezitím pokračují.


Landovský: Podpora tvrdého postupu vůči Rusku je silná. Vojenský zásah NATO ale není ve hře
E15-ekonomika | 10:21:00
Za agresí proti Ukrajině jsou rozhodnutí jednoho muže, do jehož psychologie je těžké nahlédnout, míní český velvyslanec při Severoatlantické alianci Jakub Landovský. „Byly překročeny všechny meze. Je zřejmé, že akcentování dialogu bez účinných opatření, která zamezí dalším agresím, nefunguje. Podpora tvrdého postupu vůči Rusku je velice silná,“ říká.


Vláda pošle Ukrajincům zbraně a munici za téměř 200 milionů
E15-ekonomika | 09:51:00
Vláda schválila další pomoc Ukrajině pro boj s ruskou agresí. Zahrnuje kulomety, samopaly, ostřelovací pušky, pistole a odpovídající munici v hodnotě 188 milionů korun. 


Za podporu ruské invaze hrozí až tři roky vězení, varuje nejvyšší státní zástupce Stříž
E15-ekonomika | 08:19:00
Veřejná prohlášení na demonstracích i sociálních sítích, která schvalují útok Ruska na Ukrajinu nebo vyjadřují podporu vedení Ruska, mohou být za současných okolností posuzována jako trestný čin, za který hrozí až tříleté vězení, uvedl nejvyšší státní zástupce Igor Stříž.


Bohemia Energy vyúčtovala 90 procent faktur. Zbylé rozešle v nejbližších dnech
E15-ekonomika | 08:00:00
Energetická skupina Bohemia Energy, která ukončila činnost v polovině října, rozeslala dosud faktury 90 procentům zákazníků. Zbývá tak zpracovat deset procent z celkových 1,2 milionu faktur. Zbývající zákazníci dostanou vyúčtování v následujících dnech, řekl mediální zástupce firmy Mirek Deneš.


Na Ukrajinu už dorazily zbraně a munice z Polska. Kyjev čeká na další balík
E15-ekonomika | 06:47:00
Na Ukrajinu dorazila kolona kamionů naložených municí a zbraněmi, které Polsko předalo Ukrajině, uvedla média s odvoláním na ukrajinský generální štáb a polského ministra obrany. "Podporujeme Ukrajince, jsme solidární a rozhodně odmítáme ruskou agresi," uvedl ministr Mariusz Blaszczak.


Landovský: Podpora tvrdého postupu vůči Rusku je silná. Vojenský zásah NATO ale není ve hře
E15-politika | 10:21:00
Za agresí proti Ukrajině jsou rozhodnutí jednoho muže, do jehož psychologie je těžké nahlédnout, míní český velvyslanec při Severoatlantické alianci Jakub Landovský. „Byly překročeny všechny meze. Je zřejmé, že akcentování dialogu bez účinných opatření, která zamezí dalším agresím, nefunguje. Podpora tvrdého postupu vůči Rusku je velice silná,“ říká.


Vláda pošle Ukrajincům zbraně a munici za téměř 200 milionů
E15-politika | 09:51:00
Vláda schválila další pomoc Ukrajině pro boj s ruskou agresí. Zahrnuje kulomety, samopaly, ostřelovací pušky, pistole a odpovídající munici v hodnotě 188 milionů korun. 


Za podporu ruské invaze hrozí až tři roky vězení, varuje nejvyšší státní zástupce Stříž
E15-politika | 08:19:00
Veřejná prohlášení na demonstracích i sociálních sítích, která schvalují útok Ruska na Ukrajinu nebo vyjadřují podporu vedení Ruska, mohou být za současných okolností posuzována jako trestný čin, za který hrozí až tříleté vězení, uvedl nejvyšší státní zástupce Igor Stříž.


Bohemia Energy vyúčtovala 90 procent faktur. Zbylé rozešle v nejbližších dnech
E15-politika | 08:00:00
Energetická skupina Bohemia Energy, která ukončila činnost v polovině října, rozeslala dosud faktury 90 procentům zákazníků. Zbývá tak zpracovat deset procent z celkových 1,2 milionu faktur. Zbývající zákazníci dostanou vyúčtování v následujících dnech, řekl mediální zástupce firmy Mirek Deneš.


Na Ukrajinu už dorazily zbraně a munice z Polska. Kyjev čeká na další balík
E15-politika | 06:47:00
Na Ukrajinu dorazila kolona kamionů naložených municí a zbraněmi, které Polsko předalo Ukrajině, uvedla média s odvoláním na ukrajinský generální štáb a polského ministra obrany. "Podporujeme Ukrajince, jsme solidární a rozhodně odmítáme ruskou agresi," uvedl ministr Mariusz Blaszczak.


Veřejná podpora útoků Ruska na Ukrajinu může být trestným činem, varuje státní zastupitelství
lupa.cz | 10:14:08
Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) vydalo upozornění, že některé projevy veřejné podpory ruského útoku na Ukrajinu mohou být za hranou zákona. Ústavou zaručená svoboda slova má v demokratickém právním státě své limity, píše v tiskové zprávě. Týká se to podle něj i projevů na internetu.


Brečela mi do telefonu, všichni byli v šoku, popisuje dění česká Ukrajinka
idnes.cz | 11:47:00
Nenapadlo ji, že Rusko na Ukrajinu zaútočí. Oba národy považuje za tak blízké, jako jsou Češi a Slováci. Ukrajinská zdravotní sestra Halyna Lecyková studovala v Rusku a dnes již dvacátým rokem pracuje v Česku. Nejvíce obav má nyní o dvaaosmdesátiletou matku, která na Ukrajině zůstala. Všichni byli v šoku, nebyli na to připravení, řekla.


Konec dětských sňatků, britští poslanci zvýšili věk pro manželství od 18 let
idnes.cz | 11:32:00
V Anglii a Walesu se nejspíš už brzy změní zákon, který určuje minimální věk nutný pro vstup do manželství. Dosud platí, že se souhlasem rodičů lze sňatek uzavřít už od 16 let, nově by to mělo být od 18 let. Rozhodli o tom v pátek poslanci Dolní sněmovny. Normu ještě musí odsouhlasit horní komora parlamentu, Sněmovna lordů.


VIDEO: Sebevrah chtěl skočit z Palackého mostu, zachránili ho policisté
idnes.cz | 11:09:00
Náhodní kolemjdoucí, přivolaní policisté a záchranáři pomohli zachránit život sebevrahovi, který chtěl skočit z Palackého mostu v Praze. Čtyřiatřicetiletý muž chtěl ukončit svůj život jen den po svých narozeninách. Policisté ho přemlouvali několik minut a v nestřeženém okamžiku se jim podařilo muže přetáhnout na chodník.


Desítky Ukrajinek s dětmi míří do Krnova, město chce pomáhat i finančně
idnes.cz | 11:04:00
V Krnově na Bruntálsku najde své útočiště 40 žen a dětí, kteří jsou na útěku před válkou na Ukrajině. Uprchlíci do Česka míří z města Nadvirna v Ivano-Frankivské oblasti, což je partnerské město Krnova. Jeho představitelé před časem oznámili, že chtějí ukrajinskému městu poskytnout pomoc tři miliony korun. O daru budou jednat zastupitelé.


Ministryně obrany svolala tiskovou konferenci, pár hodin po darování zbraní
idnes.cz | 10:48:00
Ministryně obrany Jana Černochová vystoupí v sobotu ve 12:00 na tiskové konferenci. Ta se uskuteční jen pár hodin poté, co ministerstvo oznámilo, že Česko poskytne Ukrajině další zbraně a munici za 188 milionů korun. Čeho přesně se bude tisková konference týkat, však zatím resort neupřesnil.


Zelenskyj burcuje: Koalice funguje, zbraně jsou na cestě. Budeme se bránit!
idnes.cz | 10:29:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu časně ráno na Twitteru zveřejnil další video, na němž sám sebe natočil v ulicích Kyjeva. Snažil se tak vyvrátit nepravdivé informace ze sociálních sítí, které tvrdily, že se vzdal. Boje o ukrajinskou metropoli mezitím pokračují. Rusko se snaží ovládnout vodní elektrárnu, v sobotu ráno zasáhlo panelový dům.


Tisíce dávek pervitinu vyrobených v kempu. Mužům hrozí 10 a 5 let vězení
idnes.cz | 10:21:00
Jičínská policie obvinila dva muže z výroby drog na dětském kempu. Měli vyrobit tři tisíce dávek pervitinu. Vazebně stíhanému muži hrozí deset let vězení, druhý muž je na svobodě, hrozí mu však pět let za mřížemi. Případ si nyní převzal státní zástupce.


Útočníka z cyklostezky v Benátkách nad Jizerou policie dopadla
idnes.cz | 10:04:00
Policisté během několika dní dopadli agresora, který v úterý napadl ženu na cyklostezce v Benátkách nad Jizerou. Ženu záchranáři přepravili do pražské nemocnice. Muž byl v minulosti za násilnou trestnou činnost ve vězení. Nyní mu v případě prokázání viny hrozí až deset let za mřížemi.


Osm let pomáhá znojemská charita na východě Ukrajiny, teď evakuuje děti
idnes.cz | 10:01:00
Oblastní charita Znojmo se už osm let soustředí na pomoc sociálně slabým rodinám, pomáhá platit léčení nebo vzdělávání dětí a mládeže na východě Ukrajiny v místech konfliktu. Aktuálně spolupracuje s místními charitami i dobrovolníky a pomáhá evakuovat nejslabší.


Koller z Lucie jede na pomoc Ukrajině! Naložil i manželku a míří k peklu
blesk | 10:53:00
Zpěvák David Koller (61) z kapely Lucie nevydržel nečinně sedět doma a sledovat válečné zpravodajství z Ukrajiny, a vyrazil pomoci osobně! S manželkou po boku!


Video, ze kterého mrazí: Zraněná ukrajinská holčička prosí Putina
blesk | 10:45:00
Emotivní video dívenky, která prosí ruského prezidenta Vladimira Putina o stažení okupantů ze země, vyvolalo na sociálních sítích řadu reakcí.


Další atrakce v Brně: Město zdobí koule, váží více než půl tuny
blesk | 10:35:00
Netradiční umělecké dílo je k vidění přímo ve středu města Brna na Šilingrově náměstí, a to až do konce letních prázdnin. Půltunovou kouli zapůjčil městu brněnský rodák Pavel Tasovský (61), který za svou práci získal už řadu ocenění.


Česko pošle na Ukrajinu kulomety, samopaly i granáty. Pomoc slibují desítky zemí
blesk | 10:22:00
Vláda dnes schválila další pomoc Ukrajině pro boj s ruskou agresí. Zahrnuje kulomety, samopaly, ostřelovací pušky, pistole a odpovídající munici v hodnotě 188 milionů korun. Ministerstvo obrany bezprostředně zajišťuje dopravu na místo, které určí ukrajinská strana. Na svém twitterovém účtu to dnes oznámila ministryně obrany Jana Černochová (ODS).


Ukrajinec se postavil konvoji ruských obrněnců: Video připomíná ikonickou fotku z Číny roku 1989
blesk | 10:17:00
Ve čtvrtek 24. února obletěly svět šokující zprávy. Rusko zahájilo plnohodnotnou invazi na Ukrajinu. V noci z pátku na sobotu probíhali boje o hlavní město Kyjev, který zatím odolává náporu okupantu. Na sociální síti se objevilo neuvěřitelné video. Ukrajinský civilista se postavil přímo před konvoj tanků. Lidé video srovnávají s ikonickou fotografií „Muž před tankem“ z roku 1989. 


Milan Peroutka musel po natáčení k lékaři: Po výstřelu ohluchl!
blesk | 10:03:00
Vedle muzikálů točí na ČT nový seriál a stalo se mu to takřka osudným. Milan Peroutka (31) se už v 13. komnatě svěřil, že jako dítě přišel na čas o sluch, teď se situace opakovala. „Matěj Hádek vystřelil a já nic neslyšel!“ říká.


Slzy i úsměvy. Začalo loučení se zesnulým biskupem Lobkowiczem
idnes.cz | 06:54:00
Stovky lidí se přišly včera do kostela sv. Václava v Ostravě poklonit zesnulému biskupovi Františku Lobkowiczovi. Ve svatostánku, kde spočinou jeho ostatky, byla vystavena rakev s tělem duchovního. Dnes se uskuteční církevní pohřeb.


„Dost řečí, je čas jednat.“ Fotbalisté Polska odmítají nastoupit do kvalifikace mistrovství světa proti Rusku
iHned.cz | 11:05:00
Polská fotbalová reprezentace nenastoupí kvůli útoku ruských vojsk na Ukrajinu k březnovému utkání play off kvalifikace o postup na mistrovství světa proti Rusku. Na twitteru to oznámil šéf polského svazu (PZPN) Cezary Kulesza. Zatím není jasné,...


Že Rusové zastaví plyn? No a co! Je ho dost. Ukrajina musí zvítězit, jinak přijde Putin i k nám, říká Čech, který má firmu pod palbou
iHned.cz | 11:00:00
Zemědělský podnikatel Petr Krogman obhospodařuje ve střední Ukrajině a v Charkovské oblasti 40 000 hektarů půdy a zaměstnává přes 800 lidí. Pod ruskou palbu se teď dostaly i jeho farmy Agromino, dochází nafta a mlékárny přestaly jezdit pro mléko od...


Obytňák do velké nepohody: Na prodej byl sovětský maskovaný ZIL
Auto.cz | 11:29:00
Vyřazený armádní speciál se bude vyjímat mezi tradičními obytnými automobily a karavany. Záplavu bílých příbytků rozředí maskáčový vzor terénní šestikolové mašiny osazené vidlicovým osmiválcem.


Ministryně obrany svolala tiskovou konferenci, pár hodin po darování zbraní
lidovky.cz | 11:12:00
Ministryně obrany Jana Černochová vystoupí v sobotu ve 12:00 na tiskové konferenci. Ta se uskuteční jen pár hodin poté, co ministerstvo oznámilo, že Česko poskytne Ukrajině další zbraně a munici za 188 milionů korun. Čeho přesně se bude tisková konference týkat, však zatím resort neupřesnil.


‚Jsem zde, budeme bránit vlast.‘ Zelenskyj opět natočil video z centra Kyjeva
lidovky.cz | 10:32:26
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu časně ráno na Twitteru zveřejnil další video, na němž sám sebe natočil v ulicích Kyjeva. Snažil se tak vyvrátit nepravdivé informace ze sociálních sítí, které tvrdily, že se vzdal. Boje o ukrajinskou metropoli mezitím pokračují. Rusko se snaží ovládnout vodní elektrárnu, v sobotu ráno zasáhlo panelový dům.


Přestaňte blbnout. Česko má teď úplně jiné priority než úspory
lidovky.cz | 10:01:00
Titulek není výzvou ruskému prezidentovi ani jeho generálům. Ti neblbnou, ti přesně vědí, co činí. Přestaňte blbnout je výzva našim politikům. Především těm vládním.


Za schvalování ruské invaze hrozí až tři roky vězení, varuje státní zástupce
lidovky.cz | 09:18:36
Veřejná prohlášení na demonstracích i sociálních sítích, která schvalují útok Ruska na Ukrajinu nebo vyjadřují podporu vedení Ruska, mohou být za současných okolností posuzována jako trestný čin, za který hrozí až tříleté vězení. V tiskové zprávě to v sobotu uvedl nejvyšší státní zástupce Igor Stříž. Policie ČR na Twitteru dodala, že se zaměří i na kybernetický prostor.


Foto: Třetí den invaze. Ukrajinci ubránili při nočním útoku hlavní město Kyjev
aktuálně.cz | 11:59:03
Těžký útok zažila v noci a v brzkých ranních hodinách ukrajinská metropole. Ubránila se, teď sčítá následky a raněné.


Nejvyšší státní zástupce: Za souhlas s ruským útokem hrozí až tři roky vězení
Denik.cz | 10:38:00
Veřejná prohlášení na demonstracích i sociálních sítích, která schvalují útok Ruska na Ukrajinu nebo vyjadřují podporu vedení Ruska, mohou být za současných okolností posuzována jako trestný čin, za který hrozí až tříleté vězení. V tiskové zprávě to dnes uvedl nejvyšší státní zástupce Igor Stříž.


Policie prověřuje další vraždu na Děčínsku, obětí má být nezletilý chlapec
Denik.cz | 10:33:00
Pátrací vrtulník, policie i záchranka se pohybovaly v pátek 25. února v okolí vrchu Chmelník v Děčíně. Důvodem mělo být pátrání po oběti násilného trestného činu, kvůli kterému policisté zadrželi dva lidi.


LIDÉ A VÁLKA: Naše rodiny uvěznili v obléhaných městech, zoufá lékař z Ukrajiny
Denik.cz | 09:08:00
Cítí se bezmocně. Rozum mu zůstává stát nad agresí Ruska, ale zároveň je odhodlaný nevzdávat to. Stejné pocity jako zástupce primáře sokolovské interny Yaroslav Kuzminskyi zažívá i jeho 40 zdravotnických kolegů ze sokolovské nemocnice. Všichni jsou původem z Ukrajiny.


OBRAZEM: Ukrajinští uprchlíci hledají útočiště na Slovensku. Podívejte se
Denik.cz | 08:38:00
/OD FOTOGRAFA DENÍKU/ Lidé prchající z Ukrajiny přicházejí na Slovensko přes hraniční přechod Ubla. Část z nich našla dočasné útočiště ve sportovní hale místní základní školy. Na místě je i fotoreportér Deníku Lukáš Kaboň. 


Na Slovensko přicházejí první rodiny, které nemají kam jít. Počkat můžou v provizorních azylových domech
Hospodářské noviny | 12:30:00
Hraniční přechod Ubľa leží na východě slovenských hranic nejseverněji a v záři večerních světel vypadá také nejvytíženější. Ukrajinci jsou totiž zvyklí přes něj chodit pěšky. Řidiči zde na jedné straně vysadí ženy s dětmi a hned se zase otočí...


„Dost řečí, je čas jednat.“ Fotbalisté Polska odmítají nastoupit do kvalifikace mistrovství světa proti Rusku
Hospodářské noviny | 11:05:00
Polská fotbalová reprezentace nenastoupí kvůli útoku ruských vojsk na Ukrajinu k březnovému utkání play off kvalifikace o postup na mistrovství světa proti Rusku. Na twitteru to oznámil šéf polského svazu (PZPN) Cezary Kulesza. Zatím není jasné,...


Že Rusové zastaví plyn? No a co! Je ho dost. Ukrajina musí zvítězit, jinak přijde Putin i k nám, říká Čech, který má firmu pod palbou
Hospodářské noviny | 11:00:00
Zemědělský podnikatel Petr Krogman obhospodařuje ve střední Ukrajině a v Charkovské oblasti 40 000 hektarů půdy a zaměstnává přes 800 lidí. Pod ruskou palbu se teď dostaly i jeho farmy Agromino, dochází nafta a mlékárny přestaly jezdit pro mléko od...


Architekt oživil památku Automatické mlýny a oblékl ji do modrožluté, nabízí i ubytování pro uprchlíky
Hospodářské noviny | 10:48:00
Cenná pardubická průmyslová památka Automatické mlýny, vybudovaná na začátku minulého století slavným architektem Josefem Gočárem, první noc po invazi ruských vojsk na Ukrajinu změnila podobu. Architekt Lukáš Smetana, který zpustlý areál před lety...


Velvyslanec Perebyjnis: Ukrajinci budou bojovat do poslední kapky krve. Budeme bránit nás, budeme bránit vás
ČT24 | 11:01:40
Za poslední tři dny naspal jen pár hodin. Ukrajinský velvyslanec v Česku Jevhen Perebyjnis je v neustálém kontaktu jak s ukrajinskými, tak českými úřady. Velvyslanectví koordninuje pomoc od Čechů i přesuny krajanů zpět do vlasti. „Už třetí den se ruská armáda nepohne dál, protože ukrajinská armáda klade velký odpor,“ řekl ve vysílání ČT24. Vojáci však k úspěšnému boji potřebují pomoc Západu, apeloval proto na uzavření vzdušeného prostoru nad Ukrajinou. „Musíme izolovat Rusko (…) To je náš společný úkol,“ řekl. 


Anexe, nový stát nebo loutky. Jaké jsou možné ruské scénáře pro Ukrajinu
idnes.cz | 12:33:00
Stačilo jen několik hodin, aby ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek narušil evropský mír a bezpečnost a pokusil se zbavit Ukrajince práva na sebeurčení. Invaze na Ukrajinu pokračovala i v pátek leteckými, námořními a pozemními útoky a americké zdroje obeznámené s informacemi rozvědky varovaly, že hlavní město Kyjev může padnout během několika dní, napsal zpravodajský server CNN.


Děti Země zastavili obchvat Frýdku-Místku: Centrem tak dál projíždí 40 tisíc aut!
blesk | 13:48:00
Spolek Děti země je nyní pro většinu obyvatel Frýdku-Místku trnem v oku. Spolek totiž zastavil stavbu obchvatu města těsně před dokončením. Nejvyšší správní soud (NSS) vyhověl jejich kasační stížnosti. Důvodem je měření hluku. Centrem města tak nadále projíždí na 40 tisíc aut denně.


Váhání v EU končí. Rusko ze systému SWIFT zřejmě vypadne během pár dní
idnes.cz | 12:08:00
Rozhodnutí vyloučit Rusko z platebního systému SWIFT, které v Evropské unii nepadalo na zcela úrodnou půdu, nakonec přijde. Padne během několika dní, oznámil zdroj z Evropské centrální banky. Na summitu EU v Bruselu se proti tomu kroku několik zemí v čele s Německem a Itálií vymezovalo.


Ukrajinci oslavují hrdinu: Mladý voják se obětoval, aby zastavil postup ruských tanků
blesk | 13:11:00
Ukrajinská armáda oslavuje mladého vojáka Vitalije Skakuna jako hrdinu. Mladík se totiž obětoval při podminování mostu, po kterém chtěla projet ruská vojska. Velení jeho hrdinský čin ihned navrhlo na státní vyznamenání.


Obnovíme trest smrti, hrozí Medveděv. Rusko chystá odvetu za sankce, dopadnou na lidi u firmy
blesk | 13:08:00
Rusko by mohlo v reakci na sankce přijaté Západem kvůli ruské invazi na Ukrajinu zabavit majetek podniků a občanů ze Spojených států, zemí Evropské unie a dalších států. Uvedl to dnes bývalý prezident a premiér Dmitrij Medveděv, který je nyní místopředsedou bezpečnostní rady. Za nespravedlivé označil páteční rozhodnutí pozastavit členství Ruska v Radě Evropy.


Šok pro hasiče: V plamenech našli ohořelé tělo známé moderátorky!
blesk | 13:07:00
Mexickou televizní moderátorku a modelku Michelle Pérezovou Tadeovou, známou jako Michell Simonová, našli hasiči na jihu mexického hlavního města v úterý. Uvedla to agentura Reuters. Příčinu smrti vyšetřovatelé prozatím nezveřejnili. Pokud by se potvrdilo, že šlo o vraždu, byla by to letos na území Mexika již šestá násilná smrt novináře.


Při lodní nehodě u vietnamského pobřeží zemřelo 13 turistů: Další hledají záchranáři
blesk | 13:02:00
Nejméně 13 lidí zemřelo při nehodě plavidla, které převáželo turisty z ostrova u pobřeží Vietnamu na pevninu.


„Táhněte, kolaboranti!“ Protiváleční demonstranti vypískali příznivce Ruska. Dva lidi policie zadržela
blesk | 12:52:00
Na ohlášené shromáždění na podporu Ruské federace dnes dorazilo před ruské velvyslanectví v pražské Korunovační ulici několik příznivců politiky Vladimira Putina. Proti nim se postavily desítky převážně mladých lidí s ukrajinskými vlajkami a protiválečnými hesly. Policie musela na místě odklánět dopravu, jednoho člověka zadržela.


Anexe, nový stát nebo loutkoví vládci: Tohle jsou možné scénáře pro Ukrajinu
blesk | 12:50:00
Stačilo jen několik hodin, aby ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek narušil evropský mír a bezpečnost a pokusil se zbavit Ukrajince práva na sebeurčení. Invaze na Ukrajinu pokračovala i v pátek leteckými, námořními a pozemními útoky a americké zdroje obeznámené s informacemi rozvědky varovaly, že hlavní město Kyjev může padnout během několika dní, napsal zpravodajský server CNN.


Vedle vaší stolice sviští data v optice! Ludgeřovice vedou internet kanálem
blesk | 12:15:00
Internet vedený kanálem? Jste blázen! To slýchával vývojář Michal Najman (44) často. Už se může usmívat. Unikátní připojení mají v Ludgeřovicích na Opavsku první tři domy. Jde o naprosto inovativní metodu, která nikde jinde dosud nebyla použita.


Zdrcená vdova po bubeníkovi Gotta Žižkovi (†67): Dojemné vzpomínky na Jana!
blesk | 12:00:00
Vdova po zesnulém Janu Žižkovi (†67) nyní prožívá ty nejtěžší chvíle v životě. Známý bubeník totiž podlehl koronavirové nákaze, proti které, stejně jako jeho manželka, nebyl očkovaný. Truchlící Olivie (46) teď sdílí na sociálních sítích dojemné fotky…


»Kočičí žena« Zoë Kravitzová na premiéře Batmana: Inspirace netopýrem?!
blesk | 12:00:00
Pořádně horko bylo na londýnské premiéře nového a hojně očekávaného komiksového filmu Batman (v našich kinech od 3. března). Na koho se tam všichni dívali?


Loutky nejsou jen pro děti! Divadlo Alfred ve dvoře uvede loutková představení pro dospělé
blesk | 11:25:00
Přesvědčit diváky, že loutkové divadlo nemusí být jen pro děti, chce přehlídka, která se uskuteční od 1. do 5. března v pražském Divadle Alfred ve dvoře. Převahu budou mít slovenská divadla a hlavní atrakcí bude válečný opus Dezorzova loutkového divadla nazvaný Dukla, údolí smrti.


Ruští vojáci „obsadili“ ukrajinský Tinder: Rande s nepřítelem? Nikdy! říkají tamní ženy
blesk | 11:11:00
Ve čtvrtek časně ráno napadla ruská armáda Ukrajinu. Jak si ale všimly mnohé Ukrajinky, ruští vojáci začali s podivnou formou „invaze“ již o pár dní dříve, když začali flirtovat a svádět tamní ženy na seznamovací aplikaci Tinder.


Na Slovensko přicházejí první rodiny, které nemají kam jít. Počkat můžou v provizorních azylových domech
iHned.cz | 12:30:00
Hraniční přechod Ubľa leží na východě slovenských hranic nejseverněji a v záři večerních světel vypadá také nejvytíženější. Ukrajinci jsou totiž zvyklí přes něj chodit pěšky. Řidiči zde na jedné straně vysadí ženy s dětmi a hned se zase otočí...


Architekt oživil památku Automatické mlýny a oblékl ji do modrožluté, nabízí i ubytování pro uprchlíky
iHned.cz | 10:48:00
Cenná pardubická průmyslová památka Automatické mlýny, vybudovaná na začátku minulého století slavným architektem Josefem Gočárem, první noc po invazi ruských vojsk na Ukrajinu změnila podobu. Architekt Lukáš Smetana, který zpustlý areál před lety...


Přehledně: Jak mohou lidé pomoci Ukrajině? Nabídnout odvoz, ubytování i peníze
Eurozpravy-domácí | 13:42:00
Češi mohou Ukrajině pomoci nabídkou ochranných přileb, neprůstřelných vest či bezpilotních letadel, ale také léků, zdravotnického materiálu či peněz. Na facebooku dnes seznam uvedlo ukrajinské velvyslanectví v ČR. Zveřejnilo také stránky, na kterých mohou Češi hlásit svoji pomoc uprchlíkům s bydlením či dopravou.


Do Česka přijíždějí první lidé z Ukrajiny, dostávají nabídky na ubytování
Eurozpravy-domácí | 13:16:00
Do České republiky přijíždějí první lidé z Ukrajiny, kteří utíkají před válkou. Správa uprchlických zařízení ministerstva vnitra (SUZ) je propojuje s nabídkami ubytování zdarma. ČTK to řekl mluvčí správy Jan Piroch s tím, že jde zatím o jednotlivé případy.


Protiváleční demonstranti se střetli s dezinformátory, některé policie zatkla
Eurozpravy-domácí | 13:03:00
Na ohlášené shromáždění na podporu Ruské federace dnes dorazilo před ruské velvyslanectví v pražské Korunovační ulici několik příznivců politiky Vladimira Putina. Proti nim se postavily desítky převážně mladých lidí s ukrajinskými vlajkami a protiválečnými hesly. Policie musela na místě odklánět dopravu.


Automobilka Stellantis loni ztrojnásobila zisk a překonala maržový cíl
Auto.cz | 13:46:00
Automobilka Stellantis loni téměř ztrojnásobila čistý zisk na 13,4 miliardy eur (328 miliard Kč). Firma docílila vyšší marže, než si předsevzala.


Celkem 27 států poskytne Ukrajině více zbraní nebo zdravotnické pomoci
Eurozpravy-zahraniční | 13:43:00
Celkem 27 zemí, včetně států Evropské unie, USA a Británie, souhlasilo s poskytnutím více zbraní nebo zdravotnické pomoci Ukrajině. Uvedla to dnes televize Sky News. Britský ministr obrany Ben Wallace podle ní v pátek večer uspořádal virtuální dárcovskou konferenci zaměřenou na vojenskou pomoc Ukrajině, kterou ve čtvrtek vojensky napadlo Rusko. S další pomocí počítá i Česká republika.


Slovensko vyhlásilo kvůli Ukrajině stav mimořádné situace
Eurozpravy-zahraniční | 12:36:00
Slovensko od dnešního poledne vyhlásilo v zemi stav mimořádné situace. Činí tak v souvislosti s příchodem lidí, kteří utíkají před boji na Ukrajině. Informovala o tom před polednem agentura TASR, podle níž o tomto kroku rozhodla na dnešním jednání vláda.


V Berlíně budou jednat lídři Polska a Litvy o sankcích
Eurozpravy-zahraniční | 11:35:00
Polský premiér Mateusz Morawiecki a litevský prezident Gitanas Nauséda dnes budou v Berlíně jednat s německým kancléřem Olafem Scholzem o sankcích proti Rusku. Na twitteru to oznámil mluvčí polské vlády Piotr Müller. Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba přitom dnes vyzval k úplné izolaci Ruska, včetně embarga na nákup ruské ropy, informovala agentura Reuters.


Rusko o svém postupu na Ukrajině lže? Podle Británie si své úspěchy nadsazuje
Eurozpravy-zahraniční | 11:10:00
Ruské síly v rozporu se svými tvrzeními nemají pod kontrolou město Melitopol na jihovýchodě Ukrajiny. Podle agentury Reuters to dnes řekl náměstek britského ministra obrany James Heappey. Zdůraznil přitom, že podle britského zhodnocení situace se Rusům zatím nepodařilo na Ukrajině ovládnout žádný z cílů stanovených na první den invaze, která začala ve čtvrtek.


Západ je na dosah odstřižení Ruska z platebního systému SWIFT
Eurozpravy-ekonomika | 13:32:00
Rozhodnutí vyloučit Rusko z globálního platebního systému SWIFT bude učiněno do několika dnů, řekl dnes agentuře Reuters guvernér jedné z centrálních bank v eurozóně. Obdobně hovořila také litevská premiérka Ingrid Šimonytéová, která uvedla, že západní partneři se přibližují k rozhodnutí Rusko od systému odstřihnout. Tento krok se podle médií zřejmě rozhodla podpořit nově také Itálie, která byla dosud proti.


Parádní výkon sportovní bojovnice Ester Ledecké. Ovládla sjezd v Crans Mortaně
Eurozpravy-sport | 12:28:00
Česká sportovní bojovnice Ester Ledecká se po olympiádě v Pekingu, kde i když na lyžích žádnou medaili tentokrát nezískala, tak se ani tam svými neztratila, se vrátila na svahy v rámci Světového poháru ve velkém stylu. Stalo se tak v sobotu ve švýcraském středisku Crans Mortana, kde ve sjezdu skončila po výtečné jízdě Ester Lecká první. Potvrdila tak, že právě zde se jí daří nejvíce. Druhá skončila Norka Ragnhild Mowinckelová a třetí pak Rakušanka Cornelia Hütterová.


Další sportovní tresty pro Rusko: Poláci nechtějí hrát baráž, Král chce zrušit zápasy
Eurozpravy-sport | 11:51:00
Ve sportovním světě nadále pokračuje trend trestů pro Rusko, které tento týden ve čtvrtrek vpadlo vojensky na Ukrajinu. Nejnověji například polský fotbalový svaz oznámil, že Polsko nebude hrát proti Rusku v březnové baráži o mistrovství světa, jak by podle původního plánu mělo. Šéf Českého hokeje Tomáš Král pak chce na pondělním mimořádném jednání výkonného výboru navrhnout bojkot české reprezentace všech vzájemných zápasů s Ruskem na mezinárodních akcích.


Exkurze na smetiště dějin: Šváb Zeman, rezidua socanů i krmička prasat Schillerová
Reflex | 13:30:00
Nelze zapomenout, jak často většinu života Zpětného zrcátka posílala komoušská propaganda politiky, osobnosti i celé vlády „na smetiště dějin“ jen proto, že nekráčely „přes spáleniště, přes krvavé řeky“. Je zábavné ohlédnout se, jak skončili jejich ideoví i ideologičtí potomci.


Zaveďme zase brannou povinnost, burcuje bývalý europoslanec Hynek Fajmon
Reflex | 12:20:00
V této anketě se pokusíme čtenářům přinést názory „opinion leadrů“ českého veřejného prostoru. Prvním je Hynek Fajmon (53), který politikou zabývá od studentských let. Vystudoval FF UK a diplomatickou akademii ve Vídni. Poté pracoval na ministerstvu zahraničí a byl starostou Lysé nad Labem. Krátce byl poslancem a dvě funkční období europoslancem za ODS. Dne působí jako konzultant.


Nejvtipnější ruské napodobeniny fast food řetězců: Jak chutná burger u MakDaka nebo Krymské smažené kuře?
Reflex | 11:40:00
Ruští milovníci fastfoodu nemusí slintat nad McDonaldem nebo nad KFC. I když tyto pobočky amerických fasfoodů v zemi Vladimira Putina nenajdete, na jejich napodobeniny narazíte snadno.


Odveta. Česká letadla nesmí do ruského vzdušného prostoru
lidovky.cz | 13:31:00
Rusko v odvetě zakázalo aeroliniím z České republiky, Polska a Bulharska létat do Ruska a také přes jeho území. S odvoláním na ruskou federální agenturu pro leteckou dopravu Rosaviacija o tom informovala agentura Interfax. O uzavření vzdušného prostoru ruským leteckým společnostem se rozhodly další země.


Příznivci Putina přišli k ruské ambasádě v Praze, přehlušili je protiváleční demonstranti
lidovky.cz | 13:30:00
Několik příznivců politiky Vladimira Putina a invaze na Ukrajinu přišlo v sobotu dopoledne na ohlášené shromáždění před ruské velvyslanectví v Praze. Proti nim ale na místě byly desítky lidí s ukrajinskými vlajkami a protiválečnými hesly. Policie na místě odkláněla dopravu a dva lidi zadržela.


Mohou čeští občané bojovat na Ukrajině? Do ozbrojených sil jiného státu lze vstoupit za tří situací
lidovky.cz | 12:33:00
Ministryně obrany Jana Černochová varovala české občany před tím, aby vyslyšeli volání ukrajinského prezidenta Zelenského a odjeli bojovat na Ukrajinu. Uvedla, že česká legislativa takové jednání neumožňuje a že jet tam by bylo porušením mezinárodního práva. Tento výrok není zcela pravdivý a je třeba jej korigovat.


Putin jako novodobý Hitler? Přirovnání je podle historika na hraně, paralelu ale chápe
lidovky.cz | 12:04:00
Demonstranti, některá média, ale i politici přirovnávají v kontextu invaze na Ukrajinu ruského prezidenta Vladimira Putina k nacistickému vůdci Německa Adolfu Hitlerovi. Podle historika Martina Kováře z VŠE je tato paralela takzvaně na hraně.


Česko daruje Ukrajině zbraně a munici za 188 milionů
Tiscali-zprávy | 13:02:53
Česko daruje Ukrajině 30 000 pistolí, 7000 útočných pušek, 3000 kulometů, několik desítek pušek pro ostřelovače a asi milion nábojů. O rozhodnutí vlády dnes na tiskové konferenci informovala ministryně obrany Jana Černochová (ODS) s tím, že zbraně budou přepraveny v řádu hodin.


Kvůli ruské agresi se ruší další plánované sportovní akce s ruskou účastí
Tiscali-zprávy | 12:30:09
Prezident hokejového svazu Tomáš Král chce zrušit všechny zápasy reprezentačních výběrů proti ruským týmům. Rusové pravděpodobně nebudou pozváni ani na České hokejové hry, které mají být na přelomu dubna a května třetím ze čtyř turnajů série Euro Hockey Tour. Kvůli ruské invazi na Ukrajinu se ruší i další sportovní akce, už v pátek bylo rozhodnuto, že finále fotbalové Ligy mistrů se místo Petrohradu odehraje v Paříži.


Za schvalování útoku hrozí až tři roky
Tiscali-zprávy | 10:50:20
Veřejná prohlášení na demonstracích i sociálních sítích, která schvalují útok Ruska na Ukrajinu nebo vyjadřují podporu vedení Ruska, mohou být za současných okolností posuzována jako trestný čin, za který hrozí až tříleté vězení. V tiskové zprávě to dnes uvedl nejvyšší státní zástupce Igor Stříž.


Rusko uzavřelo aeroliniím z Česka svůj vzdušný prostor
E15-ekonomika | 13:20:00
Rusko uzavřelo vzdušný prostor pro letecké dopravce z České republiky, Polska a Bulharska. S odvoláním na ruskou federální agenturu pro leteckou dopravu Rosaviacija o tom Informuje agentura Interfax. Je to odveta za stejné rozhodnutí, které kvůli ruské invazi na Ukrajinu tyto tři země učinily vůči ruským leteckým společnostem v pátek.


Anexe, nestabilní okupace, nebo loutkovláda... Jaké jsou scénáře války na Ukrajině
E15-ekonomika | 12:07:00
Stačilo jen několik hodin, aby ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek narušil evropský mír a bezpečnost a pokusil se zbavit Ukrajince práva na sebeurčení. Invaze na Ukrajinu pokračovala i v pátek leteckými, námořními a pozemními útoky a americké zdroje obeznámené s informacemi rozvědky varovaly, že hlavní město Kyjev může padnout během několika dní, napsal zpravodajský server CNN.


FOTO: Příznivce Ruska vypískaly u ambasády desítky protiválečných demonstrantů
Denik.cz | 13:48:00
Na ohlášené shromáždění na podporu Ruské federace v sobotu 26. února dorazilo před ruské velvyslanectví v pražské Korunovační ulici několik příznivců politiky Vladimira Putina. Proti nim se postavily desítky převážně mladých lidí s ukrajinskými vlajkami a protiválečnými hesly. Policie musela na místě odklánět dopravu, jednoho člověka zadržela.


Kyjevský přízrak. Hrdina nebo mýtus? Letecké eso dává Ukrajincům naději
Denik.cz | 12:00:00
Zatímco ruská vojska pokračují v invazi, tak ukrajinský lid hrdinně brání svou vlast. Morální oporou jim jsou mimo jiné prezident Volodymyr Zelenskyj nebo kyjevský starosta a bývalý boxer v těžké váze Vitalij Kličko s jeho bratrem Vladimirem, kteří také oblékli uniformy. Bojového ducha ukrajinských vojáků i obyvatel ale podporují i zprávy o leteckém esu, jež má údajně na svém kontě šest sestřelených ruských letadel za jediný den. Sociálními sítěmi se šíří příspěvky o pilotovi přezdívaném jako Kyjevský přízrak.


Rusko uzavřelo aeroliniím z Česka svůj vzdušný prostor
E15-politika | 13:20:00
Rusko uzavřelo vzdušný prostor pro letecké dopravce z České republiky, Polska a Bulharska. S odvoláním na ruskou federální agenturu pro leteckou dopravu Rosaviacija o tom Informuje agentura Interfax. Je to odveta za stejné rozhodnutí, které kvůli ruské invazi na Ukrajinu tyto tři země učinily vůči ruským leteckým společnostem v pátek.


Anexe, nestabilní okupace, nebo loutkovláda... Jaké jsou scénáře války na Ukrajině
E15-politika | 12:07:00
Stačilo jen několik hodin, aby ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek narušil evropský mír a bezpečnost a pokusil se zbavit Ukrajince práva na sebeurčení. Invaze na Ukrajinu pokračovala i v pátek leteckými, námořními a pozemními útoky a americké zdroje obeznámené s informacemi rozvědky varovaly, že hlavní město Kyjev může padnout během několika dní, napsal zpravodajský server CNN.


Ukrajinci měli štáb české CNN za ruské špiony, ten nyní odjíždí ze země
lupa.cz | 15:44:28
Ukrajinská policie opakovaně zadržela redaktory CNN Prima News, kteří informují o ruské agresi na Ukrajině. Po ukrajinských sociálních sítích se totiž šířila fotografie redakčního vozu s komentářem, že jde o ruské špiony. Po podání vysvětlení policie redaktory propustila, doporučila jim však, aby zemi opustili.


Putinův oligarcha i miláčci programátorů. Co jsou zač ruské internetové a IT firmy působící v Česku
lupa.cz | 14:30:02
V Česku působí několik významných internetových a IT firem z Ruska. Jedna z nich platí skoro miliardu ročně na daních, najdou se ale i jiné příběhy.


Na evropském nebi přituhuje. Evropské státy včetně Česka zavírají Rusku svůj vzdušný prostor, to vrací úder
iHned.cz | 15:00:00
S Českými aeroliniemi si nyní do Moskvy nezaletíte. Ruská federální agentura pro leteckou dopravu Rosaviacija oznámila, že uzavírá prostor pro letecké dopravce z České republiky, Polska a Bulharska. Informovala o tom ruská informační agentura...


Borec David (14) se svalovou dystrofií se staví na nohy: Nikdy nic nevzdávejte!
blesk | 15:25:00
Kluci jeho věku si přejí skateboard, značkové boty, mobil či tablet. David Hájek (14) z Ostravy ví, že víc než věci znamená zdraví. Nemoc ho již od předškolního věku uvrhla na invalidní vozík. Je však bojovník, díky svému odhodlání znovu chodí!


Já jsem taky Rus, ale tohle je moje země! Odvážný důchodce nadával ruským okupantům
blesk | 15:07:00
Válka, kterou na Ukrajině ve čtvrtek ráno rozpoutalo Rusko, netěší ani řadu Rusů. Na sociálních sítích se šíří videa s protestujícími Rusy, na jednom z nich se objevil důchodce žijícíc na Ukrajině, který drsně nadává vojákům. 


Ukrajina nechce jednat, Putin v pátek zastavil ofenzivu, hlásá Kreml. Kyjev: Další lež
blesk | 14:57:00
Ruské vojenské jednotky podle Kremlu v pátek pozastavily ofenzivu na Ukrajině, aby umožnily prostor k vyjednávání. Dnes ale boje obnovily, protože Ukrajina podle Kremlu vyjednávat odmítla. Podle tiskových agentur to dnes řekl mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov. Kyjev označil vyjádření Ruska za lež.


Skot uvízl s rodinou v obléhaném Charkově: Bombardování bylo jako zemětřesení!
blesk | 14:49:00
Skot Sean Cusick uvízl se svou rodinou v Charkově během ruské invaze. Na sociálních sítích popisuje nejen svou, ale i celkovou situaci v druhém největším městě na Ukrajině, nacházející se v blízkosti hranic s Ruskou federací.


Velký přehled: Takhle můžete pomoci Ukrajině. Potřeba jsou i léky a teplé deky
blesk | 14:26:00
Češi mohou Ukrajině pomoci nabídkou ochranných přileb, neprůstřelných vest či bezpilotních letadel, ale také léků, zdravotnického materiálu či peněz. Na facebooku dnes seznam uvedlo ukrajinské velvyslanectví v ČR. Zveřejnilo také stránky, na kterých mohou Češi hlásit svoji pomoc uprchlíkům s bydlením či dopravou. Nabídek na odvoz z hranic je ale nyní podle webu víc než uprchlíků, kteří potřebují odvézt. Velvyslanec Jevhen Perebyjnis dnes v ČT24 uvedl, že se Ukrajině dostává hodně nabídek Čechů jet na Ukrajinu bojovat, takovou pomoc české zákony nedovolují.


České válečné zpravodaje zadrželi na Ukrajině: Policie měla štáby ČT a Primy za špiony
blesk | 14:13:00
Reportéry České televize (ČT) a CNN Prima News na Ukrajině, která čelí útoku ruských jednotek, dočasně zadržela policie kvůli podezření ze špionáže. Štáb Primy následně donutila opustit ukrajinské území, sdělili dnes ČTK zástupci televize. Na potíže štábu ČT upozornil server iDNES.cz.


Divoký život Roberta Kodyma: Vztah s Lindou Rybovou, krásná dcera a pobyt v léčebně!
blesk | 14:00:00
Zpěvák Robert Kodym (55) byl v mládí idolem žen a lamačem ženských srdcí. Jeho dlouhé vlasy, které mu díky větráku vlály okolo hlavy, uhrančivý pohled a sexy pohyby na jevišti zrychlovaly tep. Navíc geniální textař a muzikant.


Kadyrov slibuje 70 tisíc čečenských vojáků na pomoc Rusům. Zelenskyj se má prý Putinovi omluvit
lidovky.cz | 15:46:00
Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov je připraven vyslat na Ukrajinu úderné jednotky na podporu invaze ruské armády. Sílu svých slov demonstroval na páteční vojenské přehlídce v hlavním městě Grozném. Dle svých slov může shromáždit až 70 tisíc dobrovolníků, kteří budou sloužit na „nejžhavějších místech Ukrajiny“.


Jednání jsme neodmítli, reaguje Kyjev na tvrzení Kremlu. Rusko uzavřelo část Černého moře
lidovky.cz | 15:45:00
Ruské vojenské jednotky podle Kremlu v pátek pozastavily ofenzivu na Ukrajině, aby umožnily prostor k vyjednávání. V sobotu boje obnovily, protože Ukrajina vyjednávat odmítla, tvrdí mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov. Není to pravda, reagoval Kyjev. Ukrajinští pohraničníci oznámili, že Rusko uzavřelo část Černého moře.


Nejhledanější recept na Ukrajině? Jak vyrobit Molotovův koktejl
lidovky.cz | 15:23:52
Ukrajinci zaplavili internet, aby našli jeden konkrétní recept – na Molotovův koktejl. Reagovali tak na výzvu náměstkyně ukrajinského ministra obrany Hanny Maljarové, aby civilisté pomohli „odolávat“ ruským invazním silám, které napadly Ukrajinu a přiblížily se k hlavnímu městu Kyjevu.


V Kuřimi na Brněnsku v noci poničili sochu vojáka, město ubytuje uprchlíky
lidovky.cz | 14:55:00
V noci na sobotu poničili pravděpodobně odpůrci Ruska sochu rumunského vojáka v Kuřimi na Brněnsku. Případem se zabývají policisté. Město nabízí ubytování pro lidi prchající před válkou. První rodina již této nabídky využila.


Uprchlo už přes 100 tisíc Ukrajinců. Češi nabízí ubytování, krev i dopravu od hranic
lidovky.cz | 14:00:00
Válka na Ukrajině vyhnala do okolních zemí už přes sto tisíc lidí, nejvíce do Polska. Vlna solidarity se strhla i v Česku. Lidé nabízí ubytování, probíhá také řada finančních sbírek. Neziskové organizace shání především léky, zdravotnický materiál či spacáky a nabité powerbanky. Červený kříž jedná o pomoci s krví a krevní plazmou. Řidiči vyráží na ukrajinské hranice, aby pomohli s dopravou.


Mapa třetích dávek očkování: Jak si Česko stojí ve srovnání s evropskými zeměmi
aktuálně.cz | 14:18:26
O třetí dávky očkování proti covidu není v Česku takový zájem jako na západě Evropy.


EXKLUZIVNĚ: Cesta z válčící Ukrajiny je peklo. Čekání na hranici je nekonečné
Denik.cz | 15:03:00
/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE Z UKRAJINY/ Je sobotní ráno. Užhorod je skoro vylidněný. U hraničního přechodu na Slovensko ale už teď stojí obrovská fronta aut. „Čekáme tu už deset hodin a skoro se to nepohnulo,“ říká řidič oktávky s českou poznávací značkou.


Putin jako Hitler a Stalin. Z vtipných karikatur srší mrazivá realita
Denik.cz | 14:36:00
Po invazi ruských vojsk na území Ukrajiny zaplavily internet nesouhlasné názory z celého světa odsuzující tenhle agresivní akt. Mimo to ale na sociálních sítích začaly kolovat různé karikatury či koláže, vyobrazující ruského prezidenta Vladimira Putina jako nacistického diktátora Adolfa Hitlera či sovětského vůdce Josifa Vissarionoviče Stalina.


Benzín v ČR včera během jediného dne podražil o takřka 40 haléřů na litr, nejvýrazněji od roku 2010. Mezinárodní obchodníci započítávají stále pravděpodobnější sankcionování ruské ropy
Kurzy.cz | 15:01:40
Průměrná cena benzínu Natural 95 v ČR včera ze dne na den vyskočila o takřka 40 haléřů na litr. Zatímco ještě ve čtvrtek litr benzínu vyšel na 37,48 koruny, včera už to bylo 37,87 koruny. Přes noc tak litr benzínu podražil o 39 haléřů na litr.


Bezprecedentní situace na pivním trhu
Kurzy.cz | 14:16:00
Dolf van den Brink, který stojí v čele společnosti Heineken NV, odpovídal na Bloombergu na otázku týkající se nákladových a cenových tlaků, kterým čelí pivovary.


Byznys podle Martina Ehla: Jak Vladimir Putin donutil Evropany přemýšlet o zelené budoucnosti jinak
Hospodářské noviny | 16:00:00
Ne, titulek nemá odkazovat na odstíny vojenských barev, i když ruská invaze na Ukrajinu by tomu mohla nahrávat. Jde o to, zda si Evropané konečně uvědomí, jak moc jsou závislí na ruských surovinách, hlavně plynu, a že tím financují ruskou armádu a...


Na evropském nebi přituhuje. Evropské státy včetně Česka zavírají Rusku svůj vzdušný prostor, to vrací úder
Hospodářské noviny | 15:00:00
S Českými aeroliniemi si nyní do Moskvy nezaletíte. Ruská federální agentura pro leteckou dopravu Rosaviacija oznámila, že uzavírá prostor pro letecké dopravce z České republiky, Polska a Bulharska. Informovala o tom ruská informační agentura...


Pokud se Čína a Rusko ještě víc sblíží, bude mít Západ špatné karty
Respekt | 15:12:13
Peking se v případě Ukrajiny překvapivě jasně postavil na stranu Moskvy. Tento postoj se však může ještě proměnitVylučte je ze všech soutěží
Respekt | 12:33:36
Na ruskou invazi přicházejí ostré reakce i ze sportovního světaBravo! Ukrajinci si vedou dobře
Respekt | 10:49:37
Při pohledu ze země, která se ve stejné situaci nebránila a skončila na dvacet let v ponížení, se nelze ubránit dojetíČesko přijímá nejtvrdší opatření. Kompletně uzavře Rusům vzdušný prostor
Eurozpravy-domácí | 15:38:00
Česká republika od půlnoci na neděli úplně uzavře vzdušný prostor aerolinkám z Ruska. Dosud směla letadla nad územím ČR přelétat. České televizi to sdělil ministr dopravy Martin Kupka (ODS), následně informaci uvedl na twitteru a v tiskové zprávě.


Ruští sportovci nedostanou povolení ke vstupu do Česka
Eurozpravy-domácí | 14:14:00
Národní sportovní agentura (NSA) nebude ruským sportovcům kvůli invazi Ruska na Ukrajinu vydávat povolení ke vstupu do Česka. Uvedla to dnes v tiskové zprávě. Předseda NSA Filip Neusser se kvůli jednotnému postupu v otázce zápasů s ruskými reprezentanty v neděli sejde s šéfy největších českých sportovních svazů.


Rusko předvádí ukázkový případ manipulace. Cenzoři zakázali médiím slova "invaze" a "válka"
Eurozpravy-zahraniční | 16:55:00
Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor nařídil některým médiím v zemi, aby odstranila zmínky, které popisují vojenský útok Ruska na Ukrajinu jako "invazi", "útok" nebo "vyhlášení války". Informovala o tom dnes agentura AFP, podle níž úřad médiím pohrozil zablokováním a vysokými pokutami.


Češi i Ukrajinci míří na ukrajinské hranice. Odváží příbuzné i neznámé uprchlíky
Eurozpravy-zahraniční | 16:27:00
Mnoho Ukrajinců z České republiky přijelo na slovensko-ukrajinskou hranici vyzvednout své rodinné příslušníky či známé, kteří utíkají z válkou zasažené Ukrajiny. Vyplývá to ze zjištění ČTK na hraničních přechodech. Na místo také míří řada Čechů, kteří odváží uprchlíky, s nimiž jsou předem domluveni, ale i úplně neznámé občany, kterým mnohdy i nabízí místo k přespání.


ANALÝZA: Jak může skončit válka na Ukrajině? Anexí, rozdělením i novým státem
Eurozpravy-zahraniční | 16:05:00
Stačilo jen několik hodin, aby ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek narušil evropský mír a bezpečnost a pokusil se zbavit Ukrajince práva na sebeurčení. Invaze na Ukrajinu pokračovala i v pátek leteckými, námořními a pozemními útoky a americké zdroje obeznámené s informacemi rozvědky varovaly, že hlavní město Kyjev může padnout během několika dní, napsal zpravodajský server CNN.


Rusko obnovuje útoky na Ukrajině. Tvrdí, že Kyjev odmítá jednání, podle Ukrajiny je to lež
Eurozpravy-zahraniční | 15:30:00
Ruské vojenské jednotky podle Kremlu v pátek pozastavily ofenzivu na Ukrajině, aby umožnily prostor k vyjednávání. Dnes ale boje obnovily, protože Ukrajina podle Kremlu vyjednávat odmítla. Podle tiskových agentur to dnes řekl mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov.


Francie zdržela loď, která zřejmě patří ruské sankcionované firmě
Eurozpravy-zahraniční | 15:07:00
Francie zadržela v Lamanšském průlivu loď, o níž se úřady domnívají, že patří ruské společnosti, na kterou se vztahují sankce Evropské unie uvalené na Rusko za jeho invazi na Ukrajinu


Rusko může zaútočit na satelity a vyřadit z provozu GPS, varují tajné služby
Eurozpravy-zahraniční | 14:23:00
Se stupňováním ukrajinské krize narůstá nebezpečí, že by se ruská armáda mohla zaměřit na satelity, aby přerušila komunikaci a služby amerického polohovacího systému GPS. Ohroženy mohou být přitom jak vládní, tak i komerční družice.


Rusko v reakci na české kroky uzavřelo vzdušný prostor pro tuzemské dopravce
Eurozpravy-zahraniční | 14:04:00
Rusko uzavřelo vzdušný prostor pro letecké dopravce z České republiky, Polska a Bulharska. S odvoláním na ruskou federální agenturu pro leteckou dopravu Rosaviacija o tom dnes Informuje agentura Interfax.


Z Ukrajiny uprchlo kvůli ruské invazi zřejmě přes 120.000 lidí
Eurozpravy-zahraniční | 13:53:00
Z Ukrajiny do Polska uprchlo od začátku ruské invaze tento týden už zhruba 100.000 lidí. Podle agentury Reuters to dnes novinářům řekl náměstek polského ministra vnitra Pawel Szefernaker. Zástupkyně vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) Kelly Clementsová v rozhovoru se CNN v noci na dnešek uvedla, že válka z Ukrajiny vyhnala tento týden do okolních zemí už přes 120.000 lidí, nejvíce právě do Polska.


České firmy neočekávají od Ruska zabavování majetku
Eurozpravy-ekonomika | 16:52:00
České firmy podnikající v Rusku si nemyslí, že země přistoupí k zabavování majetku zahraničních firem a osob. Obecně se shodují, že na vyhodnocení posledních prohlášení ruských představitelů je příliš brzy a i přes jakékoliv kroky Ruska by to neohrozilo jejich podnikání jako celek. Vyplývá to z vyjádření PPF, Brisk a Totex, které ČTK oslovila.


Válka je projev expanzivních tendencí Ruska, musíme investovat do obrany, říká politolog Miroslav Mareš
Reflex | 16:55:00
Právník a politolog Miroslav Mareš (48) je vedoucím oddělení bezpečnostních a strategických studií na FSS MU. V sérii dotazníků Reflexu vysvětluje, čeho se Rusko pokouší dlouhodobě dosáhnout a co ruská vojenská akce znamená pro podporovatele Putina v Česku.


Putin sašol s uma aneb Rusko jen zkouší, kam až může zajít?
Reflex | 15:55:00
Beránka vlku se zachtělo. Putin se rozhodl, že nakrmí svoje velmocenské choutky a uspokojí svoje mindráky tím, že ztrestá odbojnou Ukrajinu. Vpádu ruské armády na Ukrajinu, který náš prezident normalizačním jazykem nazval nejprve vstupem (sic!), předcházela dlouhodobá masivní goebbelsovská propaganda. Ta byla a je namířena především na jeho domácí publikum, ale má svoji odezvu i v jiných částech světa. Nemusíme chodit daleko, stačí se podívat na naši mediální, respektive internetovou scénu a její otevřené diskuse.


Do kin přichází Zpráva o záchraně mrtvého, film z jiné, „pomalé“ kinematografie
Reflex | 14:40:00
Autorský snímek Václava Kadrnky Zpráva o záchraně mrtvého se po uvedení v Hlavní soutěži karlovarského festivalu dostává do běžné distribuce. Zuzana Mauréry a Vojtěch Dyk v netypickém meditativním filmu hrají matku a syna, kteří se pokoušejí silou slov i vůle probrat z limba manžela, respektive otce, který leží na jipce po těžké mrtvici.


Rusko prý po pauze obnovilo ofenzivu. Žádná pauza nebyla, namítá Kyjev
Tiscali-zprávy | 16:07:45
Ruské vojenské jednotky podle Kremlu v pátek pozastavily ofenzivu na Ukrajině, aby daly prostor k vyjednávání. Dnes boje obnovily, protože Ukrajina podle Kremlu vyjednávat odmítla, řekl mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov. Poradce ukrajinského prezidenta v reakci uvedl, že Kyjev jednat chce, ale odmítá přistupovat na ultimáta či nepřijatelné podmínky. Podle něj ale Moskva ofenzivu nepřerušila.


Vyloučení Ruska z platebního systému SWIFT je prý otázkou dnů
Tiscali-zprávy | 15:19:44
Rozhodnutí vyloučit Rusko z globálního platebního systému SWIFT bude učiněno do několika dnů, řekl dnes agentuře Reuters guvernér jedné z centrálních bank v eurozóně. Obdobně se vyjádřila také litevská premiérka Ingrid Šimonytéová, která uvedla, že západní partneři se blíží k rozhodnutí Rusko od systému odstřihnout. Tento krok se rozhodla podpořit nově také Itálie, která byla dosud proti.


Vyloučení Ruska z platebního systému SWIFT je na spadnutí, rozhodnutí padne během dní
E15-ekonomika | 15:26:00
Rozhodnutí vyloučit Rusko z globálního platebního systému SWIFT bude učiněno do několika dnů, řekl agentuře Reuters guvernér jedné z centrálních bank v eurozóně. Obdobně se vyjádřila také litevská premiérka Ingrid Šimonytéová, která uvedla, že západní partneři se blíží k rozhodnutí Rusko od systému odstřihnout. Tento krok se rozhodla podpořit nově také Itálie, která byla dosud proti.


Vyloučení Ruska z platebního systému SWIFT je na spadnutí, rozhodnutí padne během dní
E15-politika | 15:26:00
Rozhodnutí vyloučit Rusko z globálního platebního systému SWIFT bude učiněno do několika dnů, řekl agentuře Reuters guvernér jedné z centrálních bank v eurozóně. Obdobně se vyjádřila také litevská premiérka Ingrid Šimonytéová, která uvedla, že západní partneři se blíží k rozhodnutí Rusko od systému odstřihnout. Tento krok se rozhodla podpořit nově také Itálie, která byla dosud proti.


O naše Ukrajince se postaráme, přivezeme do Česka jejich rodiny a ubytujeme je, slibuje kamionová firma
iHned.cz | 17:30:00
Konstantyn Riabchych je jedním ze čtyř desítek ukrajinských řidičů, kteří jezdí s kamionem pro dopravní firmu MD Logistika z Dašic na Pardubicku. Na východě Čech žije už tři roky, na Ukrajině, ve městě Korsuň-Ševčenkivskyj, které leží 150 kilometrů...


Byznys podle Martina Ehla: Jak Vladimir Putin donutil Evropany přemýšlet o zelené budoucnosti jinak
iHned.cz | 16:00:00
Ne, titulek nemá odkazovat na odstíny vojenských barev, i když ruská invaze na Ukrajinu by tomu mohla nahrávat. Jde o to, zda si Evropané konečně uvědomí, jak moc jsou závislí na ruských surovinách, hlavně plynu, a že tím financují ruskou armádu a...


Rusko dodávky plynu nezastaví, ekonomicky by to pro něj nemělo smysl, říká analytik
aktuálně.cz | 17:57:24
Kdyby k tomu přece jen došlo, tak část dodávek dokážeme nahradit, úplně ale ne, říká v rozhovoru pro deník Aktuálně.cz analytik ENA Jiří Gavor.


Ne válce, zní od ruských celebrit. Přidal se i Putinův příznivec Ovečkin
Denik.cz | 17:53:00
Ruští sportovci, zpěváci, herci, členové nejbohatších rodin i novináři propagují protiválečná poselství po invazi Putinových vojsk na Ukrajině. Mezi nimi se objevil i jeden z nejviditelnějších příznivců ruského prezidenta, hvězdný hokejista Alexandr Ovečkin.


Pojišťovny letos lidem vrátí rekordní sumy za přeplatky za léky
Denik.cz | 16:05:00
Je to dobrá zpráva pro peněženky stovky tisíc pacientů. Zdravotní pojišťovny na jaře lidem vrátí rekordní sumy za přeplatky za léky, které si loni nemocní koupili. Důvodem je fakt, že seznam léků a potravinových doplňků, které se počítají do takzvaných ochranných limitů, se v posledních letech rozšířil. Víc lidí tak za ně nemusí platit, respektive se jim zaplacená částka nakonec vrátí. 


Sejmi Rusa jednoduše. České i zahraniční stránky automaticky útočí na ruské weby
lupa.cz | 18:15:57
Lidé začali rozjíždět různé dobrovolnické aktivity, které mají bojovat s Ruskem v kybernetickém prostoru. Objevují se například webové stránky, které automaticky generují provoz, posílají ho na některé ruské weby a pokouší se tak o DoS útoky a zahlcení.


Česká platební brána GoPay začala blokovat vydavatele karet z Ruska
lupa.cz | 17:53:19
Česká internetová platební brána GoPay přestala akceptovala platební vydavatele z Ruska. “Už nebude možné dělat platby z ruských karet. Doufám, že ostatní budou následovat,” uvedl zakladatel a šéf GoPay Pavel Schwarz.


David Koller vyrazil na hranice pomáhat Ukrajině
revue.idnes.cz | 13:14:00
Zpěvák David Koller (61) na svém Instagramu oznámil, že si společně s manželkou zapůjčili dodávku a vyrazili na ukrajinskou hranici, kde chtějí pomáhat uprchlíkům.


Hlavně potěšit svou bublinu na sítích. Román se vysmívá "pokrokovým" kritikům
bleskove.cz | 17:17:00
Česky vyšla debutová próza scenáristy filmů V kůži Johna Malkoviche nebo Věčný svit neposkvrněné mysli.


Vdova Andrea tři roky po smrti Pomeje (†54): Jirka by se teď trápil!
blesk | 18:10:00
Jsou to přesně tři roky, co zemřel Jiří Pomeje (†54). A není jediný den, aby si na něj vdova Andrea (33) nevzpomněla. Připomíná ho i dceři Aničce (9), která je herci a dabérovi čím dál víc podobná.


Zelenskyj vyvrací dezinformace, Rusové přitvrdili v cenzuře: Médiím hrozí pokutami a blokací
blesk | 18:01:00
Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor nařídil médiím odstranění zpráv, které vojenskou operaci Ruska na Ukrajině popisují jako invazi. Pokud o tom budou reportovat jako o napadení nebo vyhlášení války od Ruska, budou zablokovány nebo dostanou pokutu. Informoval o tom slovenský zpravodajský portál Teraz na základě zprávy TASR. 


Kristýnu jako malou zneužíval děda: Dodnes má strach zavřít oči
blesk | 17:59:00
Peklem si jako dítě prošla Kristýna, kterou zneužíval vlastní děda. Dívka si navíc musela pomoci sama. Nikdo z jejích blízkých si toho nevšiml. Kristýna se Radiožurnálu svěřila, že se bála mýt si vlasy, protože přitom měla zavřené oči a vzpomněla si, čím si prošla. Pravdu o zneužívání v sobě dlouho dusila a až nedávno o svém utrpení promluvila. Dozvěděla se totiž, že její teta čeká holčičku a bála se, že by sestřenici mohlo potkat to samé.


Masopustní masky: Jaký je význam těch českých a kde jinde vítají začátek půstu v kostýmech
blesk | 17:00:00
K českému masopustu patří tradiční masky. Podoba průvodů na Hlinecku se dokonce dostala na seznam nemateriálního kulturního dědictví UNESCO. Podoba masek a jejich úloha v průvodu je zde jasně daná. Přesně jsou tak funkce masek popsané například v návrhu na prohlášení masopustních obchůzek na Hlinecku za památku UNESCO, který lze najít například na webu Národního ústavu lidové kultury. České masopusty ovšem nejsou jediné, které jsou spojeny s maskami. Podobné tradice nalezneme i v sousedním Německu, v italských Benátkách nebo za oceánem v americkém New Orleans.


Pomoc Ukrajině: Skautský institut na Staroměstském náměstí sbírá spacáky, stany i léky
blesk | 16:59:00
Dárci se ve velkém rozsahu zapojili do charitativní sbírky pro Ukrajinu, kterou vyhlásil Skautský institut. Mluvčí spolku Jakub Ambrozek dnes ČTK řekl, že ačkoliv materiální sbírka původně cílila spíše na přebytečné věci, lidé přinášejí i nově nakoupené outdoorové vybavení. Dary poskytly i firmy. Namísto plánovaných několika aut tak se shromážděnou materiální pomocí vyrazí na Ukrajinu celý konvoj vozů.


Zítra bude Putin na Podkarpatské Rusi! Rodnou zemi neopustím, vzkázal Fedor (61)
blesk | 16:55:00
Přijel ze Zakarpatské Rusi do práce do Brna, ráno se probudil – a byla válka. „Když jsem odjížděl, netušil jsem, že se něco takového stane,“ svěřil se v pátek na nádraží v Brně Fedor Matola (61).


Smyčka se stahuje, Rusko čeká odpojení od systému SWIFT. Klíčové země otočily
blesk | 16:25:00
Rozhodnutí vyloučit Rusko z globálního platebního systému SWIFT bude učiněno do několika dnů, řekl dnes agentuře Reuters guvernér jedné z centrálních bank v eurozóně. Obdobně hovořila také litevská premiérka Ingrid Šimonytéová, která uvedla, že západní partneři se přibližují k rozhodnutí Rusko od systému odstřihnout. Tento krok se podle médií zřejmě rozhodla podpořit nově také Itálie, která byla dosud proti.


Policisté řeší násilnou smrt dítěte (†13) u Děčína: Zadržela dva spolužáky!
blesk | 16:05:00
V sobotu informovala policie o zadržení dvou podezřelých v Děčíně. Podle informací Blesku by mělo jít o dva třináctileté spolužáky dítěte, které policisté spolu s dobrovolníky hledali v noci z pátku na sobotu. Policisté dvojici podezřívají z násilného trestného činu, ktetrý se měl odehrát v pátek odpoledne v Děčíně. 


Hlavně potěšit svou bublinu na sítích. Román se vysmívá "pokrokovým" kritikům
pikant | 17:17:00
Česky vyšla debutová próza scenáristy filmů V kůži Johna Malkoviche nebo Věčný svit neposkvrněné mysli.


Spalovací motory nedávají sbohem, Toyota a Yamaha vyvíjí vodíkový osmiválec
Auto.cz | 17:47:00
Ač to momentálně vypadá, že jsou spalovací motory na cestě do relativně brzkého důchodu, nemusí tomu tak být. S globální změnou klimatu totiž zřejmě půjde bojovat i jinou než elektrickou cestou. Tomu alespoň věří Toyota s Yamahou, které sází na spalování vodíku.


Fotogalerie: Detailní pohled na všechny vozy sezóny 2022
Auto.cz | 16:43:00
Detailní pohled na vozy pro sezónu 2022 formule 1.


Lego představuje další italskou ikonu, nesmrtelnou Vespu 125
Auto.cz | 15:45:00
Po Fiatu 500 nabízí stavebnice Lego další ikonu italských silnic. Skútr Vespa 125 z šedesátých let.


OBRAZEM: Vraky za tři tisíce obkrouží Česko, na servis mají limit tisíc korun
Auto-iDNES.cz | 18:00:00
Deset aut s pořizovací cenou maximálně do 3 000 korun se v sobotu 26. února v poledne vydalo od muzea Svět Škodovek u Čerčan na Benešovsku na cestu kolem hranic celé České republiky. Během týdne je čeká cesta dlouhá 2 250 kilometrů, první den účastníci Expedition Scrab dorazí do Pasek nad Jizerou.


Rakušan: Bohužel se nám objevují útoky na ruské děti ve školním kolektivu
idnes.cz | 19:57:00
Ministr vnitra Vít Rakušan po jednání krizového štábu řekl, že ministerstvo vnitra spustí platformu pro organizaci pomoci i dobrovolníků. Ministerstvo zahraničí také hledá dobrovolníky, kteří mluví ukrajinsky a mohou pomoci v call centrech.


Ukrajinu a Kyjev čeká krušná noc, do bojů se zapojil Kadyrov s Čečenci
idnes.cz | 19:44:00
Ukrajina a zejména Kyjev jako hlavní cíl ruské ofenzivy se připravují na další krušnou noc války. V metropoli začal kvůli bezpečnosti platit zákaz vycházení, rozezněly se sirény. Vyslání vojsk do bojů ohlásil i čečenský lídr Ramzan Kadyrov, podporující ruského prezidenta Vladimira Putina.


Německo mění politiku. Ukrajině dodá protitankové i protiletecké zbraně
idnes.cz | 19:15:00
Německo mění doktrínu o nedodávání zbraní do válečných konfliktů. Berlín po dlouhodobé kritice rozhodl, že na Ukrajinu pošle stovky protitankových a protileteckých kompletů.


První evakuační vlak zastavil v Bohumíně, uprchlíci pokračovali dál
idnes.cz | 18:58:00
Třináct lidí, prchajících před válkou na Ukrajině, přivezl zvláštní vlak do Bohumína. Všichni pokračovali dál. Druhý evakuační vlak čeká v Polsku u hranic s Ukrajinou, lidé mají totiž problém se ze země dostat.


Ruská armáda se sune Ukrajinou pomalu. Velký odpor napomáhá frustraci
idnes.cz | 18:47:00
Ruská armáda postupuje Ukrajinou nečekaně pomalu. Důvodem jsou problémy s logistikou i houževnatost obranných vojsk, zní shodně z Velké Británie a USA. Kreml tvrdí, že ubral na aktivitě kvůli možnému vyjednávání, Ukrajina to odmítá. Plán invaze rozbila naše připravenost, řekl prezident Volodymyr Zelenskyj. Ruské jednotky dostaly rozkaz obnovit ofenzivu ze všech směrů.


Izolovanější než Stalin. Putin zešílel, zní z diplomatických kruhů
idnes.cz | 18:00:00
Rozhodnutí ruského prezidenta Vladimira Putina zahájit invazi na Ukrajinu způsobilo velký šok. Analytici dlouhodobě pozorující politické kroky šéfa Kremlu se domnívají, že Putin zřejmě zcela ztratil kontakt s realitou. I z obvykle rezervovaných diplomatických kruhů zaznívají zmínky, že šéf Kremlu doslova „zešílel“.


NATO formuje novou bojovou skupinu na Slovensku i se střelami Patriot
idnes.cz | 17:48:00
Severoatlantická aliance pokračuje v razantním posilování vojenské přítomnosti na východní hranici. Na Slovensku se formuje nová předsunutá bojová skupina NATO, která bude vyzbrojena vyspělými raketovými systémy Patriot. Vojáky do země vyšle Německo, Nizozemsko, Polsko, Slovinsko a také Česko.


Cheb vypoví spolupráci s ruským Nižním Tagilem a přijme Ukrajince
idnes.cz | 17:00:00
Cheb se chystá vypovědět partnerskou smlouvu s ruským městem Nižnij Tagil, ve kterém sídlí Uralvagonzavod – největší výrobce hlavních bojových tanků na světě. Rada města to doporučila zastupitelstvu. Západočeské město je zároveň připravené přijmout uprchlíky z Ukrajiny.


Finanční jaderné tlačítko? USA zvažují úder na ruské rezervy v devizách
idnes.cz | 16:57:00
Spojené státy zvažují uvalení sankcí na ruskou centrální banku. Zasáhly by významnou část rezerv ve výši 643 miliard dolarů, jež ruský prezident Vladimir Putin nashromáždil před invazí na Ukrajinu. Ekonom Lukáš Kovanda krok označil za „finanční jaderné tlačítko“. Podle jeho kolegyně Danuše Nerudové by to znamenalo ekonomický konec Putinova režimu.


Vláda může poslat i těžkou techniku, zbrojaři ji mají skladem, říká Hynek
idnes.cz | 16:24:00
Dar od české strany Ukrajině je naprostým minimem, co mohla armáda v současné době udělat. V rozhovoru pro iDNES.cz to řekl prezident asociace obranného průmyslu Jiří Hynek, podle kterého by bylo nutné zajistit Ukrajině především dostatek těžké techniky. Aby měla pomoc smysl, je potřeba dodat vybavení ukrajinské armádě včas.


KOMENTÁŘ: Jednat, ale s klackem v ruce. Putin je schopen všeho
idnes.cz | 16:00:00
Čeho se máme bát po Putinově vojenské eliminaci Ukrajiny? Do války s NATO Rusko nepůjde, ale dalo nám velkou lekci v uvědomění si toho, že se musíme umět sami ubránit, píše v komentáři pro MF DNES bezpečnostní poradce a bývalý šéf Vojenské zpravodajské služby Andor Šándor.


VIDEA z Ukrajiny: Zasažený panelový dům i tanky v centru Kyjeva
idnes.cz | 15:58:00
Ukrajina již třetím dnem odolává útokům ruských jednotek. Na sociálních sítích se šíří videa přímo z bojů ale také od Ukrajinců, kteří se před bombardováním schovávají v tělocvičnách i ve stanicích metra. Se světem pomocí videí komunikuje i sám ukrajinský prezident. Podívejte se na přehled nejdůležitějších sobotních videí.


Jídlo, oblečení i čaj. Farář organizuje pomoc u slovensko-ukrajinských hranic
idnes.cz | 15:57:00
V pátek začínal místní farář František Engel v obci Vyšné Nemecké s jedním stolkem a pár dekami. Během jednoho dne se k pomoci přidali spontánně další farníci a přímo u slovensko-ukrajinských hranic postavili stany, kde uprchlíkům zdarma nabízí jídlo, oblečení či teplý čaj. Ukrajincům pomáhají i se zajištěním odvozu dál do Evropy, kam potřebují.


Odmítli jednat, tvrdí Rusko. Lež, reaguje Ukrajina. Část Černého moře uzavřena
idnes.cz | 15:45:00
Ruské vojenské jednotky podle Kremlu v pátek pozastavily ofenzivu na Ukrajině, aby umožnily prostor k vyjednávání. V sobotu boje obnovily, protože Ukrajina vyjednávat odmítla, tvrdí mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov. Není to pravda, reagoval Kyjev. Ukrajinští pohraničníci oznámili, že Rusko uzavřelo část Černého moře.


Lidé se v Ostravě rozloučili s biskupem Františkem Lobkowiczem
idnes.cz | 15:29:00
Vyzváněním několika stovek zvonů v celé Ostravsko-opavské diecézi začalo v sobotu krátce před jedenáctou hodinou poslední rozloučení s prvním ostravsko-opavským biskupem Františkem Václavem Lobkowiczem, který minulý týden ve čtvrtek zemřel ve věku 74 let.


Medveděv: Můžeme se na sebe dívat skrz pušky, vztahy se Západem nepotřebujeme
idnes.cz | 15:24:00
Bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv prohlásil, že Rusko nepotřebuje diplomatické vztahy se Západem. Reagoval tím na sérii sankcí vůči Rusku, které oznámily některé západní země. Rovněž pronesl, že je to dobrá příležitost pro to, aby Rusko mohlo za sebou „prásknout dveřmi“ a obnovit řadu důležitých institutů, například trest smrti v případě těžkých zločinů.


Rusko uzavřelo vzdušný prostor pro česká letadla, Praha reagovala obdobně
idnes.cz | 15:12:00
Rusko v odvetě zakázalo aeroliniím z České republiky, Polska a Bulharska létat do Ruska a také přes jeho území. S odvoláním na ruskou federální agenturu pro leteckou dopravu Rosaviacija o tom informovala agentura Interfax. O uzavření vzdušného prostoru ruským leteckým společnostem se rozhodly další země včetně Česka.


Nejhledanější recept na Ukrajině? Molotovův koktejl
idnes.cz | 15:08:00
Ukrajinci zaplavili internet, aby našli jeden konkrétní recept – na Molotovův koktejl. Reagovali tak na výzvu náměstkyně ukrajinského ministra obrany Hanny Maljarové, aby civilisté pomohli „odolávat“ ruským invazním silám, které napadly Ukrajinu a přiblížily se k hlavnímu městu Kyjevu.


V Kuřimi na Brněnsku v noci poničili sochu vojáka, město ubytuje uprchlíky
idnes.cz | 14:55:00
V noci na sobotu poničili pravděpodobně odpůrci Ruska sochu rumunského vojáka v Kuřimi na Brněnsku. Případem se zabývají policisté. Město nabízí ubytování pro lidi prchající před válkou. První rodina již této nabídky využila.


Uprchlo už přes 100 tisíc Ukrajinců. Lidé v Česku nabízí ubytování i krev
idnes.cz | 14:00:00
Válka na Ukrajině vyhnala do okolních zemí už přes sto tisíc lidí, nejvíce do Polska. Vlna solidarity se strhla i v Česku. Lidé nabízí ubytování, probíhá také řada finančních sbírek. Neziskové organizace shání především léky, zdravotnický materiál či spacáky a nabité powerbanky. Červený kříž jedná o pomoci s krví a krevní plazmou. Řidiči vyráží na ukrajinské hranice, aby pomohli s dopravou.


Příznivce Ruska u velvyslanectví přehlušili protiváleční demonstranti
idnes.cz | 13:30:00
Několik příznivců politiky Vladimira Putina a invaze na Ukrajinu přišlo v sobotu dopoledne na ohlášené shromáždění před ruské velvyslanectví v Praze. Proti nim ale na místě byly desítky lidí s ukrajinskými vlajkami a protiválečnými hesly. Policie na místě odkláněla dopravu a dva lidi zadržela.


V Děčíně se stal násilný trestný čin, policie zadržela dva podezřelé
idnes.cz | 13:19:00
Kriminalisté prověřují násilný trestný čin, ke kterému došlo v pátek odpoledne v Děčíně. Podle nepotvrzených informací se měl stát obětí teprve třináctiletý chlapec. V souvislosti s případem zadržela policie dva lidi.


Proruské dezinformace zesílily od návštěvy Lipavského na Ukrajině, hlásí elfové
idnes.cz | 13:11:00
Internetové sdružení CZ.NIC po konzultacích s bezpečnostními složkami státu a na základě doporučení vlády včera zablokovalo osm dezinformačních webů: mezi nimi i známý Aeronet či Protiproud.cz. „Česká republika je významným cílem ruského zájmu i dezinformačních kampaní a to i vzhledem k tomu, že obyvatelstvo na ně reaguje měkčeji a vstřícněji než třeba ve Finsku nebo pobaltských republikách,“ uvedl pro iDNES.cz Vít Kučík, mluvčí Českých elfů, organizace bojující s dezinformacemi.


Hackerem snadno, rychle a bez námahy: Jaký smysl má zapojit se do útoků na ruské webové servery
iHned.cz | 19:40:00
V souvislosti s válkou na Ukrajině se vynořilo velké množství služeb, které nabízejí možnost stát se „hackerem snadno a rychle“. Pravděpodobně prvním takovým webem byl vug.pl/takeRussiaDown.html, ale záhy se vyrojila spousta dalších....


Vojáku, zavoláme tvojí mámě. Jak se Ukrajinci brání ruské agresi i v informačním prostoru
iHned.cz | 18:22:00
Obrněné ruské kolony mířící na velká ukrajinská města jako by v sobotu ztratily dech. Bývalý náčelník generálního štábu estonské armády a nynější europoslanec Riho Terras zveřejnil údajný zápis ze schůzky ruského vedení, podle nějž je Vladimir Putin...


Ochota přijmout uprchlíky z Ukrajiny je v Česku vysoká, ukazuje průzkum
ČT24 | 17:58:00
Drtivá většina lidí v Česku je ochotna přijmout uprchlíky před válkou na Ukrajině, vyplývá z bleskového průzkumu agentury STEM/MARK. Proti jsou jen tři procenta respondentů. O tom, že ruská invaze uprchlickou vlnu vyvolá, je rovněž výrazná většina dotázaných přesvědčena.


Čechům chodí v esemeskách falešné povolávací rozkazy, nemocnice blokují podivné e-maily
ČT24 | 18:27:11
Ministerstvo obrany varuje občany před falešnou zprávou rozesílanou na mobilní telefony, která obsahuje předvolání příjemce na toto ministerstvo. Zpráva se tváří jako povolávací rozkaz, je napsaná špatnou češtinou. Národní úřad pro kybernetickou bezpečnost současně doporučil českým nemocnicím zablokovat e-maily z ciziny. 


Rakušan: Bohužel se nám objevují útoky na ruské děti ve školním kolektivu
lidovky.cz | 19:57:00
Ministr vnitra Vít Rakušan po jednání krizového štábu řekl, že ministerstvo vnitra spustí platformu pro organizaci pomoci i dobrovolníků. Ministerstvo zahraničí také hledá dobrovolníky, kteří mluví ukrajinsky a mohou pomoci v call centrech.


Německo mění politiku. Ukrajině dodá protitankové i protiletecké zbraně
lidovky.cz | 19:41:00
Německo mění doktrínu o nedodávání zbraní do válečných konfliktů. Berlín po dlouhodobé kritice rozhodl, že na Ukrajinu pošle stovky protitankových a protileteckých kompletů.


Co udělá válka s korunou a cenami? Vyhlídky jsou neradostné, shodují se ekonomové
lidovky.cz | 19:31:00
Coby jeden z důsledků ruské agrese na Ukrajině odborníci očekávají neblahé dopady na českou ekonomiku, a to nejen v podobě nižšího hospodářského růstu.


Problémy s logistikou i houževnatost obránců. Ruská armáda postupuje Ukrajinou nečekaně pomalu
lidovky.cz | 18:47:00
Ruská armáda postupuje Ukrajinou nečekaně pomalu. Důvodem jsou problémy s logistikou i houževnatost obranných vojsk, zní shodně z Velké Británie a USA. Kreml tvrdí, že ubral na aktivitě kvůli možnému vyjednávání, Ukrajina to odmítá. Plán invaze rozbila naše připravenost, řekl prezident Volodymyr Zelenskyj. Ruské jednotky dostaly rozkaz obnovit ofenzivu ze všech směrů.


NATO formuje novou bojovou skupinu na Slovensku i se střelami Patriot
lidovky.cz | 18:02:00
Severoatlantická aliance pokračuje v razantním posilování vojenské přítomnosti na východní hranici. Na Slovensku se formuje nová předsunutá bojová skupina NATO, která bude vyzbrojena vyspělými raketovými systémy Patriot. Vojáky do země vyšle Německo, Nizozemsko, Polsko, Slovinsko a také Česko.


Váhání v EU končí. Rusko ze systému SWIFT zřejmě vypadne během pár dní
lidovky.cz | 16:20:58
Rozhodnutí vyloučit Rusko z platebního systému SWIFT, které v Evropské unii nepadalo na zcela úrodnou půdu, nakonec přijde. Padne během několika dní, oznámil zdroj z Evropské centrální banky. Na summitu EU v Bruselu se proti tomu kroku několik zemí v čele s Německem a Itálií vymezovalo.


Mantra jménem SWIFT v šesti otázkách a odpovědích
Respekt | 15:32:34
V EU se nakonec přece jen rodí shoda nad odpojení Ruska od západního bankovního světaBydlení na vodě, přístav i větrná elektrárna: Tak se změní obří uhelné jezero Medard
aktuálně.cz | 19:18:33
Okolí bývalého dolu a dnes rekultivačního jezera Medard na Sokolovsku projde proměnou. Podívejte se na vizualizace vítězného architektonického návrhu.


Video: Následky bojů na nadjezdu u vlakového nádraží a zničená ruská vozidla v Kyjevě
aktuálně.cz | 18:27:23
Boje a mrtvé hlásí agentury v oblasti Donbasu, ve městě Volnovacha, Sartani, Mariupolu.či v Charkovské oblasti.


Pozor na podvodníky: Ministerstvo obrany varuje před falešným předvoláním
Denik.cz | 18:46:00
Ministerstvo obrany varuje občany před falešnou zprávou rozesílanou na mobilní telefony, která obsahuje předvolání příjemce na toto ministerstvo. Zpráva se tváří jako povolávací rozkaz, který zdůvodňuje situací v okolních státech. Podle ministerstva obrany jde však o falešnou zprávu, jejímž cílem je šířit paniku. Ministerstvo to uvedlo na twitteru.


LIDÉ A VÁLKA: Pomoc na vlastní pěst. Češi vyjeli pro ukrajinské uprchlíky
Denik.cz | 18:21:00
/FOTOGALERIE/ Do polské Přemyšle vyrazilo sedm aut. Uprchlíky vezou k sobě domů, nebo jim zastavují tam, kde mají blízké.


České organizace pomáhaly na Ukrajině. Teď nevědí, co bude
Denik.cz | 17:57:00
Miliony Ukrajinců se kvůli invazi ruských vojsk a ozbrojenému konfliktu ocitly na hraně přežití. Lidem chybí vše: od jídla a vody až po střechu nad hlavou. V postižených oblastech sice působí pracovníci humanitárních organizací, ale nyní kvůli situaci nemohou pomáhat. „Naše partnerská organizace, která působí na Ukrajině, musela ukončit své aktivity,“ popisuje současné dění na Ukrajině, konkrétně z konfliktní oblasti mezi městy Doněck a Mariupol, zahraniční pracovník humanitární organizace ADRA Andrej Arvenis.


Slovenská policie stíhá muže, který kvůli Ukrajině vyhrožoval Čaputové smrtí
Eurozpravy-zahraniční | 19:22:00
Slovenská policie zahájila trestní stíhání muže, který v souvislosti s vojenským konfliktem na Ukrajině vyhrožoval na facebooku slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové smrtí. Oznámila to dnes Národní kriminální agentura (NAKA).


Během ruského ostřelování v oblasti Donbasu prý zahynulo 19 civilistů
Eurozpravy-zahraniční | 18:09:00
Během ruského ostřelování v oblasti Donbasu dnes zahynulo 19 civilistů, dalších 73 lidí bylo zraněno. Podle agentury Interfax Ukrajina o tom informoval představitel oblastní vojenské a civilní správy Pavlo Kyrylenko.


Pro Ukrajinu: Česká televize pořádá benefiční koncert z Václavského náměstí
Eurozpravy-kultura | 17:42:00
Česká televize v úterý 1. března uspořádá speciální benefiční koncert na pomoc lidem zasaženým konfliktem na Ukrajině. Přímý přenos z Václavského náměstí v Praze odvysílá Jednička České televize od 20:10 hodin. Na koncertě vystoupí například skupiny Mig 21, Chinaski a Pražský výběr, zpěváci Marie Rottrová a Tomáš Klus či hudebníci z České filharmonie. Řada dalších umělců se do programu ještě postupně přidává. Večerem provede dvojice Světlana Witowská a Daniel Stach.


Neusser žádá jednotný postup svazů vůči Rusku. Nebude vydávat povolení ke vstupu
Eurozpravy-sport | 17:26:00
V reakci na ruskou invazi na Ukrajinu nebude šéf Národní sportovní agentury (NSA) Filip Neusser vydávat povolení ke vstupu do České republiky ruským sportovcům. Oznámila to sama agentura ve své sobotní tiskové zprávě. V neděli pak bude Neusser jednat s představiteli jednotlivých sportovních svazů, po nichž žádá v otázce zápasů s ruskými sportovci jednotný postup.


Poslední krok v leteckém provozu: Od půlnoci Česko uzavře vzdušný prostor pro ruská letadla
Tiscali-zprávy | 17:52:35
Česká republika od půlnoci na neděli úplně uzavře vzdušný prostor aerolinkám z Ruska. Dosud směla letadla nad územím ČR přelétat. ČR již o půlnoci z pátku na sobotu zakázalo provoz všech ruských leteckých dopravců na svém území. Omezení se týkala linek, které by létaly na tuzemská letiště. Zároveň Rusko dnes uzavřelo vzdušný prostor pro letecké dopravce z České republiky, Polska a Bulharska.


Fondee chce být středoevropskou investiční platformou. Zaměří se na ženy a udržitelnost
E15-ekonomika | 19:00:00
V uplynulém roce se počet Čechů, kteří investují přes platformu Fondee, zpětinásobil. Její zakladatelé Eva a Jan Hlavsovi kvůli rychle rostoucímu zájmu lidí o investování plánují letos pokračovat ve středoevropské expanzi. „Od začátku roku nově působíme na Slovensku a v půlce roku se chceme rozšířit do dalších zemí v okolí,“ říká Hlavsová. V rámci portfolií se nově chtějí zaměřit na investice do společensky odpovědných a udržitelných firem a také zvyšovat povědomí o investování mezi ženami.


Až Putin ovládne Ukrajinu, přijdou čistky, varuje publicista Jefim Fištejn
E15-ekonomika | 17:29:00
Ruský prezident Vladimir Putin není šílenec, naopak sleduje jasný cíl a přesně ví, jaké další kroky k němu povedou, myslí si Jefim Fištejn, publicista původem z Kyjeva. Sankce nikoho nezastraší, protože jejich uvalení se projeví až časem, a oligarchové žijí ze státních zakázek. V následujících týdnech tak budeme s největší pravděpodobností svědky podrobení Ukrajiny, dosazení loutkové vlády do jejího vedení, masivních čistek a útěku části politické elit, říká Fištejn v Pořadu Prostor X.


Fondee chce být středoevropskou investiční platformou. Zaměří se na ženy a udržitelnost
E15-politika | 19:00:00
V uplynulém roce se počet Čechů, kteří investují přes platformu Fondee, zpětinásobil. Její zakladatelé Eva a Jan Hlavsovi kvůli rychle rostoucímu zájmu lidí o investování plánují letos pokračovat ve středoevropské expanzi. „Od začátku roku nově působíme na Slovensku a v půlce roku se chceme rozšířit do dalších zemí v okolí,“ říká Hlavsová. V rámci portfolií se nově chtějí zaměřit na investice do společensky odpovědných a udržitelných firem a také zvyšovat povědomí o investování mezi ženami.


Až Putin ovládne Ukrajinu, přijdou čistky, varuje publicista Jefim Fištejn
E15-politika | 17:29:00
Ruský prezident Vladimir Putin není šílenec, naopak sleduje jasný cíl a přesně ví, jaké další kroky k němu povedou, myslí si Jefim Fištejn, publicista původem z Kyjeva. Sankce nikoho nezastraší, protože jejich uvalení se projeví až časem, a oligarchové žijí ze státních zakázek. V následujících týdnech tak budeme s největší pravděpodobností svědky podrobení Ukrajiny, dosazení loutkové vlády do jejího vedení, masivních čistek a útěku části politické elit, říká Fištejn v Pořadu Prostor X.


Tank nejede? Chcete odtáhnout do Ruska? Ukrajinec se vysmál ruským vojákům
idnes.cz | 20:38:00
Na sociálních sítích se objevují videa Ukrajinců, kteří se vysmívají zastaralým ruským tankům a vojákům pro jejich neznalost místního terénu. Ukrajinské úřady vyzvaly v sobotu k okamžité demontáži dopravních značek a zároveň varují před ruskými sabotéry, kteří na silnice a dálnice kreslí orientační značky pro ruskou armádu.


Lidunka, Oksana i Juri. Příběhy zoufalých Ukrajinců prchajících přes Slovensko
idnes.cz | 20:00:00
Z kopce k hraničnímu přechodu ve Vyšných Nemeckých na slovensko-ukrajinské hranici je to už jen pár kroků. Je deset hodin ráno a po asfaltu okolo nekonečné kolony aut prchajících z masakrované Ukrajiny schází dvě maličké holčičky s růžovými batůžky s obrázky vykulených panenek. Jejich příběh popisují reportéři MF DNES.


„Bojím se o mámu, nechce odjet.“ Halyna žije 20 let v Česku. Věřila, že na válku nedojde
blesk | 21:21:00
Nikdy by si nepomyslela, že Rusko na Ukrajinu zaútočí. Sama v Rusku studovala a oba národy považuje za tak blízké, jako jsou si blízcí Češi a Slováci. Nejvíce obav má nyní o dvaaosmdesátiletou matku, která na Ukrajině zůstala. Všichni byli v šoku, nebyli na to připravení, řekla v rozhovoru s ČTK ukrajinská zdravotnice Halyna Lecyková, která pracuje na 1. chirurgické klinice Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.


Máma onemocněla rakovinou: Její syn (11) si nechal ostříhat dlouhé vlasy a věnoval je na charitu
blesk | 21:17:00
Pomoci dětem, které bojují s rakovinou, se rozhodl teprve jedenáctiletý chlapec. Rodák z britského města St. Ives Eli McGee si nikdy nenechal ostříhat vlasy na krátko. Lokny mu sahaly až po pás. Ovšem poté, co jeho maminka Becky (55) onemocněla rakovinou, rozhodl se, že si je nechá ostříhat a daruje je dětem, kteří kvůli zákeřné nemoci přišli o vlasy.


Biden má v ruce ekonomické „jaderné tlačítko“. Jediný krok může Putina položit na lopatky
blesk | 19:40:00
Kromě vyřazení z bankovního systému SWIFT mají USA na Rusko ještě jednu páku. Bloomberg informoval o úvahách Bílého domu sankciovat přímo ruskou centrální banku. To by drtivě dopadlo na ruské rezervy ve výši přes 600 miliard dolarů. Tento krok podle českých ekonomů položil Putinův režim na lopatky prakticky hned.


„Odstřihněte Rusy od SWIFT!“ Žádají demonstranti před německou ambasádou v Praze
blesk | 19:09:00
Před velvyslanectvím SRN v Praze dnes požadovalo na 150 lidí odstřižení Ruska od globálního platebního systému SWIFT. Vytýkají německému sociálnědemokratickému kancléři Olafu Scholzovi (SPD) financování ruského prezidenta Vladimira Putina. Organizátoři uvedli, že nepřináleží k žádné skupině, ale jsou pouze občany Evropské unie, kteří se rozhodli vyjádřit nespokojenost s počínáním německého kancléřství.


Švédská rallye po 2. dnu: Rovanperä vedl celou sobotu
Auto.cz | 21:15:00
Fin Kalle Rovanperä (Toyota Yaris GR Rally1) vede po druhém dnu Švédskou rallye, která je druhým podnikem letošního mistrovství světa v automobilových soutěžích. Vyhrál dvě rychlostní zkoušky a na první příčce se udržel během celého dne.


Dlouhodobý test Volkswagen ID.3 Pro S – Zimu nemá rád
Auto.cz | 18:58:00
Díky zadnímu pohonu a skvělé obratnosti se ID.3 stalo v redakci řidičsky oblíbené. S chladnějším počasím se však ukazují i stinné stránky dlouhodobě testovaného elektromobilu.


Ženy a plačící děti: Svědectví z polsko-ukrajinské hranice, před níž jsou tisíce lidí
aktuálně.cz | 20:30:54
"Není to jako v roce 1968, kdy se otevřeli všem hranice, tady pečlivě každého kontrolují. Proto je ta situace tak špatná," popisoval z hranice Král.


Foto: Únava a hodiny v kolonách. Tisíce lidí prchají před válkou přes polské hranice
aktuálně.cz | 20:30:24
Lidé se snaží utéct před válkou přes polské hranice. Znamená to však mnohahodinové čekání v kolonách s tenčícím se zásobami jídla a pití.


Liberec: Nabízíte humanitární pomoc či ubytování? Zavolejte!
Kurzy.cz | 21:18:55
AKTUÁLNÍ INFORMACE DŮLEŽITÉ INFORMACE NALEZNETE NA STRÁNKÁCH MINISTERSTVA VNITRA ČESKÉ REPUBLIKY - https://www.


VÁLKA NA UKRAJINĚ - SLEDUJEME ONLINE: Rusko blíž vyřazení ze SWIFT, hrozí zabavením majetků i firem Evropy a USA
Kurzy.cz | 21:12:59
Sobota přiblížila vyloučení Ruska ze systému SWIFT kvůli pokračování válečného útoku na Ukrajinu. Řada evropských zemí včetně Francie, Německa, Česka či Slovenska posílá na Ukrajinu vojenskou i humanitární podporu a pomoc.


The Czech Republic Supported the Suspension of Russia's Membership Rights in the Council of Europe
Kurzy.cz | 21:10:00
The Committee of Ministers' Deputies of the Council of Europe decided in Strasbourg on February 25, 2022, that the Russian


Česká Republika podpořila zbavení Ruska jeho členských práv v Radě Evropy
Kurzy.cz | 21:08:00
Výbor delegátů ministrů Rady Evropy dne 25. února 2022 ve Štrasburku rozhodl, že Ruská federace bude na základě čl. 8 Statutu této


Rusko má být v řádu dní vyloučeno ze SWIFT. Hrozí zabavením majetků Evropy a USA i koncem veškerých dohod
Kurzy.cz | 21:03:05
Rozhodnutí vyloučit Rusko z globálního platebního systému SWIFT bude učiněno do několika dnů, řekl dnes agentuře Reuters guvernér jedné z centrálních bank v eurozóně.


Statement of the Czech Ministry of Foreign Affairs on the 8th anniversary of the occupation of Crimea
Kurzy.cz | 19:08:00
Ukraine is facing a reckless and unjustifiable armed aggression by the Russian Federation. However, Russia's aggression against Ukraine


Prohlášení Ministerstva zahraničních věcí ČR k 8. výročí okupace Krymu
Kurzy.cz | 19:05:00
Ukrajina čelí bezohledné a neospravedlnitelné ozbrojené agresi Ruské federace. Ruská agrese vůči Ukrajině však nezačala před


Spojené státy zvažují skutečné finanční „jaderné tlačítko“: chtějí historicky bezprecedentně sankcionovat ruskou centrální banku, a přivodit tak krach rublu a ruskou hyperinflaci
Kurzy.cz | 16:54:48
USA zvažují užít skutečné finanční „jaderné tlačítko“, proti němuž je odstřižení od SWIFT maličkostí. Historicky poprvé v případě země velikosti Ruska totiž analyzují možnost sankcionovat rezervy centrální banky, uvádí agentura Bloomberg.


První uprchlíci z Ukrajiny dorazili do Krnova. Evakuace vlaky Českých drah (video)
Kurzy.cz | 16:05:00
První uprchlíci z Ukrajiny dorazili do Krnova Do Krnova dnes dorazila první skupina uprchlíků z Ukrajiny, kterou z ukrajinsko-polské hranice přivezl koordinátor sociálního bydlení městského úřadu Filip Vrchovský.


Vláda schválila další dar v podobě vojenského materiálu Ukrajině
Kurzy.cz | 15:25:01
V sobotu 26. února 2022 schválila vláda České republiky návrh předložený ministryní obrany Janou Černochovou na povolení výjimky z podmínky trvalé nepotřebnosti vojenského materiálu a bezúplatný převod tohoto vojenského materiálu Ukrajině.


Místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš se ve Francii zúčastní jednání ministrů odpovědných za politiku soudržnosti
Kurzy.cz | 13:23:19
Ve dnech 28. února a 1. března 2022 se místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš zúčastní jednání ministrů odpovědných za politiku soudržnosti v Rouenu, které svolala Francie coby předsedající země Rady Evropské unie.


Upozornění na zvýšenou hrozbu kybernetických útoků v souvislosti s eskalací konfliktu na Ukrajině
Kurzy.cz | 11:38:13
ČNB upozorňuje všechny finanční instituce na zvýšenou hrozbu kybernetických útoků v souvislosti s eskalací konfliktu na Ukrajině a celkově napjatou mezinárodní situaci.


Moldavsko - cestovní doporučení - Moldavská vláda uzavřela dne 24. 2. 2022 svůj vzdušný prostor
Kurzy.cz | 11:33:00
Moldavská vláda uzavřela dne 24. 2. 2022 svůj vzdušný prostor a lety směřující do Kišiněva byly přesměrovány na letiště


Jak dopadnou opatření z Fit for 55 na české hospodářství? Napoví studie
Kurzy.cz | 11:23:51
Ministerstvo průmyslu a obchodu podepsalo s firmou Deloitte Advisory smlouvu na zhotovení Studie dopadů Fit for 55 na hospodářství ČR. Tato


Rozšíření sankčního režimu vůči Rusku v reakci na ozbrojenou agresi Ruska vůči Ukrajině
Kurzy.cz | 11:23:20
V reakci na ozbrojenou agresi Ruska vůči Ukrajině schválila v pátek 25. února 2022 v Bruselu mimořádná Rada EU pro zahraniční věci (FAC)


Sbírky a humanitární pomoc Ukrajině
Kurzy.cz | 10:19:37
CELOSTÁTNÍ SBÍRKY NA POMOC UKRAJINĚ


Středočeský: Informace pro obce a české i ukrajinské občany v souvislosti s migrační vlnou z Ukrajiny
Kurzy.cz | 10:14:10
V souvislosti s očekávanou migrační vlnou z Ukrajiny přinášíme přehled informací pro obce i české a ukrajinské občany, jak postupovat a kam se obrátit. Pro veřejnost: Osoby prchající z oblastí válečného konfliktu vyvolaného ruskou invazí na svrc...


Zpracování a ochrana osobních údajů na MZV ČR
Kurzy.cz | 09:44:00
a) právo na přístup k osobním údajům, čl. 15 GDPR


MŽP reaguje na tvrzení "Kvůli ruské invazi na Ukrajinu je Zelená dohoda pro Evropu mrtvá"
Kurzy.cz | 01:00:00
MŽP reaguje na tvrzení, které se nyní objevuje v některých médiích a říká: Kvůli ruské invazi na Ukrajinu je Zelená dohoda pro Evropu mrtvá.


Do Bohumína přijeli prvním speciálním vlakem ukrajinští uprchlíci. Na místě byl kvůli chybějící koordinaci chaos
Hospodářské noviny | 20:18:00
Do Bohumína měl v sobotu kolem čtvrté odpoledne přijet speciální vlak z polské Přemyšle, který měl přivézt uprchlíky z Ukrajiny, v níž Rusko ve čtvrtek rozpoutalo válku. Kolem třetí hodiny je ještě historické nádraží slezského města téměř prázdné. V...


Hackerem snadno, rychle a bez námahy: Jaký smysl má zapojit se do útoků na ruské webové servery
Hospodářské noviny | 19:40:00
V souvislosti s válkou na Ukrajině se vynořilo velké množství služeb, které nabízejí možnost stát se „hackerem snadno a rychle“. Pravděpodobně prvním takovým webem byl vug.pl/takeRussiaDown.html, ale záhy se vyrojila spousta dalších....


Vojáku, zavoláme tvojí mámě. Jak se Ukrajinci brání ruské agresi i v informačním prostoru
Hospodářské noviny | 18:22:00
Obrněné ruské kolony mířící na velká ukrajinská města jako by v sobotu ztratily dech. Bývalý náčelník generálního štábu estonské armády a nynější europoslanec Riho Terras zveřejnil údajný zápis ze schůzky ruského vedení, podle nějž jsou Vladimir...


O naše Ukrajince se postaráme, přivezeme do Česka jejich rodiny a ubytujeme je, slibuje kamionová firma
Hospodářské noviny | 17:30:00
Konstantyn Riabchych je jedním ze čtyř desítek ukrajinských řidičů, kteří jezdí s kamionem pro dopravní firmu MD Logistika z Dašic na Pardubicku. Na východě Čech žije už tři roky, na Ukrajině, ve městě Korsuň-Ševčenkivskyj, které leží 150 kilometrů...


Pod tlakem invaze Německo mění opatrný přístup k Moskvě i tabu na vývoz zbraní
Respekt | 22:11:24
Berlín dodá Ukrajině protitankové i protiletadlové střely, už dřív zmrazil plynovod Nord Stream 2Konvoj místo dodávky. Sbírka pro Ukrajinu nečekaně naplnila Skautský institut
Respekt | 20:30:04
Ukázalo se, že zájem dárců je obrovský, říká ředitel institutu Miloš Říha.Člověk v tísni: Humanitární pomoc obnovíme, jakmile se situace stabilizuje
Respekt | 20:05:28
S mediálním koordinátorem Člověka v tísni pro Ukrajinu Petrem Štefanem o tom, jak probíhá organizace pomoci v této zemi i na jejích hranicíchPodle Rakušana z Ukrajiny do Česka zatím prchlo 1000 až 2000 lidí
Eurozpravy-domácí | 19:59:00
Ministerstvo vnitra odhaduje, že z Ukrajiny do Česka přijelo nyní mezi 1000 a 2000 Ukrajinců. Oficiální cestou přes pobytová zařízení a žádosti o pomoc jich zatím prošly jenom stovky. Vláda má v první fázi připraveno 5000 míst, které je schopná a ochotná nabídnout, další místa bude poptávat u krajů. České televizi to po dnešním jednání krizového štábu ministerstva vnitra řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).


Lidem chodí sms zprávy s falešným povolávacím rozkazem
Eurozpravy-domácí | 18:27:00
Ministerstvo obrany varuje občany před falešnou zprávou rozesílanou na mobilní telefony, která obsahuje předvolání příjemce na toto ministerstvo.


Zelenskyj hovořil s premiérem Fialou o aktuální situaci na Ukrajině
Eurozpravy-zahraniční | 21:32:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj hovořil s premiérem Petrem Fialou o aktuální situaci na Ukrajině. Na twitteru dnes napsal, že obsahem rozhovoru byla konkrétní pomoc, nic bližšího k ní ale nesdělil.


Německo otočilo. Ukrajině poskytne zbraně proti Rusku
Eurozpravy-zahraniční | 20:31:00
Německá vláda změnila názor a rozhodla se poskytnout Ukrajině zbraně na pomoc v boji proti ruské agresi.


Prvoligový český fotbal hrál za Ukrajinu. Hráči i fanoušci se vyslovili proti válce
Eurozpravy-sport | 20:06:00
V sobotu se odehrála první várka zápasů 23. kola tuzemské fotbalové Fortuna ligy. Jednalo se tak o první ligobvé zápasy po čtvrtečním vpádu ruských vojsk na Ukrajinu a proto se tak kluby a fanoušci rozhodli podpořit Ukrajinu a vyslovit se tak jednoznačně proti válce. Neje například skandováním "Ukrajina, Ukrajina!", ale i třeba žlutými tričky podporujícími Ukrajinu či speciálními dresy v případě Plzně.


Jako na náměstí Nebeského klidu. Ukrajinec zastavil okupační ruské tanky vlastním tělem
Reflex | 19:45:00
Na twitterovém účtu ukrajinského zpravodajského webu Ukrinform se objevilo působivé video, které ihned vyvolalo obrovskou odezvu na sociálních sítích. Je na něm muž, který se beze zbraně vrhl na ruský okupační tank a tím ho zastavil. Podívejte se na video v úvodu článku.


Žádný SWIFT pro některé ruské banky. Návrh Bruselu podporují USA i Británie
idnes.cz | 23:46:00
Evropská komise navrhne lídrům členských zemí Evropské unie vyřadit určitý počet ruských bank z globálního systému SWIFT, který je klíčový pro mezinárodní finanční transakce. Oznámila to dnes její předsedkyně Ursula von der Leyenová, která označila postup ruské armády na Ukrajině za barbarský čin. EU postupuje v koordinaci se Spojenými státy, Kanadou a Británií.


Hackeři ve válce. Anonymous shodili web Kremlu a nabourali státní televizi
idnes.cz | 22:49:00
Web ruské státní televize RT se stal terčem kybernetického útoku, který jej dočasně vyřadil z provozu. Přihlásila se k němu hackerská skupina Anonymous, která v reakci na invazi Ruska na Ukrajinu vyhlásila Rusku kybernetickou válku. Stanice podle kritiků šíří ruskou vládní propagandu.


Zastavte válku. Evropané nepolevují v protestech proti invazi na Ukrajinu
idnes.cz | 22:41:00
V evropských městech v sobotu třetím dnem po sobě vyšly do ulic desetitisíce lidí, aby protestovaly proti invazi ruských sil na Ukrajinu. Na demonstraci v estonském Tallinnu se podle odhadu policie sešlo na 30 tisíc lidí, přes deset tisíc účastníků měly protesty ve finských Helsinkách a ve švýcarském Bernu. Demonstrovalo se i v Praze.


Do Bohumína přijeli prvním speciálním vlakem ukrajinští uprchlíci. Na místě byl kvůli chybějící koordinaci chaos
iHned.cz | 20:18:00
Do Bohumína měl v sobotu kolem čtvrté odpoledne přijet speciální vlak z polské Přemyšle, který měl přivézt uprchlíky z Ukrajiny, v níž Rusko ve čtvrtek rozpoutalo válku. Kolem třetí hodiny je ještě historické nádraží slezského města téměř prázdné. V...


Hackeři ve válce. Anonymous shodili web Kremlu a nabourali státní televizi
lidovky.cz | 23:59:00
Web ruské státní televize RT se stal terčem kybernetického útoku, který jej dočasně vyřadil z provozu. Přihlásila se k němu hackerská skupina Anonymous, která v reakci na invazi Ruska na Ukrajinu vyhlásila Rusku kybernetickou válku. Stanice podle kritiků šíří ruskou vládní propagandu.


EU přestavila sankce, které mají přiškrtit ruské zdroje. Chce zmrazit aktiva centrální banky, část bank mimo SWIFT
lidovky.cz | 23:46:00
Evropská komise navrhne lídrům členských zemí Evropské unie vyřadit určitý počet ruských bank z globálního systému SWIFT, který je klíčový pro mezinárodní finanční transakce. Oznámila to dnes její předsedkyně Ursula von der Leyenová, která označila postup ruské armády na Ukrajině za barbarský čin. EU postupuje v koordinaci se Spojenými státy, Kanadou a Británií.


Zastavte válku. Evropané nepolevují v protestech proti invazi na Ukrajinu
lidovky.cz | 22:52:06
V evropských městech v sobotu třetím dnem po sobě vyšly do ulic desetitisíce lidí, aby protestovaly proti invazi ruských sil na Ukrajinu. Na demonstraci v estonském Tallinnu se podle odhadu policie sešlo na 30 tisíc lidí, přes deset tisíc účastníků měly protesty ve finských Helsinkách a ve švýcarském Bernu. Demonstrovalo se i v Praze.


Dívka (26) si pochvaluje vztah s dvakrát tak starým mužem: Je velice něžný!
blesk | 22:45:00
Angličanka chodí s mužem ve věku svého otce. Přestože se jim někteří vysmívají, svou lásku na veřejnosti neskrývají. Žena si na starším muži nejvíce cení jeho slušnosti a vychvaluje si i sexuální život.


Zemřel vášnivý sběratel letadel Karel Tarantík (†72): Zakladatel Air Parku nepřežil pád z lešení
blesk | 21:35:00
Další letoun už do své pozoruhodné sbírky Karel Tarantík (†72) nezařadí. Vášnivý sběratel a nadšenec do civilních i armádních strojů, který na své zahradě ve Zruči u Plzně založil muzeum Air Park, zemřel v pátek 25. února po pádu z lešení.


Krejčí (Portu): Nabízíme drobným investorům přístup k vzácným sběratelským předmětům, private equity nebo zajímavým firemním dluhopisům
Kurzy.cz | 23:46:48
Unikátní sběratelské předměty nebo třeba private equity investice byly tradičně pro investory s velkým kapitálem, protože jejich pořizovací ceny byly vysoké. To se nám díky Portu Gallery podařilo změnit, protože na ní si mohou drobní investoři koupit...


Jak lze pomoci Ukrajině? Užitečné odkazy i sbírka, kterou znásobí ČSOB
Kurzy.cz | 22:05:10
Češi ukazují obrovskou vlnu solidarity s válkou zasaženou Ukrajinou. Ztělesněna je penězi, nabídkou humanitární pomoci nebo ubytování a stravy těm, kdo ze země musejí utéci do bezpečí.


Mimořádná schůze vlády ČR - 27. února 2022
Kurzy.cz | 21:59:02
V neděli 27. února od 12.30 se ve Strakově akademii sejde k mimořádnému jednání vláda Petra Fialy k aktuální bezpečnostní situaci vyvolané ruskou agresí vůči Ukrajině. Upozorňujeme, že kvůli nepříznivé epidemické situaci bude počet novinářů na tiskové ...


Urychlí a zpřísní se regulace kryptoměn kvůli strachu z obcházení sankcí?
Kurzy.cz | 20:43:28
V dnešních Perličkách týdne se podíváme na výběr těch nejdůležitějších a nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn, které se udály v posledních 7 dnech.


Do Česka přijíždějí první váleční uprchlíci z Ukrajiny. Hlavně ženy a děti.
Kurzy.cz | 20:11:00
Do Česka přijíždějí první váleční uprchlíci z Ukrajiny. Hlavně ženy a děti. Správa uprchlických zařízení zajistila ubytování zatím zhruba pro 150 lidí. Polovině přidělili lůžka, která nabídli třeba hoteliéři.


Vláda v neděli mimořádně zasedne kvůli bezpečnostní situaci
Eurozpravy-domácí | 23:07:00
Vláda se v neděli ve 12:30 mimořádně sejde, aby jednala o aktuální bezpečnostní situaci vyvolané ruskou agresí vůči Ukrajině. Dnes večer to oznámil Úřad vlády. Bližší informace o obsahu jednání zatím nejsou známy.


Macron mluvil s Lukašenkem o stažení ruských vojáků z Běloruska
Eurozpravy-zahraniční | 23:43:00
Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes v telefonickém rozhovoru s Alexandrem Lukašenkem vyzval tohoto běloruského vůdce, aby žádal stažení ruských jednotek z běloruského území. Informoval o tom Elysejský palác. Macron také po jednání bezpečnostní rady státu řekl, že Francie dodá Ukrajině více vojenského vybavení a zbraní. Konkrétněji to však neupřesnil.


Pobaltí uzavírá Rusku vzdušný prostor, Německo se na to chystá
Eurozpravy-zahraniční | 23:29:00
Litva, Lotyšsko a Slovinsko se dnes přidaly k zemím, které po invazi na Ukrajinu uzavírají vzdušný prostor pro ruská letadla. Informovaly o tom dnes tamní vlády. Stejný krok plánuje Estonsko a také Německo. Německý ministr dopravy Volker Wissing dnes toto opatření podpořil a dal úřadům pokyn, aby se na zákaz letů ruských strojů připravily.


RB OSN bude hlasovat o svolání mimořádného zasedání Valného shromáždění
Eurozpravy-zahraniční | 23:04:00
Rada bezpečnosti OSN se chystá v neděli hlasovat o svolání zvláštního zasedání Valného shromáždění kvůli ruské invazi na Ukrajinu. Informovala o tom dnes agentura Reuters.


Ministři zahraničí EU se opět sejdou, budou jednat i o podpoře ukrajinské armády
Eurozpravy-zahraniční | 22:59:00
V neděli se kvůli ruské invazi na Ukrajinu znovu sejdou ministři zahraničí Evropské unie. Na twitteru o tom informoval šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Jednat se bude o podpoře ukrajinské armády i dalších sankcích proti Rusku. Šéf Evropské rady Charles Michel uvedl, že EU usnadní dodávky vojenské pomoci na Ukrajinu.


Ostrov Sumatra zasáhlo zemětřesení
Slunečno.cz | 23:09:00
Národní agentura pro zmírňování následků katastrof vydala hlášení, že zemětřesení poškodilo kolem pěti set domů a donutilo k evakuaci kolem šesti tisíc obyvatel. Většina obyvatel využila dočasné provizorně zbudované úkryty. Některé domy v okrese Pasaman otřesy vážně poškodily a budou muset být strženy. Síle hlavního otřesu neodolala jedna ze škol a celá se zřítila stejně jako některé domy. Mohutné zemětřesení odstartovalo i nebezpečné...


Koho se dotknou sankce na obchod s Ruskem? Zabolí některé letecké firmy či dodavatele do rafinerií
iHned.cz | 14:54:00
Kromě ruských bank se nejnovější sankce EU, které reagují na ruskou agresi na Ukrajině, týkají také některých strategických oborů. Zasáhnou dodávky pro energetiku, mají zabránit prodeji technologií použitelných pro výrobu zbraní, tedy polovodičů a...


Koho se dotknou sankce na obchod s Ruskem? Zabolí některé letecké firmy či dodavatele do rafinerií
Hospodářské noviny | 14:54:00
Kromě ruských bank se nejnovější sankce EU, které reagují na ruskou agresi na Ukrajině, týkají také některých strategických oborů. Zasáhnou dodávky pro energetiku, mají zabránit prodeji technologií použitelných pro výrobu zbraní, tedy polovodičů a...


Týden s technologiemi: Dezinformace a omezení svobody slova místo podvodů na seznamce
Hospodářské noviny | 00:05:00
Krásný a dobrý týden za sebou nemáme, omlouvám se. Původně jsme měli začít tím, jak se podvodníci modernizovali a místo tradičního lákání peněz z oblouzněných partnerů je lákají na investice do kryptoměn. V Americe už pro „sňatkové podvody...


Týden s technologiemi: Dezinformace a omezení svobody slova místo podvodů na seznamce
iHned.cz | 00:05:00
Krásný a dobrý týden za sebou nemáme, omlouvám se. Původně jsme měli začít tím, jak se podvodníci modernizovali a místo tradičního lákání peněz z oblouzněných partnerů je lákají na investice do kryptoměn. V Americe už pro „sňatkové podvody...


Západ chce odpojit ruské banky od SWIFT a zmrazit aktiva centrální banky. Rusko hrozí zabavením majetků i koncem veškerých dohod
Kurzy.cz | 21:03:00
Evropská komise (EK) se společně s lídry nejlidnatějších zemí Evropské unie, Spojenými státy, Kanadou a Británií dohodla na snaze odpojit vybrané ruské banky od globálního systému SWIFT, který je klíčový pro mezinárodní finanční transakce.


Ukrajina: Kdo pomáhá?
Mladý Podnikatel | 15:03:29
České firmy pomáhají Ukrajině. Jsme web zaměřený na podnikatele a inspiraci, a tak přinášíme výběr firem, které nečekaly a vydaly se ihned na pomoc. Inspirujte se od nich i vy a přispějte na pomoc Ukrajině.
The post Ukrajina: Kdo pomáhá? first appeared on MladýPodnikatel.cz.


Nový Opel Kadett by mohl být zajímavým retro návratem. Jak by se vám takhle líbil?
Auto.cz | 19:50:00
I když se v nabídce automobilky Opel přestalo objevovat v 90. letech, jméno Kadett má stále sílu.


Hepčík! Promiňte, to je jen alergie
E15-ekonomika | 00:00:00
Doba, kdy obyčejné kýchnutí nebo odkašlání si, vedlo k téměř hysterickým reakcím okolí a k lynčování za úmyslné šíření covidu, je už naštěstí pryč. Ovšem alergici to nemají lehké ani dnes. Jak zmírnit projevy alergie a usnadnit si život?


Hepčík! Promiňte, to je jen alergie
E15-politika | 00:00:00
Doba, kdy obyčejné kýchnutí nebo odkašlání si, vedlo k téměř hysterickým reakcím okolí a k lynčování za úmyslné šíření covidu, je už naštěstí pryč. Ovšem alergici to nemají lehké ani dnes. Jak zmírnit projevy alergie a usnadnit si život?Return to top