Celkem 149977 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 26.05.2022


Změny a novinky na hypotečním trhu: zdražování a nové posuzování příjmů
Finparáda | 10:00:00
Úrokové sazby u hypotečních úvěrů stále rostou, v uplynulém týdnu se zdražit úvěry na bydlení rozhodla například mBank, UniCredit Bank nebo Banka CREDITAS. Právě Banka CREDITAS od června 2022 zavádí novinku – žadatelům o hypotéku


Screenové rolety a střešní systém zastínění - markýzy s podporou
eStav.cz | 00:00:54
Zastínění výzkumného centra v Nových Hradech. Screenové rolety a markýzy s podporou vyřešily přehřívání prosklené budovy a zároveň nechávají dostatek světla.


Inflační doložky ve veřejných zakázkách. Kdy je možné je uplatnit?
eStav.cz | 00:00:54
MŽP ČR vydalo stručné shrnutí v souvislosti s narůstajícími cenami materiálů a dalších vstupních nákladů jako jsou ceny energií či pohonných hmot k inflační doložce a indexaci cen ve smlouvách z veřejných zakázek.


Tunelujeme provoz pomocí DNS: cesta ven ze sítě
Root.cz | 00:00:10
Řada veřejně dostupných sítí je provozována ve velmi striktním režimu a nepustí vás jen tak kamkoliv na internet. Cesta ale často vede přes DNS, který se překládá bez omezení. Co takhle sestavit tudy tunel?


SymPy: knihovna pro symbolické výpočty zapsané přímo v Pythonu (2. část)
Root.cz | 00:00:05
Ukážeme si některé její další vlastnosti, řešení soustavy nerovnic, použití SymPy v Jupyter Notebooku atd. Na závěr si ukážeme tvorbu grafů s využitím knihovny SymPy i export výrazů do LaTeXu.


Další film bude buddy movie s Dwaynem Johnsonem, básní Tři Tygři
revue.idnes.cz | 01:00:10
Dokázali svým úspěchem dalece překročit hranice Ostravy, kterou neopustili. A ani ji nechtějí opouštět. Svými komediálními skeči jako Tři Tygři už Štěpán Kozub a Albert Čuba dobyli YouTube i zábavné pořady v televizi. A tak si troufli ještě výš, natočili velký film pro kina. Udělají jackpot?


Elektrická bouřka, sedadla, co vám změří teplotu a ožívající legendy
Auto-iDNES.cz | 01:00:19
Třetí generaci Range Roveru Sport si nadále koupíte s osmiválcem a nový výtvor Horacia Paganiho dostane opět dvanáctiválec. Stejně jako model od oprášené francouzské značky Delage. Prodloužená verze Bentley Bentayga pro malé Číňany přiváží „letecká“ sedadla a přepravu rychlostí až 290 km/h.


Pronájem navigace i topení. Automobilky chtějí předplatné za výbavu
Auto-iDNES.cz | 01:00:19
Je libo vyhřívání sedaček, prodloužený dojezd elektromobilu, pokročilou navigaci nebo lepší funkci světel? Zaplaťte si nějakou formu předplatného a můžete používat to, co jste vlastně už jednou koupili. Pravidelné platby za extra výbavu vozů jsou nová zlatokopecká strategie automobilek, která jim má přinést miliardy. Není divu, že se to spotřebitelům ani za mák nelíbí.


Pronájem počítače mi kvůli inflaci firma navýšila. Můžu od smlouvy odstoupit?
Finance-iDNES.cz | 01:00:45
Inflační doložka není žádnou novinkou. Jenže zatímco když je inflace kolem 3%, zpravidla nás nechává chladnými a pronajímatel ji mnohdy ani neuplatní, inflace 14 % je už něco jiného a může nám pronájem pěkně prodražit. Kdy je inflační doložka platná a kdy můžeme od smlouvy odstoupit? Na dotaz čtenářky iDNES.cz odpovídá právnička Anežka Večeřová.


KOMENTÁŘ: Emoce napáchají více škod než výběr fondu. Sledujte tři úrovně investování
Finance-iDNES.cz | 01:00:45
Aktivita samotného investora často přináší více škody než užitku. Trh nelze časovat, dopředu nevíme, který okamžik je ten nejvyšší nebo nejnižší. Velmi často tak investor opouští trh ve špatnou dobu a vrací se v ještě horší. Jak na investice, přibližuje finanční poradce Partners Josef Uchytil.


Na dítě 5000 Kč: Kdo je dostane automaticky a kdy vám peníze přistanou na účtu?
Mesec.cz | 00:00:15
Někteří rodiče dostanou pět tisíc korun na dítě automaticky, jiní budou muset o dávku požádat. Jak, kde to udělat? A kdy přesně stát peníze vyplatí?


Vedoucí zaměstnanec neplatně vyházel podřízené, ti pak získali odškodnění. Odpovídá za tuto škodu?
Mesec.cz | 00:00:10
Odškodnění za neplatný vyhazov může být vysoké. A za neplatnost může odpovídat šéf, který výpovědi rozdával. Odpovídá za každou škodu vzniklou jednotlivou neplatnou výpovědí, nebo jen celkově za chybnou reorganizaci firmy?


ANALÝZA: Jak rozumět Joeovi Bidenovi. Risknou USA válku s Čínou?
idnes.cz | 02:00:06
Tchaj-wan se klidně může stát příští Ukrajinou. Čínská invaze na „neposlušný ostrov“, který si Peking nárokuje jako své území, je stále reálnější hrozbou. Má tedy smysl za této napjaté situace Čínu ještě víc „dráždit“? Zvláště když je razantní výrok vzápětí potřeba korigovat?


Dvorní škola ODS. CEVRO je „farmou“ pro lidi na vysokých postech
idnes.cz | 02:00:06
Když je u moci ODS a potřebuje lidi, kam sáhne? Do vysoké školy CEVRO. Když moc ztratí, kam její lidé odcházejí? Do CEVRO. Pro největší vládní stranu funguje institut trochu jako „dvorní“ škola. U jejího zrodu stál Ivan Langer. A prorektorem je dnes možný kandidát vlády na Hrad Tomáš Pojar.


Třikrát víc. Zdražení energií je jako náraz do zdi, není před ním úniku
idnes.cz | 02:00:06
Účty za energie řítící se na české domácnosti překonávají nejhorší představy. Ceny za elektřinu a plyn postupně rostou už od podzimu minulého roku a v dalších měsících bude zdražování pokračovat. Lidé tak platí nebo budou platit dvojnásobek až trojnásobek toho, co v roce 2020.


Důchody porostou letos třikrát, přilepší si ti s vyššími penzemi
idnes.cz | 02:00:06
Od příštího týdne začne stát postupně vyplácet lidem vyšší důchody. Toto zvýšení pro letošek není konečné. Další mimořádná valorizace přijde ještě v září. Obě valorizace pro důchodce znamenají významné zvýšení penzí.


Rady guvernéra Michla: Vládo, neutrácej. Lidi, nechtějte přidat. Šetřete, ale zapomeňte na vyšší úroky
iHned.cz | 02:00:18
Hlásím se k rašínovskému heslu Pracovat a šetřit, prohlásil budoucí guvernér ČNB Aleš Michl v prvním rozhovoru, k němuž svolil poté, co mu prezident Miloš Zeman předal jmenovací dekret. Pracovat a šetřit jsou úctyhodné ideály a Češi na ně slyší....


S krocením inflace musí pomoci vláda a bude to bolet, říká guvernér Michl v prvním rozhovoru po jmenování
iHned.cz | 00:01:00
Nastupující guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl se nesetkal s vřelým přijetím. Panují obavy, že jeho přístup k měnové politice nedokáže zbrzdit inflaci a že Česku hrozí turecký scénář. Čtyřiačtyřicetiletý ekonom však v prvním rozhovoru po...


Finanční trhy (26. 5. 2022)
iHned.cz | 02:00:18
Nastupující guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl se nesetkal s vřelým přijetím. Panují obavy, že jeho přístup k měnové politice nedokáže zbrzdit inflaci a že Česku hrozí turecký scénář. Čtyřiačtyřicetiletý ekonom však v prvním rozhovoru po...\n


KOMENTÁŘ: Zdroj stability i napětí. Před 50 lety se Moskva a Washington domluvily na omezení protiraketové obrany
Eurozpravy-zahraniční | 00:01:00
Na pozadí současných vyhrocených vztahů mezi Západem a Moskvou stojí za to připomenout, že právě před půlstoletím vrcholila politika détente, neboli snaha uvolnit studenoválečné napětí mezi dvěma tehdejšími supervelmocemi. Sovětský vůdce Leonid Brežněv a americký prezident Richard Nixon podepsali 26. května 1972 v Kremlu smlouvu o omezení strategických jaderných zbraní (SALT) a také smlouvu o omezení obrany proti balistickým raketám. Druhá, byť je veřejnosti méně známa, byla velmi pozoruhodná: necelých deset let od karibské krize, kdy Moskva a Washington balancovaly na pokraji jaderné války, přistoupily na princip vzájemně zaručeného zničení coby garanci míru a stability.


Vícegenerační bydlení je cestou k vlastnímu bytu
E15-ekonomika | 02:01:17
Díky vícegeneračnímu bydlení se mohou mladí lidé dříve osamostatnit a pořídit si své vlastní bydlení. Je ale nutné stanovit pravidla, aby nedošlo ke konfliktům.


Vícegenerační bydlení je cestou k vlastnímu bytu
E15-politika | 02:01:19
Díky vícegeneračnímu bydlení se mohou mladí lidé dříve osamostatnit a pořídit si své vlastní bydlení. Je ale nutné stanovit pravidla, aby nedošlo ke konfliktům.


O Českou cenu za architekturu se uchází 201 realizací
eStav.cz | 00:05:00
O titul v letošním, 7. ročníku České ceny za architekturu (ČCA) se uchází 201 staveb realizovaných v posledních pěti letech na území České republiky. Mezinárodní odborná porota z nich vybere užší okruh nominovaných, který bude oznámen na nominačním večeru 23. června.


Zeman přivítá na Hradě vzácnou návštěvu, v Praze chtějí omezit popíjení alkoholu a hokejisté hrají čtvrtfinále
lidovky.cz | 05:00:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?


Poznáme vítězství a porážku? Co umožní vůdcům v Kyjevě a Moskvě deklarovat svou výhru
lidovky.cz | 05:00:00
Jednou z nejzvláštnějších věcí spojených s vývojem války na Ukrajině je, kolik je variací výsledků, které obě strany budou prohlašovat za vítězství. Úspěch té či oné deklarace pak bude posuzovat reakce zamýšleného publika.


Český vlk z Wall Street jde definitivně k soudu, schyluje se k velké právní bitvě. Oč v kauze jde?
lidovky.cz | 05:00:00
Po více než desetiletém policejním vyšetřování se konečně schyluje k soudní bitvě, v níž je hlavní postavou český finančník a miliardář Petr Sisák. Ten mimo jiné vlastní nemovitost na proslulé newyorské Wall Street, z čehož vychází jeho „filmová“ přezdívka.


Výroba elektromobilů v Srbsku začíná drsně. Dělníci musí do ciziny, nebo je propustí
aktuálně.cz | 05:49:00
Zaměstnanci Stellantisu v Kragujevaci si mají vybrat mezi převelením do ciziny a propuštěním. Vláda nezasáhla, i když má v podniku třetinový podíl.


Primář z Chersonu: Dějí se tu hrůzostrašné věci, město připomíná Orwellův román 1984
aktuálně.cz | 05:30:00
Ukrajinský lékař v ojedinělém rozhovoru přímo z okupovaného Chersonu popisuje, jak se žije ve městě, které už v březnu dobyli Rusové.


Dlouhých patnáct let se vydával za policistu. Udělal ale osudovou chybu
Denik.cz | 05:15:00
Dlouhých patnáct let se vydával za někoho, kým není. Američan ze státu Maryland totiž předstíral, že je vysoce postavený policista. A velmi dlouho mu to procházelo. Nakonec ho však prozradilo jeho skutečné zaměstnání a příliš vysoké sebevědomí.


Ukrajinka s vytetovaným hákovým křížem? Nikoli, jde o pět let starý snímek Češky
Denik.cz | 05:00:00
Na sociálních sítích se začal šířit další mem naznačující, že ženy prchající z Ukrajiny propagují fašismus. Základ memu tvoří fotografie pokladní české pobočky Kauflandu, která má na předloktí vytetovaný hákový kříž. Slovní komentář, jenž spojuje tento snímek s aktuální uprchlickou vlnou z Ukrajiny, je ale lživý. Případ neonacistické pokladní Miriam z Kauflandu v pražské Michli je starý více než pět let - a šlo o Češku.


Bitva o radnice: Komunální volby mohou poslat Piráty ke dnu
Denik.cz | 04:30:00
/ANALÝZA/ Hřib, nebo Svoboda? Tak zní asi nejzajímavější otázka podzimních obecních voleb. Ne proto, že se tito politici utkají o vedení Prahy, ale kvůli dopadům na celostátní politiku. Zatímco občanským demokratům, jež reprezentuje poslanec a bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda, preference stoupají, Pirátům, kteří momentálně drží primátorský post, klesají na hranu volitelnosti. Hřibova prohra by byla ranou na jejich stranický solar plexus.


Děsivá nehoda byla dlouho záhadou. Letadlo se rozpadlo přímo ve vzduchu
Denik.cz | 04:00:00
Na počátku všeho stála drobná nehoda, na konci pak letecká katastrofa s více než dvěma stovkami obětí. Před dvaceti lety došlo k děsivé nehodě letu 611 společnosti China Airlines. Stroj se ve vzduchu z ničeho nic doslova rozpadl na několik kusů a ty pak z velké výšky spadly do moře. Příčina nehody dlouho zůstávala záhadou. Vysvětlení nakonec bylo obrovským šokem.


Pozor na nebezpečné nehody: Toto jsou místa, kde Češi nejčastěji bourají
Denik.cz | 04:00:00
Ke srážkám dochází nejčastěji na výpadovkách z velkých měst. Mezi příčinami vede nepřiměřená rychlost a nevěnování se řízení.


Rady guvernéra Michla: Vládo, neutrácej. Lidi, nechtějte přidat. Šetřete, ale zapomeňte na vyšší úroky
Hospodářské noviny | 07:00:03
Hlásím se k rašínovskému heslu Pracovat a šetřit, prohlásil budoucí guvernér ČNB Aleš Michl v prvním rozhovoru, k němuž svolil poté, co mu prezident Miloš Zeman předal jmenovací dekret. Pracovat a šetřit jsou úctyhodné ideály a Češi na ně slyší....


S krocením inflace musí pomoci vláda a bude to bolet, říká guvernér Michl v prvním rozhovoru po jmenování
Hospodářské noviny | 00:01:00
Nastupující guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl se nesetkal s vřelým přijetím. Panují obavy, že jeho přístup k měnové politice nedokáže zbrzdit inflaci a že Česku hrozí turecký scénář. Čtyřiačtyřicetiletý ekonom však v prvním rozhovoru po...


Finanční trhy (26. 5. 2022)
Hospodářské noviny | 07:00:03
Nastupující guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl se nesetkal s vřelým přijetím. Panují obavy, že jeho přístup k měnové politice nedokáže zbrzdit inflaci a že Česku hrozí turecký scénář. Čtyřiačtyřicetiletý ekonom však v prvním rozhovoru po...\n


Počasí o víkendu: Zaprší, místy hrozí i mrazíky
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
O nadcházejícím víkendu se v Česku ochladí. Teploty během dne klesnou až ke 14 stupňům, v noci dokonce až ke dvěma stupňům. Podle meteorologů také místy hrozí mrazíky.


Počasí o víkendu: Zaprší, místy hrozí i mrazíky
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
O nadcházejícím víkendu se v Česku ochladí. Teploty během dne klesnou až ke 14 stupňům, v noci dokonce až ke dvěma stupňům. Podle meteorologů také místy hrozí mrazíky.


Nikaragua: Za Garifuny na konec světa
Reflex | 06:30:00
Většina civilizace a měst na mapě Nikaraguy leží směrem na západ od jezera Nikaragua. Přemítala jsem, co asi za překvapení pro cestovatele se skrývá na východě... Našla jsem pobřežní město Bluefields, odkud se dá doplout na krásné malé karibské Kukuřičné ostrovy. Asfaltová cesta ale končí mnoho desítek kilometrů před ním. A to už byla přímo pozvánka na dobrodružný výlet mimo civilizaci!


Marek Stoniš: Opatrná óda na Vltavskou filharmonii
Reflex | 06:15:00
Absolvoval jsem v minulém týdnu několik debat o vítězném návrhu nové pražské Vltavské filharmonie. Asi nejsem sám, komu se návrh líbí, zvláště proto, že shodou okolností bydlím na dohled tohoto dnes zpustošeného místa. Dánské architektonické studio geniálně zasadilo budoucí filharmonii do křižovatky cest, tramvají, metra a „spustilo“ ji k Vltavě.


Umělecký šaman Chochola: Ženy jsou povrchní, vždy jsem šel za slávou, být bílý hetero muž teď není žádoucí
Reflex | 06:00:00
„Kdybyste měli problém s výběrem povolání, představte si, jaké by bylo vaše místo v pravěké tlupě,“ ponouká Matyáš Chochola, který sám sebe vidí jako šamana. Člověka, který podněcuje fantazii a zvědavost, aniž by lidem říkal, co si mají myslet. A taková by měla být i role současného umění. Nedílnou součástí jeho uměleckého projevu je provokace a mystifikace, kvůli kterým často balancuje na hranici nepochopení a nezřídka se ocitá za jeho hranou. Na snahu zavděčit se všem a nebýt „za debila“ už rezignoval. V tom, co dělá a říká, chce být upřímný. Proto se netají tím, že ženy jsou podle něj povrchní, světovou scénu ovládá cancel culture a tvorbě Davida Černého přísluší nálepka pubertální.  


Smrtonosná past. Ukrajinci již zničili stovky ruských tanků. Problém je skladování munice
E15-ekonomika | 06:30:00
Ruským tankům při zásahu odlétávají jejich horní části. Počet zničených ruských tanků od začátku ofenzivy může být i několik set. Britský ministr obrany Ben Wallace tento týden odhadl, že Rusko jich ztratilo až 580.


Dominik Stroukal: Zbožné přání kryptoměnových paličů
E15-ekonomika | 06:00:00
Na stránkách seriózního deníku by se taková slova neměla používat, ale je to oficiální označení, které pro sebe koneckonců používají rádi i oni sami. Říkají si degeni a investují tak, že Koženého „jistota desetinásobku“ by je ani trochu nevzrušila. Přes sociální sítě se perou s velkými hedgeovými fondy o akcie AMC nebo Gamestopu, ale vrcholem jejich spekulací nemůže být nic jiného než kryptoměny.


Smrtonosná past. Ukrajinci již zničili stovky ruských tanků. Problém je skladování munice
E15-politika | 06:30:00
Ruským tankům při zásahu odlétávají jejich horní části. Počet zničených ruských tanků od začátku ofenzivy může být i několik set. Britský ministr obrany Ben Wallace tento týden odhadl, že Rusko jich ztratilo až 580.


Dominik Stroukal: Zbožné přání kryptoměnových paličů
E15-politika | 06:00:00
Na stránkách seriózního deníku by se taková slova neměla používat, ale je to oficiální označení, které pro sebe koneckonců používají rádi i oni sami. Říkají si degeni a investují tak, že Koženého „jistota desetinásobku“ by je ani trochu nevzrušila. Přes sociální sítě se perou s velkými hedgeovými fondy o akcie AMC nebo Gamestopu, ale vrcholem jejich spekulací nemůže být nic jiného než kryptoměny.


Cirkus v tanzanském parlamentu. Naštvaný poslanec tam udělal stojku
idnes.cz | 07:51:00
Tanzanský poslanec Flatei Massey se rozhodl upozornit na špatný stav silnic ve svém volebním obvodu poněkud netradičním způsobem. Při projednávání rozpočtu udělal v parlamentu stojku. Svými cirkusovými dovednostmi se nepochlubil poprvé. Už dříve udělal na protest kotrmelec.


Víkend bude chladný a větrný, můžeme očekávat i přízemní mrazíky
idnes.cz | 06:53:00
Ve čtvrtek nás čeká slunečný den s teplotami v maximech nejčastěji kolem 20 °C. V pátek přejde přes naše území od severu k jihu studená fronta, která přinese déšť či vítr a vydrží přes celý víkend. Pokud se vítr utiší, mohou teploty dokonce klesnout až k 3 °C a můžeme tak očekávat četné přízemní mrazíky. Vyplývá to z dat Českého hydrometeorologického úřadu (ČHMÚ).


Vesmírná loď Starliner se vrátila na Zemi, na palubě byla jen figurína
idnes.cz | 06:35:00
Vesmírná loď Starliner od společnosti Boeing se vrátila na Zemi. Uvádí to zahraniční agentury s odkazem na přímý přenos amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA). Na palubě lodi, která uskutečnila zkušební let a v budoucnosti by měla sloužit jako „taxi“ pro astronauty, byla jen figurína.


Nevzdáme se svého území, toto není Mnichov v roce 1938, řekl Zelenskyj
idnes.cz | 06:25:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odmítl názor některých západních politiků a komentátorů, kteří Kyjevu doporučili postoupit území okupované Ruskem výměnou za mírovou dohodu. Zelenskyj to řekl ve svém nočním videu. Srovnal to se snahami politiků, kteří v roce 1938 schválili připojení části československého pohraničí k Německu v naději, že to zabrání nové válce.


Všechny plodiny řvou žízní, trápí zemědělce. Někde nepomůže ani pořádný déšť
idnes.cz | 06:22:00
Jarní nedostatek spodní vody a vláhy v půdě ovlivní letošní úrodu v Ústeckém kraji. Podle zemědělců je už nyní pravděpodobné, že například obilovin bude až o 15 procent méně než loni. U ovocných stromů se situace ještě může obrátit k lepšímu. „Ale už musí zapršet,“ shodují se odborníci.


Kuřim, v níž týrali chlapce, byla poutním místem i terčem nadávek
idnes.cz | 06:13:00
Kauza Kuřim, to nejsou jen smutné osudy dvou chlapců a jejich tyranů, ale i několika propíraných míst a institucí na jižní Moravě. Město na Brněnsku, které dalo celému případu jméno, se dlouho zbavovalo pošramocené pověsti.


Sexy malý počítač pro vývojáře. Microsoft chce světu ukázat, že dokáže to, co Apple
iHned.cz | 07:45:00
Windows 11 musí prorazit na počítačích s mobilními čipy ARM. To bylo hlavní sdělení Microsoftu na vývojářské konference Microsoft Build, která tradičně přináší informace o nových vlastnostech operačního systému Windows i dalších službách a...


Plavky, brýle, proviant a hurá na vlak. Proč se sto tisíc Čechů letos chystá s RegioJetem do Chorvatska
iHned.cz | 07:10:00
Dopravce RegioJet na začátku června opět spouští přímé vlakové spojení do Chorvatska. Letos očekává přes 100 tisíc cestujících, a některé spoje na začátku prázdnin už má dokonce vyprodané. Cesta do Splitu přitom ve srovnání s autem zabere téměř...


Podniky počítají náklady na dlouhodobý odchod z Ruska - Fidelity International
Kurzy.cz | 06:10:00
Nejnovější průzkum analytiků Fidelity International poukazuje na to, že globální společnosti nebudou v budoucnosti investovat v Rusku, protože nechtějí obnovovat obchod s Putinovým režimem.


Nevzdáme se svého území, toto není Mnichov v roce 1938, řekl Zelenskyj
lidovky.cz | 07:07:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odmítl názor některých západních politiků a komentátorů, kteří Kyjevu doporučili postoupit území okupované Ruskem výměnou za mírovou dohodu. Zelenskyj to řekl ve svém nočním videu. Srovnal to se snahami politiků, kteří v roce 1938 schválili připojení části československého pohraničí k Německu v naději, že to zabrání nové válce.


Víkend bude chladný a větrný, můžeme očekávat i přízemní mrazíky
lidovky.cz | 07:06:15
Ve čtvrtek nás čeká slunečný den s teplotami v maximech nejčastěji kolem 20 °C. V pátek přejde přes naše území od severu k jihu studená fronta, která přinese déšť či vítr a vydrží přes celý víkend. Pokud se vítr utiší, mohou teploty dokonce klesnout až k 3 °C a můžeme tak očekávat četné přízemní mrazíky. Vyplývá to z dat Českého hydrometeorologického úřadu (ČHMÚ).


S inflací musí pomoci vláda, říká Aleš Michl. Návrat na dvě procenta bude trvat roky
aktuálně.cz | 06:02:57
Čtyřiačtyřicetiletý ekonom v prvním rozhovoru po jmenování potvrzuje, že jeho prací zůstává snižování inflace. A srovnání s Tureckem odmítá.


Velký zájem o tepelná čerpadla je emocionální, nehodí se do každého domu, říká expert
aktuálně.cz | 06:02:28
Výrobci tepelných čerpadel se potýkají s obrovskou poptávkou, za kterou zčásti stojí strach o nedostatek zemního plynu a pak i jeho zdražování.


Blokovat dezinformace nestačí. Bez mediální výchovy se nic nezmění, říkají právníci
aktuálně.cz | 06:01:12
"Bez mediální výchovy regulace příliš nezmůže. Spoléhat jen na osvětu a nijak nelimitovat svobodu slova ale také nelze," uvádí Michal Bartoň.


Deset minut ovací pro Hankse a Butlera. Elvise v Cannes přivítali s nadšením
Denik.cz | 07:34:00
„I love Hanks!“. To byla jedna z mnoha cedulí, jimiž vítali diváci další velkou hvězdu, jež dorazila ve středu večer na festival v Cannes. Americký herec Tom Hanks přivezl hudební snímek Elvis a na rozdíl od kolegy z Top Gunu Toma Cruise si držel větší distanc od fanoušků. Ani jemu nechyběl na tváři úsměv, přesto nešlo přehlédnout, že pandemický čas i prodělaná covidová nákaza mu ubraly kila a přidaly vrásky.


ON-LINE: USA, EU a Británie pomohou s dokumentací válečných zločinů na Ukrajině
Denik.cz | 07:10:00
Ruská invaze na Ukrajinu trvá už třetí měsíc. Rusové se aktuálně soustředí na plné ovládnutí města Lyman v Doněcké oblasti. Spojené státy, Evropská unie a Velká Británie vytvoří společnou skupinu, která pomůže Ukrajině s dokumentací válečných zločinů.


Rusům žádné území kvůli míru nepostoupíme. Není rok 1938, prohlásil Zelenskyj
Denik.cz | 06:33:00
Válka na Ukrajině pokračuje už 92 dní. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odmítl názor některých západních politiků a komentátorů, kteří Kyjevu doporučili postoupit území okupované Ruskem výměnou za mírovou dohodu. Zelenskyj to řekl ve svém nočním videu. Srovnal to se snahami britských a francouzských politiků, kteří v roce 1938 schválili připojení části československého pohraničí k Německu v naději, že to zabrání nové válce, uvedla agentura AP.


Muž jí zemřel na rakovinu. Teď maminka ročního Matýska řeší, jak splácet dům
Denik.cz | 06:30:00
Do existenčních potíží uvrhla ženu z Libouchce smrt manžela. Můžete jí pomoci ve sbírce.


Legendární Top Gun je zpátky. Před lety si ale z Mavericka řádně vystřelili
Denik.cz | 06:13:00
Do českých kin dnes vstupuje film Top Gun: Maverick. A jak to u návratů slavných hitů bývá, je kolem všech jeho premiér spousta povyku. Ne vždycky se ale tyhle příběhy braly tak vážně. Jim Abrahams si před sedmadvaceti lety z Cruisovy první letecké party vcelku mile vystřelil. Doslova.


Zipline na Helfštýně? Atrakce narazila na odpor, couvá i Lipník
Denik.cz | 06:02:00
Potřebuje hrad Helfštýn adrenalinovou zábavu, jakou nabízí atrakce zipline? Nebo si vystačí se středověkými kulisami památky, jež po rekonstrukci renesančního paláce přitahuje turisty ze širokého okolí? Debata na veřejném projednávání změny územního plánu v Lipníku nad Bečvou ukázala, že má záměr více odpůrců, než fanoušků. Z projektu už couvá i město Lipník.


Karlovarský hejtman Petr Kulhánek: Může nastat krize a bez uhlí se neobejdeme
Denik.cz | 06:00:00
/INFOGRAFIKA/ Hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek není smířen s nespravedlivým rozdělením Fondu spravedlivé transformace. „Není to nic definitivního,“ řekl Kulhánek Deníku.


Běžte tam! Policie nic nedělá. Střelce v Uvalde zavřeli do třídy plné dětí
idnes.cz | 09:37:00
Po tragickém útoku v texaském městečku Uvalde se začínají objevovat pochybnosti, zda policie zareagovala správně. Střelce zlikvidovala až hodinu a půl poté, co dorazil na místo činu. Desítky minut byl muž zřejmě zabarikádovaný v místnosti, kde zabíjel děti a učitele. Před areálem základní školy mezitím frustrovaní lidé marně vyzývali policisty, aby vtrhli dovnitř.


Rusové se soustředí na ovládnutí měst v Doněcku, uvedla ukrajinská armáda
idnes.cz | 09:30:00
Ruské síly se soustředí na plné ovládnutí města Lyman v Doněcké oblasti a na upevnění pozic poblíž Severodoněcku a Avdijivky, uvedl generální štáb ukrajinské armády ve svém pravidelném ranním přehledu u bojích. Rusko se také chystá k novým útokům na Slovjansk v Doněcké oblasti, doplnil Kyjev a upozornil, že invazní síly nadále ostřelují obytné oblasti.


Český rozhlas po 99 letech končí s vydáváním Týdeníku Rozhlas
idnes.cz | 09:00:00
Český rozhlas na konci června po 99 letech ukončí vydávání tištěného Týdeníku Rozhlas. Důvodem je jeho dlouhodobá ztrátovost, která ohrožuje ekonomickou stabilitu firmy Radioservis, která jej vydává. Radu Českého rozhlasu o tom ve středu informoval generální ředitel ČRo René Zavoral.


Češi by mohli být hitem sezony, rostou jim mzdy, píše chorvatský deník
idnes.cz | 08:34:00
Češi by letos mohli být v Chorvatsku hitem sezony, uvádí tamní list. Počet rezervací luxusního ubytování z Česka je už nyní téměř o čtvrtinu vyšší než loni a blíží se pobytům prodaným zájemcům ze Slovinska a Rakouska. Deník to připisuje rychle rostoucí české ekonomice a nízké nezaměstnanosti v tuzemsku.


Přišla jsem o manželku i domov, říká žena, která se narodila jako muž
revue.idnes.cz | 08:28:00
Lenka Králová se narodila v mužském těle. V sedmatřiceti letech se však rozhodla k zásadní změně. Věděla, že jako muž už nadále nedokáže žít, a měla pocit, že by se brzy musela zabít. Že je něco jinak, cítila už jako malé dítě. O svých fantaziích se však softwarová vývojářka dlouho styděla mluvit.


Na OK POINTu lidé pohodlně vyřeší finanční, bankovní i realitní záležitosti
iHned.cz | 08:52:00
O tom, jak fungují franšízové pobočky OK POINT a jakou podporu mají od franšízora, tedy poradenské firmy Broker Consulting, jsme si povídali s jejím obchodním ředitelem a manažerem projektu OK POINT Radimem Štantejským. Jak dlouho už funguje...


Videoreportáž: Plzeňský Prazdroj díky digitalizaci a robotům pomáhá chmelařům i hospodským
iHned.cz | 08:42:00
Podle nedávné studie Index digitální budoucnosti z dílny Microsoftu se Česko v zavádění digitálních technologií pohybuje zhruba v průměru zemí střední a východní Evropy. Českým firmám brání v rychlejším zavádění inovací hlavně nižší úroveň...


Hašek: Jsem dobrý lídr a chci hokej zlepšit. Číslo na Jágra mám, ale mě asi nepodpoří
iHned.cz | 08:30:00
„Neberu to tak, že chci český hokej zachraňovat. Zlepšit je to správné slovo. Hokej je pořád výborný a národ ho miluje. To, že je tu velká krize, je ale fakt a já to chci změnit. Jsem ten správný člověk,“ říká legendární brankář Dominik...


Nejsme proputinovská firma, napadá Strabag aplikaci, která je rozeznává. Ukažte důkazy, hájí ji ministerstvo
iHned.cz | 08:15:00
Pozor. Nalezeno riziko ovládání z Ruské federace. Aplikace, kterou minulý týden zveřejnil spolek Datlab a na niž odkazuje ve své metodice ministerstvo pro místní rozvoj, má pomoci zadavatelům s kličkováním mezi protiruskými sankcemi. Podle...


Plastové pružiny slibují nižší váhu a větší odolnost, zkoušky vychází skvěle
Auto.cz | 09:50:00
Německý dodavatel dílů vyvinul plastové pružiny. Na jejich vývoji spolupracuje s několika výrobci a výsledky testů jsou slibné. Dokonce už má na nový typ pružin první objednávku.


Ford testuje systém automatického zpomalení aut ve vymezených zónách
Auto.cz | 08:50:00
Automobilka Ford testuje systém virtuálních zón s nastaveným rychlostním limitem, které by mohlo auto rozpoznat a samo při vjezdu do nich odpovídajícím způsobem upravit svoji rychlost.


Nepřehlédnutelný Hyundai Staria je v Česku! První svezení ukazuje, že Multivan má problém
Auto.cz | 08:00:00
Futuristické MPV Hyundai Staria po měsících čekání dorazilo na český trh. V rámci prezentace jsme jej důkladně prolezli a absolvovali první svezení.


Lidé vyzývali policisty, aby proti střelci v Texasu zasáhli. Ti ho ale jen „izolovali“ v místnosti plné dětí
lidovky.cz | 09:44:49
Po tragickém útoku v texaském městečku Uvalde se začínají objevovat pochybnosti, zda policie zareagovala správně. Střelce zlikvidovala až hodinu a půl poté, co dorazil na místo činu. Desítky minut byl muž zřejmě zabarikádovaný v místnosti, kde zabíjel děti a učitele. Před areálem základní školy mezitím frustrovaní lidé marně vyzývali policisty, aby vtrhli dovnitř.


Češi by mohli být hitem sezony, rostou jim mzdy a mají nízkou nezaměstnanost, doufají Chorvati
lidovky.cz | 09:00:03
Češi by letos mohli být v Chorvatsku hitem sezony, uvádí tamní list. Počet rezervací luxusního ubytování z Česka je už nyní téměř o čtvrtinu vyšší než loni a blíží se pobytům prodaným zájemcům ze Slovinska a Rakouska. Deník to připisuje rychle rostoucí české ekonomice a nízké nezaměstnanosti v tuzemsku.


Tenkrát na Smíchově. Snímky čtvrti, která se z letoviska stala jádrem průmyslu
aktuálně.cz | 09:20:04
Sídlila zde první manufaktura v Česku, slavný pivovar Staropramen i největší strojní podnik v Rakousku-Uhersku.


Korejský Multivan naživo: Devět věcí, které byste měli vědět o novém Hyundai Staria
aktuálně.cz | 08:16:00
V době, kdy se v Evropě automobilky z kategorie velkých MPV spíš stahují, Hyundai přiváží Starii. Co je zač toto UFO, jež konkuruje VW Multivan?


USA: Zápis Fedu potvrdil shodu dál rychle utahovat měnovou politiku
Kurzy.cz | 09:59:11
Ve středu večer byl zveřejněn zápis z posledního zasedání Fedu (3–4. května), kde došlo ke zvýšení sazeb o půl procentního bodu a zahájil se proces snižování bilance. Celkově zápis ukázal názorovou shodu všech členů měnového výboru Fedu (tzv.


Nečekaně holubičí Benda
Kurzy.cz | 09:57:36
Člen bankovní rady České národní banky (ČNB) Vojtěch Benda měl ve středu nečekaně holubičí poznámky o dalším vývoji měnové politiky. Podle agentury Bloomberg Benda uvedl, že je nyní předčasné říct, zda na červnovém zasedání ČNB opět zvýší úrokové sazby.


Akcie společností námořní přepravy LNG pokračují v růstu
Kurzy.cz | 09:57:03
UP World LNG Shipping Index, jediný akciový index na světě zaměřený na společnosti námořní přepravy LNG, minulý týden vzrostl o 2,32 %. Americké akcie reprezentované indexem S&P 500 ztratily 3,05 %.


Nvidia zveřejnila solidní výsledky za 1Q, ale velmi opatrný výhled
Kurzy.cz | 09:37:31
Nvidia včera po zavření amerického trhu zveřejnila výsledky za 1Q22. Tržby byly 8,3 (+46 % r/r) vs. oček. 8,1 mld. USD a očištěný zisk na akcii byl 1,36 vs. oček. 1,30 USD. Za růstem stály téměř všechny segmenty včetně segmentu čipů do datových center&hel


Philip Morris ČR: dividenda 1310 Kč/akcii schválena
Kurzy.cz | 09:34:18
Philip Morris ČR: Valná hromada per rollam dle předběžných výsledků schválila návrh na výplatu dividendy 1310 Kč na akcii (7,3% hrubý dividendový výnos). Poslední obchodní den s nárokem na dividendu bude 30.května, výplata bude probíhat od 30.června.


Americké indexy zakončily včerejší obchodování na vyšších úrovních; Evropské trhy otevírají mírně do negativního teritoria - Ranní shrnutí (26.05.2022)
Kurzy.cz | 09:29:25
Americké indexy zakončily včerejší obchodování na vyšších úrovních. Zveřejnění zápisu z květnového zasedání FOMC neukázalo žádné známky toho, že by FED mohl být v budoucnu více jestřábí, aby omezil rostoucí inflaci. S&P 500 vzrostl o 0,95 %, Nasdaq vys...


Smutný konec pátrání. Pohřešovanou Brňanku našli v lese mrtvou
Denik.cz | 09:08:00
/VYJÁDŘENÍ POLICIE/ V lese mezi brněnskými Pisárkami a Kohoutovicemi našli před několika dny tělo neznámé ženy. Později odborníci z Kriminalistického ústavu v Praze potvrdili, že se jedná o pohřešovanou dvacetiletou ženu z Brna.


Benzin je nyní v Česku dražší než nafta. Litr Naturalu 95 stojí 46,21 korun
Denik.cz | 07:58:00
Benzin v Česku dál výrazně zdražuje, naopak nafta v uplynulém týdnu opět zlevnila. Zhruba po třech měsících je tak nyní nafta levnější než benzin. Natural 95 stojí nyní v průměru 46,21 koruny za litr, od minulé středy zdražil o 91 haléřů. Cena nafty klesla o 16 haléřů na průměrných 46,19 koruny za litr.


V kolejišti mezi Bubenčí a Roztoky našli mrtvého muže. Incident zastavil provoz
Denik.cz | 07:55:00
Na hodinu a půl musel být ve středu 25. března pozdě večer zastaven provoz na železniční trati mezi pražskou Bubenčí a Roztoky. Jak uvedl server Novinky.cz, mohl za to nález mrtvého těla šestnáctiletého mladíka v kolejišti. Ten zemřel zřejmě po srážce s vlakem na špatně přístupném místě.


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 26.05.2022
Kurzy.cz | 09:19:00
Klíčové události
• Německo: Hrubý domácí produkt v 1. čtvrtletí finálně vzrostl o 0,2 % k/k a o 3,8 % r/r. Spotřebitelská důvěra podle agentury GfK v průzkumu na červen mírně vzrostla na -26 z květnových -26,6 bodu.
• Polsko: Míra nezaměstnanosti v dub...


Porostou sazby v USA nad neutrální úroveň? - Ranní okénko
Kurzy.cz | 09:16:10
Dnešek bude díky státnímu svátku v řadě evropských zemí poměrně klidný a důležitější data dorazí jen z USA. Upřesnění a podrobnějšího rozkladu se dočká výsledek HDP za první kvartál, chybět nebudou ani tradiční data ohledně týdenních žádostí o podporu v&h


Dilema ECB a co řiká nový guvernér ČNB Michl o koruně - Rozbřesk
Kurzy.cz | 09:12:00
Poslední týdny to vypadá jako by se ECB rozhoupala a konečně začala řešit to, že inflace je permanentně nad cílem a euro na velmi slabých hodnotách, které ji nedovolí ztlumit.


Krajinné plánování v Etiopii za pomoci českých řešení
Kurzy.cz | 09:08:26
Šetrné nakládání s přírodními zdroji a zároveň zajištění obživy obyvatel je jedním z cílů české zahraniční rozvojové spolupráce. V Etiopii se díky etablovanému partnerství a dlouholetému působení českých subjektů daří prosazovat unikátní česká řešení, ...


Pražská burza ukončila středu měřeno indexem PX +0,3 % - Ranní přehled
Kurzy.cz | 09:06:42
Komentář k akciovému trhu Pražská burza Index PX: 1,312 bodů (+0.3% d/d); objem: 782 mil. Kč Pražský parket ukončil dvoudenní pokles a středu zakončil, měřeno indexem PX, v plusu o 0,3 % d/d (1 312,4 b.).


Benzín v ČR je poprvé od začátku invaze dražší než nafta, řidiči červnové snížení spotřební daně ani nepoznají. Hrozí i proto, že Česko bude mít letos větší inflaci než Rusko
Kurzy.cz | 08:58:52
Benzín stojí poprvé od začátku března, tedy od prvních dní ruské invaze na Ukrajinu, více než nafta. Včera se prodával ze 46,21 koruny za litr, zatímco nafta vyšla na 46,19 koruny za litr.


Anti-inflační boj ECB
Kurzy.cz | 08:54:09
A co když italské rizikové marže dále porostou?


U televize předstíráme, že jsme v pohodě, smějí se Jiříčkovi
Denik.cz | 05:50:00
Když český hokejový nároďák postoupí do bojů o medaile, rodiče obránce Davida Jiříčka vyrazí na víkend z Klatov do Finska.


Forint prudce oslabuje
Kurzy.cz | 08:51:57
Maďarský forint v reakci na proti-válečné kroky Orbánovy vlády prudce oslabuje.


Fed si nechává otevřená vrátka
Kurzy.cz | 08:50:37
Fed může na podzim přejít do vyloženě restriktivního módu, ale také není vyloučena pauza v cyklu zvyšování sazeb.


Regionální satelitní účet cestovního ruchu
Kurzy.cz | 08:49:03
Ukazatele ekonomického významu cestovního ruchu v regionech.


Hansen (Saxo Bank): Komodity budou stále drahé, nejlepším lékem na vysoké ceny jsou ale právě vysoké ceny
Kurzy.cz | 08:38:43
Trh s komoditami má za sebou divokou jízdu, od konce února hlavně kvůli válce na Ukrajině. Běžně bývá růst cen sektorově omezený - špatné počasí například zdraží potraviny, geopolitické napětí vyžene vzhůru ceny ropy nebo kovů a podobně...


Fed chce získat manévrovací prostor agresivnějším zvyšováním sazeb - Ranní komentář
Kurzy.cz | 08:17:44
Americké indexy včera rostly a zajímavé zisky si připsal především technologický Nasdaq, který přidal 1.5 %. Nic na včerejším růstu nezměnily ani minutes z posledního zasedání americké centrální banky, kde Fed jasně naznačil, že se chystá zvyšovat sazb...


Americká ekonomika v prvním čtvrtletí klesla (Ranní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 07:40:46
Dnešní ekonomický kalendář přinese pouze americká data. Finální čtení
tamního HDP za Q1 22 potvrdí mezičtvrtletní anualizovaný pokles o
1,4 %. Týdenní statistiky počtu nových uchazečů o podporu v
nezaměstnanosti budou nadále ukazovat na napjatý trh prá...


Oznámení administrátora o výplatě úrokového výnosu
Kurzy.cz | 10:00:33
z Dluhopisu České republiky, 2021-2032, 1,75 % ISIN CZ0001006233 a odtrženého kupónu č. 1 ISIN CZ0000704481


Za mobily i počítače si zákazníci připlatí. Výrobci čipů ženou ceny vzhůru, nestíhají financovat provoz
Euro | 08:14:24
Kvůli stále dražšímu provozu se řada výrobců čipů uchyluje ke zvyšování cen. Ty přitom už vloni poskočily až o 20 procent. Zákazníci tento efekt pocítí při nákupu mobilních telefonů, počítačů i domácích spotřebičů. Zdražují ale také automobily. S komplikacemi při výrobě polovodičů se spousta firem potýkala i během koronaviru.


Dva umělci v brutalistní rezidenci. Nová výstava mapuje díla Kočího a Andraška v synergii
Hospodářské noviny | 09:45:00
Malby Pavla Andraška a sochy i zcela nové obrazy Richarda Kočího se poprvé společně střetávají na výstavě v atypických prostorech Churchill Center. Přijměte pozvání na netradiční dvojvýstavu.


Co mají diktátoři Putin a Si Ťin-pching společného? Oba vládnou pomocí zastrašování a oba se dopouštějí chyb
Hospodářské noviny | 08:53:00
Od posledního výročního setkání Světového ekonomického fóra se dramaticky změnil běh dějin. Rusko vpadlo na Ukrajinu a Evropskou unií, která byla založena, aby bránila návratu války na kontinent, to otřáslo až do morku kostí. Do dřívějšího stavu se...


Na OK POINTu lidé pohodlně vyřeší finanční, bankovní i realitní záležitosti
Hospodářské noviny | 08:52:00
O tom, jak fungují franšízové pobočky OK POINT a jakou podporu mají od franšízora, tedy poradenské firmy Broker Consulting, jsme si povídali s jejím obchodním ředitelem a manažerem projektu OK POINT Radimem Štantejským. Jak dlouho už funguje...


Videoreportáž: Plzeňský Prazdroj díky digitalizaci a robotům pomáhá chmelařům i hospodským
Hospodářské noviny | 08:42:00
Podle nedávné studie Index digitální budoucnosti z dílny Microsoftu se Česko v zavádění digitálních technologií pohybuje zhruba v průměru zemí střední a východní Evropy. Českým firmám brání v rychlejším zavádění inovací hlavně nižší úroveň...


Hašek: Jsem dobrý lídr a chci hokej zlepšit. Číslo na Jágra mám, ale mě asi nepodpoří
Hospodářské noviny | 08:30:00
„Neberu to tak, že chci český hokej zachraňovat. Zlepšit je to správné slovo. Hokej je pořád výborný a národ ho miluje. To, že je tu velká krize, je ale fakt a já to chci změnit. Jsem ten správný člověk,“ říká legendární brankář Dominik...


Nejsme proputinovská firma, napadá Strabag aplikaci, která je rozeznává. Ukažte důkazy, hájí ji ministerstvo
Hospodářské noviny | 08:15:00
Pozor. Nalezeno riziko ovládání z Ruské federace. Aplikace, kterou minulý týden zveřejnil spolek Datlab a na niž odkazuje ve své metodice ministerstvo pro místní rozvoj, má pomoci zadavatelům s kličkováním mezi protiruskými sankcemi. Podle...


Sexy malý počítač pro vývojáře. Microsoft chce světu ukázat, že dokáže to co Apple
Hospodářské noviny | 07:45:00
Windows 11 musí prorazit na počítačích s mobilními čipy ARM. To bylo hlavní sdělení Microsoftu na vývojářské konferenci Microsoft Build, která tradičně přináší informace o nových vlastnostech operačního systému Windows i dalších službách a...


Plavky, brýle, proviant a hurá na vlak. Proč se sto tisíc Čechů letos chystá s RegioJetem do Chorvatska
Hospodářské noviny | 07:10:00
Dopravce RegioJet na začátku června opět spouští přímé vlakové spojení do Chorvatska. Letos očekává přes 100 tisíc cestujících, a některé spoje na začátku prázdnin už má dokonce vyprodané. Cesta do Splitu přitom ve srovnání s autem zabere téměř...


Blokace dezinformačních webů byla důležitá, nyní už nemá smysl, říká vládní zmocněnec Klíma
ČT24 | 08:59:14
Další blokování dezinformačních webů sdružením CZ.NIC by nemělo smysl, řekl v Událostech, komentářích vládní zmocněnec pro oblast médií a dezinformací Michal Klíma. Podle něj už se obsah přesunul na zahraniční domény. Dodává, že účinnější než přesvědčovat skalní jádro konzumentů dezinformací je zaměřit se na skupinu asi 33 procent lidí, kteří „si nejsou jisti situací“. Jako hlavní součást osvěty vůči dezinformacím označil podporu nezávislých profesionálních médií.


Od začátku ruské invaze získalo dočasnou ochranu v ČR 355.700 lidí
Eurozpravy-domácí | 10:54:00
Ve středu Česko vydalo ukrajinským uprchlíkům 1070 víz, asi o 340 méně než před týdnem. Od začátku ruské invaze na Ukrajinu před třemi měsíci získalo dočasnou ochranu v ČR 355.700 lidí. Údaje dnes na twitteru zveřejnilo ministerstvo vnitra. Podle nedávného vyjádření ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) je v současné době v zemi mezi 75 až 80 procenty z původně registrovaných běženců.


EU, Británie a USA vytvořily skupinu, která má pomoci Ukrajině vyšetřit válečné zločiny
Eurozpravy-zahraniční | 09:47:00
Evropská unie, USA a Británie vytvořily konzultační skupinu, která má pomoci Ukrajině v její snaze vyšetřit válečné zločiny spáchané na jejím území během ruské invaze. Hlavním cílem skupiny ACA (Atrocity Crimes Advisory Group) bude poskytovat podporu ukrajinské generální prokuratuře. Informoval o tom web amerického ministerstva zahraničí.


ON-LINE 92. den války: Ruské síly se soustředí na ovládnutí měst v Doněcké oblasti
Eurozpravy-zahraniční | 09:30:00
Ruské síly se soustředí na plné ovládnutí města Lyman v Doněcké oblasti a na upevnění pozic poblíž Severodoněcku a Avdijivky v takée oblasti, uvedl generální štáb ukrajinské armády ve svém pravidelném ranním přehledu u bojích. Rusko se také chystá k novým útokům na Slovjansk v Doněcké oblasti, doplnil štáb a upozornil, že invazní síly nadále ostřelují rezidenční oblasti. Proruští separatisté oznámili, že v Doněcké a Luhanské oblasti je přibližně 8000 ukrajinských zajatců.


NATO by nemělo opomínat ani sílící vliv Ruska v Africe, shodují se státy
Eurozpravy-zahraniční | 09:09:00
Severoatlantická aliance by kvůli ruské hrozbě ve východní Evropě neměla zapomínat ani na další rizika, například na rostoucí vliv Ruska v Africe. Shodli se na tom dnes na jednání v Madridu ministři obrany Španělska a Británie Margarita Roblesová a Ben Wallace. Roblesová podle deníku El País označila situaci v Africe za "velmi znepokojující" a upozornila mimo jiné na šíření džihádismu či sílící ruskou vojenskou přítomnost, ať už oficiální, či ve formě žoldnéřů, na tomto kontinentě.


RB OSN projedná návrh na zpřísnění sankcí proti KLDR
Eurozpravy-zahraniční | 08:46:00
Rada bezpečnosti OSN (RB OSN) dnes projedná návrh na zpřísnění sankcí proti KLDR, který předložily USA po středečních severokorejských raketových testech. Návrh počítá s omezením dovozu a vývozu do Severní Koreje. Čínské vyslanectví při OSN, které může americký návrh vetovat, uvedlo, že zpřísnění sankcí nejsou řešením ve vztazích s KLDR, informovala agentura AP.


Zelenskyj odmítá Rusku věnovat část ukrajinského území
Eurozpravy-zahraniční | 08:10:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odmítl názor některých západních politiků a komentátorů, kteří Kyjevu doporučili postoupit území okupované Ruskem výměnou za mírovou dohodu. Zelenskyj to řekl ve svém nočním videu. Srovnal to se snahami britských a francouzských politiků, kteří v roce 1938 schválili připojení části československého pohraničí k Německu v naději, že to zabrání nové válce, uvedla agentura AP.


Ruská centrální banka snížila základní úrok o tři procentní body
Eurozpravy-ekonomika | 10:16:00
Ruská centrální banka dnes na mimořádném zasedání svého měnového výboru snížila základní úrokovou sazbu o tři procentní body na 11 procent. Inflační tlaky se podle ní díky posílení rublu zmírňují a podobně klesají inflační očekávání domácností a podniků, oznámila banka. Ekonomiku navíc čeká pokles, který bude z velké části výsledkem válečného tažení ruských vojsk na Ukrajinu.


ČNB by podle Michla měla držet sazby na vyšší úrovni proti normálu
Eurozpravy-ekonomika | 10:01:00
Česká národní banka by měla držet sazby na vyšší úrovni proti normálu, aby zabránila přeměně současné spíše nákladové inflace na poptávkovou. Zároveň je třeba podpořit vládu ve snižování míry zadlužování země a nezvyšovat mzdy více, než je růst produktivity práce.


Lejna, slzy, sebeobětování. Opět vychází kniha o gorilách od autorky, kterou kvůli jejich ochraně zavraždili
Reflex | 10:00:00
Poznání toho, jak ve volné přírodě žijí naši blízcí příbuzní, šimpanzi a gorily, mají ku podivu „na svědomí“ dvě ženy, původně amatérky: Jane Goodallová a Diane Fosseyová (1932–1985). Ta druhá se věnovala výzkumu a ochraně ohrožených goril horských ve vysokohorské oblasti afrického deštného lesa. O tom, jaký byl její první kontakt s těmito lidoopy a jak se dále vyvíjel jejich vztah, poutavě pojednala ve své knize Gorily v mlze. Ta zůstává podnětná i čtyřicet let poté, co vyšel anglický originál.


Neprojezte všechno, kupujte volkswageny, radil před 84 lety Hitler
Tiscali-zprávy | 08:03:22
Před 84 lety byl v dolnosaském Fallerslebenu slavnostně položen základní kámen největší německé automobilky Volkswagen. Přijel sám nacistický vůdce Adolf Hitler, kterého tu přivítalo na 70 tisíc lidí.


Až ukážeme kvalitu nemocnic, do některých už pacienti nevkročí, říká Prymula
E15-ekonomika | 10:47:00
Doznívající pandemie covidu byla největší krizí v historii samostatné České republiky. Poslední data ukazují, že pandemie spíše ustupuje, což nám dává příležitost položit si otázku, jak by se měly dál rozvíjet klíčové oblasti českého zdravotnictví. Zda myslíme na budoucnost. Zda víme, kam zdravotnická péče směřuje a jaká je vize. O tom diskutují Jan Růžička, Bohuslav Svoboda, Andrea Daňková, Milan Kubek, Miloslav Ludvík, Vlastimil Válek a další.
Konferenci pořádá INFO.cz ve spolupráci s E15.


Přestavba továren Škody Auto na elektromobily vyvolá značné omezení výroby, tvrdí šéf odborů
E15-ekonomika | 09:25:00
Přebudování továren automobilky Škoda Auto na výrobu vozů s elektrickým pohonem se neobejde bez zásadního omezení výroby, řekl pro týdeník Škodovácký odborář předseda podnikové rady Jaroslav Povšík. Projekt nazvaný Trinity, do kterého je zapojený celý koncern Volkswagen, zatím nemá svůj přesný scénář. Podle Povšíka bude nutné hlídat, aby v průběhu přestavby nenastalo hromadné propouštění zaměstnanců.


Západ bude chudší, říká nizozemský premiér. TotalEnergies investuje do obnovitelných zdrojů
E15-ekonomika | 09:00:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout. 


Nejdřív netopýři, pak opice, teď káňata. Kam tyhle útoky na lidstvo můžou ještě zajít
E15-ekonomika | 08:23:00
Taky už jste se těšili, jak tohle léto bude konečně létem se vším všudy včetně cestování a bezstarostných večírků? Omyl. Lidstvo ještě zdaleka nesplatilo svou mizernou karmu a matka příroda nám poslala novou pandemii.


OBRAZEM: Procházka po vilách mocných v pražském Podolí. Od Janouška po šéfa Bageterie Boulevard
E15-ekonomika | 08:00:00
Ve svazích pražského Podolí vznikla za první republiky zajímavá vilová čtvrť, která si v mnohém nezadá se slavnějšími lokalitami Babou a Hanspaulkou. A podobně jako ty láká známá jména současného českého byznysu či politiky. Nechybí mezi nimi lobbista Roman Janoušek nebo rodina bývalého ministra zemědělství Miroslava Tomana.


Zaplať a postav si sám. IKEA efekt se pohybuje na pomezí vědy, psychologie a marketingu
E15-ekonomika | 07:30:00
IKEA efekt je téma, pohybující se na pomezí vědy, psychologie a marketingu. Jméno světoznámé skandinávské firmy, vyrábějící nábytek, který si zákazník musí poskládat sám, v něm nefiguruje náhodou. Jedná se totiž o kognitivní zkreslení, při kterém zákazníci přikládají nepřiměřeně vysokou hodnotu výrobkům, které částečně vytvořili.


Až ukážeme kvalitu nemocnic, do některých už pacienti nevkročí, říká Prymula
E15-politika | 10:47:00
Doznívající pandemie covidu byla největší krizí v historii samostatné České republiky. Poslední data ukazují, že pandemie spíše ustupuje, což nám dává příležitost položit si otázku, jak by se měly dál rozvíjet klíčové oblasti českého zdravotnictví. Zda myslíme na budoucnost. Zda víme, kam zdravotnická péče směřuje a jaká je vize. O tom diskutují Jan Růžička, Bohuslav Svoboda, Andrea Daňková, Milan Kubek, Miloslav Ludvík, Vlastimil Válek a další.
Konferenci pořádá INFO.cz ve spolupráci s E15.


Přestavba továren Škody Auto na elektromobily vyvolá značné omezení výroby, tvrdí šéf odborů
E15-politika | 09:25:00
Přebudování továren automobilky Škoda Auto na výrobu vozů s elektrickým pohonem se neobejde bez zásadního omezení výroby, řekl pro týdeník Škodovácký odborář předseda podnikové rady Jaroslav Povšík. Projekt nazvaný Trinity, do kterého je zapojený celý koncern Volkswagen, zatím nemá svůj přesný scénář. Podle Povšíka bude nutné hlídat, aby v průběhu přestavby nenastalo hromadné propouštění zaměstnanců.


Západ bude chudší, říká nizozemský premiér. TotalEnergies investuje do obnovitelných zdrojů
E15-politika | 09:00:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout. 


Nejdřív netopýři, pak opice, teď káňata. Kam tyhle útoky na lidstvo můžou ještě zajít
E15-politika | 08:23:00
Taky už jste se těšili, jak tohle léto bude konečně létem se vším všudy včetně cestování a bezstarostných večírků? Omyl. Lidstvo ještě zdaleka nesplatilo svou mizernou karmu a matka příroda nám poslala novou pandemii.


OBRAZEM: Procházka po vilách mocných v pražském Podolí. Od Janouška po šéfa Bageterie Boulevard
E15-politika | 08:00:00
Ve svazích pražského Podolí vznikla za první republiky zajímavá vilová čtvrť, která si v mnohém nezadá se slavnějšími lokalitami Babou a Hanspaulkou. A podobně jako ty láká známá jména současného českého byznysu či politiky. Nechybí mezi nimi lobbista Roman Janoušek nebo rodina bývalého ministra zemědělství Miroslava Tomana.


Zaplať a postav si sám. IKEA efekt se pohybuje na pomezí vědy, psychologie a marketingu
E15-politika | 07:30:00
IKEA efekt je téma, pohybující se na pomezí vědy, psychologie a marketingu. Jméno světoznámé skandinávské firmy, vyrábějící nábytek, který si zákazník musí poskládat sám, v něm nefiguruje náhodou. Jedná se totiž o kognitivní zkreslení, při kterém zákazníci přikládají nepřiměřeně vysokou hodnotu výrobkům, které částečně vytvořili.


Dlouhý dával rady premiérovi Fialovi i Babišovi, v čem se mají změnit
idnes.cz | 11:57:00
Se speciální výzvou se na premiéra Petra Fialu a jeho předchůdce Andreje Babiše obrátil prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý. „Premiéra žádám o sestoupení z evropských výšin na úroveň malých a středních podnikatelů,“ řekl Dlouhý. Šéfa opozičního ANO Andreje Babiše vyzval, aby měl na mysli více zájem české ekonomiky než volební úspěch.


Zeman vstal kvůli hymně z vozíku, v Lánech vítal švýcarského prezidenta
idnes.cz | 11:52:00
Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek dopoledne přijal na zámku v Lánech švýcarského prezidenta Ignazia Cassise. Mluvili o vztazích mezi Švýcarskem a Evropskou unií i o česko-švýcarských bilaterálních vztazích. Cassis, který je zároveň ministrem zahraničních věcí, má v Česku v plánu i jednání se šéfem české diplomacie Janem Lipavským.


Konec přetáčení reklam. Na televizi Prima je musíte přetrpět, nebo zaplatit
idnes.cz | 11:50:00
Od prvního června nebude možné přetáčet reklamy stanic TV Prima při odloženém zhlédnutí pořadů v IPTV a OTT službách. Jak to bude vypadat v praxi, záleží na implementaci v jednotlivých službách.


Bachař dal drzému vězni pěstí .Podle soudu to není trestný čin
idnes.cz | 11:49:00
Krajský soud v Plzni dnes zprostil obžaloby dozorce Jana Pravečku, kterého žalobce vinil ze zneužití pravomoci úřední osoby. Podle spisu bachař nepřiměřeně zareagoval na drzého vězně, který odmítl splnil jeho pokyn, a dal mu pěstí.


Rusové zatím vzdali další postup na jihu. Naopak budují už třetí obrannou linii
idnes.cz | 11:12:00
Uskupení ruských vojsk v Chersonské oblasti a v okupovaných okresech Záporožské oblasti na jihu Ukrajiny budují již třetí obrannou linii, což svědčí o záměru Ruska pevněji se usadit na těchto územích, upozornil mluvčí ukrajinské vojenské rozvědky Vadym Skibickyj. Obchody v Chersonské oblasti také mají nařízeno mít od nynějška cenovky kromě ukrajinských hřiven také v ruských rublech.


Mám důležitou bezpečnostní výzvu, poplašil Šándor. Dělá reklamu na bunkry
idnes.cz | 11:09:00
Bezpečnostní expert, bývalý šéf vojenské rozvědky, generál Andor Šándor svolal na čtvrtek brífink. V pozvánce uváděl, že má „důležitou bezpečnostní výzvu českým občanům“. Za dramatickým oznámením se nakonec skrýval projekt na komerční výrobu závalových krytů.


Pozor na sílící vliv Ruska v Africe, varují Španělé a Britové
idnes.cz | 11:00:00
Navzdory současné situaci na východě Evropy by Severoatlantická aliance neměla zapomínat na další rizika, která ohrožují státy NATO. Patří mezi ně rostoucí vliv Ruska v Africe nebo šíření džihádismu, shodli se na středečním jednání španělská ministryně obrany Margarita Roblesová a britský ministr Ben Wallace.


Potraty v Oklahomě dál zpřísňují. Zákaz platí už od ženina oplodnění
idnes.cz | 10:46:00
Guvernér Oklahomy Kevin Stitt ve středu podepsal nový zákon, který dále zpřísňuje podmínky pro potraty. Podle zákona ze začátku měsíce byly potraty zakázané od šestého týdne těhotenství, nová norma obsahuje zákaz už od oplodnění. Patří tak k nejstriktnějším zákonům proti potratům ve Spojených státech. Ze zákazu je několik výjimek a povolená zůstává i kontracepce.


Kolemjdoucí našel v brněnském lese mrtvou dvacetiletou ženu
idnes.cz | 10:31:00
Téměř tři měsíce pohřešovanou dvacetiletou ženu z Brna našel kolemjdoucí mrtvou v lese mezi brněnskými Pisárkami a Kohoutovicemi.


Na sjezdu sudetských Němců nebude žádný člen české vlády, pouze konzulka
idnes.cz | 10:21:00
Na letošní sjezd Sudetoněmeckého krajanského sdružení, který se koná od 3. do 6. června v severobavorském Hofu nedaleko hranic s Českou republikou, ani letos stejně jako v minulých letech nepojede žádný český ministr. Česko tak bude oficiálně zastupovat mnichovská generální konzulka Ivana Červenková.


Senior nezvládl vejtřasku, s náklaďákem prorazil zeď rodinného domu
idnes.cz | 10:14:00
Na Zlínsku boural čtyřiasedmdesátiletý šofér nákladního vozu tak nešťastně, že prorazil zeď rodinného domu a poškodil jeho statiku. Škoda se vyšplhala přes půl milionu korun.


Obrat po třech měsících. Benzin je v průměru opět dražší než nafta
idnes.cz | 10:12:00
Benzin v Česku dál výrazně zdražuje, nafta naopak v uplynulém týdnu opět zlevnila. Zhruba po třech měsících je tak nyní nafta levnější než benzin. Natural 95 stojí nyní v průměru 46,21 koruny za litr, nafta 46,19 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.


Coltu se letos daří. Zbrojovka za první tři měsíce roku vykázala čistý zisk přes půl miliardy korun
iHned.cz | 11:45:00
Holding Colt CZ Group SE (Colt CZ) vykázal za první letošní čtvrtletí výnosy 3,5 miliardy korun. Šlo o meziroční nárůst o 74,7 procenta, zejména díky zvýšení prodejů zbraní a konsolidaci výnosů Coltu. Čistý zisk zbrojařské skupiny po zdanění dosáhl...


Inflace drtí akcie, dluhopisy, ale i reality. Poráží ji komodity, zlato nebo sběratelské předměty
iHned.cz | 11:23:00
Developerské firmy rády prezentují reality jako protiinflační pojistku, stejně se mají podle investičních společností chovat i akcie. Rozsáhlá studie „Nejlepší strategie do inflačních časů“, kterou loni zpracoval tým expertů z investiční...


Dva umělci v brutalistní rezidenci. Nová výstava mapuje díla Kočího a Andraška v synergii
iHned.cz | 09:45:00
Malby Pavla Andraška a sochy i zcela nové obrazy Richarda Kočího se poprvé společně střetávají na výstavě v atypických prostorech Churchill Center. Přijměte pozvání na netradiční dvojvýstavu.


Co mají diktátoři Putin a Si Ťin-pching společného? Oba vládnou pomocí zastrašování a oba se dopouštějí chyb
iHned.cz | 08:53:00
Od posledního výročního setkání Světového ekonomického fóra se dramaticky změnil běh dějin. Rusko vpadlo na Ukrajinu a Evropskou unií, která byla založena, aby bránila návratu války na kontinent, to otřáslo až do morku kostí. Do dřívějšího stavu se...


Neskopl mě ze schodů, popřela Mossová tvrzení Heardové u soudu s Deppem
revue.idnes.cz | 11:14:00
Britská topmodelka Kate Mossová (48) vypovídala před soudem v procesu Johnnyho Deppa (58) a jeho bývalé manželky Amber Heardové (36). Popřela tvrzení herečky, že ji bývalý snoubenec shodil ze schodů. Mossová a Depp spolu chodili v devadesátých letech.


Změňte se, vyzval šéf Hospodářské komory Dlouhý Babiše s Fialou
lidovky.cz | 11:57:00
Se speciální výzvou se na premiéra Petra Fialu a jeho předchůdce Andreje Babiše obrátil prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý. „Premiéra žádám o sestoupení z evropských výšin na úroveň malých a středních podnikatelů,“ řekl Dlouhý. Šéfa opozičního ANO Andreje Babiše vyzval, aby měl na mysli více zájem české ekonomiky než volební úspěch.


Smrt pobožného střelce. Spojkou parašutistů po skonu legendárního „Oty“ zůstávají sokolové
lidovky.cz | 11:00:00
Jedním z úkolů paraskupiny Silver A bylo najít Otu, což bylo jedno z krycích jmen štábního kapitána Václava Morávka, posledního nacisty dosud nedopadeného člena „tří králů“, jak měli sami nacisté přezdívat (Heilige drei Könige) trojici československých důstojníků Balabána, Mašína a Morávka, kteří je téměř tři roky svými kousky přiváděli k zuřivosti.


Na počátku velkých děl je odvaha zadavatele. V Kodani mají sjezdovku hned vedle spalovny
lidovky.cz | 10:00:00
Novou budovu pražské filharmonie chce město pojmout ve velkém stylu. Vítězem soutěže se stalo studio BIG dánského architekta Bjarkeho Ingelse. Ten se svým týmem stojí za řadou výjimečných staveb na několika kontinentech.


Zdaňme chlast. Stát nemá podporovat konzumaci alkoholu
lidovky.cz | 09:57:00
Vláda si stěžuje, že státní kasa je prázdná, a protože slíbila, že daně zvyšovat nebude, šetří na výdajích. To při dnešní situaci, kdy se do příjmů i úspor obyvatelstva zakusuje inflace a energetická drahota, moc dlouho nevydrží.


O2 přesune kanály Primy na vzdálenější místa v nabídce. Nejlepší pozice dostane Nova
aktuálně.cz | 11:09:37
O2 TV od prvního června také na kanálech Primy úplně zamezí přetáčení reklam vpřed ve zpětném zhlédnutí.


Rusko se připravuje na propad ekonomiky, centrální banka mimořádně snížila sazby
aktuálně.cz | 10:30:38
Putin popřel, že by všechny ekonomické problémy země souvisely s vojenskou invazí, kterou Putin označil za zvláštní vojenskou operací.


Poldové nic nedělají, zoufali si rodiče. Střelec byl v texaské škole skoro hodinu
aktuálně.cz | 10:23:52
Den po střelbě na texaské škole vyplouvají na povrch detaily, které nasvědčují, že policejní zásah neproběhl tak, jak měl.


Dělejte něco! Střelec ve třídě zabíjel děti, policie dovnitř vtrhla až po hodině
Denik.cz | 11:41:00
/VIDEO/ Nové informace, které začaly vycházet najevo den po střeleckém útoku v texaské škole, vyvolávají pochybnosti o efektivitě zásahu bezpečnostních složek. Ty útočníka v městečku Uvalde podle oficiálních vyjádření zlikvidovaly až hodinu a půl poté, co dorazil na místo činu. Střelec byl zřejmě desítky minut zabarikádovaný v místnosti, kde zabíjel děti a učitele. Před areálem základní školy mezitím frustrovaní místní obyvatelé marně vyzývali policisty, aby vtrhli dovnitř, popsal svědek agentuře AP.


Budu kandidovat na prezidenta, řekl Deníku bývalý rektor UK Tomáš Zima
Denik.cz | 11:15:00
Profesor Tomáš Zima se rozhodl vstoupit do boje o Pražský hrad. „Po určitém váhání a hlavně po setkání s mnoha přáteli a lidmi z celé republiky jsem se rozhodl, že se zeptám občanů, zda mě v kandidatuře podpoří. Celý život jako lékař pomáhám lidem, učím a předávám studentům své znalosti. Vedl jsem lékařskou fakultu i Univerzitu Karlovu, získal jsem zkušenosti v zahraničí. Chci proto své služby nabídnout společnosti s tím, že je třeba spojovat a představit vizi spokojené, bezpečné země bez extrémů,“ řekl v exkluzivním rozhovoru pro Deník.


Paranormal cirkus v Brně: show plná adrenalinu. Nahlédněte do hororového šapitó
Denik.cz | 10:50:00
/FOTO/ Cirkus Francesko Jung přivezl do Brna svoji akrobatickou show nazvanou Paranormal cirkus. Během představení se mohou návštěvníci těšit na odkazy ze známých hororů a barevnou akrobatickou podívanou. 


O víkendu se v Česku ochladí. Na horách mohou být i srážky se sněhem
Denik.cz | 09:14:00
O víkendu se v Česku mírně ochladí, teploty většinou nepřesáhnou 18 stupňů Celsia. V noci se v neděli při déletrvajícím vyjasnění mohou objevit i přízemní mrazíky. Především v pátek a v sobotu může foukat vítr v nárazech až kolem 55 kilometrů v hodině. 


Nyní jsme v nejtěžší fázi cyklu. Poté přijde býk
Kurzy.cz | 10:59:18
Profesor financí Jeremy Siegel z Whartonu se domnívá, že nastal comeback hodnotových titulů. Nesdílí obavy z toho, že Fed pošle svou monetární politikou americké hospodářství do recese – to „není ani zdaleka jisté“ (viz první část rozhovoru zde).


Allegro má za sebou solidní první kvartál s 13% růstem navzdory nepříznivým podmínkám. Mezinárodní expanze přináší klíčové milníky
Kurzy.cz | 10:56:18
Nejdůležitější finanční oznámení · Hrubý objem prodaného zboží (GMV, Gross merchandise value) prostřednictvím společnosti Allegro vprvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 12,8 % na10,82 miliard PLN, a to primárně díky důrazu společnosti Allegro naneustálé&he


Inflace nemusí být strašák, může nás posunout dál
Kurzy.cz | 10:43:09
Meziroční inflace v dubnu dosáhla 14,2 procenta. Zdražuje zboží, energie, bydlení i pohonné hmoty. Ondřej Šmakal, generální ředitel Orka Ventures říká, že vyšší inflace nemusí být špatná.


GER: Spotřebitelský sentiment zůstává nízko
Kurzy.cz | 10:38:48
Německý spotřebitelský sentiment zůstává rekordně nízký, když obavy domácností z dopadů pandemie koronaviru vystřídaly obavy z dopadů války na Ukrajině včetně vysoké inflace. Pokud se situace nezlepší, domácnosti mohou ve druhé polovině roku začít...


SILVER (26.05.2022) - Graf dne
Kurzy.cz | 10:38:38
Stříbro ve čtvrtek oslabuje a prodlužuje tak ztráty z předchozí seance v prostředí silnějšího amerického dolaru. Tlak na drahé kovy vyvíjí postoj Fedu, který směřuje k pokračování utahování měnové politiky. Včerejší zápis z posledního zasedání FOMC uká...


ČNB by měla držet sazby na vyšší úrovni proti normálu - Nový guvernér Michl
Kurzy.cz | 10:37:00
Česká národní banka musí držet úrokové sazby na vyšší hladině proti normálu a podporovat vládu ve snižování rozpočtových deficitů, prohlásil nadcházející guvernér České národní banky Aleš Michl pro týdeník Ekonom ve svém prvním velkém rozhovoru od jme...


GER: Nízký růst HDP potvrzen
Kurzy.cz | 10:18:36
Druhý odhad potvrdil růst německé ekonomiky v prvním čtvrtletí letošního roku o 0,2 % mezičtvrtletně. V porovnání s 1Q 2021 dosáhl růst 3,8 %, nicméně to bylo značně ovlivněno protipandemickými restrikcemi v německé ekonomice během prvního čtvrtletí 2021.


Snaha Ruska uniknout defaultu se blíží ke konci
Kurzy.cz | 10:01:41
Dnešním dnem Spojené státy ukončily platnost výjimky, která umožňovala americkým investorům inkasovat splátky ruského státního dluhu. Kličkování Ruska před defaultem se tak blíží ke svému konci.


Olomouc vítězí v krajském kole srovnávacího výzkumu Město pro byznys
Kurzy.cz | 09:49:18
Krajské město se vyhouplo do čela letošních výsledků srovnávacího výzkumu Město pro byznys. Stojí za tím především aktuální rozvoj podnikatelského prostředí v Olomouci. Na dalších stupních vítězů se v kraji umístily Prostějov a Mohelnice. Ve výzkumu, k...


Na programu jsou data HDP z USA a žádosti o podporu - Ekonomický kalendář XTB
Kurzy.cz | 09:48:29
Evropské trhy otevřely do pozitivního teritoria Odpoledne bude zveřejněn druhý odhad HDP z USA za Q1 Na programu jsou statistiky žádostí o podporu v USA Evropa otevřela mírně do pozitivních čísel. Včerejší zápis z posledního zasedání FOMC byl vyváž...


Oznámení o aukci SPP 4 T 27/05
Kurzy.cz | 09:30:00
Oznámení Ministerstva financí o aukci státních pokladničních poukázek
(číslo emise SPP 852)


Nouzový stav v Maďarsku byl vyhlášen 25.5.2022 z důvodu války na Ukrajině, nemá vliv na turistiku a běžný život lidí v zemi
Kurzy.cz | 09:30:00
Vyhlášení nouzového stavu nemá žádný vliv na podmínky cestování do Maďarska!


Colt CZ: Silné výsledky za 1.kvartál 2022 díky vysokým objemům, výhled na rok 2022 potvrzen
Kurzy.cz | 09:28:16
Colt CZ dnes oznámila výsledky za první čtvrtletí 2022. Firma oznámila růst tržeb meziročně o 75% (či o 3% na pro-forma bázi) na 3,55 mld. Kč, asi 6% nad odhady konsenzu, k čemuž přispěl silný 46% meziroční a 22% mezikvartální růst prodaných kusů na 200&h


Colt CZ: Velký nárůst počtu prodaných zbraní, kvartální výsledky vysoce překonaly odhady - Komentář k výsledkům hospodaření
Kurzy.cz | 09:27:57
Výsledky hospodaření: Colt CZ prezentoval velmi
silné výsledky za první kvartál tohoto roku. Pozitivní je zejména 46,1 % nárůst
prodaných zbraní související s konsolidací Coltu a masivní poptávka nejen na
klíčovém trhu v USA. EBITDA vzrostla o 120 % na...


Colt CZ: Zisk EBITDA vysoko nad odhady, potvrzuje celoroční výhled
Kurzy.cz | 09:24:48
Společnost Colt CZ (dříve CZG) dnes oznámila hosp. výsledky za 1Q22. Tržby přidaly 74,7 % r/r na 3,554 mld. Kč, v souladu s naším očekáváním 3,576 mld. a nad očekáváním trhu 3,343 mld.


Zápisky z posledního jednání FED překvapeni nepřinesly
Kurzy.cz | 09:19:56
Výsledky za poslední kvartál zveřejnila po uzavření trhu včera večer NVIDIA, ty překonaly odhady.


Koruna posílí při pomalejším zadlužování - Michl
Kurzy.cz | 08:52:51
Nový guvernér Aleš Michl v rozhovoru pro týdeník Ekonom mluvil o tom, že pro silnou korunu potřebujeme vyrovnané veřejné finance.


Město Hradec Králové podá žalobu na Národní sportovní agenturu
Kurzy.cz | 12:00:33
V polovině dubna město Hradec Králové obdrželo usnesení Národní sportovní agentury (NSA) o zastavení řízení ohledně dotace na multifunkční fotbalový stadion. S výtkami a závěrem NSA město od začátku nesouhlasí. Během úterního zasedání proto radní města...


Aktualizace bezpečnosti vakcín proti covid-19 (květen 2022)
Kurzy.cz | 12:00:33
Bezpečnost vakcín registrovaných proti covid-19 je průběžně sledována a veřejnosti jsou pravidelně poskytovány aktualizované informace. V aktualizacích bezpečnosti jsou uvedeny výsledky hodnocení, které provádí zejména Farmakovigilanční výbor pro hodno...


MUNI: Klimatická diplomacie je mrtvá, důležitější je energetická bezpečnost - Rusnák
Kurzy.cz | 12:00:33
Válka, energetická krize, inflace. Tři mediálně nejskloňovanější a úzce provázaná témata posledních tří měsíců tento týden reflektovala také Právnická fakulta Masarykovy univerzity.


Sdílená kola budou ve Zlíně pokračovat i v dalších letech
Kurzy.cz | 12:00:33
Zlín - Zkušební projekt na sdílená kola se dle počtu pozitivních ohlasů setkal s úspěchem. Město Zlín tak bude v tomto projektu i pokračovat i ...


Nova při finále Ligy mistrů ukáže největší sportovní studio
lupa.cz | 11:32:14
Televize Nova dokončila studio vyhrazené jen pro sportovní vysílání. Moderní multifunkční prostor poprvé ukáže divákům při finále Ligy mistrů, které odvysílá Nova Sport 3 v sobotu 28. května. Program z nového studia začne ve 20 hodin.


O2 TV úplně zablokuje na stanicích Primy přetáčení vpřed
lupa.cz | 10:16:47
Od 1. června nebude v O2 TV fungovat přetáčení vpřed při sledování pořadů televize Prima z archivu. Podle operátora to byla v současné době jediná technická možnost, jak vyhovět požadavkům televize na zákaz přetáčení reklam. Na konkurenčních stanicích bude pohyb v záznamu fungovat normálně.


Bývalá Tesla Rožnov, optika pro ASML nebo dodávky Applu. Co jsou zač čipové firmy působící v Česku?
lupa.cz | 06:30:01
Čipová krize trvá. I malé Česko má v tomto globálně propojeném řetězci své místo. Přinášíme souhrn významných čipových aktivit na našem území.


V kůži bojovníků Azovu: Můžete nás zabít, ale my vás taky budeme dál zabíjet, vzkazujeme Rusům
Hospodářské noviny | 12:00:00
DEN OSMDESÁTÝ ŠESTÝ VÁLKY, pátek 20. května 2022. - „To jsou vojáci?“ ptá se nás starý rolník u vesnického krámku. - „Ne, to je dobrovolnický pluk,“ odpovídá můj známý. „Dobrovolníci.“ Tento rozhovor se odehrál v...


Kauzu falešných certifikátů o očkování proti covidu dostal na stůl žalobce
idnes.cz | 13:51:00
Kriminalisté ve čtvrtek navrhli podat žalobu na muže, který vytvořil software pro generování digitálních certifikátů o očkování proti nemoci COVID-19. Muž tento program zveřejnil nejpozději v listopadu a kromě samotného certifikátu nabízel i návod, jak ho použít, aby se při kontrole jevil jako pravý. Nyní mu hrozí až tři roky ve vězení.


Putin podle Scholze nevyhraje. Kreml naopak s ukrajinskými ústupky počítá
idnes.cz | 13:47:00
Ruský prezident Vladimir Putin válku na Ukrajině nevyhraje. O míru však začne vyjednávat teprve, až si uvědomí, že nemůže prolomit ukrajinskou obranu. Ve vystoupení na Světovém ekonomickém fóru (WEF) ve švýcarském Davosu to řekl německý kancléř Olaf Scholz, podle kterého ale Putinovi nesmí být dovoleno, aby si určoval podmínky příměří.


OBRAZEM: Z Cukrovarnického paláce je hotel s ložnicí Adiny Mandlové
idnes.cz | 13:42:00
V samém srdci Prahy leží přes sto let starý Cukrovarnický palác, ve kterém v průběhu času sídlilo například Národní shromáždění nebo banka. Letos tato kulturní památka po letech chátrání konečně opět ožila. V pětihvězdičkovém hotelu Andaz se mísí novodobý luxus s původním českým dědictvím.


Laboratoř potvrdila další tři nakažené opičími neštovicemi v Česku
idnes.cz | 13:39:00
Státní zdravotní ústav (SZÚ) ve čtvrtek potvrdil další tři případy opičích neštovic v ČR, celkem je už pět nakažených. Dva nově potvrzené vzorky jsou od pacientů z Ústřední vojenské nemocnice, jeden k vyšetření poslala Bulovka. Informovala o tom mluvčí SZÚ Štěpánka Čechová. Podle ní nyní nemá ústav informace o příjmu dalších vzorků k vyšetření.


Brněnskou diecézi převezme po Cikrlem dosavadní pomocný biskup Konzbul
idnes.cz | 12:30:00
Novým brněnským biskupem se stane dosavadní pomocný biskup Pavel Konzbul. Šestapadesátiletý rodák z Brna nahradí Vojtěcha Cikrleho, jenž funkci vykonával od roku 1990 a loni oslavil 75. narozeniny. Což je věk, kdy církevní hodnostáři obvykle své funkce opouštějí.


Na co dětem budou cizí jazyky? Na Krymu chtějí přestat s výukou angličtiny
idnes.cz | 12:30:00
Výuka angličtiny je zbytečná, prohlásil předseda Státní rady na okupovaném Krymu Vladimir Konstantinov s tím, že by se děti měly raději učit „naše jazyky“. Jaké tím myslí, už neupřesnil. Ukrajinské děti v dobytém Mariupolu pak zřejmě nebudou mít letní prázdniny. Rusové, kteří mají město na jihu Ukrajiny pod kontrolou, totiž protáhli školní rok až do 1. září.


Bývalý rektor Zima jde do boje o Hrad. Chci spokojenou zemi bez extrémů, říká
idnes.cz | 12:14:00
Šéf Zemanova lékařského konzilia a bývalý rektor Karlovy univerzity Tomáš Zima oznámil, že chce kandidovat na post prezidenta ČR. Zima bude občanským kandidátem a bude spoléhat na podporu voličů. „Věřím v podporu občanů a mých přátel,“ řekl pro iDnes.cz. Potřebných 50 000 podpisů chce sesbírat do konce září.


Výmoly, bahno i kaluže. Řidiči sanitek trénovali jízdu v těžkém terénu
idnes.cz | 12:10:00
Prudké kopce, bahno a neznámý terén. Každý řidič Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje se musí zúčastnit intenzivního školení, aby lépe zvládal náročné situace za volantem. Od pondělí do pátku v lescích na Českolipsku řidiči testují, co všechno svěřené záchranářské vozy umí. A co vydrží.


Nalehl mi na nůž, řekl u soudu mladík, který opilý pobodal řidiče Boltu
idnes.cz | 12:09:00
Soud ve čtvrtek začal projednávat případ dvaadvacetiletého Jiřího Sasáka, který loni v pražských Vršovicích opilý pobodal řidiče Boltu. Poté mu auto sebral a po následném pronásledování policií naboural. Mladík odmítá, že by se pokusil o vraždu, za kterou mu hrozí až dvacet let vězení či výjimečný trest. Tvrdí, že chtěl jen vzít vůz a že mu řidič nalehl na nůž.


OBRAZEM: Na koncert nejlépe zadarmo. Na pole v Letňanech chodí lidé už léta
idnes.cz | 08:50:00
Od neplatících fanoušků kapely Rammstein podupaná řepa a škody na přilehlém poli. I to je důsledek pražských koncertů německých bouřliváků, o němž se teď hojně mluví. Jenže, jak ukazuje projekt fotografa iDNES.cz Petra Topiče s názvem Zadarmo, zmíněné lány takto rozhodně netrpěly poprvé. Lidé si zde totiž hudební show zadarmo užívají pravidelně.


Hradní funkce jsou rozdané, krysy opouštějí loď
iHned.cz | 12:51:00
Poradní tým prezidenta Miloše Zemana se rozpadl. Šéf Hospodářské komory Vladimír Dlouhý si vyhodnotil, že když se nestane guvernérem ČNB, není už důvod setrvávat v blízkosti Hradu a spustil tím lavinu. V rychlém sledu ho následovali prezident Svazu...


Na schůzku do Bruselu? ČSA zrušily před předsednictvím spoj, vláda bude se Šimáněm jednat o nouzovém řešení
iHned.cz | 12:15:00
Během prvního předsednictví EU v roce 2009 se někteří politici příliš nehrnuli na jednání v Bruselu. Mnohdy šlo o čistě osobní důvody, jiní se ostýchali schůzek v cizím prostředí. Mohli si přitom vybrat z pohodlných pěti přímých linek denně, které...


Další prezidentský kandidát. Bývalý rektor Univerzity Karlovy Zima chce vsadit na podpisy občanů
iHned.cz | 12:12:00
Bývalý rektor Univerzity Karlovy a vedoucí prezidentova lékařského konzilia Tomáš Zima chce kandidovat na prezidenta ČR. Uvedl to v rozhovoru pro Deník. Z jeho vyjádření vyplývá, že chce usilovat o získání podpisů občanů, ke kandidatuře potřebuje...


Maserati MC20 přijíždí oficiálně v otevřené verzi Cielo
Auto.cz | 11:50:00
Téměř dva roky po představení kupé přijíždí model MC20 také v otevřené verzi Cielo.


Sunbeam Tiger (1964–1967): Evropský roadster s motorem Ford V8
Auto.cz | 10:53:00
Roadster Sunbeam Tiger měl karoserii a podvozek modelu Alpine, do kterého byl namontován americký motor Ford V8. V první sérii Mark I měl objem 4,26 litru a výkon 166 koní. Mark II s objemem 4,74 litru dosahoval rychlost až 200 km/h.


Kogi CON posiluje tým o další ho seniorního konzultanta, Davida Pešku ze skupiny Komerční banky
Kurzy.cz | 13:59:05
Tý m seniorn ích konzultantů Kogi CON nově posiluje David Peška, který s sebou přináší zkušenosti s agilním řízením, leadershipem a firemn ími transformacemi. V týmu Kogi CON bude mít na starosti zejména spolupráci s klienty z finančního sektoru, bude se&


Válka na Ukrajině zvýšila zájem o SUV, která jsou nejprodávanějším typem ojetin. Od ledna se snížila poptávka po dieselových ojetinách z 56 % na necelých 53 %, naopak razantně stoupl zájem o vozy s automatickou převodovkou
Kurzy.cz | 13:49:16
Praha, 26. května 2022 – Tři měsíce od vypuknutí války na Ukrajině se krize na evropském automobilovém trhu dále prohloubila. Změnila se také struktura poptávky i nabídky. V síti autocenter AAA AUTO poklesl zájem především o dieselové automobily, kterých&


Čas levandule se blíží, inspirace na co se dá využít a jaké má účinky je zde
Kurzy.cz | 13:37:50
Některé druhy se používají jako okrasné rostliny, přičemž v prodeji je cela řada kultivarů a kříženců. Uplatní se například při výsadbě ve skupinách, kdy vytvářejí krásný kvetoucí koberec. Silice, zvaná levandulový olej, obsahuje více než 100 různých chem


Inflace snižuje aktivitu v oblasti fúzí a akvizic. Investoři v nejisté době mění své rozhodování
Kurzy.cz | 13:19:14
Podle odborníků z poradenské skupiny Moore Czech Republic se výrazné makroekonomické změny podepisují na nižší transakční aktivitě. Ze své praxe hovoří o meziročním oslabení o 20-30 % během prvního čtvrtletí letošního roku.


ČSOB Poštovní spořitelna – to je bezkonkurenční pobočková síť a řešení pro každého v jakékoli finanční situaci
Kurzy.cz | 13:17:00
ČSOB a Česká pošta letos v červnu završí prvních pět let exkluzivního partnerství, v rámci kterého skupina ČSOB zajišťuje na poštách všechny bankovní i pojišťovací služby. Toto období bylo hlavně ve znamení investic do digitálních služeb pro klienty a ...


Trend akcelerační ekonomiky se přenese i do Česka, shodují se experti
Kurzy.cz | 13:10:34
V současné době strmě roste počet firem, které přechází z fyzických na cloudová úložiště. Podle agentury Report Linker se hodnota trhu s cloudovými řešeními do roku 2026 více než zdvojnásobí ze současných 445 miliard na téměř jeden bilion dolarů.


Lenovo má za sebou další rekordní rok – překonalo hranici 70 miliard USD a dosáhlo čistého příjmu 2 miliardy USD
Kurzy.cz | 13:05:07
Skupina Lenovo dnes oznámila výsledky za celý fiskální rok s historicky rekordním ziskem a příjmy. Čistý roční příjem dosáhl hranice 2 miliard USD, což je meziročně o 72 % více, přičemž tržby vzrostly již druhým rokem o 10 miliard USD na více než 71&helli


Robotizace stavebnictví v praxi - silniční frézu v Třebíči pomůže řídit BIM
Kurzy.cz | 12:49:31
Silniční fréza, která pracuje automaticky a je řízena pomocí informací z Digitálního modelu stavby (DiMS). To je další z možností, jak může využití metody BIM zefektivnit a zlepšit práci stavařů. Robotická fréza totiž může pracovat mnohem přesněji, a přip


Vysvědčení se blíží - je pes vhodným dárkem či starost na prázdniny anebo přítel pro celou rodinu?
Kurzy.cz | 12:31:29
Mami, tati, já chci psa! Snad každý, kdo má děti, se s touto větou někdy setkal. A často opakovaně. Po pejskovi touží menší i větší děti a je jedno, jestli bydlí ve městě nebo na venkově. Když jsou podmínky jen trochu příznivé a máte rádi zvířata, možná u


Nekalé dopisy od dodavatelů. Pozor, mohou vás vyjít draho
Kurzy.cz | 12:25:10
Dopisy od energetických dodavatelů obsahují ultimáta a mohou klienty znejistět. Podpisem tohoto dopisu můžete zbytečně zaplatit i desítky tisíc ročně navíc.


A. Michl – Přinesu evoluci, ne revoluci
Kurzy.cz | 12:13:31
Koruna těsně po vašem jmenování prudce oslabila. Bylo to poprvé, co na takovou událost takto reagovala. Jaký z toho máte pocit?


Na severu Francie se staví již třetí gigatovárna na baterie
Kurzy.cz | 10:56:00
Ve Francii se pomalu, ale jistě začíná realizovat výstavba již třetí továrny na výrobu baterií do elektromobilů. Vedle nově


Laboratoř potvrdila další tři nakažené opičími neštovicemi v Česku
lidovky.cz | 13:39:00
Státní zdravotní ústav (SZÚ) ve čtvrtek potvrdil další tři případy opičích neštovic v ČR, celkem je už pět nakažených. Dva nově potvrzené vzorky jsou od pacientů z Ústřední vojenské nemocnice, jeden k vyšetření poslala Bulovka. Informovala o tom mluvčí SZÚ Štěpánka Čechová. Podle ní nyní nemá ústav informace o příjmu dalších vzorků k vyšetření.


Představte si, že usínáte v Gruzii a probudíte se na okupovaném území. Jsme terčem plíživé anexe, říká velvyslankyně
lidovky.cz | 13:37:00
Západ si až teď uvědomil, že agresorovi je nutné ukázat sílu a jednotu, říká v rozhovoru pro Lidovky.cz gruzínská velvyslankyně Mariam Rakviašviliová. Její země právě ve čtvrtek slaví 104 let od vyhlášení nezávislosti. Společně s Ukrajinou a Moldávií podala přihlášku do EU. „Je to pro nás možnost vrátit se do evropské rodiny, “ míní.


Ahistorik Paroubek. Schwarzenberg reaguje na komentář bývalého premiéra
lidovky.cz | 13:03:00
/POLEMIKA/ Jiří Paroubek publikoval v Lidových novinách opravdu zábavný článek (Kdo jsou čeští vojevůdci… LN 23. května). Zastává v něm názor, že čtyři sta let českých dějin, kdy jsme byli součástí habsburské monarchie, bylo v historii našeho národa něčím cizorodým a nepatřičným. To je opravdu zajímavý pohled. To jsme tedy byli po celou tu dobu hňupové.


Cermat kvůli svému monopolu zdegeneroval a společná část maturitní zkoušky s ním
lidovky.cz | 12:37:00
Ministr školství Petr Gazdík odvolal ředitelku Cermatu Michaelu Kleňhovou. Je nespokojen s řadou nehospodárností, které odhalila kontrola, ale také s přijímacím a maturitním testováním, na něž má Cermat ze zákona monopol. Zásadní nedostatky mohl ministr najít i letos. Maturitní výsledky jsou opět úplně jiné než ty předchozí.


Bývalý rektor Zima jde do boje o Hrad. Chci spokojenou zemi bez extrémů, říká
lidovky.cz | 12:17:00
Šéf Zemanova lékařského konzilia a bývalý rektor Karlovy univerzity Tomáš Zima oznámil, že chce kandidovat na post prezidenta ČR. Zima bude občanským kandidátem a bude spoléhat na podporu voličů. „Věřím v podporu občanů a mých přátel,“ řekl pro iDnes.cz. Potřebných 50 000 podpisů chce sesbírat do konce září.


Další rána pro rodinné rozpočty. Zvýší se ceny všech typů pojištění, zdraží i povinné ručení
lidovky.cz | 12:00:00
Češi si uprostřed vzrůstající drahoty připlatí i u pojišťoven. A týkat se to bude všech typů služeb, shodují se analytici. Povinné ručení už dle indexů zdražuje asi o 70 korun měsíčně. Důvody, proč lidé vydají víc, se ale u různých druhů pojištění liší.


Novým brněnským biskupem bude dosavadní pomocný biskup Pavel Konzbul
ČT24 | 12:22:16
Novým biskupem brněnské diecéze se stane dosavadní pomocný biskup Pavel Konzbul. Šestapadesátiletý rodák z Brna nahradí Vojtěcha Cikrleho, který funkci vykonával od roku 1990 a loni oslavil 75. narozeniny. Právě to je věk, kdy církevní hodnostáři obvykle své funkce opouštějí. Jméno nového biskupa oznámila Česká biskupská konference na svém webu. Jde o další personální změnu v církvi, v polovině května byl novým pražským arcibiskupem jmenován Jan Graubner, nynější olomoucký arcibiskup. 


Osmdesáté výročí atentátu na Heydricha připomenou desítky akcí. Podívejte se, kdy a kde se konají
ČT24 | 12:00:18
Rekonstrukce útoku, slavnostní shromáždění, piety i výstavy v pátek v Česku připomenou 80 let od útoku československých výsadkářů na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Zúčastní se jich čelní představitelé státu i zahraniční hosté včetně slovenské prezidentky Zuzany Čaputové.


Bývalý rektor Karlovy univerzity Tomáš Zima chce kandidovat na prezidenta
ČT24 | 12:01:16
Bývalý rektor Karlovy univerzity Tomáš Zima chce kandidovat na prezidenta. Uvedl to v rozhovoru pro Deník, který noviny zveřejní v pátečním vydání. Zima chce usilovat zřejmě o získání podpisů občanů, ke kandidatuře jich potřebuje alespoň padesát tisíc.


Vstup Moldavska do EU bude jednou z priorit českého předsednictví, řekl Lipavský
ČT24 | 11:40:34
Česko podporuje moldavské snahy o vstup do Evropské unie. Půjde o jednu z priorit českého předsednictví v Radě EU v druhé polovině letošního roku. Na tiskové konferenci po čtvrtečním jednání s moldavským ministrem zahraničí Nicolaem Popeskem to prohlásil šéf české diplomacie Jan Lipavský (Piráti). Moldavsko očekává odpověď Evropské komise na svoji žádost o vstup do EU zhruba v první polovině června, řekl Popescu.


Respekt: Zemanův favorit Pirunčík zřejmě nebude velvyslancem na Ukrajině
Respekt | 10:53:09
Svým působením legitimizoval dlouholeté promoskevské postoje Pražského hraduAktuálně+ | Má práce je opak stereotypu, říká ekonomická redaktorka Adéla Očenášková
aktuálně.cz | 13:30:00
Součástí novinářského týmu Aktuálně.cz je už šestým rokem, únava z rutiny je ale to poslední, co by pociťovala.


"Nejděsivější" obraz války. Ukrajinci zveřejnili ničivý útok termobarické zbraně
aktuálně.cz | 12:30:00
Ukrajinské ministerstvo obrany zveřejnilo na Twitteru video z bombardování ukrajinských pozic u města Novomichajlivka v Doněcké oblasti.


Spor o Křivoklátsko. Odpor obcí proti parku roste, ministerstvo poprvé ustoupilo
aktuálně.cz | 12:23:21
Už za pár let chce mít vláda z Křivoklátska funkční národní park. Obce se ovšem bojí návalu turistů.


Bývalý rektor Karlovy univerzity Tomáš Zima oznámil, že bude kandidovat na prezidenta
aktuálně.cz | 12:11:30
Zima bude zřejmě usilovat o získání podpisů občanů, ke kandidatuře jich potřebuje aspoň 50 tisíc.


Novým sídelním katolickým biskupem v Brně bude Pavel Konzbul. Potvrdil to Vatikán
aktuálně.cz | 12:00:00
56letý Pavel Konzbul doposud vypomáhal jako pomocný biskup svému předchůdci Vojtěchu Cirklemu, který po 32 letech odchází do důchodu.


V Česku se potvrdily další tři případy opičích neštovic
Eurozpravy-domácí | 13:37:00
Státní zdravotní ústav (SZÚ) potvrdil další tři případy opičích neštovic v ČR, celkem jich je pět. Dva nově potvrzené vzorky jsou od pacientů z Ústřední vojenské nemocnice, jeden k vyšetření poslala Bulovka. Informovala o tom dnes mluvčí SZÚ Štěpánka Čechová. Podle ní nyní nemá SZÚ informace o příjmu dalších vzorků k vyšetření.


Senát rozhodne o odkladu stavebního zákona na schůzi v půli června
Eurozpravy-domácí | 13:07:00
O ročním odkladu části stavebního zákona rozhodne Senát na schůzi v půli června, stejně jako o ročním odkladu elektronického systému tvorby zákonů. Na programu má horní komora také návrhy na povinné audity bezpečnosti silnic a dálnic nebo usnadnění dohledu nad pohybem zboží podléhajícího spotřební dani v rámci EU. Vyplývá to z návrhu programu schůze na senátním webu.


Zeman přijal švýcarského prezidenta Cassise, shodli se na postoji k válce na Ukrajině
Eurozpravy-domácí | 12:55:00
Prezident Miloš Zeman dnes dopoledne přijal na zámku v Lánech švýcarského prezidenta Ignazia Cassise. Mluvit by měli o vztazích mezi Švýcarskem a Evropskou unií i o česko-švýcarských bilaterálních vztazích. Cassis, který je zároveň ministrem zahraničních věcí, má v Česku v plánu i jednání se šéfem české diplomacie Janem Lipavským (Piráti).


ANO kritizuje vládu za neschválení příspěvku 5000 Kč i některé parametry zákona
Eurozpravy-domácí | 12:48:00
Opoziční hnutí ANO kritizuje vládu za to, že ve středu neschválila příspěvek 5000 korun na dítě pro rodiny s loňským příjmem do milionu korun hrubého. Nesouhlasí také s některými parametry návrhu, například s limitem věku dítěte do 18 let. Na dnešní tiskové konferenci po jednání stínové vlády ANO to řekli šéfka poslaneckého klubu Alena Schillerová a stínový ministr práce Aleš Juchelka.


Systém zaměstnávání cizinců může být pružnější už letos, řekl Jurečka
Eurozpravy-domácí | 12:42:00
Ministři budou jednat o úpravě systému zaměstnávání cizinců v Česku, aby byl ještě letos pružnější a efektivnější. Na sněmu Hospodářské komory (HK) v Olomouci to dnes řekl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Jak by se pravidla přijímání sil ze zahraničí mohla změnit, ale neuvedl.


Česko se pro budoucí úspěch musí více zaměřit na celoživotní učení, uvedl Gazdík
Eurozpravy-domácí | 12:34:00
Pro úspěšné zvládnutí čtvrté průmyslové revoluce musí ČR nyní změnit vzdělávání tak, aby kladlo větší důraz na celoživotní učení. Ministr školství Petr Gazdík (STAN) to dnes řekl na sněmu Hospodářské komory v Olomouci. Zhruba 60 procent prvňáčků, kteří nastoupí do škol od září, podle něj bude ve svém životě později vykonávat zatím neexistující profese. Poukázal na to, že ekonomika bude potřebovat jiné dovednosti než doposud, výuka se tomu proto musí přizpůsobit.


Češi většinou chápou, co znamená inflace, ukázal průzkum
Eurozpravy-domácí | 12:12:00
Pojem inflace chápe správně 78 procent Čechů a téměř tři čtvrtiny lidí vědí, že s investováním se oproti spoření pojí větší výnosy i riziko. Vyplývá to z aktuálního průzkumu investiční platformy Portu vypracovaného s agenturou Ipsos. V porovnání s loňským podzimním šetřením investiční gramotnost Čechů sice stoupla, podle autorů průzkumu roste ale povědomí o světě investic pomalu.


Někdejší rektor Univerzity Karlovy Zima chce kandidovat na prezidenta
Eurozpravy-domácí | 12:08:00
Bývalý rektor Karlovy univerzity a vedoucí prezidentova lékařského konzilia Tomáš Zima chce kandidovat na prezidenta ČR. Uvedl to v rozhovoru pro Deník. Noviny rozhovor zveřejní v pátečním vydání, úryvek dnes poskytly ČTK. Zima chce usilovat zřejmě o získání podpisů občanů, ke kandidatuře potřebuje podpis aspoň 50.000 lidí.


Vystrčil vyzdvihl pomoc podnikatelů během covidu i války na Ukrajině
Eurozpravy-domácí | 11:47:00
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) dnes na sněmu Hospodářské komory v Olomouci ocenil pomoc podnikatelů při epidemii covidu-19 i bezprostředně po letošním vypuknutí války na Ukrajině. Premiér Petr Fiala (ODS) uvedl, že lze očekávat, že pomoc Ukrajině se transformuje v příležitosti při poválečné obnově země. Vystrčil vyzdvihl důležitost podnikatelských misí, které doprovázejí politiky při jejich zahraničních cestách. Bez dalších podrobností se šéf horní komory zmínil o tom, že se chystá mise do Spojených států.


Česká republika podporuje moldavské snahy o vstup do Evropské unie
Eurozpravy-domácí | 11:33:00
Česká republika podporuje moldavské snahy o vstup do Evropské unie. Půjde o jednu z priorit českého předsednictví v Radě EU, které nastane v druhé polovině letošního roku. Na tiskové konferenci po dnešním jednání s moldavským ministrem zahraničí Nicolaem Popeskem to řekl šéf české diplomacie Jan Lipavský (Piráti). Moldavsko očekává odpověď Evropské komise na svoji žádost o vstup do EU zhruba v první polovině června, řekl na dotaz ČTK Popescu.


Putin mluvil o rozvoji vztahů se spojenci, dopad sankcí zlhečoval
Eurozpravy-zahraniční | 13:29:00
Ruský prezident Vladimir Putin dnes ve vystoupení před postsovětskými spojenci z Euroasijské hospodářské unie prohlásil, že západní sankce Rusko posílily. Jako příklad uvedl, že Rusko, které v minulosti obilí dováželo, se stalo prvořadým vývozcem pšenice.


Odchod Johnsona kvůli večírkům si žádají další straničtí kolegové
Eurozpravy-zahraniční | 12:52:00
Nejméně tři poslanci britské Konzervativní strany vyjádřili nedůvěru v premiéra Borise Johnsona poté, co vládní vyšetřovací zpráva detailně popsala porušování protiepidemických opatření uvnitř jeho kanceláře. Zákonodárce John Baron dnes uvedl, že vyšetřování úřednice Sue Grayové a londýnské policie odhalily "ostudný vzorec" chování v čase koronavirových restrikcí a že premiérovo vysvětlování odmítá.


Putin válku na Ukrajině nevyhraje, je přesvědčen Scholz
Eurozpravy-zahraniční | 12:38:00
Ruský prezident Vladimir Putin válku na Ukrajině nevyhraje. O míru však začne vyjednávat teprve, až si uvědomí, že nemůže prolomit ukrajinskou obranu. Ve vystoupení na Světovém ekonomickém fóru (WEF) ve švýcarském Davosu to dnes řekl německý kancléř Olaf Scholz, podle kterého ale Putinovi nesmí být dovoleno, aby si určoval podmínky příměří.


Soros: Putin zcela zjevně Evropu vydírá
Eurozpravy-zahraniční | 11:03:00
Vyjednávací pozice ruského prezidenta Vladimira Putina v obchodování s plynem není tak silná, jak Putin předstírá. Uvedl to americký finančník a filantrop maďarského původu George Soros. Evropa má podle něj na Putina solidní páky. V dopise italskému premiérovi Mariu Draghimu Soros napsal, že Putin zcela zjevně Evropu vydírá a hrozí zadržováním dodávek plynu, pokud už to zrovna nedělá.


Světové trhy se zkapalněným plynem se před zimou připravují na větší nejistotu
Eurozpravy-ekonomika | 12:25:00
Odběratelé i prodejci zkapalněného zemního plynu (LNG) po celém světě se před zimní sezonou připravují na větší nejistotu. Příčinou je nejasný vývoj dalších dodávek z Ruska a také výhled poptávky v Evropě a Číně, uvedla agentura Reuters. Západní sankce na Rusko za jeho invazi na Ukrajinu vyvolaly obavy z přerušení dodávek ruského plynu do Evropy a o energetickou bezpečnost, na začátku roku způsobily růst světových cen na další rekordy.


Auta ze slavných atentátů: Co se stalo s Heydrichovým mercedesem nebo Kennedyho Lincolnem
Reflex | 13:00:00
Auta jsou desítky let součástí našich životů. A někdy i smrtí. Často při nehodách, ale v případě politiků byla auta občas cílem útoků. Jak dopadli po atentátech známí politici, víme. Ale co jejich auta, která čelila střelbě nebo bombám spolu s nimi? Přečkala to, nebo skončila na vrakovištích? A můžeme je vidět? V aktuálním Reflexu si můžete přečíst příběh Heydrichova mercedesu, ale máme pro vás i další vozy s podobným osudem. 


Štvou vás kolegové? Udělejte se sami pro sebe!
Reflex | 12:00:00Přijetí eura inflaci nevyřeší. Tlak na jeho zavedení živí proevropské fantazie
Reflex | 12:00:00
Až do nedávna se zdálo, že vládní koalice funguje jak namazaný stroj. Ukrajinská krize ji neskutečně stmelila. Nyní ovšem přichází nové téma, které naopak může vládu rozklížit. Tím je možný zánik koruny a přijetí společné měny eura. Tady se rozjíždí bitva mezi TOP 09 a ODS.


Nové televizory LG se pyšní nekompromisní kvalitou obrazu a dokonalým designem
Reflex | 14:01:06
Představení nových televizorů značky LG je pokaždé přehlídkou mnoha inovací, pokročilých technologií a dokonalého designu. A ani letošní rok není výjimkou. Z nových modelů v řadách LG OLED, LG QNED a LG NanoCell si vybere i ten nejnáročnější zákazník.


„Chci své služby nabídnout společnosti.“ Bývalý rektor UK Tomáš Zima chce kandidovat na prezidenta
Tiscali-zprávy | 12:36:59
Bývalý rektor Karlovy univerzity a vedoucí prezidentova lékařského konzilia Tomáš Zima chce kandidovat na prezidenta ČR. Uvedl to v rozhovoru pro Deník.


EU, Británie a USA společně vyšetří válečné zločiny páchané na Ukrajině během ruské invaze
Tiscali-zprávy | 11:29:12
Evropská unie, USA a Británie vytvořily konzultační skupinu, která má pomoci Ukrajině v její snaze vyšetřit válečné zločiny spáchané na jejím území během ruské invaze.


Česko si připomíná 80. výročí atentátu na Heydricha, proběhne pietní akt i rekonstrukce události
Tiscali-zprávy | 11:02:11
V Praze dnes odpoledne začnou tři venkovní výstavy, které připomínají páteční 80. výročí atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.


Broadcom převezme za desítky miliard dolarů poskytovatele cloudových služeb VMware
E15-ekonomika | 13:55:00
Americký výrobce mikročipů Broadcom převezme za 61 miliard dolarů (1,4 bilionu korun) poskytovatele cloudových služeb VMware. Akvizice má posílit aktivity Broadcomu v oblasti podnikového softwaru, oznámily firmy ve společné tiskové zprávě. Jde o druhou největší akvizici v letošním roce.


Rinth získal 80 procent Kary, ještě letos hodlá dosáhnout předpandemických tržeb
E15-ekonomika | 12:45:00
Hlavním majitelem kožešnické a oděvní společnosti Kara Trutnov se stal s podílem 80 procent její dřívější vlastník Zdeněk Rinth. Pětinový podíl má skupina Natland Group. Letos Kara plánuje tržby 380 až 400 milionů korun, čímž by se dostala na hodnoty roku 2019, posledního před epidemií covidu, oznámil Rinth. Kara k letošnímu 1. dubnu úspěšně splnila reorganizační plán a ukončila 13 měsíců trvající insolvenční řízení. Vlastnické změny proces záchrany a reorganizace Kary podle Rintha završují.


NASA hledá nápady a technologická řešení pro mise na Mars a Měsíc
E15-ekonomika | 12:30:00
Jestli vás někdy zajímalo, jak to vypadá, když se plánuje velká vesmírná mise, máte v těchto dnech ideální příležitost nahlédnout do kuchyně v tomto ohledu nejzkušenější agentury světa. Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) nedávno zveřejnil upřesněné, avšak stále velmi generické cíle pro budoucí lunární a marsovské mise. Odbornou, ale i civilní veřejnost rovněž žádá, aby tyto cíle kriticky zhodnotila, doplnila, nebo se dokonce zapojila do jejich řešení. 


Konec administrativní práce je na dosah, říká Iveta Chválová ze SAP Services
E15-ekonomika | 11:24:00
Příprava výkazů a reportů, přepisování údajů do databází, zdlouhavá administrativa. To vše může být v mnoha kancelářích jen hudbou budoucnosti. V SAP Services, jednom z největších českých center podnikových služeb, se to s pomocí technologií daří měnit již dnes. Podle jeho ředitelky Ivety Chválové to přineslo vyšší spokojenost zaměstnanců centra i chuť dále inovovat způsoby práce.


Ministerstvo průmyslu chce povolit výkonnější soláry bez licence, chystá nový zákon
E15-ekonomika | 11:20:00
Bez licence na výrobu elektřiny bude možné provozovat fotovoltaickou elektrárnu do výkonu až 40 kilowattů, příslušný návrh zákona ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) předloží vládě zhruba za měsíc, řekl náměstek ministra René Neděla. Nyní je licence nutná pro elektrárny nad deset kW.


Broadcom převezme za desítky miliard dolarů poskytovatele cloudových služeb VMware
E15-politika | 13:55:00
Americký výrobce mikročipů Broadcom převezme za 61 miliard dolarů (1,4 bilionu korun) poskytovatele cloudových služeb VMware. Akvizice má posílit aktivity Broadcomu v oblasti podnikového softwaru, oznámily firmy ve společné tiskové zprávě. Jde o druhou největší akvizici v letošním roce.


Rinth získal 80 procent Kary, ještě letos hodlá dosáhnout předpandemických tržeb
E15-politika | 12:45:00
Hlavním majitelem kožešnické a oděvní společnosti Kara Trutnov se stal s podílem 80 procent její dřívější vlastník Zdeněk Rinth. Pětinový podíl má skupina Natland Group. Letos Kara plánuje tržby 380 až 400 milionů korun, čímž by se dostala na hodnoty roku 2019, posledního před epidemií covidu, oznámil Rinth. Kara k letošnímu 1. dubnu úspěšně splnila reorganizační plán a ukončila 13 měsíců trvající insolvenční řízení. Vlastnické změny proces záchrany a reorganizace Kary podle Rintha završují.


NASA hledá nápady a technologická řešení pro mise na Mars a Měsíc
E15-politika | 12:30:00
Jestli vás někdy zajímalo, jak to vypadá, když se plánuje velká vesmírná mise, máte v těchto dnech ideální příležitost nahlédnout do kuchyně v tomto ohledu nejzkušenější agentury světa. Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) nedávno zveřejnil upřesněné, avšak stále velmi generické cíle pro budoucí lunární a marsovské mise. Odbornou, ale i civilní veřejnost rovněž žádá, aby tyto cíle kriticky zhodnotila, doplnila, nebo se dokonce zapojila do jejich řešení. 


Konec administrativní práce je na dosah, říká Iveta Chválová ze SAP Services
E15-politika | 11:24:00
Příprava výkazů a reportů, přepisování údajů do databází, zdlouhavá administrativa. To vše může být v mnoha kancelářích jen hudbou budoucnosti. V SAP Services, jednom z největších českých center podnikových služeb, se to s pomocí technologií daří měnit již dnes. Podle jeho ředitelky Ivety Chválové to přineslo vyšší spokojenost zaměstnanců centra i chuť dále inovovat způsoby práce.


Ministerstvo průmyslu chce povolit výkonnější soláry bez licence, chystá nový zákon
E15-politika | 11:20:00
Bez licence na výrobu elektřiny bude možné provozovat fotovoltaickou elektrárnu do výkonu až 40 kilowattů, příslušný návrh zákona ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) předloží vládě zhruba za měsíc, řekl náměstek ministra René Neděla. Nyní je licence nutná pro elektrárny nad deset kW.


Erupce sopky Sharkcano je vidět z vesmíru
Slunečno.cz | 12:47:00
Odkaz na video s erupcí sopky Sharkcano


Reknihy už dávno nejsou Kulova one man show. Za tři roky našly nový domov již sto tisícům knih
Euro | 12:31:46
Tadeáš Kula učí Čechy číst udržitelně. Jeho startup Reknihy vrací použité výtisky do oběhu, za antikvariát se ale nepovažuje. Skrze e-shop jeho společnosti lze prodat jen knihy vydané v posledních 20 letech, a to navíc ve skvělém stavu, který se ověřuje několikanásobnou kontrolou ve skladu. Za tři roky existence se Kulově podniku podařilo přiblížit nadohled černých čísel, získat několik investic a zabránit pokácení 950 stromů.


Británie a Maďarsko zavádějí mimořádnou daň pro podniky s vysokými zisky
idnes.cz | 15:40:00
Británie zavede mimořádnou 25procentní daň ze zisků ropných a plynárenských společností, oznámil v parlamentu ministr financí Rishi Sunak. Speciální daň chce zavést i Maďarsko. Cílit bude na finanční ústavy, energetické firmy a některé další podniky, které generují velmi vysoké zisky. V Česku se podobný krok nechystá.


Broadcom kupuje VMware, má za něj zaplatit 61 miliard dolarů
lupa.cz | 15:17:43
Na obzoru je další obří technologická akvizice. Americký výrobce hardwaru Broadcom oznámil uzavřené dohody o koupi softwarové společnosti VMware. Za všechny její akcie má zaplatit přibližně 61 miliard dolarů (v přepočtu 1,4 bilionu Kč). K tomu má Broadcom převzít dluh VMware v hodnotě asi 8 miliard dolarů.


Invaze překazila jaderný útok. Nebo raketový? Ani ruská média se neshodnou
idnes.cz | 15:15:00
Ukrajina chystala před ruskou invazí útoky proti čtyřem velkým ruským městům, uvedla ve čtvrtek agentura RIA Novosti. S odvoláním na Vladimira Rogova, kterého dosadily ruské okupační síly do vedení zčásti obsazené Záporožské oblasti, sdělila, že mělo jít o raketové útoky. Regionální weby ve sdělení přitvrdily. Údery měly být jaderné.


Odešel a už se neozval. Policie pátrá po čtrnáctiletém chlapci z Karviné
idnes.cz | 15:08:00
Policie vyhlásila pátrání po chlapci z Karviné. Čtrnáctiletý Jan Foltyn byl naposledy viděn kolem půl jedné v noci doma. Pohřešovaný vypadá vzhledově starší, přibližně na 16 až 17 let, vyplývá z informací, které zveřejnila policie na svých webových stránkách.


Jak se žilo v době Heydrichiády. Němci popravovali i těhotné ženy
idnes.cz | 14:46:00
Známé osudy, neznámé příběhy i běžný den roku 1942 ukazuje nová výstava Národního muzea nazvaná Nikdy se nevzdáme! uspořádaná k 80. výročí likvidace Reinharda Heydricha. Ukazuje i paradoxy života v protektorátu - vedle sebe mohly stát vlaky do koncentráku a do lázní.


Solární boom Česko zaspalo, před námi jsou Poláci i Maďaři, říká expert
idnes.cz | 14:33:00
Návratnost střešních solárních panelů je v současnosti velmi rychlá, podle šéfa Solární asociace Jana Krčmáře je kratší než deset let. Obrovský zájem ovšem vedl na trhu k extrémnímu prodloužení dodacích lhůt, řekl Krčmář v pořadu iDNES.tv Rozstřel.


Thomayerova nemocnice chce šetřit energie, projde modernizací za 365 milionů
idnes.cz | 14:32:00
V pražské Thomayerově nemocnici začaly práce na projektu energetických úspor. Profukující okna a nefunkční radiátory by do jednoho roku a dvou měsíců měly zmizet. Nemocnice doufá, že díky projektu ušetří minimálně 30 procent své spotřeby elektřiny a plynu. Letos se jí kvůli zdražování zdvojnásobil rozpočet na energie na téměř 100 milionů korun.


Budoucnost romských uprchlíků ve vojenské ubytovně obestírá mlčení
idnes.cz | 14:12:00
Čtyřiadvacet romských uprchlíků z Ukrajiny už skoro týden obývá vojenskou ubytovnu v Kramolíně na Třebíčsku. Místní z nich měli obavy, které vyjádřili v petici. Po několika dnech pobytu o nich ale ani neví. A neví - nebo mlčí - o nich i všichni ti, kteří je mají na starost. Budoucnost uprchlíků je nejasná.


Rezignujte, vyzval Juchelka z ANO Jurečku. Vadí mu průtahy s 5 tisíci na dítě
idnes.cz | 14:05:00
Opoziční hnutí ANO kritizuje vládu za to, že ve středu neschválila příspěvek 5 000 korun na dítě pro rodiny s loňským příjmem do milionu korun hrubého. Nesouhlasí také s některými parametry návrhu, například s limitem věku dítěte do 18 let.


Největší nebezpečí hrozí v Kábulu, seznamu nejhorších měst vévodí Jižní Amerika
idnes.cz | 14:01:00
Nejnebezpečnějšími městy na světě jsou Kábul a Mogadišo. Vyplývá to z analýzy společnosti Verisk Maplecroft. Obecně jsou však zločinností nejvíce ohrožení lidé v Latinské Americe. Ve stovce nejrizikovějších měst zabraly tamní aglomerace 62 míst. Ve dvacítce obzvlášť nebezpečných velkoměst je venezuelský Caracas, kolumbijský Medellín nebo Chihuahua.


POLITICKÝ DIÁŘ: O prezidentském Fialovi z mobilní aplikace Wish
idnes.cz | 14:00:00
Občanští demokraté pokračují v hledání prezidentského kandidáta. Dle přání premiéra Petra Fialy nejlépe takového, na kterém by se shodla celá koalice SPOLU, když už ne všechny vládní strany. Paradoxně by tuto představu asi nejlépe splňoval sám Petr Fiala, kterého ke kandidatuře přemlouvá část spolustraníků i prezident Miloš Zeman. Jenže ten všechny pobídky s odkazem na premiérskou funkci odmítá.


Slavíci z Frýdku Mirai zahrají na Živááááku Rádia Impuls
idnes.cz | 13:55:00
Rádio Impuls zve posluchače na další ze série Živááááků největších hvězd českého popu. Poslední květnový den zahájí Letní Doupě v přímém přenosu vítězná kapela Českého slavíka, frýdecko-místecká skupina Mirai.


Británie dočasně mimořádně zdaní ropné a plynárenské firmy. Peníze rozdělí mezi nejchudší domácnosti
iHned.cz | 14:47:00
Británie zavede mimořádnou 25procentní daň ze zisků ropných a plynárenských společností, oznámil ve čtvrtek v parlamentu ministr financí Rishi Sunak. Sektor teď podle něj dosahuje velmi vysokých zisků kvůli prudkému růstu cen surovin na světových...


Sucho je zpět. Půda vysychá v Česku i zbytku Evropy, potraviny tak mohou zdražit
iHned.cz | 14:46:00
Pokud dostatečně prší, vyhání farmář Daniel Pitek svoje krávy a ovce na stráně v údolí pod Milešovkou brzy na jaře. Letos ale dlouho váhal. „Je zase sucho, tráva roste velmi pomalu, a tak jsem je krmil až do minulého týdne senem z loňska....


Její hlas zná celá Praha: Slyšet se v tramvaji mě rušilo, jsem k sobě kritická, říká
iHned.cz | 14:42:00
„Je potřeba mít schopnost odosobnit se, nehrát to a mluvit srozumitelně. Chtěla jsem, aby můj hlas působil zklidňujícím dojmem. Budu se teď cítit jako stará manželka, která přenechává své místo mnohem mladší milence,” říká Dagmar...


Zbytečná energetická hádanka
iHned.cz | 14:41:00
Téměř všeobecně se očekává, že meziroční inflace by měla svého maxima dosáhnout v tomto čtvrtletí. V druhé polovině letoška by měl nastat její přinejmenším pozvolný pokles, a to v důsledku hned několika faktorů. Jedním je čistě statistický efekt...


Vyvážení kamene z Lánské obory jsem si nevšiml, řekl u soudu Balákův podřízený
iHned.cz | 14:21:00
V kauze těžby kamene v Lánské oboře, v níž je obžalovaný šéf Lesní správy Lány Miloš Balák, ve čtvrtek jeho podřízený u soudu uvedl, že si nevšiml vyvážení kamene z obory. Zazněly také odposlechy, v nichž pracovník firmy, která s vytěženým...


Orbán požaduje výpalné za požár, který sám přifoukl. Je hrozbou pro celou Evropu
iHned.cz | 14:14:00
Zatímco politici v Evropě zoufale hledají, kde a jak sehnat peníze na vyšší ceny energie, jak lidem kompenzovat vysokou inflaci a jak odstínit neblahý vliv války na Ukrajině na ekonomiku, maďarský premiér Viktor Orbán má jasno: Zdaníme...


V kůži bojovníků Azovu: Můžete nás zabít, ale my vás taky budeme dál zabíjet, vzkazujeme Rusům
iHned.cz | 12:00:00
DEN OSMDESÁTÝ ŠESTÝ VÁLKY, pátek 20. května 2022. - „To jsou vojáci?“ ptá se nás starý rolník u vesnického krámku. - „Ne, to je dobrovolnický pluk,“ odpovídá můj známý. „Dobrovolníci.“ Tento rozhovor se odehrál v...


WRC Generations: Nová hra s licencí WRC vyjde na podzim. Má být nejlepší!
Auto.cz | 14:50:00
Studio Kylotonn se alespoň dle svých slov loučí se závodní sérií WRC ve velkém. Zda půjde opravdu o nejlepší rallye hru za poslední roky, se dozvíme 13. října 2022, kdy bude zahájen prodej WRC Generations.


BMW se zviklat konkurencí nenechá. Návrat do F1 není v plánu
Auto.cz | 13:50:00
Je to již 13 let od doby, kdy bavorská automobilka naposledy aktivně vystupovala ve formuli 1. Roky budou dále přibývat, BMW se totiž na návrat nechystá. 


Nový Singer 911 Big Sur je další nádherný restomod z Kalifornie
Auto.cz | 12:50:00
Věhlasný úpravce tradičních vozů Porsche se pochlubil novým kouskem, který opět vypadá naprosto fantasticky.


Ukrajincům vstup zakázán? Cedule v pražském Karlíně vzbudily emoce. Šlo o podvrh, brání se majitelé
lidovky.cz | 15:50:00
„Ukrajincům vstup zakázán!“ mělo podle fotografií stát na cedulích ve výlohách dvou obchodů v pražském Karlíně. Tuto informaci sdílel i anglicky píšící portál Prague Morning. Snímky ale byly podvodné, nic takového obchody nehlásaly. Policie zatím oznámení nedostala.


Británie a Maďarsko zavádějí mimořádnou daň pro podniky s vysokými zisky
lidovky.cz | 15:43:00
Británie zavede mimořádnou 25procentní daň ze zisků ropných a plynárenských společností, oznámil v parlamentu ministr financí Rishi Sunak. Speciální daň chce zavést i Maďarsko. Cílit bude na finanční ústavy, energetické firmy a některé další podniky, které generují velmi vysoké zisky. V Česku se podobný krok nechystá.


Putin podle Scholze nevyhraje. Kreml naopak s ukrajinskými ústupky počítá
lidovky.cz | 14:19:00
Ruský prezident Vladimir Putin válku na Ukrajině nevyhraje. O míru však začne vyjednávat teprve, až si uvědomí, že nemůže prolomit ukrajinskou obranu. Ve vystoupení na Světovém ekonomickém fóru (WEF) ve švýcarském Davosu to řekl německý kancléř Olaf Scholz, podle kterého ale Putinovi nesmí být dovoleno, aby si určoval podmínky příměří.


US maloobchod pookřál po sérii lepších než očekávaných výsledků a výhledů
Kurzy.cz | 15:53:18
Americkému sektoru maloobchodu se v posledních několika dnech daří díky sérii lepších něž očekávaných výsledků případně vylepšení odhadů. Akcie Macy´s v premarketu rostly o 15% v reakci na zvýšení ziskového výhledu pro tento rok.


US - revize mírně zhoršila předběžný meziroční pokles ekonomiky v 1Q roku
Kurzy.cz | 15:43:31
Podle vládních údajů HDP v 1Q po první revizi poklesl meziročně o 1,5% oproti předběžně odhadovanému zhoršení o 1,4%. Trh čekal posun opačným směrem a to k poklesu o 1,3%.


Broadcom kupuje za 61 miliard USD společnost VMware
Kurzy.cz | 15:18:29
Americký designér, vývojář a výrobce polovodičů dnes oznámil své plány převzít za 61 miliard dolarů společnost VMware. Cloudová softwarová společnost VMware pomáhá firmám sdílet zdroje, nástroje a především data mezi cloudovými servery a privátním clou...


Broadcom koupí VMware za 61 mld. USD
Kurzy.cz | 15:15:08
Společnost Broadcom oznámila, že za cca 61 mld. USD koupí společnost VMware. Cílem transakce je posunout konstruktéra a výrobce čipů do segmentu firemních SW řešení, kde se nabízejí zajímavější marže.


Šetření Doktorandi 2021 zjišťovalo pohled studujících na doktorské studium
Kurzy.cz | 15:06:00
Praha, 26. květena 2022 – MŠMT vyhodnocuje první výsledky šetření Doktorandi 2021, které zadal resort v souvislosti s připravovanou novelou doktorského studia. Šetření přineslo řadu důležitých výsledků, které poukazují na význam reformy nejvyššího stup...


Kooperativa, ČPP a ERV se vrací na výsluní v anketě Pojišťovna roku 2021
Kurzy.cz | 15:02:36
Po covidovém odkladu z loňského prosince konečně známe vítěze 21. ročníku odborné ankety Pojišťovna roku, založené a organizované Asociací českých pojišťovacích makléřů (AČPM) ve spolupráci s Českou asociací pojišťoven (ČAP) a specializovaným serverem&hel


ČSA zrušily před předsednictvím linku do Bruselu. Ministrům hrozí problémy s dopravou
aktuálně.cz | 14:18:15
O leteckém spojení mezi Prahou a Bruselem bude jednat šéfka Úřadu vlády s majitelem společnosti Smartwings.


Reklama k nezaplacení. Jágrova nehoda s elektrickou Kiou má obrovský dosah
aktuálně.cz | 14:13:00
Včerejší nehody Jaromíra Jágra si ve velkém všimla i zahraniční média. Ve svých příspěvcích na sociálních sítích na ni upozornila i samotná Kia.


Prezident republiky se setkal se švýcarským prezidentem
Kurzy.cz | 14:34:11
Prezident republiky Miloš Zeman se setkal ve čtvrtek dne 26. května 2022 na zámku v Lánech s prezidentem Švýcarské konfederace Ignaziem Cassisem, který je na oficiální návštěvě České republiky.


Česko si v pátek připomene 80. výročí likvidace Reinharda Heydricha
aktuálně.cz | 13:55:00
Útok na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha provedli 27. května 1942 českoslovenští výsadkáři Jan Kubiš a Josef Gabčík.


Kurzovní lístek ČNB na čtvrtek 26.05.2022
Kurzy.cz | 14:28:16
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 25.5.Změna26.5. Americký dolar USD 1 23.1350 -0.29%23.0670...


Příležitost pro “severský model”
Kurzy.cz | 14:22:54
IDEA : Skandinávské akciové trhy dlouhodobě dosahují lepších výsledků (viz graf), přičemž v posledních 15 letech byl severský trh sedmkrát nejvíce výkonný ze všech vyspělých zemí světa.


Akutní nedostatek plynu v tuto chvíli nehrozí. Česko je i tak díky promyšlenému plánu připraveno
Kurzy.cz | 14:15:48
Praha 26. května 2022 – Přestože riziko zastavení dodávek ruského plynu tuzemským odběratelům stále trvá, katastrofického scénáře se zatím obávat nemusíme. Česko by po uzavření kohoutů aktivovalo připravený krizový postup.


Akcie Twitteru vzrostly poté, co Musk zvýšil svůj finanční závazek ohledně nabídky na převzetí
Kurzy.cz | 14:07:54
Akcie Twitteru (TWTR.US) před otevřením trhu vyskočily o 5,0 % poté, co zpráva americké Komise pro cenné papíry (SEC) odhalila, že Elon Musk plánuje ve své snaze o převzetí Twitteru zaplatit 33,5 miliardy dolarů. Generální ředitel společnosti Tesla pro...


OBRAZEM: Věznice, v níž seděl i Tom Cruise, půjde k zemi. Na místě vyrostou byty
Denik.cz | 14:29:00
To, o čem se už několik měsíců v Mladé Boleslavi spekuluje, už je jisté. Bývalá věznice vedle budovy soudu půjde k zemi. Na jejím místě vyroste komplex se čtrnáctipodlažní věží, který bude zahrnovat byty, restaurace, kavárny i zeleň.


Soud v Chomutově poslal do vazby muže, který měl brutálně pobodat mladou ženu
Denik.cz | 14:05:00
Podle obhajoby mladík trpí psychickými problémy. V případě odsouzení mu hrozí až osmnáct let vězení.


Další nákaza v Česku: Zdravotníci potvrdili tři nové případy opičích neštovic
Denik.cz | 13:32:00
Státní zdravotní ústav (SZÚ) potvrdil další tři případy opičích neštovic v České republice, celkem jich je pět. Dva nově potvrzené vzorky jsou od pacientů z Ústřední vojenské nemocnice, jeden k vyšetření poslala Bulovka. Ve čtvrtek o tom informovala mluvčí Státního zdravotního ústavu Štěpánka Čechová. Podle ní nyní nemá SZÚ informace o příjmu dalších vzorků k vyšetření.


Nový brněnský biskup: Vojtěcha Cikrleho nahradí Pavel Konzbul
Denik.cz | 13:18:00
/FOTO/ Novým diecézním biskupem brněnským jmenoval ve čtvrtek v poledne papež František dosavadního pomocného biskupa Pavla Konzbula. Stane se tak již čtrnáctým diecézním biskupem v pořadí. Doposud působil také jako titulární biskup litomyšlský a generální vikář brněnské diecéze. „Že se stanu biskupem jsem nevěděl, ale z logiky věci se to nabízelo. Není to velké překvapení. S jistotou jsem to věděl ale až v pondělí,“ reagoval Konzbul.


Okupanti v Mariupolu zrušili prázdniny. Děti se v létě budou učit rusky
Denik.cz | 12:24:00
V okupovaném ukrajinském městě Mariupolu Rusové prodloužili aktuální školní rok až do 1. září, aby se školáci mohli připravit na ruské školní osnovy. Děti tak nebudou mít prázdniny, upozornil podle webu Ukrajinska pravda poradce mariupolského starosty Petro Andrjuščenko. Předseda krymského regionálního sněmu Vladimir Konstantinov zase podle agentury TASS navrhl, aby se na ukrajinském poloostrově Krym, které Rusko dříve připojilo ke svému území, zrušila výuka angličtiny.


Místo bonbonů pervitin. Dítě našlo mezi sladkostmi drogy, skončilo v nemocnici
Denik.cz | 12:10:00
Chtělo si dát jen malou sladkost, místo toho málem přišlo o život. Tříleté dítě muselo několik měsíců ležet v nemocnici poté, co při pobytu u svého otce v americkém státě Missouri omylem snědlo metamfetamin (pervitin). Droga totiž byla přimíchána do misky s cukrovinkami.


Globalizace, tak jak ji známe, už není. Nyní podle řady ekonomů nastává doba fragmentace
Euro | 12:04:21
Hrozící potravinová krize přiměla řadu zemí k omezení vlastního vývozu některých základních komodit. To spolu s probíhající válkou na Ukrajině, která výrazně poškodila již tak napjaté vztahy mezi Západem a Východem, vyvolalo mezi ekonomy velké obavy ohledně budoucnosti globalizace. Z ní těžilo světové hospodářství více než tři dekády. Nyní však podle mnohých odborníků hrozí, že začne převládat národní protekcionismus. 


Český start-up Manta získal investici za více než 800 milionů. Investoři firmu ocenili na miliardy korun
Hospodářské noviny | 16:00:00
Přes otřesy na amerických světových trzích a rostoucí úrokové sazby se softwarové společnosti Manta podařilo získat obří investici. Od investorů v čele s americkou investiční firmou Forestay Capital, patřící pod rodinný fond B-Flexion miliardářské...


Británie dočasně mimořádně zdaní ropné a plynárenské firmy. Peníze rozdělí mezi nejchudší domácnosti
Hospodářské noviny | 14:47:00
Británie zavede mimořádnou 25procentní daň ze zisků ropných a plynárenských společností, oznámil ve čtvrtek v parlamentu ministr financí Rishi Sunak. Sektor teď podle něj dosahuje velmi vysokých zisků kvůli prudkému růstu cen surovin na světových...


Sucho je zpět. Půda vysychá v Česku i zbytku Evropy, potraviny tak mohou zdražit
Hospodářské noviny | 14:46:00
Pokud dostatečně prší, vyhání farmář Daniel Pitek svoje krávy a ovce na stráně v údolí pod Milešovkou brzy na jaře. Letos ale dlouho váhal. „Je zase sucho, tráva roste velmi pomalu, a tak jsem je krmil až do minulého týdne senem z loňska....


Její hlas zná celá Praha: Slyšet se v tramvaji mě rušilo, jsem k sobě kritická, říká
Hospodářské noviny | 14:42:00
„Je potřeba mít schopnost odosobnit se, nehrát to a mluvit srozumitelně. Chtěla jsem, aby můj hlas působil zklidňujícím dojmem. Budu se teď cítit jako stará manželka, která přenechává své místo mnohem mladší milence,” říká Dagmar...


Zbytečná energetická hádanka
Hospodářské noviny | 14:41:00
Téměř všeobecně se očekává, že meziroční inflace by měla svého maxima dosáhnout v tomto čtvrtletí. V druhé polovině letoška by měl nastat její přinejmenším pozvolný pokles, a to v důsledku hned několika faktorů. Jedním je čistě statistický efekt...


Vyvážení kamene z Lánské obory jsem si nevšiml, řekl u soudu Balákův podřízený
Hospodářské noviny | 14:21:00
V kauze těžby kamene v Lánské oboře, v níž je obžalovaný šéf Lesní správy Lány Miloš Balák, ve čtvrtek jeho podřízený u soudu uvedl, že si nevšiml vyvážení kamene z obory. Zazněly také odposlechy, v nichž pracovník firmy, která s vytěženým...


Orbán požaduje výpalné za požár, který sám přifoukl. Je hrozbou pro celou Evropu
Hospodářské noviny | 14:14:00
Zatímco politici v Evropě zoufale hledají, kde a jak sehnat peníze na vyšší ceny energie, jak lidem kompenzovat vysokou inflaci a jak odstínit neblahý vliv války na Ukrajině na ekonomiku, maďarský premiér Viktor Orbán má jasno: Zdaníme...


Hradní funkce jsou rozdané, krysy opouštějí loď
Hospodářské noviny | 12:51:00
Poradní tým prezidenta Miloše Zemana se rozpadl. Šéf Hospodářské komory Vladimír Dlouhý si vyhodnotil, že když se nestane guvernérem ČNB, není už důvod setrvávat v blízkosti Hradu a spustil tím lavinu. V rychlém sledu ho následovali prezident Svazu...


Na schůzku do Bruselu? ČSA zrušily před předsednictvím spoj, vláda bude se Šimáněm jednat o nouzovém řešení
Hospodářské noviny | 12:15:00
Během prvního předsednictví EU v roce 2009 se někteří politici příliš nehrnuli na jednání v Bruselu. Mnohdy šlo o čistě osobní důvody, jiní se ostýchali schůzek v cizím prostředí. Mohli si přitom vybrat z pohodlných pěti přímých linek denně, které...


Další prezidentský kandidát. Bývalý rektor Univerzity Karlovy Zima chce vsadit na podpisy občanů
Hospodářské noviny | 12:12:00
Bývalý rektor Univerzity Karlovy a vedoucí prezidentova lékařského konzilia Tomáš Zima chce kandidovat na prezidenta ČR. Uvedl to v rozhovoru pro Deník. Z jeho vyjádření vyplývá, že chce usilovat o získání podpisů občanů, ke kandidatuře potřebuje...


Coltu se letos daří. Zbrojovka za první tři měsíce roku vykázala čistý zisk přes půl miliardy korun
Hospodářské noviny | 11:45:00
Holding Colt CZ Group SE (Colt CZ) vykázal za první letošní čtvrtletí výnosy 3,5 miliardy korun. Šlo o meziroční nárůst o 74,7 procenta, zejména díky zvýšení prodejů zbraní a konsolidaci výnosů Coltu. Výsledky skupiny za první čtvrtletí jsou podle...


Inflace drtí akcie, dluhopisy, ale i reality. Poráží ji komodity, zlato nebo sběratelské předměty
Hospodářské noviny | 11:23:00
Developerské firmy rády prezentují reality jako protiinflační pojistku, stejně se mají podle investičních společností chovat i akcie. Rozsáhlá studie „Nejlepší strategie do inflačních časů“, kterou loni zpracoval tým expertů z investiční...


Analýza inspekce potvrzuje, že špatná komunikace rodičů a učitelů trápí znevýhodněné regiony. Může to ovlivnit výsledky dětí
ČT24 | 16:20:32
Více než dvacet procent učitelů základních škol v okresech Chomutov, Tachov, Česká Lípa i Rakovník si České školní inspekci (ČŠI) stěžovalo na špatnou komunikaci a vztahy s rodiči. Naopak v okolí Prachatic nebo Vyškova neměl problém s rodiči žádný z kantorů. Vyplývá to z dotazníků, které inspekce rozdala pedagogům při kontrolách ve školách. Podle učitelů je horší spolupráce s rodiči jednou z překážek, které je nejvíce omezují při práci. Potíže při komunikaci s rodinami mají podle analýzy ČŠI častěji pedagogové v regionech s horším socioekonomickým rozvojem.


Hospodářská komora chce jednotné inkasní místo. Zaměstnavatelé by mohli platit najednou daně i pojistné
ČT24 | 15:55:17
Ke zjednodušení administrativy žádá Hospodářská komora, aby vzniklo jednotné inkasní místo. Jeho prostřednictvím by se platily jak daně, tak i zdravotní a sociální pojištění. Podle viceprezidenta komory Tomáše Prouzy by to ušetřilo zaměstnavatelům čas i peníze. Prezident komory Vladimír Dlouhý míní, že by ušetřil i stát a uvolnila by se i část personálních kapacit na úřadech.


Policie navrhla obžalovat muže kvůli generátoru padělaných očkovacích certifikátů
ČT24 | 13:51:20
Policie navrhla obžalovat muže, kterého viní z padělání certifikátů dokládajících očkování proti covidu-19, informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Obviněnému v případě vynesení pravomocného rozsudku hrozí až tříleté vězení. Policisté usilují o to, aby mužův počítač propadl státu.


Policie hledá čtrnáctiletého chlapce z Karviné, vypadá starší
ČT24 | 13:58:01
Po čtrnáctiletém chlapci z Karviné pátrá policie. Naposledy ho viděli doma po půlnoci, od té doby je nezvěstný. Pohřešovaný Jan Foltyn vypadá podle policistů poněkud starší než na svůj věk, zvláštním znamením je modrá náušnice v levém uchu.


Reklama, nebo obava z konce dotací? Orbán chce zdanit „krizové zisky“ bank a řetězců
Respekt | 14:39:38
Nová maďarská vláda chce u velkých nadnárodních firem uplatnit “zisk z krize”Vládní recept, jak zlevnit energii: Dotovat všem základní spotřebu
Respekt | 14:12:50
Energetický balíček je v principu hotov, stát doplatí lidem část nákladůROZHOVOR: Česko zatím zvládá uprchlíky skvěle, říká Zdechovský. Europoslanec chce povýšit v Evropské lidové straně
Eurozpravy-domácí | 17:00:00
Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) v těchto dnech zavítal s delegací z Bruselu do Česka. Kolegům z Evropského parlamentu ukázal, jak země zvládá uprchlickou vlnu z válkou zmítané Ukrajiny. On sám je přesvědčen, že skvěle, i díky pomoci Evropské unie. Zdechovský by v příštím týdnu rád uspěl s kandidaturou do vedení Evropské lidové strany.


Ministerstvo školství by podle expertů mělo letos podpořit letní kempy pro ukrajinské uprchlíky
Eurozpravy-domácí | 15:32:00
Ministerstvo školství by podle neziskové organizace EDUin mělo letos podpořit konání letních vzdělávacích kempů pro ukrajinské uprchlíky podobně, jako to udělalo loni pro žáky českých škol po výuce na dálku. Společnost EDUin to dnes uvedla v tiskové zprávě. Kempy by podle ní mohly dětem pomoct s češtinou a integrací do české společnosti. Ministerstvo školství již dříve oznámilo, že na kurzy češtiny a adaptační skupiny pro Ukrajince může do konce srpna rozdělit dotace ve výši 1,4 miliardy korun.


Vláda by podle Babiše na pomoc podnikatelům měla použít dividendy ČEZu
Eurozpravy-domácí | 14:01:00
Vláda by podle předsedy opozičního hnutí ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše měla na pomoc podnikatelům, kteří se kvůli vysoké inflaci potýkají s prudce rostoucími výrobními náklady a úroky z úvěrů, použít desítky miliard korun z nerozděleného zisku polostátní energetické společnosti ČEZ.


Ukrajinští velitelé připustili těžkou situaci na bojišti, vyzvali k dodávkám zbraní
Eurozpravy-zahraniční | 16:24:00
Ukrajinští velitelé dnes připustili těžkou situaci na bojišti a vyzvali západní partnery k dodávkám zbraní, především dalekonosných, které by umožnily zlepšit situaci ukrajinských sil. Vzhledem k ruské ofenzívě v Donbasu na východě země potřebují Ukrajinci tyto zbraně co nejdříve.


Jih Peru dnes zasáhlo mohutné zemětřesení
Eurozpravy-zahraniční | 16:18:00
Jih Peru dnes zasáhlo mohutné zemětřesení, jehož síla podle americké geologické služby USGS dosáhla 7,2 stupně. Ohnisko otřesů bylo v hloubce 212 kilometrů pod povrchem v departementu Puno u hranic s Bolívií. Informace o tom, zda otřesy způsobily nějaké hmotné škody nebo si vyžádaly oběti, zatím nejsou k dispozici, uvedla agentura AP.


Velká většina Američanů podporuje zákaz útočných pušek a další regulace prodeje zbraní
Eurozpravy-zahraniční | 15:58:00
Velká většina Američanů podporuje zákaz útočných pušek a další regulace prodeje zbraní, vyplývá z nového průzkumu společnosti Morning Consult pro web Politico. Výsledky zveřejněné dva dny po jednom z nejhorších střeleckých útoků na amerických školách ukazují podporu okolo 70 procent i více u několika konkrétních opatření prosazovaných demokraty v Kongresu. Jen 16 procent respondentů nicméně označilo za velmi pravděpodobné, že federální legislativa v nejbližším roce pravidla prodeje zbraní zpřísní.


Macron vyzval Erdogana, aby respektoval rozhodnutí Finska a Švédska připojit se do NATO
Eurozpravy-zahraniční | 15:13:00
Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes vyzval tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, aby respektoval suverénní rozhodnutí Finska a Švédska připojit se do NATO. Podle agentury AFP také vyjádřil naději, že se rychle najde řešení, které změní odmítavý postoj Turecka k jejich žádosti o členství.


Tchaj-wan se potýká s rekordní vlnou nákazy koronaviru
Eurozpravy-zahraniční | 15:00:00
Ostrov Tchaj-wan, který byl dlouho vyzdvihován jako jeden z nejúspěšnějších bojovníků proti pandemii nemoci covid-19, se teď potýká s rekordní vlnou nákazy. Za posledních 24 hodin zaznamenaly tchajwanské zdravotnické úřady 81.907 nákaz koronavirem a 104 úmrtí spojených s covidem.


Dvěma ruským vojákům hrozí na Ukrajině dvanáctiletý trest
Eurozpravy-zahraniční | 14:47:00
Dvanáct let odnětí svobody žádá obžaloba pro dva ruské vojáky, kteří čelí obvinění, že se na Ukrajině dvakrát podíleli na ostřelování civilních cílů. Při těchto útocích v Charkovské oblasti na východě země byly zničeny obytné domy a také veterinární škola. Informoval o tom dnes zpravodajský server Meduza.


Ukrajina obdržela od západních spojenců bitevní letouny Su-25
Eurozpravy-zahraniční | 14:17:00
Ukrajina obdržela od západních spojenců bitevní letouny Su-25 sovětské konstrukce, oznámil dnes na svém webu list RBK-Ukrajina. Stroje jsou podle deníku rozebrané, jejich počet a konkrétní zemi původu list neupřesnil.


Německo vs. Česko třetina po třetině: Češi vedou ve 3. třetině 3:0. Němci trefili tyč
Eurozpravy-sport | 16:58:00
Česká hokejová reprezentace od čtvrtečních 15:20 hraje ve veledůležitém čtvrtfinále na letošním mistrovství světa ve Finsku o bytí a nebytí na tomto turnaji. Oproti předešlému zápasu s Finskem, ve kterém chytal Marek Langhamer, se do branky vrací Karel Vejmelka. A ten zatím po první třetině drží čisté konto, zatímco jeho protějšek inkasoval hned dvakrát. Nejprve ve třetí minutě do odkryté branky Pastrňák, početní výhodu pak využil v 11. minutě Roman Červenka, takže prim opět na ledě z českého pohledu hraje první česká formace. Po čtyřech minutách druhé třetiny opět rozdával přihrávku Krejčí, tentokrát na dobře postaveného Skleničku, jenž pálil z první. Češi zatím po většinu času druhé třetiny tlačí Němce k jejich bráně a ti se dlouhé tři minuty nemohli z tohoto tlaku dostat, z blízkosti z mezikruží to zkoušel třeba Černoch. Po zmiňovaných třech minutách uklidňuje situaci GZa ubauer. V další možnosti po přečíslení prověřil německého gólmana Blümel, Němci se od začátku druhé třetiny nedostali zatím do žádné velké příležitosti. Gawankeho pokusy byly kdyžtak pokaždé zblokovány. V polovině zápasu dostali Němci možnost první přesilové hry. Ta byla ukončena Fischbuchovou střelou od modré do připraveného Vejmelky, Němci tak přesilovku nevyužili. Holzer fauloval Červenku a Češi budou hrát třetí přesilovku. A tu opět Češi využili poměrně záhy. Po předešlé Pastrňákově pokusu se kotouč odrazil ke Krejčímu a ten střelou do odkryté klece zvýšil na 3:0. Poté se do úniku dostal Blümel, proti němuž ale vyjel daleko od branky Grubauer a znemožnil mu jakékoli zakončení, na druuhé strabně následně zahrozil z otočky Reichel. Němci pak zařídili před českou brankou trmu vrmu, ve které u tyčku nedokázal skákající kotouč za čáru dostat Fischbuch, poté marně dorážel Loibl. Krejčího přihrávku pak vystihl ve střední pásmu Plachta, ten jel sám na branku, aby pak přihrál bekhendem Noebelsovi a ten trefil pravou tyč. Smejkal na druhé straně sám před Guabauerem neuspěl. Závěr druhé třetiny se hrál ve svižném tempu, na skóre už se nic nezměnilo, ani po Reichelově pokusu, který kryl Vejmelka. Češi vedou po druhé třetině 3:0. Jak si Češi vedou ve čtvrtfinále proti Německu, sledujte online třetinu po třetině na EuroZprávy.cz.


Má smysl zabít Heydricha? Samozřejmě!
Reflex | 16:00:00
Dva vojáci zahraniční armády, rotný Karel Svoboda a rotmistr Josef Gabčík, se 3. října 1941 dostavili do londýnské budovy Porchester Gate na 2. oddělení československého ministerstva národní obrany v Londýně. Oba muži za sebou měli boje ve Francii i výcvik pro parašutisty.


Konec snu o dalším mocenském centru v zemi. Zemanův poradní tým se rozpadá
Reflex | 15:00:00
Tým poradců prezidenta republiky Miloše Zemana se drolí. Z deseti členů týmu jich na svoje místo rezignovala už rovná polovina. Odchozí členové uvedli, že už jim došla trpělivost nebo že setkávání považují za ztrátu času. Dalším důvodem mohou být i nenaplněné osobní ambice. Ať už je důvod takový či makový, pravdou je, že Zemanův tým nejspíš míří ke svému zániku. A hlavně, nezůstalo po něm takřka nic. Nabízí se také rýpavá otázka, proč vlastně vznikl a co celou dobu dělal?


Nudapláže v nedotčené přírodě: Známe TOP místa, kde rádi odhodíte stud!
Reflex | 17:00:38Trhy se zkapalněným zemním plynem se připravují na větší nejistotu
Tiscali-zprávy | 15:49:42
Odběratelé i prodejci zkapalněného zemního plynu (LNG) po celém světě se před zimní sezonou připravují na větší nejistotu.


V Česku je pět lidí nakažených opičími neštovicemi, jedná se o mírnější variantu viru
Tiscali-zprávy | 14:18:58
Státní zdravotní ústav (SZÚ) potvrdil další tři případy opičích neštovic v ČR, celkem jich je pět. Dva nově potvrzené vzorky jsou od pacientů z Ústřední vojenské nemocnice, jeden k vyšetření poslala Bulovka.


Ruští soudní exekutoři zabavili Googlu 7,7 miliardy rublů
E15-ekonomika | 16:24:00
Ruští soudní exekutoři zabavili americké internetové společnosti Google 7,7 miliardy rublů (2,8 miliardy korun) jako část pokuty, kterou má firma zaplatit. Informovala o tom dnes agentura Interfax. Google patří do americké technologické skupiny Alphabet.


Krymský most může být vojenským cílem. Je nejdelší v Evropě
E15-ekonomika | 15:00:00
Krymský poloostrov je izolovaný a není snadné jej posílit nebo zásobit. Posily a zásoby mohou přicházet po souši pouze z jednoho mostu přes Kerčský průliv – Krymského mostu nebo mostu Kerčského průlivu – protože na severu je Ukrajina a Krym je na svých dalších třech stranách obklopen mořem. Více podrobností uvidíte ve videu na Mall.tv.


Čínská společnost Alibaba hlásí pokles čtvrtletního zisku o 59 procent
E15-ekonomika | 15:00:00
Čínské společnosti Alibaba Group klesl za čtvrté čtvrtletí finančního roku čistý zisk o 59 procent na téměř 62 miliard jüanů (212,3 miliardy korun). Přispěly k tomu ztráty spojené s investicemi firmy do akcií, uvedl podnik. Finanční rok skončil 31. března a firma s ohledem na rizika spojená s pandemií covidu-19 nezveřejnila výhled na současný fiskální rok.


Americká ekonomika klesla v ročním přepočtu o 1,5 procenta
E15-ekonomika | 14:41:00
Americká ekonomika v prvním čtvrtletí klesla v přepočtu na celý rok o 1,5 procenta. Ve své zpřesněné zprávě to oznámilo americké ministerstvo obchodu. Výsledek je o desetinu procentního bodu horší, než ukazoval první rychlý odhad statistiků. Jde o první pokles hrubého domácího produktu (HDP) od roku 2020.


Kreml: Za blokádu obilí v ukrajinských přístavech může Západ
E15-ekonomika | 14:17:00
Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov odmítl obvinění, že Rusko brání vývozu obilí z ukrajinských přístavů, které blokuje ruské námořnictvo. Z blokády obilí naopak obvinil západní země, informovala agentura Ria Novosti. O otevření koridoru pro přepravu obilí s Ruskem a Ukrajinou jedná Turecko, napsala agentura Reuters s odkazem na nejmenovaného tureckého představitele.


Ruští soudní exekutoři zabavili Googlu 7,7 miliardy rublů
E15-politika | 16:24:00
Ruští soudní exekutoři zabavili americké internetové společnosti Google 7,7 miliardy rublů (2,8 miliardy korun) jako část pokuty, kterou má firma zaplatit. Informovala o tom dnes agentura Interfax. Google patří do americké technologické skupiny Alphabet.


Krymský most může být vojenským cílem. Je nejdelší v Evropě
E15-politika | 15:00:00
Krymský poloostrov je izolovaný a není snadné jej posílit nebo zásobit. Posily a zásoby mohou přicházet po souši pouze z jednoho mostu přes Kerčský průliv – Krymského mostu nebo mostu Kerčského průlivu – protože na severu je Ukrajina a Krym je na svých dalších třech stranách obklopen mořem. Více podrobností uvidíte ve videu na Mall.tv.


Čínská společnost Alibaba hlásí pokles čtvrtletního zisku o 59 procent
E15-politika | 15:00:00
Čínské společnosti Alibaba Group klesl za čtvrté čtvrtletí finančního roku čistý zisk o 59 procent na téměř 62 miliard jüanů (212,3 miliardy korun). Přispěly k tomu ztráty spojené s investicemi firmy do akcií, uvedl podnik. Finanční rok skončil 31. března a firma s ohledem na rizika spojená s pandemií covidu-19 nezveřejnila výhled na současný fiskální rok.


Americká ekonomika klesla v ročním přepočtu o 1,5 procenta
E15-politika | 14:41:00
Americká ekonomika v prvním čtvrtletí klesla v přepočtu na celý rok o 1,5 procenta. Ve své zpřesněné zprávě to oznámilo americké ministerstvo obchodu. Výsledek je o desetinu procentního bodu horší, než ukazoval první rychlý odhad statistiků. Jde o první pokles hrubého domácího produktu (HDP) od roku 2020.


Kreml: Za blokádu obilí v ukrajinských přístavech může Západ
E15-politika | 14:17:00
Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov odmítl obvinění, že Rusko brání vývozu obilí z ukrajinských přístavů, které blokuje ruské námořnictvo. Z blokády obilí naopak obvinil západní země, informovala agentura Ria Novosti. O otevření koridoru pro přepravu obilí s Ruskem a Ukrajinou jedná Turecko, napsala agentura Reuters s odkazem na nejmenovaného tureckého představitele.


Zeman nejmenuje kandidátku do NKÚ, vytkl jí nedostatek morálních vlastností
idnes.cz | 17:49:00
Prezident Miloš Zeman odmítl jmenovat kandidátku Simeonu Zikmundovou do funkce viceprezidentky Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Svůj krok zdůvodnil jejími dle svých slov nedostatečnými morálními vlastnostmi a zkušenostmi. Simeona Zikmundová, jež se o tuto funkci ucházela, je bývalou pracovnici úřadu.


Rusku už nezbývá čas. Ukrajinci vytáhnou k protiútoku, říká někdejší generál
idnes.cz | 17:43:00
Rusku zbývá devět měsíců, aby dosáhlo svých invazních cílů. Poté ukrajinští vojáci ukončí výcvik se západními zbraněmi a budou mít dostatečnou sílu k protiútoku, domnívá se bývalý generál NATO Konstantinos Loukopoulos. „Tanky a obrněná vozidla potřebují počáteční osobní i týmový výcvik řidiče, střelce, nabíječe a velitele,“ řekl řecký generál.


Řidič nedal přednost autobusu, při srážce se v něm vážně zranila cestující
idnes.cz | 17:38:00
Chvilková nepozornost řidiče byla zřejmě příčinou dopravní nehody, při které se v Olomouci srazilo osobní auto s autobusem. Nejhůře ji odnesla cestující seniorka, která skončila v nemocnici.


Handicapovanému chlapci se zaběhly fenky, starší pozná blížící se záchvat
idnes.cz | 16:55:00
Dvě fenky australského ovčáka se zaběhly rodině z Dobranova na Českolipsku, která je pořídila fyzicky i mentálně handicapovanému osmiletému chlapci. Starší z fenek u dítěte dokonce pozná blížící se epileptický záchvat. Rodina i policie po zvířatech pátrá a prosí o pomoc i veřejnost.


Útočí z více míst najednou, přiznávají Ukrajinci potíže. Chtějí víc zbraní
idnes.cz | 16:45:00
Ukrajinští velitelé ve čtvrtek připustili těžkou situaci na bojišti a vyzvali západní partnery k dodávkám zbraní, především dalekonosných, které by umožnily zlepšit situaci ukrajinských sil. Vzhledem k ruské ofenzívě v Donbasu na východě země potřebují Ukrajinci tyto zbraně co nejdříve.


Radiožurnál připomene atentát na Heydricha zpravodajskou rekonstrukcí
idnes.cz | 16:00:00
Český rozhlas Radiožurnál odvysílá k 80. výročí atentátu na Reinharda Heydricha sérii čtyř zpravodajských rekonstrukcí. V živých vstupech budou reportéři Českého rozhlasu společně s historiky a pamětníky minutu po minutě monitorovat události Operace Anthropoid.


Ukrajincům vstup zakázán? Fake, tvrdí obchodníci. Nadávají jim do ruských šmejdů
idnes.cz | 15:32:00
„Ukrajincům vstup zakázán!“ mělo podle fotografií stát na cedulích ve výlohách dvou obchodů v pražském Karlíně. Tuto informaci sdílel i anglicky píšící portál Prague Morning. Snímky ale byly podvodné, nic takového obchody nehlásaly. Policie zatím oznámení nedostala.


Pomoc za drahé energie podle Síkely nepřijde. Firmy by si zvykly a nechtěly by se přizpůsobit změnám
iHned.cz | 17:47:00
Firmy mohou zapomenout na kompenzace od vlády kvůli vysokým účtům za energie. Podle ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (za STAN) by to brzdilo jejich ochotu přizpůsobovat se změnám na energetickém trhu. Ministr to uvedl ve čtvrtek na sněmu...


Až o pětinu. Povinné ručení i havarijní pojištění u nových aut může silně podražit
iHned.cz | 17:39:00
Řidiči v Česku si za pojištění svých vozů výrazně připlatí. Podle analytiků půjde u některých smluv až o desítky procent. Důvodem jsou stále rostoucí náklady spojené s opravami, protože se výrazně zvyšuje cena jednotlivých materiálů i samotné práce...


Není to teď žádný šlágr, ale strop pro e-commerce je ještě daleko, říká Petr Kasa
iHned.cz | 17:10:00
Petr Kasa si v kancelářích Pilulka.cz sedá každý den k jinému stolu. Stejně jako ostatní členové vedení nemá ani jako předseda představenstva stálé místo, musí se posadit tam, kde je zrovna místo. A když náhodou žádné není, sedne se na gauč....


Šestnáct rozhněvaných starostů naléhalo na ministryni, aby s vyhlášením Národního parku Křivoklátsko počkala
iHned.cz | 17:00:00
Fotbalový komentátor by řekl, že s napětím očekávaná debata ministryně životního prostředí Anny Hubáčkové (za KDU-ČSL) se starosty a starostkami obcí na Křivoklátsku o připravovaném národním parku měla dva zcela rozdílné poločasy. Po vyhrocené první...


Laskavost přírody aneb Jiná bajka o včelkách
iHned.cz | 16:19:00
Ještě před Adamem Smithem, všeobecně uznávaným pratatíčkem ekonomie, kterým se dodnes ohání víceméně všechny ekonomické školy, žil byl – a psal – ještě jeden pratatíček ekonomie: Bernard Mandeville. Byl to právě spíše on než Adam Smith,...


Český start-up Manta získal investici za více než 800 milionů. Investoři firmu ocenili na miliardy korun
iHned.cz | 16:00:00
Přes otřesy na amerických světových trzích a rostoucí úrokové sazby se softwarové společnosti Manta podařilo získat obří investici. Od investorů v čele s americkou investiční firmou Forestay Capital, patřící pod rodinný fond B-Flexion miliardářské...


Poštovní spořitelna přemaluje loga, skřítky v reklamách nahradí chameleon
lidovky.cz | 17:09:00
Do konce roku se změní podoba bankovních a pojišťovacích přepážek na poštách. Barvu změní nejen logo, ale také název. Červené skřítky v reklamách nahradí modrý chameleon, uvedli to zástupci České pošty a ČSOB, cenu nesdělili.


Sovětský maršál Koněv už není čestným občanem Prahy, rozhodli zastupitelé. Byl jím od roku 1945
lidovky.cz | 16:51:36
Zastupitelé hlavního města rozhodli, že sovětský maršál Koněv už nebude čestným občanem Prahy. Tím byl od června 1945. Důvodem jsou některé jeho problematické činy, například bombardování Mladé Boleslavi po válce či podíl na potlačení protestů v Maďarsku v roce 1956.


Kissinger v Davosu. Jsou pro bývalého ministra menší země jenom hřiště?
lidovky.cz | 16:39:00
Bývalý americký ministr zahraničí Henry Kissinger (99) promluvil virtuálně v Davosu a prohlásil, že Západ by měl pracovat na příměří, které by znamenalo stažení Ruska na území, jež na Ukrajině kontrolovalo před 24. únorem.


EasyJet má potíže s informačním systémem. Ruší spoje, dotklo se to i letiště v Praze
aktuálně.cz | 17:16:02
Na pražském letišti byly zatím ve čtvrtek zrušeny přílety aerolinek easyJet z Londýna a Manchesteru. Zrušeny jsou i podvečerní odlety do těchto měst.


Maršál Koněv už není čestným občanem Prahy. Zastupitelé mu titul odebrali
aktuálně.cz | 17:13:48
Důvodem jsou některé jeho činy, například bombardování Mladé Boleslavi po válce či podíl na potlačení protestů v Maďarsku v roce 1956.


Aerolinky KLM přeruší prodej letů z Amsterdamu. Tamní letiště nestíhá, chybí personál
aktuálně.cz | 16:46:21
Schiphol, třetí nejvytíženější letiště v Evropě, je přeplněné kvůli nedostatku bezpečnostních pracovníků.


Ukrajincům vstup zakázán, stálo údajně ve výloze. Fotomontáž, říkají majitelé obchodů
aktuálně.cz | 15:41:29
Podle fotky měly dva obchody v Praze 8 zakazovat vstup Ukrajincům. Majitelé to vylučují a zvažují, že se obrátí na policii.


Zákaz vstupu Ukrajincům? Fotka cedule je falešná, brání se majitelka obchodu
Denik.cz | 16:19:00
Anglický internetový magazín věnující se dění v České republice zveřejnil na sociálních sítích fotografie, na kterých některé obchody v Praze zakazují vstup Ukrajincům. Jenže podle zjištění Pražského deníku žádné takové cedule na obchodě nevisí a prodavač i majitelka obchodu odmítají, že by kdy visely. Když se redakce začala o původ fotek zajímat, magazín statusy na sociálních sítích smazal.


ŽIVĚ: Maďarsko přestává být demokracií. Může zůstat v EU?
Denik.cz | 16:03:00
Maďarský premiér Viktor Orbán vyhlásil o půlnoci z úterý na středu stav „válečné hrozby“. Ten umožňuje jeho vládě vládnout pomocí dekretů, které jsou až následně schvalovány parlamentem. Maďarsko také blokuje ropné embargo EU proti Rusku, jehož zavedení by Moskvě sebralo velkou část příjmů státního rozpočtu a tím i prostředky na vedení války proti Ukrajině.


Naše zem umírá. Lidé v Severodoněcku žijí pod zemí a riskují smrt, pryč nechtějí
Denik.cz | 15:45:00
Východoukrajinské město Severodoněck žije a umírá zároveň. Zuřivý boj o něj vedou ruské i ukrajinské jednotky a zdá se, že je jen otázkou času, kdy se dostane pod ruskou kontrolu.


Český startup Manta získal investici dalších 800 milionů, celkově už přes miliardu
lupa.cz | 15:34:41
Český startup Manta získal investici series B ve výši 35 milionů dolarů, tedy asi 806 milionů korun. Kolo vedl fond Forestay Capital doplněný stávajícími investory Bessemer Venture Partners, SAP, Senovo nebo českými Credo Ventures. Novým investorem je také European Bank for Reconstruction and Development.


Suzuki Vision Gran Turismo je sporťák s motorem z Hayabusy, 3 elektromotory a pohonem všech kol
Auto.cz | 17:50:00
Suzuki představilo koncept pro závodní hru GranTurismo. Chlubí se pohonem všech kol, motorem z motorky Hayabusa a třemi elektromotory. V přípravě je okruhová verze.


Fotogalerie: GP Monaka od 50. let po dnešek
Auto.cz | 16:50:00
Podívejte se na fotografický průřez historií Velké ceny Monaka formule 1.


Jaromír Jágr se přesvědčil, že je Kia EV6 bezpečné auto. A řekl, jak to celé bylo
Auto.cz | 16:02:00
Elektromobil, ve kterém boural slavný kladenský hokejista, si z Euro NCAP odvezl plný počet hvězd.


První setkání s BMW i7: Interiér je luxusní, ale co kontroverzní exteriér?
Auto.cz | 15:50:00
České zastoupení automobilky BMW dnes kousek za Prahou poprvé prezentovalo novou elektrickou limuzínu i7, kterou si s konkurencí rozhodně nespletete.


Přestavba Škody na elektromobilitu omezí výrobu, varuje odborář
Auto-iDNES.cz | 18:00:00
Projekt Trinity, tedy přechod továren koncernu Volkswagen na výrobu vozů s elektrickým pohonem, se v případě automobilky Škoda neobejde bez zásadního omezení výroby. V rozhovoru pro aktuální vydání týdeníku Škodovácký odborář to řekl předseda podnikové rady Jaroslav Povšík.


Souhrn 26.5. - Evropa vesměs v plusech, US trhy rostou silněji, BCPP jen nejistá, euro si vzalo zpět své včerejší oslabení, ropa silněji povyrostla kvůli zásobám v USA a snaze EU o embargo pro ruskou ropu
Kurzy.cz | 17:49:46
Pražská burza dnes při opětovně nadprůměrné likviditě opětovně pouze pokulhávala za obecným evropským vývojem. Evropské trhy dnes vesměs rostly. Investoři věnovali a věnují pozornost především určitému uklidnění trhů v zámoří a celkové nálady na trzích.


Inflační výhled a reálné výnosy akcií nacházející se na historických minimech
Kurzy.cz | 17:38:00
Takzvané pravidlo dvaceti nyní indikuje, že pokud by inflace klesla na 4 %, jsou akcie co se týče poměru cen a zisků cca na svém (viz včerejší článek).


Airdrop Terra 2.0 a částečná náhrada škody pro LUNA/UST držitele. Jak se účastnit?
Kurzy.cz | 17:34:23
Po de-pegu ceny UST a brutálním propadu na kryptoměně LUNA se tým Terra společně s komunitou rozhodl, že bude spuštěna nová kryptoměna Terra 2.0. Ta bude rozdělena formou airdropu mezi dřívější i současné držitele UST a původní LUNA.


Jestřábí FED míří k agresivnějšímu snižování bilance / BIG EXPERT - zahraniční trhy: týden od 23. 5. 2022
Kurzy.cz | 17:18:31
Názory expertů na budoucí vývoj na vybraných zahraničních trzích sledovaný prostřednictvím indexů a porovnání s českým kapitálovým trhem (PX) v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 23. 5. 2022 .


Maďarsko zavede mimořádné zdanění nejenom energetických firem
Kurzy.cz | 17:00:41
Maďarská vláda dnes představila plán na dodatečné zdanění energetických firem a dalších sektorů. Zdanění by mělo být v platnosti v tomto a v příštím roce a získané prostředky by měly primárně snížit deficit státního rozpočtu a posílit obranné schopnosti&h


Broadcom kupuje VMware za 61 miliard dolarů v největší polovodičové akvizici
Kurzy.cz | 16:59:00
Broadcom se dohodl na koupi poskytovatele cloudových služeb VMware za 61 miliard dolarů v hotovosti a akciích. Dále tím chce diverzifikovat své podnikání s čipy o podnikový software.


Británie zavede speciální 25procentní daň na zisky ropných a plynových firem
Kurzy.cz | 16:56:23
Ministr financí Velké Británie Rish Sunak dnes oznámil, že ostrovní království uvalí mimořádnou daň ve výši 25% ze zisků ropných a plynárenských společností, které díky dramatickému růstu cen generují mimořádně vysoké zisky.


NATGAS rastie po zverejnení zásob EIA
Kurzy.cz | 16:50:04
O 16:30 bola zverejnená správa EIA o zásobách zemného plynu v USA. Zásoby vzrástli o 80 miliárd kubických stôp (Bcf) v týždni končiacom sa 20. mája, čo je menej ako očakávaných 90 Bcf. Termínované obchody na NATGAS dnes rastú viac ako 3,8 % vďaka...


Jak jsou na tom výrobci čipů?
Kurzy.cz | 16:49:16
Největší světové slévárny zažívají velký boom. Spolu s výbornými výsledky však přicházejí i potíže a mnohé společnosti z tohoto segmentu se rozhodly zvednout ceny.


Ve Zlíně začal svátek dětských filmů: Zlín Film Festival
Kurzy.cz | 16:47:10
Odstartoval svátek dětských filmů. Ve čtvrtek 26. května se uskutečnila úvodní tisková konference, které se zúčastnil hejtman Zlínského kraje Radim Holiš, kde organizátoři představili hlavní body sedmidenního festivalového programu. Dopolední projekce ...


Bitcoin klesá pod $29 000!
Kurzy.cz | 16:44:48
Kryptoměny mají za sebou slabé období a dnes testují klíčové supporty. Nic nenasvědčuje tomu, že by se situace v příštích seancích okamžitě zlepšila. - Bitcoin klesá pod 30 000 USD a míří k 28 000 USD, odkud se možná pokusí tlačit cenu na květnová min...


Ruská centrální banka opětovně snížila hlavní úrokovou sazbu a to ze 14 na 11%
Kurzy.cz | 16:43:23
Ruská centrální banka dnes přistoupila k dalšímu snížení hlavních sazeb s odkazem na slábnoucí růst cen a oživení rublu. Klíčová sazba se snížila ze 14 na 11%. Dnešní snížení bylo již třetí v pořadí.


Výroční zpráva České komise pro UNESCO za rok 2021
Kurzy.cz | 16:34:03
Plénum České komise pro UNESCO schválilo dne 18. května 2022 per rollam Výroční zprávu České komise pro UNESCO za rok 2021.


Kdo jsou členové nového francouzského vládního kabinetu?
Kurzy.cz | 16:26:13
Francie má od pátku nový vládní kabinet na druhé funkční období prezidenta Emmanuela Macrona. K veteránům z prvního funkčního období se připojuje i řada nováčků. První týden nové složení řešilo pomoc rodinám […]


Na trzích panovala poklidná nálada (Komentář)
Kurzy.cz | 16:09:42
Obchodování na regionálních trzích dnes bylo
poklidné. Koruna se po celý den pohybovala v úzkém pásmu 24,65-24,70 CZK/EUR.
Absence zajímavějších impulzů byla patrná i na polském zlotém, který osciloval
kolem úrovně 4,6 PLN/EUR. Jedinou měnou z regionu,...


53. Kolokvium – šetření prognóz makroekonomického vývoje České republiky (2022–2025)
Kurzy.cz | 15:30:00
Cílem šetření makroekonomických prognóz (tzv. Kolokvia), které provádí MF ČR, je zjistit názor relevantních institucí na budoucí vývoj české ekonomiky a vyhodnotit základní tendence, s nimiž zúčastněné instituce ve svých předpovědích počítají.


Program na pomoc obcím s rekonstrukcemi bytů prodlužujeme o tři měsíce - Bartoš
Kurzy.cz | 15:16:29
Program, který pomáhá obcím s rekonstrukcemi bytů primárně určeným pro ukrajinské uprchlíky, Ministerstvo pro místní rozvoj prodlužuje o tři měsíce. Nově opravené byty zůstanou obcím a krajům i po odchodu ukrajinských uprchlíků domů, takže je budou moc...


Předlužené lidi od zákonného oddlužení odrazuje výše srážek i neznalost
Kurzy.cz | 14:59:55
Srážky z příjmů mohou být v insolvenci v některých případech vyšší než v exekuci. Vlastníci nemovitostí se bojí, že ji ztratí, i když její cena výrazně překračuje výši dluhu. Malým dlužníkům bez příjmů se proces nevyplatí kvůli vysokým insolvenčním poplat


Dolar je po zveřejnění dat HDP a žádostí téměř beze změny
Kurzy.cz | 14:51:42
Americká ekonomika se v prvním čtvrtletí propadla o 1,5  % po 6,9 % expanzi v předchozím tříměsíčním období, což je mírně nad odhadem analytiků o 1,3% poklesu, ukázala druhá revize.
Počet Američanů, kteří žádali o podporu v nezaměstnanosti, byl v týdn...


Data prognózy (26.5.2022)
Kurzy.cz | 13:52:00
Investiční služby Komerční banky, aktuální tržní data, analýzy a komentáře.


Okamura bude ve městech kandidovat s Trikolorou. Na celostátní koalici ale zatím nemyslí
Hospodářské noviny | 18:22:00
Po úspěchu koalice Spolu, volebním paktu Pirátů se STAN nebo námluvách mezi ČSSD, Zelenými a menšími levicovými stranami dochází ke spojování sil také na euroskeptické konzervativní scéně. Olomoucká Trikolora tento týden oznámila, že půjde letos do...


Zemřel herec Ray Liotta. Proslavil se rolí ve Scorseseho Mafiánech
idnes.cz | 19:36:00
V 67 letech zemřel herec Ray Liotta, který se proslavil zejména rolí ve snímku Mafiáni režiséra Martina Scorseseho. Serveru Variety potvrdil hercovo úmrtí jeho publicista, podle nějž Liotta zemřel ve spánku při natáčení filmu v Dominikánské republice. Další podrobnosti zatím nejsou známy.


Novinářku Al-Džazíry zabil Izrael záměrně, tvrdí Palestinci, důkaz nevydají
idnes.cz | 19:32:00
Palestinský prokurátor ve čtvrtek sdělil, že reportérku televize Al-Džazíra při květnovém zásahu na palestinském západním břehu Jordánu zastřelil izraelský voják. Podle prokurátora šlo o záměrné zabití. O tom, že Širín abu Aklahová nezemřela náhodou, mluví také stanice CNN, jež vychází z analýzy záběrů přímo z místa. Izrael takové tvrzení odmítá.


Investiční znalosti mladých se zlepšují, ženy si ale stále tolik nevěří
idnes.cz | 19:26:00
Investiční gramotnost Čechů mírně stoupá. Jejich sebevědomí v oblasti investic má ale opačnou tendenci, velmi nízkou sebedůvěru pak mají ženy. Připravenější na svět investic se cítí muži a mladí lidé. Většina také chápe pojem inflace. Řada Čechů už ale neví, jak se proti ní efektivně bránit.


STALO SE DNES: Další případy opičích neštovic v ČR, Ukrajina chce více zbraní
idnes.cz | 19:13:00
Státní zdravotní ústav potvrdil další tři případy opičích neštovic v ČR. Prezident Zeman odmítl jmenovat kandidátku Zikmundovou do funkce viceprezidentky NKÚ. „Ukrajincům vstup zakázán!“ měly hlásat cedule obchodů v pražském Karlíně. Usvědčující snímky ale byly podvodné. Ukrajinští velitelé vyzvali západní partnery k dodávkám zbraní. Téměř tři měsíce pohřešovanou ženu našel kolemjdoucí mrtvou v brněnském lese. Přinášíme souhrn nejzásadnějších čtvrtečních událostí.


Dopadli jsme vůdce Islámského státu, hlásí zdroje z istanbulské policie
idnes.cz | 19:09:00
Turecká policie podle neoficiálních zdrojů v Istanbulu dopadla nového vůdce Islámského státu (IS) Hasana Hášimího Kurajšího. Ten se do čela teroristické organizace postavil před třemi měsíci poté, co jednotky USA zabily jeho předchůdce Ibráhíma Hášimího Kurajšího. Informovala o tom agentura ANSA s odvoláním na turecký portál OdaTV.


Státy NATO neposkytnou Ukrajině západní tanky, tvrdí německý poslanec
idnes.cz | 18:28:00
Státy Severoatlantické aliance se neformálně dohodly neposkytovat Ukrajině určitá bojová vozidla pěchoty a tanky západní výroby. Podle agentury DPA to řekl německý poslanec Wolfgang Hellmich, který je mluvčí vládních sociálních demokratů (SPD) pro obrannou politiku. Důvodem jsou obavy z toho, že by Rusko mohlo dodávky vybraných západních těžkých zbraní vnímat jako vstup NATO do války.


Šestnáct rozhněvaných starostů naléhalo na ministryni, aby s vyhlášením Národního parku Křivoklátsko počkala
Hospodářské noviny | 17:00:00
Fotbalový komentátor by řekl, že očekávaná debata ministryně životního prostředí Anny Hubáčkové (za KDU-ČSL) se starosty a starostkami obcí na Křivoklátsku o připravovaném národním parku měla dva zcela rozdílné poločasy. Po vyhrocené první půli se...


Laskavost přírody aneb Jiná bajka o včelkách
Hospodářské noviny | 16:19:00
Ještě před Adamem Smithem, všeobecně uznávaným pratatíčkem ekonomie, kterým se dodnes ohánějí víceméně všechny ekonomické školy, žil byl – a psal – ještě jeden pratatíček ekonomie: Bernard Mandeville. Byl to právě spíše on než Adam...


Okamura bude ve městech kandidovat s Trikolorou. Na celostátní koalici ale zatím nemyslí
iHned.cz | 18:22:00
Po úspěchu koalice Spolu, volebním paktu Pirátů se STAN nebo námluvách mezi ČSSD, Zelenými a menšími levicovými stranami dochází ke spojování sil také na euroskeptické konzervativní scéně. Olomoucká Trikolora tento týden oznámila, že půjde letos do...


Otázky a odpovědi: Budou Zamrazilová, Frait nebo Lacina ve vedení ČNB? A o co v centrální bance jde?
Hospodářské noviny | 15:25:00
Nejdůležitější ekonomickou instituci v zemi, Českou národní banku, možná čekají změny, které určí, jak se Česko vypořádá s vlnou zdražování a jaký bude kurz koruny. Nejpozději do konce příštího měsíce totiž musí prezident Miloš Zeman rozhodnout o...


Obilí z Ukrajiny přivezly po kolejích i České dráhy. Přístavy odblokujeme po zrušení sankcí, vydírá Rusko
iHned.cz | 18:03:00
Po dodávkách humanitární pomoci a vojenského materiálu na Ukrajinu se České dráhy zapojily i do řešení vývozu ukrajinského obilí. První vlak asi s 1800 tunami kukuřice odvezla dceřiná společnost státního podniku ČD Cargo z Ukrajiny v první polovině...


K urnám pouze v pátek? Ministerstvo vnitra chystá volební revoluci
iHned.cz | 17:23:00
Volby by se od roku 2026 mohly podle návrhu ministerstva vnitra konat pouze v pátek. V případě obecních, krajských a senátních voleb by lidé hlasovali vždy v pátek prvního úplného říjnového týdne. Voliči by mohli hlasovat v předstihu na obecních...


Otázky a odpovědi: Budou Zamrazilová, Frait nebo Lacina ve vedení ČNB? A o co v centrální bance jde?
iHned.cz | 15:25:00
Nejdůležitější ekonomickou instituci v zemi, Českou národní banku, možná čekají změny, které určí, jak se Česko vypořádá s vlnou zdražování a jaký bude kurz koruny. Nejpozději do konce příštího měsíce totiž musí prezident Miloš Zeman rozhodnout o...


Volby by se od roku 2026 mohly konat pouze v pátek, navrhuje ministerstvo
ČT24 | 17:46:49
Volby by se od roku 2026 mohly podle návrhu ministerstva vnitra konat pouze v pátek. V případě obecních, krajských a senátních voleb by lidé hlasovali vždy v pátek prvního úplného říjnového týdne. Možné by bylo hlasovat v předstihu na obecních úřadech, netýkalo by se to ale komunálních voleb. S výjimkou těch obecních by už lidé neměli dostávat hlasovací lístky do poštovních schránek, ale až u uren. Vyplývá to z návrhů ústavní novely a zákona, které poslal resort vnitra do připomínkového řízení.


Prezident odmítl jmenovat viceprezidentku kontrolního úřadu, kterou schválila sněmovna
ČT24 | 17:45:05
Prezident republiky Miloš Zeman odmítl jmenovat Simeonu Zikmundovou viceprezidentkou Nejvyššího kontrolního úřadu. Uvedl, že nemá důvěru v její zkušenosti a morální vlastnosti. Jako kandidátku na tuto funkci vybrala Zikmundovou na návrh vládní koalice Poslanecká sněmovna. Zeman žádá sněmovnu, aby mu předložila jiné jméno.


Zeman nejmenuje viceprezidentkou NKÚ kandidátku Fialovy vlády
Eurozpravy-domácí | 18:31:00
Prezident Miloš Zeman nejmenuje do funkce viceprezidentky Nejvyššího kontrolního úřadu někdejší pracovnici tohoto úřadu Simeonu Zikmundovou. Kandidátkou na jmenování ji na návrh vládní koalice zvolila Sněmovna letos 11. května. Hrad o prezidentově rozhodnutí informoval dnes v tiskové zprávě.


Volby by se v Česku od roku 2026 mohly konat pouze v pátek
Eurozpravy-domácí | 18:10:00
Volby by se od roku 2026 mohly podle návrhu ministerstva vnitra konat pouze v pátek. V případě obecních, krajských a senátních voleb by lidé hlasovali vždy v pátek prvního úplného říjnového týdne. Voliči by mohli hlasovat v předstihu na obecních úřadech, netýkalo by se to ale komunálních voleb.


Favorit na šéfa rozvědky působil ve firmě, jejíž manažeři byli odsouzeni za korupci
aktuálně.cz | 19:55:00
Aktuálně.cz přináší profil bývalého vojáka, zpravodajce a byznysmena Petra Mlejnka, favorita na post šéfa rozvědky.


USA bojují s Čínou o zachování stávajícího mezinárodního řádu, řekl Blinken
Eurozpravy-zahraniční | 18:47:00
USA bojují s Čínou o zachování nynějšího mezinárodního uspořádání a chtějí vést mezinárodní blok, jehož cílem bude vyvažovat stále vážnější a dlouhodobou hrozbu, kterou představují velmocenské ambice Pekingu. V dlouho očekávaném projevu ohledně americké politiky vůči Číně to dnes řekl ministr zahraničí USA Antony Blinken.


Čína chce dobýt Tichomoří. Ostrovům poslala smlouvu, která se týká rybolovu i policie
aktuálně.cz | 19:24:09
Čína navrhuje deseti zemím v Tichém oceánu bližší spolupráci. Analytici varují, že chce větší vliv v oblasti Pacifiku.


V Japonsku začal soud s provozovatelem Fukušimy, žaluje ho šest lidí
Eurozpravy-zahraniční | 17:49:00
V Tokiu dnes poprvé zasedl soud v případu šesti lidí, kteří kvůli rakovině štítné žlázy zažalovali provozovatele jaderné elektrárny Fukušima, píše agentura AP. Šestice lidí, kteří se v době havárie elektrárny nacházeli v prefektuře Fukušima, nyní po společnosti TEPCO požaduje 616 milionů jenů (asi 112 milionů korun) jako odškodnění.


K volbám jen v pátek. Ministerstvo se chystá i kvůli bezpečnosti měnit podobu voleb
aktuálně.cz | 18:03:07
Česko je posledním státem v Evropské unii, kde si lidé mohou vybrat, který den odvolí. Nově by se hlasovalo jen v pátek od 7 do 21 hodin.


Zemřel herec Ray Liotta. Proslul rolí ve Scorseseho Mafiánech, bylo mu 67 let
Eurozpravy-kultura | 19:19:00
V 67 letech zemřel herec Ray Liotta, který se proslavil zejména rolí ve snímku Mafiáni režiséra Martina Scorseseho. Serveru Variety potvrdil hercovo úmrtí jeho publicista, podle nějž Liotta zemřel ve spánku při natáčení filmu v Dominikánské republice. Další podrobnosti zatím nejsou známy.


OBRAZEM: Z parku v Karviné zmizela dívka. Socha patří k symbolům lázní
Denik.cz | 19:15:00
V noci ze soboty na neděli zmizela z lázeňského parku historických lázní Darkov socha s názvem Živá voda. Dílo sochaře Jana Kodeta zdobila kašnu poblíž Společenského domu přes 60 let.


Zeman nejmenuje Zikmundovou ředitelkou NKÚ. Od Sněmovny očekává jiný návrh
Denik.cz | 17:45:00
Prezident Miloš Zeman nejmenuje do funkce viceprezidentky Nejvyššího kontrolního úřadu někdejší pracovnici tohoto úřadu Simeonu Zikmundovou. Kandidátkou na jmenování ji na návrh vládní koalice zvolila Sněmovna letos 11. května. Hrad o prezidentově rozhodnutí informoval v tiskové zprávě. Zikmundová měla nahradit bývalou víceprezidentku Zdeňku Horníkovou, které letos na jaře skončil mandát. Zeman nyní očekává, že mu Sněmovna poskytne jiný návrh na obsazení funkce viceprezidenta NKÚ. Podle předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) ale strany koalice Spolu na nominaci Zikmundové trvají.


Přestřelky u Rudolfina, bazuka pod Hradem. Ve filmu The Gray Man zdemolují centrum Prahy na padrť
Reflex | 18:40:00
Na internetu se objevily první ukázky z amerického špionážního thrilleru The Gray Man od Netflixu, který se částečně odehrává v Praze. Pro tuto videoslužbu se jedná o nejdražší film v historii. Spolu s hlavními hrdiny tak ve filmu vystupují nejen známé lokace hlavního města, ale třeba i tuzemské tramvaje či policejní auta. Jak to vypadá, se můžete přesvědčit ve videu v úvodu článku.


Stalinova transpolární magistrála: Co zbylo ze sovětské železnice smrti?
Reflex | 18:30:00
Stovky kilometrů železnice, položené vězni ze sibiřských gulagů ve 40. a 50. letech, jsou dnes zapomenutým reliktem Sovětského svazu. Tisíce tun železa byly z velké části ponechány na pospas krutým polárním podmínkám. Jejich zkáza připomíná útrapy 120 tisíc lidí, kteří na stavbě Stalinova monstr projektu položili život nebo si z ní odnesli doživotní následky. Proč se sovětský vůdce pro stavbu 1300 kilometrů dlouhé trati, vedoucí přes řeky Ob a Jenisej, rozhodl?


Kalousek: Přijetí eura má 13 let zpoždění. Stoniš: Teď jde o to, aby lidi měli vůbec nějaké peníze
Reflex | 18:00:00
Současná míra inflace a znehodnocování české koruny znovu otevřely politickou i veřejnou diskusi o vstupu České republiky do eurozóny. „Debata o přijetí eura trvá od samotného vstupu Česka do Evropské unie v roce 2004, měli jsme několik příležitostí euro přijmout, ale nevyužili jsme ji,“ říká Miroslav Kalousek, který zároveň varuje před zjednodušenou argumentací, že přijetím eura se automaticky zbavíme inflace.


Petr Fiala: Já si nemohu vybírat, jestli Martin Nejedlý bude u jednání s prezidentem
Reflex | 17:00:00
Český premiér Petr Fiala, v Prostoru X mluví o schůzce s panem prezidentem a jeho expertním týmem. Debatovalo se o zahraniční politice, Ukrajině a dalších tématech z této oblasti. Schůzky se zúčastnil ale i Martin Nejedlý. Mnoho lidí to považuje za přinejmenším kontroverzní vzhledem k jeho vazbám na Kreml a Rusko celkově. Jak se k tomu, že byl přítomen Nejedlý, vyjádřil  premiér Fiala?  


Zeman odmítl jmenovat viceprezidentkou NKÚ kandidátku vládní koalice Zikmundovou
Tiscali-zprávy | 17:58:09
Prezident Miloš Zeman nejmenuje do funkce viceprezidentky Nejvyššího kontrolního úřadu někdejší pracovnici tohoto úřadu Simeonu Zikmundovou.


Musk čelí žalobě od investorů Twitteru, opožděně prý informoval o zvýšení podílu
E15-ekonomika | 19:31:00
Investoři Twitteru zažalovali miliardáře Elona Muska za to, že se zpožděním informoval o zvýšení svého podílu ve společnosti. Informovala o tom agentura Reuters. Šéf Tesly, jenž za Twitter v dubnu nabídl zhruba 44 miliard dolarů (přes bilion korun), ani jeho právní zástupce na žádosti o komentář bezprostředně nereagovali. Společnost Twitter se odmítla vyjádřit.


Zeman nejmenuje Simeonu Zikmundovou viceprezidentkou NKÚ
E15-ekonomika | 18:30:00
Prezident Miloš Zeman nejmenuje do funkce viceprezidentky Nejvyššího kontrolního úřadu někdejší pracovnici tohoto úřadu Simeonu Zikmundovou. Kandidátkou na jmenování ji na návrh vládní koalice zvolila Sněmovna letos 11. května. Hrad o prezidentově rozhodnutí informoval v tiskové zprávě. Zikmundová měla nahradit bývalou víceprezidentku Zdeňku Horníkovou, které letos na jaře skončil mandát. Zeman nyní očekává, že mu Sněmovna poskytne jiný návrh na obsazení funkce viceprezidenta NKÚ. Podle předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) ale strany koalice Spolu na nominaci Zikmundové trvají.


Musk čelí žalobě od investorů Twitteru, opožděně prý informoval o zvýšení podílu
E15-politika | 19:31:00
Investoři Twitteru zažalovali miliardáře Elona Muska za to, že se zpožděním informoval o zvýšení svého podílu ve společnosti. Informovala o tom agentura Reuters. Šéf Tesly, jenž za Twitter v dubnu nabídl zhruba 44 miliard dolarů (přes bilion korun), ani jeho právní zástupce na žádosti o komentář bezprostředně nereagovali. Společnost Twitter se odmítla vyjádřit.


Zeman nejmenuje Simeonu Zikmundovou viceprezidentkou NKÚ
E15-politika | 18:30:00
Prezident Miloš Zeman nejmenuje do funkce viceprezidentky Nejvyššího kontrolního úřadu někdejší pracovnici tohoto úřadu Simeonu Zikmundovou. Kandidátkou na jmenování ji na návrh vládní koalice zvolila Sněmovna letos 11. května. Hrad o prezidentově rozhodnutí informoval v tiskové zprávě. Zikmundová měla nahradit bývalou víceprezidentku Zdeňku Horníkovou, které letos na jaře skončil mandát. Zeman nyní očekává, že mu Sněmovna poskytne jiný návrh na obsazení funkce viceprezidenta NKÚ. Podle předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) ale strany koalice Spolu na nominaci Zikmundové trvají.


Rusko je ochotno přispět k řešení potravinové krize, žádá uvolnění sankcí
idnes.cz | 21:25:00
Rusko je ochotné přispět k řešení potravinové krize způsobené válkou na Ukrajině, jako podmínku si ale klade uvolnění protiruských sankcí, které na něj Západ uvalil po invazi na Ukrajinu. Ruský prezident Vladimir Putin to podle Kremlu sdělil italskému premiérovi Mariu Draghimu, s nímž ve čtvrtek telefonoval.


Chystáme se na všechny možné scénáře, říká šéf moldavské diplomacie
idnes.cz | 20:00:00
Ruské tažení na Ukrajině uvrhlo Moldavsko do centra dokonalé bouře. Mohutná uprchlická vlna, tajemné exploze v separatistickém Podněstří, hrozby ruských generálů... „Hrozby, kterým Moldavsko musí čelit, od počátku války dramaticky vzrostly,“ říká moldavský ministr zahraničí Nicu Popescu.


O novém šéfovi špionů může být jasno už příští týden. Favoritem je bývalý vojenský zpravodajec
iHned.cz | 18:06:00
Civilní rozvědku nejspíš čeká změna ve vedení. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) má podle zdrojů HN rozhodnout o jmenování nového ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace. Server Neovlivní už dříve informoval, že by se jím měl stát Petr...


Kevina Spaceyho obvinili ze sexuálního napadení tří mužů
revue.idnes.cz | 17:20:00
Herec Kevin Spacey (62) byl obviněný z několika sexuálních deliktů včetně sexuálního napadení tří mužů. K incidentům podle britské policie došlo mezi lety 2005 až 2008 a v roce 2013.


Pronájmem nemovitosti v zahraničí příliš nezbohatnete, říká Alice Bendová
revue.idnes.cz | 15:28:00
Alice Bendová (48) pronajímá ve Španělsku nemovitost. V Limuzíně s Mírou Hejdou herečka prozradila, že na zbohatnutí to rozhodně není. Během rozhovoru se svěřila i s tím, proč si na Instagramu na nic nehraje a je sama sebou. Přiznala také, že nedávno složila zkoušku týkající se praní špinavých peněz.


To patří k životu. Všichni jsou zdraví, reaguje Slováček na nehodu Patrasové
revue.idnes.cz | 13:01:00
Narozeniny Felixe Slováčka (79) trochu zastínila nehoda jeho manželky Dagmar Patrasové (66). Herečka den před oslavou bourala nedaleko jejich domu a odmítla dechovou zkoušku. Na narozeninovém večírku se pak ani neukázala.


Do konce července začneme vyplácet pět tisíc na dítě, slíbil ministr Jurečka
lidovky.cz | 21:58:00
Ministr práce a sociálních věcí slíbil, že do konce července začne vyplácení pětitisícového příspěvku na dítě. Řekl to v debatě Jak z krize na CNN Prima News. Opozice však vládu kritizuje, že nic nedělá. Vláda musí snížit cenu pohonných hmot, potravin, opáčil šéf poslanců SPD Radim Fiala.


Rusko je ochotno přispět k řešení potravinové krize, výměnou ale žádá uvolnění sankcí
lidovky.cz | 21:34:36
Rusko je ochotné přispět k řešení potravinové krize způsobené válkou na Ukrajině, jako podmínku si ale klade uvolnění protiruských sankcí, které na něj Západ uvalil po invazi na Ukrajinu. Ruský prezident Vladimir Putin to podle Kremlu sdělil italskému premiérovi Mariu Draghimu, s nímž ve čtvrtek telefonoval.


Opičí neštovice? Těch planých bychom se měli bát víc. Jejich výskyt se zvyšuje a průběh nemusí být mírný
lidovky.cz | 21:00:00
Od začátku roku do dubna se v Česku vyskytlo 20 577 případů planých neštovic. Loni se za stejné období nakazilo 3 863 lidí, rok předtím to bylo 14 180 osob.


Poslední slovo Petrušky Šustrové: Vedlejší oběti
lidovky.cz | 20:52:00
Opravdu ráda bych se zbavila myšlenek na válku na Ukrajině, ale nějak mi to nejde. Občas mě z nich vytrhne něco příjemného, třeba pěkná knížka, kino nebo divadlo anebo nějaké milé setkání – i když se na nich taky často mluví o válce.


Novinářku Al-Džazíry zabil Izrael záměrně, tvrdí Palestinci, důkaz ale nevydají
lidovky.cz | 20:39:34
Palestinský prokurátor ve čtvrtek sdělil, že reportérku televize Al-Džazíra při květnovém zásahu na palestinském západním břehu Jordánu zastřelil izraelský voják. Podle prokurátora šlo o záměrné zabití. O tom, že Širín abu Aklahová nezemřela náhodou, mluví také stanice CNN, jež vychází z analýzy záběrů přímo z místa. Izrael takové tvrzení odmítá.


Severské dilema. Švédsko a Finsko se bojí, zda nebudou muset kvůli Ankaře slevit ze svých principů
lidovky.cz | 20:08:00
Úřad tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana předložil seznam pěti bodů, jejichž splnění očekává předtím, než kývne na rozšíření Severoatlantické aliance o Švédsko a Finsko. Patří mezi ně i vydávání osob podezřelých z terorismu zpět do Turecka.


Zeman nejmenuje kandidátku do NKÚ Zikmundovou, vytkl jí nedostatek morálních vlastností
lidovky.cz | 19:58:00
Prezident Miloš Zeman odmítl jmenovat kandidátku Simeonu Zikmundovou do funkce viceprezidentky Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Svůj krok zdůvodnil jejími dle svých slov nedostatečnými morálními vlastnostmi a zkušenostmi. Zikmundová je bývalou pracovnicí úřadu. Premiér Petr Fiala nevidí objektivní důvody pro její nejmenování.


Státy NATO neposkytnou Ukrajině západní tanky, tvrdí německý poslanec. Důvodem je strach z ruské reakce
lidovky.cz | 19:18:09
Státy Severoatlantické aliance se neformálně dohodly neposkytovat Ukrajině určitá bojová vozidla pěchoty a tanky západní výroby. Podle agentury DPA to řekl německý poslanec Wolfgang Hellmich, který je mluvčí vládních sociálních demokratů (SPD) pro obrannou politiku. Důvodem jsou obavy z toho, že by Rusko mohlo dodávky vybraných západních těžkých zbraní vnímat jako vstup NATO do války.


Mise silná koruna. Jak dopadly intervence ČNB a co je na nich potenciálně nebezpečného?
lidovky.cz | 18:00:00
Lidovky.cz zjišťovaly, co si ekonomové myslí o efektivitě již dvou letošních intervencí ČNB vůči české měně.


Volkswagen zrenovoval jedinečný polopásový Transporter T1 Half-track Fox
Auto.cz | 18:50:00
Unikátní Bulli T1, přezdívaný Half-track Fox,“ má celkem čtyři nápravy: na dvou předních, které zatáčejí, je celkem osm pneumatik, na dvou zadních, které zajišťují pohon, jsou pásy.


Jízdné do konce roku podraží. Cestující si připlatí za vlak i autobus
Denik.cz | 19:30:00
Lidé cestující vlakem či autobusem si za nákup jízdenek téměř určitě v budoucnu připlatí. Důvodem jsou vysoké ceny energií, pohonných hmot a rekordní inflace. Národní dopravce České dráhy plánuje zvýšení jízdného minimálně o tři procenta. Není ovšem vyloučeno, že by zdražení mohlo být násobně vyšší. 


Evropská podpora českých startupů z kosmického prostředí
Kurzy.cz | 18:22:02
Potenciál i investice do odvětví vesmírného výzkumu v posledních letech neustále rostou. V této oblasti je aktivní i Česká republika, která poskytuje od roku 2016 díky Evropské kosmické agentuře podporu tuzemským startupům […]


Liberecký: Demolice mostu ve Svijanech přinese na D10 víkendovou uzavírku
Kurzy.cz | 16:44:32
Úplnou uzavírku dálnice D10 ve směru na Prahu přinese nadcházející víkend.


Příští sobotu v Praze nevynechejte Food & Culture Festival
Kurzy.cz | 15:52:00
V sobotu 4. 6. 2022 se uskuteční 5. ročník Festivalu ambasád – Food &Culture.


O novém šéfovi špionů může být jasno už příští týden. Favoritem je bývalý vojenský zpravodajec
Hospodářské noviny | 18:06:00
Civilní rozvědku nejspíš čeká změna ve vedení. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) má podle zdrojů HN rozhodnout o jmenování nového ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace. Server Neovlivní už dříve informoval, že by se jím měl stát Petr...


Obilí z Ukrajiny přivezly po kolejích i České dráhy. Přístavy odblokujeme po zrušení sankcí, vydírá Rusko
Hospodářské noviny | 18:03:00
Po dodávkách humanitární pomoci a vojenského materiálu na Ukrajinu se České dráhy zapojily i do řešení vývozu ukrajinského obilí. První vlak asi s 1800 tunami kukuřice odvezla dceřiná společnost státního podniku ČD Cargo z Ukrajiny v první polovině...


Pomoc za drahé energie podle Síkely nepřijde. Firmy by si zvykly
Hospodářské noviny | 17:47:00
Firmy mohou zapomenout na kompenzace od vlády kvůli vysokým účtům za energie. Podle ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (za STAN) by to brzdilo jejich ochotu přizpůsobovat se změnám na energetickém trhu. Ministr to uvedl ve čtvrtek na sněmu...


Češi bourají více a dráž, trh silně zareaguje. Kdo si nejvíc připlatí
Hospodářské noviny | 17:39:00
Řidiči v Česku si za pojištění svých vozů výrazně připlatí. Podle analytiků půjde u některých smluv až o desítky procent. Důvodem jsou stále rostoucí náklady spojené s opravami, protože se výrazně zvyšuje cena jednotlivých materiálů i samotné práce...


K urnám pouze v pátek? Ministerstvo vnitra chystá volební revoluci
Hospodářské noviny | 17:23:00
Volby by se od roku 2026 mohly podle návrhu ministerstva vnitra konat pouze v pátek. V případě obecních, krajských a senátních voleb by lidé hlasovali vždy v pátek prvního úplného říjnového týdne. Voliči by mohli hlasovat v předstihu na obecních...


Není to teď žádný šlágr, ale strop pro e-commerce je ještě daleko, říká Petr Kasa
Hospodářské noviny | 17:10:00
Petr Kasa si v kancelářích Pilulka.cz sedá každý den k jinému stolu. Stejně jako ostatní členové vedení nemá ani jako předseda představenstva stálé místo, musí se posadit tam, kde je zrovna místo. A když náhodou žádné není, sedne se na gauč....


„Když to pomůže tomu, že skončí válka...“ České firmy hledají náhradu za ruský trh
ČT24 | 19:01:50
Většina českých podniků pocítila dopady ruské invaze na Ukrajinu především prostřednictvím rostoucích cen energií a některých surovin. Část podnikatelů ale kvůli válce přišla i o významné obchodní partnery a musí si hledat nové exportní destinace. Z ruského trhu se stahují malé firmy i největší česká automobilka. 


Domácí odbojáři rozmlouvali výsadkářům útok na Heydricha. Obávali se následků, nabízeli jiný cíl
ČT24 | 17:52:25
Likvidace Reinharda Heydricha je dnes považována za největší čin českého odboje v době německé okupace. Ne všichni členové odboje byli však přesvědčeni, že je dobrý nápad zabít jednoho z nejvýše postavených nacistů a toho času i hlavu okupační správy v protektorátu. V noci před útokem se v pražských Holešovicích setkal jeden z hlavních představitelů domácího nekomunistického odboje Vladimír Krajina s výsadkáři Janem Kubišem, Josefem Gabčíkem a Alfrédem Bartošem, aby si o všem ještě jednou promluvili. Varoval je před drastickými následky, které ostatně opravdu přišly.


Polsko vychází vstříc EU. Sejm schválil zrušení sporné disciplinární komory
Eurozpravy-zahraniční | 21:47:00
Polský Sejm, dolní komora parlamentu, dnes schválil návrh zákona, který povede ke zrušení sporné disciplinární komory nejvyššího soudu. Podle kritiků jde o nástroj vládnoucích politiků k odstranění nepohodlných soudců. Zastavit činnost disciplinární komory už dříve Polsku nařídil Soudní dvůr EU, politici ve Varšavě však neposlechli, a Polsku proto kvůli tomu každým dnem narůstala pokuta.


Dodávky zbraní na Ukrajinu vedou podle Lavrova k eskalaci
Eurozpravy-zahraniční | 21:14:00
Zásobování Ukrajiny západními zbraněmi, které mohou zasáhnout ruské území, povede k nepřijatelné eskalaci. Podle agentury TASS to dnes uvedl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.


Rusko je ochotné přispět k řešení potravinové krize, požaduje uvolnění sankcí
Eurozpravy-zahraniční | 21:06:00
Rusko je ochotné přispět k řešení potravinové krize způsobené válkou na Ukrajině, jako podmínku si ale klade uvolnění protiruských sankcí, které na ně Západ uvalil po invazi na Ukrajinu. Ruský prezident Vladimir Putin to podle Kremlu sdělil italskému premiérovi Mariu Draghimu, se kterým dnes telefonoval.


Opičí neštovice se podle WHO potvrdily u 200 lidí z více než 20 zemí
Eurozpravy-zahraniční | 20:58:00
Epidemioložka Světové zdravotnické organizace (WHO) Maria Van Kerkhoveová dnes oznámila, že se dosud objevilo zhruba 200 potvrzených případů opičích neštovic a přes 100 podezření ve více než 20 zemích, kde se toto onemocnění běžně nevyskytuje. Informovala o tom agentura Reuters.


Ukrajina vyšetřuje na 14 tisíc obvinění z válečných zločinů spáchaných ruskými silami
Eurozpravy-zahraniční | 17:40:00
Ukrajinská prokuratura vyšetřuje bezmála 14.000 obvinění z válečných zločinů spáchaných ruskými silami, uvedla dnes ukrajinská generální prokurátorka Iryna Venediktová. Úřady podle ní každý den obdrží 100 až 200 nových hlášení, napsal server BBC.


Češi hrají v sobotu v podvečer s Kanaďany. Brzy odpoledne se utkají Finové s USA
Eurozpravy-sport | 22:58:00
Po čtvrtečním dni D, tedy dni ve znamení čtvrtfináloových zápasů, se rozhodlo čtyřech semifinalistech letošního hokejového mistrovství světa ve Finsku. Mezi nimi jsou i Češi, kteří ve čtvrtfinále porazili Německo 4:1. Nyní se o pátečním dni volna budou svěřenci kouče Kariho Jalonena v Tampere připravovat na semifinálový duel s Kanaďany. O tomto soupeři pro český tým rozhodly až večerní čtvreteční zápasy.


Finové díky Anttilovi otočili duel se Slovenskem, Američané si poradili se Švýcary
Eurozpravy-sport | 22:42:00
Slovenská hokejová reprezentace tentokrát nenaváže na svůj bronzový úspěch z letošní zimní olympiády v Pekingu a na světovém šampionátu ve Finsku končí ve čtvrtfinále. I tak ale díky svým výkonům na turnaji můžou Slováci opustit dějiště tohoto mistrovství s hlavou vzhůru. I v rozhodujícím duelu s Finskem dlouho hráli vyrovnaný zápas, navíc ho začali lépe, když po první třetině vedli 2:0. Finská hvězda Anttila ale zařídil svými góly vyrovnání a další dva góly přidali Manninen s Mäenalanen, jemuž před trefou do prázdné klece nahrával Anttila. Posledním semifinalistou se po Češích, Kanaďanech a Finech stali Američané, kteří porazili dosud neporazitelné Švýcary 3:0.


Češi budou hrát o medaile! Využili přesilovky a porazili Německo 4:1
Tiscali-zprávy | 18:16:07
Čeští hokejisté porazili ve čtvrtfinále mistrovství světa v Helsinkách Německo 4:1 a po třech letech si opět zahrají o medaile. V Bratislavě tehdy skončili čtvrtí a na cenný kov čekají již deset let od bronzu z roku 2012. Čeští hokejisté se v sobotním semifinále mistrovství světa utkají s Kanadou, druhou dvojici tvoří domácí Finsko a tým USA. Česká reprezentace bude hrát od 17:20 SELČ


Polský Sejm schválil kontroverzní zákon o zrušení sporné disciplinární komory pro soudce
E15-ekonomika | 21:00:00
Polský Sejm, dolní komora parlamentu, schválil návrh zákona, který povede ke zrušení sporné disciplinární komory nejvyššího soudu. Podle kritiků jde o nástroj vládnoucích politiků k odstranění nepohodlných soudců. Zastavit činnost disciplinární komory už dříve Polsku nařídil Soudní dvůr EU, politici ve Varšavě však neposlechli, a Polsku proto kvůli tomu každým dnem narůstala pokuta, k začátku tohoto měsíce šlo o 160 milionů eur (3,95 miliardy korun). Zrušení disciplinární komory, zabývající se prohřešky soudců, prokurátorů i dalších justičních činitelů, je podmínkou pro to, aby Evropská komise uvolnila Polsku desítky miliard eur z fondu obnovy.


Hospody se na vesnici neuživí. Mění se na jídelny s nižší marží a bez točeného piva
E15-ekonomika | 20:00:00
Na českém venkově pokračuje katastrofa malého pohostinství. Jen za poslední tři roky přišlo zhruba dvanáct procent tuzemských vesnic s počtem obyvatel do pěti tisíc o své hospody, řeč je o řádu vyšších stovek provozoven. Jde o téměř dvojnásobný úbytek těchto zařízení oproti městům. Vyplývá to z průzkumu, který si nechal zpracovat Plzeňský Prazdroj. 


Polský Sejm schválil kontroverzní zákon o zrušení sporné disciplinární komory pro soudce
E15-politika | 21:00:00
Polský Sejm, dolní komora parlamentu, schválil návrh zákona, který povede ke zrušení sporné disciplinární komory nejvyššího soudu. Podle kritiků jde o nástroj vládnoucích politiků k odstranění nepohodlných soudců. Zastavit činnost disciplinární komory už dříve Polsku nařídil Soudní dvůr EU, politici ve Varšavě však neposlechli, a Polsku proto kvůli tomu každým dnem narůstala pokuta, k začátku tohoto měsíce šlo o 160 milionů eur (3,95 miliardy korun). Zrušení disciplinární komory, zabývající se prohřešky soudců, prokurátorů i dalších justičních činitelů, je podmínkou pro to, aby Evropská komise uvolnila Polsku desítky miliard eur z fondu obnovy.


Hospody se na vesnici neuživí. Mění se na jídelny s nižší marží a bez točeného piva
E15-politika | 20:00:00
Na českém venkově pokračuje katastrofa malého pohostinství. Jen za poslední tři roky přišlo zhruba dvanáct procent tuzemských vesnic s počtem obyvatel do pěti tisíc o své hospody, řeč je o řádu vyšších stovek provozoven. Jde o téměř dvojnásobný úbytek těchto zařízení oproti městům. Vyplývá to z průzkumu, který si nechal zpracovat Plzeňský Prazdroj. 


Do konce července začneme vyplácet pět tisíc na dítě, slíbil Jurečka
idnes.cz | 23:04:00
Ministr práce a sociálních věcí přislíbil, že do konce července začne vláda vyplácet pětitisícový příspěvek na dítě. Řekl to v debatě Jak z krize na CNN Prima News. Opozice však vládu kritizuje za to, že podle ní nedělá dost. Vláda musí snížit cenu pohonných hmot, potravin, opáčil šéf poslanců SPD Radim Fiala.


Charkov je opět pod palbou. Bomby padaly i do rezidenčních oblastí
idnes.cz | 22:52:00
Při obnoveném ostřelování východoukrajinského Charkova ve čtvrtek zahynulo osm lidí, dalších 17 lidí včetně devítiletého dítěte bylo zraněno. S odvoláním na gubernátora Charkovské oblasti Oleha Syněhubova a ukrajinskou policii o tom informovala agentura Unian. Druhé největší ukrajinské město se v polovině tohoto měsíce začalo vracet k normálnímu životu.


Zemřel Andy Fletcher, zakladatel a klávesista Depeche Mode. Bylo mu 60 let
idnes.cz | 22:17:00
Ve věku šedesáti let zemřel Andy „Fletch“ Fletcher, zakladatel a klávesista britských Depeche Mode. Skupina to ve čtvrtek večer oznámila na sociálních sítích. Předloni ho coby člena kapely uvedli do Rokenrolové síně slávy.


Ukrajinský Charkov je opět pod palbou. Bomby padaly i do rezidenčních oblastí
lidovky.cz | 23:09:59
Při obnoveném ostřelování východoukrajinského Charkova ve čtvrtek zahynulo osm lidí, dalších 17 lidí včetně devítiletého dítěte bylo zraněno. S odvoláním na gubernátora Charkovské oblasti Oleha Syněhubova a ukrajinskou policii o tom informovala agentura Unian. Druhé největší ukrajinské město se v polovině tohoto měsíce začalo vracet k normálnímu životu.


Zemřel Andrew Fletcher. Klávesista a zakládající člen legendárních Depeche Mode
Denik.cz | 22:14:00
Andrew Fletcher, klávesista a zakládající člen britské skupiny Depeche Mode, zemřel ve věku 60 let. Skupina to oznámila na sociálních sítích. „Jsme šokováni a plní zdrcujícího smutku z předčasného skonu našeho drahého kamaráda, člena rodiny a kolegy z kapely Andyho 'Fletche' Fletchera,“ napsala. 


Zemřel americký herec Ray Liotta. Proslavil se rolí ve Scorseseho Mafiánech
Denik.cz | 22:09:00
V 67 letech zemřel herec Ray Liotta, který se proslavil zejména rolí ve snímku Mafiáni režiséra Martina Scorseseho. Serveru Variety potvrdil hercovo úmrtí jeho publicista, podle nějž Liotta zemřel ve spánku při natáčení filmu v Dominikánské republice. Další podrobnosti zatím nejsou známy.


Akcie amerických leteckých spoločností sa po silnom výhľade na druhý štvrťrok zotavili
Kurzy.cz | 19:15:41
Akcie amerických aerolínií dnes zaznamenávajú zisky vďaka optimistickým predpovediam spoločností Southwest (LUV.US) a JetBlue (JBLU.US) týkajúcich sa zisku za druhý štvrťrok v roku 2022. Faktory, ktoré by mohli podporiť výsledky aerolínií, zahŕňajú neu...


Osm let jsme na Donbasu budovali infrastrukturu a nyní je vše zničeno, smutní Drbohlav z Člověka v tísni
ČT24 | 19:51:31
Humanitární organizace hrají během ruské okupace Ukrajiny zásadní roli při ochraně a podpoře civilního obyvatelstva. Jednou z největších „neziskovek“, které v regionu působí, je Člověk v tísni. Jeho ředitel pro východní partnerství a Balkán Petr Drbohlav byl hostem pořadu Interview ČT24, kde mluvil mimo jiné o vlastních zkušenostech z války a o tom, jak náročné je pomoc do zasažené oblasti dopravit. 


Historická rekonstrukce minutu po minutě: Jak Kubiš přijíždí do Staré Libně, odkládá kolo a mizí v uličkách
ČT24 | 10:59:33
Před osmdesáti lety skupina československých výsadkářů provedla atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Sledujte celý den historickou rekonstrukci tehdejších událostí, přesně tak, jak proběhly. 


Z Brna až do vesmíru. Moravský kosmický podnikatel chce dostat českou vlajku na Měsíc
Hospodářské noviny | 16:25:00
Uprostřed brownfieldu poblíž brněnského Cejlu na poloprázdném patře kancelářské budovy vzniká nová vesmírná firma TRL Space Systems. Její zakladatel Petr Kapoun říká, že chce dostat českou vlajku na Měsíc. Předešlých osm let Petr Kapoun rozvíjel...


Z Brna až do vesmíru. Moravský kosmický podnikatel chce dostat českou vlajku na Měsíc
iHned.cz | 16:25:00
Uprostřed brownfieldu poblíž brněnského Cejlu na poloprázdném patře kancelářské budovy vzniká nová vesmírná firma TRL Space Systems. Její zakladatel Petr Kapoun říká, že chce dostat českou vlajku na Měsíc. Předešlých osm let Petr Kapoun rozvíjel...


Nebýt psychopatů, fundamentalistů a radikálů, byla by dnes Strana zelených velmi úspěšná
Hospodářské noviny | 15:59:00
Martin Bursík už nechce zpátky do politiky, přestože, jak říká, doba by teď jeho „tehdejší Straně zelených přála“. Jako analytik se nyní naplno věnuje rozvoji obnovitelných zdrojů energie, v nichž se nově angažuje i coby předseda...


Jak nastavit vnitřní infrastrukturu firmy? | Martina Kneiflová (EY)
Mladý Podnikatel | 00:00:50
Dobře nastavená vnitřní infrastruktura firmy pomáhá předcházet zbytečným požárům. Poslechněte si o interních směrnicích, smlouvách, podpisových řádech, akciových plánech a dalším.
The post Jak nastavit vnitřní infrastrukturu firmy? | Martina Kneiflová (EY) first appeared on MladýPodnikatel.cz.


Nebýt psychopatů, fundamentalistů a radikálů, byla by dnes Strana zelených velmi úspěšná
iHned.cz | 15:59:00
Martin Bursík už nechce zpátky do politiky, přestože, jak říká, doba by teď jeho „tehdejší Straně zelených přála“. Jako analytik se nyní naplno věnuje rozvoji obnovitelných zdrojů energie, v nichž se nově angažuje i coby předseda...


Sankce se těžko obcházejí, chceme žít, než nás Putin všechny vyhodí do vzduchu, píše v utajení ruská novinářka
Hospodářské noviny | 16:37:00
Tak už jsme pocítili odchod firem z Ruska. Pomalu a nenápadně mizí výrobky, předplatné a potraviny. Telefony se budou dovážet přes třetí země a fotografie si už na iCloudu neprohlédneme – u poloviny populárních mobilních operátorů už to nejde...


Sankce se těžko obcházejí, chceme žít, než nás Putin všechny vyhodí do vzduchu, píše v utajení ruská novinářka
iHned.cz | 16:37:00
Tak už jsme pocítili odchod firem z Ruska. Pomalu a nenápadně mizí výrobky, předplatné a potraviny. Telefony se budou dovážet přes třetí země a fotografie si už na iCloudu neprohlédneme – u poloviny populárních mobilních operátorů už to nejde...


Za úspěchem módní značky stojí talent, vytrvalost a kontakty, říká návrhář Michael Kovačik
Hospodářské noviny | 10:00:00
VIDEO: Na návštěvě u módních návrhářů. Nová rubrika Speed Fashion Dating představuje ty nejzajímavější československé tvůrce.


Za úspěchem módní značky stojí talent, vytrvalost a kontakty, říká návrhář Michael Kovačik
iHned.cz | 10:00:00
VIDEO: Na návštěvě u módních návrhářů. Nová rubrika Speed Fashion Dating představuje ty nejzajímavější československé tvůrce.


Do tří let vybudujeme evropskou síť skladů, plánuje šéf Mailstepu Hudeček. První otevře letos v Itálii
iHned.cz | 17:19:00
Dobrého obchodníka a dobrého logistika většinou nepotkáte v jedné osobě. „Je to úplně jiný způsob uvažování, jiná specializace,“ říká Libor Hudeček, výkonný ředitel české společnosti Mailstep. Jeho firma se s tímto rozporem vypořádala a...


Do tří let vybudujeme evropskou síť skladů, plánuje šéf Mailstepu Hudeček. První otevře letos v Itálii
Hospodářské noviny | 17:19:00
Dobrého obchodníka a dobrého logistika většinou nepotkáte v jedné osobě. „Je to úplně jiný způsob uvažování, jiná specializace,“ říká Libor Hudeček, výkonný ředitel české společnosti Mailstep. Jeho firma se s tímto rozporem vypořádala a...Return to top