Celkem 149889 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 09.06.2022


Hledáte adekvátní náhradu za domácí vodárny MQ? Našli jste ji
eStav.cz | 00:00:49
Pokud jste v minulosti instalovali naše domácí vodárny MQ, jejichž prodej byl již ukončen, a hledáte nyní jejich vhodnou náhradu Grundfos, pak vám doporučujeme naše domácí vodárny SCALA1.


Příští topná sezóna bude finančně náročná. Vytápějte úsporně s chytrými termostaty tado°
eStav.cz | 00:00:49
Topná sezóna sice skončila, ale přijde další a vzhledem k energetické krizi a razantnímu zvyšování cen bude i z finančního pohledu poměrně „tuhá“. Právě teď, kdy topení nevyužíváme, je nejlepší čas na jeho vylepšení tak, abychom dosáhli maximální úspory za energie. Avšak ne na úkor tepelného komfortu. Právě s tím vám pomohou chytré termostaty německé značky tado°.


Stavební zákon: Návrh věcné novely nepovede ke zjednodušení řízení, tvrdí advokát
eStav.cz | 00:00:49
Poslanecká sněmovna schválila takzvanou odkladovou novelu nového stavebního zákona. Ročním odkladem účinnosti zákona tak získala vláda a Ministerstvo pro místní rozvoj čas k přípravě věcné novely zákona, jejíž návrh je již rovněž zveřejněn. Podle připomínek Frank Bold Advokátů však tento návrh nepovede ke slibovanému zjednodušení stavebního řízení.


Certifikáty prakticky s utilitou OpenSSL: formáty, prohlížení, převody a testování
Root.cz | 00:00:10
Tento článek na za úkol ukázat, jak provádět některé operace s certifikáty a jak je automatizovat. Nebudeme se dnes zabývat věcmi jako certifikační autorita, kotva apod. Chci raději ukázat praktickou část.


Tvorba interaktivních grafů pro webové stránky a aplikace s využitím knihovny Bokeh
Root.cz | 00:00:05
Už jsme se již setkali s několika nástroji pro tvorbu grafů. Dnes se seznámíme s knihovnou Bokeh, která je určena pro tvorbu grafů v Pythonu, přičemž výsledkem je interaktivní webová stránka s „živým“ a interaktivním grafem.


Porod v hledišti i aplaus díky vodce. Jinak jsou Češi rezervovaní, říká Polívka
revue.idnes.cz | 01:00:10
Scházíme se v Brně den po představení, kdy mu v jeho divadle opět aplaudovalo plné hlediště. I když na zahrádce by bylo příjemnější posezení, k rozhovoru se s Bolkem Polívkou musíme uchýlit do zákoutí kavárny, jinak bychom neměli klid. Tady ho má každý místní za kamaráda. Herec promluvil o interakcích s diváky i o tom, jak při nočním flámu potkal Václava Klause.


Elektrický mrňous ze Španělska se představuje. Cupra časem vytlačí Seat
Auto-iDNES.cz | 01:00:19
Čtyři roky mladá španělská značka Cupra odhaluje své pro budoucnost, nová éra bude elektrická. Do roku 2025 představí tři nové elektrifikované modely Terramar, Tavascan a UrbanRebel. Poslední z nich, malý městský elektromobil, dostane sourozence se značkami Škoda a VW. Značka Seat podle všeho ustoupí do pozadí.


Zmapováno: Nejlepší spořicí účty teď zhodnotí vklady o více než 4 %
Finance-iDNES.cz | 01:00:33
Inflace je nebývalé vysoká, meziročně vzrostla na 15,2 % a dál roste. Úspory, které řada lidí drží na spořicích účtech, ztrácí na hodnotě. A to i přesto, že roční úrokové sazby nejlepších „spořáků“ se aktuálně pohybují v rozpětí 4,1 až 5 %. Vyplývá to z analýzy, kterou ve spolupráci s analytiky Scott & Rose a odborného portálu Finparada.cz mapujeme situaci na bankovním trhu.


Investice nyní inflaci neporáží. Podle analytiků se ale blýská na lepší časy
Finance-iDNES.cz | 01:00:33
Před současnou inflací lze ochránit úspory zejména investováním. Inflaci ve výši 15 procent ovšem překonají jen málokteré. A ještě méně za situace, kdy akciové trhy zažívají pokles.


Refinancování úvěru ušetří i statisíce korun. Nejlepší nabídka pokoří inflaci (TEST)
Mesec.cz | 00:00:15
Náklady na drahé energie a vysoké ceny v podstatě už všeho lze úspěšně vyrovnat tím, že vhodně zrefinancujete své stávající úvěry. Ne, že budete platit menší splátku delší dobu, ale skutečně zaplatíte méně na úrocích a poplatcích. Vyzkoušeli jsme to v praxi.


Zásada rovnosti v odměňování: na co všechno musí být ve firmě jednotný metr?
Mesec.cz | 00:00:10
Jestliže zaměstnavatel rozdá příplatky za dosaženou praxi určité profesní skupině zaměstnanců, znamená to, že je musí přiznat ostatním skupinám zaměstnanců? Pokud příplatek nedá všem, dopouští se diskriminace?


Rusům docházejí kvůli válce rakety. Ty tenisové. V zemi chybí sportovní náčiní
idnes.cz | 02:00:06
Je to potvrzené přímo z oficiálních ruských zdrojů, Rusku uprostřed války na Ukrajině docházejí rakety. Píše o tom státní tisková agentura TASS a jeden člen vlády už hovoří veřejně o krizi. Ale je to trochu jinak. Ty rakety jsou tenisové. Rusko se nesmí účastnit většiny mezinárodních soutěží a na vlastní nebude možná mít vybavení.


Tunely Pražský okruh prodraží o dvě desítky miliard, sečetli silničáři
idnes.cz | 02:00:06
Pouze tunel a nic jiného. Před dvěma roky vybrali pražští radní variantu dalšího pokračování Pražského okruhu mezi Satalicemi a Březiněvsí na severovýchodním okraji hlavního města. Vedení Prahy bylo ve svém rozhodování striktnější než Středočeši, kteří by se smířili i s lacinější variantou zahloubené dálnice.


Odsuď válku, nebo nestuduj. ČVUT chce po Rusech dopis, za který hrozí vězení
idnes.cz | 02:00:06
Ruští a běloruští studenti na Českém vysokém učení technickém stojí před dilematem. Pokud chtějí pokračovat ve studiu, musí o to kvůli sankcím požádat. A ideálně i přiložit dopis, proč tak činí a zda odsuzují válku na Ukrajině. Jejich rodinám doma ale mohou hrozit postihy. Stejně tak jim samotným, pokud se do vlasti vrátí.


Finanční trhy (9. 6. 2022)
iHned.cz | 02:00:21Informace k novele zákona o dani silniční
Kurzy.cz | 05:00:45
Zákonem č. 142/2022 Sb., který novelizoval kromě jiného zákon č. 16/1993 Sb., o dani silniční (dále v „novela“), byly provedeny změny ve zdaňování vozidel. Tento zákon nabývá účinnosti od 1. 7. 2022, přičemž podle přechodných ustanovení se použije za c...


U osobních automobilů a vozidel do 12 tun se ruší silniční daň
Kurzy.cz | 05:00:45
Novela zákona o silniční dani ruší povinnost platit daň z vozidel do 12 tun a na základě přechodných ustanovení novely, která byla ve Sbírce zákonů vyhlášena dne 8. června 2022, podléhají od 1. 1. 2022 dani silniční pouze vybraná vozidla s hmotností 12...


Tři zámky doufají, že se dočkají zachránce. Jeden objekt už se mění v ruinu
idnes.cz | 04:54:00
Dlouhou dobu, někdy až desítky let, se jim z různých důvodů nedostávalo péče. Takový osud spojuje zámky v Chudobíně, Dlouhé Loučce a Ptení. Teď se snad konečně situace mění a všechny by se měly dočkat rekonstrukcí za miliony.


"Jste nacisti!" Čínský výzkumník Akademie věd napadl kolegy kvůli fotce dalajlamy
aktuálně.cz | 05:30:00
Čínští špioni se vědeckým institucím snaží ukrást technologie, varuje BIS. Akademie věd ale zaměstnala čínského badatele v laserovém výzkumu.


OBRAZEM: Dálnice si vyžádala demolici mostu. Podívejte, jak ho stroje rozebírají
Denik.cz | 05:29:00
Od 7. do 9. června letošního roku je úplně uzavřena komunikace I/4 v úseku mimoúrovňové křižovatky Mirotice na Písecku. Důvodem je demolice mostu přes silnici II/121. Demolice mostu je součástí probíhající stavby dálnice D4. Po dobu provádění stavebních prací je provoz veden po značených objízdných trasách.


KFC muselo v Austrálii sáhnout k neobvyklému kroku. Salát nahradilo zelím
Denik.cz | 05:25:00
Společnost KFC, gigant v oblasti rychlého občerstvení, byla v Austrálii nucena začít dávat do svých hamburgerů a wrapů zelí. Země se totiž potýká s nedostatkem listového salátu. Oznámení o změně ve složení pokrmů oznámila firma poté, co úrodu zeleniny zničily masivní záplavy.  


SATIRA: Tomio Okamura prozradil, zda bude kandidovat na prezidenta
Denik.cz | 05:25:00
Hostem Nekorektního Deníku je tentokrát Tomio Okamura. I on má svérázný recept, jak řídit zemi. Vydrží ale v klidu ostré otázky Heleny Šulcové? Nebo se pokusí obstruovat jako v parlamentu? A možná nám přečte i recept ze své severokorejské kuchařky. Mňam!


Studentka prý hrozí zkázou světa. Z české VŠE není a její slova nic nepotvrzuje
Denik.cz | 05:05:00
V Česku se začala šířit zpráva o údajné „studentce magisterského studia na VŠE Laně Badwan“, která prý upozorňuje na to, že americké biolaboratoře na Ukrajině hrozí zničením veškerého života. Zpráva je ale zavádějící. Za prvé nikde neuvádí, že vůbec nejde o českou VŠE. Za druhé tato žena nedokládá svá tvrzení žádnými ověřitelnými fakty.


Lidé lezli na stromy, domy hořely, voda ničila. Hororovou noc nepřežilo 238 lidí
Denik.cz | 05:00:00
Více než dvě stě obětí si vyžádaly jedny z nejničivějších záplav v americké historii. Velká voda přišla přesně před půl stoletím do okolí pohoří Black Hills ve státě Jižní Dakota. Po prudkých deštích se protrhla tamní přehrada a živel bral vše, co mu stálo v cestě. Přeživší mají z extrémního počasí strach dodnes.


Spolužáky napadá vulgárně i fyzicky. Kvůli žákovi čtvrté třídy vznikla petice
Denik.cz | 05:00:00
Děti i učitelé jedné z plzeňských základních škol čelí dlouhodobému fyzickému i slovnímu napadání. Agresivního chování se dopouští žák čtvrté třídy. Podle rodičů ostatních dětí chlapec své spolužáky vulgárně napadá, cizí mu nebylo ani kopání do žeber a břicha nebo útoky pěstmi. Kvůli chování žáka sepsali petici, kterou z 25 zákonných zástupců podepsalo 21 rodičů.


Velká mapa koupališť: Den u vody podražil. Vyjít může i na tisícovku
Denik.cz | 04:00:00
Za celodenní vstupné na plovárnu utratí čtyřčlenná rodina průměrně 332 korun, ukazuje cenový přehled Deníku, do něhož je zahrnuto 182 placených vodních ploch v Česku.


Finanční trhy (9. 6. 2022)
Hospodářské noviny | 07:00:09Policie pátrá po třináctiletém chlapci z obce Boršice na Uherskohradišťsku
ČT24 | 06:36:17
Policie vyhlásila pátrání po třináctiletém Tadeáši Nečasovi z obce Boršice v okrese Uherské Hradiště. Rodina ho pohřešuje od středečního večera, kdy odešel po rozepři z domu.


Počasí o víkendu: Do Česka se vrátí letní vedra
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
O víkendu se v Česku citelně oteplí. Zatímco ke konci pracovního týdne teploty porostou jen k 24 stupňům, v neděli se budou přibližovat tropické třicítce.


Pod troskami domů běžně nacházíme 50 až 100 těl, řekl poradce starosty Mariupolu
Eurozpravy-zahraniční | 03:23:00
Pod troskami domů v ukrajinském Mariupolu pracovníci běžně nachází 50 až 100 těl. Jsou zhruba ve 40 procentech vícepatrových domů, nejčastěji ve sklepech.


Počasí o víkendu: Do Česka se vrátí letní vedra
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
O víkendu se v Česku citelně oteplí. Zatímco ke konci pracovního týdne teploty porostou jen k 24 stupňům, v neděli se budou přibližovat tropické třicítce.


Petr Brož: Kouzlo vesmírných sopek
Reflex | 06:40:00
Vědecký pracovník na oddělení geodynamiky Geofyzikálního ústavu Akademie věd, laureát významných vědeckých cen, spoluautor popularizačního zařízení Flašinet deskové tektoniky. Zní vám to moc vědecky? Nenechte se odradit, i bahno na Marsu může být zábava.


Marek Stoniš: Kdo za to může?
Reflex | 06:30:00
Otázka, která je stejně populární asi jako výrok: „Já jsem to říkal.“ V současné době zuří diskuse, kdo může za to, že máme téměř nejvyšší inflaci na světě. Fialova pětikoalice: Může za ni Andrej Babiš, protože jeho neodpovědné a populistické hospodaření s veřejnými penězi v dobách prosperity rekordně zadlužilo naši zemi. Babiš: Za mě byla inflace tři procenta, chleba stál dvacet korun. Za Fialy je inflace skoro patnáct a chleba stojí šedesát. A to se přitom nadávalo na Babišovu drahotu. Pětikoalice: Tak proč ten chleba nezlevníš, vždyť máš jako majitel Penamu možnost! A tak pořád dokola, diskuse nikam nevedoucí. Zkusme se proto raději dobrat podstaty.


Ukrajinci by měli Rusáky nakopat a vyhnat, říká válečný veterán Lumír Neměc, který zatýkal Kajínka
Reflex | 06:00:00
Přesvědčení, že budoucnost se mění okamžikem, nezastával bezpečnostní poradce Lumír Němec vždy. Vrátil se s ním z války. „Bavil jsem se s britským vojákem, mladým klukem, a ten říkal, že je to jeho poslední mise u pěchoty, že se vrací za tři týdny domů a chce jít dělat pilota Apache (bitevní vrtulník pozn. red.). A druhý den se útočilo na Rahim Kalay, což bylo městečko v provincii, kde jsme byli. On to schytal od snipera,“ popisuje bývalý velitel operační skupiny SOG v Afghánistánu a účastník misí v Kosovu i Bagdádu zážitek, který ho přiměl přehodnotit přístup k životu i smrti, jež vnímá jako jeho nedílnou součást. Ať už měl ale na sobě policejní, nebo vojenskou uniformu, nikdy si ji nepřipouštěl.


Jana Steckerová: ECB připraví trhy na první zvýšení sazeb
E15-ekonomika | 06:00:00
K jednacímu stolu dnes zasedne Evropská centrální banka. Vzhledem k inflaci na rekordní úrovni 8,1 procenta předpokládáme, že banka oznámí rozhodnutí ukončit ke konci června nákupy aktiv. Zároveň trhy připraví na červencové 25bodové zvýšení klíčové depozitní sazby, která teď činí –0,5 procenta.


Sociální dávky včetně důchodů strmě rostou o desítky miliard. Stát musí šetřit a hledat příjmy
E15-ekonomika | 05:30:00
Financování sociálního systému začíná praskat ve švech. Přestože důchody nadále tvoří největší položku ve výdajích státního rozpočtu, těžkým břemenem se stávají i další dávky. Například příspěvek na péči spolkl za loňský rok o 12 miliard korun více než před několika lety, náklady na státní sociální podporu vzrostly o téměř deset miliard. Rychle je dohání náhradní výživné uzákoněné od poloviny minulého roku, na němž stát do prosince vyplatil přes 36 miliard. Vyplývá to z výročních zpráv Úřadu práce ČR.   


Jana Steckerová: ECB připraví trhy na první zvýšení sazeb
E15-politika | 06:00:00
K jednacímu stolu dnes zasedne Evropská centrální banka. Vzhledem k inflaci na rekordní úrovni 8,1 procenta předpokládáme, že banka oznámí rozhodnutí ukončit ke konci června nákupy aktiv. Zároveň trhy připraví na červencové 25bodové zvýšení klíčové depozitní sazby, která teď činí –0,5 procenta.


Sociální dávky včetně důchodů strmě rostou o desítky miliard. Stát musí šetřit a hledat příjmy
E15-politika | 05:30:00
Financování sociálního systému začíná praskat ve švech. Přestože důchody nadále tvoří největší položku ve výdajích státního rozpočtu, těžkým břemenem se stávají i další dávky. Například příspěvek na péči spolkl za loňský rok o 12 miliard korun více než před několika lety, náklady na státní sociální podporu vzrostly o téměř deset miliard. Rychle je dohání náhradní výživné uzákoněné od poloviny minulého roku, na němž stát do prosince vyplatil přes 36 miliard. Vyplývá to z výročních zpráv Úřadu práce ČR.   


IoT síť se nám rozjela. Tržby jsou ve vyšších desítkách milionů, uvádí České Radiokomunikace
lupa.cz | 06:30:01
Nový šéf Českých Radiokomunikací uvádí, že je zde asi tříleté zpoždění, ale IoT síť LoRa se rozjíždí. Do zisku se ale dostane až za pár let.


Petr Dvořák: Jsem připravený na diskusi, co má ČT dělat. Ale už není moc času
lupa.cz | 06:00:00
Do několika týdnů Česká televize rozhodne, jestli prodá část přenosů fotbalového
mistrovství světa soukromým stanicím. I to je důsledek dlouhodobě neřešeného
financování.


Odešel a doposud se nevrátil. Police pátrá po chlapci z Uherskohradišťska
idnes.cz | 07:50:00
Policie ve čtvrtek v ranních hodinách vyhlásila pátrání po třináctiletém Tadeáši Nečasovi z obce Boršice v okrese Uherské Hradiště. Chlapec odešel z domova ve středu večer po menší rodinné rozepři.


Pod sutinami Mariupolu denně najdeme až sto těl, říká poradce starosty
idnes.cz | 07:11:00
Pracovníci běžně nachází pod troskami domů v ukrajinském Mariupolu padesátku až stovku těl. Informoval o tom ve středu večer na sociální síti Telegram poradce mariupolského starosty Petro Andrjuščenko. Ten situaci označil za „nekonečnou karavanu smrti“.


Deutsche Bank přestane vydávat hotovost u přepážek. Klienti si odvykli, tvrdí
idnes.cz | 06:56:00
Největší německá banka Deutsche Bank přestane v budoucnu ve většině poboček vydávat hotovost u přepážky. Podle vedení společnosti je to příliš nákladné a klienti už si stejně odvykli. Týdeník Der Spiegel napsal, že krok oznámil koncem května na neveřejné investorské konferenci šéf obchodu s domácími soukromými zákazníky Lars Stoy a mluvčí firmy ho nyní potvrdila.


Má to pro mě i duchovní rozměr, říká Fiala. Ve Vatikánu ho přijme papež
idnes.cz | 06:43:00
Český premiér Petr Fiala se ve čtvrtek ve Vatikánu sejde s papežem Františkem. Mluvit spolu budou o situaci na Ukrajině, uprchlické vlně i nadcházejícím českém předsednictví Evropské unie. Předseda vlády chce také pozvat hlavu katolické církve na návštěvu České republiky, kam naposledy v roce 2009 zavítal Františkův předchůdce Benedikt XVI.


Americká Sněmovna schválila zákon na omezení zbraní, Senátem nejspíš neprojde
idnes.cz | 06:33:00
Americká Sněmovna reprezentantů ve středu večer schválila zákon, který zvyšuje věkovou hranici pro nákup poloautomatických zbraní z 18 na 21 let a zakazuje prodej velkokapacitních zásobníků. Balík zákonů ovšem podle odborníků nemá šanci získat většinovou podporu v rovnoměrně rozděleném Senátu, píše deník The New York Times. Ke schválení zákonů zpřísňujících kontrolu zbraní vyzval republikány i prezident Joe Biden.


Developeři platí Brnu už rok desátky z výstavby, pravidla však pokulhávají
idnes.cz | 06:25:00
Vedení Brna připravilo před rokem i na popud developerů zásady o spolupráci při výstavbě bytů. Investoři nyní musejí městu odvádět peníze, za které Brno u domů postaví například školku či hřiště. Místo poplatku je však mohou postavit i sami developeři. Problém je, že se s úředníky neshodnou, co lze za náhradu poplatku považovat.


Musíme být jednotní, vyzval prezident Biden na summitu lídrů kontinentu
idnes.cz | 06:19:00
Demokracie je zásadní pro budoucnost Ameriky, řekl prezident Spojených států Joe Biden v úvodu summitu amerických států Severní, Jižní a Střední Ameriky v Los Angeles. Vyzval k jednotě a vzájemnému respektu navzdory mnoha politickým i kulturním odlišnostem. Setkání se však neúčastní zástupci všech zemí kontinentu.


Německo se odstřihává od Ruska. Zaměřte se ještě víc na nás, lobboval Fiala u byznysmenů v Berlíně
iHned.cz | 07:50:00
Ještě v lednu vedení Východního výboru německého hospodářství - vlivné organizace sdružující na 350 firem od menších rodinných podniků až po obří koncerny jako Siemens nebo Henkel - připravovalo online rozhovor s ruským prezidentem Vladimirem...


Přebytečnou elektřinu prodat sousedovi jako v Rakousku? Mohla by to umožnit novela energetického zákona
iHned.cz | 07:15:00
Chystaná novela energetického zákona by v Česku mohla zlepšit podmínky pro rozvoj komunitní energetiky. Na to čekají mnohé obce, které by rády dosáhly větší nezávislosti na velkých distributorech elektřiny. Ze změn by ale mohly těžit i domácnosti,...


Covid změnil český extremismus. Nejvíce projevů nenávisti bylo nově vůči Židům
iHned.cz | 07:00:00
Tradiční nenávistné projevy namířené proti menšinám či migrantům byly v minulém roce na ústupu. Nahradila je agresivita a odpor části společnosti vůči protiepidemickým opatřením. Uvádí to nová zpráva ministerstva vnitra o extremismu, kterou mají HN...


Nemusíme už nic dohánět
Kurzy.cz | 07:53:46
S ředitelem odboru legislativy a mezinárodní spolupráce ČSÚ Davidem Elischerem jsme hovořili o zapojení našeho úřadu do evropského statistického systému, ale také o tom, jak vzniká legislativa týkající se statistiky v Česku.


Happy ECB Day! Co dnes čekat od Lagardeové a spol.?
Kurzy.cz | 06:50:55
Červnové zasedání ECB bude to nejdůležitější v letošním roce. Dočkáme se hned několika změn. Rada guvernérů ukončí čisté nákupy aktiv, od července už budou probíhat „jen“ reinvestice prostředků z programu nákupů (APP) a z pandemického programu (PEPP). ...


ECB ohlásí novou éru měnové politiky a začne bojovat s inflací
Kurzy.cz | 06:03:00
Tento týden zahájí Evropská centrální banka novou éru měnové politiky ve snaze čelit hrozbě inflace vymykající se kontrole. Prezidentka ECB Christine Lagardeová, vyzbrojená novými prognózami a daty o rekordně rostoucích cenách, ukončí nákupy aktiv za ...


Rusy jsme podcenili. Jsou na válku připraveni, šroty na frontu nevozí, tvrdí Šedivý
aktuálně.cz | 07:00:00
Ruská armáda má ale stále ještě k dispozici značné množství zbraní ve skladech, které může po tisících použít, upozorňuje generál Jiří Šedivý.


Krutá městská bitva. V troskách Severodoněcku se bojuje o každý dům, muž proti muži
aktuálně.cz | 06:05:31
V Severodoněcku zuří jedna z nejkrvavějších bitev od začátku invaze. Ukrajinští obránci strategické město dál hájí proti ruské přesile.


Zachraňme sklizeň. Snaha odvozit ukrajinské obilí po kolejích naráží na úzká hrdla
aktuálně.cz | 06:04:25
Na převozu vagonů s obilím se podílí i Česko. Přeprava po kolejích však naráží na velké logistické problémy, třeba nedostatečnou kapacitu překladišť.


Odhlasováno: Konec prodeje spalovacích motorů v EU v roce 2035. Půjde to splnit?
aktuálně.cz | 06:04:03
Návrh je motivován klimatickými cíli, záleží však na splnění mnoha podmínek včetně environmentálních.


Zničili jsme ruské muniční sklady v Chersonské oblasti, tvrdí ukrajinská armáda
Denik.cz | 07:31:00
Válka Ruska proti Ukrajině pokračuje 106. dnem. Guvernér Luhanské oblasti Serhij Hajdaj připustil, že ukrajinské síly kontrolují pouze okrajové části Severodoněcku. Boje ale pokračují. Kyjev také informoval, že během středy provedl dva letecké útoky na pozice ruských sil v Chersonské oblasti a zasáhl tři muniční sklady. 


Pražská plynárenská nebere klienty. Pochybnosti o jejím řízení má vyvrátit audit
Denik.cz | 07:11:00
Hlavním městem ovládaná společnost Pražská plynárenská dostane od svého akcionáře záruky za úvěry na nákup plynu do výše čtyř miliard korun plus jedné miliardy za související úroky. Vedení metropole odmítá tvrzení opozice a dalších kritiků, že je firma v problémech. Mluvčí dodavatele energie se 425 tisíc odběrnými místy (nejen v Praze) nicméně potvrdil, že Pražská plynárenská omezila přijímání nových zákazníků.


Po válce málem zanikla. Unikátní Vísecká rychta v Kravařích slaví 225 let
Denik.cz | 06:30:00
V poválečných letech málem zanikla, nyní připomíná zaniklou slávu chmelařství na Kravařsku a lidovou architekturu a bydlení v severních Čechách. Vísecká rychta byla postavena v roce 1797 a je pobočkou Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě. Přízemí největšího roubeného stavení domu návštěvníky zavede do bohatého selského hospodářství na počátku 19. století. 


Organizace akcí je pro mě vášní, říká bavič z Polné. Udělal rekordní špagetu
Denik.cz | 06:24:00
Dechberoucí záležitost. Tak hovoří Jakub Skočdopole o velkolepé živelné show Magická Fontána, která měla loni po třech letech příprav premiéru. Byla to oslava sto třiceti let Křižíkovy fontány na holešovickém výstavišti v Praze. „Červencová premiéra byla v den narozenin Františka Křižíka, v rámci výročí 130 let výstaviště. Měli jsme sedm repríz a každou zhlédlo bezmála tisíc diváků. Při ceně vstupenky v průměru tisíc korun nás to u nového představení, v době bez zahraničních turistů, mile překvapilo,“ glosuje svou vděčnost člen produkčního týmu.


Autor knihy o lidech na okraji společnosti Aleš Palán: Snažím se nesoudit
Denik.cz | 06:06:00
O lidi, kteří žijí na okraji společnosti a podle svých vlastních pravidel, se Aleš Palán zajímá celoživotně. K napsání knihy Robinsoni a Donkichoti ho inspirovalo období jeho života, kdy žil podobně jako oni.


VIDEO: Muž zkolaboval ve skalách. Z pískovcových věží ho vyzdvihl vrtulník
Denik.cz | 05:51:00
Určitě jinou představu slunečného dne měl bezmála 70letý turista z Holandska, který včera dopoledne vyrazil na prohlídkový okruh do Adršpašských skal. Muž si společně s dalšími turisty nenechal ujít plavbu pramicí po jezírku a když v pravé poledne vystupoval na molo, tak zkolaboval.


Stavba dálnice D4 si vyžádala demolici mostu. Podívejte se, jak ho rozebírají
Denik.cz | 05:29:00
Od 7. do 9. června letošního roku je úplně uzavřena komunikace I/4 v úseku mimoúrovňové křižovatky Mirotice na Písecku. Důvodem je demolice mostu přes silnici II/121. Demolice mostu je součástí probíhající stavby dálnice D4. Po dobu provádění stavebních prací je provoz veden po značených objízdných trasách.


Lidé se vrhli na jahody. Mezi řádky se občas i poperou, říká majitel plantáže
Denik.cz | 05:18:00
Jahodové plantáže se konečně začervenaly a lidé tak na mnoha místech v kraji mohou vyrazit mezi řádky. Oblíbeným cílem sběračů jahod je také plantáž v Dolní Pěně nedaleko Jindřichova Hradce. V pondělí tu proběhl první samosběr, který si nenechalo ujít kolem pěti stovek lidí. Během dvou hodin byla plantáž úplně vysbíraná.


Slogan předsednictví v EU vyjde z Havlovy řeči, má kratší i delší verzi
idnes.cz | 09:50:00
Dvě verze bude mít motto nadcházejícího českého předsednictví v Evropské unii, které začne 1. července. V češtině půjde o slogan „Evropa jako úkol“, v angličtině bude delší - „Europe as a task: rethink, rebuild, repower“. Poslancům zahraničního výboru to při projednávání priorit českého předsednictví řekl ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek.


Ministerstvo vnitra shání pro policii nová auta za téměř miliardu korun
idnes.cz | 09:43:00
Ministerstvo vnitra chce nakoupit za téměř miliardu korun nová auta pro dopravní a pořádkovou policii. Celkem by policisté měli během tří let obdržet 800 nových vozidel. Vyplývá to oznámení, které ministerstvo vnitra zveřejnilo ve věstníku veřejných zakázek.


Řidič najel do davu v Berlíně záměrně, podle úřadů je duševně narušený
idnes.cz | 09:21:00
Řidič, jenž ve středu u berlínského náměstí Breitscheidplatz najel do davu lidí, čin spáchal záměrně. Uvedl to německý kancléř Olaf Scholz. Podle berlínské primátorky byl muž, který je arménského původu, psychicky narušený. Při incidentu na místě zemřela učitelka a zranění utrpělo čtrnáct žáků, z nichž někteří jsou v kritickém stavu.


Za smrtící jízdu „na žlutou“ žádal žalobce vězení, soud trestal mírněji
idnes.cz | 08:50:00
Sedmatřicetiletý profesionální řidič Petr Hlinský, který loni v srpnu usmrtil v Argentinské ulici v Praze o sedm let mladšího chodce, dostal u soudu třicetiměsíční podmínku a pětiletý zákaz řízení. Hlinský jel před nehodou více než stovkou, nezastavil na semaforu na žlutou a srazil muže, který vstoupil na přechod ještě na červený signál „stůj“.


Po deštích se oteplí, víkend přinese vydařené letní počasí, říká předpověď
idnes.cz | 08:02:00
Ve čtvrtek se slunce na obloze příliš objevovat nebude, naopak meteorologové čekají, že na většině území zaprší, na jihozápadě a západě území bude navíc i poměrně chladno. Na Moravě a ve Slezsku může pršet i vydatně.


Když jsem shodil přehazovačku, rodina byla ráda, směje se kaskadér Jákl
revue.idnes.cz | 09:00:00
Petr Jákl starší (80) je jedním ze zakladatelů české kaskadérské školy. U filmu se pohybuje od šedesátých let a natočil více než 350 filmů, i s řadou zahraničních produkcí. V Show Jana Krause zavzpomínal na práci, ale také na svůj účes, takzvanou přehazovačku.


Sexuálně obtěžoval kolegyně a rozložil celý tým. Technologický mág Alex Kipman skončil v Microsoftu
iHned.cz | 09:30:00
Pornografické video v brýlích pro virtuální realitu, nechtěné dotyky a celkově nepříjemné chování. To stojí podle neoficiálních informací z několika zdrojů za reorganizací divize, která měla v Microsoftu na starost metaverzum, tedy vývoj otevřeného...


Každý pátý kuřák v Česku hází nedopalky na zem. Tabákové firmy to chtějí změnit
iHned.cz | 08:20:00
Podle výsledků průzkumu si téměř polovina kuřáků v Česku myslí, že nedopalek je biologicky lehce rozložitelný odpad. Každý pátý z nich odhazuje nedopalky na zem namísto do směsného odpadu. Cigaretový filtr se přitom v přírodě rozkládá až 15 let....


Mercedes SL vznikne jako Maybach i dvoumístný Mythos. Bude prvním z řady exkluzivních modelů
Auto.cz | 08:00:00
Mercedes-Benz se chce stát nejhodnotnější luxusní značkou a investuje především do dražších modelů. Třída SL dostane verzi od Maybachu a ve dvoumístné podobě bude první z exkluzivní řady modelů Mythos.


Pražská burza šla proti proudu a zakončila +0,75 % - Ranní přehled
Kurzy.cz | 09:55:32
Komentář k akciovému trhu Pražská burza Index PX: 1,345 bodů (+0.7% d/d); objem: 539 mil. Kč Pražská burza šla opět proti proudu evropských burz a zakončila, měřeno indexem PX, silnější o 0,75 % (1 345,05 b.).


Trhy vyčkávají na výraznější impuls, dnes rozhodnutí ECB
Kurzy.cz | 09:49:22
Hlavní akciové indexy v USA a Evropě včera oslabovaly a pokračuje tak smíšený vývoj kolem podobných úrovní za poslední týden, kdy trhy podle všeho vyčkávají na výraznější zprávy. Těmi mohou být páteční inflační data z USA, kde se čeká meziměsíční...


ECB dnes oznámí plán snižování sazeb - ranní okénko
Kurzy.cz | 09:45:38
Dnešek patří ECB, která s největší pravděpodobností oznámí konec nákupu aktiv a naznačí další cestu zvyšování sazeb. Trhy budou hledat především jakýkoliv náznak možnosti budoucího dvojnásobného hiku, důležitá ale bude i prognóza a možné komentáře k&helli


ČNB: Upozornění na aktivity společnosti Perfect Group LTD
Kurzy.cz | 09:44:21
Česká národní banka upozorňuje veřejnost, že společnost Perfect Group LTD, která nabízí obchodování s akciemi, komoditami, akciovými indexy a nástroji peněžního trhu (forex) prostřednictvím internetové prezentace https://perfct-group.com/cz a jako...


V. Benda – Inflace je větší riziko než zpomalení ekonomiky
Kurzy.cz | 09:44:17
* Jaký byl váš pocit, když jste se poprvé dozvěděl o jmenování Aleše Michla novým guvernérem ČNB?


MPO: Ministr Síkela jedná v Jordánsku o budoucnosti energetiky a rozvoji vztahů s regionem
Kurzy.cz | 09:28:52
Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela zastupoval Českou republiku na konferenci MENA Europe Future Energy Dialogue (MEFED 2022) v jordánském


Benzín byl včera už jen o osm haléřů levnější než před snížením spotřební daně z něj. Pohonné hmoty v dalších dnech podraží o korun a více na litr
Kurzy.cz | 09:28:43
Už dnes zřejmě došlo ke „smazání“ efektu týden snížení spotřební daně z pohonných hmot z minulého týdne. Alespoň tedy v případě benzínu. Fialova vláda rozhodla s platností od 1. června o snížení daně z pohonných hmot o 1,50 koruny na litr.


Ranné zhrnutie (09.06.2022): Americké akciové indexy ukončili včerajšie obchodovanie nižšie. S&P 500 -1,08 %, Dow Jones -0,81 % a Nasdaq -0,73 %. Russell 2000 -1,49 %
Kurzy.cz | 09:27:46
Americké akciové indexy ukončili včerajšie obchodovanie nižšie. S&P 500 klesol o 1,08 %, Dow Jones sa posunul o 0,81 % nižšie a Nasdaq klesol o 0,73 %. Russell 2000 klesol o 1,49 % Nižšie sa dnes obchodovali aj akcie v Ázii, aj keď až na malé výnimky....


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 09.06.2022
Kurzy.cz | 09:19:00
Klíčové události
• ČR: Podíl nezaměstnaných osob v květnu poklesl na 3,2 % z dubnových 3,3 %. Novými členy bankovní rady ČNB byli oficiálně jmenováni E. Zamrazilová, K. Kubelková a J. Frait.
• Eurozóna: Hrubý domácí produkt v 1. čtvrtletí po zpřesnění ...


Nová bankovní rada ČNB a evoluce spíše než revoluce - Rozbřesk
Kurzy.cz | 09:13:00
Po několika týdnech nejistoty včera prezident Zeman jmenoval tři nové členy bankovní rady ČNB. Stávající šéfka Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová, analytička Hospodářské komory Karin Kubelková a profesor Jan Frait, který je v ČNB zodpovědný za fin...


Meta pro Indonésii – pětka největších ekonomik světa
Kurzy.cz | 09:10:05
V Indo META PRO INDONÉSII – PĚTKA NEJVĚTŠÍCH EKONOMIK SVĚTA V Indo-Pacifiku se otevírá prostor pro novou regionální velmoc. Tuto pozici by ráda získala Indonésie. Ostrovní zemi se po boku asijských tygrů trvale dařilo do roku 1997,..


V Plzeňském kraji došlo k nárůstu obyvatel s cizím státním občanstvím
Kurzy.cz | 09:09:04
Podle výsledků Sčítání 2021 došlo v Plzeňském kraji za posledních deset let k nárůstu obyvatel s cizím státním občanstvím. K české národnosti se v našem kraji hlásilo více než 544 tisíc osob. Mezi cizinci převládali občané ze zemí mimo EU. Vedle...


Struktura mezd zaměstnanců v Praze v roce 2021
Kurzy.cz | 09:09:03
9. 6. 2022 Průměrná hrubá měsíční mzda v Praze v roce 2021 dosáhla podle strukturální mzdové statistiky na 50 494 Kč, což je o 23,8 % vyšší hodnota než v České republice jako celku a nejvíce ze všech krajů. Průměrná hrubá měsíční mzda mužů byla...


Školství v Jihočeském kraji ve školním roce 2021/2022
Kurzy.cz | 09:09:02
Ve školním roce 2021/2022 bylo v Jihočeském kraji dle údajů Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) celkem 328 mateřských škol, 270 základních škol, 88 středních škol, 14 vyšších odborných škol a 4 vysoké školy. Počet dětí navštěvujících...


Plodnost žen v Ústeckém kraji podle výsledků SLDB 2021
Kurzy.cz | 09:08:59
V květnu letošního roku zveřejnil ČSÚ údaje o počtu živě narozených dětí u žen podle výsledků Sčítání 2021. Údaj o tom, kolik dětí se ženě v průběhu života živě narodilo až do data sčítání, byl zjišťován za všechny ženy od věku 15 let výše. Ústecký...


Depo sazba MNB beze změn
Kurzy.cz | 09:07:59
Maďarská centrální banka ponechala svoji jednodenní depozitní sazbu podle očekávání trhů beze změn na úrovni 6,75 %.


Lidé řeší jen dojezd, ne výhody elektroauta
Kurzy.cz | 09:03:24
Ticho, levný provoz, zatím žádný servis. Když má člověk zajištěné nabíjení, je elektromobilita skvělá věc, říká vůbec první český majitel vozu ŠKODA ENYAQ iV.


Volby do Senátu Parlamentu ČR - volební obvody, kde se uskuteční
Kurzy.cz | 09:01:00
Prezident republiky vyhlásil svým rozhodnutím publikovaným ve Sbírce zákonů (částka 44), pod číslem 81/2022 Sb., volby do 1/3 Senátu a


MF: Závěrečný účet kapitoly 398 - Všeobecná pokladní správa za rok 2021
Kurzy.cz | 09:00:00
Souhrnné plnění rozpočtu kapitoly Všeobecná pokladní správa za rok 2021.


Zasadanie ECB v centre pozornosti - Ekonomický kalendár XTB
Kurzy.cz | 08:54:15
Európske trhy sa otvoria nižšie Rozhodnutie ECB v centre pozornosti Výsledky z FuelCell Energy a NIO Futures trhy poukazujú na nižšie otvorenie európskej seansy po včerajšom slabšom obchodovaní na Wall Street a dnes v Ázii. Ropa po včerajšom dosiah...


Výrazně vyšší po mnohem delší dobu? - České úrokové sazby
Kurzy.cz | 08:39:13
Prezident Miloš Zeman včera jmenoval tři nové členy bankovní rady ČNB. Stali se jimi Eva Zamrazilová, Karina Kubelková a Jan Frait. Z pohledu tržních sazeb je nové složení rady umírněnější ve srovnání s aktuálním jestřábím. Trhy proto začaly sázet na r...


Koruna včerejší zisky neudržela
Kurzy.cz | 08:38:06
Koruna včera bezprostředně po jmenování tří nových členů bankovní rady ČNB výrazně posílila, nakonec však většinu zisků neudržela a setrvala okolo 24,70 EUR/CZK.


Zlotý na rozhodnutí NBP nereagoval
Kurzy.cz | 08:36:50
Zlotý i díky NBP zatím ignoruje výprodej TRY a forintu.


Tlačit sazby vzhůru a nepoložit Itálii - dilema ECB
Kurzy.cz | 08:35:03
Dnes odpoledne čekejme na eurodolaru zvýšenou volatilitu, neboť na pořadu bude velmi důležité zasedání ECB.


Wall Street uzavřela níže (9.6.2022)
Kurzy.cz | 08:34:06
Wall Street obchodovala ve středu v červených číslech.


Webinář ke vstupu GEVORKYAN na burzu: Artur Gevorkyan odpovídá už dnes od 10:00
Kurzy.cz | 08:34:00
Přemýšlíte o investici do akcií GEVORKYAN? Pak se zaregistrujte na webinář Patria Finance a neváhejte se ptát! Hostem bude a na vaše dotazy odpoví majoritní vlastník a generální ředitel společnosti, pan Artur Gevorkyan, společně s makléřem Patria Finan...


Mezinárodní den archivů - seznamte se s naším národním archivním dědictvím, čítá šest desítek archivů, přes 185 tisíc fondů a sbírek i nejstarší dokument o existenci českého státu z 12. století, ale i osobní pozůstalost Karla Kryla
Kurzy.cz | 08:00:00
Šest desítek archivů, přes 185 tisíc fondů a sbírek a v nich nejstarší dokument dokládající existenci českého státu z 12. století nebo třeba osobní pozůstalost Karla Kryla. Přijměte na Mezinárodní den archivů pozvání archivářů a navštivte vybrané insti...


ECB ke konci června ukončí program kvantitativního uvolňování (Ranní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 07:55:28
Evropská centrální banka dnes pravděpodobně oznámí
rozhodnutí o ukončení nákupů aktiv v rámci programu APP ke konci června.
Zároveň trhy zřejmě připraví na první zvýšení úrokových sazeb, které by mělo
následovat na červencovém zasedání. Inflace v euroz...


Čínské akcie výrazně rostou, BABA včera +15 %, dnes zasedá ECB - Ranní komentář
Kurzy.cz | 07:42:48
Akiové trhy včera v Evropě i v USA mírně klesaly, ale zatím si do značné míry drží zisky, které v posledních dnech dokázaly nashromáždit. Výrazného růstu se ale včera dočkaly čínské akcie, kterým pomáhají zprávy ohledně zotavující se ekonomiky, snaze e...


Staňte se společností přátelskou k zaměstnávání 55+ a získejte hodnotné ceny
Kurzy.cz | 10:00:43
Staňte se společností přátelskou k zaměstnávání 55+ a získejte hodnotné ceny ext-hocke Čt, 09.06.2022 - 09:19


Balík z Číny cestuje pár dní, pak měsíce leží v třídírně. Vyřeší to robot, věří pošta
aktuálně.cz | 09:30:44
Od října musí zásilky z Číny projít celním řízení, což jejich doručování výrazně zpomalilo. V tuzemských skladech čekají měsíce, stěžují si zákazníci.


Fiala je na audienci u papeže, Františkovi daruje rodinnou Bibli a ukrajinský šál
aktuálně.cz | 09:24:19
Petra Fialu doprovodila manželka Jana, setkání by měli být přítomni také vicepremiér Marian Jurečka a šéf poslaneckého klubu ODS Marek Benda.


Tenkrát na Vinohradech. Nejprve tu byla pole, pak jedna z nejúžasnějších čtvrtí světa
aktuálně.cz | 09:08:35
Královské Vinohrady byly před stoletím velké jako dnešní Hradec Králové, žilo zde téměř 90 tisíc lidí. Pak se spojily s Prahou.


Deutsche Bank nebude u přepážek vydávat hotovost. Klienti si už stejně odvykli, tvrdí
aktuálně.cz | 08:21:09
Rozhodnutí se dotkne většiny poboček Deutsche Bank, lidé si tu budou moci vybrat hotovost jen z bankomatů.


Na dani z příjmu loni státu nejvíce odvedla Škoda Auto. Šlo o čtyři a půl miliardy
aktuálně.cz | 08:04:58
Na druhém místě žebříčku, který sestavuje ministerstvo financí, je Česká spořitelna s 3,1 miliardy korun, loni se umístila první.


Pod troskami domů v Mariupolu běžně nacházíme 50 až 100 těl, uvedl poradce starosty
aktuálně.cz | 07:01:29
Ruskou vojenskou invazi na Ukrajinu sledujeme v online reportáži.


Víkend přinese letní teploty. Příští týden však do Česka dorazí studená fronta
Denik.cz | 09:38:00
Po relativně chladném a deštivém „medardovském“ týdnu by nadcházející víkend mělo provázet slunečné počasí s letními teplotami, které postupně porostou až k 28 stupňům Celsia. Jen výjimečně se objeví přeháňky, jinak zůstane obloha většinou jasná. V pondělí se s příchodem studené fronty znovu ochladí a vrátí se déšť.


Najel do lidí záměně, uvedl Scholz o tragédii v Berlíně. Vyšetřování pokračuje
Denik.cz | 09:26:00
Německý kancléř Olaf Scholz považuje středeční incident v Berlíně, kdy Němec arménského původu najel v centru města autem do davu, za úmyslný čin. Podobně se vyjádřila i berlínská primátorka Franziska Giffeyová, která v rozhlasové stanici RBB hovořila o jednání psychicky těžce narušeného člověka. Okolnosti události nejsou přesně známy, vyšetřování ale vede oddělení vražd, nikoli ochrana státu, která má na starosti politicky motivované činy.


Masový vrah se dostal do názvu kavárny. Stalinka lidem ve Varnsdorfu nevadí
Denik.cz | 08:41:00
Diktátor Josif Vissarionovič Stalin má na svědomí miliony lidských životů. Ale ani to nezabránilo tomu, aby jeho jméno nesl nový dětský koutek a kavárna ve Varnsdorfu na Děčínsku. Název Stalinka řadě místních nevadí. Stejně jako majitelka jej nespojují se sovětským diktátorem, ale s dřívějším názvem ulice, na které se nachází. Ta se jmenovala právě Stalinova. Podle odborníků je takové pojmenování nešťastné a může i porušovat zákony.


Niedermayer: Výroba klasických aut v roce 2035 v EU skončí. Lidem to ale pomůže
Denik.cz | 08:32:00
Pro pokračování masové výroby aut se spalovacími motory se nedá v Evropě najít dostatek podpory, říká v rozhovoru pro Deník europoslanec Luděk Niedermayer. Podle něj ale přechod na elektromobily a vodíková auta, zateplování budov a další kroky balíku Fit for 55 ve spojení s velkorysou pomocí EU Česku v konečném důsledku život Čechů zlepší.


Svátek knih a čtenářů začíná. Svět knihy uctí Itálii a Ukrajinu
Denik.cz | 07:59:00
416 vystavovatelů, 748 účinkujících, 35 zemí. To jsou pozitivní čísla, kterými letos vítá 27. Svět knihy své hosty. Největší knižní festival u nás bude po loňském limitovaném ročníku, který byl ještě omezen pandemickými opatřeními, opět v plné síle.


Srí Lanka se topí v krizi a prosí svět o pomoc. Potřebuje půjčit nejméně 115 miliard
Euro | 08:15:01
Srí Lanka se potýká s nejhorší ekonomickou krizí za dobu své nezávislé existence. Inflace dosáhla téměř 40 procent a lidem chybí základní potřeby. Prezident Radžapaksa svaluje vinu na covid, lidé ale už týdny v ulicích protestují proti jeho populistickému hospodaření. Nový premiér Wickremesinghe jedná s MMF a okolními zeměmi o dalších půjčkách, zvedá daně, plánuje restrukturalizaci státního rozpočtu, a především státního dluhu.


Češi letos plánují spíše rekonstrukce, čtvrtina uvažuje o novém bydlení
eStav.cz | 09:11:55
Přes čtyřicet procent Čechů letos plánuje rekonstrukci bytu či domu. Navzdory stoupajícím cenám uvažuje bezmála čtvrtina lidí o pořízení vlastní nemovitosti, přičemž s bydlením je aktuálně spokojena necelá polovina oslovených. Vyplývá to z květnového průzkumu agentury Ipsos pro společnost Broker Consulting mezi více než 1000 respondenty.


Sexuálně obtěžoval kolegyně a rozložil celý tým. Technologický mág Alex Kipman skončil v Microsoftu
Hospodářské noviny | 09:30:00
Pornografické video v brýlích pro virtuální realitu, nechtěné dotyky a celkově nepříjemné chování. To stojí podle neoficiálních informací z několika zdrojů za reorganizací divize, která měla v Microsoftu na starosti metaverzum, tedy vývoj otevřeného...


Každý pátý kuřák v Česku hází nedopalky na zem. Tabákové firmy to chtějí změnit
Hospodářské noviny | 08:20:00
Podle výsledků průzkumu si téměř polovina kuřáků v Česku myslí, že nedopalek je biologicky lehce rozložitelný odpad. Každý pátý z nich odhazuje nedopalky na zem namísto do směsného odpadu. Cigaretový filtr se přitom v přírodě rozkládá až 15 let....


Jak si nenechat „zavirovat Facebook“: analýza útoku zneužívajícího lidskou snahu pomáhat
Hospodářské noviny | 08:12:00
Určitě jste se s tím už někdy setkali: některý z vašich přátel na Facebooku začal rozesílat spam nebo rovnou falešné žádosti o peníze a podobně. Pojďme se v sérii záznamů obrazovky společně podívat na jeden takový útok a jeho anatomii. V jedné z...


Německo se odstřihává od Ruska. Zaměřte se ještě víc na nás, lobboval Fiala u byznysmenů v Berlíně
Hospodářské noviny | 02:53:00
Ještě v lednu vedení Východního výboru německého hospodářství – vlivné organizace sdružující na 350 firem od menších rodinných podniků až po obří koncerny jako Siemens nebo Henkel – připravovalo online rozhovor s ruským prezidentem...


Přebytečnou elektřinu prodat sousedovi jako v Rakousku? Mohla by to umožnit novela energetického zákona
Hospodářské noviny | 07:15:00
Chystaná novela energetického zákona by v Česku mohla zlepšit podmínky pro rozvoj komunitní energetiky. Na to čekají mnohé obce, které by rády dosáhly větší nezávislosti na velkých distributorech elektřiny. Ze změn by ale mohly těžit i domácnosti,...


Covid změnil český extremismus. Nejvíce projevů nenávisti bylo nově vůči Židům
Hospodářské noviny | 07:00:00
Tradiční nenávistné projevy namířené proti menšinám či migrantům byly v minulém roce na ústupu. Nahradila je agresivita a odpor části společnosti vůči protiepidemickým opatřením. Uvádí to nová zpráva ministerstva vnitra o extremismu, kterou mají HN...


Policie navrhla obžalovat Berbra a dalších 20 lidí v kauze ovlivňování fotbalových zápasů
ČT24 | 10:44:23
Policie navrhla obžalovat 21 lidí a jednu právnickou osobu v kauze ovlivňování výsledků fotbalových utkání. Jednomu z hlavních podezřelých hrozí až 12 let vězení. Informoval o tom mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. V případu, který se týká také vyvádění peněz z Plzeňského krajského fotbalového svazu, čelí obvinění i bývalý místopředseda Fotbalové asociace (FAČR) Roman Berbr.


Víkend bude slunečný a teplý, v pondělí se znovu ochladí a přijde déšť
ČT24 | 08:17:26
Nadcházející víkend by mělo podle meteorologů provázet slunečné počasí a letní teploty dosahující až 28 stupňů Celsia. Přeháňky se mají objevit jen výjimečně a obloha by měla být jasná. S příchodem studené fronty v pondělí se ale znovu ochladí a vrátí se déšť. 


Premiér Fiala se ve Vatikánu setkal s papežem Františkem
ČT24 | 08:00:48
Premiér Petr Fiala (ODS) dorazil do Apoštolského paláce ve Vatikánu, kde ho přijal papež František. Setkání s hlavou katolické církve mělo trvat necelou hodinu a šéf české vlády předem avizoval, že chce ve vyhrazeném čase mluvit o situaci Ukrajině a uprchlické krizi, kterou ruská invaze způsobila, ale také o lidských právech nebo blížícím se českém předsednictví v EU. Zaznělo i pozvání, aby papež přijel na návštěvu Česka, kam naposledy v roce 2009 zavítal Františkův předchůdce Benedikt XVI.


Ministerstvo vnitra chce nakoupit nová auta pro policii za miliardu
Eurozpravy-domácí | 09:41:00
Ministerstvo vnitra chce nakoupit za téměř miliardu korun nová auta pro dopravní a pořádkovou policii. Celkem by policisté měli během tří let obdržet 800 nových vozidel. Vyplývá to oznámení, které ministerstvo vnitra zveřejnilo ve věstníku veřejných zakázek.


Česko vydalo Ukrajincům přes 368.500 víz, uprchlíci ze země odjíždějí
Eurozpravy-domácí | 09:39:00
Česko ve středu vydalo uprchlíkům z Ukrajiny 1008 víz dočasné ochrany, před týdnem to byla necelá tisícovka. Od únorového začátku ruské invaze na Ukrajinu dostalo víza v Česku 368.551 uprchlíků. Údaje dnes ministerstvo vnitra zveřejnilo na twitteru. Někteří uprchlíci ze země odjíždějí, podle posledního vyjádření ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) je nyní v ČR zhruba 300.000 ukrajinských uprchlíků.


Bojí se dotazů na válku? Putin zrušil debatu s národem
Eurozpravy-zahraniční | 10:44:00
Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov uvedl, že tento měsíc nebude tradiční debata Vladimira Putina s národem v přímém televizním přenosu, jak tomu bývalo v předchozích letech. Důvod podle listu RBK neupřesnil.


Tisk: Ukrajince demoralizuje, že ruská vojska mají v Donbasu dvacetkrát více děl
Eurozpravy-zahraniční | 10:25:00
Ruská vojska mají v Donbasu na východě Ukrajiny dvacetkrát více děl a čtyřicetkrát více munice než ukrajinské síly. Takový nepoměr vážně demoralizuje bránící se ukrajinské jednotky. Ty trpí ztrátami i stoupajícím počtem dezercí, upozornil britský list Independent s odvoláním na blíže neupřesněnou zprávu rozvědky.


WTO: Potravinová krize vyvolaná válkou na Ukrajině by mohla trvat roky
Eurozpravy-zahraniční | 10:03:00
Potravinová krize vyvolaná válkou na Ukrajině by mohla trvat roky, pokud se nepodniknou kroky k jejímu řešení. Uvedla to generální ředitelka Světové obchodní organizace (WTO) Ngozi Okonjová-Iwealová. Upozornila, že nedostatek pšenice a hnojiv způsobený válkou by mohl zasáhnout zejména africké země.


Premiér Fiala dorazil do Vatikánu, kde ho přijímá papež František
Eurozpravy-zahraniční | 09:20:00
Premiér Petr Fiala dorazil do Apoštolského paláce ve Vatikánu, kde ho přijímá papež František. Setkání s hlavou katolické církve potrvá necelou hodinu a šéf české vlády předem avizoval, že chce ve vyhrazeném čase mluvit o situaci Ukrajině a uprchlické krizi, kterou ruská invaze způsobila, ale také o lidských právech nebo blížícím se českém předsednictví v EU. Zazní i pozvání, aby papež přijel na návštěvu ČR.


Ruské jednotky se neúspěšně snaží prolomit obranu Severodoněcka
Eurozpravy-zahraniční | 08:40:00
Ruské jednotky se stále snaží prolomit ukrajinskou obranu Severodoněcku v Luhanské oblasti. Město a okolí ruská armáda bombarduje dělostřelectvem, uvedl generální štáb ukrajinské armády. Ten tvrdí, že ukrajinská armáda odrazila útok v obci Toškivka nedaleko Severodoněcku.


Největší beachfestival Balaton Sound začne už na konci června. Nyní zdražuje vstupenky na finální cenu
Reflex | 10:00:00
Balaton Sound je jeden z největších a nejbarevnějších elektronických plážových festivalů v Evropě. V roce 2022 se vrací po dvouleté pauze a od středy 29. června do 2. července rozzáří pobřeží Balatonu svými hity Martin Garrix, Marshmello, Alesso, Timmy Trumpet a celá řada dalších. Přinášíme 5 důvodů, proč letošní ročník nesmíte vynechat! VSTUPENKY za zvýhodněnou cenu budou dostupné už jen do 15. června, potom budou v prodeji již jen za tu nejvyšší cenu. Výrazná změna posune konečnou cenu permanentek o stovky korun. 


Do roku 2027 půjdou Češi k volbám každý rok. Přečtěte si, o co v nich půjde
E15-ekonomika | 10:40:00
Česko čeká hlasovací maraton. V roce 2022 se konají komunální volby a volby do Senátu. Až do roku 2027 se každý rok uskuteční volby. Teprve potom, pokud půjde vše podle plánu, nastanou „voličské prázdniny“. Jaké volby Česko čekají? Projděte si přehled voleb do roku 2030.


Fiala dorazil do Vatikánu. S papežem chce řešit situaci na Ukrajině a pozvat ho do Česka
E15-ekonomika | 09:57:00
Premiér Petr Fiala dorazil do Apoštolského paláce ve Vatikánu, kde ho přijímá papež František. Setkání s hlavou katolické církve potrvá necelou hodinu a šéf české vlády předem avizoval, že chce ve vyhrazeném čase mluvit o situaci Ukrajině a uprchlické krizi, kterou ruská invaze způsobila, ale také o lidských právech nebo blížícím se českém předsednictví v EU. Zazní i pozvání, aby papež přijel na návštěvu ČR.


Putin zničil iluzi lidí, že se budeme mít všichni rádi, říká bezpečnostní poradce
E15-ekonomika | 08:45:00
„Válka na Ukrajině nám ukázala jednu věc. Spousta lidí až do února letošního roku žila v mylné iluzi, že se budeme mít všichni rádi. A Putin dal jasně najevo, že to tak není,“ říká bezpečnostní poradce Lumír Němec. Poučením z ruské invaze by podle něj mělo být nejen přehodnocení vztahu ke zbrojení, ale i vytvoření materiálních zásob, aby bylo z čeho brát, kdyby bylo potřeba.


Thajsko povolilo pěstování konopí, trhy očekávají změnu v kurzu Evropské centrální banky
E15-ekonomika | 08:30:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.


Do roku 2027 půjdou Češi k volbám každý rok. Přečtěte si, o co v nich půjde
E15-politika | 10:40:00
Česko čeká hlasovací maraton. V roce 2022 se konají komunální volby a volby do Senátu. Až do roku 2027 se každý rok uskuteční volby. Teprve potom, pokud půjde vše podle plánu, nastanou „voličské prázdniny“. Jaké volby Česko čekají? Projděte si přehled voleb do roku 2030.


Fiala dorazil do Vatikánu. S papežem chce řešit situaci na Ukrajině a pozvat ho do Česka
E15-politika | 09:57:00
Premiér Petr Fiala dorazil do Apoštolského paláce ve Vatikánu, kde ho přijímá papež František. Setkání s hlavou katolické církve potrvá necelou hodinu a šéf české vlády předem avizoval, že chce ve vyhrazeném čase mluvit o situaci Ukrajině a uprchlické krizi, kterou ruská invaze způsobila, ale také o lidských právech nebo blížícím se českém předsednictví v EU. Zazní i pozvání, aby papež přijel na návštěvu ČR.


Putin zničil iluzi lidí, že se budeme mít všichni rádi, říká bezpečnostní poradce
E15-politika | 08:45:00
„Válka na Ukrajině nám ukázala jednu věc. Spousta lidí až do února letošního roku žila v mylné iluzi, že se budeme mít všichni rádi. A Putin dal jasně najevo, že to tak není,“ říká bezpečnostní poradce Lumír Němec. Poučením z ruské invaze by podle něj mělo být nejen přehodnocení vztahu ke zbrojení, ale i vytvoření materiálních zásob, aby bylo z čeho brát, kdyby bylo potřeba.


Thajsko povolilo pěstování konopí, trhy očekávají změnu v kurzu Evropské centrální banky
E15-politika | 08:30:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.


Žebříčky spořicích účtů a termínovaných vkladů v červnu
Finparáda | 10:00:00
Na Finparádě byly aktualizovány žebříčky spořicích účtů a termínovaných vkladů. Nejlepší spořicí účty v současnosti nabízejí Raiffeisenbank, Banka CREDITAS, Trinity Bank, Expobank a NEY spořitelní družstvo, které klientům...


Za držení rukojmích dostal narkoman osm let, jednal v toxické psychóze
idnes.cz | 11:48:00
Brněnský krajský soud poslal na osm let do vězení osmatřicetiletého Pavla Horváta, který podle žalobce loni v lednu držel v bytě jako rukojmí dvě ženy a dvě děti. Vyhrožoval, že je zabije, pokud na místo nepřijede televizní štáb, a sám zavolal policii. Podle znalce jednal v takzvané toxické psychóze, která vznikla kvůli užívání pervitinu.


VIDEO: Černý pasažér vypadl po hlavě na chodník, předtím zranil revizora
idnes.cz | 11:06:00
Černého pasažéra hledá policie v Ostravě. V sobotu 12. března se pokusil napadnout revizora v tramvaji, přitom upustil kelímek s kávou a po hlavě vypadl z otevřených dveří přímo na chodník.


Vynechal zprávu o stavu Ruska, teď Putin zrušil i debatu s národem
idnes.cz | 11:04:00
Tradiční debata ruského prezidenta Vladimira Putina s národem, ve které odpovídá v přímém televizním přenosu na otázky z publika, letos v červnu nebude. Oznámil to mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Důvod nicméně neupřesnil.


Děla drtí morálku Ukrajinců. Rusko chce na Donbase využít převahu, dokud ji má
idnes.cz | 10:37:00
Ruská vojska mají v Donbasu na východě Ukrajiny dvacetkrát více děl a čtyřicetkrát více munice než ukrajinské síly. Takový nepoměr působí silně demoralizačně na bránící se ukrajinské jednotky. Množí se proto případy dezercí, uvádí zpráva britské rozvědky.


Ctil Mánesa a potlačil své ego, říká pravnuk původního restaurátora orloje
idnes.cz | 10:09:00
Nová, velmi odlišná kopie Mánesova kalendária na orloji vzbudila v posledních týdnech diskuzi, jestli si může restaurátor dovolit historicky významné dílo tak výrazně pozměnit. Předchozí restaurátor desky Bohumír Číla se totiž snažil naopak o co nejvěrnější kopii vůči originálu. „Pradědeček při práci potlačil svoje ego,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz David Míša, pravnuk restaurátora.


RECENZE: Pet Shop Boys si za hitovou jízdu zaslouží absolutorium
idnes.cz | 10:07:00
Je to prosté a zároveň geniální. Dva nadprůměrně inteligentní, introvertní a sarkastickým humorem obdaření hudebníci se před lety rozhodli vstoupit do šoubyznysu. Pod jménem Pet Shop Boys působí dodnes a v Praze odehráli dokonalý popový koncert.


KOMENTÁŘ: Z vládního stolu spadly jen drobky, píše bývalý premiér Babiš
idnes.cz | 10:00:00
Zatímco Česko decimuje inflace, válcuje energetická drahota, chudne střední třída a lidem mizí úspory před očima, Fialova vláda se po týdnech vysílání signálů konečně rozhoupala alespoň k nějaké pomoci. Bohužel dávka 5 000 korun na dítě je příliš málo a dorazí příliš pozdě. Jako ostatně vše, s čím tato vláda přijde, píše předseda hnutí ANO Andrej Babiš.


Vlaky na Zlínsku se stále zpožďují, v obcích na trati nefungují závory
idnes.cz | 09:58:00
Poškození trakčního vedení mezi Otrokovicemi a Tlumačovem má dopad i na dopravu v některých obcích, přes které železniční trať vede. Na železničních přejezdech nefungují závory a chodci i řidiči musejí být obezřetní. Jde o pět přejezdů mezi Nedakonicemi a Tlumačovem a jeden na trati z Otrokovic.


Zmapováno: Nejlepší spořicí účty teď zhodnotí vklady o více než 4 %
idnes.cz | 12:00:06
Inflace je nebývalé vysoká, meziročně vzrostla na 15,2 % a dál roste. Úspory, které řada lidí drží na spořicích účtech, ztrácí na hodnotě. A to i přesto, že roční úrokové sazby nejlepších „spořáků“ se aktuálně pohybují v rozpětí 4,1 až 5 %. Vyplývá to z analýzy, kterou ve spolupráci s analytiky Scott & Rose a odborného portálu Finparada.cz mapujeme situaci na bankovním trhu.


Norská princezna se zasnoubila s americkým šamanem a duchovním vůdcem
revue.idnes.cz | 11:39:00
Norská princezna Martha Louise (50) se zasnoubila s americkým šamanem Durekem Verrettou (47). Dcera krále Haralda V. se bude vdávat tři roky poté, co její bývalý manžel, spisovatel Ari Behn spáchal sebevraždu. Princezna je čtvrtou v pořadí následnictví norského trůnu a vede civilní způsob života.


Snížení daně jako by neexistovalo. Čerpací stanice po týdnu od zásahu státu hlásí vyšší ceny benzinu i nafty
iHned.cz | 11:18:00
Osm dní. Tolik času ve čtvrtek uběhlo od zavedení nižší spotřební daně u pohonných hmot, jež měla ulevit řidičům. Příznivější ceny benzinu a nafty, které ještě minulý týden svítily na totemech čerpacích stanic, jsou však pryč. Nyní dosahují ještě...


Fiala se ve Vatikánu setkal s papežem. Předal mu rodinnou Bibli i ukrajinský vyšívaný šál a pozval ho do Česka
iHned.cz | 11:16:00
Premiér Petr Fiala dorazil do Apoštolského paláce ve Vatikánu, kde ho přijal papež František. Setkání s hlavou katolické církve mělo trvat necelou hodinu a šéf české vlády předem avizoval, že chce ve vyhrazeném čase mluvit o situaci na Ukrajině a...


Jak si nenechat „zavirovat Facebook“: analýza útoku zneužívajícího lidskou snahu pomáhat
iHned.cz | 08:12:00
Určitě jste se s tím už někdy setkali: některý z vašich přátel na Facebooku začal rozesílat spam nebo rovnou falešné žádosti o peníze a podobně. Pojďme se v sérii záznamů obrazovky společně podívat na jeden takový útok a jeho anatomii. V jedné z...


Gordon-Keeble GK1 (1964–1967): Britský podvozek, italský design a americký motor
Auto.cz | 10:59:00
Brit John Gordon byl jedním ze tří podílníků v malé automobilce Peerlesss, sídlící ve městě Slough (Berkshire). V roce 1957 zde navrhli sportovní vůz Warwick, později nazvaný Peerless GT, poháněný dvoulitrovým čtyřválcem z vozu Triumph TR3. Toto dvoudveřové kupé s prostorovým rámem sice vyhrálo v roce 1958 svoji třídu na 24 hodin v Le Mans, ale bylo zřejmé, že by mu víc slušel silnější motor. Gordon se proto vypravil do Detroitu, kde zakoupil několik motorů Corvette V8, které pak montoval do kupé Peerless.


Polestar 3 se ukazuje na první fotce, premiéra SUV bude v říjnu 2022
Auto.cz | 09:53:00
Automobilka Polestar se připravuje na růst a v dnešním světě nelze růst bez SUV. Zveřejněna byla první fotka produkčního Polestaru 3 a potvrzena premiéra letos v říjnu.


Hyundai Staria Van má české ceny, bez daně se vejde pod 700.000 Kč
Auto.cz | 08:54:00
Ceny osobní verze známe již od únoru, nyní však české zastoupení zveřejnilo také ceny užitkové verze Staria Van.


Nová Kia Niro je v Česku. Máme fotky, ještě než ji rozbalili
Auto-iDNES.cz | 10:00:00
Niro, nejdůležitější letošní novinka korejské automobilky Kia, je na skok v Česku. Špionážní fotky prvních kusů důležitého modelu značky, které ještě před oficiálním uvedením na český trh dorazily do republiky, pořídil čtenář iDNES.cz. Nové Niro se ovšem už dá objednávat, ceny startují na 730 tisících korunách.


Fiala papeži předal rodinnou bibli a vyšívaný šál. Audience byla obrovská čest, řekl
aktuálně.cz | 11:40:29
Svatý otec dostal jako dar rodinnou bibli Petra Fialy a ukrajinský vyšívaný šál s motivem holubice míru. Podívejte se na snímky z návštěvy.


Komentář: Další pražská čtvrť vyhlašuje třicítku. Karlín má pro ni nejlepší podmínky
aktuálně.cz | 11:17:00
Nařízení se bude týkat obytné části, kde se hustá doprava setkává s pohybem chodců i cyklistů.


Můj orloj není vtip. Lituji, že jsem to vzal, ale i Mánesa kritizovali, říká autor
aktuálně.cz | 11:10:26
"Nebudu dělat suchopárné, bezinvenční kopie a snažit se nesmyslně otrocky napodobit něco, co není autentické," říká Stanislav Jirčík v rozhovoru.


Ukrajinský novinář si nakonec vynutil Lavrovovu odpověď. Ptal se ho na ruské zlodějny
aktuálně.cz | 10:02:00
Žurnalista se ho zeptal, co z toho, co Rusové ukradli na Ukrajině kromě obilí, už také rozprodali.


Ruský poslanec chce zrušit samostatnost Litvy. Její uznání prý bylo protiústavní
Denik.cz | 10:34:00
Ruská Státní duma bude projednávat návrh zrušit usnesení o uznání nezávislost Litvy z roku 1991. Předložil jej ruský poslanec Putinovy vládní strany Jednotné Rusko Jevgenij Fedorov. Podle něj bylo uznání samostatnosti baltského státu protiústavní a tím pádem je neplatné. 


ON-LINE: Pod troskami domů běžně nacházíme 50 až 100 těl, zaznívá z Mariupolu
Denik.cz | 10:24:00
Ruská invaze na Ukrajinu pokračuje již čtvrtý měsíc. Podle poradce mariupolského starosty Pedra Andrjuščenka pracovníci pod troskami domů v ukrajinském Mariupolu běžně nachází 50 až sto těl. Česko ve středu vydalo uprchlíkům z Ukrajiny 1008 víz dočasné ochrany, před týdnem to byla necelá tisícovka


Zlepšení v německém průmyslu
Kurzy.cz | 11:54:48
Dobrá zpráva přišla včera z Německa, kde tamní průmysl vykázal v dubnu růst produkce o 0,7 % meziměsíčně. V meziročním vyjádření ale zůstala produkce o 2,2 % nižší, což je nicméně ovlivněno i tím, že v loňském dubnu procházely ekonomiky silný oživením,&he


Dnes zasedá ECB (9.6.2022)
Kurzy.cz | 11:33:43
Hlavní událostí dnešního dne je zasedání Evropské centrální banky. Obecně se očekává ukončení programu QE k červnu letošního roku a naznačení blízkého zvýšení sazeb. Inflace v poslední době překvapuje směrem nahoru a tón ECB se tak přepnul směrem k&hellip


Plug Power postaví v Antverpách závod na výrobu zeleného vodíku
Kurzy.cz | 11:07:32
Plug Power včera oznámil, že se dohodl na výstavbě závodu na výrobu tzv. zeleného vodíku v přístavu Antverpy-Brugy. Závod o výkonu 100 megawatt s elektrolyzéry od Plug Power bude mít výkon 35 tun vodíku denně. Půjde o zelený vodík, tj.


Krátké zprávy k Monetě
Kurzy.cz | 11:05:43
Moneta zveřejnila investorskou prezentaci s aktualizovaným výhledem do roku 2026, podle naší interpretace bez výrazných změn. Nedošlo ke změně odhadů na letošní zisk na akcii a dividendu na akcii na úrovni 8,6 Kč resp. 6,8 Kč.


Grilování v zahradním krbu bez starostí
Kurzy.cz | 11:05:35
U zahradního krbu velmi záleží na tahu komína, který ovlivňuje to, kam spaliny odcházejí. Tah by měl být minimálně 12 pascalů a působí na něj aktuální klima, protože při každém zatopení jsou povětrnostní podmínky jiné. Dalším faktorem ovlivňujícím chod kr


Polsko: Centrální banka zvýšila úrokové sazby o 75 bodů na 6,00 %
Kurzy.cz | 11:04:13
Polská centrální banka (NBP) ve středu podle očekávání zvýšila úrokové sazby o 75 bodů na 6,00 %. Šlo o deváté zvýšení sazeb v řadě, které dorovnalo svojí výší úrovně z léta 2008, a v minulosti byly vyšší jen v roce 2005.


Primoco testovalo letadlo ve vzdušném prostoru Bundeswehru
Kurzy.cz | 11:01:38
Primoco UAV včera oznámilo, že úspěšně testovalo své bezpilotní letadlo One 150 v prostoru německého Bundeswehru v okolí letiště Ingolstadt-Manching. Primoco provedlo lety ve spolupráci s německou firmou Plath , která dodala palubní technologie s více&hel


Japonská měna jako nebezpečný short i splněný sen centrální banky
Kurzy.cz | 11:01:11
Japonský jen je nejslabší za posledních zhruba dvacet let. Neustále se spekuluje...


PPF údajně podala nejvyšší nabídku za česká aktiva Sberbank
Kurzy.cz | 10:53:40
Podle zdrojů serveru Lidovky.cz se o česká aktiva Sberbank přihlásili 3 zájemci. Nejvyšší nabídku ve výši 52,4 mld. Kč údajně nabídla PPF/Air Bank , další zájemci pak měly být Česká spořitelna a ČSOB , která však poptávala pouze hypoteční portfolio.


Se svým současným bydlením je spokojena jen polovina populace, pro 73 % Čechů znamená spokojené bydlení mít vlastní dům
Kurzy.cz | 10:50:58
Bezmála čtvrtina Čechů letos uvažuje o pořízení vlastní nemovitosti, nejčastěji rodinného domu nebo bytu . Polovina z nich chce k financování využít hypoteční úvěr, necelá čtvrtina pak vlastní zdroje


JCCR představila nově vznikající geolokační hry v rámci přeshraničního projektu Venkovské památky
Kurzy.cz | 10:50:17
JCCR představila nově vznikající geolokační hry v rámci přeshraničního projektu Venkovské památky ext-hocke Čt, 09.06.2022 - 10:50


Do roku 2024 stagflace, poté budou centrální banky muset opět uvolňovat, domnívá se investor Dalio
Kurzy.cz | 10:44:37
Na tento a příští rok se očekávají scénáře vývoje ekonomiky, které jsou horší než březnový scénář Evropské centrální banky. V roce 2024 očekává investor Ray Dalio, že centrální banky po celém světě budou muset úrokové sazby už snižovat, aby stagflace...


Nezaměstnanost v Pardubickém kraji k 31. květnu 2022 - nejnižší v mezikrajském srovnání
Kurzy.cz | 10:14:08
9. 6. 2022 Ke konci května 2022 měl Pardubický kraj obdobně jako v předchozích 24 měsících nejnižší nezaměstnanost v mezikrajském srovnání. Úřady práce v kraji evidovaly ke konci výše zmíněného měsíce přes 18,5 tisíce pracovních míst, z toho tři...


EU podpoří ukrajinské začínající podniky dvaceti miliony eur prostřednictvím Evropské rady pro inovace
Kurzy.cz | 10:13:24
Evropská komise zahájila ambiciózní opatření ve výši 20 milionů eur na podporu ukrajinského inovačního společenství.


EU: Tisková zpráva - Fit for 55: Poslanci podpořili cíl nulových emisí u osobních automobilů a dodávek v roce 2035
Kurzy.cz | 10:10:32
Parlament podporuje revidované normy emisí CO2 pro nové osobní automobily a lehká užitková vozidla, které jsou součástí balíčku „Fit for 55 do roku 2030“.Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin Zdroj : © Evropská unie, 2022 - EP


Graf dňa - EURNZD (09.06.2022)
Kurzy.cz | 10:02:43
Rozhodnutie ECB o sadzbách a tlačová konferencia Lagardeovej sú kľúčovými udalosťami dňa. Sadzby budú zverejnené o 13:45, zatiaľ čo tlačová konferencia sa začne o 45 minút neskôr, o 14:30. Aj keď je zmena úrovne úrokových sadzieb nepravdepodobná, môže ...


Proč lidé ze zámoří tolik necestují do Evropy? Bojí se covidu-19, vysokých nákladů a dlouhých málo četných letů, méně pak války na Ukrajině
Kurzy.cz | 09:58:21
Chuť cestovat do Evropy zkoumala ETC na šesti trzích – v Brazílii, Kanadě, Číně, Japonsku, Rusku a ve Spojených státech amerických (USA). Činí tak pravidelně jednou za čtyři měsíce. Výsledky mimo jiné ukázaly, že záměr cestovat na dlouhé vzdálenosti stále


Informace o výběru zpracovatele 5. aktualizace Zásad územního rozvoje Ústeckého kraje vymezující koridor RS4 pro nové železniční spojení Praha – Drážďany na území Ústeckého kraje
Kurzy.cz | 09:39:28
------------------------------------------------------------------------ Informujeme, že ve výběrovém řízení veřejné zakázky malého rozsahu na služby, zadávané podle ustanovení § 27 a ustanovení § 31 zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných...


MF: Oznámení o aukci SPP 4 T 10/06
Kurzy.cz | 09:30:00
Oznámení Ministerstva financí o aukci státních pokladničních poukázek (číslo emise SPP 854)


Ženy a technologie spasí svět, říká zakladatel XLABu. Autor videomappingů pořádá koncerty v metaverzu
Euro | 10:13:31
Společnost XLAB do povědomí veřejnosti vstoupila videomappingem na Národním muzeu u příležitosti stoletého výročí založení Československa, častěji se však zabývala vizuálními efekty na koncertech. Když přišel covid, její zaměstnanci se na dva měsíce vzdali své mzdy, aby firma situaci ustála, a přesedlali na virtuální eventy.


Na aktivity Warner Bros. Discovery v Česku dohlédne nový ředitel
lupa.cz | 10:45:51
Mediální gigant Warner Bros. Discovery oznámil manažerské změny ve své evropské struktuře. Novým generálním ředitelem pro střední Evropu se stal Jamie Cooke. Na starosti má kromě naší oblasti také všechny východoevropské země, Pobaltí, Blízký východ, Středomoří a Turecko. V německy mluvících zemích se řízení tamních aktivit firmy ujme Hannes Heyelmann.


Dělník se zranil při práci na střeše, snesli jej v podvěsu pod vrtulníkem
idnes.cz | 13:20:00
Letecká záchranná služba zasahovala ve Větřní na Českokrumlovsku, kde se při opravě střechy zranil dělník. Na zem ho snesli v podvěsu pod vrtulníkem


Trestných činů z nenávisti ubývá, extremismus motivovala i pandemie covidu
idnes.cz | 13:20:00
Projevy nenávisti vůči muslimům, migrantům, Romům či sexuálním menšinám v loňském roce částečně vystřídala koronavirová pandemie. Některé extremistické skupiny totiž vystupovaly proti tehdejším ochranným opatřením. Trestných činů s nenávistným podtextem řešila policie loni 108. To je o 26 méně než o rok dříve. Vyplývá to ze zprávy o extremismu ministerstva vnitra.


Britským zajatcům hrozí v Doněcku trest smrti. Vykonstruované, zuří Londýn
idnes.cz | 13:20:00
Dva Britové a Maročan, které ruští vojáci zajali při bojích na Ukrajině, mohou čelit trestu smrti. Trojice se ve středu večer u soudu v separatistické Doněcké lidové republice přiznala k obviněním z terorismu či spiknutí. Britská strana proces označila za vykonstruovaný a přiznání za vynucená. Moskva podle ní používá zajatce k politickým cílům.


Hledá se popisovač sklenic či lektor tenisu. Brigád je víc a jsou lépe placené
idnes.cz | 13:00:00
Brigádnických míst přibývá ve všech odvětvích. Díky ústupu pandemie se nabídka rozšířila v oborech, které kvůli covidu tratily. Podniky chtějí především dlouhodobé pracanty, kteří jim aspoň částečně nahradí nedostatkové kmenové zaměstnance. Umějí je přitom dobře zaplatit. V Praze si brigádníci vydělají na hodinu v průměru 150 korun, nejméně dostanou ve Zlínském kraji.


Expert: Brzy budou ceny energií trojnásobné, náš Titanic se blíží k ledovci
idnes.cz | 13:00:00
Do rozpočtů českých domácností i firem výrazně zasahuje růst cen energií. Roční účet rodiny, která elektřinou vytápí dům, vzroste z 36 tisíc korun na téměř 100 tisíc. Nelze se spoléhat na to, že by ceny zase klesly, uvádí člen představenstva firmy Centropol Jiří Matoušek v Rozstřelu.


Obci vadí skládka v bývalé továrně, majitel mluví o útocích přistěhovalců
idnes.cz | 12:53:00
Josefův Důl na Jablonecku hyzdí autovrakoviště se skládkou. Majitel areálu se hájí tím, že nic nezákonného nedělá a chce ho ubránit před tlakem developerů.


Pomoc lidem? Jedna velká nula, vytkla vládě nečinnost Schillerová
idnes.cz | 12:50:00
Lidé chudnou nejvíc za posledních téměř 25 let a vláda tomu podle opozičního ANO jen přihlíží. „Pomoc lidem? Jedna velká nula,“ řekla šéfka poslanců klubu ANO, bývalá ministryně financí Alena Schillerová. „Čelíme nejvyšší inflaci za třicet let, lidé nemají, jak platit účty za energie. Vyzýváme vládu, aby konečně začala řešit problémy našich občanů,“ řekla Schillerová.


Kdo pobírá minimální mzdu, je pracující chudoba, kritizoval vládu Středula
idnes.cz | 12:39:00
Je tu atmosféra na protesty, řekl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Podle něj jsou lidé rozzlobení a nelíbí se jim, jak vláda neřeší inflaci a radí jim, aby nekouřili a méně topili. Lidé, kteří pobírají minimální mzdu, jsou dle něj v současnosti pracující chudobou. Středula to řekl v pořadu 360° CNN Prima News.


Zdevastovaná tramvaj v poli u D1 půjde do šrotu, nový majitel ji rozřezal
idnes.cz | 12:27:00
Vysloužilá tramvaj stála od roku 2017 na poli poblíž dálnice D1 u Prahy. Tehdy ji tam umístil investor, aby v budoucnu sloužila jako oživení zamýšlené komerční zóny. K tomu však nedošlo a tramvaj na místě od té doby chátrá. Vůz tak potkal úplně jiný osud a večer už po něm na místě nebude ani památky.


Češi za kryptoměny utrácí méně, obchodů ubylo téměř o polovinu
idnes.cz | 11:59:00
Zájem Čechů o kryptoměny klesá. Letos jich nakoupili o 40 procent méně než ve stejném období loni. Celkem za ně utratili 1,9 miliardy korun. V květnu se objem obchodů pohyboval okolo 400 milionů korun, což je meziročně zhruba stejně.


Syn v Děčíně pobodal matku, vražd už je v kraji víc než za loňský rok
idnes.cz | 11:22:00
Obvinění ze zvlášť závažného pokusu o vraždu čelí pětadvacetiletý muž z Děčína. Ve středu ráno napadl v bytě svou dvaačtyřicetiletou matku a pobodal ji.


Je to naše jistota na stáří, říká Simona Krainová o koupi domu v Karibiku
revue.idnes.cz | 13:03:00
Simona Krainová promluvila o koupi nemovitosti v Dominikánské republice. Dům si s manželem Karlem Vágnerem pořídili jako jistotu, aby se jednou měli kam vrátit, až jejich dva synové odrostou. Modelka se svěřila také s tím, jak ji ovlivňují negativní a závistivé komentáře na sociálních sítích.


Až dvacetkrát víc děl a čtyřicetkrát víc munice. Drtivá převaha Ukrajince demoralizuje, množí se dezerce
iHned.cz | 13:27:00
Ruská vojska mají v Donbasu na východě Ukrajiny dvacetkrát více děl a čtyřicetkrát více munice než ukrajinské síly. Takový nepoměr vážně demoralizuje bránící se ukrajinské jednotky. Ty trpí ztrátami i stoupajícím počtem dezercí, upozornil britský...


Trenér fitness naschvál přibral 25 kilo: Klienti mi víc důvěřují. I já jsem selhával
iHned.cz | 13:20:00
„Zjistil jsem, že klienti to nemají lehké. Největší překážkou je hlava, nevěří si a jejich motivace upadá. Cítil jsem to i sám na sobě. I já jsem při hubnutí selhával, přestože jsem trenér a přesně jsem věděl, co mám dělat,” líčí kouč...


V čerstvém sněhu na Antarktidě byly poprvé nalezeny mikroplasty
iHned.cz | 12:23:00
Antarktický sníh už není tak čistý, jak býval. Podle nové studie se v čerstvě napadaném sněhu na Antarktidě poprvé našly mikroplasty. Informuje o tom televize Sky News. Maličké úlomky plastů z věcí každodenní potřeby již byly nalezeny v mořské vodě...


Originální vzory a ruční práce. Taková je tvorba Terezy Rosalie Kladošové
iHned.cz | 11:00:00
VIDEO: Na návštěvě u módních návrhářů. Nová rubrika Speed Fashion Dating představuje ty nejzajímavější československé tvůrce.


Heuliez Intruder je podivný kříženec Mercedesů G a SLK, jeden je teď na prodej
Auto.cz | 12:56:00
Nezvyklý koncept zřejmě posloužil i jako inspirace pro The Excellent, kterým se kdysi pochlubil Jeremy Clarkson.


Nové Mitsubishi ASX odhaluje motory, jsou povědomé
Auto.cz | 11:52:00
Vzhledem k technické spřízněnosti s Renaultem Captur není zveřejněná nabídka motorizací vlastně žádným překvapením.


ECB sazby ponechala beze změny
Kurzy.cz | 13:49:04
ECB ukončí nákupy dluhopisů k 1. červenci 2022.


Na opravu fasády věže kostela ve Volfarticích věnuje Liberecký kraj 700 tisíc korun
Kurzy.cz | 13:33:53
Také v letošním roce odsouhlasili krajští radní a zastupitelé poskytnutí peněz na obnovu památek v rámci individuálních dotací.


PROGRAM DELTA 2: vyhlášení 4. veřejné soutěže
Kurzy.cz | 13:22:52
Technolo PROGRAM DELTA 2: VYHLÁŠENÍ 4. VEŘEJNÉ SOUTĚŽE Technologická agentura České republiky vyhlásila již čtvrtou veřejnou soutěž v Programu na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací DELTA 2, do které se...


Proč lidé ze zámoří tolik necestují do Evropy? Bojí se covidu-19, vysokých nákladů a dlouhých málo četných letů. Méně pak války na Ukrajině
Kurzy.cz | 13:19:05
Válka na Ukrajině nemá hlavní vliv na cesty do Evropy ze vzdálených destinací. Vyplývá to z nejnovějšího barometru k cestování na dlouhé vzdálenosti Evropské cestovní komise (ETC).


📢Euro je stabilné pred zasadaním ECB
Kurzy.cz | 13:16:54
Euro je pred zasadaním ECB stabilné, kým DAX stráca 0,5 %. Očakáva sa, že ECB oznámi koniec kvantitatívneho uvoľňovania a môže vyslať signály týkajúce sa budúceho zvýšenia sadzieb, najmä ak projekcie inflácie budú naznačovať riziko ďalšieho rastu. Na ...


Průzkum REBR: Češi přikládají příjemné pracovní atmosféře při výběru zaměstnavatele o více než 10 % vyšší význam než před pěti lety
Kurzy.cz | 13:06:51
Personální agentura Randstad ve svém pravidelném průzkumu Randstad Employer Brand Research, zkráceně REBR, letos již popáté tradičně porovnávala faktory, které ovlivňují pracovníky při výběru zaměstnavatele.


Společnost Warner Bros. Discovery představila vedení regionálních týmů v Evropě, Asii a na Středním Východě
Kurzy.cz | 12:58:39
Společnost Warner Bros. Discovery dnes představila vedení regionálních týmů, které bude úzce spolupracovat s prezidentkou a výkonnou ředitelkou regionu EMEA Priyou Dogrou. Jde o konsolidaci aktivit, která navazuje na založení globální Warner Bros.


EU - Přímé právo legislativního podnětu pro Parlament
Kurzy.cz | 12:45:01
S cílem posílit demokracii v EU a obnovit institucionální rovnováhu poslanci ve čtvrtek vyzvali k zavedení práva EP předkládat legislativní návrhy.Výbor pro ústavní záležitosti Zdroj : © Evropská unie, 2022 - EP


Poptávka po čipech narůstá, akcie polovodičových firem se ale chystají k ústupu
Kurzy.cz | 12:40:18
Po polovodičových čipech je neustále sháňka. Akcie firem, které je vyrábějí, se ale chystají k ústupu. A před ním mohou varovat i některé firmy. Tento týden to učinil jeden z šéfů Intelu.


CZE: Podíl nezaměstnaných osob
Kurzy.cz | 12:35:32
V květnu se snížil v české ekonomice podíl nezaměstnaných osob o desetinu na 3,2 %. To na první pohled vypadá příznivě, na druhou stranu ale roli hrála sezónnost, kvůli které se podíl nezaměstnaných osob během jara snižuje.


Hmatatelný strach. Reportérovi se změnily plány a natočil autentické video z úkrytu
aktuálně.cz | 13:23:00
Ukrajinský reportér natočil mrazivé záběry přímo v místě nejtužších bojů v Doněcké oblasti.


Hlaste spotřebu toaletního papíru, rozkázal Aeroflot svým posádkám. Firma musí šetřit
aktuálně.cz | 12:44:23
Po přistání musí posádky nepoužité papírové výrobky sečíst, zapečetit do krabice s označením letu a box odevzdat, píše se v interní zprávě dopravce.


Nová auta pro policii za miliardu korun. Ministerstvo vnitra se chystá na nákupy
aktuálně.cz | 12:16:56
Policie ČR by mohla v následujících letech dostat celkem 800 nových služebních vozidel. Ministerstvo vnitra vypsalo výběrové řízení.


Loni se pozornost extremistů přesunula z menšin na „covidovou totalitu“, uvádí vnitro
ČT24 | 12:38:56
Xenofobně-populistické subjekty a aktivisté v loňském roce částečně upustili od výpadů proti muslimům, migrantům, Romům či sexuálním menšinám, ústředním tématem se stalo vystupování proti údajnému zavádění takzvané covidové totality. Uvádí to zpráva o extremismu v ČR v roce 2021, kterou zpracovalo ministerstvo vnitra a ve středu schválila vláda. Podobně jako v předchozích letech zmiňuje dokument i tentokrát sněmovní hnutí SPD, poznamenává, že vystupovalo umírněněji.


Ceny pohonných hmot se po reakci na snížení spotřební daně zase šplhají zpět. Pravděpodobné je další zdražování
ČT24 | 10:45:09
Pohonné hmoty v uplynulém týdnu zdražily o desítky haléřů. Průměrná cena benzinu za týden stoupla o 79 haléřů na 46,55 koruny za litr. Nafta je v průměru dražší o 34 haléřů, ve středu stála 45,77 koruny za litr. Vyplývá to z dat společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.


Desetiletá dívka v USA zastřelila ženu. Neměla si prý zahrávat s její mámou
Denik.cz | 13:07:00
Jednačtyřicetiletá Lashun Rodgersová, čerstvá babička a orlandská dobrovolnice, zrovna pomáhala pořádat grilovačku na Den památky obětí holocaustu na svém dvoře, když do areálu přišla matka s desetiletou dcerou. Dvě dospělé ženy se vzápětí začaly hádat. Nikdo v tu chvíli netušil, že konflikt skončí smrtícím útokem.


OBRAZEM: Ochrání a ušetří čas. Včely v úlu zkontroluje aplikace
Denik.cz | 12:39:00
Ochrání před umrznutím, místo pravidelného dojíždění za včelami ušetří čas, zabrání krádežím. Takové jsou výhody speciální aplikace, kterou nedávno vyvinuli badatelé z Vysokého učení technického v Brně. Systém se výzkumníkům povedlo v posledních měsících nejen vyvinout, ale rovnou také uvést na trh.


Opilec za volantem. Řidič prolétl v Mikulově kruháčem, narazil do auta a utekl
Denik.cz | 12:36:00
/VIDEO/ Scéna jako z akčního filmu. Osobní auto se snaží ve vysoké rychlosti rovně projet kruhový objezd. Těsně míjí přecházejícího chodce, následuje náraz do dalšího auta se zahraničními turisty, které končí na chodníku.


Střílet povoleno? Obránci se mají odvolat na strach a úlek
Denik.cz | 12:17:00
Březen 2021. Do domku ve Vochově na Plzeňsku se v noci vloupal muž. Šestapadesátiletý majitel, který bránil sebe i svou partnerku, ho postřelil. Než dorazila záchranka, poskytoval útočníkovi pomoc, ten ale přesto zemřel. Policie věc prověřovala, ale nezahájila trestní stíhání. V listopadu téhož roku případ odložila, protože šlo o nutnou obranu. Muselo to trvat tak dlouho, když bylo vše jasné a útočník byl navíc čerstvě propuštěný vrah? Je současná legislativa nastavena vyváženě a ve prospěch těch, kteří brání své životy a zdraví?


Závidím Italům, jak umí odlehčit život, říká Donatella Di Pietrantonio
Denik.cz | 12:00:00
Svět knihy začal. Až do neděle hostí pražské Výstaviště největší literární festival u nás. Hlavním hostem je Itálie, kterou zastupuje i Donatella Di Pietrantonio, poutavá vypravěčka, která přiváží knihy o rodinných vztazích Navrátilka a Návrat do Borga Sud. Původní profesí je ovšem zubní lékařka.


Potravinovou pomoc by letos mohlo v Česku potřebovat až 250.000 lidí
Eurozpravy-domácí | 13:49:00
Regionální potravinové banky v Česku loni alespoň jednou ročně podpořily zhruba 200.000 lidí, letos by to mohlo být až až 250.000 lidí. Počty zájemců o potravinovou pomoc totiž trvale stoupají. Potravinové banky jsou nyní dostatečně zásobené zbožím hlavně díky jarní celorepublikové sbírce. ČTK to dnes řekla ředitelka České federace potravinových bank Veronika Láchová.


Vládní opatření proti vysokým cenám benzinu podle exministra Havlíčka nefungují
Eurozpravy-domácí | 12:43:00
Vládní opatření proti vyšším cenám pohonných hmot nefungují, ceny benzinu budou srovnatelné s Německem. Na dnešní tiskové konferenci po jednání stínové vlády hnutí ANO to uvedl bývalý ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček. Stínová ministryně vnitra Jana Mračková Vildumetzová kritizovala nedostatek peněz pro kraje na výdaje spojené s uprchlíky z Ukrajiny.


Covid u extremistů nahradil výpady proti menšinám, ubylo trestných činů z nenávisti
Eurozpravy-domácí | 12:25:00
Xenofobně-populistické subjekty a aktivisté v loňském roce částečně upustili od výpadů proti muslimům, migrantům, Romům či sexuálním menšinám, ústředním tématem se stalo vystupování proti údajnému zavádění tzv. covidové totality. Uvádí to zpráva o extremismu v ČR v roce 2021, kterou zpracovalo ministerstvo vnitra a ve středu schválila vláda.


Bek považuje za priority předsednictví podporu Ukrajiny, odolnost a bezpečnost
Eurozpravy-domácí | 12:03:00
Reakce na ruskou invazi na Ukrajinu, energetická bezpečnost, obranyschopnost a odolnost ekonomiky EU budou podle ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN) patřit mezi hlavní priority nadcházejícího českého předsednictví EU. Ministr to dnes řekl poslancům sněmovního zahraničního výboru. Premiér Petr Fiala (ODS) chce priority půlročního předsednictví oznámit příští týden.


Onkologové chtějí ověřit, zda může mít chemoterapie u rakoviny prsu přínos
Eurozpravy-domácí | 11:55:00
Masarykův onkologický ústav v Brně (MOÚ) začne přímo ve svých laboratořích provádět genomické testování u pacientek s rakovinou prsu v časném stadiu. Některým ženám může příznivý výsledek testu ušetřit chemoterapii. Dosud se lékaři v hraničních případech rozhodovali spíše pro chemoterapii, která však má řadu vedlejších účinků a některé její zdravotní dopady jsou dlouhodobé či trvalé. Nyní budou onkologové díky testu vědět, že u konkrétní ženy postačí hormonální léčba. Novinářům to dnes řekli lékaři z ústavu.


Twitter podle médií hodlá Muskovi poskytnout údaje o aktivitách uživatelů
Eurozpravy-zahraniční | 12:35:00
Americká internetová společnost Twitter podle zpráv médií hodlá poskytnout velké množství údajů o aktivitách uživatelů na její stejnojmenné síti podnikateli Elonu Muskovi. Ten se letos dohodl na převzetí Twitteru za 44 miliard dolarů (zhruba bilion Kč), později však pohrozil zrušením dohody, protože mu podnik odmítá poskytnout údaje nutné k posouzení množství falešných a spamových účtů na síti.


Papež vyjádřil velkou podporu ukrajinskému lidu, Fiala ho pozval do Česka
Eurozpravy-zahraniční | 12:30:00
Velkou podporu ukrajinskému lidu a jeho nynějšímu zápasu vyjádřil papež František při dnešním přijetí českého premiéra Petra Fialy. Šéf české vlády to řekl novinářům ve Vatikánu poté, co opustil Apoštolský palác, kde s hlavou katolické církve strávil přibližně hodinu.


Ukrajinci podle ministra denně přijdou až o 100 zabitých a 500 raněných vojáků
Eurozpravy-zahraniční | 12:28:00
Ukrajina denně přichází až o stovku zabitých a 500 raněných vojáků, uvedl dnes ministr obrany Oleksij Reznikov podle agentury Interfax-Ukrajina. Situaci na frontě označil za těžkou. Válka Ruska proti Ukrajině dnes pokračuje 106. dnem.


Stoltenberg dostal pásový opar, do nejbližších jednání se zapojí virtuálně
Eurozpravy-zahraniční | 12:06:00
Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg se kvůli nemoci zapojí do nejbližších jednání v Německu a Rumunsku pouze na dálku. Oznámila to dnes centrála Severoatlantické aliance. Podle aliančních činitelů citovaných médii dostal Stoltenberg pásový opar.


V Rakousku se vyskytly dva případy onemocnění záškrtem, jeden nakažený zemřel
Eurozpravy-zahraniční | 11:08:00
V Rakousku se vyskytly dva případy onemocnění záškrtem a jeden z nakažených pacientů nemoci ve vídeňské nemocnici podlehl. Informovala o tom dnes agentura APA s odvoláním na rakouské ministerstvo zdravotnictví.


Tržby v českém maloobchodě v květnu vzrostly o téměř pět procent
Eurozpravy-ekonomika | 11:20:00
Tržby v českém maloobchodě v květnu vzrostly meziročně o téměř pět procent, útraty v ubytování a pohostinství se vrátily do doby před vypuknutím pandemie. Vyplývá to z dat společnosti Mastercard, která shromažďuje a vyhodnocuje údaje o prodejích v kamenných prodejnách i na internetu. Firma zahrnuje všechny způsoby úhrady, nejen platební karty.


Filip Molčan o Twitteru, Facebooku, bitcoinu i své domovské Doubici, „pobočce pražské kavárny“
Reflex | 13:00:00
Známý milovník přírody, fotografie, informačních technologií i společensky prospěšných projektů FILIP MOLČAN (40) vede už dvacátým rokem úspěšnou IT firmu z vesničky, kde na sto obyvatel připadá šest hospod a kde je víc lufťáků než místních. Ve své chytré roubence v Doubici poskytl Reflexu rozhovor o své firmě Good Sailors, o dobrovolničení v Národním parku České Švýcarsko i o až magické přitažlivosti, jakou má Doubice pro Pražany z uměleckých kruhů. Podívejte se na video a přečtěte si zde, co se na papír nevešlo. 


Viděla Heydricha v den atentátu, jeho žena jí sypala cukr na ekzém. Zpověď pamětnice na osudných místech
Reflex | 12:00:00
Do zámku v Panenských Břežanech nastoupila Helena Vovsová (96) jako zahradnická pomocnice na jaře 1941. Zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha viděla dvakrát – v den kdy přijel, a 27. května 1942, tedy v den atentátu. Po osmdesáti letech Helena Vovsová exkluzivně pro Reflex navštívila prostory Heydrichova sídla v Panenských Břežanech a popsala tehdejší události i život na zámku. Ve videu v úvodu článku najdete její unikátní výpověď.


Sriracha v ohrožení. Známý výrobce omáčky bojuje s nedostatkem chilli papriček
E15-ekonomika | 13:30:00
Špatné počasí způsobuje nedostatek kvalitních chilli papriček, což ohrožuje produkci populární omáčky Sriracha, informoval o tom její výrobce Huy Fong Foods. První náznaky problémů přiznala společnost odběratelům už před dvěma měsíci, nyní nedostatek omáčky už pociťují také zákazníci. 


Lufthanse a Eurowings chybí personál, musí rušit stovky letů. Dotkne se to i Česka
E15-ekonomika | 11:22:00
Hlad po cestování po pandemii covidu-19 narůstá. Před letní sezónou však hlásí problémy největší německý letecký dopravce Lufthansa, kterému podle serveru Der Spiegel chybí zaměstnanci. I přes rekordní poptávku cestujících po covidové pauze tak bude muset v červenci zrušit kolem 900 letů, a to jak vnitrostátních, tak i zahraničních, včetně těch do České republiky. Rušení letů se dotkne i dceřinné společnosti Lufthansy Eurowings.


Sriracha v ohrožení. Známý výrobce omáčky bojuje s nedostatkem chilli papriček
E15-politika | 13:30:00
Špatné počasí způsobuje nedostatek kvalitních chilli papriček, což ohrožuje produkci populární omáčky Sriracha, informoval o tom její výrobce Huy Fong Foods. První náznaky problémů přiznala společnost odběratelům už před dvěma měsíci, nyní nedostatek omáčky už pociťují také zákazníci. 


Lufthanse a Eurowings chybí personál, musí rušit stovky letů. Dotkne se to i Česka
E15-politika | 11:22:00
Hlad po cestování po pandemii covidu-19 narůstá. Před letní sezónou však hlásí problémy největší německý letecký dopravce Lufthansa, kterému podle serveru Der Spiegel chybí zaměstnanci. I přes rekordní poptávku cestujících po covidové pauze tak bude muset v červenci zrušit kolem 900 letů, a to jak vnitrostátních, tak i zahraničních, včetně těch do České republiky. Rušení letů se dotkne i dceřinné společnosti Lufthansy Eurowings.


Vodopády Iguazu
Slunečno.cz | 13:29:00
Vodopády Iguaçu (španělsky Cataratas del Iguazú, portugalsky Cataratas do Iguaçu) představují největší systém vodopádů na Zemi, a proto se řadí mezi sedm nových přírodních divů světa. Leží na řece Iguaçu na hranicích mezi Argentinou a Brazílií na 25°41' jižní šířky a 54°26' západní délky. Voda se zde v přepadu dlouhém asi 2,7 km řítí přes okraj lávové plošiny do hloubky asi 70 metrů. V období dešťů dosahuje průtok až 6500 m³/s vody a...


Z Prahy začne vysílat internetová televize pro Ukrajince Oki-TV
lupa.cz | 15:37:34
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila licenci plnoformátovému programu Oki-TV, který chce prostřednictvím internetu oslovovat především ukrajinskou komunitu. Stanice bude vysílat na webu www.okitv.eu, hlavním jazykem bude ukrajinština. Vysílání bude určeno pro české, slovenské, německé, maďarské, polské, italské, rakouské a ukrajinské území.


ČVUT doporučuje "rozbít" jednofrekvenční DVB-T2 síť České televize
lupa.cz | 15:21:53
Tým profesora Borise Šimáka z Fakulty elektrotechnické ČVUT doporučuje přidat nové kmitočty do dosud jednofrekvenční sítě České televize. Odborníci z katedry telekomunikační techniky to napsali v analýze, kterou zpracovali kvůli stížnostem na nekvalitní příjem DVB-T2 v některých oblastech.


Z tisíců lidí vylákal přes 2 miliardy. Dostal 8 let vězení a pokutu 9 milionů
idnes.cz | 15:32:00
Za podvedení téměř osmi tisíc investorů uložil soud podnikateli Jiřímu Kubíčkovi osm let vězení, peněžitý trest devět milionů korun a maximální možný - tedy desetiletý - zákaz působit ve vedení firem. Podle nepravomocného rozsudku způsobil muž škodu dvě a čtvrt miliardy korun. Obžalovaný vinu odmítá.


Peltova milenka promluvila o kauze dotací. Lobbovat podle ní měl i Rychetský
idnes.cz | 15:28:00
Za sportovní dotace lobbovali i předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský nebo ministr Marian Jurečka. V rozhovoru pro Seznam Zprávy to tvrdí exnáměstkyně ministryně školství pro sport Simona Kratochvílová. Městský soud jí v kauze Pelta poslal na 6,5 roku do vězení. Věc bude ještě řešit odvolací soud.


Jak chmel reaguje na počasí má zjistit speciální EKG, cílem je úspora vody
idnes.cz | 15:26:00
Zjistit, jak chmel reaguje na změny počasí, množství vláhy i živin v půdě, má za cíl nový projekt, který v startuje na Žatecku. Společnosti Plzeňský Prazdroj a Microsoft instalovaly na některé rostliny v šesti chmelnicích speciální senzory. Projekt má pomoci se šetřením vody, které je na Žatecku nedostatek.


Češi chtějí na dovolené platit kartou. Hotovost se ale může hodit
idnes.cz | 15:03:00
S ustupující pandemií se Češi chystají opět vyrazit do zahraničí. Během svých cest plánují platit hlavně kartou nebo třeba mobilem, ukazuje průzkum společnosti Visa. V některých zemích ale mohou Češi narazit. Terminálů sice stále přibývá, mít rezervu v hotovosti se ale může vyplatit.


KOMENTÁŘ: Jak pochopit Rusko. Většina zapomíná na podstatu problému
idnes.cz | 15:00:00
V debatách o současném Rusku lze stále zaznamenat snahy „pochopit“ Rusko a jeho postoje. Některé mají i racionální jádro a jsou legitimním vyjádřením jiného názoru. Většina z nich však zapomíná na podstatu problému, píše politolog a bezpečnostní expert Tomáš Šmíd.


Evropská centrální banka nechává základní úrok na nule. Chystá se ale na zvýšení
idnes.cz | 14:30:00
Evropská centrální banka od 1. července ukončí nákupy aktiv, kterými léta podporovala ekonomiku eurozóny. Základní úrokovou sazbu nechala na zasedání Rady guvernérů podle očekávání zatím na rekordním minimu nula procent, ale v prohlášení už naznačila, že od července zahájí její zvyšování. Naposledy ECB úroky zvedla v roce 2011.


Muž při hádce bodl druhého nožem. Ten odešel domů, kde později zemřel
idnes.cz | 14:05:00
Kriminalisté vyšetřují vraždu v panelovém domě v Aši na Chebsku. Obvinili z ní šedesátiletého pachatele, který podle všeho na chodbě bodl o rok mladšího muže, ten později zemřel. Oba se nejprve ostře pohádali.


Už jsme unavení, stěžují si vojáci Putinovi. Na frontě je nemá kdo vystřídat
idnes.cz | 14:00:00
Zatímco ruská armáda pomalu postupuje napříč východní Ukrajinou, její vojáci se potýkají s narůstajícími ztrátami i vyčerpáním. Řada z nich je na bojišti od začátku invaze a dovolává se vystřídání. Na to však Moskvě podle analytiků chybí dostatek mužů. Někteří bojovníci se proto veřejně obrátili na ruského prezidenta Vladimira Putina, aby prošetřil podmínky na frontě.


Top pět vědeckých objevů, které tento týden nejvíce zaujaly
iHned.cz | 15:14:00
Vědci podle odhadů učiní ročně kolem dvou milionů vědeckých objevů, jejichž závěry publikují ve vědeckých časopisech. Přinášíme top pět z nich, které tento týden získaly nejvíce pozornosti. Jak je vybíráme? V rámci článku přinášíme analýzu vědeckých...


Dovoz jídla někteří stále vnímají jako luxus a zřeknou se ho mezi prvními, říká šéf Dáme jídlo Filip Fingl
iHned.cz | 15:01:00
Společnosti Dáme jídlo, která ke dveřím zákazníků rozváží pokrmy z restaurací po celém Česku, pandemie koronaviru z hlediska poptávky spíše pomohla. Současná válka na Ukrajině však naděje na lepší výsledky smetla ze stolu. „Byl bych rád,...


Brabcův muž nařídil vyplatit propuštěnému inspektorovi odškodné 1,2 milionu. Po letech a bez rozhodnutí soudu
iHned.cz | 14:10:00
Bývalý inspektor České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Hradci Králové Petr Jakubec dostal od státu na konci loňského roku překvapivý dárek. Ministerstvo životního prostředí, konkrétně blízký spolupracovník bývalého ministra Richarda Brabce...


Nejostudnější výrok Andreje Babiše, který říká vše o tom, jakým by byl prezidentem
iHned.cz | 13:30:00
Skutečné záměry politika obvykle neodhalují oficiální projevy ve sněmovně ani rozhovory v médiích. Ale to, jak mluví mezi svými. Proto je užitečné sledovat setkání politiků s jejich příznivci. Například to, jakým způsobem se projevuje a co vypráví...


Příští malé Mercedesy budou primárně elektrické a podstatně luxusnější
Auto.cz | 14:51:00
Mercedes-Benz se snaží stát ještě luxusnější značkou. Omezí proto nabídku malých modelů a ty, které se dočkají nástupce, se stanou primárně elektrickými a podstatně luxusnějšími.


Americký 250GD Wolf je další nádherný restomod třídy G s otevřenou karoserií
Auto.cz | 13:55:00
Upravený Mercedes třídy G z roku 1991 nabízí vyvážený mix moderny a klasiky. Výrobce si ho však nechá náležitě zaplatit.


Farmaceutická společnost Abbott Laboratories nabírá nový dech
Kurzy.cz | 15:58:03
Farmaceutický a chemický průmysl zaznamenal v období koronaviru významný růst. Velké zisky z prodeje vakcín zajistily výrobcům obrovské zisky.


Rychlý průzkum Edenred: plošné zvyšování platů plánuje čtvrtina firem. Zálohy na platy nově zavede jen minimum podniků
Kurzy.cz | 15:35:42
Velká část tuzemských firem je v souvislosti s rychle rostoucí inflací a klesajícími reálnými příjmy lidí připravena zvyšovat v letošním roce mzdy. Menší část pak plánuje přidat zaměstnancům na benefitech.


Akcie Tesly v premarketu posílily! Vše díky silnému upgradu analytiků UBS
Kurzy.cz | 15:35:26
Analytici upgradovali Teslu na


Vomastek (CZRED.FUND): Investiční poptávka po nemovitostech je nadále zdravá, developerské projekty jsou stále příležitost. Vnímám zároveň potenciál růstu výnosů z pronájmů
Kurzy.cz | 15:17:07
S růstem sazeb se nemovitostní trh samozřejmě mění. Hypotéční sazby mohou v dohledné době začínat šestkou, poptávka po investičních nemovitostech je nicméně stále solidní, v době inflace nad 10 % je úvěr s poloviční sazbou svým způsobem nadále zajímavý...


Počasí: Aktuálně se vyskytují obnovující se velmi silné bouřky, při kterých může spadnout kolem 30 mm v krátkém čase.
Kurzy.cz | 14:50:00
Aktuálně se vyskytují obnovující se velmi silné bouřky, při kterých může spadnout kolem 30 mm v krátkém čase. Objevovat se mohou i menší kroupy a nárazy větru kolem 15 m/s (50 km/h). Předpokládáme, že bouřky mohou v místě i nadále setrvávat.


Plzeň: Voda ve Velkém boleveckém rybníce má velmi dobrou kvalitu
Kurzy.cz | 14:48:55
Velmi dobré podmínky slibuje před letní sezonou nejatraktivnější rekreační vodní plocha v Plzni – Velký bolevecký rybník, Plzeňany nazývaný Bolevák. Hygienicky rizikové sinice ve vodě nejsou. Správci rybníka v nadcházející sezoně neočekávají ani výrazn...


USA: Počet žádostí o dávky stoupl
Kurzy.cz | 14:40:07
Počet nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti v minulém týdnu stoupl na 229 tis. oproti revidovaným 202 tis. v předminulém týdnu. Trhy očekávaly růst na 206 tis. nových žádostí.


Velká příležitost a finanční úspora pro podnikatele. Nový dotační program nabídne 2,1 miliardy korun na digitalizaci podniků
Kurzy.cz | 14:35:08
Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR přináší skrze Národní plán obnovy zajímavou příležitost pro české podnikatele. Právě se spouští dotační program Digitální transformace podniků, který podpoří využívání digitálních technologií v českých firmách.


ECB ponecháva sadzby nezmenené a ukončí QE 1. júla!
Kurzy.cz | 14:32:24
Ako sa očakávalo, ECB ponecháva sadzby nezmenené a ukončí QE 1. júla. To naznačuje, že sadzby budú v júli (na nasledujúcom zasadnutí) zvýšené o 25 bps a ďalšie zvýšenie sadzieb v septembri. Vyhlásenie ECB o júlovom zvýšení o 25 bp skôr neguje šance ...


Kurzovní lístek ČNB na čtvrtek 09.06.2022
Kurzy.cz | 14:28:16
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 8.6.Změna9.6. Americký dolar USD 1 22.9440 +0.17%22.9850...


Vyšší odhad inflace a nižší odhad růstu. ECB se chystá zvednout sazbu v červenci a a možná i v září
Kurzy.cz | 14:27:15
Evropská centrální banka hodlá v červenci zvýšit základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu a další krok v tomto duchu předpokládá také v září. Centrální banka eurozóny to uvedla v dnešním sdělení po zasedání svého měnového výboru.


Práce na železniční trati do Radotína pokračují, další stavby navážou, stavba se přehoupla do finální fáze
Kurzy.cz | 14:21:40
„Všem cestujícím, kterým stavba komplikuje každodenní dojíždění do práce, do školy a domů, děkuji za jejich trpělivost. Stavba se už přehoupla do finální fáze. Aktuálně probíhá výstavba nástupiště ve Velké Chuchli, který bude otevřen v červenci, dodělá...


Noví členové Bankovní rady ČNB
Kurzy.cz | 14:15:48
Ve středu došlo ke jmenování členů Bankovní rady ČNB s platností od 1. července. Dne 30. června skončí druhé období guvernérovi J. Rusnokovi, první období viceguvernérovi T. Nidetzkému a členovi Bankovní rady V. Bendovi.


Zájem o pronájmy je největší za 10 let
Kurzy.cz | 14:00:29
Snížení cen nemovitostí v dohledné době nelze očekávat. Důvodem je zdražování stavebního materiálu, energií a nedostatek pracovní síly, která se promítá do růstu mzdových nákladů.


Afrika má k Rusku blízko. Za separatisty na Ukrajině bojuje i student z Konga
aktuálně.cz | 14:25:27
"Přidal jsem se, protože válka přišla do naší republiky. Co jiného jsem měl dělat? Jsem muž a musím bojovat," říká Afričan žijící v Luhansku.


Bezmála 140 milionů korun chce letos rozdělit Středočeský kraj ze svého Infrastrukturního fondu
Kurzy.cz | 13:05:47
Bezmála 140 milionů korun chce letos rozdělit Středočeský kraj ze svého Infrastrukturního fondu. Radní se dnes seznámili s návrhem na rozdělení dotací jednotlivým žadatelům, což jsou obce, případně jejich sdružení. Konečné slovo bude mít zastupitelstvo...


Výbuch v meziříčském bytě zavinily Fénixovy slzy. Výrobce drogy dostal tři roky
Denik.cz | 14:47:00
Explozí v městském bytě ve Velkém Meziříčí skončil pokus o výrobu takzvaných Fénixových slz. Jde o drogu, která se vyrábí z konopí setého. 


PŘEHLEDNĚ: Konec spalovacích motorů. Co čeká na řidiče v příštích letech
Denik.cz | 14:12:00
To, o čem se dlouho diskutovalo, že jednou přijde, se stalo. Evropský parlament ve středu večer posvětil návrh, který od roku 2035 zakazuje prodej nových osobních a lehkých užitkových automobilů se spalovacím motorem. Opatření je součástí klimatického balíčku Fit for 55, jenž si klade za cíl do roku 2050 „nastolit“ v Evropě uhlíkovou neutralitu. Znamená schválení návrhu v praxi to, že si za 13 let již nikdo nekoupí vůz na benzin či naftu? Deník připravil základní otázky a odpovědi.


Středočeský kraj dodatečně uvolní 10 milionů korun na úhradu žádostí zájemců o kotlíkovou dotaci v rámci třetí výzvy
Kurzy.cz | 12:58:18
Rada Středočeského dnes rozhodla o vyčlenění finančních prostředků ve výši 10 milionů korun na úhradu žádostí zájemců o kotlíkovou dotaci z programu „Výměna zdrojů tepla na pevná paliva v rodinných domech ve Středočeském kraji 2019 – 2023,“ kteří mají ...


Středočeský kraj: V Úvalech vyroste nové parkoviště P+R
Kurzy.cz | 12:55:50
Lidem z Úval a okolí začne na zdejším vlakovém nádraží sloužit parkoviště P+R. Město a Středočeský kraj se domluvily na spolupráci při jeho výstavbě. Krajská rada už na svém dnešním jednání schválila znění smlouvy o spolupráci. Jde o jedno z řady parko...


Středočeský kraj se zaváže k implementaci systému managementu hospodaření s energií
Kurzy.cz | 12:53:47
Rada Středočeského kraje na svém dnešním zasedání schválila energetickou politiku kraje jakožto součást zaváděného Energetického managementu podle normy ČSN EN ISO 50 001 a to v souladu s plněním Územní energetické koncepce Středočeského kraje (ÚEK SK)...


Města a obce ve Středočeském kraji mohou i nadále čerpat dotace na homogenizaci silnic
Kurzy.cz | 12:51:21
Středočeský kraj poskytne dotace na homogenizaci povrchu vozovek po výkopových pracích. Na dnešním jednání to schválili krajští radní. Peníze na kompletní obnovu vozovek poputují z dotačního Programu 2022, resp. Fondu homogenizace krajské dopravní infr...


Několik bodnutí a říznutí. Syn se měl v Děčíně pokusit zavraždit matku
Denik.cz | 10:20:00
Další rodinné drama se odehrálo na Děčínsku. Podle policie se měl mladý muž pokusit zavraždit vlastní matku. Přestože se pokusil o útěk, policistům dlouho neunikal. Podařilo se jej vypátrat policejnímu psovodovi a nyní je již v policejní cele. Napadená žena skončila v nemocnici.


Malířské služby si digitálně objednává stále více lidí. Platforma Můj Adam už míří i na Slovensko
Euro | 15:32:00
Česká platforma Můj Adam nabízí zákazníkům vhodného malíře odpovídajícího jejich kritériím. Po svém zavedení v Česku se služba stala natolik oblíbenou, že se ji spoluzakladatelé rozhodli rozšířit i na Slovensko. Možnost vymalování pokoje, bytu či například kanceláře slibuje Adam už do druhého dne.


Měla by se Ukrajina „finlandizovat“? Nechat Rusku Mariupol a Cherson, ať si ho opraví? Nikdy!
Hospodářské noviny | 16:52:00
KYJEV, STÝ TŘETÍ DEN VÁLKY, 9. června Než jsem se přestěhoval do Kyjeva, měl jsem na Krymu známého, historika ze Sevastopolu. Kromě svého hlavního zaměstnání v muzeu se zabýval bojem s nejrůznějšími státními institucemi při ochraně historických...


Slovutná londýnská burza kovů hraje o důvěru. Zastavený obchod s niklem spěje k právní bitvě
Hospodářské noviny | 16:35:00
Právníci londýnské burzy kovů (LME) budou váženou instituci hájit proti žalobě nespokojených investorů, kteří zpochybňují její rozhodnutí zrušit všechny obchody s niklem vydané 8. března. Cena klíčového kovu pro elektromobily a baterie se v Londýně...


Kolem Prahy vzniknou tisíce záchytných parkovacích míst. Poslouží návštěvníkům, ale zčásti i místním
Hospodářské noviny | 16:21:00
Kdo z řidičů se chce vyhnout popojíždění po Praze, odstavit auto na kraji města a pokračovat v cestě veřejnou dopravou, narazí často na zaplněná záchytná parkoviště. Vedení hlavního města přitom dlouhodobě vyzývá, aby mimopražští návštěvníci...


Místo zázračného robota obyčejné letadlo. Kubíček oklamal tisíce investorů, půjde na osm let do vězení
Hospodářské noviny | 16:10:00
Za podvedení téměř osmi tisíc investorů uložil ve čtvrtek soud podnikateli Jiřímu Kubíčkovi osm let vězení, peněžitý trest devět milionů korun a maximální možný – tedy desetiletý – zákaz působení ve vedení firem. Podle rozsudku způsobil...


Krize krizí, výhoda nevýhod aneb O duchu Evropy
Hospodářské noviny | 16:07:00
Kéž bychom tak měli chvíli krizi v samotné krizovitosti. Kdyby tak krize samotné měly krizi – to znamená, že by na chvíli ustaly a my se mohli nadechnout. Zatím to vypadá na pravý opak. Místo krizi krizí můžeme zažít kulminaci krizí. Možná...


Větší pravomoci EU? Europoslanci chtějí zvýšit akceschopnost unie, například při přijímání sankcí
Hospodářské noviny | 16:00:00
Evropský parlament vyzval ve čtvrtek členské země Evropské unie, aby svolaly konvent k úpravě základních smluv EU. Europoslanci chtějí mimo jiné, aby se do nich zakotvilo právo EP přímo navrhovat unijní normy, aby se zrušilo jednomyslné hlasování v...


Top pět vědeckých objevů, které tento týden nejvíce zaujaly
Hospodářské noviny | 15:14:00
Vědci podle odhadů učiní ročně kolem dvou milionů vědeckých objevů, jejichž závěry publikují ve vědeckých časopisech. Přinášíme top pět z nich, které tento týden získaly nejvíce pozornosti. Jak je vybíráme? V rámci článku přinášíme analýzu vědeckých...


Dovoz jídla někteří stále vnímají jako luxus a zřeknou se ho mezi prvními, říká šéf Dáme jídlo Filip Fingl
Hospodářské noviny | 15:01:00
Společnosti Dáme jídlo, která ke dveřím zákazníků rozváží pokrmy z restaurací po celém Česku, pandemie koronaviru z hlediska poptávky spíše pomohla. Současná válka na Ukrajině však naděje na lepší výsledky smetla ze stolu. „Byl bych rád,...


Brabcův muž nařídil vyplatit propuštěnému inspektorovi odškodné 1,2 milionu. Po letech a bez rozhodnutí soudu
Hospodářské noviny | 14:10:00
Bývalý inspektor České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Hradci Králové Petr Jakubec dostal od státu na konci loňského roku překvapivý dárek. Ministerstvo životního prostředí, konkrétně blízký spolupracovník bývalého ministra Richarda Brabce...


Nejostudnější výrok Andreje Babiše, který říká vše o tom, jakým by byl prezidentem
Hospodářské noviny | 13:30:00
Skutečné záměry politika obvykle neodhalují oficiální projevy ve sněmovně ani rozhovory v médiích. Ale to, jak mluví mezi svými. Proto je užitečné sledovat setkání politiků s jejich příznivci. Například to, jakým způsobem se projevuje a co vypráví...


Rusko údajně nasadilo na Ukrajině nejmodernější neviditelné stíhačky Su-57
Hospodářské noviny | 13:27:00
Rusko nasadilo do bojů na Ukrajině čtveřici nejnovějších letounů Su-57. Jejich terčem byly objekty ukrajinské protivzdušné obrany, uvedla ve čtvrtek ruská státní agentura RIA Novosti s odvoláním na nejmenovaný informovaný zdroj. Letouny, které mají...


Trenér fitness naschvál přibral 25 kilo: Klienti mi víc důvěřují. I já jsem selhával
Hospodářské noviny | 13:20:00
„Zjistil jsem, že klienti to nemají lehké. Největší překážkou je hlava, nevěří si a jejich motivace upadá. Cítil jsem to i sám na sobě. I já jsem při hubnutí selhával, přestože jsem trenér a přesně jsem věděl, co mám dělat,“ líčí kouč...


V čerstvém sněhu na Antarktidě byly poprvé nalezeny mikroplasty
Hospodářské noviny | 12:23:00
Antarktický sníh už není tak čistý, jak býval. Podle nové studie se v čerstvě napadaném sněhu na Antarktidě poprvé našly mikroplasty. Informuje o tom televize Sky News. Maličké úlomky plastů z věcí každodenní potřeby již byly nalezeny v mořské vodě...


Snížení daně jako by neexistovalo. Čerpací stanice po týdnu od zásahu státu hlásí vyšší ceny benzinu i nafty
Hospodářské noviny | 11:18:00
Osm dní. Tolik času ve čtvrtek uběhlo od zavedení nižší spotřební daně u pohonných hmot, jež měla ulevit řidičům. Příznivější ceny benzinu a nafty, které ještě minulý týden svítily na totemech čerpacích stanic, jsou však pryč. Nyní dosahují ještě...


Fiala se ve Vatikánu setkal s papežem. Předal mu rodinnou Bibli i ukrajinský vyšívaný šál a pozval ho do Česka
Hospodářské noviny | 11:16:00
Premiér Petr Fiala dorazil do Apoštolského paláce ve Vatikánu, kde ho přijal papež František. Setkání s hlavou katolické církve mělo trvat necelou hodinu a šéf české vlády předem avizoval, že chce ve vyhrazeném čase mluvit o situaci na Ukrajině a...


Originální vzory a ruční práce. Taková je tvorba Terezy Rosalie Kladošové
Hospodářské noviny | 11:00:00
VIDEO: Na návštěvě u módních návrhářů. Nová rubrika Speed Fashion Dating představuje ty nejzajímavější československé tvůrce.


Rakušan obhajoval před poslanci vládní strategii zvládání uprchlické krize
ČT24 | 15:15:08
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) obhajoval před poslanci bezpečnostního výboru vládní strategii zvládání uprchlické vlny. Běženců z Ukrajiny je podle dřívějšího vyjádření ministra v tuzemsku asi tři sta tisíc.


Školské a úřednické odbory zahájily stávkovou pohotovost. Podle Gazdíka jde o zbytečné gesto
ČT24 | 15:09:42
Úřednické a školské odbory vstoupily do stávkové pohotovosti. Přidat se k nim postupně chtějí i další odborové svazy, protože se s vládou zatím nedohodly na růstu platů ve veřejné sféře. Podle kabinetu není krok odborů korektní, protože vyjednávání mají ještě pokračovat. Ministr školství Petr Gazdík (STAN) pohotovost označil za „zbytečné politické gesto“.


Soud uložil podnikateli Kubíčkovi za podvod osm let vězení. Způsobil škodu 2,25 miliardy korun
ČT24 | 14:52:28
Za podvedení téměř osmi tisíc investorů uložil soud ve čtvrtek podnikateli Jiřímu Kubíčkovi osm let vězení, peněžitý trest devět milionů korun a maximální možný, tedy desetiletý, zákaz působení ve vedení firem. Podle rozsudku způsobil Kubíček škodu dvě a čtvrt miliardy korun. Část jeho majetku, který zajistila policie, má propadnout státu ve prospěch poškozených. Verdikt není pravomocný, podnikatel vinu odmítá a odvolal se.


Spotřeba plynu je v Česku nejnižší za pět let, domácnosti i firmy spoří
ČT24 | 13:58:56
České domácnosti spotřebovávají méně zemního plynu. Od začátku loňského zdražování a počátku války na Ukrajině více spoří i firmy. Za prvních pět měsíců roku 2022 spotřeba meziročně klesla o pětinu, po očištění od vlivů počasí o desetinu. Jde tak o nejnižší statistiku v tomto období za posledních pět let. Vyplývá to z údajů společnosti Amper Meteo.


Nebudu se omlouvat. Angela Merkel hájila svou politiku vůči Putinovi
Respekt | 16:07:12
Exkancléřka se poprvé po odchodu z funkce představila na veřejnosti a čelila kritice za svůj přístup k RuskuOhledně dodávek zbraní Ukrajině nemůžeme vinit jen politiky, ale i sami sebe
Respekt | 10:59:35
S analytikem Martinem Svárovským o vývoji ruské invaze a zbraních dodávaných KyjevuSoud odblokoval Janouškovi a Paškovi majetek za 145 milionů
Eurozpravy-domácí | 16:50:00
Soud rozhodl o odblokování majetku lobbisty Romana Janouška, který policie zajistila v kauze Chambon. Stejně tak uvolnil i zajištěný majetek spoluobžalovaného Luboše Paška. Uvedly to Seznam Zprávy, celková cena majetku podle serveru přesahuje 145 milionů korun. Informaci o zrušení zajištění majetku dnes ČTK potvrdil mluvčí pražského městského soudu Adam Wenig. Usnesení není pravomocné.


Cigaretový nedopalek se rozkládá až 15 let
Eurozpravy-domácí | 16:17:00
Cigaretový nedopalek se rozkládá až 15 let a patří do koše na směsný odpad. Podle průzkumu ale polovina kuřáků neví, že obsahuje plast a pětina ho po típnutí odhodí na zem. Informace dnes zazněly na tiskové konferenci k osvětové kampani Cigaretovník, která má kuřáky motivovat ke správnému zacházení s tímto odpadem.


Na obloze bude k vidění vzácné seskupení planet a Měsíce
Eurozpravy-domácí | 14:00:00
Lidé mají v těchto dnech šanci, že spatří takzvaná noční svítící oblaka. Působivý úkaz se každoročně objevuje v týdnech kolem slunovratu, k vidění bývá do počátku srpna. Tři dny po slunovratu, 24. června časně ráno, pak lze pozorovat vzácné seskupení všech pěti očima viditelných planet společně s Měsícem, uvedl astronom Petr Horálek v tiskové zprávě. Jde o Merkur, Venuši, Mars, Jupiter a Saturn, sdělil.


Evropská unie poskytne Ukrajině dalších 205 milionů eur
Eurozpravy-zahraniční | 16:35:00
Evropská unie poskytne Ukrajině dalších 205 milionů eur (pět miliard korun) vzhledem ke zhoršující se humanitární situaci. Dnes to během návštěvy této země čelící už více než tři měsíce ruské agresi oznámil eurokomisař pro krizové řízení Janez Lenarčič.


Proruští separatisté popraví tři zajaté cizince
Eurozpravy-zahraniční | 16:25:00
Soud v samozvané Doněcké lidové republice na Ukrajině dnes odsoudil k trestu smrti dvojici Britů a občana Maroka, uvedla agentura TASS s odvoláním na svého zpravodaje v soudní síni.


NATO na konci června musí být signálem jednoty aliance, shodli se Scholz a Stoltenberg
Eurozpravy-zahraniční | 16:05:00
Nadcházející summit NATO na konci června ve Španělsku musí být signálem jednoty aliance. Dnes se na tom během videokonference shodli generální tajemník NATO Jens Stoltenberg a německý kancléř Olaf Scholz. Původně se oba měli sejít dnes v Berlíně, Stoltenberg ale návštěvu ze zdravotních důvodů zrušil.


Téměř třem milionům lidí v Šanghaji hrozí další lockdown
Eurozpravy-zahraniční | 15:43:00
Šanghajská čtvrť Min-chang, která je domovem 2,7 milionu lidí, bude podle informací místních úřadů v sobotu uzavřena kvůli hromadnému testování. V Šanghaji a Pekingu dnes znovu vyhlásili covidovou pohotovost, přičemž v hlavním městě se opět uzavřely zábavní podniky, informuje agentura Reuters.


Rusko na Ukrajině údajně nasadilo nejmodernější letouny Su-57
Eurozpravy-zahraniční | 15:18:00
Rusko nasadilo do bojů na Ukrajině čtveřici nejnovějších letounů Su-57. Jejich terčem byly objekty ukrajinské protivzdušné obrany, uvedla dnes ruská státní agentura RIA Novosti s odvoláním na nejmenovaný informovaný zdroj.


Černý den berlínské historie. Středeční incident vyvolal vzpomínky na teroristický útok
Eurozpravy-zahraniční | 14:47:00
Za černý den berlínské historie a otevření starých ran označila primátorka německé metropole Franziska Giffeyová středeční incident, při kterém 29letý Němec arménského původu najel autem do davu. Oživení černých vzpomínek zmiňovali také kolemjdoucí, se kterými dnes ČTK na místě události hovořila. Incident se totiž odehrál jen několik desítek metrů od náměstí Breitscheidplatz, kde v prosinci 2016 při teroristickém útoku zahynulo 12 lidí včetně Češky.


Ruská vláda nepředpokládá zastavení dodávek plynu dalším klientům
Eurozpravy-zahraniční | 14:16:00
Ruská vláda nepředpokládá, že státní plynárenská společnost Gazprom za staví dodávky zemního plynu dalším evropským zákazníkům. Uvedl to dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Dodal, že systém, který Moskva vytvořila, aby odběratelé hradili dodávky ruského plynu v rublech, funguje podle plánu.


Evropská centrální banka ukončí nákupy aktiv, kterými podporovala ekonomiku eurozóny
Eurozpravy-ekonomika | 14:32:00
Evropská centrální banka (ECB) od 1. července ukončí nákupy aktiv, kterými léta podporovala ekonomiku eurozóny. Uvedla to dnes v tiskové zprávě. Základní úrokovou sazbu nechala na dnešním zasedání Rady guvernérů podle očekávání zatím na rekordním minimu nula procent, ale naznačila, že od července zahájí její zvyšování. Základní úrok ECB naposledy zvýšila v roce 2011.


Velká kniha o kole od známého experta: Když Bůh byl nejvíc rozkochán, tu bicykl nám stvořil
Reflex | 16:00:00
Draisina, velociped, vysoké kolo, bezpečník. I tak se nazývali různí předchůdci dnešních bicyklů. O tom, jak přesně vypadali a kdo je hlavně u nás vyráběl, podává podrobnou zprávu česko-anglická kniha Na kohouta si vyskočím s podtitulem Historie velocipedu v Čechách 1817-1918.


Afrika jako bojiště ekonomické války. Rusko a Čína zatím Evropu drtivě poráží
Reflex | 15:00:00
Na pozadí současné války na Ukrajině probíhá i zápas o vliv v Africe, kde na úkor Západu a hlavně Evropy získává vedle Číny stále větší vliv i Rusko. Nedávno například ministr zahraničí Mali Abdoulaye Diop navštívil Rusko a domlouval strategické prohloubení spolupráce. Posilování vlivu Ruska v Africe je součástí dlouhodobé strategie vytýčené už za vlády dnes již zesnulého ruského premiéra Primakova a představuje stále větší hrozbu pro ekonomické zájmy Západu a bezpečnost Evropy.


Disney viní Francii z diskriminace. Novinku tam uvede rovnou na Disney+
E15-ekonomika | 16:10:00
Filmový gigant Disney protestuje proti francouzským filmovým zákonům a již uvedl, že se svou animovanou novinkou Divnosvět vynechá francouzská kina. V premiéře jej uvede na své streamovací platformě Disney+.


Soud uložil podnikateli Kubíčkovi osm let vězení za miliardové podvody s forexovými roboty
E15-ekonomika | 15:30:00
Za podvedení téměř osmi tisíc investorů uložil dnes soud podnikateli Jiřímu Kubíčkovi osm let vězení, peněžitý trest devět milionů korun a maximální možný - tedy desetiletý - zákaz působení ve vedení firem. Podle rozsudku způsobil muž škodu dvě a čtvrt miliardy korun. Verdikt, podle nějž propadne státu část Kubíčkova majetku zajištěného policií, není pravomocný. Obžalovaný vinu odmítá.


Zatímco si Fiala potřásá rukou se západem, Zeman to bere opět z opačného konce
E15-ekonomika | 14:53:00
Léto se nám krásně rozjíždí, je čas na dovolenou. To si asi řekl Petr Fiala a vyrazil do Francie. V Elysejském paláci se mu dostalo královského přivítání samotným Macronem, který pro jednou neseděl u stolu a na uchu telefon s přímou linku k Vladimirovi do Kremlu.


Evropská centrální banka ukončí nákupy aktiv. Úroková sazba zůstane na nule
E15-ekonomika | 14:15:00
Evropská centrální banka (ECB) od 1. července ukončí nákupy aktiv, kterými léta podporovala ekonomiku eurozóny. Uvedla to dnes v tiskové zprávě. Základní úrokovou sazbu nechala na dnešním zasedání Rady guvernérů podle očekávání zatím na rekordním minimu nula procent, ale naznačila, že od července zahájí její zvyšování. Základní úrok ECB naposledy zvýšila v roce 2011.


Disney viní Francii z diskriminace. Novinku tam uvede rovnou na Disney+
E15-politika | 16:10:00
Filmový gigant Disney protestuje proti francouzským filmovým zákonům a již uvedl, že se svou animovanou novinkou Divnosvět vynechá francouzská kina. V premiéře jej uvede na své streamovací platformě Disney+.


Soud uložil podnikateli Kubíčkovi osm let vězení za miliardové podvody s forexovými roboty
E15-politika | 15:30:00
Za podvedení téměř osmi tisíc investorů uložil dnes soud podnikateli Jiřímu Kubíčkovi osm let vězení, peněžitý trest devět milionů korun a maximální možný - tedy desetiletý - zákaz působení ve vedení firem. Podle rozsudku způsobil muž škodu dvě a čtvrt miliardy korun. Verdikt, podle nějž propadne státu část Kubíčkova majetku zajištěného policií, není pravomocný. Obžalovaný vinu odmítá.


Zatímco si Fiala potřásá rukou se západem, Zeman to bere opět z opačného konce
E15-politika | 14:53:00
Léto se nám krásně rozjíždí, je čas na dovolenou. To si asi řekl Petr Fiala a vyrazil do Francie. V Elysejském paláci se mu dostalo královského přivítání samotným Macronem, který pro jednou neseděl u stolu a na uchu telefon s přímou linku k Vladimirovi do Kremlu.


Evropská centrální banka ukončí nákupy aktiv. Úroková sazba zůstane na nule
E15-politika | 14:15:00
Evropská centrální banka (ECB) od 1. července ukončí nákupy aktiv, kterými léta podporovala ekonomiku eurozóny. Uvedla to dnes v tiskové zprávě. Základní úrokovou sazbu nechala na dnešním zasedání Rady guvernérů podle očekávání zatím na rekordním minimu nula procent, ale naznačila, že od července zahájí její zvyšování. Základní úrok ECB naposledy zvýšila v roce 2011.


Konec spalovacích motorů přinese Česku potíže, experti radí se nebránit
idnes.cz | 17:33:00
Evropský parlament ve středu schválil návrh, podle kterého by měl od roku 2035 platit zakázat prodej nových vozů se spalovacími motory. Podle expertů by však tento krok mohl mít na českou ekonomiku velmi negativní následky. Může ovlivnit celý řetězec autoprůmyslu, a to včetně těch nejmenších subdodavatelů. Odborníci ale zároveň vládě radí, aby se změnám příliš nebránila.


Soláry ve městě pohlcují teplo. Vyzkoušeno, kde na střechách fungují nejlépe
idnes.cz | 17:00:00
Nové studie naznačují, že solární panely mohou pomoci zmírňovat tepelné ostrovy, které budou ve městech čím dál nesnesitelnější. Redakce iDNES.cz vyrazila s klimatologem Tomášem Halenkou teorii otestovat na pražské střechy.


Babiš už začal s kampaní, ale započte se do senátních voleb, říká kontrolor
idnes.cz | 16:59:00
Není datum voleb prezidenta, nejsou tak limity pro kampaň, říká František Sivera z Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí. Přestože někteří zájemci o post hlavy státu zatím spíše neoficiálně začali agitovat, zákon na ně nepamatuje. Například aktuální kampaň Andreje Babiše s obytným vozem bude muset ANO vykázat do limitů senátních voleb.


Milionům obyvatel Šanghaje hrozí další lockdown. Týden po znovuotevření
idnes.cz | 16:46:00
Šanghajská čtvrť Min-chang, která je domovem 2,7 milionu lidí, bude podle místních úřadů v sobotu uzavřena kvůli hromadnému testování. V Šanghaji a Pekingu ve čtvrtek znovu vyhlásili covidovou pohotovost, přičemž v hlavním městě se opět uzavřely zábavní podniky, informuje agentura Reuters. Obě velkoměsta nedávno zmírnila plošná protiepidemická omezení poté, co klesl počet nových případů nákazy koronavirem.


Roj Su-57 nad Ukrajinou. Rusko hlásí nasazení nejmodernějších letounů
idnes.cz | 16:36:00
Rusko nasadilo do bojů na Ukrajině čtveřici nejnovějších letounů Su-57. Jejich terčem byly objekty ukrajinské protivzdušné obrany, uvedla ve čtvrtek ruská státní agentura RIA Novosti s odvoláním na nejmenovaný informovaný zdroj.


Světový unikát z Třince: chirurgové operují srdce pomocí virtuální reality
idnes.cz | 16:36:00
Unikátní metodu vylepšené virtuální reality začali nedávno používat kardiologové Nemocnice Agel Třinec-Podlesí při některých operacích srdce. Jsou zřejmě první na světě, kteří ji zařadili do běžné praxe. Už ji využili u desítek pacientů.


Chybí kapacita i personál. Lufthansa zrušila devět set letních spojů
idnes.cz | 16:16:00
Aerolinky Lufthansa kvůli nedostatku personálu zrušily stovky spojů na letní měsíce. Odvětví letecké dopravy v Evropě se před letní sezonou vedle nedostatku zaměstnanců potýká i se stávkami. Kvůli čtvrtečnímu protestu zaměstnanců francouzské letiště Charlese De Gaulla zrušilo čtvrtinu letů.


Východu Česka hrozí vysoký stupeň nebezpečí přívalových dešťů a povodní
idnes.cz | 16:12:00
Ve čtvrtek odpoledne hrozí zejména ve Slezsku velmi silné bouřky. V krátkém čase při nich může spadnout až 30 milimetrů srážek. Dostavit se mohou i kroupy. Bouřku bude doprovázet vítr s nárazy kolem 50 km/h. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí do čtvrtečního podvečera, bouřky ale mohou přetrvávat.


Jako Roma mě neobsloužili, říká konzul. Nediskriminujeme, oponuje restaurace
idnes.cz | 16:08:00
Přišel jsem do restaurace Švejk na Můstku. Nikdo si mě nevšímal, lidé kolem mě už dávno jedli, já neměl ani vodu. Když jsem toho měl dost a řekl jsem, že odcházím, číšník poznamenal: „No konečně“, shrnuje svůj zážitek Petr Torák, který aktuálně působí jako honorární konzul v Anglii. Je přesvědčený, že problém byl v jeho romském původu. Restaurace odmítla, že by k jakékoliv diskriminaci došlo.


Máme zaplatit hackerům výkupné? Silničáři řeší, jestli vyplatí miliony za odblokování klíčového systému
iHned.cz | 17:54:00
Nefunguje aplikace informující o dopravě a tendry na nové silnice se musí odkládat. Vše kvůli kybernetickému útoku, který před třemi týdny ochromil Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). To přišlo o přístup prakticky ke všem svým datům. Jak nyní HN...


Chci na gymnázium, ale musím jinam. Některé střední školy jsou přeplněné, hlásí se silné ročníky i Ukrajinci
iHned.cz | 17:45:00
Martin končí základní školu v Říčanech nedaleko Prahy. Chce pokračovat na gymnáziu a ideálně pak studovat mezinárodní vztahy na vysoké škole. Na gymnázium se ale nedostal. „Jednotnou přijímací zkoušku udělal, ale nepřijali ho kvůli kapacitě....


Evropě to zasmradíme? Jak Česko jako předsednická země dovede EU k zákazu „špinavých“ aut
iHned.cz | 16:54:00
Vládu Petra Fialy čeká skoro sebevražedná mise. Bude muset s evropskými partnery konstruktivně vést vyjednávání směřující k zákazu prodeje osobních a lehkých užitkových vozů se spalovacím motorem od roku 2035. Jako předsednická země Česko fakticky...


Měla by se Ukrajina „finlandizovat“? Nechat Rusku Mariupol a Cherson, ať si ho opraví? Nikdy!
iHned.cz | 16:52:00
KYJEV, STÝ TŘETÍ DEN VÁLKY, 9. června Než jsem se přestěhoval do Kyjeva, měl jsem na Krymu známého, historika ze Sevastopolu. Kromě svého hlavního zaměstnání v muzeu se zabýval bojem s nejrůznějšími státními institucemi při ochraně historických...


Slovutná Londýnská burza kovů hraje o důvěru. Zastavený obchod s niklem spěje k právní bitvě
iHned.cz | 16:35:00
Právníci Londýnské burzy kovů (LME) budou váženou instituci hájit proti žalobě nespokojených investorů, kteří zpochybňují její rozhodnutí zrušit všechny obchody s niklem vydané 8. března. Cena klíčového kovu pro elektromobily a baterie se v Londýně...


Kolem Prahy vzniknou tisíce záchytných parkovacích míst. Poslouží návštěvníkům, ale zčásti i místním
iHned.cz | 16:21:00
Kdo z řidičů se chce vyhnout popojíždění po Praze, odstavit auto na kraji města a pokračovat v cestě veřejnou dopravou, narazí často na zaplněná záchytná parkoviště. Vedení hlavního města přitom dlouhodobě vyzývá, aby mimopražští návštěvníci...


Blíží se podzim, obavy z pandemie rostou a my stále nevíme absolutně nic
iHned.cz | 16:12:00
Ministři zemědělství Zdeněk Nekula, zahraničí Jan Lipavský či průmyslu a obchodu Jozef Síkela v posledních dnech oznámili, že musí kvůli pozitivnímu testu na nemoc covid-19 pracovat z domova. Nejsou v tom sami. Měnit program musela na poslední...


Místo zázračného robota obyčejné letadlo. Kubíček oklamal tisíce investorů, půjde na osm let do vězení
iHned.cz | 16:10:00
Za podvedení téměř osmi tisíc investorů uložil ve čtvrtek soud podnikateli Jiřímu Kubíčkovi osm let vězení, peněžitý trest devět milionů korun a maximální možný – tedy desetiletý – zákaz působení ve vedení firem. Podle rozsudku způsobil...


Krize krizí, výhoda nevýhod aneb O duchu Evropy
iHned.cz | 16:07:00
Kéž bychom tak měli chvíli krizi v samotné krizovitosti. Kdyby tak krize samotné měly krizi – to znamená, že by na chvíli ustaly a my se mohli nadechnout. Zatím to vypadá na pravý opak. Místo krizi krizí můžeme zažít kulminaci krizí. Možná...


Větší pravomoci EU? Europoslanci chtějí zvýšit akceschopnost unie, například při přijímání sankcí
iHned.cz | 16:00:00
Evropský parlament vyzval ve čtvrtek členské země Evropské unie, aby svolaly konvent k úpravě základních smluv EU. Europoslanci chtějí mimo jiné, aby se do nich zakotvilo právo EP přímo navrhovat unijní normy, aby se zrušilo jednomyslné hlasování v...


Investoři požadují u dluhopisů nejvyšší výnosy za 11 let. Ceny dluhopisů pak zažívají nevídaný propad
iHned.cz | 15:31:00
Prudce rostoucí inflace na celém světě se odráží i na zdražování peněz. Průměrný výnos u světových dluhopisů – státních i korporátních – vzrostl na nejvyšší úroveň od roku 2011, když dosáhl výše zhruba 2,8 procenta. Investoři tak nyní...


Jak chránit před drahou elektřinou? Portugalsko a Španělsko začnou dotovat plyn pro elektrárny
iHned.cz | 15:22:00
Posledních patnáct let se v evropské energetice neslo v duchu většího propojení, podpory tržního prostředí a omezení zásahu států. Válka na Ukrajině ale mává s cenami energií tak, že jedna vláda za druhou přichází s opatřeními, jak chránit svoje...


Vystupoval jako extremista a bylo to závažné, píše vnitro o kauze Foldynova asistenta
aktuálně.cz | 17:49:11
Aktuálně.cz prostudovalo zprávu ministerstva vnitra o extremismu v České republice za rok 2021, kterou schválila vláda Petra Fialy.


Lufthansa zrušila stovky spojů na léto. Aerolinkám i letištím chybí pracovníci
aktuálně.cz | 17:04:20
Odvětví letecké dopravy v Evropě se před letní sezonou vedle nedostatku zaměstnanců potýká i se stávkami.


"Můžeme si půjčit váš člun?" Policie originálně dopadla zloděje skútru
aktuálně.cz | 16:30:00
Zloděj se snažil ukrást vodní skútr. Policie si půjčila od rodiny loď, aby muže dostihla.


Řidič v Berlíně najel do davu úmyslně, měl psychické problémy, oznámila prokuratura
aktuálně.cz | 16:16:03
Středeční incident si vyžádal jednu mrtvou učitelku, šest lidí ale bojuje o život.


Aktuálně+ | Jak se ubránit dezinformacím, radí letošní Týdny mediálního vzdělávání
aktuálně.cz | 15:00:00
Vyznat se v neustále rostoucím počtu lží a překroucených informací není jednoduché. Týdny mediálního vzdělávání s tím lidem pomáhají.


Přeživší masakru v Uvalde: Dívka se potřísnila krví a předstírala, že je mrtvá
Denik.cz | 17:17:00
Očité svědectví hrůzy, nekonečné minuty strachu o život, totální bezmoc. O tom vyprávěla jedenáctiletá žákyně, která přežila masakr ve škole v texaském Uvalde, americkému Kongresu. Na vlastní oči viděla, jak útočník vraždí její učitelku, a nejen to. Její mrazivé svědectví vehnalo některým z přítomných slzy do očí.


OBRAZEM: Začal Svět knihy. V pražských Holešovicích přivítá přes sedm set hostů
Denik.cz | 16:23:00
Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2022 začal ve čtvrtek na Výstavišti. Během 27. ročníku přivítá v Holešovicích 416 vystavovatelů a 746 účinkujících ze 33 zemí a regionů.


Litoměřické Pražské Jezulátko se při Noci kostelů představí v novém rouchu
Denik.cz | 16:14:00
/FOTO/ Na návštěvníky páteční Noci kostelů v Litoměřicích čeká kromě jiného příležitost vidět krásnou kopii proslulého Pražského Jezulátka. 


Agresivní pitbull napadl v Chrudimi dva psy, pokousal i bránící se ženu
Denik.cz | 16:13:00
Volně pobíhající pitbull ve středu odpoledne napadl u chrudimského nádraží psa, kterého majitelka právě venčila. Agresor zaútočil brutálně a svou oběť pokousal na noze. Ženě se zraněný pejsek na vodítku vytrhl z ruky a utekl stejně jako útočník. A to nebyl jediný útok pitbulla. Za tři hodiny pokousal dalšího psa.


Trest smrti: Separatisté odsoudili Brity a Maročana za boj v ukrajinských řadách
Denik.cz | 16:10:00
Nejvyšší soud Doněcké lidové republiky (DLR) odsoudil dva britské občany a jednoho marockého občana, kteří bojovali na straně ukrajinských ozbrojenců, k nejvyššímu trestu - trestu smrti, informoval o tom ze soudní síně zpravodaj agentury RIA Novosti.


Jan Kysela: Zeman poškodil českou společnost
Denik.cz | 16:02:00
Přímá volba hlavy státu je pro české občany důležitým aktem. „Přesvědčení, že když se vybírá hlava státu, vybírá se ten nejlepší z našich rad, je specificky tuzemská záležitost. Promítá se v tom císařská tradice, aura Pražského hradu, Masaryk i Beneš,“ uvedl v rozhovoru pro Deník ústavní právník Jan Kysela.


Na český brzy trh vstoupí Infinix, další výrobce chytrých telefonů z Číny
lupa.cz | 18:56:56
Na český trh s chytrými telefony v následujících týdnech vstoupí další značka z Číny. Od roku 2013 fungující šanghajská firma Infinix chce zaujmout zejména generaci Z. V současné době působí ve čtyřiceti zemích, zkušenosti nasbírala zejména v Asii, jižní Americe a Africe. Do Česka se chystá společně s expanzí do Polska.


Stát vypsal dotace na digitalizaci firem, k dispozici jsou více než čtyři miliardy
lupa.cz | 18:38:50
Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo dotační výzvy na podporu digitalizace firem. V rámci Národního plánu obnovy je připravena částka přesahující čtyři miliardy korun. Ty je nutné investovat do roku 2025. Výzvy jsou dvě, konkrétně Digitální podnik a Virtuální podnik.


Možný únik dat klientů Shoptetu šetří ÚOOÚ, eshopáři si mají zkontrolovat exporty
lupa.cz | 17:12:17
Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) se začal zabývat případem možného úniku dat klientů služby Shoptet. K tomu měl podle některých zákazníků dojít prostřednictvím doplňku analytické firmy MonkeyData, který údajně stáhl data o objednávkách i u těch klientů, u kterých k tomu dojít nemělo. Společnost MonkeyData pochybení odmítla.


Sexy finalisti Muže roku. O titul zabojují tesař, učitel i zámečník
revue.idnes.cz | 16:11:00
Na konci srpna se uskuteční finále dalšího ročníku Muže roku. Podle ředitele soutěže Davida Novotného při výběru dbali také na to, aby byl každý finalista jiného vzhledu – někteří mají kořeny ve Vietnamu nebo v Nigérii. O titul zabojují studenti, tesař, učitel, zámečník nebo kontrolor kvality a jakosti.


Není v tom žádná senzace! Po Evě Decastelo promluvil o rozvodu i manžel René
revue.idnes.cz | 14:55:00
Po překvapivém oznámení Evy Decastelo (43) o rozvodu po 13 letech se k věci vyjádřil i moderátorčin manžel. Scenárista René Decastelo (48) na sociálních sítích napsal, že na rozchodu se s manželkou dohodli už dřív. S veřejným oznámením přišli, protože někdo ze známých začal zprávu šířit dál.


Nissan Navara-R má motor z GT-R a 1.000 koní, postaví vám ho také
Auto.cz | 18:53:00
Britská společnost SB Motorsport se v roce 2020 pustila do úpravy pick-upu Nissan Navara, do kterého chtěla dostat vylepšený motor z Nissanu GT-R. Nyní je hotovo a případným zájemcům ho vyrobí také.


Produkční Picasso 660 LMS odhaleno, má 660 koní a váží jen 980 kg
Auto.cz | 17:55:00
Extrémní silniční sporťák s působivými parametry vznikne v počtu pouze 21 kusů.


Fotogalerie: Závod v Baku v letech 2016 až 2021
Auto.cz | 16:54:00
V roce se v Baku jela Velká cena Evropy, o rok později už to byla Velká cena Ázerbájdžánu.


Podíl nezaměstnaných v Praze k 31. 5. 2022 činil 2,59 %, oproti...
Kurzy.cz | 18:39:08
9. 6. 2022 K 31. 5. 2022 byl podíl nezaměstnaných osob v hl. m. Praze 2,59 % a meziročně tak poklesl o 0,96 procentního bodu, meziměsíčně pak poklesnul o 0,05 p. b. Počet uchazečů o zaměstnání poklesl meziročně o 27,7 % a počet volných pracovních...


Máme to nejhorší za sebou? / BIG EXPERT - zahraniční trhy: týden od 6. 6. 2022
Kurzy.cz | 18:14:33
Našly akcie v USA své dno? Mohlo by to tak být. S&P 500 se 20. 5. opřelo o druhý pivot (3800 b.) a od těchto lokálních minim přidal 8 %. Od začátku roku to je ale pořád bída a do černých hodnot chybí ještě spousta procent.


Budoucnost čipů v Evropě? Investice firmy Intel do vývoje a výroby polovodičů v EU
Kurzy.cz | 18:08:20
Výroba polovodičů je v současné době omezena především na oblast Asie a USA. Vzhledem k jejich přetrvávajícím nedostatečným dodávkám, které evropským společnostem způsobují ztráty v řádu miliard eur, se Evropská unie se […]


Dolar a akcie na rozvíjejících se trzích
Kurzy.cz | 17:23:00
Před časem jsem tu psal pár úvah týkajících se americké měny a jejího kurzu. Třeba pohled na historický vývoj během cyklů zvedání sazeb naznačuje, že dolar by již měl oslabovat.


ECB potvrdila, že v červenci začne zvyšovat úrokové sazby (Komentář)
Kurzy.cz | 17:04:35
ECB dnes podle očekávání ponechala úrokové sazby na
stávající úrovni a potvrdila, že k 1. červenci ukončí program nákupu aktiv
(APP). Na příštím zasedání 21. července také pravděpodobně zahájí cyklus
zvyšování úrokových sazeb, a to „hikem“ o 25 bb. Pok...


Credit Suisse jako akviziční cíl? Hloupá otázka, řekl na spekulace její ředitel
Kurzy.cz | 16:59:00
Generální ředitel Credit Suisse Thomas Gottstein odrazil otázky o tom, zda by banka mohla být cílem převzetí, a uvedl, že stále doufá v ziskové druhé čtvrtletí.


Medvědi dále tlačí - DE30
Kurzy.cz | 16:48:08
Německý benchmark pokračuje ve čtvrtek v krátkodobém sestupném trendu (H4). Graf D1 DE30 pokračuje v poklesu a padá na nejnižší úroveň od 26. května. Z maxima tohoto týdne, které bylo dosaženo v pondělí, index ztratil 500 bodů. Pokud bude prolomení m...


Evropská centrální banka si naprosto zbytečně svázala ruce
Kurzy.cz | 16:17:59
Evropská centrální banka oznámila začátek nového úrokového cyklu. Na dnešním zasedání sice sazby ponechala ještě stabilní, na červencovém je ale hodlá zvýšit o čtvrt procentního bodu. Navyšování pak bude dále pokračovat v závislosti na datech. Trh neby...


ECB konference
Kurzy.cz | 15:46:07
Vysoká inflace, projekce byly zvýšeny Ceny energií, problémy s nabídkou povedou k nižší inflaci Vysoká inflace je hlavní obavou pro svět. ekonomiku Projekce pro tento rok rostly z 5.1 % na 6.8 %, na příští rok byly zvýšeny na 3.5 % z 2.1 % QE se ...


Premiéra Petra Fialu přijal ve Vatikánu papež František, shodli se na velké podpoře bojující Ukrajině
Kurzy.cz | 13:04:27
Českého premiéra Petra Fialu přijal ve čtvrtek 9. června 2022 v Apoštolském paláci ve Vatikánu papež František. S hlavou katolické církve předseda vlády hovořil mimo jiné o situaci v České republice či o probíhající válce na Ukrajině. Přijetí u papeže ...


Středočeský kraj chce prostřednictvím dotačního programu zvýšit nabídku obecních bytů
Kurzy.cz | 13:00:55
Rada Středočeského kraje dnes projednala možnost vyhlášení nového programu ze Středočeského Fondu na podporu obecního bydlení. Dotační program počítá s podporou vytvoření nových obecních bytů z nebytových prostor, které jsou ve vlastnictví obce. Dotace...


Štrasburský soud odmítl stížnost na nucenou výměnu bytu
Kurzy.cz | 12:38:20
Evropský soud pro lidská práva dnes zveřejnil rozhodnutí, jímž odmítl stížnost REAL, spol. s r. o. proti České republice pro opožděnost. Stěžovatelská společnost jako pronajímatel napadala rozhodnutí českých soudů o změně osoby nájemce bytu, jak to...


Řvali na personál nemocnice, jeden střílel z pušky. Oběma hrozí vězení
idnes.cz | 19:31:00
Kvůli střelbě v třinecké nemocnici policie obvinila dva muže ve věku 44 a 46 let. Jednomu z nich hrozí za vydírání a výtržnictví až osm let vězení, druhému tři roky za výtržnictví a nebezpečné vyhrožování. Policie také zveřejnila podrobnosti k tomu, co incidentu předcházelo i jak se odehrál.


Skandál na Ukrajině. Hromadné znásilňování Rusy si ombudsmanka vymyslela
idnes.cz | 19:17:00
Na Ukrajině je to skandál starý už týden, na Západ doputovává se zpožděním. Ombudsmanka pro lidská práva Ljudmila Denisovová, která barvitě referovala o hromadném znásilňování ukrajinských civilistů ruskými okupanty, se nyní přiznala, že si vymýšlela. Ve funkci nečekaně skončila před týdnem, kdy ji ukrajinský parlament odvolal.


Brusel zavádí nové náboženství, komentoval Vondra konec spalovacích motorů
idnes.cz | 18:40:00
Evropský parlament schválil návrh Evropské komise na zákaz spalovacích motorů do roku 2035. Evropa se sama vzdává oblasti, kde je ještě konkurenceschopná, komentuje nařízení europoslanec Alexandr Vondra z ODS. Dodává, že Asie má v oblasti autobaterií velký náskok a že národní státy ještě mohou sestavit dostatečnou blokační menšinu.


Jak uvařit elixír mládí z ropy? Saúdové chtějí dát na vývoj léků proti stárnutí každý rok miliardu dolarů
Hospodářské noviny | 18:10:00
Po miliardářích, jako je Jeff Bezos, Larry Page nebo Peter Thiel, se do honby za elixírem mládí zapojila i Saúdská Arábie. Královská rodina se obává rychlého stárnutí svých obyvatel, proto se rozhodla ve velkém investovat do vývoje léků, jež tento...


Máme zaplatit hackerům výkupné? Silničáři řeší, jestli vyplatí miliony za odblokování klíčového systému
Hospodářské noviny | 17:54:00
Nefunguje aplikace informující o dopravě a tendry na nové silnice se musí odkládat. Vše kvůli kybernetickému útoku, který před třemi týdny ochromil Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). To přišlo o přístup prakticky ke všem svým datům. Jak nyní HN...


Chci na gymnázium, ale musím jinam. Některé střední školy jsou přeplněné, hlásí se silné ročníky i Ukrajinci
Hospodářské noviny | 17:45:00
Martin končí základní školu v Říčanech nedaleko Prahy. Chce pokračovat na gymnáziu a ideálně pak studovat mezinárodní vztahy na vysoké škole. Na gymnázium se ale nedostal. „Jednotnou přijímací zkoušku udělal, ale nepřijali ho kvůli kapacitě....


Evropě to zasmradíme? Jak Česko jako předsednická země dovede EU k zákazu „špinavých“ aut
Hospodářské noviny | 16:54:00
Vládu Petra Fialy čeká skoro sebevražedná mise. Bude muset s evropskými partnery konstruktivně vést vyjednávání směřující k zákazu prodeje osobních a lehkých užitkových vozů se spalovacím motorem od roku 2035. Jako předsednická země Česko fakticky...


Asociace jazykových škol odmítá obvinění z kartelu. Měla svým členům diktovat minimální ceny
iHned.cz | 18:33:00
Asociace, která sdružuje zhruba 40 jazykových škol, se údajně chovala jako kartel. Podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) totiž určovala, jaká má být minimální cena za hodinu výuky, a členové ji museli dodržovat. To mělo přímý dopad na...


Nejnebezpečnější muž v Rusku. Putinův blízký parťák Patrušev šíří bláznivé konspirační teorie
iHned.cz | 18:16:00
Šéf ruské bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev patří mezi nejmocnější muže Kremlu. Byl jedním zhruba z pěti lidí, kteří rozhodli o ruském útoku na Ukrajinu. V nedávném rozhovoru pro moskevský list Argumenty i fakty prohlásil mimo jiné, že Rusko na...


Na místech uhelných elektráren by v budoucnu mohly stát malé jaderné reaktory, plánuje ČEZ
iHned.cz | 18:15:00
Státem ovládaná energetická společnost ČEZ má ambici dostat Česko mezi první země v Evropě, které na svém území spustí malý modulární reaktor. Tedy jadernou elektrárnu, kterou lze vyrobit sériově v továrně a na místo určení dovézt po částech. Její...


Blíží se podzim, obavy z pandemie rostou a my stále nevíme absolutně nic
Hospodářské noviny | 16:12:00
Ministři zemědělství Zdeněk Nekula, zahraničí Jan Lipavský či průmyslu a obchodu Jozef Síkela v posledních dnech oznámili, že musí kvůli pozitivnímu testu na nemoc covid-19 pracovat z domova. Nejsou v tom sami. Měnit program musela na poslední...


Investoři požadují u dluhopisů nejvyšší výnosy za 11 let. Jejich ceny zažívají nevídaný propad
Hospodářské noviny | 15:31:00
Prudce rostoucí inflace na celém světě se odráží i na zdražování peněz. Průměrný výnos u světových dluhopisů – státních i korporátních – vzrostl na nejvyšší úroveň od roku 2011, když dosáhl výše zhruba 2,8 procenta. Investoři tak nyní...


Jak chránit před drahou elektřinou? Portugalsko a Španělsko začnou dotovat plyn pro elektrárny
Hospodářské noviny | 15:22:00
Posledních patnáct let se v evropské energetice neslo v duchu většího propojení, podpory tržního prostředí a omezení zásahu států. Válka na Ukrajině ale mává s cenami energií tak, že jedna vláda za druhou přichází s opatřeními, jak chránit svoje...


Europoslanci se bouří proti uvolnění fondů EU Polsku, šéfce Komise hrozí odvoláním
aktuálně.cz | 19:34:11
Europoslanci nesouhlasí s plánem obnovy, podle kterého by Polsko dostalo více než 35 miliard eur z rozpočtu unie.


U maturitních testů si nejlépe vedli studenti gymnázií, především těch víceletých
aktuálně.cz | 18:52:42
Maturitní testy letos nezvládlo 13,7 procent studentů. V češtině a angličtině je neúspěšnost srovnatelná s předchozími roky, v matematice se zmenšila.


Bláhová a Turek se dívají: Top Gun: Maverick
Respekt | 16:41:21
Kulturní rubrika Respektu o nových verzích a pokračováních kultovních filmů a TV seriálůÚřady zpřesňují přehledy nákladů na zvládání uprchlické vlny z Ukrajiny
Eurozpravy-domácí | 17:29:00
přesněné přehledy nákladů spojených se zvládáním uprchlické vlny z Ukrajiny po ruské vojenské invazi by měla ministerstva zpracovat do 21. června. Půjde o už vynaložené peníze a o výhled výdajů do budoucna, uvedl na dnešním jednání sněmovního bezpečnostního výboru o migrační strategii ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).


Lipavský hovořil s Kulebou, mimo jiné i o sankcích proti Rusku
Eurozpravy-domácí | 17:23:00
Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) dnes telefonicky hovořil se svým ukrajinským protějškem Dmytrem Kulebou. Mluvili mimo jiné o sedmém balíku sankcí Evropské unie proti Rusku nebo o možnostech posílení bilaterální spolupráce. Kuleba to uvedl na twitteru. Lipavský na takée sociální síti uvedl, že Kulebu pozval na srpnové zasedání ministrů zahraničí zemí EU a na Fórum pro Ukrajinu v České republice.


Státy EU podporují zabavování majetku ruským oligarchům
Eurozpravy-zahraniční | 19:27:00
Většina států Evropské unie se shoduje na plánu přijmout společná pravidla umožňující zabavovat majetek ruských oligarchů figurujících na unijním sankčním seznamu. Po dnešním jednání ministrů spravedlnosti členských zemí to řekl francouzský ministr Éric Dupont-Moretti, jehož země EU v tomto pololetí předsedá.


Erdogan se bude znovu ucházet o úřad tureckého prezidenta
Eurozpravy-zahraniční | 18:59:00
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan potvrdil, že se ve volbách příští rok bude ucházet o další mandát v úřadě hlavy státu. V projevu v západotureckém letovisku Izmir zároveň vyzval opozici, aby představila svého kandidáta. Erdogan stojí v čele Turecka jako premiér a prezident už skoro 20 let, jeho podpora u voličů ale kvůli inflaci a špatné ekonomické situaci v poslední době klesá, upozornila agentura AP.


Finsko se chystá postavit bariéry podél svých hranic s Ruskem
Eurozpravy-zahraniční | 18:24:00
Finská vláda dnes oznámila, že chce pozměnit zákon o státních hranicích tak, aby umožnil výstavbu bariér podél hranic s Ruskem. Krok má posílit připravenost na hybridní hrozby v době, kdy Rusko podniklo invazi na Ukrajinu, uvedla agentura Reuters.


Obžaloby v kauze Šváb. Dočkal se jí i Berbr, jednomu z obžalovaných hrozí až 12 let
Eurozpravy-sport | 19:42:00
Celkem 12 lidí a k tomu jednu právnickou osobu se rozhodla policie ve čtvrtek obžalovat v rámci tzv. kauzy Šváb, která se týká ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí ligy a zpronevěry peněz Plzeňského krajského fotbalového svazu a ve kterém je mezi obžalovanými i někdejší druhý muž českého fotbalu, ovšem jinak jeho neoficiální vládce, Roman Berbr. Že je mezi obžalovanými i on, tak tuto informaci přinesl mluvčí Národní cebntrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej.


Nakonec se jich sešlo šest. Mezi kandidáty na šéfa českého hokeje je třeba i Bříza
Eurozpravy-sport | 17:16:00
Celkem šest uchazečů jde nakonec do boje o nejvyšší post v tuzemském hokeji, tedy o post prezidenta Českého svazu ledního hokeje. Na mimořádné volební valné hromadě, která se uskuteční 18. června, budou o hlasy delegátů usilovat kromě dříve oznámených Dominika Haška, Aloise Hadamczika, Jiřího Šlégra a Bedřicha Ščerbana i bývalý hokejový brankář a sučasný viceprezident Mezinárodní hokejové federace IIHF Petr Bříza a Otakar Černý mladší, manažer mladdežnických reprezentací a Síně slávy českého hokeje.


Lavrov zuří. Kvůli zákazu přeletu nad Evropou se nedostal na koncert Imagine Dragons do Prahy
Reflex | 18:30:00
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov je rudý vzteky a vyhrožuje jadernou odplatou. Kvůli tomu, že evropské státy zakázaly přelet jeho letadla přes svůj vzdušný prostor, se nedostal na koncert Imagine Dragons do Prahy. 


Kalousek v Reflexích: Fialova vláda předložila plán neudržitelného hospodaření
Reflex | 18:00:00
Pětikoaliční vláda minulý týden schválila rozpočtový plán do roku 2025, který počítá s každoročními rozpočtovými deficity kolem 300 miliard korun, což oba diskutující aktuálního vydání Reflexí považují za neodpovědné. „Pevně doufám, že to vláda ještě přehodnotí,“ řekl Miroslav Kalousek. „Fialova současná vláda samozřejmě zdědila problematické Babišovo rozpočtové dědictví, které zároveň snižovalo daně a zvyšovalo výdaje. Současný rozpočtový problém proto příliš nesouvisí ani s covidem nebo válkou,“ dodává. „Mám pochopení pro rozpočtový deficit pro rok 2023, protože k tomu, abychom mohli strukturálně snížit výdaje, je třeba změnit příslušné rozpočtové zákony, legislativu, což trvá přibližně rok,“ vysvětluje bývalý ministr financí. „Proto musí začít pracovat na změně zákonů vláda už dnes, za rok bude pozdě.“ Zveřejněný rozpočtový výhled ovšem svědčí o tom, že vláda neví, co s veřejným dluhem dělat, případně jej řešit nechce, shodují se oba diskutující. O velikosti celého problému svědčí to, že zatímco Babišova vláda zadlužila tuto zemi o 813 miliard korun, Fialův kabinet ji hodlá zadlužit na 1,2 miliardy korun. „A nezapomeňme, že zatímco dřívější vlády si mohly půjčovat relativně levně, dluh, který plánuje Fialova vláda, by stál jen na samotných úrocích 80 miliard ročně,“ varuje Kalousek.


MMF plánuje znovu zhoršit výhled globálního růstu pro letošní rok
E15-ekonomika | 19:46:00
Mezinárodní měnový fond zřejmě příští měsíc dál sníží výhled globálního ekonomického růstu pro letošní rok. Řekl to dnes mluvčí MMF Gerry Rice. Své výhledy tento týden snížily také Světová banka a Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).


MMF plánuje znovu zhoršit výhled globálního růstu pro letošní rok
E15-politika | 19:46:00
Mezinárodní měnový fond zřejmě příští měsíc dál sníží výhled globálního ekonomického růstu pro letošní rok. Řekl to dnes mluvčí MMF Gerry Rice. Své výhledy tento týden snížily také Světová banka a Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).


Putin se přirovnal k Petru Velikému. I naším údělem je navracet, usmál se
idnes.cz | 21:48:00
Údělem současného ruského vedení je navracet území a upevňovat moc, prohlásil ve čtvrtek podle stanice BBC prezident Vladimir Putin. Šéf Kremlu tato slova pronesl u příležitosti 350. výročí od narození cara Petra Velikého. Ukrajinu, kde na konci února rozpoutal válku, ale Putin v tomto kontextu nepřipomněl.


Tesco prudce zlevňuje pro své věrné. Zajistí jim vybrané potraviny
idnes.cz | 21:10:00
Společnost Tesco reaguje na složitou ekonomickou situaci a přináší zákazníkům nový způsob, jak ušetřit. Po své kampani Nenechte se opít... nyní rozšiřuje svůj věrnostní program Clubcard a spouští kampaň, kde se zavazuje k nízkým cenám hlavně na základní potraviny.


Chtěl být guvernérem, skončil v poutech FBI kvůli výtržnostem v Kapitolu
idnes.cz | 21:09:00
Agenti amerického Úřadu pro vyšetřování (FBI) ve čtvrtek zatkli republikánského politika Ryana Kelleyho, který se chce ucházet o post guvernéra státu Michigan. Zatčení souvisí s jeho podílem na výtržnostech v Kapitolu z loňského 6. ledna, informují tiskové agentury.


STALO SE DNES: Fialu přijal papež, zajaté Brity na Donbase poslali na smrt
idnes.cz | 20:00:00
Soud na Donbase odsoudil k smrti tři zajaté cizince. Fiala navštívil ve Vatikánu papeže. Rusko nasadilo do bojů na Ukrajině čtveřici nejnovějších letounů Su-57. Za podvod se škodou 2,25 miliardy Kč uložil soud Kubíčkovi osm let vězení. Scholz a prokuratura označili středeční incident v Berlíně za úmyslný čin. Přinášíme přehled čtvrtečních událostí.


Rusové obnovili kanál na Krym, s přilehlou částí Ukrajiny mají velké plány
idnes.cz | 20:00:00
Satelitní snímky ukazují obnovu Severokrymského kanálu, jehož uzavřením před osmi lety reagovala Ukrajina na anexi Krymu. Ruský ministr obrany Sergej Šojgu uvedl, že voda už plně proudí až na poloostrov. Rusové také opravují železniční dráhy s cílem vytvořit „pozemní most“ mezi Krymem a okupovanými územími na Ukrajině. Ukrajinské síly se snaží protiofenzivou jejich plány překazit.


Jak uvařit elixír mládí z ropy? Saúdové chtějí dát na vývoj léků proti stárnutí každý rok miliardu dolarů
iHned.cz | 18:10:00
Po miliardářích, jako je Jeff Bezos, Larry Page nebo Peter Thiel, se do honby za elixírem mládí zapojila i Saúdská Arábie. Královská rodina se obává rychlého stárnutí svých obyvatel, proto se rozhodla ve velkém investovat do vývoje léků, jež tento...


Živé květy, pačuli i vůně v době digitální. Vyčichaly jsme pro vás trendy na trhu s parfémy
iHned.cz | 14:00:00
Patrick Suskind, autor románu Parfém: Příběh vraha, ne nadarmo říká, že vůně nás umí přesvědčit lépe než argumenty, vzhled nebo emoce. Čich je nedílnou součástí našeho gastronomického zážitku, hledání vhodného partnera, ale i rozpoznávání nebezpečí....


Tiše pluje krajinou. „Esko“ od Mercedesu je špička mezi elektromobily
Auto-iDNES.cz | 19:00:00
EQS pro Mercedes znamená hodně – byl to první model postavený na jeho zbrusu nové elektrické platformě. Teď na ní přijelo i menší EQE a vyšší EQS SUV. Následovat budou další. Jak však elektrické „esko“ jezdí?


Bouřky stále trápí Moravsloslezský kraj. Nejkritičtější situace je aktuálně na Frýdecko-Místecku, kde hasiči vyjíždí k velkému množství výjezdů - zejména čerpáním vody
Kurzy.cz | 19:46:00
Bouřky stále trápí Moravsloslezský kraj. Nejkritičtější situace je aktuálně na Frýdecko-Místecku, kde hasiči vyjíždí k velkému množství výjezdů - zejména čerpáním vody I proto byla vydána výstraha před pozorovaným jevem - intenzivními srážkami s...


Pavel Blažek na Radě ministrů spravedlnosti v Lucemburku: Česká republika přebírá předsednictví v nelehké době
Kurzy.cz | 18:54:04
Ve čtvrtek 9. června 2022 se v Lucemburku uskutečnilo poslední jednání Rady ministrů spravedlnosti a vnitřních věcí (část spravedlnost) za francouzského předsednictví (FR PRES). Českou republiku zastupoval ministr spravedlnosti Pavel Blažek, který...


Turecká lira po oznámení ministra financí roste!
Kurzy.cz | 18:39:16
Turecký ministr financí Nureddin Nebati oznámil, že dnes budou oznámeny další ekonomické kroky. Turecká lira posílila vůči americkému dolaru po oznámení vydaném ministrem financí. Zdroj: xStation 5


Více než 4 miliardy korun. MPO vyhlašuje I. výzvu Digitální podnik a I. výzvu Virtuální podnik
Kurzy.cz | 16:48:59
Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlašuje výzvy na podporu digitalizace podniků. Žádosti mohou podnikatelé podávat od 16. června do 16. září


Technologické startupy budou moci získat až 5 milionů korun, ministryně pro vědu, výzkum a inovace podpořila projekt Technologická inkubace
Kurzy.cz | 16:38:48
Ve čtvrtek 9. června 2022 se v Lichtenštejnském paláci v Praze konal kulatý stůl k transferu znalostí a technologií, který pořádala ministryně pro vědu, výzkum a inovace a předsedkyně Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace Helena Langšádlová ve spolupr...


VIDEO: Česko míří v právech LGBT evropským směrem. Zemanovi navzdory
Denik.cz | 21:00:00
Prezident Miloš Zeman by vetoval zákon, který by umožnil uzavírat manželství lidem stejného pohlaví. Novinářům tento týden po jednání s maďarskou prezidentkou Katalinou Novákovou podle ČTK řekl, že nejen z jazykového hlediska slovo manželství implikuje svazek muže a ženy.


Nálezce historických mincí dostane k zákonné odměně navíc dar od Pardubického kraje
Kurzy.cz | 15:18:55
Portál Pardubického kraje, Krajský úřad Pardubického kraje


Zlínský Kraj vyjednává prostředky na dofinancování sociálních služeb
Kurzy.cz | 14:55:13
ZLÍNSKÝ KRAJ – O zhruba 450 milionů korun méně, než je potřeba, obdržel letos Zlínský kraj od státu na financování sociálních služeb na svém území. Proto se nyní ve spolupráci s ostatními kraji snaží vyjednat se státem jejich potřebné dofinancování. In...


Střelba v třinecké nemocnici: Policisté zveřejnili podrobnosti, muže obvinili
Denik.cz | 12:15:00
/FOTOGALERIE/ Policie také ve čtvrtek pokračovala ve vyšetřování středeční ranní střelby ve třinecké nemocnici. Policisté v této souvislosti zadrželi dva muže ve věku 44 a 46 let, kteří vyhrožovali vrátné a napadli ochranku. Mladšího ze dvou zadržených policisté obvinili. Provedli také domovní prohlídky u obou zadržených, včetně prohlídek nebytových prostor, výslechy svědků a další úkony spojené s vyšetřováním. U jednoho z podezřelých zajistili 5 ks zbraní a přes 1 500 ks střeliva.


Evropská komise schválila OP JAK
Kurzy.cz | 13:44:00
Praha, 9. června 2022 – Evropská komise (EK) dnes oficiálně schválila Operační program Jan Amos Komenský (OP JAK). V novém období 2021–2027 je na podporu výzkumu, vývoje a vzdělávání určeno 90 miliard korun. První výzvy na předkládání projektových žádo...


Jak oživuje veřejný prostor Plzeň, zajímalo delegaci z partnerské Žiliny
Kurzy.cz | 13:09:20
Oficiální návštěvu ze Slovenska přijali ve středu 8. června na radnici primátor Pavel Šindelář spolu s náměstkyní Eliškou Bartákovou, náměstkem Michalem Vozobule a radním Vlastimilem Golou. Přítomna byla i vedoucí magistrátního odboru kultury Květuše S...


Parlament zahájil proces změny Smluv EU - Přizpůsobení pravomocí EU, zejména v oblasti zdraví a přeshraničních zdravotních hrozeb, v dokončení energetické unie
Kurzy.cz | 13:04:50
Parlament ve čtvrtek přijal usnesení, v němž vyzývá Evropskou radu, aby souhlasila se zahájením procesu změny Smluv EU. Zdroj : © Evropská unie, 2022 - EP


Krajští radní projednali 24 žádostí o dotaci za více než 5,8 milionů korun ze Středočeského Fondu podpory včasné přípravy projektů
Kurzy.cz | 13:02:26
Rada Středočeského kraje dnes projednala a doporučila zastupitelům ke schválení celkem 24 žádostí o dotaci prostřednictvím veřejnoprávní smlouvy z Programu 2021 pro poskytování dotací z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Fondu podpory včasné...


Asociace jazykových škol odmítá obvinění z kartelu. Měla svým členům diktovat minimální ceny
Hospodářské noviny | 18:33:00
Asociace, která sdružuje zhruba 40 jazykových škol, se údajně chovala jako kartel. Podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) totiž určovala, jaká má být minimální cena za hodinu výuky, a členové ji museli dodržovat. To mělo přímý dopad na...


Nejnebezpečnější muž v Rusku. Putinův blízký parťák Patrušev šíří bláznivé konspirační teorie
Hospodářské noviny | 18:16:00
Šéf ruské bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev patří mezi nejmocnější muže Kremlu. Byl jedním zhruba z pěti lidí, kteří rozhodli o ruském útoku na Ukrajinu. V nedávném rozhovoru pro moskevský list Argumenty i fakty prohlásil mimo jiné, že Rusko na...


Na místech uhelných elektráren by v budoucnu mohly stát malé jaderné reaktory, plánuje ČEZ
Hospodářské noviny | 18:15:00
Státem ovládaná energetická společnost ČEZ má ambici dostat Česko mezi první země v Evropě, které na svém území spustí malý modulární reaktor. Tedy jadernou elektrárnu, kterou lze vyrobit sériově v továrně a na místo určení dovézt po částech. Její...


Živé květy, pačuli i vůně v době digitální. Vyčichaly jsme pro vás trendy na trhu s parfémy
Hospodářské noviny | 14:00:00
Patrick Suskind, autor románu Parfém: Příběh vraha, ne nadarmo říká, že vůně nás umí přesvědčit lépe než argumenty, vzhled nebo emoce. Čich je nedílnou součástí našeho gastronomického zážitku, hledání vhodného partnera, ale i rozpoznávání nebezpečí....


Hackeři chtějí po ŘSD za odblokování přístupu k datům desítky milionů, píší Hospodářské noviny
ČT24 | 21:32:39
Desítky milionů korun chtějí hackeři po Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) za odblokování přístupu do jeho systémů a úložišť. Hospodářským novinám (HN) to řekl ředitel ŘSD Radek Mátl. Kybernetickému útoku čelila instituce 17. května, data se ale stále nepodařilo obnovit. Potrvá to nejméně pět měsíců. Pozastavené je proto vypisování zakázek, což znamená, že se zpozdí i soutěže na stavbu silnic a dálnic. Mátl zvažuje, zda by nebylo výhodnější požadovanou částku zaplatit.


Reprodukční číslo vzrostlo nad jedničku. Dle ministerstva jde o výkyv
ČT24 | 17:04:11
Reprodukční číslo opět překonalo hodnotu 1. Šíření covidu-19 v Česku po dlouhém poklesu znovu zrychluje. Ve středu laboratoře odhalily zhruba čtyři stovky nových případů. Podle ministerstva zdravotnictví jde o výkyv u celkově nízkých čísel. Resort se připravuje spíš na podzimní vlnu a chystá očkování vybraných skupin.


V Jablonci se podle soudního znalce pravděpodobně vařil pervitin. Vyšetřování potrvá měsíce
ČT24 | 18:25:28
V panelovém domě v Jablonci nad Nisou, kde se v úterý přiotrávilo několik lidí dráždivou látkou, se pravděpodobně vyráběl pervitin. Uvedl to soudní znalec v oboru chemie a kriminalistiky, kterého oslovila Česká televize. Vyšetřovatelé tuto informaci zatím nepotvrdili. Všech 37 lidí, kteří skončili v nemocnici, se už vrátilo domů.


Hackeři chtějí po ŘSD desítky milionů za odblokování přístupu k datům
Eurozpravy-domácí | 21:06:00
Desítky milionů korun chtějí hackeři po Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) za odblokování přístupu do jeho systémů a úložišť. Hospodářským novinám to řekl ředitel ŘSD Radek Mátl. Kybernetickému útoku čelilo ŘSD 17. května, data se ale stále nepodařilo obnovit. Potrvá to nejméně pět měsíců.


Španělé budou očkovat lidi po blízkém kontaktu s osobou s opičími neštovicemi
Eurozpravy-zahraniční | 21:35:00
Španělsko začne očkovat proti opičím neštovicím lidi, kteří byli v úzkém kontaktu s někým, u koho se nákaza tímto virovým onemocněním potvrdila. Dnes to podle agentury Reuters oznámilo španělské ministerstvo zdravotnictví.


Putin prohlásil, že ruské vedení musí navracet území
Eurozpravy-zahraniční | 21:14:00
Údělem současného ruského vedení je navracet území a upevňovat moc, prohlásil dnes podle stanice BBC prezident Vladimir Putin. Šéf Kremlu tato slova pronesl u příležitosti 350. výročí od narození cara Petra Velikého (1672-1725). Ukrajinu, kde na konci února rozpoutal válku, ale Putin v tomto kontextu nepřipomněl.


Macron varoval před posílením extremistů ve volbách a francouzským nepořádkem
Eurozpravy-zahraniční | 20:02:00
Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes řekl, že je zcela nezbytné, aby parlamentní volby v tomto měsíci vedly k "silné a jasné" parlamentní většině pro jeho blok. Ten by pak podle něj mohl prosadit žádoucí reformy a zamezit "francouzskému nepořádku". Jakýkoli výrazný úspěch krajní levice a krajní pravice ve volbách plánovaných na tuto neděli a 19. června by jen vnesl další nejistotu do politiky poznamenané ruskou invazí na Ukrajinu a obavami z rostoucí inflace.


Češi poznali sílu Portugalců. Ronaldo a spol. si došli s přehledem k výhře 2:0
Eurozpravy-sport | 22:58:00
Kdyby Češi ve čtvrtečním duelu Ligy národů UEFA senzačně porazili Portugalce, dostali by se po třech duelech nečekaně do čela tabulky své skupiny A2. Jenže i přes předešlé výtečné výkony svěřenců kouče Jaroslava Šilhavého v zápasech proti Švýcarsku (2:1) a Španělsku (2:2) se ukázalo nyní v Lisabonu naplno, na čí straně se nachází obrovská kvalita. Samozřejmě, že na té portugalské. Přestože za domácí nastoupil Cristiano Ronaldo, do střelecké listiny se nezapsal. To Cancelo a Guedes v první půli ano a rozhodli tak o výhře 2:0. Po většinu času měli více balón na kopačkách Portugalci, kteří si pak hlídali své vedení, Češi doplatili na to, že ve svých pár šancích nebyli dostatečně efektivní.


Letošní léto bude plné nových investičních příležitostí, píše Jan Jandák
E15-ekonomika | 20:00:00
Tento týden se objevilo několik doporučení stratégů předních londýnských bank na krátkodobý budoucí vývoj akciových trhů. A jak to už tak bývá, co člověk, to názor.


Letošní léto bude plné nových investičních příležitostí, píše Jan Jandák
E15-politika | 20:00:00
Tento týden se objevilo několik doporučení stratégů předních londýnských bank na krátkodobý budoucí vývoj akciových trhů. A jak to už tak bývá, co člověk, to názor.


Kulový blesk
Slunečno.cz | 22:31:00
Kulový blesk je obvykle spojován s bouřkami, ale jev trvá déle, než blesk trvající zlomek sekundy. Vzhledem k tomu, že vědecky nebyl dosud kulový blesk popsán ani se nepodařilo jej v laboratoři vytvořit a jsou k dispozici pouze výpovědi očitých svědků, které se liší a tím není k dispozici dostatek spolehlivých údajů, zůstává existence kulového blesku jako jevu dosud neprokázaná. V současnosti je nejpopulárnější teorie křemíkového blesku.Protože...


Další mrtví a zranění při střelbě v USA. Pachatele na útěku policie zadržela
idnes.cz | 23:54:00
Nejméně tři lidé zemřeli při čtvrteční střelbě ve městě Smithsburg v americkém státě Maryland, uvedla agentura Reuters s odvoláním na policii. Mezi podezřelým a policistou poté došlo k přestřelce. Oba skončili zranění v nemocnici, uvádí úřad tamního šerifa.


Ukrajinské denní ztráty jsou ještě markantnější, než se původně přiznávalo
idnes.cz | 22:58:00
Poradce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Mychajlo Podoljak oznámil, že ztráty v řadách ukrajinské armády dosahují denně mezi 100 až 200 vojáky. Jde o dvojnásobný odhad oproti tomu, že doposud přiznali ukrajinští vyosce postavení činitelé. Válka Ruska proti Ukrajině pokračovala ve čtvrtek 106. dnem.


Kvůli dešti hasiči v Moravskoslezském kraji čerpali vodu a čistili kanály
idnes.cz | 22:46:00
Po přívalových deštích, které ve čtvrtek zasáhly Moravskoslezský kraj, vyjížděli hasiči čerpat vodu, čistit kanály nebo odstraňovat podmáčené stromy. Do 21:30 měli už 94 takových výjezdů, většinu na Frýdecko-Místecku. Události se obešly bez zranění a větších škod, uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.


Zvítězila ideologie nad rozumem, hodnotí zákaz prodeje aut se spalovacími motory europoslanec Zdechovský
ČT24 | 22:26:46
Evropský parlament ve středu schválil návrh, který by měl od roku 2035 zakázat prodej nových osobních aut a lehkých užitkových vozů se spalovacími motory. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) s krokem nesouhlasí. V aktuální situaci, kdy nejsou zajištěny ekologické zdroje pro nabíjení vozů na baterie, jde o Potěmkinovu vesnici a vítězství ideologie nad rozumem, řekl v pořadu 90' ČT24. Jeho kolega z Evropského parlamentu Mikuláš Peksa (Piráti) však rozhodnutí považuje za vítané vodítko pro automobilky, které tak budou vědět kudy se při vývoji vozů ubírat.


Před osmdesáti lety vyhladili nacisté Lidice. Místní si přitom mysleli, že je čekají jen další výslechy
ČT24 | 19:08:19
Před osmdesáti lety provedli nacisté odvetu za atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. V den jeho pohřbu padlo v Berlíně rozhodnutí vyhladit středočeské Lidice. V noci na 10. června gestapo a policie Lidice obklíčily a začaly se zatýkáním a vražděním obyvatel i s vypalováním domů. Krutost, s jakou si německé jednotky počínaly, vzbudila vlnu rozhořčení po celém světě.


Část Česka zasáhly silné bouřky. Hasiči měli plné ruce práce
Denik.cz | 22:10:00
Stokrát do desáté hodiny večer během deštivého čtvrtku vyjeli moravskoslezští hasiči k různým případům v kraji, hlavně na Frýdecko-Místecku a Ostravsku. Důvodem jsou samozřejmě vydatné dešťě a silné bouřky.


Burza Binance má opět potíže. O její fungování se znovu začala zajímat americká Komise pro cenné papíry (SEC).
Kurzy.cz | 23:24:02
V minulosti bylo provozování kryptoměnové burzy a vlastně jakéhokoli krypto projektu z hlediska zákona velmi snadné. Pro toto odvětví neplatily prakticky žádné zákony a předpisy.


Rada přijala závěry o právech dítěte
Kurzy.cz | 17:10:00
Rada přijala závěry o Strategii EU pro práva dítěte se zvláštním zaměřením na ochranu práv dětí v krizových nebo mimořádných situacích.


Máme povinnost se o uprchlíky postarat. Bez jejich přesunu z Prahy ale hrozí sociální problémy, míní Hřib
ČT24 | 17:29:20
Pražské centrum pomoci uprchlíkům z Ukrajiny se příští týden ve středu zavře. V hlavním městě už není podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) kapacita a na přerozdělování běženců se s jinými kraji nepodařilo dohodnout. Na uzavření centra primátor přes výtky hejtmanů trvá. Hledání řešení se „musí stát vysokou vládní prioritou“, řekl v Interview ČT24.


Sedí vám vaše firma? | David Semerád
Mladý Podnikatel | 00:00:14
David Semerád spoluzaložil hned 3 firmy, ale až při té třetí zjistil, co to znamená „Product Founder Fit“. Poslechněte si, jak se měnilo jeho vnímání byznysu.
The post Sedí vám vaše firma? | David Semerád first appeared on MladýPodnikatel.cz.


Pro polovinu Čechů je udržitelné podnikání aktuálním tématem
E15-ekonomika | 00:00:00
Většina Čechů netuší, co znamená zkratka ESG a zda jejich zaměstnavatel principy ESG uplatňuje. Po bližším představení problematiky však více než polovina (55 %) dotázaných označila odpovědné a udržitelné podnikání jako aktuální a důležité téma. Snižování uhlíkové stopy dává Čechům nejvíce smysl v průmyslu a v nákladní, lodní a letecké dopravě. Pokud se firma hlásí k principům ESG, je pro 47 % dotázaných důvěryhodnější, vyplynulo z průzkumu NMS Research pro Raiffeisenbank.


Pro polovinu Čechů je udržitelné podnikání aktuálním tématem
E15-politika | 00:00:00
Většina Čechů netuší, co znamená zkratka ESG a zda jejich zaměstnavatel principy ESG uplatňuje. Po bližším představení problematiky však více než polovina (55 %) dotázaných označila odpovědné a udržitelné podnikání jako aktuální a důležité téma. Snižování uhlíkové stopy dává Čechům nejvíce smysl v průmyslu a v nákladní, lodní a letecké dopravě. Pokud se firma hlásí k principům ESG, je pro 47 % dotázaných důvěryhodnější, vyplynulo z průzkumu NMS Research pro Raiffeisenbank.


Fotbalová Liga národů: Češi podlehli Portugalcům 0:2
Tiscali-zprávy | 23:05:31
Čeští fotbalisté prohráli v Portugalsku 0:2 a ve třetím utkání skupiny A2 Ligy národů poprvé nebodovali. Vítězové prvního ročníku soutěže a mistři Evropy z roku 2016 rozhodli přímý souboj o vedoucí příčku v tabulce už v úvodním dějství, kdy se ve 33. a 38. minutě trefili Joao Cancelo a Goncalo Guedes.


„Další peklo a výsměch.“ Rusové vyplácí v Mariuopolu důchody v rublech
Tiscali-zprávy | 21:45:33
Rusové začali vyplácet lidem v ovládnutém ukrajinském Mariupolu důchody v rublech a pouze v hotovosti.


První žena, která to autem zmákla z východu na západ
Tiscali-zprávy | 18:46:48
Dvaadvacetiletá maminka v domácnosti vyrazila přesně před 113 lety na dobrodružnou cestu, která nám dnes může připadat jako brnkačka. Tehdy se ale stala první ženou, která přejela v autě Spojené státy od východního k západnímu pobřeží.


Středeční incident v Berlíně byl úmyslný čin, prohlásil kancléř Scholz
Tiscali-zprávy | 15:40:50
Německý kancléř Olaf Scholz označil středeční incident v Berlíně, kdy Němec arménského původu najel v centru města autem do davu, za úmyslný čin.


Rusko neočekává zastavení dodávek plynu dalším klientům, tvrdí mluvčí Kremlu
Tiscali-zprávy | 15:20:55
Ruská vláda nepředpokládá, že státní plynárenská společnost Gazprom zastaví dodávky zemního plynu dalším evropským zákazníkům. Uvedl to dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.


Žádného finančního podvodu jsme se nedopustili, tvrdí Platini a Blatter
Tiscali-zprávy | 14:46:50
Bývalý předseda Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) Sepp Blatter a někdejší šéf Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) Michel Platini dnes u švýcarského soudu v Bellinzoně znovu odmítli, že by se dopustili finančního podvodu.


Kauza ovlivňování fotbalových utkání: Policie navrhuje obžalovat 21 lidí
Tiscali-zprávy | 12:05:34
Policie navrhla obžalovat 21 lidí a jednu právnickou osobu v kauze ovlivňování výsledků fotbalových utkání. Jednomu z hlavních podezřelých hrozí až 12 let vězení.


Biden zahájil summit amerických států, v projevu mluvil o demokracii a vyzýval k jednotě
Tiscali-zprávy | 11:30:49
Demokracie je zásadní pro budoucnost Ameriky, řekl prezident Spojených států Joe Biden na úvod summitu amerických států v Los Angeles. Vyzval k jednotě a vzájemnému respektu navzdory odlišnostem.


Šéfka Světové obchodní organizace varuje svět před vleklou potravinovou krizí
Tiscali-zprávy | 10:45:22
Potravinová krize vyvolaná válkou na Ukrajině by mohla trvat roky, pokud se nepodniknou kroky k jejímu řešení. Uvedla to generální ředitelka Světové obchodní organizace (WTO) Ngozi Okonjová-Iwealová.


Fiala: Papež vyjádřil velkou podporu zápasu ukrajinského lidu
Tiscali-zprávy | 10:14:10
Premiér Petr Fiala dorazil do Apoštolského paláce ve Vatikánu, kde ho přijal papež František.


Huawei Watch GT 3 Pro vás jen tak neomrzí
Tiscali-zprávy | 09:56:24
Každý má jednou za čas chuť na změnu. Co kdybyste mohli měnit vzhled vašich hodinek podle vaší nálady a v závislosti na vašem denním programu. Že je to nereálné? Huawei Watch GT 3 Pro nabízejí na výběr nespočet ciferníků, které vzhled hodinek změní doslova ze sekundy na sekundu. Navíc si můžete vybrat z pánské titanové a dámské keramické verze. Return to top