Celkem 139973 článků.|

Archív zpravodajství podle dnů

Články ze dne 21.06.2022


Práce s vektory, maticemi a n-dimenzionálními poli v knihovně SymPy
Root.cz | 00:00:10
Dnes se budeme zabývat především zpracováním vektorů matic. Některé operace jsou podobné operacím dostupným v knihovně NumPy, další podobné vlastnosti můžeme najít například v knihovně SciPy (řídké matice).


Vyšlo Ubuntu Core 22, open source firmware Dasharo
Root.cz | 00:00:05
Vyšlo Ubuntu Core 22, operační systém určený pro internet věcí a vestavěná zařízení. Open source firmware Dasharo, implementace Coreboot na základní desku s Intel Alder Lake vyšel ve verzi 1.0.0.


Bydlíme blízko sebe a zatím všichni žijeme, říká o Žilkové partnerka Navrátila
revue.idnes.cz | 01:00:08
Herec a režisér Vincent Navrátil (25) a embryoložka Aneta Kňávová (25) spolu chodí tři roky. Seznámili se díky sociálním sítím. V rozhovoru pro Magazín DNES promluvili o své práci a příležitostná modelka také prozradila, jak vychází s partnerovou maminkou Veronikou Žilkovou.


V Praze do roku 2025 vznikne sto nových rychlonabíječek pro elektromobily
Auto-iDNES.cz | 01:00:26
Stovku nových vysokorychlostních nabíječek pro elektromobily vybuduje v Praze Pražská energetika ve spolupráci s hlavním městem a Škodou Auto. Vyplývá to z podepsaného memoranda o spolupráci.


Sladký život bez sytiče a bezpečné brzdění, to vše přinesla elektronika
Auto-iDNES.cz | 01:00:26
Airbag, stabilizační systém, nízkoemisní motory. Nic z toho by nebylo, kdyby se do aut před půlstoletím nedostala „horká novinka“ z vesmírného programu – polovodiče a mikroprocesory. Nejdřív pomáhaly s brzděním.


Servis elektromobilů je zatím levnější, ale nemusí to tak zůstat
Auto-iDNES.cz | 01:00:26
Elektromobily vyžadují v porovnání s vozy se spalovacími motory až o 40 procent menší objem servisních úkonů. Aktuálně tedy majitel elektromobilu zaplatí za servis méně než majitel spalovacího vozu. Otázka ovšem je, co bude dál.


Komu letos končí fixace hypotéky, měl by hledat rezervy, radí odborník
Finance-iDNES.cz | 01:00:40
Zhruba 50 tisíc dlužníků se týká konec fixace hypotéky. Jak stoupnou měsíční splátky a kdy se vyplatí refinancovat, přibližuje v rozhovoru pro iDNES.cz obchodní ředitel skupiny Partners Jan Brejl.


Sedm z deseti pracujících lidí trápí nápor na psychiku
Finance-iDNES.cz | 01:00:40
Poslední dva roky daly zaměstnancům zabrat. Ke „klasickým“ pracovním problémům s náročnými šéfy, nesmyslnou náplní práce či pletichami mezi kolegy se přidal strach z koronaviru. Lidé se začali obávat těžkého průběhu nemoci, ale také ztráty místa.


Spory klientů s bankami vymýtily poslední vysoké poplatky za předčasnou splátku hypotéky
Mesec.cz | 00:00:15
Tlak centrální banky i finančního arbitra přiměl banky snížit nebo zrušit poplatky za předčasnou splátku úvěru na bydlení. Kolik to stálo na pokutách, v jaké výši jsou poplatky nyní a bude to tak napořád?


Nevyčerpali jste si loňskou dovolenou? Od července si sami určíte, kdy ji chcete mít
Mesec.cz | 00:00:10
Pokud vám zůstala z loňska nevyčerpaná dovolená, nepropadne vám. Jak na to, abyste si ji mohli vyčerpat v termínu, který se vám hodí nejvíc?


Ministrova šifra. Policie hodlá rozluštit tajné SMS ze speciálních telefonů
idnes.cz | 02:00:03
Skupinu kolem exnáměstka pražského primátora Petra Hlubučka a podnikatele Michala Redla detektivové podezírají z vybírání mnohamilionových úplatků v souvislosti se zakázkami pražského dopravního podniku. Přímé důkazy proti nim však zřejmě zatím nemají. Redl a spol. si totiž dávali pozor a komunikovali o důležitých věcech jen přes speciální zabezpečené telefony.


Jediné, co zbylo z Lumumby. Proč je jeho stolička nejsledovanějším zubem světa
idnes.cz | 02:00:03
Snad ještě žádnému zubu se v moderních dějinách nedostalo takové publicity. Když dáte do Googlu slova Lumumba a dent, což je francouzsky zub, vyleze na 700 tisíc článků. Když hledáte anglicky, je jich dalších 570 tisíc.


Šéfka Evropské komise: Trh s energiemi se kompletně změní. U zahraniční politiky by se mělo zrušit právo veta
iHned.cz | 02:00:08
Více než měsíc řešily státy Evropské unie, jak má vypadat embargo na ruskou ropu. Rychlému přijetí stál v cestě hlavně nesouhlas Maďarska, bez nějž nešlo embargo schválit. U věcí týkajících se zahraniční politiky EU by se proto mělo zrušit veto. V...


Elektřina místo nafty? S obří baterií a rychlým nabíjením dokáže Mercedes EQV zázraky
iHned.cz | 02:00:08
Léty osvědčený koncept třídy V nabízí hodně prostoru a ještě více komfortu. Měl by dozajista fungovat i v autě, ve kterém nic nezůstalo při starém. Místo čtyř válců nabízí EQV asynchronní elektromotor s výkonem 150 kW. Ten pohání výhradně...


Elektřina pomalu proniká do městské mobility. Pomáhá převážet lidi i náklad
iHned.cz | 02:00:08
Osobní auto až 90 procent času stojí zaparkované doma, v práci nebo u supermarketu. Zato dodávky a užitkové vozy obecně musí prostě „makat“. Firmy je potřebují mít každý den v pohybu. Až dosud trhu s užitkovými auty zcela dominoval...


První krok Toyoty do budoucnosti – SUV bZ4X
iHned.cz | 02:00:08
Toyota se dlouhou dobu elektromobilům vyhýbala, držela se svých osvědčených hybridů. Pak ale její šéf Akio Toyoda v polovině loňského prosince představil hned 15 nových elektrických aut, která největší automobilka světa postupně uvede na trh. Prvním...


Elektromobil jako powerbanka i zdroj energie pro domácnost
iHned.cz | 02:00:08
Elektromobil jako powerbanka, co dokáže pohánět nejrůznější spotřebiče, ale klidně i celou domácnost nebo vracet energii zpátky do sítě. Záběr budoucího využití automobilů s baterií je velmi široký, zatím jsou ale tyto technologie spíše v plenkách....


Finanční trhy (21. 6. 2022)
iHned.cz | 02:00:08
Elektromobil jako powerbanka, co dokáže pohánět nejrůznější spotřebiče, ale klidně i celou domácnost nebo vracet energii zpátky do sítě. Záběr budoucího využití automobilů s baterií je velmi široký, zatím jsou ale tyto technologie spíše v plenkách....\n


Co je to IBAN a jak ho zjistit
Reflex | 02:00:44
Pokud jste někdy posílali nebo přijímali platbu ze zahraniční, tak jste určitě řešili IBAN. Bez mezinárodního identifikačního čísla bankovního účtu totiž žádná zahraniční platba neprojde. Připravili jsme jednoduchý přehled, kde se dozvíte, je to IBAN, kde IBAN najdete a na co slouží převodník a kalkulačka IBAN.


Řešením vyšších splátek při refinancování hypotéky jsou teď jen úspory
E15-ekonomika | 00:15:00
Letos bude refinancovat hypotéku zhruba 50 tisíc lidí. Většina z nich s původním úrokem kolem dvou procent. Banky aktuálně hypotéky nabízejí i s úrokem ve výši sedmi procent. Měsíční splátka hypotéky tak mnohým stoupne o čtyři až sedm tisíc korun.


Řešením vyšších splátek při refinancování hypotéky jsou teď jen úspory
E15-politika | 00:15:00
Letos bude refinancovat hypotéku zhruba 50 tisíc lidí. Většina z nich s původním úrokem kolem dvou procent. Banky aktuálně hypotéky nabízejí i s úrokem ve výši sedmi procent. Měsíční splátka hypotéky tak mnohým stoupne o čtyři až sedm tisíc korun.


Začíná Landscape festival. Zaměří se na známá i neznámá nádraží
eStav.cz | 02:00:57
Landscape festival jakožto účinný mezioborový dialog s cílem kultivace veřejného prostoru si za dobu svého trvání našel své četné příznivce. Po loňském Krnově proběhne letos v Praze od 21. června do 2. října, tentokrát s podtitulem Pražská nádraží ne/využitá.


Restauracím kvůli zdražování ubývá hostů, nejvíc klesl zájem o polední menu
idnes.cz | 04:52:00
Třeba i jevem pojmenovaným „krabičkové pondělí“ pociťují restaurace v Olomouci, že lidé kvůli zdražování začali výrazněji šetřit. To se projevuje i tím, že si teď častěji nosí obědy z domova, neboť jak potvrzují průzkumy, od chození na polední menu je odrazují stále se zvyšující ceny, jež jen za poslední dva roky v regionu stouply průměrně o patnáct procent.


I jádro a plyn? Evropu čeká klíčový střet o to, co se bude považovat za zelené
idnes.cz | 06:00:05
Dva klíčové výbory Evropského parlamentu minulý týden odmítly návrh taxonomie EU. Konkrétně jim vadí, že mezi udržitelnými zdroji mají být i jádro a zemní plyn. Pokud na červencovém plénu odmítne taxonomii většina europoslanců, celý proces rozřazování byznysových činností by se vrátil na začátek.


Odpad z restaurací končí ve směsi. Majitelé často netuší, že to tak nemá být
idnes.cz | 06:00:05
Restaurace a kavárny produkují významné množství gastroodpadu, který by měl skončit ve speciální popelnici. Podle organizace Kokoza však velká část gastroprovozů v Česku netuší, že třídit bioodpad je povinné.


Radnice pod Hlubučkem prodala bez soutěže městské pozemky. Vydělali na tom sponzoři koalice
iHned.cz | 06:00:10
Za korupci vazebně stíhaný Petr Hlubuček (s pozastaveným členstvím ve STAN) prodal jako starosta pražské části Lysolaje v roce 2017 bez tendru městské pozemky. Novou čtvrť na nich teď podle zjištění HN a Aktuálně.cz staví sponzoři TOP 09 a STAN,...


Hlubuček prodal městské pozemky. Skončily u sponzorů jeho koalice či u známého
aktuálně.cz | 05:30:00
Stíhaný starosta Lysolají Petr Hlubuček prodal městské pozemky. Domy na nich staví sponzoři STAN a TOP 09. Developerovi Hlubiček pomohl i na Palmovce.


Sovy sledují i lidé v baru u piva. Přenos z hnízda se stal virálním hitem
Denik.cz | 05:31:00
Příběh jedné rodiny sov pálených mohou nyní lidé sledovat naživo na internetu. Online přenos z hnízda ptáků v britské vesnici Thixendale se stal virálním hitem, a video si denně zapínají tisíce lidí z celého světa.


Drahota straší pekaře. Budoucnost si netroufáme odhadovat, hlásí pekárny
Denik.cz | 05:31:00
Až pětkrát dražší zálohy na energie, zdražování mouky, ale také zvyšování úrokové sazby a mzdových nákladů. Drahota spojená s prohlubující se ekonomickou krizí už postihla také výrobce pečiva. Většina z nich musela přistoupit ke zdražení svých produktů, což se začíná drtivě projevovat také v peněženkách zákazníků. Ptali jsme se v pekárnách, jak s nastalou situací bojují. Většina odpověděla podobně - zuby nehty.


Nad Pálavou jako pták. Paraglidista z výšky zachytil krásu kraje vinic a jezer
Denik.cz | 05:23:00
/FOTO/ Paraglidista Petr Buchta z Adamova na Blanensku tentokrát oželel krásy Moravského krasu. Z ptačí perspektivy zachytil kraj vinic, řeky Dyje a jezer pod Pálavou. O krásné snímky z průletu na Břeclavsku se podělil se čtenáři Deníku Rovnost.


Ku-Klux-Klan a hořící Mississippi. Surová vražda tří aktivistů proměnila Ameriku
Denik.cz | 05:15:00
Po roce 1950 se na jihu Spojených států začala rozvíjet historicky již třetí podoba rasistického hnutí Ku-Klux-Klan, prosazujícího nadvládu bílých. V červnu roku 1964 se klan přepnul do vražedného módu, nelíbila se mu totiž masová iniciativa vyzývající Afroameričany k registraci v nadcházejících prezidentských volbách. Napjatá situace vyústila v surovou vraždu tří aktivistů za občanská práva.


Pozor na ženy, varují Junkovy fotky. Za memento má kauzu Depp versus Heard
Denik.cz | 05:02:00
Nemá zakázky a musí brigádničit ve fast foodu. Artový fotograf z Prahy Milan Junek ale na mysli neklesá a nepřestává chrlit zajímavé fotky. Ty poslední se vracejí k soudní při slavných amerických herců, kterou žil v uplynulých týdnech celý svět.


Mezi barokem, taktovkou a erotikou. Vojtěch Dyk představí snímek Il Boemo
Denik.cz | 05:00:00
Čekala na něj mlynářská zástěra, ale on se vzepřel rodině a šel za svým snem. Nejistá cesta hudebníka byla lemovaná pochybnostmi, živořením, náručí krásných žen, operním úspěchem i pádem do pasti jménem syfilis. Josef Mysliveček dostal svůj film Il Boemo, který se po více než deseti letech příprav a prací 20. října představí v kinech. Titulní roli hraje Vojtěch Dyk, režii měl Petr Václav.


Kdo byli skuteční asasíni? Tajemného řádu zabijáků se obávali křižáci i sultáni
Denik.cz | 04:30:00
Dějiny dnes již nejsou interpretovány pouze knihami, ale také například videohrami či filmy, kde se tvůrci rádi inspirují, ale vyloží je po svém. Tímto se řídí i jedna z nejslavnějších herních značek, Assassin’s Creed. Ústředními postavami titulů jsou tajemní zabijácí bojující ve stínech „pro dobro lidstva“. Vývojáři zde využili skutečné středověké náboženské sekty, jejíž členové se doopravdy uměli tajně infiltrovat do nejvyšších politických kruhů, aby následně eliminovali cíl. Narozdíl od fiktivních asasínů však jejich motivací bylo spíše upevnění moci a bohatství.


Zemědělci používají čím dál méně postřiků. Zcela bez nich se ale neobejdou
Denik.cz | 04:00:00
Jednu část pole ošetřili pomocí pesticidů, druhou nikoliv. K takovému pokusu, který má lidem ukázat fungování postřiků proti plevelu, se rozhodli agronomové v Nabočanech na Chrudimsku. Výraz pesticidy přenesený z angličtiny má podle nich mezi lidmi špatnou konotaci spojenou se zakázanou chemií. „Mám raději slovo rostlinolékařství. A nevadí mi ani sousloví přípravky na ochranu rostlin,“ řekl Deníku zemědělský ekonom Martin Sedláček. 


Gazdíkovi jsem říkal už před léty, kdo je to Redl, říká bývalý policista Tichý. Podnikatele poznal v kauzách kolem Krejčíře
Hospodářské noviny | 06:55:00
Zlínský podnikatel Michal Redl, který je obviněný v kauze manipulace zakázek a korupce v pražském dopravním podniku, má podle plzeňského soudu omezenou svéprávnost. Poprvé mu ji soud podle policie potvrdil již v roce 2014 na tři roky, poté v roce...


Radnice pod Hlubučkem prodala bez soutěže městské pozemky. Vydělali na tom sponzoři koalice
Hospodářské noviny | 07:00:09
Za korupci vazebně stíhaný Petr Hlubuček (s pozastaveným členstvím ve STAN) prodal jako starosta pražské části Lysolaje v roce 2017 bez tendru městské pozemky. Novou čtvrť na nich teď podle zjištění HN a Aktuálně.cz staví sponzoři TOP 09 a STAN,...


Šéfka Evropské komise: Trh s energiemi se kompletně změní. U zahraniční politiky by se mělo zrušit právo veta
Hospodářské noviny | 07:00:09
Více než měsíc řešily státy Evropské unie, jak má vypadat embargo na ruskou ropu. Rychlému přijetí stál v cestě hlavně nesouhlas Maďarska, bez nějž nešlo embargo schválit. U věcí týkajících se zahraniční politiky EU by se proto mělo zrušit veto. V...


Elektřina místo nafty? S obří baterií a rychlým nabíjením dokáže Mercedes EQV zázraky
Hospodářské noviny | 07:00:09
Léty osvědčený koncept třídy V nabízí hodně prostoru a ještě více komfortu. Měl by dozajista fungovat i v autě, ve kterém nic nezůstalo při starém. Místo čtyř válců nabízí EQV asynchronní elektromotor s výkonem 150 kW. Ten pohání výhradně...


Elektřina pomalu proniká do městské mobility. Pomáhá převážet lidi i náklad
Hospodářské noviny | 07:00:09
Osobní auto až 90 procent času stojí zaparkované doma, v práci nebo u supermarketu. Zato dodávky a užitkové vozy obecně musí prostě „makat“. Firmy je potřebují mít každý den v pohybu. Až dosud trhu s užitkovými auty zcela dominoval...


První krok Toyoty do budoucnosti – SUV bZ4X
Hospodářské noviny | 07:00:09
Toyota se dlouhou dobu elektromobilům vyhýbala, držela se svých osvědčených hybridů. Pak ale její šéf Akio Toyoda v polovině loňského prosince představil hned 15 nových elektrických aut, která největší automobilka světa postupně uvede na trh. Prvním...


Elektromobil jako powerbanka i zdroj energie pro domácnost
Hospodářské noviny | 07:00:09
Elektromobil jako powerbanka, co dokáže pohánět nejrůznější spotřebiče, ale klidně i celou domácnost nebo vracet energii zpátky do sítě. Záběr budoucího využití automobilů s baterií je velmi široký, zatím jsou ale tyto technologie spíše v plenkách....


Finanční trhy (21. 6. 2022)
Hospodářské noviny | 07:00:09
Elektromobil jako powerbanka, co dokáže pohánět nejrůznější spotřebiče, ale klidně i celou domácnost nebo vracet energii zpátky do sítě. Záběr budoucího využití automobilů s baterií je velmi široký, zatím jsou ale tyto technologie spíše v plenkách....\n


Předpověď počasí do poloviny července: Meteorologové očekávají ochlazení
Eurozpravy-domácí | 07:00:00
Letní prázdniny začnou už koncem příštího týdne, s jejich začátkem se ale ze současných nadprůměrných teplot ochladí. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Začíná astronomické léto, paradoxně bude chladněji než v předchozích dnech
Eurozpravy-domácí | 04:31:00
Necelou čtvrthodinu po dnešních 11:00 nastane letní slunovrat a začne astronomické léto. Den letního slunovratu je nejdelším dnem roku a polední výška Slunce nad obzorem dosahuje svého ročního maxima. Začátek letošního astronomického léta paradoxně provází mírné ochlazení. Dnešní nejvyšší teploty by už podle předpovědi neměly stoupat k téměř 40 stupňům Celsia, jako tomu bylo o víkendu, ale zůstanou většinou do 25 stupňů.


Předpověď počasí do poloviny července: Meteorologové očekávají ochlazení
Eurozpravy-počasí | 07:00:00
Letní prázdniny začnou už koncem příštího týdne, s jejich začátkem se ale ze současných nadprůměrných teplot ochladí. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Začíná astronomické léto, paradoxně bude chladněji než v předchozích dnech
Eurozpravy-počasí | 04:31:00
Necelou čtvrthodinu po dnešních 11:00 nastane letní slunovrat a začne astronomické léto. Den letního slunovratu je nejdelším dnem roku a polední výška Slunce nad obzorem dosahuje svého ročního maxima. Začátek letošního astronomického léta paradoxně provází mírné ochlazení. Dnešní nejvyšší teploty by už podle předpovědi neměly stoupat k téměř 40 stupňům Celsia, jako tomu bylo o víkendu, ale zůstanou většinou do 25 stupňů.


Hrozí v Moldavsku ukrajinský scénář? Jaká je jeho historie?
Reflex | 06:20:00
V souvislosti s boji na Ukrajině zaznívají obavy, zdali Rusové ve snaze spojit se se separatistickým Podněstřím nepřenesou boje také do této chudičké a vojensky slabé země. Vývoj událostí sice nelze předvídat, není však na škodu připomenout si alespoň u nás takřka neznámou minulost Moldavska.


Etiopie: Tigrajsko hledá mír
Reflex | 06:10:00
Severní region Etiopie Tigrajsko nabízí vůni čerstvě upražené kávy na každém rohu, historické monumenty světského i náboženského významu, chutné jídlo i ochutnávku místního alkoholu. Zapadlé vesnice i rostoucí města. Jediné, co zde dlouhodobě chybí, jsou mír a déšť.


Vítězka Masterchef Nemčková: Odřízla jsem přátele i rodinu, začátky v Londýně jsem probrečela
Reflex | 06:00:00
Zatímco její vrstevníci si užívají mladické nerozvážnosti a plánují prázdninová dobrodružství, Kristína Nemčková dře 16 hodin denně 5 dní v týdnu v kuchyni londýnské restaurace oceněné dvěma michelinskými hvězdami a o delší dovolené si může nechat zdát v jednom ze dvou volných dní, které jí zbývají. Ten totiž prospí, protože tělo potřebuje nabrat energii. Zbylé hodiny žehlí rondony, plní závazky vyplývající z jejích spoluprací nebo se věnuje e-shopu. Kontakt s rodinou i přáteli musela omezit, ale nestěžuje si. „Věděla jsem, že první práci chci mít opravdu těžkou, že si chci nastavit opravdovou výzvu a možná začít od toho úplně nejtěžšího,“ říká. Povedlo se. Prví měsíce chodila domů s brekem.


Miliardář Barta si díky bitcoinu užívá svůj pikorovský moment, říká redaktor Jan Vávra
E15-ekonomika | 06:30:00
Nechaly se miliony lidí opravdu při investování do krypta opít rohlíkem, jak před několika dny napsal na Twitter investor Jan Barta? A co si vůbec myslet o současné hysterii, která se kolem pádu bitcoinu i jiných měn odehrává? O tom v dalším vydání E15 Castu mluvil Nikita Poljakov s Janem Vávrou, redaktorem E15 a expertem na krypto.


Pavel Telička: Předsednictví nás může vymanit z okrajové pozice
E15-ekonomika | 06:00:00
Č eské předsednictví v EU by nemělo být vnímáno jako téma zahraničněpolitické, ale správně jako téma vnitrounijní a vnitropolitické, nejlépe jako téma celospolečenské, a snad i sjednocující. Nepůjde přitom o reparát za první předsednictví v roce 2009. To i přes selhání některých neukojených mocichtivých politických sil díky českým diplomatům a expertům po věcné stránce nakonec dopadlo vcelku dobře. Nyní má Česko příležitost svým předsednictvím prokázat EU dobré služby a tím se vrátit z marginální pozice, do které se samo natlačilo.


Hlubuček a Redl v tom nejsou sami. Kdo je kdo v korupční kauze Dozimetr
E15-ekonomika | 05:30:00
Do jedné z největších korupčních kauz posledních let jsou zapleteni nejen politici hnutí STAN, ale i TOP 09. Kompromitují je především kontakty s hlavou údajné organizované zločinecké skupiny, zlínským podnikatelem a sponzorem STAN Michalem Redlem. Skupina podle policie manipulovala s veřejnými zakázkami zejména v pražském dopravním podniku. Hlavní spojkou Redla v politické sféře měl být podle detektivů dnes již bývalý náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN).


Miliardář Barta si díky bitcoinu užívá svůj pikorovský moment, říká redaktor Jan Vávra
E15-politika | 06:30:00
Nechaly se miliony lidí opravdu při investování do krypta opít rohlíkem, jak před několika dny napsal na Twitter investor Jan Barta? A co si vůbec myslet o současné hysterii, která se kolem pádu bitcoinu i jiných měn odehrává? O tom v dalším vydání E15 Castu mluvil Nikita Poljakov s Janem Vávrou, redaktorem E15 a expertem na krypto.


Pavel Telička: Předsednictví nás může vymanit z okrajové pozice
E15-politika | 06:00:00
Č eské předsednictví v EU by nemělo být vnímáno jako téma zahraničněpolitické, ale správně jako téma vnitrounijní a vnitropolitické, nejlépe jako téma celospolečenské, a snad i sjednocující. Nepůjde přitom o reparát za první předsednictví v roce 2009. To i přes selhání některých neukojených mocichtivých politických sil díky českým diplomatům a expertům po věcné stránce nakonec dopadlo vcelku dobře. Nyní má Česko příležitost svým předsednictvím prokázat EU dobré služby a tím se vrátit z marginální pozice, do které se samo natlačilo.


Hlubuček a Redl v tom nejsou sami. Kdo je kdo v korupční kauze Dozimetr
E15-politika | 05:30:00
Do jedné z největších korupčních kauz posledních let jsou zapleteni nejen politici hnutí STAN, ale i TOP 09. Kompromitují je především kontakty s hlavou údajné organizované zločinecké skupiny, zlínským podnikatelem a sponzorem STAN Michalem Redlem. Skupina podle policie manipulovala s veřejnými zakázkami zejména v pražském dopravním podniku. Hlavní spojkou Redla v politické sféře měl být podle detektivů dnes již bývalý náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN).


V Británii začíná největší stávka železničářů od roku 1989, chtějí zvýšit mzdy
idnes.cz | 07:40:00
V Británii začíná podle BBC největší železniční stávka od roku 1989. Na 40 000 železničářů státní společnosti Network Rail a 13 dalších provozovatelů železnic bude v úterý, ve čtvrtek a v sobotu bojovat za zvýšení mezd. K úterní stávce se hodlají připojit i zaměstnanci společnosti Transport for London (TfL), která provozuje londýnské metro.


Jak obstojí média v konkurenci sociálních sítí?
lupa.cz | 06:30:00
Během velké debaty na Czech Internet Foru 2022 na tuto otázku odpoví ředitelé největších mediálních domů.


Králíka ve Walesu srazilo auto. V nárazníku přežil jízdu dlouhou 48 kilometrů
idnes.cz | 06:41:00
Slyšel ránu, podíval se do zrcátka a když nic neviděl, pokračoval v cestě do práce. Brit Mark Pearson se až po zastavení a upozornění od kolegy podivil, že v nárazníku s sebou přivezl zaklíněného králíka. Zvíře cestu dlouhou 48 kilometrů přežilo.


Policie pátrá po dívce z Českolipska, mohla by se pokusit o sebevraždu
idnes.cz | 06:21:00
Policie pátrá po čtrnáctileté Karolíně Vaňkové ze Zákup na Českolipsku. Dívka v pondělí odešla z domova a od té doby o sobě nedala vědět. Existují obavy, že by mohla spáchat sebevraždu. Informace o jejím současném pobytu lze volat na tísňovou linku 158 nebo je oznámit na kterékoliv služebně policie.


Radnici vadí rušná hospoda, její provozovatel si stěžuje na šikanu
idnes.cz | 06:08:00
Až ve fyzické napadení místního obyvatele údajně přerost spor okolo hospody U Vodičků v brněnských Černých Polích. Mezi jeho provozovatelem a radnicí Brna-sever panuje dlouhodobá pře, která už před rokem vyústila v podání výpovědi majiteli výčepu. Hospodský se proti rozhodnutí brání u soudu. Do věci se zapojila také policie.


Ruský novinář Muratov vydražil Nobelovu cenu. Dvě a půl miliardy jde na Ukrajinu
idnes.cz | 05:58:00
Za sumu 103,5 milionu dolarů (asi 2,4 miliardy korun) vydražil ruský novinář Dmitrij Muratov svou Nobelovu cenu. Peníze za prodej medaile věnuje na pomoc dětským uprchlíkům z Ukrajiny, kteří utekli před ruskou invazí. Aukce se konala v New Yorku.


Danone omezí rozmanitost svých výrobků. Reaguje na drahou ropu, papír i šetřící zákazníky
iHned.cz | 07:30:00
Francouzský potravinářský gigant a největší světový výrobce jogurtů Danone omezuje rozmanitost produktů, které prodává. Agentuře Reuters to řekla vedoucí globálního prodeje firmy Ayla Zizová. Společnost je podle ní nucena reagovat na růst cen ropy a...


Politikům se nemá důvěřovat, mají se kontrolovat. Podcenili jsme to, říká Gregorová
iHned.cz | 07:01:00
„Před uzavřením koaliční smlouvy jsme se hnutí STAN ptali konkrétně na pana Redla a bylo nám řečeno, že je to historie, se kterou už nemá nikdo nic společného. Z mého úhlu pohledu jsme to podcenili,” říká europoslankyně za Piráty Markéta...


Co má hnutí STAN a rodina Redlových historicky společného a věděl o všem předseda Vít Rakušan?
iHned.cz | 07:00:00
Dnes nahlédneme do hloubky průšvihu Starostů a nezávislých, které devastuje nejen aféra s korupcí na pražském magistrátu, ale i styky čelných politiků STAN s příručím mafiána Radovana Krejčíře Michalem Redlem. Co vlastně za tím vším bylo? Co má STAN...


Gazdíkovi jsem říkal už před léty, kdo je Redl, říká bývalý policista Tichý. Podnikatele poznal v kauzách kolem Krejčíře
iHned.cz | 06:55:00
Zlínský podnikatel Michal Redl, který je obviněný v kauze manipulace zakázek a korupce v pražském dopravním podniku, má podle plzeňského soudu omezenou svéprávnost. Poprvé mu ji soud podle policie potvrdil již v roce 2014 na tři roky, poté v roce...


Loňské zvýšení minimální mzdy zlikvidovala inflace. Česko v tom ale není samo
aktuálně.cz | 06:14:01
V některých zemích přesto k reálnému růstu minimální mzdy došlo, ukazuje nové srovnání nadace Eurofound.


Vlna veder je jen předzvěst budoucnosti. Extrémně horkých dní bude přibývat
aktuálně.cz | 06:02:59
Na intenzivnější vlny veder si musíme zvykat a adaptovat se na ně. Začít by se mělo ve městech, míní klimatolog.


Lepší auta koupit nemůžete, tvrdí sami řidiči. Bodují Korejci, uspěla i Škoda
aktuálně.cz | 06:02:00
Britové opět vybírali nejlepší auta podle hodnocení samotných majitelů. A také letos uspěli Korejci.


Podezření na nežádoucí účinky po vakcínách proti covid-19
Kurzy.cz | 00:58:19
Na očekávané nežádoucí účinky vakcín proti covid-19 a jejich frekvenci výskytu, se každý může podívat v jejich příbalové informaci (PIL, dokument určený laické veřejnosti) nebo v souhrnu údajů o přípravku (SmPC, dokument určený lékařům a zdravotnickým ...


V bojích na Ukrajině zemřel Američan, uvedly úřady. Pohřešují se i dobrovolníci
Denik.cz | 07:25:00
Na Ukrajině byl minulý měsíc zabit 52letý Američan, který pomáhal ukrajinské armádě v obraně proti ruské invazi. Podle agentury Reuters, která o úmrtí informovala, to vyplývá z nekrologu a informací amerického ministerstva zahraničí.


Pečuje o merlík, šťovík či kopřivy. K jídlu je i divoký plevel, říká botanik
Denik.cz | 06:58:00
Je čas odložit motyky a skončit s vyhazováním plevelu do kompostu? Botanik Jihomoravského muzea ve Znojmě Radomír Němec se rozhodl, že o plevel bude naopak pečovat a připravovat z něj pokrmy. „Často obsahují více vitamínů než pěstovaná zelenina,“ pochvaluje si Němec. V jeho výběru nechybí ani pověstný chlebíček, který venku pojídaly mnohé děti.


V plné polní urazil 320 kilometrů. Záložák popsal vojenský dril ve Vyškově
Denik.cz | 05:54:00
V hledáčku našel cíl a vypálil. Jindy dřel, až z něj teklo. Přes den makal v horku, v noci se i přes zahrabání ve vojenském spacáku probudil zimou. Přesto nelituje. Jan Zugar z Dolních Bojanovic na Hodonínsku má za sebou kurz základní přípravy. Absolvoval jej v Dědicích – místní části Vyškova.


Uniforma dozorce lidi neláká. Věznicím chybí desítky zaměstnanců
Denik.cz | 05:41:00
Věznice jsou přeplněné, a lidí, kteří mají na odsouzené dohlížet, je čím dál méně. Vysočina není výjimkou. Po celé republice chybí zhruba devět stovek dozorců. Ti navíc musí čelit i zvyšující se agresivitě vězňů. Nejde jen o muže. I mezi ženami se najdou trestankyně, které neváhají obvinit dozorce dokonce z mučení.


Sovy sledují i lidé v baru u piva. Přenos z hnízda se stal virálním hitem
Denik.cz | 05:31:00
Příběh jedné rodiny sov pálených mohou nyní lidé sledovat naživo na internetu. Online přenos z hnízda ptáků v britské vesnici Thixendale se stal virálním hitem, a video si denně zapínají tisíce lidí z celého světa.


Česko jako první v regionu koupilo čipy Graphcore slibující porazit Nvidii, očekávání jsou velká
lupa.cz | 06:30:01
Na ČVUT pořídili jednu instalaci s IPU čipy Graphcore, které přímo konkurují profesionálním akcelerátorům Nvidia. Očekávání jsou velká.


Podnikatel Redl, stíhaný v korupčním skandálu, nyní nesvéprávný není
idnes.cz | 09:40:00
Zlínský podnikatel Michal Redl, kterého stíhá policie v korupčním skandálu v pražské politice, nyní nesvéprávný není. O prodloužení omezení jeho svéprávnosti sice plzeňský okresní soud rozhodl v polovině května, ne však ještě pravomocně, sdělila předsedkyně Okresního soudu Plzeň - město Petra Pavlíčková.


Sál zastupitelů v Brně zaplnili lidé protestující kvůli Romům i územnímu plánu
idnes.cz | 09:35:00
Několik menších skupin deseti až dvaceti lidí ráno zaplnilo jednací sál brněnských zastupitelů. Část demonstrantů kritizuje přístup vedení Brna k ukrajinským Romům, jiným se nelíbí návrh nového územního plánu včetně chystaných zábran proti velké vodě kolem řeky Svitavy v Maloměřicích.


Ukrajina hlásí úspěšné použití střel Harpoon, ruské síly zasáhly továrnu Azot
idnes.cz | 09:29:00
Ukrajina ohlásila první úspěšné použití Západem dodaných protilodních střel Harpoon proti ruským cílům, uvedlo britské ministerstvo obrany. Ruská vojska pokračují ve snaze plně ovládnout východoukrajinský Severodoněck. Ukrajinští obránci odrazili útoky na obce v jeho bezprostředním okolí, jsou však pod neustálou palbou ruského dělostřelectva a letectva. Masivnímu ostřelování čelí i přilehlý Lysyčansk.


Zlínský STAN se obává následků kauzy Redl v blížících se volbách
idnes.cz | 09:11:00
Pražská aféra, která se týká STAN a podnikatele Michala Redla, bude mít dopad i na hnutí ve Zlíně a může také ovlivnit komunální volby. Petr Gazdík, který před pár dny rezignoval na pozici ministra školství kvůli kauze kolem dopravního podniku v Praze, se v roce 2009 stal spoluzakladatelem a prvním předsedou nového hnutí Starostové a nezávislí.


Petr Adam z kauzy Hlubuček zemřel, byl obviněn z uplácení
idnes.cz | 09:09:00
Jeden ze třinácti obviněných v kauze manipulace zakázek pražského Dopravního podniku – obchodník v telekomunikačním byznysu Petr Adam, zemřel. Podle zjištění MF DNES pravděpodobně spáchal sebevraždu, přesnou příčinu určí pitva. Šlo o obchodního zástupce, který byl obviněn z podplácení, když se snažil uplatit člena dozorčí rady dopravního podniku, který na pochybný tendr upozornil.


Už nejsem ve vládě. Polský vicepremiér Kaczyński rezignoval
idnes.cz | 08:38:00
Místopředseda polské vlády Jaroslaw Kaczyński rezignoval na své funkce a opustil kabinet premiéra Mateusze Morawieckého. Vlivný šéf hlavní vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) se chce podle svých předchozích výroků soustředit na parlamentní volby, které se v zemi uskuteční příští rok.


Po bouřkách je bez proudu 4 800 míst, ČEZ slibuje obnovu ještě dopoledne
idnes.cz | 08:09:00
Na 4 800 domácností, převážně v Pardubickém a Středočeském kraji, zůstává bez proudu po pondělních bouřkách. ČEZ předpokládá, že dodávky energie obnoví v postižených oblastech v úterý dopoledne, řekla mluvčí firmy Soňa Holingerová.


RECENZE: Máme svůj tým, jásají opsaní Andílci školníka Michala Davida
idnes.cz | 08:01:00
Do zvláštní kategorie, jíž se říká „až dojemně nepovedené“, spadá filmový muzikál Andílci za školou. Vypráví o dnešních patnáctiletých, ale hrají je vesměs dvacetiletí v aranžmá, které připomíná spíš besídku pro desetileté.


Další mrtvý Američan na Ukrajině. Zabila ho nášlapná mina, byl z čety Wolverines
idnes.cz | 07:19:00
Na Ukrajině byl minulý měsíc zabit 52letý Američan. Podle časopisu Rolling Stone ho zabila nášlapná mina na jihovýchodu Ukrajiny. O samotném úmrtí informovala agentura Reuters poté, co americké ministerstvo zahraničí zveřejnilo jeho nekrolog. Stephen Zabielski patřil k četě západních dobrovolníků připojených k ukrajinské armádě nazývané Wolverines.


Z plachého prince táta tří dětí. Následník trůnu William slaví čtyřicátiny
revue.idnes.cz | 08:50:00
Britský princ William slaví 21. června čtyřicáté narozeniny. Z plachého roztomilého princátka vyrostl v zodpovědného otce tří dětí, který se jednou po svém otci stane králem. Podívejte se, jak se starší syn prince Charlese a princezny Diany v průběhu let měnil.


Čína masivně investuje do výroby čipů. Může za to napětí mezi Pekingem a Washingtonem
iHned.cz | 09:30:00
Sektor výroby mikročipů roste v Číně rychleji než kdekoliv jinde na světě. Přispěly k tomu sankce, které Spojené státy uvalily na místní technologické giganty, od firmy Huawei Technologies až po firmu Hikvision, které zvýšily zájem o domácí výrobky....


Co s vysloužilými bateriemi? Audi z nich staví parádní elektrické rikši!
Auto.cz | 08:57:00
Audi financuje a podporuje neziskovou organizaci Nunam, která vyvinula elektrické rikši používající vysloužilé baterie z elektromobilů německé automobilky.


Lamborghini se s elektrifikací nevzdá svého specifického designu
Auto.cz | 08:00:00
Navzdory elektrifikaci bude Lamborghini pořád stále stavět sportovní vozy s emocionálním výkonem a tvary vesmírných lodí.


Zlato se drží nad vodou navzdory agresivnější politice Fedu
Kurzy.cz | 09:58:37
Trh zlata skončil minulý týden se ztrátou 2 %; mnoho investorů to však vidí jako výhru proti nejagresivnějším krokům Fedu za posledních téměř 30 let. S inflací, která minulý měsíc dosáhla nového 40letého maxima, neměla americká centrální banka jinou&helli


Německo: Další rekordní růst cen v průmyslu (21.6.2022)
Kurzy.cz | 09:41:52
Ceny v německém průmyslu (index PPI) v květnu vzrostly v průměru o 1,6 % m/m a tempo meziročního růstu se zvýšilo na 33,6 % r/r (33,5 % v dubnu). Spolkový statistický úřad opět zopakoval, že šlo o nejvyšší r/r nárůst cen v historii (data od roku 1949).


Indexy z ázijsko-pacifického regiónu vzrástli počas dnešného obchodovania, Nikkei +2 %, S&P/ASX 200 +1,3 %, Kospi+1 % - Ranné zhrnutie (21.06.2022)
Kurzy.cz | 09:39:29
Indexy z ázijsko-pacifického regiónu vzrástli počas dnešného obchodovania. Nikkei vyskočil o 2 %, S&P/ASX 200 sa posunul o 1,3 % vyššie a Kospi pridal 1 %. Indexy z Číny sa obchodovali zmiešane Futures na americké indexy sa obchodujú vyššie, pričo...


Prejavy členov Fedu, kanadské maloobchodné predaje - Ekonomický kalendár XTB
Kurzy.cz | 09:27:55
Európske trhy sa otvorili o niečo vyššie Kanadské maloobchodné tržby za apríl budú zverejnené o 14:30 Prejavy členov Fedu Barkina a Mestra Futures trhy dnes poukazujú na mierne vyššie otvorenie európskej seansy. Ázijská seansa bola optimistická a ...


Za pouhou desetinou patentů stojí žena
Kurzy.cz | 09:03:48
Přihlašovatelé z Česka podali v roce 2021 k patentové ochraně u Úřadu průmyslového vlastnictví České republiky (ÚPV) celkem 541 přihlášek svých vynálezů nebo nových technických řešení. Mezi přihlašovateli bylo 43 % podniků, 29 % fyzických osob, 21 % ve...


Do konce roku budou sazby hypoték kolem 9 procent
Kurzy.cz | 09:00:06
Ve středu 22. června Bankovní rada České národní banky pravděpodobně zvýší základní úrokovou sazbu. Podle Jakuba Veverky, hlavního ekonoma Videobydleni.cz, bude zvýšení minimálně o 1,25procentního bodu, což značně zdraží i hypoteční úvěry.


Americký nemovitostní trh pod drobnohledem - ranní okénko
Kurzy.cz | 08:59:52
Dnešní ekonomický kalendář nijak zvlášť nabitý není a trhy tak daty z reálné ekonomiky budou ovlivňovány jen minimálně. Pozornost budou budit prodeje existujících domů v USA, kde se očekává další meziměsíční pokles.


ČEZ: Ministerstvo financí navrhuje dividendu 48 Kč na akcii a odložení výplaty
Kurzy.cz | 08:56:15
Ministerstvo financí (MF) podalo na nadcházející valnou hromadu (28. června) protinávrh týkající se dividendy za zisku minulého roku. MF jako majoritní akcionář se 70% podílem na hlasovacích právech navrhuje dividendu ve výši 48 Kč na akcii (4% hrubý&hell


Na pražské burze se včera o pozdvižení postaraly akcie ČEZ a protinávrh dividendy - Ranní přehled
Kurzy.cz | 08:53:47
Komentář k akciovému trhu Pražská burza Index PX: 1,309 bodů (+1.4% d/d); objem: 488 mil. Kč Evropské trhy pokračovaly druhým dnem v růstu, když si souhrnný index Stoxx 600 polepšil o necelé 1 %. V čele růstu se ocitly zejména banky a ropné společnosti.


Lagardová ujišťuje, že sazby porostou. Po Německu přechází na uhlí i další evropské země - Ranní komentář
Kurzy.cz | 08:48:18
Začátek týdne na trzích proběhl v klidu a bez větších výkyvů. V USA se kvůli svátku neobchodovalo a objemy v Evropě byly zhruba třetinu pod průměrem. Evropské indexy ale rostly a poměrně pozitivní je nálada na trzích také dnes ráno, kdy futures na amer...


Meta spouští digitální obchod s oblečením
Kurzy.cz | 08:35:09
Zatímco se bitcoin snaží zotavit poté, co se propadl pod 20 000 USD a dosáhl dalšího ročního minima, které je považované za dočasné okolo 17 850 USD, Meta oznámila, že spouští obchod s designovým digitálním oblečením.


Měnové války naruby
Kurzy.cz | 08:32:03
Z restriktivních rozhodnutí centrálních bank posledních dnů bylo zcela jistě nejvíce překvapivé to švýcarské.


Koruna čeká na zasedání ČNB (21.6.2022)
Kurzy.cz | 08:31:25
Česká koruna se drží v pásmu okolo 24,70 EUR/CZK a vyčkává na středeční zasedání ČNB.


Po elektrárně Temelín zvyšují výrobu i Dukovany
Kurzy.cz | 08:31:00
Díky modernizaci a optimalizaci provozu chladicích věží zvýší ČEZ výrobu v Jaderné elektrárně Dukovany o přibližně 15 500 MWh. Odpovídá to roční spotřebě více než 5000 domácností. České jaderné elektrárny tak pokračují v trendu dalšího posilování bezpe...


Eurodolar zaparkován u 1,05
Kurzy.cz | 08:30:45
Svátek USA včera utlumil obchodní aktivitu i na eurodolaru, takže eurodolar zůstává v blízkosti 1,05.


Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 21.06.2022
Kurzy.cz | 08:13:59
Klíčové události
• Eurozóna: Stavební produkce se v dubnu meziměsíčně zvýšila o rovná tři procenta. Šéfka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová se ve svém včerejším projevu nechala slyšet, že její instituce zvýší během léta dle původních ...


Polský průmysl mírně poroste (Ranní zpráva z finančního trhu)
Kurzy.cz | 08:02:50
Kalendář dnes nabídne zveřejnění dat z Polska, konkrétně průměrné
hrubé mzdy, průmyslovou produkci a ceny průmyslových výrobců. Meziměsíční
nárůst průmyslové produkce v Polsku by mohl být dobrou zprávou pro bilanci
českého průmyslu v květnu. Koruna i p...


Věk rodičů dětí narozených v Jihomoravském kraji v roce 2021 dosáhl u matek 31,5 roku a u otců 34,5 v průměru
Kurzy.cz | 07:33:58
Průměrný věk matek dětí narozených v Jihomoravském kraji v roce 2021 dosáhl 31,5 roku, otcové narozených dětí měli v průměru 34,5 roku. Od roku 2000 se průměrný věk rodičů živě narozených dětí v kraji zvýšil o 4,6 roku, ale v posledních letech byly...


ČSÚ: Domů určených k bydlení stále přibývá
Kurzy.cz | 06:19:40
Data za domy zjištěná ze Sčítání 2021 přinášejí zajímavé informace o bydlení v Česku. Na rozdíl od dat za obyvatelstvo, která byla při sčítání v roce 2021 zjišťována prostřednictvím dotazníku přímo od respondentů, se hodnoty za domy získávaly převážně ...


Polský vicepremiér Jaroslaw Kaczyński rezignoval, chce se soustředit na volby
aktuálně.cz | 09:17:01
Kaczyński ve vládě zastával také post předsedy bezpečnostní rady. Ve funkci vicepremiéra ho nahradí ministr obrany Mariusz Blaszczak.


Po bouřkách je bez proudu 4800 domácností, dodávky obnoví odpoledne
aktuálně.cz | 08:13:52
Po bouřkách zůstává v Česku bez proudu asi 4800 domácností, hlavně v Pardubickém a Středočeském kraji. ČEZ předpokládá, že dodávky obnoví dopoledne.


Olomouc: Oheň zapálí stříbrný oštěpař z Tokia Jakub Vadlejch
Kurzy.cz | 10:00:33
Už v neděli 26. června proběhne na Andrově stadionu v Olomouci slavnostní zahájení Olympiády dětí a mládeže. Na největší multisportovní akci u nás se kvalifikovalo 3 539 sportovců a sportovkyň ve dvaceti sportech. Zahájení bude předcházet konference vě...


Plzeň: Kulička - Nový objekt sochaře Benedikta Tolara upozorňuje na prostor U Zvonu
Kurzy.cz | 10:00:34
Západočeská galerie v Plzni iniciovala vznik Kuličky, aby podpořila tvorbu pro veřejný prostor a pomohla s využitím uměleckého objektu sochaře Benedikta Tolara zaměřit pozornost plzeňské veřejnosti na pozemek U Zvonu. Ten je určený ke stavbě nové budov...


Zemřel Petr Adam z kauzy kolem bývalého náměstka Hlubučka, údajně se zabil
Denik.cz | 09:33:00
Zemřel Petr Adam, jeden ze třinácti obviněných v kauze kolem bývalého náměstka Petra Hlubučka. Údajně spáchal sebevraždu. Vyplývá to ze zjištění MF DNES.


STAN vrátí dar ve výši 350 tisíc. Je spojený s podnikatelem Kosem
Denik.cz | 09:07:00
Vládní hnutí Starostové a nezávislí (STAN) vrátí dar ve výši 350 tisíc korun spojený s podnikatelem Pavlem Kosem, podezřelým z účasti v kauze korupce v pražském dopravním podniku. STAN dar obdržel v roce 2014, v té době Kos trestně stíhaný nebyl, sdělila ČTK mluvčí hnutí Sára Beránková. V sobotu Starostové oznámili, že vrátí všechny dary spojené s podnikatelem a lobbistou Michalem Redlem, který patří mezi trojici obviněných s uvalenou vazbou.


Polský vicepremiér Kaczyński rezignoval. Chce se soustředit na volby
Denik.cz | 08:20:00
Místopředseda polské vlády Jaroslaw Kaczyński podal rezignaci a opustil kabinet premiéra Mateusze Morawieckého. Řekl to agentuře PAP. Vlivný šéf hlavní vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) se chce podle svých předchozích výroků soustředit na přípravu na parlamentní volby, které se v zemi uskuteční příští rok. Kaczyński ve vládě zastával také post předsedy bezpečnostní rady. Ve funkci vicepremiéra ho nahradí ministr obrany Mariusz Blaszczak.


VIDEO: Strážníci zachránili rodinu z hořícího domu. Kolem jeli náhodou
Denik.cz | 08:01:00
Mnohem dramatičtější momenty, než naznačovaly prvotní zprávy, provázely v sobotu večer požár ne zcela dostavěného, ale obývaného rodinného domu v obci Sibřina na Praze-východ. Co předcházelo zásahu hasičů, doplnila po víkendu mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová. Jako první totiž pomáhali na místě dva strážníci z Prahy, kteří jeli náhodou kolem.


Ruský novinář Muratov vydražil Nobelovu cenu. Peníze věnuje dětským uprchlíkům
Denik.cz | 07:41:00
Ruský novinář a laureát Nobelovy ceny míru Dmitrij Muratov vydražil medaili spojenou s oceněním za rekordní sumu. V aukci v New Yorku za ni získal 103,5 milionu dolarů (přes 2,4 miliardy Kč), uvedla agentura Reuters. Peníze věnuje na pomoc dětským uprchlíkům z Ukrajiny, kteří utekli před ruskou invazí.


Další krok k digitalizaci gastronomie. Platební aplikace Qerko spouští rezervační systém
Euro | 08:26:50
Platební aplikace Qerko svým uživatelům nově umožní rezervovat stůl v partnerských podnicích. Obsluze tak ušetří další čas, který bude moci věnovat servisu. Rezervační asistent udělá práci za ní a o podrobnostech podnik upozorní prostřednictvím e-mailu. Není to první novinka, s níž aplikace přichází. Už nějakou dobu například umožňuje integraci s bankou Air Bank.


Odpůrci územního plánu Brna jej chtějí nechat přezkoumat soudem
eStav.cz | 09:21:45
Zákonnost brněnského územního plánu, jehož finální návrh by měli zastupitelé schvalovat na úterním zasedání, bude patrně přezkoumávat soud. V tiskové zprávě to dnes uvedl Michal Závodský, který se věnuje územnímu plánu v Brně z pozice aktivního občana a zástupce různých spolků. Nyní stojí za iniciativou Správná žaloba, která sdružuje ty, jimž se návrh územního plánu nezamlouvá a vidí v něm potenciál pro zhoršení životních podmínek ve městě a plánuje podat návrh na soudní přezkoumání.


Zelená regulace ovlivní malé a střední firmy dřív, než čekají, tvrdí expert na ESG Franc
Hospodářské noviny | 10:45:00
Evropské firmy čeká zanedlouho další povinnost – ty největší budou muset už napřesrok dokládat, jak udržitelné jejich podnikání je. Přestože takzvaná taxonomie pro začátek nepočítá s větším zapojením malých a středně velkých podniků, řadu z...


Radní Marvanová jde s věcmi raději do médií, než by je řešila, říká Scheinherr
Hospodářské noviny | 10:41:00
„Kroky Matěje Augustína jsem pět měsíců sledoval. Když jsem pojal důvodné podezření, že došlo k úplatku, ihned jsem na něj podal trestní oznámení,” říká náměstek pražského primátora Adam Scheinherr. „Kdybych s těmito informacemi...


Zemřel jeden z obviněných v kauze údajně zmanipulovaných zakázek dopravního podniku. Nebudeme nic komentovat, říká Bradáčová
Hospodářské noviny | 09:43:00
Podnikatel Petr Adam, který je obviněný v kauze manipulace zakázek pražského dopravního podniku, údajně zemřel. Informaci přinesla jako první MF Dnes. Informaci o smrti Adama získaly ze čtyř zdrojů také HN a snažily se ji ověřit. Podnikatel údajně...


Čína masivně investuje do výroby čipů. Může za to napětí mezi Pekingem a Washingtonem
Hospodářské noviny | 09:30:00
Sektor výroby mikročipů roste v Číně rychleji než kdekoliv jinde na světě. Přispěly k tomu sankce, které Spojené státy uvalily na místní technologické giganty, od firmy Huawei Technologies až po firmu Hikvision, které zvýšily zájem o domácí výrobky....


Danone omezí rozmanitost svých výrobků. Reaguje tak na inflaci
Hospodářské noviny | 07:30:00
Francouzský potravinářský gigant a největší světový výrobce jogurtů Danone omezuje rozmanitost produktů, které prodává. Agentuře Reuters to řekla vedoucí globálního prodeje firmy Ayla Zizová. Společnost je podle ní nucena reagovat na růst cen ropy a...


Politikům se nemá důvěřovat, mají se kontrolovat. Podcenili jsme to, říká Gregorová
Hospodářské noviny | 07:01:00
„Před uzavřením koaliční smlouvy jsme se hnutí STAN ptali konkrétně na pana Redla a bylo nám řečeno, že je to historie, se kterou už nemá nikdo nic společného. Z mého úhlu pohledu jsme to podcenili,” říká europoslankyně za Piráty Markéta...


Co má hnutí STAN a rodina Redlových historicky společného a věděl o všem předseda Vít Rakušan?
Hospodářské noviny | 07:00:00
Dnes nahlédneme do hloubky průšvihu Starostů a nezávislých, které devastuje nejen aféra s korupcí na pražském magistrátu, ale i styky čelných politiků STAN s příručím mafiána Radovana Krejčíře Michalem Redlem. Co vlastně za tím vším bylo? Co má STAN...


Petr Adam z kauzy Dozimetr zemřel, byl obviněn z uplácení
ČT24 | 10:28:44
Petr Adam, jeden ze třinácti obviněných v kauze Dozimetr týkající se manipulací zakázek pražského dopravního podniku, podle informací Mladé fronty DNES zemřel. Jednalo se o obchodního zástupce, který byl obviněn z uplácení.


Soud uznal Davida Ratha vinným v druhé větvi korupční kauzy. Odsoudil i firmu Metrostav
ČT24 | 10:40:05
Odvolací pražský vrchní soud uznal někdejšího středočeského hejtmana Davida Ratha a všechny jeho spoluobžalované vinnými v druhé větvi korupční kauzy. Bývalý politik v případu čelí obžalobě z přijímání úplatků a manipulace s tendry ve Středočeském kraji, za což mu prvoinstanční soud o rok prodloužil jeho již dříve uložený sedmiletý trest vězení. Senát v úterý uznal vinnými i stavební firmu Metrostav a její dceřinou společnost Metrostav Infrastructure, kterým tak hrozí zákaz účasti na veřejných zakázkách.


Mikroplasty, odolné bakterie nebo život v armádě. Akademie věd ocenila špičkový český výzkum
ČT24 | 08:59:18
Vědci a vědkyně, kteří zkoumají geny přispívající k antibiotické rezistenci, motýlí společenstva i možnosti úpravy vody letos získali Prémii Otto Wichterleho. Akademie věd ČR (AV) ocenila 25 lidí. Prémii 330 tisíc korun převzali od předsedkyně AV Evy Zažímalové v pražské Lannově vile.


Po bouřkách jsou bez proudu tisíce míst převážně v Pardubickém a Středočeském kraji
ČT24 | 09:15:26
Po pondělních bouřkách zůstávalo v úterý ráno bez proudu bezmála pět tisíc domácností převážně v Pardubickém a Středočeském kraji. ČEZ předpokládá, že dodávky energie obnoví v postižených oblastech dopoledne, oznámila mluvčí firmy Soňa Holingerová.


Policie pátrá po dívce z Českolipska
ČT24 | 08:16:00
Policie pátrá po čtrnáctileté Karolíně Vaňkové ze Zákup na Českolipsku. Dívka v pondělí odešla z domova a od té doby o sobě nedala vědět. Existují obavy, že by mohla spáchat sebevraždu. Informace o jejím současném pobytu lze volat na tísňovou linku 158 nebo je oznámit na kterékoliv služebně policie.


STAN vrátí dar spojený s podnikatelem, který figuruje v korupční kauze DPP. Místostarosta Prahy 9 rezignuje
ČT24 | 08:16:09
Vládní hnutí STAN vrátí dar ve výši 350 tisíc korun spojený s podnikatelem Pavlem Kosem, který figuruje v nové kauze kolem pražského dopravního podniku. STAN dar obdržel v roce 2014, v té době Kos trestně stíhaný nebyl, sdělila mluvčí hnutí Sára Beránková. V sobotu Starostové oznámili, že vrátí všechny dary spojené s podnikatelem a lobbistou Michalem Redlem, který patří mezi trojici obviněných s uvalenou vazbou. Marek Doležal (TOP 09) sdělil, že v souvislosti s kauzou rezignuje na post místostarosty Prahy 9.


Soud uznal vinu Ratha, Metrostavu a dalších obžalovaných v korupční kauze
Eurozpravy-domácí | 10:40:00
Odvolací pražský vrchní soud dnes uznal bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha a všechny jeho spoluobžalované vinnými v druhé větvi korupční kauzy někdejšího politika. Rath v případu čelí obžalobě z přijímání úplatků a manipulace s tendry ve Středočeském kraji, za což mu prvoinstanční soud o rok prodloužil jeho již dříve uložený sedmiletý trest vězení.


Počet víz dočasné ochrany, které Česká republika vydala, se blíží 380.000
Eurozpravy-domácí | 10:31:00
Počet víz dočasné ochrany, které Česká republika vydala za zhruba čtyři měsíce trvání ruské invaze uprchlíkům z Ukrajiny, se blíží 380.000. Ministerstvo vnitra jich eviduje 379.524. V pondělí je dostalo 1420 lidí, což je v mezitýdenním srovnání o zhruba 1100 méně. Vyplynulo to z údajů, které vnitro dnes zveřejnilo na twitteru.


Odborníci hledají způsoby zadržování vody kolem lesních cest
Eurozpravy-domácí | 09:24:00
Odborníci z vysokých škol v Brně i Praze hledají způsoby zadržování vody kolem lesních cest. Dříve se většinou sváděla tak, aby z lesa rychle odtekla a nenarušovala cesty. Klimatická změna ale vyžaduje nový přístup a uvážlivější hospodaření s vodou. Vědci z Mendelovy univerzity v Brně a České zemědělské univerzity se pokusí zmapovat aktuální situaci a navrhnout nová opatření, oznámil mluvčí brněnské školy Filip Vrána.


Po pondělních bouřkách jsou dnes bez proudu stále tisíce domácností
Eurozpravy-domácí | 08:48:00
Po pondělních bouřkách zůstávalo dnes ráno bez proudu asi 4800 domácností převážně v Pardubickém a Středočeském kraji. ČEZ předpokládá, že dodávky energie obnoví v postižených oblastech dopoledne. ČTK to řekla mluvčí firmy Soňa Holingerová.


Po atentátu na Heydricha Ležáky zmizely ze světa. Nacisté je před 80 lety vypálili
Eurozpravy-domácí | 08:10:00
Po atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, provedeném československými výsadkáři na konci května 1942, se v Protektorátu Čechy a Morava rozjel nevídaný teror, kterému padli za oběť nejen jednotlivci, ale i celé vesnice. Desátého června 1942 byly nacisty z mapy vymazány Lidice a přesně o dva týdny později, 24. června 1942, potkal podobný osud i malou vesničku Ležáky na Chrudimsku. Gestapo odhalilo, že parašutisté odtud udržovali vysílačkou spojení mezi domácím a zahraničním odbojem.


Část z milionů uprchlíků z Ukrajiny už vstoupila na pracovní trh
Eurozpravy-zahraniční | 10:22:00
Výrazný vliv na polskou ekonomiku měl podle deníku Gazeta Wyborcza příchod milionů lidí, kteří od konce února kvůli ruské agresi uprchli z Ukrajiny. Do Polska od ruského vpádu přicestovalo již více než 4,2 milionu lidí ze sousední země, uvádí polská pohraniční stráž. Zpět na Ukrajinu mezitím odjelo přes 2,24 milionu osob.


V Rusku je údajně více než dva miliony uprchlíků z východu Ukrajiny
Eurozpravy-zahraniční | 10:03:00
Počet uprchlíků, kteří do Ruska utekli před válkou z Donbasu a dalších částí Ukrajiny, překročil dva miliony osob. Uvedla to dnes ruská státní agentura TASS s odvoláním na nejmenovaný zdroj z bezpečnostních složek.


EU zavede nové mezní hodnoty pro některé škodlivé chemické látky
Eurozpravy-zahraniční | 09:51:00
Evropská unie zavede nové mezní hodnoty pro některé škodlivé chemické látky v odpadech. Shodli se na tom zástupci Evropského parlamentu a vlád členských zemí, oznámilo dnes francouzské předsednictví EU.


Zakazovat po invazi všechny ruské umělce je hloupost, řekla členka Pussy Riot
Eurozpravy-zahraniční | 09:39:00
Rozhodnutí mnoha západních kulturních institucí zakázat po invazi Moskvy na Ukrajinu produkci všech ruských umělců je hloupost, smysl by naopak mělo úplné zastavení dovozu ruských surovin. Britským médiím to řekla ruská opoziční aktivistka Marija Aljochinová z punkové a feministické skupiny Pussy Riot. Podle ní by Rusko válku na Ukrajině nezačalo, kdyby Západ už v roce 2014 po anexi Krymu Moskvu citelněji potrestal.


Ruská vojska pokračují ve snaze plně ovládnout Severodoněck, Ukrajina nasadila protilodní střely
Eurozpravy-zahraniční | 09:07:00
Ruská vojska pokračují ve snaze plně ovládnout Severodoněck. Ukrajinští obránci odrazili útoky na obce v jeho bezprostředním okolí, jsou však pod neustálou palbou ruského dělostřelectva a letectva. V dnešní ranní svodce to uvedl generální štáb ukrajinské armády.


Katakomby pod Oděsou se kvůli válce mění v kryty pro obyvatele
Eurozpravy-zahraniční | 08:41:00
Obyvatelé Oděsy si zařizují staré katakomby, které už za druhé světové války sloužily jako úkryt, informovala BBC na svém ruskojazyčném webu.


Polský vicepremiér Kaczyński podal rezignaci a opustil kabinet
Eurozpravy-zahraniční | 08:23:00
Místopředseda polské vlády Jaroslaw Kaczyński podal rezignaci a opustil kabinet premiéra Mateusze Morawieckého. Řekl to agentuře PAP. Vlivný šéf hlavní vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) se chce podle svých předchozích výroků soustředit na přípravu na parlamentní volby, které se v zemi uskuteční příští rok. Kaczyński ve vládě zastával také post předsedy bezpečnostní rady. Ve funkci vicepremiéra ho nahradí ministr obrany Mariusz Blaszczak.


Zrůdy v sukních: Hořký konec kauzy pedofilního věštce? Zhrzená matka udusila vlastní děti na dovolené
Reflex | 10:00:00
To co provedla Lianne Angela Smith se dá jen těžko vysvětlit a už vůbec ne ospravedlnit. Obhajoba u soudu se o to přesto pokusila a vše shazovala na ženin špatný psychický stav. Lianne totiž zavraždila své dvě malé děti jen krátce poté, co jejího partnera zatkla policie. Byl totiž Lianninou dcerou z předchozího vztahu obviněn ze znásilnění. Po chladnokrevné vraždě následovalo několik hodin jako z hororu. A Lianne? Absolutně nepohnutá vše policistům do detailu odvyprávěla.


HUAWEI WATCH FIT 2 vstupují na trh. Nabídnou výjimečné funkce i dokonalý design
Tiscali-zprávy | 09:35:49
Huawei v pondělí oficiálně startuje prodej nových chytrých hodinek Huawei Watch Fit 2, které nadchnou nejen náročné milovníky sportu, ale také mladé lidi, kteří si potrpí na dokonalý design. Huawei Watch Fit 2 se pyšní 1,74palcovým AMOLED displejem, úzkými rámečky z hliníku a výjimečnými funkcemi. Pouhým zvednutím zápěstí dokážou poskytnou vše, co je potřeba. Od tréninků, sledování zdraví až po příchozí hovory. V prodeji budou od 20. června ve verzi Active za 3 499 Kč a ve verzi Classic za 3 999 Kč.


Deník The Times stáhl na přání Downing Street článek o Johnsonovi
Tiscali-zprávy | 09:24:08
Britský deník The Times stáhl z tisku článek, který obsahoval informaci, že se premiér Boris Johnson ještě jako ministr zahraničí údajně pokusil najmout svoji budoucí ženu do veřejné funkce vedoucí kanceláře.


STAN vrátí dar 350 tisíc korun spojený s Kosem. Ten je podezřelý v korupční kauze
Tiscali-zprávy | 09:12:47
Vládní hnutí Starostové a nezávislí (STAN) vrátí dar ve výši 350 000 korun spojený s podnikatelem Pavlem Kosem, podezřelým z účasti v kauze korupce v pražském dopravním podniku.


Tampa porazila Colorado 6:2 a snížila na 1:2 na zápasy. Palát si připsal dva body
Tiscali-zprávy | 07:27:26
Český hokejový útočník Ondřej Palát gólem a asistencí pomohl Tampě Bay k první výhře ve finále Stanley Cupu. Lightning porazili Colorado 6:2 a snížili na 1:2 na zápasy. První minuty ve finále odchytal brankář Avalanche Pavel Francouz, který ve 32. minutě za stavu 2:5 nahradil Darcyho Kuempera.


David Rath je vinný v druhé větvi korupční kauzy. Stejně tak i firma Metrostav
E15-ekonomika | 10:44:00
Odvolací pražský vrchní soud uznal bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha a všechny jeho spoluobžalované vinnými v druhé větvi korupční kauzy někdejšího politika. Rath v případu čelí obžalobě z přijímání úplatků a manipulace s tendry ve Středočeském kraji, za což mu prvoinstanční soud o rok prodloužil jeho již dříve uložený sedmiletý trest vězení. Senát uznal vinnými i stavební firmu Metrostav a její dceřinou společnost Metrostav Infrastructure, kterým tak hrozí zákaz účasti na veřejných zakázkách. Soud nyní čte rozsudek.


Kauza Dozimetr: Místostarosta Prahy 9 Marek Doležal rezignoval na svůj post. Cítí se ale nevinný
E15-ekonomika | 10:35:00
Místostarosta Prahy 9 Marek Doležal (TOP 09) se rozhodl v souvislosti s korupční kauzou kolem dopravního podniku rezignovat na svůj post. Doležal nebude na podzim kandidovat do zastupitelstva hlavního města Prahy ani městské části Praha 9. V pondělí Doležal oznámil rezignaci na členství v dozorčí radě DPP.


Obchodník Petr Adam, jeden z obviněných v kauze dopravního podniku, zemřel
E15-ekonomika | 09:46:00
Obchodník v teleomunikačním byznysu Petr Adam, který je jeden z obviněných v kauze pražského dopravního podniku, zemřel. Informoval o tom server idnes.cz. Podle zjištění MF DNES  šlo nejspíš o sebevraždu. Petr Adam byl obchodní zástupce, který byl obviněn z podplácení člena dozorčí rady dopravního podniku. 


Evropu zachvátila dopravní krize, aerolinky ruší stovky letů 
E15-ekonomika | 08:39:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.


STAN vrátí dar v hodnotě 350 tisíc. Je spojený s podnikatelem Pavlem Kosem
E15-ekonomika | 07:58:00
Vládní hnutí Starostové a nezávislí (STAN) vrátí dar ve výši 350 tisíc korun spojený s podnikatelem Pavlem Kosem, podezřelým z účasti v kauze korupce v pražském dopravním podniku. STAN dar obdržel v roce 2014, v té době Kos trestně stíhaný nebyl, sdělila mluvčí hnutí Sára Beránková. V sobotu Starostové oznámili, že vrátí všechny dary spojené s podnikatelem a lobbistou Michalem Redlem, který patří mezi trojici obviněných s uvalenou vazbou.


David Rath je vinný v druhé větvi korupční kauzy. Stejně tak i firma Metrostav
E15-politika | 10:44:00
Odvolací pražský vrchní soud uznal bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha a všechny jeho spoluobžalované vinnými v druhé větvi korupční kauzy někdejšího politika. Rath v případu čelí obžalobě z přijímání úplatků a manipulace s tendry ve Středočeském kraji, za což mu prvoinstanční soud o rok prodloužil jeho již dříve uložený sedmiletý trest vězení. Senát uznal vinnými i stavební firmu Metrostav a její dceřinou společnost Metrostav Infrastructure, kterým tak hrozí zákaz účasti na veřejných zakázkách. Soud nyní čte rozsudek.


Kauza Dozimetr: Místostarosta Prahy 9 Marek Doležal rezignoval na svůj post. Cítí se ale nevinný
E15-politika | 10:35:00
Místostarosta Prahy 9 Marek Doležal (TOP 09) se rozhodl v souvislosti s korupční kauzou kolem dopravního podniku rezignovat na svůj post. Doležal nebude na podzim kandidovat do zastupitelstva hlavního města Prahy ani městské části Praha 9. V pondělí Doležal oznámil rezignaci na členství v dozorčí radě DPP.


Obchodník Petr Adam, jeden z obviněných v kauze dopravního podniku, zemřel
E15-politika | 09:46:00
Obchodník v teleomunikačním byznysu Petr Adam, který je jeden z obviněných v kauze pražského dopravního podniku, zemřel. Informoval o tom server idnes.cz. Podle zjištění MF DNES  šlo nejspíš o sebevraždu. Petr Adam byl obchodní zástupce, který byl obviněn z podplácení člena dozorčí rady dopravního podniku. 


Evropu zachvátila dopravní krize, aerolinky ruší stovky letů 
E15-politika | 08:39:00
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.


STAN vrátí dar v hodnotě 350 tisíc. Je spojený s podnikatelem Pavlem Kosem
E15-politika | 07:58:00
Vládní hnutí Starostové a nezávislí (STAN) vrátí dar ve výši 350 tisíc korun spojený s podnikatelem Pavlem Kosem, podezřelým z účasti v kauze korupce v pražském dopravním podniku. STAN dar obdržel v roce 2014, v té době Kos trestně stíhaný nebyl, sdělila mluvčí hnutí Sára Beránková. V sobotu Starostové oznámili, že vrátí všechny dary spojené s podnikatelem a lobbistou Michalem Redlem, který patří mezi trojici obviněných s uvalenou vazbou.


Žebříček podnikatelských účtů v červnu. Jedničkou je stále Equa bank
Finparáda | 10:00:00
Na Finparádě jsme aktualizovali žebříček nejlepších běžných účtů pro podnikatele na trhu, pořadí bank se proměnilo. Jedničkou nadále zůstává Equa bank, na druhé místo jsme zařadili MONETA Money Bank...


Hvězdami závěru karlovarského festivalu budou Geoffrey Rush a Benicio Del Toro
idnes.cz | 11:37:00
Dosud největší hvězdou letošního Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary bude oscarový herec Geoffrey Rush. Od Jiřího Bartošky obdrží na závěr Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Cenu prezidenta taktaké na závěr festivalu převezme i oscarový herec a producent Benicio Del Toro.


Personalisté i inženýři. Musk propustí 3,5 procenta zaměstnanců Tesly
idnes.cz | 11:34:00
Výrobce elektromobilů Tesla v příštích třech měsících propustí desetinu zaměstnanců pracujících za fixní mzdu. To je 3,5 procenta celkové pracovní síly firmy, oznámil dnes generální ředitel Tesly Elon Musk.


Pokladna u myčky odolala i kleštím, tak trojice okradla spícího řidiče
idnes.cz | 11:26:00
Koncem května se trojice podezřelých pokusila vykrást pokladní automat u mycí linky v Praze 9. Na to byli dobře připravení, obzvlášť žena, která vytáhla z kabelky i štípací kleště. Přes veškerou snahu se jim však pokladnu otevřít nepodařilo. Jelikož nechtěli odejít s prázdnou, nakonec ukradli z auta tašku spícímu řidiči.


Kvůli korupční kauze začaly padat hlavy i v TOP 09, končí dva její činitelé
idnes.cz | 11:25:00
Jiří Fremr, poradce europoslance a pražské TOP 09 Jiřího Pospíšila, v souvislosti s kauzou pražského dopravního podniku (DPP) ve straně končí. Na kandidátce v komunálních volbách nebude figurovat ani místostarosta Prahy 9 Marek Doležal, který v pondělí rezignoval na svůj post v dozorčí radě DPP. Ve středu dopoledne Doležal rezignoval i na místo místostarosty Prahy 9.


Nebyl důkaz, brání se Rakušan výtkám „bezbranné“ Marvanové ke korupci
idnes.cz | 11:18:00
Šéf hnutí STAN Vít Rakušan se ohradil proti výtkám, že v kauze korupce v pražském dopravním podniku nezasáhl. Podle něj neměl důkazy. „Proto jsem to řešil pouze po politické úrovni a snažil se pozici pana Hlubučka oslabit,“ uvedl ministr na Twitteru. Současně podotkl, že přes silnou podporu Hlubučka v pražské organizaci, dosáhl toho, že se nestal lídrem pražské kandidátky.


Zpět k uhlí. Kromě Německa o něm přemýšlí i Itálie, Rakousko a Nizozemsko
idnes.cz | 11:17:00
Německo kvůli nižším dodávkám ruského zemního plynu vrací do hry uhelné elektrárny. Krok tímto směrem už naznačila také italská, rakouská a nizozemská vláda. Největší evropští odběratelé ruského plynu se tak odvrací od Zelené dohody pro Evropu.


Rath i Metrostav jsou vinni i v druhé větvi korupční kauzy, rozhodl soud
idnes.cz | 11:11:00
Odvolací pražský vrchní soud uznal ¨v úterý bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha a všechny jeho spoluobžalované vinnými v druhé větvi korupční kauzy někdejšího politika. Senát uznal vinnými i stavební firmu Metrostav a její dceřinou společnost Metrostav Infrastructure.


Ruské tanky míří do evropských měst. Ukrajina chystá výstavu jejich vraků
idnes.cz | 11:07:00
Ukrajina plánuje uspořádat v evropských metropolích výstavu zničené ruské vojenské techniky. Podle ukrajinského ministra obrany Oleksije Reznikova chce země vystavit zničenou ruskou techniku ve Varšavě, Berlíně, Paříži, Madridu a Lisabonu. Kyjev se tak snaží udržet pozornost veřejnosti směrem k ruské vojenské agresi v zemi.


Kalousek to přehání. Chce pozornost a tím pomáhá opozici, říká Markéta Pekarová
idnes.cz | 11:00:00
„Když nám opozice říká, že bychom měli zrušit některé daně nebo je dočasně snížit, tak už neříká, že to způsobí zvýšení inflace. Podle mě je dobře, že vláda nepodléhá tlaku,“ říká předsedkyně Sněmovny a TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. V rozhovoru pro MF DNES mluví o současné korupční kauze, pomoci lidem v krizi i prodeji Budvaru nebo hledání prezidentského kandidáta.


Izraelský slepenec propadl, blíží se další volby. A Netanjahu se může vrátit
idnes.cz | 10:48:00
Izraelci půjdou na podzim znovu k volbám, už popáté za tři a půl roku. Křehká vláda premiéra Naftaliho Bennetta v pondělí oznámila, že „vyčerpala všechny možnosti, jak koalici stabilizovat“. Až do příchodu nového kabinetu zemi povede dosavadní ministr zahraničí Jair Lapid. A poraženému dlouholetému premiérovi Benjaminu Netanjahuovi se otevírá možnost k návratu.


Rozhodnutí o zastavění stráně na Malvazinkách nepadlo, možná před volbami
idnes.cz | 10:41:00
Spor o zelenou stráň na Malvazinkách pokračuje. Obyvatelé páté městské části, kteří si nepřejí změnu územního plánu a s ní spojenou stavbu nových domů, ve čtvrtek vystoupili před pražskými zastupiteli. Ti pak již bez obviněného náměstka Hlubučka rozhodli o posunutí celého rozhodovacího procesu na své poslední předvolební zasedání v září.


S tyčí v ruce napadl muž dva lidi, pak naboural ukradené auto
idnes.cz | 10:39:00
Osmadvacetiletý recidivista vnikl v Ostravě do areálu firmy, kde napadl dva zaměstnance. Ženě potom ukradl auto, se kterým po chvíli havaroval. Z místa utekl, kriminalisté ho vypátrali a po několika týdnech zadrželi.


Tripartita se opět zabývá krizí, která dopadá hlavně na ty chudší
idnes.cz | 10:25:00
V úterý dopoledne zasedá k jednání tripartita. Má řešit dopady války na Ukrajině na Česko, čerpání peněz z fondů EU nebo výzvy, které Českou republiku čekají v rámci evropského předsednictví. Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se sešli v deset hodin, tiskovou konferenci po jednání sledujte živě na iDNES.cz od dvanácti hodin.


RECENZE: Iron Maiden odehráli strhující metalové představení
idnes.cz | 09:43:00
Iron Maiden jsou synonymem poctivého, ryzího britského heavy metalu. A také zárukou strhujícího, do detailu promyšleného audiovizuálního zážitku. Koncertem na Sinobo stadionu ztvrdili obé.


Albert reaguje na zdražování a letos už podruhé přidá zaměstnancům. Mzdy zvyšují i jinde
iHned.cz | 11:22:00
Řetězec Albert ČR zaměstnancům v prodejnách a distribučních centrech od září zvýší mzdy v průměru o tři procenta. Letos jim přidá už podruhé, od ledna jim přilepšil v průměru o čtyři procenta. Reaguje tak na aktuální ekonomickou situaci a prudký...


Rath se zřejmě vrací do vězení a Metrostav přijde o státní zakázky. Soud vynáší verdikt v druhé části kauzy
iHned.cz | 11:02:00
Bývalý středočeský hejtman David Rath se zřejmě vrátí do vězení. A stejně tak i manželé Kottovi za to, že zmanipulovali tendry středočeského kraje za stovky milionů korun. Vrchní soud v Praze totiž potvrdil prvoinstanční rozsudek v takzvané druhé...


Zelená regulace ovlivní malé a střední firmy dřív, než čekají, tvrdí expert na ESG Franc
iHned.cz | 10:45:00
Evropské firmy čeká zanedlouho další povinnost – ty největší budou muset už napřesrok dokládat, jak udržitelné jejich podnikání je. Přestože takzvaná taxonomie pro začátek nepočítá s větším zapojením malých a středně velkých podniků, řadu z...


Radní Marvanová jde s věcmi raději do médií, než by je řešila, říká Scheinherr
iHned.cz | 10:41:00
„Kroky Matěje Augustína jsem pět měsíců sledoval. Když jsem pojal důvodné podezření, že došlo k úplatku, ihned jsem na něj podal trestní oznámení,” říká náměstek pražského primátora Adam Scheinherr. „Kdybych s těmito informacemi...


Britská královna láme rekord v době vládnutí a možná také vaz celé královské rodině
iHned.cz | 10:25:00
Britská královská rodina je celosvětově nejdéle trvající institucí. Její pravomoci a vliv na chod státu jsou ale dnes už minimální a z královské rodiny se stal spíše rodinný podnik, jehož úspěch i zisk je v zásadě založený na jeho sebeprezentaci v...


Zemřel jeden z obviněných v kauze údajně zmanipulovaných zakázek dopravního podniku. Nebudeme nic komentovat, říká Bradáčová
iHned.cz | 09:43:00
Podnikatel Petr Adam, který je obviněný v kauze manipulace zakázek pražského dopravního podniku, údajně zemřel. Informaci přinesla jako první MF Dnes. Informaci o smrti Adama získaly ze čtyř zdrojů také HN a snažily se ji ověřit. Podnikatel údajně...


V Praze do roku 2025 vznikne 100 nových rychlonabíječek pro elektromobily
Auto.cz | 11:50:00
Do roku 2025 v Praze vznikne 100 nových vysokorychlostních nabíječek pro elektromobily. K jejich vybudování se společně zavázaly Pražská energetika (PRE), vedení hlavního města a Škoda Auto. Vyplývá to z memoranda o spolupráci, které dnes podepsaly.


Nová Kia Niro dorazila do Česka. Prohlédli jsme si ji a známe ceny
Auto.cz | 10:50:00
Nástupce populárního modelu opět přináší dvě elektrifikované pohonné jednotky, jednu čistě elektrickou verzi a ještě větší důraz na ekologii. Potěší však i bohatou výbavou, prostorem a zajímavým designem.


Unikátní lovecký Rolls-Royce Camargue kdysi předběhl Cullinan, teď je na prodej
Auto.cz | 09:50:00
Do terénu s komfortem typickým pro značku Rolls-Royce? Ještě před modelem Cullinan to dokázala tahle zakázková přestavba, která je nyní na prodej.


Společně za jeden kabel. Praze pomůže s nabíječkami Škoda Auto a Pražská energetika
aktuálně.cz | 11:55:00
Škodu motivuje snaha prodávat elektromobily. S energetiky naplánuje, kde by se dalo nabíjet, město poskytne organizační součinnost.


Řetězce letos opět navyšují mzdy. Albert svým lidem v září přidá podruhé
aktuálně.cz | 11:53:05
O zvyšování mezd v letošním roce dříve informovaly i další potravinářské sítě.


Soud uznal vinu Ratha, Metrostavu i dalších obžalovaných v korupční kauze
aktuálně.cz | 10:36:00
Odvolací soud uznal Ratha vinným v druhé větvi jeho korupční kauzy. Vinnými uznal i firmu Metrostav a její dceřinou společnost.


Británie zažívá jednu z největších stávek na železnici. Omezeno je i londýnské metro
aktuálně.cz | 10:25:20
Asi na polovině železniční sítě bude přes den v provozu jen zhruba pětina vlaků. Lidem se proto doporučuje necestovat, pokud to není nutné.


Just: O ruské inflaci se lže. Zdražuje se i o 100 procent, tiskne se na hnědý papír
aktuálně.cz | 09:55:00
Rusové stále věří ideologii svého prezidenta a jsou kvůli tomu ochotní obětovat svou životní úroveň, míní publicista Jiří Just.


OBRAZEM: Rozbitá auta a potlučená úroda. Znojemsko se vzpamatovává z krupobití
Denik.cz | 11:24:00
Potlučené střechy domů, rozbitá auta i zcela zničená úroda. Obyvatelé i zemědělci obce Višňové na Znojemsku se vzpamatovávají z následků krupobití. Ledové koule o velikosti pingpongových míčků se na obec vysypaly ze supercelárních mraků v pondělí večer.


Místostarosta Doležal rezignuje na svůj post, kvůli kauze kolem Petra Hlubučka
Denik.cz | 11:23:00
Místostarosta Prahy 9 Marek Doležal (TOP 09) se rozhodl v souvislosti s korupční kauzou kolem dopravního podniku rezignovat na svůj post. Sdělil to v úterý ČTK. 


Rath i Metrostav jsou vinni i v druhé větvi korupční kauzy, rozhodl soud
Denik.cz | 10:49:00
Odvolací pražský vrchní soud v úterý uznal bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha a všechny jeho spoluobžalované vinnými v druhé větvi korupční kauzy někdejšího politika. Rath v případu čelí obžalobě z přijímání úplatků a manipulace s tendry ve Středočeském kraji, za což mu prvoinstanční soud o rok prodloužil jeho již dříve uložený sedmiletý trest vězení.


VIDEO: Supercela ohromila jižní Moravu, takto ji zachytili čtenáři Deníku
Denik.cz | 10:49:00
Něco takového jsem viděla poprvé v životě, píše paní Simona na facebookový profil Břeclavského Deníku. Nejen ji vyděsila a zároveň ohromila bouřka, která v pondělí večer prošla jižní Moravou. Jednalo se o supercelu, tedy o rotující oblak s dlouhou životností a nebezpečnými projevy.


Požár bytového domu vyhnal ve Vyškově dvanáct obyvatel, podívejte na následky
Denik.cz | 09:30:00
Požár bytu přinutil v úterý dopoledne k evakuaci dvanáct obyvatel bytového domu ve Vyškově. Další dvojice potřebovala pomoc záchranářů.


Tesla propouští a ruší home office
Kurzy.cz | 11:45:42
Elon Musk začátkem tohoto měsíce oznámil plány společnosti na snížení počtu zaměstnanců . Tesla, která nyní sídlí v texaském Austinu, se celosvětově rozrostla na přibližně 100 000 zaměstnanců a dynamicky otevírá nové továrny v Austinu a Berlíně.


Sazby v USA mohou jít ke 4 %, říká Carney. Udržitelná nezaměstnanost je výš, než se Fed domnívá
Kurzy.cz | 11:33:06
Mark Carney, který působil v čele Bank of Canada a Bank of England, na Bloombergu odpovídal na otázku týkající se krizového zasedání ECB a výzev, kterým nyní tato centrální banka čelí.


Slunce zítra vyjde, ale ekonomika možná ne
Kurzy.cz | 11:30:59
Někteří analytici mají vyloženě smysl pro drama: Začínáme nový týden plný ponurých trhů, depresivních politických zpráv, rostoucí inflace a spousty obav z toho, co bude dál... odpočívejte... Slunce vyjde zítra. S ekonomikou si však nejsem tak jistý...


Nejlepší mladý chemik České republiky je z Pardubic
Kurzy.cz | 11:29:07
Portál Pardubického kraje, Krajský úřad Pardubického kraje


Chystáte se do kempu? Jak vybrat kemp na poslední chvíli a být jednou nohou v přírodě
Kurzy.cz | 11:28:31
Nemáte stále vyřešenou letní dovolenou? Co letos zkusit pobyt v kempu? Nezruinuje vaši peněženku, budete v bezprostředním kontaktu s přírodou a díky pestré nabídce zažijete zábavu podle vašeho gusta. Určitě nebudete litovat, jen si předem zjistěte, co od


Priority předsednického tria Francie, ČR a Švédska
Kurzy.cz | 11:12:26
Česká republika od 1. července přebírá předsednictví v Radě EU po Francii. Předsedající státy fungují jako tzv. předsednické Trio (dále Trio), které je složeno z aktuálně předsedající Francie, České republiky (dále ČR)…


Ministři financí ČR a Kataru podepsali smlouvu o zamezení dvojímu zdanění
Kurzy.cz | 11:00:00
Dne 21. června 2022 byla v Dauhá podepsána Smlouva mezi vládou České republiky a vládou Státu Katar o zamezení dvojímu zdanění v oboru daní z příjmu a o zabránění daňovému úniku a vyhýbání se daňové povinnosti.


Jak Čechům zlevnit elektřinu, aniž by se stát zadlužoval. Využijme předsednictví EU a vezměme si příklad z Francie
Kurzy.cz | 10:45:11
Úsporný energetický tarif, který připravuje ministerstvo průmyslu a obchodu a zítra projedná vláda, je jen dalším dluhem. Neřeší podstatu drahých energií. Ceny energií přitom v EU zůstanou vysoké po několik let.


ČEZ: MF navrhuje o 10% vyšší dividendu než představenstvo
Kurzy.cz | 10:41:19
Ministerstvo financí ČR předložilo protinávrh dividendy na valnou hromadu ČEZ konanou 28.června. MF navrhuje dividendu 48 Kč/akcii (4% hrubý výnos) oproti návrhu managementu ČEZ na 44 Kč/akcii.


Akciové indexy v Evropě v úvodu týdne rostly
Kurzy.cz | 10:39:25
Asijské a evropské akciové indexy v pondělí převážně rostly. Čínská centrální banka nesnížila svoji hlavní úrokovou sazbu a to i přes zpomalení spotřeby v důsledku lockdownů. Evropské akciové indexy v pondělí výrazně vzrostly po loňském ostrém výprodeji&h


Ministr Ivan Bartoš představil priority resortu pro období českého předsednictví v Radě EU
Kurzy.cz | 10:36:23
Ministerstvo pro místní rozvoj se během českého předsednictví v Radě Evropské unie prioritně zaměří na politiku soudržnosti, regionální rozvoj, cestovní ruch a elektronizaci veřejných zakázek. Informace o konkrétních aktivitách úřadu a jejich benefitec...


Obchod dňa - AUDUSD (21.06.2022)
Kurzy.cz | 10:34:54
Austrálsky dolár bol počas dnešnej ázijskej seansy veľmi aktívny vďaka dvom udalostiam – prejavu guvernéra RBA - Loweho a zverejneniu zápisnice RBA. Zápisca RBA ukázala, že banka vidí potrebu ďalšieho zvyšovania sadzieb na boj proti inflácii a normaliz...


Jakým (Rotpirk): Chamtivost a strach hýbou trhy, do investování ale nepatří. Nákupy a prodeje proto necháváme řídit algoritmy
Kurzy.cz | 10:25:26
Finanční trhy jsou plné lidí, a tak je logické, že do obchodování ve velkém vstupují emoce v čele s chamtivostí a strachem. Přitom je nejlepší je z investování co možná nejvíce vyloučit. O to se snažíme i v našich fondech, které spravujeme s pomocí...


Polský průmysl zrychlil (21.6.2022)
Kurzy.cz | 10:13:10
Průmyslová výroba v květnu vzrostla o 15 % meziročně oproti revidovaným 12,4 % v dubnu. Trhy očekávaly zrychlení o 14,9 % meziročně.


Předzvěsti krize: Japonské dluhopisy
Kurzy.cz | 10:02:25
Japonská centrální banka masivně intervenuje na dluhopisovém trhu, aby udržela závazek ve výši 0,25% na výnosech středně krátkých vládních dluhopisů. Zatímco se oba konce zvedají a v minulém týdnu se podařilo závazek významně prolomit.


Národní plán doučování pomohl 250 tisícům žáků ZŠ a SŠ
Kurzy.cz | 09:30:00
Praha, 10. června 2022 - V rámci programu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Národní plán doučování bylo na podzim 2021 doučeno 247 tisíc žáků na základních a středních školách, což představuje celkem 22 % všech žáků z cílové skupiny programu...


Jak se ladí auto na hudbu i na telefonování?
Kurzy.cz | 09:01:06
Testují se audiosystémy ve vozech ŠKODA citlivou měřící akustickou technikou, nebo trénovaným uchem? Samozřejmě obojí. A nejen to. Podívejte se, co všechno ladí ti, kteří mají na starosti, aby vaše auto skvěle hrálo.


Sjednocení USB-C kabelů nedává žádný smysl
Kurzy.cz | 00:43:37
Neexistuje žádný dobrý důvod, proč by měli být výrobci některých zařízení nuceni používat USB-C kabel. Argumenty, se kterými se zastánci regulace ohání, jsou snadno vyvratitelné, zatímco existují naprosto zásadní argumenty, proč je taková regulace neje...


V Lukavci na Litoměřicku mohou slavit. Obec získala ocenění Vesnice roku Ústeckého kraje
Kurzy.cz | 12:00:30
Soutěž Vesnice Ústeckého kraje pro rok 2022 má po dvouleté odmlce opět svého vítěze. Ocenění putuje do obce Lukavec nedaleko Lovosic. Rozhodla o tom odborná komise, která v červnu objížděla každou z letos čtrnácti přihlášených obcí.


Výluka na lince U4 v úseku Lovosice-Ústí n.L.hl.n. 28. června 2022, v době od 6:30 do 13:00 hod
Kurzy.cz | 12:00:31
------------------------------------------------------------------------ Odkazy Výlukový jízdní řád[1] [PDF, 497 kB] (21.6.2022) ------------------------------------------------------------------------ Na trati 090 (Praha-) Kralupy nad...


Žáci 14. základní školy v Plzni vytvořili rekordně dlouhé leporelo
Kurzy.cz | 12:00:31
Plzeňská 14. základní škola v Doubravce drží český rekord ve vytvoření nejdelšího čtenářského leporela se zvířátky. To vzniklo jako výsledek čtenářské soutěže žáků prvního stupně, kteří leporelo tvořili od ledna do května 2022. Leporelo vzniklo díky sp...


Poptávka po udržitelných palivech roste. Airbus a aerolinky Qantas do nich investují 200 milionů dolarů
Euro | 08:11:29
Australský dopravce chce, aby udržitelná paliva vznikala přímo na území Austrálie a nemusela se složitě dovážet z Evropy a USA. Dvousetmilionová investice má podpořit startupy i dlouhodobě zavedené společnosti. Dohoda přichází krátce po rozsáhlé objednávce letadel od Airbusu, které chce Qantas nasadit na lety s velmi dlouhou vzdáleností.


Rožnovská čipová firma NXP Semiconductors dosáhla na tržby 400 milionů
lupa.cz | 12:27:45
Česká pobočka nizozemské čipové firmy NXP Semiconductors v roce 2020 udělala tržby 396,5 milionu korun se ziskem po zdanění 39,5 milionu. Firma u nás v roce 2020 zaměstnávala 272 lidí. Mzdové náklady činily necelých 215 milionů korun.


Brněnský Thermo Fisher loni utržil 16 miliard a investoval přes miliardu do výzkumu a vývoje
lupa.cz | 12:08:09
Brněnská pobočka americké společnosti Thermo Fisher Scientific se zařadila mezi deset největších tuzemských exportérů. Výrobce elektronových mikroskopů, které se mimo jiné používají v polovodičovém byznysu pro kontrolu kvality čipů, loni u nás udělal tržby 16,2 miliardy korun se ziskem před zdaněním 716 milionů. Firma také nabrala nové lidi a výrazně investovala do výzkumu a vývoje.


Hry jsou umění. Warhorse, Amanita a Bohemia Interactive budou mít výstavu ze svých titulů
lupa.cz | 11:31:55
Videohry v sobě spojují několik oborů dohromady. Vedle technické složky jde o scénáristiku a schopnost vyprávění, hudbu nebo grafické umění. A právě uměleckou část bude možné ocenit na chystané výstavě v Galerii Caesar v Olomouci. Tam od 7. července do 26. srpna bude probíhat výstava Herní svět – Umění v českých videohrách zaměřená na tuzemskou tvorbu. Versinář je naplánována na 12. července od šesti večer.


Primark v Anglii otestuje objednávání zboží online. Nemá dost místa na dětské oblečení
Hospodářské noviny | 12:20:00
Přední řetězec v oblasti levné módy Primark se dlouhodobě vyhýbal zřízení e-shopu. Od své strategie nabízet produkty pouze v kamenných obchodech ale poprvé upouští. V části Velké Británie zavede na dětský sortiment systém „click and...


Nového šéfa generálního štábu Řehku povýší Zeman týden po jmenování
idnes.cz | 13:41:00
Prezident Miloš Zeman povýší ve středu budoucího náčelníka generálního štábu Karla Řehku, potvrdil mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Podle informací médií navrhla vláda hodnost generálmajora. Řehka je nyní brigádním generálem. Do funkce náčelníka generálního štábu jmenoval prezident Řehku minulou středu. Od července vystřídá Aleše Opatu.


Albert reaguje na zdražování a letos už podruhé přidá zaměstnancům. Mzdy zvyšují i jinde
Hospodářské noviny | 11:22:00
Řetězec Albert ČR zaměstnancům v prodejnách a distribučních centrech od září zvýší mzdy v průměru o tři procenta. Letos jim přidá už podruhé, od ledna jim přilepšil v průměru o čtyři procenta. Reaguje tak na aktuální ekonomickou situaci a prudký...


Policie ve Frýdku-Místku vyšetřuje vraždu miminka, stíhá patnáctiletou matku
idnes.cz | 13:37:00
Kriminalisté obvinili z vraždy patnáctiletou dívku, která podle dostupných informací minulý týden ve Frýdku-Místku tajně porodila a miminko hodila do kontejneru na odpad. Tělíčko se zatím nepodařilo najít.


Blesk udeřil do radnice v Polici a vyřadil počítače, úřad je ochromený
idnes.cz | 13:36:00
Radnici v Polici nad Metují na Náchodsku vyřadila z provozu pondělní bouřka. V době, kdy už se počasí uklidňovalo, udeřil do budovy velmi silný blesk a poškodil většinu elektronických zařízení. Nefungují telefony, e-mailová pošta ani služby závislé na přístupu k internetu.


Britská královna láme rekord v době vládnutí a možná také vaz celé královské rodině
Hospodářské noviny | 10:25:00
Britská královská rodina je celosvětově nejdéle trvající institucí. Její pravomoci a vliv na chod státu jsou ale dnes už minimální a z královské rodiny se stal spíše rodinný podnik, jehož úspěch i zisk je v zásadě založený na jeho sebeprezentaci v...


Do vazby jde další podnikatel v korupční kauze, STAN mu vrací peníze
idnes.cz | 13:07:00
Soud poslal do vazby podnikatele Pavla Kosa, který patří k dalším obviněným v kauze korupce v pražském dopravním podniku. Učinil tak z obav z možného útěku či z ovlivňování svědků. Novinářům to na místě řekl mužův advokát Vlastimil Rampula. Podle informací uniklých do médií z policejních spisů je Kos blízkým spolupracovníkem Michala Redla, údajného šéfa organizované zločinecké skupiny. Hnutí STAN předtím oznámilo, že vrací peníze, které od podnikatele obdrželo.


Češi musí šetřit. Více než zdražování je ale straší válka
idnes.cz | 13:06:00
Dvouciferná inflace nutí více než třetinu ekonomicky aktivních lidí v Česku omezovat své výdaje. I přes to se ale Češi více než nedostatku bojí války v Evropě. Ukazují to čísla, která pro společnost Předvýběr.CZ v červnu sesbírala agentura Data Collect.


U Stonehenge se po tříleté pauze slavil slunovrat, přišlo šest tisíc lidí
idnes.cz | 13:04:00
Na šest tisíc lidí se sešlo u kamenného okruhu Stonehenge, aby oslavili letní slunovrat. U monumentu brzy ráno sledovali východ slunce.


Rybář v Kambodži ulovil dosud největší sladkovodní rybu, vážila 300 kilo
idnes.cz | 13:01:00
Kambodžskému rybáři se podařilo ulovit v řece Mekong největší dosud známou sladkovodní rybu. Trnucha říční, kterou vytáhl z vody v minulém týdnu, vážila téměř 300 kilogramů. Na délku měřila skoro čtyři metry a na šířku 2,2 metru. Kambodžští vědci rybě umístili do blízkosti ocasu sledovací zařízení a poté ji vypustili zpět do řeky.


KOMENTÁŘ: Tanec svatého Víta. Vážně je Rakušan silný lídr, jak tvrdí?
idnes.cz | 13:00:00
Vít Rakušan se tváří, jako by mafiánskou strukturu v jeho hnutí vybudoval Andrej Babiš. Problém je v tom, že šéf hnutí STAN o problému Hlubuček věděl, ale nic s tím nedělal, píše ve svém komentáři Jaroslav Plesl, šéfredaktor MF DNES.


U Pirátů to vře. Rakušan je samozřejmě ve střetu zájmů, míní Wagenknecht
idnes.cz | 12:50:00
Předseda pirátského poslaneckého klubu Jakub Michálek v pondělí večer po jednání s hnutím STAN prohlásil, že nevidí důvod pro rezignaci šéfa Starostů a nezávislých Víta Rakušana na post ministra vnitra. Naopak auditor a senátor Lukáš Wagenknecht je zřejmě proti. Na sociálních sítích vyjádřil svůj názor, že je Rakušan v jasném střetu zájmů.


Řidička ignorovala padající závory. Aby odjela, musela jednu prorazit
idnes.cz | 12:44:00
Naštěstí jen hmotnou škodou skončila ranní nehoda na železničním přejezdu na Písecku. Řidička na něj vjela v době, kdy se sklápěly závory, které pak auto uvěznily na kolejích. Žena dramatickou situaci vyřešila tím, že závoru prorazila a přejezd opustila ještě před příjezdem vlaku.


Podezřívali mě z komerce a vypočítavosti, říká Bárta o hitu k Snowborďákům
revue.idnes.cz | 13:53:00
Zpěvák Dan Bárta (52) přiznal, že své padesátiny v době covidu dost prožíval. Prozradil, co mu pomohlo a v rozhovoru pro iDNES.cz zavzpomínal i na kritiku, která se na něj snesla kvůli hitu k filmu Snowboarďáci.


Na koncertě Gottovi zazpívala Dara se Charlottou, Mareš i Zelenková
revue.idnes.cz | 12:27:00
Karel Gott by měl nejspíš radost. Na dvou koncertech Pocta Karlu Gottovi vystoupilo přes čtyřicet jeho kolegů, kteří zazpívali slavíkovy hity. Jako bonus si Dara Rolins se zpěvákovou dcerou Charlotte Ellou střihly Zvonky štěstí a na druhý koncert přišla i Gottova dobrá známá Jiřina Bohdalová.


TOP 09 se odstřihává od kauzy Hlubuček. Vyzvala Doležala s Fremrem, aby se vzdali členství
iHned.cz | 13:30:00
Čistky kvůli korupční kauze Hlubuček pokračují i v další koaliční straně. Předsednictvo TOP 09 v úterý vyzvalo místostarostu Prahy 9 a člena dozorčí rady pražského dopravního podniku Marka Doležala a volebního manažera strany Jiřího Fremra, aby...


Protiruské sankce: co ještě čeká české firmy i stát?
iHned.cz | 13:07:00
Od březnového rozhodnutí EU uvalit nové sankce proti Rusku a Bělorusku stále narážíme na nejednotný přístup Západu. Hlavním pilířem restrikcí je společný sankční seznam. Současná situace ale spíše směřuje ke vzniku lokálních seznamů jednotlivých...


Blažek nechá přezkoumat postup soudu, který Redlovi roky omezoval svéprávnost. Nebráníme se, říká soudce
iHned.cz | 13:02:00
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek nařídil prověrku rozhodování okresního soudu Plzeň-město ve věci omezení svéprávnosti Michala Redla. „Současně ministerstvo prověří i postup znalců v oboru psychiatrie ve stejném případu,“ uvedl Blažek...


Primark v Anglii otestuje objednávání zboží online. Nemá dost místa na dětské oblečení
iHned.cz | 12:20:00
Přední řetězec v oblasti levné módy Primark se dlouhodobě vyhýbal zřízení e-shopu. Od své strategie nabízet produkty pouze v kamenných obchodech ale poprvé upouští. V části Velké Británie zavede na dětský sortiment systém „click and...


Druhé dějství firmy BionTech: Peníze za vakcínu proti covidu-19 investuje hlavně do boje s rakovinou
iHned.cz | 11:30:00
Generální ředitel německé společnosti BionTech Ugur Sahin přijíždí každý den časně ráno do firemního sídla v Mohuči na oprýskaném jízdním kole, které mu slouží dobrých 20 let. Šéf firmy, jež předloni v rekordním čase v rámci projektu „Rychlost...


I Nissan Leaf míří na Pikes Peak! Přišel o pár dveří a dostal agresivní aero
Auto.cz | 12:50:00
Mezi letošními účastníky mezinárodního závodu do vrchu pořádaného na hoře Pikes Peak je také Nissan Leaf závodního týmu Samurai Speed. V rámci úprav přišel o pár dveří a dostal agresivní aero.


Strategie vs. první rána
Kurzy.cz | 13:55:56
Roste riziko rezignace a paniky na trzích. Pohled na výkonnost aktiv od začátku roku je totiž jen pro silné nátury. Ano, všichni jsme se zaklínali při investování, že máme nějakou investiční strategii, investiční horizont, že si uvědomujeme riziko...


Bazénové lemy a dlažby. Tam, kde se estetika setkává s bezpečím
Kurzy.cz | 13:52:10
Bazénový lem je obecně považován za elegantní ohraničení dlažby okolo bazénu. Okraje, jak lze lemy také nazývat, by správně měly plnit následující funkce. První z nich je zabránit vylití většího množství vody poté, co se někdo prudce vrhne do vody. Toho s


Brzká návratnost a díky chytrým sítím brzy možná i komunitní sdílení. Šest důvodů, proč se vyplatí pořídit si fotovoltaiku
Kurzy.cz | 13:20:53
Fotovoltaika zažívá v Česku nebývalý boom. V minulém roce bylo podle Solární asociace instalováno celkem 62 megawattů nových fotovoltaických elektráren, což je o 20,6 procenta více než o rok dříve. Největší měrou se na tomto nárůstu podílely drobné střešn


Květnové ceny výrobců vykazují skokový nárůst, spotřebitelská inflace dále poroste
Kurzy.cz | 13:16:56
Ceny výrobců v květnu zrychlily svůj růst. V meziměsíčním vyjádření nejvíce zdražili zemědělci, a to o necelých šest procent. Nejméně naopak vzrostly ceny tržních služeb.


Jak dál na trzích? Dvě velké banky čekají další ztráty. Podle třetí bude tlak mírnější
Kurzy.cz | 12:55:00
Kde si po intenzivních výprodejích z minulého týdne stojí americké akciové trhy? Podle analytiků bank Morgan Stanley a Goldman Sachs musejí akcie ještě do cen plně propsat nebezpečí hospodářské recese a mohly by dál klesat.


Cena pšenice je stále vysoko. Jak dlouho ještě?
Kurzy.cz | 12:44:01
Pšenice je jednou z ostře sledovaných komodit již od vypuknutí války na Ukrajině, kdy se během poměrně krátkého období její cena vyšplhala na 14letá maxima.


Korunové dluhopisové fondy za poslední rok v hluboké ztrátě
Kurzy.cz | 12:37:55
Nabídka dluhopisů na českém trhu je široká a pro drobného investora zcela nepřehledná. Kdo tedy uvažuje o investici do dluhopisů, má možnost tak učinit prostřednictvím dluhopisových fondů, což je zřejmě nejpřijatelnější forma.


Švýcarsko se vyhýbá problémům: za nízkou inflaci vděčí silnému franku
Kurzy.cz | 12:35:33
Švýcarská národní banka SNB poprvé po patnácti letech zvýšila svou úrokovou sazbu z -0,75 % na -0,25 %. Připojila se tak k dalším centrálním bankám, které zpřísňují své úrokové sazby s cílem omezit inflaci.


Už se nechcem nikdy vracet, když nám bylo mizerně!
Kurzy.cz | 12:29:39
Proč to všechno? Protože mizérie. „Index mizérie“ sčítá míru nezaměstnanosti a inflace. Od konce roku 2019 se mizérie výrazně zvýšila. Mezi top skokany patří pobaltské státy a ČR. Není ale mizérie jako mizérie.


Příjmy z mezinárodního cestovního ruchu rostou
Kurzy.cz | 12:18:27
Saldo platební bilance je však v prvním čtvrtletí stále záporné, přitom do roku 2020 bylo srovnání příjmů a výdajů z mezinárodního cestovního ruchu v kladných hodnotách


Možná je už nikdy neuvidíme. Rusové odchází na vojnu, na nádraží se loučí s rodinami
aktuálně.cz | 13:35:51
Mladí Rusové, kteří narukovali na vojnu, se obávají, že je velitelé pošlou bojovat na Ukrajinu.


Ukrajinský zabiják Harpoon. Dron natočil "smrtící slalom" střely těsně před dopadem
aktuálně.cz | 13:10:00
Cílem útoku byl podle britského ministerstva obrany téměř jistě remorkér ruského námořnictva Vasilij Bech.


Čtvrtý obviněný je ve vazbě. Soud do ní poslal Redlova spolupracovníka Kosa
aktuálně.cz | 12:56:00
Podle soudce by se Kos mohl skrývat nebo ovlivňovat svědky. Letos v březnu byl Kos odsouzen na pět let za krácení daní se škodou 135 milionů.


V Kambodži vylovili největší sladkovodní rybu na světě. Je dlouhá jako aligátor
Denik.cz | 13:06:00
Kambodžští vesničané na řece Mekong ulovili rejnoka vážícího zhruba tři sta kilogramů. Na břeh ho muselo vytáhnout tucet mužů. Podle vědců se jedná o dosud největší zaznamenanou sladkovodní rybu na světě.


Soud pozval do vazby dalšího obviněného v kauze Hlubuček. Jde o podnikatele Kosa
Denik.cz | 13:01:00
Soud poslal do vazby podnikatele Pavla Kosa, čtvrtého z obviněných v kauze korupce v pražském dopravním podniku. Novinářům to na místě řekl mužův advokát Vlastimil Rampula. Podle informací uniklých do médií z policejních spisů je Kos blízkým spolupracovníkem Michala Redla, údajného šéfa organizované zločinecké skupiny.


Česko znovu zasáhnou bouřky, varují meteorologové. Doprovázet je mohou kroupy
Denik.cz | 11:36:00
Jihozápad Čech ve středu opět zasáhnou silné bouřky. Ojediněle se tam budou vyskytovat ve druhé polovině dne a doprovodit je může přívalový déšť, nárazy větru o rychlosti do 70 kilometrů v hodině a menší kroupy. Na webu o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Vít Rakušan: Neměl jsem žádný důkaz. Hlubučka jsem se snažil oslabit politicky
Denik.cz | 11:31:00
Předseda STAN Vít Rakušan se ohradil proti výtkám, že v kauze korupce v pražském dopravním podniku nezasáhl. Na twitteru v úterý uvedl, že neměl důkaz, a proto věc řešil jen politicky a snažil se oslabit pozici bývalého náměstka pražského primátora za STAN Petra Hlubučka, který jako jeden z obviněných skončil ve vazbě. Dosáhl toho, že se nestal lídrem pražské kandidátky pro obecní volby. Na podezřelé záležitosti Rakušana v dopise dříve upozornila pražská radní Hana Kordová Marvanová (Spojené síly pro Prahu).


VIDEO: Lupič s tyčí vtrhl v Ostravě do firmy, z auta vytáhl ženu a ujel pryč
Denik.cz | 10:41:00
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Chvíle hrůzy zažili dva zaměstnanci ostravské společnosti, když po ránu přišli do práce. Čekalo je něco, co až doposud znali pouze z drsných akčních filmů.


Konec pravicové bašty. Kolumbie má prvního levicového prezidenta
Respekt | 12:51:42
Někdejší partyzán Gustavo Pertro nechce změny financovat ze státních ropných peněz. Projekt Chávez selhal, říká s odkazem na Venezuelu


Tekuté tváře, betonový strom, elfská IKEA. Šest talentů s diplomkou
Respekt | 11:33:16
Život na pražské Akademii výtvarných umění se do běžných kolejí vrátil až začátkem letošního roku. Do školy se po dvouleté covidové pauze mohlo začít zase normálně chodit, už tedy nikoli pod vedením rektora Tomáše Vaňka, kterému skončilo služební období, ale pod vedením nové šéfky akademie Marii…


Lipavský představil priority ministerstva pro české předsednictví
Eurozpravy-domácí | 13:47:00
Mezi zahraničněpolitické priority nadcházejícího českého předsednictví v Radě Evropské unie patří Ukrajina, ukončení závislosti energiích z Ruska, budování obranných kapacit či obchodní dohody. Dalšími tématy jsou podpora občanské společnosti a svobodných médií nebo transatlantické vztahy. Priority dnes v Černínském paláci za svůj resort představil ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti).


Zeman ve středu povýší Řehku, který se stane náčelníkem generálního štábu
Eurozpravy-domácí | 13:03:00
Prezident Miloš Zeman povýší ve středu budoucího náčelníka generálního štábu Karla Řehku. ČTK to potvrdil mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Podle informací médií navrhla vláda hodnost generálmajora. Řehka je nyní brigádním generálem.


Blažek nechá prověřit postup soudu i znalců u omezení Redlovy svéprávnosti
Eurozpravy-domácí | 12:55:00
Ministerstvo spravedlnosti prověří postup okresního soudu Plzeň-město a znalců v případu omezení svéprávnosti podnikatele Michala Redla, který byl obviněn v kauze korupce v pražském dopravním podniku. Na twitteru to dnes uvedl ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS).


Místostarosta Prahy 9 Marek Doležal se rozhodl v souvislosti s korupční kauzou rezignovat
Eurozpravy-domácí | 12:40:00
Místostarosta Prahy 9 Marek Doležal (TOP 09) v souvislosti s korupční kauzou kolem dopravního podniku (DPP) rezignoval na svůj post. Svou rezignaci dnes přednesl na zasedání zastupitelstva deváté městské části. Doležal nebude na podzim kandidovat do zastupitelstva hlavního města ani městské části Praha 9. V pondělí Doležal oznámil rezignaci na členství v dozorčí radě DPP.


Kandidát na ministra školství bude znám v dalších dnech, uvedl Bartoš
Eurozpravy-domácí | 12:36:00
Kandidát koalice Piráti a STAN na nástupce po ministru školství Petru Gazdíkovi (STAN) bude představen asi v průběhu týdne, dnes ne. Novinářům to dnes řekl šéf Pirátů Ivan Bartoš. Očekává, že Gazdíkova nástupce navrhne jako první hnutí STAN, které podle vzájemné dohody po volbách resort obsadilo. Piráti by jinak ze svého týmu mohli uvažovat o nominování náměstkyně ostravského primátora Andrey Hoffmanové nebo analytika Martina Úlovce.


Rakušan se ohradil proti výtkám, že v kauze kolem dopravního podniku nezasáhl
Eurozpravy-domácí | 11:17:00
Předseda STAN Vít Rakušan se ohradil proti výtkám, že v kauze korupce v pražském dopravním podniku nezasáhl. Na twitteru dnes uvedl, že neměl důkaz, a proto věc řešil jen politicky a snažil se oslabit pozici bývalého náměstka pražského primátora za STAN Petra Hlubučka, který jako jeden z obviněných skončil ve vazbě.


Scholz slíbil podporu Ukrajině a chce odvážnou energetickou transformaci
Eurozpravy-zahraniční | 13:16:00
Protiruské sankce jsou sice bolestivé pro německé hospodářství, jsou ale správné, důležité a fungují. Dnes to v projevu na Průmyslovém dni organizovaném Svazem německého průmyslu (BDI) prohlásil německý kancléř Olaf Scholz. Řekl také, že je třeba zabránit roztočení dlouhodobé inflační spirály a že Německo musí učinit odvážné kroky v energetické transformaci.


Rusko bude dál posilovat své ozbrojené síly, prohlásil Putin
Eurozpravy-zahraniční | 13:14:00
Rusko bude dál posilovat své ozbrojené síly, prohlásil dnes ruský prezident Vladimir Putin při tradičním setkání se absolventy vojenských škol v Kremlu. Šéf státu, který je současně vrchním velitelem ozbrojených sil, připustil, že Rusko nyní prochází zkouškami, ale je přesvědčen, že všechny potíže země překoná.


Slovensko chce odpovídající náhradu pro případ dodávek svých tanků na Ukrajinu
Eurozpravy-zahraniční | 12:16:00
Slovensko nepředá válkou zasažené Ukrajině své tanky T-72 ze sovětské éry, pokud mu spojenci jako náhradu nedodají stejný počet jiných tanků. Vyplývá to z vyjádření, které ČTK zaslala mluvčí slovenského ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.


Zajatí Američané jsou v Doněcku, Putinův mluvčí nevyloučil trest smrti
Eurozpravy-zahraniční | 11:06:00
Dva Američané, zajatí ruskými vojáky na Ukrajině, jsou ve vazební věznici na území separatistické Doněcké lidové republiky (DNR), oznámila dnes ruská agentura Interfax s odvoláním na nejmenovaný zdroj z bezpečnostních složek DNR. Rusové označují oba zajatce, kteří dříve sloužili v amerických ozbrojených silách, za žoldnéře. Podle západního tisku oba muži sloužili jako dobrovolníci v jednom z útvarů pravidelné ukrajinské armády.


Firmy kvůli válce na Ukrajině revidují dodavatelské řetězce. Je to nelehký úkol
Eurozpravy-ekonomika | 11:35:00
Téměř čtyři měsíce trvající ruská barbarská agrese na Ukrajině výrazně zatěžuje stále více globální dodavatelské řetězce - od samotných komodit, přes nejrůznější typy čipů až třeba po automobilové díly či součástky. Producenti právě z automobilového průmyslu, jako je třeba tuzemská Škoda Auto, jsou proto považováni nejen ekonomy, ale stále více i politickými lídry za jedno z vůbec nejohroženější odvětví ekonomiky. Není proto divu, že některá média, ať už specializovaná na ekonomiku, či jen zpravodajství, upozorňují na to, že právě kvůli ruské agresi na Ukrajině a významnému zpřetrhání dodavatelských řetězců je nutné počítat třeba i se zastavením automobilové produkce u řady z nich. Nutnost stát se odolnějšími a najít bezpečnější a efektivní dodavatele proto bude klíčovou otázkou nejbližší doby.


Rath se vrátí do vězení. Soud mu zvýšil trest za korupci
Reflex | 12:20:00
Odvolací pražský vrchní soud dnes prodloužil bývalému středočeskému hejtmanovi Davidu Rathovi již dříve uložený sedmiletý trest o rok. Uznal ho vinným v takzvané druhé větvi jeho korupční kauzy. Někdejší politik se tak bude muset minimálně na několik měsíců vrátit do vězení. Rath přijímal úplatky a manipuloval s tendry ve Středočeském kraji.


Protikorupční tažení požírá své děti. Kromě Babišova spolku, který naopak větří novou kořist
Reflex | 12:00:00
Politické dopady, které má na hnutí STAN zátah v pražském Dopravním podniku a na zdejší radnici, jsou v množství větším než malém, řečeno policejně-drogovou hantýrkou. A opět je na scéně ten druhý z osvědčených strašáků používaných s oblibou některými politiky: korupce. (Tím prvním je myšlena kriminalita.)


Loni Jack Sparrow, letos kapitán Barbossa. Do Varů přijíždí Geoffrey Rush, vynikající oscarový herec
Reflex | 11:30:00
Oscar za nejlepší mužský herecký výkon, dva Zlaté Glóby, cena Emmy i divadelní cena Tony - to je jen základ desítek ocenění, které v průběhu kariéry nasbíral australský filmový herec, jenž nikdy nezanevřel na divadlo, GEOFFREY RUSH (70). Na slavnostním zakončení 56. ročníku karlovarského festivalu převezme Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.


Ve Varech čekejte pořádný Traffic: na festival přijíždí oscarový herec Benicio del Toro
Reflex | 11:30:00
Zvládne být charismatickým Che Guevarou i drogovým baronem Escobarem, narkomanem i mužem zákona, záhadným kolumbijským agentem. Ve Varech bude v rámci jeho pocty uveden mimo jiné kriminální snímek režiséra Stevena Soderbergha Traffic – Nadvláda gangů, za který získal Oscara. BENICIO DEL TORO (55), soustředěný pracant a jeden z neobsazovanějších mužů současného Hollywoodu, propůjčuje své temné charisma postavám napříč žánry. Na závěr 56. ročníku festivalu převezme Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary.


Kandidát na ministra školství Pirátů a STAN bude znám v dalších dnech, informoval Bartoš
Tiscali-zprávy | 12:02:53
Kandidát koalice Piráti a STAN na nástupce po ministru školství Petru Gazdíkovi bude představen asi v průběhu týdne, dnes ne. Novinářům to dnes řekl šéf Pirátů Ivan Bartoš.


Odvolací soud uznal Ratha a další obžalované v korupční kauze vinnými
Tiscali-zprávy | 11:49:24
Odvolací pražský vrchní soud dnes uznal bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha a všechny jeho spoluobžalované vinnými v druhé větvi korupční kauzy někdejšího politika.


Soud zakázal Metrostavu účastnit se soutěží o veřejné zakázky za manipulaci a podplácení
E15-ekonomika | 12:45:00
Největší česká stavební firma Metrostav a její dceřiná společnost Metrostav Infrastructure se nebudou moci po tři roky účastnit veřejných soutěží a plnit veřejné zakázky. Pravomocně o tom v úterý rozhodl odvolací pražský vrchní soud. Společnosti uznal vinnými v takzvané druhé větvi korupční kauzy bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha.


Tesla sníží počet zaměstnanců pracujících za fixní mzdu o deset procent
E15-ekonomika | 11:32:00
Výrobce elektromobilů Tesla sníží v příštích třech měsících počet zaměstnanců pracujících za fixní mzdu o deset procent. To je 3,5 procenta celkové pracovní síly firmy, oznámil dnes generální ředitel Tesly Elon Musk. Ten oznámil plány na snížení počtu zaměstnanců na začátku tohoto měsíce.


Soud zakázal Metrostavu účastnit se soutěží o veřejné zakázky za manipulaci a podplácení
E15-politika | 12:45:00
Největší česká stavební firma Metrostav a její dceřiná společnost Metrostav Infrastructure se nebudou moci po tři roky účastnit veřejných soutěží a plnit veřejné zakázky. Pravomocně o tom v úterý rozhodl odvolací pražský vrchní soud. Společnosti uznal vinnými v takzvané druhé větvi korupční kauzy bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha.


Tesla sníží počet zaměstnanců pracujících za fixní mzdu o deset procent
E15-politika | 11:32:00
Výrobce elektromobilů Tesla sníží v příštích třech měsících počet zaměstnanců pracujících za fixní mzdu o deset procent. To je 3,5 procenta celkové pracovní síly firmy, oznámil dnes generální ředitel Tesly Elon Musk. Ten oznámil plány na snížení počtu zaměstnanců na začátku tohoto měsíce.


MONETA Money Bank zvýšila úrokové sazby na termínovaném vkladu
Finparáda | 15:00:00
Od čtvrtka 16. června 2022 zvýšila MONETA Money Bank úrokové sazby u svých termínovaných vkladů. U nově sjednaných termínovaných vkladů tak budou klienti moci své úspory úročit úrokovou sazbou až 5 procent ročně...


Začala veřejná konzultace k budoucím sítím digitálního rozhlasu
lupa.cz | 15:32:07
Český telekomunikační úřad zahájil veřejnou konzultaci k návrhu využití rádiového spektra pro budoucí digitální rozhlasové sítě. Návrh zveřejnil na svých webových stránkách, termín pro připomínky vyprší 21. července 2022.


Policie v Uvalde mohla ke střelci po 20 minutách, přesto čekala další hodinu
idnes.cz | 15:53:00
Americká média přinesla nové detaily o selháních policie v texaském Uvalde při květnovém zásahu proti střelci na základní škole. Ze záznamů o operaci vychází najevo, že policisté měli dvacet minut po začátku incidentu na místě dlouhé zbraně i balistický štít, do třídy se střelcem ale vtrhli až o hodinu později. Prý čekali na klíč, ačkoli měli nástroj na překonávání zamčených dveří.


Další oběť pandemie. E-shop Orsay v Česku skončil, prodejny zřejmě zůstanou
idnes.cz | 15:49:00
Německá oděvní značka Orsay ukončila provoz vlastního internetového obchodu, prodej přesunula do e-shopu Aboutyou. Prodejny v České republice, které provozuje od roku 2018 společnost Ordiczech, budou zřejmě fungovat dál. Od 1. července by je měl převzít nový majitel.


Gang zásoboval Prahu kvalitním pervitinem, šéfova expartnerka prala peníze
idnes.cz | 15:40:00
Kriminalisté zadrželi organizovanou skupinu, která vařila a distribuovala vysoce kvalitní pervitin. Byla jedním ze stěžejních dodavatelů drogy pro Prahu a Středočeský kraj.


Dolarových milionářů v Česku přibývá, letošek je bude bolet
idnes.cz | 15:27:00
Počet dolarových milionářů v Česku loni stoupl o 6,9 procenta na 32 200. Jejich majetek meziročně vzrostl o 7,7 procenta na 79 miliard dolarů (1,857 bilionu korun), vyplývá z nové studie World Wealth Report 2022. Česko tak předstihlo v růstu počtu velmi bohatých lidí a jejich majetku nejen Evropu, ale i Asii nebo Tichomoří.


Soud opět zamítl nárok rodu Walderode na zabavený majetek za tři miliardy
idnes.cz | 15:23:00
Krajský soud v Hradci Králové v odvolacím řízení zamítl nárok rodu Walderode v restituční kauze, v níž jde o majetek zhruba za tři miliardy korun. Rod o vrácení majetku usiluje od roku 1992.


Energie z nitra země vytopí a dokáže i chladit. Vědci mají mapu, kde ji čerpat
idnes.cz | 15:00:00
Drahý plyn by mohlo nahradit teplo z podzemí. Ačkoli se geotermální energie v Česku zatím využívá málo, potenciál má velký, a to nejen k vytápění. Geologové nyní připravují rozsáhlý projekt v jednom z českých měst. Také vydali unikátní mapu českého podloží, která ukazuje, kde je vhodné teplo ze země čerpat, píše týdeník 5plus2.


Rodné číslo v zásadě neurčuje, zda je člověk mužem, rozhodl Ústavní soud
idnes.cz | 14:53:00
Ústavní soud dnes rozhodl, že nelze měnit rodné číslo na neutrální ani jiný tvar. Zamítl tak žádost člověka, který se narodil v mužském těle, ale necítí se ani jako muž ani jako žena. Ten požadoval změnu rodného čísla na ženské nebo neutrální, přestože nepodstoupil operaci na změnu pohlaví.


Za upálení přítelkyně dostal muž 15 let, z alkoholismu se léčit nemusí
idnes.cz | 14:47:00
Slovákovi Miroslavu Reisingerovi, který podle obžaloby loni v listopadu upálil svou českou družku v zahrádkářské kolonii v Praze, uložil soud 15 let vězení. Muž připustil, že opilý partnerku polil benzinem, nicméně odmítl, že na ni pak schválně hodil žhavý nedopalek cigarety. Protialkoholní léčbu Reisinger podstoupit nemusí.


Turkish Airlines pomohly proslavit legendy, nákladné přejmenování značku zničí
idnes.cz | 14:41:00
Turecký prezident minulý týden oznámil, že národní letecká společnost Turkish Airlines se přejmenuje na „Türk Hava Yolları“. Změna přichází poté, co Turecko oficiálně změnilo mezinárodní název na „Türkiye“. Podle odborníků obměna jména aerolinek zničí známost značky.


Vlk urazil bez úhony cestu z Rakouska do Polska, na Moravě překonával dálnice
idnes.cz | 14:33:00
Tým ochránců zvířat hned tří zemí zdokumentoval cestu mladého vlčího samce, která začala v Rakousku a skončila v Polsku. Přesnou trasu podrobně zdokumentoval díky GPS. Zvíře muselo překonat několik velkých překážek.


Nechci s ním být spojována, žádá změnu jména transgender potomek Muska
revue.idnes.cz | 15:00:00
Jedno z osmi dětí vizionáře Elona Muska (50) požádalo o změnu jména. Potomek, který se narodil jako chlapec Xavier Alexander Musk (18) usiluje nyní po změně svého pohlaví na ženské také o změnu jména. Nechce být nijak spojován se svým otcem.


Gepardy, strely, stingery. Němci vydali seznam zbraní určených pro Ukrajinu
idnes.cz | 14:20:00
Německo zveřejnilo podrobný seznam vojenské techniky a zbraní, které poskytlo anebo teprve poskytne ukrajinské armádě. Mluvčí vlády Steffen Hebestreit sdělil, že země tak činí po vzoru spojenců. Berlín stále čelí kritice, že se k vojenské pomoci Kyjevu staví zdráhavě. To však kancléř Olaf Scholz odmítl s tím, že Německo pomáhá stejně jako USA, Francie či Velká Británie.


Bezdomovec ubil jiného k smrti, nechal ho ležet bez pomoci mezi garážemi
idnes.cz | 14:18:00
Tragicky skončila rvačka dvou bezdomovců v Sokolově. Jeden druhého ubil k smrti a pak ho nechal ležet bez pomoci mezi garážemi. Když zraněného muže našli další z party bezdomovců, už mu nebylo pomoci.


Oháněl se duševním zdravím, koupil si nesvéprávnost, říká detektiv o Redlovi
idnes.cz | 14:16:00
Ještě si pamatuji slova z jeho prvního výslechu: Jsem naprosto duševně zdráv, nikdy jsem se s ničím neléčil, cituje na CNN Prima News v pořadu 360° Michala Redla bývalý elitní detektiv Karel Tichý, ústřední policejní postava kauzy Krejčíř. Tichý promluvil o minulosti s kontroverzním mužem navázaným na hnutí STAN, který se trestní odpovědnosti vyhnul poté, co jej soud shledal nesvéprávným.


Překonáme potíže, budeme ještě silnější, hlásal Putin a slíbil nové zbraně
idnes.cz | 14:03:00
Ruský prezident Vladimir Putin v úterý při tradičním setkání s absolventy vojenských škol v Kremlu prohlásil, že Rusko bude i nadále posilovat své ozbrojené síly. Podle něj dostane do konce roku ruská armáda zbraňové systémy, které ve světě nemají obdoby. Mají přimět k přemýšlení všechny, kteří se Rusko snaží ohrozit.


Ani herec, ani násilník či potížista. Johnny Depp je především rocker
idnes.cz | 14:01:00
Představitel Jacka Sparrowa, Střihorukého Edwarda, Willyho Wonky, režiséra Eda Wooda a dalších podivínů a outsiderů Johnny Depp míří do Prahy. Tentokrát ovšem ne jako herec, ale jako muzikant.


OBRAZEM: Karlův most zaplnily jógamatky, cvičenci vítali první letní den
idnes.cz | 13:44:00
V úterý se brzy ráno na Karlově mostě sešly čtyři stovky nadšenců ve sportovním oblečení a podložkou na cvičení v ruce. Společně si přišli užít unikátní zážitek v podobě ranní jógy propojené s historickou památkou. Výjimečnou akci uspořádalo pražské Studio Yoga Movement.


Místo oběda s kolegy krabička s jídlem z domova. Kolem poledne je v restauracích méně lidí než před covidem
iHned.cz | 15:53:00
Na oběd s kolegy chodí finanční specialista Marek Zienert jen asi dvakrát v týdnu, zbylé dny si do kanceláře v centru Prahy nosí vlastní jídlo. „Vzhledem ke zvyšujícím se cenám obědových menu jsme se s přítelkyní rozhodli, že je na čase začít...


Jeho onemocnění je trvalé. Někdo by ho mohl zneužít a dát mu něco podepsat, píše plzeňský soud o omezení svéprávnosti Redla
iHned.cz | 15:45:00
Michal Redl, obviněný v kauze korupce a manipulace zakázek kolem pražského dopravního podniku, může samostatně nakládat s částkou do sto tisíc měsíčně a je nevyléčitelně duševně nemocný. „Onemocnění je trvalého rázu, nelze jej vyléčit,”...


Česko nestíhá modernizovat armádu. Hrozí, že ministerstvo bude muset zrušit historický tendr za 52 miliard
iHned.cz | 15:27:00
Jakákoli otázka na největší tendr v dějinách české armády, nákup 210 bojových vozidel pěchoty za 52 miliard korun, dokáže českou ministryni obrany Janu Černochovou (ODS) rozpálit do běla. Její předchůdce v úřadě a dnešní opoziční kritik Lubomír...


Bitcoin is (not) dead. A ať si Buffet říká, co chce, Slunce už nikdy nebude obíhat kolem Země
iHned.cz | 13:10:00
Bitcoin je mrtvý, ať žije bitcoin. Tedy, mrtvý. Mnoho lidí by si to přálo. Po masivním propadu cen kryptoměn se opět vyrojili jejich kritici a škarohlídi, kteří, často už mnoho let, tvrdí, že jde o letadlo, nafouklou bublinu a naprostý nesmysl,...


Čeká nás minimálně dvojnásobné celkové zdražení elektřiny a u zemního plynu až trojnásobné
iHned.cz | 09:25:00
Letos slavíme dvacet let liberalizovaného energetického trhu a rovnou si řekněme, že je to dost pochmurné výročí. Energetický trh prakticky nefunguje, máme tu vůbec největší energetickou krizi, jakou jsme kdy zažili. Naprostá většina fixací energie...


Hyundai Ioniq 6 poodhalen na nových skicách, silueta vypadá neuvěřitelně
Auto.cz | 14:50:00
Skica opět připomíná koncept Prophecy, kterým značka překvapila širokou veřejnost.


Tento nádherný Jaguar XK120 klame tělem, jezdí na baterky a interiér má z odpadu
Auto.cz | 13:50:00
Restomody jsou dnes vcelku běžná věc, tento Jaguar z padesátých let se však vydal trochu proti proudu.


Čím menší dítě, tím víc věcí. Do karavanu se vejde spousta potřebných hraček
Auto-iDNES.cz | 14:00:00
Koncem týdne sbalit celé rodině, v pondělí zase vybalit, vyprat. A znovu a znovu. No, kdo by to nemiloval. Obytňák je v tomhle ohledu ohromná úleva. Nanosíte, zabydlíte, hotovo. S dětmi ovšem člověk rychle narazí na jeden prostý fakt. Auto není nafukovací. I když budou věci rodičů v lehce utlačované menšině, je třeba pečlivé výběrové řízení.


Kellogg roste po zveřejnění plánů na split
Kurzy.cz | 15:23:56
Akcie Kellogg Co (K.US) před otevřením vyskočily o více než 8,0 % poté, co se kultovní producent obilovin plánuje z daňových důvodů rozdělit na tři nezávislé společnosti. Společnost vyčlení svou severoamerickou cereální a rostlinnou divizi, která lo...


První domácí akcie, která chutná? Coloseum ve středu spustí IPO na trhu START
Kurzy.cz | 15:19:00
Skupina Coloseum odstartuje ve středu 22. června v 10:00 veřejnou nabídku svých akcií prostřednictvím PX Start Burzy cenných papírů Praha. Půjde o 425 tisíc kusů akcií, které mohou představovat až 38% podíl společnosti.


Tripartita řešila flexibilitu trhu práce nebo fondy EU
Kurzy.cz | 15:18:15
Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v úterý 21. června 2022 sešli na čtvrtém letošním jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR. Sociální partneři se na svém zasedání věnovali současné situaci na Ukrajině, flexibilitě trhu práce a zaměstnává...


Yen padá na 24-letá minima
Kurzy.cz | 15:12:53
USDJPY dnes pokračuje v prudkém růstu, odráží se od supportu na 135 a proráží maxima z roku 2002. Japonská měna je dnes mezi měnami zdaleka nejslabší, zatímco euro je nejsilnější, takže rozsah pohybu na EURJPY je také významný. Když se vrátíme k jenu,...


Kanadské maloobchodní prodeje dopadly nad konsenzus
Kurzy.cz | 15:03:08
Údaje o kanadských maloobchodních tržbách za duben byly zveřejněny ve 14:30. Zpráva dopadla lépe, než se očekávalo, ale nezpůsobila žádné velké pohyby na trhu. Nejdůležitější zprávy: • Headline: 0.9% MoM vs 0.7% MoM expected (0.0% MoM previous) • Ex-...


Liberecký kraj předčasně splatí úvěr na rekonstrukce silnic, dovolit si to může díky vyšším daňovým příjmům
Kurzy.cz | 14:48:44
Více než 294 milionů korun – takovou částkou může Liberecký kraj disponovat díky vyšším daňovým příjmům za první měsíce roku 2022.


Žádná sláva to není - Technická analýza S&P 500
Kurzy.cz | 14:46:38
Technická analýza indexu S&P 500 nadále nenaplňuje optimismem, alespoň tedy ty investory, kteří již vyhlížejí obrat letošního klesajícího trendu. Trendové ukazatele ukazují jasně směr dolů.


Kurzovní lístek ČNB na úterý 21.06.2022
Kurzy.cz | 14:25:40
Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 20.6.Změna21.6. Americký dolar USD 1 23.5050 -0.46%23.3960...


EU uvažuje o změnách pravidel pro odpovědnost za výrobek
Kurzy.cz | 14:17:12
Federace Insurance Europe (IE) zveřejnila prohlášení ke změnám pravidel pro odpovědnost za výrobek, které připravuje Evropská komise. Podle názoru IE by velké změny těchto pravidel mohly podlomit schopnost pojistitelů krýt určitá rizika.


Výrobce klik M&T úspěšně upsal 1.440 akcií za cenu 30 tisíc korun. Na trhu START se začne obchodovat od pondělí 27. června
Kurzy.cz | 14:11:54
Český výrobce designového kování M&T 1997, a.s. z Dobrušky pod Orlickými horami dnes úspěšně umístil své akcie na trh START Burzy cenných papírů Praha, a.


Řetězec Orsay se přesunul na About You. Prodejen v Česku se má ujmout nový majitel
aktuálně.cz | 15:11:19
Prodejny v Česku, které provozuje od roku 2018 společnost Ordiczech, budou zřejmě fungovat dál. Od 1. července by je měl převzít nový majitel.


Pernou noc i ráno mají za sebou poruchové čety ČEZ Distribuce
Kurzy.cz | 13:42:00
Bouřky doprovázené silným větrem přidělaly v pondělí starosti také energetikům z ČEZ Distribuce. V ten nehorší okamžik z pohledu poruch i odběrných míst bez elektřiny (pondělí k 18.00 hodině) evidoval dispečink ČEZ Distribuce přes 40 poruch na vedení v...


Výstavba nájemních bytů na Slovensku se stává realitou a velkou příležitostí pro české firmy
Kurzy.cz | 13:31:00
Po více než dva a půl roce příprav byl na Slovensku schválen zákon o státní podpoře nájemního bydlení. Zákon vytváří prostředí


ŠKODA AUTO představí na festivalu GREENTECH v Berlíně inovativní koncepty udržitelného rozvoje
Kurzy.cz | 13:27:56
Mladá Boleslav/Weiterstadt, 21. června 2022 – ŠKODA AUTO představí na festivalu GREENTECH v Berlíně od 22. do 24. června inovativní koncepty udržitelnosti v oblasti Nákupu. V rámci panelové diskuse mimo jiné na téma dodavatelských řetězců, cirkulární e...


Úchvatná podívaná v časosběrném videu: Supercela nad Chrudimí natáčená z dronu
Denik.cz | 15:16:00
/VIDEO/ Supercelu, která přecházela v pondělí okolo 17. hodiny přes Chrudim, pohotově zachytil fotograf Lukáš Ronge. "Byla to zaručeně nejfotogeničtější bouřka za posledních několik let, kterou jsem vyfotil," řekl Deníku. Dodal, že na místo přijel za "minutu dvanáct" a vypustil dron do devadesátimetrové výšky. "Pár fotek jsem udělal zrcadlovkou a pak rychle ujel do bezpečí," usmál se autor. Podívejte se na jeho snímky a časosběrné video. 


Café Evropa: Chudé části světa hrozí kvůli ruské agresi proti Ukrajině hlad
Denik.cz | 15:00:00
Vedle energetické krize, obrovských škod a nesmyslných výdajů na válku může ruská agrese proti Ukrajině, obilnici Evropy i světa, způsobit hlad v mnoha chudších zemích na severu Afriky. V celém světě pak válkou způsobený nedostatek obilovin a olejnin zvyšuje ceny, což se projevuje na růstu cen potravin i v České republice a zrychlování inflace.


Okamžik, který vše změnil. Žena vzala směnu za kolegyni, útočník ji postřelil
Denik.cz | 14:44:00
Ten večer, kdy do herny v Olomouci vešel recidivista a střelil ji z revolveru do hlavy, měla mít volno. V herně na Masarykově třídě ani nepracovala, ale působila v jiné provozovně. Rozhodla se však vyjít vstříc mladší kolegyni, za kterou vzala směnu. 


Rada odvolala šéfa středočeských silničářů, prý měl vazby na Redlův gang
Denik.cz | 14:40:00
Rada Středočeského kraje odvolala z funkce šéfa krajských silničářů Jana Lichtnegera. Podle dostupných informací tak učinila kvůli informacím, které ho spojují s kauzou kolem bývalého pražského náměstka Petra Hlubučka a podezřelých zakázek pražského dopravního podniku.


Žádná práva, jen svazek druhé kategorie. Svatby pro všechny brzdí Zeman i Fiala
Denik.cz | 14:30:00
Stejná práva, vdovecký důchod a místo svazku muže a ženy svazek dvou lidí. Skupina poslanců chce novelou otevřít možnost manželství pro všechny, bez ohledu na pohlaví. Ostře se proti tomu naopak staví prezident Miloš Zeman, rodina je podle něj od slova rodit, a zákon proto plánuje vetovat.


Olomouc: Nové nařízení města reaguje na novelu energetického zákona, míří proti energošmejdům
Kurzy.cz | 12:37:44
Zákaz některých forem prodeje zboží nebo poskytování služeb prováděných mimo obchodní prostory v energetických odvětvích. Od 1. července 2022 nabývá účinnosti nové nařízení města Olomouce a míří proti nepoctivým praktikám tzv. energetických šmejdů.


Nezletilá porodila a odhodila ve Frýdku-Místku dítě. Týden ho hledali na skládce
Denik.cz | 14:25:00
Obrovská tragédie otřášá Frýdkem-Místkem, kde minulý týden nezletilá dívka tajně porodila a ještě dýchající děťátko vhodila do popelnice. Tělíčko skončilo na skládce odpadů a policie ho tam týden hledala. Nezletilá dívka už vyslechla obvinění z vraždy. 


Pirát i markýz de Sade. Geoffrey Rush převezme ve Varech Křišťálový glóbus
Denik.cz | 13:43:00
Geoffrey Rush a Benicio del Toro. To jsou dvě hvězdy, které ozdobí letošní karlovarský festival. Oba přijedou na zakončení přehlídky. Médiím to oznámilo v úterý vedení festivalu. Australan Rush známý jako markýz de Sade (Quills – Perem markýze de Sade), špeh z Královny Alžběty nebo jako pirát Barbossa z Pirátů z Karibiku převezme Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.


23. června 2022: Konference Výzkum, vývoj a inovace pro řešení klimatické změny v ČR
Kurzy.cz | 11:25:17
Konference Výzkum, vývoj a inovace pro řešení klimatické změny v ČR, kterou pořádá ministryně pro vědu a předsedkyně Rady pro výzkum, vývoj a inovace ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí a Akademií věd České republiky, se uskuteční ve čtvr...


A new indicator of domestic inflation for the euro area
Kurzy.cz | 10:00:00
In this box, we present a new measure of domestic inflation for the euro area that takes into account the import intensity of HICP items. For this new indicator, the import intensities of HICP items are derived using information from national accounts ...


Bez vyhlídek na budoucnost. Ruská mládež doplatí na válku horším vzděláním i ztrátou pracovních příležitostí
Euro | 15:56:15
Dospívající ruští studenti momentálně poznávají Rusko, jaké nikdy nezažili. Bez známých značek, hollywoodských filmů i sociálních sítí. Zemi opustila celá řada nadnárodních společností, které nabízely zajímavá a dobře placená místa. Kvůli protiválečným sankcím je ruská mládež momentálně omezena i v možnostech studia. Pokračovat na některou z evropských vysokých škol je pro ně mnohdy nemožné.


Radiokomunikace budou s novým vlastníkem hledat i příležitosti k nákupům, říká nastupující šéf Mastník
Hospodářské noviny | 16:50:00
Miloš Mastník, nastávající šéf Českých Radiokomunikací, musí podnik provést obdobím náročných změn. Firmu, která provozuje vysílače pro šíření televizního signálu – od Kleti v jižních Čechách až po Ještěd v Liberci – koupil na sklonku...


Místo oběda s kolegy krabička s jídlem z domova. Kolem poledne je v restauracích méně lidí než před covidem
Hospodářské noviny | 15:53:00
Na oběd s kolegy chodí finanční specialista Marek Zienert jen asi dvakrát v týdnu, zbylé dny si do kanceláře v centru Prahy nosí vlastní jídlo. „Vzhledem ke zvyšujícím se cenám obědových menu jsme se s přítelkyní rozhodli, že je na čase začít...


Jeho onemocnění je trvalé. Někdo by ho mohl zneužít a dát mu něco podepsat, píše plzeňský soud o omezení svéprávnosti Redla
Hospodářské noviny | 15:45:00
Michal Redl, obviněný v kauze korupce a manipulace zakázek kolem pražského dopravního podniku, může samostatně nakládat s částkou do sto tisíc měsíčně a je nevyléčitelně duševně nemocný. „Onemocnění je trvalého rázu, nelze jej vyléčit,”...


Arca předložila plán reorganizace. Věřitelé by podle něj mohli získat polovinu svých pohledávek zpět
Hospodářské noviny | 15:37:00
V kauze krachu slovensko-české skupiny Arca Investments, asi největší insolvence v Česku od 90. let, dochází k posunu, který vzbuzuje naději, že se věřitelé nakonec dostanou k části svých peněz. Arca představila plán reorganizace svého majetku,...


Česko nestíhá modernizovat armádu. Hrozí, že ministerstvo bude muset zrušit historický tendr za 52 miliard
Hospodářské noviny | 15:27:00
Jakákoli otázka na největší tendr v dějinách české armády, nákup 210 bojových vozidel pěchoty za 52 miliard korun, dokáže českou ministryni obrany Janu Černochovou (ODS) rozpálit do běla. Její předchůdce v úřadě a dnešní opoziční kritik Lubomír...


TOP 09 se odstřihává od kauzy Hlubuček. Vyzvala Doležala s Fremrem, aby se vzdali členství
Hospodářské noviny | 13:30:00
Čistky kvůli korupční kauze Hlubuček pokračují i v další koaliční straně. Předsednictvo TOP 09 v úterý vyzvalo místostarostu Prahy 9 a člena dozorčí rady pražského dopravního podniku Marka Doležala a volebního manažera strany Jiřího Fremra, aby...


Bitcoin is (not) dead. A ať si Buffet říká, co chce, Slunce už nikdy nebude obíhat kolem Země
Hospodářské noviny | 13:10:00
Bitcoin je mrtvý, ať žije bitcoin. Tedy, mrtvý. Mnoho lidí by si to přálo. Po masivním propadu cen kryptoměn se opět vyrojili jejich kritici a škarohlídi, kteří, často už mnoho let, tvrdí, že jde o letadlo, nafouklou bublinu a naprostý nesmysl,...


Protiruské sankce: co ještě čeká české firmy i stát?
Hospodářské noviny | 13:07:00
Od březnového rozhodnutí EU uvalit nové sankce proti Rusku a Bělorusku stále narážíme na nejednotný přístup Západu. Hlavním pilířem restrikcí je společný sankční seznam. Současná situace ale spíše směřuje ke vzniku lokálních seznamů jednotlivých...


Blažek nechá přezkoumat postup soudu, který Redlovi roky omezoval svéprávnost. Nebráníme se, říká soudce
Hospodářské noviny | 13:02:00
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek nařídil prověrku rozhodování okresního soudu Plzeň-město ve věci omezení svéprávnosti Michala Redla. „Současně ministerstvo prověří i postup znalců v oboru psychiatrie ve stejném případu,“ uvedl Blažek...


Druhé dějství firmy BionTech: Peníze za vakcínu proti covidu-19 investuje hlavně do boje s rakovinou
Hospodářské noviny | 11:30:00
Generální ředitel německé společnosti BionTech Ugur Sahin přijíždí každý den časně ráno do firemního sídla v Mohuči na oprýskaném jízdním kole, které mu slouží dobrých 20 let. Šéf firmy, jež předloni v rekordním čase v rámci projektu „Rychlost...


Rath se vrací do vězení a Metrostav i jeho dcera přijdou na tři roky o státní zakázky
Hospodářské noviny | 11:02:00
Bývalý středočeský hejtman David Rath se vrátí do vězení a stejně tak i manželé Kottovi za to, že zmanipulovali tendry Středočeského kraje za stovky milionů korun. Vrchní soud v Praze totiž až na drobné změny potvrdil prvoinstanční rozsudek v...


Čeká nás minimálně dvojnásobné celkové zdražení elektřiny a u zemního plynu až trojnásobné
Hospodářské noviny | 09:25:00
Letos slavíme dvacet let liberalizovaného energetického trhu a rovnou si řekněme, že je to dost pochmurné výročí. Energetický trh prakticky nefunguje, máme tu vůbec největší energetickou krizi, jakou jsme kdy zažili. Naprostá většina fixací energie...


Policie pátrá po třináctileté dívce z Děčínska, nevrátila se od kamarádky
ČT24 | 16:06:49
Policie pátrá po třináctileté Kristýně Ferencové ze Šluknova na Děčínsku. V sobotu odešla z místa bydliště ke kamarádce do Rumburku, domů se však nevrátila. Rodiče o ní nemají žádné informace, stojí na webu policie.


V Česku vznikne Národní institut virologie a bakteriologie. Finance se mají investovat do lidí a přístrojů
ČT24 | 14:05:30
Práce osmadvaceti vědeckých týmů v České republice, které studují viry a bakterie, bude podpořená 1,3 miliardy korun z evropských fondů. Vznikne Národní institut virologie a bakteriologie (NIBV), který propojí ústavy Akademie věd ČR, Univerzitu Karlovu a Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze, Masarykovu univerzitu v Brně a Univerzitu Palackého v Olomouci. Cílem je připravit vědecké poznání na budoucí pandemie.


Soud zamítl nárok rodu Walderode na zkonfiskovaný majetek
ČT24 | 15:22:17
Krajský soud v Hradci Králové v odvolacím řízení zamítl nárok rodu Walderode v restituční kauze, v níž jde o majetek zhruba za tři miliardy korun. Rod o vrácení majetku usiluje od roku 1992. Nárok nyní uplatňuje vdova po Karlovi des Fours Walderode Johanna Kammerlanderová. Stát majetek zkonfiskoval po druhé světové válce na základě Benešových dekretů. Rozhodnutí krajského soudu je pravomocné.


Nebinární člověk nemá podle Ústavního soudu nárok na genderově neutrální rodné číslo
ČT24 | 14:08:35
Člověk, který se narodil jako muž, ale necítí se být ani mužem, ani ženou, neuspěl se svou snahou změnit si rodné číslo na „neutrální“ či „ženské“. Ústavní soud jeho stížnost v úterý zamítl, a nerozporoval tak rozsudky Nejvyššího správního soudu a Městského soudu v Praze. Ústavnímu soudu nenáleží měnit binární chápání pohlaví v Česku, a to jak společenské, tak právní, uvedla v odůvodnění soudkyně Milada Tomková.


Pro Lipavského je prioritou českého předsednictví EU Ukrajina. Bartoš se zaměří na umělou inteligenci
ČT24 | 13:37:59
Mezi zahraničněpolitické priority českého předsednictví v Radě Evropské unie patří Ukrajina, ukončení energetické závislosti na Rusku, budování obranných kapacit či obchodní dohody, uvedl šéf české diplomacie Jan Lipavský (Piráti). Dalšími tématy jsou podpora svobodných médií nebo transatlantické vztahy. Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) se chce zaměřit na politiku soudržnosti, regionální rozvoj, cestovní ruch a elektronizaci veřejných zakázek. Dosáhnout chce i dohody mezi členskými zeměmi ohledně aktu o umělé inteligenci či u návrhu k jednotné evropské digitální identitě.


Ministerstvo prověří Redlovu svéprávnost, podnikatele Kosa poslal obvodní soud do vazby
ČT24 | 13:03:22
Ministerstvo spravedlnosti prověří postup okresního soudu Plzeň-město a znalců v případu omezení svéprávnosti podnikatele Michala Redla, který byl obviněn v kauze korupce v pražském dopravním podniku (DPP). Na Twitteru o tom informoval ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Dalšího podnikatele Pavla Kosa, jenž ve zmíněné kauze figuruje také, poslal Obvodní soud pro Prahu 9 do vazby.


Do Žižkovského vysílače v pondělí udeřil blesk, poškodil výstražná světla pro letadla
ČT24 | 11:42:37
Úder blesku při pondělní odpolední bouřce poškodil výstražná světla pro letadla na Žižkovském vysílači v Praze. Ta se kvůli poruše nemohla přepnout z denního režimu na noční, proto celou noc věž blikala se zvýšenou intenzitou. 


David Rath se vrací do vězení
Respekt | 14:39:39
Po deseti letech končí jeden z nejsledovanějších případů, který procvičil justici


První z tanků Leopard 2A4 darovaných Německem by Česko chtělo obdržet do konce roku
Eurozpravy-domácí | 16:19:00
První z tanků Leopard 2A4 darovaných Německem by Česko chtělo obdržet do konce letošního roku, aby se na něm armáda mohla připravovat a cvičit. Poslancům to na dnešním zasedání sněmovního branného výboru řekla ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Německo ČR daruje 15 tanků tohoto typu jako kompenzaci za předání českých těžkých zbraní Ukrajině po napadení Ruskem.


Počet dolarových milionářů v ČR loni stoupl
Eurozpravy-domácí | 15:18:00
Počet dolarových milionářů v ČR loni díky oživení ekonomiky v Evropě stoupl o 6,9 procenta na 32.200. Jejich majetek meziročně vzrostl o 7,7 procenta na 79 miliard dolarů (1,857 bilionu Kč). Vyplývá ze Zprávy o světovém bohatství, kterou dnes zveřejnila společnost Capgemini.


V Rakousku prudce stoupá počet lidí nakažených koronavirem
Eurozpravy-zahraniční | 16:58:00
V Rakousku stoupá počet lidí nakažených koronavirem, denní bilance se od minulého týdne zvýšily o několik tisíc případů. Za posledních 24 hodin laboratoře potvrdily infekci u více než 7000 lidí, před týdnem bylo nových případů něco přes 4000, vyplývá z dat ministerstev zdravotnictví a vnitra. Podle Agentury pro ochranu zdraví a bezpečnost potravin (AGES) od začátku pandemie covidu-19 této nemoci podlehlo více než 20.000 lidí.


Google se ve Francii dohodl na urovnání sporu kolem plateb za zpravodajský obsah
Eurozpravy-zahraniční | 16:04:00
Americká internetová společnost Google se dohodla s francouzským antimonopolním úřadem na urovnání sporu kolem plateb za zpravodajský obsah. Úřad dnes oznámil, že přijal závazky Googlu ohledně způsobu, jak bude firma s vydavateli a zpravodajskými agenturami o platbách jednat. Dodal, že Google rovněž souhlasil se stažením odvolání proti pokutě 500 milionů eur (přes 12 miliard Kč), kterou firmě úřad v souvislosti se sporem vyměřil loni v červenci.


Žádná země Evropské unie se nevyslovila proti udělení statusu kandidáta Ukrajině
Eurozpravy-zahraniční | 15:53:00
Žádná země Evropské unie se před nadcházejícím summitem lídrů členských zemí nevyslovila proti udělení statusu kandidáta unijního členství Ukrajině. Českým novinářům to dnes po jednání s kolegy z unijních států v Lucemburku řekl ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek. Naproti tomu další téma summitu, kterým je rozšiřování EU o balkánské státy, podle něj unijní země daleko více rozděluje a nedá se čekat jasný pokrok.


Ruské ozbrojené síly zaútočily na letiště u Oděsy
Eurozpravy-zahraniční | 15:33:00
Ruské ozbrojené síly zaútočily střelami Oniks na letiště u Oděsy na jihu Ukrajiny, kde zničily hangár s bezpilotními letouny, oznámila dnes ruská média s odvoláním na ministerstvo obrany. To zdůraznilo, že akce byla odvetou za pondělní ukrajinský útok na vrtné plošiny těžící zemní plyn u anektovaného Krymu.


Afrika je rukojmím ruské invaze na Ukrajinu, řekl Zelenskyj
Eurozpravy-zahraniční | 14:52:00
Afrika je rukojmím ruské invaze na Ukrajinu v době, kdy katastroficky rostou ceny potravin, řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na zasedání Africké unie (AU). Trvalo několik týdnů, než Zelenskyj dostal možnost oslovit africký kontinent, kde žije 1,3 miliardy lidí. Mnohé ze zemí totiž udržují úzké vazby s Ruskem a nepodpořily ani rezoluci Valného shromáždění OSN odsuzující invazi na Ukrajinu, píše dnes agentura AP.


Ruská invaze na Ukrajinu dosud zničila 20 až 30 procent veškeré infrastruktury, odhadl ministr
Eurozpravy-zahraniční | 14:28:00
Ruská invaze na Ukrajinu dosud zničila 20 až 30 procent veškeré infrastruktury, odhadl v dnešním rozhovoru s listem Le Monde ukrajinský ministr dopravy Oleksandr Kubrakov. Škody na ukrajinské infrastruktuře podle něj přesahují 100 miliard eur (2,5 bilionu korun).


Na Orsay dolehla tíha pandemie. E-shop oděvní značky skončil
Eurozpravy-ekonomika | 16:36:00
Německá oděvní značka Orsay ukončila provoz vlastního internetového obchodu, prodej přesunula do e-shopu Aboutyou, který vznikl v Německu a působí ve 25 evropských zemích. O změně firma informovala zákazníky na webu.


David Hasselhoff: Jsem v klubu lidí, kteří se potkávají u pisoáru
Reflex | 16:00:00
„Dejte mi pořádnou roli. Je mi devětašedesát a tohle není hraní.“ Věta, již David Hasselhoff, plážová ikona osmdesátých let, pronáší v čerstvě odpremiérovaném seriálu Ze Network, prý dokonale koresponduje s jeho aktuálním životním pocitem. „Uvědomil jsem si, že pro lidi nejsem David, jsem postava z Pobřežní hlídky a Knight Ridera. Tak jsem se to rozhodl změnit,“ říká na konto projektu, v němž hraje sám sebe na cestě za poslední velkou výzvou.


Velké vítězství "Pouštní lišky" Erwina Rommela. Před 80 lety padl Tobruk
Reflex | 15:00:00
Sedmadvacátého května 1942 vyrazila italsko-německá vojska v Kyrenaice do útoku, jenž Brity úplně zaskočil. Podle plánu velení Osy, které obnovilo aktivní bojovou činnost, měla německá tanková vojska obejít jižní křídlo postavení britských vojsk u Bi’r Hakejmu a „udeřit do týlu 8. britské armády, zatímco je budou na středním úseku vázat italské armádní sbory“, jak napsal generál Siegfried Carl Theodor Westphal, bývalý Rommelův operační důstojník a nositel Rytířského kříže Železného kříže.


Vzducholoď na kolečkách byla rychlá, ale téměř nepoužitelná
Tiscali-zprávy | 16:29:24
Přesně před 91 lety překonalo poněkud bizarní kolejové hnací vozidlo světový rychlostní rekord na železnici, který nakonec vydržel téměř čtvrt století. Pro běžný provoz však byla konstrukce nevhodná, a tak skončila o osm let později ve šrotu.


Metrostav se nesmí účastnit soutěží o veřejné zakázky, rozhodl soud
Tiscali-zprávy | 15:57:53
Největší česká stavební firma Metrostav a její dceřiná společnost Metrostav Infrastructure se nebudou moci po tři roky účastnit veřejných soutěží a plnit veřejné zakázky.


Soud prodloužil Rathovi za korupci trest o rok
Tiscali-zprávy | 11:49:24
Odvolací pražský vrchní soud dnes uznal bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha a všechny jeho spoluobžalované vinnými v druhé větvi korupční kauzy někdejšího politika.


Věřitelé dostanou při reorganizaci Arca Investments téměř šest miliard korun
E15-ekonomika | 16:30:00
Plán reorganizace české části zkrachovalé společnosti Arca Investments (AI), který dnes zveřejnil v insolvenčním rejstříku Městský soud v Praze, přinese podle společnosti věřitelům téměř šest miliard korun. Firma uvedla, že je nejlepším možným řešením zejména pro nezajištěné věřitele s pohledávkami ve formě směnky. Schůze věřitelů k projednání plánu a hlasování o jeho přijetí je svolána na 25. až 27. července.


Doležal a Fremr se kvůli kauze DPP vzdají členství i funkcí, říká TOP 09
E15-ekonomika | 14:35:00
Předsednictvo TOP 09 dnes vyzvalo Marka Doležala a Jiřího Fremra, aby kvůli kauze kolem pražského Dopravního podniku (DPP) okamžitě ukončili členství ve straně, vzdali se všech veřejných funkcí i účasti na kandidátce. Předsedu pražské organizace TOP 09 a europoslance Jiřího Pospíšila vedení vládní strany vyzvalo k okamžitému ukončení spolupráce s Fremrem, který působil jako jeho poradce. TOP 09 o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Podle webu Seznam Zprávy už oba rezignovali.


Zvýšení limitu pro paušální daň a zrychlení odpisů projedná ve středu vláda
E15-ekonomika | 13:56:00
Od příštího roku by měl stoupnout limit pro možnost přihlásit se k paušální dani z jednoho na dva miliony korun. Návrh ministerstva financí ve středu projedná vláda. Vyplývá to z informací na vládních internetových stránkách. Změny u paušální daně souvisí s návrhem MF navýšit limit pro povinnou registraci k dani z přidané hodnoty (DPH) rovněž z jednoho na dva miliony korun. Zároveň by měla být výše paušální daně rozdělena na tři pásma odvozená od výše příjmů a sekundárně od výdajového paušálu. Dnes je daň stejně vysoká pro všechny.


Věřitelé dostanou při reorganizaci Arca Investments téměř šest miliard korun
E15-politika | 16:30:00
Plán reorganizace české části zkrachovalé společnosti Arca Investments (AI), který dnes zveřejnil v insolvenčním rejstříku Městský soud v Praze, přinese podle společnosti věřitelům téměř šest miliard korun. Firma uvedla, že je nejlepším možným řešením zejména pro nezajištěné věřitele s pohledávkami ve formě směnky. Schůze věřitelů k projednání plánu a hlasování o jeho přijetí je svolána na 25. až 27. července.


Doležal a Fremr se kvůli kauze DPP vzdají členství i funkcí, říká TOP 09
E15-politika | 14:35:00
Předsednictvo TOP 09 dnes vyzvalo Marka Doležala a Jiřího Fremra, aby kvůli kauze kolem pražského Dopravního podniku (DPP) okamžitě ukončili členství ve straně, vzdali se všech veřejných funkcí i účasti na kandidátce. Předsedu pražské organizace TOP 09 a europoslance Jiřího Pospíšila vedení vládní strany vyzvalo k okamžitému ukončení spolupráce s Fremrem, který působil jako jeho poradce. TOP 09 o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Podle webu Seznam Zprávy už oba rezignovali.


Zvýšení limitu pro paušální daň a zrychlení odpisů projedná ve středu vláda
E15-politika | 13:56:00
Od příštího roku by měl stoupnout limit pro možnost přihlásit se k paušální dani z jednoho na dva miliony korun. Návrh ministerstva financí ve středu projedná vláda. Vyplývá to z informací na vládních internetových stránkách. Změny u paušální daně souvisí s návrhem MF navýšit limit pro povinnou registraci k dani z přidané hodnoty (DPH) rovněž z jednoho na dva miliony korun. Zároveň by měla být výše paušální daně rozdělena na tři pásma odvozená od výše příjmů a sekundárně od výdajového paušálu. Dnes je daň stejně vysoká pro všechny.


Třetinu dětí na internetu urážejí kvůli vzhledu. Brání se filtry, zkouší drogy
idnes.cz | 17:53:00
Polovina dětí je nespokojená se svým vzhledem. Nejčastěji s podobou obličeje, ale také postavou. Přispívají k tomu sociální sítě, kde se s urážkami, takzvaným bodyshamingem, setkala třetina z nich. Jak zjistili výzkumníci z Univerzity Palackého v Olomouci (UPOL), děti situaci řeší používáním filtrů nebo i sebepoškozováním, ke kterému se doznalo každé desáté dítě.


Koaliční lídři podpořili Rakušana, ministra školství vyberou do konce týdne
idnes.cz | 17:46:00
Nevidíme důvody pro rekonstrukci vlády, ministr vnitra Vít Rakušan má naši důvěru, i to že bude zajištěn průběh vyšetřování a dosaženo spravedlivého výsledku, řekl Fiala. Budeme řešit pozici min školství, dohoda je na tom, že do konce týdne budeme mít k dispozici návrh nového min školství.


PPF loni vydělala 5,9 miliardy korun, rok předtím tratila přes 6 miliard
idnes.cz | 17:43:00
Skupina PPF vykázala za loňský rok čistý zisk 239 milionů eur (5,9 miliardy Kč), o rok dříve měla ztrátu 249 milionů eur (6,15 miliardy Kč). Celková aktiva skupiny se loni zvýšila a překročila 42 miliard eur (1,04 bilionu korun). PPF o tom v úterý informovala ČTK.


Banky se chystají odpouštět. Zapojí se do dalšího běhu Milostivého léta
idnes.cz | 16:37:00
Banky plánují spustit Milostivé léto II. Akce umožňuje lidem v exekuci, aby se levně zbavili veřejnoprávních dluhů. Aktivitami se už během uplynulého Milostivého léta inspirovala řada bank. Některé z nich budou dlužníkům odpouštět i letos.


Politici neschválili nový územní plán Brna, vrátili ho k přepracování
idnes.cz | 16:27:00
Pětihodinová debata o návrhu nového územního plánu Brna, na který město čeká už dvacet let, skončila pro pozorovatele brněnské politiky podle očekávání. Zastupitelé klíčový rozvojový dokument v předložené podobě neschválili, ale rozhodli o pokynech k jeho dopracování.


Měla jsem pár piv, mumlala náctiletá. Autem pro ni přijel opilý otec
idnes.cz | 16:25:00
Opilé dívky spící na lavičce u autobusového nádraží v Přerově si o víkendu všimli strážníci. Když ji probudili, nadýchala 1,5 promile alkoholu. Hlídka proto kontaktovala otce náctileté slečny, který si pro ni přijel autem. Záhy se ale ukázalo, že i on ten večer popíjel.


Rusko káže o dohodách? Ironie, reaguje Litva na sankce vůči Kaliningradu
idnes.cz | 16:21:00
Tajemník ruské bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev v úterý uvedl, že Moskva rychle odpoví na rozhodnutí Litvy omezit přepravu zboží pro Kaliningradskou oblast. Litva se však proti výrokům Moskvy ostře ohradila. Je podle ní ironií, že Rusko někomu káže o dodržování mezinárodních dohod.


Z Paříže do Brna začali převážet archiv slavného rodáka Milana Kundery
idnes.cz | 16:05:00
Brno se konečně dočká slíbeného archivu a sbírky spisovatele Milana Kundery a jeho ženy Věry. První část se za pomoci Českého centra v Paříži právě připravuje na převoz do Moravské zemské knihovny v Brně.


VIDEO: Na elektrokoloběžce jely po stezce dvě dívky, srazily se s cyklistkou
idnes.cz | 16:03:00
Dvě podobné nehody za účasti sdílených elektrokoloběžek vyšetřují v posledních dnech českobudějovičtí policisté. Při první se střetly dvě mladistvé dívky s cyklistkou. Při druhé zase dva nezletilí chlapci srazili muže, který šel při okraji cyklostezky. Na sdílené koloběžce smí přitom jet jen jeden plnoletý člověk.


Esquire opět otevře na karlovarském festivalu studio, loni přivítalo Deppa
idnes.cz | 16:00:00
Měsíčník Esquire bude mít na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech opět multifunkční prostor. V Esquire Studiu v Grandhotelu Pupp se tak mohou návštěvníci znovu dotknout prachu hvězd. A nejen to.


Ajťákům chybí jazyky. Skoro polovinu z nich v Česku tvoří cizinci
idnes.cz | 16:00:00
Mezi nejčastější jazyky, které po svých zaměstnancích firmy chtějí, patří angličtina a němčina. Zájem je ale i o netradiční řeči jako hebrejština či čínština. Češi přitom mají potíže i jen s jedním cizím jazykem. Zaměstnavatelé proto stále častěji sahají po zahraničních expertech.


Ulichovy kliky jsou na burze, mezi investory byl o akcie enormní zájem
iHned.cz | 17:40:00
Pražská burza malých firem Start má novou nejdražší akcii. Výrobce dveřních klik a kování M&T 1997, kterou se svými bratry založil bývalý fotbalový reprezentant Ivo Ulich, upsal mezi nové akcionáře 1440 kusů akcií za cenu 30 tisíc korun. Získal...


PPF se loni dostala ze ztráty. Oznámila čistý zisk ve výši téměř šesti miliard korun
iHned.cz | 17:30:00
Největší soukromá firma v Česku, finanční skupina PPF, se vymanila ze ztrát, způsobených uzávěrami ekonomik v době pandemie. Ty zasáhly hlavněnadnárodní splátkovou divizi Home Credit. PPF napsala, že překonala negativní dopady pandemie na svůj...


Úvěry nám podraží, těžké časy ale přečkáme. Útlum skladů vykryje výroba, věří šéf developera CTP
iHned.cz | 17:25:00
Nizozemsko-česká developerská skupina CTP podnikatele Remona Vose zažila loni přelomový rok. Firma, která je největším majitelem průmyslových nemovitostí v Česku, v březnu vstoupila na burzu a následně i díky přetrvávajícímu zájmu e-shopů o sklady...


Drahoš odmítl, školství by mohl vést poslanec Vojtko, ve hře je i bývalý ministr Plaga
iHned.cz | 17:00:00
Ministr školství Petr Gazdík (STAN) kvůli vazbám na obviněného podnikatele Michala Redla ke konci měsíce rezignuje, a Starostové se proto rychle snaží najít jeho nástupce. Jejich nabídku už odmítl senátor a někdejší kandidát na prezidenta Jiří...


Radiokomunikace budou s novým vlastníkem hledat i příležitosti k nákupům, říká nastupující šéf Mastník
iHned.cz | 16:50:00
Miloš Mastník, nastávající šéf Českých Radiokomunikací, musí podnik provést obdobím náročných změn. Firmu, která provozuje vysílače pro šíření televizního signálu – od Kleti v jižních Čechách až po Ještěd v Liberci – koupil na sklonku...


Musí umět prezident zacházet s pilkou a vrtačkou?
iHned.cz | 16:17:00
Evropské firmy obchodovatelné na burze by měly mít od roku 2026 v dozorčích radách alespoň 40 procent žen. V případě výkonných pozic v představenstvu by mohl (pokud se k tomu členská země usnese) tento podíl dosahovat alespoň jedné třetiny. Dohoda...


Arca předložila plán reorganizace. Věřitelé by podle něj mohli získat polovinu svých pohledávek zpět
iHned.cz | 15:37:00
V kauze krachu slovensko-české skupiny Arca Investments dochází k posunu, který vzbuzuje naději, že se věřitelé nakonec dostanou k větší části peněz, než se původně čekalo. Arca představila plán reorganizace svého majetku, prostřednictvím kterého by...


PPF vykázala loni čistý zisk 5,9 miliardy korun, o rok dříve byla ve ztrátě
aktuálně.cz | 17:54:46
Celková aktiva mezinárodní investiční skupiny se loni zvýšila a překročila 1,04 bilionu korun.


Český generál Radek Hasala převzal velení vojenské mise EU v Mali
aktuálně.cz | 17:09:52
Je to podruhé v historii české armády, kdy její zástupce stojí v čele zahraniční vojenské mise.


Spočítejte kolečka jako moji žáci. Jak budoucím učitelům pomáhají příklady ze tříd
aktuálně.cz | 16:15:18
Přednášející učí v tandemu s učiteli ze škol. Se studenty probírají situace ze tříd, pak teprve teorii. Tady se studenti neptají: „K čemu mi to bude?“


Pospíšilův poradce seděl u toho, když měl stíhaný kmotr od Hlubučka mluvit o korupci
aktuálně.cz | 15:45:28
Aktuálně.cz přináší profil Jiřího Fremra, který řídil dvě kampaně TOP 09, radil Jiřímu Pospíšilovi a kvůli korupční kauze teď opustil stranu.


Šlo vraždě rodiny ve Světlé předejít? Psychiatři jsou pod tlakem, mohou chybovat
Denik.cz | 17:30:00
Tragická událost ze Světlé na Náchodsku, kde minulý týden pětatřicetiletý muž nedlouho po propuštění z psychiatrické léčebny zavraždil své rodiče, vyvolala letité otázky, jak a zda vůbec lze takovým případům předejít. Jednalo se o muže, který násilné sklony projevil už v minulosti, kdy podřízl a hodil do kamen svého psa. Posléze pobodal sám sebe a skončil na léčení. Asi před dvěma měsíci se ale opět ocitl na svobodě a v pátek 17. června došlo k rodinné tragédii.


Kauza Hlubuček vyvolala čistku. Strany se rychle zbavují nepohodlných politiků
Denik.cz | 16:01:00
/FOTOGALERIE/ V politických stranách začal velký úklid. Partaje, jež se skutečně i domněle ušpinily v souvislosti s korupční aférou v hlavním městě a činností gangu kolem Michala Redla, se snaží zbavit straníků, kteří buď nějak figurují v uniklých policejních odposleších a spisu, nebo se stýkali s některými aktéry kauzy.


VIDEO: Starším bankovkám končí platnost. Jak je poznat a kde vám je vymění
Denik.cz | 15:56:00
Pozorně se podívejte do peněženky, případně i na jiná místa, kde máte schovanou hotovost. Je totiž možné, že mezi bankovkami najdete i ty, jimž za pár dní skončí platnosti. Na konci června 2022 totiž končí platnost starších vzorů bankovek v hodnotě 100, 200, 500, 1000 a 2000 korun.


Dostal smyk v dopravní špičce. Ve Slaném havaroval motorkář
Denik.cz | 15:50:00
V Pražské ulici ve Slaném nezvládl motorkář jízdu v dopravní špičce a ve smyku havaroval. Nehoda se stala na frekventované silnici v úterý 21. června krátce před 15. hodinou.


Čerstvě dokončený unikát. Odsouzení vytvořili model věznice ze 370 metrů špejlí
Denik.cz | 15:49:00
O tom, že mezi odsouzenými vězni v Jiřicích jsou zruční a šikovní muži, svědčí čerstvě dokončený model areálu věznice. Za několik měsíců dokázali s podporou vedení věznice a vychovatelů postavit nasvícenou maketu, která by byla chloubou jakékoli mezinárodní výstavy týkající se tvorby ze špejlí.


Do Prahy se řítí Metallica. Připomeňte si, jak měnila hudební svět album po albu
Denik.cz | 15:45:00
Čtyřicet let na vrcholu, deset alb, více než 125 milionů prodaných nosičů a celá řada nezapomenutelných hitů v čele s Nothing Else Matters. To je kapela Metallica, která již tuto středu bude hlavním lákadlem jednodenního festivalu Prague Rocks v areálu letňanského letiště. Připomínáme desítku řadových alb kapely, která se spolu s Black Sabbath podepsala nejvýraznějším písmem na zrodu žánru metalu a tvrdého rocku.


U Švihova se čelně srazila dvě auta, spolujezdkyně nepřežila
Denik.cz | 12:40:00
Vážná dopravní nehoda zablokovala v úterý před polednem hlavní tah z Klatov na Plzeň. U Kokšína, části Švihova na Klatovsku, se čelně srazila dvě osobní auta. Zasahovat musel i vrtulník.


Jedenáctkrát na léčení. Obviněný z vraždy rodičů byl na psychiatrii jako doma
Denik.cz | 12:07:00
Muž, který minulý týden v pátek svým rodičům způsobil několik bodnořezných ran, jimž ve svém domě podlehli, měl dlouhodobé psychické problémy. Jaroslav U. se opakovaně léčil na psychiatrii v Havlíčkově Brodě. Není vyloučeno, že může být pro nepříčetnost zbaven trestní odpovědnosti.


Dohoda o pracovní činnosti vám umožní odpracovat maximálně 20 hodin týdně. Limit pro odvody zůstává stejný
Euro | 07:00:23
Pokud si chcete přivydělat trochu víc peněz na zkrácený úvazek, můžete na základě DPČ odpracovat více hodin než na DPP. Ačkoli je limit měsíčního výdělku, od kterého jste povinni účastnit


Kdo nás pohrdavě označuje za čteče, by to měl zkusit, říká Klára Doležalová
revue.idnes.cz | 17:00:00
Moderátorka FTV Prima Klára Doležalová tvoří se svým kolegou Karlem Voříškem oblíbené duo Hlavních zpráv. Rozpovídala se o svém rodinném životě, nenaplněné herecké kariéře i svojí obrovské vášni, kterou je pěstování olivovníků a výroba oleje.


Prodrive P25 je znovuzrozené Subaru Impreza 22B s řadou působivých úprav
Auto.cz | 18:50:00
Legendární dvoudveřová Impreza dostala částečně karbonovou karoserii, nový motor a mastnou cenovku.


První svezení Mercedesem-AMG SL v Česku: Úsměv na tváři za jakéhokoliv počasí
Auto.cz | 15:50:00
Nová generace roadsteru SL dorazila do České republiky. Výhradně s odznaky AMG a čtyřlitrovým osmiválcem pod kapotou.


Plátcem DPH by měl být podnikatel až od obratu dvou milionu korun ročně, zítra to projedná vláda. Jde o rozumný a žádoucí krok, stejně jako navýšení limitu pro vstup do režimu paušální daně rovněž na dva miliony
Kurzy.cz | 18:28:05
Ministerstvo financí chce lidem usnadnit podnikání. Od příštího roku tak navrhuje zvýšit limit pro vstup do režimu paušální daně na dva miliony korun ročního obratu. Zároveň byla v květnu na úrovni EU schválena žádost ministerstva financí na navýšení&hell


Finanční ředitel Novák k otázkám kolem dividendy: ČEZ má rekordní likviditu a dost na výplatu. Přesto by léto mohlo překvapit
Kurzy.cz | 18:25:12
Skupina ČEZ má aktuálně velmi vysokou likviditu, pravděpodobně nejvyšší v historii, ale to je dnes nutnost. Současná situace na trhu s energiemi je pod vlivem války na Ukrajině extrémně nepředvídatelná a dopadá na všechny energetické firmy v Evropě.


Brífink po jednání vládní koalice ke kauze DPP
Kurzy.cz | 17:40:00
Premiér Fiala: dohodli jsme se, že v průběhu několika dnů, do konce týdne, budeme mít k dispozici návrh na nového ministra školství.


Skutečně levné akcie a americký růst pod evropským
Kurzy.cz | 17:29:00
V ekonomii, na trzích a asi i mimo ně se někdy příliš zaměřujeme na změnu a ignorujeme úrovně. Klasickým příkladem jsou sazby. Jestli je monetární politika utažená, či uvolněná není primárně dáno tím, jak moc se pohnuly sazby tím, či oním směrem.


Ondřej Rutkovský se stal novým manažerem HAYS pro divize inženýring a logistika
Kurzy.cz | 16:22:37
Ondřej Rutkovský se stal novým manažerem HAYS pro divize inženýring a logistika. Více než sedm let působí v oblasti strategického náboru. Soustředí se především na region střední a východní Evropy, kde poskytuje náborové služby i služby přímého...


Víc než třetina zaměstnanců se kvůli rostoucí inflaci musí omezovat
Kurzy.cz | 16:11:25
Současný růst inflace má zásadní vliv na rozpočet zaměstnanců, 37,6 % ekonomicky aktivních lidí nutí omezovat výdaje. Ukazují to čísla, která pro personální společnost Předvýběr.CZ v červnu sesbírala agentura Data Collect.


Finanční ředitel Novák k otázkám kolem dividendy: ČEZ má rekordní likviditu a dost na výplatu dividendy. Přesto by léto mohlo překvapit
Kurzy.cz | 16:08:00
Skupina ČEZ má aktuálně velmi vysokou likviditu, pravděpodobně nejvyšší v historii, ale to je dnes nutnost. Současná situace na trhu s energiemi je pod vlivem války na Ukrajině extrémně nepředvídatelná a dopadá na všechny energetické firmy v Evropě.


Rio Tinto se pokouší o návrat k růstu
Kurzy.cz | 16:04:20
Rio Tinto, jeden z největších světových komoditních konglomerátů, dnes díky pozitivním zprávám o akciích společnosti roste:


Analytici z JP Morgan zlepšili a zvýšili své doporučení pro akcie Rio Tinto, což signalizuje téměř 11 % růstový potenciál pro...


Centrální banky a boj o kredibilitu
Kurzy.cz | 16:01:55
Problémy s kredibilitu, byť ne zcela fatální, má dnes nejedna centrální banka.


Britská královská rodina ocenila studenty z Jihočeského kraje
Kurzy.cz | 15:57:44
Britská královská rodina ocenila studenty z Jihočeského kraje ext-hocke Út, 21.06.2022 - 15:57


Akciové trhy mírně rostou, obavy z recese však nezmizely (Komentář)
Kurzy.cz | 15:27:41
Růst polských mezd i tržeb z průmyslové
činnosti zaostal za odhady. Průměrná hrubá mzda se v
květnu zvýšila meziročně o 13,5 % (čekalo se 14,9 %), což bylo jen nepatrně
méně než měsíc před tím. Dynamika mezd tak v podstatě drží krok s inflací,
která za...


⛩ Yen padá na 24letá minima
Kurzy.cz | 15:12:53
USDJPY dnes pokračuje v prudkém růstu, odráží se od supportu na 135 a proráží maxima z roku 2002. Japonská měna je dnes mezi měnami zdaleka nejslabší, zatímco euro je nejsilnější, takže rozsah pohybu na EURJPY je také významný. Když se vrátíme k jenu,...


Ministr Jan Lipavský vyjádřil podporu ke vstupu Švédska a Finska do NATO
Kurzy.cz | 14:50:00
V rámci návštěvy Švédska a Finska 2. června 2022 ministr zahraničí Jan Lipavský potvrdil plnou podporu obou zemí při jejich vstupu


Ministr Jan Lipavský představil priority MZV pro předsednictví v Radě EU
Kurzy.cz | 14:44:00
Zahraničněpolitický program českého předsednictví v Radě EU vychází z pěti prioritních témat – Ukrajina, energetika, obrana, ekonomika


Tip na výlet spojený s exkurzí pivovaru a návštěvou muzea - Hanušovice lákají na novou expozici
Kurzy.cz | 14:05:05
V Pivovarském muzeu hanušovického pivovaru Holba si pro vás nachystali zcela novou expozici, kde vás provedou procházkou v čase. Po prohlídce se můžete vydat na exkurzi přímo do pivovaru. Ujmou se vás zkušení zaměstnanci, jejichž láska k práci se promítá


Družstevní bydlení v Brně má být dostupnější. Od zítřka se lidé můžou hlásit o další tisícovku bytů.
Kurzy.cz | 13:03:00
Družstevní bydlení v Brně má být dostupnější. Od zítřka se lidé můžou hlásit o další tisícovku bytů, které vedení Brna chce v následujících letech postavit. Radní očekávají velký zájem hlavně kvůli stále rostoucím cenám bydlení.


Česko se brání vyplatit miliardy Diag Human. Podalo odvolání, tvrdí advokát
idnes.cz | 19:20:00
Česko už podalo k vrchnímu soudu v Londýně podnět ke zrušení soudního nálezu, podle něhož má stát zaplatit 15,5 miliardy korun společnosti Diag Human kvůli údajnému pochybení ministerstva zdravotnictví při zadávání zakázek na zpracovatele krevní plazmy. Rozsudek by mohl padnout za šest až devět měsíců.


Ústav pro studium totality je ve finanční tísni, viní z toho předchozí vedení
idnes.cz | 19:20:00
Ústav pro studium totalitních režimů (ÚSTR) je ve svízelné finanční situaci, uvedli v úterý zástupci instituce. Nové vedení zároveň Radu ÚSTR informovalo o problémech, která zjistilo po svém nástupu v květnu. V reakci na zprávu o pochybeních exnáměstek Ondřej Matějka a exředitel ÚSTR Zdeněk Hazdra oponovali, že nové vedení instituci moc nezvládá a hledá chyby u předchůdců.


Na Okinawě klesá délka života, mladí propadli stresu a západnímu jídlu
idnes.cz | 18:59:00
Obyvatelé ostrova Okinawa na nejjižnějším okraji Japonska​​ se po generace těšili pověsti lidí s nejdelším životem na světě. To se však začíná měnit. Na vině je příliv cizích vlivů, od rychlého občerstvení po méně pohybu, či stres z moderního způsobu života. Podle místních pak za kratším životem stojí také odklon mladých od konceptu známého jako „ikigai“.


STALO SE DNES: Rath musí zpět do vězení, obviněný Adam z kauzy Hlubuček zemřel
idnes.cz | 18:58:00
Petr Adam z kauzy Hlubuček zemřel, byl obviněn z uplácení. Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že Rusko bude i nadále posilovat své ozbrojené síly. David Rath se musí vrátit do vězení, rozhodl soud. Koaliční lídři nevidí důvod pro rekonstrukci vlády, podpořili předsedu STAN Rakušana. Banky se opět zapojí do dalšího běhu Milostivého léta. Přinášíme přehled úterních událostí.


Zákaz spalovacích motorů nechci, řekl ministr. Německá vláda ale jednotná není
idnes.cz | 18:28:00
Německá vláda nebude souhlasit s plánem Evropské unie zakázat od roku 2035 prodej nových automobilů se spalovacími motory. V úterý to řekl německý ministr financí Christian Lindner. Zákaz tento měsíc už odsouhlasil Evropský parlament, návrh schválený europoslanci ale ještě bude předmětem dalšího unijního vyjednávání.


PPF se loni dostala ze ztráty. Oznámila čistý zisk ve výši téměř šesti miliard korun
Hospodářské noviny | 17:30:00
Největší soukromá firma v Česku, finanční skupina PPF, se vymanila ze ztrát, způsobených uzávěrami ekonomik v době pandemie. Ty zasáhly hlavněnadnárodní splátkovou divizi Home Credit. PPF napsala v tiskové zprávě, že překonala negativní dopady...


Letištím v celé Evropě chybějí desetitisíce lidí. Lety proto mají zpoždění, některé se dokonce ruší
Hospodářské noviny | 17:25:00
Nebe nad Evropou po sezonách ovlivněných covidem opět ožívá. Aerolinky a cestovní kanceláře mají prodané rekordní množství letenek a zájezdů k moři. Odlety letadel ale komplikuje nedostatek lidí na letištích, kteří by cestující odbavili. A desítkám...


Úvěry nám podraží, těžké časy ale přečkáme. Útlum skladů vykryje výroba, věří šéf developera CTP
Hospodářské noviny | 17:25:00
Nizozemsko-česká developerská skupina CTP podnikatele Remona Vose zažila loni přelomový rok. Firma, která je největším majitelem průmyslových nemovitostí v Česku, v březnu vstoupila na burzu a následně i díky přetrvávajícímu zájmu e-shopů o sklady...


Drahoš odmítl, školství by mohl vést poslanec Vojtko, ve hře je i bývalý ministr Plaga
Hospodářské noviny | 17:00:00
Ministr školství Petr Gazdík (STAN) kvůli vazbám na obviněného podnikatele Michala Redla ke konci měsíce rezignuje, a Starostové se proto rychle snaží najít jeho nástupce. Jejich nabídku už odmítl senátor a někdejší kandidát na prezidenta Jiří...


Korupce, mrtvoly, politika. Vrátily se devadesátky? Ne, jenom ještě neskončily
Hospodářské noviny | 16:23:00
Nikdy neříkej nikdy. A ani si „nikdy“ nemysli. Když začala kauza ovlivňování pražských městských zakázek gangem vedeným Michalem Redlem, někdejším pomocníkem nejznámějšího českého zločince Radovana Krejčíře, mluvil jsem s policistou,...


Musí umět prezident zacházet s pilkou a vrtačkou?
Hospodářské noviny | 16:17:00
Evropské firmy obchodovatelné na burze by měly mít od roku 2026 v dozorčích radách alespoň 40 procent žen. V případě výkonných pozic v představenstvu by mohl (pokud se k tomu členská země usnese) tento podíl dosahovat alespoň jedné třetiny. Dohoda...


„Dokázala sejmout dvoumetrového chlapa“. Rusové ve zdravotnici viděli Hitlera, přesto ji propustili ze zajetí
iHned.cz | 19:12:00
Zatímco pro Ukrajince je hrdinkou, která zachránila život stovkám vojáků, kremelská média ji líčí jako pomocnici nacistů a obviňují ji z těžkých zločinů. O to větším šokem pro Rusy bylo, když se koncem minulého týdne ukázalo, že vojenská zdravotnice...


Slon je mrtev. Příjmy chudých rostly rychleji než zisky bohatých, slavný slonový graf o nerovnosti už neplatí
iHned.cz | 19:00:00
Když profesor ekonomie Branko Milanović zkoumal, jak lidem po celém světě rostly příjmy, vyšel mu graf, který vypadá jako slon z boku. Křivka se okamžitě stala hitem – dostala se do všech knih o nerovnosti v příjmech, učí se o ní studenti...


Příští pandemii už bychom mohli mít více pod kontrolou. V Česku vznikne speciální institut pro viry a bakterie
iHned.cz | 18:32:00
Budoucí epidemie, které podle vědců dříve či později přijdou, by měl v Česku pomoci zvládnout nově vytvořený Národní institut virologie a bakteriologie. Jeho cílem je propojit téměř tři desítky vědeckých pracovišť. Na následující tři a půl roku na...


Koaliční lídři nevidí důvody pro rekonstrukci vlády kvůli kauze kolem DPP. Rakušan má stále Fialovu důvěru
iHned.cz | 18:00:00
Koaliční lídři nevidí důvody pro rekonstrukci vlády kvůli podezření na korupci v pražském dopravním podniku (DPP). Předseda STAN Vít Rakušan má jako ministr vnitra důvěru. Po jednání lídrů vládní koalice to dnes řekl premiér Petr Fiala (ODS)....


Letištím v celé Evropě chybějí desetitisíce lidí. Lety proto mají zpoždění, některé se dokonce ruší
iHned.cz | 17:25:00
Nebe nad Evropou po sezonách ovlivněných covidem opět ožívá. Aerolinky a cestovní kanceláře mají prodané rekordní množství letenek a zájezdů k moři. Odlety letadel ale komplikuje nedostatek lidí na letištích, kteří by cestující odbavili. A desítkám...


Korupce, mrtvoly, politika. Vrátily se devadesátky? Ne, jenom ještě neskončily
iHned.cz | 16:23:00
Nikdy neříkej nikdy. A ani si „nikdy“ nemysli. Když začala kauza ovlivňování pražských městských zakázek gangem vedeným Michalem Redlem, někdejším pomocníkem nejznámějšího českého zločince Radovana Krejčíře, mluvil jsem s policistou,...


Ústav pro studium totalitních režimů je dle nového vedení ve špatné finanční situaci
ČT24 | 17:58:36
Ústav pro studium totalitních režimů (ÚSTR) je ve svízelné finanční situaci, uvedli zástupci ÚSTR v tiskové zprávě. Nové vedení v úterý Radu ÚSTR informovalo o problémech, které zjistilo po svém nástupu v květnu. Předchozí vedení viní například z chybného postupu při rekonstrukci sídla ústavu na pražském Žižkově nebo netransparentního odměňování zaměstnanců. Nové vedení ÚSTR moc nezvládá a hledá chyby u předchůdců, napsali ve společné reakci na oznámení bývalý náměstek Ondřej Matějka a bývalý ředitel ÚSTR Zdeněk Hazdra. Odmítli i možná pochybení při rekonstrukci sídla ústavu.


Fiala nevidí důvod k rekonstrukci vlády. Rakušan má naši absolutní důvěru, řekl
ČT24 | 08:16:09
Koaliční lídři nevidí důvody pro rekonstrukci vlády kvůli podezření na korupci v pražském dopravním podniku (DPP). Předseda STAN Vít Rakušan má jako ministr vnitra důvěru. Po jednání lídrů vládní koalice to v úterý řekl premiér Petr Fiala (ODS). Kandidáta na ministra školství po Petru Gazdíkovi chce STAN představit do konce týdne, řekl Rakušan, podle něhož adept nebude mimo hnutí. Hnutí STAN už dříve v úterý oznámilo, že vrátí dar ve výši 350 tisíc korun spojený s podnikatelem Pavlem Kosem, který v kauze rovněž figuruje. 


Měl by to dělat někdo mladší, odmítl Drahoš post ministra školství. Doporučil Plagu
aktuálně.cz | 18:30:53
"Poděkoval jsem a zdvořile jsem tu nabídku nepřijal," uvedl Drahoš k nabídce od končícího ministra školství Petra Gazdíka.


Kdo stojí za fotomontáží o zákazu vstupu Ukrajinců do obchodů, policie nezjistila
aktuálně.cz | 18:30:43
Majitel jednoho z obchodů však tvrdí, že kvůli fotografii, která se šířila po internetu, má méně zákazníků než dřív.


Kauza v DPP: Koalice nevidí důvody pro rekonstrukci vlády, Rakušan má důvěru
Denik.cz | 19:00:00
Koaliční lídři nevidí důvody pro rekonstrukci vlády kvůli podezření na korupci v pražském dopravním podniku (DPP). Předseda STAN Vít Rakušan má jako ministr vnitra důvěru. Po jednání lídrů vládní koalice to v úterý řekl premiér Petr Fiala (ODS). Kandidáta na ministra školství po Petru Gazdíkovi chce STAN představit do konce týdne, řekl Rakušan, podle něhož adept nebude mimo hnutí.


Ministerstvo prověří postup soudu i znalců u omezení Redlovy svéprávnosti
Denik.cz | 17:44:00
Ministerstvo spravedlnosti prověří postup okresního soudu Plzeň-město a znalců v případu omezení svéprávnosti podnikatele Michala Redla, který byl obviněn v korupční kauze pražského dopravního podniku. Na twitteru to uvedl ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Předsedkyně Okresního soudu Plzeň - město Petra Pavlíčková zatím nemá žádné konkrétní pokyny a ani nedokáže říct, čeho se dohled ministerstva bude týkat, řekla ČTK v reakci na oznámení ministra.


Na Kraví hoře zazáří Slunce. Čtvrtý obrovský model Brno osvítí i v noci
Denik.cz | 17:41:00
/FOTO/ Lunalón, Terralónu a Marsmeloun letos doplní model Slunce. Podle ředitele brněnské hvězdárny a planetária Jiřího Duška model nejdůležitějšího tělesa v celém vesmíru. Jeho název je Heliosféra. Na Kraví horu se na ni lidé mohou podívat od pondělí 11. července do neděle 17. července nebo od čtvrtka 4. srpna do čtvrtka 11. srpna. „Je téměř jisté, že Heliosféra bude posledním obřím modelem, který předvedeme lidem,” komentoval nejnovější přírůstek Dušek.


Rarita i nebezpečí. Na přechodu v Praze se objevila bílá bedna plná polen
Denik.cz | 17:38:00
V Koželužské ulici v Praze 8 se objevila nečekaná výtvarná instalace. Na přechodu pro chodce se jeden namalovaný pruh stal plastickým. Asi jen díky tomu, že jde o slepou ulici s nižsím provozem se nestala dopravní nehoda.


Koaliční lídři nevidí v korupční kauze důvod pro rekonstrukci vlády
Eurozpravy-domácí | 19:19:00
Koaliční lídři nevidí důvody pro rekonstrukci vlády kvůli podezření na korupci v pražském dopravním podniku (DPP). Předseda STAN Vít Rakušan má jako ministr vnitra důvěru. Po jednání lídrů vládní koalice to dnes řekl premiér Petr Fiala (ODS). Kandidáta na ministra školství po Petru Gazdíkovi chce STAN představit do konce týdne, řekl Rakušan, podle něhož adept nebude mimo hnutí.


ÚSTR je ve špatné finanční situaci, přiznalo nové vedení
Eurozpravy-domácí | 19:16:00
Ústav pro studium totalitních režimů (ÚSTR) je ve svízelné finanční situaci, uvedli dnes zástupci ÚSTR v tiskové zprávě. Nové vedení dnes Radu ÚSTR informovalo o problémech, která zjistilo po svém nástupu začátkem květnu. Předchozí vedení viní například z chybného postupu při rekonstrukci sídla ústavu na pražském Žižkově a netransparentního odměňování zaměstnanců.


Británie se obrátila na Rusko kvůli kauze dvou Britů, kteří byli zajati na Ukrajině
Eurozpravy-zahraniční | 19:25:00
Británie se obrátila na Rusko kvůli kauze dvou Britů, kteří byli zajati na Ukrajině a tento měsíc si před soudem proruských separatistů vyslechli verdikt smrti. Podle agentury TASS o tom informoval ruský velvyslanec v Británii Andrej Kelin. Velvyslanec uvedl, že britská nóta adresovaná Rusku ale svou formou nevzbuzuje u ruské strany chuť k součinnosti.


Poslanec Babiš se stýkal s obviněným Andrejem Babišem. Rezignovat ale nehodlá
Reflex | 18:30:00
V návaznosti na aktuální kauzu, kdy ministr školství Gazdík rezignoval na základě svých kontaktů s obviněným podnikatelem a lobbistou Michalem Redlem, se nabízí další rezignace. Konkrétně se jedná o poslance Andreje Babiše, který má přímé styky na Andreje Babiše, který je obviněný v kauze Čapí hnízdo.


Srdcovky s kávou a čajem Magdalény Rojo
Reflex | 17:00:00
Usrkávat čaj nebo kávu je pro mě na cestách nejoblíbenější příležitost k zastávce. Mnohdy neplánované a nejčastěji s místními. Naslouchám jejich příběhům nebo jen tak pozoruji, jak plynou jejich životy. V přípravě, servírování i vychutnávání kávy nebo čaje jsou také ukryty mnohé informace o životě lidí: třeba jak důležité je pro ně setkávat se s ostatními.


Rusko bude dál posilovat své ozbrojené síly, prohlásil Putin
Tiscali-zprávy | 17:15:45
Rusko bude dál posilovat své ozbrojené síly, prohlásil dnes ruský prezident Vladimir Putin při tradičním setkání se absolventy vojenských škol v Kremlu.


PPF loni vykázala čistý zisk 5,9 miliardy korun, výsledky zlepšila ve všech byznysech
E15-ekonomika | 17:55:00
Skupina PPF vykázala za loňský rok čistý zisk 239 milionů eur (5,9 miliardy korun), o rok dříve měla ztrátu 249 milionů eur (6,15 miliardy korun). Celková aktiva skupiny se loni zvýšila a překročila 42 miliard eur (1,04 bilionu korun). PPF o tom informovala dnes.


PPF loni vykázala čistý zisk 5,9 miliardy korun, výsledky zlepšila ve všech byznysech
E15-politika | 17:55:00
Skupina PPF vykázala za loňský rok čistý zisk 239 milionů eur (5,9 miliardy korun), o rok dříve měla ztrátu 249 milionů eur (6,15 miliardy korun). Celková aktiva skupiny se loni zvýšila a překročila 42 miliard eur (1,04 bilionu korun). PPF o tom informovala dnes.


Národní park Plitvická jezera
Slunečno.cz | 18:59:00
Národní park Plitvická jezera se rozkládá na více než 30 000 hektarech / 74 132 akrů Dinárských Alp a je největším národním parkem v Chorvatsku. Park byl založen v roce 1949 a v roce 1979 byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO a byl oceněn jak pro svou ekologickou, tak pro geologickou hodnotu. Národní park Plitvická jezera nabízí úžasné výhledy na přírodní systém vodních cest, který nabízí výhled na smaragdová jezera a vodopády. V parku je...


Maďaři zatkli nejhledanějšího narkobarona Brazílie. Evropě posílal tuny kokainu
idnes.cz | 21:54:00
Nejhledanějšího brazilského narkobarona Sergia Roberta de Carvalha, přezdívaného Brazilský Escobar, zadrželi v úterý v Budapešti. Jeho kartel podle policie dopravil za několik let do Evropy nejméně 45 tun kokainu. Informovala o tom agentura EFE s odvoláním na brazilskou federální policii.


Rusové ostřelovali Charkovskou oblast, zabili nejméně 15 civilistů
idnes.cz | 21:24:00
Nejméně 15 civilistů přišlo o život při ruském ostřelování v Charkovské oblasti, uvedl v úterý večer oblastní gubernátor Oleh Syněhubov. Dalších 16 lidí je podle něj zraněných. Charkov, druhé největší ukrajinské město, které se nachází na severovýchodě země, zažil intenzivní ruské ostřelování během prvních týdnů ruské vojenské agrese v zemi.


Zastupitelé Prahy 3 zvedli ruku pro přejmenování Koněvovy ulice
idnes.cz | 21:17:00
Zastupitelé Prahy 3 rozhodli o tom, že by Koněvova ulice měla ztratit své jméno, které nese od roku 1947. Poslední slovo bude mít zastupitelstvo hlavního města, který má přejmenovávání ulic v Praze v gesci.


Umíte utéct před požárem? Ministerstvo zkoumá zabezpečení domovů dotazníkem
idnes.cz | 21:11:00
Tragédie v alzheimer centru v Roztokách u Prahy ze začátku letošního června či smrt osmi lidí v domově se zvýšenou péčí ve Vejprtech před dvěma lety. To je jen smutný výčet nejtragičtějších událostí z posledních let v pobytových sociálních službách. Ministerstvo práce a sociálních věcí nyní pomocí dotazníků zjistí, jak jsou pobytové služby připraveny na případné krizové situace.


Tři metry nad zemí a příšerně rychle, pilot vylíčil tajnou misi do Mariupolu
idnes.cz | 20:59:00
Sérii sedmi tajných misí, při kterých se od března do května dostávaly těsně nad zemí ukrajinské vrtulníky k obráncům mariupolských oceláren Azovstal, oslavují na Ukrajině jako jedny z nejvíce hrdinských skutků čtyřměsíční války. Několik vojáků nyní popsalo jeden z posledních letů, jehož cílem bylo nejen zásobování, ale také záchrana raněných.


Unijní misi na Mali povede český generál Hasala. Je to velký závazek, říká
idnes.cz | 20:32:00
Velení výcvikové mise Evropské unie v západoafrickém Mali v úterý převzal brigádní generál české armády Radek Hasala. Asi 700 spojeneckých vojáků z pětadvaceti zemí bude velet půl roku. Je to podruhé v historii české armády, kdy její zástupce stojí v čele zahraniční vojenské mise. Do Mali si Hasala přivezl zhruba třicetičlenný tým, ve kterém jsou i civilisté.


Doména poodhalila kolotoč peněz spjatých s Putinem a ruskými oligarchy
idnes.cz | 20:00:00
Novináři se už léta snaží zjistit, co všechno Vladimir Putin vlastní. Ruský prezident, který si na veřejnosti pěstuje image zdrženlivého vlastence, je spojován s řadou luxusních nemovitostí včetně paláce u Černého moře, hektarů vinic, lyžařského střediska, luxusní superjachty či vily severně od Petrohradu. Nezávislý ruský list se teď snaží spojení potvrdit.


Bezdomovci hrozí šestnáct let vězení za zabití. Policie zveřejnila video z místa
Denik.cz | 21:17:00
V pondělí jsme informovali o nálezu mrtvého muže s rozbitou hlavou tam v lokalitě Jižní lom u Sokolova. Tamní bezdomovci ho našli v sobotu a ihned zavolali pomoc. Poté tvrdili, že šlo o vraždu. A nemýlili se, což v úterý potvrdili policisté. 


Pardubický Rudoarmějec se stěhovat nebude. Zůstane tam, kde je, rozhodla radnice
Denik.cz | 16:51:00
/ANKETA/ Další pokus o přemístění sousoší skončil nezdarem. Je nesmysl ho spojovat s aktuální ruskou agresí, shodli se historici. Památník osvobození v Pardubicích, kterému místní neřeknou jinak než Rudoarmějec, tak zůstane na svém místě. Co si myslíte vy? Měl by se pomník přesunout, nebo dokonce schovat někam do skladu, nebo naopak nechat na svém místě? Hlasujte v naší anketě pod článkem nebo na facebooku Pardubického deníku.


„Dokázala sejmout dvoumetrového chlapa“. Rusové ve zdravotnici viděli Hitlera, přesto ji propustili ze zajetí
Hospodářské noviny | 19:12:00
Zatímco pro Ukrajince je hrdinkou, která zachránila život stovkám vojáků, kremelská média ji líčí jako pomocnici nacistů a obviňují ji z těžkých zločinů. O to větším šokem pro Rusy bylo, když se koncem minulého týdne ukázalo, že vojenská zdravotnice...


Slon je mrtev. Příjmy chudých rostly rychleji než zisky bohatých, slavný slonový graf o nerovnosti už neplatí
Hospodářské noviny | 19:00:00
Když profesor ekonomie Branko Milanović zkoumal, jak lidem po celém světě rostly příjmy, vyšel mu graf, který vypadá jako slon z boku. Křivka se okamžitě stala hitem – dostala se do všech knih o nerovnosti v příjmech, učí se o ní studenti...


Příští pandemii už bychom mohli mít více pod kontrolou. V Česku vznikne speciální institut pro viry a bakterie
Hospodářské noviny | 18:32:00
Budoucí epidemie, které podle vědců dříve či později přijdou, by měl v Česku pomoci zvládnout nově vytvořený Národní institut virologie a bakteriologie. Jeho cílem je propojit téměř tři desítky vědeckých pracovišť. Na následující tři a půl roku na...


Koaliční lídři nevidí důvody pro rekonstrukci vlády kvůli kauze kolem DPP. Rakušan má stále Fialovu důvěru
Hospodářské noviny | 18:00:00
Koaliční lídři nevidí důvody pro rekonstrukci vlády kvůli podezření na korupci v pražském dopravním podniku (DPP). Předseda STAN Vít Rakušan má jako ministr vnitra důvěru. Po jednání lídrů vládní koalice to dnes řekl premiér Petr Fiala (ODS)....


Ulichovy kliky jsou na burze, mezi investory byl o akcie enormní zájem
Hospodářské noviny | 17:40:00
Pražská burza malých firem Start má novou nejdražší akcii. Výrobce dveřních klik a kování M&T 1997, kterou se svými bratry založil bývalý fotbalový reprezentant Ivo Ulich, upsal mezi nové akcionáře 1440 kusů akcií za cenu 30 tisíc korun. Získal...


Koněvova ulice by se měla přejmenovat na Hartigovu, změnu podpořili zastupitelé Prahy 3
ČT24 | 22:16:08
Praha 3 požádá magistrát hlavního města, aby přejmenoval Koněvovu ulici na Hartigovu podle prvního žižkovského starosty. V úterý o tom rozhodli zastupitelé městské části. O přejmenování rozhoduje rada hlavního města na základě doporučení magistrátní místopisné komise, která už dříve Prahu 3 informovala o tom, že se změnou názvu souhlasí. Krok na úterním jednání kritizovali například zastupitelé hnutí ANO.


Ruské invazní jednotky obsadily několik obcí u Severodoněcku a Lysyčansku
Eurozpravy-zahraniční | 21:54:00
Ruské invazní jednotky obsadily několik obcí u Severodoněcku a Lysyčansku, informovala dnes agentura Reuters s odvoláním na ukrajinské úřady. Oblastní gubernátor uvedl, že ruští vojáci obsadili obec Toškivka, která se nachází jižně od Severodoněcku. Ukrajinský generální štáb ve své večerní svodce sdělil, že se ruské vojsko zmocnilo vesnic Pidlisne a Myrna Dolyna, které leží více na západ.


Macron odmítl demisi premiérky, jeho popularita dál klesá
Eurozpravy-zahraniční | 21:48:00
Francouzský prezident Emmanuel Macron má podporu 41 procent Francouzů a jeho popularita dál klesá, vyplynulo z průzkumu společnosti Ifop pro Paris Match a Sud Radio. Celkem 45 procent dotazovaných se navíc domnívá, že Macron není schopen uskutečnit slibované reformy, píše BFM TV. Macron po nedělních parlamentních volbách jedná s lídry jednotlivých stran a hledá podporu pro vládní blok, který ve volbách přišel o většinu v Národním shromáždění.


Žijeme ve strachu. Nevíme, zda bude oficiálně vyhlášena třetí světová válka, říkají Židé
Eurozpravy-zahraniční | 21:39:00
Žijeme ve strachu a nevíme, zda nebude oficiálně vyhlášena třetí světová válka, prohlásil dnes na závěr dvoudenní konference Evropského židovského sdružení (EJA) v Budapešti viceprezident federace židovských komunit na Ukrajině,rabín Raphael Rotman. Popsal, jak z Ukrajiny pomohl evakuovat několik židovských rodin, včetně 96letého muže, který v mládí musel prchat před nacisty. Závěr konference byl věnován pietě za oběti holokaustu.


Nejméně 15 civilistů zemřelo při ruském ostřelování v Charkovské oblasti
Eurozpravy-zahraniční | 21:03:00
Nejméně 15 civilistů dnes přišlo o život při ruském ostřelování v Charkovské oblasti, uvedl večer oblastní gubernátor Oleh Syněhubov na svém telegramovém účtu. Dalších 16 lidí je podle něj zraněných.


Ukrajinský prezident Zelenskyj podepsal zákon o ratifikaci Istanbulské úmluvy
Eurozpravy-zahraniční | 20:15:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes podepsal zákon o ratifikaci Istanbulské úmluvy, čímž se završil proces jejího přijetí na Ukrajině. Zelenskyj zároveň podtrhl, že Ukrajina se hlásí k evropským hodnotám. Děje se tak v době, kdy Ukrajina usiluje o udělení kandidátského statusu na členství v Evropské unii a zároveň je ve válce s Ruskem.


Nakonec ani Zidane. Zraky vedení PSG se tak obracejí směrem k Nice
Eurozpravy-sport | 21:05:00
Nejprve se mluvilo o Josém Mourinhovi, následně o Zinédinem Zidanem. Ani prvně jmenovaný charismatický Portugalec a ani bývalý francouzský reprezentant s trenérskou zkušeností z Realu Madrid ale nakonec do Paris Saint Germain. Pařížský velkoklub se tak obrací do Nice a zajímá se tak o tamního kouče Christophera Galtiera. Katarský šéf Pařížanů Násir Chelajf se totiž nechal slyšet, že právě s tímto stratégem nyní jednají.


Jiří Tyleček: Centrální banky utahují sazby, trhy se otřásají
E15-ekonomika | 20:00:00
Americká centrální banka v minulém týdnu zvýšila sazby. Růst o 75 bazických bodů byl nejvyšší od roku 1994. Hlavním důvodem byla akcelerace inflace na 8,6 procenta – nejvýše od konce roku 1981. V zápisu ze zasedání Fedu se objevila věta o tom, že centrální bankéři jsou silně zavázáni ke snížení inflace zpět k dvouprocentnímu cíli. V tomto ohledu selhávají tak výrazně, že pravděpodobně potřebovali ujistit veřejnost, že inflační cíl stále platí.


Jiří Tyleček: Centrální banky utahují sazby, trhy se otřásají
E15-politika | 20:00:00
Americká centrální banka v minulém týdnu zvýšila sazby. Růst o 75 bazických bodů byl nejvyšší od roku 1994. Hlavním důvodem byla akcelerace inflace na 8,6 procenta – nejvýše od konce roku 1981. V zápisu ze zasedání Fedu se objevila věta o tom, že centrální bankéři jsou silně zavázáni ke snížení inflace zpět k dvouprocentnímu cíli. V tomto ohledu selhávají tak výrazně, že pravděpodobně potřebovali ujistit veřejnost, že inflační cíl stále platí.


Zastupitelé souhlasí s přejmenováním Koněvovy ulice na Hartigovu, rozhodne magistrát
aktuálně.cz | 22:13:50
Podle kritiků však mají v současné době lidé jiné starosti, než řešit symboliku pojmenování a vyřizování nových dokladů.


Nejmenší stát USA Rhode Island nabízí pro české firmy řadu možností
Kurzy.cz | 19:30:00
Stát New York představuje co do exportních příležitostí vysoce konkurenční a náročné prostředí. Nabízí se proto možnost obrátit pozornost na


České inovativní firmy se zúčastnily akceleračního programu v New Yorku
Kurzy.cz | 19:27:00
Ve dnech 16. - 17. června 2022 se v New Yorku za podpory Generálního konzulátu České republiky a zahraniční kanceláře


Akcie Tesly rostou, protože Muska nezajímá konkurence
Kurzy.cz | 19:15:08
Akcie Tesly (TSLA.US) vyskočily během úterní seance o více než 10 % poté, co na konferenci v Kataru CEO společnosti Elon Musk oznámil, že v příštích třech měsících dojde ke snížení platů zaměstnanců o 10 %, což bude znamenat celkovou redukci o 3,5 %. ...


Doteková technologie - skrytý gigant metaverse?
Kurzy.cz | 18:38:13
Heptická technologie je i přes vysoký potenciál růstu neustále ve stínu. Heptika umožňuje revoluční interakci s nástroji a ostatními uživateli v přenosu citlivosti doteku. Za přenos jsou zodpovědné senzory přenášející sílu a vibrace v reálném čase. Ač...


Komise znovuaktivuje řízení proti Spojenému království (a přidá i jedno navíc)
Kurzy.cz | 16:05:00
15. 6. 2022 - Jak bylo avizováno minulý týden, Evropská komise zahájila proti Spojenému království řízení řízení o porušení povinnosti kvůli neplnění


Zamykání elektrokol, světla, design. Česko má řešení pro dánská chytrá města.
Kurzy.cz | 15:23:46
ZAMYKÁNÍ ELEKTROKOL, SVĚTLA, DESIGN. ČESKO MÁ ŘEŠENÍ PRO DÁNSKÁ CHYTRÁ MĚSTA Dánská města mají poměrně rázně nakročeno k tomu, aby byla skutečně „smart“. Na této cestě jim nicméně mohou výrazně pomoci i chytrá řešení z Česka,.


Symbolické převzetí předsednictví EU Velvyslanectvím ČR v Alžíru od Velvyslanectví Francie – večer věnovaný Milanu Kunderovi
Kurzy.cz | 14:33:00
Dne 20.06.2022 převzalo symbolicky Velvyslanectví ČR v Alžíru předsednictví v Radě EU od Velvyslanectví Francie, a to ve


Kdo nás pohrdavě označuje za čteče, by to měl zkusit, říká Klára Doležalová
idnes.cz | 17:00:00
Moderátorka FTV Prima Klára Doležalová tvoří se svým kolegou Karlem Voříškem oblíbené duo Hlavních zpráv. Rozpovídala se o svém rodinném životě, nenaplněné herecké kariéře i svojí obrovské vášni, kterou je pěstování olivovníků a výroba oleje.


Aperitivo? PročNe?! Uspořádali jsme velké letní setkání s partnery a přáteli magazínu PročNe
iHned.cz | 22:20:00
Tohle setkání jsme si vysnili, protože naposledy PročNe pořádalo večírek před mnoha a mnoha lety. Od té doby se náš časopis také hodně změnil. Za módou, designem a krásnými věcmi kolem nás hledáme příběhy těch, kteří jsou díky své píli, neústupnosti...


Aperitivo? PročNe?! Uspořádali jsme velké letní setkání s partnery a přáteli magazínu PročNe
Hospodářské noviny | 22:20:00
Tohle setkání jsme si vysnili, protože naposledy PročNe pořádalo večírek před mnoha a mnoha lety. Od té doby se náš časopis také hodně změnil. Za módou, designem a krásnými věcmi kolem nás hledáme příběhy těch, kteří jsou díky své píli, neústupnosti...


Baxa očekává od STAN kandidáta, který bude školství rozumět. Vondrák si umí představit výměny resortů
ČT24 | 21:23:57
Novým ministrem školství by se měl stát ten, který resort bude znát. Mezi jeho hlavní úkoly bude patřit předsednictví Česka v Radě EU a také nástup ukrajinských dětí v září do škol, shodli se na tom ministr kultury Martin Baxa (ODS) a moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO) v Událostech, komentářích. Hnutí STAN vybírá kandidáta ze tří svých členů, podle informací ČT má jít o poslance. Třeba Ondřej Lochman nebo Viktor Vojtko potvrdili, že je vedení oslovilo.  


Několik jedinců pošlapalo práci tisíců lidí, říká Pecková. O kandidatuře do vedení STAN ještě není rozhodnutá
ČT24 | 19:50:13
Po pražské korupční kauze kolem obviněného, nyní již bývalého náměstka za STAN Petra Hlubučka je podle středočeské hejtmanky Petry Peckové (STAN) nutná zásadní obroda celého vládního hnutí. Domnívá se ale, že odvolání předsedy Starostů Víta Rakušana z pozice ministra vnitra není v současné době na místě. O tom, zda bude Pecková kandidovat do předsednictva hnutí, se podle svých slov ještě rozhodne, protože nechce opouštět svou práci ve Středočeském kraji. Hejtmanka byla hostem Interview ČT24.


Umělá inteligence mate lidi svými lidskými projevy. Znamená to, že má vědomí?
Hospodářské noviny | 16:46:00
Ve chvíli, kdy vývoj umělé inteligence pokročil natolik, že se naplno zapojuje do života lidstva, začaly některé projekty na ní postavené projevovat známky emocí a reflexe, a možná tedy i vlastního vědomí.


Umělá inteligence mate lidi svými lidskými projevy. Znamená to, že má vědomí?
iHned.cz | 16:46:00
Ve chvíli, kdy vývoj umělé inteligence pokročil natolik, že se naplno zapojuje do života lidstva, začaly některé projekty na ní postavené projevovat známky emocí a reflexe, a možná tedy i vlastního vědomí.


Proč bychom měli dobře vědět, co je to suwalská kapsa, důležité místo východního křídla NATO
Hospodářské noviny | 18:22:00
Polsko‑litevské pohraničí je pro bezpečnost Evropské unie a Severoatlantické aliance nyní druhým nejdůležitějším regionem po Ukrajině. Zvlášť když Litva zakázala vozit přes své území ruské zboží do Kaliningradu.


Proč bychom měli dobře vědět, co je to suwalská kapsa, důležité místo východního křídla NATO
iHned.cz | 18:22:00
Polsko‑litevské pohraničí je pro bezpečnost Evropské unie a Severoatlantické aliance nyní druhým nejdůležitějším regionem po Ukrajině. Zvlášť když Litva zakázala vozit přes své území ruské zboží do Kaliningradu.


Lidem chodí balíčky na dobírku, které si neobjednali. Nový podvod je může připravit o tisíce korun
ČT24 | 15:34:59
Češi se setkávají s novým typem možného podvodného jednání, když obdrží balíček na dobírku, který si neobjednali. ČT to zjistila oslovením poškozených adresátů a firem. Udaná cena zásilky, kterou lidé obdrželi, se většinou pohybuje mezi 700 a 2200 korunami. Uvnitř bylo zboží, které této hodnotě neodpovídalo. Kdo balíček zaplatil a převzal, se později marně domáhal reklamace. Případ již prověřuje Česká obchodní inspekce. Odborníci doporučují opatrnost a odmítání zásílek od neznámých odesílatelů.


Podnikatel na cestách. Proč myslet na pojištění? | Jiří Peslar
Mladý Podnikatel | 00:00:22
Jiří Peslar vám představí, jak řešit cestovní pojištění, aby ochránilo vás, vaše zaměstnance i celý váš byznys. Ideální před odjezdem na dovolenou.
The post Podnikatel na cestách. Proč myslet na pojištění? | Jiří Peslar first appeared on MladýPodnikatel.cz.Return to top