Celkem 149978 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 20.05.2022


Investiční poradna: kam a proč investovat naspořené peníze?
Finparáda | 10:00:00
Rostoucí inflace, zdražování energií, růst cen – to jsou hlavní důvody, proč se stále více Čechů obává o své úspory a začínají se zajímat o možnosti investování. Počet lidí v Česku, kteří hledají, jak své peníze lépe zhodnotit, neustále roste, přičemž na některý z investičních produktů


63 % Čechů plánuje v letošním roce malé či větší úpravy svého stávajícího bydlení
eStav.cz | 00:00:38
Jen ve 12 % je důvodem rekonstrukce růst cen energií. Do rekonstrukce se pouštějí nejčastěji proto, že jejich nemovitost je již stará a potřebuje obnovit. Do úprav chtějí Češi investovat v průměru 160 tisíc korun.


Bydlení budoucnosti: Nahlédněte tam, kde vládne surový beton, kov a sklo
eStav.cz | 00:00:38
Industriální styl hledá inspiraci ve starých továrnách. Vznikl jako bydlení pro bohémy, kteří oceňují originalitu a prostor. Tyto parametry bydlení se však postupně začaly prosazovat ve velkém. Obrovské, často betonové plochy, záplava světla a vysoké stropy dávají pocit volnosti, který je v současném stísněném světě tolik žádaný. Avšak nabídnout ho můžou primárně zase jen bývalé fabriky a tovární areály. I ty pražské se tak postupně proměňují ve výjimečné bydlení industriálního stylu, kde vládne surový beton, kov a sklo. Jeden projekt mezi nimi vyniká. Najdete ho v příjemné lokalitě pražských Modřan jako Vanguard Prague.


Novinky pro Linux 5.19: autonomní řízení Tesla FSD či rychlejší USB4 / Thunderbolt
Root.cz | 00:00:10
Začleňovací okno Linuxu 5.19 je na spadnutí a do jádra míří patche implementující podporu Tesla FSD, Apple eFuse a NVMe pro čip M1, rychlejší USB4/TB pro Alder Lake či Intel In-Field Scan pro Xeony.


To, že ti upadne dítě, se stává. Jsem vyklidněná maminka, říká Pagáčová
revue.idnes.cz | 01:00:14
Herečka Patricie Pagáčová (33), za svobodna Solaříková, promluvila o roční dceři Bibi i manželovi Tiborovi. V Limuzíně s Mírou Hejdou se rozpovídala také o své roli v novém českém filmu Pánský klub.


Monte Carlem do Monte Carla. První kilometry s novou nejnašňořenější Fabií
Auto-iDNES.cz | 01:00:29
Tři dny, celkem 2 800 kilometrů a téměř dvanáct hodin jízdy denně. Tak intenzivnímu testu jsme podrobili novou Škodu Fabia Monte Carlo, tedy nejvyšší výbavový stupeň nového malého hatchbacku z Mladé Boleslavi. Fabii jsme totiž vyvezli do místa, po kterém se její nejnovější provedení jmenuje: monackého Monte Carla.


Nová auta pořád nejsou. Na některá se čeká až rok a čtvrt
Auto-iDNES.cz | 01:00:29
Čekací lhůty na nová auta se stále prodlužují. Na některé modely si čeští zákazníci počkají dokonce až rok a čtvrt. Automobilky navíc kvůli nedostatku některých dílů, především čipů a kabelových svazků, opět pozastavují výrobu.


Účast velvyslankyně ČR v Kolumbii na inauguraci nového kostarického prezidenta Rodriga Chavese
Kurzy.cz | 00:14:10
Účast velvyslankyně ČR v Kolumbii na inauguraci nového kostarického prezidenta Rodriga Chavese


Dovolenkové plány: „Chceme si to užít“. Přidá vám na to zaměstnavatel?
Finance-iDNES.cz | 01:00:41
Blíží se léto a s ním tolik očekávaná dovolená. Češi by si ji po dvou komplikovaných letech s covidem rádi užili naplno. Mnohým na ni ale kvůli rostoucím cenám takřka všeho v rodinném rozpočtu zůstane méně peněz. Co na to zaměstnavatelé? Podpoří finančně zaměstnance, aby si mohli dopřát odpočinek?


Bydlení v nedohlednu? Pro řadu mladých je to už tvrdá realita
Finance-iDNES.cz | 01:00:41
Nové bydlení plánuje v tomto roce 150 000 mladých lidí ve věku 26 až 36 let. Jaké jsou jejich představy? Kolik si půjčí na byt a kolik si myslí, že budou měsíčně splácet? A dosáhnou vůbec na hypotéku? Představy jsou jedna věc, realita ale začíná být tvrdá.


Dva roky stačily ke změně finančního a digitálního světa. Jak žijeme po pandemii a s válkou?
Mesec.cz | 00:00:15
Pandemie onemocění Covid-19 významně přispěla ke změně papírového řešení na digitální. Co bylo před pár lety scifi, dnes je samozřejmostí. Válka však opět mění rozdané karty a kyberbezpečnost je nyní úkolem s maximální prioritou.


Nejsledovanější muž českého byznysu. Příběh Jiřího Šmejce, nového šéfa PPF
iHned.cz | 02:00:05
Posledních deset let řešil Jiří Šmejc vlastní byznys, teď se ale vrací do PPF, aby navázal na vizi a pracovní nasazení zesnulého Petra Kellnera. Je to velká výzva, v Česku nejde řídit nic většího. Jaký je nový šéf nejmocnější finanční skupiny v...


Rok sportwashingu: Jak pořadatel mistrovství ve fotbale Katar a další země „čistí“ svou pověst
iHned.cz | 02:00:05
Některé státy se svou pošramocenou pověst pokoušejí „vyprat“ tím, že nalévají miliardy do sportu. Sportwashingu se daří zvláště letos. Po olympiádě v Číně hostí mistrovství světa ve fotbale Katar, kde umírají dělníci budující tamní...


Sport fascinoval i tyrany 20. století, ale olympiádou v Berlíně to nezačalo
iHned.cz | 02:00:05
Jsou diktátoři, jimž stačí sportovní akce pořádat a legitimizovat tak svůj režim. Jiní na nich chtějí za každou cenu vítězit.


Filmové tipy
iHned.cz | 02:00:05
Mára jde do nebe (ČR 2022) v kinech od 19. 5., distribuce Bontonfilm Na ty nejvyšší hory leze bez kyslíku náročným alpským stylem. Marek Holeček patří mezi nejlepší české horolezce a uznání si získává i ve světě. Režisérka Markéta Ekrt Válková...


ČEZ se musí změnit, ve hře je jeho rozdělení na dvě firmy, řekl HN premiér Fiala
iHned.cz | 02:00:05
Vláda by mohla rozdělit elektrárenský gigant ČEZ na dvě různé firmy. A to tak, aby jednu z nově vzniklých společností plně ovládal stát. V rozhovoru pro HN to řekl premiér Petr Fiala (ODS). „Nemohu popřít, že uvažujeme o restrukturalizaci ČEZ....


Finanční trhy (20. 5. 2022)
iHned.cz | 02:00:05
Vláda by mohla rozdělit elektrárenský gigant ČEZ na dvě různé firmy. A to tak, aby jednu z nově vzniklých společností plně ovládal stát. V rozhovoru pro HN to řekl premiér Petr Fiala (ODS). „Nemohu popřít, že uvažujeme o restrukturalizaci ČEZ....\n


Svět extra: V Německu docházejí pivní lahve, pivovary si za ně připlatí až 80 procent
iHned.cz | 02:00:05
Německo Docházejí pivní lahve, pivovary si za ně připlatí až 80 procent Nejpozději v létě budou v Německu chybět pivní lahve. Před hrozícím problémem varoval ve středu Německý svaz pivovarů. Jeho šéf Holger Eichele řekl listu Bild, že situace je...


Rozruch na francouzské plovárně. Radnice v Grenoblu povolila ženám koupání v burkinách
iHned.cz | 02:00:05
Grenobl možná přijde o dotace, protože se povolením muslimského koupacího úboru „definitivně rozešel s hodnotami Francouzské republiky“. Změnu „nahoře bez“ ovšem přešli politici mlčením.


Jan Zábrana propojil bolesti světa s bolestí svou a bohyní všech dnů se mu stala noc
iHned.cz | 02:00:05
Po 33 letech objevitelské ediční práce završil svazek Havran vydávání spisů Jana Zábrany. Už nyní se edice řadí k favoritům letošní Magnesie Litery za nakladatelský čin.


Budeme místo hovězího jíst houby?
iHned.cz | 02:00:06
Pokud lidstvo nahradí pětinu spotřeby hovězího masa bílkovinou z pěstovaných hub, může omezit kácení lesů na polovinu.


Lidstvo je hloupější a Země teplejší „zásluhou“ jediného vynálezce, Thomase Midgleyho
iHned.cz | 02:00:06
Snaha zlepšit lidem život s pomocí vědy se někdy může zvrátit do opaku. Takový je i příběh olovnatého benzinu a freonů. S neblahými důsledky dnes už zakázaných vynálezů Thomase Midgleyho se lidstvo potýká dodnes.


Ruská diplomacie je založená na lsti a na tvrdém argumentačním přístupu, říká Radka Rubilina
iHned.cz | 02:00:06
Ukrajinská společnost umí být podle Radky Rubiliny živá a konfliktní, což tvoří zajímavý koktejl. „Jako kdybyste si každý den dala cestou do práce redbull. Takové to má grády,“ říká česká diplomatka, která kvůli válce na Ukrajině...


Ředitel Gymnázia Paměti národa Salim Murad: Stále pokračujeme v přetvářce, kterou Havel tak pronikavě analyzoval
iHned.cz | 02:00:06
Salim Murad se často vrací ke Kunderovu Nevědění, a to i se studenty. Je ředitelem loni otevřeného pražského Gymnázia Paměti národa.


Vstříc novým zážitkům na ostrově věčného jara
Reflex | 02:00:58V hlavní roli stíhačky F-35? Proč Turci vydírají NATO kvůli Švédsku a Finsku
idnes.cz | 04:00:04
Finsko a Švédsko míří rychlými kroky do Severoatlantické aliance, už podaly přihlášky. Oslavné přípitky se ale nekonají. Převládla mrzutá nálada. Historickému začlenění severských zemí do západního spojenectví totiž brání Turecko.


Kdo dostaví Dukovany? Tři nápadníci v tendru, jejich minulost a trumfy
idnes.cz | 04:00:04
Na konci roku 2024 by Česko mělo znát jméno firmy, která postaví pátý jaderný blok v Dukovanech na hranicích Vysočiny a Jihomoravského kraje. Tři uchazeči, kteří zbyli po vyřazení ruské firmy Rosatom a čínské CGN, nyní zpracovávají své úvodní nabídky.


Ukrajinci dostali západní „superhoufnice“ M777. Do akce šla i Bohdana
idnes.cz | 04:00:05
Ať už si dělostřelectvo v dávných dobách vysloužilo titul královny či krále bojiště, ukazuje se i v jednadvacátém století, že nad bojištěm vládne rukou pádnou. Úspěšně si vede dělostřelectvo ukrajinské bojující proti ruským invazním silám. Navíc ze zahraničí přichází pomoc napadené zemi i v podobě dělostřeleckých zbraní – zatím nejvýznamnější je dodávka tažených houfnic M777 ze Spojených států.


Vykopli mi dveře, říká ředitel. Ochranku má víc škol, bitkám brání preventisté
idnes.cz | 04:00:05
Zaměstnanci ochranky na základní škole nejsou výjimkou. Případ školy v Bílině, na kterou upozornila MF DNES, se totiž opakuje jen nedaleko, a to hned na dvou školách, zjistila v průzkumu redakce iDNES.cz. Z něj také vyplynulo, že se některé školy snaží problém řešit pomocí preventistů kriminality. Aspoň prozatím.


Domácnostem ročně utíkají miliardy zpod matrace. Stačilo by lépe investovat
idnes.cz | 04:00:05
Kvůli opatrnému rozložení financí přijdou české domácnosti o 47 miliard korun za rok. Drží totiž 64 procent peněz v hotovosti nebo na bankovních účtech. Částka, o kterou Češi přicházejí, se za posledních šest let více než ztrojnásobila. Může za to celkové zbohatnutí domácností a nárůst úrokových sazeb, kvůli nimž se z peněz ponechaných ladem stal luxus. Vyplývá to z analýzy společnosti Generali Investments.


Putinův gubernátor přepsal podnik na stejnou firmu, která platila někdejšího Klausova mluvčího
iHned.cz | 06:00:10
Společnost Fjord Bohemia, provozující v pražských Čakovicích továrnu na zpracování ryb, se po ruské invazi na Ukrajinu ocitla kvůli své majetkové struktuře v problematické situaci. Vlastnila ji totiž rodina někdejšího gubernátor Přímořského kraje s...


ODS hledá prezidenta, ale bojí se „faktoru Fischer“. Jak uvažují přední straníci?
lidovky.cz | 05:00:00
Prezidentské volby se uskuteční už příští rok a v nejsilnější vládní straně téma vhodného kandidáta intenzivně žije. V uplynulých dvou týdnech Lidovky.cz hovořily s několika prominentními straníky ODS, kteří potvrdili žhavé zákulisní debaty.


Zelená a špinavá. Paradoxy unijního energetického plánu
lidovky.cz | 05:00:00
Evropská komise představila svůj plán, jak v příštích pěti letech ukončit závislost na dodávkách energetických surovin z Ruska. Jedním z kroků má být zvýšení podílu výroby energie z obnovitelných zdrojů do roku 2030 na 45 procent. Původní plány z doby před ruským útokem proti Ukrajině přitom počítaly s 30 procenty. Zní to jako zpráva, že Evropa se shodla na tom, že bude víc zelená. Nemusí to ale být pravda.


Fiala navštíví sklad plynu, na Česko se valí bouřky a v Lotyšsku se bude konat vlastenecký pochod
lidovky.cz | 05:00:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?


Putinův gubernátor přepsal podnik na stejnou firmu, která platila Klausova exmluvčího
aktuálně.cz | 05:30:00
Sergeji Darkinovi a firmě jeho rodiny hrozily sankce. Partneři začali rušit obchodní dohody. Teď má společnost oficiálně českého vlastníka.


Opičí neštovice: Pocházejí od hlodavců. Šíření mezi lidmi vědce znepokojuje
Denik.cz | 05:00:00
Opičí neštovice byly poprvé objeveny v roce 1958, kdy se rozšířily ve zvěřincích s opicemi chovanými pro laboratorní výzkum. Nově objevená nemoc tak dostala své jméno; to ale není moc přesné, protože opice nejsou jejími hlavními přenašeči. Virus nejčastěji přežívá na afrických veverkách, krysách obrovských, plších a dalších hlodavcích. Jeho současné překvapivé šíření mezi lidmi vědce znepokojuje.


Alena Schillerová: Premiér Petr Fiala odvádí slušnou práci
Denik.cz | 04:00:00
Bývalá ministryně financí Alena Schillerová v sobě odhalila nadání pro politiku, takže ihned po volbách kývla na nabídku Andreje Babiše vést poslanecký klub hnutí ANO, a to z opozičních lavic. Na požádání sype čísla, která mají doložit, že zatímco za jejich vlády se lidem dařilo, za té Fialovy je všem jenom hůř.


Jaroslav Míl: Rozdělit kolos ČEZ je chyba. Státu to nepomůže, vydělají jen někteří minoritáři
Hospodářské noviny | 06:50:00
Vláda Petra Fialy zvažuje rozdělení elektrárenského kolosu na dvě části. Jedna z nich by zůstala čistě státní a stát by tak z ní vyplatil minoritní akcionáře. Podle exšéfa ČEZ a bývalého zmocněnce pro rozvoj jaderných zdrojů Jaroslava Míla je to...


Putinův gubernátor přepsal podnik na stejnou firmu, která platila někdejšího Klausova mluvčího
Hospodářské noviny | 07:00:06
Společnost Fjord Bohemia, provozující v pražských Čakovicích továrnu na zpracování ryb, se po ruské invazi na Ukrajinu ocitla kvůli své majetkové struktuře v problematické situaci. Vlastnila ji totiž rodina někdejšího gubernátor Přímořského kraje s...


Nejsledovanější muž českého byznysu. Příběh Jiřího Šmejce, nového šéfa PPF
Hospodářské noviny | 07:00:06
Posledních deset let řešil Jiří Šmejc vlastní byznys, teď se ale vrací do PPF, aby navázal na vizi a pracovní nasazení zesnulého Petra Kellnera. Je to velká výzva, v Česku nejde řídit nic většího. Jaký je nový šéf nejmocnější finanční skupiny v...


Rok sportwashingu: Jak pořadatel mistrovství ve fotbale Katar a další země „čistí“ svou pověst
Hospodářské noviny | 07:00:06
Některé státy se svou pošramocenou pověst pokoušejí „vyprat“ tím, že nalévají miliardy do sportu. Sportwashingu se daří zvláště letos. Po olympiádě v Číně hostí mistrovství světa ve fotbale Katar, kde umírají dělníci budující tamní...


Sport fascinoval i tyrany 20. století, ale olympiádou v Berlíně to nezačalo
Hospodářské noviny | 07:00:06
Jsou diktátoři, jimž stačí sportovní akce pořádat a legitimizovat tak svůj režim. Jiní na nich chtějí za každou cenu vítězit.


Filmové tipy
Hospodářské noviny | 07:00:06
Mára jde do nebe (ČR 2022) v kinech od 19. 5., distribuce Bontonfilm Na ty nejvyšší hory leze bez kyslíku náročným alpským stylem. Marek Holeček patří mezi nejlepší české horolezce a uznání si získává i ve světě. Režisérka Markéta Ekrt Válková...


ČEZ se musí změnit, ve hře je jeho rozdělení na dvě firmy, řekl HN premiér Fiala
Hospodářské noviny | 07:00:06
Vláda by mohla rozdělit elektrárenský gigant ČEZ na dvě různé firmy. A to tak, aby jednu z nově vzniklých společností plně ovládal stát. V rozhovoru pro HN to řekl premiér Petr Fiala (ODS). „Nemohu popřít, že uvažujeme o restrukturalizaci ČEZ....


Finanční trhy (20. 5. 2022)
Hospodářské noviny | 07:00:06
Vláda by mohla rozdělit elektrárenský gigant ČEZ na dvě různé firmy. A to tak, aby jednu z nově vzniklých společností plně ovládal stát. V rozhovoru pro HN to řekl premiér Petr Fiala (ODS). „Nemohu popřít, že uvažujeme o restrukturalizaci ČEZ....\n


Svět extra: V Německu docházejí pivní lahve, pivovary si za ně připlatí až 80 procent
Hospodářské noviny | 07:00:06
Německo Docházejí pivní lahve, pivovary si za ně připlatí až 80 procent Nejpozději v létě budou v Německu chybět pivní lahve. Před hrozícím problémem varoval ve středu Německý svaz pivovarů. Jeho šéf Holger Eichele řekl listu Bild, že situace je...


Rozruch na francouzské plovárně. Radnice v Grenoblu povolila ženám koupání v burkinách
Hospodářské noviny | 07:00:06
Grenobl možná přijde o dotace, protože se povolením muslimského koupacího úboru „definitivně rozešel s hodnotami Francouzské republiky“. Změnu „nahoře bez“ ovšem přešli politici mlčením.


Jan Zábrana propojil bolesti světa s bolestí svou a bohyní všech dnů se mu stala noc
Hospodářské noviny | 07:00:06
Po 33 letech objevitelské ediční práce završil svazek Havran vydávání spisů Jana Zábrany. Už nyní se edice řadí k favoritům letošní Magnesie Litery za nakladatelský čin.


Budeme místo hovězího jíst houby?
Hospodářské noviny | 07:00:06
Pokud lidstvo nahradí pětinu spotřeby hovězího masa bílkovinou z pěstovaných hub, může omezit kácení lesů na polovinu.


Lidstvo je hloupější a Země teplejší „zásluhou“ jediného vynálezce, Thomase Midgleyho
Hospodářské noviny | 07:00:07
Snaha zlepšit lidem život s pomocí vědy se někdy může zvrátit do opaku. Takový je i příběh olovnatého benzinu a freonů. S neblahými důsledky dnes už zakázaných vynálezů Thomase Midgleyho se lidstvo potýká dodnes.


Ruská diplomacie je založená na lsti a na tvrdém argumentačním přístupu, říká Radka Rubilina
Hospodářské noviny | 07:00:07
Ukrajinská společnost umí být podle Radky Rubiliny živá a konfliktní, což tvoří zajímavý koktejl. „Jako kdybyste si každý den dala cestou do práce redbull. Takové to má grády,“ říká česká diplomatka, která kvůli válce na Ukrajině...


Ředitel Gymnázia Paměti národa Salim Murad: Stále pokračujeme v přetvářce, kterou Havel tak pronikavě analyzoval
Hospodářské noviny | 07:00:07
Salim Murad se často vrací ke Kunderovu Nevědění, a to i se studenty. Je ředitelem loni otevřeného pražského Gymnázia Paměti národa.


Bouřky ovlivní počasí v Česku. Hrozí i krupobití, upozorňují meteorologové
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Meteorologové varují od dnešních 15:00 před bouřkami, které mohou zasáhnout celé území České republiky. Někde je navíc může doprovázet krupobití. Výstrahu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Bouřky ovlivní počasí v Česku. Hrozí i krupobití, upozorňují meteorologové
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Meteorologové varují od dnešních 15:00 před bouřkami, které mohou zasáhnout celé území České republiky. Někde je navíc může doprovázet krupobití. Výstrahu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Tip na výlet: Vizovická vrchovina
Reflex | 06:20:00
Vizovická vrchovina na východě Moravy se rozkládá od Vizovic a Zlína na severu až po Strážnici na jihu.


Ikonické scény Quentina Tarantina: Tajemství Pulp Fiction odhaleno! Jak to bylo s legendárním tancem?
Reflex | 06:10:00
Originální scénárista, mistr cool dialogů, šílenec z videopůjčovny… Quentin Tarantino si získal mnoho označení, jedno mu však nikdo neupře. S přehledem zvládá z béčkových bizarních námětů tvořit vizuální klenoty, které milují diváci i kritici, a v jeho tvorbě se to jen hemží ikonickými scénami. Jednou takovou je i legendární taneček Johna Travolty a Umy Thurman v Pulp Fiction. Jaké je tajemství jejího vzniku? 


Horská: Ceny dál porostou, ekonomice hrozí recese, rozhodne faktor Putin. Problémy už má šestina domácností
Reflex | 06:00:00
Sklouzne-li česká ekonomika na konci roku ke stagnaci, bude to dobrá zpráva. Předjímat ji, je ale předčasné. Ve hře je i pesimističtější varianta, která nevylučuje recesi a ve které hraje hlavní roli „faktor Putin“. Ten ale není jedinou neznámou, jež ztěžuje predikci vývoje v celé Evropě. Předpokládané oživení nenastalo ani u asijských ekonomik, které dusí další vlna koronaviru. „Je dobře, že vláda připravuje strategii pro případ, kdyby byl plyn či jiný zdroj energie opravdu vypnut. Musíme posílit odolnost české ekonomiky a udělat některé reformy, které se desítky let odkládají. Možná to zní utopicky, že v době krizí bychom měli dělat reformy, ale kdy jindy, když se jednoznačně ukazuje, že jsou potřeba,“ říká ekonomka Helena Horská.


NFT umění ve světě způsobilo digitální revoluci, u nás teprve začíná, říká Barbora Půlpánová
E15-ekonomika | 06:30:00
Trh s uměním prochází velkým oživením, po propadu prodejů uměleckých děl během pandemie má letos rekordní rok. Co za tímhle oživením uměleckého byznysu stojí? O tom v dalším vydání E15 Castu mluvil Nikita Poljakov s Barborou Půlpánovou, zakladatelkou projektu EduArt Experience.


Jakub Horák: Odpojte se, nebo zůstaňte v Praze na náplavce
E15-ekonomika | 06:00:00
V britských novinách bývají delší články označeny jako „long read“ – delší čtení. Je to varování před nebezpečným duševním výkonem, který by vás mohl vyděsit. Jako na něco velmi vzdáleného si pamatuji na dobu, kdy jsem každý týden přečetl jednu knihu. Teď taky hodně čtu – především statusy všemožných lidí na sociálních sítích –, namlouvám si, že monitoruji situaci ve společnosti. Není to samozřejmě pravda. Pro to, co dělám, je prokrastinace ještě velmi slušný termín.


NFT umění ve světě způsobilo digitální revoluci, u nás teprve začíná, říká Barbora Půlpánová
E15-politika | 06:30:00
Trh s uměním prochází velkým oživením, po propadu prodejů uměleckých děl během pandemie má letos rekordní rok. Co za tímhle oživením uměleckého byznysu stojí? O tom v dalším vydání E15 Castu mluvil Nikita Poljakov s Barborou Půlpánovou, zakladatelkou projektu EduArt Experience.


Jakub Horák: Odpojte se, nebo zůstaňte v Praze na náplavce
E15-politika | 06:00:00
V britských novinách bývají delší články označeny jako „long read“ – delší čtení. Je to varování před nebezpečným duševním výkonem, který by vás mohl vyděsit. Jako na něco velmi vzdáleného si pamatuji na dobu, kdy jsem každý týden přečetl jednu knihu. Teď taky hodně čtu – především statusy všemožných lidí na sociálních sítích –, namlouvám si, že monitoruji situaci ve společnosti. Není to samozřejmě pravda. Pro to, co dělám, je prokrastinace ještě velmi slušný termín.


Rádio Signál začalo vysílat v DAB+
lupa.cz | 07:55:20
V Praze, na západě Čech a v jižních Čechách je nyní dostupné digitální vysílání soukromého rádia Signál. Zařazeno je v multiplexu společnosti RTI. Podle provozovatele je datový tok 88 kbit/s, kódování AAC-LC, zvuk je stereo.


Národní superpočítače opět běží naplno. Zdražení elektřiny je ale vyjde až na stovky milionů
lupa.cz | 06:30:01
Národní superpočítačové centrum IT4Innovations začátkem roku kvůli krachu dodavatele a zdražení elektřiny vypnulo dvě třetiny kapacit. Nyní zase funguje, není to ale zadarmo.


Dvě uhelná jezera, dva jiné světy. Milada pokulhává za vzkvétajícím Mostem
idnes.cz | 06:23:00
Zcela rozdílná letní sezona čeká návštěvníky na dvou vodních plochách, které vznikly zatopením hnědouhelných lomů. Zatímco u jezera Most postupně přibývají atrakce a rozšiřuje se zázemí, na ústeckém jezeře Milada se svádí bitva o dobudování hygienického zázemí pro veřejnost i stánky s občerstvením.


USA zvažují zrušení sankcí vůči Bělorusku. Aby mohlo vyvážet obilí z Ukrajiny
idnes.cz | 06:22:00
Provoz přístavů na jihu Ukrajiny blokují ruské invazní jednotky a námořnictvo, země tak nemá jak ve velkém vyvážet zemědělské produkty. Spojené státy proto zvažují, že dočasně zruší některé sankce vůči Bělorusku, pokud by umožnilo přes své území vyvážet ukrajinské obilí. Informoval o tom deník The Wall Street Journal.


Moskvič se vrací. Rusko po odchodu Renaultu obnoví auta pro soudruhy
iHned.cz | 07:47:00
Poté, co Renault oznámil odchod z ruského automobilového trhu kvůli válce s Ukrajinou, uvedl starosta Moskvy, že továrna této firmy bude využita k obnovení zaniklé automobilové značky Moskvič z dob sovětské éry. Značka Moskvič, která je mimo území...


Jaroslav Míl: Rozdělit kolos ČEZ je chyba. Státu to nepomůže, vydělají jen někteří minoritáři
iHned.cz | 06:50:00
Vláda Petra Fialy zvažuje rozdělení elektrárenského kolosu na dvě části. Jedna z nich by zůstala čistě státní a stát by tak z ní vyplatil minoritní akcionáře. Podle exšéfa ČEZ a bývalého zmocněnce pro rozvoj jaderných zdrojů Jaroslava Míla je to...


Tak se žilo za socialismu. Podívejte se, jak Češi bydleli, co jedli a čím se bavili
pikant | 06:00:00
V pražském obchodním domě Kotva se otevírá Retro muzeum Praha. Podívejte se, co stálá expozice nabízí.


Proč je Ethereum špičkou v decentralizovaných financích? (5. část)
Kurzy.cz | 07:48:26
Ilustrační obrázek | zdroj 123rf.com Chytré smlouvy Jsou v podstatě základními stavebními kameny celého blockchainu Etherea. Eliminují možnost dvojího výkladu a dodržování třeba jen části smluv, které jsou v tu chvíli pro jednu ze stran výhodnější,&hellip


Novinky ve světě kryptofinancí
Kurzy.cz | 07:45:47
Ilustrační obrázek | zdroj ConBank Platební karta Rostoucí zájem o kryptoměny nutí společnosti vytvářet nové produkty. Jedním z takových produktů je ojedinělý projekt kreditní karty.


Desátá největší kryptoměna zbankrotovala
Kurzy.cz | 07:43:18
Ilustrační obrázek | zdroj ConBank Krach jedné z největších kryptoměn Minulý týden jsme byli svědky něčeho do té doby nepředstavitelného, a to pádu jedné z největších kryptoměn podle tržní kapitalizace.


Ilegální těžba v Číně kvete, alespoň to naznačují data z Cambridge
Kurzy.cz | 07:40:01
Rok od zákazu těžby v Číně Je tomu více než rok, co čínské restrikce tvrdě dopadly na segment kryptografie v Číně, do té doby lídra co se týče do výkonu počítačové síly, tzv. hashrate.


Čekáme mírné zlepšení spotřebitelské důvěry v eurozóně (Ranní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 07:10:04
Makroekonomický kalendář dnes nabídne
spotřebitelskou důvěru v eurozóně, která pravděpodobně ukáže mírné zlepšení,
ale vliv na finanční trh mít nebude. Polský průmysl by měl za duben klesnout a
indikovat tak směr českého protějšku. Koruna hlavně čeká n...


ČEZ – zrušený opční program nyní managementu přináší zhruba 100% zhodnocení
Kurzy.cz | 06:05:20
Akcie ČEZ výraznou měrou ovlivňují ceny elektřiny na burze, jelikož promlouvají do hospodaření společnosti. V návaznosti tak zejména v posledním roce zaznamenávají dlouho nevídanou rallye, kterou v tomto týdnu ještě podpořily zprávy o možné...


USA se nemohou vyhnout stagflaci, říká El-Erian. Fed čeká obtížné rozhodnutí
Kurzy.cz | 06:01:00
Ekonomika Spojených států se nedokáže vyhnout stagflaci a trhy se na toto riziko výrazného zpomalení hospodářské expanze ještě musejí naladit. Tvrdí to bývalý generální ředitel společnosti Pimco a nynější hlavní ekonomický poradce společnosti Allianz M...


Sami kvůli Rusku chudnou. Příběhy tří Moldavanů, kteří přesto pomáhají Ukrajincům
aktuálně.cz | 06:15:27
Jeden rozdával ve svém pivním baru konzervy, jiný u sebe doma ubytoval ukrajinskou rodinu.


Evropské hádky o ruskou ropu: Česko balancuje mezi zájmy polských a maďarských firem
aktuálně.cz | 06:12:23
Podle expertů by se Česko mohlo od ruské ropy odříznout hned. Diskuse, proč potřebuje odklad, jsou podle nich spíš politické. Hraje se navíc o peníze.


Hokejisté zklamali, Škoda Favorit nikoli. Nezapomenutelných 2000 kilometrů do Tampere
aktuálně.cz | 06:02:00
Je třicetileté auto správná volba na tak dlouhou cestu? Každé jistě ne. Favorit potvrdil, že dokud ho neskolí koroze, nemá důvod trucovat.


ON-LINE: Rusové zničili Donbas tak, že připomíná peklo, prohlásil Zelenskyj
Denik.cz | 07:26:00
Ruská invaze na Ukrajinu pokračuje třetí měsíc. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve svém nejnovějším videoposelství obbvinil ruská vojska, že se snaží zabít co nejvíce Ukrajinců a záměrně zemi způsobit co největší hmotné škody. Donbas podle něj Rusové zničili tak, že nyni připomíná peklo. 


Energie z větrné elektrárny: Na Znojemsku by mohla vyrůst obří „supervrtule“
Denik.cz | 06:50:00
Místo pěti větrných elektráren jedna obří supervrtule s průměrem přesahujícím sto padesát metrů. Energetici ji plánují postavit u Břežan na Znojemsku. Zřejmě tak v blízké době zcela nahradí největší stávající větrný park na jižní Moravě. Pakliže vznikne, dokáže vyrobit elektřinu pro čtyři tisíce domácností.


Zůstali jako poslední, nyní musí pryč. Bydlí se nám tu dobře, zní v Karviné
Denik.cz | 06:38:00
„Žiju tady od dětství, mám to tu ráda. Ano, tato čtvrť už není, co bývala ještě v 80. letech, ale nám se tu dobře bydlí,“ povzdechne si paní Zezulková, jedna z posledních obyvatel pětivchodového domě ve Fučíkové ulici v Karviné-Novém Městě.


Ze Žytomyru je vyhnala válka. Nyní se Ukrajinka i se svými syny rozhodla vrátit
Denik.cz | 06:30:00
Když Natalia Bezevec opouštěla spolu se dvěma syny před necelými třemi měsíci Žytomyr, nad domem jí létaly stíhačky a rakety. Po vytlačení ruských okupantů z okolí hlavního města Ukrajiny se rozhodla vrátit domů.


Včelaři na Litoměřicku začali stáčet první med. Letošní rok vypadá nadějně, míní
Denik.cz | 06:30:00
Zatímco se loni kvůli studenému a deštivému jaru včelaři potýkali s nižší produkcí medu, letošní start sezony vidí optimisticky. Kolik ale budou mít letos skutečně medu, si zatím netroufají odhadovat.


FOTO: Třikrát vstoupilo Ústí do cesty ruským vojskům. Třikrát tvrdě narazilo
Denik.cz | 06:30:00
Třikrát za posledních dvě stě let zkřížilo Ústí cestu ruským armádám. Třikrát to dopadlo stejně. Přišli jako osvoboditelé, ale chovali se jako na okupovaném území. Kradli, rabovali a zabíjeli. Naposledy se tak stalo 21. srpna 1968. Tehdy se první obětí okupace stal osmadvacetiletý Ústečan Petr Fridrich.


Jako mořská příšera. Nová jachta za miliardy způsobila rozruch
Denik.cz | 06:28:00
Designérská studia z celého světa se předhání v tom, kdo přinese inovativnější a nezvyklejší návrh superjachty. Zájem nejbohatších lidí planety o super luxusní obří plavidla totiž od počátku pandemie stoupá. Indické studio nyní představilo návrh plavidla Zion, které tvarem připomíná mořskou příšeru.


VIDEO: Vybavení obnovili po dvaceti letech. Olomoucké fakultce pomohly dotace EU
Denik.cz | 06:21:00
Špičkové přístrojové zařízení, včetně kombinovaných inkubátorů Žirafa, slouží na Novorozeneckém oddělení Fakultní nemocnice Olomouc. Porodnicko-gynekologická klinika je získala zásluhou bezmála šedesátimilionové evropské dotace. Díky ní se podařilo úplně obměnit přístrojové vybavení novorozenecké intenzivní péče. V olomoucké fakultní nemocnici se ročně narodí okolo 2500 dětí, a část z nich přitom potřebuje intenzivní péči.


Modrý pomeranč odchytává problémové děti z ulice. Může zachránit před pasťákem
Denik.cz | 06:00:00
„Já si v jednom kuse představuji, jak si spousta malejch dětí na něco hraje na takovým velikánským žitným poli. Tisíce a tisíce malejch dětí a nikde nikdo – jako nikdo dospělej kromě mě. A já stojím na okraji nějakého šíleného útesu. Mám na starosti to, že musím chytnout každého, kdo by z toho útesu mohl spadnout,“ říká ve slavném románu J. D. Salingera Kdo chytá v žitě hlavní hrdina Holden. Líčí, jak by vypadalo jediné povolání, které by podle něj dávalo smysl. 


Pro peníze všechno. Gang vyděračů z Vysočiny údajně fingoval i vraždy
Denik.cz | 05:37:00
Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) dopadla gang nesmlouvavých vyděračů z Vysočiny. Celkem jde o šest lidí (všichni z Jihlavy), kteří vydírali bohaté podnikatele. Podle vyšetřovatelů si pokaždé vymysleli výhodné obchody, z nichž ale nakonec z různých důvodů sešlo. 


Nádhera, zíral Hertl na souhru Pastrňáka s Krejčím. Jejich lahůdka oslnila i v zámoří
iHNed_sport | 06:39:47
Češi po příletu Davida Pastrňáka ožili natolik, že na mistrovství světa vyřídili Lotyšsko za jedinou třetinu.


ČTÚ v dubnu potvrdil šestnáct případů, kdy 5G rušilo televizní příjem
lupa.cz | 08:08:11
Základnové stanice 5G/LTE provozované v pásmu 700 MHz byly v dubnu šestnáctkrát zjištěny jako zdroj rušení televizního příjmu. Informoval o tom Český telekomunikační úřad ve své monitorovací zprávě. „Ve všech případech bylo zajištěno odrušení u televizních diváků mobilním operátorem na jeho náklady,“ sdělil úřad.


Útočník v Norsku pobodal několik lidí, jeden ze zraněných je v kritickém stavu
idnes.cz | 09:51:00
Útočník na jihovýchodě Norska pobodal nejméně čtyři lidi, jeden je raněný těžce, tři lehce. Policie uvedla, že podezřelého zadržela.


Nebudu poslouchat ministra neschopného zvládnout uprchlíky, napsal Babiš
idnes.cz | 09:46:00
S novým vysvětlením, proč nedorazil na mimořádnou schůzi Sněmovny k prodloužení nouzového stavu a věnoval se radši kampani na jižní Moravě, přišel předseda ANO Andrej Babiš. „Žádná schůze být neměla, byla to mimořádná schůze, a kvůli zbytečnému nouzovému stavu přece nebudu poslouchat ministra neschopného zvládnout ukrajinské uprchlíky,“ napsal na Twitteru Babiš.


Mamataxi v Plzni poprvé narazí, ulice u družiny bude ráno hodinu tabu
idnes.cz | 09:36:00
Radnice centrálního plzeňského obvodu chce zabránit komplikacím, které způsobují rodiče přivážející děti až ke škole. V pracovních dnech mezi sedmou a osmou hodinou ráno zakáže vjezd do asi 100 metrů dlouhého úseku slepé Komenského ulice podél 31. Základní školy na plzeňském sídlišti Lochotín.


Kouř odřízl obyvatele domu, pro ženu s dětmi museli hasiči s žebříkem
idnes.cz | 09:35:00
Dramatické chvíle prožili ve čtvrtek obyvatelé domu v karlovarské čtvrti Rybáře. Kouř z hořících odpadků jim zamořil celý dům a lidem zejména z vyšších pater odřízl únikovou cestu. S žebříkem jim přijeli na pomoc hasiči.


Opičí neštovice evidují už i v Kanadě, dovezenou nákazu prověřuje Austrálie
idnes.cz | 09:30:00
Po zjištění výskytu opičích neštovic v několika evropských zemích z tohoto týdne potvrdila první případy této vzácné nemoci také Kanada. Austrálie má podezření na nákazu u muže, který se vrátil z cesty do Evropy.


Vklady domácností u bank se v březnu poprvé za pět let snížily
idnes.cz | 09:27:00
Vklady českých domácností u bank se v březnu poprvé za téměř pět let snížily. Naposledy se tak stalo v květnu 2017. Proti únoru klesly o 26 miliard korun na 3,04 bilionu Kč. Za jeden měsíc se tak snížily téměř o procento, což je nejrychlejší meziměsíční pokles od května 2013.


Rusové udělali z Donbasu peklo, nesmyslně bombardují úplně vše, popsal Zelenskyj
idnes.cz | 08:58:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve svém pravidelném videoposelství v noci ze čtvrtka na pátek uvedl, že současná situace na Donbase je kritická. Někdejší průmyslová oblast je zničená tak, že připomíná peklo. Zároveň také zopakoval tvrzení, že se i nadále ruští vojáci snaží zabít co nejvíce Ukrajinců, čímž se dopouští genocidy.


GLOSA: Gottův doprodej. Co zbylo z Karla, jmenuje se hrdě Special
idnes.cz | 08:01:00
Pod názvem Karel: Special se na placené platformě Voyo objevil dokument Olgy Malířové Špátové, který přináší dosud nezveřejněné záběry ze soukromí zpěváka Karla Gotta. Tedy unikát - nebo to, co se ve střižně do celovečerního snímku Karel nevešlo.


Boj s covidem zvládáme, tvrdí KLDR. Lidí s příznaky je přes dva miliony
idnes.cz | 06:32:00
Severní Korea v pátek oznámila, že dosahuje dobrých výsledků v boji proti první potvrzené epidemii nemoci covid-19 v zemi. Přestože země hlásí úspěch ve zvládání epidemie koronaviru, počet lidí s příznaky horečky navzdory tomuto prohlášení překročil dva miliony. I přes šíření nákazy Pchjongjang uvedl, že pokračují zemědělské práce a práce v továrnách. Chystá se i státní pohřeb bývalého generála.


Zpěvačka Rihanna je poprvé matkou, dítě se narodilo v pátek třináctého
revue.idnes.cz | 08:55:00
Zpěvačka Rihanna (34) porodila. Prvního potomka má s raperem Rakimem Mayersem (33), známým pod jménem A$AP Rocky. Podle informací médií se partnerům v pátek 13. května narodil syn.


Japonské město zaplatí mladým, když se nastěhují mezi seniory. Řeší stárnutí populace
bleskove.cz | 09:59:32
Mladé páry v japonském městě Čiba dostanou 300 tisíc jenů (55 tisíc korun), pokud se nastěhují do bytových komplexů, v nichž žijí převážně senioři.


Tak se žilo za socialismu. Podívejte se, jak Češi bydleli, co jedli a čím se bavili
bleskove.cz | 06:00:00
V pražském obchodním domě Kotva se otevírá Retro muzeum Praha. Podívejte se, co stálá expozice nabízí.


Jsem hrozný stresař a moc si nevěřím. Národní divadlo bych asi odmítla, říká Bočková
bleskove.cz | 05:50:00
„S Karlem Rodenem jsem se během natáčení nepotkala. Soustředila jsem se na svůj výkon a na obrovské množství textu,” říká o filmu Promlčeno.


Japonské město zaplatí mladým, když se nastěhují mezi seniory. Řeší stárnutí populace
pikant | 09:59:32
Mladé páry v japonském městě Čiba dostanou 300 tisíc jenů (55 tisíc korun), pokud se nastěhují do bytových komplexů, v nichž žijí převážně senioři.


Jsem hrozný stresař a moc si nevěřím. Národní divadlo bych asi odmítla, říká Bočková
pikant | 05:50:00
„S Karlem Rodenem jsem se během natáčení nepotkala. Soustředila jsem se na svůj výkon a na obrovské množství textu,” říká o filmu Promlčeno.


Porsche investuje na Slovensku 194,7 milionu eur do výroby bateriových systémů
Auto.cz | 08:54:00
Skupina Porsche investuje na Slovensku nejméně 194,7 milionu eur (4,8 miliardy Kč) do výroby bateriových systémů, které bude používat pro elektromobily své značky. Informovalo o tom slovenské ministerstvo hospodářství, které doporučilo vládě udělit firmě investiční pobídky.


Porsche 911 Turbo S od Brabusu dostalo 170 koní navíc a výfuk z Inconelu
Auto.cz | 08:00:00
Už tak brutálně rychlé Porsche 911 Turbo S dostalo dalších 170 koní od společnosti Brabus. Změny se dotkly také výfuku, podvozku a nechybí doplňky exteriéru a interiéru.


Aleš Prandstetter (WOOD & Company): Evropská energetika může být (nadále) příležitostí, v prostředí deglobalizace ale dlouhodobě více věřím Americe
Kurzy.cz | 09:48:16
Pandemie covidu-19 výrazně narušila globální dodavatelsko-odběratelské vztahy. Pro řadu západních firem tak bude napříště přijatelnější výroba blíže vlastním odbytištím, levná pracovní síla (nejen) v Číně již nebude tak zásadní strategickou prioritou...


Target včera -25 %, strach z dopadu inflace na zisky společností dostal akcie pod tlak - Ranní komentář (20.5.2022)
Kurzy.cz | 09:47:16
Po středečním výprodeji se včera situace na trzích částečně uklidnila, i když i včera se akciové indexy dostaly pod mírný prodejní tlak. Dnes ráno je nálada na trzích optimističtější a futures na akciové indexy rostou. Pomohlo k tomu rozhodnutí Čínské ...


Ranní shrnutí (20.05.2022)
Kurzy.cz | 09:47:05
Americké indexy zakončily včerejší seanci níže, ale velikost poklesu byla mnohem menší než den předtím. S&P 500 klesl o 0,58 %, Dow Jones klesl o 0,75 % a Nasdaq klesl o 0,26 %. Russell 2000 rostl 0,08 %


Indexy z Asie a Tichomoří se dnes obchodova...


ČNB: Záznam z mimořádného měnového jednání bankovní rady
Kurzy.cz | 09:43:35
Přítomni: Jiří Rusnok, Marek Mora, Tomáš Nidetzký, Oldřich Dědek, Tomáš Holub, Aleš Michl.


Úvahy o dělení ČEZ dělají z jeho akcií vysoce žádané zboží. Cena letí nahoru suverénně nejvíce ze všech akcií, co se v Praze obchodují
Kurzy.cz | 09:40:02
Akcie společnosti ČEZ představují v měsíci květnu naprostého suveréna pražské burzy. Od začátku měsíce zhodnotily o zhruba 12,7 procenta. Dramaticky více než kterýkoli jiný titul, který se v Praze obchoduje (viz tabulka Bloombergu níže).


Fed nechá akcie svému osudu
Kurzy.cz | 09:34:52
Americká jádrová inflace za květen bude opět vysoká


S&P500 odvrátil propad do medvědího trhu
Kurzy.cz | 09:32:39
Americký akciový benchmark S&P500 se pohybuje 19 % pod vrcholem.


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 20.05.2022
Kurzy.cz | 09:19:10
Klíčové události
• Eurozóna: Běžný účet platební bilance v březnu skončil přebytkem ve výši 8,66 mld. eur. Záznam z dubnové zasedání Evropské centrální banky
• USA: Nové týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti do 14/5 zrychlily na 218 tis. Index vý...


AML identifikace na dálku a doklad o existenci účtu
Kurzy.cz | 09:19:07
Jedním z požadavků pro identifikaci klientů na dálku (distančním způsobem), kterou jsou povinny provádět povinné osoby dle § 2 odst. 1 písm. l) zákona č. 253/2008 Sb., o některých…


Indexy cen průmyslových výrobců - duben 2022
Kurzy.cz | 09:19:04
Podrobná měsíční informace o vývoji indexů cen průmyslových výrobců podle klasifikace CZ-CPA 2015 a hlavních průmyslových skupin. Měsíční průměrné ceny topných olejů a vybraných potravinářských výrobků, průměrné ceny elektrické energie a zemního plynu ...


Úspory domácností se v březnu poprvé po 5 letech snížily, meziměsíčně klesly o 26 mld. Kč, což znamená nejrychlejší pokles za 9 let
Kurzy.cz | 09:14:23
Vklady českých domácností u bank se v březnu poprvé za téměř pět let snížily. Naposledy se tak stalo v květnu 2017. Oproti únoru klesly o 26 miliard korun na 3,04 bilionu korun. Za za jeden měsíc se tak snížily téměř o jedno procento, což je dokonce&helli


Premiér potvrdil, že restrukturalizace ČEZu je jedna z možností
Kurzy.cz | 09:05:03
Premiér Petr Fiala v rozhovoru pro Hospodářské noviny potvrdil, že restrukturalizace ČEZu je jedna ze zvažovaných možností, jak řešit energetickou bezpečnost země. Žádné detailnější informace neuvedl vzhledem k tomu, že je společnost obchodovaná na burze.


S&P 500 před branou medvědího trhu. Fed nechá akcie svému osudu - Rozbřesk
Kurzy.cz | 09:04:00
Volatilita americké výnosové křivky zůstává brutální. Jen pro dokreslení situace: očekávání toho, kde by se ode dneška za tři roky mohly pohybovat krátkodobé dolarové sazby (implikované Fedem) poklesla za posledních deset dní o 40 bazických bodů.


Koncem týdne žádné důležité makro - Economic calendar XTB
Kurzy.cz | 09:00:22
Evropské indexy nastavené na vyšší open Maloobchodní tržby ve Spojeném království s neočekávaným nárůstem v dubnu Údaje o průmyslové výrobě a pracovních místech z Polska Futures trhy naznačují na vyšší otevření evropské seance. Pohyb níže...


VIG dnes pořádá VH, akcie naposledy s nárokem na dividendu
Kurzy.cz | 08:59:50
VIG dnes pořádá valnou hromadu akcionářů, která bude mimo jiné schvalovat návrh dividendy ze zisku minulého roku ve výši 1,25 EUR na akcii (5,4% hrubý div. výnos). Zároveň se dnes akcie pojišťovny obchodují naposledy s nárokem na tuto dividendu.


Erste Group: Akcie dnes naposledy s nárokem na dividendu (20.5.2022)
Kurzy.cz | 08:53:22
Akcie Erste Group se dnes obchodují naposledy s nárokem na dividendu 1,6 EUR (5,4% hrubý div. výnos).


Wall Street 19.5. - snaha po oživení proběhla, ale nebyla úspěšná. S&P 500 klesl dále pod 4000 bodů
Kurzy.cz | 08:48:55
Po středečním největším jednodenním propadu od června roku 2020 se akciové trhy snažily vzpamatovat, ale velký návrat zpět se nekonal, naopak široký index S&P 500 se propadl ještě více pod psychologickou hranici 4 000 b.


Největší letní cestovní horečka v našem životě
Kurzy.cz | 08:40:14
OBNOVA : Cestování po celém světě se znovu rozvíjí díky nahromaděné poptávce, nižšímu počtu případů nákazy a omezení, a je tak relativním útočištěm během současné volatility na trhu.


Kuvajt má našlápnuto být nejrychleji rostoucí ekonomikou v zálivu
Kurzy.cz | 08:30:51
Meziná KUVAJT MÁ NAŠLÁPNUTO BÝT NEJRYCHLEJI ROSTOUCÍ EKONOMIKOU V ZÁLIVU Mezinárodní měnový fond (MMF) očekává, že se letos Kuvajt stane nejrychleji rostoucí ekonomikou Rady pro spolupráci arabských států v Zálivu (GCC). Ekonomický..


US - mírné zhoršení jinak stále silného trhu práce
Kurzy.cz | 08:20:32
V minulém týdnu dosáhl počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA 218 tisíc. Aktuálně tak žádá nově o podporu v nezaměstnanosti nejvíc lidí od zhruba poloviny ledna. Ačkoliv je v datech značná volatilita, zhoršil se i klouzavý průměr, který&he


Stavební povolení v Olomouckém kraji v 1. čtvrtletí 2022
Kurzy.cz | 08:18:43
20. 5. 2022 Podle předběžných údajů za 1. čtvrtletí 2022 vydaly stavební úřady v Olomouckém kraji 1 094 stavebních ohlášení a povolení s orientační hodnotou staveb ve výši 5 071 mil. Kč. Ve srovnání jednotlivých výsledků za 1. čtvrtletí se jednalo...


Záhada mrtvých, všem chyběla čelist. Češi pátrají po nejstarších vinařích na světě
aktuálně.cz | 09:08:25
Čeští vědci zkoumají v Arménii jeskyni, kde byla v nádobě na víno objevena čtyři lidská těla 6000 let stará. Vymodelovali jim obličej.


PODCAST: Jak (ne)zničit dětem sebevědomí
Denik.cz | 09:15:00
Slova jsou mocná, a věty, které nyní uslyšíte, rozhodně nehladí, právě naopak. Dokáží trvale poškodit dětskou duši a často nenávratně zničit jejich sebevědomí a důvěru. 


OBRAZEM: Potvrzeno. Mezi Hradcem a Pardubicemi se přehnalo slabé tornádo
Denik.cz | 08:56:00
Český hydrometeorologický úřad potvrdil, že pondělní trychtýř na nebi v oblasti kolem Sezemic na Pardubicku nebyla pouhá tromba, ale tornádo. „Minimálně zvedal částice z polí,“ podotkli meteorologové, podle nichž však tornádo dosáhlo na pětistupňové škále jen síly nula. 


Ruské síly zintenzivnily ofenzivu v doněckém směru, tvrdí ukrajinská armáda
Denik.cz | 08:40:00
Válka na Ukrajině pokračuje již 86. dnem. Ruské jednotky zesílily ofenzivu a útočné operace v doněckém směru, upozornil ukrajinský generální štáb. Čtvrteční ostřelování ukrajinského města Severodoněck si podle gubernátora Luhanské oblasti vyžádalo životy nejméně dvanácti lidí, desítky dalších utrpěly zranění. 


Farmáři Gates s Bezosem. Ve snaze uniknout inflaci investují slavní miliardáři do zemědělské půdy
Euro | 08:53:07
Bill Gates nashromáždil 270 tisíc akrů zemědělské půdy, zatímco Jeffu Bezosovi patří 420 tisíc akrů polností. Půda pro ně představuje jistou ochranu před inflací. Farmářům se to ale nelíbí. Tvrdí, že velkým investorům nezáleží na hodnotě zemědělství a šponují ceny. Sehnat pozemky je pro drobné investory často velmi těžké. Proto se pouštějí do investic skrze nemovitostní fondy.


Český prodejce ojetin Carvago roste raketovým tempem. Letos chce atakovat třímiliardový obrat
Euro | 08:16:46
Online prodejce ojetých vozů Carvago rekordně roste. V červnu očekává měsíční příjmy ve výši 250 milionů korun, díky čemuž se přibližuje třímiliardovému obratu. Prodeji ojetin výrazně pomohly problémy v automobilovém průmyslu. Zákazníci odmítají čekat na nový vůz a stále častěji proto volí koupi v online bazaru. Společnost momentálně působí v sedmi evropských zemí, v tomto roce hodlá expandovat ještě do Švýcarska a Španělska.


Myslíte si, že inflace je moc vysoká? Tak to netušíte, co ještě přijde, píšou ekonomové
Hospodářské noviny | 08:55:00
Ceny v Evropě nebo ve Spojených státech rostou nejrychleji za mnoho desítek let. Česko, kde meziroční inflace překročila 14 procent, patří v tomto ohledu k vůbec nejhorším zemím v Evropské unii. Podle odhadů většiny ekonomů by sice v příštích zhruba...


Kdybych tušila, že se ze mě ve stáří stane tulák. Babička s vnukem utekla do Kyjeva, teď řeší, co bude dál
Hospodářské noviny | 08:34:00
KYJEV, OSMDESÁTÝ PRVNÍ DEN VÁLKY, neděle 15. května 2022 Pušču-Vodycu tvoří několik výškových budov v borovém lese. Je to něco jako kyjevská čtvrť, která je ve skutečnosti spíše samostatnou vesnicí. Od okraje Kyjeva to bylo asi půl hodiny jízdy...


Moskvič se vrací. Rusko po odchodu Renaultu obnoví výrobu aut pro soudruhy
Hospodářské noviny | 07:47:00
Poté, co Renault oznámil odchod z ruského automobilového trhu kvůli válce s Ukrajinou, uvedl starosta Moskvy, že továrna této firmy bude využita k obnovení zaniklé automobilové značky Moskvič z dob sovětské éry. Značka Moskvič, která je mimo území...


Vklady domácností u bank se v březnu poprvé za téměř pět let snížily
Eurozpravy-domácí | 09:24:00
Vklady českých domácností u bank se v březnu poprvé za téměř pět let snížily. Naposledy se tak stalo v květnu 2017. Proti únoru klesly o 26 miliard korun na 3,04 bilionu Kč. Za jeden měsíc se tak snížily téměř o procento, což je nejrychlejší meziměsíční pokles od května 2013.


Devizovými intervencemi ČNB ukázala odhodlání snižovat inflaci
Eurozpravy-domácí | 09:09:00
Většina bankovní rady se na mimořádném zasedání ve čtvrtek 12. května shodovala, že včasný zásah ČNB na devizovém trhu je potřeba pro vyslání signálu, že banka je připravena i nadále využívat pro snížení inflace ke dvěma procentům všechny své nástroje. Oslabení kurzu koruny v předchozích dnech neadekvátně uvolňovalo podmínky měnové politiky, což je při vysoké a dále rostoucí inflace a hrozby ztráty inflačních očekávání nežádoucí.


Hospitalizovaných s covidem je nejméně od září, za sedm dní přibylo 2201 případů
Eurozpravy-domácí | 08:14:00
Nových případů nemoci covid-19 v Česku v mezitýdenním srovnání opět ubylo. Laboratoře za posledních sedm dní odhalily 2201 případů nákazy, téměř o 1700 méně než předešlý týden. Současně ubylo i testů, které pojišťovny nyní hradí jen se žádankou od lékaře. V nemocnicích je s koronavirem 176 pacientů, což je nejméně od poloviny loňského září.


Nové důkazy prokazují zabíjení civilistů ruskými vojáky v Buči
Eurozpravy-zahraniční | 10:55:00
Na dvou videích jsou vidět ruští výsadkáři, jak vedou s namířenými zbraněmi několik mužů ulicí města Buča na předměstí Kyjeva. Někteří z těchto ukrajinských zajatců jsou přikrčení, drží se za opasky těch, kteří jdou před nimi. Jiní mají ruce nad hlavou.


ON-LINE 86. den války: Rusko zintenzivnilo ofenzivu u Doněcku, Donbas dle Zelenského připomíná peklo
Eurozpravy-zahraniční | 10:49:00
Ruské invazní jednotky zesílily ofenzivu a útočné operace v doněckém směru, aby zlepšily svou taktickou situaci v některých oblastech, uvedl dnes generální štáb ukrajinské armády. Donbas zničila ruská armáda tak, že tato někdejší průmyslová oblast na východě Ukrajiny nyní připomíná peklo. Uvedl to ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.


Japonsko zdvojnásobí denní limit počtu osob vstupujících do země
Eurozpravy-zahraniční | 10:29:00
Japonsko od začátku června zdvojnásobí denní limit počtu zahraničních občanů vstupujících do země na 20.000. Cestující z většiny zemí se při příjezdu nebudou muset prokazovat testem nebo nastupovat do karantény, napsala agentura Reuters. Dnešní prohlášení mluvčího japonské vlády Hirokaza Macuny se ale netýká turistů, kteří do země stále přístup nemají.


Útočník v Norsku pobodal nejméně čtyři lidi, jednoho těžce ranil
Eurozpravy-zahraniční | 10:16:00
Útočník na jihovýchodě Norska pobodal nejméně čtyři lidi, jeden je raněný těžce, tři lehce. Policisté "předpokládaného pachatele" zadrželi zhruba hodinu po začátku incidentu. Na twitteru o tom informovala místní policie.


Německý resort obrany počítá s darováním tanků Česku
Eurozpravy-zahraniční | 09:36:00
Německé ministerstvo obrany v dopise určeném představitelům Spolkového sněmu přiblížilo podrobnosti darování 15 tanků Leopard České republice, napsala agentura DPA. Dodá k nim munici ráže 120 milimetrů na 30 dnů. Německá strana předpokládá, že dodávky tanků začnou ještě letos. Jde o náhradu za tanky T-72, které Česko nedávno poskytlo Ukrajině čelící ruské agresi.


Kanada má první případy opičích neštovic, podezření hlásí Austrálie
Eurozpravy-zahraniční | 08:08:00
Po zjištění výskytu opičích neštovic v několika evropských zemích z tohoto týdne potvrdila první případy této vzácné nemoci také Kanada. Austrálie má podezření na nákazu u muže, který se vrátil z cesty do Evropy. Informovala o tom dnes agentura Reuters.


KLDR hlásí úspěchy v boji s covidem, lidí vykazujících příznaky je už přes 2 miliony
Eurozpravy-zahraniční | 08:04:00
Severní Korea dnes oznámila, že dosahuje dobrých výsledků v boji proti první potvrzené epidemii nemoci covid-19 v zemi. Počet lidí s příznaky horečky navzdory tomuto prohlášení překročil dva miliony, informovala agentura Reuters s odvoláním na severokorejská státní média.


80 let od operace Anthropoid: Heydricha zabila souvislá řada chyb a přílišná sebedůvěra
Reflex | 10:40:00
Atentát na Heydricha je jednou z největších událostí druhé světové války. Československé duo Gabčík a Kubiš dokázali, co nikdo jiný - a totiž zabít vysoce postaveného říšského oficíra. A to i přesto, že jejich pečlivě připravovaný plán ztroskotal hned v prvních vteřinách atentátu. Nebýt chyb, kterých se dopustil sám Heydrich a jeho řidič, mohlo být všechno jinak...


Mladší Saddámův syn Kusaj: Spáchal největší bankovní loupež všech dob
Reflex | 09:30:00
Obávaný diktátor Saddám Husajn měl dva syny. Udaje a Kusaje. Mladší z nich Kusaj nebyl tak otřesně zvrhlý jako jeho starší bratr, nicméně i na jeho rukou byla krev nevinných lidí. Zemřel po boku svého bratra a syna Mustafy při přestřelce s americkými vojáky. Ještě předtím ale stihl uskutečnit obrovskou loupež.


USA zvažují, že zruší sankce vůči Bělorusku kvůli vývozu ukrajinského obilí
Tiscali-zprávy | 10:01:58
Spojené státy zvažují, že dočasně zruší některé sankce vůči Bělorusku, pokud by umožnilo přes své území vyvážet ukrajinské obilí. Informoval o tom deník The Wall Street Journal.


Ruská armáda zničila Donbas tak, že připomíná peklo, řekl Zelenskyj
Tiscali-zprávy | 09:47:43
Donbas zničila ruská armáda tak, že tato někdejší průmyslová oblast na východě Ukrajiny nyní připomíná peklo. Ve svém pravidelném videoposelství to v noci na dnešek uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.


Chválou nešetřili hráči ani trenér: Super třetina, jak vyměněný tým
Tiscali-zprávy | 08:34:31
V obrovské pohodě odehrál svůj první zápas na letošním mistrovství světa z Bostonu povolaný útočník David Pastrňák. Vedle krásné souhry s Davidem Krejčím, po níž zakončoval do prázdné branky, a neméně povedené nahrávky na gól Romana Červenky byl neustále vidět. Prakticky v každém střídání potvrzoval přes všechny okolnosti a únavu z cestování svou jedinečnost. Energií jako kdyby nakazil celý tým, který přehrál Lotyše s přehledem 5:1. A sám také neopomněl celé mužstvo po utkání pochválit.


Nejdražší vůz všech dob. Mercedes prodal vzácný automobil za 142 milionů dolarů
E15-ekonomika | 10:18:00
Mimořádně vzácný exemplář závodního automobilu Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut z roku 1955 se na soukromé aukci prodal za 135 milionů eur (3,3 miliardy korun). Stal se tak nejdražším prodaným automobilem všech dob, oznámila automobilka.


Sankce za opožděnou platbu daně zdražuje reposazba, stále však zaplatíte méně než loni
E15-ekonomika | 09:28:00
Daňové přiznání musí být odevzdáno včas a současně musí být řádně uhrazen i daňový nedoplatek. Neplnění daňových povinností je sankciováno. Finanční úřady udělují pokuty a musí být uhrazen úrok z prodlení, jehož výši ovlivňuje i repo sazba, která stále roste.


Lucid otevře továrnu v Saúdské Arábii. Europoslanci schválili minimální daň pro velké firmy
E15-ekonomika | 09:00:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout. 


Nástup robotů. Sklady čeká revoluce a česká firma Dextrum chce být u toho
E15-ekonomika | 09:00:00
Skladník sice nemusí mít žádnou kvalifikaci, za to se hodně nadře co do intenzity pohybu. Po popeláři nejvíc. Nachodí kolem 30 tisíc kroků za den, což je trojnásobek denní normy.  A to je kombinace, která zejména mladé neoslovuje, staří přitom odcházejí. Logistika musí zároveň zvládat obří sezonní výkyvy – Black Friday nebo Vánoce rozhodně nepatří k oblíbeným svátkům manažerů skladů v e-commerce. Řešení je podobně jako v jiných oborech založených na manuální práci zřejmé – automatizace, digitalizace a nahrazování skladníků roboty. A to je segment, na který se zamřel český start – up  Dextrum Fulfillment.


Top výběr z Babišova Instagramu. Řádí na něm jako zadlužená influencerka
E15-ekonomika | 08:27:00
Rekonstrukce Barrandovského mostu uvěznila už řadu řidičů, ten nejhorší ale bohužel stihl projet. Babiš se Schillerovou řádí v bizarním obytňáku a o nechtěný comeback se pokouší i jejich další přítel z domu smutku. Více se dozvíte v Událostech Luďka Staňka z produkce internetové televize Mall.tv.


Nejdražší vůz všech dob. Mercedes prodal vzácný automobil za 142 milionů dolarů
E15-politika | 10:18:00
Mimořádně vzácný exemplář závodního automobilu Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut z roku 1955 se na soukromé aukci prodal za 135 milionů eur (3,3 miliardy korun). Stal se tak nejdražším prodaným automobilem všech dob, oznámila automobilka.


Sankce za opožděnou platbu daně zdražuje reposazba, stále však zaplatíte méně než loni
E15-politika | 09:28:00
Daňové přiznání musí být odevzdáno včas a současně musí být řádně uhrazen i daňový nedoplatek. Neplnění daňových povinností je sankciováno. Finanční úřady udělují pokuty a musí být uhrazen úrok z prodlení, jehož výši ovlivňuje i repo sazba, která stále roste.


Lucid otevře továrnu v Saúdské Arábii. Europoslanci schválili minimální daň pro velké firmy
E15-politika | 09:00:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout. 


Nástup robotů. Sklady čeká revoluce a česká firma Dextrum chce být u toho
E15-politika | 09:00:00
Skladník sice nemusí mít žádnou kvalifikaci, za to se hodně nadře co do intenzity pohybu. Po popeláři nejvíc. Nachodí kolem 30 tisíc kroků za den, což je trojnásobek denní normy.  A to je kombinace, která zejména mladé neoslovuje, staří přitom odcházejí. Logistika musí zároveň zvládat obří sezonní výkyvy – Black Friday nebo Vánoce rozhodně nepatří k oblíbeným svátkům manažerů skladů v e-commerce. Řešení je podobně jako v jiných oborech založených na manuální práci zřejmé – automatizace, digitalizace a nahrazování skladníků roboty. A to je segment, na který se zamřel český start – up  Dextrum Fulfillment.


Top výběr z Babišova Instagramu. Řádí na něm jako zadlužená influencerka
E15-politika | 08:27:00
Rekonstrukce Barrandovského mostu uvěznila už řadu řidičů, ten nejhorší ale bohužel stihl projet. Babiš se Schillerovou řádí v bizarním obytňáku a o nechtěný comeback se pokouší i jejich další přítel z domu smutku. Více se dozvíte v Událostech Luďka Staňka z produkce internetové televize Mall.tv.


Slovensko chce postavit nejrychlejší AI superpočítač na světě, použije vlastní čipy
lupa.cz | 10:47:16
Slovenská společnost Tachyum po oznámení univerzálního serverového procesoru Prodigy se 128 jádry přichází s dalším velkolepým prohlášením. Na Slovensku chce rozjet superpočítač za 70 milionů eur, tedy 1,7 miliardy korun, který má ve zpracování AI operací zvládat výkon až 128 exaflops. V případě double-precision výkonu má jít o 500 petaflops při spotřebě devět megawattů.


V Brně vznikne první český herní inkubátor, vývojáři dostanou kanceláře či podporu
lupa.cz | 10:04:48
V Brně vzniká první herní inkubátor v České republice. Moravská metropole chce ještě více posílit svou důležitou roli v tuzemském vývoji her. Ve městě sídlí společnosti jako Ashborne Games, Amanita Design, Madfinger Games, 2K Games (Hangar 13) nebo Bohemia Interactive. Celkem jde o 40 firem a 800 vývojářů.


Mastercard spouští placení úsměvem nebo otiskem prstu. Sklízí ale kritiku
idnes.cz | 11:41:00
Společnost Mastercard spustila pilotní projekt, díky němuž budou moci držitelé jejích karet povolovat platby pouze skrze otisk prstu či třeba úsměv. Technologie biometrického ověřování plateb ale čelí kritice. Problematické totiž může být shromažďování a nakládání s velice citlivými osobními údaji klientů.


RECENZE: Dvě pětiny Radiohead v Praze snivě mámily i rockově burácely
idnes.cz | 11:36:00
Dvojice členů Radiohead, konkrétně zpěvák Thom Yorke a kytarista Jonny Greenwood, doplněná bubeníkem Tomem Skinnerem, předvedla pod hlavičkou kapely The Smile v Praze výtečné emotivní vystoupení.


Opičí neštovice se šíří v Evropě. Před nákazou varují už i čeští odborníci
idnes.cz | 11:14:00
Státní zdravotní ústav vyzval české lékaře, aby při diagnostice lidí s příznaky neštovic zvažovali, jestli se nejedná o vzácné opičí neštovice. Ty se sice vyskytují zejména v Africe, v posledních dnech se však toto virové onemocnění začalo šířit i v Evropě. V Česku se podle ústavu zatím žádný případ neobjevil.


Muži jdoucí v řadě na popravu. Nové záběry prokazují ruské vraždění v Buči
idnes.cz | 11:13:00
Deník The New York Times přinesl dosud nejpřímější důkazy o válečných zločinech Rusů na Ukrajině. Na nově zveřejněných záběrech, které list získal, popravují ruští vojáci v Buči nejméně osm ukrajinských mužů. Ruští představitelé se k incidentu odmítli vyjádřit.


Oblíbená lví čtyřčata odvezli z hodonínské zoo, míří do Venezuely
idnes.cz | 11:12:00
Když se narodila, měla jen něco přes dvě kila. Smetanově bílá čtyřčata lva jihoafrického se v srpnu roku 2020 stala největší atrakcí hodonínské zoologické zahrady. Dnes už jsou z nich krásné dospělé šelmy. Ve čtvrtek své rodiště opustily a vydaly se na téměř devět tisíc kilometrů dlouhou cestu.


Analytik: Francii s Německem ovládá byznys. Čeká Ukrajinu „nový Mnichov“?
idnes.cz | 11:00:00
Evropské velmoci, konkrétně Německo, Francie a Itálie, předvádějí během konfliktu na Ukrajině chování, za které by se měly stydět. V Rozstřelu to řekl bezpečnostní analytik Milan Mikulecký. Podle něj se bojí dodat Kyjevu zbraně strategického charakteru, které by mohly rozhodnout válku. A důvod? Chtějí prý pokračovat ve výhodném byznysu s Putinovým režimem.


Takhle mohla vypadat nová filharmonie. Podívejte se na nejlepší návrhy
idnes.cz | 10:26:00
Budova nové Vltavské filharmonie bude nést podobu, kterou navrhlo dánské architektonické studio Bjarke Ingels Group. Porota však ocenila i další čtyři projekty, mezi nimiž jsou i dva čeští zástupci. Podívejte se na všech 19 návrhů budov, které se mohly stát moderním hudebním centrem metropole.


Při cestě na nákup vjel senior do protisměru, čelně se střetl s dalším autem
idnes.cz | 10:20:00
Špatnou odbočku si na cestě za nákupy vybral ve čtvrtek šestaosmdesátiletý řidič na okraji Brna. Místo u obchodního centra se ocitl v protisměru na rušné výpadovce. Tam se čelně srazil s přijíždějícím autem.


Dva lidé zemřeli po nárazu auta do stromu, tři psy hasiči vyprostili živé
idnes.cz | 10:14:00
Tragická dopravní nehoda se stala ve čtvrtek odpoledne na silnici I/34 mezi Hlinskem a Poličkou. Osobní auto na rovném úseku narazilo do stromu. Řidiči se spolujezdkyní nepomohl ani záchranářský vrtulník, svým zraněním na místě podlehli.


Hledá se pět kontrolorů České televize. Bude to naposledy postaru?
iHned.cz | 10:24:00
Už je to tu zase. Poslanci si tipují vhodné lidi, kteří by doplnili současnou Radu České televize. Na jaře se volba nepovedla, teď už by mělo všechno klapnout. Ne že by poslanci hořeli láskou ke Kavčím horám, ale vypadá to, že nastaly trable v ráji....


Myslíte si, že inflace je moc vysoká? Tak to netušíte, co ještě přijde, píšou ekonomové
iHned.cz | 08:55:00
Ceny v Evropě nebo ve Spojených státech rostou nejrychleji za mnoho desítek let. Česko, kde meziroční inflace překročila 14 procent, patří v tomto ohledu k vůbec nejhorším zemím v Evropské unii. Podle odhadů většiny ekonomů by sice v příštích zhruba...


Kdybych tušila, že se ze mě ve stáří stane tulák. Babička s vnukem utekla do Kyjeva, teď řeší, co bude dál
iHned.cz | 08:34:00
KYJEV, OSMDESÁTÝ PRVNÍ DEN VÁLKY, neděle 15. května 2022 Pušču-Vodycu tvoří několik výškových budov v borovém lese. Je to něco jako kyjevská čtvrť, která je ve skutečnosti spíše samostatnou vesnicí. Od okraje Kyjeva to bylo asi půl hodiny jízdy...


Hvězdy Panství Downton mají prvního potomka. Narození rok tajili
revue.idnes.cz | 10:30:00
Herečka Laura Carmichaelová (35), známá především z britského seriálu Panství Downton, více než rok utajovala, že je matkou. Podle deníku The Sun přivedla loni v březnu na svět chlapečka. S partnerem a hereckým kolegou Michaelem Foxem (33) mu dali jméno Luca.


Všechny sprosťárny jsem znal už předtím, říká dětská hvězda filmu Vyšehrad
revue.idnes.cz | 09:00:00
Jakub Jenčík je dětskou hvězdou fotbalové komedie Vyšehrad: Fylm. První zkušenost před kamerou, a už jako devítiletý při natáčení slyšel takovou kadenci sprostých slov a zažil tolik situací, že by sociálka v normálním životě šílela. Jak těžké to bylo pro něj i pro rodiče? A kde se tenhle malý herecký talent zničehonic vyloupl?


Divadelní Flora: Češky hrají ukrajinské uklízečky i jejich zaměstnavatelky
bleskove.cz | 10:45:00
Inscenaci inspirovaly rozhovory s ukrajinskými uklízečkami, účinkují v ní Táňa Malíková, Martina Jindrová a Anita Krausová.


Divadelní Flora: Češky hrají ukrajinské uklízečky i jejich zaměstnavatelky
pikant | 10:45:00
Inscenaci inspirovaly rozhovory s ukrajinskými uklízečkami, účinkují v ní Táňa Malíková, Martina Jindrová a Anita Krausová.


Video: Ze zákulisí formule 2 a formule 3 v Barceloně
Auto.cz | 11:59:00
Ve Španělsku se kromě F1 opět pojedou také šampionáty formule 2 a formule 3


BMW M4 CSL oficiálně: Řidičská nirvána pro tisícovku vyvolených
Auto.cz | 10:51:00
Značka BMW M si ke svému 50. výročí od založení naděluje specialitku v podobě modelu M4 CSL. Slibuje ideální mix staré školy, moderních technologií a především jízdního požitku.


Tesla přestala na Cybertruck přijímat objednávky z Evropy a Číny
Auto.cz | 09:56:00
Rezervací elektrického pick-upu Cybertruck je tolik, že Tesla přestává přijímat nové. Týká se to zatím jen některých zemí či oblastí. Vůz se přitom stále nevyrábí.


Kde přesně probíhal paravýcvik Gabčíka a Kubiše? Seriál Bestie Heydrich odkrývá málo známá fakta o atentátu
lidovky.cz | 11:00:00
Seriál začíná na počátku 40. let, pár měsíců po okupaci českých zemí, kdy nacistická vojska (zatím) úspěšně postupují válečnou Evropou. Říšský protektor von Neurath je Hitlerem shledán slabým, brzy ho v Praze nahradí schopnější a krutější pohlavár Třetí říše – Reinhard Heydrich. V jakém stavu je teď protinacistický odboj?


Jak funguje „Uber pro dělostřelce“? Tohle se děje v pozadí válečné revoluce s přispěním Elona Muska
lidovky.cz | 10:30:00
Je to prosté. Průzkumníci, radarová vozidla či letouny v terénu zjistí pozici nepřítele a dělostřelectvo zahájí palbu. Na dva dny starém snímku je ukrajinské samohybné dělo operující v Charkovské oblasti.


Opičí neštovice evidují po Evropě už i v Kanadě, dovezenou nákazu prověřuje Austrálie
lidovky.cz | 09:46:41
Po zjištění výskytu opičích neštovic v několika evropských zemích z tohoto týdne potvrdila první případy této vzácné nemoci také Kanada. Austrálie má podezření na nákazu u muže, který se vrátil z cesty do Evropy.


Rusové udělali z Donbasu peklo, nesmyslně bombardují úplně vše, popsal Zelenskyj
lidovky.cz | 08:58:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve svém pravidelném videoposelství v noci ze čtvrtka na pátek uvedl, že současná situace na Donbase je kritická. Někdejší průmyslová oblast je zničená tak, že připomíná peklo. Zároveň také zopakoval tvrzení, že se i nadále ruští vojáci snaží zabít co nejvíce Ukrajinců, čímž se dopouští genocidy.


USA zvažují omezit sankce vůči Bělorusku kvůli vývozu obilí z Ukrajiny
lidovky.cz | 06:57:00
Provoz přístavů na jihu Ukrajiny blokují ruské invazní jednotky a námořnictvo, země tak nemá jak ve velkém vyvážet zemědělské produkty. Spojené státy proto zvažují, že dočasně zruší některé sankce vůči Bělorusku, pokud by umožnilo přes své území vyvážet ukrajinské obilí. Informoval o tom deník The Wall Street Journal.


Boj s covidem Severní Korea zvládá, tvrdí země. Lidí s příznaky je už přes dva miliony
lidovky.cz | 06:47:00
Severní Korea v pátek oznámila, že dosahuje dobrých výsledků v boji proti první potvrzené epidemii nemoci covid-19 v zemi. Přestože země hlásí úspěch ve zvládání epidemie koronaviru, počet lidí s příznaky horečky navzdory tomuto prohlášení překročil dva miliony. I přes šíření nákazy Pchjongjang uvedl, že pokračují zemědělské práce a práce v továrnách. Chystá se i státní pohřeb bývalého generála.


Válka může trvat ještě dlouho, varuje Pentagon. Rusové posilují svou kontrolu na Donbase
lidovky.cz | 06:32:00
Ukrajinská armáda v těchto dnech slaví úspěchy v okolí Charkova, ruští okupanti ale posilují kontrolu na Donbase a stále mají k dispozici značnou část sil nashromážděných před únorovou invazí. Tak hodnotí vývoj války vysoce postavený činitel amerického ministerstva obrany. Varoval, že konflikt ještě může trvat dlouho.


Česko dostane z Bruselu 680 milionů korun pro uprchlíky z Ukrajiny. Peníze získají i další země
lidovky.cz | 06:29:41
ČR dostane z fondů EU téměř 680 milionů korun na pomoc s uprchlíky z Ukrajiny, uvedla Evropská komise. Peníze získají také Polsko, Slovensko, Maďarsko a Rumunsko.


Smrt palestinské reportérky nebude Izrael vyšetřovat, údajně pro to není důvod
lidovky.cz | 06:26:37
Izraelská vojenská policie nebude vyšetřovat smrt reportérky stanice Al-Džazíra. Podle prokuratury k tomu není důvod. Zpravodajka přišla o život minulý týden při izraelské razii na palestinském Západním břehu Jordánu. Izraelská armáda vražednou zbraň identifikovala. Bez spolupráce Palestinců je ale výsledek analýzy nejistý.


Nové důkazy dokládají zabíjení v Buči. Deník zveřejnil videa s ruskými vojáky
aktuálně.cz | 11:15:39
List The New York Times získal videa i svědectví místních o zastřelení skupiny ukrajinských zajatců.


Erdogan se snaží ruskou invazi vytěžit. Při blokování NATO mu jde i o nové stíhačky
aktuálně.cz | 10:21:55
Erdogan se snaží získat pro sebe politické body tím, že zvedne důležitost Turecka ve světě, říká expertka Karolína Lahučká.


Bytová výstavba v Jihočeském kraji v 1. čtvrtletí 2022: zahájena výstavba 561 bytů, dokončeno a zkolaudováno celkem 574 bytů
Kurzy.cz | 11:23:57
V 1. čtvrtletí 2022 byla v kraji zahájena výstavba 561 bytů, dokončeno a zkolaudováno bylo celkem 574 bytů. Meziroční srovnání však ještě mohlo být ovlivněno útlumem, který byl způsoben koronavirovou pandemií. Zahájené byty V České republice byla...


GBPCHF (20.05.2022) - Graf dne
Kurzy.cz | 11:17:54
Zveřejnění zprávy o maloobchodních tržbách ve Spojeném království za duben dnes ráno se ukázalo jako pozitivní překvapení. Zatímco maloobchodní tržby byly v dubnu meziročně nižší o 4,9 %, trh očekával meziroční pokles o 7,1 %. Meziměsíčně maloobchodní ...


Státní tajemník Stašek přijal náměstka zahraničních věcí Kazachstánu, tématem jednání byla relokace českých společností z Ruska do Kazachstánu, či možnosti posílení dodávek ropy z Kazachstánu do Evropy
Kurzy.cz | 11:11:00
Státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí ČR Miloslav Stašek poděkoval R. Vassilenkovi za podporu kandidatury České republiky do Rady


Ministr financí Stanjura odpovídal pro Blesk, jak vláda pomůže lidem v současné situaci co se týká rekordního zdražování
Kurzy.cz | 11:00:00
Datum vydání: 20.05.2022 | Zdroj: Blesk.cz


Německo - výrobní ceny v dubnu rostly o 33,5% a jsou nejvyšší od r. 1949
Kurzy.cz | 10:45:56
Německý statistický úřad oznámil, že index výrobních cen za duben zaznamenal meziroční růst o 33,5% a to především kvůli dalšímu zdražování energií a negativní vlivy konfliktu na Ukrajině. Dubnový růst je nejvyšším od začátku sledování dat v roce 1949.


Není to „Tesla nebo GM“. Investujeme do přelomových technologií a neměníme pozice podle posledních inflačních čísel - Winton
Kurzy.cz | 10:42:27
Šéf akciového výzkumu společnosti Ark Invest Brett Winton hovořil na Bloombergu o tom, že některé technologické společnosti s dobrým výhledem se nyní dají koupit za atraktivní ceny (viz první část rozhovoru).


Energetická krize: České firmy chtějí obnovitelné zdroje a energetické úspory
Kurzy.cz | 10:39:23
Domácnosti i firmy, včetně velkých výrobních podniků, se doslova vrhly na investice do energetických úspor a obnovitelných zdrojů. Na uhlíkovou neutralitu se ohlíží také banky, které jsou dnes mnohem ochotnější tyto projekty spolufinancovat.


Jaké jsou ekonomické vyhlídky eurozóny? ECB je každopádně odhodlána plnit závazek cenové stability a snížit inflaci zpět na dvě procenta.
Kurzy.cz | 10:36:53
Vzhledem k nedávnému zhoršení hospodářské situace v souvislosti s pandemií covid-19 a válkou na Ukrajině zůstává ohledně stability ekonomik devatenácti zemí eurozóny mnoho otazníků. v zemích, Začátkem května se Philip Lane, hlavní ekonom […]


MŠMT: Ministr Gazdík představil svůj tým poradců
Kurzy.cz | 10:35:00
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Gazdík dnes představil tým odborníků, se kterými se bude radit o budoucnosti českého školství. „Jsou to experti z různých oborů a oblastí, kteří mají nadhled a přinášejí školství potřebné podněty. Na změny v...


ČEZ: Premiér potvrdil zvažované vládní intervence. Rozdělení s odkupem by bylo velmi drahé
Kurzy.cz | 10:33:37
Premiér Fiala v dnešních HN potvrdil, že vláda uvažuje o “restrukturalizaci” ČEZ. Rozdělení firmy na dvě části, z nichž do jedné by stát majetkově zasáhnul a vytlačil z ní minoritní majitele, je podle něj jedna ze zvažovaných možností.


Česká elektrotechnická firma otevírá pobočku na středozápadě USA
Kurzy.cz | 10:33:05
ČESKÁ ELEKTROTECHNICKÁ FIRMA OTEVÍRÁ POBOČKU NA STŘEDOZÁPADĚ USA Firma DCT Czech, která se specializuje na mycí zařízení pro elektrotechnický průmysl, otevírá svou první zahraniční kancelář, laboratoř a democentrum v USA. S...


Snížení úrokové sazby čínské centrální banky přes noc povzbudilo sentiment
Kurzy.cz | 10:27:30
Akciové indexy v USA a Evropě včera mírně oslabovaly, kdy ještě doznívalo vstřebávání předchozích špatných výsledků Targetu a Walmartu a také noční výsledky CISCO (-14%), které ukázaly na problémy s dostupností IT komponentů kvůli lockdownům Číně, to se&h


Ranní okénko - Spotřebitelská nálada v eurozóně zůstane na bodu mrazu
Kurzy.cz | 10:17:18
Dnešek před pár minutami odstartoval vývoj cen německých výrobců. Meziroční přírůstek překonal i nejčernější očekávání trhu a opět se ukazuje, že jak výrobní, tak následně spotřebitelská inflace, bude ustupovat pomaleji než se čekalo.


Produkce ropy v EU27 dlouhodobě klesala: oproti roku 2015 se jedná o pokles o 28,9%
Kurzy.cz | 10:12:18
Dovoz ropy do evropských zemí mnohonásobně převyšuje vlastní produkci. Produkce ropy v Evropské unii se v roce 2021 dále snižovala a dosáhla hodnoty 17,8 mil. tun. Proti roku 2015 se jedná o pokles o 28,9%. Rekordně nízká produkce byla reakcí na oslabe...


Tesla: Třetí největší akcionář vyzývá automobilku k odkupu vlastních akcií za 15 mld. USD
Kurzy.cz | 10:11:53
Miliardář Leo Koguan, který sám sebe označuje za třetího největšího akcionáře automobilky Tesla, volá po tom, aby automobilka vyhlásila v tomto a v příštím roce odkup vlastních akcií za 5 a následně 10 mld. USD.


V Bruselu jednají ministři pro rozvoj o uprchlické a potravinové krizi vyvolané válkou na Ukrajině
Kurzy.cz | 10:08:55
Formální zasedání ministrů pro rozvoj (FAC/DEV) se uskutečňuje zpravidla jednou za půl roku. Za předsednictví Francie proběhne 20. května (za českého se předpokládá 28. listopadu).
Hlavním bodem programu jsou globální dopady války na Ukrajině zejména n...


Americké akcie uzavřely níž, Dow Jones klesl o 0,75 %
Kurzy.cz | 10:08:07
V závěru obchodování na Newyorské burze Dow Jones klesl o 0,75 % na 52týdenní minimum, index S&P 500 se propadl o 0,58 % a index NASDAQ Composite ztratil 0,26 %. Největší výkon z indexu Dow Jones dnes podala UnitedHealth Group Incorporated, která...


Průzkum: Lidé se přestávají bát uzavírat úvěrové produkty přes internet
Kurzy.cz | 10:06:48
V době koronavirové pandemie se většina sjednávání finančních produktů přesunula na internet. Z průzkumu společnosti B3 Technology, která sdružuje šest realitních portálů vyplývá, že stále roste procento klientů, kteří jsou ochotni uzavřít hypoteční úvěr&


Technická analýza páru BTC/USD na 20. května 2022
Kurzy.cz | 10:06:06
Zprávy z krypto průmyslu: Terraform Labs a Do Kwon se po kolapsu ekosystému Terra potýkají s čím dál většími právními problémy. Po prvních zprávách o možném slyšení v Kongresu a vyšetřování jednotkou pro finanční kriminalitu Grim Reapers se nyní krypto&he


Colt CZ: První kvartál naznačí rekordní rok - Odhady výsledků
Kurzy.cz | 09:56:33
Očekávané výsledky hospodaření: Výsledky společnosti Colt CZ Group SE (dříve Česká
zbrojovka – CZG) za první kvartál tohoto roku podle nás podstatně vzrostly
v meziročním srovnání. Očekáváme růst tržeb o 62 % y/y a zisku EBITDA o 56
%. Za tímto vysokým...


České „AIRBnB pro karavany“ se rozjíždí v Polsku
Kurzy.cz | 09:20:50
Startu České „Airbnb pro karavany“ se rozjíždí v Polsku Startup Campiri, který digitálně propojuje zájemce o půjčení karavanu s jejich majiteli a půjčovnami, se po rozjezdu na českém trhu velmi dynamicky rozšiřuje také v Polsku. Na.


V Královéhradeckém kraji se 24. května představí vlak na vodíkový pohon
Kurzy.cz | 09:00:00
V úterý 24. května 2022 se v Hradci Králové představí první a jediný vlak na vodíkový pohon uvedený do běženého provozu. Přijďte se seznámit s vlakem budoucnosti, s nulovými emisemi a nízkou hlučností.


České a estonské start-upy se setkaly v Tallinnu
Kurzy.cz | 08:49:00
S cílem propojit českou a estonskou start-upovou scénu uspořádalo Velvyslanectví České republiky v Estonsku ve dnech 18. a


Přímé letecké spojení mezi ČR a Kazachstánem znovu v provozu od 12. června 2022
Kurzy.cz | 08:28:00
Letecká společnost Fly Arystan, dceřiná lowcost divize kazachstánského národního leteckého přepravce Air Astana, spouští od 12.


Čína je dobrá. Ale v kradení, uvedl ředitel NASA o konkurenčním vesmírném průmyslu
Euro | 10:05:18
Ředitel americké vesmírné agentury NASA Bill Nelson označil Čínu za dobrého zloděje. Reagoval tím na dotaz zástupce Alabamy. Ten narážel na podobnost čínských a amerických raketových technologií. Šéf NASA zároveň uznal, že konkurenti z Číny mají za sebou i řadu působivých věcí. Zmínil například úspěšnou misi na Mars či pokračující výstavbu vlastní kosmické stanice.


Bývalý německý kancléř Schröder se rozhodl skončit v dozorčí radě ruské Rosněfti
Hospodářské noviny | 13:23:00
Někdejší německý kancléř Gerhard Schröder se rozhodl skončit v dozorčí radě ruské státní ropné společnosti Rosněfť. Firma v pátek oznámila, že jí Schröder sdělil, že nemůže mandát v dozorčí radě dále vykonávat. Oznámení přišlo jen den poté, co...


Roblox se stává největší mobilní hrou z hlediska příjmů. Kam porostou její akcie?
Hospodářské noviny | 13:07:00
Téma videoher se stalo velmi naléhavým, zejména po vypuknutí pandemie covid-19. S tím, jak se jednotlivci stáhli více do svých domovů, se zrychlila vlna digitalizace. Hlavním zdrojem zábavy během uzavírání se staly videohry a streamovací platformy....


Ani nevědí, na co mají nárok. Pardubická univerzita pomůže ukrajinským matkám a těhotným ženám
Hospodářské noviny | 12:41:00
Ukrajinské matky s malými dětmi a těhotné ženy, které do Česky uprchly před válečným konfliktem, mají možnost bezplatného poradenství na Univerzitě Pardubice. Na fakultě zdravotnických studií získají bezplatnou pomoc ohledně těhotenství a následné...


Kreml utahuje kohouty. Gazprom od soboty přeruší vývoz plynu do Finska
Hospodářské noviny | 12:36:00
Ruská plynárenská společnost Gazprom od sobotního rána přeruší vývoz plynu do Finska. Oznámila to v pátek finská společnost Gasum, která je státním velkoobchodem s plynem. O přerušení vývozu ji v pátek informoval Gazprom, uvedla agentura Reuters....


Nejdražší prodané auto všech dob. Na soukromé aukci se za 135 milionů eur vydražil vzácný Mercedes-Benz
Hospodářské noviny | 12:13:00
Mimořádně vzácný exemplář závodního automobilu Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut z roku 1955 se na soukromé aukci prodal za 135 milionů eur (3,3 miliardy korun). Stal se tak nejdražším prodaným automobilem všech dob, oznámila automobilka. Na světě...


HN Starosta: Jak bude vypadat „Marshallův plán“ pro vesnici a jsou Češi v Evropské unii jen kvůli penězům?
Hospodářské noviny | 12:05:00
Babišovi jsem dělala Kalouska, nové vládě budu dělat evropského úředníka, říká v dalším díle podcastu HN Starosta Rut Bízková, zakladatelka Institutu pro společnost 4.0 a bývalá ministryně životního prostředí. Vkládaný objekt typu Podcast: HN...


Hledá se pět kontrolorů České televize. Bude to naposledy postaru?
Hospodářské noviny | 10:24:00
Už je to tu zase. Poslanci si tipují vhodné lidi, kteří by doplnili současnou Radu České televize. Na jaře se volba nepovedla, teď už by mělo všechno klapnout. Ne že by poslanci hořeli láskou ke Kavčím horám, ale vypadá to, že nastaly trable v ráji....


V italské televizi se poprali hosté kvůli vyhazovu proputinovského dirigenta
revue.idnes.cz | 13:13:00
S ruským dirigentem Valerijem Gergijevem, který neodsoudil invazi na Ukrajinu a podporuje dlouhodobě rozhodnutí prezidenta Vladimira Putina, ukončil spolupráci milánský operní dům La Scala. V italské televizi se kvůli rozdílným názorům na odvolání umělce poprali hosté pořadu Maurizio Costanzo Show.


Na všechny své šaty bych potřebovala nový dům, vtipkuje Helena Vondráčková
revue.idnes.cz | 12:00:00
Helena Vondráčková přiznala, že vlastní tolik šatů, že by na ně skoro potřebovala celý nový dům. Zpěvačka v rozhovoru pro iDNES.cz také prozradila, kdo je její vrchní módní návrhářkou. Popsala také, při čem si ráda odpočine a jakou „vychytávku“ si kdysi do kuchyně přivezla z NDR.


Režisér za něj položil život. V Cannes měl premiéru film z obléhaného Mariupolu
bleskove.cz | 13:08:00
Litevského dokumentaristu zavraždili ruští nebo proruští separatisté. Tělo i natočené záběry z obléhaného města vyvezla jeho snoubenka.


Přijdou velmi silné bouřky, varují meteorologové
ČT24 | 12:24:13
Bouřky, které v pátek zasáhnou Česko, budou v západní polovině země velmi silné. Vítr při nich může v poryvech dosáhnout rychlosti kolem devadesáti kilometrů v hodině. Upozornil na to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), který tak rozšířil své předchozí varování před velmi silnými bouřkami ze tří krajů na severozápadě země na celé Čechy.


Audi RS 3 Sportback – Dokonalý hot-hatch?
Auto.cz | 12:59:00
Předchozí „er-es trojka“ byla úchvatné auto, Audi se přesto povedlo novou generaci posunout na další úroveň.


Odmítaní cizinci vymysleli nový německý národní pokrm, popisuje historii döneru vrchní kebabolog
Respekt | 12:18:47
Se sociologem Eberhardem Seidelem o tom, jak vznikl v Berlíně populární fast food a která jídla mu nyní začínají konkurovatRoblox se stává největší mobilní hrou z hlediska příjmů. Kam porostou její akcie?
iHned.cz | 13:07:00
Téma videoher se stalo velmi naléhavým, zejména po vypuknutí pandemie covid-19. S tím, jak se jednotlivci stáhli více do svých domovů, se zrychlila vlna digitalizace. Hlavním zdrojem zábavy během uzavírání se staly videohry a streamovací platformy....


Ani nevědí, na co mají nárok. Pardubická univerzita pomůže ukrajinským matkám a těhotným ženám
iHned.cz | 12:41:00
Ukrajinské matky s malými dětmi a těhotné ženy, které do Česky uprchly před válečným konfliktem, mají možnost bezplatného poradenství na Univerzitě Pardubice. Na fakultě zdravotnických studií získají bezplatnou pomoc ohledně těhotenství a následné...


Kreml utahuje kohouty. Gazprom od soboty přeruší vývoz plynu do Finska
iHned.cz | 12:36:00
Ruská plynárenská společnost Gazprom od sobotního rána přeruší vývoz plynu do Finska. Oznámila to v pátek finská společnost Gasum, která je státním velkoobchodem s plynem. O přerušení vývozu ji v pátek informoval Gazprom, uvedla agentura Reuters....


Nejdražší prodané auto všech dob. Na soukromé aukci se za 135 milionů eur vydražil vzácný Mercedes-Benz
iHned.cz | 12:13:00
Mimořádně vzácný exemplář závodního automobilu Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut z roku 1955 se na soukromé aukci prodal za 135 milionů eur (3,3 miliardy korun). Stal se tak nejdražším prodaným automobilem všech dob, oznámila automobilka. Na světě...


HN Starosta: Jak bude vypadat „Marshallův plán“ pro vesnici a jsou Češi v Evropské unii jen kvůli penězům?
iHned.cz | 12:05:00
Babišovi jsem dělala Kalouska, nové vládě budu dělat evropského úředníka, říká v dalším díle podcastu HN Starosta Rut Bízková, zakladatelka Institutu pro společnost 4.0 a bývalá ministryně životního prostředí. Vkládaný objekt typu Podcast: HN...


Nejdražší auto světa: Mercedes se nechal přesvědčit k prodeji za 3,3 miliardy
Auto-iDNES.cz | 11:14:00
Mimořádně vzácný exemplář závodního automobilu Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut z roku 1955 se na soukromé aukci prodal za 135 milionů eur (3,3 miliardy Kč). Stal se tak nejdražším prodaným automobilem všech dob, oznámila automobilka.


Putin zítra vypne plyn Finsku. Přihláška do NATO odpojení uspíšila, Finsko ale zejména odmítá platit rubly, na rozdíl od italských či německých podniků
Kurzy.cz | 13:50:27
Po Polsku a Bulharsku je Finsko další zemí, kterou Kreml odpojí od dodávek ruského plynu. Už zítra, Finský státní plynárenský podnik Gasum v týdnu varoval, že k zastavení ruských dodávek může brzy dojít.


Teprve novela nového stavebního zákona konečně pomůže i stavebníkům rodinných domů
Kurzy.cz | 13:48:50
ČKAIT: Teprve novela nového stavebního zákona konečně pomůže i stavebníkům rodinných domů Dostupnost bydlení. Vyřešení bytové krize. Vysoké ceny bytů. Tyto argumenty soustavně používají zastánci ve prospěch nového stavebního zákona (NSZ).


Technická analýza páru GBP/USD na 20. května 2022
Kurzy.cz | 13:41:22
Technický výhled trhu: Pár GBP/USD se odrazil od lokálního minima na hladině 1,2328 a býci prorazili nejbližší intradenní technickou rezistenci na hladině 1,2411. Na technické rezistenci, která se nachází na hladině 1,2511 (případný průraz nad tuto&hellip


Slunce svítí nad obzorem, po mracích ani památky a ve vzduchu je konečně cítit léto - uspořádejte si piknik s vychytávkami
Kurzy.cz | 13:30:47
Chcete si také vychutnat svůj kousek oázy v rozpáleném městě? Do koše sbalte připravené dobroty, zavolejte přátelům a vydejte se na společný piknik. K dokonalému stolování pod širým nebem vám chybí už jen pomocníci přenosný chladící box, přenosný gril či


EUR/USD: analýza indikátorů na 20. května 2022
Kurzy.cz | 13:11:54
Analýza trendu (obr. 1). V pátek může cena klesat od úrovně 1,0582 (zavírací cena včerejšího denního svícnu) k úrovni retracementu 23,6 % na ceně 1,0546 (žlutá tečkovaná linie). Po otestování této značky může prodloužit pohyb nahoru k cílové úrovni&hellip


Bitcoin 2022 není jen konference, je to něco neuvěřitelného. Jak vypadá největší krypto akce na světě?
Kurzy.cz | 12:36:59
Bitcoin 2022 není jen konference, je to něco neuvěřitelného. Nikde jinde se nesetká tolik zástupců „krypto-smetánky“, speakrů, vystavovatelů a krypto fanoušků na jednom místě. Jak vypadá největší krypto akce na světě? Svou zkušenost v rozhovoru pro Rok...


Technická analýza páru ETH/USD na 20. května 2022
Kurzy.cz | 12:35:03
Zprávy z krypto průmyslu: Podle ministra průmyslu a obchodu Ruské federace Denise Manturova Rusko dříve či později legalizuje kryptografické platby. Vláda země zkoumá různé varianty týkající se přijímání kryptoměn v roce 2022, zatím ale finální podobu&hel


Víte, co je Gerasimova doktrína?
Kurzy.cz | 12:32:48
Dá se předpokládat, že ruská armáda přijala Gerasimovu doktrínu za svou někdy kolem roku 2010. Rusko tedy již více jak dvanáct let válčí s celým světem. Základním vtipem je, že válka podle této doktríny nemusí být vedena vojenskými prostředky.


Týdenní přehled dění v EU ve dnech 23. – 29. května 2022
Kurzy.cz | 12:29:42
Shrnutí nejdůležitějších událostí Evropská komise na svém zasedání 25. května představí mimo jiné Návrh směrnice o navracení a konfiskaci majetku a Návrh rozhodnutí Rady o doplnění oblastí trestné činnosti stanovených v čl. 83 odst. 1 SFEU o vyhýbání s...


12.h - Evropa dnes roste díky poklesu sazeb v Číně, BCPP opět tažena ČEZem, měny vyčkávají, ropa a zlato též
Kurzy.cz | 12:29:12
Evropské akciové trhy dnes výrazněji rostou. Pozitivní nálada je v podstatě všeobecná a táhne ji sektor základních surovin. V poklesu je pouze sektor domácích potřeb. Růst je s největší pravděpodobností především technického charakteru.


Valonsko – hlavní belgický region biotechnologického průmyslu - působí zde více než 140 biotechnologických společností
Kurzy.cz | 12:09:00
Belgie je významnou zemí pro biotechnologické obory v rámci celé Evropské unie. Působí zde více než 140 biotechnologických společností


Finsko přijde o ruský plyn, Gazprom od sobotního rána přeruší dodávky
Eurozpravy-zahraniční | 13:07:00
Ruská plynárenská společnost Gazprom od sobotního rána přeruší vývoz plynu do Finska. Oznámila to dnes finská společnost Gasum, která je státním velkoobchodem s plynem. O přerušení vývozu ji dnes informoval Gazprom, uvedla agentura Reuters.


Benzin na čerpacích stanicích na Slovensku dosáhl dalšího cenového maxima
Eurozpravy-zahraniční | 12:42:00
Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 na čerpacích stanicích na Slovensku vystoupila minulý týden na rekordních 1,777 eura (43,90 Kč). Litr nafty se udržel těsně pod hranicí 1,80 eura (44,50 Kč). Vyplývá to z dnešních údajů slovenského statistického úřadu. Slovensko na rozdíl od České republiky či Maďarska nezavedlo opatření na zlevnění pohonných hmot.


V Belgii budou moci do Evropského parlamentu volit už šestnáctiletí lidé
Eurozpravy-zahraniční | 12:00:00
Belgie snížila hranici pro volby do Evropského parlamentu na 16 let. Ve volbách v roce 2024 budou moci hlasovat nejen mladí Belgičané, ale také občané členských zemí EU nad 16 let s trvalým pobytem v Belgii. Rozhodnutí oznámila ministryně vnitra Annelies Verlindenová, dnes o něm informovala agentura AFP.


Rusko zvažuje zrušení věkových omezení pro zájemce o vojnu
Eurozpravy-zahraniční | 11:24:00
Dolní komora ruského parlamentu se zabývá úpravami zákona, které by znamenaly zrušení věkového omezení pro zájemce o profesionální vojenskou službu. Vyplývá to z informace zveřejněné na webu Státní dumy. Podle stávajících pravidel mohou první smlouvu o práci v ozbrojených silách v Rusku uzavřít pouze ruští občané ve věku od 18 do 40 let a cizinci od 18 do 30 let.


Znásilněná devítiletá trojčata i staří muži. Ukrajinci u Charkova odkryli nové hrůzy
lidovky.cz | 13:51:00
Z osvobozeného území u východoukrajinského Charkova denně přichází desítky zpráv o znásilnění. Ruští vojáci páchají sexuální násilí na dětech, ženách i mužích. Bližší informace o tom na síti Telegram poskytla ukrajinská ombudsmanka Ljudmila Denisovová.


Gazprom zastaví od soboty vývoz plynu do Finska, země na něm ale není závislá
lidovky.cz | 13:07:00
Finsko bude od soboty po Polsku a Bulharsku další zemí, která se bude muset obejít bez dodávek ruského plynu. Plynárenská společnost Gazprom oznámila od sobotního rána přerušení vývozu. Na Finsko to však z ekonomického pohledu nebude mít zásadnější vliv.


Celé Česko zasáhnou odpoledne a večer silné bouřky s krupobitím, výstraha platí do sobotního rána
lidovky.cz | 13:05:06
Silné až velmi silné bouřky doprovázené zejména nárazy větru kolem 70 až 90 kilometrů v hodině zasáhnou dnes odpoledne a v noci celé Česko. Naprší v nich až 30 milimetrů a může je doprovázet krupobití. Ve výstraze to v pátek oznámil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Útočník v Norsku pobodal několik lidí, jeden ze zraněných je v kritickém stavu
lidovky.cz | 12:45:00
Útočník na jihovýchodě Norska pobodal nejméně čtyři lidi, jeden je raněný těžce, tři lehce. Policisté „předpokládaného pachatele“ zadrželi zhruba hodinu po začátku incidentu. Zpacifikovali ho lidé na místě, kterým pomohli hasiči. Později policie upřesnila, že útočník a jedna z obětí jsou manželé, jejich rodina pochází ze Sýrie.


Opičí neštovice se šíří v Evropě. Před nákazou varují už i čeští odborníci
lidovky.cz | 12:43:00
Státní zdravotní ústav vyzval české lékaře, aby při diagnostice lidí s příznaky neštovic zvažovali, jestli se nejedná o vzácné opičí neštovice. Ty se sice vyskytují zejména v Africe, v posledních dnech se však toto virové onemocnění začalo šířit i v Evropě. V Česku se podle ústavu zatím žádný případ neobjevil.


Mastercard spouští placení úsměvem nebo otiskem prstu. Sklízí ale kritiku
lidovky.cz | 12:03:05
Společnost Mastercard spustila pilotní projekt, díky němuž budou moci držitelé jejích karet povolovat platby pouze skrze otisk prstu či třeba úsměv. Technologie biometrického ověřování plateb ale čelí kritice. Problematické totiž může být shromažďování a nakládání s velice citlivými osobními údaji klientů.


Neviděl jste někdo Piráty? Strana to ve vládě dotáhla až na hranu vypadnutí ze sněmovny
lidovky.cz | 12:00:00
Na sklonku loňské zimy byly preference Pirátů na vrcholu: podporovalo je dvaadvacet procent voličů. Z jezdců z neznáma se náhle stal lídr trhu, žádný politický projekt neměl větší podporu. Ivan Bartoš předstihl Andreje Babiše a slogan „Bartoš for premiér“ náhle nebyl jen snem pirátského mládí.


Muži jdoucí v řadě na popravu. Nové záběry prokazují ruské vraždění v Buči
lidovky.cz | 11:16:00
Deník The New York Times přinesl dosud nejpřímější důkazy o válečných zločinech Rusů na Ukrajině. Na nově zveřejněných záběrech, které list získal, popravují ruští vojáci v Buči nejméně osm ukrajinských mužů. Ruští představitelé se k incidentu odmítli vyjádřit.


Radovan Vávra: Je třeba dokončit privatizaci! ČEZ bych rozdělil a část prodal, být střadatelem je smrt
Reflex | 13:30:00
Známý investiční poradce a bankéř Radovan Vávra, který naučil hodně Čechů zacházet s cennými papíry a jinými investice v debatním speciálu Tři mačety prohlásil, že programem Česka musí být dokončit transformaci započatou v devadesátých letech. Současně řekl, že od té doby celá ekonomika a společnost zatuhla v moři regulací a vyhlášek, které brání normálnímu rozvoji. Program deregulací a liberalizací musí být logickou reakcí na tuto situace.


Jak je možné, že ruský rubl i přes sankce sílí? Protože jsou sankce špatně nastavené
Reflex | 11:20:00
Sankce proti Rusku po útoku na Ukrajinu nejprve zapůsobily velmi tvrdě a efektivně, když se jim podařilo potopit ruský rubl na historicky nejslabší hodnotu. Jeho kurz se dostal ze 75 až na 140 rublů za dolar. Následně však kvůli intervencím centrální banky kurz korigoval až pod 70 dolarů. Tedy na silnější hodnoty, než byl ve chvíli, kdy Rusko zaútočilo na Ukrajinu. V posledních dnech přitom posilování pokračuje. Rubl dokonce zpevnil pod hranici 63 rublů za dolar, což je nejsilnější kurz k dolaru za poslední dva roky. Vůči euru je rubl dokonce nejsilnější za pět let.


Nejdražší auto na světě: Mercedes-Benz z roku 1955 se prodal za rekordních 3,3 miliardy
Tiscali-zprávy | 13:28:34
Mimořádně vzácný exemplář závodního automobilu Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut z roku 1955 se na soukromé aukci prodal za 135 milionů eur (3,3 miliardy Kč). Stal se tak nejdražším prodaným automobilem všech dob, oznámila automobilka. Na světě existují pouze dva takové vozy.


Počet nakažených dále klesá, hospitalizovaných je nejméně od loňského září
Tiscali-zprávy | 12:17:00
Nových případů nemoci covid-19 v Česku v mezitýdenním srovnání opět ubylo. Laboratoře za posledních sedm dní odhalily 2201 případů nákazy, téměř o 1700 méně než předešlý týden.


Slavný boxer a manžel české herečky horko těžko přežil seskok na Krétu
Tiscali-zprávy | 11:36:52
O kom se říká, že zemřel, bývá dlouho živ. Pro slavného německého boxerského šampiona Maxe Schmelinga to platí se vším všudy. Před 81 lety informovaly agentury, že padl v boji na Krétě, nakonec se ale dožil bezmála stovky.


Český výrobce pian Petrof loni uskutečnil největší prodeje za posledních 13 let
E15-ekonomika | 13:40:00
Rodinná společnost Petrof Hradec Králové, která je předním evropským výrobcem pian a klavírů, loni zvedla tržby o čtvrtinu na 318 milionů korun. Šlo tak o největší prodej za posledních 13 let. Zisk podnik znásobil na 34,5 milionu korun z předloňských 9,9 milionu korun. Letos podnik očekává tržby i zisk nižší. ČTK to na dnešním veletrhu hudebních nástrojů Promuzika v Hradci Králové řekla prezidentka a majitelka Petrofu Zuzana Ceralová Petrofová.


Rusko od soboty přeruší vývoz plynu do Finska
E15-ekonomika | 12:38:00
Ruská plynárenská společnost Gazprom od sobotního rána přeruší vývoz plynu do Finska. Oznámil to finský státní velkoobchodník s plynem Gasum, o přerušení vývozu jej informoval Gazprom.


Křetínského Vesa získá kontrolu nad nizozemskou poštou. Kurz akcií letí nahoru
E15-ekonomika | 12:36:00
Výrazně nahoru vyrazily v pátek dopoledne akcie nizozemské poštovní a logistické společnost PostNL. Důvodem je oznámení, které se objevilo na stránkách Evropské komise. To nejspíš u řady investorů vzbudilo očekávání, že fond Vesa Equity Investment, který vlastní podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, chce celou firmu úplně ovládnout. Podle samotné poštovní firmy však jde jen o technickou záležitost.


Český výrobce pian Petrof loni uskutečnil největší prodeje za posledních 13 let
E15-politika | 13:40:00
Rodinná společnost Petrof Hradec Králové, která je předním evropským výrobcem pian a klavírů, loni zvedla tržby o čtvrtinu na 318 milionů korun. Šlo tak o největší prodej za posledních 13 let. Zisk podnik znásobil na 34,5 milionu korun z předloňských 9,9 milionu korun. Letos podnik očekává tržby i zisk nižší. ČTK to na dnešním veletrhu hudebních nástrojů Promuzika v Hradci Králové řekla prezidentka a majitelka Petrofu Zuzana Ceralová Petrofová.


Rusko od soboty přeruší vývoz plynu do Finska
E15-politika | 12:38:00
Ruská plynárenská společnost Gazprom od sobotního rána přeruší vývoz plynu do Finska. Oznámil to finský státní velkoobchodník s plynem Gasum, o přerušení vývozu jej informoval Gazprom.


Křetínského Vesa získá kontrolu nad nizozemskou poštou. Kurz akcií letí nahoru
E15-politika | 12:36:00
Výrazně nahoru vyrazily v pátek dopoledne akcie nizozemské poštovní a logistické společnost PostNL. Důvodem je oznámení, které se objevilo na stránkách Evropské komise. To nejspíš u řady investorů vzbudilo očekávání, že fond Vesa Equity Investment, který vlastní podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, chce celou firmu úplně ovládnout. Podle samotné poštovní firmy však jde jen o technickou záležitost.


Lišče vypadlo z nory nad skálou u Dolského mlýna. Dostalo druhou šanci na život
Denik.cz | 11:53:00
Zajímavý, malý, chlupatý a kňučící nález učinili turisté v sobotu 14. května nedaleko Dolského mlýna u Jetřichovic na Děčínsku. V podmáčené trávě u malé studánky pod skalní stěnou leželo bezvládné malé zvíře. Při dotyku reagovalo kňučením, ale nebylo schopné většího pohybu. Zavolali tedy na krizový telefon Správy Národního parku s informací o nálezu.


Hvězda osmdesátek Sandra roztancovala Olomouc, Michal David nezůstal pozadu
Denik.cz | 11:41:00
/FOTOGALERIE/ Německá popová hvězda osmdesátých let, zpěvačka Sandra roztancovala davy fanoušků u olomoucké Šantovky, kde si ve čtvrtek večer užívaly její jediné letošní vystoupení v České republice. Na dvojkoncertě s hitmakerem Michalem Davidem zároveň oslavila své šedesátiny.


Jako z Hvězdných válek. Muž sestrojil stíhačku z filmu, chce pomoci Ukrajině
Denik.cz | 11:30:00
Stroj jako z předaleké galaxie. Stíhačka X-wing, známá z legendárních Hvězdných válek, rozhodně nevypadá jako cokoliv pozemského. Jedna však nedávno vznikla ve zcela pozemské garáží. A podle jejího tvůrce je připravena pomoci v boji proti zlu.


Zvěrstva v Buče: Zabíjení civilistů ruskými vojáky prokazují nové důkazy
Denik.cz | 10:59:00
Na dvou videích jsou vidět ruští výsadkáři, jak vedou s namířenými zbraněmi několik mužů ulicí města Buča na předměstí Kyjeva. Někteří z těchto ukrajinských zajatců jsou přikrčení, drží se za opasky těch, kteří jdou před nimi. Jiní mají ruce nad hlavou. Podle svědectví místních a záběrů získaných listem The New York Times (NYT) ruští vojáci těchto nejméně osm mužů 4. března zastřelili, čímž se zřejmě dopustili válečných zločinů.


Muž v Norsku pobodal čtyři lidi včetně své manželky. Policie ho zadržela
Denik.cz | 10:46:00
Útočník na jihovýchodě Norska pobodal nejméně čtyři lidi, jeden je raněný těžce, tři lehce. Policisté "předpokládaného pachatele" zadrželi zhruba hodinu po začátku incidentu. Později policie upřesnila, že útočník a jedna z obětí jsou manželé, jejich rodina pochází ze Sýrie.


Zkrácený úvazek má jen minimum Čechů. Vláda popsala, jak to změní
Denik.cz | 10:30:00
Slibovaná úleva pro zaměstnavatele na odvodech z pojistného, která má pomoci některým ohroženým skupinám lidí na trhu práce, dostala přesnější obrysy. Firmám by se v případě zaměstnání pracovníka na zkrácený úvazek, tedy na osm až 32 hodin týdně, měly odvody na sociální pojištění snížit o pět procent. Celkem by tak firmy měly ročně ušetřit 1,9 až 3,2 miliardy korun. Detaily nového opatření se již objevily ve legislativní knihovně vlády.


Festivaly mají problém s ubytováním účinkujících. Hotely zaplnili uprchlíci
Denik.cz | 10:23:00
S nadcházející letní sezónou se blíží také velké kulturní festivaly. Po dvou letech covidových nejistot se pořadatelé vrací k velkoformátovým akcím s účinkujícími z celého Česka i ze zahraničí. Někde ale narážejí na problém, obvyklé ubytovací kapacity se nečekaně zaplnily. 


Nemusíme líbat Putinovu řiť, řekl ruský zpěvák. Po koncertu přišla policie
idnes.cz | 15:48:00
Lídr populární ruské rockové skupiny DDT Jurij Ševčuk se dostal do problémů kvůli svým slovům, že „vlast není Putinova řiť, kterou je potřeba líbat“. Výrok o Rusku a prezidentovi země Vladimiru Putinovi pronesl na středečním koncertu v Ufě. Hned po koncertu přišla do zákulisí sálu za zpěvákem policie a sepsala s ním protokol o přestupku, uvedl zpravodajský web stanice Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda.


Hasiči v Chebu ukázali nové garáže, plánovali je už od devadesátých let
idnes.cz | 15:11:00
Nový objekt garáží pro výjezdovou techniku převzali v pátek profesionální hasiči v Chebu. Stavba vyrostla v areálu chebské stanice v ulici 17. listopadu na místě původních garáží, které už nevyhovovaly a bylo nutné je zbourat.


Akcie ČEZ letí vzhůru, reagují na zprávy o možném rozdělení firmy
idnes.cz | 14:59:00
Akcie polostátní společnosti ČEZ kótované na pražské burze jsou nejvýše od roku 2008, jen za posledních pět dní jejich cena narostla zhruba o 8,5 procenta. Jde o bezprostřední reakci na informace, které prosakují do veřejného prostoru ohledně možného rozdělení firmy na dvě části. Stát by v takovém případě musel vykoupit minoritní akcionáře za vyšší než tržní ceny.


Na weby ŘSD zaútočili profesionálové, útočníka známe, uvedl úřad
idnes.cz | 14:50:00
Kybernetický útok, kvůli kterému jsou od úterý mimo provoz webové stránky Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) i server s dopravními informacemi Dopravniinfo.cz, byl na profesionální úrovni. Šlo o ransomware, který zašifroval data. Uvedl to v pátek Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnosti (NÚKIB) s tím, že zná útočníka, nyní jej ale nezveřejní.


VIDEO: V krematoriu vypadl proud, z komínů se valil hustý černý dým
idnes.cz | 14:47:00
Černý kouř jako z parní lokomotivy stoupal dopoledne z libereckého krematoria. Na vině byl podle města krátký výpadek proudu. Budovu a obě pece následně zkontrolovali hasiči.


Rodáka Formana uctí v Čáslavi promítání jeho filmů i ochutnávka doutníků
idnes.cz | 14:26:00
Středočeská Čáslav nemohla nechat letošní devadesáté výročí narození legendy světové kinematografie bez náležitě složené poklony. Od pátku do neděle hostí 1. ročník Formanova filmového festivalu. Ten je kromě milovníků filmů určený příznivcům hudby, skvělé zábavy nebo doutníků, říká v rozhovoru pro MF DNES Lada Bartošová, mluvčí pořadatelského spolku Formanova Čáslav.


Policie Schillerovou za fotky na Instagramu stíhat nebude. Případ uložila
idnes.cz | 14:26:00
Národní centrála proti organizovanému zločinu nezahájila úkony trestního řízení v souvislosti s propagací bývalé ministryně financí Aleny Schillerové na sociální síti Instagram. Věc takzvaně uložila, uvedl mluvčí centrály Jaroslav Ibehej. Rozhodnutí nyní přezkoumá státní zástupce.


Odpusťte, žádal vdovu souzený ruský voják. Proč jste sem přišli? ptala se
idnes.cz | 14:26:00
Ruský voják Vadim Šišimarin, který se nyní jako vůbec první okupant zpovídá kyjevskému soudu z vraždy ukrajinského civilisty, ve čtvrtek požádal vdovu po své oběti o odpuštění. Tvrdí, že zabíjet nechtěl. Vdova ho však místo toho konfrontovala. „Byl moje všechno, můj ochránce,“ řekla o svém muži, který v mládí údajně sloužil jako bodyguard v rezidenci Leonida Brežněva.


RECENZE: Mekyho posmrtné album je smutné, nikoliv bezvýchodné
idnes.cz | 14:15:00
Album Posledné veci představuje poslední položku diskografie Miroslava Žbirky s novým autorským materiálem. Produkčně ho ošetřil zpěvákův syn David.


Schröder opouští Rosněfť. V Německu čelil kvůli ruskému angažmá kritice
idnes.cz | 14:04:00
Někdejší německý sociálnědemokratický kancléř Gerhard Schröder se rozhodl skončit v dozorčí radě ruské státní ropné společnosti Rosněfť. Firma v pátek zveřejnila Schröderovo rozhodnutí, že nemůže mandát v dozorčí radě dále vykonávat.


Zachraňte si život. Zbytek obránců Azovstalu dostal rozkaz zastavit boje
idnes.cz | 13:51:00
Ukrajinské velení dalo obráncům mariupolského komplexu oceláren Azovstal rozkaz zastavit odpor proti ruským útokům v zájmu zachování života ukrajinských vojáků. Ve videoprohlášení to uvedl velitel ukrajinského pluku Azov Denis Prokopenko. Velitel také řekl, že těžce ranění vojáci byli z areálu evakuováni a že se plánuje jejich následná výměna za ruské zajatce.


Znásilněná devítiletá trojčata i staří muži. U Charkova odkryli nové hrůzy
idnes.cz | 13:43:00
Z osvobozeného území u východoukrajinského Charkova denně přichází desítky zpráv o znásilnění. Ruští vojáci páchají sexuální násilí na dětech, ženách i mužích. Bližší informace o tom na síti Telegram poskytla ukrajinská ombudsmanka Ljudmila Denisovová.


V italské televizi se poprali kvůli vyhazovu proputinovského dirigenta
idnes.cz | 13:13:00
S ruským dirigentem Valerijem Gergijevem, který neodsoudil invazi na Ukrajinu a podporuje dlouhodobě rozhodnutí prezidenta Vladimira Putina, ukončil spolupráci milánský operní dům La Scala. V italské televizi se kvůli rozdílným názorům na odvolání umělce poprali hosté pořadu Maurizio Costanzo Show.


V Budějovicích začala stavba sjezdu z D3, po hotovém se nemusí jezdit hned
idnes.cz | 13:08:00
V Českých Budějovicích už před deseti lety začal sloužit první úsek zanádražní komunikace, z níž se stala jedna z nejdůležitějších silnic ve městě. Několik jejích částí ale stále chybí a nyní začala stavba dvou etap, které tak budou hotové jako předposlední. Díky tomu vznikne sjezd z dálnice D3 od Pohůrky směrem ke kruhové křižovatce u Mladého.


Gazprom zastaví vývoz plynu do Finska, země na něm není závislá
idnes.cz | 12:59:00
Finsko bude od soboty po Polsku a Bulharsku další zemí, která se bude muset obejít bez dodávek ruského plynu. Plynárenská společnost Gazprom oznámila od sobotního rána přerušení vývozu. Na Finsko to však z ekonomického pohledu nebude mít zásadnější vliv.


Vězni ukrývali zakázané mobily, při prohlídce ho jeden zkusil rozkousat
idnes.cz | 12:58:00
Dva odsouzení vězni ve věku 32 a 35 let ve valdické věznici schovávali miniaturní mobilní telefony s vloženými SIM kartami. Jednomu vypadl při prohlídce z kapsy, druhý ho ukrýval v ústech.


Česko zasáhnou silné bouřky s krupobitím, výstraha platí do sobotního rána
idnes.cz | 12:42:00
Silné až velmi silné bouřky doprovázené zejména nárazy větru kolem 70 až 90 kilometrů v hodině zasáhnou dnes odpoledne a v noci celé Česko. Naprší v nich až 30 milimetrů a může je doprovázet krupobití. Ve výstraze to v pátek oznámil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Činžák po výbuchu varny opravují už přes rok, hlavní obžalovaný mlčí
idnes.cz | 12:41:00
Krajský soud v Ostravě zahájil posuzování viny dvou obžalovaných, kteří v bytě panelového domu v ostravské části Hrabůvka vařili pervitin. Loni v únoru chemické látky explodovaly. Zranění utrpělo šest lidí a škoda přesáhla dvanáct milionů korun. Pětipodlažní dům se dodnes opravuje.


Co čumíte, křikl muž na kolemjdoucí v centru Ústí. Pak jednoho bodl nožem
idnes.cz | 12:22:00
Rychlá slovní výměna se dvěma kolemjdoucími stačila jednadvacetiletému muži v Ústí nad Labem k tomu, aby jednoho z nich bodl nožem. Malicherný střet přitom sám vyprovokoval. Nyní jej policie stíhá za pokus o vraždu. Zároveň hledá svědky incidentu.


Ne čtrnáct, ale klidně i třicet procent. Spočítejte si svou vlastní inflaci
idnes.cz | 12:11:00
Inflace v Česku je nejvyšší za třicet let. V dubnu naměřili statistici meziroční zvýšení cen o 14,2 procenta, což republiku řadí mezi inflací nejpostiženější země Evropy. Problém je v tom, že řada domácností má svou „vlastní“ inflaci ještě vyšší.


Řidič vjel s kamionem do protisměru a narazil do auta, nadýchal 1,5 promile
idnes.cz | 12:09:00
V policejní cele skončil ve čtvrtek řidič kamionu, který na Olomoucku způsobil dopravní nehodu. Ukázalo se totiž, že jel příliš rychle a především neměl za volant vůbec usednout, protože byl opilý.


Novorozenec z pytle v pražském parku se narodil živý, matka přiznala vraždu
idnes.cz | 11:48:00
Matku novorozence, jehož mrtvolka se našla ve středu večer pohozená v pytli v jednom z pražských parků, obvinili kriminalisté z vraždy. Pitva prokázala, že se chlapeček narodil živý. Žena se k jeho vraždě přiznala.


Osmnáctiletý šofér sešrotoval auto o stromy, zranil se jen lehce
idnes.cz | 11:45:00
Mladý šofér vyletěl se svým autem ze zatáčky mezi Úněticemi a Sečí na jižním Plzeňsku. Auto zcela zdemoloval, sám vyvázl s lehčími zraněními.


Bývalý německý kancléř Schröder se rozhodl skončit v dozorčí radě ruské Rosněfti
iHned.cz | 13:23:00
Někdejší německý kancléř Gerhard Schröder se rozhodl skončit v dozorčí radě ruské státní ropné společnosti Rosněfť. Firma v pátek oznámila, že jí Schröder sdělil, že nemůže mandát v dozorčí radě dále vykonávat. Oznámení přišlo jen den poté, co...


Akcie na rozcestí. Investoři hledají bezpečí, na tom, kde leží, se ale neshodnou
iHned.cz | 13:21:00
Kdo se v posledních letech snažil při společenské konverzaci zaujmout s tématem, „jaké akcie jsem nakoupil a jak moc mi vydělávají“, dnes raději mlčí. Ve středu investoři zažili největší propad burz za poslední dva roky. Sešup to byl...


Aktivista nevyhazuje odpadky, ale nosí je na sobě. Za měsíc jich nasbíral 28 kilo
pikant | 15:38:54
"Většina lidí s odpadem nakládá podle hesla sejde z očí, sejde z mysli," upozorňuje aktivista. Proto sám celý měsíc chodí v "odpadkovém obleku".


Režisér za něj položil život. V Cannes měl premiéru film z obléhaného Mariupolu
pikant | 13:08:00
Litevského dokumentaristu zavraždili ruští nebo proruští separatisté. Tělo i natočené záběry z obléhaného města vyvezla jeho snoubenka.


BMW M240i připravilo milé překvapení. Dorazí jako zadokolka!
Auto.cz | 14:52:00
Zatím se ostřejší dvojka pojila pouze se čtyřkolkou xDrive, nově však bude BMW M240i k mání i s pohonem zadních kol.


Rallye Český Krumlov před startem: Obhájí Pech, nebo nachystal Kopecký odvetu?
Auto.cz | 13:56:00
Obhájce českého titulu Jan Kopecký (Škoda Fabia Rally2 evo) přijíždí jako lídr na 49. Rallye Český Krumlov. Jihočeská soutěž je třetím letošním podnikem SONAX mistrovství republiky.


Akcie ČEZ neustále rostou, reagují na prosakující zprávy o možném rozdělení firmy
lidovky.cz | 15:09:00
Akcie polostátní společnosti ČEZ kótované na pražské burze jsou nejvýše od roku 2008, jen za posledních pět dní jejich cena narostla zhruba o 8,5 procenta. Jde o bezprostřední reakci na informace, které prosakují do veřejného prostoru ohledně možného rozdělení firmy na dvě části. Stát by v takovém případě musel vykoupit minoritní akcionáře za vyšší než tržní ceny.


Hrát, či nehrát ruskou ruletu s Ruskem? Vzestup inflace je globální fenomén
lidovky.cz | 15:00:00
Ekonomka Isabela Schnabelová, představitelka Německa v Evropské centrální bance, publikovala článek, ve kterém napadá dogma, že měnový vývoj je otázkou určitého státu nebo určité měnové zóny.


Zlu se nesmí nikdy ustupovat. Heydrich chtěl český národ zlikvidovat, vysvětluje historik
lidovky.cz | 15:00:00
Ohlas útoku na Heydricha je dnes v souvislosti s válkou na Ukrajině nepříjemně aktuální, říká historik Vojenského historického ústavu Jindřich Marek, autor nového seriálu Bestie Heydrich.


Weby ŘSD napadli profesionálové. Útočníka známe, ale nezveřejníme ho, uvedl úřad
lidovky.cz | 14:50:00
Kybernetický útok, kvůli kterému jsou od úterý mimo provoz webové stránky Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) i server s dopravními informacemi Dopravniinfo.cz, byl na profesionální úrovni. Šlo o ransomware, který zašifroval data. Uvedl to v pátek Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnosti (NÚKIB) s tím, že zná útočníka, nyní jej ale nezveřejní.


„Zachraňte si život.“ Zbytek obránců Azovstalu dostal od velení rozkaz zastavit boje
lidovky.cz | 14:41:32
Ukrajinské velení dalo obráncům mariupolského komplexu oceláren Azovstal rozkaz zastavit odpor proti ruským útokům v zájmu zachování života ukrajinských vojáků. Ve videoprohlášení to uvedl velitel ukrajinského pluku Azov Denis Prokopenko. Velitel také řekl, že těžce ranění vojáci byli z areálu evakuováni a že se plánuje jejich následná výměna za ruské zajatce.


Policie Schillerovou za fotky s pávy na Instagramu stíhat nebude. Případ „uložila“
lidovky.cz | 14:39:00
Národní centrála proti organizovanému zločinu nezahájila úkony trestního řízení v souvislosti s propagací bývalé ministryně financí Aleny Schillerové na sociální síti Instagram. Věc takzvaně uložila, uvedl mluvčí centrály Jaroslav Ibehej. Rozhodnutí nyní přezkoumá státní zástupce.


Zakázané proruské weby se těší na návrat. CZ.NIC dává od jejich blokace ruce pryč, nikdo jiný se k zásahu nemá
lidovky.cz | 14:30:00
Proruské dezinformační weby budou znovu přístupné od příští středy. Sdružení CZ.NIC je poprvé zablokovalo na doporučení vlády 25. února, tedy pouhý den po zahájení ruské invaze na Ukrajinu.


Někdejší kancléř Schröder opouští Rosněfť. V Německu čelil kvůli ruskému angažmá kritice
lidovky.cz | 14:27:35
Někdejší německý sociálnědemokratický kancléř Gerhard Schröder se rozhodl skončit v dozorčí radě ruské státní ropné společnosti Rosněfť. Firma v pátek zveřejnila Schröderovo rozhodnutí, že nemůže mandát v dozorčí radě dále vykonávat.


Policie odhalila dílnu padělatelů peněz. Dvoutisícovkami platili jídlo, taxi i pokuty
aktuálně.cz | 15:43:51
Tři obvinění jsou ve vazbě, k trestné činnosti se přiznali. Hrozí jim až desetileté vězení.


Hledejte mývaly i bolševník. Vědci do mapování invazních druhů zapojují dobrovolníky
aktuálně.cz | 15:29:33
"Čím dříve je nějaký nový invazní druh odhalen, tím snáze se dá situace řešit," vysvětluje spoluorganizátor akce BioBlitz. Hledat se bude 22 druhů.


Elektrický "busík" pro mistra Jedi. Obi-Wan Kenobi ze Star Wars jezdí Volkswagenem
aktuálně.cz | 15:10:00
C-3PO, R2D2 a samozřejmě Obi-Wan Kenobi, mistr Jedi. Ve vtipné reklamě na Volkswagen se objevují nejznámější postavy ze Star Wars.


Emoce u soudu s ruským vojákem. Proč jsi mi zabil manžela, ptala se vdova
aktuálně.cz | 14:52:00
Ruský voják Vadim Šišimarin zabil v prvním týdnu války výstřelem do hlavy civilistu v Sumské oblasti.


Velmi silné bouřky s nárazovým větrem zasáhnou celé Čechy, varují meteorologové
aktuálně.cz | 13:17:18
"V přehřátém vzduchu se začnou odpoledne vytvářet silné bouřky provázené nárazy větru, kroupami a přívalovými srážkami," uvedli.


Auto za 3,3 miliardy: Rekord s Ferrari překonán, nejdražší vůz je unikátní Mercedes
aktuálně.cz | 12:41:00
Jaké je nejcennější auto na světě? Až donedávna si titul drželo Ferrari, teď ho překonal Mercedes-Benz. Jsou jen dva exempláře na světě.


Hledal jsem vizionáře, co nebudou jen kývat. Gazdík představil svých deset poradců
aktuálně.cz | 12:27:21
Jak změnit maturity nebo přijímací zkoušky bude ministrovi školství nově radit sociolog Daniel Prokop nebo zakladatel sítě škol Scio Ondřej Šteffl.


Francouzská odpověď na Octavii Combi: Peugeot 308 SW má velký kufr a zajímavý design
aktuálně.cz | 12:02:00
Peugeot uvedl na český trh novou generaci praktického modelu 308 SW. Začíná na 555 tisících a snaží se vyrovnat Octavii.


Krátkodobá analýza bitcoinu na 20. května 2022.
Kurzy.cz | 15:31:12
Bitcoin se obchoduje přibližně na ceně 30 260 USD pod klíčovou krátkodobou rezistencí na hladině 31 000 USD. Cena zatím rezistenci atakovala třikrát, ale býci se nad ni nedokázali dostat.


Cena plynu na klíčové holandské burze klesla k úrovni před začátkem konfliktu na Ukrajině
Kurzy.cz | 15:19:11
Ceny zemního plynu pro Evropu na klíčové burze v Holandsku klesly pod 80 EUR/MWh, tedy na úrovně před vypuknutím konfliktu na Ukrajině. Na začátku konfliktu se cena plynu vyšplhala až směrem k 230 EUR/MWh.


V Praze se špatně parkuje, vlastní auto je drahé na pořízení i provoz - vlastní automobil používá 18 % Pražanů
Kurzy.cz | 14:51:54
Průzkum zjišťoval u Pražanů, jaké jsou pro ně nejčastější nevýhody vlastního vozu společnost Anytime společně s agentrou STEM/MARK


MONETA MB prodala další portfolio úvěrových pohledávek v selhání, zisk činí 96 mil. Kč
Kurzy.cz | 14:45:44
Prodané portfolio se skládalo z 3 259 nezajištěných úvěrů, které byly v insolvenčním řízení. Nabídka byla realizována prostřednictvím elektronické aukce, jíž se zúčastnilo 50 zájemců.


Elektronická žádost o řidičský průkaz na Portálu občana usnadňuje lidem život již téměř rok
Kurzy.cz | 14:38:52
Po uplynutí desetileté platnosti si řidičský průkaz musí ročně vyměnit kolem půl milionu řidičů. Od 1. července 2021 mohou ušetřit jednu návštěvu úřadu a vše vyřídit pohodlně on-line. Od spuštění této služby na Portálu občana ji využilo již více než 25...


Dvě velké banky čekají, že americké akcie to bude ještě bolet
Kurzy.cz | 14:28:20
Další utrpení na amerických trzích s akciemi předpokládají banky Barclays a Goldman Sachs. Podle čtvrtečního komentáře prvně zmíněné jsou marže amerických společností a jejich budoucí zisky pod tlakem, který způsobila kombinace několika faktorů: válka ...


Kurzovní lístek ČNB na pátek 20.05.2022
Kurzy.cz | 14:28:16
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 19.5.Změna20.5. Americký dolar USD 1 23.4680 -0.63%23.3200...


Konec dodávek ruských energií? Bát by se mělo především Česko a naši sousedi
Kurzy.cz | 14:13:25
Okamžit é zastavení dodávek rusk é ropy a plynu by českou ekonomiku poznamenalo prakticky nejvíce v Evropsk é unii. Vysoký stupeň závislosti především na plynu by se totiž mohl sekundárně promítnout i do míry nezaměstnanosti.


Dvůr Králové nad Labem: Ve dvorské nemocnici začala stavba nových operačních sálů
Kurzy.cz | 13:44:19
Stávající budovu laboratoří Městské nemocnice Dvůr Králové nad Labem doplní do příštího léta nástavba se dvěma operačními sály a jejich zázemím. Stavební práce, které dnes slavnostně zahájili zástupci kraje a dodavatele, vyjdou na 62,6 milionu korun.


Ministerstvo vnitra vyjednalo finanční pomoc od Evropské komise, Česká republika dostane 670 mil. Kč
Kurzy.cz | 13:39:00
Evropská komise poskytne České republice kvůli válce na Ukrajině mimořádnou pomoc ve výši přibližně 670 mil. Kč. Finanční podporu získají i další čtyři státy, Česká republika je mezi nimi jedinou zemí, která nemá s Ukrajinou společné hranice.


Jak to bude dnes (pátek) s bouřkami? Přes naše území bude od západu postupovat poměrně výrazná studená fronta.
Kurzy.cz | 13:10:00
Přes naše území bude od západu postupovat poměrně výrazná studená fronta. Před ní se můžou ojediněle vytvořit bouřky. Jejich vznik je nejistý vzhledem k tomu, že zatím bouřkám chybí spouštěcí mechanismus.


Slunce, vítr, vodík - Belgie schválila další podporu obnovitelné energie
Kurzy.cz | 13:08:40
SLUNCE, VÍTR, VODÍK. BELGIE SCHVÁLILA DALŠÍ PODPORU OBNOVITELNÉ ENERGIE Belgická vláda schválila další podporu energetické transformace a využívání obnovitelných zdrojů, a to v celkové výši 1, 16 mld. eur na příští tři roky:..


Start Driving učí mladé řidiče, jak se lépe pohybovat na silnicích a zapojit se mohou i jejich rodiče
Kurzy.cz | 13:02:24
Hlavními částmi kurzu jsou výcvik ve zdokonalení řidičských dovedností ve skutečném silničním provozu, zvládání rizikových situací na polygonu nebo přednáška dopravního policisty. Nedílnou součástí je i dopravně psychologický seminář. V tomto roce je ...


V Radě EPSCO se bude české předsednictví zabývat zlepšením pracovních podmínek pracovníků platforem i elektronizací zdravotnictví
Kurzy.cz | 13:00:00
Rada pro zaměstnanost, sociální politiku, zdraví a ochranu spotřebitele (EPSCO) usiluje o zvýšení úrovně zaměstnanosti a zlepšení životních a pracovní podmínek. Současně je cílem Rady zajištění vysoké úrovně péče o […]
The post V Radě EPSCO se bude čes...


Poslanci EP navštíví USA s cílem výměny názorů na agendu digitální politiky EU
Kurzy.cz | 12:51:19
Poslanci Výboru pro vnitřní trh Evropského Parlamentu navštíví ve dnech 23. – 27. května 2022 Spojené státy americké, kde v Silicon Valley se setkájí nejen se zástupci předních technologických společností, jako jsou Google, Meta, Apple, Airbnb, eBay, P...


Důležité upozornění pro řešitele, jejichž návrh projektu odpovídá klinickému hodnocení léčivých přípravků
Kurzy.cz | 12:51:02
Dne 31. ledna 2022 vstoupilo v platnost nařízení o klinických hodnoceních (nařízení (EU) č. 536/2014), které harmonizuje postupy předkládání, hodnocení a dohledu v oblasti klinických hodnocení v EU prostřednictvím informačního systému pro klinická hodn...


Výprodejové ceny technologií, akcie bez put opce od Fedu a americký tah na elektromobilitu - Perly týdne
Kurzy.cz | 12:49:00
Eric Jackson z EMJ Capital vysvětluje, proč je podle něj čas na nákup některých růstových akcií. Scott Minerd z Guggenheim Partners míní, že akcie nemohou počítat s put opcí od Fedu.


Počasí: Aktualizace výstrahy 🌩 Přes naše území bude postupovat k jihovýchodu studená fronta. Před ní k nám bude proudit velmi teplý vzduch od jihozápadu.
Kurzy.cz | 12:05:00
Aktualizace výstrahy Přes naše území bude postupovat k jihovýchodu studená fronta. Před ní k nám bude proudit velmi teplý vzduch od jihozápadu. V přehřátém instabilním vzduchu se začnou v odpoledních hodinách vytvářet silné bouřky provázené nárazy větru&h


Dům na domě a město v obýváku. Architekt Petr Janda navrhl v Praze Penthouse s věží a střešní zahradou
Euro | 14:52:43
Architekt Petr Janda přeměnil dvě horní patra bývalé vodárenské věže v Penthouse s výhledem na Prahu. Právě panorama tvoří páteř návrhu. Všech šest stěn podkrovního podlaží je ze skla, na střeše samotné se nachází zahrada se stromy. Investor si přál bydlení na míru, které přísně odděluje soukromé sídlo a prostor pro hosty. Mezi nimi se prochází skrze kruhovou příčku.


Když stát udělá změny v ČEZ špatně, bude to pro český akciový trh katastrofa, říká šéf burzy Koblic
Hospodářské noviny | 16:27:00
Petr Koblic, generální ředitel pražské burzy cenných papírů, varuje, že neuvážené změny v ČEZ – či dokonce stažení této největší firmy z pražského parketu – by mohly být poslední ranou tuzemskému akciovému trhu. Ten v posledních letech...


Od Rujany přes „bavorskou Šumavu“ po Alpy. Německo spouští v drahých časech superlevnou jízdenku, svézt se můžou i Češi
Hospodářské noviny | 15:04:00
Německo spouští jeden z největších experimentů v dějinách veřejné hromadné dopravy – v době drahých pohonných hmot a vysoké inflace. Kdo si zakoupí jízdenku v hodnotě devíti eur (zhruba 225 korun), může s ní v příslušném kalendářním měsíci...


Akcie na rozcestí. Investoři hledají bezpečí, na tom, kde leží, se ale neshodnou
Hospodářské noviny | 13:21:00
Kdo se v posledních letech snažil při společenské konverzaci zaujmout s tématem, „jaké akcie jsem nakoupil a jak moc mi vydělávají“, dnes raději mlčí. Ve středu investoři zažili největší propad burz za poslední dva roky. Sešup to byl...


Ředitelé škol se topí v papírech. Na administrativní zátěž si inspekci stěžovala skoro polovina z nich
ČT24 | 15:23:36
Minimálně polovina ředitelů v každém okrese si České školní inspekci (ČŠI) stěžovala na administrativní zátěž, v některých okresech vadilo papírování dokonce všem dotázaným. Vyplývá to z analýzy ČŠI, která se při kontrolách ve školách ptala ředitelů, jestli pro ně administrativa představuje problém při výkonu profese. Vyplňování povinných dokumentů často zabere ředitelům velkou část pracovního času. Ten jim pak chybí při plánování pedagogického směřování školy. V posledních letech jim navíc zátěž přibyla, třeba i kvůli covidu-19 a uprchlíkům.


Kyberútok na ŘSD provedli profesionálové, zašifrovali data, oznámil úřad pro kyberbezpečnost
ČT24 | 14:34:07
Kybernetický útok na Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) byl podle Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) na profesionální úrovni. Šlo o ransomware, který zašifroval data. NÚKIB zná útočníka, z taktických důvodů jej nyní nezveřejní, informovala v pátek mluvčí NÚKIB Alena Minxová. Kybernetickému útoku čelilo ŘSD v úterý. 


Trestní oznámení v souvislosti s propagací Schillerové na sociálních sítích policie „uložila“
ČT24 | 14:22:26
Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) nezahájila úkony trestního řízení v souvislosti s propagací bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) na sociální síti Instagram. Věc takzvaně uložila, uvedl mluvčí centrály Jaroslav Ibehej. Rozhodnutí nyní přezkoumá státní zástupce. NCOZ se začala financováním fotografií a dalších příspěvků na soukromých sociálních sítích Schillerové zabývat v dubnu. Jako první o tom informoval server Neovlivní.cz.


Češi poslali na účet ukrajinské ambasády přes 1,1 miliardy korun
Eurozpravy-domácí | 16:09:00
Lidé a organizace poslali na účet ukrajinského velvyslanectví v Praze od začátku války přes 1,1 miliardy korun. Naprostá většina už byla využita na nákup zbraní a vojenské techniky, řekl dnes České televizi a ČTK velvyslanec Jevhen Perebyjnis.


Kyberútok na weby ŘSD má na svědomí profesionál, zašifroval data
Eurozpravy-domácí | 14:50:00
Kybernetický útok na Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ČR byl podle Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) na profesionální úrovni. Šlo o ransomware, který zašifroval data. NÚKIB zná útočníka, z taktických důvodů jej nyní nezveřejní. ČTK o tom dnes informovala mluvčí NÚKIB Alena Minxová. Kybernetickému útoku čelilo ŘSD v úterý.


Policie nezahájila úkony trestního řízení kvůli instagramu Schillerové
Eurozpravy-domácí | 14:08:00
Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) nezahájila úkony trestního řízení v souvislosti s propagací bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) na sociální síti Instagram. Věc tzv. uložila. Na dotaz ČTK to dnes uvedl mluvčí centrály Jaroslav Ibehej. Rozhodnutí nyní přezkoumá státní zástupce.


Ministr Gazdík bude mít deset poradců na vzdělávací politiku
Eurozpravy-domácí | 13:15:00
Deset poradců bude pomáhat se vzdělávací politikou ministru školství Petru Gazdíkovi (STAN). Jsou mezi nimi například sociolog Daniel Prokop, bývalý ministr financí za ANO a IT expert Ivan Pilný nebo zakladatel společnosti Scio Ondřej Šteffl. Gazdík dnes své poradce představil novinářům na ministerstvu školství.


Stanovým městečkem pro uprchlíky v Praze prošlo dosud 250 lidí
Eurozpravy-domácí | 13:03:00
Stanovým městečkem pro ukrajinské uprchlíky v pražské Troji prošlo za necelý týden jeho provozu ke čtvrtku 250 lidí. Na dotaz ČTK to dnes sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Kapacita centra je 150 lůžek a má sloužit zejména pro romské uprchlíky, kteří jsou na hlavním nádraží. V Troji by měli pobývat, než se rozhodne, zda mají nárok na víza dočasné ochrany.


Vláda se v polovině června setká se zástupci Evropského parlamentu
Eurozpravy-domácí | 12:13:00
Ve čtvrtek 16. června se uskuteční setkání kabinetu Petra Fialy (ODS) se zástupci Evropského parlamentu včetně jeho předsedkyně Roberty Metsolaové. Na dotaz ČTK to dnes sdělil mluvčí vlády Václav Smolka. Zasedání se bude konat dva týdny před tím, než Česko převezme od Francie předsednictví v Radě Evropské unie.


Rozdělení ČEZ by současné energetické krizi nepomohlo, myslí si experti
Eurozpravy-domácí | 11:54:00
Rozdělení energetické společnosti ČEZ by v současné akutní energetické krizi nepomohlo, protože by šlo o delší proces, pravděpodobně by trval několik let. Zestátněním části firmy by ale stát získal kontrolu nad cenami elektřiny, řekli dnes ČTK oslovení odborníci. Na tom, zda jde o dobrou cestu, či nikoliv, se odborníci neshodují.


Stát musí projednávat všechny možnosti dodávek plynu, míní odborníci
Eurozpravy-domácí | 11:33:00
Stát nyní musí projednávat všechny možnosti dodávek plynu. Jednání o získání kapacit v terminálech pro zkapalnění zemní plyn (LNG) je pojistkou. Nizozemské terminály na LNG by pro Česko mohly být i strategickou volbou, míní oslovení odborníci.


Čeští lékaři by u lidí s příznaky měli zvažovat i opičí neštovice
Eurozpravy-domácí | 11:01:00
Lékaři by podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) měli při diagnostice lidí s typickými příznaky zvažovat i opičí neštovice, které se vyskytly ve Španělsku, Portugalsku a Velké Británii. V ČR se zatím žádný potvrzený případ ani podezření neobjevily, řekla dnes ČTK mluvčí SZÚ Štěpánka Čechová.


Kybernetická agrese podle Putina selhala, stejně jako sankční nátlak
Eurozpravy-zahraniční | 16:42:00
Kybernetická agrese proti Rusku selhala, stejně jako sankční nátlak, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin na dnešní poradě své bezpečnostní rady o bezpečnosti informačních systémů. Putin podle agentury TASS nicméně připustil, že počet hackerských útoků řádově vzrostl a staly se také závažnějšími a komplexnějšími, což podle něj není v silách jednotlivých hackerů, ale jde o počínání "státních struktur".


Podpora Bidena klesla na nejnižší úroveň od začátku mandátu
Eurozpravy-zahraniční | 15:40:00
Výkon demokrata Joea Bidena v roli šéfa Bílého domu schvaluje 39 procent Američanů, což je nejméně od začátku jeho prezidentství. Vyplývá to z průzkumu agentury AP a centra NORC, podle nějž se nyní jen asi dva občané USA z deseti domnívají, že se jejich země ubírá správným směrem.


Macron má představit novou vládu, v čele diplomacie asi velvyslankyně z Londýna
Eurozpravy-zahraniční | 15:33:00
Francouzský prezident Emmanuel Macron slíbil dnes odpoledne představit složení nové vlády. Na veřejnost už před oficiálním jmenováním uniklo několik jmen. V čele diplomacie podle informací stanice BFM TV stane Catherine Colonnaová, současná velvyslankyně Francie v Londýně.


Ukrajině přislíbily státy G7 další miliardy dolarů
Eurozpravy-zahraniční | 15:09:00
Skupina sedmi velkých ekonomik G7 podpoří ukrajinský rozpočet 9,5 miliardou dolarů (221,5 miliardy Kč), celková letošní pomoc zemi bránící se ruské invazi pak dosáhne 19,8 miliardy dolarů (462 miliard Kč). Dnes to po jednání ministrů financí zemí G7 oznámil šéf německého resortu financí Christian Lindner.


Ruský voják u soudu v Kyjevě řekl, že zabití ukrajinského civilisty lituje
Eurozpravy-zahraniční | 13:58:00
Ruský voják obžalovaný ze zabití ukrajinského civilisty dnes u soudu v Kyjevě řekl, že svého činu lituje a že neměl v úmyslu zabít. Podle obhájce je jedenadvacetiletý příslušník tankové jednotky Vadim Šišimarin nevinný. Prokuratura ve čtvrtek navrhla doživotní trest, verdikt se očekává v pondělí.


Bývalý německý kancléř Schröder se rozhodl opustit ruskou Rosněfť
Eurozpravy-zahraniční | 13:50:00
Někdejší německý kancléř Gerhard Schröder se rozhodl skončit v dozorčí radě ruské státní ropné společnosti Rosněfť. Firma dnes oznámila, že jí Schröder sdělil, že nemůže mandát v dozorčí radě dále vykonávat. Oznámení přišlo jen den poté, co rozpočtový výbor Spolkového sněmu odebral Schröderovi peníze na kancelář, na kterou měl z veřejných peněz jako bývalý šéf německé vlády nárok.


Sparta řeší koho místo Vrby. Přijde na Letnou další kouč, který prošel Plzní?
Eurozpravy-sport | 16:51:00
Zprvu se spekulovalo o německém trenérovi, v posedních dnech se objevilo i jméno kouče Slovácka Martina Svědíka, nyní to vypadá na skutečně zahraničního kouče, ale ze Slovenska. Fotbalovou Spartu, která po zpackané sezóně bez jediné trofeje těsně před koncem ročníku odvolala kouče Pavla Vrbu a kterého tak dočasně nahradil trenér sparťanské rezervy Michal Horňák, by mohl od nové sezóny vést další stratég, jenž prošel Viktorií Plzeň. Konkrétně Slovák Adrián Gul´a. Právě s ním už se Pražané měli po prohraném středečním finále MOL Cupu již dohodnout na spolupráci.


Konec velkých iluzí. Podívejme se pravdě i Putinovi do očí
Reflex | 16:10:00
Pravda někdy bolí. Docela přirozenou obrannou reakcí člověka bývá odmítání skutečnosti. Nezřídka tak žijeme v zajetí svých vysněných ideálů, ke kterým se upínáme v iluzi, že tak unikneme nepříznivé realitě a jejím důsledkům. Například nemálo lidí v nedávné minulosti odmítalo přijmout covidový příběh. Covid byl pro ně jen nafouknutou chřipečkou, jen produkt něčí konstrukce a manipulace, jen nástroj ke skrytému profitu a šikaně mas.


Lukáš Pavlásek: Jsem Ufon, žádný Tydýt
Reflex | 15:20:00
Lukáš Pavlásek v těchto dnech vydává novou knihu pro děti Bláznivá škola. Komik byl u počátku stand-upu u nás a dle svých slov, on to dělá nejlépe. V rozhovoru pro Frekvenci 1 u Honzy Dědka mimo jiné prozradil, jak je to s jeho svatbou o prázdninách.


Policie „uložila“ trestní oznámení související s propagací Schillerové na Instagramu
Tiscali-zprávy | 16:34:36
Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) nezahájila úkony trestního řízení v souvislosti s propagací bývalé ministryně financí Aleny Schillerové na sociální síti Instagram. Věc tzv. uložila.


Ruská společnost Gazprom přeruší od sobotního rána vývoz plynu do Finska
Tiscali-zprávy | 15:58:18
Ruská plynárenská společnost Gazprom od sobotního rána přeruší vývoz plynu do Finska. Oznámila to dnes finská společnost Gasum, která je státním velkoobchodem s plynem.


Kybernetická agrese proti Rusku a sankce selhaly, řekl Putin
E15-ekonomika | 16:28:00
Kybernetická agrese proti Rusku selhala, stejně jako sankční nátlak, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin na páteční poradě své bezpečnostní rady o bezpečnosti informačních systémů. Putin podle agentury TASS nicméně připustil, že počet hackerských útoků řádově vzrostl a staly se také závažnějšími a komplexnějšími, což podle něj není v silách jednotlivých hackerů, ale jde o počínání "státních struktur".


Opičí neštovice: Vzácná nemoc je potvrzená už v pěti evropských zemích
E15-ekonomika | 16:15:00
První případy opičích neštovic hlásí již pět evropských zemí - Španělsko, Portugalsko, Itálie, Švédsko a Velká Británie. Nejvíce případů z těch to zemí hlásí Madrid se třiceti potvrzenými případy a Portugalsko se třiadvaceti nakaženými. Tamní média však uvádějí, že místní úřady zkoumají další desítky možných nakažených. 


PŘEHLEDNĚ: Město Cherson je důležité pro Ukrajinu i Rusko. Jak se vyvíjely dosavadní boje
E15-ekonomika | 15:45:00
Válka na Ukrajině stále neustává. Jednou z klíčových oblastí konfliktu jsou město Cherson a přilehlá Chersonská oblast. Tento region Rusové obsadili hned v úvodu války. Zatímco Ukrajinci podnikají protiútoky a snaží se území získat zpět, Rusko prý v oblasti připravuje referendum o odtržení od Ukrajiny.


Policie nezahájí trestní řízení ohledně fotek Schillerové na Instagramu. Věc zatím uložila
E15-ekonomika | 14:14:00
Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) nezahájila úkony trestního řízení v souvislosti s propagací bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) na sociální síti Instagram. Věc tzv. uložila, uvedl mluvčí centrály Jaroslav Ibehej. Rozhodnutí nyní přezkoumá státní zástupce. Server Neovlivní.cz v dubnu informoval o tom, že se NCOZ zabývá tím, že Schillerová z veřejných peněz financovala fotografie a příspěvky na svých soukromých sociálních sítích.


Kybernetická agrese proti Rusku a sankce selhaly, řekl Putin
E15-politika | 16:28:00
Kybernetická agrese proti Rusku selhala, stejně jako sankční nátlak, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin na páteční poradě své bezpečnostní rady o bezpečnosti informačních systémů. Putin podle agentury TASS nicméně připustil, že počet hackerských útoků řádově vzrostl a staly se také závažnějšími a komplexnějšími, což podle něj není v silách jednotlivých hackerů, ale jde o počínání "státních struktur".


Opičí neštovice: Vzácná nemoc je potvrzená už v pěti evropských zemích
E15-politika | 16:15:00
První případy opičích neštovic hlásí již pět evropských zemí - Španělsko, Portugalsko, Itálie, Švédsko a Velká Británie. Nejvíce případů z těch to zemí hlásí Madrid se třiceti potvrzenými případy a Portugalsko se třiadvaceti nakaženými. Tamní média však uvádějí, že místní úřady zkoumají další desítky možných nakažených. 


PŘEHLEDNĚ: Město Cherson je důležité pro Ukrajinu i Rusko. Jak se vyvíjely dosavadní boje
E15-politika | 15:45:00
Válka na Ukrajině stále neustává. Jednou z klíčových oblastí konfliktu jsou město Cherson a přilehlá Chersonská oblast. Tento region Rusové obsadili hned v úvodu války. Zatímco Ukrajinci podnikají protiútoky a snaží se území získat zpět, Rusko prý v oblasti připravuje referendum o odtržení od Ukrajiny.


Policie nezahájí trestní řízení ohledně fotek Schillerové na Instagramu. Věc zatím uložila
E15-politika | 14:14:00
Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) nezahájila úkony trestního řízení v souvislosti s propagací bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) na sociální síti Instagram. Věc tzv. uložila, uvedl mluvčí centrály Jaroslav Ibehej. Rozhodnutí nyní přezkoumá státní zástupce. Server Neovlivní.cz v dubnu informoval o tom, že se NCOZ zabývá tím, že Schillerová z veřejných peněz financovala fotografie a příspěvky na svých soukromých sociálních sítích.


Cenné papíry a daně. Kdy musíte a nemusíte podávat daňové přiznání?
Finparáda | 16:00:00
V posledních dvou letech začala řada Čechů zhodnocovat své úspory pomocí investic. Se vzrušujícím investičním světem je ale spojena i o poznání méně zábavná povinnost, a to jsou daně. Víte, jak zdanit příjmy z prodeje...


Když stát udělá změny v ČEZ špatně, bude to pro český akciový trh katastrofa, říká šéf burzy Koblic
iHned.cz | 16:27:00
Petr Koblic, generální ředitel pražské burzy cenných papírů, varuje, že neuvážené změny v ČEZ – či dokonce stažení této největší firmy z pražského parketu – by mohly být poslední ranou tuzemskému akciovému trhu. Ten v posledních letech...


Od Rujany přes „bavorskou Šumavu“ po Alpy. Německo spouští v drahých časech superlevnou jízdenku, svézt se můžou i Češi
iHned.cz | 15:04:00
Německo zahajuje jeden z největších experimentů v dějinách veřejné hromadné dopravy – v době drahých pohonných hmot a vysoké inflace. Kdo si zakoupí jízdenku v hodnotě devíti eur (zhruba 225 korun), může s ní v příslušném kalendářním měsíci...


Vytrvalá inflace dopadá na spotřebitele i státní kasu
iHned.cz | 14:57:00
Během pandemických uzavírek se spotřeba domácností přesunula ze sektoru služeb do zboží. Na tuto svižnou reakci poptávky nebyla nabídková strana připravena a výsledkem bylo rychlé zdražování. Navíc úpadek výdajů v odvětví služeb nevedl k poklesu cen...


Normálně, v tísni. Když polovinu času trávíme ve stavu nouze
lidovky.cz | 17:18:00
Fakt, že ve čtvrtek sněmovna prodloužila stav nouze, nepřekvapí. Je pro něj důvod. Důsledky války na Ukrajině poznamenávají celou Evropu. Přesto nelze nevidět, že za poslední dva roky si na stav nouze zvykáme jako na cosi běžného. Bez ohledu na to, čí vláda je právě u moci.


Potraty v USA nikdo nezakazuje, křiklounům se jen nechce číst rozhodnutí soudu
lidovky.cz | 17:00:00
Americká levice se opět vyznamenává. Zlým republikánům – strašákům všech dětských knížek – tentokrát prý nejde o nic menšího než o zákaz potratů.


Volají a vydávají se za policisty i pracovníky bank. Podvodníci obelstí i podezřívavé
aktuálně.cz | 16:44:57
Kyberúřad zaznamenal v posledních týdnech zvýšený počet podvodných telefonátů. Podle policie způsobili podvodníci škodu už za desítky milionů korun.


Proboha, tolik? Muž přivolal do kavárny policii, rozlítila ho cena espressa
Denik.cz | 17:16:00
Byl rozhořčen natolik, že zavolal policii. Ne, nebyl svědkem vraždy, ani jiného trestného činu, do běla ho rozpálila cena espressa. A kde že se tento, na první pohled poněkud bizarní příběh odehrál? Ano, tušíte správně, bylo to v Itálii, tedy v zemi, kde se tento kávový nápoj zrodil.


Muž padělal dvoutisícové bankovky. Do oběhu je dostával i díky narkomanům
Denik.cz | 15:07:00
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Padělatel vyráběl vlastní dvoutisícové bankovky. Do oběhu je dostával i prostřednictvím drogových dealerů a narkomanů. Kriminalisté zadrželi muže na konci března na parkovišti v Praze 5. Sedmatřicetiletý padělatel svou dílnu často stěhoval. Kriminalisté ji po několika měsících vypátrali v jedné z kanceláří v Holešovicích.


OBRAZEM: Z Kotvrdovic na Gabčíkovo míří obří náklad: dvacetimetrový uzávěr
Denik.cz | 15:06:00
/FOTO, VIDEO/ Impozantní rozměry. Téměř dvacet metrů na délku, pět a půl na šířku a více než dva metry na výšku. Z Kotvrdovic na Blanensku vyrazí v úterý v noci nadměrný náklad o hmotnosti čtyřiadvaceti tun směr vodní dílo Gabčíkovo. Na největší slovenské přehradní nádrži na řece Dunaj o rozloze šestačtyřiceti kilometrů čtverečních namontují dělníci segmentový uzávěr z kotvrdovické firmy Ševčík HYDRO.


Původní Marii s Jezulátkem ukradli zloději. Teď Třemešnou ochrání Madona
Denik.cz | 15:06:00
/FOTOGALERIE/ Jednoho rána začátkem srpna 2019 čekalo obyvatele Červené Třemešné nepříjemné překvapení. Z masivního kamenného podstavce u silnice na Dachova zmizela milovaná historická socha Panny Marie s Jezulátkem. Přikradli se k ní přes kukuřičné pole, dodnes nebyli vypátráni. Obec vzala situaci do vlastních rukou a po necelých třech letech odhalili na původním místě novou sochu Madony.


Nápor zvládneme dětí, hlásí školy. Přednost mají čeští žáci
Denik.cz | 14:23:00
V těchto dnech vrcholí zápisy do mateřských škol a zároveň se řeší kapacita u základních škol. Ve všech případech mají přednost české děti. Teprve po jejich zápisu dojde na umísťování dětí z Ukrajiny. A přestože ředitelé škol a radní teď mají plné ruce práce, vypadá to, že situaci ve většině případů zvládnou. Situace přímo ve školách zjišťovali reportéři Deníku.


Náměstek ministra školství Jan Mareš: Míst pro ukrajinské děti je dost
Denik.cz | 14:15:00
V Česku je momentálně na 109 tisíc ukrajinských dětí. „Z toho třetina se zapojila do vzdělávacího systému od mateřských škol po ty střední,“ sdělil Jan Mareš, náměstek ministra školství pro řízení sekce vzdělávání a mládeže.


The Killers, Twenty One Pilots i Kozub. Colours of Ostrava má být letos nejlepší
Denik.cz | 12:35:00
/FOTOGALERIE/ Festival Colours of Ostrava se po dvouleté koronavirové pauze vrací do Dolní oblasti ve Vítkovicích. Organizátoři slibují atmosféru, na kterou byli návštěvnicí zvyklí před pandemií.


Vévodkyně Kate okouzlila na premiéře filmu Top Gun fanoušky i Toma Cruise
revue.idnes.cz | 14:14:00
Vévodkyně Kate vypadala na londýnské premiéře dlouho očekávaného filmu Top Gun: Maverick opravdu skvěle. V černobílých šatech značky Roland Mouret okouzlila přítomné fanoušky i hlavního hrdinu snímku, herce Toma Cruise. Princ William zvolil k obleku nápaditě mokasíny s tematickým motivem letadla.


Recenze: Maverickovi to pořád létá. Nový Top Gun vrcholí ostrou bojovou akcí
bleskove.cz | 18:13:00
V pokračování opět s hercem Tomem Cruisem jsou letecké manévry a vzdušné souboje extrémně dynamické, zároveň dostatečně přehledné.


Aktivista nevyhazuje odpadky, ale nosí je na sobě. Za měsíc jich nasbíral 28 kilo
bleskove.cz | 15:38:54
"Většina lidí s odpadem nakládá podle hesla sejde z očí, sejde z mysli," upozorňuje aktivista. Proto sám celý měsíc chodí v "odpadkovém obleku".


Recenze: Maverickovi to pořád létá. Nový Top Gun vrcholí ostrou bojovou akcí
pikant | 18:13:00
V pokračování opět s hercem Tomem Cruisem jsou letecké manévry a vzdušné souboje extrémně dynamické, zároveň dostatečně přehledné.


Ve druhém tréninku byl nejrychlejší Leclerc před oběma mercedesy
Auto.cz | 18:40:00
Také ve druhém tréninku ve Španělsku byl nejrychlejší Charles Leclerc. Za ním skončili oba jezdci Mercedesu.


MS sajdkárkrosu v Lokti: Čermák je velkým favoritem
Auto.cz | 18:35:00
Český sajdkárkrosař Ondřej Čermák přijíždí do proslulých Loketských serpetin jako lídr mistrovství světa. Společně s Nizozemcem Etiennem Baxem totiž vyhráli úvodní podnik v nizozemském Markelu a ve druhém vystoupení v MS jsou tak právem považováni za největší favority. „Po výhře v prvním závodě a několika úspěších v nizozemské mistrovství jsem na tuhle pozici zvykl,“ říká Ondřej Čermák.


Nový Lexus RX se ukázal na prvním teaseru, premiéra bude 1. června
Auto.cz | 17:55:00
Japonská automobilka oficiálně potvrdila datum premiéry páté generace modelu RX. Zároveň ukázala část přídě vozu na prvním teaseru.


Prodej aut v EU se v dubnu meziročně snížil o 20,6 procenta
Auto.cz | 16:56:00
Prodej nových osobních automobilů se v Evropské unii v dubnu meziročně snížil o 20,6 procenta na 684.506 vozů.


První španělský trénink ovládlo Ferrari. Nejrychlejší čas zajel Leclerc, týmy testovaly nové díly
Auto.cz | 16:02:00
V prvním tréninku byl nejrychlejší Charles Leclerc před Sainzem a Verstappenem.


Chcete s Porsche 911 (964) vyrazit do terénu? Kalifornská firma nabízí kit Safari Sportsman
Auto.cz | 15:53:00
Úprav Porsche 911 tu bylo již hodně, včetně těch off-roadových. S jednou z dalších přichází kalifornská společnost, která má se stavbou terénních 911 bohaté zkušenosti.


Překoupený ČEZ? Co ukazuje technika a historie a jak si počínat jako investor - Pavol Mokoš
Kurzy.cz | 18:13:00
Akcie společnosti ČEZ vypadají překoupeně. Dvouciferný nárůst jinak konzervativního dividendového titulu za poslední dva týdny je úctyhodný a na stole jsou otázky, zda je takováto rally po dosavadních zprávách udržitelná, říká v nejnovějším makléřském ...


Kam o víkendu? Na festival Highland Games, který podpořily kurzy.cz
Kurzy.cz | 18:10:23
Víkendové počasí by dle poslední předpovědi mělo být ideální pro návštěvu Highland Games neboli Skotských horalských her. Každoroční kulturní a sportovní setkání, pocházející ze Skotské vysočiny, se již po několikáté uskuteční v Úvalech u Prahy.


Jaké jsou možnosti americké ekonomiky?
Kurzy.cz | 17:23:20
Nedávno jsem tu poukazoval na odhady Bank of Canada týkající se výše neutrálních sazeb v USA. Jde o přímo nepozorovatelnou, až těžko odhadnutelnou proměnnou, která ale může výrazně promlouvat do nastavení monetární politiky.


Souhrn 20.5. - Evropa v plusech díky Číně, US trhy prohlubují ztráty, BCPP i přes pokračující rally ČEZu blízko nulové změny, euro silnější, ropa v plusu
Kurzy.cz | 17:22:47
Pražská burza zakončila týden opětovně díky ČEZu ve výrazně nadprůměrné likviditě, ale tentokráte bez finálního pozitivního efektu na celkový vývoj indexu. Evropské akciové trhy dnes posilovaly taženy technickými faktory a zprávami o poklesu jedné z&helli


Americká ekonomika letos poroste rychleji než čínská. Poprvé od roku 1976 - I to je dopad covidu
Kurzy.cz | 17:14:43
Omezení pohybu v Číně kvůli pandemii nemoci covid-19 zřejmě budou znamenat, že tempo růstu čínské ekonomiky bude letos poprvé od roku 1976 nižší, než tempo růstu ekonomiky Spojených států.


Bude nejhodnotnější startup na světě patřit Muskovi?
Kurzy.cz | 17:00:22
Komerčním letům do vesmíru se v posledních dnech věnuje velká pozornost. Konkrétně mluvíme o společnosti SpaceX, jejíž zakladatelem je Elon Musk, pro některé vzor, pro jiné kontroverzní lídr.


Týden na akciových trzích: Praha vládla všem, skrze ČEZ, ostatní daleko za jejím výkonem - Komentář
Kurzy.cz | 16:54:00
Z makrodat byly důležité ceny
průmyslových výrobců v Německu a u nás. Dopadly výrazně nad odhady. To jsou
samozřejmě silné proinflační tlaky, které se s největší pravděpodobností
projeví i ve spotřebitelských cenách. Z ECB zazněly jestřábí komentáře. T...


ECB blízko prvního zvýšení úrokových sazeb za více než dekádu (Komentář)
Kurzy.cz | 15:51:01
Tento týden zveřejněné ekonomické indikátory
potvrdily přetrvávající silné inflační tlaky, zároveň ale i pokračující růst
ekonomik v průběhu prvního letošního čtvrtletí. Ceny
průmyslových výrobců jak v ČR, tak i v Německu v dubnu opět
překvapily výrazn...


Byl divně cítit, tepala mu žíla a potřeboval brýle, popisuje Putina analytička
idnes.cz | 19:36:00
Bývalá poradkyně amerického exprezidenta Donalda Trumpa a odbornice na mezinárodní vztahy Fiona Hillová zavzpomínala na své působení v nejvyšších patrech americké administrativy. Ruský prezident Vladimir Putin podle ní byl zvláštně cítit a očividně potřeboval brýle. Na jednáních s Trumpem ho pak prý rozčilovalo, že mu musí všechno dokola vysvětlovat.


Rusko si pospíšilo se splátkou dluhu, než mu USA platby definitivně utnou
idnes.cz | 19:29:00
Ve snaze odvrátit platební neschopnost poslalo v pátek Rusko předčasně peníze na zaplacení úroků ze dvou svých mezinárodních dluhopisů. Příští týden totiž vyprší platnost důležité americké licence, která takové převody umožňuje, a Spojené státy naznačily, že licenci již možná dále neprodlouží, uvedla agentura Reuters.


V Německu zuří bouřky, muž natočil úkaz podobající se tornádu
idnes.cz | 19:24:00
Západ Německa v pátek zasáhly silné bouře, které v některých místech doprovází vydatné srážky a silný vítr. Podle meteorologů nelze ani vyloučit vznik tornád. Vznik jednoho z nich prověřují ve městě Lippstadt v Severním Porýní-Vestfálsku. Bouře pokračují dále na východ a mohly by dorazit do České republiky.


Vytrvalá inflace dopadá na spotřebitele i státní kasu
Hospodářské noviny | 14:57:00
Během pandemických uzavírek se spotřeba domácností přesunula ze sektoru služeb do zboží. Na tuto svižnou reakci poptávky nebyla nabídková strana připravena a výsledkem bylo rychlé zdražování. Navíc úpadek výdajů v odvětví služeb nevedl k poklesu cen...


Muska obvinila ze sexuálního obtěžování, za mlčení dostala letuška miliony
idnes.cz | 18:35:00
Americký portál Insider popsal příběh bývalé letušky společnosti SpaceX, která tvrdí, že jí miliardář a podnikatel Elon Musk nabídl, že jí výměnou za sexuální masáž koupí koně. Musk obvinění odmítá a tvrdí, že jde o politicky motivovaný článek.


STALO SE DNES: Šíří se opičí neštovice. Obránci Azovstalu mají zastavit boje
idnes.cz | 18:33:00
Ukrajinští obránci Azovstalu dostali příkaz zastavit boje. Státní zdravotní ústav varuje před opičími neštovicemi, které se šíří v Evropě. Podle nově zveřejněných záběrů popravili ruští vojáci v Buči nejméně osm Ukrajinců a dopustili se válečných zločinů. Finsko bude od soboty bez ruského plynu. Bývalá ministryně financí Alena Schillerová nebude stíhána za propagační fotky na Instagramu.


Česko zažilo letos první tropický den. Nejvyšší teplotu naměřili na jihu Moravy
idnes.cz | 18:24:00
V Česku dosáhly teploty na 30 stupňů Celsia, země tak zažila první tropický den letošního roku. Nejvíc naměřili v Kuchařovicích na jihu Moravy, kde bylo 31,1 stupně. Tropické počasí panovalo také v Plzni, Českých Budějovicích, Praze a v dalších městech a obcích. Teplotní rekordy padly zhruba na třetině stanic, které měří alespoň 30 let, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Vedra ale ukončí blížící se studená fronta.


Medička dva týdny točila hrůzy v Mariupolu, nahrávku propašovala v tamponu
idnes.cz | 18:00:00
Julija Pajevská je pro Ukrajince jednou z největších hrdinek války s Ruskem. Dobrovolná záchranářka byla unesena v polovině března v Mariupolu a od té doby je v ruském zajetí. Ještě předtím se však Pajevské podařilo dostat ven záběry, které v obklíčeném městě dva týdny natáčela na sportovní kameru. Nyní je zveřejnila agentura AP.


V Holešovicích se usídlili padělatelé peněz, v kanceláři měli přes milion
idnes.cz | 17:11:00
V jedné z pražských kanceláří v Holešovicích si na jaře zřídili svou kancelář padělatelé bankovek. Ti jimi platili zejména za taxislužbu a dovoz jídla. Stejně tak se ale falešné peníze dostaly i do rukou revizorům. Třem mužům, kteří uchovávali v hotovosti přes 700 kusů dvoutisícových bankovek, nyní hrozí až deset let za mřížemi.


Euro nižší inflaci nezaručí, jeho výhody však převažují. Důkazem je Slovensko
idnes.cz | 16:47:00
S eurem by Česko mělo nižší inflaci, zní v posledních měsících častý argument zastánců společné evropské měny. Jako důkaz často slouží průměrný růst cen v eurozóně, který v dubnu dosáhl 7,4 procenta. Mezi jednotlivými zeměmi platícími touto měnou jsou ovšem značné rozdíly. To dokazuje například i pohled na sousední Slovensko.


Žena při uklízení půdy našla granát z války, zlikvidoval ho pyrotechnik
idnes.cz | 16:40:00
Truhla na půdě rodinného domu u Nepomuku na jižním Plzeňsku ukrývala zřejmě po desetiletí ostrý granát a munici. Nebezpečný poklad zlikvidoval pyrotechnik.


Ruské vylodění v Oděse nebo Budžaku? Zoufalý pokus o zvrat, tvrdí analytik
idnes.cz | 16:16:00
Pokud ruské jednotky zcela ovládnou Mariupol, bude následovat vylodění v přístavní Oděse nebo invaze do Budžaku? Šlo by o riskantní a zoufalý pokus o zvrat, popsal možné scénáře analytik Zdeněk Kříž. S odříznutím Ukrajiny od moře by ale podle něj ruský vládce Vladimir Putin mohl oznámit „své první velké vítězství“.


Uprchlíky evidovat, děti nenutit do školy. Hejtmani radí vládě, co s Ukrajinci
idnes.cz | 16:00:00
Uprchlická krize dopadá na všechny kraje v Česku. Největší problém má Praha, která nyní řeší romské uprchlíky na hlavním nádraží. Někteří hejtmani si však stěžují, že vláda neřeší krizi systematicky. „Řadu úkolů stát nesystémově přehodil na kraje, bez finančního zajištění a metodického vedení,“ řekl pro iDNES.cz hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller (ANO).


Tisíce atomů, které ještě na Zemi nebyly. Výzkum nové laboratoře má pomoct ve zdravotnictví i pochopit hvězdy
iHned.cz | 18:08:00
Na Zemi máme 285 různých atomů, podle vědců jich ale může existovat přes deset tisíc. Většina z nich se ale téměř okamžitě rozpadne, takže fyzikům doposud unikaly. Změnit by to měla laboratoř FRIB (Facility for Rare Isotope Beams, česky Zařízení pro...


Pravidla pro získání příspěvku na bydlení se zjednoduší. O dávky žádá méně lidí, než na ně má nárok
ČT24 | 19:34:57
Ministerstvo práce a sociálních věcí plánuje zjednodušení pravidel pro získání příspěvku na bydlení. První změny mají přijít od letošního července. Od začátku příštího roku by měla lepší přístup lidí k dávce zajistit digitalizace. Ta by se měla týkat i dokazování čtvrtletního příjmu. Zájemce by měl mít na výběr také jiný interval.


Ve světě se šíří opičí neštovice, Česku se zatím vyhýbají. Jaké má tato nemoc příznaky?
lidovky.cz | 19:32:00
V několika evropských zemích a také v USA, Kanadě a Austrálii evidují případy nákazy tzv. opičími neštovicemi. První nález na starém kontinentu byl hlášen již 7. května ve Spojeném království. Britská Agentura pro zdravotní bezpečnost uvedla, že dotyčný pacient nedávno přicestoval z Nigérie a předpokládá se, že se virem nakazil již před cestou. V Česku prozatím nejsou evidovány žádné případy.


Také Česká spořitelna zdražila hypotéky. Konkurence zvýšila sazby už před několika dny
lidovky.cz | 19:21:00
Česká spořitelna, jednička na tuzemském hypotečním trhu, má od pátku vyšší sazby. Další banky zvedly úroky u hypoték před pár dny.


KOMENTÁŘ: Česko v září čeká stávka proti chudobě. Půjde v ní o prezidentský post?
Eurozpravy-domácí | 17:55:00
Letošní září má být horké. A to nikoliv podle posledních modelů superpočítače Aladin, který představuje povětrnostní odhady pro českou zemičku, ale podle odborových předáků. Někdo sice může říct, že odbory jsou v poslední době vidět jen u toho, když požadují zvyšování mezd (ale tahle akce má být prý o větším problému), ale jiný by třeba mohl správně namítnout, že se například taková Francie -hodně zjednodušeně řečeno - se svým naturelem lidí „prostávkovala“ a to často právě kvůli navyšování mezd, až do sedmičky ekonomicky nejsilnějších zemí světa, tak proč ne my. Jenže, jak se říká, když dva dělají totaké, není to totaké.


Bankéřka, jež umožnila válku. Elvira Nabiullinová nahromadila Putinovi obrovské finanční rezervy
lidovky.cz | 18:32:00
Rubl je v současné době nejvýkonnější měnou na světě. Nepohnou s ním ani tvrdé západní sankce, ani hrozba přerušení dodávek energetických surovin do Evropské unie. Zázrak? Bluf! Za potěmkinovským úspěchem stojí první dáma ruské ekonomiky držící její opratě pevně v rukou.


Česko zažilo letos první tropický den. Nejvyšší teplotu naměřili na jihu Moravy
lidovky.cz | 18:27:43
V Česku dosáhly teploty na 30 stupňů Celsia, země tak zažila první tropický den letošního roku. Nejvíc naměřili v Kuchařovicích na jihu Moravy, kde bylo 31,1 stupně. Tropické počasí panovalo také v Plzni, Českých Budějovicích, Praze a v dalších městech a obcích. Teplotní rekordy padly zhruba na třetině stanic, které měří alespoň 30 let, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Vedra ale ukončí blížící se studená fronta.


Teploty poprvé pokořily tropickou třicítku, na jihu Moravy bylo přes 31 stupňů
aktuálně.cz | 18:47:03
Nejvíc naměřili v Kuchařovicích na jihu Moravy, kde bylo 31,1 stupně. Teplotní rekordy padly zhruba na třetině stanic.


Velká čínská města se bouří proti covidovým zákazům. V Pekingu vyšli do ulic studenti
aktuálně.cz | 18:13:48
V Pekingu protestovalo v ulicích tři sta studentů tamní univerzity kvůli podle nich přehnaným omezením.


Litva se od neděle obejde bez elektřiny z Ruska
Eurozpravy-zahraniční | 19:53:00
Litva od neděle přestane spolupracovat s ruským dodavatelem elektrické energie v regionu, skupinou společnosti Inter RAO, oznámilo dnes ministerstvo energetiky pobaltské země. Litva tak přestane využívat všechny druhy energie z Ruska: plyn, ropu i elektřinu, poznamenala ruská redakce BBC na svém webu.


Jasné zápasy pro Němce a Finy. Se svými soupeři si s přehledem poradili
Eurozpravy-sport | 18:51:00
I v pátek pokračuje 86. mistrovství světa v hokeji ve Finsku. V odpoledních zápasech se potvrdili pokaždé role favoritů. Zatímco ve skupině A na sebe narazil Němci a Italové, kteří v tomto svém vzájemném zápase zpakovali stejný výsledek z loňska, tedy 9:4 pro Němce, přestože ze začátku jasně mířící Němci historicky nejvyššímu vítězství nad Italy pak v závěru Italům dopřáli tři gólové radosti Italům, to Britové ve skupině B se proti domácím Finům nezmohli na nic. Prakticky jen díky gólmanovi Bownsovi to skončilo pro ně porážkou jen 0:6.


Potřebujeme nového Chaplina, aby ukázal, že ani dnes film nemlčí, připomněl Zelenskyj v Cannes klasiku Diktátor
Reflex | 18:20:00
Je těžké vyhnout se v roce 2022 na filmovém festivalu v Cannes politice. Ale ještě těžší by bylo chtít se jí vyhýbat. V Cannes film a politika patří k sobě. Minimálně od revolučního roku 1968, kdy filmaři sami donutili organizátory zrušit soutěž o Zlatou palmu v solidaritě se studentskými protesty proti policejnímu násilí. Z nedávné historie stačí vzpomenout vtipkování Larse von Triera o nacismu, za které režisér od festivalu vyfasoval status nežádoucí osoby.


Jak vypadá Putinova víkendová chatka? Takový malý palác Versailles za 30 miliard, údržba stojí miliardu ročně
Reflex | 18:10:00
Vladimir Putin je megaloman. To dosvědčuje mimo jiné i jeho tajné venkovské sídlo na břehu Černého moře, v bezletové zóně s ochrankou, které vypadá jako špatná napodobenina zámku ve Versailes. 


Strach a Bárta: Co představuje kolaps dnešní civilizace a co se skrývá za archeologickými výpravami?
Reflex | 18:00:00
Světoznámý český archeolog a egyptolog Miroslav Bárta přijal pozvání do dalšího dílu Se Strachem Nacafe. Myslíme si, že jsme tou nejlepší civilizací? Lze vyhrát velké konflikty za pomocí technologií nebo se vítězí především díky lidským srdcím? A jak moc nás ovlivňuje fakt, že máme málo času na přemýšlení oproti dřívějším dobám? To vše se dozvíte v novém díle.


Fotogalerie: Místa, ze kterých mrazí! Nahlédněte do interiérů opuštěných nemocnic
Reflex | 17:00:00
Odvážný australský fotograf Stefan Baumann cestoval po Evropě a nafotil mnoho opuštěných objektů. Dlouhodobě nepoužívaná zdravotnická zařízení jsou také mezi nimi. Nahlédněte s námi do jejich strašidelných interiérů.


Kybernetická agrese proti nám selhala, stejně jako sankční nátlak, tvrdí Putin
Tiscali-zprávy | 19:23:35
Kybernetická agrese proti Rusku selhala, stejně jako sankční nátlak, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin na dnešní poradě své bezpečnostní rady o bezpečnosti informačních systémů.


Hrozí kolaps brexitové dohody. Spor mezi Bruselem a Londýnem mohou urovnat Češi
E15-ekonomika | 17:40:00
Na Evropskou unii se valí další pohroma, která může vyústit v rozpoutání obchodní války s Velkou Británií, a tím pádem další ekonomický otřes celého kontinentu. Londýn se totiž chystá v nejbližších týdnech zrušit takzvaný severoirský protokol neboli celní kontroly zboží putujícího mezi Severním Irskem a zbytkem Spojeného království. Brusel aktuálně zvažuje, že v takovém případě vypoví brexitovou dohodu, kterou obě strany po několika letech usilovného vyjednávání uzavřely v prosinci roku 2020. 


Hrozí kolaps brexitové dohody. Spor mezi Bruselem a Londýnem mohou urovnat Češi
E15-politika | 17:40:00
Na Evropskou unii se valí další pohroma, která může vyústit v rozpoutání obchodní války s Velkou Británií, a tím pádem další ekonomický otřes celého kontinentu. Londýn se totiž chystá v nejbližších týdnech zrušit takzvaný severoirský protokol neboli celní kontroly zboží putujícího mezi Severním Irskem a zbytkem Spojeného království. Brusel aktuálně zvažuje, že v takovém případě vypoví brexitovou dohodu, kterou obě strany po několika letech usilovného vyjednávání uzavřely v prosinci roku 2020. 


Dobyli jsme Azovstal, ohlásil Putinovi ruský ministr obrany
idnes.cz | 21:32:00
Ruský ministr obrany Sergej Šojgu předal ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi zprávu o osvobození oceláren Azovstal v Mariupolu. Poslední obránci této východoukrajinské bašty se v pátek vzdali, uvedla večer agentura Interfax s odvoláním na ruské ministerstvo obrany.


Stanové městečko ničemu nepomohlo. Na nádraží stovky uprchlíků živoří dál
idnes.cz | 21:04:00
Na pražském nádražím i nadále spí každý den stovky uprchlíků. Stanové město, které vyrostlo před týdnem v Troji, aby pomohlo situaci řešit, mu neulevilo vůbec. Všem pomáhajícím složkám už docházejí síly, ke 31. květnu má většina pomoci na nádraží skončit. Nemůžeme donekonečna zakrývat nekompetentnost jiných orgánů, vysvětluje Michal Horniecký z Organizace pro pomoc uprchlíkům.


Aplikace nabídla oběd zdarma. New York zažil doručovací gastrochaos
idnes.cz | 21:00:00
Doslova doručovací manévry zažil v úterý New York. Oblíbená aplikace Grabhub totiž nabídla svým zákazníkům oběd zdarma, a jejich zájem byl tak obrovský, že se podniky zahltily objednávkami a systém měl výpadky. Jídlo se buď nestihlo připravit, nebo si ho nakonec nikdo ani nevyzvedl. Newyorští kurýři byli zcela přetížení.


Litva skoncovala s Ruskem úplně. Po ropě a plynu se odpojila i od elektřiny
idnes.cz | 20:20:00
Litva od neděle přestane spolupracovat s ruským dodavatelem elektrické energie v regionu, skupinou společnosti Inter RAO, oznámilo v pátek tamní ministerstvo energetiky. Litva tak přestane využívat všechny druhy energie z Ruska: plyn, ropu i elektřinu, poznamenala ruská redakce BBC na svém webu.


Srí Lanka se hroutí, chybí benzin i potraviny. Češi opouštějí vysněný ráj
idnes.cz | 20:00:00
Řidiči čekají nekonečné fronty před čerpacími stanicemi a doufají, že na ně ještě vyjde benzin. Jídlo a léky se občas dají sehnat a občas ne. Ceny raketově rostou, kurz rupie se propadá. Srí Lanka zbankrotovala a někteří Češi na místě popisují obrovskou nejistotu a zvažují odchod. Další upozorňují, že země zoufale potřebuje turisty.


Filharmonii potřebujeme, abychom si oddechli od třicetiletého traumatu, říká architekt Pleskot
iHned.cz | 20:07:00
„Podařilo se vytvořit jedinečnou stavbu, která není barákem, ale prostorem,“ říká o vítězném projektu budovy Vltavské filharmonie architekt Josef Pleskot a dodává: „Budovu Filharmonie potřebujeme ke společenskému životu, který...


Ani „vysoká a krásná“ zeď pašování nezastaví. Mexiko a USA jdou spolu do boje proti narkotunelům, průkopníkem byl Prcek
iHned.cz | 19:20:00
Má délku přes 300 metrů, je v hloubce deset metrů pod povrchem a je plně osvětlený a odvětrávaný. Tak vypadá poslední „narkotunel“, který mexické bezpečnostní složky nedávno odhalily ve městě Tijuana na hranicích se Spojenými státy. Přes...


Německý vítěz Čajkovského soutěže: Rušením ruské kultury bychom nahrávali Kremlu
pikant | 19:32:00
Nedávno se v Moskvě vrátil na místo, kde začal mezinárodní kariéru. „Za současné situace v Rusku určitě hrát nehodlám,“ říká violoncellista.


Hity devadesátek: V roce 1995 přišla nová Fiesta, dvojčata od Fiatu i Renault Mégane
Auto.cz | 18:53:00
V polovině 90. let přezbrojovaly automobilky mezi kompakty a malými vozy, ale nejen tam. Střídání stráží proběhlo opravdu hodně.


Německý sedlák žaluje Volkswagen, prý mu kazí podnikání změnou klimatu
Auto-iDNES.cz | 19:00:00
Soud v západoněmeckém Detmoldu začal řešit spor mezi soukromým zemědělcem Ulfem Allhoffem-Cramerem a automobilkou Volkswagen. Sedlák tvrdí, že automobilka přispívá ke změně klimatu, jež má negativní dopady na jeho podnikání, uvedla agentura AP.


Šojgu ohlásil Putinovi úplné dobytí Azovstalu, poslední obránci se vzdali
lidovky.cz | 21:35:28
Ruský ministr obrany Sergej Šojgu předal ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi zprávu o osvobození oceláren Azovstal v Mariupolu. Poslední obránci této východoukrajinské bašty se v pátek vzdali, uvedla večer agentura Interfax s odvoláním na ruské ministerstvo obrany.


V Německu zuří bouřky, muž natočil úkaz podobající se tornádu
lidovky.cz | 20:48:00
Až 40 zraněných, z nichž deset je ve vážném stavu, způsobila v pátek odpoledne silná bouře ve městě Paderborn na západě Německa. Meteorologové prověřují, zda se v oblasti neprohnalo tornádo. Silná bouře zasáhla i nedaleké město Lippstadt v Severním Porýní-Vestfálsku, uvedla agentura DPA. Podle meteorologů bouře pokračují dále na východ a mohly by dorazit do České republiky.


Poslední slovo Jaroslava Veise: Skvělé ceny!
lidovky.cz | 20:43:00
Fakt to nebude o cenách u benzinových pump. Bylo by to sisyfovské psaní, protože dřív, než text vyjde, zase by stouply. Jde mi o ceny jiné, neplacené u pokladen, nýbrž udělované a tento týden jich byl plný.


Znásobení pokut a silnější role hasičů. Kvůli Bečvě se mění zákon, vznikne nová definice havárie
lidovky.cz | 20:43:00
Otrava Bečvy byla před dvěma lety tak katastrofální, že se kvůli ní teď mají měnit zákony. Novela toho vodního zavádí hned několik novinek – například desetinásobnější pokuty pro viníky, až 25 milionů korun, nebo důležitější roli hasičů, kteří mají řídit záchranné práce od samého začátku.


Litva skoncovala s ruskými energiemi úplně. Po ropě a plynu se odpojila i od elektřiny
lidovky.cz | 20:21:00
Litva od neděle přestane spolupracovat s ruským dodavatelem elektrické energie v regionu, skupinou společnosti Inter RAO, oznámilo v pátek tamní ministerstvo energetiky. Litva tak přestane využívat všechny druhy energie z Ruska: plyn, ropu i elektřinu, poznamenala ruská redakce BBC na svém webu.


Rusko si pospíšilo se splátkou dluhu, než mu USA platby definitivně utnou
lidovky.cz | 19:57:48
Ve snaze odvrátit platební neschopnost poslalo v pátek Rusko předčasně peníze na zaplacení úroků ze dvou svých mezinárodních dluhopisů. Příští týden totiž vyprší platnost důležité americké licence, která takové převody umožňuje, a Spojené státy naznačily, že licenci již možná dále neprodlouží, uvedla agentura Reuters.


Počasí, stupeň výstrahy zvednut na červený: V rámci tohoto systému očekáváme nárazy větru ojediněle až ke 110 km/h.
Kurzy.cz | 20:16:00
Pokud sledujete aktuální radarová data, jistě vám neušlo, že radarové echo na západě území je poněkud prohnuté dopředu do tvaru jakéhosi luku. Tento typ radarového echa se skutečně jmenuje bow echo (z angl.


Akcie Costco - sleva nebo past?
Kurzy.cz | 18:44:29
Costco je americký velkoobchodní řetězec (cash and carry), jehož cena akcií tento týden prudce klesla. Co bylo důvodem hlubokého výprodeje? Téměř 40 miliard dolarů se z akcií Costco vypařilo během pouhých dvou obchodních seancí Akcie společnosti se...


Wall Street maže úvodní zisky
Kurzy.cz | 18:01:36
Světové indexy na začátku seance prudce vzrostly díky optimistickým zprávám z Číny. PBoC se rozhodla výrazně snížit svou hypoteční referenční sazbu, aby oživila svou zpomalující ekonomiku. Jednalo se o druhé snížení v tomto roce. Zdá se, že zprávy z dr...


PROPED 2022 „Vybavení a systémy pro bezpečnostní a záchranné složky“ - Podpora českého exportu
Kurzy.cz | 17:35:00
Ve dnech 16. až 18.5. 2022 proběhla v Černé Hoře návštěva podnikatelské delegace PROPED 2022 „Vybavení a systémy pro bezpečnostní


Ministr Lipavský jednal v Turíně o stavu lidských práv v Evropě a pomoci Ukrajině
Kurzy.cz | 17:34:09
Ministr zahraničních věcí Jan Lipavský vystoupilv Turíně na téma lidských práv, demokracie a právního státu na výročním ministerském zasedání států Rady Evropy. Na okraj zasedání se ministr Lipavský potkal s ministrem zahraničí Arménie Araratem Mirzoje...


V Německu udeřily silné bouře, zranily se desítky lidí. Prověřuje se i tornádo
Denik.cz | 20:44:00
Až 40 zraněných, z nichž deset je ve vážném stavu, způsobila v pátek odpoledne silná bouře ve městě Paderborn na západě Německa. Meteorologové prověřují, zda se v oblasti neprohnalo tornádo. Silná bouře zasáhla i nedaleké město Lippstadt v Severním Porýní-Vestfálsku, uvedla agentura DPA. Podle meteorologů bouře pokračují dále na východ a mohly by dorazit do České republiky.


První bouřky se prohnaly nad západem Čech, hasiči zasahují u desítek událostí
Denik.cz | 20:39:00
Předpověď meteorologů se začíná naplňovat. Část Plzeňského a Karlovarský kraj zasáhly bouřky, silný vítr vyvracel stromy.


Vraťte se do práce, o děti se postaráme. Firemní školky jsou na vzestupu
Denik.cz | 20:01:00
Za necelé tři měsíce oslaví Adélka Steigerová čtyři roky. Pro rodiče byla vytoužené dítě, na které ale čekali skoro do čtyřiceti let. Bylo pro ně důležité budoucí rodinu dobře zajistit, byť její založení tím na několik let odložili. „Ze stejného důvodu jsem rodičovskou dovolenou ukončila po roce a půl,“ vypráví maminka Markéta Pospíšilová.


Rozloučení s apoštolským nunciem
Kurzy.cz | 17:11:00
Dne 20. 5. se velvyslanec Petr Kynštetr rozloučil s apoštolským nunciem v Irsku arcibiskupem Jude Thaddeusem Okolem. Pan arcibiskup


Řešení situace romských uprchlíků navrhne nový tým. Povede ho zmocněnkyně
Denik.cz | 18:14:00
Kroky k řešení situace romských uprchlíků z Ukrajiny navrhne vládě nový tým. Bude ho řídit vládní zmocněnkyně Klára Šimáčková Laurenčíková. Skupinu budou tvořit zástupci příslušných resortů, hasičů, Správy uprchlických zařízení i neziskových organizací, které s běženci pracují. ČTK to po pátečním jednání rady vlády pro záležitosti romské menšiny řekla zmocněnkyně. Rada se po nástupu Fialovy vlády sešla poprvé. Debatovala i o dotacích pro organizace, které s uprchlíky pracují.


Cyklisté i chodci mají důležitou roli v udržitelné mobilitě, říká ministr Kupka
Kurzy.cz | 16:52:52
„Cyklo a pěší doprava má v rámci udržitelné městské i příměstské mobility svoji nezastupitelnou roli. Chci této aktivní mobilitě věnovat ještě více pozornosti, protože bude mít hlavně ve městech čím dál důležitější roli. Zkracování vzdáleností v doprav...


Filharmonii potřebujeme, abychom si oddechli od třicetiletého traumatu, říká architekt Pleskot
Hospodářské noviny | 20:07:00
„Podařilo se vytvořit jedinečnou stavbu, která není barákem, ale prostorem,“ říká o vítězném projektu budovy Vltavské filharmonie architekt Josef Pleskot a dodává: „Budovu Filharmonie potřebujeme ke společenskému životu, který...


Ani „vysoká a krásná“ zeď pašování nezastaví. Mexiko a USA jdou spolu do boje proti narkotunelům, průkopníkem byl Prcek
Hospodářské noviny | 19:20:00
Má délku přes 300 metrů, je v hloubce deset metrů pod povrchem a je plně osvětlený a odvětrávaný. Tak vypadá poslední „narkotunel“, který mexické bezpečnostní složky nedávno odhalily ve městě Tijuana na hranicích se Spojenými státy. Přes...


Tisíce atomů, které ještě na Zemi nebyly. Výzkum nové laboratoře má pomoct ve zdravotnictví i pochopit hvězdy
Hospodářské noviny | 18:08:00
Na Zemi máme 285 různých atomů, podle vědců jich ale může existovat přes deset tisíc. Většina z nich se ale téměř okamžitě rozpadne, takže fyzikům doposud unikaly. Změnit by to měla laboratoř FRIB (Facility for Rare Isotope Beams, česky Zařízení pro...


Válka rozpoutává potravinovou krizi. Česko má obilí pro každého na třicet dní
ČT24 | 19:30:43
Kvůli ruskému útoku na Ukrajinu hrozí podle OSN globální potravinová krize, která může trvat roky. Generální tajemník Antonio Guterres v týdnu upozornil, že problémy pocítí hlavně chudší země. Na Česko podle ministra zemědělství Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL) dopadá pouze růst cen, přesto plánuje navýšit zásoby potravin. Situaci komplikuje i vlna veder v Indii a její zákaz vývozu pšenice.


Bouřky už udeřily v Německu, hlášeno i podezření na tornádo
Eurozpravy-domácí | 20:57:00
Až 40 zraněných, z nichž deset je ve vážném stavu, způsobila dnes odpoledne silná bouře ve městě Paderborn na západě Německa. Meteorologové prověřují, zda se v oblasti neprohnalo tornádo. Silná bouře zasáhla i nedaleké město Lippstadt v Severním Porýní-Vestfálsku, uvedla agentura DPA.


Řešení situace romských uprchlíků navrhne nový tým, povede ho zmocněnkyně
Eurozpravy-domácí | 17:41:00
Kroky k řešení situace romských uprchlíků z Ukrajiny navrhne vládě nový tým. Bude ho řídit vládní zmocněnkyně Klára Šimáčková Laurenčíková. Skupinu budou tvořit zástupci příslušných resortů, hasičů, Správy uprchlických zařízení i neziskových organizací, které s běženci pracují. ČTK to po dnešním jednání rady vlády pro záležitosti romské menšiny řekla zmocněnkyně.


Trump zaplatil pokutu 110 tisíc dolarů za pohrdání soudem, oznámila prokuratura
Eurozpravy-zahraniční | 21:25:00
Někdejší americký prezident Donald Trump zaplatil pokutu 110.000 dolarů (2,57 milionu Kč), která se mu nasčítala za pohrdání soudem v kauze vyšetřování jeho financí ve státě New York. Oznámila to dnes kancelář newyorské generální prokurátorky Letitie Jamesové.


Slováci zůstávají ve hře o čtvrtfinále, Lotyši poazili Rakousko až na nájezdy
Eurozpravy-sport | 22:51:00
O pátečním večeru se konal důležitý zápas na hokejovém šampionátu ve Finsku především pro Slovensko. Pokud by bronzoví medailisté z letošní zimní olympiády v Pekingu neuspěli proti Kazachstánu, už by měli namále a s postupem do čtvrtfinále by to vypadalo všelijak, jen ne nadějně. Přestože v úvodní třetině nejprve svěřenci Craiga Ramseyho dopláceli na zbytečné fauly, nakonec se Slovákům Kazachstánce podařilo pokořit 4:3. Jednou nohou ve čtvrtfinále po pátečním večeru Lotyšsko, které ve skupině B proo změnu zvládlo vyrovnaný duel s Rakušany, které porazili až na nájezdy.


Bouřky už udeřily v Německu, hlášeno i podezření na tornádo
Eurozpravy-počasí | 20:57:00
Až 40 zraněných, z nichž deset je ve vážném stavu, způsobila dnes odpoledne silná bouře ve městě Paderborn na západě Německa. Meteorologové prověřují, zda se v oblasti neprohnalo tornádo. Silná bouře zasáhla i nedaleké město Lippstadt v Severním Porýní-Vestfálsku, uvedla agentura DPA.


První žena, která přeletěla Atlantik
Tiscali-zprávy | 20:27:58
Před devadesáti lety přeletěla Amelia Earhartová jako první žena bez mezipřistání Atlantský oceán a má na svém kontě i řadu dalších rekordů. Statečná americká pilotka se stala jednou z ikon ženské emancipace.


Martin Kujal: Státní dluhopisy začínají být opět investičně relevantní
E15-ekonomika | 21:00:00
Klasická investiční poučka hovoří o tom, že úspory se mají vhodně rozkládat mezi výnosové a stabilizační typy investic. Typickou výnosovou složkou jsou akcie, klasickou stabilizační částí portfolia bývaly konzervativní dluhopisy. Použití minulého času u dluhopisů není náhodné. Po letech nulových (a někde i záporných) úrokových sazeb vystoupaly ceny státních a konzervativnějších podnikových dluhopisů do takových výšin, že již do budoucna nenabízely téměř žádné další zhodnocení.


Češi se brání inflaci. Pustili se do oprav domů a bytů
E15-ekonomika | 05:00:00
Zatímco si Češi přestávají brát hypotéky na koupi nových nemovitostí, za zdmi jejich domů a bytů začala velká vlna oprav a rekonstrukcí. Banky díky tomu evidují rekordní čísla.


Martin Kujal: Státní dluhopisy začínají být opět investičně relevantní
E15-politika | 21:00:00
Klasická investiční poučka hovoří o tom, že úspory se mají vhodně rozkládat mezi výnosové a stabilizační typy investic. Typickou výnosovou složkou jsou akcie, klasickou stabilizační částí portfolia bývaly konzervativní dluhopisy. Použití minulého času u dluhopisů není náhodné. Po letech nulových (a někde i záporných) úrokových sazeb vystoupaly ceny státních a konzervativnějších podnikových dluhopisů do takových výšin, že již do budoucna nenabízely téměř žádné další zhodnocení.


Češi se brání inflaci. Pustili se do oprav domů a bytů
E15-politika | 05:00:00
Zatímco si Češi přestávají brát hypotéky na koupi nových nemovitostí, za zdmi jejich domů a bytů začala velká vlna oprav a rekonstrukcí. Banky díky tomu evidují rekordní čísla.


Ledovce v Andách se za pouhých 30 let zmenšily o polovinu, vyplývá ze studie
idnes.cz | 22:51:00
Za posledních třicet let došlo ke zmenšení ledovců v tropické části jihoamerických And téměř o polovinu. Takové závěry přinesla nová studie skupiny MapBiomas, na které se podíleli vědci z Brazílie a Peru. Na tání ledovců mají podle expertů vliv klimatické změny nebo také rozsáhlé požáry v Amazonii, informovala agentura EFE.


Po pobytu na univerzitách v Německu začali vědci z Číny pracovat pro Peking
idnes.cz | 22:49:00
Desítky čínských badatelů začaly po návratu z výzkumných pobytů na německých univerzitách i jinde v Evropě do vlasti pracovat pro instituce spojené s čínskou armádou. V pátek to uvedla stanice Deutsche Welle (DW). Podle ní se tak nabízí otázka, zda vědomosti nabyté v Evropě čínští vědci nevyužili pro posílení čínské vojenské síly.


Část Čech zasáhly extrémní bouřky. Popadané stromy zastavily provoz na tratích
Denik.cz | 22:03:00
Přes Česko od západu večer rychle přešly velmi silné až extrémní bouřky s přívalovými srážkami, silným nárazovým větrem a krupobitím. Meteorologové varovali před tím, že vítr může ojediněle dosáhnout rychlosti kolem 110 kilometrů za hodinu a mohou padat kroupy o průměru čtyři centimetry. 


Rekordní vedro. Česko zažilo první tropický den, někde naměřili přes 31 stupňů
Denik.cz | 18:55:00
Česko dnes zažilo první tropický den letošního roku, kdy teploty vystoupají alespoň na 30 stupňů Celsia. Nejvíc naměřili v Kuchařovicích na jihu Moravy, kde bylo 31,1 stupně. Tropické počasí panovalo také v Plzni, Českých Budějovicích, Praze a v dalších městech a obcích. Teplotní rekordy padly zhruba na třetině stanic, které měří alespoň 30 let, uvedl Český hydrometeorologický ústav na facebooku. Blížící se studená fronta ale vedra posledních dní ukončí a v nejbližší době se tropické teploty nečekají.


Německý vítěz Čajkovského soutěže: Rušením ruské kultury bychom nahrávali Kremlu
bleskove.cz | 19:32:00
Nedávno se v Moskvě vrátil na místo, kde začal mezinárodní kariéru. „Za současné situace v Rusku určitě hrát nehodlám,“ říká violoncellista.


Portugalská rallye po 1. etapě: Vede Evans, Loeba Ogier jsou mimo hru
Auto.cz | 22:05:00
Velšan Elfyn Evans (Toyota GR Yaris Rally1) je po prvním dnu lídrem Portugalské rallye, čtvrtém podniku mistrovství světa v automobilových soutěžích. Ostrovní jezdec má v barvách továrního týmu nakročeno k tomu, aby si zopakoval loňské prvenství.


Dramatická a elegantní. Gant představil limitovanou artovou kolekci
Hospodářské noviny | 21:10:00
S blížícími se horkými letními dny Gant představil novou kolekci plnou květin, barev a vzorů. Jmenuje se The Heat Stroke a možná je místy až přehnaná, zároveň je ale také smyslná a vaše tělo zahalí do chladivého hávu. Pánská košile nebo večerní...


Dramatická a elegantní. Gant představil limitovanou artovou kolekci
iHned.cz | 21:10:00
S blížícími se horkými letními dny Gant představil novou kolekci plnou květin, barev a vzorů. Jmenuje se The Heat Stroke a možná je místy až přehnaná, zároveň je ale také smyslná a vaše tělo zahalí do chladivého hávu. Pánská košile nebo večerní...


České hokejisty čeká s Norskem, Slováci porazili Kazachstán
Tiscali-zprávy | 23:13:13
Pátým soupeřem českých hokejistů na mistrovství světa v Tampere bude Norsko. I s ohledem na postavení obou týmů v tabulce skupiny B - mají shodně po dvou výhrách ze čtyř vystoupení - bude sobotní zápas pro svěřence kouče Kariho Jalonena příležitostí udělat zásadní krok k postupu do čtvrtfinále.


Rusko hlásí dobytí oceláren Azovstal v Mariupolu
Tiscali-zprávy | 23:00:32
Ruský ministr obrany Sergej Šojgu podal hlášení ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi o „úplném osvobození oceláren Azovstal a města Mariupolu“. Stalo se tak poté, co se poslední obránci této východoukrajinské bašty vzdali, uvedla agentura Interfax s odvoláním na ruské ministerstvo obrany.


Festival krátkých filmů zemí Evropské unie
Kurzy.cz | 22:06:00
Dovolujeme si Vás pozvat na každoroční Festival krátkých filmů Evropské unie (EUSFF) v Ottawě, který se letos vrací po dvouleté odmlce


Přibývá dezinformací v ČR
Kurzy.cz | 21:26:17
Až 75 % občanů ČR si myslí, že počet a intenzita dezinformací v ČR se navyšuje. Zároveň většina souhlasí s tvrzením, že sociální sítě zesilují a zviditelňují emocionální a zároveň […]


Nenormalizujme ruskou invazi na Ukrajině
Kurzy.cz | 19:24:00
Níže podepsané země znovu zvyšujeme svůj hlas proti ruské invazi na Ukrajině. Opakujeme, že tento nevyprovokovaný a předem promyšlený


Česko-africké zdravotnické fórum otevřelo novou etapu českého exportu zdravotnických technologií
Kurzy.cz | 18:11:00
Rozsahem jedna z největších akcí české diplomacie s africkými zeměmi po roce 1989 přivedla k jednomu stolu na půdě


Digital Services Act - Questions and Answers*
Kurzy.cz | 17:52:11
What is the Digital Services Act?


Pracovní návštěva náměstka ministra zahraničí ČR Martina Dvořáka
Kurzy.cz | 17:52:00
Dne 16. 5. 2022 Podgoricu navštívil náměstek ministra zahraničních věcí ČR, Martin Dvořák. Provedl zde celou sérii bilaterálních konzultací


Náměstek Martin Tlapa se rozloučil s velvyslancem Chile Patriciem Utrerasem
Kurzy.cz | 16:23:39
Náměstek ministra Martin Tlapa přijal dne 20. května velvyslance Chile Patricia Utrerase. Setkání se uskutečnilo na žádost velvyslance, který končí svou diplomatickou misi.


Ztraceni v ráji“ v Bernu
Kurzy.cz | 16:11:00
Za účasti režisérky, českých a švýcarských herců a filmového štábu uspořádalo Velvyslanectví ČR v Bernu premiéru prvního


Státní tajemník Miloslav Stašek jednal s generálním tajemníkem Evropské služby pro vnější činnost Stefanem Sanninem
Kurzy.cz | 16:03:58
Státní tajemník Miloslav Stašek se dne 19. května 2022 setkal s generálním tajemníkem Evropské služby pro vnější činnost Stefanem Sanninem.


Evropská komise zveřejnila návrh revize úpravy smluv o finančních službách pro spotřebitele na dálku
Kurzy.cz | 16:00:00
Komise navrhuje zrušení současné směrnice upravující uvádění finančních služeb pro spotřebitele na trh na dálku (DMFSD) a přesunutí této problematiky do směrnice o právech spotřebitelů (CRD).


Vázaný peněžní dar - dodávka vybavení pro nemocnici v Betlémě v Palestině
Kurzy.cz | 15:45:00
Styčný úřad ČR v Ramalláhu informuje potenciální české dodavatele o projektu vázaného peněžního daru v Palestině, který se


Senegal investuje do infrastruktury a láká zahraniční partnery
Kurzy.cz | 15:43:59
SENEGAL INVESTUJE DO INFRASTRUKTURY A LÁKÁ ZAHRANIČNÍ PARTNERY Senegal se řadí mezi nejrychleji rostoucí ekonomiky v regionu západní Afriky a dlouhodobá politická stabilita láká další investory i mimo tradiční partnery...


MONETA Money Bank prodala další portfolio úvěrových pohledávek v selhání, zisk činí 96 milionů Kč
Kurzy.cz | 15:39:19
Prodané portfolio se skládalo z 3 259 nezajištěných úvěrů, které byly v insolvenčním řízení. Nabídka byla realizována prostřednictvím elektronické aukce, jíž se zúčastnilo 50 zájemců.


FAQs – Ukrajina - Obchodní aktivity a přítomnost společnosti ŠKODA AUTO na ruském trhu
Kurzy.cz | 15:30:13
Rusko/Ukrajina FAQs – PDF ke stažení Vážení novináři, snažíme se vás co nejrychleji a nejtransparentněji informovat o aktuální situaci na …


Návštěva místopředsedy Akademie věd ČR profesora Jana Řídkého na velvyslanectví České Republiky ve Stockholmu
Kurzy.cz | 15:20:00
Ve čtvrtek 28. dubna se na velvyslanectví České Republiky ve Stockholmu konalo historicky první setkání českých vědců a akademiků působících


Velvyslankyně Hřebíčková jednala s premiérem Abazovićem
Kurzy.cz | 15:16:00
Dne 6. 5. 2022 jednala vedoucí zastupitelského úřadu, velvyslankyně Janina Hřebíčková s premiérem Dritanem Abazovićem, místopředsedkyní


Kontrolní akce hygienických stanic v plicních ambulancích odhalila nedostatky
Kurzy.cz | 14:51:27
Na základě pokynu hlavní hygieničky Pavly Svrčinové provedly krajské hygienické stanice od 5. května do 17. května 2022 317 kontrol hygienicko-protiepidemického režimu v ambulancích pneumoftizeologie. V 8 případech byla udělena […]


Jak vesmírný program EU pomáhá v oblasti Arktidy?
Kurzy.cz | 14:47:55
Polární regiony jsou jednou z oblastí, kde je změna klimatu, která ovlivňuje celou zeměkouli, zvláště výrazná. Zejména oblasti Arktidy proto věnuje zvýšenou pozornost i integrovaný vesmírný programu EU, díky kterému má […]


Ministerstvo zahraničí se připravuje na nadcházející letní turistickou sezónu
Kurzy.cz | 14:43:00
V pátek 20. května 2022 se náměstek ministra pro řízení sekce právní a konzulární Martin Smolek setkal se zástupci resortů, státních


Emiráty investují skoro miliardu usd do vesmírného sektoru
Kurzy.cz | 14:32:05
EMIRÁTY INVESTUJÍ SKORO MILIARDU USD DO VESMÍRNÉHO SEKTORU Během příštího desetiletí plánují Spojené arabské emiráty investovat více než 816 mil. USD do soukromého kosmického sektoru. Investice budou zaměřeny na podnikatele,..


Liberecký: Severočeské muzeum představí zrestaurované automatofony
Kurzy.cz | 14:18:58
Záchrana pokladů z depozitářů Severočeského muzea v Liberci.


Velvyslanectví ČR se zúčastnilo Mezinárodního festivalu přátelství, pořádaného Universitou Hacettepe
Kurzy.cz | 14:15:00
Velvyslanectví ČR v Ankaře se dne 11. 5. zúčastnilo letošního ročníku Festivalu přátelství, organizovaného Universitou Hacettepe.


Zlín čeká největší akce oslav 700. výročí města
Kurzy.cz | 14:02:43
Zlín - V červnu proběhne třídenní festival Zlín žije. Největší akce, kterou Zlín ve svém výročním roce zažije. Přinese čtyři multižánrové scény ve veřejném prostoru, pouliční umění a zážitkový program.


Start Driving učí mladé řidiče, jak se lépe pohybovat na silnicích. Zapojit se mohou i jejich rodiče
Kurzy.cz | 13:50:07
Hlavními částmi kurzu jsou výcvik ve zdokonalení řidičských dovedností ve skutečném silničním provozu, zvládání rizikových situací na polygonu nebo přednáška dopravního policisty. Nedílnou součástí je i dopravně psychologický seminář. V tomto roce je ...


Desetitisíce aut pod zemí, vlak každých sedm minut. Filharmonie změní Vltavskou k nepoznání
iHned.cz | 15:54:00
Praha od úterý ví, jak by měla vypadat nová budova filharmonie, která vyroste u metra Vltavská. Největší veřejnou stavbu od sametové revoluce ale ještě čeká dlouhá cesta k realizaci. Ta bude trvat minimálně deset let. Na jejím konci má být nejen...


Nad západech Čech se prohnaly první bouřky. Hasiči zasahovali u stovek událostí
Denik.cz | 20:39:00
Předpověď meteorologů se začíná naplňovat. Část Plzeňského a Karlovarský kraj zasáhly bouřky, silný vítr vyvracel stromy.


Desetitisíce aut pod zemí, vlak každých sedm minut. Filharmonie změní Vltavskou k nepoznání
Hospodářské noviny | 15:54:00
Praha od úterý ví, jak by měla vypadat nová budova filharmonie, která vyroste u metra Vltavská. Největší veřejnou stavbu od sametové revoluce ale ještě čeká dlouhá cesta k realizaci. Ta bude trvat minimálně deset let. Na jejím konci má být nejen...


Vyšetřování kauzy úniků z policejních databází je u konce, GIBS stíhá osm lidí i dvě firmy
ČT24 | 17:30:08
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) končí vyšetřování velké kauzy úniků z policejních databází. Elitní policisté jsou podezřelí, že za peníze poskytovali informace lobbistovi Tomáši Horáčkovi. V případu jde o úplatky za víc než milion korun.


České hokejisty čeká zápas s Norskem, Slováci porazili Kazachstán
Tiscali-zprávy | 23:13:13
Pátým soupeřem českých hokejistů na mistrovství světa v Tampere bude Norsko. I s ohledem na postavení obou týmů v tabulce skupiny B - mají shodně po dvou výhrách ze čtyř vystoupení - bude sobotní zápas pro svěřence kouče Kariho Jalonena příležitostí udělat zásadní krok k postupu do čtvrtfinále.


Bankovní vklady domácností po několika letech klesly. I kvůli drahému bydlení
ČT24 | 19:04:51
Lidé začínají nechávat v bankách méně peněz. Vklady českých domácností se poprvé téměř po pěti letech snížily – ukazují to nově dostupná data za březen. Podle expertů za to můžou mimo jiné vysoké účty související s bydlením. Menší úspory mají i živnostníci.


Rozhodnutí o požadavcích na kompenzaci emisí z letecké dopravy – program CORSIA: Rada přijala svůj postoj
Kurzy.cz | 18:00:00
Výbor stálých zástupců Rady dnes přijal mandát k jednání o návrhu rozhodnutí o povinnosti oznamovat kompenzační požadavky v programu CORSIA (program kompenzace a snižování emisí oxidu uhličitého v mezinárodním civilním letectví).


Do základních uměleckých škol se zase hlásí tolik dětí jako před pandemií
ČT24 | 17:36:20
O hru na klavír, lekce baletu nebo malování na základních uměleckých školách je opět velký zájem. Počty uchazečů se vrací na předcovidovou úroveň. Na některých uměleckých školách poptávka dokonce převyšuje kapacitu. Česká televize to zjistila oslovením více než desítky škol, na kterých se právě konají přijímací a talentové zkoušky. Kromě hry na klavír děti už tradičně nejvíc láká kytara.


ČEZ do boje o zásobníky plynu nezasáhne. V soutěži zůstává tuzemská skupina EPH Daniela Křetínského
Hospodářské noviny | 14:04:00
Polostátní energetická skupina ČEZ se nezúčastní soutěže o podzemní zásobníky plynu, které prodává německá energetická skupina RWE. „Intenzivně jsme se zabývali tím, zda má tato akvizice významnější strategické přínosy, a rovněž jsme řešili...


ČEZ do boje o zásobníky plynu nezasáhne. V soutěži zůstává tuzemská skupina EPH Daniela Křetínského
iHned.cz | 14:04:00
Polostátní energetická skupina ČEZ se nezúčastní soutěže o podzemní zásobníky plynu, které prodává německá energetická skupina RWE. „Intenzivně jsme se zabývali tím, zda má tato akvizice významnější strategické přínosy, a rovněž jsme řešili...Return to top