Celkem 149841 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 07.05.2022


Dům přivezli na kamionech. Dřevěné moduly poskládali a mají bydlení v krásné přírodě
eStav.cz | 00:00:49
Dům byl navržen pro dva obyvatele, mladý pár, který se nechal okouzlit senzací divoké přírody. A protože nehodlali ubírat kvality tomu, co jejich vysněnou lokalitu 15 kilometrů od Brodnice činilo mimořádné, zvolili si jako výstavbový model modulární dřevostavbu, splňující ty nejpřísnější ekologické normy poplatné regionu.


HELUZ opět s certifikátem Ověřená firma v oboru stínicí techniky
eStav.cz | 00:00:49
Společnost HELUZ cihlářský průmysl v. o. s. opět splnila podmínky pro přidělení certifikátu Ověřená firma v oboru stínicí techniky pro rok 2022. Certifikát uděluje vždy na rok Svaz podnikatelů ve stínicí technice (SPST) po splnění daných podmínek. U takto označených firem se zákazník pak může spolehnout, že jeho dodavatelem bude firma, která mu poskytne služby a výrobky v souladu s platnou legislativou a která se chová seriózně jak v obchodní sféře, tak z hlediska přístupu k zákazníkům.


InnovationTOUR STIEBEL ELTRON 2022
eStav.cz | 00:00:49
V mobilním stánku budou představena inteligentní zařízení, která zvyšují komfort bydlení a umožňují ušetřit na energiích. K vidění budou tepelná čerpadla, systémy řízeného větrání, elektrické ohřívače vody či přímotopy.


Vytěsnil jsem hodně věcí z doby, kdy máma zemřela, přiznává Artur Štaidl
revue.idnes.cz | 01:00:06
Artur Štaidl (25) obvykle odmítá poskytovat rozhovory. Nyní popsal, jak vzpomíná na maminku, zpěvačku Ivetu Bartošovou i svého otce, muzikanta Ladislava Štaidla. Promluvil i o nové minisérii Iveta, která vypráví příběh české popové princezny od jejího dětství a začátků v hudebním světě.


Na plný plyn Českem. Se Škodou 120 GLS jsme bojovali o setiny a centimetry
Auto-iDNES.cz | 01:00:19
„Je z Vrchlabí, nebo z Kvasin?“ ptá se partička pánů, kteří se na naši zelenou stodvacítku vrhnou hned po dojetí do cíle. V depu veteránské rally 7 Castles Trial číhají snad jen na naše GLS.


Podnikání rodinu živí od 18. století. Nejmladší generace slaví úspěchy i ve světě
Finance-iDNES.cz | 01:00:32
V rodinném podnikání je již devátou generací. Vinařství přebral před pár lety a za svá vína už získal čtyři zlaté medaile na mezinárodní soutěži. Martin Čapka vsadil na moderní a nadčasový vzhled. Jak sám říká, na prvním místě je kvalita.


Porno, týrání, manipulace. Hrůzný případ Kuřim i po 15 letech děsí brutalitou
idnes.cz | 02:00:02
MF DNES připomíná nejděsivější případ týrání dětí, takzvané „kuřimské kauzy“, od které dnes uplynulo 15 let. Co se v kauze stalo a co dnes dělají aktéři?


Byl Hitler Afričan? Pár faktů k tomu, zda měl židovského dědu
idnes.cz | 02:00:03
Vedle věčných mýtů, jestli měl Hitler jedno varle nebo zda od prostitutky chytil v roce 1908 syfilis, vrátil teď ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov do oběhu také drb o Hitlerově židovském dědečkovi. Udělal to na okraji ukrajinské války, aby dokázal, že Žid může být nacista.


Neumím si představit, že jíme šroubky, říká šéfka potravinářské komory
idnes.cz | 02:00:03
V posledních měsících se kvůli zdražování potravin začalo zjišťovat, zda zemědělci, potravináři či obchodníci nezvedli ceny příliš. Ministerstvo zemědělství přemýšlí o regulaci marží v supermarketech. Do toho Potravinářská komora volá po zařazení výrobců potravin do tzv. krizové infrastruktury. Těmto podnikům by se v případě nedostatku nevypínaly energie či plyn.


Česko má odklad na embargo ruské ropy. Jenže dva roky nemusí stačit
idnes.cz | 02:00:03
Česko se musí zbavit závislosti na ruské ropě do června roku 2024. Většina evropských států se přitom od černého zlata z Ruska odstřihne už v průběhu letoška. Situaci tuzemska komplikuje hned několik věcí, například kapacita ropovodu TAL, který přivádí komoditu z italského přístavu Terst, ale i fakt, že ruská ropa se od druhů z jiných států liší. Nelze tak zkrátka nahradit „kilo za kilo“.


Podnikání rodinu živí od 18. století. Nejmladší generace slaví úspěchy i ve světě
idnes.cz | 02:00:03
V rodinném podnikání je již devátou generací. Vinařství přebral před pár lety a za svá vína už získal čtyři zlaté medaile na mezinárodní soutěži. Martin Čapka vsadil na moderní a nadčasový vzhled. Jak sám říká, na prvním místě je kvalita.


USA poskytnou Ukrajině další vojenskou pomoc
Eurozpravy-zahraniční | 00:40:00
Spojené státy poskytnou Ukrajině další vojenskou pomoc. Součástí nového balíčku je dělostřelecká munice, radary a další vybavení. Oznámil to americký prezident Joe Biden. Částku pomoci neupřesnil, jeden z úředníků však agentuře Reuters řekl, že hodnota pomoci je 150 milionů USD (3,6 miliardy Kč).


Itálie zabavila luxusní jachtu Scheherazade, o které se spekulovalo, že patří Putinovi
Eurozpravy-zahraniční | 00:11:00
Itálie zabavila luxusní jachtu Scheherazade, o které se spekulovalo, že patří ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Uvedlo to dnes večer místní ministerstvo financí. Přes 140 metrů dlouhé plavidlo se nacházelo na údržbě v jednom přístavu v Toskánsku. Podle ministerstva majitel lodi má vazby na prominentního představitele ruské vlády, uvedla agentura Reuters.


KOMENTÁŘ: Dvaadvacet let od inaugurace Putina jeho politický projekt naprosto selhal
Eurozpravy-zahraniční | 00:01:00
Před dvaadvaceti lety, 7. května 2000, byl ruským prezidentem inaugurován Vladimir Putin. Politik, který měl vždy velké množství obdivovatelů a postupem času stále více odpůrců, se v posledních třech měsících stal pro velkou část světa – přinejmenším euroatlantické civilizace – psancem a úhlavním nepřítelem, který je ve veřejném prostoru nezřídka srovnáván s nejkrvavějšími diktátory moderní historie. Bez okolků se dá říci, že pozorujeme naprosté selhání Putinova původního politického projektu.


Adrenalinový canyoning - při tomhle si rozhodně sáhnete na dno
Reflex | 02:00:55



Ministr Jurečka chce Ukrajince motivovat k práci postupným snižováním dávek. Vyplácení podpory se protáhne února
lidovky.cz | 05:00:00
Součástí českého sociálního systému se uprchlíci z Ukrajiny ještě nějakou dobu nestanou. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) místo toho prozatím plánuje prodloužit pětitisícovou humanitární dávku, kterou Ukrajinci dostávají měsíčně na hlavu.


Volby jednoho muže. Lidé v Hongkongu si přáli změnu, takovou ale nečekali
lidovky.cz | 05:00:00
/ÚHEL POHLEDU/ Hongkong má před sebou hlasování s dopředu známým výsledkem. Jeho novým správcem bude John Lee, muž činu oddaný Číně.


Nový kotel úsporu nezajistí. Jak snížit náklady a správně nastavit topný systém?
lidovky.cz | 05:00:00
Povinná výměna kotlů nemá primárně za cíl přinést domácnostem úsporu v nákladech za vytápění. Platí dokonce, že prostá výměna starého kotle na tuhá paliva za nový ekologičtější zdroj může náklady na vytápění naopak dramaticky zvýšit.


Erotické fotomontáže, nátlak, hrozby dětem. Bývalý dárce ANO je obžalovaný z vydírání
aktuálně.cz | 05:30:00
Podle zjištění Aktuálně.cz je obžalovaný podnikatel Jaroslav Spáčil, jehož firma v minulosti darovala hnutí ANO přes 1,6 milionu korun.


Mladí lidé touží žít na vesnici, v Černé u Bohdanče to přináší problémy
Denik.cz | 05:46:00
Časy, kdy mladí vesničané ve velkém prchali kvůli lepší práci do měst, už jsou pryč. Trend je nyní opačný, život v rodinném domku v blízkosti přírody rodiny láká. Podle statistik z loňského Sčítání lidu, domů a bytů není za posledních deset let v Pardubickém kraji úbytek nebo příliv obyvatel extrémní, ale několik výjimek se najde. Třeba v Černé u Bohdanče se počet trvale žijících občanů zvedl o více než sto procent. A přináší to problémy.


Bahno, zmatek a krev. Bitva u Štěrbohol se změnila v masakr, pak přišlo obléhání
Denik.cz | 05:00:00
V druhé polovině 50. let 18. století vypukl v Evropě celoevropský ozbrojený konflikt zvaný sedmiletá válka. Na českém území se týkal zejména sporu mezi Marií Terezií a pruským králem Fridrichem II. Dne 6. května 1757 se pruská a rakouská vojska střetla v bitvě u Štěrbohol, o den později následovalo více než měsíční obléhání Prahy.


Sláva osvoboditelům! píší čeští příznivci Putinových motorkářů Nočních vlků
Denik.cz | 04:00:00
Burácení napříč Českem? Řev Nočních vlků utichl. Proputinovský ruský motorkářský klub je označován i jako propagandistický gang. Letos cestu oslavující padlé rudoarmějce a konec druhé světové války u nás zrušili. I jejich příznivci v Česku vzali zpět ohlášku akce na pražských Olšanech. Že se někteří z jejich dřívějších sympatizantů o víkendu s motorkami objeví u památníků, ale není vyloučeno.


Ukrajinské děti dostanou v českých školách potvrzení, doma jim uznají docházku
ČT24 | 06:56:41
Žákům z Ukrajiny, kteří začali chodit do školy v Česku, uznají úřady po návratu do vlasti plnění povinné školní docházky. Dohodla se na tom ministerstva školství obou zemí. České ministerstvo zveřejnilo také podobu potvrzení, které budou školy ukrajinským žákům vydávat.


Počasí o víkendu: Až 23 stupňů v sobotu i neděli, ukazuje předpověď
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Právě začínající víkend přinese teplé počasí, především o nedělním svátečním dni se oteplí až na 23 stupňů. Vyplývá to z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Počasí o víkendu: Až 23 stupňů v sobotu i neděli, ukazuje předpověď
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Právě začínající víkend přinese teplé počasí, především o nedělním svátečním dni se oteplí až na 23 stupňů. Vyplývá to z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


ODEMČENO: Rodinný dům bez ruského plynu nepostavíte, hasiči kupují kontejnery na elektromobily, NFT jsou na steroidech
E15-ekonomika | 06:00:00
Bez ruského plynu dům nepostavíme. Stavaři varují, že přijdou o cihly, tašky i o lidi. Hasiči topí hořící elektromobily v kontejnerech. Mají ale jen dva a přikupují další. NFT jsou akcie na steroidech, říká investor Petr Mára. Zájem o riskantní investice ale trvá.
Odemykáme pro vás tři úspěšné články z minulého týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu. Pokud chcete číst další zamčené články a mít okamžitý přístup k exkluzivním zprávám, analýzám a důležitým informacím ze světa byznysu a politiky, podívejte se na naši nabídku předplatného.


ODEMČENO: Rodinný dům bez ruského plynu nepostavíte, hasiči kupují kontejnery na elektromobily, NFT jsou na steroidech
E15-politika | 06:00:00
Bez ruského plynu dům nepostavíme. Stavaři varují, že přijdou o cihly, tašky i o lidi. Hasiči topí hořící elektromobily v kontejnerech. Mají ale jen dva a přikupují další. NFT jsou akcie na steroidech, říká investor Petr Mára. Zájem o riskantní investice ale trvá.
Odemykáme pro vás tři úspěšné články z minulého týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu. Pokud chcete číst další zamčené články a mít okamžitý přístup k exkluzivním zprávám, analýzám a důležitým informacím ze světa byznysu a politiky, podívejte se na naši nabídku předplatného.


U zesnulého muže po transplantaci prasečího srdce se našel zvířecí virus, maří naděje
idnes.cz | 07:51:00
V těle zesnulého muže, kterému lékaři jako prvnímu člověku transplantovali zvířecí srdce, byly objeveny stopy prasečího viru, napsal deník The New York Times. Sedmapadesátiletý David Bennett zemřel letos v březnu. K selhání jeho nového srdce a následnému úmrtí mohl prasečí virus přispět.


V pátek přibylo v Česku 794 případů covidu, nejméně ve všední den od konce září
idnes.cz | 07:38:00
Odhalených nových případů covidu-19 bylo v Česku druhý den po sobě méně než tisíc, v pátek laboratoře potvrdily 794 nakažených. Je to o 640 méně než před týdnem a nejméně za všední den od konce loňského září. Po skončení pandemické pohotovosti se ale testuje ještě méně než v době, kdy lidé měli nárok na jeden hrazený preventivní test měsíčně. P


Musk chce do roku 2028 zvýšit tržby Twitteru pětinásobně, sníží se podíl reklamy
idnes.cz | 07:27:00
Elon Musk chce do roku 2028 zvýšit roční tržby Twitteru na 26,4 miliardy USD (626,3 miliardy korun) z loňských pěti miliard USD. Napsal to list the New York Times (NYT) s odvoláním na plán, který nejbohatší muž světa předložil investorům.


Tvrz Hanička i nacistické podzemí Osówka se návštěvníkům představí ve 3D
idnes.cz | 07:11:00
Kdo si chce zpestřit návštěvu vojenské pevnosti Hanička v Orlických horách a polského podzemního města Osówka a dozvědět se o nich víc, bude mít letos příležitost. Pro oba vojenské objekty totiž vznikla nová mobilní aplikace s rozšířenou 3D realitou.


Výbuch v hotelu v Havaně má 22 obětí. Zdejší prezident vyvrátil bombový útok
idnes.cz | 07:06:00
Počet obětí výbuchu v luxusním hotelu Saratoga v centru Havany stoupl na 22. Je mezi nimi i těhotná žena a dítě. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na zprávu kubánské prezidentské kanceláře na Twitteru. Dalších 64 osob bylo převezeno do nemocnice, z toho 14 dětí.


Smarty otevírá první kamennou prodejnu, do dvou let jich plánuje čtyřicet
idnes.cz | 07:00:00
Smarty.cz zahajuje expanzi na maloobchodním trhu s elektronikou a gamingem. Představuje první novou prodejnu spojující značku Smarty.cz s JRC, kterou vloni získala. Současné prodejny JRC budou postupně nahrazeny novými většími a moderními prodejnami, ve kterých zákazníci nakoupí sortiment obou značek.


Fila: Nový Doctor Strange řadu diváků naštval. Navazuje na u nás nedostupný seriál
pikant | 07:29:00
"Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství má být nejvíce hororová "marvelovka", ale bohužel ve světě, kde se nemůže moc umírat," tvrdí filmový kritik.


Manželovi řekla, že ho podvedla. Následoval incident, který pravděpodobně nemá obdoby
pikant | 07:00:00
Thajská média uvádějí, že na začátku hádky bylo ženino přiznání, že se vyspala se svým kamarádem.


Delage se připomíná se silniční formulí D12, konečně má funkční prototyp
Auto.cz | 08:00:00
Francouzskou automobilku Delage oživil Laurent Tapie a v roce 2020 ukázal model D12. Od té doby o značce nebylo příliš slyšet, ale nyní se připomíná s funkčním prototypem svého prvního novodobého modelu.


U zesnulého muže po transplantaci prasečího srdce se našel zvířecí virus, maří naděje
lidovky.cz | 07:55:56
V těle zesnulého muže, kterému lékaři jako prvnímu člověku transplantovali zvířecí srdce, byly objeveny stopy prasečího viru, napsal deník The New York Times. Sedmapadesátiletý David Bennett zemřel letos v březnu. K selhání jeho nového srdce a následnému úmrtí mohl prasečí virus přispět.


Výlet na Titův ostrov. Maršál u Istrie hostil i Alžbětu II., dodnes tu žije jeho slon
aktuálně.cz | 07:23:17
Podívejte se na chorvatské souostroví, kde pobýval někdejší vůdce Jugoslávie Josip Broz Tito a hostil zde státníky i celebrity z celého světa.


Počet obětí výbuchu v luxusním hotelu v Havaně stoupl na 22. Desítky byly zraněny
aktuálně.cz | 07:10:12
Mezi obětmi je také těhotná žena a dítě. Pravděpodobnou příčinou je únik plynu.


Sedm tisíc nehod, škody za 330 milionů. Srážek se zvěří přibývá, jak jste pojištěni?
aktuálně.cz | 06:29:59
Po covidové pauze z roku 2020 se počet nehod zvýšil o celou čtvrtinu. Pojišťovny si vedou statistiky a upozorňují na nebezpečná místa našich silnic.


ON-LINE: Italské úřady Putinovi zabavily luxusní jachtu v Toskánsku
Denik.cz | 07:39:00
Ruská invaze na Ukrajinu pokračuje třetím měsícem. Rada bezpečnosti OSN přijala vůbec první prohlášení od počátku války. Vyjádřila snahu najít mírové řešení, v dokumentu však ani jednou nepoužila slovo válka či invaze. Spojené státy poskytnou Ukrajině další vojenskou pomoc za zhruba 3,6 miliardy korun. Estonsko chce pomoci s obnovou Žytomyrské oblasti.


Prožila válku i odsun německých přátel. Valerie Kopalová slaví 100. narozeniny
Denik.cz | 06:31:00
Jablonecká rodačka prožila ve městě válku, odsun přátel, socialismus i novou svobodu. Oslavu stých narozenin připravil Domov důchodců Jablonecké Paseky pro svou klientku Valerii Kopalovou. 


Sály v pokojích i chybějící urgent. Nové centrum má spasit libereckou nemocnici
Denik.cz | 06:29:00
Už pár let liberecká nemocnice pomyslně vyhlíží svoji lepší budoucnost. Ta má mít podobu nového Centra urgentní medicíny (CUM), která nejenom promění tvář Krajské nemocnice v Liberci, ale především přinese moderní a do posledního šroubku vypiplané zázemí pro zaměstnance i pacienty.


Z lužických Lurd zbyla jen ruina. Údajně zázračná voda tam ale teče dál
Denik.cz | 06:29:00
/FOTO/ Venkov mezi okresy Most, Louny a Teplice je dosud obestřen legendami, které odhalují nezdolnou víru v moc studánek.


Lidé budou moci přespat v legendárním Moulin Rouge. A rovnou v tajném pokoji
Denik.cz | 06:00:00
Vůbec poprvé v historii nabídne legendární pařížský kabaret Moulin Rouge možnost přenocování. A to přímo v tajném pokoji rovnou pod větrným mlýnem, podle něhož získal kabaret jméno.


Mistři v plýtvání? V USA už funguje sdílení jídla v restauracích
Denik.cz | 06:00:00
Okoralý rohlík, nedojedený knedlík na talíři, nebo třeba mírně přezrálé rajče. Co s nimi? Většina lidí si s tím neláme hlavu a takové potraviny rovnou letí do odpadu. Ročně každý Čech vyhodí v průměru takřka 60 kilogramů stravy. V popelnicích tuzemských restaurací a fastfoodů pak skončí dalších osm tisíc tun jídla. Zbytečně tak vyhodíme více než třetinu nakoupených potravin. Přitom některé suroviny by se daly ještě využít, či z nich znovu vyrobit potřebnou věc.


Ruská armáda přichází o pokročilou techniku, evakuace v Mariupolu pokračují
idnes.cz | 09:41:00
Ruská armáda má podle dostupných informací v bojích na Ukrajině velké ztráty ve svých nejlepších jednotkách a přichází o pokročilou techniku. O víkendu má také podle Ruska pokračovat evakuace z mariupolských oceláren Azovstal, z nichž se v minulých dnech podařilo dostat téměř 500 civilistů.


Je to atomová bomba mířící na Maďarsko, zkritizoval Orbán zákaz ruské ropy
idnes.cz | 09:35:00
Maďarský premiér Viktor Orbán obvinil Evropskou komisi, že chystaný zákaz dovozu ruské ropy svrhne na maďarskou ekonomiku „atomovou bombu“. Orbán svá slova pronesl ještě před pátečním jednáním diplomatů v Bruselu, na kterém nakonec komise navrhla, že pro Česko, Slovensko a Maďarsko má platit výjimka.


Český kras slaví padesát let, za rok se otevře nové návštěvnické centrum
idnes.cz | 08:05:00
Když herec Karel Fiala coby Limonádový Joe uháněl na koni kaňonem Velké Ameriky, šlo ještě o lokalitu bez zvláštní ochrany. O osm let později, v půli dubna 1972, se stal Český kras chráněnou krajinnou oblastí. Mimořádnou péči o přírodní bohatství tak ochránci už půl století věnují nejen známému lomu, ale celé rozsáhlé oblasti mezi Berounem a Prahou.


Súdán a pokus o převrat. Vjel jsem do válečné zóny a skončil ve vězení, říká cestovatel Vaňourek
iHned.cz | 09:01:00
„Súdán je jenom pro silné povahy. Když jsme tam přijeli, probíhal zrovna pokus o převrat. Když se dostanete do přestřelky a vidíte, jak přímo naproti vám padají lidé v krvi, máte strašný strach. Nakonec jsem skončil čtyři dny ve vězení,”...


Manželovi řekla, že ho podvedla. Následoval incident, který pravděpodobně nemá obdoby
bleskove.cz | 07:00:00
Thajská média uvádějí, že na začátku hádky bylo ženino přiznání, že se vyspala se svým kamarádem.


Paul Stanley ze slavné rockové kapely prodává první Corvette modelového roku 2022
Auto.cz | 09:46:00
Dražený unikát má VIN 001 a slavného majitele. Rockový mág se podílel na individualizaci nabízeného roadsteru podpořeného podepsanou kytarou.


Ve druhém tréninku byl nejrychlejší Russell. Sainz boural, Verstappen měl problémy
Auto.cz | 09:31:00
Nejrychlejší čas zajel ve druhém tréninku na Grand Prix Miami George Russell před Leclercem a Pérezem.


Ekologické farmy mají zabírat čtvrtinu půdy. Potraviny zdraží, varují velcí zemědělci
aktuálně.cz | 08:45:28
Agrární komora nesouhlasí s plány Bruselu, aby do roku 2030 ekologické zemědělství zahrnovalo 25 procent půdy.


Severní Korea směrem do Japonského moře odpálila střelu, zřejmě balistickou
Denik.cz | 08:48:00
Severní Korea v sobotu směrem do Japonského moře odpálila střelu, zřejmě balistickou. Informují o tom japonská armáda a jihokorejská média. Jde o patnáctou podobnou zkoušku, kterou izolovaný komunistický stát letos uskutečnil, uvedla agentura AP. Naposledy se podobný test navzdory rezolucím OSN, které to KLDR zakazují, uskutečnil ve středu.


Výbuch v luxusním hotelu v Havaně: Počet obětí stoupl na 22, zemřelo i dítě
Denik.cz | 08:10:00
Počet obětí výbuchu v luxusním hotelu Saratoga v centru Havany stoupl na 22. Je mezi nimi i těhotná žena a dítě. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na zprávu kubánské prezidentské kanceláře na twitteru. Dalších 64 osob bylo převezeno do nemocnice, z toho 14 dětí.


Muž zemřel po první transplantaci srdce prasete. V těle teď našli zvířecí virus
Denik.cz | 08:10:00
V těle zesnulého muže, kterému lékaři jako prvnímu člověku transplantovali zvířecí srdce, byly objeveny stopy prasečího viru, napsal deník The New York Times. Sedmapadesátiletý David Bennett zemřel letos v březnu. K selhání jeho nového srdce a následnému úmrtí mohl prasečí virus přispět.


Z mariupolského Azovstalu se podařilo evakuovat 50 lidí, oznámil Kyjev
Denik.cz | 07:56:00
Válka na Ukrajině už trvá 73 dní. Z ostřelovaných mariupolských oceláren Azovstal se podařilo evakuovat 50 lidí, oznámil Kyjev. Moskvu obvinil z porušování dočasného příměří v oblasti. Evakuace mají pokračovat i dnes. Ukrajinský prezident uvedl, že pokud se lidem uvnitř oceláren něco stane, jakékoli rozhovory s Ruskem končí.


Konec ruské éry Chelsea. Londýnský klub kupují Američané, miliardy z prodeje půjdou na charitu
Hospodářské noviny | 10:08:00
Fotbalovou Chelsea koupí od Romana Abramoviče za 4,25 miliardy liber (přes 122 miliard korun) skupina investorů vedená spolumajitelem basketbalových Los Angeles Lakers a baseballového klubu Los Angeles Dodgers Toddem Boehlym. Úřadující vítěz Ligy...


Súdán a pokus o převrat. Vjel jsem do válečné zóny a skončil ve vězení, říká cestovatel Vaňourek
Hospodářské noviny | 09:01:00
„Súdán je jenom pro silné povahy. Když jsme tam přijeli, probíhal zrovna pokus o převrat. Když se dostanete do přestřelky a vidíte, jak přímo naproti vám padají lidé v krvi, máte strašný strach. Nakonec jsem skončil čtyři dny ve vězení,“...


Češi chtějí další milostivé léto. Oddlužení klienti se do poraden nevracejí
Eurozpravy-domácí | 10:39:00
Dluhové poradny v Moravskoslezském kraji se zatím nesetkaly s případy, že by se lidé, kteří uspěli loni a počátkem letošního roku v akci zvané milostivé léto a zbavili se dluhů, znovu zadlužili u stejných institucí. Zástupci poraden ČTK řekli, že už nyní ale za nimi přicházejí klienti s dotazem na další pokračování projektu. Někteří k tomu přistupují natolik zodpovědně, že si už dnes šetří na zaplacení jistiny, tedy původního dluhu. Právě nedostatek prostředků na její uhrazení byl loni hlavní příčinou, proč řada lidí na oddlužení nedosáhla.


Češi šetří. Klesl zájem o objednávky kytic on-line
Eurozpravy-domácí | 10:05:00
Prodejci květin, které ČTK oslovila, sledují po uvolnění protiepidemických opatření pokles zájmu o objednávky kytic přes internet. Lidé se vracejí do kamenných prodejen, i když někteří zákazníci u on-line nákupů zůstávají. V souvislosti s růstem životních nákladů některá květinářství zaznamenala pokles prodejů i snížení útraty. Přestože na Den matek, který letos připadá na 8. května, prodejci květin čekají vyšší zájem, zákazníci kytice častěji poptávají na Valentýna či Mezinárodní den žen (MDŽ).


E-shopy nejsou bez problémů. Problém s nákupem po internetu řešila více než polovina lidí
Eurozpravy-domácí | 09:10:00
Problém při nákupu po internetu řešila více než polovina lidí. Nejčastěji šlo o nedodaný výrobek, když objednané zboží nedorazilo téměř 30 procentům Čechů. O něco menší počet lidí obdržel poškozený nebo chybně dodaný výrobek. Naopak nejmenší potíže jsou s reklamacemi. Vyplývá to z průzkumu společnosti Cofidis mezi 525 respondenty.


Kardiologové očekávají vyšší výskyt nemocí srdce, zejména srdečního selhání a infarktu
Eurozpravy-domácí | 08:55:00
Kardiologové očekávají vyšší výskyt nemocí srdce, zejména srdečního selhání a infarktu. Vliv má strach z nákazy v nemocnici v době covidu-19, odkládání prevence i válka na Ukrajině. V uprchlické vlně přicházejí i lidé s nemocemi srdce, válka a související ekonomické dopady se projeví i na zdraví Čechů. V tiskové zprávě o tom informovala Česká kardiologická společnost (ČKS), jejíž členové se setkají od neděle v Brně na 30. výročním sjezdu.


V pátek přibylo v Česku 794 případů covidu
Eurozpravy-domácí | 08:46:00
Odhalených nových případů covidu-19 bylo v Česku druhý den po sobě méně než tisíc, v pátek laboratoře potvrdily 794 nakažených. Je to o 640 méně než před týdnem a nejméně za všední den od konce loňského září.


Ukrajinské školy budou žákům uznávat studium v Česku
Eurozpravy-domácí | 08:34:00
Ukrajinské školy budou žákům uznávat plnění povinné školní docházky v Česku. Ve spolupráci s ukrajinským velvyslanectvím v Praze se na tom dohodla ministerstva školství obou zemí. Podobu potvrzení, které budou školy žákům vydávat, zveřejnil web ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT).


Vysoké ceny dopadají na Francouze. Mění stravovací návyky i hygienu
Eurozpravy-zahraniční | 10:52:00
S rostoucími cenami potravin v regálech obchodů se mění spotřebitelské návyky Francouzů. Inflace je nejvyšší za posledních 14 let a téměř polovina obyvatel země proslavené svou gastronomií a módou plánuje utrácet méně. Nejznatelnější je propad u potravin v biokvalitě, ale přestaly se prodávat například i zubní kartáčky, uvádí server BFM TV.


Nejen NATO. V případě napadení mohou pomoci i členské státy EU
Eurozpravy-zahraniční | 09:36:00
V případě napadení členského státu Evropské unie mohou dotyčné zemi poskytnout pomoc i ostatní členské státy. Oproti pomoci ze strany Severoatlantické aliance (NATO) je v tom však několik rozdílů, napsal ČTK v analýze Zdeněk Petráš z Centra bezpečnostních a vojensko-strategických studií Univerzity obrany. Některé členské státy Evropské unie se začaly obávat o svoji bezpečnost v souvislosti s konfliktem na Ukrajině, kterou na konci února vojensky napadlo Rusko.


ON-LINE 73. den války: Ruská armáda přichází na Ukrajině o své nejlepší jednotky i zbraně
Eurozpravy-zahraniční | 09:20:00
Ruská armáda má v bojích na Ukrajině velké ztráty ve svých nejlepších jednotkách a přichází o pokročilou techniku. Ve svém pravidelném přehledu k situaci na Ukrajině to dnes uvedlo britské ministerstvo obrany.


Katar. Jedna z nejbohatších zemí světa je díky válce ještě bohatší
Eurozpravy-zahraniční | 08:13:00
Když letadla nad Dauhá začínají klesat, mohou cestující shora vidět zbrusu nový stadion s kapacitou 80.000 míst, který bude v prosinci hostit finále mistrovství světa ve fotbale. Mohou si ale také všimnout dalšího nápadného obrazu - tankerů, které se řadí v Perském zálivu, aby naložily superchlazený zemní plyn, píše agentura Bloomberg.


Lékaři zřejmě vědí, proč zemřel muž, kterému lékaři jako prvnímu transplantovali zvířecí srdce
Eurozpravy-zahraniční | 08:00:00
V těle zesnulého muže, kterému lékaři jako prvnímu člověku transplantovali zvířecí srdce, byly objeveny stopy prasečího viru, napsal deník The New York Times. Sedmapadesátiletý David Bennett zemřel letos v březnu. K selhání jeho nového srdce a následnému úmrtí mohl prasečí virus přispět.


Abramovič už našel komu prodá Chelsea. Peníze z prodeje zamíří na charitu
Eurozpravy-sport | 10:26:00
Po několika spekulacích o tom, kdo má všechno zájem fotbalový klub londýnské Chelsea koupit od ruského oligarchy Romana Abramoviče, už je v této otázce jasno. Za 4,25 miliardy liber (v přepočtu přes 122 miliard korun) se Chelsea nově dostane pod kuratelu skupiny investorů v čele s Toddem Boehlym, který je zároveň spolumajitelem basketbalového klubu Los Angeles Lakers a baseballového klubu Los Angeles Dodgers. O tomto kroku informovala veřejnost londýnská Chelsea na svém webu.


Mexičtí charros: To my jsme praví kovbojové!
Reflex | 07:10:00
Mexičané v širokých kloboucích za točení lasa při rodeu předvádějí, kde vzniklo povolání, které si svět dnes dává dohromady se Spojenými státy americkými.


Poděkovali jim za válečné zásluhy a zastřelili je: Rudá armáda osvobozovala a znásilňovala i u nás
Reflex | 07:00:00
Vypadá to jakoby Rusko za téměř 80 let v rámci morálky nikam nepostoupilo. Válečné zločiny, kterých se jejich armáda dopouští na Ukrajině, jitří emoce v pamětnících, kteří zažili osvobození Česka po druhé světové válce. Hrůzy nacistů jsme vyměnili za ty z východu. Z osvoboditelů se totiž rychle staly zrůdy bez špetky svědomí. Znásilňovali, kradli, rabovali. A vraždili nevinné...


Dočasné vízum už dostalo přes 330 tisíc uprchlíků z Ukrajiny
Tiscali-zprávy | 10:56:43
Lidem prchajícím z Ukrajiny udělilo Česko od začátku ruské invaze 330 226 víz dočasné ochrany. V pátek jich přibylo 1715, což je zhruba o 120 víc než před minulým víkendem. Vyplývá to z údajů ministerstva vnitra na twitteru.


Boj s covidem připravil loni rozpočet o 306 miliard korun
Tiscali-zprávy | 09:59:05
Protiepidemická opatření a výdaje související s nemocí covid-19 stály loňský rozpočet 306 miliard korun. Bylo to o 69 miliard víc než v roce 2020, kdy pandemie do Česka dorazil. Uvedla to vláda v návrhu státního závěrečného účtu za loňský rok, který předložila poslancům.


Dalibor Vavruška: Je Elon Musk spasitelem, nebo hrozbou pro evropské hodnoty?
E15-ekonomika | 08:15:00
Jako nejbohatší člověk světa, průkopník elektrických aut, družicového internetu, spojení mozku s internetem a osídlovaní Marsu, nemá Elon Musk nouzi o pozornost. S koupí Twitteru ale přišla řada i na negativní stránku této pozornosti.


Dalibor Vavruška: Je Elon Musk spasitelem, nebo hrozbou pro evropské hodnoty?
E15-politika | 08:15:00
Jako nejbohatší člověk světa, průkopník elektrických aut, družicového internetu, spojení mozku s internetem a osídlovaní Marsu, nemá Elon Musk nouzi o pozornost. S koupí Twitteru ale přišla řada i na negativní stránku této pozornosti.


Emmanuel Macron byl slavnostně uveden do funkce
idnes.cz | 11:50:00
Staronový francouzský prezident Emmanuel Macron byl dnes v Elysejském paláci slavnostně uveden do funkce. Čtyřiačtyřicetiletý Macron se po dvou desetiletích stal první hlavou státu, které se podařilo obhájit mandát. Ve druhém kole dubnových voleb vyhrál stejně jako před pěti lety nad krajně pravicovou političkou Marine Le Penovou.


Klausův muž žene Rychetského k soudu. Za výrok o napojení exprezidenta na Rusko
idnes.cz | 10:53:00
Kvůli nedávným výrokům předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského o údajném napojení bývalého prezidenta Václava Klause na Rusko padlo trestní oznámení. Na Rychetského ho podal Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Domnívá se, že se ústavní soudce dopustil pomluvy a případně i křivého obvinění.


Povinné burky na veřejnosti. Tálibán zpřísňuje požadavky na afghánské ženy
idnes.cz | 10:44:00
Radikální islamistické hnutí Tálibán nařídilo ženám v Afghánistánu, aby na veřejnosti nosily burku. Situace se tak vrací do minulé vlády Tálibánu v letech 1996 až 2001, kdy se ženy zcela halily do burek a z domovů vycházely jen s mužským doprovodem.


Přetáčení mostu na D35 u Uherska jde do finále, dálnice se otevře letos
idnes.cz | 10:36:00
V noci na sobotu stavbaři začali s otáčením druhého křídla dálničního mostu na D35 u Uherska na Pardubicku. Vše se obešlo bez komplikací, dokončení otáčení je naplánovalo na noc na neděli. Řidiči by se po úseku dálnice měli poprvé projet v prosinci letošního roku.


Fiktosexuál se oženil s hologramem. Žena s ním nemluví, vypršel jí software
revue.idnes.cz | 11:20:00
Japonský fiktosexuál Akihiko Kondo (35) se před čtyřmi lety oženil s hologramem virtuální zpěvačky, dospívající školačky Hatsune Miku. Manželka s ním však už dlouhé dva roky nemluví, protože jí vypršel software.


Konec ruské éry Chelsea. Londýnský klub kupují Američané, miliardy z prodeje půjdou na charitu
iHned.cz | 10:08:00
Fotbalovou Chelsea koupí od Romana Abramoviče za 4,25 miliardy liber (přes 122 miliard korun) skupina investorů vedená spolumajitelem basketbalových Los Angeles Lakers a baseballového klubu Los Angeles Dodgers Toddem Boehlym. Úřadující vítěz Ligy...


V newyorské Met skončila další ruská sopranistka. Gerzmavová má blízko k Putinovi
bleskove.cz | 11:10:00
Podpořila anexi Krymu, vystupovala na oslavách Dne vítězství, blahopřála ruskému prezidentovi k narozeninám a sama slavila v Kremlu.


Foto: Nepál marně vyhlíží zahraniční turisty, ale život se vrací do starých kolejí
bleskove.cz | 10:14:48
Po dvou letech pandemie se do Nepálu vracejí zahraniční turisté jen pomalu, ukazuje reportáž špičkového fotoreportéra Michala Novotného.


Fila: Nový Doctor Strange řadu diváků naštval. Navazuje na u nás nedostupný seriál
bleskove.cz | 07:29:00
"Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství má být nejvíce hororová 'marvelovka', ale bohužel ve světě, kde se nemůže moc umírat," tvrdí filmový kritik.


V newyorské Met skončila další ruská sopranistka. Gerzmavová má blízko k Putinovi
pikant | 11:10:00
Podpořila anexi Krymu, vystupovala na oslavách Dne vítězství, blahopřála ruskému prezidentovi k narozeninám a sama slavila v Kremlu.


Foto: Nepál marně vyhlíží zahraniční turisty, ale život se vrací do starých kolejí
pikant | 10:14:48
Po dvou letech pandemie se do Nepálu vracejí zahraniční turisté jen pomalu, ukazuje reportáž špičkového fotoreportéra Michala Novotného.


Prodej nových aut od ledna do dubna meziročně klesl o 9,4 procenta na 62.105 aut
Auto.cz | 11:47:00
Prodej nových osobních aut letos od ledna do konce dubna klesl meziročně o 9,4 procenta na 62.105 vozů, což je o čtvrtinu méně než v roce 2019. V samotném dubnu byl meziroční pokles více než pětinový. Oznámil to Svaz dovozců automobilů (SDA).


Ruská armáda má velké ztráty ve svých nejlepších jednotkách i v pokročilé technice, hlásí Britové
lidovky.cz | 11:04:00
Ruská armáda má podle dostupných informací v bojích na Ukrajině velké ztráty ve svých nejlepších jednotkách a přichází o pokročilou techniku. O víkendu má také podle Ruska pokračovat evakuace z mariupolských oceláren Azovstal, z nichž se v minulých dnech podařilo dostat téměř 500 civilistů.


I dluhy mají řešení. Jak vypadá únik z pasti a jaké výhody mají senioři?
lidovky.cz | 11:00:00
I ten, kdo se topí dluzích, má naději. Oddlužení ale není pro každého. K seniorům je však méně tvrdé.


Klausův muž žene Rychetského k soudu. Za výrok o napojení exprezidenta na Rusko
lidovky.cz | 10:57:59
Kvůli nedávným výrokům předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského o údajném napojení bývalého prezidenta Václava Klause na Rusko padlo trestní oznámení. Na Rychetského ho podal Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Domnívá se, že se ústavní soudce dopustil pomluvy a případně i křivého obvinění.


Výbuch v hotelu v Havaně má 22 obětí. Zdejší prezident vyvrátil bombový útok
lidovky.cz | 09:04:38
Počet obětí výbuchu v luxusním hotelu Saratoga v centru Havany stoupl na 22. Je mezi nimi i těhotná žena a dítě. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na zprávu kubánské prezidentské kanceláře na Twitteru. Dalších 64 osob bylo převezeno do nemocnice, z toho 14 dětí.


V pátek přibylo v Česku 794 případů covidu, nejméně ve všední den od konce září
lidovky.cz | 09:03:14
Odhalených nových případů covidu-19 bylo v Česku druhý den po sobě méně než tisíc, v pátek laboratoře potvrdily 794 nakažených. Je to o 640 méně než před týdnem a nejméně za všední den od konce loňského září. Po skončení pandemické pohotovosti se ale testuje ještě méně než v době, kdy lidé měli nárok na jeden hrazený preventivní test měsíčně. P


Na veřejnost už jen v burce. Tálibán vrací pravidlo o zahalování afghánských žen
aktuálně.cz | 10:47:37
Jde o nejvýraznější omezení ženských práv od loňského srpna, kdy se Tálibán vrátil k moci.


Bitva pěti brigád. Expert popsal, jak musí Západ vyhnat Rusy z Ukrajiny
Denik.cz | 11:01:00
Západ musí výrazně zvýšit svou podporu Ukrajině, pokud chce někdy dostat Putinova vojska ze sousední země, říká bývalý velitel amerického Velitelství speciálních operací v Evropě, generálmajor Mike Repass. Řešením je podle něj vytvoření pěti brigád se čtyřiceti tisíci vojáky, které vycvičí a vyzbrojí pětice západních států. Nastínil také čtyři kroky, k nimž by podle něj spojenci měli přistoupit, aby Ukrajina rozprášila ruskou armádu.


Pomluva? Kvůli Rychetského výrokům o Klausovi a Rusku padlo trestní oznámení
Denik.cz | 10:28:00
Kvůli nedávným výrokům předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského o údajném napojení bývalého prezidenta Václava Klause na Rusko padlo trestní oznámení. Na Rychetského ho podal Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Macinka to řekl ČTK. Domnívá se, že se Rychetský dopustil pomluvy a případně i křivého obvinění. Uvedl, že o svém kroku Klause informoval. Pavel Rychetský v SMS zprávě napsal ČTK, že se k záležitosti nebude vyjadřovat.


Oslavte Den matek 8.5. - nelze to udělat lépe než s květinami
Kurzy.cz | 12:00:00
Na Den matek chceme štědře hýčkat všechny maminky. A jak to lépe udělat než květinami?


Ceny zemního plynu začnou klesat - Víkendář
Kurzy.cz | 10:04:00
Ed Morse, který stojí v čele komoditního výzkumu v Citigroup, se toho nebojí. Tvrdí totiž, že ceny zemního plynu začnou klesat a situace na těchto trzích se bude uklidňovat.


Zblázníme se z inflace? Co dělat, abychom nečinili zbrklá rozhodnutí? Zabíjí strach myšlení? VIDEO
Kurzy.cz | 10:03:46
Jaký podíl na aktuální inflaci odhaduješ, má agrese Ruska? Věříš, že centrální banky a ECB budou dělat dobré kroky? Věříš v ekonomický rozvoj EU po válce? Dokážeme se z aktuální situace něco naučit?


Když nepoteče plyn, je to vyšší moc? Byznys potichu řeší krizové scénáře
Hospodářské noviny | 11:00:00
Vzít si svetr a stáhnout topení o dva stupně opravdu nestačí. České firmy, které ke své výrobě potřebují zemní plyn, to dobře vědí. Takové konstatování vás asi nepřekvapuje, ale zajímavější začne být v okamžiku, kdy vás byznysmeni nechají nahlédnout...


Podezřelé zařízení v domě ruské agentury v Berlíně zlikvidovala německá policie
idnes.cz | 13:29:00
Německá policie v pátek zlikvidovala podezřelé zápalné zařízení, které našla v berlínském domě, kde bydlí novináři ruské agentury RIA Novosti. S výsledky vyšetřování se podle německých médií počítá ještě dnes.


Důkazy o válečných zločinech na Ukrajině jsou nezvratné, říká Amnesty
idnes.cz | 13:22:00
Ruská vojska v okolí ukrajinské metropole Kyjeva spáchala válečné zločiny a existují o tom nezvratné důkazy. Ve své v pátek zveřejněné zprávě to píše organizace na ochranu lidských práv Amnesty International. Organizace vedla rozhovory s desítkami obyvatel v obci Buča a dalších místech, kde se po odchodu ruských jednotek našly masové hroby.


Neznámý se pokusil znásilnit ženu v jejím bytě, překvapil ho manžel
idnes.cz | 13:00:00
Policisté vyšetřují pokus o znásilnění na pražském Chodově. Neznámého muže k sobě domů pozvala žena, když jí pomohl před jedním z obchodů. V bytě se ji pokusil znásilnit. Vše se stalo v září loňského roku, nicméně policistům se dosud nepodařilo ztotožnit podezřelého, proto se obrací o pomoc na veřejnost.


KOMENTÁŘ: Ukrajinský Pearl Harbor? Historické analogie k ruské invazi
idnes.cz | 13:00:00
V souvislosti s válkou na Ukrajině se užívají různé paralely. S Mnichovem 1938, případně s karibskou krizí v roce 1962. Mnohem více však sedí analogie s Pearl Harborem roku 1941. Jen nevíme, jestli jsme už za ním, nebo teprve před ním, píše ve svém komentáři bývalý náměstek ministra zahraničí Petr Drulák.


RECENZE: Kapela Kryštof rozdávala bezprostřední a adrenalinovou radost
idnes.cz | 12:15:00
Skupina Kryštof po svém vybruslila ze situace, kdy původně naplánovaný vánoční koncert mohla kvůli omezením odehrát až v květnu a přijela do pražské O2 areny oslavit májové vánoční svátky.


Česku hrozí zhoršení ratingu a prodražení dluhů, varuje agentura Fitch
idnes.cz | 11:57:00
Agentura Fitch v pátek v noci vydala své nejnovější hodnocení dlouhodobého cizoměnového dluhu ČR. Potvrdila sice dosavadní rating a to na stupni AA-, tedy jakýsi horší druhý stupeň od nejlepšího možného hodnocení, zároveň ale zdvihla pomyslný varovný prst tím, že výhled zhoršila ze stabilního na negativní. Tím de facto varuje, že by samotné zhoršení ratingu mohlo přijít vzápětí a s ním zdražení českého dluhu.


Když nepoteče plyn, je to vyšší moc? Byznys potichu řeší krizové scénáře
iHned.cz | 11:00:00
Vzít si svetr a stáhnout topení o dva stupně opravdu nestačí. České firmy, které ke své výrobě potřebují zemní plyn, to dobře vědí. Takové konstatování vás asi nepřekvapuje, ale zajímavější začne být v okamžiku, kdy vás byznysmeni nechají nahlédnout...


Veganství není omezení, veganství je rozšíření života o lásku
Kurzy.cz | 13:11:32
Vnímám veganství jako jednoznačné rozšíření života o lásku, o lásku ke všemu živému! Je to pravé naplnění Biblického nezabiješ.


Ratingová agentura Fitch dává „poslední varování“ Fialově vládě, zhoršuje ratingový výhled České republiky. Česku tak poprvé od roku 1998 vážně hrozí zhoršení ratingu a citelné prodražení dluhu
Kurzy.cz | 12:18:34
České republice poprvé od listopadu roku 1998 vážně hrozí zhoršení ratingu od některé ze tří světově významných agentur. Agentura Fitch v pátek pozdě večer středoevropského času vydala své nejnovější hodnocení dlouhodobého cizoměnového dluhu ČR ( zde ).


Plzeň: Víkendové Slavnosti svobody nabídnou vojenské kempy i hudební program. V neděli vyvrcholí Konvojem svobody s přeletem dobových letounů
Kurzy.cz | 08:38:51
Plzeň si od čtvrtka 5. května připomíná 77. výročí od konce druhé světové války a osvobození města americkou armádou. Letošní třiatřicáté Slavnosti svobody se konají v klasické podobě, na kterou jsou Plzeňané zvyklí. Západočeská metropole tak po dvou l...


Akce Česko si povídá posadí k jednomu stolu lidi s rozdílnými názory. Cílem není změnit postoje
ČT24 | 10:13:04
Vytáhnout lidi z bublin na sociálních sítích a přimět je ke společné diskuzi – to je cílem akce s názvem Česko si povídá. Při ní si k jednomu stolu sednou lidé s naprosto odlišnými názory. Akci pořádá společnost HateFree Culture. Koordinátorka projektu Bohdana Rambousková v Událostech, komentářích řekla, že veřejná diskuze v Česku je na tom podobně jako kdekoliv jinde v Evropě. Společnost se podle ní polarizuje, čehož politici velmi šikovně využívají. 


Předseda Ústavního soudu Rychetský čelí trestnímu oznámení kvůli svým výrokům o Klausovi
ČT24 | 11:13:56
Kvůli nedávným výrokům předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského o údajném napojení bývalého prezidenta Václava Klause na Rusko padlo trestní oznámení. Podal ho Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Ten se domnívá, že se Rychetský dopustil pomluvy a případně i křivého obvinění. Uvedl, že o svém kroku Klause informoval. Pavel Rychetský v SMS zprávě napsal ČTK, že se k záležitosti nebude vyjadřovat.


Primátor: Uprchlíci bez víza nemají nárok na pomoc
Eurozpravy-domácí | 13:07:00
Do Pardubic v poslední době přicházejí uprchlíci, kteří nemají doklady a nemohou prokázat, že prchají před válkou z Ukrajiny. Proces udělení víza tak trvá déle, běženci proto zůstávají bez pomoci, uvedl v otevřeném dopise primátor Martin Charvát (ANO). Dopis, jehož text má ČTK k dispozici, směřoval premiérovi Petru Fialovi (ODS) a ministrovi vnitra Vítu Rakušanovi (STAN).


Mezi Čechy podle fastfoodů roste zájem o snídaně
Eurozpravy-domácí | 12:47:00
Restaurace rychlého občerstvení sledují rostoucí zájem o snídaně. Češi si je dopřávají nejen na místě, ale často si je berou s sebou do auta nebo si je nechávají přivézt domů. ČTK to řekli zástupci vybraných řetězců rychlého občerstvení a rozvozových služeb.


Češi dostanou datové schránky, ať už chtějí nebo ne. Tím česká digitalizace nekončí
Eurozpravy-domácí | 11:44:00
Jen několik týdnů poté, co na podzim loňského roku české parlamentní volby ovládly a následně utvořily vládní koalice Spolu, kterou tvoří ODS, TOP 09 a KDU-ČSL a koalice Pirátů se STAN, zveřejnili její politici vládní prohlášení, jehož jednou z nejdůležitějších součástí byla i, vzletně řečeno, „digitální revoluce“. A nebylo divu, nejeden server, zabývající se touto problematikou varoval před tím, že Česko v oblasti eGovernmentu dlouhodobě zaostává za evropským průměrem a často přes různé plány digitalizace státu vázne. Jak by řekl laik: výsledky tu byly, ale bohužel jen omezené a člověk tak měl pocit, že žije ve státě, který si více než na čemkoliv zakládá na „temném“ středověku.


Česko od začátku ruské invaze udělilo lidem prchajícím z Ukrajiny 330.226 víz
Eurozpravy-domácí | 11:19:00
Česko od začátku ruské invaze na konci února udělilo lidem prchajícím z Ukrajiny 330.226 víz dočasné ochrany. V pátek jich přibylo 1715, to je zhruba o 120 víc než před minulým víkendem. Vyplývá to z údajů ministerstva vnitra na twitteru.


V berlínském domě, kde žijí novináři ruské agentury, se našlo zápalné zařízení
Eurozpravy-zahraniční | 13:51:00
Německá policie v pátek našla a zlikvidovala zápalné zařízení, které někdo dal do berlínského domu, kde bydlí novináři ruské státní agentury RIA Novosti. Informují o tom agentury Reuters a DPA, podle níž se zařízení nevznítilo a nikdo nebyl zraněn. Jestli šlo o pokus o útok na ruské novináře, podle policie není jasné. V budově jsou i kanceláře dalších firem.


Macron byl podruhé uveden do funkce
Eurozpravy-zahraniční | 12:16:00
Staronový francouzský prezident Emmanuel Macron byl dnes v Elysejském paláci slavnostně uveden do funkce. Čtyřiačtyřicetiletý Macron se po dvou desetiletích stal první hlavou státu, které se podařilo obhájit mandát. Ve druhém kole dubnových voleb vyhrál stejně jako před pěti lety nad krajně pravicovou političkou Marine Le Penovou.


Vliv, prestiž i peníze. Válka dělá jednu z nejbohatších zemí světa ještě bohatší
Denik.cz | 11:36:00
Když letadla nad Dauhá začínají klesat, mohou cestující shora vidět zbrusu nový stadion s kapacitou 80 tisíc míst, který bude v prosinci hostit finále mistrovství světa ve fotbale. Mohou si ale také všimnout dalšího nápadného obrazu - tankerů, které se řadí v Perském zálivu, aby naložily superchlazený zemní plyn, píše agentura Bloomberg.


Tálibán nařídil ženám v Afghánistánu, aby na veřejnosti nosily burku
Eurozpravy-zahraniční | 11:54:00
Radikální islamistické hnutí Tálibán nařídilo ženám v Afghánistánu, aby na veřejnosti nosily burku, tedy oděv, který je zahaluje od hlavy k patě. Je to podle něj "tradiční a uctivé". Informuje o tom agentura AFP, podle níž je opatření nejvýraznějším omezením ženských práv od loňského srpna, kdy se Tálibán vrátil k moci.


Severní Korea směrem do Japonského moře odpálila balistickou střelu
Eurozpravy-zahraniční | 11:28:00
Severní Korea dnes směrem do Japonského moře odpálila balistickou střelu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na jihokorejskou armádu. Jde o patnáctou podobnou zkoušku, kterou izolovaný komunistický stát letos uskutečnil, poznamenala agentura AP. Naposledy se podobný test navzdory rezolucím OSN, které to KLDR zakazují, uskutečnil ve středu.


České spořitelně nefungovalo internetové bankovnictví
Eurozpravy-ekonomika | 13:50:00
České spořitelně dnes zhruba tři hodiny nefungovalo internetové bankovnictví.


Asociace klubů reaguje na Dědka i hokejisty. Zkreslené a nepravdivé informace, tvrdí
Eurozpravy-sport | 13:35:00
O tomto týdnu se strhla kritika na Asociaci profesionálních klubů (APK), která před pár dny převzala vedení extraligové souttěže od Českého svazu ledního hokeje (ČSLH). Trnem v oku se především u České asociace hokejistů (CAIHP) stal návrh nových pravidel pro hráčské smlouvy, které však nijak podle CAIHP neřeší osobnostní práva hokejistů. Do toho všeho s ostrou kritikou přichází i majitel Pardubic Petr Dědek, kterému se pro změnu nezdál výběr marketingového partnera extraligy. V obou případech se jedná pro šéfa APK Martina Loukoty o zkreslené až nepravdivé informace.


Zemanova hra s ohněm: Pošle do čela ČNB Babišova poradce, zlehčujícího inflaci?
Reflex | 13:00:00
Pokud jsou pravdivé zprávy, že prezident Zeman jmenuje guvernérem České národní banky Aleše Michla, potvrdí znovu svoji nevyzpytatelnost. Bývalý poradce premiéra Babiše razil odlišnou strategii ČNB v boji s inflací, což svědčí o Zemanově zájmu otočit její „jestřábí“ kurz.


Michal Dlouhý: Hudební vkus mi vytříbil brácha. Teď mám jenom derniéry
Reflex | 12:00:00
V kulturní anketě Reflexu se vám snažíme přinášet tipy od osobností českého veřejného života. Tentokrát jsme vyzpovídali herce Michala Dlouhého, který se objevil ve více než dvou desítkách filmů, dabuje a spoustu času tráví v divadle. Jak prožívá kulturu, co ho zajímá a na co se těší, se dozvíte v článku.


Rapovat je víc než hrát hry! Streamer a hudebník DeeThane vyráží na koncertní šňůru po Česku
Reflex | 10:00:00
Damien Dante alias DeeThane mje známý jako úspěšný streamer a esportový komentátor. To ale není všechno. V současnosti u něj ale hraje prim hudba a v sobotu v Plzni tak odstartuje svoji Tour jak má Beat ve vyprodaném Anděl Music Baru. Dohromady má koncertní šňůra osm zastávek napříč celou Českou republikou a vyvrcholí v červnu.


Společnost stojí na péči. Přitom ji neumí ocenit, říká ředitelka Jako doma
idnes.cz | 15:46:00
Pomáhá ženám bez domova. Chybu nehledá v nich, ale v systému, který je nechává napospas tíživými situacím. „Ženy to mají na ulici těžší než muži. Často čelí sexuálnímu násilí a diskriminaci. Sociální pracovnice dělají, co mohou, i když se jim nedostává patřičného ocenění,“ říká rozhovoru pro seriál Inspirativní ženy Lenka Vrbová, ředitelka organizace Jako doma.


Ve filtračním táboře je záchod venku. Spí se na zemi nebo na lavici
idnes.cz | 15:00:00
Pracovník radnice v ukrajinském Mariupolu zveřejnil videa, která podle jeho tvrzení ukazují podmínky lidí držených v ruském filtračním táboře u břehu Azovského moře. V budově opuštěné školy musí stovky Ukrajinců spát na zemi nebo školních lavicích, na záchod mohou jen ven. Tam se však tvoří dlouhé fronty. Školou se údajně šíří zápach.


Ubodaného bezdomovce našli při venčení, policie šetří i vraždu v Třebové
idnes.cz | 14:45:00
Se začátkem nového měsíce policisté zveřejnili další dva „pomníčky“, tedy případy, které se jim již několik let nedaří vyřešit. V květnu se jedná hned o dvě záhadné vraždy. „Oba dva případy kvůli své složitosti trvají roky a pracují na nich týmy kriminalistů,“ uvedli policisté. Policistům se nedaří dopadnout vraha ubodaného bezdomovce v Liberci či ženy, kterou pachatel přepadl doma v České Třebové.


Zanedbává péči o syna a nemůžu nic dělat, zuří na matku otec. Co může dělat?
idnes.cz | 14:30:00
Svého syna vídá jednou za čtrnáct dní. Místo trávení času na výletech či hrami však musí dítě ležet v posteli. Otec se je snaží vyléčit, zatímco matka syna odkládá do školky. Ta je i přes známou diagnózu musí přijmout, protože zánět středního ucha není na chlapci nijak vidět.


V předvečer žádosti o členství si Finsko pozvalo vojska NATO na cvičení
idnes.cz | 14:18:00
Finsko pořádá v těchto dnech vojenské cvičení Arrow 22, kterého se účastní i jednotky NATO. Na manévrech jsou Američané, Britové i Litevci a Estonci. Očekává se, že dosud neutrální Finsko a Švédsko požádají v nejbližších týdnech o vstup do aliance. Spojené státy i Německo jsou připraveny jejich žádost podpořit.


Loni odmaturoval, pak hned začal učit. Původně jsem ani nechtěl, říká
idnes.cz | 14:05:00
Nikdy nechtěl být učitelem, jeho koníčkem bylo už od čtrnácti let programování. Ale právě to jej po maturitě přivedlo k učitelství na střední škole. Právě na té, kterou absolvoval. Učí osmým měsícem, a i když by si rád v budoucnu založil vlastní firmu, učitelský cech Josef Malý opustit nechce.


Vyšší teplota v mrazáku pro zmrzlinu. Unilever tím zkouší snížit emise skleníkových plynů
iHned.cz | 15:15:00
Zmrzliny a nanuky Ben & Jerry’s, Carte d’Or, Magnum či Míša většinou čekají na své zákazníky v mrazácích, kde je teplota minus 18 stupňů Celsia a nižší. Nadnárodní koncern Unilever, který zmíněné značky vlastní, nyní zkoumá, zda...


Židovka a Arab: Spor na Blízkém východě nevyřešíme. Ukazujeme ale funkční model
bleskove.cz | 15:50:00
Izraelští a arabští spoluhráči z West‑Eastern Divan Orchestra zahájí letošní ročník festivalu Pražské jaro.


Když byla Praha servilní vůči Moskvě. Vyšla kniha o dějinách po únoru 1948
bleskove.cz | 12:18:00
"Českoslovenští komunističtí politikové se předháněli, kdo se častěji dostane na sovětské velvyslanectví, aby tam mohl žalovat," říká historik.


Židovka a Arab: Spor na Blízkém východě nevyřešíme. Ukazujeme ale funkční model
pikant | 15:50:00
Izraelští a arabští spoluhráči z West‑Eastern Divan Orchestra zahájí letošní ročník festivalu Pražské jaro.


Kávu na pracovišti pije téměř devět z desíti Čechů. Je tak vítaným benefitem, nejčastěji to jsou dva až tři šálky
lidovky.cz | 15:24:37
Káva je celosvětově nejoblíbenějším nápojem, denně se jí vypije kolem dvou miliard šálků. Jedním z míst, kde si Češi kávu dopřávají nejčastěji, je zaměstnání. Průzkum pro značku L’OR Professional potvrdil, že kávu v práci pije pravidelně nebo alespoň občas 85 procent českých zaměstnanců, nejčastěji pak dva až tři šálky. Káva se stává i významným zaměstnaneckým benefitem.


Tálibán přitvrzuje, afghánským ženám nařídil nošení burek. Za prohřešek může potrestat i „jejich“ muže
lidovky.cz | 15:22:45
Radikální islamistické hnutí Tálibán nařídilo ženám v Afghánistánu, aby na veřejnosti nosily burku. Situace se tak vrací do minulé vlády Tálibánu v letech 1996 až 2001, kdy se ženy zcela halily do burek a z domovů vycházely jen s mužským doprovodem.


Finsko pozvalo vojska NATO na cvičení v předvečer žádosti o členství
lidovky.cz | 15:22:23
Finsko pořádá v těchto dnech vojenské cvičení Arrow 22, kterého se účastní i jednotky NATO. Na manévrech jsou Američané, Britové i Litevci a Estonci. Očekává se, že dosud neutrální Finsko a Švédsko požádají v nejbližších týdnech o vstup do aliance. Spojené státy i Německo jsou připraveny jejich žádost podpořit.


Slovensko uhranuto Ficem. Vládní koalice nezvládla úkol udělat z expremiéra smrtelníka
lidovky.cz | 15:04:00
Trvalo to pouze několik sekund. Slovenský parlament těsným hlasováním podržel trojnásobného bývalého premiéra Roberta Fica, a tak mu nehrozí rozhodování o vzetí do vazby. Delší dobu budovaná iluze jakés takés stability slovenské vládní koalice se v okamžení rozpadla na tisíce kousků.


Exkluzivně z Moskvy: Putin má na zásadní projev pět minut. Rusové trénovali na Rudém náměstí oslavu války
lidovky.cz | 14:53:00
UVNITŘ VIDEO. Bez Putina, ale při plné parádě. V Moskvě se uskutečnila generální zkouška vojenské přehlídky 9. května. Web Lidovky.cz byl u toho přímo na Rudém náměstí.


Pět tisíc na dítě není poslední krok, slibuje Jurečka. Není to podle něj jen o prostém poslání peněz
lidovky.cz | 13:36:00
V současné situaci vysoké inflace jsou tu dvě zranitelné skupiny obyvatel – důchodci a rodiče s dětmi. Důchodcům pomůže valorizace a lidem s nezletilými dětmi státní příspěvek, vysvětluje Marian Jurečka, ministr práce a sociálních věcí a šéf vládní KDU-ČSL. Děti nad osmnáct let podle něj mohou pracovat. Vláda zvažuje i další změny v sociálních dávkách i snížení daní. Ale nebude to hned. Chystá se i prodloužení pomoci uprchlíkům z Ukrajiny.


Emmanuel Macron byl slavnostně uveden do funkce
lidovky.cz | 12:07:00
Staronový francouzský prezident Emmanuel Macron byl dnes v Elysejském paláci slavnostně uveden do funkce. Čtyřiačtyřicetiletý Macron se po dvou desetiletích stal první hlavou státu, které se podařilo obhájit mandát. Ve druhém kole dubnových voleb vyhrál stejně jako před pěti lety nad krajně pravicovou političkou Marine Le Penovou.


Dosáhli jsme bodu, kdy čínská auta vypadají lépe než německá prémie
Auto.cz | 15:43:00
Najednou je čínský přístup přijatelnější než evropský originál. Bod zlomu definoval nejluxusnější sedan značky BMW zaostávající za Hongqi.


Milovníci Corvetty, pozor! V LA nabízí prodejce rovnou dva zachovalé kousky z devadesátek
Auto.cz | 13:53:00
Fusion Motor Company sídlící v Los Angeles má ve své nabídce dva krásné modely Chevrolet Corvette čtvrté generace (C4).


Nové zálohy na energie mohou být astronomické. Co se stane, když je odmítnete platit
aktuálně.cz | 15:35:55
Zeptali jsme se dodavatelů energií, za jakých podmínek je možné se zálohami trochu "žonglovat".


Česku hrozí prodražení dluhu, agentura Fitch zemi předpovídá nižší rating
aktuálně.cz | 14:29:30
Prestižní mezinárodní instituce ve svém novém posudku zrevidovala výhled české ekonomiky ze "stabilního" na "negativní".


Česku hrozí prodražení dluhu. Agentura Fitch mu zhoršila výhled hodnocení
Denik.cz | 14:22:00
Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings zhoršila výhled hodnocení České republiky, takže Česku hrozí zhoršení hodnocení a prodražení dluhu. Ve svém novém posouzení agentura výhled zrevidovala ze stabilního na negativní. Ekonom Lukáš Kovanda ve svém komentáři uvedl, že tak Česku poprvé od listopadu roku 1998 hrozí zhoršení ratingu od jedné ze tří významných agentur.


Děsivá nehoda u obce Kouty. Auto skončilo na střeše, řidič utrpěl zranění
Denik.cz | 14:05:00
Děsivě vyhlížející nehoda se stala v sobotu krátce před polednem nedaleko obce Kouty na příjezdové křižovatce od Poděbrad. Řidič vozu Hyundai nedal přednost Škodě Octavii jedoucí po hlavní silnici. Po srážce skončil prvně jmenovaný vůz na střeše v příkopě. 


OBRAZEM: Po dvou letech. Karlovy Vary zahájily 665. lázeňskou sezónu
Denik.cz | 12:28:00
Podle legend byla v Karlových Varech v sobotu 7. května zahájena už 665 lázeňská sezóna. Zaznělo to z úst karlovarské primátorky Andrey Pfeffer Ferklové při tradičním žehnání pramenů, které je považováno za oficiální zahájení sezóny. Světově známé lázeňské město se bez této slávy muselo kvůli koronavirové pandemie obejít poslední dva roky, poslední zahájení se tak konalo v roce 2019.


Písničky Hanky Zagorové definovaly moje dětství, říká Roman Tomeš
Denik.cz | 12:00:00
Čtyřiadvacet písní legendární interpretky, autorky a devítinásobné Zlaté slavice Hany Zagorové zazní v novém původním muzikálu Biograf láska, který uvedou Divadlo Kalich a společnost No.Art poprvé 16. září. Scénář k němu napsala publicistka Uljana Donátová, režii a scénu vytvoří herec a zpěvák Jan Kříž. Jednu z rolí si v muzikálu zahraje Roman Tomeš, který má na kontě velké role světového muzikálového repertoáru – patří k nim Ježíš i Jidáš z Jesus Christ Superstar (za roli Jidáše byl nominován na Cenu Thálie), Roger z Rentu, Berger z Vlasů, Danny z Pomády, Bobby z Horečky sobotní noci, Clyde z Bonnie a Clyde či Eddie ze Sestry v akci.


VIDEO: Olomoucké Selské trhy v novém. Prodejci se přesunuli na městskou tržnici
Denik.cz | 11:35:00
Na olomoucké městské tržnici si v sobotu odbyly svoji premiéru Selské trhy. Z parku je tam přesunulo Výstaviště Flora Olomouc poté, co převzalo správu tržiště, na které se městu nepodařilo najít nového nájemce. Na ploše Flora zachovala stávající zelný trh a nabídku rozšířila o další sortiment.


OBRAZEM: Kapela Harlej zahrála fanouškům v Křeseticích u Kutné Hory
Denik.cz | 08:08:00
Koncert kapely Harlej se v sokolovně v Křeseticích u Kutné Hory konal v pátek 6. května. Akci jsme navštívili s redakčním objektivem.


Příští rok by inflace mohla klesnout ke 2 %, vyjednávací síla se posunula směrem od firem k zaměstnancům
Kurzy.cz | 14:50:00
Fed má dvojí mandát a jeho současným cílem je dostat do rovnováhy jak vývoj inflace, tak situaci na pracovním trhu. Pro Yahoo Finance to uvedla prezidentka Federal Reserve Bank of San Francisco Mary Daly (viz první část rozhovoru Daly: Sazby by měly ...


Čínské Lenovo a Xiaomi potichu odchází z Ruska. Firmy se bojí amerických sankcí a čipového sucha
Hospodářské noviny | 16:30:00
Čínské technologické firmy se potichu a bez oficiálních oznámení pomalu stahují z ruského trhu. A to i přes to, že čínská vláda na domácí společnosti naléhá, aby zemi neopouštěly, a již delší dobu tvrdě vystupuje proti západním sankcím uvaleným na...


Vyšší teplota v mrazáku pro zmrzlinu. Unilever tím zkouší snížit emise skleníkových plynů
Hospodářské noviny | 15:15:00
Zmrzliny a nanuky Ben & Jerry’s, Carte d’Or, Magnum či Míša většinou čekají na své zákazníky v mrazácích, kde je teplota minus 18 stupňů Celsia a nižší. Nadnárodní koncern Unilever, který zmíněné značky vlastní, nyní zkoumá, zda...


Analytik ocenil Fialovu schůzku se Scholzem. Byla dobře načasovaná
Eurozpravy-domácí | 15:24:00
Čtvrteční schůzka premiéra Petra Fialy (ODS) s německým kancléřem Olafem Scholzem byla vzhledem k okolnostem dobře načasovaná. Nedávné Fialovo setkání s polským protějškem Mateuszem Morawieckým sice ukázalo, že minimálně ve vnímání ruské hrozby jsou si dnes ČR s Polskem bližší, shoda na potřebě spolupráce v energetice je ale velmi důležitá, řekl ČTK analytik Pavel Havlíček z Asociace pro mezinárodní otázky.


Z mariupolských oceláren Azovstal se podařilo evakuovat dalších 50 lidí
Eurozpravy-zahraniční | 16:46:00
Z komplexu mariupolských oceláren Azovstal se dnes podařilo evakuovat dalších 50 lidí. Oznámily to nejprve úřady Doněcké oblasti a po nich to potvrdila ukrajinská vláda.


Pondělní přehlídky v Moskvě se zúčastní i Rusové zapojení do invaze na Ukrajinu
Eurozpravy-zahraniční | 15:40:00
Rusko dnes uspořádalo generální zkoušku vojenské přehlídky, kterou si země 9. května připomene porážku nacistického Německa v roce 1945. Do pondělního průvodu na Rudém náměstí v Moskvě se zapojí také účastníci ruské invaze na Ukrajinu, informovala agentura TASS.


Česku se nedaří. Poprvé od revoluce hrozí zhoršení ratingu
Eurozpravy-ekonomika | 14:05:00
Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings zhoršila výhled hodnocení České republiky, takže Česku hrozí zhoršení hodnocení a prodražení dluhu. Ve svém novém posouzení agentura výhled zrevidovala ze stabilního na negativní. Ekonom Lukáš Kovanda ve svém komentáři uvedl, že tak Česku poprvé od listopadu roku 1998 hrozí zhoršení ratingu od jedné ze tří významných agentur.


Češi vyhráli na Švédských hrách i druhý zápas. Po Švédech porazili i Finy
Eurozpravy-sport | 14:55:00
Čeští hokejoví reprezentanti zažívají podařený závěr přípravy na blížící se světový šampionát, který se bude od příštího pátku ve Finsku. Zatímco ve čtvrtek si na úvod Švédských hokejových her poradili s domácími Śvédy 2:1, nyní si poradili i s dalšími Seveřany a to s olympijskými vítězi Finy 3:1. Rozhodla druhá třetina, ve které Češi zaznamenalli dva slepené góly a přestože se Finové snažili následně duel zdramatizovat, otočit skóre se jim nakonec nepovedlo.


Před 80 lety se odehrála první námořní bitva, v níž se lodě nedostaly na dohled
Reflex | 15:00:00
Japonské úsilí obsadit Port Moresby, hlavní město Nové Guineje (nyní Nezávislý stát Papua-Nová Guinea), vedlo ve dnech 7. až 8. května 1942 v námořní bitvu v Korálovém moři, jež se zároveň stala vůbec první bitvou vybojovanou výlučně palubním letectvem.


Švédské hokejové hry: Češi porazili Finsko 3:1
Tiscali-zprávy | 15:43:06
Čeští hokejisté pokračují na Švédských hrách ve Stockholmu druhým vítězstvím. Porazili Finsko 3:1 a navázali tak na čtvrteční vítězství nad domácím domácím výběrem (2:1). 


Česku hrozí snížení ratingu, agentura Fitch zemi zhoršila výhled hodnocení
E15-ekonomika | 14:10:00
Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings zhoršila výhled hodnocení České republiky, zemi hrozí podle některých odborníků prodražení dluhu.


Nákup v automatické prodejně vyzkoušelo tisíc zákazníků. Často jdou pro alkohol a kondomy
E15-ekonomika | 14:00:00
Po měsíci provozu první automatické prodejny COOP v České republice v ní musel provozovatel podle svých slov doplnit pánskou ochranu a rozšířit nabídku alkoholu. Bankovní identita ani registrace pro zákazníky podle zástupců obchodního řetězce nejsou překážkou. Automatický provoz obchodu se spouští odpoledne, kdy z prodejny odchází personál. Lidé jej využívají nejčastěji v čase do půlnoci a dále ve volných dnech. Další podobný obchod otevře COOP v červnu v Českém Krumlově.


Česku hrozí snížení ratingu, agentura Fitch zemi zhoršila výhled hodnocení
E15-politika | 14:10:00
Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings zhoršila výhled hodnocení České republiky, zemi hrozí podle některých odborníků prodražení dluhu.


Nákup v automatické prodejně vyzkoušelo tisíc zákazníků. Často jdou pro alkohol a kondomy
E15-politika | 14:00:00
Po měsíci provozu první automatické prodejny COOP v České republice v ní musel provozovatel podle svých slov doplnit pánskou ochranu a rozšířit nabídku alkoholu. Bankovní identita ani registrace pro zákazníky podle zástupců obchodního řetězce nejsou překážkou. Automatický provoz obchodu se spouští odpoledne, kdy z prodejny odchází personál. Lidé jej využívají nejčastěji v čase do půlnoci a dále ve volných dnech. Další podobný obchod otevře COOP v červnu v Českém Krumlově.


Na Mělnicku auto srazilo chodce na přechodu, letěl pro něj vrtulník
idnes.cz | 17:48:00
Vrtulník letecké záchranné služby vzlétl k vážné nehodě tří aut a chodce do obce Tupadly na Mělnicku. V sobotu odpoledne zde u přechodu zastavila dvě auta, dala přednost chodci. Okamžik poté do nich narazilo další auto a náraz odmrštil jeden z vozů na chodce. Záchranáři celkem ošetřili čtyři lidi.


Ukrajinci údajně zničili další výsadkovou loď, v Podněstří zněly výbuchy
idnes.cz | 17:18:00
Ukrajinská armáda v sobotu oznámila, že u Hadího ostrova v Černém moři potopila ruskou výsadkovou loď. Plavidlo patřící ruské Černomořské flotile bylo zasaženo z bezpilotního letounu, napsala armáda Ukrajiny na sociální síti Telegram. Ke zprávě připojila i nedatované video zachycující údajný útok na loď. Pravdivost nahrávky nemohla být nezávisle ověřena a ruská strana incident nekomentovala.


Přehlížený aspekt ruského neúspěchu na Ukrajině. Chybějící poddůstojníci
idnes.cz | 17:01:00
Ruská armáda se na Ukrajině potýká s rozsáhlými problémy. Příčinu selhání ruských vojáků docílit vojenských úspěchů vnímají experti mimo jiné v přehlíženém, ale klíčovém komponentu americké či britské armády: poddůstojnících.


KOMENTÁŘ: Potratové zemětřesení v USA. Stane se Amerika normální?
idnes.cz | 17:00:00
Rozruch v kauze Roe versus Wade je oprávněný jen kvůli nevídanému úniku z Nejvyššího soudu. Věcně vzato se ale USA vracejí mezi normální země: o potratovém zákoně má rozhodovat parlament, ne soud, píše ve svém komentáři pro MF DNES ředitel Občanského institutu Roman Joch.


USA se přímo účastní vojenských operací proti Rusku, tvrdí Volodin
idnes.cz | 16:58:00
Washington koordinuje vojenské operace na Ukrajině, což se rovná přímému zapojení do vojenských operací proti Rusku. Na sociální síti Telegram to v sobotu napsal šéf dolní komory ruského parlamentu Vjačeslav Volodin.


Lidé u amerického velvyslanectví demonstrovali za právo na potrat
idnes.cz | 16:38:00
V sobotu odpoledne se v Praze sešli zastánci práva na potrat. Shromáždění svolalo Amnesty International před velvyslanectví USA. Lidé měli přijít vyjádřit svůj nesouhlas z možného vývoje ve Spojených státech, který znesnadní tamním ženám možnost podstoupení potratu.


POLITICKÝ DIÁŘ: Ať si pindají, my jsme na to zvyklí!
idnes.cz | 16:30:00
Policisté, státní zástupci a soudci mají zřejmě málo práce, proto teď začali řešit opravdu závažné kauzy, z nichž by se některá mohla klidně stát zločinem století, píše zástupce šéfredaktora MF DNES Petr Kolář.


Deník Ukrajinky: Můj poslední týden byl vlastně docela klidný
idnes.cz | 16:10:00
Anna Rybak je mladá Ukrajinka z města Dnipro. Se dvěma malými syny uprchla před válkou. Společně s dalšími ženami a dětmi našla po strastiplné cestě zázemí v Ostravě. iDNES.cz vydává její deník. Devátý díl popisuje pocity, se kterými se musí jako uprchlice vyrovnávat.


Čínské Lenovo a Xiaomi potichu odchází z Ruska. Firmy se bojí amerických sankcí a čipového sucha
iHned.cz | 16:30:00
Čínské technologické firmy se potichu a bez oficiálních oznámení pomalu stahují z ruského trhu. A to i přes to, že čínská vláda na domácí společnosti naléhá, aby zemi neopouštěly, a již delší dobu tvrdě vystupuje proti západním sankcím uvaleným na...


Ukrajinci dronem údajně vyřídili další ruskou výsadkovou loď, v Podněstří zněly výbuchy
lidovky.cz | 17:44:39
Ukrajinská armáda v sobotu oznámila, že u Hadího ostrova v Černém moři potopila ruskou výsadkovou loď. Plavidlo patřící ruské Černomořské flotile bylo zasaženo z bezpilotního letounu, napsala armáda Ukrajiny na sociální síti Telegram. Ke zprávě připojila i nedatované video zachycující údajný útok na loď. Pravdivost nahrávky nemohla být nezávisle ověřena a ruská strana incident nekomentovala.


Američané se přímo účastní vojenských operací proti Rusku, tvrdí šéf dolní komory parlamentu Volodin
lidovky.cz | 17:44:31
Washington koordinuje vojenské operace na Ukrajině, což se rovná přímému zapojení do vojenských operací proti Rusku. Na sociální síti Telegram to v sobotu napsal šéf dolní komory ruského parlamentu Vjačeslav Volodin.


Dozorkyně vyzvedla vězně a pak oba zmizeli. Alabama pátrá po uprchlé dvojici
aktuálně.cz | 17:50:33
Měla právě nastoupit do důchodu. Místo toho dozorkyně Vicky Whiteová pomohla na svobodu nebezpečnému vězni, se kterým měla vztah.


"Musíme vybudovat nový evropský mír," řekl Macron při inauguraci. Zvolen byl podruhé
aktuálně.cz | 16:59:21
Staronový francouzský prezident Macron byl slavnostně uveden do funkce. Po dvou desetiletích se stal první hlavou státu, která obhájila mandát.


VIDEO: Déšť? Nevadí! Předposlední den Florie si nenechaly ujít tisíce zájemců
Denik.cz | 16:35:00
Ani nepříznivé počasí neodradilo v sobotu davy zahradníků a zahrádkářů z celé Moravy od návštěvy oblíbené jarní Florie. Kroměřížské výstaviště tak už od brzkých ranních hodin znovu praskalo ve švech.


VIDEO: Muž se pokusil znásilnit ženu u ní doma, vyděsil ho invalidní manžel
Denik.cz | 16:25:00
/FOTOGALERIE/ Místo vděku za pohoštění měl agresor ženu přímo v jejím obývacím pokoji srazit na zem a pokusit se jí znásilnit. Poškozená se aktivně bránila a křičela, načež do pokoje vstoupil její invalidní manžel. To pachatele vylekalo a z bytu utekl. Nyní po něm pátrá policie.  


Musel to být zkrat. Důchodkyně měla zabít a rozřezat druha, místní jsou v šoku
Denik.cz | 16:18:00
/FOTO, VIDEO/ Žena měla v malé obci na Českolipsku partnera zavraždit, rozřezat a spálit. Z brutálního zločinu za humny je malá vesnička jako omráčená.


Slavnosti svobody: Armáda v Plzni ukazuje techniku, láká radiolokátor i houfnice
Denik.cz | 15:21:00
/FOTO, VIDEO/ Po celý víkend žije Plzeň Slavnostmi svobody, které mají i bohatý doprovodný program. V rámci něj mají lidé možnost si prohlédnout současnou vojenskou techniku, která je k vidění na armádním střeleckém stadionu v Lobzích. A návštěvnost je hojná.


S vůní benzínu. V Šantovce zaparkovaly skvosty mezi veterány, podívejte se
Denik.cz | 15:15:00
Historické automobily zaparkovaly v Galerii Šantovka Olomouc, kde je téměř celý květen věnován motoristickému světu. Kromě hlavní výstavy nazvané “S vůní benzínu”, na níž se představí především automobily a motocykly z rané produkce automobilek Škoda a Audi, se lidé mohou těšit i na doprovodný program se soutěžemi či sraz luxusních supersportů.


Když byla Praha servilní vůči Moskvě. Vyšla kniha o dějinách po únoru 1948
pikant | 12:18:00
"Českoslovenští komunističtí politikové se předháněli, kdo se častěji dostane na sovětské velvyslanectví, aby tam mohl žalovat," říká historik.


AMG a Will.I.Am představují Will.I.AMG, dvoudveřové AMG GT s maskou třídy G
Auto.cz | 18:52:00
Unikátní koncept vypadá trochu jako podivný kříženec modelů SLS a třídy G, má však pomoci dobré věci.


Mercedes pro třídu E zpřístupnil oblíbený designový paket Night Edition
Auto.cz | 17:50:00
Jelikož se blíží představení nové generace třídy E, u Mercedesu si řekli, že je na čase aktuální generaci doplnit novým paketem Night Edition.


V centru Kyjeva stojí socha Putina se zbraní v puse. Nese název „Zastřel se“
idnes.cz | 19:14:00
Na jedné z hlavních ulic v centru Kyjeva stojí nová socha autora Dmytra Iva, která je vyobrazením Vladimira Putina. Dílo nese název „Zastřel se“ a na destičce vedle sochy se píše: „Historie má pro válečné zločince dva osudy: soud, nebo... Putlere, chápeš tu zprávu?“


Unionisté uznali vítězství Sinn Féin ve volbách v Severním Irsku
idnes.cz | 18:20:00
V Severním Irsku se blíží ke konci sčítání hlasů po čtvrtečních volbách do regionálního parlamentu. Demokratická unionistická strana již v podstatě uznala průlomové vítězství katolické republikánské strany Sinn Féin. Šéfka Sinn Féin v Severním Irsku Michelle O’Neillová uvedla, že nastal čas na „zdravou debatu“ o směřování ke sjednocenému Irsku.


Rusové dostanou stop na víza do jara. Vláda jim hodlá znemožnit vstup dlouhodobě, má to své důvody
lidovky.cz | 19:22:00
Osmatřicetiletý Bělorus Alexej jezdíval každoročně na letní festival Colours of Ostrava, kde se scházel se svými spolužáky z univerzity. Loni mu plány zhatil covid, letos mu cestu z Minsku překazí zřejmě válka na Ukrajině.


Česko jako pivní velmoc? Už to zdaleka neplatí, štamgasti v důležité kategorii dali hospodám košem
lidovky.cz | 19:01:00
Češi šetří, dohánějí Německo a klesají v evropském srovnání. Bohužel ale v kategorii, kterou si leckdo, zejména pivovary a hospody, nepřeje – v poklesu spotřeby čepovaného piva.


Bidenová v Rumunsku ocenila tamní vládu za pomoc ukrajinským uprchlíkům
Eurozpravy-zahraniční | 19:27:00
Americká první dáma Jill Bidenová dnes v Rumunsku ocenila tamní vládu a humanitární organizace za pomoc Ukrajincům prchajícím před ruskou invazí. Projevenou solidaritu označila za "úžasnou", ale také jen za začátek, napsala agentura AP. Poté se setkala se skupinkou ukrajinských matek, jejich dětí a vychovatelek, které utekly před válkou. Vyzdvihla jejich sílu a odolnost. Odpoledne Bidenová v rámci své cesty po východní Evropě zavítala na Slovensko.


V Kyjevě stojí socha Putina. Drží si pistoli v ústech
Eurozpravy-zahraniční | 18:54:00
Na jedné z hlavních kyjevských ulic stojí nová socha autora Dmytra Iva, která je vyobrazením Vladimira Putina. Dílo nese název "Zastřel se" a na destičce vedle sochy se píše: "Historie má pro válečné zločince dva osudy: soud, nebo... Putlere, chápeš tu zprávu?"


Ukrajinská armáda údajně zničila ruskou výsadkovou loď
Eurozpravy-zahraniční | 18:16:00
Ukrajinská armáda dnes oznámila, že u Hadího ostrova v Černém moři potopila ruskou výsadkovou loď. Plavidlo patřící ruské Černomořské flotile bylo zasaženo z bezpilotního letounu, napsala armáda Ukrajiny na sociální síti Telegram.


Drama v Holubicích na Vyškovsku: Dělník přežil více než půlhodinový zával
Denik.cz | 19:41:00
/FOTO/ Na místě několik jednotek hasičů. Dva vrtulníky, záchranáři. V katastru obce Holubice na Vyškovsku zavalila na stavbě jednoho z dělníků v sobotu krátce před třetí hodinou odpoledne zemina. Muž pod ní zmizel úplně celý. Z hlubokého výkopu se mladého cizince podařilo hasičům vyprostit po více jak půl hodině od ohlášení neštěstí.


Zastřel se. V Kyjevě stojí nová socha Vladimira Putina, v ústech má pistoli
Denik.cz | 19:39:00
Na jedné z hlavních kyjevských ulic stojí nová socha autora Dmytra Iva, která je vyobrazením Vladimira Putina. Dílo nese název "Zastřel se" a na destičce vedle sochy se píše: „Historie má pro válečné zločince dva osudy: soud, nebo… Putlere, chápeš tu zprávu?" O nové instalaci na svém twitterovém účtu informovala ukrajinská novinářka BBC Myroslava Petsaová.


Covidu navzdory. Pendlerům elán vydržel, Sasové se o české pracanty perou
Denik.cz | 19:33:00
Sasové lákají další pendlery z Česka, u sousedů totiž chybí lidé. Čechům se práce v zahraničí vyplácí i se ztíženým cestováním, o místo se nebojí. Návrat jim však může zkomplikovat řada věcí.


Cyklista v Mělníku si poranil hlavu a skončil v nemocnici. Nenasadil si přilbu
Denik.cz | 19:02:00
Pád z kola skončil pro cyklistu v Mělníku poraněním hlavy. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové muž neměl nasazenou přilbu. Do nemocnice ho přepravil vrtulník.


Nehoda tří aut v Tupadlech: Přecházející muž skončil v bezvědomí
Denik.cz | 18:29:00
Těžkým zraněním chodce skončila hromadná nehoda v Tupadlech. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové dávala dvě auta, která stála za sebou, na přechodu přednost jednapadesátiletému muži. Další auto však nestačilo dobrzdit a narazilo do nich, což jeden z vozů na muže odmrštilo. Na místo letěl vrtulník. Záchranáři ošetřili celkem čtyři lidi. Událost se stala v sobotu odpoledne.


Na trati se pohyboval muž, který se zřejmě chce zabít. Policie zastavila vlaky
Denik.cz | 17:32:00
Na železniční trati v Horních Počaplech se pohyboval muž, který má zřejmě sebevražedné úmysly. Nyní po něm pátrá policie. Policisté dokonce nechali z bezpečnostních důvodů na chvíli zastavit provoz na trati. Policejní mluvčí Vlasta Suchánková Deníku potvrdila, že vlaky už opět jezdí, ovšem ve zpomaleném režimu.


OBRAZEM: Petardy, dusot koní, drsné zákroky. I taková byla sobotní Ostrava
Denik.cz | 17:20:00
Sednout si na pravou policejní motorku, spustit houkačku ve skutečném policejním voze, vidět strážníky na koních, hasiče v akci, policisty při drsných zákrocích a mnoho dalšího mohli zažít malí i velcí návštěvníci sobotní akce nazvané Porubský den bezpečí.


Schick pomohl k výhře Leverkusenu nad Hoffenheimem dvěma góly a asistencí
Eurozpravy-sport | 19:37:00
Český reprezentační fotbalový útočník Patrik Schick po čase opět řádil v německé Bundeslize. V jejím 33. kole se jeho Leverkusen utkal s Hoffenheimem a právě na hřišti Hoffenheimu pomohl k výhře Bayeru 4:2 dvěma brankami a jednou asistencí. Díky tomu se tak dostal v tabulce kanonýrů na čtyřiadvacet přesných tref v sezóně. A v zápase se pak neztratil v dresu Hoffenheimu ani další český fotbalista Pavelm Kadeřábek. Tomu se podařilo přihrát na jednu z domácích branek.


Děti diktátorů: Saddámův nejstarší syn jako psychotický tyran a špiónští zeťové
Reflex | 17:00:00
Jeden z nejkrutějších diktátorů světa Saddám Husajn měl několik dětí. Jeho dva synové Udaj a Kusaj šli poctivě v otcových šlépějích. Na rukou obou z nich bylo mnoho nevinné krve. Oba během svého života potvrdili, že jablko nepadá daleko od stromu. Za to jeho dcery se trochu vymkly. Jak? To se dozvíte v novém díle seriálu Děti diktátorů.


Fialova schůzka se Scholzem byla dobře načasovaná, hodnotí analytik
Tiscali-zprávy | 19:32:57
Čtvrteční schůzka premiéra Petra Fialy (ODS) s německým kancléřem Olafem Scholzem byla vzhledem k okolnostem dobře načasovaná. Uvedl to analytik Pavel Havlíček z Asociace pro mezinárodní otázky. Nedávné Fialovo setkání s polským protějškem Mateuszem Morawieckým sice podle něj ukázalo, že minimálně ve vnímání ruské hrozby jsou si dnes Česko s Polskem bližší, shoda na potřebě spolupráce v energetice je ale velmi důležitá.


Macron byl slavnostně uveden do druhého prezidentského období
Tiscali-zprávy | 17:47:06
Francouzský prezident Emmanuel Macron byl dnes v Elysejském paláci podruhé slavnostně uveden do funkce. Po dvaceti letech je první francouzskou hlavou státu, které se podařilo obhájit mandát. Ve druhém kole porazil krajně pravicovou političkou Marine Le Penovou.


STALO SE DNES: Finsko pozvalo NATO na cvičení, Tálibán nařizuje ženám burky
idnes.cz | 20:01:00
Finsko pořádá vojenské cvičení, kterého se účastní i jednotky NATO. Agentura Fitch vydala nejnovější hodnocení dlouhodobého cizoměnového dluhu ČR. Šéf dolní komory ruského parlamentu Volodin tvrdí, že se USA přímo účastní operací proti Rusku. Hnutí Tálibán nařídilo ženám v Afghánistánu, aby na veřejnosti nosily burku. Policie žádá veřejnost o pomoc s identifikací muže podezřelého ze znásilnění. Přinášíme přehled sobotních událostí.


Spojař z Donbasu: Musk nám hodně pomohl, Starlink je nepostradatelný
idnes.cz | 20:00:00
Od chvíle, kdy na Ukrajinu začaly dopadat první ruské granáty a rakety, si Anatolij Ščerbina neodpočinul. Slouží jako spojař v řadách Národní gardy, od rána do večera objíždí frontu a zajišťuje spojení mezi ukrajinskými jednotkami. „Děláme, co je v našich silách,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz.


Balet? Podruhé bych stejně nevolil. Je to strašná dřina, říká Vlastimil Harapes
revue.idnes.cz | 20:00:00
Na jevišti se stal Romeem, princem z Labutího jezera anebo třeba Spartakem. Tančil pětadvacet let a díky baletu procestoval svět, a to i přesto, že měl během studií na pražské taneční konzervatoři z hlavního oboru čtyřky. „Před maturitou jsem konečně pochopil, co se po mně chce, a začalo mi to jít,“ vzpomíná na své začátky baletní mistr Vlastimil Harapes.


Ani třetí trénink se neobešel bez nehody. Nejrychlejší byl Pérez
Auto.cz | 20:54:00
Nejrychlejší čas zajel ve třetím tréninku Sergio Pérez. Esteban Ocon boural.


Sinn Féin zvítězila ve volbách v Severním Irsku. Unionisté uznali prohru
lidovky.cz | 21:53:21
Katolická republikánská strana Sinn Féin poprvé v historii zvítězila ve volbách do severoirského parlamentu, informovala agentura Reuters po sečtení většiny hlasů ze čtvrtečních voleb. Demokratická unionistická strana již dříve uznala průlomovou výhru levicových nacionalistů. Šéfka strany v Severním Irsku Michelle O’Neillová uvedla, že nastal čas na „zdravou debatu“ o směřování ke sjednocenému Irsku.


„Ruské armádě chybí páteř.“ Přehlížený aspekt z dob Sovětského svazu brzdí okupanty v invazi
lidovky.cz | 20:58:53
Ruská armáda se na Ukrajině potýká s rozsáhlými problémy. Příčinu selhání ruských vojáků docílit vojenských úspěchů vnímají experti mimo jiné v přehlíženém, ale klíčovém komponentu americké či britské armády: poddůstojnících.


Krčmaň slaví 770 let. Obecní hody opepřil závod podomácku vytuněných traktorů
Denik.cz | 20:00:00
V Krčmani na Olomoucku si užívali hodový víkend. Oslavovali 770 let od první zmínky o obci. Nabitý program začal už v pátek setkáním starousedlíků a rodáků, mistrovským zápasem fotbalistů a položením květin k Památníkům osvobození. To hlavní propuklo v sobotu. Kromě atletických závodů a vystoupení Věrovanky se postavili na start účastníci závodu podomácku vyrobených traktorů.


OBRAZEM: Luxus na čtyřech kolech. Ve Zlíně si dali sraz majitelé vozů Porsche
Denik.cz | 19:35:00
Vůně motorů a luxusu. Už potřinácté se v sobotu 7. května sešli na zlínském náměstí Míru majitelé a milovníci sportovních automobilů značky Porsche. Tradiční setkání i přes deštivé počasí přilákalo řadu nadšenců.


Motorkáři po dvou letech obsadili milevské náměstí. Mašiny dostaly i požehnání
Denik.cz | 19:28:00
Po dvouleté nucené koronavirové pauze město Milevsko na Písecku zaplnily stovky milovníků motorek. Na náměstí Edvarda Beneše se v sobotu 7. května konal v pořadí již 13. ročník Setkání motorkářů s požehnáním na cestu a s doprovodným programem.


Policie využívá drony k měření bezpečné vzdálenosti mezi auty, zatím ale nepokutuje
ČT24 | 20:15:57
Středočeské hlídky začaly využívat drony k měření bezpečné vzdálenosti mezi auty. Pokuty zatím nerozdávají, parametry a sankce totiž nejsou zákonem stanovené. Jde tak zatím o preventivní projekt, na kterém se podílí i krajský úřad.


Uprchlíci se stávají oběťmi podvodníků. Nehledejte snadné cesty k penězům, varují krajany
ČT24 | 14:24:42
Ukrajinci, kteří prchají před válkou ve své zemi, se stále častěji stávají v Česku oběťmi různých podvodníků. Ti se přes ně snaží například prát špinavé peníze. Uprchlíci přitom často ani netuší, že dělají něco nezákonného a že jim za to hrozí vyhoštění. Policisté evidují už desítky takových případů, skutečný počet podvodů však odhadují spíš na stovky. Běžencům momentálně kvůli tomu pomáhá i Česká advokátní komora. 


Praha hledá způsob, jak vyvlastnit ruské nemovitosti
ČT24 | 16:47:56
Pražští politici hledají způsob, jak vyvlastnit ruský majetek. Podle starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09) jde o nemovitosti, které nejsou pod diplomatickou ochranou. Jsou to tři desítky budov včetně zhruba dvou set padesáti bytů, které ruský stát dál pronajímá. Podle některých poslanců by mohl tento majetek sloužit pro obnovu Ukrajiny.


Kvůli nehodě byla zavřená dálnice D3
Eurozpravy-domácí | 20:57:00
Dálnice D3 na Táborsku je po nehodě osobního auta opět plně průjezdná. Mezi Soběslaví a Planou nad Lužnicí byla dálnice ve směru do Prahy neprůjezdná asi 2,5 hodiny. Vyplývá to z informací z Národního dopravního informačního centra. Převrátilo se tam auto Ford Mustang, záchranáři ošetřili tři muže a převezli je do nemocnic, řekla ČTK mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Petra Kafková.


Výbuch v luxusním hotelu v Havaně má už 26 obětí, 46 lidí je v nemocnici
Eurozpravy-zahraniční | 21:58:00
Počet obětí výbuchu v luxusním hotelu Saratoga v centru Havany je 26, dalších 46 lidí zůstává hospitalizovaných. Nedávnou zprávu Červeného kříže o 32 mrtvých a 19 pohřešovaných úřady popřely a označily ji za "chybu", píše agentura AFP. Mezi oběťmi jsou i čtyři děti. Příčinou neštěstí byl patrně únik plynu.


Sinn Féin poprvé v historii zvítězila ve volbách do severoirského parlamentu
Eurozpravy-zahraniční | 21:04:00
Katolická republikánská strana Sinn Féin poprvé v historii zvítězila ve volbách do severoirského parlamentu, informovala agentura Reuters po sečtení většiny hlasů ze čtvrtečních voleb. Demokratická unionistická strana (DUP) již dříve uznala průlomovou výhru levicových nacionalistů.


Putin podle CIA věří, že je třeba zdvojnásobit válečné úsilí na Ukrajině
Eurozpravy-zahraniční | 20:03:00
Ruský prezident Vladimir Putin věří, že musí zdvojnásobit své válečné úsilí na Ukrajině, aby dosáhl pokroku. Na konferenci pořádané deníkem Financial Times to dnes uvedl ředitel americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) William Burns. CIA podle něj ale nezaznamenala žádné známky toho, že se Rusko chystá použít na Ukrajině taktické jaderné zbraně.


Agentura Fitch zhoršuje ratingový výhled Česka. Poprvé od roku 1998 vážně hrozí zhoršení a citelné prodražení dluhu
Eurozpravy-ekonomika | 17:44:00
České republice poprvé od listopadu roku 1998 vážně hrozí zhoršení ratingu od některé ze tří světově významných agentur. Agentura Fitch v pátek pozdě večer středoevropského času vydala své nejnovější hodnocení dlouhodobého cizoměnového dluhu ČR.


Z oceláren Azovstal byly evakuovány všechny ženy, děti a starci, hlásí Kyjev
Tiscali-zprávy | 21:08:57
Z oceláren Azovstal v ukrajinském Mariupolu se v sobotu podařilo evakuovat všechny zbývající ženy, děti i starce. V krytu tak zůstávají pouze muži. 


Air-Auto-Moto Veteranfest nadchl silničními veterány i leteckou akrobacií
Denik.cz | 22:23:00
Na patnáct set návštěvníků zamířilo v sobotu na Air-Auto-Moto Veteranfest, který se konal na letišti v Drahotuších. I když měli organizátoři dopoledne obavy, že bude kvůli špatnému počasí účast slabá, odpoledne vysvitlo sluníčko a na drahotušské letiště zamířily davy.


Miss Czech Republic 2022 je třiadvacetiletá studentka Krystyna Pyszková
revue.idnes.cz | 22:35:00
Novou Miss Czech Republic se v sobotu večer stala třiadvacetiletá studentka Krystyna Pyszková z Třince. Přímý přenos galavečera, na kterém vystoupily i zpěvačky Dara Rolins a Monika Bagárová, mohli diváci sledovat na televizní stanici Nova FUN.


Rallye Šumava po sobotě: Prvního Pecha stíhá Kopecký
Auto.cz | 19:35:00
Po sobotní části 56. ročníku Rallye Šumava Klatovy vede Václav Pech (Ford Fiesta RS WRC 06). Druhý den soutěže, která je druhým podnikem Sonax mistrovství České republiky v automobilových soutěžích, vyhrál tři rychlostní zkoušky a vede o 11,8 sekundy před úřadujícím šampionem Janem Kopeckým (Škoda Fabia Rally2 evo).


Týden s technologiemi: Méně hesel, méně starostí díky spolupráci Applu, Googlu a Microsoftu
Hospodářské noviny | 21:50:00
Aktuální přehled důležitého dění ve světě technologií můžeme tentokrát začít tím, že se zase trochu více zbavíme hesel a že se něco děje s Českým telekomunikačním úřadem. Dobrou náladu pak nemusí zkazit ani zpráva, že se Čína chce zbavit západních...


Týden s technologiemi: Méně hesel, méně starostí díky spolupráci Applu, Googlu a Microsoftu
iHned.cz | 21:50:00
Aktuální přehled důležitého dění ve světě technologií můžeme tentokrát začít tím, že se zase trochu více zbavíme hesel a že se něco děje s Českým telekomunikačním úřadem. Dobrou náladu pak nemusí zkazit ani zpráva, že se Čína chce zbavit západních...


Putin se zastřelil... Jako socha v Kyjevě
Tiscali-zprávy | 22:19:44
Na jedné z hlavních kyjevských ulicí stojí socha ruského prezidenta Vladimira Putina. Dílo ukrajinského umělce Dmytra Iva s názvem „Zastřel se“ vyobrazuje Putinovu hlavu s pistolí v ústech.


Vládní strany se přou, kdy dávat dvě procenta HDP na obranu
ČT24 | 17:17:29
Koaliční strany se přou o to, kdy by mělo Česko dávat na obranu slibovaná dvě procenta svého HDP. Zjistila to Česká televize. Zatímco lidovci a ODS by chtěli hlavně kvůli válce na Ukrajině zvýšit výdaje na obranu a splnit dvouprocentní závazek vůči NATO už v roce 2024, druhá největší vládní strana – STAN – trvá na původním datu z vládního prohlášení, tedy na roce 2025. Letos Česko plánuje dávat na obranu necelá 1,4 procenta HDP.


ODS se v dubnovém modelu Kantaru dotahuje na vedoucí ANO. Zemanova podpora je dosud nejnižší
ČT24 | 21:26:55
Podíl hlasů pro hnutí ANO zůstal v dubnu na stejné úrovni jako v březnu, vyplývá z nového volebního modelu agentury Kantar CZ. ODS podle průzkumu na druhém místě ale posílila, a tak se na vedoucí hnutí dotahuje. Pod pětiprocentní hranicí by z jednotlivých sněmovních stran tentokrát vedle KDU-ČSL byla i TOP 09. Výzkumníci zjistili i nízkou spokojenost s prezidentem nebo silné odmítnutí milosti pro Miloše Baláka. V té souvislosti ministr práce předestřel úvahu o snížení rozpočtu lánské lesní správy. Průzkum, který ukazuje aktuální rozložení politické podpory, zpracovala agentura pro Českou televizi.


Czech innovative companies presented themselves in Stockholm
Kurzy.cz | 21:24:05
Czech innovative companies presented their smart solutions in the areas of green technologies, e-mobility and hydrogen technologies on 2-3


České inovatitvní firmy se představily ve Stockholmu
Kurzy.cz | 19:19:16
České inovativní firmy představily svá chytrá řešení v oblastech zelených technologií, e-mobility a vodíkových technologií



Return to top