Celkem 139936 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 30.05.2022


ČSOB Stavební spořitelna nabízí stavební spoření s odměnou až 8 000 Kč
Finparáda | 10:00:00
ČSOB Stavební spořitelna aktuálně nabízí prémie k nově sjednanému stavebnímu spoření. Při sjednání Stavebka bez limitů, které si zájemci mohou zřídit bez vstupního poplatku a bez omezení cílové částky, mohou získat prémie v


Jak na pojištění nemovitosti financované hypotékou?
Finparáda | 16:00:00
Při výběru hypotéky je potřeba řešit i pojištění zastavované nemovitosti. Přečtěte si, jaká rizika je nutné pojistit, jaká existují připojištění, jak správně nastavit pojistnou částku, kde získat a jak rychle srovnat nabídky jednotlivých pojišťoven.


Zateplení šikmé střechy a podkroví. Nechte si poradit!
eStav.cz | 00:00:47
Virtuální učebna URSA pomůže zdarma s naplánováním izolace. Učebna se otvírá 31. května 2022 ve 14 hodin.


Vltavská filharmonie je hudbou budoucnosti. Jak vypadají současné nejlepší světové chrámy hudby
eStav.cz | 00:00:47
Nejen populární sporty. I vážná hudba má svou ligu. Hrát „v týmu“ Vídeňského filharmonického orchestru nebo italského Orchestra dell’Accademia je pro muzikanta podobná prestiž, jako pro fotbalistu kopat za Manchester United, Real Madrid nebo Arsenal. A jako se věhlas, kvalita a výkony jedenáctek opírají o zelené trávníky a tribuny fotbalových arén, i slovutné orchestry reprodukují díla vážné hudby ve vlastních chrámech zasvěcených umění. Koncertních sálech filharmonií.


Příliš nízká vlhkost? Příliš vysoká vlhkost? Oboje je špatně a škodí zdraví
eStav.cz | 00:00:47
Vysokou vlhkost jednoduše poznáme podle orosených oken, vlhkých zdí a případně i nábytku či podlah. To přispívá k tvorbě plísní. Nízká vlhkost (pod 40 %) je nejspíš ještě nepříjemnější než ta vysoká.


Postřehy z bezpečnosti: deep fake ve službách podvodných krypto platforem
Root.cz | 00:00:10
Dnes se podíváme na využití technologií deep fake k vábení investorů, dále na zranitelnosti Zoomu a WordPress Jupiteru, mimo to se koukneme také na varování vývojářů OS Tails a na další zajímavosti.


Ubuntu přejde na PipeWire, Fedora 34 je na konci životnosti
Root.cz | 00:00:05
Zvukový server Pulseaudio bude v nadcházející verzi Ubuntu 22.10 nahrazen pomocí Pipewire. Konec podpory Fedory 34 je naplánován na 7. června tohoto roku. Společnost Valve vydala SteamOS 3.2 se spoustou novinek.


Jsem ráda, že se nenechal odehnat, říká o mladším partnerovi Lucie Bílá
revue.idnes.cz | 00:01:00
Lucie Bílá promluvila o začátcích vztahu s o sedmnáct let mladším Radkem Filipim. Zpěvačka v rozhovoru pro iDNES.cz přiznala, že je jejím nejdelším životním partnerským vztahem. Popsala také, jak vzpomíná na svou hudební minulost a přiznala, jak moc ji potěšil výsledek spolupráce s Honzou Bendigem.


S dětmi není nutné vzdát se dosavadního života, říká herečka Aneta Krejčíková
revue.idnes.cz | 01:00:11
Jak půvabná herečka Aneta Krejčíková zvládá kočírovat mateřství a nabitý profesní život? Plánuje pečlivě na minuty a snaží se nějakou chvíli uhájit také sama pro sebe. Díky mateřství jsem zjistila, že dokážu fungovat s totálním deficitem spánku, říká hvězda Ulice.


Elektrická Solterra je subaru se vším všudy. Projeli jsme ho i v bahně
Auto-iDNES.cz | 01:00:17
Subaru si se svým prvním elektromobilem dávalo na čas. Nyní byl první bateriový model značky na skok v Česku. Solterra je přibližně stejně velká jako Škoda Enyaq a my jsme ji poprvé vyzkoušeli na mosteckém polygonu. Šlo totiž o předprodukční kus evropské specifikace, který na veřejné komunikace zatím nesmí.


Jeden špatný klik, data jsou fuč a s nimi často i peníze. Fint přibývá
Finance-iDNES.cz | 01:00:30
Jeden se vydával za pracovníka Microsoftu a nabádal uživatele k instalaci softwaru pro vzdálený přístup. Další naléhal, ať si vyzvednou u přepravní společnosti zásilku, třetí to zkoušel s přeplněnou schránkou. Všichni tři chtěli jediné, dostat se k citlivým datům v cizím počítači.


Kyberkriminalita a kryptosvět: Jak se nepřipravit o peníze?
Mesec.cz | 00:00:15
Kryptoměny nás fascinují svými možnostmi a straší rizikem. Chystaná regulace může zmírnit obojí a eliminovat krádeže kryptoměn, jejichž sumy dosahují obrovských částek.


Jazyku okupantů odzvonilo. Rusky mluvící Ukrajinci přecházejí na ukrajinštinu
idnes.cz | 02:00:02
Konverzační skupiny, bezplatné kurzy pro vnitřní běžence i online lekce. Na pozadí ruské agrese Ukrajina zažívá boom zájmu o ukrajinštinu. Rusky mluvící menšina v zemi totiž odmítá používat „jazyk okupanta“. Právě je totiž režim Vladimira Putina používá jako záminku ke svému válečnému tažení na Ukrajině.


Zabijáci leukémie. První tři pacienti dostali supermoderní léčbu z Česka
idnes.cz | 02:00:02
Akutní lymfoblastickou leukemií onemocní v Česku každý rok desítky lidí, většinou dětí. Jejich šance na vyléčení však roste, a to díky nové zbrani českých odborníků. Ti odebírají bílé krvinky, které nejprve upraví, namnoží a teprve pak je vrátí do krve pacienta. Lék dostala jako první pacientka Anna.


Dvoustovka na železnici se odsouvá, hledá se technické řešení
idnes.cz | 02:00:03
Už rok a půl je to od chvíle, kdy Správa železnic s velkou slávou testovala průjezd Ejpovickým tunelem u Plzně dvousetkilometrovou rychlostí. „Souprava dosáhla rychlosti 200 km/h při čtyřech jízdách, přesně tak, jak bylo naplánováno,“ hlásil tehdy generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.


Policie ročně pátrá po desítkách vězňů. Často prchají z nestřežených pracovišť
idnes.cz | 02:00:03
Každý rok Vězeňská služba ČR eviduje několik pokusů o útěk ze střežené věznice. V posledních pěti letech se však taková věc podařila pouze dvěma vězňům. Mnohem častěji se však odsouzení snaží uprchnout svým trestům ze zaměstnání, tedy v případech, kdy jsou mimo vězení. Jen letos policisté vyhlásili pátrání ve dvanácti takových případech.


Dveře z PET lahví. Firmy kvůli nedostatku materiálů sahají po alternativách
idnes.cz | 02:00:03
Nedostatek a nárůst cen vstupních surovin a materiálů nutí firmy se rozhlížet po alternativách, které by mohly pro své výrobky či svou činnost použít. Příkladem je firma Sapeli, která aktuálně testuje dveře z PET lahví, krabic od mléka i lněných vláken.


Burza jako převrácený obraz ekonomiky
iHned.cz | 02:00:08
Když se objeví první příznaky recese, neřkuli krize, je to pro burzy obvykle špatná zpráva. Nižší prodeje se totiž zákonitě projeví v prudkých propadech zisků, menších či žádných dividendách, což akcie odskáčou ještě dřív, než se propad ekonomiky...


Jsme připraveni i na to, že Putin použije jaderné zbraně, říká pro HN britská ministryně zahraničí Trussová
iHned.cz | 02:00:08
Některé sankce na Rusko musí platit navždy, tedy i poté, co válka na Ukrajině skončí. V rozhovoru s HN to řekla britská ministryně zahraničí Liz Trussová. Západ podle ní musí udělat vše pro to, aby ruský prezident Vladimir Putin na Ukrajině prohrál....


České banky mají za sebou čtvrtletí rekordních zisků. Pomohl jim růst úrokových sazeb
iHned.cz | 02:00:08
České banky se dobře vypořádaly s pandemií a nyní mají za sebou nejlepší čtvrtletí v historii. Způsobil to rychlý růst úrokových sazeb, který jim pomohl vydělat na desítkách miliard volných prostředků od vkladatelů. Banky také profitovaly z poslední...


Zpožděná pandemická generace: děti narozené v době covidu mají horší výsledky ve vývojových testech
iHned.cz | 02:00:08
Americká pediatrička Dani Dumitriuová si stejně jako mnoho jiných dětských lékařů na počátku pandemie oddechla. Zdálo se, že novorozenci, jejichž matky prodělaly covid, jsou zcela v pořádku. Odpadly tak obavy, že by mohl mít koronavirus podobné...


Investice do pomoci Ukrajincům se nám vrátí
iHned.cz | 02:00:08
V Česku je skoro 300 tisíc uprchlíků z Ukrajiny. Většinou jde o matky s dětmi. A největší skupinou z dětí jsou ty školou povinné. Ve třídách s českými spolužáky češtinu zvládají rychle. Vzpomínám, jak pouhý den před nástupem do první třídy základní...


Stane se jedním z nejdůležitějších Čechů při předsednictví EU. Exministr Dusík bude řešit klima
iHned.cz | 02:00:08
Jsou to dvě nejzásadnější témata, která bude muset Česko řešit při svém evropském předsednictví – energetika a klima. A právě jedno z nich bude mít na starosti bývalý ministr životního prostředí Jan Dusík, jenž se v červenci stane náměstkem...


Finanční trhy (30. 5. 2022)
iHned.cz | 02:00:08
Jsou to dvě nejzásadnější témata, která bude muset Česko řešit při svém evropském předsednictví – energetika a klima. A právě jedno z nich bude mít na starosti bývalý ministr životního prostředí Jan Dusík, jenž se v červenci stane náměstkem...\n


Vymysleli oděvní látku, která se dá recyklovat. Ostravský Nilmore chce být největší evropskou firmou udržitelné módy
iHned.cz | 02:00:08
Mikuláš Hurta se ve svých 21 letech stal výrobním ředitelem v lakovně letadel, kam si přilétaly pro nový nátěr také airbusy či boeingy. Do irské společnosti International Aerospace Coatings, která má lakovnu v Mošnově, nedaleko Ostravy, nastoupil...


Lavrov: Dobytí ukrajinského Donbasu je pro Moskvu bezpodmínečnou prioritou
Eurozpravy-zahraniční | 01:13:00
Dobytí ukrajinského Donbasu je pro Moskvu bezpodmínečnou prioritou, řekl dnes v rozhovoru s francouzskou stanicí TF1 ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Šéf ruské diplomacie také přiznal, že boje trvají déle, než Moskva původně předpokládala.


GLOSA: Před třiceti lety se rozšířilo NATO. Díky Rusku se brzy rozroste znovu
Eurozpravy-zahraniční | 00:01:00
Před třiceti lety se řady Severoatlantické aliance rozšířily o Španělsko. Na krok, který byl vzhledem k dědictví fašistického režimu Francisca Franca ve své době vnímán jako do jisté míry kontroverzní, může letos navázat jiné, historicky mnohem pozoruhodnější rozšíření zmíněné organizace o dva dosud neutrální skandinávské státy.


V Nepálu našli trosky havarovaného letadla, pátrání komplikovalo počasí
idnes.cz | 05:13:00
V Nepálu našli v pondělí ráno trosky havarovaného soukromého letadla, které o den dříve zmizelo z radarů v horách. Na palubě stroje bylo 22 lidí včetně dvou Němců. Detaily o nálezu nepálská armáda neuvedla. Pátrání komplikovalo špatné počasí.


Miliardář Hubáček ovládl projekt se stovkami bytů v Brně. Pozemky pro Faltýnkova známého směnili politici ANO
iHned.cz | 06:00:09
Olomoucký miliardář a majitel banky Creditas Pavel Hubáček přímo ovládl rozsáhlý developerský projekt v Brně. Za ten až donedávna vystupoval jeho blízký advokát Ivo Sklenář. Čtyřiadvacátý nejbohatší Čech se majitelem lukrativních pozemků u...


Může za inflaci „tištění peněz“? Nepochybně, ale ještě větší problém je v naší hlavě
lidovky.cz | 05:00:00
Přestože se dnes pochopitelně mluví jen o inflaci, naším dlouhodobým problémem, chcete-li mu problém říkat, jsou spíše klesající ceny.


Konec levné módy? Tempo zdražování výrazně zrychluje, překonává dokonce i růst cen energií
lidovky.cz | 05:00:00
Móda zdražuje téměř stejně jako náklady na bydlení. Obchodní řetězce si totiž vytvářejí polštář formou vyšších marží – a zákazníci to zatím akceptují.


Německo spouští největší experiment ve veřejné dopravě. Od středy se bude jezdit po celé zemi za 220 korun měsíčně
lidovky.cz | 05:00:00
Co do rozsahu i nákladů jde o největší podobný experiment ve veřejné dopravě. A to v celosvětovém měřítku. Od středy 1. června bude možné po celém Německu cestovat za cenu 9 eur, tedy asi 220 korun.


Evropští prezidenti a premiéři se sejdou v Bruselu, Petřínská rozhledna bude oranžová
lidovky.cz | 05:00:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?


Jak z penzijního spoření získat víc. V čem se liší původní a nový systém a kdo na něm může vydělat?
lidovky.cz | 05:00:00
Byť se starobní penze pravidelně valorizují – k další mimořádné úpravě dojde v září –, žádný závratný životní standard svým adresátům negarantují. Pro spokojený život v důchodu se proto doporučuje vytvořit si alespoň nějaké vlastní rezervy. Značná část lidí si peníze na to odkládá do takzvaného třetího pilíře penzijního systému.


V létě se situace zlomí. Generál Hodges vysvětluje, proč zatím Rusko postupuje
aktuálně.cz | 05:30:00
Bývalý vrchní velitel amerických pozemních sil v Evropě popisuje v rozhovoru pro Aktuálně.cz, proč se Rusům na Donbase daří postupovat.


Desítky odstavených aut mizí z ulic. Hrozí jim likvidace
Denik.cz | 05:53:00
V souhrnu jedno velké parkoviště se v Hodoníně uvolnilo za posledních zhruba šestnáct měsíců řidičům. Hodonínským strážníkům a úředníkům se totiž podařilo vyřešit loni padesát a letos už dvacítku případů autovraků a dalších odstavených aut. Některé z nich skončily i na vrakovišti.


Konec jedné éry, zchátralý mlýn jde k zemi. Mohlo to být i jinak, říkají místní
Denik.cz | 05:43:00
/VIDEO/ Pohled od hlavní tepny na průtahu Břeclaví směrem k zimnímu stadionu a zámeckému areálu ruší hustý vznášející se prach. Z dáli je už několik dní slyšet tupé rány, couvání těžkých nákladních aut a pásového bagru.


Jde si svou vlastní cestou. Malířka Barbora Kachlíková čerpá z emocí
Denik.cz | 05:41:00
Malování je pro ni život, zábava i práce. Malířka Barbora Kachlíková tráví poslední dva měsíce v rodném Vyškově, kde představuje svoje dílo, brzo se však vrací do Finska, které se pro ni stalo novým domovem. Pochází z malířské rodiny, s uměním se potkávala už u svého dědečka v ateliéru.


Fámami opředená úmrtí pohraničníků: Víc jich zabili kolegové než narušitelé
Denik.cz | 05:15:00
Od tankistického útvaru v Tachově zběhl i se samopalem v listopadu 1979 vojín Milan Myslovič. Jedna z hlídek, které po něm u hranic s Německem pátraly, na něj narazila nedaleko Zadního Chodova. Rozpoutala se přestřelka, při níž byl zasažen jeden ze členů hlídky, Miloš Kukla, a poté i Myslovič. Oba zemřeli. Ač se tradují historky, že obdobným způsobem zahynulo v letech 1948 - 1991 mnoho dalších pohraničníků, pravda je jiná.


České předsednictví začne v Litomyšli. Priority se mění
Denik.cz | 04:44:00
Ukrajina bude hrát zásadní roli při českém předsednictví Evropské unie, vedle zajištění plynu na příští zimu bude Česko řešit i potravinovou situaci. I tu ohrožuje putinovská agrese. Ruské lodě znemožňují vývoz potravin z Ukrajiny.


Masakr na letišti Lod. Teroristé kosili lidi českými samopaly a ručními granáty
Denik.cz | 04:30:00
Bylo úterý 30. května 1972 deset večer a na izraelském letišti Lod právě přistávalo letadlo Air France z Říma. Na jeho palubě byli i tři japonští teroristé. Všichni tři vypadali jako spořádaní houslisté. Jenže v houslových pouzdrech ukrývali namísto hudebních nástrojů československé samopaly vzor 58. A v letištní hale s nimi rozpoutali peklo.


Šmejdi lákají od lidí údaje na internetových bazarech. Pak jim vyčistí konto
Denik.cz | 04:00:00
Podvodníci přišli s novým fíglem, jak důvěřivcům pustit žilou. Tentokrát se zaměřili na internetové bazary. „Chtěl jsem prodat asi padesát vinylových gramodesek. Zhruba půl hodiny poté, co jsem zveřejnil inzerát, se mi ozval zájemce přes aplikaci WhatsApp s tím, že koupí celý balík,“ popsal zkušenost čtyřicetiletý Jakub.  


Miliardář Hubáček ovládl projekt se stovkami bytů v Brně. Pozemky pro Faltýnkova známého směnili politici ANO
Hospodářské noviny | 07:00:01
Olomoucký miliardář a majitel banky Creditas Pavel Hubáček přímo ovládl rozsáhlý developerský projekt v Brně. Za ten až donedávna vystupoval jeho blízký advokát Ivo Sklenář. Čtyřiadvacátý nejbohatší Čech se majitelem lukrativních pozemků u...


Burza jako převrácený obraz ekonomiky
Hospodářské noviny | 07:00:02
Když se objeví první příznaky recese, neřkuli krize, je to pro burzy obvykle špatná zpráva. Nižší prodeje se totiž zákonitě projeví v prudkých propadech zisků, menších či žádných dividendách, což akcie odskáčou ještě dřív, než se propad ekonomiky...


Jsme připraveni i na to, že Putin použije jaderné zbraně, říká pro HN britská ministryně zahraničí Trussová
Hospodářské noviny | 07:00:02
Některé sankce na Rusko musí platit navždy, tedy i poté, co válka na Ukrajině skončí. V rozhovoru s HN to řekla britská ministryně zahraničí Liz Trussová. Západ podle ní musí udělat vše pro to, aby ruský prezident Vladimir Putin na Ukrajině prohrál....


České banky mají za sebou čtvrtletí rekordních zisků. Pomohl jim růst úrokových sazeb
Hospodářské noviny | 07:00:02
České banky se dobře vypořádaly s pandemií a nyní mají za sebou nejlepší čtvrtletí v historii. Způsobil to rychlý růst úrokových sazeb, který jim pomohl vydělat na desítkách miliard volných prostředků od vkladatelů. Banky také profitovaly z poslední...


Zpožděná pandemická generace: děti narozené v době covidu mají horší výsledky ve vývojových testech
Hospodářské noviny | 07:00:02
Americká pediatrička Dani Dumitriuová si stejně jako mnoho jiných dětských lékařů na počátku pandemie oddechla. Zdálo se, že novorozenci, jejichž matky prodělaly covid, jsou zcela v pořádku. Odpadly tak obavy, že by mohl mít koronavirus podobné...


Investice do pomoci Ukrajincům se nám vrátí
Hospodářské noviny | 07:00:02
V Česku je skoro 300 tisíc uprchlíků z Ukrajiny. Většinou jde o matky s dětmi. A největší skupinou z dětí jsou ty školou povinné. Ve třídách s českými spolužáky češtinu zvládají rychle. Vzpomínám, jak pouhý den před nástupem do první třídy základní...


Stane se jedním z nejdůležitějších Čechů při předsednictví EU. Exministr Dusík bude řešit klima
Hospodářské noviny | 07:00:02
Jsou to dvě nejzásadnější témata, která bude muset Česko řešit při svém evropském předsednictví – energetika a klima. A právě jedno z nich bude mít na starosti bývalý ministr životního prostředí Jan Dusík, jenž se v červenci stane náměstkem...


Finanční trhy (30. 5. 2022)
Hospodářské noviny | 07:00:02
Jsou to dvě nejzásadnější témata, která bude muset Česko řešit při svém evropském předsednictví – energetika a klima. A právě jedno z nich bude mít na starosti bývalý ministr životního prostředí Jan Dusík, jenž se v červenci stane náměstkem...\n


Vymysleli oděvní látku, která se dá recyklovat. Ostravský Nilmore chce být největší evropskou firmou udržitelné módy
Hospodářské noviny | 07:00:02
Mikuláš Hurta se ve svých 21 letech stal výrobním ředitelem v lakovně letadel, kam si přilétaly pro nový nátěr také airbusy či boeingy. Do irské společnosti International Aerospace Coatings, která má lakovnu v Mošnově, nedaleko Ostravy, nastoupil...


Respekt a Radiožurnál: Průlom v případu Vrbětice, policie podezřívá manželský pár ze špionáže
Respekt | 05:59:43
Zaměstnanec společnosti Imex byl v mailovém kontaktu s generálem GRU, který operaci řídil


Počasí v závěru května: Dnes jen 19 stupňů, v úterý se oteplí
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Květen pomalu končí, zbývají z něj poslední dva dny. Podle předpovědi počasí budou chladnější, teploty se budou pohybovat kolem dvaceti stupňů. Ojediněle může dojít i na bouřky.


Počasí v závěru května: Dnes jen 19 stupňů, v úterý se oteplí
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Květen pomalu končí, zbývají z něj poslední dva dny. Podle předpovědi počasí budou chladnější, teploty se budou pohybovat kolem dvaceti stupňů. Ojediněle může dojít i na bouřky.


Vítkův Cestopiss: Ve Venezuele jsem se vykupoval bitcoinem
Reflex | 06:30:00
Ačkoli procestoval desítky zemí, nevydává knížky a nepořádá cestovatelské přednášky. NIcméně jeho svérázný (pro někoho kontroverzní) Vítkův Cestopiss má na YouTube přes 50 tisíc odběratelů. 


Ministryně Hubáčková: Green deal je teď ještě důležitější, šetřit energie musí začít každý u sebe
Reflex | 06:00:00
V souvislosti s energetickou krizí a snižováním závislosti na ruském plynu je třeba přehodnotit energetickou koncepci, nikoli cíle, které se Česká republika zavázala plnit. Navzdory nepředvídatelné situaci se kabinet Petra Fialy nechystá odložit ani dlouhodobý plán skoncovat do roku 2033 s těžbou uhlí. „Byla doba, kdy jsem dokonce slyšela, že Green Deal je mrtev. Ze strany vlády to ale nikdy nebyla pravda, nikdy jsme tímto směrem neuvažovali,“ vylučuje ministryně životního prostředí Anna Hubáčková zásadní změny v energetické transformaci, kterou koalice proklamovala v lednovém programovém prohlášení. Předmětem diskuze podle ní není ani prodloužení provozu, nebo dokonce otevírání nových dolů.  


Dominik Stroukal: Peer-to-peer služby se mění na peer-to-velryby
E15-ekonomika | 06:00:00
Od člověka k člověku, tedy peer-to-peer nebo zkráceně P2P. Zkratka, která se zejména v posledních deseti letech stala modlou startupové scény. Proč mít centrálu a nevozit lidi sdílenou dopravou? Člověk nabídne člověku jízdu. Anebo vynechejme banky a půjčujme si mezi sebou, stačí k tomu chytrá aplikace. Pojďme stahovat soubory mezi lidmi, prodávejme faktury a investujme do nich, skládejme se na crowdfundingu, investujme do začínajících projektů, a dokonce zkusme vybudovat celý nový P2P finanční kryptosvět. To, co začalo jako vztah mezi sobě rovnými lidmi, se ale postupně mění vstupem obřích hráčů.


Pohled Zlaté koruny: Jak se Češi zadlužují, na co si berou půjčky a jak se při nich nespálit
E15-ekonomika | 00:15:00
Touha něco vlastnit nebo něco zažít, je „základním kamenem“ úvěrových reklam, které cílí na naše emoce a potřeby. V posledních letech byl boom hypotéčního byznysu, ale ani spotřebitelské úvěry nezůstaly v pozadí. Jak je tomu dnes? Jak na současné půjčky? Podle čeho je vybírat? Na co si dát zvlášť pozor?


Dominik Stroukal: Peer-to-peer služby se mění na peer-to-velryby
E15-politika | 06:00:00
Od člověka k člověku, tedy peer-to-peer nebo zkráceně P2P. Zkratka, která se zejména v posledních deseti letech stala modlou startupové scény. Proč mít centrálu a nevozit lidi sdílenou dopravou? Člověk nabídne člověku jízdu. Anebo vynechejme banky a půjčujme si mezi sebou, stačí k tomu chytrá aplikace. Pojďme stahovat soubory mezi lidmi, prodávejme faktury a investujme do nich, skládejme se na crowdfundingu, investujme do začínajících projektů, a dokonce zkusme vybudovat celý nový P2P finanční kryptosvět. To, co začalo jako vztah mezi sobě rovnými lidmi, se ale postupně mění vstupem obřích hráčů.


Pohled Zlaté koruny: Jak se Češi zadlužují, na co si berou půjčky a jak se při nich nespálit
E15-politika | 00:15:00
Touha něco vlastnit nebo něco zažít, je „základním kamenem“ úvěrových reklam, které cílí na naše emoce a potřeby. V posledních letech byl boom hypotéčního byznysu, ale ani spotřebitelské úvěry nezůstaly v pozadí. Jak je tomu dnes? Jak na současné půjčky? Podle čeho je vybírat? Na co si dát zvlášť pozor?


Certifikát pro elektronický podpis i bez cesty na pobočku. Jak funguje služba Certifikát Online od PostSignum?
lupa.cz | 06:30:01
Certifikační autorita PostSignum už umožňuje vydání kvalifikovaného certifikátu čistě na dálku. Vyžaduje to ale novou eOP s aktivovanými identifikačními funkcemi. Jiné prostředky s úrovní záruky „vysoká“ k tomu použít nelze.


Projděte se sportovním studiem Novy. Hotové bylo za čtyři měsíce
lupa.cz | 06:00:00
Ve vedlejším objektu Novy na pražském Barrandově vzniklo nablýskané zázemí pro sportovní přenosy. Podařilo se to navzdory komplikacím, které přinesla pandemie covidu-19.


Biden uctil v Texasu oběti školního masakru. Dělejte něco, skandoval na něj dav
idnes.cz | 07:49:00
Americký prezident Joe Biden spolu s manželkou Jill v neděli položili květiny u základní školy v texaském městě Uvalde, kde v úterý 18letý útočník zabil 19 dětí a dvě učitelky. Biden se zúčastnil i mše za oběti střelby a setkal se s rodinami obětí. Americké ministerstvo spravedlnosti oznámilo, že na žádost správy Uvalde prověří reakci policie na útok.


Začátek června přinese letní teploty i bouřky. V pátek se čeká až 30 stupňů
idnes.cz | 07:43:00
Během pondělí se teploty budou pohybovat mezi 15 a 19 stupni. Od úterý předpověď slibuje oteplení, odpoledne v celé ČR s výjimkou vyšších horských poloh vyšplhají teploty nad 20 °C. V druhé polovině týdne bude panovat letní počasí s občasnými bouřkami a přeháňkami. Víkend může být i více deštivý. Vyplývá to z dat Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Policie pátrá po dvanáctileté Juliji z Dejvic. Zřejmě je s kamarády
idnes.cz | 07:29:00
Pražská policie už od sobotního večera hledá dvanáctiletou dívku s ukrajinskou státní příslušností. Julija Blaživská se ztratila v Dejvicích a s rodinou a spolužáky přestala komunikovat na sociálních sítích. Podle zjištění policie se pohybuje v kruhu svých kamarádů a podle všeho není ohrožena na životě, nicméně nejbližší o ní mají strach.


Donbas chce Moskva za každou cenu. Lavrov přiznal, že se boje protáhnou
idnes.cz | 06:39:00
Dobytí ukrajinského Donbasu je pro Moskvu bezpodmínečnou prioritou, řekl v neděli ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. O zbytku ukrajinského území si podle něho musí rozhodnout sami obyvatelé. Šéf ruské diplomacie také přiznal, že boje trvají déle, než Moskva původně předpokládala. Důvodem je podle Lavrova snaha ruské armády ochránit civilisty. Kyjev hlásí tvrdé boje u Severodoněcku.


Další pokus dohodnout embargo na ruskou ropu zkrachoval, Evropa míří k reputačnímu fiasku
iHned.cz | 07:40:00
Ani po měsíci se členské státy EU nedohodly na parametrech ohlášeného odchodu od ruské ropy. Embargu dosud stál v cestě nesouhlas Viktora Orbána, úředníci Evropské komise proto o víkendu přišli s novým návrhem. Ten ale v jednotlivostech rozdělil...


Blažek chce odškodnit klienty H-Systemu. Pomoci má prodej areálu Rabyně, který patřil zakladateli společnosti
iHned.cz | 07:19:00
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) chce odškodnit poškozené klienty vytunelované společnosti H-System. Pomoci by tomu mohl prodej rekreačního areálu Rabyně u slapské přehrady, který dříve patřil zakladateli H-Systemu Petru Smetkovi. Píšou o...


Milostné vztahy už ve vedení fotbalu nesmí rozhodovat, říká miliardář Kratina
iHned.cz | 07:00:00
Na místopředsedu výkonného výboru Fotbalové asociace ČR kandiduje zakladatel společnosti a fondu Accolade Milan Kratina. Navrhuje ho iniciativa F-evoluce, která vznikla po korupčních skandálech v tuzemském fotbalu. Dá se opravdu český fotbal změnit?...


Začátek června přinese letní teploty i bouřky. V pátek se čeká až 30 stupňů
lidovky.cz | 07:43:00
Během pondělí se teploty budou pohybovat mezi 15 a 19 stupni. Od úterý předpověď slibuje oteplení, odpoledne v celé ČR s výjimkou vyšších horských poloh vyšplhají teploty nad 20 °C. V druhé polovině týdne bude panovat letní počasí s občasnými bouřkami a přeháňkami. Víkend může být i více deštivý. Vyplývá to z dat Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


V Nepálu našli v troskách havarovaného letadla 14 těl, hledají ještě osm lidí
lidovky.cz | 07:35:00
V Nepálu našli v pondělí ráno trosky havarovaného soukromého letadla, které o den dříve zmizelo z radarů v horách. Záchranáři našli zatím 14 těl v troskách letadla, které v neděli havarovalo v Nepálu. Na palubě stroje bylo 22 lidí včetně dvou Němců. Pátrání komplikovalo špatné počasí.


V troskách havarovaného letadla v Nepálu našli záchranáři zatím 14 těl
aktuálně.cz | 07:40:21
Letiště v Jomsomu, kam havarovaný stroj mířil, je často označováno za jedno z nejnebezpečnějších na světě - leží ve výšce 2682 metrů nad mořem.


Další pokus domluvit embargo na ruskou ropu zkrachoval, šance na brzkou shodu je malá
aktuálně.cz | 07:22:08
Debata bude pokračovat v pondělí dopoledne schůzkou unijních velvyslanců, kteří se pokusí těsně před začátkem summitu EU najít shodu.


Blažek chce odškodnit klienty H-Systemu, pomoci může prodej rekreačního areálu
aktuálně.cz | 06:30:03
Klíčové rozhodnutí o finanční satisfakci podvedených klientů H-Systemu bude na vládě.


Lepší úročení spořicích účtů je často jen trik. Systém plný háčků má hlavně nalákat
aktuálně.cz | 06:04:24
Banky na "lepší" úrokové sazby spořicích účtů lákají nové klienty, kterým pak vzápětí nabídnou jiný, pro banku výhodnější produkt.


Faltýnkův známý bude majitelem stovek bytů. Pozemky Brna směnili politici ANO
aktuálně.cz | 06:03:13
Miliardář Hubáček získal lukrativní developerský projekt. Pozemky získal díky politikům, které do ANO přivedl jeho přítel Jaroslav Faltýnek.


Ceny rostou, ale ne všem stejně. Deset ojetin, které dnes pořídíte nejvýhodněji
aktuálně.cz | 06:01:00
Auto, které si nevytvoří okruh fanoušků, má po letech menší zůstatkovou hodnotu. To ale neznamená, že je špatné. Jen není dost atraktivní.


Tvrdé boje o Severodoněck pokračují. Rusové u Charkova použili obří plamenomet
Denik.cz | 07:29:00
Ruská válka na Ukrajině pokračuje už 96 dní. U Severodoněcku neustávají tvrdé boje, Rusové se soustředí na předměstí města a také na město Lyman. Cílem ruské armády v regionu je obklíčit obránce, tvrdí ukrajinský generální štáb. Moskva na Ukrajině údajně nasadila nejnovější raketový systém - zbraň popisovanou jako obří plamenomet, píše BBC.


V Nepálu našli trosky letadla s 22 cestujícími. Patrně nikdo nepřežil
Denik.cz | 06:36:00
Nepálští záchranáři v pondělí ráno našli trosky havarovaného soukromého letadla, jež v neděli zmizelo z radarů v horách asi 200 kilometrů severozápadně od hlavního města Káthmándú. Na palubě bylo podle letecké společnosti 22 lidí včetně dvou Němců. O nálezu informoval mluvčí nepálské armády, neuvedl však žádné informace o případných přeživších ani další detaily. Pátrání po stroji komplikovalo špatné počasí.


Slovní útok i výhrůžky. Žena si stěžuje na rodinu, kterou ubytovala Jihlava
Denik.cz | 06:06:00
Na problémové chování rodiny, která dostala byt v centru Jihlavy v rámci projektu Housing First, si stěžuje sousedka. Město připouští, že výtek řeší víc. Na stole leží návrh na neschválení prodloužení nájemní smlouvy.


ČTÚ chce opět regulovat ceny mobilních služeb, noví operátoři vzešlí z 5G aukce podle něj možná vůbec nebudou
lupa.cz | 09:07:53
Český telekomunikační úřad (ČTÚ) zveřejnil novou analýzu mobilního trhu, ve které navrhuje jeho přísnou regulaci. Chce tedy mít možnost trojici síťových operátorů přímo regulovat ceny velkoobchodních služeb. Na připomínky dal úřad zainteresovaným stranám jeden měsíc.


Vedení ČEZ dostane plné odměny. Beneš si přijde na téměř 35 milionů korun
idnes.cz | 09:48:00
Všichni členové představenstva energetické společnosti ČEZ loni splnili své úkoly na více než 100 procent, mají tak nárok na plné odměny. Generální ředitel Daniel Beneš tak dostane na odměnách celkem téměř 34,9 milionu korun. Další bonus dostane z dceřiných firem.


Zástupci VZP promluví o dopadech války na Ukrajině i o milostivém létu
idnes.cz | 09:48:00
V pondělí jedná správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny. Tématy jednání mají být výsledky milostivého léta, které lidem umožnilo zbavit se od října do ledna svých dluhů u veřejných institucí, plánované opakování celé akce nebo dopady války na Ukrajině a růst centrové péče v ČR. Na 12:30 je plánovaný následný briefing, který iDNES.cz přinese živě.


Posun v případu H-System. Blažek chce odškodnit bývalé klienty společnosti
idnes.cz | 09:38:00
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) chce odškodnit poškozené klienty vytunelované společnosti H-System. Pomoci by tomu mohl prodej rekreačního areálu Rabyně u slapské přehrady, který dříve patřil zakladateli H-Systemu Petru Smetkovi.


Nejsou lidi, vezmeme roboty. Poptávka po chytrých strojích je na rekordu
idnes.cz | 09:29:00
Nedostatek zaměstnanců vede podniky ve Spojených státech k většímu zájmu o roboty. Objednávky průmyslových robotů se v USA během prvního čtvrtletí meziročně zvýšily o rekordních 40 procent.


Parašutistka na Opavsku spadla z patnácti metrů, letěl pro ni vrtulník
idnes.cz | 08:53:00
Záchranáři v neděli zasahovali na sportovním letišti na Opavsku. Při klouzání na padáku tam z patnácti metrů spadla pětadvacetiletá žena, při nehodě utrpěla vážná zranění.


V Brazílii je po záplavách 79 obětí. Úřady nasadily do akce přes tisíc mužů
idnes.cz | 08:33:00
Počet zemřelých po silných deštích a následných záplavách a sesuvech půdy na severovýchodě Brazílie stoupl již na 79, dalších 56 osob se nadále pohřešuje. Déšť v posledních hodinách mírně ustal a na 1 200 mužů nyní pátrá po pohřešovaných a snaží se zachránit ty, jimž voda odřízla únikovou cestu. Do oblasti Rectife se v pondělí chystá přijet prezident Jair Bolsonaro.


Těžaře čekají změny ve vedení, Sokolovskou uhelnou opouští Jaroslav Rokos
idnes.cz | 08:33:00
Vedení společností Sokolovská uhelná a SUAS Group čekají změny. Z obou odchází Jaroslav Rokos. Prodává svůj akciový podíl v obou firmách. Zároveň končí ve všech funkcích v jejich statutárních orgánech.


Díky rekonstrukci hlasu září Kilmer po 36 letech v roli Icemana v Top Gunu
revue.idnes.cz | 09:00:00
Zásadní životní rolí pro Vala Kilmera (62) je poručík Tom „Iceman“ Kazansky z filmu Top Gun z roku 1986. Herec však přišel před lety následkem rakoviny o hlas a zdálo se, že v pokračování s názvem Top Gun: Maverick nebude mít šanci si svou roli zopakovat. Zachránil ho však technologický pokrok.


Levnější elektromobily? Nevypadá to, klíčová komodita zdražila o 500 %!
Auto.cz | 08:50:00
Obrovská poptávka po lithiu žene jeho ceny do extrému. Šance, že by elektromobily v blízké době zlevnily, jsou prakticky nulové. Spíš bude hrozit další zdražování.


S ostrými Hyundaii N v Mostě. A nejen s nimi!
Auto.cz | 08:00:00
Už jsme psali o tom, že se Hyundai stal novým partnerem mosteckého okruhu. Do světa to vytroubil stylově, do Mostu přivezl všechna svoje enka a nechal nás řádit. A ještě jedno překvapení nás čekalo.


Výhled na 22. týden 30.05.2022 - 03.06.2022
Kurzy.cz | 09:54:20
V minulém týdnu jsme mohli sledovat konečně po necelých dvou měsících zelenou barvu. Po sedmi týdnech poklesu v řadě přišel odraz S&P od medvědího trhu a nádech v podobě šesti procent.


Pozitivní závěr týdne v USA i v Evropě
Kurzy.cz | 09:40:00
Americké akciové indexy v pátek zaznamenaly výraznější růst v reakci na náznaky vrcholící inflace, což zvýšilo optimismus na trhu, který předpokládá, že FED by měl být schopen zpřísnit měnovou politiku, aniž by se ekonomika dostala do recese.


Stát New York je blízko zákazu těžby bitcoinů
Kurzy.cz | 09:39:51
Ilustrační obrázek | zdroj CoinBank Stát New York se v rámci zákona o vedoucí úloze v oblasti klimatu a ochraně obyvatelstva zavázal do roku 2050 snížit emise skleníkových plynů o 85 % oproti nynějším rokům.


Stává se New York novým hlavním městem kryptoměn?
Kurzy.cz | 09:36:53
Ilustrační obrázek | zdroj 123rf.com Je to přesně rok, kdy Čína zahájila své tažení za vymýcením všech aktivit souvisejících s kryptografickým trhem, na který neměla žádný, nebo jen pramalý vliv.


Forex strategie, které vypadají dobře, ale mohou se vymstít
Kurzy.cz | 09:32:50
V dnešních dobách existuje doslova nespočet obchodních strategií, které, co se teorie týče, vypadají sice velice dobře, ale v praxi pak mnohdy selhávají.


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 30.05.2022
Kurzy.cz | 09:23:33
Klíčové události
• Eurozóna: Růst peněžní nabídky M3 v dubnu zpomalil na 6,0 % r/r.
• USA: Jádrový deflátor výdajů na osobní spotřebu PCE v dubnu vzrostl o 0,3 % m/m a o 4,9 % r/r. Bilance zahraničního obchodu se zbožím skončila v dubnu schodkem ve vý...


Inflace, úrokové sazby, investiční tipy. Příhlaste se na setkání s analytikem a makléřem ve čtvrtek 2.6. v Českých Budějovicích
Kurzy.cz | 09:21:00
Chcete se dozvědět víc o aktuálním dění na finančních trzích a na pražské burze? Poslechnout si porovnání situace na trzích v USA a v Evropě? Nebo se nechat inspirovat tipy makléře Patra Finance? Přihlaste se na seminář, který společnost Patria Finance...


Výsledky účtu kultury - 2020
Kurzy.cz | 09:09:00
Výsledky účtu kultury zachycují výdaje na kulturu jak z hlediska zdrojů, tak i oblastí (sfér) kultury a poskytovatelů kulturních služeb. Kombinací zmíněných rozměrů lze získat maticově uspořádané tabulky, které jsou spolu s odhadem makroekonomických uk...


Co když dojde plyn… Česko patří k nejzranitelnějším - Rozbřesk
Kurzy.cz | 09:09:00
Všechny naše výhledy na rok 2022/23 leží na jednom jednoduchém, avšak zásadním předpokladu - do Evropy v nejbližších kvartálech dál poteče plyn z Ruska a další zima nebude narušená nedostatkem energií.


Jakého věku se pravděpodobně dožijeme
Kurzy.cz | 09:08:58
Muž, který se v Jihomoravském kraji narodil v roce 2021, by se mohl dožít 75,3 roku, žena narozená v kraji v uvedeném roce pak 81,6 roku. Až do roku 2019 se u narozených očekávaná střední délka života postupně zvyšovala. Nárůst úmrtnosti...


Úmrtnostní tabulky za ČR, regiony soudržnosti a kraje - 2020–2021
Kurzy.cz | 09:08:57
Podrobné úmrtnostní tabulky podle pohlaví. V roce 2021 naděje dožití při narození obyvatel ČR dosahovala u mužů 74,1 roku a u žen 80,5 roku. Byla přibližně o jeden rok kratší než o rok dříve. Při srovnání naděje dožití při narození mezi kraji se na prv...


Akcie PMČR naposledy obchodují s nárokem na hrubou dividendu 1310 Kč/akcii (7,4% hrubý div. výnos)
Kurzy.cz | 09:08:53
Dnes (30. 5.) se akcie PMČR naposledy obchodují s nárokem na hrubou dividendu 1310 Kč/akcii (7,4% hrubý div. výnos). Zmíněnou dividendu akcionáři schválili na distanční valné hromadě, která skončila 23.5. 2022.


Návštěvnost kultury klesla v prvním covidovém roce o 55 %
Kurzy.cz | 09:03:59
V porovnání s rokem 2019 se v roce 2020 propadla návštěvnost kultury o téměř 55 %. Týkalo se to zejména historických památek, knihoven, kin, výstavních a koncertních sálů, festivalů a divadel. I přesto zaznamenala kulturní zařízení v Česku téměř 45 mil...


Philip Morris ČR: Poslední den obchodování s právem na dividendu 1 310 CZK - Komentář k firmě
Kurzy.cz | 09:01:35
Dnes, pondělí 30. května, je poslední
den obchodování s akciemi společnosti Philip Morris ČR s právem na dividendu
ze zisku minulého roku. Akcionáři schválili na valné hromadě (hlasování per rollam) návrh managementu vyplatit dividendu
ve výši 1 310 CZ...


Akciové indexy v Evropě po silném růstu v USA vzrostly
Kurzy.cz | 08:58:10
Britský index FTSE 100 vzrostl v důsledku obchodování o 0,27 % na 7 585,46 bodů, francouzský CAC 40 o 1,64 % na 6 515,75 bodů, německý DAX o 1,62 % na 14 462,19 bodů. V týdenním výsledku se index FTSE 100 zvýšil o 2,7 %, CAC 40 o 3,7 %, DAX o 3,4 %.


ČEZ: Pozvánka na valnou hromadu. Divi navrhována na 44 Kč
Kurzy.cz | 08:56:10
Společnost ČEZ zveřejnila pozvánku na valnou hromadu, která se bude konat 28. června. Rozhodný den pro účast na valné hromadě je 21. června. Návrh dividendy ze zisku minulého roku je podle očekávání v souladu s předchozími prohlášeními managementu na&hell


Wall Sreet 27.5. - trhy před prodlouženým víkendem rostly
Kurzy.cz | 08:53:58
Zámořské trhy se ve svém růstu nezastavily ani před prodlouženým víkendem (dnes slaví v USA Memorial Day) a i při páteční seanci se hlavní indexy výrazně zelenaly, aby za poslední 3 dny umazaly podstatnou část ztrát, které nasbíraly od začátku května.


Co by mělo zajímat eurové obchodníky?
Kurzy.cz | 08:36:37
Minulý týden jsme probrali téma až (ne)příliš slabého eura. Nakousli jsme i současnou situaci v ECB, kterou dnes rozšíříme. Vedle toho se zaměříme na data, u nichž existuje největší pravděpodobnost potenciální změny tržního výhledu sazeb, a tedy i možn...


Co když dojde plyn…
Kurzy.cz | 08:36:37
Česko patří k nejzranitelnějším.


Koruna sevřená nejistotou
Kurzy.cz | 08:35:31
Česká koruna zůstává sevřená nejistotou spojenou s obměnou bankovní rady.


Zlotý významně zpevnil
Kurzy.cz | 08:34:52
Zlotý na konci minulého týdne významně zpevnil, což může odrážet naději na zlepšování vztahů s EU.


Německá inflace vyšší než 8 %?
Kurzy.cz | 08:32:15
Pokud by německá inflace (meziročně) zrychlila, tak spekulace na červencové zasedání ECB dále vzrostou (+50bps) a eurodolar to může posunout výše.


Wall Street přerušila šňůru propadů
Kurzy.cz | 08:31:33
Minulý týden jsme zaznamenali na zámořských trzích největší zisk od poloviny března.


Nová data podpoří jestřábí postoj Fedu i ECB (Týdenní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 07:57:08
Zpřesněný odhad tuzemského HDP za první čtvrtletí podle
nás potvrdí růst ekonomiky o 0,7 % q/q a 3,6 % y/y, nově však nabídne i jeho
strukturu. V eurozóně budou tento týden zveřejněna poslední důležitá makrodata
před nadcházejícím zasedání ECB 9. červn...


Výnosy dluhopisů v posledních měsících prudce vzrostly
Kurzy.cz | 06:44:47
Po letech poklesu a stagnace míří úrokové sazby vládních dluhopisů ve všech zemích EU vzhůru. Úrokové sazby desetiletých vládních dluhopisů, které slouží jako jedno z Maastrichtských kritérií, měly v poslední dekádě spíše klesající tendenci, nebo stagn...


Česká republika předala vybavení za 10 miliónů, podporuje tak snížení mateřské a novorozenecké úmrtnosti v Kambodži
Kurzy.cz | 06:08:00
Dne 17. 5. 2022 proběhla předávka vybavení v rámci komplexního projektu Péče o matky a novorozence v nově vybudovaném


V týdnu nás čeká oblačná obloha, ale postupně se oteplí. V pátek může být i 30 stupňů
aktuálně.cz | 08:59:05
V týdnu bude polojasno až oblačno, s ojedinělými přeháňkami. O víkendu bude oblačno až zataženo s deštěm nebo přeháňkami.


Historické stroje, gripeny i akrobacie. Pardubické nebe brázdily desítky letounů
Denik.cz | 09:39:00
/FOTOGALERIE/ Pardubické letiště hostilo jubilejní 30. ročník Aviatické pouti. Návštěvníky o víkendu neodradilo ani proměnlivé počasí. Na nebi i zemi mohli lidé sledovat přes 60 letounů. Podívejte se ve fotogalerii.


V Česku bude v týdnu oblačno. V pátek teploty vyšplhají na tropických 30 stupňů
Denik.cz | 09:24:00
Obloha nad Českem bude v tomto týdnu oblačná, místy se vyskytnou přeháňky nebo bouřky. Teploty budou postupně růst, v pátek by mělo být až tropických 30 stupňů Celsia. O víkendu se ochladí a bude pršet. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


VIDEO: Muž z Ostravska se lidem nabourával do účtů, takto ho zadržela policie
Denik.cz | 09:15:00
/VIDEO/ Ze zvlášť závažného zločinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a přečinu neoprávněného přístupu k počítačovému systému moravskoslezští kriminalisté obvinili osmadvacetiletého muže. Díky znalostem a důkladné a intenzivní práci policistů oddělení kybernetické kriminality krajského ředitelství byl muž zadržen v době, kdy se na svou rozsáhlou trestnou činnost z velké části teprve připravoval.


ON-LINE: Putin je ve formě, příčetní lidé nepochybují o jeho zdraví, řekl Lavrov
Denik.cz | 08:38:00
Ruská invaze na Ukrajinu pokračuje už čtvrtým měsícem. Vedoucí představitelé Evropské unie se dnes sejdou, aby navrhli další podporu Ukrajině a pomohli jí odrazit ruský útok. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zváží možnost telefonických rozhovorů s Vladimirem Putinem, pokud na to ruský vůdce přistoupí. Šéf ruské obrany vyvrátil spekulace o Putinově špatném zdravotním stavu.


Parašutistka na Opavsku spadla z výšky patnácti metrů. Je v nemocnici
Denik.cz | 08:06:00
Pětadvacetiletá žena spadla z výšky okolo patnácti metrů při klouzání padákem na sportovním letišti v Dolním Benešově na Opavsku.


Splouvání Vltavy bude letos dražší. Vodáků i tak bude dost, kempy jsou vyprodané
Denik.cz | 07:27:00
Správci tábořiště Soumarský most vyhlížejí léto. Lidí prý bude dost, vracejí se ti, kdo na Šumavě nebyli třeba i dvacet let.


Češi se investic bojí zbytečně, finanční gramotnost by ale měli ještě vypilovat, vyplývá z průzkumu
Euro | 08:18:37
Společnost Portu vydává po půl roce svůj aktualizovaný index investiční gramotnosti. Češi si v něm mírně polepšili. Tahounem růstu se stala mladá generace, kterou inflace přinutila začít intenzivněji řešit osobní finance. Statistika dále prokázala, že sebevědomí často neodpovídá reálným dovednostem a že nejschopnějšími investory jsou vysokoškolsky vzdělaní muži po čtyřicítce.


Doručení balíku do 30 sekund. Společnost Piperdream Labs buduje podzemní logistickou službu
Euro | 08:05:41
Společnost Piperdream Labs hodlá doručovat balíky rychleji než kdokoli před ní. S dopravními zácpami si starosti dělat nemusí, k přepravě zboží jí totiž poslouží speciální modul. Ten se bude pohybovat pomocí podzemního potrubí. V hyperlogistice vidí firma budoucnost, a to kvůli pohodlí, rychlosti i šetrnosti k životnímu prostředí.  


Kdo neskáče, není Čech aneb Bláhová projekce národní hrdosti
Hospodářské noviny | 10:14:00
Hokejové mistrovství světa je krásná tradice. Květen co květen Češi zasednou ke svým televizím, vyrazí do hospod a ozdobí své vozy vlaječkami. Dokonce i ti, kteří o sport po celý rok nezavadí, už minimálně od čtvrtfinále vědí, že „naši“...


Druhá platební revoluce: Kdo bude chtít poslat peníze, postačí mu znát telefonní číslo příjemce
Hospodářské noviny | 10:04:00
Každý už asi zažil situaci, kdy při platbě vyplnil špatné číslo účtu nebo kód banky, a všiml si toho až při druhé kontrole. Nebo si toho nevšiml vůbec a peníze skončily na účtu někoho jiného. Zmenši riziko na takové chyby má novinka chystaná Českou...


Další pokus dohodnout embargo na ruskou ropu zkrachoval, Evropa míří k reputačnímu fiasku
Hospodářské noviny | 07:40:00
Ani po měsíci se členské státy EU nedohodly na parametrech ohlášeného odchodu od ruské ropy. Embargu dosud stál v cestě nesouhlas Viktora Orbána, úředníci Evropské komise proto o víkendu přišli s novým návrhem. Ten ale v jednotlivostech rozdělil...


Blažek chce odškodnit klienty H-Systemu. Pomoci má prodej areálu Rabyně, který patřil zakladateli společnosti
Hospodářské noviny | 07:19:00
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) chce odškodnit poškozené klienty vytunelované společnosti H-System. Pomoci by tomu mohl prodej rekreačního areálu Rabyně u slapské přehrady, který dříve patřil zakladateli H-Systemu Petru Smetkovi. Píšou o...


Milostné vztahy už ve vedení fotbalu nesmí rozhodovat, říká miliardář Kratina
Hospodářské noviny | 07:00:00
Na místopředsedu výkonného výboru Fotbalové asociace ČR kandiduje zakladatel společnosti a fondu Accolade Milan Kratina. Navrhuje ho iniciativa F-evoluce, která vznikla po korupčních skandálech v tuzemském fotbalu. Dá se opravdu český fotbal změnit?...


168 hodin: Dezinformátorům chodí od lidí na účty i stovky tisíc korun měsíčně. Přístup bank je různý
ČT24 | 10:02:52
Někteří lidé, kteří na internetu šíří dezinformace, vydělávají skrze svá videa a sociální sítě, kde prosí u lidí o peníze. Na účty jim pak chodí i stovky tisíc korun měsíčně. Stát už řadu z nich označil za hlásnou troubu ruské propagandy. Banky, které vedou účty dezinformátorů, volí různý přístup - některé se odvolávají na to, že nemůžou cenzurovat názory, jiné už ale připouští, že otevření takového účtu by bylo proti jejich etickému kodexu. Dezinformátoři tak zakládají spolky, přes které peníze inkasují. 


Další pokus dohodnout embargo na ruskou ropu zkrachoval, Evropa míří k reputačnímu fiasku
Respekt | 09:48:30
Bulharská výjimka pro tankery narazila na další námitky Maďarska, Polsko chtělo zákaz přeprodeje


V Praze se minulý týden sešli ředitelé vojenských zpravodajských služeb členských zemí NATO
Eurozpravy-domácí | 10:22:00
V Praze se minulý týden sešli ředitelé vojenských zpravodajských služeb členských zemí NATO. Jednání se zúčastnily i partnerské státy, prostřednictvím videa promluvil také jejich ukrajinský protějšek. ČTK to dnes řekl mluvčí Vojenského zpravodajství Jan Pejšek. Z bezpečnostních důvodů o akci Vojenské zpravodajství informovalo až po jejím skončení.


Od počátku války dostalo v Česku speciální víza 358.474 Ukrajinců
Eurozpravy-domácí | 10:04:00
Česko vydalo v neděli lidem prchajícím před ruskou invazí na Ukrajinu 426 víz dočasné ochrany. Je to zhruba o stovku méně než minulý týden. Od počátku války na konci února dostalo v Česku speciální víza 358.474 Ukrajinců. Údaje dnes zveřejnilo ministerstvo vnitra na twitteru. Z registrovaných uprchlíků zůstává v České republice podle vyjádření ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) z počátku minulého týdne zhruba 75 až 80 procent,


Předčasné úmrtí kvůli kouření v Česku nejvíce hrozí v Ústeckém kraji, zjistila studie
Eurozpravy-domácí | 09:48:00
Předčasné úmrtí kvůli kouření v ČR nejvíce hrozí v Ústeckém kraji. Vyplývá to z nové studie vědců z Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ), která se zabývala nejen pravděpodobností úmrtí, ale i efektivním směřováním prevence, a to až na úroveň jednotlivých obcí.


Heger: Evropská unie by měla dát perspektivu členství všem evropským zemím
Eurozpravy-zahraniční | 10:50:00
Evropská unie by měla dát perspektivu členství v tomto bloku všem evropským zemím, které o to projeví zájem, včetně Ukrajiny, řekl dnes slovenský premiér Eduard Heger. Za nevyhnutelné označil snížení závislosti evropských zemí na dodávkách energií z Ruska a v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu z 24. února odmítl kompromisy vůči ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi.


"Ochránce životního prostředí" převlečený za ženu hodil dort na obraz Mony Lisy
Eurozpravy-zahraniční | 10:40:00
V pařížském muzeu Louvre v neděli muž přestrojený za ženu na invalidním vozíku hodil dort na obraz Mony Lisy. Slavné dílo od Leonarda da Vinciho chrání silné neprůstřelné sklo, a tak nebyl poškozen. Útočník tvrdil, že bojuje za ochranu životního prostředí. O kuriózním incidentu dnes informovala stanice BFM TV.


96. den války: Ruská armáda postupuje na okrajích Severodoněcku
Eurozpravy-zahraniční | 08:10:00
Ruské jednotky při ostřelování města Severodoněck na východě Ukrajiny zabily dva civlisty a pět další zranily, informovala dnes agentura Reuters s odvoláním na gubernátora Luhanské oblasti Serhije Hajdaje. Ten také uvedl, že ruská armáda postupuje na jihovýchodním a severovýchodním okraji města, kde probíhají tvrdé boje. Gubernátor si dnes také postěžoval, že Německo a Maďarsko zpomalují dodávky dalších zbraní na Ukrajinu.


V Nepálu našli havarované letadlo s 22 cestujícími
Eurozpravy-zahraniční | 07:54:00
Nepálští záchranáři dnes ráno našli trosky havarovaného soukromého letadla, jež v neděli zmizelo z radarů v horách asi 200 kilometrů severozápadně od hlavního města Káthmándú. Na palubě bylo podle letecké společnosti 22 lidí včetně dvou Němců. O nálezu informoval mluvčí nepálské armády, neuvedl však žádné informace o případných přeživších ani další detaily. Pátrání po stroji komplikovalo špatné počasí.


Na pozadí enormního zdražování si vedení ČEZ rozdělí odměny za 135 milionů
Eurozpravy-ekonomika | 10:59:00
Všech osm členů představenstva energetické společnosti ČEZ má nárok na plnou výši roční odměny za loňský rok. Celkem si tak rozdělí téměř 135 milionů korun. Nejvíc dostane šéf představenstva a generální ředitel Daniel Beneš, který má nárok na téměř 34,9 milionu korun. Vyplývá to ze zprávy o odměňování, kterou společnost zveřejnila na webu. Energetická skupina ČEZ měla v loňském roce čistý zisk 9,9 miliardy Kč, meziročně byl o 81 procenta vyšší.


K zaslání peněz nebude od příštího roku nutné znát číslo účtu příjemce
Eurozpravy-ekonomika | 10:13:00
K zaslání peněz na cizí účet nebude od příštího roku nutné znát číslo účtu příjemce, bude stačit jeho telefonní číslo. ČTK o tom dnes informovala Česká bankovní asociace (ČBA), která s Českou národní bankou (ČNB) spolupracuje na projektu nové služby takzvaných plateb na kontakt, které zjednoduší posílání peněz mezi lidmi. Namísto čísla účtu v internetovém či mobilním bankovnictví bude stačit zadat mobilní číslo příjemce platby.


Covidové uzávěry v Číně se negativně podepsaly i na německém průmyslu
Eurozpravy-ekonomika | 09:30:00
Problémy se zásobováním v německém zpracovatelském sektoru se v květnu prohloubily, a to v důsledku koronavirových uzávěr v Číně. Vyplývá to z výsledků průzkumu mnichovského ekonomického institutu Ifo. Na potíže při nákupu surovin a polotovarů si stěžovalo 77,2 procenta dotazovaných průmyslových podniků, zatímco v dubnu to bylo 75 procent.


Celková ekonomická nálada podnikatelů a spotřebitelů na Slovensku se v květnu zlepšila
Eurozpravy-ekonomika | 09:08:00
Celková ekonomická nálada podnikatelů a spotřebitelů na Slovensku se v květnu opět zlepšila a její index dosáhl vyšší úrovně než v období před vypuknutím epidemie nemoci covid-19.


Poptávka po průmyslových robotech v USA vzrostla o rekordních 40 procent
Eurozpravy-ekonomika | 08:55:00
Průmyslové podniky ve Spojených státech se snaží řešit nedostatek pracovních sil a rostoucí objem zakázek zvyšováním automatizace. Objednávky průmyslových robotů v USA tak v prvním čtvrtletí meziročně vzrostly o rekordních 40 procent. S odvoláním na údaje svazu pro rozvoj automatizace A3 to napsal ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ).


Komerční banka a Moneta Money Bank budou sdílet bankomaty
Eurozpravy-ekonomika | 08:38:00
Komerční banka (KB) a Moneta Money Bank budou sdílet bankomaty. Banky si od tohoto kroku slibují zvýšení dostupnosti hotovostních služeb, ale i snížení nákladů na údržbu a spotřebu elektřiny. Banky to dnes oznámily v tiskové zprávě. Klienti KB tak budou moci od června zdarma vybírat hotovost v bankomatech Monety. Klienti Monety mají už nyní u běžného účtu výběr ze všech bankomatů po celém světě zdarma.


České maso od farmáře dostupné 24/7. Na farmě Borek u Plzně mají automat nejen na hovězí bio steaky
Reflex | 10:00:00
Biopotraviny jsou v Česku čím dál častěji diskutovaným tématem. Jedním z mnoha producentů hospodařících v režimu ekologického zemědělství je také rodinná Farma Borek nacházející se nedaleko Plzně. Čemu se věnuje, jaký dobytek se zde chová a co majitele Jindřicha Terče přivedlo právě k ekologickému zemědělství, se dozvíte v naší reportáži.


4 nástroje, díky kterým budete v práci efektivní
Reflex | 10:00:00


Červenka vyhrál produktivitu MS, čeští hokejisté si polepšili v žebříčku IIHF
Tiscali-zprávy | 08:56:11
Útočník Roman Červenka vyhrál jako čtvrtý český hokejista v historii produktivitu mistrovství světa. Šestatřicetiletý kapitán bronzového týmu šampionátu v Tampere a Helsinkách pomohl k zisku medaile 17 body za pět branek a 12 asistencí z deseti utkání. O tři body předčil Kanaďana Drakea Bathersona, jenž rovněž v 10 duelech zaznamenal tři góly a 11 asistencí. Předčil jej i v čele nahrávačů.


Biden navštívil základní školu v Uvalde, kde útočník zastřelil 21 lidí
Tiscali-zprávy | 08:18:18
Americký prezident Joe Biden spolu s manželkou Jill dnes položili květiny u základní školy v texaském městě Uvalde, kde v úterý 18letý útočník zabil 19 dětí a dvě učitelky.


Ministr spravedlnosti Pavel Blažek chce odškodnit klienty H-Systemu
Tiscali-zprávy | 07:52:16
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek chce odškodnit poškozené klienty vytunelované společnosti H-System.


Norwegian objednávají 50 boeingů. Ještě loni dopravce letadla prodával a hrozil mu zánik
E15-ekonomika | 10:50:00
Nízkonákladová letecká společnost Norwegian Air Shuttle si objednala 50 letadel Boeing 737 MAX. Na dalších 30 má opci. Pro firmu, která byla loni ve finančí tísni donucena prodat velkou část své flotily a zpětně si ji pronajmout, to je známmkou návratu lepších časů.


Představenstvo ČEZ si rozdělí nejvyšší možné odměny, Beneš dostane 35 milionů
E15-ekonomika | 10:30:00
Všichni členové představenstva energetické společnosti ČEZ dostanou za loňský rok plnou výši odměn. Šéf představenstva a generální ředitel Daniel Beneš získá 34,9 milionu korun. Další odměny dostane z dceřiných firem ČEZ. Vyplývá to ze zprávy o odměňování společnosti. Osm členů představenstva ČEZ si na odměnách za loňský rok rozdělí celkem téměř 135 milionů korun


Piráti vstupem do vlády přišli o svůj šarm. Dřou, ale smetanu za ně slízávají jiní
E15-ekonomika | 09:30:00
Loni touto dobou se Piráti připravovali na výhru ve sněmovních volbách a Ivan Bartoš už začal jezdit do Bruselu představovat se jako pravděpodobný příští český premiér. Piráti tehdy kralovali volebním modelům a vypadalo to, že nástup k moci už jim nemůže nic zkomplikovat. O rok později je ale realita podstatně jiná. V posledním velkém předvolebním průzkumu společnosti Kantar pro Českou televizi získali Piráti pouhých pět procent – po mnoha letech v parlamentu se ocitli na hranici volitelnosti. A to právě pár měsíců před klíčovými komunálními volbami, kde Pirátská strana obhajuje funkci pražského primátora, což je post svou prestiží i váhou srovnatelný s vedením ministerstva. Co vlastně udělali Piráti tak strašného, že je voliči bez slitování trestají?


Komerční banka a Moneta budou sdílet bankomaty. Vzniknou i nové
E15-ekonomika | 09:27:00
Komerční banka (KB) a Moneta Money Bank budou sdílet bankomaty. Banky si od tohoto kroku slibují zvýšení dostupnosti hotovostních služeb, ale i snížení nákladů na údržbu a spotřebu elektřiny, oznámili banky. Klienti KB tak budou moci od června zdarma vybírat hotovost v bankomatech Monety. Klienti Monety mají už nyní u běžného účtu výběr ze všech bankomatů po celém světě zdarma.


Srbsko si zajistilo plynovou dohodu s Ruskem, trofej z Eurovize poslouží na nákup dronů
E15-ekonomika | 09:00:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.


Norwegian objednávají 50 boeingů. Ještě loni dopravce letadla prodával a hrozil mu zánik
E15-politika | 10:50:00
Nízkonákladová letecká společnost Norwegian Air Shuttle si objednala 50 letadel Boeing 737 MAX. Na dalších 30 má opci. Pro firmu, která byla loni ve finančí tísni donucena prodat velkou část své flotily a zpětně si ji pronajmout, to je známmkou návratu lepších časů.


Představenstvo ČEZ si rozdělí nejvyšší možné odměny, Beneš dostane 35 milionů
E15-politika | 10:30:00
Všichni členové představenstva energetické společnosti ČEZ dostanou za loňský rok plnou výši odměn. Šéf představenstva a generální ředitel Daniel Beneš získá 34,9 milionu korun. Další odměny dostane z dceřiných firem ČEZ. Vyplývá to ze zprávy o odměňování společnosti. Osm členů představenstva ČEZ si na odměnách za loňský rok rozdělí celkem téměř 135 milionů korun


Piráti vstupem do vlády přišli o svůj šarm. Dřou, ale smetanu za ně slízávají jiní
E15-politika | 09:30:00
Loni touto dobou se Piráti připravovali na výhru ve sněmovních volbách a Ivan Bartoš už začal jezdit do Bruselu představovat se jako pravděpodobný příští český premiér. Piráti tehdy kralovali volebním modelům a vypadalo to, že nástup k moci už jim nemůže nic zkomplikovat. O rok později je ale realita podstatně jiná. V posledním velkém předvolebním průzkumu společnosti Kantar pro Českou televizi získali Piráti pouhých pět procent – po mnoha letech v parlamentu se ocitli na hranici volitelnosti. A to právě pár měsíců před klíčovými komunálními volbami, kde Pirátská strana obhajuje funkci pražského primátora, což je post svou prestiží i váhou srovnatelný s vedením ministerstva. Co vlastně udělali Piráti tak strašného, že je voliči bez slitování trestají?


Komerční banka a Moneta budou sdílet bankomaty. Vzniknou i nové
E15-politika | 09:27:00
Komerční banka (KB) a Moneta Money Bank budou sdílet bankomaty. Banky si od tohoto kroku slibují zvýšení dostupnosti hotovostních služeb, ale i snížení nákladů na údržbu a spotřebu elektřiny, oznámili banky. Klienti KB tak budou moci od června zdarma vybírat hotovost v bankomatech Monety. Klienti Monety mají už nyní u běžného účtu výběr ze všech bankomatů po celém světě zdarma.


Srbsko si zajistilo plynovou dohodu s Ruskem, trofej z Eurovize poslouží na nákup dronů
E15-politika | 09:00:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.


Skylink ukončuje stanice Nova +1, Prima +1 a Joj Cinema +1
lupa.cz | 11:32:27
Satelitní operátor Skylink od 14. června ukončí vysílání programů Nova +1 HD, Prima +1 HD a Joj Cinema +1 HD.


Řidič o sloupek prorazil olejovou vanu, skvrna se táhla půl kilometru
idnes.cz | 11:43:00
Sloupek zvýrazňující v silnici přechod pro chodce srazil v centru Pardubic neznámý řidič. Pod autem ho táhl zhruba 300 metrů. Sloupek prorazil olejovou vanu motoru, takže pokračováním v jízdě řidič zanechal na vozovce olejovou skvrnu dlouhou zhruba půl kilometru. Po výtečníkovi policie pátrá.


Černobyl, korupce a prostitutky? Ukrajinu opustily stereotypy, říká novinářka
idnes.cz | 11:33:00
Neprožívám věci a necítím je stejně jako dříve, říká ukrajinská novinářka a produkční americké stanice ABC News Julija Drozdová. Od 24. února, kdy Rusové vpadli na Ukrajinu, se podle svých slov soustředí na každý den a neplánuje nic dopředu. „Před půl rokem jsem si pořád dělala starosti, už ani nevím s čím. Ale nemá to smysl, nevíme, co se stane zítra,“ popisuje.


Nadávky, kopání, elektrošoky. Aktivisté zveřejnili brutální záběry z jatek
idnes.cz | 11:07:00
Na jatka v Hraběticích na Znojemsku dnes dorazili protestující, aby vyjádřili nesouhlas s hrubým chováním zdejších zaměstnanců ke zvířatům. Brutální zacházení s krávami či prasaty odhalilo časosběrné video, které v neděli zveřejnil spolek Zvířata nejíme. Případem se zabývá veterinární správa.


Číslo účtu už nebude třeba. Postačí znát telefon příjemce platby
idnes.cz | 11:02:00
Od příštího roku bude možné poslat platbu i bez čísla účtu příjemce, postačí jen jeho telefonní číslo. Novinka by měla přinést menší chybovost při zadávání údajů a také větší pohodlí. Na takzvaných platbách na kontakt spolupracuje Česká bankovní asociace s Českou národní bankou.


Šéfové vojenských zpravodajských služeb NATO se tajně sešli v Praze
idnes.cz | 10:46:00
V Praze se minulý týden sešli ředitelé vojenských zpravodajských služeb členských zemí NATO. O schůzce informovalo Vojenské zpravodajství až po jejím skončení, a to z bezpečnostních důvodů. Účastníky jednání přivítala ministryně obrany Jana Černochová (ODS).


Vandal hodil dort na obraz Mony Lisy. Přestrojil se za ženu na vozíku
idnes.cz | 10:40:00
V pařížském muzeu Louvre v neděli muž přestrojený za ženu na invalidním vozíku hodil dort na obraz Mony Lisy. Slavné dílo od Leonarda da Vinciho chrání silné neprůstřelné sklo, a tak nebyl poškozen. Útočník tvrdil, že bojuje za ochranu životního prostředí. O kuriózním incidentu v pondělí informovala stanice BFMTV.


Fiala odletí do Bruselu jednat o dalším postupu Evropské unie vůči Moskvě
idnes.cz | 10:34:00
Premiér Petr Fiala odletí v pondělí odpoledne do Bruselu na jednání Evropské rady. Před odletem poskytne médiím komentář, naplánován je na 13:55. Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se mají na dvoudenním summitu bavit o dalším společném postupu vůči Moskvě nebo také o tom, jak nahradit ruské energie.


Putin nás do války uvrhl jako psy. Ruská armáda je k ničemu, říkají zajatci
idnes.cz | 10:25:00
Nic jsme neuměli a o válce nám řekli na poslední chvíli, vyprávějí ruští vojáci, kteří se dostali do ukrajinského zajetí. Jedním z nich je mladý Anton. Ten už je zpět v Rusku a doufá, že se mu podaří z armády odejít. Nic dobrého si o ní nemyslí ani Rusové zajatí u Charkova. Svědectvím o ruských zvěrstvech věří. „Do armády u nás vezmou každého,“ popisuje Vadim.


Motorkář se střetl s chodkyní na pražské magistrále, žena zemřela
idnes.cz | 10:21:00
Na pražské magistrále srazil v noci na pondělí u hlavního vlakového nádraží motorkář chodkyni. Žena srážku nepřežila. Řidiče motocyklu převezli záchranáři do nemocnice.


Na první zboží mi půjčil táta, líčí programátor úspěšného sexshopu
idnes.cz | 10:18:00
Začal s programováním erotických seznamek. Pak ale otrokovický rodák Vojtěch Sláma vsadil v Brně na online podnikání v oblasti sexshopů a během následujících let založil několik e-shopů zaměřených na erotické pomůcky.


Rusko porušilo dohodu, můžeme nasadit síly na východě, tvrdí náměstek NATO
idnes.cz | 10:17:00
Ruská invaze na Ukrajinu uvolnila Severoatlantické alianci ruce. NATO už totiž v současnosti není vázáno předchozími závazky uzavřenými s Moskvou a může nasadit své síly ve východní Evropě. Alespoň to tvrdí náměstek generálního tajemníka Severoatlantické aliance a někdejší rumunský ministr zahraničí Mircea Geoana.


Sting přiveze letos v říjnu do Prahy své nejoblíbenější písničky
idnes.cz | 10:01:00
Baskytarista, zpěvák a skladatel Sting, vlastním jménem Gordon Matthew Thomas Sumner, vystoupí 28. října v pražské O2 areně v rámci turné My Songs, na němž hraje nejoblíbenější písně dosavadní kariéry.


Kdo neskáče, není Čech aneb Bláhová projekce národní hrdosti
iHned.cz | 10:14:00
Hokejové mistrovství světa je krásná tradice. Květen co květen Češi zasednou ke svým televizím, vyrazí do hospod a ozdobí své vozy vlaječkami. Dokonce i ti, kteří o sport po celý rok nezavadí, už minimálně od čtvrtfinále vědí, že „naši“...


Druhá platební revoluce: Kdo bude chtít poslat peníze, postačí mu znát telefonní číslo příjemce
iHned.cz | 10:04:00
Každý už asi zažil situaci, kdy při platbě vyplnil špatné číslo účtu nebo kód banky, a všiml si toho až při druhé kontrole. Nebo si toho nevšiml vůbec a peníze skončily na účtu někoho jiného. Zmenšit riziko takových chyb má novinka chystaná Českou...


Toyota se v Goodwoodu pochlubí modely GR. Přiveze i vítězný speciál z Dakaru!
Auto.cz | 11:54:00
Každoroční Festival rychlosti Goodwoodu se letos koná 23. až 26. června. Japonská Toyota na velkolepou událost dorazí s kompletní rodinou GR.


Nová světla Audi mají 1,3 milionu zrcadel menších než lidský vlas
Auto.cz | 10:50:00
Výkonnost předních světlometů jde kupředu, limuzína čtyř kruhů využívá přes milion pohyblivých segmentů miniaturní velikosti. Jasný efekt je znát na stovky metrů daleko, okolní řidiči přitom netrpí.


Cizinci tankují v Maďarsku výrazně dráž než domácí
Auto.cz | 09:50:00
Cizinci tankují u čerpacích stanic v Maďarsku výrazně dráž než domácí. Za pohonné hmoty musejí zaplatit tržní cenu, zatímco místní dál využívají pevně stanovenou cenu úřední, která je snížená.


Analýza indikátorů: Denní přehled páru EUR/USD 30. května 2022
Kurzy.cz | 11:54:59
Analýza trendu (obr. 1). Pár EUR/USD se může pohybovat nahoru od úrovně 1,0734 (zavírací cena páteční denní svíčky) k cílové úrovni 1,0797, tj. úrovni retracementu 76,4 % (červená tečkovaná linie).


Kdo si stihl v posledních dvou letech vyřešit bydlení, má teď vyhráno
Kurzy.cz | 11:53:40
Snížení cen nemovitostí v dohledné době očekávat nelze. Důvodem je zdražování stavebního materiálu, energií a nedostatek pracovní síly, která se promítá do růstu mzdových nákladů.


Ranní shrnutí (30.05.2022)
Kurzy.cz | 11:52:42
Rizikový sentiment bylo možné zaznamenat znovu dnes během asijské seance. Nikkei si připsal 2,3 %, S&P/ASX 200 se posunul o 1,3 % výše a Kospi přidal 1,2 %. Indexy z Číny se obchodovaly až o 2 % výše


Futures na evropské a americké indexy se na zač...


Německá inflace, svátek v USA - Ekonomický kalendář
Kurzy.cz | 11:52:01
Evropské akciové trhy nastaveny na vyšší open Flash CPI za květen ze Španělska a Německa Nižší objemy kvůli svátku v USA Evropské akciové indexy se před zahájením pondělním seance obchodují výše. Risk-on lze zaznamenat na všech finančních...


ETHEREUM (30.05.2022) - Graf dne
Kurzy.cz | 11:51:17
Kryptoměny dnes chytají kupce, protože rizikový apetit rose díky zprávám z Číny. Peking a Šanghaj uvolní část omezení, zatímco šanghajské úřady také navrhly 50-bodový plán na nastartování ekonomiky. Zisky se neomezují pouze na kryptoměny a akcie, ropa ...


Čeká bitcoin další propad, nebo raketový vzestup?
Kurzy.cz | 11:49:38
Pokud by skutečně existovala funkční věštecká sféra, jedna z otázek, které by se jistě nevyhnula, by byla - jaká bude cena bitcoinu? V závislosti na tom, kdo se ptal, by se pravděpodobně měnily i časové horizonty, na které se ptal. Obchodníky by zajíma...


Benzín za dva týdny zdražil o dvě koruny na litr, řidiči středeční snížení spotřební daně o 1,50 Kč na litr nepocítí. Z hlediska Fialovy vlády přichází v nevhodnou dobu, neboť ropa citelně zdražuje
Kurzy.cz | 10:10:58
Cena ropy Brent dnes poprvé po více než dvou měsících překročila úroveň 120 dolarů za barel. Na vysokých úrovních jsou také ceny paliv, jež se velkoobchodně prodávají na burze v Rotterdamu.


Ranní okénko - Inflace v eurozóně a americký trh práce
Kurzy.cz | 10:06:06
Hlavním údajem v evropském ekonomickém kalendáři pro tento týden je květnová inflace. Jako obvykle bude nejprve zveřejněna v Německu a řadě dalších členských zemí, což poslouží jako indikace pro výsledek za celou eurozónu.


Česká vláda dokončuje podporu domácností proti vysokým cenám energií. Náklady na dotace by měly dosáhnout 16-24 mld. Kč
Kurzy.cz | 10:01:14
ČEZ: Česká vláda dokončuje podporu domácností proti vysokým cenám energií. Ta by měla začít před topnou sezónou a trvat 6-12 měsíců. Náklady na dotace by měly dosáhnout 16-24 mld.


Útok na Monu Lisu. Muž převlečený za ženu na invalidním vozíku hodil na slavný obraz dort
lidovky.cz | 10:56:00
V pařížském muzeu Louvre v neděli muž přestrojený za ženu na invalidním vozíku hodil dort na obraz Mony Lisy. Slavné dílo od Leonarda da Vinciho chrání silné neprůstřelné sklo, a tak nebyl poškozen. Útočník tvrdil, že bojuje za ochranu životního prostředí. O kuriózním incidentu v pondělí informovala stanice BFMTV.


ČEZ navzdory krizi splnil očekávání, vedení dostane plné odměny. Beneš si přijde na téměř 35 milionů korun
lidovky.cz | 10:06:59
Všichni členové představenstva energetické společnosti ČEZ loni splnili své úkoly na více než 100 procent, mají tak nárok na plné odměny. Generální ředitel Daniel Beneš tak dostane na odměnách celkem téměř 34,9 milionu korun. Další bonus dostane z dceřiných firem.


Blažek chce odškodnit klienty H-Systemu. Když je právo nedostatečné, musíme hledat spravedlnost, říká resort
lidovky.cz | 09:47:00
Levné bydlení za Prahou. Na to Petr Smetka v 90. letech nalákal přes tisícovku lidí. Nakonec ale po vytunelované společnosti H-System zůstaly jen dluhy. Smetka si sice odseděl několikaletý žalář, ale podvedení klienti dodnes neviděli ani korunu.


Donbas chce Moskva za každou cenu. Lavrov přiznal, že se boje protáhnou
lidovky.cz | 09:11:12
Dobytí ukrajinského Donbasu je pro Moskvu bezpodmínečnou prioritou, řekl v neděli ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. O zbytku ukrajinského území si podle něho musí rozhodnout sami obyvatelé. Šéf ruské diplomacie také přiznal, že boje trvají déle, než Moskva původně předpokládala. Důvodem je podle Lavrova snaha ruské armády ochránit civilisty. Kyjev hlásí tvrdé boje u Severodoněcku.


Foto: Květen, měsíc stromů. Děti je objímají, čtou si pod nimi nebo staví bunkry
aktuálně.cz | 11:38:59
Děti se během května učí poznávat stromy, které mají ve svém okolí. V rámci projektu Měsíc školních zahrad mají splnit dvacet výzev.


Záběry obří krádeže? Rusové naložili v Mariupolu loď plnou kovu a vezou si ho domů
aktuálně.cz | 11:21:00
"Hutní materiál je náš. Rusové jsou piráti a po obilí začali krást i kov," upozorňují Ukrajinci.


Aktivisté zveřejnili brutální video z jatek v Hraběticích. Kauzu řeší veterináři
Denik.cz | 11:01:00
/VIDEO/ Surové zacházení, bití a kopání. Aktivisty vyburcovalo kruté zacházení se zvířaty na jatkách v Hraběticích na Znojemsku. Od pondělního rána protestují přímo před areálem jatek, oslovují místní obyvatele a podepisují petici. Jako důkaz ukazují lidem video, na němž je vidět jak pracovníci jatek se zvířaty zachází. Incidentem se bude zabývat Státní veterinární správa. 


Hana Hegerová měla svoje písně pod kůží, říká zvukař a producent Michal Pekárek
Denik.cz | 10:48:00
S Martou Kubišovou točil album Soul, s Hanou Hegerovou její poslední desku Mlýnské kolo v srdci mém. Zvukař a producent Michal Pekárek stál u zrodu mnoha prvotřídních nahrávek, které dnes patří do zlatého fondu české hudby. Kromě pěti alb autorské dvojice Petr Hapka a Michal Horáček pomohl na svět také velice osobnímu albu Richarda Müllera s názvem 55 nebo nejnovějšímu CD Jaromíra Nohavici Máma mi dala na krk klíč.


Tragická nehoda u magistrály: Motorkář srazil chodkyni, ta střet nepřežila
Denik.cz | 10:30:00
Motorkář srazil na pražské magistrále chodkyni. Ta střet nepřežila. Muž skončil v nemocnici. Událost se stala v neděli před půlnocí u hlavního nádraží, ve Wilsonově ulici ve směru na Holešovice.


Nenechávejte doklady v autě, varují řidiče pojišťovny. Zkrátí odškodné
Denik.cz | 10:02:00
Peněženku, mobilní telefon či jiné cennosti řidiči v zaparkovaném autě většinou nenechávají. U dokladů od vozidla to ale bývá jinak. Takzvanou "zelenou" kartu, malý techničák a někdy dokonce i velký technický průkaz ukládají ledabyle třeba za stínítkem či v přihrádce u spolujezdce. To se ovšem nemusí vyplatit. 


Moje dcera má leukémii. Systém se k nám otočil zády, říká žena z Chocně
Denik.cz | 09:56:00
Ještě na začátku dubna byla Jasmína Roubínková z Chocně bezstarostné desetileté děvče. Nikdo nepředpokládal, že jedenácté narozeniny oslaví v prostorách onkologického oddělení motolské nemocnice. Ze dne na den se celé její rodině obrátil svět naruby.


Fotosoutěž Otevřená Praha. Hlasujte o vítězných fotografiích!
eStav.cz | 10:48:21
První ročník fotosoutěže Otevřená Praha zná své finalisty. Nyní je to na vás, vážení čtenáři portálu ESTAV.cz a návštěvníci festivalu Open House Praha. Hlasovat můžete pro jeden záběr z každé kategorie: Stavba, Detail, Lidé. Do soutěže dorazilo přes 250 snímků, ze kterých porota anonymně vybrala vždy sedm nejlepších. O konečném vítězi ale rozhodne vaše hlasování. Kterému snímku dáte svůj hlas? Hlasovat můžete do 3. 6. 2022!


NÚKIB vydal bezpečnostní varování proti chytrým elektroměrům z nedůvěryhodných zemí
lupa.cz | 13:52:23
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost vydal varování před hrozbami plynoucími z chytrých elektroměrů, které pochází ze zemí s nedůvěryhodným právním prostředím (PDF).


Konkurence pro Twisto a Mall Pay: do Česka se chystají odložené platby Klarna
lupa.cz | 12:55:00
Švédská společnost Klarna se pravděpodobně chystá své služby s odloženými platbami spustit v České republice. V tuzemských mutacích obchodů Google Play Store a Apple App Store se objevila aplikace s typickým růžovým logem a spuštěna byla také lokalizovaná verze webu. Klarna prozatím své plány veřejně nekomentuje.


Prg.ai vydává velký report o výzkumu a vývoji umělé inteligence v Praze
lupa.cz | 12:45:14
Organizace Prg.ai vydala zprávu mapující pražské společnosti zabývající se umělou inteligencí. Shrnuje poznatky výzkumu, který od ledna do června 2021 probíhal mezi 130 firmami. Reprezentativní vzorek zahrnuje malé, střední a velké produktové a konzultantské společnosti z Česka, stejně jako zahraniční subjekty s lokálními R&D kapacitami.


O2 začne v Česku nabízet eSIM pro chytré hodinky Samsung Galaxy Watch4
lupa.cz | 12:24:47
O2 v Česku začne 15. června nabízet eSIM pro chytré hodinky Samsung Galaxy Watch4. Díky tomu nebude nutné mít hodinky spárované s chytrým telefonem a bude je možné používat jako samostatný přístroj připojený k mobilní síti.


V prodejně explodovala stará baterie, velkému požáru zabránili zaměstnanci
idnes.cz | 13:41:00
Kombinace štěstí a pohotové reakce pracovníků zabránila velkým škodám v obchodě s elektronikou na Prostějovsku, kde explodovala stará baterie a následně začala hořet. Plameny se podařilo dostat pod kontrolu ještě příjezdem hasičů.


Ruské děti kreslí tanky a rakve, Kreml jim do hlav zasévá „vlastence Z“
idnes.cz | 13:38:00
Úředníci napříč Ruskem odstartovali kampaň, která má v dětech podpořit lásku k vlasti a utvrdit je ve falešném přesvědčení, že Kreml na Ukrajině bojuje proti nacistům. Děti mají v rámci soutěže kreslit obrázky o hrdinství ruských vojáků, či mírovém poselství „speciální operace“. Ačkoli většina rodičů a učitelů nemá s propagandou problém, najdou se i kritické hlasy.


Lockdown uvěznil v Šanghaji tisíce pracovníků. Nemají kam jít, spí na ulicích
idnes.cz | 12:34:00
Už více než dva měsíce trvající lockdown Šanghaje zvláště tvrdě dopadá na migrující čínské pracovníky. Ti zde zůstávají „uvěznění“, protože se nemohou vrátit domů ani jít pracovat jinam. Chybějící příležitosti je nutí se stát členy covidových kontrolních týmů, které se starají o dodržování opatření a antigenní testování.


Otec po sporech v rodině pobodal manželku, zranil i bránícího syna
idnes.cz | 12:16:00
Kriminalisté od nedělního odpoledne vyšetřují pokus o dvojnásobnou vraždu na Jičínsku. Pětapadesátiletý muž napadl a pobodal osmačtyřicetiletou manželku a zároveň se dostal do potyčky se synem, který matku bránil.


Lidl chce vystřídat hotel u rušné křižovatky, hned první žádost narazila
idnes.cz | 12:04:00
Už déle než rok se v Havlíčkově Brodě šušká, že by místo hotelu Slunce měl vyrůst obchodní dům Lidl. Nyní řetězec podal na radnici v této souvislosti první žádost. A hned narazil. Radní nesouhlasí s úpravami příjezdové cesty. Vedení Brodu má vůči obchodu v této lokalitě velké výhrady.


Státní dluhopisy jsou po letech atraktivní
iHned.cz | 13:27:00
Odvážná protiinflační politika České národní banky je poslem dobrých zpráv pro konzervativní investory. Poprvé po mnoha letech začíná dávat smysl kupovat dlouhodobější české státní dluhopisy. Například výnos desetiletých bondů se v květnu vyšplhal...


Vysokoškoláci mají o Erasmus větší zájem než před pandemií, univerzity všechny výjezdy ale možná neufinancují
ČT24 | 12:21:36
O studium v zahraničí je mezi vysokoškoláky větší zájem než před pandemií covidu-19, nejčastěji chtějí na Erasmus do Německa nebo Španělska. Podle oslovených univerzit počet přihlášek na následující akademický rok dokonce převyšuje aktuální nabídku studijních pobytů. Školy se zároveň obávají, že kvůli zvýšenému zájmu nebudou mít dostatek peněz například na prodlužování výjezdů o další semestr, jako bylo běžné v předchozích letech.


Roztroušená skleróza není rizikový faktor při covidu, ukázala data z národního registru
ČT24 | 12:06:50
Na připomínku Světového dne roztroušené sklerózy se v pondělí rozsvítí pražská Petřínská rozhledna oranžovou barvou. V Česku se s touto nemocí potýká přes dvacet tisíc lidí, každý rok lékaři diagnostikují 700 až 800 nových případů. Specializovaná centra shromažďují data o pacientech v registru ReMuS. Z dat analyzovaných na konci května například vyplynulo potvrzení předchozích zjištění, podle kterých roztroušená skleróza není rizikový faktor při onemocnění covidem-19. 


Způsob, jakým Ukrajina zvládá ruskou invazi, je velkou lekcí, říká spisovatel Kosatík
ČT24 | 11:43:43
Spisovatel Pavel Kosatík v Interview ČT24 řekl, že likvidace Reinharda Heydricha před osmdesáti lety byla světodějnou událostí. Kdyby se nestala, hrozilo by prý, že národ zcela zdegeneruje. V souvislosti s válkou na Ukrajině mluví o tom, že Rusko vede konflikt způsobem, jaký se používal před sto lety. Ukrajinci mají podle Kosatíka morálku, jaké Rusové konkurovat nemohou. S českými elitami spisovatel není spokojen, doba si podle něj bude žádat nekonvenční politická řešení.


V pražských Malešicích vzniká další stanové městečko pro uprchlíky. Zázemí v něm najde 150 lidí
ČT24 | 12:02:45
Pražští hasiči začali v pondělí v Malešicích na pozemku České pošty stavět stanové městečko pro ukrajinské uprchlíky. Ubytování v něm najde 150 lidí, zejména těch, co nyní pobývají na hlavním nádraží. Součástí zařízení bude i zázemí včetně jídelního stanu či sprch, řekli mluvčí hasičů Martin Kavka a mluvčí České pošty Matyáš Vitík. Se stavbou začali hasiči v 8:00, kolem 12:00 už na místě stálo osm stanů. 


Foto: Přes den v Alabamě, večer zas doma. Lékařka létá po USA a provádí ženám potraty
aktuálně.cz | 13:35:53
Na řadě míst v USA je přístup k interrupcím značně omezený. Agentura Reuters zachytila na fotkách příběh lékařky, která ženám pomáhá.


Znáte přestavbu Audi R8 na LaFerrari? Není pro slabé povahy
Auto.cz | 13:56:00
Ano, titulek myslíme zcela vážně. Dvakrát si rozmyslete, zda chcete vidět detaily této repliky.


Volkswagen Amarok 3.0 TDI V6 Delta 4x4 – Rozlučka jako víno
Auto.cz | 12:54:00
Co nevidět spatří světlo světa nová generace pick-upu Amarok. Na rozloučenou s tou první připravilo české zastoupení VW Užitkové vozy atraktivní přestavbu. Autorem je firma Delta 4x4 a výsledek k nám zamířil na test.


Student se stal vojákem, aby bránil Donbas. Bylo to jako v pekle, popsal zážitek
Denik.cz | 13:37:00
Invaze ruských vojsk na Ukrajinu si vyžádala všeobecnou mobilizaci napadené země. Bojeschopní muži museli opustit povolání a vzít do rukou zbraně, aby pomohli ubránit svou vlast. Mnozí Ukrajinci se ale přihlásili i dobrovolně. Jedním z nich je devatenáctiletý Maxsym Lutsyk, který odložil studium na univerzitě a vydal se na frontovou linii v Donbasu. O svých zážitcích se rozhodl vyprávět reportérovi britské BBC.


Pády vrtulníků, letadel i stíhaček. Připomeňte si letecké nehody na jihu Čech
Denik.cz | 13:33:00
Za několik dní uplyne 24 let od nejděsivějšího novodobého leteckého neštěstí na jihočeském nebi. 8. června 1998 se nad budějovickým sídlištěm Vltava srazily dvě stíhačky. Trosky letounů byly rozmetány v okruhu kilometrů a sídliště připomínalo válečnou zónu. I když obecně se mluví o tom, že letecká doprava patří mezi nejbezpečnější, přesto si vybírá neštěstí ve vzduchu často daň nejvyšší. Podívejte se, k jakým leteckým neštěstím došlo na jihu Čech v posledních desetiletích. Deník připravil ohlédnutí za řadou událostí.


Pokus o dvojnásobnou vraždu na Jičínsku. Muž měl napadnout manželku a syna
Denik.cz | 12:41:00
V neděli 29. května vyráželi policisté do rodinného domu na Jičínsku. Důvodem bylo oznámení napadení dvou osob. Prvotní informace nasvědčují tomu, že pětapadesátiletý měl muž napadnout bodnořezným nástrojem svého dvaadvacetiletého syna a osmačtyřicetiletou manželku.


V Malešicích vzniká městečko pro uprchlíky. Hasiči začali stavět stany
Denik.cz | 12:31:00
/FOTOGALERIE/ Pražští hasiči začali v pondělí v Malešicích na pozemku České pošty (ČP) stavět stanové městečko pro ukrajinské uprchlíky, především ty, kteří pobývají na hlavním nádraží. Kapacita městečka bude 150 míst a součástí bude zázemí včetně jídelního stanu či sprch.


Kraj, ČEZ a ÚJV Řež zakládají Jihočeský jaderný park. Projekt má urychlit přípravu a zavádění malých modulárních reaktorů v České republice
Kurzy.cz | 13:49:49
Mají být o něco menší než stávající jaderné bloky, je možné je vyrábět sériově a soustředit jich víc na jednom místě. Malé modulární reaktory aktuálně připravuje řada významných světových společností. ČEZ už v březnu oznámil, že první pilotní projekt b...


Rosněfť i Gazprom vyplatí historicky rekordní dividendu, Putin přitom vypne plyn i Dánsku. Energetickým podnikům v rukou Kremlu citelně zvyšuje ziskovost fiasko EU s uvalováním embarga
Kurzy.cz | 13:42:51
Ruské energetické podniky ovládané Kremlem, ropná Rosněfť a plynárenský Gazprom, vyplatí letos historicky rekordní dividendu. K vysokým ziskům jim pomáhá zejména EU, která hrozí embargem, čímž vyhání cenu ropy i plynu výše, ale nezavádí jej, takže Rusko&h


Tento týden nabídne dividendy od Manchester United, Mcdonald's, Nike, Goldman Sachs, a spousty dalších
Kurzy.cz | 13:00:00
Z důvodu dnešního pondělního svátku Memorial Day bude tento týden na Wall Street obchodně kratší. Přelom měsíce přinese také poklid z hlediska množství plánovaných firemních zpráv, resp. hospodářské výsledky představí již jen jednotky firem.


12.h - Evropa roste spolu s oslabováním dolaru, US trhy dnes zavřené kvůli svátku, BCPP v plusu, ropa klesá, zlato roste
Kurzy.cz | 12:16:18
Evropské akciové trhy v úvodu nového týdne svorně a celkem slušně rostou spolu s oslabováním dolaru ve prospěch jednotné měny. Trh poněkud zmírňuje svá očekávání ohledně dalšího přiostření jestřábího přístupu amerického Fedu k nastavení sazeb.


Ekonomická nálada v EU se v květnu zhoršila, v Česku ale vykázala zlepšení
Eurozpravy-zahraniční | 12:24:00
Ekonomická nálada v Evropské unii se v květnu mírně zhoršila, zejména kvůli poklesu důvěry v průmyslu. Ve své zprávě to dnes uvedla Evropská komise (EK). Index ekonomické nálady v EU se v květnu podle zprávy meziměsíčně snížil o půl bodu na 104,1 bodu. V České republice však o 4,1 bodu vzrostl a dostal se na 96,8 bodu.


Polsko by i kvůli Česku mohlo vybudovat další zařízení na příjem LNG
Eurozpravy-zahraniční | 11:57:00
Polsko by mohlo vybudovat ještě jedno plovoucí zařízení na příjem zkapalněného zemního plynu (LNG), které by stálo vedle toho, které už Varšava plánuje u Gdaňsku. Řekla to ministryně životního prostředí Anna Moskwová. Polsko podle ní výstavbu zvažuje proto, že značný zájem o nákup LNG má Česká republika a Slovensko. Obě tyto země se snaží co nejrychleji zbavit závislosti na zemním plynu z Ruska.


Tádžikistán: Vlídné tváře země hor
Reflex | 13:10:00
Proč jezdím rád do zemí bývalého Sovětského svazu? Baví mě poznávat tamní lidi. Jsou neskutečně srdeční, skromní a pohostinní. Pozvou vás domů na čaj, „stakančik“ domácí pálenky nebo vás nechají u sebe přespat. Rádi s vámi pohovoří, je to pro ně vysvobození z každodenního těžkého života. Platí to i pro Tádžikistán, který je pro fotografa doslova rájem.


Vakcinolog Chlíbek: Imunitu proti pravým neštovicím nemá už nikdo. Nesouhlasím, tvrdí imunolog Šinkora
Reflex | 11:40:00
Proti pravým neštovicím se v Československu přestalo očkovat v roce 1980. Podle vakcinologa Romana Chlíbka už lidem očkovaným proti pravým neštovicím imunita vyvanula. V rozhovoru pro Seznam.cz na otázku: "Kdo ještě očkování stihl, má po tolika letech ještě imunitu, nebo ne?" odpověděl: "Nemá, nikdo."


Polský den v zahradách
Reflex | 11:20:00
V sobotu 4. června budou mít Pražané jedinečnou příležitost navštívit malebné Fürstenberské zahrady, které se nacházejí přímo pod Pražským hradem a nejsou běžně přístupné veřejnosti. Ten den se totiž koná již tradiční Polský den v zahradách polského velvyslanectví, který si užijí milovníci dobré hudby nebo jídla i rodiny s dětmi, pro něž je vždy připraven program. Na závěr večera pak na všechny čeká letní kino.


Kdo se směje, nezlobí. Vytvořit vtipnou počítačovou hru je těžké, říká expert Jaroslav Švelch
Reflex | 11:20:00
Video Games and Comedy (Videohry a komedie) je název knihy, která zkoumá vztah mezi videohrami, humorem a komedií. Sborník příspěvků národnostně pestrých autorů představil jeden z jejích editorů Jaroslav Švelch na libereckém festivalu Anifilm.


Ceny kryptoměn opět porostou. Otazníkem zůstává kdy, píše ve svém komentáři odborník na krypto trhy Neuberger
Euro | 08:15:28
Adam Neuberger je spoluzakladatelem inovativního projektu Probinex, který má za cíl sjednotit finanční a krypto trhy pod jednu střechu. V oblasti kryptoměn působí už od roku 2017, specializuje se přitom


Fotosoutěž Otevřená Praha. Hlasujte a vyberte vítězné fotografie!
eStav.cz | 10:48:21
První ročník fotosoutěže Otevřená Praha zná své finalisty. Nyní je to na vás, vážení čtenáři portálu ESTAV.cz a návštěvníci festivalu Open House Praha. Hlasovat můžete pro jeden záběr z každé kategorie: Stavba, Detail, Lidé. Do soutěže dorazilo přes 250 snímků, ze kterých porota anonymně vybrala vždy sedm nejlepších. O konečném vítězi ale rozhodne vaše hlasování. Kterému snímku dáte svůj hlas? Hlasovat můžete do 3. 6. 2022!


Šéfové zpravodajských služeb NATO se sešli minulý týden v Praze
Tiscali-zprávy | 12:40:43
V Praze se minulý týden sešli ředitelé vojenských zpravodajských služeb členských zemí NATO. Jednání se zúčastnily i partnerské státy, prostřednictvím videa promluvil také jejich ukrajinský protějšek.


Metrostav zvýšil zisk na skoro tři čtvrtě miliardy. Dividendu nechá na loňské úrovni
E15-ekonomika | 13:37:00
Stavební firmě Metrostav loni vzrostl čistý zisk meziročně o 15,5 procenta na 721,8 milionu korun. Tržby klesly o 18,2 procenta na 19,296 miliardy korun, což bylo zčásti způsobeno převodem zakázek na specializované dceřiné společnosti. Představenstvo navrhlo valné hromadě, která se podruhé koná per rollam, schválit dividendu stejně jako loni ve výši 23 korun za akcii, vyplývá z výroční zprávy společnosti.


Zvýšení limitu pro DPH pomůže více podnikatelům volněji dýchat
E15-ekonomika | 12:10:00
Limit pro přihlášení pro platbu daně z přidané hodnoty, by se měl od příštího roku zvýšit na dva miliony korun. Mnoho podnikatelů si tak oddechne, protože vzhledem k inflaci a k rostoucím cenám napříč trhem, si museli jednomilionovou hranici hlídat, pokud se ovšem nestali plátci DPH dobrovolně.


J&T a Šnobr zakládají investiční fond, vstoupili do britského výrobce všudypřítomné titanové běloby
E15-ekonomika | 11:15:00
Finanční skupina J&T a investor Michal Šnobr společně získali podíl 9,42 procenta v britské chemické společnosti Venator Materials, stali se tak druhými největšími akcionáři firmy. Investici učinili prostřednictvím svého nově založeného fondu J&T MS 1 SICAV.


Nová auta budou dál zdražovat o necelou desetinu ročně, varuje Martin Peleška z Toyoty
E15-ekonomika | 10:55:00
10. DÍL POŘADU ELITA BYZNYSU. HOST: MARTIN PELEŠKA. TÉMA: CENY NOVÝCH AUT
Pořízení nového automobilu vyjde českou domácnost či firmu stále dráže. Mimořádně rychlý růst cen osobních vozů se ale jen tak nezastaví. Co rok, to osm až devět procent navrch. Ze standardu mnoha českých rodin, které používají více aut podle potřeby, se tak může už brzy stát spíše výjimka. „Je otázka, kam až je možné cenové hranice posouvat. S vyšší cenou nicméně přicházejí lepší technologie i bezpečnost,“ říká Martin Peleška z českého zastoupení značek Toyota a Lexus. Uchytí se v Česku dražší auta na vodík? A co ta sdílená?
Podívejte se také na první díl s Martinem Peleškou o historické krizi evropských automobilek a na ten druhý o elektromobilech.


Metrostav zvýšil zisk na skoro tři čtvrtě miliardy. Dividendu nechá na loňské úrovni
E15-politika | 13:37:00
Stavební firmě Metrostav loni vzrostl čistý zisk meziročně o 15,5 procenta na 721,8 milionu korun. Tržby klesly o 18,2 procenta na 19,296 miliardy korun, což bylo zčásti způsobeno převodem zakázek na specializované dceřiné společnosti. Představenstvo navrhlo valné hromadě, která se podruhé koná per rollam, schválit dividendu stejně jako loni ve výši 23 korun za akcii, vyplývá z výroční zprávy společnosti.


Zvýšení limitu pro DPH pomůže více podnikatelům volněji dýchat
E15-politika | 12:10:00
Limit pro přihlášení pro platbu daně z přidané hodnoty, by se měl od příštího roku zvýšit na dva miliony korun. Mnoho podnikatelů si tak oddechne, protože vzhledem k inflaci a k rostoucím cenám napříč trhem, si museli jednomilionovou hranici hlídat, pokud se ovšem nestali plátci DPH dobrovolně.


J&T a Šnobr zakládají investiční fond, vstoupili do britského výrobce všudypřítomné titanové běloby
E15-politika | 11:15:00
Finanční skupina J&T a investor Michal Šnobr společně získali podíl 9,42 procenta v britské chemické společnosti Venator Materials, stali se tak druhými největšími akcionáři firmy. Investici učinili prostřednictvím svého nově založeného fondu J&T MS 1 SICAV.


Nová auta budou dál zdražovat o necelou desetinu ročně, varuje Martin Peleška z Toyoty
E15-politika | 10:55:00
10. DÍL POŘADU ELITA BYZNYSU. HOST: MARTIN PELEŠKA. TÉMA: CENY NOVÝCH AUT
Pořízení nového automobilu vyjde českou domácnost či firmu stále dráže. Mimořádně rychlý růst cen osobních vozů se ale jen tak nezastaví. Co rok, to osm až devět procent navrch. Ze standardu mnoha českých rodin, které používají více aut podle potřeby, se tak může už brzy stát spíše výjimka. „Je otázka, kam až je možné cenové hranice posouvat. S vyšší cenou nicméně přicházejí lepší technologie i bezpečnost,“ říká Martin Peleška z českého zastoupení značek Toyota a Lexus. Uchytí se v Česku dražší auta na vodík? A co ta sdílená?
Podívejte se také na první díl s Martinem Peleškou o historické krizi evropských automobilek a na ten druhý o elektromobilech.


Hra na schovávanou. Ruské jachty jsou offline a doufají, že uniknou sankcím
idnes.cz | 15:40:00
Jsou „offline“, přešly do „temného módu“, schovávají se. A doufají, že je díky tomu úřady nenajdou. Nejméně šest jachet s vazbami na Rusko se přestalo hlásit námořnímu automatickému systému, který tak získává informace o poloze velkých lodí. Naposledy je „viděli“ na Maledivách, v Černém moři nebo na Jadranu. Od té doby mlčí.


Historik: „Atentát“ na Heydricha? Špatně! Nepřebírejte nacistickou propagandu
idnes.cz | 15:30:00
O víkendu jsme si připomněli výročí 80. let operace Anthropoid. Petr Koura v rozhovoru pro MF DNES mluví o sporech kolem zabití Reinharda Heydricha a dopadech činu. „Komunistům vadilo, že o akci nebyli informováni, a nesouhlasili s ní. Píší o ní jako o akci, která přinesla zbytečné oběti,“ říká historik.


V Česku se během hokejového mistrovství prosázely rekordní dvě miliardy korun
idnes.cz | 15:26:00
Objem sázek během mistrovství světa v hokeji se u domácích sázkových kanceláří dostal rekordně přes dvě miliardy korun. Překonal tak dosavadní rekord z roku 2019, který činil 1,8 miliardy. Zájmu sázkařů pomohla cesta českého výběru ve Finsku za bronzem. Na šampionátu se více dařilo favoritům, proto sázkové společnosti prohrávaly. Sázkař s nejvyšší čistou výhrou si odnesl 635 tisíc.


Za machinace s pozemky na Ještědu dostali expolitici podmínky a pokuty
idnes.cz | 15:11:00
Tříleté podmínky doplněné peněžitým trestem uložil krajský soud v Liberci dvěma bývalým regionálním politikům ODS Pavlu Krenkovi a Jiřímu Zeronikovi. Uznal je vinnými v jednom z pěti žalovaných obchodů s pozemky a budovami v městských sportovních areálech na Ještědu a ve Vesci.


Stát mění pravidla pro uprchlíky. Zkouší je přesměrovat tam, kde najdou práci
idnes.cz | 14:36:00
Chystá se největší změna pravidel od začátku uprchlické krize kvůli agresi Ruska proti Ukrajině. Česko, které dalo uprchlíkům před Putinovou válkou dočasnou ochranu na jeden rok, jim nově jen na půl roku zkrátí dobu, kdy za ně stát platí zdravotní pojištění. Jinými slovy tak uprchlíkům říká, že půl rok je dost dlouhá doba na to, aby si našli práci.


Chytré elektroměry z nezápadních zemí mohou způsobit blackout, varuje úřad
idnes.cz | 14:33:00
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) vydal varování před použitím technologií takzvaných chytrých elektroměrů, které nepocházejí ze zemí s důvěryhodným právním prostředím, například ze zemí mimo Evropskou unii. Úřad varování vydává jako reakci na povinnou instalaci chytrých elektroměrů v rámci distribučních soustav elektřiny.


Zloděj se na útěku převlékl do kradeného oblečení, usvědčily ho cenovky
idnes.cz | 14:33:00
Zloděje, který z obchodu v centru Pardubic odnesl bez placení oblečení a doplňky, hledali v pátek odpoledne strážníci společně s ostrahou prodejny. Nenechavce zastihli ve vnitrobloku, když se narychlo převlékal do věcí, které chvilku předtím ukradl.


Řidič vezoucí pervitin ujížděl policistům v obci stovkou, nakonec boural
idnes.cz | 14:08:00
Řidič se sáčkem pervitinu v autě ujížděl policejní hlídce na Příbramsku. Odmítl totiž zastavit kvůli běžné kontrole a šlápl na plyn. Pětikilometrová honička, při níž vůz v obci uháněl až stovkou, skončila nehodou. Muž se ale nehodlal vzdát, a tak ho policisté museli z auta vytáhnout.


Kdybychom zabili 10 milionů Židů, byl bych spokojený, přemítal Eichmann
idnes.cz | 14:00:00
Nacistický zločinec a jeden ze strůjců holokaustu Adolf Eichmann byl na vyvražďování Židů hrdý, a kdyby mohl, pokračoval by v něm. Podělil se o to kdysi s novinářem v Argentině a z rozhovorů vznikly desítky hodin nahrávek. Ty se teď po šesti dekádách dostávají k široké veřejnosti. Ústy herce v autentickém izraelském dokumentu promluví i sám Eichmann.


Zemřel bývalý ředitel svijanského pivovaru, podnik dvakrát zachránil
idnes.cz | 12:15:00
Hned dvakrát se mu podařilo zachránit svijanský pivovar. Poprvé v době totality, kdy se národní podniky zbavovaly malých provozů. Podruhé po revoluci, kdy nadnárodní koncern rozhodl o uzavření pivovaru. V neděli 29. května František Horák zemřel, bylo mu 80 let.


Herečky ze Zoo jako šelmy řekly, kdy si na ně radši dát pozor
revue.idnes.cz | 15:04:00
Herečky seriálu Zoo si na chvíli vyzkoušely, jaké to je být v kůži zvířat, které potkávají během natáčení. Eva Burešová, Michaela Pecháčková, Michaela Petřeková, Natálie Halouzková, Gabriella Farr a Michaela Tomešová přidaly i historky, v jaké situaci se z nich šelmy stávají.


Občas ztrácím s dcerou trpělivost, říká Diazová. Matkou se stala ve 47 letech
revue.idnes.cz | 12:00:00
Herečka Cameron Diazová se v pořadu Kelly Clarkson Show rozpovídala o radostech a strastech mateřství. Prohlásila, že se sice snaží, ale některé momenty jsou pro ni přesto stále velkou výzvou.


Ke kořenům solidarity Čechů. Před 130 lety společností otřásla důlní apokalypsa v Příbrami
iHned.cz | 15:35:00
Už tři měsíce Češi – vláda, neziskovky i tisíce jednotlivců – příkladně pomáhají uprchlíkům z Ukrajiny. Země celkem hladce vstřebala na 300 tisíc příchozích. Až občas sami žasneme: kde se bere tolik solidarity, obětavosti i schopnosti...


Co když Ukrajina přece jen vyhraje? Západní politici se začínají bát úspěchu napadené země
iHned.cz | 15:29:00
Poté co se týdny Evropa bála drtivé porážky Ukrajiny a toho, co by po ní následovalo, dnes hlavně na Západě začíná převažovat obava z toho, co by se mohlo stát v opačném případě. A to i ve chvíli, kdy Ukrajinci přichází o oblasti na východě země....


Polovina jaderných reaktorů ve Francii stojí. Snížit energetickou závislost na Rusku tak bude těžší
iHned.cz | 15:05:00
V září 2021 si experti všimli, že potrubní systém jaderné elektrárny v Civaux, která leží kousek od francouzského města Poitiers, ohrožuje koroze a drobné trhliny. Francie se kvůli tomu rozhodla odstavit dalších 11 reaktorů, aby je zkontrolovala a...


Další ročník je tu. Hospodářské noviny opět vyhlásí nejlepší banku a pojišťovnu v Česku
iHned.cz | 14:30:00
Největší finanční domy v Česku svedou letos již počtrnácté souboj o prvenství v anketě Hospodářských novin Nejlepší banka a pojišťovna roku. Zatím je do soutěže přihlášeno čtrnáct bank a třináct pojišťoven, kompletní seznam všech zúčastněných bude...


Pozor na čínské chytré elektroměry. Jejich výrobci vás mohou na dálku odpojit od elektřiny, varuje NÚKIB
iHned.cz | 12:52:00
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) vydal v pondělí varování před čínskými chytrými elektroměry. Podle ředitele kyberúřadu Karla Řehky hrozí, že pokud budou Češi nakupovat tato zařízení z nedůvěryhodných zemí mimo EU, může...


Můj byznys kopíruje vývoj mého syna, říká Jana Vyhlídalová o obchodu s hračkami i kurzech programování
iHned.cz | 10:35:00
Jana Vyhlídalová strávila téměř dvacet let na manažerských pozicích v marketingu velkých korporací, jako je O2 nebo Nikon. Na prahu čtyřicítky se pustila do podnikání, které nápadně kopíruje to, jak roste její syn. Založila obchod a e-shop s...


Aston Martin Valkyrie v červené barvě Supernova je sexy i na okruhu
Auto.cz | 14:59:00
Pamatujete si specifickou Valkyrii z Norska, která se v únoru letošního roku ukázala v showroomu Aston Martin v Oslu? Majitel ji dostal poprvé na trať a podělil se o krásné snímky.


Průzkumnice bez garde. Odvážné nomádky brázdící silnice samy
Auto-iDNES.cz | 13:08:00
Kdo posledních patnáct let cestuje obytným autem za hranice, nemohl si tohoto fenoménu nevšimnout. Říkám mu sólo-cestovatelky. Tedy ženy, které brázdí Evropu obytnými dodávkami samy. Nejčastěji mladé, bezdětné, s úsměvem na rtech a notnou dávkou odvahy. Co je k tomu vede? A to se vážně nebojí?


Fiat Panda je nezmar. Levnější a spolehlivější ojetinu neseženete
Auto-iDNES.cz | 13:00:00
Oblíbený model od Fiatu se vejde všude, je poměrně spolehlivý a dá se koupit za slušné peníze, aniž by pak vyžadoval nějaké brutální servisní výdaje. Vlastně je tu jen jedno choulostivější místo, ale jinak tento šikula funguje a nebývá ve špatném stavu, ani když jde o ojetinu pochybného původu. A dělal se i s pohonem všech kol, což ocení ti, kteří potřebují spolehlivý povoz na hory.


Peking a Šanghaj se začínají otevírat, covidové sevření začíná slábnout
Kurzy.cz | 15:35:13
Covidová situace v čínských metropolích Šanghaji a Pekingu se začíná zlepšovat a úřady začínají povolovat obnovení činnosti doposud zastavených sektorů. Peking za neděli ohlásil 8 nových covidových případů, Šanghaj pak jen 6.


Technický přehled pro WTI: ceny ropy po mírném poklesu pravděpodobně opět porostou
Kurzy.cz | 15:34:24
Ceny ropy rostou, protože investoři věří, že poptávka zůstane silná i při zpomalení globální ekonomiky. Technický obraz: Kotace se nachází nad střední linií Bollingerova indikátoru, nad SMA 5 a SMA 14.


Ekonomové: Na globální recesi nedojde, ale připravte se na růst nákladů a pokles ek. růstu
Kurzy.cz | 15:17:12
Přední světoví ekonomové v rámci posledních průzkumů odhadují, že svět se vyhne globální ekonomické recesi, ale dojde k růstu nákladů a k celkovému zpomalení ek. růstu. Podle hlavního ekonoma Economist Intelligence Unit Simona Baptisty konflikt na...


Analýza páru USD/CHF na 30. května 2022 – možnost větší rally k horním referenčním úrovním
Kurzy.cz | 15:16:04
Technická analýza: Pár USD/CHF se v pozadí obchoduje směrem dolů, ale v pozadí došlo k průrazu sestupného kanálu, což je známka toho, že kupující přebírají vládu. Obchodní doporučení: Vzhledem k průrazu zřetelně vymezeného klesajícího kanálu vidím...


Banky ve spolupráci s ČNB připravují tzv. platby na kontakt
Kurzy.cz | 14:42:08
Od příštího roku bude možné poslat platbu na cizí účet pouze se znalostí telefonního čísla jeho majitele. Česká bankovní asociace ve spolupráci s Českou národní bankou spolupracují na projektu nové služby tzv.


Trh ojetin v 1Q22 - auta jsou v ČR výrazně dražší, prodej škodovek se propadá
Kurzy.cz | 14:33:48
Ojetiny do 5 let stáří jsou meziročně o 22 % dražší Vozy Škoda si udržely první pozici, ale meziročně ztratily více než 6 procentních bodů Ojetá auta prodávaná v prvním čtvrtletí měla o 19 % vyšší nájezd než loni Praha 30.


Kurzovní lístek ČNB na pondělí 30.05.2022
Kurzy.cz | 14:28:19
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 27.5.Změna30.5. Americký dolar USD 1 23.0430 -0.36%22.9580...


Hledají se Nové vize pro kulturu
Kurzy.cz | 14:27:15
Nadační fond ŠKODA AUTO a Bohemian Heritage Fund vypisují druhý ročník otevřené grantové výzvy Oba nadační fondy v rámci projektu Kultura má zelenou společně po loňské úspěšné zkušenosti podruhé vyhlašují otevřenou grantovou výzvu Nové vize pro kulturu,&h


Koruna je dále ve vyčkávací fázi
Kurzy.cz | 14:14:15
Domácí měna se během uplynulého týdne zabydlela v intervalu 24,60 – 24,70 EUR/CZK a jen kosmeticky oslabovala. Začátkem tohoto týdne se tak pohybuje spíše blíže horní hranice. Výraznější pozdvižení nepřinesl ani rozhovor s Alešem Michlem , který byl&helli


Německá inflace vzrostla o téměř 9 % r/r a o 1,1% m/m
Kurzy.cz | 13:56:07
Harmonizovaný index spotřebitelských cen vzrostl v květnu podle předběžných odhadů meziročně o 8,7 % a o 1,1 % meziměsíčně.


Data prognózy (30.5.2022)
Kurzy.cz | 13:50:00
Investiční služby Komerční banky, aktuální tržní data, analýzy a komentáře.


Rusko porušilo dohodu, můžeme nasadit síly na východě, tvrdí náměstek NATO
lidovky.cz | 11:10:00
Ruská invaze na Ukrajinu uvolnila Severoatlantické alianci ruce. NATO už totiž v současnosti není vázáno předchozími závazky uzavřenými s Moskvou a může nasadit své síly ve východní Evropě. Alespoň to tvrdí náměstek generálního tajemníka Severoatlantické aliance a někdejší rumunský ministr zahraničí Mircea Geoana.


Ruská invaze a následky pro Evropu. Politolog Rupnik odhaduje, co čeká Ukrajinu a kdo to může ovlivnit
lidovky.cz | 11:01:00
/VIDEO UVNITŘ/ Kam bude konflikt na Ukrajině eskalovat? Na to v dalším díle podcastu komentátora Lidových novin Jana Macháčka mluvil politolog a historik z univerzity Sciences Po v Paříži Jacques Rupnik.


Češi, na kolena! Po teroru a zastrašování nastoupily akce ke ztrátě národní sebeúcty
lidovky.cz | 11:00:00
V Čechách a na Moravě následovala po akci v libeňské zatáčce vlna represí. Nacisté okamžitě vyhlásili výjimečný stav, zahájili rozsáhlé pátrací akce, ihned došlo k prvním popravám. Vypáleny byly obce Lidice a Ležáky (budeme se jim věnovat v dalších dílech seriálu). Dva týdny po hrdinské smrti útočníků na Heydricha došlo k jakémusi ryze formálnímu uvolnění v podobě zrušení výjimečného stavu.


Tajný briefing špionských špiček NATO se uskutečnil v Praze. Promluvil i ukrajinský zástupce
lidovky.cz | 10:59:17
V Praze se minulý týden sešli ředitelé vojenských zpravodajských služeb členských zemí NATO. O schůzce informovalo Vojenské zpravodajství až po jejím skončení, a to z bezpečnostních důvodů. Účastníky jednání přivítala ministryně obrany Jana Černochová (ODS).


Kultovní DeLorean má po 40 letech nástupce. Stojí za ním i bývalý zaměstnanec Tesly
aktuálně.cz | 15:54:00
Američané chtějí probudit z popela automobilku DeLorean. Chystají nové modely, první vlaštovkou je elektrické kupé Alpha5.


Potřebujete na cesty očkování či test? Tahle pravidla platí v evropských zemích
aktuálně.cz | 15:05:34
Některé státy stále na hranicích vyžadují doklad o bezinfekčnosti. Nabízíme přehled pandemických pravidel při vstupu do zemí EU.


Vilu Tugendhat v Brně zaplnily modelky: kapela Mirai tam natáčela nový videoklip
Denik.cz | 14:27:00
/VIDEO/ Vilu Tugendhat v Brně si vybrala pro svůj nový videoklip kapela Mirai. Světoznámou budovou provází v písni Básně. „Většinou natáčíme na neobyčejných místech a často se vydáváme do zahraničí, přitom tady u nás máme takový poklady,“ uvedl k výběru Mirai Navrátil.


Za podvod s pozemkem na Ještědu padly podmínky pro náměstka i zastupitele
Denik.cz | 14:04:00
Vinni. Takový je verdikt krajského soudu v Liberci v případu bývalého náměstka primátora Liberce Pavla Krenka a někdejšího zastupitele Jiřího Zeronika. Podle soudu se dopustili machinací s pozemky ve sportovním areálu na Ještědu a poškodili v roce 2005 svým jednáním město Liberec. Oba dva dostali podmíněné a peněžité tresty. Vinu se povedlo prokázat pouze u jednoho z pěti skutků, z nichž byli obžalováni a u nějž vznikla škoda ve výši 2 miliony korun.


Den dětí patří oslavám našich potomků. Slaví se celosvětově, ale v různých termínech
Euro | 15:10:24
Zábavné společenské a rodinné akce, sportovní soutěže, výlety a další zábava. Na Den dětí by měla být celá rodina pohromadě a připomenout si, že mít děti je nedocenitelným darem. Dětský


Vesmírný průmysl čeká hvězdná budoucnost. Do roku 2040 jeho příjmy dle analytiků vylétnou k hranici jednoho bilionu dolarů
Euro | 14:58:33
Hodnota vesmírného průmyslu dosáhla v roce 2020 částky 424 miliard dolarů. Ve srovnání se začátkem minulé dekády se jedná o 70procentní nárůst. V horizontu příštích 18 let by se pak mohla vyšplhat až na rovný jeden bilion. Náklady na vypuštění raket do kosmu klesnou do roku 2040 o 95 procent, což umožní spuštění velkého množství nových služeb. I když se oboru nyní velice daří, je třeba mít se na pozoru. Akcie některých společností se totiž propadly i o více než polovinu.


Maďarská dálniční známka pro rok 2022: kde ji zakoupit a kolik stojí?
Euro | 07:00:32
Chystáte se do vyhlášených lázní v Budapešti nebo přes Maďarsko jen plánujete v létě cestu k moři? Tak jako tak budete potřebovat maďarskou dálniční známku. Maďarsko dnes využívá pouze elektronické


Za údajné machinace s pozemky na Ještědu uložil soud podmínky
eStav.cz | 13:40:45
Podmíněné tříleté tresty se zkušební dobou na pět let v kombinaci s finančním trestem uložil dnes krajský soud v Liberci dvěma bývalým regionálním politikům ODS. Někdejšího náměstka primátora Pavla Krenka a bývalého zastupitele Jiřího Zeronika uznal vinným v jednom z pěti žalovaných obchodů s pozemky a budovami ve sportovních areálech na Ještědu a ve Vesci, které patří Liberci. Rozhodnutí soudu není pravomocné. Obžalovaní se odvolali a státní zástupce si nechal lhůtu na rozmyšlenou.


Odměny pro představenstvo ČEZ: osm členů si rozdělí téměř 135 milionů korun
Hospodářské noviny | 16:23:00
Všech osm členů představenstva energetické společnosti ČEZ má nárok na plnou výši roční odměny za loňský rok. Celkem si tak rozdělí téměř 135 milionů korun. Nejvíc dostane šéf představenstva a generální ředitel Daniel Beneš, který má nárok téměř na...


Zahraniční turisté se začínají vracet do Česka. Hospody už jsou plné téměř jako před covidem
Hospodářské noviny | 16:18:00
Luboš Kastner, spolumajitel sítě restaurací Hospodska, provozuje v Praze a Plzni celkem šest podniků. „Právě sedím v jednom z nich a u dvou sousedních stolů jsou Španělé. Ti tady tři roky nebyli,“ hlásí Kastner. I díky tomu, že se do...


Ke kořenům solidarity Čechů. Před 130 lety společností otřásla důlní apokalypsa v Příbrami
Hospodářské noviny | 15:35:00
Už tři měsíce Češi – vláda, neziskovky i tisíce jednotlivců – příkladně pomáhají uprchlíkům z Ukrajiny. Země celkem hladce vstřebala na 300 tisíc příchozích. Až občas sami žasneme: kde se bere tolik solidarity, obětavosti i schopnosti...


Co když Ukrajina přece jen vyhraje? Západní politici se začínají bát úspěchu napadené země
Hospodářské noviny | 15:29:00
Poté co se týdny Evropa bála drtivé porážky Ukrajiny a toho, co by po ní následovalo, dnes hlavně na Západě začíná převažovat obava z toho, co by se mohlo stát v opačném případě. A to i ve chvíli, kdy Ukrajinci přichází o oblasti na východě země....


Polovina jaderných reaktorů ve Francii stojí. Snížit energetickou závislost na Rusku tak bude těžší
Hospodářské noviny | 15:05:00
V září 2021 si experti všimli, že potrubní systém jaderné elektrárny v Civaux, která leží kousek od francouzského města Poitiers, ohrožuje koroze a drobné trhliny. Francie se kvůli tomu rozhodla odstavit dalších 11 reaktorů, aby je zkontrolovala a...


Přichází krize všech krizí. A vláda se utápí v ideologických nesmyslech
Hospodářské noviny | 14:58:00
Náznaky jsou vlastně docela nápadné. Asi jako kdyby člověk sbíral houby, které jsou metr vysoké a z dálky na něj blikají. Přesto se nelze zbavit dojmu, že máme tendenci tu blížící se ekonomickou a následně i politickou krizi přehlížet. Neuplyne den,...


Kdo je dnes Západ? Tváří v tvář ruské agresi je jasněji vidět, jak se proměnila svobodná a demokratická Evropa
Hospodářské noviny | 14:51:00
Kromě nezměrné ukrajinské vůle se bránit a nepochybných schopností ukrajinské armády čelit silnějšímu nepříteli je tu jeden zásadní faktor, který rozhodne o výsledku války: postoj Západu. Jsou to právě země pod vedením USA, které dosud ukazovaly...


Další ročník je tu. Hospodářské noviny opět vyhlásí nejlepší banku a pojišťovnu v Česku
Hospodářské noviny | 14:30:00
Největší finanční domy v Česku svedou letos již počtrnácté souboj o prvenství v anketě Hospodářských novin Nejlepší banka a pojišťovna roku. Zatím je do soutěže přihlášeno čtrnáct bank a třináct pojišťoven, kompletní seznam všech zúčastněných bude...


Státní dluhopisy jsou po letech atraktivní
Hospodářské noviny | 13:27:00
Odvážná protiinflační politika České národní banky je poslem dobrých zpráv pro konzervativní investory. Poprvé po mnoha letech začíná dávat smysl kupovat dlouhodobější české státní dluhopisy. Například výnos desetiletých bondů se v květnu vyšplhal...


Pozor na čínské chytré elektroměry. Jejich výrobci vás mohou na dálku odpojit od elektřiny, varuje NÚKIB
Hospodářské noviny | 12:52:00
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) vydal v pondělí varování před čínskými chytrými elektroměry. Podle ředitele kyberúřadu Karla Řehky hrozí, že pokud budou Češi nakupovat tato zařízení z nedůvěryhodných zemí mimo EU, může...


Můj byznys kopíruje vývoj mého syna, říká Jana Vyhlídalová o obchodu s hračkami i kurzech programování
Hospodářské noviny | 10:35:00
Jana Vyhlídalová strávila téměř dvacet let na manažerských pozicích v marketingu velkých korporací, jako je O2 nebo Nikon. Na prahu čtyřicítky se pustila do podnikání, které nápadně kopíruje to, jak roste její syn. Založila obchod a e-shop s...


Vycvičit asistenčního psa je stále dražší, klienti na něj mohou čekat až o půl roku déle
ČT24 | 12:37:49
Zvyšující se ceny a inflace trápí i cvičitele asistenčních psů. Připlácet musejí za krmivo, veterinární péči, pohonné hmoty i samotná štěňata. Výcviková střediska zatím zvládají pokrýt rostoucí náklady díky finančním darům, obávají se ale dalšího zdražování. Klientům se také prodlužuje čekací lhůta na nového psího pomocníka, a to až o půl roku.


ČTÚ vypracoval nový návrh na regulaci pro mobilní operátory. Zohlednil připomínky Komise
ČT24 | 15:27:00
Český telekomunikační úřad (ČTÚ) připravil nový návrh na regulaci velkoobchodního mobilního trhu. Chce tak mít možnost trojici síťových operátorů T-Mobile, O2 a Vodafone přímo regulovat ceny velkoobchodních služeb. Nový návrh, který zohledňuje připomínky Evropské komise, jež předchozí znění zamítla, zveřejnil na svých stránkách. Jako první o tom informoval server Lupa.cz. Na připomínky k novému návrhu ČTÚ vypsal měsíční veřejnou konzultaci. 


Úřad varuje před použitím chytrých elektroměrů, které nepocházejí ze zemí EU či OECD
ČT24 | 15:04:16
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) vydal varování před použitím technologií takzvaných chytrých elektroměrů, které nepocházejí ze zemí s důvěryhodným právním prostředím. Mohly by podle úřadu způsobit až celostátní blackout.


Dokážou orangutani vyrábět kamenné nástroje?
Respekt | 14:52:08
Možná jen neměli dost trpělivosti, myslí si vědkyně, která zkoumala schopnosti fascinujících lidoopů v zoo


Obložený Taras Ševčenko
Respekt | 14:29:30
Za účasti ukrajinského velvyslance Jevhena Perebyjnise a českého umělce Jiřího Černického se konala u pomníku Tarase Ševčenka akce na podporu záchrany ukrajinského umění. Po vzoru ochránců soch na Ukrajině byla socha obložena pytli s pískem. Cílem bylo upozornit na potřebu podpořit nejen lidi na Ukrajině, ale i ukrajinské kulturní dědictví a upozornit na Muzeum ohroženého umění - virtuální galerii, která umožňuje finančně podpořit a zachránit ukrajinské kulturní dědictví.


Síkela měl pozitivní test na covid, je v izolaci
Eurozpravy-domácí | 16:58:00
Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) měl pozitivní test na koronavirus. Od pátku je v izolaci, pracuje z domova. Síkela to dnes oznámil na twitteru. Zařadil se tak mezi početnou skupinu politiků, kteří se během epidemie nakazili koronavirem.


Návštěvnost kultury se předloni kvůli covidu propadla o polovinu
Eurozpravy-domácí | 15:35:00
Počet návštěv kulturních zařízení v Česku se v roce 2020, tedy v prvním roce epidemie nemoci covid-19, meziročně snížil zhruba o 55 procent na téměř 45 milionu. Propad návštěvnosti se týkal hlavně historických památek, knihoven, kin, výstav, koncertů, festivalů a divadel, což se negativně podepsalo i na hospodaření.


Fialovi se nelíbí zveřejnění cíle šestého sankčního balíčku před detailní dohodou
Eurozpravy-domácí | 14:59:00
Premiér Petr Fiala (ODS) před odletem na dnešní summit lídrů zemí Evropské unie kritizoval jednání o šestém sankčním balíčku vůči Rusku. Nemělo by se podle něj opakovat, aby byl zveřejněn cíl, aniž byl předem detailně domluven. Zmínil, že při jednáních o doposud přijatých sankcích byla důležitá jednota přístupu všech zemí.


Počet lidí se spořením na penzi stagnuje, letos ubylo 6000 účastníků
Eurozpravy-domácí | 14:55:00
Počet lidí, kteří si spoří na penzi se státním příspěvkem v takzvaném třetím pilíři penzijního systému, v posledních letech stagnuje. Na konci prvního čtvrtletí si takto spořilo 4,435 milionu lidí, o 6000 méně než na konci loňského roku. Vyplývá to ze statistik ministerstva financí (MF), které má ČTK k dispozici.


Při počtu 350.000 uprchlíků z Ukrajiny budou náklady na léčbu asi 6,9 miliardy korun
Eurozpravy-domácí | 13:45:00
Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) očekává, že při počtu 350.000 uprchlíků z Ukrajiny budou letos náklady na jejich péči asi 6,9 miliardy korun. Příjmy z jejich zdravotního pojistného, které za ne odvede stát nebo zaměstnavatelé, budou asi o 2,4 miliardy Kč nižší. Novinářům to řekli dnes zástupci správní rady pojišťovny, která zatím registrovala necelých 333.000 pojištěnců z Ukrajiny. Z nich 57 procent je v produktivním věku a pětina už pracuje. Dalších zhruba 38.000 Ukrajinců se registrovalo k menším zdravotním pojišťovnám.


Mezi roky 2020 a 2021 ubylo lidí, kteří pijí alkohol denně či obden
Eurozpravy-domácí | 12:47:00
Mezi roky 2020 a 2021 ubylo lidí, kteří pijí alkohol denně či obden, poklesla i průměrná spotřeba čistého lihu na obyvatele. Přesto pil každý druhý den či častěji zhruba každý šestý Čech nad 15 let, přibývá ale i abstinentů. Kuřáků je v populaci stále zhruba čtvrtina, víc lidí užívá elektronické cigarety a další alternativy.


ROZHOVOR: Všechny doopravdy důležité věci jsou v našich snech, říká režisér Rudolf Havlík
Eurozpravy-domácí | 12:42:00
Rudolf Havlík stále známější filmový režisér, scenárista, ale také spisovatel, který už vydal několik knížek. Obklopen rodinu, přáteli, jejichž lásky si neskutečně váží, procestoval skoro celý svět. Své zážitky, zkušenosti, setkávání umí skvěle přenést nejen na filmová plátna. V rozhovoru pro EuroZprávy.cz vše rozvíjí a posunuje mnohem dále.


Na vědu a výzkum by vláda mohla dát příští rok více, a to 39,3 miliardy korun
Eurozpravy-domácí | 12:12:00
Na vědu a výzkum by v roce 2023 mělo jít 39,32 miliardy korun, meziročně o 250 milionů korun více. Návrh rozpočtu ve středu projedná vláda. Předloží ho ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová (TOP 09), která zároveň předsedá vládní Radě pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI). Rada návrh rozpočtu schválila v dubnu.


Hasiči začali v Praze stavět stany pro ukrajinské uprchlíky
Eurozpravy-domácí | 12:02:00
Pražští hasiči začali dnes v Malešicích na pozemku České pošty (ČP) stavět stanové městečko pro ukrajinské uprchlíky, především ty, kteří pobývají na hlavním nádraží. Kapacita městečka bude 150 míst a součástí bude zázemí včetně jídelního stanu či sprch. ČTK to řekli mluvčí hasičů Martin Kavka a mluvčí ČP Matyáš Vitík.


NRZP žádá vládu o opatření ke zmírnění dopadu zdražování energií
Eurozpravy-domácí | 11:24:00
Národní rada osob se zdravotním postižením (NRZP) žádá vládu o opatření ke zmírnění dopadu zdražování energií a pohonných hmot na lidi s handicapem. Podle vedení rady jsou dosavadní vládní kroky pro ně neúčinné. O nastavení pomoci chce vedení NRZP s politiky jednat. Uvedlo to v prohlášení, které zaslalo ČTK.


Maďarsko má stále výhrady k návrhu embarga na ruskou ropu
Eurozpravy-zahraniční | 16:31:00
Maďarsko má výhrady k nejnovějšímu návrhu podoby embarga Evropské unie na ruskou ropu, nezohledňuje prý energetickou bezpečnost země. Při příchodu na jednání unijních lídrů to v Bruselu novinářům řekl maďarský premiér Viktor Orbán. Budapešť podle něj podporuje Evropskou komisí navrženou výjimku pro ropu přepravovanou ropovody, chce však mít zajištěný přístup k této surovině také v případě jejich poškození či výpadku.


Pandemie opičích neštovic je podle WHO nepravděpodobná
Eurozpravy-zahraniční | 16:15:00
Stovky případů výskytu opičích neštovic v posledních týdnech pravděpodobně nepovedou k pandemii, uvedla dnes odbornice Světové zdravotnické organizace (WHO) Rosamund Lewisová. O nemoci stále existuje mnoho neznámých, včetně toho, jak přesně se šíří a zda pozastavení masového očkování proti neštovicím před desítkami let nějak neurychluje její přenos, dodala odbornice podle agentury AP.


Rusko má plán, kterým se chce vyhnout bankrotu
Eurozpravy-zahraniční | 16:11:00
Rusko plánuje zavést mechanismus pro splácení dluhopisů, který má obejít americké sankce a zabránit tomu, že se země dostane do platební neschopnosti. Návrh je podobný systému pro placení za ruský plyn a má zahraničním investorům umožnit otevřít si v ruských bankách účty jak v rublech, tak v tvrdé měně. Investoři by měli mít k penězům přístup bez omezení.


Stoltenberg vnímá účast Švédska a Finska na summitu NATO jako historický okamžik
Eurozpravy-zahraniční | 16:08:00
Summitu Severoatlantické aliance, který se uskuteční na konci června v Madridu, se zúčastní i Švédsko a Finsko. Podle generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga to bude historický okamžik pro posílení této vojenské aliance, napsala dnes agentura Reuters. Švédsko a Finsko požádaly o vstup do NATO v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu. Proti jejich členství se postavilo Turecko.


Porošenko mohl vycestovat ze země, míří na summit evropských lidovců
Eurozpravy-zahraniční | 15:27:00
Bývalému ukrajinskému prezidentovi Petru Porošenkovi, který ve své zemi čelí vyšetřování kvůli podezření z velezrady, dnes úřady dovolily vycestovat ze země. Oznámila to jeho strana Evropská solidarita. Ukrajinské hranice exprezident překročil do Polska, odkud vyrazí na summit unijní Evropské lidové strany (EPP) v nizozemském Rotterdamu.


Opozice na Slovensku oprášila myšlenku referenda o předčasných volbách
Eurozpravy-zahraniční | 15:06:00
Slovenská opozice oprášila myšlenku vyhlášení nového referenda o vypsání předčasných voleb v zemi. Strana Hlas-sociální demokracie (Hlas-SD) expremiéra Petera Pellegriniho ale nechce, aby součástí plebiscitu byly jiné otázky. Pellegrini dnes novinářům řekl, že po loňském rozhodnutí ústavního soudu bude těžké dosáhnout potřebné změny ústavy a zároveň vypsání nových voleb v jednom kroku.


KLDR údajně zrušila lockdown v Pchjongjangu
Eurozpravy-zahraniční | 14:42:00
Severní Korea údajně zrušila uzávěru v metropoli Pchjongjangu, kterou vyhlásila poté, co před více než dvěma týdny poprvé přiznala epidemii covidu-19 v zemi. Informovala o tom dnes japonská agentura Kjódó s odvoláním na nejmenovaný zdroj v Pekingu. Jihokorejské ministerstvo pro sjednocení ale zprávu nebylo schopno potvrdit a severokorejská média takové rozhodnutí oficiálně neoznámila.


Rusko přiznalo, že na Ukrajině krade obilí
Eurozpravy-zahraniční | 14:30:00
Z ukrajinské Chersonské oblasti, jejíž část ovládly za současné invaze na Ukrajinu ruské síly, začal vývoz obilí do Ruska. Podle agentury TASS to dnes řekl zástupce šéfa oblastní správy dosazené Ruskem Kirill Stremousov.


NATO může oficiálně zasáhnout na východě Evropy. Rusko porušilo dohodu
Eurozpravy-zahraniční | 14:20:00
Rusko napadením Ukrajiny porušilo dohodu se Severoatlantickou aliancí podepsanou před 25 lety, a NATO proto může zasáhnout do bojů ve východní Evropě. V neděli to v rozhovoru s agenturou AFP řekl náměstek generálního tajemníka aliance Mircea Geoana. Západ Ukrajině, kterou 24. února napadlo Rusko, dodává zbraně. Dosud ale vylučoval přímé zapojení do bojů.


Státy EU podrobnosti ropného embarga stále nedohodly
Eurozpravy-zahraniční | 13:59:00
Snaha zástupců zemí Evropské unie dojednat v posledních hodinách před summitem lídrů podrobnosti téměř měsíc domlouvaného embarga na ruskou ropu byla dnes neúspěšná. Zákaz jejího dovozu s dočasnou výjimkou pro přepravu ropovody by podle navrhovaných závěrů vrcholné schůzky měli večer podpořit prezidenti a premiéři, na finální podobě sankčního balíku obsahujícího embargo se však shoda očekává až po summitu. ČTK to sdělily diplomatické zdroje. Námitky vůči postupnému ukončení importu ropy z Ruska má stále Maďarsko.


Co mají tyto dva příběhy společného?
Eurozpravy-ekonomika | 14:28:00
Komerční sdělení (EuroZprávy.cz nejsou jeho autorem a neovlivňují jeho obsah).


TOP 10: Dovolená v Chorvatsku tisíckrát jinak
Reflex | 16:30:00
Letní sezona se blíží, cestovní horečka vrcholí a redakce LaZ pro vás přichystala rozcestník deseti článků pojednávajících o Chorvatsku, abyste věděli, co přesně v této oblíbené destinaci nesmíte minout!


Never more vraždě architektury kruhovým objezdem v srdci Prahy
Reflex | 15:00:00
Kruháky patří k Lidlům, průmyslovým zónám, obchvatům měst střední velikosti a místům, kde je vysoká pravděpodobnost střetu svátečního řidiče s kombajnem. Ne do památkově chráněné městské zóny pod patronací UNESCO. Kdyby Praha 1 ten návrh objezdu mezi Prašnou bránou, Obecním domem, palácem U Hybernů a Českou národní bankou myslela jako škodolibý vtip, dalo by se tomu ještě uchechtnout. Ale skutečnost bude nejspíš prozaičtější... A zklamání nám tentokrát přinášejí i „investigativec“ Janek Kroupa a prudérní Slováci ve vedení tamní televize.


Privatizace přijímacích zkoušek na vysoké školy: Bohatství rodiny rozhoduje a Scio profituje
Tiscali-zprávy | 16:35:45
Na přijímací zkoušky na vysoké školy si společnost Scio vybudovala monopol. Dělá ale vše pro to, aby o přijetí na školu, a tím i o budoucím životě uchazečů rozhodovaly výhradně peníze, a tedy sociální status uchazeče a jeho rodinné zázemí. Z administrace přístupu ke vzdělání se stal nekompromisní byznys, nerovnost v přístupu ke vzdělání se před branami vysokých škol dál prohlubuje. Je to ještě legální?


Státy EU podrobnosti ropného embarga nedohodly. Maďarsko má stále námitky
Tiscali-zprávy | 15:32:26
Snaha zástupců zemí Evropské unie dojednat v posledních hodinách před summitem lídrů podrobnosti téměř měsíc domlouvaného embarga na ruskou ropu byla dnes neúspěšná.


Polsko zvažuje výstavbu dalšího zařízení na příjem LNG kvůli Česku a Slovensku
Tiscali-zprávy | 14:07:45
Polsko by mohlo vybudovat ještě jedno plovoucí zařízení na příjem zkapalněného zemního plynu (LNG), které by stálo vedle toho, které už Varšava plánuje u Gdaňsku.


České banky chystají novinku. Místo čísla účtu bude stačit telefonní číslo
E15-ekonomika | 15:45:00
Po okamžitých platbách a digitální identitě se tuzemské banky dohodly na další společné novince – platbě na kontakt. Místo čísla účtu bude možné při odchozí platbě zadat telefonní číslo. Česká národní banka, která bude celý projekt zastřešovat, v pondělí oznámila, že funkce bude k dispozici příští rok, ale již letos v létě ji začnou finanční instituce testovat.


V Česku přibylo 10 tisíc včelařů. Nováčci ale mohou způsobit velké škody
E15-ekonomika | 15:15:00
Včelaření se v poslední době stalo módním trendem. Noví včelaři ale často umisťují svá včelstva do míst, kde je již dostatek včelstev. Tím přetěžují takzvanou úživnost daného území a nutí včely soupeřit o potravu. Hladové úly jsou ale náchylnější vůči řadě chorob.


Bitcoin je nejvýše za dva týdny. Kryptoměna reaguje na uvolňování opatření v Číně
E15-ekonomika | 14:29:00
Cena bitcoinu, který je nejznámější kryptoměnou světa, se dnes zvyšuje. Přiblížila se hranici 31 tisíc dolarů a je nejvýše zhruba za dva týdny, ukazují záznamy na specializovaném serveru CoinDesk. Zájem o rizikovější aktiva podpořilo uvolňování protipandemických uzávěr v Číně.


Evropská centrální banka zvýší sazby až o celý procentní bod. Inflační cíl nesplní, soudí experti
E15-ekonomika | 14:00:00
Evropu a Spojené státy nadále sužuje vysoká inflace. Zatímco americký Fed, britská Bank of England nebo tuzemská ČNB dávno přistoupily ke zvýšení úrokových sazeb, Evropská centrální banka (ECB) se zpřísnění měnové politiky dlouho bránila. Tomu je však nyní konec a na vyšší úroky se musí připravit také eurozóna. První krok ECB podle analytiků učiní již v červenci. Apokalyptických dopadů na evropské trhy se nicméně experti neobávají.


České banky chystají novinku. Místo čísla účtu bude stačit telefonní číslo
E15-politika | 15:45:00
Po okamžitých platbách a digitální identitě se tuzemské banky dohodly na další společné novince – platbě na kontakt. Místo čísla účtu bude možné při odchozí platbě zadat telefonní číslo. Česká národní banka, která bude celý projekt zastřešovat, v pondělí oznámila, že funkce bude k dispozici příští rok, ale již letos v létě ji začnou finanční instituce testovat.


V Česku přibylo 10 tisíc včelařů. Nováčci ale mohou způsobit velké škody
E15-politika | 15:15:00
Včelaření se v poslední době stalo módním trendem. Noví včelaři ale často umisťují svá včelstva do míst, kde je již dostatek včelstev. Tím přetěžují takzvanou úživnost daného území a nutí včely soupeřit o potravu. Hladové úly jsou ale náchylnější vůči řadě chorob.


Bitcoin je nejvýše za dva týdny. Kryptoměna reaguje na uvolňování opatření v Číně
E15-politika | 14:29:00
Cena bitcoinu, který je nejznámější kryptoměnou světa, se dnes zvyšuje. Přiblížila se hranici 31 tisíc dolarů a je nejvýše zhruba za dva týdny, ukazují záznamy na specializovaném serveru CoinDesk. Zájem o rizikovější aktiva podpořilo uvolňování protipandemických uzávěr v Číně.


Evropská centrální banka zvýší sazby až o celý procentní bod. Inflační cíl nesplní, soudí experti
E15-politika | 14:00:00
Evropu a Spojené státy nadále sužuje vysoká inflace. Zatímco americký Fed, britská Bank of England nebo tuzemská ČNB dávno přistoupily ke zvýšení úrokových sazeb, Evropská centrální banka (ECB) se zpřísnění měnové politiky dlouho bránila. Tomu je však nyní konec a na vyšší úroky se musí připravit také eurozóna. První krok ECB podle analytiků učiní již v červenci. Apokalyptických dopadů na evropské trhy se nicméně experti neobávají.


Marketing Astratexu | Karol Guláš
Mladý Podnikatel | 00:00:48
Posílají personalizované papírové dopisy. Vydávají vlastní tištěný magazín. Investují do TV reklamy v několika zemích světa. Navrhněte do zákulisí prodejce spodního prádla.
The post Marketing Astratexu | Karol Guláš first appeared on MladýPodnikatel.cz.


Češi chystají na konec léta velké letecké cvičení. Zapojí se i Američané
idnes.cz | 17:10:00
Do mezinárodního leteckého cvičení v ČR Ample Strike se letos zapojí asi 500 českých a stovka evropských i amerických vojáků. Jedná se již o devátý ročník cvičení, které se uskuteční od 29. srpna do 16. září.


Americké raketomety mohly obrátit válku, ale Biden je Ukrajincům nedá
idnes.cz | 17:08:00
Podle zdrojů amerických médií to měla být hotová věc: Spojené státy hodlaly poslat Ukrajincům své raketomety. Zprávy o dodávkách zbraní, které znatelně umocní palebnou sílu ukrajinských sil v probíhající bitvě o Donbas, vzbudily v Moskvě vlnu nevole. Stop nadějím Ukrajinců ale učinil prezident Joe Biden, který v pondělí oznámil, že Ukrajině salvové raketomety, které by Kyjevu umožnily dosáhnout území Ruska, nedodá.


Začíná summit EU. Embargo na ruskou ropu dál blokuje Maďarsko
idnes.cz | 16:05:00
V Bruselu v pondělí začíná dvoudenní mimořádný summit prezidentů a premiérů členských zemí Evropské unie. Hlavním tématem je válka na Ukrajině a s ní související energetická krize. Už při příchodu na schůzi přitom jeden ze státníků avizoval, že hlavní překážka dosud nezmizela. Maďarský premiér Viktor Orbán totiž prohlásil, že má jeho země výhrady k nejnovějšímu návrhu embarga na ruskou ropu.


Ve Francii se nepodařilo zachránit kosatku v Seině, zvíře hynulo v bolestech
idnes.cz | 16:00:00
Ve Francii se nezdařil pokus zachránit kosatku, která se dostala do řeky Seiny. Úředníci původně rozhodli, že se ji pokusí pomocí zvukových signálů navést zpět do moře. Organizace na ochranu mořských zvířat Sea Shepherd v pondělí uvedla, že kytovce nalezla před polednem uhynulého. Experti se domnívají, že čtyřmetrové zvíře bylo vážně nemocné a trpělo velkými bolestmi.


Opilý mladík narazil s elektrokoloběžkou do domu, hrozí mu vysoká pokuta
idnes.cz | 15:56:00
Jízdu na elektrické koloběžce nezvládl mladý muž na Hodonínsku. Narazil do domu a musela jej odvézt sanitka. Protože se ukázalo, že je opilý, hrozí mu teď vysoká pokuta.


Dráhy vypraví v létě spoje na Balt, do Tater pošlou autovlak
idnes.cz | 15:51:00
České dráhy v létě spustí přímé noční vlakové spoje do polských letovisek u Baltského moře. Dopravce bude v létě vypravovat i další noční vlaky do zahraničí, například na Slovensko nebo do Maďarska. K Tatrám budou jezdit i takzvané autovlaky, které umožní i přepravu automobilů vlakem.


Otvírá dveře v PPF i Agrofertu. Naše akcie nemůže být levná, říká výrobce klik Ivo Ulich
iHned.cz | 17:55:00
Bude to nejdražší akcie na pražské burze Start, ale Ivo Ulich se ambiciózní cenovky u své firmy M&T Kliky nebojí. „Cítím velký zájem,“ říká sedmačtyřicetiletý podnikatel o připravovaném úpisu na pražské burze malých firem Start....


Námluvy mezi PPF a Monetou padly. Air Bank se součástí Monety nestane
iHned.cz | 17:38:00
Dlouho připravovaný záměr spojit Air Bank s Monetou Money Bank ztroskotal. V pondělí večer po zavření burz to oznámily obě strany – Moneta i PPF. Uzavřely dohodu o ukončení a zastavení procesu akvizice Air Bank. „Tato dohoda byla...


Siemens získal největší zakázku ve své historii. V Egyptě postaví železniční rychlodráhu za 8,1 miliardy eur
iHned.cz | 17:30:00
Německý technologický koncern Siemens podepsal s egyptskou vládou kontrakt, podle něhož v zemi postaví síť železniční rychlodráhy s délkou kolejiště 2000 kilometrů a vybaví ji špičkovou signální a další technikou. Strategický projekt mu přinese 8,1...


Kraj prohrál další soud o účelový vyhazov. Platí propuštěnému úředníkovi i těm, kteří ho vyhodili
iHned.cz | 17:22:00
Středočeský kraj doplácí po letech na účelový vyhazov jednoho z vyšších úředníků. Už dříve mu úřad musel vyplatit statisíce za ušlou mzdu, a aktuálně navíc prohrál i soud s jeho někdejšími nadřízenými, kteří o propuštění rozhodli. Kraj po nich...


Konec mejdanu. Trh start-upů táhne dolů pád burz, zdražování peněz i válka
iHned.cz | 17:21:00
Byl to příliv, vlastně rovnou tsunami peněz, co globálně zvedlo hodnotu start-upů do astronomických výšek. Na rozdíl od přírodní katastrofy přichází v těchto investicích brutální období až teď, kdy vlna opadla. Peníze nejsou zadarmo a vyhlídky...


Miliardáři varují před dalšími propady. Současný akciový odpich může být jen past na důvěřivé
iHned.cz | 17:13:00
Americké akciové trhy přerušily sedm týdnů trvající šňůru poklesů a připsaly šest procent. Investoři tak s nadějí doufají, že jde o vytoužený obrat a akcie půjdou už zase jen nahoru. Naznačovat to mají i historické statistiky, které nyní kolují v...


Odměny pro představenstvo ČEZ: osm členů si rozdělí téměř 135 milionů korun
iHned.cz | 16:23:00
Všech osm členů představenstva energetické společnosti ČEZ má nárok na plnou výši roční odměny za loňský rok. Celkem si tak rozdělí téměř 135 milionů korun. Nejvíc dostane šéf představenstva a generální ředitel Daniel Beneš, který má nárok téměř na...


Zahraniční turisté se začínají vracet do Česka. Hospody už jsou plné téměř jako před covidem
iHned.cz | 16:18:00
Luboš Kastner, spolumajitel sítě restaurací Hospodska, provozuje v Praze a Plzni celkem šest podniků. „Právě sedím v jednom z nich a u dvou sousedních stolů jsou Španělé. Ti tady tři roky nebyli,“ hlásí Kastner. I díky tomu, že se do...


Letět, či neletět? Korporace odrazují zaměstnance od neekologických služebních cest
iHned.cz | 16:03:00
Letectví se vrací do kolejí, z nichž ho rázně vystrčila covidová pandemie. Prudce roste počet letů, obnovují se rušené linky, aerolinky povolávají do služby piloty, pro něž dva roky nebyla práce. A když někdo posílení stavu personálu podcení –...


Přichází krize všech krizí. A vláda se utápí v ideologických nesmyslech
iHned.cz | 14:58:00
Náznaky jsou vlastně docela nápadné. Asi jako kdyby člověk sbíral houby, které jsou metr vysoké a z dálky na něj blikají. Přesto se nelze zbavit dojmu, že máme tendenci tu blížící se ekonomickou a následně i politickou krizi přehlížet. Neuplyne den,...


Kdo je dnes Západ? Tváří v tvář ruské agresi je jasněji vidět, jak se proměnila svobodná a demokratická Evropa
iHned.cz | 14:51:00
Kromě nezměrné ukrajinské vůle se bránit a nepochybných schopností ukrajinské armády čelit silnějšímu nepříteli je tu jeden zásadní faktor, který rozhodne o výsledku války: postoj Západu. Jsou to právě země pod vedením USA, které dosud ukazovaly...


Střední Evropa se odpojuje od ruského plynu. Polsko už ho nepotřebuje, Slovensko sníží odběr o dvě třetiny
iHned.cz | 10:16:00
Polsku měl vypršet kontrakt na dodávky ruského plynu na konci letošního roku. Válka na Ukrajině a úspěšně dokončované projekty nových plynový propojení umožňují Varšavě se od dodávek ruského plynu odpojit už nyní. „Od konce dubna žádný plyn z...


Americké salvové raketomety mohly obrátit vývoj války. Biden je ale Ukrajincům nepošle
lidovky.cz | 17:08:00
Podle zdrojů amerických médií to měla být hotová věc: Spojené státy hodlaly poslat Ukrajincům své raketomety. Zprávy o dodávkách zbraní, které znatelně umocní palebnou sílu ukrajinských sil v probíhající bitvě o Donbas, vzbudily v Moskvě vlnu nevole. Stop nadějím Ukrajinců ale učinil prezident Joe Biden, který v pondělí oznámil, že Ukrajině salvové raketomety, které by Kyjevu umožnily dosáhnout území Ruska, nedodá.


České dráhy vypraví v létě spoje na Balt, do Tater pošlou autovlak. K moři pojede i RegioJet.
lidovky.cz | 16:49:55
České dráhy v létě spustí přímé noční vlakové spoje do polských letovisek u Baltského moře. Dopravce bude v létě vypravovat i další noční vlaky do zahraničí, například na Slovensko nebo do Maďarska. K Tatrám budou jezdit i takzvané autovlaky, které umožní i přepravu automobilů vlakem.


Nemocnice dohánějí operační skluz, chybí jim ale krev. Někteří pacienti se zákroku kvůli covidu už nedožili
lidovky.cz | 16:35:00
Na operačních sálech českých nemocnic se v současné době provoz jen tak nezastaví. Nemocnice dohánějí výpadek chirurgických zákroků, který přinesla covidová pandemie, čekací lhůty se vrací do dřívějších norem.


Test letními tábory. Volíte drahý wellness, či úsporné skautské pojetí?
lidovky.cz | 16:21:00
Někdy se člověk ocitá v zajetí vlastních představ a nostalgií. Třeba v tom, co dnes zajímá děti, jak si nejlépe užijí léto, zda na táboře ve skautském duchu (stany, latríny, služby v kuchyni), nebo už berou za standard všudypřítomnou digitální technologii či akvaparky.


Zemřel sládek a ředitel Pivovaru Svijany František Horák. Podnik v 90. letech zachránil před likvidací
lidovky.cz | 16:01:00
Po těžké nemoci zemřel v neděli v podvečer dlouholetý sládek a později ředitel Pivovaru Svijany František Horák, bylo mu 80 let. Informoval o tom mluvčí pivovaru Luboš Spálovský.


V Česku se během hokejového mistrovství prosázely rekordní dvě miliardy korun
lidovky.cz | 15:38:57
Objem sázek během mistrovství světa v hokeji se u domácích sázkových kanceláří dostal rekordně přes dvě miliardy korun. Překonal tak dosavadní rekord z roku 2019, který činil 1,8 miliardy. Zájmu sázkařů pomohla cesta českého výběru ve Finsku za bronzem. Na šampionátu se více dařilo favoritům, proto sázkové společnosti prohrávaly. Sázkař s nejvyšší čistou výhrou si odnesl 635 tisíc.


V Brazílii je po záplavách 87 obětí. Úřady nasadily do akce přes tisíc mužů
lidovky.cz | 15:05:17
Počet zemřelých po silných deštích a následných záplavách a sesuvech půdy na severovýchodě Brazílie stoupl již na 87, další osoby se i nadále pohřešují. Déšť v posledních hodinách mírně ustal a na 1 200 mužů nyní pátrá po pohřešovaných a snaží se zachránit ty, jimž voda odřízla únikovou cestu. Do oblasti Rectife se v pondělí chystá přijet prezident Jair Bolsonaro.


Stát mění pravidla pro uprchlíky. Zkouší je přesměrovat tam, kde najdou práci
lidovky.cz | 14:49:42
Chystá se největší změna pravidel od začátku uprchlické krize kvůli agresi Ruska proti Ukrajině. Česko, které dalo uprchlíkům před Putinovou válkou dočasnou ochranu na jeden rok, jim nově jen na půl roku zkrátí dobu, kdy za ně stát platí zdravotní pojištění. Jinými slovy tak uprchlíkům říká, že půl rok je dost dlouhá doba na to, aby si našli práci.


Dovedeme si představit rozsáhlé sankce na ropu, chce to čas, řekl Fiala
lidovky.cz | 14:28:00
Premiér Petr Fiala se zúčastní v pondělí odpoledne mimořádného jednání Evropské rady v Bruselu. Před odletem do Belgie uvedl, že chce mimo jiné otevřít debatu o další pomoci zemím, které přijaly vysoké počty uprchlíků z Ukrajiny. K otázce sankcí na dovoz ropy z Ruska uvedl, že některé země mají na zemi vyšší míru energetické závislosti a nejsou schopny to v krátké době změnit, což je třeba při jednání zohlednit.


Léčba uprchlíků z Ukrajiny bude stát asi 6,9 miliardy, odhaduje VZP
lidovky.cz | 13:23:05
Všeobecná zdravotní pojišťovna očekává, že náklady na léčbu ukrajinských uprchlíků budou asi 6,9 miliardy korun. Příjmy z jejich pojistného a od státu budou asi o 2,4 miliardy nižší. Stabilitu pojišťovny to ale podle ředitele Zdeňka Kabátka nijak neovlivní. Očekává navíc, že číslo bude spíše klesat, jak se budou příchozí zapojovat do pracovního procesu.


Němci nemají o uprchlících přehled vůbec. Ani v Česku bychom z toho neměli dělat problém, říká hejtman
lidovky.cz | 13:00:00
Když běženec bydlí u známého nebo u české rodiny doma, o jeho pohybu pořádně nevíme, říká v rozhovoru pro Lidovky.cz jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL).


Vášeň Američanů pro Ukrajinu uvadá. Ve volbách budou občané řešit úplně jiné věci, tuší politici
lidovky.cz | 12:15:00
Skepse k zahraniční intervenci ve prospěch Ukrajiny, jež se původně soustředila na pravé a levé okraje americké politické scény, se čím dál více blíží středu. Listopadové volby do Kongresu by pak s podporou Kyjeva mohly zatočit nadobro.


Vynucený bankrot Rusy zabolí. S Putinem v čele nepřijde žádná změna k lepšímu
lidovky.cz | 12:00:00
/ÚHEL POHLEDU/ Po únorové ruské invazi na Ukrajinu uvalily mnohé země světa na agresora řadu sankcí. Jednou z nejtvrdších byla a je ta „devizová“ – zákaz provádět pokyny ruské centrální banky ohledně jejích devizových rezerv.


V pražských Malešicích vzniká další stanové městečko. Ubytuje až 150 uprchlíků
aktuálně.cz | 17:10:14
V Praze funguje již několik týdnů stanové městečko v Troji, kde bylo k pondělnímu ránu 147 uprchlíků.


Brigády si kvůli inflaci hledají už i zaměstnaní lidé. Hodinové sazby jsou lákavé
aktuálně.cz | 16:37:48
Za přivýdělek sice dostanou brigádníci v průměru více než v předchozích letech, zároveň ale rostou i jejich životní náklady.


Rusové zveřejnili útok svého dronu na cíl. Sebevražedný KUB-BLA si to zamířil jinam
aktuálně.cz | 16:28:00
Už v březnu Rusové použili taktický dron poblíž vládních budov v Kyjevě. Vojenští analytici si myslí, že to mohl být cílený atentát.


Vedení ČEZ dostane odměny v plné výši. Beneš si přijde na téměř 35 milionů korun
aktuálně.cz | 16:22:02
Všech osm členů představenstva společnosti ČEZ má nárok na plnou výši roční odměny za loňský rok. Celkem si tak rozdělí téměř 135 milionů korun.


Řádění energošmejdů má za měsíc skončit. Češi se mohou bránit už nyní
Denik.cz | 16:33:00
Ceny energií již od podzimu rostou a konec zdražování zatím není na obzoru. Přesto druhá polovina letošního roku přinese pro odběratele elektřiny a plynu alespoň jednu dobrou zprávu: další tvrdý úder na takzvané energošmejdy.  


Škola v Kutné Hoře se zahalila do smutku. Zdejší žák zahynul při autonehodě
Denik.cz | 16:32:00
Tragicky skončila uplynulá sobota pro pět nezletilých. Při vážné dopravní nehodě dodávky Volkswagen Transporter u Kladrub na Pardubicku se čtyři lidé zranili, jeden mladík zahynul.


Opět na chvostu. Česko má nejhorší a nejdražší internet ve střední Evropě
Denik.cz | 16:01:00
Evropa vstupuje do digitální dekády. Ta bude v příštích patnácti až dvaceti letech odpovědná za zánik zhruba třetiny pracovních míst. Jak si v digitalizaci stojí Česko? 


Kosatka, která zabloudila do řeky Seiny, uhynula. Byla vážně nemocná
Denik.cz | 15:55:00
Ve Francii se nezdařil pokus zachránit kosatku, která se dostala do Seiny. Původně úřady rozhodly, že se ji pokusí pomocí zvukových signálů navést zpět do moře. Organizace Sea Shepherd v pondělí na twitteru oznámila, že kytovec byl nalezen před polednem mrtvý. Experti se domnívají, že čtyřmetrová kosatka byla vážně nemocná a trpěla velkými bolestmi.


Vody tekoucí z výfuku se bát nemusíte. Většinou. O co jde?
Auto.cz | 18:50:00
Zřejmě už všichni jsme si někdy všimli, že občas z výfuku auta vychlístne či vyprskne voda. Většinou se nejedná o žádný závažný problém. Co to tedy jde?


Dopravní panoptikum: Dům, který přitahuje nehody. Co je tady špatně?
Auto.cz | 17:53:00
Máme pro vás další sbírku pečlivě vybraných šíleností z auto-moto světa. Podívejte se, jak šikovně vyhladit pomačkané plechy, na jaké lidi si dát pozor a jak se elegantně zbavit řidičů, co vám nadávají z okýnka.


Fotogalerie: Velká cena Monaka 2022
Auto.cz | 16:52:00
Výběr fotografií z Velké ceny Monaka 2022, kterou vyhrál Sergio Pérez.


DeLorean je zpět! Nový model se jmenuje Alpha5 a další budou následovat
Auto.cz | 15:52:00
DeLorean se vrací s novým modelem Alpha5, který je elektrickým kupé. Následovat bude vodíkové SUV, elektrický sedan a kupé s V8. Chystá se také vylepšení původního modelu.


Moneta a PPF ruší převzetí Air Bank a českého a slovenského Home Creditu - FLASH
Kurzy.cz | 17:57:26
MONETA Money Bank a skupina PPF se dohodly na ukončení akvizice společností Air Bank a českého a slovenského Home Creditu. Moneta to uvedla v dnešním regulatorním sdělení.


Kam se akciový trh (ne)posunul po mohutném býčím protiútoku?
Kurzy.cz | 17:46:14
Americký akciový trh má za sebou po delší době růstový týden, a to ne ledajaký. Index S&P 500 přidal přes 6 % a během víkendu se na finančních webech vyrojilo o něco více optimistických komentářů, než jsme letos zvyklí. Býci opravdu zabodovali...


Souhrn 30.5. - Evropa bez US vodítka v plusech díky Číně a úvahám o centrálních bankách, BCPP rovněž v plusu, dolar ztrácel, ropa poklesla
Kurzy.cz | 17:38:01
Pražská burza zahájila nový týden při lehce podprůměrné likviditě růstem, který kopíroval obecný evropský vývoj. Evropské trhy dnes celkem slušně posilovaly. Pozitivně dnes zapůsobily v globálním měřítku zprávy čínských metropolí Pekingu a Šanghaje, kde&h


Volatilita dluhopisových výnosů a hodnoty akcií (a zejména technologií)
Kurzy.cz | 17:30:00
Výnosy desetiletých amerických vládních dluhopisů nyní dosahují 2,74 %. Jak jsem tu před časem psal, mohly by podle mne být jedním z kandidátů na nejdůležitější „cenu“ na finančních trzích.


Inflace v Německu a Španělsku skončila v květnu nad odhady (Komentář)
Kurzy.cz | 16:59:43
Německá inflace v květnu skončila výrazně
nad odhady. Podle předběžného odhadu meziměsíční růst
spotřebitelských cen v harmonizovaném vyjádření zrychlil z 0,7 % na 1,1 %,
zatímco analytici očekávali zpomalení na 0,5 %. Meziročně německá inflace
dosáhla...


Tipy pro začínající obchodníky s páry EUR/USD a GBP/USD 30. května 2022
Kurzy.cz | 16:32:16
Podrobnosti z ekonomického kalendáře z 27. května Minulý obchodní týden skončil prázdným makroekonomickým kalendářem. Důležité statistiky pro Evropu, Velkou Británii a Spojené státy nebyly zveřejněny. Analýza obchodních grafů z 27.


Krátkodobá analýza bitcoinu
Kurzy.cz | 16:21:34
Bitcoinu se podařilo znovu vyšplhat nad cenovou úroveň 30 000 USD, ale upřímně, cena v posledních třech týdnech žádný skutečný pokrok neudělala. Stále se obchoduje do strany. Minulý týden jsme zaznamenali falešný průraz dolů k úrovni 27 000 USD, ale býci&


Technický přehled páru USD/CAD: cena se nejspíš odrazí nahoru a poté znovu klesne
Kurzy.cz | 16:13:48
Pár USD/CAD zůstává pod tlakem v důsledku rostoucích cen ropy a rozhodnutí Bank of Canada pokračovat ve zvyšování sazeb za všeobecného oslabování dolaru. Technický obraz: Kotace se nachází pod střední linií Bollingerova indikátoru, pod SMA 5 a SMA 14.


Inflace v Německu vystoupila na 7,9 procenta, je nejvyšší od 70. let
Kurzy.cz | 16:01:16
Tempo meziročního růstu spotřebitelských cen v Německu se v květnu zvýšilo na 7,9 procenta, což je maximum od první ropné krize na přelomu let 1973 a 1974.


Žádné známky recese, v druhé polovině roku rally - Stratég Deutsche Bank
Kurzy.cz | 16:00:53
Binky Chadha působí jako hlavní investiční stratég Deutsche Bank a na CNBC prezentoval svůj aktuální pohled na další vývoj na trzích a v ekonomice. Míní, že dřívější cíl pro index SPX pro konec letošního roku ve výši 5250 bodů je nyní příliš vysoko, sn...


Na začátku neměli nic. Volyňská Češka šije výbavu vojákům, odjet odmítá
idnes.cz | 19:52:00
Jednoduchá budova stojící vedle kostela Nanebevstoupení Páně v ukrajinské obci Dubno připomíná uvnitř šicí dílnu i kuchyň. Zatímco se několik žen ohání nůžkami nebo u šicích strojů, dalších deset jich u stolu za zdí z těsta tvaruje pečivo. Prakticky od začátku ruské invaze tu jako dobrovolnice dalším obyvatelům napadené země pomáhá i česká krajanka Ludmila Melniková.


Bydlení pro Ukrajince má získat výjimku z pravidel. Vláda jej podpoří speciálním zákonem
Hospodářské noviny | 18:04:00
V Česku stále zůstávají zhruba tři čtvrtiny z takřka 360 tisíc ukrajinských uprchlíků, kteří do Česka přišli od začátku války. I proto stát řeší, jak jim zajistit alespoň trochu stálejší bydlení a místa ve školách. Pomoc si slibuje od nového zákona,...


Moneta Money Bank a Air Bank se nespojí. Podle PPF to teď není výhodné
idnes.cz | 18:02:00
Skupina PPF a Moneta Money Bank v pondělí uzavřely na návrh PPF dohodu, která ukončí proces spojení Moneta Money Bank a skupiny Air Bank. Důvodem je negativní vývoj ekonomiky, který mění parametry původně zamýšleného sloučení, nebo nedávné změny požadavků České národní banky (ČNB) na kapitálovou vybavenost bank v ČR, informovaly PPF i Moneta Money Bank.


STALO SE DNES: Hokejisté přivezli bronz. Biden raketomety Ukrajině nepošle
idnes.cz | 18:00:00
Podle ruského ministra zahraničí Lavrova je dobytí Donbasu pro Moskvu bezpodmínečnou prioritou. Čeští hokejisté se vrátili s bronzovými medailemi z mistrovství světa. USA nedodají Ukrajině salvové raketomety, oznámil prezident Biden. Zemřel bývalý ředitel svijanského pivovaru František Horák. Vedení ČEZ, včetně ředitele Beneše, získalo nárok na plné odměny. Přinášíme hlavní pondělní události.


Siemens získal největší zakázku ve své historii. V Egyptě postaví železniční rychlodráhu za 8,1 miliardy eur
Hospodářské noviny | 17:30:00
Německý technologický koncern Siemens podepsal s egyptskou vládou kontrakt, podle něhož v zemi postaví síť železniční rychlodráhy s délkou kolejiště 2000 kilometrů a vybaví ji špičkovou signální a další technikou. Strategický projekt mu přinese 8,1...


Kraj prohrál další soud o účelový vyhazov. Platí propuštěnému úředníkovi i těm, kteří ho vyhodili
Hospodářské noviny | 17:22:00
Středočeský kraj doplácí po letech na účelový vyhazov jednoho z vyšších úředníků. Už dříve mu úřad musel vyplatit statisíce za ušlou mzdu, a aktuálně navíc prohrál i soud s jeho někdejšími nadřízenými, kteří o propuštění rozhodli. Kraj po nich...


Konec mejdanu. Trh start-upů táhne dolů pád burz, zdražování peněz i válka
Hospodářské noviny | 17:21:00
Byl to příliv, vlastně rovnou tsunami peněz, co globálně zvedlo hodnotu start-upů do astronomických výšek. Na rozdíl od přírodní katastrofy přichází v těchto investicích brutální období až teď, kdy vlna opadla. Peníze nejsou zadarmo a vyhlídky...


Miliardáři varují před dalšími propady. Současný akciový odpich může být jen past na důvěřivé
Hospodářské noviny | 17:13:00
Americké akciové trhy přerušily sedm týdnů trvající šňůru poklesů a připsaly šest procent. Investoři tak s nadějí doufají, že jde o vytoužený obrat a akcie půjdou už zase jen nahoru. Naznačovat to mají i historické statistiky, které nyní kolují v...


Ukrajina je připravena vzdát se komplexu národní méněcennosti. Kissinger už není osobností politických výšin
Hospodářské noviny | 16:52:00
KYJEV, OSMDESÁTÝ DEVÁTÝ DEN VÁLKY, pondělí 23. května „Nezlobte se, že to trvalo tak dlouho, ale jinak to nešlo,“ vysvětluje mi situaci mistr z firmy opravující tiskárny. Práce, která dřív trvala tři dny, teď trvá deset. „Díly...


Letět, či neletět? Korporace odrazují zaměstnance od neekologických služebních cest
Hospodářské noviny | 16:03:00
Letectví se vrací do kolejí, z nichž ho rázně vystrčila covidová pandemie. Prudce roste počet letů, obnovují se rušené linky, aerolinky povolávají do služby piloty, pro něž dva roky nebyla práce. A když někdo posílení stavu personálu podcení –...


Střední Evropa se odpojuje od ruského plynu. Polsko už ho nepotřebuje, Slovensko sníží odběr o dvě třetiny
Hospodářské noviny | 10:16:00
Polsku měl vypršet kontrakt na dodávky ruského plynu na konci letošního roku. Válka na Ukrajině a úspěšně dokončované projekty nových plynový propojení umožňují Varšavě se od dodávek ruského plynu odpojit už nyní. „Od konce dubna žádný plyn z...


Zápisky budoucího solárníka 4: Čekání jako na trní, ale kdo váhá, platí víc. A čekat bude ještě déle
Hospodářské noviny | 03:11:00
Vědci mohou během pár let přijít s funkčními a levnými jadernými minireaktory – a také s podobnou pravděpodobností mohou na Zemi přistát ufoni. Taková je realistická úvaha nad tím, zda má cenu čekat na to, až se situace na trhu se solárními...


Prodáno. Chelsea má po 19 letech nové majitele, za klub dali rekordních téměř 73 miliard korun
iHned.cz | 18:44:00
Ruský podnikatel Roman Abramovič dokončil prodej fotbalové Chelsea, čímž definitivně skončilo jeho devatenáctileté působení v tomto londýnském klubu. Majitelem jednoho z nejúspěšnějších anglických týmů se stalo konzorcium vedené americkým investorem...


Bydlení pro Ukrajince má získat výjimku z pravidel. Vláda jej podpoří speciálním zákonem
iHned.cz | 18:04:00
V Česku stále zůstávají zhruba tři čtvrtiny z takřka 360 tisíc ukrajinských uprchlíků, kteří do Česka přišli od začátku války. I proto stát řeší, jak jim zajistit alespoň trochu stálejší bydlení a místa ve školách. Pomoc si slibuje od nového zákona,...


Ukrajina je připravena vzdát se komplexu národní méněcennosti. Kissinger už není osobností politických výšin
iHned.cz | 16:52:00
KYJEV, OSMDESÁTÝ DEVÁTÝ DEN VÁLKY, pondělí 23. května „Nezlobte se, že to trvalo tak dlouho, ale jinak to nešlo,“ vysvětluje mi situaci mistr z firmy opravující tiskárny. Práce, která dřív trvala tři dny, teď trvá deset. „Díly...


Zápisky budoucího solárníka 4: Čekání jako na trní, ale kdo váhá, platí víc. A čekat bude ještě déle
iHned.cz | 03:11:00
Vědci mohou během pár let přijít s funkčními a levnými jadernými minireaktory – a také s podobnou pravděpodobností mohou na Zemi přistát ufoni. Taková je realistická úvaha nad tím, zda má cenu čekat na to, až se situace na trhu se solárními...


Policie v kauze Vrbětice podezřívá ruského obchodníka a jeho manželku ze špionáže
ČT24 | 17:30:36
Policie hlásí posun ve vyšetřování kauzy výbuchu muničních skladů ve Vrběticích z roku 2014. Kriminalisté podle dvou zdrojů obeznámených s vyšetřováním začali vyšetřovat obchodníka a bývalého ruského vojáka s českým pasem Nikolaje Šapošnikova a jeho manželku Elenu ze špionáže. Informoval o tom server iRozhlas.cz s odkazem na zjištění Radiožurnálu a časopisu Respekt. 


Proč jsme se tolik radovali z bronzu? Odpověď je prostá
Respekt | 18:37:47
I třetí místo znamená změnu nálady a víru, že se český hokej může vrátit zpět


Zemřela bývalá velvyslankyně Helena Bambasová, legenda české diplomacie
lidovky.cz | 19:40:00
Pro všechny blízké a znalce české zahraniční politiky jde o těžkou ránu. V pondělí zemřela ve věku nedožitých 64 let přední česká diplomatka Helena Bambasová.


Akce „vlastenec Z“. Proč mají ruské děti kreslit bojová letadla, zbraně, tanky a rakve?
lidovky.cz | 19:20:00
Úředníci napříč Ruskem odstartovali kampaň, která má v dětech podpořit lásku k vlasti a utvrdit je ve falešném přesvědčení, že Kreml na Ukrajině bojuje proti nacistům. Děti mají v rámci soutěže kreslit obrázky o hrdinství ruských vojáků, či mírovém poselství „speciální operace“. Ačkoli většina rodičů a učitelů nemá s propagandou problém, najdou se i kritické hlasy.


Šéf TSK o Barrandovském mostu: Začínáme tomu říkat úspěch. Popisuje, co dalšího bude třeba v Praze opravit
lidovky.cz | 18:30:00
„Odhaduji, že v prostoru Barrandovského mostu a na propojených trasách je doprava nižší o zhruba 15 až 20 procent oproti běžným špičkovým stavům,“ říká Jozef Sinčák, generální ředitel pražské Technické správy komunikací (TSK).


Moneta Money Bank a Air Bank se nespojí. Společnost PPF couvla, transakce podle ní teď není výhodná
lidovky.cz | 18:05:00
Skupina PPF a Moneta Money Bank v pondělí uzavřely na návrh PPF dohodu, která ukončí proces spojení Moneta Money Bank a skupiny Air Bank. Důvodem je negativní vývoj ekonomiky, který mění parametry původně zamýšleného sloučení, nebo nedávné změny požadavků České národní banky (ČNB) na kapitálovou vybavenost bank v ČR, informovaly PPF i Moneta Money Bank.


Do Česka přišlo z Ukrajiny 211 HIV pozitivních
Eurozpravy-domácí | 17:28:00
Do ČR přišlo z Ukrajiny od začátku války 211 HIV pozitivních osob, 155 žen a 56 mužů, jejich průměrný věk je 41 let. Z nich 203 už mělo nákazu diagnostikovanou a léčilo se v zemi původu, v čemž chtěli i v Česku pokračovat, proto vyhledali odborná centra. Ve zprávě o výskytu HIV a AIDS v dubnu letošního roku to uvedla Národní referenční laboratoř pro HIV/AIDS Státního zdravotního ústavu (SZÚ).


Policie obešla zákon, když začala sbírat osobní data lidí v karanténě. Dostala výtku
aktuálně.cz | 19:35:21
Úřad pro ochranu osobních údajů vede s policií správní řízení za možné porušení evropského nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR).


Proruští separatisté mohou popravit až 2300 obránců z Azovstalu, kteří se vzdali
Eurozpravy-zahraniční | 18:45:00
Ukrajinským obráncům, kteří se vzdali ruským silám v mariupolských ocelárnách Azovstal, hrozí trest smrti. Podle agentury RIA Novosti to dnes uvedl ministr spravedlnosti samozvané Doněcké lidové republiky (DNR) Jurij Sirovatko. Na území ovládaném proruskými povstalci se podle něj nachází přes dva tisíce ukrajinských vojáků.


Začal mimořádný summit EU, má rozhodnout co s ruskou ropou
Eurozpravy-zahraniční | 17:55:00
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie zahájili dnes odpoledne v Bruselu mimořádný summit, na němž se pokusí shodnout na dalších sankcích proti Rusku a možnostech další finanční či vojenské pomoci Ukrajině. Mluvčí šéfa Evropské rady Charlese Michela oznámil, že se později k debatě na dálku připojí také ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.


Konec návrhu na spojení. Skupina Air bank se nestane součástí Moneta Money Bank
aktuálně.cz | 17:53:39
Důvodem je negativní vývoj ekonomiky, který mění parametry původně zamýšleného sloučení.


Upadla na diskotéce, později ochrnula. Soud potrestal lékaře, který pochybil
Denik.cz | 17:58:00
Vinen. Tento verdikt vynesl v pondělí 30. května Okresní soud v Novém Jičíně v případu lékaře novojičínské nemocnice, který byl obžalován z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.


Ruskou ropu nechceme, ale náhradu teď nemáme, říká premiér Fiala
Denik.cz | 17:18:00
Česko by se rádo vzdalo závislosti na ruské ropě a plynu co nejrychleji, ale předchozí vláda naši energetickou bezpečnost zanedbala, takže to podle premiéra Petra Fialy bude nějakou dobu trvat.


Život s cystickou fibrózou a naděje na léčbu. České zdravotnictví má co zlepšovat
Reflex | 18:20:00
Cystická fibróza trápí zhruba 700 lidí v České republice. Jedná se o vzácnou chorobu, která vyžaduje neustálou lékařskou pozornost. Ačkoli je zdravotní péče u nás jedna z nejlepších na světě, má své nedostatky, a to i v léčení cystické fibrózy. V čem je tato nemoc tak výjimečná a proč vyžaduje tak náročnou péči? Co odborníci považují za největší překážky a s čím se pacienti každodenně potýkají?


Může podprsenka působit na muže jako zbraň hromadného ničení? V 50. letech minulého století ano
Reflex | 18:10:00
Dámskou módu kromě zvolených materiálů, originálních nápadů, dostupnosti a propracovaného marketingu často ovlivňují i celebrity, které propagují jednotlivé výrobky. V 50. letech například zpopularizovaly odvážné sexy podprsenky, kterým se říkalo bullet bras, takové hvězdy jako byly americké herečky Marilyn Monroe, Lana Turner či zpěvačka Patti Page. Některá média tehdy s nadsázkou psala, že toto spodní prádlo působí na muže jako zbraň hromadného ničení.


Rovnost, spravedlnost a nespravedlnost. Ze zvyšování důchodů se stala politická bojová linie
Reflex | 18:00:00
Všichni si zaslouží přidat stejně… Ale co to přesně znamená? Dilema, které se opakovaně objevuje při zvyšování platů státních zaměstnanců, se nyní přelilo i do oblasti penzí. Má se každému „přisypat“ úplně stejná částka? Nebo shodné procento, takže brát striktně ohled na současnou výši platu či důchodu? Či se snažit uspokojit tak nějak všechny a hledat nějaké hybridní řešení, jak se občas taky děje?


Ponižující poprava dívky, která změnila dějiny Francie
Tiscali-zprávy | 19:51:39
Poté, co přinesla zásadní zlom ve stoleté válce, padla Johanka z Arku do rukou nepřítele. Byla odsouzena jako kacířka a přesně před 591 lety upálena.


Maďarsko má výhrady k novému návrhu embarga na ruskou ropu, řekl Orbán
Tiscali-zprávy | 15:32:26
Maďarsko má výhrady k nejnovějšímu návrhu podoby embarga Evropské unie na ruskou ropu, nezohledňuje prý energetickou bezpečnost země.


PPF zrušila spojení Monety a Air Bank. I kvůli špatnému vývoji ekonomiky
E15-ekonomika | 19:00:00
Skupina PPF a Moneta Money Bank dnes uzavřely na návrh PPF dohodu, která ukončí proces spojení Moneta Money Bank a skupiny Air Bank. Důvodem je negativní vývoj ekonomiky, který mění parametry původně zamýšleného sloučení, nebo nedávné změny požadavků České národní banky (ČNB) na kapitálovou vybavenost bank v České republice. V tiskové zprávě o tom dnes informovaly PPF i Moneta Money Bank.


Abramovič prodal Chelsea. Konzorcium vedené investorem Boehlym zaplatí 2,5 miliardy liber
E15-ekonomika | 18:28:00
Ruský podnikatel Roman Abramovič dokončil prodej fotbalové Chelsea, čímž definitivně skončilo jeho devatenáctileté působení v tomto londýnském klubu. Majitelem jednoho z nejúspěšnějších anglických týmů se stalo konzorcium vedené americkým investorem Toddem Boehlym, které za Chelsea zaplatí 2,5 miliardy liber (72,6 miliardy korun), což je nejvyšší vynaložená částka za sportovní klub v historii.


PPF zrušila spojení Monety a Air Bank. I kvůli špatnému vývoji ekonomiky
E15-politika | 19:00:00
Skupina PPF a Moneta Money Bank dnes uzavřely na návrh PPF dohodu, která ukončí proces spojení Moneta Money Bank a skupiny Air Bank. Důvodem je negativní vývoj ekonomiky, který mění parametry původně zamýšleného sloučení, nebo nedávné změny požadavků České národní banky (ČNB) na kapitálovou vybavenost bank v České republice. V tiskové zprávě o tom dnes informovaly PPF i Moneta Money Bank.


Abramovič prodal Chelsea. Konzorcium vedené investorem Boehlym zaplatí 2,5 miliardy liber
E15-politika | 18:28:00
Ruský podnikatel Roman Abramovič dokončil prodej fotbalové Chelsea, čímž definitivně skončilo jeho devatenáctileté působení v tomto londýnském klubu. Majitelem jednoho z nejúspěšnějších anglických týmů se stalo konzorcium vedené americkým investorem Toddem Boehlym, které za Chelsea zaplatí 2,5 miliardy liber (72,6 miliardy korun), což je nejvyšší vynaložená částka za sportovní klub v historii.


Británie hlásí 71 nových případů opičích neštovic. Přírůstky mají i další země
idnes.cz | 20:52:00
Ve Velké Británii bylo potvrzeno dalších 71 případů opičích neštovic. S odvoláním na britské zdravotnické úřady to v pondělí uvedla agentura Reuters. Nové případy hlásí také Španělsko a Portugalsko, kde přes víkend přibylo po 22 potvrzených případech tohoto virového onemocnění.


Ruští turisté se kvůli válce vyhýbají Krymu, v Oděse se mezitím lidé opalují
idnes.cz | 20:01:00
Ruská invaze na Ukrajinu těžce dopadá na Krym, který Rusko anektovalo v roce 2014. Ruští turisté sem kvůli válce nemíří. Zájem o dovolenou na poloostrově se propadl o desítky procent. Naproti tomu v ukrajinské Oděse navzdory hrozbě raketových úderů turistická sezóna pokračuje.


„Neboj, bude se ti to líbit.“ Deviant z dětského klubu útočil i na další děti
idnes.cz | 20:00:00
Sexuální predátor Jan R., jehož liberečtí policisté viní ze znásilnění pěti dětí, má možná na svědomí mnohem víc obětí. Celkem sedm zneužitých tak nemusí být konečné číslo. MF DNES vypátrala dvě ženy, na které zaútočil už v roce 2007.


Klienti Komerční banky a Monety budou moci vybírat zdarma z obou bankomatů
idnes.cz | 19:53:00
Komerční banka a Moneta Money Bank zahájily spolupráci na vzájemném sdílení svých bankomatových sítí v Česku. Klienti zmíněných bank mohou od 1. června 2022 zdarma vybírat hotovost v obou bankomatových sítí. V průběhu příštího roku pak ještě přibude možnost sdílet i vkladové funkce v bankomatových sítích Komerční banky a Monety.


Fúze s Monetou se nekoná. Proč PPF smetla bankovní transakci za 26 miliard
iHned.cz | 21:10:00
Pěkně od podlahy vzal Jiří Šmejc roli šéfa největší tuzemské investiční skupiny PPF. Necelý měsíc od svého nástupu přišel s překvapivým rozhodnutím – ukončil jednání o tom, co mohlo být největší domácí bankovní transakcí od přelomu tisíciletí....


Zakázala mi zpívat se zavřenýma očima, popisuje Jan Smigmator, co ho učí legenda
revue.idnes.cz | 19:00:00
Swing je jeho vášní od dětství, stejně jako ambice dostat jej k co nejširšímu publiku. Díky svému zanícení pro tento „staromilský“ žánr už se potkal s mnoha světovými swingaři včetně Mitche Winehouse, s nímž si zazpíval v Lucerně i v New Yorku, Tonyho Bennetta, Paula Anky, Michaela Bublého nebo Marilyn Maye, čtyřiadevadesátileté swingové legendy, k níž chodí na soukromé hodiny zpěvu. Příští rok bude Jan Smigmator (36) zpívat v proslulé newyorské Carnegie Hall.


Pokračování Kukaček jsem nechtěl. Ale bude to silné, říká režisér Arichtev
revue.idnes.cz | 18:00:00
„Nabídky dostávám, ale buď to zkrachuje na tom, že nemám čas, nebo jde o látku, která je pro mě nezajímavá,“ vysvětluje režisér Biser Arichtev důvody, proč nenatáčí filmy, ale zůstává věrný seriálům. Na druhou stranu – proč by měnil něco, co dokonale finguje?


Elektrický pick-up Rivian už můžete mít i v Evropě. Ale ta cena
Auto.cz | 20:40:00
Rivian R1T je elektrický pick-up mladé americké automobilky, který svými parametry, designem a schopnostmi vzbudil poměrně velký zájem. Nechat dovézt si ho můžete i do Evropy.


OBRAZEM: Hvězdou miliardové autoparty byla bájná supertatra
Auto-iDNES.cz | 18:00:00
Letošní ročník motoristické slavnosti Legendy představil na výstavišti v pražských Holešovicích asi tisícovku vozů v celkové hodnotě kolem miliardy korun. Hodinovým čekáním ve frontě oslavili milovníci Ferrari 75. výročí této slavné značky. Nechyběly závodní speciály ani traktor.


Zrušení spojení Monety a Air Bank není překvapivé. Mohou za něj dvě věci, které ještě nedávno nikdo nečekal: válka na Ukrajině a prudká inflace
Kurzy.cz | 19:47:20
Zrušení spojení Monety Money Bank a Air Bank není vzhledem k ekonomickým podmínkám v Česku i v zahraničí, ale také vzhledem k podmínkám geopolitickým, nijak překvapivé. Skupina PPF, jež ovládá Air Bank a která zrušení spojení iniciuje, tak činí zejména s&


CAD posiluje před zasedáním BoC
Kurzy.cz | 19:04:12
Kanadský dolar začal nový týden solidními zisky a nyní je nejsilnější ze skupiny měn G10. Ve středu 1. června bude BoC rozhodovat o sazbách. Očekává se, že centrální banka zvýší hlavní úrokovou sazbu o 50 bps na 1,5 %. Dnes byly zveřejněny výsledky bě...


Akvizice Monety a PPF neproběhne
Kurzy.cz | 18:57:51
V podvečer byla vydána překvapivá zpráva. Banka Moneta a skupina PPF se dohodly, že nebudou dál pracovat na spojení. Subjekty uzavřely v pondělí dohodu o ukončení a zastavení procesu akvizice Air Bank a českého a slovenského Home Creditu. Návrh na ukon...


PPF iniciovala dohodu s MONETA Money Bank o ukončení procesu akvizice Air Bank
Kurzy.cz | 18:44:18
Dnes, v pondělí 30. května, uzavřely PPF a MONETA dohodu o ukončení a zastavení procesu akvizice Air Bank. Tato dohoda byla iniciována ze strany PPF v kontextu změny v managementu skupiny, revize transakce jako takové a negativního vývoje makroekonomic...


EURUSD prorazil nad úroveň 1:1 struktury
Kurzy.cz | 18:34:23
Hlavní měnový pár EURUSD zahájil nový týden zisky. Vidíme tak pokračování pozitivního sentimentu z minulého týdne. Navzdory tomu, že před víkendem medvědi úspěšně zabránili průrazu rezistence na 1,0726, tak tato hladina byla nakonec úspěšně dobyta. Při...


Klesnou ceny nemovitostí? Týden na trzích
Kurzy.cz | 18:20:11
Další týden na trzích přinesl jisté uklidnění, kdy býci převzali krátkodobě kontrolu a akciovým indexům se tak daří mazat předchozí ztráty. Na akciových trzích nabídl své výsledky řetězec Macys, které překvapily i samotný trh. Zajímavější však byla neg...


Ve Svatém Janu pod Skalou se zřítil člověk ze skály. Pád nepřežil
Denik.cz | 20:27:00
Z místa oblíbené vyhlídky u kříže ve Svatém Janu pod Skalou se zřítil šestapadesátiletý muž, který svým zraněním na místě podlehl. Policie nyní vyšetřuje, zda se jednalo o nešťastnou náhodu nebo o sebevraždu. K události byl povolán také vrtulník, který byl nakonec poslán zpět.


Války o plot, spory o slepice, vraždy kvůli strouze. Se sousedy to Čechům skřípe
Denik.cz | 19:34:00
V pondělí 30. května se po celém světě slaví Svátek sousedů. V České republice se usadil v roce 2001, na mohutné oslavy to ale ani po dvou dekádách nevypadá. Sousedství je totiž pro Čechy obtížná disciplína, která v mnoha případech končí u soudu. Stejně jako před sto a více lety.


Fúze s Monetou se nekoná. Proč PPF smetla bankovní transakci za 26 miliard
Hospodářské noviny | 21:10:00
Pěkně od podlahy vzal Jiří Šmejc roli šéfa největší tuzemské investiční skupiny PPF. Necelý měsíc od svého nástupu přišel s překvapivým rozhodnutím – ukončil jednání o tom, co mohlo být největší domácí bankovní transakcí od přelomu tisíciletí....


Prodáno. Chelsea má po 19 letech nové majitele, za klub dali rekordních téměř 73 miliard korun
Hospodářské noviny | 18:44:00
Ruský podnikatel Roman Abramovič dokončil prodej fotbalové Chelsea, čímž definitivně skončilo jeho devatenáctileté působení v tomto londýnském klubu. Majitelem jednoho z nejúspěšnějších anglických týmů se stalo konzorcium vedené americkým investorem...


Otvírá dveře v PPF i Agrofertu. Naše akcie nemůže být levná, říká výrobce klik Ivo Ulich
Hospodářské noviny | 17:55:00
Bude to nejdražší akcie na pražské burze Start, ale Ivo Ulich se ambiciózní cenovky u své firmy M&T 1997 nebojí. „Cítím velký zájem,“ říká sedmačtyřicetiletý podnikatel o připravovaném úpisu na pražské burze malých firem Start....


Námluvy mezi PPF a Monetou padly. Air Bank se součástí Monety nestane
Hospodářské noviny | 17:38:00
Dlouho připravovaný záměr spojit Air Bank s Monetou Money Bank ztroskotal. V pondělí večer po zavření burz to oznámily obě strany – Moneta i PPF. Uzavřely dohodu o ukončení a zastavení procesu akvizice Air Bank. „Tato dohoda byla...


Vláda se stále pře o platbách do zdravotnictví. Opozice hrozí obstrukcí
ČT24 | 20:40:52
Vládní koalice se stále nemůže dohodnout na výši plateb státu do zdravotnictví v příštích letech. Lidovci nesouhlasí s aktuálním plánem ministrů financí a zdravotnictví na automatické zvyšování plateb za státní pojištěnce. Námitky zejména k úhradám v příštím roce mají však i opoziční strany.


Kdybychom nedělali nic, řekli bychom, že je vše dovoleno, prohlásil Blažek o vyšetřování válečných zločinů
ČT24 | 19:59:40
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) si myslí, že státy Evropské unie by nyní měly shromažďovat důkazy o válečných zločinech na Ukrajině jednotlivě, aby se vyhnuly obviněním z předpojatosti. „Vyšetřovat válečné zločiny spáchané na Ukrajině v tomto nečekaném konfliktu by mělo být v zájmu úplně všech,“ uvedl v pořadu Interview ČT24. Zmínil, že jeho cílem během předsednictví České republiky v Radě Evropské unie je přiblížit vážnost válečného konfliktu i členským zemím, které se dosud k vyšetřování staví rezervovaně. 


Způsobí válka na Ukrajině světový hladomor?
Respekt | 22:05:42
Podcast: S redaktory Tomášem Lindnerem a Jiřím Nádobou o rostoucím počtu hladovějících lidí, jejichž počet aktuálně dál navyšuje také ruská invaze


Zemřela legenda české diplomacie Helena Bambasová, měla 63 let
Eurozpravy-domácí | 21:51:00
Ve věku nedožitých 64 let zemřela legenda české diplomatické sféry, někdejší velvyslankyně v Nizozemsku, Maďarsku a na Kypru a exnáměstkyně ministra zahraničí Helena Bambasová.


Turecko je připravené hostit setkání mezi Ruskem, Ukrajinou a zástupci OSN
Eurozpravy-zahraniční | 22:00:00
Turecko je připravené v Istanbulu hostit setkání mezi Ruskem, Ukrajinou a zástupci OSN, které by vedlo k ustanovení "pozorovatelského mechanismu". Oznámila to bez podrobností kancelář tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, který dnes mluvil po telefonu se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem.


Zelenskyj: Evropa musí ukázat svou sílu a schválit šestý balík sankcí proti Rusku
Eurozpravy-zahraniční | 21:22:00
Evropa musí ukázat svou sílu a schválit šestý balík sankcí proti Rusku, vzkázal dnes ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj premiérům a prezidentům členských států EU, kteří v Bruselu na mimořádném summitu jednají o další pomoci bojující Ukrajině. S lídry bloku se spojil skrze videopřenos a podle agentury Unian je vyzval, aby sankční balík zahrnoval embargo dovoz na ruské ropy.


V Británii se potvrdilo dalších 71 případů opičích neštovic, přírůstky má Španělsko a Portugalsko
Eurozpravy-zahraniční | 20:40:00
V Británii se potvrdilo dalších 71 případů opičích neštovic. S odvoláním na britské zdravotnické úřady to dnes uvedla agentura Reuters. Ve Španělsku i v Portugalsku přes víkend přibylo po 22 potvrzených případech tohoto virového onemocnění.


Kuleba: Všichni Ukrajinci už mají dost polovičatých řešení, které vymýšlí evropské metropole
Eurozpravy-zahraniční | 19:27:00
Ukrajina už má dost polovičatých řešení své situace a "speciálních" modelů přístupu k Evropské unii, oznámil dnes šéf ukrajinské diplomacie Dmytro Kuleba. Po setkání s francouzskou ministryní zahraničí Catherine Colonnaovou, která dnes navštívila Kyjev, vyzval k jasnému ujištění, že Ukrajina patří k EU.


Německo dováží o pětinu méně plynu, cena stoupla o 158 procent
Eurozpravy-ekonomika | 20:01:00
Německo v prvních třech měsících letošního roku dovezlo o 22,2 procenta méně zemního plynu, ale náklady se oproti předchozímu roku v důsledku prudkého růstu cen zvýšily o 158 procent. Vyplývá to z dat, která dnes zveřejnil Spolkový úřad pro hospodářství a kontrolu vývozu (BAFA). Druhá největší evropská ekonomika dováží plyn prostřednictvím plynovodů především z Ruska, Norska, Nizozemska, Británie a Dánska.


Skupina PPF a Moneta Money Bank se nespojí
Eurozpravy-ekonomika | 19:19:00
Skupina PPF a Moneta Money Bank dnes uzavřely na návrh PPF dohodu, která ukončí proces spojení Moneta Money Bank a skupiny Air Bank. Důvodem je negativní vývoj ekonomiky, který mění parametry původně zamýšleného sloučení, nebo nedávné změny požadavků České národní banky (ČNB) na kapitálovou vybavenost bank v ČR. V tiskové zprávě o tom dnes informovaly PPF i Moneta Money Bank.


Evropa musí ukázat sílu a schválit šestý balík sankcí proti Rusku, řekl Zelenskyj
Tiscali-zprávy | 22:16:07
Evropa musí ukázat svou sílu a schválit šestý balík sankcí proti Rusku, vzkázal dnes ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj premiérům a prezidentům členských států EU, kteří v Bruselu na mimořádném summitu jednají o další pomoci bojující Ukrajině.


Zkázu města Rubižne zachytil ukrajinský dron. Ruské síly ho srovnaly se zemí
idnes.cz | 23:05:00
Východoukrajinské město Rubižne, které se nachází jen několik kilometrů od dvojměstí Severodoněck a Lysyčansk, srovnaly boje se zemí. Tamější rozbořené domy a krátery poseté ulice zachycuje video z dronu ukrajinské armády, které na twitteru sdílel korespondent BBC.


Británie hlásí 71 nových případů opičích neštovic. Přírůstky mají i další evropské země
lidovky.cz | 21:28:29
Ve Velké Británii bylo potvrzeno dalších 71 případů opičích neštovic. S odvoláním na britské zdravotnické úřady to v pondělí uvedla agentura Reuters. Nové případy hlásí také Španělsko a Portugalsko, kde přes víkend přibylo po 22 potvrzených případech tohoto virového onemocnění.


Klienti Komerční banky a Monety budou moci vybírat zdarma z obou bankomatů
lidovky.cz | 20:01:51
Komerční banka a Moneta Money Bank zahájily spolupráci na vzájemném sdílení svých bankomatových sítí v Česku. Klienti zmíněných bank mohou od 1. června 2022 zdarma vybírat hotovost v obou bankomatových sítí. V průběhu příštího roku pak ještě přibude možnost sdílet i vkladové funkce v bankomatových sítích Komerční banky a Monety.


Poslední slovo Radky Kvačkové: Nevítězství
lidovky.cz | 19:46:00
Uznat mír je pro mne jako vypít číši jedu, měl říct íránský duchovní ajatolláh Chomejní, když byla v roce 1988 ukončena vleklá válka mezi Íránem a Irákem. S nerozhodným výsledkem, bez územních zisků, zato s bilancí bezmála milionu mrtvých a nejméně stejného množství zraněných.


Amazonie skrývala dávná města. Experti nevědí, proč z nich lidé před 900 lety odešli
aktuálně.cz | 20:18:12
V Amazonii kdysi stála velká města. Příroda nad nimi však přebrala kontrolu, dosud proto zůstala před zraky veřejnosti i vědců skryta.


Náhlý odchod dlouholeté a významné české diplomatky, velvyslankyně Ing. Heleny Bambasové
Kurzy.cz | 20:39:00
S hlubokým zármutkem si dovolujeme oznámit smutnou zprávu o úmrtí naší dlouholeté kolegyně a významné české diplomatky, velvyslankyně


Projekt ekonomické diplomacie propaguje kongresovou a incentivní turistiku do ČR
Kurzy.cz | 20:37:00
Kongresová a incentivní turistika je jedním z ekonomicky nejatraktivnějších segmentů cestovního ruchu, o který je ze strany českých subjektů


Brazilský stát Pernambuco postihly silné záplavy
Kurzy.cz | 18:25:00
Severobrazilský stát Pernambuco postihly v uplynulých dnech silné deště a následně záplavy a sesuvy půdy. Ke dni 30. 5. 2022 bylo


V Mexiku začíná období hurikánů - Pozor
Kurzy.cz | 18:19:00
Upozorňujeme, že s obdobím dešťů opět přichází riziko hurikánů v Mexiku i Střední Americe


Ústecký závod ČEZ RunTour pomáhal tamnímu dětskému domovu
Kurzy.cz | 17:52:00
Severní Čechy - Už sedm let dobrý pocit z pohybu a pomoci druhým propojuje do jednoho zážitku sportovně-charitativní aplikace EPP-Pomáhej pohybem Nadace ČEZ. Díky široké nabídce aktivit si ji oblíbily stovky tisíc lidí. Společně tak za tu dobu podpořil...


Zástupce náměstka ministra Martin Košatka Paříži
Kurzy.cz | 17:36:00
11.-12. května 2022


Návštěva Výboru pro záležitosti Evropské unie Senátu parlamentu České republiky v Paříži
Kurzy.cz | 17:00:00
Ve dnech 23. - 25. května 2022 navštívila Paříž delegace Výboru pro záležitosti Evropské unie Senátu Parlamentu České republiky


Návštěva projektů smart city technologií v obcích v Dolním Bavorsku 21. – 22. června 2022
Kurzy.cz | 16:14:00
Pro zvýšení životní úrovně a přilákání nových obyvatel a podnikatelů uvažuje řada českých obcí o využití smart technologií, např.


Česko-slovenské podnikatelské fórum v Žilině
Kurzy.cz | 16:00:00
Dne 26. května 2022 se uskutečnilo v hotelu Holiday Inn v Žilině Česko-slovenské podnikatelské fórum. Akce se zúčastnili zástupci 27


Izraelská velvyslankyně hovořila se studenty i s představiteli města Olomouc
Kurzy.cz | 15:48:25
Velvyslankyně Státu Izrael, J.E. Anna Azari, přijela do Olomouce. Setkala se zde se studenty gymnázia Hejčín, navštívila židovskou obec Olomouc a také katedru judaistiky na Filozofické fakultě Univerzity Palackého. Na radnici ji přijal i primátor Mirek...


EU, Kanada a Čína se setkávájí, aby jednali o klimatu (MoCA)
Kurzy.cz | 15:41:12
Zástupci EU, Kanady a Číny se setkávají ve dnech 30. – 31. května na 6. schůzce na úrovni ministrů (MoCA), aby projednali společně otázky týkající se opatření v oblasti klimatu. MoCA svým uskutečněním poskytne politickou podporu dalším aktivitám v této...


Dovolená na Kypru: Všechna restriktivní opatření při příletu do Kyperské republiky jsou zrušena od 1. června 2022 - Aktuální opatření na Kypru
Kurzy.cz | 15:36:00
ZMĚNY OD 1. 6.2022: Zrušena povinnost nosit roušky ve vnitřních prostorech (s výjimkou veřejné hromadné dopravy, zdravotnických


V areálu olomouckého výstaviště Flora se předvedou záchranáři z celého kraje
Kurzy.cz | 15:16:55
Dětský den se složkami integrovaného záchranného systému proběhne v pátek 10. června.


České firmy se zúčastnily mezinárodního veletrhu TEHNIKA 2022 pro srbské obchodní partnery
Kurzy.cz | 15:05:00
64. ročník mezinárodního veletrhu TEHNIKA (Međunarodni sajam tehnike i tehničkih dostignuća) se konal v bělehradském výstavním centru


Nemecká inflácia v máji prudko vzrástla!
Kurzy.cz | 14:44:51
Medziročná miera inflácie v Nemecku v máji medziročne vzrástla na 7,90 %, čo je najviac od roku 1952 a prekonala trhové odhady vo výške 7,6 %. Na medzimesačnej báze sa inflácia zvýšila na 0,9 % z 0,8 % v apríli, čo bolo nad trhovými odhadmi vo výške 0,...


Dopravu nad 3,5 tuny zajistí pro Českou poštu také Astra Trans
Kurzy.cz | 14:42:00
Česká pošta rozšiřuje území, kde nechá operovat soukromou dopravu nad 3,5 tuny. Na základě výsledku výběrového řízení podepsala v těchto dnech smlouvu se společností Astra Trans na zajištění logistiky balíkových zásilek v regionu severních a...


Ethereum testuje silnou rezistenci $1 900 - Krypto
Kurzy.cz | 14:39:27
Pozitivní nálada z akciových trhů se přelévá do trhu s kryptoměnami, které ještě koncem minulého týdne zůstávaly pod tlakem a svou výkonností naznačovaly, že výprodeje zatím nemusí být u konce. Krátkodobě se však zdá, že kryptoměny chtějí korigovat pře...


Ministr Lipavský poskytl záštitu 5. ročníku Festivalu ambasád – Food & Culture
Kurzy.cz | 14:17:00
Jedná se o prezentaci kultury a gastronomie jednotlivých zemí s přímou spoluprací s jejich zastupitelskými úřady. Pořadatelem Festivalu je


Českolipská výstava představí život Komenského jako komiks
Kurzy.cz | 14:13:23
Symbolicky na Mezinárodní den dětí – 1.


Krajská konference se zabývala prací s nadanými dětmi
Kurzy.cz | 14:13:21
Někdo cítí, že jej spolužáci mezi sebe nepřijali.


Revitalizace českolipské obchodní akademie získala cenu za úsporu vody i energií
Kurzy.cz | 14:13:20
Další úspěch sklidil Liberecký kraj za projekt revitalizace Obchodní akademie v České Lípě.


Pardubický: Restart cestovního ruchu bude zřejmě pomalejší
Kurzy.cz | 13:53:32
Portál Pardubického kraje, Krajský úřad Pardubického kraje


V Telči se konala konference Hodnocení kvality vysokých škol
Kurzy.cz | 13:52:06
22. ročník konference, kterou již tradičně organizuje Odbor pro kvalitu Rektorátu MU ve spolupráci s CSVŠ a Universitas, letos nesl podtitul Současnost a vyhlídky doktorského studia na českých vysokých školách a konal se 26.–27. května v Univerzitním c...


FAÚ prověřuje majetek bývalého starosty Moskvy. Vlastní v Praze byty za sto milionů
ČT24 | 17:31:52
Finanční analytický úřad (FAÚ) prověřuje majetek dalšího blízkého spojence prezidenta Vladimira Putina. Rodina Vladimira Resina, sankcionovaného ruského poslance, přechodného starosty Moskvy z roku 2010 a předtím letitého zástupce svého předchůdce na tomto postu Jurije Lužkova vlastní v Praze byty za zhruba sto milionů korun. Poslední dva byty v luxusním komplexu rodina podle zjištění České televize koupila až po letošní ruské invazi na Ukrajinu.


Přijmeme euro, abychom mohli nadávat na Frankfurt jako nadáváme na Brusel?
Hospodářské noviny | 14:04:00
V největší inflační vlně za tři dekády by nám prý bylo lépe s eurem. Prudké zvyšování úrokových sazeb ČNB inflaci nejenom nezastavilo, ale naopak k ní přispělo, zní hlas respektovaného akademika, protože vyšší cena peněz omezila kapitálové investice...


Přijmeme euro, abychom mohli nadávat na Frankfurt, jako nadáváme na Brusel?
iHned.cz | 14:04:00
V největší inflační vlně za tři dekády by nám prý bylo lépe s eurem. Prudké zvyšování úrokových sazeb ČNB inflaci nejenom nezastavilo, ale naopak k ní přispělo, zní hlas respektovaného akademika, protože vyšší cena peněz omezila kapitálové investice...


Z částečných úvazků mají zaměstnavatelé v Česku pořád obavy. Podle firem, které je zavádějí, tím přicházejí o velkou příležitost
iHned.cz | 00:00:00
Nabízet zaměstnancům nižší pracovní úvazky se většina tuzemských firem stále zdráhá. Podíl částečných úvazků v Česku patří dlouhodobě k nejnižším v Evropské unii a pohybuje se kolem pěti procent. Poptávka po flexibilní formě pracovních úvazků přitom...


Z částečných úvazků mají zaměstnavatelé v Česku pořád obavy. Podle firem, které je zavádějí, tím přicházejí o velkou příležitost
Hospodářské noviny | 00:00:00
Nabízet zaměstnancům nižší pracovní úvazky se většina tuzemských firem stále zdráhá. Podíl částečných úvazků v Česku patří dlouhodobě k nejnižším v Evropské unii a pohybuje se kolem pěti procent. Poptávka po flexibilní formě pracovních úvazků přitom...Return to top