Celkem 149977 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 27.03.2022


ReiserFS je označen za zastaralý, AMD nabírá další linuxové inženýry
Root.cz | 01:00:06
Qualcomm také nabídne podporu AV1, vývojová verze Wine 7.5, LLVM 14.0.0 s řadou novinek, Mozilla a předplatné MDN, Eutelsat zatím zklamán z UHD.


Pomocí ženě dnes riskujete žalobu za harašení, míní moderátor Aleš Cibulka
revue.idnes.cz | 01:00:06
V moderátorské branži patřil Aleš Cibulka (45) k těm nejvytíženějším, až jednou řeklo jeho tělo dost. Se syndromem vyhoření, který jej potkal před několika lety, se dokázal vypořádat. O svém milovaném rozhlasu i psaní o hereckých hvězdách promluvil v rozhovoru pro týdeník 5plus2.


Vyhrajte s Nedělním Bleskem film Eternals na DVD nebo Blu-ray
blesk | 01:00:13
Pošlete správnou odpověď a vyhrajte!


Autofotka týdne: Purosangue oficiálně, první obrázek SUV od Ferrari
Auto-iDNES.cz | 01:00:29
Enzo Ferrari se v hrobě otočil od roku 1987 určitě už několikrát. Slavný neruda, který nejslavnější automobilku světa vytvořil právě i díky své tvrdohlavosti a umanutosti, by však asi nového plnokrevníka (italsky „purosangue“) nakonec přijal za svého. Dnešek patří jednoznačně SUV. Takže se ho dočkáme i pod značkou Ferrari.


KVÍZ: Termín podání daňového přiznání se blíží. Víte, jak na daních ušetřit?
Finance-iDNES.cz | 01:00:48
Na odevzdání růžového formuláře máte ještě minimálně pět dní. Uplatnili jste všechny odpočty a nárokovali všechny možné slevy? Ušetřit můžete tisíce, když víte jak na to. Znáte termíny a lhůty? Víte, jaké existují výjimky a jaké sankce vám případně hrozí? Ověřte si své znalosti v dnešním kvízu.


Láska je pro ukrajinské děti nejlepší lék na válečné utrpení, míní psycholog
idnes.cz | 03:00:24
Měsíc války na Ukrajině vyhnal ze svých domovů na 4,3 milionu lidí, velkou část tvoří děti. Ruská válečná mašinérie tak připravila celou jednu generaci o bezstarostné dětství. Podle psychologů je přitom pocit bezpečí a fungující rodina zcela zásadní pro jejich zdravý vývoj.


Bankrotu Ukrajiny se nebojím, u věřitelů si vylepšila pověst, říká ekonomka
idnes.cz | 03:00:24
Ukrajina je hluboce zadlužená země, navíc ve válečném stavu. Jak vypadá ekonomická situace v zemi teď a jaké výzvy ji čekají na konci války? Podle ekonomky a bývalé zástupkyně ČR při Světové bance Jany Matesové se nemusí bát poválečného bankrotu, naopak mohou vzít Ukrajinci masivní obnovu jako příležitost k modernizaci země.


Příznivci Ruska se ukrývají za slovanské spolky. Z nich pak šíří propagandu
idnes.cz | 03:00:25
V Česku fungují na první pohled neškodné spolky, které však šíří prokremelskou propagandu. Navazují přitom na myšlenku panslavismu, neboli slovanské soudržnosti, pro kterou je typické vymezení se proti Západu. Invazi na Ukrajinu zastánci těchto myšlenek obhajují tím, že Rusko jen brání tradiční hodnoty a vrací Slovanům jejich „jednotu“.


Už vyhlížíte dovolenou? Víme, kde se nudit nebudete!
Reflex | 03:00:30Čeští dobrovolníci už zřejmě bojují na Ukrajině
Tiscali-zprávy | 00:49:30
Ukrajinský novinář Ilja Ponomarenko ze serveru Kyiv Independent dnes na twitteru zveřejnil snímek, který podle něj zachycuje české dobrovolníky bojující na Ukrajině proti ruským silám.


Další ruská fronta? Ázerbájdžánský dron údajně napadl cíle v Náhorním Karabachu
idnes.cz | 00:05:00
Ázerbájdžánská vojska pomocí bezpilotního letounu napadla síly arménských separatistů v Náhorním Karabachu, kde působí i ruské mírové jednotky, uvedla agentura TASS s odvoláním na ruské ministerstvo obrany. Ázerbájdžánské ministerstvo obrany ozbrojený incident v oblasti, kde je rozmístěn ruský mírový kontingent, popřelo.


Válka odkládá stavby ve městech. Firmy se vzdávají i vysoutěžených zakázek
idnes.cz | 04:00:08
Rostou ceny energií. Zdražuje materiál, chybějí lidé a stavby se buďto zpomalují, nebo prodražují. Investicím nepřál už covid–19 a oddaluje je i válka na Ukrajině. Pod tlakem jsou nejen silničáři, ale i vedení měst. A začíná narůstat nervozita.


VIDEO: Jako Robocop. Muž se narodil bez části ruky, nyní využívá robotickou
Denik.cz | 05:31:00
K Jonáši Kešnarovi z Jindřichova Hradce nebyl osud od začátku moc přívětivý. Narodil se bez předloktí pravé ruky, ale dá se mluvit o tom, že měl tak trochu štěstí na sudičky. Daly mu do vínku optimismus a obrovskou vůli sportovat. Mladý muž zaujme i lidi, kteří se sportu nevěnují. Nejde totiž přehlédnout jeho "náhradní" bionická ruka, která se hodně podobá té, kterou měl akční hrdina Robocop. 


Ženám rozštípal lebky. Robert Shulman si liboval v sadismu, trestu smrti unikl
Denik.cz | 05:00:00
Když New York v roce 1995 obnovil pozastavený trest smrti, stal se prvním odsouzencem, jemuž byl tento trest udělen, muž jménem Robert Shulman. Byl to bývalý třídič na poště v Hicksville. Ale také sériový vrah, který od roku 1991 do svého zatčení v roce 1996 zabil pět prostitutek. Popravě však nakonec unikl.


Karibské turné Williama a Kate přineslo kontroverze. Došlo i k rušení programu
Denik.cz | 04:22:00
Britský princ William s manželkou, vévodkyní Catherine, se vypravili na turné po bývalých britských koloniích v Karibiku. Jejich cestu na Jamajku a Belize ovšem zkomplikovaly protesty domorodců. Těm vadí, že se britská monarchie stále neomluvila za kolonialismus. Turné tak poznamenalo hned několik kontroverzních momentů.


Sankce kvůli válce: Podniky ruských majitelů v Česku již začínají mít problémy
Denik.cz | 04:05:00
Je to trochu detektivka. České úřady stále pátrají po majetku Rusů, kteří podléhají sankcím Evropské unie kvůli válce na Ukrajině. V současné době se zabývají financemi několika osob a desítkami subjektů v řádu stovek milionů korun. Konflikt na východě Evropy ovšem začínají pociťovat i ruští podnikatelé v Česku, kteří na sankčním seznamu nejsou. Některé tyto firmy už varovaly před dopady na zaměstnanost.


Lidé si zřejmě nestihnou vyměnit staré kotle. Za jejich používání hrozí pokuta
Denik.cz | 04:00:00
Ani opakovaná varování a miliardy poskytnuté na kotlíkové dotace dosud nepřesvědčily řadu majitelů rodinných domů, aby si včas vyměnili zastaralé kotle 1. a 2. emisní třídy na uhlí za nové, modernější.


Předpověď počasí s brzkým oteplením nepočítá. Naopak se dostaví deště
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Počátkem příštího týdne teploty sice vyrostou až na 20 stupňů, poté se ale prudce ochladí. Podle dlouhodobé předpovědi meteorologů se opětovného výrazného oteplení navíc jen tak nedočkáme.


Ukrajina hlásí zatčení špióna a ruskou střelbu do vlastních řad
Eurozpravy-zahraniční | 05:12:00
Ukrajinské síly zatkly ve Lvově muže podezřelé z podílu na přípravě ruského raketového útoku na město a ze špionáže. S odkazem na guvernéra Lvovské oblasti o tom informovala agentura AP.


Zelenskyj žádá NATO o stíhačky a tanky na osvobození Mariupolu
Eurozpravy-zahraniční | 04:56:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj opětovně žádal mezinárodní společenství o dodávky stíhaček, tanků a těžkých zbraní. Chtěl by je využít zejména k osvobození lidí v obléhaném ukrajinském městě Mariupol.


Předpověď počasí s brzkým oteplením nepočítá. Naopak se dostaví deště
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Počátkem příštího týdne teploty sice vyrostou až na 20 stupňů, poté se ale prudce ochladí. Podle dlouhodobé předpovědi meteorologů se opětovného výrazného oteplení navíc jen tak nedočkáme.


Metr a půl pod zemí. V Číně našli druhou černou skříňku zříceného letadla
idnes.cz | 07:28:00
Šest dní po havárii letadla China Eastern Airlines, které mělo na palubě 132 lidí, se našla druhá černá skříňka. Nalezené zařízení by mělo pravděpodobně obsahovat záznamy letových údajů, našlo se metr a půl pod zemí. S odkazem na agenturu Nová Čína o tom informují zahraniční agentury.


Podivný manévr vycházející basketbalové hvězdy. Lidé řeší, jestli to byl úmysl
bleskove.cz | 07:22:00
Devatenáctiletá potenciální jednička letošního draftu NBA Mathurin vítězně rozpřahuje ruce, odchází z palubovky a dotýká se ňadra roztleskávačky.


Před rokem zemřel miliardář Kellner: Otazníky kolem nehody - nebezpečné manévry a jediný přeživší
blesk | 07:27:00
Přesně před rokem tragicky zahynul Petr Kellner (†56), nejbohatší Čech, vlivný podnikatel a většinový majoritní vlastník holdingové společnosti PPF Group N.V. Osudným se mu stal adrenalinový sport heliskiing, který provozoval na Aljašce. Zemřel při havárii helikoptéry, která měla jeho a další nadšence vynést na hřeben, z něhož chtěli sjíždět na snowboardech. Proč se stroj zřítil, není dosud jasné. Kolizi ale patrně předcházely manévry nízko nad vrcholkem hory.


Na stíhačky a tanky se vám jen práší, my je potřebujeme! Zelenskyj znovu prosí o pomoc
blesk | 07:19:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj opětovně žádal mezinárodní společenství o dodávky stíhaček, tanků a těžkých zbraní. Chtěl by je využít zejména k osvobození lidí v obléhaném ukrajinském městě Mariupol. Zelenskyj to řekl ve videu zveřejněném na stránkách úřadu prezidenta krátce před půlnocí.


Náhlá smrt bubeníka (†50) Foo Fighters: Měl v sobě koktejl drog a alkoholu!
blesk | 06:36:00
V pátek zesnulý bubeník americké rockové skupiny Foo Fighters Taylor Hawkins měl v těle stopy deseti různých psychotropních látek a léků. V sobotu to oznámil kolumbijský úřad prokurátora na základě předběžné analýzy moči hudebníka. Příčina smrti zatím není známá. Informovala o tom agentura AP.


Bude novou rolí pít divákům krev? Nicolas Cage je totiž Drákula!
blesk | 06:00:00
Od doby, kdy byl hollywoodskou velkohvězdou první třídy, už uplynulo hodně let. Během nich Nicolas Cage (58) postupně zabředával do stále horších a horších rolí v mizerných snímcích, které mu sice platily účty a splácely dluhy, ale jeho fanouškům spíše než cokoliv jiného pily krev. A když je řeč o pití krve... V chystané hororové komedii Renfield ztvární Cage hraběte Drákulu!


Jitka (35) bojuje se vzácnou rakovinou: Kvůli léčbě musela odjet až do Londýna!
blesk | 05:44:00
Jitka Žilinčíková (35) od loňského roku bojuje se vzácnou a zákeřnou rakovinou. Zpočátku to vypadalo nevinně, postupem času se vše začalo zhoršovat. V České republice léčba nezabrala. V Londýně ale podstoupila několik operací a lékaři stále bojují o její záchranu. 


Ústečtí kriminalisté obvinili muže (29) ze znásilnění: V Litoměřicích údajně obtěžoval děti
blesk | 05:32:00
Ze znásilnění obvinili kriminalisté devětadvacetiletého muže. Podle policie muž v Litoměřicích sexuálně obtěžoval tři nezletilé děti, z nichž jedno se stalo obětí zvlášť závažného zločinu. V případě odsouzení muži hrozí až dvanáctiletý trest odnětí svobody. 


Luxus v Košířích s výhledem do parku. Nechybí ani sauna nebo biotop
blesk | 05:15:00
Super moderní vilu v Košířích sice teprve akorát staví, na budoucí majitele, kteří se budou moct nastěhovat začátkem roku 2023 však čeká opravdu jedinečné bydlení. Moderní dvoupatrová vila bude stát v rozlehlé zahradě se starými, vzrostlými stromy, díky čemuž poskytne pocit opravdového soukromí. Cena se bude pohybovat okolo 200 milionů korun.


Změny v důchodu: Reforma zatím stojí, vláda začne u náročných profesí. Pomůže seniorům krize?
blesk | 05:10:00
Kabinet Petra Fialy (ODS) se zavázal do konce roku 2023 přijít s finálím návrhem důchodové reformy. Zatím ale panuje kolem reformy ticho. Nyní přichází vláda s prvním výkopem, který by se měl do legislativního procesu dokutálet v červnu. Jedná se o změny pro náročné profese, nově by mohli zaměstnanci ze čtvrté kategorie odcházet do důchodu dříve, aniž by byli ochuzeni o část penze. Vypadá to, že se reforma bude tak trochu skládat salámovou metodou, v červnu by se totiž měla předložit i úprava novely z předchozího volebního období. Není to ale na škodu, jak komentuje pirátka Olga Richterová. Ta navíc dodává, že zlepšení v oblasti seniorního života by mohlo přijít i díky uprchlické krizi - bytové prostory, které se pro ně shání a opravují nám totiž do budoucna zůstanou a mohly by sloužit mladým rodinám, samoživitelům, ale i právě seniorům. 


Dobrovolníci odváží živé a pohřbívají mrtvé: „Málokdo riskuje pro cizí lidi,“ říká Oleksandr
blesk | 05:00:00
Oleksandr je na seznamu čekatelů pro teritoriální obranu, čekat ale nedokáže. Spolu se svým kamarádem Alexijem už několik týdnů jezdí do nebezpečných válečných zón, aby tam přivezli zásoby. Dodávají lidem potraviny, léky i externí baterie. Některé Ukrajince se jim podaří odvézt s sebou pryč, jindy musí pohřbívat mrtvé. Jaké jsou jejich příběhy?


Putinova Šeherezáda kotví v Toskánsku: Jachtu hlídalo 40 agentů FSB, náhle zmizeli!
blesk | 05:00:00
Podle informací deníku Daily Mail čtyřicetičlenná posádka ze superjachty Šeherezáda přes noc zmizela a byla nahrazena britskou posádkou. Loď aktuálně kotví v italském Toskánsku a měla by patřit ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi. Cenu luxusního plavidla experti odhadují na necelých 15 miliard korun!


Ukrajinský běžec při náletu na Černihiv přišel o jediného syna: Manželce hrozí amputace nohy
blesk | 05:00:00
Na začátku tohoto roku Ukrajinu obletěla senzační zpráva o rekordním běžci Maximu Usovi. Muž trpící mozkovou obrnou zaběhl sto kilometrů dlouhou trať, a zapsal se tak do ukrajinské knihy rekordů. Atlet žil se svou rodinou v Černihivu na severu země. Příhraniční město po začátku invaze ruských vojsk čelilo hustému bombardování, během kterého zahynul i Maximův jediný syn.


Kdo posílil Putina? Experti ukázali na dosud neznámého „spoluviníka“ války
blesk | 05:00:00
Bývalý americký prezident Donald Trump zřejmě ukrajinsko-ruské válce pootevřel vrátka, když svými činy destabilizoval demokracii v Evropě, oslabil Ukrajinu, názorově rozdělil Severoatlantickou alianci a ruskému vůdci nejednou vyšel vstříc, tvrdí experti. Republikán dokonce v roce 2014 podpořil anexi Krymu. Později intenzivně kritizoval ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, kterého se pokoušel zmanipulovat skrz pozastavený dovoz zbraní ze Spojených států. Trumpově ustavičné kritice se nevyhnula ani samotná Ukrajina, proti které vedl bývalý prezident pomlouvačnou kampaň.


Ženy pro Blesk o bydlení s uprchlíky: „Omezení komfortu je nesrovnatelné s tím, co zažili“
blesk | 05:00:00
Petra a Klára už několik dnů spolubydlí s ukrajinskými uprchlíky a svěřily se Blesk Zprávám, jak to zvládají. „Naše děti si s jejich dětmi rády hrají na zahradě, jazyková bariéra je nezajímá,“ uvedla Petra. „Vaříme a večeříme společně, povídáme si. Když ale Julia slyší zprávy o bombardování a o tom, co se děje, pláče. Na zprávy v televizi se dívat nechce," řekla Klára o mamince z Kyjeva. Se zkušenostmi se svěřily také Anežka a Michaela, které spolu se svými rodinami přenechaly uprchlíkům celý byt. Co musely všechny tyto ženy vyřešit a jak bydlení s ukrajinskými rodinami probíhá?


Mamince Ladě (32) na návštěvě praskla výduť v mozku: O časované bombě nikdo nevěděl
blesk | 05:00:00
Když šla Lada Karafiátová (32) z Horních Životic na návštěvu k sestře, nikdy by jí nenapadlo, že domů už se možná nevrátí. Mladé mamince dvou holčiček (7,4) tehdy před dvěma lety nečekaně praskla mozková výduť, lékaři ji sice zachránili, následky jsou ale obrovské.


Zvláštní záliba herce Bareše: Funerální turistika! Prochází hřbitovy a…
blesk | 05:00:00
Má dost morbidní choutky. Igor Bareš (55) miluje hřbitovy a chodí se tam procházet. Občas i ukořistí nějaký předmět na památku. Kolegové o jeho libůstce vědí, naposledy Ťulda Brousek (64) věnoval herci lebku.


Sylvester Stallone koupil vilu na Floridě: »Schovaná« pohádka za 412 mega!
blesk | 05:00:00
Herec Sylvester Stallone (75) rozhodně finanční krizí netrpí. Jednu svou přepychovou vilu prodal, další koupil. V mínusu se pro své manipulování s nemovitostmi nenachází - a to i přesto, že tu aktuální v Hidden Hills pořídil za 18,2 milionu dolarů (412 milionů korun).


Veronika Žilková po odchodu Stropnického: Upnula se na Agátu! Čemu se vyhýbá?
blesk | 05:00:00
Herečka Veronika Žilková (60) si v posledních dnech prošla peklem. Nejdřív se s ní její manžel Martin Stropnický (65) rozešel přes e-mail, a pak její syn Cyril (32) skončil v nemocnici se srdeční příhodou. Jediná, kdo jí vykouzlí úsměv na rtech je její dcera Agáta (36), která je totiž i její nejlepší kamarádkou. 


8 let po smrti Bartošové (†48): Kdo se »napakoval« na Ivetě?!
blesk | 05:00:00
Konečně! Pořadatel oznámil finální termín vzpomínkového koncertu na Ivetu Bartošovou (†48), který pojmenoval Ve jménu IVETY. Mnoho naštvaných fanoušků, kteří chtěli za neustále odkládanou akci vrátit vstupné, ale producenti to doposud odmítali, by se mělo dočkat letos 2. října. Nad představením se nicméně stále vznáší jedno velké ALE!


Na Ukrajině umírají novináři, zraněných jsou desítky: Proč Rusové útočí na média?
blesk | 05:00:00
Během konfliktu na Ukrajině už zemřelo nejméně 6 novinářů (podle ukrajinské prokuratury dokonce 12, a jen těch ze zahraničí) a hovoří se o desítkách zraněných. Mezi mrtvými je např. kameraman americké televize Fox News Pierre Zakrzewski, který dokumentoval např. války v Sýrii a Afghánistánu. Novináři a televizní štáby působící na Ukrajině vypovídají, že i přes to, že jsou označeni jako novináři, ruská vojska je opakovaně napadají. Porušují tím Ženevské úmluvy, podle kterých jsou novináři chráněni jako civilisté. Mediální teoretička Alice Němcová Tejkalová Blesk Zprávám řekla, proč je úloha zejména v tomto válečném konfliktu tak důležitá.


Naďa přežila bombardování mariupolského divadla: Všude byla krev a chaos
blesk | 05:00:00
Paní Naďa žila v Mariupolu, a když začala válka, byl při ostřelování zasažen i jejich dům. Ukryla se proto stejně jako více než tisíc dalších lidí v tamním divadle. To, že výbuch přežili, bylo obrovské štěstí. Do suterénu, odkud po dopadu bomby dokázali uniknout, se přitom přestěhovali jenom den před výbuchem. Naďa popsala, že po útoku všude panoval chaos a místo bylo pokryté krví. Jejím příbuzným navíc zachránila život naprostá maličkost. 


Jako první Ukrajinka zdolala Everest i K2: Sexy horolezkyně teď bojuje proti Rusům!
blesk | 05:00:00
Ukrajinská horolezkyně a politička Irina Galayová (33) je další ženou, která se připojila k armádě své rodné země, aby ji uchránila před ruskými okupanty. Jako první Ukrajinka zdolala dvě nejvyšší hory světa a letos chtěla projít himálajským masivem Annapurna. Plány jí ale změnila válka.


Podivný manévr vycházející basketbalové hvězdy. Lidé řeší, jestli to byl úmysl
pikant | 07:22:00
Devatenáctiletá potenciální jednička letošního draftu NBA Mathurin vítězně rozpřahuje ruce, odchází z palubovky a dotýká se ňadra roztleskávačky.


Číňané našli druhou černou skříňku zříceného letadla, byla metr a půl pod zemí
lidovky.cz | 07:30:00
Šest dní po havárii letadla China Eastern Airlines, které mělo na palubě 132 lidí, se našla druhá černá skříňka. Nalezené zařízení by mělo pravděpodobně obsahovat záznamy letových údajů, našlo se metr a půl pod zemí. S odkazem na agenturu Nová Čína o tom informují zahraniční agentury.


Další ruská fronta? Ázerbájdžánský dron údajně napadl cíle v Náhorním Karabachu
lidovky.cz | 06:58:21
Ázerbájdžánská vojska pomocí bezpilotního letounu napadla síly arménských separatistů v Náhorním Karabachu, kde působí i ruské mírové jednotky, uvedla agentura TASS s odvoláním na ruské ministerstvo obrany. Ázerbájdžánské ministerstvo obrany ozbrojený incident v oblasti, kde je rozmístěn ruský mírový kontingent, popřelo.


Čeští dobrovolníci už zřejmě bojují proti Rusům u Kyjeva, novinář je vyfotil v Irpini
lidovky.cz | 06:57:30
Ukrajinský novinář Ilja Ponomarenko ze serveru Kyiv Independent na Twitteru zveřejnil snímek, který má zachycovat české dobrovolníky bojující na Ukrajině proti ruským silám. Podle Ponomarenka byla fotografie pořízena v Irpini u Kyjeva.


Putinova epocha končí, a je jen otázkou, kdy a za jakých okolností se tak stane
lidovky.cz | 05:00:00
Jadernou zbraň použijeme… pokud bude ohrožena sama existence Ruska, prohlásil tento týden v rozhovoru se světoznámou novinářkou Christiane Amanpourovou pro televizi CNN mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov.


Jak žijí uprchlíci v Praze? Je těžké si zvyknout na klid, syn byl po příjezdu v šoku, líčí ženy z Charkova
lidovky.cz | 05:00:00
„Zase střílejí a bombardují Charkov,“ zatřese hlavou padesátiletá Alina hned, jak položí telefon. Na displeji mobilu, který od rána bez ustání oznamuje nové a nové zprávy, ukazuje fotografii staršího manželského páru: svých rodičů, kteří ji denně informují o dění ve východoukrajinském městě.


Družstevní byty bývají levnější až o 20 procent. Hypotéku jimi ale nezaručíte
lidovky.cz | 05:00:00
Bydlet ve vlastním je snem mnoha lidí. Vzhledem k současným cenám nemovitostí je to však pro mnoho z nich nedosažitelné. Pro ty, co mají našetřeno většinu, můžou být kompromisním řešením družstevní byty, které tvoří dle expertů zhruba desetinu z celkového počtu bytů nabízených na trhu.


Před 115 lety vznikla automobilka Praga. Prvorepubliková chlouba skončila neslavně
aktuálně.cz | 06:32:00
Automobilka Praga si připomíná 115 let od svého založení. Projít si musela mnoha peripetiemi.


Oscaři se blíží. Ceremoniál trápí pokles sledovanosti, spásou má být cena diváků
Denik.cz | 06:56:00
Už z neděle na pondělí se dozvíme, kdo si odnese letošní Oscary. 94. ročník nabídne tradičně slavné tváře v publiku i na scéně, už několik let ale bojuje s poklesem divácké sledovanosti. Tříhodinový večer je pro mnohé příliš dlouhý a proslovy stereotypní a nudné. Podle průzkumů vedou v děkovné řeči tři slova - rodina, štáb a Bůh.


Práci ženám z Ukrajiny nabízejí i dopravní podniky. Zájem je o řidičky autobusů
Denik.cz | 06:30:00
Dáme vám práci. Nebojte se a přijďte. Nejen průmyslové podniky hledají zaměstnance. Dopravní společnosti chtějí zaměstnat řidičky autobusů. 


Nepředvídatelný i zraňující, říká o životě se slavným fotografem Saudková
Denik.cz | 06:30:00
Po boku slavných mužů dokážou žít jen mimořádné ženy. Platí to i v případě novinářky a ředitelky Nadačního fondu Be Charity Pavlíny Saudkové. Manželky světoznámého fotografa a excentrika Jana Saudka, který se netají mileneckými eskapádami. Ne každý ví, že Pavlína vyrůstala v Hrušovanech na Chomutovsku. Její tři děti tam pravidelně tráví prázdniny u babičky. Ty pravé prázdniny. Vesnické.


Nejsou. Nemáme. Češi kompletně skoupili spací pytle. Pro běžence
Denik.cz | 06:00:00
Solidarita a ochota pomáhat uprchlíkům neopadá ani po čtyřech týdnech trvajícího válečného konfliktu. Nárůst poptávky po campingových potřebách potvrzují i prodejci. Ty ovšem míří k uprchlíkům.


Rakušané mají s Ukrajinou jasno. Chtějí dál zůstat neutrální
Denik.cz | 05:55:00
Rakouskem od počátku války na Ukrajině rezonuje kromě pomoci uprchlíkům a jejich začleňování do společnosti jedno zásadní téma. A to, jak moc zůstat jako země neutrální, a také, kde má rakouská neutralita vlastně své hranice.


Zmatený Hradec. Lidé měli slíbené startovací byty, nyní musí čekat
Denik.cz | 05:43:00
Hradecký magistrát řeší, jestli startovací byty patří pod ubytovací kapacity pro Ukrajince prchající před válkou. Na sedm bytů se už od listopadu těšili noví nájemci. Místo klíčů, ale dostali z magistrátu dopis, že přednost mají běženci. Podle všeho je ale na vině neporozumění mezi úředníky a zastupiteli.


Rada ČNB v boji s inflací zvýší úrokové sazby na 5 procent, odhadují analytici
idnes.cz | 09:50:00
Bankovní rada České národní banky ve čtvrtek zvýší základní úrokovou sazbu zřejmě o 0,5 procentního bodu na pět procent. Počítají s tím odhady ekonomů. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 2001. Ekonomové ale nevylučují zvýšení základní sazby i o 0,75 procentního bodu.


Kvůli požáru v hotelu v centru Prahy se evakuovalo přes 200 lidí
idnes.cz | 09:46:00
Přes 200 lidí se muselo v noci na neděli evakuovat z hotelu v centru Prahy. V budově v Jilské ulici hořel sklad s IT technikou. Nikdo nebyl zraněn a po ukončení zásahu se hosté mohli vrátit do svých pokojů.


Na Chrudimsku auto srazilo chodce, řidička ujela. Muž na místě zemřel
idnes.cz | 09:28:00
Krátce po půlnoci na neděli zemřel čtyřiatřicetiletý chodec na silnici mezi obcemi Orel a Zaječice na Chrudimsku. Zřejmě ho srazilo auto, jehož řidička z místa nehody ujela. Policisté ji rychle vypátrali, v místě nehody byla registrační značka auta. Na stejném místě havaroval další vůz, jehož řidiče převezli záchranáři do nemocnice.


Útok na Lvov je odvetou za Bidena v Polsku, míní starosta. Zadrželi diverzanta
idnes.cz | 09:26:00
Lvov na západě Ukrajiny v sobotu večer opakovaně zasáhly ruské střely, zranily přinejmenším pět lidí a poškodily infrastrukturu a zapálily sklad paliv. Požár byl v neděli ráno uhašen. Podle starosty města byl útok odvetou za návštěvu amerického prezidenta Bidena v nedalekém Polsku. Ukrajinské síly zatkly muže podezřelého z podílu na přípravě útoku a špionáže.


Z paralely s Ukrajinou je mi špatně, říká autorka. Sama byla dětskou uprchlicí
idnes.cz | 08:45:00
Spisovatelka Vesna Evans ví, jaké to je, být dětským válečným uprchlíkem. Do Prahy přišla s rodiči v roce 1993. Bylo jí 10 let. Když o své zkušenosti začala psát knihu, mohla jen stěží tušit, jak aktuální v době jejího vydání bude.


Téměř tři čtvrtiny českých firem pocítí negativní dopad války, zjistil průzkum
idnes.cz | 08:10:00
Téměř tři čtvrtiny českých podniků pocítí negativní dopad válečného konfliktu na Ukrajině. Pracovní místa plánují ukrajinským uprchlíkům nabídnout více než dvě třetiny výrobních firem. Podle více než poloviny personalistů by ukrajinští občané mohli pomoci firmám zaplnit pozice, které se jim nedařilo dlouhodobě obsadit.


Číšníci a kuchaři nadobro zakotvili v jiných oborech. Do gastra se nehrnou
idnes.cz | 08:00:00
Podle kvalifikovaných odhadů z gastronomických služeb a hotelnictví odešla třetina zaměstnanců. Zaměstnanci odcházeli v první vlně zejména do retailu a dopravy, později hledali uplatnění ve službách. Zpátky do pohostinství se zpět vrátil jen zlomek z nich.


Drogy i léky. Rozbor odhalil, co měl zesnulý bubeník Foo Fighters v těle
idnes.cz | 07:49:00
V pátek zesnulý bubeník americké rockové skupiny Foo Fighters Taylor Hawkins měl v těle stopy deseti různých psychotropních látek a léků. V sobotu to oznámil kolumbijský úřad prokurátora na základě předběžné analýzy moči hudebníka. Příčina smrti zatím není známá.


Válka na Ukrajině zasáhne tři čtvrtiny českých firem. Nejhůře na tom budou automobilky, ukázal průzkum
iHned.cz | 09:28:00
Téměř tři čtvrtiny českých podniků pocítí negativní dopad válečného konfliktu na Ukrajině. Pracovní místa plánují ukrajinským uprchlíkům nabídnout více než dvě třetiny výrobních firem. Podle více než poloviny personalistů by ukrajinští občané mohli...


Hynek Čermák promluvil o ženě, přátelství s Vítem Bártou i práci v nevěstinci
revue.idnes.cz | 09:32:00
Hynek Čermák (49) promluvil o seznámení s manželkou Veronikou mladší o dvacet let i přátelství s bývalým ministrem dopravy Vítem Bártou. Herec také zavzpomínal na dobu, kdy dělal bodyguarda celebrit či vyhazovače z nevěstince. Rozpovídal se i na téma focení žen a aktů, které je jeho velkým koníčkem.


Ztřeštěné Final Fantasy motokáry učarují fandům nekonečné ságy! Recenze Chocobo GP
blesk | 09:30:00
Arkádové závody motokár patří neodmyslitelně do světa videoher už dlouhé tři dekády. I hrdinové z nekonečné RPG ságy Final Fantasy mají občas chuť závodit. Novinka Chocobo GP pro konzoli Nintendo Switch přináší ztřeštěné závody s roztomilými postavičkami, které ocení zejména fandové zmíněné série, ale také příznivci multiplayeru.


Ukrajinci si zvykají na nový domov: Čeština půjde dětem rychle, dospělí musí debatovat
blesk | 09:15:00
V jedné místnosti maminky s batolaty, v druhé starší děti s pilkami a se dřevem a ve třetí ženy za sporákem. Všichni dohromady pak v učebně trénují, jak se česky řekne »Добрый день«, nebo «Сколько это стоит«? Ukrajinští uprchlíci si v Jablunkově zvykají na nový život.


Češi už se zapojili do bojů proti ruské agresi. Na Ukrajině jsou jich stovky
blesk | 09:15:00
Ukrajinský novinář Ilja Ponomarenko ze serveru Kyiv Independent dnes na twitteru zveřejnil snímek, který podle něj zachycuje české dobrovolníky bojující na Ukrajině proti ruským silám. Podle Ponomarenka jsou na fotografii Češi s výzbrojí v Irpini u Kyjeva. Český premiér Petr Fiala a prezident Miloš Zeman začátkem března oznámili, že lidé, kteří z ČR odjedou bojovat na Ukrajinu, budou mít garantovanou beztrestnost.


Vyšetřování tragické nehody boeingu pokročilo. Vyšetřovatelé našli i druhou černou skříňku
blesk | 07:41:00
Šest dní po havárii letadla China Eastern Airlines, které mělo na palubě 132 lidí, se našla druhá černá skříňka. Nalezené zařízení by mělo pravděpodobně obsahovat záznamy letových údajů; našlo se metr a půl pod zemí. S odkazem na agenturu Nová Čína o tom informují zahraniční agentury.


ON-LINE: Dejte nám vojenskou techniku, žádá Zelenskyj. Chce osvobodit Mariupol
Denik.cz | 09:29:00
Ruská armáda pokračuje v invazi na Ukrajinu. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj znovu požádal mezinárodní společenství o dodávky vojenské techniky. Chtěl by je využít zejména k osvobození civilistů v přístavu Mariupol. Ukrajinská generální prokuratura zveřejnila údaje o obětech války z řad médií. Válku na Ukrajině hlasitě odsoudili i Rusové z pražské komunity. 


Deset různých drog a léků. Úřad oznámil, co měl bubeník Foo Fighters v moči
Denik.cz | 09:07:00
V pátek zesnulý bubeník americké rockové skupiny Foo Fighters Taylor Hawkins měl v těle stopy deseti různých psychotropních látek a léků. V sobotu to oznámil kolumbijský úřad prokurátora na základě předběžné analýzy moči hudebníka. Příčina smrti zatím není známá. Informovala o tom agentura AP.


V Číně našli druhou černou skříňku zříceného letadla. Metr a půl pod zemí
Denik.cz | 08:39:00
Šest dní po havárii letadla China Eastern Airlines, které mělo na palubě 132 lidí, se našla druhá černá skříňka. Nalezené zařízení by mělo pravděpodobně obsahovat záznamy letových údajů. Našlo se metr a půl pod zemí. S odkazem na agenturu Nová Čína o tom informují zahraniční agentury. Čínské úřady potvrdily, že všech 123 cestujících a devět členů posádky zemřelo, uvedla DPA.


OBRAZEM: Na chvíli vědcem či telefonistou. Brněnské muzeum představilo vynálezy
Denik.cz | 08:16:00
Vynálezy kolem nás je název rodinného dne v brněnském Technickém muzeu. Návštěvníci se mohli zapojit do soutěží na téma lidského umu a zvídavosti, jehož výsledkem je nespočet vynálezů technických, medicínských nebo sociálních. Na stanovištích si mohli lidé prověřit své znalosti a doplnit si jejich mezery. Vyzkoušeli si role zdravotníků, operátorů elektronových mikroskopů, telefonistů, lékařů a bylinkářů nebo dávných hospodyněk.


Od začátku války zemřelo na Ukrajině dvanáct novinářů, oznámil Kyjev
Denik.cz | 07:58:00
Ruská invaze na Ukrajinu pokračuje již 32. dnem. Ukrajinské síly zatkly ve Lvově muže, které podezírají z podílu na přípravě sobotního útoku na město. Ukrajina zároveň oznámila, že se v sobotu podařilo evakuovat civilisty všemi deseti dohodnutými humanitárními koridory. Od začátku války bylo na Ukrajině zabito dvanáct novinářů, tvrdí tamní prokuratura. Informaci nelze nezávisle ověřit. 


Toto jsou nejžádanější malá SUV: Kolik stojí stylovky?
Auto.cz | 09:50:00
Každé třetí prodané SUV letos spadá mezi nejmenší auta. A zajímavě se v této kategorii mění pořádky.


Proč Maserati a Lamborghini nedostatkem čipů netrpí a jaké jsou jejich plány na elektrifikaci - Víkendář
Kurzy.cz | 09:10:00
Zájem o SUV v USA pokračuje, minulý rok představovaly 80 % prodaných osobních vozů. Pro Yahoo Finance to uvedl šéf severoamerické divize automobilky Maserati Bill Peffer v odpovědi na otázku, proč se jeho společnost stále více věnuje tomuto segmentu trhu.


Petr Čížek (INVESTIKA): Pro trh s komerčními nemovitostmi jsou (i) u nás podstatné eurové sazby
Kurzy.cz | 09:01:19
Úrokové sazby jsou pro realitní trh podstatné napříč segmenty, nicméně velká část nájemních smluv v prémiových komerčních nemovitostech je vedena v eurech. Pro tuto oblast trhu jsou tak podstatné spíše sazby nastavované Evropskou centrální bankou...


Válka na Ukrajině zasáhne tři čtvrtiny českých firem. Nejhůře na tom budou automobilky, ukázal průzkum
Hospodářské noviny | 09:28:00
Téměř tři čtvrtiny českých podniků pocítí negativní dopad válečného konfliktu na Ukrajině. Pracovní místa plánují ukrajinským uprchlíkům nabídnout více než dvě třetiny výrobních firem. Podle více než poloviny personalistů by ukrajinští občané mohli...


Covidových pacientů v nemocnicích ubývá. Klesá i množství nakažených na počet obyvatel
ČT24 | 10:29:33
V sobotu testy odhalily v Česku 3518 nových případů koronaviru, to je zhruba o čtvrtinu méně než před týdnem. Ubylo i podezření na opakovanou nákazu, za uplynulý den jich bylo 647, což je oproti minulé sobotě pokles o víc než sto případů. Znovu se ale méně testovalo. Dál klesá počet hospitalizovaných s pozitivním testem. Aktuálně nemocnice evidují 1677 pacientů s prokázanou nákazou, z toho 173 leží na jednotkách intenzivní péče. Před týdnem bylo hospitalizací přes dva tisíce, vyplývá z údajů poskytnutých ministerstvem zdravotnictví. 


Na integraci ukrajinských dětí do škol bude do srpna potřeba více než pět miliard, řekl Gazdík
ČT24 | 09:33:45
Na začleňování ukrajinských dětí do škol v Česku bude do konce srpna potřeba asi 5,2 miliardy korun, řekl ministr školství Petr Gazdík (STAN). Peníze podle něj budou nutné na zajištění většího počtu pracovníků ve školství, adaptačních skupin, kurzy češtiny nebo jazykové tábory o prázdninách. Resort by chtěl peníze čerpat z rozpočtu státu, rezerv krajů, Evropské unie či norských fondů. Česko zatím lidem zasaženým ruskou invazí na Ukrajinu udělilo přes 233 tisíc víz. V sobotu jich přibyly tři tisícovky.


V sobotu přibylo v Česku 3518 nově nakažených koronavirem
Eurozpravy-domácí | 10:32:00
V sobotu testy odhalily v Česku 3518 nových případů koronaviru, to je zhruba o čtvrtinu méně než před týdnem. Ubylo i podezření na opakovanou nákazu, za uplynulý den jich bylo 647, což je oproti minulé sobotě pokles o víc než sto případů. Znovu se ale méně testovalo.


Na integraci uprchlíků do škol bude do srpna potřeba 5,2 miliardy, řekl Gazdík
Eurozpravy-domácí | 09:46:00
Na začleňování uprchlíků do škol v ČR bude do konce srpna potřeba asi 5,2 miliardy korun. V rozhovoru s ČTK ke 100 dnům od svého jmenování do funkce to řekl ministr školství Petr Gazdík (STAN). Peníze podle něj budou nutné na zajištění většího počtu pracovníků ve školství, adaptačních skupin, kurzy češtiny nebo jazykové tábory o prázdninách. Resort by chtěl čerpat z rozpočtu státu, rezerv krajů, EU i třeba norských fondů. O způsobu a financování integrace uprchlíků od září se podle ministra rozhodne nejdříve v květnu - podle toho, jaká bude situace.


Tisíce vojáků, stovky dětí. Kyjev i Moskva zvyšují údaje o ztrátách protivníka
Eurozpravy-zahraniční | 10:48:00
Ruské ozbrojené síly už od 24. února, tedy od začátku své invaze na Ukrajinu, přišly už přibližně o 16.600 vojáků. Na facebooku o tom dnes informovalo ukrajinské ministerstvo obrany, které rovněž zvýšilo údaje o zničené ruské výzbroji a vojenské technice. O nárůstu ztrát ukrajinských sil ale informuje i ruské ministerstvo obrany. Podobné informace uváděné oběma válčícími stranami ovšem nelze nezávisle ověřit.


Ruská armáda z Mariupolu násilně vyváží lidi do Ruska, tvrdí úřady
Eurozpravy-zahraniční | 10:40:00
Jihoukrajinské město Mariupol, těžce zkoušené údery ruských sil od prvních dnů invaze na Ukrajinu, stále do rukou agresora nepadlo. Agentuře Unian to řekl starosta Vadym Bojčenko. Podle něj ruská armáda nepřišla Mariupol "osvobodit", ale vymazat ze zemského povrchu i s jeho obyvateli. Ukrajinská vicepremiérka Iryna Vereščuková obvinila okupanty, že násilně odvážejí Ukrajince do Ruska.


Od začátku války zemřelo podle Kyjeva 12 novinářů
Eurozpravy-zahraniční | 10:16:00
Od začátku války na Ukrajině bylo podle v sobotu zveřejněných údajů ukrajinské generální prokuratury zabito 12 novinářů a dalších deset jich bylo zraněno. Celkem 56 zástupců médií bylo podle ukrajinských vyšetřovatelů vystaveno trestným činům ze strany ruských invazních sil, z toho 15 bylo cizinců a mezi nimi i dva občané České republiky.


Raketový útok na město je podle starosty odvetou za Bidenovu návštěvu Polska
Eurozpravy-zahraniční | 09:28:00
Ukrajinské síly zatkly ve Lvově muže podezřelé z podílu na přípravě ruského raketového útoku na město a ze špionáže. S odkazem na guvernéra Lvovské oblasti o tom informovala agentura AP. Podle starosty Lvova byl útok odvetou za návštěvu amerického prezidenta Bidena v Polsku, poblíž hranic s Ukrajinou.


Počet nakažených covidem celosvětově překonal hranici 480 milionů
Eurozpravy-zahraniční | 09:15:00
Počet lidí nakažených koronavirem ve světě podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) v sobotu překonal hranici 480 milionů. Prvenství v absolutním počtu infikovaných drží od předloňského března Spojené státy, kde se celkový počet nakažených podle JHU blíží 80 milionům.


ON-LINE 32. den války: Rusko údajně opět použilo zakázaný fosfor
Eurozpravy-zahraniční | 08:52:00
Ukrajinské síly zatkly ve Lvově muže podezřelé z podílu na přípravě ruského raketového útoku na město a ze špionáže. S odkazem na guvernéra Lvovské oblasti o tom informovala agentura AP. Podle starosty Lvova byl útok odvetou za návštěvu amerického prezidenta Bidena v Polsku, poblíž hranic s Ukrajinou.


Německo hlásí 111.224 nových případů nákazy koronavirem
Eurozpravy-zahraniční | 08:31:00
Německo za uplynulý den zaznamenalo 111.224 nových případů koronavirové nákazy. Sedmidenní incidence, která udává počet nakažených na 100.000 obyvatel, je na hodnotě 1723 a proti pátku tak mírně poklesla.


V Číně našli druhou černou skříňku ze zříceného letadla China Eastern Airlines
Eurozpravy-zahraniční | 08:17:00
Šest dní po havárii letadla China Eastern Airlines, které mělo na palubě 132 lidí, se našla druhá černá skříňka. Nalezené zařízení by mělo pravděpodobně obsahovat záznamy letových údajů; našlo se metr a půl pod zemí. S odkazem na agenturu Nová Čína o tom informují zahraniční agentury.


Británie řekla, za jakých podmínek zruší protiruské sankce
Eurozpravy-zahraniční | 07:59:00
Pokud se Rusko stáhne z Ukrajiny a nedopustí se "žádné další agrese", je Británie připravena zrušit sankce uvalené na ruské oligarchy, banky a podniky. Britská ministryně zahraničí Liz Trussová to řekla deníku Sunday Telegraph.


Velký hluk z dopravy v evropských městech přispívá k tisícům úmrtí ročně, zjistila studie
Eurozpravy-zahraniční | 07:44:00
Nadměrný hluk z dopravy přispívá v evropských městech k několika tisícům předčasných úmrtí ročně. Uvádí to studie barcelonského Institutu pro globální zdraví (ISG), která zkoumala podmínky ve 749 městech 25 evropských zemí. Vyplynulo z ní, že zhruba polovina jejich obyvatel je vystavena nadměrnému hluku. To podle předchozích výzkumů přispívá k vzniku závažných zdravotních komplikací, napsal španělský tisk.


Většina firem pocítí negativní dopad války na Ukrajině
Eurozpravy-ekonomika | 08:45:00
Téměř tři čtvrtiny českých podniků pocítí negativní dopad válečného konfliktu na Ukrajině. Pracovní místa plánují ukrajinským uprchlíkům nabídnout více než dvě třetiny výrobních firem. Podle více než poloviny personalistů by ukrajinští občané mohli pomoci firmám zaplnit pozice, které se jim nedařilo dlouhodobě obsadit.


Měsíc po začátku války uprchlíci dál přicházejí. Ve Lvově začínají chybět potraviny.
Reflex | 10:50:00
Právě jsem do humanitární pomoci přidala i krabici sušenek, kterou jsem měla v autě původně pro sebe na cestu. Protože i taková banalita jako sušenky začínají na Ukrajině chybět. Z parkoviště před supermarketem, který se proměnil v centrum pomoci, vyrážejí autobusy převážně se ženami s dětmi směrem na západ. Na východ do Lvova pak právě odváží ukrajinští řidiči dva autobusy, sanitku a dodávku naplněnou humanitární pomocí, s jejíž konvojem jsem sem na hranice dorazila.


Akademie Lidé a Země: Jak stanovit hranice světadílů?
Reflex | 07:20:00
V naší osvětové rubrice jsme již probírali velmi nejednotný průběh hranice mezi Evropou a Asií. Ani určit přesné rozhraní dalších světadílů není ovšem úplně jednoduché.


Souboj v bezpečných vodách: Letošní Oscaři se nesou v duchu streamingu, zahraničních filmů, retra a žen
Reflex | 07:10:00
Uvedení mnoha filmů nominovaných na letošní Oscary zdržela pandemie. Covid však zároveň urychlil jevy, které by proběhly tak jako tak: třeba pokračování vlivu streamingových gigantů, jako je Netflix a Amazon, na výrobu i způsob konzumování audiovize. Řada titulů bojujících o Oscary za rok 2021 naší kinodistribucí vůbec neproběhla a byla u nás k vidění právě jen na domácích obrazovkách. Platí to i o počinu, jenž má na letošním udílení vůbec nejvíc šancí: o westernu Síla psa s dvanácti nominacemi. Ceremoniál se koná 27. března.


Putinův atlas naučný: Kdyby všechny země uvažovaly jako Vladimir Vladimirovič
Reflex | 07:00:00
Pokud jste posledních pár dní nestrávili zalezlí někde v lese, nejspíš jste si všimli, že ruský prezident Vladimir Putin poslal své jednotky na území Ukrajiny a ve svém televizním proslovu to zdůvodňoval tím, že Ukrajina je historickou součástí Ruska a má na to tedy nárok. Kdybychom ale takovou logiku aplikovali i jinde na světě, děly by se naprosté šílenosti. Ona totiž ta historická součást může být kdeco.


Negativní dopad války na Ukrajině pocítí téměř tři čtvrtiny českých firem
Tiscali-zprávy | 10:06:41
Téměř tři čtvrtiny českých podniků pocítí negativní dopad válečného konfliktu na Ukrajině. Pracovní místa plánují ukrajinským uprchlíkům nabídnout více než dvě třetiny výrobních firem. Podle více než poloviny personalistů by ukrajinští občané mohli pomoci firmám zaplnit pozice, které se jim nedařilo dlouhodobě obsadit. Vyplývá to z průzkumu, který personální agentura Hofmann Personal uskutečnila v březnu mezi 158 personalisty z výrobních, velkoobchodních a logistických firem.


Zelenskyj žádá NATO o stíhačky a tanky, na které se „práší ve skladech“
Tiscali-zprávy | 09:52:10
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj opětovně žádal mezinárodní společenství o dodávky stíhaček, tanků a těžkých zbraní. Chtěl by je využít zejména k osvobození lidí v obléhaném ukrajinském městě Mariupol. Zelenskyj to řekl ve videu zveřejněném na stránkách úřadu prezidenta krátce před půlnocí.


Drtivý dopad války na český byznys. Problémy pocítí tři čtvrtiny firem
E15-ekonomika | 09:00:00
Téměř tři čtvrtiny českých podniků pocítí negativní dopad válečného konfliktu na Ukrajině. Pracovní místa plánují ukrajinským uprchlíkům nabídnout více než dvě třetiny výrobních firem. Podle více než poloviny personalistů by ukrajinští občané mohli pomoci firmám zaplnit pozice, které se jim nedařilo dlouhodobě obsadit. Vyplývá to z průzkumu, který personální agentura Hofmann Personal uskutečnila v březnu mezi 158 personalisty z výrobních, velkoobchodních a logistických firem.


Drtivý dopad války na český byznys. Problémy pocítí tři čtvrtiny firem
E15-politika | 09:00:00
Téměř tři čtvrtiny českých podniků pocítí negativní dopad válečného konfliktu na Ukrajině. Pracovní místa plánují ukrajinským uprchlíkům nabídnout více než dvě třetiny výrobních firem. Podle více než poloviny personalistů by ukrajinští občané mohli pomoci firmám zaplnit pozice, které se jim nedařilo dlouhodobě obsadit. Vyplývá to z průzkumu, který personální agentura Hofmann Personal uskutečnila v březnu mezi 158 personalisty z výrobních, velkoobchodních a logistických firem.


Strategií USA není změna režimu v Rusku ani jinde na světě, ubezpečil Blinken
idnes.cz | 11:13:00
Strategií Spojených států není změna režimu v Rusku ani jinde na světě, řekl v neděli při návštěvě Izraele americký ministr zahraničí Antony Blinken. Americký prezident Joe Biden v sobotu prohlásil, že ruská hlava státu Vladimir Putin nemůže zůstat u moci.


Úřady i organizace čelí vlně kyberútoků, zatím se daří hackery odrážet
idnes.cz | 10:58:00
České organizace a úřady týdně čelí podle odborníků až tisícům kyberútokům. Hackeři se například nevyhýbají ani některým krajským úřadům. Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost již dříve upozorňoval na zvýšené riziko kyberútoků. Zatím však neeviduje incident, který by byl s válkou na Ukrajině prokazatelně spojený.


V historickém centru Olomouce hořel dům, škoda je osm milionů korun
idnes.cz | 10:41:00
Náročný zásah mají za sebou hasiči, v sobotu kolem sedmnácté hodiny vyjeli k požáru domu v centru Olomouce. Hořela dvě podlaží, střecha a různá zákoutí domu na Blažejském náměstí. Při události se nikdo nezranil, škoda se vyšplhala na osm milionů korun. Příčinu zjišťuje vyšetřovatel.


Za sobotu přibylo 3518 nových případů covidu, klesl i počet hospitalizovaných
idnes.cz | 10:22:00
V sobotu přibylo 3518 nových případů covidu, je to o čtvrtinu méně než před týdnem. Klesl i počet hospitalizovaných s covidem, v nemocnici je aktuálně 1 677 lidí, z toho zhruba 100 s potřebou intenzivní péče. Za sobotu si toto respirativní onemocnění vyžádalo 8 obětí.


Mí ruští přátelé protestovat nesmí, jsem tu i za ně. Tři tisíce Rusů v Praze demonstrovaly proti válce
iHned.cz | 09:45:00
Na náměstí Míru je slyšet ruština. Pod schody kostela svaté Ludmily postává pár stovek lidí, z hovorů dvojic a menších hloučků ale člověk jiný jazyk téměř nezaslechne. Rusové žijící v Česku se tu setkali, aby vyjádřili svůj nesouhlas s válkou na...


Podmanivá aula láká filmaře. Budově Právnické fakulty dodává na vznešenosti
bleskove.cz | 11:30:00
Právnická fakulta Univerzity Karlovy dlouhou dobu snila o nové budově. Sídlila
totiž v nevyhovujících prostorách ve starém Karolinu.


Orozovič: Nepomáháme jen Ukrajině, ale i sobě. Když Rusku invaze projde, jsme v háji
bleskove.cz | 11:18:44
Rozhovor s hercem Igorem Orozovičem o jeho prvním hudebním turné, cestách mimo západní civilizaci, environmentálním žalu i srbských kořenech.


Ukrajinský táta se vzdával Rusům: Zastřelili ho i s manželkou před očima syna!
blesk | 11:24:00
Počátkem března svět obletělo děsivé video, na kterém Rusové nedaleko Kyjeva bez váhání zastřelili ukrajinského civilistu. Ten s rukama vzhůru vystupoval z auta, kterým odvážel svou rodinu do bezpečí. Mělo se jednat o Ukrajince Maksima Iovenka. Palba okupantů zabila i jeho manželku. Přežil akorát šestiletý synek, který byl v autě.


Největší trapasy z Oscarů: Incestní polibky, pád na schodech i omylem vyhlášený vítěz!
blesk | 11:08:00
Slavnostní ceremoniál k předávání Oscarů,který proběhne dnes v noci z neděle na pondělí,  patří mezi nejprestižnější a nejsledovanější kulturní události roku, a není při nich nouze jak o silné momenty, tak i o chvíle podstatně trapnější. Pojďme si společně připomenout historické okamžiky a nejpamátnější momenty z této významné filmové události, které se zapsaly do dějin...


Slzy a strach v Irpini: Babička (94) zabalená v dece rozplakala i policistku. Evakuace pokračují
blesk | 11:08:00
Na Ukrajině by měly v neděli fungovat dva humanitární koridory pro evakuaci obyvatel z frontových linií. Šanci utéct mají i lidé z Mariupolu, který je na pokraji humanitární katastrofy. V sobotu se podle vicepremiérky Iriny Vereščukové podařilo evakuovat více než 5 tisíc lidí. Byla mezi nimi i čtyřiadevadesátiletá babička z města Irpiň nedaleko Kyjeva. Snímek, na kterém pláče jak ona, tak policistka, obletěl svět. 


Žilková po rozpadu manželství: Prodává věci, které jí připomínají Stropnického?
blesk | 10:38:00
Sobotní ráno se před domem Veroniky Žilkové (60) začaly kupit různé věci. Zatím ne kufry Martina Stropnického (65), který herečce oznámil, že už ji nemiluje a chce se rozejít. Ale některé z věcí by mohly být spojeny s místem, kde spolu manželé žili. Třeba beduínské pončo, které si Veronika přivezla z Izraele, kde dva roky žila se Stropnickým coby českým velvyslancem. Nebo speciální Bibli pro vojáky, kterou získala, když byl Stropnický ministrem obrany.


Plzeňská zoo se chlubí novými přírůstky: V Království jedu se zabydleli vzácní hadi
blesk | 10:35:00
Dvojicí vzácných hadů se chlubí plzeňská zoo. V teráriích expozice Království jedu se zabydlela zmije malooká a v jejím sousedství i křovinář černohlavý, který se tam přemístil ze zázemí zahrady. V zoo doufají, že se jim vzácné druhy podaří rozmnožit.  


Хроника войны в Украине: 26 марта - Российскую мину нашли в Босфоре
blesk | 10:17:00
Последнее новости о событиях в Украине. Blesk.cz публикует хронику на русском языке, чтобы передать реальную картину происходящего. Русскоговорящие читатели теперь могут узнать, что на самом деле происходит в Украине. Blesk.cz publikuje nejnovější zprávy o válce na Ukrajině v ruštině, aby pomohl šířit nezkreslený obraz toho, co se na Ukrajině skutečně děje.


Nechutná taktika Rusů: Útočili už na 70 nemocnic a ordinací. Pacienti se prodírali troskami
blesk | 10:09:00
Světová zdravotnická organizace (WHO) dosud potvrdila více než 70 útoků na budovy a zařízení ukrajinského zdravotnického sektoru. Bombardování nemocnic v souvislosti s mezinárodním válečným konfliktem striktně zakazují Ženevské úmluvy, podle odborníků ale Rusko zneužívá právních mezer. Přesné okolnosti útoků navíc v tuto chvíli nelze přesně stanovit. Nemocní pacienti se spolu s lékaři ukrývají ve sklepích, v důsledku bombardování nemocnic zemřelo už minimálně 71 civilistů.


Za sobotu přibylo 3518 nových případů covidu, klesl i počet hospitalizovaných
lidovky.cz | 11:14:00
V sobotu přibylo 3518 nových případů covidu, je to o čtvrtinu méně než před týdnem. Klesl i počet hospitalizovaných s covidem, v nemocnici je aktuálně 1 677 lidí, z toho zhruba 100 s potřebou intenzivní péče. Za sobotu si toto respirativní onemocnění vyžádalo 8 obětí.


Strategií USA není změna režimu v Rusku ani jinde na světě, ubezpečil Blinken
lidovky.cz | 11:14:00
Strategií Spojených států není změna režimu v Rusku ani jinde na světě, řekl v neděli při návštěvě Izraele americký ministr zahraničí Antony Blinken. Americký prezident Joe Biden v sobotu prohlásil, že ruská hlava státu Vladimir Putin nemůže zůstat u moci.


V centru Prahy hořel v hotelu sklad s prádlem, hasiči museli evakuovat přes 200 lidí
lidovky.cz | 10:14:42
Přes 200 lidí se muselo v noci na neděli evakuovat z hotelu v centru Prahy. V budově v Jilské ulici hořel sklad s ložním prádlem. Nikdo nebyl zraněn a po ukončení zásahu se hosté mohli vrátit do svých pokojů.


Rada ČNB kvůli inflaci zvýší úrokové sazby na 5 procent, odhadují analytici
lidovky.cz | 10:14:00
Bankovní rada České národní banky ve čtvrtek zvýší základní úrokovou sazbu zřejmě o 0,5 procentního bodu na pět procent, odhadují ekonomové. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 2001. Analytici ovšem nevylučují ani zvýšení základní sazby dokonce o 0,75 procentního bodu.


Útok na Lvov je odvetou za Bidena v Polsku, míní starosta. Zadrželi diverzanta
lidovky.cz | 09:26:00
Lvov na západě Ukrajiny v sobotu večer opakovaně zasáhly ruské střely, zranily přinejmenším pět lidí a poškodily infrastrukturu a zapálily sklad paliv. Požár byl v neděli ráno uhašen. Podle starosty města byl útok odvetou za návštěvu amerického prezidenta Bidena v nedalekém Polsku. Ukrajinské síly zatkly muže podezřelého z podílu na přípravě útoku a špionáže.


Podmanivá aula láká filmaře. Budově Právnické fakulty dodává na vznešenosti
pikant | 11:30:00
Právnická fakulta Univerzity Karlovy dlouhou dobu snila o nové budově. Sídlila
totiž v nevyhovujících prostorách ve starém Karolinu.


Orozovič: Nepomáháme jen Ukrajině, ale i sobě. Když Rusku invaze projde, jsme v háji
pikant | 11:18:44
Rozhovor s hercem Igorem Orozovičem o jeho prvním hudebním turné, cestách mimo západní civilizaci, environmentálním žalu i srbských kořenech.


Co je Red Book od Ferrari a proč je svatým grálem majitelů nejdražších ojetin
Auto.cz | 11:43:00
Kupci ojetých Ferrari touží dostat k autu červenou knížku. Rudá obálka zaručuje nákup toho nejlepšího zboží nejen ze sběratelské nabídky.


Na pražské burze v týdnu ztratila jen jedna emise. Na dvou titulech tzv. insider transakce
Kurzy.cz | 11:53:51
ředitel útvaru fúze a akvizice ČEZ uplatnil opce na akcie, obratem vydělal 2,9 mil. Kč; zakladatel a šéf KARO Invest v pátek prodal 25 tis. firemních akcií; Barclays snížila podíl v bance MONETA pod hranici 3 %; ...


Česko už Rusům zmrazilo majetky za stovky milionů, oznámil Fiala. Postup má zrychlit změna zákonů
Hospodářské noviny | 13:34:00
Česká republika dosud zmrazila majetek za stovky milionů korun ruským občanům, na které se vztahují sankce EU uvalené na Moskvu po invazi na Ukrajinu. Premiér Petr Fiala (ODS) v dnešním pořadu České televize Otázky Václava Moravce řekl, že stát v...


Kocáb: Ukrajina je Putinův debakl. Klíč k ukončení války má ruská generalita
Hospodářské noviny | 12:41:00
„Bojujeme proti člověku, který má větší šanci vydírat svět, než měl Hitler. Snaha Západu domluvit se s Ruskem je někdy až přehnaná. Rozumí jen síle, sám jsem si to ověřil i v době odsunu,“ říká Michael Kocáb, který v 90. letech jako...


„Kdo je Putin? Č***k!“ Pochod v Praze ukázal, že se čeští Rusové nebojí ozvat
Hospodářské noviny | 09:45:00
Na náměstí Míru je slyšet ruština. Pod schody kostela svaté Ludmily postává pár stovek lidí, z hovorů dvojic a menších hloučků ale člověk jiný jazyk téměř nezaslechne. Rusové žijící v Česku se tu setkali, aby vyjádřili svůj nesouhlas s válkou na...


MALOSTRANSKÝ ZÁPISNÍK: Poctivý šéf NKÚ? Hledání skončilo, zapomeňte
idnes.cz | 13:00:00
Proč si papaláš Miloslav Kala po devíti letech v čele NKÚ může dát repete? V čem se liší „Perfect Day“ Lou Reeda a Andreje Babiše? Které české straně posílá a neposílá Rusko vodku? A jak nejlépe utéci před interpelacemi?, píše komentátor MF DNES Miroslav Korecký.


Fiala: Dopad války na Evropu je obrovský, Západ dodá Ukrajině těžkou techniku
idnes.cz | 12:53:00
Petr Fiala předpokládá, že vyřešit důsledky války na Ukrajině bude trvat dlouho, počítá s celým příštím rokem. Premiér ČR to uvedl v neděli v diskuzním pořadu Otázky Václava Moravce (OVM). Západ by mohl vyslyšet volání Ukrajiny po dodání těžké vojenské techniky. Uprchlická vlna z Ukrajiny do ČR související s ruskou invazí ale zpomaluje. Pokud se konflikt nerozroste, trend by měl dle Fialy pokračovat.


Prodloužit nouzový stav o víc než 30 dnů? Nelegální, varuje část právníků
idnes.cz | 12:37:00
Vláda ve středu schválila kvůli přílivu ukrajinských uprchlíků návrh na prodloužení nouzového stavu zhruba o dva měsíce. Poslanci žádost posoudí na mimořádné schůzi v úterý. Prodloužení o více než 30 dnů najednou je ale podle většiny oslovených ústavních právníků nelegální a velmi rizikové. Petr Fiala prodloužení brání, nevnímá ho jako problém.


Nikdo si nepřeje, aby ty tanky přijely i sem, řekla Pekarová Adamová
idnes.cz | 12:31:00
„Musíme si stanovit cíl, který máme. A ten je společný: porazit diktátora Putina,“ řekla v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Prohlásila, že vlády mají zajistit bezpečí lidí, nikoli se o ně starat. Místopředsedkyně hnutí ANO Alena Schillerová upozornila na to, že kvůli současné situaci se může do ekonomických potíží dostat i střední třída.


Kotek o Voříškové: V osmnácti jsme spolu chodili. Leccos si ale pamatuje jinak
revue.idnes.cz | 12:40:00
Vojta Kotek (34) zavzpomínal na vztah s herečkou Terezou Rambou Voříškovou (32), který se promítl i ve Svěrákově novém filmu Betlémské světlo. Herec promluvil také o svých nervózních začátcích u legendárních Cimrmanů.


Anticeny Zlatá malina dostali LeBron James, Jared Leto a samozřejmě Bruce Willis
idnes.cz | 11:44:00
Do bohaté sbírky trofejí basketbalové hvězdy LeBrona Jamese přibyla filmová anticena Zlatá malina za rok 2021. Čtyřnásobný šampion NBA ji obdržel v kategorii nejhorší herec za svou roli ve snímku Space Jam: Nový začátek. Film obdržel celkem tři maliny, filmová verze muzikálu Diana dokonce pět.


Ruský dirigent měl na hrudi invazní symbol Z. Studenti se diví, k čemu byli zneužiti
bleskove.cz | 12:27:00
Záznam z věhlasné Ruské hudební akademie Gněsinových se snažil vyvolat zdání, že mladí Rusové podporují válku.


V hlavní roli třešňově červený saab. Film podle Murakamiho může získat čtyři Oscary
bleskove.cz | 11:59:00
Drive My Car pojednává o ovdovělém herci a ženě, která svému milenci po sexu vždy vypráví příběhy.


Česko si došláplo na ruské oligarchy: Zmrazilo majetky za stamiliony, Fiala chce ještě přitvrdit
blesk | 13:30:00
Česko už zmrazilo Rusům, na něž se vztahují sankce, majetek za stovky milionů. Vláda chce změnu zákonů, aby mohla postupovat razantněji. Uvedl to premiér Petr Fiala (ODS) v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Zároveň řekl, že Vladimir Putin se nechce dohodnout a stále hodlá dobít Ukrajinu za cenu válečných zločinů a je třeba se obávat, že jeho cíle jsou "ty nejhorší". Fiala dále uvedl, že NATO, že pokud budou ohroženy členské státy, budou bojovat.


Ani v důchodu se nestydí! Extravagantní zpěvačka (71) ukázala rozkrok v minišatech
blesk | 13:26:00
Bizarní postavička z amerického Hollywoodu, zpěvačka Angelyne (71), se ani po sedmdesátce nemíní nijak krotit a svou extravagantní image si nadále uchovává. Tentokrát se jí ale vypasované minišatičky moc nevyplatily: seniorka v nich nechtěně ukázala celý rozkrok!


Rekordní drahota v Česku: ČNB znovu zasáhne, úroková sazba bude 5 procent, odhadují experti
blesk | 12:41:00
Bankovní rada České národní banky ve čtvrtek zvýší základní úrokovou sazbu zřejmě o 0,5 procentního bodu na pět procent. Počítají s tím odhady ekonomů, které ČTK oslovila. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 2001. Ekonomové ale nevylučují zvýšení základní sazby i o 0,75 procentního bodu. Důvodem zvyšování sazeb je nadále rostoucí inflace umocněná válkou na Ukrajině a snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste.


Talentovaný pianista (9) dojal publikum: Skladbou vyzval k ukončení války na Ukrajině
blesk | 12:40:00
Tisíce lidí dojala klavírní skladba devítiletého Řeka Steliose Kerasidise. Díky svému jedinečnému talentu byl zařazen mezi 100 nejnadanějších dětí pro rok 2022. Autor skladby, která nese název Protiválečná etuda, má jediné přání – zastavit válku na Ukrajině.


Rajská sehnala peníze pro Havlovou: 250 tisíc pro bývalou první dámu
blesk | 12:39:00
Návrhářka Beata Rajská (60) vytasila své jarní trumfy. Módní přehlídka přilákala nejen klientky ale i kamarádky. A právě Dagmar Havlovou (69) čekalo velké překvapení, po skončení přehlídky obdržela 250 tisíc - částku, která ji doslova šokovala. Jak s penězi bývalá první dáma naloží?


Valdštejnská zahrada se po zimě opět otevírá. Návštěvníky přivítá i Valdštejnský palác
blesk | 12:32:00
Valdštejnská zahrada v areálu Senátu se po zimní přestávce opět zpřístupní veřejnosti počátkem dubna. O prvním dubnovém víkendu se obnoví prohlídky Valdštejnského paláce, které musely být zrušeny kvůli protiepidemickým opatřením. ČTK o tom informovala senátní tisková tajemnice Jana Taušová.


Yehor (25) studuje v Brně: Rodiče z Kryvyj Rihu nestihli utéci, vybombardovali tam koleje
blesk | 12:15:00
Student brněnského Vyššího učení technického (VUT) Yehor (25) pochází z jižní Ukrajiny. Narodil se ve stejném městě jako ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (44), tedy v průmyslovém městě Kryvyj Rih. Dokonce se zná s jeho otcem, který učí na zdejší univerzitě.


Na Chrudimsku zemřel chodec (†34): Přejelo ho několik aut?! Policisté na místě našli značku
blesk | 12:03:00
Po srážce s autem v neděli po půlnoci zemřel na silnici mezi Zaječicemi a Orlem na Chrudimsku čtyřiatřicetiletý muž. Přejet ho mohlo i více aut. Jak se nehoda stala a kdo muže srazil a usmrtil, policie vyšetřuje.


Kocáb: Ukrajina je Putinův debakl. Klíč k ukončení války má ruská generalita
iHned.cz | 12:41:00
„Bojujeme proti člověku, který má větší šanci vydírat svět, než měl Hitler. Snaha Západu domluvit se s Ruskem je někdy až přehnaná. Rozumí jen síle, sám jsem si to ověřil i v době odsunu,“ říká Michael Kocáb, který v 90. letech jako...


Zmrazování majetků oligarchů probíhá razantně, řekl Fiala. Jedná i o dodávkách těžké techniky na Ukrajinu
ČT24 | 11:00:37
Česko bude pokračovat v dodávkách zbraní Ukrajině a Západ jedná i o těžké technice, prohlásil premiér Petr Fiala (ODS) v diskusním pořadu Otázky Václava Moravce. Zmínil rovněž, že zmrazování majetku Rusů probíhá razantně a česká vláda v něm bude pokračovat. 


Až ruský prezident poklekne
Respekt | 12:00:00
Vyžadování přijetí odpovědnosti není projevem kolektivní nenávisti, ale výzvou k cestě pokáníMůže Babišovi politicky a jeho případné prezidentské kandidatuře ublížit, že jde před soud?
Respekt | 12:00:00
[image id="200254374" caption="sociolog" align="left"][image id="200254373" caption="politolog " align="left"][image id="200254372" caption="Institut politického marketingu" align="left"][image id="200254371" caption="komentátor, HN" align="left"][image id="200254375" caption="komentátor, Seznam…


Pardon, nejde to
Respekt | 12:00:00
Západ toho pro napadenou Ukrajinu nedělá dost – kvůli vlastnímu pohodlíZabíjejí Rusové, nebo Rusáci?
Respekt | 12:00:00
Součástí vyrovnání se s šílenou agresí je i slovník, jakkoli se to někomu nemusí líbit


Prezidentem z vězení
Respekt | 12:00:00
Andrej Babiš byl obžalován v případu Čapí hnízdo


Naši Němci, naše sebevědomí
Respekt | 12:00:00
Příběh lyžařů Bohumila Hanče a Václava Vrbaty, kteří v roce 1913 zahynuli při závodu v Krkonoších, je notoricky známý. Dlouhá léta v něm ale chybělo jméno pražského Němce, Hančova kamaráda Emericha Ratha. Ten táhl ve vánici polozmrzlé Hančovo tělo půl kilometru směrem k Labské boudě, ale došly mu…


Polčák a odměna
Respekt | 12:00:00
Odstupovat při průšvizích by Starostům už nemělo stačit


Co na to Rusové
Respekt | 12:00:00
Válka, sankce, drahota…
Má se Vladimir Putin bát svých občanů?Proč nedokážeme připustit, že Ukrajina vyhrává?
Respekt | 12:00:00
Západ si příliš zvykl na pocit, že je bezmocný a neschopnýMoje hrdinka Madeleine
Respekt | 12:00:00
Se vzory, které člověk naživo nepotkal, je to ošemetné. Jsou ti lidé skutečně takoví, jak si je představujeme? Ačkoli si myslím, že by se Madeleine Albright od mé představy v reálu příliš nelišila, nebudu mít už příležitost to zjistit. Napořád tak pro mě zůstane hlavně ženou, z jejíhož příběhu šlo…


Nikdy nespadla jen jedna bomba
Respekt | 12:00:00
Život, smrt a útěk z MariupoluDvacet dní v Mariupolu
Respekt | 12:00:00
Příběh dvou novinářů The Associated Press, kteří dokumentovali válečná zvěrstvaJak vypnout ruský plyn
Respekt | 12:00:00
I Česko musí řešit, jak se připravit na další zimuČesko
Respekt | 12:00:00
223 TISÍC UPRCHLÍKŮ Z UKRAJINY ZÍSKALO VÍZA

Podle středečních údajů zveřejněných na Twitteru ministerstva vnitra dosud v Česku získalo víza 222 847 lidí prchajících z Ukrajiny. Téměř 120 tisíc se jich dosud nahlásilo na cizinecké policii. Od úterý dostávají víza za účelem dočasné ochrany, jsou…Svět
Respekt | 12:00:00
TEPLO NA ZEMSKÝCH PÓLECH

Oblasti kolem obou zemských pólů zažívají dramatickou vlnu teplého počasí – v některých oblastech Antarktidy teploty vystoupaly o 40 °C nad tamní dlouhodobý březnový průměr, v Arktidě o 30 °C nad tamní březnový průměr. Konkrétně stanice Concordia v Antarktidě umístěná ve…Viktor Orbán počtvrté?
Respekt | 12:00:00
Maďarský premiér opět vyráží do boje za národ a levný ruský plynKrize přicházejí, politika jde dál
Respekt | 12:00:00
S Wolfgangem Schäublem o německých chybách na Ukrajině, respektu pro postkomunistické státy a přílišném perfekcionismu v politiceObilí jako zbraň
Respekt | 12:00:00
Úroda z významných světových obilnic – ruské, ukrajinské a americké – byla v minulosti hybatelem válek i faktorem, který je pomáhal rozhodnoutLes
Respekt | 12:00:00
Těch posledních pár dnů jsem se nedokázal odtrhnout od nové reality. Ta zvláštní přitažlivost a odpudivost války. Ty myšlenky na to, co to vlastně pro mě a pro všechny lidi, které miluju, znamená a jak bude vypadat ten nový svět, kam se všechno nekontrolovaně řítí.

Ten neúnosný pocit, že člověk…


Žádná stopka
Respekt | 12:00:00
Arleta mění český rap a vnáší do něj nová témataSmažení vzduchem
Respekt | 12:00:00
Chcete jíst zdravěji, a navíc křupavěji? Zlepšit svoje vaření a rovnou taky život? Kupte si air fryer. Spotřebičů je hodně, přibývají další. Ale teď se výrobci a marketéři pokoušejí přesvědčit všechny, že je to právě air fryer neboli horkovzdušná fritéza, co jim chybělo ke skutečnému štěstí. A že…


Oscary na zadním sedadle
Respekt | 12:00:00
Jak se největší filmová soutěž planety snaží změnit z uzavřeného večírku na party pro celý světNárod zrozený z lesů
Respekt | 12:00:00
Goethe, Volkswagen i klobásy vyprávějí fascinující příběhy dnešního NěmeckaKnižní tipy
Respekt | 12:00:00
Prosadit se mezi muži
„Hodně mužů v médiích si může dovolit jen tak proplouvat. Jako žena musíte mít strategii,“ řekla HN známá novinářka z České televize Linda Bartošová. Vysvětlovala tím, proč oslovila skupinu tuzemských žurnalistek, aby se na jejich „strategii“ zeptala. Výsledkem je kniha…Kultura/mix
Respekt | 12:00:00
DĚLNÍCI KULTURY
Pradědeček Petra Iljiče Čajkovského byl ukrajinský kozák. V bitvě u Poltavy v červnu 1709 pomohl ruskému caru Petru Velikému porazit švédská vojska krále Karla XII. Když Čajkovskij skládal skoro o dvě stě let později operu Střevíčky, vybral si pro ni libreto Jakova Polonského, díky…Naději mi dává, že přichází jaro
Respekt | 12:00:00
Tento týden odpovídá písničkář, spisovatel a hudební skladatel Jan BurianO druhém stupni přídavných jmen
Respekt | 12:00:00
„Krátký“ – „kratší“, ale „tenký“ – „tenčí“. O stupňování přídavných jmen se dá říci, že jsme si jej v dětství osvojili tak nějak intuitivně a není to zrovna nejsložitější oblast naší mateřštiny. Přesto se občas i tady najde příležitost k chybování. Existují tedy nějaká pravidla, jak se tvoří druhý…


Dneska je to o h****
Respekt | 12:00:00
Víte, proč je lidská stolice hnědá? A proč někdy plave? A proč je jiná, když jíme zeleninu, nebo naopak maso? Jsou to pro vás příliš banální otázky? Věřím, že i ve vás je malé dítě, které by se na tohle se zájmem ptalo, kdyby k tomu mělo příležitost. Jako chirurg nedovedu posoudit, zda máte ve svém…


Góóól!!!
Respekt | 12:00:00
21. 3. 1969Z webu Respektu
Respekt | 12:00:00
Pod modrým štítem. Svět pomáhá Ukrajině se záchranou kulturního dědictví
Ironií je, že zasedání Výboru pro světové dědictví UNESCO se má v červnu konat v ruské Kazani, píše Jan H. Vitvar.
Kreml prohrává souboj technologií, tedy i válku na Ukrajině
Jaroslav Spurný přibližuje, jak Putin nechává…


Uplynulých sedm dní očima Ivana Lampera
Respekt | 12:00:00
[image id="200254385"]

Ruská válka proti Ukrajině vstoupila do pátého týdne a zprávy z bojiště začaly s čím dál větší určitostí odkrývat, že navzdory obrovské početní přesile, rozsáhlému bombardování měst a útokům proti civilním cílům včetně nemocnic a krytů pro ženy s dětmi mají ruští okupanti…Respekt • Despekt
Respekt | 12:00:00
[image id="200254467" align="center"][image id="200254468" align="center"]


Terapie na všechno
Respekt | 12:00:00
Poutní cestu jsme si nadělili ke dvacátému výročí manželství. Je chladné březnové ráno a s manželem šlapeme v italských kopcích. V nohách desítky kilometrů po krajině a vesnicích v Umbrii. Dnes musíte spát ve staré františkánské poustevně u bratra Bernardina, nabádali nás Italové.

Procházíme…Zen žen
Respekt | 12:00:00
[image id="200254444" caption="Zen žen" align="left"]


Malé dějiny jednoho obchodu a jedné ženy
Respekt | 12:00:00
dopis z TbilisiRozhovor s Michaelem Andrettim: Jsem hrdý na své jméno!
Auto.cz | 13:47:00
Michael Andretti je synem mistra světa F1 a má za sebou zdařilou jezdeckou kariéru v USA. Po jejím skončení se stal úspěšným manažerem a majitelem špičkových týmů. Teď se rozhodl s vlastní stájí vstoupit do formule 1.


Fiala: Dopad války na Evropu je obrovský, Západ dodá Ukrajině těžkou techniku
lidovky.cz | 12:53:00
Petr Fiala předpokládá, že vyřešit důsledky války na Ukrajině bude trvat dlouho, počítá s celým příštím rokem. Premiér ČR to uvedl v neděli v diskuzním pořadu Otázky Václava Moravce (OVM). Západ by mohl vyslyšet volání Ukrajiny po dodání těžké vojenské techniky. Uprchlická vlna z Ukrajiny do ČR související s ruskou invazí ale zpomaluje. Pokud se konflikt nerozroste, trend by měl dle Fialy pokračovat.


Česko nebude žádat Evropskou unii o přerozdělování běženců z Ukrajiny
Eurozpravy-domácí | 13:25:00
Uprchlická vlna z Ukrajiny do Česka související s ruskou invazí zpomaluje a zpomalování bude pokračovat, pokud se konflikt nerozroste, řekl v dnešních Otázkách Václava Moravce České televize premiér Petr Fiala. Zopakoval, že Česko nebude žádat Evropskou unii o přerozdělování běženců, bude ale chtít unijní pomoc, mimo jiné finanční.


Adamová odmítla plošnou podporu jako populistickou. Schillerová obvinila koalici z arogance
Eurozpravy-domácí | 12:51:00
Předsedkyně Sněmovny a TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předsedkyně opozičního poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová se přely ohledně pomoci obyvatelům kvůli zdražování energií nebo pohonných hmot. Pekarová Adamová v dnešní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News opět odmítla plošnou podporu jako populistickou. Schillerová zase obvinila vládní koalici z arogance moci.


Česko udělilo lidem zasaženým ruskou invazí na Ukrajinu už přes 233.000 víz
Eurozpravy-domácí | 11:53:00
Česko udělilo lidem zasaženým ruskou invazí na Ukrajinu doposud přes 233.000 víz. V sobotu jich přibylo téměř 3000. Na cizinecké policii a v asistenčních centrech se od počátku války zaregistrovalo téměř 127.000 uprchlíků. Ministerstvo vnitra o tom dnes informovalo na twitteru.


Foto: Největší letecká tragédie všech dob. Před 45 lety zahynulo na Tenerife 583 lidí
aktuálně.cz | 12:58:35
Na ostrově Tenerife 27. března 1977 zemřelo při leteckém neštěstí 583 lidí.


"Ten idiot jede na nás." Největší letecké neštěstí způsobila osudová chyba kapitána
aktuálně.cz | 12:48:21
Na Tenerife se přesně před 45 lety srazily dva obří boeingy. Při největší katastrofě svého druhu v dějinách zemřelo 583 lidí.


Foto: Praskaly silnice, až z nich tryskala voda. Tak vypadalo zemětřesení na Aljašce
aktuálně.cz | 12:23:56
V březnu 1964 zasáhlo americkou Aljašku zemětřesení o síle 9,2 stupně, které bylo cítit až osm tisíc kilometrů daleko.


Le Penová už nebude kandidovat na prezidentku, pokud letos neuspěje
Eurozpravy-zahraniční | 11:17:00
Pokud francouzská krajně pravicová politička Marine Le Penová v dubnových prezidentských volbách neuspěje, už se nejspíš dalších voleb do čela země nezúčastní. Uvedla do v rozhovoru pro dnešní vydání týdeníku Le Journal du Dimanche (JDD). První kolo voleb se koná 10. dubna, Le Penová kandiduje potřetí.


OBRAZEM: Neobvyklý sport s košťaty. Plzeň přivítala hráče famfrpálu
Denik.cz | 13:13:00
Hráči s košťaty běhali na litickém hřišti v Plzni a honili zlatonku v trenýrkách. Druhý den České famfrpálové ligy si přijelo užít šest týmů z celé České republiky.


Fiala: Uprchlická vlna zpomaluje, zbraně bude Česko darovat dál
Reflex | 13:30:00
Uprchlická vlna z Ukrajiny do Česka související s ruskou invazí zpomaluje a zpomalování bude pokračovat, pokud se konflikt nerozroste, řekl v dnešních Otázkách Václava Moravce České televize premiér Petr Fiala. Zopakoval, že Česko nebude žádat Evropskou unii o přerozdělování běženců, bude ale chtít unijní pomoc, mimo jiné finanční.


Česká vizitka: Jasná zpráva o zanedbaném centru hlavního města republiky
Reflex | 11:25:00
Dost bylo samolibé chvály a motivačních pouček! Když je něco špatně, není možné před tím zavírat oči, nebo se odvolávat na přechodný stav. Zvlášť když jde o veřejný prostor v centru české metropole, která je vizitkou celého národa. Z té, která je k vidění na pražském Smíchově, čiší fušeřina a nevkus. Proto je potřeba s tím něco dělat. A začít lze třeba pojmenováním věcí pravým jménem. 


Pekarová Adamová a Schillerová se přely ohledně pomoci lidem kvůli zdražování
Tiscali-zprávy | 12:11:11
Předsedkyně sněmovny a TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předsedkyně opozičního poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová se přely ohledně pomoci obyvatelům kvůli zdražování energií nebo pohonných hmot. Pekarová Adamová v dnešní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News opět odmítla plošnou podporu jako populistickou, Schillerová zase obvinila vládní koalici z arogance moci.


Pastrňák a Nečas se blýskli gólem a asistencí, skórovali také Kubalík s Voráčkem
Tiscali-zprávy | 07:26:16
Útočník David Pastrňák pomohl gólem a asistencí hokejistům Bostonu k výhře 6:3 nad New York Islanders. Branku a nahrávku v sobotním programu zaznamenal také Martin Nečas, jehož Carolina porazila St. Louis vysoko 7:2. Mezi střelce se po devíti zápasech zapsal i Dominik Kubalík, jeho branka ale Chicagu na výhru nestačila, Blackhawks podlehli Vegas 4:5 v prodloužení. K vítězství nevedl ani pátý gól Jakuba Voráčka v sezoně, Columbus prohrál v Minnesotě 2:3 v prodloužení.


Ani dobrá káva, ani jóga. Ke zvýšení produktivity vedou jen tři změny, míní experti z Atairu
E15-ekonomika | 13:00:00
Téměř dvě pětiny šéfů menších firem hodnotí dopad pandemie na produktivitu zaměstnanců negativně. Ukázal to loňský průzkum, který pro Asociaci malých a středních podniků a živnostníků zpracovala agentura Ipsos. Za nynějšího nedostatku pracovníků si ale většina firem nemůže snížení produktivity dovolit. „Jednou cestou, jak udržet výkon na vysoké úrovni, je dál udržovat lidi na maximální hranici výkonnosti. Tato cesta ovšem není dlouhodobě udržitelná. Druhou jsou tři systémová řešení, která zefektivní lidský potenciál,“ shrnuje Petr Havlíček, partner ve vzdělávací agentuře Atairu.


Není naším cílem měnit režimy, a to ani v Rusku. Blinken vysvětlil Bidenův ostrý výrok
E15-ekonomika | 12:00:00
Strategií Spojených států není změna režimu v Rusku ani jinde na světě, řekl dnes při návštěvě Izraele americký ministr zahraničí Antony Blinken. Americký prezident Joe Biden v sobotu prohlásil, že ruská hlava státu Vladimir Putin nemůže zůstat u moci, připomíná agentura Reuters.


Česko vyhlíží sazbový nářez. Hrozba až patnáctiprocentní inflace přinutí ČNB jednat
E15-ekonomika | 12:00:00
Bankovní rada České národní banky ve čtvrtek zvýší základní úrokovou sazbu zřejmě o 0,5 procentního bodu na pět procent. Počítají s tím odhady tuzemských ekonomů. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 2001. Ekonomové ale nevylučují zvýšení základní sazby i o 0,75 procentního bodu. Důvodem zvyšování sazeb je nadále rostoucí inflace umocněná válkou na Ukrajině a snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste.


Desítky let po zákazu našli vědci olovo z benzínu kolem dálnice. Obilí z půdy by otrávilo i zvířata
E15-ekonomika | 11:00:00
Ještě jedenadvacet let po zákazu používání olovnatého benzínu v Česku jsou pole v blízkosti silnic silně zasažena. Podle čerstvé studie Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity dokonce natolik, že vypěstované plodiny není možné použít ani jako krmivo pro zvířata. Studie probíhala u plzeňské dálnice D5 v blízkosti exitu 107.


Ani dobrá káva, ani jóga. Ke zvýšení produktivity vedou jen tři změny, míní experti z Atairu
E15-politika | 13:00:00
Téměř dvě pětiny šéfů menších firem hodnotí dopad pandemie na produktivitu zaměstnanců negativně. Ukázal to loňský průzkum, který pro Asociaci malých a středních podniků a živnostníků zpracovala agentura Ipsos. Za nynějšího nedostatku pracovníků si ale většina firem nemůže snížení produktivity dovolit. „Jednou cestou, jak udržet výkon na vysoké úrovni, je dál udržovat lidi na maximální hranici výkonnosti. Tato cesta ovšem není dlouhodobě udržitelná. Druhou jsou tři systémová řešení, která zefektivní lidský potenciál,“ shrnuje Petr Havlíček, partner ve vzdělávací agentuře Atairu.


Není naším cílem měnit režimy, a to ani v Rusku. Blinken vysvětlil Bidenův ostrý výrok
E15-politika | 12:00:00
Strategií Spojených států není změna režimu v Rusku ani jinde na světě, řekl dnes při návštěvě Izraele americký ministr zahraničí Antony Blinken. Americký prezident Joe Biden v sobotu prohlásil, že ruská hlava státu Vladimir Putin nemůže zůstat u moci, připomíná agentura Reuters.


Česko vyhlíží sazbový nářez. Hrozba až patnáctiprocentní inflace přinutí ČNB jednat
E15-politika | 12:00:00
Bankovní rada České národní banky ve čtvrtek zvýší základní úrokovou sazbu zřejmě o 0,5 procentního bodu na pět procent. Počítají s tím odhady tuzemských ekonomů. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 2001. Ekonomové ale nevylučují zvýšení základní sazby i o 0,75 procentního bodu. Důvodem zvyšování sazeb je nadále rostoucí inflace umocněná válkou na Ukrajině a snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste.


Desítky let po zákazu našli vědci olovo z benzínu kolem dálnice. Obilí z půdy by otrávilo i zvířata
E15-politika | 11:00:00
Ještě jedenadvacet let po zákazu používání olovnatého benzínu v Česku jsou pole v blízkosti silnic silně zasažena. Podle čerstvé studie Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity dokonce natolik, že vypěstované plodiny není možné použít ani jako krmivo pro zvířata. Studie probíhala u plzeňské dálnice D5 v blízkosti exitu 107.


Řidiči v Českých Budějovicích utekly krávy. Naháněli je policisté i hasiči
idnes.cz | 14:53:00
V sobotu v podvečer zaměstnaly policisty, strážníky i hasiče krávy v Českých Budějovicích. Tři krávy a jedno tele totiž utekly řidiči z návěsu a vydaly se k obchodnímu domu Tesco a na sídliště Vltava. Nakonec se podařilo všechny kusy odchytit, některé musela uspat veterinářka.


S odložením roušek covid nezmizel. Nesmíme se nechat ukolébat, varují odborníci
idnes.cz | 14:53:00
Má Česko s ohledem na covid to nejhorší za sebou? Jak moc nebezpečná je subvarianta omikronu označována jako BA.2 a kdy vlastně pandemie skončí? Podle odborníků bychom se nyní neměli nechat ukolébat dobrou situaci. Zároveň poukazují na to, že varianta omikronu je nakažlivější a mohou přijít další koronavirové vlny.


Rusko chce Ukrajinu rozpůlit, začnou partyzánské boje, varuje šéf rozvědky
idnes.cz | 14:35:00
Šéf ukrajinské vojenské rozvědky Kyrylo Budanov sdělil, že se Rusko snaží okupovaná území sjednotit a dostat je tak pod vliv Moskvy. Ruská armáda je podle něj pouze seskupením zločinců, lupičů a žoldáků. Zároveň předpověděl, že brzy začnou na ruských okupovaných územích partyzánské boje.


Umělci z celého světa se spojí na podporu Ukrajiny ve válce
idnes.cz | 14:30:00
Hudebníci z celého světa v neděli vystoupí v rámci benefičního koncertu Zachraňme Ukrajinu – Zastavme válku. Koncert bude přenášen z Varšavy do více než dvaceti světových zemí, zúčastní se ho také ukrajinští interpreti.


Vietnamci chyběla manželka, do Indie za ní vesloval dva tisíce kilometrů
idnes.cz | 14:19:00
Příslušníci thajské pobřežní stráže a místní rybáři zachránili z moře Vietnamce, který se pokusil sám doveslovat na nafukovacím člunu z Thajska do Indie za manželkou, od níž ho odřízla pandemie covidu-19. Informoval o tom zpravodajský server Bangkok Post.


Česko zmrazilo Rusům majetek za stovky milionů. Větší razanci brání zákony
idnes.cz | 14:09:00
Česko dosud zmrazilo majetek v hodnotě stovek milionů korun ruským občanům a firmám, na které se vztahují sankce EU uvalené na Moskvu. Stát v tom postupuje razantně, limituje ho ale současná legislativa, řekl premiér Petr Fiala v nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Vláda proto podle něj chystá změnu zákonů, které úřadům uvolní ruce.


Anděl Mariupolu na záchranné misi: Máma (30) dvou dětí vyvedla z města přes sto lidí
blesk | 15:38:00
Odvážná matka dvou dětí spolu se svými přáteli vytáhla více než sto lidí z bombardovaných sklepů Mariupolu. Rodiny s dětmi se jí podařilo dostat do Dnipra, na sociálních sítích ženě dál přichází stovky zpráv s prosbami o pomoc. Kristina Chorošilovová (30) sama strávila 20 dní pod zemí, jídlo si vařila na otevřeném ohni a pila roztátý sníh. Do Mariupolu už se vracet nehodlá.


Vysokoškolačky z Ukrajiny vyměnily diplom za práci u pásu: Jsme vděčné!
blesk | 15:35:00
Učitelka, účetní, farmaceutka… Ukrajinky odložily vysokoškolský diplom a montují teď v Ostravě díly pro auta nebo se otáčejí u pásu v potravinářské fabrice. Nereptají, naopak, jsou rádi, že mohou pracovat.


Ukrajinci vrací úder: Osvobozují další města, Rusové se stahují k hranicím s Běloruskem
blesk | 15:28:00
Ukrajinský generální štáb dnes potvrdil osvobození města Trosťanec v Sumské oblasti na severovýchodě země a vsi Husarivka v Charkovské oblasti, jak o tom dříve informovala média. „Nepřítel pokračuje v rozsáhlé ozbrojené agresi proti naší zemi, naši obránci postupně osvobozují nepřítelem dočasně obsazená území v různých oblastech,“ uvedlo velení ukrajinských sil podle agentury Interfax-Ukrajina.


Kourtney Kardashianová (42): Místo těhotenství menopauza a kila navíc!
blesk | 15:05:00
Nejstarší ze sester Kardashianových prožívá velice těžké životní období. V novém pořadu The Kardashians na Hulu, který nahradil reality show Držte krok s Kardashians, se svěří s velice bolestivou zkušeností: ve svých dvaačtyřiceti letech již prochází menopauzou.


Babám z ledu odzvonilo! Čvančarová, Kronerová a Decastelo - Sezóna končí, dámy!
blesk | 14:34:00
Je to trend, módní záležitost, kdo se v zimě nenořil do ledové vody nebo neprorážel v sudu kry na hladině vody, jako by neexistoval. A tomuto otužování podlehly i české celebrity. Jenže babám z ledu odzvonilo! Přišlo jaro a ponořování už jaksi nedává smysl. Proč ale tolik milují studenou vodu herečky Jitka Čvančarová (44), Zuzana Kronerová (69) ale i kadeřnice českých celebrit Blanka Hašková (44) nebo Eva Decastelo (43)? A kdy kouzlu noření těla do studené vody podlehla Pavlína Saudková (41), manželka fotografa Jana Saudka?


Мій брат залишився в Україні. Він допомага
iHned.cz | 15:05:00
Анна, Наталія та Валерій Сердюок втекли з...


Nejstarší český kulturista Josef Krupa (87): Narozeniny oslavil kliky a s činkami
blesk | 14:01:00
Po třicítce skoncoval Josef Krupa (87) z Lažánek s fotbalem a vrhl se na posilování. U této vášně vydržel více než půl století! Cvičí doma, dvakrát týdně sjede do posilovny v nedalekém Blansku. V neděli oslavil nejstarší aktivní evropský kulturista a česká legenda úctyhodné 87. narozeniny.


Nejbohatší Čech, nadšený snowboardista i podnikatel navázaný na politiky. Kdo byl Petr Kellner?
iHned.cz | 14:21:00
Podnikatel a finančník Petr Kellner byl nejbohatším mužem v Česku a zároveň jedním z těch vůbec nejvlivnějších. Měl ale také pověst muže, který si velmi hlídá své soukromí. Na veřejnosti se příliš neukazoval, s médii komunikoval zřídka. V investiční...


Vlády napříč Evropou regulují ceny pohonných hmot. Využívají slevy na daně i zastropování cen
iHned.cz | 14:05:00
Přijaté ekonomické sankce vůči Rusku vyvolaly po Evropě energetický otřes, který žene ceny pohonných hmot nahoru. Ceny benzinu nebo nafty totiž neukazují jen na to, jak draze bude spotřebitel tankovat na pumpě, ale promítají se i do cen dalších...


Česko už Rusům zmrazilo majetky za stovky milionů, oznámil Fiala. Postup má zrychlit změna zákonů
iHned.cz | 13:34:00
Česká republika dosud zmrazila majetek za stovky milionů korun ruským občanům, na které se vztahují sankce EU uvalené na Moskvu po invazi na Ukrajinu. Premiér Petr Fiala (ODS) v dnešním pořadu České televize Otázky Václava Moravce řekl, že stát v...


Ruský dirigent měl na hrudi invazní symbol Z. Studenti se diví, k čemu byli zneužiti
pikant | 12:27:00
Záznam z věhlasné Ruské hudební akademie Gněsinových se snažil vyvolat zdání, že mladí Rusové podporují válku.


V hlavní roli třešňově červený saab. Film podle Murakamiho může získat čtyři Oscary
pikant | 11:59:00
Drive My Car pojednává o ovdovělém herci a ženě, která svému milenci po sexu vždy vypráví příběhy.


Porsche 928 a Corvette Sting Ray mají překvapivě mnoho společného
Auto.cz | 15:48:00
Porsche 928 se přezdívá „německá Corvette“, což není náhoda. S americkým symbolem sportovních aut má mnoho společného.


Podle ředitele Madety může máslo stát i přes 80 korun, Nekula spoléhá na EU
lidovky.cz | 15:57:54
Podle generálního ředitele Madety Milana Teplého je dle hrubého odhadu možné, že se cena másla v řádu několika měsíců přehoupne přes 80 korun. Sdělil to v neděli v pořadu Otázky Václava Moravce (OVM). Odmítl, že by se cena zdvihala uměle. „Zdražuje se každý týden,“ uvedl.


Česko zmrazilo Rusům majetek za stovky milionů. Větší razanci brání zákony
lidovky.cz | 14:11:00
Česko dosud zmrazilo majetek v hodnotě stovek milionů korun ruským občanům a firmám, na které se vztahují sankce EU uvalené na Moskvu. Stát v tom postupuje razantně, limituje ho ale současná legislativa, řekl premiér Petr Fiala v nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Vláda proto podle něj chystá změnu zákonů, které úřadům uvolní ruce.


Sazby musí nahoru o více jak 4 procentní body, ropné firmy musí být součástí energetické transformace - Summers
Kurzy.cz | 15:41:00
Lawrence H. Summers stále není nadšený z toho, jak postupuje americká centrální banka, a kritizuje samotný myšlenkový rámec, od kterého svou politiku odvíjí (viz Summers: Fed má špatný strategický rámec a před sebou ještě dlouhou cestu).


Kompenzační bonus, dotace, pojistné za tornádo: Které příjmy daníte a co stačí hlásit
aktuálně.cz | 15:21:43
Loni dostala řada podnikatelů kompenzační bonusy a dotace na pomoc podnikání v době pandemie. Poradíme, které příjmy musíte zdanit a které ne.


Mapa: Nejdražší je Staroměstská. Projděte si aktuální ceny bydlení podle stanic metra
aktuálně.cz | 14:17:18
Portál Valuo.cz každý rok zpracovává cenovou mapu bydlení u jednotlivých zastávek metra. Nejlevnější byty se nachází u metra Chodov.


Rodina z Novojičínska bydlí s Ukrajinkami. Děti si rozumí úplně skvěle, vypráví
Denik.cz | 15:18:00
Měli tu možnost, tak jí využili a nabídli ubytování. Tak jednoduše vnímá Lukáš Petrucha z Trojanovic na Novojičínsku skutečnost, že u nich v domě již několik týdnů bydlí mladá ukrajinská maminka se dvěma dcerami.


VIDEO: Patnácté výročí. Oslavy Plumlovských nadšenců zpestřil pánský striptýz
Denik.cz | 15:14:00
Striptýz, masky a zábava. Patnácté výročí založení Spolku Plumlovských nadšenců se slavilo ve velkém. Po roční covidové pauze se konal v žárovickém kulturáku populární ples, který stál opět za to. Zvláště něžnější část populace si přišla na své, protože mužští členové spolku předvedli pravý nefalšovaný striptýz.


Uprchlická vlna zpomaluje, míní Fiala. Česko bude žádat o unijní pomoc
Denik.cz | 13:52:00
Uprchlická vlna z Ukrajiny do Česka související s ruskou invazí zpomaluje a zpomalování bude pokračovat, pokud se konflikt nerozroste, řekl v Otázkách Václava Moravce České televize premiér Petr Fiala. Zopakoval, že Česko nebude žádat Evropskou unii o přerozdělování běženců, bude ale chtít unijní pomoc, mimo jiné finanční.


Мій брат залишився в Україні. Він допомага
Hospodářské noviny | 15:05:00
Анна, Наталія та Валерій Сердюок втекли з...


Týden s technologiemi: Pocta ženám od Nvidie, kladivo na Apple s Googlem od EK
Hospodářské noviny | 15:00:00
Svět technologií nespí, žije. Během jednoho týdne proběhla herní konference GDC a Nvidia si uspořádala konferenci vlastní, GTC. Firma na ní představila novou generaci čipů s architekturou ARM, která zatím míří do datových center a superpočítačů. Ne,...


Nejbohatší Čech, nadšený snowboardista i podnikatel navázaný na politiky. Kdo byl Petr Kellner?
Hospodářské noviny | 14:21:00
Podnikatel a finančník Petr Kellner byl nejbohatším mužem v Česku a zároveň jedním z těch vůbec nejvlivnějších. Měl ale také pověst muže, který si velmi hlídá své soukromí. Na veřejnosti se příliš neukazoval, s médii komunikoval zřídka. V investiční...


Vlády napříč Evropou regulují ceny pohonných hmot. Využívají slevy na daně i zastropování cen
Hospodářské noviny | 14:05:00
Přijaté ekonomické sankce vůči Rusku vyvolaly po Evropě energetický otřes, který žene ceny pohonných hmot nahoru. Ceny benzinu nebo nafty totiž neukazují jen na to, jak draze bude spotřebitel tankovat na pumpě, ale promítají se i do cen dalších...


Nekula chce prosadit vyšší podporu zemědělcům. Nedostatek potravin podle něj nehrozí
ČT24 | 15:10:49
Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) bude příští týden na poradě ekonomických ministrů prosazovat zvýšení podpory domácích zemědělců o 540 milionů korun. Je to dvojnásobek podpory jedenácti milionů eur, kterou Česko získá z krizových rezerv Evropské unie na pomoc zemědělcům, kteří se kvůli ruské invazi na Ukrajinu potýkají s rostoucími náklady a cenami zemědělských produktů. Nekula to řekl v Otázkách Václava Moravce.


Politika se pořád plete do toho, jestli můžete někoho milovat
Respekt | 14:37:23
S písničkářem Johnem Grantem o dospívání, paměti a sprostých slovechFiala obhajoval prodloužení nouzového stavu až do konce května
Eurozpravy-domácí | 16:13:00
Premiér Petr Fiala (ODS) hájil žádost vlády o sněmovní souhlas s prodloužením nouzového stavu až do konce května v souvislosti se zvládáním příchodu uprchlíků z Ukrajiny. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministerský předseda uvedl, že už nyní je zřejmé, že nejméně do té doby bude stav nouze potřeba.


Nekula chce zvýšit mimořádnou podporu zemědělcům o půl miliardy
Eurozpravy-domácí | 14:58:00
Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) bude příští týden na poradě ekonomických ministrů prosazovat zvýšení podpory domácích zemědělců o 540 milionů korun. Je to dvojnásobek podpory 11 milionů eur, kterou Česko získá z krizových rezerv EU na pomoc zemědělcům, kteří se kvůli ruské invazi na Ukrajinu potýkají s rostoucími náklady a cenami zemědělských produktů. Nekula to dnes uvedl v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.


Důchody se zvýší, letos se dočkají třetí valorizace
Eurozpravy-domácí | 14:07:00
Důchodci se letos dočkají ještě třetí valorizace, kvůli inflaci způsobené válkou na Ukrajině. Inflace je totiž tak rychlá, že by měly být splněny podmínky právě i pro druhou mimořádnou valorizaci. Říká Lukáš Kovanda.


ČR zmrazila majetky Rusů za stovky milionů, řekl Fiala. Vláda bude řešit inflaci
Eurozpravy-domácí | 13:53:00
Česká republika dosud zmrazila majetek za stovky milionů korun ruským občanům a firmám, na které se vztahují sankce EU uvalené na Moskvu po invazi na Ukrajinu. V pořadu Otázky Václava Moravce to uvedl premiér Petr Fiala (ODS). Řekl také, že se vláda bude ve středu zabývat souborem opatření proti rostoucí inflaci. Počítá se zvýšením životního minima či s valorizací některých dávek. Pomoc má být cílená na lidi, kteří se kvůli růstu cen již dostali do problémů.


Čínské úřady kvůli testování na covid uzavřou Šanghaj
Eurozpravy-zahraniční | 16:58:00
Čínské úřady kvůli testování na nemoc covid-19 na několik dní uzavřou mnohamilionovou Šanghaj. První uzavírka ve dnech 28. března až 1. dubna se podle agentury Reuters bude týkat převážně oblasti východně od řeky Chuang-pchu, která městem protéká. Druhá část finanční metropole Číny bude uzavřena ve dnech 1. až 5. dubna.


Gordon Ramsay: Pandemie měla na restaurace zničující dopad, má ale i světlou stránku
Eurozpravy-zahraniční | 16:37:00
Pandemie covidu-19 měla na restaurace po celém světě zničující dopad, za její světlou stránku lze ale považovat to, že branži zbavila mizerných podniků. V rozhovoru na rozhlasové stanici Radio Times to řekl známý britský šéfkuchař a podnikatel v gastronomii Gordon Ramsay. Restaurace, které nenabízely kvalitní služby, dva roky lockdownů a omezení podle něj nezvládly, což ale může být spíše dobrá zpráva.


Ukrajinská armáda u Charkova vytlačuje Rusy, hlásí osvobození dalších obcí
Eurozpravy-zahraniční | 15:45:00
Ukrajinský generální štáb dnes potvrdil osvobození města Trosťanec v Sumské oblasti na severovýchodě země a vsi Husarivka v Charkovské oblasti, jak o tom dříve informovala média. "Nepřítel pokračuje v rozsáhlé ozbrojené agresi proti naší zemi, naši obránci postupně osvobozují nepřítelem dočasně obsazená území v různých oblastech," uvedlo velení ukrajinských sil podle agentury Interfax-Ukrajina.


Blinken: USA nechtějí změnu režimu v Rusku ani jinde na světě
Eurozpravy-zahraniční | 15:41:00
Strategií Spojených států není změna režimu v Rusku ani jinde na světě, řekl dnes při návštěvě Izraele americký ministr zahraničí Antony Blinken. Americký prezident Joe Biden v sobotu prohlásil, že ruská hlava státu Vladimir Putin nemůže zůstat u moci, připomíná agentura Reuters.


Luhanští separatisté plánují uspořádat referendum o připojení k Rusku
Eurozpravy-zahraniční | 15:30:00
Proruští separatisté na východě Ukrajiny v samozvané Luhanské lidové republice (LNR), kterou uznává jen Moskva, se chystají brzy uspořádat referendum o připojení k Rusku. Podle ruských agentur to dnes v Luhansku řekl vůdce LNR Leonid Pasesčnik. Podobný postup Kreml zvolil v roce 2014, když nakonec oznámil mezinárodně neuznávanou anexi ukrajinského Krymu.


Papež František označil válku na Ukrajině za barbarskou a znesvěcující
Eurozpravy-zahraniční | 14:32:00
Za "barbarskou a znesvěcující" označil dnes papež František válku na Ukrajině. Zatímco se bratři zabíjejí, prožívají děti těžká traumata, poznamenala také hlava katolíků v nedělní bohoslužbě. Napsala to agentura DPA.


Ruská cenzura dál blokuje přístupy na internet, odřízla i německý Bild
Eurozpravy-zahraniční | 14:07:00
Ruské úřady zablokovaly přístup na web známého televizního novináře Alexandra Něvzorova, který upadl v nemilost kvůli publikování informací o ruském ostřelování nemocnice v ukrajinském Mariupolu. Na seznam zakázaných internetových stránek úřadu Roskomnadzor dnes přibyl také německý list Bild.


Johnson doufá, že české předsednictví napomůže lepším vztahům EU s Londýnem
Eurozpravy-zahraniční | 12:34:00
Britský premiér Boris Johnson podle listu Financial Times doufá, že české předsednictví Evropské unii ve druhé polovině letošního roku napomůže lepším vztahům Londýna a sedmadvacítky. Změnu si podle listu slibuje mimo jiné v postoji k otázce Severního Irska. Británie unii opustila na konci ledna 2020.


Moskva údajně zasáhla objekty spojené s protivzdušnou obranou Ukrajiny
Eurozpravy-zahraniční | 11:21:00
Moskva tvrdí, že v sobotu zasáhla objekty spojené s protivzdušnou obranou Ukrajiny. Mezi cíli byl podle ministerstva obrany sklad střel u Kyjeva a opravna techniky ve Lvově. V tomto městě nedaleko polských hranic byl zasažen také sklad pohonných hmot, připomíná agentura Reuters.


Opět rychle zdražují pohonné hmoty. Prudce zdražuje hlavně nafta. Víte proč?
Eurozpravy-ekonomika | 14:12:00
Vrací se rychlé zdražování pohonných hmot. Prudce zdražuje hlavně nafta, ta je na burze v Rotterdamu v průměru nejdražší v historii. Komentuje Lukáš Kovanda.


Zemřel slovenský fotbalista Titus Buberník. Člen stříbrného týmu z Chile 1962
Eurozpravy-sport | 15:59:00
Ze Slovenska v neděli přišla smutná zpráva pro fotbalovou veřejnost. Ve věku 88 let totiž zemřel Titus Buberník, bývalý fotbalový reprezentant, který získal stříbro na světovém šampionátu v Chile v roce 1962. O jeho skonu, ke kterému měl dojít v noci na neděli, informoval na svých webových stránkách slovenský fotbalový svaz.


Jak dopadne předávání Oscarů? Ceny ovládne Síla psa, Spielberga čeká comeback a asi promluví Zelenskyj
Reflex | 15:50:00
Letošní 94. Oscarová noc se bude vysílat naživo na ČT 2 z neděle 27. na pondělí 28. března k ránu, přenos začíná 2 hodiny po půlnoci našeho času. Po koronavirovém bezčasí rozprostře oscarová noc zase svůj klasický červený koberec, očekávejte tedy výjimečnou přehlídku plesových šatů a flitrových pelerín, které je třeba provětrat. V předoscarovém kulturním podcastu Reflexu, spolu s filmovým publicistou Vojtěchem Ryndou, ale řešíme také to, kdo vyhraje.


Jaromír Nohavica: Nejsem podporovatel Putina, natož jeho politiky, a válku odsuzuji!
Reflex | 14:50:00
Písničkář Jaromír Nohavica v krátkém rozhovoru pro Reflex reaguje na zrušení svých koncertů i kritiku, že nevrátil Puškinovu medaili.


Česko zmrazilo majetky Rusů a chystá změnu legislativy, aby mohlo přitvrdit
Tiscali-zprávy | 14:53:30
Česká republika dosud zmrazila majetek za stovky milionů korun ruským občanům a firmám, na které se vztahují sankce EU uvalené na Moskvu po invazi na Ukrajinu. Fiala v Otázkách Václava Moravce řekl, že stát v tom postupuje razantně, limituje ho ale současná legislativa. Vláda proto chystá změnu zákonů, které úřadům uvolní ruce.


Uprchlická vlna z Ukrajiny zpomaluje, přerozdělovat se v EU podle Fialy nebude
Tiscali-zprávy | 14:15:45
Uprchlická vlna z Ukrajiny do Česka související s ruskou invazí zpomaluje a zpomalování bude pokračovat, pokud se konflikt nerozroste, řekl v dnešních Otázkách Václava Moravce České televize premiér Petr Fiala. Zopakoval, že Česko nebude žádat Evropskou unii o přerozdělování běženců, bude ale chtít unijní pomoc, mimo jiné finanční.


Kudy z pekla inflace? Vyššími daněmi a tvrdší korunou
E15-ekonomika | 15:30:00
Ještě 2. března, tedy více než týden po ruské invazi na Ukrajinu, která vystřelila ceny komodit, člen Bankovní rady ČNB Tomáš Holub konejšil veřejnost tvrzením, že růst ekonomiky bude sice pomalejší, ale kladný, a že inflace bude sice vyšší, ale o moc nepřesáhne jedenáct procent (a i to až v dubnu či květnu). Za pouhé tři týdny je všechno jinak.


Česko zmrazilo majetky Rusů za stovky milionů, skutečný hon na oligarchy přijde se změnou zákonů
E15-ekonomika | 14:00:00
Česká republika dosud zmrazila majetek za stovky milionů korun ruským občanům, na které se vztahují sankce EU uvalené na Moskvu po invazi na Ukrajinu. Premiér Petr Fiala (ODS) v dnešním pořadu České televize Otázky Václava Moravce řekl, že stát v tom postupuje razantně, limituje ho ale současná legislativa. Vláda proto chystá změnu zákonů, které úřadům uvolní ruce.


Kudy z pekla inflace? Vyššími daněmi a tvrdší korunou
E15-politika | 15:30:00
Ještě 2. března, tedy více než týden po ruské invazi na Ukrajinu, která vystřelila ceny komodit, člen Bankovní rady ČNB Tomáš Holub konejšil veřejnost tvrzením, že růst ekonomiky bude sice pomalejší, ale kladný, a že inflace bude sice vyšší, ale o moc nepřesáhne jedenáct procent (a i to až v dubnu či květnu). Za pouhé tři týdny je všechno jinak.


Česko zmrazilo majetky Rusů za stovky milionů, skutečný hon na oligarchy přijde se změnou zákonů
E15-politika | 14:00:00
Česká republika dosud zmrazila majetek za stovky milionů korun ruským občanům, na které se vztahují sankce EU uvalené na Moskvu po invazi na Ukrajinu. Premiér Petr Fiala (ODS) v dnešním pořadu České televize Otázky Václava Moravce řekl, že stát v tom postupuje razantně, limituje ho ale současná legislativa. Vláda proto chystá změnu zákonů, které úřadům uvolní ruce.


Smrtelná nehoda uzavřela na Uherskohradišťsku tah na Slovensko
idnes.cz | 17:29:00
Vážná dopravní nehoda na Uherskohradišťsku uzavřela tah na Slovensko. Podle policie se na silnici I/50 před odbočkou na Staré Hutě střetla motorka se dvěma osobními auty. Na místě zemřeli dva lidé – muž a žena.


Ruské suvenýry v Praze. Stalin se dál prodává, z Putina je podpultové zboží
idnes.cz | 17:00:00
V obchůdcích pro turisty v hlavním městě se matrjošky s ruským prezidentem Vladimirem Putinem staly podpultovým zbožím. Beranice s odznáčkem Sovětského svazu či víno s Josifem Stalinem, které jsou stále na pultech vystaveny, si stále nacházejí své kupce. „Věci, které obsahují motivy Stalina, v sobě mají prvek potlačování lidských práv,“ uvedl odborník na extremismus Miroslav Mareš.


Čína kvůli testování na covid uzavře megapoli Šanghaj. Pozastaví i firmy
idnes.cz | 16:49:00
Čínské úřady kvůli testování na nemoc covid-19 na několik dní uzavřou mnohamilionovou Šanghaj. Město se uzavře postupně na dvě části. Čína tak aplikuje svou politiku nulové tolerance, která se projevuje striktními opatřeními. Dezinfikují se celá města a lidé jsou posíláni do karanténních táborů.


Značka oblékající Putina je pod tlakem. Je jasné, na čí straně jsme, brání se
idnes.cz | 16:00:00
Když před několika dny ruský prezident na moskevském stadionu v Lužnikách ospravedlňoval před zástupy „věrných“ svoji agresi na Ukrajině, mnohým neušla volba jeho zimního outfitu. Pozornost médií upoutal především dlouhý kabát pocházející z dílny italské značky Loro Piana. Ta nyní čelí tlaku, aby se z vazeb s ruským vůdcem vymanila.


Máslo za 80 korun? Možná už brzy, varuje šéf Madety. Ministr spoléhá na EU
idnes.cz | 15:56:00
Podle generálního ředitele Madety Milana Teplého je dle hrubého odhadu možné, že se cena másla v řádu několika měsíců přehoupne přes 80 korun. Sdělil to v neděli v pořadu Otázky Václava Moravce (OVM). Odmítl, že by se cena zdvihala uměle. „Zdražuje se každý týden,“ uvedl.


Týden s technologiemi: Pocta ženám od Nvidie, kladivo na Apple s Googlem od EK
iHned.cz | 15:00:00
Svět technologií nespí, žije. Během jednoho týdne proběhla herní konference GDC a Nvidia si uspořádala konferenci vlastní, GTC. Firma na ní představila novou generaci čipů s architekturou ARM, která zatím míří do datových center a superpočítačů. Ne,...


Čína kvůli testování na covid uzavře megapoli Šanghaj, továrny musí pozastavit výrobu
lidovky.cz | 16:51:00
Čínské úřady kvůli testování na nemoc covid-19 na několik dní uzavřou mnohamilionovou Šanghaj. Město se uzavře postupně na dvě části. Čína tak aplikuje svou politiku nulové tolerance, která se projevuje striktními opatřeními. Dezinfikují se celá města a lidé jsou posíláni do karanténních táborů.


‚Zničíme nepřítele na každém centimetru naší země.‘ Proti Rusům bojují také tisíce ukrajinských žen
lidovky.cz | 16:31:00
Přestože naprostou většinu ukrajinské armády tvoří muži, před ruskou invazí na Ukrajinu patřilo k ozbrojeným silám země přibližně 32 tisíc žen, tedy více než 15 procent. A od té doby se jich do bojů zapojily další tisíce.


Marmeládový byznys musela nechat doma, do Česka utekla jen s jedním kufrem a kočkou
aktuálně.cz | 17:26:48
Čtyřiatřicetiletá Anna Aljeksjejevová na Ukrajině vyráběla a prodávala marmelády. Teď je v Praze a hledá stálé bydlení a práci.


Polští soudci pod tlakem. Za svou svobodu bojují i na hudebních festivalech
aktuálně.cz | 16:31:05
Boj o nezávislost polských soudů mapuje dokument Soudci pod tlakem. V české premiéře ho uvádí festival Jeden svět.


Strategií USA není změna režimu v Rusku ani jinde na světě, uvedl Blinken
Denik.cz | 15:54:00
Strategií Spojených států není změna režimu v Rusku ani jinde na světě, řekl při návštěvě Izraele americký ministr zahraničí Antony Blinken. Americký prezident Joe Biden v sobotu prohlásil, že ruská hlava státu Vladimir Putin nemůže zůstat u moci, připomíná agentura Reuters.


Hraju s kartami, které mám rozdané, říká herečka Lucie Polišenská
revue.idnes.cz | 16:00:00
Uznává tradiční hodnoty, je vtipná, pohotová a rozhovor s ní vám zpříjemní den. Povídaly jsme si nejen o práci, ale také kynutých koláčích či létání v Národním. „Neplánuju určité kroky k dosažení jistých cílů. Hrála jsem u ochotníků, chodila do sboru, postupně jsem potkala různé lidi a díky nim jsem dostala řadu krásných příležitostí, z nich mě každá dostávala někam dál,“ říká v rozhovoru pro Týdeník Televize herečka Lucie Polišenská.


Filmové anticeny Zlatá malina získal muzikál o princezně Dianě
bleskove.cz | 17:14:36
Herec Bruce Willis měl letos svou vlastní kategorii, v níž soupeřilo osm jeho posledních filmů o titul toho nejhoršího.


Únik do malebné přírody. V Praze vystavuje špičková fotografka Marina Cano
bleskove.cz | 16:09:21
Soutěž Czech Nature Photo je už tradičně spojena s výstavou jednoho z porotců. Letos své snímky představuje špičková fotografka Marina Cano.


Past na sociálních sítích: Lukašenko zatýká dobrovolníky, co chtějí bránit Ukrajinu
blesk | 18:30:00
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko velmi podporuje Vladimira Putina ve válce s Ukrajinou, byť posílání vlastních vojáků k jižnímu sousedovi odmítá. Někteří Bělorusové by tam rádi šli, ovšem bránit Ukrajinu. Lukašenkovy tajné služby se je snaží lovit falešnými formuláři.


Dva mrtví po autonehodě: U Uherského Hradiště se srazila dodávka s motorkou
blesk | 17:48:00
Dva lidé zemřeli podle prvotních informací odpoledne při nehodě u obce Staré Hutě na Uherskohradišťsku, srazila se dodávka s motorkou. Hlavní tah I/50 je uzavřený. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic.


Praktické rady psycholožky: Jak s dětmi mluvit o válce?
blesk | 17:23:00
Ozbrojený konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou je nyní zásadním a hlavním tématem napříč společností. Má psychický dopad na nás všechny a dotýká se i dětí. Jak s nimi o takové složité věci, jakou válka je, mluvit?


Krutá nemoc, kterou trpí jen kluci: Sebíčkovi (6) odumírají svaly
blesk | 17:15:00
Těžké chvíle zažívají Tsebo a Lenka Mazurkovi z Bohumína. Jejich chlapeček Sebastián (6) trpí vzácnou genetickou poruchou DMD, na kterou není lék a nejspíše se nedožije dospělosti. Klučina zatím netuší, co ho čeká.


Naštvaný Sean Penn: Roztavím oscarovou sošku, jestli akademie nenechá promluvit ukrajinského prezidenta!
blesk | 17:11:00
Herec Sean Pean přísahá, že roztaví svou oscarovou sošku, pokud ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému neumožní promluvit na večerní ceremonii udílení Oscarů. 


Jana Hlaváčová slaví 84. narozeniny: Roky se schovává v ústraní! Co ji přimělo udělat výjimku?
blesk | 17:03:00
26. března oslavila herečka Jana Hlaváčová své 84. narozeniny. Herečka, která se proslavila mnoha nezapomenutelnými rolemi, se však v roce 2011 stáhla z veřejného života. Výjimku však udělala v lednu tohoto roku - kvůli tehdy zesnulému režisérovi Dušanu Kleinovi (†82) .


Čínu znovu straší covid, úřady nechají zavřít obří Šanghaj. Obyvatele čeká masivní testování
blesk | 16:49:00
Čínské úřady kvůli testování na nemoc covid-19 na několik dní uzavřou mnohamilionovou Šanghaj. První uzavírka ve dnech 28. března až 1. dubna se podle agentury Reuters bude týkat převážně oblasti východně od řeky Chuang-pchu, která městem protéká. Druhá část finanční metropole Číny bude uzavřena ve dnech 1. až 5. dubna.


V pondělí budou ještě v Praze padat teplotní rekordy, pak se výrazně ochladí a přijde i déšť
blesk | 16:01:00
„Letošní březen je extrémně - rekordně bohatý na množství délky slunečního svitu, kdy doteď nasvítilo přes 200 hodin. Slunečné počasí ale zároveň prohlubuje sucho - v současné chvíli zejména to půdní. Dobrá zpráva je ta, že příští týden přinese déšť. Zároveň se výrazně ochladí,“ říká meteoroložka Dagmar Honsová


Filmové anticeny Zlatá malina získal muzikál o princezně Dianě
pikant | 17:14:36
Herec Bruce Willis měl letos svou vlastní kategorii, v níž soupeřilo osm jeho posledních filmů o titul toho nejhoršího.


Únik do malebné přírody. V Praze vystavuje špičková fotografka Marina Cano
pikant | 16:09:21
Soutěž Czech Nature Photo je už tradičně spojena s výstavou jednoho z porotců. Letos své snímky představuje špičková fotografka Marina Cano.


Porsche 911 ve stylu Safari je po spolupráci se značkou oblečení opravdu zajímavý prototyp
Auto.cz | 18:49:00
Americký umělec Daniel Arsham se spojil s přední sportovní italskou značkou oblečení Stone Island a výsledkem je krásný interiér z moleskinu. 


Video: Měření dynamiky se slaboučkým elektrovozem Dacia Spring. Vystačila nám runway?
Auto.cz | 17:50:00
Vzali jsme nejdostupnější elektromobil na českém trhu na letištní plochu, abychom vyzkoušeli zrychlení 0-100 km/h za 19,1 s na vlastní kůži. A připravili ještě jeden bonus k tomu.


Hypotéka – co je dobré vědět před samotným porovnáváním nabídek?
Kurzy.cz | 18:46:06
Hypotéku si bere člověk párkrát za celý život. Zejména před podáním žádosti o první hypotéku je těžké udělat si ucelený přehled o tom, co vše je vhodné vzít v potaz, u koho je vhodné si hypotéku sjednat apod.


Burzovní kalendář 13/52 - Co musíme vědět do nového týdne! (27.3.2022)
Kurzy.cz | 18:13:31
Nový obchodní týden se na akciových trzích ponese v duchu mírné nervozity z očekávaného zveřejnění pátečních statistik z amerického trhu práce za měsíc březen, přičemž by se mělo jednat o poslední měsíční zprávu o stavu zaměstnanosti před příštím...


Nezletilá dívka vběhla ve Velkých Hamrech pod auto
idnes.cz | 19:24:00
Nezletilou dívku v neděli odpoledne srazilo auto na silnici ve Velkých Hamrech. Záchranáři dívku letecky transportovali na traumatologické oddělení Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze s podezřením na středně těžké zranění. K události došlo krátce po patnácté hodině.


Moje hrdinka Madeleine. Albright svůj životní příběh vyprávěla tak, že povzbuzovala k jeho napodobení
Hospodářské noviny | 18:00:00
Se vzory, které člověk naživo nepotkal, je to ošemetné. Jsou ti lidé skutečně takoví, jak si je představujeme? Ačkoli si myslím, že by se Madeleine Albright od mé představy v reálu příliš nelišila, nebudu mít už příležitost to zjistit. Napořád tak...


Jak zaměstnat Ukrajince a jaké jsou pro ně podmínky na trhu práce? V debatě HN odpovídali experti
Hospodářské noviny | 18:00:00
Do Česka již před válkou uteklo přes 230 tisíc ukrajinských uprchlíků, najít práci se pro ně stává krátce po příchodu jednou z hlavních priorit. Jak pracovníky z Ukrajiny zaměstnat a jaké podmínky je na českém trhu práce čekají? Na tyto otázky...


Následkem koronavirové krize zkrachovala další cestovní kancelář
idnes.cz | 19:06:00
Kancelář Fantasy Travel nejspíše podala návrh insolvenčního řízení k brněnskému krajskému soudu. Zájezdy, které si u cestovní kancelář klienti zakoupili, už neproběhnou.


Putina řezníkem by nenazval. Macron po projevu Bidena vyzval ke zdrženlivosti
idnes.cz | 18:20:00
Francouzský prezident Emmanuel Macron v neděli vyzval ke zdrženlivosti při volbě slov ve vyjádřeních ohledně Ruska a Ukrajiny po sobotním projevu amerického prezidenta Joea Bidena ve Varšavě. Podle Macrona by státníci neměli napjatou situaci svými vyjádřeními dál zhoršovat.


Koalici s námi už dlouho nikdo neuzavře. Z chyb se poučíme a sluníčko zase vyjde, říká Polčák
iHned.cz | 19:00:00
Nejdřív to vypadalo na obrovský úspěch. Po letech čekání se obce poničené výbuchem muničních skladů ve Vrběticích dočkaly od státu odškodnění za více než 310 milionů korun. I díky novým informacím, že za explozí stáli ruští agenti. Ve snaze o...


Moje hrdinka Madeleine. Albright svůj životní příběh vyprávěla tak, že povzbuzovala k jeho napodobení
iHned.cz | 18:00:00
Se vzory, které člověk naživo nepotkal, je to ošemetné. Jsou ti lidé skutečně takoví, jak si je představujeme? Ačkoli si myslím, že by se Madeleine Albright od mé představy v reálu příliš nelišila, nebudu mít už příležitost to zjistit. Napořád tak...


Jak zaměstnat Ukrajince a jaké jsou pro ně podmínky na trhu práce? V debatě HN odpovídali experti
iHned.cz | 18:00:00
Do Česka již před válkou uteklo přes 230 tisíc ukrajinských uprchlíků, najít práci se pro ně stává krátce po příchodu jednou z hlavních priorit. Jak pracovníky z Ukrajiny zaměstnat a jaké podmínky je na českém trhu práce čekají? Na tyto otázky...


Nezveřejňujte rozhovor se Zelenským, pohrozil cenzurní úřad ruským médiím
lidovky.cz | 19:12:00
Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor varoval ruská média, aby nezveřejnila rozhovor s ukrajinským prezidentem Volodymyr Zelenským. Jedná se o první rozhovor od začátku invaze, který Zelenskyj ruským médiím poskytl.


Putina řezníkem by nenazval. Macron po projevu Bidena vyzval ke zdrženlivosti
lidovky.cz | 18:29:00
Francouzský prezident Emmanuel Macron v neděli vyzval ke zdrženlivosti při volbě slov ve vyjádřeních ohledně Ruska a Ukrajiny po sobotním projevu amerického prezidenta Joea Bidena ve Varšavě. Podle Macrona by státníci neměli napjatou situaci svými vyjádřeními dál zhoršovat.


Nebojte se, světlo zvítězí nad temnotou. Bidenův patos se shoduje s jeho zájmy
lidovky.cz | 18:24:00
Je potřeba si přiznat, že americká kultura proslovů tu naši předjede o parník. Američané umí svět rozdělit na dobro a zlo. Umí sami sebe postavit na tu správnou stranu. A doslova milují obraz sebe samých coby rytířů světla bojujících proti temnotě.


Boje o Mariupol pokračují. Přišli nás vymazat ze zemského povrchu, míní starosta
Denik.cz | 18:40:00
Jihoukrajinské město Mariupol, těžce zkoušené údery ruských sil od prvních dnů invaze na Ukrajinu, stále do rukou agresora nepadlo. Agentuře Unian to řekl starosta Vadym Bojčenko. Podle něj ruská armáda nepřišla Mariupol "osvobodit", ale vymazat ze zemského povrchu i s jeho obyvateli. Ukrajinská vicepremiérka Iryna Vereščuková obvinila okupanty, že násilně odvážejí Ukrajince do Ruska.


VIDEO: Nadchla i porotu. Školačka z Olomouce boduje v německém „talentu“
Denik.cz | 18:05:00
Velkého úspěchu dosáhla jedenáctiletá Lara z Olomouce. Školačka svým vystoupením před pár dny nadchla publikum i porotu jedné z nejsledovanějších německých soutěží mladých talentů The Voice Kids. Video s jejím podáním písničky Shake if Off americké zpěvačky Taylor Swift už má přes půl milionu shlédnutí.


Hercem se stal z hecu, soukromí si střežil. Dočolomanský by oslavil 80 let
Denik.cz | 17:54:00
Slovenský herec, zpěvák, moderátor a imitátor Michal Dočolomanský proslul rolemi hraběte Felixe Telekeho z Tölökö z Tajemství hradu v Karpatech či schopného a fešáckého detektiva Nicka Cartera z komedie Adéla ještě nevečeřela. V pátek 25. března uplynulo osmdesát let od jeho narození.


Ukrajinská a ruská delegace povedou mírová jednání v Turecku
Eurozpravy-zahraniční | 17:45:00
Ukrajinská a ruská delegace budou od pondělka 28. března do středy 30. března jednat v Turecku, oznámil dnes jeden z ukrajinských vyjednavačů, předseda poslaneckého klubu vládní strany Sluha národa Davyd Arachamija.


Další zdravotní trable nároďáku. Proti Walesu nemůže Šilhavý počítat s Havlem
Eurozpravy-sport | 18:50:00
Jakoby toho neměl kouč české fotbalové reprezentace o tomto reprezentačním srazu málo. Ještě před čtvrtečním barážovým zápasem se Švédskem (0:1 po prodloužení pro Švédsko) postrádal hned několik opor, že musel do duelu nastoupit pouze se třemi obránci a kvůli zranění pak nemohl počítat ani s kanonýrem Patrikem Schickem. Nyní před úterním přátelským duelem s Walesem, jenž se bude hrát v Cardiffu, nebude moct český stratég počítat kvůli zranění s obráncem Milanem Havlem.


Sevřená trilogie Podezření ukazuje, že být nesympatický se může stát smrtelným hříchem
Reflex | 17:55:00
Začíná jako kriminálka nebo thriller, pokračuje coby portrét maloměstské mentality a nakonec se prohloubí do „plnohodnotného“ psychologického dramatu: minisérii České televize Podezření se podařilo spojit to nejlepší z několika žánrů. Thrillerový drajv a drobnokresba postav scénáře Štěpána Hulíka se doplňují s dusivou režií Michala Blaška a Klára Melíšková, Miroslav Hanuš a Denisa Barešová se hlásí o České lvy.


Ruští švábi v Česku mají problém: Jejich hrdina Putin vraždí děti i ženy. A je to břídil
Reflex | 16:55:00
Ještě před několika měsíci byla ruská pátá kolona v České republice hluboce a široce zakořeněná: od prezidenta Zemana a jeho okolí, přes exprezidenta Klause, různé politické strany (SPD, ČSSD, KSČM), až po dezinformační weby a část manipulovatelné veřejnosti. Válka na Ukrajině i toto bojiště změnila. Ruští švábi působící v Česku na chvíli zalezli do děr a někteří dokonce změnili názor. Jenže mají problém, který nelze pominout. Jejich hrdina (někdejší či současný) Vladimir Putin je masový vrah a Rusko vyznává zvrácenou ideologii, která nemá s demokracií a svobodou nic společného. Navíc je to velký břídil a neschopa.


Putinův "větší celek," bezjadernost, či neutralita. Zelenskyj v prvním a zakázaném rozhovoru pro Rusko
E15-ekonomika | 19:44:00
Ruský server Meduza avizoval, že jeho šéfredaktor Ivan Kopakov, šéfredaktor nezávislé televize Dožď Tichon Dzjadko, spisovatel a publicista Michail Zygar a zpravodaj listu Kommersant Vladimir Solovjov v neděli uskutečnili rozhovor s ukrajinským prezidentem, který je v Kyjevě. Server přislíbil první rozhovor, který Zelenskyj poskytl ruským médiím od ruské invaze na Ukrajinu, zveřejnit navzdory varování v nejbližších hodinách.


Hranice mezi státy se mají otevřít. Prospěje to všem, míní americký profesor ekonomie Caplan
E15-ekonomika | 19:00:00
Otevřené hranice pro všechny migranty jsou podle amerického profesora ekonomie Bryana Caplana tou nejkratší cestou k celosvětové ekonomické prosperitě. Mnohonásobně zvýší světovou produktivitu a poskytnou víc příležitostí nejen migrantům, ale i starousedlíkům, tvrdí ve své komiksové knize „Otevřené hranice: Etika a ekonomie migrace“, která loni vyšla v češtině. „Z volného pohybu budou těžit jak chudší země, tak i ty bohaté. Evropská unie je fenomenální úspěch,“ domnívá se profesor, který se věnuje ekonomii migrace, v rozhovoru pro deník E15.


Co vám (ne)uteklo: Češi vybírají hotovost, Křetínský investuje do virtuální reality...
E15-ekonomika | 17:35:00
Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění, nemáte čas vše přečíst? Právě pro vás jsme sestavili přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.


Putinův "větší celek," bezjadernost, či neutralita. Zelenskyj v prvním a zakázaném rozhovoru pro Rusko
E15-politika | 19:44:00
Ruský server Meduza avizoval, že jeho šéfredaktor Ivan Kopakov, šéfredaktor nezávislé televize Dožď Tichon Dzjadko, spisovatel a publicista Michail Zygar a zpravodaj listu Kommersant Vladimir Solovjov v neděli uskutečnili rozhovor s ukrajinským prezidentem, který je v Kyjevě. Server přislíbil první rozhovor, který Zelenskyj poskytl ruským médiím od ruské invaze na Ukrajinu, zveřejnit navzdory varování v nejbližších hodinách.


Hranice mezi státy se mají otevřít. Prospěje to všem, míní americký profesor ekonomie Caplan
E15-politika | 19:00:00
Otevřené hranice pro všechny migranty jsou podle amerického profesora ekonomie Bryana Caplana tou nejkratší cestou k celosvětové ekonomické prosperitě. Mnohonásobně zvýší světovou produktivitu a poskytnou víc příležitostí nejen migrantům, ale i starousedlíkům, tvrdí ve své komiksové knize „Otevřené hranice: Etika a ekonomie migrace“, která loni vyšla v češtině. „Z volného pohybu budou těžit jak chudší země, tak i ty bohaté. Evropská unie je fenomenální úspěch,“ domnívá se profesor, který se věnuje ekonomii migrace, v rozhovoru pro deník E15.


Co vám (ne)uteklo: Češi vybírají hotovost, Křetínský investuje do virtuální reality...
E15-politika | 17:35:00
Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění, nemáte čas vše přečíst? Právě pro vás jsme sestavili přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.


HBO, Netflix a další streamovací služby na příští týden: Špionky, gastrocestování a nový případ manželů Warrenových
Euro | 18:14:14
Netflix a HBO Max patří v tuzemsku mezi nejpopulárnější streamovací platformy a každý měsíc nás zásobují desítkami nových seriálů a filmů. Proto nově přinášíme pravidelný přehled několika nejočekávanějších projektů, které


Hacky skupiny Lapsus$, rizikový Kaspersky a iPhone za předplatné
lupa.cz | 19:00:00
0day v Chrome, Vimeo má krizi identity, Digital Markets Act s otazníky, Netflixu zaplatíte za sdílení hesel. Co ještě přinesl právě končící #tyden?


Ruská média nedbala výhrůžkám cenzurního úřadu, rozhovor se Zelenským vydala
idnes.cz | 20:45:00
Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor varoval ruská média, aby nezveřejnila rozhovor s ukrajinským prezidentem Volodymyr Zelenským. Jedná se o první rozhovor od začátku invaze, který Zelenskyj ruským médiím poskytl. Rozhovor i přes nevoli cenzurního úřadu vyšel.


Jediné špatné slovo o Kamale Harrisové a letíte, hrozil podle knihy Biden
idnes.cz | 20:00:00
Americký prezident Joe Biden pohrozil zaměstnancům Bílého domu, že za pomlouvání viceprezidentky Kamaly Harrisové dostanou okamžitou výpověď. Vyplývá to z nové knihy o jeho prezidentství. S Bidenovým rozhodnutím, že jeho pravou rukou bude právě Harrisová, přitom podle autorů knihy nesouhlasila ani první dáma.


VIDEA TÝDNE: Rakeťák Kim, pád letadla a nechtěná Putinova milenka
idnes.cz | 19:19:00
Severokorejský vůdce Kim Čong-un osobně dohlížel na test nové mezikontinentální balistické střely. Státní televize ho následně v klipu vykreslila jako neohroženého akčního hrdinu hollywoodského střihu. Na veřejnost se dostaly záběry zachycující střemhlavý pád čínského letadla, údajná milenka Vladimira Putina se stala trnem v oku Švýcarům, Ukrajincům se podařilo zničit ruskou výsadkovou loď a netrpělivý řidič najížděl v Praze na strážníka.


I tady žijí lidé. Afghánistán zničený válkami očima fotografa Jiřího Turka
bleskove.cz | 20:46:35
Válku fotit nejel. Přesto jsou jeho fotografie upřímným dokumentem o životě lidí, kteří si válku nevybrali, ale přesto v ní musejí žít.


Při vášnivé scéně Novákové režisér Matek skřípal zubama. Natočil ale i druhou klapku
bleskove.cz | 19:30:00
Mít na filmovém place rodinu nemusí být vždy výhodou. Sledujte Historky z placu z komedie Matky.


Elity prchají z Ruska: Putinova megastar Alla Pugačovová s rodinou utekla do Izraele
blesk | 21:42:00
Ruská popová hvězda Alla Pugačová s manželem odcestovali do Izraele poté, co Vladimir Putin zahájil vojenskou invazi na Ukrajinu. Oba manželé na svých sociálních sítích imperiální tažení jednoznačně odsoudili. Plánovaný návrat do vlasti zatím nespecifikovali.


Senior (85) z Prachaticka je od čtvrtka nezvěstný: Špatně chodí a je zmatený
blesk | 20:50:00
Policie pátrá po pětaosmdesátiletém Tomáši Hubáčkovi z Šumavských Hoštic na Prachaticku. Naposledy byl doma ve čtvrtek večer. Od té doby je nezvěstný.


„Mrtví leží na chodnících“. Zelenskyj poprvé promluvil k Rusům: Cenzoři chtěli rozhovor zatrhnout
blesk | 20:45:00
 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovoru s ruskými novináři jako lživé odmítl tvrzení Moskvy, že se prý Kyjev jako první chystal zaútočit na separatisty ovládnuté části ukrajinského Donbasu. Moskva existencí údajného dokumentu o přípravách ukrajinského útoku odůvodňuje rozpoutání války proti Ukrajině. V interview znovu vyjádřil svou ochotu setkat se s ruským prezidentem Vladimirem Putinem v zájmu ukončení války a co nejmenšího počtu obětí. Kyjev je podle něj připraven jednat i o neutrálním a bezjaderném postavení země za podmínky skutečných bezpečnostních záruk. Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor varoval ruská média, aby rozhovor nezveřejnily, uvedl server Meduza.io, jehož šéfredaktor se rozhovoru s šéfem ukrajinského státu zúčastnil. Roskomnadzor své varování zveřejnil na sociální síti Telegram.


Cestovka Fantasy Travel končí, nesehnala pojistku proti úpadku. Dočkají se klienti peněz?
blesk | 20:20:00
Cestovní kancelář Fantasy Travel ukončila svou činnost. Důvodem je to, že se firmě nepodařilo uzavřít pojištění pro případ úpadku, což přičítá dopadům pandemie covidu-19. Navíc byl na společnost u Krajského soudu v Brně podaný insolvenční návrh. Uvedla to na svém webu.


I tady žijí lidé. Afghánistán zničený válkami očima fotografa Jiřího Turka
pikant | 20:46:35
Válku fotit nejel. Přesto jsou jeho fotografie upřímným dokumentem o životě lidí, kteří si válku nevybrali, ale přesto v ní musejí žít.


Při vášnivé scéně Novákové režisér Matek skřípal zubama. Natočil ale i druhou klapku
pikant | 19:30:00
Mít na filmovém place rodinu nemusí být vždy výhodou. Sledujte Historky z placu z komedie Matky.


Grand Prix Saúdské Arábie 2022 vyhrál Max Verstappen
Auto.cz | 20:55:00
Velkou cenu Saúdské Arábie vyhrál Max Verstapppen před Leclercem a Sainzem.


Elektroauta jen tak nezlevní, může za to dražší nikl z Ruska. V Enyaqu tento kov tvoří většinu baterie
lidovky.cz | 21:11:00
Automobily do zásuvky budou nejpozději v roce 2025 levnější než auta s benzinovým motorem. To před čtyřmi roky předpovídal průzkum Bloomberg New Energy Finance s upozorněním, že podmínkou predikce je, aby nezdražily suroviny, které se využívají při výrobě autobaterií. A právě to se teď děje.


Belgie kvůli válce otočila, nechá v provozu dva jaderné reaktory o deset let déle
lidovky.cz | 20:38:00
Po téměř dvaceti letech dohadů se strany belgické vládní koalice na přelomu loňského a letošního roku předběžně dohodly na definitivním vypnutí všech jaderných reaktorů v zemi do roku 2025. O tři měsíce později je ale kvůli válce na Ukrajině vše jinak. Dvěma ze sedmi reaktorů belgické úřady nakonec prodlouží životnost o deset let, tedy až do roku 2035.


Stát ukončí podporu topení plynem, naopak přidá na tepelná čerpadla. Má to ale i své stinné stránky
lidovky.cz | 20:01:00
Když Češi žádali o příspěvky na nové vytápění minule, více než čtvrtina kotlů, které si za ně pořídili, byla na plyn. I nyní jde o nejdostupnější variantu, jak vyměnit starý kotel na uhlí či dřevo, jenž do vzduchu vysílá nepředpisové zplodiny. Jenže strategie státu se brzy a zásadně změní: kdo bude chtít příspěvek na ekologické vytápění, bude si muset zvolit jiný zdroj.


Poslední slovo Ondřeje Neffa: Slova bez závoje
lidovky.cz | 20:00:00
Už měsíc používáme slova, přesněji sousloví, bez přesného vědomí, co znamenají. Bylo by dobře jim udělat strip tease, jako byla kdysi krása bez závoje, sejmout z nich závoj iluzí. Takové sousloví je kupříkladu bezletová zóna. Přeje si ji Volodymyr Zelenskyj a nelze se mu divit.


Hypotéka s ručitelem – kdy se vyplatí?
Kurzy.cz | 19:18:39
V roce 2022 může získat hypoteční úvěr i jediná osoba. Na druhou stranu, o hypotéku mohou žádat až 4 osoby ze 2 domácností. Počet žadatelů o úvěr neovlivňuje maximální LTV hypotéky (poměr výše hypotéky / zástavní hodnota nemovitosti), splatnost ani&hellip


Zimní počasí vrací úder. Teploty se propadnou o 14 °C
Kurzy.cz | 18:09:06
Ve střední Evropě pomalu končí slunečné počasí související s mohutnou tlakovou výší. Velmi dlouho a stabilně bylo jasno, v odpoledních hodinách teplo a sucho. V novém týdnu se prosadí změna . Bude to změna mimořádná .


Zelenskyj poskytl rozhovor ruským médiím. Roskomnadzor chtěl zveřejnění zabránit
Denik.cz | 20:09:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovoru s ruskými novináři jako lživé odmítl tvrzení Moskvy, že se prý Kyjev jako první chystal zaútočit na separatisty ovládnuté části ukrajinského Donbasu. Moskva existencí údajného dokumentu o přípravách ukrajinského útoku odůvodňuje rozpoutání války proti Ukrajině.


Koalici s námi už dlouho nikdo neuzavře. Z chyb se poučíme a sluníčko zase vyjde, říká Polčák
Hospodářské noviny | 19:00:00
Nejdřív to vypadalo na obrovský úspěch. Po letech čekání se obce poničené výbuchem muničních skladů ve Vrběticích dočkaly od státu odškodnění za více než 310 milionů korun. I díky novým informacím, že za explozí stáli ruští agenti. Ve snaze o...


Vláda chce navýšit rodičovský příspěvek. Nejštědřejší varianta počítá s patnácti procenty
ČT24 | 13:43:08
Podle informací ČT zvažuje vláda zvýšení rodičovského příspěvku i růst životního a existenčního minima. U zvýšení rodičovského příspěvku zatím vicepremiér a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) pracuje s několika variantami. Ta, která by byla pro občany nejvýhodnější, počítá až s patnáctiprocentním navýšením. Takové plány kabinetu Petra Fialy (ODS) podporuje i opozice. Pokud dojde k dohodě, měl by příspěvek vzrůst od začátku příštího roku. 


Rodinu roztrhla válka. Otec brání Kyjev, matka s dětmi našly útočiště v Čechách
ČT24 | 18:49:55
Ještě před měsícem tvořili Serhij a Julia rodinu pod jednou střechou. Nyní je od sebe dělí čtrnáct set kilometrů a válka a nejintimnější dotyk představuje Serhijův snubní prsten, který nosí Julia na krku. Zatímco její muž brání Kyjev, ona sama našla s dětmi dočasné útočiště v českých Říčanech. O osudu ukrajinské rodiny natáčel Michal Kubal a Johana Šulcová.


Letošní návštěvnost pražské zoologické zahrady dnes překonala 200.000
Eurozpravy-domácí | 21:18:00
Letošní návštěvnost pražské zoologické zahrady dnes překonala 200.000, je to dříve než obvykle. Na twitteru a facebooku to uvedl ředitel zoo Miroslav Bobek. Zoologickou zahradu k dnešnímu dni navštívilo přesně 201.079 lidí, z toho zhruba 31.000 byly ukrajinské děti a ženy. Loni za celý rok přišlo do zoo téměř 963.000 návštěvníků.


Do Polska už od začátku invaze přijelo 2,3 milionu uprchlíků z Ukrajiny
Eurozpravy-zahraniční | 22:03:00
Do Polska od začátku ruské invaze přijelo už 2,3 milionu uprchlíků z Ukrajiny, oznámila dnes polská pohraniční stráž. Jen v sobotu dorazilo 31.100 lidí. Polští pohraničníci podle BBC říkají, že v posledních dnech přítok běženců začal slábnout, ale v sobotu opět vzrostl.


Zemské volby v Sársku s náskokem vyhráli sociální demokraté
Eurozpravy-zahraniční | 21:48:00
Sociální demokraté (SPD) v dnešních volbách do regionálního parlamentu v západoněmecké spolkové zemi Sársko drtivě zvítězili s 43,5 procenta hlasů. Vyplývá to z prozatímního konečného výsledku, který zveřejnila volební komise. Lídryně SPD Anke Rehlingerová tak v premiérském křesle vystřídá Tobiase Hanse z Křesťanskodemokratické unie (CDU), která skončila se značným odstupem druhá.


Při útoku v Izraeli zemřeli dva lidé, útočníci jsou mrtví
Eurozpravy-zahraniční | 21:47:00
V izraelském městě Hadera dnes zaútočili dva muži se střelnými zbraněmi, při útoku zemřeli dva lidé, další čtyři utrpěli zranění. Bezpečnostní složky poté útočníky zastřelily. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na záchranáře. Podle listu The Jerusalem Post byli útočníci Arabové z města Umm al-Fahm, policie hovoří o teroristickém činu.


Kyjev je ochoten jednat o bezjaderném postavení za podmínky záruk, řekl Zelenskyj ruskému tisku
Eurozpravy-zahraniční | 21:24:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovoru s ruskými novináři jako lživé odmítl tvrzení Moskvy, že se prý Kyjev jako první chystal zaútočit na separatisty ovládnuté části ukrajinského Donbasu. Moskva existencí údajného dokumentu o přípravách ukrajinského útoku odůvodňuje rozpoutání války proti Ukrajině.


Ruský cenzurní úřad varoval ruská média, aby nezveřejnily rozhovor se Zelenským
Eurozpravy-zahraniční | 19:11:00
Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor varoval ruská média, aby nezveřejnily rozhovor, který jim poskytl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Uvedl to server Meduza.io, jehož šéfredaktor se rozhovoru s šéfem ukrajinského státu zúčastnil. Roskomnadzor své varování zveřejnil v sociální síti.


Macron po Bidenově projevu vyzval ke zdrženlivosti. Chce, aby státníci situaci nezhoršovali
Eurozpravy-zahraniční | 18:24:00
Ke zdrženlivosti při volbě slov ve vyjádřeních ohledně Ruska a Ukrajiny dnes vyzval francouzský prezident Emmanuel Macron po sobotním projevu amerického prezidenta Joea Bidena ve Varšavě. Biden, který ruského prezidenta označil slovem "řezník", v Polsku prohlásil, že Vladimir Putin nemůže zůstat u moci. Podle Macrona je důležité, aby státníci napjatou situaci svými vyjádřeními dál nezhoršovali.


Fruhvirtová pokračuje v Miami dál. Přes Azarenkovou postoupila díky její skreči
Eurozpravy-sport | 22:20:00
Šestnáctiletý český tenisový talent Linda Fruhvirtová může i nadále pokračovat v Miami ve spanilé jízdě. Až 279. hráčka světového žebříčku bude totiž hrát na tomto turnaji ve čtvrtfinále proti Španělce Paule Badosaové poté, co Viktoria Azarenková, někdejší světová jednička, se kterou hrála ve 3. kole zápas za stavu 6:2 a 3:0 pro Češku skrečovala.


Historický moment. Cyklistickou klasiku Gent - Wevelgem vyhrál poprvé Afričan
Eurozpravy-sport | 20:02:00
Poprvé v historii cyklistiky ovládl cyklistický závod Gent - Wevelgem závodník z Afriky. Čtyřiaosmdesátý ročník totiž vyhrál jednadvacetiletý Eritrejec Biniam Girmay, který tak připsal první vítězství ve WorldTour pro Afriku, stejně jako v některé z cyklistických klasik.


Mladá Boleslav vyřadila vítěze základní části Hradec a je v semifinále play off extraligy
Tiscali-zprávy | 21:02:50
Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli v pátém čtvrtfinále play off extraligy v Hradci Králové 4:3 v prodloužení a ovládli sérii s nejlepším celkem základní části 4:1 na zápasy. Postoupili tak podruhé za sebou a potřetí v historii do semifinále. V čase 67:33 o tom rozhodl svým sedmým gólem v letošním play off slovenský útočník Miloš Kelemen. Boj o historicky první finále začne pro Středočechy v neděli 3. dubna na ledě Třince.


Zelenskyj je připraven jednat o neutrálním a bezjaderném postavení země
Tiscali-zprávy | 20:46:04
Kyjev je připraven jednat i o neutrálním a bezjaderném postavení země za podmínky skutečných bezpečnostních záruk. V rozhovoru s ruskými novináři to připustil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.


Ukrajina hlásí silné výbuchy. Zasažen byl sklad pohonných hmot v Lucku
idnes.cz | 22:37:00
Informaci o silných výbuších ve městech Luck, Charkov a Žitomyr přinesl v neděli večer List Ukrajinská pravda s odvoláním na místní úřady a média. Představitelé Lucku vzápětí potvrdili zasažení skladu pohonných hmot.


Během mezinárodního summitu se v Izraeli střílelo. Policie útočníky zneškodnila
idnes.cz | 21:27:00
V izraelském městě Hadera v neděli zaútočili dva muži se střelnými zbraněmi, při útoku zemřeli dva lidé, další čtyři utrpěli zranění. Bezpečnostní složky poté útočníky zastřelily. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na záchranáře. Podle listu The Jerusalem Post byli útočníci Arabové z města Umm al-Fahm, policie hovoří o teroristickém činu.


Ukrajina hlásí silné výbuchy. Zasažen byl sklad pohonných hmot v Lucku
lidovky.cz | 23:18:00
Informaci o silných výbuších ve městech Luck, Charkov a Žitomyr přinesl v neděli večer List Ukrajinská pravda s odvoláním na místní úřady a média. Představitelé Lucku vzápětí potvrdili zasažení skladu pohonných hmot.


Velký útok Rusů po celé Ukrajině: Výbuchy zněly Kyjevem, Žitomyrem i Luckem kousek od Polska
blesk | 22:33:00
V Lucku, Kyjevě, Charkově a v Žitomyru byly během leteckého poplachu slyšet silné výbuchy, uvedl dnes večer na svém webu list Ukrajinska pravda s odvoláním na místní úřady a média. Ty mezitím potvrdily, že v Lucku byl zasažen sklad pohonných hmot.


Hrajte s Nedělním Bleskem o ceny k filmu Poslední závod
blesk | 22:00:00
Pošlete správnou odpověď a vyhrajte!


Česko podpoří modernizaci nemocnice ve městě Diamantina (Brazílie)
Kurzy.cz | 23:36:00
Dne 17. března 2022 uzavřela Česká republika, prostřednictvím svého generálního konzulátu v Sao Paulu, smlouvu o spolupráci s


Válka na Ukrajině zdražuje potraviny v chudých zemích jako Súdán nebo Egypt (video)
Kurzy.cz | 19:45:00
Válka na Ukrajině zdražuje potraviny v chudých zemích jako Súdán nebo Egypt, generální tajemník OSN před týdnem varoval, že mnoha státům tak hrozí „uragán hladomoru“. Ukrajina, která se přezdívá obilnice Evropy, je jedním z hlavních světových vývozců&hell


Válka na Ukrajině zvyšuje v Česku zájem o aktivní zálohy
ČT24 | 13:37:05
Měsíc trvající válka na Ukrajině vyvolala u Čechů až trojnásobný zájem o službu v aktivní záloze, stejně jako o pozice vojáků z povolání. Ještě na konci loňského roku Armáda České republiky sháněla nové rekruty téměř v každém regionu, teď se jich jen za poslední čtyři týdny přihlásilo do aktivních záloh na dva a půl tisíce – to je dvakrát víc, než plánovala armáda letos přijmout.


Otcovská dovolená se v roce 2022 prodlužuje na 14 dní. Nově lze dávku čerpat i v prodloužené lhůtě
Euro | 10:00:34
Zatímco v jiných evropských zemích i ve světě se jedná o věc zcela běžnou, do České republiky zavítala otcovská dovolená jako nový typ sociální dávky až v roce 2018. I proto,


Čím více kilometrů uběhnete, tím větší slevu dostanete. Aplikace Gumpido motivuje k pohybu a ochraně životního prostředí
Hospodářské noviny | 19:23:00
Uběhnout čtyřikrát kolečko po čtyřech kilometrech a hned je z toho sleva dvacet procent na oblečení nebo kosmetiku. Česká aplikace Gumpido ukazuje, jak skloubit zdravý životní styl a úsporu peněz. Za pohyb totiž odměňuje. „Napadlo nás spojit...


Čím více kilometrů uběhnete, tím větší slevu dostanete. Aplikace Gumpido motivuje k pohybu a ochraně životního prostředí
iHned.cz | 19:23:00
Uběhnout čtyřikrát kolečko po čtyřech kilometrech a hned je z toho sleva dvacet procent na oblečení nebo kosmetiku. Česká aplikace Gumpido ukazuje, jak skloubit zdravý životní styl a úsporu peněz. Za pohyb totiž odměňuje. „Napadlo nás spojit...Return to top